PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

saeedzakhar
04-01-2015, 21:55
درود.

ماکسیموم چقدر طول میکشه تا این کارت پایان خدمت بیاد؟
برا پیگیری باید بریم نظام وظیفه یا +10 ؟

سلام باید بری پلیس +10 مال خودم یه هفته بعد از تموم شدن خدمتم اومد یعنی دو هفته پیش

mani6606
04-01-2015, 21:58
درود.

ماکسیموم چقدر طول میکشه تا این کارت پایان خدمت بیاد؟
برا پیگیری باید بریم نظام وظیفه یا +10 ؟

قانون خاصى نداره، همش برميگرده به يگان خدمتى شما كه كى مدارك رو فرستاده باشه از پليس +١٠ پيگير باش به محض دريافت مدارك فايل شما توسط نظام وظيفه وضيعت شما از مشمول اعزام به خدمت به پايان خدمت تغيير مي كند

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

ah rad
04-01-2015, 22:02
والا بچه ها این جور که شما از خدمت وپستاش تعریف میکنید ادم گیر ریگی میفتاد فک کنم خدمتش راحت تر بود:n02:
اما دمتون گرم هرچی خاطره تلخ دارید بگید من با گوش جان میشنوم:n01: چراکه میخوام اگه جاهای بد افتادم بدونم شرایط بدتر هم وجود داره واز شکر خدا غافل نشم
پس هرچی خاطرات سخت از خودتون ودوستانتون دارید بگید.ممنون:n12:

4umbaz
04-01-2015, 22:18
کسی موزیکایی ک تو رژه گروه موزیک میزنن رو داره واسه دانلود؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

saeedzakhar
04-01-2015, 23:10
والا بچه ها این جور که شما از خدمت وپستاش تعریف میکنید ادم گیر ریگی میفتاد فک کنم خدمتش راحت تر بود:n02:
اما دمتون گرم هرچی خاطره تلخ دارید بگید من با گوش جان میشنوم:n01: چراکه میخوام اگه جاهای بد افتادم بدونم شرایط بدتر هم وجود داره واز شکر خدا غافل نشم
پس هرچی خاطرات سخت از خودتون ودوستانتون دارید بگید.ممنون:n12:

داداش مهم ترین چیز تو خدمت و قبل از اعزام اینه که به شایعه ها توجه نکنی سعی کن با شرایط سخت کنار بیایی و تحملت بالا باشه این دوستان هم که میگن اینجور و اونجور پست دادیم استثنا بودن به عنوان مثال توی سپاه و ارتش یه روز پست میدی به صورت 2ساعت پست 2 ساعت اماده 2 ساعت استراحت همین روال تو 24 ساعت روز بعدش هم off هستی یعنی در اختیار خودت هستی این یه قانونه البته تو بعضی جاها مثل اونجایی که من بودم 2 ساعت پست 4 ساعت استراحت بود بعد از 3 تا 4 ماه هم میری تو قسمتای اداری

hdaity
04-01-2015, 23:26
دوستان خدمت جای مناسبی برای مطالعه هست؟
یعنی میشه اونجا با خودم مثلا 1 کتاب درسی ببرم و توی اوقاتی که بیکارم مطالعه انجام بدم؟
یا همچین چیزی نیست؟اصن وقت آزاد هست اونجا که بتونم درس بخونم اونجا ؟:mellow:

saeedzakhar
04-01-2015, 23:50
وقت که داری ولی جو جوری نیست که بتونی درس بخونی

ehsanla
05-01-2015, 00:22
اقا یه سوال دیگه (-:
سرباز میبری دادسرا فرار کنه مثلا یارو غولی باشه واسه خودش فرار کنه تو باید جرمشی بکشی تا پیدا شه ؟؟؟
کلا کسایی که مجرم میبرن چه جور تو راه برخورد کنن با مجرمه بهتره خشک و جدی ؟
خیلی مواظب باشید و اگه میدونید که تنهایی نمیتونید این کارو بکنید.( که قانونا بدرقه متهم باید حد اقل با دو مامور انجام بشه) به هیچ وجه، تاکید میکنم به هیچ وجه زیر بارش نرید.
من تو دورانم خدمتم دیدم که متهمی که فقط 600 هزار تومن بدهکاری داشت از دست سربازفرار کرد و هیچ کس از اون سرباز حمایت نکرد و فرداش برادران بازرسی و حفا سرباز رو فرستادن دادسرا. بنده خدا سابقه براش درست شد سر هیچ و پوچ. حتی ما سربازا گفتیم که پول میزاریم 600 جور میکنیم و به طلبکار میدیم. اما برادارن حفا که طعمه گیر آورده بودن و میخواستن واسه خودشون عملکرد رد کنن قبول نکردن.

ice_man_sh
05-01-2015, 01:22
داداش مهم ترین چیز تو خدمت و قبل از اعزام اینه که به شایعه ها توجه نکنی سعی کن با شرایط سخت کنار بیایی و تحملت بالا باشه این دوستان هم که میگن اینجور و اونجور پست دادیم استثنا بودن به عنوان مثال توی سپاه و ارتش یه روز پست میدی به صورت 2ساعت پست 2 ساعت اماده 2 ساعت استراحت همین روال تو 24 ساعت روز بعدش هم off هستی یعنی در اختیار خودت هستی این یه قانونه البته تو بعضی جاها مثل اونجایی که من بودم 2 ساعت پست 4 ساعت استراحت بود بعد از 3 تا 4 ماه هم میری تو قسمتای اداری
دوست عزیز شما انگار دقت نکردین که تمام کسانی که مال زدند همه از ناجا بودند نه ارتش و سپاه!

دوستان خدمت جای مناسبی برای مطالعه هست؟
یعنی میشه اونجا با خودم مثلا 1 کتاب درسی ببرم و توی اوقاتی که بیکارم مطالعه انجام بدم؟
یا همچین چیزی نیست؟اصن وقت آزاد هست اونجا که بتونم درس بخونم اونجا ؟:mellow:
از نظر تئوری ممکنه ولی از نظر عملی احتمالش به ثفر میل میکنه.

خیلی مواظب باشید و اگه میدونید که تنهایی نمیتونید این کارو بکنید.( که قانونا بدرقه متهم باید حد اقل با دو مامور انجام بشه) به هیچ وجه، تاکید میکنم به هیچ وجه زیر بارش نرید.
من تو دورانم خدمتم دیدم که متهمی که فقط 600 هزار تومن بدهکاری داشت از دست سربازفرار کرد و هیچ کس از اون سرباز حمایت نکرد و فرداش برادران بازرسی و حفا سرباز رو فرستادن دادسرا. بنده خدا سابقه براش درست شد سر هیچ و پوچ. حتی ما سربازا گفتیم که پول میزاریم 600 جور میکنیم و به طلبکار میدیم. اما برادارن حفا که طعمه گیر آورده بودن و میخواستن واسه خودشون عملکرد رد کنن قبول نکردن.
سرباز داشتیم که متهم که یه پیرمرد بود در دادسرا رفته بود دستشویی این هم مشغول سایر پرونده ها بود، جرم طرف یه سر انگشت تریاک بود، فرار کرده بود.

با واسطه دو روز فرصت گرفتن تا طرف را پیدا کنن نشد، سرباز ما چند روز رفت زندان بعد فرمانده پاسگاه با مجرم صحبت کرد که جرم تو سبکه هم سرباز را بدبخت کردی هم خودت را خلاصه طرف اومد خودش را معرفی کرد ولی سرباز ما حدود 1 ماه اضافه خورد و قاضی هم حدود 300 هزار تومن جریمه حکم داد.

===========

درمورد بدرقه متهم من خودم سابقه بدرقه دوبار داشتم البته نه برای دادسرا بلکه برای تست مواد بود، اونم چون شیفتم تموم شده بود، حالت عادی من چون افسر نگهبان و افسر گشت بودم بدرقه نمی کردم ولی متهم را که در تحویل من بود (بازداشت بود) تحویل سرباز میدادم به همراه پرونده.

موقع تحویل ما یه پاراگراف می نوشتیم و سرباز انگشت میزد و میرفت، اون پاراگراف را طوری تنظیم میکردیم که اگه متهم طوری میشد، دستبند و... گم میشد، پرونده کم و یا گم می شد تمامی مسئولیت به عهده تحویل گیرنده بود، حتی مینوشتیم که آموزشهای لازم در مورد بدرقه متهم داده شد.

خاطرات زیاده اینجا که سر صحبت باز میشه یادم میفته و...

Doctor Splinter
05-01-2015, 12:29
تا اینجا که یه مقدار با کار ناجا درگیر شدم می بینم که در ناجا به پرسنل وظیفه بها داده نمیشه بر عکس ارتش که همه کارا رو وظیفه ها انجام میدادن و ستون اصلی پرسنل وظیفه بودن:n33:
ولی واقعا زحمتی که پرسنل وظیفه می کشن واقعا زیاده اما به چشم نمیاد!
فقط ناجا یه خوبی داره اونم اینه که سربازا نیاز نیست بیان صبحگاه ولی تو ارتش اگه صبحگاه نمی رفتیم حسابمون با کرام الکاتبین بود:n27:

METZELDER
05-01-2015, 12:46
مرسی از همتون

و یه سوال خیلی خیلی خیلی مهم

1-دوستان من امروز مدارک رو بردم پلیس +10 و ثبت کردم و گفتم برام تاریخ پیشنهادی بزن 1 /12 گفت که سیستم یک اسفند رو بسته دیگه ظرفیت نداره به هیچ وجه ثبت کنم خطا میده به نظرتون راست گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- بعد یه برگه بهم داده که نوشته تاریخ اعزام شما 1/2/94 میباشد یعنی همون لحظه تاریخمو مشخص کرد مگه میشه اینجوری ؟؟؟؟؟
قبلا بعد ده روز میومد که چه ماهی میری و تعجیل و تمدید داشت الان تو این برگه مستقیما نوشته شما اردیبهشت میری .....بعد تو برگه نه تعجیل داره نه تمدید

3- برا همه همینجوری شده ؟؟؟؟؟ اسفند واقعا بسته شده ؟؟؟؟

4- بعد دوستان الان من این برگه رو دارم چه زمانی مشخص میشه کجا افتادم ؟؟؟؟؟
5- من بخوام با پارتی اموزشی نه بعد اموزشی رو تو شهرمون باشم باید چیکار کنم ؟؟؟؟

lechking
05-01-2015, 12:54
سلام
دوستان من یه سوال فوری داشتم چون جلسه شورای پزشکی نظام وظیفه شهرمون فرداست
دوستان من به علت مشکلات وسواس اقادم کردم ولی فک میکرد یا معاف میشم یا معاف از رزم یا اعزام میشم ولی تو شورای پزشکی استان به من گفتن 1 سال طول درمان برات درخواست میکنیم فعلا و بازم اگه مقاوم به درمان بود یه سال دیگه اضافه میکنیم و در نهایت در سال سوم معاف میشی!!!!!!!!!
الان فردا من میتونم در جلسه بگم نیمخوامو.... و میخوام برم سربازی؟؟
الان قظیه این معاف از رزم چه طوری است من بگیرمش یا نه؟؟ راسته معاف از رزم سرایداره و باید wc ها رو بشور(احه من با این وسواس چه طوری این کارو بکنم؟؟)
کلا معاف از رزم چی کار میکنن؟؟ واسه ادمی با شرایط من خوبه؟؟
یکی هم درسته معاف از رزم در سپاه پذیرش نمیشه؟؟

aminkhan2014
05-01-2015, 13:00
ماه‌های
حساسی در پیش است؛ پیشکسوتان جهاد و شهادت آماده باشند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ماه‌های-حساسی-در-پیش-است-پیشکسوتان-جهاد-و-شهادت-آماده-باشند)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF

Doctor Splinter
05-01-2015, 13:07
الان قظیه این معاف از رزم چه طوری است من بگیرمش یا نه؟؟ راسته معاف از رزم سرایداره و باید wc ها رو بشور(احه من با این وسواس چه طوری این کارو بکنم؟؟)
عرضم خدمتتون که در آموزشی که معاف ار رزم هیچ نقشی نداره مگر این که فرمانده شما به یقین برسه که قادر به رژه نیستید،خب طبیعتا وقتی کاراهایی مثل رژه یا تیراندازی رو انجام ندید اون موقع باید نسبت به دیگران نظافت بیشتری بکنید و بخش های ناخوشایند نظافت رو انجام بدید!
در یگان هم افراد معاف ار رزم رو نمی تونن بفرستن برای نگهبانی با اسلحه یا همون یگان پاسدار ولی میتونن به عنوان نگهبان با سر نیزه و یا در بهترین حالت نگهبان آسایشگاه استفاده کنن از این افراد!
در مورد سایر فعالیت ها مانند صبح گاه یا ورزش هم باز باید فرمانده به یقین برسه که نفر قادر به انجام این اعمال نیست،در مورد کاراهایی که انجام می دید، خب کارهای خدماتی هستش،کارهای اداری هست،تایپ هست و چیزای دیگه که بستگی به یگان خدمتی داره!
اگه بتونید خدمت خود رو در بوفه یا فروشگاه بندازید خیی خوب میشه البته باید خیلی سرتون به حساب و کتاب باشه تا مشمول غرامت نشید:n39:

lechking
05-01-2015, 13:15
عرضم خدمتتون که در آموزشی که معاف ار رزم هیچ نقشی نداره مگر این که فرمانده شما به یقین برسه که قادر به رژه نیستید،خب طبیعتا وقتی کاراهایی مثل رژه یا تیراندازی رو انجام ندید اون موقع باید نسبت به دیگران نظافت بیشتری بکنید و بخش های ناخوشایند نظافت رو انجام بدید!
در یگان هم افراد معاف ار رزم رو نمی تونن بفرستن برای نگهبانی با اسلحه یا همون یگان پاسدار ولی میتونن به عنوان نگهبان با سر نیزه و یا در بهترین حالت نگهبان آسایشگاه استفاده کنن از این افراد!
در مورد سایر فعالیت ها مانند صبح گاه یا ورزش هم باز باید فرمانده به یقین برسه که نفر قادر به انجام این اعمال نیست،در مورد کاراهایی که انجام می دید، خب کارهای خدماتی هستش،کارهای اداری هست،تایپ هست و چیزای دیگه که بستگی به یگان خدمتی داره!
اگه بتونید خدمت خود رو در بوفه یا فروشگاه بندازید خیی خوب میشه البته باید خیلی سرتون به حساب و کتاب باشه تا مشمول غرامت نشید:n39:

ممنونم از لطفتون دوست عزیز
در کل اینم بگم که به خدا قسم من در معاینه نگفتم وسواس درام فقط گفتم کف دستم خیس میشه بعد دکتر گفت مشت کن و حرف بزن بعد چند دقیقه گفت دستت و باز کن یه دفعه مچمو گرفت(انگار دزد گرفته!!) گفت چرا نمیگی وسواس داری اگه نگی من خودم هم میفهمم!! حتی من ازش خواستم من سال بزنه ولی گفت تو 90 درصد معافی
چون من در کل 10 خدمتم و اون موقع خدتمتم می افتاد اسفند که نشد من نمیدونم این طول درمان چه صیغه ای اخه؟؟!!
الان من فردا من میتونم بگم من اماده خدمتم بزارید من برم خدمت یا نه؟؟ چون شورای استان برای من 1 سال معافیت موقت پزشکی در خواست کرده
در ضمن پس من بی خیال این معاف از رزمم بسم دبگه؟؟ حداقل کار با اسحله رو هم یاد بگیرم

G U L D A N
05-01-2015, 13:23
قانون یه چیز می گه واقعیت یه چیز دیگه . داشتیم 10 تا متهم دادن دست یه سرباز

G U L D A N
05-01-2015, 13:41
سلام
دوستان من یه سوال فوری داشتم چون جلسه شورای پزشکی نظام وظیفه شهرمون فرداست
دوستان من به علت مشکلات وسواس اقادم کردم ولی فک میکرد یا معاف میشم یا معاف از رزم یا اعزام میشم ولی تو شورای پزشکی استان به من گفتن 1 سال طول درمان برات درخواست میکنیم فعلا و بازم اگه مقاوم به درمان بود یه سال دیگه اضافه میکنیم و در نهایت در سال سوم معاف میشی!!!!!!!!!
الان فردا من میتونم در جلسه بگم نیمخوامو.... و میخوام برم سربازی؟؟
کلا معاف از رزم چی کار میکنن؟؟ واسه ادمی با شرایط من خوبه؟؟
یکی هم درسته معاف از رزم در سپاه پذیرش نمیشه؟؟

پیشنهاد می شه معافیت بگیری ( خصوصا الان که دور ور پر از جنگ هستش ) . سعی کن مادرت رو هم ببری یکم خواهش التماس و گریه و زاری که کار از محکم کاری عیب نمی کنه .

در خصوص معاف از رزم . پیشنهاد میشه که نگیری . به چند دلیل :
1- فکر کنم تو کارت خدمت یه جاش قید بشه یا یه کد خاصی داره برای معاف از رزم و تو استخدام یکم اذیت می کنن . ( دوستم معاف از رزم بود تو استخدام بهش گیر دادن گفتن نمی شه شرایط استخدامش مثل معافیت پزشکی هست )
2- تو کلانتری و بهتر بگم ناجا نگاه نمی کنن شما معاف از رزم هستی یا نه . نیرو کم باشه ( که هست ) همون کاری رو باید انجام بدی که دیگران ( افراد عادی ) انجام می دن
پیشنهاد میشه اگه تو سپاه پارتی کلفت داری و کارت سبز بری اونجا . وگر نه بهتره ارتش بری . چون ارتش نسبت به جاهای دیگه قانونمند تره .

G U L D A N
05-01-2015, 13:48
تا اینجا که یه مقدار با کار ناجا درگیر شدم می بینم که در ناجا به پرسنل وظیفه بها داده نمیشه بر عکس ارتش که همه کارا رو وظیفه ها انجام میدادن و ستون اصلی پرسنل وظیفه بودن:n33:
ولی واقعا زحمتی که پرسنل وظیفه می کشن واقعا زیاده اما به چشم نمیاد!
فقط ناجا یه خوبی داره اونم اینه که سربازا نیاز نیست بیان صبحگاه ولی تو ارتش اگه صبحگاه نمی رفتیم حسابمون با کرام الکاتبین بود:n27:

ناجا صبح گاه داره اونم 3 روز تو هفته . از ساعت 7 تا 8 صبح . رژه نداره .
تو ارتش به درجه احترام می زارن . اما تو ناجا خیر ( منظور پرسنل وظیفه بود ) .
اگه سرباز تو ناجا مخصوصا کلانتری ها نباشه مملکت فلج می شه . سرباز داشتیم صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر متهم بدرقه می کرد . 5 میومد ناهار 5:30 می رفت ابلاغیه تا 10 شب بعد میومد آش و لاش . . .
این کار هر روزش بود .
یه چیز عادی هستش . این ها رو نمی گم که بترسونم .
خدمت تو ناجا آدم رو پخته تر می کنه . من خودم راضی هستم که تو کلانتری خدمت کردم چون هر چی پدر سوختگی بود رو یاد گرفتم

lechking
05-01-2015, 14:32
پیشنهاد می شه معافیت بگیری ( خصوصا الان که دور ور پر از جنگ هستش ) . سعی کن مادرت رو هم ببری یکم خواهش التماس و گریه و زاری که کار از محکم کاری عیب نمی کنه .

1- فکر کنم تو کارت خدمت یه جاش قید بشه یا یه کد خاصی داره برای معاف از رزم و تو استخدام یکم اذیت می کنن . ( دوستم معاف از رزم بود تو استخدام بهش گیر دادن گفتن نمی شه شرایط استخدامش مثل معافیت پزشکی هست )
2- تو کلانتری و بهتر بگم ناجا نگاه نمی کنن شما معاف از رزم هستی یا نه . نیرو کم باشه ( که هست ) همون کاری رو باید انجام بدی که دیگران ( افراد عادی ) انجام می دن
پیشنهاد میشه اگه تو سپاه پارتی کلفت داری و کارت سبز بری اونجا . وگر نه بهتره ارتش بری . چون ارتش نسبت به جاهای دیگه قانونمند تره .

واقعا ممنونم که کمک میکنید و لطف دارید
واقعیتش من کارت سبز ندارم و پارتی هم در سپاه ندارم اما لیسانس کامپیوتر هستم و قصد دارم رشته پزشکی رو بخونم اونم در ترکیه که نظام وظیفه گیر داده که بدون پایان خدمت امکان تحصیل در مقطع پاینتر نیست!! حالا چرا خدا میدونه
الان من مجبورم برای ادامه تحصیل این سربازی رو حل کنم الان سوال اینه که تو قانون وظیفه نوشته شده که وسواسی معاف هست که مقاوم به درمان باشه یعنی امکان داره فردا با اسرار ما(مادرم بخوام یا نخوام با من میاد!!!!) طول درمانو به معافیت کامل تغیر بدن اینم بگم که من شورای پزشکی استانمو رفتم که اونو پ سال طول درمان گفتن (به صورت شفاهی به خودم)فردا شورای پزشکی شهرمون یه همون نظام وظیفه میریم تو دست اینا قدرتی هست یا اینا فقط حکم کمیسیون استان و ابلاغ میکنن؟؟
ممنون میشم بازم راهنمایی بفرمایید

ehsanla
05-01-2015, 14:50
قانون یه چیز می گه واقعیت یه چیز دیگه . داشتیم 10 تا متهم دادن دست یه سرباز

این کار حماقت محض سرباز بوده چون تمام مسئولیتش با خودشه.

دوست عزیز اطلاعات شما در این مورد اشتباه است.
پست های قبلی شما هم چاشنی اغراق دارد و در این پست(بند 1) هم همینطور. بنده معاف از رزم بودم و کارتم یک ماهی میشه که اومده و هیچ چیزی توش ننوشته و هیچ کدی هم در مورد معاف از رزمی نداره.

lechking
05-01-2015, 15:30

پست های قبلی شما هم چاشنی اغراق دارد و در این پست(بند 1) هم همینطور. بنده معاف از رزم بودم و کارتم یک ماهی میشه که اومده و هیچ چیزی توش ننوشته و هیچ کدی هم در مورد معاف از رزمی نداره.

اقا شما که معاف از رزم بودی میشه بگید فرق شما با سربازهای دیگه تو چی بود به نظر شما من معاف از رزک بگیرم یا نه؟؟ کلا به درد بخور هست چه مزایایی داره و چه معایبی داره حالا اینم در نظر داشته باشید که من وسواس دارم شدید!!
ممنون میشک راهنمایی کنید

G U L D A N
05-01-2015, 16:41

دوست عزیز حماقت سرباز هم باشه شرایط همینجوری هستش . تا تو کلانتری خدمت نکنی نمی تونی بگی حماقت سرباز هست یا این طرز فکر شماست .
در مورد بند 1 هم گفتم فکر کنم

پست های من هم اغراق نیست دوستانی که تو ناجا خدمت کردن تمامی پست های من رو در خصوص شرایط ناجا تایید می کنن . شما تو هتل خدمتی کردی فکر می کنی این چیز ها اغراق هستش .
تو تهران شرایط همینطوری و گاهی اوقات بد تر هم هست .
وقتی 10 تا متهم را با یه سرباز راننده و یه سربازی پشت نشسته با پیکاپ ببرن دادسرا اصلا به فکرت خطور نمی کنه . بدلیل کمی سرباز همه این چیز ها اتفاق میافته .

G U L D A N
05-01-2015, 17:06
واقعا ممنونم که کمک میکنید و لطف دارید
واقعیتش من کارت سبز ندارم و پارتی هم در سپاه ندارم اما لیسانس کامپیوتر هستم و قصد دارم رشته پزشکی رو بخونم اونم در ترکیه که نظام وظیفه گیر داده که بدون پایان خدمت امکان تحصیل در مقطع پاینتر نیست!! حالا چرا خدا میدونه
الان من مجبورم برای ادامه تحصیل این سربازی رو حل کنم الان سوال اینه که تو قانون وظیفه نوشته شده که وسواسی معاف هست که مقاوم به درمان باشه یعنی امکان داره فردا با اسرار ما(مادرم بخوام یا نخوام با من میاد!!!!) طول درمانو به معافیت کامل تغیر بدن اینم بگم که من شورای پزشکی استانمو رفتم که اونو پ سال طول درمان گفتن (به صورت شفاهی به خودم)فردا شورای پزشکی شهرمون یه همون نظام وظیفه میریم تو دست اینا قدرتی هست یا اینا فقط حکم کمیسیون استان و ابلاغ میکنن؟؟
ممنون میشم بازم راهنمایی بفرمایید
دوست عزیز . اول از همه فکر معافیت باش . چون 21 ماه خدمت خودش یک عمری . طول خدمت سخت می گذره .
دوم اینکه در طول خدمت هم می تونی معاف از رزم بشی . یعنی اینکه اگه نتونستی معافیت بگیری . برو خدمت ببین جایی که میافتی چه جوری هستش . مثلا بهت چه کاری رو مدن . شاید افتادی پشت کامپیوتر . یا اگه مرتب باشی و خوشگل و یکم اجتماعی شاید عنبر فرمانده شدی . اگه جات خوب بود و اذیت نشدی معاف از رزم نشو . اگه جایی که افتادی اذیت می شی و اگه با معاف از رزمی جات بهتر می شه طول خدمت بگیر .
بعد از آموزشی که دارن تقسیم می کنن ببین اگه کار دفتری کامپیوتری داشتن سریع برو جلو بگو من بلدم . اگه بلد نبودی بگو بلدم . چون بیشترین کاری این ها دارن با ورد و اکسل هستش .

lechking
05-01-2015, 19:36
بازم ممنونم
سوال من این که من کمیسیون استانم و رفتم و فردا میرم کمسیون نظام وظیفه شهرستانمون اونا این قدرتو دارن که من معاف کنن یا کار از کار گذشته؟؟ چون تو شورا گفتن برو یه سال واسه طول درمان
یکی هم من 10 ماه خدمتم به خاطره جانبازی و جبهه پدرم

G U L D A N
05-01-2015, 19:58
انشاالله که حله . اون مورد مادر و گریه و زاری فراموش نشه . خیلی ها جواب گرفتن .
اگه 10 ماه خدمت کم شده ارزش نداره معاف از رزم بشی . لیسانس کامپیوتر هم هستی یکم زرنگ باشی جای خوبی می افتی . . .
تک پسر یا تک فرزند هستی ؟

lechking
05-01-2015, 20:12
میدونم خیلی دارم سوال میکنم ولی خودتون میدونید که فردا کمیسیونه و کلی استرس و.....
نه تک فرزند و تک پسر نیستم ولی 7 ماه کسری از پدرم دارم 4 ماه هم به خاطره بسیج دارم
پس شما میگید ما فردا خواهشی و گریه و فلانو ...... بکنیم اینا این قدرتو دارن که بگن برو معافی؟؟
چون تو قانون به صراحت نوشته معافیت وسواس برای افرادی که مقاوم به درمانه معافیت کامل داره
منم قبل از کمیسیون استان من و معرفی کردن به دو تا پزشک متخصص اعصاب که اونها هم تایید کرد اتفاقا هم یکیشون تو کمیسیون استان هم بود و گفت با این وضعیت مناسب نیست اقای فلانی بزنید طول درمان!!
الان معاونت وظیفه عمومی فکستنی شهر ما میتونه برگرده بگه اقا شما معافی حله؟؟؟
:n27::n27:

ehsanla
05-01-2015, 20:13
اقا شما که معاف از رزم بودی میشه بگید فرق شما با سربازهای دیگه تو چی بود به نظر شما من معاف از رزک بگیرم یا نه؟؟ کلا به درد بخور هست چه مزایایی داره و چه معایبی داره حالا اینم در نظر داشته باشید که من وسواس دارم شدید!!
ممنون میشک راهنمایی کنید
اگه توضیح میدادید چه نوع وسواسی دارید بهتر میشد راهنمایی کرد. اما در هر صورت اگر معاف از رزمی نگیرید دستتون به هیچ جا بند نیست و با سرباز های دیگه هیچ فرقی نخواهید داشت. اما در صورت داشتن معاف از رزمی میتونید در مورد کارهایی که مشکل شما رو حاد تر میکنه به معاف از رزم بودنتون در اون مورد خاص استناد کنید. معاف از رزم بودن( البته در ناجا که من تجربشو دارم) به معنای راحت تر بودن در خدمت نیست. مثلا من خودم به علت مشکل پا معاف از رزم شده بودم و نمیتونستم دوره های طولانی سر پا باستم و با استناد به این کمتر پست دادم. و بیشتر خدمتم رو راننده بودم و اسلحه میگرفتم و متهم میبردم و ......

دوست عزیز حماقت سرباز هم باشه شرایط همینجوری هستش . تا تو کلانتری خدمت نکنی نمی تونی بگی حماقت سرباز هست یا این طرز فکر شماست .
در مورد بند 1 هم گفتم فکر کنم

پست های من هم اغراق نیست دوستانی که تو ناجا خدمت کردن تمامی پست های من رو در خصوص شرایط ناجا تایید می کنن . شما تو هتل خدمتی کردی فکر می کنی این چیز ها اغراق هستش .
تو تهران شرایط همینطوری و گاهی اوقات بد تر هم هست .
وقتی 10 تا متهم را با یه سرباز راننده و یه سربازی پشت نشسته با پیکاپ ببرن دادسرا اصلا به فکرت خطور نمی کنه . بدلیل کمی سرباز همه این چیز ها اتفاق میافته .
من هم تو ناجا خدمت کردم و تو دو تا شهرستان نسبتا کوچک که همیشه خدا کمبود نیرو داشت. چندین بار هم پیش اومد که از من خواستن کارهای نا معقول مثل کاری که شما در بالا گفتید رو انجام بدم اما من مخالفت کردم و در همه موارد به بازداشتگاه و اضافه خدمت تهدید شدم. همیشه هم بهشون میگفتم که در صورتی که بازداشتگاه برم غیر قانونی هست و گزارشش ر وبه بچه های بالا (خودت میدونی کیو میگم:n24:) خواهم داد. و یک بار هم بازداشتگاه نرفتم و یک روز هم اضاف خدمت نکردم. بعد هم اون مورد رو میدادن به کادری ها خودشون انجام میدادن.
همه حرف من اینه نزارید از جهل شما نسبت به قانون سوء استفاده کنن چون در صورتی که کوچکترین اتفاقی بیوفته هیچکس از شما حمایت نمینه. این تجربه بارها و بارها برای من ثابت شده.

G U L D A N
05-01-2015, 20:18
دکتر تایید کرده باشه حله .
فقط تو نظام وظیفه 2 یا 3 تا نظامی میشینن مثلا می گن : شما که چیزیت نیست . یا این مورد ها دیگه معافیت نمی دن .
تو هم باید زرنگ باشی بگی دکتر تایید کرده و بابام جانبازه و من برای خوانواده کار می کنم و .... .. .. ( کارت جانبازی پدر رو هم ببر . اگه خودشم تونستی ببر . )
کلا نباید کم بیاری . فردا آخرین مرحلست که یا معاف می شی یا نه . زرنگ باشی معافی .
دست پدرت رو هم از طرف من ببوس . چون زندگی و امنیت الانمون رو مدیونش هستیم .
انشاالله که موفق باشی .

ehsanla
05-01-2015, 20:20
انشاالله که حله . اون مورد مادر و گریه و زاری فراموش نشه . خیلی ها جواب گرفتن .
اگه 10 ماه خدمت کم شده ارزش نداره معاف از رزم بشی . لیسانس کامپیوتر هم هستی یکم زرنگ باشی جای خوبی می افتی . . .
تک پسر یا تک فرزند هستی ؟

میدونم خیلی دارم سوال میکنم ولی خودتون میدونید که فردا کمیسیونه و کلی استرس و.....
نه تک فرزند و تک پسر نیستم ولی 7 ماه کسری از پدرم دارم 4 ماه هم به خاطره بسیج دارم
پس شما میگید ما فردا خواهشی و گریه و فلانو ...... بکنیم اینا این قدرتو دارن که بگن برو معافی؟؟
چون تو قانون به صراحت نوشته معافیت وسواس برای افرادی که مقاوم به درمانه معافیت کامل داره
منم قبل از کمیسیون استان من و معرفی کردن به دو تا پزشک متخصص اعصاب که اونها هم تایید کرد اتفاقا هم یکیشون تو کمیسیون استان هم بود و گفت با این وضعیت مناسب نیست اقای فلانی بزنید طول درمان!!
الان معاونت وظیفه عمومی فکستنی شهر ما میتونه برگرده بگه اقا شما معافی حله؟؟؟
:n27::n27:
شخصا 21 ماه بدون 1 روز کسری خدمت کردم و منت احدی رو هم نکشیدم. 21 ماه که سهله 21 سال هم من ر وبه اسارت ببرند حاضر نیستم یک لحضه مادرم رو ببینم که به کسی التماس کنه.
جناب M_CO2لطفا این اخلاقیات غیر انسانی رو اینجا تبلیغ نکنید.

G U L D A N
05-01-2015, 20:29
من هم تو ناجا خدمت کردم و تو دو تا شهرستان نسبتا کوچک که همیشه خدا کمبود نیرو داشت. چندین بار هم پیش اومد که از من خواستن کارهای نا معقول مثل کاری که شما در بالا گفتید رو انجام بدم اما من مخالفت کردم و در همه موارد به بازداشتگاه و اضافه خدمت تهدید شدم. همیشه هم بهشون میگفتم که در صورتی که بازداشتگاه برم غیر قانونی هست و گزارشش ر وبه بچه های بالا (خودت میدونی کیو میگم:n24:) خواهم داد. و یک بار هم بازداشتگاه نرفتم و یک روز هم اضاف خدمت نکردم. بعد هم اون مورد رو میدادن به کادری ها خودشون انجام میدادن.
همه حرف من اینه نزارید از جهل شما نسبت به قانون سوء استفاده کنن چون در صورتی که کوچکترین اتفاقی بیوفته هیچکس از شما حمایت نمینه. این تجربه بارها و بارها برای من ثابت شده.
کاش تو تهران خدمت می کردی تا معنی خدمت تو کلانتری رو بیشتر حس می کردی .
اون مورد هایی که مثال زدم دقت کرده باشید در خصوص دوستان هم خدمتی من بوده . دیگه هم دوست ندارم این مبحث رو کشش بدم . اما آدم تا یه چیز رو نبینه و تجربه نکنه نمی تونه نظر بده که آیا این آقا راست می گه یا دروغ ! ! ! هر چی هم بود تموم شد و رفت . یادش نخیر
موفق باشی .

G U L D A N
05-01-2015, 20:37
شخصا 21 ماه بدون 1 روز کسری خدمت کردم و منت احدی رو هم نکشیدم. 21 ماه که سهله 21 سال هم من ر وبه اسارت ببرند حاضر نیستم یک لحضه مادرم رو ببینم که به کسی التماس کنه.
جناب M_CO2لطفا این اخلاقیات غیر انسانی رو اینجا تبلیغ نکنید.

این موارد نه غیر انسانی بود و نه تبلیغ . راه حل بود و پیشنهاد . به روح لطیف تون برخورده باشه اون مشکل من یا بقیه نیست . تو خدمت پخته نشدی دوست من . هنوز مونده سردی و گرمی روزگار بکشی . با پنبه سر می برن . این کارا که چیزی نیست . اون دوست مون می خواد معافیت بگیره شما که نمی خوای معافیت بگیری . شما استرس خدمت نداری . همه مثل هم نیستن . لطفا هم موردی هست پ خ بزارید درست نیست اینجا به کسی توهین بشه یا دروغ گو خطاب بشه به کسی
تا فردا خداوند نگهدارتون

lechking
05-01-2015, 20:51
دوستان بی خیال اصلا کلا بی خیال شید ول کنید این حرف ها رو و از هر دو شما دوستان هم مچکرم که راهنمایی فرمودید
پس من فردا شانس اینو دارم که معاف بشم
دعا کنید که معاف بشم پدر هم 15٪ جانبازه و 11 ماه هم جبهه داره
مشکل من هم وسواس هست (ocd) و تو قوانین نظام وظیفه نوشته اگه مقاوم به درمان باشه معافه و این مقاوم به درمانی 24 ماه طول میکشه حالا امیدوارم فردا یا معاف بشم یا اعزام به خدمت بشم
فقط نرم واسه طول درمان

4umbaz
05-01-2015, 21:23
ما از سمنان ک اموزشی تموم شد دوره کد توپ خوردیم تبربز ..کسی اطلاعاتی داره پدافند؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

METZELDER
05-01-2015, 23:29
اگه منم سوالام زیاده شرمنده :n16:

مرسی از همتون

1-دوستان من امروز مدارک رو بردم پلیس +10 و ثبت کردم و گفتم برام تاریخ پیشنهادی بزن 1 /12 گفت که سیستم یک اسفند رو بسته دیگه ظرفیت نداره به هیچ وجه ثبت کنم خطا میده به نظرتون راست گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- بعد یه برگه بهم داده که نوشته تاریخ اعزام شما 1/2/94 میباشد یعنی همون لحظه تاریخمو مشخص کرد مگه میشه اینجوری ؟؟؟؟؟
قبلا بعد ده روز میومد که چه ماهی میری و تعجیل و تمدید داشت الان تو این برگه مستقیما نوشته شما اردیبهشت میری .....بعد تو برگه نه تعجیل داره نه تمدید

s-james
06-01-2015, 00:00
اگه منم سوالام زیاده شرمنده :n16:

مرسی از همتون

1- يه ماهه كه تاريخ اعزام رو 94/2/1 ميزنن، احتمالا راست ميگه كه سيستم قبول نميكنه تنها كساني كه تو پليس + 10 كار ميكنن ميتونن صحت اين موضوع رو تاييد بكنن

2- چرا نميشه عزيزم، علم پيشرفت كرده!

3- شما يه چند روز بعد برو پليس + 10 و درخواست تعجيل بده، اما احتمالش خيلي كمه كه با درخواستتون موافقت بشه چون اسفند ماه پر شده اما شما تلاشتون رو بكنيد

4- يك هفته الي ده روز مونده به تاريخ اعزامتون، اما حدودا بيست روز مونده به تاريخ اعزامتون اگه از نظام وظيفه بپرسين احتمالا بگه كجا افتادين

5- نميدونم، اما اگه پارتي درست و حسابي داشته باشين خودش ميدونه چيكار بايد بكنه

موفق باشيد

در ضمن مسوت اوزيل رو خيلي خيلي دوست داشتم و دارم، اما اشتباه كرد از رئال رفت بيشتر خودش ضرر كرد

gigi_alex
06-01-2015, 02:38
دوست عزیز ما که نمی تونیم به جای شما تصمیم بگیریم معافیت پزشکی بگیرین یانه، شما باید شرایط خودت را در نظر بگیرین.

ولی این را میشه گفت که الان کار آنچنانی وجود نداره علی الخصوص از نوع دولتی! ولی در صورتی که وجود داشته باشه دولتی و یا خصوصی معتبر کلا معافیت پزشکی را نمیگیرن.

معاف از رزم هم تفاوت خاصی نداره، شاید بعضی جاها پست ندین، بعضی جاها پست با اسلحه ندی، بعضی جاها کارهای خدماتی بدن و...

نسبت به جا، یگان و درجه و شرایط متفاوت هست.

من که نمیگم تصمیم بگیرید از طرف من . من فقط راهنمایی میخوام . که تصمیمو بگیرم . تصمیمی که درست باشه برام و گند نزنه به آینده ام .
بزارید کلا توضیح بدم شرایطمو :

من امسال کنکور ارشد دارم و به امید خدا قبول بشم 3 سال دانشگاه دارم . میشه 27 سالم . بعدش بخوام ادامه تحصیل بدم یا برم سربازی کلا میانگین میزنم 30 سال .
من میخوام ببینم اگه مشکله خیلی حادی برام پیش نمیاد برم دنبال معافی پزشکی که بتونم از الان برم سر کار که یه پولی دربیارم . یا اینکه نه بعد پایان تحصیلات برم سربازی ؟ بعدش برم سراغ کار ؟
بعد اینم بگم که تمام تلاشمو میکنم که بتونم از ایران برم برای ادامه تحصیل و کار . (البته میگم نه پولدارم که راحت برم نه چیز دیگه ای فقط میخوام تلاشمو بکنم تا بتونم شانسمو برای اونورم امتحان کنم . مثلا شانسمو 20% حساب کنید تو این مورد ) .

یکی از سخترین تصمیمات زندگیمه
خیلی ممنون میشم با راهنمایی هاتون کمکم کنید .

ضمنا دوباره مشکلمو میگم :

خش چهارم: بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب بند 11
و
زخم دوازدهه

hitmax77
06-01-2015, 13:21
سلام دوستان
من دفترچه رو گرفتم تو مدارک نوشته اصل اخرین مدرک تحصیلی ولی دانشگاه که الان اصل مدرکو تحویل نمیده پس من چیو باید ببرم؟:n13:

G U L D A N
06-01-2015, 13:32
سلام دوستان
من دفترچه رو گرفتم تو مدارک نوشته اصل اخرین مدرک تحصیلی ولی دانشگاه که الان اصل مدرکو تحویل نمیده پس من چیو باید ببرم؟:n13:
یه کپی یا معرفی نامه ، دانشگاه برای نظام وظیفه به شما می ده که فارغ شدی !!! و مشمول خدمت . همون کفایت می کنه .

G U L D A N
06-01-2015, 13:34
من که نمیگم تصمیم بگیرید از طرف من . من فقط راهنمایی میخوام . که تصمیمو بگیرم . تصمیمی که درست باشه برام و گند نزنه به آینده ام .
بزارید کلا توضیح بدم شرایطمو :

من امسال کنکور ارشد دارم و به امید خدا قبول بشم 3 سال دانشگاه دارم . میشه 27 سالم . بعدش بخوام ادامه تحصیل بدم یا برم سربازی کلا میانگین میزنم 30 سال .
من میخوام ببینم اگه مشکله خیلی حادی برام پیش نمیاد برم دنبال معافی پزشکی که بتونم از الان برم سر کار که یه پولی دربیارم . یا اینکه نه بعد پایان تحصیلات برم سربازی ؟ بعدش برم سراغ کار ؟
بعد اینم بگم که تمام تلاشمو میکنم که بتونم از ایران برم برای ادامه تحصیل و کار . (البته میگم نه پولدارم که راحت برم نه چیز دیگه ای فقط میخوام تلاشمو بکنم تا بتونم شانسمو برای اونورم امتحان کنم . مثلا شانسمو 20% حساب کنید تو این مورد ) .

یکی از سخترین تصمیمات زندگیمه
خیلی ممنون میشم با راهنمایی هاتون کمکم کنید .

ضمنا دوباره مشکلمو میگم :

خش چهارم: بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب بند 11
و

زخم دوازدهه
البته این مشکل مغز و اعصاب یکم پیچیدست . می گن کارت قرمز می دن و ....
یکم سخته تصمیم گیریش . ببین کارت معافیتی که میدن درست مثل معافیت چشم و عینک هست بگیر . باید تحقیق کنی

hitmax77
06-01-2015, 14:13
یه کپی یا معرفی نامه ، دانشگاه برای نظام وظیفه به شما می ده که فارغ شدی !!! و مشمول خدمت . همون کفایت می کنه .
ممنون از اینکه جواب دادید
من دانشجویه کارشناسی ارشد بودم انصراف دادم باید برگه انصرافو ببرم یا همون گواهی مدرک کارشناسی کفایت میکنه؟

AshkeMahtab
06-01-2015, 14:58
چیزی که زیاده سرباز .. . .

چیزی ک زیاده سرباز!!؟؟

والا من الان تو ناجا مرزبانی درحال خدمتم مرز ترکمنستان میریم برجکا بتنی 2تا سربازیم یه کادر
3ساعت پست 3 ساعت استراحت 45 روز متوالی همینطوری بخداا شبا وایستاده خوابم میبره!!!
چندسری هم افتادم سرم خورده به پله ها از شدت بی خوابی..کادریمون میگفت یه زمانی تو همین برجکا
9تاسرباز تا 15تا سرباز بودن واس پست...توپاسگاهم یه سربازمیمونه یه آشپزکه به دلیل کمبودسرباز آشپزمون
هم پست میده..جالب تراینکه مرزترکمنستان هیچ چیزی نداره. ما نگهبانی میدیم تا نیروهای خودی نیاین خفتمون کنن
مثلن فرمانده گروهان!!!مسخرس بخدا مسخره

AshkeMahtab
06-01-2015, 15:08
سال 89 عاشورا تاسوعا به مدت 4 شب متوالی نگهبان بودم اونم تو پادگانی که نصف سربازا مرخصی رفته بودن و این نصفه باقی مونده دیزل پست شده بودن،اونم پستی که فقط سرما و تاریکی بودش از سر پست هم که بر می گشتم جارو و تی انتظارم رو می کشید،تا حالا شده از ساعت 5 غروب تا 12 شب آسایشگاه رو بشوری و 12 تا 3 هم بری سر پست از اون طرف هم راس ساعت 5 بیدار بشی و بعد از 10 ساعت کار اداری باز وقتی بر گردی آسایشگاه یه جارو بدن دستت و بعد نظافت هم سر نیزه بگیری و بری سر پست!؟؟؟؟؟

در ناجا خدمت نکردم ولی از هفته آینده به عنوان پلیس افتخاری در آگاهی مشغول میشم،اون وقت بهتر می تونم با شما در مورد سختی خدمت در ناجا یا ارتش صحبت کنم:n25:
چون تجربه جفتش رو دارم اون موقع:n24:
فک نکنم از آگاهی یگان سختتری هم وجود داشته باشه تو ناجا:n36:
اگه هست بگید من برم همون جا به مردم شریف شهر و کشورم خدمت کنم:n06:

یه سربیا ناجا رسته مرزبانی می فهمی دنیا دست کیه داداش
پاسگاهمون گازنداره با چراغ نفتی خودمونو گرم می کنیم با اینکه یه دکل بزرگ برق کناردرپاسگاهمونه
اما یه هیتر نمیارن ک گرم شیم!! کمبود برق داره مملکت که واس یه عده سرباز که دارن توسرما کمین میرن
نگهبانی میدن برجک میرن هیترنمیدن که برق مصرف نشه حتما..
فقط خوبیش اینکه مرز ترکمنستان امنه و جز شغالو گرگ چیزه دیگه ای از رادار مون رد نمیشه....
اگه همین بیسیم منو پیج نکنه منکه میخوابم چیز لق روزگار

mohamad6990
06-01-2015, 15:09
سلام، من یه سوال دارم، اما راجبه آموزشی نیست، راجبه یگانه
من بعد از دوره کد، ستوان 3 شدم، پدافند پرندک، از نظر مسیر، بهم نزدیکه، می خواستم ببینم از نظر پدافند بودن و پرندک بودن و اینا، چطوریه؟ خوبه یا بد؟

روز اول باید چی کار کنم، چی ببرم؟ اصلا این پدافند که می گن، رسته ی منه؟
نگهبانیم چطوری می شه؟

Doctor Splinter
06-01-2015, 18:49
سلام، من یه سوال دارم، اما راجبه آموزشی نیست، راجبه یگانه
من بعد از دوره کد، ستوان 3 شدم، پدافند پرندک، از نظر مسیر، بهم نزدیکه، می خواستم ببینم از نظر پدافند بودن و پرندک بودن و اینا، چطوریه؟ خوبه یا بد؟

روز اول باید چی کار کنم، چی ببرم؟ اصلا این پدافند که می گن، رسته ی منه؟
نگهبانیم چطوری می شه؟
پرندک هم از رباط کریم ماشین داره هم از شهریار ولی از شهریار راحت تر میشه رفت:n02:
زمانی که من اونجا بودم گروه 33 توپخانه اونجا بود که از بدترین پادگان های نزاجا بود!
شما اول که میری معمولا یک یا دو روز طول میکشه تا تقسیم بشید بعدش به شما مرخصی کوتاه میدن برای تهیه وسایل مورد نیاز و خودشون میگن که چه چیزهایی باید تهیه کنید:n05:
دیگه بستگی به مرام فرمانده داره که میتونه از 1 تا 4 روز همون اول مرخصی بده به نیروی جدید:n01:

mohamad6990
06-01-2015, 18:51
پرندک هم از رباط کریم ماشین داره هم از شهریار ولی از شهریار راحت تر میشه رفت:n02:
زمانی که من اونجا بودم گروه 33 توپخانه اونجا بود که از بدترین پادگان های نزاجا بود!
شما اول که میری معمولا یک یا دو روز طول میکشه تا تقسیم بشید بعدش به شما مرخصی کوتاه میدن برای تهیه وسایل مورد نیاز و خودشون میگن که چه چیزهایی باید تهیه کنید:n05:
دیگه بستگی به مرام فرمانده داره که میتونه از 1 تا 4 روز همون اول مرخصی بده به نیروی جدید:n01:
وسایل برای چی؟ آموزشی که نیستم، یگانه، مگه نمی زارن بیایم خونه؟ من فکر می کردم روز برگیم

G U L D A N
06-01-2015, 19:20
یه سربیا ناجا رسته مرزبانی می فهمی دنیا دست کیه داداش
پاسگاهمون گازنداره با چراغ نفتی خودمونو گرم می کنیم با اینکه یه دکل بزرگ برق کناردرپاسگاهمونه
اما یه هیتر نمیارن ک گرم شیم!! کمبود برق داره مملکت که واس یه عده سرباز که دارن توسرما کمین میرن
نگهبانی میدن برجک میرن هیترنمیدن که برق مصرف نشه حتما..
فقط خوبیش اینکه مرز ترکمنستان امنه و جز شغالو گرگ چیزه دیگه ای از رادار مون رد نمیشه....
اگه همین بیسیم منو پیج نکنه منکه میخوابم چیز لق روزگار
بیچاره اونایی که مرزبانی ارومیه و سیستان بلوچستان خدمت می کنن .

lio messi
06-01-2015, 19:25
دوستای عزیز من تو دو راهی گیر کردم حالم گرفته
این جریان ارسال دفترچه تا قبل از 22 بهمن هست؟ حالا من مشکل بینایی دارم و معاف شدن یا نشدنم 50-50 هست غیبت هم دارم. حالا میخوام اقدام کنم میترسم اگه مشکل بیناییم رو با دفترچه ارسال کنم و بخوام تو کمیسیون ها شرکت کنم اخرش هم معاف نشم مجبور بشم بجای 21 ماه 24 ماه خدمتت کنم + 6 ماه اضافه خدمت :(
میخوام مطمئن بشم اگه با دفترچه مشکل بیناییم رو ارسال کنم و اخرش معاف نشم و دیر اعزام بشم باز هم این قانون بخشش 22 بهمن و 21 ماه خدمتت شامل من میشه یا نه؟ چون فردا احتمال زیاد دفترچه رو پست میکنم خواهش میکنم جواب من رو بدین. ممنون

G U L D A N
06-01-2015, 19:38
این جریان ارسال دفترچه تا قبل از 22 بهمن هست؟ حالا من مشکل بینایی دارم و معاف شدن یا نشدنم 50-50 هست غیبت هم دارم. حالا میخوام اقدام کنم میترسم اگه مشکل بیناییم رو با دفترچه ارسال کنم و بخوام تو کمیسیون ها شرکت کنم اخرش هم معاف نشم مجبور بشم بجای 21 ماه 24 ماه خدمتت کنم + 6 ماه اضافه خدمت :(
میخوام مطمئن بشم اگه با دفترچه مشکل بیناییم رو ارسال کنم و اخرش معاف نشم و دیر اعزام بشم باز هم این قانون بخشش 22 بهمن و 21 ماه خدمتت شامل من میشه یا نه؟ چون فردا احتمال زیاد دفترچه رو پست میکنم خواهش میکنم جواب من رو بدین. ممنون
تجربه ثابت کرده همیشه از این بخشش های اضافه خدمت اتفاق میافته . نگران اضافه خدمت نباش .

Doctor Splinter
06-01-2015, 20:52
وسایل برای چی؟ آموزشی که نیستم، یگانه، مگه نمی زارن بیایم خونه؟ من فکر می کردم روز برگیم
شرایط فعلی رو نمی دونم ولی اگه روز برگ نباشید اون وقت وسایلی برای آنکارد کمد نیاز میشه که خودشون میگن:n10:
اگه روز برگ باشید که چه بهتر و نیازی به این وسایل پیدا نخواهید کرد:n16:
زمان ما لیسانس وظیفه ها ستوان ۲ میشدن و ساعت ۱ و نیم خدمتشون تمام و به منزل می رفتن وقتی ستوان ۳ هم شدن در اواسط خدمت ما بازم اوضاع همین بود!
الان لیسانس دیگه اجر و قرب سابق رو نداره حتی در ارتش چون اگه قرار باشه به همه لیسانس ها ستوان ۲ بدن اون وقت یا کادری ها باید نگهبانی بدن یا منی که چند سال پیش خدمتم تموم شده باید زحمت بکشم بیام نگهبانی بدم جای این دوستان بزرگوار:n31::n31::n31::n31:
البته کسی سختش بود نگهبانی بده بگه من بیام جاش نگهبان وایسم:n02::n02::n02::n02:

Doctor Splinter
06-01-2015, 20:54
شرایط فعلی رو نمی دونم ولی اگه روز برگ نباشید اون وقت وسایلی برای آنکارد کمد نیاز میشه که خودشون میگن:n10:
اگه روز برگ باشید که چه بهتر و نیازی به این وسایل پیدا نخواهید کرد:n16:
زمان ما لیسانس وظیفه ها ستوان ۲ میشدن و ساعت ۱ و نیم خدمتشون تمام و به منزل می رفتن وقتی ستوان ۳ هم شدن در اواسط خدمت ما بازم اوضاع همین بود!
الان لیسانس دیگه اجر و قرب سابق رو نداره حتی در ارتش چون اگه قرار باشه به همه لیسانس ها ستوان ۲ بدن اون وقت یا کادری ها باید نگهبانی بدن یا منی که چند سال پیش خدمتم تموم شده باید زحمت بکشم بیام نگهبانی بدم جای این دوستان بزرگوار:n31::n31::n31::n31:
البته کسی سختش بود نگهبانی بده بگه من بیام جاش نگهبان وایسم:n02::n02::n02::n02:

soheil021
06-01-2015, 21:53
چیزی ک زیاده سرباز!!؟؟

والا من الان تو ناجا مرزبانی درحال خدمتم مرز ترکمنستان میریم برجکا بتنی 2تا سربازیم یه کادر
3ساعت پست 3 ساعت استراحت 45 روز متوالی همینطوری بخداا شبا وایستاده خوابم میبره!!!
چندسری هم افتادم سرم خورده به پله ها از شدت بی خوابی..کادریمون میگفت یه زمانی تو همین برجکا
9تاسرباز تا 15تا سرباز بودن واس پست...توپاسگاهم یه سربازمیمونه یه آشپزکه به دلیل کمبودسرباز آشپزمون
هم پست میده..جالب تراینکه مرزترکمنستان هیچ چیزی نداره. ما نگهبانی میدیم تا نیروهای خودی نیاین خفتمون کنن
مثلن فرمانده گروهان!!!مسخرس بخدا مسخره

بشدت سرباز کم شده

علتش هم اینه که یکی نسل جوان ها کم شده

دوم انگیزه ای برای جوان نیستش که بخواد بره خدمت نه پول خارج رفتن داره نه استخدامی هستش

سوم مشکلات زندگی زیاد شده

امید رض
06-01-2015, 22:27
سلام امسال متولدین چه ماهیو میفرستن سربازی ؟ ایا سال 75 روهم امسال میفرستن؟ چون تازه 18سالم تواین 3روزه تموم شده سریع میخوام برم سربازی ومتولد سال 75 هستم چجوریاست؟

Doctor Splinter
06-01-2015, 22:54
توجه کنید که وقتی سرباز کم بشه به هر وسیله ای کمبودش جبران میشه که در درجه اول با بخشش اضافه خدمت و سنوات و در درجات بعدی کار به بازداشت و سربازگیری میرسه:n24:
پس عقل سلیم حکم میکنه که انسان با پای خودش بره خدمت تا این که دستگیر بشه و با اضافه خدمت و خفت و خواری رو به رو بشه!
هر چند که با سهل شدن شرایط ورود به دانشگاه ها متاسفانه جوانان زیادی برای فرار از خدمت به این دانشگاه های بدون کنکور رو آوردن که همین باعث شده که عده ای که در حال حاضر مشغول خدمت هستن خدمت سخت تری رو به خاطر کم بودن نیرو تجربه کنن که دوست عزیزمون فرمودن که به صورت 3 ساعت پست و 3 ساعت استراحت نگهبانی میدن که در واقع باید به ازای 3 ساعت پست ایشون 6 ساعت استراحت داشته باشند:n37:
در اینجا از دوستانی که این پست رو میخونن و در مورد اعزام به خدمت دو دل هستن یا تصمیم گرفتن اصلا نرن توصیه میکنم که تا فرصت باقیست و اضافه خدمت و سنوات به کار نیست این وظیفه مقدس رو انجام بدن چون همیشه این شرایط بر قرار نیست:n23:

soheil021
06-01-2015, 23:13
سلام امسال متولدین چه ماهیو میفرستن سربازی ؟ ایا سال 75 روهم امسال میفرستن؟ چون تازه 18سالم تواین 3روزه تموم شده سریع میخوام برم سربازی ومتولد سال 75 هستم چجوریاست؟

در حال حاضر متولدین سال 1375 تا برج دی یعنی 10 همین ماه اعزام هستن و میتونن دفترچه پست کنن

امید رض
06-01-2015, 23:48
البته 2ماه دیگه اقدام میکنم تا 18سالگی یه ذره عرقش خشک بشه درکل
خدایا مارادرمناطق جنگی ومرزیه دورافتاده قرار بده امین یا رب العالمین:n02::n02:یکی از اهداف وارزوهامه

saeedzakhar
07-01-2015, 00:01

اره میتونی بهترین کار رو میکنی که داری زود میری

gigi_alex
07-01-2015, 00:17
البته این مشکل مغز و اعصاب یکم پیچیدست . می گن کارت قرمز می دن و ....
یکم سخته تصمیم گیریش . ببین کارت معافیتی که میدن درست مثل معافیت چشم و عینک هست بگیر . باید تحقیق کنی

انچنان سخت نیست مشکلم که کارت قرمز بدن . یه مشکل عادیه .
بعد اقدام کنم چند وقت طول میکشه که برای معاینه و چیزای دیگه نامه بدن ؟؟

بعد یه چیزه دیگه . شنیدم اگه معاف نشی 1 هفته بعد تاریخ اعزامت میاد برات .
درسته ؟

mojtaba_1993
07-01-2015, 01:11
سلام.اکثر دوستای من که تا حالا سربازی رفتن آموزشیو تو عجب شیر گذروندن.امروز یکی از دوستام میگفت چون عجب شیر دی ماه نیرو برداشته دیگه من که اسفند اعزامم آموزشیم اونجا نمیوفته.راس گفته؟
از دوستانی که عجب شیر آموزشیو گذروندن بگن چجور جاییه؟من شنیدم فضاش و سخت گیریاش یکم تلطیف شده:n02:

Doctor Splinter
07-01-2015, 08:55
سلام.اکثر دوستای من که تا حالا سربازی رفتن آموزشیو تو عجب شیر گذروندن.امروز یکی از دوستام میگفت چون عجب شیر دی ماه نیرو برداشته دیگه من که اسفند اعزامم آموزشیم اونجا نمیوفته.راس گفته؟
از دوستانی که عجب شیر آموزشیو گذروندن بگن چجور جاییه؟من شنیدم فضاش و سخت گیریاش یکم تلطیف شده:n02:
آقا کلا آموزشی زنگ تفریحه خدمته حالا هر جا میخواد باشه!
کلا فضای پادگان ها دیگه خشونت سابق رو نداره و البته بحث نظارت هم سال به سال بهتر و دقیق تر انجام میشه که باعث شده که کادری ها از ترس بازرسی و قضایی هر کاری که دلشون میخواد انجام ندن:n33:

pm1
07-01-2015, 10:57
انچنان سخت نیست مشکلم که کارت قرمز بدن . یه مشکل عادیه .
بعد اقدام کنم چند وقت طول میکشه که برای معاینه و چیزای دیگه نامه بدن ؟؟

بعد یه چیزه دیگه . شنیدم اگه معاف نشی 1 هفته بعد تاریخ اعزامت میاد برات .
درسته ؟

اقدام کنی تا دو هفته طول میکشه که زنگ بزنن یا اس ام اس بدن بگن بیا واسه معاینه
بله درسته

zgg123
07-01-2015, 12:17
سلام
صافی کف پا نرم به همراه دیسک مهره 5 و 4 معافی دایم داره؟
روز کمیسیون به تیپ قیافه هیچ اهمیتی نداره؟ مثلا یخورده تو تصمیمشون :n02:

zgg123
07-01-2015, 12:19
رایتب نرمی مفاصل در چه حد معافی داره؟ مثلا انگشت خم بشع رو به عقب؟

soroosh_cz
07-01-2015, 12:42
رایتب نرمی مفاصل در چه حد معافی داره؟ مثلا انگشت خم بشع رو به عقب؟
مهرداد خودتی؟ :n36:

منم تا یه ماه آینده که فارغ التحصیلی اقدام میکنم به این جمع اضافه میشم... نمیدونم برم برای معافیت پزشکی یا برم سربازی...:n34:

Doctor Splinter
07-01-2015, 12:53
هر کس که میتونه معافیت پزشکی بگیره بره اقدام کنه!
اگه قرار باشه جایی به شما کار بدن با کارت معفیت پزشکی هم اون کار رو میدن به جز مشاغل نظامی البته:n25:

AshkeMahtab
07-01-2015, 13:20
سلام
صافی کف پا نرم به همراه دیسک مهره 5 و 4 معافی دایم داره؟
روز کمیسیون به تیپ قیافه هیچ اهمیتی نداره؟ مثلا یخورده تو تصمیمشون :n02:

گذشت اون زمون که راحت معافی پزشکی بدن الان مگر جنازتون رو بیارین نظام پزشکی شاید

معاف دائم کنن:n02: وگرنه همه رو معاف از رزم میکنن ما اموزشی یه گروهان 150 نفری همشون معاف از رزم

بودن صافی کف پا عرق شدید کف دست پا پرانتزی و غیره اینارو دیگه معاف دائم نمی کنن فقط معاف از رزم

چه فایده بازم باید خدمتی کنی...بازم 2 سال حبسی دیگه

G U L D A N
07-01-2015, 13:29
گذشت اون زمون که راحت معافی پزشکی بدن الان مگر جنازتون رو بیارین نظام پزشکی شاید

معاف دائم کنن:n02: وگرنه همه رو معاف از رزم میکنن ما اموزشی یه گروهان 150 نفری همشون معاف از رزم

بودن صافی کف پا عرق شدید کف دست پا پرانتزی و غیره اینارو دیگه معاف دائم نمی کنن فقط معاف از رزم

چه فایده بازم باید خدمتی کنی...بازم 2 سال حبسی دیگه

اینجوری هم می گید نیست . مگه اینکه تو نظام وظیفه گیره آدم بدی بیوفتی . .
طرف اگه مشکل داشته باشه معمولا معاف می شه

zgg123
07-01-2015, 14:17
مهرداد خودتی؟ :n36:

منم تا یه ماه آینده که فارغ التحصیلی اقدام میکنم به این جمع اضافه میشم... نمیدونم برم برای معافیت پزشکی یا برم سربازی...:n34:

عه توام که اینجایی :n02: چه خبره پیتی نمیای ؟
برو سربازی :n10:
این معافی رو بدن خلاص شیما :n28:

soroosh_cz
07-01-2015, 14:50
عه توام که اینجایی :n02: چه خبره پیتی نمیای ؟
برو سربازی :n10:
این معافی رو بدن خلاص شیما :n28:
یکمی کار دارم... کمتر سر میزنم.
من میترسم اقدام کنم معاف نشم، اعزامم کنن

هر کس که میتونه معافیت پزشکی بگیره بره اقدام کنه!
اگه قرار باشه جایی به شما کار بدن با کارت معفیت پزشکی هم اون کار رو میدن به جز مشاغل نظامی البته:n25:

به نظر شما احتمال معاف شدن من با شرایط زیر چقدره.
من سال پیش بیماریم که کولیت اولسراتیو باشه شدید شد و تا لب گور رفتم ولی خدا رو شکر بعد از دو ماه بیماریم از. اوج افتاد و حدود ۶ ماه طول کشید تا به حالت عادی برگشتم.
خونریزی و عفونت شدید روده. عکس های کولونوسکپی هم هست. ولی مثل اینکه میگن برای معافی دوباره باید کولونوسکپی بشم.
دکتر گفته که اگر رعایت نکنم و استرس داشته باشم و یا کار سنگین بکنم، بیماریم عود میکنه.
تا حالا که هر کی با این بیماری رفته، معافیتشو گرفته. ولی الان...

Sent from my ST15i using Tapatalk

hamed29
07-01-2015, 14:51
سلام؛ 1 اسفند اعزامم. شنیدم اسفند سپاه سرباز نمیگیره و سربازها رو میفرستن ناجا
البته این شایعه رو از یه سردار شنیدم، دیگه نمیدونم ما رو سر کار گذاشت یا جدی گفت!
به نظرتون اگه بیفتیم ناجا تو این وضعیت بیشتر احتمال داره کجا بندازنمون؟ راهنمایی رانندگی یا جاهای دیگه؟
اصلاً آیا قابل حدس زدن هست؟

Doctor Splinter
07-01-2015, 17:15
به نظر شما احتمال معاف شدن من با شرایط زیر چقدره.
من سال پیش بیماریم که کولیت اولسراتیو باشه شدید شد و تا لب گور رفتم ولی خدا رو شکر بعد از دو ماه بیماریم از. اوج افتاد و حدود ۶ ماه طول کشید تا به حالت عادی برگشتم.
خونریزی و عفونت شدید روده. عکس های کولونوسکپی هم هست. ولی مثل اینکه میگن برای معافی دوباره باید کولونوسکپی بشم.
دکتر گفته که اگر رعایت نکنم و استرس داشته باشم و یا کار سنگین بکنم، بیماریم عود میکنه.
تا حالا که هر کی با این بیماری رفته، معافیتشو گرفته. ولی الان...

هیچ کس قطعا نمی تونه بگه معاف میشه یا خیر باید حتما اقدام کنید و کمیسیون پزشکی تصمیم بگیره اگه خیلی اقبال یار باشه با شما معافیت و در غیر این صورت معاف از رزم که هیچ ارزشی نداره به شما میدن:n28::n28::n28::n28:

aref16
07-01-2015, 17:49
چند تا سوال
1)الان دفترچه بفرستیم ، برج 2 اعزام هست؟ (لیسانس)
2)اگه برج 2 بیفتیم میشه تاریخ رو بندازیم عقب تر ؟(برج 4بشه)

PNC
07-01-2015, 17:55
دوستان کسی ستاد مشترک خدمت کرده ؟

Amin_0913
07-01-2015, 18:05
اقا برای معاف از رزم هم باید بری کمیسیون؟

taktaaz1
07-01-2015, 18:55

بله، باید برید کمیسیون

Xeoc
07-01-2015, 19:01
سلام
هنوز به جبهه پدر، کسری تعلق میگیره ؟ اگه اینطوره شرایطش چیه و به چه صورت اقدام کنیم؟

G U L D A N
07-01-2015, 19:08

پیشنهاد من به دوستان اینه که بعد از اینکه یگانشون مشخص شد ( بعد از آموزشی تقسیم شدن ) و اگه جای بدی افتادن برن دنبال معاف از رزمی .
همچنین :

نوع بیماری معاف دائم و معاف از رزم به هیچ عنوان روی کارت پایان خدمت درج نمیشود.
اطلاعات کامل خدمتی شما از ستاد و شعبه افراد محل خدمت فقط به حافظه کارت هوشمند پایان خدمت انتقال داده میشود.
معافیت دائم (معافیت پزشکی)
معافیت رزم (معاف از رزم + مدت زمان خدمت شما در یگان مربوطه)

momo1364
07-01-2015, 19:13
یکی از دوستان چندسال پیش معافیت پزشکی( صافی کف پا) گرفت... من باور نکردم بعد گفت من کد معافی میدم برو چک کن... چون روی کارت نوع معافی ننوشته.... حالا به نظرتون چه جوری بفهمم چه معافیتی داره؟ سایتی هست کد بزنی بعد نوع معافیت بیاره؟ممنون

pm1
07-01-2015, 19:24
البته این شایعه رو از یه سردار شنیدم، دیگه نمیدونم ما رو سر کار گذاشت یا جدی گفت!
به نظرتون اگه بیفتیم ناجا تو این وضعیت بیشتر احتمال داره کجا بندازنمون؟ راهنمایی رانندگی یا جاهای دیگه؟
آقا نگوووووووو :n38:..... اگه میتونی بیشتر پیگیری کن ببینیم اگه راسته تمدید بزنیم زودتر :n01:
سردار که گفتی آشنات بود ؟ مال کجا بود ؟ ستاد نیرو ؟!!

Hidden-Hunter
07-01-2015, 19:36
بچه ها سلام
من سوالی پرسیدم که یکی از دوستان پاسخ داد ولی یک. سوال دیگر دارم که انروز یادم. رفت بپرسم.
پدر من چندسال پیش نارا حتی اعصاب شیدایی گرفت ک بسیار شدید بود. ولی الان با دارو. بهتر شده و بخاطر اون بیماری اعصاب تا حدودی بدنش از قدرت افتاده و دیسک کمر و گردن هم داره ولی عمل نکرده
از این طرف هم مادرم ناراحتی اعصاب داره ک. باید دارو مصرف بکنه وگرنه بدتر میشه.
یک. برادر 10ساله هم دارم و من پسر اولم.. و تا حدودی زندگی بردوش منه.
میتونم کفالت پدرم ک. 55 سالشه را بگیرم یا نه؟ نمیخوام از. مریضی پدر یا مادرم سو استفاذه بکنم ولی به نوعی تنها دلگرمیشون منم.گرچه امیدم به خداست ولی خب......
دوستان ممنون بابت راهنمایی هاتون

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

TATU_TATY
07-01-2015, 20:21

نه آقا این چه حرفیه .. آقا الان سرباز کمه و همه ارگانا دنبال سرباز
من خودم مدارکم رو برا سپاه دادم ان شاءالله پذیرش بشم

معمولا تا 20ام مدارک رو میگرن و از 20ام به بعد پذیرش برای 2 ماه بعد انجام میشه .. ببر مدارک رو تا دیر نشده

Soroush-S
07-01-2015, 21:50
سلام
هنوز به جبهه پدر، کسری تعلق میگیره ؟ اگه اینطوره شرایطش چیه و به چه صورت اقدام کنیم؟

تعلق میگیره به دو شرط : 1- شما متولد قبل از 1372 باشین 2- پدر شما بالای 6 ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته باشن!

soroosh_cz
07-01-2015, 22:00
تعلق میگیره به دو شرط : 1- شما متولد قبل از 1372 باشین 2- پدر شما بالای 6 ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته باشن!
این جبهه ی داوطلبی هست؟ پدر من تو دوران سربازیش 6 ماه جبهه بوده. و بقولی اجباری بوده. خودمم متولد 71، تعلق میگیره؟:n37:

pm1
07-01-2015, 22:01

معمولا تا 20ام مدارک رو میگرن و از 20ام به بعد پذیرش برای 2 ماه بعد انجام میشه .. ببر مدارک رو تا دیر نشده
آقا شما بسیج فعال بودی ؟ بدون کارت سبز بسیج و با 6 ماه بسیج عادی میشه اقدام کرد یا مسخرمون میکنن ؟ :n02:

دوستان این که میگن بدون پارتی واسه تحصیل کرده ها سپاه خوب نیست و اذیت میشید صحت داره ؟؟ چجوریاست کلآ ؟

musican33
07-01-2015, 22:12

شما تکمیلی داشتید؟
نگفتن کی جواب پذیرش می یاد؟
تو شهر ما که سپاه گفته بود ثبت نام جهت پذیرش فقط به صورت اینترنتی صورت می گیره منم دو ماه قبلش ثبت نام کردم و برگ اعزام اسکن شده براشون فرستادم (تکمیلی ندارم) ولی تا الان خبری نشده :n35:
البته خودم هم رفتم سپاه ولی روی در و دیوارش زده بودن ثبت نام جهت پذیرش سرباز فقط به صورت اینترنتی صورت می گیرد و از مراجعه حضوری جهت پیگیری خودداری کنید منم دیگه نرفتم دنبالش :n29:
لیسانس کامپیوتر اعزام اسفند

METZELDER
07-01-2015, 22:54
دوستان به شددددددددت سرباز زیاد شده امروز باز رفتم پلیس به اضافه 10 برا تعجیل که اسفند برم گفت برو خدارو شکر کن اردیبهشت ثبت شدی چون تا یک هفته دیگه اردیبهشت هم پر میشه طرف اشنا بود.. پادگان اموزشی مرزبانی ناجا سراب نیلوفر کرمانشاه 1800 نفر ظرفیت داره امار ماه اسفند 2100 نفر هست و بیش از اندازه پذیرش کردن اردیبهشت هم همینطوره ..من رفتم برا واکسن یه 40 نفر تو صف بودن واقعا همه حجوم اوردن و شک نکنید این به نفع اونایی میشه اسفند و اردیبهشت میرن کمتر پست میخوره بهشون.

infernal704
07-01-2015, 23:09
دوستان به شددددددددت سرباز زیاد شده امروز باز رفتم پلیس به اضافه 10 برا تعجیل که اسفند برم گفت برو خدارو شکر کن اردیبهشت ثبت شدی چون تا یک هفته دیگه اردیبهشت هم پر میشه طرف اشنا بود.. پادگان اموزشی مرزبانی ناجا سراب نیلوفر کرمانشاه 1800 نفر ظرفیت داره امار ماه اسفند 2100 نفر هست و بیش از اندازه پذیرش کردن اردیبهشت هم همینطوره ..من رفتم برا واکسن یه 40 نفر تو صف بودن واقعا همه حجوم اوردن و شک نکنید این به نفع اونایی میشه اسفند و اردیبهشت میرن کمتر پست میخوره بهشون.
من شنبه هفته قبل تعجیل زدم (6 دی ) قبول نکردن منم تاریخ اعزامم اول اردیبهشت هستش . تازه الان خوبه چون تا آخره این ماه یه سری از دانشجوها امتحاناشون تموم میشه و نهایتا تا وسط بهمن نمره هاشون میاد و فارغ التحصیل میشن و اونا هم میخان بخاطر همین قانون 24 ماه که گذاشتن زودتر دفترچه بفرستن .
امیدوارم الان که یکم سرباز نسبت به قبل بیشتر شده همه شرایط خدمتشون بهتر بشه .

البته به نظر من اینکه الان همه هجوم آوردن که برن سربازی باعث میشه سال های بعدی کم بودن سرباز بیشتر احساس بشه چون خیلی از افرادی که به هر دلیل قصد نداشتن برن سربازی مثل اونایی که میخاستن ادامه تحصیل بدن با این قانون 24 ماه نظرشون عوض شد که این خودش باعث میشه سال های بعدی خیلی سرباز کم تر بشه .

حسام2000
07-01-2015, 23:43
من اعزام مجدد بودم . آموزشی دریایی شهید نامجو، اعزام مجدد هم همون جا افتادم، سوم دی ماه رفتیم دو هفته مرخصی دادن امروز هم یگان ها مشخص شد اکثرا جنوب کشور حتی بعضی از متأهلا، لباس هم فقط به کسایی دادن که تا حالا لباس نگرفته بودن مثل امریه ها ما که رفتیم

Doctor Splinter
08-01-2015, 00:48
الان سرباز زیاد شده چون هم اضافه خدمت سنواتی بخشیده میشه و هم این که سال آینده خدمت 24 ماه خواهد شد ولی فقط یه مقطع کوتاه اوضاع این طوره و بعد از چند ماه باز به اوضاع سابق باز خواهیم گشت!
ولی به نظرم سازمان وظیفه ترفند خوبی به کار برد که هم به نفع مشمولین غایب هستش هم برای مقطعی بحث کمبود نیرو حل میشه و برادران ما در خدمت کمتر اذیت میشن:n02:
تنها دعام اینه که هیچ جوونی به خاطر خدمت سربازی در زندگیش به مشکل بر نخوره و وقتی هم به خدمت میره شرایط خوبی تجربه کنه!
هنوز که هنوزه شبا وقتی میخوابم به یاد سربازایی هستم که الان دارن روی برجک ها با اسلجه پست میدن:n28::n28:
کسانی که در مرزها هستن که دیگه شرایط بدتری رو دارن:n30::n30:
واقعا جوانانی که غیبت میکنن و یا به هر نحوی خدمت رو دور می زنن مدیون این برادران عزیز هستن که به جای اونا باید چندین شب متوالی نگهبانی بدن:n37:

METZELDER
08-01-2015, 00:51
چند تا سوال

اگه همین فردا بفرستی احتمال 80 درصد اره اردیبهشت میری اما معطل کنی میفتی تیر ولی تمدید راحته میتونی تو تاریخ پیشنهادی بزنی تیر ماه تو پلیس+10 میتونه بزنه تیر اگرم نزد تمدید میکنی راحت

TATU_TATY
08-01-2015, 02:41
آقا شما بسیج فعال بودی ؟ بدون کارت سبز بسیج و با 6 ماه بسیج عادی میشه اقدام کرد یا مسخرمون میکنن ؟ :n02:

دوستان این که میگن بدون پارتی واسه تحصیل کرده ها سپاه خوب نیست و اذیت میشید صحت داره ؟؟ چجوریاست کلآ ؟

والا من خراسان جنوبیم .. نصف تیپ رفته چابهار 3 ساله چابهار دست سپاه خراسان جنوبیه ... اونایی که پذیرش میشن نصف نصف تقسیم میشن بین چابهار و کل استان
من آره دوره تکمیلی جدید که دو قسمت 30 روزه و 15 روزه شده رو 30 روزش رو تو شهرویور رفتم و الان فقط با دوره تکمیلی افسر پذیرش میکنن ..سرباز صفر برای پست دادن میخوان که بدون تکمیلی هم قبول میکنن البته الان همه پست میدن ولی خوب ..سرباز صفر دوره تکمیلی رو حین خدمت میره ...دوره تکمیلی به صورت 30/15 روزه اولین بار امسال تو شهریور انجام شد ولی خاطرم هست گفتن برج 8 میخوان یه دوره دیگه برگزار کنن که نکردن ... یه شرطی هم داره این دوره جدید گردانی که دوره 30/15 جدید رو برگذار میکنه فرد مورد آموزش حداقل 6 ماه بسیج فعالی که با پارتی میشه دورش زد و اینکه 6 ماه بعدش هم باید در خدمت گردان اموزش دهنده باشی شاید هفته ای یه جلسه 2 ساعته بزارن

تحصیلات تو سپاه معنا نداره فقط و فقط پارتی اونم برای اینکه جای خوب بیفتی ...سرباز کم باشه فرمانده دستور بده همه باید پست بدن .. طرف با ستوان 3 بودن داره 24/48 پست میده کجای کاریی .... تو سپاه پذیرشش منوط به دوره تکمیلی هست واسه همین خیلی کم سرباز داره البته طرف ما اینجوریه ...افسر پست برجک میده به راحتی ... ..اون قدیم بود افسر ماهی یه بار پاس بخش میشد ..خدا بیامرزه اون دوران رو

شما تکمیلی داشتید؟
نگفتن کی جواب پذیرش می یاد؟
تو شهر ما که سپاه گفته بود ثبت نام جهت پذیرش فقط به صورت اینترنتی صورت می گیره منم دو ماه قبلش ثبت نام کردم و برگ اعزام اسکن شده براشون فرستادم (تکمیلی ندارم) ولی تا الان خبری نشده :n35:
البته خودم هم رفتم سپاه ولی روی در و دیوارش زده بودن ثبت نام جهت پذیرش سرباز فقط به صورت اینترنتی صورت می گیرد و از مراجعه حضوری جهت پیگیری خودداری کنید منم دیگه نرفتم دنبالش :n29:
لیسانس کامپیوتر اعزام اسفند

ما که دستی باید میرفتیم تحویل میدادیم ..چون به هر حال باد هوا که نیست باید مدرک داشته باشی و تحویل بدی ... توصیم اینه حتما تلاشت رو بکن اگر مخوای شهر خودت بیفتی
شما که لیسانس کامپیوتری به هر حال یه جایی تو دفتر به کار میای باقی رشته ها هیچ تضمینی نداره

TATU_TATY
08-01-2015, 02:48
من شنبه هفته قبل تعجیل زدم (6 دی ) قبول نکردن منم تاریخ اعزامم اول اردیبهشت هستش . تازه الان خوبه چون تا آخره این ماه یه سری از دانشجوها امتحاناشون تموم میشه و نهایتا تا وسط بهمن نمره هاشون میاد و فارغ التحصیل میشن و اونا هم میخان بخاطر همین قانون 24 ماه که گذاشتن زودتر دفترچه بفرستن .

البته به نظر من اینکه الان همه هجوم آوردن که برن سربازی باعث میشه سال های بعدی کم بودن سرباز بیشتر احساس بشه چون خیلی از افرادی که به هر دلیل قصد نداشتن برن سربازی مثل اونایی که میخاستن ادامه تحصیل بدن با این قانون 24 ماه نظرشون عوض شد که این خودش باعث میشه سال های بعدی خیلی سرباز کم تر بشه .

من دقیقا 26 آذر مدارک ارسال کردم و 29 آذر درخواست تعجیل زدم خوشبختانه 6 دی رفتم جواب مثبت بود و افتادم برج 12 امسال ... همش به این فکر میکردم که هر جور شده این درخواست تعجیل رو تو دی ثبت نکنم شاید رحمی کردن و گفتن مثلا تا اخر اذر درخواست تعجیل ها قبول ..این فکر رو با خودم داشتم هر چند هیچ تضمینی هم بهش نبود ..دل گرمیم بود

infernal704
08-01-2015, 12:03
من دقیقا 26 آذر مدارک ارسال کردم و 29 آذر درخواست تعجیل زدم خوشبختانه 6 دی رفتم جواب مثبت بود و افتادم برج 12 امسال ... همش به این فکر میکردم که هر جور شده این درخواست تعجیل رو تو دی ثبت نکنم شاید رحمی کردن و گفتن مثلا تا اخر اذر درخواست تعجیل ها قبول ..این فکر رو با خودم داشتم هر چند هیچ تضمینی هم بهش نبود ..دل گرمیم بود
چیزی که من تو این دو سه هفته متوجه شدم اینه که سیستم نظام وظیقه (برای ارسال دفترچه) خیلی بی نظمه و حتی پلیس +10 هم خیلی نمیشه بهش اعتماد کرد و همیشه اگه میخای یه سوالی از پلیس +10 بپرسی باید چندتا مرکز مختلف بری تا مطمئن بشی جواب درست بهت دادن . من حدود یک هفته قبلش رفتم پلیس +10 اون موقع میخاستم دفترچه بفرستم (تقریبا آخر ماه آذر بود) هر سوالی میپرسیدم درست جواب نمیداد بعدشم گفت دیگه تعجیل نمیزنیم سیستم بسته شده و جواب نمیدن و به ما گفتن دیگه برا کسی تعجیل نزنین!!! بعدشم رسیدیم به هفته اول دی که بیشترش تعطیلات بود و من کار برام پیش اومد نهایتا آخر هفته رفتم یه پلیس +10 دیگه که در کمال تعجب گفت نه اصلا همچین چیزی نیست هنوز میشه تعجیل فرستاد!!! اینکه تعجیل قبول کنن یا نه هم باز کاملا شانسیه چون شما آخر آذر فرستادی قبول کردن اما من روزی که رفتم بهم گفتن درخواست تعجیل قبول نکردن از اون مرکز پلیس +10 سوال کردم گفت از سه چهار هقته پیش تا حالا هرچی تعجیل فرستادیم هیچکدوم قبول نکردن . چیزی که جالب بود میگفت تا قبل از برج 12 بازم سر بزن شاید درخواستتو قبول کرده باشن!!!! واسه همین میگم سیستم بی نظمی داره معلوم نیست چی به چیه!!
به هر حال امیدوارم خدمت راحتی بگذرونی منم برام بهتر شد که تعجیل قبول نکردن چون عمل چشم انجام دادم چند ماه باید استراحت کنم

pm1
08-01-2015, 12:32
من اعزام مجدد بودم . آموزشی دریایی شهید نامجو، اعزام مجدد هم همون جا افتادم، سوم دی ماه رفتیم دو هفته مرخصی دادن امروز هم یگان ها مشخص شد اکثرا جنوب کشور حتی بعضی از متأهلا، لباس هم فقط به کسایی دادن که تا حالا لباس نگرفته بودن مثل امریه ها ما که رفتیم
سلام دوست من شما کجا افتادی به سلامتی ؟ فقط بند پ دارها افتادن شمال ؟ کسی بود شانس آورده باشه از این بابت ؟

x3lmorgan
08-01-2015, 12:37
شما هم ارتش بودی؟ به ما هم لباس ندادن! یه استوار بود توضیح میداد میگفت اولین دورس به اعزام مجدد لباس نمیدن. به ما که رسید آسمون تپید. :n28:

hamed29
08-01-2015, 13:35

من 7 دی تعجیل زدم از 1 اردیبهشت افتاد 1 اسفند!

آقا نگوووووووو :n38:..... اگه میتونی بیشتر پیگیری کن ببینیم اگه راسته تمدید بزنیم زودتر :n01:
سردار که گفتی آشنات بود ؟ مال کجا بود ؟ ستاد نیرو ؟!!

ستاد نیرو نبود؛ از یه سردار که فرمانده لشکر هست پرسیدیم که همچین حرفی زد.
نمیدونم ولی فکر کنم طرف نظر شخصی خودش رو گفت و حرفی که زد موضع نظام نبود :n02:
پیگیری نمیتونم بکنم، توی یه مراسم دیدیمش؛ فکر نکنم بشه اطلاعات دقیقتری گیر آورد

این طور که از شواهد و قرائن بر میاد چندان هم کمبود سرباز نداریم!
شما کِی مدارکتون رو فرستادید؟ 20م که همین شنبه بعد هست! یه روزه میشه انجام داد؟
چکار باید انجام بدیم؟ دقیقاً چه مدارکی میخواد؟

mohamad.hejazi
08-01-2015, 13:37
دوستان درسته که اگر تا 22 بهمن خودمون رو معرفی کنیم غیبتها بخشیده میشه؟متولد 68 هستم فکر کنم 6 ماه اضافه خدمت دارم.

infernal704
08-01-2015, 14:20
من 7 دی تعجیل زدم از 1 اردیبهشت افتاد 1 اسفند!

گفتم که هیچ حساب و کتابی نداره این سیستم نظام وظیفه خیلی قبل تر از شما حتی ماه آذر تعجیل فرستادن برا اسفند اما قبول نکردن خودمم که 6 دی فرستادم گفت جلو درخواستت نوشته خیر اما بازم سر بزن !!!
فکر میکنم اگه الان از بین افرادی که تاریخ اعزامشون اسفند هست کسی بره و تمدید بزنه تاریخ اعزامشو به تاخیر بندازه اون موقع به اصطلاح جا باز میشه و یکی از افرادی که تعجیل زده جایگزینش میکنن (تنها دلیلش به نظرم این میتونه باشه)

s-james
08-01-2015, 14:41
دوستان درسته که اگر تا 22 بهمن خودمون رو معرفی کنیم غیبتها بخشیده میشه؟متولد 68 هستم فکر کنم 6 ماه اضافه خدمت دارم.

بله دوست عزيز، شما اگه تا 22 بهمن برين پليس + 10 و مداركتون رو تحويل بدين اضافه خدمتتون بخشيده ميشه، اما سعي كنين زودتر اقدام كنين و نگه ندارين روزاي آخر

موفق باشيد

aref16
08-01-2015, 15:45
چند تا سوال

جواب منم بدین :D

mani6606
08-01-2015, 15:49
هفته ديگه كه دفترچه بفرستين تاريخ اعزام شما برج ٢ ميشه
بله درخواست مي تونين درخواست تعويق بدين

aref16
08-01-2015, 15:49
اگه همین فردا بفرستی احتمال 80 درصد اره اردیبهشت میری اما معطل کنی میفتی تیر ولی تمدید راحته میتونی تو تاریخ پیشنهادی بزنی تیر ماه تو پلیس+10 میتونه بزنه تیر اگرم نزد تمدید میکنی راحت

بعد این که دفترچه فرستادم
برگه سبز چه مدت بعد میاد ؟ (آخه من واسه سرباز معلمی میخوام :D)

musican33
08-01-2015, 16:08
بعد این که دفترچه فرستادم
برگه سبز چه مدت بعد میاد ؟ (آخه من واسه سرباز معلمی میخوام :D)

برگ سبز یا همون برگ آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی رو همون موقعی که مدارکتون را به پلیس +10 تحویل می دید به شما تحویل میدن. (داخل برگ سبز تاریخ اعزام نوشته شده)

aref16
08-01-2015, 16:36

برگ سبز یا همون برگ آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی رو همون موقعی که مدارکتون را به پلیس +10 تحویل می دید به شما تحویل میدن. (داخل برگ سبز تاریخ اعزام نوشته شده)

جناب شما مطمئن هستین ؟

آخه بعضیا میگن دو هفته ای طول میکشه :n26:

behnam_roli
08-01-2015, 17:49
آقا یه توضیحی در مورد کسری جبهه پدری میدین؟

من الان پدرم رفته برای گرفتن کارت ایثارگری میگن که باید پاشه بره دزفول نامه بیاره. الان هر کسی که کسری گرفته رفته از منطقه جنگیش نامه آورده؟ راه دیگه ای نداره؟ اصلا 2 ماه کسری ارزش داره؟

mani6606
08-01-2015, 18:25
آقا یه توضیحی در مورد کسری جبهه پدری میدین؟

من الان پدرم رفته برای گرفتن کارت ایثارگری میگن که باید پاشه بره دزفول نامه بیاره. الان هر کسی که کسری گرفته رفته از منطقه جنگیش نامه آورده؟ راه دیگه ای نداره؟ اصلا 2 ماه کسری ارزش داره؟

يك روز هم مهمه ، چه برسه به دو ماه
پدر شما بايد از يگان خدمتىش نامه داشته باشه تا شما بتوانيد از كسري جهبه استفاده كنيد

mani6606
08-01-2015, 18:30
جناب شما مطمئن هستین ؟

آخه بعضیا میگن دو هفته ای طول میکشه :n26:

شما مي تونيد بعد از ثبت مدارك در سامانه درخواست برگه اعزام به خدمت المثنى كنيد كه در ان تاريخ اعزام درج شده خود اصل برگه بين ١٠ تا ١٢ روز بعد به ادرس پستى شما ارسال ميشه.

dezss
08-01-2015, 19:14
سلام دوستان تاریخ اعزام به خدمتم1.2.94هست.قصد دارم برای اخذ امریه اقدام کنم.میخواستم بدونم امکان داره همزمان به دو ارگان دولتی مثلا قرارگاه خاتم و آموزش پرورش تقاضای امریه بفرستم و در صورت قبولی در یکی از اونا به امریه برم و یا در صورتی که در هر دو قبول شدم در مرحله ارسال مدارک یکی رومنتفی کنم؟اینکار منعی نداره؟؟

mani6606
08-01-2015, 19:22
سلام دوستان تاریخ اعزام به خدمتم1.2.94هست.قصد دارم برای اخذ امریه اقدام کنم.میخواستم بدونم امکان داره همزمان به دو ارگان دولتی مثلا قرارگاه خاتم و آموزش پرورش تقاضای امریه بفرستم و در صورت قبولی در یکی از اونا به امریه برم و یا در صورتی که در هر دو قبول شدم در مرحله ارسال مدارک یکی رومنتفی کنم؟اینکار منعی نداره؟؟

خير زيرا اونا به شما جواب قطعى نميدن كه بعد از شما مدارك بخوان ، اگر شما واجد شرايط هر ارگان باشيد مدارك رو از شما ميگيرن و تا نزديك هاى تاريخ اعزام به شما اطلاع نميدن كه ايا درخواست امريه شما پذيرفته سده يا نه ، نظام وظيفه هم اگر بفهمد كه شما براى از دو جا امريه گرفتيد ، امريه شما را باطل مى كند

dezss
08-01-2015, 19:30
خير زيرا اونا به شما جواب قطعى نميدن كه بعد از شما مدارك بخوان ، اگر شما واجد شرايط هر ارگان باشيد مدارك رو از شما ميگيرن و تا نزديك هاى تاريخ اعزام به شما اطلاع نميدن كه ايا درخواست امريه شما پذيرفته سده يا نه ، نظام وظيفه هم اگر بفهمد كه شما براى از دو جا امريه گرفتيد ، امريه شما را باطل مى كند

ولی دوستانی که امریه قرارگاه خاتم گرفتن میگفتن که از قرارگاه بهشون زنگ زدن گفتن که برای فلان قرب و فلان قرب نیرو میخوایم اگر مایلید مدارکتون رو بفرستید...از طرفی امریه آموزش و پرورش همبه این صورته که اگر با شما موافقت بشه تاریخ اعزام رو به تعویق میندازن تا برج 4 و برای گزینش معرفی میشید...با این تفاسیر نمیشه اول برای قرارگاه خاتم اقدام کنی و همینطور آموزش و پرورش...اگر خاتم قبول نکرد بری دنبال آموزش و پرورش؟؟؟از طرفی بعضی از دوستان گفته بودن که از طرف قرارگاه باهاشون تماس گرفتن و گفتن که شما قبلا کد خوردی و نمیشه براتون اقدام کرد...برای مثال من اگر کد یکی از ارگان ها رو زودتر بخورم اون یکی ارگان نمیتونه امریه رو ثبت کنه؟؟

dezss
08-01-2015, 19:44
من مدرک مهندسی برق قدرت دارم و تاریخ اعزامم یک اردیبهشت 94 شده....دارای 5 الی 6 ماه کسر خدمت بسیجی هستم ولی متاسفانه دوره تکمیلی رو نگذروندم...بین انتخاب امریه سرباز معلمی و رفتن به پادگان و استفاده از کسری خدمت و امریه خاتم موندم...از طرفی تک پسر هم هستم و این امکان وجود داره که برای خدمت شهر محل سکونت خودم بیفتم...از طرفی هم توی بعضی کامنت ها دیدم که بعضیا گفته بودن از کسر خدمت حین امریه قرارگاه خاتم میشه اسفاده کرد ولی برای آموزش و پرورش نه...من آشنا دارم وامریه سرباز معلمی گرفتنم قطعیه و مشکلی ندارم ...الان بین این سه موندم ...اگر جای من بودید کدوم یکی رو انتخاب میکردید؟؟

mani6606
08-01-2015, 21:23
ولی دوستانی که امریه قرارگاه خاتم گرفتن میگفتن که از قرارگاه بهشون زنگ زدن گفتن که برای فلان قرب و فلان قرب نیرو میخوایم اگر مایلید مدارکتون رو بفرستید...از طرفی امریه آموزش و پرورش همبه این صورته که اگر با شما موافقت بشه تاریخ اعزام رو به تعویق میندازن تا برج 4 و برای گزینش معرفی میشید...با این تفاسیر نمیشه اول برای قرارگاه خاتم اقدام کنی و همینطور آموزش و پرورش...اگر خاتم قبول نکرد بری دنبال آموزش و پرورش؟؟؟از طرفی بعضی از دوستان گفته بودن که از طرف قرارگاه باهاشون تماس گرفتن و گفتن که شما قبلا کد خوردی و نمیشه براتون اقدام کرد...برای مثال من اگر کد یکی از ارگان ها رو زودتر بخورم اون یکی ارگان نمیتونه امریه رو ثبت کنه؟؟

تا جايى كه من ديدم و شنيدم قرارگاه خاتم با كسى تماس نمگيره بگه كه ما به امريه نياز داريم و مدارك تون رو بفرستيد بلكه برعكس شما بايد حضورى مراجعه كنيد و از شرايط ان ها اگاه شويد

yusef
08-01-2015, 21:45
سلام
وقتی که یه هفته ده روز قبل از اعزام میفهمی کجا افتادی در اون روز مشخص-مثلا 1 اردیبهشت-باید خودتو به پادگان معرفی کنی؟
دیگه لازم نیس مثل قدیم به نظام وظیفه مرکز استان بری و اونجا تقسیم کنن؟

hamed29
08-01-2015, 23:07
در صورت داشتن 6 ماه کسری بسیج و 4 یا 9 ماه کسری ایثارگری آیا میشه پذیرش گرفت؟!اگه آره از کجاها؟ دقیقاً باید چکار کنیم؟ یکی گفت اینترنتی هست؛ سایتش چیه؟!

pm1
08-01-2015, 23:10
تا جايى كه من ديدم و شنيدم قرارگاه خاتم با كسى تماس نمگيره بگه كه ما به امريه نياز داريم و مدارك تون رو بفرستيد بلكه برعكس شما بايد حضورى مراجعه كنيد و از شرايط ان ها اگاه شويد

خاتم من شنیدم زنگ میزنه اگه بخواد... در واقع قرب های زیر مجموعه اگه نیاز داشته باشن تماس میگیرن بعد مدارک میره به اون قرب ها و اونها میفرستن برای مرکز ... اینا همش شنیده ها هست البته

LEO.M
09-01-2015, 00:26
دوستان آخرین قوانین کسر خدمت فرزند ایثارگران و عضو بسیج رو کسی لینکشو داره؟

musican33
09-01-2015, 01:00
دوستان سامانه اینترنتی وظیفه عمومی بعد از فکر کنم بیش از دو هفته درست شد
ولی هنوز برای من بروز رسانی همون 8/22 هست

saeed5885
09-01-2015, 01:04
سلام
بنده اعزام مجددم با مدرکم فوق لیسانس(ستواندوم). افتادم مرکز آموزش نظامی جواد الائمه لشگرک. شنیدم مرکز آموزش درجه داری کادری هاست.
1- میخواستم بدونم کسی از دوستان میدونه چجور جاییه؟
2- چهارشنبه که رفتم اونجا سرباز دژبانی میگفت 5 شنبه ها و جمعه ها اینجا تعطیله. واقعا اینجوریه؟ آخه لویزان یا ستاد کل ارتش تعطیل نیستن

mk367
09-01-2015, 02:50
سلام
اگه موقع ارسال مدارک برای نظام وظیفه مدرک نداشته باشیم و بعدا میشه در حین خدمت مدرک نحصیلیمون رو به یگان خدمتی مون که سپاهه تحویل بدیم ؟ایا تاثیری تو خدمتمون داره؟

mani6606
09-01-2015, 07:23
سلام
اگه موقع ارسال مدارک برای نظام وظیفه مدرک نداشته باشیم و بعدا میشه در حین خدمت مدرک نحصیلیمون رو به یگان خدمتی مون که سپاهه تحویل بدیم ؟ایا تاثیری تو خدمتمون داره؟

يعني چي مدرك نداشته باشيد!
در هنگام ثبت مدارك در سامانه نظام وظيفه به وسيله كاربر پلي +١٠ اخرين معافيت موقت تحصيلي شما را مي خواند ، بدون اون اصلا امكان نداره

dezss
09-01-2015, 09:15
بابا حضوری چیه...ثبت نامش اینترنتیه...اتفاقا بعد از ثبت نام خاتم تماس میگیره و جواب رو میده...الان چند سال که به همین منواله...تو خود سایتش هم نوشته که باهاتون تماس میگیریم...اگر فرضرو بر تماس خاتم گذاشت به نظر شما میشه برای هردو امریه همزمان اقدام کرد؟؟؟

dezss
09-01-2015, 09:18

بابا حضوری چیه...ثبت نامش اینترنتیه...اتفاقا بعد از ثبت نام خاتم تماس میگیره و جواب رو میده...الان چند سال که به همین منواله...تو خود سایتش هم نوشته که باهاتون تماس میگیریم...اگر فرض رو بر تماس خاتم گذاشت به نظر شما میشه برای هردو امریه همزمان اقدام کرد؟؟؟

pm1
09-01-2015, 10:26
بابا حضوری چیه...ثبت نامش اینترنتیه...اتفاقا بعد از ثبت نام خاتم تماس میگیره و جواب رو میده...الان چند سال که به همین منواله...تو خود سایتش هم نوشته که باهاتون تماس میگیریم...اگر فرضرو بر تماس خاتم گذاشت به نظر شما میشه برای هردو امریه همزمان اقدام کرد؟؟؟

دوست عزیز اگه از خاتم بهت زنگ بزنن میگن که فلان روز مدارک رو بفرست . این به این معنی هست که باهاتون موافقت شده ، یعنی نیاز داشتن به شما . شما وقتی مدارک رو بفرستی باقی کارهاشو اونا انجام میدن و دستت به جایی بند نیست الا یه شماره تلفن! که معلوم نیست بتونی پیگیری کنی .بنظر من هر کدوم رو که بیشتر احتمال میدی اوکی بشه همونو زودتر برو جلو - در ضمن خاتم رو زود ثبت نام نکن بذار دو ماه مونده به اعزام من خودم اوائل آذر ثبت نام کردم تا الان که بهم زنگ نزدن. مثلآ اگر اعزامت تیره بذار 28-29 فروردین ثبت کن .. اینجوری دیگه تا اون موقع میفهمی آموزش پرورش اوکی هست یا نه! گزینشش انجام میشه همون موقع ها..حالا من یه خواهشی دارم از شما از آشناتون بپرسید که آموزش پرورش ارشد میگیره اصلآ ؟ و اگه تاریخ اعزام اردیبهشت باشه و دیگه نشه تمدید کرد چی میشه ؟ آیا خودشون هماهنگ میکنن با نظام وظیفه برا تمدید؟ ممنون میشم.

aligoodbeh
09-01-2015, 11:07
سلام من متولد 73 هستم پدرم 61 ماه جبهه داره 2 ماه آموزشی رو هم رفتم حالا می تونم معاف شم؟

barooni10
09-01-2015, 11:07
سلام. دوستان به نظرتون سرباز معلمی در یه روستا خوبه یا امریه در یه شهر دیگه ای غیر شهر خودتون؟

aligoodbeh
09-01-2015, 11:12
سلام من متولد 73 هستم پدرم 61 ماه جبهه داره 2 ماه آموزشی رو هم رفتم حالا می تونم معاف شم؟
لطفا جواب بدین بنده الان تو مرخصی 24 ساعته هستم می خوام بدونم معاف می شم یا نه.ممنون

SNOW PATROL
09-01-2015, 11:30
لطفا جواب بدین بنده الان تو مرخصی 24 ساعته هستم می خوام بدونم معاف می شم یا نه.ممنون
پست اول ......

aligoodbeh
09-01-2015, 11:39
پست اول ......
والا فقط تعداد ماهاشو نوشته می خوام بدونم الان من با این شرایط که 2 ماه آموزشی رو هم تموم کردم معاف میشم یا نه؟چون بعضیا میگن فقط متولدین 72 می تونن ولی من متولد 73 هستم

mk367
09-01-2015, 11:54
يعني چي مدرك نداشته باشيد!
در هنگام ثبت مدارك در سامانه نظام وظيفه به وسيله كاربر پلي +١٠ اخرين معافيت موقت تحصيلي شما را مي خواند ، بدون اون اصلا امكان نداره

چون معافیت تخصیلی تموم شده با دیپلم رفتم سربازی حین خدمت مدرکم رو از دانشگاه بگیرم و ببرم ؟
تحصیل حین خدمت تو دانشگاه ما قانونیه ومیشه انجام داد و اگر مدرک دانشگاهی ام رو دادند ببرم یگان تا برام تو پرومندم بزارندو اثر داشته باشه!
دوباره اینجا سوالم رو می نویسم :
اگه موقع ارسال مدارک برای نظام وظیفه مدرک نداشته باشیم و بعدا میشه در حین خدمت مدرک نحصیلیمون رو به یگان خدمتی مون که سپاهه تحویل بدیم ؟ا

cotgnx
09-01-2015, 12:01
والا فقط تعداد ماهاشو نوشته می خوام بدونم الان من با این شرایط که 2 ماه آموزشی رو هم تموم کردم معاف میشم یا نه؟چون بعضیا میگن فقط متولدین 72 می تونن ولی من متولد 73 هستم

کسری ایثارگری به شما تعلق نمیگیره! به متولدین 72 و قبل تعلق میگیره.

infernal704
09-01-2015, 12:07
قانون سال 93 برای متولدین قبل از 72 هست شما نمیتونی استفاده کنی . باید صبر کنی سال 94 مجدد قانونش اعلام بشه ممکنه سال 94 به شما هم تعلق بگیر ممکن هم هست که به قبل از 72 هم تعلق نگیره و کلا قانون کسری خدمت و معافی ایثارگری بردارن!!!

aligoodbeh
09-01-2015, 12:19
قانون سال 93 برای متولدین قبل از 72 هست شما نمیتونی استفاده کنی . باید صبر کنی سال 94 مجدد قانونش اعلام بشه ممکنه سال 94 به شما هم تعلق بگیر ممکن هم هست که به قبل از 72 هم تعلق نگیره و کلا قانون کسری خدمت و معافی ایثارگری بردارن!!!
یعنی چی آخه؟یعنی 61 ماه جبهه پر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معافیت که هیچی حتی کسری هم تعلق نمیگیره؟

dezss
09-01-2015, 12:52
دوست عزیز اگه از خاتم بهت زنگ بزنن میگن که فلان روز مدارک رو بفرست . این به این معنی هست که باهاتون موافقت شده ، یعنی نیاز داشتن به شما . شما وقتی مدارک رو بفرستی باقی کارهاشو اونا انجام میدن و دستت به جایی بند نیست الا یه شماره تلفن! که معلوم نیست بتونی پیگیری کنی .بنظر من هر کدوم رو که بیشتر احتمال میدی اوکی بشه همونو زودتر برو جلو - در ضمن خاتم رو زود ثبت نام نکن بذار دو ماه مونده به اعزام من خودم اوائل آذر ثبت نام کردم تا الان که بهم زنگ نزدن. مثلآ اگر اعزامت تیره بذار 28-29 فروردین ثبت کن .. اینجوری دیگه تا اون موقع میفهمی آموزش پرورش اوکی هست یا نه! گزینشش انجام میشه همون موقع ها..حالا من یه خواهشی دارم از شما از آشناتون بپرسید که آموزش پرورش ارشد میگیره اصلآ ؟ و اگه تاریخ اعزام اردیبهشت باشه و دیگه نشه تمدید کرد چی میشه ؟ آیا خودشون هماهنگ میکنن با نظام وظیفه برا تمدید؟ ممنون میشم.
من بخشنامه سال قبل رو دیدم...دارندگان تاریخ اعزام یک اردیبهشت و تیر رو میخواستن...پس از لحاظ تاریخ اعزامتون مشکلی نیست...اینکه نشه دوباره تمدیدکرد یعنی شما از دوبار فرصت تمدیدتون استفاده کردید؟؟؟اگر از دو فرصتتون استفاده کردین اینو دیگه باید از نظام وظیفه بپرسید...چون آشنام هم گفت اینو دقیقا نمیدونم...برید به سایت وظیفه عمومی و در بخش مشاوره سوالتون رو مطرح کنید ولی بعید میدونم مشکلی پیش بیاد چون اگه با امریتون موافقت بشه به احتمال زیاد خود آموزش و پرورش مشکل محدودیت تقاضای تمدیدتون رو حل میکنه...برای ارشد هم توی بخشنامه ننوشته که نمیگیریم ولی تو جدول ظرفیت نوشته ظرفیت کارشناسی این مقدار و ظرفیت دیپلم این مقدار...ولی منطقی به نظر نمیرسه که نگیرن...در مورد قرارگا خاتم هم که شما میگید زنگ میزنن برای ارسال مدارک خوب اگه آدم مدارکش رو نفرسته خود به خود امریش لغوه دیگه و برای امریه آموزش و پرورش مشکلی پیش نمیاد...یعنی اصلا راه نداره برای دو امریه همزمان اقدام کرد؟؟

sinray
09-01-2015, 13:02
عرض سلام و ارادت به همه هم رزمان عزیز.

دوستان بنده فردا باید خودم رو به یگان معرفی کنم. یگان خدمتی هم افتادم تیپ 392 زرهی خوزستان دشت آزادگان. از طرفی یک آشنا هم دارم که از طریق ستاد نیروی انسانی ارتش قصد داره کد امریه رو تغییر بده و امریه جدید رو برای بنده در همون تهران صادر کنه. مشکلی که الان دارم اون اشنا به م گفته شما نمی خواد بری خودتو به یگان معرفی کنی و صبر کن تا کاذرت درست بشه بیفتی همین جا. من هم موندم سر دوراهی که فردا به یگان جدید برم یا خیر؟ می ترسم برم به یگان جدید و تا بخوام از اونجا ترخیص بشم مدت طولانی طول بکشه و از یه طرف هم ترس از غیبت و معرفی نکردن خودم به یگان رو دارم که مشمول اضافه خدمت و نحست می شم. از دوستان عزیز اگر کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه که باید چه گلی به سرمان بگیریم؟:n03: با تشکر

dezss
09-01-2015, 13:40
دوستان خواهشا اگر کسی اینجا امریه قرارگاه خاتم روگرفته بیاد تجربیاتش رو منتقل کنه...کسی خبر داره معمولا چند روز مونده به اعزام نتیجه پذیرفته شدن یا رد شدن امریه قرارگاه خاتم اعلام میشه؟؟؟خواهشا اگر کسی اطلاعات دقیق داره بگه

infernal704
09-01-2015, 14:16
بله متاسفانه اینجوریه کسری هم نمیدن. من خودم متولد 70 هستم یه مقداری کسری خدمت بخاطر سابقه جبهه دارم اما برای کسری خدمت باید بعد از اینکه آموزشیت تموم شد اقدام کنی منم تاریخ اعزامم اول اردیبهشته و معلوم نیست سال دیگه این قانون برای متولدین قبل از 72 باشه یا نه یعنی خود منم معلوم نیست بتونم از این کسری استفاده کنم یا نه !!!

ice_man_sh
09-01-2015, 15:21
مبحثی به نام قانون 93 نداریم...

محض اطلاع دوستان باید بگم که از سال 91 این قانون حذف شد، بعدا به منظور حفظ عدالت برای تمامی کسانی که تا سال 90 مشمول بودند یعنی متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت این اجازه داده شد که همانند هم دوره های خود از کسر استفاده کنند.

به همین دلیل عملا این معافی دیگه تموم شده و فقط کسانی که تا اون زمان (72 و ماقبل) مشمول بودند می توانند استفاده کنند.

همچنین متولدین 72 و ماقبل غایب تا آخر سال فرصت دارن تا استفاده کنند، بعد اون فقط متولدین 72 و ماقبل بدون غیبت.

بله، توضیح در بالا داده شد.

amir9496khw
09-01-2015, 16:53
سلام دوستان
بعد دوهفته تو شهید باهنر کرمان دوسه روز اومدم خونه فردام دارم میرم پونصدتا لیسانسه گرفته این دوره

دوستان کسایی الانم متاهل هستند بخشنامه اومده سه ماه کسری خدمت میخوره بهشون

neon_91
09-01-2015, 16:58

متاسفانه بله:n03:
فقط متولدین 72 و به پایین می تونند استفاده کنند:n03: حالا شما متولد کدوم ماه از 73 هستید؟

سلام دوستان
بعد دوهفته تو شهید باهنر کرمان دوسه روز اومدم خونه فردام دارم میرم پونصدتا لیسانسه گرفته این دوره

دوستان کسایی الانم متاهل هستند بخشنامه اومده سه ماه کسری خدمت میخوره بهشون

ببخشید شما تازه از آموزشی اومدید مرخصی.:n02:خب ببینید دوران آموزشی پر از شایعه است که این شایعه ها توسط سربازرا برای دل خوش کردن خودشون ایجاد میشه:n09:.جالبه پایه های شهریور که اومده بودن می گفتن واسه لیسانس 2 ماه کسری تعلق میگیره:n04:منم کلی بهشون خندیدم:n08:
واسه همین شمایی که 2 هفته داخل پادگان از دنیای بیرون خبر ندارید بیخودی دل بچه هارو خوش نکنید:n37:

amir9496khw
09-01-2015, 17:38
متاسفانه بله:n03:
فقط متولدین 72 و به پایین می تونند استفاده کنند:n03: حالا شما متولد کدوم ماه از 73 هستید؟

ببخشید شما تازه از آموزشی اومدید مرخصی.:n02:خب ببینید دوران آموزشی پر از شایعه است که این شایعه ها توسط سربازرا برای دل خوش کردن خودشون ایجاد میشه:n09:.جالبه پایه های شهریور که اومده بودن می گفتن واسه لیسانس 2 ماه کسری تعلق میگیره:n04:منم کلی بهشون خندیدم:n08:
واسه همین شمایی که 2 هفته داخل پادگان از دنیای بیرون خبر ندارید بیخودی دل بچه هارو خوش نکنید:n37:
خخخ
حاجی بخشنامشو دیدم حالت بدا

Iman-Emperatour
09-01-2015, 17:48
یه سوال
پدرت بالای 60 سال داشته باشه و خواهر برادرات همه ازدواج کرده باشند و با پدر و مادر تنها باشی و پدرتم بازنشسته باشه شرایط معافیت داره؟

ice_man_sh
09-01-2015, 17:57
یه سوال
پدرت بالای 60 سال داشته باشه و خواهر برادرات همه ازدواج کرده باشند و با پدر و مادر تنها باشی و پدرتم بازنشسته باشه شرایط معافیت داره؟
قانون کفالت پدر برای پدران 70 سال به بالا و یا نیازمند مراقبت هست که باید تک فرزند پسر بود، حالا اگه برادر داشته باشید و حتی در قطب هم زندگی کنه و پدرتون هم 100 سالش باشه باز نمی تونید معافیت کفالت بگیرین.

حتی نمیتونید از شرایط تک فرزند ذکور استفاده کنید و استان خودتون خدمت کنید.

pm1
09-01-2015, 18:15
من بخشنامه سال قبل رو دیدم...دارندگان تاریخ اعزام یک اردیبهشت و تیر رو میخواستن...پس از لحاظ تاریخ اعزامتون مشکلی نیست...اینکه نشه دوباره تمدیدکرد یعنی شما از دوبار فرصت تمدیدتون استفاده کردید؟؟؟اگر از دو فرصتتون استفاده کردین اینو دیگه باید از نظام وظیفه بپرسید...چون آشنام هم گفت اینو دقیقا نمیدونم...برید به سایت وظیفه عمومی و در بخش مشاوره سوالتون رو مطرح کنید ولی بعید میدونم مشکلی پیش بیاد چون اگه با امریتون موافقت بشه به احتمال زیاد خود آموزش و پرورش مشکل محدودیت تقاضای تمدیدتون رو حل میکنه...برای ارشد هم توی بخشنامه ننوشته که نمیگیریم ولی تو جدول ظرفیت نوشته ظرفیت کارشناسی این مقدار و ظرفیت دیپلم این مقدار...ولی منطقی به نظر نمیرسه که نگیرن...در مورد قرارگا خاتم هم که شما میگید زنگ میزنن برای ارسال مدارک خوب اگه آدم مدارکش رو نفرسته خود به خود امریش لغوه دیگه و برای امریه آموزش و پرورش مشکلی پیش نمیاد...یعنی اصلا راه نداره برای دو امریه همزمان اقدام کرد؟؟

آره لغوه .... بخاطر همین میگم دیرتر ثبت نام کنی که اگه تا اون موقع آموزش پرورش ردیف نشد اینو از دست ندید ... چون جواب گزینش آ.پ همون موقع ها باید بیاد و تا اون موقع فکر کنم اسامی شما به وظیفه عمومی نمیره .... در مورد سوال خودم راستش 7-8 ماه پیش چند بار رفتم آ.پ بهم گفتن پارسال ارشد نگرفتیم اصلآ ! حالا نمیدونم سر کاری بود یا نه ! گفت فقط لیسانس و فوق دیپلم گرفتیم ... نظام وظیفه ایراد میگیره اگه ارشد باشه ! تو یه سایت (مال یه استان دیگه) هم دیدم نوشته بود با توجه به عدم تخصیص سهمیه امکان ثبت نام متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا وجود ندارد (اطلاعیه واسه همین امسال هم بود) بخاطر همین میخواستم ببینم آشناتون اطلاع داره که ارشد امکانش هست یا نه؟؟ منم اگه یبار تمدید کنم میفته اردیبهشت نهایت (بار دوم بعیده که قبول کنن باید دلیل موجه داشت)

Doctor Splinter
09-01-2015, 18:19
به نظرم از اول هم نباید چیزی به نام کسر از خدمت قرار میدادن!
چرا به دلیل این که عده ی زیادی به سرعت اومدن و ترخیص شدن و الان باید عده ای دیگه 24 خدمت کنن تا خدمت کمتر اونا رو جبران کنن خود من 18 ماه خدمت کردم ولی واقعا وقتی به 24 ماه فکر میکنم پشتم می لرزه:n28:

dezss
09-01-2015, 19:23
آره لغوه .... بخاطر همین میگم دیرتر ثبت نام کنی که اگه تا اون موقع آموزش پرورش ردیف نشد اینو از دست ندید ... چون جواب گزینش آ.پ همون موقع ها باید بیاد و تا اون موقع فکر کنم اسامی شما به وظیفه عمومی نمیره .... در مورد سوال خودم راستش 7-8 ماه پیش چند بار رفتم آ.پ بهم گفتن پارسال ارشد نگرفتیم اصلآ ! حالا نمیدونم سر کاری بود یا نه ! گفت فقط لیسانس و فوق دیپلم گرفتیم ... نظام وظیفه ایراد میگیره اگه ارشد باشه ! تو یه سایت (مال یه استان دیگه) هم دیدم نوشته بود با توجه به عدم تخصیص سهمیه امکان ثبت نام متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا وجود ندارد (اطلاعیه واسه همین امسال هم بود) بخاطر همین میخواستم ببینم آشناتون اطلاع داره که ارشد امکانش هست یا نه؟؟ منم اگه یبار تمدید کنم میفته اردیبهشت نهایت (بار دوم بعیده که قبول کنن باید دلیل موجه داشت)

شما اگه یکبار تمدید کردید هیچ مشکلی نیست نگران نباشید...برای تمدی بار دوم چه دلیلی موجه تر از امریه آموزش پرورش...اصلا خود آموزش و پرورش کار رو انجام میده...در مورد ارشد نگرفتن هم مطمئن باشد ممنوعیت صریحی وجود نداره چرا که اگر وجود داشت در بخش نامه ذکر میشد...چون در بخشنامه ذکر نشده مطمئن باشید راه داره...شما میتونید با صحبت کردن یا آشنا پیدا کردن حلش کنید...در مورد اینکه میگید برای امریه خاتم دیرتر اقدام کنید...باید بگم که من علاقم بیشتر خاتمه و از نظر آموزش و پرورش مطمئنم که قبول میشم...مشکلم اینه...اگه آموزش و پرورش و حتمی کنم دیگه خاتم منتفیه...به همین خاطر میخوام هر دو رو همزمان جلو برم که اگر خاتم نشد آموزش بشه...چرا که وقت ثبت نام آموزش و پرورش محدوده....

dezss
09-01-2015, 19:26
دوستان خواهشا اگر کسی اینجا امریه قرارگاه خاتم روگرفته بیاد تجربیاتش رو منتقل کنه...کسی خبر داره معمولا چند روز مونده به اعزام نتیجه پذیرفته شدن یا رد شدن امریه قرارگاه خاتم اعلام میشه؟؟؟خواهشا اگر کسی اطلاعات دقیق داره بگه

pm1
09-01-2015, 21:21
شما اگه یکبار تمدید کردید هیچ مشکلی نیست نگران نباشید...برای تمدی بار دوم چه دلیلی موجه تر از امریه آموزش پرورش...اصلا خود آموزش و پرورش کار رو انجام میده...در مورد ارشد نگرفتن هم مطمئن باشد ممنوعیت صریحی وجود نداره چرا که اگر وجود داشت در بخش نامه ذکر میشد...چون در بخشنامه ذکر نشده مطمئن باشید راه داره...شما میتونید با صحبت کردن یا آشنا پیدا کردن حلش کنید...در مورد اینکه میگید برای امریه خاتم دیرتر اقدام کنید...باید بگم که من علاقم بیشتر خاتمه و از نظر آموزش و پرورش مطمئنم که قبول میشم...مشکلم اینه...اگه آموزش و پرورش و حتمی کنم دیگه خاتم منتفیه...به همین خاطر میخوام هر دو رو همزمان جلو برم که اگر خاتم نشد آموزش بشه...چرا که وقت ثبت نام آموزش و پرورش محدوده....
ممنون ... میخواستم مطمئن بشم که میشه یا نه اینجوری ریسکش زیاده ، تمدید بکنم تا تیر بعدش سنگ بندازن بگن نشد ، گرون تموم میشه عمری به هدر میره :n01: (حالا مثلآ این همه عمر به هدر دادیم چی شد؟ :n02: )
چون آشنا هم ندارم به اون صورت که پشتوانه داشته باشم

اونجوری که شما میخوای سخت میشه ، چون خاتم رو حتی اگه زود ثبت نام کنید ممکنه حتی یک ماه قبل اعزام زنگ بزنن که خیلی دیره .... شایدم اصلآ زنگ نزنن ! بعدشم ممکنه راه دور باشه مثل جنوب و عسلویه (که اینجوری نمی ارزه به نظر من)

hamid_diablo
09-01-2015, 22:26
سلام دوستان

برای پست کردن دفترچه چه مدارکی لازمه؟
من یه برگه دارم که از دانشگاه گرفتم و مهر دبیر خونه خورده و روش به تعداد واحد های پاس کرده و مدرک کارشناسی و تاریخ اتمام و این حرفا اشاره شده.اما پلیس ه علاوه 10 میگه این به درد ما نیمخوره!!!

farzad02
09-01-2015, 22:30
به نظرم از اول هم نباید چیزی به نام کسر از خدمت قرار میدادن!
چرا به دلیل این که عده ی زیادی به سرعت اومدن و ترخیص شدن و الان باید عده ای دیگه 24 خدمت کنن تا خدمت کمتر اونا رو جبران کنن خود من 18 ماه خدمت کردم ولی واقعا وقتی به 24 ماه فکر میکنم پشتم می لرزه:n28:

مشکل اصل سربازیه. خشت اول چون نهد معمار کج ....
حالا 2-3 سال دیگه میخوان چیکار کنن؟ 27 ماه؟ 30 ماه؟

از طرفی اینهمه جوون بیکار. تنها راه حرفه ای شدن سربازی و دادن حقوق درست و حسابیه

farzad02
09-01-2015, 22:39
سلام دوستان

من یه برگه دارم که از دانشگاه گرفتم و مهر دبیر خونه خورده و روش به تعداد واحد های پاس کرده و مدرک کارشناسی و تاریخ اتمام و این حرفا اشاره شده.اما پلیس ه علاوه 10 میگه این به درد ما نیمخوره!!!
سلام
من که حدود 2 سال پیش اقدام کردم با یک همچین برگه ای رفتم پلیس +10
البته یک حالت نامه مانند به نیروی انتظامی بود که فلانی با این معدل و در این رشته فارغ التحصیل شده

الان شاید قانون تغییر کرده. خوب ازش می پرسیدی چی باید بهشون بدی؟

9306915
09-01-2015, 22:48
سوالی از دوستان سربازی تو ناحیه بسیج راحت تره یا پدافند سپاه

infernal704
09-01-2015, 23:07
یه سوال از دوستان داشتم درباره پذیرش سپاه
اینکه سپاه مراکز مختلف داره برای پذیرش و باید مدارک اعزام ببری و حضوری ثبت کنی یه سری شرایط و امتیاز هم داره مثل دوره تکمیلی بسیج یا معرف و ...
یکی از دوستام اعزامش اسفنده و چندتا مرکز مختلف رفته برای پذیرش ثبت نام کرده به منم گفت فرقی نمیکنه چندتا باشه اما من از یه نفر شنیدم که بهتره فقط یه جا پذیرش ثبت نام کنی اگه بفهمن چندتا جای مختلف برا پذیرش سپاه همزمان ثبت نام کردی قبولت نمیکنن . حالا حرف کدومشون درسته ؟؟؟

METZELDER
10-01-2015, 01:39
دوستان سلام منم جز اون افرادیم که پارتیم فقط خداست :n14: احتمال زیاد چون ساکن کرمانشاه هستم بیوفتم سراب نیلوفر و بعد اونم ممکنه بدنم مرزبانی ...سوالم اینه من فقط یه خواهر دارم ازدواج کرده تک پسر هستم چیکار باید بکنم بعد اموزشی بیوفتم شهر خودمون ؟؟؟؟؟
تو مدارکی که پست کردم چیزی نزده که تک پسر هستین یا نه

ice_man_sh
10-01-2015, 01:55
دوستان سلام منم جز اون افرادیم که پارتیم فقط خداست :n14: احتمال زیاد چون ساکن کرمانشاه هستم بیوفتم سراب نیلوفر و بعد اونم ممکنه بدنم مرزبانی ...سوالم اینه من فقط یه خواهر دارم ازدواج کرده تک پسر هستم چیکار باید بکنم بعد اموزشی بیوفتم شهر خودمون ؟؟؟؟؟
تو مدارکی که پست کردم چیزی نزده که تک پسر هستین یا نه

اواسط آموزش مدارک مربوطه را میگیرن.

در ضمن شهر نه استان خودتون می تونید خدمت کنید، تک فرزند ذکور شرط برای خدمت در استان هست.

METZELDER
10-01-2015, 02:08
اواسط آموزش مدارک مربوطه را میگیرن.

در ضمن شهر نه استان خودتون می تونید خدمت کنید، تک فرزند ذکور شرط برای خدمت در استان هست.

ممنون از شما دوست عزیز
حالا مثلا یکی مقامی داشته باشه بعد اتمام اموزشی میتونه تورو بندازه شهر خودت ؟؟؟
حالا راهی هست شهر خودمون بیوفتم ؟؟؟ یه راهی چاره ای چیزی اگه میدونید جواب میده بگید که از الان بیوفتم دنبالش اشاید درست شد

ice_man_sh
10-01-2015, 03:03
ممنون از شما دوست عزیز
حالا مثلا یکی مقامی داشته باشه بعد اتمام اموزشی میتونه تورو بندازه شهر خودت ؟؟؟
حالا راهی هست شهر خودمون بیوفتم ؟؟؟ یه راهی چاره ای چیزی اگه میدونید جواب میده بگید که از الان بیوفتم دنبالش اشاید درست شد
منظورتون را از مقام نفهمیدم.

ببینید شرایط متفاوت هست، شما اگه سپاه باشید که خوب از اول از سپاه استان خودتون پذیرش میگیرین و شهر خودتون هم خدمت میکنید معمولا (علی الخصوص افراد شرایط دار)

اگه ارتش باشین، مثلا نیروی زمینی باشین، استان خودتون هستین ولی اگه مثلا استان شما اون نیروی شمارا نداشته باشه استان هجوار میشین.

ناجا هم اکثرا استان را در نظر میگیره، حالا برفرض اگه با پارتی شهر خودتون هم باشین به این معنی نیست که هر شب برین خونه، در ناجا خدمت غیر جاهای خاص 24 ساعته هست، شما شاید همین هفته ای یه شب برین خونه (در شهر خودتون)

Behrang_sh
10-01-2015, 10:12
سوالی از دوستان سربازی تو ناحیه بسیج راحت تره یا پدافند سپاه

قطعا ناحیه بسیج

Behrang_sh
10-01-2015, 10:15
سلام دوستان

درود
شما باید تشریف ببرید امور مشمولین دانشگاهتون ، اونجا خودشون یه برگه بهت میدن که توش تعداد واحدهای پاس شده و تاریخ فراغت از تحصیل و بقیه داستان ها نوشته شده.
بعد اونو میبرید پلیس +10

dezss
10-01-2015, 10:52
ممنون ... میخواستم مطمئن بشم که میشه یا نه اینجوری ریسکش زیاده ، تمدید بکنم تا تیر بعدش سنگ بندازن بگن نشد ، گرون تموم میشه عمری به هدر میره :n01: (حالا مثلآ این همه عمر به هدر دادیم چی شد؟ :n02: )
چون آشنا هم ندارم به اون صورت که پشتوانه داشته باشم

اونجوری که شما میخوای سخت میشه ، چون خاتم رو حتی اگه زود ثبت نام کنید ممکنه حتی یک ماه قبل اعزام زنگ بزنن که خیلی دیره .... شایدم اصلآ زنگ نزنن ! بعدشم ممکنه راه دور باشه مثل جنوب و عسلویه (که اینجوری نمی ارزه به نظر من)

داداش شما اگه الان تاریخ اعزامت یک اردیبهشت هست برای سرباز معلمی اقدام کن دیگه نیازی به تمدید از طرف شما نیست...تمدید لازم رو آموزش پرورش خودش انجام میده

dezss
10-01-2015, 11:17
سلام دوستان...اگر کسی تک پسر باشه و برای خدمت تو شهر خودش از ثبت احوال بخواد نامه بگیره،نامه باید خطاب به کجا باشه؟؟؟خطاب به پادگان آموزشی؟؟نامه رو باید قبل از تقسیم به پادگان آموزشی تحویل داد یا باید صبر کرد اگر بعد از تقسیم تو شهر خودش نیفتاد نامه رو به پادگان محل خدمتش بده؟؟

pm1
10-01-2015, 14:03
داداش شما اگه الان تاریخ اعزامت یک اردیبهشت هست برای سرباز معلمی اقدام کن دیگه نیازی به تمدید از طرف شما نیست...تمدید لازم رو آموزش پرورش خودش انجام میده
ممنون دوست عزیزم. 1 اسفنده همین الان ... میخواستم تمدید کنم ولی شک دارم از یه طرف ممکنه آ.پ قبول نکنه آخر سر (چون بدون پارتی هم باید جلو برم) و 4 ماه این وسط سوخت میشه (تا الانشم خیلی صبر کردم) از طرف دیگه اگه همینجوری برم خدمتم ممکنه سخت بشه برام ( با 0 ماه کسری!!)

ice_man_sh
10-01-2015, 16:31
سلام دوستان...اگر کسی تک پسر باشه و برای خدمت تو شهر خودش از ثبت احوال بخواد نامه بگیره،نامه باید خطاب به کجا باشه؟؟؟خطاب به پادگان آموزشی؟؟نامه رو باید قبل از تقسیم به پادگان آموزشی تحویل داد یا باید صبر کرد اگر بعد از تقسیم تو شهر خودش نیفتاد نامه رو به پادگان محل خدمتش بده؟؟
دوست عزیز عجله نکنید، در آموزش نامه ای به شما می دن که ثیت احواد در پاسخ اون نامه نامه دیگه ای میده.

در ضمن تک پسر همونطور که در پست های قبلی اشاره شد برای خدمت در شهر خود نیست برای خدمت در استان خود هست.

soroosh_cz
10-01-2015, 16:49
سلام
دوستان من کمی تحقیق کردم، دیدم امریه خاتم الانبیا بم میخوره و مثل اینکه اگر متاهل یا معاف از رزم بشیم، احتمال امریه شدن بیشتره.
من معدلم بالاتر از 15.5 از دانشگاه دولتیه و سابقه بسیج عادی 3 سال تو راهنمایی و یکسال فعال تو دبیرستان دارم و اینطور که خبر رسیده بم، پرونده هم دارم تو بسیج! خاتم الانبیا تو دزفول که شهر خودمون باشه هم آموزشی داره(شهید باکری) و هم خدمت(پایگاه وحدتی).
من شرایط بیماریم بین معاف کامل و معاف از رزم هست به خاطر اینکه بیماریم نسبتا خطرناک و مضمن هست و مادام العمر باید دارو بخورم و آزمایش بدم. :n37:
این ترم هم که داره تموم میشه، آخرین ترمم هست و 9 واحد بیشتر نمونده! یعنی نمرات رو بزنن من فارغ التحصیلیم رو میگیرم.
مثل اینکه باید دفترچه رو ارسال کنم، بعدش در حالی که حداقل یکی دو ماه مونده به تاریخ اعزام، درخواست امریه کنم.
حالا:
1) برای گرفتن معافیت یا معاف از رزم، چقدر طول میکشه؟ با فرض ارسال دفترچه در اواسط بهمن؟
2) من کنکور ارشد هم شرکت کردم، اگر معافیت تحصیلیم رو باطل کنم، برای وضعیت نظام وظیفه کنکور که ثبت کردم مشکلی پیش نمیاد؟
3) احتمال امریه شدن با شرایطی که گفتم چقدره؟
4) اگر وسط امریه، جایی قبول شدم و لغو امریه کردم و معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم ارشد خوندم، بعد از ارشد دوباره امریه رو ادامه میدم؟ یا اصلا امریه نمیشه رفت دیگه؟ یا باز باید درخواست داد؟
5) اگر امریه دراومدم، کنکور هم قبول شدم، امریه رو ادامه بدم یا ادامه تحصیل بدم به نظرتون؟ :n36:

lio messi
10-01-2015, 18:04
اقا جواب من رو ندادین خیلی مهمه خواهش میکنم راهنماییم کنید

dezss
10-01-2015, 18:36
سلام
دوستان من کمی تحقیق کردم، دیدم امریه خاتم الانبیا بم میخوره و مثل اینکه اگر متاهل یا معاف از رزم بشیم، احتمال امریه شدن بیشتره.
من معدلم بالاتر از 15.5 از دانشگاه دولتیه و سابقه بسیج عادی 3 سال تو راهنمایی و یکسال فعال تو دبیرستان دارم و اینطور که خبر رسیده بم، پرونده هم دارم تو بسیج! خاتم الانبیا تو دزفول که شهر خودمون باشه هم آموزشی داره(شهید باکری) و هم خدمت(پایگاه وحدتی).
من شرایط بیماریم بین معاف کامل و معاف از رزم هست به خاطر اینکه بیماریم نسبتا خطرناک و مضمن هست و مادام العمر باید دارو بخورم و آزمایش بدم. :n37:
این ترم هم که داره تموم میشه، آخرین ترمم هست و 9 واحد بیشتر نمونده! یعنی نمرات رو بزنن من فارغ التحصیلیم رو میگیرم.
مثل اینکه باید دفترچه رو ارسال کنم، بعدش در حالی که حداقل یکی دو ماه مونده به تاریخ اعزام، درخواست امریه کنم.
حالا:
1) برای گرفتن معافیت یا معاف از رزم، چقدر طول میکشه؟ با فرض ارسال دفترچه در اواسط بهمن؟
2) من کنکور ارشد هم شرکت کردم، اگر معافیت تحصیلیم رو باطل کنم، برای وضعیت نظام وظیفه کنکور که ثبت کردم مشکلی پیش نمیاد؟
3) احتمال امریه شدن با شرایطی که گفتم چقدره؟
4) اگر وسط امریه، جایی قبول شدم و لغو امریه کردم و معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم ارشد خوندم، بعد از ارشد دوباره امریه رو ادامه میدم؟ یا اصلا امریه نمیشه رفت دیگه؟ یا باز باید درخواست داد؟
5) اگر امریه دراومدم، کنکور هم قبول شدم، امریه رو ادامه بدم یا ادامه تحصیل بدم به نظرتون؟ :n36:

سلام همشهری...منم بچه دزفولم و دنبال کارهای امریه خاتم...از کجا متوجه شدی پادگان باکری آموزشی داره برای قرارگاه خاتم...در ضمن پایگاه وحدتی که مال ارتشه نه سپاه پس چه ارتباطی داره به قرارگاه خاتم؟؟؟در ضمن من از سپاه و گردان امام حسین پرسیدم ظاهر پادگان باکری اصلا دوره آموزشی دیگه نداره و این فقط پادگان کرخست که دوره آموزشی سپاه رو داره؟؟؟در ضمن ظاهرا کسایی که امریه خاتم میگیرن دوره آموزشیشون تو پادگان شهید خاتمی یزده!!!شما این اطلاعات رو ازکجا گرفتی؟؟موثقه؟؟

soroosh_cz
10-01-2015, 19:01
سلام همشهری...منم بچه دزفولم و دنبال کارهای امریه خاتم...از کجا متوجه شدی پادگان باکری آموزشی داره برای قرارگاه خاتم...در ضمن پایگاه وحدتی که مال ارتشه نه سپاه پس چه ارتباطی داره به قرارگاه خاتم؟؟؟در ضمن من از سپاه و گردان امام حسین پرسیدم ظاهر پادگان باکری اصلا دوره آموزشی دیگه نداره و این فقط پادگان کرخست که دوره آموزشی سپاه رو داره؟؟؟در ضمن ظاهرا کسایی که امریه خاتم میگیرن دوره آموزشیشون تو پادگان شهید خاتمی یزده!!!شما این اطلاعات رو ازکجا گرفتی؟؟موثقه؟؟

من دیروز تو یه سایتی دیدم اینا رو
البته یکیش مال سال ۸۶ بود ( آموزشی باکری) و یکیش ۸۹( که خاتم الانبیا تو پایگاه وحدتی شعبه پدافند هوایی داره) البته ننوشته بود که امریه ها رو اینجور جاها میبرن یا نه :| شاید مربوط به کارکنان باشه.

dezss
10-01-2015, 19:12
من دیروز تو یه سایتی دیدم اینا رو
البته یکیش مال سال ۸۶ بود ( آموزشی باکری) و یکیش ۸۹( که خاتم الانبیا تو پایگاه وحدتی شعبه پدافند هوایی داره) البته ننوشته بود که امریه ها رو اینجور جاها میبرن یا نه :| شاید مربوط به کارکنان باشه.

دوست عزیز پدافند هوایی خاتم الانبیا با امریه قرارگاه مهندسی خاتم دوتا چیز مختلفه...باکری رو هم که میگین سال 86...الان تو باکری افتادن داستان داره...

soroosh_cz
10-01-2015, 19:51
دوست عزیز پدافند هوایی خاتم الانبیا با امریه قرارگاه مهندسی خاتم دوتا چیز مختلفه...باکری رو هم که میگین سال 86...الان تو باکری افتادن داستان داره...

داستان همون پارتیه؟

dahar
10-01-2015, 19:54
سلام
خدمت سربازی تموم شد
خدمت ناجا بود پلیس راهور تهران خیلی سخت بود. کسایی که تو ناجا تقسیم میشن اکثرا تو تهران قسمت راهور میافتند.اگه درجه ستوان نباشه سخت میگذره ......کسری من بیشتر از خدمتم بود :n20:
وقتی کارای ترخیص انجام میدادم اخر یه برگه بهم داد خلاصه اطلاعات خدمت سربازی هست یادم رفت بپرسم باید پیش خودم باشه یا جایی ببرم؟

METZELDER
10-01-2015, 21:46
دوستان درجه ها اومد پایین دوباره اره ؟؟؟؟ من لیسانس هستم الان
تو ارتش سپاه و نیرو انتظامی درجه هام چیه میشن ممنون میشم بگید

mehrabooni
10-01-2015, 22:10
سه ماه جبهه چقدر از سربازی کم میکنه
قانونش هنوز هست که اقدام کنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

cotgnx
10-01-2015, 22:18
سه ماه جبهه چقدر از سربازی کم میکنه
قانونش هنوز هست که اقدام کنم

به زیره شش ماه جبهه کسری تعلق نمیگیره.

mehrabooni
10-01-2015, 22:45
به زیره شش ماه جبهه کسری تعلق نمیگیره.

شما مطمئنی

راستی آیا اموزشگاه های خلبانی گواهی اشتغال به تحصیل میدن

s-james
10-01-2015, 23:18
سلام
خدمت سربازی تموم شد
خدمت ناجا بود پلیس راهور تهران خیلی سخت بود. کسایی که تو ناجا تقسیم میشن اکثرا تو تهران قسمت راهور میافتند.اگه درجه ستوان نباشه سخت میگذره ......کسری من بیشتر از خدمتم بود :n20:
وقتی کارای ترخیص انجام میدادم اخر یه برگه بهم داد خلاصه اطلاعات خدمت سربازی هست یادم رفت بپرسم باید پیش خودم باشه یا جایی ببرم؟

سلام دوست عزيز، تبريك ميگم.

ميشه اين جمله تون رو بيشتر توضيح بدين."اگه درجه ستوان نباشه سخت میگذره"

من قبلا سه ماه و نيم ناجا بودم و قراره اول اسفند دو باره برم سربازي، اغلب بچه ها ميگن تو ناجا درجه تاثير نداره اما من اون زمان يه جايي بودم كه بين ستوان و استوار فرق ميزاشتن و من فكر ميكردم اونجايي كه من بودم استثنا بوده، اما با اين جمله شما ....

ممنون ميشم جواب سوالم رو بديد

SNOW PATROL
10-01-2015, 23:27
شما مطمئنی

راستی آیا اموزشگاه های خلبانی گواهی اشتغال به تحصیل میدن

بله شش ماه به پایین کسری ندارد به پست اول مراجعه کنید

در مورد سوال دومتون هم اگر منظورتون این اموزشگاه های ازادی هست که مدارک مانندppl و .... می دهند خیر

Doctor Splinter
11-01-2015, 00:01
تا جایی که من دیدم هم در ناجا به درجه پرسنل وظیفه بهایی داده نمیشه حتی کادری ها هم به هم آقای X و Y میگن و مثل ارتش اونقدر به درجه پایبند نیستن!
یادمه تو ارتش که بودم یه گروهبان کادری داشتیم که پیمانی بود یه بار بهش گفتم آقای فلانی برگشت بهم گفت که ارتش آقا نداره باید بگی سر گروهبان فلانی:n36:

Doctor Splinter
11-01-2015, 00:02
تا جایی که من دیدم هم در ناجا به درجه پرسنل وظیفه بهایی داده نمیشه حتی کادری ها هم به هم آقای X و Y میگن و مثل ارتش اونقدر به درجه پایبند نیستن!
یادمه تو ارتش که بودم یه گروهبان کادری داشتیم که پیمانی بود یه بار بهش گفتم آقای فلانی برگشت بهم گفت که ارتش آقا نداره باید بگی سر گروهبان فلانی:n36:

mehrabooni
11-01-2015, 00:04
بله شش ماه به پایین کسری ندارد به پست اول مراجعه کنید

در مورد سوال دومتون هم اگر منظورتون این اموزشگاه های ازادی هست که مدارک مانندppl و .... می دهند خیر

پس چطوری میشه خلبانی مسافربری رو گرفت

منظورم ppl&cpl&ir هست

نمیشه که هم درس خوند هم خلبانی رو ادامه داد

SNOW PATROL
11-01-2015, 00:15
پس چطوری میشه خلبانی مسافربری رو گرفت

منظورم ppl&cpl&ir هست

نمیشه که هم درس خوند هم خلبانی رو ادامه داد

بحث اف تاپیک داره میشه

شما فرمودید اموزشگاه های خلبانی اشتغال به تحصیل میتونن رد کنن که گفتم خیر ...

پی پی ال که چیزی نداره به اونصورت و میتونید مدرکش رو همراه با تحصیل بگیرید
سی پی ال هم اصولا باید پایان خدمت داشته باشید و یا دارای وضعیت مشخص خدمتی باشید ...

METZELDER
11-01-2015, 00:35

ice_man_sh
11-01-2015, 01:12
دوست عزیز بیش از صد بار مطرح شده این موضوع و موضوع جدیدی نیست، از ظاهر پست فکر کنم خدمت نرفتین؟ الان مثلا من بگم اس 1 و یا اس 2 برای شما فرقی میکنه؟ و یا اصلا مگه دست شما هست که درجه و یگان را انتخاب کنید.

اینها مسایل حاشیه ای خدمت هست، سعی کنید درگیر مسایل حاشیه ای نشید.

باز محض اطلاع دوستان:
ارتش لیسانس: گ 1 - س 3
ناجا لیسانس: اس2 - اس 1 - س 3
سپاه: اس 2 - اس 1 - س 3

در ارتش بیشتر دوره کد دیده ها س3 میشن، در ناجا چیزی حدود 10-15% و در سپاه هم از اون کمتر.

Shahin031
11-01-2015, 01:20
دوستان کسی اگه به دلیل اهدای کلیه یه کلیه بیشتر نداشته باشه معاف دائم میشه؟

Amin_0913
11-01-2015, 11:10
سلام
ببخشید من اینجا میپرسم
از بچه های یاسوج کسی هست؟

musican33
11-01-2015, 13:41
سلام
امروز دیدم که سامانه اینترنتی تاریخ بروز رسانی رو زده 93/10/3 .من تاریخ اعزامم اسفند هست ولی در قسمت اعزام نوشته هیچ درخواستی یافت نشد! از شمام همین جوریه ؟
یه سوال دیگه : دیروز رفتم دانشگاه ، احتمال می دم بر اساس یک قانون جدید دانشگاه تاریخ فارغ التحصیلی من رو اشتباه زده یعنی 3 ماه زودتر زده ،البته من باز هم بعد از آن تاریخ برای اعزام اقدام کردم
می خواستم ببینم می شه تاریخ فارغ التحصیلی در نظام وظیفه را الان تغییر داد ؟ اگه اقدام نکنم و تاریخ فارغ التحصیلی ی که من به نظام وظیفه گفتم با تاریخی که در مدرک دانشگاه ثبت خواهد شد سه ماه تفاوت داشته باشه مشکلی برام پیش می یاد ؟
ممنون

hamed29
11-01-2015, 15:12
سلام
امروز دیدم که سامانه اینترنتی تاریخ بروز رسانی رو زده 93/10/3 .من تاریخ اعزامم اسفند هست ولی در قسمت اعزام نوشته هیچ درخواستی یافت نشد! از شمام همین جوریه ؟
یه سوال دیگه : دیروز رفتم دانشگاه ، احتمال می دم بر اساس یک قانون جدید دانشگاه تاریخ فارغ التحصیلی من رو اشتباه زده یعنی 3 ماه زودتر زده ،البته من باز هم بعد از آن تاریخ برای اعزام اقدام کردم
می خواستم ببینم می شه تاریخ فارغ التحصیلی در نظام وظیفه را الان تغییر داد ؟ اگه اقدام نکنم و تاریخ فارغ التحصیلی ی که من به نظام وظیفه گفتم با تاریخی که در مدرک دانشگاه ثبت خواهد شد سه ماه تفاوت داشته باشه مشکلی برام پیش می یاد ؟
ممنون

سلام
وضعیت سامانه همین هست که شما گفتید؛ یا سایت در دسترس نیست، یا به روز نیست، یا اینکه اطلاعاتی موجود نیست:n02:

تاریخ رو بر چه اساسی ثبت کردن؟ تا جایی که ما اطلاع داریم تاریخ ثبت آخرین نمره ملاک هست.
البته اگه وسط ترم جاری انصراف داده باشید تاریخ پایان ترم قبل ثبت میشه. (این تاریخ در تقویم آموزشی دانشگاه مشخص هست)

اگر هم اشتباهی اتفاق افتاده باشه، در صورتی که فرصت 1 سال شما تمام نشه، به نظر مشکلی نداره
یعنی اگه از تاریخی که دانشگاه اعلام کرده تا تاریخ تعیین وضعیت سربازی، بیشتر از 1 سال نشه وگرنه شما وارد دوره غیبت میشید.
زمان پایان مهلت 1 ساله رو مطمئن نیستم کی هست؛ تاریخ تعیین تکلیف یا اعزام. ولی چیزی که با عقل سلیم جور در میاد تاریخ تعیین تکلیف سربازی هست.

musican33
11-01-2015, 16:10
سلام
وضعیت سامانه همین هست که شما گفتید؛ یا سایت در دسترس نیست، یا به روز نیست، یا اینکه اطلاعاتی موجود نیست:n02:

تاریخ رو بر چه اساسی ثبت کردن؟ تا جایی که ما اطلاع داریم تاریخ ثبت آخرین نمره ملاک هست.
البته اگه وسط ترم جاری انصراف داده باشید تاریخ پایان ترم قبل ثبت میشه. (این تاریخ در تقویم آموزشی دانشگاه مشخص هست)

اگر هم اشتباهی اتفاق افتاده باشه، در صورتی که فرصت 1 سال شما تمام نشه، به نظر مشکلی نداره
یعنی اگه از تاریخی که دانشگاه اعلام کرده تا تاریخ تعیین وضعیت سربازی، بیشتر از 1 سال نشه وگرنه شما وارد دوره غیبت میشید.
زمان پایان مهلت 1 ساله رو مطمئن نیستم کی هست؛ تاریخ تعیین تکلیف یا اعزام. ولی چیزی که با عقل سلیم جور در میاد تاریخ تعیین تکلیف سربازی هست.

گفتم اگر مشکلی باشه بعداز پایان سربازی یه موقع نظام وظیفه ایرادی برای ناهم خوانی تاریخ فارغ التحصیلی با مدرکم نگیره

Shahin031
12-01-2015, 00:45
دوستان کسی اگه به دلیل اهدای کلیه،یه کلیه بیشتر نداشته باشه معاف دائم میشه؟

up

lechking
12-01-2015, 01:01
دوستان من دفترچمو تقریبا اواخر ابان فرستادم ولی افتادم تو مراحل معافیت پزشکی و الان معاف از رزمه اعزامی 1 اردیبهشت شدم امکان داره با درخواست تعجیل من موافقت بشه؟؟ یا ربطی نداره؟؟
حالا به هر دلیلی با تعجیل من موافقت نشه من میتونم واسه اردیبهشت درخواست تاخیر بکنم قصدم از این کار اینه که میخوام کارت سبز بگیرم تا اموزشیم کمتر بشه کسی از بچه ها میدونه امسال کارت سبز هست یا نه؟؟ یا سال بعد نزدیکترین زمانش کی میتونه باشه؟؟ خودمم لیسانس هستم درسته سپاه لیسانس و معاف از رزم بر نمیداره؟؟

TATU_TATY
12-01-2015, 01:42
دوستان من دفترچمو تقریبا اواخر ابان فرستادم ولی افتادم تو مراحل معافیت پزشکی و الان معاف از رزمه اعزامی 1 اردیبهشت شدم امکان داره با درخواست تعجیل من موافقت بشه؟؟ یا ربطی نداره؟؟
حالا به هر دلیلی با تعجیل من موافقت نشه من میتونم واسه اردیبهشت درخواست تاخیر بکنم قصدم از این کار اینه که میخوام کارت سبز بگیرم تا اموزشیم کمتر بشه کسی از بچه ها میدونه امسال کارت سبز هست یا نه؟؟ یا سال بعد نزدیکترین زمانش کی میتونه باشه؟؟ خودمم لیسانس هستم درسته سپاه لیسانس و معاف از رزم بر نمیداره؟؟

با سلام . درخواست تعجیل فکر نمیکنم ربطی به معاف از رزمی داشته باشه ... ولی بعدی میدونم با این شرایط ترافیک سرباز آخر سالی در درخواست تعجیل شما موافقت بشه

اگر کارت سیز منظورتون دوره تکمیلی بسیج هست باید خدمتتون عرض کنم هر استانی فکر کنم فرق کنه تاریخ برگزاری دوره و اینکه دوره 2 قسمتی 30/15 روزه تبدیل شده دوره 30 روزه رو میگزرونی و بعدش زمانی که خواستید اعزم به خدمت بشید و برگ سبز دفترچه رو به سپاه دادید ازتون دوره 15 روزه رو ثبت نام میکنن

بعدی میدونم حتی اگر شما دوره رو هم برید بتونید جذب بشید

اگر دوره تکمیلی این ور سال برگزار بشه که فکر کنم چند هفته یه خبرایی بود دقیق نمیدونم که براتون عالی میشه اگر دوره اون اور سال باشه حتی 1/1*94 هم دوره برگزار بشه که عمرا شما نمیتونید برای 2/1 مدرک تکمیلی تحویل بدید مگر تاخیر بزتید برای 4/1

با این حال من هم زیاد شندیم سپاه معاف از رزم پذیرش نمیکنه ولی تا حالا تو اطرافیان موردی نبوده بطور قطع بگم

hamed29
12-01-2015, 14:00

من هم تقریباً همین شرایط رو دارم، مرحله دوم (15 روزه) فعلاً حساب و کتاب نداره.
خودم اردیبهشت اعزام بودم، به نظر خودم که ارزش نداشت واسه آموزشی چند ماه معطل بشم؛ برای همین سریع مدارکم رو تحویل دادم و 24 ساعت بعد از تعیین تاریخ اعزام، درخواست تعجیل زدم که افتادم 1 اسفند.

soroosh_cz
12-01-2015, 14:10
دوستان کسی اگه به دلیل اهدای کلیه،یه کلیه بیشتر نداشته باشه معاف دائم میشه؟

up

داداش یه سوال ذهنمو مشغول کرده :دی
اون شخصی که این سوالو براش داری میپرسی( شاید خودت) میخواد کلیه اهدا کنه که معاف بشه؟ یا قبلا اهدا کرده میخواد ببینه معاف میشه یا نه؟

ولی فکر نکنم معاف بشه چون سلامتش کامله شخص.

hamid_diablo
12-01-2015, 15:12
سلام

آیا رماتیسم باعث میشه معافیت پزشکی بدن؟

برای تشخیص رماتیسم باید پیش چه دکتری رفت؟

mf.designing
12-01-2015, 16:15
سلام
امروز یه سری از دوستان ما میگفتن که 2 ماه کسری مایی رو که الان در حالت خدمتیم شامل میشه، واسه بدی آب و هوا ! کسی همچین چیزی شنیده ؟!
+ امکان این که کسر متاهلی برا اونائی که الان در حال خدمت هستن و واسه سال 94 هم خدمتشون ادامه داره تعلق بگیره، هست ؟!

ice_man_sh
12-01-2015, 16:28
سلام
امروز یه سری از دوستان ما میگفتن که 2 ماه کسری مایی رو که الان در حالت خدمتیم شامل میشه، واسه بدی آب و هوا ! کسی همچین چیزی شنیده ؟!
+ امکان این که کسر متاهلی برا اونائی که الان در حال خدمت هستن و واسه سال 94 هم خدمتشون ادامه داره تعلق بگیره، هست ؟!
باید مناطق مصوبه بد آب و هوا باشین تا تعلق بگیره.

در مورد متاهلی ظاهرا برای 94 هست تا جایی که من اطلاع دارم.

در خدمت به شایعات مختلف توجه نکنین.

hamed29
12-01-2015, 17:35
دلبران و دلیران گرامی؛ یه سؤال ریز و جزئی دارم که ممنون میشم جواب بدید:

قوانین و ضوابط مهم خدمت چی هستن؟ ترجیحاً مهم هاش رو بگید که در صورت بی اطلاعی و ندانستن معمولاً دردِ سر ساز میشن.
البته به تفکیک قوا (ارتش، سپاه، ناجا ) توضیح بدید. ضمناً اگه یک نیرو ضوابط خاص خودش رو داره، اونها رو هم بگید.

این رو واسه این پرسیدم که بعضیها میگن اجازه ندید کادریها و... از بی اطلاعی سرباز جماعت سوءاستفاده کنن.

30vil
12-01-2015, 18:14
در ارتش بیشتر دوره کد دیده ها س3 میشن، در ناجا چیزی حدود 10-15% و در سپاه هم از اون کمتر.

این دوره من هر کی رو میبینم حتی کد هم خورده گروهبان یک شده

AshkeMahtab
12-01-2015, 18:25
داداش یه سوال ذهنمو مشغول کرده :دی
اون شخصی که این سوالو براش داری میپرسی( شاید خودت) میخواد کلیه اهدا کنه که معاف بشه؟ یا قبلا اهدا کرده میخواد ببینه معاف میشه یا نه؟

ولی فکر نکنم معاف بشه چون سلامتش کامله شخص.

برونظام وظیفه بپرس اینجا ک جواب صددرصدنمیدن بهت ک خودتو بدبخت کنی بری کلیه اهداکنی بعدم معاف شی.
خدمت خدمت خدمت هه ..کشورعقب افتاده سال ب سال بجایی اینکه کمترشه خدمتش بیشترمیشه
من اگه مجبورنبودم 1ثانیه هم خدمت نمی کردم واس این نظام الانم پشیمونم که خودمو معرفی کردم ولی
فراربدازبدترمیشه..کسایی رو دیدم پشت این میزها درجه های سرشونشون پره ولی انسانیتشون 000000000

Doctor Splinter
12-01-2015, 19:15
دلبران و دلیران گرامی؛ یه سؤال ریز و جزئی دارم که ممنون میشم جواب بدید:

قوانین و ضوابط مهم خدمت چی هستن؟ ترجیحاً مهم هاش رو بگید که در صورت بی اطلاعی و ندانستن معمولاً دردِ سر ساز میشن.
البته به تفکیک قوا (ارتش، سپاه، ناجا ) توضیح بدید. ضمناً اگه یک نیرو ضوابط خاص خودش رو داره، اونها رو هم بگید.

این رو واسه این پرسیدم که بعضیها میگن اجازه ندید کادریها و... از بی اطلاعی سرباز جماعت سوءاستفاده کنن.
والا سوال شما برام شفاف نیست!
ولی چیزی که باید بدونید اینه که هیچ کس چه کادری و چه وظیفه نمی تونه کار شخصی از شما بخواد و دستورات فقط در راستای امور نظامی و عمومی هستش:n33:
اگه شکایتی هم داشتید باید سلسله مراتب رعایت بشه،یعنی اول به فرمانده خودتون می گید و اگه شفاهی جواب نداد کتبی و در مرحله بعد به بازرسی مراجعه می کنید!
بازم اگه ابهامی هست بپرسید بنده در حد اطلاعاتم پاسخگو خواهم بود:n31:

soheil021
12-01-2015, 22:51
این دوره من هر کی رو میبینم حتی کد هم خورده گروهبان یک شده

بین 5 تا 10 درصد دوره کد ها فقط ستوان میشن اونم بسته به اعلام نیاز پادگان به ستاد نیرو هستش بقیه همه گروه بان

Doctor Splinter
12-01-2015, 23:32
هنوزم یه برام سواله که چرا ارتش استوار وظیفه نداره و از ستوان به گروهبان یه دفعه تنزیل درجه داد لیسانس رو:n13::n13:
البته از ستوان 2 به 3 خب منطقی بود ولی از ستوان 3 به گروهبانی یه مقدار نا ملموسه:n01:
یادمه به شوخی فرماندمون می گفت باید برای لیسانس وظیفه ها هم آسایشگاه درست کنن که واقعا هم الان همین شده ولی زمان ما همشون تایم اداری خدمت می کردن یا 24 ساعت خدمت و 48 ساعت استراحت:n31:

pouyasony
13-01-2015, 00:38
سلام دوستان اگه کسی نخواد بره خدمت میشه؟به جز اینکه نمیتونه از کشور خارج شه ونمیتونه کار دولتی انجام بده دیگه چه مشکلاتی واسش ممکنه پیش بیاد؟

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

soroosh_cz
13-01-2015, 04:41
برونظام وظیفه بپرس اینجا ک جواب صددرصدنمیدن بهت ک خودتو بدبخت کنی بری کلیه اهداکنی بعدم معاف شی.
خدمت خدمت خدمت هه ..کشورعقب افتاده سال ب سال بجایی اینکه کمترشه خدمتش بیشترمیشه
من اگه مجبورنبودم 1ثانیه هم خدمت نمی کردم واس این نظام الانم پشیمونم که خودمو معرفی کردم ولی
فراربدازبدترمیشه..کسایی رو دیدم پشت این میزها درجه های سرشونشون پره ولی انسانیتشون 000000000

داداش من که سوال نپرسیدم :n02:
من سوال پرسیدم از پرسشگر سوال اصلی :n37:
خودم بیماری مزمن دارم باید تا آخر عمر دارو بخورم و رعایتش کنم، کلیه و کبد رو هم نیاز دارم به دلیل همین دارو ها، مگر اینکه عقل تو کله ام نباشه به خاطر 2 سال سربازی برم زندگیم رو کوفت کنم.:n26::n26:

ahwazp30
13-01-2015, 12:01
سلام دوستان اگه کسی نخواد بره خدمت میشه؟به جز اینکه نمیتونه از کشور خارج شه ونمیتونه کار دولتی انجام بده دیگه چه مشکلاتی واسش ممکنه پیش بیاد؟

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

من قبلا این سوالا بپرسیدم ولی در نهایت به یه جواب قانع کننده رسیدم و نظرم هم عوض شد .

نه خیر نمیشه .علاوه بر این که کلا هیچ کاری جز کار ازاد نمیتونی انجام بدی (حتی برای کار ازاد هم نمیتونی جواز و پروانه کسب بگیری) از وام ، بیمه ،ادامه تحصیل و اینکه سندی به نامتون زده بشه باز هم نمیتونی استفاده کنی، احتمالا برای تمدید گواهینامه رانندگی یا مثلا تعویض شناسنامه هم در اینده به مشکل بخورید .چون برای بیشتر کارهای شخصی از نوع اداری مثل همون مواردی که در خط بالا گفتم ، نیاز به کارت پایان خدمت یا کارت معافیت هست.

ضمنا قراره از اول مهر 94 مشمولینی که اقدام نکردن رو دستگیر کنن یعنی کلا دیگه اجباری میشه .پس از این فکر ها نکن دیگه اون زمان گذشت که هر کس دلش نمیخاست نمیرفت و برای خودش یه کار ازاد راه مینداخت.الان بحث دستگیری هست که اگر دستگیر هم نشی بازم یه روز سروکارت با کلانتری بیفته همین اشه و همین کاسه.

Hazy
13-01-2015, 12:49
اینقدر جواب ما رو نداید تا معاق شدیم:n07:

aminkhan2014
13-01-2015, 15:48
من قبلا این سوالا بپرسیدم ولی در نهایت به یه جواب قانع کننده رسیدم و نظرم هم عوض شد .

نه خیر نمیشه .علاوه بر این که کلا هیچ کاری جز کار ازاد نمیتونی انجام بدی (حتی برای کار ازاد هم نمیتونی جواز و پروانه کسب بگیری) از وام ، بیمه ،ادامه تحصیل و اینکه سندی به نامتون زده بشه باز هم نمیتونی استفاده کنی، احتمالا برای تمدید گواهینامه رانندگی یا مثلا تعویض شناسنامه هم در اینده به مشکل بخورید .چون برای بیشتر کارهای شخصی از نوع اداری مثل همون مواردی که در خط بالا گفتم ، نیاز به کارت پایان خدمت یا کارت معافیت هست.

ضمنا قراره از اول مهر 94 مشمولینی که اقدام نکردن رو دستگیر کنن یعنی کلا دیگه اجباری میشه .پس از این فکر ها نکن دیگه اون زمان گذشت که هر کس دلش نمیخاست نمیرفت و برای خودش یه کار ازاد راه مینداخت.الان بحث دستگیری هست که اگر دستگیر هم نشی بازم یه روز سروکارت با کلانتری بیفته همین اشه و همین کاسه.

ديگه از زمان جنگ كه بدتر نميشه!!!كه طرف بدبختو ميكردن توي گوني و ميبردن خط مقدم
من عموم زمان جنگ خدمت نرفت و تازه كارگري هم ميكرد و بعد تمام شدن جنگ رفت سربازي!!!!شرط ميبندم نفت بياد زير40دلار خدمت هم راحت مثل بقيه مقدسات ميفروشند!!!زياد به چرت و پرتهاي اينا توجه نكن...همين نامردهايي بودند كه ميگفتن خدمت فروشي نيست ولي حالا ديدم كه به...خوردن افتادند!!!!

Igla
13-01-2015, 16:10

متاسفانه تحقیق تون به نتایج درستی نرسیده. بیمه پزشکی، تمدید گواهینامه، شناسنامه و ازدواج، سند به نام زدن وضعیت نظام وظیفه اهمیتی نداره.
اینم که گفتن دستگیر میکنیم و ... از همون اولش تو قانون بوده و همیشه باهاش تهدید میکردن.

اصلی ترین مساله این میشه که اگر یه روز کارت گیر کنه جایی ممکنه اذیت کنن. مثلا تصادف کنی طرف بگه گواهینامت ضبط میشه هر وقت پایان خدمت آوردی پسش میگیری. که خیلی بعیده. تو ده سال گذشته من یک نفر رو دیدم همچین اتفاقی براش افتاده. اما در صورت دستگیر شدن مثلا بخاطر دعوا کردن یا داد و هوار، بدمستی و ... نگر میدارن با دستبند میفرستن نظام وظیفه. تقریبا هر روز چند نفر رو به این شکل میبرن میدون سپاه.

soroosh_cz
13-01-2015, 16:24
اینقدر جواب ما رو نداید تا معاق شدیم:n07:
معاف شدی؟
پزشکی؟
کفالت؟
....؟
چطور؟

متاسفانه تحقیق تون به نتایج درستی نرسیده. بیمه پزشکی، تمدید گواهینامه، شناسنامه و ازدواج، سند به نام زدن وضعیت نظام وظیفه اهمیتی نداره.
اینم که گفتن دستگیر میکنیم و ... از همون اولش تو قانون بوده و همیشه باهاش تهدید میکردن.

اصلی ترین مساله این میشه که اگر یه روز کارت گیر کنه جایی ممکنه اذیت کنن. مثلا تصادف کنی طرف بگه گواهینامت ضبط میشه هر وقت پایان خدمت آوردی پسش میگیری. که خیلی بعیده. تو ده سال گذشته من یک نفر رو دیدم همچین اتفاقی براش افتاده. اما در صورت دستگیر شدن مثلا بخاطر دعوا کردن یا داد و هوار، بدمستی و ... نگر میدارن با دستبند میفرستن نظام وظیفه. تقریبا هر روز چند نفر رو به این شکل میبرن میدون سپاه.
دوست عزیز اگر پارتی کلفت دارید سربازی نرید ختم کلام.
وگرنه برای پشمک خریدن هم داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت واجب میشه.
این قوانین برای آدمای بدبخت بی همه کسی مث منه نه اونی که برای هر کارش ۱۰۰۰ تا رابطه داره لعن الله علیهم اجمعین.

ice_man_sh
13-01-2015, 16:39

دوست عزیز اولا برالی گواهینامه پایان خدمت لازمه.

دوما اسامی افراد برای دستگیری به کلانتریها و پاسگاهها ارسال میشه، در شهرهای کوچک و روستاها این کار انجام میشه نسبتا.

سوما فقط این نیست که کسی مست باشه و... خود ما در زمانش در تورهای ایست بازرسی از جوانها کارت پایان خدمت می خواستیم کسی که نداشت هم میبردیم برای استعلام و اگه فراری و یا در غیبت بود با دستبند میفرستادیم نظام وظیفه.

اونی که اجرا میشه اینه، سخت تر هم خواهد شد، باز هر کی خواست بره هر کی نخواست نره.

momo1364
13-01-2015, 17:05
یه خبری شده... سربازا همه اومدن و پادگانهای اموزشی پرشده .... دوستم معافی پزشکی واریکوسل گرفت در صورتی که اصلا قبلا نمیدادن

ahwazp30
13-01-2015, 17:06

اتفاقا خود بنده بیمه هستم و برای تمدید باید برم نظام وظیفه و نامه بدون غیبت ببرم تا تمدیدش کنم وگرنه اگه تا چند ماه دیگه خودم رو معرفی نکردم و غیبت خوردم دیگه نمیتونم نامه بگیرم و در نتیجه از اعتبار ساقط میشه .حالا شاید یه بیمه هایی باشه که نیازی به وضعیت نظام وظیفه نداشته باشه اما تامین اجتماعی که اینطوریه.در مورد گواهینامه هم همینطور خیلی وقت بود اعتبارش تموم شده بود چند وقت پیش که رفتم برای تمدید گفتن باید از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بیاری گفتم معافیتم تازه لغو شده گفتن پس باید وضعیت نظام وظیفت رو مشخص کنی بعد برای تمدید اقدام کنی .برای من که اینطور بود بقیه رو نمیدونم

در مورد ازدواج و سند زدن هم دوستان اینجا گفته بودن و گرنه شخصا تجربه نکردم .اون دستگیری رو هم همینطور شاید حق با شما باشه . به هر حال من هم با اینکه دنبال یه راه در رو هستم سعی میکنم این راه قانونی باشه مثل ادامه تحصیل و ... نه اینکه کلا همه چیز رو بی خیال شم .البته سربازی نرفتن یه جور مخالفت با نظام هم هست (از نظر اونها اینطوره) و ممکنه علاوه بر جنبه عمومی جرم جنبه ***** هم پیدا کنه و برای طرف دردسر بشه .شاید برای 99 در صد افراد غایب این اتفاق نیفته اما غیر ممکن هم نیست . به هر حال گاهی میخان بعضی چیزها رو بیخودی گردن یه نفر بندازن پس بهتره ادم بهانه ای دست کسانی که زورش بهشون نمیرسه نده.

Doctor Splinter
13-01-2015, 17:47
در مورد گواهینامه جالبه که اگه خدمت نرفته باشی بهت نمیدن یا تمدیدش نمی کنن از اون طرف در پادگان ها همش میگن سرباز راننده می خواییم:n10::n10:
جالبه که من حتی با برگه آماده به خدمت هم اقدام کردم بهم ندادن و گفتن در حین خدمت و با گواهی تایید خدمتی می تونی بگیری:n21:
در مورد دستگیری هم شخصا چند نفر فراری رو می شناسم که از سال 86 و 87 فراری هستن و هنوز هیچ کس دنبالشون نیومده:n20::n20:
مشکلی هم براشون پیش نیومده البته همیشه سعی می کنن وقتی مامور می بینن راهشون رو عوض کنن:n02:

infernal704
13-01-2015, 20:31
امروز رفتم واسه پذیرش سپاه . مدرک تحصیلی پرسید گفتم لیسانس برق . گفت رشته های برف و مکانیک و عمران خیییلی کم پذیرش میشن گفت ارتش هم همینجوره بیشتر رشته های کشاورزی و این چیزا میگیرن ( فک کنم بیشتر برای رسیدگی به فضای سبز و این چیزا )
واقعا درسته این حرفش؟؟؟؟
من که نه معرف داشتم نه طرح تکمیلی بسیج :n31: تازه گفت رشته برق هم خیلی کم میگیریم (در ماه حدود دو سه نفر )
گفت حدود ده بیست درصد فقط احتمال داره پذیرش بشی :n02:

Soroush-S
13-01-2015, 22:12
امروز رفتم واسه پذیرش سپاه . مدرک تحصیلی پرسید گفتم لیسانس برق . گفت رشته های برف و مکانیک و عمران خیییلی کم پذیرش میشن گفت ارتش هم همینجوره بیشتر رشته های کشاورزی و این چیزا میگیرن ( فک کنم بیشتر برای رسیدگی به فضای سبز و این چیزا )
واقعا درسته این حرفش؟؟؟؟
من که نه معرف داشتم نه طرح تکمیلی بسیج :n31: تازه گفت رشته برق هم خیلی کم میگیریم (در ماه حدود دو سه نفر )
گفت حدود ده بیست درصد فقط احتمال داره پذیرش بشی :n02:

کلا سپاه خیلی کم لیسانس میگیره. و برای پذیرش باید یه پارتی داشته باشی.
ارتش میگیره خیلی خوب هم میگیره:n01:

musican33
14-01-2015, 00:27
سلام مگه ارتش مثل سپاه پذیرش داره ؟

anti-military
14-01-2015, 01:13
بعد از گذشت 1 ماه و خورده ای هنوز کارت پایان خدمت من نرسیده. کی میاد؟
سربازی تو ایران یعنی بردگی و عوضی کردن انسانها

masooyan
14-01-2015, 05:53
یه خبری شده... سربازا همه اومدن و پادگانهای اموزشی پرشده .... دوستم معافی پزشکی واریکوسل گرفت در صورتی که اصلا قبلا نمیدادن

با قانون جدید معاف شده؟

Doctor Splinter
14-01-2015, 20:47
سلام مگه ارتش مثل سپاه پذیرش داره ؟
نه ارتش دست رد به سینه کسی نمیزنه:n19:
منم اگه الان برم قبولم می کنن:n02:

Gregar
14-01-2015, 23:21

نه بابا به اینجور چیزا نیست . اینا تا بتونن سرباز میگیرن . کار به جاش ندارن . منی که معافیت پزشکی هم دارم رو دارن کارتم رو باطل میکنن مگه دوباره اثبات کنم که بیمارم . رای کمیسیون هم که شانسی شده . یه وقت دیدی این دفعه رو باطل کردن . کلی ادم از همه استان ها خواستن واسه بررسی دوباره معافیتشون . خراسان رضوی به 50 نفر رسیده . حالا بیا و تمام مراحل معافیت رو دوباره برو . از برج 4 اقدام کردم و برج 7 معافی رو گرفتم و یه ماه بعدش دوباره در خواست بازرسی دادن و تا الان هم کارم گیره . یعنی 7 ماه کامل ما رو سرکار گذاشتن و از اخر هم خوبه بگن معاف نیستی . چیزی که تو مملکت هدر میره عمرا ما جووناست فقط . یه سال پشت کنکور موندم که اونم تقلب شد و یک سالم واسه سربازی و معافیت و ... . قشنگ اگه بعد از دانشگاه رفته بودم سربازی حالا برگشته بودم .

METZELDER
14-01-2015, 23:34
دوستان من الان کرمانشاه هستم و برگه اعزام رو دارم برای اموزشی ولی چون نود درصد کسایی که کرمانشاه هستن میوفتن پادگان شهید رجایی که مرزبانی هست میخوام ارتش یا سپاه بعد اموزشی تو شهرمون باشم الان باید با این برگه که تاریخ اعزام داره برم این پادگان های ارتش و سپاه ببینم پذیرش میشم برای بعد اموزشی یا نه ؟؟؟؟
یکی راهنماییم کنه چیکار کنم ممنون میشم
بسیجی هم ندارم ... سپاه کمتر میشه شانسم ولی ارتشو چیکار کنم ؟؟؟

saeid-1990
14-01-2015, 23:35
سلام دوستان
من ابان دفترچه فرستادم و تاریخ اعزامم خورد ۱/۱۲
من جمعه هفته پیش تو فوتبال پام پیچ خوردو بعد از گرفتن ام ار ای فهمیدم که رباط صلیبیم پاره شده و زانوم اب اورده و یه مقدار به مفصلم اسیب رسیده و دکتر گفته باید عمل بشه
حالا واقعا نمیدونم چیکار کنم
امکانش هست معاف بشم :n02: ؟
اگر کاری نکنم و با همین وضع ۱/۱۲ برم پادگان چی میشه؟
اگر بخوام اقدامی بکنم از کجا باید شروع کنم؟
اصلا اقدامی بکنم؟

فقط هر طوری هست نمیخوام اعزامم عقب بیفته

Doctor Splinter
15-01-2015, 08:54
سلام دوستان
من ابان دفترچه فرستادم و تاریخ اعزامم خورد ۱/۱۲
من جمعه هفته پیش تو فوتبال پام پیچ خوردو بعد از گرفتن ام ار ای فهمیدم که رباط صلیبیم پاره شده و زانوم اب اورده و یه مقدار به مفصلم اسیب رسیده و دکتر گفته باید عمل بشه
حالا واقعا نمیدونم چیکار کنم
امکانش هست معاف بشم :n02: ؟
اگر کاری نکنم و با همین وضع ۱/۱۲ برم پادگان چی میشه؟
اگر بخوام اقدامی بکنم از کجا باید شروع کنم؟
اصلا اقدامی بکنم؟

فقط هر طوری هست نمیخوام اعزامم عقب بیفته
سلام جناب!
شما با همین وضعیت برو مرکز آموزش، اتفاقا همچین موردی داشتیم زمان آموزشی که در هیج برنامه ای شرکت نمی کرد و وقتی دیگران می رفتن برای آموزش و رژه، نگهبان آسایشگاه میشد:n33:
شما هم با این وضعیت فقط در کلاس های تئوری شرکت خواهید کرد:n31:
نگهبانی شما هم فقط آسایشگاه خواهد بود:n09:

aligoodbeh
15-01-2015, 09:30
آقا کی گفته متولدین 73 کسری بهشون تعلق نمی گیره؟والا من خودم بعد از تحقیق 2 نفر از آشناها رو دیدم که متولد 73 بودن الان معاف شدن به دلیل جبهه باباشون.
پس منم شاید معاف شدم.

haricanboy
15-01-2015, 11:06
آقا کی گفته متولدین 73 کسری بهشون تعلق نمی گیره؟والا من خودم بعد از تحقیق 2 نفر از آشناها رو دیدم که متولد 73 بودن الان معاف شدن به دلیل جبهه باباشون.
پس منم شاید معاف شدم.

والا ما که گناهی نداریم مسوئلین فرمودن که 73 و به بعد کسری ایثارگری یا معافی ایثار گری ندارن حالا شاید اونایی که شما میشناسین یا پارتی دارن یا متولد 72/12/29 هستن...:n02:

mehrabooni
15-01-2015, 11:30
والا ما که گناهی نداریم مسوئلین فرمودن که 73 و به بعد کسری ایثارگری یا معافی ایثار گری ندارن حالا شاید اونایی که شما میشناسین یا پارتی دارن یا متولد 72/12/29 هستن...:n02:

یکی از آشناها متولد 73 هستن که دو سال پیش معافیتشون رو گرفتن

پدرشون جبهه رفته بودن که تونستن معافیت بگیرن

ice_man_sh
15-01-2015, 15:41
پس منم شاید معاف شدم.
شما تونستین برین بگیرین:

کسرخدمت ايثارگري مصوب سال90

برابر ابلاغيه اخير ستاد کل نيروهاي مسلح ، کليه مشمولان متولد 1372 و ما قبل که تا پايان سال 1390 به سن مشموليت رسيده و به دلايلي تا کنون به خدمت اعزام نشده و داراي غيبت مي باشند، چنانچه تا موعد تاریخ اعزام 01/12/93 و 19/12/93 خود را معرفي و به خدمت اعزام شوند، در شمول مقررات کسرخدمت ايثارگران مصوب سال90 قرار مي گيرند.
مشمولان غايب مورد اشاره که ازاول فروردين ماه 1394 و بعد آن ، به خدمت اعزام شوند نمي توانند از کسرخدمت ايثارگري سال 90 استفاده کنند.

مقررات کسرخدمت ايثارگري مصوب سال 90 ، براي مشمولان غير غايب متولد سال 1372 و ما قبل که به دلايل قانوني مانند ادامه تحصيل ، تاکنون به خدمت اعزام نشده و در آينده در مهلت هاي قانوني به خدمت اعزام مي شوند کماکان به قوت خود باقي است.

توجه : مهلت داده شده جهت بهره مندي از تسهيلات کسرخدمت براي مشمولان غايب تا پايان سال 93 مي باشد و قابل تمديد نيست.
مشمولان غايب براي بهره مندي از تسهيلات مذکور ، در اولين فرصت ممکن درخواست خود را براي اعزام به خدمت ، از طريق يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) به ثبت رسانند تا امکان اعزام آنان تا پايان سال 93 فراهم گردد ،زيرا ملاک بهره مندي از تسهيلات کسرخدمت براي مشمولان غايب اعزام به خدمت آنان در سال 93 مي باشد

سازمان وظیفه عمومی ناجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

imnot12
15-01-2015, 16:18
دوستان یه سوال
اون امتحان هایی که در طول مدت زمان آموزشی میگیرن از سرباز ها میگن واسه یگان که کجا بیوفتی تاثیر داره حالا واقعا تاثیر داره یا به خاطر خودشون میگن؟

ice_man_sh
15-01-2015, 16:50
دوستان یه سوال
اون امتحان هایی که در طول مدت زمان آموزشی میگیرن از سرباز ها میگن واسه یگان که کجا بیوفتی تاثیر داره حالا واقعا تاثیر داره یا به خاطر خودشون میگن؟
خیر به هیچ عنوان تاثیر نداره، تاره اگه تاثیر داشته باشه (که نداره) باید قضیه برعکس باشه یعنی کسی که نمراتش بالا هست مناطق درگیر و حساس تقسیم بشه کسی که نمراتش پایین هست در مناطق بی خطر و.../

امتحان در کل در ناجا فقط روی درجه تاثیر داره و در هر سه نیرو تاثیری روی تقسیمات نداره.

white boy
15-01-2015, 17:21
سلام دوستان
یک سوال: من متولد 71 هستم و پدرم 27 ماه سابقه جبهه داره .
بنده درحال تحصیلم و ماه آینده درفترچه رو میخوام پست کنم (اسفند).
1- اصلا به بنده کسری تعلق میگیره ؟
2-چقدر تعلق میگیره ؟

Doctor Splinter
15-01-2015, 23:04
جالبه که فقط دور و بر خودم افراد زیادی هستند که قانونی و غیر قانونی از خدمت فرار کرده اند:n24:
دیگه دانشگاه هم مثل مدرسه شده و همه می تونن برن و به همین خاطر افراد خنگ و بی استعداد هم سر از دانشگاه در آوردن تا خدمت مقدس سربازی رو چند سالی به تعویق بندازن:n08::n08:
البته وقتی خبر 24 ماه شدن و بر داشتن کسری مدرک تحصیلی به گوش یه عده خورد واقعا آب سردی روشون ریخته شد که روی 17 ماه خدمت و 16 ماه خدمت حساب باز کرده بودن اونم با درجه ستوانی و کار دفتری ولی حالا 24 ماه خدمت مشکلتر نصیبشون میشه:n02:
بعضی ها فک می کنن اگه الان برن دانشگاه و هفت سال دیگه با یه فوق لیسانس قراضه برن خدمت بازم آقایی می کنن:n08::n08::n08:
خود من تقریبا نصف بیشتر کارشناسی رو خونده بودم ولی به دلایلی مدرکم رو معادل نکردن و سال 89 با دیپلم اعزام شدم و می دیدم لیسانس ها چه وضعیت بهتری دارن و حتی از خیلی هاشون کارایی بیشتری داشتم ولی افسوس که درجه دست و بالم رو بسته بود:n29:
اون موقع مقطعی بود که فوق دیپلم با سرباز صفر یکی شده بود و دوستانی که فوق دیپلم داشتن شاکی بودن که چرا بین اونا و لیسانس وظیفه ها اختلاف خدمتی زیادی هست!
الانم ظاهرا لیسانس به همون روز افتاده و انشااله در آینده نزدیک فوق لیسانس هم با زیر دیپلم تفاوتی نخواهد داشت:n07::n07::n07:
به نظر من همه باید سختی خدمت رو بچشن تا برای سختی های آینده آماده بشن و از این لحاظ خدمت مقدس سربازی بسیار سازنده است:n25:

neon_91
16-01-2015, 00:26
جالبه که فقط دور و بر خودم افراد زیادی هستند که قانونی و غیر قانونی از خدمت فرار کرده اند:n24:
دیگه دانشگاه هم مثل مدرسه شده و همه می تونن برن و به همین خاطر افراد خنگ و بی استعداد هم سر از دانشگاه در آوردن تا خدمت مقدس سربازی رو چند سالی به تعویق بندازن:n08::n08:
البته وقتی خبر 24 ماه شدن و بر داشتن کسری مدرک تحصیلی به گوش یه عده خورد واقعا آب سردی روشون ریخته شد که روی 17 ماه خدمت و 16 ماه خدمت حساب باز کرده بودن اونم با درجه ستوانی و کار دفتری ولی حالا 24 ماه خدمت مشکلتر نصیبشون میشه:n02:
بعضی ها فک می کنن اگه الان برن دانشگاه و هفت سال دیگه با یه فوق لیسانس قراضه برن خدمت بازم آقایی می کنن:n08::n08::n08:
خود من تقریبا نصف بیشتر کارشناسی رو خونده بودم ولی به دلایلی مدرکم رو معادل نکردن و سال 89 با دیپلم اعزام شدم و می دیدم لیسانس ها چه وضعیت بهتری دارن و حتی از خیلی هاشون کارایی بیشتری داشتم ولی افسوس که درجه دست و بالم رو بسته بود:n29:
اون موقع مقطعی بود که فوق دیپلم با سرباز صفر یکی شده بود و دوستانی که فوق دیپلم داشتن شاکی بودن که چرا بین اونا و لیسانس وظیفه ها اختلاف خدمتی زیادی هست!
الانم ظاهرا لیسانس به همون روز افتاده و انشااله در آینده نزدیک فوق لیسانس هم با زیر دیپلم تفاوتی نخواهد داشت:n07::n07::n07:
به نظر من همه باید سختی خدمت رو بچشن تا برای سختی های آینده آماده بشن و از این لحاظ خدمت مقدس سربازی بسیار سازنده است:n25:

شاید نسخه ای که برای شما مناسب باشه برای افراد دیگه درمان نباشه.به نظر من اینکه خدمت آدمو آبدیده می کنه و برای سختی های زندگی آماده می کنه حرف مفتی بیش نیست.حالا شاید برای شما اینطوری باشه ولی دلیل نمیشه برای بقیه هم اینطوری باشه:n25:سازنده و غیر سازنده بودن هم به محل خدمت و اینکه چطوری ازتون کار بکشند بستگی داره کلا کارایی که تو خدمت می کنی نود درصدش بدون کار مفید است.بگذریم که خیلیا با خدمت نرفتن به هر طریقی از خیلی لجاظ جلو افتادند.
حالا در مورد خدمت خود بنده شاید باعث شده قدر بعضی چیزارو بدونم و تجاربی هم کسب کنم ولی واقعیت از نظر من اینه که سختی های زندگی و آینده و شغل و کار و ازدواج چیزی نیست که به سختی های خدمت ربط داشته یاشه و کلا جنسشون از هم متفاوته.ببخشید می تونم بپرسم الان کار و شغل شما چی هست؟:n05:

aminkhan2014
16-01-2015, 09:51
شاید نسخه ای که برای شما مناسب باشه برای افراد دیگه درمان نباشه.به نظر من اینکه خدمت آدمو آبدیده می کنه و برای سختی های زندگی آماده می کنه حرف مفتی بیش نیست.حالا شاید برای شما اینطوری باشه ولی دلیل نمیشه برای بقیه هم اینطوری باشه:n25:سازنده و غیر سازنده بودن هم به محل خدمت و اینکه چطوری ازتون کار بکشند بستگی داره کلا کارایی که تو خدمت می کنی نود درصدش بدون کار مفید است.بگذریم که خیلیا با خدمت نرفتن به هر طریقی از خیلی لجاظ جلو افتادند.
حالا در مورد خدمت خود بنده شاید باعث شده قدر بعضی چیزارو بدونم و تجاربی هم کسب کنم ولی واقعیت از نظر من اینه که سختی های زندگی و آینده و شغل و کار و ازدواج چیزی نیست که به سختی های خدمت ربط داشته یاشه و کلا جنسشون از هم متفاوته.ببخشید می تونم بپرسم الان کار و شغل شما چی هست؟:n05:
طبق استدلال ایشان،اکثر اروپایی ها احمق و جاهل هستند چون خدمت حذف شده و نمیتوانند خودشون را برای آینده آبدیده کنند

Doctor Splinter
16-01-2015, 11:12
آقایان ما در ایران زندگی می کنیم و در اروپا نیستیم پس باید با قوانین کشور خودمون کنار بیاییم!
بنده قبل از خدمت در شغل آزاد و بعدش به کارمندی روی آوردم گه البته همین کارت پایان حدمت اگه نبود همچین شغلی بهم نمی دادن:n05:
شاید قبل از خدمت برام سخت بود که هفت و نیم یا هشت صبح در محل کار حاضر باشم ولی وقتی 19 ماه ساعت 5 صبح بیدار شدم دیگه کلاهمم بالا انداختم وقتی ساعت کاریم شد 8 صبح:n19:
تازه یه وقتایی که دو و نیم نصفه شب بیدار می شدم و تا فردا شب هم یه بند رو پا بودم:n28:
پس اثر مثبت خدمت این شد که قدر زندگی و شغل رو بدونم و همچنین دانشگاه بعد از خدمت برام بسیار لذت بخش تر هستش تا قبله خدمت:n06:
اینو کسایی که بعد از خدمت می رن دانشگاه فقط می تونن درک کنن:n26:
ا

white boy
16-01-2015, 11:44
سلام دوستان
یک سوال: من متولد 71 هستم و پدرم 27 ماه سابقه جبهه داره .
بنده درحال تحصیلم و ماه آینده درفترچه رو میخوام پست کنم (اسفند).
1- اصلا به بنده کسری تعلق میگیره ؟
2-چقدر تعلق میگیره ؟

white boy
16-01-2015, 11:56
آقایان ما در ایران زندگی می کنیم و در اروپا نیستیم پس باید با قوانین کشور خودمون کنار بیاییم!
بنده قبل از خدمت در شغل آزاد و بعدش به کارمندی روی آوردم گه البته همین کارت پایان حدمت اگه نبود همچین شغلی بهم نمی دادن:n05:
شاید قبل از خدمت برام سخت بود که هفت و نیم یا هشت صبح در محل کار حاضر باشم ولی وقتی 19 ماه ساعت 5 صبح بیدار شدم دیگه کلاهمم بالا انداختم وقتی ساعت کاریم شد 8 صبح:n19:
تازه یه وقتایی که دو و نیم نصفه شب بیدار می شدم و تا فردا شب هم یه بند رو پا بودم:n28:
پس اثر مثبت خدمت این شد که قدر زندگی و شغل رو بدونم و همچنین دانشگاه بعد از خدمت برام بسیار لذت بخش تر هستش تا قبله خدمت:n06:
ا

موفق باشی در ضمن به نظر من گفتن بعضی چیز ها لازم نیست .باتشکر

infernal704
16-01-2015, 12:04
به نظر منم اینکه میگن خدمت باعث میشه آدم ساخته بشه و با سختی آشنا بشه بیشتر برا اونایی جواب میده که تو ناز و نعمت بزرگ شدن تا لنگ ظهر میخابیدن بعد واسشون آب پرتغال میاوردن !!!
وگرنه از دوستای خودم میشناسم کسی که داره درس میخونه تو دانشگاه همزمان داره کار هم میکنه (حتی خودمم همینطورم ) تا شهریه دانشگاه در بیاره و حتی ممکنه دو سه روز پشت سر هم اصلا نتونه بخوابه .
پس اینکه مثلا یکی شب تا صبح نتونه بخوابه توی خدمت و هی پست بده برای خیلیا شرایط جدیدی نیست فقط الاف شدنه و باعث میشه دو سال از زندگیش بدون هیچ درآمد و بدون کسب هیچ تجربه فنی برای شغل آیندش بگذره .

البته تو خدمت شرایط خاص مثل خدمت لب مرز هم داریم که کسی تا قبلش تجربه نکرده ولی فک نمیکنم استرس و سختی های خدمت لب مرز برای زندگی آینده کسی لازم باشه مگر اینکه شخص بخاد در آینده وارد مشاغل نظامی بشه که اونم به نظرم باید اینجور افراد استخدام بشن و آموزش ویژه ببینن و حقوق درست حسابی دریافت کنند.

infernal704
16-01-2015, 12:06
[/B][/COLOR]
یکی ام جواب ما رو بده !

بله به شما تعلق میگیره برو صفحه اول همین تاپیک . پست اول کامل توضیح داده که چقدر کسری تعلق میگیره به شما .

Doctor Splinter
16-01-2015, 12:44
در واقع خدمت خوبه ولی باید حقوق سربازان هم دست کم حداقل حقوق باشه یعنی ماهی 600 تومن!
توجه کنید که گفتم دست کم یعنی ارزش کار سرباز خیلی بیشتر از این مبالغ هست به نظر من برای یه سربازی که پست میده با اسلحه حدودا ماهی دو میلیون باید حقوق در نظر گرفته بشه تا بلکه قسمتی از زحماتش جبران بشه:n05:

neon_91
16-01-2015, 12:48
ا

اون قسمتی که بولد کردم شدیدا باهات موافقم آره من خودم بعد اینکه رفتم خدمت آرزو می کردم که ای کاش قبلش میرفتم خدمت بعد دانشگاه:n14:چون هم فقط 3 4 ماه خدمت می کردم هم دانشگاه بعد اون همه سختی خدمت برام خیلی شیرین بود هم کلی جلو می افتادم ولی خب دیگه گذشته ها گذشته و با ای کاش و اینجور چیزا چیزی حل نمیشه مهم اینه که داره خدمت می گذره و روزی تموم میشه ولی سرحرفم روی خدمت کماکان هستم و این دوره رو در حدی نمی دونم که بخواد 2 سال از بهترین وقت یه جوون رو بگیره شاید بشه گفت آموزشی خوب باشه چون تا حدودی می تونه آدمو به نظم بیاره مخصوصا اون برنامه سین که مو به مو اجرا میشد.کلا محیط های نظامی مکانی سخت است و جای هرکسی نمی تونه باشه حتی اونایی که تو خود نظام هستند هم از این مسائل زیاد می نالند.
یکی یه حرف جالبی در مورد خدمت بهم زد بهم گفت فلسفه ی خدمت اینه که تا حد امکان سطح توقع و مطالبات یه جوان رو از جامعه پایین بیارن و جوری در خدمت باهاش رفتار می کنند که همون کارایی که قبلا انجام میداد و براش عادی بود و چیزای بهتری می خواست :n10: همون کارا الان براش لذت بخش باشه و دیگه با راه رفتن تو خیابون هم با خودش حال کنه:n02:

در واقع خدمت خوبه ولی باید حقوق سربازان هم دست کم حداقل حقوق باشه یعنی ماهی 600 تومن!
توجه کنید که گفتم دست کم یعنی ارزش کار سرباز خیلی بیشتر از این مبالغ هست به نظر من برای یه سربازی که پست میده با اسلحه حدودا ماهی دو میلیون باید حقوق در نظر گرفته بشه تا بلکه قسمتی از زحماتش جبران بشه:n05:

داداش مثل اینکه نفس شما از جای گرم بلند میشه:n08:ماهی 2 میلیون:n08: اون موقع دیگه سرهنگم می خواد با اسلحه پست بده.فکرشو بکن سرهنگ بیاد قراول واسته:n19::n08:فکر کنم اشتباه گرفتی شماررو :n02:اینجا ایرانه داداش خبری از این حرفا نیست:n25:

Doctor Splinter
16-01-2015, 13:30
اون قسمتی که بولد کردم شدیدا باهات موافقم آره من خودم بعد اینکه رفتم خدمت آرزو می کردم که ای کاش قبلش میرفتم خدمت بعد دانشگاه:n14:چون هم فقط 3 4 ماه خدمت می کردم هم دانشگاه بعد اون همه سختی خدمت برام خیلی شیرین بود هم کلی جلو می افتادم ولی خب دیگه گذشته ها گذشته و با ای کاش و اینجور چیزا چیزی حل نمیشه مهم اینه که داره خدمت می گذره و روزی تموم میشه ولی سرحرفم روی خدمت کماکان هستم و این دوره رو در حدی نمی دونم که بخواد 2 سال از بهترین وقت یه جوون رو بگیره شاید بشه گفت آموزشی خوب باشه چون تا حدودی می تونه آدمو به نظم بیاره مخصوصا اون برنامه سین که مو به مو اجرا میشد.کلا محیط های نظامی مکانی سخت است و جای هرکسی نمی تونه باشه حتی اونایی که تو خود نظام هستند هم از این مسائل زیاد می نالند.
یکی یه حرف جالبی در مورد خدمت بهم زد بهم گفت فلسفه ی خدمت اینه که تا حد امکان سطح توقع و مطالبات یه جوان رو از جامعه پایین بیارن و جوری در خدمت باهاش رفتار می کنند که همون کارایی که قبلا انجام میداد و براش عادی بود و چیزای بهتری می خواست :n10: همون کارا الان براش لذت بخش باشه و دیگه با راه رفتن تو خیابون هم با خودش حال کنه:n02:

داداش مثل اینکه نفس شما از جای گرم بلند میشه:n08:ماهی 2 میلیون:n08: اون موقع دیگه سرهنگم می خواد با اسلحه پست بده.فکرشو بکن سرهنگ بیاد قراول واسته:n19::n08:فکر کنم اشتباه گرفتی شماررو :n02:اینجا ایرانه داداش خبری از این حرفا نیست:n25:
خب حقوق هر کسی نسبت به زحمتش تعیین میشه درسته که یه سرهنگ در دانشکده افسری خیلی سختی کشیده ولی داره نتیجه زحمتاش رو می بینه ولی یه سرباز که میخواد 24 ماه خدمت کنه و کارش هم فوق العاده سخت هست واقعا حقش اینه که بالاترین حقوق رو بگیره حتی بیشتر از درجه داران و افسران کادر چون داره 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته رو کار میکنه:n33:
اگه دست من بود که بیشترین حقوق رو به سربازان یگان پاسدار و سربازان خدماتی می دادم:n09:

روانپریش
16-01-2015, 13:56
دوستان جریان خرید خدمت برای افراد بالای 27 سال تصویب شد؟

Doctor Splinter
16-01-2015, 14:28
دیگه با راه رفتن تو خیابون هم با خودش حال کنه
اینو که میگی هم واقعا من درکش کردم چون تو خدمت به راه رفتن هم گیر میدادن!
کلا به هر چیزی که فکرش رو بکنی کار داشتن:n22:

musican33
16-01-2015, 14:47
سلام
دوستان من اعزامم 1 اسفنده .به نظرتون اگه برم تمدید کنم جوابش تا قبل 16 بهمن میاد ؟
نظرتون در مورد سرباز معلم چیه ؟ می ترسم بعد که برم سر خدمت پشیمون بشم که نرفتم سراغ سرباز معلم با اینکه 24 ماهه است
سرباز معلمی هم کار سختیه ، با آینده بچه های مردم طرف هستیم ، منم آدم خیلی با وجدانی هستم :n01:درسمم خوبه:n26:
از طرفی ممکنه قبول نشم (چون تعداد هم خیلی زیاد شده و آشنا هم ندارم) و خدمتم دو ماه عقب بیوفته

alireza-1991
16-01-2015, 14:58
سلام .
دوستان شنیدم واسه معافی پزشکی در حین تحصیل میشه اقدام کرد .آیا صحت داره ؟

soroosh_cz
16-01-2015, 16:44
سلام .
دوستان شنیدم واسه معافی پزشکی در حین تحصیل میشه اقدام کرد .آیا صحت داره ؟

خیر نمیشه.
منم میخواستم اقدام کنم که معلوم شد باید معافیت تحصیلیم رو برای ارسال دفترچه و به دنبالش اقدام برای معافیت، باطل کنم.

saeed ssd
16-01-2015, 16:50
خیر نمیشه.
منم میخواستم اقدام کنم که معلوم شد باید معافیت تحصیلیم رو برای ارسال دفترچه و به دنبالش اقدام برای معافیت، باطل کنم.

سلام
واسه معافی از طریق کفالت چی؟میشه همزمان با تحصیل اقدام کرد یا اونم همینجوره

saeed ssd
16-01-2015, 16:57
سلام
واسه معافی از طریق کفالت چی؟میشه همزمان با تحصیل اقدام کرد یا اونم همینجوره
سلام مجدد
خودم یافتم طبق این لینک میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- آيا در حين تحصيل مي‌توان درخواست معافيت كفالت نمود؟
جواب: بله با ارائه گواهي اشتغال به تحصيل معتبر رسيدگي به ادعاي كفالت بلامانع است .

reza.kaka
16-01-2015, 17:09
سلام
میخواستم ببینم دیابت معافی داره ؟

saeid-1990
16-01-2015, 17:45
سلام جناب!
شما با همین وضعیت برو مرکز آموزش، اتفاقا همچین موردی داشتیم زمان آموزشی که در هیج برنامه ای شرکت نمی کرد و وقتی دیگران می رفتن برای آموزش و رژه، نگهبان آسایشگاه میشد:n33:
شما هم با این وضعیت فقط در کلاس های تئوری شرکت خواهید کرد:n31:
نگهبانی شما هم فقط آسایشگاه خواهد بود:n09:
یعنی هیچ اقدامی نکنم؟
چی با خودم ببرم پادگان؟
عمل نکنم پامو؟

alireza-1991
16-01-2015, 17:49
سلام
میخواستم ببینم دیابت معافی داره ؟
بله معافی داره
شما کدوم تیپ هستین ؟ 1یا 2 ؟

pm1
16-01-2015, 21:25
سلام
دوستان من اعزامم 1 اسفنده .به نظرتون اگه برم تمدید کنم جوابش تا قبل 16 بهمن میاد ؟
نظرتون در مورد سرباز معلم چیه ؟ می ترسم بعد که برم سر خدمت پشیمون بشم که نرفتم سراغ سرباز معلم با اینکه 24 ماهه است
سرباز معلمی هم کار سختیه ، با آینده بچه های مردم طرف هستیم ، منم آدم خیلی با وجدانی هستم :n01:درسمم خوبه:n26:
از طرفی ممکنه قبول نشم (چون تعداد هم خیلی زیاد شده و آشنا هم ندارم) و خدمتم دو ماه عقب بیوفته
منم دقیقآ شرایط شما رو دارم ! آخه 2 ماه نیست 4 ماه باید معطل بشیم ! دو به شک شدم ...

lechking
16-01-2015, 21:42
شما دفترچتونو کی فرستاده کرده بودید؟؟
چون من رفتم حدودای 20 دی اصلا گفتن امکان تعجیل برای تو نیست حتی متصدی برگشت گفت غیبت نداری گفتم نه!!