PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

soheil021
24-10-2014, 10:30
از قدیم گفتن حرف حق جواب نداره! مثالی که دوستمون زد خود من هستم که بهمن ۹۰ دفترچه پست کردم اعزامم شد اول اردیبهشت ۹۱ ، خیلی مثل من امیدوار بودن ۱۷ ماه خدمت کنن اما عملا تا اخرین روز ۲۱ ماه ما خدمت کردیم .

به نظر من اگر میخواید اینور سال برید خدمت تا 15 آذر دفترچه رو بفرستید چون ترافیک سنگینی برای اسفند ماه هستش

ali_agha1981
24-10-2014, 11:30
سلام..
یک نصیحت برادرانه به همه کسایی که میخوان خدمت سربازی بروند دارم...که خودم تجربه اش کردم..

آقا ، دوست عزیز... برادر...آشنا نداری به هیچ وجه خدمت نرو...!!:n28:
فکر نکن بگی حالا برم ببینم شانسم چی میشه شاید جای خوب بیافتم..:n08:
چون جاهای خوب... همه توسط کسایی که پ ا ر ت ی دارن از قبل رزرو شده...

آموزشی مهم نیست کجا میافتی چون دو ماهه و زود تموم میشه...
اصل یگان خدمت ات هست..سعی کنید اول بیافتید شهر خودتون..
در مورد ارگان خدمتی ترجیحا بیافتید سپاه بعدش ارتش بعدش در نهایت مجبورید بیافتید نیروی انتظامی..:n30:
ولی حتی اگه افتادید نیروی انتظامی اگه پ ا ر ت ی و آشنا داشته باشید میتونید تو یگان تو جای تقریبا خوبی خدمت کنید..

نگو من لیسانس دارم ..نگو من رانندگی بلدم راننده میشم و...
من خودم الان سربازی نیروی انتظامی هستم و فقط خواستم راهنمایی تون کرده باشم..

من در مورد سپاه و ارتش اطاعی ندارم ولی اگه افتادید نیروی انتظامی و آشنا و بند پ و... ندارید خدمت نرید... مگر اینکه اعصاب پولادی و صبر ایوب و.... داشته باشد..خدمت در نیروی انتظامی با سپاه و ارتش بسیار متفاوت هست..
.
نگو آدم باید تو خدمت سختی بکشه..نگو خدمت بریم مرد بشیم و...نگو خدمت آدم رو مسئولیت پذیر و ... میکنه که همش چرندیات محض هست..

بله کارت پایان خدمت خیلی به درد میخوره ولی خود خدمت هیچی برای آدم نداره..ممکنه جایی بیافتی برای خدمت که آثار منفی روحی و روانی اش تا آخر عمر باهات باشه و روی زندگیت و خودت اثر بذاره..
از ما گفتن..

ebrahim27
24-10-2014, 11:47
سلام
یکی از دوستام به نقل قول از یکی دیگه میگفت که پلیس+10 بری خودشون میپرسن کی میخوای اعزام بشی (دی یا اسفند) و همون موقع هم برگ سبز میدن!!!
آیا صحت داره؟؟ کسی به تازگی پلیس +10 رفته؟

mahdi_ctr
24-10-2014, 12:38
سلام
یکی از دوستام به نقل قول از یکی دیگه میگفت که پلیس+10 بری خودشون میپرسن کی میخوای اعزام بشی (دی یا اسفند) و همون موقع هم برگ سبز میدن!!!
بله
همینجوری شده

Doctor Splinter
24-10-2014, 12:40
آقا ، دوست عزیز... برادر...آشنا نداری به هیچ وجه خدمت نرو...!!
فکر نکن بگی حالا برم ببینم شانسم چی میشه شاید جای خوب بیافتم..
چون جاهای خوب... همه توسط کسایی که پ ا ر ت ی دارن از قبل رزرو شده...

آموزشی مهم نیست کجا میافتی چون دو ماهه و زود تموم میشه...
اصل یگان خدمت ات هست..سعی کنید اول بیافتید شهر خودتون..
در مورد ارگان خدمتی ترجیحا بیافتید سپاه بعدش ارتش بعدش در نهایت مجبورید بیافتید نیروی انتظامی..
ولی حتی اگه افتادید نیروی انتظامی اگه پ ا ر ت ی و آشنا داشته باشید میتونید تو یگان تو جای تقریبا خوبی خدمت کنید..

نگو من لیسانس دارم ..نگو من رانندگی بلدم راننده میشم و...
من خودم الان سربازی نیروی انتظامی هستم و فقط خواستم راهنمایی تون کرده باشم..

من در مورد سپاه و ارتش اطاعی ندارم ولی اگه افتادید نیروی انتظامی و آشنا و بند پ و... ندارید خدمت نرید... مگر اینکه اعصاب پولادی و صبر ایوب و.... داشته باشد..خدمت در نیروی انتظامی با سپاه و ارتش بسیار متفاوت هست..
.
نگو آدم باید تو خدمت سختی بکشه..نگو خدمت بریم مرد بشیم و...نگو خدمت آدم رو مسئولیت پذیر و ... میکنه که همش چرندیات محض هست..

بله کارت پایان خدمت خیلی به درد میخوره ولی خود خدمت هیچی برای آدم نداره..ممکنه جایی بیافتی برای خدمت که آثار منفی روحی و روانی اش تا آخر عمر باهات باشه و روی زندگیت و خودت اثر بذاره..
خیلی ها پارتی نداشتن و جای خوب افتادن،شاید در هر دوره که سرباز میومد از بین 100 نفر 1 نفر یا 2 نفر پارتی گردن کلفت داشتن و بقیه بر حسب شانس یا توانایی تقسیم می شدن و بودن سربازانی که بدون پارتی،سواد یا توانایی خاص در قسمت های خوبی خدمت کردن!
پس ذهنیت دوستان رو خراب نکتید راجع به خدمت!
شما هم اگه ارتش بودی نمی گفتی خدمت در ناجا سخته:n23:
من ارتش خدمت کردم الانم برای این که ناجا رو تجربه کنم دارم به پلیس افتخاری ملحق می شم چون واقعا کار نیروی انتظامی رو دوست دارم:n19:

obalit88
24-10-2014, 12:41
سلام

پرسیدنش رو که میپرسن و در واقع این همون تاریخ پیشنهادی خودتون برای اعزام هست، ولی اگه مثلا ظرفیت دی ماه تکمیل باشه و شما هم تاریخ پیشنهادیتون دی ماه باشه اصلا تاثیری نخواهد داشت و شما عملا میفتین برای دوره بعد، یعنی اسفند. بعد از اینکه افتادین اسفند ماه میتونین درخواست تعجیل برای دی ماه بدین!!! احتمال تاثیر گذاشتن این درخواستتون به مراتب بیشتر از اوون تاریخ پیشنهادی هست که موقع فرستادن دفترچه اعلام میکنید.

تاریخ اعزام هم اینجور نیست که درست همون موقع از طرف پلیس +10 اعلام بشه، معمولا 2 روز بعد از ارسال دفترچه میتونین مراجعه کنین به پلیس +10 و تاریخ رو دریافت کنید و یا از سامانه پیامکی 110206010 استفاده کنید.

behnam_roli
24-10-2014, 12:42
سلام

بله
همینجوری شده

واقعا این قضیه صحت داره؟!

تو تمام پلیس +10 ها یا فقط بعضی جاها؟

mahdi_ctr
24-10-2014, 12:44
واقعا این قضیه صحت داره؟!

تو تمام پلیس +10 ها یا فقط بعضی جاها؟
من رفتم ازم پرسید کی بزنم اعزامو؟
منم گفتم آبان بزن
بعد همونجا برگه سبزو داد بهم که تاریخ اعزامو توش زده بود 1.8.93

mojikhan69
24-10-2014, 12:51
منم گفتم آبان بزن

واسه منم برگ سبز رو همون موقع بهم داد واسه یک دی.
یکی از دوستان گفته بود که سپاه و نیروی انتظامی دیگه لیسانس به بالا نمیگیره من پرسیدم دقیقش اینه که از شهریور 94 سپاه لیسانس نمیگیره بالاتر از لیسانس یا پایین تر از لیسانسو میگیره فقط لیسانس نمیگیره اونم سپاه دیگه نیروی انتظامیشو نمیدونم.

Mohammad_666
24-10-2014, 13:02
دوستان من رشتم مهندسی مکانیک جامدات بوده به نظرتون ارتش میافتم یا سپاه یا نیروی انتظامی ؟ اینی که دوستان میگن تاریخ رو خودمون مشخص میکنیم خب همه مخوان برن اسفند که !! اونوقت پر نمیشه؟

ebrahim27
24-10-2014, 13:42
پرسیدنش رو که میپرسن و در واقع این همون تاریخ پیشنهادی خودتون برای اعزام هست، ولی اگه مثلا ظرفیت دی ماه تکمیل باشه و شما هم تاریخ پیشنهادیتون دی ماه باشه اصلا تاثیری نخواهد داشت و شما عملا میفتین برای دوره بعد، یعنی اسفند. بعد از اینکه افتادین اسفند ماه میتونین درخواست تعجیل برای دی ماه بدین!!! احتمال تاثیر گذاشتن این درخواستتون به مراتب بیشتر از اوون تاریخ پیشنهادی هست که موقع فرستادن دفترچه اعلام میکنید.

تاریخ اعزام هم اینجور نیست که درست همون موقع از طرف پلیس +10 اعلام بشه، معمولا 2 روز بعد از ارسال دفترچه میتونین مراجعه کنین به پلیس +10 و تاریخ رو دریافت کنید و یا از سامانه پیامکی 110206010 استفاده کنید.
من میخام که تاریخ اعزامم اسفند باشه. اگه الان بریم پلیس +10 درخواست بدم برای اسفند. تاریخ اعزامم رو دیگه 100درصد میزنن اسفند؟

ebrahim27
24-10-2014, 13:48
قبلا تفسیر کردیم که برای مشمولین غایب گفتن که اگه تا بهمن اقدام کنن و سال 94 اعزام بشن 21 ناه خدمت میکنن.

کسی که غیبت نداره و در حالت عادی سال 94 اعزام بخوره 24 ماه خدمت میکنه.

من معافیت تحصیلیم تا بهمن امسال هست. اگه از بهمن بگذره و اسفند بشه غیبت میخورم. بعد اگه همون اسفند دفترچه پست کنم و اردیبهشت تاریخ اعزامم بشه. آیا 21 ماه باید برم یا 24 ماه؟؟

ahwazp30
24-10-2014, 16:14
دوستان سربازای نیروی زمینی ارتش چه پست هایی دارن ؟ یعنی مثل نیروی انتظامی متهم رو بدرقه میکنن و قبض جریمه مینویسن تو خیابون نگهبانی میدن یا

کارشون چیز دیگه ایه ؟

campuzlit
24-10-2014, 16:28
دوستان سربازای نیروی زمینی ارتش چه پست هایی دارن ؟ یعنی مثل نیروی انتظامی متهم رو بدرقه میکنن و قبض جریمه مینویسن تو خیابون نگهبانی میدن یا

کارشون چیز دیگه ایه ؟

خودت می گی ارتش. اونوقت چه ربطی به متهم و جریمه داره. سربازای ارتش حالا هر نیرویی در پادگان ها یعنی محیط بسته هستند و ارتباط بیرونی با مردم ندارن مگر جاهای خاصی. برای سربازهای دیپلم و زیردیپلم اکثر کارهای خدماتی

و نگهبانی و پاسداری و اینا هست و برای لیسانس و به بالا قضیه اش فرق داره و خیلی بهتر و راحت تره.

T_L_O_T_D
24-10-2014, 16:29

کارشون چیز دیگه ایه ؟
کاری که با مردم باشه ندارن،کارهای پادگانه،از کارهای اداری بگیر تا نظافت و نگهبانی

ahwazp30
24-10-2014, 17:01
کاری که با مردم باشه ندارن،کارهای پادگانه،از کارهای اداری بگیر تا نظافت و نگهبانی

اونوقت این پادگانه کارش چیه ؟ یعنی سرباز میگیره که کارهای پادگان رو انجام بدن ؟ پس اونوقت خود پادگان چه کاری انجام میده ؟

اگه اینطوریه که هرکس بیفته تو ارتش انگار رفته زندان .

pooya6617
24-10-2014, 17:43
شما مثل اینکه تو باغ نیستی زیاد.. وظیفه ارتش دفاع از کشور در برابر تهدیدات خارجیه..اجازه تجاوز به کشور رو نمیده. لازمش اینه که نیروی نظامیشو همیشه اماده تو پادگان ها داشته باشه و توان رزمیش حفظ بشه تا فکر تجاوز به سر کشورای دیگه نزنه..ولی نیروی انتظامی وظیفه اش برقراری نظم داخل کشوره.واسه همین با مردم به طور مستقیم در رابطه ست.

pooya6617
24-10-2014, 17:44
اونوقت این پادگانه کارش چیه ؟ یعنی سرباز میگیره که کارهای پادگان رو انجام بدن ؟ پس اونوقت خود پادگان چه کاری انجام میده ؟

اگه اینطوریه که هرکس بیفته تو ارتش انگار رفته زندان .شما مثل اینکه تو باغ نیستی زیاد.. وظیفه ارتش دفاع از کشور در برابر تهدیدات خارجیه..اجازه تجاوز به کشور رو نمیده. لازمش اینه که نیروی نظامیشو همیشه اماده تو پادگان ها داشته باشه و توان رزمیش حفظ بشه تا فکر تجاوز به سر کشورای دیگه نزنه..ولی نیروی انتظامی وظیفه اش برقراری نظم داخل کشوره.واسه همین با مردم به طور مستقیم در رابطه ست

حسام2000
24-10-2014, 17:54
منم گفتم آبان بزن

کی رفتی؟ من که رفتم گفتش پر شده

pooya6617
24-10-2014, 17:57

از 20 شهریور به بعد ظرفیت ابان پر شد.

mahdi_ctr
24-10-2014, 17:57
من اوایل شهریور اقدام کردم
یکی از دوستام تقریبا دو هفته قبل اقدام کرد افتاد 1.10

pooya6617
24-10-2014, 18:00

از 20 شهریور به بعد ظرفیت ابان پر شد.

pooya6617
24-10-2014, 18:02
من اوایل شهریور اقدام کردم
یکی از دوستام تقریبا دو هفته قبل اقدام کرد افتاد 1.10

نه من خودم 10 شهریور فرستادم اول ابان اعزام شدم الان هم مرخصی اولم.

mahdi_ctr
24-10-2014, 18:03
نه من خودم 10 شهریور فرستادم اول ابان اعزام شدم الان هم مرخصی اولم.
منم رفتم لباس نبود برگشتم تا شنبه بریم ببینیم لباس اومد یا نه

NET DOCTOR
24-10-2014, 18:13
من میخام که تاریخ اعزامم اسفند باشه. اگه الان بریم پلیس +10 درخواست بدم برای اسفند. تاریخ اعزامم رو دیگه 100درصد میزنن اسفند؟

من معافیت تحصیلیم تا بهمن امسال هست. اگه از بهمن بگذره و اسفند بشه غیبت میخورم. بعد اگه همون اسفند دفترچه پست کنم و اردیبهشت تاریخ اعزامم بشه. آیا 21 ماه باید برم یا 24 ماه؟؟

فعلا قانون رو اینطور گذاشتن که هر کس قبل از پایان سال درخواست بده و غیبت نداره همون 21 ماه خدمت می کنه و اگه غیبت هم داشته باشه تا 22 بهمن اقدام کنه غیبتها بخشیده میشه و همون 21 ماه خدمت داره

محض احتیاط کامل این حرف رو از من که دلسوزتم بشنو و این دست و اون دست نکن. تمام سعیت رو بکن که تا قبل 22 بهمن بفرستی شاید یه دفعه گفتن که این شامل اونایی که غیبت نداشتن هم میشده.

حالا سر چند روز 3ماه اضافه خدمت کن . بیا و درستش کن!!!!!

شما مدارکت کامله؟

چون یکی از مدارک تایید آخرین مدرک تحصیلیته که تا تموم نشی دانشگاهت نمیده

اگر تحصیلت تموم نشده شما باید اینطوری اقدام کنی که بلافاصله بعد از تمام شدن تحصیل به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کنی و مدارکی که میخواد رو تحویل بدی

اگرم تموم کردی که به نظر من هر چه زودتر برو

هر چه زودتر از شر سربازی خلاص شی تو زندگیت کلی جلو افتادی

خصوصا اگه جای داغونی بیفتی هر روز به جون من دعا می کنی که خدا پدرش رو بیامرزه که باعث شد 3 ماه کمتر واسه اینا جون بکنم!

NET DOCTOR
24-10-2014, 18:34

اگه اینطوریه که هرکس بیفته تو ارتش انگار رفته زندان .

چون شما معلومه زیاد در جریان اوضاع نیستی من کامل تر برات توضیح بدم

به قول یکی از دوستان اخلاقا متفاوته

من خودم از خدامه 24 ساعت یه لنگ پا وایسم وسط چهارراه اما پیش آدما زندگی کنم

نه اینکه بیفتم توی پادگانی که کلا از کل جهان و هستی جداست و انگار یه دنیای دیگه است

ولی برخی هم برعکسن و بودن در پادگان رو ترجیح میدن

یعنی به دیدت برمیگرده

به طور کلی یا یه جایی میفتی که بیشتر با آدما سرکار داری که بیشتر نیروی انتظامی اینطوره و یا هم میفتی توی یه پادگان که یه دنیای جداست و ممکنه از لحاظ مسافت هم با شهر و آبادی کلی فاصله داره(البته این شامل افتادن توی مرز و... هم میشه که باز مربوط به همون مرزبانی نیروی انتظامیه)

ضمنا دقیقا پادگان سرباز میگیره که کارای پادگان رو انجام بده و همینش خیلی رو مخه!

وقتی می بینی که اومدی 2 سال از بهترین سال های عمرت رو کارگری یه عده آدمی کنی که استخدام رسمین و وظیفه خودشونه که کارایی که بهت میگن رو انجام بدن(که این ممکنه شامل تعمیر خونه و شستن ماشین آقایون و... هم بشه نه فقط کارای خود پادگان و نگهبانی)

ضمنا اینایی که گفتم کلیه و بستگی داره شما کجا بیفتی

یعنی هر کدوم از ارتش و سپاه و نیروی انتظامی بیفتی میتونه زمین تا به آسمون اوضاع رفیق هم خدمتت که یه شهر یا پادگان دیگه افتاده باهات فرق کنه و چه بسا با مدرک بسیار پایین تر بسیاری راحت تر خدمت می کنن

مثلا اونی که لب مرز سیستان و بوچستانه هم نیروی انتظامیه

اونی که تو شهرک غرب تهران خانمای محترم رو راهنمایی می کنه تا تصادف نکنن هم نیروی انتظامیه!

اما این کجا و آن کجا!!!!!:n02:

aminkhan2014
24-10-2014, 18:51
خیلی ها پارتی نداشتن و جای خوب افتادن،شاید در هر دوره که سرباز میومد از بین 100 نفر 1 نفر یا 2 نفر پارتی گردن کلفت داشتن و بقیه بر حسب شانس یا توانایی تقسیم می شدن و بودن سربازانی که بدون پارتی،سواد یا توانایی خاص در قسمت های خوبی خدمت کردن!
پس ذهنیت دوستان رو خراب نکتید راجع به خدمت!
شما هم اگه ارتش بودی نمی گفتی خدمت در ناجا سخته:n23:
من ارتش خدمت کردم الانم برای این که ناجا رو تجربه کنم دارم به پلیس افتخاری ملحق می شم چون واقعا کار نیروی انتظامی رو دوست دارم:n19:

میشه این خیلی ها را معرفی کنید!!!حتما مثل همون خیلی ها که بدون پارتی استخدام دولتی میشن؟؟؟از همین تاپیک هرکی میاد میگه پارتی دارم میخام برم فلان جا!!!توانایی هم اوج جوک بود!!!بیسوادترین افراد در بهترین مناصب هستند...هرکسی دیدم یا با پارتی یا شرایط خاص افتادن جای خوب ولی میگم استثنا هم بوده
شما خودتون شیفته خدمت هستین و متاسفانه با واقعیت و منطق نگاه نمیکنید....

ice_man_sh
24-10-2014, 18:57
منظور معافیت تحصیلی اینکه تسویه نکرده باشین، والا اگه تسویه کنین (دانشگاه تموم بشه) دیگه اون باطل میشه و فرصت یکسالتون شروع میشه.

اگه فرصت 1 ساله تموم شد و غیبت خوردین و اسفند پست کردین و سال بعد اعزام شدین به نظر من 24 ماه خدمت میکنین.

Mehdi_Teh021
24-10-2014, 18:57
از دوستانی که هنوز سربازی نرفتن یه نصیت براشون دارم به عنوان برادر کوچیک تر ، اگه مدرک بالا دارید سریع واسه اعزام اقدام کنید
ما دیروز رفتیم خیلی با احترام برخورد کردن حتی آسایشگاهمون یه ساختمون شیک بود و حتی دو تا بشین پاشون ندادن ، بعدش لباس دادن و 4 روز مرخصی
هر کی میگه سربازی سخته داره چرت میگه ، مث هتل میمونه من که میدونم 21 ماه قراره لذت ببرم :n19:

Mohammad_666
24-10-2014, 19:02
دوستان من رشتم مهندسی مکانیک جامدات بوده به نظرتون ارتش میافتم یا سپاه یا نیروی انتظامی ؟ اینی که دوستان میگن تاریخ رو خودمون مشخص میکنیم خب همه مخوان برن اسفند که !! اونوقت پر نمیشه؟

mahdi_ctr
24-10-2014, 19:10
اگه پذیرش کنید احتمال زیاد سپاهید ولی در غیر این صورت یا ارتش یا نیرو انتظامی می افتید

aminkhan2014
24-10-2014, 19:11
از دوستانی که هنوز سربازی نرفتن یه نصیت براشون دارم به عنوان برادر کوچیک تر ، اگه مدرک بالا دارید سریع واسه اعزام اقدام کنید
ما دیروز رفتیم خیلی با احترام برخورد کردن حتی آسایشگاهمون یه ساختمون شیک بود و حتی دو تا بشین پاشون ندادن ، بعدش لباس دادن و 4 روز مرخصی
هر کی میگه سربازی سخته داره چرت میگه ، مث هتل میمونه من که میدونم 21 ماه قراره لذت ببرم :n19:

موقع دستشویی شستن و حمالی برای کادری ها و فحش خوردن و تحقیر شدن هم منتظر این حرفا هستیم،مگه اینکه دکترا باشی یا امریه جای هتل افتادی

ice_man_sh
24-10-2014, 19:12

دوست عزیز نیار به تکرار سوالتون نیست، کمی صفحات قبل را مطالعه میکردید جوابتون را میگرفتین.

هیچ کس نمیتونه بگه شما کجا میوفتین ولی احتمال اینکه شما سپاه بدون پذیرش بیوفتید نزدیک به صفره.

pm1
24-10-2014, 19:15

سلام شما کجا افتادی ؟ منظورم کدوم هتل ؟ :n02:

mocc
24-10-2014, 19:20
سلام دوستان
پدر من در زمان جنگ خدمت کرده یعنی وقتی که خدمت 18 ماه بوده. 3ماه آموزش تو جلدیان بوده و 15 ماه هم در ژاندارمری مهاباد.
اما 6 ماه هم اضافه، دوره احتیاط در ژاندارمری رشت گذرونده و الان دوتا کارت داره. به من چقد کسری تعلق میگیره و کجا باید برم؟

ahwazp30
24-10-2014, 19:22
شما مثل اینکه تو باغ نیستی زیاد.. وظیفه ارتش دفاع از کشور در برابر تهدیدات خارجیه..اجازه تجاوز به کشور رو نمیده. لازمش اینه که نیروی نظامیشو همیشه اماده تو پادگان ها داشته باشه و توان رزمیش حفظ بشه تا فکر تجاوز به سر کشورای دیگه نزنه..ولی نیروی انتظامی وظیفه اش برقراری نظم داخل کشوره.واسه همین با مردم به طور مستقیم در رابطه ست.

خدا نصیب گرگ بیابون هم نکنه .این که دیگه فرقی بازندان نداره .اگه منو به خاطر سربازی نرفتن زندانی هم کنن بازم میارزه به افتادن تو ارتش :n09:

پس یعنی اینایی که میفتن تو ارتش بعد از اموزشی هم تمرینات رزمی و ورزش و اینا دارن که همیشه بدنشون اماده باشه یا بعد از اموزشی دیگه تمرین نمیدن ؟

NET DOCTOR
24-10-2014, 19:26

خدا میدونه کدوم هتل پنج ستاره ای افتاده!!!!!

پس فردا ایشون هم میگه من خدمت کردم!!!!!!!!:n02:

پس ما باید چی بگیم! شاخ غول شکستیم خدا شاهده!!!!!:n27:

ahwazp30
24-10-2014, 19:27
حذف شود plz

Mohammad_666
24-10-2014, 19:32
دوستان من شنیدم میگن تازگیا پذیرش رو فقط به اونایی که بسیج فعال دارن میدن درسته یا نه؟

NET DOCTOR
24-10-2014, 19:33
خدا نصیب گرگ بیابون هم نکنه .این که دیگه فرقی بازندان نداره .اگه منو به خاطر سربازی نرفتن زندانی هم کنن بازم میارزه به افتادن تو ارتش :n09:

پس یعنی اینایی که میفتن تو ارتش بعد از اموزشی هم تمرینات رزمی و ورزش و اینا دارن که همیشه بدنشون اماده باشه یا بعد از اموزشی دیگه تمرین نمیدن ؟

اونم بستگی داره کجا بیفتی و چه پستی داشته باشی

مثلا رفیق من که 10 ماه پاسداری میداد(کلاس پنجمه مدرکش!:n02:) خب همون داستان آموزشی رو به شکل کمی خفیف تر داشت تو این 10 ماه تا بعد گذاشتنش سرباز خدماتی بهداری(بشور و بساب!)

رفیق دیگه من با لیسانس روانشناسی 6 ماه پاسداری داد!!!!!! چون 2 تا روانشناس بودن و اونی که پایه خدمتی بالاتری داشت پاسداری نمی داد! ارتشه دیگه! بنده خدا کلی هم بیگاری رفته بود و آشغال جمع کرده بود!!!!!!

ولی در کل به مدرک و جایی که میفته بستگی داره ولی عمدتا محدودتر میشه به همون مراسم 29 فروردین و 31 شهریور و هفته ناجا واسه نیروی انتظامی و...

NET DOCTOR
24-10-2014, 20:07
دوستان من شنیدم میگن تازگیا پذیرش رو فقط به اونایی که بسیج فعال دارن میدن درسته یا نه؟

والا من کلی آدم میشناسم قعال هم بودن اما نیفتادن!!!

اما رفیق من چون خر داداشش خوب میرفت تو سپاه همین دم رفتن رفت و دوره تکمیلی رو الکی الکی گذروند و بعدش انداختش سپاه(آموزشی هم نرفت به خاطر دوره تکمیلی)

رنگ بسیج رو هم ندیده بود تا حالا!!!

ولی اگه پارتی نداری بدون فعال بودن که احتمالش صفره

بازم تیری در تاریکی بنداز بلکه خرشانس باشی!!!!

mehrdad2012m
24-10-2014, 21:19
نبود کسی از خضرایی؟؟؟؟؟

Pouria_061
24-10-2014, 22:19
سلام ، دوستان یه سوال!
در مورد پر کردن دفترچه قسمت سوابق بیماری، با صداقت پرش کنیم یا بی صداقت؟! :n02::n07:

یعنی بیماری داشته باشیم بهتره یا نداشته باشیم؟! :n08:

NET DOCTOR
24-10-2014, 22:25
سلام ، دوستان یه سوال!
در مورد پر کردن دفترچه قسمت سوابق بیماری، با صداقت پرش کنیم یا بی صداقت؟! :n02::n07:

یعنی بیماری داشته باشیم بهتره یا نداشته باشیم؟! :n08:

اینقدر سرباز کم هست که دیگه مثل قدیم نشه با دروغ گفتن آدم خودش رو مریض نشون بده و از زیر کار در بره

فعلا خیلی سخت میگیرن واسه معافی یا نگهبانی ندادن و...

لذا شما بنویسی یا ننویسی مهم نظر پزشکه که باید معاینه کنه شما رو و مطمئنا سالم بودن شما رو میفهمه

Pouria_061
24-10-2014, 23:18
اینقدر سرباز کم هست که دیگه مثل قدیم نشه با دروغ گفتن آدم خودش رو مریض نشون بده و از زیر کار در بره

فعلا خیلی سخت میگیرن واسه معافی یا نگهبانی ندادن و...

لذا شما بنویسی یا ننویسی مهم نظر پزشکه که باید معاینه کنه شما رو و مطمئنا سالم بودن شما رو میفهمه

عه! یعنی اونجا که رفتیم خودشون دکتر دارن تستمون میکنن؟! ای بابا حیف شد :n02:
مرسی از پاسخگویی سریع شما فقط اینجا دکمه تشکر ندیدم شرمنده...

یه سوال دیگه
چشم من که ضعیفه باید گزینه ضعف و فقدان بینایی رو علامت بزنم!!:n13: ضعف خالی نداره! :n13:
یا اینکه من عمل لوزه انجام دادم خواستم ببینم چیز مهمیه و باید سابقه عمل جراحی گوش وحلق و بینی رو علامت بزنم یا اهمیتی نداره؟! بعد نگن چرا نگفتی شر بشه برامون:n27::n13:

NET DOCTOR
24-10-2014, 23:30
عه! یعنی اونجا که رفتیم خودشون دکتر دارن تستمون میکنن؟! ای بابا حیف شد :n02:
مرسی از پاسخگویی سریع شما فقط اینجا دکمه تشکر ندیدم شرمنده...

یه سوال دیگه
چشم من که ضعیفه باید گزینه ضعف و فقدان بینایی رو علامت بزنم!!:n13: ضعف خالی نداره! :n13:
یا اینکه من عمل لوزه انجام دادم خواستم ببینم چیز مهمیه و باید سابقه عمل جراحی گوش وحلق و بینی رو علامت بزنم یا اهمیتی نداره؟! بعد نگن چرا نگفتی شر بشه برامون:n27::n13:

چند تا پست دیگه بدید دکمه تشکر فعال میشه

شما قبل اعزام وقتی میری واکسینه بشی معاینه هم میشی

توی پادگان هم بهداری دارن و اگه حین خدمت مشکلی داشته باشی مراجعه می کنی اونجا

در کل شما علامت بزن اما هیچ اهمیتی نداره! الان سرباز کمه و اینا به زور هم معافی نمیدن و به برگه و نوشته هات توجهی نمی کنن!

ضمنا همه اینا پیشت می مونه و پلیس +10 خودش تو سیستمش چند تا چیز وارد می کنه و دفترچه پیش شما می مونه و هر کی پیگیر کار معافی نباشه یعنی سالمه!

ice_man_sh
24-10-2014, 23:59
سلام دوستان
پدر من در زمان جنگ خدمت کرده یعنی وقتی که خدمت 18 ماه بوده. 3ماه آموزش تو جلدیان بوده و 15 ماه هم در ژاندارمری مهاباد.
اما 6 ماه هم اضافه، دوره احتیاط در ژاندارمری رشت گذرونده و الان دوتا کارت داره. به من چقد کسری تعلق میگیره و کجا باید برم؟
دوست عزیز خدمت در زمان جنگ مهم نیست، خدمت در زمان جنگ در منطقه جنگی مهمه.

در نتیجه خدمت در رشت حساب نمیشه، مهاباد و پیرانشهر منطقه هست اگه اشتباه نکنم در نتیجه میشه برای 18 ماه 5 می توانید کسر بگیرید.

به شرطی که متولد سال 72 و ماقبل باشین، و اگه غیبت داشته باشین (متولد 72 و ما قبل) صرفا باید تا آخر سال 93 اعزام بشین در غیر اینصورت نمیشه استفاده کنید.

وقتی اعزام شدین از یگان اقدام کنید.

خدا میدونه کدوم هتل پنج ستاره ای افتاده!!!!!

پس فردا ایشون هم میگه من خدمت کردم!!!!!!!!:n02:

پس ما باید چی بگیم! شاخ غول شکستیم خدا شاهده!!!!!:n27:
هنوز اولشه یک روز رفتن و برگشتن، هیچی شروع نشده.

---------------------------------------------
خواندن این هم خالی از لطف نیست:

بعداز اين مهلت اعلام شده (22 بهمن 93) ،بامشمولان غايب و کساني که اين افراد را بکارگيري مي کننددر چهارچوب قانون برخورد جدي صورت می گيرد ، بطوري که بکارگيرندگان سربازان غايب به ازاي هر سرباز، هزينه سالانه يک سرباز و به ازاي بکارگيري دو سرباز و بيشتر بايد هزينه سالانه سه سرباز را پرداخت نمايند وبا مشمولان غايب نيز برخورد قانوني ازجمله دستگيري و ....خواهد شد.

NET DOCTOR
25-10-2014, 00:42
هنوز اولشه یک روز رفتن و برگشتن، هیچی شروع نشده.

---------------------------------------------
خواندن این هم خالی از لطف نیست:

بعداز اين مهلت اعلام شده (22 بهمن 93) ،بامشمولان غايب و کساني که اين افراد را بکارگيري مي کننددر چهارچوب قانون برخورد جدي صورت می گيرد ، بطوري که بکارگيرندگان سربازان غايب به ازاي هر سرباز، هزينه سالانه يک سرباز و به ازاي بکارگيري دو سرباز و بيشتر بايد هزينه سالانه سه سرباز را پرداخت نمايند وبا مشمولان غايب نيز برخورد قانوني ازجمله دستگيري و ....خواهد شد.

میدونم اما همین آموزشی هم زمین تا به آسمون با هم فرق میکنه جاهای مختلف

ما هم رفتیم آموزشی رفقای ما هم توی 01 و 02 رفتن آموزشی اما این کجا و آن کجا

بعد ادعاشون میشه مام خدمت کردیم!

جایی که بده از همون اول خودشو نشون میده نه اینکه مثل اینا لی لی به لالاشون بزارن

------------------

در مورد این دسنگیری ها هم بگم جدیه

همسایه ما رو گرفتن بردن

بنده خدا مجبور شد دندوناش رو بکشه تا معاف شه!!!!!

قابل توجه دوستانی که میخوان به هر نحوی معاف شن!!!!!

فعلا زیر 14 تا دندون داشته باشی معافی!!!

شده مثل زمان پدربزرگ من که به زور میومدن روستا و اونا رو میبردن خدمت اجباری(ببخشید مقدس!!!!!) یادش بخیر چه قضایایی رو تعریف میکرد

Doctor Splinter
25-10-2014, 00:54
میشه این خیلی ها را معرفی کنید!!!حتما مثل همون خیلی ها که بدون پارتی استخدام دولتی میشن؟؟؟از همین تاپیک هرکی میاد میگه پارتی دارم میخام برم فلان جا!!!توانایی هم اوج جوک بود!!!بیسوادترین افراد در بهترین مناصب هستند...هرکسی دیدم یا با پارتی یا شرایط خاص افتادن جای خوب ولی میگم استثنا هم بوده
شما خودتون شیفته خدمت هستین و متاسفانه با واقعیت و منطق نگاه نمیکنید....
من بیشتر خدمتم در ستاد فرماندهی بود و تقریبا تو هر دوره که سرباز میومد از کم و کیف تقسیم و همچنین افراد پارتی دار و این جور چیزا آگاه بودم(یعنی آگاهم می کردن دوستان) یادمه دوره ای که خودم رفتم جلوی بهداری برای معاینه ای به صف بودیم که یه سرباز اومد و گفت من سرباز حفاظت اطلاعات هستم و اگر بین شما نفری هست که تهرانی باشه و رانندگی بلد باشه اسمش رو بگه تا برای حفاظت بنویسم یه نفر داشتیم که اسمش رو گفت و سه روز بعد که تقسیم شدیم افتاد حفاظت،یا تو جایگزینی اومدن از عقیدتی و گفتن عکاس و پارچه نویس کسی هست بگه تا برای عقیدتی اسمش رو بنویسیم باز 3 نفر اسم گفتن و افتادن عقیدتی،اصلا همون اول که جلوی نیرو انسانی نشسته بودیم یه ستوان اومد و گفت تایپیست که یه نفر بلند شد بردندش تست داد و مورد قبول واقع شد اونم افتاد ستاد فرماندهی به عنوان تایپیست!تو جایگزینی بودیم شب یه سرباز اومد گفت راننده برای بازرسی میخوام یه نفر رفت و خواهش کرد که اسمش رو بنویسه اونم نوشت و اون نفر افتاد بازرسی!اینا از دوره ی خودمون تازه همش نبود!سری بعد یادمه یه نفر بود که پارتی داشت در حد سرتیپی که خب خدمتش رو انداختن در بانک لشکر 23 تکاور با این که ما در پادگان 33 توپخانه بودیم،کلا این قدر پارتی دارا کم بودن که کلشون یادمه کجا افتادن از اول تا آخر خدمتم:n06:
در ضمن اگه همه شیفته خدمت باشیم اون وقت زجر نمی کشیم در سربازی و مثل برق و باد می گذره برامون:n25:

Atash125
25-10-2014, 02:02
با سلام و خسته نباشید...
منم اعزامی93/6/1 بودم و بعد از تموم شدن آموزشیم تو 04 دوره کد نخوردم(فوق دیپلمم) تو امریه ام نوشته اداره بهداشت و درمان تهران لویران...رسته رایانه...کد امور کامپیوتری...میخواستم بدونم من که باید 10 آبان خودمو معرفی کنم اونجا باز تقسیم میشم جای دیگه ای؟ در ضمن از خراسان شمالی بجنورد هستم...میفتم بجنورد یا باید پارتی باشه؟

aminkhan2014
25-10-2014, 08:18
میدونم اما همین آموزشی هم زمین تا به آسمون با هم فرق میکنه جاهای مختلف

ما هم رفتیم آموزشی رفقای ما هم توی 01 و 02 رفتن آموزشی اما این کجا و آن کجا

بعد ادعاشون میشه مام خدمت کردیم!

جایی که بده از همون اول خودشو نشون میده نه اینکه مثل اینا لی لی به لالاشون بزارن

------------------

در مورد این دسنگیری ها هم بگم جدیه

همسایه ما رو گرفتن بردن

بنده خدا مجبور شد دندوناش رو بکشه تا معاف شه!!!!!

قابل توجه دوستانی که میخوان به هر نحوی معاف شن!!!!!

فعلا زیر 14 تا دندون داشته باشی معافی!!!

شده مثل زمان پدربزرگ من که به زور میومدن روستا و اونا رو میبردن خدمت اجباری(ببخشید مقدس!!!!!) یادش بخیر چه قضایایی رو تعریف میکرد

چطور گرفتنش؟حکم بازرسی و تفتیش داشتن؟ بنده خدا مثل امیر یل زهره، سلسه بولش فعال نشد؟؟

Xeoc
25-10-2014, 11:36
ما دیروز رفتیم سمنان هوا که تاریک میشد برگشتیم گفتن برید دوشنبه اینجا باشید 6 صبح |:
یه سری سرباز که خودشون اونجا آموزشی میدیدن گماشته شده بودن برای توجیه ما انصافا آدم های با صفا و بامرامی بودن . دمشون گرم.
یه سری هم خرت و پرت به نام جیره بهمون دادن که شامل یک شلوار و بولیز ، کلاه ، چکمه و 2 عدد واکس که همگی داخل یک گونی کوچیک چپونده شده بود میشد. همین و هیچ کدوم هم اندازه نبود .
حالا من تهران کجا برم برای تعویض این لباس ها؟ ادیت: حل شد

Petros
25-10-2014, 12:30
سلام
من ریشامو خیلی دوست دارم
موهای سر به جهنم
توی دوران آموزشی ریش بلند مورد داره؟

PLAΨMID
25-10-2014, 12:34
سلام
من ریشامو خیلی دوست دارم
موهای سر به جهنم
تا یه حدی رو میذارن . تازه اگه مرتب باشه . ریش خیلی بلند و مدل دار و . . . . از ته میتراشن !!!

Mehdi_Teh021
25-10-2014, 12:56
موقع دستشویی شستن و حمالی برای کادری ها و فحش خوردن و تحقیر شدن هم منتظر این حرفا هستیم،مگه اینکه دکترا باشی یا امریه جای هتل افتادی

اولا تا الان که چیزی جز احترام ندیدیم ، مدرکمون هم بد نیست ولی دکترا نیستم ، دوما اگه چنین چیزایی هم که شما میگی باشه از دید شما حمالیه از دید ما بهش میگن خدمت :46:

4umbaz
25-10-2014, 13:12
ما دیروز رفتیم سمنان هوا که تاریک میشد برگشتیم گفتن برید دوشنبه اینجا باشید 6 صبح |:
یه سری سرباز که خودشون اونجا آموزشی میدیدن گماشته شده بودن برای توجیه ما انصافا آدم های با صفا و بامرامی بودن . دمشون گرم.
یه سری هم خرت و پرت به نام جیره بهمون دادن که شامل یک شلوار و بولیز ، کلاه ، چکمه و 2 عدد واکس که همگی داخل یک گونی کوچیک چپونده شده بود میشد. همین و هیچ کدوم هم اندازه نبود .
حالا من تهران کجا برم برای تعویض این لباس ها؟

ما هم پنج شنبه باید بیایم سمنان...اقا فضا اونجا چطوره...این لباسایی ک میدن کفاف میده یا لباس گرمترم بیاریم ک منجمد نشیم؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

ahwazp30
25-10-2014, 14:05
بچه ها بدبخت شدم .بدبخت .کممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممممممم ک

امروز رفته بودم دانشگاه برای تصفیه حساب که موقع چک کردن ریز نمرات تازه فهمیدم یکی از درسهایی که پاس کردم مال ورودی قبل از من بوده و من باید جاش درس دیگه ای رو پاس میکردم خلاصه به خرج دانشگاه نرفت و گفت باید معرفی به استادش کنی و چون سنواتت تموم شده و مشمولی باید مجوز معرفی به استاد رو هم از نظام وظیفه بگیری .ما هم عنر عنر رفتیم نظام وظیفه که اونجا گفت تو تا تهش از سنوات مجاز و غیر مجاز استفاده کردی حالا با چه رویی الان اومدی دوباره مجوز میخای ؟

خلاصه نظام وظیفه هم مجوز نداد و گفت نمیشه .الان من کلا رو هوا هستم .چه خاکی توی سرم باید بریزم ؟

ترووخدا یه راهی جلوی پام بزارید .حتی اگه لازم باشه فیل هم هوا میکنم فقط مشکلم حل بشه

Xeoc
25-10-2014, 14:07
ما هم پنج شنبه باید بیایم سمنان...اقا فضا اونجا چطوره...این لباسایی ک میدن کفاف میده یا لباس گرمترم بیاریم ک منجمد نشیم؟

اگه از طرف نظام وظیفه میاید که تا پادگان میاره و منتظر میمونه تا برتون گردونه(برای برگشت کرایه رو باید حساب کنید از ما برای تهران 14 گرفت) . اما اگه شخصی میای سمنان که رسیدی میری میدون استنادارد و اونجا ماشین های پادگان سوار میشی.
فضا بیابونی. اول که وارد میشید یه مقدار باهاتون خوش و بش می کنند( به ما که حال دادن) بعد به صفتون میکنند میبرنتون برای ثبت اطلاعات سربازا تو سیستم (اینجا از شوخی اینا خبری نیست محیط جدی). بعدش میرید جیره میگیرید. بعدش یه سری وسیله میارن برای فروش! کیف واکس رو بخرید اما ساک رو نه. بعضی از آشخورای اونجا یه مقدار ممکنه متلک پراکنی کنند زیاد توجه بهشون نکنید خودشون میرن پی کارشون.

هوا که ناجوان مردانه سرد میشه پس حتمن لباس گرم بیارید که از زیر لباس نظامی تنتون کنید . گویا قرار نیست تو این چند روز یا حتی شاید هفته بهمون از این کاپشنای نظامی بدن فلذا لباس گرم زیادی باید از زیر بپوشید که نبود کاپشن رو جبران کنه.

از اونجایی که روز اوله وسیله همراهت نبر .موها رو هم نمی خواد بزنید کاری ندارن چون برمی گردید.

sansa
25-10-2014, 14:30

امروز رفته بودم دانشگاه برای تصفیه حساب که موقع چک کردن ریز نمرات تازه فهمیدم یکی از درسهایی که پاس کردم مال ورودی قبل از من بوده و من باید جاش درس دیگه ای رو پاس میکردم خلاصه به خرج دانشگاه نرفت و گفت باید معرفی به استادش کنی و چون سنواتت تموم شده و مشمولی باید مجوز معرفی به استاد رو هم از نظام وظیفه بگیری .ما هم عنر عنر رفتیم نظام وظیفه که اونجا گفت تو تا تهش از سنوات مجاز و غیر مجاز استفاده کردی حالا با چه رویی الان اومدی دوباره مجوز میخای ؟

خلاصه نظام وظیفه هم مجوز نداد و گفت نمیشه .الان من کلا رو هوا هستم .چه خاکی توی سرم باید بریزم ؟

ترووخدا یه راهی جلوی پام بزارید .حتی اگه لازم باشه فیل هم هوا میکنم فقط مشکلم حل بشه

سلام
فکر کنم بشه از دانشگاه نامه برد نظام وظیفه . یک نامه بگیرید که فقط یک درستون مونده . بعدش فکر کنم موافقط کنن . برو پیش رئیس دانشگاتون موضوع رو مطرح کن . بعد از مسئول نظام وظیفه دانشگاتون نامه بگیر ببره نظام وظیفه .

4umbaz
25-10-2014, 14:39
اگه از طرف نظام وظیفه میاید که تا پادگان میاره و منتظر میمونه تا برتون گردونه(برای برگشت کرایه رو باید حساب کنید از ما برای تهران 14 گرفت) . اما اگه شخصی میای سمنان که رسیدی میری میدون استنادارد و اونجا ماشین های پادگان سوار میشی.
فضا بیابونی. اول که وارد میشید یه مقدار باهاتون خوش و بش می کنند( به ما که حال دادن) بعد به صفتون میکنند میبرنتون برای ثبت اطلاعات سربازا تو سیستم (اینجا از شوخی اینا خبری نیست محیط جدی). بعدش میرید جیره میگیرید. بعدش یه سری وسیله میارن برای فروش! کیف واکس رو بخرید اما ساک رو نه. بعضی از آشخورای اونجا یه مقدار ممکنه متلک پراکنی کنند زیاد توجه بهشون نکنید خودشون میرن پی کارشون.

هوا که ناجوان مردانه سرد میشه پس حتمن لباس گرم بیارید که از زیر لباس نظامی تنتون کنید . گویا قرار نیست تو این چند روز یا حتی شاید هفته بهمون از این کاپشنای نظامی بدن فلذا لباس گرم زیادی باید از زیر بپوشید که نبود کاپشن رو جبران کنه.

از اونجایی که روز اوله وسیله همراهت نبر .موها رو هم نمی خواد بزنید کاری ندارن چون برمی گردید.

اول مارو بردن همدان اونجا لیسانس نمیگرفت قرار شد بریم سمنان از همدان دسته جمعی..لباسو دقیق نمیدونم کجا بدن..دوباره بر میگردونن؟؟

Xeoc
25-10-2014, 15:02
اول مارو بردن همدان اونجا لیسانس نمیگرفت قرار شد بریم سمنان از همدان دسته جمعی..لباسو دقیق نمیدونم کجا بدن..دوباره بر میگردونن؟؟

پس شما هم اعزامی اول آبان بودی؟ اینکه اول رفتید همدان بعدش فرستادن شماها رو سمنان دقیقن مطمئن نیستم چه افاقی روز اول میوفته اما احتمال زیاد بر می گردونن دیگه لباس هایی که میدن تقریبا برای هیچ کس اندازه درنمیاد به خصوص پوتین .

ice_man_sh
25-10-2014, 15:32
چطور گرفتنش؟حکم بازرسی و تفتیش داشتن؟ بنده خدا مثل امیر یل زهره، سلسه بولش فعال نشد؟؟
حکم ورود به منزل نمی خواد، به هر حال یا طرف را صدا میکنن و یا کمین میکنن طرف که اومد میگیرن میبرن، زمان خدمت ما خودمون زیاد مشمول دستگیر کردیم، حتی تو ایست و بازرسی هایی که روزانه میزاشتیم هم از خودروهای عبوری مشمول پیدا میکردیم و میگرفتیم.

mohamad6990
25-10-2014, 15:53
سلام، من لیسانس دارم، آموزشیم تو بیرجند بود، دیروز تموم شد، الان کد خوردم "عملیات زرهی شیراز" ، چند تا سوال دارم:
1) چه جور جاییه؟
2) از آموزشی سخت تره یا راحت تر؟
3) اگه خونه اجاره کنم می تونم شب بیرون از پادگان باشم؟
4) مرخصی چطوره؟
5) شنبه 10 آبان باید اونجا باشم، با توجه به اینکه دوشنبه و سه شنبه عاشورا تاسوعا هست، فرماندمون گفت اگه 4شنبه بری هم چیزی بهتون نمی گن، می خوام ببینم من 4 شنبه برم یا همون شنبه؟
6) مدته دوره کد چقدره؟
7) من تک پسرم، بعد از کد تهران میفتم؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی

4umbaz
25-10-2014, 15:57
دوستانی ک اطلاعات کافی دارن در مورد سمنان بعد اموزشی سهمیه هاش واسه کجاس...چکار کنیم نزدیک بیفتیم..اگه جای دور بیفتیم تا اخر خدمت ا‌نجاییم؟

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:23
دوستانی ک اطلاعات کافی دارن در مورد سمنان بعد اموزشی سهمیه هاش واسه کجاس...چکار کنیم نزدیک بیفتیم..اگه جای دور بیفتیم تا اخر خدمت ا‌نجاییم؟

واسه همه جا

کاری از شما برنمیاد مگر اینکه پارتی گردن کلفتی داشته باشید که در دوره ما بودن کسایی که اینطوری خودشون رو انداختن تهران و در واقع تو آموزشی هم اصلا اوضاعشون مثل ما نبود

در کل شانسیه و داریم افراد زیادی که شانس میارن و داریم افرادی که شانس نمیارن

اگر جای دور بیفتید تا آخر اونجایید مگر بتونید بهانه خیلی محکمی جور کنید مثلا یکی از دوستان من متاهل بود اما انداختنش 1000 کیلومتر اونورتر

به فرمانده و بازرسی و... پادگان گفت قبول نکردن

مستقیم رفت قرارگاه خاتم الانبیا پدافند هوایی ارتش

اونجا دستور مستقیم دادن برای انتقالی

ولی همینم 6 ماه طول کشید.

این رو گفتم تا دوستان متاهل در جریان باشن که فعلا طبق دستور رهبر خیلی هواشون رو دارن و اگه کارشون گیره می تونن به مقامات بالا مراجعه کنن

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:28

نه برادر من!

یه جا دیدنش فرتی گرفتن

کاری نداره

از یه مدت دیگه که سرباز کم بشه مثل موتورگیری ، آدم می گیرن!!!!!

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:31
سلام
من ریشامو خیلی دوست دارم
موهای سر به جهنم

بستگی به جایی که میفتی هم داره تا حدودی

سپاه، ارتش و... متفاوته

تو همون ارتش هم واقعا متفاوته مثلا پدافند ارتش سمنان عقیدتی ای داره که هیچ جای سپاه نداره!

نماز شب اجباری!!!! باورت میشه!!!!!!

لذا حمایت بسیار میکرد از ریش البته نه مدل های بزی و...!!!!!!!!

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:33

حتما لباس گرم کمکی ببری

هوای بسیار داغون بدون وسایل گرمایشی مناسب.گازوییلیه هنوز اونجا!!!!!!!

بله لباسا رو تو سمنان میدن

معمولش اینه که برمیگردونن و میگن فلان روز بیاید

کلا همه تحصیل کرده های کشور(دانشجوها) در پدافند فقط یک جا آموزشی می بینند

سمنان

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:41
با سلام و خسته نباشید...
منم اعزامی93/6/1 بودم و بعد از تموم شدن آموزشیم تو 04 دوره کد نخوردم(فوق دیپلمم) تو امریه ام نوشته اداره بهداشت و درمان تهران لویران...رسته رایانه...کد امور کامپیوتری...میخواستم بدونم من که باید 10 آبان خودمو معرفی کنم اونجا باز تقسیم میشم جای دیگه ای؟ در ضمن از خراسان شمالی بجنورد هستم...میفتم بجنورد یا باید پارتی باشه؟

بعید می دونم شما امریه ات خورده برای همونجایی که باید خودت رو معرفی کنی

دوره کد هم نیستی که آدم بگه ممکنه آموزشت بدن و بعد دوباره تقسیمت کنن

لذا به نظر من همونجا موندگاری

اگه تاهل داری پیگیری کن.اول از طریق پادگان و اگه نشد بقیه سلسله مراتب تا آخرش!

ولی اگه دلیل خاصی نداری نمی تونی جز با پارتی

ضمنا خدا رو شکر کن.تهران خیلی شرف داره بر اینکه بیفتی جاهای ناجور

NET DOCTOR
25-10-2014, 17:55
سلام، من لیسانس دارم، آموزشیم تو بیرجند بود، دیروز تموم شد، الان کد خوردم "عملیات زرهی شیراز" ، چند تا سوال دارم:
1) چه جور جاییه؟
4) مرخصی چطوره؟
5) شنبه 10 آبان باید اونجا باشم، با توجه به اینکه دوشنبه و سه شنبه عاشورا تاسوعا هست، فرماندمون گفت اگه 4شنبه بری هم چیزی بهتون نمی گن، می خوام ببینم من 4 شنبه برم یا همون شنبه؟
6) مدته دوره کد چقدره؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی

والا من اونجا نبودم و لذا نمی تونم در مورد مکانش راهنمایی کنم اما یه سری راهنمایی کلی می کنم

معمولا دوره بعد آموزشی راحت تره اما باز هم برمیگرده به اونجایی که میفتید ولی در کل چون بعد یه مدت تو اونجایی که هستی جا میفتی کلا واست راحت تر میشه ولو سخت باشه جاش

اینکه بزارن بیرین بیرون یا نه برمیگرده به فرماندتون که بزاره یا نه لذا باید برید و ببینید همچین اجازه ای میده یا نه مثلا در جای ما به دیپلم و زیر دیپلم همچین اجازه ای نمیدن اما به لیسانس و... میدن

مرخصی هم بستگی کامل به فرمانده داره. حداقلش هم بستگی به مسافتی داره که از خونه دور میفتید(حداقل واسه ماها از 40 تا 50 روز متغیره در کل خدمت) اما فرمانده میتونه تشویقی بده و...

والا اینکه 10 اونجا باشید یا نه بستگی به پادگان داره

جایی که ما هستیم سخت گیرن. اونجا رو نمی دونم.

دوره کد هم بستگی به محل داره هم مدتش و هم تقسیمش مثلا برخی جاها مثل زاهدان اسمش دوره کده و کلا سربازی که دوره افتاد اونجا یعنی برای همیشه افتاده اونجا!

چون سرباز کم دارن و ولش نمی کنن

حالا امیدوارم مال شما اینطوری نباشه البته از زاهدان بهتره!

ضمنا تک پسری اهمیتی نداره و فعلا مهم پدر نظامی بودن و تاهله.تازه اینا رو هم در مورد خیلی ها رعایت نمی کنن اما میتونن برن پیگیری کنن اما تک پسری شما راه به جایی نمی بره

حسام2000
25-10-2014, 18:03

بهتره قضیه رو تو خود دانشگاه حل کنی با معاون آموزشی و ...بیخود به امید نظام وظیفه نباش. من زیاد دیدم مشکلات بچه ها حل شده مثلا بردن تو کمیسیون موارد خاص تصویب کردن یا بالاخره خودشون یه راهی جلو پات میذارن انشالا. اول تو فکر این باش همین درس رو قبول کنن

alixxx226
25-10-2014, 18:12
سلام دوستان خسته نباشید...
من اعزامی 1/12/92 بودم و 6 ماه و 13 روز خدمت در نظام وظیفه ثبت کردم تا اینکه ارشد قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم دانشگاه...
حالا از رشته ای که اومدم پشیمون شدم و میخوام امسال دوباره کنکور بدم...
میخوام بدونم اوضاع خدمتم چجوری میشه؟ (یعنی چند سال معافیت تحصیلی دارم)
سوال دیگم هم اینه که میتونم بعد کنکورم از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و دوباره برم خدمت تا جواب دانشگاه بیاد و بعد دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟
ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدید :n12:

mohamad6990
25-10-2014, 19:36
1) چه جور جاییه؟
4) مرخصی چطوره؟
6) مدته دوره کد چقدره؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی
والا من اونجا نبودم و لذا نمی تونم در مورد مکانش راهنمایی کنم اما یه سری راهنمایی کلی می کنم

معمولا دوره بعد آموزشی راحت تره اما باز هم برمیگرده به اونجایی که میفتید ولی در کل چون بعد یه مدت تو اونجایی که هستی جا میفتی کلا واست راحت تر میشه ولو سخت باشه جاش

اینکه بزارن بیرین بیرون یا نه برمیگرده به فرماندتون که بزاره یا نه لذا باید برید و ببینید همچین اجازه ای میده یا نه مثلا در جای ما به دیپلم و زیر دیپلم همچین اجازه ای نمیدن اما به لیسانس و... میدن

مرخصی هم بستگی کامل به فرمانده داره. حداقلش هم بستگی به مسافتی داره که از خونه دور میفتید(حداقل واسه ماها از 40 تا 50 روز متغیره در کل خدمت) اما فرمانده میتونه تشویقی بده و...

والا اینکه 10 اونجا باشید یا نه بستگی به پادگان داره

جایی که ما هستیم سخت گیرن. اونجا رو نمی دونم.

دوره کد هم بستگی به محل داره هم مدتش و هم تقسیمش مثلا برخی جاها مثل زاهدان اسمش دوره کده و کلا سربازی که دوره افتاد اونجا یعنی برای همیشه افتاده اونجا!

چون سرباز کم دارن و ولش نمی کنن

حالا امیدوارم مال شما اینطوری نباشه البته از زاهدان بهتره!

ضمنا تک پسری اهمیتی نداره و فعلا مهم پدر نظامی بودن و تاهله.تازه اینا رو هم در مورد خیلی ها رعایت نمی کنن اما میتونن برن پیگیری کنن اما تک پسری شما راه به جایی نمی بره

مرسی از راهنماییتون، یعنی تک پسری دیگه به هیچ دردی نمی خوره؟:n03:
بیزحمت اگه کسی هم هست که اونجا بوده دوره کد،راهنمایی کنه

ice_man_sh
25-10-2014, 20:22
دوست عزیز NET DOCTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با تشکر از پاسخهای مفید، لطفا از نقل قول چندگانه استفاده کنید که باعث شلوغی تاپیک و... نشه.

سلام دوستان خسته نباشید...
من اعزامی 1/12/92 بودم و 6 ماه و 13 روز خدمت در نظام وظیفه ثبت کردم تا اینکه ارشد قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم دانشگاه...
حالا از رشته ای که اومدم پشیمون شدم و میخوام امسال دوباره کنکور بدم...
میخوام بدونم اوضاع خدمتم چجوری میشه؟ (یعنی چند سال معافیت تحصیلی دارم)
سوال دیگم هم اینه که میتونم بعد کنکورم از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و دوباره برم خدمت تا جواب دانشگاه بیاد و بعد دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟
ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدید :n12:
راستش الان حضور ذهن ندارم ولی فکر کنم شما اگه انصراف بدین نمیشه تو همون مقطع دوباره معافیت تحصیلی بگیرین چه برسه به اینکه برین و باز خدمت کنید و باز مرخصی بگیرین.

ahwazp30
25-10-2014, 20:24
بهتره قضیه رو تو خود دانشگاه حل کنی با معاون آموزشی و ...بیخود به امید نظام وظیفه نباش. من زیاد دیدم مشکلات بچه ها حل شده مثلا بردن تو کمیسیون موارد خاص تصویب کردن یا بالاخره خودشون یه راهی جلو پات میذارن انشالا. اول تو فکر این باش همین درس رو قبول کنن

اتفاقا با معاون اموزش و اینا صحبت کردم گفت مشکل خودته که اشتباه واحد رو گرفتی و ارتباطی به دانشگاه نداره هر چی بهش مدرک نشون دادم که رو هوام قبول نکرد گفت نمیشه کاریش کرد کمیسیون هم قبول نکرد گفت چون مشکل نظام وظیفه داری به دانشگاه مربوط نیست .ظاهرا بهمن ماه که انتخاب واحد کردم و مجوز ن و گرفتم از مهلت یک ساله بعد از فارغ التحصیلی بوده و تا 31 بهمن اگه خودمو معرفی نکنم غیبت میخورم.

نظام وظیفه هم گفت از اون مهلت یک ساله ات یه مجوز گرفتی دیگه نمیشه بگیری . این دانشگاهه احمق هم خیلی رو اعصابه همش میگه به من چه لامصبا یه ذره انسانیت ندارن .دانشگاه پاس میده به نظام وظیفه و نظلام وظیفه هم پاس میده به دانشگاه هیچ کدومشون هم مشکلم رو حاضر نیستن حل کنن .

چیزی که خودم تو این چند سال تجربه کردم اینه که نظام وظیفه تا یه جایی باهات راه میاد اما دانشگاه نه .

NET DOCTOR
25-10-2014, 20:34

ببینید مدارکی مثل تک پسری و کمیته امداد و بهزیستی و... رو خیلیا میفرستن ولی اینقدر زیاده که نمیشه بهشون ترتیب اثر داد

این رو هم فرماندهانمون گفتن و هم من به تجربه دیدم

حالا شانسه دیگه یکی بدون اینا میفته خونش یکی هم کلی مشکل داره و مشکلی به نام سربازی هم اضافه میشه بهش

ice_man_sh
25-10-2014, 21:15
به درد میخوره، در صورتی که استان خودتون هم نداشته باشه به نزدیکترین جا میدن، تک فرزندی برای استان حساب میشه و نه برای شهر خود.

soheil021
25-10-2014, 21:46
بچه ها جریان چیه؟

چرا نیرو هوایی و نیرو زمینی اکثر جاهاش هنوز به اعزامی های 1 شهریور امریه ندادن و قراره فردا و پس فردا بهشون بدن؟

خیلی جالب شده مشکوک هستش

باز چه خوابی برای این سرباز های بیچاره دیدن خدا میدونه

01 فردا میده امریه و نیرو هوایی دوشنبه

خدا بهتون رحم کنه

soheil021
25-10-2014, 21:50
1) چه جور جاییه؟
4) مرخصی چطوره؟
6) مدته دوره کد چقدره؟
ببخشید که زیاد شد، مرسی

سلام

دوست عزیز اصلا یک همچین کاری نکن

حتما شنبه برو خودتو معرفی کن بهت همون روز مرخصی میدن یک هفته البته فقط به خاطر اینکه محرم هستش

اینجوری نهست میخوری و تجدیدت میکنن

والله بچه ها میگن هتل هستش

روز برگ هم هستید

میگن چون دوره کد زرهی یک مقداری سنگین تر از بقیه دوره کد ها هستش 90 درصد تقسیماتشو برای سرباز ها میندازه تو شهر خودشون

یک دوره 60 روزه هستش

تک پسریتم حتما یک بار دیگه بده

اره تهران میندازنت خیالت راحت

تقسیمات زرهی عالی هستش

بچه گی نکنی ها خودتو برو شنبه معرفی کن 100 درصد یک هفته بهت میدن مرخصی

mohamad6990
25-10-2014, 22:26
سلام

حتما شنبه برو خودتو معرفی کن بهت همون روز مرخصی میدن یک هفته البته فقط به خاطر اینکه محرم هستش

اخه شنبه برم. دوشنبه عاشورا تاسوا هست. چطوری یه هفته مرخصی می خوان بدن واسه محرم؟

PLAΨMID
25-10-2014, 22:27
دوست عزیز NET DOCTOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با تشکر از پاسخهای مفید، لطفا از نقل قول چندگانه استفاده کنید که باعث شلوغی تاپیک و... نشه.

راستش الان حضور ذهن ندارم ولی فکر کنم شما اگه انصراف بدین نمیشه تو همون مقطع دوباره معافیت تحصیلی بگیرین چه برسه به اینکه برین و باز خدمت کنید و باز مرخصی بگیرین.

وقتی کسی دانشجو باشه ، نمیتونه واسه همون مقطع دوباره کنکور بده . باید ابتدا انصراف بده و این کار رو باید تا تاریخ معینی انجام بده . مثلا کسانی که کنکور سراسری شرکت می کردند باید تا آخر اسفند انصراف می دادند و این در حالیه که کنکور تیرماه بود !!!
به همین خاطر عملا نمیشه همزمان که دانشجو هستید کنکور بدید و بعد از قبولی ، انصراف بفرمایید !! نظام وظیفه زرنگ تر از این حرف هاست !!!

سلام

اینجوری نهست میخوری و

بچه گی نکنی ها خودتو برو شنبه معرفی کن 100 درصد یک هفته بهت میدن مرخصی
دقیقا تایید میشه .
ما قرار بود روز جمعه خودمونو معرفی کنیم . بعضی از رفقا گفتن جمعه خبری نیست و شنبه اومدن . من خودمو جمعه معرفی کردم . توی دژبانی یه افسری اسممو یادداشت کرد و گفت برو فردا بیا .
ما هم رفتیم . بعدش واسه تک تک اونایی که شنبه خودشونو معرفی کرده بودند نهست رد کردند !!!!

NET DOCTOR
25-10-2014, 23:47
اخه شنبه برم. دوشنبه عاشورا تاسوا هست. چطوری یه هفته مرخصی می خوان بدن واسه محرم؟

مهم نیست که میدن یا نمیدن!

مهم اینه که شما اضافه نخوری

بعد از آموزشی شما یه سرباز آموزش دیده محسوب میشی که با محیط نظامی آشناشت و قوانین رو میدونه

لذا ممکنه اضافه بزنن برات

اواخر خدمتت که بشه نکش میشی!

برای یک ثانیه اضافه موندن دو دستی می کوبی تو سرت!

javadi.0069
25-10-2014, 23:56
دوستان تورو خدا این سوالو جواب بدید
من از طریق یکی از آشنا ها میخوام بیفتم نیرو هوایی سپاه .. بعد گفت آموزشتو بعد از اینکه برگه سفیدت اومد تغییر میدیم بیفتی اردکان یزد
حالا شنیدم میگن قانون اومده که سپاه فقط با دوره تکمیلی سرباز میگیره .... میخوام ببینم راسته ؟؟؟؟
میترسم دفترچه پست کنم بعد نتونه کاری بکنه

veldmort
25-10-2014, 23:57
منم پدافند سمنانم ، ما رو هم اول بردن شيراز گفتن يا دوشنبه يا چهارشنبه بايد بريم سمنان.
لباس هم بهمون دادن.ما رو ديگه برنميگردونن ، برسيم اونجا نگهمون ميدارن

veldmort
26-10-2014, 00:04
اقا ما امروز رسما دهنمون سرویس شد...از اراک رفتیم پدافند همدان..اونجا قبولمون نکردن هفته بعد قراره بفرستنمون پدافند سمنان.!
سمنان خیلی افتضاحه؟! امیدی هست...همه بچه ها وقتی فهمیدن از همدان افتادیم سمنان دپرس شدن...

منم پدافند سمنانم ، ما رو هم اول بردن شيراز گفتن يا دوشنبه يا چهارشنبه بايد بريم سمنان.
لباس هم بهمون دادن.ما رو ديگه برنميگردونن ، برسيم اونجا نگهمون ميدارن

NET DOCTOR
26-10-2014, 00:26
من از طریق یکی از آشنا ها میخوام بیفتم نیرو هوایی سپاه .. بعد گفت آموزشتو بعد از اینکه برگه سفیدت اومد تغییر میدیم بیفتی اردکان یزد
حالا شنیدم میگن قانون اومده که سپاه فقط با دوره تکمیلی سرباز میگیره .... میخوام ببینم راسته ؟؟؟؟

من نمی دونم قانونی نوشته یا نانوشته در این زمینه هست یا نه اما اونچه که تجربه منه اینه که داشته باشی خیلی بهتره

من دوستم رنگ بسیج ندید اما داداشش که خرش در این زمینه میرفت اول فرستادش دوره تکمیلی

بعد کارش رو درست کرد و آموزشی هم نرفت. معقول اینه که احتمالا براش به شکل صوری یه پرونده ای هم تشکیل داده و این رو زده تنگش و کاراش رو درست کرده فلذا شما هم دوره رو ببینی بهتره

بسیاری هم به این امیدن که میفتن سپاه اما وقتی کار از کار میگذره اون طرف نهایتش که رودربایستی داشته باشه یه عذرخواهی می کنه و تمام

این تویی که باید 2 سال با این قضیه کنار بیای

پس به نظرم سفت و سخت پیگیری کن و مطمئن شو که رو هوا حرف نمی زنه و اگه بتونی دوره رو هم ببینی که هم فاله و هم تماشا چرا که هر چی باشه از آموزشی خصوصا اگه جای ناجوری در ارتش و... بیفتی بهتره و دیگه آموزشی سپاه رو هم نمی بینی

__Jamaica__
26-10-2014, 10:25

ببین رفیق پادگان های نزاجا که توی شهرِ مثل همین مرآزرهی جاهای خوبیه
نه قطعی اب داره نه سوز کویر و دشت داره
هر روز هم برگه میدن میرید توی شهر دور میزنید حالتون عوض میشه

در مورد تک پسری هم اگر خود شما دنبالش باشی حتما میتونی خودتو بندازی شهر خودت
پس چکار میکنی؟
توی مرخصی هات حالا هر زمان بود ( تعطیلی نباشه ) یه شنبه اون برگه های تک پسریتو میبری ستاد نیرو ، طبقه دوم نیروی انسانی اونجا میدی ثبت کننو اینجوری حتماً میوفتی شهر خودت
اگر شده یه روز توی دوره کد نهست کنی اما یه شنبه بری این کارو بکنی واقعا ارزش داره پشت گوش ننداز

Baltaza
26-10-2014, 10:34
سلام
یکی از دوستای ما خدمت افتاد تیپ 281 زرهی بیستون کرمانشاه چطور جایی هست ؟
نکته ای راهنمایی چیزی دارین ؟

mohamad6990
26-10-2014, 10:58
ببین رفیق پادگان های نزاجا که توی شهرِ مثل همین مرآزرهی جاهای خوبیه
نه قطعی اب داره نه سوز کویر و دشت داره
هر روز هم برگه میدن میرید توی شهر دور میزنید حالتون عوض میشه

در مورد تک پسری هم اگر خود شما دنبالش باشی حتما میتونی خودتو بندازی شهر خودت
پس چکار میکنی؟
توی مرخصی هات حالا هر زمان بود ( تعطیلی نباشه ) یه شنبه اون برگه های تک پسریتو میبری ستاد نیرو ، طبقه دوم نیروی انسانی اونجا میدی ثبت کننو اینجوری حتماً میوفتی شهر خودت
اگر شده یه روز توی دوره کد نهست کنی اما یه شنبه بری این کارو بکنی واقعا ارزش داره پشت گوش ننداز

ما توی آموزشی که بودیم، مدارک تک پسری رو به همراه نامه ی ثبت احوال ازمون تحویل گرفتن و گفتن پست می کنیم، الان چیزی دسته من نیست که باهاش برم اینجایی که شما می گی

__Jamaica__
26-10-2014, 11:10
سلام
یکی از دوستای ما خدمت افتاد تیپ 281 زرهی بیستون کرمانشاه چطور جایی هست ؟
نکته ای راهنمایی چیزی دارین ؟

281 الان اعزام نیرو داره ، البته منطقه غرب امنِ مشکلی نداره از این حیث
اما خوب زیاد جای تعریفی نیست.

ما توی آموزشی که بودیم، مدارک تک پسری رو به همراه نامه ی ثبت احوال ازمون تحویل گرفتن و گفتن پست می کنیم، الان چیزی دسته من نیست که باهاش برم اینجایی که شما می گی

حتی ازش کپی هم نداری؟
توی اموزشی حرف زیاد میزنن ، اما واقعاً شانسیِ که شما مدارکت ثبت شده باشه یا نه
پدر شما هم میتونن برن ببینن ثبت شده مدارکتون یا نه خیال شما رو راحت کنن
شما نگران نباش اینکه من گفتم برای محکم کاری بود، شاید هم مدارک شما از توی همون اموزشی ثبت شده باشه.

mohamad6990
26-10-2014, 11:26
281

حتی ازش کپی هم نداری؟
توی اموزشی حرف زیاد میزنن ، اما واقعاً شانسیِ که شما مدارکت ثبت شده باشه یا نه
پدر شما هم میتونن برن ببینن ثبت شده مدارکتون یا نه خیال شما رو راحت کنن
شما نگران نباش اینکه من گفتم برای محکم کاری بود، شاید هم مدارک شما از توی همون اموزشی ثبت شده باشه.
ببخشید زیاد سوال می کنما، تو آموزشی یه نامه دادن که به طور خلاصه نوشته بود که "این سرباز ادعا می کنه تک پسره، درسته یا نه؟" نامه رو دادم به ثبت احوال، تایید کرد، بعد نامه رو پلمپش کرد، نمی شد ازش کپی بگیرم.
حالا الان دوباره از شیراز نامه بگیرم واسه ثبت احوال و دوباره بیام تاییدیه بگیرم؟

55312
26-10-2014, 13:17
سلام
دوستان من 55 توبخانه اصفهان یگانم افتاده
درجم گروهبان!!
کسی میدونه پادگان چجوریه؟
سخت میگیرند؟
کجاش بهتره؟

PLAΨMID
26-10-2014, 13:32
هتله عزیزم . حالشو ببر . . . .

PNC
26-10-2014, 14:20
بچه ها ما روز اعزام دیر رسیدیم دیگه بهمون یاد ندادن چطوری بند پوتین رو ببندیم.
یکی بگه چطوریه وگرنه ما پاپیون میزنیم :n02:

PLAΨMID
26-10-2014, 14:40
بچه ها ما روز اعزام دیر رسیدیم دیگه بهمون یاد ندادن چطوری بند پوتین رو ببندیم.
یکی بگه چطوریه وگرنه ما پاپیون میزنیم :n02:
هر جور دلت میخواد ببند . توی آموزشی 500 بار دیگه براتون توضیح میدن .

soheil021
26-10-2014, 15:22
سلام
دوستان من 55 توبخانه اصفهان یگانم افتاده
درجم گروهبان!!
کسی میدونه پادگان چجوریه؟
سخت میگیرند؟
کجاش بهتره؟

دوست عزیز آموزشیت کجا بوده؟

لیسانس هستی؟

توی امریت زده گروه بان؟

برای بقیه دوستانتون که کد نخوردن چی همرو زده گروهبان؟

یا ستوان هم زده؟

دوستان اگر اطلاعاتی دارند بگن

البته فقط اعزامی های 1 شهریور جواب بدن که امریه ارتش نیرو زمینی گرفتن ممنون

sasan.69
26-10-2014, 15:41
هر جور دلت میخواد ببند . توی آموزشی 500 بار دیگه براتون توضیح میدن .

دادا مگه شیوه خاصی داره؟:n13:

hamed29
26-10-2014, 15:42

منظورت چیه؟! همه باید بند پوتینشون رو یه جور ببندن که البته براتون توضیح میدن

عزیزان ؛ کسی اینجا هست که دوره تکمیلی رو تابستون 93 دیده باشه و همین امسال بخواد برای خدمتش اقدام کنه که 24 ماهه نشه؟

ahwazp30
26-10-2014, 15:51
دیروز که رفته بودم نظام وظیفه کلی سرباز اونجا بود .از روی درجه هاشون میشد فهمید تحصیلاتشون چقدره.اونایی که دیپلمه و پایین تر بودن یه تعدادیشون داشتن بیل میزدن و گل کاری میکردن -یه چند تاشون نظافت میکردن یه چند تا شون هم با اسلحه نگهبانی میدادن .اونایی که لیسانس بودن یکیشون گوشی ها و وسایل ممنوعه رو از مراجعین میگرفت یکیشون تفتیش بدنی میکرد .اونایی هم که فوق لیسانس بودن بعضی هاشون با لباس شخصی و البته کله کچل منشی این رییس روئسا بودن پشت میز نشسته بودن و نامه ها رو میبردن تو اتاق فرمانده تا امضا کنه .این رو گفتم تا بدونید چقدر فرق بین سطح تحصیلات و درجه ها هست .این مربوط به نیروی انتظامی بود .حالا ممکنه همه جا اینطور نباشه و فرقی نزارن مثل راهور که همه باید یه لنگه پا سر چهار راه وایسن اما اینجا که اینطور بود .حتی یکی از سربازا بوی ادکلن میداد انگار که نه انگار سربازه ولباس هاش هم طوری بودن که انگار میخاد بره عروسی :n02:.گفتم شاید جالب باشه بدونید وضعیت چه طوریه.من تصمیم گرفتم با مدرک دکترا برم سربازی اما چه جوریش رو دیگه نمیدونم باید یه راه در رویی پیدا کنم.

PLAΨMID
26-10-2014, 15:56
آره . دو شیوه هست واسه بستنش . یکی ساده و یکی هم ضربدری . معمولا توی هر یگانی واسه اینکه همه هماهنگ باشن ( نظم بیخودی و مسخره !!!) خودشون میگن که مثلا ضربدری ببندید یا ساده .
چیز خاصی نیست . . . .

__Jamaica__
26-10-2014, 15:59
ببخشید زیاد سوال می کنما، تو آموزشی یه نامه دادن که به طور خلاصه نوشته بود که "این سرباز ادعا می کنه تک پسره، درسته یا نه؟" نامه رو دادم به ثبت احوال، تایید کرد، بعد نامه رو پلمپش کرد، نمی شد ازش کپی بگیرم.
حالا الان دوباره از شیراز نامه بگیرم واسه ثبت احوال و دوباره بیام تاییدیه بگیرم؟

چه حرفیِ
توی دوره کد معمولاً نامه نمیدن میگن بهتون برید توی یگان بگیرید
حالا اکر به شما دادن که هیچ اگرم ندادن پدرتون تشریف ببرن با شناسنامه شما و خودشون اونجا کار انجام میدن زیاد نگران نباشید.
اما حتماً برید ببینید که مدارک شرایط داری شما ثبت شما یا نه
اگر اشنا داررید کد پرسنلی بهش بدین میتونه انجام بده براتون

_____

دوستان بند پوتین هم باید همرو از زیر بندازید 2 تای اولی و باید از بالا بندازید.گره هم که زدین اضافه هاش باید توی پوتین بذارید.
کش هم اگر انداختین گرفتنتون کارتون تمومِ :n02:

ice_man_sh
26-10-2014, 16:10
قرار نیست مرخصی بدن، من سال قبل محرم که دیگه به آخرای خدمت نزدیک میشد، تاسوعا شیفت بودم، عاشورا صبح که ساعت 10 باید تعویض میشدیم آماده باشه بود، البته من 2 برگشتم خونه ولی معمولا تا شب آماده باش میشه.

البته آموزشی فرق میکنه، این بیشتر برای ناجا و یگان هست ولی منظورم اینه که قرار نیست حتما به شما مرخصی بدن.

خود سپاه را من میدونم بعضی جاها آماده باش هست،البته آماده باش اونها بیشتر یعنی پست دادن، ولی آماده باش ناجا یعنی گشت دادن.

دو سر بند را در دو سوراخ پایین از خارج به داخل رد میکنینو بعد ضربدری میاد بالا از سوراخ های بالا دو سر بند از داخل میاد بیرون، بعد که گره خورد باید اضافه را بدین داخل پوتین، با اینکه پوتین های من کوتاه تر بود ولی موقع باز کردن باز باید حداقل بند را از دو سوراخ در آورد.

sasan.69
26-10-2014, 16:51
ممنون بابت راهنمایی.....یعنی برای در اوردن پوتین باید تمام بند ها خارج بشه درسته؟ فکر میکردم مث بند کفش که یه گره میزنی و باز میکنیه!

mamadhd2
26-10-2014, 17:21

سلام
اگر سپاه فقط بسیجی با تکمیلی بگیره . دیگه پادگان اموزشی میخواد چه کار ؟؟؟؟؟:n13:
البته اولویت با بسیجی ها هست ولی اگه اشنا داری همه چی حله نگران نباش

mykamran
26-10-2014, 18:13
دوستان چجوری میشه پذیرش سپاه را گرفت؟
من اصفهان هستم.ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی بی سوادم تو این زمینه.
لیسانس هم هستم.

ahwazp30
26-10-2014, 19:44
بچه ها تروخدا هر کی میدونه جواب بده ممنونم:

1-این درخواست تمدید و تعجیل تاریخش دست ماست یا دست نظام وظیفه ؟ مثلا اگر اعزاممون ابان بود میشه بگیم برای اردیبهشت تمدید کن ؟

2-فقط برای اموزشی باید موها رو با 4 بزنیم یا در کل دوران خدمت حتی توی یگان باید همیشه با 4 بزنیم ؟

3-توی پادگان سلمانی هست ؟ اگه هست چقدر میشه بهش اعتماد کرد ؟ تیغ و شانه و ماشینشو که تو سر و صورت چند صد هزار نفر میزنه ضد عفونی هم نمیکنه .ممکنه بیماری پوستی بگیریم یا تمیزه ؟

4-اگه کسی روز اعزام براش مشکل پیش بیاد و دو یا سه روز بعدش بره خودشو معرفی کنه سه ماه اضافه میخوره یا کمتر ؟

5-اگه چند روز زودتر از تاریخ اعزام خودمونو به پادگان مربوطه معرفی کنیم راهمون میدن جای خواب میدن یا میگن برو روز اعزام بیا ؟

__Jamaica__
26-10-2014, 20:04

1-این درخواست تمدید و تعجیل تاریخش دست ماست یا دست نظام وظیفه ؟ مثلا اگر اعزاممون ابان بود میشه بگیم برای اردیبهشت تمدید کن ؟

2-فقط برای اموزشی باید موها رو با 4 بزنیم یا در کل دوران خدمت حتی توی یگان باید همیشه با 4 بزنیم ؟

3-توی پادگان سلمانی هست ؟ اگه هست چقدر میشه بهش اعتماد کرد ؟ تیغ و شانه و ماشینشو که تو سر و صورت چند صد هزار نفر میزنه ضد عفونی هم نمیکنه .ممکنه بیماری پوستی بگیریم یا تمیزه ؟

4-اگه کسی روز اعزام براش مشکل پیش بیاد و دو یا سه روز بعدش بره خودشو معرفی کنه سه ماه اضافه میخوره یا کمتر ؟

5-اگه چند روز زودتر از تاریخ اعزام خودمونو به پادگان مربوطه معرفی کنیم راهمون میدن جای خواب میدن یا میگن برو روز اعزام بیا ؟

1.فقط درخواستش دست ماست ، بعدش نظام وظیفه تاریخ اعزام و مشخص میکنه ( توی اکثر موارد 2 ماه بعد تاریخ میخوره )
2.بستگی به مدرک تحصیلی داره و صد البت به فرمانده مستقیم شما اما افسر ها معمولا موهاشون بلند تره نیاز به ماشین کردن نداره
3.توی همه پادگان ها چند تا آرایشکاه هست ، تیغ که ندارن اگر میخواید تیغ بزنن براتون باید از بوفه بگیرید ، در ارتباط با تمیزی هم بستگی به اون ارایشگر داره ما یه افسر داشتیم سابلون میگن فکر کنم بهش همیشه ضد عفونی میکرد.اما معمولاً تمیز نیستن
4.توی آموزشی؟مورد مشابه داشتیم سه ماه اضاف هم نخورد پذیرشش کردن ، هیچی کلاً
5.در ارتباط با یگان میگید؟راه میدن مشکل نداره

ice_man_sh
26-10-2014, 22:25

جناب ahwazp30

درسته من به نوبه خودم دیگه جواب سوالاتتون را نمی دم ولی به حدی شده که خواستم نظری در این مورد بنویسم.

بنده اصلا و ابدا معتقد نیستم که سوال باید پرسیده نشه، بلکه معتقدم همه باید سوالاتی که مد نظرشون هست و شاید به نظر ما ساده و بی اهمیت باشه را بپرسن تا فکرشون بابت نکات جزیی متشنج نشه، بعضا هم که ما جواب را طوری میدیم که شاید لحنش تند باشه به این دلیل هست که بیدار بشن و واقعیت ها را ببینن و رویا پردازی نکنن.

و اما در مورد شما، بنده تقریبا مطمئن شدم که شما ما را مسخره کردی، شاید کسی که مقطعی دنبال میکنه این را ندونه ولی کسانی که به طور دائم دنبال میکنن درک میکنن، شما هر روز با داستان جدیدی میاین و سوالات بیشماری می پرسین و بعد هم سوالات بیشتر در همون مورد و بیخود باعث پر شدن تاپیک و گم شدن پست افرادی که واقعا سوال دارن و یکبار پست دادن میشید.

یک روز نمیرین خدمت، یک روز تا دکتری می خونین، یک روز اضافه دارین، یک روز هنوز سنوات دانشگاه پر نشده، یک روز دو واحدتون مشکل پیدا میکنه و... یک روز پذیرش میگیرین، یک روز سرباز معلم میشین، یک روز امریه میگیرین، یک روز میگین پادگان زندانه میرم ناجا، یه روز باز قهر میکنین میگین نمیرم تازه یه تعداد عزیز ساده میان شما را راضی کنن که برو والا ضرر میکنی و...

در همه موارد هم سریعا کمک می خواین، طوری که ظاهرا همون روز فردا قراره اعزام بشین.

کسی که چندین پست روزانه میده دیگه تا الان سوالات پیش پا افتاده مثل اصلاح مو و... را دهها بار شنیده.

به هر حال من کاری ندارم که مدیران اجازه پست دادن های شما را میدن و یا نه، حداقل خواستم این پست را بدم که بدونید کسانی هستن که می فهمن که شما اونها را سر کار گذاشتین و دیگه جواب سوالاتتون را نمیدن!

Baltaza
26-10-2014, 22:35
281 الان اعزام نیرو داره ، البته منطقه غرب امنِ مشکلی نداره از این حیث
اما خوب زیاد جای تعریفی نیست.

این دوسته ما 281 رزمیه
نصیحتی پیشنهادی چیزی ندارین؟

55312
26-10-2014, 23:00
لیسانسم
01 بودم
زده گروهبان
همه را زده گروهبان من ستوان ندیدم
اعزامی 1/6 هستم

Mehdi_Teh021
26-10-2014, 23:01
اتفاقا کسی که تک پسر هستش توی شهر خودش میوفته 100 در 100 ،، تو پادگان ما که اینطوریه :n18:

55312
26-10-2014, 23:03
دوست عزیز مطمئنی هتله؟
کجاش بهتره؟
تا 2 نگه میدارند یا تا 4؟
من گروهبانما!!

soheil021
26-10-2014, 23:14
لیسانسم
01 بودم
زده گروهبان
اعزامی 1/6 هستم

امریتون رو کی دادن امروز؟

اونایی که دوره کد خوردن که فکر نکنم درجه زده باشه براشون درسته؟

چون دوره کد هنوز سرباز اموزشی حساب میشه و فاقد درجه هستش فقط سردوشی داره

نمیدونم امریه های مارو شنبه میدن ما دوره کد هستیم اعزامی 1 تیر خدا کنه ستوانی بهمون بدن وگرنه کارمون تموم هستش

یعنی از دوستانتون کسی دوره کد نخوردش؟

sasan.69
26-10-2014, 23:14
اتفاقا کسی که تک پسر هستش توی شهر خودش میوفته 100 در 100 ،، تو پادگان ما که اینطوریه :n18:

حاالا من برعکس دوس دارم راه دور بیوفتم ..تک پسرم:n01:

55312
26-10-2014, 23:46
امریتون رو کی دادن امروز؟

اونایی که دوره کد خوردن که فکر نکنم درجه زده باشه براشون درسته؟

چون دوره کد هنوز سرباز اموزشی حساب میشه و فاقد درجه هستش فقط سردوشی داره

نمیدونم امریه های مارو شنبه میدن ما دوره کد هستیم اعزامی 1 تیر خدا کنه ستوانی بهمون بدن وگرنه کارمون تموم هستش

یعنی از دوستانتون کسی دوره کد نخوردش؟

نه نزده
اونا که دوره کد خوردند را نزده
شما اموزشی کجا بودی؟
کد کجا بودی؟

55312
26-10-2014, 23:47
هتله عزیزم . حالشو ببر . . . .

دوست عزیز مطمئنی هتله؟
کجاش بهتره؟
من گروهبانما!!

DXHHHH
27-10-2014, 00:04
پووووف، 19 آذر اعزامم، هیچ نمی دونم کجا میفتم چیکار کنم، داره میزنه به سرم دیگه.
mp3 player میشه برد؟ کتاب چیا میشه برد؟ اگه فرمانده بره رو اعصابت باهاش درگیر (فیزیکی) بشی چی میشه؟

ahwazp30
27-10-2014, 00:12
جناب ahwazp30

درسته من به نوبه خودم دیگه جواب سوالاتتون را نمی دم ولی به حدی شده که خواستم نظری در این مورد بنویسم.

بنده اصلا و ابدا معتقد نیستم که سوال باید پرسیده نشه، بلکه معتقدم همه باید سوالاتی که مد نظرشون هست و شاید به نظر ما ساده و بی اهمیت باشه را بپرسن تا فکرشون بابت نکات جزیی متشنج نشه، بعضا هم که ما جواب را طوری میدیم که شاید لحنش تند باشه به این دلیل هست که بیدار بشن و واقعیت ها را ببینن و رویا پردازی نکنن.

و اما در مورد شما، بنده تقریبا مطمئن شدم که شما ما را مسخره کردی، شاید کسی که مقطعی دنبال میکنه این را ندونه ولی کسانی که به طور دائم دنبال میکنن درک میکنن، شما هر روز با داستان جدیدی میاین و سوالات بیشماری می پرسین و بعد هم سوالات بیشتر در همون مورد و بیخود باعث پر شدن تاپیک و گم شدن پست افرادی که واقعا سوال دارن و یکبار پست دادن میشید.

یک روز نمیرین خدمت، یک روز تا دکتری می خونین، یک روز اضافه دارین، یک روز هنوز سنوات دانشگاه پر نشده، یک روز دو واحدتون مشکل پیدا میکنه و... یک روز پذیرش میگیرین، یک روز سرباز معلم میشین، یک روز امریه میگیرین، یک روز میگین پادگان زندانه میرم ناجا، یه روز باز قهر میکنین میگین نمیرم تازه یه تعداد عزیز ساده میان شما را راضی کنن که برو والا ضرر میکنی و...

در همه موارد هم سریعا کمک می خواین، طوری که ظاهرا همون روز فردا قراره اعزام بشین.

کسی که چندین پست روزانه میده دیگه تا الان سوالات پیش پا افتاده مثل اصلاح مو و... را دهها بار شنیده.

به هر حال من کاری ندارم که مدیران اجازه پست دادن های شما را میدن و یا نه، حداقل خواستم این پست را بدم که بدونید کسانی هستن که می فهمن که شما اونها را سر کار گذاشتین و دیگه جواب سوالاتتون را نمیدن!

تو این تاپیک چند بار از طرف مدیران و کاربران به من توهین شد بعضی ها هم با گوشه و کنایه حرف دلشون رو گفتن اما من بروی خودم نیوردم ولی با پستی که الان دادی مجبورم پاسخ بدم .من دارم اسپم میدم تا پست هام زیاد بشه ؟ زیاد بشه که چی بشه ؟ من که دیگه اخر خطم پست زیاد بدم یا ندم چه فرقی به حالم میکنه ؟اصلا پست زیاد من رو به کجا میرسونه ؟ از سربازی نجاتم میده یا زندگی از هم پاشیدمو بهم برمیگردونه ؟همین شما که از نظرت من ادم نیستم و باید حتما برم سربازی تا ادم بشم و دیگه خیال پردازی نکنم خودت که سربازی رفتی چه گلی به سرت زدی ؟ غیر از اینه که اومدی اینجا و خودت رو جای مدیر گذاشتی و نظر شخصیت رو گفتی و جای بقیه کاربرا حرف زدی ؟ اگه پست من اسپمه پس پست شما چیه ؟ اینا رو میتونستی توی پیغام خصوصی بگی لزومی نداشت بیای اینجا و اینطوری منو تحقیر کنی .مشاوری و کلی تجربه داری دمت گرم که وقت میزاری به سوالات جواب میدی ولی به جای این که گره گشای کار بقیه باشی به هر سوالی که خوشت اومد جواب میدی و از هر سوالی خوشت نیومد اینطوری توهین میکنی .اگه واقعا از شرح حال من خبر داری و میگی که هر روز یه سوال جدید میپرسم پس باید اینو هم بدونی که لابد یه مشکلی دارم که هر جواب یا راه حلی میتونه زندگی منو 180 درجه تغییر بده و از این بدبختی نجات بده .من مثل شما علامه دهر نیستم که از همه چیز خدمت خبر داشته باشم خوب معلومه که همه جور سوالی میپرسم عجله ام هم به خاطر اینه که زودتر یه راه حل پیدا کنم قبل از این که دیر بشه . تازه من چند صفحه قبل مشکلم رو گفته بودم ولی شما اسمش رو گذاشتی خیال پردازی .من با این همه مشکلی که دارم به اندازه کافی ذهنم درگیر هست فکر میکنی اونقدر بیکارم که بیام اینجا بقیه رو سر کار بزارم ؟ اگه قرار به افزایش تعداد پست ها بود به جای اینکه بیام اینجا خودمو تابلو کنم توی هر تاپیک انجمن یه پست مجزا میزدم . اگر هم قصدم این بوده شما در جایگاهی نیستی که بخای درست یا نادرست بودن کارم رو بهم بگی .اینجا مدیر داره شما فقط مشاوری .کسی هم مجبورت نکرده به سوالات من پاسخ بدی .بقیه هم خودشون عقل و شعور دارن لازم نیست به جای بقیه نظرتو بگی .اصلا هم برام مهم نیست که شما و بقیه چه فکری در مورد من میکنید .بلاخره یک روزی من از این فروم میرم اونوقت همه میفهمن که در مورد من اشتباه میکردن و چه جوری با این طور پست دادنشون دل منو شکوندن و منو تحقیر کردن شما و بقیه کاربرا هر چی خاستین به من بگین فقط کاری نکنید که پیش خدا شرمنده بشین چون شرمندگی پیش خدا خیلی بدتر از شرمنده شدن پیش بنده ی خداست .بنده خدا میگذره ولی خدا هیچ وقت از این چیزا نمیگذره .دل شکوندن و تحقیر کردن خیلی بده همونطور که من دل شکوندم و ............
پست های من رو هم خاستن پاک کنن بن کنن اخراج کنن هر کاری خاستن بکنن .دیگه برام مهم نیست .کسی که زندگیش رو هواست پست به چه دردش میخوره .توی یکی از تاپیکا هم یه سوال پرسیده بودم یه نفر اومد بهم توهین کرد منم مودبانه بهش گفتم چرا توهین میکنی اونوقت مدیر اون تاپیک به جای اینکه پست اونو پاک کنه پست منو پاک کرد .بدی این فروم ها ی اینترنتی اینه که حق دفاع از ادم گرفته میشه .هر چی فکر کردم نفهمیدم چی باعث شده بیای و جلوی همه بهم بگی که شما و تاپیک رو مسخره کردم .ترجیح میدم از یه دوست سوالاتم رو بپرسم تا اینکه توی جمع اینطوری تحقیر بشم .من دیگه حرفی ندارم .کاری هم دیگه با این تاپیک ندارم .تاپیک بمونه برای شما تا یه وقت پست دیگران گم نشه بین پست های اسپم من .اگر کسی از دست من ناراحت شده حلالم کنه .

کوچیک همه شما -پیام

hamed29
27-10-2014, 00:14
لیسانسم
01 بودم
زده گروهبان
اعزامی 1/6 هستم

ببخشید، همچین سؤالی میپرسم؛ منظورتون از 1/6 یعنی 6 فروردین سال بعد؟ یا اینکه کد یگان و ... هست:n13:
ییعنی شما الان خودت رو اعزام کردی افتادی سال بعد؟

نمیدونم پست های قبلیم رو یادتونه یا نه؟ به هر حال مهم هاش رو میذارم: (البته دوستان جواب دادن، برای یادآوری میگم، الان سؤالم یه چیز دیگه ست)

سلام؛ ورودی 87 کارشناسی دولتی هستم؛ زمان ما معافیت تحصیلی 6 سال بود.
در کل من الان ترم 13 هستم؛ 2 ترم مرخصی گرفتم که البته یک ترمش بدون احتساب سنوات بود. ( از نظر آموزشی میشه گفت ترم 12 محسوب میشم )
این ترم برای اینکه از معافیت تحصیلی استفاده کنم فقط انتخاب واحد کردم و اصلاً دانشگاه نمیرم
به دلیل مسائلی ناچارم انصراف بدم یعنی باید بعد این همه گرفتاری کاردانی بگیرم.

نمیدونم در جریان هستید یا نه؛ دوره تکمیلی ( کارت سبز ) دو قسمتی شده: 30 روز + 15 روز
دوره 30 روزه رو گذروندم ( که البته هنوز کارتش نیومده ) . دوره 15 روزه رو هم دقیقاً معلوم نیست کی برگزار کنن.
گفتن برج 8 یا 10 ، البته معلوم نیست. اون طوری که من فهمیدم اولویت هم با کسانیه که برگه اعزام دارن و ...

فقط منتظرم دوره تکمیلی رو بگذرونم، بعدش ببینم چه غلطی باید بکنم
ضمناً سابقه 9 سال نفله شدن در بسیج رو هم دارم؛ پدرم هم 27 ماه سابقه جبهه داره. البته گواهیش هست ولی این چیزی که میگن کارت ایثارگری، نداره. (در پلیس + 10 هم ثبت نشده)

اگه سریع انصراف بدی و تو همین آبان ماه دفترچه پست کنی حتما همینوره سال اعزام میشی و به قانون 24 ماه نمیخوری. اگه تصمیمت رو گرفتی که حتما انصراف بدی وقتتو تلف نکن سریع تر برو انصراف بده.
برای کارت ایثارگری باید پدرت بیاد تهران انتهای اتوبان ارتش پادگان 401، همین گواهی که میگی رو میاره با کپی کارت ملی و شناسنامه و 2 تا عکس. اونجا سابقش رو چک می کنه اگه باشه 2 ماهه کارتش رو پست میاره به آدرس خونتون.
در مورد اون که قبل از دوره اعزام بشی اطلاعی دقیقی ندارم که چیکار باید کرد.

برای کسی خدمت ایثارگری، کارت ایثار لازمه؟
خودم میتونم برم تهران یا حتماً باید پدرم بره؟ یعنی اگه مدارکش رو ببرم انجام میشه؟
من شنیده بودم باید بره یگان محل خدمت. ( یگان تو همین استان هست)

متن آبی واسه منه!

حالا اصل مطلب:
دلبران گرامی؛ من الان لبه پرتگاه تشریف دارم :n05:
امروز رفتم پلیس +10 پرسیدم اگه الان خودم رو معرفی کنم، کی اعزام میشم؛ گفت اسفند :n04:
اگه سریع انصراف بدم و خودم رو اعزام کنم ممکنه نتونم کارت سبز بسیج رو بگیرم؛ در حالیکه من میخوام دوره تکمیلی رو کامل بگذرونم کهاحتمال افتادنم تو سپاه نسبتاً بالا بره☺
از یه طرف دیگه اگه اینور سال نیفتم، علاوه بر اینکه 3 ماه اضافه باید خدمت کنم ( 24 ماه شدن خدمت ) ، کسر خدمت ایثارگران رو هم از دست میدم

ظاهراً متولدین غایب 72 و قبل اگه تا پایان 93 خودشون رو اعزام نکنن کسری ایثارگری رو از دست میدن ( اگه اشتباه میگم اصلاح کنید لطفاً )

چیکار کنم حالا؟ موندم بین 2 وضعیت:
گرفتن کارت سبز بسیج ( نرفتن اموزشی ) و افتادن احتمالی تو سپاه یا احتمالاً کسری ایثارگری و خدمت اینور سال (21ماه)
هر 2 تا با هم میشه؟ اگه بشه چی میشه! :n19:

soheil021
27-10-2014, 00:33
نه نزده
اونا که دوره کد خوردند را نزده
شما اموزشی کجا بودی؟
کد کجا بودی؟

من اموزشی 01 بودم

گردان 015

اعزامی 1 تیر بودم

دوره کد تکاوری خوردم تو مرآتکاور نزاجا پرندک

دهنمون سرویس شد اینجوری بهت بگم

چهار شنبه ترخیص میشیم خدارو شکر

فرمانده ها چیزی نمیگفتن اونجا در مورد کسایی که دوره کد بخورن ستوان میشن؟

چه جوری بود بالاخره قراره کیا ستوانی بگیرن؟

خبر جدید چی داری؟

55312
27-10-2014, 01:10
من اموزشی 01 بودم

گردان 015

اعزامی 1 تیر بودم

دوره کد تکاوری خوردم تو مرآتکاور نزاجا پرندک

دهنمون سرویس شد اینجوری بهت بگم

چهار شنبه ترخیص میشیم خدارو شکر

فرمانده ها چیزی نمیگفتن اونجا در مورد کسایی که دوره کد بخورن ستوان میشن؟

چه جوری بود بالاخره قراره کیا ستوانی بگیرن؟

خبر جدید چی داری؟
به ما گفتند همه ستوان میشند ولی ما همه گروهبان شدیم
تا جای که من میدونم دوره کدیا ستوان میشند
چون اونایی که دوره کد میخورند بعد تو یگان میشند افسر اموزشی.
که اونم با درجه گروهبانی نمیشه!

55312
27-10-2014, 01:11
ببخشید، همچین سؤالی میپرسم؛ منظورتون از 1/6 یعنی 6 فروردین سال بعد؟ یا اینکه کد یگان و ... هست:n13:

نمیدونم پست های قبلیم رو یادتونه یا نه؟ به هر حال مهم هاش رو میذارم: (البته دوستان جواب دادن، برای یادآوری میگم، الان سؤالم یه چیز دیگه ست)

خودم میتونم برم تهران یا حتماً باید پدرم بره؟ یعنی اگه مدارکش رو ببرم انجام میشه؟

متن آبی واسه منه!

حالا اصل مطلب:
امروز رفتم پلیس +10 پرسیدم اگه الان خودم رو معرفی کنم، کی اعزام میشم؛ گفت اسفند :n04:
اگه سریع انصراف بدم و خودم رو اعزام کنم ممکنه نتونم کارت سبز بسیج رو بگیرم؛ در حالیکه من میخوام دوره تکمیلی رو کامل بگذرونم کهاحتمال افتادنم تو سپاه نسبتاً بالا بره☺
از یه طرف دیگه اگه اینور سال نیفتم، علاوه بر اینکه 3 ماه اضافه باید خدمت کنم ( 24 ماه شدن خدمت ) ، کسر خدمت ایثارگران رو هم از دست میدم

ظاهراً متولدین غایب 72 و قبل اگه تا پایان 93 خودشون رو اعزام نکنن کسری ایثارگری رو از دست میدن ( اگه اشتباه میگم اصلاح کنید لطفاً )

گرفتن کارت سبز بسیج ( نرفتن اموزشی ) و افتادن احتمالی تو سپاه یا احتمالاً کسری ایثارگری و خدمت اینور سال (21ماه)

نه عزیز من اعزامی 1 شهریور بودم!:n02:

hamed29
27-10-2014, 02:43
ببخشید، سؤال رو دوباره میپرسم:

عزیزان ؛ کسی اینجا هست که دوره تکمیلی رو تابستون 93 دیده باشه و همین امسال بخواد برای خدمتش اقدام کنه که 24 ماهه نشه؟

این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم هست؛ هرچند بالا افتاده!

تاریخ فارغ التحصیلی ظاهراً بر اساس زمان آخرین نمره ثبت شده هست؛ درسته؟
من آخرین نمره ام بهمن 92 ثبت شده؛ ترم بعدش حذف کردم ، این ترم هم فقط انتخاب واحد کردم و میخوام انصراف بدم (هنوز دانشجو هستم)

در مورد انصراف وضع چطوره؟ تاریخ پایان تحصیل همون تاریخ انصراف هست؟

ice_man_sh
27-10-2014, 03:18
کی گفته تک پسر 100 در صد شهر خودش هست.

تک فرزندی برای استان شرط هست.

حاالا من برعکس دوس دارم راه دور بیوفتم ..تک پسرم:n01:
مدارک را ارائه نده بندازن راه دور.

پووووف، 19 آذر اعزامم، هیچ نمی دونم کجا میفتم چیکار کنم، داره میزنه به سرم دیگه.
mp3 player میشه برد؟ کتاب چیا میشه برد؟ اگه فرمانده بره رو اعصابت باهاش درگیر (فیزیکی) بشی چی میشه؟
برادر گوشی، پلیر، فلش و... حتی در بعضی جاها رادیو ممنوع هست، خود کادریش بدون دوربین میاره شما میخوای پلیر ببری؟!!

در صورتی که ببرین و بگیرن بازداشت و اضافه خدمت و ثبت در پرونده دارین باید به حفا و بازرسی هم جواب بدین.

در مورد درگیری فیزیکی با فرمانده اعزام به دادگاه نظامی و زندان جرمشه، در ضمن بازرسی هم پدر درمیاره.

متن آبی واسه منه!

حالا اصل مطلب:

منظور دوستمون پایه خدمتی شون بود.

ببینید شما اگه تا 22 بهمن ثبت کنید و حتی سال 94 اعزام بشین هم 21 ماه خدمت میکنین (مشمول غایب) ولی در صورتی که 94 اعزام بشین کسری نمی تونید بگیرین (مشمولین غایب)
در نتیجه هر دو باهم نمیشه تنها در صورتی که امسال اعزام بشین.

در ضمن داشتن کارت تکمیلی شرط کافی برای پذیرش در سپاه نیست، اینکه شما فقط کارت داشته باشنی تاثیری نداره.

hamed29
27-10-2014, 03:31
ببینید شما اگه تا 22 بهمن ثبت کنید و حتی سال 94 اعزام بشین هم 21 ماه خدمت میکنین (مشمول غایب) ولی در صورتی که 94 اعزام بشین کسری نمی تونید بگیرین (مشمولین غایب)
در نتیجه هر دو باهم نمیشه تنها در صورتی که امسال اعزام بشین.

یعنی شرط بهره مندی از کسری ایثارگری تاریخ اعزام هست ( که باید همین امسال اعزام بشیم )
و شرط 21 ماهه خدمت کردن اینه که نهایتاً تا 22 بهمن خودمون رو معرفی کنیم؟
درست فهمیدم؟ :n13:
ببخشید دیگه، دم صبحه دیگه مغز زیاد کشش نداره:n02:

در ضمن داشتن کارت تکمیلی شرط کافی برای پذیرش در سپاه نیست، اینکه شما فقط کارت داشته باشنی تاثیری نداره.
دیگه چی میخواد؟ کار خاصی باید انجام بدیم؟
آشنا هم دارم؛ البته نمیخوام کارم به مشکل بخوره، میخوام اگه بهش رو انداختم کار راحت انجام بشه

9306915
27-10-2014, 03:38
یه سئوالی از سروران داشتم دوره تکمیلی بسیج سال 89 رفتم برای 93 قابل قبوله یا نه؟

__Jamaica__
27-10-2014, 08:38
این دوسته ما 281 رزمیه
نصیحتی پیشنهادی چیزی ندارین؟

تنها خوبیش اینه 30 تا میمونن الان اونجا 15 تا مرخصی میدن بهشون ، واقعا شرایط اون بچه ها سخته

mohamad6990
27-10-2014, 08:59
منم دوره کد خوردم شیراز عملیات زرهی، کسی توصیه ای نداره؟ اسم زرهی روش یکم می ترسم راستش

یه سوال دیگه، اینکه می گن هر روز می تونیم بریم بیرون، می تونم موبایلمو تحویلشون بدم هر روز که می خوام برم بیرون بگیرم؟

aminkhan2014
27-10-2014, 09:05
دیروز که رفته بودم نظام وظیفه کلی سرباز اونجا بود .از روی درجه هاشون میشد فهمید تحصیلاتشون چقدره.اونایی که دیپلمه و پایین تر بودن یه تعدادیشون داشتن بیل میزدن و گل کاری میکردن -یه چند تاشون نظافت میکردن یه چند تا شون هم با اسلحه نگهبانی میدادن .اونایی که لیسانس بودن یکیشون گوشی ها و وسایل ممنوعه رو از مراجعین میگرفت یکیشون تفتیش بدنی میکرد .اونایی هم که فوق لیسانس بودن بعضی هاشون با لباس شخصی و البته کله کچل منشی این رییس روئسا بودن پشت میز نشسته بودن و نامه ها رو میبردن تو اتاق فرمانده تا امضا کنه .این رو گفتم تا بدونید چقدر فرق بین سطح تحصیلات و درجه ها هست .این مربوط به نیروی انتظامی بود .حالا ممکنه همه جا اینطور نباشه و فرقی نزارن مثل راهور که همه باید یه لنگه پا سر چهار راه وایسن اما اینجا که اینطور بود .حتی یکی از سربازا بوی ادکلن میداد انگار که نه انگار سربازه ولباس هاش هم طوری بودن که انگار میخاد بره عروسی :n02:.گفتم شاید جالب باشه بدونید وضعیت چه طوریه.من تصمیم گرفتم با مدرک دکترا برم سربازی اما چه جوریش رو دیگه نمیدونم باید یه راه در رویی پیدا کنم.
اینها همش یا نقش پارتی را نشون میده یا شانس!!!باید از خدات باشه اینجور جایی خدمت کنی،حتی بیل بزنی،چون هم به خدمت توی کلانتری شرف داره هم مرزبانی که جونت کف دستته!!!!خیلی ازفوق لیسانس ها هستند که توی کلانتری یا سر چهارراه ها دارن بیگاری میکنن یا مرزبانی هستند!!!پس فکر نکن با مدرک هم رفتی حتما به این هتلی خدمت میکنی!!!!

Baltaza
27-10-2014, 09:15
تنها خوبیش اینه 30 تا میمونن الان اونجا 15 تا مرخصی میدن بهشون ، واقعا شرایط اون بچه ها سخته
آها ، میشه بپرسم سختیش از چه لحاظه ؟
این دوست ما لیسانس داره بازم سختی میکشه ؟ اونجا شامل منطقه محروم میشه که 2 ماه کمتر خدمت کنه ؟
پادگاناشون معمولا خارج یا داخل شهره ؟

__Jamaica__
27-10-2014, 09:43
آها ، میشه بپرسم سختیش از چه لحاظه ؟
این دوست ما لیسانس داره بازم سختی میکشه ؟ اونجا شامل منطقه محروم میشه که 2 ماه کمتر خدمت کنه ؟
پادگاناشون معمولا خارج یا داخل شهره ؟

بیستون خودش خارج شهره
281 هم نیرو اعزام داره سمت گیلانغرب
کلاً تمام واحد های قرارگاه منطقه ای غرب توی اماده یاشن،از تیپ های مادر جدا شدن توی شهر های مرزی کرمانشاه هستن
دستشویی ها صحرایی،حموم ندارن،خباز ندارن از شهر نون میخرن ، چپ و راست هم معاون ها و جانشین هاشون میرن بازدید
لیسانس خوبِ که بچه ها میگفتن دکترا مدیریت داشته طرف هنوز نرسیده تو یگان با تیپ فرستادنش
بخاطر شرایط سخت کسری نداره فقط همون مرخصی ها رو داره

ramin martinez
27-10-2014, 10:11
سلام
کسی اطلاعی از تیپ 392 زرهی خوزستان دشت آزادگان داره هیچ چیزی تو اینترنت در موردش نیست با درجه گروهبانی با رسته کامپیوتر افتادم اونجا ساکن کرج هم هستم:n28: در کل فکر کنم بدبدخت شدم
کسی میدونه چطور باید برم اونجا؟
مرخصی هاش چطوره؟
چقدر کسری برای این منطقه میدن؟

حسام2000
27-10-2014, 10:12
جناب ahwazp30

جناب اقای مشاور خدمت سربازی قبول دارم که افراد نباید سوالهایی که جوابشون با یه خورده گشتن پیدا میشه رو دوباره مطرح کنن اما اگه کسی اینکارو کرد دلیل نمیشه متهمش کنیم به اینکه ما رو سرکار گذشته. در رابطه با گم شدن پست ها هم من هر روز میام اینجا و فکر نکنم بیشتر از روزی دو سه صفحه سوال مطرح بشه اگه کسی بخواد بخونه و احیانا جواب بده کار سختی نیست. حداقل من خودم همه افراد دور و برم برای سربازیشون سناریوهای مختلف دارن امریه سرباز معلمی قرارگاه خاتم و ...نمیدونم چرا میگید سر کاریه اگه دوستمون چند تا انتخاب رو گذاشته کنار هم.همین مشکل اخیر دوستمون که دو واحدش قبول نشد دقیقا مشکل برادر من هم بود! سوال عجیبی نیست. در رابطه با خودم هنوز مقداری از خدمتم مونده (سابقه خدمت قبلی دارم) ولی هم وقتی که میخواستم دفعه اول برم هم الان که دارم دوباره میرم سوالات بیشماری برام پیدا شد که جواب بعضی هاشو گرفتم بعضی هاشم نه مثلا اعزام مجدد کجا میفتم؟همون نیرو؟همون یگان؟ همون پادگان؟ چقدر مرخصی میدن؟شهر خودم میندازن؟چه جوری میتونم بیفتم؟میتونم امریه بگیرم و چه جوری؟موهامو بزنم یا نه و هزاران سوال دیگه . بعضی هاش جواب داره و فهمیدم (بگذریم که خیلی از دوستان با ضرس قاطع و البته با نیت خیر اشتباه جوابتو میدن) خیلی از سوال ها هم جواب مشخصی نداره در واقع پاسخش اینه رویه مشخصی نیست و بستگی به شانست داره . جوونای ما میخوان برن سربازی و با سیل سوالات مواجهن . دل تو دلشون نیست و نمیدونن قراره چی بشه خود من واقعا سرگدونی رو تجربه کردم. خوب میشه با یه سری کارها یه خورده فضای سربازی رو راحت تر کرد ولی متاسفانه کسی نیست جواب بده و این میشه میبینی تو همه این تالارهای سایت های مختلف بچه ها میان سوالاتشون رو مطرح میکنن.و خیلی ها هم میان تجربشون به درد بقیه میخوره و چه بسا مسیر زندگیشون رو عوض کنه و یا تاثیر مهمی بذاره. مثلا خود من خیلی چیزهای مهم رو از همین تالارهای گفتگو یاد گرفتم که واقعا مهم بود. پس اگه خودت به اطمینان رسیدی که سرکاریه و جواب نمیدی خسیس نباش بذار بقیه راهماییش کنن یا اگه خواستن جوابشو ندن.

aminkhan2014
27-10-2014, 10:33
حسام خان،سوالاتون را که قبلا داشتید میشه جواب بدهین،مثل اینکه با سابقه قبل کدام یگان و شهر و امریه و.. میوفتین؟
؟
؟
؟

حسام2000
27-10-2014, 11:44
حسام خان،سوالاتون را که قبلا داشتید میشه جواب بدهین،مثل اینکه با سابقه قبل کدام یگان و شهر و امریه و.. میوفتین؟
؟
؟
؟

تا اونجا که من فهمیدم قاعده کلی تو این موارد وجود نداره الان زنگ بزنی نظام وظیفه میگه اگه ارتش بودی میفتی ارتش و باقی واحدها هم همینطور. ولی اگه جا نداشته باشن میفرستنت به باقی واحدها مثلا اگه ارتش بودی میفتی نیروی انتظامی و ...البته سال قبل میگفتن همون واحد اما ظاهرا عوض شده. تجربیات دوستان رو که با واسطه شنیدم خیلی ها دریایی ارتش بودن اعزام مجدد افتادن آموزشی 01 و نیروی زمینی. از خود مسئول نیروی انسانی یکی از نیروهای سه گانه ارتش هم که پرسیدم گفتش معلوم نیست همون نیروی بیفتی. جمع بندی من اینه که احتمال بالایی هست همون واحد قبلی یعنی ارتش سپاه یا ناجا بیفتی اما اینکه کدوم یک از نیروها معلوم نیست و در نتیجه ممکنه بعدش هر جایی برای آموزشی بیفتی که البته با توجه به اینکه اگه قبلا آموزشی رفته باشی دیگه لازم نیست دوباره بری خیلی فرقی نداره آموزشی کجا بیفتی. بعد از آموزشی هم اونجوری که دوستان میگن اکثرا میفتن شهر خودشون، حد اقل در مورد فوق لیسانس ها من خودم دو مورد دیدم که افتادن نزدیک ترین شهری که ارتش داره. البته با پارتی همه چیز قابل انجام دادنه.

PLAΨMID
27-10-2014, 12:02
دوست عزیز مطمئنی هتله؟
کجاش بهتره؟
من گروهبانما!!

شما رو کلا نگه میدارن مگر اینکه برگ مرخصی داشته باشید . خروج روزانه فقط مخصوص افسر هاست .
همه جاش خوبه به جز یگان پاسدار و دژبانی .
توجه : وقتی میگیم فلان جا هتله به این معنی نیست که واقعا هتله !!!
به این معنیه که نسبت به جاهایی که ناجور هستند و ممکن بوده اونجاها بیفتید خیلی بهتره . . . . به هر حال قوانین نظامی و خدمتی در تمام پادگان های کشور حاکم هست . ولی بعضی جاها راحت تره . مثلا آب و هوا ملایم تره یا فرماندهان ، انسان تر هستند و آزار و اذیت روحی و جسمی سرباز کمتره . . . .
اما دیگه نباید زیاد توقع داشت که مثلا پاتو بندازی روی پات و از منظره غروب لذت ببری !! و هر وقت دوست داشتی از پادگان بزنی بیرون !
کلا پادگان های نیرو زمینی ارتش در شهر اصفهان از امکانات خوبی برخوردار هستند . من خودم دوره کد توپخانه مراتو اصفهان بودم .

mohamad6990
27-10-2014, 13:15
منم دوره کد خوردم شیراز عملیات زرهی، کسی توصیه ای نداره؟ اسم زرهی روش یکم می ترسم راستش

یه سوال دیگه، اینکه می گن هر روز می تونیم بریم بیرون، می تونم موبایلمو تحویلشون بدم هر روز که می خوام برم بیرون بگیرم؟

خواص
27-10-2014, 13:42
سلام
من 5 شهریور برای خدمت درخواست دادم.
بعد از اتمام کارها دو تا برگه بهم دادن که پایین یکیشون نوشته:
توجه: زمان رسیدگی به درخواست شما دو ماه می باشد، در صورت عدم تعیین وضعیت از طرف سازمان بکارگیرنده در زمان مذکور غیبت اولیه منظور میگردد.
الان دقیقا دو ماه از اون موقع میگذره و توی سایتشون هم رفتم ولی مکان خدمت هنوز مشخص نشده.
یعنی الان من باید جایی اقدام کنم یا اونها؟
اگه منظور اونها هستن، چرا اگه اونها به موقع اقدام نکنند برا من غیبت ثبت میشه؟ :n03:

hamed29
27-10-2014, 16:12
دوره تکمیلی از امسال 2 قسمتی شده؛ مرحله اول (30 روز) رو گذروندم و برای مرحله دوم (توی گردان) اسم نوشتم
حالا برای مرحله دوم فرمانده گردان میگه باید برگه اعزام داشته باشی؛ کسی اطلاعی نداره این حرف درسته یا نه؟
گفتن اگه این دوره رو از دست بدی، سری بعد دیماه برگذار میشه

الان اگه از دانشگاه انصراف بدم و خودم رو معرفی کنم بعد کی ممکنه اعزام بشم؟ برج 10 یا 12 و ... یا ممکنه خیلی زودتر اعزام بخورم؟ مثلاً آذر!

ice_man_sh
27-10-2014, 16:55
یعنی شرط بهره مندی از کسری ایثارگری تاریخ اعزام هست ( که باید همین امسال اعزام بشیم )
و شرط 21 ماهه خدمت کردن اینه که نهایتاً تا 22 بهمن خودمون رو معرفی کنیم؟
درست فهمیدم؟ :n13:
ببخشید دیگه، دم صبحه دیگه مغز زیاد کشش نداره:n02:

دیگه چی میخواد؟ کار خاصی باید انجام بدیم؟
آشنا هم دارم؛ البته نمیخوام کارم به مشکل بخوره، میخوام اگه بهش رو انداختم کار راحت انجام بشه
بله درست برداشت کردین.

ببینید من خودم بالای 8 سال بسیج فعال + کارت تکمیلی+ عضو گردان+ آشناهای گردن کلف داشتم ولی نتونستم پذیرش سپاه بشم، چرا چون زمان من اومدن سیستم کردن و برای هر استان نسبت به رشته ظرفیت تعیین کردن (نمیدونم الان هست یا نه) و وقتی رشته من را از جای دیگه استان پذیرش زدن پارتی من هر چی تلاش کرد تا لغو کنه نشد تا من را جایگزین کنه.

امریه خاتم هم موافقت شده بود که من نرفتم.

و چه خوب که نه پذیرش گرفتم و نه خاتم رفتن ( به دلیل مشکلات محتمل بعدی) و در ناجا خدمت خیلی بهتری داشتم.

شما باید پارتی داشته باشین، تکمیلی مهم نیست باشه که آموزش نمیری ولی نباشه هم میتونی پذیرش بگیری.

البته برای فارغ التحصیلان دانشگاهی این همه سخت هست برای دیپلم و به پایین خیلی راحت تر میتونن پذیرش بگیرن.

یه سئوالی از سروران داشتم دوره تکمیلی بسیج سال 89 رفتم برای 93 قابل قبوله یا نه؟
اگه 45 روزه باشه قابل قبول هست، باز می تونید از لشگر عملیاتی استانتون بپرسین.

هیچ ترسی نداره.
دوره کد خیلی راحت تر از آموزش هست، بله معمولا هر روز شهری دارین، موبایل هم می تونید اطراف پادگان را بگردین معمولا دکه های روزنامه فروشی و.. در قبال مبلغی گوشی را نگه میدارن، البته باید بدونین که طرف اینکاره هست و به هر کسی اعتماد نکنین.

در ضمن توصیه ای که برای دوستانی که قصد بردن گوشی به داخل و یا امانت گذاشتن را دارن باید بگم سعی کنین حتما گوشی ساده باشه تا اگه گرفتن هم کمتر مشکل ساز بشه.

چون شما اگه با لباس هم بیرون باشین دژبان مرکز میتونه شما را بگیره و ببره.

دوره تکمیلی از امسال 2 قسمتی شده؛ مرحله اول (30 روز) رو گذروندم و برای مرحله دوم (توی گردان) اسم نوشتم
حالا برای مرحله دوم فرمانده گردان میگه باید برگه اعزام داشته باشی؛ کسی اطلاعی نداره این حرف درسته یا نه؟

الان اگه از دانشگاه انصراف بدم و خودم رو معرفی کنم بعد کی ممکنه اعزام بشم؟ برج 10 یا 12 و ... یا ممکنه خیلی زودتر اعزام بخورم؟ مثلاً آذر!
البته من از روال جدید خبر ندارم ولی دوره تکمیلی به منظور حذف آموزشی برگزار نمیشه، دوره آموزشی گردان های امام حسین چون آموزش نزدیک تری به سربازان دارن مورد قبول سپاه قرار میگیره در حالی که میبینید دوره آموزشی عاشورا و امام علی مورد قبول قرار نمیگیره چون اصلا آموزش و ماموریت متفاوتی دارن.

در نتیجه شاید کسی که خدمت را انجام داده و یا اصلا قرار نیست انجام بده در این دوره شرکت کنه تا عضو گردان بشه، بنابراین درخواست برگ سبز و... نیاز نیست.

123arash
27-10-2014, 17:31
سلام خدمت دوستان عزیز
من اعزامی اول شهریور بودم و اموزشیم تو 01 تموم شد.الان تو برگ امریه ام نوشته "فرماندهی پشتیبانی منطقه 1 ف اماد و پش-رسته اداری پرسنلی.--کرمانشاه
حال لطفا بفرمایید
1-ایا حقیقت داره بعد از اینکه رفتم این پادگان باز دوباره تقسیمم میکنن؟بهم گفتن باز تقسیم میشم.اخه چه وضعشه یه بار تقسیم شدم باز تقسیم بشم؟چون ساکن ایلامم به این خاطر کرمانشاه نزدیکترین مسیره
2-این قسمت که من تقسیم شدم چه جور جاییه؟راحته سخته چطوره؟
3-باید رو شلوار چه نواری با چه رنگی بزارم؟رو رسته و ارم های لباس چی بزارم؟
درنهایت باز اینکه ایا درسته باز دوباره تقسیم میشیم؟نگران این موردم.
سپاس

TATU_TATY
27-10-2014, 17:37

بله درست گفتند .
شما با مدرک دوره 30 روزه میتونی جذب سپاه بشی
مدرک رو به همراه برگه سبز ببر سپاه استان نیرو انسانی پذیرش میکنن .. بعدا که تعداد به حد نصاب قابل قبول رسید در حین خدمت یا قبلش اون 15 روز رو هم شما رو میگذرونید ان شاءالله

hamed29
27-10-2014, 17:50
البته من از روال جدید خبر ندارم ولی دوره تکمیلی به منظور حذف آموزشی برگزار نمیشه، دوره آموزشی گردان های امام حسین چون آموزش نزدیک تری به سربازان دارن مورد قبول سپاه قرار میگیره در حالی که میبینید دوره آموزشی عاشورا و امام علی مورد قبول قرار نمیگیره چون اصلا آموزش و ماموریت متفاوتی دارن.

در نتیجه شاید کسی که خدمت را انجام داده و یا اصلا قرار نیست انجام بده در این دوره شرکت کنه تا عضو گردان بشه، بنابراین درخواست برگ سبز و... نیاز نیست.

تشکر از پاسخ شما:n16:
من خودم گردان امام حسین هستم؛ فرمانده مون گفت 95 درصد احتمال داره بیفتید سپاه؛ حالا درسته یا نه نمیدونم.

مشمولین فوق دیپلم، اول ماه زوج اعزام هستن درسته؟ یعنی اعزام من 1 دی یا 1 اسفند هست (اگه امسال باشه)

لطفاً به این متن دقت کنید:

در قانون اصلاحي وظيفه عمومي (مصوبه سال 1390) ضوابط مربوط به دانشجويان انصرافي به اين نحو مي باشد كه : دانشجويان در طول تحصيل ( از ديپلم تا دكتري) براي يكبار مجاز به انصراف درسقف مجاز سنوات تحصيلي بوده و مي بايست حداكثر تا يكسال بعداز تاريخ انصراف در دانشگاه ، در مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها در مقطع جديد لحاظ نخواهد شد و همچنين مي توانند در مقاطع پايين تر نيز شروع به تحصيل نمايند.

به گزارش اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا، مشمولان شركت كننده در آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي مي بايست براي كسب اطلاع از ضوابط و شرايط پذيرش در دانشگاه ها به سايت سازمان وظيفه عمومي ناجا به نشاني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه نمايند و تنها به دفترچه راهنماي سازمان سنجش اكتفا نكنند.
براساس اين گزارش، در قانون اصلاحي وظيفه عمومي مصوب 1390 تغييراتي در ضوابط و نحوه ادامه تحصيل مشمولان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي صورت گرفته كه لازم است كليه مشمولان شركت كننده در آزمون سراسري و آزمون ورودي تحصيلات تكميلي ، از اين ضوابط اطلاع داشته باشند.
اين گزارش مي افزايد، اطلاعات دفترچه راهنماي آزمون سازمان سنجش در بخش مربوط به ضوابط خدمت وظيفه عمومي مطابق با قوانين سابق وظيفه عمومي بوده لذا براي كسب اطلاع از آخرين مقررات مربوط به وظيفه عمومي حتما به سايت سازمان وظيفه عمومي ناجا مراجعه نماييد تا براي پذيرش در دانشگاه و برخورداري از معافيت تحصيلي با مشكل مواجه نشويد.
به عنوان نمونه،در قانون اصلاحي وظيفه عمومي (مصوبه سال 1390) ضوابط مربوط به دانشجويان انصرافي به اين نحو مي باشد كه : دانشجويان در طول تحصيل ( از ديپلم تا دكتري) براي يكبار مجاز به انصراف در سقف مجاز سنوات تحصيلي بوده و مي بايست حداكثر تا يكسال بعداز تاريخ انصراف در دانشگاه ، در مقطع جديد شروع به تحصيل نمايند كه در اين صورت مدت تحصيل قبلي آنها در مقطع جديد لحاظ نخواهد شد و همچنين مي توانند در مقاطع پايين تر نيز شروع به تحصيل نمايند.
بعنوان مثال : اگر شخصي كه دانشجوي مقطع ليسانس (پيوسته)مي باشد در صورتيكه در سنوات مجاز از اين مقطع انصراف دهد و در مهلت يكساله بعداز انصراف ، در مقطع فوق ديپلم پذيرفته شود ، مي تواند از معافيت تحصيلي بهره مند شود ، همچنين مدت تحصيل قبلي وي در مقطع جديد لحاظ نخواهد شد.

لینک خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امروز رفتم معاونت نظام وظیفه استان، پرسیدم من سقف رو رد کردم، گفت باید از دانشگاه درخواست معافیت برای افزایش سنوات بیاری
حالا اگه انصراف بدم، از نظر خدمت مشکلی ایجاد میشه؟ اینجا تو سایت نظام وظیفه یه جوری نوشته آدم نگران میشه :n27:

pm1
27-10-2014, 18:05
و چه خوب که نه پذیرش گرفتم و نه خاتم رفتن ( به دلیل مشکلات محتمل بعدی) و در ناجا خدمت خیلی بهتری داشتم.

میشه بفرمایید خاتم چه مشکلی میداشت ؟ من تصمیم دارم تو سایتشون ثبت نام کنم و اگه استان های همجوار افتادم برم ....

farzad02
27-10-2014, 19:17
سلام دوستان
ما که خدمتمون تموم شد. داشتم دنبال کار میگشتم که دیدم یک مرکزی امریه میگیره...
اگر به دردتون خورد دعا کنید یک کار خوب پیدا کنم

پارك فناوري پرديس در راستاي استفاده بهينه از سرمايه‌های انساني متخصص، از بين دانش‌آموختگان مشمول خدمت وظيفه عمومي دانشگاه‌هاي معتبر در مقطع كارشناسي ارشد يا بالاتر بر اساس شرايط زير اقدام به جذب به صورت امريه مي‌نمايد.

شرايط عمومي:
•عدم سوء پيشينه كيفري؛
•دارا بودن فرصت زمانی 4 ماهه براي اعزام به خدمت وظيفه عمومي؛
•دارا بودن مدرك تحصيلي كارشناسي‌ارشد يا بالاتر در رشته‌هاي مورد نياز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A_%D8%AA%D8%AD%D8%B 5%D9%8A%D9%84%D9%8A_%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D9%8 6%D9%8A%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87 .pdf) ؛
•نداشتن غيبت و عدم گذراندن دوره آموزشي نظام وظيفه؛
•نداشتن كسر خدمت وظيفه عمومي؛
•قرار داشتن محل سكونت در تهران، پرديس، بومهن يا رودهن؛

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرصت‌های-استخدام

ice_man_sh
27-10-2014, 19:23
تشکر از پاسخ شما:n16:
من خودم گردان امام حسین هستم؛ فرمانده مون گفت 95 درصد احتمال داره بیفتید سپاه؛ حالا درسته یا نه نمیدونم.

مشمولین فوق دیپلم، اول ماه زوج اعزام هستن درسته؟ یعنی اعزام من 1 دی یا 1 اسفند هست (اگه امسال باشه)

نمیشه 95% را گفت، به هر حال بستگی داره.

بله اول ماه زوج اعزام میشن.

میشه بفرمایید خاتم چه مشکلی میداشت ؟ من تصمیم دارم تو سایتشون ثبت نام کنم و اگه استان های همجوار افتادم برم ....
خاتم را من اون زمان با اینکه تقریبا حل شده بود و مدارک را برای نهایی کردن خواستن ولی من به خاطر شرایطش نرفتم.

چون گفتن احتمال داره استان های همجوار و یا شهرستان هایی که پروژه هست بیوفتی و مرخصی هم باب میل من نبود، هر یک یا دو هفته یک روز.

با اینکه لباس شخصی و... بود از طرفی هم باید 24 ماه بدون کسر خدمت میکردم در حالی که من 8 ماه و ده روز کسر داشتم (بگذریم که دیر اومد و 7 ماه گرفتم)

در عوض در ناجا خیلی بهتر خدمت کردم.

---------
درسته اون زمان در تصمیمم دخیل نبود ولی به احتمال قوی در چند سال آینده برای ادامه تحصیل و کار برم خارج و ناجا خدمت کردن از اون لحاظ نیز برای من بهتر بود.

--------------------------
البته از این مزیت هم نباید گذشت که از نظر سابقه کار خیلی خوب میشه، یعنی با یک تیر دو نشان.

ebrahim27
27-10-2014, 19:55
سلام دوستان
من میخوام اسفند اعزام بشم.
الان برم پلیس +10 و درخواست بدم یا آخر آذر؟؟
اگه الان برم می تونم برای اسفند اقدام کنم یا ممکنه بگن دی برو؟
این رو قبلا پرسیده بودم ولی هنوز برام مبهمه.

pm1
27-10-2014, 20:42
نمیشه 95% را گفت، به هر حال بستگی داره.

بله اول ماه زوج اعزام میشن.

خاتم را من اون زمان با اینکه تقریبا حل شده بود و مدارک را برای نهایی کردن خواستن ولی من به خاطر شرایطش نرفتم.

چون گفتن احتمال داره استان های همجوار و یا شهرستان هایی که پروژه هست بیوفتی و مرخصی هم باب میل من نبود، هر یک یا دو هفته یک روز.

با اینکه لباس شخصی و... بود از طرفی هم باید 24 ماه بدون کسر خدمت میکردم در حالی که من 8 ماه و ده روز کسر داشتم (بگذریم که دیر اومد و 7 ماه گرفتم)

در عوض در ناجا خیلی بهتر خدمت کردم.

---------
درسته اون زمان در تصمیمم دخیل نبود ولی به احتمال قوی در چند سال آینده برای ادامه تحصیل و کار برم خارج و ناجا خدمت کردن از اون لحاظ نیز برای من بهتر بود.

--------------------------
البته از این مزیت هم نباید گذشت که از نظر سابقه کار خیلی خوب میشه، یعنی با یک تیر دو نشان.

ممنون . شما ثبت نام کرده بودید که بهتون این حرف رو زدند ؟ یعنی باهاتون تماس گرفتن ؟
چون من شنیدم قبل از ارسال مدارک و بعد ثبت نام تو سایت بهمون زنگ میزنن میگن که محل پروژه کجاست .
یعنی خاتم کار کردن در خارج رفتن مشکلی ایجاد میکنه ؟

ice_man_sh
27-10-2014, 21:36
ممنون . شما ثبت نام کرده بودید که بهتون این حرف رو زدند ؟ یعنی باهاتون تماس گرفتن ؟
چون من شنیدم قبل از ارسال مدارک و بعد ثبت نام تو سایت بهمون زنگ میزنن میگن که محل پروژه کجاست .
یعنی خاتم کار کردن در خارج رفتن مشکلی ایجاد میکنه ؟
من دفترچه ام را ارسال کرده بودم قبلا، اصلا من فاصله زیادی ننداختم حدود دو هفته بعد تسویه از دانشگاه ارسال کردم دفترچه ام را.

من رفته بودم شرکت.

چیزی که من اطلاع دارم شما بعد اینکه دفترچه ارسال میکنی و تاریخ اعزامت میاد خاتم در صورتی که (کمسیون و... داره) قبول کنه شما را پذیرش میکنه.

پروژه هم قطعی نیست جایی باشه، شاید پروژه در جایی تموم بشه و شما را بفرستن جای دیگه.

نه اینکه مانع بشه ولی برای بعضی کشورها و بعضی موقعیت ها مشکل ساز میشه، نه تنها خاتم بعضا سپاه هم مشکل ساز میشه.

سلام دوستان
من میخوام اسفند اعزام بشم.
الان برم پلیس +10 و درخواست بدم یا آخر آذر؟؟
اگه الان برم می تونم برای اسفند اقدام کنم یا ممکنه بگن دی برو؟
این رو قبلا پرسیده بودم ولی هنوز برام مبهمه.
دوست عزیز با توجه به افزایش مدت سربازی و فرصت برای غاییبین دیگه دقیق نمیشه گفت مثلا ظرفیت دی تا کی پر میشه، در نتیجه ما نمی تونیم بگیم کی برین احتمال داره آخر آذر برین و سال بعد اعزام بشین و 24 ماه خدمت کنید.

در نتیجه از آنجایی که عقل حکم میکنه امسال اعزام بشید در نتیجه باید در اسرع وقت رسال کنید، دی و اسفند هم دیگه مونده به شانس و ظرفیت.

mani6606
27-10-2014, 22:23
سلام خدمت دوستان عزیز
من اعزامی اول شهریور بودم و اموزشیم تو 01 تموم شد.الان تو برگ امریه ام نوشته "فرماندهی پشتیبانی منطقه 1 ف اماد و پش-رسته اداری پرسنلی.--کرمانشاه
حال لطفا بفرمایید
1-ایا حقیقت داره بعد از اینکه رفتم این پادگان باز دوباره تقسیمم میکنن؟بهم گفتن باز تقسیم میشم.اخه چه وضعشه یه بار تقسیم شدم باز تقسیم بشم؟چون ساکن ایلامم به این خاطر کرمانشاه نزدیکترین مسیره
سپاس
با درود به شما
شما در یکی از بهترین یگان های نیرو زمینی تقسیم شدید، پشتیبانی از بهترین و راحترین یگان ها بین یگان های نیرو زمینی من خودم در پشتیبانی منطقه ۵ خدمت کردم.
۱- بله. امریه شما مربوط به پشتیبانی منطقه ۱ است ، فرماندهی پشتیبانی منطقه ۱ تصمیم گیرنده هست که در داخل همان پادگان باشید یا به یگانهای تابعه پشتیبانی تخصیص داده شوید.
۲- رسته شما خیلی کلیه یعنی اگر به طور مثال رسته قضایی یا الکترونیک بودید به بخش های تخصصی مربوط می شد اما به طور کلی شما در بخش های اداری خواهید بود.
۳-ما در پشتیبانی منطقه ۵ نوار زرد می زدیم به غیر از دژبان ها که نوار قرمز داشتند ، رسته اداری مطمن نیستم فکر کنم با دسته پیاده یکی باشه (جون خودم رسته ام الکترونیک بود) درجه هم هرچی در امریه خورده . روز اول زیاد به ابن چیزها گیر نمیدن.
نگرانی شما را درک می کنم تا هنمینجا خیلی خوش شانس بودید که در یگان های رزمی و عملیاتی نیافتید پس به خدا امید داشته باشید.

__Jamaica__
27-10-2014, 22:46
سلام خدمت دوستان عزیز
حال لطفا بفرمایید
سپاس

رفیق تو ارتش جساراتاً به اماد و پش ها میگن اماد و پشم اینقدر جاهای خوبیِ
باند شلوار هم زرد بزنید ، سبز ها خیلی تو ذوق میزنه
لباس هاتون ارم و علائم نداره؟اگر دو جیبِ ببرید عوض کنید با 4 جیب ، بازو چپ الله میزنید (نزاجا) جیب بالا سمت راست سینه هم که ارم نزاجا ، رسته های اداری پرسنلی هم یه تیر کمان با شمشیر ضرب دری روی همِ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ارتباط با تقسیم هم دوستمون توضیح داد.

Gestapo
27-10-2014, 23:34
به ما گفتند همه ستوان میشند ولی ما همه گروهبان شدیم
تا جای که من میدونم دوره کدیا ستوان میشند
چون اونایی که دوره کد میخورند بعد تو یگان میشند افسر اموزشی.
که اونم با درجه گروهبانی نمیشه!

داداش به دوره کدم نمیشه اطمینان کرد
الان ما 2تا افسر آموزش داشتیم گروهبان بودن !

55312
28-10-2014, 00:37
شما رو کلا نگه میدارن مگر اینکه برگ مرخصی داشته باشید . خروج روزانه فقط مخصوص افسر هاست .
همه جاش خوبه به جز یگان پاسدار و دژبانی .
توجه : وقتی میگیم فلان جا هتله به این معنی نیست که واقعا هتله !!!
به این معنیه که نسبت به جاهایی که ناجور هستند و ممکن بوده اونجاها بیفتید خیلی بهتره . . . . به هر حال قوانین نظامی و خدمتی در تمام پادگان های کشور حاکم هست . ولی بعضی جاها راحت تره . مثلا آب و هوا ملایم تره یا فرماندهان ، انسان تر هستند و آزار و اذیت روحی و جسمی سرباز کمتره . . . .
اما دیگه نباید زیاد توقع داشت که مثلا پاتو بندازی روی پات و از منظره غروب لذت ببری !! و هر وقت دوست داشتی از پادگان بزنی بیرون !
کلا پادگان های نیرو زمینی ارتش در شهر اصفهان از امکانات خوبی برخوردار هستند . من خودم دوره کد توپخانه مراتو اصفهان بودم .

دوست عزیز منم میدونم اینقدر هتل نیست.
منظور از این که شما را کلا نگه میدارند یعنی شبم باید اونجا بخوابیم؟
یا میایم خونه؟ من خودم ساکن اضفهان هستم

osta_ali
28-10-2014, 02:44
سلام دوستان
من اعزامی 1 برج 8 بودم در پادگان خاتمی یزد ولی بعلت شلوغی زیاد پادگان حدود 1/3 پادگان رو که همه امریه داشتن امروز مرخص کردن و گفتن 10ام برید پادگان المهدی بابل(تو این 5 روز ما امریه دار ها هیچ کاری نکردیم فقط خوردیم و خوابیدیم حتی لباس رو هم رو اخری بهمون دادن.)

حالا چند تا سوال داشتم:
-این پادگان المهدی چطوره؟
-اینکه به ما گفتن 10 بریم اگه ما دیر تر بریم و خودمون رو معرفی کنیم (منظورم بعد از تاسوعا و عاشوراست اخه این دو روز تعطیل هست ما هم دو روز قبلش که تعطیل نیست رو یه جوری برا خودمون تعطیل کنیم)مشکلی پیش نمیاد؟اخه ما بندرعباسیم و فاصلمون تا اونجا خیلی زیاده حداقل یه چند روز بیشتر انجا بمونیم.
- ما که اعزامی 1/8 هستیم این 10 روز جز خدمتمون حساب میشه درسته؟
-راستی اگه کسی شماره پادگان رو داره بگه شاید تونستم با خودشون هماهنگ کنم.

mani6606
28-10-2014, 08:26
سلام دوستان
من اعزامی 1 برج 8 بودم در پادگان خاتمی یزد ولی بعلت شلوغی زیاد پادگان حدود 1/3 پادگان رو که همه امریه داشتن امروز مرخص کردن و گفتن 10ام برید پادگان المهدی بابل(تو این 5 روز ما امریه دار ها هیچ کاری نکردیم فقط خوردیم و خوابیدیم حتی لباس رو هم رو اخری بهمون دادن.)

حالا چند تا سوال داشتم:
-اینکه به ما گفتن 10 بریم اگه ما دیر تر بریم و خودمون رو معرفی کنیم (منظورم بعد از تاسوعا و عاشوراست اخه این دو روز تعطیل هست ما هم دو روز قبلش که تعطیل نیست رو یه جوری برا خودمون تعطیل کنیم)مشکلی پیش نمیاد؟اخه ما بندرعباسیم و فاصلمون تا اونجا خیلی زیاده حداقل یه چند روز بیشتر انجا بمونیم.
سعی کنید در تاریخ مقرر یعنی ۱۰ در انجا حضور داشته باشید ۲ یا ۳ روز دیرتر رفتن نهست و غیبت می خورید و ممکنه در پرونده شما اضافه خدمت بزنن ، این اضافه خدمت ها بد دردی در پایان خدمت.شما دیگه عملا سرباز به حساب میان و یکی از چیز های مهم در خدمت مسولیت پذیریه، در ضمن پادگان مدرسه نیست که زنگ بزنی با فرمانده ان هماهنگ کنی! اگر به دادن مرخصی باشه شما باید در پادگان حضور یابید و برگه مرخصی با مهر و امضا فرمانده یگان و مهر دژبانی را داشته باشید.این ۱۰ روز نیز جز خدمت شما خواهد بود.

123arash
28-10-2014, 08:41
با درود به شما
شما در یکی از بهترین یگان های نیرو زمینی تقسیم شدید، پشتیبانی از بهترین و راحترین یگان ها بین یگان های نیرو زمینی من خودم در پشتیبانی منطقه ۵ خدمت کردم.
۱- بله. امریه شما مربوط به پشتیبانی منطقه ۱ است ، فرماندهی پشتیبانی منطقه ۱ تصمیم گیرنده هست که در داخل همان پادگان باشید یا به یگانهای تابعه پشتیبانی تخصیص داده شوید.
۲- رسته شما خیلی کلیه یعنی اگر به طور مثال رسته قضایی یا الکترونیک بودید به بخش های تخصصی مربوط می شد اما به طور کلی شما در بخش های اداری خواهید بود.
۳-ما در پشتیبانی منطقه ۵ نوار زرد می زدیم به غیر از دژبان ها که نوار قرمز داشتند ، رسته اداری مطمن نیستم فکر کنم با دسته پیاده یکی باشه (جون خودم رسته ام الکترونیک بود) درجه هم هرچی در امریه خورده . روز اول زیاد به ابن چیزها گیر نمیدن.
نگرانی شما را درک می کنم تا هنمینجا خیلی خوش شانس بودید که در یگان های رزمی و عملیاتی نیافتید پس به خدا امید داشته باشید.
درود.
واقعا خوشحالم کردی دوست عزیز..پس این قسمت که افتادم راحته..اگر تقسیم میشم دوباره ایا میفتم شهر دیگه یا همون کرمانشاه تقسیم میشم؟به خاطر مسافتش میگم نزدیکه به شهرمون ایلام.
بعدش من درجم گروهبان یکمه ولی تو یگان اموزشی گفتن تا دو ماه با سردوشی باشید بعدش درجه بزنید الان من نمیدونم چیکار کنم.برم درجه ها رو بزنم؟نوار بغل شلوار رنگ سبز یا زرد بزنم مشکلی نیست؟گیر نمیدن؟
رشته خودم هم حقوقه..

123arash
28-10-2014, 08:49
رفیق تو ارتش جساراتاً به اماد و پش ها میگن اماد و پشم اینقدر جاهای خوبیِ
باند شلوار هم زرد بزنید ، سبز ها خیلی تو ذوق میزنه
لباس هاتون ارم و علائم نداره؟اگر دو جیبِ ببرید عوض کنید با 4 جیب ، بازو چپ الله میزنید (نزاجا) جیب بالا سمت راست سینه هم که ارم نزاجا ، رسته های اداری پرسنلی هم یه تیر کمان با شمشیر ضرب دری روی همِ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ارتباط با تقسیم هم دوستمون توضیح داد.
سپاس دوست عزیزم.
همه این موارد که گفتید داره فقط همین تیر کمان و شمشیر نداره اونم میبرم میزنم بهش.
1-ایا رو اورکت هم باید اتیکت و رسته و علایم بزنم؟
2-حقوق سربازی دیروز 80 تومن ریختن رو کارتم.این 80تا مال دو ماهه اموزشیه یا یک ماهش؟چون ماهی 40 تومن ظلمه..درجم گروهبان یک
3-این قسمت پشتیبانی رسته اداری افتادم راحته دیگه؟نسبت به اموزشی راحت تر میشم؟اموزشی حالمو گرفتن با رژه و نظافت و بیگاری کشیدن.
4-صبح ها ساعت چند بلند میشیم و ساعت چند تموم میشه؟ساعت 2 یا 4؟
5-چندبار نگهبانی میدم در طول هفته؟
شرمنده اگر سوالات زیاد بودن چون هیچ اطلاعاتی ندارم و میترسم اذیتم کنن

mohamad6990
28-10-2014, 09:02
من دوره کد خوردم عملیات زرهی شیراز، الان رسته من شده زرهی، بعد از آموزشی دوباره عوض می شه؟ آخه من ساکن تهران هستم و تک پسرم، اینجوری که من فهمیدم تهران اصلا زرهی نداره و نزدیک ترین زرهی قزوین هستش، یعنی کلا باید تهران افتادن رو بیخیال بشم؟

__Jamaica__
28-10-2014, 09:31
سپاس دوست عزیزم.
همه این موارد که گفتید داره فقط همین تیر کمان و شمشیر نداره اونم میبرم میزنم بهش.
1-ایا رو اورکت هم باید اتیکت و رسته و علایم بزنم؟
2-حقوق سربازی دیروز 80 تومن ریختن رو کارتم.این 80تا مال دو ماهه اموزشیه یا یک ماهش؟چون ماهی 40 تومن ظلمه..درجم گروهبان یک
3-این قسمت پشتیبانی رسته اداری افتادم راحته دیگه؟نسبت به اموزشی راحت تر میشم؟اموزشی حالمو گرفتن با رژه و نظافت و بیگاری کشیدن.
4-صبح ها ساعت چند بلند میشیم و ساعت چند تموم میشه؟ساعت 2 یا 4؟
5-چندبار نگهبانی میدم در طول هفته؟
شرمنده اگر سوالات زیاد بودن چون هیچ اطلاعاتی ندارم و میترسم اذیتم کنن

1.بله 100 %
2.کلاً حقوق امورشی کمِ ، چون درجه ندارید کم میزیرن ، اما ممکنه در ما های آینده معوقه هارو با هم بریزن براتون
3.نگاه کنید بزرگوار شما کادری نیستین که به نسبت رسته تقسیم بشید ، هر جا نفر لازم داشته باشن شما رو میذارن اونجا،اما خوبیش اینه که دیگه بشما فقط کار های تایپی میدن( اگر بلد باشید ) یا ارشد سرباز ها میشید.
شما توی یگان الان هیچکدوم اون کار ها و نظافت هارو انجام نمیدید،رژه هم با اون وسعت کار نمیکنید.
4.ساعت بیداری که همه جا 5 اما معمولاً تا 6 میخوابن اگر فرمانده گروهان دیر بیاد.ساعت اداری هم 2 ( اگر تا همون 2 هم بمونن )
5.این موضوع نگهبانی کاملاً رایطه مستقیمی داره با اینکه شما چند تا درجه دار یا حالا افسر دارید اونجا هرچی بیشتر باشید کمتر نگهبانی میدید
دشمنت شرمنده

من دوره کد خوردم عملیات زرهی شیراز، الان رسته من شده زرهی، بعد از آموزشی دوباره عوض می شه؟ آخه من ساکن تهران هستم و تک پسرم، اینجوری که من فهمیدم تهران اصلا زرهی نداره و نزدیک ترین زرهی قزوین هستش، یعنی کلا باید تهران افتادن رو بیخیال بشم؟

بزرگوار اولاً که توی تهران معاونت آموزش دایره زرم مقدماتی زرهی داره و در ثانی اصلاً روی رسته شما تقسیم نمیشی
بچه ها شما ها کادر نیستین که بخوان روی تخصصتون شغل خالی بشه بهتون بدن اصلاً نگران این داستانِ رسته نباشید.

من خودم رسته عملیات پیاده تکاور بودم،شغل اداری پرسنلی بهم دادن...

PLAΨMID
28-10-2014, 09:36
اگه کد خوردی آره . چاره ای نیست . بعد از دوره کد دیگه رسته عوض نمیشه ( البته با پارتی همه چیز ممکنه!) . . .

mani6606
28-10-2014, 12:06
درود.
واقعا خوشحالم کردی دوست عزیز..پس این قسمت که افتادم راحته..اگر تقسیم میشم دوباره ایا میفتم شهر دیگه یا همون کرمانشاه تقسیم میشم؟به خاطر مسافتش میگم نزدیکه به شهرمون ایلام.
بعدش من درجم گروهبان یکمه ولی تو یگان اموزشی گفتن تا دو ماه با سردوشی باشید بعدش درجه بزنید الان من نمیدونم چیکار کنم.برم درجه ها رو بزنم؟نوار بغل شلوار رنگ سبز یا زرد بزنم مشکلی نیست؟گیر نمیدن؟
رشته خودم هم حقوقه..
پشتیبانی از راحترین هاست پس خیالت راحت.
با توجه به اینکه شما تحصیل کرده هستید ، تجربه ای که من در ۱۹ ماه حضور در پشتیبانی داشتم اکثر بچه های تحصیل کرده در همان پادگان می مانند، در ضمن معمولا فاصله یگانهای زیر مجموعه ممکنه کم یا زیاد باشه و بسته به منطقه جغرافیای ان هاست. برای رنگ نوار روی شوار چون لباس شما استتار کویری است پس رنگ ان زرد است رنگ سبز هنگامی بود که لباس استتار جنگلی داشتیم که اون هم دیگه نمیدن رنگ قرمز هم دژبان هاست.روز اول چون شما تازه وارد پادگان شدید زیاد گیر نمیدن می توانید از شعبه وظیفه پادگان در این مورد و بخصوص درجه رو کی بزنید سوال کنید.
یک مورد هم اضافه کنم قبل از تقسیم شدن در پشتیبانی از شما درباره رشته تحصیلی و کارهای که می توانید انجام دهید سوال می شوید ( در پشتیبانی منطقه ۵ ابتدا بچه های تحصیل کرده به حضور ریس نیروی انسانی که سرهنگی بود میرن او از تک تک ان ها دریاره میزان تحصیلات و رشته ان ها می پرسه سپس بچه ها به همراه پرونده و اطلاعاتشون به حضور امیر میرن واون تصمیم میگیره ) اگر بتونید با توجه به رشته تحصیلتون در بخش شعبه قضایی بیافتید عالیه چون اکثر بچه ها که اونجا بودن یک اتاق داشتن بدون حضور کادری:n06:

Atash125
28-10-2014, 17:07
ادره بهداشت و درمان آج -تهران لویزان کسی نبود؟

اگه کسی هست یا کسی رو میشناسه که اونجاست لطفا بگه.

soheil021
28-10-2014, 18:35
ادره بهداشت و درمان آج -تهران لویزان کسی نبود؟

اگه کسی هست یا کسی رو میشناسه که اونجاست لطفا بگه.

دوست عزیز زیاد خوشحال نباش چون میرید اونجا و از لویزان برای کل کشور تقسیمتون میکنن برای بهداری ها و............

رفیق من رفت لویزان افتاد دو کوهه دکتر بودش

Behrang_sh
28-10-2014, 18:39
سلام دوستان

حالا چند تا سوال داشتم:

درود
دوستان جواب سوالاتونو به خوبی دادن، فقط یه مورد اونم اینه که برو کلاهتو تا اونجا که میتونی بنداز هوا ، چون پادگان المهدی به هتل ولیک معروفه! یکی از هتل های 50 ستاره سپاه! انقدر طبیعتش قشنگه که انگار داری وسط بهشت خدمت میکنی. اینم بگم زمان سردی داری میری پس با خودت لباس گرم ببر.

hhbhhb87
28-10-2014, 20:53
سلام دوستان

من یگان افتادم 281 زرهی کرمانشاه:n28: :n14:
یک بزرگوار در جمعمون هست که آدرس دقیق 281 رو به من بده. چجور جاییه؟

یک سوال دیگه هم دارم. من نتونستم از تک پسریم استفاده کنم. ممکنه که تک پسریمو اونجا قبول کنن بفرستنم شهرمون؟
آیا 3 ماه کسری بهم میخوره؟ مرخصی اونجا چجوریه؟ چون بیشتر از 600 کیلومتر فاصله دارم!
با تشکر

mohamad6990
28-10-2014, 21:32
سلام دوستان

یک سوال دیگه هم دارم. من نتونستم از تک پسریم استفاده کنم. ممکنه که تک پسریمو اونجا قبول کنن بفرستنم شهرمون؟
آیا 3 ماه کسری بهم میخوره؟ مرخصی اونجا چجوریه؟ چون بیشتر از 600 کیلومتر فاصله دارم!
با تشکر

مدارک تک پسریتو فرستادیو افتادی اونجا یا نفرستادی؟

bahari6687
28-10-2014, 22:06
سلام دوستان
من آموزشیم 1 ام آبان تموم شد و یگانم افتاد سنندج
پادگان سنندج چجور جاییه ؟
من که مدرکم لیسانسه شدم گروهبان یکم. الان برام برگه تردد می دن یا نه؟
رسته ام رایانه است. یعنی کارای کامپیوتری بهم میدن یا احتمالش هست که جاهای دیگه هم بیافتم مثل آموزش و ..؟
از راهنمایی هاتون ممنونم

loud
28-10-2014, 22:08
سلام خدمت دوستان
اعزامی 1/6 بودم که بعد اموزشی بدون دوره کد خوردن افتادم مرکز اموزش تکاور شهید سرلشگر ابوالفضل شبان نزاجا(پرندک)
لیسانس کامپیوتر که جدیدا ارتش به لیسانس هم گروهبانیکم میده
اگه کسی در مورد این پادگان اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه
روزبرگ هستم یا نه ؟ اگه بودم میصرفه برم بیام یا نه. کرجم.یا همچین اطلاعاتی
ممنون

bahari6687
28-10-2014, 22:08
سلام دوستان
رسته ام رایانه است. یعنی کارای کامپیوتری بهم میدن یا احتمالش هست که جاهای دیگه هم بیافتم مثل آموزش و ..؟
از راهنمایی هاتون ممنونم

__Jamaica__
28-10-2014, 23:00
سلام دوستان

با تشکر

نکه شما نتونستی از شرایط تک پسری استفاده کنی،شرایط شما ثبت نشده ترتیب اثر ندادن
شما دوباره باید مدارک شرایط داری و ارائه بدی توی یگان تا دوباره مراحلش طی بشه
3 ماه کسری هم برای منطقه عملیاتی درگیرِ اونجا امنِ الان

من جای شما بودم همین فردا یه آشنا پیدا میکردم میدادم نامه انتقالیمو بزنه،تازه این میشد مرحله اول
تیپ ها جون مستقل شدن فرمانده تیپ باید موافقت کنه که شما انتقال پیدا کنی

شما اگر الان انتقالتو از تهران بگیری دستی ببری 281 حداقل 2 ماه جلو میوفتی
نامه نگاری ها تو ارتش فاجعه است.

دوستان این ثبت شرایطُ براحتی ازش رد نشید.

سلام دوستان
از راهنمایی هاتون ممنونم

ل 28 ؟
برگ تردد به همه میدن اما کارت تردد هر پادگان قانون خودشو داره
هر احتمالی وجود داره توی تقسیم شدن ، بهترین کار هم همینه که شما رسته های رایانه رو بزنید و اون کسی که تقسیم میکنه توجهش جلب بشه بهش

__Jamaica__
28-10-2014, 23:00
سلام دوستان

با تشکر

من جای شما بودم همین فردا یه آشنا پیدا میکردم میدادم نامه انتقالیمو بزنه،تازه این میشد مرحله اول

سلام دوستان
از راهنمایی هاتون ممنونم

ل 28 ؟
برگ تردد به همه میدن بزرگوار کارت تردد که فرق مبکنه قوانین هر پادگان اما به همه افسر ها معمولا میدن
در ارتباط با تقسیم هم احتمالش هست هر جای پادکان تقسیم بشید.
اما بهترین کار اینه مه شما رسته های رایانه تونو بزنید او فردی که تقسیم میکنه ببینِ و شاید این مورد کمکی بکنه توی تقسیم.

4umbaz
28-10-2014, 23:10
تو ارتش پدر نظامی میتونه باعث نزدیک افتادن بشه؟

bahari6687
28-10-2014, 23:22
ل 28 ؟
برگ تردد به همه میدن بزرگوار کارت تردد که فرق مبکنه قوانین هر پادگان اما به همه افسر ها معمولا میدن
اما بهترین کار اینه مه شما رسته های رایانه تونو بزنید او فردی که تقسیم میکنه ببینِ و شاید این مورد کمکی بکنه توی تقسیم.

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی تون
بله تیپ 128 یا همان لشکر 28 افتادم. چجور جاییه؟
رسته و درجه مو امروز زدم.
الان که من گروهبان شدم یعنی کارت تردد پر؟

__Jamaica__
29-10-2014, 00:02
تو ارتش پدر نظامی میتونه باعث نزدیک افتادن بشه؟

بله ، یکی از بهترین نوع شرایط هاست.

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی تون
بله تیپ 128 یا همان لشکر 28 افتادم. چجور جاییه؟
رسته و درجه مو امروز زدم.
الان که من گروهبان شدم یعنی کارت تردد پر؟

من یکبار رفتم اونجا ، امیر اونجا یه زرمی داشت فامیلیشون :n02:
کلاً بارها گفتم پادگان های نزاجا که داخل شهر هستن جای بسیار خوبی اند 128 هم جزو همین دسته ان
در ارتباط با تردد راستش قانون اون پادگان نمیدونم.اما مطمئناً بهتون برگ میدن هروقت نگهبان نبودید برید.اونا از خداشونه یه شام نهار کمتر بدن
اگر حفا گیر نده میتونید خونه هم بگیرید توی سنندج راحت باشید.

Atash125
29-10-2014, 00:26
دوست عزیز زیاد خوشحال نباش چون میرید اونجا و از لویزان برای کل کشور تقسیمتون میکنن برای بهداری ها و............

رفیق من رفت لویزان افتاد دو کوهه دکتر بودش

میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی امکانش هست بیفتم شهر خودم بجنورد؟

4umbaz
29-10-2014, 01:55
خب الان اگه پدر نظامی باشه باید مدرکی دال بر این ببرم.؟؟ خودشون میدونن یا باید خودم برم بگم؟

NET DOCTOR
29-10-2014, 02:58
خب الان اگه پدر نظامی باشه باید مدرکی دال بر این ببرم.؟؟ خودشون میدونن یا باید خودم برم بگم؟

حین آموزشی و قبل از تقسیمات خودشون میگن که هر کس فلان مشکل روداره این مدرک یا مدارک رو بیاره

بعد اینا رو میفرستن مرکز و بعد تقسیمات میاد

شما بهترین آپشن و امتیاز یعنی پدر نظامی رو داری و حتما باید بیفتی شهرت

اگر مدارکی که گفتن رو دادی و احیانا نیفتادی شهرت هم ول کن نشی چون میتونی با پیگیری خودت رو منتقل کنی

اگرچه به احتمال خیلی زیاد مستقیما میفتی شهرت خودت

jokereblis
29-10-2014, 03:13
سلام دوستان
من يه سوال درباره كارت موقت معافيت داشتم ، اينكه ايا با اين معافيت موقت پاسپورت هم ميدن ؟

Milad4171
29-10-2014, 09:51
سلام دوستان
من يه سوال درباره كارت موقت معافيت داشتم ، اينكه ايا با اين معافيت موقت پاسپورت هم ميدن ؟

کارت موقت دیگه نمیدن ! یه برگه ی ترخیص میدن از خدمت. و با اون برگه هم هیچ کاری نمیشه کرد فقط واسه اینه که نشون بده شما سربازیت تموم شده!
البته کارت پایان خدمت رو الان زود میارن. کمتر از یک ماه به دستتون میرسه!

farzad02
29-10-2014, 12:16
کارت موقت دیگه نمیدن ! یه برگه ی ترخیص میدن از خدمت. و با اون برگه هم هیچ کاری نمیشه کرد فقط واسه اینه که نشون بده شما سربازیت تموم شده!
البته کارت پایان خدمت رو الان زود میارن. کمتر از یک ماه به دستتون میرسه!
البته خیلی هم نباید روش حساب کرد. من 1/7 خدمتم تموم شد. الان یکماه و یکهفته شده ولی هنوز نرسیده دستم. برای هفته بعد احتمالا نیاز جدی بهش دارم ولی بعید میدونم بیاد

hhbhhb87
29-10-2014, 13:33
سلام مجدد

من هنوز پاسخی نگرفتم که این تیپ 281 کجاست
اما مدارک تک پسریمو نفرستادم و بدون تک پسری افتادم کرمانشاه
حتی 2 ماه کسری هم نداره اونجا؟

hhbhhb87
29-10-2014, 13:39
آخه هیچ راهی به ذهنم

NET DOCTOR
29-10-2014, 13:43
البته خیلی هم نباید روش حساب کرد. من 1/7 خدمتم تموم شد. الان یکماه و یکهفته شده ولی هنوز نرسیده دستم. برای هفته بعد احتمالا نیاز جدی بهش دارم ولی بعید میدونم بیاد

برای شهرستان ها سر 50 روز میرسه معمولا

لااقل فعلا اینطوره با اطلاعاتی که من از چند نفر که اخیرا ترخیص شدن دارم

ramin martinez
29-10-2014, 13:44
سلام
کسی اطلاعی از تیپ 392 زرهی خوزستان دشت آزادگان داره هیچ چیزی تو اینترنت در موردش نیست با درجه گروهبانی با رسته کامپیوتر افتادم اونجا ساکن کرج هم هستم:n28: در کل فکر کنم بدبدخت شدم
کسی میدونه چطور باید برم اونجا؟
مرخصی هاش چطوره؟
چقدر کسری برای این منطقه میدن؟

کسی از اینجا خبری نداره؟

hhbhhb87
29-10-2014, 13:46

ل 28 ؟

آخه هیچ راهی به ذهنم نمیرسه
آشنا هم ندارم
توی این گروه کسی نیست به من کسی رو معرفی کنه؟ جدا کارم خیلی گیره. به خاطر خانواده ام هم که شده باید بیفتم شهرمون

loud
29-10-2014, 15:09
سلام خدمت دوستان
اعزامی 1/6 بودم که بعد اموزشی بدون دوره کد خوردن افتادم مرکز اموزش تکاور شهید سرلشگر ابوالفضل شبان نزاجا(پرندک)
ممنون

PLAΨMID
29-10-2014, 15:11
کسی از اینجا خبری نداره؟
من 11 ماه اونجا خدمت کردم .گردان 318 توپخانه بودم . . . . نمیخوام ناراحتت کنم . بد جاییه ولی بد تر از اونجا هم هست !!! فرمانده تیپ آدم مزخرف و بیرحمه ولی جانشینش از خودش بد تره . بهش میگفتن سرهنگ قذافی !!!
اگه تونستی همون اول کار یه جوری خودتو توی ستاد جا کن( رکن 1 بهترینه) .
واسه رفتن به اونجا تشریف میبری اهواز . ترمینال اینور شهره و حمیدیه اونور شهر . پس تاکسی میگیری بهش میگی میخوای بری "سه راه خرمشهر" . اونجا تاکسی های حمیدیه هستند . میری حمیدیه (20 کیلومتر). پیاده که شدی همونجا سوار تاکسی پادگان میشی و میری پادگان(5 کیلومتر) .
کسری توی دوره ای که ما بودیم 1 ماه بود .
مرخصی افتضاحه اونجا . باید دم فرمانده و کادری ها رو ببینی . قانونیش 3 ماه خدمت 12 روز مرخصی( معمولا تا 20 روز میشه گرفت با تشویقی ها) . ولی اگه با کادری ها چپ بیفتی ( مثل من که 5 ماه نرفتم مرخصی!) اذیتت میکنن .
توصیه جدی می کنم بهت : دم کادری ها رو ببین .
موفق باشی .

__Jamaica__
29-10-2014, 15:41
آخه هیچ راهی به ذهنم نمیرسه
آشنا هم ندارم
توی این گروه کسی نیست به من کسی رو معرفی کنه؟ جدا کارم خیلی گیره. به خاطر خانواده ام هم که شده باید بیفتم شهرمون

رفیق خداییش نمیخوام ناراحتت کنم اما هیچ راهی نداره شما باید بری از 281 اقدام کنی دوباره برای شرایط داری
تیپ هم حداقل شما رو 6 ماه رها نمیکنه
پاشو برو ستاد نیرو اونجا مدارکتو نشون بده شاید یکی برات کاری انحام بده نشین دست رو دست نذار

سلام خدمت دوستان
ممنون

یکی از دوستان همینجا مرآتکاور بودن میان راهنمایی میکنن حتماً
در ارتباط روز برگ من خودم پرندک که بودم برای کسایی که ماشین دارن بله میارزه
اما برای کسایی که وسیله ندارن صبح ها اومدن واقعاً سخت میشه

Pouria_061
29-10-2014, 15:47
دیروز برگ اعزام رو از پلیس +10 گرفتم... 1/12 رفتنی شدیم :n28: حالا کجا بیوفتم خدا میدونه...ان شاء الله که جای خوبی باشه... :n28:

law maker
29-10-2014, 17:05
سلام
من دوره ی آموزشیم تموم شد. برای سربازی افتادم پرندک. فوق لیسانس حقوق هستم و توی برگه ی امریه درجه ام رو زده ستوان دوم و رسته اداری.
سوالم اینه که کسی که رسته ی اداری هست، کارش توی پادگان چیه معمولا؟ وقتی شنبه رفتم اونجا، امکانش هست که من رو در بخش قضایی به کار بگیرند(با توجه به اینکه فوق لیسانس حقوق هستم)
سوال بعدی اینه که پرندک 5شنبه ها تعطیله؟
خواهش می کنم زودتر جواب بدید...
سپاسگزارم

soroosh2002
29-10-2014, 17:16
سلام، من شرایط "پدر فوتی" رو دارم، تو شهر خودم میفتم یا استان خودم؟

__Jamaica__
29-10-2014, 17:46
سلام
من دوره ی آموزشیم تموم شد. برای سربازی افتادم پرندک. فوق لیسانس حقوق هستم و توی برگه ی امریه درجه ام رو زده ستوان دوم و رسته اداری.
سوالم اینه که کسی که رسته ی اداری هست، کارش توی پادگان چیه معمولا؟ وقتی شنبه رفتم اونجا، امکانش هست که من رو در بخش قضایی به کار بگیرند(با توجه به اینکه فوق لیسانس حقوق هستم)
سوال بعدی اینه که پرندک 5شنبه ها تعطیله؟
خواهش می کنم زودتر جواب بدید...
سپاسگزارم

کجای پرندک؟
پرندک 3-4 تا پادگان داره

سلام، من شرایط "پدر فوتی" رو دارم، تو شهر خودم میفتم یا استان خودم؟

روحشون شاد.
معمولاً میوفتن نفرات شهر خودشون اما احتمال اینکه توی استان هم باشه تقسیم وحود داره

law maker
29-10-2014, 19:26
کجای پرندک؟
پرندک 3-4 تا پادگان داره

نیروی زمینی ارتش

ebrahim27
29-10-2014, 19:49
دیروز برگ اعزام رو از پلیس +10 گرفتم... 1/12 رفتنی شدیم :n28: حالا کجا بیوفتم خدا میدونه...ان شاء الله که جای خوبی باشه... :n28:
سلام
خودتون درخواست برای 1/12 دادید یا اینکه 1/10 پرشده بود؟

__Jamaica__
29-10-2014, 22:14
نیروی زمینی ارتش

بزرگوار پرندک یه گردان کروه 33 ازش باقی مونده
عملیان روانی
مرآتکاور
مرآ 02
لشکر 23 که خودش 2 تا تیپِ
حالا همه اینا مال نیروی زمینیِِ همه هم توی پرندکِ ، امریه که واسه شما خورده ببین کدام یکی از اینا داخلش نوشته شده

NET DOCTOR
29-10-2014, 22:22

ایشالله که جای خوبی بیفتی

هوا سرده خصوصا اگه جای بدی بیفتی اما لااقل خوبیش اینه که تعطیلی عید حسابی میدن بهتون و به همین خاطر بهش میگن دوران طلایی آموزشی

cotgnx
29-10-2014, 22:43

ایشالا که جای خوبی بیوفتی، ما که 8/1 داریم میریم بچه ها صبح ها از سرما پاره میشن!!

soheil021
29-10-2014, 23:06
سلام خدمت دوستان
ممنون

کثیف ترین بی نظم ترین مزخرف ترین پادگان نزاجا افتادی بهت تسلیت میگم

گروهبان ها رو بد ازش اش خوری میکشن کارت تردد هم ندارید فقط ستوان ها کارت تردد دارن
شما دفترچه ای هستید
دوماه اول فقط 5 شنبه و جمعه در صورتی که نگهبان نباشی میتونی بری خونه چون گروهبان هستی

خودتو برای یک سرمای تپل اماده کن

لای کوه ها هستش

استخون هات میترکه

من امروز دوره کدم تموم شد

خدارو شکر یگان با درجه ستوانی افتادم 01

تقسیماتش هم مزخرف بودش من شرایط دار بودم همه لب مرز

Doctor Splinter
30-10-2014, 00:32
کسی از وضعیت گروه 33 توپخانه اطلاع داره ما رو هم مطلع کنه!

sasan.69
30-10-2014, 00:39
ایشالا که جای خوبی بیوفتی، ما که 8/1 داریم میریم بچه ها صبح ها از سرما پاره میشن!!

وای به حال من که دی اعزامم:n28:

cotgnx
30-10-2014, 00:47
وای به حال من که دی اعزامم:n28:

به ما هنوز لباس گرم هم ندادن پدرمون درومد! مخصوصا روز اول! اصلا با رژه رفتن و فعالیت هم گرم نمیشه!! میری حتما لباس گرم ببر از زیر بپوش. هم شلوار و هم پلور از زیر بپوش.

برا ما سرمای 2-3 ساعت اول صبح واقعا اذیت می کنه! مخصوصا تو اون سرما هم نگه می دارن که دهن آدم سرویس بشه! اوناییکه 02 بودن روز دوشنبه میفهمن چی میگم!!!

دی بری اگه برف بیاد پارو میدن باید پارو هم بکشین کل محوطه رو.

G U L D A N
30-10-2014, 00:53
یادش نخیر دی ماه 91 اعزامم بود . آمورشی افتاده بودم مشکین شهر . چقدر برف پارو کردیم . الان یک ماهی می شه خدمتم تموم شده . پیشنهاد می کنم حتما کسری بگیرید ( اگه ممکنه ) بعد برید خدمت . حتما هم بردی چون قدر خونه و زندگی رو می فهمید . دوستانی که می رن جاهای سرد سیر حتما لباس گرم ببرن که اون چیزایی که تو پادگان می دن مفت نمی ارزه . اصلا گرم نمی کنه . پلیور . شلوار پشمی و جوراب پشمی . کلا یادش نخیر . . . . هی :دی :n30:

sasan.69
30-10-2014, 01:03
به ما هنوز لباس گرم هم ندادن پدرمون درومد! مخصوصا روز اول! اصلا با رژه رفتن و فعالیت هم گرم نمیشه!! میری حتما لباس گرم ببر از زیر بپوش. هم شلوار و هم پلور از زیر بپوش.

برا ما سرمای 2-3 ساعت اول صبح واقعا اذیت می کنه! مخصوصا تو اون سرما هم نگه می دارن که دهن آدم سرویس بشه! اوناییکه 02 بودن روز دوشنبه میفهمن چی میگم!!!

دی بری اگه برف بیاد پارو میدن باید پارو هم بکشین کل محوطه رو.

داداش الان پشیمونی این ماه رفتی؟ همه میگن دی نررووو اما خب زودتر میرم که تکلیفم مشخص شه!

55312
30-10-2014, 01:25
سلام دوستان
من با درجه گروهبان یکی افتادم تیپ 55 توپخانه اصفهان با رسته اداری پرسنلی کد 72110 (امور اداری) ساکن اصفهان هم هستم.
کسی میدونه روز برگ یا با کارت تردد میزارند بیام خونه؟ چه ساعتی؟ 2 یا 5؟
گروهبان ها هفته ای چند بار نگهبانند؟
من که رستم اداریه حتما میوفتم اداری؟ اگه نه کجاش بیوفتم بهتره؟

دوستان ببخشید سوالات زیاده
دمتون گرم.

9306915
30-10-2014, 01:31
لیسانس دیگه ستوان سومی هم نمیدن از شانس ما؟ بعضی ها میگفتن با لیسانس گروهبان یکمی بهشون دادن چرا استوار نشدند؟

20012
30-10-2014, 01:36
سلام بچه ها
من متولد 1369/10/26 هستم.دیپلم دارم.
مثه اینکه از فروردین 94 قراره 24 ماه بشه خدمت سربازی و تا 22 بهمن 93 هرکسی خودش رو معرفی کنه اضافه خدمتشم بخشیده میشه.
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
--------------------------------------------------------------------
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم اضافه خدمتم بخشیده میشه یا نه؟
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم مدت خدمتم 21 ماه هست یا نه؟

با توجه به 24 ماه شدن خدمت و بخشش اضافه خدمت تا 22 بهمن اگه من الان دفترچه پست کنم تقریبا کی اعزام میشم؟

ice_man_sh
30-10-2014, 02:30
داداش الان پشیمونی این ماه رفتی؟ همه میگن دی نررووو اما خب زودتر میرم که تکلیفم مشخص شه!
من تو خود تبریز آموزشیم بود چنان سرمایی کشیدم (علی الخصوص در اردو که تو عمرم نکشیده بودم، ولی همین سرمای آموزش و 3-4 بار سرما خوردن در آموزش باعث شد بقیه خدمت و حتی بقیه زندگی دیگه در مقابل سرما مقاومت بره بالا.

تازه این دوستمون که بیگلری (مشکین شهر) در دامنه های سبلان بوده که واویلا...

دی دوره خوبیه برین.

لیسانس دیگه ستوان سومی هم نمیدن از شانس ما؟ بعضی ها میگفتن با لیسانس گروهبان یکمی بهشون دادن چرا استوار نشدند؟
ارتش گروهبانی میده، در ارتش استوار وظیفه نداشتیم و نداریم.

سلام بچه ها
من متولد 1369/10/26 هستم.دیپلم دارم.
مثه اینکه از فروردین 94 قراره 24 ماه بشه خدمت سربازی و تا 22 بهمن 93 هرکسی خودش رو معرفی کنه اضافه خدمتشم بخشیده میشه.
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
--------------------------------------------------------------------
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم اضافه خدمتم بخشیده میشه یا نه؟
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم مدت خدمتم 21 ماه هست یا نه؟

با توجه به 24 ماه شدن خدمت و بخشش اضافه خدمت تا 22 بهمن اگه من الان دفترچه پست کنم تقریبا کی اعزام میشم؟

بله

بله

هر ماهی احتمال اعزام دارین چون دیپلم 18 هر ماه اعزام داریم احتمالا اگه الان بفرستین بهمن و اسفند اعزام بشین، به هر حال اگه تا 22 بهمن ارسال کنید و حتی 94 هم اعزام بشین باز 21 ماه خدمت میکنید. (فقط مختص مشمولین غایب)

sasan.69
30-10-2014, 04:03
جناب ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میفرمایید دی دوره ی خوبیه..فقط در همین بالا بردن آستانه مقاومت و تحمل خلاصه میشه یا شامل موارد دیگه هم هست :(

امير موسر
30-10-2014, 08:50

همچین بد هم نیست ، می خوری به تعطیلات عید ، مرخصی هاتون هم بیشتر میشه .

pm1
30-10-2014, 09:20
سلام
دوستان ۱/۱۰ پر شده ؟ از کی ؟ کسی اطلاع داره ؟

soheil021
30-10-2014, 10:44

کسانی که کد نخورن میشن گروهبان کسانی که دوره کد بخورن میشن ستوان

این قانون توی ارتش تصویب شد از اول مهر 93

soheil021
30-10-2014, 10:46
کسی از وضعیت گروه 33 توپخانه اطلاع داره ما رو هم مطلع کنه!

جمع کرده رفته سنندج این اخرین وضعیتش هست

behnam_roli
30-10-2014, 12:49
سلام

من امروز دفترچه ام رو ارسال کردم بعد از این که طرف تایید کرد بهو گفت تو غیبت داری و 90 روز اضافه خوردی که این غیبت رو اوایل تحصیل برامون زده بودند چون دانشگاه یادش رفته بود اسامی ما رو برای نظام وظیفه ارسال کنه و من فکر کردم غیبتم دیگه پاک شده
الان ظرف توجیه غیبت برام ارسال کرد تا شاید کارم ردیف بشه
حالا به نظرتون کارم ردیف میشه به این راحتی؟ البته طرف گفت این غیبتت خود به خود پاک میشه به خاطر عفو رهبری ولی 90 روز اضافه خدمت بی دلیل یکم زور داره

behnam_roli
30-10-2014, 12:51

بله فکر کنم دیگه پر شده باشه چون منم امروز دفترچه فرستادم و افتادم برای 1/12

mohamad6990
30-10-2014, 13:07
کسی که کد بخوره رسته ی زرهی، فقط خاش و اهواز و شیراز و قزوین می افته؟
احتمال نداره که بعد از کد رسته عوض بشه؟
من تک پسر هستم، کد خوردم زرهی شیراز، تهران نمیفتم؟

law maker
30-10-2014, 14:28
بزرگوار پرندک یه گردان کروه 33 ازش باقی مونده
عملیان روانی
مرآتکاور
مرآ 02
لشکر 23 که خودش 2 تا تیپِ
حالا همه اینا مال نیروی زمینیِِ همه هم توی پرندکِ ، امریه که واسه شما خورده ببین کدام یکی از اینا داخلش نوشته شده
اینطوری نوشته :
تیپ 123 مستقل تکاور آج
درجه ستوان دوم
رسته اداری پرسنلی
میخوام بدونم آیا اینجا پنجشنبه ها تعطیل هست؟ ما که ستوان دوم هستیم و رسته اداری، تا چه ساعتی می مونیم؟وآیا کارت تردد داریم؟
دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند لطف کنند یه توضیحی بدند که خدمت در این پادگان برای یک شخص 31ساله با درجه ستوان دومی و رسته اداری چطور خواهد بود؟ (فرض رو بر این بذارید که رابطه ی این شخص با فرمانده ای که باهاش سر و کار داره هم بد نباشه)

obalit88
30-10-2014, 14:31
سلام

من امروز دفترچه ام رو ارسال کردم بعد از این که طرف تایید کرد بهو گفت تو غیبت داری و 90 روز اضافه خوردی که این غیبت رو اوایل تحصیل برامون زده بودند چون دانشگاه یادش رفته بود اسامی ما رو برای نظام وظیفه ارسال کنه و من فکر کردم غیبتم دیگه پاک شده
حالا به نظرتون کارم ردیف میشه به این راحتی؟ البته طرف گفت این غیبتت خود به خود پاک میشه به خاطر عفو رهبری ولی 90 روز اضافه خدمت بی دلیل یکم زور داره

برای منم مشابه همین مشکل پیش اومده بود با این تفاوت که دانشگاه بعدا هم برای ارسال اسامی اقدام نکرده بود و من رسما ۱.۵ سال غیبت داشتم ولی بعد از اینکه متوجه شدم از دانشگاه نامه نامه مربوطه رو تحویل پلیس+۱۰ دادم و اونجا وارد سیستم کردند و غیبتم پاک شد!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

__Jamaica__
30-10-2014, 14:39
اینطوری نوشته :
تیپ 123 مستقل تکاور آج
درجه ستوان دوم
رسته اداری پرسنلی
میخوام بدونم آیا اینجا پنجشنبه ها تعطیل هست؟ ما که ستوان دوم هستیم و رسته اداری، تا چه ساعتی می مونیم؟وآیا کارت تردد داریم؟
دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند لطف کنند یه توضیحی بدند که خدمت در این پادگان برای یک شخص 31ساله با درجه ستوان دومی و رسته اداری چطور خواهد بود؟ (فرض رو بر این بذارید که رابطه ی این شخص با فرمانده ای که باهاش سر و کار داره هم بد نباشه)

جای واقعا فاجعه ای‌‌ِ البته نه برای ستوان ۲ ها
شما کارت تردد دارید هر روز میتونید برید شاید ماهی یدونه نگهبانی هم بدین.

شما الان تیپ ۱ هستین
تیپ یک هم اعزام نیرو داره به سمت شهر های مرزی کرمانشاه تا ماه پیش حتی میدم امیر جمشیدی فرمانده تیپ خودشم کرمانشاه بود.

کلا اگر شما توی خود لشکر باشید فقط توی ستادش خدمت میکنید بسیار راحت
پنجشنبه هام تعطیلِ

کسی که کد بخوره رسته ی زرهی، فقط خاش و اهواز و شیراز و قزوین می افته؟
احتمال نداره که بعد از کد رسته عوض بشه؟
من تک پسر هستم، کد خوردم زرهی شیراز، تهران نمیفتم؟

چه حرفیِ ؟
کی همچین حرفی زده؟
نگرانی شما قابل درکِ اما اصلا اینجوری نیست که شما دوره کد زرهی دیدن حتماً تیپ های زرهی تقسیم میشید.
من خودم رسته هام پیاده بود دوره کد توی لشکر 23 بودم تقسیم شدم همون خاشی که شما میگید 288 زرهی !!
اصلا ربطی نداره
طرح تقسیم کاملاً به شیوه رندومِ

20012
30-10-2014, 15:06
هر ماهی احتمال اعزام دارین چون دیپلم 18 هر ماه اعزام داریم احتمالا اگه الان بفرستین بهمن و اسفند اعزام بشین، به هر حال اگه تا 22 بهمن ارسال کنید و حتی 94 هم اعزام بشین باز 21 ماه خدمت میکنید. (فقط مختص مشمولین غایب)
ممنون از راهنماییت داداش
فقط 100 درصد مطمئنی اگه تا 22 تیر پست کنم 94 هم اعزام بشم بازم 21 ماه هست؟
یهو اضافه نشه...آخه چند روز پیش از یکی پرسیدم گفت مهم تاریخه اعزامه.
خیالم راحت باشه؟

law maker
30-10-2014, 15:26
جای واقعا فاجعه ای‌‌ِ البته نه برای ستوان ۲ ها
شما کارت تردد دارید هر روز میتونید برید شاید ماهی یدونه نگهبانی هم بدین.

شما الان تیپ ۱ هستین
تیپ یک هم اعزام نیرو داره به سمت شهر های مرزی کرمانشاه تا ماه پیش حتی میدم امیر جمشیدی فرمانده تیپ خودشم کرمانشاه بود.

کلا اگر شما توی خود لشکر باشید فقط توی ستادش خدمت میکنید بسیار راحت
پنجشنبه هام تعطیلِ

رفیق دمت گرم با اینهمه اطلاعاتت:)
پس تعطیلی 5شنبه ها توی این پادگان قطعی هست؟ آخه این برام خیلی اهمیت داره!
قراره شنبه صبح برم خودم رو معرفی کنم. با نوجه به تجربه ای که داری، راهنماییم کن که چیکار کنم؟ توی کدوم بخش برم بهتره؟ با توجه به اینکه در زمینه ی حقوق تخصص دارم آیا میتونم ازشون بخوام که من رو به بخش قضایی منتقل کنند؟

SaMaN P30WORLD
30-10-2014, 16:58
رفیق دمت گرم با اینهمه اطلاعاتت:)
پس تعطیلی 5شنبه ها توی این پادگان قطعی هست؟ آخه این برام خیلی اهمیت داره!
قراره شنبه صبح برم خودم رو معرفی کنم. با نوجه به تجربه ای که داری، راهنماییم کن که چیکار کنم؟ توی کدوم بخش برم بهتره؟ با توجه به اینکه در زمینه ی حقوق تخصص دارم آیا میتونم ازشون بخوام که من رو به بخش قضایی منتقل کنند؟

تیپ 123 رفته بودن کرمانشاه که تازه برگشتن ...

تیپ 223 از 123 بهتر بود که شما افتادین تیپ 123 که اونم باز مشکل خاصی نیست ...

فقط شما تمام تلاشتو بکن که بیفتی قرارگاه که اگ اونجا بیفتی قطعا میفرستنت شعبه قضایی .... اونجا هم ک بهشته واسه خودش ...

SaMaN P30WORLD
30-10-2014, 17:00
ممنون از راهنماییت داداش
خیالم راحت باشه؟

داداش تاریخ اعزام مهمه ... سعی کن اینور سال بری خدمت چون اگه اونور بیفته باید 24 ماه خدمت کنی

ice_man_sh
30-10-2014, 17:25
جناب ice_man_sh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میفرمایید دی دوره ی خوبیه..فقط در همین بالا بردن آستانه مقاومت و تحمل خلاصه میشه یا شامل موارد دیگه هم هست :(
به نسبت سرد بودن هوا معمولا آموزش هم کمی راحت تر از دوره های تابستان میشه، این را علی الخصوص من برای آموزشگاه خودمون با چشمم دیدم.

من خودم در کمترین زمان دفترچه فرستادم و تاریخی که اعزام زدن هم رفتم، الان هم شما تاریختون مشخص هست نیازی نیست که به فکر تاخیر و... باشین.

سلام

موردی نداره اگه حل نشد برین نظام وظیفه استان حل میشه.

ممنون از راهنماییت داداش
خیالم راحت باشه؟
فکر کنم واضح نوشته بودم.

اونطور که در خبر ها اعلام شده برای مشمولین غایب باید تا 22 بهمن ثبت بشه تا بتونن عفو بخورن و در صورتی که 94 هم اعزام بشن 21 ماه خدمت کنن، این فقط برای مشمولین غایب هست، کسی که غیبت نداره و عادی سال 93 دفترچه ارسال میکنه و 94 اعزام میشه 24 ماه خدمت میکنه.

بخشش اضافه خدمت مشمولان غايب
به مناسبت عيد غير خم اضافه خدمت سه تا شش ماهه مشموليني که در حال خدمت هستند و يا تا بيست و دوم بهمن ماه 93 خود را معرفي مي کنند بطور کامل بخشيده شده است که ملاک محاسبه اين بخشش اضافه خدمت تاريخ ثبت درخواست اعزام به خدمت مشمولان تا تاريخ بيست و دوم بهمن ماه 93 مي باشد.
بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتي و دفترچه اي است که بعلت عدم معرفي به موقع از سوي وظيفه عمومي اعمال مي شود .
لازم به ذکر است ، بخشش غيبت هاي حين خدمت برابر مقررات آئين نامه انضباطي است و در اختيار فرماندهان سازمان مربوطه است.
بعداز اين مهلت اعلام شده ،بامشمولان غايب و کساني که اين افراد را بکارگيري مي کننددر چهارچوب قانون برخورد جدي صورت می گيرد ، بطوري که بکارگيرندگان سربازان غايب به ازاي هر سرباز، هزينه سالانه يک سرباز و به ازاي بکارگيري دو سرباز و بيشتر بايد هزينه سالانه سه سرباز را پرداخت نمايند وبا مشمولان غايب نيز برخورد قانوني ازجمله دستگيري و ....خواهد شد.

بهمن آخرین مهلت برای خودمعرفی مشمولان و بهره‌مندی از بخشش اضافه خدمت و تسهیلات کسرخدمت

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره بخشش غیبت و اضافه خدمت سربازان نیز اظهار کرد: یک فرصت به سربازان غایب دادیم که اگر تا 22 بهمن امسال خودشان را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند علاوه بر اینکه به موجب غیبت اضافه خدمت‌های سه یا شش ماهه را تحمل نخواهند کرد، به دلیل غیبتشان نیز به مرجع قضایی نیز معرفی نمی‌شوند و در ضمن چون تا پیش از سال 94 تکلیف سربازی خود را مشخص کرده‌اند طول مدت خدمتشان 21 ماه خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر مشمولی تا پیش از موعد مقرر برای رفتن به سربازی اقدام کند اما تاریخ اعزامش به سال آینده یا زمانی دیگر موکول شود نیز گفت: اقدام کردن برای سربازی یعنی آماده اعزام باشد. ممکن است به سبب تعداد زیاد متقاضی سازمان وظیفه عمومی که مسئولیت اعزام سربازان را بر عهده دارد تصمیم بگیرد مدت اعزام این افراد را به تاخیر بیندازد لذا برای این افراد نیز مطابق قانون 93 تصمیم گیری خواهد شد. به عنوان مثال اگر سرباز غایبی تا پیش از 22 بهمن امسال برای رفتن به سربازی اقدام کند، در صورتی که سازمان وظیفه عمومی تصمیم بگیرد وی در تاریخی پس از 22 بهمن به سربازی اعزام شود در این صورت تمامی تسهیلات در نظر گرفته شده برایش لحاظ خواهد شد.

اینها مطالبی هست که در این مورد در اخبار اعلام شده ولی توصیه خود من اینه که وقت را تلف نکنین و هر چه زودتر اعزام بشین تا زودتر هم تموم کنید.

Mehdi_Teh021
30-10-2014, 18:10
سلام دوبااااره
امروز 8 آبان 93 از پادگان مرخصی گرفتم ، بر خلاف چیزایی که گفته میشد هیچ چیزی از طرف ارتش به سربازای بیچاره داده نشد و همرو از جیب خودمون خریدیم حتی واکس پوتین رو :|
این 8 روز خیلی زود گذشت و کلی لذت بردیم با رفقا کاشکی آدم همیشه سرباز بود ، از الان ناراحتم واسه موقعی که میخواد تموم بشه
ایول به همه بچه های 02 پرندک :n16:

cotgnx
30-10-2014, 18:42
سلام دوبااااره
امروز 8 آبان 93 از پادگان مرخصی گرفتم ، بر خلاف چیزایی که گفته میشد هیچ چیزی از طرف ارتش به سربازای بیچاره داده نشد و همرو از جیب خودمون خریدیم حتی واکس پوتین رو :|
این 8 روز خیلی زود گذشت و کلی لذت بردیم با رفقا کاشکی آدم همیشه سرباز بود ، از الان ناراحتم واسه موقعی که میخواد تموم بشه

البته مرخصی رو دادن، ما نگرفتیم:n02:

8 روز کجا بود!! از دوشنبه تا چهارشنبه ظهر میشه 2.5 روز همش اونجا بودیم. مثل اینکه سخت گذشته :n18:

soheil021
30-10-2014, 19:17
سلام دوبااااره

یه دو هفته دیگه سرمای پرندک استخون هاتو ترکوند بعد حالتو میپرسم

عجله نکن

شب درازه

ما هم اولش از این فکرا میکردیم

تازه اگر خوش شانس باشی نیوفتی سومار که بخوان بهت جیره خشک بدن خودت بپزی بخوری

Saleh
30-10-2014, 19:31
سلام دوستان
بعد از دو ماه دوره کد امروز امریه ها رو دادن
متاسفانه یا خوشبختانه افتادم تیپ 35 تکاور کرمانشاه (جیران بلاغ)
دوستان کسی اینجا خدمت کرده؟

ممنون

hassanshaikhi
30-10-2014, 19:41
سلام. کسی که شرایط دار باشه ولی توی آموزشی مدارک رو ارائه نده و بعد اتمام آموزشی اگه جای خوبی نیوفته مثل لب مرز، میتونه با ارائه مدارک انتقالی بگیره و استان خودش بیوفته؟

Mehdi_Teh021
30-10-2014, 20:08
یه دو هفته دیگه سرمای پرندک استخون هاتو ترکوند بعد حالتو میپرسم

عجله نکن

شب درازه

ما هم اولش از این فکرا میکردیم

تازه اگر خوش شانس باشی نیوفتی سومار که بخوان بهت جیره خشک بدن خودت بپزی بخوری
همه همینو میگن ، ولی سربازی مث آب خوردنه همین الانشم سوز پرندک وحشتناکه ولی همه اینا کنار دوستان بودن تو خدمت همرو قابل تحمل میکنه ، تا الان کوچیک ترین بی احترامی رو ندیدیم و کمترین بیگاری رو کشیدیم ، از این به بعدشم همینطوره :n09:
آشنا مم جور شده بعد آموزشی میوفتم پادگان جی کنار خونمون که این از همه بیشتر آدم رو دلگرم میکنه :n06:

55312
30-10-2014, 20:21
سلام دوستان
من با درجه گروهبان یکی افتادم تیپ 55 توپخانه اصفهان با رسته اداری پرسنلی کد 72110 (امور اداری) ساکن اصفهان هم هستم.

دمتون گرم.

Mohammad King
30-10-2014, 21:09
سلام دوستان

ممنون

ای بابا

صالح کجا افتادی این کجاست دیگه ؟؟؟

درجه چی بهت دادن؟؟؟

بچه کجا بودی صالح؟؟؟

law maker
30-10-2014, 22:20
تیپ 123 رفته بودن کرمانشاه که تازه برگشتن ...

تیپ 223 از 123 بهتر بود که شما افتادین تیپ 123 که اونم باز مشکل خاصی نیست ...

فقط شما تمام تلاشتو بکن که بیفتی قرارگاه که اگ اونجا بیفتی قطعا میفرستنت شعبه قضایی .... اونجا هم ک بهشته واسه خودش ...
ممنون که به سوالاتم پاسخ میدین:)
این قرارگاه توی خود پادگان هست؟
برای منتقل شدن به قرارگاه نیاز به پارتی هست؟ اگر پارتی نداشته باشم میشه به روش خودم با فرمانده صحبت کنم تا من رو منتقل کنه به قرارگاه؟

PLAΨMID
30-10-2014, 22:39
سلام دوستان

دمتون گرم.

قبلا هم گفتم بهت داداش . جای خوبی افتادی . حداقلش اینه که صاحاب داره و هرکی به هرکی نیست . کارت تردد مخصوص ستوان هاست . اگه لیسانس باشی شاید بهت روزبرگ بدن( شاید) دوره ما همه گروهبان ها باید توی پادگان میموندن . پس خیلی برای خروج از پادگان دلتو خوش نکن .
افتادی توی پادگانی که کلا از اول تا آخرش توپخانه ست . برای توپخانه هم دوره کد مخصوص وجود داره ( مراتو - دروازه شیراز) . پس به احتمال زیاد میفتی اداری چون نیروهای توپخانه رو از دوره کدی ها میگیرن( به جز سرباز صفر ها) . . .
احتمالا توی یکی از آتشبار ها میفتی ، بعد مامور میزنن واست برای اداری . حتی اگه اینطور هم نشد خودتو ناراحت نکن . یکی از بهترین جاهای نیرو زمینی افتادی .
در مورد نگهبانی هم ناراحت نباش . اگه اداری بیفتی احتمالا هفته ای یکبار میشی نگهبان ( که اصلا چیزی نیست!).
موفق باشی .

SaMaN P30WORLD
30-10-2014, 23:53
ممنون که به سوالاتم پاسخ میدین:)
این قرارگاه توی خود پادگان هست؟
برای منتقل شدن به قرارگاه نیاز به پارتی هست؟ اگر پارتی نداشته باشم میشه به روش خودم با فرمانده صحبت کنم تا من رو منتقل کنه به قرارگاه؟

ببینید چون لشکر رزمی هست چندتا گردان پیاده داره ک اونجا فاجعه هست و چندتا گروهان مستقل مثل جنگ نوین و قرارگاه و مهندسی و .... ...

قرارگاه افتادن همینکه بگید رشتتون حقوقه و کارهای کامپیوتری انجام میدین کفایت میکنه .... البته اینم عرض کنم که فرمانده تیپ خودش شخصا بچه های لیسانس به بالا رو تقسیم میکنه یعنی همرو جمع میکنن تو ی سالن و تک تک با فرمانده تیپ صحبت میکنید و ایشون نظر میدن ک کجا باشید .... بعد از اینکه قرارگاه افتادین بین بازرسی و شعبه قضایی با نظر فرمانده قرارگاه یکجا مشغول بکار میشین

soheil021
31-10-2014, 00:47
همه همینو میگن ، ولی سربازی مث آب خوردنه همین الانشم سوز پرندک وحشتناکه ولی همه اینا کنار دوستان بودن تو خدمت همرو قابل تحمل میکنه ، تا الان کوچیک ترین بی احترامی رو ندیدیم و کمترین بیگاری رو کشیدیم ، از این به بعدشم همینطوره :n09:
آشنا مم جور شده بعد آموزشی میوفتم پادگان جی کنار خونمون که این از همه بیشتر آدم رو دلگرم میکنه :n06:

منم هفته اول کلم باد داشت

در مورد پادگان جی باید بهت بگم که سخت در اشتباه هستی

اگر پارتید پوردستان باشه فقط میتونی پادگان جی خدمت کنی در غیر این صورت 1 هزارم درصد هم روش حساب باز نکن

من تو کل 01 ندیدم کسی بیوفته پادگان جی در صورتی که همه پارتی داشتن و میخواستن اونجا بیوفتن

تو دوره کد هم همینطور

کلا ادم شادی هستی بزار متد بره بالا حالتو میپرسم عجله نکن

هنوز تو نمیدونی سرمای پرندک چیه دو هفته دیگه میفهمی این سرما نیستش این بازی با باد هستش

گفتم که عجله نکن

soheil021
31-10-2014, 00:55
سلام دوستان

ممنون

تاریخ معرفیت کی هستش داداش؟

55312
31-10-2014, 01:40
قبلا هم گفتم بهت داداش . جای خوبی افتادی . حداقلش اینه که صاحاب داره و هرکی به هرکی نیست . کارت تردد مخصوص ستوان هاست . اگه لیسانس باشی شاید بهت روزبرگ بدن( شاید) دوره ما همه گروهبان ها باید توی پادگان میموندن . پس خیلی برای خروج از پادگان دلتو خوش نکن .
افتادی توی پادگانی که کلا از اول تا آخرش توپخانه ست . برای توپخانه هم دوره کد مخصوص وجود داره ( مراتو - دروازه شیراز) . پس به احتمال زیاد میفتی اداری چون نیروهای توپخانه رو از دوره کدی ها میگیرن( به جز سرباز صفر ها) . . .
احتمالا توی یکی از آتشبار ها میفتی ، بعد مامور میزنن واست برای اداری . حتی اگه اینطور هم نشد خودتو ناراحت نکن . یکی از بهترین جاهای نیرو زمینی افتادی .
در مورد نگهبانی هم ناراحت نباش . اگه اداری بیفتی احتمالا هفته ای یکبار میشی نگهبان ( که اصلا چیزی نیست!).
موفق باشی .
دمت گرم دوست عزیز

javadbaki
31-10-2014, 10:43
دوست عزیز من دوره کد توپخانه( شهید صیاد شیرازی رسته عملیات زمین به هوا با کد 15200) بودم (پدافند هوایی شاهین شهر) و دورمون دیروز تمام شد و تک پسرم و اهل شهر یزد به نظرت چند درصد احتمال داره بییفتم توپخانه 55 اصفهان؟(یک سرهنگ مسیول نیروی انسانی 55 نام من را فرستاده ستاد نیروی زمینی تهران و درخواست نیرو داده وگفته بهم 90 درصد کارت حله و فقط دعا کن ستاد نیروی زمینی گیج بازی در نیاوره)

جناب 55312 آموزشی کجا بودی؟/شرایط داشتی که افتادی توپخانه 55؟

123arash
31-10-2014, 11:21
سلام
فردا باید خودمو به فرماندهی پشتیبانی منطقه 1 ف اماد و پش نزاجا کرمانشاه معرفی کنم.رسته اداری.
1-با لباس شخصی برم تو پادگان یا باید از همین شهر خودمون لباسارو بپوشم و برم اونجا؟
2-پنجشنبه ها تعطیله؟اگر تعطیل باشه میتونم چهارشنبه بیام خونه تا شنبه؟
3-وضعیت مرخصیهاش چطوره؟
ممنونم.

mani6606
31-10-2014, 11:45
سلام
فردا باید خودمو به فرماندهی پشتیبانی منطقه 1 ف اماد و پش نزاجا کرمانشاه معرفی کنم.رسته اداری.
1-با لباس شخصی برم تو پادگان یا باید از همین شهر خودمون لباسارو بپوشم و برم اونجا؟
2-پنجشنبه ها تعطیله؟اگر تعطیل باشه میتونم چهارشنبه بیام خونه تا شنبه؟
3-وضعیت مرخصیهاش چطوره؟
ممنونم.
با لباس نظامی اگر می توانید ارام و علایم نیز بزنید اگر هم نداشت مشکلی نیست روز اول زیاد گبر نمیدن.
در برخی از پادگان ها در شهرستان ها تعطیل می باشد در تهران که اکثرا پادگان های ارتش تعطیله.
وضیعت مرخصی ابتدا به درجه نطامی شما و سپس به نگهبانی شما مربوطه ، افسرهادر اکثر پادگان ها کارت تردد دارند و گروهبان ها و سرباز های عادی دفترچه مرخصی ، نگهبانی هم به تعداد گروهبان ها و افسرها متفاوته هر چه تعداد بیشتر باشه تعداد نگهبانی ها کم میشه .افسرها چون کارت تردد دارند بنابراین برای تردد مشکلی ندارند و اخر هفته با فرض تعطیل بودن پنجشنبه راحتر میتونن استفاده کنند اما دفترچه با توجه نظر فرمانده شما متفاوته چون مهر و امضا ان باید پای برگ دفترچه باشه.اما با توجه به اینکه شما در پش م ۱ هستید فکر کنم برای مرخصی زیاد گیر نباشند.

Mohammad King
31-10-2014, 12:23
شنیدم درجه ها رو کم کردن؟

الان فوق دیپلم و لیسانس چی میگیرن؟

__Jamaica__
31-10-2014, 12:27
شنیدم درجه ها رو کم کردن؟

الان فوق دیپلم و لیسانس چی میگیرن؟

لیسانس بدون دوره کد ، فوق دیپلم = گروهبانیک
لیسانس با دوره کد = ستوانسوم

hassanshaikhi
31-10-2014, 12:48
لیسانس بدون دوره کد ، فوق دیپلم = گروهبانیک
لیسانس با دوره کد = ستوانسوم
فوق دیپلم با دوره کد چه درجه ای میگره؟

__Jamaica__
31-10-2014, 13:11
فوق دیپلم با دوره کد چه درجه ای میگره؟

فوق دیپلم با دوره کد اگر نهست اینا نداشته باشید همون گروهبانیک
نهست داشته باشید گروهبان دو ، سه ، جوخه هم شدن !! فوق دیپلم ها غیر اینکه استرس تقسیمو دارن استرس درجه کم شدنشونم میکشن.

hamed29
31-10-2014, 14:32
یادش نخیر دی ماه 91 اعزامم بود . آمورشی افتاده بودم مشکین شهر . چقدر برف پارو کردیم . الان یک ماهی می شه خدمتم تموم شده . پیشنهاد می کنم حتما کسری بگیرید ( اگه ممکنه ) بعد برید خدمت . حتما هم بردی چون قدر خونه و زندگی رو می فهمید . دوستانی که می رن جاهای سرد سیر حتما لباس گرم ببرن که اون چیزایی که تو پادگان می دن مفت نمی ارزه . اصلا گرم نمی کنه . پلیور . شلوار پشمی و جوراب پشمی . کلا یادش نخیر . . . . هی :دی :n30:

1 ) اگه قبل از مشخص شدن وضعیت کسر خدمت اعزام بشیم، مشکلی پیش میاد مگه؟!

2 ) اگه پرونده بسیج توی حوزه استحفاظی :n02: یه گردان باشه (بسیج محلات و مساجد) و دوره تکمیلی (کارت سبز) رو توی یه گردان دیگه بگذرونیم، موقع اقدام برای کسری بسیج و کفایت آموزش مشکلی پیش میاد؟
هر 2 جزء گردان های امام حسین هستن

TRIPLE M
31-10-2014, 15:23
سلام دوستان دیروز برگه معرفی به محل آموزش برام اومد و زده سپاه احمد بن موسی (ع) نیروی دریایی سپاه اعزام 19/8 لطفا هر کسی اطلاعات یا توصیه هایی در مورد اینجا داره راهنمایی کنه بعد از پایان آموزش با توجه به اینکه من تک فرزند ذکور هستم و استان مازندران زندگی میکنم کجا میرم یگان با تشکر فراوان

Pouria_061
31-10-2014, 22:55
سلام

نه متاسفانه پر شده بود 1/10
میخواستم پذیرش بگیرم ولی با این وضع دیگه نمیتونم :(

Pouria_061
31-10-2014, 22:59
ایشالله که جای خوبی بیفتی

هوا سرده خصوصا اگه جای بدی بیفتی اما لااقل خوبیش اینه که تعطیلی عید حسابی میدن بهتون و به همین خاطر بهش میگن دوران طلایی آموزشی

مرسی ، امیدوارم از این به بعد دیگه همه چی خوب پیش بره...

Pouria_061
31-10-2014, 23:02

ما اهوازی ها جای سرد بیوفتیم خوشحال میشیم مخصوصاً اگه بارونی و برفی باشه :n02:

Pouria_061
31-10-2014, 23:05

اون روزی که منو انداختن 1/12 از طرف پرسیدم گفت تا همین چهارشنبه گذشته 1/10 بودن ... شانس منه :/