PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165

soheil021
15-10-2014, 23:14
وام نمیتونید بگیرید
امکانش هست اگه کارتون به هر دلیل به کلنتری افتاد ازتون کارت بخوان که دردسره اگه نداشته باشین همونجا دفترچتون رو پست میکنن
یبارم تو قم جلوی حرم همینجوری یهویی جلوی منو گرفتن و ازم کارت پایان خدمت خواستن که خدا رو شکر دانشجو بودم
ولی خب چند نفر هم از اشنایان میشناسم که هنوز سربازی نرفتن حدودا 35 سالشه وداره کار ازاد میکنه و مشکلی هم براش پیش نیامده هنوز

داداش گلم شما اگر بخواید راننده تاکسی بشید کارنامه تاکسی نمیتونی بگیری پایان خدمت میخواد

شما اگر جواز کسب بخواید بگیرید بازم نمیتونی برای کار ازاد

گواهینامه نمیتونید بگیرید

جدیدا قراره باز سند زدن رو محدودیتشو برگردونن + وام و دسته چک

بهترین راه رفتن به خدمت هستش الان که 21 ماهه تا 24 ماه نشده برای ما 4 ماهش گذشت موند 17 ماه دیگه

4umbaz
15-10-2014, 23:25
خدمت تو ارتش پدافند چجوریاست.؟
میشه خونه اومد یا باید بیسچاری پادگان بود..

میشه از ارتش ب نیرو انتظامی انتقالی بگیری ک بیفتی شهر خودت؟
Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk 2

mehrdad2012m
15-10-2014, 23:31

سلام
کدوم پدافند افتادید؟؟؟سمنان؟؟؟؟؟

4umbaz
15-10-2014, 23:32
سلام
کدوم پدافند افتادید؟؟؟سمنان؟؟؟؟؟
سلام
همدان افتادم
لیسانس دارم نمیدونم چرا مالک اشتر اراک نیفتادم..رفیقا دانشگام اونجا افتادن

akpa
15-10-2014, 23:35
داداش گلم شما اگر بخواید راننده تاکسی بشید کارنامه تاکسی نمیتونی بگیری پایان خدمت میخواد

شما اگر جواز کسب بخواید بگیرید بازم نمیتونی برای کار ازاد

گواهینامه نمیتونید بگیرید

جدیدا قراره باز سند زدن رو محدودیتشو برگردونن + وام و دسته چک

بهترین راه رفتن به خدمت هستش الان که 21 ماهه تا 24 ماه نشده برای ما 4 ماهش گذشت موند 17 ماه دیگه

کسی که نمیخاد بره فکر اینا رو میکنه مثلا جواز یا کارنامه به اسم برادر یا اشنا
گواهینامه هم برای گرفتنشو کافیه معافیت تحصیلی داشته باشی برای تمدیدش نیازی به هیچی نداری من خودم تمدید کردم
در کل من خودم هم تصیه نمیکنم که نرید چون اگه شر بشه عواقبش زیاده حتی اگه عواقبی نداشته باشه فکر کنید یدفعه وسط زندگی تو 30 سالگی با زن و بچه مجبور شی بری سربازی خیلی ستمه

akpa
15-10-2014, 23:37
کسی سوال منو پاسخ نداد دوستان مالک اشتر چوریه؟ من لیسانسم و معاف از رزم احتمال داره جای خیلی دور برای خدمت بیافتم موقع تقسیم؟ بچه اراکم

mehrdad2012m
15-10-2014, 23:41
سلام
همدان افتادم

خب خداروشکرکه سمنان نیفتادی!
واقعا نیروهوایی رو میخواید ول کنید برید ناجا؟
بنظر من نکنیداین کارو!

mehrdad2012m
15-10-2014, 23:45
سلام
همدان افتادم

بنظر من نکنیداین کارو!

Doctor Splinter
15-10-2014, 23:50
پدافند خدمت بسیار سنگینی داره،من پدافند نبودم ولی شاهد بودم که بنده خداها چه سختی هایی می کشیدن تو خدمت!
اصلا یه وضی!

4umbaz
15-10-2014, 23:52
بنظر من نکنیداین کارو!

واسه من مهمه ساعتش...خودم دانشجو شهر دیگه بودم...
دیگه متنفرم از اینجور زندگی کردن .تو خابگاه ..حالا دو ماه اموزشی رو میشه تحمل کرد..دوس دارم ساعتش تا ظهر باشه ...

mehrdad2012m
16-10-2014, 00:12
کسی سوال منو پاسخ نداد دوستان مالک اشتر چوریه؟ من لیسانسم و معاف از رزم احتمال داره جای خیلی دور برای خدمت بیافتم موقع تقسیم؟ بچه اراکم

سلام
من شنیدم بهش میگن هتل مالک!و بهترین مرکز اموزشی ناجا هست!
همینکه شهرخودتونید کلی ارزش داره
احتمال زیادم استان خودتون باشید بعدش نهایت!ولی باز معلوم نیست تا روز تقسیم!

mehrdad2012m
16-10-2014, 00:16
دیگه متنفرم از اینجور زندگی کردن .تو خابگاه ..حالا دو ماه اموزشی رو میشه تحمل کرد..دوس دارم ساعتش تا ظهر باشه ...

والا توخدمت اگه شرایط خاص و پارتی ندارید،نباید دنبال چیزیکه دوسدارید باشید!
فقط باید دعاکنید وشانس داشته باشید!

ahwazp30
16-10-2014, 00:48
من داشتم پست هارو می خوندم به پست شما خوردم. من خودم الان سربازم و در حال گذروندن این دوره هستم.در مورد تلف شدن وقت گرانبها باید بگم این در مورد همه هست و همه یه جورایی 2 سال از عمرشون به فنا میره ولی چاره ای نمی بینند و میرن سربازی.باید باهاش کنار اومد این در مورد همه هست و نه فقط شما.در مورد محدودیت در پیدا کردن کار دولتی که اصلابا کارت پایان خدمتم پیدا کردنش جز محالاته مگه پارتی داشته باشی ولی در مورد خروج از کشور بله و به نظرم این محدودیت کمی نیست.درضمن خود شما در مورد قوانینی که هر روز درمیارن گفتید با این وضعی که پیش اومده و سرباز کم شده از کجا معلوم برای مشمولین غایب هم قوانینی درنیارن.شاید الان کاری نداشته باشن ولی بعدا برات دردسر میشه که حداقلش اینه اضافه بخوری.والا اینجوری که اینا میرن جلو بعید نیست غایبین رو جز فراری حساب بیارن و اون موقع سروکارت با دادگاه و اینجور جاهاست و چه بسا بیشتر از 2 3 سال از عمرت به فنا بره.پس عاقلانه تصمیم بگیر.ببخشید اگر حرفم تند بود فقط خواستم عواقب کارو بگم و احساس می کنم حرفتون از روی منطق نیست.حرف آخرم اینکه این سربازی مثل دندون پوسیده می مونه که باید بکشیش هرچه دیرتر بکشیش عذابش بیشتر باهات می مونه

والا همین الانشم 6 ماه غیبت دارم که جز بخشوده ها نیستم .30 ماهه هستم:n09:

نمیدونم چند سالته داداش اما بعدا پشیمون میشی...این دغدغه برای هم نسلان ما هست..این لعنتی رو تموم کنه تموم راه ها برامون باز میشه...این همه عمرمونو هیچ و پوچ تلف کردیم اینم روش!!!

30 سالمه داداش .والا خسته شدم از بس بهش فکر کردم.این دوماهه که فارغ التحصیل شدم صبح تا شب فکر وذکرم شده این کوفتی شب هم که کابوسش رو میبینم:n09:

گواهینامه هم برای گرفتنشو کافیه معافیت تحصیلی داشته باشی برای تمدیدش نیازی به هیچی نداری من خودم تمدید کردم
در کل من خودم هم تصیه نمیکنم که نرید چون اگه شر بشه عواقبش زیاده حتی اگه عواقبی نداشته باشه فکر کنید یدفعه وسط زندگی تو 30 سالگی با زن و بچه مجبور شی بری سربازی خیلی ستمه

البته بیمه نشدن خود و زن و بچه رو هم باید بهش اضافه کرد. پس دیگه میمونه همون سرباز معلم .لااقل کسی دیگه بهت دستور نمیده و هر وقت خواستی میتونی با عشقت حضوری صحبت کنی:n10:

sasan.69
16-10-2014, 01:16
30 سالمه داداش .والا خسته شدم از بس بهش فکر کردم.این دوماهه که فارغ التحصیل شدم صبح تا شب فکر وذکرم شده این کوفتی شب هم که کابوسش رو میبینم:n09:

داداش من شما که 30سال صبر کردی 120سالم روش:n02: حالا شوخی به کناررررر شما که تحصیل کرده ای دیگه مشکلی نیس ازدواج هم کنی دیگه حسابی بهت خوش میگذره و مزایا داری!

ice_man_sh
16-10-2014, 01:35
تک پسر بودن هم جزو شرایط خاصه؟؟
شرایط برای خدمت در شهر نیست.
معمولا در پساه و در ارتش در صورت وجود شهر خودتون میشید ولی ناجا استان می اندازه.

برای فارغ التحصیلان دانشگاهی خوبه ولی برای سرباز وظیفه ها کمی سخته، من تا حدودی خدمتشون را دیدم، دو تا از سربازاشون پادگان ما بودم، تو موقعیت های مختلف و...

البته اگه همون ها را هم جمع کنی از سربازای ناجا بهتر میرن مرخصی (3 ماه یکبار)

در ضمن انتقالی نمی تونی بگیری.

بنظر من نکنیداین کارو!
بخواد هم نمیتونه

دوست عزیز شما برو شکر کن به دوران دانشجویی.

خدمت محیط نظامی هست، باید شخصی گری را 21 ماه فراموش کنی.

-----------------

در ضمن دوستی که بعد 200 سوال تصمیم به نرفتن گرفت.

این را هم به محدودیت های قبلی اضا فه کنید که مدرک دانشگاهی را هم نمی تونید بگیرید.

masoud93
16-10-2014, 02:58
سلام.
اضافه خدمت ها بخشیده شده؟ (یه چیزی تو اخبار گفت)
و این که از کی مشه 24 ماه؟

mani6606
16-10-2014, 07:56
برای معافیت اقدام کردم اما رد شد:n28:افتادم 08خاش:n30:کسی تجربه ایی از این مرکز آموزشی داره؟

قصد ندارم بترسونمت ، از بدترین پادگان های اموزشی ارتشه در وسط بیابان هوای گرم تابستان و سرمای استخوان سوز زمستون ، پر از حشره و مار و مارمولک ، نداشتن اب شرب سالم ، اب را در تانکر میارن و در مخازن میرزن ، سرویس های بهداشتی و حمام کم و خراب و به همه اینها باید اخلاق زننده پرسنل کادر رو نیز اضافه کنید به هر روی دوره ۲ ماه است و بخش بزرگی از خدمت شما در یگانی است که خدمت خواهید کرد امیدوارم بعد اموزشی جای خوب و مناسب تقسیم بشید،

ahwazp30
16-10-2014, 09:57
دوستان حق باشماست نمیشه نرفت .کسی که سربازی نره کلا مثل یک ادم بی خاصیت و حیف نون میمونه چون واقعا قدم از قدم نمیشه برداشت .پس من حرفم رو پس میگیرم .اما تو فکر سرباز معلمی افتادم .میخام بدونم اگه شما جای من بودید و کسری بهتون نمیخورد و مجبور بودید 24 ماه کامل خدمت کنید میرفتید سربازی یا سرباز معلمی رو انتخاب میکردید ؟ حتما چند تا از دوستان نظرشون رو بگن برام مهمه.

سپاس

hamid890
16-10-2014, 10:00
والا همین الانشم 6 ماه غیبت دارم که جز بخشوده ها نیستم .30 ماهه هستم:n09:

اين كه گفتن اضافه خدمت ها را بخشيدن چي بوده؟

a6543210
16-10-2014, 10:05
دوست عزیز اگه شناس داری دنبال امریه یا سرباز معلمی باش چون راحت تر و بهتره! ولی نداری هم بیفت دنبال خدمتت. درسته 2 سال کم نیست ولی چاره ای نداری. فردا برا همه چی ازیت شدن داری . وام و مسکن و حساب بانکی و گواهی و ...!
نری همیشه عین یه خوره می خورت!
خدمت لیسانس نسبتن بهتره و آسانتر
امیدوار باش :n12:

SNOW PATROL
16-10-2014, 10:19
خدمت دوستان اسپمر و ترولر عرض کنم بد جایی رو برای افزایش تعداد پست انتخاب کرده اند . ..
خودشون میدونند منظورم با چه کسی هست

akpa
16-10-2014, 10:21
در کل عموی من میگفت کارت پایان خدمت تا وقتی نداری بهش نیاز داری ازوقتی داری هیچکس بهش کار نداره:)
و جمله ای زیبا گفت : کارت پایان خدمت مهم ترین مدرکیه که باید داشته اشی و به هیچ دردی هم نمیخوره :)))
جدا از شوخی اگه میتونی سرباز معلم شید حتما اینکار رو بکنید تو ساعت کاری و نحوه خدمت واقعا خیلی فرق میکنه

soheil021
16-10-2014, 10:28
دوستان حق باشماست نمیشه نرفت .کسی که سربازی نره کلا مثل یک ادم بی خاصیت و حیف نون میمونه چون واقعا قدم از قدم نمیشه برداشت .پس من حرفم رو پس میگیرم .اما تو فکر سرباز معلمی افتادم .میخام بدونم اگه شما جای من بودید و کسری بهتون نمیخورد و مجبور بودید 24 ماه کامل خدمت کنید میرفتید سربازی یا سرباز معلمی رو انتخاب میکردید ؟ حتما چند تا از دوستان نظرشون رو بگن برام مهمه.

سپاس

داداش شما اگر سنوات پشت دفترچه ای داشته باشید نمیتونید سرباز معلم بشید ها قانون هستش بهت بگم الکی الاف نشی تا 6 ماه دیگه

soheil021
16-10-2014, 10:31

نمیتونید زن و بچه رو بیمه کرد چی اینو که میخواد انجام بده ؟ داداش که نمیتونه؟

6 سال توی دانشگاه درس خوندی بهت مدرکتو نمیدن حتی معادلشو حتی ریز نمراتشو تایید نمیکنن؟

این همه درس خوندی پایان خدمت نداشته باشی مثل بی سواد ها میمونی

سربازی رو باید رفت چون اجبار هستش

__Jamaica__
16-10-2014, 11:03
خیلی از دوستان هستن یه کارشناسی ناقابلُ توی 12 ترم میخونن.
اون زمان عمر حروم کنیُ وقت به بطالت گذراندن نیست اما خدمت شده غول

اینقدر برای خودتون بزرگش نکنید،برید و قالشو بکنید.

حسام2000
16-10-2014, 11:39

سپاس

خوب اینکه معلومه سرباز معلمی، تو استان خودتونی، ساعت اداری، لباس شخصی، آقای خودتی، و....تازه سوال اصلی اینه که میرزه 21 ماه خدمت کنی یا اینکه امریه بگیری و سرباز معلمی و 24 ماه خدمت کنی. به نظر من باز هم سرباز معلمی بهتره

حسام2000
16-10-2014, 11:46
سلام دوستان

کسایی که تک فرزندن آموزشی شهر خودشو نن؟

تو خدمت پودر موبر هم میزارن با خودت ببری؟
آقا این عجیب ترین سوالی بود که تا حالا شنیدم! نکنه برا خودکشی میخوای؟ بعضی جاها کلا یه بار تو هفته امکان حموم میدن اونم به صورت جنگی. دیگه وقت برپاکردن کاسه و محلول و اینها نمیمونه.البته برای کسایی که دانشگاه رفتن معمولا حمام همیشه در دسترسه و سخت نمیگیرن. اینم مدارک تک پسری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahwazp30
16-10-2014, 14:09
اين كه گفتن اضافه خدمت ها را بخشيدن چي بوده؟

ظاهرا برای اونایی که تا قبل از 94 برن .بقیه دوستان بهتر میدونن

ahwazp30
16-10-2014, 14:10
خدمت دوستان اسپمر و ترولر عرض کنم بد جایی رو برای افزایش تعداد پست انتخاب کرده اند . ..
خودشون میدونند منظورم با چه کسی هست

اگه منظورت منم من به جز یکی دو مورد که حواسم نبوده پست اسپم دیگه ای ندادم .اگر هم سوالی پرسیدم چون نظر دوستان واسم مهم بوده.

soheil021
16-10-2014, 14:15
ظاهرا برای اونایی که تا قبل از 94 برن .بقیه دوستان بهتر میدونن

کسانی که تا 22 بهمن سال 93 دفترچه رو پست کنن اضافه خدمت سنواتی شون رو وقتی که مدت خدمت قانونیشون رو انجام دادن حالا چه 21 ماه چه 24 ماه وقتی تموم شد اون موقعه میبخشن همون اولش نمیبخشن وقتی که مدت زمان قانون خدمتتون تموم بشه بخشیده میشه اتوماتیک توسط سیستم

paranoid_android
16-10-2014, 14:43
برای دوستانی که طی چند پست اخیر این سوالات رو مطرح کردن:

1 - اضافه خدمت سنواتی تمام سربازانی که در حال خدمت هستن و همچنین تمامی مشمولینی که تا 22 بهمن ماه دفترچه و مدارک خودشون رو ارسال کنن بخشیده میشه و این بخشنامه طبق گفته های معاون جانشنی نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ابتدای مهر همین سال لازم الاجراست یعنی ابلاغ شده رسما.
2 - افزایش خدمت سربازی به 24 ماه از ابتدای فروردین 94 اجرایی میشه و کسانی که تاریخ اعزامشون بدون توجه به تاریخ ثبت مدارک در پلیس +10، ابتدای فروردین 94 و بعد از اون باشه مشمول این قانون خواهند بود. مدت زمان سربازان فعلی و تمام مشمولینی که قبل از این تاریخ اعزام بشن همچنان 21 ماه خواهد بود. البته کسری های مربوط به متاهلین، مناطق عملیاتی و بد آب و هوا هم به قوت خودش باقی خواهد بود.
3 - خدمت دوستانی که سوالاتی در مورد بردن واجبی!، موبر، ماشین اصلاح، تیغ، ژیلت، داروهای غیرمجاز، و مواد مشابه دارن باید عرض کنم که به احتمال قوی تمام این اقلام توسط دژبان مرکز ضبط میشه و به شما اجازه بردن این اقلام رو به مرکز نخواهند داد. یا اینکه اگر هم بردید ممکنه از کمد و وسایل شما بازدید بشه و دچار دردسر بشید. در نتیجه با توجه به اینکه آموزشی تشریف می بردی و نه خونه خاله یا مهمانی! لطفا به فکر بردن این وسایل نباشید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید حتما به دژبان، فرمانده مستقیم و مسئولین بهداری مرکز اطلاع بدید تا موقع بردن داروهای مورد نیاز اذیت نشید و اونا هم در جریان باشن. و اینکه مراکز آموزش به شما مرخصی خواهند داد که تشریف ببرید ریش و سبیل و موهاتون رو مرتب کنید یا اینکه مراکز آموزشی که دور از مرکز شهر یا بیرون شهر و جاهای نامناسب هستن یک سرباز معمولا به عنوان آرایشگر به کار گرفته میشه و موهای شما رو از ته مرتب خواهد نمود! سعی نکنید کاری کنید که سابقه بدی از خودتون بجا بذارید. بنده سیگاری هستم اما 2 ماه آموزشی رو حتی با این وجود که شهر خودم بودم سیگار رو گذاشتم کنار..
4 - صابون و شامپو بعنوان استحقاق بهتون داده مبشه. در مورد کوچیک و بزرگ بودن لباس ها نگران نباشید، یا خود مرکز خیاط ممکنه داشته باشه، یا اینکه بهتون مرخصی میدن که برید لباس هاتونو مرتب کنید یا اینکه اگر مثل بنده خیلی چاق بودید، لباس مناسب سایزتون بگیرید یا حتی سفارش بدید.
5 - با توجه به اینکه یقلوی (ظرف غذا) معمولا داده مبشه، ممکنه ظرف زنگ زده بهتون برسه! پس حتما سعی کنید بشقاب، قاشق، چنگال و لیوان ترجیحا استیل همراهتون باشه.
6 - کش برای گتر کردن، بند پوتین اضافه، یه مقدار تاید، قرص مسکن قوی، خشکبار مثب خرمای خشک و کشمش و آچیل، سوزن ته گرد و سنچاق قفلی برای محکم کردن آنکادر:n02:، براق کننده پوتین برای ایمکه اگر حال واکس زدن نداشتید تمیز و براق به نظر برسه و مسئول آموزش و فرمانده تون حال کنه!، کارت تلفن، برس پلاستیکی برای خوشگل کردن پتوی آنکادر، اسپری و مام، جوراب مشکی سربازی با جنس خوب جزو لوازم ضروری هست که حتما همراهتون باشه. اگر کتاب جیبی یا کوچیک هم ببرید خوبه، البته ممکنه نه وقت کنید بخونیدش و نه حالش رو داشته باشد! کتاب جدول هم بدک نیست. پول اضافی همراه خودتون نبرید. سیگار هم نبرید لطفا!!
7 - مدارکی مثل برگ واکسیناسیون، برگ سبز و آبی، کپی آخرین مدرم تجصیلی، کپی کارت ملی و شناسنامه و اگه مدرک خاصی در مورد مهارت خاصی دارید همراهتون باشه. توانایی در مورد مهارت های کامپیوتری، عکاسی، گرافیک میتونه برای جذب شما در واحدهای خوب مرکز آموزش بعنوان یگان خدمتی (البته اگه جای خوبی هست!) مثل کارگزینی، عقیدتی سیاسی، بهداری، پشتبانی و فنی، و سایر بخش های اداری موثر باشه.

باز اگر نکته خاصی به ذهنم رسید می آم و اینجا اضافه می کنم.

ahwazp30
16-10-2014, 14:51
دوستان من چند بار یه سوال پرسیدم اما هر دفعه یه جواب متفاوت گرفتم .تروخدا اگه کسی میدونه دقیق جواب بده :

1-من کارشناسی ناپیوسته رو به جای 3 سال 5 ساله تموم کردم اما اون 2 سال اضافه رو از نطام وظیفه مجوز گرفتم نظام وظیفه گفت این مجوز ها برای اینه که غیبت نخوری . .حالا اضافه خدمت سنواتی بهم میخوره یا نه ؟

2-سقف اضافه خدمت به دلیل غیبت بعد از فارغ التحصیلی و اضافه سنواتی و لغو دستور و بازداشت و فرار و همه چی کلا روی هم حداکثر چقدره ؟ یعنی اگه کسی همه اینا رو باهم داشته باشه چقدره ؟ بیشتر از 6 ماه هم میشه ؟ یعنی ممکنه کسی 9 ماه اضافه بخوره؟

TATU_TATY
16-10-2014, 15:31
دوستان من چند بار یه سوال پرسیدم اما هر دفعه یه جواب متفاوت گرفتم .تروخدا اگه کسی میدونه دقیق جواب بده :

1-من کارشناسی ناپیوسته رو به جای 3 سال 5 ساله تموم کردم اما اون 2 سال اضافه رو از نطام وظیفه مجوز گرفتم نظام وظیفه گفت این مجوز ها برای اینه که غیبت نخوری . .حالا اضافه خدمت سنواتی بهم میخوره یا نه ؟

2-سقف اضافه خدمت به دلیل غیبت بعد از فارغ التحصیلی و اضافه سنواتی و لغو دستور و بازداشت و فرار و همه چی کلا روی هم حداکثر چقدره ؟ یعنی اگه کسی همه اینا رو باهم داشته باشه چقدره ؟ بیشتر از 6 ماه هم میشه ؟ یعنی ممکنه کسی 9 ماه اضافه بخوره؟

----------------

1- نه عزیز ... 3 سال مجاز . بعلاوه 1 سال اجازه دانشگاه بعلاوه 1 سال اجازه نظام وظیفه ... شما سره 5 سال وارد غیبت میشی ... تو اخرین نامه نظام وظیفه که بهت دادن اون پایینش اگر دقت کنی نوشته تاریخ وارد غیبت شدنت رو ..برو برگه وپیدا کن و نگاه کن همه دستت میاد

2- باقی دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن

paranoid_android
16-10-2014, 15:31

1 - ببنید، به نظر من تضمینی وجود نداره که شما غیبت سنواتی نخورید! اینکه به شما مجوز ادامه تحصیل داده میشه لزوما به این معنی نیست که غیبت نخورید. به این خاطره که درستون رو تموم کنید و خیلی از موارد هم البته به خیلی ها مجوز داده نمیشه. این مجوزها رو در مواردی خود دانشگاه هم می افته دنبالش و بهتون هم میگن که غیبت نمیخورید. پلیس +10 هم معمولا اطلاع زیادی در این موارد نداره. مثال زنده برای این مورد دوست بنده هست که کارشناسی رو 1 سال بیشتر خوند. از معاونت وظیفه مجوز هم گرفت و برد دانشگاه. ولی در حال حاضر 180 روز اضافه غیبت سنواتی داره!
2 - این موارد باز حد و حدود استاندارد و مشخصی نداره! از تاریخی که معافیت تحصیلی شما به تمام میرسه 1 سال وقت دارید تا خودتون رو معرفی کنید و دفترچه پر کنید. بعد از 1 سال به ازای غیبت تا 3 ماه بهتون 3ماه اضافه میزنن و بیشتر ار 3 ماه تا 6 ماه، 6 ماه اضافه و بیشتر از 6 ماه هم علاوه بر اضافه خدمت 6 ماه، بازداشت و جریمه هم داره و میفرستنتون دادساری نظام که البته معمولا بازداشتی رو میشه خرید. سقف اضافه خدمت سنواتی 6 ماه هست و بیشتر از این رو ندیدم کسی اضافه بخوره. لغو دستور بستگی به فرمانده و طرف مقابلتون داره، از 1 روز تا 1 هفته معمولا بازداشتی + اضافه خدمت. فراری هم هم اضافه داره و همه جریمه و بازداشت.

Doctor Splinter
16-10-2014, 15:32

خود شما که جواب خودتون رو دادید!
دارید میگید با مجوز،وقتی خود سازمان مجوز میده مگه مریضه بیاد اضافه خدمت بزنه؟:n08:
اضافه خدمت هم بعد از یک سال غیبت دیگه حکم قضایی پیدا میکنه و نفر رو می فرستن دادگاه نظامی و قاضی براش حکم تعیین میکنه!
معمولا جریمه نقدی و زندان هستش،البته زندان مخصوص نظامی ها!
دوستانی که رفته بودن به شدت ناراضی بودن از زندانش،حاضر بودن یه ماه تو پادگان خدمت کنن ولی یه هفته زندان نرن:n25:
دیگه شما ببین عمق فاجعه چقدره:n27:

ahwazp30
16-10-2014, 16:57
خوب این که تضمینی برای اضافه خدمت سنواتی نیست از کجا میشه دقیقش رو فهمید ؟ اگه خود حوزه نظام وظیفه بگه اضافه سنواتی نخوردی یعنی دیگه خیالم راحت باشه یا ممکنه بازم بخورم ؟

2-من که 3 سال مجاز رو استفاده کردم +1 سال دانشگاه +1 سال نظام وظیفه ایا بازهم یک سال بعد از تاریخ فراغت وقت دارم یا درجا باید دفترچه رو بفرستم ؟

ahwazp30
16-10-2014, 17:07
----------------

1- نه عزیز ... 3 سال مجاز . بعلاوه 1 سال اجازه دانشگاه بعلاوه 1 سال اجازه نظام وظیفه ... شما سره 5 سال وارد غیبت میشی ... تو اخرین نامه نظام وظیفه که بهت دادن اون پایینش اگر دقت کنی نوشته تاریخ وارد غیبت شدنت رو .

نامه ای به من نداده فقط اخرین مجوزی که گرفتم نوشته تا 31 شهریور 93 برای اتمام تحصیلات مهلت داده میشود اما چیزی از تاریخ وارد غیبت شدن ننوشته .ضمنا من اخرین نمره ام توی شهریور ثبت شده و به همین خاطر میگم که شهریور فارغ التحصیل شدم وگرنه هنوز برای لغو معافیت تحصیلی و فارغ التحصیلی اقدام نکردم.میشه بیشتر منو راهنمایی کنید که کی باید دفترچه بفرستم .تاریخ وارد غیبت شدنم کی هست ؟

Soroush-S
16-10-2014, 17:19
1 - اضافه خدمت سنواتی تمام سربازانی که در حال خدمت هستن و همچنین تمامی مشمولینی که تا 22 بهمن ماه دفترچه و مدارک خودشون رو ارسال کنن بخشیده میشه و این بخشنامه طبق گفته های معاون جانشنی نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ابتدای مهر همین سال لازم الاجراست یعنی ابلاغ شده رسما.

این قانون هنوز ابلاغ نشده! رکن یک پادگان ما گفته که هرکی گفته ابلاغ شده برین از خودش بخشش بگیرین!:n01:

Doctor Splinter
16-10-2014, 17:33
نامه ای به من نداده فقط اخرین مجوزی که گرفتم نوشته تا 31 شهریور 93 برای اتمام تحصیلات مهلت داده میشود اما چیزی از تاریخ وارد غیبت شدن ننوشته .ضمنا من اخرین نمره ام توی شهریور ثبت شده و به همین خاطر میگم که شهریور فارغ التحصیل شدم وگرنه هنوز برای لغو معافیت تحصیلی و فارغ التحصیلی اقدام نکردم.میشه بیشتر منو راهنمایی کنید که کی باید دفترچه بفرستم .تاریخ وارد غیبت شدنم کی هست ؟
چک کنید در این سامانه!
کد سخا هم خودش به شما میده!

amirdashti
16-10-2014, 17:49
خبر موثقی درباره محدود شدن کسر خدمت به 12 ماه وجود داره و آیا این قانون از کی عملی میشه؟

ahwazp30
16-10-2014, 18:01
چک کنید در این سامانه!
کد سخا هم خودش به شما میده!

من ورودی مهر 88 بودم و از همون موقع شروع به تحصیل کردم ولی نمیدونم چرا اسمی از 88 نیست همش از 89 به بعده
تو سامانه اینا رو نوشته عکس اول مال اعزام که البته مربوط به قبل از دانشگاه هست و دومی مربوط به معافیت تحصیلی ولی من هیچی متوجه نشدم .میشه لطف کنید بگید وضعیت من الان چه جوریه .من از این سامانه سردرنیاوردم :

paranoid_android
16-10-2014, 18:11
این قانون هنوز ابلاغ نشده! رکن یک پادگان ما گفته که هرکی گفته ابلاغ شده برین از خودش بخشش بگیرین!:n01:
چرا برادر ابلاغ شده، من تو کارگزینی وظیفه بودم و سیستم جامع و اتوماسیون سربازا دست من بود. هر نامه ای که ابلاغ می شد رو بنده اولی کسی بودم که می دیدم. به این زودی ها لو نمیدادن یا اینکه جناب سرگرد از زور گشادی فقط 1 بار در ماه نامه هاشو چک می کرد. و اینکه از فرماندهی ستاد کل طول میکشه تا به دست همه یگان ها برسه وگرنه وقتی خود جانشین نیروی انسانی فرموده که ابلاغ کردیم، شوخی نداره که با کسی :n02:

edomanoo
16-10-2014, 20:36

شما معافیت اگر برای سال پنجم از نظام وظیفه گرفته باشین باید یک نامه داده باشن که بدی دانشگاه تا اجازه بدن تموم کنی و مهمتر که تاریخ آغاز غیبت داخلش می نویسه

ببینید شما سه سال فرصت داشتی به اتمام برسونی . وقتی نتونستی دو ترم سنوات گرفتی (دانشگاه فرصت داده) شده سال چهارم تمام. بعد از سال چهارم اگر درست تموم نشده باشه میری به وضعیت دانشجو اخراجی . اگر شما سال پنجم هم فرصت گرفتی (فقط نظام وظیفه میتونه اجازه بده) تو مهلت معرفیت (یعنی همون یک سال پس از فارغ التحصیلی یا اخراجی یا انصرافی) بهت فرصت دادن . یعنی تو همون سال باید سعی کنی شش ماه اول تموم کنی و تو همون یکسال شش ماه دوم (سال پنجم) معرفی بشی تا غیبت نخوری

امیدوارم که غیبت نخوری ولی دقیقا همین مساله یکی از آشنا ها داشت برای همین دقیقا میدونم به چه صورت است خواستم بدونی یک موقع تو دردسر نیفتی یکسال عقب نندازی

ahwazp30
16-10-2014, 21:07
شما معافیت اگر برای سال پنجم از نظام وظیفه گرفته باشین باید یک نامه داده باشن که بدی دانشگاه تا اجازه بدن تموم کنی و مهمتر که تاریخ آغاز غیبت داخلش می نویسه

ببینید شما سه سال فرصت داشتی به اتمام برسونی . وقتی نتونستی دو ترم سنوات گرفتی (دانشگاه فرصت داده) شده سال چهارم تمام. بعد از سال چهارم اگر درست تموم نشده باشه میری به وضعیت دانشجو اخراجی . اگر شما سال پنجم هم فرصت گرفتی (فقط نظام وظیفه میتونه اجازه بده) تو مهلت معرفیت (یعنی همون یک سال پس از فارغ التحصیلی یا اخراجی یا انصرافی) بهت فرصت دادن . یعنی تو همون سال باید سعی کنی شش ماه اول تموم کنی و تو همون یکسال شش ماه دوم (سال پنجم) معرفی بشی تا غیبت نخوری

امیدوارم که غیبت نخوری ولی دقیقا همین مساله یکی از آشنا ها داشت برای همین دقیقا میدونم به چه صورت است خواستم بدونی یک موقع تو دردسر نیفتی یکسال عقب نندازی

اگه اینطوری باشه که شما میگی من الان فقط یک راه دارم اونم خودکشی هست .چون سال پنجم تا اخر شهریور بوده که الان با پایان یافتن مهر هم هنوز هیچ کاری نکردم .بدبخت شدم رفت .ولی دانشگاه هیچ سنواتی بهم نداده اون یک سال اول رو و یک سال دوم رو همشو نظام وظیفه داد اما اصلا حرفی از دفترچه پر کردن نزدن فکر کنم کارم دیگه تمومه.

جالب اینجاست که دانشگاه بعد از سال سوم هر ترم منع از تحصیلم میکردو نمیزاشت انتخاب واحد کنم تا مجوز از ن و ببرم اما در عین حال میگفت از نظر ما مشکلی نیست اگه تا 5 سال هم نتونستی تموم کنی انتقالت میدیم به سیستم پاره وقت و نگران نباش تا 20 ترم مهلت داری

neon_91
16-10-2014, 21:28
چرا برادر ابلاغ شده، من تو کارگزینی وظیفه بودم و سیستم جامع و اتوماسیون سربازا دست من بود. هر نامه ای که ابلاغ می شد رو بنده اولی کسی بودم که می دیدم. به این زودی ها لو نمیدادن یا اینکه جناب سرگرد از زور گشادی فقط 1 بار در ماه نامه هاشو چک می کرد. و اینکه از فرماندهی ستاد کل طول میکشه تا به دست همه یگان ها برسه وگرنه وقتی خود جانشین نیروی انسانی فرموده که ابلاغ کردیم، شوخی نداره که با کسی :n02:

شما تو کارگزینی وظیفه کار می کنید؟منم همون جا کار می کنم ولی به اتوماسیون دسترسی ندارم.چون به سربازا اجازه دسترسی نمیدن و کلا حفاظتم گیر میده.چطور شما اچازه دارین:n04:
درضمن مال ما هنوز نامه اش تو اتوماسیون نیومده

Doctor Splinter
16-10-2014, 21:47
من ورودی مهر 88 بودم و از همون موقع شروع به تحصیل کردم ولی نمیدونم چرا اسمی از 88 نیست همش از 89 به بعده
تو سامانه اینا رو نوشته عکس اول مال اعزام که البته مربوط به قبل از دانشگاه هست و دومی مربوط به معافیت تحصیلی ولی من هیچی متوجه نشدم .میشه لطف کنید بگید وضعیت من الان چه جوریه .من از این سامانه سردرنیاوردم :

خدمت شما عارضم که خدا شکر غیبتی برای شما ثبت نشده،البته فعلا!:n09:
هر چه سریعتر برای دفترچه و سایر کارها اقدام کنید تا 21 ماه خدمت کنید!:n20:
البته یه مقدار وضعیت شما پیچیده است ولی چیزی که واضحه اینه که هنوز وارد غیبت نشدید:n19:
به عنوان یک برادر کوچکتر توصیه می کنم این دندون فاسد رو هر چه زودتر بکشید و خود را راحت کنید،این یه بار سنگین رو قلب اکثر پسراس و تا روزی که تموم نشده استرسش با آدمه:n23:

edomanoo
16-10-2014, 22:17
اگه اینطوری باشه که شما میگی من الان فقط یک راه دارم اونم خودکشی هست .چون سال پنجم تا اخر شهریور بوده که الان با پایان یافتن مهر هم هنوز هیچ کاری نکردم .بدبخت شدم رفت .ولی دانشگاه هیچ سنواتی بهم نداده اون یک سال اول رو و یک سال دوم رو همشو نظام وظیفه داد اما اصلا حرفی از دفترچه پر کردن نزدن فکر کنم کارم دیگه تمومه.

جالب اینجاست که دانشگاه بعد از سال سوم هر ترم منع از تحصیلم میکردو نمیزاشت انتخاب واحد کنم تا مجوز از ن و ببرم اما در عین حال میگفت از نظر ما مشکلی نیست اگه تا 5 سال هم نتونستی تموم کنی انتقالت میدیم به سیستم پاره وقت و نگران نباش تا 20 ترم مهلت داری

دوست عزیز ناراحت نباش . خبر ندادم که خودکشی کنی اصلا ارزش داره به خاطر سربازی!! البته میدونم همین طوری گفتی ولی نشون میده استرس گرفتی. مگه چی شده . من خواستم بهت بگم که یه موقع تو خودت نگی وقت دارم بیخیال شی . اگر غایب شده باشی می تونی این ور سال طبق خبر تا 22 بهمن خودت معرفی کنی غیبتت بخشیده میشه . تا غیبتت زیاد نشده یک سر نظام وظیفه برو اونجا کد ملی بگو چک کنن دقیقا اگر غایب هستی از کی شدی سایت ول کن . دیگه صد تا فکر و خیال نمیکنی

جالبه اون مجوز که دو بار از نظام وظیفه گرفتین برای دانشگاه باید توش قید کنه تا کی فرصت داری

من خودم تا شهریور سال دیگه وقت دارم معرفی کنم اما این ور سال سعی می کنم برم تا سه ماه اضافه نشه با اون که اصلا تمایل ندارم شروع سربازی تو زمستون برم

من خودم پیام نور خوندم . کارشناس من اصلا هیچی حالیش نبود . به حرف بعضی کارشناس رشته گوش بدی آدم بیچاره می کنه . شما حداقل یک ترم میتونستی سنوات بگیری عجیبه

این خبر تو سایت نظام وظیفه زدن اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بخشش اضافه خدمت مشمولان غايب
سردارکمالي گفت :به مناسبت عيد غير خم اضافه خدمت سه تا شش ماهه مشموليني که در حال خدمت هستند و يا تا بيست و دوم بهمن ماه 93 خود را معرفي مي کنند بطور کامل بخشيده شده است که ملاک محاسبه اين بخشش اضافه خدمت تاريخ ثبت درخواست اعزام به خدمت مشمولان تا تاريخ بيست و دوم بهمن ماه 93 مي باشد .
وي خاطر نشان کرد:بخشش اضافه خدمت صرفا مربوط به اضافه خدمت سنواتي و دفترچه اي است که بعلت عدم معرفي به موقع از سوي وظيفه عمومي اعمال مي شود و بخشش غيبت هاي حين خدمت برابر مقررات آئين نامه انضباطي است و در اختيار فرماندهان سازمان مربوطه است.

paranoid_android
16-10-2014, 22:23
شما تو کارگزینی وظیفه کار می کنید؟منم همون جا کار می کنم ولی به اتوماسیون دسترسی ندارم.چون به سربازا اجازه دسترسی نمیدن و کلا حفاظتم گیر میده.چطور شما اچازه دارین:n04:
درضمن مال ما هنوز نامه اش تو اتوماسیون نیومده
کار می کردم. بله، اصولا از نظر حفا سرباز نباید به اتوماسیون و سیستم جامع دسترسی داشته باشه، ولی من داشتم:n02: حتی به سیستم جامع کادری ها. کلا یه مقدار اونجایی که من بودم خر تو خری بود سیستمش! جالبتر از اینکه حتی جواب استعلام حفا در مورد من نیومد، اما از روز اول خدمت در یگان تا آخرین روز تو همون کارگزینی خدمت کردم:n02:یه جورایی ظاهرا اعتماد داشتن به من..
اصولیش اینه که تا جواب استعلام حفا نیومده شما اجازه نشستن پشت سیستم نداشته باشید و البته هیچ نوع دسترسی به اتوماسیون و سیستم جامع هم نباید داشته باشید در کل. اما ما دور می زدیم یه جورایی.. فرمانده منطقه با خودش لپ تاپ میاورد تو ستاد، من می رفتم میشستم تو اتاقش پایان نامه فوق لیسانس خودش و زنشو تایپ می کردم:n09:

Doctor Splinter
16-10-2014, 22:43
نمیدونم چرا بعضی از دوستان تردید دارن برای اعزام!
من حاضرم یه بار دیگه هم برم خدمت(البته فقط کار نظامی میکنم این بار:n10:) برید خیال خودتون رو هم راحت کنید:n05:

Doctor Splinter
16-10-2014, 22:43
نمیدونم چرا بعضی از دوستان تردید دارن برای اعزام!
من حاضرم یه بار دیگه هم برم خدمت(البته فقط کار نظامی میکنم این بار:n10:) برید خیال خودتون رو هم راحت کنید:n05:

ahwazp30
16-10-2014, 23:28
دوست عزیز ناراحت نباش . خبر ندادم که خودکشی کنی اصلا ارزش داره به خاطر سربازی!! البته میدونم همین طوری گفتی ولی نشون میده استرس گرفتی. مگه چی شده . من خواستم بهت بگم که یه موقع تو خودت نگی وقت دارم بیخیال شی . اگر غایب شده باشی می تونی این ور سال طبق خبر تا 22 بهمن خودت معرفی کنی غیبتت بخشیده میشه . تا غیبتت زیاد نشده یک سر نظام وظیفه برو اونجا کد ملی بگو چک کنن دقیقا اگر غایب هستی از کی شدی سایت ول کن . دیگه صد تا فکر و خیال نمیکنی

مرسی دوست من .البته از استرس نبوده بلکه قاط زدم و دیگه حالیم نیست دارم چکار میکنم. راستش از روی پست هایی که من مینویسم خیلی ها فکر میکنن من از سربازی میترسم یا خوشم نمیاد .درصورتی که اصلا اینطوری نیست.نه تنها بدم نمیاد بلکه خیلی هم خوشم میاد و دوست دارم بعد از اموزشی توی یک یگان ویژه ی عملیاتی بیافتم و کلا دوست دارم به جای سر کار رفتن با هزار تا پارتی و گرفتن چندرغاز پول به جاش تا اخر عمر سرباز باشم .اما مشکل اصلی من چیز دیگه ای هست که تا حالا اینجا عنوان نکردم هر چند اینجا جاش نیست و ممکنه پستم رو به عنوان اسپم پاک کنن اما با اجازه ناظم و مدیر محترم میگم تا همه بدونن .من نامزد دارم که از گوشت و استخوان خودم هم بیشتر دوستش دارم و اگه لازم باشه به خاطرش ادم هم میکشم و زندگی بدون اون برای من یعنی مرگ .اگه نداشته باشمش دیگه زندگی وجود نداره که بخام به خاطرش برم سربازی .الان خواستگار زیاد داره و تحت فشار خانوادش قرار گرفته بهش گفتن اگه یکی از اون خواستگارا رو قبول نکنه از خونه میندازنش بیرون .اون هم کاری از دستش بر نمیاد . هر چقدر هم سعی کردم با عقد کردن مشکل رو حل کنم که هم خیالم راحت باشه از دستش نمیدم هم از کسر خدمت استفاده کنم به هیچ وجه خانوادش قبول نکردن و نخاهند کرد .اونوقت اینجا هی میان میگن هر چه زودتر برو تا غیبت نخوری و 21 ماه نشه 24 ماه و ... .شماها جای من بودید چکار میکردید ؟ الان من تو این موقعیت بحرانی با این وضعیت مبهم چه طور باید تصمیم بگیرم آخه ؟ فکر میکنید کار آسونیه ؟ شاید گفتنش آسون یا خنده دار باشه اما اگه خودتون رو جای من بزارید میبینید که چیز کمی نیست و هیچ کس حاضر نیست حتی 1 ثانیه توی این موقعیت قرار بگیره.

اونایی که سرباز هستن میدونن من چی میگم .اگه زندگی اون طوری که میخاستی پیش رفته باشه مخصوصا در این مورد، سربازی در بدترین نقطه ممکن بهشته و مثل برق و باد میگزره در غیر اینصورت بهترین جا و جفت در خونتون هم که باشی با جهنم فرقی نداره و هر یه روزش صد سال میگذره .تمام اینا رو گفتم تا بقیه فکر نکنن من آدم بی خیال یا ترسویی هستم من واقعا با مشکل جدی مواجه شدم .هر کسی در جایگاه خودش مشکلاتی داره که سربازی رفتن رو براش سخت میکنه اما بعضی ها مثل من مشکلاتی دارن که سربازی رفتن براشون مثل دست وپنجه نرم کردن با بیماری های صعب العلاج هست.

التماس دعا

Georges St-Pierre
16-10-2014, 23:46
سلام , من آموزشی افتادم اردکان یزد , 19 آذر ... چطوره ؟

neon_91
16-10-2014, 23:48
مرسی دوست من .البته از استرس نبوده بلکه قاط زدم و دیگه حالیم نیست دارم چکار میکنم. راستش از روی پست هایی که من مینویسم خیلی ها فکر میکنن من از سربازی میترسم یا خوشم نمیاد .درصورتی که اصلا اینطوری نیست.نه تنها بدم نمیاد بلکه خیلی هم خوشم میاد و دوست دارم بعد از اموزشی توی یک یگان ویژه ی عملیاتی بیافتم و کلا دوست دارم به جای سر کار رفتن با هزار تا پارتی و گرفتن چندرغاز پول به جاش تا اخر عمر سرباز باشم .اما مشکل اصلی من چیز دیگه ای هست که تا حالا اینجا عنوان نکردم هر چند اینجا جاش نیست و ممکنه پستم رو به عنوان اسپم پاک کنن اما با اجازه ناظم و مدیر محترم میگم تا همه بدونن .من نامزد دارم که از گوشت و استخوان خودم هم بیشتر دوستش دارم و اگه لازم باشه به خاطرش ادم هم میکشم و زندگی بدون اون برای من یعنی مرگ .اگه نداشته باشمش دیگه زندگی وجود نداره که بخام به خاطرش برم سربازی .الان خواستگار زیاد داره و تحت فشار خانوادش قرار گرفته بهش گفتن اگه یکی از اون خواستگارا رو قبول نکنه از خونه میندازنش بیرون .اون هم کاری از دستش بر نمیاد . هر چقدر هم سعی کردم با عقد کردن مشکل رو حل کنم که هم خیالم راحت باشه از دستش نمیدم هم از کسر خدمت استفاده کنم به هیچ وجه خانوادش قبول نکردن و نخاهند کرد .اونوقت اینجا هی میان میگن هر چه زودتر برو تا غیبت نخوری و 21 ماه نشه 24 ماه و ... .شماها جای من بودید چکار میکردید ؟ الان من تو این موقعیت بحرانی با این وضعیت مبهم چه طور باید تصمیم بگیرم آخه ؟ فکر میکنید کار آسونیه ؟ شاید گفتنش آسون یا خنده دار باشه اما اگه خودتون رو جای من بزارید میبینید که چیز کمی نیست و هیچ کس حاضر نیست حتی 1 ثانیه توی این موقعیت قرار بگیره.

اونایی که سرباز هستن میدونن من چی میگم .اگه زندگی اون طوری که میخاستی پیش رفته باشه مخصوصا در این مورد، سربازی در بدترین نقطه ممکن بهشته و مثل برق و باد میگزره در غیر اینصورت بهترین جا و جفت در خونتون هم که باشی با جهنم فرقی نداره و هر یه روزش صد سال میگذره .تمام اینا رو گفتم تا بقیه فکر نکنن من آدم بی خیال یا ترسویی هستم من واقعا با مشکل جدی مواجه شدم .هر کسی در جایگاه خودش مشکلاتی داره که سربازی رفتن رو براش سخت میکنه اما بعضی ها مثل من مشکلاتی دارن که سربازی رفتن براشون مثل دست وپنجه نرم کردن با بیماری های صعب العلاج هست.

التماس دعا

پس بگو درد و مشکلت چی هست:n09:با این وضعیت اگه بری سربازی آموزشی برات مثل جهنم میشه چون نمی تونی دم دیقه با عشقت بحرفی و موبایل اینام تتیل:n28:
پدر مادرش با سربازیت مشکل دارن؟مگه تو یکی از اون خواستگارا نیستی؟:n13:خوب موافقت کنند دیگه مگه چه مشکلی هست؟من دوستم در حین خدمت مراسم عروسی شو گرفت و رفت سر خونه زندگیش:n19:

Doctor Splinter
17-10-2014, 00:01

التماس دعا
عشق و عاشقی حسی گذارا است البته تو اون موقع خیلی سخت میشه بهش غلبه کرد،ولی خدمت چیزی نیست که به خاطر احساسات بخواد کنار گذاشته بشه چون عواقب سنگینی بعدا گریبان شما را خواهد گرفت!
عشق و عاشقی های خیلی شدید و داغی رو دیدم که سر مسائل مالی تبدیل به نفرت و لیلی و مجنون سر اختلافات مادی شدن دشمن خونی هم دیگه:n28:
شکم گرسنه عشق نمی شناسه،اگه شما سرباز فراری بشی و خدمتت بیشتر بشه دیرتر به عشقت میرسی و دردسرهای زیادی خواهد داشت!
به هر حال از من گفتن بود،منم یه زمانی یه نفر رو خیلی دوست داشتم ولی الان کوچکترین حسی نسبت بهش ندارم:n15:

mb136
17-10-2014, 00:06
سلام دوستان
من فوق لیسانس هستم و تا 29 مهر مهلت دارم دفترچه رو پست کنم.(مهلت یک سالم تموم میشه.»
من به شدت نیاز دارم تاریخ اعزامم بیفته اسفند نه دی ماه.
من چشمام نزدیک بین هستش. شماره یکی از اونها 3.5 و اون یکی 3.25
می خواستم برای معافیت اقدام کنم.
ممنون میشم اگه کسی جواب سوال هامو می دونه جواب بده.
1) آیا با توجه به قانون جدید نعاف از رزم میشم؟
2) اگه معاف از رزم بشم یا سرباز، با توجه به اینکه زمان یک ساله ام تمام شده، اضافه خدمت می خورم؟
3) تاریخ اعزامم کی خواهد بود. شنیدم مراحل معافیت یک ماه طول میکشه. آیا بعدش می افتام برای دی یا اسفند. منظورم اینکه تاریخ اعزام زمان ارسال دفترچه تو سیستم پلیس +10 مشخص می شود یا نه بعد از کمیسیون مشخص می کند ؟؟

Doctor Splinter
17-10-2014, 00:33
سلام دوستان
من فوق لیسانس هستم و تا 29 مهر مهلت دارم دفترچه رو پست کنم.(مهلت یک سالم تموم میشه.»
من به شدت نیاز دارم تاریخ اعزامم بیفته اسفند نه دی ماه.
من چشمام نزدیک بین هستش. شماره یکی از اونها 3.5 و اون یکی 3.25
می خواستم برای معافیت اقدام کنم.
ممنون میشم اگه کسی جواب سوال هامو می دونه جواب بده.
1) آیا با توجه به قانون جدید نعاف از رزم میشم؟
2) اگه معاف از رزم بشم یا سرباز، با توجه به اینکه زمان یک ساله ام تمام شده، اضافه خدمت می خورم؟
3) تاریخ اعزامم کی خواهد بود. شنیدم مراحل معافیت یک ماه طول میکشه. آیا بعدش می افتام برای دی یا اسفند. منظورم اینکه تاریخ اعزام زمان ارسال دفترچه تو سیستم پلیس +10 مشخص می شود یا نه بعد از کمیسیون مشخص می کند ؟؟
سلام سردار!
شما معاف نمی شید از خدمت با این شماره چشم!
معاف از رزم هم به هیچ دردی نمیخوره،تو آموزشی معاف از رزم ها هم رژه می رفتن هم اسلحه می گرفتن و هم نگهبانی می دادن،فرمانده هم می گفت که منظور از رزم یعنی میدان جنگ نه پادگان آموزشی:n25:
تو یگان هم که بودیم یکی از این معاف از رزمها به فرمانده گفت من معاف از رزمم اسلحه نمی گیرم،فرمانده بهش گفت آخه حیوون این اسلحه به کجای تو فشار میاره؟بدو اسلحه بگیر تا اضافه خدمت برات نزدم!
تو دو پادگان ارتش که من دیدم این طور بود،تو ناجا که نیرو کمتره خب حتما بیشتر هم سخت بگیرن:n27:

neon_91
17-10-2014, 00:56
سلام سردار!
شما معاف نمی شید از خدمت با این شماره چشم!
معاف از رزم هم به هیچ دردی نمیخوره،تو آموزشی معاف از رزم ها هم رژه می رفتن هم اسلحه می گرفتن و هم نگهبانی می دادن،فرمانده هم می گفت که منظور از رزم یعنی میدان جنگ نه پادگان آموزشی:n25:
تو یگان هم که بودیم یکی از این معاف از رزمها به فرمانده گفت من معاف از رزمم اسلحه نمی گیرم،فرمانده بهش گفت آخه حیوون این اسلحه به کجای تو فشار میاره؟بدو اسلحه بگیر تا اضافه خدمت برات نزدم!
تو دو پادگان ارتش که من دیدم این طور بود،تو ناجا که نیرو کمتره خب حتما بیشتر هم سخت بگیرن:n27:

والا ما که تو ناچا بودیم معاف از رزم ها اینطور که شما میگین نبود و در این مورد حساسیت دارن در ضمن در آموزشی هم نه رژه میرفتن نه اسلحه می گرفتن یادمه حتی واسه تیراندازی هم نرفتن اینطور که شما میگین رزم یعنی میدون جنگ خب الان که جنگی وجود نداره

TRIPLE M
17-10-2014, 01:55

sistani14
17-10-2014, 10:53
ماهیانه یا سالیانه!

afsane_tab
17-10-2014, 11:22
با سلام و خسته نباشد
من از سپاه پزیرش گرفتم و 1393/08/01 اعزامم از تبریز سپاه عاشورا
حالا دیروز از اداره تماس گرفتن اگر 2 ماه تمدید کنی میتونیم برات امریه بدیم . حالا من میتونم تمدید کنم؟ و اینکه به صلاح هستش یا نه؟میشه یا نه؟ هر دو تاش از دستم نره با تمدید.جواب تمدید تا کی میاد؟

Doctor Splinter
17-10-2014, 12:43
ماهیانه یا سالیانه!
خب مسلما ماهیانه!
البته حقوق آموزشی رو تو یگان میدن!

javadi.0069
17-10-2014, 12:59
سلام دوستان ..
یه سوال داشتم
من از طریق آشنا میخوام بیفتم نیرو هوایی سپاه تهران
بعد اون آشنامون گفت دفترچه پست کن بعد از اینکه برگه سبزت اومد ما آموزشیتو تغیرش میدیم که بیفتی اردکان یزد
حالا میخواستم ببینم همچین چیزی امکان داره که بتونن تغییر بدن مکان آموزشیو ؟؟

ahwazp30
17-10-2014, 13:05
من غیر از سپاه پذیرش چه جاهایی میتونم بشم که تو شهر خودم بیافتم ؟ البته منظورم امریه نیست .اگه کسی میتونه راهنمایی کنه

Gestapo
17-10-2014, 13:18
سلام دوستان
کسی نیرو زمینی ارتش آشنا نداره احیاناً ؟؟ که بتونه بفهمه کجا تقسیم شدیم :n28: دوره کد لعنتیم داره تموم میشه
دوستام رفتن 4راه مینی سیتی از ستاد نیرو پرسیدن... ولی به من مرخصی نمیدن برم بپرسم.
دمتون گرم اگه میتونید آمار بگیرید، خبر بدین

HamiD-Xfors
17-10-2014, 13:25
سلام دوستان :n16:

من مرکز آموزش ولیعصر آموزش میبینم چیزی به پایان دوره پایه شهریور نمونده یعنی 3/4 روز دیگه تمومیم :n26::n02:. معمولا کدوم یگان

میوفتیم؟ الان نیروی انتظامی کجا بیشتر نیاز داره؟ یعنی الان درست 2 هفتس همه دارن به همین فکر میکنن :n28::n13:

afsane_tab
17-10-2014, 13:26
جوابی نبود؟وقت کمه!
با سلام و خسته نباشد
من از سپاه پزیرش گرفتم و 1393/08/01 اعزامم از تبریز سپاه عاشورا
حالا دیروز از اداره تماس گرفتن اگر 2 ماه تمدید کنی میتونیم برات امریه بدیم . حالا من میتونم تمدید کنم؟ و اینکه به صلاح هستش یا نه؟میشه یا نه؟ هر دو تاش از دستم نره با تمدید.جواب تمدید تا کی میاد؟

javadi.0069
17-10-2014, 13:27
سلام دوستان ..
یه سوال داشتم
بعد اون آشنامون گفت دفترچه پست کن بعد از اینکه برگه سبزت اومد ما آموزشیتو تغیرش میدیم که بیفتی اردکان یزد

sdfssdfs
17-10-2014, 13:30
تمدید که هر کسی میتونه فک کنم درخواست بده دو ماهو یه مدرک ابکی بیمارستانی چیزی جور کنی حله

Mohammad King
17-10-2014, 14:38
سلام دوستان ..
یه سوال داشتم

در کل برای پارتی بازی کردن باید دفترچه پست بشه برگه سبز میاد سپس پارتی بازی کنی

اگر برگ سفید بیاد و کد بخورید دیگه نمیشه کاری کرد

خیر نمیشه محل آموزشی رو عوض کرد اگرم بشه نیاز به پارتی خیلی خیلی خیلی قوی هست

afsane_tab
17-10-2014, 14:53
جذب سپاه رو میشه با امریه عوض کرد بعد از تمدید 2 ماه؟

ice_man_sh
17-10-2014, 14:55
والا ما که تو ناچا بودیم معاف از رزم ها اینطور که شما میگین نبود و در این مورد حساسیت دارن در ضمن در آموزشی هم نه رژه میرفتن نه اسلحه می گرفتن یادمه حتی واسه تیراندازی هم نرفتن اینطور که شما میگین رزم یعنی میدون جنگ خب الان که جنگی وجود نداره
در دوره ما هم هم رژه رفتن و هم تیراندازی کردن، هم مثل ما ورزش کردن، تنها چند نفر که مشکل اعصاب روان داشتن تیراندازی نرفتن ولی جالبه همون ها پست هم میدادن. در دوره ما فرقی نداشتن.

سلام دوستان ..
یه سوال داشتم

نیاز به تکرار سوالتون نیست.

عوش کردن را میشه عوض کرد ولی کسی می تونه این کار را بکنه که در نظام وظیفه مرکز دست داشته باشه و بتونه از سیستم تغییر بده که کار هر کسی نیست.

من مرکز آموزش ولیعصر آموزش میبینم چیزی به پایان دوره پایه شهریور نمونده یعنی 3/4 روز دیگه تمومیم :n26::n02:. معمولا کدوم یگان

میوفتیم؟ الان نیروی انتظامی کجا بیشتر نیاز داره؟ یعنی الان درست 2 هفتس همه دارن به همین فکر میکنن :n28::n13:
این را ما نمی تونیم بگیم.

کسانی که شرایط دارن و پارتی قوی دارن فقط باید به آ. شرقی فکر کنن، بقیه خودشون را برای هر جای دیگه ای آماده کنن.
(دوره ما تهران، کرج، مازندران، کرمانشاه بیشترین بود)

یادش بخیر... اون مرد مومن سرگرد ا.ر هنوز فرمانده گردان هست؟

paranoid_android
17-10-2014, 16:15

والا.. منم اونجا بودم آموزشی.. همه جا تقسیم می کنن.. دوره ما بیشتر تبریز، تهران، سمنان، گلستان و کردستان... اغلب تبریز و تهران افتادن.. ایشالا جای خوبی می افتی داداش.. نگران نباش.. می گذره.

paranoid_android
17-10-2014, 16:20
در دوره ما هم هم رژه رفتن و هم تیراندازی کردن، هم مثل ما ورزش کردن، تنها چند نفر که مشکل اعصاب روان داشتن تیراندازی نرفتن ولی جالبه همون ها پست هم میدادن. در دوره ما فرقی نداشتن.

عوش کردن را میشه عوض کرد ولی کسی می تونه این کار را بکنه که در نظام وظیفه مرکز دست داشته باشه و بتونه از سیستم تغییر بده که کار هر کسی نیست.

کسانی که شرایط دارن و پارتی قوی دارن فقط باید به آ. شرقی فکر کنن، بقیه خودشون را برای هر جای دیگه ای آماده کنن.

فرمانده گردان، احد رواسی:n02: کچل! الان سرگرده.. هر سربازی که میخواست ضایع کنه بهش می گفت برادر بسیجی.. می گفت رفتید مرخصی، موهای سر و ریشاتونم مرتب کنید قیافتون شبیه طالبی نشه! باحال بود.. اخلاق نداشت اصلا، اما آدم باش شعوری بود.. فوق لیسانس هم داشت، خودش می گفت تو کنکور فوق لیسانس رتبه تک رقمی بوده.. یادش بخیر.. نیمه های شب، یکی از سربازا تو دستشویی سیگار کشیده بود، آمار سربازه به رواسی رسید.. صبح تو صبحگاه کشیدش بیرون هر چی از دهنش درومد گفت بهش! مرخصی هاشم تا آخر دوره لغو کردن..
فرمانده مرکز آموزش سرهنگ علی محمدی.. جانشینش هم سرهنگ علی فتحلو.. فرمانده گروهان ما، ستواندوم رضازاده..
جای خوبی بود انصافا.. نسبت به خیلی مراکز آموزش دیگه هم کیفیت غذاش خوب بود، هم برخورد کادری ها با سربازا خوب بود.. گروهان ما هم تک بود واقعا.. 2 تا رتبه تک رقمی فوق لیسانس داشتیم، یه مدرس دانشگاه.. کلا 2 تا فوق دیپلم بود و بقیه لیسانس و فوق لیسانس بودیم.. بعد که رفتی سر یگان قدر مرکز آموزش رو می فهمی.. تبریز انصافا همه چیش تکه.. یاشاسین تبریز..

از گروهان ما بیش از 80 درصد سربازای تهرانی افتادن خود تهران، و بقیه سمنان و گلستان..

HamiD-Xfors
17-10-2014, 16:22

کرمانشاه؟!؟!؟ :n04:

بله هنوزم همونه!!! :n22: من فرمانده خودمون ب ص و جانشین فرمانده گردانو بیشتر دوست دارم! :n02:

HamiD-Xfors
17-10-2014, 16:24
والا.. منم اونجا بودم آموزشی.. همه جا تقسیم می کنن.. دوره ما بیشتر تبریز، تهران، سمنان، گلستان و کردستان... اغلب تبریز و تهران افتادن.. ایشالا جای خوبی می افتی داداش.. نگران نباش.. می گذره.

امیدوارم بیوفتم تبریز! :n29::n27: بازم ممنون :n16:

Beta
17-10-2014, 16:28
یه شخصی دفترچه پست میکنه ، ارتش میوفته ، حالا این آموزشی رو میگزرونه بعد میره دانشگاه....
حالا این باید همون ارتش رو ادامه بده یا میتونه دوباره دفترچه پست کنه و ...؟؟

sdfssdfs
17-10-2014, 16:38
یه شخصی دفترچه پست میکنه ، ارتش میوفته ، حالا این آموزشی رو میگزرونه بعد میره دانشگاه....
هر جا بیفتی دیگه تمومه به هیچ وجه قابل تغییر نیست

mocc
17-10-2014, 18:53
سلام دوستان
پدر من تو مهاباد خدمت کرده زمان جنگ و 6ماه آخر خدمتش فرستادنش ژاندارمری رشت. حالا من میخوام کسری بگیرم باید بریم رشت؟ یا سابقه ها اومده ناجای تهران؟ یکی راهنمایی کنه لطفا.

mocc
17-10-2014, 19:23
دوستان کسی میدونه راههای معافیت از نگهبانی تو خدمت چیه؟

__Jamaica__
17-10-2014, 19:48

منظورتون بعد از اتمام دانشگاهِ؟
در صورت مثبت بودن جواب بله بعد از اتمام شما توی ارتش اعزام مجدد میشید و باید دوباره دفترچه پست کنید و مدت خدمت قبلی درش ذکر کنید.

سلام دوستان
پدر من تو مهاباد خدمت کرده زمان جنگ و 6ماه آخر خدمتش فرستادنش ژاندارمری رشت. حالا من میخوام کسری بگیرم باید بریم رشت؟ یا سابقه ها اومده ناجای تهران؟ یکی راهنمایی کنه لطفا.

کارت ایثارگری ایشون از کجا صادر شده؟
اینکه سوابق در هر دو یگان باشه احتمالش هست.ولی معمولاً توی یگان دومی حتماً وجود داره

دوستان کسی میدونه راههای معافیت از نگهبانی تو خدمت چیه؟

معافیت از نگهبانی و فقط پزشک معتمد اون ارگان صادر میکنه
بودن دوستانی که مشکل توی مهره های کمرشون بود میگرفتن
یا باز هم بودن دوستانی که اینقدر مشکل بوچود اورده بودن سر پست ( پا لنگی بودن ) معاف از نگهبانی میکردنشون

ahwazp30
17-10-2014, 20:14
اگه کسی اموزشی توی سپاه بیفته ولی همون روز اول اعزام به مرکز اموزش معافیت تحصیلی براش صادر بشه ودیگه نره اموزشی بعد از دانشگاه دوباره توی سپاه میفته یا ممکنه توی نیروی انتظامی بندازنش ؟

Behrang_sh
17-10-2014, 20:28
سلام دوستان ..
یه سوال داشتم

درود
دوست عزیز اول از همه اینکه نیرو هوایی سپاه آش دهن سوزی نیست! یعنی اونطور که تو ذهن خیلیا جا افتاده نیست! متاسفانه من خودم اولش فکر میکردم پا تو چه هتلی گذاشتم! ولی خب به هر حال من 1 ماه دیگه خدمتم تموم میشه و طبق تجربه اینو گفتم که اگه وارد شدی جا نخوری!
ترجیحا اگه میخوای سپاه پذیرش بگیری برو سمت نیرو زمینی
من سوالت رو دقیقا نفهمیدم! یعنی چی برگه سبزت اومد آموزشیتو تغییر میدن میندازنت اردکان!؟؟!!! نیرو هوایی (هوافضا) یه مرکز آموزش تو کل کشور داره اونم اردکانه! بعدشم شما برگه سبزت بیاد ایشون میره با اون برات پذیرش میگیره! حالا اگه منظور ایشون برگه سفید بوده که 10 روز قبل از اعزامت میاد اون داستانش جداست! باید گردن کلفت باشه تا کدت رو عوض کنه. البته تو پادگان ما خیــــلیا بودن که پادتیشون دقیقه 90 کدشون رو عوض کرده بود! پارتیه دیگه ، تو ایران همه کار میکنه !

4umbaz
17-10-2014, 20:29
من الان ک کارت ایثارگری بابامو دیدم ۵ ماه حضور در جبهه داره ..از ارگان نهاجا هم هست...خودمم تو ارتش افتادم..ایا کسری بهم میخوره؟

neon_91
17-10-2014, 21:00
من الان ک کارت ایثارگری بابامو دیدم ۵ ماه حضور در جبهه داره ..از ارگان نهاجا هم هست...خودمم تو ارتش افتادم..ایا کسری بهم میخوره؟

شما متولد کدوم سال هستید؟معافیت ایثارگری فقط شامل متولدین 72 و پایین تر از اون میشه.با 5 ماه فکر کنم 2 ماهی کسری داری اگه شرایطت بخوره

4umbaz
17-10-2014, 21:03
شما متولد کدوم سال هستید؟معافیت ایثارگری فقط شامل متولدین 72 و پایین تر از اون میشه.با 5 ماه فکر کنم 2 ماهی کسری داری اگه شرایطت بخوره

من 69 ای ام...شرایطش چجوریه...از کجا باید اقدام کرد

sasan.69
17-10-2014, 21:45
یه سوال پرسیده بودم یاددم نیس جواب گرفته بودم یانه!

اگه اسم محل اعزام اموزشی مشخص بشه بعد اون میشه تمدید کرد یا خیر؟

__Jamaica__
17-10-2014, 22:05

بزرگوار کمتر از 6 ماه ایثارگری کسری نداره

یه سوال پرسیده بودم یاددم نیس جواب گرفته بودم یانه!

اگه اسم محل اعزام اموزشی مشخص بشه بعد اون میشه تمدید کرد یا خیر؟

خیر اون زمان نمیشه
برگ سفید اومده اون زمان باید حودتونو معرفی کنید.

afsane_tab
17-10-2014, 22:32
کسی نظری نداره؟
مثلا 1393/08/01 سپاه باید برم
تمدید کنم امریه اداری بفرستم
قبول میکنن؟

جذب سپاه رو میشه با امریه عوض کرد بعد از تمدید 2 ماه؟

ice_man_sh
18-10-2014, 01:59
فرمانده گردان، احد رواسی:n02: کچل! الان سرگرده.. هر سربازی که میخواست ضایع کنه بهش می گفت برادر بسیجی.. می گفت رفتید مرخصی، موهای سر و ریشاتونم مرتب کنید قیافتون شبیه طالبی نشه! باحال بود.. اخلاق نداشت اصلا، اما آدم باش شعوری بود.. فوق لیسانس هم داشت، خودش می گفت تو کنکور فوق لیسانس رتبه تک رقمی بوده.. یادش بخیر.. نیمه های شب، یکی از سربازا تو دستشویی سیگار کشیده بود، آمار سربازه به رواسی رسید.. صبح تو صبحگاه کشیدش بیرون هر چی از دهنش درومد گفت بهش! مرخصی هاشم تا آخر دوره لغو کردن..
فرمانده مرکز آموزش سرهنگ علی محمدی.. جانشینش هم سرهنگ علی فتحلو.. فرمانده گروهان ما، ستواندوم رضازاده..
جای خوبی بود انصافا.. نسبت به خیلی مراکز آموزش دیگه هم کیفیت غذاش خوب بود، هم برخورد کادری ها با سربازا خوب بود.. گروهان ما هم تک بود واقعا.. 2 تا رتبه تک رقمی فوق لیسانس داشتیم، یه مدرس دانشگاه.. کلا 2 تا فوق دیپلم بود و بقیه لیسانس و فوق لیسانس بودیم.. بعد که رفتی سر یگان قدر مرکز آموزش رو می فهمی.. تبریز انصافا همه چیش تکه.. یاشاسین تبریز..

از گروهان ما بیش از 80 درصد سربازای تهرانی افتادن خود تهران، و بقیه سمنان و گلستان..
ماشالله اسم همه را دادی رفت :n02:
مرکز ولیعصر که بین آموزشگاههای ناجا حتی نسبت به خیلی از آموزشگاههای دیگه کمی نداره، واقعا از بهترین آموزشگاههای کشوره.

سرگرد دوست داشتنی خیلی مقرراتی هست ولی در عوض فردی مطلع، با اخلاق و تابع قوانین هست که نمونه اش تو نظام خیلی کمه.

فرمانده پادگان هم فرد خیلی خوبی هست.

کرمانشاه؟!؟!؟ :n04:

بله هنوزم همونه!!! :n22: من فرمانده خودمون ب ص و جانشین فرمانده گردانو بیشتر دوست دارم! :n02:

امیدوارم بیوفتم تبریز! :n29::n27: بازم ممنون :n16:
دوست من سال قبل من همین ولیعصر بود (سال 90) اکثرا داده بودن منطقه شمال غرب مرزبانی!!

حالا شما اگه شرایط نداشته باشی شانس بیاری استان بیفتی تبریز را تا رییس نیرو انسانی ج.ع. هست بیخیال بشین.

فرمانده گروهان من من جانشین گردان سروان آقا... بود، اونم فرد خیلی با شخصیتی بود.

زیر 6 ماه کسر نداره.

pooya6617
18-10-2014, 02:44
دوستان با سابقه راهنمایی کنن که بهترین زمان واسه اینکه بخوای تو دوران آموزشی خودتو تو یگانی خاصی بندازی یا به نوعی پذیرش بگیری چه موقعیه؟ ایا اصولا امکان پذیره؟ باید وایسی تا شماره پرسنلی بیاد بعد با اون اقدام کنی یا قبلش میشه؟ و اینکه این شماره پرسنلی چیه و کی میاد؟ سوال من موردی مربوط به نزاجا ست.ممنون

Doctor Splinter
18-10-2014, 12:25
خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعا مقدسی است كه در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و كشور قرار دارند. همه ی خانواده ها و همه ی آحاد جوانان باید اهمیت آن را درك كنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند.
امام خامنه ای مقام معظم رهبری و فرمانده كل قوا مدظله العالی .

PNC
18-10-2014, 12:28
بچه ها از کجا میشه لیست پادگان های نیروی زمینی رو دید ؟
منظور آموزشی نیست، یگان هستش.

Bensonw3x
18-10-2014, 13:14
اقا کسی جواب نداد ! من الان اضافه سنوات دارم ! 23 ماه هم خدمت کردم ، الان برم پادگان تصویه باید کنم ؟

ahwazp30
18-10-2014, 13:28
1- اگر برای کسی تاریخ اعزام و محل اموزش رو بزنن ولی سر موقع نره و بخاد چند ماه دیرتر بره ،غایب حساب میشه یا فراری ؟

2-از روز چندم اموزشی میدون تیر میبرن ؟ هفته دوم میبرن یا مال اخرای اموزشیه ؟

3-اگه کسی اضافه خدمت سنواتی بخوره میتونه امریه بگیره یا پذیرش سپاه بشه ؟

4-اموزشی برای تک پسرها نزدیک ترین محل به استان سکونته یا اصلا ریطی به نزدیکی نداره ؟مثلا من که اهوازم ممکنه اموزشی بیفتم اذربایجان یا مشهد ؟

5-میشه به دژبانی مرکز اموزشی رشوه خوب داد که هر چی خاستیم مثل گوشی و ... ببریم داخل یا رشوه قبول نمیکنن ؟

Doctor Splinter
18-10-2014, 14:17
1- اگر برای کسی تاریخ اعزام و محل اموزش رو بزنن ولی سر موقع نره و بخاد چند ماه دیرتر بره ،غایب حساب میشه یا فراری ؟

2-از روز چندم اموزشی میدون تیر میبرن ؟ هفته دوم میبرن یا مال اخرای اموزشیه ؟

3-اگه کسی اضافه خدمت سنواتی بخوره میتونه امریه بگیره یا پذیرش سپاه بشه ؟

4-اموزشی برای تک پسرها نزدیک ترین محل به استان سکونته یا اصلا ریطی به نزدیکی نداره ؟مثلا من که اهوازم ممکنه اموزشی بیفتم اذربایجان یا مشهد ؟

5-میشه به دژبانی مرکز اموزشی رشوه خوب داد که هر چی خاستیم مثل گوشی و ... ببریم داخل یا رشوه قبول نمیکنن ؟
1-غایب،فراری کسی هست که پذیرش شده باشه و دیگه نظامی محسوب بشه!
2-معمولا هفته چهارم به بعد هست،بازم بستگی به نظر فرمانده و شرایط اون پادگان هم داره!(ما کلا دو بار رفتیم)
3-نمیدانم
4-آموزشی ربطی به شرایط شما نداره و هر جا ممکنه باشه،در آموزشی با ارائه شرایط میتونید برای افتادن در شهر یا استان خود در اولویت قرار گیرید!
5-همچین ریسکی نکنید که اگه طرف قبول نکنه میتونه برای شما صورت جلسه کنه و به جرم رشوه به مامور در حین انجام وظیفه شما رو دادگاهی میکنن،ولی ممکنه طرف قبول هم بکنه!
ولی دژبانی شیفتی هست و شما هر بار با نفرات یکسان رو به رو نخواهید شد!:n24:

__Jamaica__
18-10-2014, 14:26
بچه ها از کجا میشه لیست پادگان های نیروی زمینی رو دید ؟
منظور آموزشی نیست، یگان هستش.

لیست جامعی ازش نیست شما بگید کدون ناحیه کشور میخواید خدمتتون بگم

اقا کسی جواب نداد ! من الان اضافه سنوات دارم ! 23 ماه هم خدمت کردم ، الان برم پادگان تصویه باید کنم ؟

بله شما الان باید تسویه کنید.
یکی دوستان توی بخش اداری بود همین دیروز میگفت که همه سنواتی هارو ترخیص دارن میکنن

PNC
18-10-2014, 16:15
لیست جامعی ازش نیست شما بگید کدون ناحیه کشور میخواید خدمتتون بگم

من لیست پادگان های شهر تهران رو میخواستم بدونم.
ممنون

__Jamaica__
18-10-2014, 16:40
من لیست پادگان های شهر تهران رو میخواستم بدونم.
ممنون

ستاد نزاجا
ف اماد پش
ف مهندسی
ف ترابری
ف هوانیروز
ف پشتیبانی منطقه ۳
مرآ پش
مرآمخ
مرآبهی
گروه ۴۰۱
جنگال
گروه ۵۰۰ ش.م.ه که منحل شده الان
ایثارگران
دانشگاه افسری امام علی (ع)
جی

Sent from my iPhone using Tapatalk

masooyan
18-10-2014, 16:58
بچه ها مشهد هم پادگان آموزشی داره؟

marn
18-10-2014, 18:34
بچه ها مشهد هم پادگان آموزشی داره؟

سلام
مشهد فقط یگان ویژه داخل شهر اموزشی داره
ادرس کوهسنگی
ولی یگان ویژه مربوط به نیرو انتظامی
پس باید ببینی ارزش داره یا نه که نیرو انتظامی بیفتی

marn
18-10-2014, 18:49
راستی جواب تعدادی از دوستان اینجا میدم

۱- دوستان توجه داشته باشن که یکی از قوانین نظام وظیفه واسه امریه اینه که شما حتما چهار ماه قبل درخواست امریه داده باشین و ازونجاییم که امریه توسط ارگان مربوطه به نظام وظیفه ارسال میشه و تصمیم گیرنده اصلی نظام وظیفه هست و نظام وظیفه هم این قانون چهار ماه خودش گذاشته پس زیر پا نمیذاره مگر اینکه شما تو خوده نظام وظیفه پارتی کلفت داشته باشین پس دستانی که میگن دوماه مونده باعزام حتما توجه داشته باشن که قانون چهار ماه هست.
۲- اگر شما اموزشیتون دوره کد خورده باشه و درخواست تمدید و موافقت بشه بعد دوماه که برگه سفید جدید بیاد حتما جاتون عوض میشه دورکد جدید میخوره
موفق باشید

pm1
18-10-2014, 19:22

۱- دوستان توجه داشته باشن که یکی از قوانین نظام وظیفه واسه امریه اینه که شما حتما چهار ماه قبل درخواست امریه داده باشین و ازونجاییم که امریه توسط ارگان مربوطه به نظام وظیفه ارسال میشه و تصمیم گیرنده اصلی نظام وظیفه هست و نظام وظیفه هم این قانون چهار ماه خودش گذاشته پس زیر پا نمیذاره مگر اینکه شما تو خوده نظام وظیفه پارتی کلفت داشته باشین پس دستانی که میگن دوماه مونده باعزام حتما توجه داشته باشن که قانون چهار ماه هست.
۲- اگر شما اموزشیتون دوره کد خورده باشه و درخواست تمدید و موافقت بشه بعد دوماه که برگه سفید جدید بیاد حتما جاتون عوض میشه دورکد جدید میخوره
موفق باشید

راستی شما جواب کدوم کاربرها رو دادید الان ؟!! بهر حال ، میشه بفرمایید 4 ماه رو از کجا آوردید ؟؟!! تو دفترچه گفته دو ماه قبل اقدام شود ....

behnam_roli
18-10-2014, 19:54
سلام راهی هست که بشه با مدرک کارشناسی مکانیک پروژه انجام داد و کسری گرفت؟

marn
18-10-2014, 20:08
راستی شما جواب کدوم کاربرها رو دادید الان ؟!! بهر حال ، میشه بفرمایید 4 ماه رو از کجا آوردید ؟؟!! تو دفترچه گفته دو ماه قبل اقدام شود ....

دوست من
سلام
شما لطفا صفحه هشت بخش اعزام بخدمت شماره دو کامل مطالعه کنید
نوشته حداقل دوماه قبل از اتمام مهلت یکساله باید پیگیر موضوع بشن
خوب توجه کنید نوشته حداقل
حالا لطفا به یکی از مراکز که امریه دریافت میکنن مراحعه کنید توی برد مدارک لازم جهت امریه بزرگ نوشته چهار ماه قبل از اعزام.
ظمنا اگه لطف کنید چند صفحه قبل از تاپیک با دقت بیشتری مطالعه کنید متوجه دوستانی که این سوالارو پرسیدن میشین.
موفق باشید

cotgnx
18-10-2014, 20:10
سلام راهی هست که بشه با مدرک کارشناسی مکانیک پروژه انجام داد و کسری گرفت؟

با کارشناسی هیچ راهی نیست اصلا دنبالش نباش! سربازای بنیاد نخبگان خوشون لیسانس هستن راهی داشت خودشون کسری میگرفتن.

pm1
18-10-2014, 20:54
دوست من
سلام
شما لطفا صفحه هشت بخش اعزام بخدمت شماره دو کامل مطالعه کنید
نوشته حداقل دوماه قبل از اتمام مهلت یکساله باید پیگیر موضوع بشن
خوب توجه کنید نوشته حداقل
حالا لطفا به یکی از مراکز که امریه دریافت میکنن مراحعه کنید توی برد مدارک لازم جهت امریه بزرگ نوشته چهار ماه قبل از اعزام.
ظمنا اگه لطف کنید چند صفحه قبل از تاپیک با دقت بیشتری مطالعه کنید متوجه دوستانی که این سوالارو پرسیدن میشین.
موفق باشید
شاید جایی که شما رفتی شرایط گذاشته باشه ... این شرایط رو خود اون سازمان میزاره واسه کسایی که بند پ در اختیار ندارند وگرنه قانونی از طرف نظام وظیفه من ندیدم!! من که چند جا رفتم میگفتن دو ماه قبل اعزام (اونم حالا اگه خواستیم جذب کنیم!) ... فقط یجا میگفت حداقل سه ماه ! که معلومه نمیشه مگر اینکه تمدید کنید ! دو ماه هم برای اینه که فرصت ارسال مدارک از طرف سازمان و گرفتن جواب وجود داشته باشه .... کلا امریه بدون بند پ معطلی هست ! پناه بر خدا بریم سربازی مثل اینکه سنگین تره !

Hossein_128
18-10-2014, 20:54
سلام

دوستان توی آموزشی و یگان، در طول روز فرصتی پیش میاد که آدم با خودش خلوت کنه؟؟

Behrang_sh
18-10-2014, 21:10
سلام

دوستان توی آموزشی و یگان، در طول روز فرصتی پیش میاد که آدم با خودش خلوت کنه؟؟

درود
چرا پیش نیاد! خوبم پیش میاد!:n06:

pooya6617
18-10-2014, 22:23
دوستان با سابقه راهنمایی کنن که بهترین زمان واسه اینکه بخوای تو دوران آموزشی خودتو تو یگانی خاصی بندازی یا به نوعی پذیرش بگیری چه موقعیه؟ ایا اصولا امکان پذیره؟ باید وایسی تا شماره پرسنلی بیاد بعد با اون اقدام کنی یا قبلش میشه؟ و اینکه این شماره پرسنلی چیه و کی میاد؟ سوال من موردی مربوط به نزاجا ست.ممنون

marn
18-10-2014, 22:40
شاید جایی که شما رفتی شرایط گذاشته باشه ... این شرایط رو خود اون سازمان میزاره واسه کسایی که بند پ در اختیار ندارند وگرنه قانونی از طرف نظام وظیفه من ندیدم!! من که چند جا رفتم میگفتن دو ماه قبل اعزام (اونم حالا اگه خواستیم جذب کنیم!) ... فقط یجا میگفت حداقل سه ماه ! که معلومه نمیشه مگر اینکه تمدید کنید ! دو ماه هم برای اینه که فرصت ارسال مدارک از طرف سازمان و گرفتن جواب وجود داشته باشه .... کلا امریه بدون بند پ معطلی هست ! پناه بر خدا بریم سربازی مثل اینکه سنگین تره !

سلام
دوست من مگه چه تعداد از دوستان ذارای بند پ هستن!!؟؟
باید ما اینجا چیزی مطرح کنیم که بصورت عمومی و کاربردی باشه و برای دوستان جنبه اجرایی و همچنین پشتوانه اجرایی بالا داشته باشه.
من خیلی از دوستانم بدون بند پ امریه گرفتن.
شما اگر اوایل یا حداکثر اواسط فرجه یکساله درخواست اعزام بدی سیستم بصورت اتوماتیک چند ماه بعد تاریخ اعزام میده بطور مثال چند تا از دوستانم بعد فراغت از تحصیل دو یا بعضیام سه چهار ماه بعد رفتن درخواست اعزام دادن که تاریخ اعزامشون چهار تا شش ماه بعد افتاد بعدم رو فرصت رفتن امریه گرفتن
پس اگه من میام میگم چهار ماه دلیلش اینه که دهن اون سازمان که امریه میگیره بسته شه حرفی واسه گفتن نداشته باشه تازه چهار ماهم خودم نساختم از روی قوانین خودشون گفتم
والا اینجا توی مشهد دادگستری دارایی استان قدس شهرداری که ما دیدیم و کل بر داریم همشون همین و زدن.
پس همیشه یادمون باشه برای موفقیت توی هر کار درستی اول توکل بخدا و توجه دوم سعی تلاش خودمون سومم توکل و راضی بودن بنتیجه مهمه نه بند پ.

soheil021
18-10-2014, 23:17

موفق باشید

شایعه نکنید لطفا

بین 4 الی 2 ماه تمام وقت هستش برای امریه

اگر کد خورده باشن و تمدید کنن 50 درصد احتمال داره همون جایه قبلی که دوره پیش بوده بیوفته طرف باز
25 درصد احتمال داره همون نیروی قبلی که کد خورده بوده بیوفته
25 درصد احتمال داره کلا عوض بشه

من تو پذیرش هستم و قانون هارو میدونم

meysam300
18-10-2014, 23:27
سلام
دوستان
من تو این ترم جاری درسام تموم میشه-کی دفترچه رو پست کنم که تو همین سال 93 برم اموزشی- اخه میگن 94 خدمت 24 ماهه
یعنی اگه مثلا اسفند برم اموزشی خدمت 24 ماه نیست؟
قبل اینکه امتحانا تموم بشه توی دی پست کنم دفترچه رو یا بزارم بعدش؟ اخه معمولا یه ماه طول میکشه اعزام کنن:n16:

cotgnx
18-10-2014, 23:36
سلام
دوستان
من تو این ترم جاری درسام تموم میشه-کی دفترچه رو پست کنم که تو همین سال 93 برم اموزشی- اخه میگن 94 خدمت 24 ماهه
قبل اینکه امتحانا تموم بشه توی دی پست کنم دفترچه رو یا بزارم بعدش؟ اخه معمولا یه ماه طول میکشه اعزام کنن:n16:

شما به سال 93 نمیرسی، زود بری اردیبهشت 94 میشه.

بهمن ماه تازه امتحانا تموم میشه، همه چی خیلی زود انجام بشه 15 بهمن تازه نمره هات بیاد، دانشگاهت خیلی مرتب باشن یک هفته ای نامه فاغ التحصیلی رو بهت بدن میشه 21-22 بهمن. به اسفند امکان نداره برسی.

تا قبل از فارغ التحصیلی هم امکان پست دفترچه نیست. حتما باید فارغ شده باشی.

veldmort
19-10-2014, 01:21
دوستان كسي اينجا پدافند هوايي شيراز خدمت كرده ؟
ميدونيد چجور جائيه ؟
4 روز ديگه بايد برم ...

4umbaz
19-10-2014, 02:12
سلام
دوستان

من جات بودم قید مدرکو میزدم با دیپلم پست میکردم...ما ک لیسانس داریم چ گلی زدیم ب سرمون اخه با دو ابتدایی افتادیم ی جا...

__Jamaica__
19-10-2014, 09:16

بله با شماره پرسنلی معمولا اقدام میکنن،اما بدون اون هم میشه کاری کرد.
کد پرسنلی وسط های دوره میاد.
شما هم اگر میخوای رو بزنی به کسی بهترین زمان همون وسط اموزشیِ کد پرسنلی اومد بدین به طرف

hamid890
19-10-2014, 10:31
شما به سال 93 نمیرسی، زود بری اردیبهشت 94 میشه.

بهمن ماه تازه امتحانا تموم میشه، همه چی خیلی زود انجام بشه 15 بهمن تازه نمره هات بیاد، دانشگاهت خیلی مرتب باشن یک هفته ای نامه فاغ التحصیلی رو بهت بدن میشه 21-22 بهمن. به اسفند امکان نداره برسی.

تا قبل از فارغ التحصیلی هم امکان پست دفترچه نیست. حتما باید فارغ شده باشی.

خوب اگر همون اسفند ماه مداركش ارسال كنه 21 ماه خدمت ميشه كه

mojikhan69
19-10-2014, 11:14
خوب اگر همون اسفند ماه مداركش ارسال كنه 21 ماه خدمت ميشه كه

خیر دوست عزیز تاریخ اعزام مدنظره نه زمانی که اقدام به ارسال مدارک کرده.

mojikhan69
19-10-2014, 11:16
دوستان یه سئوال: برای رفتن به محل خدمت آموزشی میشه به صورت انفرادی به پادگان مراجعه کرد یا حتما باید گروهی رفت؟

pm1
19-10-2014, 11:27
شایعه نکنید لطفا

بین 4 الی 2 ماه تمام وقت هستش برای امریه

اگر کد خورده باشن و تمدید کنن 50 درصد احتمال داره همون جایه قبلی که دوره پیش بوده بیوفته طرف باز
25 درصد احتمال داره همون نیروی قبلی که کد خورده بوده بیوفته
25 درصد احتمال داره کلا عوض بشه

من تو پذیرش هستم و قانون هارو میدونم

ایشون امریه اداره منظورشون بود ....

جناب marn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنده توکل کردم بر خدا شروع کردم به رفتن به این اداره و اون اداره .... هنوز برگ اعزام هم نگرفتم ولی اگرم میگرفتم فایده ای نداشت چون اصلآ تو هیچ اداره ای به مرحله ی مدارک بردن نرسید !!
قبلآ هم البته گفتم اینجا فکر کنم ... حرف هاشون ایناست:
1- ظرفیت تکمیل شده (این در صورتی بود که من از اوایل سال دنبالش رفتم)
2- هنوز به ما اعلام نشده
3- رشته شما مناسب ما نیست
4- شرایط 5 گانه دارید یا نه ؟؟ (میگم ندارم ، میگه نمیشه ! )
5- دیگه به ما امریه نمیدن ....
تازه یکی با کمال پر رویی میگفت اگر اعلام بشه به شما نمیرسه ! بیخودی خودتو معطل نکن...

با این حال من به اکثر ادارات نامه درخواست هم نوشتم همراه با کپی نامه فراغت از تحصیل .. حتی از طریق مراجعه مردمی به نماینده مجلس نامه هم گرفتم ....بعضی هاش به وزارت خانه هم کشیده شد !! ولی افاقه نکرد که نکرد . وقتی میبینم یکی با فوق دیپلم امریه گرفته اونوقت من این در اوندر میزنم نمیشه نتیجه میگیرم که برای موفقیت تو این کار (نه هر کار) بند پ نیازه (البته بعد از توکل بر خدا ! )...

mb136
19-10-2014, 11:49
سلام دوستان
من تا 29 مهر فرصت یک ساله برای معرفی ام تموم میشه
حالا با توجه به اینکه گفتن تا 22 بهمن اگه کسی خودشو معرفی کنه اضافه خدمتش بخشیده میشه
اگه من خودمو تو دی معرفی کنم اضافه خدمت نمی خورم؟

حسام2000
19-10-2014, 11:53
در رابطه با کسری ها مطالب مفیدی تو این لینک هست

mani6606
19-10-2014, 12:32
سلام دوستان
من تا 29 مهر فرصت یک ساله برای معرفی ام تموم میشه
حالا با توجه به اینکه گفتن تا 22 بهمن اگه کسی خودشو معرفی کنه اضافه خدمتش بخشیده میشه
اگه من خودمو تو دی معرفی کنم اضافه خدمت نمی خورم؟
خب شما اگر هم اضافه خدمتت بخشیده بشه اما اگر دی دفترچه پست کنید احتمالش هست که تاریخ اعزامت در سال ۹۴ باشه و انجا باید ۳ ماه بیشتر خدمت کنی.

mehrdad2012m
19-10-2014, 12:53
سلام،اقا من امروز برگه سفیدم اومد،نوشته10صبح پادگان باشیم که یه شهردیگست
ولی چندروز پیش که از پلیس+۱0پرینتشو گرفته بودم زده بود6صبح میدون سپاه باشید
حالا الان موندم چیکارکنم!

mahdi_ctr
19-10-2014, 13:23

آقا برا منم همین اتفاق افتاده الان
چن روز پیش از پلیس +10 گرفتم زده 6 صبح الان برگه سفید از طریق پست اومد برام زده 10 صبح
دوستان تجربه ای از این مسئله دارن؟

SNOW PATROL
19-10-2014, 13:33

آقا برا منم همین اتفاق افتاده الان
چن روز پیش از پلیس +10 گرفتم زده 6 صبح الان برگه سفید از طریق پست اومد برام زده 10 صبح
دوستان تجربه ای از این مسئله دارن؟

فرقی نداره ... خودتون مستقیم هم میتونید برید ولی بهتره به محل اعزام برید و از اونجا اعزام بشید مثلا میدون سپاه در این مورد

mahdi_ctr
19-10-2014, 13:48
فرقی نداره ... خودتون مستقیم هم میتونید برید ولی بهتره به محل اعزام برید و از اونجا اعزام بشید مثلا میدون سپاه در این مورد

البته جواب سوال منو ندادید!
من مرکز آموزشم کرجه
خودمم کرج میشینم
توی برگه سفید هم آدرس آموزشگاه رو داده نه میدون سپاه
اما ساعت حضور توی دوتا برگه متفاوته
برگه ای که از پلیس +10 گرفتم زده 6 صبح ولی امروز برگه سفید از طریق پست رسید برام زده 10 صبح
ملاک کدونه؟
البته من فکر میکنم ملاک همون برگه باشه که پست برام آورده:n02:

marn
19-10-2014, 14:00
ایشون امریه اداره منظورشون بود ....

جناب marn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنده توکل کردم بر خدا شروع کردم به رفتن به این اداره و اون اداره .... هنوز برگ اعزام هم نگرفتم ولی اگرم میگرفتم فایده ای نداشت چون اصلآ تو هیچ اداره ای به مرحله ی مدارک بردن نرسید !!
قبلآ هم البته گفتم اینجا فکر کنم ... حرف هاشون ایناست:
1- ظرفیت تکمیل شده (این در صورتی بود که من از اوایل سال دنبالش رفتم)
2- هنوز به ما اعلام نشده
3- رشته شما مناسب ما نیست
4- شرایط 5 گانه دارید یا نه ؟؟ (میگم ندارم ، میگه نمیشه ! )
5- دیگه به ما امریه نمیدن ....
تازه یکی با کمال پر رویی میگفت اگر اعلام بشه به شما نمیرسه ! بیخودی خودتو معطل نکن...

با این حال من به اکثر ادارات نامه درخواست هم نوشتم همراه با کپی نامه فراغت از تحصیل .. حتی از طریق مراجعه مردمی به نماینده مجلس نامه هم گرفتم ....بعضی هاش به وزارت خانه هم کشیده شد !! ولی افاقه نکرد که نکرد . وقتی میبینم یکی با فوق دیپلم امریه گرفته اونوقت من این در اوندر میزنم نمیشه نتیجه میگیرم که برای موفقیت تو این کار (نه هر کار) بند پ نیازه (البته بعد از توکل بر خدا ! )...

سلام دوست من
اره قبول دارم این واقعیت که توی مملکت ما نیاز به بند پ برای خیلی مسایل نیاز هست
ولی واقعیتم اینه که توکل حس و انگیزه قدرتی به ادم میده که هیچ چیز توی جهان مثل توکل نیست.
راستش من خودم، برادرم معاون دادگستری رفتم برای درخواست امریه وقتی توی لیست مدارک و شرایط دیدم البته شرط چهار ماه دیگه دنبالش نرفتم گفتم من توکل کردم بخدا پس نیازی به استفاده از پ نیست و دیکه پیگیر امریه نشدم.
چون واقعا مزه توکل کردن و سپردن خودمو بخدا چشیدم
البته ببخشید موضوع زیاد به بحث بستگی نداشت ولی خواستم اینو بگم که دوستان تو تمام مسایل توکل کنن و البته همراه با سعی و تلاش

veldmort
19-10-2014, 14:07
دوستان ، برادران
كسي از اوضاع پدافند هوايي شيراز خبر داره ؟

ahwazp30
19-10-2014, 14:07
برای کارشناسی ارشد بدون ازمون هم معافیت تحصیلی میدن یا حتما باید کنکور بدیم و قبول شیم ؟مثلا یه دانشگاهی گفته همینطوری بیا ثبت نامت کنیم بدون کنکور ایا نظام وظیفه معافیت تحصیلی میده ؟

PLAΨMID
19-10-2014, 14:11
برای کارشناسی ارشد بدون ازمون هم معافیت تحصیلی میدن یا حتما باید کنکور بدیم و قبول شیم ؟مثلا یه دانشگاهی گفته همینطوری بیا ثبت نامت کنیم بدون کنکور ایا نظام وظیفه معافیت تحصیلی میده ؟
اگه مورد تایید وزارت علوم باشه ، بله میشه . . . .

amirdashti
19-10-2014, 15:39
سلام دوستان بر طبق خبر جدید اگه کسی اسفند دفترچه رو پست کنه و سال 94 بره خدمت،خدمتش 21 ماهه؟
وی در پاسخ به این پرسش که اگر مشمولی تا پیش از موعد مقرر برای رفتن به سربازی اقدام کند اما تاریخ اعزامش به سال آینده یا زمانی دیگر موکول شود نیز گفت: اقدام کردن برای سربازی یعنی آماده اعزام باشد. ممکن است به سبب تعداد زیاد متقاضی سازمان وظیفه عمومی که مسئولیت اعزام سربازان را بر عهده دارد تصمیم بگیرد مدت اعزام این افراد را به تاخیر بیندازد لذا برای این افراد نیز مطابق قانون 93 تصمیم گیری خواهد شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همه-چیز-درباره-معافیت-سنی-و-کسر-خدمت-متاهلان

ice_man_sh
19-10-2014, 16:20
سلام دوستان بر طبق خبر جدید اگه کسی اسفند دفترچه رو پست کنه و سال 94 بره خدمت،خدمتش 21 ماهه؟
وی در پاسخ به این پرسش که اگر مشمولی تا پیش از موعد مقرر برای رفتن به سربازی اقدام کند اما تاریخ اعزامش به سال آینده یا زمانی دیگر موکول شود نیز گفت: اقدام کردن برای سربازی یعنی آماده اعزام باشد. ممکن است به سبب تعداد زیاد متقاضی سازمان وظیفه عمومی که مسئولیت اعزام سربازان را بر عهده دارد تصمیم بگیرد مدت اعزام این افراد را به تاخیر بیندازد لذا برای این افراد نیز مطابق قانون 93 تصمیم گیری خواهد شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]همه-چیز-درباره-معافیت-سنی-و-کسر-خدمت-متاهلان
دوست عزیز واضح نوشته:

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره بخشش غیبت و اضافه خدمت سربازان نیز اظهار کرد: یک فرصت به سربازان غایب دادیم که اگر تا 22 بهمن امسال خودشان را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند علاوه بر اینکه به موجب غیبت اضافه خدمت‌های سه یا شش ماهه را تحمل نخواهند کرد، به دلیل غیبتشان نیز به مرجع قضایی نیز معرفی نمی‌شوند و در ضمن چون تا پیش از سال 94 تکلیف سربازی خود را مشخص کرده‌اند طول مدت خدمتشان 21 ماه خواهد بود.
در نتیجه برای مشمولی غایبی که تا 22 بهمن اقدام کنن 21 ماه حساب میشه حتی اگه سال 94 اعزام بشن.

کسانی که مشمول عادی هست (بدون غیبت) و تا 22 بهمن و یا حتی پایان سال 93 ارسال کنند و در 94 اعزام بشن 24 ماه هست.

اینها همش برنامه های تشویقی برای ترقیب مشمولین غایب هست.

sh@y@n
19-10-2014, 16:54
سلام
من اعزامم اول شهریور بود که بخاطر نتایج کنکور درخواست تمدید دادم که موافقت شد
اوایل مهر هم رفتم درخواست معافیت تحصیلی دادم که تایید شد
اما دیروز باز برام برگ سفید اومده در خونه اعزام رو زده اول ابان , حالا بنظرتون من اگر اول ابان نرم غیبت میخورم؟ اصلا کسی که معافیت تحصیلی ثبت کرده چرا باید برگ سفید واسش بیاد؟!

ahwazp30
19-10-2014, 17:41
دوستان اگه کسی مشمول باشه و غایب بشه حساب های بانکیش رو میبندن ؟

Amin_0913
19-10-2014, 19:01
خیر.........

aminkhan2014
19-10-2014, 19:40
سلام دوست من
اره قبول دارم این واقعیت که توی مملکت ما نیاز به بند پ برای خیلی مسایل نیاز هست
ولی واقعیتم اینه که توکل حس و انگیزه قدرتی به ادم میده که هیچ چیز توی جهان مثل توکل نیست.
راستش من خودم، برادرم معاون دادگستری رفتم برای درخواست امریه وقتی توی لیست مدارک و شرایط دیدم البته شرط چهار ماه دیگه دنبالش نرفتم گفتم من توکل کردم بخدا پس نیازی به استفاده از پ نیست و دیکه پیگیر امریه نشدم.
چون واقعا مزه توکل کردن و سپردن خودمو بخدا چشیدم
البته ببخشید موضوع زیاد به بحث بستگی نداشت ولی خواستم اینو بگم که دوستان تو تمام مسایل توکل کنن و البته همراه با سعی و تلاش

بعضی وقتا پول و پارتی!!!!از توکل خیلی جلوتره....فقط بعضی وقتا مثل کلید اسرار و قطره ای عبرت!!!توکل واقعا به آدم حال میده

Doctor Splinter
19-10-2014, 21:14
داداش من خودم غیبت داشتم و سه ماه سنوات بهم خورد که بخشیده شد در اواخر خدمتم و یه ماه اضافه خدمتی هم که به نا حق خورده بودم رفتم مرخصی ولی بازم اون اول وقتی می دیدم من با یه نفر دیگه هم زمان اومدیم خدمت و اون سه ماه زودتر ترخیص میشه آتیش می گرفت همه وجودم،تو خدمت باور کن یه روز هم یه روزه چه برسه به 3 ماه یا 6 ماه!
با جوونی خودت بازی نکن و تا غیبت نخوردی اقدام کن که فردا روز جز پشیمونی چیزی برای آدم نمی مونه:n27:
میدونم سنت بالاست،هزار و یک جور مشکل ممکنه داشته باشی،قبول دارم دوری از خانواده و دوستان بسیار طاقت فرساس ولی چاره چیه این قانون کشوره و باید همه تابعش باشیم!
برای من تازه خیلی شرایط بدتر بود چون وسط دانشگاه اخراج شدم و مدرکم هم معادل نکردند و با دیپلم رفتم خدمت در حالی که از خیلی لیسانس های اونجا بیشتر بارم بود و کارایی داشتم ولی به خاطر درجه مجبور بودم حرف زور بشنوم و با افراد بسیار low level سر و کار داشته باشم.هر چند آخر خدمت ارشد یگان شدم ولی بازم چیزی نبود که در سطح من باشه ولی با تمام این سختیها تحمل کردم و تموم شد:n14:
شما هم توکل به خدا کن و برو و دعا کن خدمت خوبی در انتظارت باشه و به این مسائل بچه گانه مثل غیبت و فرار حتی فکر هم نکن:n22:

marn
19-10-2014, 22:00

سلام
فکر میکنم به احتمال خیلی زیاد قبول نیست
فکر کنم قانونش اینه که حتما از طریق ازمون های سازمان سنجش یا دانشگاه ازاد قبول شده باشید.
تمام جذب دانشجوهای بغیر از روش فوق فقط مخصوص کسانی که معافیت یا کارت پایان خدمت دارن.
من خیلی دنبالش بودم ولی بجایی نرسیدم که بتونم اینجوری برم دانشگاه که معافیت تحصیای بگیرم.
موفق باشید

mahdi_ctr
19-10-2014, 22:03
البته جواب سوال منو ندادید!
من مرکز آموزشم کرجه
خودمم کرج میشینم
توی برگه سفید هم آدرس آموزشگاه رو داده نه میدون سپاه
اما ساعت حضور توی دوتا برگه متفاوته
برگه ای که از پلیس +10 گرفتم زده 6 صبح ولی امروز برگه سفید از طریق پست رسید برام زده 10 صبح
ملاک کدونه؟
البته من فکر میکنم ملاک همون برگه باشه که پست برام آورده:n02:
اقا جواب منو کسی نداد

PLAΨMID
19-10-2014, 22:48
برگه سفید ملاکه . . . .

mahdi_ctr
19-10-2014, 22:50
برگه سفید ملاکه . . . .
کدومش خوب؟
جفتش برگه سفیده دیگه

__Jamaica__
19-10-2014, 23:33
کدومش خوب؟
جفتش برگه سفیده دیگه

رفیق فرق نداره 10 بری یا 6
من خودم روز اول رفتم ساعت 6 اسمم توی پذیرشی های مرکز اموزش نبود رفتم میدون سپاه لیستُ دستی گرفتم تا برگشتم همون 10 بود.
اما شما که نگرانی بقول دوستمون به همون برگ سفید اکتفا کنید.برگ سفید همونِ که حاشیه ابی داره برگ دومی که پیک میاره نه اونکه از +10 گرفتید.

mojikhan69
20-10-2014, 08:43
دوستان سئوالی پرسیدم جواب ندادید. دوباره می پرسم : برای رفتن به محل خدمت آموزشی میشه به صورت انفرادی به پادگان مراجعه کرد یا حتما باید گروهی رفت؟
لطفا اگر بلدید جواب بدید دیگه اکثرتون آموزشی رو رفتید. تشکر

Mehdi_Teh021
20-10-2014, 10:43
سلام خدمت دوستان گل چن تا سوال داشتم
من 3 روز دیگه اعزامم
میخواستم ببینم چی باید ببریم و اینکه 1 آبان وسایلم رو با خودم ببرم یا میریم اونجا همون روز برمیگردیم خونمون و چن روز بعد دوباره باید بریم پادگان ؟
سوال بعدی هم پادگان 02 انشایی پرندک کسی هست ؟

campuzlit
20-10-2014, 11:16
دوستان سئوالی پرسیدم جواب ندادید. دوباره می پرسم : برای رفتن به محل خدمت آموزشی میشه به صورت انفرادی به پادگان مراجعه کرد یا حتما باید گروهی رفت؟
لطفا اگر بلدید جواب بدید دیگه اکثرتون آموزشی رو رفتید. تشکر

میشه انفرادی رفت ولی اکثرا گروهی می رن. در کل فرقی نداره.

سلام خدمت دوستان گل چن تا سوال داشتم
من 3 روز دیگه اعزامم
میخواستم ببینم چی باید ببریم و اینکه 1 آبان وسایلم رو با خودم ببرم یا میریم اونجا همون روز برمیگردیم خونمون و چن روز بعد دوباره باید بریم پادگان ؟
سوال بعدی هم پادگان 02 انشایی پرندک کسی هست ؟

معمولا روز اول جیره می دن و یه چند روز مرخصی می دن برین برگردین . پس نیاز نیست وسایل زیادی ببری.

Mehdi_Teh021
20-10-2014, 11:22
میشه انفرادی رفت ولی اکثرا گروهی می رن. در کل فرقی نداره.

معمولا روز اول جیره می دن و یه چند روز مرخصی می دن برین برگردین . پس نیاز نیست وسایل زیادی ببری.

مرسی از پاسخگوییت :n16:

=====================
دوستان اگه کسی 02 پرندک هست خبر بده روز اولی غریب نباشیم :n19:

4umbaz
20-10-2014, 13:54
من ۳ روز دیگه اعزامم..میخاستم بدونم قبل رفتن موهامو بزنم یا نه؟؟اخه یکی از دوستام گفت زشته تو لیسانس داری نزن ..برو خودشون میزنن..

paranoid_android
20-10-2014, 14:00
من ۳ روز دیگه اعزامم..میخاستم بدونم قبل رفتن موهامو بزنم یا نه؟؟اخه یکی از دوستام گفت زشته تو لیسانس داری نزن ..برو خودشون میزنن..

تجربه نشون داده که برای اینکه خیال خودتون راحت باشه با 4 اصلاح کنید، به هر حال که تو پادگان باید بزنید، تازه فکر کنید ممکنه موی چند صد تا سربازو با یه ماشین اصلاح یزنن...

mahdi_ctr
20-10-2014, 14:20
تجربه نشون داده که برای اینکه خیال خودتون راحت باشه با 4 اصلاح کنید، به هر حال که تو پادگان باید بزنید، تازه فکر کنید ممکنه موی چند صد تا سربازو با یه ماشین اصلاح یزنن...
برید اونجا لباسا رو میدن بهت میگن برو یه هفته دیگه بیا
تو این یه هفته وقت هست بزنی باز

4umbaz
20-10-2014, 14:34
حالا اومدیم از شانس ما یه هفته مرخصیو ندادن اونجا با موی کوتاه خ ناجوره تو درو همسایه...اگه بدن ک عالی میشه ال کلاسیکو رو هم میبینیم

paranoid_android
20-10-2014, 14:35
اگه مرخصی ندادن چیکار کنه؟ مارو هفته اول نگه داشتن و هفته دوم 1 روز مرخصی دادن بهمون. تو همون روز اول آموزشی موهای همه سربازا رو به همون شیوه بالا اصلاح نمودن:n02:

ice_man_sh
20-10-2014, 15:22

بد اینه که همه را مثل گوسفند جمع کنند بزنن، هم از نظر بهداشتی و هم با توجه به اینکه در برگه نوشته با همون 4 بزنید و برین.

برادر حالا شما این یک هفته را از کجا آوردی.

بحث مرخصی که در هر دوره اعزام دوستان هی میپرسن نسبت به پادگان آموزشی و زمان دوره و شرایط آن فرق میکنه.

پادگانی که مثلا دوره قبل 3 روز اول مرخصی داده دوره بعد 10 روز اول نگه داشته.

در نتیجه دوستان به این امید نباشن که بریم حتما مرخصی میدن و...

mehdi244
20-10-2014, 15:49
سلام وقت بخیر خسته نباشید بنده چندساله که غیبت دارم باتوجه به بخشش غیبت ها ایا میتونم برای امریه اقدام کنم ممنون میشم پاسخ دهید

sh@y@n
20-10-2014, 17:34
سلام
من اعزامم اول شهریور بود که بخاطر نتایج کنکور درخواست تمدید دادم که موافقت شد
اوایل مهر هم رفتم درخواست معافیت تحصیلی دادم که تایید شد
اما دیروز باز برام برگ سفید اومده در خونه اعزام رو زده اول ابان , حالا بنظرتون من اگر اول ابان نرم غیبت میخورم؟ اصلا کسی که معافیت تحصیلی ثبت کرده چرا باید برگ سفید واسش بیاد؟!
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mehdi_Teh021
20-10-2014, 17:59
کسی در مورد حقوق ها خبری داره ؟
مدرک فوق دیپلم حقوقش چقدره ؟ و اینکه تو دوران آموزشی هم حقوق میدن ؟:n13:

Mehdi_Teh021
20-10-2014, 18:07
میشه انفرادی رفت ولی اکثرا گروهی می رن;). در کل فرقی نداره.

اگه مرخصی ندادن چیکار کنه؟ مارو هفته اول نگه داشتن و هفته دوم 1 روز مرخصی دادن بهمون. تو همون روز اول آموزشی موهای همه سربازا رو به همون شیوه بالا اصلاح نمودن:n02:

همون اول مرخصی میدن چون لباس ها و پوتین رو باید بری اندازه کنی

Mohammad King
20-10-2014, 18:13
حالا اومدیم از شانس ما یه هفته مرخصیو ندادن اونجا با موی کوتاه خ ناجوره تو درو همسایه...اگه بدن ک عالی میشه ال کلاسیکو رو هم میبینیم

عزیز اصلن به این موارد اینچنینی فکر نکن

سرباز هستی و اینو همه میدونن کسی میره سربازی که لا اقل برای زندگیش یه نیم هدفی داره و کچل بودنش هم از خصوصیات همیشگیش بوده و هست

که ایشالله تشریف بردین میفهمین مو ندارید چه قدر راحت ترین

Mohammad King
20-10-2014, 18:16
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تشریف ببرین نظام وظیفه شهرتون سوال کنید

Doctor Splinter
20-10-2014, 21:32
دوستان به امید مرخصی اول نباشید،ما که رفتیم تا ده روز به کسی مرخصی ندادن و بعد هم به چند نفر متاهل دادن بعدش کم کم مرخصی ها راه افتاد و نوبتی ملت رو می فرستادن چند روزی خونه که من چون راهم دور بود و نهایتا چهار روز هم بیشتر مرخصی نمی داد فرمانده، کل 62 روز رو در شهر زیبای کازرون و در پادگان موندم،سه شب اول درست و حسابی خوابم نبرد مخصوصا شب اول ولی بعدش دیگه هم خوابم رو روال افتاد و هم به غذای اونجا عادت کردم.دو بار هم که همه رو مجبور کردن با نمره صفر موهاشون رو بزنن،تازه من خودم موهامو زدم و رفتم پادگان اونایی که با موی بلند اومده بودن که چند ساعتی معطل آرایشگاه و این صحبتا شدن روز اول:n30:

mahdi_ctr
20-10-2014, 21:38
حالا میریم ببینیم چی میشه
بچه ها کسی شهید مدرس کرج آموزشی نبوده؟

Georges St-Pierre
20-10-2014, 22:22
دوستان از اردکان یزد کسی اطلاعاتی نداره چطوریاس ؟ ( خورد و خوراک مخصوصا :دی )
میذارن قرص جوشان و فارماتون برد ؟

javadi.0069
21-10-2014, 00:29
دوستان منم میخواستم از اردکان یزد بپرسم برا آموزشی .. کسی اطلاعات داره بگه .. ممنون ...

abbaskhani
21-10-2014, 00:43
سلام دوستان، یکی از آشنایان قراره جور کنه برا سپاه، ولی من رفتم گفتن سپاه الان آموزشی نداره و فقط برگ سبز بسیج قبول می کنه که آموزشیشون رو انجام دادن در بسیج، ولی آشنامون میگه 100 درصد اوکیه، دوستان کسی خبر داره الان سپاه جایی آموزشی داره؟ یعنی میشه بدون برگ سبز بسیج؟ اونوقت باید یه جایی برم برا آموزشی دیگه، سپاه هیچ جا الان آموزشی نداره؟

mahdi_ctr
21-10-2014, 00:45
سلام دوستان، یکی از آشنایان قراره جور کنه برا سپاه، ولی من رفتم گفتن سپاه الان آموزشی نداره و فقط برگ سبز بسیج قبول می کنه که آموزشیشون رو انجام دادن در بسیج، ولی آشنامون میگه 100 درصد اوکیه، دوستان کسی خبر داره الان سپاه جایی آموزشی داره؟ یعنی میشه بدون برگ سبز بسیج؟ اونوقت باید یه جایی برم برا آموزشی دیگه، سپاه هیچ جا الان آموزشی نداره؟
منظورتو از آموزشی داره نفهمیدم ولی اگه آشنا دستش به جایی بند باشه میتونه ردیف کنه
بسیج داشته باشی راحتر جور میشه گرچه نداشته باشی بازم میشه

mehdi244
21-10-2014, 00:49
دوستان از اسپم کردن خوشم نمیاد ولی مجبور دوباره پستم و سوالم را تکرار کنم امیدوارم به جوابم برسم
دوستان چندساله که غیبت دارم تا حالا دفترچه نفرستم باتوجه به بخشش غیبت ها ایا میشه برای امریه اقدام کرد ممنون میشم پاسخ بدید

ice_man_sh
21-10-2014, 01:01
دوستان از اسپم کردن خوشم نمیاد ولی مجبور دوباره پستم و سوالم را تکرار کنم امیدوارم به جوابم برسم
دوستان چندساله که غیبت دارم تا حالا دفترچه نفرستم باتوجه به بخشش غیبت ها ایا میشه برای امریه اقدام کرد ممنون میشم پاسخ بدید
دوست عزیز فکر نکنم در این زمینه مشکل داشته باشین ولی اصولا شما به این نگاه نکنید، درصد خیلی کوچکی از کسانی که می خوان امریه بگیرن آخر سر میتونن بگیرن، از اول سخت بوده، درصد بزرگی هم کم کردن و قراره باز کم کنن.

فقط درخواست سازمان و ارگان مهم نیست نظام وظیفه هم باید مجوز بده.

الان ماشاالله در این تاپیک از هر 10 نفر 8 نفر می خوان امریه بگیرن 2 نفر هم می خوان برن سپاه ولی نهایتا میبینی از همین 10 تا 6 تا میفته ناجا 3 نفر ارتش و یکی میره سپاه.
از هر چند ده هزار هم یه نفر امریه میگیره.

شما هم سعیتون را کنین انشالله اون یه نفر میشین، ولی دل نبندید، بهترین موقع هست که از این فرصت استفاده کنید و 21 ماه خدمت کنین.

mehdi244
21-10-2014, 01:15
دوست عزیز فکر نکنم در این زمینه مشکل داشته باشین ولی اصولا شما به این نگاه نکنید، درصد خیلی کوچکی از کسانی که می خوان امریه بگیرن آخر سر میتونن بگیرن، از اول سخت بوده، درصد بزرگی هم کم کردن و قراره باز کم کنن.

فقط درخواست سازمان و ارگان مهم نیست نظام وظیفه هم باید مجوز بده.

الان ماشاالله در این تاپیک از هر 10 نفر 8 نفر می خوان امریه بگیرن 2 نفر هم می خوان برن سپاه ولی نهایتا میبینی از همین 10 تا 6 تا میفته ناجا 3 نفر ارتش و یکی میره سپاه.
از هر چند ده هزار هم یه نفر امریه میگیره.

شما هم سعیتون را کنین انشالله اون یه نفر میشین، ولی دل نبندید، بهترین موقع هست که از این فرصت استفاده کنید و 21 ماه خدمت کنین.

مرسی از پاسخ گویی شما

LEO.M
21-10-2014, 02:44
یه سوال داشتم
در سایت پلیس وظیفه،یکی از بند های معافیت پزشکی اینه که کسی ک مدرک دیپلم داره،اگه مجموعه شماره دو چشمش 8 به بالا باشه،با بررسی شورا،معاف دائم میشه
الان میخوام بدونم داداش من که امسال پیش دانشگاهی و سال بعد کنکور میده،این شاملش میشه؟(مجموعش 9 هست)
منظورم اینه ک لازمش اینه ک نره داشنگاه تا معافی رو بگیره؟یا اینکه الان ک دیپلم داره،میتونه اقدام کنه؟

abbaskhani
21-10-2014, 10:59

آموزشی منظورم اینه که که رفتم سپاه شهر خودمون حرف زدم، گفت الان سپاه جایی برای آموزشی دو ماهه اول سربازی نداره، الان فقط سربازایی رو میگیره که آموزشیشون رو با بسیج انجام داده باشن، و مستقیم بیان برن سر پستشون.

mahdi_ctr
21-10-2014, 11:23
آموزشی منظورم اینه که که رفتم سپاه شهر خودمون حرف زدم، گفت الان سپاه جایی برای آموزشی دو ماهه اول سربازی نداره، الان فقط سربازایی رو میگیره که آموزشیشون رو با بسیج انجام داده باشن، و مستقیم بیان برن سر پستشون.
من الان گرفتم دارم و یکم میرم برا اموزش
اموزش تکمیلی بسیج هم ندارم
نمیدونم رو چه حسابی به شما گفته نداره
مدرکت چیه؟
من با کارشناسی دارم میرم

Behrang_sh
21-10-2014, 12:11
دوستان از اردکان یزد کسی اطلاعاتی نداره چطوریاس ؟ ( خورد و خوراک مخصوصا :دی )
میذارن قرص جوشان و فارماتون برد ؟

دوستان منم میخواستم از اردکان یزد بپرسم برا آموزشی .. کسی اطلاعات داره بگه .. ممنون ...

درود
بچه ها اگه یه سرچ کوچیک هم میکردید به جواباتون میرسیدید
این پست رو بخونید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برای آخر سال 90 ، تا الانم شرایط اونجا تغییر زیادی نکرده ، حالا بازم اگه سوالی داشتید pm بدید بهتون بگم چون خودم همون موقع ها رفتم اونجا
موفق و پیروز باشید

paranoid_android
21-10-2014, 14:17
کسی در مورد حقوق ها خبری داره ؟
مدرک فوق دیپلم حقوقش چقدره ؟ و اینکه تو دوران آموزشی هم حقوق میدن ؟:n13:

اطلاعی در مورد حقوق های فعلی ندارم، اما تو آموزشی حقوقی واریز نمیشه. انتهای ماه اول از خدمت سر یگان یعنی انتهای ماه سوم از خدمتتون حقوق 3 ماه رو یکجا واریز می کنن. که البته مجموعا کمتر از حقوق واقعی 3 ماه هست. زمان ما (2 سال پیش و در ناجا) که اینجوری بود.

javadi.0069
21-10-2014, 14:34
آقایون راسته میگن سپاه جدیدا برا پذیرش فقط با دوره تکمیلی میگیره ؟؟

post98
21-10-2014, 17:04
سلام

دوستان
آیا در مدت زمان یک ساله‌ معرفی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، می‌توان اقدام به گرفتن گواهینامه رانندگی کرد؟

یعنی کلآ منظورم اینکه دانشگاه تموم شده و مدت زمانی یک سال که فرصت داریم میتونیم بریم گواهینامه رانندگی بگیریم.

مرسی

Mehdi_Teh021
21-10-2014, 17:07
سلام مجدد !
من از چند نفر پرسیدم در مورد اینکه چی باید ببریم روز اعزام ( 1 آبان ) چن نفر گفتن هیچی با خودت نبر چون لباس میدن بعدش باید برگردی شهر خودت و لباس هارو اندازه کنی بعدش دفعه دوم باید وسایل ببری !!!
چند نفر هم گفتن نه یه ساک و حوله یه سری وسایل شخصی ببر !!! :n15:
گیج شدم به حرف کی باید عمل کنم لطفا از دوستان اگه کسی اطلاعات دقیق داره بگه 1 آبان چیکار کنم ؟ دست خالی برم یا چیزی ببرم ؟ :eh:

Mehdi_Teh021
21-10-2014, 17:15
سلام

دوستان
آیا در مدت زمان یک ساله‌ معرفی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، می‌توان اقدام به گرفتن گواهینامه رانندگی کرد؟

یعنی کلآ منظورم اینکه دانشگاه تموم شده و مدت زمانی یک سال که فرصت داریم میتونیم بریم گواهینامه رانندگی بگیریم.

مرسی

سلام دوست عزیز گرفتن گواهینامه برای کسایی که هنوز به خدمت نرفتن لازمش گرفتن نامه از دانشگاه هستش و چون الان دانشجو نیستید نمیتونید برای گواهینامه اقدام کنید

mani6606
21-10-2014, 17:27
سلام مجدد !
من از چند نفر پرسیدم در مورد اینکه چی باید ببریم روز اعزام ( 1 آبان ) چن نفر گفتن هیچی با خودت نبر چون لباس میدن بعدش باید برگردی شهر خودت و لباس هارو اندازه کنی بعدش دفعه دوم باید وسایل ببری !!!
چند نفر هم گفتن نه یه ساک و حوله یه سری وسایل شخصی ببر !!! :n15:
گیج شدم به حرف کی باید عمل کنم لطفا از دوستان اگه کسی اطلاعات دقیق داره بگه 1 آبان چیکار کنم ؟ دست خالی برم یا چیزی ببرم ؟ :eh:
دوست عزیز در بیشتر پادگان ها ۲ تا ۳ روز اول به بچه ها مرخصی میدن اما این قانون نیست یعنی دست فرمانده پادگان است بخواد میده نخواد هم نمیده و در داخل پادگان خیاطی است و همون جا لباس ها را اندازه می کنید و برای پوتین هم با بچه ها عوض می کنید.پس بهتره شما یک ساک متوسط با لوازم شخصی به همراه داشته باشی در ضمن فاصله پرندک تا تهران زیاده و برخی از بچه های که از شهرستان های دور میان ترجیح میدن بمونن.

HamiD-Xfors
21-10-2014, 18:04
دوستان امروز من از آموزش ترخیص شدم افتادم مرزبانی آذربایجان غربی :n28:

چجور جایی هست؟ امنیت داره؟ :n30:

کلا شرایطش چجوریه؟ مرخصی .....

post98
21-10-2014, 19:14
سلام دوست عزیز گرفتن گواهینامه برای کسایی که هنوز به خدمت نرفتن لازمش گرفتن نامه از دانشگاه هستش و چون الان دانشجو نیستید نمیتونید برای گواهینامه اقدام کنید

اما من در حال حاضر تسویه حساب نکردم با دانشگاه و هنوز فایلم تو دانشگاه بازه آیا میتونم از دانشگاه نامه بگیرم برای گواهی نامه رانندگی ؟

مرسی

saeedzakhar
21-10-2014, 19:31

نسبت به جاها دیگه خیلی خوبیه مخصوصا یه مربی تخریب هست ادم خیلی باحالیه مسئول دژبانی هم خیلی گیر میداد دور و ورش نرین

Mehdi_Teh021
21-10-2014, 19:51
اما من در حال حاضر تسویه حساب نکردم با دانشگاه و هنوز فایلم تو دانشگاه بازه آیا میتونم از دانشگاه نامه بگیرم برای گواهی نامه رانندگی ؟

مرسی

در طول هر ترم دانشگاه فقط یک بر مجوز دادن اون نامه داره که من در طول تحصیلم دوبار اون نامه رو گرفتم ، یک بار برای گواهینامه و یک بار برا ی بیمه
طبق قانون چون از اون جا فارغ تحصیل شدی و نیمسال فعالی نداری دانشگاه نباید نامه بده اما شما هم اگه آشنا داشته باشی چون هنوز تصویه نکردی میتونی نامه بگیری ،،، منم آشنا داشتم با اینکه یک سال و نیم دانشگاهم تموم شده ولی بازم نامه گرفتم واسه بیمه:n06:

mehran7880
21-10-2014, 20:07

من خودم 6 ماه تو پیرانشهر لب مرز بودم و الان ماموریتم تموم شده دارم میرم یگان. منطقه امنیتش بد نیست ولی بازم باید مراقب باشین.

mehran7880
21-10-2014, 20:09
سلام دوستان. من 8 ماه خدمتم و 4 ماه آخر رو حقوق نگرفتم کلا. چیکار باید بکنم؟ کجا سر بزنم. از اونجاییکه تو ماموریت بودم نمیتونستم برم یگان واسه همین تا حالا هیچ اقدامی نکردم.

LEO.M
21-10-2014, 22:30
یه سوال داشتم
در سایت پلیس وظیفه،یکی از بند های معافیت پزشکی اینه که کسی ک مدرک دیپلم داره،اگه مجموعه شماره دو چشمش 8 به بالا باشه،با بررسی شورا،معاف دائم میشه
الان میخوام بدونم داداش من که امسال پیش دانشگاهی و سال بعد کنکور میده،این شاملش میشه؟(مجموعش 9 هست)
منظورم اینه ک لازمش اینه ک نره داشنگاه تا معافی رو بگیره؟یا اینکه الان ک دیپلم داره،میتونه اقدام کنه؟
؟؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟

ice_man_sh
22-10-2014, 03:58

تو ناجا زیاد به فکر مرخصی نباشین.

منطقه فعلا امنیتش خوبه، البته هر از گاهی در قسمت های عراق درگیریهایی هست.

آیین نامه پاسداری و استفاده از سلاح اصل هستن

تا جایی که بنده اطلاع دارم اجازه شلیک آزاد هست و حتی به هر چیزی شک میکنن شلیک میکنن فردا میبینن آدم بود، حیوان بود، توهم بودو...

بعضی جاها شاید شرایط دسترسی زمستانش سخت باشه و نشه اومد مرخصی ولی در عوض وقتی اومدین خوب میاین مرخصی.

اگه زرنگ و یا آشنا داشته باشین قرارگاه مرزبانی تو ارومیه و یا هنگ ها امن تر از پاسگاههای مرزی هستن.

سلام دوستان. من 8 ماه خدمتم و 4 ماه آخر رو حقوق نگرفتم کلا. چیکار باید بکنم؟ کجا سر بزنم. از اونجاییکه تو ماموریت بودم نمیتونستم برم یگان واسه همین تا حالا هیچ اقدامی نکردم.
نیروی انسانی / کارگزینی

؟؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟
الان اگه اشتباه نکنم طبق قانون جدید که از خرداد اجرایی شد یک چشم حداقل باید 8 باشه.

مسلما اگه بره دانشگاه که دیگه نمیشه دیپلم.

باید شرایط جدید را از نظام وظیفه استان و شهرستان خبر بگیرین.

abbaskhani
22-10-2014, 10:59
من الان گرفتم دارم و یکم میرم برا اموزش
اموزش تکمیلی بسیج هم ندارم
نمیدونم رو چه حسابی به شما گفته نداره
مدرکت چیه؟
من با کارشناسی دارم میرم

منم کارشناسی هستم، شاید هم شهر خودمون رو گفته، نمیدونم

خواص
22-10-2014, 11:21
سلام
من 19 آبان اعزام هسم.
از کجا باید بفهمم کدوم پادگان افتادم؟

Mehdi_Teh021
22-10-2014, 12:26
سلام
من 19 آبان اعزام هسم.
سلام دوست عزیز
2 راه دارید
1 * یک هفته قبلا از اعزام هم میتونید به دفاتر پلس + 10 مراجعه کنید
2 * تقریبا 6 الی 7 روز قبل اعزام نامه ای از طریق پست به دستتون میرسه که مکان و ساعت دقیق معرفی خودتون به پادگان مورد نظر رو شامل میشود

Mohammad_666
22-10-2014, 15:40
سلام دوستان من هفته آینده نامه رو از دانشگاه میگیرم و میرم پلیس +10 تا دفترچمو پست کنم میخواستم بدونم به نظرتون تا نیمه آبان ماه پست کنم اعزامم کی میافته؟کسی اطلاع دقیق داره؟

mahdi_ctr
22-10-2014, 15:47
سلام دوستان من هفته آینده نامه رو از دانشگاه میگیرم و میرم پلیس +10 تا دفترچمو پست کنم میخواستم بدونم به نظرتون تا نیمه آبان ماه پست کنم اعزامم کی میافته؟کسی اطلاع دقیق داره؟
احتمال قوی برج 10 اعزام میشید

cotgnx
22-10-2014, 16:17
سلام
من 19 آبان اعزام هسم.

10 روز مونده به اعزام از این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چک کنید.

Bensonw3x
22-10-2014, 16:52
واقعا متاسفم که تو ایران زندگی میکنیم ! فکرشو کنید گفتن عاقا از 21 مهر ما اضافه سنواتا رو بخشیدیدم بعد من رفتم رکن 1 پادگانمون میگن باید نامش بیاد :n08::n08::n08:درصورتی که تو خبرش نوشتم این امر، ابلاغ به حساب میاد و لازم الجراست ! :n08:

اخه بگو انسان ! اگه قرار به نامه اومدن بود که چرا تاریخ تعیین کردن !!!!! :n08:فقط سره نامش 1 ماه فک کنم باید منتظر بمونیم متاسفم واقعا :n08:

الانم مرخصی گرفتم برم ستاد نیرو ببینم اونجا چه سوژه خنده ای تحویل میدن بهم :n08::n08::n08: فکر شو بکن 23 ماه خدمت کردم :n08:

خواص
22-10-2014, 17:20
ممنون
کد سخا رو باید از پلیس+10 بگیرم؟

بعد اینکه لباس و شلوار سربازی رو خودم میتونم قبل اعزام تهیه کنم یا حتما لباس هایی که اونها میدن رو باید استفاده کنم؟
آخه فکر نکنم سایز مناسب من اونجا پیدا بشه :)

ahwazp30
22-10-2014, 17:44
دوستان امروز از یکی شنیدم که نیروی انتظامی دیگه لیسانس نمیگیره سپاه هم همینطور و لیسانس به بالا رو همه رو توی ارتش دارن میندازن .خودم حدس میزنم چرت گفته چون همچین چیزی اصلا امکان نداره ..کسی اطلاعی در موردش نداره ؟

mahdi_ctr
22-10-2014, 17:44
ممنون
کد سخا رو باید از پلیس+10 بگیرم؟

بعد اینکه لباس و شلوار سربازی رو خودم میتونم قبل اعزام تهیه کنم یا حتما لباس هایی که اونها میدن رو باید استفاده کنم؟
آخه فکر نکنم سایز مناسب من اونجا پیدا بشه :)
لباس بهت میدن بعد میای میری پیش این نظامی فروشا سایزتو درست میکنی

Doctor Splinter
22-10-2014, 17:47
دوستان امروز از یکی شنیدم که نیروی انتظامی دیگه لیسانس نمیگیره سپاه هم همینطور و لیسانس به بالا رو همه رو توی ارتش دارن میندازن .خودم حدس میزنم چرت گفته چون همچین چیزی اصلا امکان نداره ..کسی اطلاعی در موردش نداره ؟
شایعه است صد در صد!
توجه نکنید!
این طور باشه یعنی کلا نباید نیرو بگیره ناجا چون الان ماشااله همه لیسانس به بالا و تک پسر هستند:n02:

imnot12
22-10-2014, 18:42
10 روز مونده به اعزام از این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چک کنید.

این کد سخا رو چطوری میده؟؟

mahdi_ctr
22-10-2014, 18:45
این کد سخا رو چطوری میده؟؟
کد سخا رو توی برگه سفید که از پلیس+10 میگیرید زده

BEHZAD2007
22-10-2014, 20:07
دوستان اگه کسی شغل ازاد داشته باشه و دفترچه نفرسته نخواد سربازی بره

در اینده چه مشکلاتی میتونه براش پیش بیاد یا مشکلات ایجاد کنن
با تشکر

mahdi_ctr
22-10-2014, 20:12

با تشکر
فک نکنم مشکلی داشته باشید به جز خروج از کشور و کار با بعضی از بانکا که برا بعضی خدماتشون کارت پایان خدمت میخوان
البته من دستگاه پوز ملت گرفتم و نخواست ولی میگن بعضی جاها لازمه

cotgnx
22-10-2014, 20:51

با تشکر

در حال حاضر پاسپورت نمیشه گرفت.
جواز کسب نمیشه گرفت.
کارت بازرگانی نمیشه گرفت.
شرکت به نام خودت نمی تونی ثبت کنی.

این محدودیت ها فعلا هست ولی بعدا ممکنه محدودیت های دیگه ای هم اضافه کنن، مثلا قبلا اگه سند به نامت بود دیگه تو نمی تونستی به نام کسی دیگه بزنی، چند سالی هست این قانون رو برداشتن ولی در آینده با توجه به کمبود سرباز و پایین اومدن جمعیت سرباز، شاید قوانین سختگیرانه تری رو بزارن

Xeoc
22-10-2014, 21:31
فردا آغاز 2سال خدمت
هفصت و سی روز نبود؟

پدافندسمنان برای فردا کسی هست اینجا؟

farzad02
22-10-2014, 21:49

با تشکر
دوست عزیز اصلا نمیخوام نا امیدت کنم. ولی واقعیت در کشور ما خیلی پیچیدس

به هر حال من جای شما بودم ریسک نمیکردم. فردا سرباز کم بیاد معلوم نیست چه بلایی سر کسی که سربازی نرفته بیارن

soheil021
22-10-2014, 22:24
نبود یک هفته دیگه تا اتمام دوره کد تکاوری تو مرآتکاور شبان نزاجا پرندک؟

اولین دوره کد لیسانسش ما بودیم

از بچه های لیسانس که فردا امریه میگیرن اگر دوره کد مراتکاور رو خوردن خودشون رو برای بدترین و سخت ترین روز های زندگیشون اماده کنن

کسی خورده بگه تا یکمی راهنماییش کنم

paranoid_android
22-10-2014, 22:54
پس جای این همه افسری که سر چهار راه ها دارن جریمه مینویسن رو کی میخواد پر کنه؟ خیلی از بخش های اداری، کاربرای سیستمی، مرفوک و 110 و بخش های دیگه اصلا لیسانس به بالا میگیره ناجا..سرباز نباشه، ناجا فلج میشه!

ahwazp30
23-10-2014, 00:04
این اولویت انتخاب که توی دفترچه میپرسه میخای اولویت اولت تو کدوم ارگان باشی چقدر تاثیر داره ؟ معمولا چند درصد افراد اولویت اولشون میفتن ؟

hamed29
23-10-2014, 00:58
سلام؛ ورودی 87 کارشناسی دولتی هستم؛ زمان ما معافیت تحصیلی 6 سال بود.
در کل من الان ترم 13 هستم؛ 2 ترم مرخصی گرفتم که البته یک ترمش بدون احتساب سنوات بود. ( از نظر آموزشی میشه گفت ترم 12 محسوب میشم )
این ترم برای اینکه از معافیت تحصیلی استفاده کنم فقط انتخاب واحد کردم و اصلاً دانشگاه نمیرم
به دلیل مسائلی ناچارم انصراف بدم یعنی باید بعد این همه گرفتاری کاردانی بگیرم.

نمیدونم در جریان هستید یا نه؛ دوره تکمیلی ( کارت سبز ) دو قسمتی شده: 30 روز + 15 روز
دوره 30 روزه رو گذروندم ( که البته هنوز کارتش نیومده ) . دوره 15 روزه رو هم دقیقاً معلوم نیست کی برگزار کنن.
گفتن برج 8 یا 10 ، البته معلوم نیست. اون طوری که من فهمیدم اولویت هم با کسانیه که برگه اعزام دارن و ...

فقط منتظرم دوره تکمیلی رو بگذرونم، بعدش ببینم چه غلطی باید بکنم

ضمناً سابقه 9 سال نفله شدن در بسیج رو هم دارم؛ پدرم هم 27 ماه سابقه جبهه داره. البته گواهیش هست ولی این چیزی که میگن کارت ایثارگری، نداره. (در پلیس + 10 هم ثبت نشده)

به نظرتون با این وضعیت باید چه کار کنم؟ :n28:

cotgnx
23-10-2014, 00:59
این اولویت انتخاب که توی دفترچه میپرسه میخای اولویت اولت تو کدوم ارگان باشی چقدر تاثیر داره ؟ معمولا چند درصد افراد اولویت اولشون میفتن ؟

تأثیرش 0 درصد هست!

در کل من الان ترم 13 هستم؛ 2 ترم مرخصی گرفتم که البته یک ترمش بدون احتساب سنوات بود. ( از نظر آموزشی میشه گفت ترم 12 محسوب میشم )
این ترم برای اینکه از معافیت تحصیلی استفاده کنم فقط انتخاب واحد کردم و اصلاً دانشگاه نمیرم

نمیدونم در جریان هستید یا نه؛ دوره تکمیلی ( کارت سبز ) دو قسمتی شده: 30 روز + 15 روز
دوره 30 روزه رو گذروندم ( که البته هنوز کارتش نیومده ) . دوره 15 روزه رو هم دقیقاً معلوم نیست کی برگزار کنن.
گفتن برج 8 یا 10 ، البته معلوم نیست. اون طوری که من فهمیدم اولویت هم با کسانیه که برگه اعزام دارن و ...

ضمناً سابقه 9 سال نفله شدن در بسیج رو هم دارم؛ پدرم هم 27 ماه سابقه جبهه داره. البته گواهیش هست ولی این چیزی که میگن کارت ایثارگری، نداره. (در پلیس + 10 هم ثبت نشده)

به نظرتون با این وضعیت باید چه کار کنم؟ :n28:

خب شما که 9 سال سابقه بسیج داری 6 ماه کسری اوتو میگیری و کسری ایثارگری پدرت هم 9 ماه میشه و در مجموع 15 ماه کسری داری. کارت ایثارگری رو هم حتما باید بگیره، گواهیش رو می برین با مدارک، کارت رو 1 تا 2 ماهه می گیری و میری دنبال کسریش که 2-3 روز کار داره.
تا دوره تکمیلی هم تموم بشه کسری ها رو گرفتی.

الان مشکل شما دقیقا چیه؟

NET DOCTOR
23-10-2014, 01:22
فردا آغاز 2سال خدمت
هفصت و سی روز نبود؟

پدافندسمنان برای فردا کسی هست اینجا؟

خدا به همرات

لباس گرم یادت نره!

sasan.69
23-10-2014, 01:38
منم دقیقا60 روز دیگه الوداع می کنم:n28:

HamiD-Xfors
23-10-2014, 02:01
دوستان من افتادم مرزبانی آ . غربی

آدرسش کجاست؟ از کجا میشه گرفت؟

ice_man_sh
23-10-2014, 03:23
دوستان من افتادم مرزبانی آ . غربی

آدرسش کجاست؟ از کجا میشه گرفت؟
اگه اشتباه نکنم باید بری فرماندهی مرزبانی آ. غربی ارومیه از اونجا انشالله تقسیم میشین.

باز اگه خواستی از فرماندهی مرزبانی آ. شرقی تو بارنج آدرس دقیقش را بگیر.

AliROCK
23-10-2014, 04:17

با تشکر
خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد ما هم اشتباه کردیم رفتیم
موفق باشی.

mehrdad2012m
23-10-2014, 08:00
یچیزی کمتراز0%

masooyan
23-10-2014, 08:50

cotgnx
23-10-2014, 12:26
من امروز اعزامی پرندک بودم، رفتیم لباس دادن و توجیه شدیم. 3-4 روز مرخصی دادن هفته دیگه میریم.

Xeoc
23-10-2014, 12:41
خدا به همرات

لباس گرم یادت نره!

مرسی رفیق:n11:
7صبح رفتیم به محل اعزام اما گفتن فرداست روز اعزام فردا هم که جمعه است . بلیت ها رو دادن گفتن اینجا نمیاید میرید ترمینال.

خلاصه فردا میریم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون برای راهنمایی هات:n12:

cotgnx
23-10-2014, 13:58
من امروز اعزامی پرندک بودم، رفتیم لباس دادن و توجیه شدیم. 3-4 روز مرخصی دادن هفته دیگه میریم.

Doctor Splinter
23-10-2014, 14:34
منم اونجا بودم زمانی که گروه 33 توپخانه بودش!
5 کیلومتر بالاتر از لشکر 23 دیگه؟؟؟

mehrdad2012m
23-10-2014, 14:37
سلام
بچه ها کی امروز خضرایی بود؟؟؟؟

tohid1368
23-10-2014, 14:48
دوستان سلام. من آموزشیم تموم شد. تو تقسیمات گفتن افتادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، چه قسمتها و بخشهایی احتمال داره بیفتم؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه:n01:

paranoid_android
23-10-2014, 16:21
رفیق ما صبح امروز رفت سپاه عاشوارا تبریز، آموزشش رو دادن نیشابور، فکر میکنم شهید هاشمی نیشابور باشه.. چجور جاییه؟ یه سری میگن هتله، یه سری میگن بیابونه و سخت میگیرن و اینا.. تا خود نیشابور چقدر راهه؟ تا مشهد چطور؟ مرخصی هاش چطوره؟

paranoid_android
23-10-2014, 16:27
دوستان سلام. من آموزشیم تموم شد. تو تقسیمات گفتن افتادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، چه قسمتها و بخشهایی احتمال داره بیفتم؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه:n01:

همه جا احتمالش هست تقسیمتون کنن.. راهور، پلیس راه، کلانتری ها، وظیفه عمومی، پلیس مواد مخدر، پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری، پلیس اطلاعات، عقیدتی و سیاسی، حفاظت اطلاعات، بخش های اداری و ستادی، بهداری، بیمارستان های ناجا (امام سجاد و امام علی) و...

tohid1368
23-10-2014, 16:45
همه جا احتمالش هست تقسیمتون کنن.. راهور، پلیس راه، کلانتری ها، وظیفه عمومی، پلیس مواد مخدر، پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری، پلیس اطلاعات، عقیدتی و سیاسی، حفاظت اطلاعات، بخش های اداری و ستادی، بهداری، بیمارستان های ناجا (امام سجاد و امام علی) و...

مرسی از جوابتون دوست عزیز! یه سوال دیگه داشتم و اینکه آیا درجه تو این که کدوم یکی بیفتم تاثیر داره؟

paranoid_android
23-10-2014, 17:48
مرسی از جوابتون دوست عزیز! یه سوال دیگه داشتم و اینکه آیا درجه تو این که کدوم یکی بیفتم تاثیر داره؟
تاثیری نداره.. اینکه چقدر کار بلدید میتونه موثر باشه.. مثلا اگر به کارهای کامپیوتری واردید میتونید امیدوار باشید که بعنوان کاربر سیستمی برتون دارن... قسمت های اداری و ستادی و فاوا و...
راهور هم تمایل زیادی به جذب افسر داره.. ترجیحا س3 و س2 و اگر نشد استوار یا گروهبان..

cotgnx
23-10-2014, 18:02

بله همونه، جای بدی به نظر نمیومد.

soheil021
23-10-2014, 18:21

خدا بیامرزه گروه 33 توپخونه رو داداش جمع کرده رفته سنندج به جاش گروه عملیات روانی اومده

نه اونجایی که داداشمون میگه 02 هستش

خدا رحم کنه به اون هایی که دوره کد مراتکاور رو خوردن بهشون صبر بده استخون هاشون از سرما میترکه وسط کوه های پرندک هستش اخرین پادگان نزاجا

hamed29
23-10-2014, 20:51

به نظرتون با این وضعیت باید چه کار کنم؟
:n28:

خب شما که 9 سال سابقه بسیج داری 6 ماه کسری اوتو میگیری و کسری ایثارگری پدرت هم 9 ماه میشه و در مجموع 15 ماه کسری داری. کارت ایثارگری رو هم حتما باید بگیره، گواهیش رو می برین با مدارک، کارت رو 1 تا 2 ماهه می گیری و میری دنبال کسریش که 2-3 روز کار داره.
تا دوره تکمیلی هم تموم بشه کسری ها رو گرفتی.

الان مشکل شما دقیقا چیه؟

خوب با این وضعیت 24 ماهه شدن خدمت، همه میخوان زودتر برن خدمت
میخوام ببینم اگه سریعتر انصراف بدم و خودم رو برای خدمت معرفی کنم، امکان داره قبل از 1 فروردین 94 اعزام بشم؟ ( که خدمتم نهایتاً همون 21 ماه باشه )
از طرفی هنوز دوره ی 15 روزه کارت سبز (دوره تکمیلی) رو ندیدم (که اگه بیفتم سپاه دیگه آموزشی نداشته باشم)

اگه انصراف بدم، بعد خودم رو معرفی کنم و قبل از گذراندن دوره دوم اعزام بشم چی میشه؟:n13:

ضمناً مدارک کارت ایثارگری چی میخواد؟

cotgnx
23-10-2014, 21:05

به نظرتون با این وضعیت باید چه کار کنم؟
:n28:

خوب با این وضعیت 24 ماهه شدن خدمت، همه میخوان زودتر برن خدمت
میخوام ببینم اگه سریعتر انصراف بدم و خودم رو برای خدمت معرفی کنم، امکان داره قبل از 1 فروردین 94 اعزام بشم؟ ( که خدمتم نهایتاً همون 21 ماه باشه )
از طرفی هنوز دوره ی 15 روزه کارت سبز (دوره تکمیلی) رو ندیدم (که اگه بیفتم سپاه دیگه آموزشی نداشته باشم)

اگه انصراف بدم، بعد خودم رو معرفی کنم و قبل از گذراندن دوره دوم اعزام بشم چی میشه؟:n13:

ضمناً مدارک کارت ایثارگری چی میخواد؟

اگه سریع انصراف بدی و تو همین آبان ماه دفترچه پست کنی حتما همینوره سال اعزام میشی و به قانون 24 ماه نمیخوری. اگه تصمیمت رو گرفتی که حتما انصراف بدی وقتتو تلف نکن سریع تر برو انصراف بده.
برای کارت ایثارگری باید پدرت بیاد تهران انتهای اتوبان ارتش پادگان 401، همین گواهی که میگی رو میاره با کپی کارت ملی و شناسنامه و 2 تا عکس. اونجا سابقش رو چک می کنه اگه باشه 2 ماهه کارتش رو پست میاره به آدرس خونتون.
در مورد اون که قبل از دوره اعزام بشی اطلاعی دقیقی ندارم که چیکار باید کرد.

Abbas.V
23-10-2014, 21:14
سلام
من سنواتم 30/6/92تموم شده. میخواستم ببینم واسه مسافرت خارج از کشور و دریافت پاسپورت میشه وثیقه گذاشت؟ وقتی برگشتیم وثیقمونو برگردونن.
ممنون از پاسختون.

cotgnx
23-10-2014, 21:19
سلام
من سنواتم 30/6/92تموم شده. میخواستم ببینم واسه مسافرت خارج از کشور و دریافت پاسپورت میشه وثیقه گذاشت؟ وقتی برگشتیم وثیقمونو برگردونن.
ممنون از پاسختون.

الان دانشجویی؟ یعنی غیبت خوردی؟

سنوات تموم بشه میری تو غیبت و دیگه امکان وثیقه گذاشتن و گرفتن پاسپورت وجود نداره.

4umbaz
23-10-2014, 21:23
اقا ما امروز رسما دهنمون سرویس شد...از اراک رفتیم پدافند همدان..اونجا قبولمون نکردن هفته بعد قراره بفرستنمون پدافند سمنان.!
سمنان خیلی افتضاحه؟! امیدی هست...همه بچه ها وقتی فهمیدن از همدان افتادیم سمنان دپرس شدن...

Abbas.V
23-10-2014, 21:30

سنوات تموم بشه میری تو غیبت و دیگه امکان وثیقه گذاشتن و گرفتن پاسپورت وجود نداره.

نه دقیقا همین تاریخ درسم تموم شده.
هیچ راهی نداره یعنی؟
متاهل بودن تاثیر نداره؟ میخوایم ماه عسل بریم.

Doctor Splinter
23-10-2014, 21:40
خدا بیامرزه گروه 33 توپخونه رو داداش جمع کرده رفته سنندج به جاش گروه عملیات روانی اومده
آخه پادگان خیلی بزرگی هست عملیات روانی فک نکنم اون قدر نیرو داشته باشه که پادگان به این بزرگی بخواد:n13:

cotgnx
23-10-2014, 21:51
نه دقیقا همین تاریخ درسم تموم شده.
هیچ راهی نداره یعنی؟
متاهل بودن تاثیر نداره؟ میخوایم ماه عسل بریم.

خب اون تاریخ درسِت تموم شده الان رفتی تو غیبت! اگه غیبت نداشتی یکم دوندگی می کردی میشد ولی غیبت داری نمیشه.

متاهل بودن هم وقتی غیبت خوردی دیگه تأثیر نداره.

armin_punisher6
23-10-2014, 22:19
من بهمن دانشگام تموم شه و دفترچه پست كنم،سال بعد اعزامم.چون امسال ارسال ميكنم،خدمتم چند ماهه ميشه؟

paranoid_android
23-10-2014, 22:40
من بهمن دانشگام تموم شه و دفترچه پست كنم،سال بعد اعزامم.چون امسال ارسال ميكنم،خدمتم چند ماهه ميشه؟

24 ماه. ملاک تاریخ اعزام هست نه تاریخ ارسال دفترچه.

حسام2000
23-10-2014, 23:09

این مصاحبه آخر سردار کمالی رو بخون توش گفته تاریخ ارسال دفترچه ملاکه یعنی 21 ماه

armin_punisher6
23-10-2014, 23:11
این مصاحبه آخر سردار کمالی رو بخون توش گفته تاریخ ارسال دفترچه ملاکه

گيج شدم.هركي يه چيز ميگه!!!!!!

hamed29
23-10-2014, 23:15
اگه سریع انصراف بدی و تو همین آبان ماه دفترچه پست کنی حتما همینوره سال اعزام میشی و به قانون 24 ماه نمیخوری. اگه تصمیمت رو گرفتی که حتما انصراف بدی وقتتو تلف نکن سریع تر برو انصراف بده.
برای کارت ایثارگری باید پدرت بیاد تهران انتهای اتوبان ارتش پادگان 401، همین گواهی که میگی رو میاره با کپی کارت ملی و شناسنامه و 2 تا عکس. اونجا سابقش رو چک می کنه اگه باشه 2 ماهه کارتش رو پست میاره به آدرس خونتون.
در مورد اون که قبل از دوره اعزام بشی اطلاعی دقیقی ندارم که چیکار باید کرد.

برای کسی خدمت ایثارگری، کارت ایثار لازمه؟
خودم میتونم برم تهران یا حتماً باید پدرم بره؟ یعنی اگه مدارکش رو ببرم انجام میشه؟
من شنیده بودم باید بره یگان محل خدمت. ( یگان تو همین استان هست )

شرمنده؛ در همین مورد منم سؤال دارم:

مگه بعد از پایان سنوات و فارغ التحصیلی، 1 سال مهلت نداریم؟
متوجه نمیشم! چطور میشه که بعد از اتمام سنوات، ایشون میرن تو غیبت؟!

cotgnx
23-10-2014, 23:22
خودم میتونم برم تهران یا حتماً باید پدرم بره؟ یعنی اگه مدارکش رو ببرم انجام میشه؟

خودتم میتونی بیایی دنبالش، باید بیایی تهران تمام مدارک رو بیاری اگه سوابق پدرت رو تهران نداشته باشه بعد باید بره یگان خدمتی. اگه سوابق تو اون پادگان 401 باشه دیگه نیاز نیست بره یگان خدمتی.

ایشون هم گفتن 92/6 سنواتشون تموم شده الان آبان 93 هست! پس مهلت یک سال ایشون تموم شده!

ملاک تاریخ اعزامه نه تاریخ پست دفترچه!

اون ملاک تاریخ پست برای مشمولان غایب هست تا تشویق بشن بیان خدمت! برای افرادی که غیبت ندارن ملاک تاریخه اعزام هست.

soheil021
23-10-2014, 23:33
آخه پادگان خیلی بزرگی هست عملیات روانی فک نکنم اون قدر نیرو داشته باشه که پادگان به این بزرگی بخواد:n13:

باقیمانده توپخونه هم اسمش شده گروه 43 یه پداگان دیگه هم هستش فکر کنم پدافند 99 یه چند تا بقله هم شده اخرین پادگان ته جاده دنیا شده مراتکاور

soheil021
23-10-2014, 23:39
سلام
ممنون از پاسختون.

دوست عزیز زمانی میشه از کشور خارج شد که شما دانشجو باشی و باید حتما دانشجو باشی فارغ شده باشی حتی اگر 1 سال هم وقت داشته باشی دیگه نمیتونی خارج بشی از کشور

پس در نظر داشته باشید حتما باید دانشجو باشید

دو تا نکته هم داره

باید سنوات تحصیلی رو رعایت کنید یعنی کارشناسی 5 سال کاردانی 2.5 سال
اگر بیشتر شده باشه حتی اگر دانشجو هم باشید دیگه نمیتونید خارج بشید

دومین نکته اینه که نباید غیبت پشت دفترچه ای داشته باشید زمانی که دانشجو شدید بازم نمیتونید خارج شید

keyhan123
23-10-2014, 23:56
من غیبت داشتم ولی عفو شد
خواستم ببینم الان امکانش هست برای معافیت کفالت اقدام کنم؟

PLAΨMID
24-10-2014, 00:15

اگه توی بهمن اقدام کنی ، برگ سفیدت اینور سال میاد . خدمتت میشه 21 ماه . هرچند که سال دیگه اعزام بشی . . . .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش : خودمم گیج شدم !!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش 2 : سردار کمالی در اون مصاحبه گفته که :
در ضمن چون تا پیش از سال 94 تکلیف سربازی خود را مشخص کرده‌اند طول مدت خدمتشان 21 ماه خواهد بود.
یعنی ارسال دفترچه و دریافت برگ سفید . . . .
پس همون 21 ماه میشه .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش 3 : ظاهرا اشتباه برداشت شده بود . . . . با عرض پوزش . . .

ice_man_sh
24-10-2014, 00:37
این مصاحبه آخر سردار کمالی رو بخون توش گفته تاریخ ارسال دفترچه ملاکه یعنی 21 ماه
قبلا تفسیر کردیم که برای مشمولین غایب گفتن که اگه تا بهمن اقدام کنن و سال 94 اعزام بشن 21 ناه خدمت میکنن.

کسی که غیبت نداره و در حالت عادی سال 94 اعزام بخوره 24 ماه خدمت میکنه.

کسی که معافیت تحصیلیش تموم بشه دیگه حق خروج از کشور را نداره.

من غیبت داشتم ولی عفو شد
خیر

شما اگه برین خدمت اضافه شما عفو میشه، تا جایی که ما اطلاع داریم کسانی که غیبت دارن نمی تونن از معافیت استفاده کنن.

soheil021
24-10-2014, 01:31
من غیبت داشتم ولی عفو شد

دوست عزیز زمانی بخشیده میشه که شما خدمت قانونیتون رو انجام داده باشید مثلا الان که 21 ماه هستش شما باید برید خدمت بعد از 21 ماه سنواتتون رو میبخشن

حتی فکر نکنید که الان بخشیده شده و سنوات ندارید میتونید دانشگاه شرکت کنید از نو

نه این خبرا نیستش اینا از من و شما خیلی زرنگ تر هستن

شرطشم این بود که بعد از اتمام خدمت قانونی سنوات بخشیده میشه

paranoid_android
24-10-2014, 02:06
در مورد 24 ماه شدن خدمت سربازی از فروردین 94 به بعد و اینکه اگه کسی اینور سال دفترچه بفرسته و اعزامش بیفته سال 94 و برداشت و استدلال های دوستان از فرمایشات سردار کمالی باید عرض کنم که تجربه ثابت کرده که در موقع اینگونه افزایش خدمت ها همیشه ملاک تاریخ اعزام بوده و نه تاریخ ارسال دفترچه و ثبت مدارک در پلیس +10.. بعنوان مثال برگردیم به سال 91... بنده اسفند 90 اعزام شدم و خدمت بنده 17 ماه بود (1 ماه به دلیل کسری لیسانس)، اما بخشنامه ای بین اواسط یا اوخر اسفند دراومد که خدمت از ابتدای سال 91 مبشه 21 ماه... این تحلیل ها و بررسی ها در مورد 18 یا 21 ماه بودن خدمت برای کسایی که از 91 اعزام شدن اما مدارکشون رو قبل از 91 فرستادن اون موقع هم وجود داشت اما در نتیجه تمام افرادی که در هر تاریخی قبل از سال 91 دفترچه فرستادن اما اعزامشون افتاد بعد از سال 91 خدمتشون 21 ماه شد. پس در عمل (باز به نظر بتده) ملاک تاریخ اعزام خواهد بود و نه تاریخ ارسال دفترچه..

mani6606
24-10-2014, 10:17
در مورد 24 ماه شدن خدمت سربازی از فروردین 94 به بعد و اینکه اگه کسی اینور سال دفترچه بفرسته و اعزامش بیفته سال 94 و برداشت و استدلال های دوستان از فرمایشات سردار کمالی باید عرض کنم که تجربه ثابت کرده که در موقع اینگونه افزایش خدمت ها همیشه ملاک تاریخ اعزام بوده و نه تاریخ ارسال دفترچه و ثبت مدارک در پلیس +10.. بعنوان مثال برگردیم به سال 91... بنده اسفند 90 اعزام شدم و خدمت بنده 17 ماه بود (1 ماه به دلیل کسری لیسانس)، اما بخشنامه ای بین اواسط یا اوخر اسفند دراومد که خدمت از ابتدای سال 91 مبشه 21 ماه... این تحلیل ها و بررسی ها در مورد 18 یا 21 ماه بودن خدمت برای کسایی که از 91 اعزام شدن اما مدارکشون رو قبل از 91 فرستادن اون موقع هم وجود داشت اما در نتیجه تمام افرادی که در هر تاریخی قبل از سال 91 دفترچه فرستادن اما اعزامشون افتاد بعد از سال 91 خدمتشون 21 ماه شد. پس در عمل (باز به نظر بتده) ملاک تاریخ اعزام خواهد بود و نه تاریخ ارسال دفترچه..

از قدیم گفتن حرف حق جواب نداره! مثالی که دوستمون زد خود من هستم که بهمن ۹۰ دفترچه پست کردم اعزامم شد اول اردیبهشت ۹۱ ، خیلی مثل من امیدوار بودن ۱۷ ماه خدمت کنن اما عملا تا اخرین روز ۲۱ ماه ما خدمت کردیم .