PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل Asus N82J و نشناختن کارت گرافیک

azorbet
19-10-2010, 02:29
سلام.
یه Asus n82j با ویندوز 7 32 بیتی دارم. مشکلم اینه که هر کاری می کنم کارت گرافیک اصلی شناخته نمیشه و فقط چیپ خود cpu شناخته میشه. کار هایی که کردم تا حالا:
1. حذف تمام درایورهای قبلی و نصب آخرین درایور نوت بوک انویدیا (258.96).بعد از اینکار اسم کارت گرافیک تو device manager میشه geforce 325m.
2. جستجو در بایوس برای غیر فعال کردن گرافیک اینتل و فعال کردن انویدیا. که چیزی پیدا نکردم.
3. انتخاب گزینه.... انگلیسیش یادم نمیاد! ولی قبل از بالا اومدن ویندوز، f8 رو زدم و گزینه ای رو انتخاب کردم که باعث میشد درایور های تایید نشده هم لود شوند.
هیچکدوم جواب نداد. ولی وقتی اینتل رو هم نصب میکنم یه سری تغییرات انجام میشه. مثلاً nVidia Control panel توی راست کلیک فعال میشه.
به هر حال بعضی از بازی ها مثل Medal of Honnor با آخرین تنظیمات خیلی روان اجرا میشه. بعضی ها مثل Lara Croft and the Guardian of Light با آخرین تنظیمات گرافیکی(Anti Aliasing رو نمیشه کم و زیاد کرد) افتضاح اجرا میشه. بعضی ها هم مثل مافیا 2 اصلاً اجرا نمیشن.

farzadpop
19-10-2010, 08:11
N61j Family, K40 Series, K42

به تازگی روی بعضی از مدل های لپ تاپ از جمله اسوس به علت داشتن 2 کارت گرافیک که برای طول عمر باطری بیشتر طراحی شده اند مشکل تصویری دارد که این مشکل 100% با درایور صحیح حل می شود. مشکل به وجود امده در روی سری لپ تاپ هایی که تکنولوژی Optimus در آن ها طراحی شده وجود دارد از آن جمله. N61j Family, K40 Series, K42 برای حل این مشکل ابتدا می بایست Windows 7 Ultimate که از دست کاری نشدن آن اطمینان دارید را نصب کرده سپس ویندوز را در حالتی که 30 روز آزمایشی است رها کنید و از طریقWindows Updateآنرا به روز نمایید تا تمامی درایور های آن نصب شود. سپس به داخل سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رفته Support(Driver and Download)>Graphics>Laptop Graphic Controller >Intel Graphic HD. را انتخاب کرده و سپس ورژن ویندوز خود را انتخاب نموده سپس دانلود و نصب نمایید و سپس restart کنید. سپس به داخل سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رفته سپپسNorth American را انتخاب نمایید Download Drivers >Download Drivers>Product(GeForce)>GeForce 3XX Series(M) like 325M,310M,..>operation like windows 7 32bit or 64 Bit>English سپس دانلود کنید.

azorbet
19-10-2010, 12:52
درایور اینتل رو دارم. درایور انویدیا رو هم پریروز دانلود کردم. یعنی مشکلم آپدیت نبودن ویندوزه؟ اگه نخوام ویندوز عوض کنم چی؟

hoseinhomayoni
06-05-2011, 15:49
سلام
من یه asus n82j دارم
وقتی بک آپشو بر میگردونم خیلی سرعتش پایینه. 1 گیگ از رم رو هم میگیره
نمیدونم چیکار کنم
راهنماییم کنین