PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشد که بپرسم

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Petros
18-10-2010, 18:02
سلام
یه موقع هایی شده نشده! سوالم (از شیر مرغ تا خون آدمیزاد) رو از کسی بپرسم (یا روم نشده یا غرور و ...)
ولی اینجا میگم که رودرو نیستیم. امیدوارم جواب بدید.

اگه من بخوام یه جنس رو چکی بخرم، چه شرایطی ممکنه به وجود بیاد؟ طرف چه چیزایی میخواد؟ ضامن؟ کارای بازاری؛ خلاصش دیگه.

s_paliz
18-10-2010, 23:12
بستگی به طرفت داره... امکان داره ضمانت‌های محکمی بخواد یا ممکنه چیزی نخواد که معمولا یه چیزایی میخواد

پ.ن: باز شدن متفرقه رو تبریک میگم من که باورم نمیشه!

alex_pk
19-10-2010, 03:56
اگه کارمند باشی یه چک کارمندی کافیه اکثرا + آخرین فیش حقوقی (فقط ظاهرش رو چک میکنه و احتمالا یه کپی بگیره)
اگر طرف خیلی محافظه کار باشه یه زنگ میزنه به اداره شما و یه پرس و جو میکنه ببینه اونجا کارمند هستین یا نه.

اگر هم چک شخصی باشه معمولا ظامن هم میخوان
ظامن هم باید شخص معتبر باشه مثلا کاسب یک محل که حداقل نصف اون منطقه(منطقه فروش) کاسب رو بشناسن.

البته در مورد اول اگر فروشنده خیلی بیشتر محافظه کار باشه احتمال داره بازم ظامن بخواد ولی در چک های کارمندی اصولا خود چک + فیش حقوق انقدر معتبر هست که نیاز به ظامن نداشته باشه.

Petros
19-10-2010, 07:14
دو تا سوال.

چک کارمندی چه جور چکیه؟
این ضامن چی میتونه باشه؟ یه چک روز؟ یه چک به همون تاریخ چک اول؟ سفته؟ (سر در نمیارم) یک نفر چه طور میتونه تو بازار مطمئن شه پولش نقد میشه؟

alex_pk
19-10-2010, 09:09
چک کارمندی چکیه که خود کارمند با اون چک حقوقش رو دریافت میکنه.
وقتی چک میدید به فروشنده فروشنده خودش مستقیما میتونه بره از بانک پول رو برداشت کنه به مقداری که تو چک نوشته شده از حساب حقوقی خریدار.(این عرفشه...حالا شرکت های خصوصی چطورین دیگه بستگی به خودشون داره)
البته گاهی اوقات فروشنده چک رو نقد نمیکنه و خودش هم اون چک رو جای دیگه خرج میکنه بستگی به این داره که روی چک نوشته باشه "حامل" یا نه.

ضامن هم معمولا اینطوریه که اگر مثلا ضامن شما یه کاسب باشه می بایست سند مغازه و جیزایی که تو قرار داد نوشته میشه رو با خودش میاره و اطلاعاتش یاد داشت میشه.

گاهی اوقات هم فروشنده درخواست چک ضامن میکنه که در این صورت ظامن هم باید چک بده یا اگر نیاز شد سفته _که اصلا پیشنهاد نمیشه_
چک و سفته ضامن معمولا قرار دادی بین دو فروشنده و ضامن نوشته میشه.
مثلا در سفته قید میشه که اگر مشکلی در پرداخت پیش اومد(از طرف خریدار) طی مدت زمان معلوم ،سفته به اجرا گذاشته میشه در این صورت هم خریدار و هم ضامن طرف حساب هستن.

mefmef
19-10-2010, 11:11
موقع خریدن ملک به چه چیزهایی باید توجه کرد فارغ از شرایط خود ملک منظورم اسناد و مدارک هست ؟

sina1415
19-10-2010, 11:46
موقع خریدن ملک به چه چیزهایی باید توجه کرد فارغ از شرایط خود ملک منظورم اسناد و مدارک هست ؟

قبل از خرید ملک مسکونی یا ملک اداری و تجاری یک نسخه پایان کار از شهرداری منطقه دریافت شود تا درباره معارض بودن یا نبودن احتمالی ملک در مسیر طرح های عمرانی شهری اطلاع لازم کسب شود.و همچنین با مراجعه به شهرداری و استعلام از وضعیت کلی ملک مورد نظر جهت خریداری می توانند از ایجاد مشكلات متعدد پیشگیری کنند.

مربوط به چند نفر نباشه تا مشکلی پیش بیاد ..اوراث نداشته باشه یا اگه داره حتما مشکلات رو حل کنین......در مورد متراژ و نوع کاربری ملک دقت کنین.اگر مالک اشنا نیس حتما از طریق محضر اقدام کنین..در مورد قیمت در اون حوالی پرس و جو کنین ..

عجله نکنین.

LadyS
19-10-2010, 11:53
چطوري ميشه يك چك رو داد شرخر!؟

alex_pk
19-10-2010, 12:21
اگر چک نقد نمیشه و حوصله سر کله زدن با صاحب چک رو ندارید
یکیو پیدا میکنید تا بره براتون کاراش رو انجام بده و باهاش قراری میذارید که مثلا 10 درصد از مبلغ چک رو بهش بدین.

حالا اینکه از کجا پیدا کنید یه همچین آدمی رو بستگی به خودتون داره ولی معمولا تو بازار پیدا میشه از اینجور اشخاص که با بازاری ها کار میکنن و چک های غیر بازاری که نقد نمیشه رو اونا نقد میکنن
البته کار زیاد خوبی هم نیست.

mefmef
19-10-2010, 15:23
قبل از خرید ملک مسکونی یا ملک اداری و تجاری یک نسخه پایان کار از شهرداری منطقه دریافت شود.....

اگه سند خونه تو محضر بنام بشه خود محضر با توجه به استعلام هایی که می کنه ایا موارد ذکر شده رو بررسی می کنه ؟

ضمنا بنچاق چیه ؟

sina1415
19-10-2010, 17:00
اگه سند خونه تو محضر بنام بشه خود محضر با توجه به استعلام هایی که می کنه ایا موارد ذکر شده رو بررسی می کنه ؟

ضمنا بنچاق چیه ؟

اره فک کنم بررسی کنه ( مطمئن نیستم ) ولی همیشه مشکل وجود داره .بهتره خودتون هم بررسی کنین.........
============
بنچاق اصطلاحاً به اسناد راجع به مالكيت به نقل و انتقال سابق بر معامله اي كه فعلاً انجام مي گيرد گفته مي شود ومي تواند اعم از سند رسمي يا عادي باشد و به طور كلي اوراق واسناد دال بر مالكيت مالك ملك را قبل از آخرين مدرك بنچاق گويند خواه استشهاديه باشد كه به امضاي معتمدين و... رسيده خواه مانند قبوض ماليات وعوارض و اجاره و... باشد كه در ماده ۲۳ آئين نامه قانون ثبت مصوب ۱۳۱۷ نيز بدان اشاره شده است.

Petros
19-10-2010, 18:30
آقا نگفتی چک ضامن تو چه تاریخی نوشته میشه؟ به چه مبلغی؟ توافقیه؟

بعد زیر بنای خونه کجای خونست؟ این که میگن خونه چند متره، چه طور باس حساب کرد؟

---------- Post added at 06:29 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

یه سوال دیگه

فاکتور رو برای چی می نویسن؟ امکان جعل داره؟ جعلش کارسازه؟ فاکتور رو کلا وسه چه اجناسی مینویسن؟

ممنون بچه های گل P30

---------- Post added at 06:30 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

یه سوال دیگه

فاکتور رو برای چی می نویسن؟ امکان جعل داره؟ جعلش کارسازه؟ فاکتور رو کلا وسه چه اجناسی مینویسن؟

ممنون بچه های گل P30

sina1415
20-10-2010, 00:05
آقا نگفتی چک ضامن تو چه تاریخی نوشته میشه؟ به چه مبلغی؟ توافقیه؟

بعد زیر بنای خونه کجای خونست؟ این که میگن خونه چند متره، چه طور باس حساب کرد؟

---------- Post added at 06:29 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

یه سوال دیگه

ممنون بچه های گل P30

چک ضامن معمولا بدون تاریخ و مبلغ هستند .یعنی سفید امضا هستن

--------------------------
زیربنای حونه مقداری فضایی ار خونه که زبر سقف است .حالا ممکنه زمین یه خونه 200 متری باشه ولی 300 متر زیر بنا باشه حالا می گین جه جوری.خب این خونه 2 طبفه است که ممکنه هر طبفه 150 متر زیربنا باشه....مثالا حیاط جزء زیر بنا نیس دیگه ......امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم
===============
فاکتور رو واسه هر چی میشه نوشت .حتا به چیپس.فاکتور بنا به درخواست مشتری از فروشنده نوشته میشه.اره میشه جغل کرد کاری نداره که .........

sina1415
22-10-2010, 10:54
سلام

هفته دیگه عروسی داداشمه ........

از اون کاغذ و نوارها هست که تو فینال جام جهانی وجام باشگاه های اروپاه میریزه رو سر بازیکنان...

ابا جایی هست که بتونم یکی دو تاشو بخرم
با اینکه میتونم خودم درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// اگه میشه د رست کرد چه جوری؟

ممنون میشم زود کمک کنین .خیلی فوریه وقت ندارم...........خواهش میکنم

این فواره های کاغذی رو می گم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
---------------

اینو تو نت پیدا کردم .....می خواستم ببینم ابن تو همون مایه هاست .کسی استفادخ کرده .....ارزش داره بگیرم.ارتفاع پرتاب کاغذ . حجم کاغذش چقدره /

لوله کاغذ رنگی 50 سانتی 4500 تومان این لوله مخصوص جشنها و پارتی هاست که بعد از فعال کردنش با یه صدای خوشکل توی هوا کاغذ رنگی پخش میکنه

yuseph
22-10-2010, 12:57
سینا جان من از اینها استفاده نکردم.
عروسی عموم از فشفشه وترقه های عظیمی استفاده کردیم که توی هوا نور افشانی میکنن...
با اینکه حدود300هزارتومن خرجم شد اما انصافا کیف کردیم.
جشن فراموش نشدنیی شد.
جوری شد که خود عروس وداماد توی حیاط زیر نور فشفه شورع به رقصیدن کردن....خیلی خیلی خوش گذشت...
انشاالله که فقط شادی باشه وخنده..

bache jan
25-10-2010, 05:57
می خواستم در مورد رشته مامایی یکم اطلاعات بگیرم؟؟؟؟؟؟/:31::41:

Ezel
26-10-2010, 15:43

دفترخانه های اسناد رسمی فقط استعلام ثبت رو انجام می دهند ، برای مفاصاحساب نوسازی و عوارض شهرداری و برای مفاصاحساب دارایی نامه میدن که فروشنده با مراجعه به ادارات مربوطه مفاصا حسابها رو دریافت می کنه .

iman_s
27-10-2010, 15:48
مفهوم تابلوهايي كه تو راههاي اصلي ميزنند و مثلان مينويسن تهران 72 شمال (Tehran 72 N) يعني چي؟

logos
27-10-2010, 18:06
مفهوم تابلوهايي كه تو راههاي اصلي ميزنند و مثلان مينويسن تهران 72 شمال (Tehran 72 N) يعني چي؟
تهران که نمینویسن روش اما اون 72 شمال یعنی جاده شماره 72 و شما در مسیر شمالی هستید
کلا شماره جاده هست که اگه گم شدید بتونید استفاده کنید

sina1415
29-10-2010, 12:11
تهران که نمینویسن روش اما اون 72 شمال یعنی جاده شماره 72 و شما در مسیر شمالی هستید
کلا شماره جاده هست که اگه گم شدید بتونید استفاده کنید

نه.

فک کنم منظورشون اینه : مثلا : 72 N

یعنی شما در مسیر 72 درجه شمالی هستید.

No entry
31-10-2010, 10:13
كسي ميدونه من با ديپلم تجربي ميتونم تو كنكور سراسري رياضي شركت كنم يا نه؟
اگه نه چطور بايد ديپلم رياضي بگيرم؟(با توجه به اينكه من دانشجو هستم و ميدونم كه ميتونم دوباره كنكور بدم)

No entry
31-10-2010, 10:32
می خواستم در مورد رشته مامایی یکم اطلاعات بگیرم؟؟؟؟؟؟/:31::41:

در هر لحظه ، نوزاد يا نوزاداني در گوشه و كنار دنيا متولد مي‌شوند. حادثه‌اي كه كثرت و قدمت آن باعث شده است تا عظمت اين بزرگترين معجزه خلقت از چشمها پنهان بماند. آري! تولد بزرگترين ، باشكوه‌ترين و بحراني‌ترين لحظه زندگي و قديمي‌ترين تجربه بشري است و در ميان مشاغل نيز مامايي( در شكل سنتي آن) يكي از قديمي‌ترين مشاغل است . زيرا از قديم، عده‌اي از زنان بودند كه به دليل تجربه بسيار و اطلاع‌ از داروهاي گياهي و تاثيرات آنها، به زنان ديگر كمك مي‌كردند تا وضع حمل آسان‌تر و ايمن‌تري داشته باشند.
التبه نبايد تصور كرد كه آنچه امروز به نام حرفه و دانش مامايي معروف است، ادامه و دنباله همان مامايي سنتي است بلكه امروزه مامايي دانشي است كه بر مشاهده ،‌ آموزش، پيشگيري ، تحقيق، تشخيص و درمان استوار شده است.
حيطه رشته مامايي:
مامايي يكي از زيرمجموعه‌هاي علوم پزشكي است كه نقشهاي بسيار گسترده‌اي اعم از نقش مشاوره‌اي، آموزشي ، مراقبتي ، حمايتي،‌درمانگري و تحقيقاتي است. البته تمامي اين نقشها در ارتباط با مادر و كودك مفهوم پيدا مي‌كند يعني ماما به مشاوره قبل ،‌بعد و هنگام ازدواج ، آموزش نحوه تنظيم خانواده، مراقبت در دوران بارداري، زايمان طبيعي و مراقبت بهداشتي مادر و كودك و آموزش به دختران در زمينه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن مي‌پردازد.
«حيطه رشته مامايي از دوران قبل از حاملگي شروع مي‌شود و تا پس از زايمان و ۶ سالگي كودك ادامه پيدا مي‌كند.
در دوران قبل از حاملگي ماما بررسي مي‌كند كه آيا يك مادر توانايي حامله شدن را دارد و اگر حامله شود خطري براي خودش يا جنينش بوجود مي‌آيد يا نه؟ براي مثال مادران ديابتي، مادراني كه بيماري قلبي پيشرفته دارند، مادراني كه سابقه خانوادگي واضحي از ناهنجاريهاي ژنتيكي دارند و مادراني كه قبلا بچه معلول به دنيا آورده يا چندبار سقط كرده‌اند، بايد قبل از حاملگي با ماما مشورت كرده و آزمايشهاي لازم را انجام دهند. در واقع در اين مرحله ماما به مشاوره با زنان علاقه‌مند به بارداري و شناسايي زنان پر خطر از نظر بارداري و زايمان مي‌پردازد و آنها را به متخصص مربوط ارجاع مي‌دهد. مرحله بعد حاملگي است كه در اين مرحله مراقبت از باردار در درمانگاهها با كلينيك‌هاي مراقبت از بارداري بر عهده ماما است. در اين دوران خانم باردار در فواصلي معين كه ماما مشخص مي‌كند به كلينيك مراجعه كرده و معاينه مي‌شود تا ماما ضمن معاينه ، مشاوره و آزمايش از سلامت مادر و جنين مطمئن گردد و در صورتي كه خطري مادر يا جنين را تهديد مي‌كند زود تشخيص داده و از عواقب جدي و وخيم آن جلوگيري نمايد. براي مثال مادري كه دچار فشار خون حاملگي شده است اگر زود تشخيص داده نشود به قيمت جان مادر و جنين تمام خواهد شد. گفتني است كه در اين مرحله ماما مي‌تواند در زمينه‌هاي مختلف مانند تغذيه، بهداشت فردي‌، ورزش، كتنيك‌هاي تنفس و اطلاع از سلامت جنين به مادر آموزش داده و او را براي زايمان آماده سازد.
مرحله بعد مرحله زايمان است كه از پذيرش مادر در اتاق درد شروع شده و به وضع حمل در اتاق زايمان خاتمه پيدا مي‌كند. در اين مرحله ماما بررس‌هاي اوليه را انجام مي‌دهد و پس از اطمينان از آمادگي مادر براي زايمان و سلامت مادر و جنين همچنين اطمينان از يك زايمان طبيعي مسووليت زايمان را برعهده مي‌گيرد.
در اين مرحله اگر زايمان با مشكلي روبرو باشد مثلا جنين در حالت طبيعي نبوده يا مادر بيماري خاصي مثل بيماري قلبي پيشرفته داشته باشد يا اينكه نياز به سزارين باشد، اين وظيفه پزشك زنان و زايمان است كه مسووليت زايمان را در بيمارستان يا زايشگاه بر عهده بگيرد.
در مرحله بعد از زايمان نيز كنترل سلامت نوزاد و مادر و آموزش نحوه رسيدگي و چگونگي نگهداري فرزند بر عهده ماما است.
مرحله بعد نيز واحد بهداشت مادر و كودك است كه در اين مرحله تعيين وضعيت رشد و تكامل كودك شامل رشد فيزيكي و تكامل‌هاي اجتماعي ، رفتاري و گفتاري از ۵ روزگي تا ۶ سالگي و واكسيناسيون كودك بر عهده ماما است. از سوي ديگر بخشي از كار ماما به زنان بر مي‌گردد. در اين بخش ماما در درمانگاههاي زنان يا در مطب‌ها خصوصي به پيشگيريهاي اوليه از سرطان دهانه رحم و پستان پرداخخته يا در مراكز نازايي به عنوان مشاور نازايي فعاليت مي‌كند.
آينده شغلي ، بازار كار ، درآمد:
در مورد فرصت‌هاي شغلي رشته مامايي نظرات متفاوتي وجود دارد. عده‌اي معتقدند كه در حال حاضر فرصت‌هاي شغلي مامايي بيشتر رشته‌هاي علوم پزشكي محدود و بسيار اندك است و از همين رو تعداد بي‌شماري از فارغ‌التحصيلان اين رشته بيكار هستند يا در شغلهاي نامربوط با رشته تحصيلي خود فعاليت مي‌كند. به همين دليل بهتر است كه اين رشته محدود شده يا حتي حذف شده و به جاي آن همچون گذشته «نرس ماما» تربيت گردد. (پرستارهايي كه دوره تخصصي مامايي را نيز آموزش ديده‌اند.)
به هر حال از مراكزي كه يك ماما مي‌تواند در آنها مشغول به كار شود، مي‌توان به بيمارستانها، زايشگاهها، درمانگاهها و مراكز بهداشتي و طرح پزشک خانواده اشاره كرد. همچنين ماما طبق قوانين حاضر در صورت داشتن مدرك كارشناسي مي‌تواند مطلب داير كرده و در آن به ارائه خدمات بهداشتي و درماني بپردازد.
توانايي‌هاي جسمي ، علمي ، رواني و … مورد نياز و قابل توصيه:

رشته‌هاي علوم پزشكي بويژه سه رشته پزشكي ، پرستاري و مامايي نياز به علاقه و احساس مسووليت بسيار دارد . براي مثال يك ماما بدون عشق و علاقه لازم نمي‌تواند فريادهاي ناشي از درد يك زائو را تحمل كند و پاسخگوي نيازهاي او باشد.
فراموش نکنیم :
«رشته مامايي عشق و علاقه و صبر و حوصله بسيار بالا مي‌خواهد چون يك خانم در حال زايمان شرايط بسيار حساسي دارد و بسياري از حرفها يا حركاتش در اختيار خودش نيست و يك ماما بايد در حد امكان با صبر و حوصله بسيار به او آرامش و قوت قلب بدهد و توجه داشته باشد كه مسووليت جان دونفر يعني مادر و جنين او را بر عهده دارد. همچنين يك ماما بايد بسيار باهوش و نكته‌سنج باشد و از مقابل مسائل هرچند كه كوچك باشد به سادگي نگذرد ، زيرا خيلي از مسائل يا علائم كوچكي كه در هنگام بارداري يا زايمان ظاهرمي‌شود، در صورت عدم توجه مي‌تواند خطرات جاني براي نوزاد يا مادر به دنبال داشته باشد.
همچنين دانشجوي اين رشته بايد تحمل خون و خونريزي، شب‌كاري و در كل كار در محيط بيمارستان را داشته باشد و به كار عملي نيز علاقه‌مند باشد چون دروس اين رشته بيشتر عملي است و كمتر جنبه تئوري دارد. »
«در سالهاي اخير دانشجويان مستعد و خوبي وارد رشته مامايي مي‌شوند اما متاسفانه بسياري از دانشجويان شناخت دقيقي از اين رشته ندارند. براي مثال نمي‌دانند كه در ترم‌هاي اول بايد در بيمارستان‌ كارها و خدمات ابتدايي پرستاري را انجام دهند و حتي گاهي اوقات به همين دليل سرخورده مي‌شوند و انصراف مي‌دهند، در حالي كه اگر با علاقه و عشق لازم وارد اين رشته شوند، متوجه مي‌شوند كه مامايي رشته با ارزش و پراهميتي است كه از نظر معنوي مي‌تواند انسان را به معناي واقعي كلمه راضي كند.»
دانشجوي مامايي بايد از نظر جسمي و روحي سلامت كامل داشته و از روابط اجتماعي خوبي برخوردار باشد چون مشاوره و آموزش بخش مهمي از كار يك ماما است».
گفتني است كه رشته مامايي تنها از بين داوطلبان زن دانشجو مي‌پذيرد.
وضعيت ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر: (كارشناسي ارشد و … )
كارشناسي ارشد مامائي ناپيوسته به اولين مقطع تحصيلي پس از كارشناسي گفته مي‌شود. طول دوره كارشناسي ارشد حداقل ۲ سال و حداكثر ۳ سال است. دوره دكتراي مامايي كه پس از اتمام تحصيلات در مقطع كارشناسي ارشد، مي‌توان به آن راه يافت به تازگي در شوراي عالي برنامه‌ريزي تصويب شده است.

NAMII
31-10-2010, 18:21

سلام دوست عزیز
این شماره ها شماره های بین المللی راه هستند که بیشتر جهت توریستا و جهانگردا استفاده میشه....
تو نقشه های بین المللی قابل استفاده ست...:20:

logos
31-10-2010, 23:59
كسي ميدونه من با ديپلم تجربي ميتونم تو كنكور سراسري رياضي شركت كنم يا نه؟
اگه نه چطور بايد ديپلم رياضي بگيرم؟(با توجه به اينكه من دانشجو هستم و ميدونم كه ميتونم دوباره كنكور بدم)

تا جایی که من می دونم (از قدیم ) میشه البته بهترین روش واسه فهمیدن این مساله (مطمئن ترین) اینه که دفترچه کنکور سراسری رو بگیرید یا از سایت سنجش دانلود کنید اونجا شرایط شرکت در ازمون رو نوشته
و یک چیز دیگه : شما که دانشجو هستید (در صورتی که دانشجویی باشید که پول تحصیلتون رو پرداخت نکنید ) بعد از انصراف از تحصیلتون تا 2 سال حق شرکت در کنکور سراسری رو ندارید (البته بهتره این رو هم از دفترچه دقیقا چک کنید)

s_paliz
01-11-2010, 00:48
ه سوال دیگه

ممنون بچه های گل P30
آقا گفتی فاکتور...
دوستان به هیچ فاکتوری اطمینان نکنید...
طرف با ۱۰۰۰ تومن زیرمیزی هرفاکتوری که بهش بگی صادر میکنه... با مهر یه حاجی بازاری!!

مثال: من از بازار جنس میخرم برای شرکتی... اون طرف بازاری برای اینکه من مشتری اون بشم میاد فاکتور رو ۱۰۰ هزار تومن بالاتر از پولی که گرفته میزنه... به این ترتیب من هم جنسی رو که خریدم ۱۰۰ هزار تومن بالاتر میکنم تو پاچه شرکت... به همین سادگی با یه فاکتور الکی....:41:

logos
01-11-2010, 11:53
آقا گفتی فاکتور...
دوستان به هیچ فاکتوری اطمینان نکنید...
طرف با ۱۰۰۰ تومن زیرمیزی هرفاکتوری که بهش بگی صادر میکنه... با مهر یه حاجی بازاری!!

مثال: من از بازار جنس میخرم برای شرکتی... اون طرف بازاری برای اینکه من مشتری اون بشم میاد فاکتور رو ۱۰۰ هزار تومن بالاتر از پولی که گرفته میزنه... به این ترتیب من هم جنسی رو که خریدم ۱۰۰ هزار تومن بالاتر میکنم تو پاچه شرکت... به همین سادگی با یه فاکتور الکی....:41:
شما جنس هم که نخری بهت فاکتور میدن !
مثلا برای وام 2 میلیونی بانکها برای خرید وسایل منزل ! تمامی مغازه دارها تو جریان بودن یه پولی می گرفتن و فاکتور صادر می کردن شما هم راحت می رفتی وامتو می گرفتی

کلا فاکتورها همش الکی هست

rameshk
10-11-2010, 10:06
مغازه سر قفلي واگذار مي شود يعني چه؟
چرا نميزنن به فروش مي رسد، فرقش چيه؟

Spiffy
23-11-2010, 20:40
مغازه سر قفلي واگذار مي شود يعني چه؟
چرا نميزنن به فروش مي رسد، فرقش چيه؟
يعني اينكه بعد از اينكه مغازه رو خريدي ، صاحب ساختمون ميتونه كل ساختمونو بكوبه به شرطي كه عين همون نقشه و ديتيل مغازت ؛ برات مغازه جديد رو همونجا دوباره بسازه
اگه به فروش برسه طرف نميتونه ساختمونو كه مغازه توشه رو خراب كنه و از اول بسازه

=======================

بچه ها يه سوال كوچولو
من يه پسنداز كوچولو دارم ميخوام يكي از اين دو چيزو بخرم موندم كدومشو بخرم خدايا
PC يا لبتاپ
كاربرد خاصي هم ندارما به مشاوره هم مربوط نميشه .كلاشما بوديد چي ميخريدي.من بايد يه چيزي بخرم يا لبتاب يا PC
پسندازم حدود يكو نيم تمنه
ممنون

ALt3rnA
23-11-2010, 22:07
بچه ها يه سوال كوچولو
من يه پسنداز كوچولو دارم ميخوام يكي از اين دو چيزو بخرم موندم كدومشو بخرم خدايا
PC يا لبتاپ
كاربرد خاصي هم ندارما به مشاوره هم مربوط نميشه .كلاشما بوديد چي ميخريدي.من بايد يه چيزي بخرم يا لبتاب يا PC
پسندازم حدود يكو نيم تمنه
ممنون
اگه مشخصات برات مهمه پیسی بخر چون با پول کمتر چیز بهتری نسیبت میشه
اما اگه حمل و نقل برات مهمتره لپتاپ . اگه واقعا استفادت در حد نت و فیلم و ... هست لپتاپ بگیر در غیر اینصورت پشیمون میشی

sinath
25-11-2010, 19:45
این سایت رایانه ها که برای اوناست که تازه ازدواج کردن و میخوان تغییر سرپرست بدن کدوم بود؟
بدین آدرسشو
چجوری باید وارد کنیم مشخصاتو؟

sina1415
27-11-2010, 17:15
این سایت رایانه ها که برای اوناست که تازه ازدواج کردن و میخوان تغییر سرپرست بدن کدوم بود؟
بدین آدرسشو

اینه دوست گلم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

x935
21-03-2011, 22:59
من يه سوال داشتم مثلا دوست من موبايل منو بر ميداره و پس نميده چطوري بايد ازش شكايت كنم؟

khoshgelafi
23-03-2011, 08:41
سلام

هفته دیگه عروسی داداشمه ........

از اون کاغذ و نوارها هست که تو فینال جام جهانی وجام باشگاه های اروپاه میریزه رو سر بازیکنان...

ابا جایی هست که بتونم یکی دو تاشو بخرم
با اینکه میتونم خودم درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// اگه میشه د رست کرد چه جوری؟

ممنون میشم زود کمک کنین .خیلی فوریه وقت ندارم...........خواهش میکنم

این فواره های کاغذی رو می گم :
---------------

اینو تو نت پیدا کردم .....می خواستم ببینم ابن تو همون مایه هاست .کسی استفادخ کرده .....ارزش داره بگیرم.ارتفاع پرتاب کاغذ . حجم کاغذش چقدره /

لوله کاغذ رنگی 50 سانتی 4500 تومان این لوله مخصوص جشنها و پارتی هاست که بعد از فعال کردنش با یه صدای خوشکل توی هوا کاغذ رنگی پخش میکنه

از جاهایی که چیزهای مربوط به جشن تولد رو میفروشن میتونی بگیری ، بعضی شیرینی فروشی ها هم دارن.
از فروشنده میتونی در موردش بپرسی.

t.sunami
26-03-2011, 14:30
سلام من اگه بخوام یه حساب داشته باشم که بتونم باهاش خرید اینترنتی با کشورهای دیگه داشته باشم چکار باید بکنم؟؟

======

چطور میتونم دسته چک بگیرم؟؟

M . Sayid
27-03-2011, 20:17
یه سوال ریش مفیستوفلسی چه جوریه ؟؟:27::31:
اگه میشه با عکس !!:11:

Amir Hossein
03-04-2011, 00:43
سلام
من یه کارت عابر بانک دارم
میشه باهاش خرید اینترنتی کرد؟؟؟
===============
منم سه تا فلش 8 با 130 تا DVD دست یه نفر دارم
چه جوری باید قانونی رفتار کنم
===============

M . Sayid
03-04-2011, 10:57
سلام
من یه کارت عابر بانک دارم
میشه باهاش خرید اینترنتی کرد؟؟؟

اگه رمز دومو فعال کرده باشی آره میشه !!

.:PAR3A:.
03-04-2011, 17:12
سلام...
فکر کنم برای شما هم پیش اومده باشه که سر اتودتون ، توسط حالا هر چیزی گیر کرده باشه و مسدود شده باشه...
یه اتود خریدم 15 تومن... این طوری شده... چه راهی واس درس کردنش پیشنهاد می دین؟؟؟
مر30 ;)

ملا نصرالدین
03-04-2011, 23:17
باید بری همون بانکی که کارت رو ازش گرفتی.بعضی بانک ها رو باید از خودپرداز رمز دوم رو فعال کرد برای بعضی دیگه رو هم از داخل بانک.ازشون بپرس راهنماییت میکنند

nafe-bandar
06-04-2011, 13:49
کسی می دونه چطور میشه که یه آبشار یخ می زنه!؟

dimah2005
09-04-2011, 16:02
جایی رو تو تهران می شناسید که از این برچسب دیواری ها بفروشه؟؟؟

مثل این

من خودم چند تایی خریدم، به قیمت 1500 و 2000 تومن، ولی این لینک بالایی متری میده 30 تومن و 2 متر رو 40 تومن

چند 10 برابر اونایی که خودم خریدم،

Meek
09-04-2011, 19:46
یه سوال می پرسم نخندید :31:
مثلا می خوام برم یه شهر دیگه برای چند روز مسافرت...باید برم هتل دیگه!
هتل را باید از همین جا زنگ بزنم رزرو کنم یا هر موقع رفتم می تونم وارد هر هتلی میخوام بشم و اتاق بگیرم؟
باید اگه تلفنی رزرو کنم باید پولی هم برای بیعانه بفرستم یا نه؟

اگه یکی در مورد نحوه اقامت در هتل رزرو اتاق و ... یه توضیح کوچیک بده متشکرم

متشکرم که جواب میدید

nafe-bandar
09-04-2011, 23:24
میتونی مستقیم بری همونجا اتاق بگیری ولی شاید شانست اتاق نداشته باشن
تلفنی می تونی رزرو کنی باید بیعانه واسشون حواله کنی...

baren
10-04-2011, 08:37
دوستان عزیز این نفت های که صادر می کنن مثلا 10 میلیون بشکه نفت بشکه هاشو پس میگیرن؟

البته بگم شوخی هست میدونم قضیه اش رو

nafe-bandar
10-04-2011, 11:51
نه بابا!
پول بشکه ها با نفته و هزینه ارسال با طرف قرارداد فکر کنم البته :31:

Lady parisa
10-04-2011, 12:02
لطفا بهم نخندینااا
من چند باری با هواپیما مسافرت کردم .البته شانس آوردم که زندم
خواستم در رابطه با پرواز و مراحل رد شدن از گیت و اصطلاحاتشون بدونم
ممنونم

MosaferJade
10-04-2011, 15:10
دوستان عزیز این نفت های که صادر می کنن مثلا 10 میلیون بشکه نفت بشکه هاشو پس میگیرن؟

نه بابا!
پول بشکه ها با نفته و حزینه ارصال با طرف قرارداد فکر کنم البته
فکر کنم بشکه یه واحد برای متر مکعب باشه نه این بشکه خودمون :3:

Petros
10-04-2011, 17:40
لطفا بهم نخندینااا
من چند باری با هواپیما مسافرت کردم .البته شانس آوردم که زندم
خواستم در رابطه با پرواز و مراحل رد شدن از گیت و اصطلاحاتشون بدونم
ممنونم

نمیدونم شاید کمک کنه این شاید.

No entry
11-04-2011, 11:30
بدین آدرسشو

سلام
اول برو تو سايت خانواده ها اسم خودتون و حذف كن بع د بيا تو سايت زوج جديد و ثبت نام كن
ادرس سايت
YARANE.AMAR.ORG.IR
البته بايد منتظر بموني تا زمان اصلاحات از رسانه ها اعلام بشه

alex_pk
13-04-2011, 18:31
سلام
کسی طریقه دقیق چاق کردن پیپ رو میدونه؟
(یکی که خودش حرفه ای بلد باشه....تو سایت های مختلف توضیح دادن ولی خیلی جزئیه)
همچنین توتون خوب از کجا میشه تهیه کرد چه طعم و چه مدلی.
راستی برای خودم نمیخوام : دی
مرسی.

Hadi King
13-04-2011, 20:09
سلام
مرسی.

سلام عزیـــز جــان ! :11:
اینجـا رو ببین یه نمه خوب توضیـح داده ;)

اگــه برای بار اول یا دوم هستش توصیـه میشه از توتون های طعم دار استفاده کنیـد !

توتون بورکوم ریف و کاپتان بلـک عالیـــه آخرشـــه طعم دار هم نیســت . :31:
موفق باشید!:40:

alex_pk
13-04-2011, 20:11
خونده بودم اونو هادی جون
فقط اون سایت کلیات رو گفته وارد جزئیاتش نشده.

baren
13-04-2011, 20:33
دوستان آیا هواپیما بوق داره؟:31:

Hadi King
13-04-2011, 21:01
خونده بودم اونو هادی جون
فقط اون سایت کلیات رو گفته وارد جزئیاتش نشده.

میثــم ببین این خوبــــه : :31:
چاق کردن پیپ یه جوریــه که خودم هم بعضی موقع هـا اونطوری به دهنم یا بخوام نمیشــه !

خب برای چاق کردن هم می تونید از کبریت استفاده کنید، و هم می توانید از فندک. منتها از فندک خواستید استفاده کنید، از فندک مخصوص پیپ استفاده کنید.چرا؟ چون فندک معمولی لبه ی دهنه ی پیپ رو سیاه میکنه ( فندک مخصوص،آتش آن از قسمت وسطش خارج میشه و گرونتر هم هست) از فندک المنتی یا همون اتمی هم می تونید استفاده کنید، اما اگه وارد نباشید توتون می سوزه ...

ما چند مدل برا چاق کردن داریم، که متدهای کلاسیک و روتینش رو می گم یواش یواش خودتون دستون میاد که طورای دیگه هم میشه... منتها قبل از اون شما برای شروع کار از وسیله ای به نام سه کاره استفاده کنید. ( سه کاره از اسمش معلومه، 3 تا کار انجام میده. کوبش، تمیز کردن، سوراخ کردن(با دریل اشتباه نگیرید!!) دیگه قیافه هاشون تابلوه! می فهمید کدوم مال کدومه. مطمئنا اونیکه سوراخ میکنه، سرش پهن نیست!) ما الان فقط از سوراخ کنش استفاده می کنیم.

- کاسه ی پیپ رو یه بار داخل پاکت برده، همانجا پر کرده و با انگشست شصت روی توتون فشار دهید تا دو سوم دهنه ی پیپ، توتون پایین رود. همین کار رو 3 بار انجام دهید. ( اگر دهنه ی پیپ شما بزرگ نیست، این کار رو 2 بار انجام دهید.) فقط حواستون باشه که توتون رو زیاد متراکم نکنید. جایی برای گردش هوا باشه. درب پاکت رو خوب ببندید که توتون خشک نشه. از سوراخ کن استفاده کرده و چند سوراخ به آرامی روی توتون ایجاد کنید. اگر توتونها همراه سوراخکن به بالا آمد هول نشید! خونسردیتان را کماکان حفظ کنید و به علامت نکشیدن سیگار توجه کنید!... خوب حالا کبریت یا فندک رو روشن کنید و آتشش رو حدود 2 ،3 میلیمتر بالاتر از سطح توتون پیپ نگه دارید و به آرامی عمل مکش رو انجام بدید. توجه داشته باشید که آتش را یواش یواش رو تمام سطح توتون بچرخانید و همزمان مکش را انجام دهید. عمل مکش خود را بعد از هر 2 بار مکش، محکمتر کنید. اما مواظب باشید آتش فقط تا نصفه ی حجم توتون برسه. بعد آتش رو کنار بذارید و با خونسردیه کامل شروع کنید به کشیدن.
نکته:

هدف از چاق کردن اینه که آتیش رو از 2 سوم توتون بوسیله ی عمل مکش به پایین ببریم. یعنی توی چاق کردن ما همواره باید سعی کنیم آتیش ازنیم سانت زیر سطح توتون برسه. هر چقدر این عمل دقیق تر و با سرعت لازم انجام بگیره، هم چاقیه پیپ تا آخر حفظ میشه و هم همه ی توتون همه باهم می سوزد و هم رایحه ی دل انگیزی دارد هم اینکه سطح روییه توتون که مستقیم با هوا تماس داره به موقع می سوزد . چون کاره اصلیش محافظت از توتون گداخته در برابر هواست که زود نسوزه و به اصطلاح با غیرت بسوزه!
اون سوراخ ها هم برای این ایجاد می کنیم که بتونیم آتیش رو به زیر برسونیم.

اما شما سعی نکنید از اول این حساسیت رو نشون بدید که حتما آتش باید به اونجای توتون برسه.

شاید اوایل مجبور باشید چند بار این عمل چاق کردن رو در مدت پیپ کشیدن انجام بدید و یا اینکه اینقدر محکم عمل مکش رو انجام بدید که توتون بسوزه و بوی تندی از توتون بلند شه.... باید تست کنی !

اگر عمل چاق کردن با موفقیت به پایان رسید، موقع پیپ کشیدن، سعی کنید توی مکشتان نظم خاصی باشه.(مثلا 1 بار مکش 3-4 ثانیه مکث. و یا مدت مکث رو بالا ببرید و عمیق تر کام بگیرید و یا مدت مکث رو کم کنید یواش تر مکش رو انجام بدید. و هر 20 بار کام، یه بار خیلی آرام توش فوت کنید.(مخالف عمل مکش) بسته به صلاح شما

فقط مهمه که شما میزان حرارت دستون بیاد بقیش با مهارت درست میشه...

یادتون باشه چاق کردن یکی از سخت ترین و در عین حال مهمترین قسمت پیپه. شاید بعد از کشیدن پیپ، طعم دهانتان عوض شه. البته طبیعیه. اما اگر عمل چاق کردن به خوبی انجام شه این میزان تلخی خیلی خیلی کم خواهد شد.(هر کس طوطی خواهد، جوره هندوستان کشد!...)

استــادش من نیســــتم :31:
+
موفق باشید!:40:

B.J.U
13-04-2011, 21:09
کارت پارسیان خوبه؟

hamed malekpour
13-04-2011, 21:22
کدومحالت دهنده برای مو خوبه؟

Ezel
13-04-2011, 22:11
کارت پارسیان خوبه؟

سلام :
"بانکها و امور بانکی "

کدومحالت دهنده برای مو خوبه؟

منظورتون از حالت دهنده چی هست ؟ ژل ؟ تافت ؟ چسب مو ؟

تافت شخصا ALBURA آبی رو پیشنهاد میکنم ، قرمزش هم هست با چسبندگی بیش تر اما با بوی نه چندان خوب .

baren
13-04-2011, 22:13
چرا کسی جواب نمیده؟ سوال منو؟:31:

moslem47
13-04-2011, 23:06
سلام :
"بانکها و امور بانکی "

منظورتون از حالت دهنده چی هست ؟ ژل ؟ تافت ؟ چسب مو ؟

تافت شخصا ALBURA آبی رو پیشنهاد میکنم ، قرمزش هم هست با چسبندگی بیش تر اما با بوی نه چندان خوب .
میشه راجع به این تافت بیشتر توضیح بدید؟...................

alex_pk
14-04-2011, 00:22
میثــم ببین این خوبــــه

اینم خونده بودم کلا همه اینایی که تو نت هست خیلی خیلی خلاصه توضیح دادن و اصلا وارد جزئیات نشدن.

meshkiposh2200
15-04-2011, 00:05
دوستان جریان این کارت های حمل و نقل اصفهان چیه؟نه چیپ داره نه نوار مغناتیسی جنسش چیزی شبیه پلاستیک است و ضد اب و ضد موبایل هم هست کلا هیچی نداره جزء یه سریال برجسته میخام بدونم اطلاعات کارت کجاش ذخیره میشه

DrXoX
15-04-2011, 02:45
کارت پارسیان خوبه؟

خوبه ، من کارت نقدی پارسیان دارم البته چند مدل کارت داره مثل کارت هدیه و ...
الان دیگه کارت اکثر بانک ها امکانات خوبی داره در کل سامان ، پارسیان ، ملت و پاسارگاد شاید یه پله جلوتر باشن

DrXoX
15-04-2011, 02:54
دوستان جریان این کارت های حمل و نقل اصفهان چیه؟نه چیپ داره نه نوار مغناتیسی جنسش چیزی شبیه پلاستیک است و ضد اب و ضد موبایل هم هست کلا هیچی نداره جزء یه سریال برجسته میخام بدونم اطلاعات کارت کجاش ذخیره میشه

من اطلاع ندارم اطلاعات کجا ذخیره میشه ولی از این مدل کارت ها زیاد دیدم ، مثلا کارت رزرو غذای دانشگاه ها مشابه همین کارتهاس ، نه چیپ داره نه نوار مغناطیسی ، ولی وقتی روی دستگاه شارژ مخصوص خودش قرار داده میشه کل اطلاعات کارت رو میاره ، کارت اعتباری مترو هم گمونم به همین صورت هستش
باز دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن راهنماییتون می کنن

DrXoX
15-04-2011, 03:00
پاس کردن چک یعنی چه؟

nafe-bandar
15-04-2011, 12:19
یعنی اگه پول توی حساب طرف باشه می تونی اندازه مبلغ چکت از حسابش بکشی و چکت رو نقد کنی

rezapr2
15-04-2011, 12:52
من اطلاع ندارم اطلاعات کجا ذخیره میشه ولی از این مدل کارت ها زیاد دیدم ، مثلا کارت رزرو غذای دانشگاه ها مشابه همین کارتهاس ، نه چیپ داره نه نوار مغناطیسی ، ولی وقتی روی دستگاه شارژ مخصوص خودش قرار داده میشه کل اطلاعات کارت رو میاره ، کارت اعتباری مترو هم گمونم به همین صورت هستش

جديدا مشهد از اين كارت ها استفاده ميشه برا مترو اتوبوس و تاكسي

اسمشم گذاشتن من كارت

---------- Post added at 01:51 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

ولي عكسو كه ميبينم فكر كنم كارتاي مشهد امكانات بيشتري داره
همون من كارت

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

ولي عكسو كه ميبينم فكر كنم كارتاي مشهد امكانات بيشتري داره
همون من كارت

meshkiposh2200
15-04-2011, 15:25
، کارت اعتباری مترو هم گمونم به همین صورت هستش

ما که اصفهان مترو ندریم ولی تهران که بودم کارتهاش یه نوار سیاه داشت که فک کنم محل ذخیره اطلاعاتش باشه

nafe-bandar
16-04-2011, 13:50
اینم از کارت متروی دبی :دی

قبل از جراحی:

بعد از جراحی:

پس نتیجه ی علمی اینکه ما از علم عقبیم، چقدر نازکه ما نمی دونستیم
واسه همینه از هر طرف هر قسمتش رو بزاری روی کارت خون اونو می خونه حتی اگه توی کیف پول باشه!
2 تا از کارتا داشتم که یکیش واسه سوال شما ها به فنا رفت :31:

Lady parisa
16-04-2011, 14:11
دوستان من سوالم فارسی بود برای پروازای خارجی نخواستم که خارجکی جواب دادین:31:

alex_pk
18-04-2011, 18:16
سلام
مرسی.

کسی نست.....؟

shahinfarasystem
18-04-2011, 19:56
سلام

میخواییم یه جنس بخریم مخصوصا لباس چجوری شروع کنیم و پیش بریم تا بیشترین تخفیف رو بگیریم؟؟؟

لطفا مرحله به مرحله توضیح بدید

اول میری تو مغازه مثلا

جنسو میبینی

چمی دونم قیمتو می پرسی......

بعدش....

ملا نصرالدین
19-04-2011, 08:43
اصولا جاهایی که نوشته قیمتها مقطوع هست خیلی نمیشه تخفیف گرفت.بستگی به فروشنده هم داره.مادر من که اول قیمت رو نصف میکنه بعد کم کم میاد بالا.ولی تجربه میگه اول صبح بری خرید بهتره.دشت اول صبح رو خیلی تخفیف میدن.

ملا نصرالدین
19-04-2011, 12:21
یه سوال
تره فرنگی رو کدوم قسمتشو میخورن؟منظورم اینه که بجز پیازش برگهای دنباله اش رو هم میخورند؟

Alamate Soal
19-04-2011, 13:06
یه سوال
تره فرنگی رو کدوم قسمتشو میخورن؟منظورم اینه که بجز پیازش برگهای دنباله اش رو هم میخورند؟

بستگي داره چه نوع خوردني منظورتون باشه ؛ برگهاش زياد خوشمزه نيستن و براي خورشت و املت و ... فقط پيازش رو استفاده ميكنن
البته من توي آش دوغ هم از برگ هاش يكم ميريزم كه برگ هاش براي ريه و ... فايده دارن .

nafe-bandar
19-04-2011, 13:36
اول تخم مرغ بوجود اومد یا مرغ؟!
اول بالاترین سرعت دانلود توی دنیا چقدره؟

Sky Blazer
19-04-2011, 23:57
اول بالاترین سرعت دانلود توی دنیا چقدره
ژاپن بالاترین سرعت و در عین حال کمترین هزینه رو داره.
اینجا رو یه نگاه کن شاخ در میاری. مال ایران رو خودم اضافه کردم.
قضاوت با خودتون. سرعت و هزینه رو داشته باشین.

farhad_persona
22-04-2011, 13:48
دوستان من میخوام یه گاوصندوق کوچیک بخرم. چه مارکی بهترین هست و قیمت ها تو چه مایه هایی هستن؟

alex_pk
24-04-2011, 02:48
آیا ماشین یا خونه به نام شخصی که نه کارت معافیت داره و نه کارت پایان خدمت و نه هیچگونه برگه اشتغال ( و مشمول هم هست ) می توان زد؟

Ezel
24-04-2011, 09:55
آیا ماشین یا خونه به نام شخصی که نه کارت معافیت داره و نه کارت پایان خدمت و نه هیچگونه برگه اشتغال ( و مشمول هم هست ) می توان زد؟

سلام ، خیر .

برای هرگونه نقل و انتقال باید مدرکی داشته باشید که معین کننده ی وضعیت نظام وظیفه ی شما باشه ، مثل پایان خدمت یا معافیت یا برگه ی اشتغال به تحصیل ویا اشتغال به خدمت در ارگانهای نظامی و ... .

موفق باشید .

Sky Blazer
25-04-2011, 10:57
سوال: حنا به مو رنگ میده؟! میگن از لحاط تقویت و رشد مو و ابنا خیلی عالیه (مخصوصا ترکیبش با زرده تخم مرغ و روغن زیتون و آب) ولی میخوام بدونم آیا به موهای مشکی رنگ میده ؟!

alex_pk
25-04-2011, 12:32
یک نوع حنای بی رنگ هست که تقریبا همون خاصیت حنای رنگی رو داره و رنگ نمیگیره.عطاری ها دارن

8233408
25-04-2011, 15:29
ببخشی اگه من تو سرم حنا بزرم ضایس من 17 سالمه ناخن ها چی برای استحکام خوبه؟?

Sky Blazer
25-04-2011, 19:23
من اتفاقا امروز رفتم عطاری گفتش اگه حنای اصل رو با قهوه مخلوط کنی باعث میشه قرمزی حنا خنثی بشه. دیگه نیاز نمیشه غیر اصلش رو بخرم.

Shadow-Man
28-04-2011, 14:28
سلام
این ماده 147 چیه؟

یه زمین گرفتیم که تو سندش نوشته این ملک شامل ماده 147 میشه توضیح دیگه ای هم نداده یکی میگفت یعنی اگه کس دیگه سند یا قول نامه بیاره سند ما از اعتبار ساقطه
14 متر هم عقب نشینی داره شهرداری میگه به خاطر ماده 147 هیچ امتیازی به این سند تعلق نمیگیره یعنی شهرداری پول این 14 متر رو نمیده. و توضیج هم نمیدن که این ماده چی میگه

Sky Blazer
28-04-2011, 20:11
ببخشی اگه من تو سرم حنا بزرم ضایس من 17 سالمه ناخن ها چی برای استحکام خوبه؟?
چیش باعث ضایع بودنه؟! نه بابا :) کلی فایده داره واسه مو.

Ezel
29-04-2011, 18:58
سلام
این ماده 147 چیه؟

سلام ، متن ماده ی 147 از قوانین ثبت اسناد و املاک پس از اصلاح به شرح زیره :

ماده 147 - در مورد املاكي كه كلا يا بعضا به نحو مشاع درخواست ثبت شده و
قبل از اجراي اين قانون در قطعات مفروزي از آن بدون انتقال رسمي يا
اجازه نامه رسمي از طرف عده اي احداث اعياني شده است و از اين حيث ادامه
عمليات ثبتي مواجه با اشكال شده باشد موضوع در هيات نظارت مطرح مي شود در
صورتي كه اختلافي بين متقاضيان ثبت يا قائم مقام قانوني آنان و متصرفين
وجود داشته باشد طرفين را به مراجع قضايي هدايت مي كند والا دستور قبول
درخواست ثبت را از متصرف مي دهد.
ارجاع كار به هيات نظارت بر طبق اين ماده فقط تا سه سال از تاريخ اجراي
اين قانون مجاز خواهد بود و رسيدگي هيات نيز در صورتي جايز است كه ملك
منتهي به ثبت در دفتر املاك نشده باشد و موضوع نيز مسبوق به طرح و رسيدگي
در مراجع قضايي نباشد.
در هر صورت اگر موضوع در دادگاه مطرح شود دادگاه با توجه به دلائل و اسناد
طرفين هر چند سند عادي باشد به موضوع رسيدگي نموده و راي مقتضي صادر
خواهد كرد. اما برای توضیح بیشتر :

اشاره:
صدور اسناد رسمی برای ساختمان های مسکونی و زمین های کشاورزی و باغ ها به استناد اسناد عادی یکی از نیازهای جامعه است. هرچند این امر ممکن است نهادهای ذی نفع را با چالش هایی جدی روبه رو نماید؛ اما هدف اصلی قانون گذار از تدوین قانون مواد 147 و 148 اصلاحی ثبت، آسان نمودن روند صدور سند مالکیت برای متصرفانی است که از املاک خود برای مدتی بهره برداری می کرده اند و به واسطه موانع قانونی امکان اخذ سند برای آنها میسر نشده است. قانونی که نتواند نیازهای اکثریت جامعه را درخصوص اثبات مالکیت آنها برآورده نماید، قانونی کامل و بدون عیب نخواهد بود.
‌در این نوشتار، پس از بررسی اهداف قانون گذار از تصویب قانون مواد 147 و 148 اصلاحی ثبت، به بررسی دیدگاه های مخالفان و موافقان تمدید این قانون پرداخته شده و در پایان، پیشنهادهایی درخصوص تمدید مجدد آن ارائه می گردد.

سرآغاز:
قانون اصلاح و حذف موادی از قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 1310 و اصلاحات بعدی آن که در این نوشتار به اختصار مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت نـامـیـده می شود، در یک بازه پنج مرحله ای توسط نمایندگان مردم تصویب و تمدید شده و برای اجرا به مراجع ذی صلاح ابلاغ گردیده است.
این قانون در سال 1310 به تصویب رسیده و در تاریخ های 31 تیر 1365 (مرحله اول)، 2 دی 1365 (مرحله دوم)، 21 شهریور 1370 (مرحله سوم)، 9 تیر 1375 (مرحله چهارم) و 18 آبان 1378 (مرحله پنجم) با اضافه کردن اصلاحاتی تمدید شده است.
البته در بعضی از کلان شهرها اجرای آخرین مرحله تمدید این قانون -در زمان نگارش این مقاله- به اتمام نرسیده است.
مشکلاتی که در محاکم قضایی درخصوص اسناد عادی پیش آمده بود، قانون گذار را بر آن داشت که به نحوی موانع پیش روی اخذ اسناد رسمی مالکیت (تبدیل سند عادی به رسمی) را از سر راه بردارد.
با گذشت بیش از 4 سال از آخرین مهلت تشکیل پرونده (23 آذر 1383) بیشتر پرونده های تشکیل داده شده (به غیر از موارد کلان شهرها و وجود نقایص در پرونده ها) منتهی به صدور رأی شده اند و با پایان یافتن بررسی آخرین پرونده ها، دیگر به لحاظ قانونی پرونده ای نمی تواند مورد رسیدگی و اقدام قرار گیرد.
نویسنده این مقاله کوشیده است تا با استفاده از تجربیات ذی قیمت کارشناسان حقوقی و ثبتی و نیز قضات دادگستری که سال های متمادی در هیئت های نظارت و یا حل اختلاف موضوع مواد 147 و 148 اصلاحی این قانون دارای تجربه بوده اند و همچنین با اتکا به تجربه چندین ساله اجرای این قانون، نظریات حقوق دانان برجسته و آخرین آیین نامه ها و استماع دیدگاه های مخالفان و موافقان قانون مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت، آن را مورد تجزیه و تحلیل کلی قرار داده و گوشه های تاریک و مبهم قانون مزبور را روشن نماید، به نحوی که مجریان مقررات در سطح کشور با اشرافی کامل تر شرایط را برای اجرای قانون فراهم کنند. امید است این خدمت ناچیز مورد قبول قرار گرفته و صاحب نظران حقوقی و ثبتی، نگارنده مقاله را از نظریات خود بی بهره نسازند.
این نوشتار موانع و مشکلات موجود و همچنین آرای مخالفان و موافقان تمدید قانون مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت را بررسی کرده و در انتها به ارائـــه راهــکـــارهــای عـمـلــی درخصوص رفع مشکلات این قانون پرداخته است.
هدف از تصویب قانون
پس از بررسی و کنکاش در تاریخچه و علت تصویب قانون مصوب سال 1365 و تمدید و انجام اصلاحات مکرر در آن، هدف از تصویب این قانون را به طور عمده می توان موارد زیر برشمرد:
ماده 147 اصلاحی- تعیین وضع ثبتی اعیان املاکی که اشخاص تا تاریخ اول فروردین 1370 بر روی زمین هایی ایجاد نموده اند که به واسطه موانع قانونی، تنظیم سند رسمی برای آنها میسور نبوده است و همچنین تعیین وضع ثبتی اراضی کشاورزی و نسق زراعتی و باغ ها، اعم از شهری و غیرشهری و اراضی خارج از محدوده شهر و حریم آن که اولاً، اشخاص تا تاریخ اول فروردین 1370 خریداری کرده اند و مورد بهره برداری متصرفان می باشد و ثانیاً، به واسطه موانع قـانـونـی، تـنـظـیـم سـند یا صدور سند مالکیت برای آنها میسر نبوده است.
تفاوت اعیانی احداثی بر روی زمـیـن هـا با اراضی کشاورزی و باغ ها در این است که در اعیانی امـلاک نـکـتـه مورد توجه و ملاک، ایجاد اعیانی پیش از اول فـروردیـن 1370 مـی بـاشد و تاریخ معامله مورد نظر نیست. هدف از اتخاذ این تدبیر نیز آن بوده که وضع ثبتی اعیان املاکی که تا تاریخ اول فروردین 1370 ایجاد شده اند و به واسطه موانع قانونی تنظیم سند رسمی برای آنها امکان پذیر نبوده است، روشن شود؛ در حالی که در مورد اراضی کشاورزی و باغ ها ملاک عمل انجام معامله تا تاریخ اول فروردین 1370 می باشد و نیز بهره برداری متصرف مورد نظر است.
پس به طور خلاصه می توان گفت که در مورد اعیانی احداثی بر روی زمین ها، آنچه تعیین کننده است، احداث اعیانی تا پیش از تاریخ اول فــــروردیـــن 1370 مـــی بـــاشـــد؛ امـــا درخصوص اراضی زراعی و باغ ها، خریداری و بهره برداری از آنها تا پیش از تاریخ اول فروردین 1370 مورد نظر است. بنابراین در هر دو مورد، تصرف مـلاک عمل است که به شرح زیر تعیین تکلیف می شود:
1-در صـورتی که بین مالک و مـتصرف توافق وجود داشته باشد، رئیس ثبت دستور ادامه عملیات ثبتی را به نام متصرف پس از کارشناسی کارشناسان ثبت صادر می نماید. (بند یک ماده 147)
2-تعیین تکلیف انتقال های رسمی و عادی که به نحو مشاع صورت گرفته اند؛ اما تصرف به صورت مفروز است و سایر مالکان تصرفات متصرف را تأیید می کنند. در این صورت نیز رئیس ثبت دستور صدور سند مالکیت را صادر می کند. (بند 2 ماده 147)
3-تعیین تکلیف املاکی که مالکان عرصه و اعیان از یکدیگر جدا بوده و در مورد مطالعه، بیشتر اعیان ملک نظیر مازندران می باشد. (بند 3 ماده 147)
4-تعیین وضعیت ثبتی املاکی که متصرف نتواند سند عادی مالکیت خود را ارائه نماید. (بند 4 ماده 147)
5-تعیین وضعیت ثبتی املاکی که در مورد تصرف متصرفان آنها اختلاف وجود دارد. (بند 5 ماده 147)
6-مواردی که متصرف با در دست داشتن سند عادی تقاضای سند رسمی دارد. (بند 6 ماده 147)
بندهای شش گانه بالا درخصوص اقدام قانونی برای هر کدام از شرایط اجرای خود می باشند. به جز بندهای اول و دوم، به موضوع دیگر بندها با ارجاع رئیس ثبت به هیئت ماده 2 (ماده 148) اصلاحی در هیئت حل اختلاف آن قانون رسیدگی می شود.

مهرسا1
29-04-2011, 20:52
بچه ها من با این بانک ها که سیستم شماره گیری دارن مشکل دارم میشه برام توضیح بدین

Shadow-Man
30-04-2011, 09:57
سلام ، متن ماده ی 147 از قوانین ثبت اسناد و املاک پس از اصلاح به شرح زیره :

اما برای توضیح بیشتر :

اشاره:
صدور اسناد رسمی برای ساختمان های مسکونی و زمین های کشاورزی و باغ ها به استناد اسناد عادی یکی از نیازهای جامعه است. هرچند این امر ممکن است نهادهای ذی نفع را با چالش هایی جدی روبه رو نماید؛ اما هدف اصلی قانون گذار از تدوین قانون مواد 147 و 148 اصلاحی ثبت، آسان نمودن روند صدور سند مالکیت برای متصرفانی است که از املاک خود برای مدتی بهره برداری می کرده اند و به واسطه موانع قانونی امکان اخذ سند برای آنها میسر نشده است. قانونی که نتواند نیازهای اکثریت جامعه را درخصوص اثبات مالکیت آنها برآورده نماید، قانونی کامل و بدون عیب نخواهد بود.
‌در این نوشتار، پس از بررسی اهداف قانون گذار از تصویب قانون مواد 147 و 148 اصلاحی ثبت، به بررسی دیدگاه های مخالفان و موافقان تمدید این قانون پرداخته شده و در پایان، پیشنهادهایی درخصوص تمدید مجدد آن ارائه می گردد.

سرآغاز:
قانون اصلاح و حذف موادی از قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 1310 و اصلاحات بعدی آن که در این نوشتار به اختصار مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت نـامـیـده می شود، در یک بازه پنج مرحله ای توسط نمایندگان مردم تصویب و تمدید شده و برای اجرا به مراجع ذی صلاح ابلاغ گردیده است.
این قانون در سال 1310 به تصویب رسیده و در تاریخ های 31 تیر 1365 (مرحله اول)، 2 دی 1365 (مرحله دوم)، 21 شهریور 1370 (مرحله سوم)، 9 تیر 1375 (مرحله چهارم) و 18 آبان 1378 (مرحله پنجم) با اضافه کردن اصلاحاتی تمدید شده است.
البته در بعضی از کلان شهرها اجرای آخرین مرحله تمدید این قانون -در زمان نگارش این مقاله- به اتمام نرسیده است.
مشکلاتی که در محاکم قضایی درخصوص اسناد عادی پیش آمده بود، قانون گذار را بر آن داشت که به نحوی موانع پیش روی اخذ اسناد رسمی مالکیت (تبدیل سند عادی به رسمی) را از سر راه بردارد.
با گذشت بیش از 4 سال از آخرین مهلت تشکیل پرونده (23 آذر 1383) بیشتر پرونده های تشکیل داده شده (به غیر از موارد کلان شهرها و وجود نقایص در پرونده ها) منتهی به صدور رأی شده اند و با پایان یافتن بررسی آخرین پرونده ها، دیگر به لحاظ قانونی پرونده ای نمی تواند مورد رسیدگی و اقدام قرار گیرد.
نویسنده این مقاله کوشیده است تا با استفاده از تجربیات ذی قیمت کارشناسان حقوقی و ثبتی و نیز قضات دادگستری که سال های متمادی در هیئت های نظارت و یا حل اختلاف موضوع مواد 147 و 148 اصلاحی این قانون دارای تجربه بوده اند و همچنین با اتکا به تجربه چندین ساله اجرای این قانون، نظریات حقوق دانان برجسته و آخرین آیین نامه ها و استماع دیدگاه های مخالفان و موافقان قانون مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت، آن را مورد تجزیه و تحلیل کلی قرار داده و گوشه های تاریک و مبهم قانون مزبور را روشن نماید، به نحوی که مجریان مقررات در سطح کشور با اشرافی کامل تر شرایط را برای اجرای قانون فراهم کنند. امید است این خدمت ناچیز مورد قبول قرار گرفته و صاحب نظران حقوقی و ثبتی، نگارنده مقاله را از نظریات خود بی بهره نسازند.
این نوشتار موانع و مشکلات موجود و همچنین آرای مخالفان و موافقان تمدید قانون مواد 147 و 148 اصلاحی قانون ثبت را بررسی کرده و در انتها به ارائـــه راهــکـــارهــای عـمـلــی درخصوص رفع مشکلات این قانون پرداخته است.
هدف از تصویب قانون
پس از بررسی و کنکاش در تاریخچه و علت تصویب قانون مصوب سال 1365 و تمدید و انجام اصلاحات مکرر در آن، هدف از تصویب این قانون را به طور عمده می توان موارد زیر برشمرد:
ماده 147 اصلاحی- تعیین وضع ثبتی اعیان املاکی که اشخاص تا تاریخ اول فروردین 1370 بر روی زمین هایی ایجاد نموده اند که به واسطه موانع قانونی، تنظیم سند رسمی برای آنها میسور نبوده است و همچنین تعیین وضع ثبتی اراضی کشاورزی و نسق زراعتی و باغ ها، اعم از شهری و غیرشهری و اراضی خارج از محدوده شهر و حریم آن که اولاً، اشخاص تا تاریخ اول فروردین 1370 خریداری کرده اند و مورد بهره برداری متصرفان می باشد و ثانیاً، به واسطه موانع قـانـونـی، تـنـظـیـم سـند یا صدور سند مالکیت برای آنها میسر نبوده است.
تفاوت اعیانی احداثی بر روی زمـیـن هـا با اراضی کشاورزی و باغ ها در این است که در اعیانی امـلاک نـکـتـه مورد توجه و ملاک، ایجاد اعیانی پیش از اول فـروردیـن 1370 مـی بـاشد و تاریخ معامله مورد نظر نیست. هدف از اتخاذ این تدبیر نیز آن بوده که وضع ثبتی اعیان املاکی که تا تاریخ اول فروردین 1370 ایجاد شده اند و به واسطه موانع قانونی تنظیم سند رسمی برای آنها امکان پذیر نبوده است، روشن شود؛ در حالی که در مورد اراضی کشاورزی و باغ ها ملاک عمل انجام معامله تا تاریخ اول فروردین 1370 می باشد و نیز بهره برداری متصرف مورد نظر است.
پس به طور خلاصه می توان گفت که در مورد اعیانی احداثی بر روی زمین ها، آنچه تعیین کننده است، احداث اعیانی تا پیش از تاریخ اول فــــروردیـــن 1370 مـــی بـــاشـــد؛ امـــا درخصوص اراضی زراعی و باغ ها، خریداری و بهره برداری از آنها تا پیش از تاریخ اول فروردین 1370 مورد نظر است. بنابراین در هر دو مورد، تصرف مـلاک عمل است که به شرح زیر تعیین تکلیف می شود:
1-در صـورتی که بین مالک و مـتصرف توافق وجود داشته باشد، رئیس ثبت دستور ادامه عملیات ثبتی را به نام متصرف پس از کارشناسی کارشناسان ثبت صادر می نماید. (بند یک ماده 147)
2-تعیین تکلیف انتقال های رسمی و عادی که به نحو مشاع صورت گرفته اند؛ اما تصرف به صورت مفروز است و سایر مالکان تصرفات متصرف را تأیید می کنند. در این صورت نیز رئیس ثبت دستور صدور سند مالکیت را صادر می کند. (بند 2 ماده 147)
3-تعیین تکلیف املاکی که مالکان عرصه و اعیان از یکدیگر جدا بوده و در مورد مطالعه، بیشتر اعیان ملک نظیر مازندران می باشد. (بند 3 ماده 147)
4-تعیین وضعیت ثبتی املاکی که متصرف نتواند سند عادی مالکیت خود را ارائه نماید. (بند 4 ماده 147)
5-تعیین وضعیت ثبتی املاکی که در مورد تصرف متصرفان آنها اختلاف وجود دارد. (بند 5 ماده 147)
6-مواردی که متصرف با در دست داشتن سند عادی تقاضای سند رسمی دارد. (بند 6 ماده 147)
بندهای شش گانه بالا درخصوص اقدام قانونی برای هر کدام از شرایط اجرای خود می باشند. به جز بندهای اول و دوم، به موضوع دیگر بندها با ارجاع رئیس ثبت به هیئت ماده 2 (ماده 148) اصلاحی در هیئت حل اختلاف آن قانون رسیدگی می شود.

خیلی ممنون
تو جریان عقب نیشینی و گرفتن جواز ساخت تاثیر داره؟ یعنی به شهرداری ربط پیدا میکنه؟
آخه گفتن به خاطر این ماده شهرداری هیچ امتیازی یا تخفیفی برای 14 متری که عقب نشینی داره نمیده. یعنی 14 متر رو می خوان مجانی بگیرن
حالا می خوام بدونم حرف مفت میزنن یا واقعا این طوریه

Ezel
30-04-2011, 10:07
خیلی ممنون
تو جریان عقب نیشینی و گرفتن جواز ساخت تاثیر داره؟ یعنی به شهرداری ربط پیدا میکنه؟
آخه گفتن به خاطر این ماده شهرداری هیچ امتیازی یا تخفیفی برای 14 متری که عقب نشینی داره نمیده. یعنی 14 متر رو می خوان مجانی بگیرن
حالا می خوام بدونم حرف مفت میزنن یا واقعا این طوریه

در این رابطه شخصا تجربه ی مشابهی دارم که پاسخ شهرداری این بود : " اگر شما اقدام به ساخت کنید ( یعنی ما ) شهرداری هیچ پولی بابت اون متراژ عقب نشینی پرداخت نخواهد کرد اما تخفیفات و امتیازاتی برای صدور پروانه ی ساخت در نظر خواهد گرفت ، اما اگر اون متراژ عقب نشینی در مسیر پروژه ی عمرانی شهرداری قرار داشته باشه و شهرداری بخواد که اون متراژ تخریب و عقب نشینی بشه ، به قیمت روز مساحت مورد نظر رو خواهد خرید " .

موفق باشید .

omid.pari
03-05-2011, 14:23
سلام دوستان
یک سوالی واسم پیش اومده که گفتم اینجا مطرح کنم.
میخوام بپرسم رمان بر اساس واقعیت نوشته میشه یا فقط زائده ذهن نویسنده هست.
با تشکر

yuseph
03-05-2011, 15:18
سلام دوستان
یک سوالی واسم پیش اومده که گفتم اینجا مطرح کنم.
میخوام بپرسم رمان بر اساس واقعیت نوشته میشه یا فقط زائده ذهن نویسنده هست.
با تشکر
هر دوش میتونه صادق باشه.
هم واقعی وهم خیالی

omid.pari
03-05-2011, 17:31
هر دوش میتونه صادق باشه.
هم واقعی وهم خیالی

خوب ما از کجا بفهمیم واقعی یا خیالی؟
مثلا نوشته های مارکز یا همینگوی

Shadow-Man
03-05-2011, 18:51
قاعدتا نویسنده اول کتاب یا شایدم آخرش میگه این داستان واقعی بود یا بر اساس واقعیت بود. اگه نگفته بدون خیالیه

omid.pari
03-05-2011, 19:38
قاعدتا نویسنده اول کتاب یا شایدم آخرش میگه این داستان واقعی بود یا بر اساس واقعیت بود. اگه نگفته بدون خیالیه

سلام دوست عزیز
من به نویسنده یکی از رمانهای زیبایه ایرانی ایمیل زدم و اون گفت که رمانش واقعیه فقط شخصیت ها خیالی هستند.
در حالی که تو کتابش نگفته بود بر اساس واقعیت نوشته شده.
به نظرم بسیاری از رمانها بر اساس واقعیت نوشته شده اند حالا نمیدونم نویسنده داستان رو از جایی میشنوه و به تحریر میاره یا هر چیزه دیگه.

hts1369
03-05-2011, 21:00
سلام دوست عزیز
من به نویسنده یکی از رمانهای زیبایه ایرانی ایمیل زدم و اون گفت که رمانش واقعیه فقط شخصیت ها خیالی هستند.
در حالی که تو کتابش نگفته بود بر اساس واقعیت نوشته شده.
به نظرم بسیاری از رمانها بر اساس واقعیت نوشته شده اند حالا نمیدونم نویسنده داستان رو از جایی میشنوه و به تحریر میاره یا هر چیزه دیگه.
داداش احتمال داره واقعی باشه ولی خود نویسنده هم نگه مثلا میگن پاییز پدر سالار اثر گابریل گارسیا مارکز داستان زندگیه فرانکو (همون اسپانیایه ) است یا تو کتاب صد سال تنهایی اخر داستان یه گابریل هست که بعقیده ی عده ای اون همون گابریل گارسیا مارکز هست ولی اینکه بصورت مطلق بگیم یه رمان واقعی هست یا نه نمیشه گفت
یه چیزی هم هست که در مورد هیچ اثری نمیشه صرف نظر از خالق اثر نظر داد.

Xx Hossein xX
04-05-2011, 15:08
سلام ...

دوستان این سوالمو جواب درست حسابی جایی پیدا نکردم در موردش .
در مورد پرداخت اینترنتی و آنلاین با بانک های سامان و پاسارگاد هستش .

این بانک ها علاوه بر شماره کارت 16 رقمی یک شماره 3 رقمی دریافت میکنند که من نمیدونم باید اونو چی بزنم .
روی کارت هم هیچ عدد سه رقمی و جود نداره .
و فقط یه عدد 4 رقمی وجود داره که CVV2 هستش .

اینم عکس :

تا حالا نتونستم از این دو بانک خرید اینترنتی داشته باشم ! :دی
ممنون دوستان ...

desperanish
06-05-2011, 08:25
بعضي عابر بانك ها تا 19 رقم دارن
كه اگر عابر بانكت از اون نوع باشه خودش اون سه رقم رو باز ميكنه
و خلاصه شما كاري به اون نداشته باشه
16 رقم + رمز دوم + Cvv2 رو بزن و خريد كن

تا حالا نتونستم از این دو بانک خرید اینترنتی داشته باشم !

احتمالا پول تو حسابت نداشته باشي :10:

hamid_diablo
06-05-2011, 09:49
بچه ها من با این بانک ها که سیستم شماره گیری دارن مشکل دارم میشه برام توضیح بدین

سلام مهرسا جان
شما وقتی که وارد بانک میشید یه دستگاه وجود داره که اگه دکمشو بزنی ازش یه برگه بیرون میاد که یه شماره داره!!!!!!!!! روی باجه ها هم یه مانیتور LED وجود داره که شماره ها رو اعلام میکنه و شما باید منتظر بمونی تا اپراتور شماره روی برگتو بگه و بری باجه مورد نظر و کاراتو انجام بدی

به همین سادگی!!!!!!!به همین خوشمزگی!!!!!!!

Xx Hossein xX
06-05-2011, 21:20
بعضي عابر بانك ها تا 19 رقم دارن
كه اگر عابر بانكت از اون نوع باشه خودش اون سه رقم رو باز ميكنه
و خلاصه شما كاري به اون نداشته باشه
16 رقم + رمز دوم + Cvv2 رو بزن و خريد كن

احتمالا پول تو حسابت نداشته باشي :10:

ممنون ...

کارت من 16 رقمیه .
ولی اون سه رقم رو هم باز میکنه برام . :41:
کارت بانک سپه هستش .

ممنون . :11:

ferdfe
06-05-2011, 21:45
ممنون ...

کارت من 16 رقمیه .
ولی اون سه رقم رو هم باز میکنه برام . :41:
کارت بانک سپه هستش .

ممنون . :11:

دوست عزیز سه رقم پشت کارت درج شده !!
شما علاوه بر این یه رمز اینترنتی هم می خواهی

hamed malekpour
07-05-2011, 10:44
یه سوال آیا نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر باعث ضعیف شده چشم می شه؟

hamid_diablo
07-05-2011, 15:47
سلام

یله که میشه ولی به مانیتورشم مریوط میشه من اوایل یه crt داشتم بد جوری چشمام میسوخت ولی الان یه دونه LCD واید گرفتم خوب خیلی بهتره

اینو هم بگم که هر 20 دقیقه که با کامپیوتر کار کردی چند ثانیه به یه نقد دور خیره شو پلک بزن تا خستگی چشمات برطرف بشه چون زمانی که به مانیتور نگاه میکنی پلک نمیزنی و باعث خشکی چشمات میشه

MehranVB
07-05-2011, 19:31
اگه مانیتور CRT معمولی 100% درصد به چشم آسیب برسونه، فلترون 50 درصد، LCD و پلاسما یک درصد و LED یک دهم درصد به چشم آسیب میرسونن. در واقع LED تقریباً اصلاً هیچ تشعتشعاتی نداره و مثل اینه که به یه جسم خیر شی.

Xx Hossein xX
07-05-2011, 21:23
دوست عزیز سه رقم پشت کارت درج شده !!
شما علاوه بر این یه رمز اینترنتی هم می خواهی

باور کنید اُنقدرا هم پرت نیستم :دی
پشت کارت فقط یه عدد 4 رقمی هستش که CVV2 اِ
فقط برای خرید از این دو بانک مشکل دارم ( سامان ، پاسارگاد ) .

:11:

mhaf
08-05-2011, 23:30
نگاه کردن به صورت خیره و مداوم به یک دیوار تاریک هم به چشم آسیب میزنه چون در صورت خیرگی پلک کمتر زده میشه و سطح چشم خشک میشه و چشم دچار سوزش میشه و ....
دیگه مانیتور که جای خود داره

مهرسا1
09-05-2011, 12:04
من یه سوال داشتم چجوری میشه به یه مقام بلند پایه کشور مثل رهبر یا رییس جمهور ایمیل زد و ایا اونا اصلا ایمیل دارن؟ و ایمل هاشنو میخونن؟

mohsen_gh1991
09-05-2011, 12:42
آره بابا دارن البته نه همشون ولی خب بعضیا دارن...:46:

Ezel
09-05-2011, 13:28
من یه سوال داشتم چجوری میشه به یه مقام بلند پایه کشور مثل رهبر یا رییس جمهور ایمیل زد و ایا اونا اصلا ایمیل دارن؟ و ایمل هاشنو میخونن؟

سلام .

از طریق سایت رسمی ای که دارند میتونید در ارتباط باشید ، البته لازم به ذکره که قاعدتا زمان کافی برای رسیدگی شخصی و خواندن تک به تک ندارند ، از طریق دفترشون یا مسئولین سایتشون ایمیل ها چک میشه و گلچین و چکیده ی اونها به دستشون می رسه .

موفق باشید .

dragon-fly
09-05-2011, 17:25
سلام دوستان
یه چیزی خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده گفتم اینجا بپرسم شاید جواب بگیریم.
این ژاپنیا یا چینیا چطورین که میتونن انقدر خلاقیت تو کاراشون داشته باشن.انقدرمنظم و دقیق باشن.
اونا چی دارن که ما نداریم یا ما چی داریم که اونا ندارن.
حالا اگه کسی جواب درستشو میدونه بگه.
با تشکر.

mhaf
09-05-2011, 18:28
سلام دوستان
یه چیزی خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده گفتم اینجا بپرسم شاید جواب بگیریم.
این ژاپنیا یا چینیا چطورین که میتونن انقدر خلاقیت تو کاراشون داشته باشن.انقدرمنظم و دقیق باشن.
اونا چی دارن که ما نداریم یا ما چی داریم که اونا ندارن.
حالا اگه کسی جواب درستشو میدونه بگه.
با تشکر.
سلام
همه ما رو خدا آفریده
درسته یک شکل نیستیم و IQ های متفاوتی داریم اما چیزی که مهمتره اینه که EQ خدادادی نیست و فقط با تلاش بالا میره که متاسفتنه ایرانیها از خودشون تلاشی نشون نمیدن
اونایی هم که تلاش میکنن وقتی با سیاست ها غلط کشور مواجه میشن ترک دیار میکنن و میرن جایی که به تلاششون ارزش داده بشه و معیار سنجش آدمها براشون تلاش باشه نه جاه و مقام و ...
اینه که فرار مغزها شکل میگیره و کمتر کسی حاضره به صرف ایرانی بودن و برای ایرانی بودن کار کنه و صداش هم در نیاد از این همه ناملایمتی ها
بازم بگم؟
یه جمع بندی میکنم:
1-تلاش ایرانی ها به هر دلیل کم شده
2-ایرانی هایی هم که تلاش میکنن از بینمون رفتن

hamed malekpour
09-05-2011, 19:18
شاسی ماشین کجاشه ؟

mohsen_gh1991
09-05-2011, 21:02
شاسی ماشین کجاشه ؟
زیرشه.......

MehranVB
09-05-2011, 21:12
توی این عکس به قسمت پائینی میگن شاسی و بالایی هم اتاق هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

dragon-fly
10-05-2011, 15:10
سلام به همه دوستان
من سوال خیلی دارم اما سعی میکنم دیر به دیر بپرسم که دوستان هم خسته نشن.
1. چرا توی ایران یه شرکت نرم افزاری یا سخت افزاری (درست و حسابی) نداریم ؟
لطفا علتش رو کامل توضیح بدید.
2.شاید جاش اینجا نباشه ولی اگه میشه بگید که به چه ماشینی میگن ماشین کوپه ؟

Shadow-Man
10-05-2011, 18:19
1. چرا شرکت خودرو ساز درست و حسابی نداریم؟
چرا هیچ تیم ملی درست و حسابی نداریم؟
چرا سینمای درست و حسابی نداریم؟
چرا آموزش و پرورش درست و حسابی نداریم؟
چرا اقتصاد درست و حسابی نداریم؟
.
.
.

لطفا سوالات بالا رو هم پاسخ بدید.:41:

2.اگه اشتباه نکنم به ماشین های دو در (دو نفره) کوپه میگن. به ماشین هایی هم بدون سقف هستن یا سقف جمع شو دارن کروکی میگن

mhaf
10-05-2011, 19:07
سلام به همه دوستان
1-چون خودمون نمیخوایم
این خودمون هستیم که خیر سرمون بهمون میگن دانشجو ولی تا آخر ترم حتی نمی دونیم چه درسی داریم
خیر سرمون تعلیلات 13 روزه عید رو کردیم 45 روز
خیر سرمون همه با تقلب رفتن بالا
خیر سرمون....
ولش کن آزاد باش و خوش بگذرون

MehranVB
10-05-2011, 19:22
1. دلیلش واضحه، ایران حق کپی رایت رو رعایت نمیکنه و هیچ قانونی هم از این موضوع دفاع نمیکنه. تمام نرم افزارها بدون هیچ مجوزی استفاده میشن، به صورت کرک شده یا دزدی. پس شرکت نرم افزاری دیگه معنی نداره!
(اما با این حال یه سری شرکت هستن که محصولات (ایرانی و یا غیرایرانی) رو به همراه شماره سریال با قیمت واقعی میفروشن)

2. به ماشین دو درب میگن کوپه. به ماشینهایی هم که فقط دو صندلی دارن میگن Roadster. به ماشینای دارای سقف متحرک هم میگن Convertible یا Cabriolet. کروکی به عنوان یه استایل خودرو به حساب نمیاد!

dragon-fly
10-05-2011, 19:30
1-چون خودمون نمیخوایم
این خودمون هستیم که خیر سرمون بهمون میگن دانشجو ولی تا آخر ترم حتی نمی دونیم چه درسی داریم
خیر سرمون تعلیلات 13 روزه عید رو کردیم 45 روز
خیر سرمون همه با تقلب رفتن بالا
خیر سرمون....
ولش کن آزاد باش و خوش بگذرون
یعنی شما میگی یه چندتا هم دانشجو (یا غیر دانشجو) درست و حسابی پیدا نمیشه که علمشون به روز باشه و هنوز اشتیاق کار کردن توی ایرانو داشته باشن ؟

---------- Post added at 08:30 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

1. دلیلش واضحه، ایران حق کپی رایت رو رعایت نمیکنه و هیچ قانونی هم از این موضوع دفاع نمیکنه. تمام نرم افزارها بدون هیچ مجوزی استفاده میشن، به صورت کرک شده یا دزدی. پس شرکت نرم افزاری دیگه معنی نداره!
(اما با این حال یه سری شرکت هستن که محصولات (ایرانی و یا غیرایرانی) رو به همراه شماره سریال با قیمت واقعی میفروشن)

2. به ماشین دو درب میگن کوپه. به ماشینهایی هم که فقط دو صندلی دارن میگن Roadster. به ماشینای دارای سقف متحرک هم میگن Convertible یا Cabriolet. کروکی به عنوان یه استایل خودرو به حساب نمیاد!

خوب برای نرم افزار قبول ولی در مورد سخت افزار چطوره ؟

MehranVB
10-05-2011, 19:45
امریکا ایران رو تحریم کرده و البته هزار تا کشور دیگه هم در حال تحریم کردنش هستن.
امریکا تنها تولید کننده پردازنده توی دنیاست، 90 قطعات سخت افزاری هم با همین پردازنده تولید میشن ولو توسط کشور دیگه مثل ژاپن تولید شن. مثلاً لپتاپها همه CPU دارن که توی امریکا تولید میشه و اجازه ندارن توی ایران نمایندگی داشته باشن. NVIDIA شرکت کارت گرافیک ایران رو تحریم کرده و حتی سایتش توی ایران باز نمیشه، HP چند سال پیش ایران رو تحریم کرد و ...
واسه همین اکثر محصولات الکترونیکی و الکتریکی که توی کشورای غیرامریکا تولید میشن نمایندگی دارن اما قطعات کامپیوتری خیر!

hamid_diablo
10-05-2011, 20:19
سلام به همه دوستان
2.شاید جاش اینجا نباشه ولی اگه میشه بگید که به چه ماشینی میگن ماشین کوپه

منظور از درست و حسابی اینکه شرکتی جهانی تو این زمینه نداریم
خوب شما وقتی از آمریکا ژاپن آلمان یا فرانسه حرف میزنید باید به گذشته این کشورها توجه کنید که از کجا شروع کردن به تولید علم و تاسیس شرکتهای بزرگ نرم افزاری پرداختن.تاریخ تاسیس بعضی از این شرکتها به 40 سال هم میرسه که اون زمان تو ایران وقتی تو خیابونا کسی ماشین 4 چرخ میدید میترسید

در مورد سوال دومت بگم که خودرو 4 در کوپه و یا حتی suv کوپه هم داریم نمونش BMW X6

mhaf
10-05-2011, 20:21
یعنی شما میگی یه چندتا هم دانشجو (یا غیر دانشجو) درست و حسابی پیدا نمیشه که علمشون به روز باشه و هنوز اشتیاق کار کردن توی ایرانو داشته باشن ؟

---------- Post added at 08:30 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

خوب برای نرم افزار قبول ولی در مورد سخت افزار چطوره ؟
چرا پیدا میشه برادر اما صفحه قبل هم کامل توضیح دادم
اکثرا از ایران میرن

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

hamid_diablo
10-05-2011, 20:27
1. چرا شرکت خودرو ساز درست و حسابی نداریم؟
چرا هیچ تیم ملی درست و حسابی نداریم؟
چرا سینمای درست و حسابی نداریم؟
چرا آموزش و پرورش درست و حسابی نداریم؟
چرا اقتصاد درست و حسابی نداریم؟
سئوالاتون خیلی کلیه و میشه تا چند صفحه بهش پاسخ داد
مثلا درمورد اینکه چرا شرکت خودروسازی درست و حسابی نداریم چون شرکتهای بزرگ خودروساز ما میرن دنبال مونتاژ و دولت هم برای حمایت از اونا بازار رو برای خودروسازان جهانی میبندن و تعرفه رو تا 90 درصد بالا میبرن تا این شرکتها لطف کنند و خودروهای بی کیفیتشون رو چند برابر بازار جهانی به این ملت بندازن

در مورد سینما هم که تا وقتی مردم میرن فیلمهای مبتذل و پست و به قول فیلمسازا طنز رو میبینن و پول بلیط میدن خوب تهیه کننده ها بیکار نیست که روی فیلمهای با کیفیت و خواص پسند سرمایه گذاری کنن

چرا اقتصاد درست و حسابی نداریم....
چون برنامه ریزی بلد نیستیم...چون الگوی مناسب نداریم....چون سیاست با اقتصاد درآمیخته شده چون.........

آموزش و پرورش هم بگم که شاید مهمترین وزارت خونه یه کشور میتونه باشه بدون استثنا
ما میتونیم همین چراها رو از بین ببریم با درست تربیت کردن نسلی که داره درس میخونه.میتونیم بهشون برنامه ریزی و انگیزه و هدف رو آموزش بدید تا اونا بتونن آینده ایران رو بسازن

dragon-fly
10-05-2011, 20:34
امریکا ایران رو تحریم کرده و البته هزار تا کشور دیگه هم در حال تحریم کردنش هستن.
امریکا تنها تولید کننده پردازنده توی دنیاست، 90 قطعات سخت افزاری هم با همین پردازنده تولید میشن ولو توسط کشور دیگه مثل ژاپن تولید شن. مثلاً لپتاپها همه CPU دارن که توی امریکا تولید میشه و اجازه ندارن توی ایران نمایندگی داشته باشن. NVIDIA شرکت کارت گرافیک ایران رو تحریم کرده و حتی سایتش توی ایران باز نمیشه، HP چند سال پیش ایران رو تحریم کرد و ...
واسه همین اکثر محصولات الکترونیکی و الکتریکی که توی کشورای غیرامریکا تولید میشن نمایندگی دارن اما قطعات کامپیوتری خیر!
چرا فکر میکنید که باید همیشه به ما یه چیزی داده بشه ؟
چرا این اعتماد به نفس توی ما نیست که خودمون میتونیم از روی یک نمونه ساخته شده بسازیم و کاملش کنیم ؟
ما که نمیخوایم اختراع کنیم.
والا من این حرف حضرت محمد(ص) رو قبول دارم که میگن :
اگر علم در ثریا باشد مردانی از پارس به آن دست می یابند.
اما هنوز نتونستم اینو ببینم.

dragon-fly
10-05-2011, 20:43
منظور از درست و حسابی اینکه شرکتی جهانی تو این زمینه نداریم
خوب شما وقتی از آمریکا ژاپن آلمان یا فرانسه حرف میزنید باید به گذشته این کشورها توجه کنید که از کجا شروع کردن به تولید علم و تاسیس شرکتهای بزرگ نرم افزاری پرداختن.تاریخ تاسیس بعضی از این شرکتها به 40 سال هم میرسه که اون زمان تو ایران وقتی تو خیابونا کسی ماشین 4 چرخ میدید میترسید

در مورد سوال دومت بگم که خودرو 4 در کوپه و یا حتی suv کوپه هم داریم نمونش BMW X6
دوست عزیز
شما ایرانیا رو دست کم گرفتی یا من دست بالا ؟
بعدشم به نظر من زمانی یه نفر شاهکار کرده که با کمترین امکانات و کمترین علم و بیشترین عقب افتادگی پیشرفت کنه .و فکر میکنم توی ایران میشه.اما دلیلشو هنوز پیدا نکردم که چرا تا حالا نشده. ولی پیدا میکنم.

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

چرا پیدا میشه برادر اما صفحه قبل هم کامل توضیح دادم
اکثرا از ایران میرن

---------- Post added at 08:21 PM ---------- Previous post was at 08:20 PM ----------

من کاملا اون پست شما یادمه چون این موضوع برام خیلی مهمه دقیق یادم مونده.
اما منظورم این بود که کسانی با علم بالا که هنوز توی ایران هستند.
به هر حال هر کدوم از دوستان مطلبی دارن که بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم بزرگ ترین مشغله فکری منو حل کنه.
با تشکر از همه دوستان.

mhaf
10-05-2011, 20:54
دوست عزیز
شما ایرانیا رو دست کم گرفتی یا من دست بالا ؟
بعدشم به نظر من زمانی یه نفر شاهکار کرده که با کمترین امکانات و کمترین علم و بیشترین عقب افتادگی پیشرفت کنه .و فکر میکنم توی ایران میشه.اما دلیلشو هنوز پیدا نکردم که چرا تا حالا نشده. ولی پیدا میکنم.

---------- Post added at 09:43 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

من کاملا اون پست شما یادمه چون این موضوع برام خیلی مهمه دقیق یادم مونده.
اما منظورم این بود که کسانی با علم بالا که هنوز توی ایران هستند.
به هر حال هر کدوم از دوستان مطلبی دارن که بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم بزرگ ترین مشغله فکری منو حل کنه.
با تشکر از همه دوستان.
آره هستن
اطرافمو که نگاه میکنم میبینم کسانی هستند که واقعا هم علم دارن و هم سواد و هم درک و هم معرفت و هم آی کیو و ...
اما متاسفم برای نظامی که به این افراد بها نمیده.
متاسفم برای اینکه تو کشورمون به یه فوتبالیستی که بویی از شعور نبرده اینقدر ارزش داده میشه یا به قویترین مردی که باید الگوش حضرت علی باشه تو پهلوونی اینقدر بها و ارزش داده میشه و برای کسی که یک عمر تلاش کرده و هر شب بیداری کشیده و درس خونده و خونده و خونده و... هیچ ارزشی داده نمیشه
اینا همه اش حقیقته اما خیلی تلخه
بغض داره گلومو فشار میده
دیگه چی بگم
کاشکی این چیزا رو نمی دونستم
کاشکی هرگز بدی ها رو نمیدیدم
دیگه حرفی ندارم

dragon-fly
10-05-2011, 21:15
آره هستن
اطرافمو که نگاه میکنم میبینم کسانی هستند که واقعا هم علم دارن و هم سواد و هم درک و هم معرفت و هم آی کیو و ...
اما متاسفم برای نظامی که به این افراد بها نمیده.
متاسفم برای اینکه تو کشورمون به یه فوتبالیستی که بویی از شعور نبرده اینقدر ارزش داده میشه یا به قویترین مردی که باید الگوش حضرت علی باشه تو پهلوونی اینقدر بها و ارزش داده میشه و برای کسی که یک عمر تلاش کرده و هر شب بیداری کشیده و درس خونده و خونده و خونده و... هیچ ارزشی داده نمیشه
اینا همه اش حقیقته اما خیلی تلخه
بغض داره گلومو فشار میده
دیگه چی بگم
کاشکی این چیزا رو نمی دونستم
کاشکی هرگز بدی ها رو نمیدیدم
دیگه حرفی ندارم
بابت وقتی که گذاشتید خیلی ممنونم.
منم مثل شما تمام این چیزا رو میبینم.منم خیلی از این بابت ناراحتم.
من خیلی راحت میتونم از ایران برم و یه زندگی معمولی(شاید بهتر از الانم) داشته باشم.اما بر خلاف نظر تمام دوستام که فکر میکنن دیوانه هستم که تو ایران موندم ،فکر میکنم اگه همه برن پس کی قراره تلش بکنه برای اینکه ایران یه فرقی کنه.
شاید نتونم کاری کنم اما تلاش که میتونم بکنم.
این رو هم بخونید بد نیست.
روزگاری یک کشاورز در روستایی زندگی می کرد که باید پول زیادی را که از
یک پیرمرد قرض گرفته بود، پس می داد.

کشاورز دختر زیبایی داشت که خیلی ها آرزوی ازدواج با او را داشتند. وقتی
پیرمرد طمعکار متوجه شد کشاورز نمی تواند پول او را پس بدهد، پیشهاد یک
معامله کرد و گفت اگر با دختر کشاورز ازدواج کند بدهی او را می بخشد، و
دخترش از شنیدن این حرف به وحشت افتاد و پیرمرد کلاه بردار برای اینکه
حسن نیت خود را نشان بدهد گفت : اصلا یک کاری می کنیم، من یک سنگریزه
سفید و یک سنگریزه سیاه در کیسه ای خالی می اندازم، دختر تو باید با
چشمان بسته یکی از این دو را بیرون بیاورد. اگر سنگریزه سیاه را بیرون
آورد باید همسر من بشود و بدهی بخشیده می شود و اگر سنگریزه سفید را
بیرون آورد لازم نیست که با من ازدواج کند و بدهی نیز بخشیده می شود، اما
اگر او حاضر به انجام این کار نشود باید پدر به زندان برود.

این گفت و گو در جلوی خانه کشاورز انجام شد و زمین آنجا پر از سنگریزه
بود. در همین حین پیرمرد خم شد و دو سنگریزه برداشت. دختر که چشمان
تیزبینی داشت متوجه شد او دو سنگریزه سیاه از زمین برداشت و داخل کیسه
انداخت. ولی چیزی نگفت !

سپس پیرمرد از دخترک خواست که یکی از آنها را از کیسه بیرون بیاورد.

تصور کنید اگر شما آنجا بودید چه کار می کردید ؟ چه توصیه ای برای آن دختر داشتید ؟

اگر خوب موقعیت را تجزیه و تحلیل کنید می بینید که سه امکان وجود دارد :

1ـ دختر جوان باید آن پیشنهاد را رد کند.

2ـ هر دو سنگریزه را در بیاورد و نشان دهد که پیرمرد تقلب کرده است.

3ـ یکی از آن سنگریزه های سیاه را بیرون بیاورد و با پیرمرد ازدواج کند
تا پدرش به زندان نیفتد.

لحظه ای به این شرایط فکر کنید. هدف این حکایت ارزیابی تفاوت بین تفکر
منطقی و تفکری است که اصطلاحا جنبی نامیده می شود. معضل این دختر جوان را
نمی توان با تفکر منطقی حل کرد.

به نتایج هر یک از این سه گزینه فکر کنید، اگر شما بودید چه کار می کردید ؟!

و این کاری است که آن دختر زیرک انجام داد :

دست خود را به داخل کیسه برد و یکی از آن دو سنگریزه را برداشت و به سرعت
و با ناشی بازی، بدون اینکه سنگریزه دیده بشود، وانمود کرد که از دستش
لغزیده و به زمین افتاده. پیدا کردن آن سنگریزه در بین انبوه سنگریزه های
دیگر غیر ممکن بود.

در همین لحظه دخترک گفت : آه چقدر من دست و پا چلفتی هستم ! اما مهم
نیست. اگر سنگریزه ای را که داخل کیسه است دربیاوریم معلوم می شود
سنگریزه ای که از دست من افتاد چه رنگی بوده است….

و چون سنگریزه ای که در کیسه بود سیاه بود، پس باید طبق قرار، آن سنگریزه
سفید باشد. آن پیرمرد هم نتوانست به حیله گری خود اعتراف کند و شرطی را
که گذاشته بود به اجبار پذیرفت و دختر نیز تظاهر کرد که از این نتیجه
حیرت کرده است.

نتیجه ای که 100 درصد به نفع آنها بود.

1ـ همیشه یک راه حل برای مشکلات پیچیده وجود دارد.

2ـ این حقیقت دارد که ما همیشه از زاویه خوب به مسایل نگاه نمی کنیم.

منم چند سال پیش مثل شما بودم.اما یه روز یه عزیزی بم گفت چرا نشستی فقط قر میزنی اگه راست میگی خودت یه کاری کن.
علت اینکه من رشته کامپیوترو انتخاب کردم همین بود.
اگه دوست دارید فقط بغض کنید و بگید چرا ،وضعمون همیشه همین میمونه که میمونه.
مطمئنم این حرفابه نظر خیلیا چرت و خیال پردازی میاد.اما حداقل یه دلیل میده که بقیه عمرمو حس پوچی نکنم.
ولی من جواب این سوالمو یه روزی میگیرم و راهشو پیدا میکنم.
اگه دوست دارید بخندید چون شاد کردن یه مسلمونم کلی ثواب داره.
بازم ممنون که وقت گذاشتید ولی بیشتر فکر کنید با بغض و عصبانیت به جایی نمیرسیم.

logos
10-05-2011, 23:25
اینکه میگید چرا مملکت اینجوریه چرا خودرو ساز موفق نداریم چرا هیچ شرکت بزرگ و جهانی نداریم چرا سینما داغونه چرا همه چی داغونه ، یه بحث پیچیده و کلی هست که شاید گوشه هاییش رو بعضی ها گفتن و بعضی ها به اشتباه چیزهایی رو بیان کردن
اما باید باور کرد برای اینکه یک جامعه پیشرفت لازم انجام بده خیلی از مسایل که به هم مربوط هست باید درست بشه ! بحث زیر ساخت های فرهنگی ، اقتصادی ، علمی و .... چیزهای کمی نیست
به عنوان مثال خیلی ساده ، خودمون رو نگاه کنیم ، ایا از نظر فرهنگی در جای درستی قرار داریم ؟ بارها تو همین فروم من دیدم به راحتی به ادمها یا عقایدشون بی احترامی میشه ، به راحتی از بی شعوری و بی فکری بی هویتی ادمهایی سخن گفته میشه که فقط شاید در حد یه اسم یا یه مطلب در مورد اونها اطلاعات داشته باشید
مشکل اولیه این هست که هر کسی در هر حدی با هر اطلاعاتی بدون مطالعه درست به خودش اجازه میده هر رفتاری که می خواد انجام بده و همین جوری حرف بزنه یا کاری انجام بده
این یه مثال ساده بود از ضعف فرهنگی ما (هزاران مثال واضح رو میتونید با یه نگاه ساده به خودمون پیدا کنیم)
از نظر اقتصادی هم که واضحه زیر ساخت ها داغون و بدلیل ضعف فرهنگی هم نمیشه این جامعه ساکن و تنبل رو درست کرد ! اخه چه جوری میشه به قشر عظیمی از جامعه که رانت خواری و انواع دوز و کلک و چپاول (از کوچیک تا بزرگ) رو هدف و روش اول زندگی شون قرار گرفته فهموند که باید درست رفتار کنن ! نمونه بارزش مالیات هست که به جز کارمندها هیچ کس درست نمیده !!! و البته کارمند ها هم بحث مفصلی دارند در این زمینه برای خودشون

مشکل ایران از ابتدا این بوده که همیشه دنبال یک قهرمان بوده برای نجات ، همیشه فکر میکرده اگه یک سوپر قهرمان بیاد راحت همه چی درست میشه به خاطر همین هم از ابتدا شاهد این هستیم مردم به راحتی پشت سر یک سری افراد و ایده ها قرار گرفتن بدون هیچ فکری و بعد خواستن بدون هیچ تلاشی اون قهرمان (که می تونه پوشالی باشه) مملک رو درست کنه (خیال خام)

حالا شما بیاید بگید خودرو ساز نداریم چون عوارض 90% هست چرا ازاد نمیشه !! برید یه کم تحقیق کنید که ایا واقعا مشکل اینه ؟؟؟ شما می دونید بزرگترین ورشکسته ها همین ایران خودرو و سایپا هستن ؟ اگه قرار بود ماشین رو دو برابر بدن الان این بود وضعشون ؟؟؟
نه مشکل کلی هست و اینجوری نیست یه تیکشو درست کنی ! مساله ای هست که احتیاج به کلی زمان و بحث و انرژی داره که از حوصله خیلی ها خارج هست و ما به عنوان یک منتقد راحت ترین راه رو انتخاب می کنیم بهونه و غر زدن و تکرار غر های دیگران بدون فکر و بررسی

Shadow-Man
11-05-2011, 11:35
با حرف شما موافقم
دلایل اقتصاد خراب و خودرو ساز ورشکسته و .... همه مشترک هست
به نظرم من (دلیلی که خودم متوجه شدم) خودخواهی یکی از عوامل مهم هست کسی که دستش میرسه به قول شما به فکر رانت خواری و دوز و کلک هست و فقط می خواد بار خودش رو ببنده
مثلا میگن ما از صنایع و دستی وفرش می تونیم درامدی برابر نفت داشته باشیم. این درامد همین طوری از آسمون نمیاد کسایی که تو این زمینه کاره ای هستن باید تلاش کنن ولی متاسفانه اونا به فکر کیسه خودشون هستن و می خوان سریع تر تا می تونن جیب خودشون رو پر کنن. کسی نمیاد تلاش کنه وقت بذاره تا به این درامد زیاد برای کشور برسه و خودش هم به نون نوایی برسه (چون اینقدر خود خواه هستن که نمی خوان زحمت بکشن تحمل ندارن 20 سال صبر کنن تا هم خودشون به ثروت برسن هم کشور)
یکی رو میشناسم که تو ایران خودرو کار میکنه همین سوال رو ازش پرسیدم که چرا ایران خودرویی که پیکان میساخت 1-2 میلیون می فروخت 7 میلیون ورشکست شد؟ گفت به خاطر دزدیه تنها کسایی که تو ایران خودرو دزدی نمیکنن کارگرا هستن از مهندس جز بگیر تا نمیخوام بگم کی!
مثلا: یه آقایی می خواد یه کار خونه بزنه باید ماشین آلات خاص این کار رو بخره. نمیاد از حیبش بذاره. یه لیست ماشین آلاتی که لازم داره به ایران خودرو میده، شرکت از خارج وارد میکنه تحویل آقا میده. بعد از چند ماه این آقا تمام این ماشین آلات رو به عنوان اقلام مازاد رد میکنه. ایران خودرو هم اقلام مازادش رو حراج میکنه. همین اقا میره و نصف قیمت تمام ماشین آلات مورد نیاز خودش رو میخره.
نمونه دیگه اش هم همون شرکت صد هزار تومنی بود که می خواست پروژه 600 میلیون یورویی پل بندر عباس قشم (درست یادم نمیاد) رو انجام بده.
اینجور چیزا یکی از عوامل مهم وضعیت کنونی هست

mhaf
11-05-2011, 12:28
با حرف شما موافقم
دلایل اقتصاد خراب و خودرو ساز ورشکسته و .... همه مشترک هست
به نظرم من (دلیلی که خودم متوجه شدم) خودخواهی یکی از عوامل مهم هست کسی که دستش میرسه به قول شما به فکر رانت خواری و دوز و کلک هست و فقط می خواد بار خودش رو ببنده
مثلا میگن ما از صنایع و دستی وفرش می تونیم درامدی برابر نفت داشته باشیم. این درامد همین طوری از آسمون نمیاد کسایی که تو این زمینه کاره ای هستن باید تلاش کنن ولی متاسفانه اونا به فکر کیسه خودشون هستن و می خوان سریع تر تا می تونن جیب خودشون رو پر کنن. کسی نمیاد تلاش کنه وقت بذاره تا به این درامد زیاد برای کشور برسه و خودش هم به نون نوایی برسه (چون اینقدر خود خواه هستن که نمی خوان زحمت بکشن تحمل ندارن 20 سال صبر کنن تا هم خودشون به ثروت برسن هم کشور)
یکی رو میشناسم که تو ایران خودرو کار میکنه همین سوال رو ازش پرسیدم که چرا ایران خودرویی که پیکان میساخت 1-2 میلیون می فروخت 7 میلیون ورشکست شد؟ گفت به خاطر دزدیه تنها کسایی که تو ایران خودرو دزدی نمیکنن کارگرا هستن از مهندس جز بگیر تا نمیخوام بگم کی!
مثلا: یه آقایی می خواد یه کار خونه بزنه باید ماشین آلات خاص این کار رو بخره. نمیاد از حیبش بذاره. یه لیست ماشین آلاتی که لازم داره به ایران خودرو میده، شرکت از خارج وارد میکنه تحویل آقا میده. بعد از چند ماه این آقا تمام این ماشین آلات رو به عنوان اقلام مازاد رد میکنه. ایران خودرو هم اقلام مازادش رو حراج میکنه. همین اقا میره و نصف قیمت تمام ماشین آلات مورد نیاز خودش رو میخره.
نمونه دیگه اش هم همون شرکت صد هزار تومنی بود که می خواست پروژه 600 میلیون یورویی پل بندر عباس قشم (درست یادم نمیاد) رو انجام بده.
اینجور چیزا یکی از عوامل مهم وضعیت کنونی هست
اقتصاد ما وضعش خیلی خرابه
یه مثلا کوچیک میزنم
برای ساخت یک پل در ... وزارت راه پروژه را به مناقصه گذاشت
شرکت ... مناقصه رو برنده شد
سپس این شرکت با برداشتن درصدی از هزینه ها پروژه رو به شرکت دیگه ای واگذار کرد
شرکت بعدی هم که اصلا وجود خارجی نداشت و فقط کارش دلالی بود این پروژه رو دوباره با برداشتن یه درصد دیگه به یه شرکت دیگه داد.
خلاصه خسته تون نکنم
این چرخ و فلک بازی ها ادامه داشت تا پروژه دست 7 تا شرکت یا بیشتر چرخید در آخر سر شرکت ... که همون اول مناقصه رو برنده شده بود دوباره پروژه رو گرفت و انجام داد.
اینجور شد که بعدا میبینی پل مذکور هنوز راه نیوفتاده تعطیل شد
به علتهای فراوان مثلا آسفالت نا مناسب یا جدول خراب یا پایه های نا مناسب پل و لرزشهای مکرر اطراف و یا نشست زمین
خوب وقتی مدیریت نباشه همینه دیگه
وزارت راه باید نظارت دقیق میکرد که این اتفاق نیوفته
مثال خیلی زیاده
این نمونه یکی از رانتخواری هاست

meshkiposh2200
11-05-2011, 21:22
بیف استراگون غذایه چه کشوریه؟

Alamate Soal
11-05-2011, 23:29
بیف استراگون غذایه چه کشوریه؟
بيف استراگانوف صحيح تره البته . دقيقا نميشه گفت مال كجاست ولي احتمالا مال شرق اروپاست ؛ شوروي و اون طرفا

zqsxsw
12-05-2011, 04:05
جمله:
زرده تخم مرغ سفید هست درسته یا زرده تخم مرغ سفید است

Dolphin 7
12-05-2011, 10:06
جمله:
زرده تخم مرغ سفید هست درسته یا زرده تخم مرغ سفید است

هیچ کودوم ، چون زرده تخم مرغ زرده ، نه سفید :21: :27:

ولی اگه منظورت اینه که تو ادبیات فارسی کلمه "است" و "هست" استفاده می شه یا نه ، آره هر دوش تو ادبیات فارسی استفاده می شه ولی فک کنم کلمه "هست" کلمه اصیل تریه که که "است" بعدا واسهاز روش ساخته شده ، هر دوش به وجود داشتن چیزی در زمان حال اشاره داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahinfarasystem
12-05-2011, 10:33
سلام فيله مرغ كجاي مرغ ميشه؟؟

piremard
13-05-2011, 16:20
سلام به همه دوستان
سلام برادر دراگو-فلای
از نگاه بنده دلیل عمده مشکل در نداشتن فاکتورهای اصلی زیره :

توان مدیریت نظام بلند مدت و کنترل پروژه
فقر ارتباط و تاسیس و توسعه شرکتهای چند ملیتی
فقدان ظرفیت سرمایه گذاری بلند مدت و نداشتن پشتوانه حتی ر ِنج ثابت تامین کننده هزینه ها
توقع زیاد از فعالیت کم و دزدی در کار و نتیجه و بی اهمیت بودن رضایت مشتری و نداشتن رقیب برای توسعه محصول
فقدان منابع اطلاعات طبقه بندی شده بالا دستی که تنها با قراردادهای موازی امکانپذیر است
امید به پایداری تجاری در صنعت
فقدان مشتری حرفه ای در جامعه هدف از تست محصول گرفته تا توسعه و ارزش و قابلیت های آینده آن بطوریکه گاهی یک محصول ساده بیش از 10 سال ثابت بروی یک پلت فورم می مونه

باقیش هم مهمه ولی نمی نویسم چون همینها اینقدر جلوگیرنده هستند که نوبت به اونها نمی رسه .
اگر شرکتی رو در حوزه نرم افزار دیدید که در ایران در حال پیشرفته بدونید که رانت دولتی تحت عناوین مختلف همچو طرح تکفا ، وام افزاینده ناشی از سفارش دهنده که می تونه یک سازمان باشه دریافت می کنه . بزور قراردادهای زیرمیزی و در غیاب رقیب و قانون ممنوعیت استفاده از نرم افزار خارجی و سابقه طولانی مدت بسبک حجره داران بازاری برپا مونده و ابلهی مشتریانش یا بی خیالی ماموران خرید سازمانی

piremard
13-05-2011, 16:23
به هر برش از جاییش که استخوان نداشته باشه - معمولا سینه - بستگی به پرنده داره ، فیله پرنده می گند

Alamate Soal
13-05-2011, 19:05

به هر برش از جاییش که استخوان نداشته باشه - معمولا سینه - بستگی به پرنده داره ، فیله پرنده می گند

نه پيري جون سينه جداست :31:
فيله مرغ فقط به گوشت قسمت بالاي بدن ( پشت ) ميگن . يعني پشت گردن تا دم . كه شامل قسمت چپ و راست هست و جدا از سينه حساب ميشه . هميشه هم بهترين قسمت مرغ براي جوجه كباب هست :40:
همه حيوانات و پرنده ها ؛ فيله هاشون بهتري و خوشمزه ترين جاشونه :40:

mefmef
13-05-2011, 19:30
بتونه برای نقاشی ساختمان چه جوری درست می شه؟
بتونه برای نقاشی اتومبیل چه جوری درست می شه؟

mmin
14-05-2011, 17:02
جریان رتبه بندی شرکتها چیه؟بعضی جاها مدرک کسایی که لیسانس دارن رو میگیرن برای رتبه بندی؟جریانشون چیه؟با این مدرک ها چی کار میکنن؟کارشون قانونیه؟

logos
14-05-2011, 18:28
جریان رتبه بندی شرکتها چیه؟بعضی جاها مدرک کسایی که لیسانس دارن رو میگیرن برای رتبه بندی؟جریانشون چیه؟با این مدرک ها چی کار میکنن؟کارشون قانونیه؟

کار قانونی هست !! اما اصلا پیشنهاد نمیشه ! این شرکتها وقتی مدرک شما رو میگیرن مثل اینه که شما رو استخدام کردند و شما دارید براشون کار میکنید پس شما در قبال اتفاقاتی که می افته مسئول میشید و کلا ریسکش به اندک پولی که می دن نمی ارزه

mmin
14-05-2011, 18:43
کار قانونی هست !! اما اصلا پیشنهاد نمیشه ! این شرکتها وقتی مدرک شما رو میگیرن مثل اینه که شما رو استخدام کردند و شما دارید براشون کار میکنید پس شما در قبال اتفاقاتی که می افته مسئول میشید و کلا ریسکش به اندک پولی که می دن نمی ارزه

جناب logos ممنون.میشه بیشتر توضیح بدین.با مدرک ما چی کار میکنن؟ یعنی اگر ما مدرکمون رو بهشون دادیم دیگه نمی تونیم جایی کار کنیم یا استخدام شیم !!!؟؟؟

mhaf
14-05-2011, 18:48
بتونه برای نقاشی ساختمان چه جوری درست می شه؟
بتونه برای نقاشی اتومبیل چه جوری درست می شه؟
بتونه برای نقاشی ساختمان:
مخلوط روغن الیف و پودر مل
برای ماشین رو نمیدونم

farhad_persona
14-05-2011, 23:31
بچه ها من یه هارد اکسترنال وسترن 500 دارم رنگش مشکی هست. یه خط ناجور افتاده وسطش . چه طوری میتونم این خش رو برطرف کنم؟
منظورم روی بدنه هستش . بدنه از جنس لاک هست.

hamed malekpour
15-05-2011, 10:36
یه سوال کدوم دانشگاه ها بهترین مدرک را می دهند از نظر رتبه بدنی می تونید رتبه بندی کنید ؟

nafe-bandar
15-05-2011, 13:27
سلام
آموزش تصویری کراوات رو میزارین :31:؟
ترجیحا از یوتیوب نباشه!

MehranVB
15-05-2011, 15:24
یه سوال کدوم دانشگاه ها بهترین مدرک را می دهند از نظر رتبه بدنی می تونید رتبه بندی کنید ؟
سئوال رو باید دقیقتر بپرسی! چه رشته ای، بهترین مدرک از چه نظر و ....
ولی دانشگاههای خارج از کشور توی رنکشون اکثراً اول از همه تهران و بعد از اون شریف رو قبول دارن و براحتی از این دانشگاهها دانشجو میپذبرن اما بقیه دانشگاهها متاسفانه توی رنک نیستن و پذیرششون سخت تر میشه. (اگه تصمیم داری بری خارج از کشور)
اما اگه توی ایران بخواد مقایسه شه برای هر رشته ای یه دانشگاه معتبره.

Petros
15-05-2011, 15:41
سلام
آموزش تصویری کراوات رو میزارین :31:؟
ترجیحا از یوتیوب نباشه!

یا تو قسمت تصاویرش:20:

hamed malekpour
15-05-2011, 20:34
سئوال رو باید دقیقتر بپرسی! چه رشته ای، بهترین مدرک از چه نظر و ....
ولی دانشگاههای خارج از کشور توی رنکشون اکثراً اول از همه تهران و بعد از اون شریف رو قبول دارن و براحتی از این دانشگاهها دانشجو میپذبرن اما بقیه دانشگاهها متاسفانه توی رنک نیستن و پذیرششون سخت تر میشه. (اگه تصمیم داری بری خارج از کشور)
اما اگه توی ایران بخواد مقایسه شه برای هر رشته ای یه دانشگاه معتبره.
نه منظورم مدرک دانشگاه هاست کدومش معتبره مثلا مدرک دانشگاه آزاد بهتره یا دانشگاه علمی کاربردی یا پیام نور یا سراسری؟

Ezel
15-05-2011, 21:27
نه منظورم مدرک دانشگاه هاست کدومش معتبره مثلا مدرک دانشگاه آزاد بهتره یا دانشگاه علمی کاربردی یا پیام نور یا سراسری؟

والا ترتیب خاصی از سوی متولیان رسمی وزارت علوم منتشر نشده ، ولی چیزی که در عرف هست و به واقعیت هم نزدیکه در درجه ی اول سراسری ، بعد آزاد . بین پیام نور و علمی کاربردی هم رقابت شدیدی هست برای کسب رتبه ی سوم .

logos
15-05-2011, 23:37
جناب logos ممنون.میشه بیشتر توضیح بدین.با مدرک ما چی کار میکنن؟ یعنی اگر ما مدرکمون رو بهشون دادیم دیگه نمی تونیم جایی کار کنیم یا استخدام شیم !!!؟؟؟
رتبه بندی شرکتها عموما برای گرفتن پروژه از شرکت ها و نهاد های دولتی انجام می پذیره یعنی شرکت اعلام میکنه که شما با مدرک فلان در اون شرکت مشغول به کار هستید . و این جوری اگه پروژه ای رو بگیره به این معنا هست که شما رو اون پروژه کار میکنید و از نظر خقوقی شرکت دولتی در صورتی که کار خراب بشه یا اتفاقی بیوفته می تونه از شرکت فوق شکایت کنه و شما هم به عنوان یک فرد در پروژه مواخذه می شید
برای استخدام در جای دیگه مطمئن نیستم اما فکر کنم جای دیگه ای نمیشه براتون بیمه رد شه (مطمئن نیستم برای رتبه بندی لازم بیمه هم براتون رد بشه یا نه)

hheadshoter
15-05-2011, 23:45
سلام !! منم 2تا سوال داشتم
1. باید کارت دانشجوییم رو چجوری بگیرم؟:دی
2. سی پی یو من میاد روی 99-100 درصد !! چی کارش کنم؟

hts1369
16-05-2011, 07:45
داداش تو بازار کار اصلا به این چیزها کاری ندارن فقط میپرسن کار بلدی یا نه اینکه تو کدوم دانشگاه درس خوندی یا اینکه معدلت چنده اصلا اهمیتی نداره

MosaferJade
16-05-2011, 08:49
سلام
ببخشید کسی میدونه صفحات خورشیدی چنده قیمتش؟

logos
16-05-2011, 10:03
سلام !! منم 2تا سوال داشتم
1. باید کارت دانشجوییم رو چجوری بگیرم؟:دی
1: به اموزش دانشکده تون مراجعه کنید

داداش تو بازار کار اصلا به این چیزها کاری ندارن فقط میپرسن کار بلدی یا نه اینکه تو کدوم دانشگاه درس خوندی یا اینکه معدلت چنده اصلا اهمیتی نداره
نه خیلی هم این جوری نیست ! بستگی به جایی که می خوای کار کنی داره !! خیلی از شرکت های بزرگ از بین فارغ التحصیلان دانشگاه سزاسزی فقط نیرو میگیرن
یه سری کارها شاید بیشتر واسشون بلد بودن و رزومه کاری مهم باشه اما خیلی جاها رزومه تحصیلی هم براشون مهم میشه

MehranVB
16-05-2011, 12:28
برو توی Task Manager ببین چی باعث این شده!

dragon-fly
17-05-2011, 00:11
سلام دوستان
چند سال پیش یه کلیپ دیدم که یه نفر با کیک میزنه تو صورت بیل گیتس.کسی میدونه دلیلش چی بود ؟
با تشکر.

mefmef
17-05-2011, 07:58
سلام دوستان
کسی می دونه این پمپ هایی که تو اپارتمانها می زارن برای تقویت فشاراب چطوری کار می کنه ؟

hts1369
17-05-2011, 08:04
سلام دوستان
کسی می دونه این پمپ هایی که تو اپارتمانها می زارن برای تقویت فشاراب چطوری کار می کنه ؟
داداش وقتی یه نفر پمپ اب میزاره اون پمپ اب که تولید نمیکنه ای که تو لوله اصلی هست رو میکشه و باعث میشه همسایه ها ی کناری ابشون ضعیف میشه.
من یادمه قبلاها وقتی برق میرفت اب هم ضعیف میشد ولی از اون موقع که این پمپ ها اومدن وقتی برق محل قطع میشه فشار اب کسایی که پمپ ندارن بیشتر میشه

habstem
17-05-2011, 09:00
سلام
من امروز یه ماشینِ پلاک سیاسی دیدم
که جلوش پرچم فرانسه رو داشت.

می خواستم بدونم که اینا، راننده شون ایرانیه یا غیر ایرانی؟!

مرسی ! :11:

Ezel
17-05-2011, 09:12
سلام
ببخشید کسی میدونه صفحات خورشیدی چنده قیمتش؟
بسته به شرکت های سازنده قیمتها متفاوته ، تقریبا به ازای هر وات درخواستی 5 هزار تومان /

mefmef
17-05-2011, 10:21
داداش وقتی یه نفر پمپ اب میزاره اون پمپ اب که تولید نمیکنه ای که تو لوله اصلی هست رو میکشه و باعث میشه همسایه ها ی کناری ابشون ضعیف میشه.
من یادمه قبلاها وقتی برق میرفت اب هم ضعیف میشد ولی از اون موقع که این پمپ ها اومدن وقتی برق محل قطع میشه فشار اب کسایی که پمپ ندارن بیشتر میشه
نه منظورم عملکرد خود پمپه یعنی چه عاملی باعث روش خاموش شدنش می شه ؟

Alamate Soal
18-05-2011, 16:02
سلام
من امروز یه ماشینِ پلاک سیاسی دیدم
که جلوش پرچم فرانسه رو داشت.

می خواستم بدونم که اینا، راننده شون ایرانیه یا غیر ایرانی؟!

مرسی ! :11:

نخير رانندشون ايراني نيست مگه اينكه يكي از كارمندان ايراني سفارتشون رو به عنوان راننده انتخاب كرده باشن
روال سفارت روسيه اينطور هست كه ماشين اونها به همراه راننده روسي در وسط حركت ميكنه و ماشين ايران تداركات و تشريفات هم در جلو حركت ميكنه و كمي عقبتر هم ماشين نيروي انتظامي .
احتمالا روال سفارت فرانسه هم همينطور باشه

mhaf
18-05-2011, 16:13
نه منظورم عملکرد خود پمپه یعنی چه عاملی باعث روش خاموش شدنش می شه ؟
روی لوله خروجی پمپ یه اتومات وصله که وقتی فشار از یه حدی پایینتر بره روشن میشه و اگه به حدی هم برسه خاموش میشه
این دو تا حد رو خدومون بهش میدیم
همه پمپ ها هم یه مخزن انبساط دارن که هم مقدار کمی آب ذخیره میکنه هم باعث ایجاد فشار در شبکه میشه
سوالت رو اگه میخوای باز کنم یه تاپیک بزن و خبرم کن
من مهندسی آب میخونم کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم

Royce
19-05-2011, 21:32
سلام

حکومت بعـثـی یعنی چه؟مثلا میگفتن حکومت بعث صدام یا عراق

dokhtaremashreghi1
19-05-2011, 23:13
همیشه این سوال توی ذهنم بوده و هیچ وقت روم نشده از کسی بپرسم .

اگه توی یه شهر غریب کیفتو بزنن و هیچ پول یا کارتی نداشته باشی چیکار می کنی؟گوشی هم نداری.

logos
20-05-2011, 09:50
سلام

حکومت بعـثـی یعنی چه؟مثلا میگفتن حکومت بعث صدام یا عراق

به خاطر اینکه صدام حسین از طرف حزب بعث به حکومت رسید و نماینده اون حزب بود و در زمان حکومتش حزب بعث رو به قدرت اول کشور تبدیل کرد به حکومتش ، حکومت بعث گفته میشد
خود واژه بعث اگه اشتباه نکنم به معنای رستاخیز هست
مثل زمانی که می گفتن دولت اصلاحات یا سازندگی ، حکومت بعث هم یک نام گذاری بر اساس حزب روی کار امده در عراق بوئ

همیشه این سوال توی ذهنم بوده و هیچ وقت روم نشده از کسی بپرسم .

اگه توی یه شهر غریب کیفتو بزنن و هیچ پول یا کارتی نداشته باشی چیکار می کنی؟گوشی هم نداری.

خیلی سخته اما 2 کار میشه کرد : 1 یه دربست بگیری تا جایی که یه اشنا داری و اونجا پولشو حساب کنی
دوم اینکه بری ترمینال به راننده بگی قضیه رو بعد با موبایل طرف زنگ بزنی به خونه بگی بیان ترمینال دنبالت با پول بعد که رسیدی پول طرف رو بهش بدی

meshkiposh2200
20-05-2011, 17:37
یه دو حرفی QC روی خیلی از وسایل هست . مخفف چیه ؟

mhaf
20-05-2011, 18:30
یه دو حرفی QC روی خیلی از وسایل هست . مخفف چیه ؟
یعنی
Quality Checked
یعنی کیفیت چک شد!

dokhtaremashreghi1
20-05-2011, 18:42
چرا هیچکس سوال منو جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mhaf
20-05-2011, 20:59
چرا هیچکس سوال منو جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب دادن دیگه
منم تو همچین موقعیتی باشم اول یه جوری به یه آشنایی کسی خبر میرسونم که حداقل تو شهر نزدیک باشه
اگرم آشنا نداشتم آژانس میگیرم تا خونه فامیل یا آشنا بعد با طرف حساب میکنم
البته اول باید مطمئن بشم که طرف خونه باشه نرم ضایع بشم

dragon-fly
21-05-2011, 10:27
سلام دوستان
چند سال پیش یه کلیپ دیدم که یه نفر با کیک میزنه تو صورت بیل گیتس.کسی میدونه دلیلش چی بود ؟
با تشکر.
کسی در این باره چیزی نمیدونه ؟

مهرسا1
21-05-2011, 12:11
نشد که بپرسم: العان توی مکان های شلوغ مثل مترو بلوتوث موبایل کار میکنه؟

Royce
21-05-2011, 18:18
™ مخفف چیه؟

Behsood
21-05-2011, 18:22
™ مخفف چیه؟
سلام
مخفف Trademark هست. [علامت تجاری]
معمولا کنار نام های ثبت شده میذارند تا مشخص بشه که این اسم مثلا شرکت ثبت قانونی شده و انحصاریه.

Petros
21-05-2011, 18:27
نشد که بپرسم: العان توی مکان های شلوغ مثل مترو بلوتوث موبایل کار میکنه؟

چرا کار نکنه؟

Behsood
21-05-2011, 18:27
کسی در این باره چیزی نمیدونه ؟
سلام
اینها یه گروه هستند که کارشون کیک زدن تو صورت افراد معروفه.
آخرین نمونه ای هم که من دیدم مربوط به "سارکوزی" بود که با کیک از خجالت اش در اومدند.
معمولا هم مناسبت خاصیه!
مثلا سارکوزی رو به خاطر سالگرد تولد اش مورد عنایت قرار دادند.
بعد هم ویدئو اش رو با عنوان Sarkozy's Surprise Birthday Cake روی نت قرار دادند! میتونید تو یوتوب ببینید!

کلا کار افراد خاصی نیست!
هر کسی میتونه یکی از اونها باشه! :27:

مهرسا1
21-05-2011, 21:48
چرا کار نکنه؟

یعنی توی قطارش هم میشه بلوتوث واسه کسی فرستاد؟

Behsood
21-05-2011, 22:25
یعنی توی قطارش هم میشه بلوتوث واسه کسی فرستاد؟
سلام
ممکنه آنت دهی موبایل دچار مشکل بشه!
اون به خاطر فاصله گرفتن از سطح زمین در مترو که اون هم موقت هست.
اما بلوتوث به امواج خاص خودش رو داره و فقط کافیه در محدوده ی هم دیگه باشید!
دیگه مهم نیست بیرون از جو زمین باشید یا و سط اقیانوس ...:31:

مهرسا1
21-05-2011, 23:37
سلام
ممکنه آنت دهی موبایل دچار مشکل بشه!
اون به خاطر فاصله گرفتن از سطح زمین در مترو که اون هم موقت هست.
اما بلوتوث به امواج خاص خودش رو داره و فقط کافیه در محدوده ی هم دیگه باشید!
دیگه مهم نیست بیرون از جو زمین باشید یا و سط اقیانوس ...

اخه من هر وقت سوار مترو میشم هر چی با بلوتوث سرچ میکنم هیچی پیدا نمیکنم البته موقعی که تو واگن هستم گوشیم هم 6220 هست اما وقتی از واگن خارج میشم هیچ مشکلی ندارم ممکنه مشکل از گوشی من باشه

hamid_diablo
22-05-2011, 21:04
اخه من هر وقت سوار مترو میشم هر چی با بلوتوث سرچ میکنم هیچی پیدا نمیکنم البته موقعی که تو واگن هستم گوشیم هم 6220 هست اما وقتی از واگن خارج میشم هیچ مشکلی ندارم ممکنه مشکل از گوشی من باشه
شاید چون تو مترو چیزهای بد بلوتوس میکنن.شهروندها سعی میکنن که بلوتوسشون رو خاموش کنن

مهرسا1
25-05-2011, 23:22
نشد بپرسم:سایت کلوب دات کام مال کیه؟

SIMON137
26-05-2011, 01:08
این پازل هایی که هزار تیکن یا بیشتر ، پیشتش راهنما داره برای حلش ؟ مثلا عدد زده ؟ چجوریاس ؟

Petros
26-05-2011, 06:43
آگاهی شاپور کجاست؟
سند گذاشتن و یکی رو ازاد کردن چه جوریاس؟ با جرمایی جور در میاد؟ چی میشه که سند به فنا میره؟ ازاد کردن چه جوریاس؟ با جرمایی جور در میاد؟ چی میشه که سند به فنا میره؟

ملا نصرالدین
26-05-2011, 07:27
آگاهی شاپور کجاست؟
سند گذاشتن و یکی رو ازاد کردن چه جوریاس؟ با جرمایی جور در میاد؟ چی میشه که سند به فنا میره؟ ازاد کردن چه جوریاس؟ با جرمایی جور در میاد؟ چی میشه که سند به فنا میره؟

سند گذاشتن یعنی سند رو میبری توی یه صفحه اش که مخصوص ازاد کردن و مرخصی گرفتن برای زندانی و.. هست مینویسن که این سند گرو هست به این دلیل...بعد هم سند رو تحویلت میدن وتا وقتی زیر همون جمله این جمله که از گرو خارج شد رو ننویسند کاری با سند نمیتونی بکنی
بقیه سوالاتو بلد نیستم

MehranVB
26-05-2011, 08:40
این پازل هایی که هزار تیکن یا بیشتر ، پیشتش راهنما داره برای حلش ؟ مثلا عدد زده ؟ چجوریاس ؟
نه هیچ راهنمایی نداره.

Alamate Soal
26-05-2011, 17:16
نشد بپرسم:سایت کلوب دات کام مال کیه؟

مال برادران شكوري مقدم . ميهن بلاگ و كلي از سايت هاي معروف ايراني مال اونهاست

Alamate Soal
26-05-2011, 17:23
سند گذاشتن یعنی سند رو میبری توی یه صفحه اش که مخصوص ازاد کردن و مرخصی گرفتن برای زندانی و.. هست مینویسن که این سند گرو هست به این دلیل...بعد هم سند رو تحویلت میدن وتا وقتی زیر همون جمله این جمله که از گرو خارج شد رو ننویسند کاری با سند نمیتونی بکنی
بقیه سوالاتو بلد نیستم

آگاهی شاپور کجاست؟

براي مجرم ؛ اجازه قاضي لازمه و براي متهم هم اجازه رئيس كلانتري ( در بسياري موارد )

متهمي رو كه سابقه دار نيست و اتهامش كلاهبرداري و دزدي غير مسلحانه و هر جرمي كه با پرداختن ديه و خسارت ميشه جبرانش كرد ؛ ميشه يه سند كه ارزش كافي داشته باشه براش گرو گذاشت
براي اتهام هاي سنگين هم قاضي بايد ارزش سند رو تاييد كنه .

Hamid Reza
26-05-2011, 17:26
اين سانديس الان چند ساله جلوش ميزنه از اين جا باز كنيد چرا همه از پشت باز ميكنن؟

SIMON137
26-05-2011, 17:30
نه هیچ راهنمایی نداره.

یعنی 5000 قطعه رو چه حسابی کنار هم می چینن پس ؟

اين سانديس الان چند ساله جلوش ميزنه از اين جا باز كنيد چرا همه از پشت باز ميكنن؟

ما که همیشه از جلو باز می کنیم ، قصد داریم دوره های آموزشی فشرده هم بذاریم :دی
قدیم این کارو می کردن مردم کمتر ساندیس بخورن :دی

ملا نصرالدین
26-05-2011, 18:39

چون از بالاش سخت تره و ظریف کاری میخواد .از تهش چون هم یه صدایی هم داره و هم اینکه باعث میشه (چون یه کم زورازمایی داره) مردم خودی نشون بدن و انرژی تخلیه کنند

faded
26-05-2011, 21:21
یه بچه که متولد 24 اسفند 84 هست کی میره مدرسه؟

Petros
26-05-2011, 23:29
یعنی اگه کسی با سند آزاد شد و معلوم شد که باید برگرده و برنگرده، صاحب ملک کلانتری میشه؟

مهرسا1
27-05-2011, 12:15
یعنی اگه کسی با سند آزاد شد و معلوم شد که باید برگرده و برنگرده، صاحب ملک کلانتری میشه؟

بستگی داره جرمش چی باشه قاضی تو این موارد تعیین میکنه

من یه سوال داشتم ایا زن میتونه جواز کسب مثلا فروش لوازم یدکی بگیره؟اگه میتونه لطفا مراحلشو بذارین

sansi
27-05-2011, 12:54
یه بچه که متولد 24 اسفند 84 هست کی میره مدرسه؟
چون نيمه ي دومه با بچه هايي كه از فروردين تا شهريور سال 85 بدنيا اومدن ميره مدرسه يعني مهر 91
من خودم نيمه دومم اونم اسفند:31: سال 73 كلاس اولي بودم........

Alamate Soal
27-05-2011, 16:03
بستگی داره جرمش چی باشه قاضی تو این موارد تعیین میکنه

من یه سوال داشتم ایا زن میتونه جواز کسب مثلا فروش لوازم یدکی بگیره؟اگه میتونه لطفا مراحلشو بذارین

بله خيلي هم خوب ميتونه بگيره مخصوصا اگه تحصيلات بالا يا مدارك فني حرفه اي داشته باشه . مثل بقيه جواز گرفتن هاست بايد به اداره بازگاني و دارايي مراجعه كنه .
از اين زن ها خيلي زياد داريم كه شوهر نجاري داشته و وقتي فوت كرده رفته جواز رو به اسم خودش گرفته و كارگر استخدام كرده كه مغازه رو بچرخونه . حتي زن داريم كه جواز مكانيكي گرفته !

كلانتري شعبه نمايندگي نيروي انتظامي هست و فقط به عنوان ضابط عمل ميكنه
اگه قاضي تشخيص بده كه سند بايد اجرا بشه ( يعني به بيت المال منتقل بشه ) دادسراي عمومي + دادستاني + دفتر نمايندگي ولي فقيه با هماهنگي و نظارت سازمان بازرسي كشور ؛ ملك رو وارد بيت المال ميكنن .
بعد حاكم شرع تصميم ميگيره كه مثلا اون ملك رو بده به دولت يا بده به كميته امداد يا شهرداري و .... اونها هم اگه دلشون بخواد ملك رو استفاده ميكنن و اگه دلشون بخواد ملك رو مزايده ميكنن كه بفروشن .

shahinfarasystem
27-05-2011, 20:23
سلام امیدوارم سوالم پاک نشه

چطوری میشه اطلاعات خودمون رو در زمینه مسائل جنسی به صورت اصولی و امن بالا ببریم؟؟؟؟

چون علت بیش از 60 درصد طلاق ها نارضایتی جنسی هستش

maghzae-motefaker
27-05-2011, 20:36
واقعا نشد که بپرسم.
آقا من پسرم.:11:
ابرو هام شدیدا پیوندیه.
می خوام وسطشو بر دارم.چیکار باید بکنم؟(چه جوری بردارم؟از کجا تا کجا؟)
راهی هست که تو روزای اول تابلو نشه؟

ملا نصرالدین
27-05-2011, 22:54

چطوری میشه اطلاعات خودمون رو در زمینه مسائل جنسی به صورت اصولی و امن بالا ببریم؟؟؟؟

اول اینکه سوالی اگه برات پیش اومد از یه مشاور بپرسی نه ادم های معمولی.
دوم خودت هم میتونی از اینترنت از سایت هایی که داخلش اطلاعات پزشکی هست استفاده کنی
بعد از ازمایش ازدواج هم برای مسائل جنسی کلاس میذارند که خوبه توی اون هم شرکت کنی

MehranVB
28-05-2011, 08:11

کتابای زیادی توی این زمینه هست، اگه دوست نداشتی اینترنت هم هست. و اگه انگلیسیت خوب باشه منابع خیلی زیادی وجود داره.
حتی فیلم آمورش هم هست که واقعاً مفید و موثرن.
به نظر من هم یه چیز واقعاً نیاز و خیلیا اهمیتی به این چیزا نمیدن و یه سری افکار توی سرشون هست که ... و وقتی که میخوان با کسی رابطه داشته باشن تازه یادشون میاد که ای وای! سر کلاس تنظیم خانواده که میرفتم انواع سئوالات ابتدایی به ذهن بچه ها میرسید و میپرسیدن. متاسفانه فرهنگش توی جامعه جا نیافتاده! نکته مهمی که نباید فراموش کنی اینه که هر سایت و کتابی رو نخونی و مطالب کاملاً از لحاظ پزشکی تایید شده رو بخونی!

befermatooo
28-05-2011, 09:58
ابرو هام شدیدا پیوندیه.
می خوام وسطشو بر دارم.چیکار باید بکنم؟(چه جوری بردارم؟از کجا تا کجا؟)
راهی هست که تو روزای اول تابلو نشه؟

مرد که ابرو بر نمیداره :31:

خودت میگی شدیدا پیوندیه ! و حتما هم تو دوستان و آشنایان با این چهره میشناسنت . بنظر من اگه حتی کم کم بین ابروتو خالی کنی باز تابلو میشی .

اما خیالت نباشه ، طبیعی میشی

logos
28-05-2011, 22:13
خیلی کمکم کردی مرسی:31:
جز اینکه بزنی تو ذوقم کاری دیگه ای بلدی؟
ولی بازم دستت درد نکنه:11:
بی خیال حرف بقیه شو !!!
بهترین کار اینه که بری سلمونی بگی اون برات بر داره که خودت خرابش نکنی
پیشنهادم میدم اصلا تیغ نزنی که خراب میشه بگو با موچین برداره

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

به یاد پسرای قدیم که با ذغال برا خودشون سیبیل میزاشتن که مثل باباشون بشن
نه مثل پسرای امروز که ابروشون برمیدارن که مثل مامانشون بشن
مردی و مردونگی به سیبیل و ابرو نیست

مهرسا1
28-05-2011, 22:15
مردی و مردونگی به سیبیل و ابرو نیست

افرین درسته مردانگی به ارزشهای دیگس یه مشت مو نمیتونه دلیل بر مردانگی باشه

ملا نصرالدین
30-05-2011, 15:20
سلام
سایت یا شماره تلفنی میشناسید که قیمت لوازم برقی (خانه)رو بگه؟

mhaf
30-05-2011, 17:31
سلام
سایت یا شماره تلفنی میشناسید که قیمت لوازم برقی (خانه)رو بگه؟
تهران کالا
تو گوگل بزن سایتش رو میاره

shahab_f
30-05-2011, 19:08
اگه 10 لیتر توی کارت سوختم مونده باشه بخوام 40 لیتر بنزین بزنم باید بعد از 10 لیتر کارت رو در بیارم دوباره بذارم یا خودش از 400 تومن سوئیچ میشه به 700 تومن؟؟

mhaf
30-05-2011, 19:15
اگه 10 لیتر توی کارت سوختم مونده باشه بخوام 40 لیتر بنزین بزنم باید بعد از 10 لیتر کارت رو در بیارم دوباره بذارم یا خودش از 400 تومن سوئیچ میشه به 700 تومن؟؟
نه باید کارت رو دربیاری و دوباره بزاری
ببینم تو واقعا 10 لیتر 100 تومنی داری؟؟؟
من 400 تومنی هم دیگه ندارم تازه ماشینم دوگانه سوزه

Davood_titan
31-05-2011, 11:39
ماشین کلاسیک ارزش بازسازی کردن داره ؟؟؟

nafe-bandar
31-05-2011, 14:02
اگه ماشین قیمت پایین اومده باشه دستت تا چند تومن میتونی بزاری روش بفروشی، آره!
اطلاعات بیشتر:

البته بستگی مدل ماشین و ... داره
چند تا تاپیک اونجا هست سوال شما رو داشتن مفیده حتما ....

موفق باشید

alex_pk
31-05-2011, 14:11
دوستان از کجا می شه وسایل قلیون رو خرید؟ (خودش و وسایل دیگه اش)
جایی که قیمتش مناسب باشه و کیفیت دم دستگاهش خوب باشه!

(نزدیک ترین جا به انقلاب رو بگید لطفا)
======================

ببینم تو واقعا 10 لیتر 100 تومنی داری؟؟؟
نه دیگه داره می گه 10 لیتر 400 تومنی داره که می خواست بدونه بعد اون 10 لیتر خودش سوئیچ میشه رو 700 تومنی یا نه که جواب نه.

meshkiposh2200
31-05-2011, 15:47
با سلام.توی بعضی فیلمها برای تشخیص اصل یا تقلبب بودن طلا میزارنند زیر دندون کسی میدونه با این کار چیا متوجه میشند و اینکه چرا دور سکه های پول صاف نیست

Reza31001
31-05-2011, 16:41
اداره پست و سیستم های پستی دیگه مثل تیپاکس تو روزهای تعطیل هم فعالن یا نه؟
( 90% می دونم تعطیلن برا اطمینان پرسیدم :31:)

reza_3722
31-05-2011, 18:02
اداره پست و سیستم های پستی دیگه مثل تیپاکس تو روزهای تعطیل هم فعالن یا نه؟
( 90% می دونم تعطیلن برا اطمینان پرسیدم :31:)
تعطیل هستن
مطمئن باشین :46:

t.sunami
31-05-2011, 20:45
اینا چه رنگی هستن؟؟؟میشه نمونه برای من بزارین؟

1-فیلی

2-رنگ قهوه ای لیزی متالیک (کلا رنگای لیزری روی ماشین چطوری میشه؟)

ملا نصرالدین
31-05-2011, 23:42

======================

نه دیگه داره می گه 10 لیتر 400 تومنی داره که می خواست بدونه بعد اون 10 لیتر خودش سوئیچ میشه رو 700 تومنی یا نه که جواب نه.

نزدیک ترین جایی که من میشناسم فلکه دوم صادقیه.پاساژ گلدیس طبقه هم کف

logos
01-06-2011, 07:17

.
مرکز اصلی قلیون فروش ها چهارراه مولوی هست که از انقلاب هم راحت میتونی بری اونجا
هم قیمت پایین هست هم انواع مختلف چیزها

گلدیس که دوستمون گفت یه کم گرونه اما خب اونم دم دسته
میدون سلماس هم نزدیک انقلابه یه قلیون فروشی داره که اونم بد نیست اما قیمتهاش خیلی پایین هم نیست
اما پیشنهاد میدم بری مولوی قلیون خوب بگیری

alex_pk
01-06-2011, 12:43
مرسی دوستان حالا خوبش چطوری قابل تشخیص هست؟
اصلا جنس خوب تفاوتش تو چیه؟ چه وسایلی کلا باید گرفته بشه باهاش.
(4 راه مولوی رو باید از کدوم طرف برم؟ یبار قبلن رفته بودم یادم نیست فکر کمنم رفتم راه آهن از اونجا رفتم مولوی....مترو هم میره مولوی نه؟)

Petros
01-06-2011, 15:10
بحث قلیون شد. خونسار چیه؟

mhaf
01-06-2011, 18:42
بحث قلیون شد. خونسار چیه؟
قلیان خوانسار
اول برگ تنباکو رو در آب و چیزای دیگه میخوابونن بعد مصرف میکنن
به جای آب توی قلیون هم همون آب برگ رو میریزن
دود نداره ولی خیلی قویه
اصل قلیون هم همینه و اون قلیون میوه ای همه اش مواد شیمیایی هست و کلی ضرر داده
اما قلیونی که در زمان ایران قدیم استفاده میردن و در زمان تحریم تنباکو زدن قلیون ها رو شکستن همین خوانسار بود

faded
01-06-2011, 21:34
چرا بعضی افراد توی عکس چشماشون رو میبندن؟

mehdi_08
01-06-2011, 22:25
چرا بعضی افراد توی عکس چشماشون رو میبندن؟
عوامل مختلفی داره ولی مهم ترینش
بر اثر نور فلاش چشم به صورت ناخداگاه پلک زده می شه

MehranVB
02-06-2011, 08:34
اینا چه رنگی هستن؟؟؟میشه نمونه برای من بزارین؟

1-فیلی

2-رنگ قهوه ای لیزی متالیک (کلا رنگای لیزری روی ماشین چطوری میشه؟)
رنگ فیلی رو نشنیدم،
رنگ قهوه ای لیزری:
منبع عکس: تی تی

hamid_diablo
02-06-2011, 10:35
منم یه سئوال دارم
چند روز پیش یکی از دوستام گفت که یه ماشین داریم رنگش پوست پرتغالیه.مشکیه
من بهش گفتم که پوست پرتغال که نارنجیه ولی اون گفت جنس رنگ رو میگم
منم متوجه منظورش نشدم.حالا چیه؟

مهرسا1
02-06-2011, 11:48
منم یه سئوال دارم

خوب اخه عزیزم چند مدل پرتغال داریم تیره روشن لیمویی لبنانی ببینم اون دوستتون یه چیز کلی گفته

meshkiposh2200
02-06-2011, 22:19
با سلام.توی بعضی فیلمها برای تشخیص اصل یا تقلبب بودن طلا میزارنند زیر دندون کسی میدونه با این کار چیا متوجه میشند و اینکه چرا دور سکه های پول صاف نیست

آپ.................

shahab_f
02-06-2011, 22:29
منم یه سئوال دارم
دوست عزیز، اولا پرتقال با قافه و اونیکه با غ هست اسم کشوره
پوست پرتقالی اسم نقیصه ای در رنگ اتومبیله که رنگ رویه بدنه مثل جنس پوستِ پرتقال میشه، یعنی صاف و یه دست نیست و یه حالت دون دون داره که به علت کیفیت پایین رنگ آمیزی در کارخانه های وطنی است. در واقع اصلا اشاره ای به رنگ نداره

Royce
03-06-2011, 00:33
منم یه سئوال دارم

پوست پرتقالی رنگ نیست بلکه یه جور بافته.مثلا اگه به پوست صورت هم از نزدیک و با دقت نگاه بکنید متوجه میشید یه دست نیست و یه بافت خاص شبیه پوست پرتقال داره

t.sunami
03-06-2011, 12:05
اقا هرکی بتونه یه نمونه رنگ فیلی برای من پیدا کنه (روی یه ماشین (ترجیحا206 )) یه جایزه پیش من داره

logos
03-06-2011, 23:10
مرسی دوستان حالا خوبش چطوری قابل تشخیص هست؟
اصلا جنس خوب تفاوتش تو چیه؟ چه وسایلی کلا باید گرفته بشه باهاش.
(4 راه مولوی رو باید از کدوم طرف برم؟ یبار قبلن رفته بودم یادم نیست فکر کمنم رفتم راه آهن از اونجا رفتم مولوی....مترو هم میره مولوی نه؟)
قلیون ها تو سایزعای مختلف و جنس های مختلف هستن پیشنهاد میکنم سایز کوچیکشو نگیری
جنس هم جوبی شو نگیری بهتره فلزیش تمیزتر و با کیفیت تره
تو خرید بیشتر به ظاهر قلیون توجه میشه اما باید به کیفیت شیشه ، سالم بودن اون و اینکه نشتی نداشته باشه هم توجه کنی
وسایل هم ذغال گردون و انبر کافیه اما به نظر من کیف قلیون هم بگیری شیک و تمیز هست همچنین یه چیزای هم هست میزارم رو سر قلیون توری مانند هست تا ذغال نیوفته بیرون

از راه اهن ، تاکسی داره (همونجا از راننده تاکسی ها بپرسی قلیون فروشی کجاست میبرنت )

راستی اونجا ذغال و تنباکو هم میتونی بخری ارزون تره
مترو هم داره

majid322
04-06-2011, 21:13
سلام من یه مشکل دارم

خودم فکر میکنم که بی حوصلگی و کم صبریه

مثال میزنم براتون

مثلا میخوام بشینم درس بخونم یه مقدار میخونم بعد ولش میکنم و تا چند ساعت دیگه سراغش نمیرم

شایدم دیگه تا یه روز سراغش نرم

نیمدونم بی حوصلگیه چیه حالا این یه کاریه که زیاد بهش علاقه ندارم

یه مثال دیگه براتون بزنم من کارای سه بعدی و کار با نرم افزارهای سه بعدی انجام میدم

و مدلسازی انجام میدم و به اینکار علاقه دارم ولی بازم عین درس خوندن بعده یه مدت کم کار کردن بی حوصله میشم و رهاش میکنم

حالا من میخوام بدونم راهی هست که بشه از دست این حالت راحت شد

اصلا شما هم اینجوری میشید؟

mhaf
04-06-2011, 21:39
سلام من یه مشکل دارم

خودم فکر میکنم که بی حوصلگی و کم صبریه

مثال میزنم براتون

مثلا میخوام بشینم درس بخونم یه مقدار میخونم بعد ولش میکنم و تا چند ساعت دیگه سراغش نمیرم

شایدم دیگه تا یه روز سراغش نرم

نیمدونم بی حوصلگیه چیه حالا این یه کاریه که زیاد بهش علاقه ندارم

یه مثال دیگه براتون بزنم من کارای سه بعدی و کار با نرم افزارهای سه بعدی انجام میدم

و مدلسازی انجام میدم و به اینکار علاقه دارم ولی بازم عین درس خوندن بعده یه مدت کم کار کردن بی حوصله میشم و رهاش میکنم

حالا من میخوام بدونم راهی هست که بشه از دست این حالت راحت شد

اصلا شما هم اینجوری میشید؟
منم مثل توام
خودم فکر میکنم از بس زندگیم تکراری و روزمره شده اینجوری شدم

meshkiposh2200
04-06-2011, 22:19
منم مثل توام
خودم فکر میکنم از بس زندگیم تکراری و روزمره شده اینجوری شدم

دوستان من هم مثه شماها شدم و اکثر دوستهای دوربرم هم اینطوری اند میشه گفت از زندگی کردن خسته شدیم و هیچ چیزی دیگه شگفت زده مون نمیکنه یکی میگفت از علائم اخرالزمانه:31:(قضیه 2012)

mhaf
04-06-2011, 22:33
دوستان من هم مثه شماها شدم و اکثر دوستهای دوربرم هم اینطوری اند میشه گفت از زندگی کردن خسته شدیم و هیچ چیزی دیگه شگفت زده مون نمیکنه یکی میگفت از علائم اخرالزمانه:31:(قضیه 2012)
نمی دونم میخواین باور کنین یا نه
همه میدونین که شاید بزرگترین اتفاق زندگی انسانها ازدواج باشه
من ازدواج کردم(البته فعلا عقد کردیم)
فکر میکردم شاید از این قضیه راحت بشم ولی باورکنین هیچ فرقی نکرد
دوباره بعد از یکسال همونجوری ام
هیچ موضوعی باعث خوشحالی من نمیشه
تو اینترنت فقط دنبال کلیپ های حوادث و اینجور چیزا میگردم
اصلا نمیدونم چمه
همه اش دارم به مرگ فکر میکنم
خیلی چیزا بلدم ولی هیچ کدوم تا حالا به دردم نخورده
کلی حرفه و کار یاد گرفتم
زمانی تو الکترونیک خدایی میکردم
یه زمان تو آزمایشگاه کوچک شیمی که برای خودم درست کرده بودم
یه زمان با برنامه نویسی
زمانی هم با نقاشی
یه زمانی شعر میگفتم و داستان مینوشتم اونم فقط داستان طنز
یه زمانی همه چیز بودم
اما الان هیچ چیز نیستم
دلم میخواد همه اینا رو فریاد بزنم اما هیچ کس نیست صدامو بشنوه

Behsood
05-06-2011, 00:36
چرا یک پشه به نور علاقه دارد؟
سلام
علاقه نداره!
فقط میخواد از این جهنمی که توشه بره بیرون!
به سمت خورشید ...

مهرسا1
05-06-2011, 00:54
اصلا نمیدونم چمه
کلی حرفه و کار یاد گرفتم
یه زمان با برنامه نویسی
زمانی هم با نقاشی
یه زمانی همه چیز بودم
اما الان هیچ چیز نیستم

عزیزم شما علایم افسردگی رو دارین چی شد یهو اینجوری شدین؟

shabe.saket
05-06-2011, 01:19
با سلام.توی بعضی فیلمها برای تشخیص اصل یا تقلبب بودن طلا میزارنند زیر دندون کسی میدونه با این کار چیا متوجه میشند...
اونی که توی فیلمهای کابویی وسترن نشون میده قبلآ واقعیت داشته. وقتی با دندونشون سکه های طلا رو لمس میکردند میزان نرمیش نشون دهنده اصل بودن سکه بود.
اگه سکه مثل سنگ سفت بود یعنی تقلبی و اگه یه ذره نرم بود یعنی اصل ه، توی فیلمای کابویی.....

hts1369
05-06-2011, 07:52
اصلا نمیدونم چمه
کلی حرفه و کار یاد گرفتم
یه زمان با برنامه نویسی
زمانی هم با نقاشی
یه زمانی همه چیز بودم
اما الان هیچ چیز نیستم
داداش موندم این چه مزضی شده افتاده تو جون جوونها
یه داداش دارم 18 سالش هست میگفت اصلا امید به بهبود زندگی بین جوونهای ایرانی تقریبا صفر شده البته من خودم اینطور نیستم ولی متاسفانه این یه واقعیت هست.
متاسفانه تعداد ادمهایی که مثل شما هستن خیلی زیادن

KAHAKDAM
05-06-2011, 10:55
اووووووووووووووووه
چقدر ادم ناامید اینجا ریخته!!!!!!!!
بابا پاشو جمعش کن!
چرا امید ندارین!؟؟؟
من یکی که اینوقدر کوکم که میخوام به یکی هم بدم!!!!
میخوای؟:31:

متاسفانه تعداد ادمهایی که مثل شما هستن خیلی زیادن
دلیلش به نظر من سختگیری زندگیه!هر جور زندگی رو بگیری همونجور واست میاد!
البته زیاد به حرفای من گوش نکنین!:27:
من یه مشکلی دارم که دکی هم توش موده!
اگر شنیده باشین اسمش هست "بیش فعال"
یعنی همرو بیچاره میکنم!!!!!:21:
حوصلم شدید سر میره و میرم یه چیزی رو اغلب کاپیوتر رو منفجر میکنم!هفته ای 1 بار کیس رو میریزم بیرون و جمعش میکنم!
امید هم خیلی دارم!!!یعنی چون توکل به خدا دارم واسم میسازه!دمش گرم !:5:

majid322
05-06-2011, 11:25
نه مثل اینکه اشتباه شد من اصلا ادم نا امیدی نیستم

اتفاقا از ادمایی هستم که زندگی رو خیلی راحت میگیرم جوری که دور و وریا میگن بابا تو چقدر بی خیالی

یه مقاله تو اینترنت خونده بودم که نوشته بود این حالت مخصوص ادمایی هست که از هوش زیادی برخوردارن و چیزای ساده

و روزمره براشون خیی زود تکراری میشه و علاقه ای بهشون نشون نمیدن

یعنی ذهن اینجور افراد فرا تر از این چیزهای عادی فکر میکنه و زندگی براشون تکراری میشه

اصلا موضوع نداشتن امید به زندگی نیست

موضوع روزمرگی زندگی و تکراری شدن کارهاست که نمیدونم چجوری باید ازش راحت شد ؟

KAHAKDAM
05-06-2011, 11:32
هیچ مشکل نیست!ئکتر فاضل در خدمت شما:31:
پیشنهاد من اینه که شغلت رو برو جوری انتخاب کن که تکرار توش معنی نداشته باشه!
یعنی نشی مثل روبات که هر دفعه فقط یه کار ور هر روز بخواهی انجام بدی!
من شغل ایندم رو انتخاب کردم و اگر خدا بخواد داره جور میشه!
جوریه که تکرار نداره هیچ ، نمیدونی به کدومش برسی!:8:

mhaf
05-06-2011, 12:08
عزیزم شما علایم افسردگی رو دارین چی شد یهو اینجوری شدین؟
نه من افسردگی ندارم تکذیب میشه

نه مثل اینکه اشتباه شد من اصلا ادم نا امیدی نیستم

اتفاقا از ادمایی هستم که زندگی رو خیلی راحت میگیرم جوری که دور و وریا میگن بابا تو چقدر بی خیالی

یه مقاله تو اینترنت خونده بودم که نوشته بود این حالت مخصوص ادمایی هست که از هوش زیادی برخوردارن و چیزای ساده

و روزمره براشون خیی زود تکراری میشه و علاقه ای بهشون نشون نمیدن

یعنی ذهن اینجور افراد فرا تر از این چیزهای عادی فکر میکنه و زندگی براشون تکراری میشه

اصلا موضوع نداشتن امید به زندگی نیست

موضوع روزمرگی زندگی و تکراری شدن کارهاست که نمیدونم چجوری باید ازش راحت شد ؟
منم اصلا نا امید نیستم
به خدا و وعده هاش امید دارم
میدونم هر چی بخوام بهم میده همونجور که تا حالا بهم داده

هیچ مشکل نیست!ئکتر فاضل در خدمت شما:31:
پیشنهاد من اینه که شغلت رو برو جوری انتخاب کن که تکرار توش معنی نداشته باشه!
یعنی نشی مثل روبات که هر دفعه فقط یه کار ور هر روز بخواهی انجام بدی!
من شغل ایندم رو انتخاب کردم و اگر خدا بخواد داره جور میشه!
جوریه که تکرار نداره هیچ ، نمیدونی به کدومش برسی!:8:
شغل خبرنگاری رو عشق است
اصلا توش روزمرگی نیست
خیلی با این ضغل حال میکنم

alex_pk
05-06-2011, 12:51
یه پیشنهاد
یه مسافرت کوتاه مدت برید ترجیحا با یک جمع جدید ولی می تونید چنتا دوست قدیمیتون هم همراهتون ببرید همچنین یک جاده و یک مقصد جدید.
ترجیحا بچه های پایه با خودتون ببرید که بعدا موقع شوخی ها بهشون بر نخوره.
تاثیر خیلی زیادی برای باز شدن روحیه داره.
مسافرتی برید که خیلی عادی نباشه یعنی تا حدی ماجراجویی و... هم همراهش باشه.
سعی کنید مسافرت تکراری نباشه هیچ موردش.حتی جاده ای که دارید می رید.
اینطوری هر لحظه مسافرت براتون چیز جدید داره.
چادر مسافرتی و وسایل خواب سر راهی و ... اینجور چیزا با خودتون ببرید که مجبور نشید برید مسافر خونه یا هتل
یه سری بازی های گروهی هم توی گردش انجام بدید مثل بازی مافیا که کلی سر ذوق میارتتون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
با بچه ها دست به یکی کنید تا با اون یکی دوستتون یه شوخی کنید!
قلیون و ورق و... هم یادتون نره.
اینطوری بیشتر مزه میده هرچی بی حوصله گی و تکرر زندگی تو ذهنتونه از بین می ره.
من برای دوستام که مشکل مشابه داشتن زیاد برنامه اینطوری چیدم.
وقتی که بر می گردید حداقل تا یه مدت مناسبی روحیه تون شاده و ممکنه همیشگی بشه.
خیلی ها بودن که با یه مسافرت روحیه شون از این رو به اون رو شده.
===========
پ.ن:راستی اگه پایه نباز داشتید ما هستیم من و یکی از دوستام حتما میایم پی ام بدید.

t.sunami
05-06-2011, 21:46
سلام دوستان!

یه سوال! من دارم ماشین میگیرم میخواستم بدونم برای گرفتن پلاک کی باید اقدام کنم؟؟درضمن چکارایی باید انجام بدم؟؟چقدر طول میکشه که تحویلم بدن پلاکو!

mhaf
05-06-2011, 21:50
سلام دوستان!

یه سوال! من دارم ماشین میگیرم میخواستم بدونم برای گرفتن پلاک کی باید اقدام کنم؟؟درضمن چکارایی باید انجام بدم؟؟چقدر طول میکشه که تحویلم بدن پلاکو!
سلام
شما نباید اقدام کنی
اگه همه مدارکت کامل باشه ماشین رو از نمایندگی با پلاک تحویلت میدن

t.sunami
05-06-2011, 22:29
ماشینو از نمایندگی نمیگیرم! حالا بگید!

oghyanoos
05-06-2011, 22:36
سلام دوستان
من نیاز به جواز کسب دارم، به من که کارمند دولت هستم جواز میدن؟

mhaf
06-06-2011, 09:46
ماشینو از نمایندگی نمیگیرم! حالا بگید!
یعنی داری از دست میخری؟
اگه اینجوریه که کاری نداره میری تعویض پلاک
البته قبلش عوارض شهرداری و معاینه فنی و خلافی و هزینه محضر و این جور چیزا رو باید بدی و بعد بری تعویض پلاک
یه روزه پلاک میزنن بهت میدن

nafe-bandar
06-06-2011, 11:41
یه سوال!
موقعی که نماز برای مسلمانان واجب شد، چطوری جهت قبله رو مشخص می کردن؟
قبلش که سمت مسجد الاقصی بود چی؟

Behsood
06-06-2011, 11:48
یه سوال!
موقعی که نماز برای مسلمانان واجب شد، چطوری جهت قبله رو مشخص می کردن؟
قبلش که سمت مسجد الاقصی بود چی؟

سلام
دسته اون موقع ستاد رویت هلال و از این سوسول بازی ها نداشتند :27:

اما تمام کسانی که تو بیابون زندگی میکردند ستاره شناس های خوبی بودند.
اکثرا از محل قرار گیری ستاره ها و ماه و خورشید، راهشون رو تو بیابون پیدا میکردند.
مثل جی پی اس!
سمت مسجد الاقصی رو هم همینطور محاسبه میکردند.

مهرسا1
06-06-2011, 20:47
سلام دوستان
من نیاز به جواز کسب دارم، به من که کارمند دولت هستم جواز میدن؟

نه عزیزم شما چون کارمند هستین نمیتونین جواز بگیرین

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

من یه سوال داشتم داشتن ماهواره برای استفاده خونگی جرمه؟

shabe.saket
06-06-2011, 21:24
---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:43 PM ----------

من یه سوال داشتم داشتن ماهواره برای استفاده خونگی جرمه؟

بله بله بلـــــــــــــــــــه...
جرم خانوم جرمه این ابزار فسق و فجور.....
:31:.....
ولی...
همه ما مجرمیم...:27:.....
مجرم های بی جرم...LOL