PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشد که بپرسم

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

SIMON137
14-09-2011, 08:53
ظاهرا بالاترین درجه ای است که در فرانسه به افراد مختلف که کار مهمی کرده باشند داده میشه .

واسه این بود سوال کردم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ملا نصرالدین
14-09-2011, 09:52
سه سوال اساسی
این تاپیک صندلی داغ چرا امده بالا؟چرا مهم شده؟چرا باز نمیشه؟

Ezel
14-09-2011, 21:38
سه سوال اساسی
این تاپیک صندلی داغ چرا امده بالا؟چرا مهم شده؟چرا باز نمیشه؟

سلام /

این تاپیک جزو آرشیو متفرقه ی قدیم هست که در اولین صفحه ی متفرقه بود ، برای یادآوری خاطرات دوستان مهم شد / و اینکه فعلا برنامه ای برای بازشدنش وجود نداره .

در این مورد اگر پرسشی یا بحثی دارید از طریق پروفایل یا پیام خصوصی پیگیری کنید .

با تشکر.

khelane
14-09-2011, 21:46
سلام
مبنای شماره پلاک خودرو چگ.نه میخونن
فرضا میگن تهرانه عدد هاش رنده فرضا 55
حالا
55ج123-11
اینارو بر چه مبنای مینویسن فرضا 55 مال شهر هست اونای دیگه +حروف به چه معنی هست ایا روش خاصی داره یا تصادفی از روی یه برنامه واسه هر شهر پلاک رو میزارن اینجوری درصد خطا و تکرار هم کمه

Kurosh
15-09-2011, 02:24
سلام
مبنای شماره پلاک خودرو چگ.نه میخونن
فرضا میگن تهرانه عدد هاش رنده فرضا 55
حالا
55ج123-11
اینارو بر چه مبنای مینویسن فرضا 55 مال شهر هست اونای دیگه +حروف به چه معنی هست ایا روش خاصی داره یا تصادفی از روی یه برنامه واسه هر شهر پلاک رو میزارن اینجوری درصد خطا و تکرار هم کمه
نه، رندوم نیست، شماره‌های خاصی برای شهرها در نظر گرفته شده ...

مضارب 11 همگی مخصوص شهر تهران هستند، تا الان تا 66 رو دادن ...
کرج و حومه 68، شهریار و اسلام‌شهر و حومه 78، مشهد 12، اصفهان 13، بابل 62، بابلسر 72 و ...
هر شهری شماره‌ی مخصوص خودش رو داره ...
این لیست شماره‌هاییه که در نظر گرفته شده ...
جالبه که مضارب 10 رو هم برای تهران رزرو کردن ...

faded
15-09-2011, 19:06
چرا بعضی از کت ها ( کت و شلوارهای مردانه) یه چاک پشتشون دارن؟ بعضی ها دوتا دو طرفشون دارن بعضی ها هم ساده هستند؟ ایا ارتباطی به مد داره یه بستگی به سلیقه شخصی طرف؟ کلا دلیلش چیه؟

Alamate Soal
15-09-2011, 19:08
چرا بعضی از کت ها ( کت و شلوارهای مردانه) یه چاک پشتشون دارن؟ بعضی ها دوتا دو طرفشون دارن بعضی ها هم ساده هستند؟ ایا ارتباطی به مد داره یه بستگی به سلیقه شخصی طرف؟ کلا دلیلش چیه؟

اونایی که 2 تا دارن اندامی هستن و اونهایی که یه دونه دارن معمولی هستن و اکثرا هم کمی شانه کشیده تری دارن :)

J1 1J
16-09-2011, 23:26
سلام خوبین؟ :11:

بازیگر خودش میتونه یه چیزایی رو به نقشش اضافه کنه ...

اسم اصطلاح سینمایی این کار چیه؟

Kurosh
16-09-2011, 23:54
سلام خوبین؟ :11:

بازیگر خودش میتونه یه چیزایی رو به نقشش اضافه کنه ...

اسم اصطلاح سینمایی این کار چیه؟
اگه بدون هماهنگی و/یا بدون تطابق با فیلمنامه، دیالوگی بگه یا کاری انجام بده، بهش میگن بداهه‌گویی ...

در مورد کلیت نقش هم اصطلاح «مال خود کردن نقش» رو شنیدم ! نمی‌دونم حالا چقدر در سینما اتفاق می‌افته که یکی به شیوه‌ی خودش نقشی رو بازی کنه !!

shabnam1986
17-09-2011, 04:30
یه سوال دارم فقط تو رو خدا نخندینا

رژگونه رو روی گونه ها میزنن یا یه کم پایین تر از گونه ها؟

Alamate Soal
17-09-2011, 07:59

طریقه صحیح زدنش اینه که یه لبخند ملیح و آروم بزنی و رژ گونه رو هم بزنی به خود گونه :20:

ملا نصرالدین
17-09-2011, 08:15
میتونی لب هات رو هم غنچه کنی اینجوری بهتر معلوم میشه.

rami_hemi
17-09-2011, 08:23
میخوام بدونم توی شهرداری برای اخذ پروانه ساخت باید پرونده تشکیل بدیم؟ :دی
این بابای ما رو دو دره کردن

malkemid
17-09-2011, 08:40
میخوام بدونم توی شهرداری برای اخذ پروانه ساخت باید پرونده تشکیل بدیم؟ :دی
این بابای ما رو دو دره کردن

آره دیگه بدون پرونده که نمیشه

faded
17-09-2011, 10:30
یک چسب هایی هستند موسوم به چسب موش , نحوه استفاده شون چه جوریه؟ و ایا برای گرفتن مارمولک هم میشه استفاده کرد؟ کلا برای گرفتن یا کشتن مارمولک چیکار باید کرد؟

malkemid
17-09-2011, 11:09
یک چسب هایی هستند موسوم به چسب موش , نحوه استفاده شون چه جوریه؟ و ایا برای گرفتن مارمولک هم میشه استفاده کرد؟ کلا برای گرفتن یا کشتن مارمولک چیکار باید کرد؟

ببین این چسبه رو میزنی به یه مسیری که محل رفت و آمد موش یا مارمولکه...اگه شد یه تیکه غذای مورد علاقشو هم میذاری...موشه میاد رد شه میچسبه به این جایی که شما چسب زدی...عمرا هم نمی تونه جداش کنه در ره...

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-09-2011, 11:58

سلام
بنده ازش استفاده کردم

یک ظرف پلاستیکی هست با اندازه های مختلف برای شکار انواع موش و مارمولک.

چسبش هم ظاهراً همون مومی هست که خانومها برای مو کندن ازش استفاده میشه اما خیلی غلیظ تر هست .

همه چیز هم شکار میکنه . پشه , مگس , سوسک , مارمولک , موش.

یک تکه ی کوچیک شوکولات یا گردو یا پنیر میذارین درست وسط ظرف و کمی فشارش میدین تا خوب بچسبه .

بیشتر مردم یک بار که موش یا مارمولک میچسبه بهش , درسته میندازنش دور اما میشه با سشوار گرمش کرد و راحت اون رو تمیز کرد و با گرم کردنش خودبخود صاف و مرتب میشه و دوباره میتونین ازش استفاده کنین .

rami_hemi
17-09-2011, 12:52
حالا دوستان این تشکیل پرونده هم مکافاتی هستش واسه خودش
خدا رو شکر من کلی دور و برم مهندس ساختمان دارم
حالا کسی دقیق این مراحل رو میتونه بهم بگه؟

malkemid
17-09-2011, 13:02
حالا دوستان این تشکیل پرونده هم مکافاتی هستش واسه خودش
خدا رو شکر من کلی دور و برم مهندس ساختمان دارم
حالا کسی دقیق این مراحل رو میتونه بهم بگه؟

والا بستگی داره ...تو هر شهری واسه خودش فرق می کنه! :دی

ولی تو شهرستان ما روال اینه که میری درخواست میدی واسه پروانه...نقشه هوایی و سند رو کپی می کنی میدی بعد برات وقت تعیین می کنن میان زمینتو بازدید می کنن...بعد برات دستور نقشه صادر می کنن که مثلا چقدر عقب نشینی داری و چند متر میتونی بنا داشته باشی ...

بعد شما دستور نقشه رو میبری میدی به مهندست برات نقشه می کشه مهر و امضا میکنه دوباره میبری شهرداری که رسید بشه...اونجا یکی نقشه هارو چک می کنه که از نظر بنا و پارکینگ و این مسائل مشکل نداشته باشه.

اینا که تایید شد دوباره نقشه هاتو میبری میدی به مهندست که نقشه های سازه و تاسیسات مکانیکی و برقی رو برات آماده کنه...اینا آماده شد میبری نظام مهندسی نقشت تو کمیسیون بررسی میشه اگه اوکی بود یه برگه بهت میدن که دوباره می بری شهرداری

حالا شما تا اینجاشو داشته باش...اگه پشیمون نشدی بقیشو همون شهرداری بهت میگه... :دی

این وسط ها باید یه سری مبالغ هم واریز کنی که خودشون بهت میگن

faded
17-09-2011, 13:37

نمی دونم جوابی که میدم بر اساس مقررات سایت درسته یا نه اگر نیست حذفش کنید
یه سایتی هست برای خانوم ها به اسم "نی نی سایت" اونجا کلا برای این جور چیزاست مطمئننا بهتر جواب میگیرید چون بحث ارایشگری هم داره

CAPITAN MAC
17-09-2011, 13:56
سلام دوستان
درمورد اینترنت چمدانی اطلاعاتی می خواستم

Masoud-Susa
17-09-2011, 14:21
سلام دوستان
درمورد اینترنت چمدانی اطلاعاتی می خواستم
توی تاپیک زیر در مورد این موضوع بحث شده(توی پست اول یه خلاصه از این اینترنت گفته شده که میتونید ببینید ):20:

rami_hemi
17-09-2011, 14:50
والا بستگی داره ...تو هر شهری واسه خودش فرق می کنه! :دی

ولی تو شهرستان ما روال اینه که میری درخواست میدی واسه پروانه...نقشه هوایی و سند رو کپی می کنی میدی بعد برات وقت تعیین می کنن میان زمینتو بازدید می کنن...بعد برات دستور نقشه صادر می کنن که مثلا چقدر عقب نشینی داری و چند متر میتونی بنا داشته باشی ...

بعد شما دستور نقشه رو میبری میدی به مهندست برات نقشه می کشه مهر و امضا میکنه دوباره میبری شهرداری که رسید بشه...اونجا یکی نقشه هارو چک می کنه که از نظر بنا و پارکینگ و این مسائل مشکل نداشته باشه.

اینا که تایید شد دوباره نقشه هاتو میبری میدی به مهندست که نقشه های سازه و تاسیسات مکانیکی و برقی رو برات آماده کنه...اینا آماده شد میبری نظام مهندسی نقشت تو کمیسیون بررسی میشه اگه اوکی بود یه برگه بهت میدن که دوباره می بری شهرداری

حالا شما تا اینجاشو داشته باش...اگه پشیمون نشدی بقیشو همون شهرداری بهت میگه... :دی

این وسط ها باید یه سری مبالغ هم واریز کنی که خودشون بهت میگن
نه وسطش در نمیرم مرسی که جواب دادی
این دیگه در رفتنی نیست وگرنه بابای من میاد و زمین رو میفروشه و به باد میده موقعیشت عالیه
همین جواب کلی برام کافی بود .

B.J.U
18-09-2011, 04:17
بالاخره نفهمیدیم چرا وسط قرص خط هست؟؟!! :دی
نکنه واقعا باید با پیچ گوشتی بره پایین؟ :دی

Petros
18-09-2011, 08:47
بالاخره نفهمیدیم چرا وسط قرص خط هست؟؟!! :دی
نکنه واقعا باید با پیچ گوشتی بره پایین؟ :دی

آخه تجویز دارو به صورت 1/2 در شبانه روز رو هم پزشکا میدن. برای همین باید قرص رو از وسطش کاردی کنی!

shabnam1986
18-09-2011, 08:54
کسی تا حالا از این ونوس های مگس خوار که تو نت تبلیغ میشه خریده؟

milad_takjoo
18-09-2011, 09:57
بچه ها کسی تا حالا از این لیزر پوینتر ها خریده؟واقعا بردشون زیاده؟می ارزه به قیمتش؟

ملا نصرالدین
18-09-2011, 12:20
نمیدانم به قیمتش می ارزه یا نه .ولی یه کوهنوردی خریده بود راضی بود

logos
18-09-2011, 16:14
سلام
یه موقع هایی شده نشده! سوالم (از شیر مرغ تا خون آدمیزاد) رو از کسی بپرسم (یا روم نشده یا غرور و ...)
ولی اینجا میگم که رودرو نیستیم. امیدوارم جواب بدید.

تاپيك از هدف اصلي و ابتداييش اساسي خارج شده
الان هركي هر سوال دم دستي تو ذهنش هست مياد اينجا مي پرسه ، هدف اينجا يه چيز ديگه بود نه اينكه هر سوال كه داريد بيايد بپرسيد بعضي سوالا راحت جوابش مشخص ميشه بعضي سوالها جاي پرسيدنش اينجا نيست و ... اما الان داريم به سمتي ميريم كه به زودي سوال هايي از اين دست : امروز هوا چه طور بود ؟ كسي تا حالا اب ميوه اناناس خورده ؟ خوشمزه بوده ؟ يا شماره 118 چند هست ؟ يا 2+2 چند ميشه اينجا پرسيده بشه

باور كنيد خيلي از سوالها جوابش قبلا داده شده چه تو اين فروم چه تو نت يه سرچ ساده راه حلش هست
باور كنيد بهتر هست هر سوال دم دستي رو اينجا نپرسيد يه كم از اون عضو سفيد خاكستري بالا نشين بدنتون استفاه كنيد و يه كم تلاش خيلي از سوالهاتون حل ميشه

به هر حال اميدوارم تاپيك به روال قبلي خودش برگرده

Alamate Soal
18-09-2011, 16:30
تاپيك از هدف اصلي و ابتداييش اساسي خارج شده
الان هركي هر سوال دم دستي تو ذهنش هست مياد اينجا مي پرسه ، هدف اينجا يه چيز ديگه بود نه اينكه هر سوال كه داريد بيايد بپرسيد بعضي سوالا راحت جوابش مشخص ميشه بعضي سوالها جاي پرسيدنش اينجا نيست و ... اما الان داريم به سمتي ميريم كه به زودي سوال هايي از اين دست : امروز هوا چه طور بود ؟ كسي تا حالا اب ميوه اناناس خورده ؟ خوشمزه بوده ؟ يا شماره 118 چند هست ؟ يا 2+2 چند ميشه اينجا پرسيده بشه

باور كنيد خيلي از سوالها جوابش قبلا داده شده چه تو اين فروم چه تو نت يه سرچ ساده راه حلش هست
باور كنيد بهتر هست هر سوال دم دستي رو اينجا نپرسيد يه كم از اون عضو سفيد خاكستري بالا نشين بدنتون استفاه كنيد و يه كم تلاش خيلي از سوالهاتون حل ميشه

به هر حال اميدوارم تاپيك به روال قبلي خودش برگرده
تقریبا حق با شماست :20:
البته خیلی ها میدونن که میشه سرچ کرد و همین کارو هم میکنن ولی میخوان نظر بچه ها رو هم بدونن .
سوال های سطحی هم به جز یکی دو نفر بقیه اصلا نمیپرسن خداوکیلی سوالای خوبی مطرح میشه
در ضمن اون سوالاتی که شما اشاره میکنین خیلی هاشونو اصلا کسی محل نمیزاره :31:

Ezel
18-09-2011, 22:04
سلام /

تازمانیکه که مسائل مربوط به موضوع تاپیک باشه مشکل خاصی وجود نداره ، مگر اینکه تعبیر به نیتی غیر از پرداختن به موضوع تاپیک بشه /

robert
19-09-2011, 14:05
سلام

سریعترین راه برای اخذ ویزای توریستی دبی چیست و چقدر طول میکشه...؟؟

در دبی اختلاف کیفیت بیت هتل های 4 ستاره و 5 ستاره چقدر هست...؟؟

درسته که میگن در فرودگاه اسکن چشم میگیرن...؟؟ اگر با پرواز Emirates بریم چطور...؟؟

هتل نزدیک به فرودگاه باشه بهتره یا دور از فرودگاه و نزدیک بازار ها...؟

یه توضیحی بدید لطفا

shabnam1986
20-09-2011, 16:38
حمل چند گرم مت آفتامین حکم اعدام داره؟

SIMON137
20-09-2011, 19:28
چطور میشه برای گرفتن مجوز طرح ترافیک اقدام کرد ( شرایطش چیه ) ؟ چقدر هزینه برمیداره ؟

pooria_googooli
20-09-2011, 23:38
دوستان من امشب داشتم با ماشینم توی کوچه میرفتم که یه بچه 5 6 ساله پرید وسط کوچه ماشینم بهش نخورد ولی دم پاش وایساد و خودش خورد زمین . منم وایسادم تا باباش و اینا اومدن شماره ماشینو گرفتنو به من گفتن برو چیزی نشده . این که رفتم و به پلیس اطلاع ندادم کار اشتباهی بوده ؟ بعدا واسم دردسر نشه ؟

Nocturne
21-09-2011, 02:34
سلام. سوالم اینه که مغازه ها از کجا جنس میخرند؟ مثلا در همین تهران.

از تجار میخرن؟
از شهرهای دیگر میارند؟
یا از داخل شهر، از مراکز فروش میارن؟

چطور میشه فهمید؟؟..

shahinfarasystem
21-09-2011, 07:29
دوستان من امشب داشتم با ماشینم توی کوچه میرفتم که یه بچه 5 6 ساله پرید وسط کوچه ماشینم بهش نخورد ولی دم پاش وایساد و خودش خورد زمین . منم وایسادم تا باباش و اینا اومدن شماره ماشینو گرفتنو به من گفتن برو چیزی نشده . این که رفتم و به پلیس اطلاع ندادم کار اشتباهی بوده ؟ بعدا واسم دردسر نشه ؟

تو تصادفات بهترین کار اینه زنگ بزنی پلیس بیاد

که همه چی قانونی پیش بره

حالا شکر خدا چیزی نشد..... نه فکر نکنم بتونن کاری کنن

pooria_googooli
21-09-2011, 09:36
آخه هیچیش نشده بود که پلیس بیاد . من میترسم از امروز بچه سرمام بخوره بگن مال تصادفه بوده گیرشون بیفتم .

shabnam1986
21-09-2011, 10:20
آخه هیچیش نشده بود که پلیس بیاد . من میترسم از امروز بچه سرمام بخوره بگن مال تصادفه بوده گیرشون بیفتم .

فک کنم زمان ادعای تصادف تا 48 ساعت باشه

far2009
22-09-2011, 13:10
برگه a4 یا a3 چند پیکسل هستند ؟

ملا نصرالدین
22-09-2011, 16:41
سلام. سوالم اینه که مغازه ها از کجا جنس میخرند؟ مثلا در همین تهران.

از تجار میخرن؟
از شهرهای دیگر میارند؟
یا از داخل شهر، از مراکز فروش میارن؟

چطور میشه فهمید؟؟..

در موارد مختلف فرق داره.
مثلا مانتو و لباس و... بعضی ها هستند که خودشون تولید میکنند و خودشون هم میفروشند.
بعضی ها هم هستند که از بازار خرید میکنند.حالا یا از تولیدی های بازار یا برای مشاغل دیگه مثل خواربار فروشی و... از بازارش (بازار به معنی جایی که عمده اش هست نه صرفا بازار بزرگ تهران) خرید میکنند.
خود بازاری ها هم از تجار خرید میکنند.که خرید انها یک کیسه دو کیسه نیست.مثلا 100 کیلو میخرند یا برای اجناس دیگه یک کانتینر میخرند و انبار میکنند و کم کم میفروشند
بعضی از بازاری ها هم خودشون وارد میکنند.در واقع هم تاجر هستند هم فروشنده
بعضی از بازاری ها هم خودشون تولید میکنند.مثلا کارخانه چینی سازی دارند.هم میسازند هم خودشون به صورت عمده میفروشند

مراکز فروش مثل فروشگاه های زنجیره ای از تجار میخرند.گاهی هم از فروشنده های بازار

لبنیات و این جور چیز ها رو هم که همه دیده اند صبح زود از کارخانه برای مغازه ها و مراکز فروش می اید

اصولا بیشتر اجناسی که دربازار تهران هست یا از چین و کشور های دیگر می اید یا تولید همین تهران هست.بعضی مغازه ها هستند که در سطح شهر از بانه و قشم و ... خرید میکنند

malkemid
22-09-2011, 17:47
قولنامه چیه دقیقا؟ ارزش قانونیش در چه حده؟ براش چه چیزهایی میشه قولنامه کرد؟

shabnam1986
23-09-2011, 15:20
برای جمع آوری ----- حکم دادگاه لازمه؟

rami_hemi
24-09-2011, 15:23
برای ورود به داخل منزل کلا حکم دادگاه لازمه
اون هم در صورتی که خود شما در رو باز کنی وگرنه باید یه حکم دیگه داشته باشن که خودشون درب رو بشکنن یا از دیوار وارد منزل بشن .
اگه مشکل شما در مورد ماهواره هستش باید بگم تنها مورد همون انتن ماهواره هستش
البته شایعه شدهه بود دستگاهی دارن که با وصل کردنش به کابل آنتن ریسیور رو میسوزونن که این هم درست نبود
نمیتونم اینجا مسایل زیادی رو بگم ولی خیلی مسله بی خودی بود و هست .

faded
24-09-2011, 15:27
ایا میشه به این سایتهای مشاوره ء ان لاین اعتماد کرد؟ و اینکه چرا اونا سعی دارن علاوه بر پول که میگیرن تمامی مشخصات رو هم دریافت کنند؟؟

shabnam1986
24-09-2011, 15:35
امواج ماهواره واقعا رو تلویزیون واحد های اطراف تاثیر میذاره؟

masoud glx
24-09-2011, 19:08
امواج ماهواره واقعا رو تلویزیون واحد های اطراف تاثیر میذاره؟

به هیچ وجه .
هیچ تاثیری روی هیچ چیزی ندارند . شما گیرنده دارید ، فرستنده که ندارید !

shabnam1986
24-09-2011, 22:15
کیفیت تی اس که تو سایت های دانلود فیلم مینویسه یعنی چی؟

Ezel
24-09-2011, 23:05
دوستان گرامی :

این تاپیک محل پرسیدن هر سوالی نیست / و دلیلی نداره وقتی انجمن تخصصی برای مواردی مثل سینما و مسائل علمی داریم ، در این تاپیک سوال بپرسیم /

انجمن متفرقه برای موارد مفیدی بوجود اومده که برای اونها انجمن تخصصی و مستقلی وجود نداره نه اینکه در کار دیگر انجمنها ورود پیدا کنه /

Nocturne
24-09-2011, 23:23
در موارد مختلف فرق داره.
مثلا مانتو و لباس و... بعضی ها هستند که خودشون تولید میکنند و خودشون هم میفروشند.
بعضی ها هم هستند که از بازار خرید میکنند.حالا یا از تولیدی های بازار یا برای مشاغل دیگه مثل خواربار فروشی و... از بازارش (بازار به معنی جایی که عمده اش هست نه صرفا بازار بزرگ تهران) خرید میکنند.
خود بازاری ها هم از تجار خرید میکنند.که خرید انها یک کیسه دو کیسه نیست.مثلا 100 کیلو میخرند یا برای اجناس دیگه یک کانتینر میخرند و انبار میکنند و کم کم میفروشند
بعضی از بازاری ها هم خودشون وارد میکنند.در واقع هم تاجر هستند هم فروشنده
بعضی از بازاری ها هم خودشون تولید میکنند.مثلا کارخانه چینی سازی دارند.هم میسازند هم خودشون به صورت عمده میفروشند

مراکز فروش مثل فروشگاه های زنجیره ای از تجار میخرند.گاهی هم از فروشنده های بازار

لبنیات و این جور چیز ها رو هم که همه دیده اند صبح زود از کارخانه برای مغازه ها و مراکز فروش می اید

اصولا بیشتر اجناسی که دربازار تهران هست یا از چین و کشور های دیگر می اید یا تولید همین تهران هست.بعضی مغازه ها هستند که در سطح شهر از بانه و قشم و ... خرید میکنند

خب اگر بخواهیم وارد کاری بشیم و هیچی از اون ندونیم و ندونیم کسانی که تو اون کارن از کجا کالا میارن باید چطوری بفهمیم؟

SIMON137
24-09-2011, 23:25
سلام

شنیدم داروی آمالگام که برای پر کردن دندون هست مسنوخ شده و مضر می باشد.

آیا صحیح هست ؟ قضیش چیه ؟

ba maram
25-09-2011, 00:14
چطوری می تونم بفهمم که توی این سهمیه ماهانه دولت(یارانه) داره به حساب داداشم پول می یاد؟؟
آخه می دونید من داداشم اذیتم می کنه می گه که من تورو ثبت نام نکردم ! اما من شک دارم:20:
می خوام بدونم اصلا ثبت نام شدم یا نه؟

فوری ی ی ی ....
مرسی

SIMON137
25-09-2011, 00:28
چطوری می تونم بفهمم که توی این سهمیه ماهانه دولت(یارانه) داره به حساب داداشم پول می یاد؟؟
آخه می دونید من داداشم اذیتم می کنه می گه که من تورو ثبت نام نکردم ! اما من شک دارم:20:
می خوام بدونم اصلا ثبت نام شدم یا نه؟

فوری ی ی ی ....
مرسی
کارت بانکی که باهاش حساب یارانه رو ثبت کردید ، وارد دستگاه ATM همون بانک می کنید و داخل گزینه یارانه ها میشید اونجا نوشته شده.

ملا نصرالدین
25-09-2011, 03:12
قولنامه چیه دقیقا؟ ارزش قانونیش در چه حده؟ براش چه چیزهایی میشه قولنامه کرد؟

قول نا مه یک قرارداد هست که بین دو طرف نوشته میشه.اصولا برای خرید و فروش و اجاره و رهن هست که قبل از سند زدن یک قول نامه مینویسند که مثلا فلان ملک یا ماشین را من به ایشان فروختم یا رهن دادم به این قیمت .پولش را هم گرفتم یا مثلا n تومانش را گرفتم بقیه اش مانده.در قولنامه اسم و فامیل و مشخصات دو طرف و مشخصات کامل جنس مورد معامله قید میشه.و یه سری بند های حقوقی هم داخلش هست.البته اگر قول نامه رو دستی بنویسید که این مورد اخر را نمینویسند.حتما باید 2 شاهد و 2 طرف معامله پایینش را امضا کنند.اگر اینطور شود ارزش قانونی زیادی دارد.یعنی طرف نمیتواند حاشا کند که تو پولی به من ندادی یا نمیتواند بیاید بگوید این جنس مال تو نیست مال من هست و...کلا به قول یکی از دوستان این دور زمونه یه امضا از یکی داشته باشی میتوانی بری باهاش شکایت کنی

ملا نصرالدین
25-09-2011, 03:17
ایا میشه به این سایتهای مشاوره ء ان لاین اعتماد کرد؟ و اینکه چرا اونا سعی دارن علاوه بر پول که میگیرن تمامی مشخصات رو هم دریافت کنند؟؟

کلا به هر مشاوره ای نمیشه اعتماد کرد چه حضوری چه اینترنتی.چون شما نمیدانی که ان طرفی که جواب شما را میدهد چقدر تجربه دارد چقدر راه درست را به شما نشان میدهدومن خودم چند بار به این مشاوره ها اعتماد کردم و اصلا برای من فایده که نداشت هیچ کلی هم الکی پول دادم اخر سر هم بعد از مشاوره انقدر ناراحت بودم که وسط خیابان نزدیک بود ماشین به من بزند.همیشه در مورد مشاوره ها تحقیق کن بعد ازشون سوال کن.خواستی من یه مشاور خوب رایگان میشناسم

من فکر کنم برای محکم کاری مشخصاتت رو دریافت میکنند که پس فردا نروی شکایت کنی کلاه بردارند .شاید هم برای تبلیغات که بعدا پیامک بدهند یا نامه.دقیقا نمیدانم

ملا نصرالدین
25-09-2011, 03:22
خب اگر بخواهیم وارد کاری بشیم و هیچی از اون ندونیم و ندونیم کسانی که تو اون کارن از کجا کالا میارن باید چطوری بفهمیم؟

بهترین راهش اینه که یه مدتی بروی در یک مغازه شاگردی.هرچه بیشتر بمانی بهتر هست تا راه و رسم خرید و فروش را یاد بگیری.شما باید بدانی کجا مغازه اجاره کنی
داخلش چه جنسی از چه مارکی با چه قیمتی بریزی که مردم اون محل بخرند
طرز برخورد و فن بیان هم خیلی مهم هست.

توی کاسبی کلا تجربه حرف اول را میزند.من هنوز کاسب بی تجربه و پولدار ندیدم

Nocturne
25-09-2011, 03:44
بهترین راهش اینه که یه مدتی بروی در یک مغازه شاگردی.هرچه بیشتر بمانی بهتر هست تا راه و رسم خرید و فروش را یاد بگیری.شما باید بدانی کجا مغازه اجاره کنی
داخلش چه جنسی از چه مارکی با چه قیمتی بریزی که مردم اون محل بخرند
طرز برخورد و فن بیان هم خیلی مهم هست.

توی کاسبی کلا تجربه حرف اول را میزند.من هنوز کاسب بی تجربه و پولدار ندیدممن که نگفتم میخوام مغازه دار بشم!..

ba maram
25-09-2011, 16:36
کارت بانکی که باهاش حساب یارانه رو ثبت کردید ، وارد دستگاه ATM همون بانک می کنید و داخل گزینه یارانه ها میشید اونجا نوشته شده.

مثلا اگر 5 نفر هم ثبت نام شده باشن از یک خانوار می شه دید از این طریق؟

SIMON137
25-09-2011, 16:46
مثلا اگر 5 نفر هم ثبت نام شده باشن از یک خانوار می شه دید از این طریق؟
فرقی نداره چند نفر ، به حساب سرپرست خانوار واریز میشه ، سرپرست هم یه شماره حساب داده ، اگه کارت عابر اون حساب رو داشته باشید می تونید مشخصات یارانه های واریزی رو ببینید.

sansi
25-09-2011, 21:21
فرقی نداره چند نفر ، به حساب سرپرست خانوار واریز میشه ، سرپرست هم یه شماره حساب داده ، اگه کارت عابر اون حساب رو داشته باشید می تونید مشخصات یارانه های واریزی رو ببینید.

يه كار ديگه هم ميشه كرد شما كار ت رو بزنيد و موجودي بگيريد بعد تقسيم بر اون مبلغي كه بعنوان يارانه ميريزن بكنيد تعداد نفرات مشخص ميشه.البته در صورتي كه از اين كارت فقط براي دريافت يارانه استفاده ميكنيد و از جاي ديگه اي دريافتي نداره.

faded
26-09-2011, 16:25
سلام

شنیدم داروی آمالگام که برای پر کردن دندون هست مسنوخ شده و مضر می باشد.

آیا صحیح هست ؟ قضیش چیه ؟
امالگام از جیوه ساخته میشه و الان حدود 100 سال هست که ازش برای پر کردن دندان استفاده میشه در مورد اینکه منسوخ شده نمی دونم ولی بله مضر هست چون باعث میشه جیوه وارد خون بشه و اگر خیلی زیاد بشه در اعضای داخلی رسوب کنه من شنیدم میگن بیشتر از 8 تا دندون نباید با امالگام پر بشه توی بخش پرسش و پاسخ پزشکی یه همچین بحثی مطرح بود اونجا شاید بهتر جواب بگیرین.

Nocturne
26-09-2011, 16:37
اگر بخواهیم وارد کاری بشیم و و ندونیم کسانی که تو اون کارن از کجا کالاهاشون رو میارن باید چطوری بفهمیم؟
:19:

--

روانشناس بالینی با روانشناس معمولی فرق داره؟ این جاها که میزنن مثلا مشاوره دکتر فلانی ، اینا روانشناس بالینی اند؟

Royce
26-09-2011, 18:44
آیا خوندن کتابهای رومان ،روابط عمومی آدمو بالا میبره؟

ba maram
26-09-2011, 19:06

آخه سرپرست ما پدرم هست که ایشالاه 100 سال عمر کنه و واسه این یارانه ها هیچ اقدامی انجام نداد(بنا به دلایلی!!)
داداشم شخصا اقدام کرد و فک کنم واسه منم ثبت نام کرده
یعنی امکان داره همچیت کاری صورت بپذیره؟!

far2009
26-09-2011, 19:42
برگه ی a4 چند پیکسل هست ؟

Nocturne
26-09-2011, 21:05
به طور کلی نه. ربطی نداره. بهتره کتابهایی در باره روابط عمومی بخونید.

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

1. اگر بخواهیم وارد کاری بشیم و ندونیم کسانی که تو اون کارن از کجا کالاهاشون رو میارن باید چطوری بفهمیم؟

2. روانشناس بالینی با روانشناس معمولی فرق داره؟ این جاها که میزنن مثلا مشاوره دکتر فلانی ، اینا روانشناس بالینی اند؟

:19:

shahab_f
30-09-2011, 23:24
برگه ی a4 چند پیکسل هست ؟
به برگه ای با سایز 210 × 297 mm میگند A4 .
کوچکترین المنت رنگی یک تصویر بر روی یک نمایشگر، رو پیکسل میگند.
بنابراین یک برگه A4 چند پیکسل است سوال غلطیه، چون خب برگه آچار سفید که تصویری درش نیست، و وقتی هم با پرینتر چیزی روش پرینت بشه، از کلمه پیکسل استفاده نمیشه. اینکه پرینتر با چه کیفیتی عکس رو روی یک برگه آچار چاپ کنه با dpi مشخص میشه (تعداد نقطه (dot) در یک اینچ مربع) که با پیکسل فرق داره. البته مثه اینکه یه جورایی میشه dpi رو به پیکسل تبدیل کرد. اینجا رو ببینید:

far2009
01-10-2011, 09:02
به برگه ای با سایز 210 × 297 mm میگند A4 .
کوچکترین المنت رنگی یک تصویر بر روی یک نمایشگر، رو پیکسل میگند.
بنابراین یک برگه A4 چند پیکسل است سوال غلطیه، چون خب برگه آچار سفید که تصویری درش نیست، و وقتی هم با پرینتر چیزی روش پرینت بشه، از کلمه پیکسل استفاده نمیشه. اینکه پرینتر با چه کیفیتی عکس رو روی یک برگه آچار چاپ کنه با dpi مشخص میشه (تعداد نقطه (dot) در یک اینچ مربع) که با پیکسل فرق داره. البته مثه اینکه یه جورایی میشه dpi رو به پیکسل تبدیل کرد. اینجا رو ببینید:

خوب دقیقا همین . اگه بشه فهمید تو چاپ مثلا 300 dpi برگه a4 چند پیکسل میشه اونوقت مثل این میمونه که شما دارید تو کامپیوتر روی یک برگه a4 می نویسید .

فقط این نسبت پیکسل و dpi چگونه است ؟

shahab_f
01-10-2011, 10:04
خوب دقیقا همین . اگه بشه فهمید تو چاپ مثلا 300 dpi برگه a4 چند پیکسل میشه اونوقت مثل این میمونه که شما دارید تو کامپیوتر روی یک برگه a4 می نویسید .

فقط این نسبت پیکسل و dpi چگونه است ؟
آره، تو همون لینکه که گذاشتم، پست یکی مونده به آخر یه محاسباتی کرده. همچنین اینجاها :

malkemid
01-10-2011, 18:48

به نظر من ...بله...مطلب خوندن بهت خوب حرف زدن رو یاد میده...

mehran_286
02-10-2011, 00:49
دوستان این نشد بپرسم های من است که چند وقت میخواستم بپرسم ولی جور نمی شد

دوستان پ.ن یعنی چی ؟؟ اکثر جاها می نویسن ؟؟ ریشه اش از کجاست ؟؟

چگونه خجالت کشیدن از جنس مونث رو از خود دور کنیم ؟؟

اگه تنها سفر می کنیم چه چیزی به عنوان غذای راه استفاده کنیم هم خراب نشه هم شکم پر کن هم قیمتش بالا نباشه چون اکثر رستوران های بین راهی غذاشون خوب نیست؟؟

چگونه وقتی با آدم های مغرور و خود خواه روبرو می شویم بتونیم از آن ها بگزریم یا جواب آن ها را محکم بدیم ؟؟

malkemid
02-10-2011, 01:08
حذف بشه لطفا

hheadshoter
02-10-2011, 01:25
لطفا پاک بشه ...

Nocturne
02-10-2011, 01:33
پی نوشت
ریشه ش هم اینه که یه اصطلاح انگلیسیه به همین صورت (یعنی دو حرفه) که الان یادم نیست.
ایرانیا هم پ.ن رو واسه خودشون ساختن

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

یادم اومد مثل اینکه p.s هست..

ملا نصرالدین
02-10-2011, 11:10
دوستان این نشد بپرسم های من است که چند وقت میخواستم بپرسم ولی جور نمی شد

اگه تنها سفر می کنیم چه چیزی به عنوان غذای راه استفاده کنیم هم خراب نشه هم شکم پر کن هم قیمتش بالا نباشه چون اکثر رستوران های بین راهی غذاشون خوب نیست؟؟

چگونه وقتی با آدم های مغرور و خود خواه روبرو می شویم بتونیم از آن ها بگزریم یا جواب آن ها را محکم بدیم ؟؟

در مورد پ ن پ من سرچ کردم هرکسی یه چیزی میگه.یکی میگه ریشه اش مال لارستان هست یکی میگه مال جهرم ولی کلا ریشه اش معلوم نیست.پ ن پ یعنی پس نه پس .بعد از جوک مملکته داریم اومده.

دوستان ویرایش میشه من فکر کردم نوشته پ ن پ...یکی نیست بگه اول سوال رو کامل بخوان بعد جواب بده.ببخشید.

برای جلوگیری از خجالت کشیدن باید اعتماد به نفسمون رو بالا ببریم.توی جمعی که دختر خانم ها هم هستند شرکت کنیم.تمرین هم لازمه

اگر گاز پیک نیکی همراهمان میبریم بهترین غذا تن ماهی هست.اگر نه من همیشه یا یک کلمن یخ میبرم با خودم که هم اب یخ داشته باشم هم ساندویچم رو که لای 10 تا کیسه گذاشتم داخلش میگذارم

نان و پنیر هم خوب هست.ولی ما چون اهلش نیستیم اگر گاز و کلمن همراهمان نبود به مقدار زیاد چیپس میخوریم تا به مقصد برسیم

من قبلا خیلی به این موضوع فکر کردم ولی راه حلش توی تجربه بود.اتفاقی که برای ما افتاد این بود که یه ادم به شدت خودخواه و مغرور امد از ما خرید کرد ما هم تا جایی که جا داشت جنس را گران بهش دادیم.دلمان خنک شد.در موارد دیگر که بحث فروش جنس نیست نقطه ضعف طرف را پیدا میکنیم.مثلا طرف از پدرزنش خیلی شاکی هست.ان وقت باید هی از پدرزنت تعریف کنی و پز بدی.تیکه غیر مستقیم هم خیلی باهاله.مثلا طرف محل نمیذاره یا با غرور حرف میزنه شما صدای زتگ موبایلت رو در میاری و الکی با یکی صحبت میکنی و میگی اره عجب ادم بیخودیه من دیروز دیدمش اصلا محل نذاشت کلی فحشش دادم:27:

jeremy28
02-10-2011, 11:35

بله، مخفف PostScript به معنی پی نوشت.

jeremy28
02-10-2011, 12:02
یه سوال رو که مدتها بود از خیلی ها که توی همین فروم هم خرید و فروش انجام می دن می خواستم بپرسم، اینجا مطرح می کنم:

فرض کنید من یه لباس یا ساعت یا عینک یا ... رو یک نفر واسم کادو می یاره یا از اونور آب می یاره یا ...
ولی به هر دلیلی مثلاً ازش خوشم نمی یاد یا یه نمونه اش رو قبلاً دارم یا به پولش بیشتر از خودش احتیاج دارم یا ...
می خوام به یکی از اعضای این فروم بفروشم!

و فرض کنید که یه نفر به هر دلیلی... طلبه باشه ازم بخره و این معامله صورت بگیره؛
حالا سوال من اینه که این اعتماد چه جوری به وجود می یاد و یا اینکه اصلاً چه جوری باید به وجود بیاد؟

ببینید مشخص هست که من به اون طرف از طریق پیغام خصوصی و ... مشخصات کالام رو می دم و آدرسش رو می گیرم و می رم اداره پست و اون کالا رو برای آدرس مذکور پست می کنم،
اون طرف هم در همون لحظه می تونه شماره کارت بانکی من رو بگیره و پول رو به صورت اینترنتی در عرض ایکی ثانیه کارت به کارت کنه.

سوال اصلی اینجاست که چه کسی باید اول پیش قدم بشه؟

ممکنه من اول برم و اون کالا رو پست کنم و اون طرف برام پولش رو نفرسته و آدرسش توی یه شهر دیگه باشه که نیارزه من برم دنبالش و پولم رو بگیرم یا اینکه یه آدرس دیگه و یا یه آدرس الکی داده باشه و کالا رو دریافت کنه و من رو دور بزنه!

و یا برعکس، ممکنه که اون اول پول رو بریزه و کارت به کارت کنه و من دو دره اش کنم و اون کالا رو نفرستم و به دلایل مزبور، پیگیری اش هم واسه اون طرف صرف نکنه!

راه حل چیه؟

ببینید وقتی که ما از یه فروشگاه اینترنتی معتبر خرید می کنیم که خودم بارها این کار رو کردم، اطمینان می کنیم که اون فروشگاه هیچ وقت نمی یاد با این کار، اعتبارش رو زیر سوال ببره و مشتریاش رو از دست بده.

ولی در این مورد، طرفین معامله دو تا شخصیت حقیقی هستن و ممکنه یکیشون کلاه بردار از آب دربیاد یا حتی کالا رو بفرسته ولی مشخصاتش رو الکی گفته باشه و یه جنس بنجل واسش بفرسته و یا اینکه اون طرف بعد از دریافت کالای درست و کامل، پول رو کم بفرسته و ....

آیا راه پیگیری راحتی در این مورد وجود داره یا فقط باید اعتماد کرد؟!

من خودم به چند تا از این دست فروش ها که CD و DVD های آموزشی و فیلم و غیره می فروشن اعتماد کردم و اونا هم از اعتمادم و اینکه می تونن دیگه در دسترس نباشن، سوء استفاده کردن و حدود 20 هزار تومنم رفت!!!

malkemid
02-10-2011, 12:07
آقا ما بعد قرنی پاسپورت گرفتیم گفتیم یه سفر بریم

حالا این پرواز چارتر چیه همش میگن؟؟

بعدش اینکه این روابط کاری آژانسهای مسافرتی چجوریه؟

من شنیدم تور های شهرستان واسطه هستن و در واقع یه درصدی میگیرن و کارهای اصلی سفر از تور تهران انجام میشه...این درسته؟

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

من شنیدم تور های شهرستان واسطه هستن و در واقع یه درصدی میگیرن و کارهای اصلی سفر از تور تهران انجام میشه...این درسته؟

logos
02-10-2011, 12:52

تبريك بابت پاسپورت دار شدنت ايشالا به زودي كل دنيارو بگردي :دي
پرواز چارتر به پروازي ميگن كه يه موسسه يا تور (يا يه فرد) كل هواپيما رو بليطهاشو رزرو كنه و مسافر عادي ديگه اي راه نده
روابط كاري منظورت چيه ؟

تورهاي شهرستان ها اكثرشون واسطه هستند درست هستحتي خيلي از تورهاي تهران هم واسطه تورهاي بزرگ هستند

در كل بسته به جايي كه مي خواي بري و سطح زبانت و اينكه تنهايي يا همراه داري ، من پيشنهادم اينه مي توني بدون تور هم بري چون خيلي از تورها الكي يه چيزي ميگن و يه كار ديگه انجام ميدن و براي اينكه سود بيشتري كنن از كيفيت ها ميزنن و .... اما اگه خودت بري راحت تر برنامه ريزي ميكني و ميتوني هرچي خودت بخواي با هر كيفيتي داشته باشي

logos
02-10-2011, 13:01
يه تايك 7،8،10 صفحه اي تو متفرقه هست در اين مورد نيازي تبود اينجا سوال كنيد فقط اونو بخونيد

در مورد موارد قرمز رنگ در متفرقه قبلا بحث هاي زيادي شده به جاي ايجاد اين بحث (كه تكراري هست ) اون تاپيك هارو بخونيد و اگه سوالي داشتيد همونجا بپرسيد بهتر است

در مورد غذاي توي راه
خوب اين بسته به نوع سفر، مدت زمان سفر و مسير هست
من خودم تو خيلي از سفرها (كه البته با وسيله شخصي برم) ترجيه ميدم تو شهرهاي بين راهم غذا بخورم تا هم اون شهر رو يه نظر ديده باشم هم مردمش رو ببينم هم اگه رستوران مخصوص با غذاي محلي داره ، غذاي خاص اون منطقه رو بخورم . اصولا با نظر شما كه اكثر رستورانهاي بين شهري بد هستند مخالفم (شايد چند سال پيش حرفتون درست بود اما الان خيلي بهتر هست)
يا اينكه اگه وقت و حوصله و ماشين شخصي و مسير زيبا داشته باشيد ميشه اواع كباب درست كرد
و اگه كلا ماشين شخصي نباشه يا وقت نباشه هم از روش كلمن گه دوست عزيزمون گفت ميشه استفاده كرد هم انئاع سانويج ها و غذاهايي كه البته بوي زيادي ندارند و احتمال خراب شدنشون كمتر هست مثل كوكو سبزي و سيب زميني استفاده كرد يا اينكه غذاهاي اماده (مثل هاني) خريد و به همراه كيسه هاي گرم كن غذا اونا رو گرم كرد (اسم درست اين كيسه ها رو نمي دونم :دي) و نوش جان كرد

hts1369
02-10-2011, 13:48

معنیش پا نویس هست مثلا تو کتابهایی که پا نویس دارن از پ.ن استفاده میکنن

logos
02-10-2011, 13:54
پی نوشت
ریشه ش هم اینه که یه اصطلاح انگلیسیه به همین صورت (یعنی دو حرفه) که الان یادم نیست.
ایرانیا هم پ.ن رو واسه خودشون ساختن

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:30 AM ----------

در مورد پ ن پ من سرچ کردم هرکسی یه چیزی میگه.یکی میگه ریشه اش مال لارستان هست یکی میگه مال جهرم ولی کلا ریشه اش معلوم نیست.پ ن پ یعنی پس نه پس .بعد از جوک مملکته داریم اومده.

ب

بله، مخفف PostScript به معنی پی نوشت.

معنیش پا نویس هست مثلا تو کتابهایی که پا نویس دارن از پ.ن استفاده میکنن

يعني چه خوبه اينهمه به يه سوال جواب داده ميشه ها ادم (به خصوص سوال كننده) جيگرش حال مياد

پ.ن : "پ.ن" به معني پي نوشت هست :دي

H00m@N
02-10-2011, 14:05
سلام دوستان

فرق روان پزشک با روان شناس چیه منظورم در مورد ویزیته و ایناست!

یکی میگفت اول باید بری پیش روان شناس میاد روت کار میکنه بعد یه گزارش میده میری پیش روانپزشک برات دارو تجویز میکنه!

logos
02-10-2011, 14:07
سلام دوستان

یکی میگفت اول باید بری پیش روان شناس میاد روت کار میکنه بعد یه گزارش میده میری پیش روانپزشک برات دارو تجویز میکنه!

چند صفحه قبل سوال جواب داده شده
به جاي پرسيدن سوال تكراري ، ميتونيد جوابهاي داده شده قبل رو نگاه كنيد

H00m@N
02-10-2011, 14:29
سلام دوستان

چند صفحه قبل سوال جواب داده شده
به جاي پرسيدن سوال تكراري ، ميتونيد جوابهاي داده شده قبل رو نگاه كنيد

بله اونارم خوندم ولی میخواستم مراحل درمان بدونم که ایا اینطوره که اول میرن پیش روانشناس بعد روانپزشک؟یا از همون اولم میشه رفت پیش روان پزشک یا اصلا روان شناس حق درمان مستقل رو داره یا باید زیر نظر روان پزشک درمان انجام بشه!

ممنون:11:

مهرسا1
02-10-2011, 14:54
نشد بپرسم: تو سال 90 روز مادر گذشته؟تو سال 91 کی هست دقیقا تاریخش

logos
02-10-2011, 15:08
بله اونارم خوندم ولی میخواستم مراحل درمان بدونم که ایا اینطوره که اول میرن پیش روانشناس بعد روانپزشک؟یا از همون اولم میشه رفت پیش روان پزشک یا اصلا روان شناس حق درمان مستقل رو داره یا باید زیر نظر روان پزشک درمان انجام بشه!

ممنون:11:

زوان شناس حق درمان مستقل داره ، اصولا 3 دسته نظريه در اين راطه هست : 1 : دسته اول ميگن تا ميشه بهتر هست ادم پيش روان شناس بره تا به صورت اصولي و پايه اي مشكلاتش درمان بشه نه اينكه با قرص و دوا ارام بشه و در صورتي كه روانشناس تشخيص داد و ديد مساله حاد هست بره پيش روان پزشك 2:دسته دوم معتقدن كه روان شناس ها كارشون خيلي زمان بر هست و سريع به جواب مي خوان برسن و معتقدن قرص و دارو بهتر جواب ميده و حرف بدرد نمي خوره و 3 : نظريه اخر هم اينه كه كلا روان پزشك ها و روانشناس ها رو قبول نداره ميگه همش الكي و بازي هست

به هر حال من پيشنهادم دسته اول هست

نشد بپرسم: تو سال 90 روز مادر گذشته؟تو سال 91 کی هست دقیقا تاریخش

قبلانا اون زموناي نه چندان دور :tongue: روز 25 اذر روز زن بود اما الان 20 جمادي الثاني هست كه 23 ارديبهشت سال اينده ميشه
پ.ن : يه مدت كم پيدا بودي تو متفرقه ، بيشتر اينورا سر بزن :دي

Nocturne
02-10-2011, 15:19
روز 25 اذر روز زن بود
ئه؟ به چه مناسبتی؟

---------- Post added at 03:19 PM ---------- Previous post was at 03:18 PM ----------

بالاخره کسی جواب نداد چطوری میشه فهمید فروشنده های یک کالا ، از کجا کالاها رو میارن
میدونیم که متفاوته. از مرکز شهر.. خارج شهر.. خارج کشور.. چطوری میشه فهمید ؟ (در مورد یک کالایی که مورد نظرمونه)

logos
02-10-2011, 15:33
ئه؟ به چه مناسبتی؟

---------- Post added at 03:19 PM ---------- Previous post was at 03:18 PM ----------

بالاخره کسی جواب نداد چطوری میشه فهمید فروشنده های یک کالا ، از کجا کالاها رو میارن
میدونیم که متفاوته. از مرکز شهر.. خارج شهر.. خارج کشور.. چطوری میشه فهمید ؟ (در مورد یک کالایی که مورد نظرمونه)

25 آذر به مناسبت روز تولد مادر شاه

سوال دومتون كه كسي هم جواب نداده :
1: يا كسي درست منظورتو نميگيره يا 2: اينكه جوابشو نميدونه پس 2 كار بهتره انجام بدي 1: منظورتو بهتر بيان كني و سوالتو بهتر بپرسي 2: سوالتو تكرار نكني

ملا نصرالدین
02-10-2011, 16:47
ئه؟ به چه مناسبتی؟

توی جوابم بهت گفته بودم که هرکسی کالا رو از یه جایی میاره یکی از بازار یکی از تجار و...
اینجوری نیست که بگی مثلا همه عطاری ها از بازار میارن یا همه لباس فروش ها از قشم میخرند.هرکسی بنا به مصلحت خودش از یک جایی میاره.من کلیش رو گفتم .دیگه باید بری از خود اون فروشنده بپرسی که از کجا خریده.بعضی فروشنده ها راستش را بهت میگویند بعضی ها هم نمیگویند.راه دیگری ندارد.

Kurosh
02-10-2011, 18:32
به نظرم نمیشه به این راحتیا اعتماد کرد ... آدما اون قدر خوب نشدن که بشه بهشون اعتماد کرد ... همیشه هستن کسایی که از اعتماد بقیه سوءاستفاده می‌کنن ...
بهترین راه اینه که کاربری رو تو یه انجمن بشناسید، چند ماهی باهاش دوست باشید، از نزدیک اخلاقیاتش دستتون بیاد، اعتبارش در اون انجمن رو برآورد کنید، و بعد بهش اعتماد کنید ...

در واقع اینی که میگم این جوری نیست که شما بخوای عینکت رو بفروشی، بعد واسه اون بیای چند ماه دوست پیدا کنی !! نه !
منظورم اینه که بهتره اجناس رو به دوستانت در انجمن بفروشی ...

logos
02-10-2011, 18:37
به نظرم نمیشه به این راحتیا اعتماد کرد ... آدما اون قدر خوب نشدن که بشه بهشون اعتماد کرد ... همیشه هستن کسایی که از اعتماد بقیه سوءاستفاده می‌کنن ...
بهترین راه اینه که کاربری رو تو یه انجمن بشناسید، چند ماهی باهاش دوست باشید، از نزدیک اخلاقیاتش دستتون بیاد، اعتبارش در اون انجمن رو برآورد کنید، و بعد بهش اعتماد کنید ...

در واقع اینی که میگم این جوری نیست که شما بخوای عینکت رو بفروشی، بعد واسه اون بیای چند ماه دوست پیدا کنی !! نه !
منظورم اینه که بهتره اجناس رو به دوستانت در انجمن بفروشی ...

lمتاسفانه اين مساله تو جامعه ما خيلي داره فراگير ميشه (عدم اعتماد) و دزدي و دروغ دليل هاي اصلي اين مساله هستند
كم نيستند ادمهايي تو همين فروم كه تو تاپيك هاي مختلف نگرش بدبينانشون رو نه تنها ابراز بلكه ترويج ميكنند ا
درسته كه من و شما همه ما خيلي سخت ميتونيم اعتماد كنيم به هم ، اما اگه كم كم فرهنگ خودمون و اطرافيانمون رو تو اين زمينه درست كنيم و كمي تحقيق هم به اين قضيه در مورد اعتبار طرفمون بكنيم ميتونيم كم كم به بقيه ادمها اعتماد پيدا كنيم

far2009
02-10-2011, 20:19
lمتاسفانه اين مساله تو جامعه ما خيلي داره فراگير ميشه (عدم اعتماد) و دزدي و دروغ دليل هاي اصلي اين مساله هستند
كم نيستند ادمهايي تو همين فروم كه تو تاپيك هاي مختلف نگرش بدبينانشون رو نه تنها ابراز بلكه ترويج ميكنند ا
درسته كه من و شما همه ما خيلي سخت ميتونيم اعتماد كنيم به هم ، اما اگه كم كم فرهنگ خودمون و اطرافيانمون رو تو اين زمينه درست كنيم و كمي تحقيق هم به اين قضيه در مورد اعتبار طرفمون بكنيم ميتونيم كم كم به بقيه ادمها اعتماد پيدا كنيم
تو این موارد پست نمی تونه نقش واسطه را بازی کنه ؟ چون بعضی وقت ها پول کالا به مامور پست داده میشه !

jeremy28
02-10-2011, 23:11
تو این موارد پست نمی تونه نقش واسطه را بازی کنه ؟ چون بعضی وقت ها پول کالا به مامور پست داده میشه !
بله، من هم دقیقاً منظورم این بود که آیا یه راه قانونی و قابل پیگیری ساده برای تبادلات بین دو شخص صرفاً حقیقی (و نه حقوقی) وجود داره یا نه؟

چون اگه اخلاقیات رو بخوایم وارد این بحث بکنیم، نمی شه نتیجه گیری ساده و قاطعانه ای داشت.

Royce
03-10-2011, 12:35
یه سفر دبی چقدر خرج داره؟

jooya
03-10-2011, 14:39
با تور بری خرجش برای 3 روز با هتل متوسط از 400 تومن هست به بالا . البته الان یه مدتی هست فکر کنم بلیتشون گروتر شده

faded
03-10-2011, 20:46
علت اینکه در ازمایشگاه تشخیص طبی از دارندگان نسخه های ازاد کارت شناسایی میخوان چیه؟

ba maram
04-10-2011, 10:09
دوستم داره جشن فارغ التحصیلی می گیره
به نظرتون براش تا 20 هزار تومان چی بگیرم که مناسب باشه ؟

SIMON137
04-10-2011, 15:22
تاریخ واریز یارانه ها کی هست ؟

alex_pk
04-10-2011, 15:50
قرار بود یکشنبه باشه 10 هم هر ماه.
واریز نشده هنوز؟

=====
ویرایش: اعلام شده فردا یعنی 4 شنبه میشه برداشت کرد.

sansi
04-10-2011, 15:52
تاریخ واریز یارانه ها کی هست ؟

فكز كنم اخبار ميگفت 15 يعني جمعه.

One Minute
04-10-2011, 17:21
تلویزیون ما شبکه آموزش نداره ، برای داشتن این شبکه باید چیکار کنم ؟ کسی میدونه ؟

مرسی ...

far2009
04-10-2011, 19:14
تلویزیون ما شبکه آموزش نداره ، برای داشتن این شبکه باید چیکار کنم ؟ کسی میدونه ؟

مرسی ...
احتمال داره که آنتن شما ضعیف باشه یا شاید کانال های تلویزیون را درست تنظیم نکردید .

راه حلش هم اول تنظیم دوباره دوم خرید یک آنتن آنالوگ قوی یا دستگاه دیجیتال

shabnam1986
06-10-2011, 12:22
چطوری این پنجره رو ببندم؟

One Minute
06-10-2011, 13:38
احتمال داره که آنتن شما ضعیف باشه یا شاید کانال های تلویزیون را درست تنظیم نکردید .

راه حلش هم اول تنظیم دوباره دوم خرید یک آنتن آنالوگ قوی یا دستگاه دیجیتال

با کارت TV نمیشه این مشکل رو حل کرد ؟
کارت TV چه شبکه هایی رو میگیره ؟

Nocturne
06-10-2011, 18:51
من علاقمند به طراحی صنعتی هستم. از دکوراسیون گرفته تا طراحی وسایل مختلف.. چه کار باید بکنم؟ چطوری یاد بگیرم؟
دانشجوی راه آهن هستم سال اول

shabnam1986
06-10-2011, 20:24

اینم سواله خوب...
کسی نیست بلد باشه؟
مرورگرم اپراست

با کارت TV نمیشه این مشکل رو حل کرد ؟
کارت TV چه شبکه هایی رو میگیره ؟

پخش دیجیتال تو همه شهرها هست؟

Mahdi/s
06-10-2011, 20:38
اینم سواله خوب...
کسی نیست بلد باشه؟
مرورگرم اپراست توی تاپیک سرآغاز انجمن چند باری مطرح شده..باید ادمین ها کاری بکنن شما کاری نمیتونی بکنی..

One Minute
07-10-2011, 11:58
پخش دیجیتال تو همه شهرها هست؟

این سوال رو از من پرسیدید ؟!

نمیدونم !

logos
07-10-2011, 12:11
این سوال رو از من پرسیدید ؟!

نمیدونم !

سوال هايي كه پرسيده ميشه عموما كلي هست و هركسي كه بدونه جواب ميده و در اين مورد هم فكر ميكنم همينطور بوده و ايشون سوا كي پرسيدند كه جوابشونو بگيرند

SIMON137
07-10-2011, 12:13
چجوری به یک کودک میشه 2 زبان آموزش داد ؟ ( منظورم بعد از تولد هست به طوری که زبان مادری رو با زبان دوم قاطی نکنه )

mokafati
07-10-2011, 12:22

پایین تابلو اعلانات سمت چپ ضربدر رو بزن :46:

shahab_f
07-10-2011, 13:01
چجوری به یک کودک میشه 2 زبان آموزش داد ؟ ( منظورم بعد از تولد هست به طوری که زبان مادری رو با زبان دوم قاطی نکنه )
یادمه یه کارشناسی توی تلویزیون میگفت توی خونه با زبان متفاوت با بیرون باهاش حرف بزنید، مثلا توی ایران، با بچه توی خونه انگلیسی صحبت میکنید و بیرون هم فارسی یاد میگیره. یکی از آشناهای ما این کار رو کرد، و براش برنامه کودک به زبان انگلیسی هم پخش میکرد و بعد هم که بزرگتر شد، بچه اش رو فرستاد مهد کودک دو زبانه (که خب شهریه اشون گرونه) اما بچه اش الان کامل انگلیسی بلده.

mac_world
07-10-2011, 13:04
سلام
هزینه وکالت دادم به کسی از خارج از کشور چنده؟
بیشترین مقداری که میتونم پول نقد از کشور خارج کنم چقدره؟
ممنون

shabnam1986
07-10-2011, 13:16
بیوگرافی کامل استیو جابز رو میخواستم

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

سویا سس چیه؟

alex_pk
07-10-2011, 13:43
سویا سس چیه؟
Soya Sauce ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سس سویا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سس_سویا)

بیوگرافی کامل استیو جابز
Steve Jobs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
استیو جابز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]استیو_جابز)

logos
07-10-2011, 13:43
سلام
بیشترین مقداری که میتونم پول نقد از کشور خارج کنم چقدره؟
ممنون
10000 دلار بدون ماليات براي هر نفر بيشتر از اين مقدار بايد ماليات بديد

بیوگرافی کامل استیو جابز رو میخواستم

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

سویا سس چیه؟
براي ديدن جوابتون تو لينكهاي زير بديد ( راه بهتر استفاده از گوگل بود البته)

پ.ن : يه زماني مي گفتن ندانست عيب نيست نپرسيدن عيب هست ، اما الان با اين وضعيت تنبلي مفرط ادمها بايد بگن پرسيدن هر چيزي هم درست نيست !!! فقط 3 ثانيه طول كشيد تا اون 2 تا لينك رو پيدا كنم و اينجا بزارم

malkemid
09-10-2011, 00:51
بچه ها من باید یه قطره استریل چشمی استفاده کنم...هر وقت که می ریزم تو چشمم بعد 20 دقیقه نمی دونم از کجا وارد دهنم میشه ...چشم هم به دهن راه داره؟!! چیکار کنم می ترسم سمی باشه!

ba maram
09-10-2011, 00:58
قفس فروشی توی تهران کجا هست؟(ترجیحا شمال شرق تهران)
یه جای حرفه ای می خوام واسه مرغ عشقام
لینکی سایتی هم بدید واسه فروش نتی ممنون می شم
من گشتم نبود

logos
09-10-2011, 02:58
بچه ها من باید یه قطره استریل چشمی استفاده کنم...هر وقت که می ریزم تو چشمم بعد 20 دقیقه نمی دونم از کجا وارد دهنم میشه ...چشم هم به دهن راه داره؟!! چیکار کنم می ترسم سمی باشه!

عجيبه من نشنيده بودم تا حالا به نظرم سوالتون رو در بخش پزشكي سايت مطرح كنيد بهتر هست و در صورت جواب نگرفتن به پزشك مراجعه كنيد

قفس فروشی توی تهران کجا هست؟(ترجیحا شمال شرق تهران)
یه جای حرفه ای می خوام واسه مرغ عشقام
لینکی سایتی هم بدید واسه فروش نتی ممنون می شم
من گشتم نبود

1: دوست عزيز شما سوالتون رو در تاپيك مخصوصش پرسيديد فكر نميكنيد اينجا تكرار سوالتون درست نيست و اين سوال مربوط به اينجا نيست ؟
2 : ميتونم بپرسم چه ج.ري گشتيد تو نت كه نبود ؟ ايا از سايت google استفاده كرديد ؟ تو اين سايت ايا واژگان فروش قفس پرنده رو سرچ كرديد ؟ يا فروش حيوانات يا فروش پرنده يا پت شاپ ؟ اگه هر كدوم از اينها رو سرچ كنيد به وفور سايت فروش اينترنتي پيدا مي كنيد (حداقل من كه كلي پيدا كردم)

SIMON137
10-10-2011, 00:46
من هروقت آهنگ گوش میدم به طور متوالی خمیازم میگیره ، نمی دونم چرا ، با هدفون اینطوری هست. کسی می دونه چرا ؟

logos
10-10-2011, 02:01
ببخشيد ممكنه مسايل پزشكي رو تو بخش مربوطش پيگيري كنيد
ممنون ميشم از همتون

Petros
10-10-2011, 06:56
آقایون جان من
نحوه خرید ماشین رو با تمامی موارد ممکن توضیح بدید.
از نمایشگاه خریدن، از کارخونه خریدن، مدارک لازم برای سند خوردن، چک کردن فنی خوردرو، پلاک شدن، اینکه آیا حتما خریدار باید تو محل حضور داشته باشه، بیمه و ....

---------- Post added at 06:56 AM ---------- Previous post was at 06:53 AM ----------

logos
10-10-2011, 12:03
آقایون جان من
نحوه خرید ماشین رو با تمامی موارد ممکن توضیح بدید.
از نمایشگاه خریدن، از کارخونه خریدن، مدارک لازم برای سند خوردن، چک کردن فنی خوردرو، پلاک شدن، اینکه آیا حتما خریدار باید تو محل حضور داشته باشه، بیمه و ....[

1 : انتخاب ماشين
2: رفتن به دفتر خونه براي سند زدن مدارك كارت پايان خدمت ، كارت ملي
3: رفتن به مراكز پلاك و تعويض پلاك

براي ديدن مدارك مورد نياز ميتونيد به سايت هاي مربوزه پوليس مراجعه كنيد
سوالات بيشتر رو در بخش مربوطه بپرسيد بهتر هست

far2009
10-10-2011, 15:57
قیمت ارسال فکس چقدر هست ؟

logos
10-10-2011, 16:08
قیمت ارسال فکس چقدر هست ؟

بسته به طرفي كه ميفرسته از 200 تومن تا 1000 تومن
كلا قيمتي نداره

Ezel
10-10-2011, 21:20
دوستان گرامی :

مباحث تخصصی رو در انجمن خودشون پیگیری کنید ، مثل همین بحث اخیر پزشکی که مشخصا مربوط به انجمن پرسش و پاسخ پزشكي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست /

یادآوری مهم اینکه " انجمن متفرقه برای موضوعاتی هست که انجمن تخصصی برای مطرح کردن اون موضوعات وجود نداره "

dracula_killer
10-10-2011, 22:46
سلام دوستان
من می خوام یه شرکت با مسئولیت محدود و سرمایه ی اولیه ی 100 هزار تومان ثبت کنم در تهران،می خواستم ببینم کل هزینه ی ثبت در دو حالت زیر حدوداً چقدر در میاد:
1-اگه خودم شخصا اقدام به ثبتش کنم؟
2-اگه یه شرکت برای من این کارو انجام بده؟

ممنون

ba maram
10-10-2011, 22:49
بهترین شغل دانشجویی برای من چیه؟
حقوقش زیر 200 نشه
پاره وقت
دانشجو کارشناسی مکانیک جامدات

dracula_killer
10-10-2011, 23:08
بهترین شغل دانشجویی برای من چیه؟
حقوقش زیر 200 نشه
پاره وقت
دانشجو کارشناسی مکانیک جامدات

انجام پروژه های مربوط به تحلیل داده ها و آمار(SPSS)

Nocturne
11-10-2011, 02:01
سلام
یه چیزی رو میخوام قسطی به یکی بفروشم.. بهم گفته رسید یا کارت ملی بهم میده تا از دریافت پولم خیالم راحت باشه
میخواستم بپرسم این رسید یا کارت ملی که گفته یعنی چی؟ طرز کارش چه جوریه؟ و کلا برای این کار چه راهی بهتره؟

sansa
29-05-2014, 19:26
دوستان من دانشجو هستم . به نظرتون تابستون چی کار کنم ؟ کار کنم یا برم فنی و حرفه ای یه چیزی یاد بگیرم ؟؟؟؟؟

Shadow-Man
30-05-2014, 12:11
من تو دوران دانشجویی دو سال بی وقفه تو فنی حرفه ای بودم. سگش شرف داشت به چهار سالی که تو دانشگاه بودم

s_paliz
04-06-2014, 13:28
این اسپری هایی که برای تمیز کردن کیبرد و غیره هست که وقتی میپاشی کف میکنه میاد بالا ... و اندازه حشره کش هست.. اینا اسمش چیه و از کدوم فروشگاه‌ها میشه پیداش کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-06-2014, 14:15
این اسپری هایی که برای تمیز کردن کیبرد و غیره هست که وقتی میپاشی کف میکنه میاد بالا ... و اندازه حشره کش هست.. اینا اسمش چیه و از کدوم فروشگاه‌ها میشه پیداش کرد؟سلام . پیچهای پشت رو باز کنین و رویِ کیبورد رو بردارین و با برس جاروبرقی توش رو تمیز کنین و صفحه کلید رو هم با آب و مایع طرفشوئی و مسواک بشورین میشه مثل روز اولش . پول خرید اسپری و خمیر کیبورد تمیز کن رو هم پس انداز کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] KEYBOARD&hl=en&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-06-2014, 17:15
سلام دوستان . خبر ندارین کجا پرواز با اولترا تریک ULTRA TRIKE يا اولترالايت ULTRALIGHT آموزش میدن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aftab_azad20
05-06-2014, 12:10
سلام به همگی
واسه تمدید گواهینامه مدرکی هم لازمه که وضعیت خدمت رو نشون بده،اخه من هنوز خدمت نرفتم،میخواستم ببینم نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه هست یا خیر؟:n16:

SNOW PATROL
05-06-2014, 13:24
سلام به همگی
واسه تمدید گواهینامه مدرکی هم لازمه که وضعیت خدمت رو نشون بده،اخه من هنوز خدمت نرفتم،میخواستم ببینم نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه هست یا خیر؟:n16:

مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان .. فکر کنم هدف تاپیک رو متوجه نشده اید .. قرار نیست هر سوالی در این تاپیک پرسیده بشه
ایتجا مربوط به سوال های هست که تاپیک و بخش مشخصی ندارند ..
لطفا همکاری کنید

یادآوری مهم اینکه
" انجمن متفرقه برای موضوعاتی هست که انجمن تخصصی برای مطرح کردن اون موضوعات وجود نداره "

faded
13-06-2014, 11:34
من میخوام یه وسیله چوبی را کاملا ضد عفونی کنم از چی بهتره استفاده کنم؟ الکل صنعتی؟ اسپری های تمییز کننده مثل صاف و اتک و... وایتکس؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-06-2014, 12:53
من میخوام یه وسیله چوبی را کاملا ضد عفونی کنم از چی بهتره استفاده کنم؟ الکل صنعتی؟ اسپری های تمییز کننده مثل صاف و اتک و... وایتکس؟سلام . بستگی به اندازه اش داره و اینکه چوب طبیعی هست یا رنگ شده . انداختنش برای 3 دقیقه در آب جوش . کشیدن دستمال آغشته به الکل طبی . گذاشتن در ماکروفر برای 3-4 دقیقه اگر فلز بهش وصل نیست

faded
13-06-2014, 19:12
سلام . بستگی به اندازه اش داره و اینکه چوب طبیعی هست یا رنگ شده . انداختنش برای 3 دقیقه در آب جوش . کشیدن دستمال آغشته به الکل طبی . گذاشتن در ماکروفر برای 3-4 دقیقه اگر فلز بهش وصل نیست
البته من باید ابتدا اشاره میکردم که این وسیله چوبی یه میز غذا خوری 12 نفره است. :n03:

ملا نصرالدین
14-06-2014, 12:49
دوستان یه سوال

فرض کنید میرید به یه رستوران پر از گارسون
در واقع انجا پاتوق شما شده

حالا 2 تا گارسون هستند که همیشه غذای شما رو می اورند و یکی بیش تر از دیگری هوای شما رو داره

حالا چجوری باید به اینها انعام بدیم؟
به کدام؟
چه مقدار-یعنی چند تومان؟

SHAKERDOOST
14-06-2014, 15:56
چند بار شده تو ماشین مزاحمم شدن و حرفای بد بهم زدن
و حتی میخواستن به زور بهم دست بزنن
اسپری ای وجود نداره که بخرم واسه دفاع از خودم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-06-2014, 17:29
البته من باید ابتدا اشاره میکردم که این وسیله چوبی یه میز غذا خوری 12 نفره است. :n03:اگر میخواین زیر و رو و پایه ها رو ضد عفونی کنین میتونین از دیتول معطر که رایحه ی لیمو داره استفاده کنین . با آب قاطیش میکنین و با یک حوله ی تمیز همه ی میز رو ضدعفونی کنین . عکسش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رايحه های دیگه هم داره . اسپری هم داره . فقط قهوه ایش رو نخرین ( بوی اصلی دیتول ) چون بوی بیمارستان میده .

alittlequestion11
24-06-2014, 14:41
سلام

من می خوام برم به دادگاه خانواده تا با چشمای خودم ببینم که عاقب ازدواج هایی که منطقی نیست چی هست!
برای ورودش باید چی همراه خودم داشته باشم؟
اشکالی نداره همینجو برم اونجا و مردم رو تماشا کنم؟
آیا خیلی ضایع هست که یه پسر 23 ساله (که قیافه اش بچه گونه تر به نظر می رسه!) بره دادگاه خانواده؟

osmaan
24-06-2014, 16:51
شما فقط میتونی بری داخل ساختمون و تو راه رو ها قدم بزنی اما داخل شعبه و دفتر نمیتونی بری مگر اینکه پرونده داشته باشی

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-06-2014, 22:44
سلام

من می خوام برم به دادگاه خانواده تا با چشمای خودم ببینم که عاقب ازدواج هایی که منطقی نیست چی هست!
برای ورودش باید چی همراه خودم داشته باشم؟
اشکالی نداره همینجو برم اونجا و مردم رو تماشا کنم؟
آیا خیلی ضایع هست که یه پسر 23 ساله (که قیافه اش بچه گونه تر به نظر می رسه!) بره دادگاه خانواده؟

سلام
چند مشکل پیش میاد
1- ممکنه فکر خبرنگار یک رسانه ی خارج از کشور هستین و برای تهیه ی مخفیانه ی گزارش اومدین و بازداشتتون کنند
قبلاً پیش اومده که کسانی همینطور دستگیر شدند به جرم جمع آوری اطلاعات و گزارش از مردم بدون کسب اجازه از مقامات ذی صلاح .
خصوصاً اگر که دوربینی چیزی همراهتون باشه و سعی کنین آشکارا یا مخفیانه فیلم و عکس بگیرین و یا با مردم صحبت کنین و ازشون راجع به علت مشکلشون پرس و جو کنین .
2- مردمی که میرند دادگاه به ندرت توی راهروها جر و بحث میکنند چون مامور هست و نمیذاره کسی با کسی درگیر بشه یا جر و دعوا کنند با هم . بیشترشون فقط جلوی وکیل یا قاضی حرف میزنند و جزئیات رو میگن چون دوست ندارند تابلو بشن و مردم وایسن تماشاشون کنند .
شما اگر نو نت سرچ کنین دهها و شاید هم صدها خبر از روزنامه ها و فرومها پیدا میکنین که علتهای طلاق رو توضیح داده اند .
مثلاً این کلمات رو جستجو کنین :
علت طلاق
طلاق بخاطر
دادگاه علت طلاق
آمار طلاق علت
و غیره

بیشتر علتهای طلاق اینهاست :
عدم تفاهم جنسی که عمده ترین علت طلاق هست . شاید از هر 100 طلاق 90 تاش به علت عدم تفاهم جنسی هست اما مردم خودشون نمیدونند !!!!
علتهای دیگه :
اعتیاد به مواد مخدر
اعتیاد به الکل
بی بند و بار بودن
خیانت با اقوام
خیانت با دوست و آشنا و همسایه
بدهکاری ( مشکلات مالی )
خرجی ندادن ( خساست )
بیکاری و بی درآمدی
عیاش و رفیق باز بودن
خشونت نسبت به همسر و فرزند
درآمد غیر قانونی یا حرام
نازائی ( عقیم بودن همسر )
طلاق به علت پسر نزائیدن !!!
ابتلا به بیماریهای خطرناک مثل ایدز
ازدواج مخفیانه
عادت به ازدواج موقت
عادت به قمار
ارتباط با زنان روسپی
تنفر از همسر به علت رعایت نکردن بهداشت
بی غیرتی همسر
اجبار همسر و فررند به فحشا یا قاچاق یا قماربازی
خسته شدن از دخالتهای بی مورد خانواده ی همسر
بی اراده بودن همسر و آلتِ دست دیگران بودن
تنفر از همسر به علت ازدواج اجباری
نداشتن میل و رغبت برای زندگی با همسر به علت تصادف و نقص عضو شدن یا اختلال روانی
ترک همسر و فرزند برای مدت طولانی به بهانه ی کار و تجارت و مسافرتِ شغلی
اجبار به طلاق از جانب پدر مادر برای تسویه حساب خانوادگی و انتقام و تهدید به محرومیت از ارث در صورت طلاق نگرفتن
اجبار و تهدید از جانب پدر و مادر برای طلاق همسر و ازدواج با کسی که اونها معرفی میکنند
بهانه تراشی برای طلاق و ازدواج با شخص بهتر ( ثروتمندتر یا خوشکل تر یا معروفتر یا جوانتر )
طلاق توافقیِ مخفیانه ی زن و شوهر برای رسیدن به یک هدفِ از پیش تعیین شده .
وغیره

alittlequestion11
25-06-2014, 20:49
خیلی ممنون از جناب osmaan و Mohammad asemooni

ممکنه فکر خبرنگار یک رسانه ی خارج از کشور هستین و برای تهیه ی مخفیانه ی گزارش اومدین و بازداشتتون کنند
قبلاً پیش اومده که کسانی همینطور دستگیر شدند به جرم جمع آوری اطلاعات و گزارش از مردم بدون کسب اجازه از مقامات ذی صلاح .

البته من دیگه از رفتن به دادگاه خانواده منصرف شدم؛ ولی احیانا اگه همچین سوئ تفاهمی پیش بیاد، آدم باید چه کار کنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-06-2014, 00:22
خیلی ممنون از جناب osmaan و Mohammad_asemooniالبته من دیگه از رفتن به دادگاه خانواده منصرف شدم؛ ولی احیانا اگه همچین سوئ تفاهمی پیش بیاد، آدم باید چه کار کنه؟شما کاری غیر از انکار ازتون برنمیاد . اونها هم میدونند چطوری مطمئن بشند که شما راست میگین یا نه . مثلِ ردیابی تمام مسجهاتون و شماره تلفونهائی که باهاشون تماس گرفتین و باهاتون تماس گرفتند و شناسائی اون افراد و سوابقشون و بارزسی کاملِ موبایل و کامپیوترتون و بررسی سوابقتون و فعالیتتون در نت و بازجوئی از خودتون و چیزهای دیگه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-06-2014, 10:26
چند بار شده تو ماشین مزاحمم شدن و حرفای بد بهم زدن
و حتی میخواستن به زور بهم دست بزنن

اسپری ای وجود نداره که بخرم واسه دفاع از خودم؟
سلام .
اسپری که هست . شوکر هم هست اما باید آشنا پیدا کنین
اما استفاده از اونها بی خطر نیست
ممکنه باعث کوری یا حتی آسیب شدیدتر بشه
ممکنه باعث بشه کفری بشند و برای انتقام با چاقو بهتون حمله کنند یا کتکتون برنند
پیشگیری همیشه بهتر از درمان بوده
نظر بنده ی مخلص :

سوار ماشین شخصی نشین .
اگر مجبورین تنها کنار خیابان منتطر تاکسی یا اتوبوس بشین , وقتی ماشین شخصی میاد روتون رو اونور کنید اصلا بهش نگاه نکنین

عوامل جذب کننده رو هم تا میتونین مخفی کنین یا استفاده نکنین
مثل استفاده نکردن از عطر , آرایش , لباس و کفشها و کیف و حجابهائی که زیاد جلب نظر میکنه , استفاده از عینک تیره که چشماتون پیدا نباشه , یعنی تا حد امکان ساده باشید و معمولی
موبایل به دست نگیرین
اگه دستهاتون خیلی زیبا و جذاب هست بهتره دستکش ضدِ آفتابِ سفید یا یه رنگ دیگه بپوشین
اگر کسی اومد به بهانه ی آدرس پرسیدن و اینها سر صحبت رو باهاتون باز کنه , بدون اینکه بهش نگاه کنین با لحن سرد و معمولی بگین نمیدونم
اگر باز هم سوال کرد یا جوابش رو ندین یا بگین گفتم نمیدونم

حتی الامکان با یک مرد بیرون برید
دیر وقت تنها به خیابان نرید
اینها تا حد خیلی زیادی شر آدمهای هوسران رو از سرتون کوتاه میکنه
شاید دوستان دیگه هم راه حلهای دیگه ای داشته باشند .

B U L U T
27-06-2014, 21:09
بچه ها برای انتقال وجه های میلیاردی مثل 10 میلیارد 5 میلیارد یا شایدم بیشتر چکار باید بکنیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-06-2014, 21:30
بچه ها برای انتقال وجه های میلیاردی مثل 10 میلیارد 5 میلیارد یا شایدم بیشتر چکار باید بکنیم
سلام .
اگه منظورتون انتقال از بانک به بانک دیگه هست , با چکِ بین بانکی
این کار انجام میشه .
در چک بین بانکی اسم کامل اون شخص و شماره حسابش و اسم بانکش درج میشه .
چک رو میدین بهش . میبره بانک خودش و چک رو میذاره به حسابش . همون موقع پول وارد حسابش میشه .

======-==================================

راه دوم چک بانکی هست .
شما یک چکِ بانکی به اسم خودتون میگیرین .
فرش کنید قصد خرید یک برج یا یک خانه ی ویلاییِ بزرگ رو دارین
توی بنگاه بعد از امضای قولنامه یا به نام زدنِ سند در محضر , پشت چک رو امضا میکنین و میدین به اون شخص
اون هم چک رو میبره میذاره به حسابش .
بعد از یکی دو روز پول وارد حسابش میشه
حُسن این چکها اینه که مثل چکِ شخصی نیست که خریدار بترسه که مبادا بی محل باشه و موجودی نداشته باشه .

========================================

راه دیگرش چکِ شخصی تایید شده هست چکِ جاری تایید شده یعنی شما یک چک میکشین به همون مبلغ و بانک چک رو مهر میزنه و تایید میکنه و مبلغ چک در حساب جاریتون بلوکه میشه برای همون چک . یعنی اون شخص دیگه نگرانی نداره که ممکنه پول تو حسابتون نباشه .
چک جاری تایید شده یعنی بانک تایید کرده که مبلغ چک در حسابتون موجود هست و بلوکه شده برای اون چک و کسی دیگه حق برداشتش رو نداره .
========================================

اگر منظورتون انتقال از یک کشور به کشور دیگه هست , روش قانونیش از طریق بانکها یا صرافیهای معتبر هست که توسط انواع حواله مثل حواله ی تلفنی منتقل میشه .
روشهای غیرقانونی و مخفیانه هم هست که پول قسمت قسمت میشه و خورد خورد از کانال یک شرکت بازرگانی بزرگ که کسی بهش شک نمیکنه منتقل میشه البته با پرداختِ شیرینی لازم

faded
10-07-2014, 17:35
برای خریدن منبع اب چه جنسی بهتره؟ فلزی یا پلاستیکی؟ کدومش در برابر حرارت بودنمیگیره؟

namgo
10-07-2014, 17:56
برای خریدن منبع اب چه جنسی بهتره؟ فلزی یا پلاستیکی؟ کدومش در برابر حرارت بودنمیگیره؟

پلاستیکی 3 جداره رنگ سفید

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2014, 19:05
پلاستیکی 3 جداره رنگ سفیدسلام

. نمیدونم منظورتون از پلاستیکی همون پُلی اتیلن ( پولی اثیلن ) هست یا واقعاً مخزن پلاستیکی هم داریم ؟
[b]
به هر حال , الان بهترین نوع همون پلی اتیلن هست که ضد گرما و سرما و آفتاب و ضربه و زنگ زدن و جلبک و باکتری هست .
عکسهاش
توی گوگل بنویسین
مخزن آب پلی اتیلن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %BE%D9%84%DB%8C&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch

namgo
12-07-2014, 00:39
سلام

. نمیدونم منظورتون از پلاستیکی همون پُلی اتیلن ( پولی اثیلن ) هست یا واقعاً مخزن پلاستیکی هم داریم ؟
[b]
به هر حال , الان بهترین نوع همون پلی اتیلن هست که ضد گرما و سرما و آفتاب و ضربه و زنگ زدن و جلبک و باکتری هست .
عکسهاش
توی گوگل بنویسین
مخزن آب پلی اتیلن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %BE%D9%84%DB%8C&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch

بله درسته همینه منظورم پلی اتیلن هست که رو وتوش سفیده و یک لایه مشکی رنگ یا ابی رنگ وسطش هست بهش میگن 3 جداره افتاب بهش نفوذ نمیکنه
پلاستیکی هم هستش اما جلبک میزنه حتی اگر در افتاب نباشه
همین اول بار یک منبع بزرگ درست حسابی بگیر بعد مشکل پیدا نکنی

malkemid
12-07-2014, 12:39
دوست عزیز باید 50 تای باقی رو میانگین حدود 18.5 تا 18.75 بیاره... اینکه می تونه یا نه دیگه به شرایط خودش بستگی داره..

lotus65
12-07-2014, 13:00
سلام دو تا سوال
1-کسی می دونه آموزشگاههای کامپیوتر به مربی چقد حقوق میدن؟ فک کنم ساعتی باشه، ساعتی چند؟
2-بخوام برم یه جا درخواست تدریس بدم باید بگم چی؟ میشه به طور کامل از همون اول که وارد میشیم و سلام می کنیم بگین

m-530
14-07-2014, 16:44
سلام
من میخواستم موتور بخرم . اما تو عمرم یک بار هم موتور نروندم . از کجا باید اموزشش رو یاد بگیرم و گواهینامه چطوری هست ؟ گواهینامه ماشین دارم . اما موتور رو نه . نمیدونم گواهینامش چطوریه

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-07-2014, 18:16
سلاممن میخواستم موتور بخرم . اما تو عمرم یک بار هم موتور نروندم . از کجا باید اموزشش رو یاد بگیرم و گواهینامه چطوری هست ؟ گواهینامه ماشین دارم . اما موتور رو نه . نمیدونم گواهینامش چطوریهسلام . سوالتون رو در تاپیک گواهینامه موتورسیکلت مطرح کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

PARIYA 69
18-07-2014, 14:37
سلام

آیا تیغ زدن سر, تاثیری در سرعت رشد و ضخامت مو داره ؟؟

ممنونم

SNOW PATROL
18-07-2014, 18:10
سلام

آیا تیغ زدن سر, تاثیری در سرعت رشد و ضخامت مو داره ؟؟

ممنونم
► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

متین 68
20-07-2014, 15:39
سلام من میخوام بدونم چه طوری میشه طلسم رو باطل کرد؟ آیا واقعا طلسم وجود داره؟

مثلا یه نفر رو از بچگی طلسم میکنن تا موفق و خوشبخت نشه...اگر هست روش باطل کردنش رو توضیح بدین باتشکر..

ملا نصرالدین
20-07-2014, 17:59
این موضوع رو میشه از جنبه های مختلف بررسی کرد
علمی-مذهبی-
به نظر من طلسم وجود داره ولی
اولا هر کسی از عهده انجامش بر نمیاد و 99 درصد این فالگیر ها و دعا نویس ها دروغ گو هستند
ثانیا تا حالا چیزی در این مورد کلی که 1 نفر نتونه موفق بشه و خوشبخت بشه ندیدم و نشنیدم
ولی موردی چیزهایی شنیدم.مثلا کسی که ازدواج میکنه ازدواجش منجر به طلاق بشه-یا کسی بچه دار نشه-یا کسی فقیر بشه
البته اینها در حد شنیده های من هست و تا حالا ندیدم
ولی چنین چیز کلی که شما میفرمایید بعید به نظر میرسه...

alittlequestion11
21-07-2014, 22:30
«با این و اون دور دور می کنه» یعنی چه؟

ملا نصرالدین
22-07-2014, 14:57
بستگی داره این رو چه کسی بگه
ولی در کل دور دور به خوش گذرانی کوتاه مدت و معمولا با ماشین میگن

فکر کنم منظورش این باشه که با افراد مختلف یه مدت کوتاهی خوش گذرانی میکنه

A/|\IR
25-07-2014, 00:42
سلام
میشه به صورت همزمان تو چند سازمان مختلف خودمون رو بیمه عمر کنیم؟

faded
25-07-2014, 17:17
شیرهایی که داخل قوطی مقوایی هست و بهش میگن فرادما فرقش با بقیه شیرها چیه؟

ملا نصرالدین
25-07-2014, 22:26
شیرهایی که داخل قوطی مقوایی هست و بهش میگن فرادما فرقش با بقیه شیرها چیه؟

شير هاي مدت دار استريليزه هست
و شير هاي معمولي پاستوريزه هست شير استريل دماي بالاتر و زمان كوتاهتري نسبت به شير پاستوريزه ميبينه كيفيت و ارزش غذايي پايينتري داره چون اكثر ويتامينهايي كه به حرارت بالا حساس هستند از بين ميرن

ولی در کل همه ی شیر ها مزه ی شیر خشک میدن ...نمیدونم چر؟:n06:ا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

borderlessboy
07-08-2014, 03:56
آره دوست عزیز

اگر سرمایه گذاری هم باشه 2تا سود بهت تعلق میگیره ولی خدایی ناکرده در صورت فوت به هر علت فقط یک حق بیمه دریافت میکنی.

miss_ava7
11-08-2014, 11:04
سلام یه سوال دارم
می خواستم بدونم اگه از خط همراه اول و از داخل ایران به کسی که خارج از ایران مسافرت رفته و اونم همراه اول داره اس ام اس بدم میرسه؟ یا باید کدی چیزی رو فعال کنم قبلش؟ و اگه از خط ثابت یا همراه به این شخص زنگ بزنم میشه تشخیص داد ایرانه یا خارج؟ (بدون اینکه خودم ازش بیرسم!:n02:)

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-08-2014, 13:26
سلام
یه سوال دارم
1- می خواستم بدونم اگه از خط همراه اول و از داخل ایران به کسی که خارج از ایران مسافرت رفته و اونم همراه اول داره اس ام اس بدم میرسه؟ یا باید کدی چیزی رو فعال کنم قبلش؟

2- اگه از خط ثابت یا همراه به این شخص زنگ بزنم میشه تشخیص داد ایرانه یا خارج؟ (بدون اینکه خودم ازش بیرسم!:n02:)

سلام
1- نه , فرقی نمیکنه تو ایران باشه یا خارج . اما کسی که میخواد از ایران خارج بشه باید با زدنِ کد مخصوص , رومینگ بین المللی رو فعال کنه وگرنه خطش خارج از ایران کار نمیکنه .
هزینه ی ارسال پیامک به خطی که رفته خارج از ایران فرقی با داخل نداره
اما اون شخص اگه بخواد پیامک بزنه به ایذان حدود 1500 تومن هزینه داره براش .

یک چیز مهم دیگه
اگر از ایران زنگ بزنین به خط ایرانسلی که خارج از کشور هست , حتی زنگ خوردن گوشی هم براش دقیقه ای 1300 تومن هزینه داره !!!!

اگر باورتون نمیشه زنگ بزنین به 700 ( اوپراتور ایرانسل ) و بپرسین .
نمیدونم همراه اول هم همینطوره یا نه .
اگر تونستین زنگ بزنین بپرسین و خبر بدین .
پس اگر با کسی که خارج رفته کار دارین بهتره بهش پیامک بزنین
2- در بیشتر کشورها صدای بوقِ خارج از کشور تفاوت داره و از صدای بوق میشه فهمید خارجه یا داخل کشور .
البته کسی که در شرکت ایرانسل یا همراه اول یا رایتل کار میکنه میتونه از روی دکلی که گوشی باهاش تماس داره دقیقاً جای گوشی رو پیدا کنه .
پلیس با استفاده از همین روش مجرمین رو پیدا میکنه
سازمانهای جاسوسی کشورها و هکرهای بین المللی هم این توانائی رو دارند .
با استفاده از GPS هم میشه محل دقیق گوشی رو پیدا کرد اما این کار ابزارهای مخصوص میخواد که فقط اوپراتورها دارند و سازمانهای اطلاعات و جاسوسی

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 20:45
سامولیکم

کسی اطلاع داره ک ب معافیت اعصاب و روان گواهی نامه میدن نمیدن؟ پاسپورت هم من شنیدم امکان داره ندن!:n04: پناهندگی چی میدن؟ ( مورد آخری خعلی مهمه )

الان تقصیرـه منه شهروند چیه!:n15:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-08-2014, 20:52
سلام علیکم کسی اطلاع داره ک ب معافیت اعصاب و روان گواهی نامه میدن نمیدن؟ پاسپورت هم من شنیدم امکان داره ندن!:n04: پناهندگی چی میدن؟ ( مورد آخری خعلی مهمه ) الان تقصیرـه منه شهروند چیه!:n15:تشکرعلیکم السلام , اینجا مطرح کنین سوالتون رو در مورد گواهینامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرهنگ معمر قذافی
12-08-2014, 20:54
علیکم السلام , اینجا مطرح کنین سوالتون رو در مورد گواهینامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داداش ما سامولیکم گفتیم نمیدونم چرا شما سلام علیکم کوته کردی !:n04:

تشکر و لی ما بقی رو کوجا بپرسم؟

SNOW PATROL
12-08-2014, 20:57
سامولیکم

کسی اطلاع داره ک ب معافیت اعصاب و روان گواهی نامه میدن نمیدن؟ پاسپورت هم من شنیدم امکان داره ندن!:n04: پناهندگی چی میدن؟ ( مورد آخری خعلی مهمه )

الان تقصیرـه منه شهروند چیه!:n15:

علیکم السلام , اینجا مطرح کنین سوالتون رو در مورد گواهینامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داداش ما سامولیکم گفتیم نمیدونم چرا شما سلام علیکم کوته کردی !:n04:

تشکر و لی ما بقی رو کوجا بپرسم؟

هر سوالی در مورد معافیت اعصاب و روان دارید در تاپیک زیر بپرسید

| مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سرهنگ معمر قذافی
13-08-2014, 10:52
هر سوالی در مورد معافیت اعصاب و روان دارید در تاپیک زیر بپرسید

| مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درود

باورکنید 2-3بار پرسیدم کسی جواب نداد :n03:

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-08-2014, 13:17
درود باورکنید 2-3بار پرسیدم کسی جواب نداد :n03:سلام .زنگ بزنید یا مراجعه کنید به حوزه نظام وظیفه ی منطقه خودتون و بپرسین . اگر شمارشون رو ندارین زنگ بزنین 118 یا در گوگل بنویسین تلفن سازمان وظیفه

alex_pk
13-08-2014, 16:25
سلام دوستان
یه مدت بود اینو میخواستم بپرسم همش یادم میرفتم ،
یه روزای خاصی معمولا 5 شنبه ، جمعه ها یا روز های تعطیل وقتی با ماشین بیرونم ،
تو بعضی خیابون ها یه سری افراد هستن گه گاهی با لباس شخصی گه گاهی هم با یه لباس نظامی خاص که خیابون رو بستن و جلوی ماشین رو میگیرن و شروع میکنن به گشتن ماشین.
عجیب تر اینه وقتی با پراید میرم بیرون تاحالا یبار هم ایست ندادن ولی با ماشین مدل بالاتر که باشم مخصوصا وقتی تازه هم شسته باشمش مطمئنا گیر میدن
و جالب اینه که اگر کسی تو ماشین باشه کاری ندارن ولی اگر تنها باشم صد درصد ماشین رو نگه میدارن
حالا از این هم بگذریم ، برای چی انقدر بد برخورد میکنن انگار مجرم گرفتن ، کل ماشین رو به هم میریزن ،
کله عروسک روی داشبورد رو هم انقدر کشیدن کنده شد.

سوال اینه اینا کی هستن مال چه ارگانی هستن.

(سوالم فقط و فقط جنبه پرسشی داره ، بحث ایجاد نشه خواهشا)

mohsen_gh1991
13-08-2014, 17:38
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من الان بیشتر از یک ماهه تو یه شرکتی مشغول شدم. اما بنا به دلایلی هنوز قرار داد نبستم باهاشون( دلایلش از طرف خودم بوده) . اما اسمم تو حسابداری هست ورود و خروج هام همگی ثبت شده به انظمام برگه های ماموریت و اضافه کاری. میخواستم بدونم اگه الان بخوام از شرکت بیام بیرون بدون قرار داد میتونم تصویه حساب کنم باهاشون.و یا خودم میتونم بدون ارائه قرارداد و فقط ار طریق همین برگه های ماموریت و ثبت شده های ورود و خروجم از طریق مراحع قانونی اقدام کنم یا نه؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-08-2014, 22:53
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من الان بیشتر از یک ماهه تو یه شرکتی مشغول شدم. اما بنا به دلایلی هنوز قرار داد نبستم باهاشون( دلایلش از طرف خودم بوده) . اما اسمم تو حسابداری هست ورود و خروج هام همگی ثبت شده به انظمام برگه های ماموریت و اضافه کاری. میخواستم بدونم اگه الان بخوام از شرکت بیام بیرون بدون قرار داد میتونم تصویه حساب کنم باهاشون.و یا خودم میتونم بدون ارائه قرارداد و فقط ار طریق همین برگه های ماموریت و ثبت شده های ورود و خروجم از طریق مراحع قانونی اقدام کنم یا نه؟
ممنون

سلام .
چون قرارداد نبستین پس تعهدی هم ندارین اما با یک ماه و دو ماه کار اگر بخواین بیاین بیرون غیر حقوق ماهیانتون و اضافه کاری چیزی بهتون تعلق نمیگیره .
اگر جنگ و دعوا نیست بینتون , بهشون خبر بدین که مثلاً ده روز دیگه بیشتر نمیتونین کار کنین و بعدش تسویه حساب کنین .
اما اگر ممکنه حقوقتون رو ندن باید صبر کنین تا آخر ماه که حقوقتون پرداخت بشه بعدش بگین دیگه نمیخوام کار کنم .
اما قرارداد نوشتن به نفعتونه چون طبق قانونِ بین المللیِ کار , مدتی به نام مدتِ آزمایشی کار میکنین که حدود یک تا 3 ماهه و در این مدت هم شما هم کارفرما حق داره قرارداد رو فسخ کنه با پرداخت حقوق مگر اینکه کارگر یا کارمند جرمی مرتکب بشه مثل خیانت در امانت یا ضرب و شتم کارفرما یا افشای اسرار کار یا غیبت بلند مدت بدون عذر .
این چیزها در قانون کار نوشته شده . بهتره اونها رو یاد بگیرین , به نفعتونه . مثلاً انواع قرارداد ( مدت دار و بی مدت - مدتِ مرخصی باحقوق سالیانه - مدتِ کار آزمایشی و غیره

Ali_softcenter
14-08-2014, 01:02
سلام دوستان
یه مدت بود اینو میخواستم بپرسم همش یادم میرفتم ،
یه روزای خاصی معمولا 5 شنبه ، جمعه ها یا روز های تعطیل وقتی با ماشین بیرونم ،
تو بعضی خیابون ها یه سری افراد هستن گه گاهی با لباس شخصی گه گاهی هم با یه لباس نظامی خاص که خیابون رو بستن و جلوی ماشین رو میگیرن و شروع میکنن به گشتن ماشین.
عجیب تر اینه وقتی با پراید میرم بیرون تاحالا یبار هم ایست ندادن ولی با ماشین مدل بالاتر که باشم مخصوصا وقتی تازه هم شسته باشمش مطمئنا گیر میدن
و جالب اینه که اگر کسی تو ماشین باشه کاری ندارن ولی اگر تنها باشم صد درصد ماشین رو نگه میدارن
حالا از این هم بگذریم ، برای چی انقدر بد برخورد میکنن انگار مجرم گرفتن ، کل ماشین رو به هم میریزن ،
کله عروسک روی داشبورد رو هم انقدر کشیدن کنده شد.

سوال اینه اینا کی هستن مال چه ارگانی هستن.

(سوالم فقط و فقط جنبه پرسشی داره ، بحث ایجاد نشه خواهشا)

اگر سپاه باشن معمولا یه پلاکارد سپاه میذارن روی زمین....ولی اگر بسیج باشند خیر....احتمال زیاد بسیج بوده.
اگر تنها هستید نگه میدارند برای مشروبات الکلی و ...
زیاد سر به سرشون نذارید....بذارید هر کاری میخوان بکنن...در کل شما حقوق شهروندی در مقابل اینها ندارید .

من جای شما باشم از دور که ببینم ایست بازرسی هست...میندازم داخل یه کوچه یا فرعی یا دور میزنم بر میگردم...در اکثر مواقع امکانش هست.

mohsen_gh1991
14-08-2014, 21:40
سلام .
چون قرارداد نبستین پس تعهدی هم ندارین اما با یک ماه و دو ماه کار اگر بخواین بیاین بیرون غیر حقوق ماهیانتون و اضافه کاری چیزی بهتون تعلق نمیگیره .
اگر جنگ و دعوا نیست بینتون , بهشون خبر بدین که مثلاً ده روز دیگه بیشتر نمیتونین کار کنین و بعدش تسویه حساب کنین .
اما اگر ممکنه حقوقتون رو ندن باید صبر کنین تا آخر ماه که حقوقتون پرداخت بشه بعدش بگین دیگه نمیخوام کار کنم .
اما قرارداد نوشتن به نفعتونه چون طبق قانونِ بین المللیِ کار , مدتی به نام مدتِ آزمایشی کار میکنین که حدود یک تا 3 ماهه و در این مدت هم شما هم کارفرما حق داره قرارداد رو فسخ کنه با پرداخت حقوق مگر اینکه کارگر یا کارمند جرمی مرتکب بشه مثل خیانت در امانت یا ضرب و شتم کارفرما یا افشای اسرار کار یا غیبت بلند مدت بدون عذر .
این چیزها در قانون کار نوشته شده . بهتره اونها رو یاد بگیرین , به نفعتونه . مثلاً انواع قرارداد ( مدت دار و بی مدت - مدتِ مرخصی باحقوق سالیانه - مدتِ کار آزمایشی و غیره
نه مشکلی نداره قبلا هماهنگ شده با مدیرم. بیشتر منظورم این بود که برگه های اضافه کاری و ماموریت امضا شده توسط مدیر و یا مسئول واحد میتونه مدرکی باشه برای اثبات کار در یه مجموعه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-08-2014, 07:12
نه مشکلی نداره قبلا هماهنگ شده با مدیرم. بیشتر منظورم این بود که برگه های اضافه کاری و ماموریت امضا شده توسط مدیر و یا مسئول واحد میتونه مدرکی باشه برای اثبات کار در یه مجموعه ؟

اگه منظورتون اثبات کار برای مراجع قضائی هست بله , هر مدرکِ مادی که برای دادگاه قابل قبول باشه میتونین جمع کنین
( پرینت گرفتن از دستگاه اثر انگشت که ساعت ورود و خروج رو ثبت میکنه - فتوکپی کارت ساعت کار - شهادتِ شهود - فتوکپی لیست حقوق یا اضافه کاری - فتوکپی فاکتور اجناسی که توسط شما خریداری شده برای شرکت [ بشرطی که در حسابداری ثبت شده باشه ] - فتوکپی چک حقوق یا اضافه کاری - فتوکپی سند پرداخت حقوق یا اضافه کاری - حکم ماموریت - فتوکپی حکم شروع به کار - حكم استخدام - قرارداد کار - )

m-530
15-08-2014, 08:11
دوستان اگر کسی کل واحد های دانشگاهش 75 واحد باشد .

22 واحد ان را با معدل 13 پاس کند .

ایا امکان دارد اگر 62 واحد باقیمانده را با نمره های 17 یا 18 پاس کند . امکان دارد که معدل کلش به 17 برسد ؟

Reza31001
15-08-2014, 08:26
دوستان اگر کسی کل واحد های دانشگاهش 75 واحد باشد .

22 واحد ان را با معدل 13 پاس کند .

ایا امکان دارد اگر 62 واحد باقیمانده را با نمره های 17 یا 18 پاس کند . امکان دارد که معدل کلش به 17 برسد ؟
ضرب و تقسیم ساده هست
البته یه جا رو اشتباه نوشتین چون 22+62 نمیشه 75 !

به هر حال اگه 22 واحد معدل 13 باشه برای اینکه معدل کل 17 بشه 53 واحد باقیمانده باید حداقل با معدل 18.66 گذرونده بشه
یکم سخته البته

اگر هم منظورتون 13 واحد با معدل 13 بوده باشه برای رسیدن به معدل کل 17 اون 62 واحد باقیمونده باید با معدل 17.83 پاس بشن

m-530
15-08-2014, 08:32
ببخشید :n02: حواسم رفت پی معدل 13 زدم 62 + 13 = 75

s_paliz
19-08-2014, 23:22
تفاوت انگشترهای استیل با نقره چیه و چطور میشه تشخیص داد؟

A/|\IR
20-08-2014, 01:34
دوستان حمل سلاح سرد تو ماشین جرمش چجوریه؟
مثل همراه داشتن (داخل جیب) ـه؟

payam
20-08-2014, 10:13
بله جرمش یکی هست .

اما بستگی به موقعیت داره . مثلا شما رو توقیف کنند، با مامور کل کل کنید ، همون مثلا چاقو رو براتون صورتجلسه میکنن .

مودب باشید، نه صورتجلسه نمیکنن !

ایست و بازرسی باشه، طرح باشه و بخوان کلا بگیرن ، آره میگیرن .
ولی در حالتی که وضعیت سفید باشه، نه زیاد مشکلی نداره..

در ضمن در هر حالتی چاقو تو ماشین پیدا کنن که نمیفرستن زندان! فوق فوقش ازت بگیرن..

Atghia
20-08-2014, 10:34
تفاوت انگشترهای استیل با نقره چیه و چطور میشه تشخیص داد؟

انگشتر استیل فکر کنم منظورتون همون تیتانیوم باشه خب جنس انگشتر نقره از خوده نقره هست و تیتانیوم هم از تیتانیوم
معمولا انگشتر نقره گرونتر هست و بر حسب وزن قیمت گذاری میشه
شما برای فرق این دو به داخل حلقه ی انگشتر توجه کنید یک کدی رو حک کردند داخلش، همونطوری که طلا کد 750 براش حک میشه برای نقره هم کد 925 باید حک شده باشه اگر کدی ندیدید به احتمال خیلی زیاد تیتانیوم هست:n18:

Atghia
23-08-2014, 11:34
سلام دوستان من یکی سوالی برام پیش اومده ممنون میشم اگر کسی میدونه بگه
یک وقتایی بعضی از اهنگ های صوتی که دانلود میکنیم وقتی که پلی میشن عکسی همراهشون هست که نمایش داده میشه حالا یا عکس خواننده هست بهمراه خصوصیات ترانه یا هم تبلیغ سایتی که ازش دانلود کردیم به صورت عکس پس زمینه در پلیر دیده میشه
اما بعضی اهنگها همچین چیزی ندارن کلا تصویری همراهشون نیست
حالا سوالم اینه چرا وقتی این اهنگهایی که عکسی همراهشون نیست رو به گوشی منتقل میکنم در پلیر گوشی ، یکی از عکسهای گالری خود به خود میاد پس زمینه میشه براش؟:n13:این چجوریه؟ بر چه اساسی؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-08-2014, 13:48
سلام . کسانی که روزنامه و مجله میفروشند چقدر سود میبرند ؟ اگر فروش نره چکار میکنند ؟

meshkiposh2200
25-08-2014, 20:52
سلام دوستان من یکی سوالی برام پیش اومده ممنون میشم اگر کسی میدونه بگه
یک وقتایی بعضی از اهنگ های صوتی که دانلود میکنیم وقتی که پلی میشن عکسی همراهشون هست که نمایش داده میشه حالا یا عکس خواننده هست بهمراه خصوصیات ترانه یا هم تبلیغ سایتی که ازش دانلود کردیم به صورت عکس پس زمینه در پلیر دیده میشه
اما بعضی اهنگها همچین چیزی ندارن کلا تصویری همراهشون نیست
حالا سوالم اینه چرا وقتی این اهنگهایی که عکسی همراهشون نیست رو به گوشی منتقل میکنم در پلیر گوشی ، یکی از عکسهای گالری خود به خود میاد پس زمینه میشه براش؟:n13:این چجوریه؟ بر چه اساسی؟

با درود.تا اونجایی که من میدونم اگه اهنگی کاور نداشته باشد و تگ ش هم یونیک باشد اندروید یکی از عکسهای گالری را میذاره واسه بک گراند البته البته این فکر نمیکنم تو اندروید های جدید باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-08-2014, 23:33
انگشتر استیل فکر کنم منظورتون همون تیتانیوم باشه
خب جنس انگشتر نقره از خودِ نقره هست و تیتانیوم هم از تیتانیوم
معمولا انگشتر نقره گرونتر هست و بر حسب وزن قیمت گذاری میشه
شما برای فرق این دو به داخل حلقه ی انگشتر توجه کنید یک کدی رو حک کردند داخلش، همونطوری که طلا کد 750 براش حک میشه برای نقره هم کد 925 باید حک شده باشه
اگر کدی ندیدید به احتمال خیلی زیاد تیتانیوم هست:n18:

سلام .
تیتانیوم با استیل ( ستاینل استیل ) فرق داره . ستاینلس استیل stainless steel یا همون فولاد ضد زنگ , ترکیبی از فولاد ( کربن و آهن ) با کروم هست . بهترین انواعش اصلاً جذب آهنربا نمیشه ( استیلِ نگیر ) .
تیتانیوم یک عنصر فلزی به رنگ خاکستری تیره هست که حدود 300 برابر سخت تر از ستاینلس ستیل هست .
بیشتر قاشق چنگالها ستاینلس استیل هست .
اگر خواستین سرویس قاشق چنگال یا پارچ آب یا سینی یا ظروف استاینلس استیل بخرین حتماً یک آهنربای کوچک با خودتون ببرین .
اگر به آهنربا میچسبه پس کیفیتِ خوبی نداره .
اطلاعات بیشتر در مورد فولاد ضدِ زنگ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%86%DA%AF
اطلاعات بیشتر در مورد تیتانیوم

==========================
===========
بهترین و ساده ترین راه برای تشخیص نقره از استاینلس استیل :
1- استفاده از آهنربا . چون اگر استیلش کم کیفیت باشه پس جذب میشه درصورتیکه نقره جذب نمیشه .
2- سختی استیل خیلی بیشتر از نقره هست و با یک میخ آهنی میشه روی نقره خط انداخت اما استسل یا خط نمی افته روش یا بسیار کم خط میافته روش .
3- استفاده از یک محلول که رنگ نقره رو تغییر میده . از طلافروشیها یا نقره فروشیها بپرسید .

Atghia
27-08-2014, 00:36
آقای آسمانی عزیز با تشکر از توضیحات شما بله بنده هم میدونم تیتانیوم همون استیل نیست :دی و جنسشون فرق داره
منتهی موضوع اینه که من فکر میکنم انگشتر تیتانیوم اصطلاحا جا افتاده بین مردم میگن استیله!

نقل قول من هم:
انگشتر استیل فکر کنم منظورتون همون تیتانیوم باشه
برداشت من این بود منظور از استیل همون انگشترهای تیتانیوم هست
:n17:

roya.rashidi
27-08-2014, 01:37
سلام من موهام و پوستم بعد ازشستن اولش خیلی خشکه ولی بعد چند ساعت چرب میشه .
حالا موهام و پوستم از دسته های خشکه یا چربه .

ایرانی.
27-08-2014, 02:53

وقتی سر یا صورت شسته می‌شه چربی‌های پوست زدوده می‌شه و پوست حالت خشک به خودش می‌گیره که این برای همه اتّفاق میوفته. ولی بعد از مدّتی مشخّص می‌شه که پوست خشک هست یا خیر. که با توجّه به توضیحی که شما دادین مشخّصه که پوستتون چربه.

SNOW PATROL
27-08-2014, 13:01
دوستان اگر سوالی داشتند که انجمن و تاپیک خاصی برای ان موجود نبود می توانند با ایجاد تاپیک در انجمن متفرقه پرسش خود را مطرح کنند
پایان کار تاپیک ./

► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])