PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشد که بپرسم

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

logos
31-07-2011, 22:04
سودا چیه؟.........

اب گازدار
برای اضافه کردن به یه سری نوشیدنی ها از اب گازدار استفاده میشه که همین سودا هست

سلام.من با یک شرکت قرار داد بسنم.که واسم پذیزش بگیره از یک دانشگاه خارجی.
چطوری بفهمم پذیزشی که گرفته اصل است؟یعنی ما را دست ننداخته؟ممنون

خیلی ساده یک میل به دانشگاه مزبور بزنید و سوال کنید

behnam_roli
31-07-2011, 22:33
میز آمپیلی (یا یه چیز تو این مایه ها) چیه؟!! تو مرد دوهزار چهره مهران مدیری میگفت....!

logos
31-07-2011, 22:51
میز آمپیلی (یا یه چیز تو این مایه ها) چیه؟!! تو مرد دوهزار چهره مهران مدیری میگفت....!
اگه منظورتون میزان پلی هست یعنی :

ارایش مو به صورت باز و نیمه باز
تاب و حالت دادن مو

ملا نصرالدین
01-08-2011, 08:21
هر کدام جرم خودشو داره.اینجوری نیست که توی دعوا کسی که اول شروع میکنه 100 درصد مقصر باشه و اون یکی 100 درصد بی گناه

شـیـفــو
01-08-2011, 15:03
فروشگاه لـوازم شـوخـی مثل خودکـارشـوکـ دار ، ماسک ، کپسول خون و این چیزا ، تو تهران کـجـاســتــ؟؟ـــ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون اینترنتی زیاد هستن اما میخوام برم از نزدیک ببینم و تست کنم .

artist5
01-08-2011, 22:02
سلام.وقت همه بخیر.
یک سری اطلاعات کامل در مورد کلاسهای پرواز میخواستم.مثلا:bussiness class ...first classو غیره
ممنون میشم :20:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-08-2011, 00:48
فروشگاه لـوازم شـوخـی مثل خودکـارشـوکـ دار ، ماسک ، کپسول خون و این چیزا ، تو تهران کـجـاســتــ؟؟ـــ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
تهران رو نميدونم اما این سایت برای آشنائی با این وسائل مردم آزاری!!! بد نیست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ملا نصرالدین
02-08-2011, 09:52

یکی از کاملترین هایش توی مشهد هست.پاساژ زیست خاور
توی تهران هنوز من به اون کاملی جایی ندیدم

hereiam
04-08-2011, 12:49
سلام . من برای استخدام تو یک شرکت خصوصی فرم پر کردم. یک جا پرسیده بود که ایا حاضر هستم از یک ضامن متعبر یک چک 5 میلیونی گرو بذارم؟

جدا از مشکل جور کردن همچین مبلغی ، من که صاحب اون شرکت رو نمیشناسم از کجا بدونم به هر بهانه ای پولمو بالا نکشه یا برا اون ضامن مشکلی به وجود نیاره؟

یکجام پرسیده بود بعد از دو ماه کار ازمایشی اگر حقوق و بیمه و ندیم رضایت داشته باشی؟ این یعنی تو یک شرکت خصوصی به راحتی میشه ادمو بدون حقوق و بیمه جواب کرد؟:41:

logos
04-08-2011, 18:00
سلام . من برای استخدام تو یک شرکت خصوصی فرم پر کردم. یک جا پرسیده بود که ایا حاضر هستم از یک ضامن متعبر یک چک 5 میلیونی گرو بذارم؟

جدا از مشکل جور کردن همچین مبلغی ، من که صاحب اون شرکت رو نمیشناسم از کجا بدونم به هر بهانه ای پولمو بالا نکشه یا برا اون ضامن مشکلی به وجود نیاره؟

یکجام پرسیده بود بعد از دو ماه کار ازمایشی اگر حقوق و بیمه و ندیم رضایت داشته باشی؟ این یعنی تو یک شرکت خصوصی به راحتی میشه ادمو بدون حقوق و بیمه جواب کرد؟:41:

در مورد چك گرو گزاشتن چون براي ضمانت كاري هست و شما هم رسيدشو ضميمه قراردادت ميكني بعيد بدونم مشكلي ژيش بياد
اما در مورد قسمت حقوق و بيمه
شركت ها بايد از قوانين وزارت كار ژيروي كنند مگر اينكه قرارداد شما كمتر از 3 ماه باشه
و اگه قرار داد 2ماه ازمايشي تون جدا از از قرار داد كلي باشه و توش اومده باشه كه حقوقي بهتون پرداخت نميشه ، غير قانوني نيست اما اگه قراردادتون بلند مدت باشه حتما بايد شمارو بيمه كنن و حقوق هم بهتون بدن فقط تو دو ماه ازمايشي مي تونن بدون دليل اخراجتون كنن

faded
04-08-2011, 21:33
اصلاح پول شویی به چه معنی هست؟

Masoud-Susa
04-08-2011, 22:46
میزان سن یعنی چی؟!

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-08-2011, 07:45
اصلاح پول شویی به چه معنی هست؟

سلام

در زبانِ انگلیسی به پولهایی که از راه غیر قانونی و حرام بدست میاد میگن " پولِ کثیف - dirty money "

به عملیاتی که انجام میشه تا این پولِ کثیف تمیز بشه و ظاهر قانونی پیدا کنه میگن پول شوئی . ( Money laundering ) به عربي بهش ميگن " غَسیل الأموال "

پولهایی که تجارتهای غیر قانونی و حرام بدست میاد رو نمیشه به راحتی وارد چرخه یِ اقتصاد کرد . مثلاً یه تاجر مواد مخدر ، که پول هنگفتی از این راه بدست آورده اگه یه دفعه همۀ این پولها را رو کنه حتماً گیر میافته چون همه بهش شک میکنن که این همه پول رو از کجا آورده .

به همین دلیل سعی میکنه با یه سری عملیات تجارتی و خرید و فروش و حواله ، آروم آروم این پولها رو به شکل قانونی وارد بازار کنه و کارخونه و آپارتمان و شرکت و سهام و غیره بخره تا دیگه کسی بهش شک نکنه .
به این کار همون " پول شویی " هست .

در عملیات پول شویی این پولهاي کثیف شسته میشه و تبدیل میشه به پولِ تمیز یا قانونی " clean money "

پولهاي کثیفی که از تجارت غیر قانونيِ اسلحه بدست میاد اسمش " red money " هست.

پولهاي کثیفی که از تجارت مواد مخدر بدست میاد اسمش " green money " هست .

پولهاي کثیفی که از تجارت غیر قانوني و اختلاس در فروشِ نفت و گاز بدست میاد اسمش " black money " هست

پولهاي کثیفی که از تجارت فحشا و منکرات یا قاچاق اعضایِ بدن انسان بدست میاد اسمش " white money " هست .

دزدان و قاچاقچیان قهّارِ بین المللي ، باید به هر طریقی این پولها رو به صورت ثروتِ قانونی در بیارن .

یکی از روشهاشون برای پول شویی استفاده از کسانی هست که واقعا پولدار هستند و کسی بهشون شک نمیکنه اگر پول رو از راه غیر قانونی و حرام به دست میارند مثل تجّار طلا و الماس و جواهرات و تجار گردن کلفت که معامله های ملیونی و ملیاردی انجام میدن . هتلهای بزرگ که درامد بسیار زیادی دارند و راحت میشه پولهای کثیف رو به حسابشون ریخت به عنوان درآمدِ ماهیانه . کارخونه های بزرگ .

گاهی اوقات هم کسی باهاشون نیست و تنهائی پولها رو میشورند

مثال :

یک کشاورز فقیر بلوچ که با یکی دو عملیاتِ قاچاق مواد مخدر یک ملیارد تومن گیرش میاد .

اول بار و بندیلش رو میبنده میره تهران یا یک شهر بزرگ دیگه . یک اپارتمان کوپیک یا خونه کوپیک میخره . کسی هم بهش شک نمیکنه چون میگه .مین داشتم فروختم .

بعد یک شرکت کوچیک میزنه و کم کم مقداری از اون پولهای کثیف رو به عنوان درآمد شرکت میریزه به حسابش .

کم کم میره یه خونه بزرگ تر میخره و ماشین و شرکت بزرگ تر و خلاصه آروم اروم پولهای کثیف رو قانونی میکنه تا کسی بهش شک نکنه .

به این کارش میگن پول شوئی .

================================================== =

یه راه دیگه ، توزیع اون پولهای کثیف هست بین عدۀ زیادی از مردم تا مقدارش کم جلوه کنه و کسی شک نکنه بهشون .

---------- Post added at 07:15 AM ---------- Previous post was at 07:11 AM ----------

سلام

دوستانی تهرانی , کسی نرفت خیابون سئول ببینه جریانش چیه ؟ خطای دیده یا راستی راستی آب سر بالا میره ؟

dashhosein38
05-08-2011, 07:58
میزان سن یعنی چی؟!

میزان سن یه اصطلاح تو تئا تر که یه جور نظم تو ایستادن اشخاص رو سن باشه

همه یک جا جمع نشن توازن برقرار باشه رو سن بازیگران و دکور

Capcom
05-08-2011, 12:52
سلام
اتیکت یعنی چی؟! :دی

malkemid
05-08-2011, 13:30
سلام

جدیه؟ دوربین مخفیه؟ :دی

اتیکت یه برچسب یا کاغذی هست که مشخصات کالا (مثلا لباس) و قیمتش روش زده

MehranVB
05-08-2011, 13:53
سلام

Etikett واژه آلمانیه که انگلیسیش میشه Label به معنای برچسب (بیشتر روی کالا)

anon85
05-08-2011, 14:53
Etikett واژه آلمانیه که انگلیسیش میشه Label به معنای برچسب (بیشتر روی کالا)

étiquette در اصل واژه ای ست که از زبان فرانسه، وارد سایر زبان های اروپایی شده...

hereiam
05-08-2011, 15:11
در مورد چك گرو گزاشتن چون براي ضمانت كاري هست و شما هم رسيدشو ضميمه قراردادت ميكني بعيد بدونم مشكلي ژيش بياد
اما در مورد قسمت حقوق و بيمه
شركت ها بايد از قوانين وزارت كار ژيروي كنند مگر اينكه قرارداد شما كمتر از 3 ماه باشه
و اگه قرار داد 2ماه ازمايشي تون جدا از از قرار داد كلي باشه و توش اومده باشه كه حقوقي بهتون پرداخت نميشه ، غير قانوني نيست اما اگه قراردادتون بلند مدت باشه حتما بايد شمارو بيمه كنن و حقوق هم بهتون بدن فقط تو دو ماه ازمايشي مي تونن بدون دليل اخراجتون كنن

ممنون که راهنمایی کردید . چند تا سوال دیگم داشتم .
ایا 2 ماه ازمایشی کار کردن زیاد نیست؟روال عادی برای ازمایشی کار کردن چقدره؟
اگه تو فرم استخدام بنویسم در صورت نپرداختن حقوق دوره ازمایشی اعتراض نمیکنم اما تو قرار داد دوره ازمایشی ثبت بشه که بیمه بشم ونصف حقوق و بهم بدن ایا می تونن از دادن حقوق سر بار بزنن ؟

ایا همه جا این طوریه که موقع استخدام چک گرو میگیرن؟

Capcom
05-08-2011, 15:26
جدیه؟ دوربین مخفیه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتیکت یه برچسب یا کاغذی هست که مشخصات کالا (مثلا لباس) و قیمتش روش زده

اره :دی
خب راستش خیلی کم به گوشم خورده بود ، معمولا از لیبل استفاده میکنند :دی

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-08-2011, 18:20
سلام
طبق قانون کار کویت اگر در دوره ی آزمایشی کارفرما بگه دیگه کار نکن , باید هم حقوقش رو بهش بده هم پاداش پایان خدمتِ مربوط به مدت آزمایشی مگر اینکه معلوم بشه که کارمند با تقلب و دروغ و مدارک جلعی کار گرفته . یا اینکه ضرر بررگی به کارفرما بزنه یا اسرار کار رو افشا کنه . در اینصورت دیگه پاداش حقش نیست .

مدت آزمایش در کویت 100 روز هست . بپرسین در ایران چقدره .

یک نصیحت :
چه کارمند یا کارگر هستید چه کارفرما حتما کتاب قانون کار در بخش خصوصی رو بخونید تا کسی کلاه نذاره سرتون

logos
06-08-2011, 14:38
ممنون که راهنمایی کردید . چند تا سوال دیگم داشتم .
ایا 2 ماه ازمایشی کار کردن زیاد نیست؟روال عادی برای ازمایشی کار کردن چقدره؟
اگه تو فرم استخدام بنویسم در صورت نپرداختن حقوق دوره ازمایشی اعتراض نمیکنم اما تو قرار داد دوره ازمایشی ثبت بشه که بیمه بشم ونصف حقوق و بهم بدن ایا می تونن از دادن حقوق سر بار بزنن ؟

ایا همه جا این طوریه که موقع استخدام چک گرو میگیرن؟

ازمايشي كار كردن 2 يا 3 ماه هست و كاملا معمول هست
اما وقتي تو قرارداد ذكر بشه حقوق رو نصف ميدن بايد بدن و نميتونن سر باز بزنن
البته اين نصف حقوق هم مسخره هست الان ديگه اين كار نميشه و از ابتدا حقوق و بيمه به صورت كامل پرداخت ميشه

عموما شركت ها يه تضميني مي گيرن چك يا سفته و يا تضمين يك فرد معتبر ، و اين مرسوم هست

hereiam
06-08-2011, 15:21
مچکرم که راهنماییم کردین:11:

(دکمه تشکر برام ظاهر نشد پست جداگونه زدم.)

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-08-2011, 20:02
ازمايشي كار كردن 2 يا 3 ماه هست و كاملا معمول

سلام

بسیار مهم هست که بدونین مدتِ آزمایش دقیقا چند روز هست .

مثال برای پی بردن به اهمیتِ دانستنِ مدتِ کار آزمایش :

یک قردادِ مدت دار ( یک ساله یا دو ساله یا بیشتر ) بسته میشه بین کارمند و کارفرما.
بعد از دو ماه کارفرما میفهمه کارمند بدرد نمیخوره یا کارمند میفهمه که کار بدردش نمیخوره .

اگر هنوز در مدتِ آزمایش باشند میشه خیلی راحت قرارداد رو فسخ کرد اما اگر مدتِ آزمایش تموم شده باشه اونوقت دیگه نمیشه راحت قرار داد رو فسخ کرد چون مدت دار هست و باید تا تاریخ پایانِ قرارداد , با هم کار کنند و هر کدوم از دو طرف فسخش کنه باید خسارت پرداخت کنه به طرف دیگه .
این خسارت گاهی خیلی سنگینه ( 9 ماه حقوقِ کامل) .

پس حتماً تحقیق کنین که مدتِ آزمایش دقیقاً چند روز هست در کشور محل زندگیتون .

گاهی اوقات یک روز دیر تر یا زود تر سرنوشتتون رو عوض میکنه .

=====================================

نکته ی بسیار مهم دیگه که 99% مردم ازش بی خبرند اینه که مدتِ اعلام خبر قبل از استفا یا برکنار کردن چقدر هست ؟؟

بسیاری از مردم نمیدونند که فقط قراردادِ بدونِ مدت هست که اعلام خبر قبل از استعفا و بر کناری داره .

در قراردادِ مدت دار نه کارمند حق استعفا داره نه کارفرما حق برکنار کردنِ کارمند رو .

در قرارداد مدت دار فقط تحت شرائط خاصی میشه قرارداد رو فسخ کرد
مثال :
کارفرما دو ماه حقوق پرداخت نکنه
توهین و ضرب و شتم

خیانت در امانت

خسارتِ سنگین زدن به کارفرما

تقلب و دروغ و مدارک جعلی ارائه دادن برای گرفتن کار

افشای اسرار کار

غیبت به مدتِ 7 روز بدون عذر موجه

اما در قراداد بدون مدت هر کدوم خواستند که قراداد رو فسخ کنند باید سه ماه قبلش کتبا خبر بدند .

( اینها بر اساس قانون کار کویت هست )

حتماً تحقیق کنین که در ایران این نکات چه شرایطی داره .

میدونین چقدر از کارمندان و کاگران و کارفرماها ضرر کردند به خاطر ندانستن همین نکات ریز اما بسیار مهم ؟

Pessimist
07-08-2011, 12:55
درود دوستان من دوتا سوال دارم:

1-یه بوم رنگ رو چطوری باید پرتاب کرد که به طرف خودمون برگرده؟

2-برای اینکه بادبادک تا ارتفاع 500 متری از سطح زمین بالا بره چقدر فضای باز لازم داره؟

مهرسا1
07-08-2011, 23:06
منم یه سوال داشتم این بادکنک ها که وقتی ولشون میکنن تا ارتفاع خیلی زیادی بالا میرن چه گازی توشون هست

malkemid
07-08-2011, 23:11
منم یه سوال داشتم این بادکنک ها که وقتی ولشون میکنن تا ارتفاع خیلی زیادی بالا میرن چه گازی توشون هست

فکر می کنم هلیوم باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-08-2011, 23:30

2-برای اینکه بادبادک تا ارتفاع 500 متری از سطح زمین بالا بره چقدر فضای باز لازم داره؟

سلام

حتی از روی پشت بوم یه خونه ی کوچیک هم میشه بادبادک رو فرستاد تا اون بالا بالاها فقط باید بادِ خوب بیاد تا ببردش بالا

اگر باد خوب باشه و قطع نشه میشه سالم هم برش گردونین پایین از روی همون پشت بوم

logos
07-08-2011, 23:48

فکر می کنم هلیوم باشه

عموما گاز هليوم هست اما متاسفانه بعضي ها اونو با گاز شهري هم ژر ميكنن كه خطرناك هست و امكان انفجارش هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-08-2011, 00:00
سلام

هر گازی که از هوا سبک تر باشه این کار رو انجام میده .

سبک ترین عنصر دنیا گاز ئیدروژن هست

البته خطرناکه چون ممکنه با یک جرقه شعله ور بشه .

بعدش هلیوم هست که دومین عنصر سبک هست و خطری هم نداره چون جزء گازهای نجیب هست و با چیزی ترکیب نمیشه اما نسبتا گران هست .

حتما گازهای نجیب یادتون هست .
هناک گر (به ترتیب جدولِ مرحوم مندلیوف)
یا گُنه کار
:20:
تا آخر عمرم هم اسماشون یادم نمیره

هلیوم,نئون,آرگون,کریپتون,زی نون با گِزنون,رادیم

همونطور که دوستمون logos گفتند ار گاز هم میشه استفاده کرد اما بسیار خطرناکه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-08-2011, 01:51

ره؟

بوم رنگ رو اگر به صورتِ افقی بگیرین و پرتاب کنین بر میگرده به نقطه ی پرتاب .

یه مطلب که شاید براتون جالب انگیز باشه :

بوم رنگ رو در داخل ایستگاه فضائیِ بین المللی که هوا هست اما جاذبه نیست .آزمایش کردند

همه انتظار داشتند که بر نگرده اما برگشت به نقطه ی پرتاب .

مشخص شد که بالهایِ بوم رنگ هست که با برخورد با هوا برش میگردونه و جاذبه هیچ نقشی نداره .

هنوز بوم رنگ در فضای بیرون ایستگاه آزمایش نشده اما همه ی محققان میگند که بی شک بر نمیگرده به نقطه ی پرتاب

faded
08-08-2011, 22:09
در خشک شویی ها از چه موادی برای شستن لباس استفاده میشه؟ نحوه کار چه صورت هست؟ همه لباس ها رو با هم میندازن توی یه ماشین بزرگ؟؟ ایا امکان الودگی و انتقال بیماری وجود داره؟

مهرسا1
09-08-2011, 00:31
عموما گاز هليوم هست اما متاسفانه بعضي ها اونو با گاز شهري هم ژر ميكنن كه خطرناك هست و امكان انفجارش هست

یعنی با گاز شهری هم پرش کنیم باز ولش کنیم بالا میره؟

King Of Iran
09-08-2011, 01:59
سلام
معنی واژگان "سفسته" و "مغلطه" چیست؟
معنی لغوی مد نظر نیست
کاربرد این واژگان در زندگی روزمره چیست؟
میشه با مثال توضیح بدین؟
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-08-2011, 04:54
یعنی با گاز شهری هم پرش کنیم باز ولش کنیم بالا میره؟

سلام
قبل از هر چیز امیدوارم که این اطلاعات باعث نشه یک عده خودشون یا دیگران رو به آتیش بکشند یا باعث آتشسوزی بشند .

آمین

دوستان گازی که در خانه ها استفاده میشه دو جوره .

1- مِتان یا همون گاز لوله کشی

2- اِتان یا همون گازی که در کپسولها هست

متان از هوا سبک تره یعنی اگر نَشت کنه میره بالا میچسبه به سقف .

اتان برعکس مثل آب جمع میشه کفِ آشپزخونه یا اتاق .

هر دو بسیار بسیار خطرناکند و تا حالا جان خیلی ها رو گفته اند .

حتی جرقه ی بسیار ضعیفِ الکتریسیته ی ساکن هم راحت اونها رو منفجر میکنه .

بله . اگر یک کیسه ی زباله ی بسیار نازک و سبک رو پر از گاز لوله کشی (متان) کنین میره تا بالای ابرها .

اما اگر غفلت کنین الکتریسیته ی ساکنِ کیسه زباله یا بدنتون گاز رو موقع پر کردنِ کیسه منفجر میکنه اونوقت ممکنه خودتون به جایِ کیسه زباله برید بالایِ ابرها !!!

پس هرگز چنین ریسکی نکنید .

هرگز
هرگز هرگز ....

shahab_f
09-08-2011, 17:59
پشت نویسی چک یعنی چی و برای چی انجام میشه؟

shabnam1986
09-08-2011, 18:07
فرق سفته با چک چیه؟

malkemid
09-08-2011, 18:56
پشت نویسی چک یعنی چی و برای چی انجام میشه؟

یعنی اونی که می خواد بره چکو نقد کنه مشخصات فردیشو می نویسه و امضا می زنه

هدف اینه که مشخص باشه این چک توسط چه کسی نقد شده.

فرق سفته با چک چیه؟

در این حد می دونم که سفته ضمانت اجرایی بالاتری داره...مثلا شما 2 میلیون چک به من بدی یا 2 میلیون سفته...من اگه سفته رو بگیرم به نفعمه..چون اگه شما به هر دلیلی پولو ندی...سفته رو میشه گذاشت اجرا و به مقدار سفته از اموال شما به من میدن...اما چک دردسرش بیشتره.

البته این در حدی بود که من می دونستم...

hts1369
10-08-2011, 07:36
سلام
معنی واژگان "سفسته" و "مغلطه" چیست؟
معنی لغوی مد نظر نیست
کاربرد این واژگان در زندگی روزمره چیست؟
میشه با مثال توضیح بدین؟
با تشکر
مغلطه/ اینو میدونم که وقتی دو نفر با هم بحث میکنن و یکی حرف اشتباه رو میخواد به اون یکی بقبولونه طرف میکه مغلطه نکن

artist5
10-08-2011, 11:19
سلام.شب و روز همه خوش.
1)NET WT.2FL.OZ.(59ml) e
چه معنی میده اکثرا روی شیشه های شامپو و .....هستند. WT //2FL//OZ//e منظورم ایناست...
2)اگر شما 300 میلیون تومان داشته باشی با نرخ دلار مثلا 1200 تومان میشود 250000هزار دلار
اگر 4 تا صفر را از پول ملی بردارند اون موقع قیمت ارز چند میشه؟ و اون 300 میلیون تومان ((که میشه 30000 تومان؟؟؟)))چند دلار به ما میدهد؟؟؟؟

shahab_f
10-08-2011, 11:35
سلام.شب و روز همه خوش.
1)NET WT.2FL.OZ.(59ml) e
چه معنی میده اکثرا روی شیشه های شامپو و .....هستند. WT //2FL//OZ//e منظورم ایناست...
2)اگر شما 300 میلیون تومان داشته باشی با نرخ دلار مثلا 1200 تومان میشود 250000هزار دلار
اگر 4 تا صفر را از پول ملی بردارند اون موقع قیمت ارز چند میشه؟ و اون 300 میلیون تومان ((که میشه 30000 تومان؟؟؟)))چند دلار به ما میدهد؟؟؟؟
1) اون NT WT که یعنی net weight یا وزن خالص. FL.OZ مخفف fluid ounce که واحدی برابر 24.8 میلی لیتره. یعنی وزن شامپو رو به دو واحد FL.OZ و میلی لیتر (ml) نوشته.
2) اگه الان یک دلار 12000 ریال باشه، بعدا از برداشتن 4 صفر، یک دلار میشه 12 ریال. در کل با برداشتن صفر شما ضرر یا سود نمیکنید. اینکه برداشتن صفر روی بازار ارز اثر داره یا نه رو نمی دونم اما خود نفس برداشتن پول باعث ضرر یا سود شما که دلار جمع کردی نمیشه.

malkemid
10-08-2011, 12:52
چند وقت پیش دو تا کلیپ دیدم...یکیش بکهام از فاصله خیلی دور 3 تا توپو شوت میزنه سمت سطل آشغال و همش هم به هدف می خوره
یکی هم رونالدینیو از پشت محوطه جریمه تیر دروازه رو هدف میگیره هی شوت می زنه بهش

می خواستم ببینم اینا واقعیه؟!!

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

چند وقت پیش دو تا کلیپ دیدم...یکیش بکهام از فاصله خیلی دور 3 تا توپو شوت میزنه سمت سطل آشغال و همش هم به هدف می خوره

shahab_f
10-08-2011, 13:59

اولا راست و دروغ این دوتا کلیپ توسط هیچ منبع موثقی تایید یا تکذیب نشده. یعنی مثلا روزنامه خارجی، مصاحبه ای، از طرف بازیکنها یا نایک یا ... .
اون کلیپ رونالدینیو که قابل باورتره و نوع فیلم برداریش هم جوریه که بیشتر میشه باور کرد. اما کلیپ بکام، کمی باورش سخته.
درسته بکام در تمام طول دوران بازیش بعد از تمرین، به طور اختصاصی روی ضربات ایستگاهیش کار میکنه، و از 20 سالگی به دقت سانتر و ضربه معروفه، چه برسه حالا که 36 سالشه.توی زمین هم ضربات فوق العاده دقیق ازش زیاد دیدیم. اما فرستادن توپ توی یه دونه سطل که قطر دهنه اش تقریبا به اندازه خود توپه، یکی دوتاش رو میشه قبول کرد، اما 3 تا ضربه پشت سر هم یکم بعیده. خصوصا اینکه توپ سوم از کادر خارج میشن، قبل از اینکه توپ از کادر خارج شه به نظر میرسه داره به یه مسیر دیگه میره اما وقتی برمیگرده صاف میره توی سطل. اگه اینجوری بود، نه اکثر ضربات ایستگاهیش، بلکه تمامیشون باید گل می شد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-08-2011, 17:50
سلام
1-می خواستم یه سوال تو یه سایتی بپرسم نوشته مرجع تقلید خودتون رو انتخاب کنید ! چند تا گزینه هم داره باید یکی رو انتخاب کنم اصلا مرجع تقلید چیه و آیا هر کسی مرجع تقلید خاص خودشو داره؟

وقتی کسی میپذیره که مسلمان باشه , اونوقت باید احکام دینِ ( قوانین و مقرراتِ دین ) اسلام رو یاد بگیره یعنی یاد بگیره چطور وضو بگیره و با چه آبی .
چطور نماز بخونه . کجا نمیشه نماز خوند کجا میشه .
چی نماز رو باطل میکنه . چی روزه رو باطل میکنه .
چطور معامله کنه . چی بخوره چی نخوره .

چطور ازدواج کنه و با کی .
چطور خمس بده زکات بده و غسل و کفن و حج و عُمره و صدها مسئله ی دیگه .

خب حالا سه راه :

1- خودش اونقدر درسِ دینی بخونه که برسه به درجه ای که بشه آیةُ الله و خودش احکام موردِ نیازش رو بتونه از قرآنِ کریم و احادیث و روایات و عقلِ خودش استخراج کنه و مورد استفاده قرار بده .
به این شخص میگن مُفتی یا فتوی دهنده .

2- اینکه مفتی نباشه و احتیاط کنه و در هر مسئله ای ببینه نظر مفتیها یا همون مراجع تقلید چی هست بعد بهترین فتوی رو انتخاب کنه و از اون پیروی کنه .
مثال:
یک مرجع بگه سه بار شستنِ صورت در وضو حرامه و یک مرجع دیگه بگه مکروهه . بنابراین احتیاط کنه و از اونی که میگه حرامه تقلید کنه در این مسئله .
به این آدم میگن " مُحتاط" یعنی احتیاط کننده .
مُحتاط از "یک" مقلد تقلید نمیکنه .

3- اینکه یک مرجع تقلید رو که بسیاری از روحانیون تاییدش میکنند , برای خودش انتخاب کنه و در همه چیز فقط از همون مرجع تقلید پیروی کنه و کاری به نظر بقیه ی مراجع نداشته باشه .
به این آدم میگن " مُقلَّد "
یعنی تقلید کننده .

بیشتر مردم مقلد هستند .

یک مسلمان " باید " یکی از این سه راه رو انتخاب کنه .

malkemid
10-08-2011, 19:34
اخیرا هرچی تو گوگل سرچ می کنم چنتا آدرس اول به ظاهر به سرچ من ربط داره...ولی وقتی می زنم صفحه ای که میاد از این تبلیغات های اینترنتیه...این چیه قضیش؟ رو اعصابه حسابی !

hts1369
10-08-2011, 21:14
بچه ها فرق قالی با فرش چیه؟

DaRyUsH AkRaMi
10-08-2011, 21:35
اقا کسی از این کارت ایثار خبر داره؟
میگن میشه باهاش از بانک وام گرفت؟
کسی این کارو کرده؟
اصلا مزایایش به غیر کسر از خدمت فرزند چی هست دیگه؟
مرسی :40:

Pessimist
10-08-2011, 21:45
اخیرا هرچی تو گوگل سرچ می کنم چنتا آدرس اول به ظاهر به سرچ من ربط داره...ولی وقتی می زنم صفحه ای که میاد از این تبلیغات های اینترنتیه...این چیه قضیش؟ رو اعصابه حسابی !

خود شرکت گوگل گفته باید اینجور سایت ها رو گزارش بدید تا اینجور مشکلات پیش نیاد.البته میشه از افزونه های فایرفاکس برای سفارشی کردن نتیجه سرچ گوگل استفاده کرد.

یکی از اون سایت هایی که خیلی میره رو اعصاب آدم این سایته.

CAPITAN MAC
10-08-2011, 22:53
دوستان این طلسم وسحر جادو چقد رواقعیت دارند ایا خرافه هست؟

far2009
11-08-2011, 10:13
چرا قیمت نیم سکه دقیقا نصف سکه تمام نیست ؟ مگه نباید وزنشون نصف هم باشه ؟

hts1369
11-08-2011, 10:34
درسته که قیمت طلای بکار رفته در نیم سکه نصفه تمام سکه هست ولی هزینه ی ساخت به اندازه ی تمام سکه هست و از طرفی فروشنده در فروش نیم سکه نصف تمام سکه سود نمیگیره به این خاطر قیمت نیم دو تا نیم سکه از یه تمام سکه بیشتر هست.

artist5
11-08-2011, 11:25
2) اگه الان یک دلار 12000 ریال باشه، بعدا از برداشتن 4 صفر، یک دلار میشه 12 ریال. در کل با برداشتن صفر شما ضرر یا سود نمیکنید. اینکه برداشتن صفر روی بازار ارز اثر داره یا نه رو نمی دونم اما خود نفس برداشتن پول باعث ضرر یا سود شما که دلار جمع کردی نمیشه.[/QUOTE]

سلام.ممنون.میشه لطف کنید و به صورت ریاضی حلش کنید
1* 30000 تقسیم بر 12 ریال که باز هم 250000هزار دلار به ما نمی دهد؟؟؟؟؟؟:2:

logos
11-08-2011, 12:52

درسته که قیمت طلای بکار رفته در نیم سکه نصفه تمام سکه هست ولی هزینه ی ساخت به اندازه ی تمام سکه هست و از طرفی فروشنده در فروش نیم سکه نصف تمام سکه سود نمیگیره به این خاطر قیمت نیم دو تا نیم سکه از یه تمام سکه بیشتر هست.

هزينه ساخت هر سكه حدودا 7 هزار تومن و كارمزد عرضه هر سكه حدود 500 تومن هست اما دليل اصلي در بازار ازاد عموما به دليل درخواست زيادتر سكههاي كوچك تر (يك گرمي و نيم ) قيمت اين سكه ها به صورت كاذب بالا ميره

2) اگه الان یک دلار 12000 ریال باشه، بعدا از برداشتن 4 صفر، یک دلار میشه 12 ریال. در کل با برداشتن صفر شما ضرر یا سود نمیکنید. اینکه برداشتن صفر روی بازار ارز اثر داره یا نه رو نمی دونم اما خود نفس برداشتن پول باعث ضرر یا سود شما که دلار جمع کردی نمیشه

سلام.ممنون.میشه لطف کنید و به صورت ریاضی حلش کنید
1* 30000 تقسیم بر 12 ریال که باز هم 250000هزار دلار به ما نمی دهد؟؟؟؟؟؟:2:

ببينيد برداشتن صفرهاي پول به تنهايي تاثير انچناني رو اقتصاد نمي زاره (به جز راحت تر كردن مبادلات و چاپ كمتر اسكناس) اما به خاطر مسائل و طرح هاي جانبي اجرا شده در كنار اين مساله و همچنين تاثير رواني ايجاد شده مي تونه هم باعث تورم بشه هم اينكه از تورم بكاهد
تو اين زمينه هر گروه از اقتصاد دان ها يه نظري دادن كه شما مي تونيد به مقالات و صحبت هاي اونها مراجعه كنيد

mehran_pqqp
12-08-2011, 13:48
سلام
ببخشید این که میگن یه چک بهت میدم برای تاریخ فلان روز یعنی چی؟
مثلا برای ایران خودرو برای پیش فروش ماشین نوشته مثلا 4 میلیون پیش بدین ، چند تا هم چک برای چند تا تاریخ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

logos
12-08-2011, 14:07
وقتي شما حساب جاري داشته باشيد به شما دسته چك تعلق مي گيره . شما با چك ميتونيد يه مبلغي رو در يه تاريخ خاص پرداخت كنيد
مثلا الان ول نداريد اما چكي به مبلغ 1000 تومن براي ماه اينده مي نويسيد
من ماه اينده چك شما رو مي برم بانك و در صورت وجود ول در خسابتون اونو نقد مي كنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-08-2011, 14:51
سلام

چرا وقتی بازار اقتصاد خرابه کسی نمیره الماس بخره ؟؟؟؟؟ چرا فقط طلا موردِ توجه مردم هست ؟

bshahab
12-08-2011, 16:20
سلام

چرا وقتی بازار اقتصاد خرابه کسی نمیره الماس بخره ؟؟؟؟؟ چرا فقط طلا موردِ توجه مردم هست ؟

عدم نیاز به تجربه و تخصص زیاد.نقد شوندگی بالا

faded
13-08-2011, 13:09
تفاوت بالش با متکا با کوسن چیه؟ یعنی این سه تا هرکدومشون چه فرقی با هم دارن؟ و این بالش هایی که تو بازار هستند به اسم بالش پر از پر مرغ درست میشن؟ از مرغهای کشته شده؟ یا مرغها رو زنده پرهاشون رو میکنن؟

ملا نصرالدین
13-08-2011, 16:25
کوسن اون بلشت کوچولوهایی هست که روش هم اکثرا یه نقش و نگاری داره کنار مبل میگذارند .البته الان که مبل های چرمی اومده کمتر شده.بیشتر کنار مبل استیل یا راحتی که پر بالشت نیست میگذارند تا مثلا طرف ارنجش رو بذاره روش اذیت نشه.کلا بیشتر جنبه تزیینی داره
بالشت همینیه که میذاری زیر سرت میخوابی.مربع هست
فکر کنم متکا اون بالشت قدیمی ها که تقریبا شکل استوانه بود و خیلی هم سنگین بود و بی شباهت به کیسه بوکس هم نبود را میگویند.اون خیلی کوچولو هاش الان جنبه تزیینی داره میگن متکا اوشین.

بالشت هایی که توی بازار هست اونایی که میگن پر مرغ مخلوط پر مرغ و خرده پارچه یا خرده ابر هست.نمیشه که فقط پر مرغ خالی باشه چون خیلی سفت میشه.مرغ هایی که میکشند را پرش را میکنند و برای درست کردن بالشت استفاده میکنند

یه سری بالشت های دیگه هم هست که خود من از اونا خیلی دوست دارم که توش پشم شیشه هست.در واقع اکثر این بالشت اماده ها توش پشم شیشه هست.

far2009
13-08-2011, 16:46
رطب با خرما فرق داره ؟ بعد این مضافتی یعنی چی ؟ چه فقط به خرما می گویند ؟

hts1369
14-08-2011, 19:30
بچه ها فرق قالی با فرش چیه؟
نبود؟؟؟
راستی قلاج چپق یعنی چی؟؟؟

faded
15-08-2011, 13:15
اجاره به شرط تملیک یعنی چی؟

bshahab
15-08-2011, 15:28
اجاره به شرط تملیک یعنی چی؟

یعنی بعداز پایان مدت اجاره شما مالک اون ملک میشین

malkemid
15-08-2011, 16:43
آقا عینک پنسی چیه؟ اصلا تلفظ صحیحش چطوریه؟

adameh_bahal
16-08-2011, 10:04
منظور از جمعه بازار چی هست؟

robert
16-08-2011, 10:54
سلام

میشه لاستیک دور در یخچال رو بدون پیاده کردن در تعویض کرد...؟؟

Pessimist
16-08-2011, 11:00
منظور از جمعه بازار چی هست؟

منظور از جمعه بازار جایی هست که دست فروش ها جمع میشن و کاسبی میکنن.

adameh_bahal
16-08-2011, 11:22
منظور از جمعه بازار جایی هست که دست فروش ها جمع میشن و کاسبی میکنن.

پنج شنبه بازار چه فرقی با جمعه بازار داره ?
اینی که یه سری سایت ها میزنن جمعه بازار منظور چیه?

malkemid
16-08-2011, 12:29
پنج شنبه بازار چه فرقی با جمعه بازار داره ?
اینی که یه سری سایت ها میزنن جمعه بازار منظور چیه?

تو هر جایی از قدیم رسم بوده که تو یه روز خاص مردم هرچی برای فروش داشتن می بردن یه جای از پیش تعیین شده و بازار راه می انداختن...

اسم روزی که این کار انجام می شد هم می موند رو بازار...پنجشنبه بازار یعنی بازار محلی ای که روز پنجشنبه به راه می افته.

adameh_bahal
16-08-2011, 13:59
تو هر جایی از قدیم رسم بوده که تو یه روز خاص مردم هرچی برای فروش داشتن می بردن یه جای از پیش تعیین شده و بازار راه می انداختن...

اسم روزی که این کار انجام می شد هم می موند رو بازار...پنجشنبه بازار یعنی بازار محلی ای که روز پنجشنبه به راه می افته.

خوب این که یه سری سایت ها میزنن مثلا جمعه بازار منظورشون چیه؟
الان تو تهران که از این بازار ها نداریم ؟

Kurosh
16-08-2011, 14:38
خوب این که یه سری سایت ها میزنن مثلا جمعه بازار منظورشون چیه؟
الان تو تهران که از این بازار ها نداریم ؟
خب لفظ جمعه‌بازار به اصطلاحی برای این بازارهای مکاره تبدیل شده دیگه ... مثل ضمیمه‌ی روزهای جمعه‌ی نیازمندی‌های همشهری که به همین شکل، همه هر کالای دست دومی دارن برای فروش آگهی می‌کنن ...

تو تهران شاید شهرداری بازارهای هفتگی و سنتی رو جمع کرده باشه، اما مسلماً تو مناطق دورتر از مرکز و شمال شهر، میشه پیدا کرد از این بازارها ... فکر می‌کنم تو شهرک‌های طول اتوبان تهران کرج دیدم یکی دو تا ... شنیدم سمت شهر ری و ... هم پیدا میشه ...

تو خود تهران، یه جمعه‌بازار معروف هست که بعد از چهارراه استانبول، تو پارکینگ پروانه دایره ... جنسای آنتیک می‌فروشن معمولاً ... خیلی پرطرفداره، سال‌هاست ملت جمعه‌ها سرازیر میشن خیابون جمهوری واسه همین بازار ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-08-2011, 17:07
سلام

میشه لاستیک دور در یخچال رو بدون پیاده کردن در تعویض کرد...؟؟

سلام
بله . احتياجی به باز کردن در نیست .
پیچها درست زیر لاستیک هست .
لاستیک رو کنار بکشید پیچها رو باز کنید .
توجه مهم :
اگر برای تعمیر یخچال یا رنگ زدنِ بدنه ی یخچال , لاستیک رو باز میکنید , حتما بالاش رو یک علامت بزنید تا بعداً سر و ته نبندینش .

========================= === =

اگر موقع باز کردنِ در یخچال , لاستیکِ در صدا میده معنیش اینه که چکنه شده و به بدنه میچسبه .
حتماً با کمی آب و مایع ظرفشوئی بشورینش و بعد که کاملا خشک شد مفدار بسیار کمی روغن زیتون بمالید روش تا به بدنه نچسبه .
مکان چسبیدنش رو بدنه ی یخچال هم باید تمیز باشه .
این کارها فقط پنج دقیقه طول میکشه اما عمر لاستیک رو ده برابر میکنه .

pcsoft
17-08-2011, 07:19
سلام
بعضی وقت ها بعضی ها که بیشتر هم همکلاسی دانشگاه هستند میان و یکی رو سرکار می زارن.
نمونه اش هم خود من. 1 بار این اتفاق برام افتاد.
چطور مچش رو بگیرم؟(مثلا می گفت که حراست دانشگاه کارت داره و چند دقیقه هم نقش بازی می کرد)
ممنون

ملا نصرالدین
17-08-2011, 15:21
فکر کنم باید به مرور طرف این جور ادم ها رو شناخت.بعد عمرا حرفشون رو باور نکرد.حتی حرف راستشون .اینجوری هم تنبیه میشن هم دست نیوفتادی .در ثانی حراست دانشگاه کار داشته باشه پیغام نمیده به دوستت که برات بیاره.خودش مستقیم میاد میگه

firstpars
17-08-2011, 17:30
چرا واسه هواپیماهای مسافربری چتر نجات نمیزارن؟
توی خیلی از حوادث هوایی همه می دونن که تا چند دقیقه ی دیگه سقوط می کنن و می میرن
درحالیکه اگر خلبان و کادر پرواز و همه ی مسافرا چتر نجات داشته باشن میتونن با پریدن از هواپیما ، جون خودشون رو نجات بدن

Kurosh
17-08-2011, 18:10
توی خیلی از حوادث هوایی همه می دونن که تا چند دقیقه ی دیگه سقوط می کنن و می میرن
درحالیکه اگر خلبان و کادر پرواز و همه ی مسافرا چتر نجات داشته باشن میتونن با پریدن از هواپیما ، جون خودشون رو نجات بدن
تو فروم‌های خارجی که سرچیدم، عمده‌ی دلایلی که واسه این موضوع اومده بود اینا بود : (البته اونا طبق شرایط خودشون نظر دادن که هواپیماهاشون سالی یه بار هم سقوط نمی‌کنه! نه توپولوف‌های ما)

1- هزینه‌های گزافی رو به خطوط هواپیمایی تحمیل می‌کنه، در حالی که شاید به ندرت ازش استفاده بشه!
2- فشار هوا تو اون سرعت بسیار بالای هواپیما ممکنه باعث مرگ مسافر در اثر پرتاب شدن بشه ...
3- آموزش به اون همه آدم کار راحتی نیست
4- فکر کن 300 نفر که اولین باره چتر نجات رو می‌بینن، بخوان رو هوا معلق بشن! فرود اومدن وسط بزرگراه و برخورد با همدیگه و کشیده شدن به سمت موتور هواپیما و ... به شدت خطرناک و ریسکیه ...
5- عمده‌ی سقوط‌ها یا موقع فروده یا تیک‌آف (بلند شدن از زمین) ... پس تو همچین ارتفاع کمی، استفاده از چتر نجات منطقی به نظر نمی‌رسه ...

اینا چیزایی بود که از نظرات خارجیا ترجمه کردم ...
حالا از نظر علمی ممکنه دلایل موجه‌تری داشته باشه که این همه ساله شرکت‌های هواپیمایی کشته میدن تو سوانح هوایی اما به فکر این کار نمی‌افتن ... :11:

malkemid
17-08-2011, 18:25

البته واسه خلبان و اینا نمیذارن دلیلش اینه که ممکنه وقتی احساس خطر کنن خودشون با چتر می پرن مسافرا می مونن با هواپیمای در حال سقوط!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-08-2011, 20:29
فکر کنم باید به مرور طرف این جور ادم ها رو شناخت.بعد عمرا حرفشون رو باور نکرد.حتی حرف راستشون .اینجوری هم تنبیه میشن هم دست نیوفتادی .در ثانی حراست دانشگاه کار داشته باشه پیغام نمیده به دوستت که برات بیاره.خودش مستقیم میاد میگه

سلام

یعنی میشن مثل چوپان دوروغگو

Ezel
17-08-2011, 22:46

ضمن تشکر از کوروش ، یک مساله ای هم که باید دقت کنیم عامل "زمان" هست ، یعنی اینکه در طول مدت کوتاهی که هواپیما سقوط میکنه چند نفر میتونند خارج بشن از هواپیما +
باز شدن درب خروجی هواپیما با توجه به مسائل فشار هوا در اون ارتفاع ، مطمئنا زمان سقوط رو به شدت کاهش میده .

Kurosh
17-08-2011, 22:52
ضمن تشکر از کوروش ، یک مساله ای هم که باید دقت کنیم عامل "زمان" هست ، یعنی اینکه در طول مدت کوتاهی که هواپیما سقوط میکنه چند نفر میتونند خارج بشن از هواپیما +
باز شدن درب خروجی هواپیما با توجه به مسائل فشار هوا در اون ارتفاع ، مطمئنا زمان سقوط رو به شدت کاهش میده .
به این داشتم فکر می‌کردم که اگه امکان این قضیه بود، شرکت‌های هواپیما سازی می‌تونستن سقف هواپیما رو طوری بسازن که بالای هر صندلی دریچه‌ای باشه تا در مواقع اضطراری برای بیرون پریدن، با زدن دکمه‌ی چتر نجات، اون دریچه هم باز بشه و مسافر به بیرون پرتاب بشه ... درست مثل خلبان هواپیماهای جنگنده یا ملخی ...

به نظرم خیلی هم دور از ذهن نیست این قضیه! اگه منع علمی نداشته باشه ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-08-2011, 01:12
به این داشتم فکر می‌کردم که اگه امکان این قضیه بود، شرکت‌های هواپیما سازی می‌تونستن سقف هواپیما رو طوری بسازن که بالای هر صندلی دریچه‌ای باشه تا در مواقع اضطراری برای بیرون پریدن، با زدن دکمه‌ی چتر نجات، اون دریچه هم باز بشه و مسافر به بیرون پرتاب بشه ... درست مثل خلبان هواپیماهای جنگنده یا ملخی ...

به نظرم خیلی هم دور از ذهن نیست این قضیه! اگه منع علمی نداشته باشه ...

سلام
تو یه سایت که خلبانان با تجربه ی ایرانی به
سوالات بچه ها پاسخ میدند سوال کردم که چرا خیال همه رو راحت نمیکنند و یک یا چند چتر نجات برای هواپیما درست نمیکنند ؟ تا آروم رو زمین یا آب فرود بیاد
گفتند واسه هواپیماهای کوچیک میشه اما مسافربری چند چتر بسیااار بزرگ میخواد که اندازش چند برابر هواپیما باید باشه .
ساختن و جا دادنش در هواپیما و درست عمل کردنش اونقدر دشواره که کسی دنبالش نمیره .

-=================================

یه بار یه کاریکاتور هواپیمائی دیدم خیلی خنده انگیز !! بود:

پایِ همه ی مسافرها از زیر هواپیما زده بود بیرون و خلبان داشت بهشون میگفت :
خانومها آقایان چون چرخهای هواپیما به علت نقص فنی باز نمیشود , به محضِ اینکه بهتون خبر دادم شروع به دویدن کنید !!!
:31:

Kurosh
18-08-2011, 01:32
سلام
تو یه سایت که خلبانان با تجربه ی ایرانی به
سوالات بچه ها پاسخ میدند سوال کردم که چرا خیال همه رو راحت نمیکنند و یک یا چند چتر نجات برای هواپیما درست نمیکنند ؟ تا آروم رو زمین یا آب فرود بیاد
گفتند واسه هواپیماهای کوچیک میشه اما مسافربری چند چتر بسیااار بزرگ میخواد که اندازش چند برابر هواپیما باید باشه .
ساختن و جا دادنش در هواپیما و درست عمل کردنش اونقدر دشواره که کسی دنبالش نمیره .سلام ...
بله خب، منطقی به نظر می‌رسه، واسه مهار اون جسم آهنی غول‌پیکر قدرت بسیار بسیار بالایی نیازه ...
اما به نظر من تو این راهکار هم میشه تکنولوژی رو وارد کرد و به نتیجه رسید ...
مثلاً چرا لزوماً از چیزی به شکل و شمایل چتر نجات استفاده بشه ؟!‌
چرا با این همه فناوری جدیدی که دانشمندا بهش رسیدن، ایده‌های جدید‌تر و کاربردی‌تر رو اجرا نکنن ؟!

نمی‌دونم چی ... مثلاً با الکترومغناطیس یا هر چیز مشابهی، نیروی دافعه‌ای علیه جاذبه‌ی زمین بسازن تا در صورت نیاز و فعال شدنش، هواپیما سقوط نکنه یا حداقل سرعتش خیلی خیلی کم بشه ... (اگه دافعه بتونه زمین و هواپیما رو از هم دور کنه، هواپیما هم می‌تونه رو هوا بمونه و خب به یه نحوی مشکل رو رفع کنن ... حالا یا با امدادهای هوایی، یا برطرف کردن مشکل)

یا مثلاً سیستمی با گازهای پرفشار که کار همون چتر نجات رو بکنه ... (حالا تو بالون این گازها به الیاف بالای بالون فشار میارن و اون رو بالا می‌برن یا در هوا معلق می‌کنن، دانشمندا چیزی رو اختراع کنن که حجمی رو اشغال نکنه، اما کار همون الیاف رو انجام بده ... مثلاً روی خود هواپیما چیزی مثل بادگیر با فلز ایجاد کنن و سطح زیرش رو از این گازها منتشر کنن ...)

انی وی ...
یه کم با عقل جور در نمیاد که بعد از این همه سال هیچ فکری به ذهن هیشکی نرسیده باشه واسه رفع این مشکل ! مشکلی که سالانه جون صدها انسان رو می‌گیره !

یه بار یه کاریکاتور هواپیمائی دیدم خیلی خنده انگیز !! بود:

پایِ همه ی مسافرها از زیر هواپیما زده بود بیرون و خلبان داشت بهشون میگفت :
خانومها آقایان چون چرخهای هواپیما به علت نقص فنی باز نمیشود , به محضِ اینکه بهتون خبر دادم شروع به دویدن کنید !!!

firstpars
18-08-2011, 09:28
محله ی نازی آباد تهران ، ارتباطی با نازیهای آلمان داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جداً چرا اسمشو گذاشتن نازی آباد؟

SIMON137
18-08-2011, 10:32
محله ی نازی آباد تهران ، ارتباطی با نازیهای آلمان داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جداً چرا اسمشو گذاشتن نازی آباد؟
نام‌گذاری این محله به ساخته شدن بخشی از آن به نام چهارصددستگاه توسط آلمانی‌ها طی جنگ جهانی دوم نسبت داده می‌شود. از آنجا که در آن هنگام ایرانیان تمام آلمانی‌ها را نازی می‌گفتند این محله نیز به نام نازی آباد مسمی شد.

روایت ضعیف دیگری علت این نام را این می‌داند که زمین‌های این محله در زمان قاجار متعلق به یکی از زنان قاجار به نام نازخاتون بوده‌ است

shabnam1986
18-08-2011, 15:20
یه سوال دارم فقط امیدوارم جاش همینجا باشه

دندون عقل دو تاست یا جار تا؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-08-2011, 18:03
یه سوال دارم فقط امیدوارم جاش همینجا باشه

دندون عقل دو تاست یا جار تا؟

سلام
4تاست

SIMON137
18-08-2011, 20:35
کلید های برق منزل وقتی میزنیم به سمت بالا باید روشن بشن یا وقتی میزنیم به سمت پایین ؟

DaRyUsH AkRaMi
18-08-2011, 20:36
دوستان آژانس هواپیمایی ها میتونن به واسطه توریست بودن برای ادم ویزای شینگن 15 روزه بگیرن؟

Kurosh
18-08-2011, 20:39
کلید های برق منزل وقتی میزنیم به سمت بالا باید روشن بشن یا وقتی میزنیم به سمت پایین ؟
به سمت پایین :20:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-08-2011, 22:04

بله . همونطور که دوست برزگوارمون آقا کورش گفتند بالا خاموش پایین روشن .
اگر برعکس شده 2 علت داره :
1- کلید سر و ته بسته شده .
2- سیمها جابجا نصب شده .

SIMON137
18-08-2011, 22:08
به سمت پایین :20:

ممنون میشم لینکی معرفی کنید که دلیل این صحبت باشه :20:

Kurosh
18-08-2011, 22:26
ممنون میشم لینکی معرفی کنید که دلیل این صحبت باشه :20:
بنده از روی عرف کلیدهای برق ایران گفتم خدمتتون ...
با این حال گشتم براتون و بالاخره یافتم چیزی رو که می‌خواید ...

Up or down

The direction which represents "on" also varies by country. In North America, it is usual for the "on" position of a toggle switch to be "up", whereas in many other countries such as the UK, Ireland, Australia, and in New Zealand it is "down." In multiway switching, the correspondence between a single switch's state and whether lights are on or off depends on other switches in the circuit. In countries prone to earthquakes, such as Japan, most switches are positioned sideways to prevent the switch from inadvertently being turned on or off by falling objects.

میگه که این بالا یا پایین بودن کشور به کشور فرق داره ... در آمریکای شمالی، برای روشن کردن چراغ، کلید رو به سمت بالا و در کشورهایی مثل انگلستان، ایرلند، استرالیا، هندوستان و زلاندنو، به سمت پایین تغییر حالت میدیم ...
ایران هم ظاهراً به پیروی از سیستم انگلیسی کلیداش طراحی میشن ...

موضوع جالبی که بهش اشاره کرده اینه که تو کشورهای زلزله خیز، برای اینکه اشیا روی کلید سقوط نکنن و چراغ رو خاموش یا روشن کنن، کلیدها به حالت افقی روشن و خاموش میشه ...

---------- Post added at 11:26 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

منبع هم ویکی‌پدیاست ...
اما این قسمت citation needed هست، یعنی در ویکی‌پدیا براش منبعی نوشته نشده ...
با این حال کسی در صحتش شکی نداره، چون در فروم‌های مختلف هم از زبون native ها این قضیه رو خوندم ...

firstpars
19-08-2011, 11:45
بنده از روی عرف کلیدهای برق ایران گفتم خدمتتون ...
با این حال گشتم براتون و بالاخره یافتم چیزی رو که می‌خواید ...

میگه که این بالا یا پایین بودن کشور به کشور فرق داره ... در آمریکای شمالی، برای روشن کردن چراغ، کلید رو به سمت بالا و در کشورهایی مثل انگلستان، ایرلند، استرالیا، هندوستان و زلاندنو، به سمت پایین تغییر حالت میدیم ...
ایران هم ظاهراً به پیروی از سیستم انگلیسی کلیداش طراحی میشن ...

موضوع جالبی که بهش اشاره کرده اینه که تو کشورهای زلزله خیز، برای اینکه اشیا روی کلید سقوط نکنن و چراغ رو خاموش یا روشن کنن، کلیدها به حالت افقی روشن و خاموش میشه ...

---------- Post added at 11:26 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

منبع هم ویکی‌پدیاست ...
اما این قسمت citation needed هست، یعنی در ویکی‌پدیا براش منبعی نوشته نشده ...
با این حال کسی در صحتش شکی نداره، چون در فروم‌های مختلف هم از زبون native ها این قضیه رو خوندم ...

ولی خونه ی ما تمام کلیداش به جهت بالا روشن میشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi/s
19-08-2011, 11:54
ولی خونه ی ما تمام کلیداش به جهت بالا روشن میشن بخاطر نوع کلید پریز هست..که حدس میزنم قدیمی.باشه ..چون توی بازاری فعلی و اگه اشتباه نکنم...از 4-5 سال پیش تمامش به سمت پایینه...البته هزار و یک مدل کلید پریز داریم....

sanaz.joon
19-08-2011, 12:04
من دو تا سوال داشتم:
این وسایل مال چه کاری هستن میشه دقیق برام توضیح بدین:

SIMON137
19-08-2011, 12:48
خب میشه چرخوند کلید رو که از پایین روشن بشه :دی
سوال کردم چرا به بالا میزنید روشن بشه ، گفتن چون خورشید هم میاد بالا روشن می کنه

Kurosh
19-08-2011, 14:16
من دو تا سوال داشتم:
این وسایل مال چه کاری هستن میشه دقیق برام توضیح بدین:

اولی مام زیر بغل هست، برای زدودن بوی عرق و جلوگیری از تعرق ...

دومی هم After Shave هست که بعد از اصلاح به صورت زده میشه تا هم خوشبو بشه و هم از جوش زدن و عواقب بعدی جلوگیری کنه ...

Mahdi/s
20-08-2011, 21:21
ســلام...
در مورد ریز مکالمات یا پرینت گرفتن از مکالمات همراه و تلفن ثابت سوال داشتم...
توی پرینت چی میزنه...شماره هایی که شخص تماس گرفته...یا نه تمام شماره ها اعم از شماره هایی که شخص تماس گرفته و باهاش تماس گرفتن....؟؟
تاریخ و زمان هم میزنه یا نه..؟؟
بفرمایید پرینتای تلفن ثابت(خونه) و همراه فرقی هم میکنه یا نه..؟؟
اسمس رو توی پرینت میزنه یا نه...؟؟
ممنون..:20:

t.sunami
20-08-2011, 22:39
برای زدودن موهای زاید بدن از چی استفاده میکنین؟؟ کرمی هست که بزنی همش بریزه؟؟ دائمی هست یا موقت؟؟

logos
20-08-2011, 23:15
برای زدودن موهای زاید بدن از چی استفاده میکنین؟؟ کرمی هست که بزنی همش بریزه؟؟ دائمی هست یا موقت؟؟

دوست عزيز در اين مورد يك تاپيك جداگانه تو متفرقه موجود هست به نظر من اگه به اون تاپيك مراجعه كنيد جوابتون رو خواهيد گرفت

J1 1J
21-08-2011, 02:13
مستقیم کردن فایل دانلود یعنی چی؟
کامل توضیح بدین من اصلا نمیدونم راجع بش :20:

masoud glx
21-08-2011, 14:02
دوستان آژانس هواپیمایی ها میتونن به واسطه توریست بودن برای ادم ویزای شینگن 15 روزه بگیرن؟

از تونستن که بله میتونن ... اما تعداد روز ویزا بسته به تاریخ رفت و برگشت درج شده روی بلیط های تهیه شده هستش + دو سه روز بیشتر .

مثلا یکی از دوستانم که اخیرا شخصا برای ویزای شینگین اقدام کرده بود ویزای 28 روزه گرفت که حدود 6 روز بیشتر از تاریخ بلیطهاش بود .
کلا شینگین گرفتن سخت نیست اگر پول داشته باشید که به آژانس ها پرداخت کنید یا شخصا اقدام کنید .
اگر پول نداشته باشید هم راه داره که اگر کسی علاقمند هستش توی پیام خصوصی در خدمتم .

jeremy28
21-08-2011, 15:04
مستقیم کردن فایل دانلود یعنی چی؟
کامل توضیح بدین من اصلا نمیدونم راجع بش :20:
بعضی از سرورها (Host) چند نوع سرویس دارند مثل Free Download یا Premium که دومی که معمولاً امتیازات ویژه ای مثل سرعت دانلود و ریزوم و این حرفا داره، با پرداخت پول، به کاربرا تعلق می گیره.
ولی اولی که مجانیه، محدودیت هایی مثل انتظار، سرعت پایین و ... رو که معمولاً در آپلود سنترها هم با چند تا علامت تیک و ضربدر نشون داده می شه، داره.

چون لینک غیرمستقیم یک سری دردسرها و محدودیت هایی از این دست داره، بعضی از سرورهای دیگه (مثلاً رپیدباز) می یان فایل های مربوط به اون لینک غیرمستقیم (مثلاً داخل سرور رپیدشر) رو انتقال می دن به سرورهای خودشو و لینک مستقیم (لینک هایی که با یک کلیک قابل دانلود باشن) رو در اختیار متقاضی قرار می دن.

شاید بشه گفت یه جورایی انتقال فایل از یه سرور دارای شرایط خاص به یه سرور دمِ دستی بدون شرایط خاصه!

SIMON137
21-08-2011, 15:23
فروشگاه آمازون تحویل دوبی هم داره ؟

masoud glx
21-08-2011, 15:44
هیچ فروشگاهی چه Ebay چه Amazon چه . . . شیپینگ رو اصلا تضمین نمیکنن . چه برسه به اینکه توی چه مقصدی باشه .
سیستم به اینصورت هستش که برای هر نوع کالایی که هست خود فروشنده یعنی صاحب هر اکاونت نوع ، محدودیت و احیانا هزینه شیپینگ رو مشخص میکنه .

و برای مثال ... بله . من خودم از ای بی و از آدوراما و . . . چندین بار جنس خریدم و امارات تحویل گرفتم .

SIMON137
21-08-2011, 16:28
مثلا یک دی وی دی بخوام بگیریم با قیمت 60 دلار ، چقدر تموم میشه برسه امارات ؟
منظورتون از اینکه تضمین نمی کنند چیه ؟

masoud glx
21-08-2011, 16:45
شما اصلا ببینید توی قسمت شیپینگ اون کالا یعنی این DVD مورد نظرتون ورلدواید شیپینگ داره یا خیر . بعد در صورت بودن با توجه به وزن هزینه محاسبه میشه . قیمت 60 دلاری اون محصول اثری توی هزینه شیپینگش نداره .

یعنی سایت در مورد اینکه شیپینگ هر کالا به چه صورت هست و اصلا انجام میشه یا نه هیچ تضمینی نمیکنه . خود شما هستید که باید مطمئن باشید و حواستون رو جمع کنید . برای اینکار بهتره از کسی که چندین بار خرید کرده کمک بگیرید . فقط همین رو بگم که فروشنده های معتبر توی این سایتهای فروشگاهی بصورت verified seller مارک میشن و ریتینگی هست برای بالا بردن اطمینان خریدار که میتونید سابقه هر فروشنده رو چک کنید با اون .
از افرادی هم خرید کنید که paypal داشته باشن باری فروش وگرنه با کردیت کارت ممکنه خرید کنید و چیزی دستتون نرسه :دی یا اینکه محتوای کالای مورد نظر کلا متفاوت باشه و کسی هم نمیتونه بسادگی برای شما پیگیری کنه که با توجه به فاصله ایران تا مبدا خرید معمولا پیگیری ارزش نداره .

پ.ن :
بعضی موسسات و بازرگانی های داخلی هستند که این کار رو برای شما میکنن ولی با دلار 1300 یا 1400 یا حتی بیشتر !!
موفق باشید .

SIMON137
22-08-2011, 03:56
عبارت "تمام" در انتهای درجه های نظامی به چه معناست و چه ارزشی به اون درجه می بخشه ؟

hts1369
22-08-2011, 09:59
عبارت "تمام" در انتهای درجه های نظامی به چه معناست و چه ارزشی به اون درجه می بخشه ؟
تمام رو انتهای درجه ی سرهنگ و سرتیپ میگن درجه ی سرهنگ دوم داریم و سرهنگ یکم .به سرهنگ دوم همون سرهنگ دوم رو میگن ولی به سرهنگ یکم میگن سرهنگ تمام در مورد سرتیپ هم همین طور هست
کلا وقتی تمام میاد اخر درجه یهنی تو اون سطح درجه این طرف بالاترین رو داره

nimahandsomboy
22-08-2011, 10:31
یه کانال ماهواره ای مثل فارسی 1 هزینه اجاره کانال روی ستلایت و دوبله و خریداری سریال و حقوق کارمند و غیره را از کجا میاره؟؟؟

در حالی که فقط داره فیلمای خودشو تبلیغ میکنه

یه سایتی مثل فیس بوک هزینه اجاره سرور و دفتر و کارمندایی که در سراسر جهان داره را از کجا میاره در حالی که ثبت نامش رایگان هست

همینطور سایت گوگل........

shabe.saket
22-08-2011, 11:07
فیسبوک و گوگل و یاهو و فاکس نیوز و سی ان ان و.....توسط دولت آمریکا پشتیبانی میشن علاوه بر در آمدهای تبلیغاتی (مثل کسب درامد بازدید و لینک گوگل به سایر سایتها)

faded
23-08-2011, 15:19
موسسات "کارنگی" و "راکفلر" چه جور جاهایی هستند؟ سرمایه گذاری؟ تجارت؟ فرهنگی؟ سیاست؟ لطفا توضح جامعی بدین!

logos
23-08-2011, 19:56
یه کانال ماهواره ای مثل فارسی 1 هزینه اجاره کانال روی ستلایت و دوبله و خریداری سریال و حقوق کارمند و غیره را از کجا میاره؟؟؟

در حالی که فقط داره فیلمای خودشو تبلیغ میکنه

یه سایتی مثل فیس بوک هزینه اجاره سرور و دفتر و کارمندایی که در سراسر جهان داره را از کجا میاره در حالی که ثبت نامش رایگان هست

همینطور سایت گوگل........

مالك فارسي 1 يكي از ثروت مند ترين و بزرگترين رسانه داران دنيا هست كه چندين شبكه مختلف رو اداره مي كنه و به نظر من فعلا طرح همه گير شدن اين شبكه رو داره
البته صحبت هايي هم مبني بر اينكه اين شبكه از طريق دولت انگلستان حمايت مي شه هم هست

فیسبوک و گوگل و یاهو و فاکس نیوز و سی ان ان و.....توسط دولت آمریکا پشتیبانی میشن علاوه بر در آمدهای تبلیغاتی (مثل کسب درامد بازدید و لینک گوگل به سایر سایتها)

سايت فيس بوك از طريق تبليغاتي كه در كنار صفحش قرار ميده و پرو‍ه هاي اماري كه انجام ميده درامد زايي شديدي داره
اين سايت توسط دولت شتيباني نميشه !!! برخلاف چيزي كه تو رسانه هاي ما به شدت روش مانور داده ميشه !!! بلكه با دولت امريكا همكاري داره

موسسات "کارنگی" و "راکفلر" چه جور جاهایی هستند؟ سرمایه گذاری؟ تجارت؟ فرهنگی؟ سیاست؟ لطفا توضح جامعی بدین!

سياسي
به صورت كامل يا نا كامل نميشه اينجا توضيح داد به دليل خلاف قوانين سايت بودن
شما بهتره از سايت خوب گوگل استفاده كنيد و به راحتي كلي مطلب گيرتون مياد (البته يشنهادم اينه مطالب سايت هايي مثل رجا و فارس و اينارو نخونيد كه واضح است از درجه اعتبار ساقط هست)

Mahdi/s
23-08-2011, 22:33
ببخشید که دوباره پست میدم...فکر کنم کسی پشت منو ندید....
....میدونم اسپم هست....زحمت بکشید بعدا پاک کنید...ممنون.
بی زحمت اینم جواب بدید....

logos
23-08-2011, 22:45
ببخشید که دوباره پست میدم...فکر کنم کسی پشت منو ندید....
....میدونم اسپم هست....زحمت بکشید بعدا پاک کنید...ممنون.
بی زحمت اینم جواب بدید....

تاريخ و زمان رو حتما ميزنه
اس ام اس رو نمي زنه
فكر ميكنم فقط شمارههايي كه شما گرفتيد رو ميزنه

بهترين كار اينه در ساعت اداري 2 دقيقه وقت بزاريد و تماس تلفني بگيريد با مخابرات و سوال كنيد
هم راحت تر از سوال پرسيدن اينجا هست هم اينكه درستش اينه كه تماس بگيريد بپرسيد !!!!

پي نوشت : خيلي از سوالها با يك تماس يا سرچ ساده جوابشون پيدا ميشه و لازم نيست ادم اينجا (كلا تو فروم) مطرح كنه

Havbb
23-08-2011, 23:03
سلام
این که به یه نفر میگن "مگه اینجا چاله میدونه" یعنی چی؟ چاله میدون کجاس دیگه؟

Mahdi/s
23-08-2011, 23:29
پي نوشت : خيلي از سوالها با يك تماس يا سرچ ساده جوابشون پيدا ميشه و لازم نيست ادم اينجا (كلا تو فروم) مطرح كنه درسته..ولی عادته دیگه...طبیعیه....اونقدری که دست آدم به نت میره به تلفن نمیره....:31:ولی حق با شماست....البته اگه اوناهم وقت برازن و کامل جواب بدن...
راستی شماره مخابرات چنده..1818 بود..؟؟ یا یه چیز دیگه.......نگید از 118 بپرس:31:

meshkiposh2200
24-08-2011, 00:15
دوستان میخاستم بدونم نحوه ی چاپ عکس بر روی کیک تولد چه طوریه؟ پرینتر مخصوص داره یا...؟

farhad_persona
25-08-2011, 00:42
بچه ها من یه انگشتر نقره خریدم منتها وقتی میزنمش میرم بیرون عرق دست بهش میخوره و سیاه میشه. چیکارش کنم..؟!

matador
25-08-2011, 09:00
سلام
این که به یه نفر میگن "مگه اینجا چاله میدونه" یعنی چی؟ چاله میدون کجاس دیگه؟

چاله‌میدان از محله‌های قدیم تهران بود. این محل نیز که قبلاً در دورهٔ صفویه خاک آن را به مصرف حصارکشی تهران رسانده بودند، وضعی تقریباً مشابه چاله‌حصار داشت و محل تخیله زبالهٔ تهران به حساب می‌آمد. این چاله تا مدت‌ها مکان امنی برای خلافکاران بود تا این که بعدها میدانی در آن‌جا احداث شد و به چاله‌میدان معروف شد. این محله محدود به جنوب بازار چهل تن و امامزاده سید اسماعیل و میدان مال فروش‌ها، میدان امین‌السلطان، گمرک، خانی‌آباد، دروازه غار و پاقاپوق (میدان اعدام) بود.

از ویکی‌پدیا

MojiOS
25-08-2011, 10:45
بچه ها من یه انگشتر نقره خریدم منتها وقتی میزنمش میرم بیرون عرق دست بهش میخوره و سیاه میشه. چیکارش کنم..؟!
بمالش به فرش درست میشه

mehran_pqqp
25-08-2011, 17:26
ســلام...
در مورد ریز مکالمات یا پرینت گرفتن از مکالمات همراه و تلفن ثابت سوال داشتم...
توی پرینت چی میزنه...شماره هایی که شخص تماس گرفته...یا نه تمام شماره ها اعم از شماره هایی که شخص تماس گرفته و باهاش تماس گرفتن....؟؟
تاریخ و زمان هم میزنه یا نه..؟؟
بفرمایید پرینتای تلفن ثابت(خونه) و همراه فرقی هم میکنه یا نه..؟؟
اسمس رو توی پرینت میزنه یا نه...؟؟
ممنون..:20:

سلام
پرینت تلفن ثابت رو می تونید از تو سایت مخابرات بگیرید
اطلاعاتی که در ریز مکالمات تلفن ثابت وجود داره

برای تلفن همراه هم تقریبا مشابه همین هست + اس ام اس فقط هزینش رو میزنه

Sadeq_ME
26-08-2011, 14:07
سلام:20:
آیا تمامی‌ شهرهائی که روی مدارهایی موازی مدار استوا قرار دارن طول روز یا طول شبشون یکیه؟مثلا اگه یه نفر توی تهران 16 ساعت روزه میگیره اگه همون شخص بره توی شهری که با تهران روی یک مدار موازی مدار استوا هست باید همون 16 ساعت روزه بگیره دیگه درسته؟
ممنون:11:

artist5
26-08-2011, 22:49
سلام،شب و روز همه خوش
1)کسی اطلاع داره برای سفر خارجی اگر اضافه با ر داشته باشی هر کيلو چند جريمه ميکنند؟
2)تا چند هزار دلار اجازه ميدن همرا ه خودت ببری تويه هواپيما؟
3)توليدی نا خالص ملی يک کشور يعنی چی؟ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2011, 00:40
سلام:20:
آیا تمامی‌ شهرهائی که روی مدارهایی موازی مدار استوا قرار دارن طول روز یا طول شبشون یکیه؟مثلا اگه یه نفر توی تهران 16 ساعت روزه میگیره اگه همون شخص بره توی شهری که با تهران روی یک مدار موازی مدار استوا هست باید همون 16 ساعت روزه بگیره دیگه درسته؟
ممنون:11:

سلام

بله کاملا درسته حتی اگر اون شهر اونور کره زمین در امریکا یا ژاپن باشه

به خطوط موازی با استوا میگم عرض جفرافیایی و به خطوط موازی با نصف النهار گرینیچ میگن طول جغرافیایی

تمام مناطقی که روی یک عرض هستند , شب و روزشون با هم برابره .

اما همونطور که خبر دارین اوقات شرعیشون با هم فرق میکنه . اما ممکنه وقتی قرار دادیشون با هم یکی باشه ( ساعتِ رسمی ) مثل مشهد و تبریز

یه چیز جالب انگیز که در کتابهای مدرسه من چیزی در موردش ندیدم :

در کره ی زمین جاهایی هست که بسیار به هم نزدیکند مثلا 300 یا 400 کیلومتر با هم فاصله دارند اما از نظر وقتِ قرار دادی با هم حدود 23 ساعت اختلاف دارند !!!!!!

یعنی یکی 10 صبح دوشنبه هست اون یکی 9 صبح یکشنبه !!!!!

آیا میدونید کجا و چطور ؟

malkemid
27-08-2011, 00:47
چرا قبلا در ماشینها رو به عقب باز می شد و الان رو به جلو؟؟ مشکلی داشت که روالش عوض شد؟

Sadeq_ME
27-08-2011, 13:31
سلام

بله کاملا درسته حتی اگر اون شهر اونور کره زمین در امریکا یا ژاپن باشه

به خطوط موازی با استوا میگم عرض جفرافیایی و به خطوط موازی با نصف النهار گرینیچ میگن طول جغرافیایی

تمام مناطقی که روی یک عرض هستند , شب و روزشون با هم برابره .

اما همونطور که خبر دارین اوقات شرعیشون با هم فرق میکنه . اما ممکنه وقتی قرار دادیشون با هم یکی باشه ( ساعتِ رسمی ) مثل مشهد و تبریز

یه چیز جالب انگیز که در کتابهای مدرسه من چیزی در موردش ندیدم :

در کره ی زمین جاهایی هست که بسیار به هم نزدیکند مثلا 300 یا 400 کیلومتر با هم فاصله دارند اما از نظر وقتِ قرار دادی با هم حدود 23 ساعت اختلاف دارند !!!!!!

یعنی یکی 10 صبح دوشنبه هست اون یکی 9 صبح یکشنبه !!!!!

آیا میدونید کجا و چطور ؟

نمی‌دونم. ولی‌ فکر کنم می‌تونن دو نقطه باشن در پائین‌ترین قسمت کرهٔ زمین مثلا در قطب جنوب و یک نقطه در بالاترین قسمت قطب جنوب(شمال قطب جنوب) باشه و نقطه‌ دیگه در پائین‌ترین قسمت قطب جنوب(جنوب قطب جنوب).که بعد اینا درست در دو نقطه‌ مقابل هم قرار میگیرن.:20:درسته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2011, 18:42
چرا قبلا در ماشینها رو به عقب باز می شد و الان رو به جلو؟؟ مشکلی داشت که روالش عوض شد؟

سلام
ظاهرا ايرادش اينه كه اگر در حرکت در ماشین باز بشه در ماشین کنده میشه از شدتِ باد .
در ضمن الان هم ماشینهای مدرنی هست که در عقبش رو به جلو باز میشه البته تک و توک هست .

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

نمی‌دونم. ولی‌ فکر کنم می‌تونن دو نقطه باشن در پائین‌ترین قسمت کرهٔ زمین مثلا در قطب جنوب و یک نقطه در بالاترین قسمت قطب جنوب(شمال قطب جنوب) باشه و نقطه‌ دیگه در پائین‌ترین قسمت قطب جنوب(جنوب قطب جنوب).که بعد اینا درست در دو نقطه‌ مقابل هم قرار میگیرن.:20:درسته؟

سلام
نه , متاسفانه جواب این نیست .
بیشتر بررسی کنید . بقیه ی دوستان علاقمند هم همینطور

البته جواب بسیار آسونه . فقط کافیه بدونید چه چیز باعث اختلاف ساعتِ قراردادی میشه .

Kurosh
27-08-2011, 18:55
سلام
ظاهرا ايرادش اينه كه اگر در حرکت در ماشین باز بشه در ماشین کنده میشه از شدتِ باد .
در ضمن الان هم ماشینهای مدرنی هست که در عقبش رو به جلو باز میشه البته تک و توک هست .

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

سلام
نه , متاسفانه جواب این نیست .
بیشتر بررسی کنید . بقیه ی دوستان علاقمند هم همینطور

البته جواب بسیار آسونه . فقط کافیه بدونید چه چیز باعث اختلاف ساعتِ قراردادی میشه .
اینو مطمئن نیستم، از رو اطلاعات عمومی میگم ... :

فکر می‌کنم این جوری بود که اگه از مدار گرینویچ به سمت شرق حرکت کنیم، در فواصل معین مدارهای فرضی‌ای رسم شده که فاصله‌ی این مدار تا بعدی نیم ساعته و تعداشون هم 48 تاست که اگه هر کدوم نیم ساعت باشه، میشه 24 ساعت ...
به همین صورته که تهران در فاصله‌ی 7 مدار از شرق گرینویچ قرار گرفته، و ساعتمون 7 تا نیم ساعت، یعنی 3:30 فاصله داره با GMT یا گرینویچ لندن ...

حالا اگه این مدارها رو همین طور بریم جلو، مثلاً افغانستان میشه 4:30 و جلوتر، سنگاپور میشه 8 ساعت، و الی آخر ...
دنباله‌اش که به حدود اروپا می‌رسه، باید چیزی حدود 23 ساعت اختلاف ساعت داشته باشه با GMT ! هر چند که فاصله‌ی واقعی خیلی کمه ...

حالا این 23 ساعت فکر می‌کنم رسمی نباشه، ساعت رسمیش منفی 1 یا دو ساعت حساب میشه ... شاید هم مثل کازابلانکا دقیقاً مشابه گرینویچ باشه
یعنی برای حل این مشکل اختلاف ساعت فاحش، اومدن اختلاف ساعتای منفی رو قرار دادن تا مثلاً کشوری مثل ایرلند که در غرب گرینویچ قرار داره و قاعدتاً با توجه به مدارها باید حدود 23 ساعت و نیم باهاش اختلاف ساعت داشته باشه، فقط نیم ساعت اختلاف داره (مثال بود، نمی‌دونم اصلاً اختلاف دارن یا نه) ...

این حدس بود ...
نمی‌دونم تا چه حد درسته ...

Sadeq_ME
27-08-2011, 19:02
من گیج شدم:31:
الان این اختلاف ساعت واقعیه یا صرفاً روی کاغذ و با محاسبه اینطوریه؟:20:

Kurosh
27-08-2011, 19:27
من گیج شدم:31:
الان این اختلاف ساعت واقعیه یا صرفاً روی کاغذ و با محاسبه اینطوریه؟:20:
مثلاً شهر نیویورک رو در نظر بگیرید !‌ اختلاف ساعت واقعیش با GMT منفی 5 ساعت هست ...
اما در واقع این طبق قراردادیه که نواحی شرق و غرب گرینویچ رو با منفی و مثبت جدا می‌کنن ...

اگه قرار بود با مقدار مثبت اختلاف ساعت مشخص بشه، 5 ساعت معادل 10 تا نیم ساعت و در نتیجه 10 تا مدار به سمت غرب گرینویچ بود و باید اختلاف ساعت +19 ساعت می‌داشتن ... به همین شکل، کشورهای نزدیک‌تر به گرینویچ از سمت غرب، اختلاف ساعتشون می‌تونه به 23 ساعت هم برسه!
ولی خب طبق قرارداد، مثبت 23 ساعت همون منفی 1 ساعت هست ...

این چیزیه که تو ذهن من بود، احتمالاً غلط باشه !

SIMON137
27-08-2011, 20:00
اینو مطمئن نیستم، از رو اطلاعات عمومی میگم ... :

فکر می‌کنم این جوری بود که اگه از مدار گرینویچ به سمت شرق حرکت کنیم، در فواصل معین مدارهای فرضی‌ای رسم شده که فاصله‌ی این مدار تا بعدی نیم ساعته و تعداشون هم 48 تاست که اگه هر کدوم نیم ساعت باشه، میشه 24 ساعت ...
به همین صورته که تهران در فاصله‌ی 7 مدار از شرق گرینویچ قرار گرفته، و ساعتمون 7 تا نیم ساعت، یعنی 3:30 فاصله داره با GMT یا گرینویچ لندن ...

حالا اگه این مدارها رو همین طور بریم جلو، مثلاً افغانستان میشه 4:30 و جلوتر، سنگاپور میشه 8 ساعت، و الی آخر ...
دنباله‌اش که به حدود اروپا می‌رسه، باید چیزی حدود 23 ساعت اختلاف ساعت داشته باشه با GMT ! هر چند که فاصله‌ی واقعی خیلی کمه ...

حالا این 23 ساعت فکر می‌کنم رسمی نباشه، ساعت رسمیش منفی 1 یا دو ساعت حساب میشه ... شاید هم مثل کازابلانکا دقیقاً مشابه گرینویچ باشه
یعنی برای حل این مشکل اختلاف ساعت فاحش، اومدن اختلاف ساعتای منفی رو قرار دادن تا مثلاً کشوری مثل ایرلند که در غرب گرینویچ قرار داره و قاعدتاً با توجه به مدارها باید حدود 23 ساعت و نیم باهاش اختلاف ساعت داشته باشه، فقط نیم ساعت اختلاف داره (مثال بود، نمی‌دونم اصلاً اختلاف دارن یا نه) ...

این حدس بود ...
نمی‌دونم تا چه حد درسته ...

خب یک چیزی هم هست ، نصف از اینور نصف از اونور مساویه یعنی اگه اینجا بشه + اونور میشه -
باز یه تناسبی باید بینشون باشه

Sadeq_ME
27-08-2011, 20:38
مثلاً شهر نیویورک رو در نظر بگیرید !‌ اختلاف ساعت واقعیش با GMT منفی 5 ساعت هست ...
اما در واقع این طبق قراردادیه که نواحی شرق و غرب گرینویچ رو با منفی و مثبت جدا می‌کنن ...

اگه قرار بود با مقدار مثبت اختلاف ساعت مشخص بشه، 5 ساعت معادل 10 تا نیم ساعت و در نتیجه 10 تا مدار به سمت غرب گرینویچ بود و باید اختلاف ساعت +19 ساعت می‌داشتن ... به همین شکل، کشورهای نزدیک‌تر به گرینویچ از سمت غرب، اختلاف ساعتشون می‌تونه به 23 ساعت هم برسه!
ولی خب طبق قرارداد، مثبت 23 ساعت همون منفی 1 ساعت هست ...

این چیزیه که تو ذهن من بود، احتمالاً غلط باشه !
پس اگه اینطوری باشه ما در بیشترین حالت فقط میتونیم 12 ساعت با یک شهر دیگه اختلاف داشته باشیم.درسته؟

far2009
27-08-2011, 23:59
من می خواستم بدونم قشر عادی این شغل ها چقدر حقوق می گیرند ( حدودا )

1- مجری برنامه
2- خبرنگار
3- فیلم بردار
4- رئیس جمهور ( تو ایران حقوق رئیس جمهور قانونا چقدر هست لطفا بحث را سیاسی نکنید فقط یک جواب )
5- پلیس 110
6- آتش نشان

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2011, 00:39
خب یک چیزی هم هست ، نصف از اینور نصف از اونور مساویه یعنی اگه اینجا بشه اونور میشه -
باز یه تناسبی باید بینشون باشه

سلام
آفرین . جواب در همین موضوع نهفته هست .
البته پاسخ آقا کورش هم نصفِ جواب رو بیان کرد .

جواب :

شما اگر از گرینیچ به سمت ایران (شرق ) بیاین اختلافتون با گرینیچ مثبت میشه یعنی وقتِ قراردادیتون از گرینیچ جلوتره
مثال

ساعت 10:30 صبح ایران برابره با 7 صبح گرینیچ .

خب حالا اگر از گرینیچ برید به سمت امریکا (غرب) اختلافتون با گرینیچ منفی میشه .
مثال

ساعت 10 صبح گرینبچ ساعت 5 صبح همون روز در امریکاست .

خب حالا اختلاف دو نقطه که در شرق و غربِ گرینیچ هست میشه مجموع اختلافشون با گرینیچ

مثال

دو نقطه در شرق و غرب گرینیچ که با گرینیچ 5 ساعت اختلاف دارند , اختلافشون با هم میشه ده ساعت .

خب حالا از غرب و شرق حرکت کنین تا برسین به نصف النهاری که درست در پشت گرینیچ هست .
اختلاف دو منطقه که در چپ و راست اون نصف النهار قرار دارند میشه 23 ساعت با وجودی که بسیار به هم نزدیکند .

این عکس رو هم ببینین
خشکیهائی در بالای نیمکره ی شمالی هست که اختلاف ساعتشون 23 ساعته

Kurosh
28-08-2011, 00:41
ایول محمد جان، یه لحظه به همین موضوع فکر کردم که از GMT حساب نکنم و از خود تهران حساب کنم تا مثلاً شهری پشت کره ...
درسته، به شرق و غرب، باید مثبت و منفی باشه ... :11:

hts1369
28-08-2011, 08:29
من می خواستم بدونم قشر عادی این شغل ها چقدر حقوق می گیرند ( حدودا )
5- پلیس 110
6- آتش نشان
پلیس هرچقدر درجه و سابقه ی بیشتری داشته باشه حقوقش بیشتر میشه ولی حقوق کسی که تازه رفته تو نیرو انتظامی بین 450 تا 500 حقوقز میگیره
اتش نشانها حقوقشون فک کنم اول بسم الله نزدیک 700 باشه

shabnam1986
28-08-2011, 11:01
خمیر مرغ چیه؟

Sadeq_ME
28-08-2011, 13:19
سلام
آفرین . جواب در همین موضوع نهفته هست .
البته پاسخ آقا کورش هم نصفِ جواب رو بیان کرد .

جواب :

شما اگر از گرینیچ به سمت ایران (شرق ) بیاین اختلافتون با گرینیچ مثبت میشه یعنی وقتِ قراردادیتون از گرینیچ جلوتره
مثال

ساعت 10:30 صبح ایران برابره با 7 صبح گرینیچ .

خب حالا اگر از گرینیچ برید به سمت امریکا (غرب) اختلافتون با گرینیچ منفی میشه .
مثال

ساعت 10 صبح گرینبچ ساعت 5 صبح همون روز در امریکاست .

خب حالا اختلاف دو نقطه که در شرق و غربِ گرینیچ هست میشه مجموع اختلافشون با گرینیچ

مثال

دو نقطه در شرق و غرب گرینیچ که با گرینیچ 5 ساعت اختلاف دارند , اختلافشون با هم میشه ده ساعت .

خب حالا از غرب و شرق حرکت کنین تا برسین به نصف النهاری که درست در پشت گرینیچ هست .
اختلاف دو منطقه که در چپ و راست اون نصف النهار قرار دارند میشه 23 ساعت با وجودی که بسیار به هم نزدیکند .

این عکس رو هم ببینین
خشکیهائی در بالای نیمکره ی شمالی هست که اختلاف ساعتشون 23 ساعته

جالب بود.:20:
ولی اگه اینطور باشه ما میتونیم حتی 2 شهر رو در پشت گرینویچ در نظر بگیریم که فاصلشون از هم 5 کیلومتر باشه ولی‌ اختلاف ساعتشون باشه 23 ساعت و 59 دقیقه و 59 ثانیه.:31:
حالا شما مطمئنید محمد جان که ساکنین اون مناطق ساعتشون رو واقعا مطابق این قانون تنظیم میکنند؟

می‌تونن مثلا اختلاف ساعت رو اینطور تنظیم کنن که اختلاف واقعی‌ رو از 24 کم کنن به عنوان مثال 23 ساعت بشه 1 ساعت:20:

چون اینطوری خیلی‌ ضایعس مثلا آدم 9 صبح دوشنبه پا می‌شه از شهر خودش میره 200 کیلومتر اونورتر بعد می‌بینه 10 صبح یکشنبس و همه جا تعطیله!!:31:

Kurosh
28-08-2011, 15:44
محمد جان حالا که این موضوع مطرح شد، یه سوالی داشتم که از دوران مدرسه همیشه ذهنم رو مشغول کرده ...
اگه این اختلاف ساعت بر اساس همین مدارها و فاصله از گرینویچه، پس چرا مثلاً تبریز و چابهار که دو سوی ایرانن و قاعدتاً بیش از 1000 کیلومتر فاصله دارن، اختلاف زمانی ندارن؟
یا اگه ما با کابل 1 ساعت اختلاف زمانی داریم، چرا با شهرهای مرزی خراسان اختلاف نداریم؟ فاصله‌ای ندارن که !

اینا قراردادی هستن؟! ساعت‌های کل کشور رو یکی می‌کنن که سیستم کشور یکپارچه باشه ؟!
کشوری به پهناوری روسیه هم به همین شکله ؟! فکر کنم اونا این سر کشورشون تا اون سرش به اندازه‌ی 6 تا مدار یعنی 3 ساعت باید اختلاف داشته باشه !!

far2009
28-08-2011, 16:11
اینا قراردادی هستن؟! ساعت‌های کل کشور رو یکی می‌کنن که سیستم کشور یکپارچه باشه ؟!
بله ساعت یک کشور به خاطر پرواز های هوایی و خیلی مسائل دیگه یکی در نظر گرفته میشه .

حالا من یک سوال می کنم . اگر که ساعت کشورها را یک پارچه نکنند آنوقت اوقات شرعی مثلا اذان مغرب اگر ساعت 8 باشه در همه مناطق ساعت 8 میشه ؟
یعنی الان ساعت یکی شده در نتیجه اوقات شرعی ها متفاوته حالا اگه ساعت ها را متفاوت کنیم ( اصلی باشه ) اوقات شرعی ها یکی میشه ؟!

Sadeq_ME
28-08-2011, 16:16
محمد جان حالا که این موضوع مطرح شد، یه سوالی داشتم که از دوران مدرسه همیشه ذهنم رو مشغول کرده ...
اگه این اختلاف ساعت بر اساس همین مدارها و فاصله از گرینویچه، پس چرا مثلاً تبریز و چابهار که دو سوی ایرانن و قاعدتاً بیش از 1000 کیلومتر فاصله دارن، اختلاف زمانی ندارن؟
یا اگه ما با کابل 1 ساعت اختلاف زمانی داریم، چرا با شهرهای مرزی خراسان اختلاف نداریم؟ فاصله‌ای ندارن که !

کشوری به پهناوری روسیه هم به همین شکله ؟! فکر کنم اونا این سر کشورشون تا اون سرش به اندازه‌ی 6 تا مدار یعنی 3 ساعت باید اختلاف داشته باشه !!
در مورد روسیه من یادمه معلم جغرافیمون میگفت که بیش از 5 تا ساعت محلی دارن(تعدادشو دقیق یادم نیست) و مثلا شرق کشور با غرب کشور ساعتش فرق می‌کنه:20:
فکر میکنم آمریکا هم همینطور باشه

Royce
28-08-2011, 18:34
کسی میدونه فرق استان با ایالت چیه؟

logos
28-08-2011, 18:37

بله ساعت یک کشور به خاطر پرواز های هوایی و خیلی مسائل دیگه یکی در نظر گرفته میشه .

حالا من یک سوال می کنم . اگر که ساعت کشورها را یک پارچه نکنند آنوقت اوقات شرعی مثلا اذان مغرب اگر ساعت 8 باشه در همه مناطق ساعت 8 میشه ؟
یعنی الان ساعت یکی شده در نتیجه اوقات شرعی ها متفاوته حالا اگه ساعت ها را متفاوت کنیم ( اصلی باشه ) اوقات شرعی ها یکی میشه ؟!

تو اكثر كشورها بر اساس قانون داخلي خود كشور ساعت رسمي ، يك ساعت واحد هست كه تو كل كشور اجرا ميشه مثل كشور خودمون البته فاصله اي كه شما گفتيد ، بين دو شهر فافله در راستاي طول جغرافيايي مهم هست نه فاصله دو شهر مثل مشهد و تبريز كه از نظر رسمي ساعتشون يكي هست اما از نظر جغرافيايي خير
اما تو يه سري از كشورهاي ديگه مثل امريكا ساعات محلي فرق مي كنه و تو ايالات مي تونه متفاوت باشه

در مورد اوقات شرعي باز هم متفاوت ميشه ، شما كل دنيا رو فرض كنيد ، واضح است طلوع خورشيد تو كشورهاي مختلف متفاوت هست ، همچنين غروب خورشيد ! ژس اوقات شرعي متفاوتي وجود خواهد داشت

logos
28-08-2011, 18:47
کسی میدونه فرق استان با ایالت چیه؟

نظام سياسي كشورها مي تونه به صورت تك ساخت (حكومت متمركز مثل ايران و تركيه و ...) باشه يا مي تونه به صورت حكومت چند ساخت (فدرال مثل اسانيا ، امريكا ، كانادا و ...) باشه در حكومت هاي فدرال تقسيم بندي كشور بر اساس ايالت هست كه هر ايالت براي خود قوانين جداگونه (همسو با دولت اصلي) داره البته به اين معنا كه قوانين دولتي و قوانين ايالتي مكمل هم هستن و يه جورايي تقسيم كار شده بين قوانين ثابت كشور و ايالت ، در اين حالت يك سري از قوانين هستند كه تو ايالت هاي مختلف متفاوت هستند اما تمامي اين ايالات زير نظر و سلطه دولت مركزي قرار دارن
در حكومت هاي متمركز يا تك ساخت كل كشور ، تقسيمات كشوري بر ايه استان ها هست كه قوانين حكومت مركزي تو اونها اجرا ميشه و زير نظر و دستور حكومت مركزي كار مي كنند

Kurosh
28-08-2011, 18:48
تو اكثر كشورها بر اساس قانون داخلي خود كشور ساعت رسمي ، يك ساعت واحد هست كه تو كل كشور اجرا ميشه مثل كشور خودمون البته فاصله اي كه شما گفتيد ، بين دو شهر فافله در راستاي طول جغرافيايي مهم هست نه فاصله دو شهر مثل مشهد و تبريز كه از نظر رسمي ساعتشون يكي هست اما از نظر جغرافيايي خير
اما تو يه سري از كشورهاي ديگه مثل امريكا ساعات محلي فرق مي كنه و تو ايالات مي تونه متفاوت باشه

در مورد اوقات شرعي باز هم متفاوت ميشه ، شما كل دنيا رو فرض كنيد ، واضح است طلوع خورشيد تو كشورهاي مختلف متفاوت هست ، همچنين غروب خورشيد ! ژس اوقات شرعي متفاوتي وجود خواهد داشت
نه، فکر می‌کنم منظور دوستمون این بود که اگه همین طول جغرافیایی و فاصله‌ی شهرها با هم، با اختلاف زمانی طلوع و غروب خورشید رابطه داشته باشه، میشه گفت اگه ساعت‌ها قراردادی نباشن و ساعت واقعی رو داشته باشیم، شاید لحظه‌ی غروب و طلوع تو یه ساعت باشه ...

یه مثال عینی می‌زنم که این قضیه روشن‌تر بشه ...
امروز غروب آفتاب در تبریز ساعت 20:01 بود ... اما آفتاب در زاهدان ساعت 18:54 غروب کرد ...
دلیلش مشخصه، چون زاهدان در شرقه و غروبش مثل طلوعش، زودتر از غربه ...

می‌بینیم که یه اختلاف ساعت 1 ساعت و 7 دقیقه‌ای در غروب این دو شهر در دو سمت ایران هست ...
حالا این ساعت‌ها بر حسب ساعت رسمی و واحد کل کشوره ... یعنی تو تهران هم اگه ساعت 18:54 زنگ بزنیم به یه دوستی در زاهدان، اونجا ساعت 18:54 هست و آفتاب داره غروب می‌کنه !

حالا اگه ساعت‌ها ساعت واقعی شهرها بود ... یعنی تهران با زاهدان اختلاف ساعت یه ساعته داشت، می‌شد فرض کرد که غروب در کل کشور در یه ساعت واحد باشه ! یعنی مثلاً غروب آفتاب در ساعت 19 باشه همه جای ایران ... اما این 19 در تبریز و زاهدان یک ساعت و ده دقیقه اختلاف داشته باشه !!‌

منظورمو رسوندم ؟!

Royce
28-08-2011, 18:55
نظام سياسي كشورها مي تونه به صورت تك ساخت (حكومت متمركز مثل ايران و تركيه و ...) باشه يا مي تونه به صورت حكومت چند ساخت (فدرال مثل اسانيا ، امريكا ، كانادا و ...) باشه در حكومت هاي فدرال تقسيم بندي كشور بر اساس ايالت هست كه هر ايالت براي خود قوانين جداگونه (همسو با دولت اصلي) داره البته به اين معنا كه قوانين دولتي و قوانين ايالتي مكمل هم هستن و يه جورايي تقسيم كار شده بين قوانين ثابت كشور و ايالت ، در اين حالت يك سري از قوانين هستند كه تو ايالت هاي مختلف متفاوت هستند اما تمامي اين ايالات زير نظر و سلطه دولت مركزي قرار دارن
در حكومت هاي متمركز يا تك ساخت كل كشور ، تقسيمات كشوري بر ايه استان ها هست كه قوانين حكومت مركزي تو اونها اجرا ميشه و زير نظر و دستور حكومت مركزي كار مي كنند

ممنون
خودمم یه چیزایی پیدا کردم

اوصولا در تقسیم بندی استانی حكومت بسیط مركزی است
اما در ایالتی معمولا به صورت فدراسیون...
به این معنا كه استان ها كامل پیرو قوانین واحد كشوری هستند
اما در فدراسیون قانون اساسی مشترك اما قوانین عادی ممكن است متفاوت باشند
به عبارتی اختیارات یك ایالت بسیار بیشتر از یك استان است

حالا ولایت فرقش با این دوتا چیه؟

logos
28-08-2011, 19:16
نه، فکر می‌کنم منظور دوستمون این بود که اگه همین طول جغرافیایی و فاصله‌ی شهرها با هم، با اختلاف زمانی طلوع و غروب خورشید رابطه داشته باشه، میشه گفت اگه ساعت‌ها قراردادی نباشن و ساعت واقعی رو داشته باشیم، شاید لحظه‌ی غروب و طلوع تو یه ساعت باشه ...

یه مثال عینی می‌زنم که این قضیه روشن‌تر بشه ...
امروز غروب آفتاب در تبریز ساعت 20:01 بود ... اما آفتاب در زاهدان ساعت 18:54 غروب کرد ...
دلیلش مشخصه، چون زاهدان در شرقه و غروبش مثل طلوعش، زودتر از غربه ...

می‌بینیم که یه اختلاف ساعت 1 ساعت و 7 دقیقه‌ای در غروب این دو شهر در دو سمت ایران هست ...
حالا این ساعت‌ها بر حسب ساعت رسمی و واحد کل کشوره ... یعنی تو تهران هم اگه ساعت 18:54 زنگ بزنیم به یه دوستی در زاهدان، اونجا ساعت 18:54 هست و آفتاب داره غروب می‌کنه !

حالا اگه ساعت‌ها ساعت واقعی شهرها بود ... یعنی تهران با زاهدان اختلاف ساعت یه ساعته داشت، می‌شد فرض کرد که غروب در کل کشور در یه ساعت واحد باشه ! یعنی مثلاً غروب آفتاب در ساعت 19 باشه همه جای ایران ... اما این 19 در تبریز و زاهدان یک ساعت و ده دقیقه اختلاف داشته باشه !!‌

منظورمو رسوندم ؟!

بله منظورتون رو متوجه شدم بزاريد منم با يك مثال بگم ، دو شهر يكي در شمال و يكي در جنوب (براي واضح تر شدن مثلا يكي در شمال نيم كره زمين و ديگري در مركز نيم كره زمين) در نظر بگيريد واضح است طول روز و شب در اين دو شهر همچنين اوقات شرعي اين دو شهر متفاوت هست
فكر ميكنم اگر شهر ها عرض جغرافيايي ثابتي داشته باشند ساعات شرعي شون يكي بشه اما مطمئن نيستم

ممنون
خودمم یه چیزایی پیدا کردم

در تقسيمات كشوري ولايت نداريم اما ولايت در لغت به شهرستان ابلاغ مي شه ، معني اصلي اون بخش هايي از يك كشور كه يك والي بر اون حكومتمي كنه هست اما در كاربرد امروزه به شهرستان و روستا به اصطلاح ولايت مي گن

J1 1J
28-08-2011, 19:27
10 ریال عربستان یعنی چند توامن؟

logos
28-08-2011, 19:30

باور كنيد با يك سرچ ساده قيمت ارز رو مي تونيد يدا كنيد و نيازي به رسيدن اينجا نيست

پي نوشت : هر ريال 321 تومان هست

Kurosh
28-08-2011, 19:30
به نرخ روز میشه 2830 تومن ... :11:

logos
28-08-2011, 19:35

باور كنيد با يك سرچ ساده قيمت ارز رو مي تونيد يدا كنيد و نيازي به رسيدن اينجا نيست

به نرخ روز میشه 2830 تومن ... :11:

يك توضيح كلي در مورد قيمت
كلا 4 تا قيمت وجود داره :

1 : قيمت بانك
2: قيمت بازار ازاد

كه هركدوم ار اينها دو قيمت خريد و فروش دارند

قيمت بانك از قيمت بازار ازاد ارزون تر هست و شما به ميزان محدود مي تونيد خريد كنيد ( مسافرين با داشتن بليط تا 2000 دلار و دانشجويان 1000 دلار) اما در بازار ازاد شما مي تونيد هر ميزان خريد انجام بديد

واضح هم هست قيمتي كه براي فروش عرضه ميشه (شما مي خريد) بيشتر از قيمت خريد از شما (زماني كه شما مي فروشيد) هست

پي نوشت : يه قيمت هم براي حواله هست كه اون به خاطر اينكه ما تحريم هستيم يه سري صرافي ها با كارمزد پول رو به خسابي كه مي خوايد حواله مي كنند كه از 4 قيمت بالا بيشتر هست

malkemid
28-08-2011, 20:45
شاید یکم خنده دار به نظر بیاد سوالم :دی

این طوفانهایی که تو امریکا میاد هر از چند گاهی...چرا همش اسم زن روشه؟ کاترینا...آیرین...

far2009
28-08-2011, 20:58
شاید یکم خنده دار به نظر بیاد سوالم :دی

این طوفانهایی که تو امریکا میاد هر از چند گاهی...چرا همش اسم زن روشه؟ کاترینا...آیرین...
احتمالا چون هر دو نابودگر هستند :31:

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2011, 21:22
جالب بود.:20:
ولی اگه اینطور باشه ما میتونیم حتی 2 شهر رو در پشت گرینویچ در نظر بگیریم که فاصلشون از هم 5 کیلومتر باشه ولی‌ اختلاف ساعتشون باشه 23 ساعت و 59 دقیقه و 59 ثانیه.:31:
حالا شما مطمئنید محمد جان که ساکنین اون مناطق ساعتشون رو واقعا مطابق این قانون تنظیم میکنند؟

می‌تونن مثلا اختلاف ساعت رو اینطور تنظیم کنن که اختلاف واقعی‌ رو از 24 کم کنن به عنوان مثال 23 ساعت بشه 1 ساعت:20:

چون اینطوری خیلی‌ ضایعس مثلا آدم 9 صبح دوشنبه پا می‌شه از شهر خودش میره 200 کیلومتر اونورتر بعد می‌بینه 10 صبح یکشنبس و همه جا تعطیله!!:31:

سلام
آفرین . مسئله ای که مطرح کردین خیلی مهم هست .

برای اینکه این مشکل برای مناطق بسیار نزدیک پیش نیاد , قرارداد کردند که وقت قراردادی دقیقا بر اساس نصف النهار نباشه بلکه کشوری باشه .
در عکس زیر میبینید که مناطقی که ساعتهایِ قراردادیشون هم زمان هست در نقشه یک رنگ هستند .

جالب اینجاست که فقط ایران و افغانستان و دو سه کشور دیگه اختلاف ساعتشون با گرینیچ یک نیم ساعت هم داره که بهشون منطقه ی ساعتِ غیر استاندارد میگن .

==============================

چیزی که در این نقشه قابل توجه هست اون خط قرمزی هست که اسمش خط تاریخ استاندارد هست .
مشرق این خط تاریخ " امروز "هست و مغربش "فردا" .
یعنی اختلاف حدود 24 ساعته
حالا اگر دقت کنین آلاسکا زرد رنگه اما بغلِ آلاسکت در اونطرفِ خطِ تاریخ , یک رنگ دیگه هست .
با وجودیکه این دو منطقه در کنار هم هستند اما بیشترین اختلاف ساعت رو دارند و اگر با هواپیما برید به منطقه ی هم جوار باید ساعتتون رو حدود 20 ساعت عقب یا جلو ببرید .
به همین دلیل در جدول پروازهای بین المللی , وقت رسیدنِ پرواز به مقصد رو به کلمه ی " به وقتِ محلی" میبینید
مثال :
پرواز کویت امریکا رو نوشته 10صبح به وقت محلی یعنی وقتِ فرودگاه مقصد .
local time

یه مسئله ی دیگه هم هست که باعث اختلاف ساعت ها میشه و اون " وقت تابستانه " و " زمستانه " هست .
این رو درست کردند برای صرفه جوئی در انرژی با استفاده از طولانی بودنِ روزها در تابستان .
مثال :
اختلاف ساعت قراردادیِ ایران با کویت در حالتِ عادی ( وقت زمستانه) نیم ساعته اما چون ایران وقت تابستانه داره , در شش ماه از سال ( از 31 خرداد تا آخر آذر ) اختلاف ساعتمون میشه . یک ساعت و نیم .

حالا اگر با هواپیما در تابستون از اهواز در ساعت 10 صبح پرواز کنید به کویت بعد از حدود سی دقیقه میرسین کویت
یعنی 9 صبح !!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2011, 21:53

سلام
سوال به جائی هست . آفرین .

در وقتِ قراردادی دو چیز ملاک هست .
1- نصف النهارها
2- نقشه ی سیاسیِ جهان (مرز کشورها) .

اما در کشورهای بسیار بزرگ مثل امریکا 5 تا ساعت قراردادی دارند .
برای همین در موقع اخبار میگن " ساعت 2 بعد از ظهر به وقتِ غربِ امریکا یا شرق امریکا یا الاسکا یا مرکز امریکا "
در نقشه ی بالا , امریکا 5 رنگ هست که یعنی پنچ ساعت قراردادی مختلف .

در ایران تنها یک ساعت قراردادی داریم .

dragon-fly
28-08-2011, 22:04
سلام
کسی راجب انرژی داشتن و این چیزهایی که راجب دستبند های مغناطیسی میگن چیزی میدونه ؟
البته میدونم که بیشترش تبلیغاتیه.اما کلا تاثیری داره یا نه ؟
اگه کسی استفاده کرده لطفا بگه.
مرسی.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2011, 22:16

ساعت شرعی یعنی ساعتِ طبیعی و بدونِ دخالت بشر .

مثال:
ظهر شرعی یعنی وقتی که سایه ی یک جسم عمود بر زمین , به کمترین حدِ خودش میرسه .
اگر بخوایم مو رو از ماست بکشیم یعنی با دقت هزارم ثانیه حساب کنیم , ظهر شرعی در هر یک کیلومتر تغییر میکنه .
البته این برای منطقی هست که خورشید در 24 ساعت طلوع و غروب میکنه .
اما در مناطق قطبی که خورشید چند ماه یک بار طلوع و غروب داره دیگه اوقات شرعی برای نماز و اینها بر اساس ساعت هست وگرنه مردم مسلمان باید شش ماه صبر کنند تا نماز صبح بخونند

ساعت شرعی تغییر ناپذیر هست چون بر اساس طلوع و غروب و سایه ی خورشید هست .

برای همین هست که یک کارت کوچیک درست میکنند و اوقات شرعیِ یک منطقه (مثلا تهران) رو در تمام ماههای سال در اون کارت مینویسند و فرد مسلمان تا آخر عمرش میتونه از اون کارت استفاده کنه برای همه ی روزهای سال البته فقط برای همون منطقه (تهران) .

اما ساعتهای قراردادی قابل تغییر هست . مثلا اگر دو کشور با هم ادغام بشند یا از هم جدا بشند , میشه ساعت قراردادیشون رو تغییر داد البته در حدی که نصف النهارها تعیین میکنند .

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2011, 22:28

سلام
ایرانیش رو نمیدونم اما شنیدم به شوخی میگن میخوام برم ولایت یعنی منطقه ی خودمون یا روستای خودمون

اما در زبانِ عربی به ایالت میگن ولایة
مثال :
الولایات المتحدة الأمریکیة = ایالات متحده ی امریکا

وَلایة کالیفورنیا = ایالتِ کالیفورنیا

در بعضی جاها به جای استان هم به کار میره
استان قندهار افغانستان = ولایة قندهار الأفغانیة

البته برای بیشتر کشورها از کلمه ی "مُحافظة" استفاده میشه
مثال
استانِ اصفهانِ ایران = مُحافِظَة اصفهان الأیرانیة
mo7afezhat esfahan al iraniyyah

Havbb
28-08-2011, 23:31
یه سوال داشتم همیشه تو ذهنم.... اوقات شرعی رو چطوری تعیین میکنند؟
منظورم هم طلوع و غروب آفتاب + اذان هاست. درباره ی اذان صبح یه چیزایی شنیدم ولی خوب بقیه ی اذان ها رو نمیدونم

MoH_@_MaD
28-08-2011, 23:45
دوستان این که میگن تو بعضی از کشورها نصف سال شبه درسته ؟؟
یا به خاطر اینکه خورشید اونجا کم میتابه اینجوری میگن ؟؟

masoud glx
29-08-2011, 01:30
من فنلاند ، سوئد و نروژ و کلا اسکاندیناوی بودم ...
بیشتر اوقات هوا مثل صبح اول وقت یا غروب هستش . بعضی اوقات هم که کلا چند ساعت توی روز روشنایی هست . البته روزهای عادی هم کم نیست که من روز عادی اونجا نبودم ببینم چند ساعت روشنایی داره که میگن عادیه .

sanaz.joon
29-08-2011, 12:38
نشد بپرسم: حکایت این اتوبوس های جدید وی آی پی چیه؟بیلیتشون چنده؟چه مزیتی نسبت به بقیه دارن

Pessimist
29-08-2011, 16:50
سلام دوستان من یه سوال دارم که شاید یه مقدار عجیب به نظر برسه اینکه برای توپ جمع کن شدن تو ورزشگاه های بزرگ دنیا چه مراحلی رو باید طی کرد؟
فوتبالیست که نشدیم حداقل توپ جمع کن بودن شاید خیلی دور از دسترس نباشه:31:

J1 1J
29-08-2011, 16:57

ولی ابنجوری راه آسونتریه :دئ
:46:

logos
29-08-2011, 18:08

iهر چي به سمت قطب ها نزديك ميشيم حركت خورشيد به سمت افق نزديك تر ميشه همچنين طول شب و روز متفاوت ميشه مثلا تو كشورهاي اسكانديناوي كه دوستمون گفتن خورشيد مايل مي تابه و طول روزها در تابستان و شبها در زمستان از كشوري مثل ايران بيشتره
و نقاطي هستند كه نزديك به قطب هستند كه 6 ماه شب و 6 ماه روز هستند

من فنلاند ، سوئد و نروژ و کلا اسکاندیناوی بودم ...
بیشتر اوقات هوا مثل صبح اول وقت یا غروب هستش . بعضی اوقات هم که کلا چند ساعت توی روز روشنایی هست . البته روزهای عادی هم کم نیست که من روز عادی اونجا نبودم ببینم چند ساعت روشنایی داره که میگن عادیه .

نشد بپرسم: حکایت این اتوبوس های جدید وی آی پی چیه؟بیلیتشون چنده؟چه مزیتی نسبت به بقیه دارن

بسته به مسير متفاوت هست تهران مشهد مثلا 25 تومن ، من سوار شدم اصلا راحت نبود (نسبت به قطار و هواپيما) يه شام مختصر (كه هيچي حساب نميشه) كولر ، جاي پاي زياد و صندلي كه با زاويه زيادي به عقب ميره براي راحتي بيشتر
هم تو اينجا (صفحات قبل ) توضيحش هست هم تو سايت رويال سفر

ولی ابنجوری راه آسونتریه :دئ
:46:
راه اسون ، راه درست نيست !! اين البته نظر من هست كه درستش اينه ادم اول يه سرچ ساده بزنه اگه پيدا نشد اينجا بپرسه البته نظر شخصي من هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2011, 19:02

سلام
اگه مثل قطار , برقِ 220 ولت داشته باشه خیلی خوبه . میشه در طول راه از لپ تاپ و انترنت استفاده کرد و مدتِ سفر خیلی کوتاه تر میشه وقتی سرگرم باشید

faded
29-08-2011, 20:50
در حال حاضر خیلی از کالاهای مارکهای مشهور و شناخته شده در چین تولید میشه , حالا قضیه چیه؟ این شرکتها کارخانه هاشون رو بردن چین؟ توی چین شعبه زدن؟ اصلا این کالاها تقلبی هستند؟ و نکته بعدی خریدن کالا های مارک مشهور ساخت چین کار درستیه؟ یعنی کاراییش خوبه؟

masoud glx
29-08-2011, 23:19
در حال حاضر خیلی از کالاهای مارکهای مشهور و شناخته شده در چین تولید میشه , حالا قضیه چیه؟ این شرکتها کارخانه هاشون رو بردن چین؟ توی چین شعبه زدن؟ اصلا این کالاها تقلبی هستند؟ و نکته بعدی خریدن کالا های مارک مشهور ساخت چین کار درستیه؟ یعنی کاراییش خوبه؟

من جواب این سوال رو با مثالی در مورد دوربین های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری توضیح میدم . البته مشخصه که نمیشه به تمامی محصولات و همه برندها تعمیم داد این جواب رو ، ولی کلیت موضوع همین هستش .

اکثر مالکین برندهای مطرح که توی کشورهای توسعه یافته هستن ، بدلیل هزینه بسیار بالای مالیات در درجه اول و بدلیل هزینه زیاد نیروی کار ماهر در درجه دوم سعی میکنن خطوط تولید رو حالا هرچیزی که امکانش باشه ، به کشورهای ارزونی مثل چین منتقل کنن . یا حداقل برای یک سری از کالاهایی که کمتر جنبه لوکسوری دارن و کارایی اونها اهمیت بیشتری نسبت به برند بودن اونها داره ، این کار رو می کنن .

چین مالیات بسیار کم و نیروی کار فوق العاده زیاد و ارزان ... حالا برای هر خط تولید هم فرضا 10 سوپروایزر فنی از کشور مبدا قرار بدن باز هزینه ها اصلا قابل مقایسه نیست . برای دوربین های عکاسی الان اکثر موارد توی چین و تایلند و . . . تولید میشه ولی تحت لیسانس و نظارت کامل شرکت های مادر و تفاوت کیفیتی در کار نیست و تنها همون دو عامل گفته شده + یک سری مزیت های صادراتی کشورهایی مثل چین و اینها هستش که خطوط تولید رو به اونجا ها میکشونه .

مثال دیگه گوشی های نوکیا که توی فنلاند تولید میشدند اکثرشون ولی با مالیات 35 درصدی که نوکیا می بایست به دولت میداد + هزینه هر ساعت کار هر کارگر ماهر حداقل 15 یورو ، خوب قاعدتا اصلا منطقی نیست که این روند ادامه داشته باشه ... زمانی که میشه با مالیات نزدیک به صفر و هزینه هر ساعت کارگر کمتر از 1 یورو ، خطوط تولید رو راه اندازی کرد !

موفق باشید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-08-2011, 00:36
من جواب این سوال رو با مثالی در مورد دوربین های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری توضیح میدم . البته مشخصه که نمیشه به تمامی محصولات و همه برندها تعمیم داد این جواب رو ، ولی کلیت موضوع همین هستش .

اکثر مالکین برندهای مطرح که توی کشورهای توسعه یافته هستن ، بدلیل هزینه بسیار بالای مالیات در درجه اول و بدلیل هزینه زیاد نیروی کار ماهر در درجه دوم سعی میکنن خطوط تولید رو حالا هرچیزی که امکانش باشه ، به کشورهای ارزونی مثل چین منتقل کنن . یا حداقل برای یک سری از کالاهایی که کمتر جنبه لوکسوری دارن و کارایی اونها اهمیت بیشتری نسبت به برند بودن اونها داره ، این کار رو می کنن .

چین مالیات بسیار کم و نیروی کار فوق العاده زیاد و ارزان ... حالا برای هر خط تولید هم فرضا 10 سوپروایزر فنی از کشور مبدا قرار بدن باز هزینه ها اصلا قابل مقایسه نیست . برای دوربین های عکاسی الان اکثر موارد توی چین و تایلند و . . . تولید میشه ولی تحت لیسانس و نظارت کامل شرکت های مادر و تفاوت کیفیتی در کار نیست و تنها همون دو عامل گفته شده یک سری مزیت های صادراتی کشورهایی مثل چین و اینها هستش که خطوط تولید رو به اونجا ها میکشونه .

مثال دیگه گوشی های نوکیا که توی فنلاند تولید میشدند اکثرشون ولی با مالیات 35 درصدی که نوکیا می بایست به دولت میداد هزینه هر ساعت کار هر کارگر ماهر حداقل 15 یورو ، خوب قاعدتا اصلا منطقی نیست که این روند ادامه داشته باشه ... زمانی که میشه با مالیات نزدیک به صفر و هزینه هر ساعت کارگر کمتر از 1 یورو ، خطوط تولید رو راه اندازی کرد !

موفق باشید .

سلام
البته در این کار کلاهبرداری هم میشه .

عده ای در کشورهای آسیائی و حتی ایران , مارکهای معروف رو کپی میکنند و به اسم جنس خارجی میفروشند به مردم از همه جا بی خبر .
مثل لباس , کیف . کفش ورزشی , کراوات , ادوکلن , مسواک , شامپو , صابون , لوازم آرایش , پوشک !!! , لوازم برقی , اجاق گاز , دارو , ساعت , خودکارهای مشهور , قطعات یدکی , سیگار , عینک , مواد مخدر !!!! و غیره .

باورتون میشه تو نت لامبورگینی تقلبی میفروشند .
بابا قورباغه رو رنگ میکنند به جای بلبل و قناری میدن به مردم . کجای کارید شما

masoud glx
30-08-2011, 02:27
محمد خان شما درست میگی اما باز این موضوع عمومیت نداره .
البته کمی داریم از بحث و سوال دوست عزیزمون دور می شیم ولی ؛ در مورد محصولات به اصطلاح تقلبی خوب دو حالت داره ... یا محصول برای یک کارخانه هستش که توی کشور ارزونی تولید میشه و یک برند فیک روی اون و شبیه برند اصلی اتچ میکنن یا اینکه خود برند اصلی رو که به وفور هم یافت میشه روی محصولات متفرقه و بی کیفیت کار میکنن که محصولات دسته اول کیفیت بهتری دارن .

در مورد لامبورگینی و اینها که بحثش جداست محمد عزیز ، اونها ماشین های رپلیکا هستن . یعنی یک سری ماشین مثلا تویوتا MrII رو بر میدارن و با تغییراتی و نصب بادی کیت و غیره که اگر نیاز بود فیلم هاش رو هم دارم و آپلود میکنم ، تبدیل به ماشین های مختلف مثلا فراری و لامبورگینی و غیره میکنن . رپلیکا ها هیچ وقت به عنوان جنس اصلی فروخته نمیشن و مثلا یک فراری اف 430 رپلیکا با موتور 300 اسبی با شاسی بیس تویوتا می فروشن 40 هزار تا در صورتی که نوی اون . . . البته این موضوع رپلیکا برای ساعت مچی مواردی از این دست هم هستش .

و اما فلسفه خرید محصول برند مثل انواع پوشاک که شما معرفی کردی یا مواد بهداشتی ... خوب کیفیت کار نشون دهنده محصول هستش . بنده طی سال ممکنه 5 تا جین متفرقه بخرم و 2 تا برند دلخواهم با کیفیت و قیمت 10 برابر 5 تا جین متفرقه . شاید ، شــــــــاید اگر برای شناسایی برندی که قصد خرید ازش رو نداریم ضعیف عمل می کنیم ، بهتره که کلا سراغ خرید برند مطرح نریم و متفرقه خرید کنیم .

بهرحال توضیحات من تموم شد ... اگر دوستان توضیح دیگه ای دارند من هم استفاده می کنم .

logos
30-08-2011, 11:47
حر دوستان قبل تقريبا كانل بود فقط يك چيز رو من اضافه كنم
جنس هايي كه تحت ليسانس تو كشور چين توليد ميشه عموما (حتي ميشه گفت بالاي 90 درصدش) كيفيتش با اونيكه در اروپا يا امريكا توليد ميشه فرق داره و پايين تر هست اين مسئله بخاطر سيستم توليد در كشور چين هست و در كالاهاي صنعتي به سادگي قابل رويت هست
البته اين حرف بدين معنا نيست كه جنس بدي هست ، نه جنس هاي تحت ليسانس يك شركت معتبر با استاندارد جهاني مسلما داراي استاندارد و خوب هست اما تو رده خوبها چين در قسمت پايين هست

حالا جواب خلاصه به دوستمون :

كالا ميتونه تقلبي باشه يا ميتونه اصل باشه كه تو چين توليد ميشه (مثل يه سري شركت ها كه تو چين هست جنس رو با هر ماركي كه شما بخوايد و ساخت هر كشوري كه بخواهيد به شما ميده)
خريد مارك مشهور ساخت چين هم از نظر من خوب هست به اين دليل كه قيمتش نسبت به توليدات كشورهاي اروايي و امريكايي ارزونتر هست همچنين از كيفيت مناسبي برخوردار هست به اين شرط كه مطمئن باشيد اصل است

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-08-2011, 12:26

اونهائی که بر رویِ دو سر کره ی زمین یعنی دو قطب زندگی میکنند , در نزدیکیِ محور گردش زمین به دور خودش هستند .
برای اونها حرکت زمین به دور خودش ( حرکت وضعی ) شب روز به وجود نمیاره بلکه فقط باعث میشه ببینند که خورشید در افق دورشون میگرده .
یا اصلا خورشید رو نمیبینند . یعنی همش شبه یا همش روزه .
چیزی که در دو قطب باعث بوجود اومدن شب و روز میشه حرکت زمین به دور خورشید هست (حرکت انتقالی) !!!!

چون محور چرخش زمین به دور خودش با صفحه ی چرخشش به دور خورشید یک زاویه ی 23 درجه داره
همین زاویه باعث بوجود اومدن فصلها در کره ی زمین میشه اما در دو قطب باعث تغییر شب و روز میشه هر شش ماه یکبار !!!!

اون قطبی که رو به خورشید باشه روز هست و قطبی که دور از خورشیده شب هست .

وقتی در قطب شمال روز هست برای سایذ مردم نیم کره ی شمالی , بهار و تابستان هست
درست در همون موقع در قطب جنوب شب هست و ساکنان نیم کره ی جنوبی پاییز و زمستان دارند .

اما مناطق خط استوا چون درست در وسط هستند , همیشه تابستان دارند و از زمستان و پائیز خبری نیست .

راز پر آبیِ رود نیل هم با وجودیکه در صحرا هست همینه .

رود نیل رو در گوگل ایرت دنبال کنین . سرچشمه اش در دل جنگلهای استوا هست که باران هرگز قطع نمیشود

هزاران هزار جویبار و رودخانه آب بارانها رو جمع مبکنند و میشن رود نیل و میرن تا قلب صحرای افریقا در مصر جائی که فرعون برا خودش مقر فرمانروائی بنا کرده بود .

Sadeq_ME
30-08-2011, 15:20
اونهائی که بر رویِ دو سر کره ی زمین یعنی دو قطب زندگی میکنند , در نزدیکیِ محور گردش زمین به دور خودش هستند .
برای اونها حرکت زمین به دور خودش ( حرکت وضعی ) شب روز به وجود نمیاره بلکه فقط باعث میشه ببینند که خورشید در افق دورشون میگرده .
یا اصلا خورشید رو نمیبینند . یعنی همش شبه یا همش روزه .
چیزی که در دو قطب باعث بوجود اومدن شب و روز میشه حرکت زمین به دور خورشید هست (حرکت انتقالی) !!!!

چون محور چرخش زمین به دور خودش با صفحه ی چرخشش به دور خورشید یک زاویه ی 23 درجه داره
همین زاویه باعث بوجود اومدن فصلها در کره ی زمین میشه اما در دو قطب باعث تغییر شب و روز میشه هر شش ماه یکبار !!!!

اون قطبی که رو به خورشید باشه روز هست و قطبی که دور از خورشیده شب هست .

وقتی در قطب شمال روز هست برای سایذ مردم نیم کره ی شمالی , بهار و تابستان هست
درست در همون موقع در قطب جنوب شب هست و ساکنان نیم کره ی جنوبی پاییز و زمستان دارند .

اما مناطق خط استوا چون درست در وسط هستند , همیشه تابستان دارند و از زمستان و پائیز خبری نیست .

راز پر آبیِ رود نیل هم با وجودیکه در صحرا هست همینه .

رود نیل رو در گوگل ایرت دنبال کنین . سرچشمه اش در دل جنگلهای استوا هست که باران هرگز قطع نمیشود

هزاران هزار جویبار و رودخانه آب بارانها رو جمع مبکنند و میشن رود نیل و میرن تا قلب صحرای افریقا در مصر جائی که فرعون برا خودش مقر فرمانروائی بنا کرده بود .
پس چرا با وجود اینکه در مناطق استوایی هوا بسیار گرم هست و همیشه هم تابستونه بارون زیاد میاد؟
به خاطر وجود دریاها و اقیانوس‌ها و تبخیر آب اونهاست؟

flatrish
30-08-2011, 16:25
دوستان، فامیلی آذرنگ چه جور تلفظ میشه؟:31:

Golbarg01
30-08-2011, 16:53
دوستان، فامیلی آذرنگ چه جور تلفظ میشه؟:31:

اینطوره فکر کنم : AZARANG

---------- Post added at 05:53 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

دوستان اخبار اعلام کرد که دور جدید ثبت نام حج عمره از 24 شهریور شروع میشه ولی نگفت که افرادی که در 5 سال اخیر هم به حج رفن می تونن باز ثبت نام کنن یا نه!

چون چند روز پیش در خبرها اومده بود که افرادی که کمتر از 5 ساله که به حج عمره رفتن تا 5 سال دیگه نمی تونن ثبت نام کنن
حالا بالاخره می تونن اونا ثبت نام کنن یا نه؟

soorakh
30-08-2011, 17:26
نمیشه خودم به صورت صیاحتی بریم مکه. بعد همونجا زیارت هم کنیم؟:20:

sanaz.joon
30-08-2011, 21:25
این تیشرت های اکولایزر چجورین؟ارزش خرید دارن؟

dragon-fly
30-08-2011, 23:09
سلام
کسی راجب انرژی داشتن و این چیزهایی که راجب دستبند های مغناطیسی میگن چیزی میدونه ؟
البته میدونم که بیشترش تبلیغاتیه.اما کلا تاثیری داره یا نه ؟
اگه کسی استفاده کرده لطفا بگه.
مرسی.

دوستان کسی از این دستبند ها استفاده نکرده ؟

logos
31-08-2011, 02:08

كار نشد نداره ، روش هاي خاص خودشو داره و دردسرهاي خودشو و البته هزينه اي بيشتر از هزينه معمول
الان حج عمره حدود 1 تومن در مياد اما بخوايد بدون ثبت نام با روشهاي ديگه بريد حدود 3 تا 5 ميليون در مياد

masoud glx
31-08-2011, 13:18
همونطور که دوستمون گفتند کار نشد نداره . اما توصیه نمیشه اون هم برای کشور عربستان . ویزای عربستان رو بسیار سخت و بعد از گذروندن هفت خان رستم میدن و اونهم فقط به دلیل تنش های بین دو کشور هستش ... در ضمن کاردار سفارت عربستان از شما دلیل منطقی میخواد که چرا برای رفتن به مکه و اینها از ویزای زیارتی معمول استفاده نمی کنید و به احتمال زیاد بصورت غیر رسمی به مواردی متهم می شید ! البته قضیه برای کشورهای تفریحی فرق داره و ویزای توریستی برای اونها گرفتن خیلی ساده تر هستش ولی کلا این پاسپورت مبارک ایرانی رو هر سفارتی ببرید حساسیت زا هستش . مثلا حتی برای کشور های توریست پذیر هم اگر طی فصل های غیر توریستی سال مثلا زمستان برای ویزا اقدام کنید ، با سوالات مختلفی مواجه میشید از طرف کنسول و احتما قانع شدنشون هم بسیار کم هستش .

اگر قصد خاصی از سفر به عربستان ندارید ( مثلا تجارت یا هرچیزی که خودتون میدونید ) به نظر من بهتره که برای همون ویزای زیارتی اقدام کنید .

soorakh
31-08-2011, 14:23
اگر قصد خاصی از سفر به عربستان ندارید ( مثلا تجارت یا هرچیزی که خودتون میدونید ) به نظر من بهتره که برای همون ویزای زیارتی اقدام کنید .
نه چون میگن باید ثبت نام کنیم و بعد از سال 93 میفرستن
میخواستم دورشون بزنم چون تا 3سال دیگه کی مرده کی زندست
حالا نظرتون چیه؟؟؟؟:10:

J1 1J
31-08-2011, 15:04
سلام ،فیلم به فرمت Divx و کیفیت خوب از کجا باید خرید

چون اکثر جاها DVD های تک فیلم به صورت اچ دی میفروشند

من یک واچ لیست 60 تایی دارم اینجوری قیمتش خیلی میره بالا :31:

+ اینو هم اگه میدونین بگین

ممنونم:11:

Ezel
31-08-2011, 15:43
سلام ،فیلم به فرمت Divx و کیفیت خوب از کجا باید خرید

چون اکثر جاها DVD های تک فیلم به صورت اچ دی میفروشند

من یک واچ لیست 60 تایی دارم اینجوری قیمتش خیلی میره بالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستانی که میتونند به ایشون کمک کنند لطفا از پیام خصوصی استفاده کنند /

ممنون .

Alamate Soal
31-08-2011, 16:35
خب همین حج عمره مفرده سیاحتیه دیگه وقتی از جده بردنت به مکه میتونی هرجا دلت خواست بری . میبرنت با کاروان هتل هم بهت میدن . شما اگه خواستی میتونی برای اعمال و طواف و نماز و... با کاروان نری ( که در این صورت بهت مشکوک میشن و بهتره اقلا یه بار اینکارو بکنی ) بعدش رسما میشه سیاحت میتونی به برای خرید یا هر کار دیگه ای هرجا که خواستی بری .
نکنه برای پناهندگی میخوای بری ناقلا ؟ :27:

robert
01-09-2011, 20:32
سلام

تو کار بساز و بفروش ساختمان منظور از تراکم چیست...؟؟

تراکم متری چند هست...؟؟ مثلا برای منطقه 4 تهران...؟؟

تو محل ما دو تا ساختمون دارن میسازن که متراژ زمینشون تقریبا یکی است ولی یکیشون 5 طبقه تک واحدی هست و یکی هم 6 طبقه تک واحدی... اونی که 6 طبقه هست تراکم خریده..؟؟

به یه زمین که حداکثر 150 متر هست چقدر تراکم میدن...؟؟

shabnam1986
01-09-2011, 20:39
خمیر مرغ چیه؟

تو رو خدا کسی نیست راهنمایی کنه؟

logos
01-09-2011, 22:05
سلام

تو کار بساز و بفروش ساختمان منظور از تراکم چیست...؟؟

تراکم متری چند هست...؟؟ مثلا برای منطقه 4 تهران...؟؟

تو محل ما دو تا ساختمون دارن میسازن که متراژ زمینشون تقریبا یکی است ولی یکیشون 5 طبقه تک واحدی هست و یکی هم 6 طبقه تک واحدی... اونی که 6 طبقه هست تراکم خریده..؟؟

به یه زمین که حداکثر 150 متر هست چقدر تراکم میدن...؟؟

توضيخات خوب و كاملي رو مي تونيد در ادرس زير بخونيد

تو رو خدا کسی نیست راهنمایی کنه؟

مرغ گوشتي پاك شده رو ميندازن تو يه دستگاهي (تو مايه هاي چرخ گوشت) به حالت چرخ شده ( خمير) در ميارتش بعد در موارد صنعتي (مثل توليد سوسيس و كالباس) ازش استفاده ميشه ، در خال حاظر از ضايعات مرغ از قبيل تاج ، پوست و حتي استخوان مرغ و قسمت هاي داخلي مثل روده و اين چيزها استفاده ميشه (به صورت غير قانوني)

پي نوشت : با يك سرچ ساده در اينترنت به جاي سوال كردن ميتونيد جواب خيلي از سوالاتتون رو پيدا كنيد

far2009
03-09-2011, 20:25
یکی از دوستان یک سوال جالبی کرد من هنوز جواب نگرفتم.

این کانال فارسی1 که الان در واقع با زمزمه 2 تا کانال میشه چطوری هزینه های سنگین روی آنت نگه داشتن برنامه + خرید این همه فیلم + هزینه دستمزد دوبلرها و عوامل دیگه را می دهند آن هم با این تعداد بسیار کمه تبلیغات !

چنین وضعیتی برای شبکه manoto هم هست خرید همه این مستند ها + حقوق همه این مجریان + هزینه ضبط برنامه هایی مثل بفرمایید شام + هزینه آنتن و ... با این تعداد تبلیغات واقعا منطقی نیست.

خودشون میگن تبلیغ ولی واقعا غیر قابل باوره !

logos
03-09-2011, 21:01
یکی از دوستان یک سوال جالبی کرد من هنوز جواب نگرفتم.

این کانال فارسی1 که الان در واقع با زمزمه 2 تا کانال میشه چطوری هزینه های سنگین روی آنت نگه داشتن برنامه + خرید این همه فیلم + هزینه دستمزد دوبلرها و عوامل دیگه را می دهند آن هم با این تعداد بسیار کمه تبلیغات !

چنین وضعیتی برای شبکه manoto هم هست خرید همه این مستند ها + حقوق همه این مجریان + هزینه ضبط برنامه هایی مثل بفرمایید شام + هزینه آنتن و ... با این تعداد تبلیغات واقعا منطقی نیست.

خودشون میگن تبلیغ ولی واقعا غیر قابل باوره !

فكر ميكنم جواب داده شد به نحوه هاي مختلف
اما دوباره : صاحب كانال فارسي 1 و زمزمه يكي از بزرگترين غول هاي رسانه اي دنيا هست (كه البته اسمشو من يادم رفته) و بالاي 70 كانال تلويزيوني و كلي روزنامه و مجله و .... داره واضح است كه واسه همچين فردي تامين هزينه هاي اين 2 كانال چيزي نيست و فكر مي كنم ميخواد زماني كه كاملا كانال تو جامعه ما جا باز كرد درامدزايي يا هر طرح ديگشو اجرا كنه

در مورد من و تو هم شايعاتي مبني بر حمايت دولت از اين كاتال (البته دولت فخيمه انگليس) ميشه كه من همينجا ازشون تشكر مي كنم :31:

far2009
03-09-2011, 21:25
فكر ميكنم جواب داده شد به نحوه هاي مختلف
اما دوباره : صاحب كانال فارسي 1 و زمزمه يكي از بزرگترين غول هاي رسانه اي دنيا هست (كه البته اسمشو من يادم رفته) و بالاي 70 كانال تلويزيوني و كلي روزنامه و مجله و .... داره واضح است كه واسه همچين فردي تامين هزينه هاي اين 2 كانال چيزي نيست و فكر مي كنم ميخواد زماني كه كاملا كانال تو جامعه ما جا باز كرد درامدزايي يا هر طرح ديگشو اجرا كنه

در مورد من و تو هم شايعاتي مبني بر حمايت دولت از اين كاتال (البته دولت فخيمه انگليس) ميشه كه من همينجا ازشون تشكر مي كنم :31:
فکر می کنم کانال فارسی1 به آنجایی که می خواسته رسیده و جایگاه عجیبی مخصوصا بین خانومها پیدا کرده ( طوری که تلویزیون دیدن من خیلی محدود شده ) ! ولی تبلیغاتش بیشتر که نشده شاید کمتر هم شده !
این آقای که شما میگی ( فکر کنم منظورتون آقای مرداک باشه ) شرکتشون خصوصی هست و کاری می کنه که براش سود داشته باشه ( به نظر نمیاد ایشون با هدف خیرخواهانه این کانال را راه اندازی کرده باشه )

در مورد من و تو هم در نظر گرفتن یک شخص یا شرکت که پشتش باشه عقلانی نیست. شاید چیزی که شما میگی شایعه نباشه

کاش جواب قطعی برای این سوالات پیدا می شد

Petros
04-09-2011, 22:21
آقا این بستنی ها که میریزن تو ظرف و توپی شکله اسمشون چیه. طعم استوایی، فندق، سیب ترش و کاکائو و .... داره.

رفتیم ویتامینه بگیم چی بده؟ اسم این قاشق که دستشونه چیه؟

SIMON137
04-09-2011, 22:51
آقا این بستنی ها که میریزن تو ظرف و توپی شکله اسمشون چیه. طعم استوایی، فندق، سیب ترش و کاکائو و .... داره.

ما که عموما میگیم بستنی میوه ای بده

Kurosh
04-09-2011, 23:16

به هر کدوم از گوله‌های بستنی میگن اسکوپ ...

به خاطر همین هم بعضی جاها به نام اسکوپ بستنی، بستنی اسکوپی و امثال این شناخته میشه ...
ولی در کل همون طوری که دوستمون گفت، بستنی میوه‌ای گفته میشه ...

البته بستگی به شرایط و موقعیت هم داره ! مسلماً تو سوپرمارکت بگید بستنی میوه‌ای، براتون آلاسکا میاره :27::دی

far2009
05-09-2011, 09:36
می خواستم بدونم اگر بوی اجسام از جدا شدن مولکول هاش و پخش در هوا ایجاد میشه پس چرا بعد از مدتی آن جسم بخار نمیشه ( چون دائما بوی خودش را داره )

shabnam1986
05-09-2011, 09:38
آب یونیزه یعنی چی؟

malkemid
05-09-2011, 10:04
می خواستم بدونم اگر بوی اجسام از جدا شدن مولکول هاش و پخش در هوا ایجاد میشه پس چرا بعد از مدتی آن جسم بخار نمیشه ( چون دائما بوی خودش را داره )

در واقع اینطوریه ولی اگه تعداد مولکولهای جدا شده نسبت به کل جسم قابل توجه باشه..این امر محسوس میشه...مثل الکل...یا نفتالین....

خیلی از چیزها چون تعداد مولکولهای جدا شده نسبت به کل جسم کمه....به نظر نمیاد که چیزی ازش کم شده باشه...اما در واقع کم شده.

shahin666
05-09-2011, 10:32
سلام
یه سوال دارم که خیلی سال هست که برام سوال بوده
شاید یکم عجیب باشه و لی واقعا برام یه سوال هست

میخواستم بیبینم میشه ما از روی صورت خودمون یه ماسک درست کیم
مثلا تو فیلم نشون میداد طرف یه ماسک از صورت هر کسی که میخواست درست می کرد و اون رو روی صورتش میکشید
و نقش اون رو بازی میکرد
حالا میخواستم بیبینم مثلا میشه من یه ماسک که شامل صورت و موهام (البته مو که اکستشن به فور هست )میشه درست کنم و کسی این ماسک رو روی صورتش بکشه و دقیقا هم شکل من بشه

حالا اگر یه همچین چیزی شدنی باشه چقدر هزینه داره و این که مثلا تو ایران هم میشه این کارو کرد

میگم اگر همچین چیزی بشه خوبه ها برای امتحان های سخت یه ماسک از خودمون درست میکنیم طرف میکشه رو صورتش میره به جای ما امتحان میده:31:

ببخشید اگه سوالم یکم عجیب بود:31:

far2009
05-09-2011, 10:49
سلام

مثلا تو فیلم نشون میداد طرف یه ماسک از صورت هر کسی که میخواست درست می کرد و اون رو روی صورتش میکشید
و نقش اون رو بازی میکرد
حالا میخواستم بیبینم مثلا میشه من یه ماسک که شامل صورت و موهام (البته مو که اکستشن به فور هست )میشه درست کنم و کسی این ماسک رو روی صورتش بکشه و دقیقا هم شکل من بشه

حالا اگر یه همچین چیزی شدنی باشه چقدر هزینه داره و این که مثلا تو ایران هم میشه این کارو کرد

میگم اگر همچین چیزی بشه خوبه ها برای امتحان های سخت یه ماسک از خودمون درست میکنیم طرف میکشه رو صورتش میره به جای ما امتحان میده:31:

خوب شما میگی ماسک که برای این خواسته ای که شما ازش دارید باید اولا پوست با ظاهر کاملا طبیعی داشته باشه دوما هماهنگ با اعضا صورت کار کنه مثل پلک زدن ، حرف زدن و ... . جدای از اینها هم به صورت هر کسی نخواهد خورد چون حالت صورت ها متفاوت است

در کل من جواب قطعی نمی دهم ولی بعید می دانم

shahin666
05-09-2011, 10:54
خوب شما میگی ماسک که برای این خواسته ای که شما ازش دارید باید اولا پوست با ظاهر کاملا طبیعی داشته باشه دوما هماهنگ با اعضا صورت کار کنه مثل پلک زدن ، حرف زدن و ... . جدای از اینها هم به صورت هر کسی نخواهد خورد چون حالت صورت ها متفاوت است

در کل من جواب قطعی نمی دهم ولی بعید می دانم

خوب الان همون طور که مو مصنوعی درست کردن پوست مصنوعی هم درست کردن و خیلی طبیعی هست

البته من نگفتم که مثلا اون ماسکی که من از صورتم درست کردم به هر کسی بدم و اون هم بزنه به صورتش
قراره ماسک رو به کسی بدم که از قبل مشخص شده و تمام کارهای که روی صورت من قرار بشه حالا قرار روی صورت اون پیاده سازی بشه

ولی این موضوع خیلی تو سینما استفاده میشه
و مثلا تو فیلم طرف یه ماسک به صورتش زده و دقیقا قیاقه یکی رو تقلید کرده و اصلا هم معلوم نیست و بعد یهو ماسک رو بر میداره
البته در کل کار سختی
هست ولی با احترام به نظر شما فکر نمیکنم کاملا بعید باشه !!

shabnam1986
05-09-2011, 14:37
روش درست کردن آب تنباکو که برای ضد عفونی کردن لونه حیوونا به کار میره چیه؟

far2009
05-09-2011, 21:05
الان اخبار داشت می گفت کتاب های مدرسه را تو تهران نسبت به شهرستان ها یک هفته دیر تر می دهند . چرا ؟

Petros
06-09-2011, 11:55
آقا کتب درسی تغییر کردن؟ من شدیدا میخوام کتاب جغرافیای جدید (استانهای جدید و ...) رو ببینم.

shabnam1986
06-09-2011, 14:58
ژتون چیه؟؟

shabnam1986
06-09-2011, 16:26
در مورد چای زرد هم میشه توضیح بدین؟

Alamate Soal
06-09-2011, 16:39
ژتون چیه؟؟
یه نوع رسیده .
مثلا تو این فست فود ها و بستنی فروشی ها بعضی هاشون یه تیکه مقوا یا فلز کوچیک رو به عنوان رسید میدن به مشتری که مشتری وقتی رفت نشست در قبال ارائه اون به خدمتکار ؛ کالا یا خدماتش رو دریافت کنه:20:

majid.shiraz
07-09-2011, 20:09
تفاوت روانشناس با روانپزشک در چیه؟

---------- Post added at 09:09 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

سلام

و نقش اون رو بازی میکرد

فیلم تخیلی زیاد میبینی؟
ببخشیدا شوخی میکنم

Kurosh
07-09-2011, 20:16
روان‌شناس با صحبت کردن، مشاوره دادن، بررسی علل ناراحتی بیمار، درمان می‌کنه، اما روان‌پزشک از دارو و درمان‌های دارویی استفاده می‌کنه ...

Amirdb
07-09-2011, 20:23

روانشناس رشته روانشناسی رو به صورت کارشناسی و بعدش ارشد و بعد دکترا به صورت ناپیوسته میخونه(حداقل مدرک برای احداث مطب مدرک ارشد هست)

روانپزشک 7 سال رشته پزشکی رو که خونده بعد رفته دو سه سال تخصصش رو در رشته روانپزشکی گرفته!

روانپزشک میتونه برای بیمارش دارو تجویز کنه، ولی روانشناس از نظر قانونی حق تجویز دارو رو نداره و فقط میتونه از شیوه روان درمانی استفاده کنه!
البته این به صورت خلاصه بود....تفاوت زیاد هست!

far2009
07-09-2011, 21:27
میخواستم بدونم بزرگترین های دنیا که در ایران باشند چیا هستند ( بیشتر نظرم روی مسائل ساختمانی و تفریحی و اینها هست )

مثلا تو یکی از این تبلیغات میگه بزرگترین پارک آبی طبقاتی دنیا

ØПЗ М!ПцТЗ
07-09-2011, 23:59
آقا کتب درسی تغییر کردن؟ من شدیدا میخوام کتاب جغرافیای جدید (استانهای جدید و ...) رو ببینم.

من کتاب جغرافیای ایران سال تحصیلی 89-90 ( پارسال ) رو نگاه کردم ، کتاب آپدیت هست فقط شهرستان البرز رو نداره که معلمین سر کلاس به بچه ها میگن که این شهرستان رو به لیست اضافه کنن ، اما در باقی موارد کتاب آپدیت هست و میتونید از اطلاعات به روز استفاده کنید ( فقط یه سری مشکلات آماری داره ! مثلا آمار جمعیت ایران رو برعکس نوشته ! )

امسال هم که فقط کتاب های ریاضی رو تغییر دادن ( حسابان ، دیفرانسیل ، فکر کنم ریاضی 1 و 2 رو هم تغییر داده باشند )

در مورد چای زرد هم میشه توضیح بدین؟

والا من چای سبز شنیدم اما چای زرد نه !
منظورتون چای زرد چوبه نبوده ؟

اگه منظورتون چای زرد چوبه بوده باید بگم که این چای رادیکال های آزاد توی بدن رو آزاد میکنه و به عنوان آنتی اکسیدان عمل میکنه ( یعنی جلوی سرطان و انواع بیماری هارو میگیره ) ، جریان گردش خون و کبد رو تقویت میکنه ، بدن رو مستحکم میکنه ، همچنین این چای به افرادی که جوش های زیادی روی صورتشون هست توصیه میشه
البته برای استفاده این چای باید با پزشکتون مشورت کنید وگرنه ممکنه عوارضی داشته باشه براتون .

اگر هم منظورتون چای کوهی ( Hypericum perfratum ) بوده باید بگم که این چای در شمال ایران تولید میشه و ویروس ایدز رو از بین میبره و لازم به ذکر هست که بیماران مبتلا به ایدز که وسع مالی کافی برای خرید دارو رو ندارند از این چای برای درمان استفاده میکنند ، البته این چای در اروپا و آمریکا به عنوان یه نوشیدنی رایج استفاده میشه ! ( این چای رو به خاطر این گفتم که گل هاش زرد رنگ هست ، گفتم شاید منظورتون این بوده ! )

+

مورد هایی که در مورد این 2 نوع چای گفتم بسیار خلاصه هستند ، این مواد فواید بیشتری هم دارند که اگر علاقه مند هستید میتونید سرچ کنید !

الان اخبار داشت می گفت کتاب های مدرسه را تو تهران نسبت به شهرستان ها یک هفته دیر تر می دهند . چرا ؟

منم خیلی دوست دارم بدونم !
معمولا همه امکانات به تهران زودتر میرسه ، حالا به درس و مشق و بدبختی رسید اول نوبت ما شهرستانی ها شد ! : دی

Alamate Soal
08-09-2011, 09:51
اگر هم منظورتون چای کوهی ( Hypericum perfratum ) بوده باید بگم که این چای در شمال ایران تولید میشه و ویروس ایدز رو از بین میبره و لازم به ذکر هست که بیماران مبتلا به ایدز که وسع مالی کافی برای خرید دارو رو ندارند از این چای برای درمان استفاده میکنند ، البته این چای در اروپا و آمریکا به عنوان یه نوشیدنی رایج استفاده میشه ! ( این چای رو به خاطر این گفتم که گل هاش زرد رنگ هست ، گفتم شاید منظورتون این بوده ! )

ویروس ایدز ( HIV ) با هیچ چیزی قابل از بین بردن نیست ( به جهت تکثیر سریعش ) و تنها امید بشر به کنترل تکثیر HIV جهت جلوگیری از ابتلا به ایدز هست . تا حالا هیچ موردی از از بین رفتن ویروس ایدز در هیچ جای تاریخ ثبت نشده و بعید هم هست که ثبت بشه .

--------

والا من چای سبز شنیدم اما چای زرد نه !

چای سبز هم که منبع طبیعی اصلی آنتی اکسیدان هست به جهت داشتن آنتی اکسیدان تقریبا برای همه جای بدن مفید هست از ناخن و تاول پا گرفته تا موهای سر :20:

CAPITAN MAC
09-09-2011, 19:37
سلام دوستان

روی بعضی از وسایل برقی و...... نوشته Made in P.R.C می خواستم بدونم این PRCمخفف چی هست

logos
09-09-2011, 19:51
سلام دوستان

روی بعضی از وسایل برقی و...... نوشته Made in P.R.C می خواستم بدونم این PRCمخفف چی هست

People's Republic of China = PRC

SIMON137
09-09-2011, 22:53
من اگه بخوام دلار یا پوند بریزم به حساب یک شخص تو اروپا یا آمریکا ، ببرم بانک چنج می کنن واریز کنن ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-09-2011, 23:54
من اگه بخوام دلار یا پوند بریزم به حساب یک شخص تو اروپا یا آمریکا ، ببرم بانک چنج می کنن واریز کنن ؟

سلام
ایران رو نمیدونم اما اینجا تو کویت , باید پول رو با حواله بفرستین به حسابش که کارمزد داره اما نرخ کارمردِ بانکها بالاست و چنج هم قیمتشون اصلاً اقتصادی نیست چون بانکها همیشه بسیار ارزون میخرند و بسیار گران میفروشند .

بهترین کار فرستادن از طریق شرکتهای صرافی هست که یکی دو روزه پول رو واریز میکنند به حسابشون و کارمزدشون هم از بانک کمتره .
برای این کار نام و اسم بانک و آدرس بانک و شماره حساب رو بهشون میدین یک روز بعد و در بعضی کشورها همون روز پول میره به حسابِ گیرنده .

shabnam1986
10-09-2011, 06:55
اجرای حد تو محکومیت ها یعنی چی؟

Alamate Soal
10-09-2011, 08:50
اجرای حد تو محکومیت ها یعنی چی؟
یعنی اجرای مجازات مربوطه . مانند قطع دست و قطع پا و اعدام و ...

SIMON137
10-09-2011, 10:35
سلام
ایران رو نمیدونم اما اینجا تو کویت , باید پول رو با حواله بفرستین به حسابش که کارمزد داره اما نرخ کارمردِ بانکها بالاست و چنج هم قیمتشون اصلاً اقتصادی نیست چون بانکها همیشه بسیار ارزون میخرند و بسیار گران میفروشند .

بهترین کار فرستادن از طریق شرکتهای صرافی هست که یکی دو روزه پول رو واریز میکنند به حسابشون و کارمزدشون هم از بانک کمتره .
برای این کار نام و اسم بانک و آدرس بانک و شماره حساب رو بهشون میدین یک روز بعد و در بعضی کشورها همون روز پول میره به حسابِ گیرنده .

من اگه الان بخوام دلار بخرم به نرخ بانک مرکزی ، باید چه حرکتی انجام بدم ؟

Royce
10-09-2011, 11:17
یه رنگهایی هست که توی تاریکی از خودشون نور میدن و بیشتر توی موزیک ویدیو ها استفاده میشه کسی چیزی در موردشون میدونه؟

Golbarg01
10-09-2011, 13:05
سلام دوستان
مرکز فروش کفش و کتونی زنانه در تهران کجاست؟
ضمنا کتونی های زنانه قیمت هاش از چند تومن هست تا چند تومن؟
و چه مارک هاییش بهتره؟

shabnam1986
10-09-2011, 13:08
یه رنگهایی هست که توی تاریکی از خودشون نور میدن و بیشتر توی موزیک ویدیو ها استفاده میشه کسی چیزی در موردشون میدونه؟

فک کنم فقط رنگ سبز باشه که از خودش نور میده اونهم بخاطر فسفرشه...

Royce
10-09-2011, 13:40
فک کنم فقط رنگ سبز باشه که از خودش نور میده اونهم بخاطر فسفرشه...

خـــــــیــــر
من خودم چند رنگشو دیدم

malkemid
10-09-2011, 23:35
آقا یه سوال...شما مسواکتونو هر شب استفاده کردین کجا میذارین؟ واسه مسائل بهداشتی میگم...

ملا نصرالدین
11-09-2011, 18:01
آقا یه سوال...شما مسواکتونو هر شب استفاده کردین کجا میذارین؟ واسه مسائل بهداشتی میگم...

توی جا مسواکی.فقط بهتر هست که برای مسواکت درپوش بگیری.البته اگر بچه کوچک و بازیگوش در خانه دارید بهتر هست مسواکت را با درپوش داخل اتاقت ببری

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

سلام دوستان
مرکز فروش کفش و کتونی زنانه در تهران کجاست؟
ضمنا کتونی های زنانه قیمت هاش از چند تومن هست تا چند تومن؟
و چه مارک هاییش بهتره؟

باغ سپهسالار مرکز خرید کفش هست.همه نوع کفشی با هر نوع قیمتی پیدا میشه.با مترو میشه ایستگاه سعدی.

malkemid
11-09-2011, 18:32
توی جا مسواکی.فقط بهتر هست که برای مسواکت درپوش بگیری.البته اگر بچه کوچک و بازیگوش در خانه دارید بهتر هست مسواکت را با درپوش داخل اتاقت ببری

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 07:00 PM ----------

آلودگی رو جذب نمی کنه؟ مایعی نیست که بذاریمش اون تو؟ روش اصولیش همینه؟

Ninjai
11-09-2011, 19:12
آلودگی رو جذب نمی کنه؟ مایعی نیست که بذاریمش اون تو؟ روش اصولیش همینه؟
البته من جایی خوندم که مسواک خیس تو محیط بسته بمونه زیاد هم مناسب نیست باید هوا بخوره تا خشک بشه !

یه نکته دیگه هم اینه که حساسیت زیاد نباید داشت برای این مسائل ! :20:

SIMON137
11-09-2011, 19:21
البته من جایی خوندم که مسواک خیس تو محیط بسته بمونه زیاد هم مناسب نیست باید هوا بخوره تا خشک بشه !

یه نکته دیگه هم اینه که حساسیت زیاد نباید داشت برای این مسائل ! :20:

من هم عموما مسواک رو در جای بسته میزاشتم که یکی از آشنایان که دکتر هست بهم گفت این کار رو نکنم

Ninjai
11-09-2011, 19:24
به این میگن فسفرسانس که یه ماده نور رو جذب میکنه و بعد از قطع نور خودش به تابش نور ادامه میده .
مثل کرم شبتاب !

اطلاعات بیشتر

Kurosh
11-09-2011, 19:29
من از این Vibarate دارهای Oral-B استفاده می‌کنم، از وقتی گرفتم بعد از مصرف، می‌ذارمش تو پک خودش، چون داخل محفظه‌ی تلقش جا به اندازه‌ی کافی برای رسیدن هوا وجود داره، و از طرفی آلودگی هم کم‌تر می‌شینه روش ...

هر چند که هر بار می‌خواید مسواک بزنید، قبل از مالیدن خمیر دندون روی مسواک، یه آب بزنیدش بد نیست ...

hts1369
12-09-2011, 15:18
بچه ها
قبلا همیشه قیمت دوتا ربع سکه از یه نیم بیشتر بود و قیمت دوتا نیم سکه از یه تمام سکه بیشتر بود که کاملا طبیعی هست العان قیمت دوتا ربع از یه نیم بیشتره ولی قیمت دوتا نیم سکه کمتر از یه تمام هست علت چیه؟؟

jeremy28
12-09-2011, 20:11
سلام

وقتی زنگ بزنیم به اورژانس و بیاد مریض رو در منزل مداوا کنه و بره، باید بهش پول بدیم یا جزء خدمات شهری محسوب میشه؟

و اگر بیاد مریض رو با شرایط خاص خودش مثل خونریزی و ... از خیابون یا هر جایی ببره بیمارستان، توی اونجا از خانواده بیمار پول دریافت می کنه یا از بیمارستان یا اینکه جزء هزینه بیمارستان مریض حساب میشه؟

ممنون

far2009
12-09-2011, 20:32
سلام

وقتی زنگ بزنیم به اورژانس و بیاد مریض رو در منزل مداوا کنه و بره، باید بهش پول بدیم یا جزء خدمات شهری محسوب میشه؟

و اگر بیاد مریض رو با شرایط خاص خودش مثل خونریزی و ... از خیابون یا هر جایی ببره بیمارستان، توی اونجا از خانواده بیمار پول دریافت می کنه یا از بیمارستان یا اینکه جزء هزینه بیمارستان مریض حساب میشه؟

ممنون
احتمال زیاد اوژانس هم مثل پلیس باشه و پول نمیگیره ( شنیدم )

J1 1J
12-09-2011, 21:05
اسم این علایم رو بگین ،خب من نمیدونم نخندینا :31:

"

( )

:

;

,

{ }

[ ]

#

$

^
&

« »

ممنون :11:

sanaz.joon
12-09-2011, 21:14

اورزانش 115 حق گرفتن هیچ وجهی رو ندارن اگه چیزی ازتون گرفتن میتونین شکایت کنین

far2009
12-09-2011, 21:22
اسم این علایم رو بگین ،خب من نمیدونم نخندینا :31:

ممنون :11:

"
ایضا

( )
پرانتز

:
دونقطه

;
نوع فارسیش که نقطه پایین و کاما بالاست را میگن نقطه ویرگول

,
نوع فارسیش کاما

{ }
آکلاد

[ ]
کروشه

#
علامت عدد ( شماره )

$
علامت دلار

^
توان (ریاضی مثل ماشین حساب)

« »
گیومه

shahin666
12-09-2011, 22:34

يعني چي يعني زنگ بزنيم 115 بياد مثلا در خونه بعد مريض رو حالا يا خونه مداو كنه يا ببره بيمارستان يه قرون هم نبايد پول بگيره:18:

نميدونم چرا باورش سخته تو اين مملكت هر كاري بكني پول ازت ميخوان بعد اورژانس بياد كار براتون بكنه بعد هيچ پولي نگيره!!!!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2011, 23:13
يعني چي يعني زنگ بزنيم 115 بياد مثلا در خونه بعد مريض رو حالا يا خونه مداو كنه يا ببره بيمارستان يه قرون هم نبايد پول بگيره:18:

نميدونم چرا باورش سخته تو اين مملكت هر كاري بكني پول ازت ميخوان بعد اورژانس بياد كار براتون بكنه بعد هيچ پولي نگيره!!!!!!

سلام
اورژانس مجانی کار نمیکنه چون دکترها و پرستارها و رانندها حقوق میخوان .
غیر از هزینه ی تجهیزات پزشکی و دارو و ماشینها و تعمیر و نگهداری و بنزین و تلفون و آب و برق و گاز و غیره .
اما اونها این هزینه ها رو مستقیما از مردم نمیگیرند بلکه از محل درآمدهای دولت که در حقیقت درآمد ملت هست دریافت میکنند یعنی باز هم از جیب خود مردم هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2011, 23:42
[QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;6458663]سلام

اين علامت " معنی اینچ و دقیقه و ثانیه هم میده
مثال 1 :

یک پا (فوت یا قدم foot ) و 2 اینچ 1' 2"

مثال 2
در جفرافی برای نشان دادنِ مختصاتِ یک نقطه در کره ی زمین :

23° 2' 3" N
23 درجه و 2 دقیقه و 3 ثانیه ی شمال

مثال 3
نشان دادن زمان

دو ساعت و چهار دقیقه و پنج ثانیه 2′ 4” 5’’’

این سایت رو هم ببینید

shabnam1986
13-09-2011, 07:37
توی کتاب های اساطیری به ققنوس و سیمرغ اشاره شده فرق این دو تا پرنده چیه؟

ملا نصرالدین
13-09-2011, 09:55
ققنوس پرنده ای هست که هنگام مرگش اتش میگیرد و خاکستر میشود و از خاکسترش پرنده ای (ققنوسی) متولد میشود.
سیمرغ پرنده ای است بسیار باهوش که توی اساطیر ما با ادم ها (زال پدر بزرگ رستم و حضرت سلیمان) حرف زده.
سرچ کنی تفاوت ققنوس سیمرغ کلی منبع برات باز میشه .یکیش اینه

shabnam1986
13-09-2011, 11:31
امتیاز منفی چیه؟

من امروز تصادف کردم یکی از پشت سر زد بهم

پلیس مدارکمون رو خواست
بعد گفت بهت نمره منفی ندادم
من دیگه ازش سوال نکردم
ضمنا گواهینامه ام صدور 84 ده ساله هست

far2009
13-09-2011, 13:20
امتیاز منفی چیه؟

من امروز تصادف کردم یکی از پشت سر زد بهم

پلیس مدارکمون رو خواست
بعد گفت بهت نمره منفی ندادم
من دیگه ازش سوال نکردم
ضمنا گواهینامه ام صدور 84 ده ساله هست
هر گاه شما خلافی در رانندگی انجام دهید بسته به نوع خلاف گواهینامه شما نمره منفی میگیره و اگر به تعداد مشخصی برسه جریمه های مختلف از جمله رفتن ماشین به پارکینگ و ... میشه

jeremy28
13-09-2011, 13:28
راستش یه بار اورژانس اومد خونه همسایه مون و توی خونه مریض رو مداوا کرد و به نظرم پول نگرفت.

ولی امسال عید که سریال پایتخت رو نشون می داد (که احتمالاً خیلی هاتون دیدید!) یه بار بابای نقی (بابا پنجعلی) حالش بد شد و وقتی که اورِژانس اومد و سرپایی توی ماشین مداواش کرد، بعدش از نقی پول خواست!!! :19:

SIMON137
13-09-2011, 16:13
نشان کماندو لوژین دونور چیست ؟

far2009
13-09-2011, 20:07
نشان کماندو لوژین دونور چیست ؟

SIMON137
13-09-2011, 20:49
ميشه راجع بهش يه توضيحي بدين

far2009
13-09-2011, 21:50
ميشه راجع بهش يه توضيحي بدين
ظاهرا بالاترین درجه ای است که در فرانسه به افراد مختلف که کار مهمی کرده باشند داده میشه .

Alamate Soal
13-09-2011, 22:30
بچه ها
قبلا همیشه قیمت دوتا ربع سکه از یه نیم بیشتر بود و قیمت دوتا نیم سکه از یه تمام سکه بیشتر بود که کاملا طبیعی هست العان قیمت دوتا ربع از یه نیم بیشتره ولی قیمت دوتا نیم سکه کمتر از یه تمام هست علت چیه؟؟

الان هم همینطوره منتها به صورت موقت در بازار این اتفاق افتاده و دلیلش کمیاب شدن شکه تمام هست :)
این نشون میده که قیمت سکه توسط مافیای اون به صورت کاذب رفته بالا وگرنه قابلیت نقد شدن نیم سکه بیشتر هست و قطعا باید دوتا نیم سکه بیشتر از یه سکه باشه

hts1369
14-09-2011, 07:54
الان هم همینطوره منتها به صورت موقت در بازار این اتفاق افتاده و دلیلش کمیاب شدن شکه تمام هست :)
این نشون میده که قیمت سکه توسط مافیای اون به صورت کاذب رفته بالا وگرنه قابلیت نقد شدن نیم سکه بیشتر هست و قطعا باید دوتا نیم سکه بیشتر از یه سکه باشه
خوب درسته منم میخوام بدونم چرا بصورته موقت این اتفاق افتاده مثلا چرا ربع سکه قیمتش کمتر از بقیه نشده؟؟