PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال بسیار ساده درمورد تایپ حروف

singleguy
16-10-2010, 23:46
سلام
ببخشید... من نمیدونستم مشکلات و سوالات مربوط به تایپ را باید کجا پرسید، برا همین یه تاپیک جدید برای سوالم زدم!
سوالم خیلی سادس!
در تایپ کلماتی که حروف چسبان ندارن، (مثل می رود، می خورد، می شد، ، کتاب های ، گل های، و....) چطور می تونم فاصله بین حروفی که چسبان نیست (بین "ی" و حرف بعدی) را کم کنم؟
مثلا این کلمه را نگاه کنید: "فناوری‌هایی". این را از یه جایی کپی کردم ولی نمیدون چطور تایپ شده که فاصله ی "ی" و "ه" اینقدر کم هست
میشه راهنماییم کنید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2010, 00:35
سلام

اون ى كه منظور شما هست با ی که در همه ی کامپیوترهاست فرق میکنه

من در موبایل دارمش

اون ی که شما دنبالش میگردین در زبان عربی اصلا ی نیست و بهش میگن الف مقصوره مثل مرتضى و مصطفى و مجتبى و صداش هم مثلِ الف هست .

اين نوع ي فقط در اخر کلمه نوشته میشه و اگر بلافاصله بعد از تایپش یک حرف را تایپ کنین بهش نمیچسبه

=================================================

انواع ى موجود در کامپیوترها و موبایلها

1 - ی که در زبان فارسی به کار میره مثل علی

2 - ي که حکم همان ى در زبان فارسی رو داره اما در عربی کاربرد داره و صداش هم ی هست مثل علي و جدي

3 - ی که در زبان عربی هست و بهش الف مقصوره میگن و صداش مثل الف هست مثلِ على ( ala ) یا لیلى که در فارسی اشتباهی لیلا نوشته میشه . ویا ندى که در فارسی ندا نوشته میشه و تقوى

این حرف حتی اگر در وسط جمله تایپ بشه باز هم یه حرفِ بهدیش نمیچسبه

================================================

شما به نرم افزاری احتیاج داری که حد اقل شماره ی 1 و 3 رو داشته باشه

IceLord
17-10-2010, 01:15
دوست عزیز شما باید از فاصله مجازی یا نیم فاصله استفاده کنی.

برای این کار بجای استفاده از Spaceمی تونی از Ctrl- استفاده کنی.منظورم کلید ترکیبی Ctrl و - است.

راه دیگه ای هم برای اینکار وجود داره:

بجای استفاده از Space از Shift+Space استفاده کن. به این ترتیب بین حروف فاصله ای نمیفته و در عین حال حروف به هم نمی چسبن.

البته اگه برای شما این روش کار نکرد از این منبع استفاده کن و قسمت فاصله مجازی رو حتما مطالعه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

Dreamland
17-10-2010, 01:33
سلام

به منو «Insert» بريد و «...Symbol» رو انتخاب كنيد بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «Shortcut Key» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «Assign» كليك كنيد. از اين به بعد براي گذاشتن نيم‌فاصله مي‌تونيد از كليدهاي «Ctrl+فاصله» استفاده كنيد.

singleguy
17-10-2010, 20:47
ممنون از راهنمایی همگی!
CTRL+SPACE در نرم افزار WORD جواب داد و هیچ مشکلی نیست ولی در خارج از دنیای WORD نمیشه این کار را کرد! میخواستم بدونم در بیرون از WORD کلیدهایی وجود دارن که بشه باشون این کار را کرد؟ (با SHIFT+SPACE نتونستم این کار را بکنم)
راستش من یک وبلاگ نویس هستم که باید حین تایپ کردن در مرورگر، بتونم این فاصله ی مجازی را بین حروف ایجاد کنم! در غیر این صورت باید اول متنم را در WORD تایپ کنم و بعد در محیط وبلاگ پیست کنم.

h-y2009
17-10-2010, 21:27
سلام

به منو «Insert» بريد و «...Symbol» رو انتخاب كنيد بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «Shortcut Key» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «Assign» كليك كنيد. از اين به بعد براي گذاشتن نيم‌فاصله مي‌تونيد از كليدهاي «Ctrl+فاصله» استفاده كنيد.

مراحلی که شما گفتید با این دوستمون IceLord که با دکمه ctrl و - از لحاظ ظاهری که فرقی نداشت البته هر دوتا باز خیلی بهم می چسبند منم چند جا دیدم که این حروف فاصله مناسبی باهم دارند اون چطوریه ؟

J U N I P E R
17-10-2010, 23:55
همون طور که دوستان گفتند، این همون نیم‌فاصله هست.
در سیستم‌های لینوکس و مکینتاش، چیدمان(الگوی) صفحه‌کلید اسناندارد هست (استاندارد ISIRI 9147)
پس اگر از سیستم‌های لینوکس یا مک استفاده کنید، با ترکیب SHIFT + Space نیم‌فاصله درج می‌شه.
متاسفانه الگوی صفحه‌کلید در ویندوز استاندارد نیست، و به دلیل وجود باگ، نمی‌شه از ترکیب کلید‌های SHIFT + Space برای ورود نیم‌فاصله استفاده کرد. (گفته می‌شه این مشکل قراره تو سرویس‌پک ویندوز 7 رفع بشه و کی‌بورد ویندوز هم استاندارد بشه)

به‌هر حال، یکی از دو روش زیر این مشکل رو حل می‌کنه:

1. به این آدرس برید، توضیحات لازم داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2. این فایل رو دانلود و نصب کنید، در تنظیمات keyboard layout، برای زبان فارسی، Persian Experimental رو انتخاب کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید