PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین مادربورد

Mirage
07-05-2006, 14:20
اگر قصد خرید مادربورد داشته باشید کدام مارک را انتخاب می کنید؟

در انتخاب بهترین مادربورد فاکتور قیمت را نیز محاسبه کنید.
اسامی به ترتیب حروف الفبا هستند.
لیست از مادربورد های رایج در کشور است.

soorena_h
07-05-2006, 14:55
من گيگا بايت رو با گارانتي آواژنگ انتخاب مي كنم اونهم بخاطر پشتيباني اون
كه تابحال من ازش راضي بودم.
asus هرچند مادربرد بهتري داره و در رنكينگ ها هميشه بهترين مادر برد ها رو داره اما تو كشور ما پشتيباني خوبي نداره
و وقتي براي مادر برد مشكلي پيش بياد حسابت با كرام الكاتبين است.
در مورد قيمت هم معمولا مادر بردهايي تو رنج قيمت 120 هزار تومان امكانات قابل قبولي دارند و براي مصرف خونگي يا ادري مناسب هستن

amir_vel
07-05-2006, 14:56
يه حسي به من ميگه مادربرد MSI را تو نظر سنجي نذاشتي....

به نظر من msi بهترينه

Mirage
07-05-2006, 14:59
كه تابحال من ازش راضي بودم.
asus هرچند مادربرد بهتري داره و در رنكينگ ها هميشه بهترين مادر برد ها رو داره اما تو كشور ما پشتيباني خوبي نداره
و وقتي براي مادر برد مشكلي پيش بياد حسابت با كرام الكاتبين است.
در مورد قيمت هم معمولا مادر بردهايي تو رنج قيمت 120 هزار تومان امكانات قابل قبولي دارند و براي مصرف خونگي يا ادري مناسب هستندر ایران گارانتی معنی نداره پس بهتره جنسی رو خرید که نیاز به گارانتی نداشته باشه

يه حسي به من ميگه مادربرد MSI را تو نظر سنجي نذاشتي....

به نظر من msi بهترينهخودمم متوجه شدم ولی دیگه نمیشه تغییرش داد شب یکی از مدیر ها بیان ببینم می شه MSI رو اضافه کرد.

XFXForce
07-05-2006, 16:28
Asus مادربورد منتخب متخصصین

b-z
07-05-2006, 16:44
Asus سازگارترين و مقاوم ترين بورد با اينكه چيني هستش ولي اغلب از بهترين آيسي ها و چيپ ها روي بردهاش استفاده ميكنه كه مقاومت و عمر خوبي دارن .

probiotic
07-05-2006, 20:16
Abit KN8 Ultra یا Abit KN8 SLI

Lord_theOne
07-05-2006, 20:35
MSI نداره MsI بهترينه
Ultra

HamidFULL
08-05-2006, 00:21
بهترين که معلوم هست کدوم هست DFI هست که تو ليست نيست!
به ترتيب :
DFI
ASUS
Abit
GIGABYTE
intel
ELITE GROUP
Epox
MSI
ALBATRON
Foxconn
SOYO
Asrock

IBM is GOD
08-05-2006, 00:54
این چه وضع انتخاباته؟!!!!!! :blink: :blink: :blink:

باز دارید شما شرکت هارو مقایسه میکنید نه محصولاتشون رو !!(مثل همون اینتل و ای ام دی)

شما باید بگید که مثلا فلان مدل دی اف آی که هم قیمت و هم مدل مادر برد های شر کت های دیکه بود

به این دلایل بهتره . نه این که بگیم شرکت سویو از همه و به علت ... از همه شرکت ها بهتره!!

در ضمن با پست hamid full موافقم کیفیت المان های دی اف آی از بقیه مادر برد هابهتره

تقریبا مثل برد های اینتل می مونه چون اکثر المان هاش ژاپنی هستند.

Mirage
08-05-2006, 01:19
اینجا هر کسی نظر شخصیش رو میگه.
IBM is GOD این نظر سنجی برای کامپیوتر ملی که نیست اینقدر جوش آوردی.

فکر نمی کنم DFI یک مادربورد عمومی و مقرون به صرفه باشه.

ضمنا با تشکر از Meisam که لیست نطر سنجی رو تصحیح کرد.

MaFia
08-05-2006, 05:45
به نظرم اين نظر سنجي فاقد بار علمي هست چرا
1- دوستان هر چي كه دارن رو انتخاب مي كنند ( با توجه به اين كه 90% دوستان شركت كننده شايد اصلا تخصصي نداشته باشند)
2- مادربورد خوب بستگي به نكات فراواني داره كه اين جمله بهترين رو بايد در اصل معني كرد تا ببينيم بهترين رو چي مي دونند

در كل من به ايسوز راي دادم چون در بازار ايران يكي از بهترين ها هست اون هم از نظر علمي بلكه تعصب كوركورانه خاصي رو اين برند دارم

Lord_theOne
08-05-2006, 22:56
آقا حميد خيلي باحال مقايسه كرديها
يعني Msi هم رده آلباترون هست؟

Mirage
09-05-2006, 00:13
نمودار تقریبی فروش مادربورد در ایران
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 38-
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - *****
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - *****
- - - 18 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 18- - - - - *****
- ***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -***** - - - - *****
- ***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -***** - - - - *****
- ***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 12 - - - - -***** - - - - *****
- ***** - - - - - - - 6- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ***** - - - - ***** - - - - *****
- ***** - - - - ***** - - - - - - - - - - - - - - - 5 - - - - - ***** - - - - ***** - - - - *****
- ***** - - - - ***** - - - - - - -3 - - - - - *****- - - - ***** - - - - ***** - - - - *****
- ***** - - - - ***** - - - - ***** - - - - ***** - - - - ***** - - - - ***** - - - - *****
ساير انواع - Gigabyte - - - ASUS - - - - - MSI - - - - - Intel - - - - Foxconn - - SuperMicro

منبع: هفته نامه عصر ارتباط

Mirage
09-05-2006, 00:14
که این آمار حاکی از تبلیغات گسترده گیگا دارد. من که هر جا میرفتم کاتالوگ های گیگا بود تازه جالب بعضی از جاها اصلا مادربورد گیگا نمی فروختن ولی کاتالوگش رو داشتن.

شرکت سازگار ارقام به پیروی از گیگا قصد پخش گسترده کاتالوگ های خود را دارد.
جهت دریافت اخبار شرکت سازگار ارقام به این شرکت ایمیلی ارسال دارید تا ایمیل شما در لیست این شرکت قرار گیرد، سپس شرکت اقدام به ارسال خبر نامه های خود می کند. برای من یک ایمیل آمد، جهت دریافت کاتالوگ های شرکت آدرس موسسه خود را بفرستید.

hojjat_vahidi
09-05-2006, 12:57

Wisdom
09-05-2006, 13:35
هنوز راي ندادم ولي احتمال ميدم گيگا اول باشه
خودم هم چون گيگا دارم
راي ام هم گيگابايت هستش

چون ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دليل خاصي ندارم
هميشه وقتي كه سيستم جمع كردم گيگا براش خريدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid114
09-05-2006, 15:44
انصافا مادربرد فقط msi با اون تکنولوپیهای خاص خودش مثل LEd های نشاندهنده عیب قسمتهای مختلف. اصطلاح فنی اون الآن یادم نیست و با اون کابلهای IDE گرد خودش که باعث خنک شدن بهتر فضای کیس می شه.
قابل توجه دوستان من همه مارک مادربرد داشتم و از دوستان تقاضا می کنم احساسی رای ندهند برای اینکه خودشون فلان مادربرد رو دارن.
باتشکر از همه

Mezzo
09-05-2006, 21:55
1-asus
2-dfi
3-abit
4-giga

Lord_theOne
09-05-2006, 22:40
وحيد جان با شما موافقم
دوتا مادربرد توپ هستند يكي ايسوز و ديگري ام اس اي
كه Msi از نظر راحتي و امكانات و حرفه اي تر بودنش بهتره ولي در كل تقريبا قدرتاشون مثل همديگر هست
ولي توي اوركردن Msi حرفهاي زيادي براي گفتن دارد

IBM is GOD
10-05-2006, 00:15
به نظرم اين نظر سنجي فاقد بار علمي هست چرا
1- دوستان هر چي كه دارن رو انتخاب مي كنند ( با توجه به اين كه 90% دوستان شركت كننده شايد اصلا تخصصي نداشته باشند)
2- مادربورد خوب بستگي به نكات فراواني داره كه اين جمله بهترين رو بايد در اصل معني كرد تا ببينيم بهترين رو چي مي دونند

با با منم همينو گفتم ولي كو گوش شنواآآآآآآآ!!!!!!! :sad:

تو اينجا عزيزان دلبند گير سه پيچ بهMSI ASUS دادند

بابا اگه مبنا بر اور کلاکینگ باشه مادر برد های خداتری هم هست که این دو مارک بینشون قابل مقایسه

نیستند اصلا میگید نه براتون مدرک مستند و به ربای ساده فارسی میارم

هرکی حرفم رو قبول نداره بره مجله بزرگراه رایانه شماره 79 مورخ تیر سال 84 صفحات 100 تا 111 رو مطالعه کنه

تو آزمایش ها و بنچمارک هایی که گذاشته شده است

بین مارک های msi & asus & gigabyte مادر برد DFI بهترین از نظر اورکلاکینگ معرفی شده(البته از چند نظر دیگه

هم از بقیه بهتره شناخته شده) علت این برتری هم گفتم که چون DFI از المان های ژاپنی استفاده میکنه

و تو آمریکا هم طراحی میشه کیفیت فیبر برد و لایوت هاش هم در حد مادر برد های اینتل و یا حتی مادر برد های

سرور قرار میگیره و علت فروش کمش هم تنها به خاطر قیمت بالا و تبلیغات خیلی کم هست و اغلب خریداراش هم

حرفه ایی ها و افراد خوره بازی هستند و یوزر های معمولی حتی نام اون رو هم به عنوان سازنده مادر برد

نمی شناسند یه نمونه بارز هم استفاده از DFI تو لن پارتی های مهم هست که او نایی که تو مسابقه

معمولا اول میشن DFI یا ABIT دارند

پس بیایید به جای مشخص کردن محبوب ترین برند با دلیل های آب دوغ خیاری به

بهترین مدل ها از برند های مختلف با دلیل های سفت و سیمانی مشت محکمی به استکبار جهانی بزنیم

ببخشید یعنی مشت محکمی به یاوه گویان غیر فنی بزنیم تا عبرتی باشد برای کوته فکران

(این سه خط رو زیاد جدی نگیرید)

نمودار تقریبی فروش مادربورد در ایران

حسن جان تاريخ چاپ هفته نامه رو هم براي ما بگي ممنون ميشم!

Lord_theOne
10-05-2006, 00:29
عزيز توي مجله علم و الكترونيك چند شماره قبل شمارشو يادم نيست نگاه كن درباره مادربردها توضيحي داده يك نگاهي بكن ببين اولين مادربرد براي سي پي يو هاي Amd چه ماركي هست
مجله رايانه بايد درشو تخته كنه كه هرچي مادربرد مي خواهد معرفي كنه گيگا هست و يك مشت مادربرد مسخره
صفحه 80 و 81 رو يك نگاهي بنداز شماره 151 اين مجله
يك مجله فاقد علم سخت افزاري هست
مجله فقط رايانه خبر و ويندوز و علم و الكترونيك اين سه مجله فقط بخريد
توي سه تاشونم از Msi تعريف كردن اين سه مجله اعتبار دارن

IBM is GOD
10-05-2006, 00:40
شما که آدم باسوادی هستی دیگه چرا !!!!

مجله هایی ایرانی رو باید در حد کودکان دونست اونایی رو که گفتی بد ترند که!!!!!

باز حد اقل بزرگ راه یه بنچ مارک میزاره ولی او نا که ......)در ضمن نفهمیدم شماره 151 کدوم مجله رو میگی(

من هیچ کدومو قبول ندارم اون صفحه هارو هم برای اونایی که با انگلیسی مشکل دارن معرفی کردم

در ثانی مثل اینکه بازم تو اینجا به مشگل تعصب برخوردیم ! دقیقا مثل تاپیک بهترین سی پی یو !!

Mirage
10-05-2006, 10:02
DFI مادربورد خوبي نيست، كه اينقدر دوستان صحبتش را مي كنند، يكي از نشانه هاي بهترين مادربورد فروش آن است، كه اين مادربورد فروش كمي دارد. نتيجه: اگر DFI برد خوبي بود از فروش بالايي بر خوردار بود.

مثلا: Giga فروش بالايي دارد و جزو مادربورد هاي خوب است.
مثلا: فروش جهاني ASUS سهم قابل توجهي دارد.

حسن جان تاريخ چاپ هفته نامه رو هم براي ما بگي ممنون ميشم!شنبه 16 ارديبهشت 1385

alirafaat
11-05-2006, 00:49
سلام
بحث بنچ مارک شد من هم گفتم یه بنچ مارک که توسط متخصصین تامز هاردور در مورد 3 محصول مادر بورد های
مورد بحث(اخرین محصولات تا ان زمان)شده رو بذارم
طبق گفته انها dfi محصولیه که جایگزینی در مورد اور کلاک کردن نداره
متن کامل قسمت نتیجه گیری:

If you are looking for a flexible, overclockable motherboard with a powerful feature set, there is no alternative to DFI's LANParty RDX200 CF-DR. It comes with a third party storage controller to support all the latest features and its feature set will make enthusiasts happy.

Asus has lost its way somewhat by designing a motherboard that tries to appeal to everybody. It is an upper mainstream board with a feature set that is up to date; is nicely overclockable and should be able to please a majority of customers. However, it is too expensive to deliver an ideal bang for the buck and is lacking for the enthusiast crowd.

The feature set of MSI's RD480 Neo2 won't make an enthusiast happy, but it's stable, as fast as the competition and inexpensive.

این هم بنچ مارکها:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IBM is GOD
11-05-2006, 01:05
يكي از نشانه هاي بهترين مادربورد فروش آن است، كه اين مادربورد فروش كمي دارد. نتيجه: اگر DFI برد خوبي بود از فروش بالايي بر خوردار بود.

موندم چي بگم !!!!1 :blink: :blink: :blink: :blink:

بابا پس چرا موقع اي كه حرف از فروش بيشتر اينتل ميزدم همه با چك و لقد جوابم رو ميدادم :rolleye:

همه اهالي فروش بيشتر رو به سياستو تبليغ و نفوذو شقيقه ربط ميدادن!!! هيچ كس قبول نمي كرد

كه فروش بيشتر ممكنه به علت كيفيت خود جنس هم باشه!

خوبه حالا ما آمار جهاني رو ميداديم شما كه خودتون هم ميدونيد كه آمار فروش داخل ایران هيج ارزش علمي نداره

علتش هم سطح اطلاعات فو ق العاده پايين خريداران هست كه فقط به ظاهر توجه دارن و به قول

دوستي, سمپرون (یا سلرون ) با مانيتور ال سي دي جمع مي كنند!!

در ضمن حسن جان علت فروش كم DFI رو هم گفتم اگه دقت می کردی نوشته بودم:

و علت فروش کمش هم تنها به خاطر قیمت بالا و تبلیغات خیلی کم هست و اغلب خریداراش هم

حرفه ایی ها و افراد خوره بازی هستند و یوزر های معمولی حتی نام اون رو هم به عنوان سازنده مادر برد

نمی شناسند یه نمونه بارزش هم استفاده از DFI تو لن پارتی های مهم هست که او نایی که تو مسابقه

معمولا اول میشن DFI یا ABIT دارند

حالا من اینجا نمی خوام از DFI طرف داری کنم

اون مطالب رو هم در جواب دوستی دادم که از بهترین مادر برد از نظر اور کلاکینگ و کیفیت مونتاژ خبری نداشت و به

اشتباه در حال تعریف بی جا از MSI & ASUS در اور کلاکینگ بود

ببینید من و اون دوستمون قبلا هم گفتیم نظرسنجی به این صورت که هر کی بیاد از مادر برد خودش

تعریف کنه یا مارک مورد علاقه و مورد تعصب خودش رو تبدیل به بت بکنه هیچ ارزشی نداره

اگه می خواهید درست کار کنید باید بیایید هر مدل رو با یه مدل هم طراز مقایسه کنید

نه اینکه بگید MSI از همه بهتره !!!!؟ MSI از همه قشنگ تره!!!! MSI خوده خداست!!!!1

در ضمن اگر هم خواستید کلی دسته بندی کنید باید این جوری بگید:

گیگابایت از نظر تنوع مدل از تمام برند های دیگه بهتره شما هر مدلی رو بخواهید می تونید تو مادر برد های گیگا

پیداکنید گارانتیش هم همین جور عالیه (البته علت فروش بالاش هم همینه)

در MSI میشه گفت تعادل رو تو قیمت و کیفیت بر قرار کرده و با وجود هم کیفیت بودن با گیگا قیمت ارزون تری داره

و تو به کابردن نون اضافه تو جعبه مادر برد استاده! منکه با کنترولر core cell و تکنولوژی DOT اش خیلی حال میکنم .

ASUS تو سگ جونی معروفه مادر برد هاش کمتر دچار مشگل میشن و نویز تولیدی دارن (البته قطعات دیگش هم

مثل سی دی رام هاش همین جورن)تو اور کلاک هم بعضی مواقع جالب ظا هر میشه

DFI تو طراحی دقیق و کیفیت مونتاژ معروفه جون میده برای اور کلاک البته اینم نون اضافه تو جعبه هاش میزاره ولی

نه به اندازه MSI کیفیت کارت صدا هاش هم عالیه ولی از او عالی تر قیمت های سرسام آورشه

INTEL هم چون خودش سازنده سی پی یو هست مادر برد هاش عمرا هنگ و کراش نمی کنن کلا هماهنگ ترین

مادر برد با سی پی یو اینتل هست سرعتش هم به خاطر همین هماهنگی خیلی بالاتر از بقیه هست هرکی براش

پایداری سیستم و سزعت بالا تو کار با کامپیوتر مهم باشه میین اینتل می خره قیمت این هم بالاست

ABIT هم تو اور کلاک معروفه ولی مثل DFI تو ایران کم عرضه میشه ولی تا اونجایی که من میدونم تنها مادر برد

بود که برای خنک کردن رم ها هم سیستم خنک کننده گذاشت (تو fatallty1 ) قیمت این هم دسته کمی از اون دوتا

نداره

SUPERMICRO هم که خدایه سرعته ولی تو ایران فقط مادر بردهای سرورش عرضه میشه قیمتش هم که نپرس !

بقیه مادر برد ها هم (اگه از قلم چیزی رو نه انداخته باشم) یا نو پا هستن مثل SOYO و یا تو حاشیه قرار دارن

و زیاد قابل توجه نیستن مهم ها تا اون جایی که حافظه یاری کرد اینا به نظرم اومد شما خودتون بعدا اونایی رو

که تعصب دارید اضافه کنید ! :laughing: :happy:

فعلا بای تا ببینم چی میشه ;)

Mohammad Hosseyn
11-05-2006, 01:07
Only Gigabyte

IBM is GOD
11-05-2006, 01:17
در ضمن یادم رفت

در مورد پست قبلی باید بگم که اینقدر اخلاف ها کم هست که قابل چشپوسی هستند همه یه ثانیه دوثانیه هست

اونم میشه به درصد خطا برا محاسبه ها ربط داد درضمن منظورتون رو درمورد<<< طبق گفته انها dfi محصولیه که

جایگزینی در مورد اور کلاک کردن نداره>>>> نفهمیدم

اگه منظورتون رو واضح تر بگيد ممنون ميشم

Lord_theOne
11-05-2006, 14:51
اول بگم كه مدلهاي جديد MSI خيلي بهتر شدن و مدلهاي Platunimeshon هم خيلي خوبه و تايواني هست و از نظر كيفيت و دوام خيلي بهتر از معموليهاش هست

شما تكنولوژي VIVID براي MSI رو يك نگاهي بندازيد نظرتون رو بديد
مادربرد:

Mirage
11-05-2006, 15:15
بهترین مادربورد مادربوردیه که کاربر بتواند بخرد، اگه نتواند بخرد خوبیش چیه، خوبی به اینه که کاربر بتونه بخره.
بهترین در مشخصات فیزیکی خلاصه نمی شود.

در مورد فروش اینتل، شما فروش سال های گذشته رو با امروز مقایسه کنید.
نمیشه که یک روزه فروش 1000% افزایش پیدا کنه، باید روند رو به رشد را نگاه کرد.

Mirage
11-05-2006, 16:00
تعداد مادربورد های یافت شده برای هر مارك در جستجوی فروشگاه یاهو
- 918 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
*****- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
*****- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - - 692- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - -308- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - - 201 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - -***** - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - -***** - - - -121- - - - - -111 - - - - - 84 - - - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - -***** - - - *****- - - -*****- - - -*****- - - - - - - - - - - - - - - -
***** - - - ***** - - - *****- - - -***** - - - *****- - - -*****- - - -*****- - - - -19- - - - - - - 1- -
SOYO - - - ASRock - - - EPoX - - Foxconn - - - - DFI - - - - ABIT - - - - GIGA - - - - ASUS - - - - Intel

توجه: این آمار هیچ ارزش علمی ندارند، و جهت اطلاع می باشد.

ABIT Computer (201)
AOpen (33)
ASRock (19)
ASUS (692)
BFG Technologies (3)
Biostar (64)
Compaq (4)
DFI (121)
EPoX (84)
eVGA.com (8)
Foxconn (111)
Gigabyte (308)
HP (22)
IBM (7)
Intel (918)
Iwill (6)
Mach Speed Technologies (2)
Micro Star International Computer (425)
Q-lity Computer (1)
Shuttle (2)
SOYO (1)
Sun Microsystems (12)
Supermicro (564)
Tekram Technology (5)
Tyan Computer (296)

Mezzo
11-05-2006, 17:30
DFI مادربورد خوبي نيست، كه اينقدر دوستان صحبتش را مي كنند، يكي از نشانه هاي بهترين مادربورد فروش آن است، كه اين مادربورد فروش كمي دارد. نتيجه: اگر DFI برد خوبي بود از فروش بالايي بر خوردار بود.

پس تست ها و بنچمارك ها بيهوده هستند و براي مقايسه چند مادربرد بايد به آمار فروش اونها

مراجعه كرد.خوب حتما اين مطلب رو متخصصين Anandtech , Tom's Hardware و بقيه نميدونن

كه اينهمه آزمايش ميكنن.

MaFia
11-05-2006, 17:43
IBM is GOD دقيقا داري درست مي گي
دي اف آي هم يكي از بهترين هست
ولي در كل به بنچ مارك ها و مجلات اصلا من يكي اهميت نمي دم چون توش تجارت و زد و بند حرف اول رو مي زنه
از نظر فروش بخواهيم حساب كنيم ايسوز حرف اول رو مي زنه از نظر تبليغات گيگا( يكي از چرت ترين برند هاي موحود هست اين گيگا از نظر من )
ولي به نظرم اين بحث داراي دو بخش هست مادربورد هايي براي عموم و براي اوركلاك ها كه ايسوز دي اف آي برند هاي خوبي هستند ولي من يكي براي سي پي يو هاي اينتل ايسوز رو ترجيح مي دم
راستي اي ام دي هم كه فعلا نشسته داره نگاه مي كنه و اينتل با اين سي پي يو هاي جديد باز نشون داد تو تكنولوژي حرف اول رو مي زنه اي ام دي تازه با اين am2 مي خواهد چي بگه جلو اينتل من موندم
خلاصه اين قراردادي كه ماكروسافت سر ويستا با اينتل بست چند روز پيش 100% بازار آينده براي اينتل هست فعلا تا ببينيم اي ام دي چي داره براي گفتن مخصوصا حالا كه اينتل تمام قوا رو جمع كرده تا با ويستا هماهنگ باشه و ويستا فعلا داره معطل مي كنه تا همه چي دست اينتل باشه خلاصه اي ام دي با تك هسته اي داره خودش رو الاف مي كنه

Mirage
11-05-2006, 19:23
پس تست ها و بنچمارك ها بيهوده هستند و براي مقايسه چند مادربرد بايد به آمار فروش اونها

مراجعه كرد.خوب حتما اين مطلب رو متخصصين Anandtech , Tom's Hardware و بقيه نميدونن

كه اينهمه آزمايش ميكنن.البته بستگي داره از چه نظر مقاسيه بشه

آيا قيمت رو هم محاسبه كردن؟ مسلم كه براي آنها قيمت اهميتي نداره، اصلا قيمت رو مورد برسي قرار نمي دهند.

از پست اول هم دارم ميگم قيمت رو هم مورد توجه داشته باشيد. :sad:

mndbnt
11-05-2006, 20:32
مافیا عزیز اگر به کم در اینترنت سرچ کنی می بینی ماکروسافت قول داده که ویندوز جدید با هر دو پردازنده به خوبی کار کند .
و تعصب زیادی نداشته باش . اگر گیگا چرت پس چرا فروش آن خیلی زیاد است و بهترین گارانتی دارد .
ایسوز درسته که مادربرد خوبی است ولی وقتی گارانتی مزخرفی داره نگیری بهتره . من خودم asus k8u-x گرفتم که به بدبختی افتادم .
و آقای مافیا که ادعای اطلاعات سخت افزاری دارین باید بدونین که همه برای اینتل مادربرد گیگا را پیشنهاد می دهند و ایسوز را برای ای ام دی .
ببخشید که اینقدر تند حرف زدم ولی باید بگم تعصبی نباید حرف زد .
من خودم ای ام دی دارم و با هزار تا اینتل عوض نمی کنم مخصوصا این جدیدی های اینتل 775 که شدیدا داغ می کنند اینتل باید در کوزه بذارد سی پی یو های جدیدش را .
ای ام دی امروز از اینتل جلو افتاده است . در گذشته بر عکس بود .

Lord_theOne
11-05-2006, 23:56
مافیا عزیز اگر به کم در اینترنت سرچ کنی می بینی ماکروسافت قول داده که ویندوز جدید با هر دو پردازنده به خوبی کار کند .
و تعصب زیادی نداشته باش . اگر گیگا چرت پس چرا فروش آن خیلی زیاد است و بهترین گارانتی دارد .
ایسوز درسته که مادربرد خوبی است ولی وقتی گارانتی مزخرفی داره نگیری بهتره . من خودم asus k8u-x گرفتم که به بدبختی افتادم .
و آقای مافیا که ادعای اطلاعات سخت افزاری دارین باید بدونین که همه برای اینتل مادربرد گیگا را پیشنهاد می دهند و ایسوز را برای ای ام دی .
ببخشید که اینقدر تند حرف زدم ولی باید بگم تعصبی نباید حرف زد .
من خودم ای ام دی دارم و با هزار تا اینتل عوض نمی کنم مخصوصا این جدیدی های اینتل 775 که شدیدا داغ می کنند اینتل باید در کوزه بذارد سی پی یو های جدیدش را .
ای ام دی امروز از اینتل جلو افتاده است . در گذشته بر عکس بود .

1- گيگا براي اينتل بهتره ولي ايسوز رو براي دو سي پي يو انتخاب مي كنند و جزو بهترينه
2- نسبت به اي ام دي تعصب نداشته باشيد

alirafaat
12-05-2006, 00:18
سلام
ibm عزیز
منطور من ترجمه خط اول و دوم اون پاراگراف انگلیسی است
یعنی اینکه اونقدر این مادر بورد برای اور کلاکینگ خوبه که نمی شه در حد اون مادر بورد دیگه ای مثال زد
امیدوارم که خوب متوجه شده باشم

Mezzo
12-05-2006, 01:11
آيا قيمت رو هم محاسبه كردن؟ مسلم كه براي آنها قيمت اهميتي نداره، اصلا قيمت رو مورد برسي قرار نمي دهند.

در اينجا يه مقايسه اي بين پردازنده ها انجام شده كه اين مورد (Price/Performance) رو بررسي كرده

حالا شما معتقديد با توجه به اين بررسي Sempron 2500 از Athlon 64 X2 4400 بايد بهتر باشه؟يا مثلا

Athlon 64 FX-60 و Pentium 4 EE 3.40 جزو بدترين CPU ها هستند؟

IBM is GOD
12-05-2006, 01:12
علی جان گرفتم چی میگی

بابا خوبه حالا خودم گفتم تو اور کلاک بهترینه

ولی منظورم اینه که چرا تو بنچ مارک ها اول نیست بعد هم صفحه آخر کمترین کلاک چیپ ست رو داره!!!!

راستش معنی اونارو نفهمیدم

برام یکم تعجب آوره اینو برام تفسیر کنی ممنون میشم

ان شاالله اجرت با امام خمینی

IBM is GOD
12-05-2006, 01:15
تعداد مادربورد های یافت شده برای هر مارك در جستجوی فروشگاه یاهو
توجه: این آمار هیچ ارزش علمی ندارند، و جهت اطلاع می باشد.

بابا ایول!!!!!

آمار جهانی ارزش نداره ولی اونوقت آمار داخلی مسخره ایران ارزش علمی داره !!!! :blink: :blink: :blink:

بعد هم ایم بگم اگه بخواهی تو ایران هم جنس خوب بخری هم ارزون اشتباه فکر میکنی

همیشه هر چقدر پول بدی آش میخوری :blush:

Mirage
12-05-2006, 01:23
بابا ایول!!!!!

آمار جهانی ارزش نداره ولی اونوقت آمار داخلی مسخره ایران ارزش علمی داره !!!! :blink: :blink: :blink:

بعد هم ایم بگم اگه بخواهی تو ایران هم جنس خوب بخری هم ارزون اشتباه فکر میکنی

همیشه هر چقدر پول بدی آش میخوری :blush:کجاش آمار جهانیه، آمار جستجوی سایت یاهو شاید توی یک سایت دیگه آمار فرق کنه.
این اعداد مرتب تغییر می کنند. اعداد امروز با دیروز فرق می کنه.

تو هم هی گیر بده.

مادربوردت چیه؟

Mirage
12-05-2006, 01:26
همیشه هر چقدر پول بدی آش میخوری :blush:من همینقدر پول میدم که گرسنه نباشم.

IBM is GOD
12-05-2006, 02:54
ميشه گفت تقريبا جهاتيه

بعد هم خودت گفتي ماله ياهو هست نه گوگل :biggrin: :biggrin: :laughing: ;)

در ضمن اختلاف ها زياده .به اين سادگي ها عوض نميشن :blush:

IBM is GOD
12-05-2006, 02:55
ای با با :blink:

حسن جان من چی جوری به تو بگم؟

بابا عزیز من نمیشه آدم هم خرو بخواد هم خرمارو

هی حالا تو بگو گیر نده

بابا منکه اولش هم گفتم که هر مادر بردی تو یه چیزی خوبه .یکی تو اورکلاک, یکی تو تنوع مدل یکی تو قیمت

یکی تو ...

اصلا یبار دیگه اینو میزارم که با دقت بخونید بعد اگه خواستید نظرتون رو هم بدین:

گیگابایت از نظر تنوع مدل از تمام برند های دیگه بهتره شما هر مدلی رو بخواهید می تونید تو مادر برهای

گیگا پیداکنید گارانتیش هم همین جور عالیه (البته علت فروش بالاش هم تو ایران همینه)

در MSI میشه گفت تعادل رو تو قیمت و کیفیت بر قرار کرده و با وجود هم کیفیت بودن با گیگا قیمت ارزون تری داره

و تو به کابردن نون اضافه تو جعبه مادر برد استاده! منکه با کنترولر core cell و تکنولوژی DOT اش خیلی حال میکنم .

ASUS تو سگ جونی معروفه مادر برد هاش کمتر دچار مشگل میشن و نویز تولیدی دارن (البته قطعات دیگش هم

مثل سی دی رام هاش همین جورن)تو اور کلاک هم بعضی مواقع جالب ظا هر میشه

DFI تو طراحی دقیق و کیفیت مونتاژ معروفه جون میده برای اور کلاک البته اینم نون اضافه تو جعبه هاش میزاره ولی

نه به اندازه MSI کیفیت کارت صدا هاش هم عالیه ولی از او عالی تر قیمت های سرسام آورشه

INTEL هم چون خودش سازنده سی پی یو هست مادر برد هاش عمرا هنگ و کراش نمی کنن کلا هماهنگ ترین

مادر برد با سی پی یو اینتل هست سرعتش هم به خاطر همین هماهنگی ,خیلی بالاتر از بقیه هست. هرکی براش

پایداری سیستم و سرعت بالا تو کار با کامپیوتر مهم باشه مادر برد اینتل می خره.البته قیمت این هم بالاست

ABIT هم تو اور کلاک معروفه ولی مثل DFI تو ایران کم عرضه میشه ولی تا اونجایی که من میدونم تنها مادر برد

بود که برای خنک کردن رم ها هم سیستم خنک کننده گذاشت (تو fatallty1 ) قیمت این هم دسته کمی از اون دوتا

نداره

SUPERMICRO هم که خدایه سرعته ولی تو ایران فقط مادر بردهای سرورش عرضه میشه قیمتش هم که نپرس !

بقیه مادر برد ها هم (اگه از قلم چیزی رو نه انداخته باشم) یا نو پا هستن مثل SOYO و یا تو حاشیه قرار دارن

و زیاد قابل توجه نیستن مهم ها تا اون جایی که حافظه ام یاری کرد اینا به نظرم اومد شما خودتون بعدا اونایی رو

که تعصب دارید اضافه کنید !

چند تا پست قبلی رو میبینم کف میکنم !!!!!

یعنی چی؟؟؟؟؟

این آقای mndbnt ( نمیدونم چی خونده میشه فکر کنم موقع عضو شدن عجله داشتن!! :happy: :rolleye: )

اومده اطلاعات سخت افزاری مافیا جون رو زیر سوال برده !!!

رو چه حسابی گیگا برای اینتل بهتره ایسوز برای ای ام دی!!!!!!! :blink: :blink: :blink:

مخصوصا این جدیدی های اینتل 775 که شدیدا داغ می کنند اینتل باید در کوزه بذارد سی پی یو های جدیدش را .
ای ام دی امروز از اینتل جلو افتاده است . در گذشته بر عکس بود

آقا شما می تونی بما آدم های بیسواد بگی که کی همچین حرفی رو زده!!!!!!؟

احتمالا فن سی پی یو با هیت سینک وصل نبوده که داغ میکرده!!! :laughing: :laughing:

در ضمن اینجا تاپیک مادربرده نه سی پی یو !!

ولي به نظرم اين بحث داراي دو بخش هست مادربورد هايي براي عموم و براي اوركلاك ها كه ايسوز دي اف آي برند هاي خوبي هستند ولي من يكي براي سي پي يو هاي اينتل ايسوز رو ترجيح مي دم
راستي اي ام دي هم كه فعلا نشسته داره نگاه مي كنه و اينتل با اين سي پي يو هاي جديد باز نشون داد تو تكنولوژي حرف اول رو مي زنه اي ام دي تازه با اين am2 مي خواهد چي بگه جلو اينتل من موندم
خلاصه اين قراردادي كه ماكروسافت سر ويستا با اينتل بست چند روز پيش 100% بازار آينده براي اينتل هست فعلا تا ببينيم اي ام دي چي داره براي گفتن مخصوصا حالا كه اينتل تمام قوا رو جمع كرده تا با ويستا هماهنگ باشه و ويستا فعلا داره معطل مي كنه تا همه چي دست اينتل باشه خلاصه اي ام دي با تك هسته اي داره خودش رو الاف مي كنه

مافیا جان کاملا موافقم خصوصا با اون سه خط آخر کلی حال نمودم :biggrin: :biggrin:

(راستی مافیا اون موقع ایی که تو تاپیک اینتل بهتر است یا ای ام دی دعوا بود تو کجا بودی تا بیایی کمکم!!

بابا من بین صد نفر طرفدار ای ام دی تک افتاده بودم . یه نفر نبود بیاد از اینتل دفاع کنه :sad: )

حالا من این همه نوشتم یکی باز از راه میرسه میگه فلان مادر برد از همه بهتره !!!!

ولي ايسوز رو براي دو سي پي يو انتخاب مي كنند و جزو بهترينه

بابا من چی جوری بگم که ما مادربردی نداریم که از همه نظر بهترین باشه!!

اونیکه کیفیتش خوبه قیمتش بالاست اونی که ارزونه کارایش کمه

هیچ کس نمیتونه هردورو با هم به مشتری بده .این حالت فقط تو تولید مادربرد نیست که

شما تو هر صنایع ایی که نگاه کنی همین حالت وجود داره شماکه نمی تونی کیفیت رولزرویس رو با قیمت

پیکان بخوایی که..!!

برای بار آخر دارم میگم :angry:

بجای این جنگولک بازی ها بیان مدل هارو (از همه مارک ها )از همه نظر با هم مقایسه کنید

مثلا یه مدل از گیگا رو که هم قیمت با MSI هست مقایسه کنید و بگید کدوم بهتره

تا 4 تا آدم بی نوا بتونند استفاده کنند و به یه نتیجه کلی برسند

?OK

XFXForce
12-05-2006, 09:05
Asus مادربورد منتخب متخصصین

Navid
12-05-2006, 11:38
عجب بحثی ....
به نظر من :
asus
abit
msi
giga
( با dfi اصلا کار نکردم ... )
بهترین مادربورد ها از نگاه پی سی ورلد :

که ایسوس هم بهترین رو تو اینتل داره و هم تو amd و به نظر من محصولاتش حرف نداره ....

amir_vel
12-05-2006, 16:36
به نظر من بايد كارايي مادربرد در نظر گرفته بشه.مثلا مادربرد msi-k8n-diamond plus داراي كارت صداي dolby digital است و اسم كارت صداش Creative sound Blaster Audigy SE audio است كه خيلي با حاله.وداراي فناوري core cell است.و داراي فناوري sli هم هست.

مادربرد asus-k8n-sli premium كه البته در تايپيك ديگري مورد بررسي قرار گرفت.بسيار مادربرد خوبي است و داراي فناوري sli-16x است

alirafaat
12-05-2006, 17:24
,,لی منظورم اینه که چرا تو بنچ مارک ها اول نیست بعد هم صفحه آخر کمترین کلاک چیپ ست رو داره

راستش معنی اونارو نفهمیدم

من هم همینطور

IBM is GOD
13-05-2006, 01:33
من هم همینطور

ميگم علي جان پایه ای هر کی تونست بفهمه بهش جایزه بدیم!!!!؟ :laughing:

درضمن آقا نوید:

بهترین از چه نظر ؟؟ :blink:

بهترین از همه نظر؟؟!!!!!! :blink:

ای کاش نوید جان پست قبلیم رو هم با دقت می خوندی !!!!

یه بار گفتم یه محصول رو نمیشه از همه نظر بهترین دونست یا از همه نظر عالی و بدون مشکل ساخت .

درضمن عزیزم مردم رو به اشتباه نداز . لینک جهت دار هم نده :rolleye: :biggrin:

تو بالای اون صفحه که لینک دادی با فونت درشت نوشته :

Motherboards for All Budgets

یعنی بهترین فقط از نظر قیمت نه از همه نظر!!!

در ضمن تو انتخاب اونا مردم عادی هم نقش داشتن .

که ایسوس هم بهترین رو تو اینتل داره و هم تو amd و به نظر من محصولاتش حرف نداره ....

فکر کنم اگر ای ام دی مادر برد میزد آقا نوید میگفت :

AMD هم بهترین رو تو اینتل داره و هم تو amd و به نظر من محصولاتش حرف نداره ....

:blush: :blush: :blush: :blush:

( با dfi اصلا کار نکردم ... )

بله خودم گفتم خیلی ها اصلا تا حالا نشنیدن باز خوبه شما حداقل اسمش رو شنیدی!!! :blush:

مطمئنم اگه با DFI کار بکنی چون آدم خیلی حرفه ای هستی تو اول لیستی که نوشتی جایی میدی.

راستی حسن جان الان یادم افتاد جواب سوالت رو که پرسیده بودی مادر بردم چیه رو بدم .

راستش من الان دو تا سیستم دارم جدیده اپل هست ولی قدیمیه رو میزارم به عهده خودتون !!!

من یه راهنمایی میکنم بعد شما یا هرکی که مدل مادر بردم رو گفت معلومه که خیلی حرفه ای هست !

خوبه؟

مادربرد قبلیم تنها مادر بردی هست که دارایه چیپست AMD می باشد.

حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!!! :biggrin: :biggrin:

alirafaat
14-05-2006, 00:12
سلام
ibm عزیز در مرد بنچ مارک که ایمیل زدم برا تام هارد ور ببینم جواب میدن یا نه
در مورد مادر بوردت هم اگه اشتباه نکنم amd 3 تا چیپست معروف داره به نامهای
amd 760
amd 760 mp
amd760 mpx
که اکثر کمپانی های معروف حداکثر یکی دو مدل از این نوع ساختن مثل
asus
gigabyte
abit
aopen
msi
و فکر کنم معروفترین برا این مدل تیان

ماراتون
14-05-2006, 01:10
DFI از قدیمی ترین هاست حتی یه جایی خوندم که : اولین مادربردی بوده که یک فناوری رو برای سی پی یو به ارمغان اورده
Asus بازار ایران رو ترکونده
Giga سر و صدا به پا کرده
Asrock همون ارزون فروشه
MSI مخصوص بازیخورها
I will آی جون سخته
Abit نوآور

Mirage
14-05-2006, 16:31
با روش این دسته بندی موافقم.

این لیست به خریدار نشان میدهد که بهتری مادربوردی که می تواند بخرد چیست.
و اهمیت قیمت و کارایی را به خریدار نشان میدهد و خریدار می تواند بهترین انتخاب را بکند.

بهترین مادربورد ASUS

مطمئنم اگه با DFI کار بکنی چون آدم خیلی حرفه ای هستی تو اول لیستی که نوشتی جایی میدی.

راستی حسن جان الان یادم افتاد جواب سوالت رو که پرسیده بودی مادر بردم چیه رو بدم .

راستش من الان دو تا سیستم دارم جدیده اپل هست ولی قدیمیه رو میزارم به عهده خودتون !!!چرا بهترین مادربورد رو نخریدی؟

IBM is GOD
14-05-2006, 22:32
چرا بهترین مادربورد رو نخریدی؟

حسن جان منظورت رو نفهميدم !

يعني ميگي چرا اپل خريدم؟؟

درضمن

بازم كه نوشتي بهترين مادر برد :angry:

tabakhi
20-05-2006, 08:19
چيپ صداي مزخرفي داره

XFXForce
23-05-2006, 18:07
ميگم علي جان پایه ای هر کی تونست بفهمه بهش جایزه بدیم!!!!؟ :laughing:

درضمن آقا نوید:

بهترین از چه نظر ؟؟ :blink:

بهترین از همه نظر؟؟!!!!!! :blink:

ای کاش نوید جان پست قبلیم رو هم با دقت می خوندی !!!!

یه بار گفتم یه محصول رو نمیشه از همه نظر بهترین دونست یا از همه نظر عالی و بدون مشکل ساخت .

درضمن عزیزم مردم رو به اشتباه نداز . لینک جهت دار هم نده :rolleye: :biggrin:

تو بالای اون صفحه که لینک دادی با فونت درشت نوشته :

Motherboards for All Budgets

یعنی بهترین فقط از نظر قیمت نه از همه نظر!!!

در ضمن تو انتخاب اونا مردم عادی هم نقش داشتن .

فکر کنم اگر ای ام دی مادر برد میزد آقا نوید میگفت :

AMD هم بهترین رو تو اینتل داره و هم تو amd و به نظر من محصولاتش حرف نداره ....

:blush: :blush: :blush: :blush:

بله خودم گفتم خیلی ها اصلا تا حالا نشنیدن باز خوبه شما حداقل اسمش رو شنیدی!!! :blush:

راستش من الان دو تا سیستم دارم جدیده اپل هست ولی قدیمیه رو میزارم به عهده خودتون !!!

من یه راهنمایی میکنم بعد شما یا هرکی که مدل مادر بردم رو گفت معلومه که خیلی حرفه ای هست !

خوبه؟

مادربرد قبلیم تنها مادر بردی هست که دارایه چیپست AMD می باشد.

حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!!! :biggrin: :biggrin:
با اینکه DFI جز بهترین هاست شما هم خیلی تند می ری خب از سایت PCWORLD معتبر تر اگه هست و DFI Lanparty رو اول اعلام کردا ما هم قبول می کنیم. DFI Lanparty هم مادربورد خوبی است ولی به علت کمبود چند چیز چهارم شده است. و ASUS هم مقام اول و دوم رو آورده پس فعلا بهتره. :evil:

Master
25-05-2006, 20:44
من ایسوز دارم ایول عخش است

CS_RD
28-05-2006, 18:45
براي cpuهاي amd
1-epox كه هميشه حرف اول را براي AMD ميزده
2- DFI
3-ASUS پرفروشترين مادربرد دنيا

براي cpu intel

1-asus
2-EPOX
3-ABIT

hamedcsc
28-05-2006, 19:10
به نظر من كه تا حالا هم asus giga داشتم اصلاً به درد نمی خورن و من الان فقط EPOX رو به عنوان بهترین قبول دارم.

sar
29-05-2006, 09:24
سلام
من فقط ميگم Epox چون فقط به در User ها مي خوره.

ebihelen
29-05-2006, 09:38
چونكه مادربرد سيستم خودم msi هستش و از اون هم راضي هستم پيشنهاد مي كنم كه در سيستم خود از اين نوع مادربرد استفاده كنيد . :)

rezath
29-05-2006, 18:59
عشقش فقط اين مادربرد.بچه بخرينش

mojtaba99
30-05-2006, 09:18
mother board من msi هست و از اون راضي ام پس اون رو پيشنهاد ميكنم.

marytt
30-05-2006, 10:28
تا Epox است بقيه چرا؟

bitatanha
30-05-2006, 14:21
من مادربرد epox را انتخاب میکنم

Gabana
30-05-2006, 18:33
دوستان اينجا هر كي نظر ميده نظراتش يه خطيه !
بي زحمت هر كسي هر مادربوردي رو اعلام مي كنه دليل هم بياره
صرف اينكه شما اون مادر بوردو داري نميشه گفت كه حتما خوبه .
با دليل و مدرك برتري رو ثابت كنيد .
ممنون

Mirage
31-05-2006, 16:42
775Twins-HDTV R2.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Enlarge).jpg

1- Supports FSB1066/800/533MHz processor, EM64T CPU and H-T Technology ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- Supports DDRII667 (DDRII x 2 DIMMs) and DDR400 (DDR x 2 DIMMs) with max. capacity respectively up to 4GB and 2GB

3- DirectX 9.0 on board VGA, Pixel Shader 2.0, Max. shared memory 128MB
Integrated ATi X300-based 2D/3D graphics

4- Hybrid Booster - Safe Overclocking Technology

5- PCI Express x 16 slot
PCI Express x 1 slot

6- 4 ports of SerialATA 1.5Gb/s, support RAID 0, 1, 0+1, JBOD, 2 ATA133 IDE ports

7- 7.1 channel with High Definition Audio

8- 10/100 Ethernet LAN

9- Windows Vista™ Basic logo Hardware Ready

10- HD 8CH I/O: 4 ready-to-use USB ports, 7.1 channel audio jacks

قیمت هم حدود 70 تومن

Mirage
01-06-2006, 14:35
به نظر من این مادربورد مناسب برای یک ایرانیه

1- ارزون

2- کارت گرافیک آنبرد X300 مجانی

3- توان اورکلاکینگ بالا

4- سازگار با ویندوز ویستا

فقط SATA2 نداره که اون هم زیاد مهم نیست چون سریعترین هارد ها با سرعت 125MB/s اطلاعات رو انتقال میدن و SATA1 150MB/sانتقال میده که هنوز 25 مگابایت جا داره و کم نمیاره.

escape
07-06-2006, 15:47
Gigabyte8ip1000pro-g

Gabana
07-06-2006, 16:09

منبع : xbitlabs

Hes_sam
08-06-2006, 15:33
faghat gigabyte

Gabana
08-06-2006, 15:46
حداقل اون مادربورد هايي كه خودتون باهاش كا ركرديد رو بنويسيد و مشخصات و امكاناتش رو هم بگيد .
آخه گيگا بايت به چه دليل ؟
حداقل يه دليل هم مي گفتي دوست عزيز

am-pixel
08-06-2006, 17:54
Man Ke GigaEntekhab Mikonam Vali
ASUS Jadid Tarin Motherboarde Jahan Ro
Dade BironJalebe Toye IN Mainboard Card Tv Va Mahvare Hastesh

badboys_87
17-06-2006, 19:31
من خودم فروشنده هستم به نظر من مارک آلباترون از ایسوس خیلی بهتره و چون مردم زیاد این مارک رو نمیشناسن بهش رای ندادن همینتور ماد ربورد سلتک خیلی خوبه

amin_metal1370
17-06-2006, 19:59
مادريورد ايسوز يكي از بهترين گزينه ها هست.من خودم P4p800se دارم (با اینکه یخورده قدیمی هست)و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.واقعاً بین مادر بورد ها ،ایسوز مارک تکیه .

Devil Lord
18-06-2006, 00:24
Asus یک چیز دیگست چون :
1- امکانات بایوسش عالیه ( از نظر اپدیت کردن و برگردوندن و....)
2- سری Ai تمام امکانات برای اورکلاک رو بهتون میده
3- نحوه ارتباط وسایل باهم بسیار عالیه
4- نوع طراحی بوردش کاملا علیه و از نظر دینامیک در وضعیت خوبی هست
5- کارت های صدا و شبکه آنبردش به راحتی کار یک کارت نیمه تخصصی رو راه میندازه و.......

H3SAM
22-06-2006, 03:32
من DFi رو انتخاب می کنم که البته تو اینجا نیست(:

web2003
02-07-2006, 18:54
دوستان اين مادربورد ايسيوس چطوره ؟
Asus M.b : P5ld2 Se
Ddr2 ساپورت
Pcie 16x
Sata2
Chipset 945p
Dual Channel
.
.
.

نظرتون چيه خوبه بده با توضيح يا دليل
قيمتي كه من حدود يك ماه پيش گرفتم 115 تومان

web2003
02-07-2006, 19:00
دوستان اين مادربورد ايسيوس چطوره ؟
Asus M.b : P5ld2 Se
Ddr2 ساپورت
Pcie 16x
Sata2
Chipset 945p
Dual Channel
.
.
.

نظرتون چيه خوبه بده با توضيح يا دليل
قيمتي كه من حدود يك ماه پيش گرفتم 115 تومان

Devil Lord
02-07-2006, 19:02
سوالتون رو در تاپیک اطلاع رسانی خرید سخت افزار... بپرسید

Lord_theOne
02-07-2006, 19:29
امين متال جان مادربردت از نظر قدرت صفر هست و اصلا ارزش ندارد من تستش كردم دوستمم پيشم بود تعجب كرد مادربرد من هم قيمتش هست ولي خيلي سره در ضمن بدون Se بهتر هست

amin_metal1370
02-07-2006, 19:43
امين متال جان مادربردت از نظر قدرت صفر هست و اصلا ارزش ندارد من تستش كردم دوستمم پيشم بود تعجب كرد مادربرد من هم قيمتش هست ولي خيلي سره در ضمن بدون Se بهتر هست
دوست عزيز ممنون كه تذكر دادي اما اين مادربورد مال حدود دو سال پيشه و من الان مي خوام يدونه P5WD2-E Premium بخرم.

Lord_theOne
02-07-2006, 20:00
ببين عزيز قويترين اين سه تا هست بترتيب ببين كدومش رو حال مي كني دوتاي اولي خيلي بهترن

Devil Lord
02-07-2006, 20:58
ببين عزيز قويترين اين سه تا هست بترتيب ببين كدومش رو حال مي كني دوتاي اولي خيلي بهترن

دوست عزیز کیفیت ساخت مادربورد های MSI خیلی پایین تر از Asus هست و P4P800SE هم (به خصوص مدل SE چون کاراییش بالاتر از بدون SE هست :happy: ) در زمان خودش و در رده 865PE ها حداقل یکی از بهترین هاست

Lord_theOne
02-07-2006, 21:20
ببين قويترين مدل 865‍ُPE
MSI 865PE Paltinume هست كه خودمم دارمش و با هر مادربردي در رده 875 هم قويتره امتحان كردم
مدلهاي MSI بايد آپديت بشوند تا خوب كار كنند بعدشم همه مدلهاش خوب نيستند

WooKMaN
02-07-2006, 21:45
just MSI platinum [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hadi2345
14-07-2006, 00:29
متاسفانه بحث ها فقط بر اساس مادربوردهای خود اشخاص صورت گرفته ... بهتره که مدل های مشابه انواع مختلف مادربوردها از نظر فنی با هم مقایسه بشن ...

Lord Ahriman
21-07-2006, 12:20
من با مقايسه برندهاي بجاي مدلها مخالفم اما تقريبا تمامي مادربوردهاي اي ام دي ساپورت سويو (soyo) از هم ردهاي ديگرش امتياز بالاتري گرفته و از مدل هم رده گيگا يا ام اس اي ماكزيمم 5000 تومان گرانتر بوده.
قبلا گيگا ميخريدم براي كيفيت عالي و آواژنگ اما الان سويو ميخرم براي كيفيت برتر و فونيران

Ehsan65
22-07-2006, 00:23
من هم در جاهی دیگه شنیدم که Dfi از همه بهتره ولی من جایی ندیدم که این مادر برد رو بفروشن و قیمت ها رو ندارم.

Apachi
22-07-2006, 16:57
ابن موضوع كه كدوم مادربورد از نظر ساختار یا Performance بهتر هستش joke :D جک هست چون با وجود پیشرفت امروزی تمام چیپست ها و به قول شما ic ها همه از غول های تکنولوژی مثل Intel,SIS,VIA تولید میشوند ودر اختالف سرعت میان دو مادربرد هم رده در سنگین ترین کار گرافیکی بیشتر از دو FPS نیست تفاوت میتونه در کیفت کانکتور ها و طراحی برد ها باشه که اون هم 70 درصد یکسان هست مثل کانکتور ها که %90 مال شرکت Foxcon هست مادربرد در ایران فقط بر میگرده به خدمات وگارانتی که من فقط asus رو پیشنهاد نمیکنم چون remark i هستش و Grade c محسوب میشه من فقط میگم آواژنگ Gigabyteچون هر سیستمی آسمبل کردم هر موقع مادربرد به مشکل خرده برام عوضش کردن و تو تست هایی از قبیل Overclock حرف نداره .

m654
22-07-2006, 17:32
ابن موضوع كه كدوم مادربورد از نظر ساختار یا Performance بهتر هستش joke :D جک هست چون با وجود پیشرفت امروزی تمام چیپست ها و به قول شما ic ها همه از غول های تکنولوژی مثل Intel,SIS,VIA تولید میشوند ودر اختالف سرعت میان دو مادربرد هم رده در سنگین ترین کار گرافیکی بیشتر از دو FPS نیست تفاوت میتونه در کیفت کانکتور ها و طراحی برد ها باشه که اون هم 70 درصد یکسان هست مثل کانکتور ها که %90 مال شرکت Foxcon هست مادربرد در ایران فقط بر میگرده به خدمات وگارانتی که من فقط asus رو پیشنهاد نمیکنم چون remark i هستش و Grade c محسوب میشه من فقط میگم آواژنگ Gigabyteچون هر سیستمی آسمبل کردم هر موقع مادربرد به مشکل خرده برام عوضش کردن و تو تست هایی از قبیل Overclock حرف نداره .
خوب شما هم كه كلي ميخواين بگين گيگا خوبه اينهم پذيرفته نيست!
اگه بتون بگم كه يه بورد سالم رو آواژنگ به بهانه ي اينكه شكسته هس پس اورد چي ميگين؟!

amin_metal1370
22-07-2006, 18:17
دوست عزيز من با اين حرفت مخالف هستم.دليل نمي شه كه چون آواژنگ گيگا رو گارانتي مي كنه از بقيه بهتره.بايد به عرض برسونم كه الماس يكي از بهترين گارانتي ها مي باشد كه ايسوز رو گارانتي مي كنه.در مورد پرفرمانس هم بايد بگم كه من ايسوز رو بيشتر از گيگا قبول دارم.

Mezzo
22-07-2006, 19:57
من فقط asus رو پیشنهاد نمیکنم چون remark i هستش و Grade c محسوب میشه .
راجع به اين يه مرجع بدي خيلي خوب ميشه چون بعضا تا 270 تومن بابت اينها ميدن
من خودم Asus رو بيشتر از Giga قبول دارم بشرطي كه كيفيتش تضمين شده باشه.

Apachi
23-07-2006, 00:43
در مورد بحث باید بگم که من دلیل منطقی اوردم شما می تونید بگید Asus یا حتی Giga چیپست می سازد یا حتی ترانزیستور؟ یا می تونید بگید برای چیپست 86pe اینتل میشه ده مدل برد طراحی کرد؟ با تمامی این بحث ها Gigabyte از نظر تکنولوژی به خاطر بایوس Award که همه می دون از Phonix خیلی بهتره و تکنولوژی هایی مثل CIA: CPU Intellgent Accelertor و MIB :Memory Intellgent Booster , Smart Fan Control ,...این تکنولوژی ها به ورژن های 3 رسده شما هنوز میتونی معادله برای آنها در ASUS پیدا کنی؟پس ASUS در تکنولوژی و Performance هم اقب تر است.Gigabyte محصول Grade A تایوان هست , asus در ایرانی حتی با پشتی بانی الماس چینی.

XFXForce
23-07-2006, 02:28
آپاچی جان مزاح می فرمایند چون شرکت ایسوس دومین شرکت کامپیوتری و اولین شرکت سخت افزاری در سال 2005 در تایوان شناخته شد و شرکت اول هم ترند مایکرو شد که در ضمینه ی تولید نرم افزار امنیتی کار می کنه. در ضمن مادربورد خودم ایسوس تایوانی هست. تازه اگه گیگا بهتر بود تو سایت های تست سخت افزار هم اول می شد. ایسوس عالی نیست ، معرکه است.

Apachi
23-07-2006, 09:26
آپاچی جان مزاح می فرمایند چون شرکت ایسوس دومین شرکت کامپیوتری و اولین شرکت سخت افزاری در سال 2005 در تایوان شناخته شد و شرکت اول هم ترند مایکرو شد که در ضمینه ی تولید نرم افزار امنیتی کار می کنه. در ضمن مادربورد خودم ایسوس تایوانی هست. تازه اگه گیگا بهتر بود تو سایت های تست سخت افزار هم اول می شد. ایسوس عالی نیست ، معرکه است.
دوست خوبم من گفتم تو ایران هنوز هم میگم ASUS ها در داخل ایران هم چینی هستند .ولی در اروپا و امریکا فرق میکنه.

Apachi
23-07-2006, 09:29
منبع شما در تست چيست سايت هاي تبليغاتي ؟ بزرگترين سايت

Apachi
23-07-2006, 09:32
منبع شما در تست چيست سايت هاي تبليغاتي ؟ بزرگترين سايت Hardware Benchmarking بهتره یک سری هم به بزرگترین سایت تست سخت افزار دنیا بزنی.سایت که حتی همان asus شما اگر در آن عدد بابا بیاره روی پک محصولش چاپ میکنه مثل Asus Radeon 9550 .

m654
23-07-2006, 09:39
منبع شما در تست چيست سايت هاي تبليغاتي ؟ بزرگترين سايت Hardware Benchmarking بهتره یک سری هم به بزرگترین سایت تست سخت افزار دنیا بزنی.سایت که حتی همان asus شما اگر در آن عدد بابا بیاره روی پک محصولش چاپ میکنه مثل Asus Radeon 9550 .
خوب اگثرا چينين گيگا هايي كي ميد اين تايوان هم دارن بازم چينين!!!

XFXForce
23-07-2006, 11:29
آپاچی جان ایسوس من A8n32 Sli Deluxe هست و تو تایوانی بودنش شک نکن در مورد اول بودنش هم برای سوکت 939 فکر نمی کنم شما هم شک داشته باشید چون در همه ی سایت ها از جمله Pcworld و Tomshardware اول شده است.

m654
23-07-2006, 12:16
آپاچی جان ایسوس من A8n32 Sli Deluxe هست و تو تایوانی بودنش شک نکن در مورد اول بودنش هم برای سوکت 939 فکر نمی کنم شما هم شک داشته باشید چون در همه ی سایت ها از جمله Pcworld و Tomshardware اول شده است.
بابا مايه دار!!!!

mamali_1382
23-07-2006, 13:21
ببخشید MSI چطوره ؟؟
MSI بهتره یا Giga یا Asus ؟؟؟
شما کدومش رو توصیه میکنید ؟؟؟

Apachi
24-07-2006, 01:16
کاش کسی از ترفداران ASUS دلیل علمی می داد مثل Bios یا حداقل کسی به من معادل تکنولوژی های Gigabyte رو در ASUS به من نشون می داد به خدا نه ASUS مال بابای من هستش نه Gigabyte دلیل علمی بیارید منه هم و خیلی ها که مثل من فکر میکنند asus بخرند خواهش میکنم دلایل بازاری و غیر علمی نیارید . مادربوردی های از گیگا دید که Made in china روی بردش باشه ولی من هرچی asus دیدم Made in china بوده.
کافی در داخل بایوس مادربرد های gigabyte دکمه های CTRL+F1 رو بزنید بایوس وارد Pro Mode میشه انوقت هست معنای امکانات و تکنولوژی رو می بنید. این رو حتمآ تست کنید .
این معماري تمام مادربرد های بر مبناي جیپست 865PE هستش آیا کمپانی می تونه خارج از آین معماری برد طراحی کنه؟
منظور من تکنولوژی ها بایوس در Gigabyte این هاست
CIA-MIB-SFC ,..
ایا می توانید معادل آن هار در asus نام ببرید.
:blush:

EMPERATOUR
24-07-2006, 01:24
اخه سونی هم چینه جدیدا مگه دلیل بد بودنه؟
چون کارگر ارزونه تو چین اونجا تولید میشه ولی تحت نظرن

amin_metal1370
24-07-2006, 11:13
کاش کسی از ترفداران ASUS دلیل علمی می داد مثل Bios یا حداقل کسی به من معادل تکنولوژی های Gigabyte رو در ASUS به من نشون می داد به خدا نه ASUS مال بابای من هستش نه Gigabyte دلیل علمی بیارید منه هم و خیلی ها که مثل من فکر میکنند asus بخرند خواهش میکنم دلایل بازاری و غیر علمی نیارید . مادربوردی های از گیگا دید که Made in china روی بردش باشه ولی من هرچی asus دیدم Made in china بوده.
کافی در داخل بایوس مادربرد های gigabyte دکمه های CTRL+F1 رو بزنید بایوس وارد Pro Mode میشه انوقت هست معنای امکانات و تکنولوژی رو می بنید. این رو حتمآ تست کنید .
این معماري تمام مادربرد های بر مبناي جیپست 865PE هستش آیا کمپانی می تونه خارج از آین معماری برد طراحی کنه؟
منظور من تکنولوژی ها بایوس در Gigabyte این هاست
CIA-MIB-SFC ,..
ایا می توانید معادل آن هار در asus نام ببرید.
:blush:

دوست عزيز فرمايش شما كاملاَ درسته معماري و مدار چيپست ها تعريف شده هست و شركت هاي سازنده مادربورد هم از اين استاندارد تعريف شده استفاده مي كنن.بنا براين نه شركت گيگابايت و نه ايسوز نمي توانند نوآوري در زمينه نقشه مدار چيپست داشته باشن.اما دليل برتري محصولات يك شركت نسبت به ديگري تفاوت ابزار و قطعات و حتي طراحي(مانند خازن ها و آي سي ها و مقاومت ها و حتي سيم كشي هاي الكترونيكي) استفاده شده در مادربورد است.

Mirage
24-07-2006, 14:43
الان بعضي از مادربرد گيگا با ايسوز از هر لحاظ مشابه اما قيمت ايسوز پايين تره.

خوب وقتي 2 جنس مشابه هم مگه آدم مغز خر خورده بره گروني رو بخره!

يكي از دوستان در صفحات اول نمودار فروش جهاني رو گذاشته بود و ايسوز اول بود. دليل نمي‌شه چون در كشور ما گيگا فروش بيشتري داره بهتر باشه. البته فروش پايين مادربورد ايسوز در ايران به مسائل جانبي مربوط مي شه نه كيفيت.

Mahsoon
24-07-2006, 19:55
دوست عزيز فرمايش شما كاملاَ درسته معماري و مدار چيپست ها تعريف شده هست و شركت هاي سازنده مادربورد هم از اين استاندارد تعريف شده استفاده مي كنن.بنا براين نه شركت گيگابايت و نه ايسوز نمي توانند نوآوري در زمينه نقشه مدار چيپست داشته باشن.اما دليل برتري محصولات يك شركت نسبت به ديگري تفاوت ابزار و قطعات و حتي طراحي(مانند خازن ها و آي سي ها و مقاومت ها و حتي سيم كشي هاي الكترونيكي) استفاده شده در مادربورد است.
دوست خوبم در این موارد هم باز به یک جا میرسیم
آیا 70 درصد کانکتور ها رو Foxconn نمی سازه .مواردی مثل خازن هم که خیل مهم نیستند حتی مهران کیت هم توانایی ساخت خازن را در بالاترین کیفیت داره .
بعدش من گیگا رو گفتم به خاطر تکنولوژی های که در داخل بایوس دار دوست دارم مثل MIB ,SMART FAN CONTROL آیا Asus با بایوس Phonix هم در سطح بایوس Award سفارشی گیگا هستش؟ چه امکانتی در بایوس Asus می بینید؟

Devil Lord
24-07-2006, 21:28
دوست خوبم در این موارد هم باز به یک جا میرسیم
آیا 70 درصد کانکتور ها رو Foxconn نمی سازه .مواردی مثل خازن هم که خیل مهم نیستند حتی مهران کیت هم توانایی ساخت خازن را در بالاترین کیفیت داره .
بعدش من گیگا رو گفتم به خاطر تکنولوژی های که در داخل بایوس دار دوست دارم مثل MIB ,SMART FAN CONTROL آیا Asus با بایوس Phonix هم در سطح بایوس Award سفارشی گیگا هستش؟ چه امکانتی در بایوس Asus می بینید؟
:blink: :blink: من اگر بخوام تکنولوژی های به کار رفته در مین های ایسوز رو بگم تاپیک صفحه کم میاره :happy: :happy:
در مادر بورد های ایسوز QFan Contorol وجود داره Crash Free Bios وجود داره که خیلی بهتر از دو بایوس هست Asus C.P.R داره Asus Hyper Patch و Ai Nos و......

Lord_theOne
25-07-2006, 00:01
يك D.O.T و Core cell ام اس اي مي ارزه به همه تكنولوژيهاش مخصوصا اين جديده VIIV

Apachi
25-07-2006, 00:28
دوست خوب tomshardware رو قبول داري؟

Devil Lord
25-07-2006, 00:31
عزیزم کو عکس؟؟ من که چیزی نمیبینم

jamjid
28-07-2006, 10:33
مادربرد ايسوز به خاطر داشتن تكنولوژي هاي برتر و داشتن گارانتي معتبر و استانداردهاي بين المللي نه تنها در ايران بلكه در اغلب كشور هاي دنيا بالاترين سطح فروش و خدمات را دارا مي باشد

Lord_theOne
28-07-2006, 11:08
توي تستها مخصوصا توي بازي Msi اوله

loyal280
02-08-2006, 03:14
من ميخوام در مورد اين مساله كه دوستان ميگن مادر بردهاي ايسوز به درد نميخوره چون ساخت چين هستن صحبت كنم
اگه احيانا اشتباه مي گم دوستان اصلاح كنن
من يه مادر برد گيگا گرفتم حدود 3 ماه پيش با گارانتي آواژنگ كه رو جعبش نوشته شده بود ساخت چين!
جالبه بدونين چند ماه پيش بين چين و تايوان دعوا بود كه تايوان مستقل باشه يا نه .كه چينيا گفتن تايوان جزو چينه و كشوري به نام تايوان وجود نداره
من فكر كنم كالاهايي كه تو تايوانم توليد ميشه روش ميزنن ساخت چين.

ببينيد الان يه سري از سي پي يو ها و هارد ها هم تو چين ساخته ميشه .و ساخت اينا تكنولوژي و دستگاههاي پيشرفته اي مي خواد.چه تو آمريكا توليد بشه و چه تو چين هر دو از يه دستگاه بيرون ميان. .پس فرقي نميكنه اينا تو آمريكا توليد بشه يا تو چين .
حرف آخر اين كه اگه اينتل يا هر شركت ديگه اي روي جعبه محصولش توليد اون محصولو تو يه كشوري مثل چين تاييد مي كنه . پس جاي بحث براي هيچكسي نميمونه
يه چيزي هم اضافه كنم كه دو تا از اقواممون دو تا مادربرد گيگا گرفتن كه بعد يه مدت هر دو مادر برد بر اثر يك نوع بيماري كه فكر كنم مختص مادر بردهاي گيگاست دار فاني رو وداع گفتن!!!
گيگا قبلنا خوب بود ولي الان در جا زده .شايد بعدا خوب شه

من به شخصه ايسوز رو يه برند معتبر و با محصولاتي مرغوب ميدونم و الارقم اينكه گيگا تو بعضي محصولاتش .بازم تاكيد مي كنم تو بعضي محصولاتش ضعيف عمل كرده ولي بازم ميشه بهش اعتماد كرد
مثل اينكه اينتل از اي ام دي عقب افتاد ولي الان با core 2 dou جبران كرده
خيلي حرف زدم .ببخشيد

m654
02-08-2006, 09:17
لطفا از پستهای صد تا یه غاز بپرهیزید...

loyal280
02-08-2006, 20:10
من كه گفتم اگه اشتباه ميگم بگيد
من نظر خودمو گفتم

Mirage
03-08-2006, 00:21
من كه گفتم اگه اشتباه ميگم بگيد
من نظر خودمو گفتم
فكر كنم منظور m654 اينه كه برو سر اصل مطلب

loyal280
04-08-2006, 00:33
فكر كنم منظور m654 اينه كه برو سر اصل مطلب

آقاي ميراج به من ميگي اصل مطلب تو اين تاپيك چيه؟ :cool:

soorena_h
05-08-2006, 11:38
من گيگا بايت رو بخاطر پشتيباني خوب آواژنگ به بقيه ترجيح مي دم

XFXForce
06-08-2006, 06:06
شما که گفتید تو بازیها ام اس آی اوله میشه لطفا بنچمارک بگذارید.
اینم بنچمارک من که میگم ایسوس اوله.
البته برا اینتله ولی برای ای ام دی 939 هم رو دست ASUS A8N32 SLI Deluxe Gaming نیست.

Lord_theOne
06-08-2006, 06:19
XFXForce عزیز بنچ مارکت رد هست چون MSI توش نیست چون برای AMD حرف اول رو می زنه

XFXForce
10-08-2006, 01:01
مطمئن باشید اگه خیلی خوب بود تو بنچمارک جا داشت و یا شاید خود ام اس آی نخواسته مادربوردش مورد آزمایش قرار داده بشه و شاید هم سایت تست سخت افزار قبولش نداشته. اگه اوله خواهشا بنچمارک بگذارید.

olduser
12-08-2006, 15:45
نمي شه گفت كدوم بهتره چون اگه يكي از بقيه بهتر بود هيچكس مارك ديگه اي رو نمي خريد

faghat AMD
18-08-2006, 19:07
توجه همه دوستان رو به اين لينك جلب مي كنم

نظرتون چيه؟

lovergod14amorousand
22-08-2006, 12:21
سلام مومناي خدا ببينيد مادربورد رو نميشه قطعي گفت كه چي بهتره واقعا نميشه يه موقع يكي خوب درمياد ازون مدل يكي درست اما در كل فكر ميكنم گيگا در تجربه اي كه در اين امر پيدا كرده اكثر مدل هاش خوبه البته نميشه از آي ويل هم به راحتي گذشت اي سوز هم بد نيست و البته ام اس آ حلا شايد بگيد همه رو اسم بردي واقعا با همشون
كار كردم و ميشناسم اما در كل با تجربه خودم گيگابايت يه چي ديگه است...

Lord_theOne
22-08-2006, 19:06
چندتا تست بگذاريد توش مادربرد Msi باشه تا اين ابيتو سوسك كنه توي Amd

Mirage
23-08-2006, 00:22
توجه همه دوستان رو به اين لينك جلب مي كنم

نظرتون چيه؟
ECS همون Elitegroup Computer Systems

معلوم میشه مادربورد Elitegroup هم مادربورد خوبیه.

Lord_theOne
23-08-2006, 01:11
مادربردها از نظر مصرفي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] orrow/image031.gif

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] orrow/image032.gif

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] orrow/image033.gif

kayvankoohi
26-09-2006, 17:29
من كارايي مادر بوردهاي abit رو ديدم و واقعا سيستمي رو با هيچ مشخصاتي نديدم كه ويندوز رو به سرعت abit لود كنه. ولي فروشش نسبت به كاراييش پايينه و حتي خيلي ها نميشناسنش.
آيا نظر شما هم در مورد اين مارك همينه؟
و كلا به نظرتون اين مادربوردها در چه جايگاهي قرار دارن؟

shahramcat
08-10-2006, 18:44
مادربورد Asus p5b با intel pentium D 805 بهتره یا asus m2ne با AMD athlon 3500 am2 ?
برای گیم میخوام

مومن خدا
08-10-2006, 20:48
مادربورد Asus p5b با intel pentium D 805 بهتره یا asus m2ne با AMD athlon 3500 am2 ?
برای گیم میخوام
خب نظر من اینتل هستش...

nihilnigritude
23-01-2007, 23:53
سلام به دوستان

تاپیک جالبیه همون اول که واسه نظر سنجی اومدم تو - اسم DFI رو ندیدم ! بعد که جلوتر اومدم دیدم سر DFI تو تاپیک کلکل افتاده . :angry:

دوست عزیز اگه منظور شما بازار آسیا و ایرانه حق باشماست اما باید بهتون بگم پرفروشترین MAIN در بازار اروپا و امریکا DFI هست البته ASUS هم فروش خوبی داره - تبایغات وسیعی که تو اسیا و ایران برای ASUS , GIGABITE وجود داره باعث شده که اکثر افراد حتی اسم کمپانی مثل DFI حتی به گوششون نخورده باشه .

اگه یه نگاهی هم به سایتهای تخصصی سخت افزار بندازی میبینی که بیشترین استفاده در تست ها و آزمایشاتشون از DFI هست و بعد ASUS . چون قطعات الکترونیکی بکاررفته برای ساخت بورد DFI از مرغوبترین و با کیفیتترن قطعاته . قدرت یک مین بورد هم ثبات در سنگینترین شرایط OverClocking هست که DFI در بین بوردها بالاترین پایداری رو نشون داده . :evil:

MainBoard من : DFI LanParty UT NF4-SLI که یه ساله پیش 155,000 تومن خریدمش . :blush:

اینهم یکی از بهترین مدلهای DFI برای سوکت AM2 :

Ehsan65
25-01-2007, 10:47
با سلام خدمت دوستان
مادر برد های سری m2n مالasus رو یه نگاه بندازین واقعا چیزای خوبی هستند از نظر تکنولوژی هم کم ندارن مثل m2n4-sli یاm2n-e یا m2n-sli deluxe که تکنوموژی هایی مثل :
AI Lifestylestyle
AI Gear
AI Nap
ASUS O.C. Profile
Precision Tweaker
AI NOS
ASUS CrashFree BIOS 3
Dual Gigabit LAN
GreenASUS
و خیلی تکنولوژی های دیگه رو داره و این مادر برد ها برای am2 طراحی شدن
توی این مادربرد ها m2n-e هم کیفیت خوبی داره و هم قیمت متعادلی (حدود90000) در ضمن توی بازار ایران ریخته.
ممنون

shazdeh23
02-02-2007, 11:44
منکه با کنترولر Core Cell و تکنولوژی D.O.T اش خیلی حال میکنم.
در ضمن من چند ساله که MSI دارم و هیچ مشکلی نداشته که بخوام به گارانتی و ... مراجعه کنم و با توجه به رشته درسی خودم اینو میدونم که بایاس کردن المان ها در این مادربرد و حتی VGA هاش به بهترین نحو ممکن بایاس شده و من مشکلی در زمینه طراحی این برندها نمی بینم. تا جایی که حتی در بیشتر مادربردهاش از فن استفاده نشده و به سهولت میتوان اون رو تا بالاترین حد ممکن OverClock کرد که این نشان دهنده ی بایاس دقیق المانهاست.

iman 1365
02-02-2007, 14:15
با سلام ما نميتوانيم در كشوري كه asus و giga دو بازارياب مهم دارند به اين راحتي در اين هجمه تبليغاتي راي بدهيم من يك سوال از افرادي كه به اين دو برند راي داده اند داشتم :
تا كنون جند بار با مين بورد هاي dfi وintel كار كرديد؟
dfi مين بورد خوبي هست ولي از مركز كارانتيش زياد نشنيدم اكه دوستان خبر هايي در اين مورد دارند ما رو هم مورد مرحمت خودتون قرار بدين
در ضمن فروش بيشتر به مسايل تجاري ربط دارد تا به مسايل فني و بالا بودن فروش دليل بر بهتر بودن نيست

Ehsan65
04-02-2007, 12:56
با سلام به همه دوستان
من یه سوال داشتم
اگه میشه خیلی مختصر در مورد تکنولوژی D.o.t توضیح بدین؟
ممنون

Gabana
04-02-2007, 15:21
بطور ساده Dynamin Overclocking Technology يعني اوور كلاك اتوماتيك .
اين تكنولوژي در مادربورد هاي با ويژگي Core Cell شركت MSI ديده ميشه .
در اينحالت مادربورد مياد لود كاري پردازنده رو چك مي كنه - اگر در حال كار سنگين باشه و احتياج به تقويت داشته باشه فركانس پردازنده رو زياد مي كنه ( اوور كلاك مي كنه )
اگر هم در حالت معمول و يا بيكار باشه مي اد دوباره تنطيمات رو به حالت Default بر مي گردونه
اطلاعات بيشتري خواستي تو خود سايت MSI سرچ كن

Lord_theOne
05-02-2007, 05:04
ولي گابانا جان وقتي D.O.T را فعال مي كني خودش بطور استاندارد اوركلاك مي كند CPU يا graphic يا هر دو را
به گفته خودش به سخت افزار اسيب نمي رساند تا 10% اوركلاك مي كند البته 6 نوع دارد اوركلاكش

Gabana
05-02-2007, 10:48
آره مسعود جان ..
من خيلي ساده گفتم . براي اينكه DOT رو كامل بررسي كني بايد Core Cell و Dual Core Cell رو هم كامل بررسي كني كه چطوري سيستم رو كنترل مي كنن .

arash the archer
05-02-2007, 23:09
من شخصا رو هيچ brand خاصي حساسيت نشون نميدم و هميشه قبل خريد يک مادر برد يه سر به سايتهاي تست
قطعات ميزنم ببينم از چه نوع استفاده شده و مقايسه هاشون رو با دقت ميبينم تو خريد هم عجله نميکنم.
ولي اگر بخوام تجربه خودم رو بگم و يک ميانگين از انواع مادر بردهاي خوبي که خريدم و يا براي دوستام بستم و ديدم بايد بگم در ASUS و DFI بيشترين mainboard هاي خوب رو ديدم و بعد از اون MSI و بعد Epox و Abit و بدترين mainboard هايي که در اين مدت ديدم giga بوده (به استثناي يک مورد : 7dx ) که اون رو هم در چند سايت تست ديدم که ازش تعريف ميکنن و بعد هم خودم خريدم و الحق مرکه بود .
تو چند پست قبل ديدم سر DFI بحث بود و در اين مورد بايد بگم DFI اينطور که سايتها در موردش ميگن بهترين main براي کساني هست که کار overclock انجام ميدن اگه در google هم جستجو کنين اينو ميبينين .

شاد و پيروز باشيد

Lord_theOne
07-02-2007, 07:46
گابانا جان اينهم در مورد Dual Cell
اينهم D.O.T

mahdi3sot
22-06-2007, 04:45
برای همتون متاسفم که فقط به بازار چین زده ی ایران نگاه می کنید و کیفیت رو فراموش کردید خوبه بدونید msi سومین تولید کننده ی مادربرد در جهانه(14 میلیون در سال) و کارتهای گرافیکش تل نداره
مادربرده خودم: soltek

D o l f i n
22-06-2007, 08:48
دوست عزیز اگه منظور شما بازار آسیا و ایرانه حق باشماست اما باید بهتون بگم پرفروشترین Main در بازار اروپا و امریکا Dfi هست البته Asus هم فروش خوبی داره - تبایغات وسیعی که تو اسیا و ایران برای Asus , Gigabite وجود داره باعث شده که اکثر افراد حتی اسم کمپانی مثل Dfi حتی به گوششون نخورده باشه .
با اين موافقم

jak_1300
21-10-2007, 08:58
آقا همه ميگن مادربوردت به درد نميخوره به نظره شما اينچنين هست ؟ مشخصات در لينك زير گذاشتم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jak_1300
22-10-2007, 16:52
كسي نيست به ما ياري برسونه ؟؟؟

Actros
23-10-2007, 01:38
كسي نيست به ما ياري برسونه ؟؟؟

مادربردت قدیمی شده چیپست 915 اینتل
و از cpu های جدید نمیتونی استفاده کنی
همچنین رم با باس 533 نمیتونی استفاده کنی

AMIRz27
27-10-2007, 15:15
اول سلام,دوم اینکه اگه میخاین در مورد مادربورد اطلاعات بدین نام کشور سازندش رو هم بگین این جوری خیلی بهتره...

AMIRz27
27-10-2007, 23:32
من توی نظر خواهی گیگا رو انتخاب کردم میدونین چرا؟! چون خود من از یه مادربورد گیگا7 سال کار کشیدم!!!...هنوزم داره کار میکنه.باور کنین...!!!!!!!!

Lord_theOne
28-10-2007, 06:08
يعني ملاك شما از يك مادربرد فقط كار كردن هست
خوب من Pentium 2 ديدم تا حالا داره كار مي كنه مادربردشم خراب نشده

dekho
29-11-2007, 14:10
من میگم هیچی carotنمیشه:27:

iman12
31-12-2007, 22:27
واسه q6600 چه مین بوردی پیشنهاد میدید؟؟؟؟

Benygh
31-12-2007, 23:09
واسه q6600 چه مین بوردی پیشنهاد میدید؟؟؟؟
بشتگی به پول شما هم داره خوب دوست عزیز . . .
مثلا الان تاپهای بازرا X38 ها هستند و پایین تر از اونا P35 ها هستند ...
برای X38 ها بردهایی مثل X38-DQ6 و ASUS P5E و MAximus formula هستند که بین 300~330 متغیرند . ...

ali4147
01-01-2008, 00:49
من به ابیت رای میدم به نظرم خیلی مدرنه

iman12
01-01-2008, 14:15
بشتگی به پول شما هم داره خوب دوست عزیز . . .
مثلا الان تاپهای بازرا X38 ها هستند و پایین تر از اونا P35 ها هستند ...
برای X38 ها بردهایی مثل X38-DQ6 و ASUS P5E و MAximus formula هستند که بین 300~330 متغیرند . ...

سلام پولش مهم نیست بهترین گزینه کدومه؟؟
در بین p35 ها asus p5k deluxe چطوره؟؟

Actros
02-01-2008, 16:38
سلام پولش مهم نیست بهترین گزینه کدومه؟؟
در بین p35 ها asus p5k deluxe چطوره؟؟
آخرشه!!!

تو انجمن اطلاع رسانی خرید و فروش
یهتایپیک برای خرید مادربرد هست

Benygh
02-01-2008, 17:55
p5k Deluxe مادربورد خوبیه ولی برای کراس فایر خوب نیست چون یکی 16 و دیگری 4 X هست ....
ولی برای کار مادربورد خوبیه من خودم همینو دارم ... ولی بهتره بری سراغ Maximus Formula و یا X38-DQ6 که مادر بوردهایی با چیپست X38 که اگر طرفدار گیم هستید اولی رو پیشنهاد میکنم ولی دومی هم چیز قدرتمندیه ...
P5E اسوس هم حرف نداره ...

novice
03-01-2008, 19:04
Gigabyte میشه بهش اطمینان كرد.

Benygh
03-01-2008, 19:19
میشه برای حرفتون یک دلیل قانع کننده بیارید ؟
ASUS و سایر برندها مگه چی کم دارند ؟

imanprjr
03-01-2008, 19:55

میشه برای حرفتون یک دلیل قانع کننده بیارید ؟
ASUS و سایر برندها مگه چی کم دارند ؟

ايشون گفتن ميشه بهش اعتماد كرد نگفتند كه حرف اول رو مي زنه.........

مگه خود گيگا چي كم داره كه دست كم مي گيرنش...

ASUS و سایر برندها....رو هم خوب مين هاي خوب و بد هم دارند.....

Benygh
03-01-2008, 20:08
خوب من هم میگم مگه به Asus نمیشه اطمینان کرد ؟؟؟
من هم نگفتم گیگا کم داره فقط گفتم اونا کم ندارن و نگفتم که زیاد دارن ...
ولی ادم نباید هر چی خودش داشته باهش ازش دفاع کنه و باید منطقی عمل کنه ....

kiavash
05-06-2008, 18:50
آقایون نظرتون راجعبه NVIDIA nForce 650i Ultra چیه?
ارزش خرید داره؟ یا تو ایسوز یا گیگا سرچ کنم؟

samanajan
05-06-2008, 18:55
قط اینتل مخصوصا اگر cpu ه می خری اینتل باشه

Stream
05-06-2008, 19:01
این تاپیک بیشتر زمانی که انجمن اطلاع رساني قيمت و مشورت خريد يا فروش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وجود نداشت مورد استفاده قرار می گرفت. لطفا سوالات خودتون درباره مشاوره و خرید مادربورد رو در تاپیک مشاوره و راهنمايي براي خريد مادربورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید.

dariushgholipor
13-06-2008, 15:57
آخه شما مگه مادربرد dfi رو امتحان کردین که دارین با این جرات راجبش صحبت می کنین یه نظر من محصولات شرکتهایی مثل foxcon که بهترین مادربردها رو جهت اورکلاک تهیه میکنه بهترینه در حال حاظر فقط foxcon تکنولوزی ساخت یک چیپ مخصوص جهت اور کلاک کردن رو داره البته شرکتهایی مثل ایسوس یا گیگا هم بد نیستند البته این رو هم بگم شرکتی مثل گیگا فقط صرفا به خاطر گارانتی خوبش در ایران فروش خوبی داره نه اینکه مادربرد اول دنیاست . من خودم از مادربرد asus استفاده می کنم ونسبتا ازش راضی هستم . مادربر سایر شرکتها رو هم امتحان کردم مثل مادربرد سویو البته مدل 28000 هزار تومنیش رو با این وجود در اورکلاک وبازیها اصلا نا امیدم نکرد واون رو قابل مقایسه با مادربردهای اکثر شرکتها میدونم

mInI_ClockEr
14-06-2008, 02:21
Abit KN8 Ultra یا Abit KN8 SLI
:40::40::40:

کلا آشغال

mInI_ClockEr
14-06-2008, 02:23
اقایون Biostar رو نذاشتین

kelark
18-06-2008, 21:53
دوستان نظرتون رو در مورد مادربورد های Elite میخواستم .

یه سری اطلاعات که چه جور مادربورد هایی هستند ؟ برای کسی که میخواد یه سیستم جدید ببنده چطوره ؟

MicroSystem
18-06-2008, 22:11
دوستان نظرتون رو در مورد مادربورد های Elite میخواستم .

یه سری اطلاعات که چه جور مادربورد هایی هستند ؟ برای کسی که میخواد یه سیستم جدید ببنده چطوره ؟
از نظر اوركلاك افتضاح هستند

vivid806
18-06-2008, 22:32
با سلام خدمت اساتید گرامی:20:

سوال: مادربردهای اینتل برای اورکلاک چطوری هستند؟:27::21::21:
مثلاً مدلهای DP350PM,,,DP965LT اینها آیا توانایی اورکلاک قوی رو دارند در مقابل مادربردهای Abit???:5: البته اینها در رنج 135 هزار تومان بودند من هم در همین رنج قیمت منظورم هست

و یک مدل دیگه هم که مادربرد Asus P5K-C هم می خواستم بدونم چطوریه؟؟؟:11::11::11:
من این پست رو در تاپیک دیگه هم زدم معذرت که اینجا هم زدم امیدوارم من رو ببخشید

Stream
18-06-2008, 22:42
مثل اینکه این تاپیک شده مرکز اسپمینگ...

تا اطلاع قانوی قفل می شود...