PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش روت گوشی های اندرویدی....

senaps
12-10-2010, 22:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Root کردن در اصطلاح رسیدن به فایل های سیستمی و دسترسی به آنها را فراهم میکنید . روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است و در همین آموزش با روش روت شدن همه گوشی ها آشنا خواهید شد . Root امکان تغییر فایل های سیستمی و تغییر دادن کدهای مختلف برای کارهای بخصوصی که میخواهید انجام دهید را به وجود می آورد .
در اینجا به مفهوم Root و کارهایی که میتوانید با آن انجام دهید می پردازیم ...

شما نمیدانید :

همیشه وقتی گوشی را روت میکنید را برگشت دارید ، اما گوشی که روت نشده باشد شاید دیگر راه برگشتی نداشته باشد ؛ برای مثال گوشی G1 وقتی به RC29 آپدیت میشود و گوشی روت نشده باشد برای همیشه در RC29 میماند و در این ورپن امکان روت نیست ولی در گوشی روت همیشه راه برگشت هست

روت برای شما چه کارهایی انجام میدهد ؟

کنترل کامل روی گوشی خود دارید
قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند ؛ شما میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید :

تم ها
برنامه های اصلی ( نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره )
حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی ( Recovery Image )
Bootloader
جعبه ابزار ( ToolBox ) که به شما اجازه استفاده از کدهای ساده لینوکس مثل "ls " رامیدهد را میتوانید با (BusyBox ) که امکانات فراتری را دارد تعویض کنید
تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی
و اضافه کردن کدهای باینری لینوکس

اجرای برنامه های بخصوصی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند :

Super User ( به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد یا خیر )
مدیریت برنامه برای روت ( به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید )
برنامه های جابه جایی
و خیلی موارد دیگر

تهیه Backup از گوشیتون

میتوانید یک پوشه روی SDcard خودتون بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید رو درون آن بریزید ؛ اگر خواستید آپدیت کنید دیگر نیازی به نصب و خرید دوباره برنامه ها نیست

تعویض کش Market از آدرس (browser/maps/market) به SDcard
تعویض محل نصب برنامه ها به SDcard
ریبوت راحت گوشی از طریق دستورهای ترمینال (su <enter> reboot <enter>)

وقتی گوشی روت میشود چه چیزهایی را از دست میدم ؟

آپدیت های کارخانه ای که برای گوشی داده میشود ( میتونید آپدیت کنید اما روت را از دست میدهید )
احساس اینکه فرد دیگری گوشی شما را کنترل میکند
احتیاج به یک برنامه مدیریت فایل مسخره که هیچی به شما نشان نمیدهد
و گوشی شما از گارانتی خارج میشود

اموزش های روت گوشی های مختلف:
برای دیدن اموزش روت کردن گوشی های مختلف،میتونید گوشیتون رو از لیست زیر پیدا کرده،و به صفحه ی اموزشش برید.

گلکسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اکثر گوشی ها:

گوشی دیزایر اچ دی desire HD

دیزایر زد desire Z

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددیزایر

واید فایر

------------------------
نکته: تاکید میکنم که عواقب روت کردن گوشی،بر عهده ی این جانب یا انجمن پیسیورلد و یا منابعی که اموزش ها از ان ها جمع شده نمی باشد! لطفا دقیق متون را مطالعه بفرماییدو سپس اقدام به روت گوشی نمایید.
---------------

خوب دوستان عزیز،منبع اکثر مطالب این تاپیک،اندروید ایارنی هست و تنها دلیل برای گذاشتن این مطلب،این وبد که دوستانی که اونجا نمی تونن برن به هر دلیلی،بتونن از مطالب استافده کنن و درضمن این بخش در خود پیسیورلد هم باشه!

senaps
12-10-2010, 22:23
Custom Rom چیست و چرا باید آن را نصب کنیم ؟
Custom Rom ها معمولا توسط افراد نابغه در MoDaCo ساخته میشوند که بهترین این افراد هم Paul میباشد که اصطلاحا به این افراد آشپز ( Cooker ) اطلاق میشود و به عملیاتی که انجام میدهند ( Cooking ROM ) یا همان آماده کردن رام میگویند به امید داشتن کوکرهایی در این انجمن در آینده نزدیک . این رام ها برای استفاده از بالاترین امکاناتی هستند که شما میتوانید با گوشی خود به آنها دسترسی پیدا کنید . معمولا امکانات یک رام کاستوم شده عبارت است از :

ساخته شده برای حجم کمتر و سرعت بالاتر
ورژن جدید Teknologist's Custom Kernel 1.91 با پشتیبانی از فرمت های EXT4, NFS, CramFS, SquashFS 4.0
روت کامل بر اساس ADB و همچنین Superuser.apk
دارای قابلیت A2SD ؛ اگر پارتیشن دوم برای SDCard بسازید با فرمت EXT2 , EXT3 , EXT 4 برنامه ها به ظور اتوماتیک روی SDCARD نصب میشود
اضافه شدن Jbed Java ( اجرای بهتر برنامه های Java )
اضافه شدن جستجوی صوتی گوگل و موارد لازم برای این برنامه
دو نوع از گرافیک ها ( برای اینکه انیمیشن ها برای سرعت بهتر از بین بروند )
اضافه شدن android-wifi-tether 1.60 pre3 ( برنامه برای استفاده از اینترنت سیم کارت روی کامپیوتر بوسیله WiFi )
اضافه شدن WiFi Status ( به شما میگوید WiFi روشن است و آیا به شبکه ای وصل شده اید یا خیر )
اضافه شدن busybox ( دستورات بیشتری در Shell و ADB اجرا میشوند )
اضافه شدن Titanium Backup ( گرفتن بک آپ کامل از گوشی )
اضافه شدن nano 2.09 ( یک برنامه ادیت برای حالت Shell )
اضافه شدن امکانات SQLite
اضافه شدن فایل های مورد نیاز برای Debian linux
اضافه شدن APN های بسیار زیاد
پاک کردن برنامه 'Learn More' ( برای خالی شدن و کم حجم تر شدن ROM )

senaps
12-10-2010, 22:32
Radio چیست ؟
رادیو شاید مهمترین قسمت گوشی شما باشد ( این قسمت خظرناک ترین قسمت گوشی است و فقط با این قسمت است که شما به راحتی میتونید گوشیتون رو Brick کنید و اگر گوشیتون Brick بشه ئیگه را برگشتی نخواهد داشت )
رادیو شامل همه فایل ها و ابزاری است که گوشی شما برای همه نوع ارتبازاتی که دارد از اون ها استفاده میکند . این ابزارها شامل همه شبکه های بیسیم و همه ارتباطات نرم افزار با مادربرد و همه سخت افزارها میشود . در انتخاب و تعویض این نوع فایل ها خیلی دقت کنید چون شاید باعث شوند که شما دیگر گوشی آندرویدی نداشته باشید .

senaps
12-10-2010, 22:41
AP2SD یا APP2SD چیست ؟
برای استفاده از این قابلیت حتما باید گوشی خود را Root کنید برای آموزش Root انواع گوشی ها باید به انجمن های گوشی های خاص برید و نحوه روت شدن دستگاه خودتون رو پیدا کنید .

کار App2SD این است که همه نرم افزارهایی که User نصب میکند را به یک پارتیشن درون SDCard که فرمت اون EXT2 یا EXT3 و یا EXT4 از فرمت های پارتیشن بندی Linux هستند انتقال میدهد . این برنامه به صورت پیش فرض روی Phone/Data پارتیشن نصب میشوند . این قابلیت به شما اجازه میدهد که برنامه های زیادتری رو بتونید روی گوشی خود نصب کنید .

روی دستگاه های G1 / Dream این برنامه باید نصب شود برای اینکه این گوشی ها فقط 256 مگابایت فلاش یا همان Rom دارند و فقط 75 مگابایت از آن میتواند برای نصب برنامه استفاده شود و این مقدار خیلی کم است و این قابلیت که برنامه به SDCard انتقال پیدا کنند و این محدودیت از بین برود بسیار کارآمد است .

اما برای HTC Magic هر دو مدل 32A و 32B و همچنین HTC Hero که نسل های بعدی آندروید هستند و دارای Rom دو برابر دستگاه های قبلی هستند یعنی به مقدار 512 مگابایت و یک فضای 300 مگابایتی برای نصب برنامه در Phone/Data پارتیشن در دسترس هست نصب این برنامه نیاز به نظر نمیرسد .

معمولا برای این کار باید از یک SDCard Class 6 استفاده کنید که در سرعت مشکلی نداشته باشید .
کالاس رمها به صورت عددی داخل دایره ای روی رم نوشته شده است ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جالب به نظر میرسد نه ؟ اما مشکل این سیستم در کجاست ؟

پارتیشن دوم شما نمیتواند بیشتر 512 مگابایت باشد
البته اگر SDCARD شما سرعت پائین باشد برنامه ها با کندی اجرا میشوند . ( حتی اگر Class 6 هم باشد باز هم این کندی محسوس است )
عمر SDCard شما بسیار پائین خواهد آمد
قادر نیستید که SDCard رو از گوشی خارج کنید و به کامپیوتر متصل کنید و برای استفاده از SDCard باید اون رو با گوشی به کامپیوتر متصل کنید . اگر SDCard از گوشی خارج بشه باعث کرش شدن / پاک شدن و خرابی برنامه میشود .

rawen.west69
13-10-2010, 15:00
ببخشید من یه نکته رو متوجه نشدم

"اگه گوشی روت بشه دیگه آپدیت نمیشه
و اگه آپدیت بشه دیگه روت نمیشه"

درست گفتم؟؟؟

Real Madrid C.F
13-10-2010, 16:11
ببخشید من یه نکته رو متوجه نشدم

"اگه گوشی روت بشه دیگه آپدیت نمیشه

درست گفتم؟؟؟

ممنون از Senaps جان خیلی مفید بودش.....البته من مطمئن نیستم ولی اینجور که شنیدم اگه گوشیو فقط به چند ورژن خاص آپدیت کنی امکان روت رو از دست میدی و نه همه ی آپدیت ها ...بعدشم اگه روت کنی اینجور نیست که دیگه گوشیت آپدیت نشه ولی از آپدیت های رسمی نمیتونی استفاده کنی....درست میگم senaps جان؟؟:10:

johnypersian1656
13-10-2010, 16:58
البته من مطمئن نیستم ولی اینجور که شنیدم اگه گوشیو فقط به چند ورژن خاص آپدیت کنی امکان روت رو از دست میدی و نه همه ی آپدیت ها .
بستگی داره که واسه اون مدل گوشی روت اومده باشه یا نه (یا مثلا واسه آپدیت 2.1 به 2.2 یکمی زمان میبره تا روت مخصوص اون مدل گوشی بیاد) ولی اکثرا با برنامه هایی مثل one click root اکثر مدل ها رو میشه روت کرد, بقیه رو هم با اسکریپت و ...

بعدشم اگه روت کنی اینجور نیست که دیگه گوشیت آپدیت نشه ولی از آپدیت های رسمی نمیتونی استفاده کنی

چرا از آپدیت های رسمی میشه استفاده کرد, اما دیگه نمیشه به صورت OTA(over the air یا آنلاین آپدیت کرد. باید فیرمویر رو بگیرین و با نرم افزار مربوطه (بسته به برند گوشی ) آپدیت کنین.

senaps
13-10-2010, 19:06
چرا از آپدیت های رسمی میشه استفاده کرد, اما دیگه نمیشه به صورت OTA(over the air یا آنلاین آپدیت کرد. باید فیرمویر رو بگیرین و با نرم افزار مربوطه (بسته به برند گوشی ) آپدیت کنین.
تایید میشه!!!
گارانتی رو هم از دست میده(البته اگه گارانتی دار باشه!)

خیر تا وقتی که براش رام بیاد!!! وقتی بیاد دیگه درسته....اخه این سیستم عامل متن بازه و هر کسی میتونه واردش بشه و دستکاریش بکنه!!

ادامعهی مطلب رو هم امشب میذارم!

senaps
13-10-2010, 19:43
اموزش روت گلکسی:

روت کردن رامهای آندرویید 2.1 (Eclair):

روت کردن این رامها کار بسیار آسانی هستش و کافیه فایل update که توی اخر پست هست رو دانلود کنید و اون رو به مسير اصلی حافظه داخلی گوشیتون (8-16 گیگ) منتقل کنید سپس گوشی را خاموش کرده و به حالت Recovery ببرید (با پايين نگه داشتن کليد های Volume up+Home و روشن کردن گوشی) بعد وارد ریکاوری مود میشید با بالا پایین کردن کلید ولوم میتونید روی منو ها حرکت کنید بعد روی آیتم apply sdcard:update.zip بایستید و با فشار دادن کلید هوم عملیات روت شروع میشه و ریستارت . تمام شما گوشیتونو روت کردید

بعد از روت کردن و ریستارت شدن گوشی اگه عملیات روت کردن موفقیت آمیز انجام شده باشه آیکونی همانند شکل زیر به برنامه های گوشیتون اضافه میشه

روت کردن رامهای آندرویید 2.2 (Froyo):

روش روت کردن این رامها با تغییر ورژنشون عوض میشه و چون فعلا رام رسمی فرویو واسه گالاکسی ریلیز نشده و رامهای موجود هم همه test و Beta هستند هنوز روش واحدی واسه روت کردنشون نیومده و هر رامی روش مخصوص به خودشو داره با اومدن ورژن نهایی و رسمی فرویو و روش کاملی برای روت کردن اون در این تایپیک آموزشش رو هم میزاریم

وقتی فایل update زیر رو با استفاده از روش بالا نصب میکنید گزینه های زیر روی گوشیتون نصب میشن
برنامه Superuser 2.3.6.1
برنامه Busybox 1.16.0

آنروت کردن :

آنروت کردن برای دوستانی کاربرد داره که بخوان گوشیشون رو که روت هستش بدون بجا ماندن اثری از روت کردن آنروت کنند مثلا دوستانی که گوشیشون گارانتی داره و با روت کردن گارانتی گوشیشون باطل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش نصب : کافیه فایل unroot که دراخر پست هستش رو دانلود کنید و اسمش رو به update تغییر دهید و به حافظه داخلی گوشیتون منتقل کرده و سپس به ریکاوری رفته و با انتخاب گزینه apply sdcard:update.zip نصبش کنید

بعد از اینکار تمام ردپاهای روت کردن از رو گوشیتون حذف میشه و گوشیتون آنروت میشه

فایل ها:
لینک مستقیم فایل update :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک مستقیم فایل unroot (یادتون باشه که باید اسمش رو تغییر بدین!):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(فایل ها هردو لینک مستقیم هستن!
منبع این مطلب:

Real Madrid C.F
13-10-2010, 19:47
یعنی این همه میگن روت کنی دیگه نمیشه آپدیت کنی منظورشون این هست که نمیشه هم روت و هم آپدیت رو با هم انجام بدی و اگه آنروت کنی دیگه مشکلی در آپدیت رو هوا(منظورم over the air بود!!) نیستش درسته!؟

senaps
13-10-2010, 19:55
بله همینطوره!....

rawen.west69
15-10-2010, 18:34

منظور از این جمله چیه؟؟
متوجه نمیشم

senaps
15-10-2010, 19:06
منظور از این جمله چیه؟؟
متوجه نمیشم

یعنی اینکه رو همه چی کنترل داری!!!
میتونی تعیین کنی که گوشیت چه رامی استفاده کنه؟!
میتونی تعیین کنی که مثلا برنامه هاش کجا نصب بشن؟
برخی برنامه ها هم فقط روی روت شده ها کار میدن!!

و بسیاری کارهای دیگه...تو نوکیا به همین کار میگن ساین،و تو سونی بهش میگن --!!!
اینم همونه...به شما اجازه یمده فایل های سیستمی گوشیتون رو ادیت کنین!

Real Madrid C.F
16-10-2010, 15:46
یعنی اینکه رو همه چی کنترل داری!!!
میتونی تعیین کنی که گوشیت چه رامی استفاده کنه؟!
میتونی تعیین کنی که مثلا برنامه هاش کجا نصب بشن؟
برخی برنامه ها هم فقط روی روت شده ها کار میدن!!

و بسیاری کارهای دیگه...تو نوکیا به همین کار میگن ساین،و تو سونی بهش میگن --!!!
اینم همونه...به شما اجازه یمده فایل های سیستمی گوشیتون رو ادیت کنین!

آخه روت کردن مشکلی واسه certification گوشی ایجاد نمیکنه !؟؟ مثلا دیگه گوشیت تو گوگل یا جاهای دیگه معتبر شناخته نشه:41:

senaps
16-10-2010, 21:18
آخه روت کردن مشکلی واسه certification گوشی ایجاد نمیکنه !؟؟ مثلا دیگه گوشیت تو گوگل یا جاهای دیگه معتبر شناخته نشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اندروید یه سیستم عامل متن باز هستش و گوگل با ادیت کردنش مشکلی نداره که هیچ،ممکنه بهتون جایزه هم بده!!!
ولی روت گوشی،باعث ساقط شدن گارانتی گوشی میشه....

Real Madrid C.F
18-10-2010, 10:30
یه سوال دیگه سینا جان!! گلد شدن یعنی چی مثلا حاج آقا تو خطبش میگفت دیزایر گلد شده فروشی!!! منظورش چی هستش؟؟

senaps
19-10-2010, 20:31
یه سوال دیگه سینا جان!! گلد شدن یعنی چی مثلا حاج آقا تو خطبش میگفت دیزایر گلد شده فروشی!!! منظورش چی هستش؟؟

راستش گلد شده رو نمیدونم یعنی چی!!! احتملاا تو مایه های انلاک اینا باشه....!!! من سینا نیستم1 میثم هستم....اسم کاربریم سیناپسه که با عذرخواهی البته دوست ندارم خلاصه بشه!! سیناپس یا میثم راحت ترم.....!!!!:40:

Real Madrid C.F
23-10-2010, 14:25
آها ببخشید من شرمندم ...آقا میثم! خوبه الان !!!:31:

آخه اینجا زیاد از این چیزا داریم و بچه ها مجبورن ID طرف رو یجوری خلاصه کنن...مثلا به Aryanland عزیز میگیم Aryan در حالی اسمش تیمور هستش ولی خوب بچه ها عادت کردن بهش اینطوری بگن!:31:

راستی یه سوال الان یکی که SE X10 داره به هیچ وجه نمیتونه یه 2.2 آپدیت کنه!؟ یعنی رام کوک شده و غیر رسمی هم براش نیست؟؟ تو وین موبایل که رامهای غیر رسمی خیلی مضخرف بودن و همیشه باگ داشتن تو آندروید هم همینطوره؟؟

senaps
23-10-2010, 20:54
راستی یه سوال الان یکی که SE X10 داره به هیچ وجه نمیتونه یه 2.2 آپدیت کنه!؟ یعنی رام کوک شده و غیر رسمی هم براش نیست؟؟ تو وین موبایل که رامهای غیر رسمی خیلی مضخرف بودن و همیشه باگ داشتن تو آندروید هم همینطوره؟؟

آخه اینجا زیاد از این چیزا داریم و بچه ها مجبورن ID طرف رو یجوری خلاصه کنن...مثلا به Aryanland عزیز میگیم Aryan در حالی اسمش تیمور هستش ولی خوب بچه ها عادت کردن بهش اینطوری بگن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اونو میدونم!!! ولی راستش من رو این سیناپس یا میثم خیلی حساسو خوشم نمیاد خلاصه بشه!!!بعدشم سیناپس خودش چیه و خلاصه کردنش چیه؟!!

در مورد سونی،بوت لودرش بسته هستش توسط سونی! و مشکلش اینه که نیمشه روش رام های کاستوم ریخت!!بنابراین اگه سونی خودش اپدیت بذاره،خوب میتونی هر کاری دلت خواست بکنی!!!ولی اگه سونی کاری نکنه،باید خدا خدا کنی که بتونن بوت لودرش رو -- کنن و روش کاستوم رام بریزن!!!با این سخت افزار،هیچ گوشیی به پای ایکس تن نخواهد رسید!!

در مورد رام های کوک شده،باید گفت بستگی داره....اکثر رام های کاستوم،رامهای با کیفیتی هستن که واقعا هم بدرد میخورن!!! گاهی هم البته رام هایی تاپ برای یه کار خاص میاد!!!
این رام ها اکثرا گیر میدن و مثلا تو بازی کردن لگ میندازن!!! یا اینکه مثلا بازی ها رو عالی اجرا میکنن،ولی تو اینترنت یا فیلم دید فورس کلوز میدن.....

بنابراین بسته به کاستوم رام و کوکرش،میشه گفت که همه جور رامی داریم....

Real Madrid C.F
24-10-2010, 09:56
خوب درسته منم همینو میگم با هزار آرزو میای رو رام کوک شده جدیدت نرم افزاراتو نصب میکنی و تنظیمات رو به میل خودت میکنی بعد میبینی رام باگ داره و اعصابتو می... !! حالا دوباره باید دنبال یه رام دیگه بگردی و روز از نو روزی از نو:41:

حالا این بوت لودر لاک شده فقط واسه X10 هستش یا برای آندرویدی های دیگه هم هست؟؟؟ مثلا اون سامسونگ هایی که رو صفحه دانلودینگ گیر میکنن چه مشکلی دارن؟؟

senaps
24-10-2010, 14:00
حالا این بوت لودر لاک شده فقط واسه X10 هستش یا برای آندرویدی های دیگه هم هست؟؟؟ مثلا اون سامسونگ هایی که رو صفحه دانلودینگ گیر میکنن چه مشکلی دارن؟؟

مشکل گلکسی ها رو نمیدونم راستش!!! ولی خوب نرم افزاریه کلا!!!

الان بجز گوشی های سونی،بقیه همه -- شدن (-- شدنشون هم کار شاخی نبوده!!!) و به همین خاطر،بعضی هاشون قبل از اینکه عرضه بشن براشون رام پیدا میشه!!!!(من دیشب دیدم یه بابایی یه ویدیو گذاشته بود از رام اچ دی دیزایر!!!!!)

البته باحال ترین چیز،اینه که سونی -- بشه چون خیلی زحمت کشیدن میخواد و خیلی خر زوره!!! یه ایفونه واسه خودش!!!حیف که سیستم عاملش 1.6....

Real Madrid C.F
24-10-2010, 16:09
اینهمه عشق سونی x10 هستی چرا نمیخریش!!! در ضمن ه ک رو یجور دیگه بنویس دیدی که چجوری میشه!

senaps
24-10-2010, 22:37
اینهمه عشق سونی x10 هستی چرا نمیخریش!!! در ضمن ه ک رو یجور دیگه بنویس دیدی که چجوری میشه!

نمی دونم!!! شاید منتظرم تا ببینم بقیه چی میگن!!! ولی فعلا منتظرم که ببینم قضیه ی این مولتی تاچو اپدیتش چی میشه....درضمن ظاهرا حک هم شده که این بسیار عالیه....چون میتونیم از اندو 2.2 استفاده کنیم روش!!

Real Madrid C.F
27-10-2010, 00:03
نمی دونم!!! شاید منتظرم تا ببینم بقیه چی میگن!!! ولی فعلا منتظرم که ببینم قضیه ی این مولتی تاچو اپدیتش چی میشه....درضمن ظاهرا حک هم شده که این بسیار عالیه....چون میتونیم از اندو 2.2 استفاده کنیم روش!!

خودت الان تو تاپیک X10 گفتی که مدیر سونی گفته غیر فابل نفوذه که!!:13:

بابا سونی فکر میکنه کیه که گوشی رو لاک میکنه؟!! انگار مثلا با این کارا میشه پول دراورد

senaps
27-10-2010, 00:26
خودت الان تو تاپیک X10 گفتی که مدیر سونی گفته غیر فابل نفوذه که!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب اره،ولی لابد حکر ها رو حساب نکرده!!!

Real Madrid C.F
07-11-2010, 12:34
این یارو روت کردن تک کلیک چیه میشه توضیح بدی؟؟؟ فکر کنم همه جا نمیشه استفاده کرد درسته؟؟

senaps
08-11-2010, 00:23
شارژ تموم کردم!! 12 به بعد باید بیام که همزمان هم دانلود میکنه،هم اینترنت میگردم هم فید میخونم هم اهنگام که روی نته گوش میکنم!!!!

میگردم برات مینویسم!! برا برخی گوشی ها میشه فقط فک کنم!!

Notorious098
11-11-2010, 00:24
سلام
من هر وقت برنامه تو گوشیم نصب میکنم ارور میده یا میزنه expire برای رفع این مشکل چیکار کنم ؟
آیا روت کنم مشکل حل میشه ؟
در کل روت گوشی خوبه یا نه و به درد ما ایرانی میخوره که به دنبال چیز غیر اورجینالیم و ذوت مثل -- در سیمبین است و سرعت گوشی کم نمیشه ؟
بد جوری گیر کردم
ممنون

Real Madrid C.F
11-11-2010, 01:22
سلام
من هر وقت برنامه تو گوشیم نصب میکنم ارور میده یا میزنه expire برای رفع این مشکل چیکار کنم ؟
آیا روت کنم مشکل حل میشه ؟
در کل روت گوشی خوبه یا نه و به درد ما ایرانی میخوره که به دنبال چیز غیر اورجینالیم و ذوت مثل -- در سیمبین است و سرعت گوشی کم نمیشه ؟
بد جوری گیر کردم
ممنون

البته من مشکل expire رو نمیدونم اما روت واجب هستش و بدون روت کردن خیلی محدود میشین !!...اینجا رو بخونین تا موضوع دستتون بیاد

bambino
15-11-2010, 10:57
سلام من فایل رو بعد از تغییر نام به update.zip میریزم رو مموری و همه مراحل رو مو به مو اجرا میکنم ولی وقتی Apply sdcard:update.zip رو میزنم ارور میده:
finding update pakage . . .
opening update package. . .
verifying update package . . .
e:failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed
Installation aborted.
ممنون میشم راهنمایی کنید
لازم به ذکر است مموری رو گلد کردم

masis
15-11-2010, 12:05
هیجکدام برای ایکس پریا ایکس 10 آندروید 2.1 جواب نداد
از نرم افزار Z4root.apk استفاده کردم

senaps
15-11-2010, 12:26
سلام من فایل رو بعد از تغییر نام به update.zip میریزم رو مموری و همه مراحل رو مو به مو اجرا میکنم ولی وقتی Apply sdcard:update.zip رو میزنم ارور میده:
Installation aborted.
ممنون میشم راهنمایی کنید
لازم به ذکر است مموری رو گلد کردم

چه گوشیی؟!

هیجکدام برای ایکس پریا ایکس 10 آندروید 2.1 جواب نداد
از نرم افزار Z4root.apk استفاده کردم

برای این گوشی به لینک زیر مراجعه کنید:

imanpcwolrdcom
13-12-2010, 23:00
منم همین مشکل
Installation aborted.
رو دارم

senaps
14-12-2010, 00:11
نوع گوشی رو باید ذکر کنید رفیق....

senaps
02-01-2011, 14:29
روت و آنروت اکثر گوشی ها فقط با یک کلیک

سلام دوستان دیگه نگران روت یا آنروت کردن گوشی نباشید اینجا نرم افزاری براتون میزارم که بعد از نصب فقط با یک کلیک میتونید گوشی خودتون رو روت و یا آنروت کنید

وقتی برنامه رو باز میکنید گزینه ی root یا unroot رو بزنید و بزارید تا خودش یه سر کار میکنه بعد که تموم شد یه ریست کنید و با یه برنامه ای که احتیاج به روت داره تستش کنید...

گوشی هایی که سپورت میشن:

Google Nexus One (2.2)
HTC Hero (2.1)
HTC Magic (1.5)
Dell Streak (2.1)
Motorola Milestone (2.1)
Motorola XT701
Motorola XT800 (2.1)
Motorola ME511
Sony Ericsson X10 (1.6)
Sony Ericsson X10 Mini Pro (1.6)
Acer Liquid (2.1)
Vibo A688 (1.6

و گوشی های زیر رو هم ساپورت نمیکنه

Samsung i6500U
HuaWei U8220
HTC Desire / Legend / Wildfire
Samsung i9000 (Galaxy S

لینک مستقیم برای دانلود برنامه:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبسیار ممنون...
منبع:

senaps
02-01-2011, 14:40
**مسئوليت و عواقب ناشي از بريك شدن گوشي بدليل انجام ناصحيح آموزش بعهده خودتان ميباشد**

مواد لازم:
فايلهاي پيوست

مراحل:
1-ابتدا برنامه VISIONairy رو روي گوشيتون نصب كنيد
2-برنامه VISIONairy رو اجرا و گزينه Temproot now و Attempt permroot now رو تيك بزنيد
3-فايل DHD-v0.6-tempfix.zip رو روي كامپيوترتون اكستركت كنيد و فولدر DHD-smart رو كه داخلش هست به DHD تغيير داده و سپس فولدر DHD رو بر روي مموري كارت گوشيتون كپي كنيد
4-برنامه terminal-emulatur رو روي گوشيتون نصب كنيد
5-برنامه terminal-emulatur رو روي گوشيتون اجرا كرده و دستورات زير رو اجرا كنيد

su
sh /sdcard/DHD/check

طي انجام اين عمليات چندين پيغام روي صفحه نمايشگر گوشي شما ظاهر ميشه .

دوستان عزيز توجه داشته باشيد كه در مراحل روت كردن ، برنامه براي تشخيص صحت عمليات ، از فايلهاي ساخته شده كدهاي MD5 توليد ميكنه و به شما نشون ميده و با مقايسه اين كدها شما رو متوجه درست يا غلط بودن عمليات روت ميكنه.پس خوب خوب پيغامها رو بخونيد. لطفا براي روت كردن ، چند دقيقه وقت بزاريد و كار رو درست انجام بديد

وقتي به پيغام زير رسيديد و

if you get this error:

insmod: init_module '/sdcard/DHD/wpx.ko' failed (Function not implemented)

or

insmod: can't insert '/sdcard/DHD/wpx.ko': Function not implemented

This means the module worked [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

You can now continue with:

sh /sdcard/DHD/backup
يعني تا اينجا درست پيش رفته ايد و بايد دستور زير را در محيط ترمينال تايپ و اجرا كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداجراي دستور بالايي باعث ميشه تا سيستم يه بك آپ از hboot سيستم شما بگيره تا در مواقع ضروري (اشتباه در حين انجام اين عمليات و احتمال بريك شدن گوشي) بتونيد به اصل فايل hboot خودتون دسترسي داشته باشيد تا بتونيد گوشيتون رو از مرگ حتمي نجات بديد
چنانچه در پايان اجراي دستور فوق و راهنمايي خود برنامه ، همه چيز درست بود ، برنامه به شما پيغام ميده كه ميتونيد دستور زير رو اجرا كنيد .خوب پس شما هم دستور زير رو اجرا كنيد

sh /sdcard/DHD/hboot

در حين انجام عمليات حاصل از اجراي دستور بالا چنانچه با نوشته ها و پيامهاي زير مواجه شديد ، بدونيد كه تا اينجا رو درست عمل كرده ايد

If you get this error:

insmod: init_module '/sdcard/DHD/wpx.ko' failed (Function not implemented)

or

insmod: can't insert '/sdcard/DHD/wpx.ko': Function not implemented

This means the module worked [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اين قسمت پيغامهاي بسيار مهمي در انتهاي عمليات روي صفحه گوشيتون مياد كه بصورت زير هست كه من براي توضيحات خودم اونهارو رنگي كردم

If the first and second MD5 sums match, it went correct and you are safe to reboot!

If the first and third MD5 sums match, it failed writing but this is NOT fatal and still safe to reboot!

IF THE FIRST MD5 SUM DOES NOT MATCH EITHER SECOND OR THIRD
DO NOT TURN OFF YOUR PHONE!!!
IF YOU DO YOUR PHONE WILL BE BRICKED!!!

But this should not happen, if it does happen seek help on the forums!

If the flash went correct you can now reboot and install a custom recovery trough fastboot.

خط اول ميگه:اگر كد md5 توليد شده اول و دوم با هم يكسان باشه يعني گوشيتون هم روت شده و هم S-OFF و ميتونيد اونو ريبوت كنيد و از اين به بعد حالشو ببريد

خط دوم ميگه:اگر كد md5 توليد شده اول و سوم با هم يكسان باشه يعني گوشيتون روت نشده و انگار نه انگار براش اتفاقي افتاده و شما بايد گوشيتون رو ريبوت كنيد(از خطر بريك شدن در رفته ايد)

خطوط قرمز رنگي كه نوشتم ميگه:اگر كد md5 توليد شده اول ، هم با كد md5 توليد شده دوم و هم با كد md5 توليد شده سوم فرق ميكنه يعني خطر
شما نبايد به هيچ عنوان گوشيتون رو خاموش كنيد وگرنه بريك ميشه

البته برنامه نويسان XDA گفتن كه اين موضوع اتفاق نمي افته ولي اگر خداي ناكرده هم شد كافيه خونسرديتون رو حفظ كنيد و گوشي رو خاموش نكنيد و براي حل موضوع به سايت XDA مراجعه كنيد تا مشكلتون رو حل كنن

آدرس سايت XDA براي حل مشكل

تبريك ميگم الان گوشي شما روت و S-OFF شده
خوب حالا كه كارا خوب پيش رفته و گوشيتون ، هم روت شده و هم S-OFF شده ميريم كه ريكاوري مد رو نصب كنيم.
از بخش مربوطه به آموزش نصب ريكاوري مد ادامه بديد

ضمنا پس از پايان عمليات روت ، يه بكاپ از بوت اورجينال شما گرفته شده و در فولدر DHD گذاشته شده كه بهتره اين فولدر رو محض احتياط و براي مصارف احتمالي آينده يه جاي مطمئن نگه داريد

دانلود فایل - visionaryplus.r14.apk -

دانلود فایل - terminal-emulatur.apk -

دانلود فایل - dhd-v0.6-tempfix.zip -

senaps
02-01-2011, 14:47
روت موقت دیزایر z با استفاده از vIsOnArY

این روش راحت ترین روش برای روت کردن یک گوشی اندرویدی است اما این روش یک روش برای روت موقت گوشی است برای کسانی که میخواهند از برنامه هایی که به روت نیاز دارد استفاده کنند .....
شما با این روش تمام امکانات یک دستگاه روت شده را دارید اما قادر نیستید که هیچ فایلی را بر روی گوشی خود فلش کنید.یعنی کاستوم رام نمیتوانید فلش کنید و همینطور بقیه ی چیز ها......

شروع کار:

برنامه visonary r14 را دانلود سپس بروی گوشی نصب کنید .....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرنامه را اجرا کنید ...
با چنین صفحه ای روبرو میشوید:
1.روی temp root on boot را تیک بزنید.
2.حالا بر روی root now کلیک کنید ...
منتطر شوید بعد از چند ثانیه از برنامه بیرون میاید>>
در مرحله اگر روت شده باشد باید در منو super user را ببینید:مانند شکل
اگر دیدید دستگاه روت شده دارید..
بعد از هر بار ریبوت کردن روت از دست میرود اما با مرحله 1 که گفته شد بعد از ریبوت برنامه شروع به روت کردن میکند....
----------

توجه کنید به هیچ وجه اقدام به فلش کردن چیزی بر روی گوشی نکنید تا زمانی که دارای s-off و روت کامل هستید

توجه کنید که برای روت دائم،میتوانید از روش روت کردن اچ دی استفاده کنید.

senaps
02-01-2011, 14:52
مجموعه اموزش های روت کردن گوشی دیزایر رو چون زیاد بودن،نتونستم کپی کنم!!
بنابراین پیشنهاد میکنم که از لینک اصلی برین و تماشا کنین که بهتر باشه....

abimabi
02-01-2011, 15:57
سلام .من واسه مشکل فونت فارسی گوشیو root کردم.htc desire htd با گارانتی.فونتش باز درست نشد.یعنی گارانتیش پرید؟اگه un root کنم چی؟:41:

senaps
02-01-2011, 20:21
سلام .من واسه مشکل فونت فارسی گوشیو root کردم.htc desire htd با گارانتی.فونتش باز درست نشد.یعنی گارانتیش پرید؟اگه un root کنم چی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه انروت کنین،مشکل حل میشه!!(مشکل گارانتی)

d.b23
02-01-2011, 20:24
از بابت این همه آموزش دستت درد نکنه میثم جان ولی من که واقعا سرگیجه گرفتم.
آدم اصلا نمیدونه کدومش مطمئن ترین و آسون ترین راهه؟
منظورم واسه همه گوشی هاست چون واسه هر گوشی 2-3 مدل راه گذاشتی؟
پیشنهادم اینه که یکم تاپیک مرتب تر کنی(البته اگر حوصله داری)
:46:

Notorious098
02-01-2011, 23:52
اگه میشه یکی روت کامل wildfire که بهترین و آون ترین هستش رو بزاره ممنون

abimabi
03-01-2011, 21:22
اگه انروت کنین،مشکل حل میشه!!(مشکل گارانتی)

ممنون.اما کلی ترسوندیم با خوندن اولین پست:31:

senaps
03-01-2011, 23:43
از بابت این همه آموزش دستت درد نکنه میثم جان ولی من که واقعا سرگیجه گرفتم.
آدم اصلا نمیدونه کدومش مطمئن ترین و آسون ترین راهه؟
منظورم واسه همه گوشی هاست چون واسه هر گوشی 2-3 مدل راه گذاشتی؟
پیشنهادم اینه که یکم تاپیک مرتب تر کنی(البته اگر حوصله داری)

چاکرم...راستش من چون دسترسی ندارم،نمیتونم تر تمیزش کنم...
بهترین راه حل که همون یک کلیکه اگه برا گوشیتون بخونه!!!

اگه میشه یکی روت کامل wildfire که بهترین و آون ترین هستش رو بزاره ممنون
حتمی سعی میکنم فردا بعد از ظهر،روت وایدفایر رو بذارم اینجا....

ممنون.اما کلی ترسوندیم با خوندن اولین پست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اخطار رو همیشه باید به افراد بدی تا بدونن دقیقا ممکنه چه بلایی سر گوشیشون بیاد!!

aftab parast
27-03-2011, 06:46
سلام مصطفی هستم.من یه بارگوشیموروت کردم وبعدش اپدیت کردم به v2.2.1 .بعدش ریست هم کردم. برنامه visionaryروش نصب کردم اماوقتی روی گزینهtemprootکلیک میکنم صفحه سیاه میشه وهرچی صبرکردم چیزی نیومد.لطفابگیدچیکارکنم:41:

blaze222
12-05-2011, 22:40

Root کردن در اصطلاح رسیدن به فایل های سیستمی و دسترسی به آنها را فراهم میکنید . روش روت کردن گوشی های مختلف با هم متفاوت است و در همین آموزش با روش روت شدن همه گوشی ها آشنا خواهید شد . Root امکان تغییر فایل های سیستمی و تغییر دادن کدهای مختلف برای کارهای بخصوصی که میخواهید انجام دهید را به وجود می آورد .
در اینجا به مفهوم Root و کارهایی که میتوانید با آن انجام دهید می پردازیم ...

شما نمیدانید :

همیشه وقتی گوشی را روت میکنید را برگشت دارید ، اما گوشی که روت نشده باشد شاید دیگر راه برگشتی نداشته باشد ؛ برای مثال گوشی G1 وقتی به RC29 آپدیت میشود و گوشی روت نشده باشد برای همیشه در RC29 میماند و در این ورپن امکان روت نیست ولی در گوشی روت همیشه راه برگشت هست

قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند ؛ شما میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید :

تم ها
برنامه های اصلی ( نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره )
حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی ( Recovery Image )
Bootloader
جعبه ابزار ( ToolBox ) که به شما اجازه استفاده از کدهای ساده لینوکس مثل "ls " رامیدهد را میتوانید با (BusyBox ) که امکانات فراتری را دارد تعویض کنید
تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی
و اضافه کردن کدهای باینری لینوکس

اجرای برنامه های بخصوصی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند :

Super User ( به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد یا خیر )
مدیریت برنامه برای روت ( به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید )
برنامه های جابه جایی
و خیلی موارد دیگر

تهیه Backup از گوشیتون

میتوانید یک پوشه روی SDcard خودتون بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید رو درون آن بریزید ؛ اگر خواستید آپدیت کنید دیگر نیازی به نصب و خرید دوباره برنامه ها نیست

تعویض کش Market از آدرس (browser/maps/market) به SDcard
تعویض محل نصب برنامه ها به SDcard
ریبوت راحت گوشی از طریق دستورهای ترمینال (su <enter> reboot <enter>)

وقتی گوشی روت میشود چه چیزهایی را از دست میدم ؟

آپدیت های کارخانه ای که برای گوشی داده میشود ( میتونید آپدیت کنید اما روت را از دست میدهید )
احساس اینکه فرد دیگری گوشی شما را کنترل میکند
احتیاج به یک برنامه مدیریت فایل مسخره که هیچی به شما نشان نمیدهد
و گوشی شما از گارانتی خارج میشود
اموزش های روت گوشی های مختلف:
برای دیدن اموزش روت کردن گوشی های مختلف،میتونید گوشیتون رو از لیست زیر پیدا کرده،و به صفحه ی اموزشش برید.

گلکسی

اکثر گوشی ها:

گوشی دیزایر اچ دی desire HD

دیزایر زد desire Z

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددیزایر

واید فایر

------------------------
نکته: تاکید میکنم که عواقب روت کردن گوشی،بر عهده ی این جانب یا انجمن پیسیورلد و یا منابعی که اموزش ها از ان ها جمع شده نمی باشد! لطفا دقیق متون را مطالعه بفرماییدو سپس اقدام به روت گوشی نمایید.
---------------

خوب دوستان عزیز،منبع اکثر مطالب این تاپیک،اندروید ایارنی هست و تنها دلیل برای گذاشتن این مطلب،این وبد که دوستانی که اونجا نمی تونن برن به هر دلیلی،بتونن از مطالب استافده کنن و درضمن این بخش در خود پیسیورلد هم باشه!

ممنون ازمطالب مفیدتون

hamid_gh2
14-06-2011, 12:17
سلام گوشی اچ تی سی لجن دارم نرم افزار زدم روش الان شارژخالی میکنه میخام سیستم عاملشو به روز کنم چکارکنم ممنون

amir8866
14-07-2011, 15:43
سلام ممنون از مطالب مفیدتون دوستان.میخاستم بدونم واسه i9000 روت کنم بهتره یا update???
(با توجه به اینکه گفتید روت و update همزمان امکان نداره)
لطفا با ذکر دلیل تشریح کنید
ممنونم

6076
13-03-2012, 14:57
سلام لطفا آموزش كامل روت وايد فاير رو واسم بزاريد . . . ممنون ميشم

*QWERT*
08-05-2012, 08:17
سلام دوستان.
من يدونه desire 2.2 دارم ميخوام روتش كنم واسه ماركت.
به رام هيچ علاقه اى ندارم.
لطف كنيد بفرماييد چجورى روتش كنم.
با universalandroot ميشه؟؟
لطفن جواب بديد جون من

Mohammad Yek110
17-05-2012, 10:19
سلام
یعنی اگه من گوشی رو روت نکنم امکان تغییر تم وجود نداره؟
ممنون

jimboo68
24-05-2012, 06:19
دوستان من نمیتونم این فایلdhd-v0.6-tempfix.zip رو دان کنم اگر میشه تو انجمن واسم بذارید

aboozar2012
15-06-2012, 06:07
سلام خسته نباشید
برا xperia mini هم جواب میده؟

aga ehsan
14-07-2013, 15:31
سلام من یه سوال دارم؟گوشیم که htc xplorer a310e اپدیت کردم حتی super userرو گوشیم اومده ولی wifiکار نمیکنه همه نرم افزارای راه اندازم استفاده کردم ولی نشد.دستم به دامنتون کمکم کنید.اینم میلمehsan_mari1328@yahoo.com:n28::n03::n30:

amind100
28-07-2013, 21:26
چرا تمامی لینک ها خرابه !!!!!!!!!!