PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مانیتور: مانیتورم تصاویر رو با سایه نشون می ده

SADEGH 7
12-10-2010, 17:20
سلام
چند وقت هست که وسط مانیتورم یه خط عمودی افتاده.شاید حدود چند ماه.ولی خیلی واضح نیست.فقط وقتی مثلا تو یه فیلم خیلی هوا تاریک باشه و صفحه سیاه بشه، این خط معلوم می شه.از امروز این خط جاش عوض شده. یعنی دیگه وسط نیست، یه مقدار اومده سمت راست. ویه مشکل آزار دهنده بوجود اومده. اون هم این که اکثر اشکالی که تو مانیتور هست، سایه داره.مثل تلویزیونی که آنتش خراب شده باشه. همه چیز سایه داره. به نظر شما مشکل از چی می تونه باشه؟
مدل مانیتور: SAMSUNG MB1793
VGA: Ati 4670 (Club)
a ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
ویرایش: آخرین درایور رو که نصب کردم، سایه ها رفتن، ولی خط همچنان هستش.

alireza1411
12-10-2010, 21:24
سلام
چند وقت هست که وسط مانیتورم یه خط عمودی افتاده.شاید حدود چند ماه.ولی خیلی واضح نیست.فقط وقتی مثلا تو یه فیلم خیلی هوا تاریک باشه و صفحه سیاه بشه، این خط معلوم می شه.از امروز این خط جاش عوض شده. یعنی دیگه وسط نیست، یه مقدار اومده سمت راست. ویه مشکل آزار دهنده بوجود اومده. اون هم این که اکثر اشکالی که تو مانیتور هست، سایه داره.مثل تلویزیونی که آنتش خراب شده باشه. همه چیز سایه داره. به نظر شما مشکل از چی می تونه باشه؟
مدل مانیتور: SAMSUNG MB1793
VGA: Ati 4670 (Club)
a ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
ویرایش: آخرین درایور رو که نصب کردم، سایه ها رفتن، ولی خط همچنان هستش.

نمیدونم مشکلش چیه ولی ببین اگه فرکانس مانیتور رو بالاتر ببری مثلا به جای 60 هرتز بذاری 70 72 75 هرتز چی میشه ... شاید بهتر شد. یه گزینه هم تو کاتالیست کنترل سنتر هست به اسم wait for vertical sync که بزارش رو alwayes on ببین حل میشه یا نه.

:11::11::11:

bess0098
13-10-2010, 00:11
سلام یکی از دوستان من مانیتورش یه گوشه تصویرش بد نشون می داد اسپیکر جابجا کردیم درست شد

EXTREME
13-10-2010, 08:56
همانطور که گفته شد درایور گرافیک رو پاک کنید و دوباره نصب کنید سپس درایور مانیتور رو نصب کرده و فرکانس آن را کم کنید
درست نشد دیگه یا مانیتوره یا کابل دیتا یا گرافیک
در ضمن اسپیکر نمیتونه باعث ایجاد خط عمودی در مانیتور باشه مشکل شما به احتمال زیاد به خاطر لرزش تصویر یا زرد شدن گوشه ای از تصویر بوده که به خاطر تاثیر اسپیکره

SADEGH 7
14-10-2010, 10:55
ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن.
------------------------------------------------

نمیدونم مشکلش چیه ولی ببین اگه فرکانس مانیتور رو بالاتر ببری مثلا به جای 60 هرتز بذاری 70 72 75 هرتز چی میشه ... شاید بهتر شد. یه گزینه هم تو کاتالیست کنترل سنتر هست به اسم wait for vertical sync که بزارش رو alwayes on ببین حل میشه یا نه.

:11::11::11:
فرکانسش رو 75 هستش. تغییرش هم دادم (کمتر کردم چون بیشتر از 75 رو ساپورت نمی کنه) ولی تاثیری نداشت.
می شه بگید wait for vertical sync دقیقا تو کدوم قسمت CCC هستش؟
ممنون:11:

TREASURES
14-10-2010, 11:36
می شه بگید wait for vertical sync دقیقا تو کدوم قسمت CCC هستش؟
از نوار پایین رو CATALYST راست کلیک کن برو به مدل گرافیکت بعد 3D SETTINGS بعدشم WAIT FOR VERTICAL REFRESH
یا از اینجا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]