PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : نقاشي به صورت متحرك بر روي فيلم "After Effects"

arash_irani
07-05-2006, 01:01
به نام او که هر چه داریم ازوست

سلام دوستان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قبلا تصمیم داشتم آموزش این نرم افزار را به صورتی بنویسم که ابتدا کاربران با این نرم افزار آشنا بشند یعنی جوری باشه که حداقل کاربران گرامی انجمن حداقل با پالتها و منوها و همچنین ابزارهای مورد استفاده در این برنامه آشنا بشند ولی دیدم هر جا رو بخوام توضیح بدم برای خود دنیایی داره و نه من اونقدر اطلاعاتم در مورد برنامه زیاده که بتونم حقیقت اون گزینه رو بیان کنم و نه توانایی و وقتش برای این کار هست و بهترین راه را آموزش به صورت مدلینگ دیدم که با گذاشتن مدل و استفاده اون در برنامه هم به گزینه ها و سایر جزییات نرم افزار میپردازیم و هم یک روش و ترفند در این نرم افزار قدرتمند آموزش داده میشه و اما در مورد این آموزش ::

در اين آموزش ما ياد ميگيرم چطور در برنامه After Effects يک شي را به همان صورت که نقاش شروع به نقاشي و يا يک خطاط شروع به نوشتن آن کلمه يا متن بر روي کاغذ انجام ميده را در برنامه ايجاد کنيم البته اين بدان معنا نسيت که ابتدا طرح را کشيده و بعد رنگ و لعاب به اون اضافه کنيم که اين خود راه ديگري رو داره که نياز به حوصله زياد و دقت فراوان هستش ولي من اينجا متني را در برنامه چليپا نوشتم و اون رو در فتوشاپ رنگ کردم و بعد فايل PSD اين نوشته را در برنامه After Effects فراخواني کرده و بعد شروع به نوشتن جزء به جزء کلمه ميکنيم اين نکته را هم اضافه کنم که عمدا از برنامه چليپا انتخاب کرده که شما بدانيد هر گونه نوشته و يا طرحي را با استفاده از اين ترفند ميتونيد به اين حالت استفاده کنيد چون وقتي طرح از چليپا و بعد از فتوشاپ به برنامه افتر افکت وارد بشه ديگه اسمش متن نيست و اگر به خاطر داشته باشيد در سريال شبهاي برره در همان تيتراژ اول که سريال شروع ميشد کلمه شبهاي برره به صورت آروم بر روي يک عکس نوشته ميشد ما دقيقا همين کار رو در برنامه After Effects انجام ميديم ولي در قسمت دوم اين آموزش توضيح ميدم که چگونه شما ميتونيد همين روش را بر روي متن که در خود برنامه افتر افکت مينويسيد رو باهاش همين کار رو انجام بدين لازم به ذکر هستش که من براي اينکه شما به راحتي بتونيد دانلود کنيد از يک عکس براي پشت زمينه استفاده کردم ولي شما ميتونيد بر روي فيلم و کليپ خود همين کار رو انجام بدين .

خب بريم سر آموزش شما اول فايل PSD و ساير چيزهايي که براي دانلود گذاشتم را از فايلهاي ضميمه دانلود کنيد و سپس ادامه آموزش ::

1- برنامه آفتر افکت را باز کرده و در پنجره Project راست کليک کرده و از ليست باز شده بر روي گزينه New Compoition کليک کنيد.

از پنجره باز شده من تنظيمات زير را براي ساخت کليپم استفاده کردم ولي شما بسته به نوع استفاده کلیپتون ميتونيد هر تنظيمات ديگري رو انجام بدين

حالا که يک کامپوزيشن ساختين ميبينيد که سريع پنجره تايم لاين و همينجور پنجره کامپوزيشن هم که پنجره پيش نمايش مراحل ساخت هست خود به خود به برنامه اضافه شده
2- خب حالا بايد تصوير و يا فيلمي که ميخواهيد بر روي اون بنويسيد رو به برنامه فراخواني کنيد براي اينکار در پنجره پروجکت دابل کليک کنيد و در پنجره جديد بازشده فايل Back-p30.jpg را انتخاب و به برنامه احضار کنيد تصوير پايين ::

3- خب حالا دوباره در پنجره پروجکت دابل کليک کنيد و فايل p30world.psd را از پنجره باز شده مانند تصوير قبل با همان تنظيمات انتخاب کرده و بعد روي دکمه Open کليک کنيد و در پنجره جديدي که باز ميشه شما باز تنظيمات رو همانند تصوير پايين انتخاب و بر روي دکمه OK کليک کنيد تا اين فايل هم به ليست فايلهاي موجود در پنجره Project اضافه بشه

4- خب حالا ابتدا فايل p30world.psd را از پنجره پروجکت به پنجره Timeline کشيده ورها کنيد همين کار را براي فايل Back-p30.jpg نيز انجام دهيد خب دقت کنيد که فايل p30world.psd بايد بالاي فايل تصويرتون قرار بگيره حالا در پنجره تايم لاين بر روي فايل p30world.psd کليک کنيد

و حالا از همين لايه يک کپي ميگيريم براي اين کار اين مسير Edit>Duplicate را طي کنيدویا کليد Ctrl+D را از روي کيبوردتون بفشاريد

خب ميبينيد که يک کپي از همين لايه گرفته شد و در پنجره تايم لاين روي همين لايه قرار داده ميشه
5- با کليک بر روي آيکون چشم لايه دوم قابليت ديد اين لايه رو در پنجره کامپوزيشن از بين ببريد (اين کار براي راحتي و دقت کار هستش بعدا فعال ميکنيم )

6- در حالي که لايه اول انتخاب شده از مسيرEffects>Stylize>Write-on افکت Write-on رو اعمال کنيد و در پنجره افکت کنترل که باز ميشه تنظيمات 1 و 2 يعني رنگ و اندازه براش را مانند تصوير پايين انجام بدين و بعد در قسمت Paint Time Properties از Color به Opacity تغيير بدهيد ( شماره 5 ) و بعد گزينه Brush Time Properties را از None به Size تغيير دهيد (شماره 6 ) ( به 3 و 4 فعلا کاري نداشته باشيد )

توضيح : رنگ براش رو به دليل هم رنگ بودن با متن که سفيد هستش براي دقت بيشتر در کارمون به مشکي تبديل کرديم و سايز براش هم بسته به نوع و اندازه لحظه اي که در هر جاي متن باشيم تغيير داديم که چون الان در آغاز حرف پ هستش و درشت نوشته شده بايد اندازه براش رو جوري تعيين کنيم که تمام پهناي حرف پ رو در بر بگيره تعويض گزينه Paint Time Properties از Color به Opacity به اين دليل هستش که نقاشي ما صاف و هموار کارش رو دنبال کنه يعني در يک مقطع زماني مقدار شفافيت نقاشي ما تغيير بکنه و تعويض گزينه Brush Time Properties از None به Size هم به اين دليل هستش که در ساير جاهايي که ما نياز به تغيير سايز براش داريم در آن مقطع زماني بتواينم به راحتي سايز و اندازه براش را تغيير دهيم خب حالا ميتونيد در پنجره نمايش يک دايره سياه رنگ با اندازه 9 که ساخيتيم رو ببينيد اين نقطه در واقع براش ما هستش و ما بايد لحظه به لحظه براي اين براش تعيين کنيم که چه قسمتهايي از کلمه پي 30ورلد را به معرض نمايش در بياره يعني با ايجاد هر Keyframe در طول پنجره زماني ( Timeline) حرکت از يک نقطه به نقطه ديگر را براي اين براش تعيين ميکنيم همان نقطه سياه رنگ رو به ابتداي حرف پ (شروع نوشتن کلمه ) برده و حالا مانند تصوير بالا بر روي آيکون ساعت مانند هر دو قسمت Brush Position و Brush Size ( قسمتهاي 3 و 4 در عکس در عکس بالا ) يک بار کليک کنيد تا يک Keyframe در نقطه شروع ساخته بشه (توجه داشته باشيد که نقطه سياه رنگ فعلا روي حرف پ قرار نگرفته باشه مانند تصوير )
ميتونيد با کليک بر روي دکمه Action Safe & Title Safe (آيکون شماره 2 ) و همينطور بر روي بزرگنمايي تصوير در پنجره کامپوزيشن ( شماره 1 در تصوير ) کليک کرده و مثلا زوم تصوير را روي 200 درصد قرار بدهيد تا دقيقتر به ادامه کار بپردازيم

7- خب حالا نوبت ميرسه به اينکه ما در پنجره تايم لاين يه مقدار بيشتر اين پنجره و تنظيماتي رو که ميخواهيم انجام بديم رو در کنترل داشته باشيم براي همين دستگيره بزرگنمايي اين پنجره ( شماره 1 ) را گرفته و به سمت راست ميکشيم تا Frame هاي بيشتري را که در ابتداي کار به مقدار 15 فريم در ثانيه ساختيم را مشاهده کنيد اين کار به خاطر اين هستش که ما بتوانيم موقع حرکت دستگيره زمان در تايملاين فريم به فريم کار خود را ادامه بديم

8- ابتدا حرف E رو از روي کيبوردتون فشار بدين تا افکتهاي مربوط به اين لايه رو در پنجره تايم لاين ببينيد ( که در اين مثال همين افکت Write-on هستش ) مثلث کنار همين افکت را کليک کنيد تا ساير تنظيمات مربوط به اين افکت را مشاهده کنيد

9- خب حالا در پنجره Timeline دستگيره زمان را يکي يا دو Frame به جلو تر ميبريم و بعد در پنجره Composition (پنجره نمايش ) نقطه و يا همان براشون رو به سمت حرف پ حرکت دهيد تا در مقابل Brush position يک Keyframe ديگر ايجاد شود ( فقط چند فريم به جلو برويد و از رفتن يک يا چند ثانيه به جلواکيدا خوداري کنيد )

خب همين کار را يعني به جلو بردن دستگيره زماني به مقدار چند فريم و تغيير موقعيت مکاني نقطه سياه رنگ ( قلم مان ) در پنجره کامپوزيشن ( نمايش ) را تا انتهاي متن و نوشتتون و يا طرحتون ادامه بدين تا کل نوشته شما با همين کار از ديد پنهان شود
دقت کنيد که :

تغيير اندازه قلم کمک زيادي به زيبايي کار ما در کليپمون ميکنه بدين معنا که هنگامي که يک نقاش و يا يک خطاط طرح خودش رو اعمال ميکنه و به قولي نقاشي و يا خطاطي ميکنه در همه جاي کار از يک سايز قلم استفاده نميکنه و ما هم بايد دقيقا همين کار را انجام بديم و در اين مثال دقت داشته باشيد که براي تغيير اندازه قلم مثلا در مابين حرف پ و حرف ي شما ابتدا پس از پايان نوشتن حرف پ يک فريم و تنها يک فريم به عقب برگشته و اندازه قلم را به مقدار خيلي کم کاهش دهيد مثلا از عدد 9 به عدد 8.9 و بعد به فريم بعدي بريد و اندازه قلم را به 6 تغيير دهيد و بعد از تغيير اندازه قلم براش خود را بر روي طرح حرکت دهيد تا به جايي برسيد که ديگر نياز باشد دوباره اندازه قلم را بزرگ کنيددقيقا به پنجره تايم لاين و همينطور به پنجره کامپوزيشن در تصوير زير که متحرک هستش دقت کنيد و ببينيد که در هر فريم که يک Keyframe ايجاد شده چگونه اندازه براش تغيير ميکنه و همينطور در پنجره کامپوزيشن ( نمايش ) براش حرکت کرده

چون حجم تصویر متحرک کمی زیاد هستش برای دیدن این تصویر کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

10- خب من الان در انجام کارم با مشکل کمبود مدت زمان کليپ مواجه شدم و ديديم که اين مدت زمان کم هستش حالا بايد چي کار کرد آيا بايد هر کاري کرديم تمام و کمال از بين ببريم و همه چيز رو از اول شروع کنيم (من الان تا روي حرف ل پي سي ورلد پيش رفتم )
نه ما ميتوانيم با رفتن به مسير Coposition>Composition Settings از پنجره باز شده مقدار زماني که فکر ميکنيم ديگر کافي باشد را انتخاب ميکنيم

يادتان باشه که حالا بايد مدت زمان هر سه لايه را نيز به همين مقدار افزايش دهيد به شکل دقت کنيد لايه 1 و 2 به شش ثانيه افزايش پيدا کرده و لايه سوم هم بايد از نقطه 3 به نقطه 4 کشيده شود ( اگر خواستيد دوباره برگرديد و ادامه کار را انجام دهيد و ديديد که نوک قلمتون گم شده کافيه فقط بر روي Brush Position واقع در پنجره تايم لاين در قسمت کنترل و تنظيم افکتتون و يا همان گزينه در پنجره Effect Control يک بار کليک کنيد تا دوباره نوک قلمتون رو در همان مسير ادامه بدين )

11- حالا براي اينکه بدانيد اين کارو خيلي بهتر از من انجام داده ايد ميتوانيد فايل Test.rar رو دريافت کنيد و ببينيد واقعا شما از اول تا آخر همين مرحله را به همين صورت رفته ايد يا نه
براي نوشتن خط نستعليق خب همه ميدونيد که بايد با دقت و کند نوشته بشه و اين سرعت اصلا متناسب با اين هنر خطاطي کهن ايراني نيست ولي چون مدت زمان کليپ بالا ميرفت اجبارا بيشتر از مدت زمان 6 ثانيه را انتخاب نکردم و همينطور نقطه آخر را من به دليل کمبود وقت ديگر به کليپم زمان اضافه نکردم ولي شما همه موارد را کامل رعايت کنيد تا هر چه بيشتر با واقعيت نزديکتر باشيد

دریافت فایل Test.rar خروجی گرفته شده تا اینجای کار برای درک بهتر موضوع با حجم 96 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خب اينم تصوير نهايي از پنجره تايم لاين تا اينجاي کار ::

12 - خب حالا بايد در قسمت Paint Styles واقع در پنجره Effects Control و يا درقسمت تنظيمات افکت در پنجره Timeline را از On Original Image به On Transparent تبديل کنيد تا براشي که به اين کج و معوجي کشيديم از بين بره و لايه زيرين اون که باز خود همين لايه هستش ( کپي همين لايه ) را بتواينم ببينيم ( البته از بين نميره فقط در مرحله بعد قابليت ديدن اين لايه واگذار ميشه به رويت لايه زيرين و با حرکت براش در لايه بالا لايه زيرين به نمايش در ميايد اميدوارم عمق ماجرا را درک کرده باشيد ) :laughing:

آيکون چشم لايه زيرين يعني p30world.psd را دوباره فعال کنيد و بر روي کليد Switches/Modes در پنجره Timeline يک بار کليک کنيد تا به وضعيت Modes هم دسترسي پيدا کنيد ( تصوير پايين را دقت کنيد و ببينيد با کليک بر روي اين قسمت چه تغييراتي در پنجره تايم لاين انجام ميشه )

13- حالا Track matte را براي لايه دوم يعني لايه p30world.psd زيـــــــرين را از No Track matte به
"Alpha Matte "p30world.psd تغيير دهيد تصوير را ببنيد کجا رو ميگم ::

خب کار تمام شد میتونید با زدن دکمه SpaceBar کیبوردتون یک پیش نمایش از کارتون ببینید البته در مدت ساخت کلیپ هم مرتب این کار رو انجام بدین و هر جا راضی کننده نبود بر گریدن و اصلاح کنید
تا یادم نرفته خدمتتون عرض کنم که شما باید در طول ساخت کلیپ هر لحظه پروجتون رو ذخیره کنید وبرای این کار از منوی File گزینه Save as و یا Save را بزنید اگر هر بار با نام های متفاوتی ذخیره کنید که چه بهتر ولی در هر صورت این کارو حتما انجام بدین

اولين قسمت اين آموزش که در مورد طرز نقاشي کردن يک شي در برنامه افتر افکت بود (که در اينجا از متن به صورت يک شي استفاده شد ) هم به پايان رسيد در قسمت بعد که در همين تاپيک قرار ميدم نحوه نوشتن يک متن واقعي که در خود برنامه After Effects نوشته ميشه رو آموزشش رو براتون قرار ميدم

توجه :

براي خروجي گرفتن و اضافه کردن صدا هم بهتره به آموزش قبلی یعنی تاپیک
آموزش :" ساخت یک کلیپ تبلیغاتی" After Effects ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بريد که قبلا گذاشتمش و سعي کنيد همه آموزشها رو از اول دنبال کنيد تا براي آموزش هاي بعد مشکلي نداشته باشيد

محتویات فایل Paint-p30-part1.rar :

1- دو تصویری که در این آموزش استفاده شد یعنی تصاویر Back-p30.jpg و p30world.psd
2- فایل خروجی با فرمت SWF نتیجه نهایی با اسم Paint-p30.swf
3- پروژه نهایی گرفته شده از همین آموزش با نام paint-p30.aep

محتویات فایل PDF-Test-Gif-Photo-part1.rar :

1- دو تصویر متحرک که عزیزانی که PDF رو دانلود میکنند باید ببینند با نام های 012.gif و 017.gif
2- PDF همین آموزش با نام PDF.pdf
3- فایل خروجی گرفته شده که در بالا عرض کردم با نام Test.rar ( محتوی فایل Test.swf )

رمز برای باز کردن فایلهای ضمیمه :: forum.p30world

خواهشا در نظر سنجي شرکت کنيد تا من هم بدونم که در چه سطح بايد آموزشهايم را قرار بدم و چگونه توضيحات مربوط به هر آموزش را بنويسم

موفق و همیشه پیروز و سربلند باشید
یا حق

Elfin-D
07-05-2006, 01:30
افتخار دارم باز هم پشت سر كار فوق العاده اي كه انجام داديد پست بدم
ارش جان
مرسي از زحمتي كه كشيدي
نگاهي اجمالي به اموزش انداختم
اگر فرصت كردم حتما نمونه كار ميزارم

خواهشا در نظر سنجي شرکت کنيد تا من هم بدونم که در چه سطح بايد آموزشهايم را قرار بدم و چگونه توضيحات مربوط به هر آموزش را بنويسم
فكر ميكنم اين قسمت يادت رفت

arash_irani
07-05-2006, 04:02
افتخار دارم باز هم پشت سر كار فوق العاده اي كه انجام داديد پست بدم
ارش جان
مرسي از زحمتي كه كشيدي
نگاهي اجمالي به اموزش انداختم
اگر فرصت كردم حتما نمونه كار ميزارم

فكر ميكنم اين قسمت يادت رفت
سلام
به الفین خودمون کجایی بابا کم پیدایی نیستی تروریستی امپریالیسمی فاشیستی .... بقیش بماند :tongue:
خواهش میکنم الفین جان قابلی نداشت :)
نه یادم نرفت اون موقع نمیتونستم درستش کنم ولی حالا درست شد :laughing:
اگر نمونه کار بزارین که خیلی عالیه :happy:
موفق باشید
یا حق

Shahin King
07-05-2006, 17:52
arash_irani عزیز تشکر، دستت درد نکنه
عزیز یک بار دیگه اون پی ام رو تکرار کن یعنی چطوریش کنم .
اصلا حالم خوش نیست

Erfaan
12-05-2006, 04:47
خيلي ممنون - عالي بود

gecret
14-05-2006, 22:43
آقا استفاده کردیم جامع و کامل بود , از زمانی که برای تهیه آموزش گذاشتید از جانب خودم تشکر میکنم

Femchi
26-05-2006, 06:47
واقعا نشد بدون تشكر از اينجا رد بشم
جامع و عالي
زحمتي كه مي كشيد جاي قدر داني داره
ممنون

hossein392
09-08-2006, 16:19
:laughing: خیلی ممنون.
برای اولین ورود من آموزش توپی بود.

bb
10-08-2006, 05:59
ایول
دستت درد نکنه

matrix10
10-08-2006, 09:10
آقا دست شما درد نكنه . عالي بود . مثل هميشه جامع و كامل :thumbsup:

ما كه با اين تمرين خيلي چيزها دستگيرم شد و يك نمونه كاملي هم انجام دادم و كلي حال كردم

Scout_Mov
11-08-2006, 03:29
وری گود
:)

kavoosh
25-08-2006, 03:14
ايول داداش
من مدتها بود دنبال يه آموزشه After Effect بودم ولي گيرم نميومد و تونستم با لطف شما به چنگش بيارم.
(اميدوارم كارت رو بهتر از اين ادامه بدي)

mrt2007
10-09-2006, 00:50
ممنون عالی بود .................................................. .......

MEMA
15-09-2006, 12:38
آقا خیلی عالی بود ،دمت گرم.

KILLER_PANT
08-07-2007, 16:06
معرکه ای آرش جان

KILLER_PANT
08-07-2007, 16:47
من after effect 7 دارم گزینه write on داخل style نبود بلکه توی generate بود .

KILLER_PANT
08-07-2007, 23:21
یه سوال داشتم چرا در مرحله 12 به جای on transparent بر روی reveal original image نمیزنیم ..اگه این کارو کنیم دیگه نیازی به مراخل بعدی هم نیست

arash_irani
09-07-2007, 02:06
سلام دوست من :20: :10:

جواب طبق همین آموزش ::
تا لایه رویی از دید مخفی نشده چجوری میخواین که با افکت Write On که بر روی لایه رویی اعمال شده لایه زیرین رو به نمایش در بیاری؟؟ :13:
مرحله 13 رو اگر انجام ندی که نمیشه دوست من :20:
یه بار دیگه امتحان کن ببین لایه بالا مخفی نیست؟

گزینه Reveal Original Image بدین معنی هست که لایه اصلی رو نمایش بده پس نکته ::
خود کلمه Reveal یعنی آشکار کردن + Original Image یعنی اشکار کردن لایه اصلی
یعنی اگر مرحله 13 رو دنبال نکنی در واقع نقاشی شما بر روی همون لایه و با آشکار بودن لایه انجام میشه در حالیکه ما میخواهیم لایه پایینی رو به نمایش در بیاریم
یعنی نقاشی ما کم کم لایه پایین رو به نمایش در میاره

از دید دیگر::
حرف شما در موقعی صحیح هست که ما لایه زیرینی ( ویا کپی اون لایه) نداشته باشیم ولی اگر توجه کنید دو تا لایه (هر دو یکی هستند ) داریم یعنی اون یکی کپی این یکی هست
سعی شده در آموزش مطالب کلی گفته بشه
ببینید اگر شما دو لایه داشته باشید و بخواهید از طریق لایه اول بر لایه دوم تاثیر بزارید یعنی نقاشی شما با متن و یا قسمتی از فیلم در لایه اول روی لایه دوم کشیده بشه و اون قسمت از لایه دوم رو به نمایش در بیاره باید چی کار کنید ؟؟آایا باز هم همین یک لایه کافیست ؟؟؟ :41:
خب معلومه جوابش نه هست :46:

من یک عکس شخصی در لایه اول دارم میخواهم در لایه دوم عینا اون عکس شخص که فضای پشتی اون به طور مثال منظره هست نمایش داده بشه و بعد کم کم صورت شخص لایه اول نمایش داده بشه
آیا میتوان فقط با داشتن یک لایه این کار رو انجام داد ؟؟؟؟

اگر در اول آموزش هم توجه کنید میبینید که عرض کردم با استفاده از برنامه چلیپا انتقال دادم تا مشخص بشه که برای همه لایه ها و تصاویر و غیره میشه این کار رو انجام داد

خب خدا رو شکر معلوم شد یکی کاملا خونده و اجرا کرده و دقت زیادی هم در انجام کار داشته :20:

دوست من خیلی خیلی ممنون از نظرتون و امیدوارم که کاملا مطلب رو گرفته باشید :46:

اگر گستاخی کردم و زیاد توضیح دادم برای این بود که فرق یک لایه رو با دو لایه کاملا توضیح داده بشه :46:
امیدوارم که همیشه و در همه حال موفق باشید
یا حق

KILLER_PANT
09-07-2007, 15:10
سلام دوست من :20: :10:

جواب طبق همین آموزش ::
تا لایه رویی از دید مخفی نشده چجوری میخواین که با افکت Write On که بر روی لایه رویی اعمال شده لایه زیرین رو به نمایش در بیاری؟؟ :13:
مرحله 13 رو اگر انجام ندی که نمیشه دوست من :20:
یه بار دیگه امتحان کن ببین لایه بالا مخفی نیست؟

گزینه Reveal Original Image بدین معنی هست که لایه اصلی رو نمایش بده پس نکته ::
خود کلمه Reveal یعنی آشکار کردن + Original Image یعنی اشکار کردن لایه اصلی
یعنی اگر مرحله 13 رو دنبال نکنی در واقع نقاشی شما بر روی همون لایه و با آشکار بودن لایه انجام میشه در حالیکه ما میخواهیم لایه پایینی رو به نمایش در بیاریم
یعنی نقاشی ما کم کم لایه پایین رو به نمایش در میاره

از دید دیگر::
حرف شما در موقعی صحیح هست که ما لایه زیرینی ( ویا کپی اون لایه) نداشته باشیم ولی اگر توجه کنید دو تا لایه (هر دو یکی هستند ) داریم یعنی اون یکی کپی این یکی هست
سعی شده در آموزش مطالب کلی گفته بشه
ببینید اگر شما دو لایه داشته باشید و بخواهید از طریق لایه اول بر لایه دوم تاثیر بزارید یعنی نقاشی شما با متن و یا قسمتی از فیلم در لایه اول روی لایه دوم کشیده بشه و اون قسمت از لایه دوم رو به نمایش در بیاره باید چی کار کنید ؟؟آایا باز هم همین یک لایه کافیست ؟؟؟ :41:
خب معلومه جوابش نه هست :46:

من یک عکس شخصی در لایه اول دارم میخواهم در لایه دوم عینا اون عکس شخص که فضای پشتی اون به طور مثال منظره هست نمایش داده بشه و بعد کم کم صورت شخص لایه اول نمایش داده بشه
آیا میتوان فقط با داشتن یک لایه این کار رو انجام داد ؟؟؟؟

اگر در اول آموزش هم توجه کنید میبینید که عرض کردم با استفاده از برنامه چلیپا انتقال دادم تا مشخص بشه که برای همه لایه ها و تصاویر و غیره میشه این کار رو انجام داد

خب خدا رو شکر معلوم شد یکی کاملا خونده و اجرا کرده و دقت زیادی هم در انجام کار داشته :20:

دوست من خیلی خیلی ممنون از نظرتون و امیدوارم که کاملا مطلب رو گرفته باشید :46:

اگر گستاخی کردم و زیاد توضیح دادم برای این بود که فرق یک لایه رو با دو لایه کاملا توضیح داده بشه :46:
امیدوارم که همیشه و در همه حال موفق باشید
یا حق
درسته من لایه کپی رو چشمشو برداشته بودم و reveal زده بودم که جواب داد..ممنون

arash_irani
09-07-2007, 21:14
درسته من لایه کپی رو چشمشو برداشته بودم و reveal زده بودم که جواب داد..ممنون

سلام عزیز
خواهش میکنم
خوشحالم که متوجه شدی و بیشتر از این خوشحالم که واقعا دنبال میکنی :20:
خب حالا میتونی فایل زیر رو دانلود کنی و ببینی که اگر دو لایه متفاوت وجود داشته باشه چه اتفاقی میفته
البته در نمونه پایین یک فیلم در لایه دوم قرار گرفته و حرکت رو در هنگام نوشته شدن میتونی ببینی
و این رو هم اضافه کنم که در این نمونه ( مثال پایین) من گزینه رو بر روی Reveal Origin Image قرار دادم
من خودم با این روش تصویر یک شخص رو به صورت نقاشی در یک غروب خورشید کشیدم و بعد با استفاده از تکنیک های دیگر تصویر پس از نقاشی به صورت نقاشی و بعد به صورت واقعی نمایش داده میشه که البته کار زیاد برده

ممنون و موفق باشی :20: :11:
یا حق

KILLER_PANT
11-07-2007, 00:04
سلام عزیز
خواهش میکنم
خوشحالم که متوجه شدی و بیشتر از این خوشحالم که واقعا دنبال میکنی :20:
خب حالا میتونی فایل زیر رو دانلود کنی و ببینی که اگر دو لایه متفاوت وجود داشته باشه چه اتفاقی میفته
البته در نمونه پایین یک فیلم در لایه دوم قرار گرفته و حرکت رو در هنگام نوشته شدن میتونی ببینی
و این رو هم اضافه کنم که در این نمونه ( مثال پایین) من گزینه رو بر روی Reveal Origin Image قرار دادم
من خودم با این روش تصویر یک شخص رو به صورت نقاشی در یک غروب خورشید کشیدم و بعد با استفاده از تکنیک های دیگر تصویر پس از نقاشی به صورت نقاشی و بعد به صورت واقعی نمایش داده میشه که البته کار زیاد برده

ممنون و موفق باشی :20: :11:
یا حق
بینهایت ممنون
کاملا شیر فهم شدم
ممنون
خدا پشتو پناهت باشه

mehran20_200
23-07-2009, 08:08
خيلي عالي بود. ممنون
ولي اقاي arash_irani من يه مشكلي دارم
امكان داره من را راهنمايي كنيد؟:10:
من مي خواهم در اين تصوير يك قلم مو باشد و با حركت قلم اين نوشته رسم شود