PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرابي HIS 4830

sasoolee
10-10-2010, 12:27
با سلام و درود
حدود 2 سال پيش كه كارت گرافيك HIS HD4830 512MB -FAN خريدم و واقعاً تا ماه پيش عالي كار كرد تا به اين مشكل برخوردم.
مشكلم از يك ماه پيش شروع شد كه بعضي وقتا قسمتهاي خاصي مثل منو ها رو با رنگ زرد زننده اي نشون ميداد و وقتي REFRESSH ميكردم به حالت طبيعي برميگشت.
از دوهفته پيش اوضاع بدتر شد و صفحه حالت شطرنجي صورتي يا سبز ميگرفت.
از چند روز پيش سيستم من هر بار كه بوت ميشه از همون صفحه اول نقاط آبي رنگ و خاكستري روي صفحه ظاهر ميشه ، از هر بيست بار يه بارش اونم شانسي به ويندوز ميرسه ،
توي باياس كه ميرم علامت هاي $ و چيزاي مثل اون به جاي بعضي از نوشته ها مياد .

با توجه به اينكه سيستم ديگه اي ندارم كه قطعه هاي مختلف رو تعويض كنم خواستم با تجربه دوستان مطمئن شم كه ايراد از كدوم قطعه ميتونه باشه و آيا قابل تعمير هست يا نه ؟

ضمناً من اوركلاك وحشتناكي روي CPU و RAM انجام ميدادم اما هيچ مشكلي ندارن اما كارت گرافيكم رو نهايتاً‌ از 575 به 620 ميرسوندم.

sasoolee
11-10-2010, 18:25
جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ess_1362
11-10-2010, 20:53
مشخصات سخت افزاري سيستم + نوع و توان پاور؟
از لحاظ تعمير شدن خير فقط بايد تعويض بشه

sasoolee
11-10-2010, 22:11
مشخصات سخت افزاري سيستم + نوع و توان پاور؟
از لحاظ تعمير شدن خير فقط بايد تعويض بشه

cpu:e2180
mobo:ip35-e abit
ram:2gb ddr2 800(geil 2x512+1gb kingmax)
hdd:500western+160hitachi both sata2
psu:green gp430a
vga:his hd4830

alireza1411
11-10-2010, 23:39
با سلام و درود
حدود 2 سال پيش كه كارت گرافيك HIS HD4830 512MB -FAN خريدم و واقعاً تا ماه پيش عالي كار كرد تا به اين مشكل برخوردم.
مشكلم از يك ماه پيش شروع شد كه بعضي وقتا قسمتهاي خاصي مثل منو ها رو با رنگ زرد زننده اي نشون ميداد و وقتي REFRESSH ميكردم به حالت طبيعي برميگشت.
از دوهفته پيش اوضاع بدتر شد و صفحه حالت شطرنجي صورتي يا سبز ميگرفت.
از چند روز پيش سيستم من هر بار كه بوت ميشه از همون صفحه اول نقاط آبي رنگ و خاكستري روي صفحه ظاهر ميشه ، از هر بيست بار يه بارش اونم شانسي به ويندوز ميرسه ،
توي باياس كه ميرم علامت هاي $ و چيزاي مثل اون به جاي بعضي از نوشته ها مياد .

با توجه به اينكه سيستم ديگه اي ندارم كه قطعه هاي مختلف رو تعويض كنم خواستم با تجربه دوستان مطمئن شم كه ايراد از كدوم قطعه ميتونه باشه و آيا قابل تعمير هست يا نه ؟

ضمناً من اوركلاك وحشتناكي روي CPU و RAM انجام ميدادم اما هيچ مشكلي ندارن اما كارت گرافيكم رو نهايتاً‌ از 575 به 620 ميرسوندم.

فکر کنم مشکل از گرافیک نباشه. گرافیکت رو ببر بیرون بده یه دوستی تعمیر گاهی کسی تست کنه. من فکر کنم مشکل از بخش تنظیم ولتاژ کارت گرافیکتونه !!!! فکر کنم اون بخش مادربورد مشکل داره و باید تعمیر یا تعویض بشه.

ممکنه در اقر حرارت سوخته باشه یا در اثر کارکرد زیاد.

دقیقا شبیه همین علائمی که میگی تو بایوس مادربورد میومد رو یه سیستمی دیدم که مادربوردش همین مشکل رو داشت.

:11::11::11::11: