PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اسلات ساتای روی مادربورد

modernyanni
10-10-2010, 09:23
سلام به همه اساتید و دوستان انجمن
من مشکل با مادر بوردم دارم. مادربورد من ecs elitegroup 945 P-A سوکت 775 است که روی اون 4 تا اسلات ساتا داره که اسلات 1 و 3 اون که دو تا هارد ساتا بهش وصله کار می کنه ولی حالا که می خوام به اسلات 2 یا 4 یک دی وی دی رایتر hp وصل کنم کار نمی کنه و نمیشناسه نه توی بایوس و نه توی ویندوز اکه هارد رو هم جاش رو عوض کنم و به یکی از این اسلات های 2 و 4 بزنم شناسایی نمیشه کلا 2 و 4 کار نمیکنه یه سی دی هم حاوی 75000 درایور یکی از دوستان روی اینترنت قرار داد که باهاش بتونم مادربورد رو آپدیت کنم ولی تو دیوایس منیجر نمیدونم کدوم قسمت باید آپدیت بشه تو بایوس موقعی که ویندوز بالا میاد هم یکی از دوستان گفت F6 رو بزن لود دریور میاد آدرس بده مثلا از روی فلاپی یا سی دی تا آپدیت بشه ولی من هرچی اف 6 یا دکمه های دیگه رو میزنم اتفاقی نمی افته
لطفا راهنمایی بفرمایید.

alireza1411
10-10-2010, 09:41
من مشکل با مادر بوردم دارم. مادربورد من ecs elitegroup 945 P-A سوکت 775 است که روی اون 4 تا اسلات ساتا داره که اسلات 1 و 3 اون که دو تا هارد ساتا بهش وصله کار می کنه ولی حالا که می خوام به اسلات 2 یا 4 یک دی وی دی رایتر hp وصل کنم کار نمی کنه و نمیشناسه نه توی بایوس و نه توی ویندوز اکه هارد رو هم جاش رو عوض کنم و به یکی از این اسلات های 2 و 4 بزنم شناسایی نمیشه کلا 2 و 4 کار نمیکنه یه سی دی هم حاوی 75000 درایور یکی از دوستان روی اینترنت قرار داد که باهاش بتونم مادربورد رو آپدیت کنم ولی تو دیوایس منیجر نمیدونم کدوم قسمت باید آپدیت بشه تو بایوس موقعی که ویندوز بالا میاد هم یکی از دوستان گفت F6 رو بزن لود دریور میاد آدرس بده مثلا از روی فلاپی یا سی دی تا آپدیت بشه ولی من هرچی اف 6 یا دکمه های دیگه رو میزنم اتفاقی نمی افته
لطفا راهنمایی بفرمایید.

معمولا تو سایت خود مادربورد باید برنامه هایی ساده باشه که تو ویندوز باهاش بایوس رو آپدیت کنی. مثلا winflash یا برنامه های شبیه این ... هر شرکتی برای خودش نرم افزار درست میکنه میده بیرون. یه سرچ تو سایت ایلات گروپ بزن شاید پیدا کنی.

EXTREME
10-10-2010, 21:21
برو تو ستاپ و اگه گزینه ای به اسم serial port هست بزار رو حالت auto
اگر درست نشد بایوس رو آپدیت کنید وگرنه سوکتها ایراد داره

steven021
10-10-2010, 21:23
لطفا راهنمایی بفرمایید.
شما باید ابتدا برنامه آپدیت بایوس مادربوردو از روی سی دی مادربوردت نصب کنی بعد بری تو سایت اصلی مادربودت و جدیدترین بایوس رو از اونجا دانلود کنی ....حجمش زیاد نیست در حدود 600 700 کیلوبایته... بعد بوسیله برنامه فایل دانلودی رو انتخاب کنی و بایوس مادربوردو آپدیت کنی :46:

s1mah
10-10-2010, 21:51
دوست من سلام

وارد ستاپ مادر برد بشو ببین داخل ادونس درایور ها اتوماتیکه یا خاموش یا دستی بهر حال به روی اتوماتیک قرار بده یا اگر سخت بود از قسمت load defualt استفاده کن جمپر های پشت درایو را ببین در حالت مستر قرار بده

یکی از هارد ها را قطع کن وهمان کابل را به دی وی دی وصل کن اگر درایو را دیدی مشگل سخت افزاری هارد را نداری

موفق باشی