PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره ی گواهینامه موتورسیکلت

صفحه ها : 1 [2]

فرهود 86
31-07-2015, 21:10
آقا من 16 خرداد گواهینامه گرفتم امروز که 9مرداد هنوز نیومده میخوام ببینم واسه همه انقدر طول میکشه بیاد یا واسه ما این شکلی شده ؟

nima.nima.2008
09-09-2015, 01:06
سلام من تو خونمون نه قوممون کسی موتور نداره بخواهم گواهینامش رو بگیرم دقیقا باید چه کار بکنم؟
چجوری یاد بگیرم؟
کلاس براش هست؟
راحته یاد گرفتنش؟
کلا از ماشین آسون تره یا سخت تر
در کل چجوری ارزیابیش میکنید مرسی :n12:

فرهود 86
09-09-2015, 12:14
سلام من تو خونمون نه قوممون کسی موتور نداره بخواهم گواهینامش رو بگیرم دقیقا باید چه کار بکنم؟
چجوری یاد بگیرم؟
کلاس براش هست؟
راحته یاد گرفتنش؟
کلا از ماشین آسون تره یا سخت تر
در کل چجوری ارزیابیش میکنید مرسی :n12:
الان آموزشگاه موتور سیکلت آموزش موتور میدند ...

nima.nima.2008
09-09-2015, 21:15
الان آموزشگاه موتور سیکلت آموزش موتور میدند ...
اها ممنون مرسی :n12: :n40::n16:

DaRiOuShJh
13-09-2015, 13:51
مشکل اینجاست که من تو ی سایت پیدا کردم 10 -12 تا تو تهران آموزشگاه زده بود که آموزش موتور میدن

هر کدوم زنگ زدم یا ور نداشتن یا گفتن ما دیگه آموزش موتور نمیدیم
پس کجا بریم یاد بگیریم؟!:n02:

nima.nima.2008
13-09-2015, 17:36
مشکل اینجاست که من تو ی سایت پیدا کردم 10 -12 تا تو تهران آموزشگاه زده بود که آموزش موتور میدن

هر کدوم زنگ زدم یا ور نداشتن یا گفتن ما دیگه آموزش موتور نمیدیم
پس کجا بریم یاد بگیریم؟!:n02:
به نظرم خودت بلد باشیم خوبه تمرین کنی بری امتحان بدی چون فکر کنم براشون نمیصرفه بیان و این کارو بکنن :n16:

_H2_
13-09-2015, 18:43
سلام

پس کجا بریم یاد بگیریم؟
اگر واقعا قصد تمرین دارید، بروید سر اولین چهار راه یا میدان مهم (!) ... بطور معمول چندین موتوری در گوشه و کنار هستند که منتظر مسافر هستند ...
با یکی شان صحبت کنید وبگویید هزینه اش را ساعتی میدهید ... سپس به محلی خلوت رفته و تمرین کنید ... کاملا عملی است.

DaRiOuShJh
14-09-2015, 07:53
سلام

اگر واقعا قصد تمرین دارید، بروید سر اولین چهار راه یا میدان مهم (!) ... بطور معمول چندین موتوری در گوشه و کنار هستند که منتظر مسافر هستند ...
با یکی شان صحبت کنید وبگویید هزینه اش را ساعتی میدهید ... سپس به محلی خلوت رفته و تمرین کنید ... کاملا عملی است.

سلام

ناظر جان والا پرسیدم از 2-3 نفر ولی قیمت هاشون عجیب غریبه مثلا ساعتی 15-20 تومن!! بعد میگن چون ممکنه موتور زمین بخوره و... 50 تا 100 تومن هم اول میگیرن به عنوان ضمانت:n02:
حالا ما نمیدونیم ما باید به اونا اعتماد کنیم یا اونا به ما

_H2_
15-09-2015, 01:15
سلام مجدد
قیمت ندارم ولی یعنی الآن آموزشگاه های ماشین خوش انصاف تر هستند؟! آموزشگاه ماشین ساعتی چند است؟
اطلاع دارم درخود محل امتحان هم قبل از آنکه افسر بیاید میگذاشتند افراد تمرین کنند ... یادم نیست ولی گمانم پنج دقیقه دوهزارتومان یا پنج هزارتومان میگرفتند!!! :n21: البته شما به گوش این سرچهارراهی ها نرسانید!

راه حل دوم:
امیدوارم بدآموزی نداشته باشد ... :n02::n13:
شما میخواهید فقط گواهینامه اش را داشته باشید یا میخواهید درعمل استفاده کنید؟
یک موتور دست دوم بخرید، عصر با احتیاط کامل و نزدیک ترین جا به منزل، در محلی خلوط که رفت و آمدی نیست تمرین کنید، بعد هم که گواهینامه گرفتید یک سالی استفاده کنید تا اگر خدایی ناکرده زمین خورد و آسیبی دید تاسف موتور را نخورید، (موتور چیزی نشود، جون که مهم نیست :n02: :n04: !!! مخصوصا برای موتور سواران !!! :3::4:) بعد یک سال عوض کنید و موتوری نو بخرید.

میدانید که به محض گرفتن گواهینامه بازهم نمیتوان گفت کامل بلد هستید، موتور دست دوم بعد گواهینامه هم کمک تان میکند.

یک چیز دیگر را میدانید؟! حقیقتش، یک چندوقتی بود "بدآموزی خونم" از تعادل خارج شده بود، الآن فکر کنم تعدیل شد !!! :n02:

فقط برای تمرین دقت کنید، اشتباه رایجی که صورت میگیرد آن است که افراد یک ردیف آجر میگذارند ولی در امتحان دوک های پهنی وجود دارد که از نزدیکی اش عبور کنید، جایی از موتور گیر میکند و دوک تکان میخورد و مردود میشوید ...
راه صحیح آن است که برای جبران پهنای دوک ها و عبور با فاصله ایمن دو ردیف آجر/سنگ استفاده کنید تا با چرخش فرمان بیشتری تمرین کنید ...
همچین شکلی:

*....................*....................*....... .............*
*....................*....................*....... .............*

موفق و سلامت باشید.

mostafamrm1
15-09-2015, 07:51
علاوه بر اینکه دوک ها نسبت به آجر پهن هستند، باید وقتی از وسط مخروطی ها رد میشید، گاز هم بدید وگرنه توی امتحان عملی مردود میشید. یعنی اینجوری نیست که بخواید دور بگیرید و با همون دور مانع ها رو رد کنید، باید حین عبور از مانع ها گاز هم بدید.

به همین خاطر پیشنهاد میکنم حداقل یک بار امتحان عملی ـش رو بدید تا هم ترس ـتون بریزه و هم با محیط امتحان عملی آشنا بشید. باکی هم نیست چون هر وقت قبول نشید میتونید روز بعد اقدام کنید برای امتحان مجدد، و بنظرم میاد این خودش بهترین تمرین ـه.

فرستاده شده از SM-G900Hِ من با Tapatalk

DaRiOuShJh
16-09-2015, 09:04
ممنونم از دوستان
واقعیتش من هم خودم میخواستم با توجه به مشکلات موجود و کمبود وقت!! :n02: بدون گواهینامه، ی موتور دست دو یا سه بگیرم

فقط میگم زیاد کاری دارن به آدم؟ الان 3 سالی میشه هر روز با ماشین میرم این ور اونور ی بارم کسی نگفته آقا گواهینامه داری یا نه؟:n02:

موتور که به مراتب راه دست تره لاییش و پلیسه ایست بده میشه ی حوری پیچوند و در رفت راحت

دوستان لطفا چنانچه در این مورد شیطانی تجربه ای داشته اند در ادامه ارائه دهند تا شیطانی ترش کنیم :n31:

nima.nima.2008
16-09-2015, 14:25
ممنونم از دوستان
واقعیتش من هم خودم میخواستم با توجه به مشکلات موجود و کمبود وقت!! :n02: بدون گواهینامه، ی موتور دست دو یا سه بگیرم

فقط میگم زیاد کاری دارن به آدم؟ الان 3 سالی میشه هر روز با ماشین میرم این ور اونور ی بارم کسی نگفته آقا گواهینامه داری یا نه؟:n02:

موتور که به مراتب راه دست تره لاییش و پلیسه ایست بده میشه ی حوری پیچوند و در رفت راحت

دوستان لطفا چنانچه در این مورد شیطانی تجربه ای داشته اند در ادامه ارائه دهند تا شیطانی ترش کنیم :n31:خوب جریمه میشی میره موتورت توقیف میشه

DaRiOuShJh
16-09-2015, 19:32
خوب برادر اونو که میدونستم ولی میگم امکانش چقدر هست؟
به موتوری ها زیاد تر از ماشین گیز میدن؟

_H2_
16-09-2015, 22:48
سلام
گفتم موتور دست دو بخرید برای آنکه گواهینامه بگیرید، زیاد سخت نیست، چرا بدون گواهینامه؟
گواهینامه و کلاه و بیمه دردسر زیادی ندارند و واقعاً به مشکلات جانی و مالی و قانونی اش نمی ارزد.

کلاه سرتان باشد، پلیس کمنر گیرمیدهد...
خودم تجربه بسیار خاصی و منحصربفردی داشتم ...
روزی که رفتم و یک موتور صفر خریدم، یک کلاه ایمنی هم در جعبه رایگان دادند ولی کلاه به سرم کوچک بود (درواقع بعدا مجبور شدم تعداد زیادی مغازه را زیر و رو کنم تا کلاه بزرگ پیدا کنم) زمان هم دیرشده بود، گفتیم برویم فردا می آییم مغازه ای کلاه را عوض میکنم و بزرگ تر میگیریم ...

از شانس بد یا شاید خوب (:n13:) با موتور صفر-خشک راه افتادیم، سر دومین سومین چهار راه دیدیم یک پلیس دارد می آید در شکم ما، با خودم گفتم این پلیس چرا جاده را برعکس می آید؟! هیچی دیگر نه سوالی و نه جوابی، سرمان را چرخاندیم ، دو ثانیه ای موتور صفر را بردند روی کفی! ... رفتیم خانه گفتند پس موتور نو کو؟ گفتیم پلیس گرفت ... ! آنقدر خاطره ای بدی در ذهنم ماند :n38::n14: که دیگر شب تاریک تا سرکوچه هم بخواهم بروم کلاه می گذارم! البته این را هم بگویم چند بار حوادثی برایم رخ داد که اگر کلاه نداشتم نمیدانم شاید الآن اینجا در حال تایپ نبودم...

قبل موتورسواری کلاه گواهینامه بیمه فراموش نشود.
(بدآموزی دیگه تعطیل! :n24:)

شب خوش.

DaRiOuShJh
27-09-2015, 12:44
ممنون
ماشالله شانس شما هم بد بوده ها
بیمه عمر هم باید بگیریم پس با این حساب ها:n02:

لطف کردید
ی مقدار فکرامو بکنم ببینم چه کنم بهتره:n16:

hamidchi
26-10-2015, 23:16
سلام
دوستان این گواهینامه ی جدید که صادر میشه واسه موتور زیر 200 هست.
اگه موتور بین 200 تا 250 باشه پلیس گیر میده ؟

nima.nima.2008
27-10-2015, 00:47
سلام بله فکر کنم دقیقشو بخونید دیگه :n16:

Khan gholi
27-10-2015, 12:13
الان منتظرم که گواهینامه موتورم بیاد بعد برم موتور بخرم ولی این تجربه هایی که از دهن بچه های اموزشگاه شنیدم بدون گواهینامه براتون اتفاق میفته
اگر گواهینامه نداشته باشید در صورت داشتن بیمه نامه موتور به کسی بزنید باید دیه رو از جیب که بدید هیچ , اگر طرف رضایت نده باید برید حبس(طرف بخاطر یک کم کبودی دستش حدود 200 تومان سه سال پیش دیه داده و سه روز هم بازداشتگاه خوابید با هزار منت هم تونسته رضایت بگیره که 6 ماه حبس نره).اگر طرف خدا نکرده بمیره قتل عمده
کلاه و گواهینامه نداشته باشید تو شهر های بزرگ بی برو برگرد موتور میره پارکینگ(کار با تراول 50 تومانی راه نمیفته) و حدود 200 تومان باید جریمه میشد و تا اموزشگاه ثبت نام نکنید موتور بهتون تحویل نمیدند
روز دومی که اموزشگاه بودم طرف گفت تو بزرگراه تصادف شده موتور سوار کلاه نداشته در جا مرده
واقعا ارزش نداره بدون این دوتا سوار موتور شد

فرهود 86
27-10-2015, 20:42
جریمه نداشتن گواهینامه از 200 تا 1 میلیون بسته به کرم قاضی که چه عددی رو بنویس که کمتر از 500 تومن فکر نکنم بنویس .

hamidchi
05-11-2015, 08:12
سلام
دوستان در حال حاضر اگه موتور کسی رو بگیرن که گواهینامه نداره درصورتی موتور رو آزاد میکنن که تو آموزشگاه موتور ثبت نام کنه
حالا اگه یکی گواهینامه موتور تازه گرفته باشه که فقط مجاز به سوار شدن موتور زیر 200 باشه.اگه موتور بیشتر 200 مثلا 220 یا 250 سوار بشه تکلیف چیه؟
جریمه میشه؟موتور میره پارکینگ ؟ چطور از پارکینگ میشه آزادش کرد وقتی گواهینامه شو نداره و باید 3 سال صبر کنه؟

Masoud-2014
07-11-2015, 12:23
دوستان من الان بخوام موتور دست دو بخرم به چه چیزهاش باید توجه کنم حالا غیر از فنی؟؟؟؟ مثلا مدارکش چی حتما داشته باشه؟ یا مدلش چند به بالا باشه؟؟؟ مثلا موتور مدل ۸۲ میشه خرید پلیس گیر نده؟؟؟

فرهود 86
07-11-2015, 23:19
مدل 82 که پلاک ملی نیست

hosein_artist
23-11-2015, 03:37
من 1 ماه یش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه ماشین را هم از من گرفت که با موتور تجمیع شود.الان که استعلام می گیرم میزنه گواهینامه شما آماده چاپ می باشد کسی می داند حدود چند روز دیگر به دستم میرسد.

Khan gholi
23-11-2015, 12:47
من 1 ماه یش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه ماشین را هم از من گرفت که با موتور تجمیع شود.الان که استعلام می گیرم میزنه گواهینامه شما آماده چاپ می باشد کسی می داند حدود چند روز دیگر به دستم میرسد.
برای من دقیقا بعد 35 روز اومد.معمولا تا 2 ماه هم طول می کشه

hosein_artist
26-11-2015, 22:09
برای من دقیقا بعد 35 روز اومد.معمولا تا 2 ماه هم طول می کشه
امروز بعد از 29 روز رسیذ و خدا شکر هنور پایه دوم هم برام تیک زدن الان فقط باید پایه یک هم بگیرم که گواهینامه کامل تیک بخوره.خخخخخخخخ

Ahmad.S9689
26-11-2015, 22:19
درود

دوستان من تازه گواهینامه ماشینم رو گرفتم.

قصد دارم برم از موتور رو هم بگیرم ولی خبر ندارم آزمون عملی چجوریه !!!

آخه زیاد با قوانین عملی آشنا نیستم ( ما فقط میریم دیگه به علائم کاری نداریم:n31: )

hamid3369
23-12-2015, 11:51
سلام دوستان

اگه اماکن گیره بده به موتور حتما باید گواهی نامه نشون بدی یا کارت مشخصات کافیه

فرهود 86
24-12-2015, 11:35
درود

دوستان من تازه گواهینامه ماشینم رو گرفتم.

قصد دارم برم از موتور رو هم بگیرم ولی خبر ندارم آزمون عملی چجوریه !!!

آخه زیاد با قوانین عملی آشنا نیستم ( ما فقط میریم دیگه به علائم کاری نداریم:n31: )
کله قندی می گذارند باید از بینشون بری همین

mehran_pqqp
24-12-2015, 11:53
سلام
دوستان من چشم چپم رو لنز میذارم ؛ گواهینامه قبلیم که 10 ساله بود و سال 84 گرفته بودم رو تمدید کردم
تو قسمت محدودیت رانندگی برای عینک میزنه 31 و برای لنز میزنه 32
پشت گواهینامه من که امروز اومد تو قسمت محدودیت رانندگی زده 32 و 32 (دو بار نوشته 32) ، درست هست؟ یا باید یکبار بنویسه 32؟
اگر مشکلی داره ببرم پلیس+10

amin khan
24-12-2015, 13:26
شما از کجا استعلام میگیری؟
من حدود 25 روز پیش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه ماشین رو هم گرفت
الان توی این سایت(اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) کد ملیم رو وارد میکنم ، میگه :
"مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است"
نکنه مشکلی پیش اومده ، فک کنم تا دو ماه دیگه هم خبری ازش نشه:n34:
الان میشه بیزحمت شما توی این سایت کد ملیتو وارد کنی ببینی چی مینویسه؟

alone one
28-02-2016, 17:24
هزینه آموزشگاه چجوریه؟
چقد کلاساش طول میکشه؟

hamidchi
28-02-2016, 20:24
هزینه آموزشگاه چجوریه؟
چقد کلاساش طول میکشه؟

125 تومن برای کلاسای تئوری و عملی کلا 10 جلسه
یه مقداری هم برای آزمون و پست و ... باید فیش واریز کنید اگه سری اول تئوری و عملی رو قبول بشید تقریبا 190 تومن تموم میشه
5 جلسه تئوری و 5 تا عملی که خب هر روز هست معمولا ولی باید برنامه آموزشگاه رو ببینید چطوری هست که بستگی داره به تعداد ثبت نام کنندگان
واسه آزمون عملی هم شاید معطل بشید چون به تعداد آزمون دهندگان بستگی داره و بعضی هفته ها برگزار نمیشه

alone one
29-02-2016, 17:12
125 تومن برای کلاسای تئوری و عملی کلا 10 جلسه
یه مقداری هم برای آزمون و پست و ... باید فیش واریز کنید اگه سری اول تئوری و عملی رو قبول بشید تقریبا 190 تومن تموم میشه
5 جلسه تئوری و 5 تا عملی که خب هر روز هست معمولا ولی باید برنامه آموزشگاه رو ببینید چطوری هست که بستگی داره به تعداد ثبت نام کنندگان
واسه آزمون عملی هم شاید معطل بشید چون به تعداد آزمون دهندگان بستگی داره و بعضی هفته ها برگزار نمیشه

من گواهینامه ماشین دارم،بازم باید آیین نامه بدم؟

hamidchi
01-03-2016, 18:31
من گواهینامه ماشین دارم،بازم باید آیین نامه بدم؟

بله مجددا آیین نامه امتحان میدید بعد هم عملی و بعد از قبولی گواهینامه ماشین رو تحویل مدین تا یه گواهینامه جدید صادر بشه

alone one
01-03-2016, 22:29
بله مجددا آیین نامه امتحان میدید بعد هم عملی و بعد از قبولی گواهینامه ماشین رو تحویل مدین تا یه گواهینامه جدید صادر بشه

جایی هست بتونم لیست آموزشگاههارو بدست بیارم؟

hamidchi
01-03-2016, 23:32
کدوم شهر هستید؟
از آموزشگاه های رانندگی ماشین هم شاید بتونید آدرسشونو بگیرید
تو نت هم شاید پیدا شه

boy_kochak
02-06-2016, 22:34
سلام دوستان

جایی سراغ دارید عملی آموزش بده سمت شرق تهران باشه اگه میشناسید ممنونم میشم کمک کنید ..... :n16:

mrhamed
11-12-2016, 17:59
متاسفانه آموزشگاه های مختلف که در سراسر تهران معرفی شده بودند دیگر گواهینامه یا کلاس آموزشی(کاردکس) ارائه نمیدهند :(

فقط دوتا:

1) آموزشگاه رهرو (خ آذری) که به اجبار کلاس عملی برگزار میکنه و پول میگیره!!!
2) مقر اصلی برای امتحان در پارک ولایت (انتهای نواب)

آخه من و امثال من چطور هر روز از این سر تهران بریم اون سر تهران برای آیین نامه؟ درصورتیکه گواهینامه ماشین داریم و مدتهاست که موتور هم سوار میشیم و فقط میخاییم قانونمند باشیم!

نمیدونم چرا از اذیت کردن ملت لذت میبرند؟!

hamed619
02-09-2017, 18:53
سلام من میخوام گواهینامه موتور بگیرم تا حالا موتور سوار نشودم به نظر شما کدوم اموزشگاه خوبه برم برای اموزش و بعد با 5 جلسه اموزش میتونم تو امتحان قبول بشم

hamid3369
02-09-2017, 19:37
سلام من میخوام گواهینامه موتور بگیرم تا حالا موتور سوار نشودم به نظر شما کدوم اموزشگاه خوبه برم برای اموزش و بعد با 5 جلسه اموزش میتونم تو امتحان قبول بشم

اول موتور سواری باید یاد بگیری بعد گواهینامه عین اب خوردن میگری بنده به هیچ وجه توصیه نمیکنم بدون گواهی نامه اونم تو تهران رانندگی کنی که خطرناکه موجب ازار خودتون و دیگران خواهید شد توی حیاط اگه دارین اگه ندارین بگین یک نفر یادتون بده تو اموزشگاه خوب یادتون نمیدن چه برسه 5 جلسه باید زیر نظر موتور سوار یاد بگیری

Ezel
03-09-2017, 13:55

من با قطعیت تمام میگم که بدون تجربه ی موتورسواری با 5 جلسه موتور سواری آموزشی هرگز هرگز هرگز هیچکسی نخواهد تونست توی آزمون سنگ چین قبول بشه ! کما اینکه افرادی بودی که با سالها تجربه ی موتور سواری میومدن آزمون بدن روزی که من خودم آزمون دادم و نتونستن قبول بشن به علتهایی مثل پا زمین گذاشتن یا عدم کنترل موتور موقع دور زدن و برخورد به موانع کله قندی