PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با گرافیک آنبرد

mehryar1973
08-10-2010, 16:15
سلام
دوستان حدودا چند ماهه مشکلی برای سیستم من پیش اومده که بشرح زیره
قطعات اصلی:
مادر برد:
asus M3N78
دارای گرافیک آنبرد
س پی یو
فنوم 9850
مشکل اززمانی شروع شد که من که دو تا سیستم داشتم ویک مانیتور مدام سر کابل مانیتور
رو از این سیستم جدا میکردم وبه اون یکی میزدم چون بعضی از برنامه و فایلهام رو سیستم قبلی بود
پس از مدتی ابتدا احساس کردم که در سیستم جدید باید کمی کابل محترم رو تکون بدم
تا نور تصور بهتر بشه حالا کار بجایی رسیده که حدودا پس از 1 ساعت روشن موندن سیستم
در قسمت پایین مانیتور خط های بیرنگ افقی ظاهر میشن که حالت لرزشی دارن و بعضا تا یک چهارم
مانیتور رو میپوشونن تنها راه رفتن اونها هم خاموش کردن بمدت حداقل یک ربعه که مدت زمان کمی جوابگوست
من خودم تصورم اینه که خروجی آنبرد کارت گرافیک(اون قطعه کوچک آبی رنگ)بر اثر باز وبسته کردن فراوان
سر مانیتور لق و دچار مشکل شده باشه
لطفا نظرات خودتون وراه حل های پیش رو رو بفرمایید
(تعمیر توسط تعمیر کاران متفرقه-بردن به گارانتی وتعمی توسط گارانتی- گذاشتن یک کارت گرافیک بر روی برد یا ....)
ذکر چند تا نکنه ضروریه
1-این خط ها همیشه در قسمت پایین تصویر وبصورت افقی ظاهر میشن در بهترین حالت معمولا پوشش اونا رو صفحه
مانیتور به اندازه نوار taskbar در ویندوز ایکس پی هستش در بدترین حالت همانطور که گفتم به اندازه یک چهارم صفحه مانیتور
2- من مطمئن نیستم هنوز مدت زمان گارانتی مادر بردم به پایان نرسیده باشه(الان تقریبا دو سال بیشتره که خریدمش)
3-دمای کیس من معمولا خیلی بالاست بطوریکه که سیستم قبلی من فقط روی پاورش داغ میشه ولی این سیستم
همه جای کیس مخصوصا بالاش و قسمت پشت برد(فن اضافه هم نصب کردم البته)

excessive
08-10-2010, 17:03
اگه رو اون یکی سیستم مشکلی نداری خوب پس مشکل از مونیتور نیست.
سوالی که پیش میاد اینه که شما تو بوت اسکرین هم ان مشکل رو داری یا نه؟ اگه فقط تو ویندوز باشه ممکنه که نرم افزاری باشه که شاید با تعویض درایور شاید حل بشه.
اگرم مشکل از پورت مین باشه که باید بره تعمیر. ولی اگه من جات بودم داداش یه گرافیک میگرفتم ولی مین رو دست تعمیر کار نمیدادم این نظر شخصیمه چون قطعه تعمیری رو به هیچ وجه قبول ندارم.

excessive
08-10-2010, 17:41
البته الان که میبینم شما مینت DVI و HDMI داره که شما میتونی از اونها استفاده کنی البته با استفاده از آداپتور.

DVI to D-SUB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HDMI to DVI

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Y22WcYH7tib_tbbbEjWJq9WJqm96jSAjPy1e8rn1y

mehryar1973
08-10-2010, 18:59
اگه رو اون یکی سیستم مشکلی نداری خوب پس مشکل از مونیتور نیست.
سوالی که پیش میاد اینه که شما تو بوت اسکرین هم ان مشکل رو داری یا نه؟ اگه فقط تو ویندوز باشه ممکنه که نرم افزاری باشه که شاید با تعویض درایور شاید حل بشه.
اگرم مشکل از پورت مین باشه که باید بره تعمیر. ولی اگه من جات بودم داداش یه گرافیک میگرفتم ولی مین رو دست تعمیر کار نمیدادم این نظر شخصیمه چون قطعه تعمیری رو به هیچ وجه قبول ندارم.

سلام
اول از همه خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید وجواب دادید
نه رو اون سیستم مشکلی نیست رو بوت اسکرین هم تا اونجایی که من دیدم مشکلی نیست
البته فکر میکنم باید یکم کار کنه وبه اصطلاح داغ بشه تا اینجوری بشه

البته الان که میبینم شما مینت DVI و HDMI داره که شما میتونی از اونها استفاده کنی البته با استفاده از آداپتور.

DVI to D-SUB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HDMI to DVI

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Y22WcYH7tib_tbbbEjWJq9WJqm96jSAjPy1e8rn1y

آره من خودم هم اتفاقا از روز اول برام جای سوال داشت که اینا به چه دردی میخورن
ولی نمیدونم اصلا بامانیتور من که یک مانیتور 17 معمولیه کار میکنن یا نه
یا قیمتشون در چه حدودی هستش و...

excessive
08-10-2010, 19:11
DVI to D-SUB ارزونه و حتما با مونیتورت جواب میده ولی دومی رو قیمتش حتما زیاده و به اولی نیاز داری تا کار کنی باهاش، همون اولی رو بگیری کارت راه میفته.

mehryar1973
08-10-2010, 19:49
DVI to D-SUB ارزونه و حتما با مونیتورت جواب میده ولی دومی رو قیمتش حتما زیاده و به اولی نیاز داری تا کار کنی باهاش، همون اولی رو بگیری کارت راه میفته.

مرسی خیلی ممنون
من حتما سعی میکنم این قطعه رو از بازار ایران یا رضا تهیه کنم فقط تنها مساله ای که باقی میمونه
اینه که آیا این خروجی بصورت پیش فرض فعال هست یانه
یا مثلا مثل LAN آنبورد مادر برد قدیمیم بصورت مادر زادی مساله نداشته باشه
(راستش با این دو تا ایرادی که بصورت پشت سر هم در مادر برد های خریداری شده توسط من
ایجاد شد کم کم دارم اطمینانمو به ایسوس از دست میدم

excessive
08-10-2010, 19:57
نه عزیز شما اینطوری هم در مورد ایسوس فکر نکن حالا از شانس شما اینطوری شده ایشالله رو مین بعدی جبران می کنی!!:31:

اون خروجی هم به احتمال 99.9999999% کار میکنه.:8:

amd>intel
09-10-2010, 09:50
پورت مربوط به گرافيك آنبرد ديسكانكتي داره كه بايد دوباره ريورك بشه

mehryar1973
10-10-2010, 06:27
پورت مربوط به گرافيك آنبرد ديسكانكتي داره كه بايد دوباره ريورك بشه

عجب بد شانسی
گارانتی میگه مادر برد رو باید لخت:18: تحویل بدی
از طرفی جمع کردن دوباره سیستم هم 10 تا 15 تومنی حداقل هزینه داره
با این اوصاف بنظر شما خریدن یه کارت گرافیگ ارزون بصرفه تر نیست

excessive
10-10-2010, 12:21
عجب بد شانسی
گارانتی میگه مادر برد رو باید لخت:18: تحویل بدی
از طرفی جمع کردن دوباره سیستم هم 10 تا 15 تومنی حداقل هزینه داره
با این اوصاف بنظر شما خریدن یه کارت گرافیگ ارزون بصرفه تر نیست

به نظر من که گرافیک ارزون بگیری بهتره.

steven021
10-10-2010, 14:54
به نظر من که گرافیک ارزون بگیری بهتره.
آره یه گرافیک ارزون بگیر راحت کارت راه میفته :46:

mehryar1973
10-10-2010, 20:19
مرسی از همه دوستانی که وقت گذاشتند وجواب دادن:11:
خوب پس باید ببینیم یه کارت گرافیک خوب وارزون که با این برد هم خوب مچ بشه چیه
اگر دوستان هم نظری دارند دریغ نکنند

excessive
11-10-2010, 00:23
واسه چه کاری میخوای؟ بودجت چقده داداش؟

mehryar1973
11-10-2010, 19:46
برای استفاده های معمولی
گیم بازی نمیکنم و یه کارت اسکای استار دارم که با اون گاهی اوقات برنامه ضبط میکنم و...
کلا میخوام بدونم کارت های گرافیک از چه سطح قیمتی شروع میشن و یهو دیدی تعمیر برد ارزونتر در اومد:31:

steven021
11-10-2010, 20:48
بستگی داره کارت گرافیک چی بخوای 512 یا 1g؟ یه 512 نو pci express از 50 تومن شروع میشه به بالا؟ بستگی داره چقدر میخوای هزینه کنی...چون تو کارت گرافیک تنوع مدل و قیمت خیلی زیاده.