PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حل مسئله های ریاضی

samanajan
08-10-2010, 01:51
با سلام و البته با اجازه مدیر محترم انجمن اگر ایشون اجازه بدهند

یک گروه اجتماعی درست کنیم .برای کسانی که می خواهند ریاضی یاد بگیرند.

خود من هیچی از ریاضی بلد نیستم.

در این گروه

1. هر کی هر تمرینی داره میگه و به کمک دوستان با هم حلش می کنیم و بهم یاد می دهیم.
2. راه های آسانتر حل شدن
3. آموزش ریاضی
4. بر طر کردن اشتباهات
45. معرفی مرجع
و.....................

Mamemefa
29-10-2010, 11:33
ولی من ریاضیم خیلی خوبه و فقط فرمول ریاضی می خوام

ladysadeghi
02-11-2010, 00:04
سلام
رادیکل 2 چند رقم اعشار داره
لطفا به ایدیم جوابشو آف بذارید
ممنون
flowerlive@yahoo.com

mathsoft
08-11-2010, 15:35
رادیکال 2 یک عدد اصم هست و بینهایت اعشار می خورد!

atouss
05-12-2010, 13:45
سلام بی زحمت خیلی زود جواب سوالمو بدید حیاتیه
سوالم: بررسی کنید که آیا حد تابع lim sin 1/x تقسیم بر sin 1/x وقتی xبه سمت 0 میل میکنه وجود دارد یا خیر ؟ بیزحمت با ذکر دلیل

roma_123
20-12-2010, 19:41
بله .وجود دارد.صورت و مخرج با هم ساده میشوند و جواب میشود 1.

hamid silent
29-12-2010, 15:30
سلام.انتگرال سه گانه یاد داری؟

مدیر کجایی؟من میخوام با یکی حرف بزنم

meisam_629
04-02-2011, 23:02
خوب مثل اینکه جای درستی اومدم. دوستان هر چی سوال دیفرانسیل و انتگرال (به قول ما مهندسا calculus) بپرسین که داداشتون کارش درسته. :10:

---------- Post added at 01:02 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

سلام.انتگرال سه گانه یاد داری؟

مدیر کجایی؟من میخوام با یکی حرف بزنم

آره داداش. بگو چی می خوای. هر چند تا انتگرال بخوای موجود است..!!!!:31:

meisam_629
04-02-2011, 23:10
سلام بی زحمت خیلی زود جواب سوالمو بدید حیاتیه
سوالم: بررسی کنید که آیا حد تابع lim sin 1/x تقسیم بر sin 1/x وقتی xبه سمت 0 میل میکنه وجود دارد یا خیر ؟ بیزحمت با ذکر دلیل

ببین، lim sin1/x که تابع نیست. باید بگی حد تابع sin 1/x / sin1/x وقتی X به سمت صفر می رود چه قدر است. درست است که تابع در صفر تعریف نشده، ولی در یک همسایگی محذوف صفر تعریف شده و در آن همسایگی مقدار تابع برابر یک است.

Good Luck

lifepatogh
11-02-2011, 17:32
سلام دوست عزیز میشه لطف کنی یه راه حلی واسه این کمیت های وابسته بگی خیییییییییییییییییلیییییی ییییییییییممنون میشم .راستی اگه میتونی یه راهی نشون بده ما این درصد ریاضیمونوبالا ببریم خیییییییلییییییییییی پایینه :41:
مممممممممممممممممممممنووو ووووووووووووووووووووووووو وووووووووووون
توروخداحتمابگیا:11::11::11:

lifepatogh
14-02-2011, 11:42
با سلام و البته با اجازه مدیر محترم انجمن اگر ایشون اجازه بدهند

یک گروه اجتماعی درست کنیم .برای کسانی که می خواهند ریاضی یاد بگیرند.

خود من هیچی از ریاضی بلد نیستم.

در این گروه

1. هر کی هر تمرینی داره میگه و به کمک دوستان با هم حلش می کنیم و بهم یاد می دهیم.
2. راه های آسانتر حل شدن
3. آموزش ریاضی
4. بر طر کردن اشتباهات
45. معرفی مرجع
و.....................
lifepatogh سلام دوست عزیز میشه لطف کنی یه راه حلی واسه این کمیت های وابسته بگی خیییییییییییییییییلیییییی ییییییییییممنون میشم .راستی اگه میتونی یه راهی نشون بده ما این درصد ریاضیمونوبالا ببریم خیییییییلییییییییییی پایینه
توروخداحتمابگیا

lifepatogh
14-02-2011, 11:43
lifepatogh سلام دوست عزیز میشه لطف کنی یه راه حلی واسه این کمیت های وابسته بگی خیییییییییییییییییلیییییی ییییییییییممنون میشم .راستی اگه میتونی یه راهی نشون بده ما این درصد ریاضیمونوبالا ببریم خیییییییلییییییییییی پایینه
توروخداحتمابگیا

lifepatogh
09-03-2011, 12:41
سلام دوست عزیز چرا پس جوابمونمیدی من منتظرمااااااااااااااااااا اااااااا:41::11::11::11::11::11:

pooria_googooli
09-03-2011, 14:32
دوست عزیز در چه مبحثی در مورد کمیت های وابسته راهنمایی میخواهید .(حد, مشتق , ... )کامل تر بپرسید تا راهنمایی بشید .

taraneh1990
16-03-2011, 12:41
با سلام و خسته نباشید .....
این سوال نظریه اعداد است ...ممنو ن میشم اگر کمکم کنید

ثابت کنید مربع هر عدد طبیعی یا به شکل 3k و یا به شکل 3k+1 است ، به عبارت دیگر مربع هر عدد طبیعی نمی تواند به شکل 3k+2باشد؟

ثابت کنید که اگر a^2 + b^2بر سه بخشپذیر باشد آنگاه هر کدام از اعداد a و b نیز بر سه بخشپذیر است؟

lifepatogh
20-03-2011, 13:03
هم حد وهم مشتق تورو خدا فقط یه راه حل بگو دوست عزیز ممنوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووون:11:
لطفا منو راهنمایی کن که چطوری درصدمو بالا ببرم .امسال 5 درصد زدم یه راهی بگو لااقل 20 بزنم خواهش می کنم کمکم کن خیییییییییییییییییییییییی یییییییییییلییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییممنوووووووووووووووووو وون

lifepatogh
03-04-2011, 19:14
سلام دوست عزیزم سال نو رو رو بهت تبریک میگم.خواهش میکنم جوابمو بده دیگه بابا گناه دارم به خدا یه لطفی در حق ما بکن دیگه ممنووووون مییییییییییییییییشم.اگه میتونی یه راهی هم واسه بالا بردن درصدم بهم نشون بده ممنون میشم کمکم کنی

***Spring***
03-04-2011, 23:47
سلام دوست عزیزم سال نو رو رو بهت تبریک میگم.خواهش میکنم جوابمو بده دیگه بابا گناه دارم به خدا یه لطفی در حق ما بکن دیگه ممنووووون مییییییییییییییییشم.اگه میتونی یه راهی هم واسه بالا بردن درصدم بهم نشون بده ممنون میشم کمکم کنی

سلام ...

راهنمای کامل تمامی درخواست‌ها و پرسش‌ها ( به‏روز رسانی 1390/1/14 ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای درخواست یا استفاده از آموزش و پرسش و سوال در زمینه ریاضیات ( علاوه بر انجمن‌ها و تاپیک‌های موجود ) میتوانید به تاپیک‌های پایین سر بزنید :

اتاق ریاضیات(طرح سؤالات) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمونه سوالات دروس ریاضی دبیرستان و دانشگاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ اتــاق اثبــات فــرمــول ها،قــضــایــا و احــکام هــنــدســه ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ اتـــاق حــســاب دیــفــرانــسیــل و انــتـــگــرال ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ اتــاق تــجــزیــه و تــرکــیــبــات ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ اتــــاق آمــــار و احــــتــــمــــال ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ اتــــــاق مـــــــثــــــلـــــــثـ ــــات ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش نرم افزار میپل از مقدماتی تا پیشرفته (سوالات میپلی خود را در این جا مطرح کنید.) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ ســایــتــها ی ریاضی - نــرم افــزارهــای ریاضی ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

◄◄ مــعــادلات ریـــاضــی در Maple -- Mathematica -- Matlab ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jolly_895
06-04-2011, 13:38
با سلام و خسته باشید
دو تا سوال داشتم که میخواستم اگه لطف کنید جواب بدید

مسئله اول: پیدا کردن جواب عمومی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Bdx%7D%5Csqrt%7B1+x%5E2%7D=0

مسئله دوم: پیدا کردن جواب خصوصی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5Ey&space;;y%280%29=0

در ضمن e به توان جه عددی 0 میشه؟

davood2020
13-04-2011, 15:03
با سلام و خسته باشید
دو تا سوال داشتم که میخواستم اگه لطف کنید جواب بدید

مسئله اول: پیدا کردن جواب عمومی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Bdx%7D%5Csqrt%7B1+x%5E2%7D=0

مسئله دوم: پیدا کردن جواب خصوصی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5Ey&space;;y%280%29=0

در ضمن e به توان جه عددی 0 میشه؟
---------------------------------------------------------------------------------------
سلام .
مي خواستم جواب سوالتون رو بدم ولي نمي دونم فرمول نويسي تو اين محيط رو چطور بايد انجام داد.
كپي پيست رو قبول نمي كنه .
شما چطور فرمول هاتون رو وارد كردين؟

ra_raha
19-05-2011, 01:08
سلام من انتگرال را خوب بلد نیستم حل والمسائل ریاضی2 هم ندارم بهم بگید چیکار کنم سریع یاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میانترم دارم:41:

Arthas_02
30-05-2011, 09:53
سلام
اگر بخواهیم بی نهایت رو تقسیم بر بی نهایت کنیم مبهم میشه ولی اگه بگیم :
بی نهایت اول= تعداد اعداد بین 0 تا 10
بی نهایت دوم = تعداد اعداد بین 10 تا 20
حاصل مبهم است یا 1 ؟ ؟ ؟؟
خیلی ممنون :11:

Arthas_02
31-05-2011, 17:03
کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟ ؟؟ ؟

Arthas_02
02-06-2011, 15:09
مرسی از تمام کاربران فعال این فروم که هنوز جواب من رو بعد از گذشت چند روز نداده اند.
:40::40::40::10::10::10::40::40::11::11::11::11:

hhap
05-06-2011, 02:29
سلام من یه تازه واردم می خواستم جواب معمای nکیسه ومهره ها که هرکدوم یه وزنی داشت را بدونم

hts1369
07-06-2011, 19:24
سلام

کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟ ؟؟ ؟

مرسی از تمام کاربران فعال این فروم که هنوز جواب من رو بعد از گذشت چند روز نداده اند.
:40::40::40::10::10::10::40::40::11::11::11::11:
وقتی از بینهایت صحبت میکنیم دیگه نمیتونیم بگیم این بینهایت 10 رقم داره یا این بینهایت 100000 رقم داره این معنی نداره.اگه یه عدد 10 رقم داشته باشه دیگه بینهایت نیست.میشه عدد و عدد تقسیم بر بینهایت صفر میشه

davood2020
09-06-2011, 13:15
سلام

قبل از پاسخ دادن به سوال شما ابتدا توضيحاتي راجع به مجموعه هاي متناهي و نامتناهي بيان ميكنم:
در مورد مجموعه هاي تعداد اعضا مفهوم مشخص است و لي در مورد مجموعه هاي نامتناهي متناظر اين مفهوم، مفهوم كاردينال را داريم. يعني در مجموعه هاي نا متناهي به جاي صحبت از تعداد اعضا از كاردينال آن مجموعه صحبت ميكنيم.
حال به سوال شما باز مي گرديم:
اگر A مجموعه اعداد حقيقي بين 0 تا 10 باشد آنگاه تعداد اعضاي مجموعه A برابر است با كاردينال A و چون A با مجموعه اعداد حقيقي هم توان است لذا كاردينال آن با كاردينال مجموعه اعداد حقيقي برابر است . همچنين اگر B مجموعه اعداد حقيقي بين10 تا 20 باشد آنگاه تعداد اعضاي مجموعه B برابر است با كاردينال B و چون B نيز با مجموعه اعداد حقيقي هم توان است لذا كاردينال آن نيز با كاردينال مجموعه اعداد حقيقي برابر است .
لذا جواب سوال شما 1 است.

dianakhanomi
19-06-2011, 19:09
من ریاضیم خیلی ضعیف هست آیا راهی یا سایتی هست تا از طریق اینترنت بتونم به تمرینات دست پیدا کنم جایی که من هستم از لحاظ دسترسی به کتابها مشکل هست