PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ساخت درایوی که قابلیت بوت ویندوز xp رو از روی خود هارد داشته باشه (بدون سی دی رام)

shahravard
07-10-2010, 18:04
سلام دوستان :

من یک نوت بوک قدیمی دارم که سی دی رام نداره و فقط پورت usb داره و هارد آدی ای .
قبلا ویندوزی روی هاردش بود + یک ویندوز آماده نصب که موقع روشن کردن ، دوتا منوی بالا میومد که یکیش مربوط به بالا اومدن ویندوز xp نصب شده بود و دیگری هم نوشته بود setup windows xp profesional ...
که اگر روش گزینه ستاپ کلیک میکردم ، میرفت و مجدد ویندوز رو نصب میکرد .
حالا من هاردش رو بیرون آوردم و با کامپیوتر خودم ، فرمتش کردم!
الان میخوام ویندوز نصب کنم ولی نمیدونم چکار کنم! یعنی سی دی رام نداره!
از طریق یو اس بی هم امکان بوت شدن نداره .

تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که ، هاردش رو مجدد وصل کنم به کامپیوتر خانگی (با یو اس بی) و فایل های یک ویندوز xp رو از روی سی دی کپی کنم در درایو C این هارد و مجددا اون رو در نوت بوک بگذارم و نصبش کنم!

این کار رو انجام میدم ولی سیستم بوت نمیشه که ویندوز رو نصب کنم!
میخواستم ببینم فایل بوت ویندوز xp رو از کجا بیارم که به محض قرار دادن در نوت بوک ، خودش فایل ستاپ setup windows xp profesional ... شناسایی کنه و ویندوز رو بصورت عادی نصب کنم .

بصورت خیلی ساده و خلاصه بگم که :
من میخوام همون فایل هایی که در cd ویندوز xp هستند رو در یک درایو از هاردم کپی کنم و از روی خود هارد ، ویندوز نصب کنم ولی چون نوت بوک بالا نمیاد (هارش فرمت شده کامل و خالیه) ، نمیشه نصب کرد و از خود هارد هم احتمالا نیاز به فایلهای دیگه ای برای شناسایی مسیر نصب و فایل های ویندوزی که روی هارد کپی کردم میخواد که من نمیدونم .

SiyahVash
07-10-2010, 22:48
سلام؛
وقتی که می خواید ویندوز رو نصب کنید، اول شروع می کنه به کپی کردن فایل های مورد نیاز توی پارتیشن انتخاب شده؛ بعدش هم Restart میکنه و واسه ادامه نصب ویندوز از طریق اون فایل ها بوت میشه، نه از طریق CD؛ شما می تونید تا این مرحله رو با اتصال هاردتون به کامپیوتر پیش بیاید، وقتی که Restart میکنه هارد رو جدا کنید و با لپ تاپتون ادامه بدید و سی دی ویندوز رو توی CD/DVD Player خارجی (External) که به پورت USB وصل میشه قرار بدید.

shahravard
07-10-2010, 23:50
سلام؛
وقتی که می خواید ویندوز رو نصب کنید، اول شروع می کنه به کپی کردن فایل های مورد نیاز توی پارتیشن انتخاب شده؛ بعدش هم Restart میکنه و واسه ادامه نصب ویندوز از طریق اون فایل ها بوت میشه، نه از طریق CD؛ شما می تونید تا این مرحله رو با اتصال هاردتون به کامپیوتر پیش بیاید، وقتی که Restart میکنه هارد رو جدا کنید و با لپ تاپتون ادامه بدید و سی دی ویندوز رو توی CD/DVD Player خارجی (External) که به پورت USB وصل میشه قرار بدید.

سلام . ممنون از شما . مشکل اینجاست که وقتی ویندوز رو نصب میکنم (وقتی هارد لپتاپ روی یک سیستم دیگه است) باز هم روی درایو سی هارد خود کامپیوتر ، فایل های ویندوز رو نصب میکنه و اگر هم هارد خود کامپیوتر رو جدا کنم ، تا مرحله انتخاب پارتیشن ها و میره و فایل ها رو هم کپی میکنه ولی به محض اینکه میخواد ویندوز رو نصب کنه وارد صفحه آبی رنگ معروف میشه (ارور فیزیکال مموری اگر اشتباه نکنم) و در همون حال میمونه!

salmankhan9989
09-10-2010, 12:30
سلام . ممنون از شما . مشکل اینجاست که وقتی ویندوز رو نصب میکنم (وقتی هارد لپتاپ روی یک سیستم دیگه است) باز هم روی درایو سی هارد خود کامپیوتر ، فایل های ویندوز رو نصب میکنه و اگر هم هارد خود کامپیوتر رو جدا کنم ، تا مرحله انتخاب پارتیشن ها و میره و فایل ها رو هم کپی میکنه ولی به محض اینکه میخواد ویندوز رو نصب کنه وارد صفحه آبی رنگ معروف میشه (ارور فیزیکال مموری اگر اشتباه نکنم) و در همون حال میمونه!
اگه هارد شما آی دی ای هست به آی دی ای مادربرد کامپیوتر وصل کن وهارد خود کامپیوترو جدا کن بعد سی دی ویندوزو بزار وروی هارد نوت بوکت نصب کن