PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ Acer 5741G / 5742G

صفحه ها : [1] 2

meka
04-10-2010, 16:59
سلام
راستش دیدم جای این کلوب توی این قسمت خالیه با توجه به اینکه عده زیادی از این نوع لب تاب با توجه به کانفیگ بالا و قیمت مناسبش استفاده می کنند خب امیدوارم تو این تابیک در مورد این مدل و سوالات و مشکلاتمون بحث های خوبی بشه
خب لازمه ابتدا برای اکسانی که می خوان این لب تاب رو بخرن یه مشخصات کلی از دستگاه بدم اون بزرگوارانی هم که این مدل رو دارن بیان اینجا در مورد تجربیاتشون و همچنین سوالات و اشکلات وکلا بحث های در مورد این مدل شرکت کنند
این مدل با دو کانفیگ مختلف وارد بازار شده
1- Cpu: core i5 2.26 ghz ,3mb cashe
vga: nvidia geforce GT320 1 GB
ram:4GB
HDD:640 GB
مدل 2
cpu: core i3
vga : ATI 5470 1 GB
HDD:500 GB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر:46:

meka
04-10-2010, 17:23
به عنوان اولین سوال :
دوستان ممکنه بگند در حالت عادی و کار های مختلف دمای لپ تابشون چه قدر هست؟ ممنون میشم بگند
2- با چه نرم افزاری میشه فهمید چه قدر پیکسل سوخته وجود داره؟

max_3d
05-10-2010, 16:47
درود
من 20روزی میشه خریدمش برای طراحی 3 بعدی و غیره خوبه راضی هستم باتوجه به قیمش و پردازنده 3 مگ کش و هارد 640:8:
فقط یه نفر پیدا بشه این فارسی تایپ کردنشو در مدل 5741G توضیح بده اینم مشکلم که تاپیک جداگونه زدم
((ویندوز 64بیت وین 7 نصبه رو این مدل مربوطه ولی تو WORD وقتی میخوام تایپ فارسی کنم حروفهای فارسی روی کیبورد یه چیزی نشون میده ولی در تایپ یه چیزه دیگه مثل برای تایپ((ذ)) که روی کیبرد هست میزنه ((پ))یا ((د ))صفحه کلید میزنه ((ج))و......بازم هست ولی حوصله تایپ ندارملطفا راهنمایی کنید))

Nikola
05-10-2010, 17:47
درود
فقط یه نفر پیدا بشه این فارسی تایپ کردنشو در مدل 5741G توضیح بده اینم مشکلم که تاپیک جداگونه زدم
((ویندوز 64بیت وین 7 نصبه رو این مدل مربوطه ولی تو WORD وقتی میخوام تایپ فارسی کنم حروفهای فارسی روی کیبورد یه چیزی نشون میده ولی در تایپ یه چیزه دیگه مثل برای تایپ((ذ)) که روی کیبرد هست میزنه ((پ))یا ((د ))صفحه کلید میزنه ((ج))و......بازم هست ولی حوصله تایپ ندارملطفا راهنمایی کنید))

خوب کیبوردش که عربیه، باید به تجربه (و یا با استفاده از کیبورهایی که حروف فارسی دارند) بفهمید که حروف فارسی کجا هستند. اما حرف «پ» و «چ» که تقریبا زیر Backspace و کنار Enter هستند که. گمون نکنم جای «د» و «ذ» باشن.
البته لپتاپم خونست. باید برم ببینم مطمئن شم.

max_3d
05-10-2010, 22:41
خوب کیبوردش که عربیه، باید به تجربه (و یا با استفاده از کیبورهایی که حروف فارسی دارند) بفهمید که حروف فارسی کجا هستند. اما حرف «پ» و «چ» که تقریبا زیر Backspace و کنار Enter هستند که. گمون نکنم جای «د» و «ذ» باشن.
البته لپتاپم خونست. باید برم ببینم مطمئن شم.
قربون دستت گلو اگه همین لپتاپ رو داری یه نگا کن خبرشو بده :11:

starn
05-10-2010, 22:47
یه سوال داشتم وقتی کلید Fn نگه میداری و دکمه های میانبوری که مشکخص شده رو میزنی عمل میکنه من در مورد کلید F5 سوال داشتم میخواستم ببینم کارش چی چون من وقتی میزنی تغییری نمی بینم! (وقتی دیکمه ی Fn رو با f5 میزنم این عکس یه لحظه می آد) میخواستم ببینم کارش چی؟

max_3d
05-10-2010, 23:18
یه سوال داشتم وقتی کلید Fn نگه میداری و دکمه های میانبوری که مشکخص شده رو میزنی عمل میکنه من در مورد کلید F5 سوال داشتم میخواستم ببینم کارش چی چون من وقتی میزنی تغییری نمی بینم! (وقتی دیکمه ی Fn رو با f5 میزنم این عکس یه لحظه می آد) میخواستم ببینم کارش چی؟

خودمم خیلی رفتم تو فکر ببینم چی هست ؟ولی....
بروبچی یه زحمت بکشن یه تست کنن ببینم این جریان فارسی کیبرد هم شما هم مشکل دارین
C که روی کیبورد زده ((و)) ولی تایپ میکنه ((ز))
علامت < که روش زده ((د)) میزنه ((ج))
علامت ((")) که روش زده ((ط)) میزنه ((گ))
علامت((؟)) که روش زده((ظ)) میزنه (( / ))

rahnemoun
06-10-2010, 00:51
درود
من 20روزی میشه خریدمش برای طراحی 3 بعدی و غیره خوبه راضی هستم باتوجه به قیمش و پردازنده 3 مگ کش و هارد 640:8:

با استفاده از نرم افزار زیر، خیلی راحت می‌تونید هر حرفی از حروف فارسی رو به کلید مورد نظرتون بدید و اینجوری دیگه نیازی به چسبوندن برچسب هم نداره. اگه در جریان باشید، نرم‌افزاری برای چیدن صفحه کلید فارسی برای ویندوز 64 بیتی وجود نداره بجز 1 مورد که اونهم نیم فاصله رو پشتیبانی نمی‌کنه، ولی من با استفاده از همین نرم‌افزار صفحه کلید لپ تاپ رو که ویندوز 7 - 64 روی اون هست رو به شکلی که می‌خواستم چیدم و نیم فاصله رو هم روی اون تعریف کردم.
* از لینک زیر با توجه به ویندوزت، نسخه (2000 Demo) رو دانلود کن.
کار باهاش خیلی راحته، اگه مشکلی داشتی پیام بذار...

ر امین :11:

mehdi30nema
06-10-2010, 08:06
دیروز فیفا 11 را روی لپ تاپم ریختم و خیلی راحت روی high اجرا شد . جالب اینجاست حتی روون تر از فیفا 10 هم اجرا شد .
ولی من هنوز روی حرف خودم هستم که این لپ تاپ برای گیم مناسب نیست . هم مدرن وارفر2 و هم بتلفیلد بدکمپانی 2 رو دیروز امتحان کردم اما اصلا لذت بخش نیستش .

max_3d
06-10-2010, 08:22
با استفاده از نرم افزار زیر، خیلی راحت می‌تونید هر حرفی از حروف فارسی رو به کلید مورد نظرتون بدید و اینجوری دیگه نیازی به چسبوندن برچسب هم نداره. اگه در جریان باشید، نرم‌افزاری برای چیدن صفحه کلید فارسی برای ویندوز 64 بیتی وجود نداره بجز 1 مورد که اونهم نیم فاصله رو پشتیبانی نمی‌کنه، ولی من با استفاده از همین نرم‌افزار صفحه کلید لپ تاپ رو که ویندوز 7 - 64 روی اون هست رو به شکلی که می‌خواستم چیدم و نیم فاصله رو هم روی اون تعریف کردم.
* از لینک زیر با توجه به ویندوزت، نسخه (2000 Demo) رو دانلود کن.
کار باهاش خیلی راحته، اگه مشکلی داشتی پیام بذار...

ر امین :11:
Error 404: File Not Found:41:

starn
06-10-2010, 14:19
بازی pes 2011 تست شد و با بالاترین گرافیک بدون مشکل اجرا شد
============

دوستانی هم که از این موردی که بالا گفتم اطلاع داره لطف کنه به ما بگه کار این دکمه چی؟

rahnemoun
06-10-2010, 16:17

اگه اشتباه نکنم، این میانبر برای انتخاب نمایشگر هست و در حالی که هیچ نمایشگری به لپ‌تاپ وصل نباشه، نمایشگر پیش فرض که همون نمایشگر لپ تاپ هست رو فقط نشون میده ولی اگه یک نمایشگر دیگه هم به لپ تاپ وصل کنی، با استفاده از این کلید میانبر می‌تونی یکی از اونها رو برای نمایش انتخاب کنی. بطور خلاصه اینکه با این میانبر میشه از بین چند نمایشگر که به لپ تاپ وصل هست،‌نمایشگر مورد نظر رو انتخاب کرد.

---------- Post added at 04:17 PM ---------- Previous post was at 04:14 PM ----------

[/COLOR]
Error 404: File Not Found:41:

لینک تصحیح شد.

رامین :11:

milligator
07-10-2010, 00:02
سلام دوستان
من 10 روزی میشه خریدمش.میخوام ببینم آیا هارد شما هم گهگاه صدای تق تق میده یا نه؟
همین طور که دارم باهاش کار میکنم گهگاه از حوالی تاچ پدش صدای تق میده.نمیدونم از هاردشه یا نه.اصلا طبیعی هستش؟

milligator
07-10-2010, 00:40
چطوری میشه مطمئن شد اشکال از هارده یا نه؟

Nikola
07-10-2010, 13:14
سلام دوستان
من 10 روزی میشه خریدمش.میخوام ببینم آیا هارد شما هم گهگاه صدای تق تق میده یا نه؟
همین طور که دارم باهاش کار میکنم گهگاه از حوالی تاچ پدش صدای تق میده.نمیدونم از هاردشه یا نه.اصلا طبیعی هستش؟

سلام،
آره ظاهرا طبیعیه. مشکلی نیست

starn
07-10-2010, 13:56
سلام دوستان
دوست عزیز جای هیچ نگرانی نیست و کاملا طبیعی

milligator
07-10-2010, 17:35
دوست عزیز جای هیچ نگرانی نیست و کاملا طبیعی

بالاخره 1 ماه گارانتی تعویص داره.
البته نمی دونم بعد از 1 ماه هارد و باتری هم جزو گارانتی 1 ساله هست یا نه. گارانتی من سازگارا هستش.
با خودم گفتم اگه ایرادی داره ببرم درسش کنم.
حالا خیالم راحت شد.

mehdi30nema
08-10-2010, 09:34
من لپ تاپم فارسی ساز نداره .
شما چی راهی رو پیشنهاد میکنید ؟

rahnemoun
08-10-2010, 09:44
من لپ تاپم فارسی ساز نداره .
شما چی راهی رو پیشنهاد میکنید ؟

دوست عزیز، اگه منظورتون فارسی ساز صفحه کلید هست، به اینجا مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

meka
08-10-2010, 10:01
سلام من با یه مشکل عجیب مواجه شدم من از سایت انویدیا نسخه جدید و به روز شده کارت گرافیک رو که مخصوص نوت بوک بود گرفتم و نصب کردم و ویندوز هم درست شناخت و سالم کار می کنه فقط موقع بازی ها و فیلم ها تصویرم خراب شده و هر کار می کنم درست نمیشه و مجبورم که گرافیک قدیمی رو نصب کنم علت چیه؟ ایا از جایی میشه تنظیمات رو دست کاری کرد که تصویرم درست شه؟ منظورم اینه تصویر بازی ها کامل و فول نیست و از طول <-------------> جمع شده و بغل ها سیاه شده و صفحه بازی یا فیلم تو وسط جمع شده

max_3d
08-10-2010, 10:28
سلام من با یه مشکل عجیب مواجه شدم من از سایت انویدیا نسخه جدید و به روز شده کارت گرافیک رو که مخصوص نوت بوک بود گرفتم و نصب کردم و ویندوز هم درست شناخت و سالم کار می کنه فقط موقع بازی ها و فیلم ها تصویرم خراب شده و هر کار می کنم درست نمیشه و مجبورم که گرافیک قدیمی رو نصب کنم علت چیه؟ ایا از جایی میشه تنظیمات رو دست کاری کرد که تصویرم درست شه؟ منظورم اینه تصویر بازی ها کامل و فول نیست و از طول <-------------> جمع شده و بغل ها سیاه شده و صفحه بازی یا فیلم تو وسط جمع شده
شما اول باید مطمئن بشید که درایوره خود لپتاپ رو دانلود کردید شاید درایور رو عوضی دانلود کردید
شما وارد خود سایت ایسر بشید و اخرین درایور گرافیک رو دانلود کنید اینم آدرس

sol2n
10-10-2010, 00:58
کسی با دل 5010 مقایسه نکردش؟
من بین این دو مدل موندم.

farshid7f
11-10-2010, 16:16
ببین از این نظرها 5741 بهتره:
زاویه دید صفحه{البته در حالت افقی}
باتری لایف
عملکرد نسبت به قیمت
لکه نمیگیره - قسمت پشت پانل lcd هم ضد خشه

اما... eSATA نداره{البته خیلی مهم نیست}-دکمه های کی بردش هم جالب نیست
اگه از جهات دیگه هم میخوای بگو برات بگم

mehdi30nema
14-10-2010, 11:55
دوستان من میخام ویندوزم را از 32 بیت به 64 بیت عوض کنم .
به نظرتون با چه برنامه ایی بک آپ بگیرم بهتره ؟ ( با برنامه خوده لپ تاپ یا برنامه های جانبی ؟ )
همچنین کدوم قسمت ها مهمتره که ازشون بک آپ گرفته بشه . ؟

max_3d
15-10-2010, 11:47
دوستان من میخام ویندوزم را از 32 بیت به 64 بیت عوض کنم .
به نظرتون با چه برنامه ایی بک آپ بگیرم بهتره ؟ ( با برنامه خوده لپ تاپ یا برنامه های جانبی ؟ )
همچنین کدوم قسمت ها مهمتره که ازشون بک آپ گرفته بشه . ؟
من خودم سالهاست از Acronis.True.Image.Home
بکآپ میگیرم برای لپتاپم هم ویندوز 64 بیت نصب کردم تمام برنامه ها هم نصب کردم و یه بکآپی ازشون گرفتم که حدودا
15گیگ شده نسخه جدید ای برنامه
Acronis.True.Image.Home.2011.14.0.0.5519
هست واقعا برنامه معرکه ای هست:8:

roteal2007
16-10-2010, 19:42
سلام دوستان من کانفینگ +i5+geforce 320 1gig+4gig ram
hard 640 gig رو قیمت گرفتم از 910
990
950 من از اصفهانم دوستان جایی که منصف هست رو میشناسن؟
شما این کانفینگ رو چند خریدین؟!

ieeeman
16-10-2010, 20:21
بیشتر از 900 نخر
الان داره جنسها تو انبار باد میکنه محصولات جدیدتر با کانفیگ بهتر میخواد بیاد
الماس همینو با 500 هارد و کور آی تری میده 770! یهنی به قیمت سابق خودش خیلی نزدیک شده حواست باشه
میخوای برو همینو بگیر!

roteal2007
16-10-2010, 21:19
چه کانفينگ هايي و چه مدل هايي؟
اگه ارزش داره صبر ميکنم

max_3d
17-10-2010, 14:57
چه کانفينگ هايي و چه مدل هايي؟
اگه ارزش داره صبر ميکنم
ببین برادر من نزدیک به 1 ماهه این مدل رو خریدم 840 یعنی شما الان دارید بین 70 تا 90 پول اضافه میدید البته این قبل از کشیدن بالای دلار بود:21:الانم به نظرم منتظر باش حتما میرسه به قیمت واقعی خودش در ضمن مدل 5745 هم اومده :8:

starn
17-10-2010, 15:50
امروز یه تستی با لپتاپ با بازی مدال افتخار (جدید که همین 2-3 روزه اومده )زدم بازی روان اجرا شد ولی یه چیز باعث نکرانی
اومنم دمای بالای لپتاپ من کول پد هم دارم از این 3 فن ها (معمولی زیبا گرون نیست)
بازی رو مینیمایز کردم اومد دما رو دیدم تعجب کردم خودتون ببینید واقعا گرمای خیلی بالایی تولید میکرد لپ تاپ د رمقابل ایم بازی دمای سیپییو به 89 رسید !!!!!!

max_3d
17-10-2010, 17:14
امروز یه تستی با لپتاپ با بازی مدال افتخار (جدید که همین 2-3 روزه اومده )زدم بازی روان اجرا شد ولی یه چیز باعث نکرانی
اومنم دمای بالای لپتاپ من کول پد هم دارم از این 3 فن ها (معمولی زیبا گرون نیست)
بازی رو مینیمایز کردم اومد دما رو دیدم تعجب کردم خودتون ببینید واقعا گرمای خیلی بالایی تولید میکرد لپ تاپ د رمقابل ایم بازی دمای سیپییو به 89 رسید !!!!!!
ببین برادر میتونی همینو یه تاپیک جداگانه بزنی تا دوستانی که تخصص دارن نظرشونو بدن اینطوری در این تاپیک زیاد جواب نمیگیی در مورد این موضوع مهم به راستی که برای منم سواله:18:

tom.blogfa
17-10-2010, 18:38
سلام آقای max-3d جان.
یه سوال دارم ( چون شما گفته بودین واسه مکس و ...) این لبتاپو میخاین و از اسمتون هم پیداست میخواستم ببینم به نظر دوستان و شما دوست عزیز :

1 ) این لبتاپ نرم افزار مکس رو خوب و روون اجرا میکنه یعنی تو اجرای فرمتنای مکس ایرادی و کندی دیده نمیشه؟؟؟؟؟

2.) من اتوکد 2011 رو توش نصب کردم و به نظرم وقتی میخوای اجراش کنی یه نمه دیر بالا مییاد و همچنین دستورات تو کدو که باهاش اجرا میکنم به نظرم کــــــنـــــده . اتوکد 2010 هم قبلا نصب کرده بودم که اونم همین وضع رو داشت.

3.)تو این لبتاپ سه تا گیم هم نصب کردم که عین فرفره کار میکنن و کم نمییاره ماشینpes2011 splitsecond فوتبال و یه بازی استراتژی قشنگ و گرافیکی که اسمش یادم نیست.

4.) مدت بالا اومدن ویندوز هم به صورت کامل کامل از زمان روشن کردن تا بالا اومدن کامل حدود 60 ثانیه هست میخواستم از دوستان که اونا هم زمان بالا اومدن ویندوزشونو بزارن.

ویندوز من 7 (64 بیتی ) هست.

starn
17-10-2010, 23:45
خوب دوستان تایپیک جدید با نام دمای لپ تاپ ها در اجرای گیم های مختلف ساختم که موضوع تاپیک در مورد دمای سیستم در اجرای گیم های سنگین
دوستانی که میتونن همکاری کنن
با تشکر
لینک تاپیک

tom.blogfa
19-10-2010, 12:51
فکر میکنم از زمانی که این صفحه جدید واسه 5741 باز شده خیلی خیلی فعالیتش کم شده !!!!

hasanoooooooo
19-10-2010, 16:20
اخرین قیمتو میشه بگید؟ کسی بتازگی خریده این مدل رو؟

max_3d
19-10-2010, 16:52
سلام آقای max-3d جان.
یه سوال دارم ( چون شما گفته بودین واسه مکس و ...) این لبتاپو میخاین و از اسمتون هم پیداست میخواستم ببینم به نظر دوستان و شما دوست عزیز :

1 ) این لبتاپ نرم افزار مکس رو خوب و روون اجرا میکنه یعنی تو اجرای فرمتنای مکس ایرادی و کندی دیده نمیشه؟؟؟؟؟

2.) من اتوکد 2011 رو توش نصب کردم و به نظرم وقتی میخوای اجراش کنی یه نمه دیر بالا مییاد و همچنین دستورات تو کدو که باهاش اجرا میکنم به نظرم کــــــنـــــده . اتوکد 2010 هم قبلا نصب کرده بودم که اونم همین وضع رو داشت.

3.)تو این لبتاپ سه تا گیم هم نصب کردم که عین فرفره کار میکنن و کم نمییاره ماشینpes2011 splitsecond فوتبال و یه بازی استراتژی قشنگ و گرافیکی که اسمش یادم نیست.

4.) مدت بالا اومدن ویندوز هم به صورت کامل کامل از زمان روشن کردن تا بالا اومدن کامل حدود 60 ثانیه هست میخواستم از دوستان که اونا هم زمان بالا اومدن ویندوزشونو بزارن.

ویندوز من 7 (64 بیتی ) هست.
برای باز شدن نرم افزار مکس شاید یه کم کند بزنه ولی من نه به نظرم همه چیز عادی هست من دارم مکس کار میکنم وبا VRAY هم رندر میکنم در حد و اندازه خود بدبخت خوب کار میکنه :21:
در مورد بازی موافقم حرف نداره :8:
در مورد مدت زمان بالا اومدن بستگی داره به ویندوزتون که مثلا انتی ویروستون چی باشه و دسکتاپ خالی باشه یا شلوغ و برنامه هایی که نصب کردید اینا همش تاثیر میزاره روی بالا اومدن ویندوز

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:50 PM ----------

از امروز نمایشگاه بین المللی شیراز باز شده نمایشگاه کامپیوتر هست قیمتو میگیرم همراه با اطلاعات در مورد جدیدترین مدل لپتاپ ایسر حتما پست میزنم:21::11:

max_3d
20-10-2010, 00:37
برادر امروز قیمت گرفتم 900 $

Saeid.PC
20-10-2010, 05:46

یکشنبه خریدم 870 :5: البته با کلی چونه زدن :31: یزید میگفت 905 تومن !!!!!

Saeid.PC
24-10-2010, 00:44
ieeeman عزیز ببخشید دیر شد من فعلا نمی تونم پ خ بدم. آدرس و کانفیگشو اینجا می دم.

کانفیگش core i5 . 4g ram ddr3 . 640 hdd . vga gt 320m . 6 cell
آدرسش ولیعصر مجتمع پارسیان رحا سیستم تلفن 66976375
ببین بیشترم را داره تخفیف بگیری پس کوتاه نیا. تو پاساژ رضا یه مغازه دیگه هستش که قیمتاش خوبه اسمش نگین کامپیوتره اول برو اونجا. ولی از رحا بگیری مطمئن تره. شرمنده یکم دیر شد

ali nemesis
24-10-2010, 17:57
دوستان لپ تاپ من بعد از چند وقت که خواستم به جای ویندوز سون از ویندوز xp که قبلا نصب کردم استفاده کنم پس از وارد شدن با خطا اینکه ویندوز نمی تواند پیکربندی قبلی را اجرا کند و ویندوز به تنظیمات اولیه بر می گردد مواجه شدم پس از بالا امدن ویندوز لپ تاپ یک تک بوق بلند زد . سپسپ لابا امد ولی هیچ عکسی را نمی شد به عنوان پس زمینه گذاشن واسه همین مجددا ری استازت کردم ولی این دفعه در هر دو ویندوز به محض بالا امدن لگو ویندوز لپ تاپ اتومات ری استارت می شود و به پنجره بوتمنیجر باز می گردد در ویندوز سون چون قابلیت تعمیر خودکار دارد پس اجرای تعمیر خودکار و پیدا کردن علت خرابی پیامی مبنی بر bad driver نمایش داده شد من یک فیلم هم تهیه کرده ام پس از مشاهده لطفا نظرات خود را بدهید

OVERKARI
25-10-2010, 10:01
سلام
من میخوام که 5741 بگیرم تنها چیزی که موجب تردید من شده نداشتن کیبرد فارسی و مشکل در
قرار گرفتن جای حروف میباشد ایا این مشکل جدی هست و موجب مزاحمت می شود یا خیر
در مورد کیفیت صدا وتصویر چتور؟

تشکر.

ali nemesis
25-10-2010, 15:39
سلام
من میخوام که 5741 بگیرم تنها چیزی که موجب تردید من شده نداشتن کیبرد فارسی و مشکل در

تشکر.

دوست گرامی من خودم هم اوایل یک کم با کیبورد و جابجایی حروف مشکل داشتم ولی الان واسم عادی شده و مکان کلید ها را حفظ شدم و الان یک نرم افزاری هست که با اون میتونی مکان و حروف هر کلید را خودت تعیین کنی و این مشکل هم به راحتی قابل حل هست:20:

max_3d
26-10-2010, 17:10
سلام

تشکر.
در مورد فارسی میتونی با برنامه Keyboard Layout Loaderمیتونی حروفها رو جابجا کنی
در مورد کیفیت صدا وتصویر باید بگم خوب هست و دیگر هیچ:40:

sol2n
27-10-2010, 01:41
من چی کاار کنم؟هر سری که اینو روشن می کنم وایرلسش روشنه!!!
نمیشه کاری کرد خاموش باشه ؟اکه خودم خواستم روشنش کنم؟

sol2n
28-10-2010, 11:31
کسی نبود جواب بده؟

.ir.
28-10-2010, 16:51
من این مدل رو به تازگی خریدم مشکلی هم ندارم فقط یه سوال این پورت Kensington نحوه کارکردن باهاش چطوریه؟؟؟ باید براش قفل بخرید ؟؟؟؟

roteal2007
28-10-2010, 18:10
من این مدل رو به تازگی خریدم مشکلی هم ندارم فقط یه سوال این پورت Kensington نحوه کارکردن باهاش چطوریه؟؟؟ باید براش قفل بخرید ؟؟؟؟

بله اما من تو ایران ندیدم.....

meysam230
28-10-2010, 22:31
من تو پاساژ ایرانیان دیدم .
فکر نکنم به درد من و شما بخوره . احتمالا عملکردش شبیه افسار اسبه !!!:31:

بیشتر به درد مکان های عمومی که احتمال دزدیده شدن لپ تاپ هست میخوره

sol2n
31-10-2010, 10:05
من چی کاار کنم؟هر سری که اینو روشن می کنم وایرلسش روشنه!!!
نمیشه کاری کرد خاموش باشه ؟اکه خودم خواستم روشنش کنم؟

لااقل بگین ببینم دستگاه شما هم وقتی ویندوزش میاد بالا وایرلسش روشنه یا نه؟

MrDevil
31-10-2010, 10:36
سلام
روی آیکون باتری(گوشه ی پایین سمت راست) کلیک راست رو بزنید. حالا windows mobility center رو انتخاب کنید
حالا در قسمت wireless network بر روی turn wireless off کلیک کنید. البته این برای ویندوز 7 بود

sol2n
01-11-2010, 02:30
کسی می دونه برای استفاده از دوربینش باید چیکار کنم؟

soroush20
01-11-2010, 11:35
اقا كسي قيمت ايم مدل رو نداره؟

البته بعد از گرون شنش رو ميخواما:40:

starn
01-11-2010, 14:48
آخرسن قیمتی که ازاش دارم 880 با گارانتی سازگار (قیمت 4 روز پیش)

roteal2007
01-11-2010, 18:27
کسی می دونه برای استفاده از دوربینش باید چیکار کنم؟
در نرم افزار های مسنجر کار می ده اما در حالت عادی شما باید نرمافزارشو از سایت ایسر دان کنی و به صورت نصبی نصبش کنی.

Unknown_2517
02-11-2010, 23:30
دوستان لپ تاپ من بعد از چند وقت که خواستم به جای ویندوز سون از ویندوز xp که قبلا نصب کردم استفاده کنم پس از وارد شدن با خطا اینکه ویندوز نمی تواند پیکربندی قبلی را اجرا کند و ویندوز به تنظیمات اولیه بر می گردد مواجه شدم پس از بالا امدن ویندوز لپ تاپ یک تک بوق بلند زد . سپسپ لابا امد ولی هیچ عکسی را نمی شد به عنوان پس زمینه گذاشن واسه همین مجددا ری استازت کردم ولی این دفعه در هر دو ویندوز به محض بالا امدن لگو ویندوز لپ تاپ اتومات ری استارت می شود و به پنجره بوتمنیجر باز می گردد در ویندوز سون چون قابلیت تعمیر خودکار دارد پس اجرای تعمیر خودکار و پیدا کردن علت خرابی پیامی مبنی بر bad driver نمایش داده شد من یک فیلم هم تهیه کرده ام پس از مشاهده لطفا نظرات خود را بدهید

دوست عزيز به خاطر جديد بودن سخت افزار شما بايد از جديدترين ويندوز XP استفاده كنيد تا بتونه سخت افزارتونو شناسايي كنه.

مثل لينكهاي زير:

farshid7f
03-11-2010, 17:13

آره آقا...
هر وقت روشن کنی وایرلس روشنه
دوستان هرکی راهی بلده بگه لطفا

omid_egh
03-11-2010, 17:50
آقا من هم بعد از گذروندن هفتاد خان رستم 5741 خریدم به خودم و به تمام دنیا تبریک میگم

گارانتی سازگار 860000 تومن

Unknown_2517
03-11-2010, 18:00
آره آقا...

احتمالا شما از تو بايوس دستگاه ميتوني وايرلس رو غير فعال كني.

roteal2007
03-11-2010, 18:41
آقا من هم بعد از گذروندن هفتاد خان رستم 5741 خریدم به خودم و به تمام دنیا تبریک میگم

آقا مبارکت باشه ایشالا فنش برات بچرخه....راضی هستی

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

آره آقا...

برادر دنیا اینترنت و تکنولوژیه این روزا هر کسی adsl+modem wireless دارهاینا همش مزیته....

omid_egh
03-11-2010, 19:56
:20:
آقا مبارکت باشه ایشالا فنش برات بچرخه....راضی هستی

آقا فنش میخواد بچرخه اما نمیتونه چون تبدیل دوشاخشو یادم رفته ایشالله از فردا میچرخه تا ابد
اما قیافش که خوبه خیلی باهاش حال کردم

در ضمن قابلیم نداره :11:

ali nemesis
03-11-2010, 21:20
سلام دوستان بالاخره هاردم را بد سکتور یابی کردم که هفت سکتور خراب داشت که تمامی توسط نرم افزار بازیابی شد و الان مجددا هیچ بد سکتوری پیدا نمی شود چند تا اشکرین شات گرفتم لطفا دوستان یک مگاهی بیندازید و نظرتان را بدهید

max_3d
03-11-2010, 23:48

تبریک میگم برادر :11:امضاتم که جمع کردی:31:؟؟!!!!:27:

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

سلام دوستان بالاخره هاردم را بد سکتور یابی کردم که هفت سکتور خراب داشت که تمامی توسط نرم افزار بازیابی شد و الان مجددا هیچ بد سکتوری پیدا نمی شود چند تا اشکرین شات گرفتم لطفا دوستان یک مگاهی بیندازید و نظرتان را بدهید

علی جان امیدوارم مشکل بدسکتور نرم افزاری باشه و دیگه برنگرده مال من هم همینطوری بود سکتورها رو رفع میکرد اما بعد از مدتی دوباره بدسکتور شروع میشد و بیشتر هم میشد امیدوارم مثل من نباشه ولی کاشکی میبردیش گارانتی یه هارد نو برات میذاشتن چون این هارد سابقه بدسکتور داره یه کم ناراحت میشه آدم

ali nemesis
04-11-2010, 17:04

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

علی جان امیدوارم مشکل بدسکتور نرم افزاری باشه و دیگه برنگرده مال من هم همینطوری بود سکتورها رو رفع میکرد اما بعد از مدتی دوباره بدسکتور شروع میشد و بیشتر هم میشد امیدوارم مثل من نباشه ولی کاشکی میبردیش گارانتی یه هارد نو برات میذاشتن چون این هارد سابقه بدسکتور داره یه کم ناراحت میشه آدم

چشم داداش در اولین فرصت میبرم گارانتی متاسفانه الان به شرکتی که خریدم دسترسی ندارم ولی تا اخر اذر بر میگردم خونه و در اولین فرصت میبرم گارانتی واسه تعویض 

امان از دانشجویی در شهر غربت:13:

omid_egh
04-11-2010, 20:57

اره برادر دیگه الان دارم حالشو میبرم فعلا

فقط با این سیستم عاملش مشکل دارم cd ویندوز 7 میزارم اما هرکاری میکنم از رو دی وی دی boot نمیشه

چی کار کنم ؟

max_3d
05-11-2010, 07:28
چشم داداش در اولین فرصت میبرم گارانتی متاسفانه الان به شرکتی که خریدم دسترسی ندارم ولی تا اخر اذر بر میگردم خونه و در اولین فرصت میبرم گارانتی واسه تعویض 

امان از دانشجویی در شهر غربت:13:
در این شهر غریب سازگار نمایندگی نداره همون جا تحویل بدی؟؟؟

max_3d
05-11-2010, 09:19

فقط با این سیستم عاملش مشکل دارم cd ویندوز 7 میزارم اما هرکاری میکنم از رو دی وی دی boot نمیشه

چی کار کنم ؟:18:
:18:این از اون سوالها بودا!!!!!:19:
خب تو ستاپ بوتشو بیار رو سی دی یا f12 رو تو ستاپ فعال کن

roteal2007
05-11-2010, 11:49

چی کار کنم ؟

اگه کار ويندوزت تموم شد يه بازى خفن نصب کن ببينيم گرافيک در چه حده.

omid_egh
05-11-2010, 22:22
:18:
:18:این از اون سوالها بودا!!!!!:19:
خب تو ستاپ بوتشو بیار رو سی دی یا f12 رو تو ستاپ فعال کن

همین کارو کردم ویندوز هم نصب کردم البته xp ولی بعدش خواستم seven بریزم از رو xp یه پیغام میده

I://setup.exe is not a valid win 32 application

اگه کار ويندوزت تموم شد يه بازى خفن نصب کن ببينيم گرافيک در چه حده.

الان خفن ترین بازی که داشتم code of honor2 (conspiracy island بود ریختم همه جزئیاتش روی high بدون مشکل دارم بازی میکنم تا فردا برم بازی بخرم

omid_egh
06-11-2010, 12:07
همین کارو کردم ویندوز هم نصب کردم البته xp ولی بعدش خواستم seven بریزم از رو xp یه پیغام میده

I://setup.exe is not a valid win 32 application

از تمام کسانیکه راهنمایی کردن متشکرم :10:
مشکل از dvd بود با عوض کردنش مشکل حل شد الان 64 بیتی ریختم :20:

واقعا اسپیکر با کیفیتی داره بیشتر لپ تاپ ها صداشونو که زیاد میکنی خش خش میکنه اما 5741 کم نمیاره خیلی شفاف و عالی :8:
در مورده فنش هم باید بگم واقعا بی صداست :46:
فقط dvdram وقتی ازش استفاده میکنی یه کم صدا میده البته من ساعت 2 شب استفاده کردم یه خورده ازار دهنده بود :13:

__________________________________________________----------------------------------------------------
یه سوال هم داشتم اینکه وقتی لپ تاپ خاموشه عیبی نداره به برق وصل باشه البته با باطری ؟

roteal2007
06-11-2010, 15:23
از تمام کسانیکه راهنمایی نکردن متشکرم :10:

واقعا اسپیکر با کیفیتی داره بیشتر لپ تاپ ها صداشونو که زیاد میکنی خش خش میکنه اما 5741 کم نمیاره خیلی شفاف و عالی :8:
فقط dvdram وقتی ازش استفاده میکنی یه کم صدا میده البته من ساعت 2 شب استفاده کردم یه خورده ازار دهنده بود :13:

__________________________________________________----------------------------------------------------
یه سوال هم داشتم اینکه وقتی لپ تاپ خاموشه عیبی نداره به برق وصل باشه البته با باطری ؟

به هيچ وجه منشکلى نداره توصيه شده تا ميتونيد hibernate کنيد
بله صدا و همچنين حجمش مناسبه.

Loyal370
08-11-2010, 11:26
اقا سازگاركه قيمت نزده.شما قيمت روز رو ندارين؟

roteal2007
08-11-2010, 17:57
از تمام کسانیکه راهنمایی نکردن متشکرم :10:

حداقل ویرایش کن اونایی که راهنمایی کردن تا دلمون خوش بشه....:10:

eafshary
08-11-2010, 23:44
سلام من تازه این لپ تاپ رو خریدم (گارانتی سازگار ، 870) میخواستم بدونم چه جوری میشه فهمید ری اسمبل نشده باشه ، سرویس تگش رو چه جوری میشه چک کرد و کارهایی که خودتون بعد از خرید انجام دادید. خیلی ممنون

roteal2007
09-11-2010, 08:02
سلام من تازه این لپ تاپ رو خریدم (گارانتی سازگار ، 870) میخواستم بدونم چه جوری میشه فهمید ری اسمبل نشده باشه ، سرویس تگش رو چه جوری میشه چک کرد و کارهایی که خودتون بعد از خرید انجام دادید. خیلی ممنون

نشده برادر مطمئن باش!
والا فکر نکنم هيچ رقمه بشه...!
به چه چيزهاى شک ميکنيد ها.....!

omid_egh
09-11-2010, 09:13
حداقل ویرایش کن اونایی که راهنمایی کردن تا دلمون خوش بشه....:10:

سلام یه چند روزی نبودم ویرایش شد فقط یه سری برنامه توپ کاربردی که 64 بیتی اجرا کنه معرفی کنی که خیلی حال دادی :10::27:

roteal2007
09-11-2010, 09:58
سلام یه چند روزی نبودم ویرایش شد فقط یه سری برنامه توپ کاربردی که 64 بیتی اجرا کنه معرفی کنی که خیلی حال دادی :10::27:

خب همش توی سافت گذار هست:

a.zaker
09-11-2010, 15:11
سلام دوستان
این 5741G نور زمینه کیبورد نداره ؟
یه سه ماهی هست خریدم شبها وقتی میخای تایپ کنم اذیت میکنه
باتشکر

max_3d
09-11-2010, 16:19
سلام دوستان
باتشکر
نه نداره برادر اگه داشت قیبمتشم بالاتر میرفت :21:

roteal2007
09-11-2010, 16:33
سلام دوستان
باتشکر

بعضى از پست هارو که ميخونم واقعا شاخ در ميارم! مثل همين نقل قول.
خير نداره.

omid_egh
10-11-2010, 12:58
یه نقطه سبز اندازه سره سوزن افتاده رو صفحه مانیتورم (وقتی صفحه تیرست بیشتر به چشم میاد) امکان داره که پیکسل های مانیتورم سوخته باشه (هر کاری میکنم نمیره ) ؟

اگه سوخته ایا امکان داره که به مانیتور آسیب بزنه ؟

roteal2007
10-11-2010, 13:42
یه نقطه سبز اندازه سره سوزن افتاده رو صفحه مانیتورم (وقتی صفحه تیرست بیشتر به چشم میاد) امکان داره که پیکسل های مانیتورم سوخته باشه (هر کاری میکنم نمیره ) ؟

اگه سوخته ایا امکان داره که به مانیتور آسیب بزنه ؟

عکىس بزار تا نظر بديم

amin_144
12-11-2010, 04:35
سلام به همه دوستان عزیز فروم
آقا این صدای هارد دهن بنده را آسفالت کرد
منم چون مث خفاش هستم کلا شبا بیدارم و روزا خواب
و چون شبا هم سکوته این صدای هارد بدجورییییییییییییی روی اعصابمه
هی قیژ
دوباره قیژ
انگار یه سوزن میره تو مغزم
هنوز یک ماه نیست که لبتاپو گرفتم
اما بد سکتور مد سکتور نداره خدار رو شکر
اینا در چه صورت هارد رو عوض می کنن؟
شرایطشون چیه؟
ظاهرا سیگیت صدا نداره؟ درسته؟

roteal2007
12-11-2010, 11:30
هی قیژ
دوباره قیژ
شرایطشون چیه؟

باهاشون در ميون بزار شما.
اگرم قبرول نکردن يه سيگيت با حجم بالا بزار روش.
والا مال آجيم که 5738g هست هم با هارد هيتاچى اونم در روز شايد دو بار تيک تيک ميکنه.
شما يه ديفرگ بکن ببين تغيرى حاصل ميشه؟

sol2n
13-11-2010, 12:31
کسی لینکی از این برنامه که دمای هارد و سرعت فن رو نشون میده نداره؟

omid_egh
13-11-2010, 16:33
آقا بالاغیرتن یه نفر درایورای این 5741 جی رو ، روی دی وی دی بزن بده به من از خجالتش در میام

امروز رفتم کافی نت واسه دانلود میگه اگه تعرفه ای حساب کنیم میشه 130 هزار تومن ولی شما 10 هزارتومن بده فردا بیا تحویل بگیر adsl خودمم در انتظار رانژه است میگن تا 7 یا 8 روز دیگه وصل میشه حالا هرکی از بچه های تهران یا کرج درایور هارو داره پ خ بده

roteal2007
13-11-2010, 19:01
آقا بالاغیرتن یه نفر درایورای این 5741 جی رو ، روی دی وی دی بزن بده به من از خجالتش در میام

امروز رفتم کافی نت واسه دانلود میگه اگه تعرفه ای حساب کنیم میشه 130 هزار تومن ولی شما 10 هزارتومن بده فردا بیا تحویل بگیر adsl خودمم در انتظار رانژه است میگن تا 7 یا 8 روز دیگه وصل میشه حالا هرکی از بچه های تهران یا کرج درایور هارو داره پ خ بده

خب اینقدر خسیس بازی در نیار برو بسون دیگه!
من قبل اینکه ADSL بگیرم میخواستم یه درایور کارت گرافیک دانلود کنم گفت میشه 5000 تومن!
اگه اصفهان بودی 3 سوته واست میدادم پیک!

amin_144
14-11-2010, 13:05
باهاشون در ميون بزار شما.
اگرم قبرول نکردن يه سيگيت با حجم بالا بزار روش.
والا مال آجيم که 5738g هست هم با هارد هيتاچى اونم در روز شايد دو بار تيک تيک ميکنه.
شما يه ديفرگ بکن ببين تغيرى حاصل ميشه؟

دیفرگم کردم
تغییری نکرد
دیوونه ام کرده
نمی دونم شاید کم کم عادت کنم بهش
بخوام هارد بگیرم قیمتش چنده حدودا؟
هارد خودمو باید بذارم لب کوزه یا میتونم آبش کنم؟

roteal2007
14-11-2010, 16:27
دیفرگم کردم
تغییری نکرد
دیوونه ام کرده
نمی دونم شاید کم کم عادت کنم بهش
بخوام هارد بگیرم قیمتش چنده حدودا؟
هارد خودمو باید بذارم لب کوزه یا میتونم آبش کنم؟

قيمت رو از سايت ها چک کن.
ميتونى يه هاردکيس بگيرى 15000 تومن و بزارى توش و به عنوان هارد پرتابل استفاده کنى.

omid_egh
15-11-2010, 16:21
بعد از سه بار تلاش امروز تونستم درایور گرافیک لپ تاپمو دانلود کنم و نصبش کردم اولین بازیم که ریختم vin diesel wheelman روی highعالی اجرا کرد بدون تاخیر یا هیچ اشکالی خیلی حال میده به این میگن لذت بازی تو لپ تاپ

فقط ویندوز سون به گرافیکم نمره یک داده که نمیدونم واسه چی؟

roteal2007
15-11-2010, 18:25
بعد از سه بار تلاش امروز تونستم درایور گرافیک لپ تاپمو دانلود کنم و نصبش کردم اولین بازیم که ریختم vin diesel wheelman روی highعالی اجرا کرد بدون تاخیر یا هیچ اشکالی خیلی حال میده به این میگن لذت بازی تو لپ تاپ

فقط ویندوز سون به گرافیکم نمره یک داده که نمیدونم واسه چی؟

شما باید روی high performance و لپ تاپ متصل به برق شهر باشه و یه بار دیگه تست کن و به هیچ وجه به لپ تاپ دست نزن تا تست تموم بشه.....

ali nemesis
15-11-2010, 23:41
هی قیژ
دوباره قیژ
شرایطشون چیه؟

دوست گرامی هارد های وسترن دیجیتال کلا همین جوری هستن همشون خش خش میکنن بهتره بدی واسه تعویض اگر یک هارد دیگه خودت عوض کنی گارانتی لپ تاپت باطل میشه گارانتی هم فقط قبول میکنه هارد وسترن دیجیتال بندازه و هر هارد دیگری خارج از گارانتی هست

omid_egh
16-11-2010, 09:37
دوست گرامی هارد های وسترن دیجیتال کلا همین جوری هستن همشون خش خش میکنن بهتره بدی واسه تعویض اگر یک هارد دیگه خودت عوض کنی گارانتی لپ تاپت باطل میشه گارانتی هم فقط قبول میکنه هارد وسترن دیجیتال بندازه و هر هارد دیگری خارج از گارانتی هست

من تا امروز که دارم استفاده میکنم صدای غیر معمولی نشنیدم حتی ساعت 1 به بعد که دیگه آدم صدا از دیوار در بیاد میشنوه

شما باید روی high performance و لپ تاپ متصل به برق شهر باشه و یه بار دیگه تست کن و به هیچ وجه به لپ تاپ دست نزن تا تست تموم بشه.....

این اعداد اومد
base score 5.7
processor 6.7
ram 5.9
geraphic 5.7
gaming geraphics 5.9
primary hard disk5.9

برای بقیه چنده ؟ بالاترم میره یا نه ؟

roteal2007
16-11-2010, 11:05
من تا امروز که دارم استفاده میکنم صدای غیر معمولی نشنیدم حتی ساعت 1 به بعد که دیگه آدم صدا از دیوار در بیاد میشنوه

این اعداد اومد
base score 5.7
processor 6.7
ram 5.9
geraphic 5.7
gaming geraphics 5.9
primary hard disk5.9

در بخش نرم افزار در تاپيک ويندوز 7 يه تاپيک هست که امتياز هاى ويندوز 7 گذاشتن.

mehdi30nema
16-11-2010, 11:27
کسی cod Black ops را روی 5741 امتحان کرده ؟
من گرافیکم ATI 5470 هست ( 512 مگ ) ولی نمیدونم چرا زیاد حال نمیده . انگار بازی یه جوری هست و اصلا به آدم نمیچسبه . البته بازی تقریبا روان اجرا میشه ولی نمیدونم مشکل از چیه ؟

roteal2007
16-11-2010, 17:06
کسی cod Black ops را روی 5741 امتحان کرده ؟
من گرافیکم ATI 5470 هست ( 512 مگ ) ولی نمیدونم چرا زیاد حال نمیده . انگار بازی یه جوری هست و اصلا به آدم نمیچسبه . البته بازی تقریبا روان اجرا میشه ولی نمیدونم مشکل از چیه ؟

درایورتون رو آپدیت کنید...تا رونتر اجرا بشه!

starn
16-11-2010, 21:11
Black Ops روی 5741 i5 گرافیک Gt320 بدون مشکل اجرا شد مشکلی نداره خدا رو شکر

noia
16-11-2010, 23:14
درود،
این مدل Acer Aspire 5741G-334G50Mn داخل ایران موجود هست؟
Intel Core i3 330M 2.13 GHz
ATI Mobility Radeon HD 5470 - 512

این مدل توی سایت سازگار ارقام موجوده، Acer Aspire 5741G-354G50Mnsk و به نظر CPU-اش بهتر از CPU کانفیگ بالاییه.
Core i3 350M@2.26GHz,3MB L3
Nvidia GeForce GT 320M 1GB

می‌مونه تفاوت کارت گرافیک؛ که مثل اینکه 350M بهتره.
اگه موجود هست تفاوت قیمتشون چقدره؟
ممنون/.

ali nemesis
18-11-2010, 00:06

این اعداد اومد
base score 5.7
processor 6.7
ram 5.9
geraphic 5.7
gaming geraphics 5.9
primary hard disk5.9

خوبه از من هم اوایل صدا نمی داد ولی بعد از 4 ماه استفاده مفید به سر و صدا در اومده اگه یک کم خوب ازش کار بکشی صداش در میاد :20: چون کلا این خاصیتش هست

noia
18-11-2010, 00:44
درود،
چرا Acer Aspire 5741G-354G50Mnsk توی سایت Acer نیست؟

و یه سؤال دیگه اینکه چرا همه کانفیگ‌های این مدل، با ویندوز 7 عرضه می‌شن اما کانفیگ‌های داخل سایت سازگار ارقام همه لینوکس هستند؟

amin_144
19-11-2010, 00:06
قيمت رو از سايت ها چک کن.
ميتونى يه هاردکيس بگيرى 15000 تومن و بزارى توش و به عنوان هارد پرتابل استفاده کنى.

هان؟
هارد کیس چیه/؟
بیشتر توضیح میدی؟!!
فقط 15000 هزار تومن(پانزده هزار تومن)؟
هارد کیس چیه؟ من نفهمیدم
پرتابل میشه اونوقت یعنی چجوری؟
مرسییییی

mehdi30nema
19-11-2010, 15:46
درایورتون رو آپدیت کنید...تا رونتر اجرا بشه!

میشه لینک آپدیت گرافیک را بدید ؟

omid_egh
21-11-2010, 21:52
دیروز pes11 ریختم خیلی روون اجرا کرد

mehdi30nema
23-11-2010, 10:28
دوستان کسی میدونه چه طوز باید تو محیط ویندوز فارسی نوشت ؟
من 5741G دارم و ویندوزمم سون 32 بیت هست .
میخام فارسی تایپ کنم . آیا باید فارسی ساز بریزم ؟

omid_egh
23-11-2010, 17:21
دوستان کسی میدونه چه طوز باید تو محیط ویندوز فارسی نوشت ؟
من 5741G دارم و ویندوزمم سون 32 بیت هست .
میخام فارسی تایپ کنم . آیا باید فارسی ساز بریزم ؟

یه فارسی ساز خوب بریز البته تو اون یکی تاپیک راهنمایی کردن که از خود ویندوز فارسی کن اما من بهت پیشنهاد میکنم client for google translate رو بریز که هم کار فارسی ساز رو برات انجام بده هم متن هایی که به زبان های دیگه هست رو برات ترجمه میکنه و کلا برنامه قوییه :27:

architectman
23-11-2010, 17:51
سلام به همگي

من تازه عضو انجمن شدم،مي خواستم بدونم اين لپ تاپ براي نرم افزار هاي معماري مثل اتوكد2011،آرشيكد،فتوشاپ،گوگ ل اسكچآپ،تري دي مكس(خيلي زياد شد)جواب ميده يا نه؟
منظورم اينه كه تو اين رنج قيمت(800 تا 900 حتي تا 1 ميليون)بهتر از اين لپ تاپ هم براي كارهاي معماري وجود داره؟

اگه ميشه يه كمكي كنيد:20:

omid_egh
23-11-2010, 21:53
سلام به همگي

من تازه عضو انجمن شدم،مي خواستم بدونم اين لپ تاپ براي نرم افزار هاي معماري مثل اتوكد2011،آرشيكد،فتوشاپ،گوگ ل اسكچآپ،تري دي مكس(خيلي زياد شد)جواب ميده يا نه؟
منظورم اينه كه تو اين رنج قيمت(800 تا 900 حتي تا 1 ميليون)بهتر از اين لپ تاپ هم براي كارهاي معماري وجود داره؟

خوش اومدی

5741 کلا لپ تاپیه که به خاطر رم بالا 3 مگ کش و cpu ci5 که داره روی کاغذ این برنامه ها که سهله از این سنگین ترشام باید به راحتی و بی هیچ مشکلی اجرا کنه

اما من خودم تا میتونم ازش کار میکشم و تا الان مشکلی توش ندیدم ( بازی - تبدیل فرمت کلیپ تصویری و وبگردی ) و به نظر من بهترین و بهترین و بهترین لپ تاپ زیر 900 هزار تومنه :31:

JAVAD 0361
24-11-2010, 09:38
سلام
در مورد
Acer Aspire 5742 G
با کانفینگ
Core i5 460M@2.5(2.8)GHz,3MB (460M@2.5(2.8)GHz,3MB)
DDR3 4GB 1333MHz + 640GB SATA
Nvidia GeForce GT 420M 1GB
چندتا سوال داشتم :

1-داخل بسته بندیش سی دی درایور هاش هست یا نه و اگه نیست چه جوری باید درایور هاش رو پیدا کرد ؟
2- ایا مدلیش هست که رو کیبردش حروف فارسی و اینگلیسی باشه ؟ یا حد اقل فقط اینگلیسی باشه
چون اینگلیسی / عربیش زیاد جالب نیست و حروفش جابجاست !
3-سیستم عاملش موقع خرید چیه ؟
4-وب کم چند مگاپیکسله ؟
5-کارت گرافیکش برای بازی خوبه؟
6-لپ تاپ داغیه یا خنک کار میکنه؟

شرمنده دیگه سرتون رو درد نمیارم !!!!
منه مبتدی رو ببخشیـــــــــــــد
باتشــــــــــــــــکر و سپــــــــــــــاس .

roteal2007
24-11-2010, 20:02
سلام
در مورد
Acer Aspire 5742 G
با کانفینگ
چندتا سوال داشتم :

1-داخل بسته بندیش سی دی درایور هاش هست یا نه و اگه نیست چه جوری باید درایور هاش رو پیدا کرد ؟
2- ایا مدلیش هست که رو کیبردش حروف فارسی و اینگلیسی باشه ؟ یا حد اقل فقط اینگلیسی باشه
4-وب کم چند مگاپیکسله ؟

1.با گارانتى سازگار بله هست.
2.همگى عربى هستن و با نرم افزار قابل حله.
3.linpus linux.
4.نميدونم!
5.گرافيکش عاليه.
6.کانفينگ بالا=گرماى بالا ،اما اين موضوع به اين صورت نيست که آتيش بياد بيرون.

omid_egh
24-11-2010, 23:12
چجوری میشه فهمید برنامه ها چند درصد از cpu و ram به کار گرفتن ؟

تا چند روز قبل میزان استفاده از رمم زیر 10 درصد بود (وقتی برنامه ای باز نبود ) اما الان روی 30 درصد ه میخوام بفهمم چرا رفته بالا ؟

tiyam 01
26-11-2010, 17:18
چجوری میشه فهمید برنامه ها چند درصد از cpu و ram به کار گرفتن ؟

تا چند روز قبل میزان استفاده از رمم زیر 10 درصد بود (وقتی برنامه ای باز نبود ) اما الان روی 30 درصد ه میخوام بفهمم چرا رفته بالا ؟

اینجا دیگه

سوالت هم درباره ویندوزه ربطی به لپ تاپ نداره. باید تو تاپیکش می پرسیدی

tiyam 01
26-11-2010, 17:26
هان؟
هارد کیس چیه/؟
بیشتر توضیح میدی؟!!
فقط 15000 هزار تومن(پانزده هزار تومن)؟
هارد کیس چیه؟ من نفهمیدم
پرتابل میشه اونوقت یعنی چجوری؟
مرسییییی

هارد باکس

یه قاپ ـه که هارد رو میزاری توش، بعد مثل یه هارد اکسترنال ازش استفاده میکنی. هم واسه هاردهای 2.5 اینچی (هارد لپ تاپ) هست هم برای هاردهای 3.5 اینچی (هارد دسکتاپ)

اینجا یه سر بزن

TAMIZI
26-11-2010, 18:07
الان 5741 بهتره یا 5742 ؟
یه بنده خدایی می گفت تا 10 آذر صبر کن بعد بخر آخه 10 آذر قیمت ها میاد پایین ! حقیقت داره به نظرتون ؟

pourya_bo2pmc
27-11-2010, 16:13
سلام
در مورد
Acer Aspire 5742 G
با کانفینگ
چندتا سوال داشتم :

4-وب کم چند مگاپیکسله ؟

سلام
قیمت این کانفیگ چنده ؟

tom.blogfa
28-11-2010, 13:21
سلام به همگي

من هم همین لبتابو دارم باهاش اتوکد2011 و 3دی مکس و فتوشاپو کار کردم.
اتوکدو خیلی روون نیست یه مقداری طول میکشه ولی بعد از یه مدت کار روون تر میشه.
3دی مکس هم مثل اتوکده.
فتوشاپو روون اجرا میکنه .
ولی در کل ، تمام اینارو به روونی pc خوب و دوست داشتنی اجرا نمیکنه .:13:

roteal2007
28-11-2010, 21:31
امروز در تاريخ 7/9/89
کانفينگ acer 5742g i5 به طرز عجيبى در کل ايران ناياب شده و طبق مکالمات صورت گرفته سازگار تا 2 روز آينده دوباره به صورت انبوه وارد ميشه...

amin_144
29-11-2010, 12:26
مرسی بابت راهنماییتون
اگه بخوام کلا هارد رو عوض کنم و یه سیگیت 1 ترا بخرم حدودا چقد پام در میاد؟

roteal2007
29-11-2010, 17:40
مرسی بابت راهنماییتون
اگه بخوام کلا هارد رو عوض کنم و یه سیگیت 1 ترا بخرم حدودا چقد پام در میاد؟

خب باید قیمت روز رو بگیرین هارد ساتا سیگیت 1 ترا لپ تاپی رو سرچ کنید!

masoudrasouli
29-11-2010, 21:31
سلام به همه دوستان

من میخواستم acer 5742g بگیرم ولی با خوندن این پست ها یکم به شک افتادم

میخواستم ببینم تفاوت 5742g با 5741g تو چی هستش

الان 5738z دارم

1 سال هست که گرفتم ولی دیگه جواب کارم رو نمیده

ممنون میشم .

mojtaba.esparham
30-11-2010, 02:12
ایسر درایور جدید بلوتوث گذاشته تو سایت (واسه 5741)
تو پرانتز نوشته 3
من نصب کرده تو پراپرتیز نوشته Bluetooth 3

roteal2007
30-11-2010, 08:02
تو پرانتز نوشته 3

مشکلى نداره@

omid_egh
30-11-2010, 08:58
تو پرانتز نوشته 3

خوب فرقش با قبلیا چیه بنویس اگه خوب بود من هم نصب کنم

masoudrasouli
30-11-2010, 13:53
سلام به همه دوستان

من میخواستم لپ تاپ بگیرم بین 5741g با 5742g دو به شکم :D

میخواستم بدونم فرق هایی که با هم دارن چی هستش

ممنون

saeed.rg
30-11-2010, 16:13
سلام به همه دوستان

من میخواستم لپ تاپ بگیرم بین 5741g با 5742g دو به شکم :D

میخواستم بدونم فرق هایی که با هم دارن چی هستش

ممنون

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم

تا جایی که شنیدم تنها مزیت 5741 داشتن دو اسپیکر و صدای استریو والبته قیمت مختصری ارزونتر هست
در بقیه موارد 5742 ارجح است (vga=420 ;cpu=i5;ram)

roteal2007
30-11-2010, 19:10
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم

تا جایی که شنیدم تنها مزیت 5741 داشتن دو اسپیکر و صدای استریو والبته قیمت مختصری ارزونتر هست
در بقیه موارد 5742 ارجح است (vga=420 ;cpu=i5;ram)

برادرا اگه توی خونه با کامپیوتر بازی میکنید میتونید وصلش کنید به یه اسپیکر که صدای sorrrond رو پخش کنه....

salar_aziz
30-11-2010, 20:33
بهترین کانفیگ 5742 چیه و قیمتش چنده حدودا؟

mojtaba.esparham
30-11-2010, 23:20
تفاوت بلوتوث ۲ و ۳ تو سرعته
من قبلا تست نکردم سرعتشو ولی الان به ۱۸۰ کیلو بایت بر ثانیه میرسه(البته لب تاپ مقابلو مطمئن نیستم بلوتوث ۳ داشت یا نه)
در هر حال اپدیت کردنش بی ضرره
حجمش حدود ۵۰ مگابایته

salar_aziz
01-12-2010, 02:34
دوستان من یه سوال دارم اونم اینه که مدل acer aspire 5742 گرافیکش Nvidia GeForce GT 420M 1GB است؟ و dell 5010 هم ati 5470 1gb هست دیگه؟ حالا به نظرتون کدوم قوی تره؟(راستی مدل 5745 که جدید اومده چنده و اون چطوره؟)
کلا به نظرتون بین ایندو تا واسه کار با مکس و اتوکد و گهگاه بازی کدوم بهتره؟

roteal2007
01-12-2010, 12:14
دوستان من یه سوال دارم اونم اینه که مدل acer aspire 5742 گرافیکش Nvidia GeForce GT 420M 1GB است؟ و dell 5010 هم ati 5470 1gb هست دیگه؟ حالا به نظرتون کدوم قوی تره؟(راستی مدل 5745 که جدید اومده چنده و اون چطوره؟)
کلا به نظرتون بین ایندو تا واسه کار با مکس و اتوکد و گهگاه بازی کدوم بهتره؟

قطعا 420 بهتره.
واسه کار شما i5 کفایت میکنه...گرافیکشم 15 درصد ضعیفتره.

ieeeman
01-12-2010, 12:38
5745 ال سی دیش بهتره و روشنایی بهتری داره اسیکرهاش بهتره و در مدل dg اون با عینک 3d عرضه میشه , و باز در مدل dg
باتری 8 سل داره تو سایت مادر برین تفاوتشون رو میتونین ببینین
Aspire® 5745 and 5745G displays:
High-brightness (200-nit)
Aspire® 5745DG displays:
High-brightness (220-nit), 3D ready, 8ms response time
NVIDIA® 3D Vision™ Technology with shutter glasses, built-in emitter and software

البته در سری 5745 میشه
Discrete NVIDIA® GeForce® GT 425M graphics
Microsoft® DirectX® 11.0 support
هم یدا کرد که خداست و 30 درصد قوی تر از 420 و 60 درصد از 5470 قوی تره و این در گرافیک یعنی تفاوت از زمین تا زیرزمین
و صد در صد اگه گرافیک 425 رو بگیری اپتیموس درش فعاله و میتونه بین دو گرافیک اینتل و انویدیا سوییچ کنه و عمر باتری رو ببره بالاتر

salar_aziz
01-12-2010, 13:14
قطعا 420 بهتره.
واسه کار شما i5 کفایت میکنه...گرافیکشم 15 درصد ضعیفتره.
کوینطور:31:
ati 5730 چطور؟از 420 قویتره یا نه؟(خیلی با هم تفاوت دارند؟)
÷س همه جوره این از 5010 سرتره؟
منظورت از اینکه گرافیکش 15 درصد ضعیفتره چیه؟(من این لپ تاپو واسه کارهایی که گفتم می خوام،واسه 3 4 سال کافیه دیگه این مدل مگه نه؟)
راستی 5745 چنده؟

roteal2007
01-12-2010, 18:08
منظورت از اینکه گرافیکش 15 درصد ضعیفتره چیه؟(من این لپ تاپو واسه کارهایی که گفتم می خوام،واسه 3 4 سال کافیه دیگه این مدل مگه نه؟)
راستی 5745 چنده؟

والا حقیقتا من مدلی با کانفیمگ 5745 که جناب ایمان گذاشتند رو ندیدم!
اما با گرافیک 320 هست.
5730 هم خوبه قویه دیگه از 420 قوی تره.
5740 15 درصد ضعیفتر است از 420.
اونی که من مشناسم 1200 300 هست.که فقط یه CPU بهتر داره I7

rajer
01-12-2010, 18:19
راستی 5745 چنده؟

مقایسه همه ی کارت گرافیک ها

بهنازی
03-12-2010, 18:56
با سلام
چند تا سوال در مورد 5741 ci5 داشتم ممنون میشم جواب بدین :
1-قبلا کلید fn+f3 رو میزذم یه پنجر باز میشد و باید انتخاب میکردم بلوتوث یا wifi ولی الان دوباره هخومین ویندوز 7 رو نصب کردم ولی این کلیدها رو میزنم چیزی نمیاد ؟
2- برای نصب گرافیک چیکار باید کرد بعد از نصب وینذوز اوتومات نصب میشه ؟بعد از نصب دو تا علامت سوال وجود داره یکی ethernet و اون یکی هم pci simple commiunications هستش این یعنی خود وینذوز کرافیک و چیپست و صوت رو نصب کرده ؟ ولازم نست اقدام به نصب دوباره کرد ؟
3- وقتی یوتیوب رو باز میکنم همش ارور an error occurred میاد و فیلم رو نشون نمیده رو صفحه نمایش فیلم این ارور رو میده و ربطی هم به قیل تر شکن نداره چون با همین آدرس و تنظیمات رو یه سیستمم دیگه فیل رو نشون میده ؟

ممنون میشم جواب بدین

matin_vv
03-12-2010, 19:10
سلام.
من این سوال رو یکی دو جای دیگه هم مطرح کردم، ولی هنوز جواب نگرفتم.
من حدوداً 6-7 ماهی میشه که یه 5741 i5 دارم. یه ماهی میشه که هر چی باتری رو میزنم به شارژ، فقط نشون میده که تا 85 درصد شارژ شده و هر چقدر هم که بزارم به شارژ باشه اون چراغ نشانگر شارژ شدن حالت شارژ کامل رو نشون نمیده.
ولی جالب اینجاست که وقتی مقدار شارژ باقیمانده به حدود 9 دقیقه میرسه، این 9 دقیقه خودش یه چیزی حدود 1 ساعت شارژ داره و دستگاه کار میکنه. به عبارت دیگه فکر میکنم که عملاً باتری کامل شارژ شده ولی نشونگر ها چیزی غیر از این رو نشون میدن.
یکی دو بار گذاشتم دستگاه کامل شارژ خالی کنه و دوباره فول شارژ بشه، ولی تغییری نکرد.
کسی میدونه ایراد از کجاست و چطوری میشه برطرفش کرد؟
ممنون.

roteal2007
03-12-2010, 19:12
با سلام
1-قبلا کلید fn+f3 رو میزذم یه پنجر باز میشد و باید انتخاب میکردم بلوتوث یا wifi ولی الان دوباره هخومین ویندوز 7 رو نصب کردم ولی این کلیدها رو میزنم چیزی نمیاد ؟
2- برای نصب گرافیک چیکار باید کرد بعد از نصب وینذوز اوتومات نصب میشه ؟بعد از نصب دو تا علامت سوال وجود داره یکی ethernet و اون یکی هم pci simple commiunications هستش این یعنی خود وینذوز کرافیک و چیپست و صوت رو نصب کرده ؟ ولازم نست اقدام به نصب دوباره کرد ؟
3- وقتی یوتیوب رو باز میکنم همش ارور an error occurred میاد و فیلم رو نشون نمیده رو صفحه نمایش فیلم این ارور رو میده و ربطی هم به قیل تر شکن نداره چون با همین آدرس و تنظیمات رو یه سیستمم دیگه فیل رو نشون میده ؟

ممنون میشم جواب بدین

سلام.
1.شما یه نرم افزار که حمید خان گذاشتن نصب کردین؟
2.اکثرا ویندوز میشناسه یعنی سون 4570 روش شناخت اما برای راندمان بهتر توصیه شده آخرین ورژن رو از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگیرین و نصب کنید.
3. این ارور مربوط میشه فیل بودن برای منم گاهی اینطوری میشه (5738G)ربطی هم به لپ تاپ نداره ...شما از وی پی ان استفاده کنید برای عبور سد شیلتر.

بهنازی
03-12-2010, 19:42
ممنونم ولی من الان سون دارم و قبلا رو همین سون باز زدن fn + f3 رو کادر باز میشد ولی الان نه ؟
ایم ارور هم گفتم ربطی به قیل تر نداره چون رو یه سیستمم دیگه با آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جواب میده ولی رو 5741 نه حتی لینک دانلود با idm رو هم نمیده

roteal2007
03-12-2010, 19:53
ممنونم ولی من الان سون دارم و قبلا رو همین سون باز زدن fn + f3 رو کادر باز میشد ولی الان نه ؟
ایم ارور هم گفتم ربطی به قیل تر نداره چون رو یه سیستمم دیگه با آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جواب میده ولی رو 5741 نه حتی لینک دانلود با idm رو هم نمیده

والا رو pc منم با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کارنميده.
پس شما درايور هاى بلوتوث+وايرلس رو با توجه به نسخه ويندوزتون از ساپورت ايسر دانلود کنى.

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:48 PM ----------

سلام.
من حدوداً 6-7 ماهی میشه که یه 5741 i5 دارم. یه ماهی میشه که هر چی باتری رو میزنم به شارژ، فقط نشون میده که تا 85 درصد شارژ شده و هر چقدر هم که بزارم به شارژ باشه اون چراغ نشانگر شارژ شدن حالت شارژ کامل رو نشون نمیده.
ولی جالب اینجاست که وقتی مقدار شارژ باقیمانده به حدود 9 دقیقه میرسه، این 9 دقیقه خودش یه چیزی حدود 1 ساعت شارژ داره و دستگاه کار میکنه. به عبارت دیگه فکر میکنم که عملاً باتری کامل شارژ شده ولی نشونگر ها چیزی غیر از این رو نشون میدن.
یکی دو بار گذاشتم دستگاه کامل شارژ خالی کنه و دوباره فول شارژ بشه، ولی تغییری نکرد.
ممنون.

بايوستون رو آپديت کنيد و تنظيمات power رو از ويندوز چک کنيد.

بهنازی
03-12-2010, 20:06
ممنونم یعنی رو سیستمم شما هم یوتیوب باز میشه ولی فیلم نشون نمیده ؟
خوب این که نمیشه حتما یه ایرادی هستش دیگه چرا رو سیستمم دیگه اجرا بشه ولی رو این نه

ieeeman
03-12-2010, 21:31
با سلام

ممنون میشم جواب بدین
1-

در غیر این صورت هم میشه استفاده کرد سه بار بزنی مه روشن میشن دو بار بزنی همه خاموش میشن
بقیه حالتها هم یکی در میون هست

2-علامت سوال خوب باید اترنت رو درایورشو نصب کنی براد کام نت لینک گیگا بیت معمولا
برای pci simple commiunications هم intel amt رو نصب کن
3-برای این مشکل هم ابتدا درایور گرافیک رو از سایت انویدیا دانلود کن با وی پی ان چون ایران تحریمه
و برو قسمت گرافیک و نوت بودک رو انتخاب کن اگه گرافیکت 320 بود
در غیر این صورت برای 5470 hd برو تو سایت amd

سلام.
ممنون.
ویندوز سون در تسک بار آرم باتریش منظورت هست که صد در صد شارژ نمیشه
با hw monitor ببین مشخصات باتری و اینکه چقدر wear شده باتریت شاید به خاطر اونه
و شاید یکی در قسمت پاور آپشن ویندوز انگولک کرده تا بیشتر از اون شارژ نشه(موقعی که دستگاه خاموشه بازم عملیات شارژ تموم نمیشه و چراغ فول بودن روشن نمیشه
اگه اینطوره دو حالت داره باتری 6 ماه گارانتی داره زودی بپر برو سازگار و یه باتری نو بگیر (اگه بدن)شانست زده
اگر هم نه که باتری ها یه چیز مصرفی هستن با عمر محدود در حدود 3 سال بلا استفاده در دمای صفر با شارژ 80 درصد
و یا حدود 500 بار شارژ و دشارژ
باتری های یون رو به هیچ وجه کامل خالی نکنین (خود ویندوز در 7 درصد هایبرنیت میکنه ) دلیل داره
در یون منظور از خالی 10 درصد هست و تا میونین از باتری استفاده نکنین اگر در منزل هستین
یا درش بیارین یا مدام بزارین شارژ روشن باشه
رفتی گارانتی بپرس شرط تعویض باتری چیه و بجاش نو میدن یا!!! (hwmonitor( درصد waer و نابود شدن ظرفیت
باتری رو نشون میده که هر ماه بیشتر میشه بپرس تا چند درصد ویر بشه عوض میکنن استاندارد ایسر رو بپرس
چون اینها هم میفرستن به شرکت مادر در امارات متحده عربی نماینده میدل ایست و از جیب خودشون نمیره

بهنازی
03-12-2010, 22:21
ممنونم همه موارد درست شد ولی مورد سوم هنوز پا برجاست آیا اون ارور مربوط میشه به گرافیک؟
ممنون میشم لینک دانلود رو بدین چون تو سایت amd نمیدونم کدوم رو دانلود کنم ؟
ati mobility radeon 5470 512mb ویندوز 7 32 bit

بهنازی
04-12-2010, 00:14
برنامه ای به اسم catalyst_mobility_32-bit_uti به حجم 70 مگ دانلود کزذم ونصب کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد
اگه درست نصب بشه تو دوایس منیجر disply باید با چه نامی بیاد ؟ الان با نام standard VGA graphic میاد
directx پیه اون هم نباید نصب بشه ؟

ieeeman
04-12-2010, 04:15
شما 32 بیتی نصب کردی ویندوز رو میگم اگر اره باید بزنه hd 5470 همون گرافیگی که لوگوش رو نوت بوک خورده

roteal2007
04-12-2010, 16:53
ممنونم همه موارد درست شد ولی مورد سوم هنوز پا برجاست آیا اون ارور مربوط میشه به گرافیک؟
ممنون میشم لینک دانلود رو بدین چون تو سایت amd نمیدونم کدوم رو دانلود کنم ؟
ati mobility radeon 5470 512mb ویندوز 7 32 bit

شما این برنامه 925 کیلوبایتی رو دانلود کنید و اجرا کنید خودش اتوماتیک هم درایور های گرافیک لپ تاپتون رو آپدیت میکنه و هم یه CONTROL SUIT که آرمش همیشه وقتی ویندوز میاد بالا پیش ساعت میاد , و همیشه هم به آخرین ورژن آپدیت کنید.
من گرافیک 4570 ایسر 5738 G رو اینطوری آپ کردم با تشکر.

لینک برنامه:

---------- Post added at 04:53 PM ---------- Previous post was at 04:51 PM ----------

برنامه ای به اسم catalyst_mobility_32-bit_uti به حجم 70 مگ دانلود کزذم ونصب کردم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد
اگه درست نصب بشه تو دوایس منیجر disply باید با چه نامی بیاد ؟ الان با نام standard VGA graphic میاد
directx پیه اون هم نباید نصب بشه ؟

باز هم به همون اسم هستش فکر کنم....لپ تاپ دم دستم نیست تا چک کنم....شما قبلش روی کارت گرافیک راست کلیک کنید و ورژنش رو ببینید و بعد این روشی که گفتم باید تاریخ و ورژن عوض شده باشه.

matin_vv
04-12-2010, 18:30
1-

ویندوز سون در تسک بار آرم باتریش منظورت هست که صد در صد شارژ نمیشه
با hw monitor ببین مشخصات باتری و اینکه چقدر wear شده باتریت شاید به خاطر اونه
و شاید یکی در قسمت پاور آپشن ویندوز انگولک کرده تا بیشتر از اون شارژ نشه(موقعی که دستگاه خاموشه بازم عملیات شارژ تموم نمیشه و چراغ فول بودن روشن نمیشه
اگه اینطوره دو حالت داره باتری 6 ماه گارانتی داره زودی بپر برو سازگار و یه باتری نو بگیر (اگه بدن)شانست زده
اگر هم نه که باتری ها یه چیز مصرفی هستن با عمر محدود در حدود 3 سال بلا استفاده در دمای صفر با شارژ 80 درصد
و یا حدود 500 بار شارژ و دشارژ
باتری های یون رو به هیچ وجه کامل خالی نکنین (خود ویندوز در 7 درصد هایبرنیت میکنه ) دلیل داره
در یون منظور از خالی 10 درصد هست و تا میونین از باتری استفاده نکنین اگر در منزل هستین
یا درش بیارین یا مدام بزارین شارژ روشن باشه
رفتی گارانتی بپرس شرط تعویض باتری چیه و بجاش نو میدن یا!!! (hwmonitor( درصد waer و نابود شدن ظرفیت
باتری رو نشون میده که هر ماه بیشتر میشه بپرس تا چند درصد ویر بشه عوض میکنن استاندارد ایسر رو بپرس
چون اینها هم میفرستن به شرکت مادر در امارات متحده عربی نماینده میدل ایست و از جیب خودشون نمیره

والا دستگاه همه اش دست خودم بوده، بعيد ميدونم كسي انگولكش كرده باشه.
ضمناً گارانتيم امرتات هست، نميدونم باتري شامل گارانتيشون ميشه يا نه.
اين HW monitor رو از كجا ميشه دانلود كرد؟ البته من معمولاً دستگاهم يه جا ثابته و موقع استفاده هم به برقه...بعيد ميدونم 6 ماهه 20% اش Wear‌شده باشه.

اين رو تو سايت امرتات ديدم:

موارد خارج از تعهدات شرکت

خرابی پیکسل بر اساس جداول استاندارد ارائه شده توسط کارخانه سازنده (مندرج در سایت کارخانة سازنده).
افت طول عمر و يا افزايش مدت زمان شارژ باطری، در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌هاي ارائه شده توسط كارخانة سازنده.
شكستن، خط افتادن يا بخار گرفتن لنز درايو نوري، به جهت استفاده از ديسك‌هاي غير استاندارد.
معيوب شدن ديسك سخت، به جهت وارد آمدن تكانهاي ناگهاني و يا ضربه به دستگاه.
سوختن شارژر دستگاه در اثر نوسانات برق.
مخدوش شدن يا از بين رفتن اطلاعات موجود بر روي دستگاه در فرايند تعميرات، در صورت مطلع نساختن شركت از اهميت و كليدي بودن اطلاعات.

فكر كنم ببرم نمايندگي از همه چي بهتر باشه. ولي احتمالاً سر اون مورد 2 بازي در بيارن!!
ممنون از راهنمايي.:40:

ieeeman
04-12-2010, 20:40
ftp://ftp.cpuid.com/
برو اینجا دانلود کن این برای 64 بیتی

ااینم 32 بیتی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.17-32bit.zip)

راستی تو 64 بیتی ببین موقع پراپرتیز ویندوز اینو میزنه
ram 4g(3.87usable)

بهنازی
04-12-2010, 22:54
ممنونم الان دیگه این ارور برمیگرذه به درایو گرافیک حتی بعضی مواقع موقع کانورت هم ریست میکنه و موقع نصب برنامه کانورتر میگه که باید ردایوتونو آپدیت کنید ؟
حالا تو این سایت کسی نیست بگه تو لیست دوایس منیجر disply با چه نامی میاد ؟
چجوری باید درایو درست نصب کرد
ذوست عزی اون فایل کوچیک به قول شما موقع نصب شروع میکنه به دانلود فایل 61 مگی

roteal2007
05-12-2010, 10:01
ممنونم الان دیگه این ارور برمیگرذه به درایو گرافیک حتی بعضی مواقع موقع کانورت هم ریست میکنه و موقع نصب برنامه کانورتر میگه که باید ردایوتونو آپدیت کنید ؟
حالا تو این سایت کسی نیست بگه تو لیست دوایس منیجر disply با چه نامی میاد ؟
چجوری باید درایو درست نصب کرد
ذوست عزی اون فایل کوچیک به قول شما موقع نصب شروع میکنه به دانلود فایل 61 مگی

دوست گرامى کمپانى اون نرم افزار کوچيک رو براى اين گذاشته تا مشترى ها رو از دردسر درايور و catalys suit اينا راحت کنه شما هم براى اطلاعات بيشتر در قسمت سوالات نرم افزارى تاپيک بزن اينجا فقط به سوالات حواشى اين مدل صحبت ميشه.
يا حق.

max_3d
05-12-2010, 23:39
دوستانی که Acer 5741G دارن و تونستن کیبردشو درست کنن((کیبرد عربی حک شده رویه صفحه کلیدها)) با برنامه Keyboard Layout +Persian لطفا فایل سیو شده رو برای ما هم آپلود کنه ثواب داره:11:

omid_egh
06-12-2010, 01:06
دوستانی که Acer 5741G دارن و تونستن کیبردشو درست کنن((کیبرد عربی حک شده رویه صفحه کلیدها)) با برنامه Keyboard Layout +Persian لطفا فایل سیو شده رو برای ما هم آپلود کنه ثواب داره:11:

کیبردش که مشکلی نداره اگه یکم با تایپ آشنا باشی جای حرفهارو باید بدونی و هیچ مشکلی نداره

max_3d
06-12-2010, 07:46
کیبردش که مشکلی نداره اگه یکم با تایپ آشنا باشی جای حرفهارو باید بدونی و هیچ مشکلی نداره
حقیقتش در این مورد خاص شوت شوتم:31:اگه درست بشن بهتره یه کاری میکنی داداش بیا برنامه مورد نظر رو دانلود کن بعد خودت درستش کن بعد فایل سیو شده رو بذار تا دوستانی که مشکل دارن مثل من یه عمر دعات کنن:40:

omid_egh
06-12-2010, 18:59
حقیقتش در این مورد خاص شوت شوتم:31:اگه درست بشن بهتره یه کاری میکنی داداش بیا برنامه مورد نظر رو دانلود کن بعد خودت درستش کن بعد فایل سیو شده رو بذار تا دوستانی که مشکل دارن مثل من یه عمر دعات کنن:40:

پ زیر back space
د ردیف پایین n
ذ سمت چپ د
ز c انگلیسی
ط ظ سمت چپ ز
گ دکمه جلوی اینتر

حرف های مشکل اینها هستند که با یه کم تمرین جا میفته تو ذهنت و اصلا نیازی به برنامه جانبی نداری

starn
07-12-2010, 23:56
امروز ویندوز عوض کردم 64 بیتی ریختم رو 5741 که بتونم از رم به صورت کامل استفاده کنم ولی باز هم از 4 گیگ کامل استفاده نمی کنه و 3.87 گیگ استفاده میکنه چرا اینجوره کسی از دوستان راه حلی نداره...؟×××؟!
===========
یه مشکل هم هست اینم اینه که ویندوز دیر بالا می اد من یادمه تو نسخه ی 32 بیتی که نصب کرده بودم درندوز خیلی زودتر بالا می اومد ولی الان مخصوصا توی صفحه ای که مینویسه ولکام خیلی میمونه مشکل از چی چی کار کنم؟

ieeeman
08-12-2010, 14:20
3.87 مشکل بعضی از مدلهای سی پی یو اینتل دارای گرافیک است که حتی با دیسیبل کردن گرافیک سی پی یو بازم 128 تا رو برمیدارن تو بعضی از مدلهای جدید 32 مگ برمیداره که ویندوز تو پراپرتیز نشون نمیده(64 مگ هم برداره نشون نمیده)
تاثیر آنچنانی نداره
فقط اگر 32 مگ برداره امتیاز ویندوز 7 64 بیتی به رم میره بالای 7
و اگر 64 مگ و بیشتر برداره میزنه 5.9
در کل جدی نگیر خوش باش
در تمام تست های ویندوز 7 هم که با 4 گیگ بیشتر از 7 رمشون نمره گرفته نسخه 32 بیتی بوده که قابلیت 64 بیتی توشون فعال بوده(البته امتیاز رم با فرکانس بیشتر تصاعدی بالا میره) و جالبیش اینه که در 32 بیتی نمره سی پی یو کمتر هست از حالت 64 بیتی و اونم دلیلش واضحه سی پی یو 64 بیتی در ویندوز 64 بیتی با تمام قدرتش کار میکنه

کسی میتونه ویندوز 32 بیتی با قابلیت 64 بیت پیدا کنه
1- مارو خبر کنه از کجا گیر آورده
2- تست کنه خودش صحت حرفهای منو تایید کنه
در آخر در سی پی یو ها نسل جدید دسکتاپ هم این مشکل هست که خوشبختانه در بعضی مادربردها میتونن در بایوس
مقدار رم اینتل رو کنترل کنن
و در آخر آخر هم! شنیدم پچ هایی هست که میشه گرافیک اینتل رو از ویندوز روی 1 مگ محدود کرد (عکس های اعمال شده رو دیدم) و مشکل کل رم حل بشه که متاسفانه من پیدا نکردم گویا برای هر شرکت و محصول فرق میکنه و هنوز نسخه گلوبالش نیومده زیاد هم مهم نیست ها!

مهم چگونگی راه اندازی استفاده از اپتیموس و سوییچ بین گرافیک اینتل و گرافیک جداگانه هست که اگه بشه مصرف باتری لپ تاپ
فوق العاده میاد پایین که متاسفانه وارد کنندگان احمق (هوشمند مکار پول پرست به هر قیمتی حتی خر کردن مردم چه نزد خودشون و چه نزد چینی های کمونیست کافر!(واقعا چی شده دوست های ما شدن کافران نه این که میگن هر کسی رو از دوستهاش بشناس)) به خاطر پول کمتر پرداختی و سود بیشتر اپتیموس رو برداشتن(بیخود دنبال فعال شدنش نباشین کنترلر دیسپلی نذاشتن و اصلا نمیشه)
برای نمونه
5742 سری 460 ش در امریکا با ویندوز و اپتیموس 750 دلار هست حمل و نقل به اونجا چقدر هزینه بر هست بماند
شیرین 250 دلار دارن گرونتر میفروشن و مای مشتری معمولی هم خوشحالیم که داریم به قیمت جهانی میخریم
و این همونه!!!

در مورد سایر محصولات پر فروش شرکت های عمده وارد کننده هم این قضیه صدق میکنه
چی بشه که نمونه مشابه خارجی گیرمون بیاد( یا مثل اپل سفارشی کار نکنن و همه جا یکی باشه
یا شرکت تولید کننده برندش رو خراب نکنه (بعضی محصولات حرفه ای ایسوز و لنوو وسونی) یا محصول درخواستی از ایران اینقدر کم باشه که نصرفه خط تولید رو عوض کنن)

roteal2007
08-12-2010, 16:22
3.87 مشکل بعضی از مدلهای سی پی یو اینتل دارای گرافیک است که حتی با دیسیبل کردن گرافیک سی پی یو بازم 128 تا رو برمیدارن تو بعضی از مدلهای جدید 32 مگ برمیداره که ویندوز تو پراپرتیز نشون نمیده(64 مگ هم برداره نشون نمیده)
تاثیر آنچنانی نداره
فقط اگر 32 مگ برداره امتیاز ویندوز 7 64 بیتی به رم میره بالای 7
و اگر 64 مگ و بیشتر برداره میزنه 5.9
در کل جدی نگیر خوش باش
در تمام تست های ویندوز 7 هم که با 4 گیگ بیشتر از 7 رمشون نمره گرفته نسخه 32 بیتی بوده که قابلیت 64 بیتی توشون فعال بوده(البته امتیاز رم با فرکانس بیشتر تصاعدی بالا میره) و جالبیش اینه که در 32 بیتی نمره سی پی یو کمتر هست از حالت 64 بیتی و اونم دلیلش واضحه سی پی یو 64 بیتی در ویندوز 64 بیتی با تمام قدرتش کار میکنه

کسی میتونه ویندوز 32 بیتی با قابلیت 64 بیت پیدا کنه
1- مارو خبر کنه از کجا گیر آورده
2- تست کنه خودش صحت حرفهای منو تایید کنه
در آخر در سی پی یو ها نسل جدید دسکتاپ هم این مشکل هست که خوشبختانه در بعضی مادربردها میتونن در بایوس
مقدار رم اینتل رو کنترل کنن
و در آخر آخر هم! شنیدم پچ هایی هست که میشه گرافیک اینتل رو از ویندوز روی 1 مگ محدود کرد (عکس های اعمال شده رو دیدم) و مشکل کل رم حل بشه که متاسفانه من پیدا نکردم گویا برای هر شرکت و محصول فرق میکنه و هنوز نسخه گلوبالش نیومده زیاد هم مهم نیست ها!

مهم چگونگی راه اندازی استفاده از اپتیموس و سوییچ بین گرافیک اینتل و گرافیک جداگانه هست که اگه بشه مصرف باتری لپ تاپ
فوق العاده میاد پایین که متاسفانه وارد کنندگان احمق (هوشمند مکار پول پرست به هر قیمتی حتی خر کردن مردم چه نزد خودشون و چه نزد چینی های کمونیست کافر!(واقعا چی شده دوست های ما شدن کافران نه این که میگن هر کسی رو از دوستهاش بشناس)) به خاطر پول کمتر پرداختی و سود بیشتر اپتیموس رو برداشتن(بیخود دنبال فعال شدنش نباشین کنترلر دیسپلی نذاشتن و اصلا نمیشه)
برای نمونه
5742 سری 460 ش در امریکا با ویندوز و اپتیموس 750 دلار هست حمل و نقل به اونجا چقدر هزینه بر هست بماند
شیرین 250 دلار دارن گرونتر میفروشن و مای مشتری معمولی هم خوشحالیم که داریم به قیمت جهانی میخریم
و این همونه!!!

در مورد سایر محصولات پر فروش شرکت های عمده وارد کننده هم این قضیه صدق میکنه
چی بشه که نمونه مشابه خارجی گیرمون بیاد( یا مثل اپل سفارشی کار نکنن و همه جا یکی باشه
یا شرکت تولید کننده برندش رو خراب نکنه (بعضی محصولات حرفه ای ایسوز و لنوو وسونی) یا محصول درخواستی از ایران اینقدر کم باشه که نصرفه خط تولید رو عوض کنن)

ایشالا وقتی یارانه ها رو عملی کنن optimUs هم میارن...! بعدشم مگه اپتیموس فعال نیست؟
توی مشخصات خورده که داره ... شما مطمئنی؟

starn
08-12-2010, 20:31
یه مشکل هم هست اینم اینه که ویندوز دیر بالا می اد من یادمه تو نسخه ی 32 بیتی که نصب کرده بودم درندوز خیلی زودتر بالا می اومد ولی الان مخصوصا توی صفحه ای که مینویسه ولکام خیلی میمونه مشکل از چی چی کار کنم؟

کسی از دوستان تستی نکرده ببینه چرا اینجوره یا راه حلی نداره؟

eafshary
09-12-2010, 21:25
سلام من 5742 دارم. میخواستم بدونم میشه بدون اینکه باتری رو در بیارم ازش استفاده نکنم و فقط از برق شهر که به لپ تاپ وصله استفاده بکنم؟ این سوال رو پرسیدم چون من ساعت های زیادی رو با لپ تاپ کار میکنم و اگه بخوام باتری رو در بیارم ممکنه برق بره و ... . راستی نمیدونم چرا با اینکه ویندوز 64بیت نصبیدم ولی بازم میزنه 3.87 usable آیا راه حلی هست؟

farshid7f
09-12-2010, 23:47
سلام من 5742 دارم. میخواستم بدونم میشه بدون اینکه باتری رو در بیارم ازش استفاده نکنم و فقط از برق شهر که به لپ تاپ وصله استفاده بکنم؟ این سوال رو پرسیدم چون من ساعت های زیادی رو با لپ تاپ کار میکنم و اگه بخوام باتری رو در بیارم ممکنه برق بره و ... . راستی نمیدونم چرا با اینکه ویندوز 64بیت نصبیدم ولی بازم میزنه 3.87 usable آیا راه حلی هست؟
وقتی باتری فول باشه تقریبا از مدار خارج میشه..
برا باتری لایفش هم خوبه!

ieeeman
10-12-2010, 00:24
البته باید مطمین شد باتری پروتکتور داره یا نه که یا باید تو مشخصات باتری بگردیم یا از شرکت سازنده(گارانتی کننده) پرسید
یکی میگفت من دایم 24 ساعته شارژر رو وصل نگه میدارم و چون باتری خاصیت محافظت داره تا وقتی زیر 95 درصد نشه
شارژ نمیشه و چراغ شار خاموشه و بعد از 20 روز به خاطر نشتی باتری های یون تازه به 95 درصد میرسه
البته باید دید باتری و لپ تاپ این خاصیت رو داره یا نه

starn
11-12-2010, 14:07
دوستان یه مشکلی دارم من وقتی به لپ تاپ 5741 i5 اسپیکر وصل می کنم صدای که از اسپیکر پحش می شه بم هست و اون کیفیتی رو که می خوام نداره مشکل از چی؟؟؟ می شه راهنمایی کنید
اون برنامه ی realtek رو هم نصب کردم ولی تغییری نکرده !!!!

هیچکس تستی نزده ببینه اینجوره عادی یا نه؟

sol2n
12-12-2010, 10:27

شما به جای خاموش کردن دستگاهت رو هایبرنیت کن
سرعت بالا اومدنش بهتر میشه

rahnemoun
12-12-2010, 13:47
شما به جای خاموش کردن دستگاهت رو هایبرنیت کن
سرعت بالا اومدنش بهتر میشه

البته استفاده طولانی مدت از هایبرنیت باعث آسیب رسیدن به هارد و احتمالا خود ویندوز میشه.

eafshary
12-12-2010, 19:11
از بروبچ کسی تا حالا براش پیش اومده موقعی که باتری وصل نبوده برق بره؟ میخواستم ببینم چیزیش نمیشه؟

.ir.
12-12-2010, 21:37
از بروبچ کسی تا حالا براش پیش اومده موقعی که باتری وصل نبوده برق بره؟ میخواستم ببینم چیزیش نمیشه؟
من دو بار برام اتفاق افتاد ولی مشکلی پیش نیومده :21:

italia88
14-12-2010, 20:58
سلام به همه عزیزان
من یه ماهی میشه 5742G‏ خریدم ازشم خیلی راضی ام فقط احساس میکنم فنش بیش از حد کارمیکنه وصداش هم خیلی زیاده،
فکر میکنید برای این مدل نرم افزاری جهت تست درست کارکردن فن موجود هست؟

fandogh789
15-12-2010, 01:37
سلام به همه عزیزان
من یه ماهی میشه 5742G‏ خریدم ازشم خیلی راضی ام فقط احساس میکنم فنش بیش از حد کارمیکنه وصداش هم خیلی زیاده،
چه مدلی گرفتین i5 640 420m
این مدل توش خیلی کم صداس تا حالا فنش سرخود کار نکرده رو دور تند رو میگم
فقط هنگام تعویض بایوس صدای فنو شنیدم اونم به خاطر کامند بایوس بود که فرمان داد فن روشن شه

حالا دوستان یه مشکل در همین کانفیگ وایرلس آترود ar5b97 هست ولی تو دیوایس منیجر نمیشه مد g رو انتخاب کرد
و من نمیتونم لپ تاپ قدیم!یمو ببینم
در صورتی که رو مشخصات لپ تاپ زده bgn !!!!!!!

4870x2
15-12-2010, 08:25
میگم این تاچ ÷دش رو اعصاب نیست؟
به گرد ÷ای دل نمیرسه
به به ÷ هم که نداره : دی

fandogh789
15-12-2010, 11:09
پ داره اونور (راست) بک اسپیس به اون بزرگی منم همه رو تست کردم آخر فهمیدم اونجاست
تاچش هم خوبه درایورشو نصب کن تا مولتی تاچش فعال شه
تاچ من اینه
Synaptics

4870x2
15-12-2010, 12:48
مولتی تاچش که فعاله
ولی باز کیفیت تاچش خیلی پایینه
یجورایی حساسیتش خیلی بالاست یکم کارو سخت می کنه

roteal2007
15-12-2010, 14:02
مولتی تاچش که فعاله
ولی باز کیفیت تاچش خیلی پایینه
یجورایی حساسیتش خیلی بالاست یکم کارو سخت می کنه

دو جمت همدیگه رو نقض میکنن....

4870x2
15-12-2010, 14:46
ببینین تاچه حساس یعنی درد سر
کوچک ترین برخوردی با تاچ پد در حاله نوشتن با کیبرد یعنی قطع شدن نوشتن
همین جمله بالا رو بنویسم دوبار اروم دستم خوردو ..................

rahnemoun
15-12-2010, 15:39
خب، هر وقت که می‌خوای تایپ کنی، تاچش رو قطع کن...

italia88
15-12-2010, 16:40
سلام به همه عزیزان

البته این صدای زیادی که گفتم درمواقعی که همه جا ساکته آزار دهنده میشه...‏
کانفیگشم:
5742G i5 460m
HDD 640 G
nvidia GT 420M

fandogh789
15-12-2010, 21:38
البته این صدای زیادی که گفتم درمواقعی که همه جا ساکته آزار دهنده میشه...‏
کانفیگشم:
5742G i5 460m
HDD 640 G
nvidia GT 420M

مدل وایرلس شما چیه و ایا میتونین با دیوایس های نوع g ارتباط برقرار کنین (میبینیشون تو وایرلس ویو)
مثلا موبایل یا وایرلس روتر نوع g

noia
19-12-2010, 15:05
درود،
رفتم 5741G بگیرم نبود؛ 5742G هم نبود. کل شهر رو زیرورو کردم/.

max_3d
19-12-2010, 15:06
درود،
رفتم 5741G بگیرم نبود؛ 5742G هم نبود. کل شهر رو زیرورو کردم/.
کدوم شهر؟؟؟؟؟:18:

noia
19-12-2010, 16:03
کدوم شهر؟؟؟؟؟:18:
اصفهان. :19:

noia
19-12-2010, 19:48
دیجی‌کالا مثل اینکه موجود داره، خوشبختانه.

خوب قیمت‌هاش خیلی عالین. وکانفیگ‌ها هم کاملاً با کانفیگ‌های سازگار متفاوته.
حالا اگه که دو تا لینک بالا رو چک کنید، و نطرتون رو بگین عالیه.
5741 با گرافیک 320 یا 5742 با گرافیک 5470؟
گارانتی سازگار چه چیز خاصی داره؟ که اینقدر قیمت‌هاش نسبت به بدون گارانتی یا گارانتی دیگه متفاوته؟

fandogh789
19-12-2010, 21:46
دربازار رضا دیده شد
5742g ci3 3 or 4 g ram 320g hard ati hd 5470
680 هزار تومن بدون گارانتی

از اون مهمتر
5742g ci5 4g ram 640 hard nvidia gt 420m
840 تومن بدون گارانتی
و گویا با 20 تومن ا سال گارانتی میکنن

پشت تلفن گفتن این سری رو یکی شخصی آورده و این مدلش گویا ویندوز اورجینال داره و اگه اینجوری باشه
اپتیموس هم داره که معرکه است
کسی رفت بازار آمارشو دربیاره
1- ویندوز اورجینال داره لوگوی ویندوز روش خورده رو جعبه تو قسمت مشخصات ریز زده پشت دستگاه شماره سریال ویندوز هست
2-اپتیموس داه یا نه تو بایوس یه گزینه برای انتخاب گرافیک هست یا نه
تو دیوایس منیجر قسمت display دو تا دیوایس گرافیک میبینه یکی اینتل یکی انویدیا
پشت تلفن یارو گفت اینها ویندوز اورجینال دارن و نیم ساعت طول میکشه تا راه بیفته و رجیستر شه این دیگه چه صیغه ا هست
اگه اینجور باشه معرکه هست 100 تومن ویندوزش میارزه و از اون مهمتر 100 تومن قطعه کنترلر اپتیموس

max_3d
19-12-2010, 21:54
فقط از روی تجربه میگم اگه دوستان خواستن بخرن حتما گارانتی سازگار باشه:40:

noia
19-12-2010, 22:18
فقط از روی تجربه میگم اگه دوستان خواستن بخرن حتما گارانتی سازگار باشه:40:
چرا؟ چه تجربه‌ای؟
مگه گارانتی سازگار چیکار می‌کنه؟

fandogh789
19-12-2010, 22:27

Ami R 940
20-12-2010, 12:56
چرا؟ چه تجربه‌ای؟

مانیتور لپ تاپ سوخت , مانیتور جایگزین گذاشتن بدون دریافت وجه ای :5: در حالی که نمایندگی پایونیر ژاپن تو ایران از تعمیر یک کنترل ریموت ساده عاجز بود و 40 تومن برای تعویض یک کنترل ریموت وجه دریافت کرد ! :31:

eafshary
20-12-2010, 20:13
من امروز لپ تاپم(5742) رو بردم دانشگاه با یه کابل کراس بین لپ تاپ خودم و رفیقم که msi داره شبکه راه انداختیم ولی رفیقم هر وقت از فایلهایی که من share کرده بودم میخواست کپی بگیره سرعت لپ تاپ من در حد صفر می شد و دیگه هیچی رو نمیتونستم باز کنم! این به خاطر هارد 5742 نیست ؟

noia
20-12-2010, 20:24
مانیتور لپ تاپ سوخت , مانیتور جایگزین گذاشتن بدون دریافت وجه ای :5: در حالی که نمایندگی پایونیر ژاپن تو ایران از تعمیر یک کنترل ریموت ساده عاجز بود و 40 تومن برای تعویض یک کنترل ریموت وجه دریافت کرد ! :31:
امروز یه 5742G سفارش دادم؛
(گارانتی سازگار ناموجود)
همراه با گارانتی طلایی دیجی کالا (یکماه تعویض + یکسال تعمیر + بیمه بدنه و سرقت ایران) که فروشنده گفت:
"یه مورد شکستگی مانیتور بود، که چون بیمه بوده رایگان عوض شده، فقط هزینه‌ی حمل‌ونقل دریافت شده"

omid_egh
20-12-2010, 23:30
امروز یه 5742G سفارش دادم؛
(گارانتی سازگار ناموجود)
همراه با گارانتی طلایی دیجی کالا (یکماه تعویض + یکسال تعمیر + بیمه بدنه و سرقت ایران) که فروشنده گفت:
"یه مورد شکستگی مانیتور بود، که چون بیمه بوده رایگان عوض شده، فقط هزینه‌ی حمل‌ونقل دریافت شده"

گارانتی و بیمه مکمل همدیگن یعنی مواردی که بیمه شامل نمیشه گارانتی و مواردی که گارانتی شامل نمیشه بیمه شامل میشه و اونطور که من می دونم هزینشم 4 در صد قیمت لپ تاپه

noia
20-12-2010, 23:50
گارانتی و بیمه مکمل همدیگن یعنی مواردی که بیمه شامل نمیشه گارانتی و مواردی که گارانتی شامل نمیشه بیمه شامل میشه و اونطور که من می دونم هزینشم 4 در صد قیمت لپ تاپه
دقیقاً حرف شما درسته، مکمل قشنگترین کلمه‌ای هست که می‌شه به کار برد.
خوبیه این گارانتی (دیجی-ایران) اینه که 1ماه هم تعویض داره/.

omid_egh
23-12-2010, 23:00
من به یه مشکل کوچیک برخوردم اونم اینه که بلوتوث لپ تاپم خود به خود خاموش میشه و وقتی fn + f3 رو میزنم به جای اینکه بلوتوثو بیاره وایرلس لپ تاپو خاموش میکنه باید ریستارت کنم

کسی راه حلی نداره که بدون خاموش کردن بتونم بلوتوثو روشن کنم؟

max_3d
23-12-2010, 23:52
چرا؟ چه تجربه‌ای؟
هاردم بدسکتور گرفته بود 5 شنبه ظهر تحویل دادم شنبه ظهر هم جلوی خودم یه هارد پلم با مارک دلخواه خودم برام گذاشتن روش و هزینه هم اصلا نگرفتن و کارمندهاشون هم خیلی خیلی باشخصیت بودن :40:

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

من به یه مشکل کوچیک برخوردم اونم اینه که بلوتوث لپ تاپم خود به خود خاموش میشه و وقتی fn + f3 رو میزنم به جای اینکه بلوتوثو بیاره وایرلس لپ تاپو خاموش میکنه باید ریستارت کنم

کسی راه حلی نداره که بدون خاموش کردن بتونم بلوتوثو روشن کنم؟
شاید مشکل از ویندوزتون باشه با ویندوز دیگه هم امتحان کردین ؟؟

omid_egh
24-12-2010, 01:19
شاید مشکل از ویندوزتون باشه با ویندوز دیگه هم امتحان کردین ؟؟

نه اصلا بلوتوثمو پیدا نمیکنم نمیدونم پاک شده یا غیر فعال شده اصلا نیست

sambox
26-12-2010, 19:27
سلام
من امروز یک 5742 گرفتم با گارانتی سازگار
یکم گیج شدم لطفا توضیح دهید
cpu:ci5 480
hard:640
Vga:nvdia gt540 1glg

اول درایور nvidia نصب کردم بدون ارورانچام شد ولی اثری از نصب گرافیک نبود به دوایس منیجر رفتم با کمال تعجب دیدم که 2 تا گرافیک داره که یکی شو نشناخته و یکیش همون nvidia هست بعد به بایاس رفتم دیدم 2تا بایوس گرافیک زده یکی nvidia یکی intel با 128 مگ مموری بد امدم تو ویندوز درایور اینتل نصب کردم ونصب شد حالا سیستمم با کارت گرافیک اینتل کار میکنه ولی nvdia gt540 1glg نصب هست تو دوایس منیجر
شاید باید یکجوری روش سوئچ کنم ولی نمی دونم چکار کنم

omid_egh
27-12-2010, 11:21
سلام

اول درایور nvidia نصب کردم بدون ارورانچام شد ولی اثری از نصب گرافیک نبود به دوایس منیجر رفتم با کمال تعجب دیدم که 2 تا گرافیک داره که یکی شو نشناخته و یکیش همون nvidia هست بعد به بایاس رفتم دیدم 2تا بایوس گرافیک زده یکی nvidia یکی intel با 128 مگ مموری بد امدم تو ویندوز درایور اینتل نصب کردم ونصب شد حالا سیستمم با کارت گرافیک اینتل کار میکنه ولی nvdia gt540 1glg نصب هست تو دوایس منیجر

دوست عزیز من همچین مواقعی همه چیز رو از اول شروع میکنم جواب میده بهت پیشنهاد میکنم از دیوایس منیجر گرافیکاتو پاک کنی بعد دوباره نصب کنی اگه نشد یه مرحله برو عقب یعنی ویندوز رو مجدد نصب کن

saeed.rg
27-12-2010, 16:51
سلام

مبارک باشه. ممکنه بگید از کجا خریدید!؟

sambox
27-12-2010, 19:36
دوست عزیز من همچین مواقعی همه چیز رو از اول شروع میکنم جواب میده بهت پیشنهاد میکنم از دیوایس منیجر گرافیکاتو پاک کنی بعد دوباره نصب کنی اگه نشد یه مرحله برو عقب یعنی ویندوز رو مجدد نصب کن

سلام
مشکل حل شد
واقعا 2تا کارت گرافیک داره حالا می تونم بین 2 تا گرافیک سویچ کنم
عجب گرافیکیه این 540 هم از دایرکت ایکس11 پشتیبانی می کنه هم 128 بیتیه وسرعت کلاکش هم 677 هست
که برای 128 بیتی خیلی خوبه
حالا نمیدونم دو کارت گرافیکی بودن چه مزیتی داره احتمالا یکیش میتونه بحث انرژی باشه

قیمت هم باور نکردنیه 840
شیراز گرفتم

fandogh789
30-12-2010, 00:13
با قیمت 820 و 760 برای i5 . i3 5742
قیمت 5741 'gt 320 5741 چقدره
قیمت 5742 i5 gt 420 m چقدره

starn
31-12-2010, 09:56
دوستان یه سوال داشتم دوسنه 5741 i5 دارم

وقتی که با لپ تاپ با adsl دارم دانلود می کنم توسط کلید های میانبود Fn+F6 که کارشون خاموش کردن lcd لپ تاپ اونو خاموش می کنم ولی بعضی اوقات در کمات تعجب می بینم که خود به خود روشن می شه میخواستم ببینم چرا اینجوره ولی بعضی اونقات اینجور نیست و سایعت ها هم خاموش می مونه !؟؟؟؟

khoshsirat
02-01-2011, 08:37
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
لطفا میشه توضیح بدید این مشکل رو چه طور حل کردید؟
ممنون میشم اگه کمکم کنی :40:

khoshsirat
02-01-2011, 10:33
کسی میدونه چطور میشه بین دوکارت به صورت دستی سوئیچ کرد؟

kiuq
02-01-2011, 11:51
وقتی که با لپ تاپ با adsl دارم دانلود می کنم توسط کلید های میانبود Fn+F6 که کارشون خاموش کردن lcd لپ تاپ اونو خاموش می کنم ولی بعضی اوقات در کمات تعجب می بینم که خود به خود روشن می شه میخواستم ببینم چرا اینجوره ولی بعضی اونقات اینجور نیست و سایعت ها هم خاموش می مونه !؟؟؟؟
به احتمال زیاد تاچ پد فعال میشه . . . و الا نباید مشکلی باشه ..

شما دفعه ی بعد تاچ پد رو قفل کنید و ببینید باز اینطوری میشه یا نه ؟

fandogh789
02-01-2011, 14:21
تو بایوس ببین گزینه اش هست که کدوم گرافیک رو انتخاب کنی
در غیر این صورت با داریور انویدیا میشه دستی انتخاب کرد

starn
02-01-2011, 16:53
به احتمال زیاد تاچ پد فعال میشه . . . و الا نباید مشکلی باشه ..

شما دفعه ی بعد تاچ پد رو قفل کنید و ببینید باز اینطوری میشه یا نه ؟
نه اتفاقا تاچ پد من 95% روی قفل چون همیشه به لپ تاپ موس وصل می کنم
وقتی هم با FN+F6 صفجه ی نمایش خاموش م یکنم موس تکون میدم مانیتور روشن نمی شه (درستش اینه )
قضیه یه چیز دیگست نمیدونم مشکل از کجاست !
خیلی کم هم اتفاق می افته که خود به خود روشن بشه ولی نمیدونم علت چی!

mbm110
03-01-2011, 09:00
میشه کاربرد های کلید Fn رو بهم بگید لطفا؟
یعنی تا جایی که بلدید از اینجور کلید های ترکیبی که روی 5742 ایسر هست و بهم بگید.ممنونم

و هم اینم بفرمایید که:
من باهاش نمیخوام بازی کنم در حد کارهای فوتوشاپی و میکس فیلم باهاش کار میکنم،حالا بنظرتون گرافیکو روی گیفورس سوییچ کنم یا لازم نیست؟

fandogh789
03-01-2011, 10:55
اگر گرافیک 420 باشه که اصلا یک کارت گرافبک بیشتر نیست(اون 540 هست که دو تا داره) رو لپ تاپ معمولا لوگوی اپتیموس هم میزارن
تو دیوایس منیجر نگاه کن دو تا دیسپلی داری یا نه
اگر آره برای گرافیک برو تو درایور انودیدیا و برای هر برنامه ای دستی انتخاب کن چه گرافیکی و با چه قدرتی از کارت گرافیک
ا

4870x2
03-01-2011, 20:52
سلام بر همگی
می خوام روی لپ تاپم Ubuntu یا Mac OS بریزم
کسی از دوستان راهنمایی می تونه بکنه؟

rajer
03-01-2011, 20:57
سلام بر همگی
می خوام روی لپ تاپم Ubuntu یا Mac OS بریزم
کسی از دوستان راهنمایی می تونه بکنه؟

این برای مکینتاش

Ubuntu که کاری نداره اگهداری که هیچی برو نصب کن اگه نداری میتونی مجانی از سایتش دانلود کنی البته فکر کنم خودت میدونستی:31:

fandogh789
03-01-2011, 23:10
کسی تونست نصب کنه مک رو مارو هم خبردار کنه

4870x2
03-01-2011, 23:24
توی نصب که مشکلی نیست: دی
مشکل درایوه
بعد اون برا مکینتاشه الان یعنی چی؟: دی

tochal62
04-01-2011, 00:06
سلام . آقا من سوالمو اشتباهی یه جا دیگه پرسیدم . نمی دونستم تاپیک مخصوص داره .
دوستان من تازه یه ACER 5742G خریدم . خب تا حالا خیلی از کارت گرافیکش تعریف شنیده بودم . مدل کارت
NVIDIA GFORCE GT 540M هستش. مشکلی که من دارم اینه که اولا احساس می کنم سیستم از توان کارتم استفاده نمی کنه ، یعنی مثلا یه کارتون باهاش دیدم (TOY STORY 3) ولی کیفیت پخش جالب نبود . PC قدیمی من کارتون رو بهتر پخش میکنه . مشکل دوم اینکه وقتی تو CONTROL PANEL می رم تو قسمت
NVIDIA CONTROL PANEL وارد نمیشه و این ارور رو میده :

NVIDIA display setting is not available
you are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU

فکر کنم درایور کارتم درست نصب نشده ؟ آره ؟

لطفا کمکم کنید . ممنون .

fandogh789
04-01-2011, 00:33
مکینتاش رو اصلا تونستی نصب کنی اجازه شروع هم نمیده چه برسه درایور
اوبونتو که نسخه آخرش همه رو شناخت حتی مولتی تاچ

sambox
04-01-2011, 12:37
سلام . آقا من سوالمو اشتباهی یه جا دیگه پرسیدم . نمی دونستم تاپیک مخصوص داره .
دوستان من تازه یه ACER 5742G خریدم . خب تا حالا خیلی از کارت گرافیکش تعریف شنیده بودم . مدل کارت
NVIDIA GFORCE GT 540M هستش. مشکلی که من دارم اینه که اولا احساس می کنم سیستم از توان کارتم استفاده نمی کنه ، یعنی مثلا یه کارتون باهاش دیدم (TOY STORY 3) ولی کیفیت پخش جالب نبود . PC قدیمی من کارتون رو بهتر پخش میکنه . مشکل دوم اینکه وقتی تو CONTROL PANEL می رم تو قسمت
NVIDIA CONTROL PANEL وارد نمیشه و این ارور رو میده :

NVIDIA display setting is not available
you are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU

فکر کنم درایور کارتم درست نصب نشده ؟ آره ؟

لطفا کمکم کنید . ممنون .

سلام
سیستم شما دوتا کارت گرافیک داره برای کارهای معمولی از کارت کرافیک اینتل استفاده میکنه
بنابراین شما اول از روی دی وی دی که همراه لپتاپتون بوده درایور intel hd رو نصب کنید سپس درایور NVIDIA
نصب کنید

tochal62
04-01-2011, 17:39
سلام
سیستم شما دوتا کارت گرافیک داره برای کارهای معمولی از کارت کرافیک اینتل استفاده میکنه
بنابراین شما اول از روی دی وی دی که همراه لپتاپتون بوده درایور intel hd رو نصب کنید سپس درایور NVIDIA
نصب کنید

سلام . آقا من DEVICE MANAGER رو چک کردم . دو تا کارت گرافیک تعریف شده . به صورت :

NVIDIA GEFORCE GT 540
STANDARD VGA GRAPHICS ADAPTORE

فکر کنم هر دو تا کارت گرافیک درست نصب شده . اما بازم همون ارور رو میده و کیفیت پایینه !:41:

tochal62
04-01-2011, 17:52
در ادامه سوال قبلیم خودم حدس میزنم هر دو تا کارت گافیکم درست نصب شده ، اما الان سیستم با intel داره کار میکنه ، چطور رو کارت geforce سویچ کنم ؟؟
ممنون.

لظفا کامل توضیح بدید من آماتور هستم . مرسی خیلی خیلی

ali nemesis
10-01-2011, 23:30
سلا دوستان گرامی
اگر با کلید Fn+F6 نمایشگر 5741 یا مشابه ان را خاموش میکنید و خود به خود روشن می شود به علت های زیر است:
1- تمام شدن یک پروسه (مثلا اتمام دانلود یا اتمام اسکن انتی ویروس)
2- فعال شدن اسکرین سیور (به علت زمان کم مثلا 3 دقیقه)
3- حرکت موس به علت پد نامناسب که باروشن شدن چراغ موس معلوم میشه
از خودم که اینجوری بود به خاطر کم بودن زمان اسکرین سیور بود و تا اسکرین سیور فعال می شد نمایشگر هم روشن می شد

ali nemesis
11-01-2011, 08:39
سلام دوستان
5741 من هم رفت زیر تیغ اتاق عمل هنوز 80 گیگا بایت از هاردم پر نشده بود که از کار افتاد خلاصه بعد از 20 مرتبه بردن به گرانتی قرار شده هاردش را عوض کنند الان هم که زنگ زدم گفت که هارد 500 به جای 640 انداخته روش گارانتی می گفت 640 ها کلا مشکل دارند و الان دیگه تولید نمی شوند خلاصه می خواستم نظر دوستان را بپرسم
هچنین طرف ازم 20000 تومان خواسته واسه هزینه حمل رفت و برگشت تا گارانتی و الان 20 روزی هست که لپ تاپم را برده و گفته امروز تازه میرسه

ali nemesis
11-01-2011, 12:23
20 روز !شما کجایی اردستان فراهان اراک! (یاد فامیل دوستم) بازم میگم شانس آوردی عوض کردن برات !
تیپاکس هم واقعا اینقدر شده گرون نیست دعا کن یه بلا سرش نیاره تیپاکس
بعد چرا هاردتت اینجوری شد
موقع کار و روشن بودن باهاش این ور اون ور رفتی باهاش کشتی گرفتی

من از كرمان خريد كردم با هاردش هم كاري نكردم از خيلي ها خراب شده مشكل بد سكتور داشت به صورت شديد بار اول كه بردم اون شركتي كه لب تابم را خريده بودم به واحد فني خود شركت معرفيم كرد بعد در واحد فني كفت كه كارانتي به ما كفته اول خودمون نقص يابي كنيم اكه درست نشد مي فرستيم كارانتي واسه همين 4 روز طول كشيد تا ظرف هارد را low level format ‎‏ بعد هم كه كفت هاردش بايد تعويض بشه عصر من هم كارتنش را دادم به طرف تا بفرسته تهران كارانتي خلاصه يكي دو روز طول كشيد تا از كرمان با تيباكس بفرستن بعدش هم بنجشنبه هفته كذشته امده شده بود و يك دو روزي هم طول كشيد تا از كارانتي بفرستن كه فكر كنم امروز رسيده باشه راستي طرف بهم كفت به خاطر اينكه شيراز نزديك تر هست فرستادم كارانتي ساركار شيراز !!!!!!:13:

fandogh789
11-01-2011, 13:05
ان شالله مشکلت حل بشه و چرخش برات بچرخه

ali nemesis
11-01-2011, 23:10
ان شالله مشکلت حل بشه و چرخش برات بچرخه

انشالله الان كه سيستمم رسيده قرار شده تفاوت قيمت هارد 640 با 500 را بدن راستي ايا جقدر ميشه؟

fandogh789
11-01-2011, 23:23
زیاد فرقی نداره حدود 20 دلار
مثلا تو ایران اینترنتی قیمت اینه
HDD (Hard Disk Drive) 2.5" Laptop
500 GB for Laptop SATA 71.000
640 GB for Laptop SATA 84.000
BOX External USB 2.5"
500 GB External 2.5" 73.000
640 GB External 2.5" 86,000

farshid7f
27-01-2011, 19:56
میشه کاربرد های کلید Fn رو بهم بگید لطفا؟
یعنی تا جایی که بلدید از اینجور کلید های ترکیبی که روی 5742 ایسر هست و بهم بگید.ممنونم

و هم اینم بفرمایید که:
من باهاش نمیخوام بازی کنم در حد کارهای فوتوشاپی و میکس فیلم باهاش کار میکنم،حالا بنظرتون گرافیکو روی گیفورس سوییچ کنم یا لازم نیست؟
1- وقتی fn پایین باشه کلیدهایی که روشون آبی دارن فعال میشن..
مثل f3 تا f8 و کلید های جهت و4تا کلید گوشه راست بالا...که کاربردشون (از شکلش حداقل) مشخصه
2- وقتی باتری لازم داری بذار روی گرافیک اینتل ولی بقیه وقتها یا وقتی دیدی کند عمل میکنه و جواب نمیده سوییچ کن رو جیفورس
:20:

mehrdad8086
27-01-2011, 22:55
دوستان سلام

من امروز 5742 خریدم....

ببینم این یک بلندگو(اسپیکر) داره؟من فقط یک دونه می بینم و وقتی بالانس صدا روی سمت راست بدم صدا قطع می شه!!!!!!!!!!!!!!

واقعا یکی داره:41:

pini30lin
27-01-2011, 23:26
مبارک باشه:10:
کدوم کانفیگ؟ چند؟
متاسفانه صداش مونو هست و فقط یه اسپیکر داره!:13:

moeinset
28-01-2011, 01:02
سلام
دم هرچی بچه باحال فروم گرم!
آقا یکی به ما بگه این 5742 با 5741 فرقشون تو چیه؟!
با کانفینگ مشابه منظورمه!
و یه سوال دیگه
کسی کانفینگ پایینش رو داره؟
از لحاظ کیفیتی هم کانفینگ پایین کیفیت کمتری داره یا نه؟
ممنون

roteal2007
28-01-2011, 08:59
سلام
دم هرچی بچه باحال فروم گرم!
آقا یکی به ما بگه این 5742 با 5741 فرقشون تو چیه؟!
با کانفینگ مشابه منظورمه!
و یه سوال دیگه
کسی کانفینگ پایینش رو داره؟
از لحاظ کیفیتی هم کانفینگ پایین کیفیت کمتری داره یا نه؟
ممنون

در اسپيکر کارت گرافيک و cpu با هم تفاوت دارن.

moeinset
28-01-2011, 10:00
در اسپيکر کارت گرافيک و cpu با هم تفاوت دارن.

ممنون
بعد سی پی یو cori3با ‏cori5
چقدر فرق میکنه؟همین جور حسی بگین
بعد اگه میشه کسی لطف کنه بگه ایسر چه مدل های خوب سبک وزن داره؟
مرسی

omid_egh
28-01-2011, 10:10
دوستان سلام

من امروز 5742 خریدم....

ببینم این یک بلندگو(اسپیکر) داره؟من فقط یک دونه می بینم و وقتی بالانس صدا روی سمت راست بدم صدا قطع می شه!!!!!!!!!!!!!!

واقعا یکی داره:41:
لاافل تو این مورد 5741 خیلی سرتره

mehrdad8086
28-01-2011, 10:12
مبارک باشه:10:
کدوم کانفیگ؟ چند؟
متاسفانه صداش مونو هست و فقط یه اسپیکر داره!:13:

من می خواستم ZG بگیرم 630 تومن که نبود!!!!چون عجله داشتم معمولی(2GB رم و هارد500با CPU6200و 4500اینتل) با یکسال گارانتی سازگار 480 تومن گرفتم.:20:

roteal2007
28-01-2011, 11:01
من می خواستم ZG بگیرم 630 تومن که نبود!!!!چون عجله داشتم معمولی(2GB رم و هارد500با CPU6200و 4500اینتل) با یکسال گارانتی سازگار 480 تومن گرفتم.:20:
مبارکت باشه.

لاافل تو این مورد 5741 خیلی سرتره
بله تایید میشه اما نه واسه من که به اسپیکر خونه وصلش کردم.

ممنون
بعد سی پی یو cori3با ‏cori5
چقدر فرق میکنه؟همین جور حسی بگین
بعد اگه میشه کسی لطف کنه بگه ایسر چه مدل های خوب سبک وزن داره؟
مرسی

زیاد نیست 40 درصد شاید.
سری TIMELINE سبکن و عمر باتری 8 ساعته دارن.

moeinset
28-01-2011, 12:58
مبارکت باشه.

بله تایید میشه اما نه واسه من که به اسپیکر خونه وصلش کردم.

زیاد نیست 40 درصد شاید.
سری TIMELINE سبکن و عمر باتری 8 ساعته دارن.

مرسی رفیق
ولی تو سایت سازگار که چیزی نیافتیم!

roteal2007
28-01-2011, 13:58
مرسی رفیق
ولی تو سایت سازگار که چیزی نیافتیم!

این مدل موجوده:

Acer Aspire TimelineX 4820T-334G50Mnks

رعد
28-01-2011, 20:55
با سلام میخواستم بدونم که روی 5742 مودم دیال اپ هم هست؟
اگر هست درایورش برای xp رو از کجا گیر بیاریم؟
در ضمن میخوام بدونم با بلوتوث این مدل میشه به گوشی وصل شد؟

roteal2007
28-01-2011, 21:55
با سلام میخواستم بدونم که روی 5742 مودم دیال اپ هم هست؟
اگر هست درایورش برای xp رو از کجا گیر بیاریم؟
در ضمن میخوام بدونم با بلوتوث این مدل میشه به گوشی وصل شد؟

خیر مودم نداره.
بله میشه.

رعد
29-01-2011, 11:26
خیر مودم نداره.
بله میشه.

با سلام و درود دوست عزيز
خب پس جاي سيم تلفن كه روش هست براي چيه ؟
دوما اينكه مودم داخليش پس چيه و چجوري ميشه باهش به اينترنت وصل شد ؟

اگر حوصله هم داشتين فقط يك اشاره كوچيك به تكنولوژي wifi بكنين مرسي:11:

roteal2007
29-01-2011, 11:39
با سلام و درود دوست عزيز
خب پس جاي سيم تلفن كه روش هست براي چيه ؟
دوما اينكه مودم داخليش پس چيه و چجوري ميشه باهش به اينترنت وصل شد ؟

اگر حوصله هم داشتين فقط يك اشاره كوچيك به تكنولوژي wifi بكنين مرسي:11:

برادر اون مال سوکت کابل شبکه هست نه تلفن...
این مدل مودم داخلی نداره عزیز.
خب شما یه اشتراک adsl یا وایمکس میگیری و با استفاده از مودم وایرلس اینترنت رو توی خونتون پخش میکنید و با دستگاه های که کارت شبکه وایرلس دارن به راحتی از اینترنت استفاده میکنید.....

رعد
29-01-2011, 12:05
با سلام دوباره
ميشه راهنمايي كنين چجوري ميشه از طريق بلوتوث گوشي به acer5742 وصل شد
چون ميخوام از طريق بلوتوث اينترنت ايرانسل رو بفرستم روش

roteal2007
29-01-2011, 13:04
با سلام دوباره
ميشه راهنمايي كنين چجوري ميشه از طريق بلوتوث گوشي به acer5742 وصل شد
چون ميخوام از طريق بلوتوث اينترنت ايرانسل رو بفرستم روش

شما fn+f3 رو میگیری بعدش روشن میشه...بعدشم باید درایوراشو از توی dvd درایور های لپ تاپ نصب کنی.
بلوتوس هم broadcom هست.

moeinset
29-01-2011, 21:44
سلام آقا مبارک باشه
میگم شما برای چه استفاده ای میخواستین؟
الان چه ویندوزی نصب کردین؟
سرعتش چجوریاست؟

مرسی :11:

p30mehrad
30-01-2011, 21:35
سلام دوستان من 1 ماه پیش یه acer 5742 i5 خریدم 820000 به نظرتون خوب خریدم یا نه ؟ (گارانتیشم سازگاره)

rain-man
31-01-2011, 18:51
سلام دوستان من 1 ماه پیش یه acer 5742 i5 خریدم 820000 به نظرتون خوب خریدم یا نه ؟ (گارانتیشم سازگاره)

آره عزیز قیمتش همینه منم دارم عالیه

mehrdad8086
01-02-2011, 20:19
سلام آقا مبارک باشه
میگم شما برای چه استفاده ای میخواستین؟
الان چه ویندوزی نصب کردین؟
سرعتش چجوریاست؟

مرسی :11:
ممنونم
من استفاده معمولی دارم Office use!!! می خواستم ZG بگیرم وقت کردم گیمی هم بزنم که نشد و بالاتر هم پول نداشتم.

ویندوز 7 نصب کردم که به سرعت نصب شد.CPU خوبی داره هاردش صدا نداره و در کل سرعتش خیلی خوبه.
راستی باطری باWiFi روشن 3 ساعت دوام داره فعلا"
و ضمنا قدرت WiFi هم بسیار خوبه.فقط تک اسپیکر بودنش کمی ناراحتم کرده
سوالی بود در خدمتم

alireza33
02-02-2011, 06:38
سلام از بچه هایی که Core i5 با دو کارت گرافیک دارند میخوام که لطفا بگن بازی PES 2011 رو خوب اجرا میکنه !؟
یعنی تو قسمت تنظیمات این بازی گارت گرافیک این سیستم رو چه جوری ارزیابی میکنه !؟ (good,bad ... !?)

moeinset
02-02-2011, 12:24
ممنونم
من استفاده معمولی دارم Office use!!! می خواستم ZG بگیرم وقت کردم گیمی هم بزنم که نشد و بالاتر هم پول نداشتم.

ویندوز 7 نصب کردم که به سرعت نصب شد.CPU خوبی داره هاردش صدا نداره و در کل سرعتش خیلی خوبه.
راستی باطری باWiFi روشن 3 ساعت دوام داره فعلا"
و ضمنا قدرت WiFi هم بسیار خوبه.فقط تک اسپیکر بودنش کمی ناراحتم کرده
سوالی بود در خدمتم
مرسی آقا
من هم دنبال یه همچین لپ تاپی هم با استفاده معمولی internet use!!!:31::46:
فقط میترسم بعدا پشیمون شم!
اگه میشه به این سوالات من جواب بدین:
1- سی پی یو این مدل با دوال کور معمولی و همچنین کور آی تری چقدر فرق میکنه؟(دوال کور معمولی حافظه کش مشترک داره اینم همین طوره؟)
2-وزنش اذیتت نمیکنه؟ سنگین نیست؟
3-از لحاظ کیفیت بدنه چجوریاست؟
4-یکی از بچه ها تو فروم نوشته بود مدل zg هر بازی رو که بریزی روش اجرا میکنه! نظر شما چیه؟(البته من اهل بازی نیستم و فقط میخواستم بدونم گرافیکش چجوریاست!)
5-در کل راض هستین؟

ببخشید سوالا زیاد شد
با تشکر از dear Mehrad!:11:

gamebazi.blogfa
02-02-2011, 18:00
چجوری میشه از وبکم ش استفاده کرد؟

mehrdad8086
02-02-2011, 19:44
مرسی آقا
من هم دنبال یه همچین لپ تاپی هم با استفاده معمولی internet use!!!:31::46:
فقط میترسم بعدا پشیمون شم!
اگه میشه به این سوالات من جواب بدین:
1- سی پی یو این مدل با دوال کور معمولی و همچنین کور آی تری چقدر فرق میکنه؟(دوال کور معمولی حافظه کش مشترک داره اینم همین طوره؟)
2-وزنش اذیتت نمیکنه؟ سنگین نیست؟
3-از لحاظ کیفیت بدنه چجوریاست؟
4-یکی از بچه ها تو فروم نوشته بود مدل zg هر بازی رو که بریزی روش اجرا میکنه! نظر شما چیه؟(البته من اهل بازی نیستم و فقط میخواستم بدونم گرافیکش چجوریاست!)
5-در کل راض هستین؟

ببخشید سوالا زیاد شد
با تشکر از dear Mehrad!:11:
خواهش می کنم:و اما جواب سوالها:
1-فکر کنم از اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر جواب بگیری.ویندوز 7 به cpu عدد 5.6 رو اهدا نمود!!!!!!
2-من زیاد جابجا نمی کنم و اکثر لب تاب هام همین وزن رو داشتن.
3-کیفیتتش نسبت به قبلیها بهتره (Acer داشتم قبلا) و طرح دار بعید می دونم به این زودیها رنگش پاک بشه.!!!
4-ZG با دو کارت عرضه شده Nvidia m540 که فوق العادس و اکثر گیم ها رو اجرا می کنه و دیگری هم با Ati 5470 بود فکر کنم با Hdd320 که 590 قیمت کردم.من هارد بسیار مهمه برام چون همش دنبال دانلود فیلمم و اینکه HDMI با قابلیت انتقال صدا داره و به راحتی همه فیلمها رو با کیفیت بالا رو TV می بینم.

البته یکی از دوستان یه ZG پیدا کرده برام و با اینکه اینو 3 روزه خریدم می خوام بفروشم و ZG رو اگر شد بخرم شاید گیمی هم زدیم.!!!!!!

ولی با این قیمتها چیزی دیگه فکر نکنم پیدا بشه که حداقل یه گارانتی خوب داشته باشه.

moeinset
03-02-2011, 15:31
آقا خیلی ممنون
ولی ما که توی سایت اینتل چیزی سر در نیاوردیم!

لطفا اگه کسی میدونه جواب سوال زیر رو بده
مرسی

تفاوت پردازنده های زیر چیه؟
یعنی از نظر سرعت به چه ترتیبی قرار میگیرن
ممنون!

dual core
dual core p(6200,l3,3m)cash
core 2 duo
cor i3

لطفا راهنمایی کنین
ممنون:11::40:

duke_m96
03-02-2011, 16:02
آقا خیلی ممنون
ولی ما که توی سایت اینتل چیزی سر در نیاوردیم!

لطفا اگه کسی میدونه جواب سوال زیر رو بده
مرسی

تفاوت پردازنده های زیر چیه؟
یعنی از نظر سرعت به چه ترتیبی قرار میگیرن
ممنون!

dual core
dual core p(6200,l3,3m)cash
core 2 duo
cor i3

لطفا راهنمایی کنین
ممنون:11::40:

اين سايت رتبه بندي و امتياز cpu

cpubenchmark.net/cpu_list.php

mehrdad8086
03-02-2011, 19:14
دوست من شاید الانه چیزی که انقدرها مهم نیست سرعت سی پی یو هست ....

قدرت مهمه که 6200 یکی از بهترین هاست.و نسبت به بقیه اجزا یه سرو گردن بالاتره تو این لب تاب.

سرعت این 2.13 هست ولی بسیار قدرتمنده......

شاید به Cori3 نرسه اما با این کارت گرافیک و رم این Cpu خیلی خوبه:8:

moeinset
03-02-2011, 19:39
با تشکر از mehrdad و duke_m96 من بین این دوتا یه مقایسه ای کردم گفتم بذارم اینجا شاید به درد یکی خورد:

1-Acer Aspire 5742G-5464G64Mncc [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Core i5 460M@2.5(2.8)GHz,3MB [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DDR3 4GB 1333MHz+640GB SATA [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Nvidia GeForce GT 420M 1GB [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Price: 829,000Tامتیاز و رنک سی پی یو:2590 214
امتیاز و رنک کارت گرافیک به ترتیب:584 169

2-Acer Aspire 5742ZG-P623G50Mncc [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] P6200@2.13GHz, 3MB L3 Cache [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DDR3 3GB 1333MHz+500GB SATA [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Nvidia geForce GT 540M 1GB [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Price: 649,000Tامتیاز و رنک سی پی یو به ترتیب:1694 343
امتیاز و رنک کارت گرافیک به ترتیب:پیدا نشد!

فکر میکنم نسبت به قیمت باید گزینه خوبی باشه
مخصوصا اینکه سی پی یوش از کور تو دو بهتره!

-------------------
آقا یه سوال دیگه
5742 مدل 14" سبک نداره؟

moeinset
03-02-2011, 20:06
راستی 2 تا نکته:
یکی اینکه این مدل 4741 که از نظر کانفینگ مثل 5742 هست(به غیر از مانیتور!)

54741:
سیستم عامل : DOS
پردازنده : Intel Core i5
سرعت پردازنده : 2.53 گیگاهرتز
RAM : چهار گیگابایت
وزن : 2.1 کیلوگرم
هارد دیسک : 640 گیگابایت
درایو نوری : DVD RW
سایز مانیتور : 14 اینچ
کارت گرافیکی : Geforce 410 - 1GB D
امکانات جانبی : دوربین ( webcam ) ، بلوتوث

نظرتون چیه؟

دوم اینکه یه فروشگاهی داره این رو با تخفیف میده 780 تومن!
یعنی چی! یعنی از سازگار میخره 819 بعد میفروشه 780؟
نظر شما چیه؟!

mehrdad8086
04-02-2011, 19:18
راستی 2 تا نکته:
یکی اینکه این مدل 4741 که از نظر کانفینگ مثل 5742 هست(به غیر از مانیتور!)

54741:
سیستم عامل : DOS
پردازنده : Intel Core i5
سرعت پردازنده : 2.53 گیگاهرتز
RAM : چهار گیگابایت
وزن : 2.1 کیلوگرم
هارد دیسک : 640 گیگابایت
درایو نوری : DVD RW
سایز مانیتور : 14 اینچ
کارت گرافیکی : Geforce 410 - 1GB D
امکانات جانبی : دوربین ( webcam ) ، بلوتوث

نظرتون چیه؟

دوم اینکه یه فروشگاهی داره این رو با تخفیف میده 780 تومن!
یعنی چی! یعنی از سازگار میخره 819 بعد میفروشه 780؟
نظر شما چیه؟!
سیستم قوی و خوبی است و فقط کارت گرافیک شاید 10 تا 15 درصد ضعیفتر از 540 باشه.
تقریبا همیشه همینطوره شما 30 تا 40 تومن زیر قیمت سایت می تونی خرید کنی تو این رنج .لب تاب من تو سایت 520 قیمت خورده و من 480 خریدم

mohsen_rkh
06-02-2011, 01:53
دوستان 5742G چقدر باتری نگه میداره؟ از لحاظ تئوری نمیگم، از لحاظ عملی. (دوستانی که این مدل رو دارن لطف کنن و نظر بدن)
ممنون. :11:

POROMA2008
06-02-2011, 02:05
دوستان 5742G چقدر باتری نگه میداره؟ از لحاظ تئوری نمیگم، از لحاظ عملی. (دوستانی که این مدل رو دارن لطف کنن و نظر بدن)
ممنون. :11:

اگه بصورت یکسره با هاش کار کنی مثلا فیلم تماشا کنی 1.5 ساعت

بازی اگه و تنظیمات روی های بذاری 30 دقیقه