PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : water cooler برای cpu کاملا دست ساز

xqg50
03-10-2010, 20:14
این سیستم 10 در جه نسبت به فن فابریک سیستم کاهش دما دارد. البته به دلیل یک سری مشکلات از جمله هواگیری الان 5 درجه کمتر خنک میکنه که با اصلاحات نهایی فکر میکنم نتیجه بهتر بشه عکس ها رو میزارم در صورت در خواست و تمایل دوستان میتونم تمام مراحل کار رو هم تو یه فایل pdf بزارم . البته قسمت واتر بلوک برای هر نوع cpu قابل طراحی و ساخته. ممنون میشم اگه دوستان اشکالات سیستم رو بگن و برای افزایش باز دهی راهنمایی کنن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بخش water block از pvc ساخته شده و روشم با طلق پوشوندم که توش قابل دیدن باشه شاید بعدا led هم توش کار کردم. قسمتی هم که با cpu در تماسه مسه و راحت حرارت رو منتقل میکنه.

این هم یک نمای دیگر از واتر بلوک که هنوز کامل نشده.

این هم بخش اصلی و قسمت خنک کنندس که از رادیاتور و فن و پمپ آب تشکیل شده. رادیاتو ماله بخاریه ماشینه پرایده و پمپ آب هم پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می باشد. البته چون اجله داشتم نشد یه قاب خوب برای این بخش بسازم که اونم در نظر دارم از mdf درست کنم که همه چی بمونه توش و فقط محل فن برای جریان هوا باز باشه در ضمن سیستم با برق 220 ولت کار میکنه که بای یه رله وصلش کردم به پاور و موقع روشن شدن سیستم خودش خودکار روش میشه.
در ضمن کل هزینه سیستم 30 هزار تومن شد.

آنتی
03-10-2010, 20:26
سلام
جالب بود
ولی خدا نکنه یکی از این شیلنگ ها سوراخ بشه یا دربیاد که حسابی اتصال میکنه

xqg50
03-10-2010, 20:33
سلام
جالب بود
ولی خدا نکنه یکی از این شیلنگ ها سوراخ بشه یا دربیاد که حسابی اتصال میکنه
شیلنگ ها رو با بست محکم کردم اگه مشکل نشتی داشته باشه از خود واتر بلوک میتونه باشه که اونم با چسب هل (hel)کاملا سیلد کردم تا الان که مشکل نشتی نداشته.
در ضمن این رو روی سیستم قدیدیم بستم جرعت نکردن رو سیستم جدید که i7 هست ببندم البته برای این کار باید یه واتر بلوک جدید بسازم.

kourosh_sos
03-10-2010, 23:21
دوست عزیز کارت واقعا عالیه چند وقت پیشم یکی از دوستان این کارو انجام داده بود که ما هر چی ازش خواستیم آموزش ساختشو قرار بده این کار نکرد حالا از شما خواهش میکنم که آموزش مو به مو این سیستم رو بصورت pdf قرار بدید ممنون میشم بعد یک سوال دیگه اینکه شما رشتتون الکترونیک هستش؟

pooria-ir
03-10-2010, 23:54
(شرمنده اگه اسپمه،نتونستم جلوی خودم رو بگیرم)
ایول .دمت گرم.جدا آفرین به این پشت کار که با امکانات کم اینجور چیزی درست میکنی
آفرین.موفق باشی
:40:

mahddi
03-10-2010, 23:59
آفرین به شما خیلی خلاقی
البته شما فکر کنم حسابی ابزار کار هم داشتی

xqg50
04-10-2010, 09:08
با تشک از همه دوستان .
اگه عکس ها رو برای شما هم نشون نمیده بگین تا دوباره آپلود کنم من معمولا عکس ها رو تو سایت 450 آپلود میکردم که یه مدته مشکل پیدا کرده اگه دوستان یه سایت خوب برای آپلود عکس سراغ دارن لطفا بگن تا دوباره عکس ها رو بزارم.

xqg50
04-10-2010, 09:20
دوست عزیز کارت واقعا عالیه چند وقت پیشم یکی از دوستان این کارو انجام داده بود که ما هر چی ازش خواستیم آموزش ساختشو قرار بده این کار نکرد حالا از شما خواهش میکنم که آموزش مو به مو این سیستم رو بصورت pdf قرار بدید ممنون میشم بعد یک سوال دیگه اینکه شما رشتتون الکترونیک هستش؟
خوشحالم که این کار نظر شما رو جلب کرده حتما در اولین فرصت فایل آموزش رو درست میکنم الان دانشگاه خیلی سرم شلوغه. راستش رشته من دندانپزشکیه ولی بیشتر به کامپیوتر علاقه دارم حالا چرا رفتم دندانپزشکی بماند.

آفرین به شما خیلی خلاقی
البته شما فکر کنم حسابی ابزار کار هم داشتی
ممنون دوست عزیز. در مورد ابزار باید بگم چیزهایی که حتما لازم میشه یه فرز برش کوچیکه(از همون هایی که سنگ بر ها استفاده میکنن البته کوچیکش) یه سشوار صنعتی(این وسیله رو هم سپر ساز ها و فایبرگلس کار ها استفاده میکنن از 50 تا 600 درجه دما تولید میکنه) و اگه یه میکرو موتور(یه وسیله که مثل قلم به دست گرفته میشه و سرش انواع فرز ها و مته ها و سمباده های کوچیک نصب میشه) هم داشته باشین خیلی کمک میکنه.