PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ati 5670 1 گیگ

mpeg
02-10-2010, 23:57
سلام
ببخشیدتاپیک جدید زدم تو تاپیک قدیمم هر چی پست جدید دادم کسی دیگه جواب نداد
آقا من به پیشنهاد دوستان کمتر از 1 ماه هست این سیستم رو خردیم
main:biostar a770e3
cpu:amd 435
ram:a_data 1333 2 gig cl8
power:540 memonex
hdd :250 gig IDE westrndigital
vga:sapphire 5670
روز اول گرافیکم 512 مگ بود با بازی pes2010 مشکل داشتم بردم گارانتی اونجا رو سیستم ابنتلشون چک کردن مشکل اونجا هم بود
مشکل این بود رو این بازی تا رزلوشن 600*800 وقتی بازی کن شوت میزد پرش تصویر وجود داشت
رو رزلوشن بالاتر که دیگه بدتر مشکل فریم تو شوت ودیدون
و موج اومدن به صورت عمودی بعضی از قسمتهای صفحه
بعد گرافیک رو الان با همین مدل 1 گیگ نوع عوض کردم اونجا این گرافیک رو با تست کردم با 1 گیگم هم همین مشکل بود
خونه هم که آوردم مشکل همچنان پا برجاست
تو تاپیک بازی ها مطرح کردم همه تعجب کردن
از گبم نتی ها پرسیدم همین طور
بازی رو بانوت بوکم که گرافیک intel 4500 هست و گرافیک بازی نبست تست کردم این مشکلات وجود نداره این از سیدی
هاردم رو عوض کردم البته دومی هم ide بود مشکل همچنان هست
رو ویندوز xp و سون و32و64 بیتی و vistaهم تست کردم مشکل هنوز هست
مادربورد و رمم رو عوض کردم مشکل هست
با pes2006 تست کردم لا اون هم مشکل داره بازی دیگم ندارم که چک کنم
با برنامه fumark تست Stability گرفتم 30 دقیقه گرافیک هیچ مشکلی پیدا نکرد
با برنامه 3DMark Vantage 2008 تست میگرم انمیشن هاش رون اجرا میشه رو هر رزولوشنی برنامه هم اروری نمیده
خلاصه موندم مشکل از کجاست
هیچ کس هم نمیدونه مشکل از کجاست
1 کی به داد من برسه
اگه میخواین بگین رو چه تنظماتی برنامه fumark , 3DMark Vantage رو بزارم و تست بگریم شما نظر بدین
فعلا یکی از تست هام رو میزارم با 3DMark Vantage رزلوشن رو یادم نیست ولی فکر کنم تنظمات برنامه رو دست نزدم

kourosh4
03-10-2010, 00:03
دوست من شما همه کار کردی بجز یه کار .....
مشکل شما با ابدیت درایور حل میشه ...
ایراد از بازیه منم همین مشکل رو داشتم ولی نه به این شدت و تو بازی تیک میزد و با ابدیت درایور مشکل به کلی حل شد ....

mpeg
03-10-2010, 00:05
دوست من شما همه کار کردی بجز یه کار .....
مشکل شما با ابدیت درایور حل میشه ...
ایراد از بازیه منم همین مشکل رو داشتم ولی نه به این شدت و تو بازی تیک میزد و با ابدیت درایور مشکل به کلی حل شد ....
این کا رو هم انجام دادن الان اومدم پست رو ادیت کنم دیدم شما گفتی
همه با جدید ترین داریور این کار رو ویندوزهای مختلف تست کردم و هم با ورژن همراه گرافیک
حتی هم داریور جدید رو از خود سایت سافایر و 1 بار هم ازخود سایت ati گرفتم منظورم amd هست با هردو سایت چک کردم مشکل هنوز هست
چیزی نمونده تست نکرده با شم
مانتورمم هم crt هست LG E700B
گرافیک شما چی هست میگی مشکل رو هم شما داشتی
مشکل شما در چی بود
عجب اشتباهی کردم رفتم 140 بابت این گرافیک خرج کردم میرفتم nvidia مگرفتم سنگین تر بود

mpeg
03-10-2010, 00:16
آقا به داد من برسید
جالب اینجاست مثل اینکه 1 نفر هم تو این سایت با گرافیک Ati این بازی رو انجام نداده مثل اینکه
البته دروغ چرا یکی بود گفت من با 4770 مشکل ندارم

kourosh4
03-10-2010, 00:19
دوست من این ربطی به کارت نداره و به نظر من مشکل نرم افزاریه .....
کارت من 5850 هست و وقتی با درایور 10.3 کار میکردم تو بازی pes هر چند ثانیه یک تیک میزد ولی درایور رو به 10.7 ابدیت کردم و مشکل حل شد و الان دارم 60 فریم ثابت میگیرم .....
شاید ایراد از cpu باشه شما یا cpu رو یکم اورکلاک بکن یا رو یک سیستم دیگه که cpu بهتری داره بازی رو با کارت خودتون چک کن .....

mpeg
03-10-2010, 00:29
دوست من این ربطی به کارت نداره و به نظر من مشکل نرم افزاریه .....
کارت من 5850 هست و وقتی با درایور 10.3 کار میکردم تو بازی pes هر چند ثانیه یک تیک میزد ولی درایور رو به 10.7 ابدیت کردم و مشکل حل شد و الان دارم 60 فریم ثابت میگیرم .....
شاید ایراد از cpu باشه شما یا cpu رو یکم اورکلاک بکن یا رو یک سیستم دیگه که cpu بهتری داره بازی رو با کارت خودتون چک کن .....

این تعداد فریم رو چطوری مشه حساب کرد تو 1 بازی به ما هم یاد بده
بعد شمارو چه رزلوشنی مشکل داتس مال من رو همه رزلوشن ها مشکل داره که بالا اشاره کردم
cpu هم که گفتم با سیستم گارانتی که اینتل بود چک کردم مشکل وجود داشت
نوت بوک خودم هم cpu:intel t4400 هست 1مگ کش ولی تو نوت بوک مشکل نبود

alireza1411
03-10-2010, 07:12
این تعداد فریم رو چطوری مشه حساب کرد تو 1 بازی به ما هم یاد بده
بعد شمارو چه رزلوشنی مشکل داتس مال من رو همه رزلوشن ها مشکل داره که بالا اشاره کردم
cpu هم که گفتم با سیستم گارانتی که اینتل بود چک کردم مشکل وجود داشت
نوت بوک خودم هم cpu:intel t4400 هست 1مگ کش ولی تو نوت بوک مشکل نبود

با نرم افزار fraps میشه فریم ریت رو دید.

5670 و 5770 چندمین باره دیدم با بعضی بازیها مشکل دارن. راهش همون آپدیت درایوره گرافیکتونه. مشکلی از نظر گرافکی وجود نداره و خیلی هم فویه. مبارک باشه.:11:

mpeg
05-10-2010, 10:41
دوستان بلاخره مشکلی که من داشتم حل شد گفتم اینو بگم مشکل از چی بود شاید روزی به درد کسی بخوره
من همیشه سایز تصویر دسکتاپ رو 600*800 و کمتر رو سایز 768*1024 میزارم ولی بیشتر رو همون رزلوشن اولی که گفتم
در این صورت به طور اتومات screen refresh rate مانیتور من رو 85 mhz میره رو این دوسایزی که گفتم
چند باری کمش کردم ولی تصویر ویندوز چشم رو اذبیت میکرد در نتجه من دیگه دستش نمیزدم و رو همون 85mhz هر باز که ویندوز عوض میکردم اتومات بعد ار نصب برنامه کاتالیست یا همون درایور Ati ننظیم میشد
مشکل من این بود که اگه من این screen refresh rate رو دستی رو 60 mhz میزاشتم یا بزارم با اینکه تو محیط ویندوز چشم رو 1 لرزش خفیفی که ایجاد میکنه اذیت میکنه ولی تو بازی pes2010 که فعلا من با این بازی رو دارم همچین حالتی به وجود نمیاد که چشم رو اذبیت کنه و از همه مهمتر:
مشکل لعنتی من با همین تنظیم روی 60 mhz بطرف شد
اینم 1 مشکل بیخودی که کلی من رو درگیر کرد که چرا این جوری میشه اینم از کشف من که فهمیدم خودم سیستمم چه مرگیش بوده
همه چی کشف میکنن من هم چی کشف کردم
در کل شاید تنها حسنی که داشت با این که کلی عصاب من رو خورد کرد این موضوع و کلی وقت گذاشتم و رفتم گارانتی میشه دل رو به این خوش کردکه گرافیک 512 مگم رو دادم به شرکت و گرافیک 1 گیگ گرفتم و ان 1 گیگ در اومد برام 135تومن تو بازار 145 میدادن
البته نمیخوام به کسی توهین شه ولی اگه شرکت گارانتی گرافیک من 1 آدم با سواد میزاشت تو گارانتی این همه دردسر نمیکشیدم به خدا طرف هنوز بلد نبود با ویندوز سون بدتر از من کار کنه
آخه آدم چی بگه بد شده بود مسول تعمیرات و فنی و پشتبانی
هر چی ازش میپرسدم فقط بلد بگه برنامه 3dmark همین بهش میگفتم با داریور جدید تست کردم میگفت اونمهم نیست با اونی که تو سیدی هست و 3 نسخم پاینتر بود تست کن نه چیز دیگه
آخه آدم چی بگه
اینم شد کارشناس
جلو خودش بازی رو تست کردم میگه عجبیب شاید گرافیک خرابه :
در پایان از همه دوستانی که زحمت کشیدن و من رو راهنمایی کردم ممنونم
حکایت همچنان باقیست..............