PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش نشدن فن‏های سیستم پس از Shut down

Grand
01-10-2010, 15:18
سلام

سیستم من تازگیها بعد از Shut down کردن، فن‏هاش روشن میمونه و دیگم خاموش نمیشه! (البته همیشه اینطوری نیست، بگیر نگیر داره)

کسی میدونه مشکل از کجاست؟

alireza1411
01-10-2010, 18:23
سلام

سیستم من تازگیها بعد از Shut down کردن، فن‏هاش روشن میمونه و دیگم خاموش نمیشه! (البته همیشه اینطوری نیست، بگیر نگیر داره)

شاید اسنتند بای میشه ؟ استند بای بشه مانیتور خاموش میشه ولی بعضی قطعات داخل کیس روشنه و فن ها هم کار میکنه.

alborz_k
01-10-2010, 18:30
سلام

سلام. لطفأ مدل پاور و مادربردتون رو بگین . چند وقته سیستم رو دارین و از کی این جوری شده؟

Grand
01-10-2010, 19:10
شاید اسنتند بای میشه ؟ استند بای بشه مانیتور خاموش میشه ولی بعضی قطعات داخل کیس روشنه و فن ها هم کار میکنه.

نه استند بای نمیشه چون وقتی استند بای میکنم چراغ پاور روی کیس چشمک میزینه اما وقتی شات دان میکنم هیچ چراغی روشن نمی‎مونه.

سلام. لطفأ مدل پاور و مادربردتون رو بگین . چند وقته سیستم رو دارین و از کی این جوری شده؟

مادربوردم ASUS - P5KC هست و پاورم هم GREEN - GP480A.

سیستم رو 2 ساله دارمش و تقریباً 5 ماهی میشه که اینجوری میشه. ویندوزم هم سون هست، امکان داره اشکال از سیستم عاملم باشه؟

alireza1411
01-10-2010, 23:55
نه استند بای نمیشه چون وقتی استند بای میکنم چراغ پاور روی کیس چشمک میزینه اما وقتی شات دان میکنم هیچ چراغی روشن نمی‎مونه.

مادربوردم ASUS - P5KC هست و پاورم هم GREEN - GP480A.

سیستم رو 2 ساله دارمش و تقریباً 5 ماهی میشه که اینجوری میشه. ویندوزم هم سون هست، امکان داره اشکال از سیستم عاملم باشه؟

سیستم عامل ممکن هست. من یه خورده همچین مسائلی داشتم ولی نه این مدلی.

یه پیشنهاد بیشتر نمیتونم بدم. بایوس مادربوردت رو آپدیت کن ببین حل میشه یا نه. نشد از گارانتی سوال کن.

دوستان بخش سخت افزار هم شاید تجربیات خوبی داشته باشن ببین اونها هم چی میگن.:11:

afn.gig
04-10-2010, 17:42
امان از این P5KC.
منم کلی باهاش مشکل داشتم. نه مشکل شما رو ولی مشکلم نزدیک به شما بود. بردم یه شرکت وارد بو کشید و درستش کرد و خلاصه خیلی وارد بود.
موارد زیر رو برسی کن:

1) کارت گرافیک رو توی سوکت LCI وصل نکرده باشی. دو تا اسلاد PCI Express داریم و باید توی بالاییه نصب کرده باشید.
2) همه دستگاه های USB رو جدا کن. چه دستگاه های دائم و چه موقت. ماوس و کیبورد دائم هستند و بولوتوس، قفل های سخت افزاری، مموری ریدر و ... موقت هستند. خلاصه همه رو جدا کن. USB های روی مادربرد رو هم جدا کن (حتی اگه استفاده نمیشن). اگه از این رم ریدرهایی داری که به جای فلاپی نصب میشن فورا به یکی هدیه بده و از شرش راحت شو. هارد اکسترنال، گیم پد، اسکنر یا پرینتر، مودم های ADSL، وب کم و... هم که دیگه معلومه باید جدا بشن.

حالا امتحان کن. به احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه. بعد لوازم رو یکی یکی نصب کن و برای هر کدوم یک بار امتحان کن تا بفهمی کدوم یکی از دستگاه های جانبیت این مشکل رو ایجاد کرده. البته تجربه خود من با این مین نشون داده که بیشتر مموری ها این مشکل رو ایجاد میکنند (فلش مموری، گوشی همراه، مموری ریدر یا هارد اکسترنال). امیدوارم مشکلت حل بشه.

pasargadd
04-10-2010, 18:00
سلام
ویندوزو عوض کن.fدیسک کن.انتی ویروسو نصب و اپدیت کن.
کابلهارو یکبار جدا کن و دوباره بزن.

HORROR
22-10-2010, 12:52
سلام
به نظرم از پاور باید باشه

rocketman2
26-10-2010, 14:14
مثل این که پاورت خاموش نمیشه هم میتونه از مادر برد و هم از پاور باشه اگه برات مقدوره پاور را عوکن ببین خوب میشه یا نه اگه خوب نشد اشکال از مادر برد هست البته تا جایی که میتونی سعی کن ببری یک تعمیر گاه معتبر:20:

t3st
21-11-2010, 10:13
سلام دوستان
من وقتی سیستمم رو خاموش می کنم دیگه با روشن نمیشه یعنی فن سیستم و سی پی یو و چراغ سیستم روشن میشه اما ویندوز بالا نمی یاد حتی ریست هم نمیشه و تنها راه چارش اینه که از پشت کیس برقشو قطع و وصل کنم
کسی می دونه مشکل از کجاست ؟
ممنون

Ali*Reza
21-11-2010, 20:05
سلام دوستان
من وقتی سیستمم رو خاموش می کنم دیگه با روشن نمیشه یعنی فن سیستم و سی پی یو و چراغ سیستم روشن میشه اما ویندوز بالا نمی یاد حتی ریست هم نمیشه و تنها راه چارش اینه که از پشت کیس برقشو قطع و وصل کنم
کسی می دونه مشکل از کجاست ؟
ممنون

لطفا تاپیک جدا باز کنید.

omid559
16-03-2011, 10:08
من هم اين مشكل رو دارم مشكل هم از مادر بورد هست چون همه قطعات رو چك كردم . سيستم به زيبايي كار ميكنه حتي شات دان هم ميشه ولي برق سيستم قطع نميشه و فن ها روشن مي مونه. البته موقع روشن شدن هم خود به خود روشن ميشه بدون زدن كليد پاور. مادر برودم هم MSI هستش..

NirvanaH
17-03-2011, 13:23
سلام

با سلام
آیا قبل از اینکه این مشکل پیش بیاید شما از سیستم کار سنگین کشیده اید.مثلا 2یا 3ساعت بازیهای سنگیر رو اجرا کرده باشد یا با چند دقیقه کار هم این مشکل اتفق میفته؟
منظورتون از فن همه فنهای سیستم است یا فن پاور و یا فنهای سی پی یو یا کارت گرافیک؟کدام فنها؟

حامد:11:

7283
20-04-2011, 09:15
دوستان عزيز ممنون از اينكه سعي مي كنين كمك كنين ولي اينايي كه شما مي گين در واقع پاك كردن صورت مسئله مي شه منظورم اينه كه يكي از راه حل هم ميتونه اين باشه كه برو يه كامپيوتر ديگه بخر!

اين مشكل تو همه P5Kc هايي كه من ديدم بعد از نصب ويندوز ٧ هست (و بهت مژده ميدم كه نرم افزاريه) از جمله مال خودم. راه حل اينه:
توي استارت روي computer راست كليك كن برو تو device manager بعد گروه IEEE 1394 Bus Host Controllers رو باز كن روي VIA 1394 OHCI Compilant Host COntroller راست كليك كن Properties رو بزن توي بخش Power Management تيك گزينه Allow the computer to turn off this device to save power رو بزن. به همين راحتي!
اين مشكلو حل ميكنه‏‏‏. اگه نكرد بايد بري تو سايت ماكروسافت يكي از Hotfix ها رو بگيري كه چون مشكل من حل شد ديگه دنبال اون نرفتم نمي دونم

NirvanaH
21-04-2011, 13:08
دوستان عزيز ممنون از اينكه سعي مي كنين كمك كنين ولي اينايي كه شما مي گين در واقع پاك كردن صورت مسئله مي شه منظورم اينه كه يكي از راه حل هم ميتونه اين باشه كه برو يه كامپيوتر ديگه بخر!

اين مشكل تو همه P5Kc هايي كه من ديدم بعد از نصب ويندوز ٧ هست (و بهت مژده ميدم كه نرم افزاريه) از جمله مال خودم. راه حل اينه:
توي استارت روي computer راست كليك كن برو تو device manager بعد گروه IEEE 1394 Bus Host Controllers رو باز كن روي VIA 1394 OHCI Compilant Host COntroller راست كليك كن Properties رو بزن توي بخش Power Management تيك گزينه Allow the computer to turn off this device to save power رو بزن. به همين راحتي!
اين مشكلو حل ميكنه‏‏‏. اگه نكرد بايد بري تو سايت ماكروسافت يكي از Hotfix ها رو بگيري كه چون مشكل من حل شد ديگه دنبال اون نرفتم نمي دونم

به حق چیزای نشنیده:18:
دوست عزیز شما اصلا میدونی IEEE 1394 Bus چه استانداردی هست که ربطش میدی به فن!!!:19:
بابا یه کم اطلاعات داشتن قبل از پست دادن بد نیستا!!! :13:
واسه اطلاعات بیشتر یه سر اینجا بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حامد:11:

shahinfarasystem
24-04-2011, 13:32
سلام

شما با ويندوز xp هم همين مشكلو داري؟؟ امتحان كردي؟؟

و بعد مشكل چند وقته برات به وجود آمده؟؟