PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه دوربین N8

Dark.Life
01-10-2010, 14:14
خب دوستان میدونید که ان8 یکی از بزرگترین المانهاش دوربینشه و خیلیا روش حساب باز کردن
تا حالا چند سری عکس ازش منتشر شده ولی خب چون توسط خود نوکیا بوده نمیشه بهشون اطمینان کرد ... تا اینکه انگجت یه مقایسه با آیفون چهاری گزشته که دوربینش در بین بهترین ها جایی نداره و یه دوربین معمولی داره
انگجت سایت معتبری هست و نمیشه به همین راحتی ردش کرد

من دیگه بیشتر از این صحبت نمیکنم و شما رو به دیدن عکسها دعوت میکنم ... قضاوت با خودتون :

تو این عکس خواهید دید که رنگ پریدگی در ان8 دیده میشه ... همینطور وضوح پایینتر نسبت به رزولوشن بالاترش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکسی بعدی هم همین مشکل رو داره :

وضوح پایین در این عکس :

ادامه عکسها

البته تو این مقایسه اصلاً عدالت رعایت نشده چون آیفون فقط 5 مگاپیکسله و درست نیست با 12 مقایسه بشه

به نظر میرسه انگجت دلش برای هوادارن نوکیا سوخته و نخاسته اونارو خیلی ناراحت کنه وگرنه کافی بود تو این مقایسه پیکسون 12 حضور میداشت!!

Rjoun
01-10-2010, 17:42
نسخه اصلی عکسها+سایز اصلیشون
اینا کجان؟

Dark.Life
01-10-2010, 17:55
اینجاس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Rjoun
01-10-2010, 20:00
این آیفون پیکسون که سهله ساتیو رو هم باهاش می بلعه.

Majid-6120
01-10-2010, 20:29
تویه عکس های پست اول دقت کنید!.......تویه همشون عکسی که مربوط به N8 هست زوم بیشتری داره!......این که دیگه مشخصه!.......بگذریم!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما دامه مقایسه :

آیفون به دلیل وجود فناوری HDR رنگ هارو پر رنگ تر و مصنوعی تر نشون میده!.....بله!....تمامی عکس ها در پست اول صحت دارند!...و عکس های آیفون جذاب تر هستند!.....ولی این نشونه برتری نیست!

نوکیا N8 جزئیات بیشتربا رنگ های طبیعی و کیفیتی نزدیک به دوربین دیجیتال :

این یه عکس از مقایسه نوکیا N8 و آیفون 4 و دوربین دیجیتال Fuji مدل Finepix j15ow هست. به عکس ها خوب دقت کنید!

همونطور که دیدید آیفون رنگ هارو پر رنگ تر و غیر طبیعی تر نشون میده و مشاهد می کنید که N8 چقدر کیفیتی نزدیک به دوربین دیجیتال داره!

خصوصیات عکس های گرفته شده با N8 :

1 - این عکس ها به رنگ های طبیعی نزدیک تر هستند و کیفیتی بسیار نزدیک به دوربین های دیجیتال

2 - N8 به خاطر داشتن لنز Wide عکس های با وسعت دید بیشتری میگیرد و از مناظر میتواند یک عکس کامل بگیرد.

3 - عکس ها چون رزولوشنی برابر با 4000x3000 و 300dpi دارند ، دارای جزئیات بهتر و دقیقتری هستند!

4 - N8 در تاریکی بسیار خوب عکس میگیرد!به خاطر داشتن فلاش قدرتمند Xenon

لطفا به عکس های زیر توجه کنید :

Nokia N8

Fuji Camera

iPhone 4

میبینید؟.....جزئیات در دوربین N8 چقدر به یک دروبین دیجیتال نزدیکه؟......رنگ هارو مقایسه کنید!

باز هم به عکس زیر توجه کنید :

به رنگ بندی توجه کنید!

حالا نظرتون چیه؟..یک عکس رو چع موقع با کیفیت میگن؟....موقعی که پر رنگ تر باشه یا به واقعیت نزدیک باشه؟

البته اگه شما عکس پر رنگ دوست دارید غصه نخورید چون N8 با Vividi کردن میتونه اونو براتون فراهم کنه!

من همینجا از سایت معتبر engadget میخوام که یه مقایسه عکس هم تویه شب و نور کم بذاره!.....چون عکس هاش همش روزه!

خوش باشید!:40:

mehryazdan
01-10-2010, 20:32
به نظر من پیکسون بسیار بسیار عالی عکس میگیره

Dark.Life
01-10-2010, 21:06
این آیفون پیکسون که سهله ساتیو رو هم باهاش می بلعه.

نه اینطور نیست ... آیفون چیز شاخی نیست ... مشکل از ان8 ه
دوربین آیفون با گالکسی مقایسه شده و امتیاز آیفون 6 شده و گالکسی 7

تویه عکس های پست اول دقت کنید!.......تویه همشون عکسی که مربوط به N8 هست زوم بیشتری داره!......این که دیگه مشخصه!.......بگذریم!

شما مثکه یادت رفته دوربین ان8 12 مگاپیکسله ها! خب کراپ 12 مگاپیکسل بزرگتر از 5 ه این که دیگه مشخصه

آیفون به دلیل وجود فناوری HDR رنگ هارو پر رنگ تر و مصنوعی تر نشون میده!.....بله!....تمامی عکس ها در پست اول صحت دارند!...و عکس های آیفون جذاب تر هستند!.....ولی این نشونه برتری نیست!

این عکسایی که شما گزاشتی مال کدوم سایته ؟ منبعش کجاست ؟ اگه از طرف نوکیاست همه چیز واضحه!
تو این عکسایی که شما گزاشتی ظاهرا ان8 رنگاش متعادلتره ولی تو اون عکسای پست اول کاملاً مشخصه ان8 رنگ پریدست و اصلاً عکساش قشنگ نیستن

نوکیا N8 جزئیات بیشتربا رنگ های طبیعی و کیفیتی نزدیک به دوربین دیجیتال :

بازم عکسای پست اول خلاف اینو نشون میدن!
وضوح ان8 با اینکه 12 مگاپیکسله از آیفون کمتره!

N8 به خاطر داشتن لنز Wide عکس های با وسعت دید بیشتری میگیرد و از مناظر میتواند یک عکس کامل بگیرد.

شما یه وایدو با یه واید دیگه اشتباه گرفتی!
عکسای ان8 واید هست ولی از این نظر که نسبت طول به عرضش 4 به 3 نیست بلکه 16 به 9 ه که بهش میگن عریض یا واید و اصلاً ربطی به وسعت دید نداره ... هر گوشیی میتونه این امکان رو داشته باشه ... مثلاً پیکسون هم با رزولوشن 4000x3000 عکس میگیره هم 4000x2250 که میشه عریض ... اونی که باعث افزایش وسعت دید میشه لنز کمتر از 35 میلیمتریه ... مثلاً پیکسون و ان86 لنز 28 میلیمتری دارن که وسعت دید رو افزایش میده ... ولی ان8 لنزش همون 35 میلیمتریه

عکس ها چون رزولوشنی برابر با 4000x3000 و 300dpi دارند ، دارای جزئیات بهتر و دقیقتری هستند!

اون dpi در عمل تاثیری نداره و چیز مهمی نیست
رزولوشن 4000x3000 یعنی همون 12 مگاپیکسل و انتظار میره وضوح خیلی بالاتری داشته باشه ولی در عمل که عکسشو دیدیم!

N8 در تاریکی بسیار خوب عکس میگیرد!به خاطر داشتن فلاش قدرتمند Xenon

نه حتماً میخای فلش زنونش جلوی LED کم بیاره :27:
باید با گوشیی مقایسه بشه که فلش زنون داره ... اصلاً آیفون دوربین مطرحی نداره

راسی منبع عکسایی که گزاشتی رو بزار دوستان استفاده کنن

Majid-6120
01-10-2010, 21:29
این عکسایی که شما گزاشتی مال کدوم سایته ؟ منبعش کجاست ؟ اگه از طرف نوکیاست همه چیز واضحه!
تو این عکسایی که شما گزاشتی ظاهرا ان8 رنگاش متعادلتره ولی تو اون عکسای پست اول کاملاً مشخصه ان8 رنگ پریدست و اصلاً عکساش قشنگ نیستن ماله بلاگ نوکیاست!.......خب ولی تو پست من عکساش متعادلن و رنگپریده نیستن!....ولی تو پست شما رنگ پریده هستن!

بازم عکسای پست اول خلاف اینو نشون میدن!
وضوح ان8 با اینکه 12 مگاپیکسله از آیفون کمتره!
بازم عکسای پست من خلاف اینو نشون میدن!
ببخشید شما وضوح رو میشه برای من معنی کنید؟.......به انگلیسی چی میشه؟

شما یه وایدو با یه واید دیگه اشتباه گرفتی!
عکسای ان8 واید هست ولی از این نظر که نسبت طول به عرضش 4 به 3 نیست بلکه 16 به 9 ه که بهش میگن عریض یا واید و اصلاً ربطی به وسعت دید نداره ... هر گوشیی میتونه این امکان رو داشته باشه ... مثلاً پیکسون هم با رزولوشن 4000x3000 عکس میگیره هم 4000x2250 که میشه عریض ... اونی که باعث افزایش وسعت دید میشه لنز کمتر از 35 میلیمتریه ... مثلاً پیکسون و ان86 لنز 28 میلیمتری دارن که وسعت دید رو افزایش میده ... ولی ان8 لنزش همون 35 میلیمتریه شرمندتم دیگه......برو یکم بیشتر تحقیق کن....N8 لنزش همون 28 mm هست جیگر...!

اون dpi در عمل تاثیری نداره و چیز مهمی نیست
رزولوشن 4000x3000 یعنی همون 12 مگاپیکسل و انتظار میره وضوح خیلی بالاتری داشته باشه ولی در عمل که عکسشو دیدیم!
در عمل لازم نیست به دردی نمیخوره!......ما عکس رو ظاهری میخوایم!

نه حتماً میخای فلش زنونش جلوی LED کم بیاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید با گوشیی مقایسه بشه که فلش زنون داره ... اصلاً آیفون دوربین مطرحی نداره

راسی منبع عکسایی که گزاشتی رو بزار دوستان استفاده کنن

پس فلاش زنون یه نقطه قوته!.....دیگه ایرادی بهش وارد نیست!
خب شما یه گوشی 12 بگو با فلاش زنون که با N8 رقابت کنه!

Dark.Life
01-10-2010, 21:51
ماله بلاگ نوکیاست!.......خب ولی تو پست من عکساش متعادلن و رنگپریده نیستن!....ولی تو پست شما رنگ پریده هستن!

مطمعنن شما انتظار نداری خود نوکیا بیاد گوشیشو خراب کنه ؟
این عکسا اعتبار آنچنانی ندارن!

بازم عکسای پست من خلاف اینو نشون میدن!
ببخشید شما وضوح رو میشه برای من معنی کنید؟.......به انگلیسی چی میشه؟

عکسایی که شما گزاشتی مال بلاگ خود نوکیاست و مطمعنن نمیاد محصول خودشو زیر سوال ببره ... این دوبار
وضوحم معانی مختلفی میتونه داشته باشه مثله clarity

شرمندتم دیگه......برو یکم بیشتر تحقیق کن....N8 لنزش همون 28 mm هست جیگر...!

اینو نه تو مشخصاتش نوشته نه تو اگزیف عکسش ... به هر حال اگه باشه هم چیز جدیدی نیست ... پیکسون خیلی وقت پیش این قابلیتو داشت

در عمل لازم نیست به دردی نمیخوره!......ما عکس رو ظاهری میخوایم!

یه بار دیگه هم میگم ... عکسهایی که خود نوکیا میزاره اعتباری ندارن ... وقتی شما اینهمه از نوکیا طرفداری میکنی انتظار داری خودش بیاد بگه دوربین ان8 از آیفون ضعیفتره ؟ :27:
ولی انگجت یه سایته بی طرفه که اعتبارش خیلی بالاتره

پس فلاش زنون یه نقطه قوته!.....دیگه ایرادی بهش وارد نیست!
خب شما یه گوشی 12 بگو با فلاش زنون که با N8 رقابت کنه!

پیکسون 12

اینم یه عکس از ان8
بازم میبینید که عکس تاریک و بی رنگه
قضاوت با خودتون :

شرمنده سایز عکس بزرگه ... اصلاً حسش نیست ریسایز و آپلود کنم :دی

Majid-6120
01-10-2010, 22:07
مطمعنن شما انتظار نداری خود نوکیا بیاد گوشیشو خراب کنه ؟
این عکسا اعتبار آنچنانی ندارن!

یادش به خیر یه زمانی همین نوکیا بلاگ خودش میگفت که قبول داره کیفیت ال سی دی گلاکسی بهتره.....

عکسایی که شما گزاشتی مال بلاگ خود نوکیاست و مطمعنن نمیاد محصول خودشو زیر سوال ببره ... این دوبار
وضوحم معانی مختلفی میتونه داشته باشه مثله clarity

اون کلمه ای که تو عکس به کار میره رو نگفتی وضوح تویه عکس به رزولوشن مربوط میشه......فکر نکنم رزولوشن آیفون بیشتر باشه؟

اینو نه تو مشخصاتش نوشته نه تو اگزیف عکسش ... به هر حال اگه باشه هم چیز جدیدی نیست ... پیکسون خیلی وقت پیش این قابلیتو داشت

تویه گوگل هم سرچ کنی کافیه!

شرمنده سایز عکس بزرگه ... اصلاً حسش نیست ریسایز و آپلود کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درکت میکنم!

بحث هم دیگه فایده ای نداره......نه من کنار میام نه شما............ولی خدایی داری 12 رو با 5 مقایسه میکنی! همچین مسئله پیچیده لی نیست!

والسلام

خوش باشی!

Apachi
01-10-2010, 22:12
از نظر دوربین میشه Samsung M8910 Pixon12 را با N8 مقایسه کرد
ولی مقایسه این دوگوشی از نظر کلی خیلیاشتباه هستش پیکسون
150MB internal داره سیستم عامل رایجی هم که نداره فقط رابط کاربری TouchWiz داره
Multi-touch
Proximity sensor
Acceleromete
هیچکدوم توش نیست و در کل یه دوربین عالی هست با مارک سامی که سیمکارتم میخوره
دلیل این مقایسه این بوده که آیفون از نظر امکانات یک اسمارت فون در سطح این گوشی بوده ولی n8 سنسور خیلی بزرگی داره که فوق العاده Wide شاترش کار میکنه
دلیل این که عکس ها هم به نظر بد میاد اینه که الگو ریتم پردازش تصویر بسیار ساده هستش و چیدمان ها پردازش عکس مثل بلار کننده نویز ها و در پردازش عکس ها وجود نداره همینطور فیلتر های تحیل رنگ گه رنگ ها پررنگ کنه .
در کل میشه گفت الگوریتم عکاسی N8 به طبیعی بودن عکس حساسیت خاصی داره نه به پر رنگ لعاب بودنش
من خودم بیشتر موافق الگوریتمی چون ایفون و پیکسون هستم چون کمتر نیاز به فوتوشاپ و نرم افزار مثل اونا هستش، در iPhone دوربین گوشی تا حدودی مثل فوتوشاپ عکس ها رو فیلتر میکنه و کلی پردازش روش انجام میده ولی شما به هیچ عنوان نمیتونید ازش نور طبیعی بگیرید ، از الگوریتم نوکیا هم نباید ایراد گرفت به هر حال بزرگترین سنسور که در مبایل ها بکار رفته در N8 هستش و معیار یک عکس خوب طبیعی بودن و همخوانی رنگ ها ونور با فورم طبیعش هستش ..

LiverBarca
01-10-2010, 23:16
کسی میدونه دوربین پیکسون 12 بهتره یا n8؟؟؟؟؟؟؟؟

Rjoun
02-10-2010, 00:15
کسی میدونه دوربین پیکسون 12 بهتره یا n8؟؟؟؟؟؟؟؟
هنوز این گوشی در بازار بصورت کلی عرضه نشده که بشه با پیکسون یا هر مدل دیگه ای مقایسه بشه.
اما از شواهد پیداست دوربین خوبی داره اما بدون کاور لنز

Dark.Life
03-10-2010, 00:36
مقایسه با پیکسون 12 :

ان8

پیکسون :

ان8

پیکسون

ان8

پیکسون

منبع :

ali racer
03-10-2010, 00:53
معمولا عرفه که وقتی پستی رو از کسی نقل میکنن اسمش رو هم میارن جناب موتوری !!!

Rjoun
03-10-2010, 06:26
توی این عکس ها n8 رنگ ها رو طبیعی تر نشون داده.

chessmathter
03-10-2010, 07:04
عکس های n8 بسیار عالی و طبیعی کافی به عکس گل دقت کنین.!
کسی هم که رنگ و لعاب می خواد نگران نباشه n8 یک ادیتور پیشرفته داره.به گفته ای یک فتوشاب همراه.
البته طبق برسی قبلی.منتظر بررسی جامع gsmarena هستیم
N8 در عکس روی کسی رو زمین نمی زنه.

hoha881
03-10-2010, 09:58
هر چی پررنگ تر باشه عکسا زنده تر به نظر میان
به نظر من پررنگ بودن خیلی بهتر از کم رنگ بودن هست
حالا ممکنه شخصی باشه

S A M S U N G
03-10-2010, 13:42
N8 در عکس روی کسی رو زمین نمی زنه. بله کاملا مشخصه :دی

Eldar Murtazin :

I feel sorry for Nokia, it has not been able to understand that buying the largest sensor

فردا مقایسه اصلی Pixon12 با N8 از Eldar Murtazin .

مخلصیم .

ali racer
03-10-2010, 15:47
این گوشه ای از حقایق مقایسه سادلوحانه اینگجت !

dirty lenses (please clean both. The slightest smudge adversely affects images – hence why I miss camera cover for N8)
half pressed false locked images (trying to take a shot but not letting autofocus lock properly -why?)
Subjects focused on different objects. This makes it terribly hard to compare because both might be clear, but just at different part of the photo (due to human error and not the devices)
Removing automode for flash (or tampering with any setting other than auto – just let the cameras do by default what they’re supposed to do)
Distinct motion blurs (to an extent, a cam should have some sort of antiblur – or be fast enough not to register movement, but an obvious movement on one handset but not the other is distracting. Perhaps for a few shots, set it on a tripod?)
overly compressing images which lessens the differences – having 12MP and 5mp images and then shrinking them down to obscurity will obviously minimise the differences between the two photos.
Not providing full size images from both devices (if you’re doing a bloody comparison, despite the incompetences and failures above, still provide the image samples from both devices as it’s extremely difficult to tell differences between any camera when your viewing window is VGA)
not showing pixel for pixel comparison. This would show if at all the extra 7MP from the 12vs5mp makes a difference. Are those pixel for pixel shots still clear?
Not to mention the lack of night mode, extreme low light which any xenon phone would crush a LED counterpart.

The reason we say this is that Engadget isn’t the only source of N8 samples

Dark.Life
03-10-2010, 16:44
مقایسه از نظر وضوح :

همونطور که میبینید ان8 نه تنها تو رنگبندی ضعیفتره بلکه وضوح پایینتری هم داره
ادامه به زودی

hamidkabiri6270
03-10-2010, 16:46
خب دوستان میدونید که ان8 یکی از بزرگترین المانهاش دوربینشه و خیلیا روش حساب باز کردن
تا حالا چند سری عکس ازش منتشر شده ولی خب چون توسط خود نوکیا بوده نمیشه بهشون اطمینان کرد ... تا اینکه انگجت یه مقایسه با آیفون چهاری گزشته که دوربینش در بین بهترین ها جایی نداره و یه دوربین معمولی داره

من دیگه بیشتر از این صحبت نمیکنم و شما رو به دیدن عکسها دعوت میکنم ... قضاوت با خودتون :

تو این عکس خواهید دید که رنگ پریدگی در ان8 دیده میشه ... همینطور وضوح پایینتر نسبت به رزولوشن بالاترش
به نظر میرسه انگجت دلش برای هوادارن نوکیا سوخته و نخاسته اونارو خیلی ناراحت کنه وگرنه کافی بود تو این مقایسه پیکسون 12 حضور میداشت!!

عزیز دلم برای کسانی که به عکس های آب رنگی علاقه دارند نوکیا یه راه حل ساده داره شما نمیخواد زیاد خودت را اذیت کنی.:31:اینو ببین:به سرعت سه سوت عکس را برات آب رنگی میکنه:5::

تنظیمات حرفه ای:

پیش نمایش تنظیمات

تنظیم روشنایی و کنتراست

تنظیم بخش های تیره و روشن

تنظیم سه نور اصلی:
تنظیم نور قرمز در تصویر

تنظیمات اشباع تصویر

تنظیم تیزی های تصویر با شارپنس

Dark.Life
03-10-2010, 17:27
عزیز دلم برای کسانی که به عکس های آب رنگی علاقه دارند نوکیا یه راه حل ساده داره شما نمیخواد زیاد خودت را اذیت کنی.اینو ببین:به سرعت سه سوت عکس را برات آب رنگی میکنه:

ببین فقط بحثه رنگبندی نیست ... اگه عکس شناس باشی متوجه میشی که اصلاً عکسای ان8 یه حالت ماتی دارن
ممکنه به خاطر کارکرد زیاد ND فیلتر باشه ... شاید کثیف شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه فیلترش :27:
چیزی نیست که با ادیت نرم افزاری حل بشه ... این همون چیزیه که gsmarena بهش میگه کیفیت لنز که متاسفانه ان8 نداره

اینم یه نمونه دیگه :

mr_khodaei2008
03-10-2010, 19:04
اقاي dark.life

شما تو اين تاپك فقط داري ضد اين گوشي ميگي و از پيكسون حمايت ميكني خوب شما كه سامسونگي هستي اينجا چيكار ميكني

شما برو پيكسون بخر ان8 دوربين بدي داره (خوب شد )

Dark.Life
03-10-2010, 19:28
اقاي dark.life

شما تو اين تاپك فقط داري ضد اين گوشي ميگي و از پيكسون حمايت ميكني خوب شما كه سامسونگي هستي اينجا چيكار ميكني

شما برو پيكسون بخر ان8 دوربين بدي داره (خوب شد )

من که اینارو از خودم در نمیارم ... همش مال سایتای معتبره
من وظیفه خودم میدونم اطلاعات صحیح رو به اطلاع دوستان برسونم
تا حالا چند ماهه که تو تاپیک ان8 داره ازش تعریف میشه و ازش یه غول ساختن ولی حالا سایتای معتبر که ریویو میدن داره عکسش ثابت میشه
اینجا هم تاپیک ان8 نیست که به من بگی برو پیکسون بخر و چمیدونم چی چی
اتفاقاً هدف من از زدن این تاپیک همین مقایسه دوربین هست
اگه یه دفه تو یه ریویو شرایط به نفع ان8 بود اونارو هم بدون غرض اینجا میزارم چون وظیفه خودم میدونم حقیقتو به اطلاع دوستان برسونم ... اما خب فعلاً که شرایط به نفعه پیکسون و به ضرر ان8 ه
شما اگه به ان8 دل بستی و ازش یه غول برای خودت ساختی دیگه اینجا نیا که احیاناً ناراحت نشی

great boy
03-10-2010, 19:36
سایت انگدجت مقایسه از تصاویر و فیلم های گرفته شده با این دو گوشی را گذاشته است
اون چیزی که من دیدم آیفون 4 نه تنها عکس های با کیفیت تر و با رنگ طبیعی تر گرفته بلکه در شفافیت هم از ان 8 جلوتر هست که همه این ها به خاطر کیفیت ساخت این دوربین شاهکار آفون 4 می باشد....
برای اینکه حالا طرفداران نوکیا به سمت هجوم نیارند همین نکته را یاد آوری کنم که پیکسل دوربین فقط بر روی اندازه ی تصاویر گرفته شده تاثیر داره و کیفیت تصاویر مربوط به کیفیت قطعات به کار گرفته هست.....
این دومین مقایسه دوربین ان8 هست که باز شکست می خورد....
برای اینکه بفهمید تصاویر مربوط به کدام گوشی هست روی آن کلیک کنید تا بار گذاری شود و زیر تصاویر مدل گوشی نوشته شده است...
این هست قدرت 5 مگاپیکسلی آیفون 4!

Majid-6120
03-10-2010, 19:54
من که اینارو از خودم در نمیارم ... همش مال سایتای معتبره
من وظیفه خودم میدونم اطلاعات صحیح رو به اطلاع دوستان برسونم
تا حالا چند ماهه که تو تاپیک ان8 داره ازش تعریف میشه و ازش یه غول ساختن ولی حالا سایتای معتبر که ریویو میدن داره عکسش ثابت میشه
اینجا هم تاپیک ان8 نیست که به من بگی برو پیکسون بخر و چمیدونم چی چی
اتفاقاً هدف من از زدن این تاپیک همین مقایسه دوربین هست
اگه یه دفه تو یه ریویو شرایط به نفع ان8 بود اونارو هم بدون غرض اینجا میزارم چون وظیفه خودم میدونم حقیقتو به اطلاع دوستان برسونم ... اما خب فعلاً که شرایط به نفعه پیکسون و به ضرر ان8 ه
شما اگه به ان8 دل بستی و ازش یه غول برای خودت ساختی دیگه اینجا نیا که احیاناً ناراحت نشی

آخه مشکل ما اینه که یه سامسونگی از ما نوکیایی ها بیشتر اطلاع رسانی میکنه !

اینجا تاپیک N8 نیست... درست!.....ولی تویه تاپیک N8 هم شما کم اطلاع رسانی نکردی!

خب همین پیکسون یا بقیه گوشی های سامسونگ رو شما اطلاعاتش رو به دوستان برسون! ما اینجا هستیم و به طرفداران نوکیا اطلاع رسانی میکنیم!

اگر هم واقعا قصدتون اطلاع رسانی خب حرفی نیست !.......ولی فقط نگو که پیکسون عکس بردازیش از N8 بهتره! بگو که فیلم برداری پیکسون چجوریه! بگو سیستم عامل پیکسون چجوریه و ماله N8 چجور!

همین سایتای معتبر در مورد فیلم برداری پیکسون خیلی چیزا گفتن ولی شما چرا نمیگی؟.....آخه دوربین قرار نیست فقط عکس بگیره!

به هر حال ما اهل سازش هستیم و از اطلاع رسانی درست استقبال میکنیم ولی در صورتی که شما بیای نقاط قوت رو همدر کنار نقاط ضعف بیان کنی!

Dark.Life
03-10-2010, 20:00
آخه مشکل ما اینه که یه سامسونگی از ما نوکیایی ها بیشتر اطلاع رسانی میکنه !

اینجا تاپیک N8 نیست... درست!.....ولی تویه تاپیک N8 هم شما کم اطلاع رسانی نکردی!

خب همین پیکسون یا بقیه گوشی های سامسونگ رو شما اطلاعاتش رو به دوستان برسون! ما اینجا هستیم و به طرفداران نوکیا اطلاع رسانی میکنیم!

اگر هم واقعا قصدتون اطلاع رسانی خب حرفی نیست !.......ولی فقط نگو که پیکسون عکس بردازیش از N8 بهتره! بگو که فیلم برداری پیکسون چجوریه! بگو سیستم عامل پیکسون چجوریه و ماله N8 چجور!

همین سایتای معتبر در مورد فیلم برداری پیکسون خیلی چیزا گفتن ولی شما چرا نمیگی؟.....آخه دوربین قرار نیست فقط عکس بگیره!

به هر حال ما اهل سازش هستیم و از اطلاع رسانی درست استقبال میکنیم ولی در صورتی که شما بیای نقاط قوت رو همدر کنار نقاط ضعف بیان کنی!

بعله شما اطلاع رسانی میکنی ولی فقط اوناییش که به نفعه نوکیاست ... مثله همون جریان برایتنس 40
که اگه من اطلاع رسانی نمیکردم ممکن بود چند نفر اطلاعات غلطی برداشت کنن
من نمیتونم در برابر کتمان حقیقت ساکت بشینم ... شما اطلاع رسانی میکنی ولی آیا چند درصدش حقیقته ؟
عزیز من نمیشه که بیای اوناییشو که دوست داری گلچین کنی بدی به خورد مردم
باید اطلاعات چه موافق چه مخالف به گوش دوستان برسه
چرا نگم عکسبرداری پیکسون بهتره وقتی واقعاً بهتره ؟
ما اصلاً بحثی رو فیلم و این چیزا نکردیم ... اگه بحثه فیلمه که ویو از ان8 بهتره
اگه بحثه سیستم عامله که آندروید از سیمبین بهتره
بله من قبول دارم که فیلم برداری ان8 بهتره ولی شما به موضوع بحث دقت کن لطفاً و انقدر عوام فریبی نکن!

Honradez
03-10-2010, 20:13
من فکر کنم بعنوان يه گوشي‌اي که تو جيبتونه N8 عکسهاي خوبي ميگيره.

اون چيزي که ما تو عکسها ميبينم برتري پيکسونه. ولي اگه بخوايم مقاسيه‌مونو از حيطه دوربين فراتر ببريم، شما با خريدن N8 امکانات خوبي نصيبتون ميشه که پيکسون نداره. از جمله سيستم عامل و جايزه 10 ميليون دلاري که براي برنامه‌نويساش در نظر گرفته شده.

:46:

Majid-6120
03-10-2010, 20:15
بعله شما اطلاع رسانی میکنی ولی فقط اوناییش که به نفعه نوکیاست ... مثله همون جریان برایتنس 40 میخوای من چند تا از پست هامو نشونت بدم که به گوشی های نوکیا چه ایرادایی که نگرفتم و چه بدو بیراهایی که نگفتم؟

که اگه من اطلاع رسانی نمیکردم ممکن بود چند نفر اطلاعات غلطی برداشت کنن حالا خون شما از ما رنگی تره که ملت با اسم یه سایتی که شما میبری بگن شما درست میگی و من دروغ؟

من نمیتونم در برابر کتمان حقیقت ساکت بشینم ... شما اطلاع رسانی میکنی ولی آیا چند درصدش حقیقته ؟والا ما تو تاپیک N8 داشتیم خیلی راحت زندگیمونو میکردیم و خبر میذاشتیم (حالا چه دروغ و چه راست) که شما یهو حس انساندوستانتون برانگیخته شد!

عزیز من نمیشه که بیای اوناییشو که دوست داری گلچین کنی بدی به خورد مردم شما یه پست از پستای خودت تویه یه تاپیک سامسونگ بده که از یه گوشی ایراد سفت و سختی گرفته باشی اونوقت باشه!

باید اطلاعات چه موافق چه مخالف به گوش دوستان برسه دوستان؟......فکر نمیکنم تویه تاپیک N8 کسی با شما میونش خوب باشه!

چرا نگم عکسبرداری پیکسون بهتره وقتی واقعاً بهتره ؟ گفتی...! تازه ما نگفتیم که نگو!....گفتیم؟

ما اصلاً بحثی رو فیلم و این چیزا نکردیم ... اگه بحثه فیلمه که ویو از ان8 بهتره میگم شما میخوای از گوشی های مختلف گلچین کنی و بذاری روبه روی N8 ؟......یه گوشی در برابر چند تا گوشی؟

اگه بحثه سیستم عامله که آندروید از سیمبین بهتره ما که نگفتیم بهتره!.....ما مگیم حداقل از پیکسون که بهتره!

بله من قبول دارم که فیلم برداری ان8 بهتره ولی شما به موضوع بحث دقت کن لطفاً و انقدر عوام فریبی نکن! عوام خودشون عقل و درک دارن و خودشون تصمیم میگیرند!......حالا چه من فریبشون هم بدم!

در آخر هم بگم که برای من مهم نیست که با چند تا عکس بقیه از خرید N8 پشیمون بشن!......برام فرقی هم نمیکنه!....بهم چیزی هم نمیرسه!

خوش باشید!

rawen.west69
03-10-2010, 20:17

اون چيزي که ما تو عکسها ميبينم برتري پيکسونه. ولي اگه بخوايم مقاسيه‌مونو از حيطه دوربين فراتر ببريم، شما با خريدن N8 امکانات خوبي نصيبتون ميشه که پيکسون نداره. از جمله سيستم عامل و جايزه 10 ميليون دلاري که براي برنامه‌نويساش در نظر گرفته شده.

+ کمتر مصرف شدن باتری

matin350
03-10-2010, 20:25
ان8

پیکسون :

ان8

پیکسون

ان8

پیکسون

نکته جالب اینکه هر سه عکس در شرایط ابری گرفته شده، ولی عکسهای پیکسون به گونه هست که انگار هوا آفتابیه:31: پس با واقعیت خیلی فاصله داره.
اگه به عکس اول دقت کنید کاملاً مشخصه... روی درب فیلتر هوا آب بارون مونده و زمین هم هنوز خیسه پس هوا کاملاً ابریه.

Hessam_7800gtx
03-10-2010, 20:25
دیدم بحث دوربین ایناس گفتم منم یه چند تا عکس بزارم البته نوکیا n8 ندارم ولی پیکسون دارم و دوربین کانون s5
دیدم صفحه ی اول عکس دست گزاشتن منم همینکارو کردم هر نوی عکسی هم نیاز بود بگیرم بگین اگه مقدور باشه میگیرم (نگین از آبشار نیگارا بگیر که مقدور نیست :دی)
پیکسون:

کنون:

Hessam_7800gtx
03-10-2010, 21:04

البته قیمت n8 معلوم نیست ولی مطمینا خیلی خیلی بالاتر از پیکسون 300 تومنیه! که به خاطر همون امکانات دیگشه

گرافيكار
03-10-2010, 21:11
نميدونم چرا اين دوستان نوكيايي از بحث كردن و تبادل اطلاعات ميترسن
هر سايتي بررسي و مقايسه ميزاره از نظر آقايون متقلب و خود فروخته اس
بابا n8 خوبه ما قبول داريم
چيزي كه ما دوست داريم بچه هاي حداقل فروم بدونن اينه كه
اين گوشي خوب هست اما عالي نيست
و اون چيزي نيست كه طرفداراي نوكيا توي تاپيك خودشون با خيال راحت داشتن ازش بت ميساختن
حقيقت اگه اهلش باشين هميشه شيرينه

*M!L4D*
...
الان این عکسی که پیکسون گرفته خیلی از واقعیت دوره ... این برتر بودن نیست !!!

Dark.Life
میخوای من چند تا از پست هامو نشونت بدم که به گوشی های نوکیا چه ایرادایی که نگرفتم و چه بدو بیراهایی که نگفتم؟

شما کارت درسته ... پس نباید از انتقاد ناراحت بشی دیگه!

حالا خون شما از ما رنگی تره که ملت با اسم یه سایتی که شما میبری بگن شما درست میگی و من دروغ؟

ببین شما داری جوری بحث میکنی که بگی چون من سامسونگیم هر چی میگم اشتباهه
خب اگه من از خودم چیزی در بیارم چنین چیزی ممکنه ولی وقتی همه این بررسی ها مربوط به سایتهای معتبری که هیچ ربطی به من ندارن :دی دیگه من چی کارم ؟

والا ما تو تاپیک N8 داشتیم خیلی راحت زندگیمونو میکردیم و خبر میذاشتیم (حالا چه دروغ و چه راست) که شما یهو حس انساندوستانتون برانگیخته شد!

یه تاپیکی بود که مقایسه صفحه نمایش ان8 با گلکسی بود که دوستتون (total_overdos) زد از یه سایتی که خیلیا نمیشناختن و اتفاقاً شما تشکر کردی ازش ... کسی اومد بگه چرا مقایسه گزاشتی ؟ شما هم نباید حرف بی ربط بزنی دوست عزیز
تازه اصلاً اون تاپیک اشتباه بود عنوانش چون ان8 اصلاً چمیدونم CBD نبود

گفتی...! تازه ما نگفتیم که نگو!....گفتیم؟

اگر هم واقعا قصدتون اطلاع رسانی خب حرفی نیست !.......ولی فقط نگو که پیکسون عکس بردازیش از N8 بهتره!

چیزی که از صحبتهای شما برداشت میشه اینه که میخای بگی من با نوکیا مشکل دارم و طرفدار نوکیا هستم و هر چی میگم حقیقت نداره ... حالا دیگه نمیدونم چجوری میشه من طرفدار سامسونگم اونوقت موبایل ریویو و انگجت میان مقایسه میکنن :27:
دوست عزیز چی کار من داری ؟ مگه من این عکسارو از خودم در اوردم ... شما برو تو سایت موبایل ریویو ببین ... چی کار به کار من داری ؟
به نظر میرسه هدفت اینه که با اسپم باعث بشی این تاپیک بسته بشه و حقیقت به گوش دوستان نرسه ... من که دیگه جواب شما رو نمیدم

بله شما کاملاً صحیح میگید ولی خب نوکیا خیلی رو دوربین ان8 تبلیغ کرده ... چمیدونم سنسور 83 اینچی ... فیلتر ND
همه انتظار داریم حداقل از یه گوشی که 1 سال پیش به بازار اومده بهتر باشه که نیست
سایر امکاناتش بسیار مناسبه البته اگه مثله دوربینش بیشتر تبلیغات نباشه تا کارایی! که نیاز به بررسی جدا داره

DariushGreat
03-10-2010, 23:05
کمی واقع بین باشیم ثواب داره... :5:

نقل از GSMArena.com بدون تمیز کاری:

Finally, we stumbled upon ,Eldar Murtazin's blog post comparing the N8 to the Pixon12. the fact that the two cameras used different settings (the N8 always went for a higher ISO setting than the Pixon12) isn't taken into account when judgment is passed, which is not really fair.
در نهایت ، ما بر تصادفا وبلاگ پست الدار مورتازین ، نسبت به این واقعیت است که دو دوربین استفاده می شود موقعیت های مختلف (N8 همیشه برای تنظیمات ایزو بالاتر از Pixon12 رفت) به حساب وقتی قضاوت به تصویب می رسد ، که واقعا عادلانه به نظر نمی برداشته نشده است. واقع بین باشید! :31:

Dark.Life
03-10-2010, 23:22
از همین الان معلوم شد gsmarena میخاد طرفداری نوکیا بکنه
ایزو بعله 100 در مقابل 140 هست که اونطور اختلافی ندارن ... با این حال عکسای پیکسون روشنتره که علتشم مشخصه ... دریچه لنز F/2.6 در برابر F/2.8 ... رنگاشم بهتره به خاطر کیفیت لنز بهتر

ali racer
03-10-2010, 23:30
از همین الان معلوم شد gsmarena میخاد طرفداری نوکیا بکنه
ایزو بعله 100 در مقابل 140 هست که اونطور اختلافی ندارن ... با این حال عکسای پیکسون روشنتره که علتشم مشخصه ... دریچه لنز F/2.6 در برابر F/2.8 ... رنگاشم بهتره به خاطر کیفیت لنز بهتر

از همین الان معلومه که الدر که نوکیا ازش شکایت کرده و ان8 رو ازش پس گرفته میخواد
تلافی کنه :31: هر چند که عددی نیست :27:

شما هم کم جوش بزن جناب موتوری برات خوب نیست ....مثل کمپانی دوست داشتنی ات با اعداد بازی کنی و
دیگران رو از اصل قضیه منحرف کنی

بهترین لنز و با کیفیت ترین لنز گوشی ها زایسه که ان8 داره نه اون سیفون 12

بخاطر شکایت نوکیا از الدر و این که مثل بچه های کلاس اول میخواد تلافی کنه الدر
اصلا مقایسه موبایل رویو از همین الان از درجه اعتبار ساقطه !:31:

حال و حوصله کل کل ندارم

نمی دونم چرا هنوز تا یه مقایسه درست و حسابی از ان8 نشده همه شدن مسئول اطلاع رسانی !!:27:

و البته قیافه هاشون (از جمله الدر) بعد از دیدن نتایج دیدنیه !

Hessam_7800gtx
03-10-2010, 23:50
خوب چون بحث داره به طرف دعوا و بزن بکش میره بهتره دوستان دیگه ادامه ندن تا خود گوشی به بازار عرضه بشه و ریویو هاش در بیاد که بشه مقایسه اش کرد
ولی انصافا یه گوشی که نه طراحش شمایید نه از فروش بیشترش چیزی به شما میرسه انقدر ارزش داره که ادم با این لحن صحبت کنه(تایپ کنه؟؟؟؟) و دیگران رو از خودش برنجونه؟؟؟

S A M S U N G
04-10-2010, 11:16
سلام .

این Eldar چه تیکه هائی به نوکیا و N8 انداخته ! بابا این دیگه Nokia Hater هم رد کرده !!!

ولی در کل خوشمان آمد بالاخره یکی هستش که گیر میده به نوکیا و مثل بعضی سایت ها که They Are Wonder شدن :دی نیست .

مخلصیم .

ali racer
04-10-2010, 12:29
سلام .

این Eldar چه تیکه هائی به نوکیا و N8 انداخته ! بابا این دیگه Nokia Hater هم رد کرده !!!

ولی در کل خوشمان آمد بالاخره یکی هستش که گیر میده به نوکیا و مثل بعضی سایت ها که They Are Wonder شدن :دی نیست .

مخلصیم .

دلیلش تابلوئه دیگه همون شکایت نوکیا و باز پس گیریه ان8 پرتو تایپ بود
الانم مثل بچه کلاس اولی ها لجش گرفته میخواد عقده اش رو سر رویو ان8 خالی کنه :31:

چند تا سمپل میزارم از دوربین فوق العاده و بی رقیب ان8
به کوری چشمهای بابا قوری الدر و دشمنان ان8 :31:

البته از سایت بیطرف فون آرنا نه سایت موبایل دروغگو (همون موبایل رویو سابق :27:)

اینم لینک برای فول سایز دیدن عکس های این کمرا فون فوق العاده !پ

ali racer
04-10-2010, 17:25
18MP Canon 550D DSLR against the Nokia N8

باقی عکس ها رو از آدرس زیر ببنید چون سایزشون بزرگه و لود صفحه بالا میره

الدر جان چشم پزشک آشنا سراغ دارم ...میخوای آدرس بدم بهت ؟:31:

nokia n8
04-10-2010, 19:10
سلام
ببخشید اون عکس های بی کیفت واقعیت نداشت؟کار الدر بود؟ یا واقعا عکس های n8 انقدر بی کیفیت هستن؟:11:

great boy
04-10-2010, 22:16
دوستان حتما این سایت رو ببینید..نوکیا شکست خورده..!

nokia n8
05-10-2010, 09:48

بعضي از اين عكس ها توي سايت هاي ديگه اسمشو برعكس نوشتن مثلا در مقايسه n8 با samsung pixon عكس هاي با كيفت تر سمت چپ اين سايت رو زدن عكس هاي n8 !!! واقعا كدام درسته؟ در ضمن گروه gsm در نمايندگي اصلي نوكيا در ايران عكسبرداري n8 رو امتحان كردن گفتن عالي بوده حرف نداشته!!!:20:

Rjoun
05-10-2010, 17:28

توی کدوم عکس شما شکست نوکیا رو دیدی که اینطوری در موردش ذوق زده شدی؟

great boy
05-10-2010, 18:21
توی کدوم عکس شما شکست نوکیا رو دیدی که اینطوری در موردش ذوق زده شدی؟

توی همه ی عکسا..1
حتی حریفه 5mp هم نشده...یه منبع دیگه هم گذاشتم که توی صفحه 3 هست در مورد مقایسش با iphone 4..!
'گول تبلیغات نوکیا رونخورید..!

Rjoun
05-10-2010, 19:19
توی همه ی عکسا..1
حتی حریفه 5mp هم نشده...یه منبع دیگه هم گذاشتم که توی صفحه 3 هست در مورد مقایسش با iphone 4..!
'گول تبلیغات نوکیا رونخورید..!
توی همین سایت که لینکش کردید عکس های سمت چپ نوکیا هستن سمت راست پیکسون.چند کراپ از عکسهای این دوتا رو ببین.متوجه میشی کدوم بهتر عکس انداخته.در ضمن نوکیا که پفک نمکی نیست که گول تبلیغاتش رو بخورم...بهتره شما جوگیر اینجور مقایسه ها نشید...البته منظورم کلی بود نه شخص شما

great boy
05-10-2010, 19:37
من نمیدونم چجوری همه سایتهای معتبر گفتن که دوربین n8 حرفی برای گفتن نداره تا کی میخواید بگید همه دروغ میگن و n8 بهترینه...واقعا که..!

amir200812
05-10-2010, 22:12
وضوح پایین در این عکس :

مرد حسابی بنظر تو این خنده دار نیست؟ N97 من از این بهتر عکس میگیره! خیلی خیلی واضح هست که یه ریگی به کفش داره!

Rjoun
05-10-2010, 22:43
من نمیدونم چجوری همه سایتهای معتبر گفتن که دوربین n8 حرفی برای گفتن نداره تا کی میخواید بگید همه دروغ میگن و n8 بهترینه...واقعا که..!
همه پستهای این تاپیک رو خوندم هیچکدوم از بچه های نوکیایی یه همچین ادعایی که n8 بهترینه رو مطرح نکردن.

S@nti@go_s&k
05-10-2010, 23:28
Nokia N8 vs. Samsung Pixon12 vs. Sony HX5v

مقایسه جی اس ام آرنا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخودم عکسارو ندیدم میبینم نظرمو میگیم:دی

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 00:00
نظر قطعی نمیشه داد اما ان 8 خیلی خوب کار کرده حداقلش اینه که در 70 درصد عکسها نویزش نسبت به دوتای دیگه کمتره

وضوحش هم در حد دوربین سونی هستش و خود جی اس ام هم از ان 8 تعریف کرده به قول جی اس ام هوا ابری بوده تو هوای

آفتابی خیلی بهتر عکس میگیره که فردا مثه اینکه جی اس ام ریویو ان 8 رو میده بیرون.

total_overdose
06-10-2010, 00:08
نظر قطعی نمیشه داد اما ان 8 خیلی خوب کار کرده حداقلش اینه که در 70 درصد عکسها نویزش نسبت به دوتای دیگه کمتره

وضوحش هم در حد دوربین سونی هستش و خود جی اس ام هم از ان 8 تعریف کرده به قول جی اس ام هوا ابری بوده تو هوای

آفتابی خیلی بهتر عکس میگیره که فردا مثه اینکه جی اس ام ریویو ان 8 رو میده بیرون.
سلام برادر اسلام:31:
میبخشید کدومش ان8 بود ؟

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 00:35
سلام بر تو

ای ان 8

بی پیکسون

سی دوربین سونی

چهل بیام:31:

Dark.Life
06-10-2010, 00:43
اینا مهم نیست ... مهم اینه که بازم مثله همیشه پیکسون برنده میشه :27:
ولی تو بعضی عکساش A سونیه C ان8 بعضیاشم بر عکس که البته اینم مهم نیست مهم اینه که ان8 با اون لنز گشادش بازم حرفی واسه گفتن نداشت
منتظر لنز گشاد سامی باشید!

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 00:49
البته حسن چیزی ننوشته کی کدومه ولی من از روی عکسهای گوشیها نظر دادم :دی

ان 8 اول بود سمت چپ بعدش پیکسونو وسط بعدش سونیه راست

ولی 3 تاشون خوب کار کردن هرکدوم که هرکیه:دی

ولی بی نویزش زیاده تو دو تا عکسم هم بی وضوحش بهتره اونایی که فاصله دور رو نشون میده پمپ بنزین و اون جرثقیله

masuod D
06-10-2010, 04:33
شک نکنین که c سونی و a نوکیا و b پیکسونه

من 100% مطمئنم و حتی 0/000001% هم شک ندارم.

از نظر رنگ ان8 مثل سونی عمل کرده.

اما تو جزییات یه کم پیکسون بهتر از ان 8 بوده البته در ایزوی بالا کاملا بر عکسه و ان 8 بهتر از پیکسونه.

در کل عکس های ان 8 خیلی نزدیک تر به سونی بوده و طبیعی تره.

اقای دارک لایف چرا اینقدر تعصبی حرف میزنی.مثل سنی ها داره با قضیه رفتار میکنی.

اولا داداشی اینکه از اولشم معلوم بود او دو تا سایتی که داری سنگشونو به سینه می زنی کاملا دارن دروغ میکن به طوری بعضی از سایت ها نوشتن خیلی از عکس ها رو با کمی لرزاندن گوشی بعضی ها رو با کثیفی لنز و

بعضی ها رو با فکس روی قسمتی کمی نزدیکتر برای تار کردن عکس گرفتن خیلی هاشم با فتوشاپ بی روح و مرده نشون دادن مگر نه چطور در جی اس ام ارنا رنگ چمن دو گوشی یکیه(ان8 کمی زنده تر و روشن تره) اما تو

سایت ... رنک چمن ان8 بی روحه .

دوما ان 8 رو دارن با دوربین های دیجیتالی مقایسه می کنن که خیلی هاشون در برابر ان8 کم اوردن.

hx5v یکی از قویترین و بهترین دوربین های دنیاست که ان 8 از نظر کیفیت عکس (رنگ و ...) بسیار شبیه اونه.

Dark.Life
06-10-2010, 08:42
شک نکنین که c سونی و a نوکیا و b پیکسونه

من 100% مطمئنم و حتی 0/000001% هم شک ندارم.

از نظر رنگ ان8 مثل سونی عمل کرده.

اما تو جزییات یه کم پیکسون بهتر از ان 8 بوده البته در ایزوی بالا کاملا بر عکسه و ان 8 بهتر از پیکسونه.

در کل عکس های ان 8 خیلی نزدیک تر به سونی بوده و طبیعی تره.

اقای دارک لایف چرا اینقدر تعصبی حرف میزنی.مثل سنی ها داره با قضیه رفتار میکنی.

اولا داداشی اینکه از اولشم معلوم بود او دو تا سایتی که داری سنگشونو به سینه می زنی کاملا دارن دروغ میکن به طوری بعضی از سایت ها نوشتن خیلی از عکس ها رو با کمی لرزاندن گوشی بعضی ها رو با کثیفی لنز و

بعضی ها رو با فکس روی قسمتی کمی نزدیکتر برای تار کردن عکس گرفتن خیلی هاشم با فتوشاپ بی روح و مرده نشون دادن مگر نه چطور در جی اس ام ارنا رنگ چمن دو گوشی یکیه(ان8 کمی زنده تر و روشن تره) اما تو

سایت ... رنک چمن ان8 بی روحه .

دوما ان 8 رو دارن با دوربین های دیجیتالی مقایسه می کنن که خیلی هاشون در برابر ان8 کم اوردن.

hx5v یکی از قویترین و بهترین دوربین های دنیاست که ان 8 از نظر کیفیت عکس (رنگ و ...) بسیار شبیه اونه.

دوست عزیز جو گیر نشو اول بخون چی نوشتم
منم از همون اول گفتم B پیکسونه ... حالا بین A و C اگه بگم A سونیه میشم سونی (همون سنی) ؟! :27:
من گفتم A سونیه چون تو عکس اولی مثلاً سقف پمپ بنزین و پیاده رو صافتره
تو عکس اون عروسکه روی کاغذم به حلقه بالا دقت کنید بازم A صافتره
فقط دوتای آخری آدمو به شک میندازه

Dark.Life
06-10-2010, 10:42
دوستان دقت کنید گفته شده :

We’ll give you camera samples from all the three cameras in random order

یعنی لزوماً مثلاً A تو عکس اولی با A تو عکس دومی مربوط به یه دوربین نیست

مثلاً تو دو عکس آخری دقت کنید

مشخصه که B اولی A تو دومیه بنابراین

شماره عکس........سونی ....... پیکسون ........ان8
1...................... C................B..............A
2...................... A ...............B..............C
3.......................A................C........ ......B
4......................A...............B.......... .....C
5......................A...............B.......... .....C
6..................... C................B...............A
7......................B................C......... .....A
8.....................A................C.......... .....B

masuod D
06-10-2010, 13:06
دوست عزیز جو گیر نشو اول بخون چی نوشتم
منم از همون اول گفتم B پیکسونه ... حالا بین A و C اگه بگم A سونیه میشم سونی (همون سنی) ؟! :27:
من گفتم A سونیه چون تو عکس اولی مثلاً سقف پمپ بنزین و پیاده رو صافتره
تو عکس اون عروسکه روی کاغذم به حلقه بالا دقت کنید بازم A صافتره
فقط دوتای آخری آدمو به شک میندازه

اولا داداشی A ان 8 هستش شک نکن

ببین چقدر عکس رو خوب گرفته که فکر میکنی سونیه.

پس همین جا معلوم شد اون سایت هایی که طرفدارشون بودی کلا شر گفتن.

(همون سنی) ؟! :27:

دوما معلومه نگرفتی چی شد .

ببین کاری نداره خیلی آسونه . سنی .شیعه.:39:

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 13:14
اولا داداشی A ان 8 هستش شک نکن هنوز معلوم نیست کی کدومه

ولی قبل اینکه معلوم شه

تقریبا میشه گفت سی تلفیقی از ای و بیه

تقریبا در کل عکسها سی از همه بهتر کار کرده

بعدش بی وضوحش خوبه اما نویز بیشتری نسبت به ای داره البته وضوح ای هم خوبه اما تو یکی دوتا عکس وضوح

بی بهتره

در کل سی از همه بهتر کار کرده بعدشم دوتای دیگه که من نظرم روی ای هستش بیشتر

60 درصد رو ای 41 درصدم رو بی

Dark.Life
06-10-2010, 13:40

پس همین جا معلوم شد اون سایت هایی که طرفدارشون بودی کلا شر گفتن.

دوما معلومه نگرفتی چی شد .

ببین کاری نداره خیلی آسونه . سنی .شیعه.:39:

تو دوتا عکس آخری که A در برابر C خیلی ضعیفتر عمل کرده در حالی که وقتی ایزو بره بالاتر لنز بزرگتر تاثیر میزاره و باعث میشه نویز بالا نره ولی تو اون 2 تای آخری C وضوح خیلی بهتری داره
شما کلاً دچار تناقض شدی به خاطر تعصب زیادت

Majid-6120
06-10-2010, 14:12
با توجه به عکس هایی که از پیکسون دیدم به نظر من تویه این عکس پایین A ماله پیکسونه و B ماله N8 و C ماله سونی

چون پیکسون عکس هاش به رنگ های روشن و Cool تمایل داره و همونطور که میبینید عکس A پس زمینش داره به رنگ آبی متمایل میشه ولی C به رنگ قرمز.....

تویه این عکس هم باز به دلیلی که گفتم B ماله پیکسونه و A ماله N8 و C ماله سونی

البت همونطور که گفتند امکانش هست به خاطر اینکه تویه این عکس ایزو بالاتر رفته جای عکس ها عوض بشه ولی جای A و B عوض میشه و C صد در صد ماله سونی هستش....

mr_khodaei2008
06-10-2010, 17:52
بابا چرا خودتونو اذیت میکنین از کجا معلوم که واقعا عکسی که گفته میشه مال ان8 واقعا باشه دروغ که شاخ و دم نداره شاید او سایتی که مقایسه میکنه مثلا از طرف سامسونگ حمایت میشه و طوری مقایسه را میزاره که گوشی پیکسون بهتر نشون بده

تا خودتون امتحان نکردین به این چیزا اطمینان نکنید

Majid-6120
06-10-2010, 18:15
بابا چرا خودتونو اذیت میکنین از کجا معلوم که واقعا عکسی که گفته میشه مال ان8 واقعا باشه دروغ که شاخ و دم نداره شاید او سایتی که مقایسه میکنه مثلا از طرف سامسونگ حمایت میشه و طوری مقایسه را میزاره که گوشی پیکسون بهتر نشون بده

تا خودتون امتحان نکردین به این چیزا اطمینان نکنید

حالا بگیم نوکیا بلاگ و انگجت دروغ گو......ولی GSM Arena معتبر ترین سایت موبایل دیگه!.....هر چی گفت باید بگی چشم!:31:

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 22:42
اعلام شد

A. Sony HX5
B. Samsung Pixon 12
C. Nokia N8

خداییش ان 8 تو 70 درصد عکسها بهتر بوده

همونطور گفتم قبلا

تقریبا در کل عکسها سی از همه بهتر کار کرده
سی ان 8 بود بی پیکسون و ای هم دوربین دیجیتال

Majid-6120
06-10-2010, 22:49
حقیقتا سروش من خودمم باورم نمیشد انقدر N8 کیفیت داشته باشه!.........یعنی یه دوربین دیجیتال رو زیر سئوال برد!

S@nti@go_s&k
06-10-2010, 22:58
حقیقتا سروش من خودمم باورم نمیشد انقدر N8 کیفیت داشته باشه!.........یعنی یه دوربین دیجیتال رو زیر سئوال برد!
البته از حق نگذریم نوکیا قدرت دوربینشو تو گوشیهایی مثه n82 و 6220 ثابت کرده بود

ولی دیگه اون دوره گذشت که میگفتن گوشی نمیتونه با دوربین رقابت کنه

اگر باز هم جلوی دوربین کم میورد هر کدومشون بازم من رو حرفم بودم دوربینهای گوشیها رو به پیشرفت هستن

من از اینکه ان 8 کیفیت عکسهاش خوب بود خوشحال شدم چون این باعث میشه سامسونگ و سونی هم سر کل کل

گوشی هایی با دوربینای خیلی بهتر بدن بیرون.

hamidkabiri6270
06-10-2010, 23:04
بچه ها کسی از حسن خبری نداره؟:31:حسن کجایی؟...:27:

ali_power42
06-10-2010, 23:08
این وسط ابروی بی ابروهایی مثل eldar و سایت مسخره mobile-review و سایت engadget بیش از پیش برده شد .
این جمله gsmarena خیلی جالبه:
We expected the N8 to win but not by that much:
ما انتظار داشتیم که n8 ببره اما نه با این همه اختلاف

gsmarena خودش هم کف کرده

Rjoun
06-10-2010, 23:36
میبینم بازم نوکیا قدرت خودش رو به رخ کشید...

Dark.Life
06-10-2010, 23:50
بچه ها کسی از حسن خبری نداره؟:31:حسن کجایی؟...:27:

اوسات که با همون نگاه اول همینو گفت :

دیگه چی میگی ؟
بعدم حالا مگه چقدر برتری داره نسبت به پیکسون که انقدر جو گیر شدی؟
انقدر نزدیک هم بودن که هیچ کس نتونست تشخیص بده کدوم مال کدومه به جز خودم
انتظار منو که برآورده نکرد ... لنز به این بزرگی خیلی بیشتر ازش انتظار میرفت
اون دوربین سونیم 10 مگاپیکسله

hamidkabiri6270
06-10-2010, 23:58
اوسات که با همون نگاه اول همینو گفت :

دیگه چی میگی ؟
بعدم حالا مگه چقدر برتری داره نسبت به پیکسون که انقدر جو گیر شدی؟
انقدر نزدیک هم بودن که هیچ کس نتونست تشخیص بده کدوم مال کدومه به جز خودم
انتظار منو که برآورده نکرد ... لنز به این بزرگی خیلی بیشتر ازش انتظار میرفت
اون دوربین سونیم 10 مگاپیکسله

ولی قبلا یه چیز دیگه میگفتی ناقلا:31:؟آیفون4 ...ان 8.... بگم ...بگم...:27:

Dark.Life
07-10-2010, 00:09
ولی قبلا یه چیز دیگه میگفتی ناقلا:31:؟آیفون4 ...ان 8.... بگم ...بگم...:27:

چی میگفتم خودم یادم نیست ؟!

همین صفحه پیش یه متعصب نوکیایی اینو گفته :

ینی ان8 انقدر برتری نداشته که جای شکی باقی نزاره ... یه متعصب که بهترین رو ان8 میدونسته A رو انتخاب کرده
پس اونطور انتظار مردمو براورده نکرده
حالا بیاد بازار شاید با آپدیت بهتر بشه

hamidkabiri6270
07-10-2010, 00:32

:18:

نقل قول 1:

نقل قول 2:
یه بار دیگه هم میگم ... عکسهایی که خود نوکیا میزاره اعتباری ندارن ... وقتی شما اینهمه از نوکیا طرفداری میکنی انتظار داری خودش بیاد بگه دوربین ان8 از آیفون ضعیفتره ؟ :27:

نقل قول شماره 3:

مقایسه ان 8 با پیکسون:
ادامه به زودی

نقل قول شماره 4:

ولی تو بعضی عکساش A سونیه C ان8 بعضیاشم بر عکس که البته اینم مهم نیست مهم اینه که ان8 با اون لنز گشادش بازم حرفی واسه گفتن نداشت

masuod D
07-10-2010, 00:48

همین صفحه پیش یه متعصب نوکیایی اینو گفته :

ینی ان8 انقدر برتری نداشته که جای شکی باقی نزاره ... یه متعصب که بهترین رو ان8 میدونسته A رو انتخاب کرده
پس اونطور انتظار مردمو براورده نکرده
حالا بیاد بازار شاید با آپدیت بهتر بشه

مهندس همین دوربین سونی که داره میگی 420 تومن تو ایران قیمتشه و 200 گرم وزن داره و تو رویوهای دوربین های دیجیتالی قوی از همین دوربین برای مقایسه استفاده میکنن.(حتی برای 14 مگاپیکسلی ها) :5:

یه متعصب که بهترین رو ان8 میدونسته A رو انتخاب کرده

اولا من گزینه ای انتخاب نکردم دوما چون c از همشون بهتر بود میگفتم پس a نکیاست . باورم نمیشد که C ان8 باشه .الان تمام بچه ها انگشت به دهن موندن و باورشون نمیشه که c اره :21:

تو بجای نظر بهتره بری به این چندتا سایت دروغ گو یه ایمیل بزنی بگی ابروشون رفت و هر چه زودتر برن کاسه کوزشون رو جمع کنن. :2:

و بهتره نظرات رو بزاری برای پیکسون جونت شاید با اپدیت بتونه ابروی ریخته رو جمع کنه :27:

داداشه گلم شوخی کردم ناراحت نشی. :31::11:

من فقط میخاستم بهت ثابت کنم که اون سایت هایی که تو ازش دلیل و مدرک می اوردی دارن دروغ میکن.همینو بس :10:

DariushGreat
07-10-2010, 09:22
من نمی دونم روی چه حسابی پیکسون رو با N8 مقایسه می کنین؟؟؟
هیچ چیز این دو تا به هم نزدیک هم نیست جز دوربینش! آقایون چه خوشتون بیاد و چه خوشتون نیاد سامسونگ اونقدر در کار دوربین شاخ نیست! یه برند معمولی به شمار میاد...
شما هم اگه هی بشینین آسمون ریسمون ببافین که N8 دوربینش فلانه و دوربینش بهمانه، هرگز نمی تونین حقیقت رو پاک کنین. چون خودتون هم خوب می دونین که واقعا دوربینش شاهکاره؛ اما مدام دارین کتمان می کنین...

شاد باشین :31:

AlamtabC
07-10-2010, 11:02
سلام

چیزی که من تو آرنا و مقایسات دیگه دیدم برتری پیکسون 12 بود هم رنگ هم وضوح

چشم انسان میخواد زیبایی رو ببینه حالا هر چی پر رنگ تر بهتر دقیقا مثل صفحه نمایش ویو یا آی 9000

من چیکار دارم واقعیت چیه هر چی قشنگتر و واضح تر باشه بهتره من که نمی خوام باهاش سند بسازم

همه ی ما تو انتخابامون سعی میکنیم اون چیزی رو که از نظر خودمون زیباتره اتخاب کنیم

واقعیت رنگ ها نیست محیطه.حالا قرمز قرمز تر چه بهتر این یعنی کنتراست بالاتر

به نظر من عکس های ان 8 اصلا زیبا نیست

تو شب هم مطمئنن کم میاره چون فلاش پیکسون 12 سرتره خوب 3 فلاشس دیگه

تازه میشه با یه سری تنظیمات به عکسهای کاملا نزدیک به واقعیت با پیکسون 12 رسید

از همه ی اینا که بگذریم پیکسون 12 ساخت 2009 و با همه ی اینا تا امروز بی رقیبه

البته از M8920 بسیار عقب تره که ما چششمون به جمالش تو ایران روشن نشد حالا کره ای ها دارن باهاش کیف میکنن

در ضمن طراحی ان 8 اصلا شبیه یه کمرافون نیست و مطمئنن کار با پیکسون 12 در عکاسی راحت تره

سامسونگ نون بازشو میخوره خودش لنز میزنه هلو نه این که هر قطعه اش ماله یه کمپانی باشه

در کل راه نزدیک است چرا بی راهه رویم نوکیا رو به سقوطه شکست های پیاپی ضربه های جبران ناپذیری رو بهش وارد کرده

شکست در سیمبین مهم ترینشه

اینم مقاسیه سال 2009 و 2010

یه زمانی همه عاشق نوکیا بودن من جمله خودم چون حق انتخاب وجود نداشت اما حالا حق انتخاب وجود داره اونم انتخاب های زیادی

البته منهای سونی اریکسون

AlamtabC
07-10-2010, 11:15
We expected the N8 to win but not by that much:
ما انتظار داشتیم که n8 ببره اما نه با این همه اختلاف

اگه دقت کنین اون واسه نظرسنجی مردمه نه نظر سایت

خود سایت ان 8 رو سوم قرار داده

نظر سنجی مردمی ساتیو رو هم از پیکسون بالاتر قرار داد اما همه میدونن واقعیت چی بود و خود آرنا هم نمره هاش مشخص

حالا یه چند روز دیگه وقتی تو تمام زمینه ها نمره بندی شد همه چی روشن میشه

AlamtabC
07-10-2010, 11:32
قربون همتون برم که همتون متعصب و غیرتی هستین بابا عشق دیگه شما دوست داری ان 8 بگیری اون دوست داره پیکسون 12

برید بخرید حالشو ببرید ایشالا یه عمر واستون کار کنه

من تو تمام پست ها پست های آقای Dark life رو منطقی تر و با اصل و سند تر میدونم این نظر شخصیمه

چون احساس میکنم واقعا دنباله و پیگیر تا واقعیت رو بفهمه و مدام در حال کنکاش و تحقیق بابت همه پست های مفیدشون

ممنونم

chessmathter
07-10-2010, 11:32

نظر سنجی مردمی ساتیو رو هم از پیکسون بالاتر قرار داد اما همه میدونن واقعیت چی بود و خود آرنا هم نمره هاش مشخص

من واقعا نمی دونم شما چی میگی کجای سایت گفته n8 سومه؟! گفته c n8 بوده.
مهم در ضمن نظر سنجی مردمی.
و انگار شما پریویو gsmarena رو نخوندیدن شایدم همینطوری مثه این خوندین؟!

The cell phone world has found its new camera champion in the face of Nokia N8
و بر خلاف نظر شما که انسان رنگ های پرنگ تر و غیر طبیعی دوست داره نظر سنجی میگه برعکس.
خودت gsmarena هم اینو میگه

We must admit the end results are a bit surprising for us. We expected the N8 to win but not by that much. We thought the more pumped colors and contrast of the other two cameras would be more pleasing to the general consumer. But hey, what do we know!
و در ضمن این تست blind test بوده کسی نمیدونسته n8 کدومه که بگیم بهش رای دادن هر کی به بهترین عکس ها که فکر می کرده رای داده معلوم شده n8

R@R#M@N
07-10-2010, 11:34

البته این نظر شماس !
بسیارم محترمه ! لطفآ دیگران رو جمع نبندین :دی

من تو تمام پست ها پست های آقای Dark life رو منطقی تر و با اصل و سند تر میدونم این نظر شخصیمه
100% !!
شکی توش نیست !

nokia n8
07-10-2010, 11:38
سلام
همين كه اون عكس هاي بي كيفيت در مقايسه با iphine4 مال n8 نبود خدايا شكر :31:
چون فيلم برداري باكيفيتم داره و امكاناتش هم عاليه مثل hdmi & usb ... go و...ارزش داره بخريمش:5:

AlamtabC
07-10-2010, 11:40
البته این نظر شماس !
بسیارم محترمه ! لطفآ دیگران رو جمع نبندین :دی

100% !!
شکی توش نیست !
جسارت نباشه با 3 درصد فروش جهانی فکر کنم سونی اریکسون تک رنگ بشه تازه یه درصد هم نسبت به سال گذشته افت داشته

اون اوایل تو ایران یه رنگی داشت تازه پر رنگ هم نبود

AlamtabC
07-10-2010, 11:45
من واقعا نمی دونم شما چی میگی کجای سایت گفته n8 سومه؟! گفته c n8 بوده

حق با شماست دقت نکرده بودم

Majid-6120
07-10-2010, 11:47
چیزی که من تو آرنا و مقایسات دیگه دیدم برتری پیکسون 12 بود هم رنگ هم وضوحعزیزم شما این عکس رو یه بار دیگه ببین.......من این سئوال رو از باید از شما هم بپرسم.....وضوح یعنی چی؟ یعنی عکس A ؟ یا B ؟

چشم انسان میخواد زیبایی رو ببینه حالا هر چی پر رنگ تر بهتر دقیقا مثل صفحه نمایش ویو یا آی 9000وقتی رسیدیم به صفحه بعد جواب اینو میدم!......چون خیلی توضیحات و عکس داره!

S A M S U N G
07-10-2010, 11:51
سلام .

بیخیال دوستان خوب باید N8 هم خوب عکس بگیره . Pixon تقریبا 1 سال زودتر معرفی شده و باز هم خوبه الان دارن باهاش مقایسه میکنن . یه لحظه فکر کردین چرا ساتیو خدا بیامرز رو نیاوردن ! چون واقعا آبرو سونی اریکسون میرفت :دی بازم دم سامی گرم .

به قول الدار جون :دی سامی نیازی به معرفی دوبین 12 دیگه نداره چون همین 5مگاهاش عالی عکس میندازه .

مخلصیم .

AlamtabC
07-10-2010, 11:55
[عزیزم شما این عکس رو یه بار دیگه ببین.......من این سئوال رو از باید از شما هم بپرسم.....وضوح یعنی چی؟ یعنی عکس A ؟ یا B ؟

تو این عکس به ترتیب
1.C
2.A
3.B

این حالت متنه دوست عزیز تازه مدرک که آرنا فقط نیست من عکس های زیادی رو دیدم که حتی تو متن

خلاف اینو ثابت میکرد

Majid-6120
07-10-2010, 12:17
تو این عکس به ترتیب
1.C
2.A
3.B

این حالت متنه دوست عزیز تازه مدرک که آرنا فقط نیست من عکس های زیادی رو دیدم که حتی تو متن

خلاف اینو ثابت میکرد

خب قربون آدم چیز فهم.....پس وضوح رو دیدی خودت؟..........آرنا مدرک نیست؟......نزن این حرفو.....این دیگه حرفی نیست که حتی بخوایم روش بحث کنیم!.....من خودم دیروز میترسیدم این عکس هایی که آرنا گذاشته به ضرره N8 رو بشه چون دیگه نمیتونستم چیزی بگم!.....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا جواب اون حرفی که زدین.....هر چی پر رنگ تر بهتر!

چند وقت پیش عکس هایی منتشر شد و گفه شد که آیفون از لحاظ جذابیت رنگ ها نسبت به N8 برتری داره!

حالا میخوام بگم که پر رنگ بود رنگ ها چیزه دور از ذهنی نیست!.... N8 هم میتونه!....تازه بهترش و هم میتونه!

این عکس رو ببینید :

دو تا عکس بالا----->سمت چپ N8 در حالت عادی ........... سمت راست N8 با saturation بالا

دو تا عکس پایین----> سمت چپ N8 در حالت عادی............. سمت راست iPhone 4

خب.........کدومش رو دوست داشتین؟......خداییش از ته دلتون بگین کدومش بهتر بود؟.....پس دیدین!

حالا عکس iPhone 4 رو با عکس N8 با saturation بالا رو جدا میذارم تا بهتر مقایسه کنید :

آیفون

N8

حالا شاید بگین خب این تویه شبه!.....نامردیه که!

حالا این عکس رو ببینید :

عکس بالا -------> N8 بدون تغییر در تنظیمات

عکس پایین------------>سمت راست آیفون 4............. سمت چپ N8 با تغییر تنظیمات

می بینین؟......تویه دوتا عکس پایین رنگ آسمون هارو مقایسه کنین!

حالا عکسی از N8 با contrast بسیار بالا در برابر عکس آیفون 4 :

آیفون 4 :

N8 با کنتراست تصویر بالا:

اینم در آخر کار یه عکس از N8 با افزایش saturation

R@R#M@N
07-10-2010, 12:18
جسارت نباشه با 3 درصد فروش جهانی فکر کنم سونی اریکسون تک رنگ بشه تازه یه درصد هم نسبت به سال گذشته افت داشته

اون اوایل تو ایران یه رنگی داشت تازه پر رنگ هم نبود
دوست عزیز کسی حرفی از سونی اریکسون نزد:21: ;)
لطفآ بحث منحرف نکنین !
بقیه هم باهمون الدار و 5شون حال کنن:27: !

ali_power42
07-10-2010, 13:46

این نظر خود سایت gsmarena هست:

To be honest we are a bit surprised by the results. No, we are not saying that the N8 does something wrong and its win isn't deserved. Right on the opposite - the handset is undoubtedly the best cameraphone in existence.

ترجمه:
صادقانه ما هم از نتایج متعجب شدیم.نه به این معنی که n8 مشکل داره و یا شایسته این پیروزی نبود بلکه کاملا برعکس n8 بدون شک بهترین کمرافون موجود هست

Dark.Life
07-10-2010, 15:56
منم میگم ان8 بهترین کمرافونه موجوده چون 1 سال از آخرین کمرافونه سامسونگ و سونی جلوتره
ولی من به شخصه انتظار بیشتری داشتم ... آخه میگفتن چمیدونم لنزش حتا از دوربینهای کامپکت هم بزرگتره
ولی خب وضوحش که عملاً فرقی با پیکسون نداشت یا فوقش برتریش انقدر کوچیک بود که به چشم نمیومد
خلاصه انتظار منو براورده نکرد ... مطمعنم با آپدیت بهتر میشه

گواه تمام صحبتامم همون حرف اولم :

mr_khodaei2008
07-10-2010, 17:42
حالا عکس iPhone 4 رو با عکس N8 با saturation بالا رو جدا میذارم تا بهتر مقایسه کنید :

آیفون

N8

حالا شاید بگین خب این تویه شبه!.....نامردیه که!

اخه دوست عزيز ببين چقدر ضايعه تو عكساي ايفون اخه ببين زنه تو عكس ايفون سرخ شده اين ضايع نيست
در حالي كه ان8 كاملا طبيعيه

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

حالا بگیم نوکیا بلاگ و انگجت دروغ گو......ولی GSM Arena معتبر ترین سایت موبایل دیگه!.....هر چی گفت باید بگی چشم!

gsm arena كه تا 2 ماه بلوتوث گوشي را زده بود 2 . ديگه اين حرفاش كه هيچ

Majid-6120
07-10-2010, 19:28
خلاصه انتظار منو براورده نکرد ... مطمعنم با آپدیت بهتر میشه

بله....درسته.....با آپدیت خیلی بهتر از این هم میشه.....تا همین الان دو تا مد واسش درست شده......یکی برداشتن محدود کردن حجم عکس که الان هر عکسی که با این مد گرفته بشه حدودا 10 مگ حجم داره که در حالت عادی به 2 میرسه!

یک مد هم دیروز اومد که فیلم برداری رو 30 فریم میکنه و قابلیت کانینیوس فوکوس رو اضافه میکنه!

اپن سورس بودن N8 یک امتیاز بزرگه واسه N8....

ali racer
07-10-2010, 23:16
بله کاملا مشخصه :دی

Eldar Murtazin :

فردا مقایسه اصلی Pixon12 با N8 از Eldar Murtazin .

مخلصیم .

مقایسه از نظر وضوح :

ادامه به زودی

ببین فقط بحثه رنگبندی نیست ... اگه عکس شناس باشی متوجه میشی که اصلاً عکسای ان8 یه حالت ماتی دارن
ممکنه به خاطر کارکرد زیاد ND فیلتر باشه ... شاید کثیف شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه فیلترش :27:
چیزی نیست که با ادیت نرم افزاری حل بشه ... این همون چیزیه که gsmarena بهش میگه کیفیت لنز که متاسفانه ان8 نداره

اینم یه نمونه دیگه :

سلام .

مخلصیم .

تو دوتا عکس آخری که A در برابر C خیلی ضعیفتر عمل کرده در حالی که وقتی ایزو بره بالاتر لنز بزرگتر تاثیر میزاره و باعث میشه نویز بالا نره ولی تو اون 2 تای آخری C وضوح خیلی بهتری داره
شما کلاً دچار تناقض شدی به خاطر تعصب زیادت

قربون همتون برم که همتون متعصب و غیرتی هستین بابا عشق دیگه شما دوست داری ان 8 بگیری اون دوست داره پیکسون 12

چون احساس میکنم واقعا دنباله و پیگیر تا واقعیت رو بفهمه و مدام در حال کنکاش و تحقیق بابت همه پست های مفیدشون

ممنونم

سلام .

بیخیال دوستان خوب باید N8 هم خوب عکس بگیره . Pixon تقریبا 1 سال زودتر معرفی شده و باز هم خوبه الان دارن باهاش مقایسه میکنن . یه لحظه فکر کردین چرا ساتیو خدا بیامرز رو نیاوردن ! چون واقعا آبرو سونی اریکسون میرفت :دی بازم دم سامی گرم .

به قول الدار جون :دی سامی نیازی به معرفی دوبین 12 دیگه نداره چون همین 5مگاهاش عالی عکس میندازه .

مخلصیم .

فقط محض شاد شدن دوستان پست های بالا رو نقل قول کردم
تغییر مواضع بعد ار دیدن نتایج هم بسیار دیدنیه ...نه >؟

S A M S U N G
08-10-2010, 00:36
بیکازی هم عالمی داره !

Good Luck :دی

I love Eldar :دی

GSMArena تو کف اطلاعات الدار مونده میاد بهش گیر میده :دی

DariushGreat
08-10-2010, 00:42
سلام

چیزی که من تو آرنا و مقایسات دیگه دیدم برتری پیکسون 12 بود هم رنگ هم وضوح

چشم انسان میخواد زیبایی رو ببینه حالا هر چی پر رنگ تر بهتر دقیقا مثل صفحه نمایش ویو یا آی 9000

من چیکار دارم واقعیت چیه هر چی قشنگتر و واضح تر باشه بهتره من که نمی خوام باهاش سند بسازم

همه ی ما تو انتخابامون سعی میکنیم اون چیزی رو که از نظر خودمون زیباتره اتخاب کنیم

واقعیت رنگ ها نیست محیطه.حالا قرمز قرمز تر چه بهتر این یعنی کنتراست بالاتر

به نظر من عکس های ان 8 اصلا زیبا نیست

تو شب هم مطمئنن کم میاره چون فلاش پیکسون 12 سرتره خوب 3 فلاشس دیگه

تازه میشه با یه سری تنظیمات به عکسهای کاملا نزدیک به واقعیت با پیکسون 12 رسید

از همه ی اینا که بگذریم پیکسون 12 ساخت 2009 و با همه ی اینا تا امروز بی رقیبه

البته از M8920 بسیار عقب تره که ما چششمون به جمالش تو ایران روشن نشد حالا کره ای ها دارن باهاش کیف میکنن

در ضمن طراحی ان 8 اصلا شبیه یه کمرافون نیست و مطمئنن کار با پیکسون 12 در عکاسی راحت تره

سامسونگ نون بازشو میخوره خودش لنز میزنه هلو نه این که هر قطعه اش ماله یه کمپانی باشه

در کل راه نزدیک است چرا بی راهه رویم نوکیا رو به سقوطه شکست های پیاپی ضربه های جبران ناپذیری رو بهش وارد کرده

شکست در سیمبین مهم ترینشه

اینم مقاسیه سال 2009 و 2010

یه زمانی همه عاشق نوکیا بودن من جمله خودم چون حق انتخاب وجود نداشت اما حالا حق انتخاب وجود داره اونم انتخاب های زیادی

البته منهای سونی اریکسون

چه جالب... عزیز بگذار روشنت کنم
اگه خیلی عکس های چشم نواز و پر رنگ دوست داری، N8 قابلیت پر رنگ کردن و تند کردن عکس ها رو هم داره! اما مسلما میان یه عکس تند فلفلی و یه عکس رئال، چشم زیباپسند عکس رئال رو گزینش می کنه. پس نمی تونی بگی که زیباپسندان دنبال رنگ های تند و زیادند!
درباره وضوح هم هرگز نمی تونی بگی که پیکسون واضح تر از N8 عکس میندازه! حتی اگه آسمون ها رو هم به زمین بیاری نمی تونی ثابت کنی... چون عکس هایی که من دارم می بینم عکس این حرفت رو ثابت می کنه
درباره اینترفیس دوربین هنوز قطعی نمی شه نظر داد؛ اما هنگامی که امکانات ویژه برای عکس برداری در نظر گرفته شده، مسلما یه اینترفیس خوب هم در نظر گرفته می شه
درباره این نون بازویی که گفتی... مردم از خنده!!! :16:
تا اونجایی که من می دونم اگه شرکت کارلزایس برای نوکیا و سونی اریکسون لنز می سازه، شرکت اشنایدرکروزناخ هم برای الجی و سامسونگ لنز می سازه! همه شرکت ها هم پردازنده هاشون رو از طریق شرکت ARM و موارد مشابه تامین می کنن. بلوتوث هم که امتیازش برای سونی اریکسونه و هر شرکتی که بخواد ازش در محصولاتش بهره بگیره ( از گوشی گرفته تا یخچال و اجاق گاز!!! :31: ) باید حق امتیاز به سونی اریکسون بپردازه. می خواد نوکیا باشه، می خواد اپل باشه، می خواد سامی باشه. این قانون تجارته... هیچ شرکتی خودکفای 100% نیست!
و درباره اون چیزی که به سیمبین نسبت دادی... سیمبین از سال 1998 در راستای مقابله با ویندوز موبایل وارد بازار جهانی شد و رسما از سال 2001 تا 2009 جزو محبوب ترین سیستم عامل های جهان بود. درست؛ یکی از دلایل افت محبوبیت سیمبین تکراری شدن رابط کاربری اون بود. اما اکنون بحث فرق کرده و نوکیا با اپن سورس کردنش، کار ما مهندسین کامپیوتر رو برای ساخت اون چیزی که می خوایم باز گذاشته. بنابر این اگه اراده بشه می شه هر اینترفیسی رو به طور پیشفرض روی این گوشی پیاده کرد؛ حتی اگه تخیلی هم باشه.

درضمن... این رو هم یاد آور بشم که من فقط از یه چیز سامی خوشم اومده و اون هم ارادش در ساخت سیستم عامل بادا هست. واقعا آفرین می گم چون خیلی باحاله :10::11:

ممنونم

:8:

سلام .

مخلصیم .

آی قربون آدم چیز فهم! :11:
حرف حق رو زدی... پیکسون خیلی گوشی خوبیه اما به زمان خودش.
مسلما تا یک یا دو سال دیگه همین قضیه درباره N8 هم صدق می کنه.

البته درباره ستیو داری اشتباه می کنی... من نمی دونم میان شما سامسونگی ها و سونی اریکسونی ها چی گذشته، اما می دونم که ستیو هم واقعا گوشی خوبی هست.

درضمن؛ الدار چرت و پرت زیاد می گه! :27: اتفاقا سامی الان به گوشی هایی با دوربین 12 نیاز داره. چون باید برای حفظ رقابت و جایگاه خودش، همواره خودش رو بالاتر بکشه و بهترین باشه

دستم درد گرفت اینقدر تایپ کردم!!! :31:
شاد باشین! :10:

AlamtabC
08-10-2010, 19:10
منظور من لنز دوربین دیجیتال سام نبود این گوشی و W880 سامی کاملا ساخت خود شرکت سامه و اکثر گوشی هاش به غیر از چند مدل یکی اون 10 مگا که ایران نیومد و چند مدل دیگه پردازنده هم سامی A9 رو معرفی کرد و خودش سی پی یو میزنه هلو
بر پایه ARM
در مورد صفحه نمایش سوپر امولد و سوپر ال سی دی کار خود سامه تو ویکی پدیا مقاله اش هست در مورد اسپیکر گاهی اوقات با یه شرکت دیگه همکاری داره در مورد حافظه و رم هم کاملا ساخت خود سامسونگ

کاش یه سری مقایسه با W880 هم میداشتیم اون وقت بحث جالب تر هم میشد

در مورد ویدئو هم که هیچ بحثی نمیشه چون نیاز به بحث نداره (صداشو درنیار تازه 25 فریمه)

به نظر زوم اپتیک هم نداره اگه هست راهنمایی کنین لطفا

فوکوس لمسی هم که نه

omid.pari
08-10-2010, 19:33
سلام دوستان
مثل اینکه گوشی N8 تویه فیلمبرداری هم مشکل داره و گاهی اوقات هنگ میکنه
البته تویه gsmarena نوشته بود
نمیدونم شایدم نشه این مشکل رو ایرادی واسه N8 دونست چونکه به هر حال اولین گوشی نوکیاست که با کیفیت hd فیلمبرداری میکنه و بالاخره تا بخواد این چیزارو درست کنه وقت میبره

Majid-6120
08-10-2010, 19:40
در مورد ویدئو هم که هیچ بحثی نمیشه چون نیاز به بحث نداره (صداشو درنیار تازه 25 فریمه)

30 فریمش کردن تو دو سوت........تازه کانتینیوس اتوفوکوس هم داره!

AlamtabC
08-10-2010, 19:53
30 فریمش کردن تو دو سوت........تازه کانتینیوس اتوفوکوس هم داره!

منبع خبر رو لطف کنین

فوکوس کانتینیو هم چیز جدیدی نیست رو گوشی موبایل. یه چیز بفرمایین که قبلا رو هیچ گوشی نبوده و رو ان 8

منحصر بفرده تو هر زمینه ای نه فقط عکس و ویدئو

بطور مثال : عکس برداری در حالت 16:9 یه چیز خیلی کاربردیه که فکر نمی کنم رو گوشی موبایل تا حالا اومده باشه

*M!L4D*
08-10-2010, 20:16
یه چیز بفرمایین که قبلا رو هیچ گوشی نبوده و رو ان 8

USB HOST
HDMI

AlamtabC
08-10-2010, 20:21
USB HOST
HDMI

هر دوتاش کار شده رو موبایل به خصوص یو اس بی هاست که من شنیدم حتی رو ویو هم هست البته این تو سایت پی دی ای بود من خودم هنوز تست نکردم

HDMI هم چیز خیلی کاربردی رو موبایل نیست البته رو اکثر تب های زیر 600 تومن و چند مدل گوشی سامسونگ غیر جی اس ام هست

مثل SPH-M850

دلیل نشد شما ندیدی یا نشنیدی نباشه اینا همه رو سامسونگ کهنه شده حاجی

*M!L4D*
08-10-2010, 20:54
هر دوتاش کار شده رو موبایل به خصوص یو اس بی هاست که من شنیدم حتی رو ویو هم هست البته این تو سایت پی دی ای بود من خودم هنوز تست نکردم

HDMI هم چیز خیلی کاربردی رو موبایل نیست البته رو اکثر تب های زیر 600 تومن و چند مدل گوشی سامسونگ غیر جی اس ام هست

مثل SPH-M850

دلیل نشد شما ندیدی یا نشنیدی نباشه اینا همه رو سامسونگ کهنه شده حاجی
پست خودتو یه نیگا بنداز :

چیز بفرمایین که قبلا رو هیچ گوشی نبوده و رو ان 8

HDMI برای اولین بار هست روی گوشی هست ... اونم ان 8 (طبق اطلاعات من ..که البته کامل نیست).. اونیم که گفتی گوشی نیست ... اون گوشی ها هم اگه دارن خوشحال میشم بدونم کدوما هستن ...
...
USB هاست هم اگه نخوایم گوشی رو حساب کنیم اول رو اینترنت تبلت نوکیا بوده ... ان800 ...
ویو هم من نمی دونم چجوری یه شب یو اس بی هاست دار شده :د ی
در ضمن اینجا تاپیک مقایسه ی دوربین هست نه چیز های دیگه :)

Majid-6120
08-10-2010, 21:00
منبع خبر رو لطف کنین

ماشالله این خبر دنیا رو گرفته.....چه میدونم سه چهار بار بچه ها تویه تاپیک N8 اینو گذاشتن برو ببین...

فوکوس کانتینیو هم چیز جدیدی نیست رو گوشی موبایل. یه چیز بفرمایین که قبلا رو هیچ گوشی نبوده و رو ان 8

بطور مثال : عکس برداری در حالت 16:9 یه چیز خیلی کاربردیه که فکر نمی کنم رو گوشی موبایل تا حالا اومده باشه

من نگفتم چیزه جدیدیه.....شما گفتی فیلم بردای N8 فلان......من هم گفتم فلان

بزرگترین سنسور دوربین کافیه؟.......یا قبلا تویه ماشین لباسشویی سامسونگ کار شده باز این؟

شما تصمیم خودت رو بگیر عزیز......یا درباره فیلم برداری صحبت کن تا بحث پیش بره.....یا درباره امکانات منحصر به فرد و عکسبرداری 16:9

AlamtabC
09-10-2010, 11:12
شما تصمیم خودت رو بگیر عزیز......یا درباره فیلم برداری صحبت کن تا بحث پیش بره.....یا درباره امکانات منحصر به فرد و عکسبرداری 16:9

با سلام در مورد فیلم برداری صحبت کنیم من ویو رو مثال میزنم با 14000 bitrate , سی فریم .عکس برداری 16:9 هم مربوط به دوربینه دیگه

در مورد خبر به قول دوستان از آرنا که معتبر تر نیست هنوز که نوشته فیلم برداری 25 فریم

M850 که یه موبایل یا سل فونه که به وسیله اسپرینت برای سامسونگ به بازار عرضه شد

جهت اطلاع سامسونگ فقط شامل SGH نیست ,SCH,SPH و... شامل میشه

چندی پیش ال جی هم Tegra 2 رو معرفی کرد که HDMI داره و سی پی یوش هم دو هسته ای و 1080 هم فیلم پخش میکنه Q4 هم عرضه میشه

این یعنی یه چیز جدید خیلی مهم نیست سام باشه مهم جدید بودن و یک قدم رو به جلو بودنه نه در جا زدن مثل سی پی یو 680 یا ...

تصویری از پردازنده گرافیکی NVidia این گوشی

در ضمن چرا از کوره در میرین من فقط به یک دلیل اینجام که قانع بشم این گوشی با این امکانات و سخت افزار پایین چیز دیگه ای داره که به قیمتش بیارزه

در مورد زوم اپتیک و فوکوس لمسی هم بی جواب موندم یه دوربین دیجیت (از دید شما) زوم اپتیک نداره ؟

موفق باشین و ان 8 هم امیدوارم فروش خوبی داشته باشه و افت 15 درصدی نوکیا رو یه پوشش نا محسوسی : دی بده (البته بعیده چون مردم فقط ایرانی نیستن)

outpost
09-10-2010, 11:35
مقايسه عكسهاي N8 با ساير گوشيها در Mobile-Review

اينجاي متن خيلي جالبه.

Mobile-Review نوشته كه درسته كه N8 بهترين دوربيني هستش كه تا به حال از نوكيا ديديم، اما عكسها بالاتر از كيفيت متوسطه و مدلهاي قديمي مثل Pixon 12 و Satio كيفيت بهتري رو ارايه ميكنن.

To set the record straight I have to say that we still get the best Nokia camera. It is decent and offers above average quality, but is not a top photo solution, which could leave rivals gasping. Such old models as Samsung PIXON12 and Sony Ericsson Satio provide better quality

AlamtabC
09-10-2010, 11:48
مقايسه عكسهاي N8 با ساير گوشيها در Mobile-Review

ممنونم دوست عزیز شما داری شکست دوربین این گوشی رو به رخ میکشی

ایزو 800

The camera doesn't have Smile Detection

وضوح و رنگ پیکسون بالاتره اما مثل اینکه ان 8 واید (16:9) عکس میندازه این خیلی خوبه بهتره بگم Bravo N8

در مورد رنگ هم که اون قسمت عکس پارک, آسمون رو پیکسون خیلی قشنگتر عکس گرفته

این جمله ها هم جالبه

Independent experts awarded a landslide victory of 10 to 1 in favor of PIXON12. I cannot say more

کارشناسان پیروزی 10 به 1 ,رو به نفع پیکسون 12 اعطا کردند. من نمیتونم چیز بیشتری بگم

عکس درشب

It provides more light, but we have to pay increased noise

ان 8 نور بیشتری رو به خاطر سنسور بزرگترش ارائه میده اما نویز افزایش پیدا میکنه

در مورد فلاش هم که نتیجه مشخصه

the xenon flash of N8 can successfully operate at distances less than 1 meter and does not offer better quality anyway

فلاش زنون ان 8 در فاصله کمتر از یک متر موفقه و در هر صورت دیگه ای کیفیت بهتری ارائه نمیده

شات قارچ

Again you cannot say that Nokia N8 provides natural pictures. The mushroom shot proves that PIXON gives more detail and better picture quality

نمیتونی چیزی بگی نوکیا ان 8 تصاویر طبیعی تری فراهم میکنه.شات قارچ ثابت میکنه پیکسون 12 جزئیات بیشتر و کیفیت بهتری ارائه میده

Nokia equipped the model with 2 microphones – one in front and the second – at the back. It allows stereo sound recording, which is impressive in a phone and the quality is more than decent (AAC, 48 kHz). The maximum resolution is 1280х720 (up to 25 frames per second) and digital х3 zoom is activated while shooting

شرمنده این آخری رو حوصله ترجمه نداشتم منظورم مشخصه

ویدئو

I think that apart from the sound you will not see any Nokia N8 advantage. The sound is truly magnificent, but the rest is no better than in Wave.Unfortunately, the camera has no (120 fps) slow motion mode

من فکر میکنم جدا از صدا شما هیچ مزیتی در ان 8 نمیبینید و صدا واقعا باشکوهه. اما بقیه چیزها هیچ کدام بهتر از ویو نیست.متاسفانه دوربین حالت آهسته 120 فریم نداره

فکر کنم حله دیگه

this is not best cameraphone for you

it's just good

ali racer
09-10-2010, 13:47
ممنونم دوست عزیز شما داری شکست دوربین این گوشی رو به رخ میکشی

ایزو 800

The camera doesn't have Smile Detection

وضوح و رنگ پیکسون بالاتره اما مثل اینکه ان 8 واید (16:9) عکس میندازه این خیلی خوبه بهتره بگم Bravo N8

در مورد رنگ هم که اون قسمت عکس پارک, آسمون رو پیکسون خیلی قشنگتر عکس گرفته

این جمله ها هم جالبه

Independent experts awarded a landslide victory of 10 to 1 in favor of PIXON12. I cannot say more

کارشناسان پیروزی 10 به 1 ,رو به نفع پیکسون 12 اعطا کردند. من نمیتونم چیز بیشتری بگم

عکس درشب

It provides more light, but we have to pay increased noise

ان 8 نور بیشتری رو به خاطر سنسور بزرگترش ارائه میده اما نویز افزایش پیدا میکنه

در مورد فلاش هم که نتیجه مشخصه

the xenon flash of N8 can successfully operate at distances less than 1 meter and does not offer better quality anyway

فلاش زنون ان 8 در فاصله کمتر از یک متر موفقه و در هر صورت دیگه ای کیفیت بهتری ارائه نمیده

شات قارچ

Again you cannot say that Nokia N8 provides natural pictures. The mushroom shot proves that PIXON gives more detail and better picture quality

نمیتونی چیزی بگی نوکیا ان 8 تصاویر طبیعی تری فراهم میکنه.شات قارچ ثابت میکنه پیکسون 12 جزئیات بیشتر و کیفیت بهتری ارائه میده

Nokia equipped the model with 2 microphones – one in front and the second – at the back. It allows stereo sound recording, which is impressive in a phone and the quality is more than decent (AAC, 48 kHz). The maximum resolution is 1280х720 (up to 25 frames per second) and digital х3 zoom is activated while shooting

شرمنده این آخری رو حوصله ترجمه نداشتم منظورم مشخصه

ویدئو

I think that apart from the sound you will not see any Nokia N8 advantage. The sound is truly magnificent, but the rest is no better than in Wave.Unfortunately, the camera has no (120 fps) slow motion mode

من فکر میکنم جدا از صدا شما هیچ مزیتی در ان 8 نمیبینید و صدا واقعا باشکوهه. اما بقیه چیزها هیچ کدام بهتر از ویو نیست.متاسفانه دوربین حالت آهسته 120 فریم نداره

فکر کنم حله دیگه

this is not best cameraphone for you

it's just good

رویو فقط سایت معتبر جی اس ام آرنا!
نه موبایل دروغگو:27:(همون موبایل رویو سابق)!!

همه دیگه میدونن الدر خودشو مسخره کرده و برای عقده گشایی عکس های دستکاری شده از ان8 گذاشته !

آبروی الدر و اینگجت هم وقتی رویو آرنا اومد
و سایت های دیگه هم مثل فون آرنا سمپل گذاشتن رفت !

هیچ آدم با منطقی هم رویو الدر رو قبول نداره
100 ساله دیگه هم بد بگه از دوربین و امکانات ان8 هیچی نمیشه

کسانی که هم از ان8 و نوکیا خوششون نمیاد
کسی براشون دعوتنامه نفرستاده که تورو خدا بیاین نوکیا بخرین
برین با همون برند های کپی کارتون خوش باشین

AlamtabC
09-10-2010, 13:56
همه دیگه میدونن الدر خودشو مسخره کرده و برای عقده گشایی عکس های دستکاری شده از ان8 گذاشته !

اگه عکس رو دستکاری کرده باشن تو Summary عکس مینویسه

حداقل از آرنا معتبر تره که عکساش رو حتی ذخیره هم میکنی مشخص نیست با چی گرفته شده

البته همین تست آخر مورد نظر منه

در ضمن من چند تا از همین عکسای آرنا رو هم دیدم با اون عکس ها هم تفاوت محسوسی بین ان 8 و پیکسون 12 نیست

*M!L4D*
09-10-2010, 14:00
آخه آدم GSM آرنا رو ول می کنه میچسبه به موبایل ریویو ؟:27:

در ضمن من چند تا از همین عکسای آرنا رو هم دیدم با اون عکس ها هم تفاوت محسوسی بیین ان 8 و پیکسون 12 نیست
اون برایتنس که تو ذوق میزد ماله پیکسون بود ... قبل از اعلام نتایج بلایند هم پیش بینی می شد اون ماله پیسکون باشه !

AlamtabC
09-10-2010, 14:16
آخه آدم GSM آرنا رو ول می کنه میچسبه به موبایل ریویو ؟:27:

اگه همون موبایل ریویو نتایج رو واسه ان 8 اعلام میکرد بازم همینطوری مینوشتید

با دلیل و مدرک نوشته summary عکس هاش هم هیچ مشکلی نداره

تست کاملی در تمام زمینه ها انجام داده و فکر میکنم فعلا بهترین سنده

من که الدر و نمیدونم اینا رو نمیشناسم کمپانی سامسونگ هم مال بابام نیست نوکیا هم پدرمو نکشته

Summary که عکساش نشون میده بهترین مدرک برای اینه عکس درسته و تست انجام شده صحت داره

موقعی که آرنا پیکسون 12 رو در مقابل اون دوربین کنون و... بهترین اعلام کرد همه از آرنا صحبت نمی کردند

کلا انسان ها تو کشور ما در زمینه ی موبایل یا موافق سامی اند یا از یک برند دیگه خوششون میاد و در هر

صورت از سامی متنفرن پس هنوز یه پست منطقی ندیدیم

در حالی که من در پست قبلیم به مزیت بسیار خوب عکس برداری در حالت واید ان 8 اشاره کردم و این گوشی

رو ازش بد یا الفاظ دوستان غیر سامسونگی آشغال معرفی نکردم آخر عرایض هم نوشتم این بهترین کمرافون

نیست یه کمرافون صرفا خوبه اومدیم دور هم تا به یه نتیجه ای برسیم نه با بکار بردن الفاظ ناجور و اعصبانیت و

خیلی عذر میخوام لودگی حرف به کرسی بنشونیم فعلا از نظر من ریویو همون موبایل ریویو از همه مستند تره

چون در قسمت خلاصه عکس مشخصه با چه دوربینی گرفته شده

اما آرنا تمام عکس های سه مدل مقایسه شده در حالت 96 دی پی که همونطور که میدونیم پیکسون 12 ,72

دی پی و ان 8 هم 300 دی پی, این یعنی دستکاری شده

کاملا مشخصه تصاویر ریسایز شده

شاید بدست آمدن این نتایج از ان 8 در موبایل ریویو این باشه که عکس ها رو در حالت واید گرفته و در حالت 4:3 قرار نداده

البته این واید بودن کمک شایانی در عکس برداری میکنه هم واسه دیدن در مانیتور های این نسل بهتره هم زاویه دید رو بازتر میکنه

پس ایراد از این هم نیست

لطفا کامل مطالعه کنید و برداشت برعکس مثل پست قبلی دوستمون نکنید

AlamtabC
09-10-2010, 14:52
من همین الان فون آرنا رو هم دیدم تصاویر دقیقا مثل موبایل ریویو بلور و با وضوح پایین و در شب هم نویز زیاد داره

S@nti@go_s&k
09-10-2010, 15:35
جناب AlamtabC شما بیخیال شو بزار ملت با برند محبوبشون که اورجینال کاره حال کنن

تو همین فروم بارها بر ضد جی اس ام آرنا هم مطلب گفته شده

هر جا که به نفع هرکس باشه اونجا خوبه

ان 8 در جی اس ام عکساش خوب بود و عالی

ولی جاهای دیگه مزخرف (البته برای یک 12 مگا پیکسلی)

پس نتیجه میگیریم باید صبر کنیم تا گوشی وارد کشور اسلامیمون بشه تا نظر بدیم (حالا چه خوب چه بد)

chessmathter
09-10-2010, 16:37
اینجاش نظر شخصیه.! من از اول منتظر یک ریویو بودم که اومد ]i o,f ]i fn ...
با وجود blind test من نمی دونم باز چی چیزها گفته میشه...
gasmarena

The cell phone world has found its new camera champion in the face of Nokia N8 منتظر ریویو کامل gsmarna هستیم
و امیدواریم گوشس زود تر در دست دوستان ایرانی قرار بگیره

ali_power42
09-10-2010, 22:48

حداقل از آرنا معتبر تره که عکساش رو حتی ذخیره هم میکنی مشخص نیست با چی گرفته شده

در ضمن من چند تا از همین عکسای آرنا رو هم دیدم با اون عکس ها هم تفاوت محسوسی بین ان 8 و پیکسون 12 نیست

شما کدام یک از عکسهای arena رو میگی که exif نداره؟؟ عکسهای مقایسه n8 ؟؟

omid.pari
11-10-2010, 14:37
سلام دوستان
مقایسه عکسهایه n8 و Sony HX5v و samsung pixon که از سایت gsmarena گرفته شده.
Sony HX5v یک دوربین دیجیتال 10 مگاپیکسله که یکی از معروفترین دوربین دیجیتالها در سطح خودشه که با توجه به مقایسه با دوربین این دو تا گوشی دیگه دوستان نمی تونند بهونه بیارن که این یکی مصنوعیه یا اون یکی رنگیه
قضاوت بر عهده خودتون
تقدیم به کسایی که فقط سایت gsmarena رو قبول دارند.
n8
sony HX5V
samsun pixon

mr_khodaei2008
11-10-2010, 17:15
والا مطمئنيد اوليه مال ان 8 هست خيلي بده

AlamtabC
11-10-2010, 19:43
ادیت شد ....

فراموش کردم من نباید پست بدم ببخشید

chessmathter
11-10-2010, 20:28
سلام دوستان
مقایسه عکسهایه n8 و Sony HX5v و samsung pixon که از سایت gsmarena گرفته شده.
Sony HX5v یک دوربین دیجیتال 10 مگاپیکسله که یکی از معروفترین دوربین دیجیتالها در سطح خودشه که با توجه به مقایسه با دوربین این دو تا گوشی دیگه دوستان نمی تونند بهونه بیارن که این یکی مصنوعیه یا اون یکی رنگیه
قضاوت بر عهده خودتون
تقدیم به کسایی که فقط سایت gsmarena رو قبول دارند.
n8
sony HX5V
samsun pixon

من این عکس هارو ندیدم..میشه لینکشو بزارید همون blind test هست؟
من پیدا نکردم.
مثلا به این عکس نگاه کنین که c N8 هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در ضمن به یه فردم با یه سوال نمره نمی دن نیاز به 40 30 تا عکس در شرایط مختلف هست حتی خود پریویو Gsmarena کافی نیست و نیاز به رویو کامل داره همونطور که خودشم میگه ولی در این رویو نتیجه به نفع N8 بوده فعلا.
در آخر اگر هم مشکلی در فیلمبرداری با عکس باشه مشخصات سخت افزاری این گوشی این قدر خوب هست که با آپدیت به حد عالی برسه.
میشه گفت در حال حاضر n8 بهترین کمرا فون بازاره.

Dark.Life
13-10-2010, 12:35
اینم مقایسه فلش و کم اوردن ان8 :

تو روزم که اختلاف بسیار کمه البته رنگ بندی پیکسون جالبتره

خلاصه این همه تبلیغات نوکیا بیشتر از اونکه واقعیت داشته باشه عوام فریبی بوده ... بعد گذشت یک سال از ورود پیکسون به بازار نوکیا فقط تونسته همین یه ذره ازش جلو بیفته ... نوکیا مدت خیلی زیادی روی دوربین ان8 کار کرده در حالی که سامسونگ مدت کمی بعد از معرفی پیکسون اونو وارد بازار کرد و اونطورم براش تبلیغ نکرد
با این مقایسه به پیکسون خیلی امیدوار شدم!
مطمعناً کمرا فون بعدی سامسونگ اختلاف خیلی بیشتری با این دوتا داره

S A M S U N G
13-10-2010, 13:00
اون شماره 3 رو نگاه کنین !

دیگه بحثی نمیمونه :دی جاست پیکسون !

outpost
13-10-2010, 13:09
جالبه.

بعد از اين همه مدت كه نوكيا تونست 12 مگاپيكسل بزنه ، هيچ پيشرفتي نداشته ، تازه از 12 مگاپيكسلهاي قديمي هم كم آورده.

واقعا عكسهاي پيكسون يك سرو گردن بهتره بوده.

Dark.Life
13-10-2010, 14:17
اینم از صفحه نمایش اختراع نوکیا :

به نظر میرسه باتریش متوسط باشه ... یه مقدارم زوم روی عکسها با تاخیر انجام میشه
به جز این موارد مشکل خاص دیگه ای نداره و گوشیه خوبیه ولی خب با تبلیغاتش فاصله داره!

chessmathter
13-10-2010, 14:33
اینم از صفحه نمایش اختراع نوکیا :

به نظر میرسه باتریش متوسط باشه ... یه مقدارم زوم روی عکسها با تاخیر انجام میشه
به جز این موارد مشکل خاص دیگه ای نداره و گوشیه خوبیه ولی خب با تبلیغاتش فاصله داره!
هر چند اینجا بحث دوربینی وولی شما که تمسخر میکنی بهتره اول بدونین cbd روی گوشیه n8 نیست که می ان این پست رو تو هر تاپیک می دین
آدمی رو که خوابه صداش کنی ز خواب پاشه ولی شما خودتو زدی به خواب
در مورد دوربین بهتره اول لینک بدین و بعد مشکل عکس ها بالا چیه؟!
در ضمن بهتر ه این همه سمپل های یوزر ها از دوربین n8 که در اینترنت هست رو نگاه کنین.
و اگه خبر از gsmarena نقل می کنین که به تاپیک مربوط نیست خبر مربوطشو نقل کنین مگه شما فقط اطلاع رسانی نمی خوا بکنی!!!:31:
لینک مقایسه:

It's obviously time for the Samsung Pixon12 to give up its cameraphone crown. The little fella managed to hold onto it for more than a year by using a lot smaller 1/2.5" sensor, which is an impressive achievement on its own. Now however it should make way for the new cameraphone king

Dark.Life
13-10-2010, 14:51
هر چند اینجا بحث دوربینی وولی شما که تمسخر میکنی بهتره اول بدونین cbd روی گوشیه n8 نیست که می ان این پست رو تو هر تاپیک می دین
آدمی رو که خوابه صداش کنی ز خواب پاشه ولی شما خودتو زدی به خواب
در مورد دوربین بهتره اول لینک بدین و بعد مشکل عکس ها بالا چیه؟!
در ضمن بهتر ه این همه سمپل های یوزر ها از دوربین n8 که در اینترنت هست رو نگاه کنین.
و اگه خبر از gsmarena نقل می کنین که به تاپیک مربوط نیست خبر مربوطشو نقل کنین مگه شما فقط اطلاع رسانی نمی خوا بکنی!!!

چطور اینجا که شرایط به نفع ان8 بود CBD بود حالا که کم اورده دیگه CBD نیست ؟ :27:

ظاهراً شما تا حالا خاب بودی یه دفه از خاب پریدی :27:

این سمپل و اینارو دیگه نمیخاد بگی ... مگه همتون نمیگفتید فقط gsmarena راس میگه ؟ حالا چی شد ؟ دروغگو شد ؟
نمیشه که وقتی شرایط به ضرر ان8 میشه حیثیت سایتو زیر سوال ببری!

It's obviously time for the Samsung Pixon12 to give up its cameraphone crown. The little fella managed to hold onto it for more than a year by using a lot smaller 1/2.5" sensor, which is an impressive achievement on its own. Now however it should make way for the new cameraphone king

شما خودت چشم داری میتونی ببینی ... اتفاقاً اشاره خوبی کرده ... لنز پیکسون خیلی کوچیکتره ولی با این خودت میتونی ببینی اصلاً کم نمیاره ولی خب بحث بین بهتر و بهترینه که خب با اختلاف خیلی کمی میشه ان8 رو بهترین دونست البته نه با فلش!
تو فلش که برتری کامل از آن پیکسونه

دیگه بحث بیشتر فایده ای نداره ... نتیجه بحث اینه که ان8 در حد تبلیغاتش و روی کاغذ نیست همین!  

chessmathter
13-10-2010, 15:18
چطور اینجا که شرایط به نفع ان8 بود CBD بود حالا که کم اورده دیگه CBD نیست ؟ :27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدظاهراً شما تا حالا خاب بودی یه دفه از خاب پریدی :27:

این سمپل و اینارو دیگه نمیخاد بگی ... مگه همتون نمیگفتید فقط gsmarena راس میگه ؟ حالا چی شد ؟ دروغگو شد ؟
نمیشه که وقتی شرایط به ضرر ان8 میشه حیثیت سایتو زیر سوال ببری!

شما خودت چشم داری میتونی ببینی ... اتفاقاً اشاره خوبی کرده ... لنز پیکسون خیلی کوچیکتره ولی با این خودت میتونی ببینی اصلاً کم نمیاره ولی خب بحث بین بهتر و بهترینه که خب با اختلاف خیلی کمی میشه ان8 رو بهترین دونست البته نه با فلش!
تو فلش که برتری کامل از آن پیکسونه

دیگه بحث بیشتر فایده ای نداره ... نتیجه بحث اینه که ان8 در حد تبلیغاتش و روی کاغذ نیست همین!
من نمی دونم اونجا چی گقتن اگه تحقیق کنین میبینین که e7 cbd داره.
هر چند اگر پست های شما رو ببینینم باز هم می فهمیم کی خواب بوده..!
اتفاقا من هم کاملا با gsmarena موافقم و اونو کاملا قبول دارم
شما بهتره یه قسمت رو ور دارین. همچی رو بگین و نتیجه گیری کلی رو.همون جملاتی که نقل قول کردم
همه جنبه ها رو بررسی کنید همین که شما قبول دارین کفیت بهتری داره کافیه!.

on the Pixon 12 samples almost all the fine detail is lost because of the aggressive noise suppressing routines
در مورد فلش

but we hope Nokia engineers will take care of it in the future.
مشخصات سخت افزاری این گوشی اینقدر خوب هست که با آپدیت های آینده به حد عالی برسه.
و در آخر باز هم نتیجی گیری کلی رو می زارم

It's obviously time for the Samsung Pixon12 to give up its cameraphone crown. The little fella managed to hold onto it for more than a year by using a lot smaller 1/2.5" sensor, which is an impressive achievement on its own. Now however it should make way for the new cameraphone king.
With great dynamic range and excellent low-light performance, lots of resolved detail, geometrically perfect lens and, pleasant, but not overdone colors, the Finnish flagship leaves no doubt as to whether it is worthy of the crown. The only issues we can point out with the camera are the inconvenient user interface and the uninspiring flash photography results.

mr_khodaei2008
15-10-2010, 18:17
من که از دوربین ان 8 نا امیید شدم

( این 1000 پستمه که میدم بهم تبریک نمیگید )

AlamtabC
15-10-2010, 18:51
سلام فکر کنم باید حرف بزنیم اونم زیاد

تو جی اس ام آرنا هم اون تابویی که شما از ساختین شکسته شد

نوشته بود سلطنت پیکسون 12 به پایان رسید آخه تو دنیای امروز موبایل,سلطنت یه ساله اونم تو دوربین خیلی خیلی زیاده

مطمئن باشید اگه سامی دست به کار بشه سلطنت (به زعم آرنا) ان 8 در زمینه عکس به چند ماه هم نمیرسه

حیف که سامسونگ به ظاهر بیخیال دوربین عکاسی شده و فقط کیفیت فیلمبرداری رو بالا میبره

- اما با این نتایج , پیکسون 12 بازم نسبت به قیمت نازلش بسیار سرتر از ان 8 در زمینه ی عکسه و عکساش تو شب و در محیط بسته خیلی کم نویزه

و از ان 8 بهتره و کنتراست و رنگ بهتری داره که به محیط های بسته حس و حال میده

مشخصات سخت افزاری این گوشی اینقدر خوب هست که با آپدیت های آینده به حد عالی برسه.
و در آخر باز هم نتیجی گیری کلی رو می زارم

واسه سخت افزار هم تاپیک بزنین حرفای زیادی میشه زد سخت افزار این گوشی در قیاس با گوشی های الان مربوط به زمان

ماموتا : دی میشه

یه سر به GLBENCHMARK بزنید تا سلطنت 4 سامسونگی رو ببینین

بی وجدان این آی 9000 هر سری آپدیت میشه یه 600 , 700 تایی رو نمره اش میاد

در کل برای یه گوشی اونم از جنس سیمبین با اون

روند کند منو و ... نیاز به سخت افزار بسیار بالاتریه تا عیب و ایرادهای سرعت رو بپوشونه

من که از دوربین ان 8 نا امیید شدم

( این 1000 پستمه که میدم بهم تبریک نمیگید )

موفق باشید دوست عزیز و تبریک

outpost
16-10-2010, 16:28
برند محبوب من سامسونگ نيست و كاري ندارم كه سايتها يا آدمهاي مختلف چي ميگن.

من به چشمهاي خودم اطمينان ميكنم و اونطوري كه من ديدم كيفيت عكسهاي سامسونگ در اكثر موراد بهتر از N8 هستش.

خلاصه اگه كسي ميخواد يه كمرافون بخره قيمت پيكسون خيلي خيلي مناسب تره.

اگر كسي دنبال گوشي هوشمند باشه ، بازم N8 گزينه مناسب نيست و گوشيهاي با قيمت پايين تر ، سخت افزار بهتر و سيستم عامل اندروييد هستن كه براي خريد خيلي مناسب ترن.

هر جور كه فكرشو ميكنم ، خريد N8 اصلا عاقلانه نيست.

tiyam 01
16-10-2010, 19:02

عکسی بعدی هم همین مشکل رو داره :

وضوح پایین در این عکس :

ادامه عکسها

البته تو این مقایسه اصلاً عدالت رعایت نشده چون آیفون فقط 5 مگاپیکسله و درست نیست با 12 مقایسه بشه

تو اینجا پیکسون 12 هم حضور داره. خیط شده :27::27::27: از 200 نفر فقط 24 نفر رای اول رو بهش دادن. در مقابل161 نفر ان8

tiyam 01
16-10-2010, 19:07

من خودم یه بار عکسی رو ویرایش کردم Summary چیزی ننوشت. حیف یادم نمیاد به چه برنامه ای بود

tiyam 01
16-10-2010, 19:21
یه چیز دیگه. من این سایتهای ریویو رو قبول ندارم. یه بار نمونه عکسی که با یه گوشی سونی اریکسون گرفته شده بود رو تو gsmarena دیدم حالم بهم خورد. یه روز خودم با اون گوشی عکس گرفتم و رو pc دیدم کیفیت عکسها زمین تا آسمون فرق داشتن. عکسهایی که تو gsmarena هست خیلی نویز داره.

چند روز پیش هم با سونی اریکسون ویواز و نوکیا n95 8gb از یه صحنه عکس گرفتیم. عکس هاشون روی pc مقایسه کردیم کیفیت n95 بهتر بود. n95 شارپ تر

DariushGreat
16-10-2010, 22:03
پیکسون واقعا رنگبندی خیره کننده و طبیعی ای داره و ان8 رنگبندی مرده و افتضاح
اما در ازای اون ان8 دارای شارپنس و وضوح خیره کننده ایه و پیکسون در برخی جاها نویزی و با شارپنس پایین تر

شاد باشین

LiverBarca
16-10-2010, 22:41
ONLY PIXON 12...OK

گرافيكار
17-10-2010, 03:45
پیکسون واقعا رنگبندی خیره کننده و طبیعی ای داره و ان8 رنگبندی مرده و افتضاح
اما در ازای اون ان8 دارای شارپنس و وضوح خیره کننده ایه و پیکسون در برخی جاها نویزی و با شارپنس پایین تر

شاد باشین

در كل از اونجايي كه دوربينهاي ديجيتال معمولي براي كاربراي غير حرفه اي هستن
خود دوربين بايد ويرايش اوليه رو روي عكس انجام بده
كه به نظر من توي اين مورد n8 اصلا در حد پيكسون نيست

Rjoun
17-10-2010, 04:39
من خودم یه بار عکسی رو ویرایش کردم Summary چیزی ننوشت. حیف یادم نمیاد به چه برنامه ای بود
به گمونم فوتوشاپ منظورتونه

AlamtabC
17-10-2010, 10:32

نه با فتوشاپ که نیست عکس رو ذخیره کنید این عکس با امنیا وان گرفته شده تصویر هیچ گونه نویزی نداشت و کاملا واضح بود کاری که آرنا

انجام داده اگه با این Paint که من باهاش این کار رو انجام دادم اومده عکسو BMP ذخیره کرده بعد اومده Jpg ذخیره کرده عکس نابود

شده اما فکر نمی کنم این کاریه که از اخلاق دوره

من نرم افزارهای دیگه ای فعلا در دسترس ندارم احتمال داره با Corel یا PhotoImpact این کار رو انجام داده باشن

در هر صورت نرمافزارهای زیادی وجود داره که باز هم دلیل نمیشه که تصاویر رو تغییر بدن

اما هر سه عکس یه خلاصه عکس دارن این درحالیه که واقعیت اینه:

اینم اون چیزی که آرنا تو اون تست کذایی به خورد ملت داد

نتیجه ای که من میگیرم این نیست که آرنا فیک انجام داده اینه که در هر صورت مدرک مستدلی نیست همونطور که با ریویوی جدید آرنا این ثابت شد و عکس های پیکسون 12 همون عکس های سایت های دیگه شد و ان 8 هم همانا : دی

tiyam 01
17-10-2010, 11:42
به گمونم فوتوشاپ منظورتونه

نه فتوشاپ نبود. تو پراپرتیس مینویسه نرم افزار ویرایش کننده. فتو شاپ
یه برنامه ساده بود مثل paint.net

Help118
17-10-2010, 17:58
مشکل یکی دوتانیست که یک طرفدار سامسونگ دوربین ان 8 رو مورد نقد قرار داده! من تو کلوپ قبلی ان8 هم اینارو مشاهده کردم! گرچه بازم نمیشه زود قضاوت کرد ولی کاشکی این مقایسه کاملا بی طرفانه صورت بگیره

tiyam 01
17-10-2010, 18:50
همونطور که با ریویوی جدید آرنا این ثابت شد و عکس های پیکسون 12 همون عکس های سایت های دیگه شد و ان 8 هم همانا : دی

آره .. که تو اون مقایسه ثابت شد نوکیا ان 8 اوله و دوربین دیجیتال سونی دوم و سامسونگ پیکسون 12 سوم :27::27:

AlamtabC
18-10-2010, 10:22
آره .. که تو اون مقایسه ثابت شد نوکیا ان 8 اوله و دوربین دیجیتال سونی دوم و سامسونگ پیکسون 12 سوم :27::27:

لطفا دوباره خوانده شود باز که برداشت برعکس شد یه ریویوی جدید از ان 8 و پیکسون 12 تو جی اس ام آرنا

اومده که تو صفحه های قبلی سایت هم چند نمونه از عکساش هست حالا ما متوجه نیستیم و بی منطق مینویسیم

اینم از آدرس:

دوستان خود قضاوت کنید

ناگفته نمونه که تو متن ان 8 از پیکسون 12 بهتره اونم به خاطر لنز بزرگترشه

tiyam 01
18-10-2010, 10:55
نویز پیکسون بیشتره که. مخصوصا تو عکس دومی تا حدودی شطرنجی به نظر میرسه
عکسهای ان 8 فقط یه کم تاریکتر به نظر میرسه

chessmathter
18-10-2010, 16:27
لطفا دوباره خوانده شود باز که برداشت برعکس شد یه ریویوی جدید از ان 8 و پیکسون 12 تو جی اس ام آرنا

اومده که تو صفحه های قبلی سایت هم چند نمونه از عکساش هست حالا ما متوجه نیستیم و بی منطق مینویسیم

اینم از آدرس:

دوستان خود قضاوت کنید

ناگفته نمونه که تو متن ان 8 از پیکسون 12 بهتره اونم به خاطر لنز بزرگترشه

یعنی چی تو متن؟ دوست عزیز یه بررسی یه نتیجه گیری کلی داره گویا شما نمی خوای اونو ببینی.!
من قسمت خدافظی پیکسون رو نمی زارم.!
دوستانم برن همین ریویو رو بخونن.من نمی دونم چه جوری می خونی شما که برداشت متفاوتی داری

The only issues we can point out with the camera are the inconvenient user interface and the uninspiring flash photography results.

pedram325
31-10-2010, 17:26
دوستان عکسهایی که اینجا گذاشته شده رو اکثرا قبلا از سایت های مختلف دیدیم. لطفا اگر کسی الان N8 رو خریده خودش چند تا عکس با کیفیت خوب بگیره و بذاره تا ما چند تا نموننه عکس واقعی رو هم ببینیم. ممنون می شیم.

Dead Space
06-01-2011, 13:56
آقا تویه این چند تا عکس بالا که گذاشتید، به وضوح معلومه که n8 دوربینش با کیفیت تره. با کیفیت ترین گوشی دوربین دار همین n8 هست، درسته؟! اصلا satio حرفی واسه گفتن نداره؟!

LiverBarca
07-01-2011, 00:34
بچه ها راستی پیکسون چرا عکسها رو کمی عقب تر نشون میده...
برای مثال اگه با چشم یک متر فاصله باشه تو پیکسون 2 متر به نظر میرسه!!!!

Electronic-Arts
07-01-2011, 00:55
آقا تویه این چند تا عکس بالا که گذاشتید، به وضوح معلومه که n8 دوربینش با کیفیت تره. با کیفیت ترین گوشی دوربین دار همین n8 هست، درسته؟! اصلا satio حرفی واسه گفتن نداره؟!
کاملا مشخصه که کیفیتش بالاتره!!!!!! من نمیدونم چرا همیشه طرفدارای برند آشغالی به اسم نوکیا همیشه میخوان به جای بحث فنی و تخصصی با چرت و پرت گفتن از گوشیشون طرفداری کنن , دلیل نمیشه که چون یه گوشی رو کاغذ قدرتش بیشتره در عمل هم این جوری باشه

Rjoun
08-01-2011, 12:19
کاملا مشخصه که کیفیتش بالاتره!!!!!! من نمیدونم چرا همیشه طرفدارای برند آشغالی به اسم نوکیا همیشه میخوان به جای بحث فنی و تخصصی با چرت و پرت گفتن از گوشیشون طرفداری کنن , دلیل نمیشه که چون یه گوشی رو کاغذ قدرتش بیشتره در عمل هم این جوری باشه

روی کاغذ دیگه چه صیغه ای هستش؟
حالا که دیگه N8 دست کاربرا افتاده بر همه روشن شده N8 بهترین کمرافون حال حاضره بازار هستش.در ضمن شما اگه ادعایی داری به قول خودت فنی بیانش کن نه با توهین به دیگران.

rawen.west69
08-01-2011, 12:28
روی کاغذ دیگه چه صیغه ای هستش؟
یعنی مشخصاتی که تو سایت هایی مثل gsmarena مینویسه
شما هم چسبیدی به n8ـتت ولش نمیکنیا! :دی

Rjoun
08-01-2011, 12:41
یعنی مشخصاتی که تو سایت هایی مثل gsmarena مینویسه
شما هم چسبیدی به n8ـتت ولش نمیکنیا! :دی
از کجا میدونی من به N8ام چسبیدم؟:31:
اما فکر کنم منظور اون دوستمون بررسی ها و ریووهایی بود که به برتر بودن N8 اعتراف کرده بودن... نه اون جداول مشخصات

rawen.west69
08-01-2011, 12:53
از کجا میدونی من به N8ام چسبیدم؟
پستای شما رو زیاد میبینم:20:

اما فکر کنم منظور اون دوستمون بررسی ها و ریووهایی بود که به برتر بودن N8 اعتراف کرده بودن... نه اون جداول مشخصا
اطلاعات شخص یا از جایی بدست میاد یا خود شخص تجربه میکنه!
ایشون هم منظورش کلاً چیزی بود که میشنوی یا میخونی...

s i k a
23-03-2011, 12:04
آقا بیخودی چرا بحث میکنین؟!
من خودم الان n8 دارم وقبلا هم با دوربینهای 12 مگاپیکسلی عکس انداختم
اصلا به عکسهایی که توی سایتهای مختلف میندازن توجه نکنین(باید خودتون عکس بگیرین)
من با n8 عکس انداختم واصلا تار نشده
شک نکنید که در حال حاضر بهترین دوربین موبایل متعلق به این گوشیه
در مورد فیلمبرداری که دیگه قابل مقایسه نیست با گوشیهای دیگه...

tekno2006
13-06-2011, 20:48
سلام
من از طرفدار های سرسخت نوکیا هستم و تعصب شدیدی دارم ان73 و ان 82 و n86 و n95 وn96 داشتم الان سه ماهه ان 8 دارم قبول کنید که دوربینش حتی یک درصد هم راضیم نکرد حتی به شفافیت ان 73 هم نیست من 10 ساله تو کار کامپیوتر و موبایلم غیر حرفه ای هم نیستم با تمام تنظیماتش ور رفتم کاور روش رو برداشتم ولی اصلا راضیم نکرد هرکی میگه خلاف اینه یه سری به همه فروم ها بزنه همه حرف منو تائید می کنند فیلم برداریش بی سابقه است حتی دی وی کم هارد دار من هم به پاش نمی رسه اما دوربینش نا امیدم کرد هر دفه بعد از عکس گرفتم مجبورم با نرم افزار های خودش میزان کنتراست و رنگ رو دستکاری کنم تا شادابتر به نظر بیاد ضمناً هر دفعه رو حالت ویوید که رنگ شادابیه می زارم در مرحله بعدی عکس برداری میره رو پیشفرض .من 4 تا دوربین دیجیتال سونی و کانن 6 -8-10-14 مگا پیکسلی دارم باز خدا پدر اون 6 مگا رو بیامرزه ضمناً عکسای موبایل رو با ال سی دی Amoled خودش نگاه نکنید که خوش رنگه ببرید تو کامپیوتر ببینید متوجه می شید هرکی میگه دروغ میگم هنوز تو مکانیسم انکاره نمی خواد واقیعیت رو قبول کنه تعصب بی جا داره یا اصلا ان 8 نداره یا داره ولی اصلا موبایل 5 مگا پیکسلی نوکیا اصلا نداشته تا مقایسه کنه شما فقط دو تا عکس ان 82 رو ببینید یک سرو گردن بالاتر اینه فقط و فقط ، فقط و فقط حححححححححححححجمش 12 مگا هست نه کیفیتش هرکی قبول نداره من ثابت می کنم
ضمناً باید اینو بگم انصافاً در تمامی موارد دیگه بسیار عالی عمل کرده ولی ای کاش می شد ...