PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت بد فیلم

yuzarsiff
01-10-2010, 00:50
من یک ماهی میشه یه 5770 خریدم
مشکل عجیبی که دارم اینه که کیفیت فیلم ها شدیدا پایینه.
مثلا یه فیلم که با مدیا پلیر کلاسیک اجرا می کنم اگه فول اسکرین نکنم و با سایز کوچیک باشه کیفیت خوبه اما اگر فول اسکرین کنم کیفیت افت پیدا می کنه شدیدا...تصویر حالت پله ای به خودش می گیره و حتی کیفیتش پایین تر از فیلم های موبایل میشه.
تا حالا با چند تا پلیر امتحان کردم فقط توی پاور دی وی دی چنین مشکلی ندارم،البته اونجا هم کیفیت بالای بالا نیست اما خب بهتره.هر چی فیلم با فرمت های مختلف امتحان می کنم همین وضعیته.
در ضمن گرافیکم رو هم آپدیت کردم.

راستی این رو هم بگم سیم های مربوط به گرافیکم یکیش سرسفیده یکیش سر آبی...من اون آبیه رو زدم به کیس...البته پشت کیسم یه سرفیش سفید رنگ هم هست که آبیه تازه وصل میشه به اون ...مشکل می تونه از اینا باشه ؟

نمی دونم مشکل چیه اگه میشه زود جواب بدید ممنون.

alireza1411
01-10-2010, 09:05
من یک ماهی میشه یه 5770 خریدم
مشکل عجیبی که دارم اینه که کیفیت فیلم ها شدیدا پایینه.
مثلا یه فیلم که با مدیا پلیر کلاسیک اجرا می کنم اگه فول اسکرین نکنم و با سایز کوچیک باشه کیفیت خوبه اما اگر فول اسکرین کنم کیفیت افت پیدا می کنه شدیدا...تصویر حالت پله ای به خودش می گیره و حتی کیفیتش پایین تر از فیلم های موبایل میشه.
تا حالا با چند تا پلیر امتحان کردم فقط توی پاور دی وی دی چنین مشکلی ندارم،البته اونجا هم کیفیت بالای بالا نیست اما خب بهتره.هر چی فیلم با فرمت های مختلف امتحان می کنم همین وضعیته.
در ضمن گرافیکم رو هم آپدیت کردم.

راستی این رو هم بگم سیم های مربوط به گرافیکم یکیش سرسفیده یکیش سر آبی...من اون آبیه رو زدم به کیس...البته پشت کیسم یه سرفیش سفید رنگ هم هست که آبیه تازه وصل میشه به اون ...مشکل می تونه از اینا باشه ؟

نمی دونم مشکل چیه اگه میشه زود جواب بدید ممنون.

چه فیلمیه آخه ؟ اگه وی سی دی رو ورداری تو مانیتور فول اچ دی ببینی خب معلومه پله پله میشه. مربع توش میاد ...

حتی دی وی دی هم بره فول بشه مربع مربع میشه.

یه فیلم خوب تست کن ببین همین جوریه یا نه. تازه عکسها چی ؟ عکس ها هم اگه مشکل داشته باشه تازه میشه گفت مشکل از درایور و کابل و ... ایناست.

EXTREME
01-10-2010, 13:10
شما باید با یه فیلم ریزولیشن hd امتحان کنید
علاوه بر درایور گرافیک درایور مانیتور رو هم نصب کنید
کدک رو سیستم نصب باشه
به کابل دیتا هم ربطی نداره
ولی اگه از کابل dvi همون پورت سفیده استفاده کنید بهتره چون ریزولیشن بالاتری رو ساپورت میکنه و از کیفیت تصویر بهتر ی میده و پرشهای تصویر رو هم کمتر میکنه

yuzarsiff
01-10-2010, 13:25
ببینید من تا حالا چند تا سی دی فیلم گرفتم با فرمت Dat بوده وقتی کپی می کردم رو هارد و می دیدم همین وضعیت بود...توی همه ی پلیرها همین وضعیته غیر از پاور دی وی دی که کیفیتش بهتره...چند تا فرمت دیگه هم امتحان کردم اونا هم مشکل داره
خب من الان باید چکار کنم تا این فیلم ها را درست بتونم ببینم؟یعنی من فقط فیلم با رزولوشن Hd ا می تونم درست ببینم؟پس چرا وی کارت گرافیک قبلیم که انویدیا 6800 بود چنین مشکلی نبود و من همه ی فیلم ها را با کفیفت عالی می دیدم!...عکسها هم در ضمن هیچ مشکلی نداره
مانیتورم هم 19 اینچ فراسو هست.

من که گیج شدم :41:

mpeg
01-10-2010, 13:42
مال من Ati 5670 هست 1 گیگ قبلا 512 رو داشتم
مال من هم مشکل عکس داره
رو عکس یکیم زوم شه مربع مریه نشون میده
کاتالستم با جدید ترین ورژن امتجان کردم مشکل هست با فیلم هم یکم مشکل افت کیفیت دارم اگه میشه منم راهنمایی کنید
یکی بگه چرا همش تو انجمن دوستان میگن Ati بگیرین
دلایلشونم قابل قبول ولی ما هرچه بخش مشکلات گرافیک تاپیک مبینیم همه با Ati مشکل دارند
دلیلش چی میگین Ati بخریم ما که نفهمیدیم
منم اشتباه کردم 135 پول بابت ati 5670 1 gig دادم

malaki_mall
01-10-2010, 13:58
کارت گرافیک من این نیست ولی توی ویندوز 7 فیلم ها رو شطرنجی نشون میداد.

alireza1411
01-10-2010, 14:52
ببینید من تا حالا چند تا سی دی فیلم گرفتم با فرمت Dat بوده وقتی کپی می کردم رو هارد و می دیدم همین وضعیت بود...توی همه ی پلیرها همین وضعیته غیر از پاور دی وی دی که کیفیتش بهتره...چند تا فرمت دیگه هم امتحان کردم اونا هم مشکل داره
خب من الان باید چکار کنم تا این فیلم ها را درست بتونم ببینم؟یعنی من فقط فیلم با رزولوشن Hd ا می تونم درست ببینم؟پس چرا وی کارت گرافیک قبلیم که انویدیا 6800 بود چنین مشکلی نبود و من همه ی فیلم ها را با کفیفت عالی می دیدم!...عکسها هم در ضمن هیچ مشکلی نداره
مانیتورم هم 19 اینچ فراسو هست.

من که گیج شدم :41:

گفتم که کیفیت فیلم مشکل داره. شما وی سی دی رو میبری تو مانیتور 19 اینچ میبینی همین میشه خب.

ببین وی سی دی استاندارد PAL رزولوشنش فکر کنم 352*288 باشه. خب رزولوشن مانیتور شما چنده ؟ 1360*768 یا مثلا 1440*900 یا 1650*1050 یا اگه فول باشه که خدا به خیر کنه 1920*1080. میبینی چند برابر وی سی دی میشه !!!!!!!!!!!

قبلا شاید رزولوشن رو پایین تر میذاشتی میدیدی. منظورم دستاپه.

ولی خیالت راحت از گرافیک نیست. این گرافیک خیلی هم قوی تر از 6800 میشه. حداقل دو برابر قدرتشه. یه بازی بریز که 6800 به زور اجرا میکرد ببین این گرافیک چه بلایی سرش میاره.

در ضمن یه کلیپ کوتاه اچ دی هم تست کنی کافیه متوجه کیفیت بالای مانیتور و گرافیکت بشی.

---------- Post added at 04:52 PM ---------- Previous post was at 04:48 PM ----------

مال من هم مشکل عکس داره
کاتالستم با جدید ترین ورژن امتجان کردم مشکل هست با فیلم هم یکم مشکل افت کیفیت دارم اگه میشه منم راهنمایی کنید
دلایلشونم قابل قبول ولی ما هرچه بخش مشکلات گرافیک تاپیک مبینیم همه با Ati مشکل دارند

نه آقا این حرفا چیه. من اچ دی چند تا کلیپ دارم خیلی کیفیتش بالاست. این گرافیک شوخی نیستا ها !!!

مشکل فیلم های شماست. فیلم خوب اچ دی بگیرین از هر جا شده و یه تست کنید میبینید مشکل گرافیک نیست.

انویدیا هم مشکل های این جوری رو داره. اینا آخه مشکل نیست دوستان.

EXTREME
01-10-2010, 16:08
شما وقتی فیلم با ریزولیشن پایین دارید و میخواین تو ریزولیشن زیاد مانیتور ببینید معلومه تصویر شطرنجی میشه و این طبیعیه

mpeg
01-10-2010, 17:24
مال من هم مشکل عکس داره
فیلمی که کیفیت بالاست که بحث جداست ولی کیفیت ها دبگه با سیستم پنتویم 4 که نگاه میکنم رو مانبتور بااونکه گرافیکش 64 هست ولی کیفیت بهتری نشون میده

yuzarsiff
01-10-2010, 19:00
من اصلا نخواستم 6800 را با 5770 مقایسه کنم چون اصلا قابل مقایسه نیستند ... من توی بازی هیچ مشکلی با 5770 ندارم و ازش راضیم فقط گفتم چرا توی اون گرافیک قلبی من مشکلی با فیلم ها نداشتم ...
الان رزولوشن دکستاپم 1280*1024 هست...اونو که می دونم فیلم مثلا وی سی دی توی این رزولوشن کیفیتش میاد پایین اما با اون گرافیک قبلی حداقل قابل تحمل بود این دیگه زده کیفیت فیلمو خیلی آورده پایین...
یه کلیپ کوتاه به نام wildlife توی ویندوز 7 هست ، با اون یه تست زدم هیچ مشکلی نبود.

حالا یه راه حل به من بدید ... یعنی برای دیدن فیلم مثلا وی سی دی باید رزولوشن رو بیارم پایین ؟
در ضمن اگه میشه یه منبعی برای کلیپ های کوتاه HD معرفی کنید یا خودتون یکی ضمیمه کنید من یه تست بزنم خیلی خیلی ممنون .

ess_1362
01-10-2010, 19:18
در ضمن اگه میشه یه منبعی برای کلیپ های کوتاه HD معرفی کنید یا خودتون یکی ضمیمه کنید من یه تست بزنم خیلی خیلی ممنون .

اگر هندي كم هاردديسك داد داري با اون تست كن
اگر هم نداري از يكي قرض بگير و يك تستي بزن
ولي شك نكن كه كيفيت پايين تصوير شما از فيلم هست نه از گرافيك چون اگر ايراد داشت در بازي هم شما دچار مشكل مي شدين

rommatti
01-10-2010, 19:35
ویندوز 7 کلا در پخش ویدیو های بی کیفیت از ایکس پی ضعیف تره
البته درایور گرافیک را مخصوص 7 نصب کنید بهتر میشه

alireza1411
01-10-2010, 20:23
من اصلا نخواستم 6800 را با 5770 مقایسه کنم چون اصلا قابل مقایسه نیستند ... من توی بازی هیچ مشکلی با 5770 ندارم و ازش راضیم فقط گفتم چرا توی اون گرافیک قلبی من مشکلی با فیلم ها نداشتم ...
الان رزولوشن دکستاپم 1280*1024 هست...اونو که می دونم فیلم مثلا وی سی دی توی این رزولوشن کیفیتش میاد پایین اما با اون گرافیک قبلی حداقل قابل تحمل بود این دیگه زده کیفیت فیلمو خیلی آورده پایین...
یه کلیپ کوتاه به نام wildlife توی ویندوز 7 هست ، با اون یه تست زدم هیچ مشکلی نبود.

حالا یه راه حل به من بدید ... یعنی برای دیدن فیلم مثلا وی سی دی باید رزولوشن رو بیارم پایین ؟

خب پس رزولوشن پایین مشکل کار بوده. درست شد. همون کلیپ اچ دی که اسبا میدون واسه تست کافی بود.

ببین از اونجا که گفتی با پاور دی وی دی بهتره من میگم یه تست کن ببین شاید به نحوه ی رندر ربط داشته باشه. با برنامه های مختلف تست کن و با افکت های مختلف.

نمیدونم مشکلش چیه ... فکر کنم باید ور بری ببینی چی نتیجه بهتری میده. :41: