PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موزیک با کیفیت برای تست صدا

Artam01
30-09-2010, 08:03
درود دوستان.
این تاپیک برای معرفی موزیک های با کیفیت برای تست صدای سیستم های صوتی می باشد.
اگر لینکی از انواع مختلف موزیک های با کیفیت (نه MP3) دارید اینجا قرار دهید.
فقط موزیک با کیفیت بالا برای تست.
با سپاس.

sound.vision
30-09-2010, 10:45
درود دوستان.
این تاپیک برای معرفی موزیک های با کیفیت برای تست صدای سیستم های صوتی می باشد.
اگر لینکی از انواع مختلف موزیک های با کیفیت (نه MP3) دارید اینجا قرار دهید.
فقط موزیک با کیفیت بالا برای تست.
با سپاس.

درود...
دوست عزیز بد نیست شما خودت چراغ اول رو روشن کنی... :)
اتفاقا برای خیلی ها که می خوان یه سیستمی رو تست کنن سواله که از چه موزیکی استفاده کنند تا کیفیت واقعی دستگاه را بفهمن...
اگه دنبال فایل های صوتی هستی که کیفیتی بالاتر از MP3 داشته باشد قاعدتا اول باید برویم دنبال فایل های آنالوگ...که خوب فایل آنالوگ را نمی توان بدون اینکه به صفر و یک (دیجیتال) تبدیل کرد اینجا گذاشت اما گزینه دوم اینه که از فایل های WAV استفاده کنیم که در صورت رعایت بیت ریت بالا می تونه گزینه مناسبی برای تست کیفیت باشه (اما از کجا پیدا کنیم فایل WAV ؟) و اینکه آیا دستگاه پخش موسیقی ما قابلیت خواندن WAV داره؟
با این تفاسیر باز هم می تونیم از همون MP3 استفاده کنیم در صورتی که 2 شرط زیر را دارا باشد:
1- کیفیت فایل اورژینال کمتر از 192 Kbps نباشد
2- فایل MP3 قرار استفاده کنیم مطمئن باشیم که از کیفیت پایین convert نشده باشد.

اما احتمالا سبک موسیقی هم در تست صدا موثره مثل راک، پاپ، کانتری و... به نظر بنده شما به هر موسیقی که بیشتر علاقه داری می تونی تاکید بیشتری رو همون موزیک کنی و البته همیشه یه Track از یه موسیقی مثل سنتی یا کلاسیک و Track بعدی از صدای یک خواننده که کمترین تغییر را با دستگاه داشته باشه یعنی افکت پایین باشه را با خودتون داشته باشید که ببنید صدای خروجی چقدر طبیعی هست...

بازم می گم دستگاه های با کیفیت که قدرت پردازش بالای فایل های دیجیتال را دارند می تونن فارغ از فرمت فایل صوتی، کیفیت صدای در خور توجه ای را تولید کنن در حالی که اگه یه فایل صوتی فوق العاده با کیفیت را در بخوایم در یه دستگاه بی کیفیت اجرا کنیم نتیجه از قبل معلوم خواهد بود...

وووو اما آخرین صحبت اینکه از این تاپیک استقبال می شه در صورتی که دوستان بتوانند رنج های مختلفی از فایل های صوتی را در اینجا قرار بدهند که سیستم صوتی را تا حد ممکن به چالش بکشد.... (تولید همه باندهای فرکانسی ممکن) «منم به شخصه اگه با موزیک درخور توجه برخورد کنم میگذارم اینجا »

Artam01
30-09-2010, 16:34
ممنون دوست عزیز، پس MP3 با کیفیت هم که بتوانند سیستم را به چالش بکشند و تولید باندهای فرکانسی مختلف هم بکنند نیز قبول است.

alil1369
30-09-2010, 16:48
این برای تست ساب وفر هست

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم فایل های باکیفیت برای تست صدا و کیفیت !! ( همه نوع فرمت FLAC و MP3 و ...... )

Artam01
30-09-2010, 17:32
FLAC کیفیتش بهتره؟

alil1369
30-09-2010, 18:19
FLAC کیفیتش بهتره؟
خوب طیبعتا بهتره چون هیچ فشرده سازی توش نیست !

Artam01
30-09-2010, 20:47
اون موزیک تست ساب ووفر دانلود نمیشود.

--------------------

رفقا موزیک با کیفیت سنتی همراه با خواننده برای تست سراغ دارید؟

alil1369
01-10-2010, 01:16
اون موزیک تست ساب ووفر دانلود نمیشود.

alil1369
10-10-2010, 22:16
اینو تست کنید

aminashtari
17-10-2010, 10:55
سلام به همه عزیزان
همونطور که میدونید هرچه نوع موزیک یاصوتی که به گوش ما میرسه دارای مشخصات نزدیکتری به منبع تولید اون صوت باشه وهرچه تغییرات تا رسیدن به دست شنونده کمتر باشه طبیعتاً ما صدای طبیعی تر و با کیفیتتری خواهیم داشت. در این پروسه چون مصرف کننده نمیتونه دراستودیو نقشی داشته باشه، تنها کاری که ازدست شنونده یا توزیع کننده اثر بر میاد اینه که هرچه کمتر از پروسه های فشرده سازی اطلاعات استفاده کنه چون فشرده سازی اطلاعات صدا یعنی از دست رفتن هرچه بیشترجزئیات در فرکانسهای مختلف.
به نظر من اگرما میخواهیم واقعاً این تاپیک نتیجه بخش باشه و بصورت حرفه ای پیش بره از موزیکهای Mp3 اصلا صحبتی به میون نیاریم چون پایه واساس این فرمت مبنی بر اصول فشرده سازی استواره حتی با بیت ریتهای بالا مثل 320 که البته در وب نمونه های فراوانی برای دانلود وجود داره.

من یه زمانی خیلی به بحث Hifi علاقه مند بودم و زمان زیادی روبرای پیدا کردن فایلهای باکیفیت هرچه نزدیکتربه شرایط استودیویی صرف کردم،البته چند نمونه انگشت شمار پیداکردم اما وقتی به این نتیجه رسیدم که تفاوت این نوع موزیکها رو فقط در رده های بالای کامپوننتها وتجهیزات صوتی میشه متوجه شد به این نتیجه رسیدم که عطایش را به لقایش ببخشم و به اصطلاح به روال عادی زندگی برگردم!!

فایلهایی که من تونستم پیدا کنم بافرمت FLAC (Free Lossless Audio Code هست و کمترین تغییرات رو از ضبط تا ارائه به مخاطب، با خود به همراه داره. همونطور که اگه توی مشخصات فایل رو ببینید بیت ریت اونها بالای 2700 kbps هست که با مقایسه با 320 kbps در فرمت mp3 خودتون متوجه تفاوت خواهید شد. البته باز هم میگم تغییرات درسیستمهای خوب خودشو نشون میده. من این فایلها رو با برنامه Media Monkey اجرا میکنم که به نظر بازده خوبی برای اجرای موزیک با pc داره. چون این فایلها حجم بالایی داره ( مثلا برای یک ترک مثلاً 4 دقیقه ای حدود 80 مگ) اگربرای دوستان مفید بود اطلاع بدن که باقیمونده فایلها روهم در اختیارقراربدم.خوشحال میشم دوستان علاقهمند نتیجه تجربه شنیداریه خودشون رو با این ترک برای استفاده بقیه بیان کنند.

Trackدرسبک جازاز Lucia Gomez به مدت 4:33 بابیتریت 2701 kbps با حجم 89.7mb در 9 پارت:

eternity
20-10-2010, 13:09
اگر تا به حال به برنامه های نمایشی یک سیستم HiFi رفته باشید حتما متوجه یکسری از آثار موسیقی نا آشنا جهت تست این سیستم ها شده اید.آثاری که بعضا هنرمندان آن غریب و ناآشنا به نظر می رسند.به این آثار Audiophile Recordings میگویند.که شامل تراک های با کیفیت فوق العاده هستند.(موسیقی خالص بدون حتی یک ابسیلون نویز).از هر ژانری هم در آنها پیدا میشود.
Jazz یا Vocal و یا موسیقی های کلاسیک.(من به شخصه به ژانر راک در اینگونه آثار برنخوردم که احتمالا به دلیل سمپلینگ بالا و تعدد نوع صدا مناسب اینگونه تست ها نیست)
اینگونه آثار معمولا برای شنیدن مداوم کسل کننده هستند و نیز نسخه های اصلی آن سخت پیدا میشود.مثلا کمپانی Marantz (سابق!) یک اثر فوق العاده برای این تست دارد.

Marantz, High End Audiophile Test
Format:lossless,flac
333MB

که میتوانید از لینک های زیر دانلود کنید :

Chesky Records نیز از کمپانی های معروف و پیشگام تولید این آثار هست .برخی از آثار تجاری نیز نمونه های خوبی برای تست HiFi می باشند.گروه راک Dire Straits یکی از نمونه های فوق العاده ژانر راک برای تست سیستم HiFi است و یا آثار هنرمندانی مثل Andrea Bocelli و یا Sarah Brightman نمونه های مناسبی در ژانر Vocal هستند.
درباره این دو نمونه آخر من تست های زیادی با فرمت های مختلف انجام دادم.بر روی سیستم های Mid-Range بین نسخه اوریژینال و Flac به هیچ عنوان تفاوتی مشاهده نکردم.اما مقایسه بین فرمت Flac و Mp3 با بیت ریت 320 قابل تشخیص بود.ولی جالب ترین تست من، تستی از سه فرمت یکی از آلبوم های گروه Pink Floyd به نام Dark Side Of The Moon بود.این اثر را روی سیستم خودم تست کردم :
Player : Pioneer DV-420 and eGreat S1A
A/V : Onkyo 808 and Marantz 5003
Speaker : Jamo C 607
Media : Over HDMI
نسخه های اثر
Mp3 128
Mp3 320
Flac
DTS – Audio
جالب این بود که پس از چندین بار مرور اثر تفاوت اندکی بین نسخه های مختلف MP3 حس کردم.یعنی 320 تقریبا تفاوتی با 128 نداشت.پس از چند بار شنیدن نسخه Flac و دوباره گوش دادن به نسخه 320 جا افتادگی ها کاملا برایم مشخص بود.حتی وقتی این تست را برای همسرم تکرار کردم (همسرم به دلیل نواختن پیانو گوش بسیار حساسی دارد اما از موسیقی راک متنفر است!) کاملا مشخص بود در زمان شنیدن نسخه Flac آرامش بیشتری دارد!
نسخه DTS-Audio هم که کلا ادبیات دیگری داشت و تجربه بسیار دلنشینی بود.
در کل با توجه به اینکه سیستم تست من یک سیستم مبتنی بر صدای سینمایی بود شاید رفرنس خوبی برای این مورد نباشد.(اگر چه ----- Marantz سنگینی قدرتش در پردازش موسیقی استریو بیشتر از قسمت سینمایی آن است)
اما اگر فرصتی دست دهد حتما تستی با سیستم HiFi خواهم داشت و نتیجه را به اطلاع دوستان میرسانم.

TATU_TATY
25-10-2010, 19:53
سلام از بندست.. دوستان کسه ديگه اي نيست بتونه در اين مورد کمک کنه..فايلي .دستگاهي . موزيک پليري...هدفوني ..هدستي در اين مورد معرفي کنه..
يه منبع دانلود مجاني معرفي نداره کسي معرفي کنه...

aminashtari
27-10-2010, 00:28
یه سایت هست که موزیکهای بسیار باکیفیتی در اون یافت میشه با فرمت FLAC البته مجانی نیست:

یه چند تا سمپل مجانی داره که من یکیشو در چند پست قبل طی 9 پارت آپلود کردم.

دستگاه یا پلیر خاصی هم نمیشه معرفی کرد. مدلهای بسیار زیاد با قیمتهای مختلف وجود داره که بستگی به خریدارش داره!
موفق باشید

Artam01
01-11-2010, 15:32
ایول رفقا.
حیف که الان اینترنت درست حسابی ندارم تا دان کنم.
فقط یه چیزی من یه آلبوم متالیکا با ورژن FLAC دان کرده بودم زدم روی سی دی صوتی به نظرم کیفیتش به MP3 خیلی فرق نمیکند.
باید مستقیم FLAC رو گوش کرد؟ تبدیل بشه کیفیتش کم میشود؟

BraveKnight
02-11-2010, 10:45
ایول رفقا.
حیف که الان اینترنت درست حسابی ندارم تا دان کنم.
فقط یه چیزی من یه آلبوم متالیکا با ورژن FLAC دان کرده بودم زدم روی سی دی صوتی به نظرم کیفیتش به MP3 خیلی فرق نمیکند.
باید مستقیم FLAC رو گوش کرد؟ تبدیل بشه کیفیتش کم میشود؟
این تفاوت فقط در یک سیستم صوتی High End مشخص میشه.
در مورد کارهای متال هم فکر نکنم زیاد مشخص باشه تفاوت کیفیت به خاطر شلوغی صدا!

Artam01
02-11-2010, 13:45
من سیستمم جامو و اونکیوه، شایدم به خاطر شلوغی موزیک باشد.

BraveKnight
02-11-2010, 16:29
اگر تا به حال به برنامه های نمایشی یک سیستم HiFi رفته باشید حتما متوجه یکسری از آثار موسیقی نا آشنا جهت تست این سیستم ها شده اید.آثاری که بعضا هنرمندان آن غریب و ناآشنا به نظر می رسند.به این آثار Audiophile Recordings میگویند.که شامل تراک های با کیفیت فوق العاده هستند.(موسیقی خالص بدون حتی یک ابسیلون نویز).از هر ژانری هم در آنها پیدا میشود.
Jazz یا Vocal و یا موسیقی های کلاسیک.(من به شخصه به ژانر راک در اینگونه آثار برنخوردم که احتمالا به دلیل سمپلینگ بالا و تعدد نوع صدا مناسب اینگونه تست ها نیست)
اینگونه آثار معمولا برای شنیدن مداوم کسل کننده هستند و نیز نسخه های اصلی آن سخت پیدا میشود.مثلا کمپانی Marantz (سابق!) یک اثر فوق العاده برای این تست دارد.

Marantz, High End Audiophile Test
Format:lossless,flac
333MB

که میتوانید از لینک های زیر دانلود کنید ...
eternity عزیز دست شما درد نکنه. این ترک رو دانلود کردم.
واقعاً چیز جالبیه برای کسانی میخوان سیستم گرون قیمتشون رو تست کنن!
کیفیت فوق‌العاده ست و از سازهای مختلف برای تست فرکانسهای مختلف استفاده شده. اما خوب متاسفانه من سیستم حرفه‌ای ندارم که روش تستش کنم ... :41:

Artam01 جان شما هم میتونید سیستمتون رو با این موزیک محک بزنید. :46:

Artam01
02-11-2010, 17:30
فعلن اینترنت خوب ندارم و گرنه حتمن دانلودش میکردم.

aminashtari
02-11-2010, 22:55
سلام
Artam عزیز
شما باید ببینی FLAC رو تبدیل به چه فرمتی کردی. آیا فشرده سازی در اون صورت گرفته یا نه؟ اگر بله پس افت کیفیت ناگذیره. اگر بصورت معمولی روی Audio CD رایت شده تبدیل فرمت صورت گرفته اما باید شما ببینی این تبدیل فرمت چقدر تغییر حجم داشته. بطور مثال عرض میکنم یه ترک مثلاً با بیت ریت متوسط 2700 kbps حدوداً 70 مگ حجم داره پس شما نهایتا ً میتونید روی سی دی 10 ترک ضبط کنید بدون افت کیفیت. اگر ترکهای بیشتری ضبط شده پس افت داشتید.
در نهایت فکر میکنم اگر PC رو به رسیورتون وصل کنید بهترین نتیجه رو میگیرید.
در ضمن اون ترک تست رو بعلاوه flac که خودم گذاشتم رو میتونم براتون دانلود کنم و به دستتون برسونم. اصلاً هم تعارف نمیکنم:10:
موفق باشید

Artam01
03-11-2010, 13:11
سلام امین.
والاو من با نرو تبدیل کردم به سی دی صوتی، 10 تا آهنگ بود 515 مگ.
بیت ریتش هاشم با هم فرق دارن از 825 هست تا 1023.
فربون مرامت، امیدوارم تا یکی دو هفته دیگه یه اینترنت خوب بگیرم.
فکر میکنم دلیلش اینه که این بلندگو جامو و ----- اونکیو کلن رو متال خوب جواب نمیده، با کامپیوتر که گیتار برقی گوش میدم بیشتر حال میده، احساس میکنم رو کامپیوتر صدای گیتار برقی بیشتر به گوش میخوره تا سیستم صوتی رو سیستم صدای گیتار یکمی پایین تر می رود.

BraveKnight
03-11-2010, 14:57
سلام امین.
والاو من با نرو تبدیل کردم به سی دی صوتی، 10 تا آهنگ بود 515 مگ.
بیت ریتش هاشم با هم فرق دارن از 825 هست تا 1023.
فربون مرامت، امیدوارم تا یکی دو هفته دیگه یه اینترنت خوب بگیرم.
فکر میکنم دلیلش اینه که این بلندگو جامو و ----- اونکیو کلن رو متال خوب جواب نمیده، با کامپیوتر که گیتار برقی گوش میدم بیشتر حال میده، احساس میکنم رو کامپیوتر صدای گیتار برقی بیشتر به گوش میخوره تا سیستم صوتی رو سیستم صدای گیتار یکمی پایین تر می رود.
آره منم با سیستم های دیگه تو متال مشکل دارم با اسپیکرهای کامپیوتر خیلی بهتر پخش میشه اما مثلا تو سیستم ماشین به قول خودت صدا گیتار میاد پایین!

aminashtari
06-11-2010, 13:03
سلام

در مورد ژانر موسیقی که اصولاً Audiofeelها گوش میکنن یه تحقیقی کردم. ظاهراً بیشتر سبکهای jazz یا rock های خلوت گوش میکنن. به خاطره محیط خلوت صدا. و اصولاً هم به نظر من همینطوره وقتی شما جدای از بحث درک موسیقی و معنی اون به بحث کیفیت و تفکیک و refrence ability اون توجه ویژه ای داشته باشید (Audiofeel) در محیط پر سکوت تر راحت تر این کار انجام میشه و شما تفکیک قابل درک تری رو خواهید داشت. سبک متال یکی از شلوغ ترین محیط ها رو داره به خاطره نوع نواخت ممتد الکتریک در بیشتر قسمتهای ترک.

K9omi
04-12-2015, 14:51
چرا فایلش باز نمیشه؟

mInI_ClockEr
22-04-2016, 13:10
با سلام
دوستان یه لینک سالم از یه اهنگ جدید و با کیفیت بزارید این هایی که گزاشتید لینکهاشون خرابه
با کیفیت بالا باشه حجمش مهم نیست
با سپاس:n16: