PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مصرف سوخت و شتاب 206 v9 (اتوماتیک)

hnme_bnd
30-09-2010, 01:51
سلام.
یه v9 دارم که به نظرم مصرفش خیلی بالاست (مثل اینکه باکش سوراخه!!!!!!!!!!!!)
توی سر بالایی ها هم معکوس نمیده و اذیت میکنه!!!
واسه معکوس دادن باید پاتو تا ته بزاری رو گاز!!!

چجوری این مشکلو حل کنم؟

total_overdose
30-09-2010, 03:01
سلام.

چجوری این مشکلو حل کنم؟
سلام
اگه صفره یه 5000 تایی که کار کرد یدست شمع و فیلتر بنزین و هوا عوض کن مصرفت بطور محسوسی میاد پایین.
البته عوضم نکنی خیلی بهتر میشه یه 5000 تا کار کرد.اینو دقیقا خودم تست کردم همه صفرها همینطورن.
مورد دیگه ماشینه شما دنده اتومات هست و خود بخود خودش بخاطر همین موضوع مصرفش بالاست.
در مورد معکوس این یکی از خواص اتومات بودنه.شما از bmw مدل بالا بگیر تا 206 ایران فرقون برای معکوس دادن باید یهو پاتون رو تا ته گاز بدین بعد خود ماشین معکوس میده:46:
البته به خودی خود جایی که احتیاج باشه میده اما دیرتر.برای تسریع این کار و همچنین تشخیص خود راننده این سیستم رو گذاشتن.

MehranVB
30-09-2010, 10:48
اگه پدال گاز 206 اتومات رو پنج سیمه کنی شتابش به مقدار چمشگیری بالا میره. در مورد مصرف هم همون چیزی که بالا گفتن رو انجام بدین. مصرف بالا به دلیل عوض کردن ECU از 744 به 745 هست و هیچ راه حلی هم نداره به غیر از اینکه یه مدت کار کنه (که البته با کارکرد زیاد هم مصرف هیچوقت به اعداد تبلیغاتی ایران خودرو نمیرسه و خیلی بخواد کم بشه صدی 8 و این حدوداست)

afshin b
30-09-2010, 11:32
اگه پدال گاز 206 اتومات رو پنج سیمه کنی شتابش به مقدار چمشگیری بالا میره. در مورد مصرف هم همون چیزی که بالا گفتن رو انجام بدین. مصرف بالا به دلیل عوض کردن ECU از 744 به 745 هست و هیچ راه حلی هم نداره به غیر از اینکه یه مدت کار کنه (که البته با کارکرد زیاد هم مصرف هیچوقت به اعداد تبلیغاتی ایران خودرو نمیرسه و خیلی بخواد کم بشه صدی 8 و این حدوداست)
این پنج سیمه کردن چیه؟ کجا انجام میدن؟

total_overdose
30-09-2010, 14:01
این پنج سیمه کردن چیه؟ کجا انجام میدن؟
سلام.
درست میگن دوستمون.5 سیمه خیلی خوب رو اتومات ها جواب میده و کپشون رو رفع میکنه.
الته تا حدودی گرون هست فکر کنم 180 اینا باشه.میتونید از نمایندگی های ایساکو یا آپکو(فکر کنم فروش اینترنتی هم داره)تهیه کنید.

hnme_bnd
30-09-2010, 23:09

بابا من به صدی 10 هم راضیم!!! من ساکن بندرعباسم و کولر عضو ثابت ماشینه ,توی شهر بیشتر از صدی 15 میسوزونه!!!
این ECU رو نمیشه برگردوند به 744؟
راستی این ماشین وقتی پات روی گار نیست خودش توی دنده 1 حرکن میکنه (مثل اینکه ماشین عادی رو بزاری دنده 1 و گاز ندی) ولی وقتی پاتو میزاری روی گاز 1کی 2 ثانیه دیر عکس العمل نشون میده!!!

MehranVB
01-10-2010, 00:44
بابا من به صدی 10 هم راضیم!!! من ساکن بندرعباسم و کولر عضو ثابت ماشینه ,توی شهر بیشتر از صدی 15 میسوزونه!!!
این ECU رو نمیشه برگردوند به 744؟
راستی این ماشین وقتی پات روی گار نیست خودش توی دنده 1 حرکن میکنه (مثل اینکه ماشین عادی رو بزاری دنده 1 و گاز ندی) ولی وقتی پاتو میزاری روی گاز 1کی 2 ثانیه دیر عکس العمل نشون میده!!!
خیر، ECU تغببرپذیر نیست، باید بسوزی و بسازی، اما صدی 15 هم خیلی غیرعادیه، وقتی ماشینت بیشتر از 5000 تا کارکرد داشت یه دیاگ بگیر ببین دقیقاً چقدر میسوزنه (احتمالاً زیر 12 تاست).
دنده اتومات هم همینطوره، همیشه باید پات روی ترمز باشه و اگه برداریش ماشین حرکت میکنه، اینطوری دیگه هیچوقت ماشین خاموش نمیکنه!

farshad bugatti
01-10-2010, 07:40
سلام.

چجوری این مشکلو حل کنم؟

همینطور که دوستان گفتن شمع و فیلتر هوا و بنزین رو اول عوض کن و چه خوب بشه و نشه حتما به دیاگ ببرش.

مصرف بالا به دلیل عوض کردن ECU از 744 به 745 هست و هیچ راه حلی هم نداره به غیر از اینکه یه مدت کار کنه (که البته با کارکرد زیاد هم مصرف هیچوقت به اعداد تبلیغاتی ایران خودرو نمیرسه و خیلی بخواد کم بشه صدی 8 و این حدوداست)

مصرفش با تغییر ECU کمتر شده! البته اگه این قطعات بی کیفیت بزاره!
در مورد اعداد و ارقام ایران خودرو هم باید بگم که 206 رو همه نوعه تستش کردن و ثابت شده که واقعا اونی که کارخونه گفته میسوزونه و خیلی ها کمتر هم گفتن که در این مورد خیلی بحث کردم!
اما جدیدا که بیشتر قطعات موتور انگولک شده و کیفیت قطعاتش افت کرده مصرف سوختش هم رفته بالا!

من یه توصیه ای هم برای شما دارم! برای این ماشین حتما از بنزین سوپر استفاده کنید! بخصوص اینکه از کولر ان استفاده میکنید!
هم تو قدرت و شتابش تاثیر داره و هم در مصرف سوختش! البته این تو کار تو همه ی ماشینا خوبه اما تو برای 206 اجباریه!

دلیل تاخیر در عملکردش مشکل از گیربکسش است که 206 ها همشون اینطوری هستن!

MehranVB
01-10-2010, 09:04
مصرفش با تغییر ECU کمتر شده! البته اگه این قطعات بی کیفیت بزاره!
در مورد اعداد و ارقام ایران خودرو هم باید بگم که 206 رو همه نوعه تستش کردن و ثابت شده که واقعا اونی که کارخونه گفته میسوزونه و خیلی ها کمتر هم گفتن که در این مورد خیلی بحث کردم!
اما جدیدا که بیشتر قطعات موتور انگولک شده و کیفیت قطعاتش افت کرده مصرف سوختش هم رفته بالا!
اینو که دیگه همه کسایی که 206 دارن میدونن که مصرفش با 745 بالا رفته و قدرت ماشین پائین اومده، شما اولین نفری هستی که ازش همچین حرفی رو میشنوم، من تا الان بیشتر از 10 تا 206 دیدم از سال 85 به بعد که همه مصرف بالاتر از 744 و شتاب خیلی پائین دارن.
به گفته سایت پژو 745 برای بنزین با اکتان بالاتر (یعنی همون سوپر در ایران که البته بازم اکتان اونقدر بالایی نداره) بازدهی بهتر و مصرف کمتری داره، و هدف اصلی ارتقا به Euro IV بوده. که البته اینم درسته که ایران خودرو با چینی کردن یه سری قطعات گند زده توی 745 اما 745 از همون اولی که ایران خودرو اونو سوار کرد همین مشکلات رو داشت، الان هم با عوض کردن قطعات اون رو بدتر کرده!
حالا اگه وقت کردی به تی تی هم یه سری بزن اونجا اطلاعات کاملتری هست و معایب 745 رو از زبون استفاده کنندگان مختلف میبینی، اگه کسی رو دیدی که از شتاب و مصرف 745 نسبت به 744 راضی تر باشه حتماً پ.خ. کن برام!

farshad bugatti
01-10-2010, 09:14
حالا اگه وقت کردی به تی تی هم یه سری بزن اونجا اطلاعات کاملتری هست و معایب 745 رو از زبون استفاده کنندگان مختلف میبینی، اگه کسی رو دیدی که از شتاب و مصرف 745 نسبت به 744 راضی تر باشه حتماً پ.خ. کن برام!

من که از سال 2005 تو تی تی فعالیت میکنم! و نام کاربریم هم متاسفانه تو تو تی تی -- شده! تو این فروم هم شده بود که به زور به دست گرفتم!
برگردم به بحث!
شما متوجه نشدید که من چی گفتم!
من میگم 7.4.5 اصولا باید کم مصرف تر باشه و قدرت کمتر! و 7.4.4 هم برعکس!
در ضمن قرار نیست هر بحثی که تو تی تی میشه درست باشه! من با بیشتر کاربراش اشنا هستم و میدونم کیا درست میگن و کیا غلط!
یه سوال!
اصلا چه دلیلی داره که ایران خودرو ECU رو عوض کنه؟!
اگه در این مورد بحث کنیم به جواب میرسیم!

MehranVB
01-10-2010, 09:25
من که از سال 2005 تو تی تی فعالیت میکنم! و نام کاربریم هم متاسفانه تو تو تی تی -- شده! تو این فروم هم شده بود که به زور به دست گرفتم!
برگردم به بحث!
شما متوجه نشدید که من چی گفتم!
من میگم 7.4.5 اصولا باید کم مصرف تر باشه و قدرت کمتر! و 7.4.4 هم برعکس!
در ضمن قرار نیست هر بحثی که تو تی تی میشه درست باشه! من با بیشتر کاربراش اشنا هستم و میدونم کیا درست میگن و کیا غلط!
یه سوال!
اصلا چه دلیلی داره که ایران خودرو ECU رو عوض کنه؟!
اگه در این مورد بحث کنیم به جواب میرسیم!
اصولاً باید 745 باید اینطور باشه اما الان که بطور کاملاً واضح نیست و واقعاً افتضاحه.
خوب اگه قرار نیست بحثای TT درست باشه پس حتماً باید بحثای اینحا درست باشه!:دی خوب وقتی که یه تاپیک 137 صفحه و چند تا تاپیک 200 خرده ای صفحه ای همه کاربرا یک دست میگن مصرف 745 بالاست دیگه با چی میخوای اثبات کنی که اینطور نیست؟ یه سری به تعمیرگاه مرکزی هم بزنی گنده کاری ایران خودرو رو میبینی و روزی چند صد ماشین واسه همین موضوع میرن اونجا و دست خالی برمیگردن.
دلیل اصلی تعویض ECU توسط ایران خودرو رو هم دوباره میگم، ارتقا از Euro II به Euro IV بوده و بس!

farshad bugatti
01-10-2010, 09:41
این روزا خرید 206 ها هم شانسی شده! من حرفاتو کاملا قبول دارم اما همشون اینطور نیست.
در مورد تی تی هم من نمیگم که حرفاش درست نیست! فقط فکر نکن که چون تو تی تی بحث میشه باید 100% درست باشه.
خلاصه باید تو ایران برای خرید ماشین شانس داشته باشی!

MehranVB
01-10-2010, 09:53
این روزا خرید 206 ها هم شانسی شده! من حرفاتو کاملا قبول دارم اما همشون اینطور نیست.
در مورد تی تی هم من نمیگم که حرفاش درست نیست! فقط فکر نکن که چون تو تی تی بحث میشه باید 100% درست باشه.
خلاصه باید تو ایران برای خرید ماشین شانس داشته باشی!

نه، من فقط تی تی رو بعنوان مدرک به شما دادم، وگرنه اصلاً در مورد درستی این موضوع که اصلاً شک ندارم. کلاً اگه یه کم تحقیق کنی میبینی که چه دزدیهایی که روی ماشینهای توی ایران مخصوصاً ایران خودرو انجام میشه و با قیمت گرون به ما داده میشه!

hnme_bnd
01-10-2010, 15:42
سلام دوباره
من خودم دو روزیه تو tt دارم چرخ میزنم
یه چیزایی دستم اومد!!!
فقط این دیاگ چیه؟

mm00
01-10-2010, 17:59
سلام دوباره
من خودم دو روزیه تو tt دارم چرخ میزنم
یه چیزایی دستم اومد!!!
فقط این دیاگ چیه؟

دستگاه عيب ياب ...

farshad bugatti
01-10-2010, 22:51
کلاً اگه یه کم تحقیق کنی میبینی که چه دزدیهایی که روی ماشینهای توی ایران مخصوصاً ایران خودرو انجام میشه و با قیمت گرون به ما داده میشه!

راستش تحقیق که چه عرض کنم هر روز با چشم خودم میبینم!!!

فقط این دیاگ چیه؟

برای عیب یابی موتور های انژکتوری از دستگاه دیاگ استفاده میشه!

hnme_bnd
02-10-2010, 01:04
این lcd های type b که واسه 206 هست چه چیزایه بیشتری نسبت به دیفالت کارخونه داره و قیمت کلیش با خرید کامل قطعات و نصب چقدر در میاد (لیست قطعاتوه هم بگید)
lcd type c رو هم همینطور

total_overdose
02-10-2010, 02:06
این lcd های type b که واسه 206 هست چه چیزایه بیشتری نسبت به دیفالت کارخونه داره و قیمت کلیش با خرید کامل قطعات و نصب چقدر در میاد (لیست قطعاتوه هم بگید)
lcd type c رو هم همینطور
سلام
ال سی دی تایپ c رو که فراموش کن و کلا برای ما تو ایران فرقی با نوع b نداره چون امکاناتش فعال نمیشه درست و دردسر داره.
ال سی دی نوع b حدود 200 هزار تومنه.
اینا یه سری از امکاناتشه:
1- نمايش ميزان مصرف سوخت اتومبيل به صورت لحظه اي

2- نمايش ميانگين مصرف سوخت در شرايط مختلف

3- نمايش مقدار بنزين باقيمانده

4- نمايش مقدار كيلومتر كاركرد از زمان ريست

5- نمايش مقدار كيلومتري كه ميتوان با بنزين موجود در باك حركت كرد

6- نمايش ميانگين مصرف سوخت اتومبيل در شرايط مختلف

7- نمايش باز بودن هر 4 درب به صورت مجزا به صورت گرافيكي تصويري

8- نمايش تمامي اخطارهاي اتومبيل به صورت نوشتاري

9- نمايش همزمان تاريخ و دما و ساعت و پارامتر هاي راديو پخش

10- نماش اخطار نوشتاري تمام شدن بنزين

11- نمايش اخطار بالا بودن تر مز دستي بصورت نوشتاري

12- نمايش ايجاد خلل در سيستم اي بي اس ترمزها بصورت نوشتاري

13- نمايش ايجاد خطا يا خلل در سيستم ايربگها بصورت نوشتاري

14- نمايش فعال نبودن ايربگ سرنشين جلو بصورت نوشتاري

15- نمايش فعال و غير فعال بودن سيستم قفل مركزي

16- نمايش فعال و غير فعال سيستم سنسور نور و باران بصورت نوشتاري

17- نمايش ايجاد خلل در سيستم گيربكس اتومبيل

18- نمايش تمامي پارامتر هاي راديو پخش اتومبيل بصورت گسترده تر

19- نمايش دقيقه و ثانيه و تراكهاي CD در هنگام پخش موسيقي
و . . .

hnme_bnd
02-10-2010, 19:33
خوب این lcd روی v9 نصب میشه؟
فقط باید این lcd رو خرید؟ ایا چیز دیگه ای هم نیازه؟

total_overdose
02-10-2010, 23:38
خوب این lcd روی v9 نصب میشه؟
فقط باید این lcd رو خرید؟ ایا چیز دیگه ای هم نیازه؟
بله به راختی نصب میشه.
شما کافیه خود ال سی دی رو بخرین.
برای نصب اول پنل جلو همون تیکه بالا که وسطش خود ال سی دی هست رو به طرف بالا و عقب میکشین بعد که در اومد پیچ های ال سی دی رو باز میکنین بعد درش میارین و سوکتم جدا میکنید و دقیق همین کارو برعکسش رو ال سی دی جدید انجام بدین:46: