PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم ترمز پراید

brave_ie
29-09-2010, 23:35
سلام دوستان
من با این سیستم ترمز پرایدم مشکل دارم احساس میکنم خیلی ضعیفه
تازه احساس میکنم یکمم سفته پدالش:41:
حالا میخوام بدونم با تعویض بوستر و لنت میشه کاریش کرد؟:13:
اگر میشه چه پیشنهادی دارید؟:10:
:11:

total_overdose
29-09-2010, 23:39
سلام دوستان
سلام
والا شاید بشه یه کارایی روش کرد اما انتظار خیلی بالایی ازش نداشته باش.مثل تعویض بوستر با یه نوع بهتر یا تعویض دیسکها با نمونه بزرگتر و بهتر.
در ضمن اگه بوستر ایراد داشته باشه پدال ترمزت چوب میشه (همون سفت و عملکرد ضعیف)
با یه نمونه کره ای اصلی عوض منید حتما بهتر میشه:46:

farshad bugatti
29-09-2010, 23:51
سلام
والا شاید بشه یه کارایی روش کرد اما انتظار خیلی بالایی ازش نداشته باش.مثل تعویض بوستر با یه نوع بهتر یا تعویض دیسکها با نمونه بزرگتر و بهتر.
در ضمن اگه بوستر ایراد داشته باشه پدال ترمزت چوب میشه (همون سفت و عملکرد ضعیف)
با یه نمونه کره ای اصلی عوض منید حتما بهتر میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

دیسک بزرگتر که نمیشه انداخت.اما با تعویض بوستر موافقم.
منم پیشنهادم اینه که بخصوص برای پراید لنت هاشو عوض کنی و یک مارک مرغوب(اصل) بگیری .
تاثیرش خوبه.

brave_ie
29-09-2010, 23:51
در اون حد که به قول خودتون چوب بشه نیست فکر نمیکنم بوسترم خراب باشه
کلا میگن ضعیفه
بازم ممنون از راهنماییتون
تعویض بوستر چقدر تاثیر داره؟ چقدر هزینه داره؟ چی خوبه؟(بگم اصل باشه خودشون میفهمن؟ :46:)

total_overdose
30-09-2010, 00:02
دیسک بزرگتر که نمیشه انداخت.اما با تعویض بوستر موافقم.
منم پیشنهادم اینه که بخصوص برای پراید لنت هاشو عوض کنی و یک مارک مرغوب(اصل) بگیری .
تاثیرش خوبه. فرشادجان سلام
والا من خودمم جایی نشنیدم و ندیدم که دیسک بزرگتر بندازند البته برای پراید چون مثلا بعضی از پژوها میشه.
اما مدتی پیش با کسی برخورد کردم که گفت اینکارو کرده میگفت به غیر از دیسک چنتا چیز دیگه هم عوض کرده.متعسفانه یادم نبود اون لحظه بپرسم که با دیسک چه نوع خودرویی عوض کرده:13:

8613187
07-10-2010, 11:51
آقا این ترمز ماشین ما هم اصلا نمیگیره ، همیشه آروم میرم میترسم برم تو باقالیا

MCI
07-10-2010, 13:39
متاسفانه همشون این مشکل رو دارن.
مال من هم اینجوری هستش.:41:

ontik
30-12-2010, 21:42
با سلام خدمت اساتید
یه سوال در مورد ترمز پراید
وقتی ترمز می کنم ماشینم کشیده میشه سمت راست.
چیکارش کنم؟
ممنون می شم پاسخ بدین.

DJ POLESTAR
01-01-2011, 20:43
من زیاد فنی نمیتونم نظر بدم اما کلا میگم: زیاد از ترمز های پراید انتظار نداشته باشین! منم پراید دارم که ترمزاش عین همین مواردی رو داره که دوستان دارن! اخیرا هم بردم نمایندگی لنت عوض کردن + روغن ترمز اما بازم ترمزاش خطریه!

arash59b
20-01-2011, 19:15
با سلام خدمت اساتید
یه سوال در مورد ترمز پراید
وقتی ترمز می کنم ماشینم کشیده میشه سمت راست.
چیکارش کنم؟
ممنون می شم پاسخ بدین.

ماشین به هرطرفی که کشیده بشه ترمز طرف مقابل کار نمیکنه

heinrich_himmler
21-01-2011, 12:19
ماشین به هرطرفی که کشیده بشه ترمز طرف مقابل کار نمیکنه
نه که کار نکنه عزیزم. این می تونه به این معنی باشه که ترمز سمت مخالف ضعیفتر از ترمز سمتیه که ماشین به اون سمت منحرف میشه. البته کشیده شده ماشین هنگام ترمزگیری به یک سمت لزوما همین یک دلیل رو هم نداره و باز هم دلایل دیگه ای مثل جنس لنتها و عیوب کمک فنر یا سیستم جلوبندی هم البته با احتمال ضعیفتر میتونه باعث این عیب بشه.

Ship Storm
21-01-2011, 19:32
دقیقا مشکل من هم با پراید همینه
عملکرد ترمز رو اگه بخوای بهش نمره بدی از 100 نمره بیشتر از 30 نمیگیره و خیلی خطرناکه مخصوصا مواقعی که فاصله رو با ماشین جلویی رعایت نکنی ,بارها شده که ماشین جلویی ترمز زده من هم زدم رو ترمز ولی عملکرد ترمز انقدر ضعیف بوده که اگه فرمون رو نمیچرخوندم و از بقل ماشین جلویی رد نمیکردم تا شیشه جلو ماشین مطمئنا جمع میشد

arash59b
26-01-2011, 23:50
نه که کار نکنه عزیزم. این می تونه به این معنی باشه که ترمز سمت مخالف ضعیفتر از ترمز سمتیه که ماشین به اون سمت منحرف میشه. البته کشیده شده ماشین هنگام ترمزگیری به یک سمت لزوما همین یک دلیل رو هم نداره و باز هم دلایل دیگه ای مثل جنس لنتها و عیوب کمک فنر یا سیستم جلوبندی هم البته با احتمال ضعیفتر میتونه باعث این عیب بشه.
من به طور کلی و کتابی گفتم . راحتتر اینه که چرخو باز کنی و یه نگاهی به لنت ها بندازی ببینی هر دو لنت به یه نسبت ساییده شدند یا نه .
اگر جلو بندی خراب باشه خودشو تو حرکت نشون می ده.

mra680
29-01-2011, 22:52
دوستان ببرين شيلنگ هاي روغن ترمز هاتون به سيلندر رو بزرگتر بندازين تاثير داره...
هرچند وقت يبار نمد ها و واشر هاي آببنديشو تعويض كنيد(جنس خوب)
ديسك بزرگتر رينگ بزرگتر ميخواد...
دوستي هم كه ترمزش ميگيره به يك سمت ميره اوناييي كه عزيزان فرمودند درسته و همچنين لاستيكاتو نگاه كن اگه حوصله داري جابه جاكن چرخاتو تست كن بادشونو چك كن هم چنين فرمونتو رها كن ببين به يك سمت كشيده ميشه...
موفق باشي

amir_dre
30-01-2011, 18:01
بوسترتونو به کره ای تغییر بدین و یه لنت خوب بندازین
تاحالا پشت پراید های که بوستر کره ای دارن نشستین؟؟ اون وقت میگین عجب ترمزی داره پراید
درضمن میتونین بدین رو دیسکتون هم تراشکار سوراخ ایجاد کنه برای خنک شدن دیسک

ebicross
06-02-2011, 13:21
آقا من یک تجربه ی شخصی بگم از ترمز پراید که ماشین خودمو متحول کرد.
پراید که همه میدونید ترمزاش مثل دوچرخه میگیره. ولی من از این روش ترمزاش رو بهتر کردم که واقعا تاثیر داشت. البته این کار رو بکنید و بوستر رو هم عوض کنید دیگه عالی میشه.

اول نوع لنت هاش. یه مغازه ای بهم یک لنت داد که تاحالا ندیده بودم. اسمش های لنت بود (خارجی ها که نمیگن لنت ولی طرز نوشتنش رو نگاه نکردم ولی بگین های لنت میدونن)
این طرف گفت من روی ماشین خودم (پژو 206) از همینها میندازم. لنتاش خودش از این فلزهای پشت داره. (همون 2 تا فلز تخت که پشت لنت جلو قرار میگیره) و شما نیازی نیست از اونها استفاده کنید.
انقدر این بنت عالیه که حساب نداره. خیلی دیر قفل میکنه و جنسش هم نه نرمه و نه خشک. هنوز تقلبیش فکر کنم نیومده. قیمتش هم خوب بود. (8 تومن) فقط توجه کنید لنتاش چند میلیمتر بزرگتره از پراید و باید بعد دو ماه بازش کنید و اون قسمت اضافش رو بکنید که موقع ترمز صدا نده.
البته لنت عقب نداره و فقط برای جلو اومده.

اول که لنت. بعدش اون دستگاه ترمز که باید کاملا با روغن ترمز محلهای حرکتش رو شستشو بدین که با فشار انگشت بتونید اون محفظه رو چپ و راست کنید. معمولا این دستگاه (اسمش رو نمیدونم) بعد از چند وقت سفت میشه و بعد از ترمز گرفتن خیلی دیر برمیگرده سر جاش و باعث خورده شدن لنت و یا سوت زدن میشه.
اون رو کاملا میتونید با یک سرنگ و روغن ترمز (فقط و فقط روغن ترمز) زیر اون لاستیکاش بریزید تا کاملا رها بشه.
بعدش هواگیری مناسب سیستم ترمز که البته بهتره کسی که وارده انجام بده.
لنتهای عقب رو هم دو حالت داره. اگر لنت کائوچوئی! بندازین دیرتر تمام میشه و دستی ضعیفه ولی اگر از این معمولی ها بندازین به شرطی که دستی زیاد نکشید خیلی عالیه.
همچنین کاسه رو چک کنید گود نشده باشه و اگر شده بود کاسه ها رو عوض کنید که واقعا ترمزهاتون عالی میشه.

من خودم کارهای بالا رو کردم و الان واقعا از ترمزهای ماشین راضیم.
فقط اگر هوای دیسکها رو داشته باشید و وقتی دیسکها داغ هستند خیس نشن و مسائلی که خودتون بهتر میدونید مشکلات کشیده شدن ماشین و لرزیدن پیش نیاد دیگه فکر نکنم زیاد با ترمزهای پراید مشکل داشته باشید.

یکی از دوستان در مورد سوراخ کردن دیسکها گفته بود. خودمون میتونیم با دریل سوراخ کنیم؟ تاثیرش چطوریه؟ ضرر نداره؟

asslanmaryam
11-11-2011, 12:01
سلام دوستان
دوست عزیز, مشکل ترمز پراید شما خیلی راحت بر طرف میشه و راههای عملی مختلفی برای این کار وجود دارد :

1- اگر به یک سرویسکار ماهربوستر مراجعه کنی اون می تونه بیشتر راهنماییتون بکنه ولی راه اول که خودم انحامش دادم تغویض شافت بوستر ترمز با شافت بوستر نیسان بود که نیروی پا برای ترمز کردن را به حداقل رساند کیفیت ترمز را به مقدار قابل توجه ای افزایش بالا برد . که هزینش اینجا تو شهر خودمون 25000 تومان است. (18.8.90 )

2 - تعویض بوستر پراید با بوستر نیسان که با توجه به سطح دیافراگم بوستر نیسان نسبت به پراید کیفیت ترمز شما در این مرحله بسیار بالا خواهد رفت .

amstsi
02-06-2016, 19:30
با سلام خدمت دوستان
من یک مشکلی در ترمز پراید صبا دارم و هنوز نتونستم حل اش کنم
مشکل اینه که وقتی در سرعت های بالا حدود 100 ترمز می گیرم فرمان و ماشین شروع به لرزش می کنه نه پدال ترمز
البته این حالت در سرازیری ها و وقتی ماشین سنگین تر هست شدیدتر هست
ماشین رو به ترمز سازی نشان دادم گفتن مشکلی در سیستم ترمز نیست
گفتن مشکل از دیسکهای جلو هست بعد از بررسی دیسک دیدیم که دیسک مشکل داره اونا رو تعویض کردم تغییری نکرد
درضمن وقتی ترمز دستی رو می گیرم لرزش در ترمز دستی احساس می شه بنابراین گفتن مشکل از کاسه چرخ عقب هست که اونها رو هم تعویض کردیم باز مشکل بر طرف نشد
البته این کارا در طول مدت حدود دو سال انجام شده و به نظ خودم مشکل از ترمز عقب هست چون مشکلات از وقتی شروع شد که ماشین رو بردم معاینه فنی و گفتن که ترمز یکی از چرخهای عقب نمی گیره من هم لنتهای عقب رو تعویض کردم که از اون زمان این مشکل شروع شده
به نظرتون مشکل از چیه
با تشکر