PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اخبار موتورسیکلت و دوچرخهpiremard
29-09-2010, 18:11
سلام
نوشتن منبع الزامیست . از ارائه اخبار مشکوک پرهیز کنید .

ـــــ

مدير عامل شركت كنترل ترافيك شهر تهران در گفت‌وگو با فارس:
طرح محدوديت تردد موتورسيكلت‌ها در محدوده طرح ترافيك نهايي شد

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت كنترل ترافيك شهر تهران از نهايي شدن طرح محدوديت تردد موتورسيكلت‌ها در محدوده طرح ترافيك خبر داد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حجت‌الله بهروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس به نهايي شدن طرح ممنوعيت تردد موتورسيكلت‌ها در محدوده طرح ترافيك اشاره كرد و گفت: اين طرح بايد به تأييد تشكري هاشمي معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران برسد و سپس آن را به كميته كارشناسي شوراي عالي ترافيك ارسال كنيم.

وي درباره اجرايي شدن اين طرح در سال جاري، گفت: اين طرح امسال اجرايي نمي‌شود و احتمالاً در سال آينده اين امر محقق مي‌شود.

وي در ادامه به طرح كنترل مكانيزه محدوده طرح ترافيك اشاره كرد و اظهار داشت: با اين اقدام محدوديت‌هايي براي تردد خودروها در محدوده طرح ترافيك ايجاد كرده‌ تا بتوانيم آلودگي هوا را كاهش دهيم.

بهروز با تأكيد بر اين موضوع كه كم كردن آلاينده‌ها در مركز شهر يكي از اولويت‌هاي شهرداري است ، گفت: بايد تدابيري صورت گيرد تا آلاينده‌ها كمتر شود.

وي با اشاره به ورود 250 هزار موتورسيكلت به محدوده طرح ترافيك، گفت: اين آمار براي سال گذشته است و بايد گفت كه موتورسيكلت‌ها بدون قانون و ضابطه وارد محدوده طرح ترافيك مي‌شوند.

بهروز تصريح كرد: در برخي از كشورها از مسير ويژه دوچرخه سواري استفاده مي‌شود، در اين مسيرها فقط دوچرخه و عابر پياده حركت كرده و مردم تشويق مي‌شوند از اين وسايل نقليه استفاده كنند در نتيجه آلودگي هوا كمتر مي‌شود.

مدير عامل شركت كنترل ترافيك شهر تهران در بخش ديگر سخنانش گفت: موضوع شناسايي موتورسيكلت‌ها هنوز قطعيت ندارد، چون پلاك موتورسيكلت‌ها استاندارد و يونيك نيست.

بهروز خاطرنشان كرد: به تازگي اقدام به تعويض پلاك موتورسيكلت‌ها شده و استانداردهايي در اين زمينه انجام شده است.

piremard
07-10-2010, 12:21
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران گفت: باد ناشی از هواکش‌های تونل «توحید» جان یک موتور سوار را گرفت و یک تن دیگر را راهی بیمارستان کرد.

حسن عباسی در گفت‌و گو با ایسنا، با تاکید بر این‌که امدادگران اورژانس تهران در ساعت 11:17 شب گذشته از طریق تماس‌های مردمی با سامانه «115» در جریان برخورد دو موتورسیکلت سوار در درون تونل توحید شده‌اند، گفت: امدادگران پس از حضور در صحنه حادثه دریافتند که این حادثه در اواسط تونل توحید در خط شرق به غرب رخ داده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وی ادامه داد: یکی از موتورسیکلت‌ها به دلیل باد ناشی از هواکش‌های تونل تعادل خود را از دست داده و با موتورسیکلت دیگری برخورد کرده که این حادثه سبب کشته شدن یک تن و مجروح شدن یک تن دیگر شد.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران افزود: امدادگران اورژانس مصدوم 38 ساله را به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل کردند.

piremard
07-10-2010, 12:25
موتورسيكلت‌هاي توفيف شده بعد از 6 ماه به فروش مي‌رسند


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي اعلام كرد: روزانه بين 3 تا 5 هزار موتورسيكلت به دليل تخلفات راهنمايي و رانندگي توقيف مي‌شود. 50 درصد اين موتورها در پاركينگ‌ها مانده‌اند و اگر تعيين تكليف نشوند، بعد از 6 ماه به فروش مي‌رسند.

piremard
17-10-2010, 01:53
برخورد پليس با تخلفات موتورسواران در بزرگراه‌ها

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از اجراي طرح ويژه‌ تشديد برخورد با 3 تخلف عمده در بزرگراه‌هاي پايتخت شامل رانندگي با موتورسيكلت بدون كلاه ايمني، توقف به خاطر مكالمه با تلفن همراه يا تصادف جزئي و حركت با دنده عقب از امروز (شنبه) خبر داد .

سردار حسين رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اين كه براساس قانون هيچ راكب موتورسيكلتي حق ندارد بدون كلاه و تجهيزات ايمني در بزرگراه‌ها تردد كند، گفت: به دليل بالا بودن آمار تصادفات در بزرگراه‌ها خصوصا براي موتورسيكلت‌ها، پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از امروز تمامي موتورسيكلت‌هاي فاقد كلاه ايمني و تجهيزات لازم را در بزرگراه‌هاي تهران متوقف مي‌كند .

وي علت بالا بودن تلفات راكبان موتورسيكلت‌ها را در بزرگراه‌ها ناشي از سرعت بالاي وسايط نقليه و نيز برخورد خودروهاي عبوري با يكديگر و موتورسيكلت‌ها پس از واژگوني راكب موتورسيكلت عنوان كرد.

piremard
19-10-2010, 08:18
طرح ويژه برخورد با تخلفات موتورسيكلت‌ سواران در تهران


رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ با اشاره به اجراي طرح ويژه برخورد با تخلفات موتورسيكلت‌سواران در تهران گفت: متاسفانه 80 درصد موتورسواران قوانين و مقررات رانندگي را رعايت نمي‌كنند.

سردار حسين رحيمي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اين كه بر اساس آخرين برآورد‌ها بيش از سه ميليون موتورسيكلت در سطح شهر تهران در حال تردد هستند، افزود: متاسفانه‌ها موتورسيكلت‌ها هيچ گونه وضعيت خوبي ندارند به شكلي كه رانندگي نامناسب، آلايندگي هوا و تصادفات شديد آن‌ها كه معمولا با كشته و مجروح همراه است به معضلي جدي براي تهران تبديل شده است و اگر فكر عاجلي در اين خصوص صورت نگيرد، حتما با معضلات فراواني روبرو خواهيم شد.

وي در خصوص مهمترين تخلفات موتورسيكلت‌ها گفت: عدم استفاده از كلاه ايمني در كنار استاندارد نبودن اين كلاه‌ها، عدم رعايت قوانين و مقررات رانندگي توسط راكبان موتورسيكلت‌ها همچون تردد در پياده‌رو، عبور در مسير خلاف جهت، عبور از چراغ قرمز، تجاوز به گذرگاه عابر پياده و ... مهمترين تخلفات موتورسيكلت‌ها در تهران است.

برخورد پليس تنها با يك دهم موتورسوران متخلف

رييس پليس راهور تهران با اشاره به برخوردهاي پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ با موتورسيكلت‌سواران تصريح كرد: طرح‌هاي جديد در خصوص تخلفات موتورسيكلت سواران كه موجب ارتقاي ايمني ، آرامش و امنيت راكبان و ساير شهروندان مي‌شود در تهران آغاز شده است كه بر اين اساس روزانه حدود 500 دستگاه موتورسيكلت در تهران توقيف مي‌شود، اين در حاليست كه اين تعداد شايد حدود يك دهم برخورد با موتورسواران متخلف است.

وي با اشاره به اين كه تعداد زيادي از موتورسيكلت‌سواران در تهران هر روز با خواهش، درخواست :18: پليس روبرو مي‌شوند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، گفت: 500 دستگاه موتورسيكلتي كه روزانه توقيف مي‌شوند، آن‌هايي هستند كه اصرار به تخلف دارند.

رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اين كه حدود 40 هزار دستگاه موتورسيكلت هم‌اكنون در پاركينگ‌هاي مختلف در تهران به علت تخلفات متعدد توقيف هستند، افزود: مهمترين علت عدم مراجعه مالكان براي ترخيص موتورسيكلت‌ها نداشتن سند مالكيت، جريمه‌هاي فراوان و قيمت پايين موتورسيكلت‌هاست كه راكبان آن‌ها ترجيح مي‌دهند به جاي پيگيري براي دريافت موتورسيكلت خود، موتورسيكلت جديدي خريداري كنند كه در اين خصوص بايد اقدامي جدي صورت گيرد.

موتورسيكلت‌ها مهمترين معضل بي‌انضباطي ترافيك پايتخت

وي موتورسيكلت‌ها را مهمترين معضل بي‌انضباطي ترافيك پايتخت و مشكلات براي خانواده‌ها و شهروندان عنوان كرد و گفت: متاسفانه موتورسيكلت‌سواران به كرات با ورود به گذرگاه عابر پياده موجب تصادفات فوتي و جرحي در پياده‌روها مي‌شوند كه اين امر امنيت افراد پياده را به خطر انداخته است.

رييس پليس راهور تهران تصريح كرد: عدم تناسب ظرفيت معابر با تعداد وسايط نقليه و پايين بودن فرهنگ ترافيك كاربران مهمترين معضلات ترافيكي در تهران است.

وي با اشاره به اين كه تنها 20 درصد از راكبان موتورسيكلت‌ها قوانين را رعايت مي‌كنند، گفت: اين در حاليست كه آمارها نشان مي‌دهد كه حدود 35 درصد راكبان موتورسيكلت‌ها در تهران فاقد گواهينامه‌اند.

وي با تاكيد بر اين كه راكبان موتورسيكلت‌ها بايد فرهنگ استفاده از اين وسيله را آموزش ديده ( تو کدوم آموزشگاه واسشون ساختی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وقتیم می آن گواهینامه بگیرم مثل گوسفند باهاشون رفتار می کنیدو اینقدر مالیات می گیرید که نتونند تکرار کنند و نه اجازه موتورهای خودشون رو برای تست می دی ) و بدانند كه موتورسيكلت نيز بر اساس قانون، جزيي از وسايط نقليه است، افزود: در كنار اين امر، دستگاه‌هاي دخيل مانند وزارت صنايع ، توليد كنندگان و ساير دستگاه‌هاي ذيربط نيز بايد در خصوص موتورسيكلت‌ها وارد عمل شوند.

رييس پليس راهور تهران با اشاره به اين كه پليس وظيفه خود را در خصوص ساماندهي موتورسيكلت‌ها آغاز كرده و هم‌اكنون بحث پاكسازي خطوط ويژه‌ از موتورسيكلت‌سواران خصوصا در خيابان 17 شهريور با استفاده از تيم يگان عمليات ويژه پليس راهور در حال انجام است، گفت: در عين حال موضوع ساماندهي موتورسيكلت سواران در سبزه ميدان بازار تهران و ساير مناطق پر موتور پايتخت مانند ساختمان آلومينيوم و ... نيز بزودي اجرا خواهد شد.

وي در عين حال تاكيد كرد: شهرداري تهران نيز بايد براي پاركينگ موتورسيكلت‌ها فكر اساسي كند، از سوي ديگر موضوع استفاده و فروش كلاه ايمني استاندارد توسط سازندگان نيز بايد در دستوركار قرار گيرد. همچنين مراكز معاينه فني و سازمان حفاظت محيط زيست نيز بايد موضوع معاينه فني موتورسيكلت‌ها كه يكي از عوامل اصلي آلودگي هواي تهران هستند را در دستوركار جدي خود قرار دهند.

سهم 50 درصدي موتورسواران در تصادفات فوتي و جرحي

رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اين كه بايد تردد موتورسيكلت‌ها در محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافيك نيز ساماندهي شده و همانند خودروها براي آن‌ها مجوز صادر شود، به ايسنا گفت: بر اين اساس بايد يك برنامه جديد و جدي براي ساماندهي موتورسيكلت‌ها در تهران تدوين شود، چرا كه در غير اين صورت بزودي با معضلي بسيار جدي به نام «موتورسيكلت» مواجه خواهيم شد.

وي با اشاره به اين كه متاسفانه توليدكنندگان موتورسيكلت نيز استانداردهاي لازم را رعايت نمي‌كنند خاطرنشان كرد: در عين حال راكبان موتورسيكلت‌ها نيز از كلاه‌هايي به عنوان كلاه ايمني استفاده مي‌كنند كه از هيچ ايمني برخوردار نيستند.

رييس پليس راهور تهران به آمار تصادفات امسال اشاره كرد و گفت: طي شش ماهه نخست سال جاري از حدود 71 هزار فقره تصادف پايتخت حدود 13 هزار فقره فوتي و جرحي بوده است كه از اين تعداد بيش از 6 هزار و 300 فقره مربوط به موتورسيكلت‌سواران بوده است كه به اين ترتيب بايد گفت سهم موتورسيكلت سواران از كل تصادفات فوتي و جرحي پايتخت چيزي حدود 50 درصد است.

وي با اشاره به اين كه سهم موتورسيكلت سواران تهراني از تصادفات فوتي حدود 24 درصد و از تصادفات جرحي حدود 49 درصد است، خاطرنشان كرد: آمارها نشان مي‌دهد كه در شش ماهه نخست سال جاري راكبان موتورسيكلت‌ها در بيش از 2/49 درصد از تصادفات مقصر بوده‌اند.

piremard
18-03-2011, 20:13
به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس پلیس راه استان تهران و البرز گفت :

حرکت موتور سیکلت در راههای اصلی و پر تردد تا پایان 13 فروردین ممنوع است !

piremard
21-03-2011, 16:11
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي: طرح برخورد با رانندگان متخلف موتور در استان هر روز اجرا مي شود
منبع : خراسان شمالي - مورخ چهارشنبه 1389/11/27 شماره انتشار 17774
نويسنده: بهروز

امروزه رفت و آمد موتور سيکلت ها در بسياري از شهرها عادي شده و گاه حتي براي جابه جايي بار و مسافر نيز از آن استفاده مي شود. در اين راستابرخوردهاي مقطعي با راکبان متخلف موتور سيکلت ها نمي تواند چندان موثر باشد. در واقع براي رعايت قوانين و مقررات بايد فرهنگ سازي کرد و اين فرهنگ سازي بايد از مدارس ابتدايي و حتي از دوران قبل از مدرسه آغاز شود و در کنار برخوردهايي مانند توقيف موتورسيکلت ها بايد اين فرهنگ سازي نيز ايجاد شود. طرح برخورد با رانندگان متخلف موتور سيکلت هر روز اجرا مي شود اما همچنان تخلفات رانندگي از سوي موتورسيکلت سواران مشاهده مي شود.

حوادث گزارش مدارس بجنورد تعطيل شده است، ساعت 12 و 15 دقيقه ظهر و اوج ترافيک و رفت و آمد خودروهاست. موتور سيکلتي با سرعت نامتعارف و بدون توجه به ترافيک سنگين مرکز شهر از لابه لاي خودروهايي که خيلي فشرده و نزديک به هم ايستاده اند، عبور مي کند و بدون توجه به چراغ قرمز به سوي خيابان شريعتي جنوبي مي پيچد و پس از برخورد به عابراني که از عرض خيابان مي گذرند تعادل خود را از دست مي دهد و با شدت به نيمکت ايستگاه اتوبوس برخورد مي کند. موتورسيکلت داخل جوي و راکب جوان موتور نيز کنار خيابان مي افتد. اين صحنه اي است که چندي پيش برخي از شهروندان شاهد وقوع آن بودند. اين بار غروب يک روز زمستاني است. راکب يک موتور با کلاه ايمني که سر و صورت خود را از شدت سرما به دقت پوشانده و در حالي که چند عدد نان و مقداري ميوه خريداري کرده است به آرامي و با دقت در حال عبور از خيابان است. با صداي سوت ماموران راهنمايي و رانندگي مي ايستد و پس از مدتي صحبت و جر و بحث با ماموران پليس راهنمايي و رانندگي موتورش توقيف و به پارکينگ منتقل مي شود.

هر از گاهي شاهد جمع آوري موتور سيکلت ها از خيابان هاي شهر بجنورد هستيم. بسياري از مردم معتقد هستند برخوردهاي مقطعي با راکبان موتور سيکلت ها کارگشا نيست اما با اين حال از اجراي طرح ناراضي نيستند و مي گويند حداقل اين است که موتور سيکلت سوارها مي دانند ماموران، بي اعتنا از کنار تخلف هاي آن ها نمي گذرند.از پسر جواني که موتور سيکلت او توقيف شده است مي پرسم علت توقيف موتورت چيست که مي گويد: گواهينامه موتورسواري ندارم. پسر ديگري که کنار او ايستاده است مي گويد: کلاه ايمني هم نداشت. هر دو مي خندند و اصلا توجهي به اتفاقي که افتاده است ندارند. مي گويم چرا گواهينامه نمي گيري که باز هم مي خندند و با خنده مي گويد: به سن قانوني نرسيده ام!

يکي از ماموران راهنمايي و رانندگي که در محل ايستاده است اظهار مي دارد: با سن کم، بدون دانستن و مطالعه مقررات رانندگي با موتور سيکلت و بدون کلاه ايمني در اوج شلوغي در خيابان تردد مي کند. هم جريمه شده است و هم موتورش به پارکينگ منتقل مي شود و چون موتور به نام او خريداري شده است بايد پس از گرفتن گواهينامه و پرداخت جريمه براي از توقيف خارج شدن آن مراجعه کند. پسر جوان بدون ابراز پشيماني و ناراحتي در حال دور شدن از محل است.مرد ميانسالي که از توقيف موتورش به شدت ناراحت است مي گويد: کارگرم و براي رفتن به سرکار از موتور استفاده و تمام مقررات را هم رعايت مي کنم. بي انصافي است که بين من و جوان هايي که براي خودنمايي موتورسواري مي‌کنند، تفاوتي قائل نشوند. وي اضافه مي کند: از ناظرآباد بايد به سرکارم در شهرک فرهنگيان بروم.

بدون موتور چه کنم و چگونه هزينه رفت و آمدم را بپردازم.وي مي افزايد: براي خيلي ها پولي که براي خارج شدن موتور از پارکينگ پرداخت مي شود، سنگين نيست و حتي بدون اين که موتور را از توقيف خارج کنند موتور ديگري مي خرند اما من چه کنم که تمام زندگي ام با همين وسيله نقليه مي چرخد.مي پرسم چرا گواهينامه نگرفته اي و پلاک موتورت را عوض نکرده اي که پاسخ مي دهد: چند روز بايد از کار و زندگي بمانم تا گواهينامه موتورسواري بگيرم. موتور به نام من ثبت نشده است که پلاک آن را عوض کنم و توافقي آن را خريده ام.به او مي گويم گرفتن گواهينامه و ثبت مراحل قانوني خريد موتور بهتر است يا توقيف آن. چند لحظه به من نگاه مي کند و سپس مي گويد: آن قدر گرفتاري دارم که نمي دانم چه کنم آن وقت حقوق يک هفته ام را براي اين کارها بدهم و يک هفته هم از کار بمانم؟

برخورد مقطعي چاره ساز نيست

يک جامعه شناس مي گويد: برخوردهاي مقطعي با راکبان موتور سيکلت ها نمي تواند خطري را که تردد موتور در جامعه ايجاد مي کند از بين ببرد. «علي رضا محمدي» اعتقاد دارد: براي رعايت قوانين و مقررات بايد فرهنگ سازي کرد و اين فرهنگ سازي بايد از مدارس ابتدايي و حتي از دوران قبل از مدرسه آغاز شود. وي بيان مي کند: امروزه رفت و آمد موتور سيکلت ها در بسياري از شهرها عادي شده و گاه حتي براي جابه جايي بار و مسافر نيز از آن استفاده مي شود.وي عنوان مي کند: زيرساخت هاي لازم نيز براي تردد دوچرخه و موتور در شهرها فراهم نيست که يکي ديگر از علل خطرساز بودن تردد موتور و دوچرخه است.وي عنوان مي کند: اگر خريد، ثبت خريد و پلاک گذاري موتور به شکل الکترونيکي و با استفاده از اينترنت و سامانه هاي مخصوص انجام شود مي توان در بهبود و سرعت بخشيدن به اجراي مقررات تفاوت محسوسي را مشاهده کرد. اين جامعه شناس معتقد است: براي کم سوادان و بي سوادان که گرفتن گواهينامه براي آن ها مشکل است بايد کلاس هاي ويژه اي برگزار شود. چون عده اي از راکبان موتورها به دلايل ياد شده از گرفتن گواهينامه خودداري مي کنند و لازم است زمينه اي براي اين افراد فراهم شود.وي اذعان مي کند: در کنار برخوردهايي مانند توقيف موتورسيکلت ها بايد اين مقدمات نيز مهيا شود در غير اين صورت نمي توان براي اين معضل در شهر کار مفيدي انجام داد.

عواقب تخلف موتورسواران

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي خراسان شمالي مي گويد: طرح برخورد با رانندگان متخلف موتور سيکلت هر روز اجرا مي شود اما اجراي آن دو روز در هفته با به کارگيري همه نيروهاي دست اندرکار از جمله کلانتري ها و نيروي انتظامي شدت بيشتري پيدا مي کند.سرهنگ «اسماعيلي» عنوان مي کند: موتورسواراني که بدون استفاده از کلاه ايمني تردد کنند، گواهينامه و مدارک لازم همراه آن ها نباشد و يا گواهينامه نداشته باشند و با حرکت هاي مختلف ايجاد مزاحمت کنند، متخلف محسوب مي شوند. وي تاکيد مي کند: در صورت تخلف راکبان، موتور آن ها به پارکينگ منتقل خواهد شد و متخلفان جريمه خواهند شد. وي بيان مي کند: پارکينگ موتورها به بخش خصوصي سپرده شده است و نرخي که براي گرفتن موتور از پارکينگ اخذ مي شود توسط بنياد تعاون نيروي انتظامي و طبق ضوابط تعيين و به بخش خصوصي ابلاغ شده است. وي بيان مي کند: جريمه راکب متخلف از 900 هزار تا 13 ميليون ريال متفاوت است. وي اضافه مي کند: در برخورد با راکبان متخلف، موتورهايي که پلاک آن ها تعويض نشده باشد نيز توقيف مي شود. سرهنگ «اسماعيلي» اذعان مي کند: مهلت تعويض پلاک موتورسيکلت هايي که عدد آخر آن از يک تا 4 باشد به اتمام رسيده است و اين موتورها نيز توقيف مي شود.

تعويض پلاک حداکثر يک ساعت

وي مي گويد: تعويض پلاک موتورسيکلت بيش از يک ساعت زمان نمي برد و کساني که ادعا مي کنند بايد چند روز معطل شوند، اين گونه نيست.

وي بيان مي کند: براي تعويض، موتور، اسناد و مدارک مالکيت موتور و بيمه نامه آن لازم است و هم چنين فيش صدهزار ريالي نيز بايد پرداخت شود.

وي تاکيد مي کند: همه راکبان موتور سيکلت بايد گواهينامه بگيرند وگرنه پرداخت 13 ميليون ريال جريمه در قبال سوار شدن موتور 2 ميليون ريالي سخت است. وي مي گويد: گرفتن گواهينامه بيشتر از يک روز طول نمي کشد و کسي که موتورسواري را ياد داشته باشد و در آيين نامه قبول شود مي تواند گواهينامه را طي يک روز دريافت کند. وي تاکيد مي کند: کسي که گواهينامه نداشته باشد حتي اگر موتورش بيمه هم باشد يک ريال حق بيمه دريافت نخواهد کرد.

piremard
31-03-2011, 00:24
يار موتورسوار چه گوارا درگذشت


آلبرتو گرانادو، دوست قديمي ارنستو چه گوارا، اسطوره چپ گرايان آمريکاي لاتين در سن 88 سالگي در کوبا درگذشته است .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش رسانه هاي دولتي کوبا، آلبرتو گرانادو به علل طبيعي درگذشته است.
آلبرتو گرانادو و چه گوارا در سال 1951 با موتورسيکلت به مدت هشت ماه در آمريکاي لاتين سفر کردند و مشاهدات اين دو دانشجوي پزشکي از فقر و بي عدالتي اجتماعي نقش بزرگي در شکل گرفتن افکار انقلابي آنها داشت.
ماجراي اين سفر در سال 2004 در فيلم "خاطرات موتورسيکلت" به تصوير کشيده شد. اين فيلم بر اساس خاطرات چه گوارا و آلبرتو گرانادو ساخته شده است.
پس از سرنگوني حکومت باتيستا در کوبا در سال 1959، چه گوارا که از ياران نزديک فيدل کاسترو بود، از آلبرتو گرانادو دعوت کرد به اين کشور مهاجرت کند.
آلبرتو گرانادو در سال 1961 به کوبا رفت و در دانشگاه هاوانا بيوشيمي درس مي داد.
او در سال 1922 در شهر کوردوبا در آرژانتين به دنيا آمد و از کودکي با ارنستو چه گوارا دوست بود.
چه گوارا در سال 1967 در بوليوي و در جنگ چريكي عليه حكومت ديكتاتوري اين كشور اسير شد و بدون هيچ محاكمه اي به قتل رسيد.
آلبرتو گرانادو وصيت کرده است بدنش را بسوزانند و خاکسترش را در کوبا، آرژانتين و ونزوئلا پخش کنند.

منبع بي بي سي

piremard
18-04-2011, 17:56
معاينه فني براي موتورسيكلت‌ها مصوب شد
خبرگزاري فارس: در هجدهمين نشست كارگروه كاهش آلودگي هواي شهر تهران مصوب شد، موتور سيكلت‌ها معاينه فني داشته باشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، محمدرضا محمودي در هجدهمين كارگروه كاهش آلودگي هواي شهر تهران كه امروز با حضور اعضاي اين كارگروه در معاونت عمراني استانداري تهران برگزار شد، مصوب كردند كه موتور سيكلت‌ها نيز مانند خودروها براي تردد در شهر تهران بايد معاينه فني داشته‌ باشند و اين اقدام در راستاي كاهش آلودگي هواي شهر تهران است.

وي با اشاره به اينكه موتورسيكلت‌ها در افزايش آلودگي هواي شهر تهران بسيار مؤثر هستند، گفت: تعداد موتور سيكلت‌هاي فاقد استاندارد و دودزا در استان تهران زياد است لذا بايد جلسه ويژه‌اي در خصوص موتورسيكلت‌ها برگزار شود.

محمودي در ادامه اين كارگروه از جمع‌آوري موتورسيكلت‌هاي فاقد استاندارد در شهر تهران خبرداد و بيان داشت: بر اساس گزارش‌هاي رسيده از سوي سازمان محيط زيست كشور در استان تهران 4 ميليون موتورسيكلت تردد مي‌كند كه از اين تعداد حدود 50 درصد آن غير استاندارد است.

piremard
20-04-2011, 19:24
تيم ملي دوچرخه‌سواري جوانان 20 ارديبهشت راهي باكو مي‌شود


خبرگزاري فارس: تيم ملي دوچرخه‌سواري جوانان ايران 20 ارديبهشت‌ماه براي شركت در تور بين‌المللي جمهوري آذربايجان راهي باكو خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاري فارس، تيم ملي جوانان با تركيب 6 ركابزن 20 ارديبهشت‌ماه براي شركت در تور بين‌المللي جمهوري آذربايجان تهران را به مقصد باكو ترك خواهد كرد.
اين تور براي نخستين بار برگزار مي‌شود و تيم ايران با تركيب ركابزنان رده سني 17 و 18 سال در اين دوره حاضر خواهد شد.
براي كسب آمادگي شركت در اين دوره از مسابقات، 10 ركابزن از سوي كار فني تيم ملي اوايل هفته آينده به اردوي تيم ملي دعوت خواهند شد.
اين اردو زير نظر ماركوس آلماني برگزار مي‌شود.
تيم ملي جوانان ايران پيش از اين تور بين‌المللي ايتاليا را از دست داد.

piremard
23-05-2011, 18:29
جلوگيري از تردد موتورسيكلت‌ها در محدوده زوج وفرد و ترافيك در هفته آينده خبرگزاري فارس: معاون عمراني استاندار تهران گفت: جلسه‌اي در خصوص محدود كردن تردد موتورسيكلت‌ها در شهر تهران هفته آينده برگزار مي‌شود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]محمدرضا محمودي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس در پاسخ به اين پرسش كه محدوديت تردد موتورسيكلت‌ها در شهر تهران چه زماني اجرايي مي‌شود اظهار داشت: با هماهنگي مدير كل محيط زيست استان تهران جلسه‌اي در خصوص محدود كردن تردد موتورسيكلت‌ها در شهر تهران در هفته آينده برگزار مي‌شود و نتيجه اين جلسه به شوراي عالي ترافيك ارسال خواهد شد.

وي بيان داشت: در نظر داريم كه تردد موتورسيكلت‌هاي بنزيني را در شهر تهران به دليل كاهش آلودگي هوا كم كنيم و تردد موتورسيكلت‌هاي برقي را افزايش دهيم.

*هم اكنون موتورسيكلت‌ها منشا اصلي آلودگي هوا و آلودگي صوتي هستند

سيد جعفر تشكري هاشمي، معاون حمل و نقل و ترافبك شهر تهران در خصوص اجراي طرح ممنوعيت تردد موتورسيكلت‌هاي بنزيني در محدوده طرح زوج و فرد و ترافيك مي‌گويد: طرح زوج و فرد كردن موتورسيكلت ها هم اكنون در حد يك ايده مطرح شده است و هنوز شكل اجرايي به خود نگرفته است.

وي عنوان مي‌كند: نمي‌توان مشكلات موتورسيلكت‌ها را تنها با زوج و فرد كردن آنها حل كرد، خارج كردن موتورسيكلت‌هاي بنزيني و جايگزين كردن موتورسيكلت‌هاي برقي مهمترين راهكار براي كاهش آلودگي صوتي و آلودگي هواي پايتخت است.


توضیح : خبرگزاری برای تحت تاثیر قراردادن مخاطب عکس بسیار قدیمی رو از آرشیو بیرون کشیده و انتخاب اینجانب نبوده !

piremard
07-06-2011, 14:22
مديركل تربيت‌بدني استان قزوين خبر داد:
برگزاري نخستين نمايشگاه موتورسيكلت كلاسيك در قزوين
خبرگزاري فارس: مديركل تربيت‌بدني استان قزوين از آغاز به كار نخستين نمايشگاه موتورسيكلت كلاسيك و كم‌نظير ايران در استان قزوين خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين به نقل از روابط عمومي اداره كل تربيت‌بدني قزوين، اكبر محمودي بيان كرد: به همت اداره كل تربيت‌بدني و هيئت موتورسواري و اتومبيلراني استان، نخستين نمايشگاه موتورسيكلت كلاسيك و كم‌نظير ايران از روز گذشته در قزوين آغاز به كار كرد.
وي ادامه داد: اين نمايشگاه تا هجدهم خرداد ماه جاري در باشگاه سادراپ واقع در انتهاي مينودر، جنب مجتمع خدماتي رفاهي آزادراه قزوين زنجان داير است.
مديركل تربيت‌بدني استان قزوين عنوان كرد: هدف از برگزاري اين نمايشگاه آشنايي علاقمندان و دوستداران خودرو و موتور با انواع قديمي و كلاسيك اين نوع دستگاه‌هاست.
وي با اشاره به نمايش انواع موتورسيكلت‌ها در اين نمايشگاه اعلام كرد: در اين نمايشگاه حدود 60 دستگاه انواع موتورهاي كلاسيك و قديمي و شش دستگاه اتومبيل در معرض ديد عموم قرار خواهد گرفت.
محمودي اعلام كرد: يكي از نكات قابل توجه اين نمايشگاه به نمايش گذاردن قديمي‌ترين موتورسيكلت‌هاي دنياست كه اين موتور «هارلي ديويدسون» نام دارد كه سال 1942 در كشور آمريكا ساخته شده است و تاكنون هيچگونه بازسازي بر روي اين موتور صورت نگرفته شده است، اين موتور به طور قرضي و با رايزني يكي از هموطنان خارج از كشور به منظور نمايش در نمايشگاه موتورها و اتومبيل‌هاي قديمي به كشور وارد شده است.

هارلی 1942 تصویر از گوگل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
12-06-2011, 01:17
'مجتبي شفيعي' روز شنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: به پيشنهاد اخير شهرداري تهران براي كنترل و ايجاد محدوديت تردد موتورسيكلت ها، درصدد هستيم موتورسيكلت هاي برقي را جايگزين موتورسيكلت هاي بنزيني كنيم.

وي افزود: تا پايان امسال زمينه هاي اجرايي شدن اين طرح آماده خواهد شد و تلاش مي كنيم موتورسيكلت هاي برقي در داخل كشور توليد شود.

شفيعي با بيان اينكه سهم آلايندگي موتورسيكلت ها در آلودگي هوا بالا است، افزود: يكي از ويژگي هاي موتورسيكلت هاي برقي اين است كه ميزان آلايندگي آن ها در آلودگي هوا و صوتي صفر است.

وي، ايمني بالا و شتاب كم موتورسيكلت هاي برقي را از ديگر ويژگي هاي آن برشمرد و افزود: سه ميليون دستگاه موتورسيكلت بنزيني در كشور وجود دارد كه لزوم كنترل و ايجاد محدوديت رفت و آمد آن ها ضروري است.

شفيعي با بيان اينكه شوراي عالي ترافيك تاكنون طرح مناسبي براي ايجاد محدوديت تردد موتورسيكلت ها از سوي شهرداري تهران دريافت نكرده است، اظهار داشت: شهرداري تهران تاكنون چند طرح را پيشنهاد داده كه از پشتوانه اجرايي بالايي برخوردار نبوده و قرار شد طرح هايي را پيشنهاد دهد كه قابليت اجرايي داشته باشد.

پ.ن : اگر کسی از دوستان متوجه فهوای این خبر شد . لطفا در مورد اون مطالب بولد شده ببنده راهنمایی برسونه

piremard
16-06-2011, 11:31
27 خرداد ؛ مسابقه حرفه‌اي‌هاي موتور كراس در منطقه آزاد ارس
خبرگزاري فارس: حرفه‌اي‌هاي موتور كراس در منطقه آزاد ارس مسابقه مي‌دهند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مسابقات مهيج موتورسواري تايم‌تريل موتورهاي كراس كلاس 150 و 250 سي‌سي با حضور موتورسواران حرفه‌اي كشور روز پنج‌شنبه 26 خرداد در كوهپايه‌هاي اطراف پارك كوهستان در كنار طبيعت زيباي رود ارس برگزار مي‌شود.
در اين مسابقه موتورسواران حرفه‌اي از كرج، قزوين، زنجان، اروميه و شهرستان‌هاي استان آذربايجان شرقي طي يك رقابت ديدني در پيست موتورسواري منطقه آزاد ارس مسابقه مي‌دهند.
اين مسابقات در پيست جديدالاحداث منطقه آزاد ارس در پشت تپه‌هاي زيبا و سرسبز پارك كوهستان در فضايي زيبا و رو به رودخانه ارس صبح روز پنج‌شنبه با حضور علاقه‌مندان به اين ورزش مهيج برپا مي‌شود.
ركابزني جانبازان روشندل به منطقه آزاد ارس و برگزاري مسابقات هفتگي دوچرخه‌سواري در محدوده منطقه آزاد ارس و ايجاد كارتينگ موتورهاي كويرنورد و ماشين‌هاي مسابقه طي چند ماه گذشته از جمله فعاليت‌هاي منطقه آزاد ارس در عرصه ورزش بوده است.
منطقه آزاد ارس در راستاي ايجاد نشاط اجتماعي و ترويج روحيه ورزشي در بين جوانان و نوجوان ايجاد اماكن تفريحي و ورزشي را در راس برنامه‌هاي فرهنگي ورزشي خود قرار داده است.

piremard
16-06-2011, 11:36
كشته شدن 444 موتورسوار طي سه سال گذشته در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، غلامحسين سالم‌آبادي ظهر امروز در كارگاه آموزش ايمني و بالا بردن سطح آگاهي موتورسواران در شبانكاره اظهار داشت: تامين امنيت جاده‌ها و تلاش براي كاهش ميزان تصادفات از مهم‌ترين و اساسي‌ترين فعاليت‌هايي است كه در مجموعه اداره كل راه استان و ترافيك ايمني پايانه حمل و نقل انجام شده است.
وي با اشاره به عوامل تصادفات موتورسواران افزود: بي‌احتياطي، حركت بر خلاف جهت، سرعت زياد، بيماري رواني :18::18: و عدم توجه به جلو از اساسي‌ترين عوامل تصادفات موتورسواران در استان بوشهر است.مسئول ايمني و ترافيك پايانه حمل و نقل استان بوشهر خاطرنشان كرد: خانواده‌ها نقش مهمي در كاهش حوادث موتورسواران دارند و از خانواده‌ها انتظار داريم در زمينه قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي آموزش‌هاي لازم را به فرزندان خود ياد بدهند !!


سالم‌آبادي از كشته شدن 444 موتورسوار در استان بوشهر خبر داد و تصريح كرد: 444 موتور سوار در سه سال گذشته بر اثر تصادف در استان بوشهر جان خود را از دست داده‌اند.
وي يادآور شد: از اين ميزان تعداد 216 نفر به علت تصادف در محورهاي برون‌شهري، 89 نفر در محورهاي روستايي و 139 نفر نيز در حوادث رانندگي درون‌شهري جان خود را از دست داده‌اند.
اين مسئول اضافه كرد: بيشترين آمار تلفات تصادفات موتورسواران استان بوشهر با 137 نفرمربوط به شهرستان دشتستان و كمترين با 18 نفر در شهرستان ديلم رخ داده است.
سالم‌آبادي ابراز داشت: از مجموع كشته‌هاي تصادفات موتورسيكلت در استان بوشهر در سه سال اخير 154 نفر مربوط به حوادث سال گذشته است.
وي گفت: به علت گرماي هوا و براي انجام سريع‌تر كارها، بيشتر مردم حتي در جاده‌هاي برون‌شهري نيز با موتورسيكلت رفت و آمد مي‌كنند و اين مسئله موجبات افزايش تلفات مي‌شود.
سالم‌آبادي متذكر شد: مسيرهاي گناوه به شبانكاره و مسير شبانكاره به برازجان يكي از خطرناك‌ترين محورهاي حادثه‌خيز استان بوشهر در زمينه حوادث رانندگي به ويژه موتورسيكلت است.
اين مسئول از كمبود 6000 كلاه ايمني براي موتورسواران استان بوشهر خبر داد و اذعان داشت: اين امر موجبات مشكلاتي را فراهم كرده و از مسئولان انتظار داريم با اختصاص اعتبارات به منظور حل اين مشكل اقدام كنند.
در پايان اين جلسه به موتورسواراني كه گواهينامه داشتند، كلاه ايمني اهدا شد. :38:

piremard
19-06-2011, 12:54
جلوگيري از تردد موتور‌سيكلت‌ها در پارك‌ها !

خبرگزاري فارس: نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: جلوگيري از تردد و ورود موتور‌سيكلت‌ها به پارك‌ها و اماكن عمومي ضرورت دارد و مسئولان با برنامه‌ريزي‌در اين زمينه گام بر‌دارند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سيد كريم داوودي ظهر امروز در جلسه شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به اهميت امنيت عابران پياده اظهار داشت: امنيت تردد عابران پياده براي تمام مسئولان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و تمام مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي بايد به اين موضوع توجه كنند.
وي به تردد موتور‌سيكلت‌ها در پارك‌ها اشاره كرد و ادامه داد: در حال حاضر تردد موتور‌سيكلت‌ها در پارك‌ها به صورت جدي افزايش يافته و اين موضوع يكي از مهم‌ترين مشكلات موجود در جامعه است.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به ضرورت بررسي وضعيت موجود در پارك‌ها و جلوگيري از تردد موتور‌سيكلت‌ها در اماكن تفريحي تصريح كرد: بررسي وضعيت موجود در پارك‌ها به منظور جلوگيري از تردد موتور‌سيكلت‌ها ضروري است و مسئولان بايد در راستاي ساماندهي وضعيت موجود تلاش كنند.
وي به ضرورت تامين امنيت مردم اشاره كرد و گفت: تامين امنيت مردم در جامعه ضروري است و ضريب احساس امنيت مردم در جامعه بايد افزايش پيدا كند.
داوودي تاكيد كرد: تمام شهروندان بايد آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه ببينند و تامين امنيت مردم در جامعه بايد به صورت مناسب براي تمام مردم فرهنگ‌سازي شود.
وي به ضرورت انجام اقدامات لازم در راستاي موضوعات مربوط به شهر‌سازي اشاره كرد و افزود: انجام اقدامات لازم در زمينه موضوعات شهر‌سازي و رعايت ايمني لازم ضرورت دارد و مديران اجرايي شهر بايد در اين راستا تلاش كنند.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به مشاركت‌هاي مردمي در احداث پروژه‌هاي شهري اضافه كرد: در حال حاضر در راستاي احداث پروژه‌هاي شهري در اصفهان اقدامات مناسبي صورت گرفته و مردم در اين زمينه‌ها كمك‌هاي زيادي انجام داده‌اند.
وي به اهميت حضور مردم در ساماندهي فضا‌هاي شهر اشاره كرد و گفت: حضور مردم در ساماندهي فضا‌هاي شهر و مشاركت‌هاي مردمي در اين زمينه براي تمام مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي از اهميت زيادي بر‌خوردار است.

piremard
23-06-2011, 11:34
معاون دفتر آلودگي هوا سازمان حفاظت محيط زيست در گفت‌وگو با فارس:

طرح ورود موتورسيكلت‌هاي برقي با استقبال مواجه نشد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


مسعود زندي در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: موتورسيكلت‌ها يكي از منابع انتشار آلودگي در هواي تهران هستند و در مقايسه با خودروها آلودگي بيشتري دارند.

وي افزود: در حال حاضر مشكل ما مربوط به خودروها و موتورسيكلت‌هاي در حال تردد است.

معاون دفتر آلودگي هوا سازمان حفاظت محيط زيست درباره توليد آلودگي از موتورسيكلت‌هاي نو نيز گفت: موتورسيكلت‌هاي نو منطبق با استاندارد هستند ولي پس از مدتي كه حركت مي‌كنند تنظيماتشان به هم خورده و توليد آلودگي مي‌كنند.

وي بيان كرد: اين نوع موتورسيكلت‌ها مونتاژ هستند اما قطعاتشان از كشور چين وارد مي‌شود.

زندي اظهار داشت: اين موتورسيكلت‌ها در شرايط توليد منطبق با محيط زيست هستند و اجازه شماره‌گذاري مي‌گيرند اما پس از وارد شدن به چرخه حمل و نقل از كنترل محيط زيست خارج مي‌شوند.

وي تصريح كرد: اين مشكل با معاينه فني موتورسيكلت‌ها رفع مي‌شود؛ سال گذشته اين امر اجباري شد و قرار شد تا قبل از 6 ماه دوم سال اجرايي شود.

زندي به استفاده از موتورسيكلت‌هاي برقي اشاره كرد و اظهار داشت: اين موتورسيكلت‌ها به دليل استفاده از برق فاقد هر گونه آلودگي هستند و در كاهش آلودگي هوا بسيار مؤثرند.

معاون دفتر آلودگي هوا سازمان حفاظت محيط زيست درباره قيمت موتورسيكلت‌هاي برقي گفت: قيمت اين موتورسيكلت‌ها بين 600 هزار تومان تا 2 ميليون تومان است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا از اين وسيله نقليه تاكنون استفاده نشده است؟ تصريح كرد: هنوز زير ساخت‌هاي استفاده از اين وسيله مهيا نشده است.

زندي با اشاره به طرح خروج 5 هزار موتورسيكلت فرسوده از طريق محيط زيست استان تهران، گفت: در حال حاضر به دنبال آن هستيم كه به جاي موتورسيكلت‌هاي فرسوده از موتورسيكلت‌هاي برقي استفاده شود.

وي گفت: موتورسيكلت‌هاي برقي بازار خوبي ندارند و توليد‌كنندگان خيلي راغب به توليد اين وسيله نيستند.

زندي با تأكيد بر اين‌كه موتورسيكلت‌هاي برقي سهم بالايي در كاهش آلودگي هوا دارند، بيان كرد: در مركز شهر تهران يكي از منابع آلاينده موتورسيكلت‌ها هستند ضمن اين‌كه در حال حاضر يكي از مشكلات در شهر تهران آلودگي ناشي از منابع متحرك است.

وي گفت: سال‌هاي پيش آلودگي هواي تهران ناشي از بالا بودن مونوكسيد كربن بود كه خود نشان از تردد منابع آلاينده بود اما سال گذشته ما حتي يك روز ناسالم را ناشي از افزايش اين آلاينده نداشتيم.

piremard
27-06-2011, 20:08
معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار تهران عنوان كرد:
قوانين و مقررات سخت گيرانه‌تر نسبت به موتورسيكلت‌ها اعمال شود
خبرگزاري فارس: معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با بيان اينكه در تهران حدود 5/2 ميليون موتورسيكلت وجود دارد،:18:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرگزاري فارس، سيد جعفر تشكري هاشمي با بيان اين مطلب اظهار داشت: در حالي كه ما براي كاهش ترافيك و آلودگي‌هاي زيست محيطي در محدوده مركزي شهر، محدوديت‌هايي را براي تردد خودروها اعمال كرده‌ايم اما موتورسيكلت‌ها كه سهم قابل توجهي در توليد آلودگي صوتي و آلودگي هوا، سنگين شدن ترافيك، بروز تصادفات و كاهش ايمني معابر دارند بدون هيچ قاعده و قانوني به راحتي در اين محدوده تردد مي‌كنند.

وي ادامه داد: حتي ابتدايي‌ترين قوانين مانند معاينه فني نيز درمورد موتورسيكلت‌ها ، مورد توجه قرار نمي‌گيرد اين درحالي است كه براساس مواد 4 و 5 قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا مصوب سال 74 مجلس شوراي اسلامي بايد همه وسايل نقليه موتوري گواهينامه معاينه فني دريافت كنند تا ميزان توليد آلايندگي آنها بيش از حد مجاز نباشد.

معاون شهردار تهران افزود: با اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها، گرايش به استفاده از اين وسيله نقليه كه هيچ محدوديتي براي تردد در شهر ندارد و ميزان مصرف سوخت آن نيز بسيار كمتر از خودرو است ، روز به روز افزايش مي‌يابد و پيش بيني مي‌شود شهر بيش از پيش به تصرف اين وسيله پر سرو صدا و آلوده كننده در بيايد.

وي ابراز اميدواري كرد پيشنهادات مختلفي كه براي ضابطه مند كردن ترددها و قانون پذيري موتورسيكلت‌ها مطرح است با جديت دنبال شود تا بحران حضور و تردد موتورسيكلت‌ها بيشتر و بدتر نشود.

تشكري هاشمي تصريح كرد: با توجه به اينكه معضل آلودگي هوا اين روزها از اصلي ترين معضلات شهر محسوب مي‌شود و موتورسيكلت‌ها سهم زيادي در آلودگي هواي شهر دارند، بايد تدابيري براي ضابطه مند كردن تردد موتورسيكلت‌ها در شهر اتخاذ شود و توليد كنندگان نيز به توليد موتورسيكلت‌هاي استاندارد ملزم شوند.

وي با تأكيد بر اينكه بحث معاينه فني موتورسيكلت‌ها از موضوعاتي است كه بايد به طور جدي مورد توجه قرار گيرد گفت: در مراكز معاينه فني هم اكنون، امكانات و ظرفيت كافي براي معاينه فني موتورسيكلت‌ها وجود دارد اما اين وسايل نقليه متاسفانه خود را ملزم به مراجعه به مراكز معاينه فني نمي‌دانند و برخوردي هم با موتورسيكلت‌هاي فاقد برگه معاينه فني نمي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار تهران اظهار داشت: بايد قوانين و مقررات سخت گيرانه‌تر نسبت به موتورسيكلت‌ها اعمال شود تا موتورسواران نيز خود را ملزم به رعايت قانون بدانند و از سوي ديگر به توليد موتورسيكلت‌هاي با كيفيت و استاندارد و فراهم كردن سوخت مناسب تر اقدام شود تا اين وسايل نقليه كه روز به روز نيز بر تعدادشان افزوده مي شود بيش از اين براي شهر و شهروندان مشكل آفرين نشوند.

piremard
12-07-2011, 21:08
انحراف به چپ بلاي جان موتورسوار در دامغان

خبرگزاري فارس: در حالي همواره بر لزوم توجه بيشتر به جلوگيري از انحراف به چپ در راه‏هاي سمنان تاكيد مي‏شود كه امروز نيز اين تخلف بلاي جان يك موتورسوار ديگر در دامغان شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، پيش از ظهر امروز در پي برخورد يك خودروي سمند با يك دستگاه موتورسيكلت در محور دامغان- شاهرود، راكب موتورسيكلت جان باخت.
در پي برخورد يك دستگاه خودروي تاكسي سمند با يك دستگاه موتورسيكلت در محور دامغان- شاهرود، راننده موتورسيكلت كه 70 سال نيز سن داشت، پس از انتقال به بيمارستان امام حسين (ع) شاهرود بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.
كارشناسان پليس راه علت حادثه را تغيير ناگهاني مسير و انحراف به چپ از سوي راننده موتورسيكلت اعلام كرده‌اند.
استان سمنان با داشتن 8‌هزار و 612 كيلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلي، راه فرعي و راه روستايي يكي از استان‌هاي پهناور كشور است.
با بهره‌برداري از طرح‌هاي سفر رهبري و دو سفر رياست جمهوري، استان سمنان يكي از مترقي‌ترين استان‌هاي كشور در حوزه راه مي‌شود.‌
استان سمنان پنجمين استان وسيع كشور با طول بيش از 600 كيلومتر بوده كه بافت اجتماعي استان در طول اين مسير شكل گرفته است.
‌مسافت بين شهرستان‌هاي بزرگ استان سمنان حداقل 100 كيلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسير اصلي مسافرت‌هاي كشور قرار گرفته است.
مسافراني كه قصد تشرف به بارگاه امام رضا (ع) را دارند، بايد از استان ما عبور كرده و در هنگام بازگشت نيز استان سمنان مسير اصلي اكثر مسافران است.
خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان در جاده‌هاي استان سمنان بيشتر است.

piremard
12-07-2011, 21:12
مدير ستاد مركزي معاينه فني:
کلیه موتورسيكلت ها بدون برگه معاينه فني در شهر تهران تردد دارند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرگزاري فارس، عليپور با تاكيد بر ضرورت معاينه فني موتورسيكلت ها كه سهم به سزايي در آلودگي هوا و آلودگي صوتي شهر دارند گفت: تمام مراكز معاينه فني در پايتخت به خط معاينه فني موتورسيكلت‌ها مجهز هستند.

وي با بيان اين مطلب اظهار كرد: مجموعا 10 خط براي معاينه فني موتورسيكلت‌ها در مراكز معاينه فني وجود دارد كه در حالت عادي روزانه قادر به معاينه فني 3 هزار دستگاه موتورسيكلت هستند اما عملا موتورسيكلت‌ها خود را موظف نمي‌دانند كه به مراكز معاينه فني مراجعه كنند، از اين رو اكنون ماهانه ميزان مراجعه موتورسيكلت ها به مراكز معاينه فني تنها حدود 400 دستگاه است.

وي با اشاره به اينكه حدود 5/2 ميليون موتورسيكلت در شهر تردد دارند گفت : با وجود آنكه بخش عمده اي از آلودگي صوتي و آلودگي هواي تهران ناشي از تردد موتورسيكلت‌ها در شهر است و در قانون نيز تاكيد شده كه تمام وسايل نقليه موظف به دريافت برگه معاينه فني هستند اما از آنجا كه موتورسواران الزام قانوني را قوي و جدي نمي بينند عملا موتورسيكلت ها بدون داشتن برگه معاينه فني در شهر تردد مي كنند.

عليپور تصريح كرد: متاسفانه ساخت موتورسيكلت‌ها نيز مطابق با استاندارد نيست و ما شاهد تردد موتورسيكلت‌هايي در شهر هستيم كه هم از نظر ايمني در سطح پاييني قرار دارند و هم به دليل پايين بودن كيفيت ، ميزان توليد آلايندگي آنها بسيار بالا است.

وي تاكيد كرد: بايد ضمن ارتقاي كيفيت ساخت موتورسيكلت ها در كشور ، به طور جدي نسبت به ساماندهي اين وسايل نقليه اقدام شود تا موتورسيكلت سواران نيز خود را ملزم به رعايت قوانين و مقررات بدانند و موضوعات مهمي مانند معاينه فني اين وسايل نقليه مورد بي توجهي قرار نگيرد.

piremard
28-09-2011, 11:34
موتورسیکلت‌های پلاک قدیمی از آبان ماه توقیف می‌شود
خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان از پایان پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های قدیمی تا آخر مهر ماه خبر داد و گفت: موتورسوران تا پایان مهر ماه فرصت تعویض داشته چرا که مدت زمان تعویض پلاک تمدید نمی‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حسین غلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت موتورهای پلاک شده در اصفهان و پایان مهلت تعویض پلاک تا پایان مهرماه اظهار داشت: 514هزار دستگاه موتورسیکلت در استان وجود دارد که 50درصد از این موتورسیکلت‌ها در خود شهر اصفهان است.
وی با بیان اینکه طرح تعویض پلاک موتور‌سیکلت از سال گذشته مطرح و در اردیبهشت ماه آغاز شد، افزود: تعویض پلاک موتور‌سیکلت‌های قدیمی فقط تا پایان مهر ماه فرصت تعویض داشته و پس از آن دیگر قابل تمدید نیست.
رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان تصریح کرد: از زمان اعلام تعویض پلاک موتورسیکلت تاکنون 95هزار و 200 پلاک موتورسیکلت در اصفهان تعویض و پلاک ملی دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی موتور هنوز تعویض پلاک نشده‌اند، ادامه داد: بسیاری از این موتورسیکلت‌ها یا فاقد مالک هستند و یا عمری بیش از 10 سال داشته و باید از گردونه وسایل نقلیه خارج شوند.

*موتور‌سیکلت‌های با عمر 10 سال تعویض پلاک نمی‌شوند
غلامی ادامه داد: موتورسیکلت‌های با عمر 10 سال جزو این تعویض پلاک محسوب نمی‌شوند و موتور‌سیکلت‌های با بیش از این باید از گردونه تردد خارج شوند.
وی با بیان اینکه خرید و فروش موتورسیکلت به صورت دستی انجام می‌شود، اضافه کرد: تعویض پلاک به صورت قولنامه دستی نوشته و دست به دست می‌شود و مالک اصلی پیدا نمی‌شود که موتور را تعویض پلاک کند.
رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان تاکید کرد: موتورسیکلت‌ها تا پایان مهر ماه مهلت تعویض پلاک دارند و پس از آن از تردد موتورسیکلت‌های با پلاک قدیمی جلوگیری و بر اساس قانون توقیف می‌شوند.
وی بیان داشت: مهلت تعویض پلاک تمدید نمی‌شود و پس از آن پلاک‌های قدیمی پلاک غیرقانونی تلقی می‌شوند.
غلامی در ادامه صحبت‌های خود به 23هزار دستگاه موتورسیکلت توقیف شده در اصفهان اشاره کرد و افزود: بسیاری از این موتور سیکلت‌ها به دلیل نداشتن بیمه، هزینه پارکینگ بلاتکلیف در پارکینگ‌ها هستند.
وی همچنین به طرح اعمال قانون جدید موتورسیکلت‌ها اشاره کرد و افزود: از زمان اجرای طرح قانون جدید 63هزار دستگاه موتورسیکلت فاقد کلاه ایمنی جریمه شدند.
رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان از توزیع رایگان کلاه ایمنی در هفته نیروی انتظامی روز مانور موتورسیکلت‌سواران خبر داد و گفت: تعداد زیادی کلاه ایمنی به موتورسواران اهداء می‌شود.

piremard
28-09-2011, 11:35
احداث 10 پارکینگ ویژه موتورسیکلت در جنوب تهران
خبرگزاری فارس: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 20 از احداث 10 پارکینگ ویژه موتورسیکلت در این منطقه خبر داد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علیرضا اسفراینی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و توسعه پارکینگ‌ها گفت: در راستای خدمات‌رسانی به شهروندان طی شهریور ماه سال جاری 10 پارکینگ ویژه موتورسیکلت در خیابان‌های فدائیان اسلام، جاده ورامین و زکریای رازی با ظرفیتی بالغ بر 150 دستگاه موتور سیکلت احداث شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 20 عنوان کرد: علاوه بر پارکینگ‌های جدیدالحداث در حال حاضر پارکینگی با ظرفیت بیش از 180 دستگاه موتور سیکلت در زیر پل شهرداری راه‌اندازی شده است.
معاون شهردار منطقه 20 در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد فضای پارک همواره یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری و شهروندان است، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد هفت پارکینگ هم‌سطح با ظرفیتی بالغ بر یک‌هزار و 720 خودرو در این منطقه وجود دارد ضمن اینکه ظرفیتی بالغ بر 400 خودور از طریق پارکبان در بلوار شهید داسار، خیابان آستانه، شهید قمی، فدائیان اسلام، بلوار مدرس، خیابان ورزشگاه، کوچه رفاه و ثبت احوال تامین شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 20 در خاتمه با اشاره به برنامه‌های این منطقه برای احداث پارکینگ طبقاتی تاکید کرد: در حال حاضر احداث یک پارکینگ طبقاتی در اطراف حرم در برنامه‌های این منطقه قرار دارد که فاز مطالعاتی آن انجام شده است.

piremard
28-09-2011, 11:37
تولید 65 درصد موتور سیكلت كشور در قم
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم از تولید 65 درصدی موتورسیکلت کشور در استان قم خبر داد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع و معادن قم، مجید آوری‌فرد اظهار کرد: واحدهای تولید‌کننده موتور‌سیکلت در استان قم تاکنون توانسته‌اند فعالیت خوبی داشته باشند و اکثر بازار کشور را به خود اختصاص دهند و قم را به قطب اصلی تولید موتورسیکلت کشور مطرح کنند.
وی به میزان اشتغال‌زایی مطلوب این بخش در استان اشاره کرد و افزود: تولید موتورسیکلت و قطعات مرتبط به این بخش صنعتی توانسته است به صورت مستقیم زمینه اشتغال نیروی انسانی قریب بر هزار و 100 نفر را در استان فراهم کند.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم تصریح کرد: میزان تولید موتورسیکلت در سال 89 به 307 هزار دستگاه در استان رسید که حدود 90 درصد آن به سایر استان‌ها و برخی کشورهای مجاور از جمله ترکیه، افغانستان و عراق و بعضی از نمایندگی‌های شرکت‌های مستقر در استان‌های دیگر کشور ارسال و توزیع می‌شود که بستر اشتغال غیرمستقیم حدود 10 هزار نفر را در مجموع ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم ترافیک شهری در اکثر نقاط کشور و بهینه‌سازی مصرف انرژی کاربرد موتورسیکلت در انجام امور روزمره شهروندان برای سرعت‌دهی به کارها و کاهش مصرف سوخت نسبت به خودرو، همواره رو به افزایش است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم به ارتقای تکنولوژی در انواع موتورسیکلت اشاره و تاکید کرد: تغییر در تکنولوژی تولید همراه با رعایت استانداردهای لازم و مصرف بهینه سوخت از مواردی است که همواره صنعتگران این بخش باید به آن توجه داشته باشند، چه بسا برخی از تولیدکنندگان موتورسیکلت به تولید موتورهای برقی و شارژی پرداخته‌اند و در زمینه تولید موتورهای هیبریدی به پیشرفت‌هایی نیز دست پیدا کرده‌اند که لازمه پویایی و ماندگاری بیشتر در این صنعت است.

piremard
28-09-2011, 11:40
معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک:
موتورسیکلت‌ها پیاده‌روها را برای دانش‌آموزان ناایمن کرده‌اند
خبرگزاری فارس: معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک اعلام کرد: به رغم تشویق دانش‌آموزان به پیاده‌روی جهت رفت و آمد از مسیر خانه تا مدرسه و بر عکس، گروهی از موتورسیکلت‌سواران متخلف پیاده‌روها را برای دانش‌آموزان نا ایمن کرده‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش خبرگزاری فارس، شهرام جباری‌زادگان افزود: پیاده‌روها به واسطه تردد موتورسیکلت‌ها نه تنها برای کودکان بلکه برای هیچ فرد پیاده‌ای ایمن نیستند.

وی با اشاره به این که در مواردی نسبت به نصب موانع عمودی به منظور عدم ورود موتورسیکلت به پیاده‌روها اقدام شده، گفت : به رغم تعبیه این موانع بخشی از پیاده‌روها به ویژه در محدوده مرکزی شهرتهران به محل جولان موتورسیکلت‌ها تبدیل شده است.

جباری‌زادگان با بیان این که دانش‌آموزان هنگام عبور از خیابان‌ها در معرض خطر قرار دارند، اظهار کرد: علاوه بر این در پیاده‌روها نیز به واسطه حرکت موتورسیکلت‌ها خطر در کمین کودکان است و دانش‌آموزان نمی‌توانند با خیال راحت به پیاده‌رو پا بگذارند.

وی احداث مسیرهای پیاده و پیاده‌راه‌های شهری و توسعه فرهنگ پیاده‌روی را از موضوعات مورد تاکید مدیریت شهری داشت و تصریح کرد: متاسفانه عدم رعایت قانون توسط گروهی از موتورسیکلت‌سواران متخلف مانع موفقیت کامل چنین طرح‌هایی می‌شود.

جباری‌زادگان با تاکید بر این که قبل از آن که دانش‌آموزان مورد آموزش‌های ترافیکی قرار گیرند، بزرگسالان باید مورد چنین آموزش‌هایی قرار بگیرند، اضافه کرد: خوشبختانه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک آموزش موتورسواران متخلف را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه اولین کشته حوادث رانندگی تهران در سال جدیدتحصیلی یک موتورسوار بود که در ساعت 7 صبح روز یک‌شنبه سوم مهر در میدان آقا نور واقع در جاده امام رضا (ع) در جنوب شرق تهران بر اثر برخورد با یک دستگاه وانت نیسان جان خود را از دست داد.

piremard
28-09-2011, 11:42
مدیر عامل بیمه ایران در گفت‌و‌گو با فارس:
تمام موتورسواران "قسطی" بیمه می‌شوند
خبرگزاری فارس: مدیر عامل بیمه ایران با اشاره به همکاری با صندوق تأمین خسارت بدنی برای پوشش بیمه‌ای تمام موتورسوارن کشور گفت: پیش نویس این قرارداد تهیه و به محض دریافت امضاء صندوق در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جواد سهامیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس«توانا»، در رابطه با تفاهم‌نامه بیمه ایران با صندوق تأمین خسارت‌های بدنی مبنی بر کمک این شرکت در تحت پوشش قرار دادن بیمه تمامی موتورسواران کشور به صورت قسطی، اظهار داشت: تفاهمنامه مذکور به محض درخواست و موافقت‌ به امضاء بیمه ایران رسیده به نحوی که در حال حاضر منتظر موافقت قطعی و به امضاء رسیدن آن از جانب صندوق تأمین خسارت‌های بدنی هستیم.
وی ادامه داد: پیش نویس این قرارداد تهیه و حتی به تأیید نهایی مقامات صنعت بیمه نیز رسیده است.
به گفته وی، بیمه ایران آمادگی کامل را در اجرای این تفاهمنامه دارد به این صورت که به محض دریافت امضاء، این بیمه نامه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
سهامیان مقدم با اشاره به اینکه حتی در روند مذاکرات بیمه ایران با صندوق تأمین خسارت بدنی امکان ارائه قسطی بیمه‌نامه‌ها نیز فراهم شده است، افزود: منابع مالی این پوشش در گام نخست بر عهده بیمه ایران است به این صورت که در با دریافت چک و یا تخفیف‌های بیمه نامه قسطی به افراد ارائه می‌شود.
مدیر عامل بیمه ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که در صورت عدم نقد شدن چک‌ها یا تضمین‌ها این شرکت بیمه چه اقداماتی را انجام خواهد داد، گفت: برای آنکه در این زمینه متحمل ضررهایی نشویم مکانیزم‌های ویژه‌ای را به کار گرفته‌ایم به نحوی در زمان اجرای قطعی این بیمه‌نامه و تعیین سازوکار‌های آن، مکانیزم‌های خود را اعلام خواهیم کرد.
سهامیان با اشاره به اینکه حجم بالایی از حوادث رانندگی توسط موتورسیکلت‌ها اتفاق می‌افتد، گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این بیمه‌نامه و حتی گسترش آن در سطح روستا‌ها در آینده شاهد افزایش مشکلات ناشی از این وسیله نقلیه در جاده‌ها نباشیم.
به گزارش فارس در حال حاضر بیمه ایران تنها در حوادث منجر به گاز که در قانون بودجه نیز مورد تصویب قرار گرفته با صندوق تأمین خسارت بدنی قرار داد مشترکی دارد البته لایحه صندوق تأمین خسارت‌های زلزله نیز مطرح است اما به دلیل آنکه هنوز در قالب لایحه بوده و مورد تصویب قرار نگرفته به مرحله اجرای قطعی نرسیده است.

piremard
21-12-2011, 20:48
تعداد کفی‌ها افزایش می‌یابد !خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی گفت: بدون هیچ اغماضی با تخلفات موتورسواران برخورد خواهد شد که در این راستا کفی‌های جمع‌آوری موتورسیکلت افزایش خواهند یافت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار حسین رحیمی در مراسم افتتاحیه مرکز تعویض پلاک خلیج‌فارس گفت: یکی از خواسته‌های پلیس راهور ساماندهی موتورسواران و ایجاد نظارت کاربردی بر روی آنهاست به نحوی که بتوانیم در سریع‌ترین زمان موجود با موتورسواران متخلف برخورد دقیق داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه داشتن پلاک برای تمامی وسایل نقلیه ضروری است گفت: هیچ وسیله نقلیه‌ای بدون پلاک حق تردد در معابر کشور را ندارند.

رحیمی ادامه داد: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته در ساماندهی پلاک موتورها متاسفانه مشکل جدی در این بخش به ویژه در سطح شهر تهران داریم.

این فرمانده ارشد انتظامی گفت: متاسفانه موتورهای پلاک قدیم و پلاک جدید به راحتی در سطح شهر تهران تردد می‌کنند لذا با افتتاح مرکز تعویض پلاک خلیج‌فارس به دنبال شماره‌گذاری اینگونه موتورها برآمده‌ایم تا هر گونه راه فرار را برای متخلفان بسته باشیم.

فرمانده راهور تهران با بیان اینکه موتور یکی از چالش‌های اصلی ترافیک تهران محسوب می‌شود گفت:‌ بیشترین آمار تلفات شهری بعد از عابرین پیاده مربوط به موتورسواران است. لذا در سال 90 برنامه ساماندهی موتورسواران را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رحیمی گفت: پذیرفته‌ایم که موتورسیکلت یک وسیله معاش برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود لذا در طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها به فکر مقابله با موتورسواران نیستیم بلکه به دنبال سوق دادن آنها به چارچوب قانون هستیم .

وی ادامه داد: برخی از رفتارهای موتورسواران در شان شهروندی نمی گنجد.

این فرمانده ارشد انتظامی با اشاره به آموزش 50 هزار موتورسوار اظهار داشت: به جای توقیف موتورسیلکت‌ها در 8 ماهه اول سال جاری اقدام به آموزش تعداد زیادی از موتورسواران کرده‌ایم اما می‌بینیم که با وجود این آموزش‌ها همچنان تخلفات زیاد بوده و ما راهی جز برخورد از طریق کانال‌های قانونی نداریم.

وی با بیان اینکه 38 درصد تقصیر تصادفات رانندگی در بخش موتورسکیلت‌ها کاهش یافته اذعان داشت: این میزان کاهش نشان از افزایش ضابطه‌مند شدن راکبین موتورسیکلت‌ها دارد و باعث شده تا 20 درصد از مصدومین و مجروحین در این بخش کاهش یابد اما متاسفانه همچنان آمارهای فوتی بالاست و در این بخش به نتیجه مطلوب نرسیدیم.

سردار رحیمی ادامه داد: با توجه به شروع قانون جدید راهنمایی و رانندگی تمام قوانینی که برای رانندگان خودروها در نظر گرفته شده برای موتورسواران نیز اجرایی خواهد شد به نحوی که انجام حرکت‌های مارپیچ، عبور از چراغ قرمز و انجام عملیات نمایشی هر کدام 100 هزار تومان جریمه خواهند داشت. همچنین حمل بار اضافه توسط موتور مشمول 50 هزار تومان جریمه و توقیف خواهد شد.

وی بیان داشت: حرکت از پیاده‌رو، عبور از خط ویژه اتوبوس، حرکت در جهت مخالف هر کدام مشمول 50 هزار تومان جریمه و توقیف است.

فرمانده پلیس راهور تهران با بیان اینکه عمر مفید هر موتور 10 سال است اذعان داشت: تمام موتورهایی که از سن مفیدشان گذشته و هم اکنون در خیابان‌های سطح شهر تردد می‌کنند در صورت توقیف برای اسقاط به پارکینگ ویژه انتقال داده می‌شوند.

وی ادامه داد: تاکنون 27 هزار عدد از اینگونه موتورها اسقاط شده‌اند.

رحیمی با بیان اینکه ما به دنبال رنجش موتورسواران نیستیم بلکه به دنبال اصلاح رفتارهای ترددی حرکت کرده‌ایم، اذعان داشت: وظایف خود را به صورت کامل پیگیری می‌کنیم و بدون هیچ اغماضی در برابر متخلفان و موتورهای دودزا نقش خود را به صورت پررنگ ایفا می‌کنیم.

وی با اشاره به خودروهای دوزاد در شهر تهران گفت: هم اکنون تعداد انگشت‌شماری از خودروهای دودزا در سطح شهر تهران در حال تردد هستند که این تعداد اندک نیز با قاطعیت جمع‌آوری خواهند شد.

سردار رحیمی در ادامه مراسم افتتاحیه مرکز تعویض پلاک خلیج فارس، اظهار داشت: کسانی که اقدام به تردد با موتور بدون کسب گواهینامه لازم می‌کنند در صورت توقیف موتورشان تا زمان دریافت گواهینامه وسیله نقلیه عودت داده نمی‌شود.

رحیمی بیان داشت: از امروز ثبت نمرات منفی برای موتورهایی که راکبین‌شان دارای گواهینامه هستند در دستور کار قرار گرفته و ثبت نمرات منفی دقیقا مانند رانندگان دیگر وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است لذا اگر هر کدام از راکبین موتورسیکلت‌ها نمره منفی 30 را کسب کنند گواهینامه آنها اخذ و موتورسیکلت‌شان به پارکنیگ منتقل خواهد شد.

رحیمی گفت ممنوعیت نصب هر گونه طلق رنگی، انداختن زنجیر بر روی پلاک، عدم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد از مهمترین موضوعاتی است که پلیس راهور بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کند.

سردار رحیمی در ادامه از انهدام ۴ باند جهل سند و برگ ترخیص جعلی در نزدیکی مرکز ترخیص خلیج فارس خبر داد و گفت: این ۴ باند هم اکنون تحویل مراکز قضایی شده‌اند.

رحیمی گفت: بیمه شخص ثالث از دیگر موضوعاتی است که ما از این هفته توجه ویژه‌ای نسبت به آن داریم. با رایزنی‌های صورت گرفته توسط برخی از شرکت‌های بیمه شخص ثالث از طریق آنها به صورت اقساطی صادر خواهد شد که در هنگام صدور به راکبین یک کلاه ایمنی استاندارد تحویل خواهد شد.

piremard
28-12-2011, 20:54
قطع سهمیه سوخت موتورسیکلت‌ها

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: طرحی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارایه شده است که در صورت تصویب، موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز جدید دیگر سهمیه سوخت نخوهند داشت.

با اشاره به اینکه حدود 7.8 میلیون موتورسیکلت کارت سوخت دارند، گفت: ممکن است بخشی از این موتورسیکلت‌ها وجود نداشته باشند و در حال حاضر نیز حدود یک میلیون دستگاه توقیف است و ما باید در این بخش ساماندهی دوباره‌ای را صورت دهیم.

وی بیان کرد: برنامه ریزی شده است تا موتورسیکلت‌هایی که از زمان توقیف آنها سه تا شش ماه می‌گذرد و دارای بیش از 10 سال عمر است و مالک آن به سراغ رفع مشکل موتورسیکلتش نمی‌رود را اسقاطی تلقی کنیم و کارت سوخت آن را نیز باطل کنیم.

جلالی این مطلب را نیز بیان کرد که از دارندگان موتورسیکلت‌های توقیفی زیر 10 نیز خواسته می‌شود تا به سیستم‌های تغییر پلاک مراجعه و مشکلات موتورسیکلت خود را حل کنند.

وی تاکید کرد:‌ طرحی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارایه شده است که در صورت تصویب، سهمیه‌ای به موتورسیکلت‌های بنزین سوز جدید - موتورسیکلت‌هایی بنزین سوزی که تازه می‌خواهند تولید شوند - تعلق نگیرد و در تلاش هستیم تا از موتورسیکلت‌های برقی حمایت کنیم.

wichidika
27-01-2012, 15:53
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد
قیمت موتورسیکلت برقی فعلاً 2 تا 3 برابر بنزینی
خبرگزاری فارس: قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: اگر تعرفه موتور برقی پایین نیاید، قیمت موتور سیکلت برقی 2 تا 3 برابر یک موتور سیکلت بنزینی است اما تلاش می‌کنیم قیمت موتور برقی در آینده قابل رقابت با موتورسیکلت بنزینی باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عبدالله جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در پاسخ به این پرسش که قیمت موتورسیکلت برقی چه تفاوتی با قیمت موتورسیکلت بنزینی دارد؟ اظهار داشت: موتورسیکلت برقی به دلیل اینکه به موتور پرقدرتی نیاز دارد و چون باید این موتور جوابگوی دشت و کوهستانی بودن تهران باشد و در شیب‌های تند بتواند بار 200 کیلو را حمل کند به همین خاطر قیمت این موتور بالا است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه برای ساخت موتور برقی باتری‌های لیتومی استفاده می‌شود و این باتری‌ها با توان بالا گرانتر هستند و این موتور از تجهیزات ایمنی مانند ترمز ای‌بی‌اس(ABS) برخوردار است به همین دلیل قیمت این موتورها در مقایسه با موتور سیکلت‌های بنزینی بالاتر می‌رود.

جلالی افزود: در صورتی که تعرفه موتور برقی پایین نیاید، قیمت موتورسیکلت برقی 2 تا 3 برابر یک موتور سیکلت بنزینی است ولی با حمایت‌هایی که صورت خواهد گرفت در آینده به گونه‌ای می‌شود که قیمت این موتور قابل رقابت با موتورسیکلت بنزینی باشد.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت خاطرنشان کرد: البته موتورسیکلت برقی به خاطر کاهش مصرف سوخت و هزینه کمتری که بابت سوخت مصرف می‌کند در درازمدت هزینه‌های خود را جبران می‌کند اما در عین حال از لحاظ قیمت خرید تلاش می‌کنیم که قابل رقابت با موتورسیکلت بنزینی باشد.
انتهای‌پیام/

wichidika
27-01-2012, 16:12
کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران امروز تشکیل می‌شود
بررسی ورود موتورسیکلت‌های برقی در شهر
خبرگزاری فارس: معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه‌ کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران عصر امروز با حضور کارشناسان هواشناسی و اساتید دانشگاه برگزار می‌شود، گفت: ورود موتورسیکلت‌های برقی به شهر تهران در این کارگروه بررسی می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اقداماتی که درباره کاهش آلودگی هوای شهر تهران صورت گرفته است اظهار داشت: در این جلسه محیط زیست گزارشی از کیفیت هوای شهر تهران به اعضاء جلسه ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: جلوگیری جدی از ورود موتورسیکلت‌‌های آلاینده و ورود موتورسیکلت‌های برقی به شهر تهران در این کارگروه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه راهکارهای اساتید دانشگاهی در کاهش آلودگی هوای شهر تهران مورد برررسی قرار می‌گیرد بیان داشت: اقداماتی که پایتخت‌های بزرگ در کاهش آلودگی هوای شهر تهران انجام داده‌اند را در این کارگروه مطرح می‌کنند.
انتهای پیام/

wichidika
27-01-2012, 16:23
مشاور معاون شهردار تهران در امور محیط زیست
موتورسیکلت‌ ۸ برابر خودرو آلودگی دارد
خبرگزاری فارس: مشاور معاون شهردار تهران در امور محیط زیست گفت:هر دستگاه موتورسیکلت به اندازه ۸ دستگاه خودرو آلودگی ایجاد می‌کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به گزارش فارس به نقل از روابط‌عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، وحید نوروزی افزود: در شرایط موجود مردم تا می‌توانند در خانه بمانند و گروه‌های حساس مانند کودکان، بیماران و سالمندان برای طولانی مدت در معرض هوای آزاد قرار نگیرند.

وی با اشاره به اینکه اگر به همین شکل پیش برویم از نظر میزان گازهای آلاینده ظرف مدت دو سال به شرایط سال 1380 بازمی گردیم، گفت: این احتمال وجود دارد که دوباره منوکسید‌کربن و اکسید‌های نیتروژن مهمان ریه‌های مردم تهران بشوند.

به جای آب‌پاشی تهران دنبال کارهای آزمایش شده بروید

نوروزی از مسئولان مربوطه درخواست کرد سراغ کارهای جدیدی که برای اولین بار در دنیا قرار است برای مبارزه با آلودگی هوا انجام شود، نروند و اظهار کرد: به جای انجام کارهایی مانند آب‌پاشی تهران، باید به دنبال کارهایی برویم که نتیجه‌اش قبلا آزمایش شده و به اثبات رسیده است.

وی با بیان اینکه به منظور کاهش آلودگی هوای پایتخت علاوه بر راه‌حل‌های بلند مدت و میان مدت مجموعه‌‌ای از راهکارهای کوتاه مدت نیز قابل اجراست تصریح کرد: جلوگیری از تردد خودروهای بسیار پرمصرف و آلاینده و سپس از رده خارج کردن این خودروها بدون توجه به سن آنها در مرحله بعد نخستین راه‌حل است.

نوروزی توقف شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های فاقد انژکتور و سیستم هوشمند کنترل سوخت و ایجاد محدودیت‌های جدید برای خودروهای زیر مدل 1382 یعنی سالی که استاندارد یورو ۲ شروع شد را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: یکی از این محدودیت‌ها اخذ عوارض محیط زیستی براساس سن یا میزان آلایندگی خودروهاست.

وی با تاکید بر اینکه هر دستگاه موتورسیکلت به اندازه ۸ دستگاه خودرو آلودگی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: اعمال تردد زوج و فرد برای موتورسیکلت‌ها و تصویب طرح ترافیک برای آنها و در مقابل آزاد بودن تردد موتورسیکلت‌های برقی در تمام محدوده‌ها یکی دیگر از راهکارهای کوتاه مدت است.

نوروزی افزایش ضربتی ۱۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلاینده‌های هوا با مکان‌یابی صحیح برای پایش دقیق و صحیح کیفیت هوا را ضروری دانست و تصریح کرد: نظارت بر کیفیت سوخت مصرفی و کیفیت آلایندگی خودروهای تولیدی نیز باید در مراجع بی‌طرف کنترل شود و این گونه نباشد که پژوهشگاه نفت، کیفیت سوخت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع، کیفیت خودروها را کنترل کنند.

وی از تأمین گازوییل مرغوب در استان تهران به منظور مدیریت حجم قابل توجهی از ذرات معلق به عنوان راه‌حلی کوتاه مدت نام برد و اضافه کرد: علاوه بر این باید از مصرف مازوت توسط صنایع عمده مانند نیروگاه‌ها جلوگیری شده و واحدهای صنعتی ملزم به استفاده از گاز در تمام فصول شوند.

گسترش ضربی حمل و نقل عمومی شاه کلید مهار آلودگی هوا

نوروزی با اشاره به اینکه هیچ خودروسازی به جز تعدادی انگشت‌شمار برنامه‌ای برای تأمین قطعه یدکی مبدل کاتالیستی ندارد، بر تعیین تکلیف خودروهایی که مبدل کاتالیستی آنها به اتمام رسیده تاکید و عنوان کرد: ادغام محدوده طرح ترافیک و طرح زوج یا فرد با یکدیگر و تغییر نام آن به محدوده محیط زیستی را آخرین و دهمین راهکار کوتاه مدت دانست.

مشاور زیست محیطی معاون شهردار تهران در پایان خاطر نشان کرد: آلودگی هوای شهرمان با یک برنامه ۳ تا ۵ ساله به شرطی که این برنامه مشخصات یک برنامه واقعی را داشته باشد قابل رفع است و البته در این میان فراموش نکنیم گسترش ضربتی حمل و نقل عمومی، شاه کلید هر برنامه‌ای برای مهار آلودگی هوای پایتخت است.
انتهای پیام/

wichidika
30-01-2012, 13:14
در گفت‌وگو با ايسنا اعلام شد:
2ميليون موتورسيكلت فرسوده از خيابان‌ها جمع‌آوري مي‌شوند

مدير بهينه‌سازي انرژي سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت از تهيه طرحي براي جايگزيني بيش از دو ميليون دستگاه موتورسيكلت فرسوده با موتورسيكلت‌هاي برقي و بنزيني استاندارد خبر داد.
محمدرضا فيض‌آبادي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: ‌طبق مصوبه هيات دولت، موتورسيكلت‌هاي با عمر بيش از 10 سال فرسوده محسوب مي‌شوند.
وي با بيان اين‌كه در حال حاضر بيش از دو ميليون دستگاه موتورسيكلت با عمر بيش از 10 سال در كشور تردد مي‌كنند، خاطرنشان كرد:‌ مقدار آلايندگي اين دو ميليون موتورسيكلت حداقل معادل چهار ميليون دستگاه خودروي سواري در حال تردد در كشور است.
وي ادامه داد: در اين راستا در جهت از رده خارج كردن اين موتورسيكلت‌ها طرحي از سوي سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت، ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت و سازمان حفاظت محيط زيست در دست تهيه است.
فيض‌آبادي با بيان اين‌كه طبق اين طرح در يك برنامه پنج ساله بيش از دو ميليون دستگاه موتورسيكلت فرسوده با موتورسيكلت‌هاي برقي و بنزيني استاندارد جايگزين خواهند شد، تصريح كرد:‌ علاوه بر از رده خارج شدن موتورسيكلت‌هاي فرسوده فعلي، در آينده نيز قوانين جديد براي فرسودگي موتورسيكلت‌ها وضع و در خصوص جايگزيني آنها اقدام خواهد شد.
وي اظهار كرد: در حال حاضر گرايش به توليد موتورسيكلت‌هاي برقي در كشور افزايش يافته و برخي توليدكنندگان موتورسيكلت به اين حوزه وارد شده‌اند.
انتهاي پيام

Lady parisa
20-02-2012, 09:57
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از طرح تشدید برخورد با موتورسواران متخلف خبر داد.

سردار سرتیپ رحیمی برخورد شدید قانونی با راکبان موتورسیکلت ها را از طرح های ویژه پلیس اعلام کرد و گفت: حرکت در پیاده رو ، حمل بار زیاد، استفاده نکردن از کلاه ایمنی، تردد موتورسیکلت های بالای ده سال و فاقد پلاک جدید از اهم موارد برخورد قانونی با راکبان است.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش های دریافتی مردم از رفتار موتورسواران گله مند هستند، افزود: راکبان موتورسیکلت ها علاوه بر ایجاد مشکل برای دیگران به خودشان نیز ضرر می رسانند.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: حجم زیادی از تصادفات را نیز موتورسواران انجام می دهند که این مشکلات ما را بر ان داشته است تا در برخورد با موتورسواران تجدید نظر کنیم.

سردار رحیمی افزود: طرح تشدید برخورد با موتورسواران متخلف بعد از فروردین نیز به طور جدی دنبال می شود."خبرخودرو"

wichidika
26-02-2012, 21:12
در گفتگو با مهر عنوان شد:بررسی پیشنهاد تشکیل سازمان قطار شهری/ بکارگیری موتورهای برقی در پایتختدبیر شورای عالی ترافیک گفت: پیشنهاد استانداری در خصوص تشکیل سازمان قطار شهری استان تهران بیشتر در بخش مدیریت بهره‌برداری متمرکز است و ما نیز مخالفتی با آن نداریم و در حال بررسی تمامی راه حلها در این زمینه هستیم.مجتبی شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیشنهاد استانداری در رابطه باتشکیل سازمان قطار شهری استان تهران گفت: این پیشنهاد به دلیل برنامه توسعه ای قطار شهری در شهرهایی مانند اسلام شهر، پردیس، پاکدشت ،رامین، شهریار، کرج و هشتگرد است.
وی با تاکید بر اینکه شورای عالی ترافیک با این طرح مخالفتی ندارد و در حال بررسی و کار کارشناسی است گفت: پیشنهاد استانداری تشکیل سازمانی برای مدیریت بهره برداری این قطارها است.
دبیر شورای عالی ترافیک ادامه داد: چگونگی مدیریت بر قطار شهری های حومه یکی از موضوعاتی است که در شورای عالی ترافیک درحال بررسی است و پیشنهاداتی مانند تشکیل یک سازمان مستقل زیر نظر استانداری و استفاده از الگوهای جهانی در حال بررسی است .
فاز اول به کار گیری موتورهای برقی در پایتخت
شفیعی در ادامه با اشاره به اجرای فاز نخست جایگزینی موتور سیکلتهای برقی گفت: دو سالی است که این طرح به صورت جدی ازسوی وزارت کشور و سازمان حفاظت از محیط زیست دنبال می شود و در جلسه ای که با حضور وزیر کشور برگزار شد این طرح در دستور کار قرار گرفت و پیش بینی شد شهرداری در فاز نخست در مجموعه پیک های موتوری یا سایر بخش هایی که از موتور سیکلت استفاده می کند موتور سیکلتهای برقی را جایگرین کند.
دبیر شورای عالی ترافیک افزود: در جلسه دیگری در دفتر شاعری قائم مقام سازمان حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی های لازم برای خرید موتورسیکلتها انجام شد.
به گفته وی، موتورسیکلتهای برقی از لحاظ ایمنی، کاهش بزه و امنیت اجتماعی، آلودگی صوتی و هوا موثر هستند و برای توسعه آن برنامه ریزیهای لازم انجام شده است.
نحوه سنجش آلودگی تغییر کرده است
وی در ادامه با اشاره به آمار منتشر شده در رابطه با روزهای ناسالم هوا گفت: نحوه سنجش آلودگی هوا نسبت به سالهای گذشته سخت گیرانه تر شده است.
شفیعی با بیان این که با وجود کاهش برخی آلاینده های پایتخت تعداد روزهای ناسالم و وضعیت هشدار افزایش یافته است گفت: به دلیل تغییر نحوه سنجش آلودگی هوا تعریف روزهای ناپاک نسبت به سالهای گذشته تغییر یافته است و نمی‌توان امسال را با سالهای گذشته مقایسه کرد.

wichidika
02-04-2012, 21:53
نقش 30 درصدی موتورسیکلت‌ها در تصادفات نوروزي استان گيلانرييس پليس راهنمايي و رانندگي فرماندهي انتظامي استان گيلان گفت: از اجراي طرح نوروزي تاكنون، تصادف موتورسيكلت‌سواران 30 درصد از کل تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.سرهنگ "سید تقی امینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه گيلان - خاطرنشان كرد: موتورسواران به دلیل این‌که در راه‌هایی که خودروها با سرعت بالا تردد دارند کمتر قابل رويت هستند و همچنین به دليل عدم حفاظت فیزیکی موتور سوران، خطر بالایی در تصادفات دارند. این امر باعث شده است در 26 فقره از تصادفات اتفاق افتاده، موتورسیکلت‌ها نقش داشته باشند و 30 درصد از کل تصادفات را به خود اختصاص دهند.

وي، استفاده از کلاه ایمنی را از راهکارهای مناسب براي کاهش صدمات موتورسيكلت سواران دانست و افزود: قانون جدید رسیدگی به تخلفات بر استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسیکلت‌سواران تأکید زيادي دارد. چنان‌که در این راستا تعداد 3536 دستگاه موتورسیکلت به دلیل استفاده نكردن از کلاه ایمنی اعمال قانون شدند.

امینی بيان كرد: استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسيكلت‌سواران احتمال ایجاد ضربه مغزی و سایر صدمات به خصوص صدمات وارده به سر و گردن که غالبا عامل عمده فوت و ناتوانی آنان است را کاهش داده و انسان را در برابر آسیب‌های شدید مغزی محافظت می‌کند.

ريیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گيلان با اشاره به توقیف 438 دستگاه موتورسیکلت از ابتدای طرح نوروزی تاكنون از راکبان موتورسیکلت خواست، براي ایمنی و سلامتی خود رعایت قوانین ترافیکی را سرلوحه خود قرار دهند.

انتهاي پیام

wichidika
17-04-2012, 13:11
در گفتگو با مهر اعلام شد؛ حذف سهمیه بنزین برخی موتورسیکلت‌ها/ ورود موتورهای برقی به تهران قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به آغاز شمارش معکوس برای ورود موتورسیکلت‌های برقی به ناوگان حمل و نقل کشور، اعلام کرد: دولت قصد دارد سهمیه بنزینی موتورسیکلتها را به صورت تدریجی حدف کند. عبدالله جلالی در گفتگو با مهر درباره طرح جدید دولت برای حذف سهمیه بنزین موتورسیکلتها و ورود موتورسیکلتهای برقی به ناوگان حمل و نقل کشور، گفت: در حال حاضر جزئیات اجرای این طرح در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نهایی شده است.
قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه سال گذشته بسته پیشنهادی این طرح به دولت ارائه شده است، تصریح کرد: با موافقت نهایی دولت فاز نخست اجرای طرح ورود موتورسیکلتهای برقی به کشور عملیاتی خواهد شد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در فاز نخست تعداد 200 دستگاه موتورسیکلت در کشور برقی خواهد شد، اظهار داشت: بر اجرای این طرح پیکهای موتوری و موتورسیکلتهای در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت نخست قرار دارند.

وی در پاسخ به سوال مهر در خصوص هزینه شارژ برق این موتورسیکلتها، توضیح داد: در مقایسه با مصرف بنزین میزان شارژ برق موتورهای برقی بسیار اقتصادی و ناچیز خواهد بود.

جلالی با تاکید بر اینکه برای هر یکصد کیلومتر پیمایش موتورسیکلتهای برقی حدود 70 تومان هزینه شارژ برق در نظر گرفته شده است، بیان کرد: 70 تومان حتی در مقایسه با یک لیتر بنزین یارانه ای هم مبلغ ناچیزی است.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین درباره قطع سهمیه بنزین موتورسیکلتهای برقی، تاکید کرد: این موتورها اصلا بنزین مصرف نمی کنند که دولت بخواهد برای آنها سهمیه بنزینی اختصاص دهد.

wichidika
19-04-2012, 18:03
ایجاد شبکه خطوط دوچرخه سواری در تمامی مناطق پایتخت معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در تهران و فراهم آوردن امکانات و تسهیلات مورد نیاز برای شهروندان از برنامه‌های جدی مدیریت شهری در سال 91 است گفت: برای تمام مناطق 22 گانه پایتخت، شبکه خطوط دوچرخه‌سواری تعریف شده است. سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کاهش ترافیک، آلودگیهای زیست محیطی و مصرف انرژی از جمله مزایای استفاده از دوچرخه و توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری است، گفت: تهران نیازمند سرمایه‌گذاری برای ترویج دوچرخه‌سواری به عنوان یک مدل اصلی حمل و نقلی است و این مهم در سالجاری به صورت جدی از سوی مدیریت شهری مورد پیگیری قرار گرفته و اجرایی می شود.
وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید دوچرخه را در اختیار شهروندان قرار دهیم و شرایط را برای دوچرخه سواری آنها فراهم کنیم و سپس انتظار گسترش دوچرخه سواری را داشته باشیم، گفت: در این صورت و با در دسترس قرار دادن دوچرخه و فراهم کردن شرایط، شهروندان از این وسیله استقبال می‌کنند و به مرور فرهنگ دوچرخه سواری نهادینه می‌شود.
معاون شهردار تهران رعایت قانون از سوی دوچرخه سواران و سایر رانندگان را پیش نیاز توسعه فرهنگ دوچرخه سواری دانست و اظهارداشت: دراین میان آنچه باید مورد توجه راکبان دوچرخه و رانندگان سایر وسایل نقلیه قرار گیرد، توجه به فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقرارت راهنمایی و رانندگی است تا ایمنی و سلامتی دوچرخه سواران به خطر نیفتد.
وی با اعلام این که اولویت نخست، احداث مسیرهای دوچرخه سواری در معابری است که شیب استاندارد دارند، گفت: همچنین در تلاشیم تا برای افرادی که از دوچرخه‌های شخصی خود برای تردد در شهر استفاده می‌کنند، پارکینگ‌های نگهداری دوچرخه در نقاطی مانند ایستگاه‌های مترو ایجاد کنیم تا همه شهروندان بتوانند از دوچرخه برای تردد در سطح شهر استفاده کنند.
تشکری هاشمی ادامه داد: در حال حاضر بیش از چهارهزار دستگاه دوچرخه در خانه‌های دوچرخه سطح شهر وجود دارد و 30 هزار نفر به صورت رسمی عضو خانه های دوچرخه هستند.
وی با بیان این که شورای شهر تنها 5 میلیارد تومان برای توسعه خطوط دوچرخه سواری در پایتخت در بودجه امسال شهرداری پیش بینی کرده است گفت: در صورتی که برنامه ها و طرح های شهرداری دررابطه با توسعه دوچرخه سواری مورد تایید اعضای شورای شهر تهران قرار گیرد این بودجه در متمم افزایش پیدا می کند.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه ای بدون داشتن آلودگی هوا و آلودگی صوتی می تواند ورزش مناسبی به شمار آید. در واقع دوچرخه سواری علاوه بر اینکه می تواند برای شخص دوچرخه سوار مفید باشد می تواند به داشتن جامعه ای سالم و با نشاط کمک کند.

wichidika
25-04-2012, 20:31
در گفت‌وگو با ايسنا اعلام شد:
دوچرخه‌هاي برقي در راه خيابانهاي ايرانيك كارشناس صنعت دوچرخه‌سازي با اشاره به تلاش توليد‌كنندگان داخلي براي ساخت دوچرخه‌هاي برقي گفت: مهم‌ترين مانع بر سر توليد داخلي دوچرخه‌هاي برقي قيمت بالاي اين نوع از دوچرخه‌‌هاست.
علي نظافتي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين باره توضيح داد: در حال حاضر هيچ شركتي در ايران در زمينه‌ توليد دوچرخه‌هاي برقي فعاليت نمي‌كند و سالانه فقط تعداد بسيار محدودي كيت مربوط به دوچرخه‌هاي برقي وارد كشور مي‌شود كه اين كيت‌ها روي دوچرخه‌هاي معمولي مونتاژ شده و تحت عنوان دوچرخه برقي وارد بازار مي‌شود.
او با اشاره به اين‌كه شركت دوچرخه‌سازي قوچان قصد دارد امسال براي نخستين‌ بار در كشور تعداد محدودي دوچرخه برقي توليد كند كند، افزود: در همين راستا قرار است پروانه بهره‌برداري شركت اصلاح شود.
وي با اشاره به اين‌كه كيت دوچرخه‌هاي برقي بيشتر قيمت اين نوع دوچرخه‌ها را تشكيل مي‌دهد، افزود: قيمت دوچرخه‌هاي برقي در بهترين حالت ممكن در بازار داخل زير يك ميليون تومان نخواهد بود و قيمت قسمت كيت آن با دلار هزار و 200 تومان بيش از 600 هزار تومان است.
نظافتي درباره عملكرد دوچرخه‌هاي برقي توضيح داد: اين نوع دوچرخه‌ها در صورت خارج‌ شدن قسمت برقي آنها از مدار كاملا با قدرت دوچرخه‌سوار حركت مي‌كنند، اما اگر از موتور دوچرخه استفاده شود، دوچرخه‌سوار هم مي‌‌تواند براي حركت اصلا پدال نزند و يا اين‌كه به كمك موتور مسير را طي كند.
اين كارشناس صنعت دوچرخه‌سازي افزود: استفاده از دوچرخه برقي به ويژه براي پيمودن سربالايي‌ها در شهرهايي مانند تهران و كاهش خستگي دوچرخه‌سوار در مسير‌هاي طولاني مناسب است.
نظافتي با بيان اين‌كه كيت دوچرخه‌هاي برقي شامل باتري ليتيومي مي‌شود، اضافه كرد: اين كيت قابل توليد در كشور نبوده و بايد وارد شود. كيت‌هاي چيني كيفيت پاييني دارند، اما كيت‌هاي ساخت تايوان حتي به اروپا هم صادر مي‌شوند كه ما قصد داريم از تايوان كيت موردنياز براي توليد دوچرخه‌هاي برقي را وارد كنيم.
وي افزود: نصب باتري‌هاي اسيدي روي دوچرخه بسيار خنده‌دار است، چرا كه اين باتري‌ها وزن بسياري داشته و عملا نبايد روي دوچرخه نصب نمي‌شود؛ در حالي كه وزن باتري ليتيومي حداكثر دو كيلوگرم است.
مدير برنامه‌ريزي شركت دوچرخه‌سازي قوچان با بيان اين‌كه استاندارد مربوط به سرعت دوچرخه‌هاي برقي در اروپا حداكثر 40 كيلومتر بر ساعت است، افزود: سرعت دوچرخه‌هاي برقي بستگي به قدرت موتور آن دارد. به‌ طور متوسط با هر بار شارژ باتري، دوچرخه‌هاي برقي 30 كيلومتر مسير را طي مي‌كنند. امكان شارژ باتري اين دوچرخه‌ها با برق شهري به تعداد 500 دفعه معادل حدودا دو سال وجود دارد.
نظافتي با بيان اين‌كه در حال حاضر استاندارد ملي دوچرخه‌هاي برقي در ايران تدوين نشده است، گفت: مي‌توان با حمايت از صنعت و بازار دوچرخه‌هاي برقي با كمترين هزينه زمينه‌ كاهش آلودگي هوا در كلان شهرهاي كشور را فراهم كرد.
اين فعال صنعتي گفت: شهرداري مشهد تصميم گرفته ايستگاههاي استفاده از دوچرخه را در اين شهر راه‌اندازي كند كه در اين بين قرار است از تعدادي دوچرخه برقي نيز براي حمل‌ونقل مردم در داخل شهر استفاده شود. در همين راستا قرار است دو ايستگاه استفاده از دوچرخه در مشهد به زودي افتتاح شود. در اين ايستگاهها افراد با استفاده از كارت اعتباري، دوچرخه را از قفل آن آزاد كرده و از دوچرخه در پيمودن مسير‌هاي شهري استفاده مي‌كنند. چنين سيستم حمل‌ونقلي در برخي كشورهاي اروپا مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
به گزارش ايسنا، سال گذشته معاون عمرانی استاندار تهران در گفت‌وگويي از پیشنهاد استانداری تهران به کارگروه کاهش آلودگی هوا درباره استفاده انبوه از دوچرخه‌هاي برقي در سيستم حمل و نقل درون شهري پايتخت خبر داده بود. به گفته محمدرضا محمودي در صورت تصويب نهايي قرار است به كارمندان دولتي دوچرخه‌هاي برقي به صورت رايگان داده شود.
انتهاي پيام

wichidika
02-05-2012, 15:26
موتورسيكلت هيبريد پيل سوختي در كشور ساخته شد


چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱متخصصان يك شركت دانش بنيان ايراني موفق به ساخت موتور سيكلت هيبريدي (پيل سوختي – باتري) شدند.
به گزارش خبرنگار فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين موتورسيكلت روز چهارشنبه در حاشيه‌ دومين كنفرانس هيدروژن و پيل سوختي با حضور رييس سازمان فضايي ايران، رييس مركز همكاري‌هاي فناوري و نوآوري رياست جمهوري، رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و جمعي از مسوولان و محققان برگزار شد رونمايي شد.
ضرورت پرداختن به كاربري حمل ونقل پيل سوختي با توجه به مزاياي زيست محيطي و بدون آلايندگي آن و از طرفي لاينحل بودن مشكلات آلودگي كلان شهرها به ويژه تهران از اهداف طراحي و ساخت اين موتور سيكلت بدون آلايندگي بوده است.
همچنين كسب فناوري ساخت موتور سيكلت هيبريد (پيل سوختي – باتري) و شناخت و تقويت توانمندي‌هاي داخلي براي توليد نيمه صنعتي و انبوه آن از اهداف طرح ساخت موتور سيكلت هيبريد بوده كه با حمايت ستاد انرژي‌هاي نو و سازمان انرژي‌هاي ايران توسط يكي از شركتهاي دانش بنيان اجرا شده است.
سيستم مولد پيل سوختي پليمري، باتري ليتيوم و سوخت هيدروژن 95.99 درصد است و مي تواند با هر بار سوخت‌گيري مسافت 220 كيلومتر را با حداكثر سرعت 110 كيلومتر در ساعت طي كند.
انتهاي پيام

wichidika
11-05-2012, 23:21
عرضه گسترده نسل جديد موتورسيكلت تك چرخ آغاز شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مسؤولان شركت «Ryno Motors‌» پس از اعمال برخي تغييرات بر روي مدل نهايي موتور سيكلت تك چرخ، عرضه گسترده نسل جديد اين وسيله را از ژانويه 2013 آغاز مي‌كنند.
به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، موتور سيكلت تك چرخ الكتريكي در سال 2010 رونمايي شد؛ اما محققان طي دو سال اخير برخي تغييرات را بر روي نمونه نهايي اعمال كردند و فروش اين محصول همزمان با سال جديد ميلادي با قيمت چهار هزار و پانصد دلار آغاز مي‌شود.
در موتورسيكلت تك چرخ همانند خودران (Segway) از يك ژيروسكوپ براي راست نگه داشتن وسيله استفاده شده است.
شعاع چرخش موتورسيكلت Ryno‌ در هنگام توقف به صفر رسيده و فضاي مورد نياز براي پارك كردن اين وسيله به اندازه يك دوچرخه است.
اين وسيله پس از هر بار شارژ شدن مي‌تواند تا 30 مايل (48 كيلومتر) را طي كند. سرعت واقعي موتورسيكلت الكتريكي 40 كيلومتر درساعت است كه طراحان سرعت آن را به 20 كيلومتر در ساعت محدود كرده‌اند.
اين موتورسيكلت براي نيروهاي پليس بويژه در مناطق شلوغ و پر ترافيك كارايي دارد.
انتهاي پيام

wichidika
05-06-2012, 23:47
از ابتدای تیر اجرایی می‌شود
ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ با بیش از 8 سال عمر

خبرگزاری فارس: معاون عمرانی استانداری تهران گفت: از ابتدای تیر از تردد موتور سیکلت‌های بیش از 8 سال و خودروهای بیش از 20 سال عمر جلوگیریی می‌شود.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره ساماندهی موتورسیکلت‌های سطح شهر اظهار داشت: در جلسه‌ای که در شورای عالی ترافیک درباره استفاده از موتورسیکلت‌های برقی داشته‌ایم تأکید شد که این نوع موتورها در چرخه حمل و نقل شهری قرار بگیرد.وی ادامه داد: براین اساس بعضی از شرکتهایی که با موتورسیکلت اقدام به حمل بار می‌کنند باید از موتورسیکلت‌های برقی استفاده کنند.محمودی افزود: با توجه به اینکه قیمت موتورسیکلت‌های برقی گران است باید راهکاری برای کاهش قیمت این نوع موتورسیکلت‌ها در نظر گرفت.معاون عمرانی استانداری تهران درباره طرح زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌های سطح شهر تهران یادآور شد: اجرایی شدن این طرح در حال حاضر امکانپذیر نیست چرا که دوربین‌های کافی در سطح شهر نصب نشده است و پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری تهران براساس مصوبات کارگروه باید دوربین‌ها را در محدوده زوج و فرد نیز نصب کنند.وی ادامه داد: پس از نصب دوربین‌ها اقدامات لازم و تصمیم قطعی برای زوج و فرد شدن موتورسیکلت‌ها اتخاذ می‌شود.محمودی گفت: براساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا که مصوبه هیئت وزیران است طول عمر موتورسیکلت در شهرهای بزرگ تهران 8 سال برآورد شده و بعد از این مدت موتورسیکلت‌ها فرسوده تلقی می‌شوند و حق تردد در سطح شهر را ندارند.وی به مکاتباتی که با قوه قضائیه و پلیس راهور تهران درباره توقیف موتورسیکلت‌های بالای 8 سال داشته است اظهار داشت: براساس این مکاتبات در صورتی که عمر موتورسیکلت بیش از 8 سال باشد در صورت تخلف و توقیف به مالک داده نمی‌شود.معاون عمرانی استانداری تهران درباره عمر اتومبیل‌هایی که در کلانشهر‌ها تردد دارند گفت: عمر مفید اتومبیل‌ها فقط 20 سال است.محمودی یادآور شد: از ابتدای تیر طبق قانون برای موتورسیکلت‌هایی که بیش از 8 سال و خودروهایی که بیش از 20 سال تردد داشته‌اند محدودیت‌هایی اعمال می‌شود و پلیس راهور طبق مصوبه هیئت وزیران از ورود این وسائل نقلیه جلوگیری می‌کند. انتهای پیام/

wichidika
20-06-2012, 12:56
پیشنهاد استانداری به قوه قضاییه برای مصادره موتورسیکلتهای فرسودهمعاون عمرانی استاندار تهران از نامه‌نگاری با قوه قضاییه در مورد پیشنهاد راهکاری برای مصادره موتورسیکلتهای فرسوده بعد از توقیف توسط پلیس خبر داد و گفت: در این نامه خواستار ارائه روشی برای تحویل ندادن موتورسیکلتهایی که بالای هشت سال عمر کرده اند به صاحبانشان و یا گرفتن تعهد منع تردد در کلان شهرها از آنها شده ایم.


محمدرضا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مکاتبات لازم با نهادهای متولی اجرای طرح منع تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر تهران انجام شده گفت: نامه نگاریهای لازم با نهادهای مسئول که در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها وظیفه دارند مانند پلیس و شهرداری انجام شده و وظایفشان در اجرایی شدن این مصوبه به آنها یاد آوری شده است.
معاون استاندارد با تاکید بر این که متولی اجرای این مصوبه سازمان حفاظت از محیط زیست است گفت: پلیس راهور می تواند در دوربین های ثبت تخلف کدی را فعال کند که خودروها و موتور سیکلتهای فرسوده نیز جریمه شوند.
وی پیشنهاد کرد: می توان رقم جریمه ای را که برای ورود به محدود طرح ترافیک و یا در منطقه ورود ممنوع در نظر گرفته شده برای این خودرو ها نیز در نظر گرفت.
محمودی درپاسخ به این پرسش که آیا امکان شناسایی این خودروها وجود دارد گفت: تمامی این خودرو ها شناسایی شده اند و امکان ثبت کامپیوتری آنها در صورت تردد در شهر وجود دارد.
معاون استاندار تاکید کرد: این طرح مصوبه هیات وزیران را دارد و باید اجرایی شود و مکاتبات لازم نیز با تمامی نهاد های اجرایی در این زمینه شده است.

wichidika
17-10-2012, 14:33
اولین دوچرخه بدون زنجیر + تصاویر

خبرگزاری فارس: «ماندو» نام دوچرخه ای برقی است که به تازگی طراحی شده و مهمترین ویژگی آن قابلیت تا شدن و نداشتن زنجیر است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


به گزارش سرویس خواندنی های خبرگزاری فارس، «ماندو» نام اولین دوچرخه برقی جهان است که بدون زنجیر کار می‌کند و انتقال نیرو در آن از طریق شارژ و ذخیره انرژی برق به شیوه خاص طراحی شده در این دوچرخه صورت می‌گیرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مهمترین ویژگی این دوچرخه قابلیت تا شدن آن است و طراحان آن تاکنون اطلاعات چندانی درباره آن ارائه نداده‌اند، اما از تصاویر اینگونه برمی‌آید که باید دوچرخه جالب و بسیار راحتی برای استفاده کنندگان از آن باشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انتهای پیام/

wichidika
20-10-2012, 12:59
با تصویب دولت
موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی مکلف به تغییر پلاک شدند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D9%82%D8%AF-%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D9%84%D9%81-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1)
با موافقت دولت و به منظور جلوگیری از تردد موتورسیکلت های فرسوده و مدیریت مصرف سوخت، موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی مکلف به تغییر پلاک شدند.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و به استناد اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی، صاحبان موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی مکلف شدند بر اساس برنامه زمانبندی شده برای دریافت پلاک ملی به مراکز شماره گذاری مراجعه و برای تغییر پلاک خود اقدام کنند.
بر این اساس، سوخت حمایتی موتور سیکلت های فاقد پلاک ملی با سن کمتر از (10) سال در صورت عدم مراجعه در مهلت های یاد شده برای تغییر پلاک، شصد درصد از تاریخ انقضای مهلت کاهش می یابد.
همچنین از ابتدای سال 1392 به موتور سیکلت های بنزینی نو با پلاک جدید در صورت ارائه گواهی اسقاط موتور سیکلت فرسوده سهمیه سوخت تعلق می گیرد. از ابتدای سال 1392 سوخت حمایتی به موتور سیکلت های فرسوده تعلق نمی گیرد.
بر اساس این مصوبه، کارت سوخت موتور سیکلت های توقیفی توسط نیروی انتظامی که در مهلت زمانی تعیین شده، ترخیص نشده باشند با اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت، توسط وزارت نفت باطل می شود.
ترد موتور سیکلت های فرسوده از ابتدای سال 1392 در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اراک، اصفهان، شیراز و کرج ممنوع است و وزارت کشور(نیروی انتظامی) موظف است؛ برای توقیف و تحویل آنها به مراکز اسقاط اقدام کنند.
همچنین خرید موتورسیکلت های بنزین سوز توسط دستگاه های اجرایی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع است. موارد استثناء با مجوز کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مجاز است.
این مصوبه از سوی محمرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام

wichidika
28-10-2012, 14:32
یک کارشناس حرکات اصلاحی ورزشی هشدار داد
آسیب‌های زانو و پارگی مویرگ‌های گردن موتورسواران بر اثر هندل ‌زدن

خبرگزاری فارس: یک کارشناس حرکات اصلاحی ورزشی درباره عوارض هندل‌ زدن موتورسواران بر روی زانو، پارگی مویر‌گ‌های گردن و دردهای کمر در هنگام صبح به دلیل انجام ندادن نرمش‌های ورزشی و گرم نبودن بدن هشدار داد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

صفر محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: متأسفانه مردان موتورسوار در هنگام صبح که غالباً نیز عجله دارند به دلیل گرم نبودن بدنشان و انجام ندادن نرمش‌های ورزشی در زمان هندل زدن موتور دچار عوارض شدید در زانو، کمر و گردن می‌شوند.وی افزود: موتورسواران در زمان هندل زدن از ناحیه کف پا فشار بسیاری به مچ، زانو، کمر و گردن آنان وارد می‌شود و چون بدن در هنگام صبح سرد است یک حالت فشار انفجاری به اندام‌های بدن وارد می‌شود که می‌تواند به مرور زمان عوارض بسیاری شدیدی را ایجاد کند.محمدیان با اشاره به گلایه بیشتر موتورسواران از دردهای زانو، کمر و گردن تصریح کرد: توصیه می‌شود موتورسواران قبل از سوار شدن و هندل زدن دقایقی بدن خود را گرم کنند تا در زمان هندل‌زدن عوارضی چون پارگی مویرگ‌های گردن و آسیب‌های زانو برای آنان رخ ندهد.این مربی ورزشی نیروهای ویژه ارتش ادامه داد: موتورسواران حتماً سعی کنند در زمان هندل زدن گردن آنان به هیچ عنوان شل نباشد و کمر آنان نیز کشیده و محکم در نشیمنگاه موتور قرار گیرد و به هیچ عنوان در حالت سست و شل هندل نزنند زیرا ضربه‌های سنگین هندل موتور می‌تواند عوارض شدیدی برای مچ، کمر و گردن آنان ایجاد کند.محمدیان خاطرنشان کرد:‌ موتورسواران باید شوک ضربات هندل موتور را با انجام چند دقیقه نرمش و محکم نگه داشتن بدنشان بر روی موتور کنترل کنند.انتهای پیام/

wichidika
11-11-2012, 09:46
نسل جدید دوچرخه‌های کوهستان با لاستیک‌های بدون باد ضدپنجری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسل جدید لاستیک ویژه دوچرخه کوهستان علاوه بر خاصیت ضد پنچری می تواند باعث افزایش سرعت دوچرخه سوار شود.
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت Britek Tire یک دهه قبل نمونه لاستیک ضد پنچری را برای خودرو طراحی کرد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت، اما مسئولان امیدوارند که نسل جدید لاستیک بدون باد بتواند صنعت دوچرخه سازی را با تحول چشمگیری مواجه سازد.
«برایان راسل»، طراح نسل جدید لاستیک ویژه دوچرخه کوهستان تأکید می کند: با کمک لاستیک بدون باد، دوچرخه سوار می تواند بدون نگرانی از پنچر شدن از روی موانعی مانند میخ، سنگ یا خرده شیشه عبور کند.
در این تایر به جای استفاده از هوا، از لاستیک های کشیده شده بر روی مجموعه ای از میله های کامپوزیت تقویت شده با نانو لوله کربنی استفاده شده است.
این میله های کامپوزیتی باعث ذخیره سازی انرژی پتانسیل کشسانی درون چرخ ها شده و حرکت نرم و روان یا سخت را در مناطق کوهستانی تسهیل می کنند.
نمونه اولیه لاستیک بدون باد ویژه دوچرخه های کوهستان با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و مرحله تولید گسترده این محصول بزودی آغاز می شود.
انتهای پیام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میله های کامپوزیت تقویت شده با نانو لوله کربنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسل جدید لاستیک بدون بادکد خبرنگار: 71452

wichidika
18-01-2013, 13:35
همزمان با پنجمین روز از هفته هوای پاک
جشنواره دوچرخه سواری و موتور سیکلت برقی برگزار شد

خبرگزاری فارس: همزمان با پنجمین روز از هفته هوای پاک جشنواره دوچرخه سواری و موتورسیکلت برقی با حضور ۳۱ شرکت کننده برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فارس، پنجمین روز از هفته هوای پاک در حالی سپری شد که صبح امروز به مناسبت این هفته جشنواره دوچرخه سواری و موتور سیکلت برقی با حضور قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست مدیر کل روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مسئولان برگزار شد.

علی محمد شاعری معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه‌ این جشنواره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست از سیستم حمل و نقل الکتریکی حمایت کامل می‌کند.

وی گفت: به منظور تشویق فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از وسائل نقلیه الکتریکی این جشنواره برگزار شد.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست از سال قبل برنامه‌‌ای را طراحی کرده است که بنا داریم وسائل نقلیه برقی را مانند دوچرخه، موتور سیکلت و اتوبوس برقی مورد حمایت قرار دهیم.

وی اظهار داشت: تاکنون 1000 دستگاه وسیله نقلیه برقی فروخته شده است و از سال آینده نیز 10 هزار موتور سیکلت برقی وارد کشور خواهد شد.

شاعری گفت: توصیه می‌شود که مردم از دوچرخه و موتور سیکلت برقی به جای وسایل نقلیه دودزا استفاده کنند زیرا این کار به لحاظ زیست محیطی به نفع خود مردم است.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این سوال که قمیت هر دستگاه دوچرخه و موتور سیکلت برقی چقدر است گفت: قیمت تمام شده موتور سیکلت برقی 2 میلیون تومان و دوچرخه برقی نیز یک میلیون تومان است. که با توجه به کاهش مصرف سوخت و میزان هزینه‌ای که برای این امر می‌شود به نفع کشور است.

شاعری ادامه داد: طرح استفاده از وسائل نقلیه الکتریکی در سال گذشته توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده است که ما در این طرح چند پیشنهاد داده‌ایم. پیشنهاد اول ما این است که تعرفه ‌های قطعات موتور و دوچرخه برقی به صفر برسد. همچنین دولت تسهیلات کم بهره‌ای برای مصرف کنندگان قرار دهد.

به گفته وی مردم کشور این امادگی را دارند که از این وسائل نقلیه برقی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از حمل و نقل الکتریکی تنها راه اصلی برون رفت از آلودگی هوا در کلان شهرها است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد استفاده از اتوبوس برقی به شهرداری تهران داده شده است گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به شهرداری تهران پیشنهاد کرده است که در دو محور ولی عصر و آزادی از اتوبوس برقی به صورت پایلوت استفاده کند که این طرح مورد استقبال شهرداری تهران قرار گرفته است اما متاسفانه شهرداری تاکنون کاری را آغاز نکرده است.

وی گفت: ما پیشنهاد داده‌ایم که 100 دستگاه اتوبوس برقی وارد سیستم حمل و نقل عمومی تهران شود و این کار تنها بین 70 تا 80 میلیارد تومان هزینه دارد.

وی با اشاره به غیر استاندارد بودن موتورخانه‌های منازل که نقش بسزایی در آلودگی هوا دارند گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای تنظیم موتور خانه‌ها استاندارد آلایندگی را تهیه کرده و به دست سازمان استاندارد رسیده است و سازمان استاندارد نیز موظف است تا دو هفته آینده استاندارد موتور خانه‌ها را تهیه و به شورای عالی محیط زیست ارجاع دهد.

انتهای پیام/

wichidika
18-01-2013, 13:36
آمستردام ، شهر دوچرخه ها (+عکس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در این شهر 750 هزار نفری، 800 هزار دستگاه دوچرخه وجود دارد. 60 درصد از حمل و نقل داخلی آمستردام به وسیله دوچرخه انجام می شود. در سال 2007 تنها 18 نفر به دلیل حوادث رانندگی در این شهر کشته شدند.
شهر آمستردام هلند در زمینه استفاده اهالی آن از دوچرخه در جهان
رکورددار است.
به گزارش عصر ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، هم اکنون در خیابان های این شهر 750 هزار نفری، 800 هزار دستگاه دوچرخه وجود دارد که مردم شهر در رفت و آمدهای خود از آنها استفاده می کنند.
آمستردام توانسته است زیرساخت های خود را با فرهنگ دوچرخه سواری همراه کند. 400 کیلومتر برای ساخت مسیر ویژه دوچرخه سواری در کنار خیابان ها و ساخت پارکینگ هایی برای این وسیله نقلیه اختصاص یافته است.
این پارکینگ ها نیز برای نگهداری دوچرخه ها هزینه های بسیار کم و سمبلیک دریافت می کنند.
بسیاری از ساکنان آمستردام می گویند رفت و آمد با دوچرخه را به دیگر وسایل حمل و نقل ترجیح می دهند زیرا دوچرخه، ارزان، سریع و دوست محیط زیست است.
اهالی بزرگترین شهر هلند همچنین معتقدند برای پارک دوچرخه نیازی به مساحت زیادی نیست و دوچرخه سواری یک ورزش است.
آمارها نشان می دهند 60 درصد از حمل و نقل داخلی آمستردام به وسیله دوچرخه انجام می شود.
از جمله دلایلی که باعث می شود مردم از دوچرخه استفاده کنند می توان به هزینه های بالا پارکینگ خودرو و بسته بودن بسیاری از خیابان ها برای ورود خودروها یا یک طرفه بودن خیابان ها اشاره کرد.
"امنیت بیشتر" دوچرخه هم از دیگر دلایل استفاده مردم از این وسیله است. با استفاده از دوچرخه تعداد حوادث رانندگی منجر به مرگ در آمستردام به شدت کاهش یافته است. در سال 2007 تنها 18 نفر به دلیل حوادث رانندگی در این شهر کشته شدند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
02-02-2013, 10:42
طراحی دوچرخه مخصوص شب (+عکس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
افکارنیوز: یک شرکت دوچرخه سازی این مشکل را با طرحی جالب برطرف کرده است.

در این طرح بر روی زین دوچرخه تعدادی LED مخصوص تعبیه شده تا علاوه بر روشن کردن دوچرخه دو خط موازی در طرفین آن بر روی جاده با نوری شبیه لیزر روشن می کند.

این خطوط موازی قرمز رنگ بر روی سطح جاده باعث بهتر دیده شدن دوچرخه توسط سایر وسایل نقلیه شده و امنیت دوچرخه سواران را بیش از پیش تامین می کند.

Mobham69
11-03-2013, 20:17
طراحی دوچرخه مخصوص شب (+عکس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در این طرح بر روی زین دوچرخه تعدادی LED مخصوص تعبیه شده تا علاوه بر روشن کردن دوچرخه دو خط موازی در طرفین آن بر روی جاده با نوری شبیه لیزر روشن می کند.

این خطوط موازی قرمز رنگ بر روی سطح جاده باعث بهتر دیده شدن دوچرخه توسط سایر وسایل نقلیه شده و امنیت دوچرخه سواران را بیش از پیش تامین می کند.
یادش بخیر ما هم مشابه این کارا رو زیاد رو دوچرخمون پیاده میکردیم :n02:

wichidika
12-04-2013, 12:38
دعوت ایران به نشست سوییس/ قمری: چاره‌ای جز همگانی‌کردن دوچرخه‌سواری نداریم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری همگانی کردن این رشته در سطح کشور را اساسی‌ترین برنامه این فدراسیون در سال جاری، عنوان کرد.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جدا از این که متولی ورزش قهرمانی هستیم در بخش همگانی و در سطح جامعه نیز وظیفه‌ای داریم که در این چند ساله از آن غافل بودیم، به طوری که کار ما در فدراسیون این شده که تعدادی دوچرخه‌سوار بیاوریم و تمام فکر و برنامه فدراسیون روی آن چند نفر متمرکز شود و در تمام اردوها و مسابقات مختلف نیز از همان نفرات استفاده کنیم و در نهایت این وضعیت به وجود آمده که در برخی رشته‌ها علاقمند نداریم و یا تعداد خانواده دوچرخه‌سواری در سطح ایران به چند صد نفر نمی رسد و این برای کشوری که 80 میلیون جمعیت دارد، یک افت محسوب می‌شود.

قمری با اشاره به این که دوچرخه‌سواری فقط مختص پیست نیست، بیان کرد: داشتن نماینده در رشته‌های تریال، کوهستان و BMX در سطح المپیک و مسابقات آسیایی مستلزم این است که دوچرخه‌سواری را همگانی کنیم و استعدادهای شایسته‌ای که در سطح جامعه وجود دارد را در یک پکیج قهرمانی قرار دهیم و با جذب آنها در تیم‌های ملی زمینه حضورشان در مسابقات بزرگ را فراهم کنیم. از سوی دیگر، گروهی استعدادیاب در مناطق مختلف ایران حضور می‌یابند و بهترین دوچرخه‌سوارها را در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان انتخاب و اردویی برای آنها برپا می‌کنند، چرا که رکابزنان شایسته‌ای که در حال حاضر در تیم ملی حضور دارند کم‌کم به مرحله بازنشستگی می‌رسند و اگر جایگزینی برای آنها نداشته باشیم در میادین بین‌المللی و قهرمانی دچار مشکل خواهیم شد.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره دیگر اقدامات این فدراسیون در سال جدید نیز به ایسنا گفت: قرار است 18 کشوری که در چند سال اخیر نقش بسزایی در پیشرفت دوچرخه سواری داشته اند اوسط اردیبهشت ماه در ژنو سوئیس دور هم جمع شوند و برای پیشرفت بیشتر این رشته ورزشی و نحوه همکاری های خود اطلاعاتی را در اختیار یکدیگر قرار دهند و از آنجا که ایران نیز جزو این 18 کشور است حضور در این نشست می تواند افتخار بزرگی برای دوچرخه سواری ایران محسوب شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه میزبانی مسابقات پیست باشگاه های آسیا مجددا به ایران رسید در نظر داریم مسابقات را همانند سال گذشته و حتی بهتر از آن برگزار کنیم و این موضوع یکی از برنامه های مهم ما در سال جاری است.
وی افزود: همچنین انجام کارهای زیربنایی که از آن عقب افتاده‌ایم را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم و تاسیس مدارس دوچرخه‌سواری از دیگر برنامه‌های فدراسیون است که اساسنامه آن را سال گذشته برای وزارت ورزش و جوانان ارسال ‌کرده‌ایم و قرار شده آن را بررسی و به ما ابلاغ کنند.

قمری با بیان این که رکابزنان ایران در بخش قهرمانی نیاز به اردو و مسابقات متعددی دارند، تصریح کرد: با توجه به این که استرالیا به جمع کشورهای آسیایی پیوسته کار برای ما سخت و سنگین شده، بنابراین نیاز به حضور در مسابقات و اردوهای متعددی است که آنها را در تقویم کاریمان آورده‌ایم، اما باید با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک جلسه‌ای داشته باشیم و به این نتیجه‌ برسیم که منابع مالی آن از کجا تامین می‌شود و در کنار این برنامه‌ها باید مربیانی که با علم و دانش روز جهان آشنایی کامل دارند، نیز بر پیکره تیم ملی اضافه شوند. اگر انتظار داریم در بازی‌های آسیایی کره نسبت به دوره قبل قدم بهتری برداریم نیاز است امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و انسانی را در کنار هم قرار دهیم.

وی در پایان با اشاره به ایجاد تغییرات در تیم ملی گفت: تغییرات در تیم ملی را از مسابقات قهرمانی آسیا آغاز کردیم به طوری که به سمت جوانگرایی و استفاده از رده‌های امید حرکت کردیم. در واقع امیر زرگری، عباس سعیدی تنها و قادر میزبانی شاید می‌توانستند در ترکیب تیم ملی باشند، اما به دلیل نداشتن آمادگی و عنوان کردن بعضی مسائلی که با ادبیات و کار مدیریتی فدراسیون جور در نمی‌آید در تیم ملی حضور نداشتند. البته ما به این مسایل توجهی نداریم و بر اساس اهداف و برنامه‌های فدراسیون رو به جلو می‌رویم نه با فکر و ندیشه بعضی از ورزشکاران.

انتهای پیام

wichidika
01-05-2013, 12:46
کلاه ایمنی صدفی برای محافظت از مروارید جان موتورسوارها

کلاه ایمنی صدفی برای محافظت از مروارید جان موتورسوارها است که باید همه راکبین موتورسوار به این مهم توجه کنند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به گزارش خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از ایلام، حوادث وحشتناک رانندگی هر روز در رسانه‌ها قابل رصد و خواندن است که زمینه‌های اصلی اینگونه حوادث را می‌توان سهل‌انگاری، عدم رعایت مقررات رانندگی، عجله و عصبانیت، خودنمایی، ریسک‌های نسنجیده و ... نام برد.
آمار تصادفات رانندگی هشداردهنده است، همه ساله عده‌ای از هموطنان به عنوان راننده یا سرنشین و یا عابر پیاده در سراسر کشور جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند و همچنین خسارات سنگین و ضایعات جبران‌ناپذیری متوجه منابع اقتصادی کشور می‌شود.
یکی از عمده علل تصادفات، کم‌توجهی راکبین موتورسیکلت به استفاده مناسب و به‌جا از این وسیله نقلیه و عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از سرعت غیرمجاز و حرکات مخاطره‌آمیز است.
برخورد وسیله نقلیه با عابر پیاده نیز یکی دیگر از علل بروز حوادث رانندگی است که این اتفاق‌ها به دلیل بی‌توجهی رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی و عجله و شتاب بی‌مورد از سوی رانندگان وسیله نقلیه و تردد عابران پیاده از سطح خیابان‌ها و محل‌های غیرمجاز است.
با توجه به آمار تکان‌دهنده تصادفات در کشور این سؤالات مطرح می‌شود که آیا خسارات تصادفات رانندگی و زیان‌های وارده قابل پیش‌بینی نیست؟ آیا نمی‌توان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از حوادث و زیان‌های سنگین جلوگیری کرد؟
تحقیقات نشان داده کسانی که آرام‌تر و خونسرد هستند به طور قطع مطمئن و ایمن رانندگی می‌کنند چراکه عجله و شتاب‌زدگی خطر ایجاد حادثه را افزایش می‌دهد بنابراین به رانندگان توصیه می‌کنیم که با آرامش و توجه کافی به جلو رانندگی کنند.
همچنین ابزار و وسایل معیوب بیشتر سبب حادثه می‌شود. پس همیشه قبل از رانندگی از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشید.
یکی از کارشناسان راهور ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: رانندگان در مواقعی که اضطراب یا ناراحتی دارند باید از رانندگی کردن پرهیز و برای جلوگیری از حوادث ناگوار رانندگی با آرامش خاطر و از صحبت کردن با سرنشینان حین رانندگی و مواردی که سبب انحراف ذهنی برای راننده می‌شود مانند تلفن همراه، عجله و شتاب بی‌مورد در هنگام رانندگی پرهیز کنند.
ابوالفضل خانجانی اظهار داشت: یکی از خطرات جدی که جوامع توسعه‌یافته و نیمه توسعه‌یافته را تهدید می‌کند تصادفات وسایل نقلیه است که سالانه بالای یک میلیون مورد تلفات ناشی از تصادفات را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در میان وسایل نقلیه، موتورسیکلت به خاطر ویژگی ساختاری بسیار خطرناک بوده به طوری که تقریباً هیچ‌گونه ایمنی را برای سرنشین خود فراهم نمی‌کند.
این کارشناس انتظامی تصریح کرد: صدمات وارده به سر و گردن عامل عمده فوت یا ناتوانی‌های جسمی برای موتورسواران و دوچرخه‌سواران است که در برخی از کشورها صدمات وارده به سرنشین 88 درصد سبب مرگ و میر افراد می‌شود.
خانجانی ادامه داد: هزینه‌های اجتماعی صدمات برای نجات‌یافتگان، خانواده‌های آن‌ها و جامعه به دلیل مراقبت‌های مکرر و ویژه و یا طولانی مدت بالا است.
مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: صدمات هزینه‌های پزشکی بالاترین هزینه را نسبت به سایر صدمات به خود اختصاص داده است.
وی کلاه ایمنی را صدفی برای محافظت از مروارید جان موتورسواران توصیف کرد و افزود: ساده‌ترین راه برای کاهش خطرات تهدیدکننده جان موتورسواران استفاده از کلاه ایمنی برای محافظت از سر آنان حین ضربات ناشی از تصادفات است.
این کارشناس انتظامی عنوان کرد: با توجه به اینکه سر انسان در تصادفات بیشترین احتمال آسیب‌دیدگی را دارد، بنابراین محافظت از آن در برابر ضربه‌ها دارای اهمیت فراوانی است چراکه شواهد و آمارها حاکی از آن است که مهم‌ترین عامل مرگ و میر در تصادفات معابر درون و برون‌شهری ضربه وارده به سر بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام نیز در این خصوص معتقد است: موتورسیکلت وسیله‌ای غیر ایمن است که با کوچکترین لغزش راکب خود را به زمین می‌زند و این در حالی است که در آمار تصادفات درصد قابل توجهی از سوانح فوتی استان ایلام را موتورسواران به خود اختصاص داده‌اند که به علت عدم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد و شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده‌اند.
محمد رسولی با اشاره به اینکه برای حفظ سلامتی افراد جامعه در ماده 19 قانون جدید رسیدگی به تخلفات و أخذ جرائم، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای رانندگان و ترک‌نشینان هر نوع موتورسیکلت اجباری شده است، اظهار داشت: امیدواریم که با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط راکبین و استفاده از کلاه ایمنی استاندارد شاهد کاهش سوانح رانندگی باشیم.
انتهای پیام/2246/م40/ف

Raـــــ Hـــــ Za
14-06-2013, 01:23
عکس هایی از عجیب ترین موتورسیکلت های دنیا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
07-11-2013, 19:27
ابتکاری ساده برای دوچرخه در شهر + تصاویر

دوچرخه‌ای صندوقدار و استاندارد جهت سفرهای شهری طراحی شده که محفظه‌ای پلاستیکی و سبک بر روی چرخ جلو دارد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]Tweet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به گزارش گروه خواندنی های خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، دانشجویان دانشگاهی طرحی برای راحت بودن دوچرخه سواران دادند، تا به جای حمل کوله و وسایل خود آن ها را در محفظه ای در چرخ جلوی دوچرخه گذاشته شود. این دوچرخه صندوقدار و استاندارد جهت سفرهای شهری طراحی شده که محفظه ای پلاستیکی و سبک بر روی چرخ جلوی خود دارد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوچرخه سوار می تواند بدون اینکه هیچ آسیبی به وسایل او برسد براند.هردوچرخ آن از چوب درخت توس (غان) با ترکیبی از عناصر چاپی 3دی ساخته شده و قادر به حمل 11 کیلوگرم بار است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این دوچرخه در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه است و توسط دیوید هوتارد،متیو کامبل و ادوین کولیه، به عنوان بخشی از یک پروژه با حمایت شرکت "اس آر ای ام" طراحی و ساخته شده. گام بعدی بهبود بخشید به این وسیله و عرضه آن در بازار به منظور فروش است.انتهای پیام/

wichidika
09-03-2014, 14:54
150کیلومتر بر ساعت، رکورد موتور سیکلت الکتریکی دانشگاه صنعتی شریف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حرکت با سرعت 150 کیلومتر بر ساعت، سوار بر یک موتور سیکلت شاید هراس‌آنگیز به نظر برسد، اما این کاری است که پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف برای آزمایش موتور سیکلت الکتریکی خود انجام داده‌اند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، موتور سیکلت الکتریکی مسابقه‌ای ساخته شده توسط پژوهشگران کشورمان در آزمایش‌های انجام شده توانست با کمک موتور الکتریکی 16.7 کیلوواتی خود رکورد سرعت 150 کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند.

این موتور سیکلت 170 کیلویی الکتریکی که توان نامی موتور الکتریکی آن معادل با 23 اسب بخار می‌باشد و به لحاظ قابلیت‌های فنی در رده موتور سیکلت‌های بنزینی 250 سی‌سی قرار دارد، همچنین توانست از حالت توقف در 6 ثانیه به 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و برتری خود را در آزمایش شتاب‌گیری نسبت به موتور سیکلت‌های بنزینی همرده توانی به اثبات برساند.

موتور سیکلت الکتریکی ساخته شده با مشارکت پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی (شهید رضایی) دانشگاه صنعتی شریف قابلیت پیمایش 100 کیلومتر با یک بار شارژ را داراست و مدت زمان شارژ کامل آن توسط شارژر نصب شده روی موتور سیکلت سه ساعت می‌باشد.

باتری استفاده شده از جنس باتری‌های لیتیوم فسفات و قابلیت شارژ سری تا یک ساعت را داراست. علاوه بر این به منظور رفع نگرانی رانندگان در مورد مدت زمان زیاد شارژ نسبت به زمان سوخت‌گیری در موتور سیکلت‌های بنزینی، طرحی بر روی موتور سیکلت اجرا شده است که امکان تعویض سریع باتری را فراهم می‌کند. بدین وسیله می‌توان در آینده و در صورت توسعه عمومی این محصول جایگاه‌های تعویض باتری در نظر گرفت.

از دیگر مزایای موتور سیکلت الکتریکی انجام شارژ در منزل ومحل کار است که نیازی به مراجعه با جاییگاه خاصی برای شارژ آن وجود ندارد. انرژی الکتریکی این موتور سیکلت می‌تواند توسط شبکه فعلی برق انجام پذیرد به گونه‌ای که کاربران می‌توانند موتور سیکلت را در شب‌ها شارژ نمایند و روزها از موتور سیکلت استفاده نمایند. شارژ این موتور سیکلت‌ها در شب یعنی استفاده از شبکه برق هنگامی که بار شبکه کاهش می‌یابد. استفاده از بار شبکه‌ی توزیع برق، در زمان کاهش بار شبکه، به سلامتی و بازدهی شبکه کمک شایانی می‌کند. علاوه بر این هزینه‌ی تمام شده‌ی تولید برق در ساعات شبانه کمتر از ساعات دیگر می‌باشد.

به گفته محمدامین رحیمی، مدیر پروژه ساخت موتور سیکلت الکتریکی، مزایای اصلی این موتور سیکلت‌ها نداشتن آلایندگی هوا و آلودگی صوتی و کاهش مصرف بنزین است.

وی همچنین به ذکر آمارها پرداخت و افزود: « در شهر تهران برآورد شده است که 20 تا 30 درصد آلودگی هوا ناشی از تردد موتور سیکلت‌های بنزینی است. برخلاف تصور عموم، یک موتور سیکلت بنزینی چهار تا شش برابر یک خودروی استاندارد یورو 2، گازهای آلاینده تولید می‌کند. بر همین اساس استفاده از موتور سیکلت‌های الکتریکی می‌تواند هزینه‌های درمان و سلامت مردم را نیز کاهش دهد. علاوه بر این با توجه به اینکه موتور سیکلت‌ها در داخل کشور روزانه بین 5.5 تا هفت میلیون لیتر مصرف بنزین دارند، استفاده از موتور سیکلت‌های الکتریکی می‌تواند کاهش مصرف این سوخت گران‌بها و استراتژیک را به دنبال داشته باشد و وابستگی کشور را به سوخت‌های فسیلی کاهش دهد.

همچنین در صورتی که نرخ هر لیتر بنزین وهر کیلو وات ساعت برق را مطابق نرخ متوسط جهانی در نظر بگیریم، استفاده از موتور سیکلت‌های الکتریکی می‌تواند صرفه اقتصادی برای کاربران داشته باشد، در ایران متوسط مصرف هر موتور سیکلت چهار لیتر در هر صد کیلومتر است که بر اساس نرخ متوسط جهانی، چهار دلار برای هر صد کیلومتر هزینه پرداخته می‌شود؛ اما برای یک موتور سیکلت الکتریکی بر اساس نرخ 15 سنت برای هر کیلو وات ساعت برق، هزینه برای پیمایش 100 کیلومتر آن کمتر از یک دلار خواهد بود.»

در حالی که فروش فعلی موتور سیکلت در بازار در حدود 400 هزار دستگاه در سال است و در حال حاضر حدود 8.5 میلیون دستگاه موتور سیکلت در ایران تردد می‌کنند که به صورت تقریبی 2.5 میلیون دستگاه از آنها با عمر بیش از ده سال در جایگاه متهمان اصلی در آلودگی هوا جای دارند.

به گفته مصطفی کاشانی از همکاران پروژه ساخت موتور سیکلت الکتریکی با وجود مذاکراتی که با بسیاری از سازمان‌های مربوطه از قبیل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان محیط زیست، معاونت علمی ریاست جمهوری و غیره برای اخذ حمایت در راستای تجاری سازی محصول صورت گرفته است، اما تا کنون هیچ حمایتی برای ادامه کار دریافت نشده است.

کاشانی همچنین افزود: «این طرح در سندیکای موتور سیکلت سازان ایران ارایه شده و اعضای سندیکا همه بر توانمندی ایجاد شده صحه گذارده و بعضی از این شرکتها برای همکاری ابراز علاقمندی کرده‌اند، اما به دلیل مشکلات موجود در کشور چه در حوزه اقتصادی و چه در حوزه قوانین حمایتی از صنایع طرح در مسیر تجاری شدن متوقف شده است».

این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد در کشورهایی از قبیل چین و مالزی که دولها از موتور سیکلت‌های الکتریکی حمایت کرده‌اند و حتی قوانینی در جهت جلوگیری از استفاده از موتور سیکلت‌های بنزینی وضع نموده‌اند، این موتور سیکلت‌ها کاربرد فراوانی پیدا کرده‌اند. به گونه‌ای که هم اکنون تعداد موتور سیکلت‌های الکتریکی در شهرهای بزرگ چین از موتور سیکلت‌های بنزینی بیشتر شده است. علاوه بر این در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز‌ استفاده از این موتور سیکلت‌ها و دوچرخه‌های برقی رشد خوبی داشته است و تقریبا رشد سالیانه متوسط آن حدود 25 درصد می‌باشد.

با وجود مزایای بی شمار موتور سیکلت‌های الکتریکی یکی از چالش‌های اصلی موجود بر سر راه توسعه این فناوری، هزینه اولیه بالاتر آن نسبت موتور سیکلت‌های بنزینی می‌باشد که بخش عمده‌ای از این هزینه‌های مازاد، مربوط به هزینه باتری است؛ البته در چشم‌اندازهایی که در دنیا در نظر گرفته شده است امید است با توسعه تکنولوژی‌های باتری، قیمت باتری یک چهارم قیمت فعلی در 10 سال آینده برسد.

کاشانی در پایان درباره گلولگاه‌های فنی موجود در ایران برای ساخت موتور سیکلت‌های الکتریکی کاملا بومی گفت: «فناوری ساخت زیرسیستم‌هایی از قبیل الکتروموتور، درایور، کنترلر و باتری در کشور هنوز به بلوغ کافی نرسیده است و باید فعالیت‌ها و پژوهش‌هایی صورت گیرد تا بتوان فناوری تولید این زیر سیستم‌ها را به عنوان بخش‌های اصلی یک موتور سیکلت الکتریکی بومی‌سازی کرد.

انتهای پیام

wichidika
12-09-2014, 22:01
موتورهای هیبریدی، باید بازار را اشباع کنند

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران معتقد است تا زمانی که موتورسیکلت‌های هیبریدی بازار را اشباع نکنند، نباید محدوده طرح ترافیک برای این موتورها اعلام شود.


ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت ورود موتورسیکلت‌های هیبریدی در کشور، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی در این راستا بسته شده است تا موتورهای هیبریدی را به صورت پایلوت در مناطق پرترافیک به کار بگیرند.


وی با تاکید بر اینکه باید موتورهای جدید را به گونه‌ای در بازار عرضه کنیم تا همه بتوانند از آن استفاده کنند، افزود: پس از اینکه بازار از موتورهای هیبریدی اشباع شود، می‌توان محدوده طرح ترافیک ایجاد کرد و از ورود موتورسیکلت‌های غیربرقی جلوگیری کرد.


وی درباره صحبت‌های مطرح شده در رابطه با قیمت بالای این موتورها، افزود: از آنجایی که استفاده از این خودروها در مصرف سوخت توجیه اقتصادی دارد، برای افراد به صرفه است که از آنها استفاده کنند. به علاوه دولت نیز باید کمک کند زیرا با بکارگیری این خودروها بنزین کمتری مصرف می‌شود و دولت می‌تواند یارانه‌ای که به بنزین اختصاص می‌داد را به این موتورها اختصاص دهد.


انتهای پیام

wichidika
13-11-2014, 09:34
موتورسیکلت‌های برقی از راه رسیدند/ علت گرانی؟ چون سخت‌گیری شده که موتورهای باکیفیت وارد شوند اقتصاد > صنعت - موتوسیکلت‌های برقی که از نوع وسایل نقلیه پاک به شمار می‌روند سرانجام به تهران رسیدند. شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آغاز ثبت نام متقاضیان خرید این موتورها از هفته آینده خبر داده است.
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا، دکتر حسین افشین، مدیر پروژه موتورهای برقی و حمل و نقل هیبرید از آغاز ثبت نام برای اولین سری موتورسیکلت‌های برقی در تهران خبر داد و گفت: بررسی انواع موتورسیکلت‌های برقی در شرکت به پایان رسیده است. این موتورها به اصطلاح موتورهای بی باک هستند. بسیاری از موتورهایی که برای بررسی آمده بودند استانداردهای لازم را نداشتند. ما سخت‌گیرانه نگاه کردیم چرا که معتقدیم تکنولوژی که برای اولین بار قرار است وارد کشور شود، باید موفق باشد و اینطور نباشد که موتور برقی وارد تهران شود و بعد همه بگویند این مشکلات را دارد و شما نمی‌دانستید بنابراین موتورهایی که تاییدیه گرفتند کیفیت بالایی دارند. او ادامه داد: تا امروز شش نوع موتورسیکلت را تایید کرده‌ایم. ۲۰ نوع موتور به ما معرفی شده بود که در نهایت پس از بررسی‌ها ۶ نوع آن‌ها که متعلق به ۴ شرکت است تاییدیه گرفته‌اند و در تست‌ها موفق بوده‌اند. ۵ شرکت دیگر هم هستند که تاییدیه مشروط به آن‌ها داده شده و قرار است اشکالاتی که داشته‌اند را رفع کنند و دوباره از آن‌ها تست بگیریم تا بتوانند محصولاتشان را به مردم عرضه کنند. به گفته دکتر افشین، موتورهایی که وارد ایران شده‌اند، موتورهای با کیفیتی هستند و به همین دلیل است که قیمت نهایی آن‌ها از قیمت موتورهای بنزینی بیشتر است. قیمت این موتورسیکلت‌ها بین ۷ تا ۱۱ میلیون برآورد شده است. او ادامه داد: شهرداری تهران تا سقف ۸۰ درصد تسهیلات برای خرید موتورهای برقی را به صورت وام صفر درصد بهره به خریداران ارائه می‌کند. به گفته افشین، بانک شهر به عنوان بانک عاملی در نظر گرفته شده که این تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. به گفته او شرکت‌هایی که مجوزهای لازم و تاییدیه شرکت کنترل کیفیت هوا را داشته باشند از هفته آینده اسامی آن‌ها روی سایت بانک شهر قرار می‌گیرد و سازمان‌ها و افراد می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات و خرید این موتورها اقدام کنند. چنانکه افشین می‌گوید، منطقه ۱۲ تهران به عنوان منطقه پایلوت برای نصب زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از موتور برقی در نظر گرفته شده و در منطقه ایستگاه‌های شارژ موتورهای برقی و پارکینگ به صورت رایگان در اختیار راکبان و صاحبان موتورسیکلت‌های برقی قرار می‌گیرد. به گفته او در مرحله اول منطقه ۱۲ تهران برای استفاده از موتور سیکلت‌های برقی انتخاب شده اما در آینده و پس از پایان زمان اجرای این طرح به صورت پایلوت و تامین زیرساخت‌ها در سایر مناطق به تدریج استفاده از موتورسیکلت‌های بنزینی در مناطق مختلف تهران به ویژه مناطقی که از نظر آلودگی هوا مشکلات بیشتری دارند، محدود خواهد شد. او ادامه داد: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اولین شرکتی است که اعلام آمادگی کرده همه موتورهای مورد استفاده در ناوگانش را به موتورهای برقی و در واقع موتورهای پاک تبدیل کند. به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا، موتورهای برقی یا به اصطلاح موتورهای بی باک نه تنها در کاهش آلاینده‌های هوا بسیار موثرند که موتورهایی بی صدا هستند و در صورتی که استفاده از آن‌ها در تهران فراگیر شود در کاهش آلودگی صوتی که یکی از مشکلات اصلی پایتخت به شمار می‌رود، بسیار موثر خواهند بود. 45503

wichidika
01-01-2015, 13:55
دوچرخه برقی متصل بدون موتور+تصاویر
غول اینترنتی اعلام کرد: نسخه جدید دوچرخه برقی متصل بدون موتور خود را تولید کرده است و تا آخر سال 2014 به بازار عرضه می‌کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، شرکت Baidu غول اینترنتی، رقیب چینی گوگل اعلام کرد نسخه جدید دوچرخه Dubike را تولید کرده است؛ تمام اجزاء این دوچرخه متصل هستند و مجهز به تکنولوژی برق بدون موتور است.
Dubike یک دوچرخه هوشمند و دارای تکنولوژی بالایی است که توسط شرکت Baidu و همکاری بخش طراحی دانشگاه Tsinghua طراحی شده است؛ این دوچرخه توسط انرژی جنبشی برق تولید می‌کند، در واقع کاربر می‌تواند گوشی هوشمند خود را با پدال زدن شارژ کند؛ این دوچرخه همراه با فناوری هوشمند تناسب اندام است و قادر به تجزیه و تحلیل مجموع اطلاعات و داده‌های فعالیت بدنی کاربر است.
این دوچرخه از طریق سنسورهای مختلف که در آن جاسازی شده است ضربان قلب کاربر و سرعت عمل کاربر را محاسبه می‌کند و از طریق بلوتوث و نرم افزاری که بر روی گوشی هوشمند دارد می‌تواند اطلاعات را به کاربر گزارش دهد.
این دوچرخه می‌تواند سلامت کاربر را کنترل کند و آمار سلامت کاربر را ذخیره کند؛ موقعیت دوچرخه را در زمان واقعی ارائه می‌دهد و کاربر می‌تواند برنامه‌های تناسب اندام را که دوچرخه ارائه می‌دهد در شبکه‌های اجتماعی جستجو کند.
هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت این دوچرخه در دست نیست اما تا پایان سال 2014 به بازار عرضه خواهد شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انتهای پیام/

wichidika
01-01-2015, 23:06
«موتور دوچرخه» با سوخت هیدروژن+تصاویر

«هایدروبایک» یک موتور دوچرخه زیست محیطی با سوخت هیدروژن است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، Hydro Bike «هایدروبایک» وسیله حمل و نقلی زیست محیطی بین دوچرخه و موتور است که به منظور تحرک شهری طراحی شده است؛ سوخت آن هیدروژن است و قادر است با سرعت حرکت کند.
این وسیله دارای چراغ های ریز در زیر زین است و دارای دو پدال تزئینی است؛ کاربر نیازی به گرفتن گواهینامه موتور ندارد و از نظر قانونی یک دوچرخه به حساب می‌آید؛ ضمن اینکه دارای یک سلول سوختی برای تولید هیدروژن است که باعث می‌شود هیچ گونه آلودگی تولید نکند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انتهای پیام/

saeid.saeid20
12-01-2015, 23:59
دوکاتی در موتورسیکلت مالتی استرادا خود کاربری چهار کلاس از موتورسیکلتها را در یک جا گردآوری کرده است. این موتورسیکلت مانند یک چاقویی سوئیسی می باشد چون همه کاری می کند. یک سیکلت شهری، تریل، تورینگ و مسافرتی.

شاید این موتور را بتوان حتی در رتبه بالاتری از دوکاتی 1299 پانیگال قرار داد. هرچند هیچ شباهتی در کلاس و ظاهر و کارایی با آن ندارد.

پیشرانه دو سیلندر V شکل این موتورسیکلت با حجم 1198 سی سی برای اولین بار از سیستم زمانبندی متغیر و هوشمند سوپاپها VVT برخوردار است. این سیستم به همراه احتراق با جرقه دوگانه و سیستم تزریق مستقیم سوخت، یک ارتقای کامل تلقی می گردد که راندمان موتور را به حد اعلا می رساند.

قدرت پیشرانه 160 اسب بخار در دور موتور 9500 و 100 پوند فوت گشتاور در دور موتور 2000 تا 7500 در دقیقه می باشد. همانند پیشینیان نیز در مالتی استرادا، الکترونیک نقش عظیمی را بر عهده دارد. سیستم ترمز ABS که در موتورسیکلت ها کمیاب است، سیستم کنترل کشش و سازگاری خودکار سیستم تعلیق و کروز کنترل الکترونیکی و اتصالات بلوتوث به دستگاههای آیفون و آندرویدی از این قبیلند.

قسمت جلوی مالتی استرادا کاملا تغییر یافته و چراغهای LED جدید که کاملا متمایل به اطراف هستند، گلگیرهای فیبرکربنی، تعلیق جدید، باربندهای قفل دار و لوازم همراه، اگزوزهای دوگانه کوتاه و بسیار جالب و تزئینات و رنگ آمیزی منحصر به فرد، جلب توجه می کنند.

از سال آینده این موتورسیکلت دوکاتی وارد بازار خواهد شد گرچه هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeid.saeid20
13-01-2015, 00:00
سازنده ایتالیایی موتورسیکلت‌های آپریلیا، در طول هفت دوره، شش بار هر دو عنوان برترین سازنده و موتورسیکلت سوپربایک را به خود اختصاص داده است و این نشان از روند مداوم و متمرکز روی مهندسی و ساخت موتورهای درجه یک می‌باشد.

در حالی که مدل RSV4 یک مدل استاندارد و عالی می‌باشد، به عنوان پایه و اساس مدل RR مورد استفاده قرار گرفته است. پیشرانه آن چهار سیلندر V شکل با زاویه 65 درجه می‌باشد که دارای حجم 999 سی سی است و در آن روی کاهش اصطکاک و بهبود بهره‌وری، تمرکز شده است. دریچه‌های تیتانیومی، فنرهای سوپاپ جدید، اتصالات سبک‌تر و اگزوز جدید هم از دیگر ویژگی‌های مدل RR می‌باشند. همچنین ورودی هوای تجدیدنظر شده، به‌روزرسانی انژکتور و ارتقای سیستم مدیریت الکترونیکی باعث شده‌اند تا نیروی تولیدی این پیشرانه به 201 اسب بخار در دور موتور 13 هزار دور بر دقیقه برسد که 17 اسب بیش از مدل استاندارد است و گشتاور آن نیز 85 پوند فوت در 10500 دور بر دقیقه به دست می‌آید.

نسبت دنده‌های گیربکس 6 سرعته نیز اصلاح شده و کیت بدنه نیز برای محافظت بیشتر در برابر باد مجدداً طراحی شده و آینه‌ها، چراغهای LED و بادگیر مورد تجدید نظر قرار گرفته‌اند.

مدل RR به صورت استاندارد از ترمز ABS بوش و چرخهای آلومینیومی ریخته‌گری شده و تعلیق Öhlins در جلو و عقب سود می‌برد.

هنوز اطلاعاتی از قیمت و توانایی‌های سرعت و شتاب این مدل منتشر نشده‌اند.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wichidika
16-01-2015, 20:13
رییس انجمن موتورسیکلت عنوان کرد

موتورسیکلت‌های برقی در ایران 4 برابر گران‌تر از قیمت جهانی!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1)
در حالی که موتورسیکلت‌های برقی در دنیا با قیمت 400 تا 500 دلار عرضه می‌شوند و عوارض واردات آنها به کشور صفر شده، شرکت‌های بازرگانی، این وسایل نقلیه را در داخل کشور با قیمت هفت تا هشت میلیون تومان عرضه می‌کنند.
ابوالفضل حجازی - رییس انجمن موتورسیکلت ایران - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان این مطلب، قیمت اعلام شده برای موتورسیکلت‌های برقی را غیر واقعی عنوان کرد و گفت: افرادی که در رأس این کار هستند براساس نظرات غیر کارشناسی این کار را انجام می‌دهند چرا که در حال حاضر قیمت واقعی یک موتورسیکلت 500 یا هزار وات با توجه به شرایط گمرکی که در حال حاضر تعرفه واردات این وسایل نقلیه حذف شده است، بین 400 تا 500 دلار است که با ارز آزاد نیز حدود یک میلیون و 700 هزار تومان می‌شود.
وی با بیان این‌که مشخص نیست که قیمت‌های کلان بر چه مبنایی اعلام می‌شوند، اظهار کرد: استفاده کنندگان از موتورسیکلت، قشر ضعیف جامعه هستند و قطعا با این قیمت‌های ارائه شده به مشکل برمی‌خورند.
رییس انجمن موتورسیکلت ایران ضمن انتقاد از تصمیم‌گیران این صنعت گفت:‌ جای انتقاد دارد که تصمیم گیران هیچ گونه تعاملی با انجمن و سندیکای صنعت موتورسیکلت نداشته‌اند و تصمیمات کاملا خارج از چشم تولیدکنندگان صورت گرفته است.
حجازی افزود: افرادی که اقدام به واردات این موتورسیکلت‌ها می کنند برخی شرکت‌های بازرگانی هستند که به دلیل نداشتن تجربه قطعا در آینده مشکلات وسیعی از بابت خدمات پس از فروش خواهند داشت. در صورتی که انجمن موتورسیکلت با تجربه 15 ساله خود می‌توانست کمک زیادی در این زمینه انجام دهد.
وی با بیان این‌که اولین کارخانه تولید موتورسیکلت برقی در ایران در کیش و در سال 1386 تاسیس شد، گفت: به دلیل عدم همکاری گمرک کیش و نبود امکان واردات این وسیله نقلیه به سرزمین اصلی، در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت کمتر از نیم درصد کار می‌کند چرا که بازار کیش بازاری محدود است.
رییس انجمن موتورسیکلت ایران ادامه داد: سه سال پیش نیز کارخانه عظیمی در قم با هدف تولید دوچرخه و موتورسیکلت برقی راه‌اندازی شد اما مجددا به دلیل عدم همکاری جمع شد؛ بنابراین به نظر می رسد واردات موتورسیکلت به این شکل موفقیت آمیز نباشد.
انتهای پیام

wichidika
09-06-2015, 07:13
تولید کدام موتورسیکلتها متوقف می شود؟

معاون سازمان محيط زيست گفت: با هماهنگي هاي انجام گرفته با وزارت صنايع و معادن، از مهر سال آينده نبايد موتورسيکلت هاي کاربراتوري در کشور توليد شود و بايد موتور آنها انژکتوري باشد.
دکتر سعيد متصدي افزود: در حال حاضر کمتر از 2 درصد از موتورسيکلت هاي توليدي در کشور انژکتوري هستند واز اوايل سال 96 نيز شماره گذاري موتورسيکلت هاي کاربراتوري ممنوع مي شود.

wichidika
24-07-2015, 22:30
در گفت‌وگو با ایسنا عنوان شد
طرح موتورسیکلت‌های برقی شکست‌خورد/ دولت حمایت کند


([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
رییس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت طرح موتورهای برقی را در ایران کاملا شکست خورده دانست و دلیل آن را ورود افراد خارج از این صنعت به این مساله عنوان کرد.


ابوالفضل حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که طرح موتورهای برقی در ایران کارشناسی نشده پیش رفت گفت: تا زمانی که ما بخواهیم بنزین را با لیتری 1000 تومان در کشور عرضه کنیم انگیزه‌ای برای خریدار، برای تهیه موتور برقی ایجاد نمی‌شود.


وی با بیان این‌که یک موتورسیکلت بنزینی در حال حاضر دو تا پنج میلیون تومان است، اظهار کرد: سرعت و شتاب موتورسیلکت‌های بنزینی بیشتر و استهلاک آنها کمتر است، بنابراین ما باید انگیزه‌ای برای خریدن موتور برقی بین مردم ایجاد می‌کردیم.


رییس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت قیمت واقعی موتورسیکلت‌های برقی را بین 400 تا 500 دلار دانست و گفت: با توجه به صفر بودن تعرفه گمرکی واردات این نوع موتورسیکلت نباید قیمت آنها به بیش از دو میلیون می‌رسید، در حالی که عده‌ای سودجو قیمتی حدود هشت تا 10 میلیون تومان روی این موتورسیکلت‌ها گذاشتند، بنابراین انگیزه‌ای برای خرید موتور برقی به وجود نمی‌آمد.


حجازی طرح موتورهای برقی را در کشورمان شکست‌خورده دانست و عنوان کرد: دو کارخانه در کیش و قم با قیمت‌های بسیار مناسب اقدام به تولید این موتورها می‌کردند که استقبال نشد و تعطیل شدند، چرا که اگر قرار بود این کار به درستی انجام شود باید اجازه می‌دادند سندیکای موتورسکیلت در این زمینه وارد کار شود.


به گفته رییس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت عده‌ای از افراد تنها تسهیلات ارزان‌قیمت برای واردات این موتورها از بانک‌ها گرفتند و به جای آن کالاهای دیگر وارد کردند.


وی با بیان این‌که این افراد تولید‌کننده نبودند، اظهار کرد: افرادی بودند که می‌خواستند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و این کار را نیز انجام دادند.


حجازی ادامه داد: زمانی که شرکت تولید‌کننده قیمت مناسب روی کالای خود می‌گذارد دولت باید به عنوان اولین حمایت‌کننده وارد شده و اقدام به خرید کند. برای مثال شهرداری‌ها می‌توانستند درون سازمان خود از این موتورها استفاده کنند.


رییس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت فرهنگ‌سازی دولت را در این مسیر‌ها بسیار مهم دانست و گفت: دولت می‌توانست در این زمینه به عنوان اولین کار موتورسیکلت بنزینی را برای شرکت‌ها و نهادهای دولتی ممنوع کند تا کم‌کم فرهنگ استفاده از آنها جا بیفتد.


وی با اشاره به دلایل استفاده مردم از موتورسیکلت ادامه داد: به طور کلی سه گروه از موتورسیکلت استفاده می‌کنند گروه اول برای تفریح اقدام به خرید موتور می‌کنند، گروه دوم کارمند، بازاری یا کشاورز هستند که از آن به عنوان وسیله نقلیه برای رفت و آمد به محل کار استفاده می‌کنند و در نهایت برای برخی از مردم موتورسیکلت نان‌آور منزل‌شان است. بنابراین می‌شد بخشی از این مخاطبان را به استفاده از موتورهای برقی ترغیب کرد.


انتهای پیام

wichidika
20-08-2015, 12:54
نعمت‌زاده خطاب به تولیدکنندگان موتورسیکلت:

تولید موتورهای انژکتوری باید 4 برابر شود :n16:


([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : تبدیل موتور موتورسیکلت‌های کاربراتوری به انژکتوری از اولویت‌های کاری این صنعت است.


به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه بررسی وضعیت صنعت موتور سیکلت گفت: هم‌اکنون در وضعیت کنونی بالغ بر 95 درصد موتورسیکلت‌ها به روش کاربراتوری مجهز هستند و پنج درصد مابقی انژکتوری هستند که می‌بایست میزان تولید موتورهای انژکتوری را تا سال آینده تا چهار برابر افزایش داد.

نعمت‌زاده با اشاره به اینکه پس از انژکتوری کردن موتورسیکلت‌ها اولویت‌ بعدی برقی نمودن آنهاست، افزود: تشکیل کارگروه‌های مربوط به رفع موانع تولید این صنعت با حضور نمایندگان حاضر در این نشست برای یافتن راهکارهای لازم به هدف اصلی یاد شده امری ضروری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: همان‌طوری که برای صنعت خودروهای سواری و سنگین ساعت‌ها جلسه و نشست در این وزارتخانه با حضور نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی برپا می‌کنیم این رویه را باید در صنعت موتورسیکلت‌سازی پیاده نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از دیگر اقداماتی که می‌توان برای صنعت موتورسیکلت‌سازی فرض کرد شامل ارتقای استانداردهای اجباری از 17 مورد به 27 مورد، تدوین برنامه استراتژیک 10 ساله برای تولید، صادرات، مشارکت خارجی به منظور انتقال تکنولوژی جدید بویژه تبدیل موتور کاربراتوری به انژکتوری است.
به گفته نعمت‌زاده می‌توان فرهنگ کاربری استفاده از موتورسیکلت را هم‌اکنون بیشتر جنبه مسافرگیری و باربری دارد تغییر داده همچنین برای حل گران‌تر تمام شدن تبدیل موتور کاربراتوری به انژکتوری تسهیلات مالی به خریداران طی مذاکره با بانک‌ها با سود کمتری را دنبال نماییم.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه موتور انژکتوری باید با دید ساخت داخل صورت گیرد، افزود: انجام این اقدام چیزی پیچیده‌ای نبوده و پیش از این نیز در پروژه‌های بزرگتر روی ساخت خودرو‌های سواری آن را پیدا نموده‌ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: می‌بایست در جلسات کارگروه رفع موانع تولید راهکارهای مربوط به ارزان‌تر تمام شدن هزینه‌های تولید، انجام صادرات و بازاریابی همزمان با تولید مشترک با سایر کشورها، تنظیم نقشه راه برای بهبود شرایط فعلی و شرایطی که با توانمندی داخلی سازگار باشد را جملگی برای اصلاح امر تولید موتورسیکلت به کار ببریم.

انتهای پیام

mohamad skystar
23-12-2016, 23:37
10 موتور سیکلت برتر سال 2017 کدامند ؟


امسال نیز این نمایشگاه، 8 نوامبر در میلان (و البته 4 اکتبر هم در کلن آلمان) برگزار شد و طی آن برترین موتورسیکلت‌های سال 2017 معرفی شدند. هنگام انتخاب بهترین موتور، عوامل و معیارهای مختلفی از جمله، توان و قدرت بالا، سرعت مناسب، مصرف بهینه سوخت، کارکرد نرم یا سخت موتور، کارایی و کیفیت بلندمدت و به راحتی راندن و غیره درنظر گرفته می‌شود.امسال مانند سال‌های پیشین، کاراترین و با کیفیت‌ترین موتورسیکلت‌هایی که قرار است در جاده‌های سراسر دنیا جولان دهند، معرفی شده و از هم‌اکنون توجه خریداران بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. در این مقاله به 10مورد از این موتورسیکلت‌ها اشاره شده است.هوندا فایربلیدگرچه موتورسیکلت هوندا فایربلید نیازی به معرفی ندارد، باید گفت که این موتور به‌دلیل توانایی، سبک و عملکردش در طول 21 سال عمر خود، همیشه بهترین و در کانون توجه بوده است. مدل جدید این موتورسیکلت با نام هوندا فایربلید CBR1000RR، به بازار معرفی شده و قدرتی به میزان 10 واحد بیشتر از نسل پیشین خود دارد. درعین‌حال حدود 15 کیلوگرم از وزن آن کاسته شده است.این موتور دارای قابلیت انتخاب نحوه حرکت و کلیدهای تعویض دنده سریع است. قدرت موتور 189 اسب‌بخار بوده و گشتاوری معادل10500دور در دقیقه دارد. وزن آن نیز 197.3 کیلوگرم است. مخزن سوخت این موتورسیکلت از جنس تیتانیوم است.تریومف استریت تریپل Rاین موتورسیکلت نسل سوم موتورهای استریت تریپل است. نسل اول آن سال 2007، نسل دوم 2011 معرفی شد. تریومف استریت تریپل R، 6 کیلوگرم سبک‌تر شده و وزن آن در حالت خشک، 168 کیلوگرم است. این موتورسیکلت به موتور سه سیلندری با ظرفیت 675 سی‌سی و 12 سوپاپ و میل‌سوپاپ رو مجهز است.حداکثر توان آن 106 اسب‌بخار با گشتاور 68 نیوتن‌متر، 9750دور در دقیقه است. دارای کلاچ چند صفحه و جعبه‌دنده 6 سرعته است. انتقال قدرت به چرخ جلو با استفاده از زنجیر صورت می‌گیرد. سیستم تعلیق این موتور از مارک KYB و قابل ‌تنظیم است. ترمز جلو، دوقلوی 310 میلی‌متری دیسکی و ترمز عقب آن تک-دیسکی 220 میلی‌متری است. ظرفیت مخزن سوخت آن نیز 17.4 لیتر است و هر 17 کیلومتر، یک لیتر بنزین مصرف می‌کند.تریومف بون‌ویلشرکت تریومف، همیشه یک موتورسیکلت بون‌ویل جدید راهی بازار می‌کند. این موتورسیکلت از نوع موتورهای استاندارد با موتور موازی دوقلو، پیشرانه چهارزمانه، مایع-خنک و ظرفیتی معادل 1200 سی‌سی است.همچنین مجهز به میل‌لنگ270درجه است که به جعبه‌دنده 5 سرعته متصل است. نسخه استریت توئینStreet Twin موتورهای خانواده تریومف بون‌ویل، نیرویی حدود 80 نیوتن‌متر با 3000 دور در دقیقه دارد.از نقاط قوت موتورسیکلت جدید بون‌ویل مصرف سوخت بهینه و 4 لیتر در هر 100 کیلومتر است.صفحه نمایش جلوی راننده قابلیت تنظیم ارتفاع برای راحت‌تر خوانده شدن را دارد. این موتور می‌تواند در جاده‌های خشک و گرم و همچنین نقاط بارانی و مرطوب حرکت کند.کی‌تی‌ام دوک 125شرکت کی‌تی‌ام در نظر دارد که دو موتور 500 و 800 سی‌سی دوک راهی بازار کند. اما موتوری که برای سال 2017 آماده دارد، دوک 125 است.این موتور به بهترین فناوری‌های روز مجهز شده است. درواقع، دوک در سال 2013، به ترمزهای ای‌بی‌اس مجهز شد و اکنون به آن چراغ‌های LED و صفحه نمایش TFT و امکانات به‌روز دیگری اضافه شده است.در صفحه نمایش این موتورسیکلت، تمامی ابزارهای کنترل و سنجش به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود. قدرت این وسیله‌نقلیه، 11 کیلووات (15 اسب‌بخار) و10500 دور در دقیقه بوده و وزن آن نسبتا سبک و 125 کیلوگرم است.در موتور دوک 125، از دو عدد میل‌سوپاپ رو استفاده شده است. فناوری تزریق سوخت و جعبه‌دنده 6 سرعته، عملکردی بسیار عالی برای این موتورسیکلت فراهم می‌کند. این موتور، تک سیلندر با حجم 124.7 سی‌سی است. مخزن سوخت دوک 125، حدود 11لیتر ظرفیت دارد.سیستم خنک‌کننده آن مایع ـ خنک است. مصرف سوخت تقریبی آن نیز 24/2 لیتر در هر صدکیلومتر است.یاماها ـ MT-07موتورسیکلت یاماها ـ MT-07 (در آمریکا با نام FZ-07) موتورسیکلتی با میل‌سوپاپ رو و 8سوپاپی است. این موتور دارای یک موتور موازی دوقلو با حجمی معادل 689 سی‌سی و 74 اسب‌بخار در دور موتور 9000 است.وزن این موتور 179کیلوگرم است و در رنگ‌های خاکستری، سفید، آبی، قرمز و ارغوانی تولید شده است. مصرف سوخت این موتور یک لیتر در 29 کیلومتر است و می‌تواند با مخزن پر 14 لیتری خود، بیش از 322کیلومتر را طی کند.حداکثر سرعت این موتور 210کیلومتردرساعت بوده و مدت زمان سرعت صفر تا 97 کیلومتر در ساعت آن 3.80 ثانیه است.یاماها YZF- R6این موتورسیکلت اولین بار سال 1998 عرضه و هر چند سال یکبار به‌روز و اصلاح شد. اکنون این موتور به یکی از بهترین موتورهای سال 2017 تبدیل شده است. در حال حاضر این موتورسیکلت با موتوری کاملا جدید که توانایی تولید نیرویی معادل 122 اسب‌بخار وهمچنین گشتاور 11500دور در دقیقه دارد،‌ راهی بازار شده است.یاماها YZF-R6، دارای موتور 4 سیلندر خطی، 4 زمانه، مایع-خنک با ظرفیت 600 سی‌سی و 16 سوپاپ تیتانیومی با میل‌سوپاپ رو است. ترمز آن دیسکی شناور2 در 295 میلی‌متری است. وزن این موتور در حالت خشک، 166 و در حالت آماده به حرکت، 189 کیلوگرم است.در مدت 3 ثانیه به سرعت صفر تا 97 کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن 260 کیلومتر درساعت است. در هر صد کیلومتر هم 7 لیتر بنزین مصرف می‌کند.سوزوکی GSX-R1000این موتور از مجموعه موتورهای سری GSX-R و موتوراسپرت است و از سال 2001 که معرفی شد، هر چند سال یکبار، با تغییراتی جدید وارد بازار می‌شود. این موتور با مدل سال 2017، دارای موتوری به‌روز شده با حجم 999 سی‌سی 4 زمانه و 4 سیلندر با تولید توانی معادل 199 اسب‌بخار است. گشتاورخروجی نیز 117 نیوتن‌متر در 10000 دور در دقیقه است.این موتور جعبه‌دنده 6 سرعته خودکار دارد. از دیگر مشخصات سوزوکی GSX-R1000، می‌توان به سیستم مدیریت الکترونیکی، راه اندازی کنترل، سیستم سریع تغییر، سیستم تعلیق، سیستم کنترل کشش، چراغ‌های جدید LED، طراحی جدید قاب اصلی و سیستم تعادل BFF، اشاره کرد. وزن موتور نیز 203 کیلوگرم است.دوکاتی اسکرمبلرموتورسیکلت‌های دوکاتی شهرت‌شان را مدیون قدرت و حجم بالای خود هستند. این موتورها از پیشرانه‌های 4 زمانه و با فناوری V شکل استفاده می‌کنند. شرکت سازنده دوکاتی، این فناوری را ال-دوگانه می‌نامد، چراکه نحوه قرارگیری سیلندرها به شکل عمودی و افقی با زاویه 90 درجه نسبت به هم، حرف ال در الفبای انگلیسی را تشکیل می‌دهد.دوکاتی امسال قصد دارد حداقل دو موتور جدید اسکرمبلر که بتوانند روی هر جاده‌ای پیش برانند، طراحی کند. درضمن ظرفیت موتور جدید به احتمال زیاد بیش از نسخه‌های قبلی شده و به 1100 سی‌سی خواهد رسید. موتور این وسیله‌نقلیه 2 سوپاپی و هوا-خنک است.هوندا ادونچر HONDA X-ADVاین موتورسیکلت، یک مدل مفهومی است و قرار است سال 2017 راهی بازار شود. این موتور نوعی اسکوتر (موتورسیکلت‌های سبک شهری) است که به گونه‌ای مجهز شده و ارتقا یافته تا در ناهموارترین جاده‌ها هم قابل راندن باشد.این موتور روح ماجراجویی و عملکرد بالا و آسایش را با هم ترکیب کرده است و مناسب رفت‌ و آمد درون شهری و همچنین سفرهای خارج از شهر هنگام تعطیلات آخر هفته است.ظرفیت موتور این وسیله‌نقلیه 745 سی‌سی است و نوع هم موتور مایع-خنک و تک‌‌میل سوپاپ رو است. مصرف بنزین در این موتور، یک لیتر در 27.5 کیلومتر است. سیستم انتقال قدرت هوندا HONDA X-ADV، دو-کلاچه هیدرولیک 6 سرعته است و نیرو به وسیله زنجیر منتقل می‌شود.هسکوارناموتورسیکلت هسکوارنای مفهومی 401، در دو نسخه Vit Pilen- پیکان سفید Svart Pilen- پیکان سیاه، از مدل کلاسیک Pilen الهام گرفته است. این موتور از رقبای خود سبک‌تر و سریع‌تر است. این مدل از موتور تاحد بسیارزیادی ویژگی‌های موتور قدیمی را در قالبی جدید دارد. دوشاخه جلوی وارونه، چرخ‌های 17 اینچی، موتور 400 سی‌سی مایع-خنک باخروجی 43 اسب‌بخار نیرو و وزنی معادل 135کیلوگرم از ویژگی‌های این مدل جدید است.

منبع : جام جم

mohamad skystar
18-02-2017, 20:53
نکاتی در خصوص موتورسیکلت‌ های الکتریکی جهانپرشین خودرو: موتور‌سیکلت‌ها در حمل‌و‌نقل شهری نقش مهم و موثری دارند و در برخی کشورها مانند ایتالیا تعداد موتورسیکلت‌ها حتی زیادتر از خودروها است و البته بخش عمده از آلودگی‌ها ناشی از همین موتور‌سیکلت‌های قدیمی و از رده خارج است.
به گزارش پرشین خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، استفاده از پیشرانه‌های برقی در موتور‌سیکلت‌ها مدتی است آغاز شده است و توان‌هایی که این وسایل از خود نشان داده‌اند بسیار خیره‌کننده بوده که در حجم و فضای محدودی که در اختیار داشته‌اند دستاوردهای بی‌نظیری به دست آمده است.
اغلب موتورسیکلت‌های برقی را موتورهایی کوچک و شهری می‌شناسیم که بیشتر توسعه یافته اسکوترهای الکتریکی هستند.
این موتورسیکلت‌ها اغلب برای مسافت‌های درون‌شهری نسبتا کوتاه کاربرد دارند، اما دامنه موتورسیکلت‌های برقی اکنون به رده سوپربایک‌ها هم رسیده است و شرکت‌ها توانسته‌اند موتورسیکلت‌های پرقدرتی را با موتور الکتریک تولید کنند.
در ادامه با برترین این موتورسیکلت‌ها آشنا خواهیم شد.

زیرو SR
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موتور‌سیکلت زیرو SR در لیست یکی از 10 موتورسیکلت برقی و برتردنیا در سال 2017 معرفی شده است و دلیل انتخاب این موتور قیمت بالا یا سرعت بسیار زیادش نیست بلکه ارائه یک پکیچ کامل از موتور‌سیکلتی مناسب و کارآمد است. موتور‌الکتریکی در این موتور‌سیکلت به‌طور خالص 67 اسب بخار نیرو تولید می‌کند که نیروی بسیار مناسبی برای یک موتور‌سیکلت به نظر می‌رسد.
این قدرت بالا باعث می‌شود که موتور‌سیکلت شتاب بسیار خوبی داشته باشد و می‌تواند تنها در مدت زمان 3/ 3 ثانیه به سرعت 60 مایل (97 کیلومتر در ساعت) دست پیدا کند.
حداکثر سرعت این موتور‌سیکلت برقی هم 162 کیلومتر در ساعت تخمین زده می‌شود. با اتکا به باتری‌های قدرتمندی که در بدنه زیرو SR قرار داده شده است دامنه حرکت مناسبی برایش فراهم شده که عبارت است از؛ 316 کیلومتر که برای استفاده روزانه و شهری بسیار مناسب است و باتری هایش ظرف 3 ساعت مجدد کاملا پر می‌شود. قیمت زیرو SR 16 تا 18 هزار دلار است.

لایتنینگ LS-218
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لایتنینگ یکی از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های برقی دنیا است که قدرت و مشخصاتی که دارد بسیار بالا و هیجان‌انگیز است. داشتن 200 اسب بخار قدرت موضوعی نیست که بتوان به‌راحتی آن را مهار یا از کنار این موتورسیکلت بی‌تفاوت گذشت. موتور الکتریکی در این موتورسیکلت از نوع 150 کیلووات بوده و گشتاور آن هم 227 نیوتن بر متر و حداکثر سرعت آن 350 کیلومتر در ساعت است.
وزن این موتور تنها 224 کیلوگرم است و از بسیاری از موتورسیکلت‌های احتراق درونی قدرت بیشتری دارد. موتور‌سیکلت‌ها نسبت به خودروها شتاب بیشتری دارند و رکورد شتاب در این وسایل نقلیه دو چرخ به 2 ثانیه هم می‌رسد که این عدد در رابطه با لایتنینگ LS-218 هم وجود دارد و این دو چرخ برقی قادر است در ظرف 2 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد که معادل است با 97 کیلومتر در ساعت که اعجاب‌آور است.
لایتنینگ با مشخصاتی که دارد در حد یک خودروی سدان پیشرفته قیمت دارد که برچسب قیمت آن عدد 38 هزار دلار را نشان می‌دهد.

ای پی ورکس لایت رایدر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تصور کنید یک لابراتوار در ایرباس بخواهد موتور‌سیکلت آن هم از نوع برقی تولید کند. شاید انتظار داشته باشیم که یک غول بزرگ خود‌نمایی کند یا موتورسیکلتی خاص خودش را نشان دهد. موتورسیکلتی که پیش رو دارید همان محصول جنجالی است که انتظارش را هیچ کس نداشته است، از ماده‌ای پیشرفته به نام اسکالمالوی ساخته شده است که نام یک آلیاژی از آلومینیوم است و در حد تیتانیوم استحکام دارد.
این ماده باعث شده موتورسیکلت تنها 35 کیلوگرم وزن داشته باشد. لایت رایدر به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده است. در واقع لایت‌رایدر را می‌توان نمایشی از حضور هنر مینیمالیست در طراحی صنعتی در نظر گرفت که بیش از 55 هزار دلار قیمت دارد و البته بر عکس هنری قویی که در آن استفاده شده است توان خروجی موتور برقی‌اش در حد 6 کیلووات است و تا 80 کیلومتر را با سرعت 60 کیلومتر در ساعت می‌تواند با یکبار شارژ طی کند.

آلتا موتور ردشیفت MX
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آلتا موتورز یکی از موتور‌سیکلت‌های با کیفیت در میان برقی هاست که با داشتن 40 اسب بخار و گشتاور 48 نیوتن بر متر موتورسیکلتی قابل اعتماد و پر قدرت است که با داشتن قیمت 15 هزار دلاری آماده است که از هر کوه و تپه‌ای بالا برود.
این موتور‌سیکلت با توجه به طراحی و فنربندی که دارد موتور کراسی برقی به حساب می‌آید. این موتور‌سیکلت 113 کیلوگرم وزن دارد و برای آنهایی که به فکر طبیعت هستند و نمی‌خواهند حضورشان در طبیعت همراه با آلودگی صوتی و هوا باشد انتخاب مناسبی خواهد بود، هر‌چند قیمت این موتورسیکلت بالاست اما ارزشش را دارد. آلتا موتورز به‌عنوان طراح و سازه این موتور کراس برقی محصولی تمیز و شیک را ارائه کرده است که کلاچ ندارد و رانندگی با آن کمی متفاوت است. موتورهای کراس برای اینکه بتوانند پرش‌های خوبی داشته باشند طراحی متفاوت و خاصی دارند که در رابطه با این موتور هم این موارد رعایت شده است.

ویکتوری ایمپلاس TT
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در دنیای موتورسیکلت‌های برقی تنوع زیادی وجود دارد و ویکتوری ایمپلاس TT با ظاهر موتورهای سنگین از جمله موتورهای پر‌قدرتی است که با استفاده از نیروی ذخیره شده در باتری‌هایش می‌تواند تا بیش از 257 کیلومتر به شما سواری دهد و البته هیچ نوع آلودگی هم تولید نکند و صدای موتورش هم بسیار بسیار پایین خواهد بود. ویکتوری فناوری مورد نیازش را از باراموس خریداری کرده است.
موتور الکتریکی که در این موتورسیکلت استفاده شده از نوع 40 کیلووات است و برای استفاده‌های شهری و روزمره توان بسیار مناسبی را ارائه می‌هد. شرکت پولاریس مالکیت ویکتوری را در اختیار دارد که در زمینه ساخت اسنوموبیل و باگی‌های آفرود و وسایل نقلیه ماجراجویانه فعالیت دارد. حداکثر سرعت این موتورسیکلت فوق‌العاده که از زیبایی خاصی برخوردار است به 160 کیلومتر در ساعت می‌رسد و باتری‌هایش ظرف کمتر از 4 ساعت کاملا شارژ می‌شود و می‌توان تا چند روز به راحتی با آن در گشت و گذار بود.

انرژیکا EGO
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موتورسیکلت‌های سوپر اسپورت با داشتن طراحی بدنه آیرودینامیک فوق‌العاده خود قادرند به سرعت‌های بسیار بالا دست پیدا کنند و این موضوع در رابطه با موتورسیکلت‌های برقی کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد که بتوان یک سوپر بایک برقی داشت که توان رسیدن به سرعت‌های بالا را داشته باشد. قیمت چنین موتورسیکلتی اما قطعا ارزان نخواهد بود و قیمت برخی مدل‌ها تا یک میلیون تومان هم می‌رسد.
در رابطه با انرژیکا EGO که موتورسیکلتی با ظاهر یک سوپر اسپورت است این قیمت‌ها بسیار پایین‌تر است و به عدد 35 هزار دلار می‌رسد، اما زیبایی‌اش چیزی از یک سوپر اسپورت کم ندارد. موتور برقی استفاده شده در این موتورسیکلت 136 اسب بخار قدرت 193 نیوتن بر متر گشتاور دارد. این نیروی بالا باعث می‌شود که انرژیکا بتواند در کمتر از 3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت این دو چرخ برقی به 240 کیلومتر در ساعت می‌رسد که سرعت بسیار بالایی است.

بروتوس V9
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هر کسی به موتورسیکلت‌های سوپر اسپورت علاقه‌ای ندارد، ولی موتورسیکلت‌هایی در کلاس بروتوس ممکن است خیلی از افراد را تحت تاثیر قرار دهد. طراحی این مدل موتور‌سیکلت مربوط به موتور‌سیکلت‌های سنگین پلیس در دهه‌های گذشته بوده است که برای گشت زدن استفاده می‌شده‌اند.
موتور‌سیکلت V9 سنگین وزن است و به پیشرانه برقی 125 اسب بخاری مجهز است و با اتکا به این توان می‌تواند حداکثر به سرعت 185 کیلومتر در ساعت برسد که برای این نوع موتور بسیارقابل توجه است.
بروتوس با استفاده از باتری‌های قدرتمندش می‌تواند با یکبار شارژ تا 450 کیلومتر مسافت را طی کند. این مقدار مسافت در میان خودروها و موتورهای برقی بسیار خوب در نظر گرفته می‌شود. از نظر طراحی بدنه بروتوس تا حدودی شبیه هارلی دیویدسون طراحی شده است و این طراحی خاص لذت سواری با یک موتور قدرتمند و خوش ساخت را دو چندان می‌کند. این موتور‌سیکلت برقی را می‌توان با قیمت 32 هزار دلار خرید.

لیتو سورا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موتور‌سیکلت لیتو سورا را می‌توان یکی از موتورهای هیجان انگیز و بسیار زیبایی دانست که در سال 2017 جزو یکی از بهترین‌های بازار معرفی شده است. اولین موضوعی که در رابطه با لیتو سورا توجهات را به خود جلب می‌کند قیمت سرسام‌آور آن است که عدد 77 هزار دلار را نشان می‌دهد و البته نسخه 100 هزار دلاری هم از این غول برقی ساخته شده است.
این موتور‌سیکلت با طراحی دراماتیک و فضایی که دارد توانسته است نظر موتور سواران را نسبت به موتورسیکلت‌های برقی عوض کند. لیتو می‌تواند با اتکا بر توان باتری‌هایش در کمتر از 4 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت (97 کیلومتر در ساعت) برسد که با توجه به ابعاد موتور‌سیکلت شتاب بسیار خوبی به حساب می‌آید.
با یکبار شارژ کردن لیتو سورا می‌توان بیش از 297 کیلومتر مسافت را طی کرد. امکانات متعددی در این دو چرخ برقی فراهم شده که شامل صفحه نمایش دیجیتال و سایر امکانات کنترل‌کننده می‌شود.

موتورمن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در لیست برترین موتورهای الکتریکی که در سال 2017 عرضه شده‌اند موتورمن با ظاهری بسیار ساده و عجیب قرار گرفته است. این موتورسیکلت بیشتر شبیه یک دوچرخه برقی است تا اینکه موتورسیکلتی با بازدهی بالا باشد. این موتورسیکلت ساده با قیمت 5158 هزار دلار انتخاب مناسبی برای ترددهای شهری و روزانه است از این جهت که کوچک است، بدون انتشار آلایندگی می‌تواند به نقاط مختلف شهرهای بزرگ دسترسی پیدا کند.
موتورمن می‌تواند با یکبار شارژ تا 70 کیلومتر مسافت را طی کند و برای شارژ مجدد به 6 ساعت زمان نیاز خواهد داشت و البته حداکثر سرعت آن هم 45 کیلومتر در ساعت است.
وزن موتورمن به 49 کیلوگرم می‌رسد که نسبتا سبک است و این مساله باعث شده است که با توجه به قیمتی که دارد موتورسیکلتی ایده ال در نظر گرفته شود. همه چیز در این وسیله ساده طراحی شده است و موتور الکتریکی در درون چرخ عقب قرار دارد و باتری هم در بدنه کار گذاشته شده تا سادگی کاملا حفظ شود.

یاماها استریت اسپورت PES2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در میان لیست موتور‌سیکلت‌های برقی موتور‌سیکلت برقی یاماها استریت اسپورت هم حضور دارد که شاید بتوان گفت تنها اسم معروف است و این موضوع نشان می‌دهد که برقی‌ها در شرکت‌های کمتر شناخته شده حضور دارند و موتورسیکلت‌سازهای بزرگ در این وادی کمتر وارد شده‌اند. یاماها استریت اسپورت موتورسیکلتی است با طراحی بسیار انتزاعی و خیرکننده و تنها موضوعی که در نگاه اول به ذهن متبادر می‌شود فناوری بالای آن و آینده محور بودنش است.
موضوعی که در رابطه با یاماها مطرح است اینکه این موتور‌سیکلت مفهومی است و بخشی از اطلاعات فنی آن فاش نشده است، اما وزن آن 131 کیلوگرم است. موضوع فناوری‌های پیشرفته که در کلاه ایمنی این موتور‌سیکلت استفاده شده باعث شده است که موتورسوار با استفاده از دوربین‌ها دید بیشتری داشته باشد و امنیتش از این جهت افزایش پیدا کرده است. سایر مولفه‌ها مانند شتاب و دامنه حرکتی هم رقابتی و بسیار مناسب اعلام شده است اما قیمت و سایر موارد همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.دنیای اقتصاد

wichidika
16-01-2018, 19:47
سهم ۱۰ درصدی موتورسیکلت‌ها در آلایندگی هوا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رئیس اداره خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به سهم ۱۰ درصدی موتورسیکلت‌ها در آلایندگی هوا ،تعداد موتورسواران فوت شده بر اثر تصادفات را ۴۲۰۰ نفر اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، گودرزی در مراسم گشایش چهارمین نمایشگاه بین‌المللی وسائل نقلیه برقی، هیبریدی، موتورسیکلت و تجهیزات وابسته که ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: صنعت موتورسیکلت از لحاظ ساخت داخل عمر قابل قبولی ندارد و اگر در آینده به وضع موجود ادامه دهد، آینده روشنی نخواهد داشت، بنابراین باید برنامه مدنظر به افزایش طول عمر تولیدات ساخت داخل معطوف شود.
وی با بیان این که هر ساله در فصل پایانی سال شاهد افزایش آلودگی هوا و آزار مردم دراین رابطه می‌شویم، گفت: سوال مطرح شده این است که تا چه زمانی قرار است این وضع ادامه یابد و چه زمانی از این وضع خارج می‌شویم؟ قطعا ادامه این مسیر درست نخواهد بود و باید در این راستا چاره‌اندیشی شود.
رئیس اداره خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به میزان موتورسواران فوت شده در تصادفات مختلف اشاره و اعلام کرد: از ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر فوتی بر اثر تصادفات ۴۲۰۰ نفر مربوط به موتورسیکلت‌هاست، بنابراین باید استانداردهای ایمنی و کیفیت ارتقاء یابد که در این رابطه بر اساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته فضا تنگ‌تر خواهد شد.
گودرزی افزود: ظرف سه سال گذشته در ارتباط با انژکتوری کردن و اجرای استانداردهای جدید تصمیمات جدید اتخاذ شد و حتما باید این روند ادامه یابد.
وی در ادامه به ادغام واحدهای تولیدکننده موتورسیکلت به دلیل فضای رقابتی موجود اشاره کرد و گفت: تعداد واحدهایی که تولیدکننده موتورسیکلت هستند به لحاظ تیراژ اقتصادی قابل قبول نیست و قطعا باید برخی واحدها ادغام شوند و در غیر این صورت از چرخه رقابتی حذف خواهند شد.
انتهای پیام

wichidika
16-01-2018, 21:06
با موتور برقی تاشو راحت‌تر در شهرها رفت و آمد کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این روز‌ها تولید خودروهای برقی روز به روز در حال افزایش است، اما به تازگی یک موتورسیکلت برقی ساده هم به بازار آمده که می‌توان آن را تا زد و مانند ساک خرید با خود به همراه برد.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این موتور برقی یو جت نام دارد و چرخ عقب آن بر خلاف چرخ های عقب دیگر موتورسیکلت ها تنها به یک طرف بدنه اتصال دارد تا تازدن آن و جمع کردن این موتور ممکن شود.
بخش عمده ای از بدنه این موتورسیکلت از آلیاژ منیزیم و همین طور فیبر کربن ساخته شده و چرخ های آن نیز فاقد تیوب است. قدرت موتور این موتورسیکلت 4.5 اسب بخار است و حداکثر مسافتی که موتور برقی یادشده بعد از یک بار شارژ می تواند طی کند 150 کیلومتر است.
برای تولید تایرهای این موتور از فناوری تقویت شده نانو استفاده شده که عملکرد آن در جاده ها و در شرایط دشوار آب و هوایی را بهبود می بخشد. حداکثر سرعت این موتور برقی 45 کیلومتر در ساعت است و لذا برای استفاده در داخل شهرها گزینه ای ایده آل محسوب می شود.
مدت زمان شارژ هر بسته از باتری های این موتور بسته به نحوه استفاده از 1.5 تا 3 ساعت در نوسان است و البته در صورت استفاده از دوبسته باتری این زمان به 3 تا 6 ساعت افزایش می یابد. این موتور دارای بلندگوهایی برای پخش موسیقی به صورت وای – فای نیز هست و حدود 9000 دلار قیمت دارد.
انتهای پیام/آ

wichidika
20-01-2018, 23:43
استاندارد موتورسیکلت‌ها ٢٥ گانه شد + استانداردهای جدید با اضافه شدن هشت عنوان استاندارد برای موتورسیکلت‌ها از ابتدای دی‌ماه سال جاری، تعداد استانداردهای مربوط به موتورسیکلت‌ها از ١٧ به ۲۵ مورد افزایش یافت و هر موتورسیکلتی که نتواند تا ابتدای فروردین‌ماه سال ٩٧ این تعداد استاندارد را رعایت کند، شماره‌گذاری نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، از ابتدای دی‌ماه سال جاری هشت عنوان استاندارد به استانداردهای اجباری موتورسیکلت‌ها اضافه شده است تا تعداد استانداردهای مورد نظر در خصوص این مدل از وسایل نقلیه که تا کنون ١٧ مورد بوده است به ۲۵ مورد افزایش یابد. این درحالی است که اگر هر موتورسیکلتی نتواند تا پایان سال تاییدیه مربوط به این هشت استاندارد را اخذ کند و با عدم شماره‌گذاری روبه‌رو خواهد شد. از هشت عنوان استاندارد اجباری اضافه شده برای موتورسیکلت‌ها، پنج مورد مختص به همه موتورسیکلت‌ها بوده و سه مورد مربوط به موتورسیکلت‌های سه چرخ و چهار چرخ است. پنج مورد استاندارد لحاظ شده از هشت مورد استاندارد اجباری مذکور که مربوط به همه موتورسیکلت‌هاست به ترتیب مربوط به باک موتور، سازگاری الکترومغناطیسی، آینه، عدم دستکاری و برجستگی بیرونی است. همچنین سه مورد از ۸ مورد استاندارد مذکور که مربوط به موتورسیکلت‌های سه چرخ و چهار چرخ است مربوط به شیشه‌شوی، کمربند و کوپلینگ است. در بین هشت عنوان استاندارد جدید اضافه شده به ۱۷ مورد استاندارد اجباری قبلی موتورسیکلت ها پنج مورد از استانداردهای که انواع این وسیله نقلیه ملزم به رعایت آن هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به طور حتم بسیاری از موتور سیکلت ها را با تغییراتی در بخش قطعات، شاسی، بدنه، باک، آینه، مخزن سوخت و اتصالات الکتریکی رو به رو خواهد کرد. دستورالعمل مربوط به رعایت استانداردهای ۲۵ گانه موتورسیکلت‌ها به اطلاعات تولیدکنندگان این بخش رسیده است و هر موتورسیکلتی که نتواند تا ابتدای فروردین ماه سال آینده این تاییدیه این استانداردهای ۲۵ گانه را اخذ کند از شماره‌گذاری آن ممانعت به عمل می‌آید. انتهای پیام

wichidika
20-01-2018, 23:45
اسامی ۲۵ استاندارد اجباری موتورسیکلت‌ها + جدول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با اضافه شدن هشت استاندارد اجباری جدید برای موتورسیکلت‌ها، اسامی مربوط به ۲۵ استاندارد این مدل از وسایل نقلیه اعلام شد.
به گزارش ایسنا، از ابتدای دی‌ماه سال جاری هشت عنوان استاندارد به استانداردهای اجباری موتورسیکلت‌ها اضافه شده است تا تعداد استانداردهای مورد نظر در خصوص این مدل از وسایل نقلیه که تا کنون ١٧ مورد بوده است به ۲۵ مورد افزایش یابد. این درحالی است که اگر هر موتورسیکلتی نتواند تا پایان سال تاییدیه مربوط به این هشت استاندارد را اخذ کند با عدم شماره‌گذاری روبرو خواهد شد.
بر اساس تصمیم اتخاذ شده هشت مورد استاندارد جدید موتورسیکلت‌ها شامل برجستگی های بیرونی، آیینه های دید عقب، مخزن سوخت، راهکارهای جلوگیری از دستکاری، سازگاری الکترومغناطیسی، وسایل اتصال یدک کش، تکیه گاه های کمربند ایمنی و کمربند ایمنی موتورسیکلت های سه و چهار چرخ، شیشه و شیشه شور و در نهایت برف پاک کن ضد یخ و ضد مه موتورسیکلت های سه و چهار چرخ است.
پیش از این تولیدکنندگان موتورسیکلت‌ تنها مکلف به اخذ تاییدیه استاندارد در موارد ۱۷ گانه سیستم ترمزگیری - مشخصات کنترل ها، هشداردهنده ها و نشانگرها - تجهیزات هشداردهنده صوتی - پایداری تکیه گاه (جک) برای وسایل نقلیه دوچرخ - دستگیره سرنشین برای وسایل نقلیه دوچرخ - تجهیزات ضد سرقت - پلاک های شناسایی - نصب تجهیزات روشنایی و چراغ ها - نصب تجهیزات روشنایی و چراغ ها - موقعیت نصب پلاک عقب - حداکثر سرعت طراحی - حداکثر توان خالص و گشتاور انجین - سرعت سنج - تایر ها - تجهیزات روشنایی و وسایل هشداردهنده نوری - باتری موتورسیکلت و مصرف سوخت، تعیین معیار انتشار دی اکسید کربن و دستورالعمل برچسب انرژی بودند.
در ذیل جدول مربوط به ۲۵ عنوان استاندارد اجباری موتورسیکلت‌ها که در اختیار ایسنا قرار گرفته و بر اساس آن کلیه تولیدکنندگان مکلف هستند تا تاریخ ۱۳۹۷.۱.۱ گواهی تایید نوع آن‌ها را سازمان ملی استاندارد ایران اخذ کنند، آورده شده است.ردیف

عنوان استاندارد

شماره استاندارد ملی۱

سیستم ترمز گیری

۱۳۲۶۳۲

مشخصات کنترل ها، هشداردهنده ها و نشانگر ها

۱۳۱۳۸۳

تجهیزات هشداردهنده صوتی

۱۳۲۶۱۴

پایداری تکیه گاه (جک) برای وسایل نقلیه دوچرخ

۱۳۲۶۲۵

دستگیره سرنشین برای وسایل نقلیه دوچرخ

۸۳۱۹۶

تجهیزات ضد سرقت

۸۳۱۶۷

پلاک های شناسایی

۸۳۱۷۸

نصب تجهیزات روشنایی و چراغ ها

۱۳۸۰۶۹

نصب تجهیزات روشنایی و چراغ ها

۸۳۱۴۱۰

موقعیت نصب پلاک عقب

۸۳۱۸۱۱

حداکثر سرعت طراحی

۶۷۰۴۱۲

حداکثر توان خالص و گشتاور انجین

۶۶۵۳۱۳

سرعت سنج

۸۳۱۵۱۴

تایر ها

۷۶۳۱۵

تجهیزات روشنایی و وسایل هشداردهنده نوری

۱۰۲۸۳۱۶

باتری موتورسیکلت

۶۱۹۷۱۷

مصرف سوخت، تعیین معیار انتشار دی اکسید کربن و دستورالعمل برچسب انرژی

۲-۶۶۲۶۱۸

برجستگی های بیرونی

۲۰۱۲۷۱۹

آیینه های دید عقب

۱۷۲۲۰۲۰

مخزن سوخت

۱۱۴۱۰۲۱

راهکارهای جلوگیری از دستکاری

۱۱۴۱۱۲۲

سازگاری الکترومغناطیسی

۱۹۱۰۱۲۳

وسایل اتصال یدک کش

۱۱۴۱۲۲۴

تکیه گاه های کمربند ایمنی و کمربند ایمنی موتورسیکلت های۳ و۴ چرخ

۱۱۴۱۳۲۵

شیشه و شیشه شور، برف پاک کن ضد یخ و ضد مه موتورسیکلت های۳ و۴ چرخ

۱۱۴۱۴


همچنین تصویر مربوط به آگهی منتشره در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با "وسایل نقلیه دو یا سه چرخ - مقررات تایید نوع و روش اجرایی" در راستای اجرای استاندارد ملی ایران آمده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انتهای پیام

wichidika
17-04-2018, 00:26
فهرستی از بهترین موتورسیکلت‌های برقی در جهان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این گزارش به بررسی و مرور مختصری بر مجموعه‌ای از بهترین موتورسیکلت‌های برقی و الکتریکی در جهان می‌پردازد.
به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت dgit، این روزها که بازار معرفی و رونمایی از خودروهای برقی و الکتریکی در کشورهای جهان بسیار داغ و پر تب و تاب شده است، بسیاری از شرکتهای خودروسازی عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.
افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
کشورهای متعددی در جهان نیز به منظور حفاظت از محیط زیست، کاهش آلودگی صوتی و هوا و همچنین افزایش کیفیت زندگی و سلامت شهروندان، با وضع و اجرای قوانین و مقررات جدیدی به حمایت از صنعت نوظهور خودروهای برقی، الکتریکی و پاک پرداخته‌اند.
در این میان، علاوه بر خودروهای سواری و شخصی، بازار رونمایی از خودروهای سبک و سنگین بسیاری همچون کامیون، کامیونت، وانت، اتوبوس و همچنین موتورسیکت نیز داغ شده است هرچند که سابقه حضور موتورسیکلت های برقی و الکتریکی در خیابان های شهرهای جهان از سایر وسائل نقلیه مشابه بیشتر است.
در این گزارش به بررسی و مرور مختصری بر اسامی بهترین موتورسیکلت های برقی در جهان و اطلاعات آنها می پردازیم:
Zero SR
موتورسیکلت زیرو اس آر، با وزن حدود ۱۸۸ کیلوگرم، قادر است مسافتی معادل ۱۲۲ مایل یا ۱۹۶ کیلومتر را بپیماید و به حداکثر سرعت ۱۶۴ کیلومتر بر ساعت ( ۱۰۲ مایل بر ساعت) برسد. قدرت گشتاور این موتورسیکلت برقی ۱۵۷ نیوتن متر بوده و قیمت آن نیز حدودا بین ۱۵ هزار تا ۱۸ هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] LS-۲۱۸
موتورسیکلت لایتینگ ال اس ۲۰۱۸، با وزن ۲۲۴ کیلوگرم، می تواند با هر بار شارژ، مسافتی حدود ۱۶۰ کیلومتر یا ۱۰۰ مایل را طی کند. حداکثر سرعت آن به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت ( ۲۱۸ مایل بر ساعت) می‌رسد. قدرت تولید گشتاور آن نیز ۲۲۷ نیوتن متر بوده و قیمت آن نیز ۳۸ هزار دلار گزارش شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Motors Redshift MX
موتورسیکلت آلتا موتورز ردشیفت ام ایکس، با وزن ۱۲۱ کیلوگرم، قادر است به حداکثر سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت معادل ۶۵ مایل بر ساعت برسد. قدرت تولید گشتاور آن نیز ۱۶۲ نیوتن متر است و قیمتی معادل ۱۴ هزار دلار دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Light Rider
موتورسیکلت ای پی ورک لایت رایدر، با وزن ۳۵ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ مسافتی معادل ۶۰ کیلومتر ( ۳۷ مایل) را بپیماید. بیشینه سرعتی آن نیز ۸۰ کیلومتر بر ساعت یا ۴۹ مایل بر ساعت گزارش شده است و قیمتی معادل ۴۹ هزار دلار دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Empulse TT
موتورسیکلت ویکتوری ایمپالس تی تی، با وزن ۲۱۳ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ یک مسافت ۲۲۵ کیلومتری یا ۱۴۰ مایلی را طی کند. حداکثر سرعت آن نیز ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت ( ۱۰۰ مایل بر ساعت) بوده و قدرت تولید گشتاور آن نیز ۸۲ نیوتن متر است. قیمت آن هم حدودا ۱۹ هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] EGO
موتورسیکلت انرجیکا ایگو، با وزن ۲۶۵ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ یک مسافت ۱۴۹ کیلومتری یا ۹۳ مایلی را طی کند. حداکثر سرعت آن نیز ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت ( ۱۴۹ مایل بر ساعت) بوده و قدرت تولید گشتاور آن نیز ۱۹۵ نیوتن متر است. قیمت آن هم حدودا ۳۵ هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] V۹
موتورسیکلت بروتوس وی ۹، با وزن ۳۵۵ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ یک مسافت ۴۵۰ کیلومتری یا ۲۸۰ مایلی را طی کند. البته لازم به ذکر است این مسافت ها بر اساس جاده های درون شهری تخمین زده شده است. حداکثر سرعت آن نیز ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت ( ۱۱۵ مایل بر ساعت) بوده و قدرت تولید گشتاور آن نیز ۳۷۵ نیوتن متر است. قیمت آن هم حدودا ۳۲ هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sora
موتورسیکلت لیتا سورا، با وزن ۲۶۰ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ یک مسافت ۱۹۳ کیلومتری یا ۱۲۰ مایلی را طی کند. البته لازم به ذکر است این مسافت ها بر اساس جاده های درون شهری تخمین زده شده است. حداکثر سرعت آن نیز ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت ( ۱۲۰ مایل بر ساعت) بوده و قدرت تولید گشتاور آن نیز ۹۰ نیوتن متر است. قیمت آن هم حدودا ۷۷ هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موتورسیکلت موتورمن، با وزن ۴۵ کیلوگرم، قادر است با هر بار شارژ یک مسافت ۶۵ کیلومتری یا ۴۰ مایلی را طی کند. البته لازم به ذکر است این مسافت ها بر اساس جاده های درون شهری تخمین زده شده است. حداکثر سرعت آن نیز ۴۵ کیلومتر بر ساعت ( ۲۸ مایل بر ساعت) بوده و قدرت تولید گشتاور آن نیز ۶۰ نیوتن متر است. قیمت آن هم حدودا پنج هزار دلار است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]انتهای پیام