PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

مجید فینا
27-11-2007, 21:07
تاپیک اختصاصی تندر 90 ( L90 )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تندر90 يكي از خودروهاي روز جهان در كلاس B است كه در سراسر اروپا، آسيا و خاورميانه مقبوليت و محبوبيت ويژه اي به دست آورده است. تندر90 موفقيت خود را مرهون طراحي زيباي بدنه، اتاق جادار و دلباز، برخورداري از جديدترين فن آوري خودروسازي، سادگي و پرهيز از پيچيدگي در بخش فني و در نتيجه سهولت تعميرات، قيمت بسيار مناسب و رقابتي و همچنين خدمات پس از فروش آسان و فراوان است
تندر90 از موتور 1600 سي سي با توان 105 اسب بخار بهره مي برد كه اين ميزان قدرت در اين كلاس از خودروها قابل توجه است. اين موتور داراي 16 سوپاپ بوده و از سيستم سوخت رساني انژكتوري الكترونيكي سود مي برد. اين خودرو داراي شاسي و ساختار بدنه بسيار مستحكم است كه ضربات وارده به اتاق را در تصادفات به كليه قسمت هاي بدنه تقسيم كرده و از ورود مستقيم انرژي به سرنشينان جلوگيري مي كند
از نظر جادار بودن، همين بس كه سه نفر با قد 180 سانتي متر مي توانند به راحتي در صندلي عقب تندر90 بنشينند. صندوق عقب اين خودرو نيز با ظرفيت 510 ليتر براي هر خانواده اي در سفرهاي طولاني مناسب است. كليه مراحل بدنه سازي، رنگ آميزي، مونتاژ و تكميل كاري نهايي تندر90 در خطوط توليد مجهز شركت ايران خودرو با استفاده از آخرين فناوري هاي دنيا انجام مي شود. به كار گيري اتوماسيون سطح بالا در خطوط توليد اين شركت كه بزرگ ترين و پيشرفته ترين خودروساز خاورميانه است، بازديد كنندگان و صنعتگران سراسر جهان را به شگفتي و تحسين وا مي دارد. این خودرو دارای کیسه هوای راننده و همچنین پخش CD میباشد. قابل ذکر است همه مدلها ی تندر 90 داراي ايربگ شاگرد مي باشند.

مشخصات فنی تندر 90 در سایت رسمی ایران خودرو :

MOHAMMAD2010
28-11-2007, 14:02
فکر نمیکردم این قدر خوب باشه

Hektor
28-11-2007, 15:21
تست هندلینگ رنو لوگان ال 90 یا همون تندر

توجه » موتور 1600 سی سی هست و فقط
سر سیلندر ریسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
راستش نظر من اينه كه اين مدل رو به هيچ روي نبايد با لوگان معمولي مقايسه كنيد.
چرا كه خودروهاي رالي نسبت به نمونه هاي داراي خط توليد همون خودرو تفاوتهاي بسيار زيادي دارند طوريكه بهتره بگيم فقط ممكنه نماي ظاهريشون شبيه نمونه هاي اصلي باشه.داخل اين خودروها كاملا اصلاح و تقويت و گارد كشي شده... شاسي و فنربندي و سيستم تعليق و اتصالات چرخها كلا تعويض ويا بطور اساسي تقويت شده... سيستم انتقال قدرت و موتور كاملا با مدلهاي عادي متفاوت هست و 4 چرخ متحرك شده و ده ها تغيير ديگه انجام شده.
پس نبايد اصلا هندلينگ چنين خودرويي كه در فيلم ديديد رو با لوگان مقايسه كنيد.
با تشكر

Contractor
30-11-2007, 16:30
اینم یه لوگان اسپرت در فرانسه

ramin4116
30-11-2007, 23:47
اقا يون دستتون درد نكنه من يه اي 2 نوشتم هنوز ندادن بهم

amin123
01-12-2007, 15:48
اي ولا......جالب بود.....تقريبا كفم بريد :)

HOOSEIN 105
05-03-2008, 20:32
لطفا به مقایسه این دو خودرو بپردازید

Talabkar
05-03-2008, 21:08
شما كه خودت تندر داري يه مقايسه ميكردي

Farshadd
05-03-2008, 23:36
اول بگم که منبع خود سایت ایران خودرو هست و اینو هم بگم که هر کسی برای فروش مال خودش زور میزنه پس خودمون هم جدا یه بحث در موردشون میکنیم.

تندر 90

رنو نامی جاودانه که در سال 1898 بنیان نهاده شد. از ابتدا راه توسعه را در پیش گرفت و تا به امروز پیشرو در نوآوری باقی مانده است. رنو هر روزه نوآوری هایی را به کار می گیرد تا بهترین خودرو را هم از دیدگاه طراحی ، آسایش و تکنولوژی و هم از دیدگاه ایمنی و هماهنگی با محیط زیست به مشتریان خود ارائه نماید.

طراحی: آسایش و راحتی سرنشینان و بهبود مداوم آن تفکر و باروری است که در کلیه خودروهای رنو یافت می گردد.

آسایش و تکنولوژی: بهیه سازی آسایش صوتی، تهویه هوا، دید و ارگونومی خودروها. استفاده از بهترین و آخرین تکنولوژی برای تمامی خودروها در رده های مختلف.

ایمنی: بهبود بی وقفه در ایمنی خودروهای رنو برای دستیابی به بالاترین درجه در پيشگيری، اصلاح و حفاظت سرنشینان در شرایط خطرناک.

محیط زیست: رنو متعهدانه میزان گازهای آلاینده ( دی اکسید کربن) و آلودگی صوتی را طوری کاهش داده است که از ضوابط مقرر اروپایی نیز فراتر رفته و خودروهایی تولید می نماید که 95% از مواد بکار رفته در آن قابل بازیافت می باشند.

گردانندگان پروژه تندر 90 : رنو ، ایران خودرو ، سایپا و رنو پارس

رنو پارس یک شرکت مشارکتی است که در سال 1383 تاسیس شده است. این شرکت هماهنگ کننده همکاری شرکت رنو و صنعت خودروسازی ایران می باشد.

51% سهام رنوپارس متعلق به رنو و 49% متعلق به ایدکو ( شرکت توسعه صنایع خودرو، متشکل از ایدرو-سازمان گسترش و نوسازی صنایع- و دو خودروساز اصلی در ایران : ایران خودرو و سایپا) می باشد.

شرکت رنوپارس محور همکاری رنو و دو خودروساز بزرگ ایرانی است. تولید مشترک تندر 90 توسط ایران خودرو و سایپا صورت می گیرد. خودروها بر اساس پلت فرم ایکس 90 مونتاژ خواهند شد. مونتاژ با استفاده از قطعات وارداتی و اجزای تولید داخل انجام می گیرد.

65% قطعات تندر 90 توسط سازندگان داخلی تولید خواهد شد. ظرفیت اولیه تولید حدوداً 000 95 دستگاه تا پایان سال 2007 برای هر دو تولیدکننده داخلی می باشد.
------------------------------------------------------

405

از سال 1369 مونتاژ و توليد انواع اتومبيل سواري پژو (از جمله پژو 405 جي ال ، پژو 405 جي ال ايکس 1580 و 2000 سي سي و پژو 405 جي ال ايکس اتوماتيک 2000 سي سي) در خطوط توليد سواري سازي به انجام رسيده است. ساخت داخلي قطعات اين محصول از سال 1373 در دستور کار شرکت ساپکو قرار گرفت. تا پايان سال 1377 کل اقلام حذف شده از مجموعه قطعات وارداتي که حاصل تلاش صنعتگران ايراني مي باشد و معادل 77% بوده و با درنظر گرفتن اقلامي که جهت حذف از مجموعه قطعات وارداتي به پژو فرانسه اعلام شده است ، ميزان ساخت قطعات داخل اين خودرو به 89% بالغ خواهد گرديد.

بررسي هاي به عمل آمده حاکي از اين بود که از ميان قطعات مورد استفاده در توليد پژو 405 مي بايست 35 قطعه به کلي تغيير مي يافت و علاوه بر آن 84 قطعه کاملا جديد شامل 17 قطعه مربوط به بدنه و 67 قطعه تزييناتي ، طراحي و ساخته مي شد و اين مبناي فعاليت فشرده طراحان و مهندسين مرکز تحقيقات ايران خودرو قرار گرفت.

کليه محاسبات و اقدامات اجرايي اين پروژه در مرکز تحقيقات ايران خودرو انجام شده و خودروي پژو 405 تشريفاتي (ليموزين) به عنوان اولين دستاورد اين مرکز تحقيقاتي محقق شد.

اعمال دقت و ظرافت در ساخت اين خودرو تا بدان حد بود که موجب شگفتي کارشناسان بين المللي خودرو گرديده و با اختصاص جايگاهي در موزه پژوي فرانسه به خودروي تشريفاتي ساخت ايران ، توانمندي صنعتگران ايراني به قضاوت جهانيان گذاشته شد.
اين خبر در جرايد و محافل خارجي انعکاس وسيعي داشته و يکي از مجلات فرانسوي زبان از موفقيت ايران با تعبير "وقتي پژو مرسدس بنز را مات مي کند" ياد کرده است.

يکي از موفق ترين اتومبيلهاي کلاس متوسط پژو که در سال 1988 توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب گشت ، اتومبيل پژو 405 مي باشد.
پژو 405 در دو مدل Gl و Glx به بازار عرضه شده و يکي از بهترين اتومبيلهاي مونتاژ شده در ايران مي باشد.

بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي دارد

jomeha
06-03-2008, 00:03
اگه مي دونستي چقدر لوازم تندر گرونه ، ديگه نميومدي اينارو باهم مقايسه كني

Actros
06-03-2008, 02:33
405 ماشین خوبیه
قطعاتشم ریخته

Balrog
06-03-2008, 02:42
شكى نيست كه L90 داراى تجهيزات ايمنى كامل‌ترى نسبت به 405 هست، اما توجه داشته باشيد كه 405 بدنه‌ى قوى‌تر و محكم‌ترى در قياس با L90 داره.

هندلينگ 405 بسيار بهتر از L90 هست و تسلط شما حين رانندگى با اين محصول قديمى شركت پژو، نسبت به تسلطتون به L90 خيلى بيشتره.

همون‌طور كه يكى از دوستان هم اشاره كرد، قطعات اين خودرو نه راحت گير مى‌ياد و نه ارزونه. (به نظر من همين يك مورد براى ترجيح دادن 405 به L90 كفايت مى‌كنه!) در حال حاضر از طرف خود نمايندگى‌هاى رسمى هم پشتيبانى درست و حسابى‌اى نداره.

اگه خداى نكرده حادثه‌اى پيش بياد، هزينه‌‌ى تعميرات 405 كمتر در مى‌ياد (L90 دنگ و فنگ بيشترى داره...).

نكته‌ى مهم ديگه اينه كه در حال حاضر وضعيت بازار خريد و فروش دست دوم 405 بسيار مساعد‌تر از L90 هست.

خيلى‌ها با قيافه‌ى L90 كنار نمى‌يان.

راستى،‌ تيونينگ 405 هم راحت‌تره، هم نتيجه‌ى قشنگ‌ترى داره! :happy:

HOOSEIN 105
06-03-2008, 13:55
شما كه خودت تندر داري يه مقايسه ميكردي

شما سوال خودت رو در مورد تندر بپرس من هم جواب بدم

Apachi
06-03-2008, 14:26
من خودم 405 دارم ولی یک موضوع رو در نظر بگیرید
من الان میخوام کمک فنر م رو عوض کنم از کمک 206 استفاده میکنم
تمامی قطعات 405 توسط قطعه سازان داخلی ساخته میشه چون زیر و بم رو فهمیدن و واقعآ کیفت پایین داری
قطعات 405 دقیقآ کیفت قطعات پیکان سابق رو داره شاید ارزون باشه ولی واقعآ بی کیفت هستش دقیقآ تبدیل شده به پیکان ولی در مورد 206 اینطوری نیست و قطعاتش نسبتآ کیفت خوبی داره... ولی 405 دیگه دورش تمام شده
نه تکنولؤژی به روز هستش ماله دهیه 80 هستش اینم از قطعاتش که همه تو ایران تولید میشن و مهمون 20000 کیلومتر هستن
در مورد L90 غیر از قیافش و فاصله محور هاش بدک نیست نیمودونم اگه تیوننیگ بشه قشنگ میشه یا نه که اون باز به سلیقه طرف بستگی داره ولی در کل به عقیده من از 405 بهتره دلیل اصلیش هم قطعات کیفت پایین 405 هستش..

morteza.dmh
06-03-2008, 14:55
منم یه مدتی دنبال همین مقایسه بودم فهمیدم که 405 از همه نظر بهتره........قیمت تندر کاملاً کاذبه.......

morteza.dmh
06-03-2008, 15:06
من خودم 405 گرفتم که خیلی شتاب و سرعت و ترمزش خوبه والبته باید در نظر داشت که هنوز نو هست ولی در کل کیفیت 405 ها خیلی اومده پایین تر اما بازم از تندر بهتره!!

HOOSEIN 105
06-03-2008, 15:54
شكى نيست كه L90 داراى تجهيزات ايمنى كامل‌ترى نسبت به 405 هست، اما توجه داشته باشيد كه 405 بدنه‌ى قوى‌تر و محكم‌ترى در قياس با L90 داره.

هندلينگ 405 بسيار بهتر از L90 هست و تسلط شما حين رانندگى با اين محصول قديمى شركت پژو، نسبت به تسلطتون به L90 خيلى بيشتره.

همون‌طور كه يكى از دوستان هم اشاره كرد، قطعات اين خودرو نه راحت گير مى‌ياد و نه ارزونه. (به نظر من همين يك مورد براى ترجيح دادن 405 به L90 كفايت مى‌كنه!) در حال حاضر از طرف خود نمايندگى‌هاى رسمى هم پشتيبانى درست و حسابى‌اى نداره.

اگه خداى نكرده حادثه‌اى پيش بياد، هزينه‌‌ى تعميرات 405 كمتر در مى‌ياد (L90 دنگ و فنگ بيشترى داره...).

نكته‌ى مهم ديگه اينه كه در حال حاضر وضعيت بازار خريد و فروش دست دوم 405 بسيار مساعد‌تر از L90 هست.

خيلى‌ها با قيافه‌ى L90 كنار نمى‌يان.

راستى،‌ تيونينگ 405 هم راحت‌تره، هم نتيجه‌ى قشنگ‌ترى داره! :happy:

با سلام .
خوب دوستمون کفت که ایمنی تندر قابل مقایسه با 405 نیست . از لحاظ بدنه وایمنی فقط استحکام مهم نیست اصل اونه که ضربه رو جذب کنه که تندر طبق اعلام معروف ترین موسسه تست ایمنی در امریکا تندر از این لحاظ عالی بوده و حتی خیلی با لا تر از 206 . پس چرا 206 4 ستاره و تندر 3 ستاره ؟ این به علت ان است که سنسور ایربگ شاگرد به خوبی عمل نکرده اگر این سنسور به درستی عمل میکرد تندر 4 ستاره را به راحتی کسب میکرد . همین تست با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت بر تندری که سنسور ایربگ اون درست بود صورت گرفت که تندر 4 ستاره با 12 امتیاز کسب کرد که به طور حتم تندر های ایران این مشکلشان درست شده . یعنی 206 با 4 ستاره و 11 امتیاز و تندر با 4 ستاره و 12 امتیاز که میبینم ایمنی تندر بالاست . از لحاظ بدنه هم استحکام بدنه تندر بسیار قویتره . حالا اگه پرشیا 4 ایربگ رو میدید 2 ستاره هم نیاورده بود یعنی با 4 ایربگ به اندازه ریو هم ایمنی نداشته .

حالا یک ماه پیش یه چیز دیدم باورتون نمیشه .

یه پراید با 100 تا یا یکم بیشر کبوند به پشت تندر که 20 یا 30 تا میرفت . باور کنید تندره 1 متر پرید جلو سپرش شکست و در صندوق عقب ان کمی کج شده بود پراید له شده بود شما نمی تونستید تشخیص بدید اون پرایده . بیچاره پرایده دلم خیلی براش سوخت رفته بود زیر تندر .
نکته بعد اگه از قیافش خوشت نمیا د یه رینگ بنداز یکم بخوابونش با ور کن با 206 اسپرت هم عوضش نمی کنی . اینقدر زیبا میشه.
نکته بعدی قطعات اون صد سال یه بار خراب میشه که عمر ما اونقدر کفاف نمیده که دنبال قطعاتش باشیم . به دور از شوخی واقعا کم خرجه اگه هم چیزیش عیب پیدا کرد یه نمایندگی بزرگ مخصوص تندر تو میدان ازادی است هر چی بخوای داره .

در مورد سرعت و قدرتی بگم
ماشینی است کم مصرف نه انجور که میگفتن خالی بندها تو شهر مصرفش 8.5 است ولی تو جاده 5.5 یا 6.5است که محشره این ماشین فقط خوره جاده و مسافرته . از نظر توان موتوری هیچ ماشینی مثل این تندر نمیمونه حتی 206 هرچه قدر با هاش سرعتی میری تو سربالایی انگار نه انگار همین جوری میره بدون اینکه اخ بگه . باورتون نمیشه توسربالایی همچین میرفت . 160 تا میرفت بدون اینکه کم بیاره . گاز رو یکم فشار میاوردم میپرید رو 180 البته سریع دوباره 160 می امدم اخه خطر داره منظور من این بود که تو سرعت بالا شتابش خیلی زیاده . راحت با دنده 4 179 با کولر میره بدون کولر هم فرقی نداره وقتی کولر میزنی هیچ هیچ هیچ تا ثیری در رانندگی نداره انگار که کولر مستقل از موتور داره . ماشین اگه گاز بدی تا 220 هم میره ولی وقتی به دور 5300 نزدیک میشی ارسال بنزین قطع میشه و ماشین میاد 195 که به خاطر انژکتری بودنشه که وقتی دور موتور از یه حدی میگذرد پاشش بنزین قطع میشه.
تازه قدرت این موتور 115 است است که به دلیل نسب سیستم ECU قدرت به 110 کاهش یافته . حتی به دلیل این سیستم دور موتور این خودرو 7 است . موتور مگان همین موتور است ولی به خاطر نداشتن این سیستم 115 اسب قدرت میده . 206 هم سیستم ECU داره که اونهم قدرتش 108 است .
یه نکته منفی داره شتابه 0 تا 30 ان به خاطر وزن زیاد ان (110) کم است . مثلا با یه ریو کورس گذاشته بودم تو یه جای خلوت بدون هیچ خطری ( کورس این جور جاها کیف داره ) . اول ماشینش پسره که ریو داشت پرید رفت تندر زیاد عقب موند بی خیال شدم نرفتم . اون امد کفت دیدی این تندر چیزی نداره همش الکیه تو کاغذ الگانسه ولی تو عمل پیکان . بدجوری حالم گرفته شد . گفتم بیا یه بار دیگه . طرف گفت به چشم ولی اگه باختی دیگه نگو تندر ال بله جیم بله . من گفتم چشم
دوباره کورس رو شروع کردیم دوباره عقب افتادم ولی کورس رو ول نکردم سرعت نزدیک به 80 بود که نزدیکش شدم . تو سرعت 90 مثل موشک ازش رد شدم . نزدیک 140 خیلی با من فاصله داشت . این هم بگم راننده ریو جای استاد من تو رانندگی بود. این رو گفتم بدونید که تندر به خاطر رانندگی من ریو رو نگرفت .
حال ببینید هیچ 405 یا پرشیا یی جرات کورس با ریو رو تا 120 نداره فکرشو بکن اگه 405 یا پرشیا با تندر کورس بزاره . اخه من خودم تو جاده قم با یه 405 و پرشیا کورس انداختم .
با 206 هم کورس انداختم اول یکم عقب موند (1متر) بعد از 13 یا 14 ثانیه هم دوباره بهش رسید . از اون موقع به بعد حسابی از ماشینم خوشم اومد.
خلاصه از لحاظ قدرت موتور در کلاسش تقریبا بی رقیبه .
.................................................. ...........

HOOSEIN 105
06-03-2008, 16:01
.

206 sd
مشخصات فنی

تعداد سیلندر : 4 عدد
حجم موتور : 1587 سی سی
حداکثر سرعت : 190 کیلومتر در ساعت
گیربکس : 5 دنده معمولی
سوپاپ : 16 عدد
حداکثر قدرت : 108 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه
شتاب 0 تا 100 : 9.8
ابعاد :

طول : 4188 میلیمتر
عرض : 1655میلیمتر
ارتفاع : 1456میلیمتر
وزن : 1069میلیمتر
حجم صندوق عقب : _

ریو :
مشخصات فنی

حجم موتور : 1493 سی سی
حداکثر سرعت : 175 کیلومتر در ساعت
گیربکس : 5 دنده
حداکثر قدرت : 97 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
شتاب 0 تا 100 : 11.5
ابعاد :

طول : 4242 میلیمتر
عرض : 1702 میلیمتر
ارتفاع : 1471 میلیمتر
وزن : 1073 میلیمتر
حجم صندوق عقب : 490 لیتر

تندر 90

مشخصات فنی
حجم موتور : 1598 سی سی
حداکثر سرعت : 187
حداکثر قدرت : 110 (107 ) اسب یخار در 5750 دور در دقیقه
شتاب 0 تا 100 : 10.2
ابعاد :

طول : 4225 میلیمتر
عرض : 1742 میلیمتر
ارتفاع : 1535 میلیمتر
وزن : 1100 میلیمتر
حجم صندوق عقب : 510

405 GLX
مشخصات فنی

حجم موتور : 1761 سی سی
حداکثر سرعت : 182 کیلومتر بر ساعت
سوپاپ : 8 عدد
حداکثر قدرت : 97 اسب در 6000 دور در دقیقه
شتاب 0 تا 100 : 11.5
ابعاد

طول : 4408 میلیمتر
عرض : 1694 میلیمتر
ارتفاع : 1410 میلیمتر
وزن : 1100 میلیمتر
حجم صندوق عقب : 500 لیتر

HOOSEIN 105
06-03-2008, 16:07
من خودم 405 گرفتم که خیلی شتاب و سرعت و ترمزش خوبه والبته باید در نظر داشت که هنوز نو هست ولی در کل کیفیت 405 ها خیلی اومده پایین تر اما بازم از تندر بهتره!!

405 خوب ولی عمرا به گرد پای تندر نرسه پیش تندر صفره از همه لحاظ تو تاپیک های بالا برتریش معلومه

HOOSEIN 105
06-03-2008, 16:08
این کورس بین تندر با 206 1600 میباشد

این هم نشونی سایتش

HOOSEIN 105
06-03-2008, 16:11
یکی از دوستامون هم به نام اقا علی (ali fire) گفته بود که اول سمند و 405 و اردی داشته میگه اصلا تندر قابل مقایسه با انها نمی باشد . اگه اومد تو تاپیک حرفمو تایید میکنه

mohammadrsz
06-03-2008, 22:12
سلام
من الان 2 روزه تحویل گرفتم
ماشین خوبیه
چه سرعتی داره
شتابشم خوبه
بیشترین سرعتی که باهاش رفتم 90 تا بوده :31:
آخه همش تو کوچه بودم :27:

Farshadd
06-03-2008, 23:29
با سلام .
خوب دوستمون کفت که ایمنی تندر قابل مقایسه با 405 نیست . از لحاظ بدنه وایمنی فقط استحکام مهم نیست اصل اونه که ضربه رو جذب کنه که تندر طبق اعلام معروف ترین موسسه تست ایمنی در امریکا تندر از این لحاظ عالی بوده و حتی خیلی با لا تر از 206 . پس چرا 206 4 ستاره و تندر 3 ستاره ؟ این به علت ان است که سنسور ایربگ شاگرد به خوبی عمل نکرده اگر این سنسور به درستی عمل میکرد تندر 4 ستاره را به راحتی کسب میکرد . همین تست با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت بر تندری که سنسور ایربگ اون درست بود صورت گرفت که تندر 4 ستاره با 12 امتیاز کسب کرد که به طور حتم تندر های ایران این مشکلشان درست شده . یعنی 206 با 4 ستاره و 11 امتیاز و تندر با 4 ستاره و 12 امتیاز که میبینم ایمنی تندر بالاست . از لحاظ بدنه هم استحکام بدنه تندر بسیار قویتره . حالا اگه پرشیا 4 ایربگ رو میدید 2 ستاره هم نیاورده بود یعنی با 4 ایربگ به اندازه ریو هم ایمنی نداشته .

حالا یک ماه پیش یه چیز دیدم باورتون نمیشه .

یه پراید با 100 تا یا یکم بیشر کبوند به پشت تندر که 20 یا 30 تا میرفت . باور کنید تندره 1 متر پرید جلو سپرش شکست و در صندوق عقب ان کمی کج شده بود پراید له شده بود شما نمی تونستید تشخیص بدید اون پرایده . بیچاره پرایده دلم خیلی براش سوخت رفته بود زیر تندر .
نکته بعد اگه از قیافش خوشت نمیا د یه رینگ بنداز یکم بخوابونش با ور کن با 206 اسپرت هم عوضش نمی کنی . اینقدر زیبا میشه.
نکته بعدی قطعات اون صد سال یه بار خراب میشه که عمر ما اونقدر کفاف نمیده که دنبال قطعاتش باشیم . به دور از شوخی واقعا کم خرجه اگه هم چیزیش عیب پیدا کرد یه نمایندگی بزرگ مخصوص تندر تو میدان ازادی است هر چی بخوای داره .

در مورد سرعت و قدرتی بگم
ماشینی است کم مصرف نه انجور که میگفتن خالی بندها تو شهر مصرفش 8.5 است ولی تو جاده 5.5 یا 6.5است که محشره این ماشین فقط خوره جاده و مسافرته . از نظر توان موتوری هیچ ماشینی مثل این تندر نمیمونه حتی 206 هرچه قدر با هاش سرعتی میری تو سربالایی انگار نه انگار همین جوری میره بدون اینکه اخ بگه . باورتون نمیشه توسربالایی همچین میرفت . 160 تا میرفت بدون اینکه کم بیاره . گاز رو یکم فشار میاوردم میپرید رو 180 البته سریع دوباره 160 می امدم اخه خطر داره منظور من این بود که تو سرعت بالا شتابش خیلی زیاده . راحت با دنده 4 179 با کولر میره بدون کولر هم فرقی نداره وقتی کولر میزنی هیچ هیچ هیچ تا ثیری در رانندگی نداره انگار که کولر مستقل از موتور داره . ماشین اگه گاز بدی تا 220 هم میره ولی وقتی به دور 5300 نزدیک میشی ارسال بنزین قطع میشه و ماشین میاد 195 که به خاطر انژکتری بودنشه که وقتی دور موتور از یه حدی میگذرد پاشش بنزین قطع میشه.
تازه قدرت این موتور 115 است است که به دلیل نسب سیستم ECU قدرت به 110 کاهش یافته . حتی به دلیل این سیستم دور موتور این خودرو 7 است . موتور مگان همین موتور است ولی به خاطر نداشتن این سیستم 115 اسب قدرت میده . 206 هم سیستم ECU داره که اونهم قدرتش 108 است .
یه نکته منفی داره شتابه 0 تا 30 ان به خاطر وزن زیاد ان (110) کم است . مثلا با یه ریو کورس گذاشته بودم تو یه جای خلوت بدون هیچ خطری ( کورس این جور جاها کیف داره ) . اول ماشینش پسره که ریو داشت پرید رفت تندر زیاد عقب موند بی خیال شدم نرفتم . اون امد کفت دیدی این تندر چیزی نداره همش الکیه تو کاغذ الگانسه ولی تو عمل پیکان . بدجوری حالم گرفته شد . گفتم بیا یه بار دیگه . طرف گفت به چشم ولی اگه باختی دیگه نگو تندر ال بله جیم بله . من گفتم چشم
دوباره کورس رو شروع کردیم دوباره عقب افتادم ولی کورس رو ول نکردم سرعت نزدیک به 80 بود که نزدیکش شدم . تو سرعت 90 مثل موشک ازش رد شدم . نزدیک 140 خیلی با من فاصله داشت . این هم بگم راننده ریو جای استاد من تو رانندگی بود. این رو گفتم بدونید که تندر به خاطر رانندگی من ریو رو نگرفت .
حال ببینید هیچ 405 یا پرشیا یی جرات کورس با ریو رو تا 120 نداره فکرشو بکن اگه 405 یا پرشیا با تندر کورس بزاره . اخه من خودم تو جاده قم با یه 405 و پرشیا کورس انداختم .
با 206 هم کورس انداختم اول یکم عقب موند (1متر) بعد از 13 یا 14 ثانیه هم دوباره بهش رسید . از اون موقع به بعد حسابی از ماشینم خوشم اومد.
خلاصه از لحاظ قدرت موتور در کلاسش تقریبا بی رقیبه .

حسین جان ممنون از مطلب و زحمتی که کشیدی.

باید بزنم توی کار تندر 90 و تا وقتی هم که سهیل یا امیر تست نکرده نظر نمیدم(چون اونا الان هم 405 دارن) . توی خیابون نشستم 2 ساعت به یکیشون نگاه کردم. هرچند 100 سال مثل 405 خوشگل نمیشه ولی میشه یه کارایی براش کرد.

میگم سهیل (nomber 1) جون تو چرا این تندر 90 رو تست نمیکنی و خیال ما رو راحت کنی؟؟؟؟

سهیل و حسین جان من یه پیشنهاد دارم. یه روز قرار بذارید تا داش حسین ما هم تندرشو بیاره و سوار شو و یه دور بزن یه کم هم گاز بده و بیا برا ما تعریف کن که در قیاس با 405 چطور میره. دریفت و دستی و دونات هم اگه شد یه تستی بکن. فقط کل نندازید که بمیرید.(دور از جونتون)

Nomber1
07-03-2008, 01:52
با سلام

نظر لطف دوستانی مثل فرشاد و سایرین هست که باعث میشن ما هم هرزگاهی خودمون رو در جمع شما جا کنیم ...

از 405 که هم اطلاع دارند اما تندر

فقط یه سری نکات مثبتش رو عرض میکنم

صندوق عقب 510 لیتری و همچنین داشبورد 8 لیتری و محفظه های نگه داری داخل درها نکته مثبتی به حساب میاد

ضریب کمپرس بالایی داره در حدود 9.8 که همانند 405 و سمند پیشنهاد مصرف بنزین سوپر شده تا بتوان بهترین کارایی را از خودرو دریافت کنه . گشتاور این موتور نیز 140 نیوتن متر است که در دور 3750 بدست میاد .

مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی 6.9 لیتر میباشد ، در جاده و شهر نیز به ترتیب 5.6 و 9 لیتر مصرف میکند .

شتاب صفر تا صد این خودرو در 10.2 ثانیه بدست می آید و سرعت قابل دست یافتن با این خودرو نیز 185 تا 90 کیلومتر است . توجه کنید این تاپ اسپید این خودرو است نه ماکزیمم .

در مجموع و در حالت استاندارد از لحاظ موتوری و فنی تندر کاملا به 405 و سمند و پارس سر تره . و فقط از لحاظ فنی و موتور از تیپ 5 کمتره .

ترمزهای قابل قبولی داره . خیلی بهتر از 405 و پارس و اینا . درحد ت 5 هست . هندلینگش ضعیفه اما در اگه به فنر لول بندازی و یه درجه سایز لاستیک رو پهن تر کنی چسبندگی بالایی داره .

اما در حالت غیر استاندارد که بخوای برای ریس و یا یه خودروی سوپر جمع کنی 405 کاملا گزینه مناسب تری به نسبت تندر هست . علت اینکه پلت فرم استفاده شده در تندر جوابگوی موتورهای با قدرت بیشتر نیست . هست اما نیاز به دستکاری زیادی در پلتفرم داره .

در مجموع به سلیقه افراد بر میگرده . من اصلا از قیافه این ماشین خوشم نمیاد . و با 405 خودم بیشتر حال میکنم ... اما این ماشین از لحاظ تکنولوژی برتر از 405 بنده هست . فقط مشکلش قیافشه که شاید بعضی ها بپسندن.

مقایسه فنی تدر برتر از 405 و موتور های xu7 هست .

موفق باشید .

HOOSEIN 105
07-03-2008, 11:33
با سلام؛آیا میدونستید که لوگان با اینکه ترمز چرخهای عقبش از نوع کاسه ای ولی بهتر از سیستم ترمز 206 تیپ 5 که چهار چرخ دیسکه عمل میکنه؟؟؟!!!
مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت130(Km/h) برای لوگان71.2 و برای 206 79.6مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت90(Km/h) برای لوگان34.7 و برای 206 38.9مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت50(Km/h) برای لوگان11.0 و برای 206 10.9البته لازم به توضیح که این اعداد برای 206 دو دربه که یعنی برای مدل چهار درب ایرانی اعداد بدلیل وزن بیشتر ، بدتر از اعداد بالا خواهند بود.
نکته: فکرمیکنید این اعداد برای سمند Lx که با وقاحت در تبلیغ تلوزیونیش نسبت به سمند معمولی گفته میشد"رفع عیب در سیستم ترمز"چقدره و انوقت برای سمند معمولی عزیز چقدره؟؟؟پیشنهاد:آقایون عقل کل،بزرگ مهندسین ایران خودرو،وزن سمند رو 200کیلو(کم و بیش)نسبت به 405 افزایش دادید، خوب ترمزش رو هم تماماً دیسکی کنید دیگه.
مراجع:
مجله معتبر از خود کشور فرانسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و دقیقتر:

shahab_f
16-03-2008, 15:54
آقا یه سوال از دوستانی که تندر 90 دارند , من پشت این ماشین نشستم به طور عادی به سرعت 80 که میرسی دنده هم میره رو 4 , این یه کم غیر عادی نیست , خیلی زوده برای دنده 4.

Balrog
18-03-2008, 03:14
مربوط به ضريب دنده مى‌شه...

shahab_f
18-03-2008, 12:32
مربوط به ضريب دنده مى‌شه...

ضریب دنده چیه؟

n_ravi
19-03-2008, 02:37
به نظر من نمیشه 405 رو با تندر مقایسه کرد چون
405 حرف نداره

Balrog
19-03-2008, 15:41
ضریب دنده چیه؟
كلا يكى از مفاهيم پايه تو مبحث چرخ‌دنده‌هاست و محدود به بحث خودرو نمى‌شه. در هر چرخ‌دنده، ضريب دنده (نسبت دنده) با فاصله از مرکز چرخ‌دنده تا نقطه‌ى تماس مشخص می‌شه. مثلا در ابزاری با دو چرخ‌دنده اگه قطر یکی از چرخدنده‌ها دو برابر اون يكى باشه ضریب دنده مى‌شه ۲:۱.
تفاوت بين قطر چرخ‌دنده‌هاى استفاده شده در يك سيستم ارتباط مستقيم داره با سرعت و گشتاورى كه نهايتا از اون سيستم بدست مى‌ياد.

Talabkar
20-03-2008, 22:02
405 حرف نداره

اين 405 شما كه حرف نداره ميشه چند تا مواردي رو كه باعث شده با تندر مقايسه نشه رو بگي؟

HOOSEIN 105
21-03-2008, 12:02
405 حرف نداره

با سلام

عزیز من شما تندر سوار شدی
من عمرا جنازه ماشینم رو با 405 عوض نمی کنم . تازه به دور از مشخصات فنی بهتر تندر مگه خنگم برم خودمو تو حلب اتیش بزنم

M.Z.Y
23-03-2008, 00:45
سلام دوستان

میشه بگید چند مدل تندر90 داریم و تفاوت های بین این مدل ها و در آخر قیمتاشون.

یا علی./

امير موسر
23-03-2008, 09:03
بطور کلی 3 مدل داره ...
e0 که استاندارد هست و فقط یه کیسه هوا برای راننده داره .کولر و شیشه برقی و ... هم نداره.سپر و جلو پنجرش هم مشکیه.
e1 که امکانات بالایی که گفتم رو داره (کولر و شیشه برقی و ...) فقط جلو پنجرش مشکیه.(سپر رنگ بدنه هست)
e2 با همه امکانات + ترمز ای بی اس و شیشه برقیهای در عقب و رینگ اسپرت و جلو پنجرش هم رنگ خوده ماشینه.و دو کیسه هوا و ضبط سی دی ...

قیمت e0 چیزی حدوده 11 باید باشه.
e1 هم باید 12 باشه.
e2 هم چیزی حول و حوش 13.5 هست.شاید بالاتر
حالا همین مدل ها هم به به مدل های دیگه تقسیم میشن مثلا e0/ac که مدل کولر دار e0 هست که قیمتش هم 400 تا 500 تومن بیشتر از e0 هست.
یا مثلا e2 داریم بدونه رینگ و با 1 کیسه هوا بدونه شیشه برقیهای عقب.که قیمتی در حدوده 12.700 داره.تنها تفاوتش هم با e1 همین جلو پنجرشه که رنگ بدنست با تکیه گاه سر برای سرنشینان عقب.
دیگه نمیدونم چی بگم فقط یه مدل از e1 دیدم که دو تا کیسه هوا داره.اونایی که داشبوردشون یه چاله داره تک کیسه هستند و اونایی که اون چالهه پره دو کیسه.

حالا برات بگم از موقع ثبت نام که کسایی که e2 پیش خرید کردند چه کلاهی سرشون رفته.
امکانات مدل e2 موقع ثبت نام همونایی بود که بالا عرض کردم. یعنی فول ,اصلا هم به این مورد اشاره نشده بود که خوده e2 بعدا به مدل های دیگه تقسیم میشه.حالا که مردم نوشتن موقع تحویل, گفتن ماشین شما رینگ و شیشه برقی عقب و کیسه هوای دوم و ضبط سی دی و ... رو نداره اگه می خواید باید دوباره پول بدید !!
ولی برای e1 وe0 همچین مشکلاتی پیش نیومده.

حالا نمیدونم کامل بود یا نه تمامه اطلاعاتی که دادم از خودم بود.
امیدوارم مفید باشه.
این نکته رو اضافه می کنم که از نظر موتور هیچ تفاوتی بین مدلها نیست.همشون 1600 با 110 اسب بخار قدرت و 16 تا سوپاپ ...

M.Z.Y
23-03-2008, 12:05
ممنون دوست عزیز ، بسیار کامل و دقیق بازم متشکرم.

در مورد قیمت ها مطمئنی./

یا علی./

HOOSEIN 105
23-03-2008, 12:06
بطور کلی 3 مدل داره ...
e0 که استاندارد هست و فقط یه کیسه هوا برای راننده داره .کولر و شیشه برقی و ... هم نداره.سپر و جلو پنجرش هم مشکیه.
e1 که امکانات بالایی که گفتم رو داره (کولر و شیشه برقی و ...) فقط جلو پنجرش مشکیه.(سپر رنگ بدنه هست)
e2 با همه امکانات + ترمز ای بی اس و شیشه برقیهای در عقب و رینگ اسپرت و جلو پنجرش هم رنگ خوده ماشینه.و دو کیسه هوا و ضبط سی دی ...

قیمت e0 چیزی حدوده 11 باید باشه.
e1 هم باید 12 باشه.
e2 هم چیزی حول و حوش 13.5 هست.شاید بالاتر
حالا همین مدل ها هم به به مدل های دیگه تقسیم میشن مثلا e0/ac که مدل کولر دار e0 هست که قیمتش هم 400 تا 500 تومن بیشتر از e0 هست.
یا مثلا e2 داریم بدونه رینگ و با 1 کیسه هوا بدونه شیشه برقیهای عقب.که قیمتی در حدوده 12.700 داره.تنها تفاوتش هم با e1 همین جلو پنجرشه که رنگ بدنست با تکیه گاه سر برای سرنشینان عقب.
دیگه نمیدونم چی بگم فقط یه مدل از e1 دیدم که دو تا کیسه هوا داره.اونایی که داشبوردشون یه چاله داره تک کیسه هستند و اونایی که اون چالهه پره دو کیسه.

حالا برات بگم از موقع ثبت نام که کسایی که e2 پیش خرید کردند چه کلاهی سرشون رفته.
امکانات مدل e2 موقع ثبت نام همونایی بود که بالا عرض کردم. یعنی فول ,اصلا هم به این مورد اشاره نشده بود که خوده e2 بعدا به مدل های دیگه تقسیم میشه.حالا که مردم نوشتن موقع تحویل, گفتن ماشین شما رینگ و شیشه برقی عقب و کیسه هوای دوم و ضبط سی دی و ... رو نداره اگه می خواید باید دوباره پول بدید !!
ولی برای e1 وe0 همچین مشکلاتی پیش نیومده.

حالا نمیدونم کامل بود یا نه تمامه اطلاعاتی که دادم از خودم بود.
امیدوارم مفید باشه.
این نکته رو اضافه می کنم که از نظر موتور هیچ تفاوتی بین مدلها نیست.همشون 1600 با 110 اسب بخار قدرت و 16 تا سوپاپ ...

با سلام

تندر من e1 فول است و دارای تجهیزاتی مانند شیشه بالابر برقی کولر و ...
در ضمن دارای ایربگ شاگرد و ترمز های abs و فرمون هیدرلیک میباشد . که تمام ایمنی را دارد .
مدل e2 فقط دارای وسایل اضافی اسایشی میباشد .

M.Z.Y
23-03-2008, 12:17
با سلام

در ضمن دارای ایربگ شاگرد و ترمز های abs و فرمون هیدرلیک میباشد . که تمام ایمنی را دارد .

سلام دوست عزیز میشه بگی چند خریدید؟

امير موسر
23-03-2008, 12:30
با سلام

منم گفتم که تمام تجهیزات رو داره.اونم دو مدل داره e1 بدونه ایربگ شاگرد و ترمز abs تو خوده سایت پارس خودرو هم زده.
اینی که شما میگی یه مدل دیگش هست.

M.Z.Y
24-03-2008, 12:20
فرقی بین تندر تولیدی ایران خودرو و سایپا وجود داره ؟؟؟

امير موسر
24-03-2008, 16:17
فرقی بین تندر تولیدی ایران خودرو و سایپا وجود داره ؟؟؟

هیچی فقط اینکه ایران خودرو خط تولید پیکان رو با کمی تغییرات برای تولید l90 در نظر گرفته .
ولی پارس خودرو ,خط تولیده لوگانش جدید و کاملا رباتیک هست.

M.Z.Y
24-03-2008, 19:41
هیچی فقط اینکه ایران خودرو خط تولید پیکان رو با کمی تغییرات برای تولید l90 در نظر گرفته .
ولی پارس خودرو ,خط تولیده لوگانش جدید و کاملا رباتیک هست.

یعنی پارس خودرو برای سایپا تندر میسازه؟؟؟؟

امير موسر
24-03-2008, 20:08
یعنی پارس خودرو برای سایپا تندر میسازه؟؟؟؟

درسته پارس خودرو برای سایپا می سازه ...

san206
30-03-2008, 18:20
پارس خودرو خودش زیر مجموعه سایپا هست!

Greight
30-03-2008, 20:34
من شنيدم مدل هاچبك و حتي وانتش هم ميخواد بياد
درسته ؟

HOOSEIN 105
23-04-2008, 14:22
تندر در بین زانتیا مگان ریو و پراید و ماکسیما پاک ترین و کم مصرف ترین خودرو اعلام شد

در روزنامه ایران دیروز نوشته بود که اش عکس گرفتم

Bracket
23-04-2008, 14:26
خوب موتورش بروز تر و کم قدرت تره .

Mojtaba N87
23-04-2008, 14:33
کاش عکس ماشین رو هم می ذاشتی!

HOOSEIN 105
23-04-2008, 15:02
خوب موتورش بروز تر و کم قدرت تره .

بله
ولی موتورش نسبت به ریو و صبا قویتره

rami_hemi
23-04-2008, 16:28
کم قدرتره؟1600 16 سوپاپ 110 اسب از ریو که بهتره
ولی با این قیمتش اصلا مذخرفه .ماشین 6-7 هزار یورویی رو میدن 10-15 میلیون .این یعنی راهزنی .

HOOSEIN 105
24-04-2008, 18:25
کم قدرتره؟1600 16 سوپاپ 110 اسب از ریو که بهتره
ولی با این قیمتش اصلا مذخرفه .ماشین 6-7 هزار یورویی رو میدن 10-15 میلیون .این یعنی راهزنی .

نسبت به ریوی یا 405 که صد تا می ارزه :5:
خود 405 چی داره 15 تومن :13:

eshgh_rap
24-04-2008, 19:41
خيلي خوبه ولي اخه خيلي زشته

sarina_sh
24-04-2008, 20:49
پراید که واقعا کم مصرفه ولی ماکسیما رو نمیدونم اون هم کم مصرفه؟6 سیلندر؟

Bracket
25-04-2008, 02:07
از ریو اره , منظورم زانتیا , مگان و ماکسیما در مورد مصرف هم داخل شهرش مهمه که صدی 9 تا میسوزونه .

HOOSEIN 105
25-04-2008, 07:38
از ریو اره , منظورم زانتیا , مگان و ماکسیما در مورد مصرف هم داخل شهرش مهمه که صدی 9 تا میسوزونه .

بله تو شهر همه ماشین ها زیاد می سوزونن
همین اس دی یه نفر از فامیل هامون داره تو شهر صدی 10 تا 11 میسوزونه:18::18:
تندر هم اگه پر شتاب رانندگی کنی مثلا دور موتور رو تا 5 ببری صدی 10 میسوزونه ولی با همون شرایط اس دی
10 الی 11 میسوزونه

rami_hemi
25-04-2008, 09:53
همیشه مصرفی که واسه ماشینا محاسبه مکنن 100 کیلومتر 40 کیلومتر داخل شهر و 60 کیلومتر خارج شهر محاسبه میکنن .
توی شهرم به خاطر ایت و حرکتها زیاد زیاد مصرف میکنن .چون همیشه موقع شروع حرکت ماشین موتورش فشار زیادی تحمل میکنه .

Havbb
25-04-2008, 14:51
بله تو شهر همه ماشین ها زیاد می سوزونن
همین اس دی یه نفر از فامیل هامون داره تو شهر صدی 10 تا 11 میسوزونه:18::18:
تندر هم اگه پر شتاب رانندگی کنی مثلا دور موتور رو تا 5 ببری صدی 10 میسوزونه ولی با همون شرایط اس دی
10 الی 11 میسوزونه
صدي 10 تا 11 را كه روآ هم ميسوزونه!
تازه پرايد مگه كمتر نيست؟

HOOSEIN 105
25-04-2008, 14:59
روا اگه دور موتور رو مثل تندر تا 5 هزار ببره صدی 15 میسوزونه

Bracket
25-04-2008, 15:40
روا اگه دور موتور رو مثل تندر تا 5 هزار ببره صدی 15 میسوزونه
همه ماشینا همینطورین 206 هم وقتی دور موتور بالا بخوای رانندگی اسپرت بکنی من فکر میکنم مصرفش دوبرابر یا حتی بیشتر میشه من کاملا با این مورد مواجه شدم وقتی بخوای رو دور موتور بالا رانندگی کنی دقیقا مصرف سوخت تصاعدی بشدت زیاد میشه البته تو 206 که اینجوریه . 206 فکر کنم بهترین مصرف سوخت رو روی دور موتور حداکثر 3 داشته باشه بره 405 و سمند و پرسیا فکر کنم بیشتره مثلا 3.5-4 . ولی یه نکته خیلی خیلی جالب که فهمیدم واقعا مصرف ماشین تو جاده بشدت بشدت کم میشه , من از اینجا تا مشهد رو با 1 باک رفتم خودمم کفم برید یا از اینجا تا چالوس 1.5 خط بنزین .

McLarenF1
14-05-2008, 16:56
سلام دوستان ،
من چند تا سوال درباره تندر 90 مدل E2 داشتم که ممنون میشم راهنمایی ام کنید :
1- آیا امکان داره که E2 مدل معمولی رو به E2 Lp تبدیل کرد ؟ روی E2 معمولی جای اون آپشن های Lp رو داره. آیا میشه اون آپشن ها رو روش گذاشت ؟ اگر بله چقدر طول میکشه تا اون آپشن ها بهش اضافه بشن ؟
2- آیا میشه ایربگ سمت راننده رو غیر فعال کرد ؟ اگر بله چجوری ؟ چون سمت سرنشین جلو در مدل Lp رو از طریق دکمه کنار در سرنشین جلو میشه غیر فعال کرد.
3- آیا این ماشین که قفل مرکزی داره ، نیازی به نصب دزدگیر داره ؟
4- مدل ضبط این خودرو چی هست ؟ آیا میشه ضبطی که در مدل LP هست و سی دی پخش میکنه رو در بازار تهیه کرد ( دقیقا همون مدل رو ) ؟ قیمتش چند هست ؟ اگر اون رو خودمون تعویض کنیم آیا به گارانتی خودرو مشکلی وارد میشه ( البته منظورم تعویض ضبط نوار خور با ضبط سی دی خوری هست که در مدل LP نصبه ) ؟
ممنون میشم در این موارد من رو راهنمایی کنید...
با تشکر ...

emad62
15-05-2008, 22:10
سلام دوستان ،
من چند تا سوال درباره تندر 90 مدل E2 داشتم که ممنون میشم راهنمایی ام کنید :
1- آیا امکان داره که E2 مدل معمولی رو به E2 Lp تبدیل کرد ؟ روی E2 معمولی جای اون آپشن های Lp رو داره. آیا میشه اون آپشن ها رو روش گذاشت ؟ اگر بله چقدر طول میکشه تا اون آپشن ها بهش اضافه بشن ؟
2- آیا میشه ایربگ سمت راننده رو غیر فعال کرد ؟ اگر بله چجوری ؟ چون سمت سرنشین جلو در مدل Lp رو از طریق دکمه کنار در سرنشین جلو میشه غیر فعال کرد.
3- آیا این ماشین که قفل مرکزی داره ، نیازی به نصب دزدگیر داره ؟
4- مدل ضبط این خودرو چی هست ؟ آیا میشه ضبطی که در مدل LP هست و سی دی پخش میکنه رو در بازار تهیه کرد ( دقیقا همون مدل رو ) ؟ قیمتش چند هست ؟ اگر اون رو خودمون تعویض کنیم آیا به گارانتی خودرو مشکلی وارد میشه ( البته منظورم تعویض ضبط نوار خور با ضبط سی دی خوری هست که در مدل LP نصبه ) ؟
ممنون میشم در این موارد من رو راهنمایی کنید...
با تشکر ...

سلام
دوست عزیز
1فعلاً به دلیل مشکلات تولید اینکار تقریباً غیر ممکنه
2.خیر. برای اینکار باید با تغییر تنظیمات سوکتها و مدارات داخلی کیسه هوا رو غیر فعال کرد که علاوه بر ایجاد خطر باعث ابطال گارانتی میشود
3.بستگی به نظر شخص داره اما میشه با انتخاب مدل مناسب (حتی المقدور بدون استارتر) بدون از کار انداختن قفل مرکزی و ضد سرقت دزد گیر مناسب نصب کرد.
4. بلاپونکتblaupunkt آلمان/ در مدل LP متاسفانه از پائین ترین مدل بلا استفاده کردن که فرمت MP3 رو نمیخونه و کلاً مدل خوبی نیست
اطلاعات بیشتر در مورد blaupunkt :::

نمایندگی ایران و محصولات:

پخشهای بلا بعلت استفاده از سوکت استاندارد آسیبی به گارانتی نمیزنند

omid.k
18-05-2008, 16:23
مشکلات فنی

ویرایش شد.............

HOOSEIN 105
22-05-2008, 15:22
اقا فقط یه چیز فکر نکنم بتونی تعویض کنی چون شنیدم می خوان خط تولید پارس خودرو رو فعلا تعطیل کنند

HOOSEIN 105
28-05-2008, 10:29
تو این نظر سنجی هم یه شرکتی کنید عزیزان
ببینیم چی میشه

lavson1361
28-05-2008, 13:12
405 هیچ حرفی در برابر تندر نداره ....

dokhtaroneh
28-05-2008, 23:47
405 خیلی از تندر مدل e1 سرتره .البته مدل فول تندر از 405 بهتره چون هم امکانات ایمنی اون خوبه مثل ایربگ ترمز abs و ... و هم امکانات رفاهی اون بهتره.

lavson1361
29-05-2008, 00:02
به نظر من تندر ماشینیه که در آینده خیلی حرفا برای رقیبانش خواهد داشت .فقط یه عیب بزرگ داره و اونم اینه که مثل بابا بزرگا میمونه ولی کهولتش چیزی از تواناییهاش کم نمیکنه . ضمنا" تقزیبا" تمام مدلهای تندر ایربگ دارند و قدرتا" 110 اسب میباشند که 405 رو قورط میده . ضمن اینکه گیربکس تندر همون گیربکس مگان هست .

R_M_1002
29-05-2008, 00:05
به نظر من تندر ماشینیه که در آینده خیلی حرفا برای رقیبانش خواهد داشت .فقط یه عیب بزرگ داره و اونم اینه که مثل بابا بزرگا میمونه ولی کهولتش چیزی از تواناییهاش کم نمیکنه . ضمنا" تقزیبا" تمام مدلهای تندر ایربگ دارند و قدرتا" 110 اسب میباشند که 405 رو قورط میده . ضمن اینکه گیربکس تندر همون گیربکس مگان هست .

قورت !!!!!!!!!!!:18::18::18::18::18:

HOOSEIN 105
30-05-2008, 18:04
405 خیلی از تندر مدل e1 سرتره .البته مدل فول تندر از 405 بهتره چون هم امکانات ایمنی اون خوبه مثل ایربگ ترمز abs و ... و هم امکانات رفاهی اون بهتره.
چرا دوست عزیز؟
چرا ۴۰۵ خیلی سرتره؟؟؟!!! من تندر ای وان فول دارم. که ۲ ایربگ داره و ای بی اس و ای بی دی و فرمون هیدرلیک کولر رینگ ۱۵ شیشه بالا برق جلو و ... حالا ۴۰۵ با امکانات کولر و شیشه بالا برقی جلو فرقش با پیکان همین است.

kiwi
30-05-2008, 21:19
با اين كه 405 گاريه ولي L90 همونم نيست

HOOSEIN 105
31-05-2008, 08:21

اخر تعصب
یعنی چی اخه . تندر انصافا چی از 405 کم داره

lavson1361
31-05-2008, 14:16

لطفا" نظرات گاراژی ندین خواهشا" ....

dokhtaroneh
31-05-2008, 14:18
چرا دوست عزیز؟
چرا ۴۰۵ خیلی سرتره؟؟؟!!! من تندر ای وان فول دارم. که ۲ ایربگ داره و ای بی اس و ای بی دی و فرمون هیدرلیک کولر رینگ ۱۵ شیشه بالا برق جلو و ... حالا ۴۰۵ با امکانات کولر و شیشه بالا برقی جلو فرقش با پیکان همین است.

عزیزم منم که همون حرف خودت رو زدم. من می گم 405از مدل اول تندر خیلی بهتره چون اون مثل پیکانه و هیچی نداره شما آپشن های تندر رو بخون خودت می فهمی. اما مدل ای فول رو که خودم گفتم از همه نظر از 405 سرتره.متن من رو خوب بخون.

Mig33
01-06-2008, 18:28
آقا شنيدم كولر تندر زائيده و بعضي از دوستان كه دارن ميگن افتضاحه .....
تابستون شد تازه داره تستشو پس ميده تا حالا خبر نداشتند .
از اين لحاط كولر 405 فوق العاده است و تندر در اين خصوص حرفي براي گفتن نداره تازه شنيدم كولر Roa از تندر بهتره .
اينم خبر داغ داغ براي طرفداران تندر.....

HOOSEIN 105
02-06-2008, 13:24
درست شنیدی عزیز
کولرش از نظر سرمایشی شاید به مقدار خیلی کم نسبت به 405 ضعیف باشه:5: ولی قدرت فن هاش خیلی قویتره :5:
تازه با تغیر گاز کولرش مشکل حل میشه . :5:
هرکی هم گفته کولرش از روا کمتره با جرات میگم چرند گفته .

Mig33
02-06-2008, 18:09
درست شنیدی عزیز
کولرش از نظر سرمایشی شاید به مقدار خیلی کم نسبت به 405 ضعیف باشه:5: ولی قدرت فن هاش خیلی قویتره :5:
تازه با تغیر گاز کولرش مشکل حل میشه . :5:
هرکی هم گفته کولرش از روا کمتره با جرات میگم چرند گفته .

اينكه فرموديد يه كم اين يه كم چند درصد رو در بر ميگيره؟؟؟ لطفا دقيق و بي تعصب پاسخ بديد
گاز كولرش رو چه جوري ميشه تغيير داد و چقدر هزينه داره؟
من از رنگ سورمه اي اين تندر خيلي خوشم اومده ..... آيا رنگ سفارشي هست يا بعنوان رنگ فابريك ميزنند ؟؟
قربان شما

HOOSEIN 105
02-06-2008, 19:22
با سلام
راستش یکم که میگم 10 درصد که با فن های قوی تندر جبران میشه .
بعد هزینه تعویض گاز کولر رو خبر ندارم ولی زیاد نیست . و برای تعویض ان باید به یک تعمیر گاه معتبر مخصوص کولر ببری.
رنگ سرمه ای ان هم فابریک است .

Mig33
02-06-2008, 19:51
ممنون لطف كرديد
راستيمديران سايت يه كليد تشكر بزارن كه ديگه براي تشكر اعضاء مجبور نشند پست بزنند
ممنون

لوگان
02-06-2008, 20:10
به نظر من تندر از 405 خیلی سر تره. هزینه تعویض گاز کولر هم 50000 تومان.
تازه اگه به من نخندید به نظر من تندر قشنگترین ماشین تو ایرانه.

Mig33
02-06-2008, 22:25
به نظر من تندر از 405 خیلی سر تره. هزینه تعویض گاز کولر هم 50000 تومان.
تازه اگه به من نخندید به نظر من تندر قشنگترین ماشین تو ایرانه.

ممنون چه خنده اي عزيز
به نظر منم تندر يه ماشين خيلي زيبا هست ...البته نه قشنگترين ولي يكي از خوش ديزاين ترين .:46:
راستي يه سوال :
تندر كدوم توليد كننده كيفيت بهتري داره؟؟؟

s-a-l-i-m
02-06-2008, 23:34
405 که بهتره...
امنیت و سرعت ووووو زیبایی.

HOOSEIN 105
03-06-2008, 07:04
تندر که تو ایمنی بهتره
سرعت هم که خوبه

لوگان
03-06-2008, 09:57
در این آدرس تمام تفاوت ها رو نوشته .slx e2 - dlx e1 -std e0

لوگان
08-06-2008, 09:03
کدام مدل تندر نسبت به قیمتش مناسب تر است.
لطفا دلیل خود را بگویید.
مدل های تندر:std-std/ac-dlx-dlx/cp-dlx/cpsp-slx-slx/lp

لوگان
08-06-2008, 11:04
بعد از تحویل گرفتن تندر واستفاده از آن چه مشکلات و برتری هایی نسبت به ماشین های هم سطح خود داشته؟از کدام ماشین هم سطح خودش بهتر و از کدوم بدتره؟
ماشین های هم سطح تندر:405-206تمام تیپ ها-سمند-ریو-و...

shahab_f
08-06-2008, 11:14
الان نتها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که کلید باز شدن صندوق عقب از توی ماشین نداره , در ضمن چراغ دنده عقب هم فقط یدونه داره که خب اون کار ایرانی هاست.از اونجا که سطح ماشین خیلی بالاست موقع دنده عقب آدم فکر میکنه پشت خاور نشسته ! برا همین نیاز به سنسور های فاصله سنج روی شپر عقبش واقعا احساس میشه.

لوگان
08-06-2008, 11:25
کلید باز شدن درب صندوق عقبو میشه تنها یا همراه بعضی از دزدگیرها نصب کرد. ودر مورد پشتش حق با شماست و بازم میشه روش فاصله سنج نصب کرد.
با تشکر

لوگان
08-06-2008, 15:32
مطمنا اگه لوگان بهتر نباشه بدتر نیست.شما از چه نظر میگین که تندر از 206 تیپ 5 و 6 بدتره.
من از اونهایی که 206 تیپ 5و6 داشتم خبر دارم که اونو فروختند تندر خریدن میگفتند فقط اولاش چون آب بندی نشده بود شتابش کم تر بود بعد در همون حد حتی بیشتر شد.و 100% تندر در حد 206 تیپ 5 و 6 هست و حتی بهتر از اون.
موتورشون جفتشون که 1600 سی سی امکانات تندر فول از اونا که بیشتره تازه صندوق هم داره دیگه چی می خواین.

corey
08-06-2008, 16:13
امکانات و موتور درست اما کیفیت سواری 206 بهتره و شتاب اتومبیل هم بهتره در ضمن 206ایمن تر هست
از همه مهم تر جوون ها 206 به خاطر طاهر قشنگ ترش ترجیح میدن
به نظر من قضاوت درباره لوگان سخته چون قیمت اولیش که قرار بود تولید بشه یعنی 6-7 ملیون همه امیدوار کرد برای یک ماشین خوب و مقرون به صرفه اما الان....

لوگان
08-06-2008, 16:38
قیمتش که قبول ولی هنوز هم می صرفه ماشینای دیگه رو نگاه منید چه قدر قیمتاشون بالا رفته پرشیا 18 میلیون زانتیا 32 میلیون و... واز نظر قیافه چون این ماشین طرح جدیدی یعنی همچین طرحی ما تئو ایران نداشتیم وجدیده مردم میگن زشته چون یادم اون موقع که 206 تازه اومده بود مردم میگفتند این ماشینه چیه بابا شبیه کوزه است.
در ضمن اگه مردم در گذشت زمان از ریختش خوششون نیومد ماشینی است که خوب اسپرت میشه و میشه قشنگش کرد.
با تشکر

لوگان
08-06-2008, 16:38
راستی چرا کسی تو نظر سنجی شرکت نمیکنه؟

dokhtaroneh
08-06-2008, 18:30
راستی این چیه تا از یه ماشین صحبت می کنین هی گیر می دین به شتاب مگه همه چیز ماشین در شتابه هر جا دوستان بحث می کنن در رابطه با دوماشین هی میگن اون یکی شتابش فلان این یکی شتابش فلان.
اولا 206 توی شتاب لوگان رو سوسک می کنه!!!
دوما اصلا شتاب مطرح نیست. 206 دارای مزایای زیادی نسبت به لوگانه:
مصرف کم
قطعات موتور با دوام و با کیفیت
بدنه محکم و ایمن
کنسول زیبا
کولر قوی و اتوماتیک( تیپ 5و6)
فرمونی نرم تر لوگان
ترمز های با کیفیت بهتر از لوگان در تست های انجام شده.

حالا خیلی بخوایم مثل جوونا بی مخ امروزی که همش عشق سرعت و اسپورتن باید این موارد رو اضافه کرد:
شتاب عالی
بدنه زیبا برای اسپورت کردن
و ...
اصلا لوگان رو باید با همون 405 مقایسه کرد که فقط تیپ فول اون از 405 بهتره حتی مقایسه اون با ریو هم جای بحث داره.... بگذریم شما خودت هم می دونی رو لوگان تعصب بی جا داری ولی من در مورد 206 این جوری نیستم. چون شما در یکی از پست ها گفته بودی که لوگان زیباترین ماشین ایرانه واقعا مردونه بگو این حرف درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا تصور این حرف هم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

لوگان
08-06-2008, 19:23
حالا قشنگترین نیست قبول قشنگی می خوای چیکار.
شتاب تندر با 206 بربره یا بیشتره.
تو بدنه که حرفشو نزن چون 100% تندر قوی تره.
کولر تندر هم اتوماتیکه.
مصرف تندر هم کمه درحد 206.
ترمزهاش هم که هرکی داشته گفته ترمزاش از 206 بهتره ولی گیریبکس 206 بهتره.
فرمون هاش در یه سطحن.
سیستم تعلیق تندر از 206 بهتره.
حالاشتاب واینا را هم بزاریم کنار که تقریبا در یه سطحن. اگه قراره تندر با 405 مقایسه بشه 206 باید با فرغون مقایسه بشه.
من که نمیگم تندر از 206 بهتره میگم در یه سطحن حالا نمیدونم شاید اختلافاشون جزیی باشه.

poria_mc
09-06-2008, 12:11
مگه قرار نبود لوگان توی کش.رهای خاورمیانه مثل ایران با برند رنو و توی کشورهای دیگه با برند داچیا تولید بشه؟
پس این چیه دیگه؟

shahab_f
09-06-2008, 12:21
این جدیده از هر لحاظ خشگل تره

لوگان
09-06-2008, 12:47
مگه قرار نبود لوگان توی کش.رهای خاورمیانه مثل ایران با برند رنو و توی کشورهای دیگه با برند داچیا تولید بشه؟
پس این چیه دیگه؟
دیگه والا نمیدونم حالا این جوری زدن دیگه.

لوگان
09-06-2008, 12:48
این جدیده از هر لحاظ خشگل تره
ولی به نظر من قبلیه قشنگتره.

لوگان
09-06-2008, 13:58
لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید ببینیم کدوم لوگان خوشگل تره.

poria_mc
09-06-2008, 15:22
جدیده از همه لحاظ سر تره مخصوصا از لحاظ جنس مواد به کار رفته تو کابینش فقط اگه جلو پنجرش هم همرنگ بدنه باشه اونوقت خیلی قشنگتر هم میشه

لوگان
09-06-2008, 15:42
جدیده از همه لحاظ سر تره مخصوصا از لحاظ جنس مواد به کار رفته تو کابینش فقط اگه جلو پنجرش هم همرنگ بدنه باشه اونوقت خیلی قشنگتر هم میشه
آقا پوریا جنس مواد را از کجا فهمیدی؟
این جدیده هم قشنگه ولی قدیمیه یه چیز دیگه است.

AriA jOhaRi
09-06-2008, 16:03
سلام...

این لوگان جدیده قشنگه
فقط جلو پنجرش مشکل داره
کاش رنگ خودش میشد

^موفق باشی^

rozy_1500
11-06-2008, 03:17
از هر لحاظ از قدیمیه خیلی قشنگتره ولی با این حال هنوز زشته

amirr13
11-06-2008, 16:38
خوب اینا که عکس همون داچیا لوگانه:8:

در ضمن کی گفته این خط تولید لوگان تو ایرانه؟

ماشین جلویی که تو عکسه نگاه کنید

چنین ماشینی ساخت ایران تو عمرتون دیدین؟

این همون لوگان استیشنه که بعضی کمپانی ها دارن تولید میکنن

لوگان
11-06-2008, 17:21
خوب اینا که عکس همون داچیا لوگانه:8:

در ضمن کی گفته این خط تولید لوگان تو ایرانه؟

ماشین جلویی که تو عکسه نگاه کنید

چنین ماشینی ساخت ایران تو عمرتون دیدین؟

این همون لوگان استیشنه که بعضی کمپانی ها دارن تولید میکنن
فکر نکنم این شبیه داچیا باشه تازه این که هنوز تولید نشده قراره تولید بشه شاید به قول شما می خواهند از رو داچیا لوگان کپ بزنن.تازه مارک اولین عکس mcia و dacia نیست.

amirr13
11-06-2008, 20:49
لوگان در واقع سفارشی یه ماشین ارزون قیمته که شرکت داچیا(رومانی) به رنو (نگم کجا دیگه) داده
که به علت قیمت خیلی پایینش 5000 یورو بسیار مورد توجه قرار گرفت و تو کشور هایی که داچیا شناخته شده بود با برند داچیا و تو جاهایی مثل ایران که کسی داچیا رو نمی شناخت با برند رنو تولید شده

البته شایعه بود که ایران خودرو قراره با برند داچیا بیرون بده

در واقع رنو فرانسه اصلا چنین محصولی تو خط تولید نداره

slambovich
06-07-2008, 21:43
(به نام خدا)

خودرو " آر 90 " به زودي وارد بازار مي شود

به گزارش خبرخودرو ، جانشين معاون مدير عامل ايران خودرو در توليد خودرو تندر 90 از توليد و عرضه خودرو " آر 90 " در آينده نزديک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمدرضا معتمد باب يان اينکه تقاضاي بازار در داخل کشور در اينده به دو ميليون خودرو درسال خواهد رسيد ، گفت : علاوه بر توليدات کنوني ، خودرو کم مصرف آر 90 را نيزتا سه هفته اينده وارد بازار ايران مي کنيم.

وي با تاکيد براينکه بازار داخلي تا يک ونيم ميليون خودرو ظرفيت و کشش پذيرش خواهد داشت، افزود : زير ساخت هاي توليد تا يک ميليون خودرو در شرکت ايران خودرو اماده شده است .

معتمد گفت : در مرحله نخست 300 دستگاه از اين خودرو وارد بازار خواهد شد.

جانشين معاون مدير عامل ايران خودرو در توليد خودرو تندر 90 تصريح کرد : توليد آر 90 تا 4 هزار دستگاه قابل افزايش است.

وي افزود: هم اکنون ايران خودرو با ظرفيت 20 دستگاه در ساعت در سه نوبت کاري خودرو طرح ال90 "تندر 90" را توليد مي کند.

منبع : خبر خودرو

amiroo88
06-07-2008, 22:14
باز دیگه معلوم نیست چه فکری کردن برای گرون کردن محصولات

احتمالا همون ال 90 رو جلو پنجرشو عوض کردن شده خودروی کم مصرف ار 90

MICRO VGA
07-07-2008, 05:08
آخه تا الآن پنج محصول بر پایه لوگان یاخته شده است. لطفا نوع آن را مشخص کنید؟
اول پیک آپ"همون وانته!!!"......دوم: ون لوگان؟؟؟...سوم: mcv لوگان؟؟؟چهارم:تندر خودمون؟؟؟؟پنجم:هاچبک

rami_hemi
07-07-2008, 10:00
فک کنم همون mcv بود این r90
همون mcv هست میخواستن اول بعنوان تاکسی بدن بیرون یه سری.

omid N72
08-07-2008, 19:57
سلام به نظر شما ال90 خوبه یا بده یا زشته؟ از نظر من نسبت به قیمتش عالیه.

franch
08-07-2008, 22:18
به نظر من تندر ماشين خيلي خوبيه.
از نظر تيپ و قيافه هم بد نيست.

shahramcat
08-07-2008, 22:56
بازهم بحث لوگان و تیپ5 ! جناب لوگان به خدا این ماشین از شرکت رنو برای شهر خوبه من خودم نمره خوب رو بهش دادم الان هم تیپ5 مدل 82 دارم و دوستان هم لوگان E2 فول .
برای دهیم بار 206 هاچبک هم کلاس با لوگان سدان نیست و ..............
خودت رو درگیر مقایسه این 2 تا نکن .

علیرضا
09-07-2008, 11:08
حالا قشنگترین نیست قبول قشنگی می خوای چیکار.
شتاب تندر با 206 بربره یا بیشتره.
تو بدنه که حرفشو نزن چون 100% تندر قوی تره.
کولر تندر هم اتوماتیکه.
مصرف تندر هم کمه درحد 206.
ترمزهاش هم که هرکی داشته گفته ترمزاش از 206 بهتره ولی گیریبکس 206 بهتره.
فرمون هاش در یه سطحن.
سیستم تعلیق تندر از 206 بهتره.
حالاشتاب واینا را هم بزاریم کنار که تقریبا در یه سطحن. اگه قراره تندر با 405 مقایسه بشه 206 باید با فرغون مقایسه بشه.
من که نمیگم تندر از 206 بهتره میگم در یه سطحن حالا نمیدونم شاید اختلافاشون جزیی باشه.

عالی گفتید لوگان جان. استفاده کردم .
فقط اضافه کنم که من از سیستم گیربکس و تعویض دنده ی تندر خیلی تعریف شنیدم .
حدوداً در حد لوگانه .
و میشه گفت بین ماشین های هم سطحش نرم ترین کلاچ و تعویض دنده رو داره .

DJ_IT_110
09-07-2008, 14:02
آره کوچولو تو راست می گی.!!!!!!!!!

شما به جای بی احترامی به اعضا بهتره که دلیل و مدرک درست و حسابی بیاری ...

-----------------------------------------------

من خودم تا ماه بهمن 86 به مدت یکسال 206 تیپ 6 داشتم ولی الان تندر تیپ E2 دارم که به نظر من تندر از لحاظ راحتی و فضای کافی بخصوص در سفر های طولانی کاملا نسبت به 206 برتر هست ( مخصوصا اگر که در صندلی عقب بشینید ) ...

ولی 206 توی شتاب اولیه تندر رو میگیره ولی بعد از چند لحظه شتاب تندر بیشتر میشه ...

در مورد ایمنی هم تندر در آزمون تست یورو ان کاپ به سه ستاره دست یافته ...

در مورد ترمز هم 206 کمی کند عمل میکرد ولی تندر در سرعتهای بالا به خوبی ترمز میکنه ... در ضمن وقتی که من با 206 ترمز میگرفتم با سروصداهایی در جلوبندی همراه بود ...

206 سروصداهای جاده رو به خوبی به اتاق منتقل میکرد ولی در تندر حتی با عبور از سرعتگیر یا دست انداز با سرعت 90-100 کیلومتر هیچ سروصدایی نمی شنوید .. که با تعویض لاستیکها با یک نوع مرغوبتر از این هم نرمتر میشود ...

درمورد قیمت هم لوگان داچیا در فرانسه 10490 یورو قیمت داره ، بعد شما چطور توقع دارید که تندر با این تعرفه ای سنگین به قیمت 6-7 میلیون به فروش برسه ؟!؟!

در مورد چراغ دنده عقب آن یک چراغ آنقدر پر نور هست که همین چراخ کفایت میکنه ، الان خودروهای جدیدی مثل مزدا3 و ... هم دارای یک چراغ دنده عقب هستند ...

و برتری دیگری تندر نسبت به خوروهای در این رنج قیمت دارد قابلیت تنظیم ارتفاع چراغهای جلو هست که در جاده های بیابانی وخارج از شهر کاملا ضرورت دارد ...

در هر صورت مقایسه یک خودروی سدان با هاچ بک کار درستی نیست و بهتره که تندر با 206 SD مقایسه بشه ...

----------------------------------------

در مورد عیبهای تندر هم میشه به ضعف در دید آینه های بقل اشاره کرد که با آمدن لوازم لوکس میشه تا حدی از این عیب جلوگیری کرد ...

عیب های دیگر همچون نداشتن ساعت در قسمت کنسول وسط ، سنسور دنده عقب ، نداشتن اهرم برای باز کردن صندوق و ... همگی با صرف هزینه ی اندکی قابل حل هست ...
شما میتونید با خرید یک سنسور دنده عقب تصویری هم دارای یک ساعت در کنسول وسط و هم دارای یک دماسنج و سنسور دنده عقب شوید ... اهرم بازکردن صندوق عقب هم با 10-15 تومن قابل حل است ...

unartig
09-07-2008, 16:20
به نظرمن هم تندرماشین خوبیه من که میخواستم یه دونه اشو بخرم البته ازنوع پارسخودروییش

D E V I L
10-07-2008, 12:25
تندر ماشینه خوبیه.طراحیش هم بد نیست.فقط از عقب یکم غیر طبیعیه.
از لحاظ فنی شاید بشه با 206 تیپ 2و3 مقایسه کرد ولی واقعا کلاسشون در یه حد نیست.
این مقایسه مثل این میمونه که شما فراری رو با پورشه مقایسه کنی.از لحاظ فنی ممکنه پورشه سرتر از فراری هم باشه .از لحاظ قیمت هم فراری چند برابر پورشه های هم کلاس خودش قیمت داره ولی با این همه اون فراریه و نمیشه با هیچ ماشین دیگه ای مقایسش کرد.
الان هم این 206 هست و مقایسه اون با تندر قابل تصور نیست.والا منم قبول دارم که نسبت به قیمت و امکانات تندر ماشین خوبیه.
من خودم عاشق ماشینهای شرکت رنو ام.

unartig
10-07-2008, 14:46
حالا این چقدرمصرف میکنه ؟فکر نمیکنم بتونه بااین خودروچینیها رقابت کنه هرچندجفتشون توکلاسهای مختلف هستند

rami_hemi
10-07-2008, 19:51
به نظرم بهتر از l90 طراحی دارهاگه گرونتر ندن که حتما میدن ارزش داره در ضمن فکر کنم در عقبش 2 تکه هست و صندلی های عقب هم میتونن بخوابن و یه جای بار بزرگ به وجود بیاد که میتونه یه خودروی کار خوب باشه.

samanajan
10-07-2008, 19:53
اینا تو ال 90 ماندند چه برسه به آر 90

HOOSEIN 105
11-07-2008, 11:22
راستی این چیه تا از یه ماشین صحبت می کنین هی گیر می دین به شتاب مگه همه چیز ماشین در شتابه هر جا دوستان بحث می کنن در رابطه با دوماشین هی میگن اون یکی شتابش فلان این یکی شتابش فلان.
مصرف کم
بدنه محکم و ایمن
کنسول زیبا
فرمونی نرم تر لوگان

حالا خیلی بخوایم مثل جوونا بی مخ امروزی که همش عشق سرعت و اسپورتن باید این موارد رو اضافه کرد:
شتاب عالی
و ...
اصلا لوگان رو باید با همون 405 مقایسه کرد که فقط تیپ فول اون از 405 بهتره حتی مقایسه اون با ریو هم جای بحث داره.... بگذریم شما خودت هم می دونی رو لوگان تعصب بی جا داری ولی من در مورد 206 این جوری نیستم. چون شما در یکی از پست ها گفته بودی که لوگان زیباترین ماشین ایرانه واقعا مردونه بگو این حرف درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا تصور این حرف هم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

دوباره اومدی عزیز برای ریختن خون تندر شتاب یکی از فاکتور های مهم است . بعد کی گفته شتاب 206 از تندر بیشتره تو شتاب تندر از 206 5 شاید 2 متر عقب بیفته شاید هم کمتر ولی اگه لوگان با یه 206 اس دی تست شه می فهمی شتاب تندر بیشتره در شتاب ثانویه هم تندر برتره البته از SD (تازه وزن لوگان 1115 کیلو است و وزن 206 1090 کیلو )در مصرف سوخت هم کی گفته 206 بهتره.تندر تو سایپا بین خودرو های سایپا و ماکسیما مگان و ... اول شد . حالا شما از کجا تشخیص دادی قطعات موتور 206 با کیفیت تره در عجبم بدنه 206 محکه قبول بدنه تندر هم محکم است کنسول زیبای 206 تندر کنسول زشتی داره کولر 206 اتومات است ولی قویتر از تندر نیست فرمان نرمتر 206 به علت رینگ کوچکتر ان نسبت به لوگان است (رینگ تندر 15 )ترمز های لوگان قویتر از 206 5 است خواستی منبعش رو بگو تا پیدا کنم بذارم بحثت در باره جوون های بی مخ شتاب عالی 206 هاچ بک نه 206 SD بدنه 206 برای اسپرت عالی است بدنه تندر هم برای اسپرت کردن خوبه . بعدش شما یکی از متعصب ترین افرادی الکی توهین نکن به کاربرا شما هر ماشینی بیاد می گی 206 من هم شاید حرف ها به تعصب دارا بخوره ولی هرچی باشه با دلیل حرف میزنم ولی شما هرچی بشه مثل بچه ها بدون هیچ دلیلی میای می گی 206 بهتره من اول بین اس دس وی 1 و تندر مونده بودم که بعد سه ماه پرس و جو به این نتیجه رسیدم خیلی ادم ها رو دیدم که هر دو رو دارن و از تندر خیلی بیشتر راضی هستند بعد شما تندر رو با 206 SD وی 1 مقایسه کن دخترونه نه با وی 8بعد من 206 SD رو 100 کیلومتر توش بودم و 30 کیلومتر هم روندمش توش نه راحتی لوگان رو دیدم نه شتاب لوگان رو ونه سرعت لوگان رو البته مزایایی هم داشت مثل فنر بندی عقب خیلی نرم بود و لاستیک های نرمتر کنسول قشنگتر که زیاد واسه سوسول بازی است

shahramcat
11-07-2008, 11:51
ترمز های لوگان قویتر از 206 5 است خواستی منبعش رو بگو تا پیدا کنم بذارم

ممنون میشم یک منبع معتبر به ما بدید . مرسی

HOOSEIN 105
11-07-2008, 13:03
ممنون میشم یک منبع معتبر به ما بدید . مرسی

بله
راستش الان دستم نیست
گمش کردم
ولی به زودی وقتی تو کامپیوترم پیداش کردم میذارم
تستش تو یه موسسه فرانسوی بوده
البته بین تندر و 206 دو درب با ترمز های دیسکی عقب که لوگان درسرعت های بالا تندر بهتر بوده
ولی در زیر سرعت 50 206 برتر بوده

franch
11-07-2008, 14:12
با اين توضيحات خوبي كه دوستان دادن معلوم شد تندر از هر لحاظ از 206 بهتره.

franch
11-07-2008, 14:21
اینم تصویری از خودروی R90 که مدل استیشن L90 هست . و مشخصات فنی و امکانات و تجهیزات همون l90 .

تيپش بدم نيست. فقط قيمتش معلوم نيست چنده.

shahramcat
11-07-2008, 17:10
با اين توضيحات خوبي كه دوستان دادن معلوم شد تندر از هر لحاظ از 206 بهتره.

آقا کجا معلوم شد ؟ !

Farshadd
11-07-2008, 17:42
سلام
206 تیپ 2 و 3 رو میشه با تندر تیپ e2 مقایسه کرد. چون تقریبا الان توی یه رنج قیمت هستن. که در این مقایسه بی شک تندر e2 و حتی e1 هم پیروز هستن. اما 206 تیپ 6 الان 4 میلیون از تندر 90 e2 گرونتره. که در قیمتهای پایین این اختلاف خیلی خودشو نشون میده (منظورم اینه که مثلا 14.5 با 18.5 اختلافش چشم گیره، البته نسبت به قیمت خودشون. ولی 250 میلیون و 254 میلیون اختلاف چشمگیری ندارن)
پس نمیشه اینا رو از لحاظ قیمت برابر دونست.
از لحاظ فنی و ... هم که هر کدوم توی یه دسته خاص خودرویی هستن. (هاچ بک و سدان).

ولی اگه بخواییم این دو خودرو رو با توجه به مشخصات فنی و تجهیزات با توجه به قیمت (قیمت در مخرج) با هم مقایسه کنیم. به نظر من تندر 90 تیپ e2 پیروز میشه.

HOOSEIN 105
12-07-2008, 11:18
دوستان تندر دار یه چند تا نکته در موردتندر

با سلام خدمت دوستان به خصوص اقا لوگان که قصد خرید تندر داره
اقا لوگان تندر کولر اتومات نداره

تندر چندتا عیب داره
تو 1000 کیلومتر اول پشت ماشین (در صندوق ) رو به هواست و در دید عقب اسمان نیلگون را مشاهده میکنید و لی بعد اینکه یه 5 نفری سوار ماشین بشن و چند روزی با همین روند کار کنه فنرهای پشت ماشین می خوابه و دیگه مشکل با دید عقب نداری (اخه تندر قسمت جلوش هم با لاس و تقریبا وقتی پشتش بخوابه قد ماشین میزون میشه .تازه بعد گذشت زمان هم قد سمند میشه و اصلا قد بلند به نظر نمیاد

عرض عجیب قریب ماشین : وقتی که از دور به ماشین نگاه می کنی فکر میکنی عرض خیلی کمی داره که اشتباه است . جلوی ماشین عرضش کمه ولی پشتش عرضش خیلی زیاده یعنی اگه وسط دوتا اینش رو حساب کنی با عرض پشت ماشین یکی است
توی ترافیک هواست باید جمع باشه که پشت ماشین رو نزنی
بعد گلگیر های خیلی بزرگش که از همه بدتره یعنی وقتی داری از یه کوچه تنگ رد میشی یا می خوای لایی بکشی احتمال برخورد گلگیرهاش خیلی زیاده .
لاستیک های ایرانی و مضخرفش
تو 1000 کیلومتر اولیه هم فنر بندیش به شدت خشکه ( مثل نیسان )
اگه مراعات نکنی اتاق به صدا می افته
ولی بعد گذشت 3000 کیلومترش که دوری ابندیش تموم میشه خیلی نرم میشه (خیلی بهتر از 405 و پرشیا ) یا در حد سمند ( البته سمند جلو بندیش صدا داره که در تندر اینطور نیست )
قدرت خیلی خیلی کم موتور در 1000 کیلومتر اولیه
قدرت موتورش تو این دوره مثل پراید است . اصلا به نظر نمیاد که خودرویی با قدرت 107 اسب باشه . ولی خوب بعد 3000 هزار کیلومتر درست میشه
کولر نسبتا ضعیفترش نسبت به بقیه خودروها به دلیل اینکه گاز کولر اکثر تندر داران کم است . که برای حل اون باید گاز کولر مرغوب امریکایی تهیه کنی و ببری نمایندگی تا گاز رو برات عوض کنند
دسته دنده ضعیف اون
اینه های بد اون که بزرگ و یه جورایی بی حرکت و خشک است . ودیدش هم زیادی خوب نیست .
ولی اینه هاش یه خوبی داره اگه به هر ماشینی بخوره اینه ماشین طرف رو می شکونه و لی خودش هیچیش نمیشه

سپر های ضعیف اون
البته به علت محافظت از عابر در هنگام تصادف
ولی در تصادفات با دیگر خودرو ها سریع کج و ماوج میشه ولی به صورت باور نکردنی وقتی یه کم ور بری میاد سر جاش مثل روز اول
سپرش اصلا نمی شکنه و یه جور حالت نرم داره که در تصادفات خم میشه و با کشیدن سپر دوباره سر جاش میاد .

.................................................. ......................

ویژگی هاش

شتاب بالا

سرعت بالا

گیربکس خیلی قوی اون
همون گیربکس مگان است

شتاب ثانویه اون خیلی خیلی عالیه

در سربالایی از 206 تیپ 5 کم میاره ولی اس دی رو رد میکنه

دید جلوی ماشین عالی

درها و شیشه های بزرگش تو سفر های طولانی از خستگی جلوگیری می کنه

الان شاید 90% مردمی که تندر رو می شناسن می گن تو سرعت های بعد 180 تو دست نیست که کاملا تصور غلطی است :19::19::19:
تندر بر خلاف قیافش تو سرعت های بالا تعادل خوبی داره .

بدنه اون خیلی محکمه
یه عکس دارم اگه خواستین بذارم
تندره زده بود به پشت پیکان و سپر پیکان تقریبا رفته بود تو صندلی های عقبش
ولی تندر قسمتی از جلوش که به پیکان خورده بود له شده بود و قکاپوتش هم کج شده بود و سپرش شکسته بود و باتری و چراغ سمت باتریش هم شکسته بود و قسمت موتور و دیگر اجزاش کاملا سالم بود .
ترمز های abs مجهز به abd اون که 4 کاناله هستش .
ترمز ضد قفل 4 کاناله یعنی : ترمز ضد قفل با چهار کانال و 4 حسگر سرعت
این بهترین طراحی است که در ان برای هر چرخ حسگر و سوپاپ جداگانه ای وجود دارد
با این روش کنترل گر هر چرخ را به صورت مجزا بررسی می کند تا به هر چرخ بیشترین نیروی اصطکاک وارد شود .
پس ABS اون الکی نیست و این نیست که بگید با ABS دار شدن پراید ABS تندر دیگه مزیت براش نداره .
برای پراید ABS سه کانالس یا 1 کاناله
من سیستم سه کاناله رو توضیح می دم
در این سیستم برای هر چرخ جلو یک حسگر و سوپاپ جداگانه وجود دارد
ولی در چرخهای عقب برای هردو چرخ فقط یک سوپاپ و حسگر وجود دارد

در این حالت برای هر چرخ کنترل جدا گانه ای وجود دارد
بنابرین چرخ های جلو به بیشترین نیروی ترمز گیری خود میرسند
چرخ های عقب هم قبل از فعال شدن این سیستم قفل می کنند
در این سیستم ممکن است یکی از چرخهای عقب قفل کند
این سیستم سه کاناله قدرت ترمز گیری نسبت به سیستم 4 کاناله کمتر می باشد .
حالا اگه سیستم 1 کاناله باشه وضعیت هم خیلی بدتر میشه .
ریو که تا اونجایی که من میدونم سیستم 3 کاناله داره
ولی 206 سیستم 4 کاناله دارد .
سمند رو هم شک دارم که سیستم 4 کاناله داره یا 3 کاناله
ولی سیستم ABS سمند خیلی وقت ها از کار میوفته
یعنی تو سرعت های بالا احتمال قفل کردن اون زیاده

من یه بار باسرعت 190 تا با تندر چندین بار ترمز شدید کردم ( به خدا راست می گم )
برای تست ABS اون
این کار رو 5 بار کردم و هر دفعه با یه ترمز ثابت سرعتم رو تا 60 تا کم میکردم
که هیچ دفعه هم قفل نکرد
ولی وقتی که دفعه پنجم ماشین رو برای اینکه به موتورش خیلی فشار اورده بودم نگه داشتم تا کمی موتور استراحت کنه وقتی از کنار چرخ هاش رد می شدی حرارت خیلی زیادی داشت به طوری که تا 1 متری لاستیک حرارت به شدت حس می شد .
.................................................. .................................
به زودی هم یه پست می ذارم و در مورد پدال های اون و کلاچ که به طور ایمنی طراحی شده اند تو ضیح می دم

Untouchable
12-07-2008, 11:54
مصرف کم
بدنه محکم و ایمن
کنسول زیبا
فرمونی نرم تر لوگان

شتاب عالی
و ...

عزیزم :40:

بدنه 206 محکم هست ولی بدنه تندر خیلی سر تره ! شما خودتون در تندر رو باز بسته کنید میفهمید !

مصرف 206 رو دقیقا نمی دونم ولی ال 90 تو جاده 5/5 مصرف میکنه!؟:18:

به نظر من تو جاده فرقشون معلوم میشه !

در کل من خیلی از 206 خوشم میآد ولی واقعا تندر خیلی بهتره ! و تو کشور های اوروپایی پیشرفته هم به وفور یافت میشه ! ( البته خودروی ارزون قیمتی هست ) ساخت رومانیه :10:

Farshadd
13-07-2008, 13:11
ما ایرانیا یه ویژگی بارز در بین اکثرمون وجود داره. (توی کشورای پیشرفته این ویژگی خیلی کمتره)

این ویژگی چیزیه به اسم تحجر فکری.

اگه ما فکر میکنیم دین خوبه یا حجاب خوبه یا هر چیز دیگه دلیل نمیشه که همیشه اینجوری فکر کنیم.

این ویژگی ما باعث شده که نتونیم تفکری منطقی داشته باشیم و در واقع تعصب بیجا در رفتارمون بیداد میکنه.

این ویژگی ما باعث میشه که چیزی بهتر از چیز های خودمان را نپسندیم حتی با وجود منطقی بالاتر از چیز های خودمان.

یکی از موانع پیشرفت فرهنگی و علمی همینه.

مثل استقامتی که کلیسا در برابر گالیله نشون داد روی گرد یا تخت بودن زمین.

بحث تندر 90 و خیلی از خودروهای جدید هم همینگونه هست.

ما چون با 206، 405، پارس و ... اخت شدیم قبول نمیکنیم که خودروهای جدید میتونن از اینا برتر باشن.

مثلا همین تندر 90. با وجود بزرگترین عیبش که میشه همون قیافش ولی از خیلی خودروهای دیگه برتری محسوسی داره.

مثلا تیپ E2 آن به راحتی از 206 تیپ 2 و 3، 405، سمند معمولی و Lx، پارس معمولی و ... بهتره. و حتی با خودروهایی بالاتر مثل پارس Elx و 206 تیپ 5 و ... مقایسه میشه.
(البته به قول دوستمون- حسین105 جان- بعد از 3000 کیلومتر)

HOOSEIN 105
14-07-2008, 09:48
این که بعد 3000 کیلومتر به حداکثر قدرتش هم میرسه در دفترچش ذکر شده

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:21
این هم در مورد پدال های تندر
با اجازه اقا نوید

.................................................. .................................................. .........

مطلبي در مورد چند توليد كننده برخي قطعات تندر 90:

شركت تكلان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): توليد كننده مجموعه پدال ها

پدال ترمز و كلاچ : ( پدال كلاچ لانه زنبوري و كاچويي و داراي قسمت داخلي فلزي در محل هاي استقرار كه قابليت شكسته شدن در هنگام ضربه شديد تصادف را براي محافظت از پاهاي راننده دارد.پدال ترمز نيز از جنس فولادي است كه هر دو پدال داراي قراري مشترك هستند.)

و پدال گاز كه آن نيز كاچوي لانه زنبوري با اسكلت داخلي فلزي در محل هاي سايشي است:

شركت آذين تنه: توليد مجموعه ترمز چرخ هاي عقب و كاسه چرخ ها
( از خودروهاي پژو 206 و 405 بسيار مستحكم تر و مدرن تر است- كافي است نگاهي به ضخامت بدنه فلزي درام (كاسه چرخ) بيندازيد و تفاوت ضخامت چند برابري آن را ببينيد. در پرسكاري و كارهاي ديگر دقت بيشتري مشاهده مي شود. جنس سيلندر ترمز نيز به همراه مجموعه فنرهاي حلقوي و حتي لنت ترمز ها بسيار متفاوت به نظر مي رسد.)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لوگان
15-07-2008, 21:26
با سلام
دوستان من این تاپیکو قبل از تاپیک بهترین خودرو زدم و نخواستم این ماشن با 206 ها مقایسه بشه. حالا این تاپیک چرا دوباره پست هاش زیاد شده خدا میدونه. در کل میدونم این مقایسه کار غلطیه. ولی مثلا یکی میخواد ماشین بخره بین 206 و تندر گیر کرده اون موقع این مقایسه باید انجام بشه.
تازه من یه چیزی در باره 206 فهمیدم که کمک فنر های عقبش بصورت موربه نه عمودی که فکر کنم در خشکی تاثیر داشته باشه .نه؟
با تشکر

لوگان
15-07-2008, 21:36
دوستان تندر دار یه چند تا نکته در موردتندر

با سلام خدمت دوستان به خصوص اقا لوگان که قصد خرید تندر داره
اقا لوگان تندر کولر اتومات نداره

تندر چندتا عیب داره
تو 1000 کیلومتر اول پشت ماشین (در صندوق ) رو به هواست و در دید عقب اسمان نیلگون را مشاهده میکنید و لی بعد اینکه یه 5 نفری سوار ماشین بشن و چند روزی با همین روند کار کنه فنرهای پشت ماشین می خوابه و دیگه مشکل با دید عقب نداری (اخه تندر قسمت جلوش هم با لاس و تقریبا وقتی پشتش بخوابه قد ماشین میزون میشه .تازه بعد گذشت زمان هم قد سمند میشه و اصلا قد بلند به نظر نمیاد

عرض عجیب قریب ماشین : وقتی که از دور به ماشین نگاه می کنی فکر میکنی عرض خیلی کمی داره که اشتباه است . جلوی ماشین عرضش کمه ولی پشتش عرضش خیلی زیاده یعنی اگه وسط دوتا اینش رو حساب کنی با عرض پشت ماشین یکی است
توی ترافیک هواست باید جمع باشه که پشت ماشین رو نزنی
بعد گلگیر های خیلی بزرگش که از همه بدتره یعنی وقتی داری از یه کوچه تنگ رد میشی یا می خوای لایی بکشی احتمال برخورد گلگیرهاش خیلی زیاده .
لاستیک های ایرانی و مضخرفش
تو 1000 کیلومتر اولیه هم فنر بندیش به شدت خشکه ( مثل نیسان )
اگه مراعات نکنی اتاق به صدا می افته
ولی بعد گذشت 3000 کیلومترش که دوری ابندیش تموم میشه خیلی نرم میشه (خیلی بهتر از 405 و پرشیا ) یا در حد سمند ( البته سمند جلو بندیش صدا داره که در تندر اینطور نیست )
قدرت خیلی خیلی کم موتور در 1000 کیلومتر اولیه
قدرت موتورش تو این دوره مثل پراید است . اصلا به نظر نمیاد که خودرویی با قدرت 107 اسب باشه . ولی خوب بعد 3000 هزار کیلومتر درست میشه
کولر نسبتا ضعیفترش نسبت به بقیه خودروها به دلیل اینکه گاز کولر اکثر تندر داران کم است . که برای حل اون باید گاز کولر مرغوب امریکایی تهیه کنی و ببری نمایندگی تا گاز رو برات عوض کنند
دسته دنده ضعیف اون
اینه های بد اون که بزرگ و یه جورایی بی حرکت و خشک است . ودیدش هم زیادی خوب نیست .
ولی اینه هاش یه خوبی داره اگه به هر ماشینی بخوره اینه ماشین طرف رو می شکونه و لی خودش هیچیش نمیشه

سپر های ضعیف اون
البته به علت محافظت از عابر در هنگام تصادف
ولی در تصادفات با دیگر خودرو ها سریع کج و ماوج میشه ولی به صورت باور نکردنی وقتی یه کم ور بری میاد سر جاش مثل روز اول
سپرش اصلا نمی شکنه و یه جور حالت نرم داره که در تصادفات خم میشه و با کشیدن سپر دوباره سر جاش میاد .

.................................................. ......................

ویژگی هاش

شتاب بالا

سرعت بالا

گیربکس خیلی قوی اون
همون گیربکس مگان است

شتاب ثانویه اون خیلی خیلی عالیه

در سربالایی از 206 تیپ 5 کم میاره ولی اس دی رو رد میکنه

دید جلوی ماشین عالی

درها و شیشه های بزرگش تو سفر های طولانی از خستگی جلوگیری می کنه

الان شاید 90% مردمی که تندر رو می شناسن می گن تو سرعت های بعد 180 تو دست نیست که کاملا تصور غلطی است :19::19::19:
تندر بر خلاف قیافش تو سرعت های بالا تعادل خوبی داره .

بدنه اون خیلی محکمه
یه عکس دارم اگه خواستین بذارم
تندره زده بود به پشت پیکان و سپر پیکان تقریبا رفته بود تو صندلی های عقبش
ولی تندر قسمتی از جلوش که به پیکان خورده بود له شده بود و قکاپوتش هم کج شده بود و سپرش شکسته بود و باتری و چراغ سمت باتریش هم شکسته بود و قسمت موتور و دیگر اجزاش کاملا سالم بود .
ترمز های abs مجهز به abd اون که 4 کاناله هستش .
ترمز ضد قفل 4 کاناله یعنی : ترمز ضد قفل با چهار کانال و 4 حسگر سرعت
این بهترین طراحی است که در ان برای هر چرخ حسگر و سوپاپ جداگانه ای وجود دارد
با این روش کنترل گر هر چرخ را به صورت مجزا بررسی می کند تا به هر چرخ بیشترین نیروی اصطکاک وارد شود .
پس ABS اون الکی نیست و این نیست که بگید با ABS دار شدن پراید ABS تندر دیگه مزیت براش نداره .
برای پراید ABS سه کانالس یا 1 کاناله
من سیستم سه کاناله رو توضیح می دم
در این سیستم برای هر چرخ جلو یک حسگر و سوپاپ جداگانه وجود دارد
ولی در چرخهای عقب برای هردو چرخ فقط یک سوپاپ و حسگر وجود دارد

در این حالت برای هر چرخ کنترل جدا گانه ای وجود دارد
بنابرین چرخ های جلو به بیشترین نیروی ترمز گیری خود میرسند
چرخ های عقب هم قبل از فعال شدن این سیستم قفل می کنند
در این سیستم ممکن است یکی از چرخهای عقب قفل کند
این سیستم سه کاناله قدرت ترمز گیری نسبت به سیستم 4 کاناله کمتر می باشد .
حالا اگه سیستم 1 کاناله باشه وضعیت هم خیلی بدتر میشه .
ریو که تا اونجایی که من میدونم سیستم 3 کاناله داره
ولی 206 سیستم 4 کاناله دارد .
سمند رو هم شک دارم که سیستم 4 کاناله داره یا 3 کاناله
ولی سیستم ABS سمند خیلی وقت ها از کار میوفته
یعنی تو سرعت های بالا احتمال قفل کردن اون زیاده

من یه بار باسرعت 190 تا با تندر چندین بار ترمز شدید کردم ( به خدا راست می گم )
برای تست ABS اون
این کار رو 5 بار کردم و هر دفعه با یه ترمز ثابت سرعتم رو تا 60 تا کم میکردم
که هیچ دفعه هم قفل نکرد
ولی وقتی که دفعه پنجم ماشین رو برای اینکه به موتورش خیلی فشار اورده بودم نگه داشتم تا کمی موتور استراحت کنه وقتی از کنار چرخ هاش رد می شدی حرارت خیلی زیادی داشت به طوری که تا 1 متری لاستیک حرارت به شدت حس می شد .
.................................................. .................................

به زودی هم یه پست می ذارم و در مورد پدال های اون و کلاچ که به طور ایمنی طراحی شده اند تو ضیح می دم

حسین آقا خیلی ممنون اطلاعات جالبی بود. اون عکس پیکان هم دیدم.اتفاقا تندر ما هم حاضره انشالله پس فردا میگیریم تندر دار میشیم. اگه راهنمایی در باره نگه داری اون داریدبگید مممون میشم.
باتشکر

brad pitt
16-07-2008, 01:13
یه سوال داشتم از اساتید :

به طور کلی هزینه اسپرت و قشنگ کردن لوگان حداکثر چنده ؟

اسپرت که میشه میتونیم در شکل چراغش و .. تغییر بدیم ؟

مرسی . ممنون

:10:

Andaron
02-08-2008, 08:12
سلام علیک
تفاوت ها و شباها های تندر و پرشیا را می تونید بنویسید منظورم اینه سرعت و شتابکدوم بهتره و و چهر کدوم چه مشکلاتی دارند

lopez
02-08-2008, 09:45
اين که مقايسه نميشه کرد هر کدوم توي کلاس خودشون هستند. موتورl90 يه موتور 1300 ولي پرشيا 2000 .l90 چند تيپ داره که به نظر من همه مزخرفن مخصوصا بدون کولرش که 10.5 هم تازه ثبت ناميشه!! بازم به شرف پرايد

ReZa DN
02-08-2008, 11:44
تندر قشنگ نیست در مقایسه با پرشیا اما نسبت به قیمتش امکاناتش خیلی بهتر از پرشیا هستش
ولی از نظر موتور و قیافه پرشیا خیلی بهتره

shahab_f
02-08-2008, 12:00
اين که مقايسه نميشه کرد هر کدوم توي کلاس خودشون هستند. موتورl90 يه موتور 1300 ولي پرشيا 2000 .l90 چند تيپ داره که به نظر من همه مزخرفن مخصوصا بدون کولرش که 10.5 هم تازه ثبت ناميشه!! بازم به شرف پرايد
اولا تندر موتورش 1600 سی سی و در عوض 16 سوپاپه, دوما که موتور پرشیا 1800 سی سی(به طور دقیق تر 1760) و 8 سوپاپه, دوما اینکه موتور تندر 105 اسب بخاره و مال پرشیا 100 اسب بخاره, شتاب صفر تا صد برای پرشیا 11.8 و برای تندر 10.2 است.توی انجمن اتومبیل این فروم همیشه سر تندر دعواست یه سری میگن خیلی خوبه یه سری میگن مضخرفه , اما تا اونجا که من دنبال کردم حتی اونا که میگن مضخرفه نقطه ی قوت تندر رو موتورش میدونن , حالا چجوریه که شما میگین تندر از نظر موتور ضعیف تره؟

choory
02-08-2008, 13:20
دوست عزیز این چه طرز صحبت کردنه؟؟
فکر نکنم این در شعن یک کاربر p30world باشه که این شکلی صحبت کنه.
این جور که شما صحبت کردید به همه کسایی که پرشیا دارند احانت کردید.
حالا شما خودتون l90 دارید دلیل نمیشه بقیه ماشین ها را زیر سوال ببرید.توی خیلی از تاپیک ها دیدم شما بیشتر از روی تعصب حرف میزنید.:41:
پرشیا هر چی نداشته باشه حداقل قیافه را داره.که به نظر من این از همه نظر بهتره.
حالا تندر موتورش قوی تر شتابش بیشتره به چه دردی میخوره؟؟؟همین پرشیا تا 200 میره به نظر شما بیشتر از این برای ایران لازمه با این جاده ها و خیابان هاش؟؟؟

اینم بگم من پرشیا ندارم که بگید دارم از روی تعصب حرف میزنم.

shahab_f
02-08-2008, 13:54
پرشیا هر چی نداشته باشه حداقل قیافه را داره.که به نظر من این از همه نظر بهتره.
حالا تندر موتورش قوی تر شتابش بیشتره

آره دیگه تفاوتاشو گفتیم , میمونه تصمیم با خودش که ببینه کدوم معیار براش مهم تره , قیافه , امکانات , موتور , ایمنی ...
فقط قیمت هر دو ماشینم کسی اگه میدونه بگه , (بس که قیمتا هر روز عوض میشه)

لوگان
02-08-2008, 13:54
ولی قضاوتتون در رابطه با تندر هم غلطه. پشتش بشینید بعد نظر بدید.
اگه قیمتش کاذبه قیمت پرشیا کاذبتره.
تازه اگه باسه شما قدرت و اینا مساله ای نیست مصرف چی؟
اگه مصرف هم مهم نیست راحتی چی؟جاداری چی؟
یکم نگاه کنید میبینید تندر بهتره. حالا آقا جان این نظر منه رو تعصب یا بی تعصب نظرم رو گفتم حالا هر کی هر چی دوست داشت بخره.

mazdakaa
02-08-2008, 15:30
پارس:

کارايي

مدل موتور : XU7JP/L3
حد اکثر سرعت : 186 KM/HR
حجم موتور : 1761cc
سيستم سوخت رساني : انژکتوري
حداکثر توان موتور : 100 HP در6000 دور بر دقيقه
حداکثر گشتاور: 15.3 Kgm در 3500 دور در دقيقه
شتاب از صفر تا 100 کيلومتر در ساعت : 11.8 ثانيه
ظرفيت

ظرفيت مخزن سوخت: 70 ليتر
وزن (kg)

وزن خودرو : 1190
وزن روي اکسل جلو : 700
وزن روي اکسل عقب : 440
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1600
حداکثر وزن مجاز خودرو با تريلر : 2750
سيستم الکتريکي

باطري : Ah 55
دينام : A 80
دينام : Kw 1.1
سيستم فرمان

قطر دايره دوران : 11 متر
جعبه فرمان : هيدروليک - شانه اي
تعليق

جلو: مستقل از نوع مک فرسون
عقب : مستقل از نوع فنر پيچشي
سيستم ترمز

ترمز جلو : ديسکي با پره هاي خنک کننده
ترمز عقب : ديسکي
لاستيکهااندازه لاستيکها : 65/185 R14
تندر 90:

مشخصات (مدل)STDSTD A/CDLXDLX CPDLX CSPSLXSLX LPموتورنوع موتور K4Mحجم موتور 1598CCتعداد سيلندر 4نسبت تراكم 10:01حداكثر توان موتور 105hp at 5750 rpmحداكثر گشتاور148Nm at 3750 rpmسيستم انژكتوري چند نقطه ای ترتیبینوع سوخت بنزينتعداد سوپاپ 16استاندارد حد آلايندگي Euro IIسيستم سوخت انژكتوريكارايي حداكثر سرعت 183kphشتاب صفرتا 100كيلومتر10.2 ثانيهمصرف سوخت ( لیتر) در 100 کيلومترميانگين مصرف خارج شهر 7.1 ميانگين مصرف داخل شهر9.7سيستم انتقال قدرت گيربكس (جعبه دنده )پنج سرعته دستي كلاچ تك ديسكي مكانيكيديفرانسيل جلوسيستم تعليق سيستم تعليق جلو مك فرسون با ميله پيچشيسيستم تعليق عقب با ميله پيچشيظرفيت ها باك بنزين لیتر50حجم فضاي صندوق عقب لیتر 510روغن موتور (با ----- ) 4500ccروغن گيربكس و ديفرانسيل2980ccظرفيت آب سيستم خنك كننده خودرو 4800-4500 (CC)روغن هيدروليك فرمان 1000-800 (CC)فرمان نوع فرمان دستيشانه ای هيدروليكينوع دنده دستيتعداد دور چرخش قفل به قفل فرمان 4.5 3.2ترمزها نوع ترمز*******سيستم ترمز نوع ترمز جلو ديسكينوع ترمز عقب كاسه اينوع ترمز ضد قفل ندارد Bosch 8.0 ABSتجهيزات الكترونيكي نوع وتوان باتري 70Ahوزن وزن تقريبي خودرو
بدون سرنشين با مخزن سوخت پر
و بدون تجهيزات اضافي 1100Kgحداكثر وزن قابل حمل توسط خودرو 425Kgحداكثروزن مجاز با سرنشين 2300Kgحداكثر بار بر محور عقب 395Kgحداكثر بار بر محور جلو 585Kgتجهیزات كاتاليست اگزوز * * * * ***سنسور اكسيژن* ******

لوگان
02-08-2008, 15:34
من فقط نظرمو گفتم و الانم پاکش میکنم تا دیگه نبینیدش.
خوب اصلا من چی کار دارم خواستم راهنمایی کرده باشم.دیگه محال ممکنه تو هیچ تاپیکی از تندر تعریف کنم.اگه اطلاعاتی ازش خواستید من در خدمتم ولاغیر. دیگه از من تعریف تندر نخواهید دید. هر دفعه که که تعریف میکنیم یه چیز میشنویم.
هر کی خودروشو خرید اگه تندر بود در مورد اطلاعاتی که میخواد من در خدمتم.

Andaron
02-08-2008, 21:13
اینم از شانس ما تا من یه تاپیک می زنم چند نفر روانه بیمارستان می شن
من خودم می دونستم الان چنین حرف های زده میشه و نام تاپیک نوشتم شباهت ها و تفاوت ها من کی گفتم لوگان بهتره یا پرشیا
از همتون ممنون بخصوص mazdakaa که واقا دستش درد نکه قشنگ منظور رو رسنود

با تشکر
محمد

Mohammad
02-08-2008, 21:46
سلام...
دوستان عزیز و گرامی، چرا به جای پرداختن به اصل موضوع بیشتر حاشیه میرید؟ هر ماشینی در هر مقامی هم باشه نباید چنین القابی در موردش استفاده بشه. احترام به نظر دیگران کجا رفته؟ مگر دوستی که این تاپیک رو ایجاد کرده جدا از شماست؟ پس چه بهتر که مودب تر با همدیگه برخورد کنیم.
در مورد مقایسه پرشیا و لوگان ، ضمن احترام به نظر همه دوستان به نظر من لوگان بهتر. به شخصه ظاهر لوگان رو هم می پسندم ولی در مقایسه با پرشیا ، پرشیا بهتر هست ضمن اینکه ظاهر یه امر کاملا سلیقه ای هست کما اینکه عکس پیوست شده رو ببینید.
در مورد امکانات و عملکرد هم به نظر من لوگان از پرشیا سر تر هست . این رو بر اساس مطالعه های مختلف عرض می کنم. لوگان خودرویی جدیدتر با امکانات خیلی خوب هست که بر سر پروژه اون(همونطور که دوستان در جریان هستن) کارشکنی های بسیاری صورت گرفت حتی از درون کشور.
ممنونم.

shahramcat
02-08-2008, 22:34
سلام...
دوستان عزیز و گرامی، چرا به جای پرداختن به اصل موضوع بیشتر حاشیه میرید؟ هر ماشینی در هر مقامی هم باشه نباید چنین القابی در موردش استفاده بشه. احترام به نظر دیگران کجا رفته؟ مگر دوستی که این تاپیک رو ایجاد کرده جدا از شماست؟ پس چه بهتر که مودب تر با همدیگه برخورد کنیم.
در مورد مقایسه پرشیا و لوگان ، ضمن احترام به نظر همه دوستان به نظر من لوگان بهتر. به شخصه ظاهر لوگان رو هم می پسندم ولی در مقایسه با پرشیا ، پرشیا بهتر هست ضمن اینکه ظاهر یه امر کاملا سلیقه ای هست کما اینکه عکس پیوست شده رو ببینید.
در مورد امکانات و عملکرد هم به نظر من لوگان از پرشیا سر تر هست . این رو بر اساس مطالعه های مختلف عرض می کنم. لوگان خودرویی جدیدتر با امکانات خیلی خوب هست که بر سر پروژه اون(همونطور که دوستان در جریان هستن) کارشکنی های بسیاری صورت گرفت حتی از درون کشور.
ممنونم.

من هم کاملا نظر ایشون رو دارم . پرشیا تنها ظاهر بهتری داره همین .

milky way
03-08-2008, 00:11
متاسفانه بعضی از دوستان فکر میکنن ماشین فقط قدرت موتور و شتاب هست این دو تا ماشین هر کدوم معایب و محاسنی دارن ولی باید بدونید لوگان درسته امکانات خوبی داره حتی شاید بهتر از پرسیا ولی اینو هیچ وقت فراموش نکنید این ماشین جزو ارزونترین ماشینهای اروپا هست و ماشین چیپ و ارزونی هست حتی طراحی چیپی و ارزونی هم داره که نمیشه اصلا با طراحی ماشینهای روز اروپایی و حتی قدیمی تر مقایسش کنید البته این ایراد نیست چون اصلا هدف ساخت ماشین ارزون بوده اینکه در بازار ما انقدر قیمتش زیاده بدون شک به خاطر بی ثباتی کشور ماست ولی قرار بوده 7-8 میلیون باشه 7-8 میلیون یعنی قطعات ارزون قیمت مگه چطور میشه یه ماشین ارزون میشه یه ماشین گرون فقط هزینه های امکانات که نیست هزینه موارد اولیه نوع ساخت و... خیلی چیزها هست مثلا وقتی میشینید داخل لوگان اولین چیزی که نظر تون رو جلب میکنه مشخصا مواد بکار رفته در داخل ماشینه مثلا پلاستیک های بکار رفته که کاملا نشون میده از ارزون قیمت ترین مواد موجود استفاده شده بعد صندلی های نچندان جالبش هست که کمترین قوس ممکنه رو داره که یکی از دوستان جالب بود اصطلاح نیمکت رو براش به کار میبرد , بعد از روشن کردن ماشین متوجه میشید صدایه موتور در دورهای بالاتر مخصوصا به داخل اتاق نفوذ زیادی داره که این دقیقا خصیصه یه ماشین ارزون قیمت هست معمولا در ماشینهای ارزون قیمت چون میخوان هزینه ساخت کم بشه حداکثر امکان استفاده از مواد عایق برای مهار صدای موتور و صدای منتقل شده از جاده به اتاق خیلی کمه سواری ماشین بد نیست ولی احساس میکنید یکمی بلدتر از حالت طبیعی هست که البته این نیاز به عادت کردن داره در نمایه بیرونی درهای بشدت عجیب و بزرگ ماشین بدون شک توجه هرکسی رو جلب میکنه و خیلی موارد دیگه پرشیا معمولی موتور ضعیفتری داره 1800 موتورش و 8 سوپاپ که همون موتور بکار رفته در سمند و 405 هست از نکات ضعف دیگش یادمه ترمزهای خوبی نداشت شاید الان بهتر شده باشه (چون ما خودمون 2-3 پیش پرشیا داشتیم) ولی سواری خوبی داره تو سرعتها معمولا سرعت رو خوب مهار میکنه و همیشه فکر مکنید در سرعت کمتری نسبت به سرعت اصلی در حال حرکت هستین فضایه مناسبی برای سرنشین ها داره بهتر از لوگان بدون شک (البته لوگان هم صندوق عقب جادار و خوبی داره ولی فضایه داخلیش کمتره) و خیلی خیلی موارد ریز درشت دیگه که اگر بخوام بنویسم در حد یه مقاله میشه ولی به صورت کلی چون میدونم سواری پرشیا بهتره و حداقل احساسی ارزونی نمیکنی وقتی میشینی داخل پرشیا و البته ظاهر خیلی بهتری داره (مخصوصا رنگ سفیدش) من خودم پرشیا رو انتخاب میکنم که میشه با کمی تغییرات جزئی مثل بهبود ترمزها ماشین خیلی خوب و خانوادگی داشت .

H A M A S
03-08-2008, 08:03
لفراموش نکنيد قرار بود لوگان جانشين پيکان بشه بشه يعني دور بر 5 الي 6 ميليون -پس اين ماشين از نظر قيمت ماشيني الکي گرونه
در عوض پرشيا اگر بخواهيم از ديد استاندارد مصرف سوخت بهش نگاه کنميم ماشين خارج از رده حساب ميشه

unartig
03-08-2008, 08:26
هرچندمقایسه این دوخودروصحیح نیست اما من خودم اگرقرارباشه ازبین این دوخودرویکی راانتخاب کنم برای خریدمسلما لوگان راترجیح میدم .اما اگرشما یک مدیرباشید برای پرستیژکارتون هم که شده بایدازبین این دوتاخودروپرشیاراانتخاب کنید. به نظرم مقایسه این دوتابه نحوه کاربردشون هم بستگی داره .

لوگان
03-08-2008, 10:09
اینم یه نظر از یکی از افراد در سایت پی هالس.

هفته پیش e1+cp صفر گرفتم 12600 نقره ای واقعا این ماشین عالیه خارج از تصورم بود
glx , pershia , ... رو راحت تو جاده شمال پشت سر گذاشتم به نظرم این ماشین به قیمت واقعیش تو ایران هنوز نرسیده e1+cp کمه کم 15 تومان میارزه من نمیدونم پرشیا با اون موتوره فسیل 8 سوپاپ دهه 80 رو چطوری دلشون میاد 18500 میدن به ملت .
با یه پرشیا کورس گذاشتم در همه حالات به قول معروف سوسک شد بعد تو پمپ بنزین همو دیدیم بعد از 15 مین صحبت کردن نتیجه گرفت یه لوگان صفر بگیره بقیه پولش هم اسپرتش کنه

Mohammad
03-08-2008, 10:09
ضمن احترام به نظر دوستان در ابتدا دو تا لینک از ویکی پدیا میدم که خوندنش خالی از لطف نیست:

در کل همونطور هم که دوستان اشاره کردن و می دونید لوگان به منظور ارائه ارزان در کشورهای اینچنینی اینگونه طراحی شده. استفاده از قطعات ارزان و شاید سطح پائین ولی هر چی که باشه از تکنولوژی های به مراتب بهتر و به روز تر از پارس استفاده می کنه.
تا کی باید از قدیمی ترین خودروهای اروپایی استفاده کنیم و مشتری اونها باشیم؟! ببینید از پراید جدید یا 405 جدید چگونه استقبال میشه ، خب وقتی اینگونه هست مسلما شرکت های مختلف هم با تغییر در همون خودروها و فرضا عوض کردن چراغ جلو (!!) دوباره همون خودرو رو به ملت می فروشند . فراموش نکنید که لوگان ساخت شرکت رنو ، یکی از مطمئن ترین شرکت های سازننده خودرو هست و همچنین لوگان یکی از پر فروشترین خودروهای اروپا بوده(فکر می کنم سال 2005 ، مطمئن نیستم) البته اینم باید ذکر کرد که خودرو لوگان در اروپا کجا و اینجا کجا !
بنده خودرویی جدیدتر و به روز تر رو با خودرویی قدیمی و به قول دوستان هرچند گران ترجیح میدم.
اگه می بینید در تحویل خودروی لوگان این همه تاخیر هست به نظر من دلیلش عدم رغبت مسئولین به تولید این خودرو هست چرا که این خودرو می تونه رقیبی برای خودروهای از رد خارج اروپایی مانند 405 و پارس باشه و صد البته مسئولین دوست ندارن بازار کارشون اینگونه خراب بشه ! کما بیش شاید حرکت های مختلف شرکت ها بودین کما اینکه اطلاعیه دادن که بیاین بجای لوگان یه محصول دیگه انتخاب کنید و ...

لوگان
03-08-2008, 10:17
اینم یه نظر دیگه از یکی از دوستان از سایت پی هالس

سلام به همه دوستان عزيز وخوبم...
بايد بگم كه من 36 سال سنمه و حدود 17 ساله كه رانندگي ميكنم / از پيكان و فيات 131 و132 و پاساد و آ ائودي گرفته تا 206 و ريو 405 و سمند و گل چزئي از خاطرات وتجربيات من در رانندگي محسوب ميشن.
اما:
اينكه اكثر لوگان سوار ها آهسته رانندگي ميكنن دليل عمدش جديد بودن اين خودرو و ترس از تصادف كه همه شما ميدونيد كه به دليل كمبود قطعات پيامدش صرف هزينه هاي سنگين و الافي چندين ماهست.
-
حدود يك سالي ميشه كه من لوگان دارم و بدون هيچ گونه تعصبي بايد بگم كه اكثر خواسته هاي من رو اجابت كرده و اگر قرار باشه بعد از لوگان خودروي ذيگري داشته باشم بدون شك مگان خواهد بود.
-
بنده طي سفري كه به تازگي به مشهد داشتم ( جاي همه دوستان خالي ) با 4 سر نشين و صندوق پر و كولر روشن در كل مسير رفت و بر گشت زير 140 تا نرفتم و سه چهار باري هم خيلي راحت به سرعت 185 تا ( تو كفي) رسيدم و اگر كمي بيشتر به پدال فشار مياوردم صد در صد 200 تا رو پر ميكرد ( البته دوبار هم جريمه شدم ) جالب اينه كه وقتي 185 تا ميرفتم برادرم فكر ميكرد دارم 100 تا ميرم ( ازم پرسيد اين كيلومترش واقعيه ؟) ، بنابر اين لوگان با (شيشه هاي بسته) به هيچ وجه حس سرعت رو به راننده و سر نشين در سرعتهاي بالا منتقل نميكنه.
( يادمه به يكي از دوستان در همين تاپيك توصيه كرده بودم كه با سرعت بالا رانندگي نكنه ، باز هم اين توصيه رو ميكنم )
-
باورتون نميشه اگر بگم : با اين تفاسير ، سر بالايي (گردنه آهوان ) رو بدون اينكه به موتور فشار بياد با دنده 5 بالا رفتم و هرچه ماشين بود گرفتم ( خدا شاهده جدي ميگم).
اگر باد لاستيكها رو هم روي 32 تنظيم كنيد هم ماشين نرم تر ميشه و هم سر پيچها بسيار پايدار و قابل اطمينان ( لا اقل زير پاي من اينطوريه).
-
به هر حال بايد بگم اگر مشكل قطعات اين خودرو حل بشه ( بدون شك حرف نداره )
چند توصيه:
1- موتور ماشينتون رو تنبل بار نياريد / گاهي اوقات دنده هاي 1 و 2 و 3 رو كامل پر كنيد و گاهي هم نرمال ، به تناوب اين كار رو بكنبد و اصلا نترسيد.
2- ----- هوا ، شمعها و روغن موتور نقش اساسي در كيفيت كار كرد موتور خودرو دارند سعي كنيد به موقع ----- هوا و شمعها رو تعويض كنيد و از روغن موتور مناسب موتور خودروتون اسفاده كنيد.
3-به هيچ وجه دنده مرده به ماشينتون ندين.
( اينها رو 17 سال تجربه به من آموخته ).
ببخشيد زياده گويي كردم / در پناه حق باشيد.

hamid00009
03-08-2008, 11:51
دوستان من که تا حالا از لوگان خوشم نمییامده ولی دارم جذبش میشم ( البته عاشق مگان هستم )
دوستان عکس اسپرت از لوگان دارید.؟؟؟؟

لوگان
03-08-2008, 11:58

لوگان
03-08-2008, 13:25
اینم باز یه نظر دیگه از سایت پی هالس

در مورد شتاب یک توضیح هم بنده بدم
من عادت ندارم زیاد پر گاز با ماشین رفتار کنم شاید به خاطر ماشین قبلیم (رنو 5) باشه چون توی اون ماشین هر چی گاز میدادم فرقی نمیکرد و ماشین دیگه ای رو نمیتونستم باش بگیرم بنابراین معمولا خیلی خونسرد رانندگی میکردم ولی با این ماشین وقتی لازم باشه و مجبور به گاز دادن میشم واقعا به صندلی میچسبم و لحظه ای که آدم فکر میکنه این دیگه نهایت قدرت ماشینه وقتی بیشتر گاز میدم واقعا بیشتر شتاب میگیره و کم نمیاره.

لوگان
03-08-2008, 13:53
یه چند تا نظر از وبلاگ تندر 90

با سلام:مصرف از 6.1 تا 6.5 بستگي به جاده ونوع رانندگي .كشش بسيار عالي .وسرعت عالي .از ماشيناي كه نتونستم جلو بزنم زانتيا -كمري .از سمندو پرشيا وسيلو وبقيه چه عرض كنم .وخلاصه از ماشيناي قبليم -206 -405-خيلي بهتر بود-مسيرم از اصفهان به بوشهر و شيراز و اصفهان بوده با تشكر

ماشین توی جاده خیلی عالی بود راستش من حوصله محاسبه میزان مصرف سوخت رو ندارم !
از کولرش هم استفاده کردم،قدرت و میزان سرمادهی عالی بود ولی به نسبت سیلو کار کردن کمپرسور تاثیر بیشتری بر روی دور موتور دارد
نداشتن شاسی باز کردن صندوق عقب از داخل هم که پیر ما رو درآورد!
به نظر من دوستانی که ادعا میکنند این ماشین از نظر شتاب اولیه با 206 تیپ 5 برابری میکنه اشتباه میکنن
البته من کورس ننداختم ولی فکر نمیکنم تندر بتونه قد علم کنه
کارکرد ماشین من هم از 3000 گذشته

باسلام به همگی
تندر من تا کنون 5200تا کارکرد دارد که حدود 3000کیلومتر آن در مسافرت عید صورت گرفت. مزایای با نظر شخصی عبارتند از: شتاب خیلی خوب خصوصا در سرعتهای بالای 110که براحتی در سبقتها از سمند وپارس جلو می افتد - نرمی قابل قبول اتومبیل یا به عبارت بنگاه دارها زیر پای عالی ( هم از نظر موتور هم سیستم تعلیق)- مصرف خوب زیر 7-جاداری مناسب - عدم خستگی در رانندگی بعلت صندلیهای مناسب و دید خوب- کلاج نرم وتویض دندهها براحتی- فرمان پذیری قابل قبول - در سرعتهای بالا احساس نگرانی به راننده دست نمی دهد و من این عمل را در اتوبان تهران ساوه تست کردم با سرعت 190-ترمزها خوب و مطمئن هستند وقابل مقیاس با پارس وسمند نیست- کلیدهای شیشه و کولر در جای مناسبی قراردارند -
معایب: داخل اتومبیل خیلی ساده است که البته این سادگی خسته کننده نیست-جنس سپرها وجلو داشبورد مناسب نیست ضعیفتر از سمند و پارس- دید عقب نامناسب است - آینه شاگرد دید ایده عالی ندارد -

در اتوبان دلیجان-اصفهان کامپیوتر سفری میزان مصرف سوخت را 5.8 لیتر در هر صد کیلومتر نشان میداد که برای من یک رکورد محسوب میشود و سرعت 120 و دنده 5 بود. و حتی مواقعی که سرعت به 110 میرسید عدد 5.7 هم نمایان میشد.
تا این لحظه تندر من 9200 کیلومتر کارکرد داشته و حدودآ 5 هزار کیلومترش را در جاده و ازاد راه و اتوبان(بزرگراه) رانندگی کردم بدون اینکه عیبی پیش بیاد و بر خلاف سمند و پرشیا و 206 و405 هنوز درها به سرو صدا نیافتند و ماشین کاملا بی صدا هست.
در ضمن در خارج از شهر میتوان با باک پر تا 980 کیلومتر رانندگی کرد(تجربه شخصی بنده)
در پیچ ها هم تعادل به مراتب بهتری از 206 دارد و این تفاوت محسوس میباشد

در کل چون من ماشین باز هستم هر سال ماشینها رو تغییر میدهم و تابحال پارس -405وریو و206تیپ 3و سمند داشتم که در به مراتب علارغم سادگی تندر سواری خوبی دارد وهم برای شهر مناسب است هم برای جاده . اگر سوار بشید قطعا این رو تایید میکنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما در عید 1571 کیلومتر روندیم بدون هیچ مشکلی . مصرف با کولر 7.2 تقریبا بدون کولر 6.2. تا رامسر رفتیم و رشت و ماسوله و ... .
کولر عالی بود طوری که دستم رو به درد میاورد و مجبور میشدم جهتش رو تغییر بدم

من مسافرت خیلی دور نرفتم ولی توی همین مقداری که استفاده کردم مصرفش در حدود 5.8---6 (دنده 5 و سرعت 110-120) بوده.شتابش خیلی عالیه و سر و صداش کمه.فقط چیزی که پدر مارو در آورده دید خیلی بد در موقع دنده عقبه که ماشین ما رو پر خط و خش کرده.

من با تندر یه مسافرت به تبریز رفتم و حدودا 4000هزار تا کار کرده اما مصرف سوخت من بر خلاف دوستان زیاد هستش 7/8 هستش با سرعت 140تا160 این رو نشون میده نمیدونم چرا مال من لین همه بالاست ؟
از نظر شتاب واقعا حرف نداره
با پرشیا کورس گذاشتیم تندر زد جلو البته ماله پرشیا صندوق عقبش خالی بود
ماله من پر
فرمان پذیری عالی تو سرعت حفظ تعادل ماشین خوبه هستش
ترمز هاش واقعا عالی هستش در مقابل پرشیا سمند حرف نداره
موتور کاملا بی صدا هستش
کولر سرما دهی خیلی خوبی داره

دیروز یه سفر به قم داشتم با سه سرنشین . کسانی که رفتن میدونن این اتوبان سربالای های خفنی داره که با سمند قبلیم حد اکثر 110 میرفت اونم با تعویض به دنده چهار ولی با تندر تو دنده 5 با سرعت 150 این سربالایها رو رد میکردم . رفتنه با یک پرشیا کورس گذاشتم که کاملا احساس کردم صاحبش از داشتن ماشین 18 میلیونی حسابی شرمنده شد و دست از ادامه کشید .
برگشتنی با چهار سرنشین بزرگ بودم که باز تو همین سر بالایها با یک 405 بدون سرنشین کورس گذاشتم و به راحتی ردش میکردم . باورم نمیشد اینقدر قوی باشه برای همین چندین بار سرعتم کم میکردم تا رد بشه بعد گازشو میگرفتم به یک دقیقه نمیرسید که از کنارش رد میشودم حدود 40 کیلومتر این بازی موش گربه رو باهاش داشتم .
اصلا فکر نمی کردم این موتور فسقلی اینقدر قدرت داشته باشه .

ماشین من تا حالا 6000تا کار کرده به نظرم یکم صدای موتور در سرعت بالا زیاده قبلا سمند داشتم اصلا قابل مقایسه با این نیست شتاب و ترمزو فرمون این خیلی باحاله اتاقشم خیلی جفت و جور تره ول آینه های خوبی نداره که تو سایتش دیدم یه مدل دیگه هم واسش طراحی شده که اگه تو بازار باشه حتما عوض میکنم ،لاستیکاشم آجاش خیلی بلنده که باعث صدای بدی میشه البته جدیدا دارن رو همه ماشینا همین بارز رو میندازن که فکر کنم واصه تحریماس .کلا از سمند ،206تیپ2و3 ، 405،پرشیاکه من با همشون رانندکی طولانی کردم از نظر فنی بهتره ولی قیافه و رکاب افتضاه

مجید فینا
03-08-2008, 21:18
از لحاظ ظاهری که بنده تندر رو نمیپسندم ولی از لحاظ امکانات و سواری تندر بهتر از پرشیاست

torpedo
04-08-2008, 14:22

لوگان
04-08-2008, 14:28
اگه با پارس معمولی مقایسه کنی تندر بهتره
ولی پارس elx از لوگان بهتره
مشخصات elx مشخصات لوگان
قدرت پارس 110 اسب در 5500 قدرت لوگان 105 اسب در5750
ماکزیمم سرعت 192 km 183
حجم موتور 1761 1598
حد آلایندگی یورو 3 یورو 2
مصرف 107.8ودر سرعت 120 =108 درشهر 109.7 خارج شهر 107.1
سوپاپ 16 16
وزن ماشین 1190 1100
شاید قدرت موتورش بهتر باشه ولی شتابش کمتره. مصرفش هم بیشتره. قمتش هم که...:18:و بیشتر هم به خاطر قیمتش زیاد خوب نیست.شاید اگه13 میلیون بود خوب بود ولی ای نقیمتی که الان داره خیلی کاذبه.

torpedo
04-08-2008, 15:09
شتاب elx=11 sec
تندر= 10.2 sec

brad pitt
04-08-2008, 15:19
شاید قدرت موتورش بهتر باشه ولی شتابش کمتره. مصرفش هم بیشتره. قمتش هم که...:18:و بیشتر هم به خاطر قیمتش زیاد خوب نیست.شاید اگه13 میلیون بود خوب بود ولی ای نقیمتی که الان داره خیلی کاذبه.

آهااااااااااا

بچه ها نيست خيلي قيمت تندر صادقه ؟

باز پارس جادار . شيك هست .4 3 مليون هم قيمتش كاذبه

ولي l90 تا ميبينمش احساس افسردگي بهم دست ميده . قيمتش هم كه بيش از 6 مليون كاذبه

لوگان
04-08-2008, 16:22
آهااااااااااا

بچه ها نيست خيلي قيمت تندر صادقه ؟

باز پارس جادار . شيك هست .4 3 مليون هم قيمتش كاذبه

ولي l90 تا ميبينمش احساس افسردگي بهم دست ميده . قيمتش هم كه بيش از 6 مليون كاذبه
ای بابا .من کی گفتم قیمت تندر صادقانس. تندر باید با توجه به قیمتهای خارج 7 یا 8 میلیون باشه پارس ای ال ایکس هم همین قدر. چون تجهیزاتش بیشتره.
در ضمن اگه من از تندر خوشم میاد شما بدتون میاد بگن ژیان بهتره یا تندر میگید ژیان.(اگه این جوری که میگ نیست من اسممو میزارم هندونه)خوب منم برعکس شما هی ازش تعریف میکنم تا این به اون در بشه.:31:

brad pitt
04-08-2008, 16:41
ای بابا .من کی گفتم قیمت تندر صادقانس. تندر باید با توجه به قیمتهای خارج 7 یا 8 میلیون باشه پارس ای ال ایکس هم همین قدر. چون تجهیزاتش بیشتره.
در ضمن اگه من از تندر خوشم میاد شما بدتون میاد بگن ژیان بهتره یا تندر میگید ژیان.(اگه این جوری که میگ نیست من اسممو میزارم هندونه)خوب منم برعکس شما هی ازش تعریف میکنم تا این به اون در بشه.:31:

نه ديگه اگه بگن ژيان يا تندر اين حالا شد يه مقايسه .

يه مزيت هايي ژيان داره يه مزيت هايي تندر :

به نسبت قيمت ژيان بهتره ولي

حتما شما ميگيد تندر شتابش بيشتره ه ه :31::13::10::11:

لوگان
04-08-2008, 17:05
نه ديگه اگه بگن ژيان يا تندر اين حالا شد يه مقايسه .

يه مزيت هايي ژيان داره يه مزيت هايي تندر :

به نسبت قيمت ژيان بهتره ولي

حتما شما ميگيد تندر شتابش بيشتره ه ه :31::13::10::11:
دیدی گفتم.:31:
حالا ماشین خودت چیه انقدرا ز تندر بد میگی؟

brad pitt
04-08-2008, 18:02
دیدی گفتم.:31:
حالا ماشین خودت چیه انقدرا ز تندر بد میگی؟

من كه خودم 19 سالمه ولي از بين l90 ( البته بعد اينكه اسپرت شد ) . گل . سمند lx و 206 موندم

ولي بابام سانتافه داره . من تا حالا بدي به تندر نگفتم در مقايه با ماشيناي ديگه گفتم .

خوب اين طبيعيه كه هر كي هر ماشيني داره ازش حمايت ميكنه . اين دليل نبود كه نشون بده من ژيان دارمااا

:11:

Farbod_h
04-08-2008, 18:17
لوگان خیلی زشته . . .
یه جورایی افتضاحه! البته از تمام جهات به غیر از جلو!
نمی گم حالا همه چی قیافس ولی خب.اونم یه قسمتشه
کسی عکسی فیلمی از این آزمایش تصاف ها که روی ماشین ها می کنن از لوگان نداره؟
اصلآ حس خوبی نسبت به امنیتش ندارم نمی چرا

لوگان
04-08-2008, 19:02
لوگان خیلی زشته . . .
یه جورایی افتضاحه! البته از تمام جهات به غیر از جلو!
نمی گم حالا همه چی قیافس ولی خب.اونم یه قسمتشه
کسی عکسی فیلمی از این آزمایش تصاف ها که روی ماشین ها می کنن از لوگان نداره؟
اصلآ حس خوبی نسبت به امنیتش ندارم نمی چرا
عکسش تو تاپیک بهترین خودرو 10 تا 20 میلیون یا تندر ریو هستش.
امنیتش هم 3 ستارسنزدیک به چهار ستاره که اونم به خاطر کند بودن در باز شدن کیسه هوای سرنشینه. که عالیه .206 کیسه هوا دار با ترمز abs 4 ستارس. زانتیا 1 ستارس اونم به زور مگان هاچ بک 5 ستارس.
امنیتش خیلی بهتر از همه ی این ماشین های پارس و سمندو 405 و خیلی دیگه بجز 206 که ترمز abs وکیسه هوا داره هستش.

milky way
04-08-2008, 23:37
ولی من هنوز رو نظرم هستم لوگان خیلی ماشین چیپی هست و کلا ارزون ساخت هست و اصلا 14-15 تومن ارزش خرید نداره کلا من هرچی از این لوگان خوشم نمیاد از این مگان بجاش خوشم میاد خیلی ماشین خوبیه سواری خیلی خوبیم داره مخصوصا 2000 کاش به قیمت واقعیش عرضه میشد ای کاش اونوقت همه میتونستن جایه لوگان ارزون قیمت مگان بخرن ای کاش اوضاع این مملکت طوری دیگه ای بود که ما مجبور نشیم سره ارزونترین ماشین اروپا چونه بزنیم جالب بود تو مجله ماشین بود به گمونم نوشته بود که مثلا دانش آموزا و اشخاصی که پول خرید ماشین نو ندارن و خیلی کم میخوان هزینه کنن در کشورهای اروپایی این ماشین رو میخرن اونوقت اینجا ماشین گروه متوسط جامعه است تو انگلستان این ماشین 3000-3500 پوند قیمتشه , چرا باید اینطوری باشه آدم میمونه کمترین درآمد ها رو باید داشته باشیم بیشترین هزینه ها رو نسبت به همه جایه دنیا باید بکنیم , ببخشید بحث رو به بیراه کشوندم .

HOOSEIN 105
05-08-2008, 11:54
متاسفانه بعضی از دوستان فکر میکنن ماشین فقط قدرت موتور و شتاب هست این دو تا ماشین هر کدوم معایب و محاسنی دارن ولی باید بدونید لوگان درسته امکانات خوبی داره حتی شاید بهتر از پرسیا ولی اینو هیچ وقت فراموش نکنید این ماشین جزو ارزونترین ماشینهای اروپا هست و ماشین چیپ و ارزونی هست حتی طراحی چیپی و ارزونی هم داره که نمیشه اصلا با طراحی ماشینهای روز اروپایی و حتی قدیمی تر مقایسش کنید البته این ایراد نیست چون اصلا هدف ساخت ماشین ارزون بوده اینکه در بازار ما انقدر قیمتش زیاده بدون شک به خاطر بی ثباتی کشور ماست ولی قرار بوده 7-8 میلیون باشه 7-8 میلیون یعنی قطعات ارزون قیمت مگه چطور میشه یه ماشین ارزون میشه یه ماشین گرون فقط هزینه های امکانات که نیست هزینه موارد اولیه نوع ساخت و... خیلی چیزها هست مثلا وقتی میشینید داخل لوگان اولین چیزی که نظر تون رو جلب میکنه مشخصا مواد بکار رفته در داخل ماشینه مثلا پلاستیک های بکار رفته که کاملا نشون میده از ارزون قیمت ترین مواد موجود استفاده شده بعد صندلی های نچندان جالبش هست که کمترین قوس ممکنه رو داره که یکی از دوستان جالب بود اصطلاح نیمکت رو براش به کار میبرد , بعد از روشن کردن ماشین متوجه میشید صدایه موتور در دورهای بالاتر مخصوصا به داخل اتاق نفوذ زیادی داره که این دقیقا خصیصه یه ماشین ارزون قیمت هست معمولا در ماشینهای ارزون قیمت چون میخوان هزینه ساخت کم بشه حداکثر امکان استفاده از مواد عایق برای مهار صدای موتور و صدای منتقل شده از جاده به اتاق خیلی کمه سواری ماشین بد نیست ولی احساس میکنید یکمی بلدتر از حالت طبیعی هست که البته این نیاز به عادت کردن داره در نمایه بیرونی درهای بشدت عجیب و بزرگ ماشین بدون شک توجه هرکسی رو جلب میکنه و خیلی موارد دیگه پرشیا معمولی موتور ضعیفتری داره 1800 موتورش و 8 سوپاپ که همون موتور بکار رفته در سمند و 405 هست از نکات ضعف دیگش یادمه ترمزهای خوبی نداشت شاید الان بهتر شده باشه (چون ما خودمون 2-3 پیش پرشیا داشتیم) ولی سواری خوبی داره تو سرعتها معمولا سرعت رو خوب مهار میکنه و همیشه فکر مکنید در سرعت کمتری نسبت به سرعت اصلی در حال حرکت هستین فضایه مناسبی برای سرنشین ها داره بهتر از لوگان بدون شک (البته لوگان هم صندوق عقب جادار و خوبی داره ولی فضایه داخلیش کمتره) و خیلی خیلی موارد ریز درشت دیگه که اگر بخوام بنویسم در حد یه مقاله میشه ولی به صورت کلی چون میدونم سواری پرشیا بهتره و حداقل احساسی ارزونی نمیکنی وقتی میشینی داخل پرشیا و البته ظاهر خیلی بهتری داره (مخصوصا رنگ سفیدش) من خودم پرشیا رو انتخاب میکنم که میشه با کمی تغییرات جزئی مثل بهبود ترمزها ماشین خیلی خوب و خانوادگی داشت .

با سلام

دوستان تو پست های اول می گفتند که تندر 1300 هستش که کاملا غلط هست
تندر موتورش 1600 16 سوپاپ و باقدرت 107 اسب بخار و حداکثر گشتاور 148 نیوتن
در رابطه به اقای MILKY WAY بگم که درسته که تندر ماشین ارزان سازی شده ای است ولی به طور حتم از خودروی 20 سال پیش اوروپا سرتره
شما تو حرفتون جز کلاس خودرو چیز دیگه ای دیده نمیشه .
پرشیا فقط یه قیافه درست و حسابی داره
امکانات پرشیا ( که بابتش باید 18 تومن پول بدی )
فرمون هیدرولیک
کولر و بخاری
شیشه بالابر های برقی عقب و جلو
اینه برقی
زینگ المینیومی
خوب حالا این دوست میگن چون قیافه داخلی پارس بهتره پس ادم راحت تره
حالا تندر با قیمت 15 تومن
فرمون تمام هیدرولیک
کولر و بخار
شیشه های برقی عقب و جلو
اینه برقی رینگ المینیومی
نمایشگر سفر با امکانات ( نشانگر مصرف لحضه ای سوخت و چقدر می توان با این سوخت راه رفت / سرعت متوسط / سوخت مصرف شده از اخرین صفر کردن )
نشانگر باز بودن درها / فعال بودن یا نبودن ایربگ ها / اعلام اخطلال در ای بی اس / و ...
دارای 4 باند ( در مورد e2

صندلی هایی با قابلیت تنظیم از 5 جهت
صندلی های تندر قابلیت محافظت از لگن رو نیز دارند
ترمز های abs , مجهز به abd و دارای حسگر سرعت برای هرچرخ
داشتن 2 ایربگ
دارای امکانی که میزان سوخت موجود در باک رو به لیتر نشون میده
موتور 16 سوپاپ
مصرف بسیار پایین در جاده
شتاب ثانویه بالا
و...
حالا شما با این همه مزیتی که تندر نسبت به پرشیا داره شما بگین به خاطر طرح پلاستیکی تندر و قیافه زشتش مضخرفه
تازه اون پلاستیک هویج نیست کامپوزیته
کامپوزیت الان داره رو خودروهای روز دنیا پیاده میشه
به چند تا دلیل
سبک بودن
و در تصادفات از ایجاد جراحت بر روی بدن جلوگیری می کنه وتندر هم قسمت جلو یعنی داشبرد و بقیه از جنس کامپوزیته
حالا با این تفاسیر
در قدرت تندر سره :19:
در امکانات تندر سره :19:
در ایمنی تندر سره :19:
در قیافه پرشیا سره :31:

HOOSEIN 105
05-08-2008, 11:59

کی گفته elx یورو 2003 داره فک کنم یورو 2002 داره
ولی لوگان یورو 2004 داره

AC Schnitzer
05-08-2008, 13:54
من شخصا اگر کمی پول داشته باشم که بتونم خرج ماشینم کنم
100% پارس رو انتخاب میکنم ، چون با رنگ سفید یه رینگ اسپرت و چراغ های زنون ظاهری بهتر از لوگان پیدا میکنه
شکی ههم توش نیست.
ولی ی ی ی ی ی ی ی
نمیشه توانایی موتور لوگان رو نادیده گرفت.

به اندازه پرادو شاسیش بلند هست.

franch
05-08-2008, 20:26
با سلام

دوستان تو پست های اول می گفتند که تندر 1300 هستش که کاملا غلط هست
تندر موتورش 1600 16 سوپاپ و باقدرت 107 اسب بخار و حداکثر گشتاور 148 نیوتن
در رابطه به اقای

MILKY WAY بگم که درسته که تندر ماشین ارزان سازی شده ای است ولی به طور حتم از خودروی 20 سال پیش اوروپا سرتره
شما تو حرفتون جز کلاس خودرو چیز دیگه ای دیده نمیشه .
پرشیا فقط یه قیافه درست و حسابی داره
امکانات پرشیا ( که بابتش باید 18 تومن پول بدی )
فرمون هیدرولیک
کولر و بخاری
شیشه بالابر های برقی عقب و جلو
اینه برقی
زینگ المینیومی
خوب حالا این دوست میگن چون قیافه داخلی پارس بهتره پس ادم راحت تره
حالا تندر با قیمت 15 تومن
فرمون تمام هیدرولیک
کولر و بخار
شیشه های برقی عقب و جلو
اینه برقی رینگ المینیومی
نمایشگر سفر با امکانات ( نشانگر مصرف لحضه ای سوخت و چقدر می توان با این سوخت راه رفت / سرعت متوسط / سوخت مصرف شده از اخرین صفر کردن )
نشانگر باز بودن درها / فعال بودن یا نبودن ایربگ ها / اعلام اخطلال در ای بی اس / و ...
دارای 4 باند ( در مورد e2

صندلی هایی با قابلیت تنظیم از 5 جهت
صندلی های تندر قابلیت محافظت از لگن رو نیز دارند
ترمز های

abs , مجهز به abd و دارای حسگر سرعت برای هرچرخ
داشتن 2 ایربگ
دارای امکانی که میزان سوخت موجود در باک رو به لیتر نشون میده
موتور 16 سوپاپ
مصرف بسیار پایین در جاده
شتاب ثانویه بالا
و...
حالا شما با این همه مزیتی که تندر نسبت به پرشیا داره شما بگین به خاطر طرح پلاستیکی تندر و قیافه زشتش مضخرفه
تازه اون پلاستیک هویج نیست کامپوزیته
کامپوزیت الان داره رو خودروهای روز دنیا پیاده میشه
به چند تا دلیل
سبک بودن
و در تصادفات از ایجاد جراحت بر روی بدن جلوگیری می کنه وتندر هم قسمت جلو یعنی داشبرد و بقیه از جنس کامپوزیته
حالا با این تفاسیر
در قدرت تندر سره :19:
در امکانات تندر سره :19:
در ایمنی تندر سره :19:
در قیافه پرشیا سره :31:

نتيجه اينكه تندر از پرشيا خيلي بهتره و فقط پرشيا تو قيافه يكم سرتره.

torpedo
05-08-2008, 23:06
کی گفته elx یورو 2003 داره فک کنم یورو 2002 داره
ولی لوگان یورو 2004 داره
همه ی این اطلاعات از سایت ایران خودرو و کاملا صحیح میباشد

yar
10-09-2008, 08:28
راستش قبلاً تو انجمن دیگه ای خبر برنده شدن یک دستگاه تندر 90 رو از بانک ملت داده بودم ! :20:
به هر حال از زمانی که به ما خبر دادن برنده یک دستگاه تندر 90 شدیم 3 ماهی می گذره و ما دیروز ماشین رو تحویل گرفتیم . :10:
مدل ماشین E1+cp هستش که تقریباً تیپ 4 این خودرو محسوب میشه و 4 تیپ دیگه هم بالاتر از این وجود داره .
رنگ خودرو مشکی صدفی متالیکه و خیلی هم شیکه ! :11:
این خودرو از شرکت پارس خودرو تحویل ما شده و خب گارانتی همین شرکت رو داره .
دوستی امروز می گفت که اگر روی تندر 90 باند ( باند اضافه نصب کنی گارانتی باطل میشه می خواستم بدونم که این حقیقت داره ؟ :18:
چه چیزایی گارانتی این ماشین رو باطل میکنه ؟ :13:

yar
10-09-2008, 12:59
دوستی امروز می گفت که اگر روی تندر 90 باند ( باند اضافه نصب کنی گارانتی باطل میشه می خواستم بدونم که این حقیقت داره ؟ :18:
چه چیزایی گارانتی این ماشین رو باطل میکنه ؟ :13:
دوستان کسی چیزی نمی دونه ؟

hessam_sz
10-09-2008, 16:38
به نظر منطقي نميرسه.

sina1415
10-09-2008, 18:11
به نظر منم منطقی نیست

مب تونی یه تک بزنی یکی از نمایندگی های پارس خودرو بپرسی

M.etallic.A
12-09-2008, 13:57
تا اونجا که من میدونم با نصب باند گارانتی مربوط به سیستم برق و باطری ماشین از بین میره نه گارانتی کلی ماشین. ولی یه سوالی از خود نمایندگی بکنی بد نیست. راستی مبارکه ...

yar
13-09-2008, 09:14
تا اونجا که من میدونم با نصب باند گارانتی مربوط به سیستم برق و باطری ماشین از بین میره نه گارانتی کلی ماشین. ولی یه سوالی از خود نمایندگی بکنی بد نیست. راستی مبارکه ...

ممنون از لطفتون ... :11:
سعی می کنم تماس بگیرم و سوال کنم

NONE
17-09-2008, 13:32
سلام
این فایل به صورت pdf است و دران تمام مشخصات لوگان شرح داده شده است
اینم لینک دانلودش

Farshadd
02-10-2008, 22:53
تست خودروی خانوادگی لوگان توسط تیم CARNP
در چند سال اخیر ، در مورد تندر 90 در رسانه ها بسیار شنیده بودیم و حتی در وب سایت carnp نیز بسیاری از این اخبار را منتشر کرده بودیم .
و این همه مباحث دولت و مجلس و صنایع درباره این خودرو ، ما را کنجکاو کرده بود تا به واقعیت این خودرو بپردازیم ،از این رو طی تماسی با شرکت رنو پارس امکان تست یکدستگاه خودروی فول تندر 90 معروف به LP را تدارک دیدیم .
اما همیشه قبل از قضاوت در خصوص یک خودروی تولید شده و وارد بازار شده می بایست نگاهی منطقی نسبت به آن داشت
و آن تفکر حاکم بر خلق یک خودرو است بقول ما ایرانیها نیت عمل .
وقتی طراحی بزرگ و غرق در دنیای خودرو می نشیند و پورشه 911 توربو – فورد موستانگ – فراری تستاروسا و مینی کوپه یا لامبورگینی گالاردو را طراحی می کند ، این تفکر در ذهن اوست و از همان ابتدا با این تفکر است که در حرکات قلمش بر روی کاغذ شاهکاری خلق می شود .
اتومبیلهایی که برگرفته از ذهن آزاد طراحان ماهر و با هدف ماندگاری خلق می شوند و علیرغم وجود معایب فنی ماندگار می شوند .
اتومبیل لوگان نیز از این قاعده مستثنی نیست و هدف خلق کننده آن تولید خودرویی ارزان قیمت با امکانات ایمنی و رفاهی بوده است .
قبل از شروع تست ، توقعی از این خودرو بعنوان یک اتومبیل سوپرلوکس و سوپراسپرت نداشتیم و اصولا این خودرو را باید معادل قیمت اروپایی آن سنجید . 8000 یورو
ارائه امکانات کامل شامل : کیسه هوا – ترمز ABS – کولر – شیشه بالابرهای برقی و بسیاری از امکانات در یک بدنه بزرگ و حجیم بی شک ارزان نخواهد بود .
در لوگان ، کارایی و امکانات ، اولویت چشمگیری نسبت به زیبایی خودرو دارند .هرچند این اتومبیل از طراحی منحصر بفردی در کلاس اتومبیلهای کوچک خانوادگی برخوردار است .
در ابتدای تست ، دسترسی راننده به امکانات کابین را بررسی کردیم :
در قسمت داشبورد اتومبیل دسترسی به فلاشر – شیشه بالابرهای جلو – کولر –قفل درب – تنظیم ورودی هوای کولر و بخاری –تنظیم آینه های برقی جهت دید بهتر – تنظیم زاویه نور چراغهای جلو – تنظیم حرارت کولر و بخاری، در وضعیت قابل دسترسی قرار گرفته اند .

یکی از امکانات منحصر بفرد مدل LP ، صندلی راننده است که قابلیت تنظیم ارتفاع و تنظیم صندلی برای گودی کمر دارد که این صندلی برای رانندگی هر راننده با هر جثه ای مناسب بوده و از خستگی جلوگیری می کند .
امکانات مدل LP برای راننده بسیار ساده و در دسترس می باشد .

اما سیستم صوتی CD این خودرو امکان پخش MP3 را ندارد که لزوم بازنگری در این آپشن خودرو ، یادآوری می گردد . پس از بررسی کابین خودرو ، دید آینه های جانبی و وسط کابین بررسی گردید که به لطف امکان تنظیم برقی ، شرایط راحتی برای دید پشت خودرو را فراهم می آورد . بخصوص اینکه از کلید مناسبی در زیر ترمز دستی با کاربری آسان بهره می برد و راننده می تواند بدون نگاه کردن به شاسی و در حین رانندگی عادی ، آینه ها را تنظیم نماید .
اتومبیل لوگان را به سمت ترافیک سنگین حرکت دادیم و دو ساعت غرب به شرق تهران را در انواع ترافیک بسر بردیم .لوگان براحتی حریف ترافیک خاص و پیچیده تهران بود و از این حیث خودروی مناسبی برای افراد کم حوصله ، مسن و خانمها می باشد .
توصیه ما اینست که آینه جانبی را به شکلی تنظیم کنید که گلگیرهای عقب را در آینه ها داشته باشید . البته دید جلو و جانبی خودرو بسیار خوب است و تقریبا مانند یک SUV است اما برای دید پشت به کمک آینه های جانبی نیاز دارید بخصوص در حرکت دنده عقب .
در منتهی علیه شرق تهران در شهرکی صنعتی و خلوت به تست ترمزهای ABS پرداختیم با سرعت های 100 تا 110 کیلومتر در ساعت اقدام به ترمزگیری شدید کردیم و در متوسط 17.5 متر مسافت به توقف خودرو رسیدیم . که البته شاید با توجه به فواصل نزدیک حرکت خودروها در ایران این مسافت کافی نباشد ولی در تصادفات با فاصله کم می تواند از حجم خسارات وارده ،به نسبت قابل توجهی بکاهد .
نکته حائز اهمیت ، کنترل راحت خودرو در ترمز گیری و عدم انحراف مسیر خودرو بود که عملکرد سیستم را برای تمام خانواده های ایرانی میسر می نمود با توجه به اینکه اکثر رانندگان ایرانی در هنگام احساس خطر ، با تمام توان پا را بر روی پدال ترمز فشار می دهند .
تست ترمز ABS در منطقه شمال کشور نیز نتیجه مشابهی داشت .
اما قسمت جالب تست ، آزمایش ترمز دستی بود که قابلیت بسیار بالایی داشت و می توان از آن در حرکات نمایشی و مسابقات نمایشی استفاده نمود . اما بعلت نا مناسب بودن تایرها و احتمالا وزن کم عقب خودرو ، چنانچه در شرایط اضطراری ناچار به استفاده از ترمزدستی شوید ، با سرعت 50 کیلومتر در ساعت خط ترمزی معادل 30 متر خواهید داشت و با حرکت کمترین فرمان چرخشی زیبا را خواهید داشت .
به هر حال ترمز دستی در شرایط ایستایی خودرو ، وظیفه خود را بسیار عالی انجام می دهد .
در مرحله بعدی تست با همکاری آقای پورسینا که از اعضای تیم تست می باشند ، اتومبیل را برای تست صفر تا صد به بلواری در غرب تهران بردیم جائیکه اطمینان خاطر برای شتاب گیری داشتیم . جایی بی تردد در منطقه صنعتی .
اتومبیل از قدرت بسیار خوبی حاصل از موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ برخوردار بود اما قدرت پایین چسبندگی تایرها به زمین باعث اتلاف زمان می شد . به هرحال اتومبیل در چند تست پیاپی و علی رغم هرزگردی بسیار چرخهای جلو ، زمان 9.25 ثانیه را برای صفر تا صد ثبت نمود که دارندگان این خودرو در صورت استفاده از تایرهایی با گرید 80 و مارک مرغوب می توانند از شتاب خودرو بهره بیشتری ببرند .

قبل از شروع سفر 500 کیلومتری به زیباترین جاده شمال ایران ، خودرو را به یکی از نمایندگی های مجاز بردیم و وضعیت مصرف و آلایندگی و سایر مشخصات عملکردی موتور را ثبت نمودیم چرا که اتومبیل به نام رنو پارس بود و از مرکز کنترل کیفیت خودرو ، خودرو را تحویل گرفته بودیم و قصد هیچگونه ملایمت بی مورد با موتور و سیستم تعلیق خودرو را نداشتیم . همچنین میزان روغن و وضعیت موتور را از نظر روغن ریزی با تصویر ثبت کردیم تا در پایان سفر مقایسه کنیم .جرا که بسیاری از خودروها در دور موتور بالا با نشت و ریزش روغن در محفظه موتور روبرو می شوند .
به اتفاق همکارم تست سرعت را انجام دادیم که در دنده 2 در6400 دور در دقیقه حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت و در دنده 3 در 6400 دور در دقیقه 130 کیلومتر در ساعت و در دنده 4 در 5900دور در دقیقه سرعت 165 کیلومتر در ساعت را ثبت کردیم که متاسفانه جایی برای تست حداکثر سرعت نیافتیم اما دسترسی به سرعت 180 کیلومتر کاری ساده و ممکن بود به شرط وجود اتوبانی خلوت و بی خطر . البته در شرایط جدید رانندگی در ایران و کنترل دقیق پلیس ، جای هیچگونه نیازی به سرعت بالا نیست .
تست را در تهران ادامه دادیم . وقتی شما صندلی را در بالاترین وضعیت تنظیم کنید بی شک احساس خواهید کرد که سوار یک SUV شده اید و دید خوب و مسلطی به جاده دارید . از نظر من ال 90 شبیه اس یووی است . رینگ های بزرگ 15 اینچ و تایرهای با فاو بلند و ارتفاع خوب خودرو به شما امکان حرکاتی را می دهد که ناچار به انجام هستید شاید همین باعث شده تا بر روی این پلت فرم مدل SUV نیز به واقعیت تبدیل شود .

سفر با لوگان
در شروع سفر برای تست این خودروی خانوادگی از ظرفیت تکمیل سرنشین استفاده نمودیم ، چهار نفر سرنشین بزرگ سال و یک کودک .وتا می توانستیم بر عکس همیشه سعی کردیم وسایل زیادی برای سفر برداریم . یک چادر هشت نفره پرتابل – یک دستگاه گرم کننده غذا پرتابل با شش کپسول اضافه – پتو برای چهر نفر – چمدانی پر از لباس – سبد پیک نیک با تمام ظرف و ظروف – کولمن آب – و بزرگترین سایز فلاکس به همراه جعبه ابزار – ظرف چهر لیتری آب – صندلی تاشو -دوربین عکاسی به همراه سه پایه – چند کوله پشتی که تمام این اقلام تنها نیمی از صندوق عقب را پر کردند .!
صندوق عقب جادار لوگان در اینجا پنج ستاره در یافت می کند و نیازی به باربند حس نمی شود .
نوع وسایلی که ما در این سفر حمل می کردیم شباهت بسیاری به نوع وسایلی داشت که عموم خانواده های متوسط ایرانی برای سفر حمل می کنند .
قبل از بار زدن این همه کالا دوچرخه سایز 12 کودک را هم در دو وضعیت امتحان کردم . این صنوق عقب عالی است .

آغاز سفر
سرنشینان خودرو در فضایی بزرگ و جادار مستقر شدند . در این بخش کاملا مشخص بود که برای پدید آورندگان لوگان ، راحتی سرنشینان عقب و جلو و میدان دید آنها اهمیت بسیاری داشته هرچند که می توانستند با کم کردن ارتفاع خودرو و کم کردن شیب ستونهای جانبی ، اتومبیل زیباتری را خلق نمایند اما به قیمت کوچکی کابین سر نشینان .
نظر سرنیشنان عقب بر این بود که این خودرو به مراتب فضایی راحتتر از پژو 405 و پراید و 206 دارد .
بر خلاف تصور در حرکت در مسیرهای پر پیچ و خم تهران – چالوس ، این خودرو از هندلینگ بسیار خوبی برخوردار بود و کمترین انحراف در بدنه خودرو پیش می آمد ، ضمن اینکه ال 90 به سطح ناهموار جاده مسلط بود و کمترین ویبره و تون صدا را به داخل کابین راه می داد . در ناهمواریهای جاده ،اتاق این خودرو بسیار محکم و استخوان دار نشان می داد و لااقل این خودروی 7000 کیلومتر کارکرده هیچ مشکلی نداشت .
اتومبیل با فرمان هیدرولیک از فرمان پذیری فوق العاده ای برخوردار بود بطوریکه در مواقع حساس می توان مانور خوبی با آن داد و در سرعت های بالا ، فرمان آزادانه بازی نمی کرد و در هر زمان کمی بار بر روی فرمان از سوی جاده احساس می شد .
در تمام مسیر تهران –شمال در شرایطی که ظرفیت خودرو تکمیل بود احساس ضعیفی در موتور خودرو احساس نمی شد مگر مواردی که از کولر خودرو استفاده می شد که چابکی خودرو به شکل ملموسی کم می شد و امکان رانندگی اسپرت تقریبا گرفته می شد . البته چه در تست داخل شهر و چه در تست جاده ای ، استفاده از کولر سبب اختلال و خاموش شدن موتور خودرو نگردید و درجه آمپر آب نیز در حین سفر تغییری نکرد .
در حین سفر این اتومبیل برای سرنشینان خستگی خاصی ایجاد ننمود و اتومبیل در مقایسه با سایر خودروهای ساخت داخل کاملا به جاده مسلط بود .
در شمال کشور در منطقه نمک آبرود مجددا ترمزهای ABS و تیک آف خودرو را بررسی نمودیم . این خودرو ، قدرت کافی در دنده یک و حرکت را دارا بود و این از ویژگیهایی است که جوانان به آن علاقمندند و این خودرو در شتاب گیری اتومبیلی موفق بر رقبای خود می باشد .
برای برگشت مسیر عباس آباد و کلاردشت را پیش گرفتیم تا خودرو را به مناطق جنگلی و مه آلود ببریم .موتور خودرو در تمام طول مسیر تست بدون اختلال کار می کرد .
در سر بالایی های تند مسیر عباس آباد ، این خودرو علی رغم داشتن موتوری قوی و خوب از نوع موتور مگان ، قوی عمل نمی کرد و در صورت اصرار به حرکت سریع در سر بالایی ها ، با مصرف زیاد بنزین روبرو می شد که این مسئله ناشی از نوع برنامه و مدیریت سوخت این خودرو بود .
اما در مسیرهای سنگلاخ و گلی از قدرت راحتی و سرعت بسیار خوبی بهره می برد . که باز شباهت این خودرو را
به شرایط رانندگی با اتو مبیلهای SUV نمایش می داد.
در پیچ های جنگلی و کوهستانی عباس آباد ، اتومبیل را با سرعت 100 کیلومتر در ساعت آزمودیم که این خودرو با هندلینگ خوب، پیچ ها را با این سرعت به خوبی و راحتی طی کرد .
پس از تست های تهران و طی 100 کیلومتر داخل شهر و نیز طی مسیر شمال و گردش در شمال بالاخره باک بنزین خودرو خالی نشان می داد . البته با رانندگی اسپرت و دور موتور بالا ، طبق محاسبات ما این خودرو از مصرف بنزین خوبی برخوردار بود حدود 8.2 لیتر در 100 کیلومتر .
در منطقه مرتفع و مه آلود عباس آباد ، با چراغهای مه شکن عبور نمودیم اما خودرو با موتور کاملا تنظیم ، از این ارتفاع و شرایط رطوبتی عبور کرد و برف پاک کن ها نیز به خوبی عمل کردند .
زمان برگشت به تهران شب بود و فرصتی شد تا میزان روشنایی چراغها ی جلو و پشت را بسنجیم . در این نوع خودرو ، با استفاده از یک شاسی که در زیر فرمان تعبیه شده می توان زاویه تابش نور به سطح جاده را در مسافتی معادل 12 متر در روبرو تغییر داد و در شرایط تنظیم زاویه نور و روشن بودن چراغها ی نور بالا و پایین ، دید بسیار خوبی به جاده پر پیچ و خم شمال به تهران داشتیم که این هم از نکاتی است که افراد مسن و خانمها در رانندگی به آن امتیاز می دهند .
در برگشت از مسیر عباس آباد به تهران وضعیت خوب صندلی راننده و راحتی تعویض دنده ، احساس خستگی ناشی از رانندگی حس نمی شد مگر خستگی ساعت 12 شب تهران .
قبل از تحویل خودرو به شرکت رنو پارس ، مجددا محفظه موتور و روغن بررسی شد با وجود فشار بالا به موتور که به کرات وارد شده بود ، هیچگونه نشتی یا کاهش روغن دیده نمی شد که نشان از کیفیت خوب و قابل قبول موتور دارد .
تهیه و تنظیم : احمد کلهر
این تست توسط گروه سایت carnp.com انجام گردیده است .
با تشکر از آقایان امیرحسین پورسینا - عباس کلهر - نیما کلهر و خانمها ضرغام نیا و عیوضی

آفرین که carnp
تست جالبی کرده.
فقط اگه یکم بهشون کمک کنن تا یه سری دستگاه پیشرفته هم داشته باشن خیلی خوبه.

=================
ضمن تشکر ازشون، یکم به شتاب سنجی خندیدم:27:

امید وارم تست هاشون روز به روز بهتر بشه. :11:

jamshidjap
04-10-2008, 14:55
يك عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي قيمت تعيين شده براي خودروي ال 90 را اجحافي در حق مردم دانست.

احمد بزرگيان با بيان اينكه اين اجحاف در طول تاريخ اقتصادي كشور بي سابقه بوده است، گفت: همه كساني كه در فروش ال 90 دخيل هستند، فردا بايد پاسخگو باشند چون ال 90 خودرويي نيست كه به اين قيمت ها فروخته شود.

عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان مجلس تصريح كرد: كساني كه بازار ال 90 را به اين شكل آشفته كرده اند پيش خدا و خلقش مسئولند و بايد پاسخگو باشند و قطعا اين سه شركتي كه در اين قضيه دخيلند بايد فردا پاسخگوي مجلس و مردم و در آن دنيا هم پاسخگوي خداوند باشند.

نماينده مردم سبزوار در خانه ملت يادآور شد: اين افراد با ال 90 به صنعت خودروي كشور آسيب زده اند چون قيمت مصوب ال 90 به اضافه افزايش دو ميليون توماني كه در بازار صورت مي گيرد بايد 6 ميليون تومان باشد. يعني الان ال 90 را به مردم دو برابر قيمت واقعي مي فروشند.

بزرگيان با بيان اينكه كلاس خودروي ال 90 به كلاس خودروهاي 14 يا 15 ميليون توماني نمي خورد ، تاكيد كرد: احساسم اين است كه يك سري از دلالاني كه با خود خودروسازان بي ارتباط نيستند وضع فعلي را به وجود آورده اند.

وي اضافه كرد: اين پول هاي بادآورده را اين افراد كجا مي خواهند خرج كنند خدا مي داند؟! اما كميسيون صنايع و معادن در حال پيگيري است و از مسئولان پارس خودرو دعوت كرده ايم كه در مجلس حاضر شوند و توضيح دهند.

بزرگيان در پايان گفت: البته مسئولان پارس خودرو مي گويند كه قادر به كنترل بازار خودروي ال 90 نيستند در حالي كه بيخود مي كنند كه اين قضيه را اينگونه توجيه مي كنند!!

franch
04-10-2008, 15:34
در دنيا كه پاسخگو نيستن چون همشون دستشون تو يه كاسه هست.

Farshadd
04-10-2008, 15:54
...
قيمت مصوب ال 90 به اضافه افزايش دو ميليون توماني كه در بازار صورت مي گيرد بايد 6 ميليون تومان باشد. يعني الان ال 90 را به مردم دو برابر قيمت واقعي مي فروشند.

بزرگيان با بيان اينكه كلاس خودروي ال 90 به كلاس خودروهاي 14 يا 15 ميليون توماني نمي خورد ، !!

قسمت اول سخن بزرگیان مشخص میکنه که خودرویی که ازش حرف میزنه 12 میلیون هست. ولی توی قسمت دوم میگه 14-5 میلیون. اینو فرض میکنیم منظورش این بوده که بار اول منظورش E0 بوده و بار دوم E2 .

...
بزرگيان با بيان اينكه كلاس خودروي ال 90 به كلاس خودروهاي 14 يا 15 ميليون توماني نمي خورد

!!

کاملا حرف درستی زده. با این بازاری که ما داریم، این خودرو فعلا در کلاس خودرو های 18-22 میلیون سیر میکنه.

به نظرم با L90 خصومت دارن.

وگرنه چرا به 405 گیر نمیدن که هم قیمت L90 تیپ E2 هست ولی هیچی هم نداره؟

بزرگيان در پايان گفت: البته مسئولان پارس خودرو مي گويند كه قادر به كنترل بازار خودروي ال 90 نيستند در حالي كه بيخود مي كنند كه اين قضيه را اينگونه توجيه مي كنند!!

عجب لحنی!!!

=================================
در آخر هم:

گفت: می باید تو را تا خانه ی قاضی برم.............گفت: رو صبح آی، قاضی نیمه شب بیدار نیست
گفت:نزدیک است والی را سرای! آن جا شویم............ گفت: والی از کجا در خانه ی خمار نیست؟:41:

پروین اعتصامی.

خواهشا نقل قول نکنید اینو. چون میدونم انحراف برانگیزه.

امير موسر
04-10-2008, 17:47
نماينده مردم سبزوار در خانه ملت يادآور شد: اين افراد با ال 90 به صنعت خودروي كشور آسيب زده اند چون قيمت مصوب ال 90 به اضافه افزايش دو ميليون توماني كه در بازار صورت مي گيرد بايد 6 ميليون تومان باشد. يعني الان ال 90 را به مردم دو برابر قيمت واقعي مي فروشند.

ال90 6 تومن !
پراید 8 تومن !

این کاملا انصافه ....

hamid00009
04-10-2008, 18:12
همشون سر مردم را کلاه میزارن ایران خودرو . سایپا . پارس خودرو . من سر تو کلاه میزارم تو سر من هر کس به یه بهانه ای سر اونیکی را کلاه میزاره . پول نفت کو !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reza_994
04-10-2008, 18:32
حالا اين كه فقط خودروسازيه ديگر دزدياشونو چي ميگي؟
مثلا همين اينترنت يا خونه و....

لوگان
04-10-2008, 18:57
اینا باید اول قیمت همه ماشین ها رو درست کنن. نه اینکه به یکی گیر بدن.

avecina.ir
04-10-2008, 19:55
کلن توی ایران نباید سنگ ملت رو به سینه زد چون هیچکی ازت پشتیبانی و حمایت نمیکنه.تازه این هیچ.بهت انگ هم میزنن که عجب لحنی! ... یا: لابد توی گود خودشون راش ندادن بخاطر اونه که داره داد میزنه.... یا:...
مهندس رهبر یه زمانی توی تلویزیون در حضور خودروسازها بهشون میگفت اگه مردم و نمایندگان هم از شما شکایت نکنن من خود بعد از تعطیلات عید بعنوان شاکی خصوصی از این اجحافها و دزدی هاتون شکایت میکنم.....آخرش چی شد؟هیچکی ازش حمایت نکرد و دزدها هم راحت سرش رو زیر اب کردن
اینجور داد زدنها فقط توی یک کشور که دموکراسی و مطبوعات آزاد و ملت فهمیده داره مناسبه.مثل انگلیس
توی کشور ایران هر کی سر به زیر تر و تسبیح بدست تر باشه و توی این امور دنیایی کمتر دخالت کنه اون بهتره
حقمونه هر چی سرمون میاد و صاحب منصبانمون یک مشت دزد سرگردنه هستن که خوردن مال مردم تنها یکی از هنرهای کوچیکشونه
بقول شاعر:
از ماست که بر ماست
یا بقول برتراند راسل:
جامعه ی گوسفندی لایق حکومت گرگان است

avecina.ir
04-10-2008, 19:57
عجب لحنی!!!

آره قبول دارم لحنش باید تندتر می بود
آخه خدایی نکرده صحبته میلیاردها میلیارد خوردن مال مردم توسط یک شرکت نیمه دولتیه
ولی کو گوش شنوا
همون شعری که خوندی لب مطلب رو ادا کرد

avecina.ir
04-10-2008, 20:02
ال90 6 تومن !
پراید 8 تومن !

این کاملا انصافه ....
قیمت واقعی پراید 2.5 - 3 تومنه عزیزم.لااقل به این قیمت داشتن یک زمانی صادرش میکردن به کشورای همسایه
این یک ماشینیه که توی اروپا و آمریکا مفتش هم گرونه.تقریبن 30 سال پیش توی انگلیس از رده خارج شد کیای کره امتیازش رو خرید اونجا هم از رده خارج شد ایران خرید. لابد 40-50 سال دیگه که توی ایران از رده خارج بشه یک بدبخت آفریقایی میخردش.مثل پیکان
L-90 هم از ابتدا بنا بود جانشین پیکان بشه با همون قیمت پیکان نه با این قیمت الان

unartig
04-10-2008, 20:23
مدیریت توشرکتهای خودروسازی به قدری قوی هست که اگرفقط پانصد هزار تومن زیر قیمتهای فعلی بفروشند همشون به کل ورشکست میشند(به جزیکیشون) تواین قضیه شک نکنید

Farshadd
04-10-2008, 20:36
کلن توی ایران نباید سنگ ملت رو به سینه زد چون هیچکی ازت پشتیبانی و حمایت نمیکنه.تازه این هیچ.بهت انگ هم میزنن که عجب لحنی! ... یا: لابد توی گود خودشون راش ندادن بخاطر اونه که داره داد میزنه.... یا:...
مهندس رهبر یه زمانی توی تلویزیون در حضور خودروسازها بهشون میگفت اگه مردم و نمایندگان هم از شما شکایت نکنن من خود بعد از تعطیلات عید بعنوان شاکی خصوصی از این اجحافها و دزدی هاتون شکایت میکنم.....آخرش چی شد؟هیچکی ازش حمایت نکرد و دزدها هم راحت سرش رو زیر اب کردن
اینجور داد زدنها فقط توی یک کشور که دموکراسی و مطبوعات آزاد و ملت فهمیده داره مناسبه.مثل انگلیس
توی کشور ایران هر کی سر به زیر تر و تسبیح بدست تر باشه و توی این امور دنیایی کمتر دخالت کنه اون بهتره
حقمونه هر چی سرمون میاد و صاحب منصبانمون یک مشت دزد سرگردنه هستن که خوردن مال مردم تنها یکی از هنرهای کوچیکشونه
بقول شاعر:
از ماست که بر ماست
یا بقول برتراند راسل:
جامعه ی گوسفندی لایق حکومت گرگان است

آره قبول دارم لحنش باید تندتر می بود
آخه خدایی نکرده صحبته میلیاردها میلیارد خوردن مال مردم توسط یک شرکت نیمه دولتیه
ولی کو گوش شنوا
همون شعری که خوندی لب مطلب رو ادا کرد

قیمت واقعی پراید 2.5 - 3 تومنه عزیزم.لااقل به این قیمت داشتن یک زمانی صادرش میکردن به کشورای همسایه
این یک ماشینیه که توی اروپا و آمریکا مفتش هم گرونه.تقریبن 30 سال پیش توی انگلیس از رده خارج شد کیای کره امتیازش رو خرید اونجا هم از رده خارج شد ایران خرید. لابد 40-50 سال دیگه که توی ایران از رده خارج بشه یک بدبخت آفریقایی میخردش.مثل پیکان
L-90 هم از ابتدا بنا بود جانشین پیکان بشه با همون قیمت پیکان نه با این قیمت الان

دوست عزیز اینجا نمیشه اینقدر سیاسی بحث کرد.

من هم تمامی حرفهای شما رو قبول دارم. ولی این آقا فقط به L90 گیر داده. و همین قضیه رو مشکوک میکنه. اگه یه نفر نسبت به قیمت همه خودرو ها اعتراض میکرد، میشد بگیم این داد مردم هست. ولی الان نه.

==================

دوستان خواهشا بحث رو خلاف قوانین ادامه ندیم

امير موسر
04-10-2008, 21:23

100 درصد !!!

ولی فعلا که 8 ملیونه !

diyukis
06-10-2008, 13:41
از قديم گفتن خلايق هر چه لايق.حتما لياقت ايرني جماعت همين اعمال هست ديگه.اگه غير اين بود اعتراض مبكرديم.مثال ميزنم براتون:بنزين سوپر شده بود ليتري540 .كسي هم سراغش نرفت.يعني فروش بنزين سوپر به صفر رسيد.بعد مدتي آقايون مجبور شدن قيمت رو برگردونن همون قيمت قبلي.عزيزان من اگه همه ما ملت ايران اين خودروهاي ساخت داخل رو اصلا نخريم يا كلا يه مدت كسي خوردو رو نخره چي ميشه؟ميشه مثل همون قضيه بنزين سوپر.مجبور ميشن قيمتها رو كم كنند.اما افسوس و صد افسوس.از ماست كه بر ماست.

NONE
06-10-2008, 17:34
یادتون نیست
می خواستم ال 90 رو با قیمت 7 یا 8 تومن برای قشر متوسط جامعه اختصاص بدن

franch
06-10-2008, 22:53
یادتون نیست
می خواستم ال 90 رو با قیمت 7 یا 8 تومن برای قشر متوسط جامعه اختصاص بدن
نه عزيز يادمون نرفته. ولي چه كنيم كه اينها هر كاري دلشون ميخواد انجام ميدن و ما همچنان ساكت نشسته ايم.

Farshadd
06-10-2008, 23:54
این که خوبه.

الان فکر کنم نمایندگان سایپا و ایرانخودرو رو شبکه آموزش آورده بود و باهاشون حرف میزد.

میگفتن که خیل شاهکار کردن نذاشتن قیمت پراید به 15 میلیون برسه.

من هم هر چی sms دادم نمیرفت. اعصابم خورد شد.

sms هام این بود:

1- چرا به کاهش قیمت خودرو ها اشاره نمیکنید؟

2- چرا تعرفه واردات خودرو اینقدر زیاده؟

3- شما همش از مهار قیمت میگید ولی نمیگید چرا سمند رو با قیمت زیر 6 میلیون میدید سوریه؟

اینا رو هر چی زور زدم نشد حتی با 3 خط ارسال کنم. :45:

2299
07-10-2008, 00:12
این که خوبه.

الان فکر کنم نمایندگان سایپا و ایرانخودرو رو شبکه آموزش آورده بود و باهاشون حرف میزد.

sms هام این بود:

3- شما همش از مهار قیمت میگید ولی نمیگید چرا سمند رو با قیمت زیر 6 میلیون میدید سوریه؟

فرشاد جان شبكه دو بود طرف ازش پرسيد چرا تندر با اين قيمته گفت چون اونموقع يورو 700 تومن بود حالا شده 1400
يه خبر خوب اين بودكه پرسيد طرحي در دست دارين براي خودروي ارزان گفت يكي x12 كه 8 تا 10 تومنه ويكي ديگه
خبري از پيكان نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshadd
07-10-2008, 01:09
فرشاد جان شبكه دو بود طرف ازش پرسيد چرا تندر با اين قيمته گفت چون اونموقع يورو 700 تومن بود حالا شده 1400
يه خبر خوب اين بودكه پرسيد طرحي در دست دارين براي خودروي ارزان گفت يكي x12 كه 8 تا 10 تومنه ويكي ديگه
خبري از پيكان نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید جلیل.

آخه من هیچ نگاه تلویزیون نمیکنم. اینم بابام صدام کرد گفت بیا، گفتم نگاه نمیکنم، گفت در رابطه با ماشینه، منم با سر رفتم

Farshadd
07-10-2008, 14:49
کلا ايراني جماعت آشغال خر هست
بالاخره همين پرايد رو ما مردم ايران ميخرم اگر کسي نره به دنبال اينجور ماشين ها مطمئنن اينجوري قيمتها زياد نميشه
مگر پرايد چي توشه که شده 8 تومن؟

قسمت اول حرفتون توهین هست و خلاف قوانین سایت و من هم روش بحثی نمیکنم.

==============

قسمت دوم حرفتون:

شما قبول دارید انسان عصر امروز به وسیله نقلیه نیاز داره؟

و آیا اینو قبول دارید که قشر عظیمی از جامعه همین 7-8 میلیون رو هم به زور جور میکنن؟

و اینو هم قبول دارید که توی این قیمت فعلا فقط این خودرو ها در دسترس هستن؟ همین خودرو هایی که به نطر من هم اینقدر نمی ارزه.

و اینو قبول دارید که اگر اونقدر هماهنگی باشه که پراید و ... نخریم، میشه با اون هماهنگی کارای دیگه کرد و مسئله رو از ریشه حل کرد؟

اینو قبول دارید که در حالتی که انسان ناچار هست میون بد و بد تر یکی رو انتخاب کنه، کار خوب اینه که بد رو انتخاب کنه؟

حرف شما در صورتی درسته که انسان مجبور نباشه حتما از بد و بدتر یکی رو انتخاب کنه. ولی الان بین این خودرو ها که همه بد و بد تر هستن (البته نسبت به قیمتشون) ما ناچارن برای شرایط هر شخصی بد رو بهش پیشنهاد میدیم.

:11::10:

XMAN9
07-10-2008, 23:13
ال90 حتي اوايل قرار بود به قيمت 6 ميليون بياد تا همه اقشار كم درامد هم بتونن ماشين دار بشن ولي يه يك باره قيمتش دو برابر شد!!

Farshadd
08-10-2008, 14:50
استاد عزيز!
وقتي مسئولين سايپا توي تلوزيون ظاهر ميشه و ميگه مردم ايران بايد خدا را شکر کنند چون پرايد بايد قيمتش 15 ميليون باشد چه حسي به شما دست ميده؟
وقتي که بذرپاش مدير عامل سايپا ميگه پرايد کاملا امنه!چه اتفاقي ميفته؟
ديروز نه پريروز کاپوت پرايد همسايه مان آتيش گرفت بعد از اينکه آتيش خاموش شد ديديم رو کاپوتش نوشته روغن نباتي جامد ورامين!

دوست خوب، میدونم اعصاب شما هم خورده. من هم به اون برنامه نگاه کردم اعصابم خورد شد:

این که خوبه.

sms هام این بود:

من خودم هم به اعتراض و .. اعتقاد دارم. ولی معتقدم هر چیزی راهی داره... و به نظرم گفتن اینکه "نخریم، تا ادب بشن" راه درستی نیست.

rami_hemi
08-10-2008, 16:44
من خودم هم به اعتراض و .. اعتقاد دارم. ولی معتقدم هر چیزی راهی داره... و به نظرم گفتن اینکه "نخریم، تا ادب بشن" راه درستی نیست.

پس چیکار کنیم
وقتی روی دستشون باد کنه حداقل میفهمن که با ممردم نمیشه بازی کرد
البته متاسفانه زیاد مردمی نستیم که اهل اعتراض باشیم و اینا از این موضوع سو استفاده میکنن.
راستی دوست عزیزی که میگفت روی کاپوت ماشین از ورق حلبی روغن نباتی استفاده شده اگه امکان داره عکس بگیره و بذاره اینجا
فرشاد جان راه مبارزه منطقی اینه که ما نشون بدیم که بذر پاش یا منطقی دروغگو هستن(البته اونا هم مامور و معذور هستن.)
باید یه مبارزه سالم و بی صدا داشته باشیم.
مثلا من حاضرم یه ماشین مدل پایین خارجی بخرم یا یه ماشین مدل پایین تولید داخل تا نشون بدم که روز به روز از کیفیت تولید کم میشه .
باید یه جورایی نشون بدیم که ما همه چیز رو میدونیم .نیازی به دروغ پردازی هم نداریم.

Farshadd
08-10-2008, 18:45
پس چیکار کنیم
وقتی روی دستشون باد کنه حداقل میفهمن که با ممردم نمیشه بازی کرد
البته متاسفانه زیاد مردمی نستیم که اهل اعتراض باشیم و اینا از این موضوع سو استفاده میکنن.
راستی دوست عزیزی که میگفت روی کاپوت ماشین از ورق حلبی روغن نباتی استفاده شده اگه امکان داره عکس بگیره و بذاره اینجا
فرشاد جان راه مبارزه منطقی اینه که ما نشون بدیم که بذر پاش یا منطقی دروغگو هستن(البته اونا هم مامور و معذور هستن.)
باید یه مبارزه سالم و بی صدا داشته باشیم.
مثلا من حاضرم یه ماشین مدل پایین خارجی بخرم یا یه ماشین مدل پایین تولید داخل تا نشون بدم که روز به روز از کیفیت تولید کم میشه .
باید یه جورایی نشون بدیم که ما همه چیز رو میدونیم .نیازی به دروغ پردازی هم نداریم.

خوب ما میاییم 2 حالت کلی رو بررسی میکنیم:

حالت اول اینکه ماشین نخریم.رامین جون بحد اقل اینکه به نظرت گفتن اینکه، "مردم ماشین واسه چیشونه" حرف منطقی ای هست؟؟

به نظر من که منطقی نیست و بعید میدونم از دید شما هم یک حرف منطقی و عاقلانه باشه.

حالت دوم اینکه ماشین ایرانی نخریم در این حالت دو راه هست:

1- اینکه ماشینای خارجی و وارداتی بخریم( که از همین اول قیمت این گزینه رو رد میکنه). فرض کنیم در حال حاضر قیمت خودرویی که وارد میشه با خودرو هایی مثل 405 و پراید برابر باشه. بعد از 1 ماه که ببینن هیچ کس از ماشینای خودشون نمیخره، 2 تا کار انجام میدن: اول اینکه تعرفه واردات رو شدیدا بالا میبرن و دوم اینکه واردات رو محدود میکنن. و در نتیجه باز هم میریم سراغ همین داخلیا.( یعنی همون کاری که سالها پیش انجام دادن)

2- خودرو های قدیمی بخریم (یعنی راهی که شما گفتید) . در این حالت به یه تناقض میرسیم. چرا که تعداد خودرو های قدیمی فروشی موجود در کشور بسیار کمتر از چیزی هست که مردم نیاز دارند و حتی اگه فرض بر این بگذاریم که همه کسایی که خودرو های ارزون و دست دوم دارن، بخوان ماشینشونو بفروشن. در این حالت این سوال پیش میاد که خودشون باید چی بخرن؟

در حالت کلی به نظر من خودرو مثل شیر و بیسکوییت نیست که اگه نخریم به جاش است و کیک بخوریم.

==============

راه حل شما برای کشور هایی همچون فرانسه، ایتالیا و ... خیلی خوبه. و واقعا هم جواب میده.

ولی این نکته رو فراموش نکنید که اینجا ایرانه.

==============

دوستان اگر مایلید هنوز به بحث ادامه بدیم، بگید تا یه گروه بزنیم و ادامه بدیم. ولی حرفایی از من که با قوانین سایت مغایرت نداشت، همینا بود. و چون خانه از پایبست ویرانه هست، بقیش بیشتر وارد سیاست میشه. و کلا توی P30 جاش نیست.

2299
08-10-2008, 19:05
خوب ما میاییم 2 حالت کلی رو بررسی میکنیم:

حالت اول اینکه ماشین نخریم.رامین جون بحد اقل اینکه به نظرت گفتن اینکه، "مردم ماشین واسه چیشونه" حرف منطقی ای هست؟؟

به نظر من که منطقی نیست و بعید میدونم از دید شما هم یک حرف منطقی و عاقلانه باشه.

حالت دوم اینکه ماشین ایرانی نخریم در این حالت دو راه هست:

1- اینکه ماشینای خارجی و وارداتی بخریم( که از همین اول قیمت این گزینه رو رد میکنه). فرض کنیم در حال حاضر قیمت خودرویی که وارد میشه با خودرو هایی مثل 405 و پراید برابر باشه. بعد از 1 ماه که ببینن هیچ کس از ماشینای خودشون نمیخره، 2 تا کار انجام میدن: اول اینکه تعرفه واردات رو شدیدا بالا میبرن و دوم اینکه واردات رو محدود میکنن. و در نتیجه باز هم میریم سراغ همین داخلیا.( یعنی همون کاری که سالها پیش انجام دادن)

2- خودرو های قدیمی بخریم (یعنی راهی که شما گفتید) . در این حالت به یه تناقض میرسیم. چرا که تعداد خودرو های قدیمی فروشی موجود در کشور بسیار کمتر از چیزی هست که مردم نیاز دارند و حتی اگه فرض بر این بگذاریم که همه کسایی که خودرو های ارزون و دست دوم دارن، بخوان ماشینشونو بفروشن. در این حالت این سوال پیش میاد که خودشون باید چی بخرن؟

در حالت کلی به نظر من خودرو مثل شیر و بیسکوییت نیست که اگه نخریم به جاش است و کیک بخوریم.

==============

راه حل شما برای کشور هایی همچون فرانسه، ایتالیا و ... خیلی خوبه. و واقعا هم جواب میده.

ولی این نکته رو فراموش نکنید که اینجا ایرانه.

==============

دوستان اگر مایلید هنوز به بحث ادامه بدیم، بگید تا یه گروه بزنیم و ادامه بدیم. ولی حرفایی از من که با قوانین سایت مغایرت نداشت، همینا بود. و چون خانه از پایبست ویرانه هست، بقیش بیشتر وارد سیاست میشه. و کلا توی P30 جاش نیست.

فرشاد جان خوشم مياد حرفات منطقي هست
آقا بنظر من بايد به وزارت صنايع براي خودرو ها شكايت كنيم حالاكه نميتونيم قيمتو بياريم پايين حقمونه كه كيفيتو ببريم بالا
چند وقت پيش يه فرم از يك جايي اومد در خونمون كه كيفيت خودرو هاتون چطوري من اونايي كه خوب بود زدم خوب اوناييم كه بد بود زدم بد بعد دادم بابام امضاء كرد بعد فرستادم براشون اگه بشه از اين فرما در دسترس مردم قرار بگيره خيلي خوب ميشه و حصاب كار دستشون مياد

Farshadd
08-10-2008, 22:34
راستی دوست عزیزی که میگفت روی کاپوت ماشین از ورق حلبی روغن نباتی استفاده شده اگه امکان داره عکس .

دیگه اینجوریها هم نیست که میگی!!
اگه همچین چیزی هست چرا عکسی نذاشتی؟ انتظار نداری که همینجوری کسی این حرف خنده دار رو قبول کنه که کاپوت پراید از حلب روغن نباتیه!!!!!!!!!!!!

بابا این یه شوخیه:46:

تا حالا نشنیدین میگن "بدنه پراید حلبیه...

:10:

diyukis
09-10-2008, 13:37
اي بابا.گفتن دردي رو دوا نميكنه.از بس گفتيم زبونمون مو در آورد.خودمون از رو رفتيم اما اونا از رو نرفتن.طرف با كمال وقاحت مياد پشت تريبون اعلام ميكنه كه پرايد امنه.خوب مرده شوره ريختتو ببرن تو خودت حاضري يه پرايد بدي دست زن و بچت باهاش برن مسافرت؟؟؟اينا با اين اعمال و حرفاشون عملا دارن به شعور مردم ما توهين ميكنند.دوستان من به نظر من تنها چيزي كه اين جماعت نميفهمند منطق هست.چون اگه قرار بود اصلاح بشن تا حالا شده بودند.كار كاره زوره همينو بس.

s-b
09-10-2008, 22:50
خيلي اغراق شده فك نكنم بي ام و هم همچين تستي داشته باشه
ضمنا اين سايت وابسته به شركت رنو در ايران هست

Farshadd
15-10-2008, 09:53
سلام دوستان.

این یه فیلم از هندلینگ لوگان هست. منم توی carnp دیدم، گفتم بذاریم اینجا تا استفاده کنیم.

عشق دریفتا هم حتما ببینن...:5: از جمله خودم که شدیدا عشق دریفتم... با دریفتاش حال کردم. هر چند خیلی کوتاه بودن ولی جالب بود...

امیدوارم خوشتون بیاد
...

mhaf
15-10-2008, 10:29
دوستان من خودم تستش کردم
اما فرصت نکردم چیزی در موردش بنویسم
فقط یه چیزی بگم که سیستم انژکتور این ماشین Gdi هست که اولین خودرویی هست که وارد ایران شده و این سیستم رو داره
در سیستم Gdi روی هر شمع یک کوئل قرار داره که در خودرو های قبلی کوئل دوبل بود که اینجوری(کوئل دوبل) برای شمعی که نیاز به جرقه نداره هم جرقه میزنه که باعث افزایش مصرف سوخت میشه
اما در این سیستم هر شمع جای خودش جرقه میزنه
دور موتور این ماشین در حالت آرام روی 270 تا 300 دور قرار داره که برای خودش شاهکاریه
در حالی که تمام خودرو های هم تراز قیمت دور سلو 800 تا 950 دارند
این مطالب رو مدیون کلاسی هستم که تابستون رفتم و هنوز هم نرفتم مدرکم رو بگیرم

HOOSEIN 105
17-10-2008, 11:55
سلام به همه دوستان. مطلب زیر مقاله ای جامع و کامل در مورد تست همه جانبه خودروی تندر نود در ایران است که در سایت Carnp توسط گروهی به سرپرستی آقای احمد کلهر یکی از قهرمانان اتومبیل رانی و کارشناسان بنام خودرو انجام گردیده و به صورت متن زیر نگاشته شده است.

تست خودروی خانوادگی لوگان توسط تیم CARNP
در چند سال اخیر ، در مورد تندر 90 در رسانه ها بسیار شنیده بودیم و حتی در وب سایت carnp نیز بسیاری از این اخبار را منتشر کرده بودیم .
و این همه مباحث دولت و مجلس و صنایع درباره این خودرو ، ما را کنجکاو کرده بود تا به واقعیت این خودرو بپردازیم ،از این رو طی تماسی با شرکت رنو پارس امکان تست یکدستگاه خودروی فول تندر 90 معروف به LP را تدارک دیدیم .
اما همیشه قبل از قضاوت در خصوص یک خودروی تولید شده و وارد بازار شده می بایست نگاهی منطقی نسبت به آن داشت
و آن تفکر حاکم بر خلق یک خودرو است بقول ما ایرانیها نیت عمل .
وقتی طراحی بزرگ و غرق در دنیای خودرو می نشیند و پورشه 911 توربو – فورد موستانگ – فراری تستاروسا و مینی کوپه یا لامبورگینی گالاردو را طراحی می کند ، این تفکر در ذهن اوست و از همان ابتدا با این تفکر است که در حرکات قلمش بر روی کاغذ شاهکاری خلق می شود .
اتومبیلهایی که برگرفته از ذهن آزاد طراحان ماهر و با هدف ماندگاری خلق می شوند و علیرغم وجود معایب فنی ماندگار می شوند .
اتومبیل لوگان نیز از این قاعده مستثنی نیست و هدف خلق کننده آن تولید خودرویی ارزان قیمت با امکانات ایمنی و رفاهی بوده است .
قبل از شروع تست ، توقعی از این خودرو بعنوان یک اتومبیل سوپرلوکس و سوپراسپرت نداشتیم و اصولا این خودرو را باید معادل قیمت اروپایی آن سنجید . 8000 یورو
ارائه امکانات کامل شامل : کیسه هوا – ترمز ABS – کولر – شیشه بالابرهای برقی و بسیاری از امکانات در یک بدنه بزرگ و حجیم بی شک ارزان نخواهد بود .
در لوگان ، کارایی و امکانات ، اولویت چشمگیری نسبت به زیبایی خودرو دارند .هرچند این اتومبیل از طراحی منحصر بفردی در کلاس اتومبیلهای کوچک خانوادگی برخوردار است .

در ابتدای تست ، دسترسی راننده به امکانات کابین را بررسی کردیم :
در قسمت داشبورد اتومبیل دسترسی به فلاشر – شیشه بالابرهای جلو – کولر –قفل درب – تنظیم ورودی هوای کولر و بخاری –تنظیم آینه های برقی جهت دید بهتر – تنظیم زاویه نور چراغهای جلو – تنظیم حرارت کولر و بخاری، در وضعیت قابل دسترسی قرار گرفته اند .

یکی از امکانات منحصر بفرد مدل LP ، صندلی راننده است که قابلیت تنظیم ارتفاع و تنظیم صندلی برای گودی کمر دارد که این صندلی برای رانندگی هر راننده با هر جثه ای مناسب بوده و از خستگی جلوگیری می کند .
امکانات مدل LP برای راننده بسیار ساده و در دسترس می باشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

اما سیستم صوتی CD این خودرو امکان پخش MP3 را ندارد که لزوم بازنگری در این آپشن خودرو ، یادآوری می گردد . پس از بررسی کابین خودرو ، دید آینه های جانبی و وسط کابین بررسی گردید که به لطف امکان تنظیم برقی ، شرایط راحتی برای دید پشت خودرو را فراهم می آورد . بخصوص اینکه از کلید مناسبی در زیر ترمز دستی با کاربری آسان بهره می برد و راننده می تواند بدون نگاه کردن به شاسی و در حین رانندگی عادی ، آینه ها را تنظیم نماید .

اتومبیل لوگان را به سمت ترافیک سنگین حرکت دادیم و دو ساعت غرب به شرق تهران را در انواع ترافیک بسر بردیم .لوگان براحتی حریف ترافیک خاص و پیچیده تهران بود و از این حیث خودروی مناسبی برای افراد کم حوصله ، مسن و خانمها می باشد .

توصیه ما اینست که آینه جانبی را به شکلی تنظیم کنید که گلگیرهای عقب را در آینه ها داشته باشید . البته دید جلو و جانبی خودرو بسیار خوب است و تقریبا مانند یک SUV است اما برای دید پشت به کمک آینه های جانبی نیاز دارید بخصوص در حرکت دنده عقب .
در منتهی علیه شرق تهران در شهرکی صنعتی و خلوت به تست ترمزهای ABS پرداختیم با سرعت های 100 تا 110 کیلومتر در ساعت اقدام به ترمزگیری شدید کردیم و در متوسط 17.5 متر مسافت به توقف خودرو رسیدیم . که البته شاید با توجه به فواصل نزدیک حرکت خودروها در ایران این مسافت کافی نباشد ولی در تصادفات با فاصله کم می تواند از حجم خسارات وارده ،به نسبت قابل توجهی بکاهد .
نکته حائز اهمیت ، کنترل راحت خودرو در ترمز گیری و عدم انحراف مسیر خودرو بود که عملکرد سیستم را برای تمام خانواده های ایرانی میسر می نمود با توجه به اینکه اکثر رانندگان ایرانی در هنگام احساس خطر ، با تمام توان پا را بر روی پدال ترمز فشار می دهند .

تست ترمز ABS در منطقه شمال کشور نیز نتیجه مشابهی داشت .
اما قسمت جالب تست ، آزمایش ترمز دستی بود که قابلیت بسیار بالایی داشت و می توان از آن در حرکات نمایشی و مسابقات نمایشی استفاده نمود . اما بعلت نا مناسب بودن تایرها و احتمالا وزن کم عقب خودرو ، چنانچه در شرایط اضطراری ناچار به استفاده از ترمزدستی شوید ، با سرعت 50 کیلومتر در ساعت خط ترمزی معادل 30 متر خواهید داشت و با حرکت کمترین فرمان چرخشی زیبا را خواهید داشت .

به هر حال ترمز دستی در شرایط ایستایی خودرو ، وظیفه خود را بسیار عالی انجام می دهد .
در مرحله بعدی تست با همکاری آقای پورسینا که از اعضای تیم تست می باشند ، اتومبیل را برای تست صفر تا صد به بلواری در غرب تهران بردیم جائیکه اطمینان خاطر برای شتاب گیری داشتیم . جایی بی تردد در منطقه صنعتی .
اتومبیل از قدرت بسیار خوبی حاصل از موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ برخوردار بود اما قدرت پایین چسبندگی تایرها به زمین باعث اتلاف زمان می شد . به هرحال اتومبیل در چند تست پیاپی و علی رغم هرزگردی بسیار چرخهای جلو ، زمان 9.25 ثانیه را برای صفر تا صد ثبت نمود که دارندگان این خودرو در صورت استفاده از تایرهایی با گرید 80 و مارک مرغوب می توانند از شتاب خودرو بهره بیشتری ببرند .

قبل از شروع سفر 500 کیلومتری به زیباترین جاده شمال ایران ، خودرو را به یکی از نمایندگی های مجاز بردیم و وضعیت مصرف و آلایندگی و سایر مشخصات عملکردی موتور را ثبت نمودیم چرا که اتومبیل به نام رنو پارس بود و از مرکز کنترل کیفیت خودرو ، خودرو را تحویل گرفته بودیم و قصد هیچگونه ملایمت بی مورد با موتور و سیستم تعلیق خودرو را نداشتیم . همچنین میزان روغن و وضعیت موتور را از نظر روغن ریزی با تصویر ثبت کردیم تا در پایان سفر مقایسه کنیم .جرا که بسیاری از خودروها در دور موتور بالا با نشت و ریزش روغن در محفظه موتور روبرو می شوند .

به اتفاق همکارم تست سرعت را انجام دادیم که در دنده 2 در6400 دور در دقیقه حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت و در دنده 3 در 6400 دور در دقیقه 130 کیلومتر در ساعت و در دنده 4 در 5900دور در دقیقه سرعت 165 کیلومتر در ساعت را ثبت کردیم که متاسفانه جایی برای تست حداکثر سرعت نیافتیم اما دسترسی به سرعت 180 کیلومتر کاری ساده و ممکن بود به شرط وجود اتوبانی خلوت و بی خطر . البته در شرایط جدید رانندگی در ایران و کنترل دقیق پلیس ، جای هیچگونه نیازی به سرعت بالا نیست .

تست را در تهران ادامه دادیم . وقتی شما صندلی را در بالاترین وضعیت تنظیم کنید بی شک احساس خواهید کرد که سوار یک SUV شده اید و دید خوب و مسلطی به جاده دارید . از نظر من ال 90 شبیه اس یووی است . رینگ های بزرگ 15 اینچ و تایرهای با فاو بلند و ارتفاع خوب خودرو به شما امکان حرکاتی را می دهد که ناچار به انجام هستید شاید همین باعث شده تا بر روی این پلت فرم مدل SUV نیز به واقعیت تبدیل شود .

سفر با لوگان
در شروع سفر برای تست این خودروی خانوادگی از ظرفیت تکمیل سرنشین استفاده نمودیم ، چهار نفر سرنشین بزرگ سال و یک کودک .وتا می توانستیم بر عکس همیشه سعی کردیم وسایل زیادی برای سفر برداریم . یک چادر هشت نفره پرتابل – یک دستگاه گرم کننده غذا پرتابل با شش کپسول اضافه – پتو برای چهر نفر – چمدانی پر از لباس – سبد پیک نیک با تمام ظرف و ظروف – کولمن آب – و بزرگترین سایز فلاکس به همراه جعبه ابزار – ظرف چهر لیتری آب – صندلی تاشو -دوربین عکاسی به همراه سه پایه – چند کوله پشتی که تمام این اقلام تنها نیمی از صندوق عقب را پر کردند .!
صندوق عقب جادار لوگان در اینجا پنج ستاره در یافت می کند و نیازی به باربند حس نمی شود .
نوع وسایلی که ما در این سفر حمل می کردیم شباهت بسیاری به نوع وسایلی داشت که عموم خانواده های متوسط ایرانی برای سفر حمل می کنند .
قبل از بار زدن این همه کالا دوچرخه سایز 12 کودک را هم در دو وضعیت امتحان کردم . این صنوق عقب عالی است .

آغاز سفر
سرنشینان خودرو در فضایی بزرگ و جادار مستقر شدند . در این بخش کاملا مشخص بود که برای پدید آورندگان لوگان ، راحتی سرنشینان عقب و جلو و میدان دید آنها اهمیت بسیاری داشته هرچند که می توانستند با کم کردن ارتفاع خودرو و کم کردن شیب ستونهای جانبی ، اتومبیل زیباتری را خلق نمایند اما به قیمت کوچکی کابین سر نشینان .
نظر سرنیشنان عقب بر این بود که این خودرو به مراتب فضایی راحتتر از پژو 405 و پراید و 206 دارد .

بر خلاف تصور در حرکت در مسیرهای پر پیچ و خم تهران – چالوس ، این خودرو از هندلینگ بسیار خوبی برخوردار بود و کمترین انحراف در بدنه خودرو پیش می آمد ، ضمن اینکه ال 90 به سطح ناهموار جاده مسلط بود و کمترین ویبره و تون صدا را به داخل کابین راه می داد . در ناهمواریهای جاده ،اتاق این خودرو بسیار محکم و استخوان دار نشان می داد و لااقل این خودروی 7000 کیلومتر کارکرده هیچ مشکلی نداشت .
اتومبیل با فرمان هیدرولیک از فرمان پذیری فوق العاده ای برخوردار بود بطوریکه در مواقع حساس می توان مانور خوبی با آن داد و در سرعت های بالا ، فرمان آزادانه بازی نمی کرد و در هر زمان کمی بار بر روی فرمان از سوی جاده احساس می شد .

در تمام مسیر تهران –شمال در شرایطی که ظرفیت خودرو تکمیل بود احساس ضعیفی در موتور خودرو احساس نمی شد مگر مواردی که از کولر خودرو استفاده می شد که چابکی خودرو به شکل ملموسی کم می شد و امکان رانندگی اسپرت تقریبا گرفته می شد . البته چه در تست داخل شهر و چه در تست جاده ای ، استفاده از کولر سبب اختلال و خاموش شدن موتور خودرو نگردید و درجه آمپر آب نیز در حین سفر تغییری نکرد .

در حین سفر این اتومبیل برای سرنشینان خستگی خاصی ایجاد ننمود و اتومبیل در مقایسه با سایر خودروهای ساخت داخل کاملا به جاده مسلط بود .
در شمال کشور در منطقه نمک آبرود مجددا ترمزهای ABS و تیک آف خودرو را بررسی نمودیم . این خودرو ، قدرت کافی در دنده یک و حرکت را دارا بود و این از ویژگیهایی است که جوانان به آن علاقمندند و این خودرو در شتاب گیری اتومبیلی موفق بر رقبای خود می باشد .

برای برگشت مسیر عباس آباد و کلاردشت را پیش گرفتیم تا خودرو را به مناطق جنگلی و مه آلود ببریم .موتور خودرو در تمام طول مسیر تست بدون اختلال کار می کرد .
در سر بالایی های تند مسیر عباس آباد ، این خودرو علی رغم داشتن موتوری قوی و خوب از نوع موتور مگان ، قوی عمل نمی کرد و در صورت اصرار به حرکت سریع در سر بالایی ها ، با مصرف زیاد بنزین روبرو می شد که این مسئله ناشی از نوع برنامه و مدیریت سوخت این خودرو بود .
اما در مسیرهای سنگلاخ و گلی از قدرت راحتی و سرعت بسیار خوبی بهره می برد . که باز شباهت این خودرو را
به شرایط رانندگی با اتو مبیلهای SUV نمایش می داد.

در پیچ های جنگلی و کوهستانی عباس آباد ، اتومبیل را با سرعت 100 کیلومتر در ساعت آزمودیم که این خودرو با هندلینگ خوب، پیچ ها را با این سرعت به خوبی و راحتی طی کرد .

پس از تست های تهران و طی 100 کیلومتر داخل شهر و نیز طی مسیر شمال و گردش در شمال بالاخره باک بنزین خودرو خالی نشان می داد . البته با رانندگی اسپرت و دور موتور بالا ، طبق محاسبات ما این خودرو از مصرف بنزین خوبی برخوردار بود حدود 8.2 لیتر در 100 کیلومتر .

در منطقه مرتفع و مه آلود عباس آباد ، با چراغهای مه شکن عبور نمودیم اما خودرو با موتور کاملا تنظیم ، از این ارتفاع و شرایط رطوبتی عبور کرد و برف پاک کن ها نیز به خوبی عمل کردند .

زمان برگشت به تهران شب بود و فرصتی شد تا میزان روشنایی چراغها ی جلو و پشت را بسنجیم . در این نوع خودرو ، با استفاده از یک شاسی که در زیر فرمان تعبیه شده می توان زاویه تابش نور به سطح جاده را در مسافتی معادل 12 متر در روبرو تغییر داد و در شرایط تنظیم زاویه نور و روشن بودن چراغها ی نور بالا و پایین ، دید بسیار خوبی به جاده پر پیچ و خم شمال به تهران داشتیم که این هم از نکاتی است که افراد مسن و خانمها در رانندگی به آن امتیاز می دهند .

در برگشت از مسیر عباس آباد به تهران وضعیت خوب صندلی راننده و راحتی تعویض دنده ، احساس خستگی ناشی از رانندگی حس نمی شد مگر خستگی ساعت 12 شب تهران .
قبل از تحویل خودرو به شرکت رنو پارس ، مجددا محفظه موتور و روغن بررسی شد با وجود فشار بالا به موتور که به کرات وارد شده بود ، هیچگونه نشتی یا کاهش روغن دیده نمی شد که نشان از کیفیت خوب و قابل قبول موتور دارد .
تهیه و تنظیم : احمد کلهر
این تست توسط گروه سایت carnp.com انجام گردیده است .

با تشکر از آقایان امیرحسین پورسینا - عباس کلهر - نیما کلهر و خانمها ضرغام نیا و عیوضی

[U][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahramcat
17-10-2008, 18:42
بسیار عالی و آموزنده بود ممنون ....

karrar
20-10-2008, 23:51
:18::18::18::18::18::18::18::18:
دوستان من تازه اين بحث رو ديدم و از تعجب شاخ در آوردم . پرشيا يا تندر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟/
كدوم آدم عاقلي هست كه ميگه ماشيني كه دهه هشتاد توليد شده بهتر از يه ماشينه فرنساويه كه در حال توليد در داخل اروپاست و ميشه گفت يه ماشينه به روزه . آخه آدممممممممممممممممممممممم چيه پرشيارو ميگي خوب ؟؟؟؟ قيافشو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ كيفيت ساختشو؟؟؟؟؟؟ يا قيمت احمقانشو كه تا دسته ... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باز بريد پرشيا سوار شيد پشتشم يه ژ‍ست احمقانه بگيريد كه ماشين گرون سواريد . خيليا هستن كه هنوز فكر ميكنن موتور پرشيا ( معمولي ) با 405 فرق ميكنه :27: .
اصلا نميگم كه تندر يه ماشينه قشنگه چون هدف از توليدش زيبايي نبوده بلكه اهداف اعلام شده قيمت مناسب ، جادار بودن و امنيت خودرو كه كاملا
حداقل ميشه گفت كه كم فروشي توي تندر هنوز شروع نشده در صورتي كه پرشيا و 405 سالها زير تيغ ايران خودرو آب رفتن .

Farshadd
21-10-2008, 23:21
من شخصا اگر کمی پول داشته باشم که بتونم خرج ماشینم کنم
100% پارس رو انتخاب میکنم ، چون با رنگ سفید یه رینگ اسپرت و چراغ های زنون ظاهری بهتر از لوگان پیدا میکنه
شکی ههم توش نیست.

سلام.

ولی من اگه پول داشته باشم و بخوام خرج کنم، از بین تندر و پارس، اتمال 90% تندر رو انتخاب میکنم. تا به همه بفهمونم که اگه پول و سلیقه باشه، تندر 90 هم ماشین میشه. همون ماشینی که ماشین بازا میخوان. حیف زیاد فتوشاپ بلد نیستم، وگرنه منظرمو میگفتم.

:8:

2299
21-10-2008, 23:43
سلام.

ولی من اگه پول داشته باشم و بخوام خرج کنم، از بین تندر و پارس، اتمال 90% تندر رو انتخاب میکنم. تا به همه بفهمونم که اگه پول و سلیقه باشه، تندر 90 هم ماشین میشه. همون ماشینی که ماشین بازا میخوان. حیف زیاد فتوشاپ بلد نیستم، وگرنه منظرمو میگفتم.

:8:

مشكل l90 عقبشه كه با يه كايتو ارتفاع يه سپر اسپورت ميشه دسته گل

PlayStation3
28-10-2008, 16:00
به نظر من تندر اگه فولش باشه که عالیه رانندگی با تندر خیلی باحاله ولی از نظر قیافه خودش رو هم بکشه به پرشیا نمیرسه

jamshidjap
28-10-2008, 18:28
به نظر من تندر اگه فولش باشه که عالیه رانندگی با تندر خیلی باحاله ولی از نظر قیافه خودش رو هم بکشه به پرشیا نمیرسه

دقيقاً همينطوره اصلاً قيافه نداره

HOOSEIN 105
29-10-2008, 16:41
:18::18::18::18::18::18::18::18:
دوستان من تازه اين بحث رو ديدم و از تعجب شاخ در آوردم . پرشيا يا تندر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟/
كدوم آدم عاقلي هست كه ميگه ماشيني كه دهه هشتاد توليد شده بهتر از يه ماشينه فرنساويه كه در حال توليد در داخل اروپاست و ميشه گفت يه ماشينه به روزه . آخه آدممممممممممممممممممممممم چيه پرشيارو ميگي خوب ؟؟؟؟ قيافشو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ كيفيت ساختشو؟؟؟؟؟؟ يا قيمت احمقانشو كه تا دسته ... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باز بريد پرشيا سوار شيد پشتشم يه ژ‍ست احمقانه بگيريد كه ماشين گرون سواريد . خيليا هستن كه هنوز فكر ميكنن موتور پرشيا ( معمولي ) با 405 فرق ميكنه :27: .
اصلا نميگم كه تندر يه ماشينه قشنگه چون هدف از توليدش زيبايي نبوده بلكه اهداف اعلام شده قيمت مناسب ، جادار بودن و امنيت خودرو كه كاملا
حداقل ميشه گفت كه كم فروشي توي تندر هنوز شروع نشده در صورتي كه پرشيا و 405 سالها زير تيغ ايران خودرو آب رفتن .

گل گفتی دوست عزیز

بابا بلا به دور دور چند نفر حرف زدیم که ال نود نسبت به پرشیا بهتره
گفتم موتور پرشیا که موتور 405 هست و همون امکانات مذخرف
بعد گفتم که قدرت و ایمنی تندر خیلی بالاتره
بعد همه به من خندیدند
یکی می گفت موتور پرشیا یکی از بهترین موتور های دنیاست
یکی میگفت بدنده پرشیا فولادیه
یکی میگفت پرشیا میتونه تو شتاب ماکسیما رو بگیره
یکی میگفت پرشیا راحت تا 230 تا میره
بعد تو دلم گفتم همینه که مردم بیچاره الکی میرن اینقدر پول میدن به پرشیا یا امثالش
همه ی این بی اطلاعتی های مردم به خاطر رسانه هاست که یکم به فکر مردم نیستند
همه فکر میکنند هرچی پول بیشتر بدند محصولی که می گیرند بهتره
یا فکر می کنند اگه هرچه حجم موتور بیشتر باشه موتور قویتره
یا اگه بدنه خیلی محکم باشه ماشین خیلی ایمنه و تو پیچ ها عالیه

hamid00009
29-10-2008, 18:55
دوستان به نظر من ماشین که جدید تره هم امکاناتش بیشتره هم اینکه ایمنیش بیشتره به هر حال ماشین روزه وگر نه که کادیلاک و ماشین های قدیمی هم از پرشیا و لوگان و ... خیلی بهتر هستن ولی ماشین جدید یه چیز دیگه هست حالا به هر اسمی

Farshadd
29-10-2008, 22:09
در راستای حرف های حسین جان:

ما ایرانیا یه ویژگی بارز در بین اکثرمون وجود داره. (توی کشورای پیشرفته این ویژگی خیلی کمتره)

این ویژگی چیزیه به اسم تحجر فکری.

اگه ما فکر میکنیم دین خوبه یا حجاب خوبه یا هر چیز دیگه دلیل نمیشه که همیشه اینجوری فکر کنیم.

این ویژگی ما باعث شده که نتونیم تفکری منطقی داشته باشیم و در واقع تعصب بیجا در رفتارمون بیداد میکنه.

این ویژگی ما باعث میشه که چیزی بهتر از چیز های خودمان را نپسندیم حتی با وجود منطقی بالاتر از چیز های خودمان.

یکی از موانع پیشرفت فرهنگی و علمی همینه.

مثل استقامتی که کلیسا در برابر گالیله نشون داد روی گرد یا تخت بودن زمین.

بحث تندر 90 و خیلی از خودروهای جدید هم همینگونه هست.

ما چون با 206، 405، پارس و ... اخت شدیم قبول نمیکنیم که خودروهای جدید میتونن از اینا برتر باشن.

مثلا همین تندر 90. با وجود بزرگترین عیبش که میشه همون قیافش ولی از خیلی خودروهای دیگه برتری محسوسی داره.

مثلا تیپ E2 آن به راحتی از 206 تیپ 2 و 3، 405، سمند معمولی و Lx، پارس معمولی و ... بهتره. و حتی با خودروهایی بالاتر مثل پارس Elx و 206 تیپ 5 و ... مقایسه میشه.
(البته به قول دوستمون- حسین105 جان- بعد از 3000 کیلومتر)

saeed.korn
30-10-2008, 20:02
همه ی اینایی که راجبه تندر 90 و پارس گفتین درسته ولی تندر 90 رو هر کارش کنی زشت و بی ریخت. مگه نه ؟

مجید فینا
30-10-2008, 22:37
همه ی اینایی که راجبه تندر 90 و پارس گفتین درسته ولی تندر 90 رو هر کارش کنی زشت و بی ریخت. مگه نه ؟

متاسفانه درسته

هرکاریش کنی باز ماشین بی ریختیه

Saeed_TnT
04-11-2008, 12:05
«اگر وزارت صنايع با افزايش قيمت تندر-90 موافقت نكند توليد اين خودرو را متوقف خواهيم كرد.»
مهرداد بذرپاش مديرعامل شركت سايپا روز گذشته در مراسم آغاز صادرات سايپا 132 به كشور مصر با بيان اينكه هيچ بنگاه اقتصادي حاضر به پذيرش ضرر نبوده و در صورت بروز حاشيه ضرر توليد، محصول ضررده متوقف مي‌شود، اظهار داشت:

در حال حاضر شركت سايپا، تندر-90 را با حاشيه ضرر 800هزار تا دوميليون تومان توليد به بازار عرضه مي‌كند كه اين ضرر تنها با افزايش قيمت تندر-90 جبران خواهد شد.
گفته مديرعامل شركت سايپا درخصوص افزايش قيمت تندر-90 در حالي است كه وزارت صنايع همچنان بر سياست تثبيت قيمت‌ها تاكيد داشته وبا وجود گذشت نزديك به يك سال از قيمت پيشنهادي تندر-90 توسط خودروسازها، اين وزارتخانه هنوز با افزايش قيمت اين خودرو موافقت نكرده است. هرچند شركت‌هاي خودروساز با اتمام مرحله اول واگذاري و شروع ثبت‌نام دوم
تندر-90 را با قيمت جديد آغاز كرده‌اند، اما واگذاري مرحله دوم اين خودرو منوط به اعلام نرخ جديد از سوي وزارت صنايع و معادن است كه اين وزارت‌خانه هنوز با قيمت پيشنهادي خودروسازها موافقت نكرده و ظاهرا متقاضيان اين خودرو كه تاكنون در انتظار افزايش تيراژ اين خودرو بودند، هم‌اكنون بايد در انتظار تغيير نرخ اين خودرو نيز باشند كه اين بدان معني است كه مشكلات اين خودرو تمام شدني نيست.
به گفته بذرپاش در سال جاري شركت فرانسوي تامين‌كننده قطعات تندر-90 قيمت قطعات را 20 تا 25درصد افزايش داده و پارس‌خودرو براي ادامه توليد بايد اين افزايش قيمت را پذيرفته يا اينكه خط توليد محصول را متوقف كند كه اين مساله بايد در قرارداد تندر-90 در نظر گرفته مي‌شد كه در صورت افزايش قيمت قطعات، خودروسازان بتوانند نرخ خودروي مذكور را افزايش دهند.
وي درخصوص اينكه آيا شركت‌هاي خودروساز در حال حاضر افزايش قيمت قطعات را پرداخت مي‌كنند يا خير مي‌گويد: به دليل اينكه هنوز توافقات لازم حاصل نشده، معاملات به صورت علي‌الحساب انجام مي‌شود تا بعداز توافقات نهايي و اصلاح مبلغ پيشنهادي‌ از سوي شركت رنو و عقد قرارداد مابه‌التفاوت پرداخت شود.
مديرعامل شركت ساپيا در پاسخ به اين پرسش كه براي خودروي تندر-90 چه سودي در نظر گرفته شده مي‌گويد: هيات مديره شركت‌هاي خودروساز بر مبناي قيمت تمام شده نرخ جديد تندر-90 را با سود چهار تا پنج‌درصد محاسبه كرده‌اند، اما با وجود طي‌شدن تمام مراحل كارشناسي در حال حاضر ----- وزارت صنايع باقي مانده و در صورت موافقت شوراي سياستگذاري خودرو نرخ جديد اعلام خواهد شد.
وي در پاسخ به اين پرسش نيز كه با وجود عدم‌اعلام نرخ جديد، شركت‌هاي خودروساز چطور اقدام به آغاز فروش مرحله دوم اين خودرو كرده‌اند، مي‌گويد: در مرحله پيش‌فروش دوم و سوم تنها ثبت‌نام صورت گرفته و خودرويي تحويل داده نشده است. از سوي ديگر فروش فوري نيز با توجه به قيمت تمام شده و تنها براي دو تا سه هزار خودرويي كه متقاضي نداشته‌اند، صورت گرفته است.
نگراني، پابرجاست
يكي ديگر از مباحث مطرح شده در اين مراسم بحران و ركود جهاني و تاثير آن بر صنعت خودروسازي كشورمان بود.
هم اكنون دو شركت رنو و پژو فرانسه كه در حال حاضر توليد برخي از محصولات آنها در شركت‌هاي خودروساز داخلي صورت مي‌گيرد از جمله شركت‌هاي بحران‌زده هستند. حال ادامه بحران‌ها اين شائبه را به وجود آورده كه توليد محصولات اين شركت‌ها در كشور با مشكل مواجه مي‌شود. بذرپاش در پاسخ به اين پرسش خبرنگاران كه از وي پرسيدند كه بحران به وجود آمده مشكلي براي خودروسازان داخلي به وجود آورده يا خير مي‌گويد: شركت سايپا در حال حاضر كميته‌اي را براي پيشگيري بحران‌هاي اخير تشكيل داده كه كارشناسان در حال پيگيري آن هستند، اما تاكنون مشكلي به وجود نيامده اما ما نگران به وجود آمدن بحران هستيم.
به گفته بذرپاش در حال حاضر شركت‌هاي فرانسوي دو هفته در ماه توليد خود را متوقف كرده‌اند كه ما نگرانيم اين مشكل به ما هم سرايت كرده چراكه كاهش تيراژ توليد بر شركت‌هاي خودروساز داخلي نيز تاثيرگذار است. وي ادامه داد: اما من معتقد هستم به دليل اينكه اين شركت‌ها با مشكل فروش در دنيا مواجه هستند نمي‌خواهند بازار كشورهاي آسيايي را از دست بدهند به همين دليل نبايد براي ما مشكل به وجود آيد.بذرپاش در ادامه مي‌گويد: مشكل زماني بروز مي‌كند كه پك‌هاي Ckd با تاخير و يا نامرتب به دست خودروساز برسد، اما در حال حاضر هيچ مشكلي در ارسال قطعات Ckd به وجود نيامده است.
در تصادفات بايد تمام عوامل بررسي شود
گفته‌هاي سردار رويانيان رييس پليس راهنمايي و رانندگي كشور در خصوص ايمن نبودن ترمز خودروهاي داخلي يكي ديگر از حواشي مراسم صادرات سايپا 132 به مصر بود. براساس اظهارات سردار رويانيان خودروسازان از ارديبهشت‌ماه سال آينده ملزم به نصب ترمز Abs روي خودروهاي داخلي خواهند شد كه اين گفته از همان ابتدا واكنش‌هاي بسياري از خودروسازان را در پي داشت به‌طوري‌كه بذرپاش در اين خصوص مي‌گويد: بحث بررسي و تحليل كارشناسي تصادفات يك مبحث، مفصل است كه بايد معلوم شود هركدام از عوامل چه ميزان در آن دخيل هستند و نبايد تمام مشكلات را به نبود ترمز Abs نسبت داد.
به گفته بذرپاش ترمز Abs تنها در جاده‌هاي مرطوب كارايي بهتري نسبت به ترمز معمولي دارد در حالي كه در جاده‌هاي خشك كارايي هر دو ترمز به يك صورت است، اما بايد اين را در نظر بگيريم كه نصب ترمز Abs روي قيمت تمام شده تاثير مي‌گذارد.مديرعامل سايپا مي‌گويد: شركت سايپا از ابتداي سال جاري نصب اين ترمز را بر روي پرايد آغاز كرده اما اينكه شركت‌هاي خودروساز ملزم به نصب ترمز Abs شوند نه در توان شركت سايپا است و نه براي ايران خودرو امكان اجراي آن وجود دارد.
آغاز صادرات سايپا 132 به مصر
بذرپاش همچنين در اين مراسم در خصوص صادرات سايپا 132 به كشور مصر عنوان كرد: طي يك ماه آينده 500 دستگاه سه سال آينده 12هزار و پنج سال آينده 27هزار دستگاه سايپا 132 را به كشور مصر صادر خواهيم كرد.
به گفته بذرپاش بازار كشورهاي آفريقايي به طور خاص براي سايپا از اهميت بسياري برخوردار هستند و در حال حاضر نيز اين شركت در كشورهاي مصر و الجزاير سرمايه‌گذاري ويژه‌اي صورت داده است.
بذرپاش در خصوص برنامه صادراتي اين شركت نيز مي‌گويد: در گروه سايپا صادرات 20درصدي تا سال 1390 پيش‌بيني شده كه با توجه به ظرفيت يك ميليون دستگاهي براي شركت تا سال 90 صادرات 200هزار دستگاه خودرو براي سايپا در نظر گرفته شده است.
مديرعامل سايپا در ادامه با اشاره به اينكه يكي از مشكلات اين شركت كمبود خودروهاي صادراتي است‌، مي‌گويد: در حال حاضر شركت سايپا تنها چهار محصول براي صادرات دارد، اما طي سال‌هاي آينده و به مرور زمان صادرات تندر90، خودروي S81 كه قرار است جايگزيني براي محصول صادراتي اين شركت ‌شود و پرايد فيس ليفت شده (پرايد 111) نيز به محصولات صادراتي افزوده خواهند شد كه به اين طريق ما مي‌توانيم تعداد كشورهاي صادركننده خود را به 30 كشور ارتقا دهيم.
==========
دنیای اقتصاد

masoud911
06-11-2008, 23:52
سلام
البته از ایشون از این بیشتر انتظار نمیره

خب تو دانشگاه هم با همین منطق کار میکردن

تولید رو متوقف میکردن!

مجید جان خیلی خودمو نگه میدارم!!:40:

در حال حاضر شركت سايپا، تندر-90 را با حاشيه ضرر 800هزار تا دوميليون تومان توليد به بازار عرضه مي‌كند كه اين ضرر تنها با افزايش قيمت تندر-90 جبران خواهد شد
خب خودرویی که با قیمت 6 هزار یورو
دقت کنین 6 هزار یورو تولید میشه اونم تو اروپا با کارگر ساعتی 8 یورو و اون مالیاتهای سنگینی که دارن و اون خرجهایی که میکنن که کارخونه اشون استاندارد زیست محیطی رو داشته باشه و .... و تازه میشه 6 هزار یورو چطور تو ایران میشه دوبرابر قیمت و تازه ضرر هم میدن؟؟؟

خب مرد مومن مدیریت تو مورد داره
اون فلان بهمان شده ای که قرار داد رو بسته و شیتیلی! گرفته گند زده
چرا قیمت قطعات رو بردن بالا؟ اونا که رکود دارن و خریدار ندارن! باید التماس هم بکنن
نفت که ارزون شد

بجای این ننه من غریبم بازی ها برین اون کسی که قرار داد رو بسته و به ضرر منافع یه ملت کار کرده رو بگیرین
مدیریت تون رو درست کنین

همینه دیگه
اینا فقط بلدن بهم بزنن و خراب بکنن
ساختن و تولید و بهتر کردن بلد نیستن

از جیب ما ها هم باید بره
خب دیگه خودمون خواستیم و اطاعت میکنیم

شرمنده دوستان:10:

اینو تو ادیت مینویسم:

به گفته بذرپاش ترمز Abs تنها در جاده‌هاي مرطوب كارايي بهتري نسبت به ترمز معمولي دارد در حالي كه در جاده‌هاي خشك كارايي هر دو ترمز به يك صورت است، ا

بارها با دلیل و برهان ثابت شده که تو جاده خشک کارایی بالاتری داره
نسبت به بدون ای بی اس 40 درصد خط ترمز تو خشک کمتر میشه

خداوکیلی من چی بگم؟
مجید عزیز من لاگ اوت میکنم که یه وقت شرمنده ات نشم!!

rami_hemi
07-11-2008, 08:11
حالا واقعا این بذر پاش رو کی گذاشته سر کار.
اینا که چیزی از ماشین سر در نمیارن
یه قرار داد درست حسابی نمیبند
وقتی هم طرف خوب کار میکنهو سعی میکنه تولید قطعه رو هم میده به خودشون گند میزنن چطوری میشن مدیر
میارن ماشین 8 هزار یورویی رو بهمون قالب میکنن 10 هزار یورو واسه چی واسه اینکه سود سهامدارانشون رو تامین کنن.
دیگه واقعا این یعنی راهزنی.

لوگان
07-11-2008, 09:06
يک منبع آگاه از موافقت وزارت صنايع و معادن با افزايش قيمت خودرو تندر 90 خبر داد.

بنا به گفته اين منبع آگاه قيمت جديد تندر 90 از سوي سايپا و ايران خودرو به ستاد سياستگذاري خودرو وزارت صنايع و معادن اخيراً پيشنهاد شده که با توجه به قيمت تمام شده اين خودرو، قيمت پايه هر دستگاه تندر 90 طي روزهاي آينده حدود يک ميليون تومان افزايش خواهد يافت.

اين منبع آگاه انتقاد دو روز پيش مهرداد بذرپاش از وزارت صنايع و معادن بر سر تعلل اين وزارتخانه براي موافقت با افزايش قيمت تندر 90 را بي ارتباط دانست و گفت؛ بررسي قيمت تندر 90 از هفته هاي گذشته در اين وزارتخانه آغاز شده که نتايج اين بررسي ها منجر به موافقت وزارت صنايع و معادن با افزايش قيمت تندر 90 شده و اين قيمت طي روزهاي آينده رسماً اعلام خواهد شد.

از سوي ديگر علي اصغر سرايي نيا معاون فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو در گفت وگو با «اعتماد» از تحويل کليه «تندر 90»هاي ثبت نامي دور اول تا پايان ماه جاري خبر داد و گفت؛ براي دور دوم پيش فروش و فروش فوري تندر 90 در انتظار قيمت جديد خواهيم ماند چرا که قيمت تمام شده اين خودرو را با تمام جزئياتش به وزارتخانه فرستاده ايم تا مسوولان وزارت صنايع و معادن با توجه به استدلال هاي ما تندر 90 را به قيمت اصلي خود برسانند.سرايي نيا افزود؛ قيمت فعلي تندر 90 به مصلحت صنعت خودرو در کشور نيست چرا که توليدکنندگان اين خودرو در کشور شرکت هاي سهامي عام هستند و بايد در رابطه با مسائل فروش (سود و زيان) پاسخگوي سهامداران خود باشند.

سايپا اجازه ندارد
از سوي ديگر بهرام شهرياري عضو هيات مديره انجمن قطعه سازان با اشاره به تهديد اخير مديرعامل گروه خودروسازي سايپا مبني بر توقف توليد تندر 90 گفت؛ آقاي بذرپاش به تنهايي نمي تواند در اين باره تصميم گيري کند چرا که از لحاظ قانوني تنها شرکت رنو-پارس که شرکتي متشکل از سهام رنو، ايران خودرو، سايپا و سازمان گسترش است بايد درباره توليد يا عدم توليد تندر 90 تصميم گيري کند چرا که براساس قرارداد ال-90 خودروسازان تنها مجري اين قرارداد هستند و بايد هرگونه تصميم گيري در اين خصوص را به دست رنو-پارس بسپارند.

شهرياري افزود؛ هرگونه اظهارنظر درباره اين خودرو بايد با در نظر گرفتن مصالح ملي باشد چرا که براي توليد تندر 90 در کشور سرمايه گذاري بسياري شده و بايد مديران عامل شرکت هاي خودروساز به سرمايه گذاري صورت گرفته توسط قطعه سازان نيز توجه کرده آنگاه به چنين اظهاراتي درباره اين خودرو بپردازند.شهرياري از ساخت داخل کردن 55 درصد از قطعات تندر 90 در کشور خبر داد. وي با انتقاد از ادامه سياست قيمت خودرو توسط وزارت صنايع و معادن افزود؛ نگاه از بالا به صنعت خودرو ديگر نمي تواند براي کنترل بازار خودرو به تنهايي اثر بگذارد و مسوولان اين وزارتخانه بايد زمينه هاي لازم را براي قيمت گذاري آزادانه خودرو در کشور فراهم کنند.

ال - 90 چه عايدي داشت
«اين خودرو نحس است.شرکت مان را با صدها ميليارد تومان ضرر مواجه کرده است.»!!!

نحسي تعبيري است که يکي از مديران ايران خودرو از توليد تندر 90 در ايران از آن استفاده مي کند. اين مديرمسوول مي گويد برخي معتقدند توليد تندر 90 در ايران باعث ايجاد اشتغال و به روز کردن خودروسازان شده است اما بايد از آنها پرسيد اين ميزان اشتغال و روزآوري با چه هزينه يي در حال انجام است.

خودروسازان براي حفظ اشتغال، تندرو 90 را با زجر فراواني توليد کرده اند و کاهش نقدينگي را برايشان فراهم آورده است.به گفته اين مدير، دولت براساس قانون نمي تواند و اجازه ندارد بر سر قيمت خودرو با خودروسازان چانه زني کند اما ديده مي شود با تشکيل کميته يي به نام کميته خودرو هرگونه تغيير در قيمت ها را در اين کميته مورد بررسي قرار مي دهد.اما در اين ميان سکوت رنوپارس به عنوان يک شرکت ايراني- فرانسوي باعث شده برخي از کارشناسان سياست رنو را حرکت با چراغ خاموش تلقي کرده و اين سکوت سياستمدارانه را باعث تداوم توليد تندر 90 قلمداد کنند.

بحران مالي در اروپا باعث شد هفته گذشته رنو واحد اصلي توليد خودرو را در فرانسه موقتاً تعطيل کند تا از طريق حفظ بازارهاي آسيايي و امريکاي جنوبي بتواند ضررهاي ناشي از اين بحران را که هنوز نسيم آن جهان سومي ها را نوازش نکرده، جبران کند.رنو با کشف استعداد بالقوه بازار ايران درصدد حفظ اين بازار و حتي گسترش آن در کشورمان است تا جايي که گفته مي شود وزارت صنايع و معادن بر آن شده رنو را تحت فشار قرار دهد تا تندر 90 در ايران با قيمت ارزان تري به توليد برسد. شنيده ها حاکي است اگر رنو با کاهش پنج درصدي هزينه توليد در ايران موافقت کند، تندر90 براي ايران خودرو و سايپا با سودآوري مواجه خواهد شد.

چرا توليد تندر 90 نمي صرفد
تمام مشکل تندر 90 با دادن يک وعده سر خرمن آغاز شد. «جايگزين پيکان» آن وعده بود. توليد خودرو جايگزين پيکان يعني اينکه خودروسازان تا ابدالدهر تندر 90 را با قيمت شش ميليون تومان در ايران توليد کند. شايد اشتباه استراتژيک مسوولان وزارت صنايع و معادن دولت اصلاحات همين اعلام قيمت بود.

خودرويي که گفته مي شد با قيمت شش ميليون تومان به دست مشتري مي رسد امروز با حدود 11 ميليون تومان (ساده ترين آپشن) براي يک مشتري تمام مي شود شايد اگر مسوولان وقت قيمت تعيين نمي کردند ال- 90 دچار آن همه دست انداز نمي شد و امروز به جاي توليد حدود 60 هزار دستگاه که توليدي غيراقتصادي است به رقم هدف يعني 300 هزار دستگاه رسيده بود.

در اينکه خودروسازان از توليد تندر 90 سودي نمي برند نبايد شک کرد چرا که بررسي دقيق قيمت تمام شده نشان دهنده توليد گران اين خودرو ارزان در کشور است.اما آيا صنعت خودرو با گران يا ارزان شدن يک نوع خودرو بايد چنين بحراني را به خود ببيند و انرژي تمام مديران اين صنعت بر سر چانه زني براي افزايش چندصد هزار تومان روي قيمت آن خودرو صرف شود؟

قبول داريم نمي صرفد
مديرکل صنايع ماشين سازي و نيرومحرکه وزارت صنايع و معادن در واکنش به بحث هاي مطرح شده از سوي مديرعامل شرکت سايپا گفت؛ احتمال توقف توليد تندر 90 پارس خودرو با توجه به تعهدات اين شرکت به مردم کم است.محسن صالحي نيا در گفت وگو با فارس ادامه داد؛ شرکت پارس خودرو دور دوم پيش فروش تندر 90 را آغاز کرده و به همين دليل در قبال عمل به تعهدات خود بايد توليد اين خودرو را حداقل به ميزان تعهداتش ادامه دهد.

وي در عين حال تصريح کرد؛ خودروسازان خواستار افزايش قيمت تندر 90 نيستند، بلکه انتظار دارند قيمت فروش اين خودرو که بر اساس يورو تعيين شده با در نظر گرفتن رشد قيمت يورو مشخص شود که اين موضوع در شوراي سياستگذاري صنعت خودرو در حال بررسي است. وي در واکنش به بحث هاي مطرح شده مبني بر زيان ده بودن توليد تندر90 گفت؛ احتمال دارد توليد يک خودرو براي خودروسازان با ضرر همراه باشد ولي وزارت صنايع به طور کلان و با در نظر گرفتن سبدي از محصولات توليدي آن شرکت در اين خصوص تصميم گيري مي کند.

مديرکل نيرومحرکه وزارت صنايع با بيان اينکه خودروسازان در توليد دور اول تندر 90 ضرر نکرده اند، اظهار داشت؛ توليدکنندگان با دريافت پيش فروش تندر و دريافت پول مردم توانستند به خريد قطعه و تامين نقدينگي مورد نيازشان اقدام کنند.

وي ادامه داد؛ بر اساس نظر خودروسازان توليد و فروش تندر 90 با قيمت هاي قبلي مقرون به صرفه نيست که در اين مورد دلايل کارشناسي و حسابرسي خود را به ما ارائه داده اند و براي ما نيز قابل قبول است.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
پس از سايپا ايران خودرو نيز تهديد كرد!
معاون تندر90 شركت:

توليد اين خودرو را درصورت عدم افزايش قيمت آن متوقف مي‌كنيم
پس از آن كه سايپا اعلام كرد توليد تندر90 را در صورت عدم افزايش قيمت آن متوقف خواهد كرد، ايران خودرو نيز اعلام كرد كه درصورت عدم افزايش قيمت اين خودرو چاره‌اي جز توقف خط توليد آن ندارد.
البته ايران خودرو مجبور است فعلا تعهدات خود درباره تندر90 را انجام دهد و پس از آن اقدام به توقف خط توليد اين خودرو در صورت افزايش نيافتن قيمت آن كند.
محمد رضا معتمد ـ معاون تندر90 ايران خودرو ـ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در خصوص اين كه آيا ايران خودرو نيز در صورت عدم افزايش قيمت تندر 90 توليد اين محصول را متوقف مي‌كند يا خير؟ گفت: هر محصولي كه ضررده باشد بايد از صحنه توليد كنار رود، بنابراين براي تندر90 نيز در صورت عدم افزايش قيمت چاره‌اي جز اين نداريم.
وي تاكيد كرد: البته در حال حاضرو با توجه به ضرر بين 1.5 تا دو ميليون توماني براي توليد اين محصول نمي‌توانيم توليدمان را متوقف كنيم، چرا كه در اين زمينه تعهد داريم. با پايان يافتن تعهدات تندر90 در اين ماه اگر قيمت‌ آن 1.5 تا دو ميليون تومان افزايش نيابد، ديگر توليد اين خودرو صرفه‌ي اقتصادي نخواهد داشت.
او در پاسخ به اين سوال مبني بر اين كه آيا ايران خودرو ضرر خواب خط توليد اين خودرو را محاسبه كرده است؟ گفت: ضرر ايران خودرو از بابت خواب خط توليد بخشي از موضوع است، ولي مسلما با توقف خط توليد ضرر كمتري خواهيم كرد.
وي خاطرنشان كرد: افزايش قيمت قطعات ارسالي از سوي رنو به دليل افزايش نرخ يورو بوده است؛ چرا كه در ابتدا، اين قرارداد با يورو به نرخ 700 توماني امضا شد، ولي هم اكنون يورو به بيش از 1400 تومان رسيده؛ يعني دو برابر شده است.
در واقع از سوي رنو افزايش قيمتي در خصوص قطعات ارسالي نبوده است.
معتمد در پاسخ به اين كه از 1.5 تا دو ميليون تومان ضرر شما روي هر محصول چقدر با توجه به اين كه ساخت داخل اين خودرو هنوز به 60 درصد نيز نرسيده، از بابت افزايش قيمت قطعات داخلي و چقدر از بابت گران شدن نرخ يورو بوده است؟ ياد آور شد: افزايش قيمت‌ مواد اوليه مثل مس و فولاد خيلي زياد بوده است. به عنوان مثال قطعات فولاد 100 درصد افزايش قيمت داشته است، ولي افزايش قيمت انجام شده از بابت تغيير ارز نيز چشم‌گير بوده است.
وي خودرو را از شمول كالاهاي اساسي خارج دانست و اظهار كرد: خودرو كالاي اساسي محسوب نشده و بايد قيمت گذاري آن از دست دولت و وزارت صنايع ومعادن خارج و به خودروسازان داده شود، چرا كه هم اكنون سود تندر90 نصيب دلالان مي‌شود و اين در حالي است كه نهاده‌هاي توليد و ماليات از سوي خودروساز ارائه مي‌شود.
معاون تندر90 ايران خودرو با اشاره به اين‌كه خودروهاي فعلي تندر90 نيز با ضرر درحال تحويل هستند، درباره اين كه آيا افزايش قيمت 500 هزار توماني تندر‌هاي تحويلي فعلي به مشتريان صحت دارد؟ گفت: در مورد تحويل‌هاي فعلي تندر90 هيچ گونه افزايش قيمتي نداشتيم و شايد اگر به مشتري افزايش قيمت 500 هزار توماني اعلام شده، به دليل تعويض مدل درخواستي و انتخاب مدل‌هاي بالاتر بوده است.
وي تاكيد كرد: در پيش فروشي كه به زودي آغاز مي‌شود سعي مي‌كنيم همه‌ ظرفيت توليد خود را عرضه نكنيم تا مشتري نيز خيلي منتظر نماند.
او درباره نوع قرارداد تندر90 و اين كه آيا قيمت قطعات ارسالي از سوي رنو مي‌تواند افزايش يابد؟ گفت: در قرارداد اين اجازه به رنو داده شده كه هر سه سال يك بار و آن هم به صورت درصد جزيي قيمت‌ قطعات ارسالي به ايران را افزايش دهد؛ ولي افزايش قيمتي كه از سوي رنو در حال حاضر مطرح است، مربوط به افزايش نرخ يورو است.
پيش از اين مهرداد بذرپاش نيز در حاشيه مراسم صادرات پرايد 132 به كشور مصر‌ در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا، با بيان اين‌كه اگر وزارت صنايع و معادن با افزايش قيمت تندر90 موافقت نكند، خط توليد اين خودرو را متوقف مي‌كنيم،
گفته بود كه از ابتداي امسال قطعات ارسالي تندر90 از طرف رنو با 25 درصد افزايش قيمت روبه‌رو بوده است كه ضعف قرارداد را نشان مي‌دهد، بنابراين اگر وزارت صنايع با افزايش قيمت اين خودرو موافقت نكند، توليد آن اقتصادي نبوده و بايد خط توليد را متوقف كنيم.
وي توليد تندر90 با قيمت‌هاي كنوني را كاملا زيان‌ده ارزيابي و تصريح كرده بود كه در برخي مدل‌هاي اين خودرو حدود 700 تا 800 هزار تومان و در برخي مدل‌ها تا دو ميليون تومان هم ضرر مي‌دهيم!
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Damian
07-11-2008, 14:39
خدا وکیلی ملت ایران به راحتی میتواند قیمت خودرو در کشور را کاهش دهد
اگر ملت برای یک مدت مشخص خودرو نخرند و دلیل این کار را به روز نبودن و قیمت بالای خودروها عنوان کنند مطمئنم اینها قیمت خودرو را پایین میاورند
با این کار مسلما صدمه ای هم به کسی نمیرسد.
ولی افسوس که ...

rami_hemi
07-11-2008, 17:46
ولی افسوس که گوسفندان خود را میفروشیم و اتومبیل میخریم تا بگویند ماشین داره
افسوس که قدر پیکانهای دهه 50 و 60 را ندانستیم .

unartig
07-11-2008, 17:56
خدا وکیلی ملت ایران به راحتی میتواند قیمت خودرو در کشور را کاهش دهد
اگر ملت برای یک مدت مشخص خودرو نخرند و دلیل این کار را به روز نبودن و قیمت بالای خودروها عنوان کنند مطمئنم اینها قیمت خودرو را پایین میاورند
با این کار مسلما صدمه ای هم به کسی نمیرسد.
ولی افسوس که ...
اتفاقابه خاطراینکه مردم خودرونمیخرند اینها دارند این بازیهارادرمیارند تامردم بخرند اخه مردم ماوقتی خریدمیکنندکه بشون گرون بفروشندیافکر کنندبعداگرون میشه بااین اوضاعی که یوروداره و قیمت نفت میادپایین وهمچنین قیمت فولاد سقوط کرده تمام خودروسازها تودنیا دارندضررمیدند اینها هم به زودی به فازضررده شدن واردمیشند این آمار فروش 3ماهه سایپاهست زمانی که اوضاع خودروییهاخوب بود فکر نمیکنم بتونند مقدارفروششونو تحقق ببخشند پس تنها یک راه میمونه اون هم گرون کردن خودروشونه تابتونندسودو تحقق بدند

Farshadd
08-11-2008, 21:03
قیمت تندر 90 به زودی چند میلیون گرون میشه. همینت الانم گرون شده.

اگه میشد که همه مردمی که قصد خرید دارن، تا قبل از گرون شدن رسمی این ماشینو بخرن و بعد از گرون شدن رسمی هیچ کس سراغ تندر 90 نره چقدر خوب میشد... یه ضد حال اساسی میزدیم به همه اونایی که فهمیدن ما مردم ایران یکم تاب داریم.

واقعا خوب میشد

unartig
08-11-2008, 21:10

اگه میشد که همه مردمی که قصد خرید دارن، تا قبل از گرون شدن رسمی این ماشینو بخرن و بعد از گرون شدن رسمی هیچ کس سراغ تندر 90 نره چقدر خوب میشد... یه ضد حال اساسی میزدیم به همه اونایی که فهمیدن ما مردم ایران یکم تاب داریم.

واقعا خوب میشد
هیچ کاری نمیشه کرد این گزارشی که امروز سایپا ازمیزان تولیدوفروشش داد نشون داد که راه فروختنو خوب بلدند:31:اگرهم ماشین نخواهیم بخریم اینها یه جورایی تبلیغ میکنند که حتما چندتادونه اشو داشته باشیم :21:عاقلانه ترین کارالان اینه که یک دوره 6ماهه دست به خریدنزنیم البته یک امکان و جودداره که با پایین اومدن قیمت نفت دولت دلارراگرون کنه که این یک بحث جداگانه میشه .من اگربودم پولمو به جای اینکه ماشین بخرم تبدیل به دلارمیکردم ودربانک سامان سپرده ارزی سوددار میکردم بعد از6ماه که خودروسازها بافولادهای ارزان قیمت خودروساختند یک خودرومیخریدم

mohammad k750i
08-11-2008, 21:16

واقعا خوب میشد
سلام فرشاد جان!

این حرفتو کاملاً قبول دارم و حتماً جواب میده!
ولی مشکل اصلی بازار خرید ما اینه که (بدتر از تولید کننده) کمتر از 10% دارای شعور فهم درست حسابی هستند و به ارزش محصول اهمیت میدن بقیه فقط از روی قیمت خوبیه ماشینو معلوم میکنند.
که این خیلی تاسف برانگیزه!

rami_hemi
09-11-2008, 10:50
فرشاد این ماشین الانشم گرون در میاد با اینکه بیشتر قطعاتش رو رنو توی ایران تولید میکنه بازم نمیدونم چرا میگن واسشون گرون در میاد بهتره اصلا یه کم تحمل کنیم نخریم .من که حاضر نیستم نماشین صفر بخرم میرم به جایی اینکه اینهمه پول پایی این ماشینا بریزم همین پول رو میدم یه مرسدس بنز یا بی ام و مدل 90 میخرم خیلی هم بهتر و ایمنتر از اینا هستن.

franch
10-11-2008, 13:39
ماشيني كه قرار بود با قيمت 6 ميليون وارد بازار بشه و به خودروي ملي هم تبديل بشه ببين كارش به كجا رسيده. واقعا كه بايد تاسف خورد به حال اينا.

D r i v e r
13-11-2008, 12:46
به نظر من پرشیا خیلی سر تر از لوگانه!!
خیلی سواری با پرشیا لذت بخشه
هم تیپ وقیافه خوبی داره هم از نظر موتوری مشکلی نداره
مخصوصا رنگ مشکی وسفید که هرکدوم تو شب زیبایی خودشون رو نشون میدن
elx هم که هم abs هست هم موتور قوی تری نسبت به لوگان داره هم شتاب بهتری
یکم که دستکاریشم کنی (با خود قطعات زانتیا) از زانتیا هم سر میشه(تو شتاب وسرعت)
من خودم با پرشیا 210 تا رفتم
حالا یکی بیاد بگه لوگان 200 میره یا نه؟!!!
من یکی اصلا از تندر خوشم نمیاد
نظر بقیه کاملا محترمه

لوگان
13-11-2008, 15:24
به نظر من پرشیا خیلی سر تر از لوگانه!!
خیلی سواری با پرشیا لذت بخشه
هم تیپ وقیافه خوبی داره هم از نظر موتوری مشکلی نداره
مخصوصا رنگ مشکی وسفید که هرکدوم تو شب زیبایی خودشون رو نشون میدن
elx هم که هم abs هست هم موتور قوی تری نسبت به لوگان داره هم شتاب بهتری
یکم که دستکاریشم کنی (با خود قطعات زانتیا) از زانتیا هم سر میشه(تو شتاب وسرعت)
من خودم با پرشیا 210 تا رفتم
حالا یکی بیاد بگه لوگان 200 میره یا نه؟!!!
من یکی اصلا از تندر خوشم نمیاد
نظر بقیه کاملا محترمه
لوگان 210 تا رو راحت رد میکنه کلیپش هم خواستید میزارم.
پرشیا elx رو میشه با لوگان مقایسه کرد و شاید کمی بهتر باشه ولی با توجه به قیمتش اصلا نمیارزه. و پرشیا هم که اصلا بیخیال شویم سنگین تره:2:.
باتشکر

Saeed_TnT
13-11-2008, 16:05
آقا یکی عکس از تندر نوک مدادی بذاره تا ببینن و اینقدر نگن زشته زشته!!!:d
نوک مدادیش یه چیز دیگس(مشکیش هم قشنگه)!

D r i v e r
13-11-2008, 17:40
من هم از پرشیا هم از تندر عکس میزترم
قضاوت با خودتون

D r i v e r
14-11-2008, 11:53
هیچ اتفاقی برای سرنشینان عقب نیفتاده!!!!
فقط گردن اون بچه عقب یکم جا به جا شده!!!!
بعدشم لوگان دیگه آخره زورش اینه که بشه 105 اسب بخار حالا بترکونیش خیلی دستکاریش کنی برسه 130 ولی موتور پژو خیلی جایه دستکاری داره
کلا پرشیا خیلی میشه روش کار کرد و کاراییش رو بالا برد.

Farshadd
14-11-2008, 19:49
با دلایل و علم و منطق و ... به راحتی میشه ثابت کرد تندر 90 e2+lp بهتره از پارس elx .

ولی به شرطی که تعصب کنار گذاشته بشه.

:12:

D r i v e r
14-11-2008, 20:03
نچ من یکی زیره بار نمیرم
من elx رو نمیگم همون پرشیا معمولی رو میگم
عکس گیر نیاوردم عکس elx رو گذاشتم
elx یه مشکلاتی داره که فقط منه بد بخت ازش خبر دارم!!!
gear box و موتورش اصلا همخونی ندارن!!!
ولی باور کنید رانندگی باهاش خیلی لذت بخشه
اینو یکی از دوستان که elx رو فروخته و l90 گرفته هم تایید میکنه
این یه چیزه روشنه که فرانسوی ها ماشینه بد نمیسازن
چند روز پیش سره چهار راه نوبهار یه پرشیا صفر چرخاش از هم باز شده بود!!!
سی بک ماشین بریده بود
اگه میخوای یه پرشیای خوب سوار شی باید خرجش کنی و یکم دستکاری که همه ی اینا وقت میخواد و 3-4 میلیونی پوله ناقابل
و همه اینا بسته به سلیقه داره نه دلایل منطقی
کی هست بگه پورشه فراری bmw بوگاتی و .... بدن
ولی هرکی یه سلیقه داره و یک ماشینو بیشتر از بقیه دوست داره
من همیشه از پورشه خوشم اومده وهیچ وقت نظرم تغییر نمیکنه

مجید فینا
14-11-2008, 20:56
بنده از لحاظ فنی این خودرو رو تائید میکنم ولی از لحاظ ظاهر خیلی بی ریخته

بیشتر شبیه ماشینهای روسی مثل لادا هست..مخصوصا چراغ عقبش

از لحاظ هندلینگ هم چنگی به دل نمیزنه...

ماشینو در پیست اتومبیلرانی تست کردم
باید حتما استرس بار روش نصب بشه

به این عکسها دقت کنید:

ولی شتاب مناسب و ترمزهای عالی داره

چندتا عکس از این خودرو برای طرفداران ال 90 میذارم حالشو ببرن

خودروی وانت داچیا لوگان یا همون تندر ال نود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

D r i v e r
14-11-2008, 21:18
عجب عکسایین اون 2 تای اول
بیچاره به راننده. چی کشیده!!!
این قرمزه و نقره ای آخر تابلو که عکس واقعی نیست!!!!
خوبه خود عکس نوشته design
طرح های تخیلی!!!

arash_a59
15-11-2008, 21:25
متاسفانه ما ايراني ها هميشه بر اساس احساسات نظر مي ديم تا براساس علم و آگاهي !
خوندن مطالبي از قبيل ارزون ساز بودن تندر اونم در مقايسه با پرشيا و نتيجه گيري اين مطلب كه تندر كيفيتش پايين تره(اين آقاي محترم نمي دونه كه ايران خودرو چقدر روي پرشيا ميخوره و به نظر خيلي از كارشناسان پرشيا بزرگترين كلاهبرداري ايران خودرو هست ظاهري زيبا با امكانات 14-15 سال پيش فرانسه ... خوشبختانه تندر هنوز بازار پيدا نكرده و مشتري جذب نكرده به محض تحقق اين امر ايران خودرو قيمتي براي آن در نظر خواهد گرفت كه انگشت به دهن خواهيد ماند) و بد تر از اون اينكه موتور تندر 1300 سي سي هست و پرشيا 2000 سي سي و ...وخامت چيزي رو كه گفتم نشون مي ده(غير كارشناسانه بودن نظرات).
من نه تندر دارم نه پرشيا اما راجب اين دو ماشين بسيار مطلب خوندم چيزي كه ميشه بطور خلاصه گفت اينه كه تندر بجز قيافه در همه چيز از پرشيا سر تره و در كل اگه بخوايم امتياز دهي كنيم و قيمت رو هم در نظر بگيريم خريد پرشيا اشتباه مگر اينكه كسي واقعا شيفته قيافه پرشيا باشه و حاضر باشه 18.5 ميليون بابت اين شيفتگيش بپردازه!
اما اين ماشين بسيار زيبا در يك تصادف جاده اي رانندشو به برزخ خواهد فرستاد اما در همين تندر زشتو بد هيكل شانس زنده موندن بسيار زياد تره. حتما مي دونيد كه ايران ركورد دار تصادفات جاده اي در دنياست. پس اميدوارم با پرشياي ايرانخودرو هيچوقت تصادف نكنيد.
در تصادفات درون شهري هم حتما بارها صداي وحشتناك كشيده شدن لاستيك روي آسفالت و بعدش هم يه برخورد زيبا رو شاهد بوديت اينجاست كه نقش ترمز Abs مشخص ميشه. و اون ظاهر زيباي پرشيا در يك چشم بهم زدن تبديل به.... ميشه.
در پايان بايد متذكر شم كه انسان طالب زيباييست و در اين شكي نيست و نمي توان به كساني كه بخاطر زيبايي پرشيا اونو بهتر ميدونن خرده گرفت. اي كاش اين ايرانخودروي از خدا بي خبر از خوردن سود پرشيا سير ميشد و ايمني پرشيارو در حد تندر قرار ميداد و قيمتش رو عادلانه تر ميكرد تا مردم بتونن يه خودرو ايمن و ارزان و زيبا بخرن...

Farshadd
15-11-2008, 21:41
متاسفانه ما ايراني ها هميشه بر اساس احساسات نظر مي ديم تا براساس علم و آگاهي !
خوندن مطالبي از قبيل ارزون ساز بودن تندر اونم در مقايسه با پرشيا و نتيجه گيري اين مطلب كه تندر كيفيتش پايين تره(اين آقاي محترم نمي دونه كه ايران خودرو چقدر روي پرشيا ميخوره و به نظر خيلي از كارشناسان پرشيا بزرگترين كلاهبرداري ايران خودرو هست ظاهري زيبا با امكانات 14-15 سال پيش فرانسه ... خوشبختانه تندر هنوز بازار پيدا نكرده و مشتري جذب نكرده به محض تحقق اين امر ايران خودرو قيمتي براي آن در نظر خواهد گرفت كه انگشت به دهن خواهيد ماند) و بد تر از اون اينكه موتور تندر 1300 سي سي هست و پرشيا 2000 سي سي و ...وخامت چيزي رو كه گفتم نشون مي ده(غير كارشناسانه بودن نظرات).
من نه تندر دارم نه پرشيا اما راجب اين دو ماشين بسيار مطلب خوندم چيزي كه ميشه بطور خلاصه گفت اينه كه تندر بجز قيافه در همه چيز از پرشيا سر تره و در كل اگه بخوايم امتياز دهي كنيم و قيمت رو هم در نظر بگيريم خريد پرشيا اشتباه مگر اينكه كسي واقعا شيفته قيافه پرشيا باشه و حاضر باشه 18.5 ميليون بابت اين شيفتگيش بپردازه!
اما اين ماشين بسيار زيبا در يك تصادف جاده اي رانندشو به برزخ خواهد فرستاد اما در همين تندر زشتو بد هيكل شانس زنده موندن بسيار زياد تره. حتما مي دونيد كه ايران ركورد دار تصادفات جاده اي در دنياست. پس اميدوارم با پرشياي ايرانخودرو هيچوقت تصادف نكنيد.
در تصادفات درون شهري هم حتما بارها صداي وحشتناك كشيده شدن لاستيك روي آسفالت و بعدش هم يه برخورد زيبا رو شاهد بوديت اينجاست كه نقش ترمز Abs مشخص ميشه. و اون ظاهر زيباي پرشيا در يك چشم بهم زدن تبديل به.... ميشه.
در پايان بايد متذكر شم كه انسان طالب زيباييست و در اين شكي نيست و نمي توان به كساني كه بخاطر زيبايي پرشيا اونو بهتر ميدونن خرده گرفت. اي كاش اين ايرانخودروي از خدا بي خبر از خوردن سود پرشيا سير ميشد و ايمني پرشيارو در حد تندر قرار ميداد و قيمتش رو عادلانه تر ميكرد تا مردم بتونن يه خودرو ايمن و ارزان و زيبا بخرن...

البته دوست عزیز موتور تندر 1600 هست

مجید فینا
15-11-2008, 23:39
لوگان face lift 2009:

D r i v e r
16-11-2008, 12:50
البته دوست عزیز موتور تندر 1600 هست
حجم موتور پرشیا هم یه خورده اشتباه گفتی
درستش 1761cc هست نه 2000cc !!!
گفتم هرکسی یه سلیقه داره وسلیقه ونظرشم محترمه

Farshadd
16-11-2008, 19:02
حجم موتور پرشیا هم یه خورده اشتباه گفتی
درستش 1761cc هست نه 2000cc !!!
گفتم هرکسی یه سلیقه داره وسلیقه ونظرشم محترمه

امیر جان من که نگفتم. آرش جان اینو گفته.

آره حواسم به پارس نبود وگرنه اونو هم میگفتم. :12:

D r i v e r
16-11-2008, 19:53
ببخشید سو تفاهم نشه
من خواستم در تایید مطلب شما و ادامش بگم
که شما تصحیح کردین که لوگان 1600 هست ومنم گفتم که بله پرشیا هم 1761 هست
نه اینکه شما اشتباه گفته باشین
خلاصه ببخشید

MoHaMaD ZaNd
16-11-2008, 20:58
منم با نظر آقا آرش موافقم . انصافا ببينيد الان پرشيا قيمتش 18.5 ميليون تومنه و امكاناتي چون : فرمان هيدروليك ، كولر و ترمز Abs ( البته فكر كنم ) داره ولي ال 90 الان قيمت فولش حدود 15 تومنه و امكاناتي چون : فرمان هيدروليك ، ترمز Abs دو عدد كيسه هوا و چيز هاي ديگه اي كه من الان حضور ذهن ندارم داره . به خدا من خودم سمند دارم و نه پرشيا داشتم و نه ال90 . ولي به نظرتون آدم 18.5 ميليون تومن ميده پرشيا با اين امكانات ؟؟؟؟ الان ايرانخودرو داره پول پارس رو ميخوره