PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16

amini_bio
23-11-2011, 08:30
تو دوره آب بندی بهتره رو دور موتور 3000 دنده را عوض کنید که زیاد به موتور فشار نیاد.
البته بعد از آببندی هم رو 3000 عوض کردن مصرف بنزینتونو نسبت به 4000 کلی کم میکنه.

becareful
29-11-2011, 01:33
سلام ذوستا من یه لیست قطعات ایساکو گرفتم هم برای سمند lx هم l90 هر چی قطعه مصرفی و غیر مصرفی شامل موتوری بدنه تزئینات جلو بندی و تعلیق ... اینها هممه L90 کلا توی 1 صفحه تا 3 صفحه بود اما سمند از ریز درشت داشت هر کدوم هم 10-15 صفحه!! گرچه مد نظر من خزید ef7 بود نه ال ایکس عادی. یعنی واقعا این قطعات نیست؟

Amir..H
29-11-2011, 15:05
من که سوالتونو متوجه نشدم! کدوم قطعات نیست؟

You & I
29-11-2011, 18:25
ميشه راجب قيمت يه ال 90 مدل 88 بهم بگيد قيمتش چنده !

Amir..H
30-11-2011, 19:01
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سوالتونو اینجا مطرح کنید دوستان جواب میدن

becareful
30-11-2011, 19:43
سلام ذوستا من یه لیست قطعات ایساکو گرفتم هم برای سمند lx هم l90 هر چی قطعه مصرفی و غیر مصرفی شامل موتوری بدنه تزئینات جلو بندی و تعلیق ... اینها هممه L90 کلا توی 1 صفحه تا 3 صفحه بود اما سمند از ریز درشت داشت هر کدوم هم 10-15 صفحه!! گرچه مد نظر من خزید ef7 بود نه ال ایکس عادی. یعنی واقعا این قطعات نیست؟

من که سوالتونو متوجه نشدم! کدوم قطعات نیست؟
کلا مثلا میل غربالک فلان یا بوش هزار خاری نمیدونم چند خاری فلان جا یا بلبرینگ .این ها همه برای سمند یه لیست بلند بالایی از قطعات خودرو رو خود ایساکو موجود داشت برای فروش عمده بین قطعات و یدکی فروشی ها اما تعدادشون برای l90 خیلی کم بود.

steve jobs
01-12-2011, 16:06
دوستان من امروز ماشینمو تحویل گرفتم.
داخل داشبورد یسری کاغذ مربوط به مدل موتور ماشین و تیپ ماشین بود. یه برگه دیگه بود که درمورد کنترل نهایی بود که سه تا ایراد از ماشین گرفته بودن که مربوط به خراشیدگی سپر عقب و رنگ درب راننده و ... بود.
میخواستم ببینم واسه چی بوده؟
ممنون

ess_1362
01-12-2011, 19:15
کلا مثلا میل غربالک فلان یا بوش هزار خاری نمیدونم چند خاری فلان جا یا بلبرینگ .این ها همه برای سمند یه لیست بلند بالایی از قطعات خودرو رو خود ایساکو موجود داشت برای فروش عمد بین قطعات و یدکی فروشی ها اما تعدادشون برای l90 خیلی کم بود.

آرمان تو دیگه خیلی حساسی!!:31:
خیلی ایردات نقطه ای می گیری!! به نظر من برو ماشین را بگیر حالا یا EF7 یا تندر
ولی EF7 اداره ما گیربکس صدا میده!! نو نو هم هست و 4000 تا کار نکرده
کلی دنبال آشنا گشتیم که یک گیربکس دیگه براش بگیریم و هنوز خبری نشده!!
فعلا گوشه پارکینگ اداره افتاده

داخل داشبورد یسری کاغذ مربوط به مدل موتور ماشین و تیپ ماشین بود. یه برگه دیگه بود که درمورد کنترل نهایی بود که سه تا ایراد از ماشین گرفته بودن که مربوط به خراشیدگی سپر عقب و رنگ درب راننده و ... بود.
قضیه یکم مشکوکه!!
شما ماشین را به یک کارشناس رنگ نشون بده

steve jobs
02-12-2011, 00:48
قضیه یکم مشکوکه!!

اگه مشکوک بود که داخل ماشین نمیذاشتن من بفهمم که.
به نظر خودم اینو گذاشتن که بگن مثلا ما تو خط تولید نظارت سف و سختی داریم.
:13:

Amir..H
02-12-2011, 17:54
قضیه یکم مشکوکه!!

اگه مشکوک بود که داخل ماشین نمیذاشتن من بفهمم که.
به نظر خودم اینو گذاشتن که بگن مثلا ما تو خط تولید نظارت سف و سختی داریم.
:13:
حالا استیو جابز عزیز نشون دادنش به یه ادم متخصص ضرر نداره که..:20:

becareful
02-12-2011, 19:13
آرمان تو دیگه خیلی حساسی!!:31:
خیلی ایردات نقطه ای می گیری!! به نظر من برو ماشین را بگیر حالا یا EF7 یا تندر
ولی EF7 اداره ما گیربکس صدا میده!! نو نو هم هست و 4000 تا کار نکرده
کلی دنبال آشنا گشتیم که یک گیربکس دیگه براش بگیریم و هنوز خبری نشده!!
فعلا گوشه پارکینگ اداره افتاده

آره مشکلا تی که همه گفتن داره ، حدس میزنم چون موتور بل کل عوض شده این ایران خودرو طراحی جدیدی برای گیربکس نکرده و این گیربکس برای این موتور ساخته نشده امکان داره نا هماهنگی هایی داره و برای همین زوزه می کشند. حالا نمیدونم این زوزه مشکل ساز میشه یا فقط یه صدا هست.
دیگه میرم L90 رو ثبت نام میکنم هر مشکلی هم پیش اومد داد و بی دادهام سر توه:31:

amir@sh
05-12-2011, 12:01
ممنون
این کاغذ نباید داخل ماشین میبود چون برگ کنترل نهایی متعلق به کارخونه هست و به احتمال زیاد یادشون رفته از داخل ماشین برش دارن, زیرا در مرحله کنترل نهایی ظاهر خودرو کنترل میشه تا هیچگونه موردی نداشته باشه و اگر موردی داشت لیست میشه تا مجددا بر طرف بشه ضرری نداره ماشین رو به یه کارشناس نشون بدی ولی ضرورتی هم نداره چون خود کارخونه این مشکلاتو رو بر طرف میکنه واین در تمام کارخانجات خودروسازی یه امر طبیعیه

steve jobs
05-12-2011, 15:25
این کاغذ نباید داخل ماشین میبود چون برگ کنترل نهایی متعلق به کارخونه هست و به احتمال زیاد یادشون رفته از داخل ماشین برش دارن, زیرا در مرحله کنترل نهایی ظاهر خودرو کنترل میشه تا هیچگونه موردی نداشته باشه و اگر موردی داشت لیست میشه تا مجددا بر طرف بشه ضرری نداره ماشین رو به یه کارشناس نشون بدی ولی ضرورتی هم نداره چون خود کارخونه این مشکلاتو رو بر طرف میکنه واین در تمام کارخانجات خودروسازی یه امر طبیعیه
ممنون از جوابتون. مهم نیست، چون ماشینو میخوام بفروشم.
به نظرتون ببرم به نمایندگی نشون بدم کاغذو؟
اینم عکس اون کاغذه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dops dops
07-12-2011, 19:14
سلام دوستان
خودرو من الا 3500تا کارکرد داره e2 هم هست و می خوام واسه سیستمه صوتی کابل کشی کنم:8: و سر اگزوز جوش بدم و یه سری آپشن های ظاهری دیگه ....
حالا سوال :
موارده ظاهری که مشکلی واسه گارانتی ایجاد نمیکنه؟
اما مشکله اصلی کابل کشی و جوشکاریه اگزوزه خودرو رو از گارانتی خارج نمیکنه؟
کلا فکر کنم اگه کسی تجربه یا اطلاعی راجع به مواردی که خودرو رو از گارانتی خارج میکنه اینجا بیان کنه خیلی مقید خواهد بود.
ممنون:11:

mohamad skystar
07-12-2011, 19:38
سلام دوستان
خودرو من الا 3500تا کارکرد داره e2 هم هست و می خوام واسه سیستمه صوتی کابل کشی کنم:8: و سر اگزوز جوش بدم و یه سری آپشن های ظاهری دیگه ....
حالا سوال :
موارده ظاهری که مشکلی واسه گارانتی ایجاد نمیکنه؟
اما مشکله اصلی کابل کشی و جوشکاریه اگزوزه خودرو رو از گارانتی خارج نمیکنه؟
کلا فکر کنم اگه کسی تجربه یا اطلاعی راجع به مواردی که خودرو رو از گارانتی خارج میکنه اینجا بیان کنه خیلی مقید خواهد بود.

دوست من تا شما نگی تمام مواردی که برای ماشینت در نظر داری چیا هستن نمیشه نظری داد
اما کابل کشی سیستم صوتی و جوش دادن سر اگزوز مشکلی نداره برای گارانتی

dops dops
07-12-2011, 19:47
دوست من تا شما نگی تمام مواردی که برای ماشینت در نظر داری چیا هستن نمیشه نظری داد
اما کابل کشی سیستم صوتی و جوش دادن سر اگزوز مشکلی نداره برای گارانتی

چیزه خاصی نیست همین آپشن های بی خودی :31: بیشتر اون دو مورد مد نظرم بود.
یعنی اگه واسه سیستمه برقه ماشین مشکلی پیش بیاد نمیندازن گردنه کابل کشی سیستمه صوتی؟
آهان لاستیکه 205 البته با رینگه فابریک که مشکلی نداره؟

steve jobs
08-12-2011, 00:57
ممنون از جوابتون. مهم نیست، چون ماشینو میخوام بفروشم.
به نظرتون ببرم به نمایندگی نشون بدم کاغذو؟
اینم عکس اون کاغذه:
دوستان کسی نبود نظر بده راجع به عکسهیی که گذاشتم؟

mohamad skystar
08-12-2011, 12:33
چیزه خاصی نیست همین آپشن های بی خودی :31: بیشتر اون دو مورد مد نظرم بود.
یعنی اگه واسه سیستمه برقه ماشین مشکلی پیش بیاد نمیندازن گردنه کابل کشی سیستمه صوتی؟
آهان لاستیکه 205 البته با رینگه فابریک که مشکلی نداره؟

نه دوست من.
البته کسی هم که کابل کشی سیستم رو انجام میده باید دقت کنه صدمه ای به برق خودرو نزنه.
مشکلی پیش نمیاد برای گارانتی.
لاستیک 205 هم که خوبه و مشکلی نداره.
من ماشین خودم رینگ داره و ارتفاع رو کم کردم و مشکلی برای گارانتی به وجود نیومده

dops dops
09-12-2011, 02:09
محمد آقا یه مشکله دیگه ای که دارم مصرفه که تا حالا 9.2 و ایناست به توصیه دوستان فیلتر بنزینو عوض کردمو باکو دادم شستن(توش رنگ و پلیسه بود:18:) خودرو من الا 3800 تا کارکرد داره و تا 1800تا دسته کسه دیگه ای بوده که گویا زیاد جالب آببندی نکرده (دور موتور و سرعت رعایت نشده و کولر هم گرفته:13:) حالا چه پیشنهادی دارید برای کم کردنه مصرف ؟
ecu ریست بشه کارسازه؟
ecu رو با قطع جریان منفی باتری و باز و بسته کردنه سوئیچ انجام میدن؟

dops dops
09-12-2011, 02:10
محمد آقا یه مشکله دیگه ای که دارم مصرفه که تا حالا 9.2 و ایناست به توصیه دوستان فیلتر بنزینو عوض کردمو باکو دادم شستن(توش رنگ و پلیسه بود:18:) خودرو من الا 3800 تا کارکرد داره و تا 1800تا دسته کسه دیگه ای بوده که گویا زیاد جالب آببندی نکرده (دور موتور و سرعت رعایت نشده و کولر هم گرفته:13:) حالا چه پیشنهادی دارید برای کم کردنه مصرف ؟
ecu ریست بشه کارسازه؟

ghahremanimehdi
09-12-2011, 14:23
ecu ریست بشه کارسازه؟

بنزین سوپر بزن.

Extreme-Forces
09-12-2011, 18:25
سلام. دوستان بعد از چند هزار كيلومتر ماشين رو براي سرويس اوليه ببريم نمايندگي؟

ess_1362
09-12-2011, 19:27
سرویس اولیه نداره
10000 تا باید بره برای سرویس 10000 تا

Amir..H
09-12-2011, 20:45
بنزین سوپر بزن.
من که هروقت بنزین سوپر زدم مصرف بیشتر شده نه کمتر!!
دوست عزیز dops dops مصرف 9.2 خیلی زیاد نیست شما اگه دنده ها رو روی 3000 عوض کنید و خیلی تخته گاز نرید و ترافیکم نباشه نهایتن مصرف بشه 8 ولی اگه به ماشین گاز بدین و ترافیک شهرتون (یادمه اراک بودین) زیاد باشه
همون 9 میشه مصرف اینا تجربه منه شاید برای بقیه دوستان متفاوت باشه

dops dops
09-12-2011, 23:58
من که هروقت بنزین سوپر زدم مصرف بیشتر شده نه کمتر!!
دوست عزیز dops dops مصرف 9.2 خیلی زیاد نیست شما اگه دنده ها رو روی 3000 عوض کنید و خیلی تخته گاز نرید و ترافیکم نباشه نهایتن مصرف بشه 8 ولی اگه به ماشین گاز بدین و ترافیک شهرتون (یادمه اراک بودین) زیاد باشه
همون 9 میشه مصرف اینا تجربه منه شاید برای بقیه دوستان متفاوت باشه

درسته .
من بین 3000 تا 3500 دنده عوض می کنم امروز بعد از بنزین(سوپر) زدن بررسی کردم سرعت متوسط تو 30 کیلومتر رانندگی 28 کیلومتر بر ساعت بود و 2.8 بنزین مصرف کرده بود و مصرف هم 9.6 بود البته من لاستیک هام هم 205 هست و بعضی وقتا هم تخته گاز میرم. ولی به نظرم زیاده. یکی از دوستان میگفت چون بد آببندی شده جداول به هم ریخته و باید جداوله ECU رو ریست کنن و دوباره بنویسن.

بنزین سوپر بزن.

من همیشه بنزین سوپر میزنم.

amir@sh
10-12-2011, 16:29
[QUOTE=dops dops;6690524]درسته .
من بین 3000 تا 3500 دنده عوض می کنم امروز بعد از بنزین(سوپر) زدن بررسی کردم سرعت متوسط تو 30 کیلومتر رانندگی 28 کیلومتر بر ساعت بود و 2.8 بنزین مصرف کرده بود و مصرف هم 9.6 بود البته من لاستیک هام هم 205 هست و بعضی وقتا هم تخته گاز میرم. ولی به نظرم زیاده. یکی از دوستان میگفت چون بد آببندی شده جداول به هم ریخته و باید جداوله ECU رو ریست کنن و دوباره بنویسن.

احتمال بالارفتن سوخت بخاطر بد آببندی شدن وجود داره ولی اینکه با ریست کردن مشکل حل بشه بعید میدونم چون آببندی کردن ماشین از جنبه سخت افزاری و مکانیکیه و ریست کردن تاثیری بر اون نداره ولی اگر افزایش مصرف سوخت بخاطر مسائل نرم افزاری باشه که احتمالش بیشتره با ریست کردن درست میشه که اونهم باید حتما نمایندگی مجاز انجام بده چون در غیر اینصورت امکان سوختن کامپیوتر وجود داره و با توجه به قیمت بالای اون و دستکاری توسط تعمیرکار غیرمجاز شاید گارانتی هم قبول نکنه( این مشکل برای خودم البته در ماشین پژو 405 بوجود آمد و گارانتی هم قبول نکرد و حدود 2 تومن برام خرج برداشت)

ardalan13
10-12-2011, 18:16
چقد خرجشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amini_bio
10-12-2011, 18:50
درسته .

من همیشه بنزین سوپر میزنم.

سرعت متوسط 28 کیلومتر بر ساعت خیلی کمه. یعنی اکثرا دنده 2 بودید و مصرف 8.2 برا این سرعت که احتمالا از ترمز و گاز و کلاج هم زیاد استفاده کردید به نظر من خوب هم هست.

من خودم تو جاده به مصرف 5.5 هم رسیدم ولی تو شهر تا 12 13 هم بستگی به نوع ترافیک و حتی بیشترش هم رسیده.

یه چیزی که قبلا هم تو این تاپیک گفته شد و خیلی تاثیر داره اینه حتی المقدور به جای استفاده از دنده خلص در جاهایی مثل سرازیری یا حفظ سرعت تا سر تقاطع ها و ... از تو دنده مناسب بودن ماشین استفاده کنید و گاز ندید اینجوری تو اون مقطع مصرف خودرو به صفر میرسه.

ess_1362
10-12-2011, 20:06
چقد خرجشه؟
متاسفانه خرجش یکم بالاست!!
بدجایی تصادف کرده
فشردگی قطعات موتور در آن قسمت وقعا زیاد هست
شما پلوس ، سگدست ، سیبک ، کمک را بطور کامل از دست دادی تا اینجا 1. تا 2.5
از اونطرف هم ظاهرا پمپ هیدرولیک ، قسمت abs و ebd و همچنین دینام و احتمالا قسمت هایی از موتور هم آسیب دیده!!
با این اوصاف صاف کردن بدنه میشه گفت راحتترین کار هست

پ.ن: اینو به کجا زدی؟:31:

ghahremanimehdi
10-12-2011, 21:32
بدجایی تصادف کرده
از اونطرف هم ظاهرا پمپ هیدرولیک ، قسمت abs و ebd و همچنین دینام و احتمالا قسمت هایی از موتور هم آسیب دیده!!

حیف ماشینه نو و تمیزی هم بوده.:13:

dops dops
10-12-2011, 21:56
[QUOTE=dops dops;6690524]درسته .

احتمال بالارفتن سوخت بخاطر بد آببندی شدن وجود داره ولی اینکه با ریست کردن مشکل حل بشه بعید میدونم چون آببندی کردن ماشین از جنبه سخت افزاری و مکانیکیه و ریست کردن تاثیری بر اون نداره ولی اگر افزایش مصرف سوخت بخاطر مسائل نرم افزاری باشه که احتمالش بیشتره با ریست کردن درست میشه که اونهم باید حتما نمایندگی مجاز انجام بده چون در غیر اینصورت امکان سوختن کامپیوتر وجود داره و با توجه به قیمت بالای اون و دستکاری توسط تعمیرکار غیرمجاز شاید گارانتی هم قبول نکنه( این مشکل برای خودم البته در ماشین پژو 405 بوجود آمد و گارانتی هم قبول نکرد و حدود 2 تومن برام خرج برداشت)
یکی از دوستان میگفت مقدار پاشش بنزین که توسط کامپیوتر انجام میشه بالا رفته حالا این کارم میکنم ببینم درست میشه یا نه. میبرم نمایند گی پارس خودرو حتما.
راستی با برداشتن سیمه منفی و سه با سوئیچ رو باز وبسته کردن هم ریست میشه؟

سرعت متوسط 28 کیلومتر بر ساعت خیلی کمه. یعنی اکثرا دنده 2 بودید و مصرف 8.2 برا این سرعت که احتمالا از ترمز و گاز و کلاج هم زیاد استفاده کردید به نظر من خوب هم هست.

من خودم تو جاده به مصرف 5.5 هم رسیدم ولی تو شهر تا 12 13 هم بستگی به نوع ترافیک و حتی بیشترش هم رسیده.

یه چیزی که قبلا هم تو این تاپیک گفته شد و خیلی تاثیر داره اینه حتی المقدور به جای استفاده از دنده خلص در جاهایی مثل سرازیری یا حفظ سرعت تا سر تقاطع ها و ... از تو دنده مناسب بودن ماشین استفاده کنید و گاز ندید اینجوری تو اون مقطع مصرف خودرو به صفر میرسه.

مصرف9.2 هستش .

MagicPC
11-12-2011, 20:46
سلام عزیزان
آقا تفاوت تندر E0 با مدلای دیگه چیه؟
یعنی اصلا میشه یه اهنمایی کنید بین تیپ های مختلف L90 ؟
من میخوام یه E0 نوک مدادی سال 88 بگیرم یارو میگه 11 تومان آیا منطقی یا نه؟البته هنوز ندیدم ماشینو
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

amini_bio
11-12-2011, 22:24
سلام عزیزان
آقا تفاوت تندر E0 با مدلای دیگه چیه؟
یعنی اصلا میشه یه اهنمایی کنید بین تیپ های مختلف L90 ؟
من میخوام یه E0 نوک مدادی سال 88 بگیرم یارو میگه 11 تومان آیا منطقی یا نه؟البته هنوز ندیدم ماشینو
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

تو این فایل تفاوت ها را میتونی ببینی:

تفاوت E0 با مدلای دیگه نداشتن ABS و ایربگ و مه شکن رینگ آلومینیومی و ... هست.
به نظر من ماشین بدون ای بی اس و ایر بگ نگیرید اصلا.
یه چیزایی مثل شیشه بالابر برقی یا آینه برقی زیاد مهم نیست به نظر من. ولی موارد ایمنی تو ماشین را نمیشه ازش صرف نظر کرد.

ardalan13
12-12-2011, 19:18
بدجایی تصادف کرده

متاسفانه ماشین تو اتوبان با سرعت 180 تو خاکی لیز میخوره بعد میخوره به گارد همینجور که در حال چرخش بوده کناره جاده می ایسته. پوشتشم خورده فقط صاف کار میخواد.
اگه درست بشه چقد افت داره؟ 87 فول
چقد بفروشم خوبه؟ اول درست کنم بفروشم یا همینجوری بدم؟

MagicPC
13-12-2011, 00:46
تو این فایل تفاوت ها را میتونی ببینی:

تفاوت E0 با مدلای دیگه نداشتن ABS و ایربگ و مه شکن رینگ آلومینیومی و ... هست.
به نظر من ماشین بدون ای بی اس و ایر بگ نگیرید اصلا.
یه چیزایی مثل شیشه بالابر برقی یا آینه برقی زیاد مهم نیست به نظر من. ولی موارد ایمنی تو ماشین را نمیشه ازش صرف نظر کرد.
ممنون
ایربگ راننده که همه مدلاش داره تو یه سایتی هم به صورت عکس تفاوتاشو گذاشته بود نوشته بود رینگ 14 داره
اما E0 و E0+AC و E1 و E1+CP هیچ کدوم ABS ندارن متاسفانه:41:

amini_bio
20-12-2011, 13:20
آقا یه سوالی
این کارت نارنجی که همراه خودروهای سایپا داده میشه بیمه بدنه هم هست؟

isbn
20-12-2011, 14:20
سلام دوستان برای آب بندی ال 90 چه روشی رو پیشنهاد میدید و اینکه تا چه کیلومتری ؟ که هم ماشین لش نشه هم مصرف نکشه بالا بعدا !

در مورد اینکه میگن تا 3000 تا راه نمیره اصلا مگه همچین چیزی ممکنه ! یعنی بهش برنامه دادن تا 3000 تا جون راه رفتن نداشته باش بعدش آیه میاد حالا برو :31:
مصرفش هم تو شهری مثل تهران چطوره ؟

به نظرتون تعویض شمع عا با نوع سوزنی تو ال 90 جواب میده؟

برای کاهش ارتفاعش چه روش های اصولی وجود داره ؟ به جر بریدن و خرارت !
بهترین سایز لاستیک براش چی پیشنهاد میدید ؟ آیا گذاشتن رینگ اسپورت تا سایز 16 رو درست میدونید رو ال 90؟
کمترین خطا رو کدوم سایز رو رینگ 15 و 16 میده ممنون

amir@sh
20-12-2011, 14:46
سلام دوستان برای آب بندی ال 90 چه روشی رو پیشنهاد میدید و اینکه تا چه کیلومتری ؟ که هم ماشین لش نشه هم مصرف نکشه بالا بعدا !

در مورد اینکه میگن تا 3000 تا راه نمیره اصلا مگه همچین چیزی ممکنه ! یعنی بهش برنامه دادن تا 3000 تا جون راه رفتن نداشته باش بعدش آیه میاد حالا برو :31:

بهترین سایز لاستیک براش چی پیشنهاد میدید ؟ آیا گذاشتن رینگ اسپورت تا سایز 16 رو درست میدونید رو ال 90؟

1-سرویس اولیه رو به موقع انجام بده و دو باک بنزین اول دور موتور از 3000 بالا نبرفشار زیاد به موتور نباید بیاد
2-این درست نیست
3-مصرف بستگی به رانندگی داره ولی توی تهران با اون ترافیکش باید 5/8 بسوزه
4-اصولا هر چی جرقه شمع قوی تر باشه موتور بهتر کار میکنه شتاب بالاتر میره و مصرف کمی پایین میاد
5-باید به مراکز تیونینگ مراجعه کنی احتمالا با کمک گازی بشه پایین آورد
6-بهترین سایز لاستیک فابریک خودشه و با توجه به موتور 1600 تندر 90 استفاده از لاستیک 16 و پهن چندان خوب نیست به ماشین فشار میاره حداقل تا وقتی آببندی کامل نشده این کارو نکن
7-متوجه منظورت نشدم

isbn
20-12-2011, 15:16
سرویس اوله کی هست؟

شنیدم ست کامل فنر man هست که ارتفاع سه انگشت هم میده ولی گرونه 230-250 مخصوص ال 90 هم هست

من خودمم زیاد دیگه با رینگ موافق نیستم ولی حضم قیافه ال 90 سخته بدون ارتفاع و رینگ و لاستیک پهن

منظورم این بود کدوم سایز لاستیک کمترین خطا تو کیلومتر و ABS میندازه؟

amini_bio
20-12-2011, 16:01
از من میشنوی ارتفاع را نیار پایین. اصلا شیکی لوگان به ارتفاع زیادشه یجورایی مثل شاسی بلند میمونه. من از پهلوی مثلا سمند که رد میشم خیلی حس خوبی بهم دست میده که بالاترم از بقیه ماشینا!!!!
تو خیابون به تندرهایی که ارتفاع را کم کردند نگاه میکنم خیلی زشت به نظرم میاند. (البته سلیقه من اینجوریه)

لاستیک هم میگند لاستیک های ساخت داخل هستند و خشکند. خب لاستیک اگه خوب نباشه زیر و بند ماشین را داغون میکنه. اگه می تونی به یه نوع خوب کره ای عوضشون کن. البته من خودم عوض نکردم تا عمرشون سر بیاد بعد 2 جفت خوب میندازم روش.

سرویس هم رو 10000 کیلومتر هست.

isbn
20-12-2011, 16:08
اگر suv بود بله خوب اون موقع میشد گفت که خوبه ولی آخه الان یه سدان به حساب میاد که به برکت اینا شده suv :31:
لاستیک هم فک میکنم سایز 205/60/15 خوب باشه میشلن

dops dops
20-12-2011, 20:20
دوستان من تو دور متوره 3000 دنده عوض میکنم و تو دور موتور 3000 دنده 1به 2 سرعتم 25-30 و 2به3 سرعت45 و 3به4 سرعت65
و 4به 5 هم 86 هست که به نظرم خیلی بده یعنی با پراید من دور دور موتور 2300تا2500 این سرعتا رو داشتم. ولی تو 206 اس دی V8 هم همیجوری بود .
به نظرتون حساسیت من به دلیله اینه که صدای موتور ال90 خیلی داخل اتاق میاد یا واقعا خودرو به اصطلاخ نفس نداره.
شما تو دور موتور 3000 تو هر دنده چه سرعتی دارید؟/

dops dops
20-12-2011, 20:20
دوستان من تو دور متوره 3000 دنده عوض میکنم و تو دور موتور 3000 دنده 1به 2 سرعتم 25-30 و 2به3 سرعت45 و 3به4 سرعت65
و 4به 5 هم 86 هست که به نظرم خیلی بده یعنی با پراید من دور دور موتور 2300تا2500 این سرعتا رو داشتم. ولی تو 206 اس دی V8 هم همیجوری بود .
به نظرتون حساسیت من به دلیله اینه که صدای موتور ال90 خیلی داخل اتاق میاد یا واقعا خودرو به اصطلاخ نفس نداره.

ess_1362
20-12-2011, 22:03

در مورد اینکه میگن تا 3000 تا راه نمیره اصلا مگه همچین چیزی ممکنه ! یعنی بهش برنامه دادن تا 3000 تا جون راه رفتن نداشته باش بعدش آیه میاد حالا برو

فکر کنم زدی 206 را ترکوندی حالاا اومدی سراغ تندر:31:
من توصیه می کنم برای آب بندی 1500 تا 2000 کیلومتر اول دنده ها روی 3000 تا 3500 تعویض بشه
در مورد جوندار نبودن موتور در 3000 من خیلی این مورد را قبول ندارم ولی چیزی که خودم تجربه اش کردم مصرف خودرو در 1500 کیلومتر اول در شهر 12-14 هست و بعدش میاد بین 8-9
تعویض شمع قطعا اثری محسوسی در عملکرد تندر خواهد داشت این را یکی از دوستان در همین فروم هم امتحان کرده بود(خیلی وقت پیش)
من کاهش ارتفاع را خیلی توصیه نمی کنم...مشکل هندلینگ تندر با تعویض لاستیک میشه گفت کاملا حل میشه ولی اگر اصرار به این کار را دارید بهترین و راحت ترین کار بریدن فنر هست ولی بهتر هست فنر فابریک را بریا ctrl-z نگه دارید و براش فنر بخرید و بعد ببرید
لاستیک را هم توصیه می کنم یک مدل با سایز 205/60r16 بگیرید از یک برند مطرح
مثلا اگر نرم شدن ماشین برای شما مطرح هست هانکوک بلک برد بگیرید و اگر سرعت و شتاب زیاد برای شما مطرح هست همون میشلن
ضمنا سرویس اولیه هم نداره و هر 10000 باید ببری برای سرویس

شما به نظرم یکم بیش از حد حساس هستی

راستی ماشین را بردم برای سرویس 10000
روغن موتور فیلتر هوا و روغن تعویض شد و تنظیم موتور انجام شد(بعید می دونم همچین چیزی داشته باشه) و سیستم ترمز هم بازبینی شد + آچار کشی
62 تومن توی نمایندگی آب خورد البته روغن elf استفاده شد
در مورد گیربکس گفتش که چک کرده و نیازی به تعویض نداره و خوب بوده
در مورد شمع ها هم گفت که هنوز زود هست و کیلومتر 18000 باید عوض بشه

فعلا همین

amini_bio
20-12-2011, 22:21
آقا یه سوالی
این کارت نارنجی که همراه خودروهای سایپا داده میشه بیمه بدنه هم هست؟

جواب من را کسی نداد پس

dops dops
20-12-2011, 22:56
خب شمام یه چک کنید ببینید تو 3000 سرعتتون تو هر دنده چقدره....
خب وقتب من با سرعته80 باید برم دنده 5 چجوری 150-60 تا سرعت برم 160 بیشترو بیخیال:20:

amini_bio
20-12-2011, 23:09
خب وقتب من با سرعته80 باید برم دنده 5 چجوری 150-60 تا سرعت برم 160 بیشترو بیخیال:20:

سرعت و دور موتور 3000 همینی هست که شما میگید.
شما به نظرم دنده 1 و 2 حتی می تونید زودتر از اینا دنده را عوض کنید و برا 5 رو 85 90 خوب باشه.
سرعتم تو دفترچه نوشته بالا 130 تو آب بندی نرید.
البته با این وضع جریمه ها فکر نکنم صلاح باشه از 110 بیشتر برید!!!!!!

dops dops
20-12-2011, 23:15
سرعت و دور موتور 3000 همینی هست که شما میگید.
شما به نظرم دنده 1 و 2 حتی می تونید زودتر از اینا دنده را عوض کنید و برا 5 رو 85 90 خوب باشه.
سرعتم تو دفترچه نوشته بالا 130 تو آب بندی نرید.
البته با این وضع جریمه ها فکر نکنم صلاح باشه از 110 بیشتر برید!!!!!!
خودرو من آبندی شده الان 4200 کارکرد دارم .
حالا جاهایی که پلیس نیست میریم. :31:

isbn
21-12-2011, 00:13
فکر کنم زدی 206 را ترکوندی حالاا اومدی سراغ تندر:31:
من توصیه می کنم برای آب بندی 1500 تا 2000 کیلومتر اول دنده ها روی 3000 تا 3500 تعویض بشه
در مورد جوندار نبودن موتور در 3000 من خیلی این مورد را قبول ندارم ولی چیزی که خودم تجربه اش کردم مصرف خودرو در 1500 کیلومتر اول در شهر 12-14 هست و بعدش میاد بین 8-9
تعویض شمع قطعا اثری محسوسی در عملکرد تندر خواهد داشت این را یکی از دوستان در همین فروم هم امتحان کرده بود(خیلی وقت پیش)
من کاهش ارتفاع را خیلی توصیه نمی کنم...مشکل هندلینگ تندر با تعویض لاستیک میشه گفت کاملا حل میشه ولی اگر اصرار به این کار را دارید بهترین و راحت ترین کار بریدن فنر هست ولی بهتر هست فنر فابریک را بریا ctrl-z نگه دارید و براش فنر بخرید و بعد ببرید
لاستیک را هم توصیه می کنم یک مدل با سایز 205/60r16 بگیرید از یک برند مطرح
مثلا اگر نرم شدن ماشین برای شما مطرح هست هانکوک بلک برد بگیرید و اگر سرعت و شتاب زیاد برای شما مطرح هست همون میشلن
ضمنا سرویس اولیه هم نداره و هر 10000 باید ببری برای سرویس

راستی ماشین را بردم برای سرویس 10000
روغن موتور فیلتر هوا و روغن تعویض شد و تنظیم موتور انجام شد(بعید می دونم همچین چیزی داشته باشه) و سیستم ترمز هم بازبینی شد + آچار کشی
62 تومن توی نمایندگی آب خورد البته روغن elf استفاده شد
در مورد گیربکس گفتش که چک کرده و نیازی به تعویض نداره و خوب بوده
در مورد شمع ها هم گفت که هنوز زود هست و کیلومتر 18000 باید عوض بشه

فعلا همین

به خدا قسم اگر من بد رفتاری با 206 کرده باشم پرشیا هم داشتم تا 1 سال پیش دیگه اونم دیدم اینم دیدم ! از ناز و لوس بیش از حد اینجوری کرد باهام

خوب پس ال 90 هم به این گونه هست ولی آخه سایز 205 60 16 بدون ارتفاع به نظر شما یه فحش به حساب نمیاد برای ماشین؟
هانکوک سایز 205 یعنی سرعت و شتاب رو میندازه ؟ ولی میشلن همون سایز نه؟؟ مگه میشه ؟

amini_bio
21-12-2011, 08:33
خودرو من آبندی شده الان 4200 کارکرد دارم .
حالا جاهایی که پلیس نیست میریم. :31:

خب اگه آب بندی شده که مشکلی نیست تا 180 هم می تونی باهاش بری!! البته بیشتر از 100 110 به شدت مصرف بنزین زیاد میشه.
در ضمن این دور موتور 3000 برای تعویض دنده را تو سربالایی ها باید ببرید رو 3500
البته راننده هایی هم هستند که حالت عادی رو 4500 دنده عوض می کنند این کار فقط باعث فشار آوردن به موتور و افزایش مصرف سوخت میشه.
برا خودروی آب بندی شده 3000 تا 3500 دور موتور مناسبی هست برای افزایش دنده.

ess_1362
21-12-2011, 08:40
خب وقتب من با سرعته80 باید برم دنده 5 چجوری 150-60 تا سرعت برم 160 بیشترو بیخیال
توی همون مایه ای هست که خودت گفتی ولی تندر کات آف نداره
یعنی دور موتور تا 7000 شاید هم بیشتر بالا میره

هانکوک سایز 205 یعنی سرعت و شتاب رو میندازه ؟ ولی میشلن همون سایز نه؟؟ مگه میشه ؟

من از لحاظ دوام گفتم
میشلن یکم خشک هست ولی اگر خشن رانندگی می کنید بیشتر دوام میاره
در حالی که هانکوک نرم تره ولی زیر رانندگی خشن دوام آنچنانی نداره
وگرنه از لحاظ سرعت تفاوتی ندارند

isbn
21-12-2011, 18:51
نه نرمی برام مهم تری چون شاید ارتفاع و رینگ هم بندازم یه لاستیک نرم نیاز هست
ممنون :46:

HOOSEIN 105
22-12-2011, 22:22
توی همون مایه ای هست که خودت گفتی ولی تندر کات آف نداره
یعنی دور موتور تا 7000 شاید هم بیشتر بالا میره

من از لحاظ دوام گفتم

دوست من تندر هم کات اف داره...
ماشینای انژکتوری همگی کات اف دارن.
یه اشتباهی بین مردم افتاده که چون دور موتور تندر رد لاین نداره فکر میکنند که پس تا 7000 و بیشتر هم میره
بنده خودم یکی دوبار امتحان کردم دور موتور میرسه به 6300 کات اف شروع میشه و نمیذاره ماشین بیشتر از 6500 بیشتر دور برداره
در مورد اون دوستمون که میگفتن تو دور 3000 خودروی شما چه قدر سرعت داره باید بگم خودروی من شما و همه لوگان سوارا یکیه و هیچ تفاوتی ندارند.سرعت تو هر دنده به هیچ وجه ربطی به نفس و قدرت موتور نداره.
تایین کننده سرعت خودرو تو هر دنده ضریب اون دندس.
رو لوگان موتور ژیان رو هم که نصب کنند ولی با گیربکس خود لوگان باز هم سرعت در هر دنده تغییر نمیکنه.
همچنین بگم تغیری بعد 3000 تا به وجود نمیاد که محسوس باشه.شاید کشش ماشین کمی بهتر شه .دوستان اگه احساس میکنند خودرویشان نسبت به بقیه تندر ها ضعیفتره بهتره به دنبال حل مشکل باشند.یکی از دوستان من هم چند هفته پیش یه تندر خریده و اصلا از شتاب و کشش خودروش بعد گذشت 2000 کیلومتر راضی نیست.
حالا قراره بعد 3000 تا بیاد از نظر شتاب با تندر من مقایسه کنه ببینه که خودروش مشکل داره یانه.

ess_1362
23-12-2011, 13:35
دوست من تندر هم کات اف داره...
ماشینای انژکتوری همگی کات اف دارن.
یه اشتباهی بین مردم افتاده که چون دور موتور تندر رد لاین نداره فکر میکنند که پس تا 7000 و بیشتر هم میره
بنده خودم یکی دوبار امتحان کردم دور موتور میرسه به 6300 کات اف شروع میشه و نمیذاره ماشین بیشتر از 6500 بیشتر دور برداره
در مورد اون دوستمون که میگفتن تو دور 3000 خودروی شما چه قدر سرعت داره باید بگم خودروی من شما و همه لوگان سوارا یکیه و هیچ تفاوتی ندارند.سرعت تو هر دنده به هیچ وجه ربطی به نفس و قدرت موتور نداره.
تایین کننده سرعت خودرو تو هر دنده ضریب اون دندس.
رو لوگان موتور ژیان رو هم که نصب کنند ولی با گیربکس خود لوگان باز هم سرعت در هر دنده تغییر نمیکنه.
همچنین بگم تغیری بعد 3000 تا به وجود نمیاد که محسوس باشه.شاید کشش ماشین کمی بهتر شه .دوستان اگه احساس میکنند خودرویشان نسبت به بقیه تندر ها ضعیفتره بهتره به دنبال حل مشکل باشند.یکی از دوستان من هم چند هفته پیش یه تندر خریده و اصلا از شتاب و کشش خودروش بعد گذشت 2000 کیلومتر راضی نیست.
حالا قراره بعد 3000 تا بیاد از نظر شتاب با تندر من مقایسه کنه ببینه که خودروش مشکل داره یانه.

شما دذست میگی ولی یکبار با دنده 2 دور موتور را تست کن

Extreme-Forces
23-12-2011, 13:51
دوستان شما با چه سرعتي ميريد دنده 5 ؟

راستي از يكي از دوستان كه تندر داره پرسيدم براي كاهش ارتفاع چيكار كنيم. گفت تعليق تندر خودش 3 تا حالت براي تنظيم ارتفاع داره كه ميتوني به صورت دستي تنظيمش كني.(يه چيز تو مايه هاي زانتيا كه البته مال زانتيا اتوماتيكه) . گفت ماشين رو ببر اسپورت كاراي حرفه اي بلدن اينكار رو بكنن. (خودش هم انجام داده)
حالا اين درسته يا نه؟

dops dops
23-12-2011, 17:12

من سرعته 85 کیلومتر بر ساعت میرم که تو این سرعت دور موتورمم هم 3000 هست!

Amir..H
26-12-2011, 21:10
من از لحاظ دوام گفتم
دوست عزیز اشتباه میکنی میشلن نرم تره
ضمن اینکه کومهو به نظرم از هانکو خیلی سرتره گلایی مثل ku25 ku21 ku33 البته اینا همشون 4 فصله و بسیار گزینه های خوبی هستن اگر بخواین میتونید تابستونیه خوب هم مثل ku31 و .... انتخاب کنید (البته لاستیک فروشا تمام لاستیکارو میگن 4 فصله!!!)

راستي از يكي از دوستان كه تندر داره پرسيدم براي كاهش ارتفاع چيكار كنيم. گفت تعليق تندر خودش 3 تا حالت براي تنظيم ارتفاع داره كه ميتوني به صورت دستي تنظيمش كني.(يه چيز تو مايه هاي زانتيا كه البته مال زانتيا اتوماتيكه) . گفت ماشين رو ببر اسپورت كاراي حرفه اي بلدن اينكار رو بكنن. (خودش هم انجام داده)
حالا اين درسته يا نه؟
بستگی داره
به اینکه ماشین چند تا سرنشین داره شیب جاده چطوریه .....
ولی تو شرایط عادی من بین 70 تا 110 دنده 5 رفتم (برای شتاب گیری هم که خیلی بیشتر جا داره دنده 4)
راسی من درباره تنظیم ارتفاع اولین باره اینو میشنوم !
اینو گفتم برای دوستانی که میگن مصرف ماشینشون بالاس تازه یه جاهای از مسیر اتوبان شلوغ بود و دنده 1 میشد!!
ال90 مصرفش کاملا بسته به رانندس جالبه بگم قبل از حرکت سمت دانشگاه مصرف ماشینو کامپیوتر صدی 13.5 نشون میداد و موقع برگشت مصرف به 7.5 رسید همین ماشین بعضی اوقات تو شهر صدی 14 هم سوزونده
پس برای کاهش مصرف بنزین ماشین خوب برونید

amini_bio
27-12-2011, 08:25
اتفاقا منم مصرف متوسط 5.5 را داشتم تو جاده.
دقیقا حرف آقا امیر درسته.
اگه نکات زیر را رعایت کنیم مصرف خیلی کاهش پیدا میکنه:

شتاب ناگهانی به ماشین ندیم - جوری برونیم که احتیاج به ترمز نداشته باشیم. - رو دور موتور مناسب دنده عوض کنیم - از سرعت های بالا اجتناب کنیم - شیشه های ماشین را بالا نگه داریم
و البته تنظیمات را به موقع و تعویض فیلتر ها را سر وقت انجام بدیم

HOOSEIN 105
28-12-2011, 16:08
ضمن تایید حرف دوستان من خودم چند روز پیش 26 لیتر بتنزین داشتم و از تهران راه افتادم سمت قزوین
موقع رفتن به قزوین سرعتم در تمام راه بالای 120 بود و بین 120 تا 140 تا متغیر بود که وقتی رسیدم دیدم 14 لیتر بنزین باقی مونده.یعنی 12 لیتر سوزونده بود.
ولی موقع برگشت نصف راه رو با 110 و بقیه راه رو با 90 تا فیکس اومدم.و وقتی رسیدم تهران 6 لیتر بنزین باقی مونده بود که چراغ هشدار بنزین هم روشن شد.
همچنین دفعه قبل هنگامی که چراغ بنزین روشن شد 55 لیتر بنزین زدم و 820 کیلومتر باهاش راه رفتم.
500 کیلومتر تو تهران و ترافیک سنگین و 300 کیلومتر هم جاده(رفت و برگشت از تهران به قزوین)

omid_juve
30-12-2011, 18:47
با سلام ،میخاستم بدونم شیر کنیستر چیه و چجوری میشه عوضش کرد و کاربردش چیه؟

isbn
01-01-2012, 12:09
سلام دوستان امروز یه اتفاق خیلی بد واسم افتادکه خدا جونمو نجات داد !

به یه مدت طولانی تو ترافیک مونده بودم ! بعد یهو یه جایی دیدم ماشین حالش بد شد و رو درجا لرزش خیلیییییییییییییییی شدید پیدا میکرد یه حالتی که انگار 3 کار کنه ! بعد جلو تر که ترافیک باز شد گاز دادم یه جا جولوم ماشین بود یه 3 به 2 دادم ! ماشین خاموش شد !!!!!!!!!! وسط اتوبان با 50 تا سرعت خاموش شد ! اول نفهمیدم خاموش شده یه لحظه گاز دادم دیدم اااااااااااا خاموشه که ! سریع فلاشر رو زدم ماشینم واستاد ! پشت سرم غوغایی بود ! منم سریع دوباره سویچ رو گر دوندم و روشن شد و حرکت کردم تا خونه که بعدش دیگه مشکلی پیش نیومد !

من نمیدونم سر به کجا بذارم ! مثل ایکه کلا ماشینا به خونه من تشنن ! ال 90 و 206 نداره !

نظر دوستان چیه ! چطور همچین چیزی ممکنه ! اولین بار که برام اتفاق افتاد !
ماشین چیزی حدود 500 تا کارکرده! دو هفته هست که تحویل گرفتم
پارس

ess_1362
01-01-2012, 14:41
فکر نکنم مشکلی باشه
منم توی 1200 کیلومتر اول خیلی زیاد ماشین زیر پام خاموش میشد!!:31:
نمی دونم چرا ؟ ولی ماشین اصلا اوایل قدرت و کشش نداشت
یک مورد را که نباید فراموش کنی در صورتی که ماشین زیر پات خاموش بشه ترمز به کل تعطیل میشه!!
توی این مورد باید خیلی دقت کنی!

ess_1362
01-01-2012, 14:41
پست تکراری
لطفا حذف شود

isbn
01-01-2012, 16:27
از همین نظر میگم که خیلی خطر ناکه ! یعنی هیچ دلیل یافت نشد ؟
چون دقیق بعد اون حالت که ماشین رو درجا خیلی میلرزید این اتفاق افتاد ! نمیدونم از بنزین یا چیز دیگه !

total_overdose
01-01-2012, 16:37
چون دقیق بعد اون حالت که ماشین رو درجا خیلی میلرزید این اتفاق افتاد ! نمیدونم از بنزین یا چیز دیگه !
سلام رفیق
به احتمال خیلی زیاد از بنزین باشه! تو این موتورهای جدید چه ماله 206 و چه ال90 بدلیل تراکم بالای موتور احتیاج به بنزین با اکتان بالا و کیفیت خوب دارن!
ماشینتم نو هست هنوز خوب را نیوفتاده ایشالله ذیگخ به مشکل برنخوری!ولی ال90 که من داشتم به همچین مشکلی برنخورد!
البته یچیزی هم شنیدم کیفیت بنزین های شهرهای شمالی تر پایینتره و ساخت داخله البته نمیشه رو این حرف حساب کرد!!!

omid_juve
04-01-2012, 11:41
سلام به همگی.
دوستان ماشینم مدل 87 تا الانم 30000 تا رفته بردم برا سرویس دوره ای تعویض روغن و فیلتر هوا و دیاگ و ....
بارو گفت ک شیر کنیستر خرابه و باید تعویض شه .
امروز ک سوار شدم بعد تر 2 و 3 روز توی شتاب اولیه ک ماشین میخاد راه بیفته یه صدای قار قار عجیبی میده!
قبلش بسیار نزم بود و هیچ مشکلی نداشت!
اما الان اینجوره.توی ذنده 2 صدا بیشتر می شه و توی 3 و 4 و 5 قطع میشه.
مشکل چیه؟

Amir..H
04-01-2012, 17:58
محمد جان پست رو توی تی تی خوندم..:13:
چقدر بد شانسی تو پسر ولی فکر کنم دوستمون درست گفتن شاید مال بنزینه ولی نمیدونم من چرا خودم هر وقت بنزین سوپر میزنم هم مصرفم بالا میره هم حس میکنم ماشین شتابش کم میشه!!!

becareful
04-01-2012, 18:52
محمد جان پست رو توی تی تی خوندم..:13:
چقدر بد شانسی تو پسر ولی فکر کنم دوستمون درست گفتن شاید مال بنزینه ولی نمیدونم من چرا خودم هر وقت بنزین سوپر میزنم هم مصرفم بالا میره هم حس میکنم ماشین شتابش کم میشه!!!

از چند جاي مختلف سوپر زديد و باز اينجوري بوده?

isbn
05-01-2012, 09:50

من خودم امتحان کردم چندین بار روی 206 که متوجه شدم بنزین سوپر بهتر جواب میده روش !
من بیشتر جایگاه اتوبان بابایی بنزین میزنم این بارم که بنزین زدم اصلا بنزین یه بوی عجیبی میداد معلوم نبود چه چیز جدیدی قاطیش کردن ! ولی کلا اون مورد لرزش خاموش شدن 1 بار پیش امد که گذاشتم پای صفر بودن ماشین !

Amir..H
05-01-2012, 12:44
والا من فقط از جایگاهای خود شرکت نفت بنزین میزنم تا بشه از خصوصیااا نمیزنم
از 2.3 جاااا و همیشه همین حسو داشتم:20:

ess_1362
06-01-2012, 18:54
سلام به همگی.
دوستان ماشینم مدل 87 تا الانم 30000 تا رفته بردم برا سرویس دوره ای تعویض روغن و فیلتر هوا و دیاگ و ....
بارو گفت ک شیر کنیستر خرابه و باید تعویض شه .
امروز ک سوار شدم بعد تر 2 و 3 روز توی شتاب اولیه ک ماشین میخاد راه بیفته یه صدای قار قار عجیبی میده!
قبلش بسیار نزم بود و هیچ مشکلی نداشت!
اما الان اینجوره.توی ذنده 2 صدا بیشتر می شه و توی 3 و 4 و 5 قطع میشه.
مشکل چیه؟
مشکل از منبع اگزوز هست
احتمالا سوراخ شده و باید به یک اگزوز ساز نشونش بدی
مال من همون سال اول سوراخ شد و بردم نمایندگی تعمیرش کردن

اما در مورد مشکل محمد :
100% از بنزین آشغال هست
دیروز این مشکل برای خودم هم پیش آمد و موقع دنده عقب در خیابان ساحلی ماشین برای چندین بار زیر پام خاموش شد

becareful
09-01-2012, 12:14
کجا بنزین میزنی احسان جان؟
ما که دیروز پارامونت بنزین سوپر زدیم مصرف از 9.4 اومد روی 10.2 !!!!!!!!!!!
این روغن های الف چه خارجی چه ایرانیش چرا اینقدر دیر تیره میشن الان ماشین 6000 تا رفته یه ذره بیشتر تیره نشده انگار که دوده و کثیفی توی موتور رو نمیبره! میخام از این به بعد یه روغن دیگه ای بریزم جز profi car زرد چیز خاصی پیدا نکردم. بقیه چطور؟

ess_1362
09-01-2012, 22:45
کجا بنزین میزنی احسان جان؟

من هر جا بشه بنزین میزنم
فلکه علم
گلستان
مدرس
سرداران
کوزه گری:31:
ولی بیشتر سرداران بنزین میزنم چون هم خلوته هم نسبت به بقیه تمیزتتر هست

ما که دیروز پارامونت بنزین سوپر زدیم مصرف از 9.4 اومد روی 10.2 !!!!!!!!!!!

فکر کنم یکم پر گاز رانندگی می کنی
راستی به تنظیم سیم گاز دست زدی؟
چون اگر پدال بالا باشه مصرف کمی بیشتر یشه

این روغن های الف چه خارجی چه ایرانیش چرا اینقدر دیر تیره میشن الان ماشین 6000 تا رفته یه ذره بیشتر تیره نشده انگار که دوده و کثیفی توی موتور رو نمیبره! میخام از این به بعد یه روغن دیگه ای بریزم جز profi car زرد چیز خاصی پیدا نکردم. بقیه چطور؟

من الف میریزم توی ماشین
خود سازنده هم توصیه کرده الف بریزید
به نظرم همین برند از بقیه باید برای این لگن بهتر باشه:20:

becareful
10-01-2012, 13:58
من هر جا بشه بنزین میزنم
فلکه علم
گلستان
مدرس
سرداران
کوزه گری:31:
ولی بیشتر سرداران بنزین میزنم چون هم خلوته هم نسبت به بقیه تمیزتتر هست

فکر کنم یکم پر گاز رانندگی می کنی
راستی به تنظیم سیم گاز دست زدی؟
چون اگر پدال بالا باشه مصرف کمی بیشتر یشه

من الف میریزم توی ماشین
خود سازنده هم توصیه کرده الف بریزید
به نظرم همین برند از بقیه باید برای این لگن بهتر باشه:20:
نه همه دنده ها رو زیر 3200 حتی تعویض می کنم. فکر کنم باید با دیاگ رریست کنم. نه تنظیم نکردم اتفاقا نسبت به ال 90 های دیگه بازه گازش زیاده(اینجوری هم بیشتر دوست دارم مقل پراید:31:)
بیروش شهر توی کمربندی هنوز زیر 9.3 نیومده با اینکه دنده 5 سرعت 90 تا 100 میرفتم. یا دنده 4 سرعت 60-75
سیم گاز رو چطوری بیارم پایین که بازه ش کوچیک شه؟

dops dops
10-01-2012, 14:49
ال 90 رو بازه گاز رو کم میکنن و کلاچ بالا میارن که تو دوران آببندی زیاد گاز خور نداشته باشه بعد از آببندی باید به حالت استاندارد بر گرده وگرنه باعثه سوختنه صفحه کلاچ میشه .
تو مصرف خیلی چیزا تاثیر داره:
یه دفعه به خودرو شتاب ندید.
دنده رو 3000 عوض شه
ترافیک
پر گاز نرفتن
دنده معکوس به موقع (نه زودتر که دور موتور بالا بره)
وزن ماشین(وسایل و سرنشین)
من الان 4500تا کارکرد دارم و تازه به نظرم درست شده رو 8.5 هست با سرعت متوسط 30 کیلومتر بر ساعت . تا قبل از این همش 9.2 بوده به بالا تا 5000 تا صبر کنید اگر به این کیلومتر نرسیده هنوز.

steve jobs
11-01-2012, 15:34
ال 90 رو بازه گاز رو کم میکنن و کلاژ بالا میارن که تو دوران آببندی زیاد گاز خور نداشته باشه بعد از آببندی باید به حالت استاندارد بر گرده وگرنه باعثه سوختنه صفحه کلاژ میشه .
دنده رو 3000 عوض شه
ترافیک
پر گاز نرفتن
من الان 4500تا کارکرد دارم و تازه به نظرم درست شده رو 8.5 هست با سرعت متوسط 30 کیلومتر بر ساعت . تا قبل از این همش 9.2 بوده به بالا تا 5000 تا صبر کنید اگر به این کیلومتر نرسیده هنوز.
دوست عزیز چجوری به حالت اول برگردونیم کلاچ رو؟
من تازه خریدم و 50 تا بیشتر کار نکرده. خودمم احساس میکنم کلاچ زیاد بالا خلاص میشه

dops dops
11-01-2012, 15:43
دوست عزیز چجوری به حالت اول برگردونیم کلاچ رو؟
من تازه خریدم و 50 تا بیشتر کار نکرده. خودمم احساس میکنم کلاچ زیاد بالا خلاص میشه

بذازید زمانه آببندی تموم بشه بعد کلاچو ببرید پایین....

Amir..H
11-01-2012, 21:35
دوستان کلاچ رو خودمونیم میتونیم ریگلاژ کنیم...؟ اگه اره از کجا و چطوری؟

amini_bio
12-01-2012, 00:32
نه همه دنده ها رو زیر 3200 حتی تعویض می کنم. فکر کنم باید با دیاگ رریست کنم. نه تنظیم نکردم اتفاقا نسبت به ال 90 های دیگه بازه گازش زیاده(اینجوری هم بیشتر دوست دارم مقل پراید:31:)
بیروش شهر توی کمربندی هنوز زیر 9.3 نیومده با اینکه دنده 5 سرعت 90 تا 100 میرفتم. یا دنده 4 سرعت 60-75
سیم گاز رو چطوری بیارم پایین که بازه ش کوچیک شه؟
خیلی زیاده. حتما یه ایرادی وجود داره.
من با کولر و سرنشین متوسط بابلی 6.5 نمیره.

2 تا چیزو چک کن به نظرم.
یکی باد لاستیکا یکیم فیلترهای روغن بنزین و هوا

File not found
12-01-2012, 00:36
.............

isbn
14-01-2012, 11:24
ال 90 رو بازه گاز رو کم میکنن و کلاچ بالا میارن که تو دوران آببندی زیاد گاز خور نداشته باشه بعد از آببندی باید به حالت استاندارد بر گرده وگرنه باعثه سوختنه صفحه کلاچ میشه .
دنده رو 3000 عوض شه
ترافیک
پر گاز نرفتن

سلام الان برا من 1150 تا رفته برای رگلاز کلاچ و پدال گاز اقدام کنم؟

dops dops
14-01-2012, 11:46

نه بذارید بعد از 3000 تا.

dash_mehdi
14-01-2012, 12:02

والا ما که 12000 هزار تا کارکرد هیج جا نبردیمش اخ هم نگوفت از 10 هزار تای گارانتی اولی هم گذشته بود

Lord-Babak
14-01-2012, 14:24
دیروز با ال 90 پارس خودرویی یکی از دوستام یه دور زدم خیلی تو ذوقم خورد !
فکر میکردم بهتر از اینا باشه !

در حال حاظر تیبا دارم و قصد دارم که یه ماشین دیگه بگیرم
اما نسبتا شاید پرفورمنس تیبا به نظرم بهتر بود :دی
التبه شاید چون به رانندگی با اون ماشین عادت نکرده بودم اینجوری بود !
به نظرم گاز و کلاج خیلی شل بود ! گازو تا ته هم که فشار میدادم بازم به نتیجه مطلوب نمیرسیدم :دی
فرمونش هم نسبت به تیبا سفت تر بود ! شایدم به خاطر رینگ و لاستیکش بوده !
فنر ها هم به اندازه تیبا نرم نبودن البته اینم شاید به خاطر این بود که فنرارو بریده بود دوستم !:دی

حس میکردم سوار یه ماشین suv شدم :دی

نظر شما چیه؟ ال 90 کلا اینطوریه یا واسه این رفیقمون ایراد داره ؟

dops dops
14-01-2012, 14:42
دیروز با ال 90 پارس خودرویی یکی از دوستام یه دور زدم خیلی تو ذوقم خورد !
فکر میکردم بهتر از اینا باشه !

در حال حاظر تیبا دارم و قصد دارم که یه ماشین دیگه بگیرم
اما نسبتا شاید پرفورمنس تیبا به نظرم بهتر بود :دی
التبه شاید چون به رانندگی با اون ماشین عادت نکرده بودم اینجوری بود !
به نظرم گاز و کلاج خیلی شل بود ! گازو تا ته هم که فشار میدادم بازم به نتیجه مطلوب نمیرسیدم :دی
فرمونش هم نسبت به تیبا سفت تر بود ! شایدم به خاطر رینگ و لاستیکش بوده !
فنر ها هم به اندازه تیبا نرم نبودن البته اینم شاید به خاطر این بود که فنرارو بریده بود دوستم !:دی

حس میکردم سوار یه ماشین suv شدم :دی

نظر شما چیه؟ ال 90 کلا اینطوریه یا واسه این رفیقمون ایراد داره ؟

والا چی بگم تیبا با ال 90 !!!!
ظاهر که دلخواهه شما تو فرومه آکو بری نفر پیدا میکنی که ظاهره ال 90 رو به بنز S500 ترجیح میده:18:
از نظر شل بودنه گاز و کلاچ که از مزیتهای ال 90 هستش. نتیجه مطلوب باید دید که چی هست؟
فرمونشم بله لاستیک پهن تاثیر میذاره.
فنر هم که اگه بریدن تاثیره مستقیم میذاره.
از نظره SUV هم آره خیلی حال میده:31:
موفق و موید.

HOOSEIN 105
14-01-2012, 16:46
دوستان در مورد رگلاژ کلاچ بگم که اگه باهاش مشکلی ندارید بذارید همونجوری بمونه چون هیچ مشکلی پیش نمیاد.
در مورد رگلاژ سیم گاز هم کاری نداره.خودتون میتونید رگلاژش کنید.خیلی راحته.اگه به اهرم گاز روی موتور نگاه کنید متوجه میشید.
در مورد مصرف هم بگم من دور موتور رو روی 3000 تا 3500 عوض میکنم و وقتی دست منه اغلب پر شتاب هم میرونم ولی داداشم بسیار ریلکس و پیر مردی.با این حال بعد اینکه چراغ بنزین روشن شد 60 لیتر بنزین بهش زدم و 820 کیلومتر باهاش رانندگی کردم تا دوباره چراغ بنزینش روشن شد.300 تاش تو جاده بود و بقیش تو شهر و ترافیک

Amir..H
14-01-2012, 18:10
دوستان در مورد رگلاژ کلاچ بگم که اگه باهاش مشکلی ندارید بذارید همونجوری بمونه چون هیچ مشکلی پیش نمیاد.
در مورد رگلاژ سیم گاز هم کاری نداره.خودتون میتونید رگلاژش کنید.خیلی راحته.اگه به اهرم گاز روی موتور نگاه کنید متوجه میشید.
در مورد مصرف هم بگم من دور موتور رو روی 3000 تا 3500 عوض میکنم و وقتی دست منه اغلب پر شتاب هم میرونم ولی داداشم بسیار ریلکس و پیر مردی.با این حال بعد اینکه چراغ بنزین روشن شد 60 لیتر بنزین بهش زدم و 820 کیلومتر باهاش رانندگی کردم تا دوباره چراغ بنزینش روشن شد.300 تاش تو جاده بود و بقیش تو شهر و ترافیک
ریگلاژ گاز که مشخصه من در مورد کلاچ پرسیدم از کجا ریگلاژ میشه خودمونم میتونیم انجامش بدیم...؟
درباره 60 لیترم ایول....:31: من وقتی چراغ روشن میشه 35 لیتر که میزنم 2 تا چراغش خاموش میمونه و فکر نمیکنم بیشتر از 50 فوقش 55 لیتر بنزین بگیره..

HOOSEIN 105
14-01-2012, 20:25
ریگلاژ گاز که مشخصه من در مورد کلاچ پرسیدم از کجا ریگلاژ میشه خودمونم میتونیم انجامش بدیم...؟
درباره 60 لیترم ایول....:31: من وقتی چراغ روشن میشه 35 لیتر که میزنم 2 تا چراغش خاموش میمونه و فکر نمیکنم بیشتر از 50 فوقش 55 لیتر بنزین بگیره..

چرا دوست من

شما یه پمپ بنزین خلوت پیدا کن و وقتی چراغ روشن شده باشه اروم اروم بنزین بزنید.شاید 5 دقیقه یا بیشتر بکشه.ولی میبینید که 60 لیتر توش جا میشه .

iza.babakhani
16-01-2012, 14:29
سلام به دوستان عزیز
من تازه وارد هستم
راستش چند صفحه اولو گشتم اما مطلب مورد نیازمو پیدا نکردم
اگه کسی راهنماییم کنه کمال تشکر رو دارم :42:
اطلاعاتی میخواستم راجع به مدل های مختلف L90 که هر کدوم چه مزیتی نسبت به مدل بالا تر خود داره و اینکه میگن پارس خودرو چه فرقی داره ؟
من حدود 10 یا 11 میلیون دارم.:3:به نظرتون چی بخرم؟
ماشین اگه رنگ شده باشه برام اهمیتی نداره درصورتی که شاسی و این چیزا سالم باشه :2:
بین 206 و L90 شک دارم.اما L90 رو چون سوار شدم و واقعا ماشین راحتیه دوست دارم مخصوصا دنده عوض کردنش.اما 206 هم کلاس کاری خودشو داره.:8:
اگه L90 بگیرم حدودا چقد خرجش کنم تا یه کم ظاهرش عوض شه ( رینگ و لاستیک و جلو پنجره و این جور چیزا ):whistle:

dash_mehdi
16-01-2012, 20:49
سلام به دوستان عزیز
من تازه وارد هستم
راستش چند صفحه اولو گشتم اما مطلب مورد نیازمو پیدا نکردم
اگه کسی راهنماییم کنه کمال تشکر رو دارم :42:
اطلاعاتی میخواستم راجع به مدل های مختلف L90 که هر کدوم چه مزیتی نسبت به مدل بالا تر خود داره و اینکه میگن پارس خودرو چه فرقی داره ؟
من حدود 10 یا 11 میلیون دارم.:3:به نظرتون چی بخرم؟
ماشین اگه رنگ شده باشه برام اهمیتی نداره درصورتی که شاسی و این چیزا سالم باشه :2:
بین 206 و L90 شک دارم.اما L90 رو چون سوار شدم و واقعا ماشین راحتیه دوست دارم مخصوصا دنده عوض کردنش.اما 206 هم کلاس کاری خودشو داره.:8:
اگه L90 بگیرم حدودا چقد خرجش کنم تا یه کم ظاهرش عوض شه ( رینگ و لاستیک و جلو پنجره و این جور چیزا ):whistle:

سلام و تبریک برای اغاز فعالیتتون در انجمن
ال 90 ای 0
دارای 1 کیسه هوا / ABS / فرمان فاقد قدرت کمکی هیدرولیکی / اینه ها و شیشه بالابر ها کلا دستی
ال 90 ای 1
دارای 1 کیسه هوا / ABS /قدرت کمکی هیدرولیکی / اینه ها دستی و شیشه بالابر جلو برقی عقب دستی
ال 90 ای 2 فول
دارای 2 کیسه هوا /EBD - ABS /قدرت کمکی هیدرولیکی / اینه ها برقی و شیشه بالابر جلو و عقب برقی-مه شکن جلو و عقب

اگر کمی بودجه تون رو افزایش بدین من تندر 90 ای 1 رو پیشنهاد میکنم که نسبت به 206 هم قیمت خیلی سرتره.

becareful
16-01-2012, 23:19
واقعا چقدر نبودن این فیلتر هوای 3 تومنی اتاق مسخره ست.15.5 میلیون ماشین بخری. ساده ترین امکان فیلتر هوا رو نداره ولی من به دل نگرفتم برای یه کاغذ بیام ایراد بگیرم و تعصب بازی دربارم. کسی راجع به فیلتر خوب چیزی میدونه؟ مثل اینکه آکو هست و فیلتر نیکو پخش . اوی فروم آکو و فالز راجع بهش صحبت کردن اما نظر نهایی ندادن.باید بذارم به خدا خفه میشم وقتی یه کامیون دود گند و زشت و کثیفشو باید تحمل کنم اونم توی ماشین. دیگه بسه میخام فیلتر بذارم یالا بگین دست اندازه شرک بنده چجوری بره اون داخل زیر شیشه ای که فیلتر رو جا بزنم. کدوم مدل رو بخرم که نندازمش دور؟ چرا شماها اصلا اینجا شکایتی ندارید واقعا ماشین برای راحتی شماه یا شما در خدمت ماشین و زیرشین!!؟

dops dops
16-01-2012, 23:28
واقعا چقدر نبودن این فیلتر هوای 3 تومنی اتاق مسخره ست.15.5 میلیون ماشین بخری. ساده ترین امکان فیلتر هوا رو نداره ولی من به دل نگرفتم برای یه کاغذ بیام ایراد بگیرم و تعصب بازی دربارم. کسی راجع به فیلتر خوب چیزی میدونه؟ مثل اینکه آکو هست و فیلتر نیکو پخش . اوی فروم آکو و فالز راجع بهش صحبت کردن اما نظر نهایی ندادن.باید بذارم به خدا خفه میشم وقتی یه کامیون دود گند و زشت و کثیفشو باید تحمل کنم اونم توی ماشین. دیگه بسه میخام فیلتر بذارم یالا بگین دست اندازه شرک بنده چجوری بره اون داخل زیر شیشه ای که فیلتر رو جا بزنم. کدوم مدل رو بخرم که نندازمش دور؟ چرا شماها اصلا اینجا شکایتی ندارید واقعا ماشین برای راحتی شماه یا شما در خدمت ماشین و زیرشین!!؟

انقدر گوشته گوسفند خوردیم شدیم مثه گوسفند (توهین نباشه به کسی ،نزنیدم!)
ماشین هیچی نداره دوسته من بادی فویل که آر دی داره از رو ال 90 برداشتن!!!!
نمدای صندوق و کاپوت
در پوشه 1000 تومنی کمک فنر!!!!!!!!
نوار ه دور موتور
قاب زیر برف پاک کن.
آچارها !( پراید آچار داره ال 90 نداره!!) و 1001 وسیله ی ریزو درشته دیگه.
شما همون فیلتر آکو رو بگیرین تا رستگار شوید.

اگه L90 بگیرم حدودا چقد خرجش کنم تا یه کم ظاهرش عوض شه ( رینگ و لاستیک و جلو پنجره و این جور چیزا )
بقیه موارد رو که آقا مهدی توضیح دادن از نظره رینگ و لاستیک
ای 2 که رینگ های خوبی داره ولی ای 1 و 0 قالپاقن گویا که میتونید یه رینگه خوب بذارید که قیمتاش از چن صد هزار تومن هست تا چند میلیون یه رینگی بخرید کمترین کوبش رو داشته باشه .
لاستیک هم بیشتر از 205 پهن نکنید به خاطه مصرف و سیستمه هیدرولیک و... لاستیک نو 180 بارز رو با 205 تعویض کنید 250-300 تومن خرج داره
میتونید شیشه ها رو دودی کنید. ( بستگی داره 20 تومن تا 200 تومن)
اگر خیلی ظاهرو میخوید تغییر بدید جلو پنجره رو عوض کنید که 200 تومنی خرج داره. چون جلو پنجره ال 90 بد فرمه (باید جوشکاری بشه و رنگ بشه و...)
چراغ ها ( قیمت ندارم)
یه مقدار هم ارتفاع کم کنید .( که اینم مشکلاته خودشو داره) - خرجش زیاد نیست.

iza.babakhani
16-01-2012, 23:54
با تشکر از جواب هاتون
لاستیک رو نمیخوام زیاد پهن کنم دقیقا به همون خاطر مصرف سوخت و فرمون
چه سایزی باشه خوبه ؟
و چه مارکی رو پیشنهاد میکنید ؟
ال 90 ABS داره ؟
تو جداولی که من دیدم هیچ کدوم نداشت که ؟
از لحاظ امکانات فقط با هم فرق دارن مدل ها ؟
e1 هم خودش دو نوع میشه ، نسبت به قیمتش کدوم مناسب تره ؟
رنج قیمتشو دارین ؟ دست دوم ؟ رنگ هم باشه مهم نیست

dops dops
17-01-2012, 00:00
با تشکر از جواب هاتون
چه سایزی باشه خوبه ؟
ال 90 ABS داره ؟

سایز که همون 205 خوبه. مارکش میشلن.
ABS هم که همه ماشینا باید داشته باشن.
همونایی که آقا مهدی اشاره کرد متفاوت هست( پخش و ایر بگ کمک راننده و شیشه بالابر برقی) بله فقط امکانات از نظر دیگه همه یه جورن...
فک کنم الان ای 1 یک نوعه دیگه (مطمئن نیستم)
رنج قیمت هم از تاپیکه خودرو های دسته دوم میتونید بگیرید + یه سرچی هم بکنید دستتون میاد.

dash_mehdi
17-01-2012, 01:46
با تشکر از جواب هاتون
چه سایزی باشه خوبه ؟
ال 90 ABS داره ؟

در حال حاضر تمام محصولات ایران خودرو مجهز به abs و حداقل 1 کیسه هوا وا برای بعضی خودرو ها 2 کیسه هوا(تیپ 3.5.6...206 صندوقدار تیپ 5 و 6 ... ال 90 ای 2 ... سورن ELX )

قیمت ای 1 رو ندارم اما ای 2 کارخونه ای 15/600/000 تومن و تحوی فوری هم 16/000/000 تومن

iza.babakhani
17-01-2012, 09:59
به نظرتون بهترین وقت ماشین خریدن چه موقعی از ساله ؟

amini_bio
17-01-2012, 10:49
من خودم تیر ثبت نام کردم فولش را. شهریور تحویل گرفتم 14.500

اینم کاتالوگ خود پارس خودرو:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fkatalog%2Ftondar90.pdf)

به نظر منم بهترین تیپ برا شما E1 هستش.
صفرش که گرون تر از بودجتون میشه و بعید میدونم گیر بیاد یه کار کرده باید بردارید.(گرچه من خودم حتی اگه تو قرض هم بیفتم همیشه ترجیح میدم صفر بردارم.)
بهترین موقع برای خرید هم اصولا باید بعد از عید باشه.

امير موسر
17-01-2012, 12:06
در حال حاضر تمام محصولات ایران خودرو مجهز به abs و حداقل 1 کیسه هوا وا برای بعضی خودرو ها 2 کیسه هوا(تیپ 3.5.6...206 صندوقدار تیپ 5 و 6 ... ال 90 ای 2 ... سورن ELX )

ال نود اي1 ايران خودرو هم جديداش همه 2 تا ايربگ داره !

pour-homme
17-01-2012, 12:25

من جای شما باشم همین الان میخریم با توجه به بالا رفتم قیمت ها و مشکل تامین قطعات و استفاده از قطعات نامرغوب

dash_mehdi
17-01-2012, 12:35

دهه فجر با توجه به تخفیف خوردن بهترین موقع هست و بعد هم اواخر سال

becareful
17-01-2012, 15:24
انقدر گوشته گوسفند خوردیم شدیم مثه گوسفند (توهین نباشه به کسی ،نزنیدم!)
ماشین هیچی نداره دوسته من بادی فویل که آر دی داره از رو ال 90 برداشتن!!!!
نمدای صندوق و کاپوت
در پوشه 1000 تومنی کمک فنر!!!!!!!!
نوار ه دور موتور
قاب زیر برف پاک کن.
آچارها !( پراید آچار داره ال 90 نداره!!) و 1001 وسیله ی ریزو درشته دیگه.
شما همون فیلتر آکو رو بگیرین تا رستگار شوید.

مسخره می کنی؟ اتفاقا فیلترش بدک نیست!
آکو گرفتم قبل اینکه شما بگی. بعععععععد ببین اراک هواش کثیف نیست این بچه های تهران چقدر حماقت میکنند نمیگذارند هوای آلوده این قدر هم اینور اونور بهشون میگن سرطان از آلودگی هوا خود دکترا تایید کردن. حالا شیراز هم آلوده هست نه به اندازه تهران. من فیلتر رو گرفتم دو عدد فیلتر که 6 تومنه ئوه ای 3. تا یه 14 هزار تایی شاید جواب بده بعد دوباره باید عوض شه. شما گذاشتی؟
جون تو بحث گوسفند و نکن میدونم مثل زدی. حیوان زنده و جاندار رو با خودروی بی جون و خدمت گذار مقایسه نکن. فیلتره خیلی نازک مهندسان طراحی رنو اشتباه خیلی بزرگی رو توی قسمت تهویه ال 90 انجام دادن خودشون هم میدونند. من که سری بعد نماینده شرکت رنو پارس رو دیدم حتما بهش شکایت میکنم که دقیقا چرا ما باید گوسفند باشیم و هوای کثیف تنفس کنیم.
هر کسی از بچه ها هم توی ایران خودرو و پارس خودرو دیدشون(تابلوون خیلی تحویلشون میگیرن و معمولا کت و شاوار وتمیزن) حتما بهشون بگید و مودبانه شکایت کنید.

dops dops
17-01-2012, 15:40
مسخره می کنی؟ اتفاقا فیلترش بدک نیست!
آکو گرفتم قبل اینکه شما بگی. بعععععععد ببین اراک هواش کثیف نیست این بچه های تهران چقدر حماقت میکنند نمیگذارند هوای آلوده این قدر هم اینور اونور بهشون میگن سرطان از آلودگی هوا خود دکترا تایید کردن. حالا شیراز هم آلوده هست نه به اندازه تهران. من فیلتر رو گرفتم دو عدد فیلتر که 6 تومنه ئوه ای 3. تا یه 14 هزار تایی شاید جواب بده بعد دوباره باید عوض شه. شما گذاشتی؟
جون تو بحث گوسفند و نکن میدونم مثل زدی. حیوان زنده و جاندار رو با خودروی بی جون و خدمت گذار مقایسه نکن. فیلتره خیلی نازک مهندسان طراحی رنو اشتباه خیلی بزرگی رو توی قسمت تهویه ال 90 انجام دادن خودشون هم میدونند. من که سری بعد نماینده شرکت رنو پارس رو دیدم حتما بهش شکایت میکنم که دقیقا چرا ما باید گوسفند باشیم و هوای کثیف تنفس کنیم.
هر کسی از بچه ها هم توی ایران خودرو و پارس خودرو دیدشون(تابلوون خیلی تحویلشون میگیرن و معمولا کت و شاوار وتمیزن) حتما بهشون بگید و مودبانه شکایت کنید.

اوف ببخشید واقعا منظورمو بد رسوندم...
منظورم از این که مثل گوسفند شدیم در تایید حرف شما بود (و نه چیزه دیگه) که گفتی: " چرا شماها اصلا اینجا شکایتی ندارید واقعا ماشین برای راحتی شماه یا شما در خدمت ماشین و زیرشین!!؟" چون 15/5 پوله ماشینو میدی و 1تومن دیگه باید واسش وسیله بگیری!!
شما پرسیدی چی بگیرم (فیلتر) منم گفتم آکو
اراک هم همه از هواش خبر دارن با این همه کارخونه!!
خلاص.:11:
موفق باشی

Saeed System
18-01-2012, 00:05
دوستان بهترین مدل و فولترین مدل l90 کدوم مدلشه؟:11:

dops dops
18-01-2012, 00:34
دوستان بهترین مدل و فولترین مدل l90 کدوم مدلشه؟:11:

e2+LP کاملترینه در حاله حاضر.

smeh16
18-01-2012, 16:17
سلام منم تازه واردم
سوال داشتم
الان تو قسمت فروش اينترنتي پارس خودرو فقط رنگ مشكي موجوده
آيا از خود شركت هم مي شه خريداري كرد با رنگ دلخواه يا محدوده؟
دوم اينكه براي گرفتن پيش فاكتور براي گرفتن وام خودرو از شركت پارس خودرو بايد چه اقداماتي انجام بدم؟
نمايندگي ها انجام مي دن؟ يا بايد برم خود شركت پارس خودرو
آخه بانك مي گه فقط در وجه خود سايپا چك رو مي كشه؟
ممنون از اطلاعات جامع و كامل دوستان

amini_bio
21-01-2012, 10:03
سلام منم تازه واردم
سوال داشتم
الان تو قسمت فروش اينترنتي پارس خودرو فقط رنگ مشكي موجوده
آيا از خود شركت هم مي شه خريداري كرد با رنگ دلخواه يا محدوده؟
دوم اينكه براي گرفتن پيش فاكتور براي گرفتن وام خودرو از شركت پارس خودرو بايد چه اقداماتي انجام بدم؟
نمايندگي ها انجام مي دن؟ يا بايد برم خود شركت پارس خودرو
آخه بانك مي گه فقط در وجه خود سايپا چك رو مي كشه؟
ممنون از اطلاعات جامع و كامل دوستان

اتفاقا رنگ مشکی شیک ترین رنگشه. ولی برای رنگ دلخواه باید فکر کنم با خود شرکت ارتباط برقرار کنید. چون نمایندگی ها فکر نکنم این سفارش ها را بگیرند.

شما ثبت نام که می خواید بکنید حدود نصف پولشو باید پیش بدید. میتونید اون مقدار را که دادید فاکتورشو بگیرید و ببرید بانک.

dops dops
21-01-2012, 20:23
البته رنگ مشکی قشنگه ولی سلیقه هم مهمه هر کس یه جور میپسنده....
ولی در کل رنگ مشکی مشکلاته خاصه خودشو داره :
هر روز باید دستمال به دست باشی...
این دستمال به دستی باعت بوجود آمدن خط های ریز میشه که ماهی یه دفعه پولیش میخواد...
با کوچکترین خط و خش و ضربه ،وحشتناک تو چشم میزنه....

amini_bio
23-01-2012, 11:04
البته رنگ مشکی قشنگه ولی سلیقه هم مهمه هر کس یه جور میپسنده....
ولی در کل رنگ مشکی مشکلاته خاصه خودشو داره :
هر روز باید دستمال به دست باشی...
این دستمال به دستی باعت بوجود آمدن خط های ریز میشه که ماهی یه دفعه پولیش میخواد...
با کوچکترین خط و خش و ضربه ،وحشتناک تو چشم میزنه....

حرفتون درسته.
من خودم مشکی گرفتم ولی اگه قرار بود یه رنگ دیگه بردارم دوست داشتم مثل این دوستمون رنگ سفارشی بردارم. چون از رنگای رایج تو ایران (سفید خاکستری نوک مدادی) اصلا خوشم نمیاد.

رنگایی مثل آبی سبز صورتی . . . چرا نباید باشه؟
گرچه این رنگا اگه با سپر همرنگ خودشون باشند خیلی شیک میشند.

dops dops
23-01-2012, 20:17
حرفتون درسته.
من خودم مشکی گرفتم ولی اگه قرار بود یه رنگ دیگه بردارم دوست داشتم مثل این دوستمون رنگ سفارشی بردارم. چون از رنگای رایج تو ایران (سفید خاکستری نوک مدادی) اصلا خوشم نمیاد.

رنگایی مثل آبی سبز صورتی . . . چرا نباید باشه؟
گرچه این رنگا اگه با سپر همرنگ خودشون باشند خیلی شیک میشند.

من کلی صحبت کردم دوسته من :11:
البته که رنگای سفارشی سرخ و سفید وآبی:27: قشنگه ولی مشکلاته خاصه خودشونو دارن که تو پسته قبلی گفتم.

MHMAX
27-01-2012, 20:08
سلام به همه
من میخوام تندر90 بگیرم
با چلوندن , پولم به E1 ایران خودرویی میرسه
بگیرم خوبه یا یه پراید بگیرم خلاس.:13: ؟نمیخوام دست دو بگیرم
E1 ایران خودرو یک مدل بیشتر نیست؟
فرقش با E2
مه شکن
جلوپنجره
آیینه
بالابر شیشه عقب
و
ریموت قفل مرکزی
هست فقط؟
این وقت خرید الان مناسبه یا صبر کنم دهه فجر؟
لطفا زود جواب بدین. ممنون:11::11:

MHMAX
27-01-2012, 23:08
جمعه ها سایت تعطیله!!!؟؟؟
:31::31:
یه جونمرد پیدا بشه

mohamad skystar
27-01-2012, 23:12
سلام به همه
من میخوام تندر90 بگیرم
با چلوندن , پولم به E1 ایران خودرویی میرسه
بگیرم خوبه یا یه پراید بگیرم خلاس.:13: ؟نمیخوام دست دو بگیرم
E1 ایران خودرو یک مدل بیشتر نیست؟
فرقش با E2
مه شکن
جلوپنجره
آیینه
بالابر شیشه عقب
و
ریموت قفل مرکزی
هست فقط؟
این وقت خرید الان مناسبه یا صبر کنم دهه فجر؟
لطفا زود جواب بدین. ممنون:11::11:

دوست من چقدر بودجه کنار گذاشتی؟
باید بگم تندر 90 فقط تیپ E2 LP ثبت نام میکنن مگر اینکه شرایط عوض شده باشه.
اگر بتونی 1 هفته دیگه صبر کنی واسه دهه فجر بهتره.
ثبت نام تندر 90 کمی سخت بود یعنی نصف پول رو الان میگیرن مابقی رو موقع تحویل.

amini_bio
28-01-2012, 08:51
صبح تو رادیو شنیدم شرایط ویژه گذاشته سایپا با تخفیف و وام و این چیزا.
یه سراغی از نمایندگی ها بگیرید.

amini_bio
28-01-2012, 08:59
فروش ویژه محصولات شرکت سایپا با تسهیلات 60 میلیون ریال وام قرض الحسنه و 2 میلیون ریال تخفیف ویژه دهه مبارک فجر آغاز شد.

ask_bl
28-01-2012, 10:48
سلام
این رینگ با این مشخصات به L90 می خوره؟

amir@sh
28-01-2012, 12:04
سلام
این رینگ با این مشخصات به L90 می خوره؟

دوست من داخل این سایت رینگهای زیادی بود شما نام و اندازه رینگ رو دقیقا بگو تا بهتر بشه راهنماییت کرد

runner
28-01-2012, 12:12
دوست من داخل این سایت رینگهای زیادی بود شما نام و اندازه رینگ رو دقیقا بگو تا بهتر بشه راهنماییت کرد

منظور این مدل هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir@sh
28-01-2012, 13:11
طبق توضیحاتی که در خصوص اندازه و سایز رینگ داده به تندر میخوره! حالا این قیمتش میدونی چنده؟

runner
28-01-2012, 14:32
طبق توضیحاتی که در خصوص اندازه و سایز رینگ داده به تندر میخوره! حالا این قیمتش میدونی چنده؟

این سایت برا هندوستان هست 17000 روپیه قیمتشه

MHMAX
28-01-2012, 18:47
صبح تو رادیو شنیدم شرایط ویژه گذاشته سایپا با تخفیف و وام و این چیزا.
یه سراغی از نمایندگی ها بگیرید.
ممنون از اطلاع رسانی این خبر

دوست من چقدر بودجه کنار گذاشتی؟
باید بگم تندر 90 فقط تیپ E2 LP ثبت نام میکنن مگر اینکه شرایط عوض شده باشه.
اگر بتونی 1 هفته دیگه صبر کنی واسه دهه فجر بهتره.
ثبت نام تندر 90 کمی سخت بود یعنی نصف پول رو الان میگیرن مابقی رو موقع تحویل.

14.5 دارم
ولی به احتمال زیاد با قرض یه E2 ایران خودرویی میگیرم از طریق یه نفر از اشناهام تو ایران خودرو

میدونم ربطی به این تاپیک نداره ببخشید, ولی جریان افزایش قیمت خوئرو های داخلی چی شد. کسی خبر داره؟

amir 777
28-01-2012, 18:55
فروش ویژه محصولات شرکت سایپا با تسهیلات 60 میلیون ریال وام قرض الحسنه و 2 میلیون ریال تخفیف ویژه دهه مبارک فجر آغاز شد.
فقط شامل پراید و تیبا هست

runner
28-01-2012, 19:10
ممنون از اطلاع رسانی این خبر

14.5 دارم
ولی به احتمال زیاد با قرض یه E2 ایران خودرویی میگیرم از طریق یه نفر از اشناهام تو ایران خودرو

میدونم ربطی به این تاپیک نداره ببخشید, ولی جریان افزایش قیمت خوئرو های داخلی چی شد. کسی خبر داره؟

L90 جزو محصولات پارس خودرو هست و تخفیف برای محصولات سایپا!!
L90 پارس خودرو ار نظر کیفیت بهتر از ایرانخودرو هست و تو رده بنده خودروهای ساخت داخل از L90 ایرانخودرو بالا تر هست!!

MHMAX
28-01-2012, 19:29
L90 جزو محصولات پارس خودرو هست و تخفیف برای محصولات سایپا!!
L90 پارس خودرو ار نظر کیفیت بهتر از ایرانخودرو هست و تو رده بنده خودروهای ساخت داخل از L90 ایرانخودرو بالا تر هست!!

فرمایش شما درسته ولی از پراید سایپا بهتر هست که.چون میخوام یا L90 یا پراید بگیرم. ضمنا طی تحقیقات میدانی و تحقیقات اینترنتی به این نتیجه رسیرم که اونقدرها هم فرقی نداره. چون در هر صورت هردو مدل از تولیدات صتعت بیمار و داغون خودرو داخل هست. پارس خودرو هم همچین آش دهنسوزی نیست.

runner
28-01-2012, 19:41
فرمایش شما درسته ولی از پراید سایپا بهتر هست که.چون میخوام یا L90 یا پراید بگیرم. ضمنا طی تحقیقات میدانی و تحقیقات اینترنتی به این نتیجه رسیرم که اونقدرها هم فرقی نداره. چون در هر صورت هردو مدل از تولیدات صتعت بیمار و داغون خودرو داخل هست. پارس خودرو هم همچین آش دهنسوزی نیست.

100% موافقم پس همین کارو انجام بده!!!:10:

dash_mehdi
28-01-2012, 23:23

دوست عزیز تندر 90 E0 هم که تقریبا هیچی نداره 100% از پراید برتره و اصلا این دو خودرو قابل مقایسه نیستند.
مخصوصا از جهات قدرت موتور,ایمنی,جادار بودن
سایپا بعد از این همه سال تولید پراید متاسفانه هنوز یک کیسه هوا هم در پراید تعبیه نکرده و تقریبا از لحاظ ایمنی صفره.

MHMAX
29-01-2012, 01:52
دوست عزیز تندر 90 E0 هم که تقریبا هیچی نداره 100% از پراید برتره و اصلا این دو خودرو قابل مقایسه نیستند.
سایپا بعد از این همه سال تولید پراید متاسفانه هنوز یک کیسه هوا هم در پراید تعبیه نکرده و تقریبا از لحاظ ایمنی صفره.
بنده قصد مقایسه نداشتم. شرایط خودم را عنوان کردم

MHMAX
29-01-2012, 02:00
بنده مقایسه نکردم شرایط خودم را عنوان کردم.
خودروسازی دنیا درحال پیشرفته بعد ما پسرفت!! :2::2::2:

amini_bio
29-01-2012, 08:12
ببخشید ولی تندر یا همون لوگان فقط تحت نظارت کارخانه رنو تو ایران تولید میشه و شرکت های ایرانی حق هیچ گونه دست بردن تو خط تولید (لااقل موتورش) را ندارند.

بعدش شما 2 بار پشت پراید و 2 بار پشت لوگان بشینی فرق ماشین با ماشین را میفهمی.
از نظر قدرت نرمی راحتی ایمنی . . .

یه چیز بهت بگم. پراید ماشینی برا فقط تو شهر هستش. به نظر من واقعا ارزشش را داره برا حفظ جون خودت و خونوادت هم که شده یه ماشین گرون تر بگیری.
اصلا بحثم دفاع از l90 نیستا. بحث من نا مرغوب بودن پراید هست. تو رنج قیمت l90 چیزای دیگه هم هست که اونا هم ایمن باشند مثل 206 lx و ...

از ما گفتن بود.

MHMAX
29-01-2012, 10:44
ببخشید ولی تندر یا همون لوگان فقط تحت نظارت کارخانه رنو تو ایران تولید میشه و شرکت های ایرانی حق هیچ گونه دست بردن تو خط تولید (لااقل موتورش) را ندارند.

بعدش شما 2 بار پشت پراید و 2 بار پشت لوگان بشینی فرق ماشین با ماشین را میفهمی.
از نظر قدرت نرمی راحتی ایمنی . . .

یه چیز بهت بگم. پراید ماشینی برا فقط تو شهر هستش. به نظر من واقعا ارزشش را داره برا حفظ جون خودت و خونوادت هم که شده یه ماشین گرون تر بگیری.
اصلا بحثم دفاع از l90 نیستا. بحث من نا مرغوب بودن پراید هست. تو رنج قیمت l90 چیزای دیگه هم هست که اونا هم ایمن باشند مثل 206 lx و ...

از ما گفتن بود.

به خدا مقایسه نکردم
به تمام فرمایشات تون واقفمو فقط اندازه جیب و اینکه یا L90 یا هیچی (پراید) :31:
دوستان پراید سواران منو ببخشن.:11:
لیسانس و نظارت و استاندارد اینجا یه تعریف دیگه ایی داره این خبرها هم نیست.
ولی میدونم تواین رنج قیمت بهترین انتخاب هست تو این بیکیفیتی ماشینای تولیدی. 206های الان که نمیشه رفت سمتشون.کم مونده اسمش هم به زبان چینی پشتش بنویسن:31:

delmajid
29-01-2012, 11:18
ببخشید میشه لینک مشخصات تندر 90 مدل e2/lp و مدل e2 رو بزارید ما هم بخونیم؟

runner
29-01-2012, 11:24
ببخشید میشه لینک مشخصات تندر 90 مدل e2/lp و مدل e2 رو بزارید ما هم بخونیم؟

بفرما:

isbn
30-01-2012, 11:55
خوب دیروز برای بار سوم تو کیلومتر 1800 تا ماشین خود به خود دور موتورش افتاد و لرزش و بعد هم خاموش شد ! چه شانسی دارم من اون از 206 اینم از ال 90 !!

ess_1362
30-01-2012, 17:57
محمد این مورد تندر شما واقعا خیلی مشکوک هست
خاموش شدن موتور اون هم در حال حرکت؟!
ممکن هست بنزین کثیف زده باشی و پمپ بنزین یا شیلنگ بنزین مسدود شده باشه!

dash_mehdi
30-01-2012, 23:49
خوب دیروز برای بار سوم تو کیلومتر 1800 تا ماشین خود به خود دور موتورش افتاد و لرزش و بعد هم خاموش شد ! چه شانسی دارم من اون از 206 اینم از ال 90 !!

این جا هیچکس تمام و کمال نمیتونه راهنماییت کنه ببر نمایندگی ببین چیمیگن
الان داداشم 2 ماهه ال 90 فول خریده 17 هزار تا هم رفته اخ هم نگفته فک کنم ال 90 خرابه شانس شما بوده

wordist
31-01-2012, 13:33
سلام دوستان

هفته قبل چراغ پشت پنل تهويه هوا (چراغ مربوط به دكمه‌هاي تهويه كه در شب نمايش داده ميشه) ديگه روشن نشد
و ديروز هم چراغ استپ وسط كه زير شيشه عقب هست روشن نشد

مشكل از كجاست و آيا خودم ميتونم درستش كنم ؟

مرسي

isbn
31-01-2012, 14:54
محمد این مورد تندر شما واقعا خیلی مشکوک هست
خاموش شدن موتور اون هم در حال حرکت؟!
ممکن هست بنزین کثیف زده باشی و پمپ بنزین یا شیلنگ بنزین مسدود شده باشه!

بنزین که تا الان از یه پمپ زدم فقط فک کنم 4 باکی شده ! نمیدونم شاید ! ولی شک خودم رفته به استپر از چند نفری هم که پرسیدم نظرشون استپر بود این دفه تو ترافیک شروع به لرزش کرد و دور از 1000 امد پایین و خاموش شد !

یه مورد دیگه هم که هست با روشن کردن گرم کن شیشه عقب دور موتور میافته و حتی جون ماشین هم گرفته میشه به گمونم مشکل برقی هم داره ! شانس ندارم :19:

کلا الان 3 بار خاموش کرده ! 1 بار تو حرکت . 1 بار تو دور برگردون که فرمون رو کامل چرحوندم لرزید و خاموش شد . 1 بار هم همی پریروز تو ترافیک !
جونشم خیلی کم شده کشش نداره اصلا دور موتور بالای 3.5 معنی نداره براش فقط صدای موتور زیاد میشه !

مهدی جون 206 که داشتمم همین بود ! با 206 همه فرق داشت خرابه بود !
ال 90 هم همینه انگار ! برم لامبورگینی هم بگیرم خرابه رو میدن بهم :((

ess_1362
31-01-2012, 19:39
اون خاموش شدن توی دور برگردون طبیعی هست بخاطر درگیر شدن هیدرولیک فرمون هست و برای من هم اوایل زیاد اتفاق می افتاد که خود به خود حل شد:31:
ولی خاموش شدن موتور در ترافیک و حرکت اصلا طبیعی نیست!!
گرمکن عقب یک وسیله برقی هست و اگر با روشن شدنش کاهس توان خودرو خیلی ملموس باشه ایراد یا از جانب باتری هست یا دینام
من میگم شما یکبار کولر بگیر ببین وضعیت خودرو چطور میشه؟
راستی پارس خودرویی هست یا ایران خودرویی؟
چون یکی از دوستان ایرانخودرویی گرفته بود ترمز مشکل اساسی داشت و نمایندگی هم عجیب زیر بار نمی رفت:31:

isbn
01-02-2012, 11:18
اون خاموش شدن توی دور برگردون طبیعی هست بخاطر درگیر شدن هیدرولیک فرمون هست و برای من هم اوایل زیاد اتفاق می افتاد که خود به خود حل شد:31:
ولی خاموش شدن موتور در ترافیک و حرکت اصلا طبیعی نیست!!
گرمکن عقب یک وسیله برقی هست و اگر با روشن شدنش کاهس توان خودرو خیلی ملموس باشه ایراد یا از جانب باتری هست یا دینام
من میگم شما یکبار کولر بگیر ببین وضعیت خودرو چطور میشه؟
راستی پارس خودرویی هست یا ایران خودرویی؟
چون یکی از دوستان ایرانخودرویی گرفته بود ترمز مشکل اساسی داشت و نمایندگی هم عجیب زیر بار نمی رفت:31:

نه برای من پارس هست ! از طرفی الان سرمم شلوغ یه نمایندگی مرکزی نزدیکمون هست تو خیابان دماوند که اونم از 6 صبح باید برم تو صف !

becareful
01-02-2012, 20:30
دوستان افتادن دور موتور اینطور که دارید شما بحث میکنید مربوط به باتری هست. من که همون اول باطری 60 رو رد کردم 74 گذاشتم. حتی هیچ مشکلی هم نداشت.
فواید:
بهبود جرقه زنی شمع
جبران کاهش آمپر لحظه ای در خودرو(افتادن دور موتور یا زیاد شدن دور موتور در سلو برای جبران افت آمپراژ یا ولتاژ در باتری با آمپر پایین اتفاق میفته)
این آخری شک دارم جدث خودم هم هست مثل بقیه ولی به نظرم با همچین باطری ای دیرتز کویل ها خراب میشن.
هیشکی راجع به باتری نه تحقیق میکنه نه مطلبی میدونه اما واقعا کل سیستم برقی ماشین روی باتری میچرخه مگه دینام چقدر میتونه توان تولید کنه.
استپر موتور هم که اون دوستمون مطرح مردن کاری ندارهخ بازش کن با یه محلول شئینده مثل بنزین یا اسپری شست و شوی انژکتور یا اگه نداشتی الکل یا حتی استون(قویتره) تمییزش کن داخل استپر هم که یابد با مسواک یا چیز دیگه تمییز کن.
بعد از اون ببندش سر جاش
نکته خیلی مهم هنگام تمییز کردن و تنظیم استپر موتور:
اصلا محورش رو با دست نچرخونین و بهش هیچ نیرویی چه طولی چه عرضی چه فشاری چه کششی وارد نکنید.
برای تنظیمش وقتی بستید سوییچ رو باز کنید چند ثانیه اندازه 6 ثانیه صبر کنید دوباره ببنید دویاره همین کار روانجام بدید و ببندید سوییج رو بعد از اون روشنش کنید. تموم. حالا اینکار رو توی نمایندگی میکنند و الکی پول مفت میگیرن فلانشو تنظیم کردیم و درست کردیمو....

MHMAX
01-02-2012, 23:00
سلام به همه
اوضاع قطعات یدکی L90 چجوریه؟ راحت پیدا میشه؟
میخواستم L90 بگیرم که یکی از آشناهام که دستش تو کاره (نمایندگی ایرانخودرو داره) گفت قطعاتش راحت گیر نمیاد گفت 206 بگیرم بهتره. رأیمو زد:45::9:
البته خودم هم 206 دوست دارم ولی از لحاظ فنی L90 رو بیشتر قبول دارم که حا لا اینطور شنیدم.
لطفا راهنماییم کنید بدجور سر دوراهیم
کسی تجربه نیاز به قطعه داشتن رو داره که راهنماییم کنه؟:42:

isbn
01-02-2012, 23:44
دوستان افتادن دور موتور اینطور که دارید شما بحث میکنید مربوط به باتری هست. من که همون اول باطری 60 رو رد کردم 74 گذاشتم. حتی هیچ مشکلی هم نداشت.
فواید:
بهبود جرقه زنی شمع
جبران کاهش آمپر لحظه ای در خودرو(افتادن دور موتور یا زیاد شدن دور موتور در سلو برای جبران افت آمپراژ یا ولتاژ در باتری با آمپر پایین اتفاق میفته)
این آخری شک دارم جدث خودم هم هست مثل بقیه ولی به نظرم با همچین باطری ای دیرتز کویل ها خراب میشن.
هیشکی راجع به باتری نه تحقیق میکنه نه مطلبی میدونه اما واقعا کل سیستم برقی ماشین روی باتری میچرخه مگه دینام چقدر میتونه توان تولید کنه.
استپر موتور هم که اون دوستمون مطرح مردن کاری ندارهخ بازش کن با یه محلول شئینده مثل بنزین یا اسپری شست و شوی انژکتور یا اگه نداشتی الکل یا حتی استون(قویتره) تمییزش کن داخل استپر هم که یابد با مسواک یا چیز دیگه تمییز کن.
بعد از اون ببندش سر جاش
نکته خیلی مهم هنگام تمییز کردن و تنظیم استپر موتور:
اصلا محورش رو با دست نچرخونین و بهش هیچ نیرویی چه طولی چه عرضی چه فشاری چه کششی وارد نکنید.
برای تنظیمش وقتی بستید سوییچ رو باز کنید چند ثانیه اندازه 6 ثانیه صبر کنید دوباره ببنید دویاره همین کار روانجام بدید و ببندید سوییج رو بعد از اون روشنش کنید. تموم. حالا اینکار رو توی نمایندگی میکنند و الکی پول مفت میگیرن فلانشو تنظیم کردیم و درست کردیمو....

تو 1800 تا استپر نیاز به تمیز شدن پیدا میکنه!!!! اینجوری باشه که من همش باید استپر تو دستم باشه که !

becareful
02-02-2012, 00:11
تو 1800 تا استپر نیاز به تمیز شدن پیدا میکنه!!!! اینجوری باشه که من همش باید استپر تو دستم باشه که !
یادم نمیاد روی حرفم به شما بوده باشه یا حرف شما رو نقل قول کرده باشم.
بعد هم اینکه بحث کثیف بودن استپر شد من هم روش تمییز کردنش رو توضیح دادم.راستش از حرفت اصلا خوشم نیومد شاید ماشینت مشکل داره کمی عصبی هستی.

mohamad skystar
02-02-2012, 00:34
سلام به همه
اوضاع قطعات یدکی L90 چجوریه؟ راحت پیدا میشه؟
میخواستم L90 بگیرم که یکی از آشناهام که دستش تو کاره (نمایندگی ایرانخودرو داره) گفت قطعاتش راحت گیر نمیاد گفت 206 بگیرم بهتره. رأیمو زد:45::9:
البته خودم هم 206 دوست دارم ولی از لحاظ فنی L90 رو بیشتر قبول دارم که حا لا اینطور شنیدم.
لطفا راهنماییم کنید بدجور سر دوراهیم
کسی تجربه نیاز به قطعه داشتن رو داره که راهنماییم کنه؟:42:

در حال حاضر اوضاع لوازم یدکی تندر 90 نسبت به سال های گذشته بهتر شده
و روز به روز هم بهتر میشه.
هنوزم هم در برخی موارد کمیاب بودن قطعه امکان داره اما گیر میاد.
چیری نیست که اصلا نباشه.
شما اگر قصد خرید تندر دارین با خیال راحت بخرید.

MHMAX
02-02-2012, 10:35
در حال حاضر اوضاع لوازم یدکی تندر 90 نسبت به سال های گذشته بهتر شده
و روز به روز هم بهتر میشه.
هنوزم هم در برخی موارد کمیاب بودن قطعه امکان داره اما گیر میاد.
چیری نیست که اصلا نباشه.
شما اگر قصد خرید تندر دارین با خیال راحت بخرید.

خیلی ممنون از پاسختون
شما با مشکل قطعه روبه رو شدین؟ با این وضع تحریم هنوز میفرمایید بهتر میشه؟ به این جهت هنوز نگرانم که یکی از نمایندگی های ایرانخودرو اینو گفت. هر دوی ماشیهارو هم داشت ایا فروش 206 از L90 براش پر سودتره!؟؟
دوستانی که با L90 شون تصادف کردن مشکلی از این جهت نداشتن؟

isbn
02-02-2012, 13:34
یادم نمیاد روی حرفم به شما بوده باشه یا حرف شما رو نقل قول کرده باشم.
بعد هم اینکه بحث کثیف بودن استپر شد من هم روش تمییز کردنش رو توضیح دادم.راستش از حرفت اصلا خوشم نیومد شاید ماشینت مشکل داره کمی عصبی هستی.

:31:داداش من که چیزی نگفتم ! تعجب بود از این که استپر تو 1800 مثلا نیاز به تمیز شدن پیدا کنه ! دعوا نبود که :31: داد نزدم که :31: شاید شما این جوری برداشت کردی ! من واسم اصلا اهمیتی نداره دیگه میخواد بترکه ماشینم بترکه فدای سر من و شما !
بعد تو این صفحه فقط من مشکل استپر رو مطرح کردم ! برا همین پست شمارو راهنمایی به حودم دونستم . اما در کل اگه باعث ناراجتی شدم بخشش از بزرگان است :46:
ولی شما هم انقدر این چیز هارو سخت نبین ! اتفاقا فک کنم شما عصبانی بودی چون من چیزی نگفتم به هیچ وجه .

mohamad skystar
02-02-2012, 13:52
خیلی ممنون از پاسختون
شما با مشکل قطعه روبه رو شدین؟ با این وضع تحریم هنوز میفرمایید بهتر میشه؟ به این جهت هنوز نگرانم که یکی از نمایندگی های ایرانخودرو اینو گفت. هر دوی ماشیهارو هم داشت ایا فروش 206 از L90 براش پر سودتره!؟؟
دوستانی که با L90 شون تصادف کردن مشکلی از این جهت نداشتن؟

دوست من.
به تدریج قطعات هر خودرو رو سازندگان ایرانی تولید میکنن.
الان اکثر قطعات بدنه خودروهای ایرانی رو سازندگان داخلی دارن تولید میکنن.
قطعات موتور هم دیگه به تدریج داره میوفته دست سازندگان داخلی
اثری که تحریم میزاره میدونی چیه؟ خودروساز نمیتونه مستقیم از شرکت مادر قطعه تهیه کنه
برای همین مجبوره از شرکت های واسطه خرید کنه و برای همین قیمت قطعات میره بالا
اما نایاب نمیشه.
پس قطعه هست اما گرون تر از قیمت واقعی.

MHMAX
03-02-2012, 00:58
دوستان,برادران,خواهران
کسی هست جواب مارو بده (البته به غیر از mohamad skystar که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن)

قطعات یدکی L90 راحت گیرمیاد؟
بگیرم L90 رو از این لحاظ بیمشکله؟

amir@sh
03-02-2012, 10:14
دوستان,برادران,خواهران
کسی هست جواب مارو بده (البته به غیر از mohamad skystar که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن)

قطعات یدکی L90 راحت گیرمیاد؟
بگیرم L90 رو از این لحاظ بیمشکله؟
آره دوست من قطعاتش توی بازار موجوده بعدشم شما وقتی ماشین صفر میگیرین اونهم ماشینی با کیفیت l90 زیاد نباید نگران قطعات باشید چون با نگهداری درست این ماشین به این زودیها به خرج نمیفته و به همین خاطر علیرغم گرانی بعضی از قطعات بدلیل استهلاک پایین ماشین خوب و کم خرجیه

hossein.az
03-02-2012, 12:15
آخه چرا اینقدر نگرانی بخر قطعاش کم کم از چین میاد:31:

ولی در کل ماشین خوب و کم خرجیه.فقط سنسور عقب بذار دید عقبش کمه

MHMAX
07-02-2012, 00:20
چقدر سوت و کوره اینجا !!!!!!!!!!!!
L90 کلا تو برنامه این ماه لگنسازان نیست !!

isbn
07-02-2012, 11:58
دوستان
دیروز تو ترافیک وحشتناک همت افتاده بودم آخرای ترافیک ماشین موقع حرکت لگد وحشتناک هنگام ول کردن کلاچ میزد !
که فک میکنم بخاطره بالا ول کردن کلاچ و سفت بودن کلاچ باشه ! اما به من گفتن تا 3000 تا نبرم برای رگلاژ ولی اینجوری دو تا ترافیک دیگه بخورم حتما به سیستم انتقال آسیب میرسه ! نظر دوستان چیست؟

iza.babakhani
08-02-2012, 10:57
سلام دوستان
یه سوال
تو یه سایتی داشتم گشتو گذار میکردم دیدم یه بحثی شده راجع به 206 تیپ 5 که هوادارانش هم خیلی بودن
و با بعضی هم کلی کل کل داشتن که 206 تیپ 5 از پارس ELX خیلی سر تره و تو شتاب اولیه و سرعت اصلا در حد 206 تیپ 5 نیست
یکی هم اینکه یه قیاسی داشته باشین بین 206 تیپ 5 و ال 90 .صفر تا صد کدوم کمتره ؟:8:
شنیدم صندلی های ال 90 زیاد راحت نیستش ! درسته ؟:13:
امکان عوض کردنش هست ؟
:5:

amini_bio
08-02-2012, 23:53
سلام دوستان
یه سوال
تو یه سایتی داشتم گشتو گذار میکردم دیدم یه بحثی شده راجع به 206 تیپ 5 که هوادارانش هم خیلی بودن
و با بعضی هم کلی کل کل داشتن که 206 تیپ 5 از پارس ELX خیلی سر تره و تو شتاب اولیه و سرعت اصلا در حد 206 تیپ 5 نیست
یکی هم اینکه یه قیاسی داشته باشین بین 206 تیپ 5 و ال 90 .صفر تا صد کدوم کمتره ؟:8:
امکان عوض کردنش هست ؟
شتاب را نمی دونم ولی از نظر صندلی که مطمئنا راحت تر از 206 هست.

iza.babakhani
09-02-2012, 15:33
بین 206 تیپ 5 و ال 90 کدومو انتخاب کنم ؟؟؟؟
پیشاپیش تشکر میکنم از دوستانی که وقت میذارن تو این سایت واسه بقیه

ess_1362
10-02-2012, 10:16
راحتی صندلی تندر با قدر راننده رابطه داره
برای افراد کوتاه قد صندلی 206 بسیار راحت تر هست و برای افراد بلند قد قطعا صندلی تندر بهتر هست

mortezaon
10-02-2012, 10:18
نظر من 206

isbn
10-02-2012, 11:18
سلام دوستان
یه سوال
امکان عوض کردنش هست ؟

شتاب که تیپ 5 سر تره اینو برای این میگم که هم تیپ 5 داشتم الانم که اینو دارم
صندلیش هم اون پشت سریش تغییر وضعیت نمیده که این باعث گردن درد من یکی که میشه ولی 206 برای من راحت تر بودن صندلیش :46:

amir@sh
10-02-2012, 11:26
انتخاب بین این دو خودرو واقعا کار سختیه ولی برای خانواده به نظر من l90 بهتره و نکته مهم در مورد تندر اینه که در آخرین رده بندی خودروهای داخلی از نظر کیفیت تندر رتبه پنجمه ولی 206 هشتم شاید این مطلب انتخاب رو واست راحتتر کنه ولی در نهایت تفاوت این دو خودرو چندان زیاد نیست به دل خودت نگاه کن ببین کدوم رو بیشتر میپسندی انشاا... مبارکت باشه

MHMAX
12-02-2012, 23:08
سلام به همه
بلاخره ابتیاع گردید خودرویی سفیدرنگ از نشان رنو
خدا کند که بچرخد چرخش

wordist
12-02-2012, 23:11
سلام دوستان

هفته قبل چراغ پشت پنل تهويه هوا (چراغ مربوط به دكمه‌هاي تهويه كه در شب نمايش داده ميشه) ديگه روشن نشد
و ديروز هم چراغ استپ وسط كه زير شيشه عقب هست روشن نشد

مشكل از كجاست و آيا خودم ميتونم درستش كنم ؟

مرسي
با تشکر ویژه !!!! از تمامی دوستان .....

becareful
13-02-2012, 00:13
با تشکر ویژه !!!! از تمامی دوستان .....
عزیز با مراجعه به جعبه فیوز داخل ماشین و همچنین فیوز های داخل کاپوت که درون یه جعبه پشت باطری هستن و پیدا کردن فیوز های مربوط به استپ و چراغ پشت پنل رو پیدا کنید(از توی دفترچه راهنمای خودرو) بعد ببینید سوخته یا نه ولی کلا فکر کنم آخر کار بری پیش برقکار چون احتمال اینم هست سوخته شده باشن. در مورد چگونگی دسترسی یه چراغ استپ شخصا اطلاعی ندارم چون دنبالش نیودم.

wordist
13-02-2012, 00:21
عزیز با مراجعه به جعبه فیوز داخل ماشین و همچنین فیوز های داخل کاپوت که درون یه جعبه پشت باطری هستن و پیدا کردن فیوز های مربوط به استپ و چراغ پشت پنل رو پیدا کنید(از توی دفترچه راهنمای خودرو) بعد ببینید سوخته یا نه ولی کلا فکر کنم آخر کار بری پیش برقکار چون احتمال اینم هست سوخته شده باشن. در مورد چگونگی دسترسی یه چراغ استپ شخصا اطلاعی ندارم چون دنبالش نیودم.
ممنون

همه فیوزها رو چک کردم و سالم هستن

ghahremanimehdi
13-02-2012, 16:22
موتورشویی برای ماشین ضرر نداره؟ کف و فشار آب موتور رو خراب نمیکنه ؟

amir@sh
13-02-2012, 23:11
موتورشویی برای ماشین ضرر نداره؟ کف و فشار آب موتور رو خراب نمیکنه ؟
ضرر که داره باید خیلی به ندرت موتور ماشین رو شست اونهم وقتی که موتور کاملا سرده و تا حد امکان از آب پر فشار استفاده نشه

saeedsh7j
14-02-2012, 11:42
من می خوام پخش ماشینو عوض کنم چه جوری درش بیارم؟؟

smeh16
14-02-2012, 23:33
سلام دوستان
فردا قراره برم یک الی بنویسم فقط زیاد علاقمند نبودم که ایرانخودرو بگیرم ولی چاره ای نبود آخه پارس خودرو خودش رو لوس کرده و اصلاً خبری از فروش نقدی نیست نمی دونم چه سیاستی می خواد پیاده کنه ما که بی خیالش شدیم تو این چند وقته کلی مشتری پرو پاقرص رو از دست داد

mohamad skystar
15-02-2012, 00:06
من می خوام پخش ماشینو عوض کنم چه جوری درش بیارم؟؟

تو این بخش مطرح کنید
سیستم های صوتی تصویری خودرو:

MHMAX
15-02-2012, 13:06
سلام دوستان
فردا قراره برم یک الی بنویسم فقط زیاد علاقمند نبودم که ایرانخودرو بگیرم ولی چاره ای نبود آخه پارس خودرو خودش رو لوس کرده و اصلاً خبری از فروش نقدی نیست نمی دونم چه سیاستی می خواد پیاده کنه ما که بی خیالش شدیم تو این چند وقته کلی مشتری پرو پاقرص رو از دست داد

پیشا پیش مبارک
پارسخودرو و ایرانخودرو فرقی نداره. جو الکیه.ایرانخودرو یه خوبیییی داره اون هم اینه که موتورش ایرانی نیست.
من هم پری روز خریدم(ایرانخودرویی) ان هم به خاطره موتورش. و قیمت الکی گرونتره پارس خودرو

MHMAX
15-02-2012, 13:36
دوستان یه سوال
چراغ تو داشبرد روشن نمیشه. بازش کردم لامپش سالمه.کلیدشم باز کردم اونهم سیمش سر جاش بود. فیوزی ,چیز خاصی داره که چک کنمفکر میکنم از فیوز نیست چون همه چیز سالمه فقط همون روشن نمیشه!!
اگه میدونید و راهنماییم نکنید مدیونید:31:

soroori2
15-02-2012, 21:08
سلام دوستان عزیز

من میخوام ال 90 بخرم یه مدل هست که گفتن فول آپشن هست و قیمت اون هم شانزده میلیون وسیصد هست. اولا این مدل چه امکاناتی داره ؟ بهترین رنگ مخصوصا برای فروش چیه ؟ مصرف بنزین اون چقدره ؟

faraz_n
15-02-2012, 21:29
دوست عزيز اين كه ميگي ايرانخودرويي موتورش ايراني نيست و پارس خودرو ايرانيه منبعي داري؟؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

faraz_n
15-02-2012, 21:30
دوست عزيز شما سايت سايپا برو تمام مدلا رو با ذكر تفاوتها و تيپها گذاشته براي خريد هم از همون سايت اقدام كني تحويل ٤٥ روزه داره

MHMAX
16-02-2012, 11:58
دوست عزيز اين كه ميگي ايرانخودرويي موتورش ايراني نيست و پارس خودرو ايرانيه منبعي داري؟؟؟؟

شماره موتوری که W داره ساخت مگا موتور هست و شماره موتور هایی که D داره برای دایچی هست و تا وقتی که تحقیق میکردم برای خرید تمام پارس خودرویی ها ی جدید W بود یعنی ساخت مگا موتور .فکر کنم تفاوت چندانی هم نداره با اینحال میتونید فرقشون هم تو سرچی که میکنید متوجه بشید.
لینک نگذاشتم چون تو گوگل "شماره موتور تندر" یا "موتور تندر" سرچ کنی فراوان لینک هست.
موفق باشی

pishooo2
16-02-2012, 17:07
اقا کسی میدونه کیفیت تندر نود ون چطوره ؟قیمتش چنده ؟و ایا تولید میشه ؟

mohammad1983
17-02-2012, 00:25
سلام دوستان عزیز

من میخوام ال 90 بخرم یه مدل هست که گفتن فول آپشن هست و قیمت اون هم شانزده میلیون وسیصد هست. اولا این مدل چه امکاناتی داره ؟ بهترین رنگ مخصوصا برای فروش چیه ؟ مصرف بنزین اون چقدره ؟

تا اونجا که من در جریانش بودم و یکی از فامیلامون خرید این همون تندر lp هست و از لحاظ خود ماشین و امکاناتش کاملا فول هست .این آپشن آپشنی که یاد گرفتند و هی به مردم میگند اضافه کردن یک سنسور دنده عقب، دزدگیر تلماتیکس FC2 هست.که تجربه نشان داد که با این ما به تفاوت هم سنسور دنده عقب بهتر و هم دزدگیر خیلی بهتر میشه نصب کرد.مثلا دزدگیری که نصب کردند تا 2 هفته فقط دنبال رفع عیب هاش بودیم.
شما همون تندر E2+lp بگیر بعد خودت با سیلقه خودت هر کاری خواستی روش انجام بده.
بهترین رنگ که سفید هست.
مصرف تندر تا 3000 کیلومتر اول در شهر تا 11 لیتر هم ممکن هست برسد.اما بعد از دوران آب بندی به راحتی و با تعویض دنده مناسب مصرف شهر بین 8 تا 8.5 میشه.
در جاده هم من به شخصه بالاتر از 5.8 لیتر در 100 تا نداشتم(البته با سرعت 100 تا و رانندگی با آرمش)
در غیر این صورت موتور تندر،موتوری هست که در صورت نیاز به شتاب گیری و فشار، حسابی آدم را رو سفید میکنه ولی در عوض مصرف بنزینش هم بالاتر میره.

mohamad skystar
17-02-2012, 01:08
اقا کسی میدونه کیفیت تندر نود ون چطوره ؟قیمتش چنده ؟و ایا تولید میشه ؟

تندر 90 ون یا R90 ماشین خیلی خوبیه
یک سری دادن تو بازار اما دیگه خبری ازش نشد حالا تولید میشه یا نه رو نمیدونم.
قیمتش هم حدود 16 میلیون تومان بود.
کیفیتش هم مثل همین تندر 90 هایی هست که میبینید.

soroori2
17-02-2012, 17:49
سلام دوستان

ترمز ال نود abs هست یا نه ؟فول اون منظورمه .

mohammad1983
17-02-2012, 20:51
ترمز تندر abs+ebd هست.4 چرخ

amini_bio
19-02-2012, 11:56
دوستان الان هیچ کدوم شرکتا شرایط فروش ندارند؟؟

steve jobs
19-02-2012, 18:48
دوستان الان هیچ کدوم شرکتا شرایط فروش ندارند؟؟
چرا، ایرانخودرو فروش فوری تحویل 30 روزه اره.
15280000 میده

soroori2
19-02-2012, 22:12
سلام

ال نود فول آپشن دارای مانیتور هست ؟

Lady parisa
20-02-2012, 09:59
بر اساس آخرین رده بندی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، مگان 1600 شرکت پارس خودرو در بین خودروهای 20 تا 30 میلیون تومان، در مکان اول رضایتمندی مشتریان قرار دارد.

تندر90 این شرکت نیز در جدیدترین رده بندی کیفی خودروهای 10 تا 20 میلیون تومان، که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و بر اساس میزان رضایت مشتریان برگزار می شود، با یک پله صعود در مکان دوم قرار گرفت.

گفتنی است شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، علاوه بر تعیین میزان کیفیت خودروهای تولید داخل، با بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از خودروها، برترین خودروهای کشور را از نظر مشتریان معرفی می کند و بر همین اساس، مگان 1600 و تندر90 تولید شرکت پارس خودرو به ترتیب رتبه های اول و دوم جدول با کیفیت ترین خودروهای کشور از نظر مشتریان را در رنج قیمتی 20 الی 30 و 10 الی 20 میلیون تومان دریافت کردند.

"خبرخودرو"

hossein.az
20-02-2012, 13:32
سلام

ال نود فول آپشن دارای مانیتور هست ؟

ال 90 فول هم مانیتور ندارد.

faraz_n
20-02-2012, 14:09
خبر قيمتا رو دارين؟؟؟
امروز e2 رسيد به ١٧.٨٠٠

hossein.az
20-02-2012, 14:20
خبر قيمتا رو دارين؟؟؟
امروز e2 رسيد به ١٧.٨٠٠

پس 10%ای که قرار بود از سال آینده بذارن رو قیمتا اعمال شد؟
این قیمت نمایندگیه یا بازار؟

faraz_n
20-02-2012, 17:46
نمايندگي اصلا قيمت نميده، ايرانخودرو طرح بهار تا بهر گذاشته بود واسه ال ٩٠ ١٥،٣٠٠ قيمتا رفته بالا كنسل كرده
قيمت بازار اصلا نرمال نيست
هركي هر چي دوس داره ميگه

hossein.az
21-02-2012, 15:39
فقط ال90 این وضع راپیدا کرده؟

faraz_n
21-02-2012, 21:40
متاسفانه بله
امروز به ١٨ تومن هم رسيده
شانس ماست تا اومديم ماشين بخريم .....

mohamad skystar
22-02-2012, 00:11
متاسفانه بله
امروز به ١٨ تومن هم رسيده
شانس ماست تا اومديم ماشين بخريم .....

نمایندگی تندر 90 رو با قیمت 18 میلیون تومان میده ؟؟؟
یا قیمت بازار اینجور بوده ؟؟؟

isbn
22-02-2012, 00:18
18 تومن >>>> وااااااو

من 206 تیپ 5 هم که داشتم موقع فروشش خورد به گرون شدنش تونستم با سود بفروشمش !

اینم 16 گرفتم الان شده 18 چه بازار جالبی داریم

HOOSEIN 105
22-02-2012, 00:34
خدا ازشون نگذره.چه خبره 18 تومن؟؟
پسر عموی بیچاره من امروز زیر ماشینش تو اتوبان شیشه رفت و لاستیک ترکید و ماشین رفت تو گاردریل
ماشین خسارت زیادی دیده
خلاص شدن رادیاتور ها شکستن طبق ها و فنر
جا خوردن شاسی
گلگیر
کاپوت
و ...
به نظر دوستان ماشین رو درست کردیم بفروشیم یا نگه داریم؟؟
اگه درست کنیم چند بر میدارن؟
مدل دی ماه 90 مدل فول با کارکرد 4هزارتا

becareful
22-02-2012, 01:50
خدا ازشون نگذره.چه خبره 18 تومن؟؟
پسر عموی بیچاره من امروز زیر ماشینش تو اتوبان شیشه رفت و لاستیک ترکید و ماشین رفت تو گاردریل
ماشین خسارت زیادی دیده
خلاص شدن رادیاتور ها شکستن طبق ها و فنر
جا خوردن شاسی
گلگیر
کاپوت
و ...
به نظر دوستان ماشین رو درست کردیم بفروشیم یا نگه داریم؟؟
اگه درست کنیم چند بر میدارن؟
مدل دی ماه 90 مدل فول با کارکرد 4هزارتا

سلام .مگه چقدر سرعت ميرفته حدس ميزنم از بي احتياطي راننده هم بوده يا اينكه لاستيك كه تركيده ترسيده زده روي ترمز.
نظر بنده اينه كه اگه شاسي واقعا خورده بفروشتش .
بعد به سرعت يه ال نود يكسال كاركرد بگيره چون گرون ميشه.هر كاري كنه اين الان توي ذوقش خورده.

HOOSEIN 105
22-02-2012, 08:33
راستش تو خط سبقت بوده و سرعتش 100 تا بوده و چرخ جلو سمت راننده رفته روشیشه و رو چشم برهم زدنی ماشین خورده به گاردریل
ولی خوبی که داره ماشین بیمه بدنه بود.
از راهنماییتون هم ممنون.باید سریع دست به کار بشیم.

faraz_n
23-02-2012, 05:02
نمايندگي اصلا قيمت نميده
يه سري از نمايندگي ها هم كه قيمت ميدن رو ١٧،٥٠٠به بالا قيمت ميدن
بازارهم رو١٨ تومنه
هيچي معلوم نيست
تو اين مملكتم كه يه چيز قيمتش بره بالا ديگه پايين بيا نيست

isbn
23-02-2012, 11:06
دوستان شنیدم ال 90 هم مثل 207 و تیپ 5 داره اختلال تولید براش پیش میاد درسته؟

mohamad skystar
23-02-2012, 12:56
دوستان شنیدم ال 90 هم مثل 207 و تیپ 5 داره اختلال تولید براش پیش میاد درسته؟

دوست من
تندر 90 از روز اول همیشه اختلال در تولید رو داشته.
میبینید که فروشش به چه صورت هست. یک ماه هست یک ماه نیست
یه روز یهو تو نمایندگی میگن فروش تندر اغاز شد تا ظهر هم تمام میشه.
برنامه تولید یک خودرو اگر درست باشه با این مشکلات مواجه نمیشه.

faraz_n
23-02-2012, 13:54
البته تا وقتي كه اختلال توليد پيش بياد بايد خدا رو شكر كرد چون معلوم ميشه دوستان نابغه هنوز نتونستن واسه قطعات اون ماشين جايگزين بنجل و چيني پيدا كنن

ghahremanimehdi
23-02-2012, 23:45
کلا ماشینای با کیفیت زیر 20 میلیون تولیدشون کمه و کمیاب میشن بعد از مدتی هم کلا تولیدشون مختل میشه. مثل همون بلایی که سر ریو اومد.یا 206 تیپ 5

amini_bio
24-02-2012, 13:35
اینجا زده 18700 !!!!!

چه قیمتی کشیده ماشاالله!!!

mohamad skystar
24-02-2012, 14:20
اینجا زده 18700 !!!!!

چه قیمتی کشیده ماشاالله!!!

متاسفانه برخی آدما هستن که فکر میکنن میتون ماشین رو با هر قیمتی
بفروشن.اما خوب به مراتب ماشین رو دستشون باد میکنه و مجبورن این بازار گرمی ها رو بزارن کنار
و با قیمت بازار بفروشن.
تندر 90 E2 LP که فولترین تندر هست زیر 16.5 میلیون تومان قیمت داره و دوستانی که بالای این رنج
قیمت میزارن باید سالیان دراز در انتظار بشینن تا ماشین فروش بره.
دوستان مباحث تاپیک رو سر این قیمت های حبابی انحراف ندین خیلی راحت از چندتا نمایشگاه
سوال کنید تا قیمت دستتون بیاد.

Ezel
24-02-2012, 20:04
متاسفانه برخی آدما هستن که فکر میکنن میتون ماشین رو با هر قیمتی
بفروشن.اما خوب به مراتب ماشین رو دستشون باد میکنه و مجبورن این بازار گرمی ها رو بزارن کنار
و با قیمت بازار بفروشن.در رابطه با بحث قیمت سربه فلک کشیده ال 90 و حباب باورنکردنی اون :

امروز ماشین خودمون رو ( ال 90 ای 1 نیمه فول مدل 88 نقره ای با 11 ماه بیمه و کارکرد 34 هزار ) بردیم پارکینگ حکیمیه ، شاید باورتون نشه ما ساعت 7:30 رسیدیم اونجا ، ساعت 7:45 ماشین رو فروختیم ( یعنی در عرض 15 دقیقه ! ) به قیمت 13/100 ! در حالیکه سال 88 ما این ماشین رو صفرکیلومتر 11/700 خریده بودیم !!!

خلاصه الان وضعیتی شده که هرقیمتی فروشنده بده خریدار پیدا میشه !:31: خود ما به 12 میلیون راضی بودیم ولی سورپرایز شدیم .

mohamad skystar
24-02-2012, 23:03
در رابطه با بحث قیمت سربه فلک کشیده ال 90 و حباب باورنکردنی اون :

امروز ماشین خودمون رو ( ال 90 ای 1 نیمه فول مدل 88 نقره ای با 11 ماه بیمه و کارکرد 34 هزار ) بردیم پارکینگ حکیمیه ، شاید باورتون نشه ما ساعت 7:30 رسیدیم اونجا ، ساعت 7:45 ماشین رو فروختیم ( یعنی در عرض 15 دقیقه ! ) به قیمت 13/100 ! در حالیکه سال 88 ما این ماشین رو صفرکیلومتر 11/700 خریده بودیم !!!

خلاصه الان وضعیتی شده که هرقیمتی فروشنده بده خریدار پیدا میشه !:31: خود ما به 12 میلیون راضی بودیم ولی سورپرایز شدیم .

شما رو قیمت فروختی دوست من.
منظور من افرادی بود که الان قیمت 18 میلیون رو برای تندر اعلام میکنن.

amini_bio
25-02-2012, 08:56
شما رو قیمت فروختی دوست من.
منظور من افرادی بود که الان قیمت 18 میلیون رو برای تندر اعلام میکنن.
خب ایشون ای1 نقره ای 34 هزارتا کارکرده را 13.100 فروخته.
ای 2 صفر سفیدش حساب کن دیگه چقدره!
چیز واضحیه که چیزی که تو بازار کم بشه قیمتش میره بالا.

به هر حال باهاتونموافقم که به جای قیمت به بحث های دیگه پرداخته بشه.

mmf66
25-02-2012, 10:18
پدر مردم رو در اوردن با این قیمت ها ماشینی که قرار بود برای قشر ضعیف تولید بشه حالا قشر متوسط هم نمیتونن بخرن از ماست که بر ماست

hossein.az
25-02-2012, 13:56
این حباب قیمت بالاخره میترکه ,بعد عید این شرایط کاملا به حالت اولش برمیگرده.فقط این وسط کسایی که این طرف سال خریدن ضرر میکنن ویه پول الکی رو میدن به این دلالها که از هر شرایطی برای کلابرداری استفاده میکنن.
فکر میکنین کی این قیمتها رو انداخته تو دهن مردم.

mmf66
25-02-2012, 14:45
این حباب قیمت بالاخره میترکه ,بعد عید این شرایط کاملا به حالت اولش برمیگرده.فقط این وسط کسایی که این طرف سال خریدن ضرر میکنن ویه پول الکی رو میدن به این دلالها که از هر شرایطی برای کلابرداری استفاده میکنن.
فکر میکنین کی این قیمتها رو انداخته تو دهن مردم.
دوست عزیز خود کارخونه قیمت رو میخواد بکنه حدود 17 تومان وقیمت بازار هم مقداری باید بالاتر باشه پس همچین حبابی هم نیست

acer_14
25-02-2012, 14:59
ترمز تندر abs+ebd هست.4 چرخ

دوست عزیز ترمز های ABS فقط روی ترمزهای دیسکی نصب میشه و تندر فقط ترمز های جلو دیسکیه

HOOSEIN 105
25-02-2012, 17:31
دوست عزیز ترمز های ABS فقط روی ترمزهای دیسکی نصب میشه و تندر فقط ترمز های جلو دیسکیه

دوست من اینطور که شما فکر میکنید نیست.چرخ های عقب لوگان هم ای بی اس دارند و همچنین سر پیچ هم عمل میکنند و میتونم بگم تو هیچ شرایطی هیچ کدوم از چرخ های لوگان قفل نمیشوند

mohammad1983
25-02-2012, 20:23

آیا این حرف رو از روی مطالعه و آگاهی میزنید؟با این حرف شما یاد یه بنده خدایی افتادم که میگفت abs فقط اون دیسک های ترمزی هست که روش سوراخ داره!!!
اگر کاسه چرخ عقب تندر رو دیده بودید به راحتی متوجه وجود سنسور سرعت در چرخ عقب میشدید.
همین طور در دستگاه دیاگ کلیپ مخصوص رنو هر چهار چرخ تست abs میشه.
مهمتر از اون اگر سوار تندری میشدید که abs داشت و در سطح یخ زده براتون ترمز میگرفت به راحتی صدای abs رو از چرخ عقب میشنیدید.

isbn
26-02-2012, 02:11
من امروز سیم گاز رو رگلاژ کردم و گذاشتم دقیق رو خونه آخر شتاب و گاز خور ماشین خیلی خوب شد ولی بعدش فهمیدم که خودش به مرور اون قسمت آبی رنگ که مال سیم گاز هست میاد رو وسط وا میسته و رگلاژ منو بهم میریزه ! برای جلوگیری از این موضوع چی پیشنهاد میدید ؟
فک میکنم تحمل اون خار کمه و میاد عقب !!!!!!!

oghyanoos
26-02-2012, 14:11
هیچ abs وجود نداره که فقط عقب یا جلو باشه.

becareful
26-02-2012, 19:35
من امروز سیم گاز رو رگلاژ کردم و گذاشتم دقیق رو خونه آخر شتاب و گاز خور ماشین خیلی خوب شد ولی بعدش فهمیدم که خودش به مرور اون قسمت آبی رنگ که مال سیم گاز هست میاد رو وسط وا میسته و رگلاژ منو بهم میریزه ! برای جلوگیری از این موضوع چی پیشنهاد میدید ؟
فک میکنم تحمل اون خار کمه و میاد عقب !!!!!!!
یه دونه خار جدید بخر .البته اینو چک کن ببین اون شیار های پلاستیکی آبی هرز نشدن؟
اگه نه که یه خار جدید بخر یا از این سیم های مفتول هم حتی میتونی استفاده کنی.

هیچ abs وجود نداره که فقط عقب یا جلو باشه.
کلا بحث abs توی ایران خیلی جای بحث داره .خیلی قدیمی هستن این abs ها مخصوصا روی 405 . روی ال 90 هم تعریفی نداره .کلا ترمز کاسه ای یک جور ناهماهنگی به وجود میاره توی ترمز گیری abs به خاطر اینکه نحوه ترمز گیری دیسکی با کاسه ای و قدرتشون فرق داره برای همینه وقتی ترمز شدید میاد وسط خیلی زیر پا میزنه این پدال و بیشتر اجساس نا امنی میده تا abs:31: این همه پیگیری کردن که abs بذارین آخر رفتن اولین و قدیمی ترین نوع abs ها رو روی ماشین ها سوار کردن.

2.5.8.14.1.13
26-02-2012, 19:37
دوستان سلام.من یه پارس 84 دارم خیلی هم ازش راضی هستم.فقط مشکل مصرف بنزین باهاش دارم و میخوام اگه بشه ال۹۰ بگیرم،البته هنوز تصمیم قطعی نگرفتم.دوستان نظرتون راجع به این کار چیه؟
اما سوال اصلیم اینه که میخوام ببینم دوستانی که ال ۹۰ دارن مصرفشون توی شهر چنده؟ دقیق میخوام بدونم و میخوام از کسایی که دارن بپرسم.

mohamad skystar
26-02-2012, 20:04
دوستان سلام.من یه پارس 84 دارم خیلی هم ازش راضی هستم.فقط مشکل مصرف بنزین باهاش دارم و میخوام اگه بشه ال۹۰ بگیرم،البته هنوز تصمیم قطعی نگرفتم.دوستان نظرتون راجع به این کار چیه؟
اما سوال اصلیم اینه که میخوام ببینم دوستانی که ال ۹۰ دارن مصرفشون توی شهر چنده؟ دقیق میخوام بدونم و میخوام از کسایی که دارن بپرسم.

تعویض پارس مدل 84 با تندر 90 به نظرم ارزش داشته باشه.
اگر هدف اصلیتون برای تعویض خودرو مصرف سوخت باشه تندر به راحتی این کارو براتون انجام میده.
تندر از موتور قوی و کم مصرف تری نسبت به پارس مدل 84 برخورداره هست
با 2 ایربگ و سیستم ترمز ABS به مراتب امنیت بیشتری رو همراه داره.
همچنین از نظر فضای داخلی هم مناسبه.
پس شما میتونید برای خرید تندر و تعویضش با پارس مدل 84 اقدام کنید.
موفق باشید

Ezel
26-02-2012, 22:09
اما سوال اصلیم اینه که میخوام ببینم دوستانی که ال ۹۰ دارن مصرفشون توی شهر چنده؟ دقیق میخوام بدونم و میخوام از کسایی که دارن بپرسم.توی شهر ماکزیمم 7/5 میسوزوند ماشین ما ، حالا سایر دوستان هم راهنمایی کنند بهتر میشه مقایسه کرد /
+
البته ما جزو کسانی هستیم که ال 90 "داشتند" :31:

becareful
27-02-2012, 02:22
مال ما و یکی از آشناهامون هم زیر 8.4 توی شهر نمیاد غیر از اینکه توی کمربندی باشی. اگه توی ترافیک گیر کنی روی 10.5 هم میاد. ال 90 جرء ماشین هاییه که تفاوت بیرون شهر با داخل شهرشون خیلی زیاده . بیرون شهر من 6.7 کمترین مقداری بوده که داشتم . رنج متوسط بیرون شهر هم 7.3 هست.

ess_1362
27-02-2012, 07:43
من درون شهر چیزی بین 8 تا 8.4 می سوزونه
البته به شرایط رانندگی هم بستگی داره چون نسبت به نوع رانندگی فوق العاده حساس هست
بیرون شهر هم چیزی بین 5.5 تا 6 مصرف می کنه

dops dops
27-02-2012, 11:17
من درون شهر چیزی بین 8 تا 8.4 می سوزونه
البته به شرایط رانندگی هم بستگی داره چون نسبت به نوع رانندگی فوق العاده حساس هست
بیرون شهر هم چیزی بین 5.5 تا 6 مصرف می کنه

دقیقا مصرف = نوع رانندگی هست
من رو دوره موتوره 3000 دنده عوض میکردم و یهو به ماشین شتاب نمیدادم و سرعت متوسطمم 28-32 بود مصرفم 8.2 تا 8.5 شد ولی واسه امتحان دور موتوره 4500 دنده عوض میکردم و با شتاب رانندگی کردم(مثله همیشه:31:) با سرعت متوسطه 22 مصرف 11 شد:18:
از این تستا زیاد انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که طبق حرفه دوستمون نوع رانندگی دقیقا تاثیر داره تو مصرف.
_____
یه سوال:
اینکه رو 3000 دنده رو عوض کنیم رو شتابه ماشین تاثیر نداره؟؟
با توجه به این حرف که میگن :" نفسه ماشین گرفته میشه..."

ess_1362
27-02-2012, 11:43
اینکه رو 3000 دنده رو عوض کنیم رو شتابه ماشین تاثیر نداره؟؟
با توجه به این حرف که میگن :" نفسه ماشین گرفته میشه..."
من به شخصه تا به حال جایی ندیدم که نوشته باشه تعویض دنده در 3000 دور در دقیقه مشکل ساز بشه!!
استاندارد تعویض دنده برای تندر در شهر 3000-3500 هست ک بسته به ارتفاع از سطح زمین داره
من خودم همیشه روی 3000 تعویض می کنم در شهر
در جاده هم بستگی به شرایط ممکن هست بین 3000 تا 5000 تعویض دنده را انجام بدم

sdsab22
27-02-2012, 11:49
آقا وقتی یک خونه از آمپر بنزین روشن هست معمولا چند کیلومتر دیگه راه می ره؟وقتی هیچی روشن نباشه و همش خالی باشه چطور؟من همیشه وقتی یک چراغ روشن هست میرم بنزین بزنم ولی حس میکنم خالی خالی نیست!

dops dops
27-02-2012, 12:02
آقا وقتی یک خونه از آمپر بنزین روشن هست معمولا چند کیلومتر دیگه راه می ره؟وقتی هیچی روشن نباشه و همش خالی باشه چطور؟من همیشه وقتی یک چراغ روشن هست میرم بنزین بزنم ولی حس میکنم خالی خالی نیست!

60 کیلومتر از وقتی روشن بشه میره.
حدودا 10 لیتر وقتی چراغ روشنه بنزین داخل هست. چون خودم به شخصه وقتی چراغ روشن شده بود رفتم که باک رو شستشو بدم. 10 لیتر ازش خالی کردم....

sdsab22
27-02-2012, 13:02
60 کیلومتر از وقتی روشن بشه میره.
حدودا 10 لیتر وقتی چراغ روشنه بنزین داخل هست. چون خودم به شخصه وقتی چراغ روشن شده بود رفتم که باک رو شستشو بدم. 10 لیتر ازش خالی کردم....

یعنی وقتی خونه آخر خالی شد هنوز 10 لیتر توشه؟ بعد تموم شدن بنزین چراغی چیزی داره که روشن بشه و بگه بنزین تمومه مثل ماشین های دیگه؟

isbn
27-02-2012, 13:06
من دیروز بنزنم به آخر رسید و چراغ روشن شد کل خونه ها هم خالی شده بودن . اولاش میزد 56 کیلومتر دیگه میتونی بری که نمیدونم چه شد بع کلا سه تا خط شد و دیگه نزد چند کیلومتر دیگه میتونی بری ولی از دم خونه تا پمپ بنزین حدود 10-20 کیلومتر هست که رفتم وقتی رسیدم پمپ بنزین که زدم پر پر 48.5 گرفت !

amini_bio
27-02-2012, 13:32
دقیقا درسته که مصرف بنزین به شیوه رانندگی شما بستگی داره.
من همین 3 روز پیش تو جاده رانندگی کردم مصرفم روی 5.6 شد. پنج و شش دهم!!!
سرعت متوسطم هم 100 کیلومتر بر ساعت بود و 70 کیلومتر با این سرعت روندم.
ولی مصرف تو شهر هیچ ملاک خوبی نیست چون کاملا بستگی به ترافیک و چراغ قرمز و اینا داره.

این مقاله را خودم تهیه کردم راجب مواردی که تاثیر میذاره تو مصرف سوخت:
یه نگاهی بهش بندازید بد نیست.

وقتی چراغ بنزین روشن میشه معمولا حدود 6 7 لیتر بنزین دیگه هنوز ته باک هست. که تو جاده باشی 100 کیلومتر میبردت.

dops dops
27-02-2012, 15:20
من دیروز بنزنم به آخر رسید و چراغ روشن شد کل خونه ها هم خالی شده بودن . اولاش میزد 56 کیلومتر دیگه میتونی بری که نمیدونم چه شد بع کلا سه تا خط شد و دیگه نزد چند کیلومتر دیگه میتونی بری ولی از دم خونه تا پمپ بنزین حدود 10-20 کیلومتر هست که رفتم وقتی رسیدم پمپ بنزین که زدم پر پر 48.5 گرفت !

من دقت کردم مثلا تا چراغ روشن نشده میزنه 62 یا کلا بالای 60 تا میتونی بری بعد یکم که میری زیره 60 صفر میشه.
باکش 60 تا به زور میگیره. ولی خیلی پر میشه دیگه....

یعنی وقتی خونه آخر خالی شد هنوز 10 لیتر توشه؟ بعد تموم شدن بنزین چراغی چیزی داره که روشن بشه و بگه بنزین تمومه مثل ماشین های دیگه؟
بله.
نه تندر اینجوری نیست . من چن تا مطلب خوندم که گفته بود چراغ روشن شد برید بنزین بزنید چون باعثه ضعیف شدن سنسور و احیانا سوختنه پمپ بنزین میشه.

2.5.8.14.1.13
27-02-2012, 22:55
پس فکر میکنم باید بطور میانگین مصرف ال ۹۰ رو در ۸ در نظر گرفت.چون من از ۷ شنیدم تا...
اما خودمم فکر نمیکنم روی ۷ باشه.روی ۸ توی شهر فکر میکنم منطقیش باشه.
من چون بهمین دلیل میخوام ماشینمو عوض کنم خیلی برام مهمه که مصرفم چند هست.
میخوام حساب کنم ببینم ارزش داره عوض کنم ماشینمو یا نه (پارس ۸۴ دارم)

dash_mehdi
28-02-2012, 00:02
پس فکر میکنم باید بطور میانگین مصرف ال ۹۰ رو در ۸ در نظر گرفت.چون من از ۷ شنیدم تا...
اما خودمم فکر نمیکنم روی ۷ باشه.روی ۸ توی شهر فکر میکنم منطقیش باشه.
من چون بهمین دلیل میخوام ماشینمو عوض کنم خیلی برام مهمه که مصرفم چند هست.
میخوام حساب کنم ببینم ارزش داره عوض کنم ماشینمو یا نه (پارس ۸۴ دارم)

ال90 برادرم در شهر صدی 10.5 میسوزونه
یک ال90 دیگه رو هم دیده بودم تو شهر صدی 10.5 میسوزوند
صدی 8 اشتباهه
تازه کامپیوتر خود ماشین صدی 11 رو نشون میده
البته ماشین کاملا سالم هست و همین چند وقت پیش خریده.

2.5.8.14.1.13
28-02-2012, 01:02
ال90 برادرم در شهر صدی 10.5 میسوزونه
یک ال90 دیگه رو هم دیده بودم تو شهر صدی 10.5 میسوزوند
صدی 8 اشتباهه
تازه کامپیوتر خود ماشین صدی 11 رو نشون میده
البته ماشین کاملا سالم هست و همین چند وقت پیش خریده.

ای بابا.اگه بخواد 10.5 بسوزونه که الان ماشین خودم 11 میسوزونه چه کاریه برای نیم لیتر ماشینو عوض کنم.
من گفتم حداقل 3 4 لیتر تفارت هست که بخوام عوض کنم.
البته من از خیلی ها که داشتن پرسیدم از 8 بیشتر نگفتن و خودشون هم دارن استفاده میکنن.
اما حالا نمیدونم چطوریه.

ess_1362
28-02-2012, 08:23
مصرف خودرو درون شهر چیزی بین 8-9 هست
اینکه شما میگی 10-11 یا خودرو شما ایراد داره یا شیوه رانندگی شما مناسب نیست که باعث افزایش مصرف سوخت شده
باز هم میگم مصرف تندر در شهر در صورت رانندگی معتدل چیزی بین 8-9 هست

موفق باشید

amini_bio
28-02-2012, 09:57
عزیزان مصرف تو شهر که ملاک قابل اعتمادی برای مصرف خودرو نیست.
آخه شما از کجا می دونید اونی که میگه 8، تو مسیرش چقدر ترافیک بوده چند تا چراغ قرمز بوده یا چقدرش با دنده 4 بوده چقدرش با دنده 1 بوده و . . .

چیزی که برای همه می تونه یکسان باشه و شرایطش تقریبا یکیه تو جاده هست. برای تندر سالم با 4 سرنشین و سرعت 100 تا 110 باید حدود 6 باشه.

isbn
28-02-2012, 11:10
من با رانندگی کاملا پیر مردی به مصرف 8.6 رسیدم ! ولی الان دیگه چند وقتی هست که دارم مثل سابق میرونم رفته رو 10-11
تو پیر مردی اصلا شتاب گیری معنا نداره که باعث ترکیدن مخ راننده میشه برای همین بی خیالش شدم :31:

dash_mehdi
28-02-2012, 12:01
ماشین من کاملا سالمه و در شهر با میانگین سرعت 60 و یا دو رو ور 60 صدی 10.5 می سوزونه.
اگه ال90 تو شهر صدی 8 میسوزونه پس لابد تو جاده صدی 5 می سوزونه و ما خبر نداشتیم!

dops dops
28-02-2012, 12:12
من خیلی حساس بودم رو این موضوع و همه جوره هم تست کردم با انواعه رانندگی تو پسته قبلی هم چند مورد رو اشاره کردم.
مصرف بسته به سرعت متوسط و نخوه رانندگی از 8 تا 11 من تجربه کردم که وقتی به مصرفه 11 رسیدم که تو دوره موتوره 4500 تا 5500 دنده عوض میکردم و با شتاب رانندگی میکردم (لایی کشی و کل کل و اینا:27:) و سرعت متوسطمم 22 کیلومتر بر ساعت بود!!!
با رانندگی به قوله دوستان پیرمردی به مصرف 8.2 رسیدم به این ترتیب که تو دوره موتوره دقیقا 3000 دنده عوض میکردم و اصلا شتاب به ماشین نمیدادم لایی و کل کل و... تعطیل (اصن یه وضی:31:) و سرعت متوسط هم 30 بودش...
مصرفه 8 چیزی دور از ذهن نیست...
امیدوارم مفید بوده باشه.:11:
(در تمامی موارد بنزین سوپر بود)

isbn
28-02-2012, 14:45
دقیقا همین طوره که شما گفتین دور متور پیر مردی با گاز دادن یواش و بدون شتاب همون مصرف میشه اما با دور 4-4.5 و فشار سریع پدال گاز مصرف دقیق میره 10-11

becareful
01-03-2012, 18:17
خدمت اون دوستمون كه تعجب كرده بودن مصرف 8 هست بكم كه ما دروغ نداريم بگيم همينقدره آقا جان اون شخصي هم كه كفتن مصرفشون 10 11 هست يا ماشينشون زير 8000 كار كرده يا اي سي يو رو بايد ريست كنه يا كلا يه مشكل ديگه داره ماشينش.

mohammad1983
01-03-2012, 21:31
من باز امروز مصرف ماشین رو در اتوبان و شهر دقیقا تست کردم در اتوبان و با سرعت 100 تا مصرف فیکس روی 5 هست.
در شهر هم با رانندگی نرمال و تعویض دنده روی 2900 مصرف صدی 8.5 هست.

isbn
02-03-2012, 12:53
خدمت اون دوستمون كه تعجب كرده بودن مصرف 8 هست بكم كه ما دروغ نداريم بگيم همينقدره آقا جان اون شخصي هم كه كفتن مصرفشون 10 11 هست يا ماشينشون زير 8000 كار كرده يا اي سي يو رو بايد ريست كنه يا كلا يه مشكل ديگه داره ماشينش.

من ماشینم الان 2600 تا رفته به نظرت ببرم برای ریست و آپدیت ای سی یو یا بذارم رو 3000 تا ببرم ؟ بعد ریست میخوام فقط ماشین رو وحشی کنم و مصرف واسم مهم نیست میشه بگی چجوری میشه ؟ چون یه جا خوندم گفته بود بعد ریست 20-30 کیلومتر بندازین اتوبان تا میتونین گاز بدین که ای سی یو بره رو حالت اسپرت !

dops dops
02-03-2012, 14:49
من ماشینم الان 2600 تا رفته به نظرت ببرم برای ریست و آپدیت ای سی یو یا بذارم رو 3000 تا ببرم ؟ بعد ریست میخوام فقط ماشین رو وحشی کنم و مصرف واسم مهم نیست میشه بگی چجوری میشه ؟ چون یه جا خوندم گفته بود بعد ریست 20-30 کیلومتر بندازین اتوبان تا میتونین گاز بدین که ای سی یو بره رو حالت اسپرت !

نه قربون . شما بذار 3-4 هزار تا پر کنه بعدش برو . یه جای مطمئن هم برو که خطا ها رو عیب یابی کنه .من یه جایی رفتم تمام خطاهمو پاک کرد به جای عیب یابی....
اون یه جا فروم آکو نبود:31: ؟

isbn
02-03-2012, 14:59
نه قربون . شما بذار 3-4 هزار تا پر کنه بعدش برو . یه جای مطمئن هم برو که خطا ها رو عیب یابی کنه .من یه جایی رفتم تمام خطاهمو پاک کرد به جای عیب یابی....
چرا همون جا بود :31:
نزدیک من تو خیابون دماوند نمایندگی مرکزی شماره 1 هست نمیدونم این کارارو هم میکنن یا فقط تعمیراتیه !
البته برای من پارس خودرو هست نمایندگی های سایپا هم کمه سمت تهرانپارس

dops dops
02-03-2012, 15:05
چرا همون جا بود :31:
نزدیک من تو خیابون دماوند نمایندگی مرکزی شماره 1 هست نمیدونم این کارارو هم میکنن یا فقط تعمیراتیه !
البته برای من پارس خودرو هست نمایندگی های سایپا هم کمه سمت تهرانپارس

حالا شما به خاطره ماشینت 4 قدم اونورتر برو ...:27:
تو همون فرومه نمایندگیهایی که بچه ها رفتن و کارشون خوب بود تو تهران زیاد بود یادمه....

isbn
02-03-2012, 16:35
حالا شما به خاطره ماشینت 4 قدم اونورتر برو ...:27:
تو همون فرومه نمایندگیهایی که بچه ها رفتن و کارشون خوب بود تو تهران زیاد بود یادمه....

آخه میری میگن برو عصر بیا مثلا من شرقم ماشین رو بذارم برم عصر بیام ستم بزرگی هست ::31:
اگه دوستان کسی نمایندگی خوب میشناسه معرفی کنه !
اگر همین نمایندگی یا تعمیرگاه مرکزی شماره 1 بتونه انجام بده که عالی هست چون واسه کلاچ هم باید برم پله میکنه

isbn
03-03-2012, 11:57
دیشب دزد زده به ماشینم زاپاس و کیف آچار رو برده بعد آچار قالباق هم تو کیف بوده حالا این آچار جایی گیر میاد ؟ یا باید ببرم نمایندگی حتما؟ ولی اینطور که مشخص بود خیلی راحت صندوق رو بدون دردسر باز کرده و وقت کافی برای جارو کردن صندق داشته

irainian
03-03-2012, 13:08
ببخشید من یک سوال داشتم امروز بهم زنگ زدن گفتن 206 sd v8 رسیده من میخوام بفروشمش یک تندر 90 بخرم به نظرتون الان بفروشمش به صرفه تره برام یا تا بعد از عید بزارم بمونه تو پارکینگ بعد برم بگیرمش بفروشمش همونجا یه تندر 90 بخرم منظورم اینه افزایش قیمت 206 بیشتره یا تندر 90

hossein.az
03-03-2012, 13:43
ببخشید من یک سوال داشتم امروز بهم زنگ زدن گفتن 206 sd v8 رسیده من میخوام بفروشمش یک تندر 90 بخرم به نظرتون الان بفروشمش به صرفه تره برام یا تا بعد از عید بزارم بمونه تو پارکینگ بعد برم بگیرمش بفروشمش همونجا یه تندر 90 بخرم منظورم اینه افزایش قیمت 206 بیشتره یا تندر 90

اگه ماشینو تو عید احتیاج نداری الان بفروش بعد عید هم تندر 90 رو بخر ,چون به احتمال زیاد تندر از اینی که الان هست بعد عید پایین تر میاد.

dops dops
03-03-2012, 15:01
دیشب دزد زده به ماشینم زاپاس و کیف آچار رو برده بعد آچار قالباق هم تو کیف بوده حالا این آچار جایی گیر میاد ؟ یا باید ببرم نمایندگی حتما؟ ولی اینطور که مشخص بود خیلی راحت صندوق رو بدون دردسر باز کرده و وقت کافی برای جارو کردن صندق داشته
متاسفم دوست عزیز
دقیقا چطوری باز کرده؟؟؟
قفل رو شکسته درسته؟(از اونجایی که سوئیچ میخوره)

isbn
03-03-2012, 22:07
نه والا قفل هیچیش نشده ! به راحتی باز و بسته میشه ! میگم خیلی تمیز کار کرده دیگه :41:

dops dops
03-03-2012, 23:35
نه والا قفل هیچیش نشده ! به راحتی باز و بسته میشه ! میگم خیلی تمیز کار کرده دیگه :41:

ای بابا پس سیستم داریم عقب باید توکل کنیم و ماشینو تنها بذاریم....
من چن نمونه دیدم پیچ گوشتی انداخته بود پشته قفل چون واشره لاستیکی داره راحت فرو میره و قفل میشکنه !!:41:
دزدگیر نداری شما؟؟

becareful
04-03-2012, 14:59
ای بابا پس سیستم داریم عقب باید توکل کنیم و ماشینو تنها بذاریم....
من چن نمونه دیدم پیچ گوشتی انداخته بود پشته قفل چون واشره لاستیکی داره راحت فرو میره و قفل میشکنه !!:41:
دزدگیر نداری شما؟؟

اگه نگران شدي شما. برو يه قفل زاپاس بند بخر كه دزد نتونه بازش كنه

becareful
04-03-2012, 15:11

همونطور كه دوستمون گفت بذار بگذره حتي تا 6000 5000
اگه مشكل بنزين نداري اول كه صبر كن تا كيلومترش بره بالا بعد براي اينكه الاف نشي موقعي كه بردي ايران شلرو هم صفحه كلاج رو ببر پايين هم گاز رو بيار بالا كه گاز خور ماشين بيشتر بشه بعد اي سو يو رو همون آپديت كن كه دوبارگي كار نكرده باشي بعد كه اين كارارو كردي ديگه بگازونش تا هيكلش بياد زياد هم بالاي 4500 عوض نكن چون واقعا عمر مفيد موتور رو كم ميكنه.
سرويس ها هم كه ميدوني روي 10000 ف ي ل ت ر بنزين روغن و ف ي ل ت ر روغن . اگر خواستي خرج كني پروفي زرد بريز..روغن هاي كاملا سينتتيك هم خواستي بريز مشكلي ايجاد نميكنه.
استپر هم با مراقبت زياد تمييز كن ف ي ل ت ر هوا و كابين هم كه خودت ميدوني كي بذاري.

ghahremanimehdi
04-03-2012, 18:11
نقشه فیوزهای L90 رو کسی نداره؟ من امروز یه کمپرسور باد به فندکی وصل کردم یه یک ربعی کار کرد بعدش برق فندکیم قطع شد فکر کنم فیوزش سوخته منتها نمیدونم فیوزش کدومه. از کجا باید فیوزش رو تهیه کنم ؟ فیوزهاش با فیوز سایر ماشینها یکیه؟
توی نقشه ی فیوزهاش هم نگاه کردم ولی فندکی رو مشخص نکرده کدومه.