PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

mohamad skystar
27-05-2011, 00:06
1- تو دفترچه فقط همون 10000 کیلومتر رو نوشته.
5- برای خریدنش چی بگم. منظورم اینه که اسمش چیه؟ بگم مایع شیشه شور آماده ال 90 بده؟ اگه آب معمولی با ریکا بریزم مشکلی پیش میاد؟
6- من فکر می کردم باطریش اتمیه. اگه باطری اتمی بخرم موردی پیش میاد؟
ببخشید که زیاد سوال می کنم . :11: از بس که سیستم پیچیده و پیشرفته ای داره :20:

مایع شیشه شور برای تمامخودروها یک جور هست برای خودروی خاصی نیست.
اگر آب معمولی و ریکا بریزی به مرور زمان گچ آب مجاری آب رو مسدود میکنه و توزمشتان مشکلاتت زیاد میشه.
دوستمون گفتن مدل E2 LP باتریش اتمی هست اگر برای شما هم اتمی هست که مشکلی نیست.
یه قسمتی روی باتری هست یه سوراخ کوچیکه در حالت معمول و سالم بودن باتری سبز رنگ هست و در صورت خرابی باتری رنگش تیره میشه.

shalineh
27-05-2011, 11:22
اینم از E2LP من :31:
حیف که هنوز مدارکش نیومده :41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
28-05-2011, 19:24
اینم از E2LP من

قالپاقشم نصب کن:31:

اما یک سوال
تندر من 5800 کیلومتر کار کرده
روغنش را الان عوض کنم یا سر تست 10000 تا؟

nab nab
28-05-2011, 20:06
من e2دارم و قبل هم سمند و پژو داشتم با هیچ کدوم قابل قیاس نیست
جدی که تو هر نظر سر هست از سمند و پژو

nab nab
28-05-2011, 20:15
شكى نيست كه L90 داراى تجهيزات ايمنى كامل‌ترى نسبت به 405 هست، اما توجه داشته باشيد كه 405 بدنه‌ى قوى‌تر و محكم‌ترى در قياس با L90 داره.

هندلينگ 405 بسيار بهتر از L90 هست و تسلط شما حين رانندگى با اين محصول قديمى شركت پژو، نسبت به تسلطتون به L90 خيلى بيشتره.

همون‌طور كه يكى از دوستان هم اشاره كرد، قطعات اين خودرو نه راحت گير مى‌ياد و نه ارزونه. (به نظر من همين يك مورد براى ترجيح دادن 405 به L90 كفايت مى‌كنه!) در حال حاضر از طرف خود نمايندگى‌هاى رسمى هم پشتيبانى درست و حسابى‌اى نداره.

اگه خداى نكرده حادثه‌اى پيش بياد، هزينه‌‌ى تعميرات 405 كمتر در مى‌ياد (L90 دنگ و فنگ بيشترى داره...).

نكته‌ى مهم ديگه اينه كه در حال حاضر وضعيت بازار خريد و فروش دست دوم 405 بسيار مساعد‌تر از L90 هست.

خيلى‌ها با قيافه‌ى L90 كنار نمى‌يان.

راستى،‌ تيونينگ 405 هم راحت‌تره، هم نتيجه‌ى قشنگ‌ترى داره! :happy:

تمام این ها که فرمودید بر عکس میباشد برید یکم بیشتر تحقیق کنید:11:

m.behnam
28-05-2011, 20:44
تمام این ها که فرمودید بر عکس میباشد برید یکم بیشتر تحقیق کنید:11:

منم کاملا با شما موافقم!
L90 ماشین واقعا عالی هست مخصوصا که مثل ماشین های قدیمی نیست که خیال کنی رو آسفالت نشستی و داری رانندگی میکنی! :31:
و به همین خاطر هست که تسلط بیشتری نسبت به ماشین های دیگه روی رانندگی داره!
و یک نکته مهم هم این هست که فوق العاده ماشین نرم و رونی هست در هم رده های خودش! (البته من اون سری های اول رو میگم از این جدیدا اطلاعی ندارم)
در رابطه با قیافه هم بگم که اصولا ما تیپ آسیایی رو میپسندیم و یکم با تیپ اروپایی مشکل داریم و کمتر توشون پیدا میشه که بپسندیم! (همین 207 که جدید اومده واقعا قیافش یه جوری هست!)
به هر حال هر کس یک بار هم سوار L90 بشه نظرش در رابطه با اون عوض میشه!

shalineh
28-05-2011, 21:46
قالپاقشم نصب کن:31:

اما یک سوال
تندر من 5800 کیلومتر کار کرده
روغنش را الان عوض کنم یا سر تست 10000 تا؟
قالپاقهای کوچیک منظورته؟ دیروز نصبیدم. :31:
همچنین شب یواشکی حدود ۱۰ کیلومتر باهاش رانندگی کردم. :27: واقعا معرکه ست. من با پرشیای همسرم و ۲۰۶ قبلی خودم زیاد رانندگی کردم اما لوگان یه چیزه دیگه ست. :40:
کلا ۸۷ KM کار کرده.
دوستمون چند پست قبل فرمودن سر ۵۰۰۰ تا باید روغن عوض بشه.

mohamad skystar
29-05-2011, 10:28
منم کاملا با شما موافقم!
L90 ماشین واقعا عالی هست مخصوصا که مثل ماشین های قدیمی نیست که خیال کنی رو آسفالت نشستی و داری رانندگی میکنی! :31:
و به همین خاطر هست که تسلط بیشتری نسبت به ماشین های دیگه روی رانندگی داره!
و یک نکته مهم هم این هست که فوق العاده ماشین نرم و رونی هست در هم رده های خودش! (البته من اون سری های اول رو میگم از این جدیدا اطلاعی ندارم)
در رابطه با قیافه هم بگم که اصولا ما تیپ آسیایی رو میپسندیم و یکم با تیپ اروپایی مشکل داریم و کمتر توشون پیدا میشه که بپسندیم! (همین 207 که جدید اومده واقعا قیافش یه جوری هست!)
به هر حال هر کس یک بار هم سوار L90 بشه نظرش در رابطه با اون عوض میشه!

صحبت های شما درسته دوست من.
اما در مورد هندلینگ L90 نسبت به پژو باید بگم تا حدی پژو سرتره.
اگر میخوای واقعا هندلینگ رو تست کنید باید تو جاده های پر پیچ و خم این کارو انجام بدین.
من با تندر تو جاده چالوس رانندگی کردم.از کرج بنزین زدم باک رو پر کردم.
مصرف سوخت عالی قدرت و شتاب عالی.تو معکوس دادن اصلا کم نمیاره و تو سبقت ها خیلی خوب عمل میکرد.
اما سر پیچ های تند به راحتی عقب خودرو میرفت که این مشکل رو در مسافرت بعدی با رینگ و لاستیک اسپرت و کم کردن ارتفاع خودرو حل شد.
اما در حالت عالی اینطور نیست.

pour-homme
29-05-2011, 10:52
الان زوده روی 8000 هزار عوض کن چون باید درجا کار کردن موتور را هم در نظر بگیری
در ضمن باتری ماشین هم اتمی هستش

mohamad skystar
29-05-2011, 11:25
سرویس اولیه تندر 90:

در مورد تعویض روغن L90 امروز از نمایندگی ایران خودرو سوال کردم.
تندر 90 های صفر کیلومتر باید روغنشون رو 10000 کیلومتر عوض بشه ( به طور معمول) و این کار هنگام سرویس اولیه انجام میشه.البته افرادی که خیلی حساسن و اهمیت میدن رو 5000 کیلومتر هم میشه روغن رو عوض کرد.

سرویس اولیه شامل: تعویض روغن-تعویض فیلتر ها و صافی بنزین بازدید زیروبند.

از بار دوم دیگه بستگی داره روغن موتوری که استفاده میشه برای چه مقدار کارکرد هست.امکان داره 5000 باشه یا 10000 باشه یا 15000 یا 25000 که بستگی به انتخاب مشتری داره.

هزینه هم بر عهده مشتری هست.موفق باشید.

3D Man
01-06-2011, 23:34
من همه صحبت های دوستان رو خوندم بنده یه l90 فول داشتم.البته با رینگ های اسپرتی که عوض کرده بودم.قبلا ماشینهای زیادی سوار شده از گرون قیمتاش بگیر تا ارزوناش ولی بنظرم توی همه اینا یه ماشین رو رفیقم میدونستم اونم l90 بود واقا میگم.و وقتی هم با اون تصادف کردم که منجر به فروشش شد تا حالا واسه آدم گریه نکرده بودم ولی اون روز تصادف بخاطر اون گریه کردم:37: چون توی 2 سالی که سوارش شدم حتی خال بهش نیافتاده بود ولی تصادفی باهش کردم که درسته جونم رو نجات داد و من انگار توی پر قو بودم ولی فقط یه چرخ از ماشین روش موند:37:
ولی توی اون دوسال به جرات میگم نشد من بخوام با ماشینی کل کل کنم و از اون ماشین کم بیارم.این ماشین نکات طراحی فنی داره که واقا بی نظیره تنها اشکال اون هم فقط زیبایی و یه کم فقط یکم فرمونش یا هندینگ اون سره پیچ هاست که اونم روش داره و حل میشه.که میشه گفت توی همه ماشین های توی اون سطح عادیه.
اینم لیست ماشین هایی که سوسک کردم.اکثر اون ها هم توی یه جاده معروف توی شهرمون هستش که سربالایه.
آزرا.مگان1660----2000.همه پژو ها حتی 2000 هاش البته 407 قسمت نشد.مزدا 3.انواع سمند.ریو.کمری.کرولا.
سوناتا.سانتافه.ورنا.
البته از توی اینا ریو و آزرا خیلی زورشون گرفته بود.باورتون نمیشه من خوده l90 رو با l90 گرفتم البته روی ماشین یه دست شمع انداخته بودم 150 تومن قیمتش بود.ماشین 18 متر تیک میکیرد.
اینم عکس خدا بیامرز:

mehdi-2009
02-06-2011, 10:25
تولید تندر-90 E1 در پارس‌خودرو متوقف شد
خداحافظی با تندر زیر 15 میلیونی

گروه خودرو - پارس‌خودرو با متوقف کردن تولید تندر-90 E1، از این پس فقط مدل E2 این محصول را به بازار عرضه خواهد کرد. آن طور که خبر می‌رسد، راهور ناجا به دلیل تک ایربگه (کیسه هوا) بودن تندر E1، به پارس‌خودرو ایراد گرفته و این شرکت نیز تولید E1 را از دستور کار خود خارج کرده است.</B>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:PopupPic('2375/16-02.jpg '))
در واقع چون با دو ایربگه شدن E1، این خودرو عملا به E2 تبدیل خواهد شد، شاید دیگر برای پارس‌خودرویی‌ها توجیه تولید نداشته باشد و آنها نیز تصمیم گرفته‌اند کل تولید تندر خود را به E2 اختصاص دهند.
به هر حال از آنجا که E2 مدل فول تندر به شمار می‌رود و از همه تجهیزات و استانداردهای مورد نظر موسسه استاندارد و راهور ناجا برخوردار است، بعید به نظر می‌رسد دیگر مشکلی بابت شماره‌گذاری آن پیش بیاید.
حذف تندر E1 اما یک جنبه منفی نیز دارد و آن، خداحافظی تندر از بازار خودروهای زیر 15 میلیون تومان است.
هرچند ایران‌خودرو هنوز E1 را از خط تولید خود خارج نکرده، اما با توجه به اقدام پارس‌خودرو و همچنین مباحث مربوط به ایربگ و شماره‌گذاری، این شرکت نیز احتمالا قید E1 را خواهد زد و با این حساب، بازار می‌ماند و تندر E2. در واقع مشتریان تا چندی دیگر تنها با یک تندر در بازار مواجه خواهند بود و با این شرایط، حق انتخاب آنها به حداقل ممکن می‌رسد.
این در شرایطی است که E2 هم‌اکنون قیمتی بالای 15 میلیون تومان را داراست، اما E1 در محدوده قیمتی 5/13 تا 5/14 میلیون تومان بازار خودرو کشور نوسان دارد. تندر روزگاری قرار بود به عنوان محصولی ارزان وارد بازار کشور شده و قیمتی زیر 10 میلیون تومان داشته باشد، اما اتفاقات پلکانی که تا به امروز برای آن افتاده، هیچ گاه اجازه این کار را نداد.
این خودرو پیش‌ترها مدلی به نام E0 نیز داشت، که با قیمتی حول و حوش 11 میلیون تومان به فروش می‌رسید، اما این مدل نیز به دلایلی از جمله استقبال پایین مشتریان، از مدار تولید خارج شد. حال با توقف تولید تندر E1 در پارس‌خودرو و حذف احتمالی آن از خط تولید ایران‌خودرو، تندر به طور کامل به جمع محصولات با قیمت متوسط بازار کشور، خواهد پیوست. هم‌اکنون تندر مدل E2 قیمتی برابر با 15 میلیون و 700 هزار تومان در بازار دارد، که این موضوع از افزایش قیمت 300 هزار تومانی این محصول طی هفته جاری حکایت می‌کند. E2 علاوه بر ترمز ضدقفل، به کیسه‌های هوای سمت راننده و سرنشین جلو نیز مجهز است، حال آنکه E1 تنها یک ایربگ (کیسه هوا) دارد.
البته از لحاظ برخی آپشن‌های جزئی نیز تفاوت‌هایی بین تندر E1 و E2 دیده می‌شود، اما آنها هیچ فرق فنی (مانند حجم موتور و مصرف سوخت و ...) با یک دیگر نداشته و ظاهرشان نیز یکی است. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر تندر E1 نیز با قیمتی برابر با 14 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد و این موضوع افزایش قیمت 500 هزار تومانی آن طی هفته جاری حکایت می‌کند.
از آنجا که تندر-90 یکی از محصولات ضررده بازار خودرو کشور به حساب می‌آید و معمولا هر چند وقت یک بار به نرخ کارخانه‌ای آن افزوده می‌شود، احتمالا تا چندی بعد خبری از تندر زیر 15 میلیون تومان در نمایندگی‌ها نیز نخواهد بود. </B>

shalineh
02-06-2011, 13:24
اینم عکس خدا بیامرز:

خدا رفتگان همه را بیامرزد:31:
اشکال نداره یکی دیگه بخر :20:
با حرفات منو امیدوار کردی به ماشینم.
خودم اصرار داشتم slx بخرم اما حالا باید دست شوهرمو به خاطر سلیقه خوبش ببوسم :40:
در ضمن بعد از 12 روز تمام مدارک ماشین ( به جز کارت خودرو ) به دستم رسید . :8:

mohamad skystar
02-06-2011, 16:15
خودم اصرار داشتم slx بخرم اما حالا باید دست شوهرمو به خاطر سلیقه خوبش ببوسم :40:

بهترین کار رو کردین که SLX نخریدین.بدترین فیس لیفت ایران خودرو بود که 405 قدیمی رو با اون اصالتش از بین برد.
SLX هیچ وقت نتونست مثل GLX طرفدار پیدا کنه چون شرکت واقعا تو تغییراتش اشتباه کرد.
بهترین گزینه همین تندر 90 هست.
کارت خودرو هفته سوم به دستتون میرسه.

ess_1362
02-06-2011, 18:41
خوب حدود 6000 کیلومتر رانندگی با تندر 90
ایراداتی که پیدا شد :

1-اگزوزش مشکل به هم زد البته انباره وسط.بردم نمایندگی گفت چون تنها قطعه ایرانی خودرو هست جای تعجب نداره که ایراد به هم نزنه
البته صدای خودرو خیلی توپ شده بود حسابی اسپورت میزد:31:
15 تومن گرفت تعمیرش کرد البته گفت که اگر در نمایندگی ها دنبالش بگردی ممکن هست کل ست اگزوز را با گارانتی برات عوض کنند که من بیخیالش شدم
2-درب عقب سمت راننده از داخل باز نمیشه.ظاهرن از اول هم این ایراد را داشته ولی کسی اون پشت سوار نمیشه(نه زنی نه بچه ای مجرد و مفلوک و .....:31:)
به فکر تعمیرش هم نیستم چون حالا حالاها کسی ااز اون در سوار نخواهد شد.
3-این مهمترین ایرادی هست که دست به گریبانش هستم...
لاستیک های ایرانی بی کیفیت
توصیه اکید می کنم به دوستانی که تازه خودرو را تحویل گرفتن این لاستیک های آشغال را با نومنه های 195 یا نهایت 205 از یک برند با کیفیت تعویض کنند چون واقعا در کیفیت سواری تاثیر فوق العاده ای داره

فعلا همین

nani59
03-06-2011, 14:51
شما خودتون لاستیکو عوض کردین؟
با چی؟

ess_1362
03-06-2011, 21:10
شما خودتون لاستیکو عوض کردین؟
با چی؟
:31:
نه دوست عزیز من که آپاراتی نیستم:31:
باید لاستیک را بگیری ببری آپاراتی اونجا برات عوض می کنند
خودم هم هنوز لاستیک ماشین را عوض نکردم به همین علت حسابی دلچرکین هستم

nani59
03-06-2011, 23:46
:31:
نه دوست عزیز من که آپاراتی نیستم:31:
باید لاستیک را بگیری ببری آپاراتی اونجا برات عوض می کنند
خودم هم هنوز لاستیک ماشین را عوض نکردم به همین علت حسابی دلچرکین هستم
:16::31:
چه برداشت جالبی
راستش خودمم که دوباره جملمو خوندم برداشت شما رو داشتم
منظورم این بود که شما هم خودتون برای ماشین لاستیک جدید خریدن؟
که شما جوابتون منفی بود
ممنون

mohamad skystar
04-06-2011, 18:18
توصیه اکید می کنم به دوستانی که تازه خودرو را تحویل گرفتن این لاستیک های آشغال را با نومنه های 195 یا نهایت 205 از یک برند با کیفیت تعویض کنند چون واقعا در کیفیت سواری تاثیر فوق العاده ای داره

فعلا همین

کاملا درست میگین دوست عزیز.لاستیک هایی که برای تندر 90 در نظر گرفته میشه اصلا مناسب نیستن.

shalineh
05-06-2011, 12:29
وقتی با ریموت دربهای خودرو رو باز و بسته می کنم هر چهار در باز و بسته میشن. ( ریموت اصل پارس خودرو که خودشون نصب کردن.)
اما وقتی یا کلید و بصورت دستی درب راننده رو باز می کنم فقط درب راننده باز میشه و بقیه درها باز نمیشن. موقع قفل کردن هم همین حالت هستش.
این حالت از روز اول همینجوری بوده نه اینکه بعدا شده باشه.
حالا سوال:
آیا ایرادی در سیستم قفل مرکزی هست یا نه، مدل LP ها همینجوریه؟

hamed malekpour
05-06-2011, 14:41
یه سوال تندر 90از کی تو ایران تولید می شه از چه سالی؟

ess_1362
05-06-2011, 21:12
آیا ایرادی در سیستم قفل مرکزی هست یا نه، مدل LP ها همینجوریه؟

همش همینجوری هست
البته من خودم تست نکردم
موقع پیاده شدن کلید قفل روی کنسول وسط را میزنی تا همه در ها قفل بشه
بعدش پیاده میشی و فقط درب سمت راننده قفل می کنی

از اواخر 85 و اوایل 86

mohamad skystar
05-06-2011, 23:45

تمام مدل های تندر 90 مدل 86 به بعد هستن.
اولین تیپ E1 بود که تولید شد بعد E0 تولید شد و بعد E2 .
روزه اول گفتن تمام تیپ ها هست اما بعدا که مردم ثبت نام کردن اینطور نبود و خط تولیدش به تدریج راه اندازی میشد که هنوزم با مشکل تولید مواجه هستن.

shahab_f
05-06-2011, 23:55
راستی دوستان زاپاس ماشین مارو دزدیدن. مثه اینکه زاپاس دزد این ماشین ملسه چون بعضی جاها دیدم آگهی زدن «ضد قفل کردن صندوق L90» . جریان چیه باید اقدامی انجام بدیم؟
و سوال دوم اینکه کسی تجربه نصب سیستمی که بشه در صندوق عقب رو از داخل زد (باز کرد) داره؟؟

mehdi-2009
06-06-2011, 09:53
کاملا درست میگین دوست عزیز.لاستیک هایی که برای تندر 90 در نظر گرفته میشه اصلا مناسب نیستن.
:21:نه این که لاستیکایی که واسه بقیه ماشینا درنظرگرفتن لاستیکای مناسبیه......:31::46:

ess_1362
06-06-2011, 11:11
و سوال دوم اینکه کسی تجربه نصب سیستمی که بشه در صندوق عقب رو از داخل زد (باز کرد) داره؟؟

اگر دزدگیر سوکت فابریک نصب کنید امکان نصب صندوق پران را هم دارید

mohamad skystar
06-06-2011, 14:25
:21:نه این که لاستیکایی که واسه بقیه ماشینا درنظرگرفتن لاستیکای مناسبیه......:31::46:

بله اون که درست میفرمایید اما چون بحث تندر بود من برا تندر رو گفتم.
تندر باید لاستیک 205 زیرش باشه تا کف جاده هنر نمایی کنه

mohamad skystar
06-06-2011, 23:36
وانت تندر90 تا پایان سال جاری به بازار می آید

سه محصول جدید رنو شامل فیس لیفت، وانت و استیشن تندر90 در ایران خودرو تولید خواهد شد.

به گزارش ایکوپرس، مهندس میر جواد سلیمانی قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول با بیان این مطلب گفت: هماهنگی لازم در این خصوص صورت گرفته تا زمینه های مناسب برای تولید مدل های مختلف برروی پلتفرم X90 انجام شود و ایران خودرو در این مورد آ مادگی لازم را برخوردار است.

وی افزود: وانت تندر90 در ایران خودرو تولید خواهد شد و در این راستا موافقت نامه با شرکت رنو پارس منعقد شده است که امید می رود تا پایان سال جاری این خودرو به بازار عرضه شود.

مهندس سلیمانی تصریح کرد: شرکت ایران خودرو با هدف تامین هر چه بیشتر نیاز مشتریان خود در سال جاری برنامه تولید 45هزار دستگاه تندر90 به صورت دوگانه سوز و بنزین سوز را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در همین حال به برنامه روزانه تولید تندر90 در ایران خودرو اشاره کرد وافزود: شرایط تولید تندر90 در ایران خودرو با تمیهداتی که دراین مورد اتخاذ شد مطلوب است و هم اکنون روزانه 90دستگاه تندر90 تولید می شودکه این رقم تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، تولید قطعات باکیفیت را از دیگر برنامه های شرکت رنو پارس دانست و گفت: با تاکید مدیرعامل شرکت سایکو تیمی جهت رسیدگی به روند تولید قطعات تندر با توجه به استاندردهای رنو پارس تشکیل شده است که این تیم بر نحوه تولید قطعات در شرکت های قطعه ساز نظارت خواهند کرد.

وی وضعیت کیفی تندر 90ایران خودرو را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:براساس ارزیابی های صورت گرفته دردوماهه اول سال جاری، تندر90 ایران خودرو درگرید A+ قرار گرفت.

سلیمانی افزود: قرار است در سال جاری 6هزار دستگاه تندر 90 به عراق صادر شود که این تعداد تا 10هزار دستگاه قابل افزا یش است.

ravi
07-06-2011, 11:21
تندر 90 تیپ e2 سال 86 با همین مدل تولید 90 در امکانات و .... تفاوت داره ( با فرض اینکه مال یک کارخونه باشه)

Amirrezaajalli
07-06-2011, 11:30
من چند جا دیدم که نوشته نصب صندوق پران برای L90 ولی قسمت نشده ببینم چطوری این کارو میکنن!!:27:

---------- Post added at 12:30 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

راستی!
من چند وقت پیش(حدودا 1ونیم سال پیش) یه L90 دیدم که استیشن بود!ولی تو نمایندگی یا کاتالوگ همچین مدلی ذکر نشده بود!
کسی اطلاعی از این موضوع داره؟

mahsafar
07-06-2011, 16:30
سلام دوستان.
ما ال 90 گرفتیم (از پارس خودرو) ولی ضبط . چراغ سقف. چراغ صندوق و چراغ داخل داشبورد روشن نمیشن.علت چی میتونه باشه؟ آیا غیرفعالن و باید فعالشون کنیم؟چگونه؟
با سپاس.

اون قسمتی که 3تا فیوز آبی هست
جعبه فیوز خودروی شما به احتمال زیاد فیوز بالائی آبی رنگ را ندارد
یک فیوز آبی رنگ در محل قرار دهید تمامی مشکلات رفع خواهد شد

shahab_f
08-06-2011, 10:42
در مورد این اشکال صندوق هم میشه توضیح بدین

راستی دوستان زاپاس ماشین مارو دزدیدن. مثه اینکه زاپاس دزد این ماشین ملسه چون بعضی جاها دیدم آگهی زدن «ضد قفل کردن صندوق L90» . جریان چیه باید اقدامی انجام بدیم؟ قفل صندوقش مشکلی داره؟؟

Amirrezaajalli
08-06-2011, 12:59
در مورد این اشکال صندوق هم میشه توضیح بدین

فکر نمیکنم قفل صندوق انقدراهم الکی باشه که راحت بازش کنن.....!!!

mohamad skystar
08-06-2011, 16:59
راستی!
من چند وقت پیش(حدودا 1ونیم سال پیش) یه L90 دیدم که استیشن بود!ولی تو نمایندگی یا کاتالوگ همچین مدلی ذکر نشده بود!
کسی اطلاعی از این موضوع داره؟

بله اون خودروی تندر 90 استیشن که دیدن اسمش هست R90 ( همون L90 استیشن)
یک سری محدود تولید شد بعد دیگه قطع شد و از پایان امسال گفتن به بازار میاد.
خودروی جالب و شیکی هست اتفاقا یکی از آشناهای من داره اگر میسر بود عکس میگیرم و میزارم براتون.

Amirrezaajalli
08-06-2011, 18:25
بله اون خودروی تندر 90 استیشن که دیدن اسمش هست R90 ( همون L90 استیشن)
یک سری محدود تولید شد بعد دیگه قطع شد و از پایان امسال گفتن به بازار میاد.
خودروی جالب و شیکی هست اتفاقا یکی از آشناهای من داره اگر میسر بود عکس میگیرم و میزارم براتون.

از قیمتش اطلاعی دارید؟؟؟؟
امکانات و طراحی داخلیش فرق کرده یا نه؟؟؟

mohamad skystar
08-06-2011, 19:17
از قیمتش اطلاعی دارید؟؟؟؟
امکانات و طراحی داخلیش فرق کرده یا نه؟؟؟

امکانات و طراحی موتور همه مثل تندر 90 هست.
فقط قسمت کابین عقبش به صورت استیشن هست هیچ فرقی نداره.
قیمتش هم حدود 16000000 تومان بود یادمه دقیق نمیدونم.

mohammad1983
08-06-2011, 21:32
بنا به دلایلی میخوام ایربگ راننده رو غیر فعال کنم
اصلا کلیدی برای این کار تو ماشین تعبیه شده؟
علت اینکه میخوام غیر فعالش کنم اینه که شنیدم اگه سرعت گیرها رو با سرعت رد کنم یا لاستیک ماشین به شدت داخل چاله بیفته یا ضربه سختی به زیر خودرو برخورد کنه ایربگ عمل می کنه!
ایربگ وظیفه اش نجات جان انسان در شرایطی هست که میدونید.اگر قرار بود با رد شدن از سرعت گیر و داخل چاله افتادن بار بشه که وا مسیبتاااااا. ایربگ هایی که الان روی ماشین های داخلی به زور نصب میکنن هم اینجوری عمل نمیکنه.
تندر هم بر خلاف یکسری از ماشین ها سنسور ضربه ایربگ در جلوی خودرو نداره و سنسور شتاب سنجی داره که در کیت کامپیوتر ایربگ واقع شده (این کیت در زیر کسنول داشبورد قرار داره).زمانی که ضربه شدیدی به جلوی خودرو وارد بشه این شتاب منفی ایجاد شده سنسور رو تحریک و عمل میکنه.

pour-homme
08-06-2011, 22:36
امکانات و طراحی موتور همه مثل تندر 90 هست.
فقط قسمت کابین عقبش به صورت استیشن هست هیچ فرقی نداره.
قیمتش هم حدود 16000000 تومان بود یادمه دقیق نمیدونم.

تا جایی که من میدونم قیمت استیشنش 27 تومن بود

liverpooli
08-06-2011, 22:59
سلام من هم دقیقا مشکلات تندر شما رو دارم
چراغها و رادیو ضبط روشن نمیشه
مشکل شما حل شد؟
آره.به هر کی میگفتم نمیدونست مشکل چیه تا اینکه خودم فهمیدم . اشکال از فیوزها بود . اگه صفحه 5-23 دفترچه راهنما رو نگاه کنی جدول فیوزها رو درج کرده.فیوز سیستم صوتی رو 10 آمپر درج کرده در صورتی که فیوز 15 آمپر در جعبه فیوز نصب شده بود . فیوز 15 آمپر رو درآوردم و10 آمپر جاش گذاشتم برای چراغهای داخل محفظه خودرو هم به همین صورت توی دفترچه با تو جعبه فیوز فرق داشت .
شما با توجه به دفترچه راهنما و شکل پشت در جعبه فیوز ماشین ( جعبه فیوز تقریبا سمت راست زیر فرمون قرار داره) ببین کدوم فیوز مال ضبطه و چک کن ببین با عدد دفترچه یکی هست یا نه برای سایر چراغها هم همینطور ؟ اینکارو بکن ونتیجه اش رو بهم بگو>
موفق باشید.

3D Man
09-06-2011, 20:39
خوب حدود 6000 کیلومتر رانندگی با تندر 90
ایراداتی که پیدا شد :

1-اگزوزش مشکل به هم زد البته انباره وسط.بردم نمایندگی گفت چون تنها قطعه ایرانی خودرو هست جای تعجب نداره که ایراد به هم نزنه
البته صدای خودرو خیلی توپ شده بود حسابی اسپورت میزد:31:
15 تومن گرفت تعمیرش کرد البته گفت که اگر در نمایندگی ها دنبالش بگردی ممکن هست کل ست اگزوز را با گارانتی برات عوض کنند که من بیخیالش شدم
2-درب عقب سمت راننده از داخل باز نمیشه.ظاهرن از اول هم این ایراد را داشته ولی کسی اون پشت سوار نمیشه(نه زنی نه بچه ای مجرد و مفلوک و .....:31:)
به فکر تعمیرش هم نیستم چون حالا حالاها کسی ااز اون در سوار نخواهد شد.

فعلا همین
خوب فک کنم این ایراد که میگید اگزوز اینا اصلا مهم نباشه ما یکی از وامیلامون BMW7 داره اونم این مشکل رو پیدا کرد.کمری عموم هم همین طور وقتی با ماشین حسابی گاز بدی و یه دفه موقعی که بارون میاد بری بزنیش تو آب یه بخار دل نشینی از زیرز ماشین بلند میشه اون آه دل همون انباری وسطست که بعلت سرد و گرم شدن اون مشل واسش پیش میاد البته من دو تا ماشین رو تا حالا اینطوری کردم به شخصه.کرولا بود یه 405...
اون مشکلاتی هم که میگید ما که تا حالا نداشتیم..احتمالا ماشین تون مال ایران خودرو نیست چین همه این اتیشا از زیره سره اونا بلد میشه با این L90 های ناجور و ناقصی که بیرون میدن.

3D Man
09-06-2011, 20:51

من نمیدونم ایرانی ها چه اسراری دارن هی طزاحی های این و اون رو عوض کنند.مثل همین SLX..
آخه دیگه دوره 405 پرشیا و سمن سر اومده..قدیمی شده ....پرشیا و سمند هم خودمونیم همون شاسی پژو 405 که روش اومدن مثلا کابین جدید گذاشتند...این همه طراح خوب تو ایران هستش...بعد آخرش این ماشین ها رو میدن بیرون...تازه این دو تا ماشین آخری هم شاسی بازم پژو کابین اختراع ایران.
ولی یه چیزی بگم رو دست نداره فقط مراقب بدنش باشین با موقع روغن عوض کردن و کلا سرویس دوره همین.....
راستی روغن هم پیشنهاد ADINOL بریزید فک کنم کدش هم 1047 باشه واسه L90.چون ELF دیگه عربی شده خیلی وقته خیلی هم تابلو شده که تصفیه شدست...ADINOL رنگش دقیقا مثل عسل هستش....پایه گیاهی هستش.....
یکی از دوستای من ویزیتور هستش توی لیستی که از آلمان فرستاده بودن اسم L90 هم بود.صدای موتورتون نصف میشه و نرم کار میکنه.
راستی مرسی دلداری دادید ام هنوز هم که یه L90 از پیشم رد میشه یه آه سردی میکشم.:41::45:

Amirrezaajalli
10-06-2011, 11:29
اوج هنر و طراحی ایرانی در همین تعویض کابین و موتور ماشین ها خلاصه شده.:31::31::31::31:
موتور پیکان رو 405
موتور 405 رو پیکان
موتور 206 رو پرشیا
موتور پژو رو سمند
.................!!!:31:
راستی رو تیبا و دنا موتور چه ماشین هایی رو گذاشتن؟؟؟
موتور L90 رو فعلا رو ماشین دیگه ای نذاشتن؟؟؟؟(البته غیر از مگان 1600 که اونو فرانسه گذاشته)

ess_1362
10-06-2011, 12:10
خوب فک کنم این ایراد که میگید اگزوز اینا اصلا مهم نباشه ما یکی از وامیلامون BMW7 داره اونم این مشکل رو پیدا کرد.کمری عموم هم همین طور وقتی با ماشین حسابی گاز بدی و یه دفه موقعی که بارون میاد بری بزنیش تو آب یه بخار دل نشینی از زیرز ماشین بلند میشه اون آه دل همون انباری وسطست که بعلت سرد و گرم شدن اون مشل واسش پیش میاد البته من دو تا ماشین رو تا حالا اینطوری کردم به شخصه.کرولا بود یه 405...
اون مشکلاتی هم که میگید ما که تا حالا نداشتیم..احتمالا ماشین تون مال ایران خودرو نیست چین همه این اتیشا از زیره سره اونا بلد میشه با این L90 های ناجور و ناقصی که بیرون میدن.

ضمن تشکر از شما دوست عزیز
ایراد اگزوز که فکر می کنم دقیقا همون چیزی هست که شما اشاره کردین چون ماشین قبلی هم دقیقا همینطور شد(141) ولی یک سه سالی دوام آورد
در عقب هم ایرادی نداشت.درست دقت نکرده بودم که در های عقب یک ضامن مخفی دارند که اصطلاحا قفل کودک هست
این ضامن روی حالت لاک بود

sepehrshirazi
10-06-2011, 14:40
سلام :40:
من يه تندر فول خريدم ولي يه مقدار صداي موتورش زياده ( پر پر ميكنه):13: يه كم هم لرزش داره به نظرم يه مقدار هم كم جونه
اگه ميشه راهنماييم كنيد:11:

ghahremanimehdi
10-06-2011, 16:54
من يه تندر فول خريدم ولي يه مقدار صداي موتورش زياده ( پر پر ميكنه):13: يه كم هم لرزش داره به نظرم يه مقدار هم كم جونه

مصرفش چقدره ؟ (کامپیوتر سفریش چند میزنه) اگر بیش از 7.5لیتر در صد کیلومتر باشه احتمال داره موتور مشکل داشته باشه.

mohammad1983
10-06-2011, 19:48
سلام
دوست عزیز کارکرد ماشین رو نگفتید.
دسته موتور های تندر یکی از بهترین ها هست و شما زمانی که توی ماشین هستید نباید هیچ گونه لرزشی داشته باشید مگر اینکه کارکرد ماشین بالا باشه و مسلما قطعه اون خاصیت اولیه خودش رو نداشته باشه.
حتما یه چکی بکنید که کوئل ها نیم سوز و یا حتی نسوخته باشند.یکی از نکات تندر و البته مگان 1600 اینه که عرفا بعد از حدودا 60 هزار کیلومتر یکی یا 2 تا از کوئل ها میسوزه و در این حالت ماشین 3 کار میکنه و شتاب هم کم میشه.البته اگر کسی ندونه فکر میکنه ماشین داره کار میکنه چون لرزش کم به داخل منتقل میشه.
من الان بعد از حدود 240 هزار کیلومتر رانندگی با 2 تا تندر 5 تا کوئل عوض کردم.

sepehrshirazi
10-06-2011, 19:57
مصرفش چقدره ؟ (کامپیوتر سفریش چند میزنه) اگر بیش از 7.5لیتر در صد کیلومتر باشه احتمال داره موتور مشکل داشته باشه.
مصرف
كامپيوترش كه از 10 پاين نمياد ولي مطمئن نيستم مصرف واقعي رو نشون بده

sepehrshirazi
10-06-2011, 20:13
سلام
دوست عزیز کارکرد ماشین رو نگفتید.
دسته موتور های تندر یکی از بهترین ها هست و شما زمانی که توی ماشین هستید نباید هیچ گونه لرزشی داشته باشید مگر اینکه کارکرد ماشین بالا باشه و مسلما قطعه اون خاصیت اولیه خودش رو نداشته باشه.
حتما یه چکی بکنید که کوئل ها نیم سوز و یا حتی نسوخته باشند.یکی از نکات تندر و البته مگان 1600 اینه که عرفا بعد از حدودا 60 هزار کیلومتر یکی یا 2 تا از کوئل ها میسوزه و در این حالت ماشین 3 کار میکنه و شتاب هم کم میشه.البته اگر کسی ندونه فکر میکنه ماشین داره کار میکنه چون لرزش کم به داخل منتقل میشه.
من الان بعد از حدود 240 هزار کیلومتر رانندگی با 2 تا تندر 5 تا کوئل عوض کردم.
اقا محمد:10: من ماشين رو تازه يه هفتس كه خريدم/ وقتي گاز رو ثابت نگه ميدارم يه كم دور موتور بالا پايين ميشه وقتي هم كولر رو روشن ميكنم دور موتور يه دفه كم ميشه بعد ميره بالا بعد هم كه كولر رو خاموش ميكنم دور موتور بالا تر از نيمه و طول ميكشه تا پايين بياد:45::45::41:

sepehrshirazi
10-06-2011, 20:44
آره.به هر کی میگفتم نمیدونست مشکل چیه تا اینکه خودم فهمیدم . اشکال از فیوزها بود . اگه صفحه 5-23 دفترچه راهنما رو نگاه کنی جدول فیوزها رو درج کرده.فیوز سیستم صوتی رو 10 آمپر درج کرده در صورتی که فیوز 15 آمپر در جعبه فیوز نصب شده بود . فیوز 15 آمپر رو درآوردم و10 آمپر جاش گذاشتم برای چراغهای داخل محفظه خودرو هم به همین صورت توی دفترچه با تو جعبه فیوز فرق داشت .
شما با توجه به دفترچه راهنما و شکل پشت در جعبه فیوز ماشین ( جعبه فیوز تقریبا سمت راست زیر فرمون قرار داره) ببین کدوم فیوز مال ضبطه و چک کن ببین با عدد دفترچه یکی هست یا نه برای سایر چراغها هم همینطور ؟ اینکارو بکن ونتیجه اش رو بهم بگو>
موفق باشید.
فکر کنم کارخونه واسش سخته که یه فیوزو جا بزنه ماله منم همینطوری بود

ardalan13
10-06-2011, 22:14
اگر دزدگیر سوکت فابریک نصب کنید امکان نصب صندوق پران را هم دارید

سلام اره من یه سالی میشه نصب کردم یه پمپ میخوره داخل صندوق کلیدشم گزاشتم کناره کاپوت پرون خیلی راحت شدم

captainpersian
14-06-2011, 10:12
من 3 سال پیش L90 -E2-LP داشتم

حرف نداشت -ماشین مردی بود زرشکی خوشکل

صندوق پران رفتم خیابان ملت نصب کرد در حدود 15 هزارتومان- یه پمپ زیر صندوق نصب میشه دستت رو دکمه دزدگیر بگیری باز میکنه
فقط باید یه جای مطمعن بری که تمیز کار کنه سیم وسایلش اویزون نباشه

در مورد کولر هم فکر کنم یه نقطه ظعفه- خیلی جون ماشین میگیره و دور موتور هم بازی میکنه

مصرف بنزین هم بستگس به اب بندی روندنت داره من از اول به ماشین گاز دادم که به قولی ماشین برو باشه که تو شهر زیر 9 دیگه نیومد و تو اتوبان یه مسافت 400 کیلومتری مثل تهران همدان نهایت کامپیوتر عدد 7.5 نشون داد

mohammad1983
15-06-2011, 16:06
اقا محمد:10: من ماشين رو تازه يه هفتس كه خريدم/ وقتي گاز رو ثابت نگه ميدارم يه كم دور موتور بالا پايين ميشه وقتي هم كولر رو روشن ميكنم دور موتور يه دفه كم ميشه بعد ميره بالا بعد هم كه كولر رو خاموش ميكنم دور موتور بالا تر از نيمه و طول ميكشه تا پايين بياد:45::45::41:
اون بالا پایین شدن زیاد موردی نیست.دور درجا هم مربوط به استپر هست .کمی صبر کنید ماشین آب بندی اولیه تا 3000 کیلومتر رد کنه.خیلی چیز ها عادی میشه.

ravi
25-06-2011, 22:03
آیا تیپ e0 مدل اسفند 86 کولر فابریک داشته؟ چون یکی دیدم کولر داشت و یارو میگفت فابریکه

2- میشه شیشه های جلو رو برقی کرد؟ ( مدل e0 دستی هست )

ravi
25-06-2011, 22:11
آیا تیپ e0 مدل اسفند 86 کولر فابریک داشته؟ چون یکی دیدم کولر داشت و یارو میگفت فابریکه

2- میشه شیشه های جلو رو برقی کرد؟ ( مدل e0 دستی هست )

mohammad1983
25-06-2011, 22:11
اگر e0+ac بوده باشه بله کولر داشته.

Ezel
30-06-2011, 14:26
دوستان سلام /

نشانگر های صفحه کیلومتر E1 روند مصرف و میانگین مصرف و مسافیت قابل پیمودن با توجه به بنزین باقی مونده و نشون میدن ؟ یا این قابلیت فقط مختص E2 هست ؟
+
اگر پاسخ مثبت هست که لطفا طریقه ی استفاده از این قابلیت رو هم بفرمایید /

با تشکر .

mohamad skystar
30-06-2011, 14:49
دوستان سلام /

نشانگر های صفحه کیلومتر E1 روند مصرف و میانگین مصرف و مسافیت قابل پیمودن با توجه به بنزین باقی مونده و نشون میدن ؟ یا این قابلیت فقط مختص E2 هست ؟
+

با تشکر .

بله دوست من مدل های E1 هم این قابلیت رو دارن.

طریقه استفاده:
شما وقتی پشت فرمون میشنید سمت راست فرمون یک اهرم هست که برف پاکن ها و شیشه شور
با این کار میکنن.
توجه کنید یک دکمه روی این دسته وجود داره مثله دکمه ای که روی اهرم سمت چپ برای بوق میبینید.

با فشردن این دکمه منوهای کامپیوتر صفحه کیلومتر تمام مواردی که گفتین رو به شما نشون میده.
فقط یادتون باشه با هر بار فشردن دکمه یک منو به شما نشون داده میشه.
مثلا یک بار میزنی مصرف سوخت رو نشون میده
با دوم که بزنی مسافت قابل پیمودن
و به ترتیب همینجوری ادامه داره.

mehdi-2009
30-06-2011, 15:36
دوستان سلام /

+

با تشکر .

نه اين قابليت هايي كه گفتين مربوط به كامپيوتر سفري هستش كه فقط تومدل e2ارائه شده و مدل e1كامپيوتر سفري نداره.
خواهش ميشه:دي

mehdi-2009
30-06-2011, 15:44
دوستان سلام /

+

با تشکر .

نه اين قابليت هايي كه گفتين مربوط به كامپوتر سفري هستش كه تومدلe1 ارائه نشده ومختص مدل e2.

mohamad skystar
30-06-2011, 15:47
نه اين قابليت هايي كه گفتين مربوط به كامپيوتر سفري هستش كه فقط تومدل e2ارائه شده و مدل e1كامپيوتر سفري نداره.

پس چرا من E1 با کامپیوتر سفری سوار شدم؟
مدل 86 سری اول تندر هم هست و کامپیوتر سفری هم داره مطمئنم.
جای تعجب داره این کارای شرکت.شاید الان اینجور شده که فقط برای E2 میزارن.
باید از پارس خودرو تحقیق کنم.

mehdi-2009
30-06-2011, 15:47
حذف شود...

mehdi-2009
30-06-2011, 15:58
شرمنده من باگوشي وصلم پست هاتكراري فرستاده شدن
نه محمدجان يااون مدلي كه شماسوارشدي اي وان نبوده ياالان اشتباه به خاطرمياري چون اين مدل ازهمون اول كامپيوتر سفري نداشت.با يه سرچ ساده تونت متوجه ميشي

mohamad skystar
30-06-2011, 16:11
شرمنده من باگوشي وصلم پست هاتكراري فرستاده شدن
نه محمدجان يااون مدلي كه شماسوارشدي اي وان نبوده ياالان اشتباه به خاطرمياري چون اين مدل ازهمون اول كامپيوتر سفري نداشت.با يه سرچ ساده تونت متوجه ميشي

بله الا رو میدونم.
مشکوکم به اون که مدل 86 سری اوله اول تندر بود.
حالا سرچ میکنم ببینم چی میشه
اما الان که حرف شما درسته.

ask_bl
06-07-2011, 00:05
سلام بچه ها
کتاب (PDF) فول ال 90 (تعمیرات و نگهداریش) رو میخواستم!
کسی داره!؟ انگلیسی باشه بهتره!
من خودم بعضی از قسمت هاش رو پیدا کردم ولی بقیه اش روسی بودن! که به دردم نخورد!
ممنون

mohammad1983
07-07-2011, 21:03
من دارمش به صورت فارسی.البته حجمش 700 مگابایت هست.

ask_bl
08-07-2011, 21:56
من دارمش به صورت فارسی.البته حجمش 700 مگابایت هست.
ممنون
از جای خاصی دانلود کردین ؟!
PDF هستن ؟!

afshin b
14-07-2011, 18:56
سلام
کسی نمودار قدرت و گشتاور موتور این ماشین رو داره؟

mohammad1983
14-07-2011, 21:22
من این عکس رو داشتم
منحني كم رنگ قدرت موتور را بر حسب دور و منحني پر رنگ گشتاور موتور را بر حسب دور موتور نشان مي دهد
در يك جا اين دو منحني با يكديگر تلاقي مي كنند. كه اين تلاقي در جائي است كه دور موتور ٣٧٥٠ دور است.
شايد منظور نظر شما اين نقطه باشد كه نقطه بهينه براي تعويض دنده است.
لازم به توضيح است كه قدرت بر حسب كيلو وات ترسيم شده است و حداكثر قدرت موتور در ٧٧ كيلو وات بدست مي آيد (كه معادل ١٠٥ اسب بخار است)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ravi
19-07-2011, 12:27
جهت اطلاع دوستان فروش نقدي به مناسبت نيمه شعبان (محدود)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir..H
20-07-2011, 14:26
جهت اطلاع دوستان فروش نقدي به مناسبت نيمه شعبان (محدود)

دسشون درد نکنه با یه کارت طلایی 1 ستاره ال 90 کردن 15 تومن
واقعا چقدر اینا برا مرد زحمت میکشن....:31:

steve jobs
20-07-2011, 21:27
دوستان بلخره من هم بعد از کلی تحقیق رفتم پارسخودرو و تحویل آبان ثبت نام کردم.
یه سوال مهم داشتم و اونم اینه که تو برگه ی ثبت نام که بهم دادن توش مبلغی که پیش پرداخت دادم رو نوشتن، و مدل ماشینو.
سوالم اینه که تندر 90 ای دولوکس یعنی چی؟ همون E2+ LP هست؟ از مسوول ثبت نام پرسیدم گفت فوله.
ولی تو لینک زیر صفحه 7 چیز دیگه نوشته. تو این صفحه E2 LP یعنی سوپر لوکس نه دولوکس! درضمن قیمتشم بهم گفتن حدود 14.300 درمیاد.
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

ghahremanimehdi
21-07-2011, 01:47
یه سوال مهم داشتم و اونم اینه که تو برگه ی ثبت نام که بهم دادن توش مبلغی که پیش پرداخت دادم رو نوشتن، و مدل ماشینو.
سوالم اینه که تندر 90 ای دولوکس یعنی چی؟ همون E2+ LP هست؟ از مسوول ثبت نام پرسیدم گفت فوله.
ولی تو لینک زیر صفحه 7 چیز دیگه نوشته. تو این صفحه E2 LP یعنی سوپر لوکس نه دولوکس! درضمن قیمتشم بهم گفتن حدود 14.300 درمیاد.
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

همون E2+ LP هست.قیمتش هم همون حدوداس.البته ایرانخودرو که گرون کرده!

steve jobs
21-07-2011, 11:30
درضمن اضافه کنم که پارسخودرو به سلامتی درپوش پیچ های چرخ رو هم حذف کرده.
امروز تو نمایندگی تمام تندرهای فول صفر رو دیدم اینجوری بود. شایدم من اشتباه میکنم و از اول نبوده:13:

Amir..H
21-07-2011, 15:08
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

جوابو دوست گلمون دادن
اره همون ال پی هست
قیمت 14.6 تقریبا که چون ثبت نامی هست تقریبا میشه 14.450 یکم کم,زیاد

mska
21-07-2011, 15:18
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

شرایط ثبت نام به چه شکل بود؟

تحویل زودتر دارند؟

ممنون

shahab_f
31-07-2011, 00:37
دوستان هزینه تعویض تسمه تایم چقدره؟ و هر چند هزارتا باید عوض شه؟

total_overdose
31-07-2011, 01:23
دوستان هزینه تعویض تسمه تایم چقدره؟ و هر چند هزارتا باید عوض شه؟
سلام
دوست عزیز در تندر 90 شما باید کل کیت تسمه تایم رو عوض کنید! البته بودن کسایی هم که فقط خود تسمه تایم رو عوض کردن و مشکلی نداشتن اما دیگه به خودتون بر میگرده!
خود شرکت هم بخشنامه داره که در کیلومتر 60 هزارتا کل کیت تسمه تایم عوض بشه!
حدود قیمت سایپا یدک 103 هزارتومن هست کیت تسمه تایمش! دست مزد هم حدود 25 هزارتومن!

liverpooli
01-08-2011, 20:32
سلام.
بهترین نوع روغن موتور elf برای ال 90 چیه؟
ماشین صفر بعد از چند کیلومتر باید روغنش عوض شه؟
مقدار روغن چند لیتره؟

mohammad1983
02-08-2011, 11:30
سلام
روغن موتور الف توصیه شده برای تندر COMPETITION ST 10W40 هست.
البته در دفترچه ذکر شده در نبود این روغن میشود از روغن های با سطح کیفی بالاتر هم استفاده کرد.
من خودم 1 سال و خورده ای هست بهران رانا 5-50 رو میریزم که سطح کیفی Sm داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کارخانه هم همین روغن موتور الف اصلی توی موتور ریخته میشه و ضرورتی برای تعویض اون نیست تا 10 هزار تا. اما خیلی ها طبق عادت دیرینه روی 1000 تا عوض میکنند تا به ماشین حال بدهند.
طبق بخش نامه که کارخونه داده در تندر های صفر کیلومتر که از کارخونه میاد بیرون 4.8 لیتر روغن ریخته میشه که این میزان با فیلتر روغن هست (جهت دوره آببندی) .در صمن ذکر شده که این میزان فقط برای ماشین صفر هست و نمایندگی در زمان تعویض باید روغن رو 4.5 لیتر بریزد.
اصولا سیالات در خودرو یه min و max دارند که همیشه نه باید به max برسند و نه به min
اگر در تندر 4.8 لیتر روغن ریخته شود میزان روغن روی گیچ کمی از max بالاتر میزند.من خودم همیشه 4.5 لیتر با فیلتر میریزم.که کمی زیر max هست.
طبق اطلاعی هم که دارم میزان روغن در حالت min توی موتور تندر 3.5 لیتر هست.یعنی حتی اگر رانندگی نرمال و آرومی دارید با ریختن 4 لیتر روغن هم هیج اتفافی نمیافتد.

steve jobs
02-08-2011, 12:13
شرایط ثبت نام به چه شکل بود؟

تحویل زودتر دارند؟

ممنون
9تومن پیش دادم و تحویل آبان زودتر هم نداشت.
سود مشارکت و انصراف هم 6%.
نقدی هم داشت تحویل 10 روزه با قیمت 15300000

ess_1362
02-08-2011, 20:11
به نظرم 15300000 پول زور هست
شما همون توی نوبت باشی بهتر هست
من هم همینکار را کردم

mohammad1983
02-08-2011, 22:35
دیروز یه تحویل فروی فول از نمایندگی پارس خودرو برای دوستم گرفتیم 15700

ess_1362
03-08-2011, 08:02
آقا این تحویل فوری نیست
خودشون تحویل می گیرن و بصورت آزاد می فروشن

mska
03-08-2011, 08:06
آقا این تحویل فوری نیست

فکر می کنم برای مشتری باشه

mohamad skystar
03-08-2011, 15:26
آقا این تحویل فوری نیست

نه دوست من به این میگن فروش از محل امانی.

ravi
08-08-2011, 14:09
جدیدا ال نود سرویس اولیه نداره و نمایندگیها میگن ایران خودرو همون اول ماشین رو سرویس شده میده تحویل و بنایراین دیگه سرویس نداره و فقط گارانتی داره 2 سال یا 40000 کیلومتر

Amir..H
08-08-2011, 14:31
جدیدا ال نود سرویس اولیه نداره و نمایندگیها میگن ایران خودرو همون اول ماشین رو سرویس شده میده تحویل و بنایراین دیگه سرویس نداره و فقط گارانتی داره 2 سال یا 40000 کیلومتر
خاک تو سرشون کنن
من ال90 فول از پارس خودرو گرفتم اون 4 تا اچاری که تو ماشینو بودو حذف کردن(چند تا پیچ گوشتی ستاره ای وانبردستو. ...)
پارسال تابستون از ایران خودرو ال90 گرفته بود باکش پر بود و یه جعبه کمکهای اولیه و یه چند تا اچار داشت
امسال ماشین پارس خوردو باکش خالی بود تا استارت زدم چراغ روشن شد اچار و جعبه های کمکهای اولیم نداشت
کلا تو این مملکت پیشرفت معنای خاصی تو صنعت خودرو سازی نداره(البته تو خیلی از مسائل این موضوع وجود داره)

ravi
14-08-2011, 14:10
منم ماشینمو از ایران لجن گرفتم و جعبه کمکهای اولیه نداشت و باکشم خالی بود.

همون قرآنی که داخلش گذاشتن همه کار میکنه ( بزنه تو کمرشون )

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

برد نور چراغ جلو سمت چپ کمتر از سمت راسته و با اینکه خیر سرشون تنظیمش کردن باز بردش کمتره علت چیه؟

Amir..H
14-08-2011, 14:48
منم ماشینمو از ایران لجن گرفتم و جعبه کمکهای اولیه نداشت و باکشم خالی بود.

همون قرآنی که داخلش گذاشتن همه کار میکنه ( بزنه تو کمرشون )

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

برد نور چراغ جلو سمت چپ کمتر از سمت راسته و با اینکه خیر سرشون تنظیمش کردن باز بردش کمتره علت چیه؟
معمولا چراغا این جوری تنظیم میشه من خودمم همیشه این مدلی تنظیم میکنم علتشم اینه زمانی که دارین توی جاده حرکت میکنید راحت علائم سمته راست رو نشون بده

liverpooli
15-08-2011, 11:01
سلام .
1.ال 90 فول روکش صندلی داره؟
2.پمپ بنزین زیز صندلی یه صدایی شبیه باد کولر میده . طبیعیه؟

امير موسر
15-08-2011, 15:29
سلام .

1- خیر ! ...

ravi
16-08-2011, 13:06
من تا الن 550 کیلومتر رفتم و تصمیم دارم برم مسافرت که رفت و برگشتم حدود دوهزار کیلومتر میشه و چون ظاهرا تا 3000 کیلومتر هنوز در دوره آب بندی هست چه کارهایی باید یا نباید انجام بدم؟

ess_1362
16-08-2011, 19:24
کار خاصی نیاز نیست انجام بدین
سعی کنید 1000-1700 کیلومتر اول دور موتور از 3500 تا 3800 بیشتر نشه
آب و روغن خودرو را هم بعد از هر توقف کنترل کنید همینطور هیدرولیک و روغن ترمز

سفر خوش

liverpooli
16-08-2011, 20:33
1- خیر ! ...

نقل قول:
نوشته شده توسط liverpooli
سلام .
1- خیر !.

مطمئنی ؟ همه میگن داره. مال خودمم هم نگاه که میکنم به نظر میاد روکش باشن.

ess_1362
17-08-2011, 18:03
8500 كيلومتر تجربه رانندگي با تندر
هنوز سرويس نرفتم روغن و .. هم نموز تعويض نشده
فقط مقدار آب به خنك كننده اضافه شده
مشكل خاصي تا الان نديدم بجز اينك پيچ رگلاژ درب جلو شاگر شل ميشه و من هم هر چي سفتش مي كنم باز هم شل هست
البته مشكلي در رگلاژ درب ايجاد نشده و همون كيلومتر 9000 براي سرويس ميدم سفتش كنند
علت سفت نشدنش هم اين هست كه پيچ 6 بخ داره
شتاب خودرو خيلي بهتر شده
مصرفشم خوبه
ولي يكم در دنده 2 موقع ول كردن گاز ماشن تكون ميده كه قبلا نبود و حدس ميزنم ----- ها داره عمرش تمام ميشه
عملكرد كلاچ و گيربكس عالي هست ولي دنده عقب اگر ماشين توقف كامل نداشته باشه با صدا جا ميره
اتاق هم صداي خاصي هنوز ازش به گوش نميرسه
فعلا همين

Amir..H
17-08-2011, 18:22
نقل قول:
نوشته شده توسط liverpooli
سلام .
1- خیر !.

مطمئنی ؟ همه میگن داره. مال خودمم هم نگاه که میکنم به نظر میاد روکش باشن.
منظورتون از روکش چیه...؟
اگه صندلیو باز کرده باشین میبینین که زیر روکش اصلی ابره و معمولا برای اینکه روکش فابریک خراب نشه یا روی اونو تودوزی میکنن یا روکش اماده میخرن
اون صدا طبیعی نیست شاید پمپش خرابه
موفق باشین
_________
من که قبل 10000 ماشینو شوهر دادام ولی ال 90 تازه خودشو بعد 4000.5000 کیلومتر نشون میده شتابش خیلی فرق میکنه
دنده نرم تر میشه
...

من تا الن 550 کیلومتر رفتم و تصمیم دارم برم مسافرت که رفت و برگشتم حدود دوهزار کیلومتر میشه و چون ظاهرا تا 3000 کیلومتر هنوز در دوره آب بندی هست چه کارهایی باید یا نباید انجام بدم؟
فقط با ماشین مدارا کن سعی کن دور موتور از 3000 بیشتر نشه
کورس نزار
.
.
در کل فعلا بش حال بده تا بعدا اونم بهت حال بده گوش به اینا حرفا هم نده که ماشینو از اول باید روندو..... ملت از این حرفا زیاد میزنن
منم الان با این ماشین جدید 300 تا رفتم و تا 3000.4000 تا هم به ماشین فشار نمیارم
از ماشین لذت ببر:46:
راستی دوست گلم یادم رفت بهت خبر بدم من لاستیک میشلن انرزی سیور ایتالیایی سایز 205/60/15 خریدم

liverpooli
20-08-2011, 11:47
سلام. ماشین من توی نمایشگرش در هر 100 کیلومتر زده 9 لیتر مصرف میکنه . مال شما هم اینجوریه؟ضمن اینکه فقط در اتوبان وجاده های خلوت باش رانندگی میکنم.

mohamad skystar
20-08-2011, 12:01
سلام. ماشین من توی نمایشگرش در هر 100 کیلومتر زده 9 لیتر مصرف میکنه . مال شما هم اینجوریه؟ضمن اینکه فقط در اتوبان وجاده های خلوت باش رانندگی میکنم.

زیاده رفیق برو دستگاه دیاگ رو بزار روش

ravi
20-08-2011, 21:15
فقط با ماشین مدارا کن سعی کن دور موتور از 3000 بیشتر نشه
کورس نزار
.
.
در کل فعلا بش حال بده تا بعدا اونم بهت حال بده گوش به اینا حرفا هم نده که ماشینو از اول باید روندو..... ملت از این حرفا زیاد میزنن
منم الان با این ماشین جدید 300 تا رفتم و تا 3000.4000 تا هم به ماشین فشار نمیارم
از ماشین لذت ببر:46:
راستی دوست گلم یادم رفت بهت خبر بدم من لاستیک میشلن انرزی سیور ایتالیایی سایز 205/60/15 خریدم[/QUOTE]

ممنون از راهنمایی

مبارک لاستیک به سلامتی منم پولم برا میشلن نرسید و چند روز پیش کومهو کره ای خریدم

saba_879
22-08-2011, 19:48
سلام
من جدیدا L90-e2 lp خریدم ولی نای راه رفتن نداره
یعنی با دنده 5 زورکی 110 میره با دوره کولر 2.
400 تا بیشتر کار نکرده
این به خاطر تنظیم نبودن موتوره یا موتوره بیخود بهم افتاده.
ممنون میشم کمک کنید.

mohammad1983
22-08-2011, 20:06
سلام
من جدیدا L90-e2 lp خریدم ولی نای راه رفتن نداره
یعنی با دنده 5 زورکی 110 میره با دوره کولر 2.
400 تا بیشتر کار نکرده
این به خاطر تنظیم نبودن موتوره یا موتوره بیخود بهم افتاده.
ممنون میشم کمک کنید.
دوست عزیز اولا مبارکه
تمام توان تندر و مصرف خوبش بعد از 3000 تا معمولا بدست میاد.
ضمن اینکه پدال گاز ماشین شما به دلیل صفر بودن؛ تنظیم کارخونه ای روی حالت متوسط هست.صبر کنید تا آببندی تموم بشه بعد خودتون از توی موتور پدال رو تنظیم میکنید و تازه شتاب ماشین رو متوجه میشید.
در این دوره اصولا شما نباید بیشتر از 120 تا برید.معمولا همیشه با کولر باید دنده ها بیشتر پر بشه و طبیعت کولر هست که جون ماشین رو میگیره.
گر صبر کنی ز تندر ............:11:

saba_879
23-08-2011, 00:10
دوست عزیز اولا مبارکه
تمام توان تندر و مصرف خوبش بعد از 3000 تا معمولا بدست میاد.
ضمن اینکه پدال گاز ماشین شما به دلیل صفر بودن؛ تنظیم کارخونه ای روی حالت متوسط هست.صبر کنید تا آببندی تموم بشه بعد خودتون از توی موتور پدال رو تنظیم میکنید و تازه شتاب ماشین رو متوجه میشید.
در این دوره اصولا شما نباید بیشتر از 120 تا برید.معمولا همیشه با کولر باید دنده ها بیشتر پر بشه و طبیعت کولر هست که جون ماشین رو میگیره.
گر صبر کنی ز تندر ............:11:
جدا درست میشه؟!
چون واقعا دارم از خریدش پشیمان میشم
با اینکه من موقع کولر دنده ها رو بیشتر پر میکنم,ولی واقعا ناله میکنه.

mohammad1983
23-08-2011, 20:27
من تا به حال با تندر 175 هرار تا راه رفتم 1 بار هم نگفتم ار خریدش پشیمان شدم.اونوقت شما با 400 کیلومتر به این زودی پشیمان شدی.:18:

mohsenlin
24-08-2011, 17:24
دوستان تندر 90 اصلا ایران خودرو میزنه یانه من تو کرمانشاهم هر ایران خودرویی که سر زدم میگن الان دوساله تندر نداده بیرون !!!! پارس خودرو هم 9 میلیون میگیره تحویل اذر ماه . میگن باقیش قیمت روز بازار یعنی کلا چند میشه میشه راهنمایی کنید ?

ess_1362
24-08-2011, 19:23
ایران خودرو هم تندر تولید می کنه ولی در مقایسه با پارس خودرو خیلی محدود هست
اینکه باقی مبلغ را به قیمت بازار حساب می کنند یعنی مثلا اگر آر این خودرو شد 16 تومن(قیمت کارخانه) باقی را به قیمت 16 تومن با شما حساب می کنند و اگر هم کمتر شد به همین ترتیب

Amir..H
24-08-2011, 21:37
زیاده رفیق برو دستگاه دیاگ رو بزار روش
اقا محمد تو سایت خود ایران خودرو هم زده 9 لیتر در 100 کیلومتر اکثرا هم مصرفشون همینه بین 8 تا 9 حالا شما میگی 9 زیاده...؟

mohammad1983
24-08-2011, 23:26
طیق تجربه من مصرف در شهر بین 8.4 تا 9.8 متغییر هست اون هم با کولر .در جاده هم همیشه مصرفم بین 5 تا حداکثر 6 هست.
تندر ماشینی هست که مصرفش خیلی خیلی متاثر از رانندگی هست.خیلی ها بودند ادعا میکردند ماشینشون مصرف بالایی داره اما وقتی رفتیم با هم دور زدیم بهشون ثابت کردم که چقدر ماشینشون رو به راه هست.

شـیـفــو
24-08-2011, 23:35
تندر دنده اتوماتماتيك قیمتش چنده؟

NONE
24-08-2011, 23:54

فكر نمي كنم تندر اتوماتيك اومده باشه
ولي چند سال پيش سازمان بهزيستي واسه اونايي كه مشكل داشتن ثبت نام مي كرد( كه حتي مي تونستي خيلي اپشنا روش بزاري مثه ترمز دستي(بجاي پدالي) و ...)
ولي بعيد ميدونم كه الان تندر اتوماتيك توليد شه

mohammad1983
25-08-2011, 20:18

داچیا لوگان اتومات چند مورد پارس خودرو اورده بود اما فعلا برنامه ای برای تولید و فروشش نداره.تو بازار هم تندر اتومات نیست.

amini_bio
31-08-2011, 23:43
سلام دوستان.
من ماشينم را پريروز تحويل گرفتم ولي چيزاشو كه تست ميكردم ديدم چراغ صندوق عقب و چراق داخل اتاق و ضبطش روشن نميشه.
فيوزي چيزي داره كه ممكنه قطع شده باشه؟

ess_1362
01-09-2011, 11:11
بله احتمالا دو تا از فیوزها سوخته
بقل درب راننده کنار تنظیم نور چراغ یک درب هست بازش کنید و سپس مطابق با دفترچه راهنما دو تا فیوز را تعویض کنید

amini_bio
01-09-2011, 17:37
من كه دستش نمي زنم.
مي برم نمايندگي

به هر حال ممنون

mohammad1983
01-09-2011, 18:01
معمولا تندر هایی رو که تحویل میدهند برای جلوگیری از خالی شدن باطری فیوز رو بر میدارند.شما خودت درب فیوز را باز کن و از همون فیوز های یدکی یدونه رو بزن سر جاش.

liverpooli
01-09-2011, 19:55
میشه ارتفاع پدال گاز رو کم کرد؟

ess_1362
01-09-2011, 21:24
من چک کردم
هم عکس داره و هم از هر فیوز یکی زاپاس گذاشته ببین کدوم فیوز هست و چند آمپر هست از زاپاس استفاده کن

mohammad1983
02-09-2011, 09:47
میشه ارتفاع پدال گاز رو کم کرد؟
دقیقا روی موتور خودرو محل تنظیم سیم گاز هست که میتونید بوسیله اون پدال رو بالا پایین کنید.البته گاز خور ماشین فرق میکنه.
می تونید ارتفاع پدال رو کم کنید اما دیگه ماشین اون شتاب رو نداره.

shalineh
03-09-2011, 16:51
کارت های طلایی که پارس خودرو صادر کرده ، در خودروهای مختلف فرق می کنه؟ مثلا کارت طلایی من دو ستاره ست!
بعضی کارتها سه ستاره هستند.
گویا در نوع خدمات ارائه شده در سرویس اول با همدیگه فرق دارند.
میشه کسی در این مورد توضیح بده؟

amini_bio
03-09-2011, 17:18
من چک کردم
هم عکس داره و هم از هر فیوز یکی زاپاس گذاشته ببین کدوم فیوز هست و چند آمپر هست از زاپاس استفاده کن

بردم نمايندگي جيك ثانيه درستش كرد.
مرسي

ولي من نفهيميدم كجا گفتيد عكس داره؟ تو دفترچش كه من پيدا نكردم.

ess_1362
03-09-2011, 19:45
کارت های طلایی که پارس خودرو صادر کرده ، در خودروهای مختلف فرق می کنه؟ مثلا کارت طلایی من دو ستاره ست!
بعضی کارتها سه ستاره هستند.
گویا در نوع خدمات ارائه شده در سرویس اول با همدیگه فرق دارند.
میشه کسی در این مورد توضیح بده؟
تندری که من دارم نه برگ گارانتی داره و نه کارت گارانتی
همه امور گارانتی از طریق نمایندگی با استفاده شماره موتور و شماره شاسی انجام میشه!

ولي من نفهيميدم كجا گفتيد عكس داره؟ تو دفترچش كه من پيدا نكردم.

جعبه فیوز را که باز کنی داخلش عکس تمام قسمتها -- شده

Amir..H
05-09-2011, 02:37
دوستان کسی برای این مشکل خشک و بودن و کوبیدن بیشاز حد ال90 کاری کرده...؟
اوایل که ال90 گرفته بودم خیلی از بابت اینکه اینکه این ماشین کوچکترین دست اندازها رو منتقل میکونه و به اصطلاح زیاد میکوبه شاکی بودم گفتم شاید این مشکل ماشین منه بعد پشت ماشین پسر عمم که نشستم همین بود چند وقت بعدم ماشین رفیقم....
کلا توی سمند و پارس و در اخر 405 خیلی احساس بهتری دارم وقتی از روی دست اندازا رد میشم
گاهی احساس میکنم یادشون رفته توی ال 90 از کمک و فنرش استفاده کنن!!
الانم که ماشینو e1 abs ایران خودرویی رو فروختم و یه فول پارس خودرویی گرفتم به نظرم مشکل ماشین نه تنها پا برجاست بلکه بیشترم شده
با چند تا از دوستانم که مطرح کردم نظره منو داشتن و اونها هم از این بابت ناراحت بودن
حالا میخوام بدونم کسی از دوستان برای این مشکل کاری کرده؟
مثلا عوض کردن کمک یا فنر یا ........؟

Amir..H
05-09-2011, 21:25
بابا ترخدا با این همه پیشنهادو نظر شرمندمون نکنید...!!

steps
06-09-2011, 11:14
لعنت خدا به همه کارخونه های ماشین سازی ایرانی من جمله پارس خودرو.
حدود تابستون 2 سال قبل بعدکه تازه گواهینمامه گرفته بودم و بابام(پدر) یک L90 ثبت نام کرد تحویل دی ماه که ما با هزار بدبختی 28 اسفتد تحویل گرفتیم.
مشکل اصلی تو رنگ ماشین هست که بعد از 5 ماه نمایان شد و ترک های ریزی روی رنگ ماشین ایجاد شدمثل تار عنکبوت تا این که همین تابستون دیدم تعداد ترک ها از 200 تا هم گذشته( اخه خیلی وقت بود ماشین رو نشسته بودم) که بعد از مراجعه به کارخونه و دیدن کارشناس بعد از 1 ماه زنگ زدن میگن مشکل به ما ربطی نداره و روی رنگ ماده شیمیایی ریخته
خلاصه خیلی زورم گرفته ماشینی که با 1000قرض و .... خریده بودیم به این وضع دراومده . خیلی زور داره 13 میلیون پول ماشین بدی این مشکل رو داشته باشه .

mohammad1983
06-09-2011, 11:59
سلام
ماشین شما چه رنگی هست؟
ماشین ما هم بعد از 41 ماه که از عمرش میگذرد چند روز پیش روی درب موتور متوجه چند تا از این به اصطلاح تار عنکبوت ها شدم.
تا اونجا که یادم هست رنگ ماشین 3 سال گارانتی داره و حتما باید به رنو پارس شکایت کرد.
رنگ ماشین هم مشکی هست.البته با پولیش و واکس خیلی بهترش کردم و باید خیلی مویی دقت کرد تا دیده بشه.
این مشکل ظاهرا در نوع پبشرفته باعث تبله کردن رنگ میشه.

saba_879
06-09-2011, 12:00
سلام
پارس خودرو سرویس اولیه داره؟
من ماشینم تا الان 1000 تا کار کرده ,چراغ داخلش خرابه,چراغ که نشان دهنده باز بودن دره و ترمز دستی خرابه,تنظیم صندلیش خرابه ,ماشین نای راه رفتنم نداره با دنده پنج زورکی 120 تا میره.واسه این موارد باید برد گارانتی؟
چند کیلومتر باید بره تا بشه برد سرویس اولیه؟اصلا محدودیتی داره؟
تو دفترچه ام که چیزی ننوشته.

pour-homme
06-09-2011, 12:34
بابا ترخدا با این همه پیشنهادو نظر شرمندمون نکنید...!!

راستش ال نود ماشین نرمی هست این مشکلی که شما به این حادی میگی ما ندیدیم شاید باد لاستیک هات زیاده در هر صورت دو کار خیلی موثر هست یکی اینکه لاستیک های ماشین را عوض کنی (میشلن یا کوموهو بندازی یا هر برند دیگه ای ) دوم اینکه نیتروژن بزنی این دو کار تو نرمی خیلی تاثیر داره. انجام بده نتیجه رو بگو
موفق باشی

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:29 PM ----------

سلام
من ماشینم تا الان 1000 تا کار کرده ,چراغ داخلش خرابه,چراغ که نشان دهنده باز بودن دره و ترمز دستی خرابه,تنظیم صندلیش خرابه ,ماشین نای راه رفتنم نداره با دنده پنج زورکی 120 تا میره.واسه این موارد باید برد گارانتی؟

تندر سرویس اولیه نداره باید بری نمایندگی . این مورد ها رو همون موقع تحویل باید چک میکردی
در مورد شتاب هم زیر3000 کیلومتر شتاب خوبی نداره .
باید به نمایندگی مراجعه کنی .

ess_1362
06-09-2011, 13:22
البته خودرو تازه تحویل متاسفانه فشار بادش روی 50 تنظیم شده به همین دلیل بسیار خشک هست و خیلی می کوبه که باید هرچه سریعتر باد چرخ ها را روی 30-32 تنظیم کرد
ضمن اینکه لاستیک خودرو هم خیلی خشک هست و حتما توصیه میشه با یک مدل متعادل تر مثل مثلا هانکوک تعویض بشه

سلام
تا 3000 که ماشین اصلا نای راه رفتن هم نداره
سعی کن تا این کیلومتر اصلا فشار به ماشین نیاری
راستی سرویس اولیه هم نداره و باید حدود 10000 کیلومتر ماشین را ببری برای گارانتی

Amir..H
06-09-2011, 22:38
راستش ال نود ماشین نرمی هست این مشکلی که شما به این حادی میگی ما ندیدیم شاید باد لاستیک هات زیاده در هر صورت دو کار خیلی موثر هست یکی اینکه لاستیک های ماشین را عوض کنی (میشلن یا کوموهو بندازی یا هر برند دیگه ای ) دوم اینکه نیتروژن بزنی این دو کار تو نرمی خیلی تاثیر داره. انجام بده نتیجه رو بگو
موفق باشی
.
اینکه ال90 نرم ترین ماشینه تو زیر 20 تومنیااا من کاملا موافقم اما این نرمی مربوط میشه به کلاچ فرمون گیربکس کلا راندگی با اون ولی توی دست اندازا واقعا مشکل دارن توی بیشترشون انگار داشبود مشکل داره خیلی بد صدا میده
در ضمن من ال90 دومو لاستیکاشو با میشلن 205 عوض کردم و نیتروژنم زدم:13:

ess_1362
07-09-2011, 07:56
شما احتمالا یک مشکلاتی در خودروت وجود داره چون این چنین مشکلاتی را من ندیدم!

amini_bio
13-09-2011, 00:56
آقا واقعا ميرزه لاستيكاي ماشين صفر را عوض كنيم برا نرمي؟
اگه مثلا با همين ميشلن عوض كنيم چقدر بايد سر بديم؟
با لاستيكاي ديگه چطور؟

و سوال ديگه اينكه آيا منطقي هست كه تاير پهن بندازيم روي ماشين؟
چون از طرفي ميگند ايمني را ميبره بالا.
از طرفيم ميگند بهترين تاير برا ماشين همون اندازست كه كارخونه ميزنه و تاير پهن مثلا ممكنه مصرف و اصطكاك و ... را بيشتر كنه و عيوب ديگه اي داشته باشه.
كسي در اين مورد اطلاعاتي داره؟

ممنون

Amir..H
13-09-2011, 02:40
آقا واقعا ميرزه لاستيكاي ماشين صفر را عوض كنيم برا نرمي؟
اگه مثلا با همين ميشلن عوض كنيم چقدر بايد سر بديم؟
با لاستيكاي ديگه چطور؟

و سوال ديگه اينكه آيا منطقي هست كه تاير پهن بندازيم روي ماشين؟
چون از طرفي ميگند ايمني را ميبره بالا.
از طرفيم ميگند بهترين تاير برا ماشين همون اندازست كه كارخونه ميزنه و تاير پهن مثلا ممكنه مصرف و اصطكاك و ... را بيشتر كنه و عيوب ديگه اي داشته باشه.
كسي در اين مورد اطلاعاتي داره؟

ممنون
از لحاظ عمی منطقیه کلا هر کاری میشه رینگ و لاستیک کرد البته در صورتی که ارتفاع نهایی لاستیک به هم نخوره برا همینه برای استفاده از رینگ بزرگتر ناچارا باید فاقو کوتاه تر بردارین
من تا قبل اینکه عوض کنم فکر میکردم معجزه میکنه
ماشااااالله دوستان توی نت خیلی خوب اغراغ کردن
من میگم نکن
برای میشلن تقریبا باید نزدیک 290 تا 300 سر بدی البته سایز 205
اولا میگن 205 خیلی رخ داره با کمال پرویی باید بگم حرفه مفتی بیش نیست 205 تا زیر رینگ پهن نره توی زیبایی خیلی تفاوتی با 185 نداره که در اون صورت باید رینگم عوض کنی و به دنبالشم باید فاق کوتاهتر برداری تا قشنگ بشه
دوما میگن ماشین کمتر میکوبه که اصلا تایید نمیکنم این حرفو
تنها مزیتی که داره اینه
همونطور که میدونی ال90 توی سرعت بالای 120 خیلی جالب نیست حداقل من عملکردشو نمیپسندم ولی بعد از تعوض با 205 بهتر میشه عملکردش من تا 160 که رفتم برام این تفاوت محسوسه البته ماشین صفره نخواستم بیشتر برم کلا ماشین قبلیم با لاستیک 185 فابریک از این جدیده با 205 میشلن بیتر بود

amini_bio
13-09-2011, 07:14
از لحاظ عمی منطقیه کلا هر کاری میشه رینگ و لاستیک کرد البته در صورتی که ارتفاع نهایی لاستیک به هم نخوره برا همینه برای استفاده از رینگ بزرگتر ناچارا باید فاقو کوتاه تر بردارین
من تا قبل اینکه عوض کنم فکر میکردم معجزه میکنه
ماشااااالله دوستان توی نت خیلی خوب اغراغ کردن
من میگم نکن
برای میشلن تقریبا باید نزدیک 290 تا 300 سر بدی البته سایز 205
اولا میگن 205 خیلی رخ داره با کمال پرویی باید بگم حرفه مفتی بیش نیست 205 تا زیر رینگ پهن نره توی زیبایی خیلی تفاوتی با 185 نداره که در اون صورت باید رینگم عوض کنی و به دنبالشم باید فاق کوتاهتر برداری تا قشنگ بشه
دوما میگن ماشین کمتر میکوبه که اصلا تایید نمیکنم این حرفو
تنها مزیتی که داره اینه
همونطور که میدونی ال90 توی سرعت بالای 120 خیلی جالب نیست حداقل من عملکردشو نمیپسندم ولی بعد از تعوض با 205 بهتر میشه عملکردش من تا 160 که رفتم برام این تفاوت محسوسه البته ماشین صفره نخواستم بیشتر برم کلا ماشین قبلیم با لاستیک 185 فابریک از این جدیده با 205 میشلن بیتر بود

کدوم کارو شما میگی نکنم؟ کلا تعویض لاستیک یا پهن کردن اونا؟

زیبایی برام اصلا مهم نیست. چون ماشین مشکی برداشتم خودش به اندازه کافی شیک هست که کسی نگاه به تایراش نکنه!
ولی تنها چیزی که فقط میخواستم براش تایر را عوض کنم نرمی ماشین و تنها چیزی که می خواستم براش پهن انتخاب کنم ایمنی بهتر بود.
حالا پس شما میگی پهنی تو نرمی تاثیری نداره درسته؟
و اینکه پهنی تاثیر منفی تو عملکرد ماشین نداره؟

این "بیتر بود" هم آخر اصفهانیه!!!!

amini_bio
13-09-2011, 10:30
یه سوال دیگه. این چادرهایی که برای l90 هست قیمتشون چجوریه و چقدر کاربردیه؟ من چون ماشینم مشکیه خیلی نیاز دارم.
تو سایت ایران خودرو زده 25 تومن با هزینه پست و ایناش میشه 31
تو بازار و نمایندگی ها ارزون تره؟

HOOSEIN 105
13-09-2011, 11:52
سلام خدمت دوستان
یه موردی برام پیش تومد که خیلی برام عجیب بود.من چند باری باک بنزینم کاملا خالی شد و وقتی پرش میکردم به زور 50 لیتر تو جا میشد.ولی ایندفعه که باک خالی شد تو 60 لیتر بنزین جا شد و من فکر کردم هوا رفته تو باک تا اینکه متوجه شدم ایندفعه ماشین 100 کیلومتر بیشتر راه رفته نسبت به دفعه های قبل!!!
به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه!!
من که هرچی فکر کردم به نتیجه نرسیدم:31:

amini_bio
13-09-2011, 12:28
احتمالا 10 لیتر بنزین میره تو صندوق عقبش!!

Amir..H
13-09-2011, 19:06
کدوم کارو شما میگی نکنم؟ کلا تعویض لاستیک یا پهن کردن اونا؟

زیبایی برام اصلا مهم نیست. چون ماشین مشکی برداشتم خودش به اندازه کافی شیک هست که کسی نگاه به تایراش نکنه!
ولی تنها چیزی که فقط میخواستم براش تایر را عوض کنم نرمی ماشین و تنها چیزی که می خواستم براش پهن انتخاب کنم ایمنی بهتر بود.
حالا پس شما میگی پهنی تو نرمی تاثیری نداره درسته؟
و اینکه پهنی تاثیر منفی تو عملکرد ماشین نداره؟

این "بیتر بود" هم آخر اصفهانیه!!!!
من میگم لاستیک پهن ننداز ,راستش تعویض لاستیکم 50.50 نمیدونم چی بگم چون تا حالا 185 خوب رو این ماشین ننداختم ولی اگر قرار به تعویضه 185 بنداز
برای ایمنی این ماشین ارتفاع زدن حیاتی تره چون منم ادمه وارد پیدا نکردم فیلا کاری نکردم
نه قطعا تو نرمی تاثیر نداره
پهنتر کردن یکم فرمون سفت میکنه البته چون فرمون خودش خیلی نرمه کم حس میشه
قاعدتا مصرف باید بیشتر بشه چون اصطکاک بیشتر میشه
شتابم کمی کم میشه
نه چرا اصفهانی؟:31:خیلیا میگن بیتر:46:
راستی درباره چادرم من چیزی نمیدونم
ولی چیز خاصی نیست که وسواس داشته باشی فقط من برای پراید یه مدل دیدم که ضد ابم بود انگار پلاستیکی بود حسنش اینه تو بابارونم ماشینم کثیف نمیشه و میشه چادرو کشید روش

ghahremanimehdi
13-09-2011, 21:01
من همیشه بنزین سوپر میزدم مصرف ترکیبیم حدود 7.5 بود ایندفعه بنزین معمولی زدم مصرفم اومده روی 9.7 به نظرتون مشکل چیه ؟ چکار کنم ؟

فرمونم هم به نظر یه خورده سفته .

amini_bio
13-09-2011, 22:16
من میگم لاستیک پهن ننداز ,راستش تعویض لاستیکم 50.50 نمیدونم چی بگم چون تا حالا 185 خوب رو این ماشین ننداختم ولی اگر قرار به تعویضه 185 بنداز
برای ایمنی این ماشین ارتفاع زدن حیاتی تره چون منم ادمه وارد پیدا نکردم فیلا کاری نکردم
نه قطعا تو نرمی تاثیر نداره
پهنتر کردن یکم فرمون سفت میکنه البته چون فرمون خودش خیلی نرمه کم حس میشه
قاعدتا مصرف باید بیشتر بشه چون اصطکاک بیشتر میشه
شتابم کمی کم میشه
نه چرا اصفهانی؟:31:خیلیا میگن بیتر:46:
راستی درباره چادرم من چیزی نمیدونم
ولی چیز خاصی نیست که وسواس داشته باشی فقط من برای پراید یه مدل دیدم که ضد ابم بود انگار پلاستیکی بود حسنش اینه تو بابارونم ماشینم کثیف نمیشه و میشه چادرو کشید روش

ممنون.
منم تصميم گرفتم تعويض نكنم. قيمتش بالاتر از اونيه كه فكر مي كردم.

ولي چادر را ميگيرم.
اين را تو سايت ايران خودرو زده 25 تومن:

shahab_f
13-09-2011, 22:20
دوستان فیلتر هوای اتاق داره دیگه؟ یا فقط بعضی از تیپ هاش داره؟؟

HOOSEIN 105
13-09-2011, 23:25
منظورتون فیلتر کولره دیگه؟؟؟
فیلتر داره.وفیلترشم فلزی هست و نیازی به تعویض ندارم.من خودم این رو تو یه بخش نامه از رنو پارس خوندم.

Extreme-Forces
14-09-2011, 00:01
سلام دوستان. می خواستم نظرتون رو در مورد ال 90 در مقایسه با 405 و سمند و ریو و ماشین های اون رنج قیمتی از نظر فضای مناسبش بدونم. مخصوصا اینکه ما 5 نفریم:31:.تو همین روز ها به امید خدا قصد خرید داریم.
ممنون.:11:

jamesbond1375
14-09-2011, 08:48
من با جزئیات کاری ندارم ما هم یه تندر e2معمولی داریم نه یه بار وسط راه ما رو گذاشته نه چیزی ماشین کلا با حالیه در ضمن هر چی هم باشه مثل 405 بیست سال نیست که داره تو ایران تولید میشه خوبه بهترین گزینه برای یه خودرو با قیمت 15 میلیونه

HOOSEIN 105
14-09-2011, 09:56
سلام دوستان. می خواستم نظرتون رو در مورد ال 90 در مقایسه با 405 و سمند و ریو و ماشین های اون رنج قیمتی از نظر فضای مناسبش بدونم. مخصوصا اینکه ما 5 نفریم:31:.تو همین روز ها به امید خدا قصد خرید داریم.
سلام دوست من:11:
خیالتون راحت.تندر از نظر فضای داخل هیچ کم و کسری نداره.و به 5 تا مرد بزرگ به راحتی توش جا میشند.به خصوص اگه قدتون بلند باشه خیلی راحت تره.بنده باقد 185 نمیتونم پشت 405 راحت بنشینم.چون سرم با سقف فاصله ای نداره.ولی تندر این گونه نیست و فکر کنم تا 2 متر هم توش راحت باشند:31:

shalineh
14-09-2011, 12:27
خودرو را با کارکرد 9400 کیلومتر بردم بازدید اولیه. روغن و فیلترها عوض شدند. با دستگاه دیاگ چک شد. آچار کشی شد. لنتها بازدید شدند. فیوز رادیو پخش که سوخته بود تعویض شد. :20:
کارت نارنجی دو ستاره هم داشتم. اما پنجاه هزار تومان از من گرفتند. حرومشون بشه :13:

pour-homme
14-09-2011, 13:06
از همین چادر های شمعی که ضداب هم هست بگیر خیلی سبکه جمع کردنشم راحته . والا تو تهران که قیمتش 15 تومن هست حالا شما تو شهر خودت برو دنبالش هر سایزی که داشت اندازه ماشینت بود بگیر
در مورد لاستیک هم من خودم با 205 عوض کردم هم تو نرمی تاثیر داشته و هم تو هندلینگ از نظر زیبایی هم تا حالا چند دفعه تو خیابون ازم پرسیدن لاستیک هات را عوض کردی .
چون 205 تپل تره حتی بعضی ها فکر کردن ارتفاع زدم

amini_bio
14-09-2011, 16:13

از نظر فضا كه L90 واقعا عاليه. علاوه بر 5 نفري كه آقا حسين گفتند 5 نفر هم تو صندوق عقبش جا ميشند! به نظر من كه 405 را كلا فراموش كن. بين ريو و L90 و سمن LX يكي را انتخاب كن.
چون تعدادتون هم زياده يك ماشيني بايد انتخاب كني كه موتورش قوي باشه كه با كولر و تو سربالايي ها كم نياره.

---------- Post added at 04:13 PM ---------- Previous post was at 04:11 PM ----------

از همین چادر های شمعی که ضداب هم هست بگیر خیلی سبکه جمع کردنشم راحته . والا تو تهران که قیمتش 15 تومن هست حالا شما تو شهر خودت برو دنبالش هر سایزی که داشت اندازه ماشینت بود بگیر
در مورد لاستیک هم من خودم با 205 عوض کردم هم تو نرمی تاثیر داشته و هم تو هندلینگ از نظر زیبایی هم تا حالا چند دفعه تو خیابون ازم پرسیدن لاستیک هات را عوض کردی .
چون 205 تپل تره حتی بعضی ها فکر کردن ارتفاع زدم

منم حتما اين كار را مي كنم. ولي فعلا با همين لاستيكا ميسازم تا عمرشون تموم شه. بعد كه خواستم لاستيك عوض كنم 205 ميگيرم. چون الان اين لاستيكا را زير قيمت ازم برميدارند و يخورده برام سنگين در مياد.
به هر حال ممنون دوست عزيز.

pour-homme
14-09-2011, 18:25
منم خودم زیرصفر لاستیک ها رو رد کردم خیلی هم زیر قیمت بر نمیدارن تا جایی که یادمه جفتی 8 تومن زیر قیمت برداشت که با کوموهو عوض کردم 210 تومن هم سر دادم

---------- Post added at 07:25 PM ---------- Previous post was at 07:23 PM ----------

در مورد نظر دوستمون هم که میگفت تعوض لاستیک تاثیری نداره
درسته معجزه نمیکنه ولی تاثیر خودش را داره

mohamad skystar
14-09-2011, 19:06
از نظر فضا كه L90 واقعا عاليه. علاوه بر 5 نفري كه آقا حسين گفتند 5 نفر هم تو صندوق عقبش جا ميشند! به نظر من كه 405 را كلا فراموش كن. بين ريو و L90 و سمن LX يكي را انتخاب كن.
چون تعدادتون هم زياده يك ماشيني بايد انتخاب كني كه موتورش قوي باشه كه با كولر و تو سربالايي ها كم نياره.
.

دوست من
در مورد ریو و 405
زمانی باید 405 رو بیخیال میشدیم که چهره تکراری- موتور پر مصرف و کم بازده و ایمنی نامناسبی داشت
ابتدا ترمز ABS رو اضافه کردن و بعد ایربگ و بعد تریم داخل تمام 405 های GLX رو کرم رنگ زدن
و مهمترین عامل که باعث شد ریو رو جا بزاره نصب موتور TU5 بود که فوق العاده اثر مثبتی روی عملکرد این خودرو و سپس چند برابر شدن طرفداران 405 که از موتورش واقعا ناراضی بودن.

الان پژو 405 GLX با موتور TU5 مدل های 90 که دارای ایربگ هم هستن
از هر نظر که فکرش رو بکنید از ریو برتر هست به غیر از یه مورد اونم طراحی ریو هست
که به مراتب خودروی جدیدتری جلوه میکنه.
طبق آخرین خبر از بخش فروش یکی از معتبرترین نمایندگی های ایران خودرو ظرف 2 هفته گذشته
آمار فروش 405 خیلی افزایش پیدا کرده.

موفق باشید

Amir..H
14-09-2011, 19:11
ببین ریو که خوب حذف میشه با تجه به خواستتون
در مورد 405 اگر قراره با موتور xu7 یا همون 1800 قدیمی در نظر بگیرم خوب ال90 قطعا سرتره
اما با این موتور tu5 و ایربک و abs فرق فکوله قضیش هم داخلش قشنگ تر از ال90(تو کرمو میگم)هم هندلینگش بیتره مصرفشم خیلی کم از ال90 بالاتره و البته شتابشم مناسبه کلا ماشین خیلی خوبیه
سمندم با موتور ef7 خوبه حالا دیگه خودتون باید انتخاب کنید
در مورد لاستیک205 و هندلینگ بیتر درسته تاثیر داره ولی بازم هندلینگ ماشین مناسب نیست(قبلا اگه کسی از ال90 بد میگفت با 4 تا استخون دستم مواجه میشد:31:)

shahab_f
15-09-2011, 00:24
منظورتون فیلتر کولره دیگه؟؟؟
فیلتر داره.وفیلترشم فلزی هست و نیازی به تعویض ندارم.من خودم این رو تو یه بخش نامه از رنو پارس خوندم.
مرسی. یعنی کثیف نمیشه؟، بهش ذرات گرد و غبار بچسبه؟ آخه فیـلتر ذرات رو جذب میکنه به خودش دیگه

HOOSEIN 105
15-09-2011, 09:18
مرسی. یعنی کثیف نمیشه؟، بهش ذرات گرد و غبار بچسبه؟ آخه فیـلتر ذرات رو جذب میکنه به خودش دیگه

درسته دوست مم.این برای منم سواله.اخه برای خودروهای دیگر انگار قابل تعویضه که خودش نظرم رو جلب کرد و من با چندتا از دوستان به رنو پارس ایمیل زیدیم در مورد این موضوع که رنو پارس در جواب ایمیل به ما گفت که این فیلتر برای لوگان فلزی و نیازی به تعویض ندارد.

fardinstar
19-09-2011, 23:18
سلام دوستان. اگه ممکنه یه مقایسه بین ال 90 و 206 تیپ 2 انجام بدید. من چند روز پیش 206 تیپ 2 معامله کردم الان همه میگن ال 90 بهتره :41: . اگر ممکنه یه مقایسه جامع انجام بدید و به صورت کلی بگید کدومش بهتره ( من زیاد از مشخصات فنی سر در نمیارم :31: )

mohamad skystar
19-09-2011, 23:36
سلام دوستان. اگه ممکنه یه مقایسه بین ال 90 و 206 تیپ 2 انجام بدید. من چند روز پیش 206 تیپ 2 معامله کردم الان همه میگن ال 90 بهتره :41: . اگر ممکنه یه مقایسه جامع انجام بدید و به صورت کلی بگید کدومش بهتره ( من زیاد از مشخصات فنی سر در نمیارم :31: )

تندر 90 نسبت به 206 تیپ 2 برتری داره:

1. از نظر موتور و زیروبند نسبت به تیپ 2
2.قدرت و شتاب عالی نسبت به تیپ 2
3.فضای کابین بیشتر و جادارتر بودن تندر 90

برتری های 206 تیپ 2 :

زیبایی
خدمات پس از فروش بهتر
فراوانی قطعات

amini_bio
20-09-2011, 07:54

اتفاقا من برای خرید خودرو گزینه های 206 و l90 بودند و بینشون l90 را انتخاب کردم.
البته یکی از ملاکای اانتخاب من این بود که 206 خیلی جواده و از این نظر لوگان چون کمتره باکلاس تره از نظر من.

ولی در کل همون طور که دوستمون گفتند لوگان فضای بهتر و موتور بهتری (نسبت به تیپ 2 البته) داره

و 206 را هم با گزینه هایی که آقا محمد گفتند موافق نیبستم.
چون زیبایی که سلیقه اییه
و قطعاتم الان l90 دیگه مثل سابق کم نیست و چون فروشش زیاد شده خدمات و قطعاتشم به نسبت بالا رفته.

هر دو از ماشین های خوب بازار داخلی در رنج زیر 20 میلیون هستند.

irainian
21-09-2011, 15:10
دوستان در مورد تندر 90 ون میشه بگید خوبه بگیرم یا نه خیلی فرق میکنه بینش اون و e2/lp با تشکر از همتون

Extreme-Forces
22-09-2011, 17:26
سلام دوستان.
براي پيش فروش l90 از سايت خود ايران خودرو اقدام كردم. فقط هم E2 LP داره. اين مدلش فوله ديگه؟ در مورد تجهيزاتش كه چيزي گفته نشده اونجا . هيچ اپشن اضافه اي هم نذاشتن براي انتخاب.
درمورد گازسوز هاش اطلاعاتي داريد؟ منظورم فروش خود كارخونست.به هر حال خود كارخونه كيفيت كارش بهتر از بيرونه.

امير موسر
22-09-2011, 19:27
بله ! E2/LP فوله !

mohamad skystar
23-09-2011, 12:17
سلام دوستان.
براي پيش فروش l90 از سايت خود ايران خودرو اقدام كردم. فقط هم E2 LP داره. اين مدلش فوله ديگه؟ در مورد تجهيزاتش كه چيزي گفته نشده اونجا . هيچ اپشن اضافه اي هم نذاشتن براي انتخاب.
درمورد گازسوز هاش اطلاعاتي داريد؟ منظورم فروش خود كارخونست.به هر حال خود كارخونه كيفيت كارش بهتر از بيرونه.

فقط تیپ E1 رو گازسوز کردن که فعلا خبری از فروشش نیست

amini_bio
24-09-2011, 23:57
يه نكته اي در مورد كاهش مصرف اين ماشين بگم. يه جا نوشته بود كه تو اين ماشينا اگه تو سرازيري ماشين تو دنده باشه و گاز ندي مصرفش كمتر از اينه كه ماشينو خلاص كني.
كسي چيزي در اين مورد مي دونه؟

mohammad1983
25-09-2011, 12:01
من فکر میکنم این قضیه درست هست.چون یکبار در سرازیری طولانی ماشین رو دنده 5 بود.سرعت هم حدود 100
اصلا گاز نمیدادم و در نهایت کامپیوتر مصرف رو 2.1 نشون میداد.

ess_1362
25-09-2011, 20:35
یک مورد دیگه در مورد مصرف سوخت خودرو اینکه وقتی توقف در حالت درجا زیاد باشه (از 30 ثانیه بگذره) کامپیوتر سوخت ارسالی به انژکتورها را 1/3 مقدار عادی قرار میده تا مصرف سوخت کم بشه
در این حالت اگر از ماشین کولر بگیرید و موقع حرکت خیلی کاز ندین یا در حد حالت عادی گاز بدین ماشین خاموش میشه:31:

Slim_shady
25-09-2011, 20:50
تندر 90 دنده اوتماتیک داره؟
اگه بخوایم دندشو اتوماتیک بکنیم چقدر باید خرجش کنم

mohammad1983
25-09-2011, 22:04
خیر توی ایران اتومات نداره
البته یه تعداد به عنوان نمونه از شرکت داچیا وارد شد به وسیله پارس خودرو اما هیچ برنامه ای فعلا برای تولید این تیپ نیست.

Bs_panzer
26-09-2011, 01:12
بچه ها نهایت با دنده 4 چه قدر تونستید برید ؟

ess_1362
26-09-2011, 08:04

مشخص نیست
چون موتور کات آف نداره و اگر در سراشیبی باشه هر چقدر جا داشته باشه و از جاده منحرف نشی سرعت می گیره
البته ضریب 4 با 5 خیلی تفاوت محسوسی نداره یعنی در شرایط عادی میشه حدود 170-180 رفت

Amir..H
26-09-2011, 12:04
من که خیلی با 4 نرفتم یعنی لزومی نداشته که بیخود فشار بیارم تقریبا از 120 به بعد 5 راحت میکشه که بره
من که با 4 حد اکثر 120 تا رفتم

HOOSEIN 105
26-09-2011, 15:00
خودم تا ته پر نکردم ولی تا 175 تا میره.(دور 6500)
خودمم نهایت 150 تا با دنده 4 رفتم

amini_bio
26-09-2011, 15:22
چه کاریه؟
من که نمیذارم دور ماشین از 3000 بیشتر بشه. هم مصرف سوخت بالا میره هم به موتور فشار میاد.
من رو 90 تا دنده را 5 میکنم.

mohamad skystar
26-09-2011, 18:48
چه کاریه؟
من که نمیذارم دور ماشین از 3000 بیشتر بشه. هم مصرف سوخت بالا میره هم به موتور فشار میاد.
من رو 90 تا دنده را 5 میکنم.

دوست من سرعت 90 کیلومتر با دنده 5 درست نیست.
میشه دنده مرده

amini_bio
26-09-2011, 20:35
اين تصور عموميه و فكر نكنم درست باشه.
دنده مرده يعني با سرعت 60 دنده 5 باشي.
ولي روندن پرگاز يه روال غلطيه كه همه اجرا مي كنند و نتيجه اي جز مصرف بيشتر بنزين نداره.
حالت بهينه اينه كه شما بين 2800 تا 3000 دنده را عوض كنيد.

البته من هيچ وقت خودمو يه كارشناس مسائل خودرو نمي دونم و فقط شنيده هام را طبقه بندي كردم و به اين نتيجه رسيدم. ممكن هم هست غلط باشه.

امير موسر
26-09-2011, 21:11
من که فکر کنم هر چی دور پایین تر دنده عوض بشه بیشتر فشار میاد به موتور تا دور بالاتر ! 3500 خوبه به نظر من !

ess_1362
26-09-2011, 21:35
تندر باید بین 3000 تا 4000 دنده را تعویض کرد
هم بخاطر نمودار قدرت و گشتاور و هم بخاطر ضرایب خاص دنده ها

دوست من سرعت 90 کیلومتر با دنده 5 درست نیست.
میشه دنده مرده
محمد جان ضریب دنده های تندر فوق العاده به هم نزدیک هست و سرعت 80 کیلومتر در ساعت دور موتور به 3000 میرسه و کاملا مشخص هست که 90 کیلومتر بر ساعت دور موتور به حدود 3500 میرسه

mohamad skystar
26-09-2011, 22:44
تندر باید بین 3000 تا 4000 دنده را تعویض کرد
هم بخاطر نمودار قدرت و گشتاور و هم بخاطر ضرایب خاص دنده ها

محمد جان ضریب دنده های تندر فوق العاده به هم نزدیک هست و سرعت 80 کیلومتر در ساعت دور موتور به 3000 میرسه و کاملا مشخص هست که 90 کیلومتر بر ساعت دور موتور به حدود 3500 میرسه

صحبت شما در مورد ضریب دنده و دور موتور درسته دوست من.
اما من در کل میگم رانندگی با سرعت 90 و دنده 5 اشتباهه.

amini_bio
27-09-2011, 08:20
صحبت شما در مورد ضریب دنده و دور موتور درسته دوست من.
اما من در کل میگم رانندگی با سرعت 90 و دنده 5 اشتباهه.

چرا اشتباه؟
تو خود دفترچه نوشته لااقل برا آب بنده دور موتور از حداکثر 3000 تا 3500 بیشتر نشه.
یعنی رو 80 هم دنده را 5 کنی اشکال نداره.

wordist
27-09-2011, 08:36
يه نكته اي در مورد كاهش مصرف اين ماشين بگم. يه جا نوشته بود كه تو اين ماشينا اگه تو سرازيري ماشين تو دنده باشه و گاز ندي مصرفش كمتر از اينه كه ماشينو خلاص كني.
كسي چيزي در اين مورد مي دونه؟

من فکر میکنم این قضیه درست هست.چون یکبار در سرازیری طولانی ماشین رو دنده 5 بود.سرعت هم حدود 100
اصلا گاز نمیدادم و در نهایت کامپیوتر مصرف رو 2.1 نشون میداد.

سلام

ضمن تشكر از دوست عزيزمون بابت اشاره كردن اين مورد

نكته جالبي بود كه منو واداشت از دوستم كه چندين سال بصورت فني در سايپا و پارس خودرو در اين زمينه كار عملي كرده ، چگونگي اونو بپرسم

در جواب گفت :

" ماشينهاي انژكتوري وقتي دنده 5 باشه و در سرازيري بدون گاز دادن حركت كنن مصرفشون دقيقا صفر هست و ECU دستور پاشش هيچگونه بنزيني رو صادر نميكنه (حتي اگه كولر هم از ماشين گرفته بشه) و خوب مسلما هم در حال ايستا بودن و به قولي همون خلاص كار كردن مصرف بنزين دارن "

و اين دقيقا برعكس ماشينهاي كاربراتوري هست

amini_bio
27-09-2011, 09:00
سلام

ضمن تشكر از دوست عزيزمون بابت اشاره كردن اين مورد

نكته جالبي بود كه منو واداشت از دوستم كه چندين سال بصورت فني در سايپا و پارس خودرو در اين زمينه كار عملي كرده ، چگونگي اونو بپرسم

در جواب گفت :

" ماشينهاي انژكتوري وقتي دنده 5 باشه و در سرازيري بدون گاز دادن حركت كنن مصرفشون دقيقا صفر هست و ECU دستور پاشش هيچگونه بنزيني رو صادر نميكنه (حتي اگه كولر هم از ماشين گرفته بشه) و خوب مسلما هم در حال ايستا بودن و به قولي همون خلاص كار كردن مصرف بنزين دارن "

و اين دقيقا برعكس ماشينهاي كاربراتوري هست

ممنون که پیگیری کردید.
فکر کنم این سیستم را بهش میگند close loop
پس نباید کاری به سرازیری داشته باشه.
کلا هر جا میخوایم گاز ندیم بهتره تو دنده باشه و پا را از رو گاز برداریم. ولی خب تو سرازیری نباشه سرعت زودتر از خلص بودن کم میشه.

Lady parisa
27-09-2011, 09:31
سرانجام پس از كسب مجوز شركت رنو، فيس ليفت جديد خودرو تندر90 با ظاهري متفاوت تا چند ماه آينده وارد بازار خواهد شد.

گروه خودروسازي سايپا به دنبال نظرسنجي صورت گرفته از خريداران تندر 90 و نارضايتي آنها از ظاهر به‌ويژه طراحي بدنه عقب اين خودرو، پروژه تغيير ظاهر و طراحي جديد براي بدنه تندر 90 را آغاز كرد.

در اين پروژه هدف از طراحي فيس ليفت جديد، افزايش رضايت مشتريان از ظاهر به‌ويژه بدنه عقب خودرو بوده است.

به طور كلي در پروژه فيس ليفت، با ايجاد تغييرات جزئي يا كلي در طراحي خودرو و ارائه آپشن‌هاي جديد، مثلا در قسمت نيرو محركه يا طراحي خارجي و داخلي، يك مدل تغيير شكل يافته از خودرو روانه بازار مي‌شود.

طبق جديدترين اطلاعات به دست آمده، طراحي فيس ليفت جديد تندر90 پارس خودرو نهايي شده و به‌زوي به توليد انبوه خواهد رسيد.

البته از چند سال پيش موضوع تغيير شكل (face lift) تندر 90 مطرح بوده است. سال گذشته مركز تحقيقات و نوآوري سايپا در نمايشگاه بين‌المللي خودرو تبريز فيس ليفت تندر 90 را رونمايي كرده بود.

ايران خودرو نيز يك مدل فيس ليفت تندر90 را توليد كرده و به دنبال كسب اجازه رنو براي توليد تندر تغيير شكل يافته تحت برند خودش است.

در هر خودرو خارجي (مشترك و غير مشترك) كه با برند شركت اصلي در ايران توليد مي‌شود، موافقت شركت توليدكننده با ايجاد تغييرات در بدنه يا نيرو محركه خودرو لازمه توليد انبوه آن است كه ظاهرا اين كار در خصوص فيس ليفت تندر 90 توليدي سايپا صورت گرفته است.

در اين فيس ليفت جديد تندر90، بيشترين تغييرات در ظاهر و بدنه به‌ويژه در قسمت عقب اين خودرو صورت گرفته است.

اين خودرو حداكثر تا ابتداي دي وارد بازار خواهد شد.

منبع: ایسنا

پ.ن: دستشون درد نکنه به خدا کلی فکر کردن:31:

amini_bio
27-09-2011, 10:08
این از پست های دوستان در یکی از سایت هاست که براتون میذارم.
درستی و غلطیش دیگه نظر دوستانه:

دوستان ،تندر ماشینی هست که اگر بهش بگازید خوب راه میره و در نتیجه بنزین هم میخواهد.
نمیدونم سبک رانندگیتون چه جوری هست اما من هیچ وقت مصرفم از 9.5 فقط در شهر پایین تر نمیومد و گه گاه توی کل کل کردن تا 10 هم میرفت اما 1 ماهی هست که دنده ها رو روی 2800 تا 2900 عوض میکنم و اصلا شتاب ناگهانی نمیگیرم در نتیجه مصرفم بین 7.8 تا 8.2 هست.با همین سبک رانندگی هم در جاده مصرفم در سرعت 90 تا ثابت روی 5 باقی میمونه.
با توجه به این که 2 تا تندر داریم یکی ایران خودرو و دیگری پارس خودرویی هست این نکته هایی که در بالا گفتم در 2 تا ماشین تست شده و کاملا دقیق و مستند هست.
شما هم مطمئن باشید که ماشینتون هیییچ ایرادی نداره و نحوه رانندگی خیلی خیلی مهم هست.با تغییرات خیلی ناچیز در رانندگی مصرف بنزینتون در این ماشین دچار تغییرات میشه.

کاملا درسته سرعت بالا مخصوصا بالای 95 -100 مصرف را 1.5تا 2 برابر میکنه ضمن اینکه الان با توجه سرما بهتره که از درجا گرم کردن موتور خودداری بشه تا مصرف بنزین بالا نره :)

با سلام خدمت دوستان
ماشین من E2LP هست و 5000 تا کار کرده
منم مشکل مصرف بالا رو داشتم داخل شهر 11.5 و خارج شهر تا 8.8 پایین میومد
تقریبا تو 3000 تا اینطور شد.2 بار نمایندگی بردم و تجربیات حاصله :
1- طبق گفته نمایندگی بنزین مناسب این ماشین فقط بنزین سوپر هست(و همه ماشینهای با ضریب تراکم بالای 9) که تازه اکتان بنزین سوپر وطنی هم جوابگو نیست(البته سوپر به شرط اطمینان از کیفیت چون تابستون 88 کیفیت سوپر در فاجعه بود .بنزین با این کیفیت اول به انژکتور و بعد به موتور و سیلندرها آسیب میرسونه و حداقل کاری که میشه کرد تعویض زودتر فیلتر بنزین است )
ضمنا طبق گفته نمایندگی بنزین عادی کارکرد کامپیوتر سفری رو مختل میکنه. ضمنا کثیف شدن فیلتر هوا باعث میشه تنظیم دستگاه متمایل به ارسال بیشتر سوخت به موتور بشه که بعد از تعویض فیلتر هم تنظیم بجز با دستگاه به حالت اول بر نمیگرده.
تنظیم هم باید فقط توسط نمایندگی و با لبتاپ مخصوص شرکت رنو انجام بشه.بیرون بعید میدونم داشته باشند.حداقل تو شهرستان
اهمیت سبک رانندگی:
1- در ماشینهای انژکتوری گاز دادن زیاد در دنده یک باعث افزایش مصرف سوخت میشه. حركت خودرو از حالت ایستاده توان زيادي لازم داره که مي شه با راه افتادن آهسته و سرعت گرفتن تدريجي مانع افزایش مصرف سوخت شد(حتی تا 50 درصد در مصرف سوخت براي مسافت اوليه صرفه‌جويي میشه.)
2- گرم کردن ماشین بهیچ وجه لزومی ندارد.قابل توجه اینکه مشکل من فقط با عدم گرم کردن درجا و حرکت با سرعت کم اونم اکثرا با دنده 2 نه 1 برطرف شد و مصرف به حدود 9.1 الی 9.7 در شهر رسید که با توجه به سردی هوا(گفته میشه حركت تا 2 كيلومتر با موتور سرد، تا 70 درصد به مصرف سوخت اتومبيل اضافه مي‌كنه.) و ترافیک و کیفیت بد بنزین طبیعی هست.
3- رانندگي با دو موتور بالا حتي تا 40% مصرف سوخت را افزايش مي‌دهد.(بله ولی دور موتور پائینتر از حد مناسب ضرربیشتری داره)
4- بنظر میرسه با سرعت حدود 80 الی 90 و دور موتور 3 هزار مصرف بنزین وضعیت مطلوبی داره.

amini_bio
01-10-2011, 08:46
آقا اونایی که این چادر ایران خودرو مخصوص لوگان را دارند تو آفتاب خراب نشده؟
چون یکی به من میگفت در اثر گرما و آفتاب پوست پوست میشه و از بین میره.

HOOSEIN 105
02-10-2011, 20:28
با سلام.
دوستان ماشین من 2 تا کویلش سوخته و الان میخوام عوضش کنم.
ولی کویل فابریک لوگان کیفیت پایینی داره.
دوستان کسی تجربه ای داره؟؟؟
راستی شنیدم کویل مگان هم رو لوگان جواب میده و خیلی هم کارکرد موتور ور نرم تر میکنه.
دوستان اگه اطلاعی دارن راهنمایی کنند.
با تشکر

mohammad1983
02-10-2011, 22:00
سلام
دوست عزیز کوئل ال90 بهترین مارکی که در بازار هست الدور ترک و برو آلمان هست.اصلا سراغ والئو نرو.
قیمت برو اصل هم حدودا 40 تومان فکر میکنم باشه.هم در بسته بندی خود برو هست که باید حتما حتما از جای مطمئن بخری و هم در بسته بندی سایپا که خریدش مشکلی نداره.
من هم به زمانی کوئل های ماشینم می سوخت و همه هم والئو مثلا اصلی بود.که تمام کوئل ها رو با همین مارک برو که قیمتش اون زمان 59 تومان بود عوض کردم.کلی کارکرد ماشین فرق کرد.در ضمن میزان کارکرد شمع ماشین در عمر مفید کوئل موثر هست.
کوئل در این ماشین مصرفی هست و عمر مفیدش 60 هزار اعلام شده که البته بیشتر از این کار میکنه.
این هم تصویری از کوئل های بنده که به شرط تعویض و در بسته بندی خود برو خریده بودم.وارد کننده اش هم شرکت اتحاد موتور بود.

HOOSEIN 105
02-10-2011, 22:26
خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون.
بنده یه سوال دیگه داشتم.
ایا میتونم همین مارک برو رو از نمایندگی های مرکزی لوگان تهیه کنم؟؟؟
اخه اشنا هم نداریم خیلی سخته بتونم اصلش رو پیدا کنم.

mohammad1983
02-10-2011, 23:27
خواهش میکنم
شما تهران هم تشریف دارید.حتما یک سری به نمایندگی های پارس خودرو و سایپا بزنید.
احتمال زیاد میتونید یکی از مدل های الدور یا برو رو بخرید.
از سایت رنو پارس هم میتونید شماره نمایندگی های لوگان در تهران رو یادداشت کرده و باهاشون تماس بگیرید.
اگر مسیرتون کرج میخوره میتونم آدرس یکی از دوستانم که لوازم لوگان رو داره بدم تا به شرط و اصلی ازش بگیری.یه جورایی ساپورت قطعات تندر تو کرج هست.
الان براتون پرسیدم مارک برو در بسته بندی سایپا 41 هزار تومان.

HOOSEIN 105
03-10-2011, 12:02
خواهش میکنم
شما تهران هم تشریف دارید.حتما یک سری به نمایندگی های پارس خودرو و سایپا بزنید.
احتمال زیاد میتونید یکی از مدل های الدور یا برو رو بخرید.
از سایت رنو پارس هم میتونید شماره نمایندگی های لوگان در تهران رو یادداشت کرده و باهاشون تماس بگیرید.
اگر مسیرتون کرج میخوره میتونم آدرس یکی از دوستانم که لوازم لوگان رو داره بدم تا به شرط و اصلی ازش بگیری.یه جورایی ساپورت قطعات تندر تو کرج هست.
الان براتون پرسیدم مارک برو در بسته بندی سایپا 41 هزار تومان.

سلام خدمت دوستان

بنده امروز رفتم و 4 عدد کویل برو رو از نمایندگی مرکزی ازادی تهیه کردم.(هر عدد 39 تومان)
البته به گفته خودشون این مدل روی مگان 1600 و 2000 هم نصب میشه .
ضمن تشکر از دوست خوبمون اقا محمد باید عرض کنم با تعویض کویل ها متوجه تغیراتی در موتور شدم.
یکی ماشین مثل روزای اول با تک استارت کوچک روشن شد.
صدای موتور که به تازگی زوزه زیادی میکشید خیلی بهتر و نرمتر شده.
همچنین شتاب ماشین هم بهتر شده.والبته چون من 1 ماه پیش باطری رو هم با نوع 74 امپر تعویض کردم این تغییر شتاب بیشتر هم شده.
باتشکر

mohammad1983
03-10-2011, 17:17
خوب خدا رو شکر به راحتی خریدید.
بله این کوئل ها به مگان هم میخورند.یکی از دوستانم میخواست برای مگان بخره بهش قیمت 60 تومان میدادند.چون میبینند طرف مگان داره!! رفت گفت برای تندر میخواهم یه قیمت خوب خرید و بست رو ماشین:31:

mb2006
05-10-2011, 11:18
با سلام خدمت همه دوستان
تجربه ای که بنده در مورد کوئل ها دارم کوئل برو آلمان و الدور ترکیه برندهای خوب و قابل اطمینانی هستند .کوئل های ماشین بنده الدور ترک هست و دوستانا زیادی رو هم سراغ دارم کوئل برو رو ماشین شون نصب کردن و خیلی ازش راضی اند .
توصیه بنده به همه دوستان اینه که حتماً از این دو مارک استفاده کنن و بهیج وجه سراغ کوئل های بی کیفیت والئو نرن .
ضمناً حواستون باشه که جنس چینی بهتون نندازن .

hamidR15
07-10-2011, 15:28
سلام دوستان لاستیک تویو سایز 195/60/15 برای این ماشین مناسبه؟

مدیر‌سایت
07-10-2011, 15:37
فرق e2/lp با e2 چی هست و چقدر اختلاف قیمت دارند ؟

امير موسر
07-10-2011, 16:04
E2 دیگه تولید نمیشه ! فرقشونم این بود که E2/LP رینگ اسپورت و کیسه هوای کمک رانندرو داره E2 نداشت !

E1/CP+ABS هم دیگه عوض شده به یه مدل دیگه که دو تا ایربگ داره و با ضبط MP3 ! ایران خودرو گذاشته الان برا فروش فوری !

mohammad1983
07-10-2011, 23:43
البته این دوستمون احتمالا می خواهند کار کرده بخرند.علاوه بر کیسه هوای شاگرد و رینگ اسپورت،شیشه های عقب دستی هستند در مدل e2 پایه

M-I-L-A-D
08-10-2011, 10:46
فرقی بین تندر تولیدی ایران خودرو و سایپا وجود داره ؟؟

mohammad1983
08-10-2011, 11:43
من که خودم پارس خودرویی و پدرم ایران خودرویی داره انصافا فرقی بینشون ندیدم.
از همه لحاظ یکسان هستند.

مدیر‌سایت
08-10-2011, 16:51
میگن پارس خودرو خط مونتاژ مجهز تر داره و خط منتاژ مگان هست و این حرفا منم فرق چندانی ندیدم ضمن اینکه ایرانخودرو چند موردی که من برخورد داشتم بهتر بود شایدم شانسی بوده

hamed malekpour
10-10-2011, 22:24
آیا می شه تندر 90را دوگانه سوز کرد و دوگانه سوز کارخانه بهتره یا ببری بیرون دوگانه اش کنی آیا موتور این ماشین با گاز سازگاره؟

HOOSEIN 105
11-10-2011, 08:52
آیا می شه تندر 90را دوگانه سوز کرد و دوگانه سوز کارخانه بهتره یا ببری بیرون دوگانه اش کنی آیا موتور این ماشین با گاز سازگاره؟

بله میشه دوگانه سوزش کرد ولی دوگانه سوز کارخانه رو شما بگیری بهتره.چون ایمنتره!!
همچنین موتور لوگان موتور پایه گاز سوز نیستش.

atcmehdi
12-10-2011, 14:49
سلام دوستان من 2 هفته هست که یه ال 90 e1 ایران خودرویی گرفتم و 800 کیلومتر باهاش رفتم اول میخوام بدونم چه نکاتی برای آببندیش باید رعایت بشه و اینکه کی باید ببرم برای گارانتی یا اینکه کی باید ببرم که چک بشه و اصولا ال 90 چه چیزاییش باید چک بشه
ممنون

amini_bio
12-10-2011, 21:00
آب بندب شما كه ديگه كم كم رو به پايانه.
بايد قبل از خريد اين سوال را مي كرديد!!!
ولي اطلاعات آب بندي به طور كامل تو دفترچش هست: اصلي ترينشم اينه كه دور موتور بالاي 3000 تا 3500 نره و به موتور فشار زياد نياد توي 1000 كيلومتر اول. مثلا از شتاب دادن ناگهاني به ماشين خودداري بشه.

سرويس اوليشم رو 10000 كيلومتر انجام ميشه.

wordist
19-10-2011, 20:39
سلام عزیزان

تندر من (E1) حدود 27000 کیلومتر کار کرده و امروز که تست گرفتم از ماشین متوجه شدم که مصرف بنزینش در صد کیلومتر درون شهری تقریبا نزدیک 9 هست (نحوه اندازه گیری هم بدین صورت بود که پس از پرکردن باک ماشین ، 200 کیلومتر باهاش راه رفتم و دوباره باک رو پر کردم که 17.8 لیتر بنزین زده شد)

دفعه پیش که روی 20000 تا رفتم برای تعویض روغن فیلتر هوا رو هم عوض کردم ولی تا اونجایی که تو ذهنمه فکر نکنم فیلتر بنزین رو عوض کرده باشم

باتوجه به اینکه فکر میکنم این مقدار زیاد هست ، منتظر پیشنهادات شما هستم

مرسی

mohammad1983
20-10-2011, 10:56
سلام
دوست عزیز مصرف ماشین شما برای مصرف شهری خیلی خوبه.
برای من هم بین همین 9 تا 10 هست.البته اگر ترافیک سبک باشه و به طبع اون دنده هم سبک تر بشه تا 8.5 میرسه.

wordist
20-10-2011, 12:49
سلام
دوست عزیز مصرف ماشین شما برای مصرف شهری خیلی خوبه.
برای من هم بین همین 9 تا 10 هست.البته اگر ترافیک سبک باشه و به طبع اون دنده هم سبک تر بشه تا 8.5 میرسه.
سلام و ممنون آقا محمد

راستش حس ميكنم يكم زياد باشه ، اين ماشين بايد كمتر از اينا توي شهر بسورونه (وگرنه چه فرقي داره با سمند و 405 :19:)

البته من هنوز شمعها و هيچكدوم ديگه از قطعات رو تعويض نكردم

معمولا با ماشين پرشتاب رانندگي ميكنم و روي 3500 دنده عوض ميكنم ولي اينبار كه خواستم اندازه بگيرم دور موتور از 3100 بالا نيومد

برا مهم بدونم چه كنم كه بهتر عمل كنه

منتظر نظر كارشناسي مابقي دوستان هستم

ممنون

ess_1362
20-10-2011, 19:03
مصرف بنزین در شهر بیشتر از همه متاثر از نوع رانندگی هست
اگر استاندارد دنده عوض کردن را 3000 دور تعیین کنیم میشه گفت که مصرف سوخت در ترافیک سنگین باید بین 8 تا 9 باشه
البته این رقم برای من با کولر روشن 8.4 هست
من توصیه می کنم برای کاهش سرعت خودرو از نیروی کمپرس موتور استفاده کنید که اثر فوق العاده ای در کاهش اصطهلاک خودرو و به تبع آن کاهش مصرف سوخت داره
سعی کنید رانندگی خود را طوری تنظیم کنید که از گاز و ترمز های ناگهانی و شدید کاسته بشه و هر چه کمتر از کلاچ استفاده کنید
بطور مثال من خودم با یک باک 30 لیتری حدود 340 تا 420 کیلومتر رانندگی می کنم که بیشتر هم در ترافیک سنگین و نیمه سنگین هستم

amini_bio
22-10-2011, 11:53
من نکته ای که به ذهنم میرسه اینه که حتما با تعویض روغن فیلتر های ماشین ره هم همگی عوض کنید.
و باد تایر ها را هم همیشه تنظیم کنید.

دیگه نکته ای که به ذهنم میرسه اینه که در سرعت های بالا تر از 60 70 و یا هواهای طوفانی سعی کنید شیشه های ماشین بسته باشند و در صورت لزوم از فن استفاده کنید.

و همون طور که دوستان گفتند از شتاب های ناگهانی ( که گاز را ته میگیرید) پرهیز کنید و جوری رانندگی کیند که کمتر به ترمز احتیاج داشته باشید.

من بین شهری تجربه مصرف 5.5 را هم با این ماشین با 2 سرنشین داشتم.
اگه نکات را رعایت کنیم واقعا ماشین کم مصرفیه این ماشین.

HOOSEIN 105
23-10-2011, 11:37
سلام عزیزان

تندر من (E1) حدود 27000 کیلومتر کار کرده و امروز که تست گرفتم از ماشین متوجه شدم که مصرف بنزینش در صد کیلومتر درون شهری تقریبا نزدیک 9 هست (نحوه اندازه گیری هم بدین صورت بود که پس از پرکردن باک ماشین ، 200 کیلومتر باهاش راه رفتم و دوباره باک رو پر کردم که 17.8 لیتر بنزین زده شد)

دفعه پیش که روی 20000 تا رفتم برای تعویض روغن فیلتر هوا رو هم عوض کردم ولی تا اونجایی که تو ذهنمه فکر نکنم فیلتر بنزین رو عوض کرده باشم

باتوجه به اینکه فکر میکنم این مقدار زیاد هست ، منتظر پیشنهادات شما هستم

مرسی

سلام.دوست من مصرف ماشین شما از خودروی بنده مقداری بیشتره.
من داخل شهر 7 الی 8 و در بین شهری و اتوبان تقریبا 6 الی 7 میسوزونم.
یه مشکلی مثل شما برای من هم پیش اومد که با تعویض شمع ها و فیلتر و همچنین دیاگ زدن حل شد.
یه توصیه هم دارم اگه تونستید فیلتر هوا رو هر 5000 تا تعویض کنید که تاثیر خوبی تو مصرف سوخت و عملکرد ماشین دارد.
در مورد فیلتر بنزین هم باید بگم که اگه تعویضش نکردین وقتی برای سرویس 30000 تا رفتین نمایندگی صد درصد تعویضش کنید.چون اگه تعویض نکنید احتمال داره فیلتر بگیره وراه بنزین بسته شه و ادامه ما جرا....
خیلی از دوستانی که فیلتر رو تعویض نکردند بعد مدتی متوجه شدند که ماشین تو دور ارام شروع کرده به ریپ زدن که بعد تعویض فیلتر مشکلشون حل شده.
راستی یه دلیل اینکه مصرفتون بیشتر شده تعویض نکردن شمع هاتون میباشد.شما باید اونا رو تو 20000 تا تعویض میکردید.

steve jobs
23-10-2011, 14:07
یه مشکلی مثل شما برای من هم پیش اومد که با تعویض شمع ها و فیلتر و همچنین دیاگ زدن حل شد.
یه توصیه هم دارم اگه تونستید فیلتر هوا رو هر 5000 تا تعویض کنید که تاثیر خوبی تو مصرف سوخت و عملکرد ماشین دارد.
در مورد فیلتر بنزین هم باید بگم که اگه تعویضش نکردین وقتی برای سرویس 30000 تا رفتین نمایندگی صد درصد تعویضش کنید.چون اگه تعویض نکنید احتمال داره فیلتر بگیره وراه بنزین بسته شه و ادامه ما جرا....
خیلی از دوستانی که فیلتر رو تعویض نکردند بعد مدتی متوجه شدند که ماشین تو دور ارام شروع کرده به ریپ زدن که بعد تعویض فیلتر مشکلشون حل شده.
راستی یه دلیل اینکه مصرفتون بیشتر شده تعویض نکردن شمع هاتون میباشد.شما باید اونا رو تو 20000 تا تعویض میکردید.
دوست عزیز فیلتر بنزینو عوض نکنیم چه مشکلی پیش میاد؟

mohammad1983
23-10-2011, 14:35
تعویض نکردن فیلتر بنزین باعث میشه رسوباتی که در بنزین هست در فیلتر تبدیل به یک توده میشه و همین امر باعث فشار آوردن به پمپ بنزین میشه و بنزین با اون دبی که باید به موتور برسه ، نمیرسد.کمترین تاثییرش کاهش شتاب خودرو هست.

wordist
24-10-2011, 10:13
سلام و ممنون

البته من تا الان مشكل ريپ زدن ماشين رو اصلا نداشتم

به نظرتون نيازه كه شمع ها و قيلتر بنزين عوش بشه !!!؟؟

چون 30000 تا ميرم براي تعويض روغن

amini_bio
24-10-2011, 15:18
شمع را نمی دونم ولی فیلتر را حتما عوض کنید.

ess_1362
25-10-2011, 08:03
اگر بنزین سوپر زیاد استفاده می کنید حتما شمع ها تعویض بشه
اگر هم بنزین عادی میزنید من توصیه می کنم هر 20000 کیلومتر یکبار شمعها عوض بشن

Attractive Boy
25-10-2011, 20:23
میتونید واسه خریدن تندر قسطی هم یه سری اطلاعات بزارید تا بقیه هم استفاده کنن 1؟

amirkhan405
26-10-2011, 07:45
الان ايران خودرو داره پيش فروش ميكنه.10 ميليون هم پيش ميگيره و تحويلشم اذر و دي هست يه سر به سايت ايران خودرو بزن.

mb2006
28-10-2011, 21:50
سلام و ممنون

البته من تا الان مشكل ريپ زدن ماشين رو اصلا نداشتم

به نظرتون نيازه كه شمع ها و قيلتر بنزين عوش بشه !!!؟؟

چون 30000 تا ميرم براي تعويض روغن

سلام دوست عزيز
از بنده ميشنويد حتماً هر 20000 كيلومتر كاركرد شمع ها رو عوض كننيد و از مارك رنو شركتي كه در نمايندگي ها موجوده استفاده كنيد .
عدم تعويض بموقع شمع ها باعث احتراق ناقص و فشار برروي كوئل ها و نيمه سور شدن ويا سوختن كوئل ميشه .
قيمت كوئل هم دونه اي 50 الي 60 هزار تومان هست
آيا بنظر شما هزينه نهايت 20 هزارتوماني 4 عدد شمع ارزشش رو نداره كه بخواهي بعداً هزينه چند برابري تعويض كوئل ها رو داشته باشي ؟
ضمن اينكه كثيف شدن و كاركرد زياد شمع تا 20% در افزايش مصرف سوخت تاثير داره .
حتماً در اولين فرصت نسبت به تعويض شمع ها اقدام فرمائيد دوست عزيز

dops dops
31-10-2011, 15:14
سلام دوستان .
چندتا سوال :
1- تندر 90 سفید e2 full پارس خودرو سفید رنگ ، رنگش 1 لایه است یا دولایه ؟ من این ماشینو گرفتم یه قسمتش ضربه خورده و سطح مشکی بدنه مشخص شده...
2 - رنگ هم متالیک داره ؟ یا فقط مخصوصه رنگهای خاص و مشک هست؟
کسی اطلاعت کامل راجع به رنگه این ماشین داره؟

ghahremanimehdi
31-10-2011, 20:03
سلام دوست عزيز
از بنده ميشنويد حتماً هر 20000 كيلومتر كاركرد شمع ها رو عوض كننيد و از مارك رنو شركتي كه در نمايندگي ها موجوده استفاده كنيد .
عدم تعويض بموقع شمع ها باعث احتراق ناقص و فشار برروي كوئل ها و نيمه سور شدن ويا سوختن كوئل ميشه .
قيمت كوئل هم دونه اي 50 الي 60 هزار تومان هست
آيا بنظر شما هزينه نهايت 20 هزارتوماني 4 عدد شمع ارزشش رو نداره كه بخواهي بعداً هزينه چند برابري تعويض كوئل ها رو داشته باشي ؟
ضمن اينكه كثيف شدن و كاركرد زياد شمع تا 20% در افزايش مصرف سوخت تاثير داره .
حتماً در اولين فرصت نسبت به تعويض شمع ها اقدام فرمائيد دوست عزيز

چرا در فرم جدید سرویسهای دوره ای تعویض شمع رو هر 60هزارتا ذکر کرده ؟

Amir..H
31-10-2011, 20:25
با این وضعیت بنزینا کلا هر چی تو موتوره رو باس زودتر عوض کرد!

HOOSEIN 105
31-10-2011, 21:00
چرا در فرم جدید سرویسهای دوره ای تعویض شمع رو هر 60هزارتا ذکر کرده ؟

سلام احتمال داره جدیدا شمع های با طول همر 60000 کیلومتر رو استفاده میکنند.وگرنه این شمع های معمولی باید رو 20000 تا عوض بشند.
راستی در جواب اون دوستمون هم بگم که گرفتن فیلتر بنزین خیلی خطرناکه.
مثلا هنگامی که در حال سبقت از جاده دوطرفه هستین و یه دفعه فیلتر بنزین بگیره اونوقت خدایی نکرده حادثه ناگواری پیش میاد.
همین چند وقت پیش یه ماکسیما رو که تلوزیون داشت نشون میدادش که به علت گرفتن فیلتر بنزین تو جاده دو طرفه با یه کامیون تصادف کرده بود و همشون هم فوت شده بودند.
خلاصه توصیه میکنم به دوستان که بهتر تو همچین مواردی که مربوط به ایمنی خودرو هم میشه کوتاهی نکنند.
مخصوصا اینکه خودروهامون همینجوری داغون هستند چه برسه به این که ما بهش رسیدگی هم نداشته باشیم.

amir 777
02-11-2011, 19:47
این تندر فیس لیفت سایپا که قرار بود تا دی به بازار بیاد چی شد من میخواستم یه l90 بخرم گفتم اگه این تا دی میاد صبر کنم

becareful
03-11-2011, 13:02
L90E2 LP قیمت 16100 ولی L90 E1 CP+SP قیمت 14750 میارزه؟
تفاوتهایی که دارن به نظرم مهمتره: رینگ اسپرت نمایشگر سفر مه شکن و ارتفاع صندلی راننده(1. این آخری شک دارم توی CP+SP E1 هست یا نه؟)
تفاوت هایی که برام اصلا مهم نیست:
شیشه برقی عقب آینه جانبی برقی باند عقب و قفل کن شیشه عقب و شیشه عقب برقی و کنترل از راه دور.
2.بعد EBD دوتاشوت دارند؟
می ارزه یک میلیون و بزارم توی جیبم و یه مه شکن 60 تومنی بخرم و همون E1 CP+SP رو بردارم؟

mohammad1983
03-11-2011, 14:35
اگر واقعا این تفاوت ها براتون مهم نیست که 100% همون e1 رو بگیرید.
هر دو هم ebd دارند.

Amir..H
03-11-2011, 16:13
L90 E1 CP+SP دیگه این مدل تولید نمیشه
e1 با دوتا ایربک و abs داره تولید میشه این مدل ebd نداره

ghahremanimehdi
03-11-2011, 17:44
سلام احتمال داره جدیدا شمع های با طول همر 60000 کیلومتر رو استفاده میکنند.وگرنه این شمع های معمولی باید رو 20000 تا عوض بشند.
راستی در جواب اون دوستمون هم بگم که گرفتن فیلتر بنزین خیلی خطرناکه.
مثلا هنگامی که در حال سبقت از جاده دوطرفه هستین و یه دفعه فیلتر بنزین بگیره اونوقت خدایی نکرده حادثه ناگواری پیش میاد.
همین چند وقت پیش یه ماکسیما رو که تلوزیون داشت نشون میدادش که به علت گرفتن فیلتر بنزین تو جاده دو طرفه با یه کامیون تصادف کرده بود و همشون هم فوت شده بودند.
خلاصه توصیه میکنم به دوستان که بهتر تو همچین مواردی که مربوط به ایمنی خودرو هم میشه کوتاهی نکنند.
مخصوصا اینکه خودروهامون همینجوری داغون هستند چه برسه به این که ما بهش رسیدگی هم نداشته باشیم.
پس چرا ماشینم رو برای سرویس 20 هزارتا بردم شمع ها رو تعویض نکرد ؟ مگه خودشون نمیدونند سر هر چند هزار کیلومتر چه قطعه ای رو عوض کنند ؟ من که نباید بهشون بگم چی رو عوض کنند خود نمایندگی باید شعورش برسه.:13:

Extreme-Forces
04-11-2011, 12:26
سلام.
دوستان يه سوالي دارم.
براي خريد ال 90 e2 اقدام كرديم . سر تحويل بعد 10 روز از واريز وديعه دوم به نمايندگي زنگ زديم ، گفتن 7 ابان اماده ميشه. حالا اينش هيچي. اينا ماشين رو تا نمايندگي با تريلي ميارن يا ميدن يكي ببره نمايندگي؟ مشكوك ميزنن. نكنه يه وقت داده باشن يكي طرف هم برده حال و حول؟:31:

mohamad skystar
04-11-2011, 13:06
سلام.
دوستان يه سوالي دارم.
براي خريد ال 90 e2 اقدام كرديم . سر تحويل بعد 10 روز از واريز وديعه دوم به نمايندگي زنگ زديم ، گفتن 7 ابان اماده ميشه. حالا اينش هيچي. اينا ماشين رو تا نمايندگي با تريلي ميارن يا ميدن يكي ببره نمايندگي؟ مشكوك ميزنن. نكنه يه وقت داده باشن يكي طرف هم برده حال و حول؟:31:

ماشین رو با تریلی میارن تا نمایندگی و مستقیم میبرن تو پارکینگ نمایندگی و با شما تماس میگیرن.
به هیچ کسی هم نمیدن ماشین رو جایی ببره.

Extreme-Forces
04-11-2011, 14:56
راستي موقع تحويل حواسمون بيشتر به چه چيزايي جمع باشه كه يه وقت مشكل نداشته باشن؟ لوازمي كه رو ماشين بايد باشه چيا هست؟

I Gangster
04-11-2011, 16:04
من يه تندر سال 89 تميز ميخوا م بخرم قيمت حدودا چنده !
ميشه راهنمايي كنيد ؟

dops dops
04-11-2011, 23:49
من يه تندر سال 89 تميز ميخوا م بخرم قيمت حدودا چنده !
ميشه راهنمايي كنيد ؟
چه رنگی؟
چقدر کار کرده؟
رنگ و ضربه داره؟
بیمه چی داره؟
قیمت چقدر بهتون گفتن؟

HOOSEIN 105
05-11-2011, 00:04
پس چرا ماشینم رو برای سرویس 20 هزارتا بردم شمع ها رو تعویض نکرد ؟ مگه خودشون نمیدونند سر هر چند هزار کیلومتر چه قطعه ای رو عوض کنند ؟ من که نباید بهشون بگم چی رو عوض کنند خود نمایندگی باید شعورش برسه.:13:

سلام دوست عزیز
راستش نمایندگی های ما خیلی تعطیل تشریف دارند و شما هر مورد رو چندباری باید تاکید کنید تا مثل بچه ادم انجامش بدند.چه برسه شما بهشون چیزی نگی .
شما که میری اونجا باید بهشون بگی چیا رو میخواین تعویض کنید.
همین چند وقت پیش همین نمایندگی اذری زد و 2 تا از پیچ های کوئل منو هرز کرد و ما رو کلی تو دردسر انداختند.اخرشم هیچ چیزی رو به عهده نگرفتند.البته من مورد های دیگه ای هم داشتم.مثلا دنده عقب رفته بودند و معلوم نیست به چی کوبیده بودند که پلاک عقب ماشین رفته بود داخل و چراغشم شکسته بود.منم خودم با چشمای خودم دیدم تو نمایندگی ها از باک ماشین ها بنزین کش میرن.نمیدونم میشینن تو ماشین کولر میگیرن.طرف میاد ماشین سرد سرد رو روشن میکنه و با تیک اف شدید و ... شروع به حرکت میکنه .باور کنید به ماشین تا حد کات اف فشار میارند.اونهم وقتی ماشین سرده سرده.من چون خودم برای کار اموزی دانشگاه تو نمایندگی کار میکردم اینا رو کلا شناختم.توصیه من اینه همیشه اگه تونستید سر کارگرا وایسید تا بلایی سر ماشین نیارند.

HOOSEIN 105
05-11-2011, 00:21
راستي موقع تحويل حواسمون بيشتر به چه چيزايي جمع باشه كه يه وقت مشكل نداشته باشن؟ لوازمي كه رو ماشين بايد باشه چيا هست؟

سلام دوست من مبارکتون باشه.

در مورد سوالتون بگم که بهتره تمام قسمت های برقی خودروتون رو چک کنید .
بعدش به بدنه ماشین دقت کنید.قسمت هایی مثل دور بنچره های در .دقت کنید حالته موجی شکل نداشته باشند.
چون موقع فروش ماشین تاثیر گذارند.مخصوصا طرف اگه زرنگ باشه سریع متوجه میشه.مال خود من روی درش یه مقدار بسیار کم موج داشت که وقتی مطرحش کردم گفتند میتونیم براتون در رو عوض کنیم ولی من صرف نظر کردم.چون درهای ماشین صفر اچار میخورد و در کل بدتر میشدش.
راستی بعد اینکه ماشین رو تحویل گرفتین صد در صد ببرین باد لاستیک هارو تنظیم کنید.چون لاستیک ها رو خیلی پر میکنند.همچنین مواظب گلگیر های ماشین هم باشید تا مثل من روز دوم ضد حال نخورید.اگه دقت کرده باشین اکثر لوگان سوارا گلگیر هاشون رو مالیدن به در ودیوار...

amini_bio
05-11-2011, 00:40
من ماشينم كليد شيشه بالابر شيشه عقبش خراب شده و ديگه كار نميكنه.
هر نمايندگي هم كه ميبرم ميگند كليدش را نداريم يا تموم كرديم يا جديدا كه ميدند بهمون با اينا فرق داره !!!!
بابا بي انصافا من اصلا 2 ماهه اينو تحويل گرفتم. آخه چرا ساده ترين چيزش را تو شهر بزرگي مثل اصفهان نمي تونم گير بيارم.
تاحالا فكر كنم 10 ليتري بنزين برا درست كردنش سوزونده باشم و نشده هنوز!

ess_1362
05-11-2011, 12:25
من ماشينم كليد شيشه بالابر شيشه عقبش خراب شده و ديگه كار نميكنه.
هر نمايندگي هم كه ميبرم ميگند كليدش را نداريم يا تموم كرديم يا جديدا كه ميدند بهمون با اينا فرق داره !!!!
بابا بي انصافا من اصلا 2 ماهه اينو تحويل گرفتم. آخه چرا ساده ترين چيزش را تو شهر بزرگي مثل اصفهان نمي تونم گير بيارم.
تاحالا فكر كنم 10 ليتري بنزين برا درست كردنش سوزونده باشم و نشده هنوز!
شما مطمئنی قفل امنیتی شیشه بالابرهای عقب غیر فعاله؟

amir 777
05-11-2011, 17:14
قیمت فیس لیفت سایپا مشخص شد و اعلام شد که از نظر اپشن مشابه e2 هست
قیمت فیس لیفت حدودا برابر 16 میلیون هست
اصل خبر هم توی سایت ایسنا هست که من چون نمیتونستم past کنم نذاشتم

I Gangster
05-11-2011, 18:07
چه رنگی؟
چقدر کار کرده؟
رنگ و ضربه داره؟
بیمه چی داره؟
قیمت چقدر بهتون گفتن؟

نقره ای متالیک !
2 سال
داره بیمه !
یه نقطه هم رنگ نداره !
والا گفت میفروشم من چقد بگیرم ضرر نکردم ؟؟

amini_bio
06-11-2011, 09:30
شما مطمئنی قفل امنیتی شیشه بالابرهای عقب غیر فعاله؟

آره عزیز.
یکی از شیشه هاش پایین میاد. اون یکی نمیاد.
نمایندگی هم نگاهش کرد گفت از کلیده ولی این کلیدا که برا ما اومده با اینا فرق داره!!!!

Extreme-Forces
06-11-2011, 17:21
سلام.
ماشينمون رو امروز تحويل گرفتيم.
سفيد e2 ( كه من نظرم مشكي بود ولي خانواده گفتن سفيد) كه خوشگله.
در وهله اول اينكه فكر نمي كردم اينقدر توش بزرگ باشه. و اينكه خيلي نرمه و از انتخابش خوشم اومد.
شتاب واقعا خوبي داره و طرف ما كه خيابون ها اكثرا سر بالايي هست خيلي راحت به سرعت مناسب مي رسه.
كلا نسبت به قيمتش ماشين خوبيه.
يه موردي ديدم مي خواستم بدونم براي شما هم اينجوريه؟
چراغ خطر سمت راست نورش به صورتي ميزنه ولي چپ كاملا قرمزه. البته 2 3 تا ديگه رنو هم اونجا (موقع تحويل) همينطوري بودن. چرا فرق ميكنن؟
ممنون:40:

HOOSEIN 105
07-11-2011, 14:50
سلام.
ماشينمون رو امروز تحويل گرفتيم.
سفيد e2 ( كه من نظرم مشكي بود ولي خانواده گفتن سفيد) كه خوشگله.
در وهله اول اينكه فكر نمي كردم اينقدر توش بزرگ باشه. و اينكه خيلي نرمه و از انتخابش خوشم اومد.
شتاب واقعا خوبي داره و طرف ما كه خيابون ها اكثرا سر بالايي هست خيلي راحت به سرعت مناسب مي رسه.
كلا نسبت به قيمتش ماشين خوبيه.
يه موردي ديدم مي خواستم بدونم براي شما هم اينجوريه؟
چراغ خطر سمت راست نورش به صورتي ميزنه ولي چپ كاملا قرمزه. البته 2 3 تا ديگه رنو هم اونجا (موقع تحويل) همينطوري بودن. چرا فرق ميكنن؟
ممنون:40:
مبارکه.
فقط یه توصیه میکنم تو دوره ابندی (1000 کیلومتر اول)به ماشین فشار نیارید.البته از حرکت بادنده مرده هم بپرهیزید.
به خصوص تو سربالایی ها اصلا فشار نیارید.
راستی تنظیم باد هم یادتون نره.بعضی وقتا فشار باد لاستیک ها رو خیلی زیاد میگیرند.

HOOSEIN 105
07-11-2011, 14:56
دوستان کسی تا حالا لاستیک 205 تو ماشین انداخته؟
تو شتاب و کشش تغییر زیادی ایجاد میکنه؟؟
من چون لاستیکام صاف شده میخوام با میشلن عوض کنم ولی موندم سایز فابریک بندازم یا 205
راستی دوستان خبر داره نمایندگی میشلن تو ایران کجاست.اخه متاسفانه لاستیک فروش هامون هر چی لاستیک تابسونی زمستونی هست رو به اسم 4 فصل قالب میکنن به ملت.وقتی هم بهشون میگی بابا اینا تابستونیه میگم ما تو دنیا لاستیک تابستونی زمستونی نداریم.فکر میکنند همه مثل خودشون تو دوره تیرکمون شاه زندگی میکنند.

این لینک رو نگاه بیندازید.خیلی مفید و جالبه

Amir..H
07-11-2011, 20:11
تو کشش و شتاب که میتونم بگم فرقی نداره من 205 میشلن دارم تو همین تاپیک در موردش نوشتم قیمتشم گفتم الان یادم نیس چند خریدم:31:

amini_bio
12-11-2011, 09:19
مطمئنا 205 یکم اصطکاکش بیشتره و مصرف سوخت را بالا میبره و شتاب را هم حتما تاثیر میذاره. حالا ممکنه در اون حد نباشه که قابل احساس باشه.
ولی خب لاستیک پهن ایمن تره و تعادل ماشین تو پیچ ها بهتر حفظ میشه.
با این حال من فکر میکنم بهترین سایز لاستیک برا ماشین همون سایز کاخونه باشه.

amini_bio
12-11-2011, 22:52
دوستان کسی میدونه این ماشین که من شهریور تحویل گرفتم الان نیاز به ضد یخ داره یا نه؟

mohammad1983
13-11-2011, 12:44
شما سطح منبع مابع رادیات رو چک کن.باید بین ماکزیمم و مینیمم باشه.در صورت صحیح بودن این مطلب نیاز به اضافه کردن هیچ چیز نیست و خودش ضدیخ به میزان کافی داره.
اما اگر کم کرده بود و نزدیک مینیمم شده بود به میزان خیلی کم آّب دوبار جوشیده شده کمی اضافه کنید تا به سطح ایده آل برسد.

hamed malekpour
13-11-2011, 17:19
دوستان کسی میدونه این ماشین که من شهریور تحویل گرفتم الان نیاز به ضد یخ داره یا نه؟
از من می شنوی ضد یخ بریز یا اگه بودجشو نداری الان که فصل سرده باید طبق گفته ی دوستان مکانیک و تعویض روغن باید 1لیتر اضافه کنید یعنی 1لیر بازکنی بره زمین ودوباره برید و1لیر بخرید واضافه کنید.

mohammad1983
13-11-2011, 21:19
از من می شنوی ضد یخ بریز یا اگه بودجشو نداری الان که فصل سرده باید طبق گفته ی دوستان مکانیک و تعویض روغن باید 1لیتر اضافه کنید یعنی 1لیر بازکنی بره زمین ودوباره برید و1لیر بخرید واضافه کنید.

دوست عزیز جسارتا در تندر تا چند هزار کیلومتر شیلنگ های رادیات کاملا آب بندی نمیشه و برای همین هست دوستان گاها کاهش مایع رادیات رو شاهد هستند.ولی بعد از چند هزار تا دیگه اصلا نیازی به اضافه کردن نداره.نمونه اش خود بنده که تقریبا 1 سال هست دست به مایع رادیات نزدم با توجه به اینکه کارکرد ماشین هم زیاد هست.
حال این که این تبخیر فقط مربوط به آب موجود در رادیات هست و ضدیخ هیچ وقت تبخیر نمیشه بره هوا.لذا اضافه کردن ضدیخ به ماشینی که خیلی کم مایع کم کرده اصلا درست نیست جون فقط غلظت ضدیخ افزایش پیدا میکنه و همونطور که میدونید ضدیخ ،زیاد بودنش همانند کم بودنش ضرر و زیان داره.
در ضمن رادیات تندر مثل خیلی ماشین ها دارای شیر خروجی در زیرش نیست و شیلنگ داره که با باز کردنش به سرعت تخلیه میشه.در نتیجه خالی کردن 1 لیتر یه جورایی غیر منطقی هست.

Amir..H
14-11-2011, 14:40
مطمئنا 205 یکم اصطکاکش بیشتره و مصرف سوخت را بالا میبره و شتاب را هم حتما تاثیر میذاره. حالا ممکنه در اون حد نباشه که قابل احساس باشه.
ولی خب لاستیک پهن ایمن تره و تعادل ماشین تو پیچ ها بهتر حفظ میشه.
با این حال من فکر میکنم بهترین سایز لاستیک برا ماشین همون سایز کاخونه باشه.
نه شرکتهای دزد ایرانی

omid_juve
14-11-2011, 21:46
سلام ب همگی .
آقا این آینه بغلاش چجوری تنظیم میشه؟
برقیه.
تودفترچه راهنماشم ک چیزی نیست!

aliiiiiii
15-11-2011, 00:33
سلام ب همگی .
آقا این آینه بغلاش چجوری تنظیم میشه؟
برقیه.
تودفترچه راهنماشم ک چیزی نیست!

سلام اگه e2lp برقیه پایین دنده یه سویچ داره که میتونی تنظیمش کنی.

Extreme-Forces
16-11-2011, 19:01
دوستان ميشه براي سرنشين عقب ، اوني كه وسط ميشينه پشت سري نصب كرد؟ (هزينش رو مي دونيد؟)
يه سوال ديگه اينكه ايينه بغل ها تاشو هستن يا نه؟ اخه با يكم زور تا ميشه ، ولي يه لوكس فروشي گفت اينا تاشو نيست و فقط يكم جا داره براي برخورد هاي اينه به اينه كه نشكنه. كدومش درسته؟

omid_juve
16-11-2011, 21:00
اگه بخوام ضبط فابریکی رو عوض کنم چجوری داشبردش باز میشه؟

aliiiiiii
16-11-2011, 21:21
دوستان ميشه براي سرنشين عقب ، اوني كه وسط ميشينه پشت سري نصب كرد؟ (هزينش رو مي دونيد؟)
يه سوال ديگه اينكه ايينه بغل ها تاشو هستن يا نه؟ اخه با يكم زور تا ميشه ، ولي يه لوكس فروشي گفت اينا تاشو نيست و فقط يكم جا داره براي برخورد هاي اينه به اينه كه نشكنه. كدومش درسته؟

با سلام

در مورد سوال اولت من اطلاعی ندارم اما در مورد سوال دوم لوکس فروشی درست گفته تا شو نیستند یه حالت فنری دارند اگه به جایی در حین حرکت برخورد کنند کمی عقب میرن و به حالت عادی خودشون بر میگردند تا ضربه رو خنثی کنند.

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

با سلام

2 تا خار کوچک بغل ضبط داره که باید با یه چیز ریز اون خارها رو آزاد کنی دو طرف ضبط هستند و 2 تا بیشتر نیستن.

Amir..H
16-11-2011, 21:54

اگر این جدیداس که mp3 میخونه احتیاج به 4 تا میله داره و با اون در میاد اکثر سیستمیای دارن برین پیششون تا باز کنن

Extreme-Forces
20-11-2011, 16:00
سلام دوستان.
چندتا سوال دارم.
1- اينكه دنده ها رو رو چه سرعت و دورموتوري تعويض كنيم كه خوب باشه؟

2- ترمز دستي ماشين تو سر بالايي ها اصلا جالب نيست. يه جورايي خيلي ضعيف به نظر ميرسه. حتما بايد تا اخرش بالا بكشيم كه بايسته به نظرتون مشكل نداره؟

3- تو دنده 4 ماشين بيشتر از 90 تا نميره و تو سر پاييني به زور 100 تا. بعد 3000 كيلومتر درست ميشه؟

HOOSEIN 105
21-11-2011, 12:58
سلام دوستان.
چندتا سوال دارم.
1- اينكه دنده ها رو رو چه سرعت و دورموتوري تعويض كنيم كه خوب باشه؟

2- ترمز دستي ماشين تو سر بالايي ها اصلا جالب نيست. يه جورايي خيلي ضعيف به نظر ميرسه. حتما بايد تا اخرش بالا بكشيم كه بايسته به نظرتون مشكل نداره؟

3- تو دنده 4 ماشين بيشتر از 90 تا نميره و تو سر پاييني به زور 100 تا. بعد 3000 كيلومتر درست ميشه؟

سلام.
در مورد تعویض دنده بهتره تا دور 3500 تا 3750 برید و بعد دنده رو عوض کنید با توجه به اینکه گشتاور موتور تو 3750 کامل میشه.البته پایینتر هم بود عیبی نداره چون لوگان 80 درصد گشتاور رو تو دور 2500 بدست میاره.
ترمز دستی هم مشکل خاصی نیست.وقتی بردی نمایندگی بگو تنظیمش کنند تا با کشیدن چندتا دندونه ترمز کاملا گرفته بشه.
ولی در مورد مشکل اخرتون باید بگم احتمالا یه اشکالی وجود داره.
شما وقتی تو دنده 4 تخته گاز کنی باید ماشین سریعتر از دنده 5 به سرعت حدودا 170 تا برسه.وگرنه احتمالا مشکلی وجود داره و ربطی هم به طی کردن 3000 کیلومتر نداره.بعد طی 3000 کیلومتر کمی شتاب بهتر میشه و اتفاق خاصی تو توانایی های حرکتی به وجود نمیاد.
شما اگر دیدید ماشین به صورت تخته گاز بیشتر از 90 الی 100 تا نرفت حتما به نمایندگی مراجعه کنید و مشکلتون رو باهاشون در میون بگذارید.
احتمالا با دیاگ زدن مشکلتون حل میشه.احتمالا یه اشکال کوچیک تو سیستم برق و جرقه باعث کاهش قدرت موتور شده و به راحتی هم قابل تعمیر هست.حالا با تعویض شمع یا کویل یا وایر.