PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16

shahab_f
21-09-2010, 00:28
دوستان وقتی چراغ بنزینش روشن میشه چند لیتر بنزین تو باکش داره ؟؟

Maziar_69
21-09-2010, 00:40
دوستان می خوام بخاطر 200 تومن ارزون بودن، ایران خودرو بخرم. آیا صلاح می دونید؟

من که از هرکی شنیدم از ایران خودروش بد گفته.
تو همین انجمن پارسال اینطورا بود یه بنده خدایی تاپیک زده بود که تندر ایران خودروش آتیش گرفته بود.

در کل شما که داری 15 میلیون و نیم پول میدی حالا 200 تومن اینور اونور که ارزش نداره.
کلا مونتاژ پارس خودرو بهتره همیشه هم امتیاز بالاتری گرفته.
بازم تحقیق کن. من از رو شنیده ها گفتم که البته همه ی شنیده ها پارس خودرو رو بهتر میدونن. :31:

Amir..H
21-09-2010, 12:57
چی؟
تندر90 ؟

صفر کیلومتر بازار:
e0: 11700000
e1+airbag+abs: 13800000
e2: 15600000 فول

قیمت نمایشگاه ها تو شهرستان هست که خودم پرسیدم و ان شالله قراره بخرم. e2 فول.
e1 , e2 پارس خودرو 200 تومنی گرونتر هست.
e0 رو نپرسیدم که قیمت ایران خودرو هست یا پارس خودرو (اصلا" خبر ندارم که پارس خودرو e0 صفر داره یا نه، اما ماشینه صفر بود)
دوستان می خوام بخاطر 200 تومن ارزون بودن، ایران خودرو بخرم. آیا صلاح می دونید؟

ایرن خودرویی با پارس خودرویی هیچ فرقی نداره.تمام چیزایی که میگن فقط به خاطر تبلیغاته من خودم l90 ایران خودرویی دارم ازشم راضیم تا حالا هم که مشکلی نداشته پسر عمم l90 پارس خودرویی داره سواری هر جفتشونم یکیه.
شما توی ایران زندگی میکنید یعنی کشوری که نام هیچ شرکت یا برندی تضمینی برای خرید شما نیست
خرید خودرو تو ایران و کیفیت ان کاملآ شانسی و اتفاقی هست البته پارس خودرو نسبت به ایران خودرو خوش قول تر هست این تفاوت قیمتی که میگیدم از ...... نمایشگاه دارا برای سود بیشتره.البته تو اصفهان این تفاوت
قیمت وجود نداره

shahab_f
21-09-2010, 13:05
توی رده بندی کیفی خودرو ها هم تندر نود ایران خودرو پایین تر از تندر نود پارس خودرو هست ، ایران خودرو توی یه سری ماشین دیگه (مثلا پرشیا) یه خورده بدنام شده و برای همین مردم ترجیح دادن تندر 90 اشون پارس خودرو باشه ، دلال ها هم سو استفاده کردن و گرون کردن

l90 ایران خودرویی دارم ازشم راضیم تا حالا هم که مشکلی نداشته پسر عمم l90 پارس خودرویی داره سواری هر جفتشونم یکیه.
معلومه جفتشون یکیه ، بحث سر دقت موقع مونتاژ کردنه ، مثلا رفیقم یه 206 صفر گرفته بود چراغ ترمز سمت چپش سیمش قطع بود . یا یکی دیگه دکمه ی روی کمربند عقبش رو اشتباه پانچ کرده بودن

fishdilo
21-09-2010, 13:12
من از خیلی از دوستانی که تندر دارند شنیدم، تنها تفاوت محسوس پارس خودرو و ایران خودرو توی کیفیت رنگ هستش. که اونم کیفیت رنگ ایران خودرو بهتره!!!
توی ین چند ماه هم با این تاخیری که تو تحویل ماشین ها (مخصوصا" e2lp سفید) پارس خودرو داشته، روی ایران خودرو رو سفید کرده.
یک ساعت پیش قراردادم رو با پارس خودرو فسخ کردم (e2lp سفید تحویل اسفند) دعا کنید که خیر باشه!!!:42:

fishdilo
21-09-2010, 13:30
مرداد ماه
من که به این ارزایابی اعتماد چندانی ندارم. مهم نظر مصرف کننده اصلی محصول هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

8211534635
21-09-2010, 15:59
سلام
با روندی که ایرانخودرو دارد و با مشکلاتی که شرکت رنو پارس دارد عاقبت خوبی برای ال نود نخواهد بود
زیرا ایرانخودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروساز برنامه هایی از قبیل فیس لیفت و تولید انواع متنوعی از سمند و رانا و 206 دارد و سرمایه گذاری کمتری روی این خودرو می کند در نتیجه این خودرو به تدریج از مدار تولید خارج خواهد شد

Amir..H
21-09-2010, 18:22
من که به این ارزایابی اعتماد چندانی ندارم. مهم نظر مصرف کننده اصلی محصول هست.

من هم دقیقآ مثل شما فکر میکنم.

معلومه جفتشون یکیه ، بحث سر دقت موقع مونتاژ کردنه ، مثلا رفیقم یه 206 صفر گرفته بود چراغ ترمز سمت چپش سیمش قطع بود . یا یکی دیگه دکمه ی روی کمربند عقبش رو اشتباه پانچ کرده بودن
بازم تاکید میکنم کیفیت ماشین,مونتاژ در ایزان کاملآ شانسی هست.

---------- Post added at 07:22 PM ---------- Previous post was at 07:19 PM ----------

سلام
با روندی که ایرانخودرو دارد و با مشکلاتی که شرکت رنو پارس دارد عاقبت خوبی برای ال نود نخواهد بود
زیرا ایرانخودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروساز برنامه هایی از قبیل فیس لیفت و تولید انواع متنوعی از سمند و رانا و 206 دارد و سرمایه گذاری کمتری روی این خودرو می کند در نتیجه این خودرو به تدریج از مدار تولید خارج خواهد شد
منم با حرف شما موافقم مخصوصآ که ایران خودرو در تولید کمی و نه کیفی از پارس خودرو جلوتره.

fishdilo
22-09-2010, 14:55
بزودی، تحویل تندر 90 دوگانه سوز به مشتریان
توليد تندر دوگانه سوز ايران خودرو از نيمه دوم شهريور ماه سال جاري آغازشده و به ترتيب اولويت ، خودروهاي مذکور به متقاضيان واگذار می شود.

به گزارش ایکو پرس در حال حاضر دعوت نامه هاي متقاضيان تندر نود دوگانه سوز ارسال شده است كه ضمن تكميل وجه متقاضيان ، بخشي از خودروهاي مذكور فاكتور و تحويل داده شده است .

بر اساس این گزارش ، خودروهاي تندر نود دوگانه سوزایران خودرو در حال حاضر در سه تيپ , E0/AC , E1+ABS , E2LP در حال توليد است كه قيمت مصوب به ترتيب تيپ11 ،e0 میلیون و250 هزار تومان، تيپ E1 با قیمتی معادل 13 میلیون و300 هزار تومان و تيپ E2 آن با قیمتی برابر با 15 میلیون و450 هزار تومان به بازار عرضه می شود. در حال حاضر تمامی تعهدات تندر 90 بنزینی تقريبا به روز شده است (من یکی که باورم شد!!!)
پایگاه اطلاع رسانی گروه صنعتی ایران خودرو:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xeovoex
22-09-2010, 23:42
سلام
من میخوام فرا صبح ماشین ال ۹۰ دمو یه چک کامل بدم فقط نمیدونم کجا ببرم که قبولش کنه /.؟؟؟؟
اونی که تو جاده کرج هست بدون نوبت قبول میکنه ؟

bibak_fa
22-09-2010, 23:45
دوستان جواب ندادن
تندر برای اسپرت کردن و تیون کردن چه طوره؟
پتانسیل داره یا نه؟

xeovoex
22-09-2010, 23:49
بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی؟
اسپرت ال ۹۰ که خیلی باحاله
عکساش تو اینترنت هست

fishdilo
22-09-2010, 23:58
دوستان جواب ندادن
پتانسیل داره یا نه؟

بابا اصلا" یکی از خصوصیات تندر، پتانسیل بالا برای اسپرت کردنه!!!:8::26:
البته پتانسیل خرجش هم بالاست!!!

xeovoex
23-09-2010, 00:26
سلام
من میخوام فرا صبح ماشین ال ۹۰ دمو یه چک کامل بدم فقط نمیدونم کجا ببرم که قبولش کنه /.؟؟؟؟
اونی که تو جاده کرج هست بدون نوبت قبول میکنه ؟

کسی آدرسی از تعمیر گاها نداره ؟
حتما باید قبلش وقت بگیرم ؟
بهترینش کجاست ؟

Amir..H
23-09-2010, 13:57
دوستان جواب ندادن
پتانسیل داره یا نه؟

در حد لالیگا.
تو google سرچ کن کلی مطلب در این مورد هست.

armfootball
24-09-2010, 01:11
امروز 2 مهر و از ال 90 من هیچ خبری نیست... ( موعد تحویل شهریور ... پارس خودرو ... رنگ سفید )

mehdi-2009
24-09-2010, 22:57
امروز 2 مهر و از ال 90 من هیچ خبری نیست... ( موعد تحویل شهریور ... پارس خودرو ... رنگ سفید )

دعوت نامه مردادی ها 27 مردادصادر شد از شما هنوز دعوت نامه هم صادر نشده درسته؟؟؟
اونطور که تو سایت پارسخودرو خوندم الان دعوت نامه رنگهای مشکی ونوک مدادی تا اذر ماه هم صادر شده نمیدونم واسه اونا چه فرقی داره که سفید را دیر تر میدن....

mobin
25-09-2010, 09:54
تفاوت‌های «تندر ایران خودرو» و «تندر پارس خودرو»

گروه خودرو- هرچند ایران خودرو و پارس خودرو، هر دو تحت نظارت شرکت رنو تندر-90 را به تولید می رسانند، اما بنا بر جدول سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد، تفاوت‌هایی بین تندرهای تولیدی آنها وجود دارد. سازمان بازرسی، خودروهای تولید داخل را بر اساس 9 معیار، مورد بررسی قرار می دهد و هرچه میزان نمرات منفی کمتر باشد، کیفیت خودروها بالاتر خواهد بود.

طبق جدیدترین آمار اعلام شده، میزان نمرات منفی که تندرهای تولیدی در معیارهای 9گانه کسب کرده اند، در بیشتر معیارها با یکدیگر متفاوت است که در ذیل به آن می پردازیم.
در «سیستم فنربندی و تعلیق»، تندر ایران خودرو 4/1 نمره منفی دارد، اما همتای پارس خودرویی آن، در این معیار نمره منفی کسب نکرده است. در بخش «بدنه»، در حالی تندر پارس‌خودرو 3/7 نمره منفی کسب کرده، که ایران خودرویی‌ها تندری با نمره منفی 1/14 در بخش «بدنه»، به تولید رسانده‌اند.
این موضوع در شرایطی است که در بخش «رنگ»، تندر ایران‌خودرو چهار نمره منفی بیش از همتای پارس خودرویی خود به‌دست آورده است. همچنین در سه بخش «تجهیزات الکتریکی»، «تزئینات داخلی و خارجی» و «سیستم موتور و انتقال قدرت»، ایران خودرویی‌ها تندر باکیفیت تری را نسبت به رقیب خود تولید کرده‌اند، چراکه تندر این شرکت نمره منفی کمتری در این سه معیار ه‌دست آورده است.
احتمال «نفوذ آب» یکی دیگر از مواردی است که ایران خودرو در آن نمره منفی کسب کرده است، این در حالی است که طبق جدیدترین آمار کیفی، آب در تندر پارس خودرو نفوذ نمی کند. همچنین پارس خودرویی‌ها تندر با «صداهای غیرعادی» تولید می کنند، اما تندر ایران خودرو در معیار «صداهای غیرعادی»، نمره منفی ندارد. «ترمز»، تنها معیاری است که هر دو تندر، هیچ نمره منفی در آن کسب نکرده اند.
این تفاوت‌ها در شرایطی است که تندر پارس خودرو در مجموع با اختلافی بسیار اندک (چهار دهم نمره منفی)، در رده کیفی بالاتری در مقایسه با تندر ایران خودرو قرار دارد.
پارس خودرویی‌ها همچنین در پنج ماه امسال، حدود دو برابر ایران خودرو، تندر تولید کرده اند.
هم‌اکنون در بازار، تندر پارس خودرو با حدود 300 هزار تومان اختلاف قیمت نسبت به تندر ایران خودرو به فروش می‌رسد.
منبع:دنياي اقتصاد

mehdi-2009
26-09-2010, 13:00
دعوتنامه تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحويل شهريور برنگ سفید صادر شد
تاريخ ارسال خبر: يک شنبه , 4 مهر 1389

بدینوسیله به اطلاع می رساند نمایندگان محترم می توانند از تاریخ 4 /7/89 به منظور دریافت دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحویل شهریور ماه 89 ( پیش کد BT6 صرفا" رنگ سفید ) به سايت پارس خودرومراجعه نموده و حداکثر تا تاریخ 7/7/89 تمام دعوتنامه ها را صادر و به مشتریان ابلاغ نمایند .
ضمنا" حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 16 /07/89 می باشد .

لازم بذکر است با توجه به محدودیت های تولید ، آندسته از مشتریانی که خودرو تندر 90
مدل E1+CP+ABS برنگ سفید ثبت نام نموده اند .
می توانند با تغییر رنگ به نوک مدادی و یا تغییر مدل به تندر 90 مدل E0+AC ، نسبت به دریافت دعوتنامه تکمیل وجه ، جهت تحویل خودرو اقدام نمایند ./.
منبع:

fishdilo
26-09-2010, 13:01

تيتر خبر: دعوتنامه تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحويل شهريور برنگ سفید صادر شد تاريخ ارسال خبر: يک شنبه , 4 مهر 1389
لینک:

armfootball
26-09-2010, 21:32
تيتر خبر: دعوتنامه تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحويل شهريور برنگ سفید صادر شد تاريخ ارسال خبر: يک شنبه , 4 مهر 1389
لینک:

ممنون داداش اما مدل ماشین من e2 lp هستش و هنوز که هنوزه اعلام نشده.... من از ماشینم شانس ندارم... :19:

irinn65
27-09-2010, 04:35
توليد تندر دوگانه سوز ايران خودرو از نيمه دوم شهريور ماه سال جاري آغازشده و به ترتيب اولويت ، خودروهاي مذکور به متقاضيان واگذار می شود.

در حال حاضر دعوت نامه هاي متقاضيان تندر نود دوگانه سوز ارسال شده است كه ضمن تكميل وجه متقاضيان ، بخشي از خودروهاي مذكور فاكتور و تحويل داده شده است .

بر اساس این گزارش ، خودروهاي تندر نود دوگانه سوزایران خودرو در حال حاضر در سه تيپ , E0/AC , E1+ABS , E2LP در حال توليد است كه قيمت مصوب به ترتيب تيپ....
با11میلیون250هزار تومانE0، تيپ E1 با قیمتی معادل 13 میلیون و300 هزار تومان و تيپ E2 آن با قیمتی برابر با 15 میلیون و450 هزار تومان به بازار عرضه می شود. در حال حاضر تمامی تعهدات تندر 90 بنزینی تقريبا به روز شده است.

hs30
28-09-2010, 07:20

مبارک باشه
با این حساب ما که موعد آبان ماه هستیم دی تحویل می دهند
عجب دکان بازاری راه انداختن

armfootball
28-09-2010, 09:56
تاريخ : سه شنبه 6 مهر 1389

تندر90 ، خودرویی با دو موتور!

شاید بتوان گفت تندر90 در ایران پرحاشیه ترین خودرو محسوب می شود؛ چرا که هر روز موضوعی تازه در خصوص این خودرو مطرح می شود.

مشخص نیست این همه تفاوت در تولید و شرایط عرضه از کجا حاصل می شود. یک روز پارس خودرو عنوان می کند که تندر90 تولیدی اش به لحاظ کیفی از شرکت رقیب پیشی گرفته و یک روز ایران خودرو گواهی نامه سرآمدی محصولش را به رخ رقیب خود می کشد.
اخیرا نیز شنیده شده که موتورهای تندر90 ایران خودرو مستقیما از اسپانیا (بزرگترین مرکز تولید موتور رنو) وارد می شود، در حالی که موتور تندر90 پارس خودرو در شرکت مگاموتور مونتاژ و روی خودروها نصب می شود.
گویا پارس خودرو بدهی خود به رنو پارس را این طور تهاتر کرده که قطعات تولیدی مگاموتور به عنوان یکی از تامین کنندگان رنو پارس در اختیار این شرکت قرار گرفته تا مگاموتور هزینه خود را از پارس خودرو دریافت کند.
با توجه به میانگین نمره های منفی که ماهانه به دو محصول ایران خودرو و پارس خودرو تعلق می گیرد، سطح کیفی دو محصول تفاوتی با هم ندارد و به نظر می رسد تفاوت به وجود آمده در بازار در خصوص قیمت تندر90 تا حدود زیادی کاذب باشد. گفتنی است، هم اکنون تندر90 مدل E2 فول آپشن برای ایران خودرو 13 میلیون و 950 هزار تومان و برای پارس خودرو 14 میلیون و 195 هزار تومان تمام می شود. این در حالی است که تندر پارس خودرو در بازار 300هزار تومان گران تر از تندر ایران خودرو به فروش می رسد.

منبع : ايسنا

armfootball
28-09-2010, 11:20
مبارک باشه
با این حساب ما که موعد آبان ماه هستیم دی تحویل می دهند
عجب دکان بازاری راه انداختن

سابقه نداشته انقدر طول بکشه... رنگ سفیدش اینجوریه انگار. آخه رنگ های نوک مدادی و مشکی رو داده اند. حتی اطلاعیه هم دادند که اگه دوست داشتید رنگش رو عوض کنید.....

hs30
28-09-2010, 18:24
سابقه نداشته انقدر طول بکشه... رنگ سفیدش اینجوریه انگار. آخه رنگ های نوک مدادی و مشکی رو داده اند. حتی اطلاعیه هم دادند که اگه دوست داشتید رنگش رو عوض کنید.....

ممنون از شما دوست عزیز
تيتر خبر: دعوتنامه تندر 90 مدل E2+LP با موعد تحویل آذر ماه صادر گردید
تاريخ ارسال خبر: چهار شنبه , 24 شهريور 1389
بدینوسیله به اطلاع می رساند نمایندگان محترم می توانند از تاریخ 24 /6/89 به منظور دریافت دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E2+LP با موعد تحویل آذر ماه 89 ( پیش کد BQ8 صرفا" رنگهای نوک مدادی و مشکی) به سايت پارس خودرو مراجعه نموده و حداکثر تا تاریخ 28/6/89 تمام دعوتنامه ها را صادر و به مشتریان ابلاغ نمایند .
ضمنا" حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 5 /7/89 می باشد

تيتر خبر: دعوتنامه تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحويل شهريور برنگ سفید صادر شد
تاريخ ارسال خبر: يک شنبه , 4 مهر 1389
بدینوسیله به اطلاع می رساند نمایندگان محترم می توانند از تاریخ 4 /7/89 به منظور دریافت دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E1+CP+ABS با موعد تحویل شهریور ماه 89 ( پیش کد BT6 صرفا" رنگ سفید ) به سايت پارس خودرومراجعه نموده و حداکثر تا تاریخ 7/7/89 تمام دعوتنامه ها را صادر و به مشتریان ابلاغ نمایند .
ضمنا" حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 16 /07/89 می باشد .
لازم بذکر است با توجه به محدودیت های تولید ، آندسته از مشتریانی که خودرو تندر 90
مدل E1+CP+ABS برنگ سفید ثبت نام نموده اند .
می توانند با تغییر رنگ به نوک مدادی و یا تغییر مدل به تندر 90 مدل E0+AC ، نسبت به دریافت دعوتنامه تکمیل وجه ، جهت تحویل خودرو اقدام نمایند ./.

منظورم این بود که هرکسی سلیقه ای داره چرا این فرمی باید باشه،البته حدس می زنم یک مقداری بازار گرمی و از طرفی هم شاید بحث سری به سری زدن رنگها باشه .

fishdilo
28-09-2010, 21:34
... ، البته حدس می زنم یک مقداری بازار گرمی و از طرفی هم شاید بحث سری به سری زدن رنگها باشه .

فکر می کنم سالن رنگ خودروساز ها به صورت دوره ای باشه، حالا چرا رنگ سفید که تقاضاش بیشتر از رنگ های دیگه هم هست، چرا همیشه آخرین نوبت رو در سالن رنگ داره ، جای سوال داره!!!
دوستان کسی اطلاع کاملی داره!

fishdilo
30-09-2010, 11:54
تندر، ارزان و زانتیا و ریو گران شدند
خودرو سرکش بازار کشور، این روزها آرام شده و با کاهش قیمت روبه‌رو است.
تندر-90 مدل E2که چندی پیش نرخی بالای 16 میلیون تومان را نیز در بازار تجربه کرد، طی یکی دو هفته گذشته حدود 200 هزار تومان ارزان‌تر به فروش رسید.
نکته قابل توجه اینکه در حال حاضر اختلاف قیمت تندر پارس خودرو و ایران خودرو، به 350 هزار تومان در بازار رسیده است.هم اکنون تندر پارس خودرو در مدل E2ا15میلیون و 850 هزار تومان بوده و مدل ایران خودرویی این محصول نیز 15 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. تندر E1 پارس خودرو نیز 14 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد، حال آنکه E1 ایران‌خودرویی‌ها 13 میلیون و 850 هزار تومان خریدوفروش می‌شود.
ظاهرا عرضه بیشتر تندر به بازار، کاهش قیمت این خودرو را در پی داشته است.
منبع دنیای اقتصاد:

mehdi-2009
09-10-2010, 22:07
اقایی که e2+lpسفید بامووعد تحویل شهریور ثبت نام کرده بودین هنوز دعوت نامه واست صادر نشده؟
اخه این چه .... بازیه سرملت دراوردن سیاه اذر را دادن ولی سفید شهریور را هنوز ندادن..

asgarian
09-10-2010, 23:39
خداوکیلی این تندر عجب ماشین محکمیه دیروز توی جاده فشم ترافیک شده بود ما ایستاده بودیم.یکدفعه یه دونه اسپورتیج همچین از پشت به ما زد که من که عقب بودم به جلو پرتاب شدم(راحت80تاسرعت داشت واصلا هم ترمز نگرفت)من که گفتم حتما پشت ماشین تا شده.ولی پیاده شدم دیدم حتی سینی عقب هم دست نخورده وفقط در صندوق کمی قور شده و جا خورده بود.ولی انقدر شدت ضربه زیادبود که تا دو ساعت میلرزیدم.:41:

armfootball
10-10-2010, 00:56
اقایی که e2+lpسفید بامووعد تحویل شهریور ثبت نام کرده بودین هنوز دعوت نامه واست صادر نشده؟
اخه این چه .... بازیه سرملت دراوردن سیاه اذر را دادن ولی سفید شهریور را هنوز ندادن..

نه هنوز صادر شده... رفتم پارس خودرو اصلی ( جاده مخصوص) گفتن مشکل قطعه داریم؟؟؟ تو تحریمیم؟؟؟!!!
آخه خدایی اگه مشکلتون قطعه است پس چرا میگید تغییر رنگ به مشکی و نوک مدادی و بعد چند وقتم رنگ قرمزم که اصلا نبود رو پیشه میکشید... تغییر رنگ سفید به قرمز متالیک....
مگه قطعه سفید یه چیز دیگست؟؟؟؟

در ضمن من به اینا شک دارم؟؟؟ میدونید چرا...؟ آخه دیروز پل چوبی بودم 2 تا 2 تا بنگاه ماشین در میون ال 90 سفید 1 دونه رو حتما داشتن؟؟؟ من میگم اینا ساخت و پاخت کردن و رنگ سفید رو که مردم بیشتر علاقه دارند رو به نرخ بیشتر به بازاریا دادن؟؟!!! ( البته همش حدسه) و به ما میگن بیاید تغییر رنگ بدید... آخه سفیدا رو دادیم رفتن !!!

DaRyUsH AkRaMi
10-10-2010, 12:19
دوستان سلام
e1 تمیز 87 یا 88 چند گیر میاد؟

fishdilo
10-10-2010, 12:24
دوستان سلام
e1 تمیز 87 یا 88 چند گیر میاد؟

سلام
لینک زیر رو ببین، نمایش خطی رو بالای صفحه انتخاب کنی با جزئیات هر خودرو براتون میاره، قیمت ها هم تقریبا" مثل بازار هستش.

mehdi-2009
10-10-2010, 20:01
پیرو مصوب ستاد فروش و موافقت مدیر عامل محترم

فروش نقدی تندر 90 مدل E2+LP ویژه سهمیه نمایندگان آغاز گردید

نمایندگان محترم فروش می توانند

از روز شنبه مورخ 17/7/1389 از مشتریان ثبت نام بعمل آورند :

مدل خودرو

پیش کد

مبلغ نقدی

موعد تحویل

تعداد سهمیه

توضیحات

تندر 90 مدل

E2+LP

66 U

000/950/141 ریال

حداکثر

45

روزه

2 دستگاه

فاقد صلح

+

رنگ موجود

لازم به ذکر است با توجه به تمهیدات اندیشیده شده فقط کسانی مجاز به خرید سهمیه یاد شده می باشند که در پیش فروش های انجام شده مورخ 31/5/1389 و 1/6/1389 و 22/6/1389 موفق به ثبت نام نشده اند

نمیدونم اینا واقعا احمقن یا ملتو .....حساب کردن
اخه اون نماینده محترم مگه مغز خر خورده بیاد تندر lp با تحویل 45 روزه را بده دست من شما ؟
می نویسه واسه خودش یا خونوادش بعد از 45 روز هم 4 میلیون سود می کنه جالبه پیش فروش شهریورشون را که مردم بیچاره چندماه پیش اسم نوشتن ندادن به نماینده ها 45 روزه تحویل میدن.....

Amir..H
11-10-2010, 02:03
اخه اون نماینده محترم مگه مغز خر خورده بیاد تندر lp با تحویل 45 روزه را بده دست من شما ؟
می نویسه واسه خودش یا خونوادش بعد از 45 روز هم 4 میلیون سود می کنه جالبه پیش فروش شهریورشون را که مردم بیچاره چندماه پیش اسم نوشتن ندادن به نماینده ها 45 روزه تحویل میدن.....
کاملآ درست میگید
من که همون روز دوم بعد از اعلان تو سایت پارس خودرو رفتیم که مثلآ بر یکی از دوستام ثبت نام کنیم یکی از نمایندگیا کلآ منکر همچین فروش فوری شد بقیه هم گفتن تموم شد

fishdilo
11-10-2010, 10:39
سلام
من ماشینمو فروختم و می خوام تندر 90 بخرم. قد من کوتاهه (167 سانتی متر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشکل اینه که تا به اندازه کافی پشت یه ماشین نشینم نمی فهمم که دیدم نسبت به جلوی ماشین خوب هست یا نه، امکان این که پشت تندر 90 هم به اندازه کافی بنشینم برام فراهم نیست.
خوب حالا من اگر بخواهم e2lp فول بگیرم که تنظیم ارتفاع صندلی داشته باشه، بخاطر تنظیم ارتفاع صندلی مجبور میشم نزدیک 2 تومن بیشتر خرج کنم (تازه پولم تو این شرایط به زور جور میشه)
اگر هم e1 بخرم،می ترسم قدم مشکل ساز بشه و دید خوبی نداشته باشم و یه عمر عذاب (من از سمند بدلیل عدم دید مناسب نسبت به جلو، بشدت بدم می آد).
با این تفاسیر سوال اینه که:
1- دید e1 برای افراد هم قد من چطوره؟
2- تنظیم ارتفاع صندلی e2فول تاثیری در دید افراد قد کوتاه داره؟
3- دید e2فول برای افراد هم قد من چطوره؟
4- دید عقب چی، آیا قدم کوتاهه مشکلات رو زیادتر میکنه؟
5- e1 بخرم یا e2؟
دوستان (مخصوصا" افراد قد کوتاه تندر90 دار) منتظر جواب های مشروح تان هستم.

armfootball
11-10-2010, 16:23

به این حرکت ها میگن ساخت و پاخت..... از فروردین ماه ثبت نام کردیم هنوز ماشینمون رو ندادند حتی نگفتن بیاید تکمیل وجه کنید؟!!! معلوم نیست تکمیل وجه کنیم چقدر میخوان طول بدن!!!!

ess_1362
11-10-2010, 16:56
1- دید e1 برای افراد هم قد من چطوره؟

فكر نمي كنم ايرادي داشته باشه.نهايتا 100-200 تومن هزينه بايت تعويض صندلي متحمل ميشيد

2- تنظیم ارتفاع صندلی e2فول تاثیری در دید افراد قد کوتاه داره؟

كاملا تاثير گذار هست
فاصله ارتفاع كمينه و بيشينه چيزي حدود 9 سانتيمتر هست

3- دید e2فول برای افراد هم قد من چطوره؟

كلا ديد جلو و كنار تندر عالي هست
جلو ماشن كاملا در دسترس شماست و كنار ماشين را هم تحت كنترل داري و بعد مدتي رانندگي براحتي قادر به سبقت گرفتن سانتيمتري هستي

4- دید عقب چی، آیا قدم کوتاهه مشکلات رو زیادتر میکنه؟

كلا خيلي جالب نيست:41:

من با 190 سانت قد موقع پارك خيلي راحت نيستم و اصلا اون احساسي را كه در پارك كردن پرايد داشتم با اين ندارم.به نظرم شما بايد يا سنسور بذاري(كاري كه اكثر دارندگان تندر مي كنند) يا دوربين نصب كني

5- e1 بخرم یا e2؟

قطعا E2 بخاطر ترمز قدرتمندش

به این حرکت ها میگن ساخت و پاخت..... از فروردین ماه ثبت نام کردیم هنوز ماشینمون رو ندادند حتی نگفتن بیاید تکمیل وجه کنید؟!!! معلوم نیست تکمیل وجه کنیم چقدر میخوان طول بدن!!!!

بنده خدا الان و ماه هست داري خودت را بيدليل زجر ميدي
بيا برو رنگ نقره اي بگير و خودت و خانواده را راحت كن اينقدر هم منت اين فرقون سازها را نكش

mehdi-2009
11-10-2010, 20:24
بيا برو رنگ نقره اي بگير و خودت و خانواده را راحت كن اينقدر هم منت اين فرقون سازها را نكش

رنگ سفید یه چیز دیگه است احسان جان اصلا قیافه تندر انگار عوض میشه با این رنگ سفید بقیه رنگاش خیلی جالب نیستن به غیر از سبز وابی پرشین که نمیدونم چرا این نامردا تولید نمی کنن:41:
ماخودمون یه lpسفید تحویل ابان ثبت نام کردیم که با این وضعیت فکر نمی کنم حالا حالاها دستمون بیاد.....

ess_1362
11-10-2010, 20:58
رنگ سفید یه چیز دیگه است احسان جان اصلا قیافه تندر انگار عوض میشه با این رنگ سفید بقیه رنگاش خیلی جالب نیستن به غیر از سبز وابی پرشین که نمیدونم چرا این نامردا تولید نمی کنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ماخودمون یه lpسفید تحویل ابان ثبت نام کردیم که با این وضعیت فکر نمی کنم حالا حالاها دستمون بیاد.....

راستش من تمام رنگهاشو دقيق بررسي كردم
به نظر من بهترين و زيبا ترين رنگ براي تندر رنگ آبي پرشين(سورمه اي) هست چون بخاطر كنتراست خاصي كه داره دماغه زشت تندر را كاملا زيبا جلوه ميده
ولي خوب خريد اين رنگ يك ايراد داره اونم اين هست كه موقع فروش دچار مشكل ميشي

armfootball
11-10-2010, 23:53

آخه بد بختی اینه که نقره ای اصلا برای تعویض رنگ نداره... فقط مشکی و نوک مدادی بود که رفتم پارس خودرو (کارخونه) گفت اونا رو هم تموم کردیم....
با این وضعیتم میان به نمایندگی ها 2 تا 2 تا فول میدن؟؟؟
شما برو نمایشگاه ها تو تهران حتمانی 2 تا یکی 1 دونه ال 90 سفید فول رو دارن با قیمت 15.900... به نظر من دلالهای پارس خودرو ماشیناشون رو به جای تحویل به مشتری دادن به اتومبیل دارهای شهر به خاطر پول بیشتر و بیشترم رنگ سفید رو دادن چون مشتریش بیشتره...

mehdi-2009
12-10-2010, 11:07
مژده مژده:

تيتر خبر: دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E2+LP برنگ سفید صادر شد
تاريخ ارسال خبر:سه شنبه , 20 مهر 1389

بدینوسیله به اطلاع می رساند نمایندگان محترم می توانند از تاریخ 20 /7/89 به منظور دریافت دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E2+LP با موعد تحویل شهریور ماه 89( پیش کدBU2 صرفا" رنگ سفید ) به سايت پارس خودرو مراجعه نموده و حداکثر تا تاریخ 24/7/89 تمام دعوتنامه ها را صادر و به مشتریان ابلاغ نمایند .

ضمنا" حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 3 /8/89 می باشد

"arm football" برو خوش باش ماشین حداکثر 20 روز دیگه زیر پاته....مبارک باشه

به نظر من بهترين و زيبا ترين رنگ براي تندر رنگ آبي پرشين(سورمه اي) هست چون بخاطر كنتراست خاصي كه داره دماغه زشت تندر را كاملا زيبا جلوه ميده

ولي خوب خريد اين رنگ يك ايراد داره اونم اين هست كه موقع فروش دچار مشكل ميشي
این رنگ که اصلا تولید نمیشه تا بخوای بفروشی یانه...

armfootball
12-10-2010, 11:32
"arm football" برو خوش باش ماشین حداکثر 20 روز دیگه زیر پاته....مبارک باشه

آره گرفتم الانم دارام میرم ما بقی رو پرداخت کنم...
6246000
+
7500000
=
13742000
قیمت کل برای ال 90

ghahremanimehdi
12-10-2010, 12:36
6246000
+
7500000
=
13742000
قیمت کل برای ال 90

مبارک!
مگه قیمت کارخونه ای جدیدا 14200 نشده بود ؟

mehdi-2009
12-10-2010, 14:17
6246000
+
7500000
=
13742000
قیمت کل برای ال 90

چه قدر سود تاخیر وسود مشارکت واستون حساب کردن؟

armfootball
12-10-2010, 15:34
مرسی ...
قیمت کار خونه ای 14195000 تومانه
برای منم که از 5 اردیبهشت ثبت نام کردم با تاخیرشون و سودش 448000 تومان در بر داشت...
بهر حال پولش رو ریختم و پرونده ام کامل شد... حالا باید منظر باشم که تحویلش بدن. تو قرار داد زده 1 ماه حد اکثر باید دید که اون چقدر طول میکشه!!!

arezoo63
12-10-2010, 16:35
خبردارید قیمت پایین اومده دیروز روزنامه گرفتم چند جا از این دفاتر فروش زنگ زدم گفتند تحویل 10 روزه ای2 :14500 در رنگهای نوک مدادی و مشکی..

armfootball
12-10-2010, 22:21
خبردارید قیمت پایین اومده دیروز روزنامه گرفتم چند جا از این دفاتر فروش زنگ زدم گفتند تحویل 10 روزه ای2 :14500 در رنگهای نوک مدادی و مشکی..

من از نمایندگی پرسیدم گفتند مشکی و نقره ای رو دارند و قیمتشون 15 ...
گرونترین و کم ترین رنگ سفید و بعد اون هم نقره ای هستش...........................

fishdilo
13-10-2010, 10:57

قیمت پایین نیومده، فروش فوری نوک مدادی و مشکی پارس خودرو سهیمه نمایندگان هست که قیمتش هم 141950000 هست. البته به شما که خیلی فوق العاده فیمت دادن. به ما که گفتن 15300!
اطلاعیه کامل فروش فوری تو همین تاپیک است.

ahriman323
13-10-2010, 15:32
ثبت نام تندر دوگانه چجوریه الان؟ثبت نام دارند؟

fishdilo
14-10-2010, 01:01
ثبت نام تندر دوگانه چجوریه الان؟ثبت نام دارند؟

فعلا" هیچ ثبت نامی نیست. پارس خودرو فروش فوری بنزینی داره. که می تونید به نمایندگی ها سر بزنید.
ایران خودرو قراره که زمستان ثبت نام بکنه، به احتمال خیلی زیاد، دوگانه اون موقع ثبت نام بکنند.

fishdilo
14-10-2010, 03:17
پیش فروش تندر 90 ایران خودرو از ابتدای زمستان

عصر خودرو : معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از پیش فروش مجدد تندر 90 ایران خودرو از ابتدای زمستان خبر داد و گفت: اولین سری سمند ELX هفته آینده عرضه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از پانا علی اصغر سرایی نیا در رابطه با عرضه تندر 90 اظهار داشت: طبق دستور مدیریت ارشد ایران خودرو و در راستای بهبود خدمات پس از فروش، تا صفر شدن تعهدات قبلی تندر 90 از عرضه خودروی جدید خودداری می کنیم.
وی با بیان اینکه خودروی 207 نیز همانند تندر 90 تا صفر شدن تعهدات قبلی پیش فروش نمی شود، اضافه کرد: پیش بینی می شود، با اتمام تعهدات شرکت در قبال مشتریان تندر 90 از ابتدای زمستان شاهد عرضه مجدد این خودرو به مشتریان جدید باشیم

fishdilo
15-10-2010, 01:25
6246000
+
7500000
=
13742000
قیمت کل برای ال 90

آقا مبارکه!:46:

hs30
18-10-2010, 23:16
طی خبر اعلام شده قیمت کار خانه ای تندر E2lp پارس خودرو ازطرف شرکت پارس خودرو ارزان شده آیا دوستان کسی از علت این موضوع خبر دارد؟

fishdilo
20-10-2010, 01:05
طی خبر اعلام شده قیمت کار خانه ای تندر E2lp پارس خودرو ازطرف شرکت پارس خودرو ارزان شده آیا دوستان کسی از علت این موضوع خبر دارد؟

منبع و لینک خبر؟

hs30
20-10-2010, 14:04

mehdi-2009
21-10-2010, 14:49
تيتر خبر: دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E2+LP با موعد تحویل مهر ماه صادر شد
تاريخ ارسال خبر: چهار شنبه , 28 مهر 1389

بدینوسیله به اطلاع می رساند نمایندگان محترم می توانند از تاریخ 27 /7/89 به منظور دریافت دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 مدل E2+LP با موعد تحویل مهر ماه 89 ( پیش کد BU3 صرفا" رنگ سفید ) به سايت پارس خودرو مراجعه نموده و حداکثر تا تاریخ 01/8/89 تمام دعوتنامه ها را صادر و به مشتریان ابلاغ نمایند .

ضمنا" حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 10 /8/89 می باشد

خداراشکر انگار پارسخودرو افتاده رو دور و داره ماشین ها را به موقع تحویل میده اون تاخیر شهریوری هام فکر کنم به خاطر تعطیلاتشون بوده......

armfootball
27-10-2010, 13:00
بالاخره ماشینم رو گرفتم..... بعد از 7 ماه انتظار .... ماشین خیلی خوبیه.... شتاب خوبی داره ولی من با ترمزش خیلی حال میکنم....
خیلی ترمزش عالیه!!!
باهاش 170 رفتم. نمایندگی گفت سرویس اولیه نداره هر 10000 کیلومتر باید بیاری !!!
برای شما هم اینجوری بودش؟
توی وسایلشم جعبه ابزار نداشت ؟!!! به جاش جا نماز و مهر داشت....
در ضمن چراغ داشبورد هم موقعی که خاموشه ماشینه و سوییچ بازه خاموشه اما روشن که میکنی و راه میفتی داشبورد رو باز میکنی درست میشه!!!
الان دارم میبرم براش دزدگیر و سنسور دنده عقب وصل کنم! جنس تلماتیکس ... دزدگیر gc2 با چشمی 219000 و سنسور دنده عقب 4 تاییش 68 تومان....
دوستان نظری ندارید؟

fishdilo
27-10-2010, 19:29
بالاخره ماشینم رو گرفتم..... بعد از 7 ماه انتظار .... ماشین خیلی خوبیه.... شتاب خوبی داره ولی من با ترمزش خیلی حال میکنم....
خیلی ترمزش عالیه!!!
در ضمن چراغ داشبورد هم موقعی که خاموشه ماشینه و سوییچ بازه خاموشه اما روشن که میکنی و راه میفتی داشبورد رو باز میکنی درست میشه!!!
الان دارم میبرم براش دزدگیر و سنسور دنده عقب وصل کنم! جنس تلماتیکس ... دزدگیر gc2 با چشمی 219000 و سنسور دنده عقب 4 تاییش 68 تومان....
دوستان نظری ندارید؟

مبارکه! ان شاالله چرخاش برات بچرخه! با سلامتی!

ess_1362
27-10-2010, 20:03

lمبارك باشه
شيريني هم يادت نره:31:

خیلی ترمزش عالیه!!!

اره ترمزش خيلي قوي و عالي هست در هر شرايطي

سعي كن 1000 تا 1500 كيلومتر اول باهاش بيشتر از 120 تا نري
دور موتور هم از 3000 تا 3200 دور در دقيقه بيشتر نشه

بله بدين صورت هست

چرا جعبه ابزار داره
يك آچار فرانسه كوچيك + دو تا پيچ گوشتي + يك انبردست + يك دهن باريك و يكي دو مورد ديگه
البته كيف كمك هاي اوليه و چند قلم هله هوله ديگه هم داره:31:

دوستان نظری ندارید؟

فقط اضافه مي كنم كه 1500 كيلومتر اول مصرفش حدود 12 هست
ولي بعد از 1500 كيلومتر مصرفش در شهر مياد حدود 8
شتابش خيلي جالي نيست
و ماشين اصلا جون نداره مخصوصا موقع براه افتادن
ولي بعد از 1500 كيلومتر كلا موتور ماشين يك تكون اساسي مي خوره و ECU بعد از 3000 كيلومتر تازه تمام قابليت هاي موتور را باز مي كنه

armfootball
28-10-2010, 00:00
چرا جعبه ابزار داره
يك آچار فرانسه كوچيك + دو تا پيچ گوشتي + يك انبردست + يك دهن باريك و يكي دو مورد ديگه
البته كيف كمك هاي اوليه و چند قلم هله هوله ديگه هم داره
برای من نزاشتن هیچ کدوم رو!!! :2:
احتمالا نمایندگی دزدیده!!!:grrr:
فردا میرم سراغش

فقط اضافه مي كنم كه 1500 كيلومتر اول مصرفش حدود 12 هست
ولي بعد از 1500 كيلومتر مصرفش در شهر مياد حدود 8
شتابش خيلي جالي نيست
و ماشين اصلا جون نداره مخصوصا موقع براه افتادن
ولي بعد از 1500 كيلومتر كلا موتور ماشين يك تكون اساسي مي خوره و ECU بعد از 3000 كيلومتر تازه تمام قابليت هاي موتور را باز مي كنه

ای ول پس از 3000 تا به بعد باید منتظر سرعت و قابلیتاش باشیم....

من بنزین سوپر میزنم ... به نظرتون چه جوریه خوبه همین یا معمولی بزنم...
چراغ داشبوردم موقعی که چراغ ماشین روشنه ، روشن میشه...

ghahremanimehdi
28-10-2010, 00:42
برای من نزاشتن هیچ کدوم رو!!! :2:
احتمالا نمایندگی دزدیده!!!:grrr:
فردا میرم سراغش

ای ول پس از 3000 تا به بعد باید منتظر سرعت و قابلیتاش باشیم....

چراغ داشبوردم موقعی که چراغ ماشین روشنه ، روشن میشه...

برای ما هم جعبه ابزار نداشت ، احتمالا به جای جعبه ابزار ، جانماز گذاشتن

fishdilo
28-10-2010, 03:15

ایرانه دیگه! دزدی توش مشکلی نداره!
رو ماشینه 14 تومنی مطمئن باشید که نزدیک چهار میلیون دزدی شده!:31:
جعبع ابزار پیش کش!:31:

ess_1362
28-10-2010, 17:54
برای من نزاشتن هیچ کدوم رو!!!
احتمالا نمایندگی دزدیده!!!

برای ما هم جعبه ابزار نداشت ، احتمالا به جای جعبه ابزار ، جانماز گذاشتن

احتمالا نمايندگي بلند كرده چون مال من هم جا نماز داشت و هم جعبه ابزار

راستش من از روز اول كه ماشين را تحويل گرفتم بنزين عادي زدم
اينقدر اين ماشين ها را لوس نكنيد!!:31:

ghahremanimehdi
28-10-2010, 18:20
احتمالا نمايندگي بلند كرده چون مال من هم جا نماز داشت و هم جعبه ابزار

من از کارخانه تحویل گرفتم.

armfootball
29-10-2010, 10:21
من دیروز رفتم خود پارس خودرو !!! بهشون گفتم این جعبه ابزار و کمک های اولیه رو چرا نزاشتن؟؟؟؟:4:
بهم گفتن از ماه مرداد دیگه نمیزارن :13:
پس نمایندگی دزد نبوده!!! تهمت بیجا زدم خدایا من رو ببخش :42:

مال من هم جا نماز داشت

به نظرم کمک های اولیه و جعیه ابزار رو برداشتن و جا نماز گزاشتن که اگه خدایی نکرده تصادف کردیم به جای رسیدگی و کمک های اولیه برای مجروح 2 رکعت نماز سلامتی بخونیم!!! :31:
و جعبه ابزار نزاشتن که اگه 1 جا موند ماشین بازم نماز بخونیم و دعا کنیم که خود به خودی با الهامات غیبی درست بشه...:27:
این نظر منه... شما چی میگید؟

hs30
29-10-2010, 10:55
من دیروز رفتم خود پارس خودرو !!! بهشون گفتم این جعبه ابزار و کمک های اولیه رو چرا نزاشتن؟؟؟؟:4:
بهم گفتن از ماه مرداد دیگه نمیزارن :13:
پس نمایندگی دزد نبوده!!! تهمت بیجا زدم خدایا من رو ببخش :42:

به نظرم کمک های اولیه و جعیه ابزار رو برداشتن و جا نماز گزاشتن که اگه خدایی نکرده تصادف کردیم به جای رسیدگی و کمک های اولیه برای مجروح 2 رکعت نماز سلامتی بخونیم!!! :31:
و جعبه ابزار نزاشتن که اگه 1 جا موند ماشین بازم نماز بخونیم و دعا کنیم که خود به خودی با الهامات غیبی درست بشه...:27:
این نظر منه... شما چی میگید؟

پس با این حساب به ما هم که قراره آبان تحویل بگیریم نخواهند داد.
دوستانی که گرفتن اقلامش چی هست که قبلآ تهیه کنیم ، البته به جز جا نماز که ظاهرآ زحمتش را می کشند .خدا پدرش را بیامرزد که اینقدر به فکر عبادت مردم هستند !!!

ess_1362
29-10-2010, 19:45
اقلام جعبه پزشكي :
يك عدد كيف قرمز
4 عدد گاز
3 عدد نوار بانداژ
يك قوطي بتادين
يك عدد چراغ قوه
2 عدد باتري قلمي
يك عدد پنس
يك نوار چسب زخم
يك عدد قيچي

اقلام جعبه ابزار :

يك عدد انبردست
يك عدد دهن باريك
دو عدد پيچ گوشتي(يك دو پخ و يك چهار پخ)
يك عدد آچار مخصوص خودرو
يك عدد آچار فرانسه متوسط
يك عدد كيف ابزار

armfootball
29-10-2010, 23:36
شیشه های عقب تا ته نمیان پایین... برای شما هم اینطوره (شیشه های من برقین ، دستی ها رو نمیدونم )
این ecu کی ok میشه... دیروز تو سر بالایی بودم به دوستم گفتم ماشین موتورش 105 اسب بخاره... هر چی گاز دادم جون نداشت بالا بره :13: کلی هم کنف شدم

omran88
30-10-2010, 17:31
شیشه های عقب تا ته نمیان پایین... برای شما هم اینطوره (شیشه های من برقین ، دستی ها رو نمیدونم )
این ecu کی ok میشه... دیروز تو سر بالایی بودم به دوستم گفتم ماشین موتورش 105 اسب بخاره... هر چی گاز دادم جون نداشت بالا بره :13: کلی هم کنف شدم

شیشه های عقب همه همینطوره تا نصفه پایین میاد .
ecu احتمالا بعد 3000 تا ok میشه.

ess_1362
30-10-2010, 21:29

بخاطر انحناي در عقب شيشه ها از اين بيشتر پايين نمياد در غير اينصورت با قسمت انحناي در برخورد مي كنه

این ecu کی ok میشه... دیروز تو سر بالایی بودم به دوستم گفتم ماشین موتورش 105 اسب بخاره... هر چی گاز دادم جون نداشت بالا بره کلی هم کنف شدم

بعد از 1500 كيلومتر يواش يواش موتور جون ميگيره و بهترين كاراييش را از كيلومتر 3000 به بعد بدست ميارين

fishdilo
02-11-2010, 01:11
سلام
پیش فروش تندر 90 E2 فول تحویل خرداد ماه 1390 فاقد صلح از دیروز آغاز شده.
فکر می کنم هنوز جا میده

hs30
05-11-2010, 11:49
جهت اطلاع دوستان
روز پنجشنبه از نمایندگی پارس خودرو تماس گرفتن که دعوتنامه شما حاضر است که رفتم گرفتم ، دوستانی که کد قراردادشان BU4 و رنگ سفید ثبت نام کرده اند گوش به زنگ باشند.

mehdi-2009
06-11-2010, 12:33
جهت اطلاع دوستان
روز پنجشنبه از نمایندگی پارس خودرو تماس گرفتن که دعوتنامه شما حاضر است که رفتم گرفتم ، دوستانی که کد قراردادشان BU4 و رنگ سفید ثبت نام کرده اند گوش به زنگ باشند.

درسته ماهم رفتیم دعوت نامه را گرفتیم نوشته تحویل حداکثر 30 روز پس از تکمیل وجه که فکر کنم زودترهم تحویل بدن با توجه به سابقه ای که از پارسخودرو دارم.

mehdi-2009
10-11-2010, 14:35
با وجود رشد تولید وزارت صنایع از صدور مجوز فروش تندر-90 خودداری مي‌کند
احتکار ناخواسته تندر!

گروه خودرو- ظاهرا قرار نیست حاشیه‌های تندر-90‌، حتی در روزهایی که مشکلات تولید آن کاهش یافته‌، پایان یابد.</B>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:PopupPic('2224/16-01.jpg '))
این روزها در حالی که تولید تندر-90 روند مناسبی در دو شرکت تولید کننده دارد و تامین قطعات آن سریع‌تر و کم‌دردسرتر از گذشته انجام مي‌شود، وزارت صنایع در اقدامی‌، مانع از پیش فروش و فروش فوری تندرهای تولیدی شده است.
آن‌طور که خبر مي‌رسد‌، این وزارت درخواست خودروسازان برای پیش فروش یا فروش فوری تندر-90 را نپذیرفته و از صدور مجوز در این مورد خودداری مي‌کند. این موضوع در شرایطی است که ظاهرا انبار خودروسازان به خصوص ایران خودرو‌، پر شده از تندرهای تولیدی و اتفاقا تعهدی نیز برای آنها وجود ندارد.
استدلال وزارت صنایع
هرچند پیگیری‌های خبرنگار ما برای پرسیدن اصل ماجرا از مسوولان وزارت صنایع به جایی نرسید‌، اما آن‌طور که برخی منابع آگاه خبر مي‌دهند‌، وزارت صنایع به دلیل وجود برخی تعهدات باقیمانده تندر‌، از صدور مجوز پیش فروش و فروش فوری برای این خودرو امتناع مي‌کند. به اعتقاد مسوولان این وزارت‌، چون هنوز برخی تعهدات تندر انجام نشده‌، صلاح نیست تعهدات جدیدی ایجاد شود. ظاهرا تصمیم وزارت صنایعی‌ها در مورد عدم صدور مجوز تندر‌، خیلی هم جدی است‌، چراکه خودروسازان تاکنون چند بار برای این کار نامه‌نگاری کرده‌اند‌، اما نتیجه لازم را بدست نیاورده‌اند. آن‌طور که به نظر مي‌رسد‌، وزارت صنایع به این راحتی‌ها در این مورد کوتاه نیامده و تا تعهدات باقی‌مانده تندر-90 به اتمام نرسد‌، خبری از صدور مجوز جدید فروش این خودرو نخواهد بود.
تعهدات جزئی خودروسازان
اقدام وزارت صنایع در عدم صدور مجوز برای فروش تندر-90 و استدلالی که در این مورد دارد، در شرایطی است که به گفته خودروسازان‌، تعهدات باقیمانده تندر‌، بسیار جزئی بوده و آن قدر نیست که نتوان تعهدات جدیدی برای این خودرو ایجاد کرد. آن‌طور که ایران خودرویی‌ها عنوان مي‌کنند‌، تعهدات باقیمانده از تندر‌، مربوط به مدل‌های دوگانه‌سوز این خودرو بوده و اتفاقا چند صد دستگاه بیشتر نیست. پارس خودرو نیز اگرچه ظاهرا هنوز تعهداتی در مدل بنزین سوز تندر-90 دارد‌، اما ظاهرا بسیار جزئی است.
خودروسازان چه کرده‌اند؟
احتمالا با خواندن مطالب بالا‌، این پرسش برای شما هم پیش آمده که اگر تندر-90 تعهدات اندکی داشته و وزارت صنایع نیز مجوز فروش آنها را به خودروسازان نمي‌دهد‌، پس تندرهای تولیدی کجا هستند؟ آیا در انبار مانده و ناخواسته احتکار شده‌اند‌، یا به طریقی روانه بازار شده و به فروش رسیده‌اند؟
آن‌طور که ایران خودرویی‌ها مي‌گویند‌، هم اکنون مدت‌هاست تندرهای تولیدی این شرکت‌، بی‌آنکه تعهدی داشته باشند مستقیما روانه انبار مي‌شوند. در واقع ایران خودرو در اقدامي‌ناخواسته و به دلیل عدم صدور مجوز فروش تندر توسط وزارت صنایع‌، تندر را در انبارهای خود احتکار کرده است. ظاهرا در حال حاضر بیش از هزار دستگاه تندر-90 در انبارهای این شرکت خاک مي‌خورد و ایران خودرویی‌ها نسبت به این موضوع معترض هستند. این ماجرا در شرایطی است که پارس خودرویی‌ها توانسته‌‌اند تعدادي از تندرهاي خود را به فروش برسانند.
فرصتی برای شکستن قیمت تندر
اگرچه وزارت صنایع با عدم صدور مجوز فروش تندر-90‌، باعث احتکار این محصول در انبار خودروسازان شده‌، اما به نظر مي‌رسد این اقدام‌، خود به خود فرصتی را برای شکستن قیمت تندر-90 در بازار ایجاد کرده است. این خودرو در حال حاضر با تفاوت قیمتی بین 5/1 تا 2 میلیون تومان نسبت به قیمت کارخانه‌، در بازار به فروش مي‌رسد‌، که این موضوع به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا است. تندر-90 به خاطر کیفیت مناسبی که دارد‌، از تقاضای بالایی در بازار خودرو کشور برخوردار است‌، اما چون عرضه آن به حد تقاضا نیست‌، اختلاف زیادی بین قیمت کارخانه‌ای و بازار این خودرو به چشم مي‌آید. به گفته کارشناسان‌، در این شرایط اگر مجوز فروش تندر صادر شده و این خودرو به جای انبار‌، روانه بازار شود‌، قیمت آن قطعا شکسته خواهد شد‌، چراکه تا حدی تقاضا با عرضه همخوانی پیدا خواهد کرد.
یکی از نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت در این مورد مي‌گوید: همواره هرگاه عرضه خودرو کمتر از تقاضای آن باشد‌، شکاف قیمتی به وجود آمده و قیمت بازار بيشتر از کارخانه مي‌شود. وی با تاکید بر اینکه هم اکنون عرضه و تقاضای تندر-90 با هم نمي‌خواند‌، تاکید مي‌کند: اگر حتی چند ده دستگاه تندر روانه بازار شود‌، قیمت این خودرو شکسته خواهد شد‌، چه رسد به آنکه ناگهان چند صد دستگاه از آن به بازار بیاید. به گفته وی‌، عرضه هر چه بیشتر تندر‌، قیمت این خودرو را تا حد چند صد‌هزار‌تومان پایین خواهد آورد. در حال حاضر تندر-90 مدل E2 قیمتی برابر با 15 میلیون و 700 هزار تومان دارد و مدل E1 آن نیز 13 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
تندر طی یکی دو ماه گذشته و پس از آنکه رکورد قیمت 5/16 میلیون تومان را نیز به ثبت رساند‌، روندی نزولی در قیمت را آغاز کرد و با این حساب فرصتی بسیار مناسب برای شکستن هر چه بیشتر قیمت این خودرو‌، به واسطه عرضه آن به دست آمده است. در واقع اگر در این شرایط نزولی‌، به یکباره چند صد دستگاه تندر-90 وارد بازار شود‌، قیمت این خودرو به شکلی اساسی و قابل توجه شکسته خواهد شد.
دوران سر به راهی تندر
اما حال که از بازار تندر-90 صحبت به میان آمد‌، سری هم به جاده مخصوص بزنیم و ببینیم اوضاع تولید این خودرو چگونه است. آمار هفت ماهه امسال‌، حکایت از رشد تولید بسیار زیاد تندر -90 در هر دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو دارد و آن‌طور که خودروسازان مي‌گویند‌، روند تامین قطعات بهتر از گذشته در حال انجام است. معاون تندر-90 ایران خودرو در این مورد تاکید مي‌کند: در حال حاضر تولید روزانه تندر ما به 95 دستگاه در روز رسیده است. محمدرضا معتمد با بیان اینکه هدف‌گذاری روزانه تندر ایران خودرو‌، 100 دستگاه است‌، مي‌گوید: طی هفته‌های آتی‌، تولید روزانه تندر به 120 دستگاه در روز خواهد رسید. به گفته وی‌، پس از تغییرات مدیریتی در شرکت رنوپارس (تامین‌کننده قطعات تندر)‌، روند تامین قطعات وضعیت بهتری را پیدا کرده است. گفته‌های معتمد در شرایطی است که پیش از این گاهی تولید تندر به دلیل کمبود و نبود قطعات‌، به طور کامل متوقف مي‌شد و خط آن مي‌خوابید.
توقف شماره‌گذاری تندر
بهتر شدن اوضاع تولید تندر-90 در شرایطی است که این خودرو باز هم با ایست پلیس مواجه و شماره‌گذاری آن متوقف شده است. آن‌طور که خبر مي‌رسد‌، پلیس راهور ناجا از صبح روز دوشنبه‌، شماره‌گذاری هر سه مدل تندر-90 را متوقف کرده و این ماجرا هنوز هم ادامه دارد.
داستان از آن قرار است که وزارت صنایع همواره برای شماره‌گذاری انواع خودرو‌، نامه‌نگاری‌هایی با راهور ناجا انجام و بدین وسیله استاندارد خودروها را مورد تایید قرار مي‌دهد. در واقع پلیس با توجه به نامه‌ نگاری وزارت صنایع‌، اقدام به شماره‌گذاری خودروها مي‌کند. این موضوع در شرایطی است که نامه‌نگاری مذکور‌، دارای زمانبندی خاصی بوده و هرگاه مدت قید شده در آن‌، به اتمام برسد‌، راهور ناجا شماره‌گذاری خودروها را به حالت تعلیق در مي‌آورد. طبق شنیده‌ها‌، هم‌اکنون تندر-90 نیز به همین دلیل از شماره‌گذاری بازمانده و ظاهرا تا نامه نگاری جدیدی صورت نگیرد‌، این داستان همچنان ادامه خواهد داشت.
توقف شماره‌گذاری تندر در شرایطی که قیمت آن در بازار رو به نزول رفته‌، احتمالا باز هم موجبات صعود قیمت این خودرو را فراهم خواهد آورد. چندی پیش نیز مدل E0 این خودرو به دلیل عدم نصب ترمز ضدقفل‌، با توقف شماره‌گذاری روبه‌رو شد‌، اما سایر مدل‌های تندر مشکل خاصی در این مورد نداشتند. </B>

armfootball
17-11-2010, 00:05
ماجراي «تندر» شدن «ال90» !

گزارش فارس از روند نام گذاري ال90 ماجراي «تندر» شدن «ال90» كودك سه ساله خودرو سازي ايران
خبرگزاري فارس: بالاخره ال90 اين كودك سه ساله خودرو سازي ايران و فرانسه پس از سالها انتظار ، نامدار شد و فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي نام «تندر» بر آن نهاد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس براي پيدا كردن بهترين نام ،بيش از سه هزار اسم پيشنهادي غربال شده تا از ميان آن بهترين گزينش شود.اسامي گزينش شده به وزارت صنايع و معادن و همچنين فرهنگستان ادب ارسال شد.
حدود سه ماه طول كشيد تا بالاخره معلوم شد اين اسب آهنين (ال 90 ) به چه نام خوانده شود.

*و اما داستان "تندر" شدن "ال90"

از جمله اسمهاي پيشنهادي در بين سه هزار نام ارائه شده شبديز بود، در واقع شبديز را بايد رقيب تندر ناميد. شبديز نام اسب خسرو پرويز بود كه آنرا بسيار دوست مي داشت و هرگز حاضر نبود حتي خبر مرگ آنرا بشنود. حكم كرده بود اگر هركس اين خبر را به من دهد به دست جلاد مي سپارمش ، تا اينكه خبرمرگ شبديز را باربد در قالب آهنگي به وي مي رساند.و از اين پس بود كه شبديز يكي از حزن انگيزترين نغمه ها شد.شايد هم يكي از دلايلي كه ال90شبديز نشد همين باشد.
از اينگونه اسامي با مسما و بي مسما در انتخاب نام ال 90 زياد مطرح شد تا اينكه بالاخر راي به تندر داده شد.

* "تندر" در فرهنگ لغت عميد

در فرهنگ فارسي عميد مقابل كلمه تندر آمده است:
تندر: رعد ، غرش ابر، آسمان غرش، غرشي كه از آسمان به گوش مي رسد ، هرچيز غرنده .
تندر در طبيعت، عمدتا قبل از آذرخش شنيده مي شود؛ آنهم ناشي از به شدت گرم و منبسط شدن هواي درون كانال تابان آذرخش و ايجاد موجهاي صوتي . بنابراين چنين مي شود كه در نتيجه بازتاب از ابرها ، كوه ها و ... مي توان پژواك غرشهاي تندر را شنيد.

* تندر "thun.der " در زبان بيگانه

جالب آنكه در زبان انگليسي نيز "thun.der " به همان معنايي است كه در زبان فارسي و فرهنگ لغت عميد بيان شده .
در مقابل كلمه"thun.der" در فرهنگ لغات آريان پور اين معني ديده مي شود:تندر، رعد، آسمان غرنبه ، صداي تندر ، غرش ،تهديد، رجز خواندن ، شاخ و شانه كشيدن ، غريدن.

* از "كارينوي " ويسه تا "تندر" مفيدي

ارديبهشت سال گذشته ، رضا ويسه رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اعلام كرده بود كه ال 90 با نام "كارينو" در بازار ايران عرضه خواهد شد.
وي اين نام را پيشنهاد شركتهاي ايران خودرو و سايپا دانسته بود كه در صورت تصويب آن از سوي كميته مختص اين امر ، كارينو جايگزين ال 90 شود.
اما اسحاق جهانگيرى وزير وقت پارسي دوست وزارت صنايع و معادن در خرداد 84، در حاشيه افتتاح خط توليد ريو، سخن ويسه را رد كرده و گفت: كارينو نام ال90 در ايران نخواهد بود و اميدوارم به زودى بتوانيم نامى مناسب، ماندگار و ايرانى براى ال90 در ايران ظرف روزهاى آينده تعيين كنيم كه نامى زيبا همانند سمند باشد.
اينكه آيا آرزوي جهانگيري تحقق يافته و تندر نيز نامي زيبا همچون سمند است يا خير بماند براي اهل فن.

*شجرنامه "تندر "

نيمه دوم سال 1382 بود كه قرارداد ساخت خودروي مشترك ميان ايران و فرانسه توسط رضا ويسه معاون وقت وزير سابق صنايع و معدن و رئيس هيات عامل پروژه L90 با حضور اعضاي هيات مديره شركتهاي ايران خودرو و سايپا و جمعي از مقامات اقتصادي دو كشور منعقد گرديد.
از آن به بعد بود كه جمله "قرارداد ال 90 خلاف منافع ملي و بسيار نگران كننده است." شاه بيت تمامي مخالفت هايي بود كه از ابتداي انجام مذاكرات و تدوين قرارداد وزارت صنايع و معادن و سازمان گسترش و نوسازي صنايع با شركت رنوي فرانسه پيرامون توليد خودروي مشترك لاگون، آغاز شد و تا همين چندي پيش نيز ادامه داشت. دامنه اعتراضات و انتقادات به قرارداد ساخت L90 نيز آنقدر گسترده بود كه طيف بزرگي از كميسيون اقتصادي مجلس تا كميسيون صنايع و از آن تا كميسيون امنيت ملي و اصل 90 را در بر مي گرفت. مخالفين اجراي اين پروژه حتي از وزارت اطلاعات نيز درخواست كردند كه عوامل تهديد كننده صنعت خودرو سازي و منافع ملي كشور را شناسايي و با آنان برخورد كند.
در نهايت با روي كار امدن دولت جديد و تلاش وزير صنايع و منتقديني چون كاتوزيان اين قرار داد تغيير كرد و تا حدودي ضعفهاي ان برطرف شد .با برطرف شدن اين ضعفها و ملزم شدن شركت رنوي فرانسه به صادرات اين خودرو از اين به بعد بايد شاهد حضور تندر ايراني در جاده هاي جهان باشيم .

pouya_99999
21-11-2010, 22:10
بهترین مدل ال 90 (فول آپشن) چه قیمتی داره

mehdi-2009
22-11-2010, 17:10
پس از دو هفته و با مجوز وزارت‌صنایع
شماره‌گذاری تندر امروز از سر گرفته می‌شود

گروه خودرو- شماره‌گذاری تندر-90 امروز پس از دو هفته توقف، دوباره آغاز می‌شود. برخی منابع آگاه در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» اعلام کردند، که با اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه، راهور ناجا از امروز شماره‌گذاری تندر-90 را از سر می‌گیرد، که البته مدل E0 تندر مشمول این داستان نمی‌شود. این مجوز ظاهرا تنها تا اول اسفند سال‌جاری اعتبار دارد و پس از آن خودروسازان باز هم باید به دنبال مجوز جدید بروند.</B>
این موضوع در شرایطی است که راهور ناجا به دلیل عدم صدور مجوزهای لازم، به خصوص مجوز مربوط به وزارت صنایع، از صبح دوشنبه 17آبان، شماره‌گذاری تندر-90 را متوقف کرد، تا حاشیه‌ای دیگر به حواشی این خودرو اضافه شود. داستان از این قرار است که وزارت صنایع همواره برای شماره‌گذاری خودروهای داخلی، مجوزهایی با بازه زمانی مشخص صادر می‌کند و راهور ناجا نیز به محض اتمام تاریخ اعتبار مجوزهای موردنظر، شماره‌گذاری خودروها را متوقف می‌کند. در این مورد سرهنگ غلامی رییس مرکز شماره‌گذاری راهور ناجا نیز طی اظهارنظری اعلام کرده که علت توقف مقطعي شماره‌گذاري تندر-90، اتمام مهلت مجوزهاي موسسه استاندارد (وزارت صنایع) و سازمان حفاظت محيط زيست بوده است. اگرچه مسوولان این وزارت اظهارنظر خاصی در مورد علت عدم صدور مجوز شماره‌گذاری برای تندر-90 نکرده‌اند، اما آن‌طور که منابع آگاه می‌گویند، این وزارت قصد دارد به یکباره تعداد زیادی تندر را روانه بازار کرده و بدین واسطه قیمت این خودرو را شکسته و پایین بیاورد. وزارت صنایع حتی در اقدامی دیگر، مجوز فروش فوری و پیش فروش تندر را لغو کرده است، که این امر منجر به احتکار ناخواسته تندر در پارکینگ خودروسازان شده است. هرچند با آغاز دوباره شماره‌گذاری تندر و احتمالا صدور مجوز فروش فوری و پیش فروش این خودرو در آینده‌ای نه چندان دور، به یکباره تندرهای زیادی وارد بازار و قیمت این محصول می‌شکند، اما به گفته کارشناسان، این افت قیمت تنها در حدود 400 الی 500 هزار تومان خواهد بود. آغاز دوباره شماره‌گذاری تندر-90، تنها مدل‌های E1 و E2 این خودرو را شامل می‌شود و E0 همچنان به دلیل عدم نصب ترمز ضد قفل (ABS) شماره‌گذاری نخواهد شد. </B>

دنیای اقتصاد

مدلی که شما میگی E2+LP که الان قیمتش تو بازار حدود15700

hs30
23-11-2010, 12:23
تيتر خبر: دعوتنامه خودروی E2LP با موعد تحویل آذر 89 صادر گردید.

تاريخ ارسال خبر: سه شنبه , 2 آذر 1389

دعوتنامه تکمیل وجه خودرو تندر 90 ای دو لوکس (موعد تحویل آذر89 با پیش کد BQ8 به رنگ سفید) از تاریخ 02/09/89 حداکثر تا تاریخ 05/09/89 صادر گردیده است.

ضمناً حداکثر مهلت تکمیل وجه توسط مشتری تا تاریخ 14/09/89 می باشد.

mehdi-2009
24-11-2010, 19:53
سلام
دوستان امروز رفتیم e2 سفید را بعد از 6ماه تحویل گرفتیم
لطفا اگه کسی تجربه ای درمورد اب بندی تندر داره بگه تا استفاده کنیم
ممنون........................................ ................................

hamed malekpour
24-11-2010, 20:00
سلام
مبارکتون باشه مگه نمایندگیش چیزی نگفت در مورد آب بندیش..

mehdi-2009
24-11-2010, 20:05
نه حامدجان نمایندگی که چیزی نگفتن.
البته تو دفترچش الان خوندم توصیه کرده تو1000کیلومتراول بیشتراز130تا سرعت رانندگی نکنید..

hs30
26-11-2010, 19:52
سلام
آقا مبارک باشه

در مورد آب بندی تندر من با توجه به مقاله ای که در این مورد خواندم عرض می کنم:

تا کیلومتر 3000 ، دور موتور نباید بالاتر از 3000 تا بیاد و دنده 5 استفاده نشه بهتره.
تا کیلومتر 5000 ، دور موتور بالاتر از 3500 نیاد دنده 5 مجازه ولی به ماشین نباید فشار آورد و کولر هم نباید استفاده کرد.
تا کیلومتر 7000 ، دور موتور بیشتر از 4000 نشه دنده 5 حتما رو دور 3500 به بالا تعویض شود از کولر هم می توان استفاده کرد.
از کیلومتر 7000 به بعد آب بندی کامل میشود (ولی دور موتور بالاتر از 6000 نیاد )

واما یک سوال؟
بعد از درج تاریخ(تخصیص) فاکتور در سامانه پیگیری(پارس خودرو) چند روز طول می کشد تا تحویل دادن ماشین

mehdi-2009
26-11-2010, 21:18
بعد از درج تاریخ(تخصیص) فاکتور در سامانه پیگیری(پارس خودرو) چند روز طول می کشد تا تحویل دادن ماشین

دوست عزیز مال ما1/9تاریخ تخصیصش خورده بود توی سایت 3/9 هم از نمایندگی زنگ زدن گفتن بیاین تحویل بگیرین..

hs30
26-11-2010, 22:10
دوست عزیز مال ما1/9تاریخ تخصیصش خورده بود توی سایت 3/9 هم از نمایندگی زنگ زدن گفتن بیاین تحویل بگیرین..

ممنون
با این حساب 89.9.3 را احتمالآ 89.9.5 زنگ می زنند ، راستی چه چیزهایی همراه با ماشین تحویل شما دادند؟

mehdi-2009
27-11-2010, 10:57
با این حساب 89.9.3 را احتمالآ 89.9.5 زنگ می زنند ، راستی چه چیزهایی همراه با ماشین تحویل شما دادند؟
ازشماهم تحویل ابان بود (e2 سفید)؟
من الان دانشگاهم بعد برات می نویسم وسایلشو
جالب اینه که اردیبهشت که ما e1 تحویل گرفتیم هم جعبه ابزار داشت هم جانماز وهم کمک های اولیه ولی الان همشون حذف شدن متاسفانه....

hs30
27-11-2010, 11:41
جالب اینه که اردیبهشت که ما e1 تحویل گرفتیم هم جعبه ابزار داشت هم جانماز وهم کمک های اولیه ولی الان همشون حذف شدن متاسفانه....
بله سفید e2lp تحویل آبان
ممنون منتظر جوابت هستم
موفق باشی

hs30
27-11-2010, 12:35
تيتر خبر: تبدیل خودروهای E1وE2 به مدل E0AC

تاريخ ارسال خبر: چهار شنبه , 3 آذر 1389

مشتریانی که نسبت به پیش خرید تندر 90 مدلهای E1CP+ABS و E2LP با موعد تحویل ماههای باقیمانده سال جاری اقدام نموده اند پس از هماهنگی با اداره فروش نسبت به تبدیل خودروهای E1 وE2 به مدل E0AC اقدام نمایند.

hs30
27-11-2010, 22:11
امروز بعدازظهر 89.9.6 از نمایندگی زنگ زدند و رفتم ماشین را تحویل گرفتم البته فاقد پلاک است و همراه ماشین یک مثلث خطر و جک و زیرپایی دادند والسلام

mehdi-2009
28-11-2010, 10:07
شماهم مبارک باشه
پلاک تاچندروز دیگه میادنمایندگی کارت سوخت وکارت ماشین هم میاد درخونه

fishdilo
29-11-2010, 07:10

کارخانه 14200 (پارس خودرو)

بازار (پارس خودرو) :
سغید 15700
مشکی و زرشکی و نقره ای 15500، 15300
نوک مدادی 15500، 15300، 15100، .... 15000

Hamid4777
30-11-2010, 13:21
سلام
قيمت خودرو L90 صفر كيلومتر رنگ نقره اي مدل E1 با ABS و ايربگ چقدر هست؟ فروشنده آگهي داده 13400000. ولي فكر كنم قيمت در حدود 14 ميليون باشه،‌درسته؟ لطفا سريع راهنمايي كنيد.

mehdi-2009
30-11-2010, 14:00
سلام
قيمت خودرو L90 صفر كيلومتر رنگ نقره اي مدل E1 با ABS و ايربگ چقدر هست؟ فروشنده آگهي داده 13400000. ولي فكر كنم قيمت در حدود 14 ميليون باشه،‌درسته؟ لطفا سريع راهنمايي كنيد.

اره الان قیمتش توبازار14تومنه اگه مدلش e1+cp+abs باشه.

Hamid4777
30-11-2010, 17:31
اره الان قیمتش توبازار14تومنه اگه مدلش e1+cp+abs باشه.

همون E1فول هست (E1+CP+SP). والا منم موندم چرا طرف اینقدر پایین (13400000) میگه. یعنی ممکنه کلکی تو کار باشه؟ این اولین ماشینی هست که میخوام بخرم، زیاد وارد نیستم. شما میگید چکار کنم؟

Amir..H
30-11-2010, 18:24
سلام
خیلی خوب میگه
اینجا تا 14200000 رنگ سفیدش خرید و فروش میشه
اگه میخوای بخری معطلش نکن

---------- Post added at 08:24 PM ---------- Previous post was at 08:21 PM ----------

همون E1فول هست (E1+CP+SP). والا منم موندم چرا طرف اینقدر پایین (13400000) میگه. یعنی ممکنه کلکی تو کار باشه؟ این اولین ماشینی هست که میخوام بخرم، زیاد وارد نیستم. شما میگید چکار کنم؟
نه E1 فول نیست مدلش اینه E1+CP+ABS
ماشین نو با کارکرده خیلی فرق داره
ولی برای اطمینان یه ادم که از ماشین سر در میاره ببر تا ماشینو ببینه

Hamid4777
03-12-2010, 01:15
به نظر شما با توجه به تحریمها، آینده L90 چطور خواهد بود؟
قطعات L90 به سختی گیر میاد. اگر تحریمها سخت تر بشن ( که احتمالا میشن) اونوقت قطعات L90 چه وضعی پیدا میکنه. این امکان وجود داره که به خاطر همین تحریمها تولید L90 متوقف بشه؟

hamed malekpour
03-12-2010, 09:35
قطعات L90 به سختی گیر میاد. اگر تحریمها سخت تر بشن ( که احتمالا میشن) اونوقت قطعات L90 چه وضعی پیدا میکنه. این امکان وجود داره که به خاطر همین تحریمها تولید L90 متوقف بشه؟
این احتمال وجود داره ولی اگه دیگه قطعات ال 90به ایران نیاد ایران خودش دست به کار می شه ولی جای نگرانی نیست هنوز چین هست.

ess_1362
03-12-2010, 19:55

از يكسال و نيم پيش كه من قصد خريد تندر را داشتم همه چه در فاميل و چه در همين فروم به من مي گفتن كه با آغاز تحريم ها قطعاتش ديگه گير نمياد و ماشين روي دستت مي مونه
ولي دل را به دريا زدم و اين ماشين را خريدم
همون افراد الان يكيشون پرايد داره و يكي ديگه ريو كه بر اساس تحريم ها قطعات اولي را ديگه كيا موتور اصلا لايسنس نمي كنه و قطعات ريو هم به سختي گير مياد
خوشبختانه تا به حال خودرو هيچ خرجي براي من نداشته و تازه پشيمون هم هستم كه چرا چند تا اسم ننوشتم و توي بازار آزاد با توجه به فروش خوب اين خودرو نفروختم:13:
به هر حال اگر شما بخواهيد در اين مملكت به اين مسائل بدين شكل نگاه كنيد هميشه بايد از يك چيزي بترسيد

موفق باشيد

Danial_4139
03-12-2010, 20:04
رنو پارس همین الان بیشتر قطعات رو داره از داخل تامین میکنه نه از خارج که با تحریم مشکلی براش پیش بیاد !

این همه جنگ دعوا و نبود قطعه برای بالا بردن تولید فقط به خاطر اینکه تولید کننده های داخلی توان تولید قطعات با کیفت با تیراژ بالا ندارن وگرنه اگر از خارج قطعات تامین میشد که مشکلی نبود .

البته تو موارد خاصی که مثلآ ایران خودرو کل موتور رو از اروپا آماده وارد میکنه به خاطر قرار داد ما بین رنو پارس و زد و بند های خاص خودشون هست ولی کلا خیلی از قطعات تندر داره داخل ایران تولید میشه .

bleu2u4u
05-12-2010, 10:58
دوستان الان نمایندگی ها تحویل فوری دارن ؟
اگه ندارن قیمت بازار ازاد چنده؟(هر دو e2lp)

mehdi-2009
05-12-2010, 14:45
دوستان الان نمایندگی ها تحویل فوری دارن ؟
اگه ندارن قیمت بازار ازاد چنده؟(هر دو e2lp)

ساده اییا!!!!!!!!!نمایندگیا اگه فروش فوری هم داشته باشن ارزونتر از قیمت بازار نمیدن
قیمت تندر 90 مدل e2lp تو بازار الان حدود 15600

hs30
05-12-2010, 17:30
کیفیت یکسان تندر90 ایران خودرو و پارس خودرو

عصر خودرو : گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان می دهد کیفیت خودرو تندر90 تولیدی ایران خودرو و پارس خودرو در آبان ماه گذشته یکسان بوده و تفاوتی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از موج گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان می دهد کیفیت تندر 90 ایران خودرو و پارس خودرو در نمره منفی 8/27 یکسان بوده است.

hs30
05-12-2010, 17:35
شماهم مبارک باشه
پلاک تاچندروز دیگه میادنمایندگی کارت سوخت وکارت ماشین هم میاد درخونه
اقا مهدی از پلاک ماشین چه خبر برای شما آمده یا خیر؟
با امروز 8 روزه ماشین را گرفتم ولی از پلاک خبری نیست

ess_1362
05-12-2010, 20:14

پلاك معمولا 8-10 روز بعد از تحويل خودرو مياد
مدارك هم حدود 2 هفته بعد از تحويل خودرو مياد

mehdi-2009
06-12-2010, 12:39

نه مال ماهم هنوز نیومده البته اگه بری تو قسمت پیگیری سایت شماره پلاکتو میتونی ببینی چون تا الان
صادر شده دیگه همون طور که احسان گفت تا چند روز دیگه هم خود پلاک میادش .

ess_1362
06-12-2010, 20:49
فروش نقدي تندر 90 مدل فول پارس خودرو آغاز شد
قيمت نقدي 141950000 ريال
موعد تحويل 60 روزه
رنگ :‌ كليه رنگ ها

hs30
07-12-2010, 11:16
پلاك معمولا 8-10 روز بعد از تحويل خودرو مياد
مدارك هم حدود 2 هفته بعد از تحويل خودرو مياد

آقا اگر نیامد چه کار باید کرد چون یک بنده خدایی تمامی مراحل ثبت نامش با من یکی بود و ماشین پلاک شده تحویل گرفته ،قضیه چیه؟

نه مال ماهم هنوز نیومده البته اگه بری تو قسمت پیگیری سایت شماره پلاکتو میتونی ببینی چون تا الان
صادر شده دیگه همون طور که احسان گفت تا چند روز دیگه هم خود پلاک میادش .
نه آقا خبری نیست در سامانه پیگیری در قسمت وضعیت پلاک نوشته(آدرس محل سکونت)
واثری ازشماره پلاک نیست

mehdi-2009
08-12-2010, 14:43
فروش نقدي تندر 90 مدل فول پارس خودرو آغاز شد
قيمت نقدي 141950000 ريال
موعد تحويل 60 روزه
رنگ :‌ كليه رنگ ها

منبع خبر احسان؟!؟!؟!؟!!؟
تعدادش محدود بوده حتما آره؟

نه آقا خبری نیست در سامانه پیگیری در قسمت وضعیت پلاک نوشته(آدرس محل سکونت)
واثری ازشماره پلاک نیست
ازما همون 4 روز بعد از این که تحویل گرفتیم شماره پلاکش تو سایت قابل رویت بود البته هنوز نیومده نمایندگی........

Nikola
08-12-2010, 16:40
دوستان،
یه L90 نقره ای E1+cp مدل آخرای 87 با 26 هزار تا کیلومتر کارکرد. بدون ضربه، اما چند تا خط و خش. کلا سر پا
چند قیمت می خوره؟
قصد داشتم 206 بخرم اما اینم به نظر تمیز می اومد.
مرسی

ess_1362
08-12-2010, 17:20
منبع خبر احسان؟!؟!؟!؟!!؟
تعدادش محدود بوده حتما آره؟

سلام
راستش منبعش را ندارم
ولی از دو روز پیش نمایندگی های شیراز فروش نقدی را باز گذاشتن
بجز یکیشون بقیه هیچی نمی دونستن و تازه با پیگیری دوست من که قصد خرید این خودرو را داره متوجه شدن:31:
ظاهرا تمام رنگ ها بجز رنگ آبی نفتی را دارند
دوستم یک مدل فول به رنگ سفید ثبت نام کرد تحویل 60 روزه با قیمت 141950000 ریال

دوستان،
یه L90 نقره ای E1+cp مدل آخرای 87 با 26 هزار تا کیلومتر کارکرد. بدون ضربه، اما چند تا خط و خش. کلا سر پا
چند قیمت می خوره؟
قصد داشتم 206 بخرم اما اینم به نظر تمیز می اومد.
مرسی

سلام
اگر سالم و بدون ضربه باشه و فنیش هم سالم باشه حدود 12-12.5 قیمتش هست
اگر خواستی بخری برای اینکه از بدون ضربه بودن خودرو مطمئن بشی اگر شیراز هستی ماشین را ببر چهار را سرداران پشت آرد سنبله یک مرکز تخصصی بازدید اتاق هست که 7 تومن میگیره و تمام قسمتهای ماشین را برای شما بررسی می کنه

mortezaon
08-12-2010, 23:40
سلام من قیمت e2 را می خواستم
همین مدل چند تا تیپ داره
شرایط ثبت نام پارس خودرو چه جوریه
پیش دریافت و ...
ممنون

.

Amir..H
08-12-2010, 23:50
سلام من قیمت e2 را می خواستم
همین مدل چند تا تیپ داره
شرایط ثبت نام پارس خودرو چه جوریه
پیش دریافت و ...
ممنون

.
راستش همین امروز توی روزنامه اگهی کرده بودن
e2+lp
قرمز,نقره ای,مشکی متالیک صفر
15300000

mehdi-2009
09-12-2010, 11:13
سلام
راستش منبعش را ندارم
ولی از دو روز پیش نمایندگی های شیراز فروش نقدی را باز گذاشتن
بجز یکیشون بقیه هیچی نمی دونستن و تازه با پیگیری دوست من که قصد خرید این خودرو را داره متوجه شدن:31:
ظاهرا تمام رنگ ها بجز رنگ آبی نفتی را دارند
دوستم یک مدل فول به رنگ سفید ثبت نام کرد تحویل 60 روزه با قیمت 141950000 ریال

توسایت پارسخودرو خوندم خبر
اینم خبر کامل از سایت پارسخودرو:

تيتر خبر: محدودیت ثبت نام روش جدید فروش تندر90 E2LP تاريخ ارسال خبر: دوشنبه, 15 آذر 1389

«بخشنامه»

«قابل توجه كليه نمايندگان محترم فروش محصولات»
با سلام
احتراماً، بدين وسيله به آگاهي مي رساند پيرو بخشنامه شماره 1030/91289 مورخ 1389/09/10 فروش سهميه اي خودرو تندر 90 اي دو لوكس از روز دوشنبه مورخ 1389/09/15 لغايت روز 1389/09/25 (غير قابل تمديد) از طريق سايت فروش براي نمايندگان رتبه 1 تا 150 كشور (بر اساس امتياز عملكرد فروش) مطابق با شرايط ذيل قابل انجام خواهد بود:
* متقاضياني مجاز به ثبت نام اين خودرو مي باشند كه در روشهاي فروش با كدهاي (U60, U61, U62, U58, U59, 10U, 11U, U27,66U,45U, 67U) ثبت نام ننموده باشند.
** ضمناً هر متقاضي تنها مي تواند براي يك دستگاه خودرو ثبت نام نمايد.
ضمناً مقتضي است نمايندگان محترم بخشنامه جديد را در معرض ديد مشتريان قرار دهند.

حسين روان بد

قائم مقام معاونت بازاريابي، فروش و خدمات پس از فروش

Nikola
09-12-2010, 11:32
سلام
اگر سالم و بدون ضربه باشه و فنیش هم سالم باشه حدود 12-12.5 قیمتش هست
اگر خواستی بخری برای اینکه از بدون ضربه بودن خودرو مطمئن بشی اگر شیراز هستی ماشین را ببر چهار را سرداران پشت آرد سنبله یک مرکز تخصصی بازدید اتاق هست که 7 تومن میگیره و تمام قسمتهای ماشین را برای شما بررسی می کنه
سلام.
12 تا 12.5؟ مگه میشه؟ فکر کنم شما قیمت E2 رو داده باشین.
آخه صفر با ABS حدوده 14 تومنه. حالا این بدون ABS هست، یعنی از 206 مدل 87 ارزونتر در میاد. 206 مدل 87 هم که حدوده 11 تا 11.500 در میاد. درسته؟
منم اینو همین حدود دارم بر می دارم (اگه خدا بخواد).
این آدرس شما رو کاشکی زودتر دیده بودم.
امروز صبح بردیم بلوار امیرکبیر، کنار نمایندگی بنز، یه تعمیرگاه آشنا نشون دادم بدنه رو تأیید کرد.
موتور هم یکی از دوستام دید گفت خوبه.

حالا احتمالا عصر قولنامه کنیم.

از شما هم ممنون دوست عزیز

Amir..H
10-12-2010, 01:11
سلام.
12 تا 12.5؟ مگه میشه؟ فکر کنم شما قیمت E2 رو داده باشین.
آخه صفر با ABS حدوده 14 تومنه. حالا این بدون ABS هست، یعنی از 206 مدل 87 ارزونتر در میاد. 206 مدل 87 هم که حدوده 11 تا 11.500 در میاد. درسته؟
منم اینو همین حدود دارم بر می دارم (اگه خدا بخواد).
این آدرس شما رو کاشکی زودتر دیده بودم.
امروز صبح بردیم بلوار امیرکبیر، کنار نمایندگی بنز، یه تعمیرگاه آشنا نشون دادم بدنه رو تأیید کرد.
موتور هم یکی از دوستام دید گفت خوبه.

حالا احتمالا عصر قولنامه کنیم.

از شما هم ممنون دوست عزیز
11 تومن قیمت خوبیه
مبارکت باشه

Nikola
11-12-2010, 09:31
11 تومن قیمت خوبیه
مبارکت باشه

ممنون دوست عزیز،
البته 11.100 شد آخرش. ضبط و باند رو هم برام گذاشت.
فعلا که به نظرم ماشین خوبیه.
فقط برا من که قصد خرید 206 داشتم، یه کم بزرگه. اما خوبه

hs30
12-12-2010, 12:36
دوستان یک سوال ؟
به نظر شما برای تندر(e2lp) چه لوازم و قطعاتی لازم است که حتمآ باید تعویض و یا اضافه شود ؟
به عنوان مثال اگر لاستیک تعویض نشود اشکالی دارد (از نظر دوام لاستیک) و یا صرفآ جهت نرم تر شدن ماشین است
و موارد دیگر ... لطفآ دوستان هر موردی که به نظرشان می رسد مطرح کنند

Amir..H
13-12-2010, 01:10
دوستان یک سوال ؟
به نظر شما برای تندر(e2lp) چه لوازم و قطعاتی لازم است که حتمآ باید تعویض و یا اضافه شود ؟
به عنوان مثال اگر لاستیک تعویض نشود اشکالی دارد (از نظر دوام لاستیک) و یا صرفآ جهت نرم تر شدن ماشین است
و موارد دیگر ... لطفآ دوستان هر موردی که به نظرشان می رسد مطرح کنند
ببین دوست عزیز علاوه بر کیفیت لاستیک(کیفیت لاستیک بارز واقعا در حد مطلوبی نیست)
توی l90 مسیله هندلینگ و پایداری ماشینم مطرحه
برای همین توصیه میشه لاستیک فابریک که 185/65/15
با 205/60/15 تعویض بشه(نوع لاستیک انتخابی هم رابطه مستقیم با بودجتون داره)
به غیر از لاستیک فکر نمیکنم لوازم ضروری دیگه ای هم وجود داشته باشه(البته میتونید با همون بارزم سر کنید)
البته لوازم غیر ضروری تا دلتون بخواد و بودجه داشته باشین هست:31:

hs30
13-12-2010, 21:35
ببین دوست عزیز علاوه بر کیفیت لاستیک(کیفیت لاستیک بارز واقعا در حد مطلوبی نیست)
توی l90 مسیله هندلینگ و پایداری ماشینم مطرحه
برای همین توصیه میشه لاستیک فابریک که 185/65/15
با 205/60/15 تعویض بشه(نوع لاستیک انتخابی هم رابطه مستقیم با بودجتون داره)
به غیر از لاستیک فکر نمیکنم لوازم ضروری دیگه ای هم وجود داشته باشه(البته میتونید با همون بارزم سر کنید)
البته لوازم غیر ضروری تا دلتون بخواد و بودجه داشته باشین هست:31:
دوست عزیز به نظرت لاستیک بارز را چند بر می دارند شنیدم تا 150 تومان بر می دارند و سوال دیگر در رابطه با لاستیک در فروم همسایه دوستان هرکدام بدون در نظر گرفتن قیمت حتی در یک رده قیمتی نظرات مختلفی دارند یکی میگه این و نفر بعدی میگه آن حالا شما هم اگر مدل خاصی مد نظرت بگو تا ببینیم بالاخره چی بهتره ؟
ضمنآ در رابطه با اندازه 205/60/15 دوستان این اندازه را تایید کردند ولی دوستی هم گفته بود روی سیستم abs و جلوبندی ... تاثیر گذاره و بهتره در حد همان سایز استاندارد باشه

soooot
14-12-2010, 14:29
در مورد لاستیک بهترین لاستیک میشلن فرانسویه فکر کنم جفتی 230.40 تومن باید باشه(قیمت ندارم)
مگه لاستیک میشلن آلمانی نیست؟
والا لاستیک های ماشین من میشلن هست و روش زده ساخت آلمان.
یکی از دوستان اگر روزی پنج بار دستی نمیکشید روزش شب نمیشد و کلا عادت داشت پدر ماشین رو با ترمز های خفن در بیاره.
پنج سال لاستیک میشلن زیر ماشینش بود و بعد از پنج سال یه ذره هم عاج لاستیک هاش نرفته بود و فقط یه خورده لاستیک ها خشک شده بود. ( با همون لاستیک ها ماشین رو فروخت )

total_overdose
14-12-2010, 14:55
میشلن ساخت آلمان هست فقط یه مقداری نظر من اینه که لاستیکه سفتیه و بخاطر همین هم عمرش خیلی بالاست.
من پیشنهاد خودم اینه که اگه میخوای ماشین کمی نرم تر بشه لاستیک کره ای بخر !! مارک هانکوک بلک برد و ...:46:

Amir..H
14-12-2010, 15:00
مگه لاستیک میشلن آلمانی نیست؟
والا لاستیک های ماشین من میشلن هست و روش زده ساخت آلمان.
یکی از دوستان اگر روزی پنج بار دستی نمیکشید روزش شب نمیشد و کلا عادت داشت پدر ماشین رو با ترمز های خفن در بیاره.
پنج سال لاستیک میشلن زیر ماشینش بود و بعد از پنج سال یه ذره هم عاج لاستیک هاش نرفته بود و فقط یه خورده لاستیک ها خشک شده بود. ( با همون لاستیک ها ماشین رو فروخت )
لاستیک میشلن, فرانسوی,المانی,ایتالیایی و یه کشور اسیای شرقی(نمیدونم کجا)
و البته یه مدل که روش زده اروپایی رو من میدونم که وجود داره
البته طبق تحقیقاتی که کردم بهترینش فرانسویه
خیلی اغراغ کردین

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 04:58 PM ----------

میشلن ساخت آلمان هست فقط یه مقداری نظر من اینه که لاستیکه سفتیه و بخاطر همین هم عمرش خیلی بالاست.
من پیشنهاد خودم اینه که اگه میخوای ماشین کمی نرم تر بشه لاستیک کره ای بخر !! مارک هانکوک بلک برد و ...:46:
اصلا با نظرتون موافق نیستم
میشلن به خاطر نرمیش میشلنه

اگه خاستین درباره لاستیک بحث کنید یه تاپیک باز کنید تا باهم بحث کنیم
تا این تاپیکم منحرف نشه
ممنون:11:

hs30
14-12-2010, 15:21
اول بزار یه چیز کلی بگم بهترین سایت واسه اونایی که l90 دارن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به خاطر اینکه جامعه اماری افرادی که l90 دارن بالاست
در مورد خرید لاستیک مهم نیست که بارزاتو چند بر دارن مهم اینه که در اخر با لاستیکی
که انتخاب میکنی چقدر باید سر بدی. کسی که لاستیک بارز 150 میخره حتما لاستیکی که
میخواد بهت بفروشرو از جاهای دیگه گرون تر بهت میده
در مورد لاستیک بهترین لاستیک میشلن فرانسویه فکر کنم جفتی 230.40 تومن باید باشه(قیمت ندارم)
من لاستیکای زیادی دیدم ولی رودستون کره هم با قیمت مناسب لاستیکه خوبیه(البته یوکوهاما کومهو تویو هم لاستیکای خیلی خوبی هستن)
تا حالا این لاستیکو زیر ماشینای زیادی دیدم همه هم ازش راضی بودن
اگه لاستیکای بارزت نو باشن با 200 که سر بدی و رودستون بخری خوب خریدی
این امار مال 2.3 ماه پیشه(ولی باید راه بیفتی کل لاستیک فروشارو بگردی)
در باره سایز لاستیک انتخاب با خودته فقط هرکی گفته تغییر پهنا لاستیک
روی سیستم abs تاثیر گذاره چرت و پرت گفته فقط زمانی که رینگ فابریک ماشین اندازش تغییر میکنه باید
دیاگ زد و این تغییرات براش تعریف کنیم تا روی سیستم abs تاثیر نذاره
امروز دل و زدم به دریا و رفتم لاستیک ها را عوض کردم
205/60/15 رودستون اصل کره با دادن 220 تومان ناقابل سر اصلآ پایین نیامد ، طرح گلش هم گفت n5000 و با ضمانت یک ماه برو سوار شو اگر خوشت نیامد بیا یک مدل دیگه ببر
به نظر شما چطوره؟

total_overdose
14-12-2010, 15:23
اصلا با نظرتون موافق نیستم
میشلن به خاطر نرمیش میشلنه

اگه خاستین درباره لاستیک بحث کنید یه تاپیک باز کنید تا باهم بحث کنیم
تا این تاپیکم منحرف نشه
ممنون
دوست عزیز حتما شما مدل دیگه ای از این لاستیکو تست کردین!
من این لاستیکو زیر 3 ماشین انداختم و تست کردم و با لاستیک های ژاپنی مارک تویو و چنتا کره ای بازم عوض کردم و تست کردم!
لاستیک مورد نظر من همونی هست که تا سال 85 رویه 206 سوار میشد و همچنین رویه زانتیا که ساخت آلمان هم هست.
همین الان هم باز زیر ماشین خودمون همینه الان 5 سال هم هست داره کار میکنه و هنوز بالای 50 درصد آج داره البته بهتره که عوض بشه چون عمرشو کرده.
من نمیگم لاستیک بدیه اتفاقا بسیار لاستیک مقاوم و خوبیه.
اما تویه نرمی بپایه هانکوک بلک برد نمیرسه که البته همین نرمی هانکوکم برای همه خوب نیست مثلا من خودم چندبار با این هانکوک بد رانندگی کردم لاستیکه خیلی خرده حرده شده بود اما میشلن نه آخ هم نگفت ولی همونطور که گفتم برای یه رانندگی عادی به ویژه ماشین هایی که کمی سفت هانکوک کره خیلی بهتر جواب میده و نرم تر میشه تا میشلن.

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:21 PM ----------

205/60/15 رودستون اصل کره با دادن 220 تومان ناقابل سر اصلآ پایین نیامد ، طرح گلش هم گفت n5000 و با ضمانت یک ماه برو سوار شو اگر خوشت نیامد بیا یک مدل دیگه ببر
به نظر شما چطوره؟
خوبه دوست عزیز همین قیمتش هست.
این مارکی هم که میگین چیز خوبیه و جز خوب های کره ای هست و تو همون مایه هانکوک هست.البته طرح ان5000 با بلک برد فرق داره ولی دوتاش خوبن.

hs30
14-12-2010, 15:56
دوستان نظرتون راجع به دزدگیر تلمتیکس مدل FC-3 چیه؟
چون ظاهرآ از نوع فابریک برای L90 محسوب میشه البته در سایت مربوطه مدلهای دیگری هم بود ولی به نظرم این خوب اومد.
واگر برند و مدل دیگری بهتر سراغ دارید اطلاع دهید
متشکرم

Amir..H
14-12-2010, 18:39
پست منو به خاطر اینکه اسم فروم همسایه توش بود حذف کردن بگذریم

به نظر شما چطوره؟
من تو اصفهان یه لاستیک فروشی گیر اوردم که همین گلو با بارزام عوض میکرد و
200 سر میگرفت
مبارکت باشه,پشیمونت نمیکنه

دوست عزیز حتما شما مدل دیگه ای از این لاستیکو تست کردین!
من این لاستیکو زیر 3 ماشین انداختم و تست کردم و با لاستیک های ژاپنی مارک تویو و چنتا کره ای بازم عوض کردم و تست کردم!
لاستیک مورد نظر من همونی هست که تا سال 85 رویه 206 سوار میشد و همچنین رویه زانتیا که ساخت آلمان هم هست.
همین الان هم باز زیر ماشین خودمون همینه الان 5 سال هم هست داره کار میکنه و هنوز بالای 50 درصد آج داره البته بهتره که عوض بشه چون عمرشو کرده.
من نمیگم لاستیک بدیه اتفاقا بسیار لاستیک مقاوم و خوبیه.
اما تویه نرمی بپایه هانکوک بلک برد نمیرسه که البته همین نرمی هانکوکم برای همه خوب نیست مثلا من خودم چندبار با این هانکوک بد رانندگی کردم لاستیکه خیلی خرده حرده شده بود اما میشلن نه آخ هم نگفت ولی همونطور که گفتم برای یه رانندگی عادی به ویژه ماشین هایی که کمی سفت هانکوک کره خیلی بهتر جواب میده و نرم تر میشه تا میشلن.

.
شما درست میگید

mehdi-2009
27-12-2010, 09:17
این دوستتون ماشینش چی بود؟:31:
حتما وزن ماشین 2-3 کیلو بوده که لاستیکا بعد 5 سال تازه یه کمی خشک شدن:27:

دوستان کسی قیمت کارخونه ای تندر ایران خودرو را میدونه؟؟قیمتش با مال پارسخودرو یکیه یا ارزونتره؟

امير موسر
27-12-2010, 21:41
دوستان کسی قیمت کارخونه ای تندر ایران خودرو را میدونه؟؟قیمتش با مال پارسخودرو یکیه یا ارزونتره؟

E1 امروز قیمت کردم از نمایندگیاشون ! ایران خودرو 13.800.000 و پارس خودرو 13.700.000 !

mehdi-2009
28-12-2010, 09:15
E1 امروز قیمت کردم از نمایندگیاشون ! ایران خودرو 13.800.000 و پارس خودرو 13.700.000 !

امیر جان مدل e1 پارسخودرو کارخونه ایش11690 چه طور گفتن13700؟؟؟
اگرم منظورشون بازار بوده که مال پارسخودرو 14 و ایران خودرو 13700

امير موسر
28-12-2010, 09:27

من نمیدونم ! ولی تحویل ماشین همون موقع بود !! 11.690 !! قیمت E0 تو بازار بیشتر از اینه که ! پارس خودرو هم همونطور که گفتم 13.700.000 ( سفید ) !

mehdi-2009
28-12-2010, 09:55
!! 11.690 !! قیمت E0 تو بازار بیشتر از اینه که !

من که گفتم قیمت کارخونه نه قیمت بازار

Amir..H
28-12-2010, 15:19
11,690 زمانیه که شما ثبت نام میکنی چند ماه بعد ماشینو میدن

این قیمتاهم تحویل فوری نمایندگیها هستن
اینا که ماشین واسه تحویل فوری دارن چرا وقتی زمان تحویل ماشینای ثبت نامی میرسه قر میان!؟

alenkita
29-12-2010, 14:17
این e1 چه مشخصاتی داره؟
ترمزabs و 2 تا ایربک داره؟

امير موسر
29-12-2010, 14:28
این e1 چه مشخصاتی داره؟
ترمزabs و 2 تا ایربک داره؟

ایربگ یکی داره !

alenkita
30-12-2010, 07:25
ایربگ یکی داره !

خوب پس قیمت e1 فول که دوتا ایربک و ترمز ABS داره چنده؟

امير موسر
30-12-2010, 10:06
خوب پس قیمت e1 فول که دوتا ایربک و ترمز ABS داره چنده؟

E1CP SP دیگه تولید نمیشه !
الان E1CP + ABS تولید میکنن که قیمتش تقریبا بین 13.500.000 تا 14.000.000 تو بازار !

selejwest
31-12-2010, 00:53
قیمت e2 lp پارس خودرومدل 9/87 رنگ مشکی 60هزار کارکرد چقدر خوبه بدم؟

boozzai
05-01-2011, 18:03
سلام!
خواستم بدونم که الان تندر چند جا تولید میشه!؟
ایران خوردرو،پارس خودرو،سایپا...
فرقی با هم ندارن؟کیفیت؟
لان چه تیپ هایی تولید میشن؟
قیمت ها چه طوره؟
کیت اسپرت دیگه چیه؟چنده؟
کلا ماشین خانوادگیه خوبی هست؟

ببخشید که زیاد شد...:31:
tnx.

امير موسر
05-01-2011, 18:09
سلام!
خواستم بدونم که الان تندر چند جا تولید میشه!؟
ایران خوردرو،پارس خودرو،سایپا...
فرقی با هم ندارن؟کیفیت؟
لان چه تیپ هایی تولید میشن؟
قیمت ها چه طوره؟
کیت اسپرت دیگه چیه؟چنده؟
کلا ماشین خانوادگیه خوبی هست؟

ببخشید که زیاد شد...:31:
tnx.

پارس خودرو و ایران خودرو تولید میشه !
فرقی با هم ندارن ! ولی تو آخرین رده بندی کیفیت تندر ایران خودرو دو رده بالاتر از پارس خودرو بود ! ولی در کل برای هر کدوم ارزون تر بود بگیر به نظر من !
تیپ های E0/AC+ABS * E1/CP + ABS * E2/LP
بسته به تیپش از 11.500.000 هست تا 15.500.000 ! این حدوداس ! قیمت گاز سوزاش فرق داره !
به نظر من ماشین خانوادگی خیلی خوبی هست تو این رنج قیمت !

boozzai
06-01-2011, 12:53
پارس خودرو و ایران خودرو تولید میشه !
فرقی با هم ندارن ! ولی تو آخرین رده بندی کیفیت تندر ایران خودرو دو رده بالاتر از پارس خودرو بود ! ولی در کل برای هر کدوم ارزون تر بود بگیر به نظر من !
تیپ های E0/AC+ABS * E1/CP + ABS * E2/LP
بسته به تیپش از 11.500.000 هست تا 15.500.000 ! این حدوداس ! قیمت گاز سوزاش فرق داره !
به نظر من ماشین خانوادگی خیلی خوبی هست تو این رنج قیمت !
واقعا مرسی از جوابتون!:40:
حالا به نظر شما پژو پارس به قیمتش میارزه؟
یا 206 SD V8 ?
کلا شما تا این طرفای قیمت 17 چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید یا که همین ماشینی هست که نیاز خوانواده منو بده؟
کلا باهاش زیاد تو شهریمو سالی هم 1 یا نهایتا 2 بار بریم مسافرت!ماشینی محکم و قیافه خوبی داشته باشه!
مثلا 405 که به نظرم خیلی دیگه قدیمیه!نه؟
پارس دیگه خیلی زیاد شده!نه؟
...
206 SD V8 یا پارس سال یا تندر E2/LP یا 405 یا....
نظرتون چیه؟

hs30
08-01-2011, 09:59
دوست عزیز نکته بسیار مهم در ماشین ایمنی اون هست که متاسفانه ما فقط به ظاهر ماشین توجه داریم اگر مورد قیافه (البته به قول بعضی ها) برای شما مشکلی نباشه و مواردی همچون ایمنی ، نوآوری ،امکانات و... برای شما ملاک باشه پیشنهاد بنده تندر e2lp می باشد البته با توجه به موارد انتخابی شما ضمنآ خوبی این ماشین قیمت مناسبه اون می باشد که البته شاید بر حسب ظاهر کمبودهایی هم داشته باشد که باتوجه به سلیقه و بودجه قابل رفع می باشد
موفق باشید

boozzai
10-01-2011, 20:49
سلام!
دوستان در مورد فروش ال نود بگید!ایران خودرو بهتره یا پارس خودرو؟
فقط نقده؟مرحله ای؟
کی فروش داره!؟
مورد انتخابیه من هم E2LP سفید هست!
قیمتش رو میخوام با شرایط فروشش!
مرسی دوستان!
لطفا راهنمایی کنید تا ما هم تندر دار بشیم و از این پرایده راحت بشیم!:31:

mehdi-2009
11-01-2011, 12:56
سلام!
فقط نقده؟مرحله ای؟
کی فروش داره!؟
مرسی دوستان!

پارسخودرو که فکر کنم تا خردادشو پیش فروش کرده ایران خودرو هم همین اول دی تا اردیبهشت پیش فروش کرد و2 -3روزه ظرفیتش تکمیل شد دیگه فکر نکنم به این زودیا ثبت نام کنن .
باید مرتب تو سایتشون نگاه کنید هر وقت ثبت نام باز شد سریع برین ثبت نام کنین چون تندر مخصوصا رنگ سفیدش چند ساعته پر میشه.

fishdilo
12-01-2011, 02:24
سلام!
فقط نقده؟مرحله ای؟
کی فروش داره!؟
مرسی دوستان!

اینکه کیفیت ماشین کدوم خوبه که کیفیت یکی هست، فقط باید شانس بیاری کارگرای مونتاژ کننده خودروت ردیف باشن:31:
از لحاظ خوش قولی و این حر ف ها من ایران خوردو رو بیشتر می پسندم (مخصوصا" با تاخیر های زیاد اخیر پارس خودرو و همچنین فروش فوری هاش که توهین:13: به همه ی اون هایی هست که پیش فروش خریدن)

پارس خودرو سه ماهه که فروش نقدی داره (تقریبا" 18 ام هر ماه)احتمالا" باز هم داشته باشه (فقط باید آشنا داشته باشی:19: تا بتونی بخری)

پیش فروشم رو هم که دوست عزیز تو پست قبلی نوشتن شرایط چه جوری هستش.
اما به احتمال 99 درصد دهه ی فجر ثبت نام دارند. مخصوصا" پارس خودرو

قیمت فروش نقدی : تقریبا" 14200
دو مرحله ای پیش فروش: 7500 موقع ثبت نام ، تقریبا" 7000 موقع تحویل

من پیش فروش e2lp سفید اسفند پارس خودرو داشتم که از قرار معلوم زودتر از موقع هم باید تحویل بدهند. اما 2 ماه پیش پولمو پس گرفتم و از بازار 14900 نقدی خریدم (البته خاکستری) کلی هم فحش تو دلم دادم به این پارس خودرو که فروش نقدی که من نیاز داشتم رو به علت رانت خواری و ... 700 تومن گرونتر از دست دلال ها خریدم.

hs30
12-01-2011, 09:13
قابل توجه دوستان تندر سوار
دوستانی که تمایل به اضافه کردن اپشن روی ماشینتون را دارید اگر خواستید بگیرید از مغازه تو خیابان ملت پلاک 119 نخرید چون واقعآ گران فروش است و توجه داشته باشید که جنسی به اسم آکو می خرید حتمآ نام اکو روی ان حک شده باشد.
حالا قضیه چیه ؟
حقیقتش چند روز پیش چند تا اپشن از مغازه مذکور گرفتم و با اعتماد به این که نماینده فروش است زیاد سخت نگرفتم تا اینکه دیروز وقتی دزدگیر نصب می کردم گفتم صندوق پران را هم نصاب(معتبر) نصب کند ،گفت چند گرفتی ،گفتم 15 تومان گفت نه بابا این قیمتش 3.5 تا 4 تومان بیشتر نیست چون خود تولید کنند این پمپ برای سفارش آمده بود در مغازه ما ... خلاصه فهمیدم قیمتش علاوه برانکه گران است ظاهرآ بی کیفت هم هست (البته نام داچیا روی آن حک شده ) و قیمت آپشن های دیگر که بماند
خدای نکرده ایراد به آپشن های آکو نمی گیرم فقط جهت اطلاع دوستان گفتم که از این فروشگاه خرید نکنید چون واقعآ گران فروش و ...می باشد،کافی است شما به انجا مراجعه کنید تا با دیدن لیست آپشن ها متوجه قضیه بشوید.
" از قدیم گفتن سزای گران فروش نخریدن است "

hong
12-01-2011, 18:02
با سلام خدمت همگی
پیش فروش ال90:

تيتر خبر: پیش فروش اینترنتی خودروی تندر 90 ای دو لوکس
تاريخ ارسال خبر: چهار شنبه , 22 دي 1389

«بخشنامه»

«قابل توجه كليه نمايندگان محترم فروش محصولات»

با سلام
احتراماً، بدين وسيله به آگاهي مي رساند ، پيش فروش اينترنتي خودرو تندر 90 اي دو لوكس (E2LP) از روز شنبه مورخ 1389/10/25ساعت 11 صبح از طريق سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطابق با شرايط ذيل قابل انجام خواهد بود:

نام خودرو

كد

پيش دريافت

موعد تحويل

سود مشاركت

سود انصراف

خسارت تأخير

توضيحات

تندر 90 E2LP

98U

100/000/000

خرداد 90

6%

4%

6%

رنگ موجود- فاقد صلح

99U

100/000/000

تير 90

6%

4%

6%

· با توجه به اينكه شرايط مربوطه مطابق با ظرفيت توليد شركت تعيين گرديده، به محض تكميل ظرفيت، شركت محق خواهد بود نسبت به قطع پيش فروش مذكور اقدام نمايد.
· لازم به يادآوري است فروش خودرو مذكور براي كليه نمايندگي ها فعال مي باشد و متقاضياني مجاز به ثبت نام اين خودرو مي باشند كه در روشهاي فروش با كدهاي (U60,U61,U62,U58,U59,10U,11U,U27,66U,45U,67U,54U) ثبت نام ننموده باشند.
· هر متقاضي در اين دوره مي تواند فقط يك دستگاه خودرو ثبت نام نمايد.
ضمناً مقتضي است نمايندگان محترم بخشنامه جديد را در معرض ديد مشتريان قرار دهند.

عبدالرضا قنبري

samfisher7
13-01-2011, 14:04
سلام
یه جدول توی شماره ی 197هجده دی 89
هفته نامه ی دنیای خودرو هست که تمام اپشنهای تیپهای ال90 رو داره
به اضاف اینکه کدوم تیپها تولید میشن و نمیشن
فکر کردم که بدرد دوستان بخوره
پس واستون گذاشتمش.
امیدوارم بدردتون بخوره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امير موسر
13-01-2011, 15:30
سلام
یه جدول توی شماره ی 197هجده دی 89
هفته نامه ی دنیای خودرو هست که تمام اپشنهای تیپهای ال90 رو داره
به اضاف اینکه کدوم تیپها تولید میشن و نمیشن
فکر کردم که بدرد دوستان بخوره
پس واستون گذاشتمش.
امیدوارم بدردتون بخوره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تایر همه مدلاش 185 هست نه 165 !

mobin
13-01-2011, 17:11
دوستان : چند نفر از بچه ها ال90 دارن و میگن ال90 پارس خودرو مصرف سوختش بیشتر از ایران خودروست. حدود 1 لیتر در 100 کیلومتر. البته ماشین خودم مال ایران خودروست . کسی در این زمینه تجربه ای داره؟

fishdilo
14-01-2011, 00:42
دوستان : چند نفر از بچه ها ال90 دارن و میگن ال90 پارس خودرو مصرف سوختش بیشتر از ایران خودروست. حدود 1 لیتر در 100 کیلومتر. البته ماشین خودم مال ایران خودروست . کسی در این زمینه تجربه ای داره؟

با سلام
اولا" چون یکی از مهمترین عوامل موثر در مصرف سوخت نحوه ی رانندگی است (ملایم، پر شتاب، و ....) لذا سخته که بشه نتیجه ی درستی از بحث گرفت.
دوما" با توجه به اینکه یک لیتر تفاوت، یه خورده تفاوت کمی برای قضاوت هست، به نظر من نمیشه به نتیجه ای رسید.

با این حال خودرو ی من پارس خودرو، 3700 تا کار کرده
بنزین سوپر، با دو سرنشین جلو و بدون کولر و شیشه ها بسته

میانگین برای حدود 70 کیلومتر رانندگی

مصرف داخل شهر (در نواحی بدون ترافیک): با حدود سرعت متوسط 22 کیلومتر بر ساعت مصرف 7.8 لیتر در 100 کیلومتر :46:
خارج شهر: با حدود سرعت متوسط 80 کیلومتر بر ساعت مصرف 6 لیتر در 100 کیلومتر :8:

منتظر میزان مصرف خودرو ی دوستان هستم

Amir..H
14-01-2011, 21:13
با سلام
اولا" چون یکی از مهمترین عوامل موثر در مصرف سوخت نحوه ی رانندگی است (ملایم، پر شتاب، و ....) لذا سخته که بشه نتیجه ی درستی از بحث گرفت.
دوما" با توجه به اینکه یک لیتر تفاوت، یه خورده تفاوت کمی برای قضاوت هست، به نظر من نمیشه به نتیجه ای رسید.

با این حال خودرو ی من پارس خودرو، 3700 تا کار کرده
بنزین سوپر، با دو سرنشین جلو و بدون کولر و شیشه ها بسته

میانگین برای حدود 70 کیلومتر رانندگی

مصرف داخل شهر (در نواحی بدون ترافیک): با حدود سرعت متوسط 22 کیلومتر بر ساعت مصرف 7.8 لیتر در 100 کیلومتر :46:
خارج شهر: با حدود سرعت متوسط 80 کیلومتر بر ساعت مصرف 6 لیتر در 100 کیلومتر :8:

منتظر میزان مصرف خودرو ی دوستان هستم
ایرانخودرویی
مال من که شیرین 10 لیتر تو 100 کیلومتر تو شهر میسوزونه

ess_1362
15-01-2011, 19:07
خوب مال هم هم پارس خودرو با سه سرنشين و ترافيك نسبتا سنگين در شهر بدون كولر و شيشه بالا 8.6
بيرون شهر با سرعت 100 كيلومتر در ساعت 5.8
كاركرد 3780 كيلومتر
بنزين عادي

fishdilo
16-01-2011, 10:23
خوب مال هم هم پارس خودرو با سه سرنشين و ترافيك نسبتا سنگين در شهر بدون كولر و شيشه بالا 8.6
بيرون شهر با سرعت 100 كيلومتر در ساعت 5.8
كاركرد 3780 كيلومتر
بنزين عادي

سلام
مصرف شما که خیلی به نظر عالی می آد
میانگین مصرف فوق برای چند کیلومتر رانندگی هست؟

در ضمن ماشین من 4000 تا کار کرده، کلا" تا حالا بنزین سوپر زدم به جز این دفعه آخری.
تا حالا هم هیچ کاری برای ماشین نکردم (تعویض روغن، فیلتر هوا ، فیلتر بنزین، فیلتر روغن) اصلا" در کاپوت رو فقط برای ریختن آب تو مخزن شیشه شور باز کرده ام، در ضمن تصمیم هم ندارم برای سرویس دوره ای 10000 ببرم نمایندگی و همین بیرون می خواهم ماشین رو نشون بدم.
نظرتون در مورد سرویس و نگهداری و اقداماتی که باید انجام می دادم و نداده ام و همین طور کارایی که تو آینده باید انجام بدم چیه؟
منظور از کارای آینده، اینه که تو چه کیلومتری هر کدوم از کارای زیر رو بهتره انجام بدم؟
(روغن موتور، روغن هیدرولیک، روغن گیربکس، روغن ترمز، شمع ها، ترمز ها، ضد یخ، فیلتر ها، تسمه تایم و ...)

ممنون

start2stop
22-01-2011, 15:06
دوستان کسی در مورد طرح فروش فوری l90 به مناسبت 22 بهمن خبر نداره؟

امير موسر
22-01-2011, 16:21
دوستان کسی در مورد طرح فروش فوری l90 به مناسبت 22 بهمن خبر نداره؟

ایران خودرو که نداره !

start2stop
22-01-2011, 17:25
ایران خودرو که نداره !

پارس خودرو چی؟

امير موسر
24-01-2011, 11:08
من یه سوال !!!!

دیروز باک ماشین نگاه کردم زده بود 20 لیتر داره بعد رفتم بیرون دقیقا 32 کیلومتر کار کرد ! تو 32 کیلومتر 4لیتر مصرف کرده بود یعنی زده بود 16 لیتر مونده ! که میشه هر 8 کیلومتر 1لیتر که تو 100 کیلومتر میکنه 12.5 !!!!!!!!!!!!! جرین چیه !!؟ ماشین صفره ! یعنی از چیش میتونه باشه !؟

mobin
24-01-2011, 11:19
من یه سوال !!!!

دیروز باک ماشین نگاه کردم زده بود 20 لیتر داره بعد رفتم بیرون دقیقا 32 کیلومتر کار کرد ! تو 32 کیلومتر 4لیتر مصرف کرده بود یعنی زده بود 16 لیتر مونده ! که میشه هر 8 کیلومتر 1لیتر که تو 100 کیلومتر میکنه 12.5 !!!!!!!!!!!!! جرین چیه !!؟ ماشین صفره ! یعنی از چیش میتونه باشه !؟
اگه تندرت پارس خودروييه بعيد نيست. اما نه تا اين اندازه. يكي از تفاوتهاي تندر ايران خودرو و پارس خودرو اينه كه مصرف سوخت دومي بيشتر از اوليه. البته تا اونجايي كه من از دوستان و بستگاني كه تندر دارن سوال كردم!
من يه سال پيش ماشينو از ايران خودرو تحويل گرفتم مصرفش 6.8 بود. الان شده 7.5 كه بازهم شاكيم.

mehdi-2009
24-01-2011, 12:18
اگه تندرت پارس خودروييه بعيد نيست. اما نه تا اين اندازه. يكي از تفاوتهاي تندر ايران خودرو و پارس خودرو اينه كه مصرف سوخت دومي بيشتر از اوليه. البته تا اونجايي كه من از دوستان و بستگاني كه تندر دارن سوال كردم!
من يه سال پيش ماشينو از ايران خودرو تحويل گرفتم مصرفش 6.8 بود. الان شده 7.5 كه بازهم شاكيم.

دیگه انقدرم که اختلاف ندارن عزیز .
من فکر می کنم مشکلز کامپیوتر ماشین باشه آخه مال ماهم که تاحالا 200تا باهاش رفتیم زده مصرف متوسط 13 که خوب معلومه پاترولم انقد نمیسوزونه...

امير موسر
24-01-2011, 12:29

نه ایران خودروست ! البته برای من E1CPه و کامپیوتر سفری نداره ! فقط از همون شیوه که میگن قبل از استارت باید صفر کن کیلومتر و نگه داری مقدار بنزینتو میده استفاده کردم ! یعنی 12.5 رو خودم حساب کردم نه کامپیوتر ! یه احتمالی میدم اونه که مثلا اون 20 تا که زده بود آخرای 20 بوده و این 16 تایی هم که زده اولاشه ! مثلا مصرف 3.5 هم حساب کنم میکنه صدی 10.5 حدودا که بازم زیاده !!! امکان داره فیلتر هوا خاک و اینجور چیزا گرفته باشه !؟

Amir..H
24-01-2011, 19:49
من یه سوال !!!!

تقریبا میشه 8 لیتر تو 100 کیلومتر
اینطوری از حساب کردن مقطعی خیلی بهتره

fishdilo
25-01-2011, 02:48
من یه سوال !!!!

مشکل از پارس خودرو بودن نیست
و نه از فیتر هوا و غیره
شما آیا توقف در جا داشتید؟
سر بالایی زیاد رفتید؟
پرگاز و پر شتاب رانندگی کردید؟
متوسط سرعتتون چقدر بود.

مهمترین و اولین عاملی که باید توی مصرف سوخت در نظر گرفت، نحوه ی رانندگی و شرایط مسیر هستش.

امير موسر
25-01-2011, 09:09
توقف درجا داشتم ! سربالایی هم رفتم ! ولی نه زیاد ! زیاد پرگاز هم نرفتم ! خیلی زیاد دور 3500 !

mobin
25-01-2011, 09:20
تجربه من و دوستان نشون داده دور موتور تا 3000 مصرف سوخت متعادلی داره ولی از 3000 ببالا باید انتظار مصرف بیشتری رو داشت. سرعت مهم نیست . دور موتور تو مصرف سوخت و استهلاک موتور نقش بسزایی داره.

mohamad skystar
02-02-2011, 00:20
L90 تو پیچ با رینگ و لاستیک معمولی نامرده عقبش میره

ess_1362
02-02-2011, 14:23
تجربه شخصی من :
تندر در 1000 تا 1700 کیلومتر اول مصرف سوخت بالایی داره
من که تابستان ماشین را تحویل گرفته بودم با کولر روشن مصرفم حدود 13.5 تا 14.5 بود اما بعد از گذشت 1500 کیلومتر مصرف خودرو کاملا منطقی شد و الان همون حدود 8 تا 8.8 سیر می کنه

موفق باشید

ghahremanimehdi
02-02-2011, 16:54
تجربه شخصی من :
تندر در 1000 تا 1700 کیلومتر اول مصرف سوخت بالایی داره
من که تابستان ماشین را تحویل گرفته بودم با کولر روشن مصرفم حدود 13.5 تا 14.5 بود اما بعد از گذشت 1500 کیلومتر مصرف خودرو کاملا منطقی شد و الان همون حدود 8 تا 8.8 سیر می کنه

موفق باشید

:18::18::18:
امکان نداره ماشینتون مشکل داره. ماشین من تا 10 هزارتای اول مصرفش 6.8 بود . بعد از سرویس دوره ی اول مصرفش 6.6 شده.

Amir..H
02-02-2011, 18:53
:18::18::18:
امکان نداره ماشینتون مشکل داره. ماشین من تا 10 هزارتای اول مصرفش 6.8 بود . بعد از سرویس دوره ی اول مصرفش 6.6 شده.
دادشه من بوده دیگه کسی که اینجا ردوغ نمیگه
مثل اینکه شما یادت رفته اینجا ایرانه عمرا 2 تا ماشین با خصوصیات مشابه بتونی پیدا کنی
کلا تو ایران ماشین شانسیه دیگه
یکیش خوب در میاد یکیش بد
یکیش مصرفش خوبه یکی زیاد
اینجا ایرانه و در همین حد باید انتظار داشت نه بیشتر

ess_1362
02-02-2011, 19:56

من نمی دونم شما چطوری حساب می کنی که میشه 6.8!!!
منظور من مصرف سوخت در شهر هست که ترافیک سنگین را شامل میشه وگرنه در جاده و اتوبان که باید بین 5.8 تا 6.3 مصرف کنه

ghahremanimehdi
02-02-2011, 23:19
من نمی دونم شما چطوری حساب می کنی که میشه 6.8!!!
منظور من مصرف سوخت در شهر هست که ترافیک سنگین را شامل میشه وگرنه در جاده و اتوبان که باید بین 5.8 تا 6.3 مصرف کنه
من حساب نمیکنم ، چیزی که کامپیوتر سفری ماشین نشون میده .من مصرف ترکیبی رو گفتم. دوست و آشناهایی هم که تندر دارن من تابحال نشنیدم مصرفشون بالای 7.5 باشه (در بدترین شرایط) . اگر شما 13-14 لیتر مصرف کردی حتما ماشینت ایرادی داشته چون من کاملا آمار ماشینم رو داشتم و توی 3000 تای اول مصرفش حدودا روی 6.8 بود.

ess_1362
03-02-2011, 17:19
طبق گفته خود کمپانی و همچنین دفترچه خودرو مصرف سوخت تندر در اتوبان 5.9 هست
در شهر هم 8.4
ترکیبی هم میشه 6.8
البته کلا مد نظر همه شهر هست که بیشتر شامل ترافیک سنگین میشه
پس همون 8 تا 8.8 درسته
البته باز هم می گم که زمانی که من خودرور را تحویل گرفتم 1500 کیلومتر اول همون حدود 13 تا 14 لیتر مصرف داشتم

ghahremanimehdi
03-02-2011, 18:32
طبق گفته خود کمپانی و همچنین دفترچه خودرو مصرف سوخت تندر در اتوبان 5.9 هست
در شهر هم 8.4
ترکیبی هم میشه 6.8
البته کلا مد نظر همه شهر هست که بیشتر شامل ترافیک سنگین میشه
پس همون 8 تا 8.8 درسته
البته باز هم می گم که زمانی که من خودرور را تحویل گرفتم 1500 کیلومتر اول همون حدود 13 تا 14 لیتر مصرف داشتم

خوب منم دارم میگم ترکیبیم حدود 6.6 تا 6.8 هست دیگه. ولی شما میگی مصرفت 8.8 هست که به نظر من زیاده و احتمالا موتورت مشکل داشته باشه مگر اینکه دائما پرگاز برونی و دائما تو ترافیک باشی که مصرفت 8 بشه.
ضمنا طبق مشخصات فنی ماشین در سایت رنوپارس مصرف داخل شهر رو 7.38 زده .حالا اون عددی رو که شما میگی من نمیدونم از کجاست ولی سایت خود رنوپارس ملاک هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخارج شهر (ليتر / صد کيلومتر) 6
داخل شهر (ليتر / صد کيلومتر) 7.38

Hamid4777
07-02-2011, 23:17
سلام

من هم ال90 (e2 full پارس خودرو) ثبت نام کردم که فردا تحویل میگیرم. من تا حالا ماشین نداشتم، لطفا در هر موردی که به نظرتون مهم هست راهنمایی کنید، از تحویل گرفتن خودرو گرفته تا آببندی و احتیاطهای لازم اولیه و ...
در ضمن میخوام لاستیکها رو عوض کنم و خارجی بندازم. راهنمایی کنید که چه نوعی و چه مارکی بگیرم.
و همچنین چه درذگیری نصب کنم.

saeedmaxxx
09-02-2011, 11:36
سلام
اقا من میخوام یه ال90 فول بگیرم
قیمت بازار الان 15.500 هست ایا صرف میکنه برم از سایپا با سود 6 درصد ثبت نام کنم
اونایی که ثبت نام کردن براشون چقدر ارزون در اومده؟

mehdi-2009
09-02-2011, 11:48
سلام
اقا من میخوام یه ال90 فول بگیرم
قیمت بازار الان 15.500 هست ایا صرف میکنه برم از سایپا با سود 6 درصد ثبت نام کنم
اونایی که ثبت نام کردن براشون چقدر ارزون در اومده؟

سود 6 درصد تا تیر فکر نکنم بیشتر از 400 تومن بشه اگه واسه عید میخوای بری سفر برو از بازار بگیر

mohamad_reza72
09-02-2011, 12:43
کمترین قیمتی که میشه یه ال نود کار کرده رو خرید چنده

arash1981
11-02-2011, 15:54
سلام به همه تندر سواران عزیز!این تندر فیس لیفت شده(تغییرچراغهای جلو وعقب) کی میاد به بازار؟

abbas142
17-02-2011, 09:47
سلام
قیمت تعویض ایمولایزر و سویچ ال 90 چقدر است ؟

Hamid4777
18-02-2011, 12:53
سلام
یه تندر فول از پارس خودرو تحویل رفتم که شماره سریال موتور W046145 هست. دوستی میگفت اونهایی که اول شماره سریال موتور W داره مونتاژ داخل هست و اونهایی که حرف اولشون D هست مونتاژ خارج. کسی از صحت این قضیه خبری داره؟
شنیدم که تندرهای ایران خودرو موتور وارداتی روشون نصب میشه که اگر فرض بالا درست باشه باید شماره ی سریال موتور با D شروع بشه. دوستانی که اخیرا از ایران خودرو تحویل گرفتن لطفا بگن که سریال موتور با چه حرفی شروع میشه.

Hamid4777
20-02-2011, 21:03
سلام
یه تندر فول از پارس خودرو تحویل رفتم که شماره سریال موتور W046145 هست. دوستی میگفت اونهایی که اول شماره سریال موتور W داره مونتاژ داخل هست و اونهایی که حرف اولشون D هست مونتاژ خارج. کسی از صحت این قضیه خبری داره؟
شنیدم که تندرهای ایران خودرو موتور وارداتی روشون نصب میشه که اگر فرض بالا درست باشه باید شماره ی سریال موتور با D شروع بشه. دوستانی که اخیرا از ایران خودرو تحویل گرفتن لطفا بگن که سریال موتور با چه حرفی شروع میشه.

حالا که لطف کردین سوال بالا رو جواب ندادین، لطفا این یکی سوالم رو در صورت صلاحدید جواب بدین:
ميخوام لاستيكها رو عوض كنم. هدفم امنيت و هندلينگ بهتر و نيز راحتي بيشتر هست. زياد زيبايي برام مهم نيست. لطفا راهنمايي كنيد كه چه نوع لاستيكي و چه ماركي بخرم طوري كه مصرف سوختم هم احيانا زياد نشه.

mb2006
23-02-2011, 17:09
سلام
بله دوست عزیز
مطلبی که شنید صحت داره
موتورهای که شماره سریال اونها با W شروع میشه مونتاژ مگا موتور در سایپا هست که از اواخر سال 87 به بعد داره مونتاژ میشه و موتورهای که با شماره سریال D شروع میشه ساخت اسپانیا هست که CKD وارد و نصب میشه و تا اونجایی که من اطلاع دارم تندر های تولیدی ایران خودرو همشون موتور آن ساخت اسپانیا هست .
از نظر کیفیت و کارائی هم هیچ فرقی بین این دو موتور نیست و با سخت گیرها و نظارات دقیق رنو پارس هر دو با کیفیت تولید میشن و اصلاً جای نگرانی برای موتور های مونتاژی مگا موتور نیست .

حالا که لطف کردین سوال بالا رو جواب ندادین، لطفا این یکی سوالم رو در صورت صلاحدید جواب بدین:
ميخوام لاستيكها رو عوض كنم. هدفم امنيت و هندلينگ بهتر و نيز راحتي بيشتر هست. زياد زيبايي برام مهم نيست. لطفا راهنمايي كنيد كه چه نوع لاستيكي و چه ماركي بخرم طوري كه مصرف سوختم هم احيانا زياد نشه.
دوست عزیز لاستیک بستگی به نوع استفاده ( جاده بیشتر میرانید یا داخل شهر ) و یا جایی که زندگی میکنید ( گرم و خشک یا معتدل ویا سرد ) باید تهیه کنید . ولی من حیث المجموع من نظرم لاستیک میشلن فرانسه است .
البته اگه بتونید اصلش رو گیر بیارید خیلی خوبه ( ضمناً دقت کنید تاریخ تولید لاستیک 2011 باشه یعنی جدید انباری نباشه )

mirab
29-03-2011, 11:29
با سلام خدمت همه دوستان
دنده عقب تندر ما خيلي بد جا ميره
به نظر شما مشكل از كجاست؟
بعضي اوقات بعد از 2 رفتن هم مشكل حل نميشه..........

farhoudr
29-03-2011, 12:07
با سلام خدمت همه دوستان
دنده عقب تندر ما خيلي بد جا ميره
به نظر شما مشكل از كجاست؟
بعضي اوقات بعد از 2 رفتن هم مشكل حل نميشه..........

براي من هم بد جا ميره.بردم نمايدگي گفت طبيعيه!! اين در حاليه كه براي دوستم هيچ كشكلي نداره.در عوض دنده من بسيار نرم و مال دوستم كمي سفت تر جاميره!!!

Amir..H
30-03-2011, 15:01
راستش نقطه قوت ال90 دندشه که خیلی نرم و راحت جا میره فکر کنم لازم نباشه بگم چون دوستان حتما راننده هستن ولی توی دنده عقب ماشین باید توی ایست کامل باشه و کلاچم تا ته بگیرید
خداییش عجب ماشینه ای این ال 90:27:

mohamad skystar
30-03-2011, 19:05
موارد منفی L90:
نفوذ زیاد صدای موتور و چرخ ها به داخل کابین.
صدای زیاد تودری ها.ستون ها.صندلی ها و حتی اهرم ترمز دستی و درب داشبورد اغلب تندرها در مواجهه با دست اندازهای خیابان است.البته وقتی به نمایدنگی مراجعه میکنید با این جوای که این صداها طبیعی بوده و کاری نمیتوان کرد مواجه میشوید.
عملکرد نه چندان دلچسب ABS در قیاس با پژو 206 تیپ 5 و 6
طراحی نه چندان خوب و کیفیت پایین ادوات داشبورد و صندلی ها.

L90 را در آینده با آرم شرکت های سازنده داخلی خواهید دید و آرم رنو خذف خواهد شد.

mohamad skystar
30-03-2011, 19:23
دوستان اینجا حروف انگلیسی به کار رفته در مدل های L90 رو براتون شرح میدم که مخفف چه کلماتی هستن:

E0+AC که AC مخفف کلمه Air Condition است.
E1+CP که CP مخفف کلمه Commercial Package است.
E1+CP+SP که SP مخفف کلمه Special Package است.
E1+LP که LP مخفف کلمه Luxury Package است.

ess_1362
31-03-2011, 07:30
موارد منفی L90:
صدای زیاد تودری ها.ستون ها.صندلی ها و حتی اهرم ترمز دستی و درب داشبورد اغلب تندرها در مواجهه با دست اندازهای خیابان است.البته وقتی به نمایدنگی مراجعه میکنید با این جوای که این صداها طبیعی بوده و کاری نمیتوان کرد مواجه میشوید.

اون قسمت هایی که قرمز شده غیر واقعی هست حالا من نمی دونم منبع شما کجا بوده و از کجا این موضوع را جمع بندی کردین
ولی اون قسمت هایی که آبی هست واقعا جزء نکات منفی تندر هست

ضمن اینکه در مورد سیستم ترمز abs پژو باید اضافه کنم که این سیستم یک نسل از سیستم بوش 8 قدیمی تر هست + اینکه در تمام تست هایی که صورت گرفته همه به عملکرد بهتر ترمز تندر در مقایسه با انواع سمند و پژو ازعان داشتند

البته باز هم میگم که تندر هم برای خودش نقاط ضعف زیادی داره ولی روی این نقاط ضعف باید کارشناسانه و بدور از تعصب بحث بشه

امير موسر
31-03-2011, 10:44
موارد منفی L90:

من فک کنم برای مجله ماشین ماه پیش بود این !
کلا خیلی چیزاش غلط بود ! اونی که مینوشت اصلا نمیدونسته تندر الان چندتا تیپ داره رو تیپاش الان چیا داره !

Amir..H
01-04-2011, 18:54
موارد منفی L90:

منم فقط این قسمتا رو تایید میکنم با توجه به تجربه شخصیم
ولی در کل وقتی ال 90 با هم رده های خودش از نظر قیمت مقایسه بشه نسبت به اونا برتری داره

mohamad skystar
04-04-2011, 14:17
من فک کنم برای مجله ماشین ماه پیش بود این !
کلا خیلی چیزاش غلط بود ! اونی که مینوشت اصلا نمیدونسته تندر الان چندتا تیپ داره رو تیپاش الان چیا داره !

دوست من شما که میدونید بنویسید ممنون.

khaiyam
04-04-2011, 15:15
موارد منفی L90:

این تست فرقون بوده یا ال90
من چندین تندر را دیدم حتی برای کسایی که رانندگیشون افتضاح هست ولی هیچ کدوم از این صدا ها وجود نداره
(صدای زیاد تودری ها.ستون ها.صندلی ها و حتی اهرم ترمز دستی و درب داشبورد)
قسمت هایی که تولید ایران هست کیفیت پایینی دارم مثل داشبود صندلی و ...
برای مثال برای یکی که تازه از گرقته بود هنوز به 5000 هم نرسیده بود منبع اگزوز پاره شده بود

امير موسر
04-04-2011, 16:50
دوست من شما که میدونید بنویسید ممنون.

تیپاشو !؟

الان کلا تو 3تا تیپ تولید میشه !
E0/AC کولر داره - ضبطشم CDخور شده ( ABS هم که دارن ) !
E1CP/ABS همون E1CP قدیم با ABS و ضبط CDخور !
E2LP هم مثل قبله !

E2 و E0 و E1 معمولی و E1CP/SP هم دیگه تولید نمیشن !

دوتا مدل دیگه هم داره که فک کنم فقط ایران خودرو میزنه ( E1CP CNG و E2LP CNG )

danialpc3
05-04-2011, 00:07
سلام دوستان من امشب خیلی حیجان دارم چون فردا تندرمو تحویل میگیرم بعد از 7ماه تحقیق موندم تو سال 90 خریدم حوصله ثبت نام نداشتم و ازاد از دست دلال ها تونستم بخرم خیلی زور زدم تا تونستم یهe2lpمشکی پارسخودرویی بگیرم چه قدرم منت گزاشت یارو قینت ثبت نامش بود 14350000 تومان با ازافه شدن 4درصد مالیات که ازادش واسم 15750000 تومن اب خورد اقلانه نیست اما خریدم بی ماشینی خیلی سخته

Amir..H
05-04-2011, 17:43
سلام دوستان من امشب خیلی حیجان دارم چون فردا تندرمو تحویل میگیرم بعد از 7ماه تحقیق موندم تو سال 90 خریدم حوصله ثبت نام نداشتم و ازاد از دست دلال ها تونستم بخرم خیلی زور زدم تا تونستم یهe2lpمشکی پارسخودرویی بگیرم چه قدرم منت گزاشت یارو قینت ثبت نامش بود 14350000 تومان با ازافه شدن 4درصد مالیات که ازادش واسم 15750000 تومن اب خورد اقلانه نیست اما خریدم بی ماشینی خیلی سخته
مبارکت باشه
پشیمونت نمیکنه ماشینه مردیه
مشکیشم که خیلی خوشگله انشاالله چرخش تو مسافرات و شادیات برات بچرخه

danialpc3
05-04-2011, 21:40
ممنونم ازت دوست من امروز سوارش شدم دوسش دارم عجب سواریی داره خدایش

dr.vampire
07-04-2011, 02:21
سلام

یه توضیح در مورد تیپ های L90 بدین ممنون میشم

و آیا l90 دوگانه سوز هم تولید میشه

تفاوت بین ال90 شرکتای مختلف هم بدین ممنون میشم

قیمت هر تیپ رو هم ذکر کنید ممنون میشم

Amir..H
07-04-2011, 03:03
سلام

یه توضیح در مورد تیپ های L90 بدین ممنون میشم

و آیا l90 دوگانه سوز هم تولید میشه

تفاوت بین ال90 شرکتای مختلف هم بدین ممنون میشم

قیمت هر تیپ رو هم ذکر کنید ممنون میشم

سلام
شما اگه زحمت میکشیدینو همین 1.2صفحه قبلو میخوندین جواب سوالاتونو میگرفتین
ممنون

hamed malekpour
07-04-2011, 08:53
یه سوال الان روزانه چندتا ال 90 تولید می شه هم در ایران خودرو وپارس خودرو.

mohamad skystar
07-04-2011, 13:39
یه سوال الان روزانه چندتا ال 90 تولید می شه هم در ایران خودرو وپارس خودرو.

خبرهای درست حسابی در دست نیست من خودم چند باری زنگ زدم سازمان فروش ایران خودرو فقط منتظرم گذاشتن همین.
اما تولید پایینه چون هر چند ماه یک بار یهو شرکت اعلام میکنه فروش محدودی L90 و تا مردم میان بجنبن نمایندگی ها همه رو میفروشن حتی شرکت تو سایت هم اعلام نمیکنه.

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:36 PM ----------

ممنونم ازت دوست من امروز سوارش شدم دوسش دارم عجب سواریی داره خدایش

رینگ و لاستیک مناسبم بنداز روش خیلی شیک و باحال میشه.

danialpc3
07-04-2011, 23:55
اره با اطلاعاتی که از این سایت بدست اورده بودم لاستیکاشو 15 کردم خاستم 205 بزارم یارو گفن 195 بزاری بهتره چون اشنایی انو بهت میگم وگرنه واسه من فرقی نمیکنه لاستیکشم خارجیه ایرانی نخریدم لاستیکای خودشم بهش دادم

hamed malekpour
08-04-2011, 12:44
یه سوال آیا میشه از شکل ضاهر ال90 فهمید که فول هست یا نه؟

امير موسر
08-04-2011, 12:59
یه سوال آیا میشه از شکل ضاهر ال90 فهمید که فول هست یا نه؟

آره ! رینگ اسپرت داره ! پشت سریهای صندلی عقب داره ! جلو پنجرش رنگه ! بعد توشم معلومه ! آینه هاش برقیه ( دسته تنظیم نداره ) دوره کیلومتر شمارش سفیده ! شیشه عقباش برقیه ! ( اینارو البته E2 معمولی هم داره که دیگه تولید نمیشه و کمه ولی اونم از رینگ نداشتشو و خایل بودن جای ایر بگ رانندش مییشه تشخیص داد )

zoorg2
09-04-2011, 21:29
الان ثبت نام داره یا نه؟

mohamad skystar
09-04-2011, 22:12
الان ثبت نام داره یا نه؟

ایران خودرو و سایپا که ندارن پارس خودرو رو نمیدونم
میتونید از نمایندگی ها سوال کنید.
اما میدونم ثبت نام ندارن.

امير موسر
09-04-2011, 22:21
پارس خودرو پیش فروش داره !

mohamad skystar
09-04-2011, 22:29
پارس خودرو پیش فروش داره !

سایت پارس خودرو رو چک کردم نوشته شرایط فروش محصولات بعدا اعلام میشه حالا نمیدونم L90 هست یا خیر.
تندر 90 از روزه اول تا الان با فراض و نشیب های زیادی در تولید و فروش و خدمات پس از فروش مواجه بوده

mehdi-2009
10-04-2011, 10:38
آره ! رینگ اسپرت داره ! پشت سریهای صندلی عقب داره ! جلو پنجرش رنگه ! بعد توشم معلومه ! آینه هاش برقیه ( دسته تنظیم نداره ) دوره کیلومتر شمارش سفیده ! شیشه عقباش برقیه ! ( اینارو البته E2 معمولی هم داره که دیگه تولید نمیشه و کمه ولی اونم از رینگ نداشتشو و خایل بودن جای ایر بگ رانندش مییشه تشخیص داد )

همش درسته به جز اینکه e2 معمولی قسمت ایربگ شاگرخالیه نه راننده ایربگ راننده را همه مدلها دارن.

tirdad_60
11-04-2011, 23:11
موارد منفی L90:

البته این مساله کاملا صحیحه و دلیلش هم اینه که 206 تیپ 5و6 ترمز جلو و عقب دیسک و abs هست اما l90 فقط چرخهای جلو دیسک و abs هست
من خودم تیپ 5 داشتم هم از نظر موتور و هم از نظر ترمز به طور محسوس برتر بود
خدایش بیامرزد:31:

امير موسر
12-04-2011, 08:22
همش درسته به جز اینکه e2 معمولی قسمت ایربگ شاگرخالیه نه راننده ایربگ راننده را همه مدلها دارن.

منظورم همین بود ! اشتباه نوشتم !

سایت پارس خودرو رو چک کردم نوشته شرایط فروش محصولات بعدا اعلام میشه حالا نمیدونم L90 هست یا خیر.
تندر 90 از روزه اول تا الان با فراض و نشیب های زیادی در تولید و فروش و خدمات پس از فروش مواجه بوده

قسمت فروش اینترنتیش بری هست ! هم مگان 2000 و هم تندر E2/LP !

danialpc3
12-04-2011, 17:24
دوستان کسی هست لطف کنه توضیح کامل کار با این ecu مسافرتی تندر توضیح بده اگه با تصویر باشه خیلی عالی میشه تو هیچ جای دفتر چی من ندیدم

danialpc3
21-04-2011, 09:05
سلام دوستان دیروز منوجه یه موضوعی شدم خیلی واسم جالب بود صندلی سمت شاگرد روکش ریل نداش اون روکش تلقی که روی ریلها میزارن تا نمای بدش بچشم نیاد اخه ای رنو پارس به چی نظارت میکنه اخه

saerhan
22-04-2011, 11:20
سلام دوستان دیروز منوجه یه موضوعی شدم خیلی واسم جالب بود صندلی سمت شاگرد روکش ریل نداش اون روکش تلقی که روی ریلها میزارن تا نمای بدش بچشم نیاد اخه ای رنو پارس به چی نظارت میکنه اخه
مال همه اینجوریه، من اول خیال می کردم مال ما یادشون رفته.

سایه خانم
27-04-2011, 13:53
واقعا جالب بوذ:11:

سایه خانم
27-04-2011, 14:02
بعد این همه تعریف و تمجید یکی هم راجع به ثبت نام واسه ال-90 لطفا اطلاع رسانی بکنه.:27:
ممنون:40:

mohamad skystar
27-04-2011, 21:48
بعد این همه تعریف و تمجید یکی هم راجع به ثبت نام واسه ال-90 لطفا اطلاع رسانی بکنه.:27:
ممنون:40:

L90 ثبت نامش داستانی طولانی داره.
یهو فردا صبح از روبه روی نمایندگی رد میشید نوشته فروش تندر 90 .
تا میری پول جور کنی و مدارک تکمیل کنی مهلتش تمام شده این قضیه بارها برا من حداقل اتفاق افتاده.
شرکت بدون هیچ اطلاع رسانی فروشش رو اعلام میکنه چون تولیدش کم هستو تقاضا بسیار.
و نمایندگی ها به آشناهاشون میفروشن تمام میشه به غیر از بعضی ها.
تو روزنامه من دیدم نوشته بود پیش فروش تندر 90 نمایندگی پارس خودرو اما وقتی زنگ زدم مهلتش تمام شده بود.
فکر نمیکنم اطلاعیه های فروش یک خودرو توسط نمایندگی ها تو روزنامه چاپ بشه باید از طرف شرکت اعلام بشه.
خلاصه اینکه برای ثبت نام تندر 90 باید مرتب پیگیر باشید.موفق باشید.

sha2ot
02-05-2011, 22:50
دوستان سلام
ميشه لطفا بزرگواراني كه تجربه دارن و اطلاعات كافي بفرمايند ال 90 كدوم كارخونه بهتره
ايران خودرو؟ پارس؟ يا سايپا؟
البته منظورم فقط درمورد ال90 ال پي اي دو يعني همون تمام فولش
ممنون ميشم
خدانگهدار

ess_1362
03-05-2011, 08:25
ميشه لطفا بزرگواراني كه تجربه دارن و اطلاعات كافي بفرمايند ال 90 كدوم كارخونه بهتره

چندان تفاوت خاصی با هم ندارند و از نظر سطح کیفی تقریبا در یک سطح هستند
البته مدل ایران خودرو ایرادات فنی بیشتر در اون دیده شده و در مدل پارس خودرویی هم سر و صدای نامتقارن بیشتر دیده شده

rmb_ali
03-05-2011, 09:19
دوستان سلام
البته منظورم فقط درمورد ال90 ال پي اي دو يعني همون تمام فولش
ممنون ميشم
خدانگهدار

ال نو در دو کارخانه بیشتر تولید نمیشه آنهم ایران فرقون و پارس خودرو که متعلق به گروه سایپا هست
در ضمن چندان تفاوتی هم با هم ندارند و بزرگترین تفاوت فقط در سالن رنگ اوناست که برای پارس خودرو جدیدتر و رباتیکه ولی مال ایران خودرو قدیمی و غیر روباتیک هست و متعلق به خطوط تولید قبلی ایران فرقون هست

mehdi-2009
03-05-2011, 10:50
نو در دو کارخانه بیشتر تولید نمیشه آنهم ایران فرقون و پارس خودرو که متعلق به گروه سایپا هست
در ضمن چندان تفاوتی هم با هم ندارند و بزرگترین تفاوت فقط در سالن رنگ اوناست که برای پارس خودرو جدیدتر و رباتیکه ولی مال ایران خودرو قدیمی و غیر روباتیک هست و متعلق به خطوط تولید قبلی ایران فرقون هست

بااین وجود کیفیت رنگ ایرانخودرویی تاحدودی بهتر ازپارس خودروییه والبته درکل فرق چندانی باهم ندارن....

bibak_fa
04-05-2011, 13:08
تندر دست دو تمیر با 7میلیون گیر میاد؟

mehdi-2009
05-05-2011, 10:23
افزایش قیمت کارخانه‌ای مگان و تندر

گروه خودرو - اگرچه این هفته اتفاق خاصی در بازار خودرو کشور رخ نداد و خرید و فروش نیز همچنان راکد ماند، اما خبر‌ها از افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر-90 و مگان حکایت دارد.</B>
آن طور که خبر می‌رسد، پارس خودرو تندر-90 مدل LP را 150 هزار تومان گران کرده و این محصول به عنوان فول ترین مدل تندر، 14 میلیون و 500 هزار تومان قیمت پیدا کرده است. همچنین مگان 2000 سی سی نیز که در پارس خودرو به مونتاژ می‌رسد، افزایشی 100 هزار تومانی را تجربه کرده و هم‌اکنون قیمت کارخانه‌ای آن 31 میلیون و 50 هزار تومان است.
افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر و مگان قطعا با ضررده بودن تولید آنها در این شرکت مرتبط است، زیرا به گفته پارس خودرویی‌ها این دو محصول با زیان به تولید می‌رسد. هر چند وزارت صنایع معمولا واکنشی منفی به افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها نشان می‌دهد، اما ظاهرا این بار با درخواست پارس خودرویی‌ها موافقت و مجوز افزایش قیمت تندر-90 و مگان را صادر کرده است. این موضوع در شرایطی است که فعلا خبری از افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر-90 ایران خودرو در دست نبوده و مشخص نیست آیا این شرکت نیز درخواستی برای گرانی تندر-90 ارائه کرده، یا از همین قیمت فعلی رضایت دارد؟
نکته قابل توجه اینجاست که تندر ایران خودرو تا پیش از این نیز قیمت کمتری نسبت به همتای پارس خودرویی خود داشت و هم‌اکنون این اختلاف قیمت، بیشتر نیز شده است. در حال حاضر تندر-90 مدل E2 پارس خودرو قیمتی برابر با 15 میلیون و 400 هزار تومان در بازار دارد و تندر E1 نیز 13 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.
نمودار باثبات قیمت در بازار
اما به سراغ بازار برویم و ببینیم اوضاع قیمت‌ها به چه شکل است.
به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، این هفته اتفاق خاصی در بازار رخ نداده و رکود بر آن حکمفرما است. در حال حاضر، در بین مدل‌های پژو، 206 تیپ 2 قیمتی برابر با 14 میلیون و 400 هزار تومان دارد و تیپ 5 آن نیز 16 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
206 تیپ 6 نیز قیمتی برابر با 18 میلیون و 800 هزار تومان را داراست. در میان مدل‌های صندوقدار 206 هم، V9 با همان قیمت 19 میلیون و 500 هزار تومان خود به فروش می‌رسد و V8 نیز 16 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
از سوی دیگر پژو 405 به عنوان پرتیراژترین محصول ایران خودرو، 13 میلیون و 600 هزار تومان در مدل بنزین سوز به فروش می‌رسد و پارس بنزینی هم 18 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد. در بین دیگر محصولات ایران خودرو، سمند LX با قیمت 14 میلیون و 950 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و سورن هم 16 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.
از ایران خودرو بگذریم و سری به سایپا بزنیم.
در حال حاضر ریو همچنان گران است و قیمتی برابر با 14 میلیون و 300 هزار تومان را داراست. پراید بنزین سوز هم هفت میلیون و 750 هزار تومان به فروش می‌رسد. زانتیا نیز 31 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. همچنین در بین محصولات پارس خودرو (زیرمجموعه سایپا)، مگان 2000 سی سی 31 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد. مدل دنده‌ای و 1600 سی سی مگان هم 27 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد. همچنین ماکسیمای اتومات و فول نیز 41 میلیون و 170 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. مدل دنده‌ای این خودرو نیز قیمتی برابر با 36 میلیون و 925 هزار تومان را داراست. </B>

دنیای اقتصاد

bibak_fa
05-05-2011, 11:34
میشه دوستان فرق e2 با e2/lp را بگن.
ممنون

mohamad skystar
05-05-2011, 17:27
میشه دوستان فرق e2 با e2/lp را بگن.
ممنون

مدل E2 تجهیزات زیر رو نداره:

کیسه هوای سمت شاگرد
شیشه بالاتر های عقب برقی
قفل کن شیشه کم شیشه های عقب
پخش CD
رینگ 15 آلومینیومی

Ezel
05-05-2011, 17:57
دوستان سلام :

گردهمایی تندر سواران در تهران :

زمان : جمعه 16 اردیبهشت از ساعت 10 الی 13

مکان : ایستگاه مترو دانشگاه شریف - بالاتر از تقاطع طرشت - سمت چپ - مجتمع فرهنگی شند آباد

توضیح : به شرکت کنندگان در گردهمایی از طرف متولیان ( نیکوپخش) ، کلید فابریک صندوق پران ال 90 به صورت رایگان اهدا می گردد .

موفق باشید .

mohammad1983
05-05-2011, 22:33
البته این مساله کاملا صحیحه و دلیلش هم اینه که 206 تیپ 5و6 ترمز جلو و عقب دیسک و abs هست اما l90 فقط چرخهای جلو دیسک و abs هست
من خودم تیپ 5 داشتم هم از نظر موتور و هم از نظر ترمز به طور محسوس برتر بود
خدایش بیامرزد:31:

دوست عزیز چرخ های عقب تندر هم مجهز به abs هست و تصور غلط بر این هست که چرخی که ترمزش کاسه ای هست نمیتونه abs باشه !!! که اصلا ربطی نداره.
برای امتحان هم اگر کاسه چرخ عقب رو در آورده باشید ،سنسور سرعت چرخ کاملا مشهوده.

sha2ot
05-05-2011, 23:35
افزایش قیمت کارخانه‌ای مگان و تندر

گروه خودرو - اگرچه این هفته اتفاق خاصی در بازار خودرو کشور رخ نداد و خرید و فروش نیز همچنان راکد ماند، اما خبر‌ها از افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر-90 و مگان حکایت دارد.</B>
آن طور که خبر می‌رسد، پارس خودرو تندر-90 مدل LP را 150 هزار تومان گران کرده و این محصول به عنوان فول ترین مدل تندر، 14 میلیون و 500 هزار تومان قیمت پیدا کرده است. همچنین مگان 2000 سی سی نیز که در پارس خودرو به مونتاژ می‌رسد، افزایشی 100 هزار تومانی را تجربه کرده و هم‌اکنون قیمت کارخانه‌ای آن 31 میلیون و 50 هزار تومان است.
افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر و مگان قطعا با ضررده بودن تولید آنها در این شرکت مرتبط است، زیرا به گفته پارس خودرویی‌ها این دو محصول با زیان به تولید می‌رسد. هر چند وزارت صنایع معمولا واکنشی منفی به افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها نشان می‌دهد، اما ظاهرا این بار با درخواست پارس خودرویی‌ها موافقت و مجوز افزایش قیمت تندر-90 و مگان را صادر کرده است. این موضوع در شرایطی است که فعلا خبری از افزایش قیمت کارخانه‌ای تندر-90 ایران خودرو در دست نبوده و مشخص نیست آیا این شرکت نیز درخواستی برای گرانی تندر-90 ارائه کرده، یا از همین قیمت فعلی رضایت دارد؟
نکته قابل توجه اینجاست که تندر ایران خودرو تا پیش از این نیز قیمت کمتری نسبت به همتای پارس خودرویی خود داشت و هم‌اکنون این اختلاف قیمت، بیشتر نیز شده است. در حال حاضر تندر-90 مدل E2 پارس خودرو قیمتی برابر با 15 میلیون و 400 هزار تومان در بازار دارد و تندر E1 نیز 13 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.
نمودار باثبات قیمت در بازار
اما به سراغ بازار برویم و ببینیم اوضاع قیمت‌ها به چه شکل است.
به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، این هفته اتفاق خاصی در بازار رخ نداده و رکود بر آن حکمفرما است. در حال حاضر، در بین مدل‌های پژو، 206 تیپ 2 قیمتی برابر با 14 میلیون و 400 هزار تومان دارد و تیپ 5 آن نیز 16 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
206 تیپ 6 نیز قیمتی برابر با 18 میلیون و 800 هزار تومان را داراست. در میان مدل‌های صندوقدار 206 هم، V9 با همان قیمت 19 میلیون و 500 هزار تومان خود به فروش می‌رسد و V8 نیز 16 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
از سوی دیگر پژو 405 به عنوان پرتیراژترین محصول ایران خودرو، 13 میلیون و 600 هزار تومان در مدل بنزین سوز به فروش می‌رسد و پارس بنزینی هم 18 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد. در بین دیگر محصولات ایران خودرو، سمند LX با قیمت 14 میلیون و 950 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و سورن هم 16 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.
از ایران خودرو بگذریم و سری به سایپا بزنیم.
در حال حاضر ریو همچنان گران است و قیمتی برابر با 14 میلیون و 300 هزار تومان را داراست. پراید بنزین سوز هم هفت میلیون و 750 هزار تومان به فروش می‌رسد. زانتیا نیز 31 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. همچنین در بین محصولات پارس خودرو (زیرمجموعه سایپا)، مگان 2000 سی سی 31 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد. مدل دنده‌ای و 1600 سی سی مگان هم 27 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد. همچنین ماکسیمای اتومات و فول نیز 41 میلیون و 170 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. مدل دنده‌ای این خودرو نیز قیمتی برابر با 36 میلیون و 925 هزار تومان را داراست. </B>

دنیای اقتصاد

دوست عزيز سلام
ممنون از اطلاعات جديدتون .شما كه اطلاعات خوب و بروزي دارين ميشه لطفا پيش بيني بفرمائيد اين ال 90 كي ثبت نام داره ؟
آخه من ماشينمو فروختم و منتظر شروع ثبت نام ال 90 هستم
نمايندگيها كه اصلا ثبت نام ندارن و ميگن اينترنتي بايستي ثبت نام كنيد
تو سايت پارس خودرو هم كه مدتيه ثبت نام نداره
چكار كنم
ممنون و خدا نگهدار

mohamad skystar
07-05-2011, 19:21
دوست عزيز سلام
ممنون از اطلاعات جديدتون .شما كه اطلاعات خوب و بروزي دارين ميشه لطفا پيش بيني بفرمائيد اين ال 90 كي ثبت نام داره ؟
چكار كنم
ممنون و خدا نگهدار

0 ثبت نامش داستانی طولانی داره.
یهو فردا صبح از روبه روی نمایندگی رد میشید نوشته فروش تندر 90 .
تا میری پول جور کنی و مدارک تکمیل کنی مهلتش تمام شده این قضیه بارها برا من حداقل اتفاق افتاده.
شرکت بدون هیچ اطلاع رسانی فروشش رو اعلام میکنه چون تولیدش کم هستو تقاضا بسیار.
و نمایندگی ها به آشناهاشون میفروشن تمام میشه به غیر از بعضی ها.
تو روزنامه من دیدم نوشته بود پیش فروش تندر 90 نمایندگی پارس خودرو اما وقتی زنگ زدم مهلتش تمام شده بود.
فکر نمیکنم اطلاعیه های فروش یک خودرو توسط نمایندگی ها تو روزنامه چاپ بشه باید از طرف شرکت اعلام بشه.
خلاصه اینکه برای ثبت نام تندر 90 باید مرتب پیگیر باشید.موفق باشید.

mehdi-2009
10-05-2011, 11:00
دوست عزيز سلام
چكار كنم
ممنون و خدا نگهدار
سلام همون طور که دوستمون گفت ثبت نام تندر قاعده وقانون خاصی نداره وباید مرتبا از اینترنت پیگیر باشید البته کار پارسخودرو کمی منظم تره پیش فروش اینترنتیش واسه مرداد همین چندروز پیش بسته شد احتمالا تو همین یکی دوهفته واسه شهریور ثبت نام کنن...
ولی کار ایرانخودرو قانون خاصی نداره شاید امروز واسه 3-4ماه دیگه ثبت نام کنن فردا تو اینترنت فروش 45 روزه بذارن به هر حال باید پیگیر باشین..

liverpooli
15-05-2011, 12:02
سلام دوستان.
میشه بگید در حال حاضر چند نوع ال نود تولید میشه و تفاوت ها ی آنها در چیست؟
با سپاس.

liverpooli
16-05-2011, 15:07
آقا ما یه ال90 فول دولوکس گرفتیم ولی نمیدونم چطور باید ضبط سی دی رو روشن کنم ؟ قلق خاصی داره؟ پیچ ولوم رو هم فشار دادم و هم پیچاندم ولی روشن نشد؟

ghahremanimehdi
16-05-2011, 15:46
آقا ما یه ال90 فول دولوکس گرفتیم ولی نمیدونم چطور باید ضبط سی دی رو روشن کنم ؟ قلق خاصی داره؟ پیچ ولوم رو هم فشار دادم و هم پیچاندم ولی روشن نشد؟

سر کار گذاشتی ؟ خوب اون دکمه ی وسط ولوم رو فشار بده داخل .

mohamad skystar
16-05-2011, 18:18
سلام دوستان.
میشه بگید در حال حاضر چند نوع ال نود تولید میشه و تفاوت ها ی آنها در چیست؟
با سپاس.

سلام.برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر رو بخونید:

liverpooli
16-05-2011, 19:55
سر کار گذاشتی ؟ خوب اون دکمه ی وسط ولوم رو فشار بده داخل .
نه با با سر کار چیه؟ اینقدر فشار دادم که خسته شدم.حتی چند ثانیه هم نگه میدارم ولی هیچ فایده ا ی نداره.

mirab
17-05-2011, 15:38
:33:يه نكته خيلي جالب:33:
تا حالا دقت كردين چرا اينقدر اكثر ال 90ها گلگلير عقباشون به قول معروف ماليده شده.
اگه تا حالا توجه نكردين از اين به بعد بيشتر رو گلگير عقب ال90هايي كه تو طول روز ميبينيد زوم كنيد تا به حرف من برسيد.
من كه هرچي فكر كردم به يه نتيجه بيشتر نرسيدم و اونم ..........:13:
نه بهتره خودتون حدث بزنيد بعد من بگم بهتره............:21:
(قابل ذكر اينه كه من خودم هم اين دسته گل رو به اب دادم:41: ولي قبلش متوجه اين موضوع تو ماشيناي ديگه شده بودم.كه نصيب خودم هم شد انشاا... نصيب شما دوستان نشه.:11:

mehdi-2009
18-05-2011, 11:40
يه نكته خيلي جالب[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6).gif
تا حالا دقت كردين چرا اينقدر اكثر ال 90ها گلگلير عقباشون به قول معروف ماليده شده.
اگه تا حالا توجه نكردين از اين به بعد بيشتر رو گلگير عقب ال90هايي كه تو طول روز ميبينيد زوم كنيد تا به حرف من برسيد.
من كه هرچي فكر كردم به يه نتيجه بيشتر نرسيدم و اونم ..........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
نه بهتره خودتون حدث بزنيد بعد من بگم بهتره............[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](27).gif
(قابل ذكر اينه كه من خودم هم اين دسته گل رو به اب دادم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif ولي قبلش متوجه اين موضوع تو ماشيناي ديگه شده بودم.كه نصيب خودم هم شد انشاا... نصيب شما دوستان نشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
دوست عزیز لازم نبود یه تاپیک جدید هم باز کنید همین جا مطرح می کردین کافی بود.....

hamed malekpour
18-05-2011, 12:07
ایران خودرو امسال 40 هزار تندر 90 تولید می کند

امسال 40 هزار دستگاه تندر 90 در ایران خودرو تولید می شود که نسبت به سال گذشته 120 درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش ایکو پرس مهندس محمد رضا معتمد معاون تولید تندر ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: سال گذشته 18 هزار و 292 دستگاه تندر در ایران خودرو تولید شد که نسبت به تولید سال پیش از آن 11 درصد رشد کرد.

وی خودکفایی 60 درصدی در تولید قطعات تندر 90 را از عوامل افزایش تولید این محصول ذکر کرد و گفت: 40 درصد باقی مانده نیز، طبق برنامه زمان بندی داخلی سازی خواهد شد.

مدیر تولید تندر 90 ایران خودرو از افزایش تیراژ تولید این محصول از روزانه 90 دستگاه به 120 دستگاه در این شرکت تا پایان خرداد خبر داد و گفت: طبق برنامه، امسال شش هزار دستگاه تندر 90 به بازار خارجی صادر می شود.

معتمد افزود: 15 درصد از تولیدات تندر 90 به صورت دو گانه سوز است که با توجه به تقویت اکسل عقب و گیربکس، افت توان ناشی از دوگانه سوز جبران می شود.

وی از صدور 250 دستگاه تندر 90 از ابتدای سال تاکنون توسط این شرکت خبر داد و گفت: ایران تنها سایت تولید رنو در منطقه است و به دلیل نزدیک بودن به بازار منطقه به ویژه عراق، می تواند نقش مکملی برای شرکت رنو در صدور تندر 90 ایفا کند.

mehdi-2009
21-05-2011, 10:13
دوستان اگه کسی میخواد از پارسخودرو تندر ثبت نام کنه عجله کنه که از 5شنبه دارن واسه شهریور ومهر پیش فروش می کنن
واسه شهریور 9تومن و واسه مهر 8تومن پیش پرداخت لازمه.

liverpooli
24-05-2011, 13:34
سلام دوستان.
ما ال 90 گرفتیم (از پارس خودرو) ولی ضبط . چراغ سقف. چراغ صندوق و چراغ داخل داشبورد روشن نمیشن.علت چی میتونه باشه؟ آیا غیرفعالن و باید فعالشون کنیم؟چگونه؟
با سپاس.

ess_1362
25-05-2011, 07:41
ضبط

باید با دکمه قرمز روشنش کنید

چراغ سقف

باید با دو دکمه روی سقف وضعیتش را فعال کنی

چراغ صندوق

نیازی به فعال کردن نداره اگر روشن نمیشه یعنی ایراد داره

چراغ داخل داشبورد

فقط وقتی که چراغ خودرو روشن است این چراغ روشن میشه

liverpooli
25-05-2011, 22:06
[QUOTE=ess_1362;6124623]باید با دکمه قرمز روشنش کنید

فقط وقتی که چراغ خودرو روشن است این چراغ روشن میشه[/QUOT

تمام این کار ها رو انجام دادم ولی نشد . آخه مگه میشه همه این موارد ار کار افتاده باشن؟

shalineh
25-05-2011, 23:53
ْمن ۲۰۶ صندوق دار داشتم که همسرم به مناسبت روز زن اون رو فروخت و یک E2LP واسم خرید صفر کیلومتر مدل ۲۰ اردیبهشت ۹۰
حالا چند تا سوال دارم:
۱ مدارک ماشین کی به دستم می رسد.
۲ تعویض روغن هر چند کیلومتر باید صورت گیرد
۳ آب معمولی تو رادیاتور بریزم یا آب مخصوص رادیاتور
۴ بنزین معمولی بزنم یا بنزین سوپر
۵ فیش aux در رادیو ضبط به چه کاری می آید
6 چطور میشه ایربگ راننده رو غیر فعال کرد
ممنون

mohamad skystar
26-05-2011, 00:22
ْمن ۲۰۶ صندوق دار داشتم که همسرم به مناسبت روز زن اون رو فروخت و یک E2LP واسم خرید صفر کیلومتر مدل ۲۰ اردیبهشت ۹۰
حالا چند تا سوال دارم:
۱ مدارک ماشین کی به دستم می رسد.
۲ تعویض روغن هر چند کیلومتر باید صورت گیرد
۳ آب معمولی تو رادیاتور بریزم یا آب مخصوص رادیاتور
۴ بنزین معمولی بزنم یا بنزین سوپر
۵ فیش aux در رادیو ضبط به چه کاری می آید
6 چطور میشه ایربگ راننده رو غیر فعال کرد
ممنون

1.مدارک خودرو از طریق پست تا 2 هفته به دست شما میرسه یعنی یکبار کارت خودرو میاد یک بار کارت سوختش میاد .سند رو هم که از نمایندگی دریافت میکنید.
2.تعویض روغن برای اینکه موتور عالی کار کنه هر 5000 کیلومتر
3.آب مخصوص رادیاتور استفاده کنید.
4.بنزین معمولی یا سوپر فرقی ندارن چون بنزین سوپر در ایران فایده ای نداره.
5. AUX برای اینکه شما یه وسیله دیگه رو به پخش وصل کنید و آهنگ گوش بدین.مثل موبایل یا ...
6.برای غیر فعال کردن ایربگ اقدام نکنید چون تو نمایندگی دیدم که این مساله مشکل ساز شده بود.در ضمن ایربگ برای ایمنی و محافظ جانه شماست غیر فعالش نکنید.

shalineh
26-05-2011, 00:32
بنا به دلایلی میخوام ایربگ راننده رو غیر فعال کنم
اصلا کلیدی برای این کار تو ماشین تعبیه شده؟
علت اینکه میخوام غیر فعالش کنم اینه که شنیدم اگه سرعت گیرها رو با سرعت رد کنم یا لاستیک ماشین به شدت داخل چاله بیفته یا ضربه سختی به زیر خودرو برخورد کنه ایربگ عمل می کنه!

liverpooli
26-05-2011, 11:30
باید با دکمه قرمز روشنش کنید

فقط وقتی که چراغ خودرو روشن است این چراغ روشن میشه

دوست عزیز تمام این کار ها رو انجام دادم ولی نشد. آخه مگه میشه تمام این موارد از کار افتاده باشن؟

mehdi-2009
26-05-2011, 11:51
بنا به دلایلی میخوام ایربگ راننده رو غیر فعال کنم
اصلا کلیدی برای این کار تو ماشین تعبیه شده؟
علت اینکه میخوام غیر فعالش کنم اینه که شنیدم اگه سرعت گیرها رو با سرعت رد کنم یا لاستیک ماشین به شدت داخل چاله بیفته یا ضربه سختی به زیر خودرو برخورد کنه ایربگ عمل می کنه!

سنسور ایربگ توقسمت جلوماشین تعبیه شده باضربه اززیرعمل نمیکنه.برای غیر فعال کردن ایر بگ راننده هم کلیدی وجود نداره فقط میتونید ایربگ شاگرد غیر فعال کنید

shalineh
26-05-2011, 12:23
سنسور ایربگ توقسمت جلوماشین تعبیه شده باضربه اززیرعمل نمیکنه.برای غیر فعال کردن ایر بگ راننده هم کلیدی وجود نداره فقط میتونید ایربگ شاگرد غیر فعال کنید
از راهنماییتون ممنونم.
ولی تو دفترچه راهنماش نوشته که ضربات شدید به زیر خودرو میتونه هر دو ایر بگ رو فعال کنه :19:

shalineh
26-05-2011, 12:36
چند تا سوال دیگه:
1- بازدیدهای دوره ای هر چند کیلومتر باید انجام بشه؟ تو دفترچه اش نوشته 10000 کیلومتر. آیا همین یک بازدید کافیه یا نه؟
2- به جز روغن ELF Competition St 10W-40 آیا روغن دیگه ای هم میشه ریخت؟ اگر بله، چه روغنی مناسب هست؟
3- نوع روغن ترمز از چه نوعی باشه بهتره؟
4- آیا برف پاک کن تکی نداریم؟ منظورم اینه که دسته برف پاک کن آپشنی نداره که با هر بار فشار دسته برف پاک کن، فقط یه بار بزنه؟ مثل پژو 405 یا پارس.
5- به مایع شیشه شور چه شوینده ای میشه اضافه کرد؟ ریکای معمولی مناسبه؟
6- ریختن آب به باتری لازمه؟ اگر بله ، هر چند مدت باید آب ریخت؟ و چه آبی؟ آب معمولی کافیه؟ حجم مایع ریخته شده چقدر باشه؟
7- سنسور دنده عقب کارش چیه؟ لازمه نصب بکنم؟ بهترین مارکش چیه و قیمتش؟ حتما باید تو نمایندگی نصب بشه؟
8- مایع خنک کننده جنسش چیه؟ آب معمولیه؟ یا مایع مخصوص هستش؟
ببخشید که سوالام زیاد بود. بازم سوال دارم ولی فعلا همین ها رو یاد بگیرم تا بعد.
ممنون

mohamad skystar
26-05-2011, 17:15
چند تا سوال دیگه:
1- بازدیدهای دوره ای هر چند کیلومتر باید انجام بشه؟ تو دفترچه اش نوشته 10000 کیلومتر. آیا همین یک بازدید کافیه یا نه؟
2- به جز روغن ELF Competition St 10W-40 آیا روغن دیگه ای هم میشه ریخت؟ اگر بله، چه روغنی مناسب هست؟
3- نوع روغن ترمز از چه نوعی باشه بهتره؟
4- آیا برف پاک کن تکی نداریم؟ منظورم اینه که دسته برف پاک کن آپشنی نداره که با هر بار فشار دسته برف پاک کن، فقط یه بار بزنه؟ مثل پژو 405 یا پارس.
5- به مایع شیشه شور چه شوینده ای میشه اضافه کرد؟ ریکای معمولی مناسبه؟
6- ریختن آب به باتری لازمه؟ اگر بله ، هر چند مدت باید آب ریخت؟ و چه آبی؟ آب معمولی کافیه؟ حجم مایع ریخته شده چقدر باشه؟
7- سنسور دنده عقب کارش چیه؟ لازمه نصب بکنم؟ بهترین مارکش چیه و قیمتش؟ حتما باید تو نمایندگی نصب بشه؟
8- مایع خنک کننده جنسش چیه؟ آب معمولیه؟ یا مایع مخصوص هستش؟
ببخشید که سوالام زیاد بود. بازم سوال دارم ولی فعلا همین ها رو یاد بگیرم تا بعد.
ممنون

1.تمام بازدید ها و سرویس هایی که تو دفترچه راهنمای خودرو نوشته رو رعایت کنید.
2.به جز روغن ELF من روغن لیکومولی استفاده کردم عالی بوده.
3.روغن ترمز رو همین فومن شیمی بریزی هم خوبه .
4.برف پاکنش اینی که شما میگین رو مثله پژو نداره.
5.مایع شیشه شور آماده بخرید خودش OK هست و نیازی نیست ریکا با آب قاطی کنید.
6.ریختن آب به باتری رو اگر باتری سالم باشه هر بار که برای تعویض روغن و فیلتر میبری (هر 5000 هزار کیلومتر) چک کن و کامالش کن .
7.سنسور دنده عقب سیستم هشداری هست که در هنگام دنده عقب طبق یه فاصله استاندارد تا 2 متر از هر شی بوق میزنه تا راننده رو آگاه کنه تا برخوردی صورت نگیره.مارک های مختلفی تو بازار هست با انواع و اقسام.
حتما تو نمایندگی نباید نصب بشه اما اگر خودروتون گارانتی داره ازشون سوال کنید.
8.مایع خنک کننده منظورتون آب رادیاتور هست؟ از آب رادیاتور آماده که لوازم یدکی فروش ها یا نمایندگی ها دارن استفاده کنید.
موفق باشید.

shalineh
26-05-2011, 17:39
1.تمام بازدید ها و سرویس هایی که تو دفترچه راهنمای خودرو نوشته رو رعایت کنید.
5.مایع شیشه شور آماده بخرید خودش OK هست و نیازی نیست ریکا با آب قاطی کنید.
6.ریختن آب به باتری رو اگر باتری سالم باشه هر بار که برای تعویض روغن و فیلتر میبری (هر 5000 هزار کیلومتر) چک کن و کامالش کن .

1- تو دفترچه فقط همون 10000 کیلومتر رو نوشته.
5- برای خریدنش چی بگم. منظورم اینه که اسمش چیه؟ بگم مایع شیشه شور آماده ال 90 بده؟ اگه آب معمولی با ریکا بریزم مشکلی پیش میاد؟
6- من فکر می کردم باطریش اتمیه. اگه باطری اتمی بخرم موردی پیش میاد؟
ببخشید که زیاد سوال می کنم . :11: از بس که سیستم پیچیده و پیشرفته ای داره :20:

ghahremanimehdi
26-05-2011, 19:58
باتریش که باتری خشک هست .(E2LP)