PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

ess_1362
27-05-2010, 18:32
از کجا میتونیم به قیمت کارخونه تهیه کنیم ؟

تقریبا هیچ جا

مگر اینکه یک آشنای درجه یک در یکی از نمایندگی های فروش پارس خودرو داشته باشی

saerhan
27-05-2010, 21:05
تقریبا هیچ جا

مگر اینکه یک آشنای درجه یک در یکی از نمایندگی های فروش پارس خودرو داشته باشی
ما بهمن ماه e2lp زرشکی را بصورت نقدی از نمایندگی خریدیم و یه ماه نشد که تحویل گرفتیم. اون موقع فقط e2lp زرشکی و مشکی داشتند. به دو سه تا نمایندگی مدارک بده شاید از سهمیه امانی شون داشته باشند.(ضمناً نمایندگی هیچ نسبتی با ما نداشت)

سعید6
27-05-2010, 21:16
قیمت کارخانه (ریال) قیمت کف بازار(ریال)

تندر E0 بدون کولر 89000000 93000000

تندر E0 با کولر 94000000 102000000

تندر 90 E0 ساده 104500000 112500000

E1 نیمه فول 118500000 128500000

E1 فول 124500000 130500000

E2 نیمه فول 129000000 132000000

E2 فول 139000000 145000000

سعید6
27-05-2010, 21:21
ما بهمن ماه e2lp زرشکی را بصورت نقدی از نمایندگی خریدیم و یه ماه نشد که تحویل گرفتیم. اون موقع فقط e2lp زرشکی و مشکی داشتند. به دو سه تا نمایندگی مدارک بده شاید از سهمیه امانی شون داشته باشند.(ضمناً نمایندگی هیچ نسبتی با ما نداشت)

تا حالا هر جایی که رفتم میگه نداریم . میگن تنها راهش اینه که باید ثبت نام کنی الآنم که فقط E2 رو پیش فروش میکنند.
اگه ممکنه آدرس یا شماره نمایندگی که شما ماشینا تهیه کردی بهم بدید.

سعید6
27-05-2010, 21:34
راستی کیسه هوای تندرو وقتی عمل کرد چقدر باید هزینه کنیم تا شارژ کنیم ؟

ess_1362
28-05-2010, 07:30

بله اون موقع بعضی نمایندگی ها داشتند ولی باز هم از قیمت کارخانه که 13900000 بود بیشتر میدادن

مثلا همون موقع یکی از نمایندگی ها 14700000 برای رنگ زرشکی و 15 تومن هم برای سایر رنگ می گرفت

قیمت کارخانه (ریال) قیمت کف بازار(ریال)

تندر E0 بدون کولر 89000000 93000000

تندر E0 با کولر 94000000 102000000

تندر 90 E0 ساده 104500000 112500000

E1 نیمه فول 118500000 128500000

E1 فول 124500000 130500000

E2 نیمه فول 129000000 132000000

E2 فول 139000000 145000000

برادر عزیز این قیمتها که گذاشتی اصلا درست نیست و مال حدعقل 7 ماه پیش هست

الان قیمت کارخانه ای مدل e2 فول 14200000 هست که در بازار (لاعقل در شهر ما) چیزی بین 15 تا 15700000 معامله میشه و خود نمایندگی هم 15200000 فروش نقدی داره

تا حالا هر جایی که رفتم میگه نداریم . میگن تنها راهش اینه که باید ثبت نام کنی الآنم که فقط E2 رو پیش فروش میکنند.
اگه ممکنه آدرس یا شماره نمایندگی که شما ماشینا تهیه کردی بهم بدید.

چند ماه پیش مدل E1SP+CP را پیش فروش می کردن ولی الان فقط مدل E2 فول را بصورت اینترنتی پیشفروش می کنند

سعید6
28-05-2010, 19:07
قیمت کارخانه و بازار E1SP+CP چقدر است ؟

armfootball
28-05-2010, 22:58
راستی کیسه هوای تندرو وقتی عمل کرد چقدر باید هزینه کنیم تا شارژ کنیم ؟

بین 300 الی 400 هزار تومان دوست عزیز

hamed malekpour
29-05-2010, 07:49
بین 300 الی 400 هزار تومان دوست عزیز
آیا این امکان وجود داره که کیسه ی هوارا بعد از عمل کردن غیر فعال کرد؟

سعید6
29-05-2010, 11:52
خدمت دوست خوبم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

steps
30-05-2010, 15:17

mkhavari2000
30-05-2010, 19:32
یه سوال:
شنیدم ترکیه لوازم ال نود ارزون تر از ایران هست اگر درست هست و خبر دارید بگید چی بیارم که هم جا گیر نباشه و هم قیمتش با اینجا فرق داشته باشه برای فروش

alenkita
31-05-2010, 05:44
آقا کسی از قیمت لنت فابریک جلو ال 90 خبری نداره؟

D r i v e r
31-05-2010, 11:56
آقا کسی از قیمت لنت فابریک جلو ال 90 خبری نداره؟
تا جایی که میدونم معمولی حدود 15 تومن و فرانسوی فکر کنم حدود 30 - 35 تومن هست :46:

armfootball
01-06-2010, 14:43
آیا این امکان وجود داره که کیسه ی هوارا بعد از عمل کردن غیر فعال کرد؟

100% وجود داره ... خب وقتی عمل کرد دیگه شارژ نکنی دیگه عمل نمیکنه. بر میداری و دیگه مصرف نمیکنی
اما کیسه هوا برای صدمه نخوردن در تصادفات شدید خیلی کارایی داره و میرزه 300 الی 400 بدی در عوض پول بیمارستان و دارو و دکتر رو ندی ( البته ایشا لله که بلا دور باشه و هیچ وقت نیازی به باز شدن کیسه هوا نباشه ) :46:

mehdi n73
01-06-2010, 19:22
مهلت ثبت نام پارس خودرو به مناسبت آزاد سازی خرمشهر تا کی هست؟ از طریق اینترنتی میشه به راحتی ثبت نام کرد. مشکلی نیست؟ ممنون

armfootball
02-06-2010, 01:28
مهلت ثبت نام پارس خودرو به مناسبت آزاد سازی خرمشهر تا کی هست؟ از طریق اینترنتی میشه به راحتی ثبت نام کرد. مشکلی نیست؟ ممنون

مهلتشون احتمالا تا آخر خرداد باید باشه...!
ولی اگه متقاضی زیاد باشه زود از رو سایت بر میدارنش
منم اینترنتی ثبت نام کردم و مشکلی نداشتم و موعد تحویلم شهریوره البته بگم من آخرای فروردین ثبت نام کردم. برای ثبت نام پولت باید تو حساب ملت باشه آخه پارس خودرو از ملت خرید میکنه مثل سایپا

soooot
02-06-2010, 02:59
سلام
زیاد دیدم که اتوموبیل های بالای 30 تومن رو از دم قسط بفروشن، پارسال یه جا بود که هیوندای کپه رو به صورت قسطی ماهی 1 میلیون و در کل 40 تومن میداد. ( یعنی تقریبا هیچی رو قیمتش نمیکشید! )
آیا اگر بخوام یه E2 فول بخرم جایی هست که از دم قسط بفروشه؟ اگر هست چقدر میکشن رو قیمتش؟ ماهی چقدر میگیرن؟ و در اقساط چند ماهه؟
بعد یه سوال دیگه، کارهایی که بعد از خرید باید انجام بدیم چیه؟ ( خرید از نمایندگی ) آیا باید خودرو رو بیمه کنیم یا بیمه هست، ( هر نوع بیمه )، آیا باید دزدگیر ببندیم روش یا دزد گیر داره و دزدگیر خودش خوبه و...

ess_1362
02-06-2010, 09:04
بعد یه سوال دیگه، کارهایی که بعد از خرید باید انجام بدیم چیه؟ ( خرید از نمایندگی ) آیا باید خودرو رو بیمه کنیم یا بیمه هست، ( هر نوع بیمه )، آیا باید دزدگیر ببندیم روش یا دزد گیر داره و دزدگیر خودش خوبه و...

بیمه فقط شخص ثالث و سرنشین داره و باید برای بدنه و سرقت بیمه اش کنید

دزدگیر هم نداره و فقط کلید ضد سرقت داره که باید براش دزدگیر بگیری که از 95 تومن هست تا 200 تومن ولی همون مدل 95 تومن کاملا براش کفایت می کنه

soooot
02-06-2010, 09:23
بیمش چقدر میشه؟ بعد از خرید به جز بیمه و نصب دزدگیر کار دیگه ای نباید بکنیم؟
از نحوه فروش قسطی و... خبر ندارید؟ ( از دم قسط )

ess_1362
02-06-2010, 11:14
بیمش چقدر میشه؟ بعد از خرید به جز بیمه و نصب دزدگیر کار دیگه ای نباید بکنیم؟

من خارج از نمایندگی پرسیدم گفتن که حدودا 360 تومن

ولی خود نمایندگی دفتری داشت که با 20% تخفیف میداد که نقدی 240 تومن تموم میشد و قسطی هم نهایت 270 تومن.البته من هنوز ماشین را بیمه نکردم احتمالا در هفته آینده بیمه اش می کنم

بجز دزدگیر چیز دیگه ای نمی خواد مگر اینکه یک پخش خوب هم برای ماشین بگیرید چون پخش فابریک ماشین فقط CD صوتی پخش می کنه و باید در اولین فرصت تعویض بشه

همچنین اگر که روکش صندلی هم براش بگیرید بهتره

البته من هنوز خودم هیچ کدوم از لوازم بالا را که توصیه کردم نگرفتم (چون وقتش پیش نیومد):31:

از نحوه فروش قسطی و... خبر ندارید؟ ( از دم قسط )

بعید می دونم این ماشین را قسطی بشه بصورت صفر خریداری کرد

steps
02-06-2010, 12:41
رنو با عقب نشینی از حضور مستقیم در ایران تجربه پژو را به عنوان بهترین راه همکاری با شرکای ایرانی اش بر گزید.
آخرین نشست خبری مدیرعامل رنوپارس (شرکت تامین قطعات تندر90) امروز در شرایطی برگزار شد که پیش از آن گفته می‌شد، ژان میشل کربل جایش را به یک ایرانی-فرانسوی خواهد داد. کربل که تا امروز نشستی با بیش از 4 خبرنگار نداشته، امروز از 9 خبرنگار پذیرایی کرد تا اولین سنت‌شکنی این شرکت که به قول مدیرعاملش «دوست دارد با عمل حرف‌هایش را بزند» انجام پذیرد. سنت‌شکنی بعدی قبول تلویحی کنار کشیدن از تامین قطعات تندر90 بود که از سوی کربل عنوان شد.
رنوپارس تا چند ماه گذشته بر روی تامین قطعه بیشترین تاکید را داشت و با توجه به کیفیت خوب، علی‌رغم انتقادات شرکای خودروساز، از حمایت رسانه‌ای مناسبی بهره می‌برد. کربل پس از قبول تلویحی کنار کشیدن از تامین، در برابر سوالات مختلف خبرنگاران که از پژویی شدن رنو در ایران می‌پرسیدند، بارها بر کیفیت تاکید کرد، از ادامه روش رنو گفت و تا آخرین لحظات گفتگویش، بارها صندلی که بر روی آن نشسته بود را عقب و جلو برد!
مدیرعامل رنوپارس البته هیچ توضیحی در رابطه با تفاوت‌های رنوپارس پس از کنار کشیدن از تامین قطعات این خودرو نداد اما تاکید کرد کیفیت، تکنولوژی و مشتری‌مداری هیچگاه از محصولات رنو جدا نخواهد شد. او که بارها با روش پژو در صورت کنار کشیدن از تامین قطعات مقایسه شد، تاکید کرد ساده‌سازی کار باعث مذاکرات با طرف‌های ایرانی شده و ما ریشه‌های عمیقی داریم و اگر اینک تغییراتی صورت بگیرد فقط شامل شاخه‌ها خواهد شد.
کربل در مقدمه سخنانش بیش از ده بار از واژه کیفیت استفاده کرد و آن را موفقیت‌آمیزترین بخش حضور این شرکت در ایران خواند. وی همچنین در مورد تجمیع تولید تندر در یک خودروساز به جای دو خودروساز فعلی، با عقب نشینی از گفته‌های چند ماه قبل، آن را مربوط به طرف ایرانی دانسته و فقط گفت «مهم این است که سرمایه‌گذاری‌های فعلی هدر نرود.» وی همچنین از سنت‌شکنی دیگر خبر داد و در حالیکه مطابق روش رنو، تولیدکنندگان قطعات جهت بالا بردن سود و افزایش بهره‌وری، تک سورس انتخاب می‌شوند، ضمن انتقاد از 20 درصد قطعه‌سازان ایرانی طرف قرارداد به دلیل نرسیدن به کیفیت و ظرفیت مورد قبول، خروج از حالت تک سورس و ورود چند قطعه‌ساز جدید به پروژه تندر خبر داد.
وی در مورد قیمت نیز، از پایین بودن بهره‌وری صنعتی در ایران انتقاد کرده و گفت «آنهایی که می‌گویند قیمت بالا تقصیر رنوپارس است، پروژه را نشناخته‌اند.» کربل همچنین به آمار جالبی اشاره کرد و از حضور 250 مهندس ایرانی در کنار فقط 16 مهندس خارجی خبر داد و گفت 20 درصد کارمندان ما در پروژه تامین حضور دارند و 80 درصد بقیه در پروژه‌های دیگر فعالیت می‌کنند. مدیرعامل رنوپارس در مورد فازهای بعدی پررژه X90 از مذاکرات فازهای R و F با ایران خودرو و B90 با پارس‌خودرو خبر داد. این نشست که در سالگرد تاسیس رنوپارس با مالکیت 51 درصد طرف فرانسوی تشکیل شده بود با تاکید بر آنچه ساده‌سازی کار خوانده شد ادامه یافت.
به نظر می‌رسد دو طرف ایرانی و فرانسوی به دلیل افزایش سود، در حال انجام توافقاتی هستند که از یک سو واگذاری تامین قطعه به طرف ایرانی با هدف کاهش قیمت از یک سو و ورود خودروهای جدید رنو به خط تولید خودروسازان از سوی دیگر را شامل می شود مخصوصا آنکه کربل تاکید کرد «پس از سه سال، نه رنو از این پروژه پولی می‌سازد و نه شرکای ایرانی!» وی که به گفته خود با حکم بازنشستگی قصد ترک ایران را دارد در حالیکه همچنان صندلی که بر روی آن نشسته بود را عقب و جلو می‌برد و به خاطر کنار کشیدن از تامین قطعه تا لحظات پایانی از او پرسیده می‌شد در پاسخ به سوالی که خواسته شد برای نفر جایگزینش جمله‌ای بگوید گفت «زمان در ایران با آنچه ما در غرب می‌شناسیم فرق می‌کند و متاسفانه ما در غرب به آن توجه نمی‌کنیم.»
منبع : KhabarOnline

به نظر با این کار کیفیت بالای تندر نابود شد

soooot
03-06-2010, 03:50
الان تندر 90 دوگانه سوز هم اومده یا فعلا فقط حرفش هست؟
اگر اومده الان امکان خرید نقدیش هست؟
اگر هست خرید بنزین سوز رو پیشنهاد میدید یا دوگانه سوز رو؟

ess_1362
03-06-2010, 10:33

راستش ایران خودرو قبلا ثبت نام کرده ولی من هنوز به چشم خودم ندیدم و البته حدس میزنم که نخواهم دید چون دوستان (و البته سابق خودم) که ثبت نام کردند یک ماه به تحویل خودرو با اونها تماس گرفتند و گفتند امکان تحویل وجود نداره و بجاش یا 206 یا 405 بگیرید یا پولتون را پس بگیرید

واقعا حیف این ماشین نیست که با دوگانه سوز کردنش گند بزنند به اون!!

سعید6
03-06-2010, 13:39
اگر اومده الان امکان خرید نقدیش هست؟

اگه قصد خریدشا دارید بذار یه مدت بیاد تو بازار امتحانشو پس بده (البته اگه پسم بده بنزین سوز بهتره)بعد خریداری کنید.
ولی به نظر من بنزین سوز بهترین گزینست.

HOJ-JAT
04-06-2010, 11:47
اگه بخوای نقدی فولشو بخری چقدر طول می کشه؟منظورم فروش فوری

ess_1362
04-06-2010, 12:40
اگه بخوای نقدی فولشو بخری چقدر طول می کشه؟منظورم فروش فوری

منظور شما تحویل فوری هست؟

اگر این باشه که در صورتی که بصورت امانی خودرو را داشته باشند همون موقع تحویل میدن ولی اگر امانی نداشته باشند و از کارخانه بگیرن حداکثر 7-12 روز پس از پرداخت وجه خودرو

مهرداد3296
06-06-2010, 00:09
من خارج از نمایندگی پرسیدم گفتن که حدودا 360 تومن

ولی خود نمایندگی دفتری داشت که با 20% تخفیف میداد که نقدی 240 تومن تموم میشد و قسطی هم نهایت 270 تومن.البته من هنوز ماشین را بیمه نکردم احتمالا در هفته آینده بیمه اش می کنم

بجز دزدگیر چیز دیگه ای نمی خواد مگر اینکه یک پخش خوب هم برای ماشین بگیرید چون پخش فابریک ماشین فقط CD صوتی پخش می کنه و باید در اولین فرصت تعویض بشه

همچنین اگر که روکش صندلی هم براش بگیرید بهتره

البته من هنوز خودم هیچ کدوم از لوازم بالا را که توصیه کردم نگرفتم (چون وقتش پیش نیومد):31:

بیمه بدنه به نظر شما مال کدوم شرکت بهتره؟ بیمه ایران یا بیمه آسیا و یا ... ؟
اینی که شما میگفتی تو نمایندگی میداد مال کدوم شرکت بود؟
راستی آدرس نمایندگی رو میتونی بدی؟
اونجا دزد گیر هم رو ماشین نصب میکنن؟ چون راستش من یبار رفتم سورنا برای نصب دزدگیر ولی ترسیدم بدن نصب کنن چون با این که بعضیاشون میگفتن با سوکت فابریک نصب میکنن ولی گفتم شاید زیاد تجربه ال90 نداشته باشن بزنن سیستم برق ماشینو بریزن بهم و بعدشم ماشین از گارانتی دربیاد
برا همین گفتم بدم خود نمایندگیا نصب کنن
اگه کسی آدرس نمایندگی مجاز داره که دزد گیر هم نصب میکنه بگه ممنون میشم

ess_1362
06-06-2010, 07:41

به نظر من اول ایران و بعد پارسیان

ایران

نمایندگی سایپا پارس خودرو حریت شیراز(ممتاز)

اونجا دزد گیر هم رو ماشین نصب میکنن؟ چون راستش من یبار رفتم سورنا برای نصب دزدگیر ولی ترسیدم بدن نصب کنن چون با این که بعضیاشون میگفتن با سوکت فابریک نصب میکنن ولی گفتم شاید زیاد تجربه ال90 نداشته باشن بزنن سیستم برق ماشینو بریزن بهم و بعدشم ماشین از گارانتی دربیاد

بله خودشون دزدگیر و ضبط و باند و روکش ... هم نصب می کنند

برای مارک تلماتیکس معمولی با نصب 98 تومن و برای تصویری هم بسته به نوع برند از 170 تا 220 تومن البته همه سوکت فابریک

البته فکر می کنم شما تهران هستید و باید از یکی از نمایندگی های شهر خودتون سوال بگیرید

hamed malekpour
08-06-2010, 22:50
یه در خواست می شه انواع چراغ های اسپرت عقب وجلوی ال 90را بگذارید تصاویرش را ممنون؟

amin GT
08-06-2010, 23:52
برا همین گفتم بدم خود نمایندگیا نصب کنن
اگه کسی آدرس نمایندگی مجاز داره که دزد گیر هم نصب میکنه بگه ممنون میشم

بیمه آسیا یکی از بهترین بیمه هاست و اگر بیمه بدنه بخواین بکنیین و ماشین صفر باشه تا 20% تخفیف میدن .

تو نمایندگی اصلا هیچی وصل نکنیین همشون کلاه بردار و به قولی دزدن...برید بیرون و نصب کنیین .
L90 هم ماشین جدییدی نیست که کسی تجربه نصب دزدگیر روش نداشته باشه .
اگر خواستین معمولی ببندین حتما برین یکی از نمایندگی های تلمتیکس و اگر اشتباه نکنم مدل BC-2 ببندین 0توی این معمولیا از همه مارکا بهتر و اصل تر و مطمئن تره )

اگرم تصویری خواستین ببندین حتما مجیکار کره ببندین که تو این مارک هم تو تصویریا از همه بهتره .

اینایی که بهتون گفتم از روی تجربه ان و همه امتحانشونو پس دادن:20:

ess_1362
09-06-2010, 12:04
بیمه آسیا یکی از بهترین بیمه هاست و اگر بیمه بدنه بخواین بکنیین و ماشین صفر باشه تا 20% تخفیف میدن .خوب شما کاش یک قیمت هم از این نمایندگی بیمه آسیا میذاشتی چون من دیروز اتومبیل را بیمه کردم که شد 234 تومن البته بیمه ایران

تو نمایندگی اصلا هیچی وصل نکنیین همشون کلاه بردار و به قولی دزدن...برید بیرون و نصب کنیین .با این حرف شما تا حدودی موافقم

L90 هم ماشین جدییدی نیست که کسی تجربه نصب دزدگیر روش نداشته باشه .اتفاقا نصب این دزدگیر واقعا قلق داره

یک نمونه اش هم این هست که همه دزدگیر ها سیم مثبت میگیرن در حالیکه این مارک منفی میگیره و باید حتما یک رله 10 آمپر بذاری سر راهش وگرنه علاوه بر سوختن دزدگیر کل مدار الکترونیکی اتومبیل هم از کار می افته و حسابی باید برید توی خرج

من خودم آخرش BC2 را نصب کردم که با نصبش 98 تومن گرفت(البته روی کارتنش هم نوشته 98 تومن) ولی برای صندوق پران 14 تومن اضافه گرفت چون می گفت پمپ برقی صندوق قیمتش جدا هست و باید جدا خریداری بشه

البته من از خود توی نمایندگی وصل کردم چون خارج از نمایندگی اولا BC2 را نداشت و ضمنا گرونتر می گفت

در مورد تصویری هم حتی الامکان برای راحتی کار همون سوکت فابریک بگیرین بهتره ولی اگر خواستین غیر از این بگیرید من JVC را توصیه می کنم که با قیمت 110 تومن امکانات کاملی داره

mehdi n73
11-06-2010, 21:22
راستی ایران خودرو الان داره اینترنتی اسم می نویسه و مهر تحویل میده قیمتش چند میشه؟ راستی با همه کارت ها میشه در ایران خودرو پول رو پرداخت کرد؟
راستی سایتش همین
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید است دیگه؟

ess_1362
12-06-2010, 11:36
راستش خیلی از ایرات خودرو سر در نمیارم ولی یک نمایندگی ایران خودرو این طرفها هست که فروش نقدی داره و الان کل مبلغ را از شما میگیره و مرداد تحویل میده

سعید6
12-06-2010, 17:49
راستی ایران خودرو الان داره اینترنتی اسم می نویسه و مهر تحویل میده قیمتش چند میشه؟ راستی با همه کارت ها میشه در ایران خودرو پول رو پرداخت کرد؟

اگه میخوای ثبت نام کنی پارس خودرو بهتره هم کیفیت خودروهاش هم موعد تحویلش

hamed malekpour
12-06-2010, 21:41
آیا تحریم ها برروی قیمت وکیفیت قطعات ال 90تاثیر می کنه به نظرم تحریم شدیم در قطعات ال 90 پس ایران خودش دست به کار می شه وقطعات ضعیف وگران روانه ی بازار می کنه مگه نه؟

mehdi n73
12-06-2010, 23:39
آخه پارس خودرو الان نمیده میره برای دی که دیگه دیره. یعنی خیلی فرق بین ماشین این دو شرکت هست؟ اگه خیلی نباشه مهم نیست.

ess_1362
13-06-2010, 11:41
آخه پارس خودرو الان نمیده میره برای دی که دیگه دیره. یعنی خیلی فرق بین ماشین این دو شرکت هست؟ اگه خیلی نباشه مهم نیست.
راستش مسئله اصلی این هست که ایران خودرو اصلا خوش قول نیست

پارس خودرو اگر بگه که دی تحویل میده مطمئن باشید اگر زودتر از دی تحویل نده قبل از 15 دی حتما ماشین را به شما تحویل میده ولی ایران خودرو اگر بگه شهریور تحویل میده اگر منتفی نشه شما باید آبان به بعد منتظر ماشین باشی

سعید6
13-06-2010, 12:16

تو کیفیت ال نود پارس خودرو شکی نیست ولی دوستانی که قبلا ثبت نام کرده بودند از پارس خودرو راضی بودند .
پیشنهاد منم پارس خودرو

mehdi n73
13-06-2010, 20:04
با تشکر از هر دو کاربر عزیز. فعلا که ایران خودرو ماه مهر ثبت نام کردم تا اومدم پول بریزم دیدم برداشته میگه تموم شد.
منم بی خیال آبان شدم . از طرفی نظر شما دوستان رو هم دیدم . پارس خودرو هم دی میده که دیره با ماشین تا آخر فروردین جایی نمیرم چون نیستم. حالا فکر می کنید پارس خودرو برای تحویل فروردین یا اردیبهشت ثبت نام میکنه؟ کی ممکنه باشه؟

ess_1362
14-06-2010, 10:56
با تشکر از هر دو کاربر عزیز. فعلا که ایران خودرو ماه مهر ثبت نام کردم تا اومدم پول بریزم دیدم برداشته میگه تموم شد.
منم بی خیال آبان شدم . از طرفی نظر شما دوستان رو هم دیدم . پارس خودرو هم دی میده که دیره با ماشین تا آخر فروردین جایی نمیرم چون نیستم. حالا فکر می کنید پارس خودرو برای تحویل فروردین یا اردیبهشت ثبت نام میکنه؟ کی ممکنه باشه؟

دقیقا یکسال پیش در چنین روزهایی بود که من رفتم از ایران خودرو ثبت نام کردم و قرار بود آبان ماشین را به من تحویل بدن و درست موقع تحویل دادن گفتن که نداریم و یا 206 ببر یا 405 که من هم انصراف دادم

شما اگر 50-60 صفحه در همین تاپیک به عقب برگردین دقیقا پستهای منو پیدا می کنید

در مورد ثبت نام هم به سایت پارس خودرو برید و ببینید هنوز باز هست یا نه ؟ چون باید تا آخر ماه هنوز باز باشه

برای دیدن سایت هم سعی کنید با مرورگر IE وارد سایت بشید چون ظاهرا با فایرفاکس مشکل داره و ارور میده

MD666
15-06-2010, 14:11
سلام.این تندر آپشن چنده؟

ess_1362
15-06-2010, 19:13
دوستان یک سوال؟

کسی راهنمای استفاده از کامپیوتر تندر را نداره

در پستهای قبلی یکی از دوستان یک راهنما گذاشته ولی ظاهرا سایت آپلود سنتر ایراد داره و حتی با ف ی ل ت ر ش ک ن هم باز نمیشه!

اگر کسی این راهنما را داره لطفا یک لینک از اون بذاره

ممنون

hamed malekpour
16-06-2010, 22:55
یه سوال اگه باسرعت 140محکم ترمز ال 90که مجهز به سیستم absاست را بگیریم چی می شه آیا امکان وجود داره که لاستیک ها قفل شوند یاماشین چپ کنه یا حتی کیسه ی هوا عمل کنه؟

ess_1362
17-06-2010, 11:13
یه سوال اگه باسرعت 140محکم ترمز ال 90که مجهز به سیستم absاست را بگیریم چی می شه آیا امکان وجود داره که لاستیک ها قفل شوند یاماشین چپ کنه یا حتی کیسه ی هوا عمل کنه؟

این موضوع را به شخصه تا 120 امتحان کردم که هیچ مشکلی نداشت و فقط یک مقدار جزیی صدای لاستیک شنیده میشد و کمی هم سر ماشین به سمت پایین میرفت

سعید6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون ولی این که توی دفترچه خودرو هم هست!!

مثلا من می خوام سایز لاستیک جدید را وارد کنم

البته من طریقه مشاهده مقدار بنزین باقیمانده درون باک و همینطور مشاهده و پاک کردن ارور های کامپیوتر ماشین را بلد هستم ولی دنبال سایر موارد میگردم

MoHaMaD ZaNd
17-06-2010, 14:23
نه خیر دوست عزیزم . امکان نداره !!! ترمز به هیچ وجه قفل نمیکنه . درضمن اگه توی اون سرعت با فرمون بازی نکنید امکان چپ شدن هم نیست . کیسه هوا هم وقتی عمل میکنه که ماشین جلوش ضربه بخوره و سنسور های موجود در اونجا دستور باز شدن کیسه هوا رو بدن .
در ضمن توی این سرعت وقتی شدید ترمز میکنید صدا جیغ لاستیک شنیده میشه که اونم طبیعیه و به خاطر اصطحکاک بسیار شدید بین لاستیک و آسفالت هست !

MoHaMaD ZaNd
20-06-2010, 14:23
تندر 90 و پايان ماهيگيري از آب گل آلود
در هفته گذشته در خبرها آمده بود که سرانجام پس از مدتها تولید خودروی تندر 90 در یک خودروساز ایرانی متمرکز می شود و این نقطه پایانی بر منازعات چند ساله تولید این خودرو خواهد بود .
این پایان شاید مورد پسند برخي و یا مورد انتقاد برخی ديگر از فعالان این صنعت باشد اما تبعات خاص آن براي هر دو خودروساز مثبت است.

تبعات فنی یک تصمیم
تولید تندر 90 در دو خودروساز بزرگ ایرانی (سایپا – ایران خودرو) با طرفیت قرارداد شرکت رنو پارس انجام می شد اما از ابتدا به دلیل تولید خودرو در دو شرکت، طرف فرانسوی با استفاده از ترفندهای مختلف سعی در ایجاد اختلافاتی بین دو خودروساز داشت به طوریکه هیچ گاه این دو طرف ایرانی در سر میز مذاکره با یک نگاه متحد به استقبال طرف فرانسوی نروند و از این باب طرف فرانسوی مدام امتیازات جدیدی بگیرد که تا حدی هم موفق بود؛ اما این تمرکز تولید در گروه خودروسازی سایپا و با عاملیت پارس خودرو، پایانی برای این ماهیگیری از آب گل آلود است.
از سوی دیگر ایران خودرو در صورت های مالی ارایه شده به بورس تهران برای سال 1389 تولید 720 هزار دستگاه خودرو در نظر گرفته که سهم تندر 90 در این میان تنها 35000 دستگاه بوده یعنی حدود 5 درصد.
پس تندر 90 در سبد محصولات ایران خودرو جایگاه استراتژیک نداشته است و بر بودجه این شرکت هم تاثیر زیادی ندارد چون در سال 89 تولید سمند را 49 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است .
به عبارت دیگر ایران خودرو که در سال 88 تنها 3160 خودروی تندر 90 در شش ماه تولید کرده، خود با عنایت به مشکلات تولید این خودرو در پیش بینی بودجه سال 89 تولید تندر را 46درصد کاهش داده و با افزايش 49درصدي تولید سمند، این خلا را پر کرده بود و حالا با حذف تولید تندر 90 تنها 5درصد از سبد محصولات تولیدی خود را دچار تغییر می بیند.
در مقابل، پارس خودرو که عامل سایپا در تولید تندر 90 است در سال 88 حدود 280 هزار دستگاه خودرو تولید کرده که سهم تندر90 از آن تنها 25 هزار عدد بوده و در سال 1389 هم پیش بینی تولید 320 هزار خودرو انجام شده که سهم تندر 90 از آن 48000 است.
به عبارت دیگر 15درصد از محصولات تولیدي سایپا را تندر 90 تشکیل می دهد یعنی از ابتدای سال 89 و در بودجه 89 پارس خودرو درست بر عکس رقیب افزایش 70 درصدي تولید تندر 90 را پيش بيني كرده که بیانگر دیدگاه مثبت مدیران این خودروساز به تولید تندر 90 است.
بدین ترتیب، از این پس پارس خودرو می تواند با عقد قراردادهای متمرکز و بزرگتر با قطعه سازان در فضایی بدور از جنجال و هیاهو، به کاهش قیمت تمام شده از طریق کاهش قیمت قطعات بپردازد و حاشیه سود تولید این خودرو را بهبود بخشد.
همچنین تمرکز خدمات پس از فروش و از میان رفتن اختلاف قیمت در بازار آزاد در بین محصولات تولیدی پارس خودرو و ایران خودرو، از دیگر تبعات مثبت این تصمیم است.

واگذاری خودروسازان و تندر 90
از سوی دیگر، این تصمیم قبل از واگذاری بلوک سهام دو خودروسازدر بورس، می تواند جلوی حرف و حدیثهای همیشگی از جمله عدم حمایت ارگانهای دولتی پس از واگذاری سهام شرکتها را از میان بردارد؛ چون فضای کار قبل از واگذاری کاملا شفاف شده و خریداران می توانند با دخالت این پارامتر نسبت به تصمیم گیری صحیح اقدام کنند.

منبع : Peymane.ir

hamed malekpour
20-06-2010, 16:28
تندر 90 ايران خودرو گواهي نامه سرآمدي رنو را اخذ كرد

بر اساس ارزيابي هاي انجام شده از سوي كارشناسان زبده شركت رنو فرانسه، تندر 90 ايران خودرو به عنوان بهترين محصول در مقايسه با ساير سايت هاي توليد كننده اين خودرو در كشور شناخته شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محمد رضا معتمد معاون مدير عامل در توليد تندر90 ايران خودرو با بيان اين كه سالانه دو بار سايت هاي توليدي تندر 90 ايران مورد ارزيابي كارشناسان شركت رنوي فرانسه قرار مي گيرند، اظهار داشت: در اين دوره تندر 90 ايران خودرو همانند سنوات گذشته از اين ارزيابي سربلند بيرون آمد.

وي ادامه داد: سه نفر از كارشناسان زبده شركت رنو فرانسه به مدت 10 روز متوالي بخش هاي مختلف خطوط توليد تندر 90 ايران خودرو را مورد ارزيابي موشكافانه قرار دادند.

معتمد با اشاره به اين كه اين ارزيابي تا كنون سه بار از خطوط توليد ايران خودرو صورت گرفته است، خاطرنشان ساخت: در سه دوره قبل نيز , ايران خودرو موفق به اخذ گواهي نامه سبز شده بود .

معاون مدير عامل ايران خودرو تاكيد كرد: با توجه به ارزيابي هاي دقيقي كه در اين دوره ,از خطوط توليد تندر 90 ايران خودرو انجام شد، گواهي نامه سبز ايران خودرو به گواهي نامه سرآمدي در كيفيت ارتقاء يافت كه اين گواهينامه به مراتب از گواهي نامه سبز بالاتر و با ارزش تر مي باشد .

Galant
22-06-2010, 07:31
سلام من يه E2 كه از صفر دسته خودم بوده و الان حدود 45000 تا راه رفته تا حالا مشكلي برام نداشته فقط دو هفته پيش بعد از يكي دوبار چشمك زدن چراغهاي پشت دكمه هاي گردون كولر و دريچه هوا خاموش شد ( البته كولر كار ميكنه) همچنين حدود يه ماهي ميشه كه تو سربالايي ها خطوط نشانگر درجه حرارت موتور از 4 خط به 7 خط ميرسه و بعد از يه سه چهار دقيقه دوباره برميگرده رو 4 خط ميخواستم ببينم مشكل از چيه ، اگر دوستان راهنمايي كنين ممنونتون ميشم .

MoHaMaD ZaNd
22-06-2010, 10:08
در صورت كناره‌گيري رنوپارس کیفیت تندر کاهش می‌یابد؟

پس آنکه میشل کربل مدیرعامل پیشین رنوپارس (شرکت تامین‌کننده قطعات تندر)، در آخرين نشست خبري خود از احتمال واگذاري تامين قطعات تندر-90 به خودروسازان داخلي خبر داد، نگراني‌هايي در باب آينده كيفي اين خودرو، در میان کارشناسان و حتی مشتریان داخلی به وجود آمد.

اگرچه وزارت صنایع و خودروسازان معتقدند با کنار رفتن رنوپارس از زنجیره تامین قطعات تندر-90، روند تامین بهتر شده، تیراژ این خودرو افزایش می‌یابد، اما از آن سو برخی کارشناسان معتقدند، با کنار رفتن رنوپارس، کیفیت این خودرو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
به گفته این دسته از کارشناسان، کیفیت بالای تندر، نتیجه نظارت مستقیمی است که شرکت رنوی فرانسه از طریق رنوپارس بر کیفیت قطعات این خودرو دارد، حال آنکه اگر این نظارت از بین برود، یا کاهش یافته و غیرمستقیم شود، افت کیفی تندر-90، دور از ذهن نخواهد بود.
در این مورد هرچند مدیرعامل پیشین رنوپارس تاکید کرده رنو با توجه به تعصبی که روی برند خود دارد، اجازه کاهش کیفیت تندر را نخواهد داد، اما به هر حال چون خودروسازان به دنبال راه‌های ساده‌تر و سریع‌تری برای تامین قطعات تندر، به واسطه حذف رنوپارس هستند، بنابراین هیچ بعید نیست این موضوع موجبات افت کیفی تندر-90 را در آینده، پدید بیاورد.
در واقع اصرار خودروسازان داخلي برای در دست گرفتن تامین قطعات تندر، به گونه‌اي شركت رنوپارس را تحت فشار قرار داد، كه در نهايت اين شركت طبق آخرين اظهارات مدیرعامل پیشین خود، تلويحا واگذاری تامين قطعات تندر به خودروسازان داخلي را پذيرفته است. این اصرار البته بیشتر از سوی ایران‌خودرویی‌ها بود، حال آنکه طبق تصمیم وزارت صنایع، دیگر ایران‌خودرو نقشی در تولید تندر نخواهد داشت و همه چیز تندر به تصمیمات و سیاست‌های پارس‌خودرو، به عنوان شرکتی که از این پس به تنهایی تندر-90 را به تولید خواهد رساند، بستگی دارد.

تجربه‌های ناامیدکننده
اما نگراني در مورد آينده كيفي تندر-90 زماني به اوج مي‌رسد كه تجربه نشان داده است، بیشتر مواقعی که تامين قطعات یک خودرو به خودروسازان داخلي واگذار شده، کیفیت خودروهای تولیدی، افت کرده و حتی در مواردی حوادث تلخی را نیز به وجود آورده است.
در حال حاضر اگر از مشتریانی که پراید ده پانزده سال پیش را سوار می‌شوند، در مورد کیفیت این خودرو سوال شود، آنها رضایت بیشتری در مقایسه با مشتریانی که طی چند سال گذشته پراید خریده‌اند، ابراز خواهند داشت.
از سوی دیگر، قطعا نه ایران‌خودرویی‌ها و نه مشتریان داخلی، هیچ کدام خاطرات تلخ بروز آتش‌سوزی در پژو 405‌های تولیدی سال‌های 84 و 85 را فراموش نخواهند کرد؛ آتش‌سوزی‌هایی که در نتیجه حذف نظارت مستقیم پژو بر تامین قطعات و سهل‌انگاری ایران‌خودرویی‌ها، رخ داد.
در این مورد البته خود رنویی‌ها می‌گویند که حتی در صورت واگذاری تامین قطعات، نظارت بر روند تامین و همچنین تولید تندر را همچنان حفظ خواهند کرد؛ چراکه با پژو فرق دارند و نخواهند گذاشت کیفیت برندشان پایین بیاید.
ناآمادگی قطعه‌سازان
اما چالش دیگری که در مورد واگذاری تامین قطعات تندر به خودروسازان وجود دارد، ناآمادگی قطعه‌سازان برای بر عهده گرفتن این ماموریت بزرگ است.
صنعت قطعه‌سازي داخلي به گفته كارشناسان، هنوز آمادگي كافي براي تامين قطعات تندر-90 را ندارد که این نیز چالشی دیگر برای آینده کیفی تندر به حساب می‌آید.
این موضوع از آن جهت نگرانی به بار می‌آورد که به گفته برخي از كارشناسان، بيشترين نگراني در حوزه تامين قطعات تندر-90، به وسيله خودروسازان داخلي، مراجعه آنان به منابعي نظير شركت‌هاي چيني براي تامين قطعات ارزان‌تر و در عين حال كم‌كيفيت‌تر است.
در حال حاضر، چینی‌ها استاد مسلم تولید قطعات ارزان و کم‌کیفیت به شمار می‌روند و هیچ بعید نیست خودروسازان داخلی برای تامین راحت‌تر و سریع‌تر قطعات تندر-90، دست به دامان چینی‌ها شوند.
از این موضوع حتی خود رنویی‌ها نیز با وجود آنکه همواره بر حفظ کیفیت تندر تاکید کرده‌اند، ابراز نگرانی می‌کنند.
به هر حال، اگر در نهايت رنوپارس به واگذاری تامین قطعات تندر تن داده و نظارتی غيرمستقيم بر این تامين داشته باشد، اين سوال مطرح مي‌شود كه چه سرنوشتی در انتظار کیفیت تندر خواهد بود؟
حذف رنوپارس حذف انتقال تكنولوژي
دبير انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو نيز در اين باره گفت: با اين اقدام اگرچه نظارت بر كيفيت تولید تندر، كماكان در اختيار رنوپارس باقي مي‌ماند، اما قطعه‌سازی ما از انتقال تکنولوژی رنو محروم می‌شود.
محمدرضا نجفي‌منش با اشاره به اینکه اصرار خودروسازان برای در دست گرفتن تامين قطعات تندر -90 فشارهای زیادی را بر رنوپارس وارد آورده، افزود: نهادينه شدن تكنولوژي تامين قطعه در كشور، یکی از اهداف مهم رنوپارس بود كه اگر این شرکت مجبور به واگذاري تامين قطعات تندر شود، به این هدف نخواهیم رسید.
او با بیان اینکه موافق کنار رفتن رنوپارس از تامین قطعات تندر نیست، تاکید کرد: در حال حاضر يكي از نگراني‌هاي جدي انجمن قطعه سازان، بحث كيفيت تندر-90 پس ازکنار رفتن رنوپارس است.
نجفی‌منش گفت: اگر کیفیت تندر افت کند، بلافاصله قطعه‌سازان را مقصر دانسته و علت را در بي‌كيفيتي قطعات عنوان مي‌كنند؛ در حالی که ما تحت نظارت رنوپارس، قطعات تندر را در کیفیت خوبی تولید کرده‌ایم.
دبیر انجمن قطعه‌سازان، كسب تجربه توليد در داخل و انتقال تكنولوژي را یکی از دلایل مهم همکاری با خودروسازان خارجی دانست و گفت: وجود رنوپارس سبب شد تكنولوژي توليد، به صنعت قطعه‌سازی ما وارد شود، بنابراین نباید این فرصت انتقال تکنولوژی را از دست بدهیم.
او در خصوص احتمال استفاده خودروسازان از قطعات چيني پس از کنار رفتن رنوپارس، افزود: بروز هر اتفاقی ممکن است، به هر جهت با کنار رفتن رنوپارس، احتمال اين كه قطعات چيني نيز وارد زنجيره تامين تندر شوند، وجود دارد.

كاهش فشار بر قطعه‌سازان
اما اوستا گودرزي، استاد دانشگاه علم و صنعت نیز درباره وضعیت کیفیت تندر- 90 پس از حذف رنو پارس از زنجيره تامين قطعات، گفت: حذف رنو پارس داراي 2 جنبه اصلي است.
وی افزود: اول، جنبه عملياتي كه با حذف شركت واسطه‌اي (رنو پارس) قيمت قطعات كاهش پيدا خواهد كرد و اين در شرايطي است كه مدل كارآمد قطعه‌سازي در دنيا به صورت همكاري شركت واسطه‌اي با شركت قطعه‌سازي معتبر و زيرمجموعه‌هايش نمود پيدا مي‌كند.
گودرزی در مورد جنبه دوم این ماجرا نیز تاکید کرد: ساختار قطعه‌سازي كشور اين اجازه را نمي‌دهد كه قطعه‌سازان بتوانند پاسخگوي همه ابعاد واگذاری تامین قطعات تندر، باشند.
به گفته این استاد دانشگاه، نگراني در مورد کنار رفتن رنو پارس از زنجیره تامین قطعات تندر، از آنجا نشات می‌گیرد که تا زمان حضور مستقيم رنو پارس، قطعه‌سازان براي ارتقاي سطح كيفي قطعات، تحت فشار بودند، در حالی که بعد از واگذاري زنجيره قطعات، این فشار نیز کمرنگ و امكان افت كيفي قطعات وجود دارد.
گودرزی ادامه داد: ایده‌آل‌ترین حالت این است که با کنار رفتن رنوپارس از زنجيره تامين قطعات تندر، نظارت بر اين روند تامین، باز هم ادامه یابد؛ اما به هر حال فراهم شدن این شرایط، چندان قطعی و صددرصد نیست.

فرصت یادگیری قطعه‌سازان از دست می‌رود
عضو شورای تعالی قطعه سازان نیز با ابراز نگرانی از کنار رفتن رنوپارس گفت: با حذف رنوپارس، از زنجیره تامین قطعات تندر-90، فرصت یادگیری که برای قطعه‌سازان جهت ورود به بازارهای جهانی ایجاد شده بود، از بین خواهد رفت.
ساسان قربانی افزود: در روشی که رنو پارس برای تامین قطعات تندر-90 در ایران پدید آورد، فرصت یادگیری در حوزه‌های مختلف از جمله در بحث سفارش‌گذاری، کیفیت، آموزش و تامین نیرو و سیستمی، برای قطعه‌سازان به وجود آمد.
به گفته او، وجود رنوپارس باعث شد قطعه سازان داخلی رفتاری استاندارد شده در حد بین‌المللی از خود بروز دهند.
عضو شورای تعالی قطعه‌سازان در ادامه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کیفی تندر پس از کنار رفتن رنوپارس تاکید کرد: با حذف رنوپارس از زنجیره تامین قطعات، قطعا به کیفیت تندر-90 لطمه وارد خواهد شد.
قربانی همچنین در خصوص احتمال ورود قطعات چینی به زنجیره تامین تندر نیز گفت: در حال حاضر قطعات چینی به دلیل قیمت بسیار پایین، از جاذبه خوبی برخوردارند و اگر در تولید تندر نیز از این نوع قطعات استفاده شود، کیفیت فعلی تندر از بین خواهد رفت.

منبع دنیای اقتصاد

GAME-GTR
22-06-2010, 10:29
نه خیر دوست عزیزم . امکان نداره !!! ترمز به هیچ وجه قفل نمیکنه . درضمن اگه توی اون سرعت با فرمون بازی نکنید امکان چپ شدن هم نیست . کیسه هوا هم وقتی عمل میکنه که ماشین جلوش ضربه بخوره و سنسور های موجود در اونجا دستور باز شدن کیسه هوا رو بدن .
در ضمن توی این سرعت وقتی شدید ترمز میکنید صدا جیغ لاستیک شنیده میشه که اونم طبیعیه و به خاطر اصطحکاک بسیار شدید بین لاستیک و آسفالت هست !

چرخ قفل میکنه. اما ABS چرخ هارو باز میکنه. اساس کار ABS هم همینه.
تا جاییکه میشه به دیسک فشار میاره واسه کم کردن سرعت ، و لحظه ای که چرخ قفل میکنه سیستم ترمز فشار لنتها رو کم میکنه و چرخ رو باز میکنه. حتما دیدید وقتی که چرخ قفل میکنه پدال به سمت بالا پرت میشه.

صداهای جیغی هم که میان مال کمتر شدن سرعت چرخش چرخها نسبت به سرعت حرکت کردن وزن ماشینه.
چرخ قفل نشده ولی صداهایی از لاستیک میاد.

MoHaMaD ZaNd
22-06-2010, 10:43
چرخ قفل میکنه. اما ABS چرخ هارو باز میکنه. اساس کار ABS هم همینه.
تا جاییکه میشه به دیسک فشار میاره واسه کم کردن سرعت ، و لحظه ای که چرخ قفل میکنه سیستم ترمز فشار لنتها رو کم میکنه و چرخ رو باز میکنه. حتما دیدید وقتی که چرخ قفل میکنه پدال به سمت بالا پرت میشه.

صداهای جیغی هم که میان مال کمتر شدن سرعت چرخش چرخها نسبت به سرعت حرکت کردن وزن ماشینه.
چرخ قفل نشده ولی صداهایی از لاستیک میاد.
نه خیر دوست من ! این سیستمی که شما میگی ABS نیست . این سیستم رو شرکت بنز قبل از اینکه ABS ساخته بشه ساخت و نحوه کارشم این بود که وقتی چرخ ها به مرحله قفل می رسیدن فشار روغن رو کم میکرد و درنتیجه چرخ ها قفل نمیشد . ( مثل اینکه خودتون ترمز رو تا جایی فشار بدین که چرخ ها قفل نشن )
اما این ABS های جدید الکترونیکی هستن و وقتی که شخص اقدام به فشار پدال ترمز میکنه اطلاعات به ECU منتقل میشه و دستور تعداد ضربه ها رو صادر میکنه !!!
نحوه کار این ترمز هم اینه که به جای اینکه به لنت های فشار بیاره به اونها ضربه میزنه ! تعداد ضربه ها هم در هر ثانیه حدود 10 بار یا بیشتره !!!
اون صدا هم به خاطر اصطکاک بین چرخ و آسفالت هست نه نسبت سرعت چرخها به وزن ماشین !!!

GAME-GTR
22-06-2010, 11:00
نه خیر دوست من ! این سیستمی که شما میگی ABS نیست . این سیستم رو شرکت بنز قبل از اینکه ABS ساخته بشه ساخت و نحوه کارشم این بود که وقتی چرخ ها به مرحله قفل می رسیدن فشار روغن رو کم میکرد و درنتیجه چرخ ها قفل نمیشد . ( مثل اینکه خودتون ترمز رو تا جایی فشار بدین که چرخ ها قفل نشن )
اما این ABS های جدید الکترونیکی هستن و وقتی که شخص اقدام به فشار پدال ترمز میکنه اطلاعات به ECU منتقل میشه و دستور تعداد ضربه ها رو صادر میکنه !!!
نحوه کار این ترمز هم اینه که به جای اینکه به لنت های فشار بیاره به اونها ضربه میزنه ! تعداد ضربه ها هم در هر ثانیه حدود 10 بار یا بیشتره !!!
اون صدا هم به خاطر اصطکاک بین چرخ و آسفالت هست نه نسبت سرعت چرخها به وزن ماشین !!!

میدونم ضربه میزنه. یا به اصطلاح میگن میگیره و ول میکنه!
پس چرا موقع حرکت قفل میکنه و پدال پرت میشه بالا ؟
علتش کم شدن فشار روغن ترمز نیست ؟!

MoHaMaD ZaNd
22-06-2010, 11:04
میدونم ضربه میزنه. یا به اصطلاح میگن میگیره و ول میکنه!
پس چرا موقع حرکت قفل میکنه و پدال پرت میشه بالا ؟
علتش کم شدن فشار روغن ترمز نیست ؟!
دوست من پدال پرت نمیشه بالا بلکه زیر پا بالا و پایین میره !!! آدم احساس میکنه یه چیزی داره خورد میشه !!!
در مورد قفل هم من چیزی نفهمیدم ! وقتی که ABS هست دیگه چرا باید قفل بشه ؟

GAME-GTR
22-06-2010, 11:15
دوست من پدال پرت نمیشه بالا بلکه زیر پا بالا و پایین میره !!! آدم احساس میکنه یه چیزی داره خورد میشه !!!
در مورد قفل هم من چیزی نفهمیدم ! وقتی که ABS هست دیگه چرا باید قفل بشه ؟

چندبار تا حالا تونستم موقع حرکت چرخ ها رو یک لحظه قفل کنم. تو همون حالته که پدال میاد بالاتر.
بالا و پایین میره اما تو همون لحظه اگه یه فشار زیاد بیارین به پدال این اتفاق میوفته.

Galant
22-06-2010, 15:33
سلام من يه E2 دارم كه از صفر دسته خودم بوده و الان حدود 45000 تا راه رفته تا حالا مشكلي برام نداشته فقط دو هفته پيش بعد از يكي دوبار چشمك زدن چراغهاي پشت دكمه هاي گردون كولر و دريچه هوا خاموش شد ( البته كولر كار ميكنه) همچنين حدود يه ماهي ميشه كه تو سربالايي ها خطوط نشانگر درجه حرارت موتور از 4 خط به 7 خط ميرسه و بعد از يه سه چهار دقيقه دوباره برميگرده رو 4 خط ميخواستم ببينم مشكل از چيه ، اگر دوستان راهنمايي كنين ممنونتون ميشم .

لوگان
22-06-2010, 16:14
سلام من يه E2 دارم كه از صفر دسته خودم بوده و الان حدود 45000 تا راه رفته تا حالا مشكلي برام نداشته فقط دو هفته پيش بعد از يكي دوبار چشمك زدن چراغهاي پشت دكمه هاي گردون كولر و دريچه هوا خاموش شد ( البته كولر كار ميكنه) همچنين حدود يه ماهي ميشه كه تو سربالايي ها خطوط نشانگر درجه حرارت موتور از 4 خط به 7 خط ميرسه و بعد از يه سه چهار دقيقه دوباره برميگرده رو 4 خط ميخواستم ببينم مشكل از چيه ، اگر دوستان راهنمايي كنين ممنونتون ميشم .
ممکنه از باتری باشه. البته احتماله.

MoHaMaD ZaNd
22-06-2010, 17:08
چندبار تا حالا تونستم موقع حرکت چرخ ها رو یک لحظه قفل کنم. تو همون حالته که پدال میاد بالاتر.
بالا و پایین میره اما تو همون لحظه اگه یه فشار زیاد بیارین به پدال این اتفاق میوفته.
دوست عزیز شما سرعتتون چند بوده ؟
ماشینتون چی بوده ؟
من تا حالا دوتا تندر فول و یه سمند ال ایکس رو تست کردم هیچکدوم اینطوری نبودن !

GAME-GTR
22-06-2010, 23:23
دوست عزیز شما سرعتتون چند بوده ؟
ماشینتون چی بوده ؟
من تا حالا دوتا تندر فول و یه سمند ال ایکس رو تست کردم هیچکدوم اینطوری نبودن !

80 پرشیا. به ماشین ربط نداره. چون یه سمند رو هم دیدم که اینجوری شد. یه نیسان یدفه پیچید تو خیابون و راننده سمند هم ترمز شاخ کرد. از چرخ ماشین صدا میومد. البته چرخ رو نمیدیدم چون پشت جدول بود. سرعتش هم حدود 40 - 50تا بود.

MoHaMaD ZaNd
23-06-2010, 06:16
دوست من کی میگه به ماشین ربط نداره ؟
الان مگه پارس سال هم ترمزش ABS + EBD نیست ؟ چرا بیشتر تصادفاتش به خاطر ترمزاش بوده ؟؟؟ ( میتونی از صافکار ها بپرسی )
شما خودتون روی ماشین ABS نصب کردین یا روش بوده ؟ آخه تاجایی که یادمه پارس تازه از پارسال روش ABS نصب شد ( نصب نکردنش بهتر بود )

GAME-GTR
23-06-2010, 06:27
دوست من کی میگه به ماشین ربط نداره ؟
الان مگه پارس سال هم ترمزش ABS + EBD نیست ؟ چرا بیشتر تصادفاتش به خاطر ترمزاش بوده ؟؟؟ ( میتونی از صافکار ها بپرسی )
شما خودتون روی ماشین ABS نصب کردین یا روش بوده ؟ آخه تاجایی که یادمه پارس تازه از پارسال روش ABS نصب شد ( نصب نکردنش بهتر بود )

چه فرقی میکنه همونه که روی سمند نصب میکنن. ABS ماندو با بوستر سمند. از کارخونه نصب بوده.
نه پارس تازه ABS دار نشده. یکسالی میشه. شاید هم بیشتر. از مدل معمولی.

D r i v e r
23-06-2010, 06:33
چه فرقی میکنه همونه که روی سمند نصب میکنن. ABS ماندو با بوستر سمند. از کارخونه نصب بوده.
من به شخصه آخرش نفهمیدم ماشین شما ABS داره یا نداره :(
ولی محمد برای منم بعضی وقتها پیش اومده که ماشین برای یه لحظه یکی از چرخهاش(دقیقا برای یک لحظه) یه خورده بکشه ولی خودش جمع و جور میکنه موضوع رو

GAME-GTR
23-06-2010, 06:37
من به شخصه آخرش نفهمیدم ماشین شما ABS داره یا نداره :(
ولی محمد برای منم بعضی وقتها پیش اومده که ماشین برای یه لحظه یکی از چرخهاش(دقیقا برای یک لحظه) یه خورده بکشه ولی خودش جمع و جور میکنه موضوع رو

بله منظور من همینه. کاری که ABS انجام میده.

MoHaMaD ZaNd
23-06-2010, 08:46
دوست گلم راستش منم خودم نمیدونم چه گندی به این ترمز های پارس سال زدن که اینطوری شده ! ولی توی فروم همسایه یکی از دوستان هست که به دلیل همین مشکل ماشینش رو فروخت . ( ماشین پارس سال بود )
درضمن ABS هایی که بیرون نصب میکنن اصلا به درد نمیخوره و من به هیچکس پیشنهاد نمیدم !!! چون یکی از فامیلامون روی 141 نصب کرده بود .

امیر جان اگه منظور دوستمون همینی باشه که شما میگی که باید بگم بله ! البته اونم به سرعت بستگی داره ! اگه مثلا سرعت دوستمون پایین بوده باشه و ECU دستور فعال شدن ABS رو نداده باشه هم میتونه یه بحث باشه ولی ایشون نگفتن سرعتشون روی چند بوده !
اگه فیلم تبلیغاتی پارس ELX رو دیده باشین ماشین روی یخ ترمز میکنه و چرخها واسه یه لحظه قفل میکنن و دوباره باز میشن . اگه میخواید کلیپشو بزارم که ببینید . در کل باید دید شرایط دوستمون چه طوری بوده . من فکر کردم منظور دوستمون اینه که وقتی اون اتفاق پیش میاد ( توضیحاتشون ) چرخها همینجوری قفل میمونن !!!

wichidika
03-07-2010, 17:33
عزیزان تندر سوار کسی اینجا هست تندر 90 دوگانه سوز داشته باشه؟

mkhavari2000
04-07-2010, 08:23
اساتید ارجمند یه سوال
ماشین من 2 روزه که وقتی گرم میشه یا کولر میزنم بوی بنزین ازش بلند میشه و کنترل کردم هیچ نشتی بنزینی ندیدم
ماشین 3 هم کار نمیکنه

shahab_f
04-07-2010, 08:31
ماشین ماهم تو تابستون ، اگه کولر روشن باشه ، پر گاز هم بری ، کمی بوی بنزین از خودش در میکنه ! من هم دلیلش رو مثل شما نمیدونم

ess_1362
04-07-2010, 11:20
عزیزان تندر سوار کسی اینجا هست تندر 90 دوگانه سوز داشته باشه؟
من که ندارم ولی آخرین بار که رفتم نمایندگی دیدم که چند مدل دوگانه سوز برای فروش نقدی گذاشتن

اساتید ارجمند یه سوال
ماشین من 2 روزه که وقتی گرم میشه یا کولر میزنم بوی بنزین ازش بلند میشه و کنترل کردم هیچ نشتی بنزینی ندیدم
ماشین 3 هم کار نمیکنه
ماشین ماهم تو تابستون ، اگه کولر روشن باشه ، پر گاز هم بری ، کمی بوی بنزین از خودش در میکنه ! من هم دلیلش رو مثل شما نمیدونم وقتی این بو میاد دقیقا کنترل کنید ببینید از کجا میاد مخصوصا از داخل صندوق عقب

چند وقت پیش هم مشکل را با 141 داشتم که بعد از جست و جوی زیاد متوجه شدم که بعلت اینکه همیشه باک را تا خرخره پر می کردم:31: حباب گیرش خراب شده که با تعویضش مشکل حل شده!

mkhavari2000
04-07-2010, 14:59
بو از جلو میاد
تا به حال این بو رو نمیداده
ممکنه بخار بنزین باشه ؟

hamed malekpour
04-07-2010, 15:34
برو به نمایندگی مجاز ایران خودرو.

ess_1362
04-07-2010, 20:23
بو از جلو میاد
تا به حال این بو رو نمیداده
ممکنه بخار بنزین باشه ؟

اگر از جلو و قسمت موتور میاد احتمالات زیادی هست که باید به نمایندگی مراجعه کنی

ساده ترینش خراب شدن و نشتی شیلنگهای بنزین هست + خرابی کانیستر بنزین و پیچیده ترینش هم خرابی پمپ بنزین و نشتی اون و مشکل در انژکتور و ... هست

jafari-mo
05-07-2010, 10:47
من بهمن ماه 88 براي E2LP با تحويل تيرماه در نمايندگي پارس خودرو ثبت نام كردم. اما تا الان برام دعوت نامه نيومده. كسي مي دونه معمولا چه وقت دعوت نامه مي ياد و كي به من ماشين رو تحويل ميدن؟

ess_1362
05-07-2010, 19:53
من بهمن ماه 88 براي E2LP با تحويل تيرماه در نمايندگي پارس خودرو ثبت نام كردم. اما تا الان برام دعوت نامه نيومده. كسي مي دونه معمولا چه وقت دعوت نامه مي ياد و كي به من ماشين رو تحويل ميدن؟

اگر تحویل تیر ماه بوده باید تا الان ماشین به دست شما میرسیده چون دعوتنامه اول ماه میاد و هر موقع شما پول را تسویه کنید بین 1 تا 2 هفته بعد ماشین را به شما تحویل میده!!

پیشنهاد اکید می کنم که حضوری به نمایندگی سر بزنید و پیگیر باشد!!

hamed malekpour
08-07-2010, 07:53
سلام یه سوال کسی شرایط پیش فروش ال 90را داره اگه دارید برام بگذارید هر چه گشتم نتونستم پیدا کنم؟

jafari-mo
08-07-2010, 13:07
اگر تحویل تیر ماه بوده باید تا الان ماشین به دست شما میرسیده چون دعوتنامه اول ماه میاد و هر موقع شما پول را تسویه کنید بین 1 تا 2 هفته بعد ماشین را به شما تحویل میده!!

پیشنهاد اکید می کنم که حضوری به نمایندگی سر بزنید و پیگیر باشد!!

امروز 17/4/1389 به نمايندگي مراجعه كردم اما به من گفتند تازه دعوت نامه هاي تحويل خرداد ماه را توزيع كرده ايم!!!. آيا اين موضوع امكان داره؟
ضمنا به سايت پارس خودرو هم رفتم و در آنجا با دادن كد رهگيري عبارت " پيش نويس قرارداد" ذكر شده بود.

ess_1362
08-07-2010, 18:11
امروز 17/4/1389 به نمايندگي مراجعه كردم اما به من گفتند تازه دعوت نامه هاي تحويل خرداد ماه را توزيع كرده ايم!!!. آيا اين موضوع امكان داره؟
ضمنا به سايت پارس خودرو هم رفتم و در آنجا با دادن كد رهگيري عبارت " پيش نويس قرارداد" ذكر شده بود.

یعنی توی این یک ماهه پارس خودرو بد قول شده!!!
احتمالا نمایندگی مشکل داره چون من خودم تحویل اردیبهشت امسال بودم اول اردیبهشت دعوتنامه رسید و 3 روز بعد پول را ریختم به حساب و 10 روز بعد هم از نمایندگی تماس گرفتن که ماشین شما حاضر هست!!

حالا اینکه چرا دعوتنامه شما نیومده واقعا عجیبه!!

meto_895
09-07-2010, 16:43
اقا ال90 e1چی داره e0 نداره

Ezel
09-07-2010, 18:31
file:///C:/DOCUME%7E1/MASTER/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/MASTER/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.png
البته در مورد E0 لازم به ذکره که دربهای ماشین حتی پمپ هم ندارند و پمپ زدن هم به عهده خریداره ، کاری که خیلی زمانبر هستش .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
12-07-2010, 12:38
خوب حدود 700 کیلومتر با تندر 90 رانندگی کردم و یکسری اشکالات عجیب براش پیش آمد که می ذارم تا بقیه دوستان هم در جریان باشند.

اول از همه از داخل کابین که هیچ صدایی بیرون نمیاد و فکر هم نمی کنم که داخل کابینش مشکلی داشته باشه!!
می رسیم به ایرادات
1-من از روزی که ماشین را تحویل گرفتم از همون اول کولر را در حداکثر قدرت استفاده می کردم تا رسیدم به امروز صبح که با روشن کردن کولر یک صدای شدید از قسمت زیر داشبورد شنیده میشد که انگار شیعی با فن داخلی کولر در تماس بود که خودم حدس میزنم یا تکه ای از ابرهای عایق بندی جدا شده و با فن کولر در تماس هست یا آرمیچر فن جام کرده!!
البته کولر هنوز داره بخوبی عمل می کنه و در حالی که سنسر دماسنج آینه داخل خودرو یکه یک سنسور هم بیرون خودرو روی برف پاکن داره دمای داخل را در ترافیک 19 درجه نشون میده سنسور خارجی در زیر نور خورشید دمای 54 درجه را نشون میداد!!
صدا و لرزش بقدری هست که احساس می کنم فرمون را می لرزونه و یک حسی مثل ویبراتور در فرمون بوجود میاره (که البته تا حدودی هم جالب هست چون خستگی دست را میگیره:31::31:)

2-وقتی پشت چراغ قرمز توقف می کنم از زیر ماشین یک صدای ضربه میاد و صداش به حدی هست که سرنشین ها با وجود صدای زیاد فن کولر احساس می کردن که یک ماشین از عقب با اتومبیل من تصادف کرده و مدام پشت سر را نگاه می کردن ولی فکر می کنم صدا از منبع اگزوز زیر ماشین هست و شاید بخاطر انبساط و انقباض فلزات باشه!!:41:
به هر حال نیاز به بررسی بیشتر داره

3-از همه مهمتر این یکی هست!!
وقتی از ماشین کولر میگیرم و سر بریدگی قصد دارم دور بزنم و فرمون را تا آخر می گردونم دیگه هر چقدر عادی به ماشین گاز میدم دور موتور از 1000 دور بیشتر نمیشه و اگر کلاچ را رها کنم ماشین خاموش میشه و مجبور هستم که پا را تا آخر روی گاز فشار بدم تا دور موتور به 4000 برسه و بعد کلاچ را رها کنم(البته دو سه ثانیه طول می کشه که دور موتور اینقدر بالا بره) که ماشین با سرعت میپره و صدای چرخ ها هم در میاد و احتمال تصادف هم در این حالت خیلی زیاد هست!!
خودم حدس میزنم که سیستم هیدرولیک فرمان درست عمل نمی کنه و یک ایرادی داره

به هر حال بعد از این مشکلات به این نتیجه رسیدم که اگر همون 141 مدل 85 را یکم تمیزش کنم کیفیت بدی هم نداره

پ.ن :
نتیجه اخلاقی مهم که من به اون رسیدم این هست که حتی اگر پورشه 911 را هم بیارن و در ایران تولید کنند به سرنوشتی بهتر از پراید و پژو نمیرسه!!

ghahremanimehdi
12-07-2010, 15:44
خوب حدود 700 کیلومتر با تندر 90 رانندگی کردم و یکسری اشکالات عجیب براش پیش آمد که می ذارم تا بقیه دوستان هم در جریان باشند.

اول از همه از داخل کابین که هیچ صدایی بیرون نمیاد و فکر هم نمی کنم که داخل کابینش مشکلی داشته باشه!!
می رسیم به ایرادات
1-من از روزی که ماشین را تحویل گرفتم از همون اول کولر را در حداکثر قدرت استفاده می کردم تا رسیدم به امروز صبح که با روشن کردن کولر یک صدای شدید از قسمت زیر داشبورد شنیده میشد که انگار شیعی با فن داخلی کولر در تماس بود که خودم حدس میزنم یا تکه ای از ابرهای عایق بندی جدا شده و با فن کولر در تماس هست یا آرمیچر فن جام کرده!!
البته کولر هنوز داره بخوبی عمل می کنه و در حالی که سنسر دماسنج آینه داخل خودرو یکه یک سنسور هم بیرون خودرو روی برف پاکن داره دمای داخل را در ترافیک 19 درجه نشون میده سنسور خارجی در زیر نور خورشید دمای 54 درجه را نشون میداد!!
صدا و لرزش بقدری هست که احساس می کنم فرمون را می لرزونه و یک حسی مثل ویبراتور در فرمون بوجود میاره (که البته تا حدودی هم جالب هست چون خستگی دست را میگیره:31::31:)

2-وقتی پشت چراغ قرمز توقف می کنم از زیر ماشین یک صدای ضربه میاد و صداش به حدی هست که سرنشین ها با وجود صدای زیاد فن کولر احساس می کردن که یک ماشین از عقب با اتومبیل من تصادف کرده و مدام پشت سر را نگاه می کردن ولی فکر می کنم صدا از منبع اگزوز زیر ماشین هست و شاید بخاطر انبساط و انقباض فلزات باشه!!:41:
به هر حال نیاز به بررسی بیشتر داره

3-از همه مهمتر این یکی هست!!
وقتی از ماشین کولر میگیرم و سر بریدگی قصد دارم دور بزنم و فرمون را تا آخر می گردونم دیگه هر چقدر عادی به ماشین گاز میدم دور موتور از 1000 دور بیشتر نمیشه و اگر کلاچ را رها کنم ماشین خاموش میشه و مجبور هستم که پا را تا آخر روی گاز فشار بدم تا دور موتور به 4000 برسه و بعد کلاچ را رها کنم(البته دو سه ثانیه طول می کشه که دور موتور اینقدر بالا بره) که ماشین با سرعت میپره و صدای چرخ ها هم در میاد و احتمال تصادف هم در این حالت خیلی زیاد هست!!
خودم حدس میزنم که سیستم هیدرولیک فرمان درست عمل نمی کنه و یک ایرادی داره

به هر حال بعد از این مشکلات به این نتیجه رسیدم که اگر همون 141 مدل 85 را یکم تمیزش کنم کیفیت بدی هم نداره

پ.ن :
نتیجه اخلاقی مهم که من به اون رسیدم این هست که حتی اگر پورشه 911 را هم بیارن و در ایران تولید کنند به سرنوشتی بهتر از پراید و پژو نمیرسه!!

ممنون

مواردی که شما گفتید در نوع خودش جالب و عجیب بود!
متاسفانه خودرو سازی در کشور ما فاجعه هستش!:13: (البته چی در کشور ما فاجعه نیست ؟)
15 میلیون پول بدی برای ماشینی با این مشخصات و با این کیفیت . (تازه تندر با کیفیت ترین ماشین تو این رنج قیمتی در کشور ما هستش:27::13:)
الان داشتم مشخصات خودرویی رو میدیدم که در اروپا و آمریکا بفروش میره و در آمریکا حدودا هم قیمت همین لوگان هست . به نام Ford Focus ST ، موتور 2.5 لیتری توربوشارژر ، شتاب 0 تا 100 حدود 6.5 ثانیه، 5 ستاره ایمنی ، سیستم کنترل پایداری ESP ووو ...
یه روزی به این دلخوش بودیم که لا اقل اگر ماشین رو با 3 برابر قیمت جهانی و با این کیفیت افتضاح میخریم لااقل بنزینمون ارزونه. الان که هم بنزین رو گرون کردن و هم خودرو گرون هست چه باید گفت ؟
اونم با درآمد ریالی باید خودرو رو با 3 برابر قیمت بخریم در حالی که انور آب همین خودرو حقوق دوماهشون هم نمیشه:2:

hamed malekpour
15-07-2010, 10:28
چرا این ال 90پیش فروش نداره دیروز رفتم پارس خودرو گفت نمی دونم کی پیش فروشش بیاد چرا این جوری می کنند؟

farshad bugatti
15-07-2010, 13:31
الان که هم بنزین رو گرون کردن و هم خودرو گرون هست چه باید گفت ؟

بنزین گرون بشه خوبه یعنی به نفع ماست!
اگه گرون بشه هم ماشین تو خیابونا کم میشه و هم ماشین ارزون میشه!
حالا صبر کن لیتری 400 تومن که شد ماشینا میمونه دستشون!

ghahremanimehdi
15-07-2010, 23:18
بنزین گرون بشه خوبه یعنی به نفع ماست!
اگه گرون بشه هم ماشین تو خیابونا کم میشه و هم ماشین ارزون میشه!
حالا صبر کن لیتری 400 تومن که شد ماشینا میمونه دستشون!

ماشین ارزون بشه ؟:27: به همین خیال باش.

diyukis
16-07-2010, 08:46
ماشین ارزون بشه ؟:27: به همین خیال باش.
از این فکر که ماشین ارزون میشه بیایید بیرون من اعتقاد دارم حتی قیمتا میره بالاتر.فقط کافیه 6 ماه دیگه صبر کنید.

farshad bugatti
16-07-2010, 21:29
ماشین ارزون بشه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif به همین خیال باش.

ببین وقتی که سانتافه 2009 بمونه دستوشون همین طور کمری 2008 ، ازرا 2009 و سوناتا 2009 و پرادو و خیلی های دیگه که پارسال و اوایل امسال مونده بود دستشون توگمرک خوابیده بود و خاک میخورد اگه بنزین گرون بشه دیگه فروش ماشین خیلی افت میکنه! و کمتر کسی ماشین میخره به همین خاطر به نظر من که ناچارن ارزون میکنن!
البته اگه 400 تومن بشه شاید افت قیمت چندان چشمگیر نباشه اما از اون هم گرون تر بشه و چیزی هم تغییر نکنه مطمئن باش قیمت ها به شدت پایین میاد!

ess_1362
17-07-2010, 11:37
ببین وقتی که سانتافه 2009 بمونه دستوشون همین طور کمری 2008 ، ازرا 2009 و سوناتا 2009 و پرادو و خیلی های دیگه که پارسال و اوایل امسال مونده بود دستشون توگمرک خوابیده بود و خاک میخورد اگه بنزین گرون بشه دیگه فروش ماشین خیلی افت میکنه! و کمتر کسی ماشین میخره به همین خاطر به نظر من که ناچارن ارزون میکنن!

بحث سر خودرو هاي داخلي هست نه خارجي!!
داخلي كه اگر گرون نشه ارزون هم نميشه
خودرو ساز خارجي هم اگر ببينه بازار فروش نداره فعاليتش را محدود مي كنه يا كلا بار و بنديلش را جمع مي كنه ميره

sourena_8888
20-07-2010, 13:03
البته اگه 400 تومن بشه شاید افت قیمت چندان چشمگیر نباشه اما از اون هم گرون تر بشه و چیزی هم تغییر نکنه مطمئن باش قیمت ها به شدت پایین میاد!
کسی ک خودرو های 50 میلیونی میخره ، مطمعنن در فراهم کردن بنزینش نباید مشکل چندانی داشته باشه !!

!

farshad bugatti
20-07-2010, 14:29
بحث سر خودرو هاي داخلي هست نه خارجي!!
داخلي كه اگر گرون نشه ارزون هم نميشه
خودرو ساز خارجي هم اگر ببينه بازار فروش نداره فعاليتش را محدود مي كنه يا كلا بار و بنديلش را جمع مي كنه ميره

نه اینا نمیزارن سرمایه گذاران دست بکشن! چون تا حالا به خاطر تحریم خیلی ضرر دیدیم!
تازه داره بازار خودروهای خارجی گرم میشه و روز به روز بر تنوع و بر واردات انها افزوده میشه!

کسی ک خودرو های 50 میلیونی میخره ، مطمعنن در فراهم کردن بنزینش نباید مشکل چندانی داشته باشه !!

نه من خیلی هارو میشناسم که خودروی 100 میلیونی سوار میشن و به بنزین هم اهمیت میدن!
در ضمن اگه خودروهای خارجی ارزون بشه بر قیمت خودروهای داخلی هم تاثیر میزاره!
مثلا الان واردات خودرو نسبت به سال 86 سه برابر شده!
اگه با این روال پیش بره ماشین دست دوم خارجیگران قیمت هم زیاد میشه اون وقت دیگه میمونه رو دستشون!
ناچارن یه نقشه ای برای این کار میکشن!

ghahremanimehdi
20-07-2010, 15:17
در ضمن اگه خودروهای خارجی ارزون بشه بر قیمت خودروهای داخلی هم تاثیر میزاره!
مثلا الان واردات خودرو نسبت به سال 86 سه برابر شده!
اگه با این روال پیش بره ماشین دست دوم خارجیگران قیمت هم زیاد میشه اون وقت دیگه میمونه رو دستشون!

عزیز دل برادر. شما مثل اینکه تو ایران نیستی یا خیلی دلت خوشه.
1) مطمئن باش 1 قرون هم خودروی داخلی رو تحت هیچ شرایطی ارزون نمیکنند.
2) بنزین حتی اگر گرون هم بشه باز ملت ماشین رو به همون قیمت میخرند.
3) تعرفه واردات ماشینهای خارجی هم تا کیفیت خودروهای داخلی افزایش پیدا نکنه (که نمیکنه) کاهش نخواهند داد.
4)اصلا تابحال توی این مملکت شده چیزی گرون باشه و بعدش ارزون بشه ؟

diyukis
20-07-2010, 22:02
آقا حرف دلمو زدی ی ی ی ی.آی ی ی گفتی خدا حفظت کنه .من که یادم نمیاد توی این مملکت چیزی ارزون شده باشه.شما یادتون میاد؟

soooot
21-07-2010, 18:15
من دقیقا ارزون شدن رو یادم میاد.
یه سری زمان خاتمی آمریکا فکر کنم برای 100 روز تحریم های ایران رو لغو کرد، هرررررر چیزی که میخواستی بخری زیر قیمتی بود که روش زده شده بود! ( مثلا یه چیزی که روش زده بود 100 تومن رو 90 تومن میفروختن )

mehdi-2009
24-07-2010, 15:36
اقا این قضیه توقف تولید تندر چیه!!!اصلا کسی شنیده این خبر ؟
ما امروز رفتیم پارسخودرو واسه یکی از اقوام یه lp ثبت نام کنیم مسئول فروش گفت تولید وثبت نام یک ماهه واسه تحریم متوقف شده اگه اینجوری باشه تکلیف تعهدات قبلیشون چی میشه؟؟؟؟

farshad bugatti
24-07-2010, 16:17
عزیز دل برادر. شما مثل اینکه تو ایران نیستی یا خیلی دلت خوشه.
1) مطمئن باش 1 قرون هم خودروی داخلی رو تحت هیچ شرایطی ارزون نمیکنند.
2) بنزین حتی اگر گرون هم بشه باز ملت ماشین رو به همون قیمت میخرند.
3) تعرفه واردات ماشینهای خارجی هم تا کیفیت خودروهای داخلی افزایش پیدا نکنه (که نمیکنه) کاهش نخواهند داد.

جواب شما رو فکر کنم ایشون دادند!

من دقیقا ارزون شدن رو یادم میاد.
یه سری زمان خاتمی آمریکا فکر کنم برای 100 روز تحریم های ایران رو لغو کرد، هرررررر چیزی که میخواستی بخری زیر قیمتی بود که روش زده شده بود! ( مثلا یه چیزی که روش زده بود 100 تومن رو 90 تومن میفروختن )

hamed malekpour
25-07-2010, 11:22
یه سوال این تندر 90با موتور دیزلی وتندر 90با دنده اوتوماتیک کی وارد بازار می شه من امروز تو سایت ایران خودرو دیدم.

ess_1362
25-07-2010, 12:26
یه سوال این تندر 90با موتور دیزلی وتندر 90با دنده اوتوماتیک کی وارد بازار می شه من امروز تو سایت ایران خودرو دیدم.

با موتور ديزل را كه بعيد مي دونم اصلا توليد بشه ولي با گيربكس اتوماتيك از اواخر امسال توليد و عرضه ميشه

armfootball
29-07-2010, 00:37
ما امروز رفتیم پارسخودرو واسه یکی از اقوام یه lp ثبت نام کنیم مسئول فروش گفت تولید وثبت نام یک ماهه واسه تحریم متوقف شده اگه اینجوری باشه تکلیف تعهدات قبلیشون چی میشه؟؟؟؟

تولید میشه... خیالت راحت.

darklord_8
04-08-2010, 02:48

پارس خودرو با رنو پارس درگیر شده
پارس خودرو میگه دلیل قیمت بالا وجود رنو پارسه - رنو پارسم میگه پارس خودروئه :دی و قطعه سازای ایرانی
رنو پارس هم چندبار اعلام کرده که از ایران میره ولی هنوز نرفته
و امیدوارم نره چون اگه بیفتی دست کارخونه های بنداز ایران کیفیت شدیدا افت میکنه

armfootball
10-08-2010, 01:51
خبر داغ
تاريخ : يك شنبه 17 مرداد 1389

گزارش آخرین قیمت بازار خودرو/همه چیز تحت الشعاع تندر90

[گزارش آخرین قیمت بازار خودرو/همه چیز تحت الشعاع تندر90] بازار خودرو در حالی روزهای نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان را تجربه می کند که هم چنان اثری از رونق در آن دیده نمی شود.

بازار خودرو در حالی روزهای نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان را تجربه می کند که هم چنان اثری از رونق در آن دیده نمی شود.

این هفته نیز به مانند چند هفته اخیر تندر90 باز هم خبرساز بود. این خودرو که هم اکنون داعیه دار گرانی محصولات بازار شده با دو میلیون اختلاف نسبت به قیمت کارخانه و بالاتر از آن، در بازار آزاد به فروش می رود.

قیمت مدل E2 فول آپشن این خودرو هم اکنون به 16 میلیون و 200 تا 300 هزار تومان نزدیک شده و کسانی که مدت ها در صف انتظار خرید این خودرو در کارخانه های ایران خودرو و پارس خودرو بودند را متمایل به فروش آن در بازار کرده است که شاید بتوان یکی از دلایل افزایش قیمت این خودرو را همین موضوع دانست.

البته دعوای داخلی و عدم اتخاذ تصمیم واحد در خصوص این خودرو به انضمام تیراژ پایین آن چیزی است که فعالان بازار آن را علت اصلی گرانی این خودرو می دانند.

این خودرو حتی نمایشگاه خودرو بین المللی مشهد را نیز تحت الشعاع خود قرار داد و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را در مقابل خبرنگاران به واکنش وا داشت به گونه ای وی درباره آخرین وضعیت تولید تندر 90 در ایران و افزایش قیمت این خودرو در بازار گفته که تکلیف واگذاری تولید تندر90 به یکی از دو خودروساز داخلی (ایران خودرو یا پارس خودرو) بعد از برگزاری مجامع سایپا و ایدرو مشخص خواهد شد.

هدایت با تاکید بر افزایش نیافتن قیمت تندر90 در کارخانه ها تصریح کرد: افزایش قیمت اخیر این خودرو در بازار می تواند به دلیل تعطیلی تابستانی ایران خودرو و سایپا و هم چنین مسائل مربوط به ثبت سفارش از ابتدای امسال تاکنون مربوط باشد.

aramaram1
11-08-2010, 22:04
ببخشید شما مطمئن هستید که قیمتی که فرمودین صحت داره؟:18:

Maziar_69
11-08-2010, 23:56
قیمت آزاد بله هر روز بالا میره.
ولی قیمتی که خود پارس خودرو و ایران خودرو میدن همون 14 میلیون و نیم هست.
که البته ظاهرا فعلا ثبت نام ندارن !!!

armfootball
12-08-2010, 11:32
ببخشید شما مطمئن هستید که قیمتی که فرمودین صحت داره؟:18:

بله دوست عزیز ... من هم مثل شما باورم نمیشد . اما از 2-3 تا نمایشگاه پرسیدم باورم شد. تهران که قیمتش رفته بالا ....

fishdilo
13-08-2010, 00:27
آقا ما 7، 8 ماهی است که تو نخ تندر 90 هستیم. حالا که پولمون جور شده، تندر 90 هم گرون شده (تو بازار) و زورم می آید پولمو به این گرون شدن های یه هویی خرج کنم. آیا تندر 90 ارزان خواهد شد؟ کی؟ چقدر؟ نظرتون رو با دلیل بگید ممنون می شم.

mortezaon
13-08-2010, 09:54
سلام کسی می دونه قیمت مدل E0+Ac الان تو نمایندگی برای پیش فروش چقدره ؟

.

armfootball
13-08-2010, 13:47
تاريخ : پنج شنبه 21 مرداد 1389
کاهش قیمت تندر-90 در هفته آینده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگرچه اواسط هفته اخباری مبنی بر افزایش قیمت 150 هزار تومانی تندر-90 منتشر شد؛ اما آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت عنوان می کنند، این محصول در هفته جاری تنها 50 هزار تومان، رشد قیمت داشته است.

تندر-90 که دو هفته پیش به یکباره جهشی چند صد هزار تومانی را تجربه کرد، هم اکنون در مدل E1، قیمتی برابر با 14 میلیون و 300 هزار تومان دارد. این قیمت البته به مدل پارس خودرویی تندر مربوط می شود و E1 ایران خودرو با قیمت 14 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد. همچنین مدل پارس خودرویی E2 تندر نیز در حال حاضر 16 میلیون و 350 هزار تومان خرید و فروش می شود و این در شرایطی است که E2 ایران خودرو نرخی برابر با 16 میلیون و 100 هزار تومان دارد. عرضه کم در مقابل تقاضای زیاد، دلیل اصلی افزایش قیمت تندر-90 در دو هفته گذشته به حساب می آید.
البته آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت عنوان می کنند، در هفته آینده، با افزایش عرضه تندر-90 به بازار، نرخ این محصول تا مرز 300 هزار تومان کاهش خواهد یافت.
آرامش در بازار
از تندر که بگذریم، سایر خودروهای داخلی بازار کشور، تغییر و تحول خاصی را در یکی دو هفته گذشته تجربه نکردند.
در این بین هم اکنون پژو 206 تیپ 2، با قیمت 14 میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش می شود. این محصول البته مجهز به ترمز ضدقفل است. تیپ 2 پژو 206، از آن دسته خودورهایی است که در صورت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت بنزین، رشد تقاضا را تجربه خواهد کرد. این محصول مانند پراید، از مصرف سوختی پایین برخوردار است.
از 206 تیپ دو که بگذریم، بد نیست سری هم به نمودار نرخ سایر مدل های 206 بزنیم.
مدل هایی که آنها نیز تغییر قیمتی خاصی را در هفته جاری تجربه نکرده اند. در حال حاضر، پژو 206 تیپ 6 که به ترمز ضدقفل و ایربگ مجهز بوده و دنده اتومات است، با قیمت 18 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد.
در میان مدل های صندوق دار نیز، V8 نرخی برابر با 16 میلیون و 900 هزار تومان دارد و V9 نیز با نرخ 19 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد. پژو 206 صندوق دار V1 نیز قیمتی برابر با 15 میلیون و 600 هزار تومان دارد. اما نگاهی نیز به قیمت برخی دیگر از خودروهای داخلی بیندازیم.
در حال حاضر، سمند LX در مدل بنزین سوز، قیمتی برابر با 15 میلیون تومان دارد و پژو 405 بنزینی نیز با قیمت 13 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد.
برای خرید پارس بنزین سوز نیز باید 17 میلیون و 100 هزار تومان، هزینه کرد. از بازار سایپا نیز خبر می رسد که در حال حاضر، پراید بنزین سوز نرخی برابر با هفت میلیون و 750 هزار تومان دارد و ریو نیز با قیمت 13 میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش می شود.
زانتیا هم هم اکنون با قیمت 27 میلیون و 100 هزار تومان در بازار خودرو کشور به فروش می رسد. آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت عنوان می کنند، دو شاسی بلند مونتاژ کشور نیز هم اکنون با همان قیمت های هفته های اخیر خود خرید و فروش می شوند.
در حال حاضر، سوزوکی گرند ویتارا در مدل اتومات، 40 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد و نوع دنده ای آن نیز با نرخ 36 میلیون تومان به فروش می رسد.
برای خرید نیسان رونیز، محصول مونتاژی پارس خودرو هم باید 31 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کرد.
ماکسیما دیگر محصول پارس خودرو نیز هم اکنون در مدل اتومات، 39 میلیون و 275 هزار تومان قیمت دارد.

منبع : دنیای اقتصاد

mortezaon
13-08-2010, 13:53
قیمت E0+Ac ؟

.

bleu2u4u
14-08-2010, 12:03
نمیدونم ولی اتو کاپری سفید که گرونترین رنگش هست رو زده 14900
یعنی حداکثر 1 میلیون بالاتر از قیمت کارخانه

Maziar_69
14-08-2010, 17:53
بشتابید ثبت نام تندر 90 شروع شد. البته پارس خودرو.
امروز کاغذشو رو شیشه یه نمایندگی دیدم. (خیابان آزادی - تقاطع نواب)

تحویل بهمن و اسفند 89.
پیش پرداخت 7 میلیون و نیم.
سود مشارکت 8 درصد
جریمه ی تاخیر 6 درصد.

armfootball
17-08-2010, 13:30
شرایط پیش فروش محصولات پارس خودرو به مناسبت ماه مبارک رمضان اعلام شد

حسین روانبد قائم مقام معاونت بازاریابی و فروش پارس خودرو اعلام کرد: به منظور پاسخگويي به نياز مشتريان، فروش نقدي، پيش فروش و فروش نقدی - اعتباری جديد کلیه محصولات پارس خودرو به مناسبت ماه مبارک رمضان امروز به نمايندگي‌هاي اين شركت اعلام شد.

وی گفت: پیش فروش تندر90 مدل E1CP دارای ترمز ضد قفل با پیش پرداخت 70 میلیون ریال و سود مشارکت هشت درصد و سود تاخیر شش درصد و سود انصراف هشت درصد و با موعد تحویل دی، بهمن و اسفند 89 و همچنین پیش فروش تندر90 مدل E2LP فول اتوماتیک با پیش پرداخت 75 میلیون ریال و سود مشارکت هشت درصد و سود تاخیر شش درصد و سود انصراف هشت درصد و با موعد تحویل بهمن و اسفند 89 از موارد بسیار مناسبِ جدیدترین پیش فروش شرکت پارس خودرو است.

روانبد ادامه داد: مگان مدل2000 دنده اتوماتیک نیز که جزء ایمن ترین و مناسب ترین خودروهای موجود در کشور است که با پیش پرداخت 150 میلیون ریال و سود مشارکت 18 درصد و سود تاخیر شش درصد و سود انصراف 14 درصد و با موعد تحویل آبان، آذر و دی 89 در پیش فروش پارس خودرو قرار دارد.

قائم مقام معاون بازاریابی و فروش پارس خودرو ادامه داد: نیسان تینا از محصولات جدید پارس خودروست که با پیش پرداخت 220 میلیون ریال و سود مشارکت 10 درصد و سود تاخیر شش درصد و سود انصراف هشت درصد و با موعد تحویل مهر 89 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

همچنین مورانوی جدید 2010، محصول وارداتی جدید شرکت پارس خودرو نیز با شرایط ویژه ای از جمله پیش پرداخت 400 میلیون ریال و سود مشارکت 14 درصد و سود تاخیر شش درصد و سود انصراف 12 درصد و با موعد تحویل مهر 89 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

حسین روانبد اضافه کرد: شرکت پارس خودرو در راستای پاسخگویی مناسب به نیاز مشتریان، شرایط فروش نقدی محصولات خود را نیز با شرایط خاص اعلام کرده است و در این راستا ماکسیما دنده اتوماتیک با قیمت 399 میلیون و 250 هزار ریال با تخفیف شش میلیون و 500 هزار ریال به قیمت 392 میلیون و 750 هزار ریال و با تحویل 18 روزه، خودرو رونیز با 310 میلیون و 750 هزار ریال و تحویل 30 روزه، نیسان قشقایی با 559 میلیون ریال و تحویل 30 روزه و همچنین خودرو مگان مدل 2000 دنده اتوماتیک با 299 میلیون و 750 هزار ریال و تحویل 30 روزه به مشتریان خود عرضه خواهد کرد. نکته حائز اهمیت فروش فوری دوره جدید شرکت پارس خودرو در این است که به کلیه خودروهای حاضر در این گروه، 18 درصد خسارت تاخیر تعلق خواهد گرفت.

قائم مقام معاونت فروش و بازاریابی شرکت پارس خودرو همچنین در رابطه با فروش نقدی - اعتباری محصولات خود گفت: این شرکت خودرو ماکسیما مدل دنده اتوماتیک خود را به دو صورت با پیش پرداخت های 180 میلیون و 750 هزار ریال و 199 میلیون و 250 هزار ریال، با موعد تحویل به ترتیب 18 روزه و 15 روزه، و خسارت تاخیر 18 درصد، و همچنین پرداخت الباقی به ترتیب؛ طی 12 فقره چک با سررسید هر دو ماه یکبار هر یک به مبلغ 20 میلیون و 180 هزار ریال و چهار فقره چک با سررسید هر سه ماه یکبار هر یک به مبلغ 55 میلیون و 500 هزار ریال؛ با بیمه بدنه یکساله عرضه می کند.

وی همچنین در رابطه با شرایط فروش نقدی - اعتباری خودرو رونیز گفت: این خودرو نیز با پیش پرداخت 180 میلیون ریال و موعد تحویل 30 روزه و خسارت تاخیر 18 درصد، الباقی طی نه فقره چک با سررسید هر دو ماه یکبار هر یک به مبلغ 17 میلیون و 847 هزار ریال و بیمه بدنه 18 ماهه به مشتریان محترم عرضه خواهد شد.

حسین روانبد قائم مقام معاونت بازاریابی و فروش پارس خودرو در پایان تاکید کرد: شرکت پارس خودرو در جهت کاهش نرخ خودروها در بازار و تلاش در راستای تعدیل قیمت برخی خودروها از جمله تندر90 که با نرخ های غیر واقعی در اختیار مردم قرار می گیرند اقدام به تولید و عرضه بیشتر این محصول و کلیه محصولات خود خواهد کرد.

منبع: سایت پارس خودرو

mehdi-2009
17-08-2010, 13:57
پیش فروش تندر90 مدل E2LP فول اتوماتیک

تندر اتوماتیک؟؟یعنی دنده اتومات!قیمتش چنده؟

saeed614
18-08-2010, 06:17
ماشين من مدل 87 e2 lp ايران خودرو هست ولي نواقصي داره كه مي خوام بدونم ال 90 پارس خودرو هم داره يا نه؟
چراغ مه شكن عقب، آلارم سرعت بالاي 120، قفل اتوماتيك درب‌ها در سرعت 7 كيلومتر، دريچه تهويه كولر سرنشين عقب

oghyanoos
18-08-2010, 11:25
کسی از دوستان میدونه که مدل e2lp که الان 7.5 میلیون میگیره، الباقیش موقع تحویل چقدر میشه؟

fishdilo
18-08-2010, 12:39
کسی از دوستان میدونه که مدل e2lp که الان 7.5 میلیون میگیره، الباقیش موقع تحویل چقدر میشه؟

تا حالا که 14200 تموم می شد، 7.5 اول می گیرن. 300 تومن سود مشارکت، می مونه حدود 6400 موقع تحویل.

Maziar_69
18-08-2010, 12:44
حدود 7 میلیون دیگه.
یه ذره کمتر و بیشتر داره ولی همین حدود هست.

fishdilo
19-08-2010, 00:17
ترمز گرانی تندر کشیده شد

گروه خودرو – پس از دو هفته گرانی بالاخره تندر 90 روی ارزانی به خود دید.

افزایش بی‌سابقه قیمت تندر 90 طی دو هفته گذشته موجب شد تا این خودرو در بازار رشدی نزدیک به دو میلیون تومان را تجربه کند، به طوری که قیمت تندر E2 پارس‌خودرو در بازار به 16 میلیون و 250 هزار تومان و تندر E2 ایران خودرو نیز به 16 میليون و 100 هزار تومان رسید، اما به گفته برخی از فعالان بازار خودرو، تزریق این خودرو از سوی دو شرکت خودرو ساز به بازار طی روزهای گذشته موجب شد تا ترمز گرانی تندر کشیده شود، به طوری که هم‌اکنون مدل E2 این خودرو 250 هزار تومان ارزان‌تر از هفته گذشته در بازار خرید و فروش می‌شود. به گفته فعالان بازار خودرو، در حال حاضر تندر 90 مدل E2 پارس‌خودرو با قیمتی در حدود 16 میلیون و تندر ایران خودرو نیز 15 میلیون و 700 هزار تومان در بازار معامله می‌شود.علاوه بر مدل E2 این خودرو مدل E1 نیز طی این مدت با کاهش 200 هزار تومانی در بازار مواجه بوده، به طوری که تندر تولیدی پارس‌خودرو در حال حاضر با قیمت 14 میلیون و 100 هزار تومان و تندر ایران خودرو نیز با قیمتی در حدود 14 میلیون در بازار معامله خرید و فروش می‌شود.افت چند صد هزار تومانی تندر 90 طی روزهای گذشته در حالی است که به گفته فعالان بازار خودرو روند کاهش قیمت تندر 90 طی روزهای آینده نیز ادامه‌دار خواهد بود.

saerhan
19-08-2010, 08:56
به نظر صاحب نظران و دوستان محترم، تندر 90 میتونه به این زودی ها به قیمت کارخونه در بازار آزاد خرید و فروش بشه یا نه؟:21: می خوام پولهای سرگردانم رو جمع کنم و یه دونه از پارسخودرو ثبت نام کنم، حساب کردم در اومد که با شرایط امروز بازار 7.5 میلیون تو 6 ماه 2 میلیون در میاره :8:. (خودم هم یه دونه مدل 88 e2lp دارم و گوش شسطون کر،خیلی خیلی ازش راضیم:5:)

mb2006
19-08-2010, 11:11
ماشين من مدل 87 e2 lp ايران خودرو هست ولي نواقصي داره كه مي خوام بدونم ال 90 پارس خودرو هم داره يا نه؟
چراغ مه شكن عقب، آلارم سرعت بالاي 120، قفل اتوماتيك درب‌ها در سرعت 7 كيلومتر، دريچه تهويه كولر سرنشين عقب

تندر هاي پارس خودرو هم همين نواقص رو داره .البته چراغ مه شكن عقب در تمامي مدل هاي توليد در هر دو شركت نصب هست .مال شما هم داره

ess_1362
19-08-2010, 13:09
كسي از نحوه پيش فروش تندر 90 ديزل اطلاعي نداره؟؟:20:

armfootball
19-08-2010, 13:20
تاريخ : چهارشنبه 27 مرداد 1389

تندر-90 دهمین خودرو ارزان جهان

براساس بررسی های انجام شده، لوگان - محصول مشترک شرکت رنو فرانسه و داچیای رومانی - که در ایران با نام تندر-90 شناخته می شود، دهمین خودرو ارزان قیمت جهان است.

این خودرو در بازار هند حدود 9 هزار و 500 دلار قیمت دارد.در زیر با ارزان قیمت ترین خودروهای جهان به همراه مشخصات آنها آشنا می شویم. اولین خودرو «تاتا نانو» است که دو هزار و 497 دلار قیمت دارد و در گام نخست به بازار هند عرضه شده است. دومین خودرو، «چری QQ» با قیمت چهار هزار و 781 دلار است که در بازار چین عرضه شده است. سومین خودرو، «سوزوکی موراتی» به قیمت چهارهزار و 994 دلار است که در هاچ بک در بازار هند به فروش می رسد. چهارمین خودرو «جیلی MR» به قیمت پنج هزار و 500 دلار است که در بازار چین به فروش می رسد. پنجمین خودرو «جیلی HQ SRV» با قیمت پنج هزار و 780 دلار است که این نیز در بازار چین عرضه شده است. ششمین خودرو «چری A1» است که هفت هزار و 340 دلار قیمت دارد. هفتمین خودرو «تاتا ایندیکا» است که با قیمت هشت هزار و 500 دلار، علاوه بر بازار هند، در بازارهای اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی نیز به فروش می رسد؛ هشتمین خودرو «هیوندای i10» است که 9 هزار و 96 دلار قیمت دارد. نهمین خودرو «فیات پالیو» است که با قیمت 9 هزار و 242 دلار در بازار هند به فروش می رسد. دهمین خودرو نیز «رنو داچیا لوگان» نام دارد که با قیمت 9 هزار و 477 دلار در بازار هند به فروش می رسد. این خودرو در ایران، تندر-90 نامیده شده، اما ارزان به حساب نمی آید.

منبع : ايسنا

mehdi-2009
19-08-2010, 14:00
اینایی که گفتی ماشینتون داره یا نداره؟!!!!

fishdilo
20-08-2010, 13:19
به نظر صاحب نظران و دوستان محترم، تندر 90 میتونه به این زودی ها به قیمت کارخونه در بازار آزاد خرید و فروش بشه یا نه؟:21: می خوام پولهای سرگردانم رو جمع کنم و یه دونه از پارسخودرو ثبت نام کنم، حساب کردم در اومد که با شرایط امروز بازار 7.5 میلیون تو 6 ماه 2 میلیون در میاره :8:. (خودم هم یه دونه مدل 88 e2lp دارم و گوش شسطون کر،خیلی خیلی ازش راضیم:5:)

عمرا" به این زودی ها بشه.:13: مگر اینکه دوستان ایران خودرو و پارس خودرو قیمت خودشونو بکشن بالا و برسونن به قیمت بازار:31:
البته به نظر من دور و ور آذر و دی، یه خورده قیمت می آد (200، 300 تومن) پایین، ولی دوباره قبل عید می کشه بالا.

oghyanoos
21-08-2010, 11:18
دوستان این پیش فروش که از امروز صبح شروع شده تا چند روز فکر میکنید ادامه داشته باشه؟؟

sise
21-08-2010, 11:40
آقا یه سوال و ببخشید اگه تکراریه.:
تندر یا ال90 را میشه گازی کرد؟

fishdilo
21-08-2010, 12:00
دوستان این پیش فروش که از امروز صبح شروع شده تا چند روز فکر میکنید ادامه داشته باشه؟؟

چند روز؟ بگو چند ساعت!
صبح همون 10 دقیقه اول e1 تحویل دی ماه ظرفیتش تکمیل شد.
الان که دارم تایپ می کنم (ساعت 12:55) فقط e2,lp تحویل اسفند جا میده.
البته اگه سایت پرداخت بانک ملت بازی در نمی آورد:grrr: خیلی زودتر از این ها ظرفیت تکمیل می شد.
من خودم شانس آوردم که تونستم پرداخت رو انجام بدم. شانس!!!:19:
همین چند دقیقه پیش موفق شدم:26:
سایت پرداخت بانک ملت اعصابمو خورد کرد. 3 ساعت تمام هم وقتمو گرفت.

fishdilo
21-08-2010, 12:05
مهم:
تجربیات ثبت نام تندر 90 اینترنتی(و هر خودروی دیگر)
1- رمز دوم کارت+ cvv2 رو حتما" از قبل از طریق دستگاه های کارت خوان فعال کنید و داشته باشید
2- حتما" سقف برداشت (خرید) اینترنتی کارت خود را از طریق شبعه ای که کارت را دریافت کرده اید افزایش دهید (بی نهایتش کنید:46:)

oghyanoos
21-08-2010, 12:31
:41::41:
من گذاشته بودم فردا صبح برم بانک:41:
یعنی تمام شد!!؟ دیگه راهی نیست!؟

fishdilo
22-08-2010, 06:09
:41::41:
من گذاشته بودم فردا صبح برم بانک:41:
یعنی تمام شد!!؟ دیگه راهی نیست!؟

متاسف ام، ظاهرا" که تموم شده:hmm:، البته یه خبر هایی هست که می گن E2LP برای فروردین و اردیبهشت 1390 قراره ثبت نام بکنند (تا چند روز دیگه). سعی می کنم اگه خبری شد همین جا خبرتون بکنم. البته یه خبر های بدی هم برای ثبت نام کرده ها است که میگن قراره نزدیک 1 تومن تندر گرون شه (از طرف خودرو ساز ها) خیلی نامردیه!!!:grrr::41:

saeed614
22-08-2010, 10:29
سلام به همه دوستان :11:
ديروز ماشينمو (e2lp) بردم براي سرويس 40 هزار كه كارهاي زير رو انجام دادن و 130 هزار تومن برام آب خورد:
تعويض روغن- تعويض ----- هوا، روغن، بنزين- تعويض شمع ها- تعويض لنت ترمز جلو (كه البته كاملاً سالم به نظر ميرسه و توصيه ميكنم با توجه به كيفيت و قيمتش دوستان اونو عوض نكنند)
بعد از خارج شدن از نمايندگي هم عقربه سرعت سنج از كار افتاده بود كه مجبور شدم دوباره برگردم تا درستش كنن.
همه چيز آزاد حساب شد و فاكتور هم ندادن.:41:

fishdilo
22-08-2010, 11:21
نظر به استقبال گسترده مشتریان جهت پیش ثبت نام تندر 90

مقرر گردید

پیش فروش خودرو تندر 90 از طریق سایت فروش اینترنتی (سیستم مکفا)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با شرایط ذیل از روز دو شنبه مورخ 1/6/1389 ساعت 9 صبح مجددا"آغاز میگردد :

مدل خودرو

پیش کد

مبلغ پیش پرداخت

موعد تحویل

سود

مشارکت

سود

انصراف

جریمه تاخیر

توضیحات

تندر 90

E2+LP

U 10

000/000/75 ریال

فروردین 1390

8 %

8 %

6 %

فاقد صلح

+

رنگ آزاد
U 11

اردیبهشت 1390

ü در شرایط فوق نیز امکان ثبت نام برای هر کد ملی صرفا" یک دستگاه بوده است
ü برای آن دسته از مشتریانی که در شرایط قبلی فروش اینترنتی ثبت نام نموده اند امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت

لازم به ذکر است با توجه به اینکه شرایط مربوطه با در نظر گرفتن موجودی شرکت تعیین گردیده بدیهی است به محض تکمیل ظرفیت ، شرکت محق خواهد بود نسبت به قطع شرایط مربوطه اقدام نماید ./.

mehdi-2009
22-08-2010, 13:00
دوست عزیز لطف کن منبع خبرت را هم بنویس...

oghyanoos
22-08-2010, 13:43
نظر به استقبال گسترده مشتریان جهت پیش ثبت نام تندر 90

مقرر گردید

پیش فروش خودرو تندر 90 از طریق سایت فروش اینترنتی (سیستم مکفا)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با شرایط ذیل از روز دو شنبه مورخ 1/6/1389 ساعت 9 صبح مجددا"آغاز میگردد :

مدل خودرو

پیش کد

مبلغ پیش پرداخت

موعد تحویل

سود

مشارکت

سود

انصراف

جریمه تاخیر

توضیحات

تندر 90

E2+LP

U 10

000/000/75 ریال

فروردین 1390

8 %

8 %

6 %

فاقد صلح

+

رنگ آزاد

U 11

اردیبهشت 1390

ü در شرایط فوق نیز امکان ثبت نام برای هر کد ملی صرفا" یک دستگاه بوده است
ü برای آن دسته از مشتریانی که در شرایط قبلی فروش اینترنتی ثبت نام نموده اند امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت

لازم به ذکر است با توجه به اینکه شرایط مربوطه با در نظر گرفتن موجودی شرکت تعیین گردیده بدیهی است به محض تکمیل ظرفیت ، شرکت محق خواهد بود نسبت به قطع شرایط مربوطه اقدام نماید ./.

ما که چنین خبری تو سایت پارس خودرو ندیدیم! از چه منبعی شما این خبر رو گذاشتید؟

oghyanoos
22-08-2010, 17:30
دوستان یکی به ما بگه این خبر صحت داره یا نه؟

fishdilo
22-08-2010, 17:35
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saerhan
22-08-2010, 18:18
خبر موثقه و امروز از نمایندگی هم زنگ زدن و بهمون گفتن.

fishdilo
22-08-2010, 18:32
دوست عزیز لطف کن منبع خبرت را هم بنویس...

ببخشید که لینک یادم رفت:46:
درسته! تو سایت نمی شه دسترسی به اخبار داشت.
لینک خبر رو تو پست قبلی نوشتم
کلا" اخبار پارس خودرو رو هم می تونید از این لینک پیگیری کنید:

:8:

---------- Post added at 07:32 PM ---------- Previous post was at 07:31 PM ----------

دوستان یکی به ما بگه این خبر صحت داره یا نه؟

آره!
لینک اخبار رو گذاشتم.

fishdilo
22-08-2010, 18:40
دوستان این نکات رو محض یاد آوری دوباره تکرار می کنم:
مهم:
تجربیات ثبت نام تندر 90 اینترنتی(و هر خودروی دیگر)
1- رمز دوم کارت+ cvv2 رو حتما" از قبل از طریق دستگاه های کارت خوان فعال کنید و داشته باشید
2- حتما" سقف برداشت (خرید) اینترنتی کارت خود را از طریق شبعه ای که کارت را دریافت کرده اید افزایش دهید (بی نهایتش کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3-تکمیل فرایند ثبت نام و ایجاد تعهد فروش برای پارس خودرو منوط به دریافت پیام "عملیات پرداخت با موفقیت انجام شد" در مرحله پایانی و از طریق سایت فروش اینترنتی پارس خودرو می باشد. حتی ایجاد کد تراکنش در بانک نیز به معنای ثبت نام نبوده و در صورت عدم موفقیت در ثبت نام نهایی، مبلغ کسر شده به حساب شما باز می گردد.
4- شنبه در عرض تقریبا" سه ساعت، کل ظرفیت ها تکمیل شدند.
5- نمایندگی ها می گن کارت باید بانک ملت باشه! به نظر منطقی نمی آد. :13:کارت من ملت بود و مشکل نداشت.
موفق باشید:33:

oghyanoos
22-08-2010, 19:21
فقط کارت ملت تو سایت قبول میکنه؟؟
من فردا صبح 7 میلیون از بانک وام میگیرم. چطوری میتونم با این ثبت نام کنم؟
فوری منو راهنمایی کنید.

Maziar_69
22-08-2010, 19:24
اگه اینطوری باشه فردا هم ظرف 3-4 ساعت همش تکمیل میشه.

sise
22-08-2010, 20:37
شرایط پیش فروش محصولات پارس خودرو به مناسبت ماه مبارک رمضان اعلام شد

.........
حسین روانبد قائم مقام معاونت بازاریابی و فروش پارس خودرو در پایان تاکید کرد: شرکت پارس خودرو در جهت کاهش نرخ خودروها در بازار و تلاش در راستای تعدیل قیمت برخی خودروها از جمله تندر90 که با نرخ های غیر واقعی در اختیار مردم قرار می گیرند اقدام به تولید و عرضه بیشتر این محصول و کلیه محصولات خود خواهد کرد.

منبع: سایت پارس خودرو

عجب...
اول میان یه بازار کاذب تو بازار ایجاد میکنن و چند میلیونی قیمت را میبرن بالا.کاری نداره که. همچی دست خودشونه.
بعدش واسه اینکه کلی فروششون بیاد بالا میان یهو ثبت نامی عرضه میکنن تا ملت از ترس مرگ به تب راضی بشن و با شور وشوق و صف کشان نام نویسی کنن و کلی ذوق که دو ملیونی کمتر از نرخ بازار دارن میخرن.

و اینجوری میشه که ایران خودرو یه حالی میکنه اساسی.
البته این حرفای منه. وگرنه موضوع حتما همون چیزایی که قائم مقام فرمودند!!

oghyanoos
22-08-2010, 21:47
من کارت بانک ملت ندارم. چکار باید کنم؟

oghyanoos
22-08-2010, 22:38
آقا امشب هیچکی بیدار نیست جواب ما رو بده!!؟ میخام فردا ثبت نام کنم.

fishdilo
22-08-2010, 23:00
آقا امشب هیچکی بیدار نیست جواب ما رو بده!!؟ میخام فردا ثبت نام کنم.

سلام
بیداریم! آنلاین نبودیم!
شما که چاره ای نداری!
عابر بانک که داری؟
امیدوارم با عابر های عضو شتاب هم بشه! (البته به نظر من میشه)
خوب، صبح زود میری بانک (شهرستان ها 8 باز می کنند). پول رو میگیری و میریزی تو عابر بانک عضو شتاب. بعد از داخل بانک (بانکی که حساب رو اونجا افتتاح کردی) به متصدی میگی که سقف خرید اینترنتی تون رو افزایش بده (حالت عادی کارت ها معمولا 7500 که ما لازم داریم نیست) . در ضمن فردا فقط E2LP که 7500 لازم داره، ثبت نام می کنند. تو حسابت از 7500 بیشتر باشه (20 تومن بیشتر کافیه). بعد از دستگاه خود پرداز بانکی که عابرش رو داری، وارد عملیات رمز میشی. رمز دوم کارتتون رو تعریف می کنی (هر عدد بیش از 5 رقم که دلتون بخواد)
رمز فوق رو + CVV2 که دستگاه میده اگه دستگاه نداد، عدد 3 یا 4 رقمی که پشت کارت عابر نوشته CVV2 هستش.
تاریخ انقضای کارت هم که روش هست. اگه نباشه تو عملیات رمز براتون چاپ میکنه.
کار بانکی تمومه.
تو سایت پارس خودرو میری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددقیقا" ساعت 9 شروع میشه. (البته مطمئنا" به دلیل اطلاع رسانی ضعیف این دوره، خیلی شلوغ نیست)
تمامی اطلاعات خودتون اعم از شماره ملی و ... رو آماده داشته باشید.
نکاتی که قبلا" نوشته بودم رو هم یه نگاهی بکنید. (صفحه قبل)
سوالی دارید؟
موفق باشید:thumbsup:

oghyanoos
22-08-2010, 23:24
من کارت ملی دارم. میشه باهاش؟ رمز دوم کارت رو فعال کردم اما سقف خرید که میگی رو نه! واسه اینکار حتما باید برم بانکی که ازش کارت رو گرفتم؟ اون شهرستانه:41:

fishdilo
22-08-2010, 23:36
من کارت ملی دارم. میشه باهاش؟ رمز دوم کارت رو فعال کردم اما سقف خرید که میگی رو نه! واسه اینکار حتما باید برم بانکی که ازش کارت رو گرفتم؟ اون شهرستانه:41:

صبر کنید! صبر تا بگم

oghyanoos
22-08-2010, 23:38
صبر کنید! صبر تا بگم
نخوابی ها..! کارمون گیره...!

fishdilo
22-08-2010, 23:49
از آشنا ها تو بانک ملی پرسیدم، نمی دونست که سقف دارن یا نه! شما به شعبه ای که در دسترسه برید و بگید که سقف خرید رو براتون افزایش بده. یا میگه که سقف خرید نداره! یا براتون سقف رو زیاد میکنه، یا اینکه میگه نمیشه و خوب چاره ای نیست. مگر اینکه کارت یکی از آشنا هاتون رو بگیرید که بانک باز کننده حسابش در دسترسه.

---------- Post added at 12:49 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

با 1556 تماس بگیر. سیستم پرداخت اینترنتی "به پرداخت" هستش. مسئله را با هاشون مطرح کن. احتمال زیاد می دونند.

oghyanoos
22-08-2010, 23:51
از آشنا ها تو بانک ملی پرسیدم، نمی دونست که سقف دارن یا نه! شما به شعبه ای که در دسترسه برید و بگید که سقف خرید رو براتون افزایش بده. یا میگه که سقف خرید نداره! یا براتون سقف رو زیاد میکنه، یا اینکه میگه نمیشه و خوب چاره ای نیست. مگر اینکه کارت یکی از آشنا هاتون رو بگیرید که بانک باز کننده حسابش در دسترسه.

چرا تا این لحظه هیچ خبری تو سایت پارس خودرو نیست!!!!!!!!؟
حالا این خرید اینترنتی پارس خودرو، کارت بانک ملی‌ رو قبول می‌کنه یا نه؟
شما دیروز وقتی‌ ثبت نام کردید چه بانک‌های بود؟؟
یه سوال دیگه: اصلا لازم نیست که به نمایندگی‌ سایپا بریم؟

fishdilo
23-08-2010, 00:09
آنلاینی؟ تماس گرفتی؟
021
6414
هم واحد ارتباطات مردمی بانک ملی هستش. تماس بگیر و بپرس

---------- Post added at 12:58 AM ---------- Previous post was at 12:54 AM ----------

نمایندگی به من گفت که ملت کارت باید باشه. اما من از اینترنت خیلی خرید میکنم و تا حالا با هر کارت عضو شتابی انجام دادم. ولی کارت من موقع ثبت نام ملت بود.
سیستم خرید اینترنتی مال شرکت به چرداخت ملت هستش که وابسته به بانک ملت است و به نظر من لزومی نداره کارت بانک ملت باشه.
تلفن پشتيباني خدمات اينترنتي بانک ملی : 88704518
یه تماسی هم با اینجا بگیر

---------- Post added at 01:02 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

سایت خرید پارس خودرو 9 صبح اطلاعات خرید رو نشون میده.
من خودم به خاطر همین سقف پرداخت (که 3 ساعت علافم کرد) نتونستم تحویل بهمن ماه رو بگیرم. البته اگه زودتر می فهمیدم که برای فروردین و اردیبهشت هم قراره که بنویسند، بی شک برا فروردین می نوشتم.

---------- Post added at 01:04 AM ---------- Previous post was at 01:02 AM ----------

من از 4 صبح دیروز بیدارم، خوابم می آد، سوال داشتی بنویس، ان شا الله بعد سحر جواب می دم.باشه؟

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:04 AM ----------

اگه ثبت نامتون تکمیل شد، یه روز بعد به نمایندگی که موقع ثبت نام انتخاب کردید، میروید و قرارداد رو امضا می کنید. قبل ثبت نام لازم نیست.

oghyanoos
23-08-2010, 00:13
یه چیزی از پارس خودرو دیدم که باورم نمی‌شه:18:
واقعا دمت گرم پارس خودرو:11:
دیروز ساعت ۱ که نتونستم ثبت نام کنم عصبانی‌ بودم و یه میل به پارس خودرو زدم. ۱% هم احتمال نمیدادم کسی‌ این رو بخونه! اما الان دیدم به میلم پاسخ دادن.
متن نامه من این بود:

سلام و احترام خدمت مدیران و کارکنان زحمتکش پارس خودرو

من انتقادی جدی به نحوه ی فروش اینترنتی شما دارم. از یک هفته قبل خبر فروش اینترنتی تندر 90 را شنیدم تصمیم به خرید گرفتم. اما امروز صبح فهمیدم تنها کارت بانک ملت قابل پذیرش می باشد.

در کمتر از یک ساعت فروش شما تمام شد و اکثر خرید ها از طرف دلال ها بود

از مدیران پارس خودرو تقاضا دارم فروش محصولاتی نظیره تندر را اینترنتی قرار ندهند تا شاید معلمی مثل من هم بتواند صاحب این خودرو شود

از مشتری مداری شما بسیار سپاسگذارم

fishdilo
23-08-2010, 00:15
اگه امکانش بود، خودم براتون ثبت نام می کردم.:23:

oghyanoos
23-08-2010, 00:16
پاسخ این بود:

با سلام

به اطلاع شما می رسانیم همانور که در سایت فروش اینترنتی نیز توضیح داده شده است ، تمامی دارندگان کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که امکان پرداخت اینترنتی را داشته باشند، می توانند ثبت نام و پرداخت وجه نمایند.

این موضوع که حتما باید دارنده کارت بانک ملت داشته باشند صحت ندارد .

در تمامی قسمت های سایت فروش اینترنتی توضیحات لازم در گزینه "راهنما" (آیکون علامت سوال) وجود داشته که اگر مطالعه می فرمودید دچار مشکل نمی شدید.

با تشکر

oghyanoos
23-08-2010, 00:48
اگه امکانش بود، خودم براتون ثبت نام می کردم.:23:

دمت گرم، خیلی‌ آقایی
فقط یه سوال دارم که سحر بیدار شدی جواب بده:
چه رنگی‌ بگیرم؟ خودم سفید رو می‌پسندم. اما می‌خوام بدونم کدوم رنگش رو بیشتر تو بازار خریدو فروش می‌کنن؟

saerhan
23-08-2010, 01:23
دمت گرم، خیلی‌ آقایی
چه رنگی‌ بگیرم؟ خودم سفید رو می‌پسندم. اما می‌خوام بدونم کدوم رنگش رو بیشتر تو بازار خریدو فروش می‌کنن؟

همون سفید، قیمتش از بقیه یه خرده بالاتره معمولاً . ولی زرشکیش یه چیز دیگست:40::31: با ترکیب رنگی که داره چهره ی عقب ماشین رو عوض می کنه.

darklord_8
23-08-2010, 01:31

سلام دوست عزیز
به نظر من هم رنگ سفیدش قشنگتره
تو بازار هم مشتری بیشتر داره و میشه گفت محبوبترین رنگه:46:

fishdilo
23-08-2010, 04:23
دمت گرم، خیلی‌ آقایی

من سفید نوشتم
سفیدش واقعا" فوق العاده است. من می میرم براش:26:
طبق نظر سنجی اینترنتی هم، اکثر قریب به اتفاق مردم، سفید رو دوست دارند.
تو بازار هم اگه قرار باشه رنگ رو قیمت تاثیر بذاره، سفید گرونترین رنگه (از قول چتد تا نمایشگاه دار میگم)
موفق باشی

fishdilo
23-08-2010, 05:32
بعد از ثبت نام کامل و دریافت کد رهگیری، فردا با یه قبض آب، برق و یا ... و شناسنامه و کارت ملی (با کپی هاش) میری نمایندگی ای که موقع ثبت نام انتخاب کردی.

oghyanoos
23-08-2010, 09:17
ای بابا اینجا که فقط بانک ملت هست:41:
کسی نیست کمکم کنه؟

oghyanoos
23-08-2010, 10:07
دوستان کسی امروز تندر ثبت نام نکرده؟

fishdilo
23-08-2010, 10:28
دوستان کسی امروز تندر ثبت نام نکرده؟

سلام
نباید مشکل خاصی باشه!
مشکل داری؟

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 11:26 AM ----------

الان که ظرفیت فرووردین تموم شده و ظرفیت اردیبهشت رو هنوز قبول می کنه!

fishdilo
23-08-2010, 10:37
تا چه مرحله ای پیش رفته بودی؟
منم شنبه بهمن ماه رو تا بیام پولو بریزم، ظرفیتش تکمیل شد و دوباره برا اسفند ماه از ابتدا ثبت نام کردم و موفق به پرداخت وجه و تکمیل عملیات شدم. سریع اردیبهشت ماه رو تکمیل کن! بدو:9:

oghyanoos
23-08-2010, 10:42
ثبت کردم، الان تو پورتال خودرو هم ثبت شده ولی لینک بانک رو که میزنم این پیام میاد:
شرایط فروش خودروی انتخابی شما در حال حاضر از طرف سیستم فروش پارس خودرو غیرفعال شده است.

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

زنگ زدم بهشون.
خانمه گفت در همون بانک سامان اطلاعات بانک ملی رو وارد کن. اما الان 1 ساعت این error رو میده:
شرایط فروش خودروی انتخابی شما در حال حاضر از طرف سیستم فروش پارس خودرو غیرفعال شده است.

fishdilo
23-08-2010, 10:43
اردیبهشت رو ثبت کن! بدو:9:

oghyanoos
23-08-2010, 10:45
گاهی هم این پیام رو میده:
در حال حاضر امكان ارتباط با سیستم فروش پارس خودرو وجود ندارد.
اطلاعات فردی شما به همراه سفارش مورد تقاضا در سیستم ثبت شده است.

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

من از اول هم اردیبهشت رو زدم.

fishdilo
23-08-2010, 10:45
ببین از حسابت پول کم شده! البته تا کد رهگیری نگیری که قبول نمی کنه!

oghyanoos
23-08-2010, 10:53
ببین از حسابت پول کم شده! البته تا کد رهگیری نگیری که قبول نمی کنه!

من شماره حسابی ندادم! اصلا صفحه ی بانک باز نمیشه!
هر چی میگیرم اشغاله. میتونی ازشون بپرسی چرا اینجوریه؟

fishdilo
23-08-2010, 11:04
سایت پارس خودرو یه نیم ساعتی هست که بالا نمی آد!!! صفحه خرید پارس خودرو رو رفرش کن ت اهمین که اومد بالا برا اردیبهشت ثبت بکنی! اگر هم که کلا" اردیبهشتی! تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که با رمز و پسوردی که برای ایمیلت فرستاده شده وارد بشی، و گزینه ی خرید از پارس خودرو رو بزنی، یه صفحه باز می شه که توش اطلاعات ثبتی تون رو نشون میده، اونجا گزینه پرداخت رو بزنی وارد سایت پارس خودرو می شه .
تو سایت پارس خودرو یه لینک اون پایین بهت میده که آرم بانک روشه، اگه بزنی وارد سیستم پرداخت اینترنتی میشی و می تونی وجه رو بریزی و ادامه ی ماجرا

---------- Post added at 12:04 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

سایت پارس خودرو همین الان دوباره فعال شد!

oghyanoos
23-08-2010, 11:10
منم واسه پرداخت 1 ساعت داخل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستم. اما پرداخت رو باز نمیکنه.

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

مشکل پر شدن نیستو چون هنوز وارد سایت فروش بشی میبینی خرید اردیبهشت هست.

fishdilo
23-08-2010, 11:13
88510923 - 88510922-021
تماس گرفتم. گفت که دکمه back رو بزنید و هی امتجان کنید تا به مرحله ی بعدی برید. در ضمن گفت که به نظر می آد سایت پارس خودرو ایراد داشته باشه که دارن رفعش می کنند

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 12:12 PM ----------

منظورش تو خود سایت پارس خودرو بود.

oghyanoos
23-08-2010, 11:20
منم همین کاره میکنم، هی back میزنم.
اینکه خرید من ثبت شده، میشه امیدوار بود به خرید؟؟

fishdilo
23-08-2010, 11:22
نه، کد رهگیری باید بگیری
****** یک نکته بسیار مهم ****** تکمیل فرایند ثبت نام و ایجاد تعهد فروش برای پارس خودرو منوط به دریافت پیام "عملیات پرداخت با موفقیت انجام شد" در مرحله پایانی و از طریق سایت فروش اینترنتی پارس خودرو می باشد. حتی ایجاد کد تراکنش در بانک نیز به معنای ثبت نام نبوده و در صورت عدم موفقیت در ثبت نام نهایی، مبلغ کسر شده به حساب شما باز می گردد.

---------- Post added at 12:22 PM ---------- Previous post was at 12:21 PM ----------

من الان خودم از روز شنبه 4 تا ثبتی دارم ولی هیچ کدوم پول توشون واریز نشده

oghyanoos
23-08-2010, 11:28
نه، کد رهگیری باید بگیری
****** یک نکته بسیار مهم ****** تکمیل فرایند ثبت نام و ایجاد تعهد فروش برای پارس خودرو منوط به دریافت پیام "عملیات پرداخت با موفقیت انجام شد" در مرحله پایانی و از طریق سایت فروش اینترنتی پارس خودرو می باشد. حتی ایجاد کد تراکنش در بانک نیز به معنای ثبت نام نبوده و در صورت عدم موفقیت در ثبت نام نهایی، مبلغ کسر شده به حساب شما باز می گردد.

---------- Post added at 12:22 PM ---------- Previous post was at 12:21 PM ----------

من الان خودم از روز شنبه 4 تا ثبتی دارم ولی هیچ کدوم پول توشون واریز نشده
همه چیز خوب پیش رفت اما تو این پرداخت گیر کرد:41:
البته فکر کنم این فقط مشکل من نیست!

oghyanoos
23-08-2010, 11:36
نگاه کن این پیام میاد:
در حال حاضر امكان ارتباط با سیستم فروش پارس خودرو وجود ندارد.
اطلاعات فردی شما به همراه سفارش مورد تقاضا در سیستم ثبت شده است. برای پرداخت وجه می توانید به روش زیر عمل نمایید: پس از دریافت نام کاربری (User Name) و گذرواره (Pass word) که به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال شده است، به پرتال جامع خودرو کشور به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه نموده و با وارد نمودن این اطلاعات در قسمت عضویت، وارد بخش خرید از پارس خودرو شده و اطلاعات سفارش خود را مشاهده نموده و عملیات پرداخت الکترونیکی وجه را انتخاب نمائید.(313)
و یا با انتخاب دکمه زیر به مرحله قبل بازگشته و مجددا تلاش نمایید.

fishdilo
23-08-2010, 12:54
توانستین ثبت نام بکنین؟
با شماره هایی که دادم (پارس خودرو) تماس گرفتین؟

oghyanoos
23-08-2010, 13:01
نه بابا. 4ساعته پشت کامپیوتر نشستم هی error میده!
کلافه کرد ما رو:19:

oghyanoos
23-08-2010, 13:08
همچنان میگه:
شرایط فروش خودروی انتخابی شما در حال حاضر از طرف سیستم فروش پارس خودرو غیرفعال شده است. </SPAN>(316)

saerhan
23-08-2010, 13:12
نمایندگی برامون ثبت نام کرده امروز، فروردین - سفید - E2lp

oghyanoos
23-08-2010, 13:17
نمایندگی برامون ثبت نام کرده امروز، فروردین - سفید - E2lp

کاش منم میرفتم نمایندگی:41:

ghalandar13
23-08-2010, 13:19
میگن شاتون4 زود یاتاقان میزنه نباید بیش از 5000 با هر سرویس روغنش بریم
تازه پدرزنه منم دارها سفیدم هست به هیشکی هم نمیده سوار شه مخصوصا من

fishdilo
23-08-2010, 13:31
منم شنبه 3 ساعت نشستم.
در ضمن سه بار هم رفتم بانک (برا سقف پرداخت و ....)
اما آخرش :8::26::16::thumbsup:

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

هنوزم دیر نشده. چون برا اردیبهشت جا می ده. ظرفیت تکمیل نشده. می تونی نمایندگی هم بری، ولی ربطی نداره. اونا هم همون کاری که شما انجام می دی رو انجام می دن. می تونی از ابتدا یک بار دیگه خودت امتحان بکنی.

oghyanoos
23-08-2010, 13:35
بانک ملی بهم گفت سقف نداره.
اگه موفق نشدم، عصر میرم نمایندگی.!
الان این شماره کارت ملی من ثبت شده، اگه برم نمایندگی میتونم دوباره با کارت ملیم ثبت نام کنم!؟

---------- Post added at 02:35 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

منم شنبه 3 ساعت نشستم.
در ضمن سه بار هم رفتم بانک (برا سقف پرداخت و ....)
اما آخرش :8::26::16::thumbsup:

---------- Post added at 02:31 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

هنوزم دیر نشده. چون برا اردیبهشت جا می ده. ظرفیت تکمیل نشده. می تونی نمایندگی هم بری، ولی ربطی نداره. اونا هم همون کاری که شما انجام می دی رو انجام می دن. می تونی از ابتدا یک بار دیگه خودت امتحان بکنی.

یعنی میتونم با شماره ملی خودم دوباره ثبت نام کنم؟ گیر نمیده!!؟

fishdilo
23-08-2010, 13:38
آره میشه. فقط سریع. توسایت دوباره از ابتدا برو، میشه. تا ثبت نهایی با یه کد ملی نکردین، میشه. یا برو نمایندگی.
شنبه هم حدود دو ساعت، سایت بانک مشکل داشت. موقع واریز وجه، می نوشت خطای سیستمی. من خودم 4 تا user با کد ملی ام ثبت کرده بودم که با لاخره بعد از اصلاح سقف برداشت، تونستم که ثبت نهایی بکنم.

oghyanoos
23-08-2010, 13:44
آره میشه. فقط سریع. توسایت دوباره از ابتدا برو، میشه. تا ثبت نهایی با یه کد ملی نکردین، میشه. یا برو نمایندگی.
شنبه هم حدود دو ساعت، سایت بانک مشکل داشت. موقع واریز وجه، می نوشت خطای سیستمی. من خودم 4 تا user با کد ملی ام ثبت کرده بودم که با لاخره بعد از اصلاح سقف برداشت، تونستم که ثبت نهایی بکنم.

ولی نیاز نبوده 4تا بسازی! مشکلت فقط سقف خرید بوده.
امروز هم فکر کنم سیستم بانکیشون مشکل داره چند ساعته!
درضمن تقاضا واسه اردیبهشت هم کمه، چون کسی خرید نمیکنه!

armfootball
23-08-2010, 20:41
چرا؟ (درد و دل تندری من) حتما بخونید
چرا باید ما این ماشین رو به این سختی از کمپانیش بخریم ؟ با این مدت طولانی اردیبهشت یعنی 8 ماهه دیگه؟ واقعا چرا؟ به خاطر همین موضوع هم دلال ها میاند میکشن رو قیمت ماشین اونم نه 200-300 تومتن 2 ملیون؟ چرا؟ من خودم ثبت نام این ماشین رو انجام دادم و همین ماه شهریور تحویلمه ... ثبت نام من اوایل اردیبهشت بود 5 ماهی که گذشته که خیلی برام سخت بوده!!! همش نگاه میکردم به ماشین های توی خیابون مخصوصا تندر ها و به خودم میگفتم منم یه روز به تندر ثبت نامی خودم میرسم و همیشه اخبارهای تندری رو هم تو نت دنبال میکردم... الان میبینم که خیلی ها مثل روز اول ثبت نامی من خوشحال میشن که شنبه و امروز تونستن ثبت نام کنن که چی 8 ماهه دیگه به ماشینشون برسن؟؟؟.... هی... واقعا نارحتم به حال خودمون . اول از همه خودم که باید حسرت سوار شدن ماشین خوب رو تو ایران که اگه تندر رو خوب بدونیم بکشیم و 8 ماه یا مثل من 5 ماه به ماشین های دیگه تو خیابون نگاه کنیم.... به خدا این جایگاه ما نیست ... ما لیاقت بهتر از اینا رو داریم .... کمی فکر کنید؟؟؟
حالا اونا که تازه ثبت نام کردن مثل روزای اول من داغن متوجه حرفام نمیشن همینکه چند ماه بگذره خوب به حرف های من میرسن...

oghyanoos
23-08-2010, 21:38
چرا باید ما این ماشین رو به این سختی از کمپانیش بخریم ؟ با این مدت طولانی اردیبهشت یعنی 8 ماهه دیگه؟ واقعا چرا؟ به خاطر همین موضوع هم دلال ها میاند میکشن رو قیمت ماشین اونم نه 200-300 تومتن 2 ملیون؟ چرا؟ من خودم ثبت نام این ماشین رو انجام دادم و همین ماه شهریور تحویلمه ... ثبت نام من اوایل اردیبهشت بود 5 ماهی که گذشته که خیلی برام سخت بوده!!! همش نگاه میکردم به ماشین های توی خیابون مخصوصا تندر ها و به خودم میگفتم منم یه روز به تندر ثبت نامی خودم میرسم و همیشه اخبارهای تندری رو هم تو نت دنبال میکردم... الان میبینم که خیلی ها مثل روز اول ثبت نامی من خوشحال میشن که شنبه و امروز تونستن ثبت نام کنن که چی 8 ماهه دیگه به ماشینشون برسن؟؟؟.... هی... واقعا نارحتم به حال خودمون . اول از همه خودم که باید حسرت سوار شدن ماشین خوب رو تو ایران که اگه تندر رو خوب بدونیم بکشیم و 8 ماه یا مثل من 5 ماه به ماشین های دیگه تو خیابون نگاه کنیم.... به خدا این جایگاه ما نیست ... ما لیاقت بهتر از اینا رو داریم .... کمی فکر کنید؟؟؟
حالا اونا که تازه ثبت نام کردن مثل روزای اول من داغن متوجه حرفام نمیشن همینکه چند ماه بگذره خوب به حرف های من میرسن...

من از صبح دارم جون میکنم هنوز ثبت نام نکردم(صفحه پرداخت اینترنتیش باز نمیشه!)
ولی واسه اردیبهشت راضی هستم چون تا اردیبهشت سال بعد به ماشین نیاز ندارم.
فقط دعا کنین تا فردا صبح که میرم نمایندگی ظرفیتش پر نشه:41:

fishdilo
24-08-2010, 04:00

سلام دوست عزیز
من پولم برا خرید از بازار جور نبود. می دونید چقدر؟ 2 میلیون کم داشتم. یعنی همون مقداری که بین بازار و کارخانه اختلاف قیمت است. رفتم یه جا با چک بخرم، یارو گفت 50 تومن به ازای هر یک میلیون در ماه ازت نزول می گیرم و ماشین می دم بهت. دو نمایشگاهی دیگه گفتند که فقط نقد! چاره ای نداشتم! علی رقم احتیاج فوق العاده ام به ماشین، 7، 8 ماهی خوابیدیم تو نوبت!
حالا بعد ثبت نام، خبر هایی داره به گوش می رسه که خودرو ساز ها، با نامردی هر چه تمام می خواهند 1 تومن بکشن رو قیمت ماشین. یه 600 تومن هم شما حساب کن به خاطر افت مدل (تحویل بهمن و اسفند). نزولی که راضی نشدیم بدیم به نمایشگاهی، داریم اینجا با خوشحالی هر چه تمام به خودرو ساز ها تقدیم می کنیم. حالا فقط دعا کنید که خودروسازها گرون نکنندش!
التماس دعا

saerhan
24-08-2010, 09:30
سلام دوست عزیز
من پولم برا خرید از بازار جور نبود. می دونید چقدر؟ 2 میلیون کم داشتم. یعنی همون مقداری که بین بازار و کارخانه اختلاف قیمت است. رفتم یه جا با چک بخرم، یارو گفت 50 تومن به ازای هر یک میلیون در ماه ازت نزول می گیرم و ماشین می دم بهت. دو نمایشگاهی دیگه گفتند که فقط نقد! چاره ای نداشتم! علی رقم احتیاج فوق العاده ام به ماشین، 7، 8 ماهی خوابیدیم تو نوبت!
حالا بعد ثبت نام، خبر هایی داره به گوش می رسه که خودرو ساز ها، با نامردی هر چه تمام می خواهند 1 تومن بکشن رو قیمت ماشین. یه 600 تومن هم شما حساب کن به خاطر افت مدل (تحویل بهمن و اسفند). نزولی که راضی نشدیم بدیم به نمایشگاهی، داریم اینجا با خوشحالی هر چه تمام به خودرو ساز ها تقدیم می کنیم. حالا فقط دعا کنید که خودروسازها گرون نکنندش!
التماس دعا
نگران نباش معمولاً اسفند و اواخر بهمن مدل ماشین ها رو کارخونه به سال بعد می زنه و ان شاالله ماشینتون میشه تندر 90 مدل 90:10:

oghyanoos
24-08-2010, 09:34
این صفحه ی پرداخت بانکیش هم بعد 24 ساعت تلاش باز نشد و ظرفیت تکمیل شد...................:41:

oghyanoos
24-08-2010, 11:44
کسی خبر نداره که آیا بازم تندر پیش فروش میشه یا نه!؟

fishdilo
24-08-2010, 13:36
کسی خبر نداره که آیا بازم تندر پیش فروش میشه یا نه!؟

قسمت نبود دیگه!
لینک زیر رو همیشه سر بزن. منم اگه خبری شد می گم.

راستی از چه مرورگر اینترنتی استفاده می کردی؟!

oghyanoos
24-08-2010, 17:28
enternet explorer
فکر کنم تا آخر ماه رمضون ادامه داره چون فروشه ویژه این ماهه.
هر چی فکر میکنم خودرو خوبه دیگه ای پیدا نمیکنم...!

armfootball
24-08-2010, 18:02
تاريخ : سه شنبه 2 شهريور 1389
تولید فیس لیفت تندر از نیمه دوم سال

خبرگزاری فارس- قائم مقام مدیرعامل سایپا از احتمال تولید فیس لیفت (تغییر شکل یافته) تندر90 از نیمه دوم امسال در صورت موافقت شرکت رنو خبر داد.

سعید فلاحی با اشاره به رونمایی فیس لیفت تندر90 توسط شرکت سایپا، گفت: هماهنگی های لازم برای دریافت مجوز تولید این خودرو از شرکت رنو در حال انجام است و امیدواریم با صدور مجوز، امکان تولید بدنه اصلاح شده تندر90 از نیمه دوم امسال فراهم شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه محصولات دیگر از خانواده تندر90 پروژه نزدیک به تولید نداریم.
فیس لیفت تندر90 سایپا در 11 آذر ماه 87 رونمایی و در آن زمان اعلام شد با رونمایی از نمونه تغییر شکل یافته تندر 90 توسط شرکت سایپا، این خودرو از نیمه اول سال 88 با چهره ای جدید تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

oghyanoos
24-08-2010, 19:12
تاريخ : سه شنبه 2 شهريور 1389
تولید فیس لیفت تندر از نیمه دوم سال

خبرگزاری فارس- قائم مقام مدیرعامل سایپا از احتمال تولید فیس لیفت (تغییر شکل یافته) تندر90 از نیمه دوم امسال در صورت موافقت شرکت رنو خبر داد.

سعید فلاحی با اشاره به رونمایی فیس لیفت تندر90 توسط شرکت سایپا، گفت: هماهنگی های لازم برای دریافت مجوز تولید این خودرو از شرکت رنو در حال انجام است و امیدواریم با صدور مجوز، امکان تولید بدنه اصلاح شده تندر90 از نیمه دوم امسال فراهم شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه محصولات دیگر از خانواده تندر90 پروژه نزدیک به تولید نداریم.
فیس لیفت تندر90 سایپا در 11 آذر ماه 87 رونمایی و در آن زمان اعلام شد با رونمایی از نمونه تغییر شکل یافته تندر 90 توسط شرکت سایپا، این خودرو از نیمه اول سال 88 با چهره ای جدید تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

از این شکل جدید تندر90 عکس ندارین؟

ess_1362
24-08-2010, 19:53
دوستان توجه كنيد :
براي پرداخت اينترنتي حتما بايد از اينترنت اكسپلورر استفاده كنيد چون با موزيلا ارور ميد

hamed malekpour
24-08-2010, 20:20
از این شکل جدید تندر90 عکس ندارین؟
تو سایت ایران خودرو هست ودر شهرستان ما حدود دو سه تا از این فیس لیفت ها موجوده به نظر من جالب نیست.

fishdilo
24-08-2010, 20:54
من عاشق ظاهر فعلی تندر نودم. خدا نکنه بخوان از این مدل فیس لیفت ها بدن به ما! من قیافه اش رو دیدم. خیلی افتضاحه! خیلی!
اینم لینک عکس هاش:

Ezel
24-08-2010, 21:23
دوستانی که L90 دارند یک سوال : آیا کسی ماشینشو گاز سوز کرده ؟

من میخواستم ماشینم رو گازسوز کنم به چند تا از کارگاه ها هم زنگ زدم گفتند حدودا چیزی بین 400 تا 500 هزار تومان هزینش میشه و خودرو هم بیمه میشه ، ضمن اینکه گفتند کیتها و سوخت CNG با کامپیوتر ماشین و موتور خودرو هیچ ناسازگاری نداره . نظر شما چیه ؟ ( چون L90 تا بحال دوگانه سوز کارخانه ای نداشته یک مقدار تردید ایجاد میکنه )

با تشکر . :11:

من عاشق ظاهر فعلی تندر نودم. خدا نکنه بخوان از این مدل فیس لیفت ها بدن به ما! من قیافه اش رو دیدم. خیلی افتضاحه! خیلی!
بحمدالله بدست متخصصان توانمند داخلی جلو پنجره تندر هم مثل 132 شد . رنو ی فرانسه تو خواب هم میدید همچین سعادتی نصیبش بشه ؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oghyanoos
24-08-2010, 21:43
از جلو نگاه کنی فکر میکنی پراید هست!!!!!!!!!!
من دوست داشتم سپر هاش همرنگ بدنه بشه ولی نه اینجوری:41:

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

رنو چرا اجازه میده !!!!!:18:

armfootball
25-08-2010, 11:09
تاريخ : چهارشنبه 3 شهريور 1389

[بازار تندر-90 با فروش نقدی و پیش فروش متعادل می شود

خبرگزاری فارس - مدیرکل صنایع ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع در مورد افزایش قیمت تندر-90 در بازار آزاد گفت: با فروش نقدی و پیش فروش تندر-90 شرایط بازار را متعادل خواهیم کرد.

محسن صالحی نیا در خصوص افزایش قیمت تندر-90 در بازار و سیاست وزارت صنایع برای کنترل قیمت ها اظهار داشت: محدودیت های موجود در عرضه تندر-90 یکی از دلایل افزایش قیمت این خودرو است که با برنامه ریزی خودروسازان برای افزایش تیراژ تولید و برطرف شدن مشکل تامین قطعه، قیمت ها نیز به سطح مناسبی باز خواهد گشت.

Maziar_69
25-08-2010, 11:31
از جلو نگاه کنی فکر میکنی پراید هست!!!!!!!!!!
من دوست داشتم سپر هاش همرنگ بدنه بشه ولی نه اینجوری:41:

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

رنو چرا اجازه میده !!!!!:18:

جالبیش اینه که آرم رنو رو برداشتن آرم سایپا زدن جاش !!! :18:
چی شد مثلا؟ الان طراحی این ماشین رو یعنی متخصصان ما انجام دادن؟
همین دیگه. یه ماشین میارن تا 20 سال چراغاشو عوض میکنن می چپونن به ملت.
حالا ببینین همین تندر رو تا چند سال دیگه تولید میکنن...

oghyanoos
25-08-2010, 12:21
با توجه به اینکه روز به روز روابط ما با فرانسه داره تیره تر میشه، پارس خودرو مشکل تامین قطعه پیدا نمیکنه!؟؟؟
حتما مثل ایران خودرو میره سراغ چینی ها...!

ghahremanimehdi
25-08-2010, 14:32
امروز E2LP رو بردیم نمایندگی پارسخودرو برای سرویس دوره ای اول که ماشین 9100 تا کار کرده بود ، 5 لیتر روغن موتور ELF و یکعدد فیلتر هوا و روغن رو عوض کرد شد 54 هزار تومن.:13:
مگه سرویس دوره ای اول مجانی نباید باشه ؟ (البته میدونم اینجا ایرانه:27: پارک دایناسورها:31:)

ramin 69
25-08-2010, 14:54
امروز E2LP رو بردیم نمایندگی پارسخودرو برای سرویس دوره ای اول که ماشین 9100 تا کار کرده بود ، 5 لیتر روغن موتور ELF و یکعدد فیلتر هوا و روغن رو عوض کرد شد 54 هزار تومن.:13:
مگه سرویس دوره ای اول مجانی نباید باشه ؟ (البته میدونم اینجا ایرانه:27: پارک دایناسورها:31:)

روغن موتور و فیلترهوا این جور چیزا شامل گارانتی اولیه نمیشه . ایرادات ، مثل برای یکی از دوستام شیشه برقیش خراب شده بود جزء گارانتی شد.

توی مواردی که پول مول هست توش بیرون ببرین ارزون تر میوفته... چون تو کارواش آزادی روغن موتور و فیلتر هوا و روغن رو از ما 45 تومن گرفت.

armfootball
26-08-2010, 10:08
تاريخ : پنج شنبه 4 شهريور 1389
تندر ارزان شد، مگان گران

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وعده های داده شده مبنی بر کاهش قیمت تندر- 90 بالاخره محقق شد، به طوری که پس از چند هفته افزایش قیمت این خودرو طی هفته گذشته روی ارزانی به خود دید.

تندر-90 که طی هفته های گذشته با افزایش چند صد هزار تومانی قیمت در بازار مواجه بود، در روزهای گذشته کاهش 100 هزار تومانی قیمت را در بازار تجربه کرد به طوری که قیمت مدل E1 این خودرو، در بازار به 14 میلیون و مدل E2 آن نیز به 16 میلیون رسید. به گفته فعالان بازار خودرو افزایش تقاضا دلیل اصلی افزایش قیمت تندر-90 در دو هفته گذشته بوده، اما تزریق خودرو از سوی شرکت های سازنده موجب شد تا کاهش قیمت مجدد به بازار این خودرو باز گردد.
هرچند طی هفته گذشته قیمت تندر- 90 تا حدودی با کاهش قیمت همراه بود، اما دیگر محصول رنو در کشور طی این مدت افزایش 500 هزار تومانی را تجربه کرد، به گفته فعالان بازار خودرو هم اکنون مگان دنده اتومات سفید در بازار 31 میلیون تومان عرضه می شود.
ثبات قیمت در بازار
از تندر و مگان که بگذریم، سایر خودروهای داخلی در بازار، تغییر و تحول خاصی را تجربه نکردند.
به طوری که هم اکنون پژو 206 تیپ 2، با قیمت 14 میلیون در بازار خرید و فروش می شود. این محصول البته مجهز به ترمز ضدقفل است.
از 206 تیپ دو که بگذریم می توان گفت که تیپ 6 این خودرو به دلیل کاهش عرضه در بازار طی روزهای گذشته تا حدودی افزایش قیمت را تجربه کرده، هرچند به گفته فعالان بازار خودرو افزایش قیمت این خودرو موقتی است. در حال حاضر، پژو 206 تیپ 6 که به ترمز ضدقفل و ایربگ مجهز بوده و دنده اتومات است، با قیمت 18 میلیون و 800 هزار تومان در بازار عرضه می شود.
در میان مدل های صندوق دار نیز، V8 نرخی برابر با 16 میلیون و 900 هزار تومان دارد و V9 نیز با نرخ 19 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد. پژو 206 صندوق دار V1 نیز قیمتی برابر با 15 میلیون و 600 هزار تومان دارد؛ اما نگاهی نیز به قیمت برخی دیگر از خودروهای داخلی بیندازیم.
در حال حاضر، سمند LX سال در مدل بنزین سوز، قیمتی برابر با 15 میلیون تومان دارد و پژو 405 بنزینی نیز با قیمت 13 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد.
پژوپارس بنزین سوز نیز طی هفته گذشته با قیمتی در حدود 17 میلیون و 100 هزار تومان، خرید و فروش می شود.
علاوه بر محصولات ایران خودرو طی هفته گذشته محصولات سایپا نیز در بازار هیچ افزایش قیمتی را تجربه نکردند به طوری که در حال حاضر، پراید بنزین سوز نرخی برابر با هفت میلیون و 750 هزار تومان دارد و ریو نیز با قیمت 13 میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش می شود.
زانتیا نیز هم اکنون با قیمت 27 میلیون و 100 هزار تومان در بازار خودرو کشور به فروش می رسد. آن طور که نمایشگاه داران خودرو پایتخت عنوان می کنند، دو شاسی بلند مونتاژ کشور نیز هم اکنون با همان قیمت های هفته های اخیر خود خرید و فروش می شوند. در حال حاضر، سوزوکی گرند ویتارا در مدل اتومات نیز، 40 میلیون و 500 هزار تومان و نوع دنده ای آن نیز با نرخ 36 میلیون تومان به فروش می رسد.
برای خرید نیسان رونیز، محصول مونتاژی پارس خودرو هم باید 31 میلیون و 500 هزار تومان هزینه کرد.
ماکسیما دیگر محصول پارس خودرو نیز هم اکنون در مدل اتومات، 39 میلیون و 275 هزار تومان قیمت دارد.

saeed614
26-08-2010, 13:27
سلام به همه دوستان :
ديروز ماشينمو (e2lp) بردم براي سرويس 40 هزار كه كارهاي زير رو انجام دادن و 130 هزار تومن برام آب خورد:
تعويض روغن- تعويض ----- هوا، روغن، بنزين- تعويض شمع ها- تعويض لنت ترمز جلو (كه البته كاملاً سالم به نظر ميرسه و توصيه ميكنم با توجه به كيفيت و قيمتش دوستان اونو عوض نكنند)
بعد از خارج شدن از نمايندگي هم عقربه سرعت سنج از كار افتاده بود كه مجبور شدم دوباره برگردم تا درستش كنن.
همه چيز آزاد حساب شد و فاكتور هم ندادن

كسي نظري نداره:13:

راستي ميخوام ماشينو با قطار از بندر به تهران بيارم ميخوام برم مرخصي (اروميه) قطار قبولش ميكنه درسته شاسي بلند نيست ولي ارتفاع سقفش زياده.:5:

fishdilo
26-08-2010, 21:04
سلام به همه دوستان :
همه چيز آزاد حساب شد و فاكتور هم ندادن

كسي نظري نداره:13:

راستي ميخوام ماشينو با قطار از بندر به تهران بيارم ميخوام برم مرخصي (اروميه) قطار قبولش ميكنه درسته شاسي بلند نيست ولي ارتفاع سقفش زياده.:5:

ممنون دوست عزیز از اینکه تجربه مراجعه به نمایندگی رو می نویسید، بقیه دوستان هم بنویسند فکر می کنم خیلی مفید باشه،
من که فعلا" تندر ندارم:41:، اما مطمئنم به خاطر تجربه ی ماشین هایی که تا حالا داشته ام، پامو تو نمایندگی برا سرویس نخواهم گذاشت، مگر اینکه ایراد اساسی باشه و مجبور بشم.
1- من تا حالا نشنیدم کسی از نمایندگی راضی باشه، چون دستمزد هاشون خیلی با بازار اختلاف داره
2- نمایندگی بجای تعمیر قطعه، همیشه اولویت با تعویض قطعه است و خوب اینم باز به ظرر مشتری و به نفع نمایندگی است.
3- از چند نفر شنیده ام که مواردی که شامل گارانتی نمیشه، بیرون از نمایندگی خیلی کمتر آب میخوره
نتیجه: این خودرو ساز ها خیلی بی وجدانند:19:

ارتفاع ماشین هم از سمند و ... 6 یا 7 سانتی متر بیشتره، فکر نمی کنم مشکلی باشه! تندر 152 سمند 146 cm

fishdilo
27-08-2010, 01:49
سلام دوستان
با توجه به اینکه تمامی ثبت نامی های وعده تحویل مهر و آبان تا آخر شهریور ماه خودروی خود را تحویل می گیرند (خبرهایی داره به گوش می رسه)، که بنابر آن پاییز هیچ تحویلی از سوی پارس خودرو نخواهد بود و زمان مناسبی جهت ایجاد تغییرات در تندر 90 و تولید انبوه فیس لیفت می باشد و همچنین اعلام خبر تولید فیس لیفت از نیمه ی دوم امسال در صورت تایید شرکت رنو، در خبرها.................... آیا به نظر شما برای ثبت نامی های اخیر تندر پارس خودرو، از فیس لیفت جدید پارس خودرو خواهند داد؟
دوستان دلایل خود را بگویند.
با تشکر

Amir..H
27-08-2010, 02:42
سلام.
یه سوالی داشتم میخواستم ببینم تا حالا کسی با l90 دستی کشیده از روزی که ماشینو گرفتم جرات نکردم باش دستی بکشم.

Amir..H
27-08-2010, 03:12
میبخشید دوباره پست زدم میخواستم ببینم ایران خودرو دیگه l90 ثبت نام نمیکنه؟

mehdi-2009
27-08-2010, 12:59
سلام دوستان
با توجه به اینکه تمامی ثبت نامی های وعده تحویل مهر و آبان تا آخر شهریور ماه خودروی خود را تحویل می گیرند (خبرهایی داره به گوش می رسه)، که بنابر آن پاییز هیچ تحویلی از سوی پارس خودرو نخواهد بود و زمان مناسبی جهت ایجاد تغییرات در تندر 90 و تولید انبوه فیس لیفت می باشد و همچنین اعلام خبر تولید فیس لیفت از نیمه ی دوم امسال در صورت تایید شرکت رنو، در خبرها.................... آیا به نظر شما برای ثبت نامی های اخیر تندر پارس خودرو، از فیس لیفت جدید پارس خودرو خواهند داد؟
دوستان دلایل خود را بگویند.
با تشکر
مطمئنی؟!!! یعنی رنگهای سفید E2 LPابان راهم تا اخر شهریور تحویل میدن؟ اخه چند روز پیش تو سایتش خوندم که تندر های سفید با موعد تحویل مرداد ماه تازه 27 مرداد دعوت نامش صدر شده بود---البته رنگ نقره ای ابان دعوت نامش صادرشده...

fishdilo
27-08-2010, 14:01
مطمئنی؟!!! یعنی رنگهای سفید E2 LPابان راهم تا اخر شهریور تحویل میدن؟ اخه چند روز پیش تو سایتش خوندم که تندر های سفید با موعد تحویل مرداد ماه تازه 27 مرداد دعوت نامش صدر شده بود---البته رنگ نقره ای ابان دعوت نامش صادرشده...

چند تا از دوستان که تو نمایندگی هستن میگن. مشکل فقط همون E2lp سفید ها هستند که، به گفته اونها با تحویل بقیه رنگها، تحویل E2lp سفید هم تسریع میشه. اخبارش اصلا" موثق نیست، ولی من تا حالا هر چی از این خبر ها از دوستان شنیدم، درست از آب در اومده.

SAEEDSAMSUNG
28-08-2010, 05:45
سلام. یه سوال: l90 e2/lp دوگانه سوز هم داریم؟؟ و قیمتش چقدره؟؟

Maziar_69
28-08-2010, 10:46
نه دو گانه سوز تا حالا تولید نشده.

armfootball
28-08-2010, 23:32
تاريخ : شنبه 6 شهريور 1389

[تندر 90 همچنان بلاتکلیف

مرداد ماه نیز پایان یافت، اما جلسه نهایی تعیین تکلیف تجمیع تولید تندر و یا تولید مجدد این خودرو در دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و پارس خودرو برگزار نشد.

پیش از این مجید هدایت رییس سازمان گسترش صنایع ایران برگزاری جلسه نهایی را به اتمام مجامع شرکت های خودروساز و ایدرو موکول کرده بود، اما پس از اتمام مجامع نیز جلسه مذکور به پایان مرداد ماه موکول شد، اما پایان مرداد ماه نیز گره گشای این مشکل نشد به طوری که شنیده ها حکایت از آن دارد که زمان برگزاری جلسه یک هفته دیگر تمدید شده است.
گزارش های رسیده حکایت از آن است که جلسه نهایی برای تعیین تکلیف وضعیت ادامه تولید تندر90 و تمرکز یا عدم تمرکز تولید این خودرو حداکثر ظرف هفته آینده با حضور مدیران عامل دو شرکت خودروساز (ایران خودرو و پارس خودرو) و دو تن از معاونان وزیر صنایع و معادن برگزار خواهد شد.
ظاهرا تاخیر در برگزاری جلسه تعیین تکلیف تندر 90 به معنی ادامه وضعیت فعلی تولید این خودرو خواهد بود که با این شرایط می توان گفت با وجود ابلاغ طرح تمرکز تولید از سوی رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران این طرح مسکوت خواهد ماند و به این طریق راهکار پیشنهادی که به منظور برطرف شدن مشکلات تولیدی این خودرو پیشنهاد شده بود به بن بست خواهد رسید. هرچند وضعیت تولید تندر 90 همچنان نامشخص است ، اما چند روز پیش رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از اتخاذ تصمیم های مهمی درباره پروژه تولید تندر90 در آینده نزدیک خبر داد و گفت که در جلسه ای با حضور معاونان وزیر صنایع و معادن تصمیم های مهمی درباره تندر90 گرفته می شود که لازم الاجرا خواهد بود.
طرح تمرکز تولید تندر 90 از حدود دو ماه پیش مطرح گردید، اما طرح پیشنهادی از همان ابتدا خبرساز شد و در صدر اخبار صنعت خودرو قرار گرفت. به طوری که طرح پیشنهادی با مخالفت مسوولان ایران خودرو مواجه شد به همین دلیل تصمیم گیری مجدد در خصوص وضعیت تولید این خودرو به برگزاری جلسه ای دیگر موکول شد که جلسه مذکور نیز هنوز برگزار نشده است.

arezoo63
30-08-2010, 15:41
سلام.کسی از پیش فروش تندر90 ایران خودرو اطلاعی نداره؟؟ آخه مال پارس خودرو رو که نتوانستم ثبت نام کنم شاید برا ایران خودرو رو شانس بیارم.

fishdilo
01-09-2010, 13:12

منبع:

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

سلام.کسی از پیش فروش تندر90 ایران خودرو اطلاعی نداره؟؟ آخه مال پارس خودرو رو که نتوانستم ثبت نام کنم شاید برا ایران خودرو رو شانس بیارم.

همین جا سر بزن، من اگه خبری داشتم بلافاصله همین جا ارسال می کنم. فعلا" که خبری نیست. انگاری ایران خودرو قطعه نداره!

fishdilo
01-09-2010, 13:18
سلام. یه سوال: l90 e2/lp دوگانه سوز هم داریم؟؟ و قیمتش چقدره؟؟

دوگانه سوز نداره، ایران فرقون یه تعدادی ثبت نام کرده، اما مونده توش و هنوز نتونسته که تحویل بده.

ghahremanimehdi
01-09-2010, 14:28
پارس خودرو دیگه تیپهای پایینتر (E0 و E1) ثبت نام نمیکنه ؟ همش E2LP شده ؟

fishdilo
01-09-2010, 22:17
پارس خودرو دیگه تیپهای پایینتر (E0 و E1) ثبت نام نمیکنه ؟ همش E2LP شده ؟

این دوره (آخر مرداد) که برای تحویل آذر، دی، بهمن و اسفند 89 ثبت نام کرد فقط E0 توشون نبود.
برای فروردین و اردیبهشت هم فقط E2LP ثبت نام کردند.
احتمالش هست که دیگه فقط E2LP ثبت نام بکنند.

alenkita
02-09-2010, 12:48
دوستان کسی قیمت چراغ جلو تندر و همچنین روغن موتور الف روداره؟

Reza_994
03-09-2010, 10:34
میگن قرار مدل E1 رو تو همین ماه دوباره ثبت نام کنند

armfootball
06-09-2010, 01:18
تاريخ : دوشنبه 15 شهريور 1389

فروش فوری تندر-90 پارس خودرو

روابط عمومی پارس خودرو - بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، از این پس، 40 درصد تولید تندر- 90 پارس خودرو به صورت فروش فوری واگذار می شود.

حسین روانبد، قائم مقام معاونت بازاریابی و فروش شرکت پارس خودرو، با بیان این مطلب گفت: تاکنون بیشتر خودروهای این شرکت به صورت پیش فروش در اختیار متقاضیان قرار می گرفت اما از این پس و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در شش ماه اخیر، شرکت پارس خودرو با هدف کنترل قیمت کاذب تندر- 90 در بازار، همه ماهه 40 درصد محصولات تندر-90 تولیدی خود را به صورت فروش فوری واگذار می کند.
وی ادامه داد: شرکت پارس خودرو از این پس دو رنگ قرمز روشن متالیک و بژ متالیک را به رنگ های تندر-90 تولیدی این شرکت اضافه خواهد کرد که بی شک موجب افزایش تنوع و حق انتخاب مشتریان می شود.

saeed614
06-09-2010, 08:44
با سلام به همه
ديروز برادرم موقع بيرون آوردن ماشين درشو زد به ديوار و حسابي داغون كرد بردم صافكار برام بدون رنگ درآورد ولي موج داره و ديگه به دلم نميشينه. مي خواستم دوستان بگن آيا در رنگ شده فابريك تو بازار وجود داره؟ و پس از عوض كردنش موقع فروش معلوم ميشه يا نه؟ اگه قيمت هم بدين واقعا ممنون ميشم. ماشين l90e2 ايرانخودرو رنگ سفيد شيري روغني هست.:41:

ess_1362
06-09-2010, 16:24
مي خواستم دوستان بگن آيا در رنگ شده فابريك تو بازار وجود داره؟

بله ولي پيدا كردنش خيلي سخته!

و پس از عوض كردنش موقع فروش معلوم ميشه يا نه؟

در گلگير و هر قسمت بدنه مربوط به هر خودرو كه در بازار وجود داره با نام درجه دو شناخته ميشه و به راحتي از مدل فابريك قابل تشخيص هست
به نظرم بي خودي هزينه زيادي متحمل نشيد
اگر رنگ در آسيب نديده به همين شكل استفاده كنيد
اگر هم آسيب ديده بدين نقاش براي شما مرتبش كنه

fishdilo
06-09-2010, 18:50
با سلام به همه
ديروز برادرم موقع بيرون آوردن ماشين درشو زد به ديوار و حسابي داغون كرد بردم صافكار برام بدون رنگ درآورد ولي موج داره و ديگه به دلم نميشينه. مي خواستم دوستان بگن آيا در رنگ شده فابريك تو بازار وجود داره؟ و پس از عوض كردنش موقع فروش معلوم ميشه يا نه؟ اگه قيمت هم بدين واقعا ممنون ميشم. ماشين l90e2 ايرانخودرو رنگ سفيد شيري روغني هست.:41:

اگه بدون رنگ در آوردنش که پس اونقدر ها هم حسابی داغون نشده! به نظر منم همون جوری که فعلا" هست خیلی به صرفه تر هست.

Amir..H
09-09-2010, 03:19
سلام.
یه سوالی داشتم میخواستم ببینم تا حالا کسی با l90 دستی کشیده از روزی که ماشینو گرفتم جرات نکردم باش دستی بکشم.

یعنی هیشکی تا حالا با l90 دستی نکشیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18::19:

fishdilo
10-09-2010, 01:41

من که تا حالا تندر نداشته ام، ولی بابا انصاف داشته باشید، گیرم که بشه:9:، دهن این ماشین های زبون بسته رو آسفالت نکنید!:28:

armfootball
10-09-2010, 17:02
تاريخ : پنج شنبه 18 شهريور 1389

بازهم کمبود قطعه برای تندر - ۹۰

ظاهرا مشکلات تولیدی تندر -90 تمام شدنی نیست؛ چرا که با گذشت سه سال از تولید این خودرو در مقاطعی تامین قطعات این خودرو با مشکلاتی مواجه می شود که این امر توقف و کندی در روند تولید این خودرو را به همراه داشته است؛ اما ظاهرا هفته گذشته مشکلات تولیدی این خودرو مجدد تکرار شد که این امر روند تولید این خودرو را با چالش مواجه کرد.

به گفته محمدرضا نجفی منش، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو این بار کمبود سپر تولید تندر را با مشکل مواجه کرده است. نجفی منش با اعلام خبر بالا افزود: در حال حاضر تولید سپر این خودرو کمتر از مقدار مورد نیاز است که امیدواریم این مشکل هرچه زودتر حل شود.
وی با بیان اینکه در گذشته نیز این مشکل ایجاد شده بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولید این خودرو بدون سپر ادامه داشته و بعدا سپر به خودروهای تولیدی اضافه خواهد شد.
ظاهرا اجرای روش تک سورسی، کمبود سپر برای تولید تندر را به همراه داشته است ، در روش تک سورسی قطعات خودرو به صورت تک منبعی تولید و تامین می شود؛ به همین دلیل در صورت بروز مشکل تامین قطعه از سایر منابع امکان پذیر نمی باشد. نجفی منش در این خصوص به ایسنا می گوید: تامین تک منبعی روش مناسبی برای تامین قطعات خودروهای تولیدی است؛ با این حال برنامه ریزی ها باید به گونه ای انجام شود که تامین قطعات در زمان مورد نیاز با خللی مواجه نشود.

mobin
10-09-2010, 17:23
من یه سری تو سرعت 80 خواستم با ترمز دستی وایستم که کارایی خوبی نداشت. یعنی اصلا کیفیت ترمز abs جلو رو نداره . آخه هر چیزی رو برای کاری آفریدند. در حالت معمولی کارایی خوبی داره لااقل از ترمز دستی پراید خیلی بهتره :46:

xeovoex
11-09-2010, 11:26
سلام به همه دوستان من 5 شنبه ال90 ای 1 فول خریدم _ البته مدل 86 هست و 2995 تا کار کرده بود که دیروز رندش کردم شد 3000

البته زدحالش اینجاست که ماشین قبلا تصادف داشته واسه همین دربها رو عوض کرده و رنگ داره ولی شاسی دست نخورده است ضمن اینکه کاپوت و سقف و صندون نیز فابریک هست
البته صاحبش میگفت کشیده به جدول ولی از نظر فنی همه چیش ظاهرا نو هست

یه چیز دیگه اینکه رام عقب رو با کمک هاش عوض کرده که خودش میگفت بخاطر همون تصادف رفته نو خریده

راستش نمیدونم این ماشینی که خریدم بدردم میخوره یا نه ظاهرش نو هست دربها هم که رنگ داره فابریک نو انداخته رنگ کرده

دوستان اگه در مورد قیمت این ماشین نظر بدن ببینم چند میارزه
البته خودم فکر میکنم که سرم کلاه رفته

خیالی نیست
اگه مشکلی پیش نیاد که نگهش میدارم -- همه چیزاش نو هست

---------- Post added at 11:26 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

قیمت هم 11.7 خریدم (نقره ا ی هست )

xeovoex
11-09-2010, 11:43
سوالم اینه که عقب ماشین یکمی بالاست - البته یکی میگفت شاید بخاطر کمک های نو باشه
یه سوال دیگه اینکه وقتی ماشین و روشن میکنم چراغهای abs airbagروشن نمیشه
البته طرف میگفت ایربگ راننده سنسور نداره و باید سنسور بزارم روش و فعال کنم -- دوستان اگه کس در مورد این سنسور چیزی میدونه و اینکه چقدر هزینشه بگه

abs رو از کجا میشه فهمید داره یا نه ؟ البته ماشین فول هست ولی میخوام مطمئن بشم

atms87
11-09-2010, 12:30
ممنون از همگی

ess_1362
11-09-2010, 13:12
دوستان اگه در مورد قیمت این ماشین نظر بدن ببینم چند میارزه

قیمت هم 11.7 خریدم (نقره ا ی هست )

به نظر من يكم گرون خريدي
اين ماشين با اين وصفي كه شما داري مي كني نه ABS داره نه AIRBAG البته فعلا
دورشم كه رنگ خورده هست
پس بيشتر از 10-10.5 ارزش خريد نداره

سوالم اینه که عقب ماشین یکمی بالاست - البته یکی میگفت شاید بخاطر کمک های نو باشه

منم همينطور فكر مي كنم
اوايل كه ماشين را تحويل گرفتم عقبش خيلي بالا بود ولي الان خيلي خوب شده و پايين امده البته بازم عقب از جلو 1.5 سانت بالاتر هست

یه سوال دیگه اینکه وقتی ماشین و روشن میکنم چراغهای abs airbagروشن نمیشه
البته طرف میگفت ایربگ راننده سنسور نداره و باید سنسور بزارم روش و فعال کنم -- دوستان اگه کس در مورد این سنسور چیزی میدونه و اینکه چقدر هزینشه بگه

بايد ديد كدوم سنسور هست؟
اگر سنسور پشت سپر باشه كه خيلي خرجي نداره ولي اگر سنسور بعد از ECU و پشت فرمون باشه بايد كيت كامل بگيري حدود 300-400 هم هزينه اش هست

abs رو از کجا میشه فهمید داره یا نه ؟ البته ماشین فول هست ولی میخوام مطمئن بشم

وقتي ماشين را روشن مي كني اول چراغ ABS براي چند ثانيه روشن ميشه و بعد آف ميشه
اين يعني فعال هست
راه ديگه اش اين هست كه در يك مسير خلوت و صاف با سرعت 60-70 كيلومتر پا را بذاريد روي كلاچ و محكم ترمز كنيد
بايد لرزش پدال را كامل حس كنيد و اصلا هم صداي جيغ از چرخ ها بلند نميشه و در عوض صدايي مثل خرد شدن از چرخها و جلوبندي در مياد

موفق باشيد

xeovoex
11-09-2010, 14:00
در مورد abs که فکنم داشته باشه آخه تو سندش هست که فول هست

رانندگی هم که میکنم ترمز هاش خیلی خوب هست و صدا هم نداره
البته روی فرمون نیز نوشته که ایربگ داره --
کسی که ازش خریدم گفت سنسور پشت فرمون رو نداره که قیمت سنسور 50 تومنه

من ماشین قبلیمو یه اسپرو 8 سال داشتم راحت هم بودم میخوام بدونم ارزش نگه داشتن رو داره یا اینکه 2 ماه دیگه تو خرج میافتم ؟

خوبیاش اینه :
e1 فول هست ( abs + airbag هم تو سندش هست )
3000 تا کارکرده و موتور + داخل ماشین بدون هیچ موردی ظاهرا نو هست
بیمه و معایتنه تا 1 سال دیگه داره
شاسی و داخل موتور نو هست
کاپوت + سقف و صندق نیز فابریک

بدیهاش :
دربها و گلگیرها تعویض و رنگ هست
رام عقب عوض شده
ماشین به جدول کشیده و تو رفتگی داشته که عوض شده (اینجور که صاحبش میگفت )

حالا بفروشمش یه e0 صفر بخرم ؟؟ یا همین خوبه ؟

ess_1362
11-09-2010, 20:17
در مورد abs که فکنم داشته باشه آخه تو سندش هست که فول هست

رانندگی هم که میکنم ترمز هاش خیلی خوب هست و صدا هم نداره
البته روی فرمون نیز نوشته که ایربگ داره --
کسی که ازش خریدم گفت سنسور پشت فرمون رو نداره که قیمت سنسور 50 تومنه

من ماشین قبلیمو یه اسپرو 8 سال داشتم راحت هم بودم میخوام بدونم ارزش نگه داشتن رو داره یا اینکه 2 ماه دیگه تو خرج میافتم ؟

خوبیاش اینه :
e1 فول هست ( abs + airbag هم تو سندش هست )
3000 تا کارکرده و موتور + داخل ماشین بدون هیچ موردی ظاهرا نو هست
بیمه و معایتنه تا 1 سال دیگه داره
شاسی و داخل موتور نو هست
کاپوت + سقف و صندق نیز فابریک

بدیهاش :
دربها و گلگیرها تعویض و رنگ هست
رام عقب عوض شده
ماشین به جدول کشیده و تو رفتگی داشته که عوض شده (اینجور که صاحبش میگفت )

حالا بفروشمش یه e0 صفر بخرم ؟؟ یا همین خوبه ؟ اگر فقط 3000 تا كار كرده و جاي ديگه اي نخورده به نظر من ارزش نگه داشتن را داره
اگر در شهر شما هم مثل شهر ما كارشناس حرفه اي براي بازديد كلي ماشين هست توصيه مي كنم كه قيد 7 هزار تومن ر ا بزنيد و ماشين را يك نشوني بدي چون من هيچ وقت به حرف فروشند گوش نمي كنم چون مي خواد هر جوري هست ماشين را بفروشه

به هر حال بازم ميگم كه اگر فقط دور ماشين ضربه خورده يعني فني سالم هست و ارزش نگه داشتن را داره چون اين ماشين اگر درست استفاده بشه تا كيلومتر 50-60 هزار هيچگونه خرج نخواهد داشت حتي تعويض لنت!!!

xeovoex
11-09-2010, 21:52
آره منم فکنم نگهش دارم بهتره
از بچه های تهران کسی اینجا هست یه آدم کار بلد بشناسه ببرم ماشینو پیشش چک آپ کنه ؟؟
نمایندگیها که تا 1 ماه دیگه وقت نمیدن

armfootball
12-09-2010, 23:53
تاريخ : يك شنبه 21 شهريور 1389

مشکل تامین سپر تندر90 برطرف شد

مشکل تامین قطعه سپر خودرو تندر90 برطرف شد. چندی پیش در تامین قطعه سپر خودرو تندر90 مشکلاتی ایجاد شده بود که به دنبال اطلاع رسانی انجام شده در این زمینه این مشکل برطرف شد.

طبق گزارش های رسیده، شرکت سازنده قطعه سپر خودرو تندر90 به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده و قطعات مورد نیاز را تحویل داده است. پیش از این محمدرضا نجفی منش - دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو - در گفت وگویی عنوان کرده بود که سپر تندر90 به تعداد مورد نیاز تحویل نشده و این خودرو فعلا بدون سپر تولید می شود.

منبع : ايسنا

saeed614
13-09-2010, 14:40
سلام
بچه‌ها چطوري ميشه آلارم سرعت رو فعال كرد؟ ميخام برم مسافرت. دفعه پيش تو اتوبان همين كه گرم صحبت ميشدم يدفعه ميديدم سرعت رفته رو 130 140تا. مخصوصاً اگه ضبط هم روشن باشه ديگه صداي موتور ماشين هم شنيده نميشه.:13:
يه چيز ديگه هم بگم كه وقتي سرعت ميخاد از 120 بگذره صداي موتور خيلي زياد ميشه ولي وقتي به 140 رسيد ديگه صدا قطع ميشه:46:

bibak_fa
13-09-2010, 22:23
دوستان برای تیون کردن همچنین اسپرت کردن بدنه مگان بیشتر جواب میده یا لوگان؟
(البته من تصمیمی ندارم فقط جهت اطلاع میخوام بدونم)

fishdilo
15-09-2010, 00:22

دوستانی که تو نمایندگی ها آشنا داشته باشند می توانند در عرض یک ماه، نزدیک به 2 تومن کاسب بشن!:27:
من کلا" وقتی حرف فرقون ساز های داخلی باشه، از دست این فرقون ساز های داخلی در همچین :grrr::grrr::grrr: وضعیتی هستم!
لینک خبر:

fishdilo
15-09-2010, 01:42
دوستان منظور از اینکه ماشین کارتکس هست چیه؟
بخواهیم ماشین کارتکس بخریم باید به چه چیز هایی دقت بکنیم؟

arezoo63
15-09-2010, 10:40
ماشین کارتکس یعنی ماشین آماده تحویل که سند و پلاک نخورده است.و سند وپلاک بنام خریدار جدید زده میشود و برای فروشنده هزینه محضر و انتقال مالکیت را ندارد مانند قراردادهای قابل صلح که فردی اسم مینویسد ماشین را بدون پلاک تحویل گرفته بنام خریدار جدید میکند.

armfootball
15-09-2010, 11:20
ماشین من رنگش سفیده... هنوز هیچ خبری ازش نشده.... 5 ماه انتظار... ترکیدم به خدا :32:
شهریورم تموم شد... توی دعوتنامه رنگ های مشکی و نوک مدادی زده بودن که اگه بخوید میتونید رنگش رو به مشکی و نوک مدادی تغییر بدید...
اما من سفید خودم رو میخوام و همچنان باید بصبرم

راستی بعد از اینک دعوتنامه اومد و ما وجه رو ریختیم چند روزه ماشین میاد؟
آیا پلاکش هم باهاش میدن؟

fishdilo
15-09-2010, 12:18
ماشین من رنگش سفیده... هنوز هیچ خبری ازش نشده.... 5 ماه انتظار... ترکیدم به خدا :32:
شهریورم تموم شد... توی دعوتنامه رنگ های مشکی و نوک مدادی زده بودن که اگه بخوید میتونید رنگش رو به مشکی و نوک مدادی تغییر بدید...
اما من سفید خودم رو میخوام و همچنان باید بصبرم

راستی بعد از اینک دعوتنامه اومد و ما وجه رو ریختیم چند روزه ماشین میاد؟
آیا پلاکش هم باهاش میدن؟

قبلا" تهران تقریبا" ده روزه و شهرستان نزدیک یک ماه طول می کشید. اما اخیرا" فاصله زمانی دعوتنامه تا تحویل رو این فرقون ساز ها بردن بالا، می دونید که با تکمیل وجه توسط کلی مشتری، چه سود کلانی با همون یکی دو ماه تاخیر، میره تو جیب این فرقون ساز ها!:23:
گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!
تندر 90 سفید متعلق به افراد صبور است!:46:
تا اونجایی که من خبر دارم، پلاک چند روز (یک هفته، 10 روز) بعد از اینکه خودرو می آد، تحویل می دن.

fishdilo
18-09-2010, 01:12
رشد تولید تندر-90
پرحاشیه‌ترین محصول صنعت خودرو ایران، این روزها سر به راه شده است.
آن‌طور که در آمار سازمان گسترش به چشم مي‌آید، هر دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو در تولید تندر طی پنج ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با رشد مواجه شده‌اند.
ایران خودرو با تولید پنج هزار و 877 دستگاه تندر، رشدی 131 درصدی را تجربه کرده و تندر پارس خودرو نیز به رشدی 89 درصدی، به واسطه تولید 10 هزار و 176 دستگاهی خود، دست یافته است.
رشد تولید تندر در شرایطی است که مسوولان قصد دارند تولید این محصول را تمام و کمال به پارس خودرو واگذار کنند.
منبع دنیای اقتصاد

fishdilo
18-09-2010, 14:52
تمركز توليد تندر90 منتفي شد

محرابيان (وزیر صنایع و معادن) در پاسخ به سؤالي در خصوص سرنوشت توليد تندر90 و احتمال تمركز توليد اين خودرو نيز گفت: براي ادامه توليد تندر 90 سه شرط داريم كه اولين آنها، توليد اين خودرو توسط هر دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو است و بر اساس شرط ديگر نيز بايد توليد اين خودرو با سرعت داخلي سازي { عجب افتضاحی بشه!!!:9::13: } شود و واسطه‌ها نيز حذف شوند.
وي ادامه داد: اين سه شرط در حال تحقق است و وقتي كه محقق شد، تندر 90 مطابق برنامه، رشد توليد خواهد داشت {البته باید اشاره میکردند که افت شدید کیفیت هم خواهد داشت!}.
منبع: فارس نیوز

ab2reza1360
19-09-2010, 10:36
دوستان كسي از پيش فروش تندر توسط پارس خودرو خبر نداره؟؟؟

mobin
19-09-2010, 10:40
دوستاني كه براي ال 90 سنسور عقب گذاشتند يا اطلاعاتي در اينخصوص دارند ؛ آيا گذاشتن سنسور عقب ( چهارتايي ) به سيم كشي ماشين ودر نتيجه گارانتي اون لطمه اي ميزنه؟ شركت تلماتيكس دزدگير فابريك ال90 داره ، آيا سنسور عقب فابريك ال90 هم داريم؟

ghahremanimehdi
19-09-2010, 14:47
دوستاني كه براي ال 90 سنسور عقب گذاشتند يا اطلاعاتي در اينخصوص دارند ؛ آيا گذاشتن سنسور عقب ( چهارتايي ) به سيم كشي ماشين ودر نتيجه گارانتي اون لطمه اي ميزنه؟ شركت تلماتيكس دزدگير فابريك ال90 داره ، آيا سنسور عقب فابريك ال90 هم داريم؟

بله من سنسور دنده عقب تله ماتیکس گذاشتم و گارانتی هم گیر نداد. تا الان هم خدا رو شکر مشکلی نداشته.
سنسور برقش رو از چراغ دنده عقب میگیره.

---------- Post added at 03:47 PM ---------- Previous post was at 03:45 PM ----------

تمركز توليد تندر90 منتفي شد

محرابيان (وزیر صنایع و معادن) در پاسخ به سؤالي در خصوص سرنوشت توليد تندر90 و احتمال تمركز توليد اين خودرو نيز گفت: براي ادامه توليد تندر 90 سه شرط داريم كه اولين آنها، توليد اين خودرو توسط هر دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو است و بر اساس شرط ديگر نيز بايد توليد اين خودرو با سرعت داخلي سازي { عجب افتضاحی بشه!!!:9::13: } شود و واسطه‌ها نيز حذف شوند.
وي ادامه داد: اين سه شرط در حال تحقق است و وقتي كه محقق شد، تندر 90 مطابق برنامه، رشد توليد خواهد داشت {البته باید اشاره میکردند که افت شدید کیفیت هم خواهد داشت!}.
منبع: فارس نیوز

ممنبعد بهتره دیگه کسی تندر 90 نخره اینم مثل بقیه ی ماشینهای دیگه که ایرانیش کردن معلوم نیست چه گندی میخوان بهش بزنن.:2:

fishdilo
20-09-2010, 19:48
دوستان كسي از پيش فروش تندر توسط پارس خودرو خبر نداره؟؟؟

31 مرداد و اوایل شهریور پیش فروش داشت که تا اردیبهشت ماه 1390 ثبت نام کردند.
معمولا" تا مناسبتی نباشه که ثبت نام نمی گذارند، این نردیکی ها هم که مناسبت خاصی نیست. اگه خبری شد و در جریان بودیم همین جا می تونید ببینید.
فروش فوری بخواهید و تو نمایندگی آشنا داشته باشید، می تونید یه کارایی بکنید. لینک خبرش صفحه قبل موجوده.
البته منم که پیش فروش با هزار زحمت موفق به ثبت نام شدم، می خوام پولمو پس بگیرم و بازار نقد بخرم. یکی از دلایلش هم بد قولی و تاخیر خیلی زیادی هست که این چند ماهه پیش اومده. و امکان تولید فیس لیفت و ... امان از دست این فرقون سازها!!!
اگر هم ثبت نامی باشه، ایران خودرو شاید داشته باشه!

BEST 2
20-09-2010, 20:14
الان قیمتش چنده تو تیپهای مختلف؟؟؟

fishdilo
21-09-2010, 00:17
الان قیمتش چنده تو تیپهای مختلف؟؟؟

چی؟
تندر90 ؟

صفر کیلومتر بازار:
e0: 11700000
e1+airbag+abs: 13800000
e2: 15600000 فول

قیمت نمایشگاه ها تو شهرستان هست که خودم پرسیدم و ان شالله قراره بخرم. e2 فول.
e1 , e2 پارس خودرو 200 تومنی گرونتر هست.
e0 رو نپرسیدم که قیمت ایران خودرو هست یا پارس خودرو (اصلا" خبر ندارم که پارس خودرو e0 صفر داره یا نه، اما ماشینه صفر بود)
دوستان می خوام بخاطر 200 تومن ارزون بودن، ایران خودرو بخرم. آیا صلاح می دونید؟