PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

لوگان
12-03-2009, 21:35
بله. تا 180 تا بهش فشار نمیاد ولی بالاتر هم میره. یه کلیپ دارم که تا 210 و بالاتر هم رفته که متاسفانه اگه بخوام با این اینترنت زغالی آپلود کنم 5 ماه طول میکشه.

Farshadd
12-03-2009, 21:40
سلام

دوستان ماکزیمم سرعت ال 90 چنده ؟

با تشکر

من شنیدم که یکی از بچه ها 200 تا رو رفته.

(190 رو هم یکی دوبار شنیدم)

:12:

m1366m2003
13-03-2009, 17:23
در مورد 405 و l90 بدون فكر كردن ميگم تندر بهتره .......... ولي يه مشكل بزرك داره و ان اينكه سپر جلو چسبيده به رادياتور كولر توي يك ضربه كوچيك صدمه ميبينه .... البته براي اونايي كه زياد جلوي ماشين را ميزنن........
در مورد نظرتون در مورد باز كردن كيلومتر تندر بايد بگم هر كدوم از شما كه بلد بوديد و تندر داشتيد اين كارا حتي براي مدت كوتاهي ميكرديد پس از انسانيت و ..... حرفي نزنيد

لوگان
13-03-2009, 20:33
اینم کلیپش که 210 تا میره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ghahremanimehdi
14-03-2009, 01:40
اینم کلیپش که 210 تا میره

لینکت خرابه اگر یکی دیگه داری بذار...
اگر هم اطلاعاتی درباره نحوه ی رانندگی صحیح برای آببندی درست ماشین بلد هستی برامون بنویس ....
شما خودت لوگان داری؟ من شنیدم کولر جالبی نداره و کولرش مثل کولر پراید و ... هستش ... آیا حقیقت داره ؟

لوگان
14-03-2009, 11:10
اگر هم اطلاعاتی درباره نحوه ی رانندگی صحیح برای آببندی درست ماشین بلد هستی برامون بنویس ....
شما خودت لوگان داری؟ من شنیدم کولر جالبی نداره و کولرش مثل کولر پراید و ... هستش ... آیا حقیقت داره ؟
در مورد آببندی دوستان راهنمایی های زیادی(اشتباهی نوشته بودم زاید. نمیدونم چرا همش اینجوری زیاد رو مینویسم زاید!) کردن ولی منم تا اونجا که یادم میاد مینویسم:
تا قبل از 1000 تا:
1-دور موتور بالای 3500 تا نره.
2-بیشتر از 130 تا نرید.
3- تو ترافیک و سربالایی نرید
4-آدم زیاد سوار نکنید
5- حداقل یه مسافرت کوتاه( 200 کیلومتری برید)
6-تا 500 تای اول خیلی مراعتش رو بکنید.
7-کولر رو هم اگه روشن نکنید عالی میشه.
تا 3000 تا:
این محدودیت ها برداشته میشه ولی بازم مراعاتش رو بکنید.

درمورد کولر چند نکته هستش:
1- کولرش خوب خنک میکنه.(حتی عالی)
2- فشاری رو ماشین نمیاره و به هیچ وجه قابل مقایسه با پراید نیست فقط کمی قطع و وصل شدنش محسوسه.
3- اگه خیلی مشکل حاد بود ممکنه با عوض کردن گاز کولر و باتری به 74 آمپر ساعت(استانداردش) حل بشه.
------------------------
راستی در مورد کلیپ بالا ماشین داچیا پرستیژ هستش و از نظر موتور و اینا با تندر خودمون فرق نمیکنه فقط از نظر قیافه فرق داره.

لوگان
14-03-2009, 13:03
این که همونه که من گذاشتم که :46:
قبلا توی کلیپ های ماشین
که گفتم من از رو رفتم اینم کلیپ لوگان که 210 تا رو پر کرده :دی
گفتم اگه دوستتون کلیپ داره رو کنه نه ....
چون عکس با کیفیت هست و خیلی سخته توی اون سرعت عکس با این کیفیت گرفت :21::27:
مگه اینکه ....
خوب شاید یکی که بغلش نشته بود گرفته:10:.نمیدونم دیگه چجوریه؟
راستی منم این عکسو از یه جای دیگه آوردم حالا دیگه نمیدونم راسته یا دروغ:31:
به هر حال مهم اینه که تندر 210 تا رو میره دیگه.
ولی ما که تات حالا 125 تا بیشتر باهاش نرفتیم. یه بار اومدیم زیاد بریم شد 121 تو نیایش یارو دوربینه عکس گرفت آوردن دم خونه اعصابمون ریخت بهم دیگه تو اتوبان 80 تا بیشتر نمیریم:31:
خیلی ممنون

ghahremanimehdi
14-03-2009, 16:00
خوب شاید یکی که بغلش نشته بود گرفته:10:.نمیدونم دیگه چجوریه؟
راستی منم این عکسو از یه جای دیگه آوردم حالا دیگه نمیدونم راسته یا دروغ:31:
به هر حال مهم اینه که تندر 210 تا رو میره دیگه.
ولی ما که تات حالا 125 تا بیشتر باهاش نرفتیم. یه بار اومدیم زیاد بریم شد 121 تو نیایش یارو دوربینه عکس گرفت آوردن دم خونه اعصابمون ریخت بهم دیگه تو اتوبان 80 تا بیشتر نمیریم:31:
خیلی ممنون

مهمتر از تاپ اسپید ماشین ، شتابش هست که برای لوگان 10.8ثانیه( اگر اشتباه نکنم) هست و با توجه به قیمت این خودرو هیچ ماشینی تو این رنج شتاب لوگان رو نداره:27:
110 اسب بخار ماکسیمم توان:18:
148 نیوتن متر ماکسیمم گشتاور:18:

لوگان
14-03-2009, 16:23
10.8ثانیه
10.2 ثانیه.

D r i v e r
16-03-2009, 00:00
بچه ها اون دوستم که l90 داشت یه تصادف کرده
حالا میخوام عکسهای تصادف رو بذارم
دیگه نظر دادنش با شما
انگار رفته خرس شکار کرده :دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2299
16-03-2009, 00:06
امیر با چندتا زده (سرعت) این که هیچیش نشده بیا بعد بگین تندر بده :10:

D r i v e r
16-03-2009, 00:17
امیر با چندتا زده (سرعت) این که هیچیش نشده بیا بعد بگین تندر بده :10:
150 سرعت داشته
مثله اینکه با ترمز کردن و معکوس و....
سرعتش چیزی حدو 70 - 80 تا شده
اینطور موقع ها نمیشه دقیق گفت که با چند تا سرعت زده
پوسته سپر شکسته + جلو پنجره + یه خورده کاپوت از جلو تا شده
باعث شده رنگ تا شه (بشکنه) احتمالا یه خوره رنگ بشه

mehrdad_md
16-03-2009, 12:10
يه حرفيو بزارين بدون تعصب به همه بگم : من اوي اولش 405 (2000) داشتم بعدش سمند معمولي بعدشم سمند lx ،داداشم 206 داره كه زياد دست من بوده .پرشيا هم مدل معموليشو زياد نشستم الان كه تندر خريدم ميبينم كه با اين اتوموبيل هاي ذكر شده اصلا قابل مقايسه نيست. واقعا نسبت به قيمتش كامل و بي نظيره و فكر ميكنم مقايسه اون با 405 اصلا عملي نباشه. 405 (بدون تعصب ميگم چون خودم داشتم خيليم دوسش داشتم) به گرد تندر هم نميرسه به هيچ وجه.
قابل توجه : دوستاني كه تو خريد تندر موندن وشك دارن :: در صورتي كه توانايي مالي خريد زانتيا رو ندارين حتما تندر بخرين. نقايصي كه دوستان تا اينجا به اين ماشين وارد كردن عملا همشون قابل رفع هستند و به نظرم ايراد بيخودي گرفتن بچه ها

ghahremanimehdi
16-03-2009, 16:50
منم بهمن ماه تندر پارسخودرو ثبت نام کردم ... که البته تحویلش تیرماه هستش ...
من درباره ی تندر تاپیکهای زیادی رو از فرومها و سایتهای مختلف مطالعه کردم و همشون درباره ی فضایل این ماشین صحبت کرده بودن و تا الان کسی رو ندیدم که از این خودرو ناراضی باشه ...
وقتی صحبت از Race میشه همیشه تندر رو با 206 تیپ 5 (که حتما میدونید تیپ 5 و 6 موتور TU5 دارند که موتور شاخصی هستش ...)که بالای 18 میلیون قیمت تیپ 5 و 6 هست مقایسه میکنند ...
و این جای خوشحالی برای تمام لوگان دار ها داره که تندر با ماشینهای بالاتر و گرونتراز خودش مقایسه میشه ...:27:

D r i v e r
18-03-2009, 18:41
منم بهمن ماه تندر پارسخودرو ثبت نام کردم ... که البته تحویلش تیرماه هستش ...
من درباره ی تندر تاپیکهای زیادی رو از فرومها و سایتهای مختلف مطالعه کردم و همشون درباره ی فضایل این ماشین صحبت کرده بودن و تا الان کسی رو ندیدم که از این خودرو ناراضی باشه ...
وقتی صحبت از Race میشه همیشه تندر رو با 206 تیپ 5 (که حتما میدونید تیپ 5 و 6 موتور TU5 دارند که موتور شاخصی هستش ...)که بالای 18 میلیون قیمت تیپ 5 و 6 هست مقایسه میکنند ...
و این جای خوشحالی برای تمام لوگان دار ها داره که تندر با ماشینهای بالاتر و گرونتراز خودش مقایسه میشه ...:27:
دقیقا !!!
توی یکی از شماره های مجله ماشین هم این مقایسه صورت گرفته بود
فکر کنم با تیپ 5 بود (فکر میکنم)
شایدم اتوماتیک
تندر فول با توجه به امکاناتش در ایران واقعا داره با قیمتی مناسب عرضه میشه
شتاب خوب ، قدرت متور و گشتاور کافی ، abs ، air bag ، رینگهای اسپرت و ....

IMPost
19-03-2009, 14:20
قیمت تندر فول چنده؟ چه امکاناتی داره چطوری میشه خرید؟

لوگان
20-03-2009, 12:30
قیمت تندر فول چنده؟ چه امکاناتی داره چطوری میشه خرید؟

این مشخصاتش هست که e2 فول میشه slx lp.

alirafaat
21-03-2009, 00:04
سلام

در حال حاضر هدرز برا ال نود تو بازار هست ؟

با تشکر

khaiyam
21-03-2009, 14:56
با درود و تبریک سال نو
میشه مشخصات کامل تیپ های ال 90 را برام بنویسید (اگر تکراری ببخشید آخه هیچکدومشون کامل نبود)

2299
21-03-2009, 15:32
سلام

در حال حاضر هدرز برا ال نود تو بازار هست ؟

با تشکر
بله هست

:10:

بی باک بی بال
21-03-2009, 16:25
شنیدم تند اسپورت هم اومد با قیمت 20تا 25 تومن

pezhman32
27-03-2009, 15:30
سلام
شرمنده یه سوال:
از دو نفر شنیدم که تو سرعتهای بالا (بالا 120 30) شیشه ی جلوش میلرزه و اینکه ماشین تو سرعتهای بالا ثبات نداره؟ راسته؟
و اینکه بین ریو و ال90 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ (مهمترین ملاکم هندلینگ و ثبات و پایداریه, در کل لذت رانندگی با کدوم بیشتره؟ چون شنیدم ریو هندلینگ خیلی خوبی داره)
ممنون

بیلچه
30-03-2009, 01:00
توی اصفهان برای لوگان فقط روکش صندلی ,فرش کف و صنودق ,عایق کاپوت ماشین(نمد) ,صندوق پرون پیدا کردم. کسی از لوازم Sport این ماشین هم خبر داره ؟

بیلچه
30-03-2009, 01:06
سلام
شرمنده یه سوال:
از دو نفر شنیدم که تو سرعتهای بالا (بالا 120 30) شیشه ی جلوش میلرزه و اینکه ماشین تو سرعتهای بالا ثبات نداره؟ راسته؟
و اینکه بین ریو و ال90 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ (مهمترین ملاکم هندلینگ و ثبات و پایداریه, در کل لذت رانندگی با کدوم بیشتره؟ چون شنیدم ریو هندلینگ خیلی خوبی داره)
ممنون

من باهاش چند کیلومتر با سرعت 160 هم رفتم .هیچ جاییش صدا نمی ده.

ریو خیلی ماشین پایینی هست برعکس لوگان همچنین ریو ماشن پر دورتری هم هست برعکس لوگان. من خودم لوگان دارم داداشم ریو. دور موتور من بیرون شهر روی 3000 میچرخه ریو روی 4000. دقیقا دنده 5 ریو با دور موتور 3000 روی 110 کیلومتر بر ساعت فیکس میشه.

من فکر کنم از لحاط ثبات ریو قوی تر باشه و رانندگی با لوگان خیلی با حال تره.

معایب لوگان از نظر من.
لوگان دید عقبش بده. (افتضاحه اصلا هیچی نمی بینی)
فرمونش تنظیم ارتفاع نمیشه.
توی دنده عقب رفتن برای پارک l رفتن اصلا خوب نیست.
صندوق پرون نداره. (تالبته با 10 تومن میشه درستش کرد.)
درهاش صاف هستند. وقتی شما نزدیک به دیوار و یا یک ماشین حرکت می کنید. احساس می کنید ماشین یا دیوار بیش از حد به شما نزدیک هستند.
ضبطش mp3 و wmv نمی خونه.(بر خلاف چیزی که در دفترچه نوشته است)
از داخل اطاق به صندوق عقب دسترسی نداره. تنها راه دسترسی به صندوق خاموش کردن ماشین و باز کردن در صندوق باکلید هست.
جعبه آچار و جک با کیفیت آشغال. ماله من یه آب خورد همشون زنگ زدن

محاسن لوگان.
مصرف سوخت عالی (6 بیرون شهر 8 داخل شهر)
نمایشگر اطلاعات با امکانات عالی.(مخصوصا مسافت قابل پیمودن با سوخت باقی مانده در ماشین)
ترمز عالی. (با 120 بزن رو ترمز)
شتاب عالی. (واقعا تا یکی نشینه پشتش درک نمی کنه)
دنده یک لوگان تا سرعت 40 هم جا میره. کلا دنده های خیلی خوش دستی داره.(برای کورس گذاشتن خیلی توپه)
صندوق عقب جادار
کولر عالی داره و اصلا در قدرت ماشین تاثیر محسوسی نمی ذاره (فقط تیزی گاز رو می گیره)
موتورش اصلا صدا نمیده (مخصوصا اگه نمد بندازی بر عکس ریو که خیلی موتورش صدا میده)

ghahremanimehdi
30-03-2009, 02:06

ریو خیلی ماشین پایینی هست برعکس لوگان همچنین ریو ماشن پر دورتری هم هست برعکس لوگان. من خودم لوگان دارم داداشم ریو. دور موتور من بیرون شهر روی 3000 میچرخه ریو روی 4000. دقیقا دنده 5 ریو با دور موتور 3000 روی 110 کیلومتر بر ساعت فیکس میشه.

معایب لوگان از نظر من.
درهاش صاف هستند. وقتی شما نزدیک به دیوار و یا یک ماشین حرکت می کنید. احساس می کنید ماشین یا دیوار بیش از حد به شما نزدیک هستند.
از داخل اطاق به صندوق عقب دسترسی نداره. تنها راه دسترسی به صندوق خاموش کردن ماشین و باز کردن در صندوق باکلید هست.

محاسن لوگان.
نمایشگر اطلاعات با امکانات عالی.(مخصوصا مسافت قابل پیمودن با سوخت باقی مانده در ماشین)
دنده یک لوگان تا سرعت 40 هم جا میره. کلا دنده های خیلی خوش دستی داره.(برای کورس گذاشتن خیلی توپه)
صندوق عقب جادار
کولر عالی داره و اصلا در قدرت ماشین تاثیر محسوسی نمی ذاره (فقط تیزی گاز رو می گیره)
موتورش اصلا صدا نمیده (مخصوصا اگه نمد بندازی بر عکس ریو که خیلی موتورش صدا میده)

من شنیدم که بعد از 2000-3000 کیلومتر کلاجش مثل چوب خشک میشه و قژقژ میکنه ... برای شما چندتا کارکرده ؟ چطوری آب بندیش کردی؟ راسته که میگن تا 1000 تای اول موتورش جون کافی نداره و بعد از 3000 تا تازه سرحال میشه ؟بنزین عادی میزنی یا سوپر ؟ من شنیدم موتورش فقط با بنزین سوپر خوب کار میکنه ....

MoHaMaD ZaNd
30-03-2009, 10:50
من شنیدم که بعد از 2000-3000 کیلومتر کلاجش مثل چوب خشک میشه و قژقژ میکنه ... برای شما چندتا کارکرده ؟ چطوری آب بندیش کردی؟ راسته که میگن تا 1000 تای اول موتورش جون کافی نداره و بعد از 3000 تا تازه سرحال میشه ؟بنزین عادی میزنی یا سوپر ؟ من شنیدم موتورش فقط با بنزین سوپر خوب کار میکنه ....
دوست عزيز ايني كه شما ميگيد ممكنه واسه كسي ديگه اتفاق نيفته !!!

pezhman32
30-03-2009, 14:04

معایب لوگان از نظر من.

محاسن لوگان.
صندوق عقب جادار

ممنون، فقط یه سوال دیگه:
درسته ریو زود لش میشه؟
‏(میدونم تاپیک ال90 ه، دیگه تکرار نمیشه...)

MoHaMaD ZaNd
30-03-2009, 14:49
فكر ميكنم !!! اگه زياد كار ازش نكشي نه زود لش نميشه !!!

بیلچه
31-03-2009, 21:05
الان 3 ماهه 2900 باهاش رفتم. نرم ترین کلاژ بین ماشین های 206 , ریو , پژو 405 , پژو پارس همین لوگان هست. به تریپ کلاژش نمی خوره که بخواد صفت بشه یا صدا بده. ماله من که مشکلی نداره.
آب یندی هم کلا اصلا ویراژ دادن نیستم کار خواستی نکردم.
زیر 1000 کیلومتر که اصلا 110 بیشتر باهاش نرفتم. بنزین هم عادی میزنم.
انشالاه پولدار که شدم بنزین سوپر هم می زنم! ولی معمولا مشخصات قدرت ماشین با بنزین سوپر معلوم میشه.

بیلچه
31-03-2009, 21:19
ممنون، فقط یه سوال دیگه:
درسته ریو زود لش میشه؟
‏(میدونم تاپیک ال90 ه، دیگه تکرار نمیشه...)

ریو داخلش خیلی سریع از ریخت و لعاب میوفته وگرنه موتورش مثل آتشفشان هر از چند گاهی فورانهایی هم می کنه. از لحاظ موتور ریو کم نمی یاره. مشکلاتش یکی پایین بودن سطح ماشین (به ویژه وجود یک میله بین دو چرخ عقبش) و یکی ظاهر قدیم داخلش هست. البته نظری هست ولی شما خوت مقایسه کن صفحه کیلومتر ریو را با لوگان.

mkhavari2000
31-03-2009, 23:33
سلام ای صفر قیمتش چنده ؟ کارکرده اش راحت پیدا میشه ؟
کسی فروشی داره پیغام بده بهم

REGISTERED USER
01-04-2009, 00:01
دوستان پدر بنده میخواد یک تندر90 بخره ! چند تا سوال ؟!

1- اول کدوم شرکت بهتره ؟ ایران خودرو (ایران گاری) و یا پارس خودرو / البته ایران خودرو مثل اینکه E2+LP نمیزنه !

2- به نظر شما همون e1+lp که حدود 11 در میاد خوبه ؟ چون مثل اینکه بالاترین سری چیز خاصی نداره که ارزش پول دادن داشته باشه ! خوب شیشه عقب برقی و چراغهای مترل دار جلو و اینا ارزش 3 و 4 میلیون پول رو داره ؟

3- اینطور که معلوم هست موتور خوب و روانی داره ! قطعاتش هستند ؟ سرویس هاش چطوره ؟ ارزان یا گران ؟

4- چه رنگ هایی داره ؟ متالیک هستند یا ساده ؟ و توی مدل ها تفاوت داره ؟

مرسی

alenkita
01-04-2009, 06:06
دوستان من دیروز محفظه روغن ترمز ماشینم رو نگاه کردم دیدم که خیلی رقیقه. در ضمن چندروز پیش واسه سرویس 10000 بردم نمایندگی. میخواستم ببینم که طبیعیه یا نه و اینکه نمایندگی عوض میکنه یانه؟

HOOSEIN 105
01-04-2009, 12:32
وظیفم بود
1 صاحبان نمایندگی ها معمولا کسانی هستند که فقط پول دارند که تونستن نمایندگی بگیرند
منشی هاشون که فقط خوشگلند و بلدن خوب صحبت کنند
مکانیک ها هم سواد انچنانی ندارند فقط یک دوره تعمیراتی گذراندن و تجربه دارند و در مورد مسایل علمی نمیتونند نظر بدند.
2 این امر محال هست زیرا این ماشین 105 اسب قدرتشو با بنزین سوپر میده و با بنزین معمولی این مقدار به حدود 99تا 101 کاهش پیدا میکنه دلیل اینکه دوستان مشکل داشتندشاید شرایط اب و هوایی بوده چون میدونید شرایط اب و هوایی تاثیر زیادی داره یا اینکه ماشینشون سنگین بوده یا بنزین رو بصورت مخلوط زدند!! یعنی مقداری بنزین معمولی تو باک بوده(حدود 15 20) بعد روش سوپر زدند!
3بر چسب سوخت فکر کنم منظورشون اون برچسب معروف مصرف انرژی هست که رو یخچال فریز ها و... هم میزنند
من خودم تندر ندارم ولی ماله دوستم رو در صندوق عقب یا کاپوت(از داخل) زده بودند

بنزین سوپر نه تنها ضرری نداره بدلیل اکتان بالا تر-قدرت بیشتر-استهلاک کمتر(بدلیل کمتر بودن ناخالصی گوگردی و فلزی) و همچنین مصرف کمتر(چون نیاز نیست تو رانندگی شهری زیاد زور بزنید و ماشین با فشار کمتر بهتر دور میگیره)و همچنین الودگی کمتربرای هوا مفید هست و فقط شما اختلاف 50 تومنی بنزین رو میدی

من برای اپل کورسا پراید و 405 مون فقط و فقط سوپر میزنیم

با سلام
دوست عزیز ممنون از پست مفیدتون ولی استفاده بنزین سوپر به صورت زیاد باعث خوردگی کناره های سوپاپ می شود . علتش هم اکتان بالاست . به نظر من هر سه باک معمولی یه باک سوپر بزنی خوبه
چون واقعا خورندگی بنزین سوپر موتور رو زودتر از بین میبره
با تشکر

HOOSEIN 105
01-04-2009, 12:34
با سلام
اصلااینطور نیست
کلاجش کمی نرمی خودش رو از دست میده ولی سفت نمیشه

poria_mc
01-04-2009, 12:41
با سلام
دوست عزیز ممنون از پست مفیدتون ولی استفاده بنزین سوپر به صورت زیاد باعث خوردگی کناره های سوپاپ می شود . علتش هم اکتان بالاست . به نظر من هر سه باک معمولی یه باک سوپر بزنی خوبه
چون واقعا خورندگی بنزین سوپر موتور رو زودتر از بین میبره
با تشکر
این فرضیه خیلی وقته که رد شده! شما با خیال راحت بنزین سوپر بزن!

HOOSEIN 105
01-04-2009, 12:42

1- اول کدوم شرکت بهتره ؟ ایران خودرو (ایران گاری) و یا پارس خودرو / البته ایران خودرو مثل اینکه e2+lp نمیزنه !

2- به نظر شما همون e1+lp که حدود 11 در میاد خوبه ؟ چون مثل اینکه بالاترین سری چیز خاصی نداره که ارزش پول دادن داشته باشه ! خوب شیشه عقب برقی و چراغهای مترل دار جلو و اینا ارزش 3 و 4 میلیون پول رو داره ؟

3- اینطور که معلوم هست موتور خوب و روانی داره ! قطعاتش هستند ؟ سرویس هاش چطوره ؟ ارزان یا گران ؟

مرسی

دوست عزیز شما حتما e2 lp بگیر
من خودم e1 فول خریدم الان بدجور پشیمون هستم
این مدل فولش واقعا ارزش خرید داره
به نظر شما چه طور یه پرشیا با داشتن حداقل امکانات 17 تا 19 تومن پولشه ولی لوگا با این همه امکانات ارزش خرید نداره .
مدل فول امکانات خیلی بیشتری از مدل e1 فول داره مه نمونش رو میگم : داشتن رینگ /مه شکن /اینه های برقی / شیشه عقب برقی
تازه مدل فول عایق بندیش برای صدا بیشتره و صدای موتور تو کابین کمتر میاد و اگه خب هم بندیش کنی و یه نمد هم بدازی دیگه میشه بی ام و ( از نظرصدای موتور )

poria_mc
01-04-2009, 12:48

1- اول کدوم شرکت بهتره ؟ ایران خودرو (ایران گاری) و یا پارس خودرو / البته ایران خودرو مثل اینکه E2+LP نمیزنه !

مرسی
اول از همه پدر شما کار فوق العاده خوبی میکنه چون ماشین خیلی خوبی رو انتخاب کرده!

1- من نظرم رو پارس خودرو هستش! درسته که پارس خودرو تو سرویس دهی به بقیه ماشینهاش بدجوری مونده اما هرچی باشه تو نمایندگیهاش 4 تا آدم متخصص کار میکنن!
2- شما همون E2+Lp رو بگیرید که نسبت به قیمتش امکاناتش فوق العاده هستش!
3- اینطور که میگن موتورش با مگان 1600 یکی هستش و سرویس هاش در رنج متوسطه!(فعلا از لحاظ قطعات یدکی ضعف داره!)
4- فکر میکنم غیر از مدل E0 که رنگهاش سالید هستش بقیه رنگهای متالیک باشه!

ghahremanimehdi
01-04-2009, 14:20
1- من نظرم رو پارس خودرو هستش! درسته که پارس خودرو تو سرویس دهی به بقیه ماشینهاش بدجوری مونده اما هرچی باشه تو نمایندگیهاش 4 تا آدم متخصص کار میکنن!
2- شما همون E2+Lp رو بگیرید که نسبت به قیمتش امکاناتش فوق العاده هستش!
3- اینطور که میگن موتورش با مگان 1600 یکی هستش و سرویس هاش در رنج متوسطه!(فعلا از لحاظ قطعات یدکی ضعف داره!)
4- فکر میکنم غیر از مدل E0 که رنگهاش سالید هستش بقیه رنگهای متالیک باشه!

بنده هم بهمن ماه تندر E1+CP پارس خودرو ثبت نام کردم ... که 6 میلیون پیش گرفتن و الباقی تیرماه (زمان تحویل)
چون بالاتر از این مدل رو ثبت نام نمیکردن به همین مدل بسنده کردیم ولی ممکنه وقتی تحویل گرفتم بفروشمش و یک E2 LP بخرم ... منتها اختلاف قیمت E2LP با E1CP زیاد هست (بیش از 3 میلیون ) ...
قیمت روز E2LP رو کسی داره ؟و همچنین قیمت E1CP+SP ؟
درباره صحبتتون درباره ی موتورش ، من شنیدم که تمامی مدلهای لوگانی که در ایران مونتاژ میشه موتورشون یکی هست و هیچ تفاوتی ندارند (موتور E0 همون موتور E2LP هستش یعنی 1.6 16v)
در ضمن مطمئن هستید موتور مگان 1600 همون موتور لوگان هستش ؟ من خیلی به این موضوع اطمینان ندارم ...

poria_mc
01-04-2009, 18:30
بنده هم بهمن ماه تندر e1+cp پارس خودرو ثبت نام کردم ... که 6 میلیون پیش گرفتن و الباقی تیرماه (زمان تحویل)
چون بالاتر از این مدل رو ثبت نام نمیکردن به همین مدل بسنده کردیم ولی ممکنه وقتی تحویل گرفتم بفروشمش و یک e2 lp بخرم ... منتها اختلاف قیمت e2lp با e1cp زیاد هست (بیش از 3 میلیون ) ...
قیمت روز e2lp رو کسی داره ؟و همچنین قیمت e1cp+sp ؟
درباره صحبتتون درباره ی موتورش ، من شنیدم که تمامی مدلهای لوگانی که در ایران مونتاژ میشه موتورشون یکی هست و هیچ تفاوتی ندارند (موتور e0 همون موتور e2lp هستش یعنی 1.6 16v)
در ضمن مطمئن هستید موتور مگان 1600 همون موتور لوگان هستش ؟ من خیلی به این موضوع اطمینان ندارم ...
آره فکر میکنم یعنی تقریبا مطمئنم که موتورهاشون یکیه! اگه خط تولید پارس خودرو رو دیده باشید یکی درمیون یه لوگان میزنن یه مگان! موتورها هم یکیه و مثل شوکولات بسته بندی شده و رو ماشین نصب میشه!

ghahremanimehdi
01-04-2009, 18:59
آره فکر میکنم یعنی تقریبا مطمئنم که موتورهاشون یکیه! اگه خط تولید پارس خودرو رو دیده باشید یکی درمیون یه لوگان میزنن یه مگان! موتورها هم یکیه و مثل شوکولات بسته بندی شده و رو ماشین نصب میشه!

من شنیدم که از این به بعد موتورهاشون رو مگاموتور مونتاژ میکنه و فامیلمون که در پارس خودرو کار میکنه میگفت گند میزنن به موتورش ..:21: شانس بیارم تا تحویل ماشین ما هم مگاموتور مونتاژ نکنه ...

poria_mc
01-04-2009, 20:08
من شنیدم که از این به بعد موتورهاشون رو مگاموتور مونتاژ میکنه و فامیلمون که در پارس خودرو کار میکنه میگفت گند میزنن به موتورش ..:21: شانس بیارم تا تحویل ماشین ما هم مگاموتور مونتاژ نکنه ...
فعلا که خبری نیست! مطمئن باش تا سال آینده همشون موتورهای وارداتی روشون نصبه!

ghahremanimehdi
01-04-2009, 20:40
فعلا که خبری نیست! مطمئن باش تا سال آینده همشون موتورهای وارداتی روشون نصبه!

خبری هست ، چون فامیلمون که تو پارسخودرو هست میگفت ... یعنی رسما بیچاره شدیم:41: ...
و لوگان هم مثل خیلی از ماشینهایی میشه که بهش گند زده شد :13: (مثل 206 تیپ 2 و 3 مثل پژو جی ال ایکس و بسیاری از ماشینهای دیگه که به مرور قطعاتشون رو خود کارخانه های خودی تولید و مونتاژ میکنند:13:)

poria_mc
01-04-2009, 20:45
خبری هست ، چون فامیلمون که تو پارسخودرو هست میگفت ... یعنی رسما بیچاره شدیم:41: ...
و لوگان هم مثل خیلی از ماشینهایی میشه که بهش گند زده شد :13: (مثل 206 تیپ 2 و 3 مثل پژو جی ال ایکس و بسیاری از ماشینهای دیگه که به مرور قطعاتشون رو خود کارخانه های خودی تولید و مونتاژ میکنند:13:)
گفتم که فعلا خبری نیست! فعلا رسما زیر نظر رنو پارس داره تولید میشه! بحث تولید داخلی موتور هم موکول شده به سال 89! تو فاز اول که امسال باشه فقط یه سری از قطعات بدنه تولید داخلی میشه و قطعات فنی به صورت مونتاژی روی ماشین نصب میشه!

ghahremanimehdi
01-04-2009, 22:21
گفتم که فعلا خبری نیست! فعلا رسما زیر نظر رنو پارس داره تولید میشه! بحث تولید داخلی موتور هم موکول شده به سال 89! تو فاز اول که امسال باشه فقط یه سری از قطعات بدنه تولید داخلی میشه و قطعات فنی به صورت مونتاژی روی ماشین نصب میشه!

خدا کنه که اینطور باشه! خودروسازی ها روی هرجای ماشین که دست میزارن اونجا رو خراب میکنند:13: ...

alenkita
04-04-2009, 06:46
با سلام. من چند روز پیش ماشین رو واسه سرویس اولیه 10000 تا بردم نمایندگی حالا چند سوال دارم
اول اینکه از کجا میتونم صد در صد مطمئن شم که رو غن و فیلترها رو عوض کرده یا نه؟آخه از طرف پرسیدم روغن چن لیتری ریختی گفت 4 لیتری. در ضمن گیج روغن هم نگاه کردم از قبل کمی روشن تر شده بود ولی مپثل روز اولش نبود.
دوم اینکه روغن ترمز پس از چند وقت باید عوض شه؟

mehr1356
06-04-2009, 09:58
با سلام خدمت همه دوستان
مدت 1 ماهه e2 خریدم و از همه چیزش راضی هستم قبلا پرشیا داشتم ولی حاضر نیستم دیگه سوارش بشم .
یک راه حل برای پائین اوردن عقب ماشین دارم بدون اینکه به کمک فنرش دست بزنید البته با رینگ اسپرت .من رینگ عقب رو 15 گذاشتم و جلو رو 16 خیلی قشنگ شد و عقبش هم پائین اورد لاستیک 205 گذاشتم . به زودی عکسش را براتون میگذارم

Farshadd
07-04-2009, 13:58
با سلام خدمت همه دوستان
مدت 1 ماهه e2 خریدم و از همه چیزش راضی هستم قبلا پرشیا داشتم ولی حاضر نیستم دیگه سوارش بشم .
یک راه حل برای پائین اوردن عقب ماشین دارم بدون اینکه به کمک فنرش دست بزنید البته با رینگ اسپرت .من رینگ عقب رو 15 گذاشتم و جلو رو 16 خیلی قشنگ شد و عقبش هم پائین اورد لاستیک 205 گذاشتم . به زودی عکسش را براتون میگذارم

سلام.

حالا ارتفاع لاستیک چقدره؟؟

ببینید، وقتی ما رینگ رو تعویض میکنیم در اکثر موارد ارتفاع کلی ماشین تغییر نمیکنه. چرا که به هر میزان که قطر رینگ کم بشه، به همون میزان دیواره لاستیک بیشتر میشه. در واقع قطر بیرونی لاستیک در اکثر موارد ثابت هست.

حالا اگه ما بیاییم یه رینگ 16 رو به یه رینگ 15 تقلیل بدیم، در عوض باید 1 اینچ هم دیواره لاستیک بزرگتر بشه. اگه بخواهیم ارتفاع ماشین رو توسط رینگ و لاستیک کوتاه کنیم این 1 اینچ نباید در نظر گرفته شه. یعنی اینکه یه لاستیک بندازیم که قطر بیرونیش نسبت به استاندارد کوچیکتر باشه که البته این خودش مشکل سازه.
البته اگه این کار رو در یه خودروی دیف جلو، بر روی رینگ و لاستیک عقب انجام بدیم خیلی کمتر مشکل سازه. چرا که نه دیف روی عقب هست و نه فرمون روی عقب.

Drzhivago
08-04-2009, 19:20
سلام
من یه سوال داشتم در مورد تعویض لاستیک ماشین.
میخواستم بدونم حداکثر اندازه لاستیکی که میشه رو رینگ 15 واسه این ماشین انداخت چیه؟
یعنی با تعویض لاستیک به این سایز اگه پشت 3 نفر بشینن و ماشین تو دست انداز بیفته لاستیک به گلگیر نخوره یا اینکه وقتی تمام فرمون دور میزنی لاستیک به گلگیر نخوره.

D r i v e r
08-04-2009, 19:59
سلام

من یه سوال داشتم در مورد تعویض لاستیک ماشین.
میخواستم بدونم حداکثر اندازه لاستیکی که میشه رو رینگ 15 واسه این ماشین انداخت چیه؟

یعنی با تعویض لاستیک به این سایز اگه پشت 3 نفر بشینن و ماشین تو دست انداز بیفته لاستیک به گلگیر نخوره یا اینکه وقتی تمام فرمون دور میزنی لاستیک به گلگیر نخوره.

من جایی شنیدم تا 215 هم میشه انداخت و مشکلی پیش نمیاره من رو پرشیا 205 انداختم رو رینگ 15 هیچ مشکلی ایجاد نکرده
اگه 215 هم مینداختم نیکرد (چون پرسیدم)
ولی فکر کنم تا 205 اینطور که شما میگین گیر نکنه (دست انداز و 3 نفر عقب و حتما توی جعبه هم بار و ...)

Drzhivago
08-04-2009, 20:14
من جایی شنیدم تا 215 هم میشه انداخت و مشکلی پیش نمیاره من رو پرشیا 205 انداختم رو رینگ 15 هیچ مشکلی ایجاد نکرده
اگه 215 هم مینداختم نیکرد (چون پرسیدم)
ولی فکر کنم تا 205 اینطور که شما میگین گیر نکنه (دست انداز و 3 نفر عقب و حتما توی جعبه هم بار و ...)

ممنون از اینکه سریع جواب دادین
میگم اگه لاستیک 205 بزارم رو شتاب و سرعت و نرمی ماشین چه تاثیری میزاره؟

D r i v e r
08-04-2009, 20:27
ممنون از اینکه سریع جواب دادین
میگم اگه لاستیک 205 بزارم رو شتاب و سرعت و نرمی ماشین چه تاثیری میزاره؟

روی سرعت ماشین که فکر نکنم تاثیر داشته باشه (top speed)
شتاب رو دقیق نمیدونم ولی اگه سنگین تر نشه ماشین فکر نکنم تاثیر منفی بذاره (شایدم مثبت)
ولی تعویض رینگ به سایز بزرگتر باعث افت شتاب و افزایش top speed میشه
مصرف سوخت به خاطر اصطحکاک بیشتر با زمنی بیشتر میشه
اینو بخونین :

بطور كلی ، افزايش بيش از حد پهنای لاستيك ، با گير كردن تاير به گلگير و يا متعلقات داخلی چرخ و يا هر دو (بسته به ميزان Offset) باعث پارگی لاستيك ميشود ، همچنين باعث افزايش مصرف سوخت و انتقال بيشتر ضربات دست اندازها به اتاق می شود و استهلاك بيشتر و فرمان سفت تری را نيز سبب می شود ولی در عوض كنترل بهتری را در اختيار راننده قرار می دهد و در پيچها نيز بسيار راحت تر عمل می كند و برعكس لاستيكهای باريك تر كنترل كمتری دارند و در پيچها ضعيف تر عمل می كنند اما ضربات وارده را كمتر به اتاق منتقل می كند.
از نظر ارتفاع لاستيك نيز، لاستيكهای ديواره كوتاه كنترل بهتری دارند و اين بدين دليل است كه ارتفاع كمتر ، ارتعاش كمتری دارد و فرمان سريعتر و نرمتر ،فرمان می برد ، اما در زمينهای خيس كنترل خوبی ندارند
من 185 رو به 205 تغییر دادم ولی مشکلاتی که در بالا گفته شده رو فقط یه خورده ضربات بیشتر به اتاق داده میشه (خیلی کم)

Farshadd
09-04-2009, 23:58
ولی تعویض رینگ به سایز بزرگتر باعث افت شتاب و افزایش top speed میشه
مصرف سوخت به خاطر اصطحکاک بیشتر با زمنی بیشتر میشه

البته امیر... این در حالتیه که قطر بیرونی لاستیک هم تغییر کنه... وگرنه اگه قطر بیرونی تغییر نکنه فقط توی نرمی و گرفتن ضربات تاثیر داره.

بزرگتر کردن رینگ 2 حالت داره:
1- قطر بیرونی لاستیک ثابت باشه ولی قطر درونی به میزان تغییر سایز رینگ تغییر کنه
2- قطر بیرونی لاستیک هم تغییر کنه

Drzhivago
10-04-2009, 22:10
البته امیر... این در حالتیه که قطر بیرونی لاستیک هم تغییر کنه... وگرنه اگه قطر بیرونی تغییر نکنه فقط توی نرمی و گرفتن ضربات تاثیر داره.

بزرگتر کردن رینگ 2 حالت داره:
1- قطر بیرونی لاستیک ثابت باشه ولی قطر درونی به میزان تغییر سایز رینگ تغییر کنه
2- قطر بیرونی لاستیک هم تغییر کنه

آقا من گیج شدم اینجوری :18:
الان به نظر شما با رینگ 15 چه لاستیکی با چه مارکی و چه سایزی بگیرم بهتره؟:3:

alirafaat
10-04-2009, 23:02
سلام

دو تا سئوال داشتم

1.تعویض کمک فنر با نوع گازیش روی نرمی ماشین تاثیر محسوسی میزاره ؟

2. بعضی از مدلهای ال 90 رو می بینم که رنگ ضربه گیر سپر جلو و عقب شون ( که در e1 , e2 سیاه ) هست به رنگ خود بدنه هست ماجرای اینا چیه ؟

با تشکر

2299
10-04-2009, 23:16
2. بعضی از مدلهای ال 90 رو می بینم که رنگ ضربه گیر سپر جلو و عقب شون ( که در e1 , e2 سیاه ) هست به رنگ خود بدنه هست ماجرای اینا چیه ؟
اینا رو راحت بیرون رنگ میکنن

REGISTERED USER
10-04-2009, 23:50
آقا من امروز یه چی دیدم خورد تو ذوقم ! چراق عقب همه تندر 90 ها یکی سفید دارند و دیگری قرمزه ؟ واه واه

2299
10-04-2009, 23:57
آقا من امروز یه چی دیدم خورد تو ذوقم ! چراق عقب همه تندر 90 ها یکی سفید دارند و دیگری قرمزه ؟ واه واه

خوب این دلیل داره چون تو کشور ما مه شکن باید باشه میان یکی از چراغهای دنده عقبو به مه شکن تبدیل میکنن
مثل مزدا 3 و سوزوکی گراند ویتارا و نیسان مورونو شرکتی یا میان مثل ریو تو سپر جاسازی میکنن

wordist
11-04-2009, 10:17
خوب این دلیل داره چون تو کشور ما مه شکن باید باشه میان یکی از چراغهای دنده عقبو به مه شکن تبدیل میکنن
مثل مزدا 3 و سوزوکی گراند ویتارا و نیسان مورونو شرکتی یا میان مثل ریو تو سپر جاسازی میکنن
سلام

اتفاقا من هم چند وقتي بود كه همين سوال رو داشتم

ولي آيا همه مدلهاي تندر اين مه شكن رو داره كه اين كارو كردن

كمي زشت شده

معمولا از نور سفيد حاصل از اين چراغها ميشد خيلي خوب براي ديد در شب استفاده كرد

ولي خيلي كم شده

Farshadd
11-04-2009, 11:24
الان به نظر شما با رینگ 15 چه لاستیکی با چه مارکی و چه سایزی بگیرم بهتره؟

سایز 185/65R15 استاندارد هست.

ولی میتونید 195 و 205 هم بندازید که 205 به نظرم خیلی بزرگ بشه. ولی انداختن

سلام

دو تا سئوال داشتم

1.تعویض کمک فنر با نوع گازیش روی نرمی ماشین تاثیر محسوسی میزاره ؟

با تشکر

1- بستگی به نوع فنر و کیفیت فنر قبلی، و فنر جدید داره. ولی در کل بله. نرم تر میشه.

2- خیر. در تمامی e1 و e2 ها، سپر همرنگ بدنه هست. فقط در e0 ها ( e0 و e0 a/c ) سپر غیر همرنگ هست.

سلام

اتفاقا من هم چند وقتي بود كه همين سوال رو داشتم

ولي آيا همه مدلهاي تندر اين مه شكن رو داره كه اين كارو كردن

كمي زشت شده

معمولا از نور سفيد حاصل از اين چراغها ميشد خيلي خوب براي ديد در شب استفاده كرد

ولي خيلي كم شده

در همین رابطه:

دليل اينكه چراغ عقب L90 اينطوريه(متفاوت) چيه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dr.Godfather
11-04-2009, 13:45
سلام این تندر های سایانا از کی میاد تو بازار؟
قیمتش چنده؟

alirafaat
11-04-2009, 17:51
سلام

با تشکر از جوابتون

ولی در این مورد :

2((- خیر. در تمامی e1 و e2 ها، سپر همرنگ بدنه هست. فقط در e0 ها ( e0 و e0 a/c ) سپر غیر همرنگ هست.))

منظور من ضربه گیر سپر بود نه خود سپر- که البته دوستمون گفتند که رنگ می کنند

Blue Ray
12-04-2009, 15:47
تفاوت ظاهریه e2 با e2lp چیه ؟ که بشه با نگاه فهمید.

میدونم نوع رینگشون فرق می کنه ولی نمیدونم کدوم کدومه ! اگه میشه یه عکس از جفتش بدین

MoHaMaD ZaNd
12-04-2009, 16:59
قیمتش چنده؟

شايد قبل از اين نوند بياد بيرون . نميدونم كجا شنيدم گفتن نزديك به 18 - 19 تومنه !!! ( البته شنيدم ها )

wordist
13-04-2009, 08:20
سوالمرو يه بار ديگه تكرار ميكنم

آيا همه مدلهاي تندر مه شكن عقب داره

اگه نه كدوماش داره

و ديگه اينكه آيا بعداز عيد تندر به بازار اومده يعني مدل فروردين 88 ؟؟؟

2299
13-04-2009, 08:28

اگه نه كدوماش داره

در مورد سوال اول همشون دارن چون قانون ایران هست یعنی باید داشته باشن
درمورد سوال دوم احتمالا آره

wordist
13-04-2009, 09:04
در مورد سوال اول همشون دارن چون قانون ایران هست یعنی باید داشته باشن
درمورد سوال دوم احتمالا آره
سلام و ممنون

از كجا ميشه مطمئن شد ؟

و ديگه اينكه آيا فروش فوري براش اعلام شده ؟

2299
13-04-2009, 09:22
سلام و ممنون

از كجا ميشه مطمئن شد ؟

و ديگه اينكه آيا فروش فوري براش اعلام شده ؟

چراغاهای عقبو با یک نگاه میشه فهمید اونی که سفید هست مال دنده عقب هست اونی که قرمز هست مال مه شکن
این مه شکن نداره
این یکیش مه شکن داره یکی دنده عقب
و
و

wordist
13-04-2009, 09:25
چراغاهای عقبو با یک نگاه میشه فهمید اونی که سفید هست مال دنده عقب هست اونی که قرمز هست مال مه شکن
این مه شکن نداره

و

و

اينا رو كه ميدونم

سوال دوم رو گفتم :31:

امير موسر
13-04-2009, 09:28
بله همشون داره ! حتی e0 ! ( مه شکن )

2299
13-04-2009, 09:40
والا فقط اینو پیدا کردم

MORINIO
13-04-2009, 14:27
سلام

حدود قیمت مدل های e2 و e2/lp چنده؟؟

poria_mc
13-04-2009, 14:41
این مه شکن نداره
و
و
امیر جان مدلهایی که وارد ایران میشه مابه همدلهایی هستش که برای اروپا میزنن! قانون اروپا هم میگه حتما باید چراغ مه شکن عقب داشته باشه! این قضیه تو مورانو هم صدق میکنه!

D r i v e r
13-04-2009, 17:45
امیر جان مدلهایی که وارد ایران میشه مابه همدلهایی هستش که برای اروپا میزنن! قانون اروپا هم میگه حتما باید چراغ مه شکن عقب داشته باشه! این قضیه تو مورانو هم صدق میکنه!

اولا جلیل جون نه امیر جون :10::31:
بچه ها امروز برای 2 ساعت توی جاده برای اولین بار پشت یه l90 نشستم
از نظر فنی من هیچ ایرادی نمیتونم بذارم روش
روی دست انداز ها به نظرم نرم بود
سر پیچ ها تعادل خوبی داشت
شتابش خیلی آدم رو راضی میکرد
فقط بعضی از چیز ها توی ذوق میزد
مثلا جنس داشبورد به نظرم خیلی بد بود
یا کنسول طراحیش یه طوری بود
ولی خیلی جادار بود
ترمز گیریش هم خوب بود در حالی که به دلیل نقص فنی ماشین مورد نظر abs اش خاموش بود
ولی حتی چند بار هم با ترمز های تند ماشین از مسیر خودش منحرف نشد و چرخ ها قفل نکردند
بنظرم بهترین گزینه برای خرید خودرو صفر کیلومتر تا سقف 14 تومن همین l90 هست
مگه اینکه کسی با طراحی خارجیش کنار نیاد که اونم قابل حل هست

MoHaMaD ZaNd
13-04-2009, 18:04
امير جان منم پشت ماشين شوهر خالم نشستم . خيلي نرمه . ولي من نميدونم چرا با سمند راحت ترم !!!
يه طوري قلمبه بود ماشين !!!ولي خوب از سمند نرم تر بود !!!

mkhavari2000
15-04-2009, 07:08
سلام
چند روزه که l90 e0 ac گرفتم اما هنوز پلاک و کارت گارانتی نیومده برام و مشکلم اینه که ضبط و چراغ سقفی ماشین کار نمیکنه
جعبه فیوز رو هم چک کردم سالم بود حتی فیوز رو هم عوض کردم و جعبه فیوز کنار باطری ماشین رو هم دیدم سالم بودند فیوز هاش چون نمیتونم تا اومدن گارانتی و پلاک ببرمش نمایندگی اگر راهی بلدید بگید شاید درست بشه
درضمن ضبط دیگه ای دارم که میخوام ببندم روش اگر فکر میکنید از ضبطش هست و عوضش کنم بگید اما چراغ وسط چی ؟

لوگان
15-04-2009, 16:04
يه فيوز هست مربوط به لوازو صوتی و... اګه اونو وصل کنید حتما درست میشه. فکر نکنم دلیل دیګه ای داشته باشه.

mkhavari2000
15-04-2009, 18:43
يه فيوز هست مربوط به لوازو صوتی و... اګه اونو وصل کنید حتما درست میشه. فکر نکنم دلیل دیګه ای داشته باشه.

ممنون
اما من اون فیوز رو اول از همه چک کردم بر اساس نقشه روی درب جعبه فیوز که 10 آمپر بود و همه فیوز ها هم سالم بودند و در اوردم و مجدد جا زدم اما فایده ای نداشت

mkhavari2000
16-04-2009, 09:54
من الان رفتم و جعبه فیوز رو دوباره نگاه کردم دیدم که گوشه چپ بالای جعبه فیوز یک پل خالی بود که روش فیوز نصب نشده بود و روی نقشه اش هم عکس لامپ کشیده و از اونجایی که من فقط فیوزهای موجود رو چک کرده بودم متوجه اون نشده بودم و یه فیوز 10 آمپر گذاشتم روش و ظبطم با چراغ راه افتاد باید از ایران خودرویی ها تشکر کنم که با نگذاشتن یه فیوز 50 تومنی این همه اعصاب منو خورد کردند.
حالا سوال دارم که این فیوز 10 آمپر مناسب هست برای اون یا کمترش کنم
میخواستم ضبط خودم رو ببندم هر چی گشتم نفهمیدم از کجا باید ضبط رو باز کرد پنلش پیچ نداره (باید کل داشبورد بیاد پایین؟) میشه راهنمایی کنید

mkhavari2000
16-04-2009, 13:18
ضبط رو عوض کردم
بابا این که خوراک دزدهاست !!!
دو سوته بازش میکنن
آنتن رادیو رو وصل نکردم چون سوکت آر دی اس بود حیفم اومد ببرمش راه حلی داره راهنمایی کنید

mkhavari2000
17-04-2009, 15:06
الو ؟
تاپیک تعطیله ؟
بنزین معمولی برای موتور آسیبی نداره ؟
سوپر باید بزنم ؟

D r i v e r
17-04-2009, 19:38
الو ؟
تاپیک تعطیله ؟
بنزین معمولی برای موتور آسیبی نداره ؟
سوپر باید بزنم ؟

آسیب که نداره
ولی کثیف تره به نظرم
کثیف شدن انژکتور ها و صافی بنزین و ...... رو بعد از مدتی به همراه داره و اینکه خوب سوپر بهتر میسوزه
به نظرم سوپر خیلی بهتر و به صرفه تر از بنزین معمولی هست

Farshadd
18-04-2009, 10:19
تفاوت ظاهریه e2 با e2lp چیه ؟ که بشه با نگاه فهمید.

میدونم نوع رینگشون فرق می کنه ولی نمیدونم کدوم کدومه ! اگه میشه یه عکس از جفتش بدین

اونی که آلومینیوم هست LP هست.

قیمتش چنده؟

بازارش رو نمیدونم. خودشون هم دقیق و درست نمیگن. ولی قیمت نمونه فول و کاملش 8 تومن با E2 LP اختلاف داره. البته اگه اشتباه نکنم. که فکر کنم میشه 22 تومن.

اگه نه كدوماش داره

سوال اولت رو که جواب دادن.

در مورد سوال دوم هم بله. اومده. حتی اونایی که از 15 اسفند 87 به بعد تولید و تحویل و ... شده مدل رو 88 زدن.

سلام

حدود قیمت مدل های e2 و e2/lp چنده؟؟

E2 رو دقیق نمیدونم. ولی E2 LP رو نمایندگی گفت تحویل 10-12 روزه 14.100 ثبت نام میکنن.

ضبط رو عوض کردم
بابا این که خوراک دزدهاست !!!
دو سوته بازش میکنن
آنتن رادیو رو وصل نکردم چون سوکت آر دی اس بود حیفم اومد ببرمش راه حلی داره راهنمایی کنید

این سوالتون رو توی بخشتیونینگ و سیستم های صوتی و تصویری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح میکردید تا الان جواب گرفته بودید. ولی در کل راه خوب همون بریدنه اما اگه نمیخوایید ببرید با یه فیش فکر کنم مادگی ار دی اس و یه تیکه سیم و یه فیش دیگه که به پخش بخوره میشه مسئله رو حل کرد.

mehr1356
18-04-2009, 13:09
ایا استفاده از نمد زیر کاپوت صدای موتوره کمتر میکنه
از دوستان تاحالا کسی گذاشته و تجربه اون را داره

mkhavari2000
18-04-2009, 20:59
ایا استفاده از نمد زیر کاپوت صدای موتوره کمتر میکنه
از دوستان تاحالا کسی گذاشته و تجربه اون را داره

من هم این هفته میرم میخرم
یکی از دوستام گرفته و صدای موتور رو خیلی کمتر کرده
قیمتش هم از نوع نمدی 15000 تومن و فوم 10000 از چراغ برق

mehran_286
20-04-2009, 22:38
دوستان سلام
کسی میتونه تمام مدل های l90 را با عکس برام بزاره و فرق بینشون رو بگه با تشکر

mkhavari2000
21-04-2009, 01:50
امروز رفتم روکش انداختم که جنسش و طرحش دقیقا عین تودوزی فابریک بود زیرش چرم و گلهای روش هم همون شکلی
و دقیقا سایز خودش بود صندلی عقب هم اندازه اندازه بود از اونجایی که چند بار قبلا پیشش رفته بودم از جای دیگه قیمت نگرفتم و با من 60000 تومن حساب کرد. دوستانی که روکش انداختن و قیمت دارن بگن ببینیم بهم ننداخته باشه !!!

wordist
21-04-2009, 09:41
سلام

يه ليستي هستش كه نمايندگيها دارن كه تفاوتهاي انواع مدلها رو نوشته

اگه كسي داره بذاره ممنونم ميشم

البته با كيفيت خوب و خوانا

beauty
21-04-2009, 20:00

selejwest
22-04-2009, 12:12
سلام دوستان ظرفيت باك بنزين ال90رو50ليتر ميدونن ولي من 70ليتر فول بنزين زدم.البته بعد از مصرف 25ليتر يه چراغ خالي كرد.محض اطلاع گفتم

mkhavari2000
23-04-2009, 11:05
سلام دوستان ظرفيت باك بنزين ال90رو50ليتر ميدونن ولي من 70ليتر فول بنزين زدم.البته بعد از مصرف 25ليتر يه چراغ خالي كرد.محض اطلاع گفتم

:18::18:
توی دفترچه نوشته 50 تا
بعضی از پمپ ها نامردی میکنند و هوا هم رد میکنند در زمان بنزین زدن که البته پول هوا رو هم ازت میگیرند
من خودم توی پمپ شریعتی میرداماد به پرایدم 42 لیتر بنزین زدم !!!

لوگان
24-04-2009, 17:51
بنزین تو صبح غلیظ تره و همچنین بعضی پمپ بنرین ها هم همون جور که دوستمون ګفت یا نامردی میکنن یا شمارنده شون خرابه.

mkhavari2000
25-04-2009, 00:10
دیدم که سایپا روی پرایدهایی که ایموبلایزر داره یه کارت میده که در صورت نیاز به تهیه سویچ مجدد با اون کارت میشه درستش کرد
من ماشینم رو به صورت کارتکس و از یه کارگزار دلال خریدم اما زمانی که ماشین رو تحویل گرفتم کارتی بهم نداد من هم در اون زمان یادم نبود که کارت رو ازش بپرسم
حالا میخوام بدونم که ماشین های شما هم کارت دارند یا ندارند ؟

selejwest
25-04-2009, 09:26
:18::18:
توی دفترچه نوشته 50 تا
بعضی از پمپ ها نامردی میکنند و هوا هم رد میکنند در زمان بنزین زدن که البته پول هوا رو هم ازت میگیرند
من خودم توی پمپ شریعتی میرداماد به پرایدم 42 لیتر بنزین زدم !!!

ايني كه ميگم بارها وبارها توپمپهاي مختلف امتحان كردم
نشونه ديگشم اينه كه تا 25ليتراول تمام چراغا روشنن وبعداز مصرف 52ليتر هم 2تاچراغ روشن دارم:31:

mkhavari2000
26-04-2009, 21:14
دیدم که سایپا روی پرایدهایی که ایموبلایزر داره یه کارت میده که در صورت نیاز به تهیه سویچ مجدد با اون کارت میشه درستش کرد
من ماشینم رو به صورت کارتکس و از یه کارگزار دلال خریدم اما زمانی که ماشین رو تحویل گرفتم کارتی بهم نداد من هم در اون زمان یادم نبود که کارت رو ازش بپرسم
حالا میخوام بدونم که ماشین های شما هم کارت دارند یا ندارند ؟

کسی نیست جواب بده ؟؟؟

لوگان
27-04-2009, 19:10
کسی نیست جواب بده ؟؟؟
به احتمال زیاد این کد دست نمایندګی ها هستش. اګه به اون جا مراجعه کنید بهتون میدن و کلید جدید رو میسازن. برای ایمنی و اینها دست مشتری نمیدن فکر کنم.
ولی از یکی هم شنیده بودم که اګه کلید رو ګم کنید کلا باید ایموبلایزر کدش عوض شه که ایمنیش بالاتره.
موفق باشید

mkhavari2000
27-04-2009, 22:00
به احتمال زیاد این کد دست نمایندګی ها هستش. اګه به اون جا مراجعه کنید بهتون میدن و کلید جدید رو میسازن. برای ایمنی و اینها دست مشتری نمیدن فکر کنم.
ولی از یکی هم شنیده بودم که اګه کلید رو ګم کنید کلا باید ایموبلایزر کدش عوض شه که ایمنیش بالاتره.
موفق باشید

ممنون
نگران بودم که همه لوکان ها داشته باشند و فروشنده به من نداده باشه واسه روز مبادای خودش
پس هیچ کدوم از این ها ندارند

بی باک بی بال
28-04-2009, 07:02
تندر کلا چند مدل هست
چندتا در ایران تولید می شود

D r i v e r
28-04-2009, 16:49
تندر کلا چند مدل هست
چندتا در ایران تولید می شود

تندر که با یک اتاق و موتور و گیربکس توی ایران عرضه میشه
تیپ های مختلفش هم که دوستان بارها و بارها در موردش بحث کردن و همینطور در نظر سنجی بالا هست

Amir_Ans
30-04-2009, 01:37
بچه ها بیشترین سرعتی که با تندر رفتید چقدر بوده؟؟؟ تو هر مسیری باشه اشکال نداره حتی تو سر پائینی
فقط می خوام بدونم تو سرعت بالا داخل ماشین چه احساسی بهتون دست داده ؟؟

D r i v e r
02-05-2009, 20:59
رشد 30 درصدی کیفیت در تندر 90 پارس خودرو

به گزارش خبرخودرو ، تندر 90 شرکت پارس خودرو با 30درصد رشد کیفی ، در رده بهترین خودروهای ساخت داخل قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو و بر اساس تازه ترین رده بندی خودروهای ساخت داخل ، خودرو تندر 90 شرکت پارس خودرو رشد کیفی بی سابقه ای را به ثبت رساند .
بر اساس این گزارش تندر 90 شرکت پارس خودرو در ابتدای سال جاری نسبت به اواخر سال 1387، به رشد کیفی قابل توجهی دست یافت و در مقایسه با آخرین ارزیابی های انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به میزان 32/5 امتیاز ، رتبه خود را بهبود بخشید .
این گزارش حاکی است تندر 90 شرکت پارس خودرو همچنین در مقایسه با تندر 90 سایر شرکت ها نیز رشد چشمگیری داشته و با ثبت تنها 87/5 رتبه منفی نسبت به 118/3امتیاز منفی توسط شرکت رقیب ، علاوه بر کسب سهم مناسبی از بازار خودرو تندر 90 ، به دلیل کیفیت بالای خودرو تولیدی شرکت پارس خودرو ، فاصله کیفی خود را با سایر تولید کنندگان این خودرو افزایش داده است.
در این گزارش آمده است از آنجا که ایمنی در صنعت خودروسازی یکی از مهمترین گزینه های مورد توجه می باشد ، شرکت پارس خودرو با افزایش ضریب ایمنی کلیه محصولات خود از جمله خودرو تندر 90 ، میزان خطا در موارد ایمنی از جمله ترمز این خودرو را به صفر رسانده و این در حالی است که خودرو تندر 90 سایر خودروسازان در زمینه ترمز دارای 5 امتیاز منفی می باشد .
همچنین در تازه ترین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، خودرو تندر 90شرکت پارس خودرو در گزینه های فنربندی ، تعلیق و فرمان ، ترمز ، موتور و سیستمهای انتقال قدرت ، تجهیزات الکتریکی ، صداهای غیر عادی و نفوذ آب دارای هیچگونه نمره منفی نبوده است .
بر اساس این گزارش شرکت پارس خودرو در تولید خودرو پراید نیز به رشد کیفی قابل قبولی در مقایسه با تولیدات خود در سال 1387 دست یافته و میزان نمرات منفی اعلام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در رابطه با خودرو پراید تولیدی شرکت پارس خودرو نسبت به دو هفته پایانی خود در سال 1387 به میزان قابل قبول 22/5 نمره منفی کاهش یافته است.

شنبه، 12 ارديبهشت 1388
ساعت: 10:50

I HAVE RETURNE
03-05-2009, 00:08
دوستان یه اوال داشتم تو این پیش فروش اردیبهشت ماه نوشته تندر90 e2 lp سفارشی سری اسپورت میخوام بدونم چه فرقی با ای 2 ال پی معمولی داره؟
قیمتش د میاد 13400 و معمولی هم 11400 !
می ارزه یا نه؟

wordist
04-05-2009, 06:43
دوستان یه اوال داشتم تو این پیش فروش اردیبهشت ماه نوشته تندر90 e2 lp سفارشی سری اسپورت میخوام بدونم چه فرقی با ای 2 ال پی معمولی داره؟
قیمتش د میاد 13400 و معمولی هم 11400 !
می ارزه یا نه؟
دوست عزيز

اون قيمتي كه شما ميگي مابقيش رو هنگام تحويل ميگيرن

ghahremanimehdi
07-05-2009, 21:16
کسی قیمت E2 LP رو میدونه ؟
من هفته ی بعد دارم E2LP تحویل میگیرم (از کارخانه (پارس خودرو) ) و شرکت قیمتش رو 138800000 بهم گفته .
میخوام بدونم کسی از قیمتهای جدید خبر داره؟
و چه چیزهایی رو همراه ماشین باید تحویل بگیرم ؟

wordist
08-05-2009, 10:35
کسی قیمت E2 LP رو میدونه ؟
من هفته ی بعد دارم E2LP تحویل میگیرم (از کارخانه (پارس خودرو) ) و شرکت قیمتش رو 138800000 بهم گفته .
میخوام بدونم کسی از قیمتهای جدید خبر داره؟
و چه چیزهایی رو همراه ماشین باید تحویل بگیرم ؟
تا اونجايي كه من اطلاع دارم قيمت بنگاه اون حدود 14200 هست

kapello
12-05-2009, 15:53
آقا لطف میکنید قیمت های کارخونه ای ( نه قیمت بازار) مدلهای مختلف تندر رو بگید!!

ghahremanimehdi
12-05-2009, 18:54
بالاخره امروز تندر رو از کارخونه تحویل گرفتیمE2LP)
13900 در اومد (حدودا)
البته چندتا سوال دارم :
چرا موقع باز کردن در ماشین ، چراغ سقفی روشن نمیشه ؟ (آخه ماشین قبلیم اینجوری بود و تو شب مفیده)
الان من در ماشین رو که باز میذارم خودش اتومات درها رو قفل نمیکنه مگر بعد از 30 ثانیه نباید اتومات دربها قفل بشن؟
موقعی که میذاری دنده عقب چرا فقط یک چراغ روشن میشه ؟ (فقط چراغ سفید سمت عقب روشن میشه میخوام بدونم برای همه اینجوریه ؟ چرا چراغ هر دو طرف روشن نمیشه؟)

beauty
12-05-2009, 19:43
چرا موقع باز کردن در ماشین ، چراغ سقفی روشن نمیشه ؟ (آخه ماشین قبلیم اینجوری بود و تو شب مفیده)

برای من E1 هستش و روشن میشه ، شاید از جعبه فیوض غیر فعال شده

الان من در ماشین رو که باز میذارم خودش اتومات درها رو قفل نمیکنه مگر بعد از 30 ثانیه نباید اتومات دربها قفل بشن؟

فکر میکنم دزدگیر میتونه این کار رو بکنه ، من از روز اول دزدگیر بستم خودش این کار رو میکنه

موقعی که میذاری دنده عقب چرا فقط یک چراغ روشن میشه ؟ (فقط چراغ سفید سمت عقب روشن میشه میخوام بدونم برای همه اینجوریه ؟ چرا چراغ هر دو طرف روشن نمیشه؟)

بله برای همه اینجوریه ، بعضی ماشین ها مثل مزدا 3 این جوری هستند (همون 1 چراغ اندازه 4 تا چراغ ماشین های دیگه نور داره)

طرف دیگه ، مه شکن هستش

ghahremanimehdi
12-05-2009, 19:52
برای من E1 هستش و روشن میشه ، شاید از جعبه فیوض غیر فعال شده

فکر میکنم دزدگیر میتونه این کار رو بکنه ، من از روز اول دزدگیر بستم خودش این کار رو میکنه

بله برای همه اینجوریه ، بعضی ماشین ها مثل مزدا 3 این جوری هستند (همون 1 چراغ اندازه 4 تا چراغ ماشین های دیگه نور داره)

طرف دیگه ، مه شکن هستش

ممنون از جوابتون.
مگر میشه از جعبه فیوز غیرفعال کرد ؟ چجوری باید درستش کنم ؟
در ضمن این آینه های برقی لوگان رو میتونم بخوابونم؟ (برای پارک کردن بخوابونمشون)
من شنیدم بستن دزدگیر مشکل ایجاد میکنه چون لوگان خودش ایموبلایزر داره و به من گفتن نیازی به دزدگیر نداره. از طرفی چون صفر هست نمیخوام دستکاریش کنم. نظرتون چیه؟

beauty
12-05-2009, 21:11
مگر میشه از جعبه فیوز غیرفعال کرد ؟ چجوری باید درستش کنم ؟

دقیقا نمیدونم ، منظورم اینه که با دستکاری جعبه فیوز اون کلید کار کنه (چون برای یه نفر دیده بودم این مشکل رو داره با دستکاری جعبه فیوز درست)

در ضمن این آینه های برقی لوگان رو میتونم بخوابونم؟ (برای پارک کردن بخوابونمشون)

بله میشه ولی خیلی سفت و خشک هستند ، احتمال شکستن خیلی زیاده

من شنیدم بستن دزدگیر مشکل ایجاد میکنه چون لوگان خودش ایموبلایزر داره و به من گفتن نیازی به دزدگیر نداره. از طرفی چون صفر هست نمیخوام دستکاریش کنم. نظرتون چیه؟

شما باید مثل من ، دزدگیر تله ماتیکس که سوکت فابریک هستش ببندی ، در این صورت هیچ سیمی از ماشین بریده و دستکاری نمیشه

در عرض 20 دقیقه هم نصب میشه خیلی کارایی خوبی هم داره

ایموبلایزر فقط از دزدیده نشدن خود ماشین جلوگیری میکنه (حفاظت میکنه) ، از وسایل داخل ماشین حفاظت نمیکنه

سوکت فابریک ببند خیالت راحت ، در ضمن اون دزدگیر های دارای استارتر هستند که روی ماشین های ایموبلایزر دار توصیه میشه نصب نشند

ghahremanimehdi
12-05-2009, 21:15
دقیقا نمیدونم ، منظورم اینه که با دستکاری جعبه فیوز اون کلید کار کنه (چون برای یه نفر دیده بودم این مشکل رو داره با دستکاری جعبه فیوز درست)

بله میشه ولی خیلی سفت و خشک هستند ، احتمال شکستن خیلی زیاده

شما باید مثل من ، دزدگیر تله ماتیکس که سوکت فابریک هستش ببندی ، در این صورت هیچ سیمی از ماشین بریده و دستکاری نمیشه

در عرض 20 دقیقه هم نصب میشه خیلی کارایی خوبی هم داره

ایموبلایزر فقط از دزدیده نشدن خود ماشین جلوگیری میکنه (حفاظت میکنه) ، از وسایل داخل ماشین حفاظت نمیکنه

سوکت فابریک ببند خیالت راحت ، در ضمن اون دزدگیر های دارای استارتر هستند که روی ماشین های ایموبلایزر دار توصیه میشه نصب نشند

ممنون
اون موضوع مشکل روشن شدن چراغ با باز کردن درها حل شد. (باید کلیدش رو تو موقعیت وسط میذاشتم)
درباره ی دزدگیر ، این دزدگیری که شما میگی چقدر هزینه داره ؟ اگر مدل کامل این دزدگیر رو بدی ممنون میشم.

beauty
12-05-2009, 23:40
(باید کلیدش رو تو موقعیت وسط میذاشتم)من اول همین حدس رو زده بودم ، گفتم شاید اگه بگم بهت بر بخوره چون خیلی مورد ساده ای هستش

این دزدگیری که شما میگی چقدر هزینه داره ؟ اگر مدل کامل این دزدگیر رو بدی ممنون میشم. من که مدل ساده اش (مدل BC2) رو بستم برام حدود 100 تومان در اومد خیلی هم راضی هستم (صندوق پرون + چشمی + مخلفات دیگه)

ولی مدل تصویریش (مدل FC3) امکانات بهتری داره ، فکر کنم حدود 200 تومان میشه

توی این لینک میتونی هر 3 مدل رو ببینی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته من تلفن زدم شرکتش سفارش دادم ، سریع اومد جلوی خونه برام 20 دقیقه ای نصب کرد + گارانتی

بدون هیچ دستکاری در سیستم برق ماشین (حتما باید بگی سوکت فابریک L90 میخوام ، فعلا هم فقط این دزدگیر تونسته سوکت فابریک برای L90 بسازه بقیه اگه گفتن دارند دروغ گفتن)

اگه نمیخوای مثل من پول اضافی ندی همون مدل ساده اش رو بگیر

ghahremanimehdi
27-05-2009, 21:14
من که مدل ساده اش (مدل BC2) رو بستم برام حدود 100 تومان در اومد خیلی هم راضی هستم (صندوق پرون + چشمی + مخلفات دیگه)

این داستان صندوق پران L90 چی هست ؟ این دکمه ی صندوق پران که روی ریموت دزدگیر BC2 هست چکار انجام میده ؟ یعنی بدون نیاز به کلید و با فشار دادن کلید روی صندوق پران میشه صندوق رو باز کرد؟
اون چشمی و مخلفات همراه دزدگیر چیه؟

mkhavari2000
28-05-2009, 03:34
این داستان صندوق پران L90 چی هست ؟ این دکمه ی صندوق پران که روی ریموت دزدگیر BC2 هست چکار انجام میده ؟ یعنی بدون نیاز به کلید و با فشار دادن کلید روی صندوق پران میشه صندوق رو باز کرد؟
اون چشمی و مخلفات همراه دزدگیر چیه؟

با فشار دادن دکمه میتونی بدون خاموش کردن ماشین در صندوق رو باز کنی

Aamoo
31-05-2009, 08:38
من مدتیه دنبال ال90 دسته دو میگردم ( پولم به اندازه خرید صفر نیست حوصله صبر کردن واسه این ثبت نامی ها رو هم ندارم ) ولی تو نمایشگاه ها و بنگاههای ماشین هم اثری از آثار این ماشین نیست
به نظرتون علتش چیه؟

ghahremanimehdi
31-05-2009, 14:14
من مدتیه دنبال ال90 دسته دو میگردم ( پولم به اندازه خرید صفر نیست حوصله صبر کردن واسه این ثبت نامی ها رو هم ندارم ) ولی تو نمایشگاه ها و بنگاههای ماشین هم اثری از آثار این ماشین نیست
به نظرتون علتش چیه؟

اینکه تو بنگاهها دست دوی لوگان پیدا نمیشه به این خاطر هست که ماشین جدیدی هست و هنوز کسی تمایل به فروشش نداره! و اگر هم باشه خیلی کم هست و مشکوک!
و یک جمله ی معروف هم هست که میگه :
اگر میخوای نصف عمرت رو تو تعمیرگاه بگذرونی و تمام پولهات رو از دست بدی برو ماشین دست دو بخر!

من جای شما بودم یک پراید نو میخریدم تا اینکه لوگان دست دوم بخرم.

ghahremanimehdi
31-05-2009, 15:19
به نظرتون علتش چیه؟

این تاپیک رو هم میتونی یک نگاهی بندازی:

8211534635
01-06-2009, 09:15
اینکه تو بنگاهها دست دوی لوگان پیدا نمیشه به این خاطر هست که ماشین جدیدی هست و هنوز کسی تمایل به فروشش نداره! و اگر هم باشه خیلی کم هست و مشکوک!
و یک جمله ی معروف هم هست که میگه :
اگر میخوای نصف عمرت رو تو تعمیرگاه بگذرونی و تمام پولهات رو از دست بدی برو ماشین دست دو بخر!

من جای شما بودم یک پراید نو میخریدم تا اینکه لوگان دست دوم بخرم.

سلام
پراید های جدید اصلا کیفیت ندارند در کل در مقایسه با لوگان اصلاماشین خوبی نیستند اگر توان خرید لوگان را ندارید روآ بگیرید که خیلی بهتر از پراید است

wordist
03-06-2009, 06:43
سلام به همه دوستان

اين قاب تزئيني جلو پنجره براي مدلهاي LP هست فقط ؟؟؟

و ديگه اينكه مدلهاي CP آيا بلندگوي عقب دارن ؟

Acro-Crown
05-06-2009, 16:36
سلام به همه دوستان

اين قاب تزئيني جلو پنجره براي مدلهاي LP هست فقط ؟؟؟

و ديگه اينكه مدلهاي CP آيا بلندگوي عقب دارن ؟

اگه منظورتون قاب با روکش کروم هست برای مدلهای E2 هست چه فول و چه نیمه فول
و همچنین فقط همین دو مدل بلندگوی عقب دارند ولی تو مابقی مدل ها فقط جاشو تعبیه کردند...

alenkita
11-06-2009, 05:36
دوستان من از این روغن موتور برای ماشینم استفاده کردم.
میشه بگین اگهمشکلی داره و عوضش نکنم چه مشکلی پیش میاد؟

mkhavari2000
12-06-2009, 22:42
امروز من از مشهد اومدم سمت تهران
4 نفر سنگین توی ماشین بودیم
صندوق لب به لب پر بود طوری که عقب ماشین خوابیده بود 5 ساعت تمام کولر گرفتم
ماشین اصلا کم نمی آورد توی سرعت و سبقت به راحتی شتاب میگرفت انگار نه انگار که روی موتور فشار هست
740 کیلومتر راه رفتم و 50 لیتر بنزین مصرف کردم با کولر
واقعا از سفر لذت بردم خستگی هم خیلی کم داشتم

pooria_k2
15-06-2009, 02:02
میشه بگین اینا هرکدوم چه مدلی هستن؟

wordist
15-06-2009, 07:50
میشه بگین اینا هرکدوم چه مدلی هستن؟

با توجه به اينكه از پشت عكس گرفته شده مشخص شدن اينكه چه مدلي هستن مشكله

ولي تا اونجايي كه من ميدونم عمده مدلهاي E1 در صندليهاي عقب شون تكيه گاه سر ندارن پس ميشه گفت كه سمت راستي E1 و سمت چپي E2 هست

armin_software
15-06-2009, 13:52
دوستان قیمت مدل هاش چه قدره؟

pooria_k2
17-06-2009, 15:53
گیت بدنه و زیر سپر برای l90 اومده؟

armin_software
19-06-2009, 23:31
دوستان قیمت مدل هاش چه قدره؟
کسی نیست جواب بده؟

alenkita
20-06-2009, 17:50
دوستان من از این روغن موتور برای ماشینم استفاده کردم.
میشه بگین اگهمشکلی داره و عوضش نکنم چه مشکلی پیش میاد؟
یکی نیست جواب بده؟

bushveg
29-06-2009, 00:54
سلام دوستان گل.
یه مشکل خیلی خنده دار پیش اومده . سندلی راننده گوشه های بالا آهناش داره میزنه بیرون یعنییی چیییی . فکر کنم ایرانی باشه صندلی تراکتور هم اینجوری نمیشه. مال من ای 2 فول هست ایران خودرویی. مال دوستمم همینجوری شده از اون پارس خودرویی هست. خیلی مسخره هست بلا خره باید از یه جای ماشین بدزدن نمیتونن ماشین بدون مشکل بدن دست ملت .چراغ ایربگ راننده هم بیشتر وقتا روشن میمونه . اینا دیگه ر...ن با این ماشین ساختنشون

ghahremanimehdi
30-06-2009, 10:07
سلام دوستان گل.
یه مشکل خیلی خنده دار پیش اومده . سندلی راننده گوشه های بالا آهناش داره میزنه بیرون یعنییی چیییی . فکر کنم ایرانی باشه صندلی تراکتور هم اینجوری نمیشه. مال من ای 2 فول هست ایران خودرویی. مال دوستمم همینجوری شده از اون پارس خودرویی هست. خیلی مسخره هست بلا خره باید از یه جای ماشین بدزدن نمیتونن ماشین بدون مشکل بدن دست ملت .چراغ ایربگ راننده هم بیشتر وقتا روشن میمونه . اینا دیگه ر...ن با این ماشین ساختنشون

هر قسمتی از ماشین که ساخت یا مونتاژ ایران باشه ، گند زده میشه بهش:21: متاسفم :41:

shahab_f
30-06-2009, 10:17
یکی نیست جواب بده؟
این روغن موتور پیشنهادی خود کارخونست برای تندر ، فکر نکنم مشکل داشته باشه.

shahab_f
30-06-2009, 10:18
دوستان کسی میدونه این 90 ـه بعد از تندر برای چی بهش اضافه شده ؟ تندر 90 ؟

لوگان
30-06-2009, 18:11
راستی e2 lp رنگش متالیکه؟
به جز سفیده بقیش متالیکه.

D r i v e r
30-06-2009, 22:01
دوستان کسی میدونه این 90 ـه بعد از تندر برای چی بهش اضافه شده ؟ تندر 90 ؟

تا جایی که خوندم اسم پروژش x90 بود
مطمئنا این 90 رو هم از روی اون 90(x90 ) برداشتن :27:

mehran_286
01-07-2009, 11:48
سلام دوستان
این ماشین L90هستش ؟
چه تیپیه ؟
کی میاد؟
قیمتش حدودا چنده ؟
اپشن چی داره ؟
با تشکر

shahab_f
01-07-2009, 13:04
سلام دوستان
این ماشین L90هستش ؟
چه تیپیه ؟
کی میاد؟
قیمتش حدودا چنده ؟
اپشن چی داره ؟
با تشکر
این فیس لیفت شده ی تندر هست به نام سایانا ، آپشن های متفاوت زیاد داره و تا حداکثر 8 میلیون !! از تندر معمولی گرون تره ،تاریخ ورد رو سه ماه اول 88 اعلام کرده بودن ( که گذشته ) به نقل از اخبار :
به گفته محسن پورسعیدی، مدیرعامل شرکت آپکو تندر- 90 سایانا از قابلیت نصب 94 آپشن برخوردار است که مدل پایه‌ای این خودرو که از حداقل آپشن نصب شده برخوردار می‌باشد، با یک تا یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش قیمت به بازار عرضه خواهد شد که این قیمت با توجه به خواسته‌ مشتریان و نصب آپشن‌های مختلف تغییر خواهد کرد.

ghahremanimehdi
01-07-2009, 15:10
این فیس لیفت شده ی تندر هست به نام سایانا ، آپشن های متفاوت زیاد داره و تا حداکثر 8 میلیون !! از تندر معمولی گرون تره ،تاریخ ورد رو سه ماه اول 88 اعلام کرده بودن ( که گذشته ) به نقل از اخبار :
به گفته محسن پورسعیدی، مدیرعامل شرکت آپکو تندر- 90 سایانا از قابلیت نصب 94 آپشن برخوردار است که مدل پایه‌ای این خودرو که از حداقل آپشن نصب شده برخوردار می‌باشد، با یک تا یک میلیون و پانصد هزار تومان افزایش قیمت به بازار عرضه خواهد شد که این قیمت با توجه به خواسته‌ مشتریان و نصب آپشن‌های مختلف تغییر خواهد کرد.

همون معمولیش که قشنگ تر از فیس لیفتش هست.:13: این سایانا به نظر من چراغ های عقبش زشت تر از معمولیش هست:27:

wordist
01-07-2009, 15:28
سلام

كسي از بچه ها هست كه بدونه دقيقا چه چيزهايي از تندر در ايران ساخته ميشه

چون اونطور كه من شنيدم با قراري كه با شركت رنو گذاشته شده طي چندين سال ساخت و بكارگيري برخي از قطعات به ايرانيان واگذار ميشه

من شنيدم كه در سال 88 از باطري ايراني توش استفاده كردن

اگه كسي چيزي ميدونه با منبع موثق بگه

ممنون

D r i v e r
01-07-2009, 18:06

این فیس لیفت سایپا هست که!!!!!:18::13:
فیس لیفت ایرانخودرو اینه :

که همونطور که توی عکس هم کاملا مشخصه اون یکی لوله اگزوز نقش کشک رو بازی میکنه :31:

ghahremanimehdi
01-07-2009, 19:20
سلام

كسي از بچه ها هست كه بدونه دقيقا چه چيزهايي از تندر در ايران ساخته ميشه

چون اونطور كه من شنيدم با قراري كه با شركت رنو گذاشته شده طي چندين سال ساخت و بكارگيري برخي از قطعات به ايرانيان واگذار ميشه

من شنيدم كه در سال 88 از باطري ايراني توش استفاده كردن

اگه كسي چيزي ميدونه با منبع موثق بگه

ممنون

درحال حاضر موتورش در مگاموتور مونتاژ میشه ... اگر در شماره ی سریال موتور حرف W وجود داشته باشه یعنی موتور مونتاژمگاموتور هستش.... گیربکسش هم قرار است که تا سال آینده توسط شرکت چرخشگر مونتاژ بشه :13:...
سایر قطعات دیگرش هم که خورده ریز محسوب میشه توسط ایران تولید میشه ... مثلا شیشه های ماشین ایرانی است...
خلاصه اینکه هرچقدر که بیشتر بگذره با ایرانی شدن سایر قطعاتش ، بیشتر بهش گند زده میشه... پس اونایی که ماشینشون رو زودتر خریدن سود کردن ....
بطور مثال : من با پستهای زیادی که در این رابطه بود در فرومهای تیونینگ تاک و پیهالز موارد زیر رو متوجه شدم :
موتورهایی که توسط خود ایران (مگاموتور) مونتاژ میشن مصرفشون کمی بیشتره و در ضمن سروصدای بیشتری دارن:41: (این موضوع رو یکی از دوستانی که لوگان با موتور وارداتی و هم لوگان با موتور مگاموتور داشت تایید میکرد)
یا در ارتباط با شیشه های ماشین که ساخت ایران هست مواردی خودکشی شیشه ی عقب و یا ترک شیشه ی جلو دیده شده که تعدادشون هم کم نبوده ...
باطری اورجینال را برای ارزون سازی عوض کردن ...
و....:13:

mehran_286
01-07-2009, 22:50
دوستان فیس لیفت سایپا که خیلی بهتره

قیمت دقیقش چنده و الان 3 ماه گذشته هنوز نیومده که؟

با تشکر

momkhbpsp
02-07-2009, 10:19
درسته که یک مدل از تندر 90 موتور مگان روشه؟
چون یکی از دوستهای من با یکی دیگه این کل کل رو داشتند قرار شد من بپرسم بهشون بگم
مرسییییییییییییی

ghahremanimehdi
02-07-2009, 10:46
درسته که یک مدل از تندر 90 موتور مگان روشه؟
چون یکی از دوستهای من با یکی دیگه این کل کل رو داشتند قرار شد من بپرسم بهشون بگم
مرسییییییییییییی

تمام تیپهایی از تندر که در ایران تولید میشن (از E0 تا E2) همشون موتورشون یکی هست . و در ضمن موتور لوگان با موتور مگان 1600 (که قیمتش 25 میلیون هست) یکی هست ولی به دلیل تفاوت بسیار جزئی در موتور و کانفیگ ECU توان موتور مگان کمی بیشتر از موتور لوگان هستش...

skan
03-07-2009, 17:16
سلام دوستان
الان چند وقته دمای موتور وقتی مسیر ترافیک هست از چهار خط وسط یعنی دمای معمولی به هفت خط و گاهی هم تمام خطوط پر میشه
البته وقتی کولر روشنه به خاطر اینکه فن زود به زود اتوماتیک میکنه موتور خنک میشه
مشکل به نظر شما چیه ؟
آیا ترموستات عمل نمیکنه
یا رله فن در جای مناسبش نیست و دما رو تشخیص نمیده؟
به یکی از این نمایندگیهای ایران خودرو رفتم
یه جوون بود نیگا نکرده گفت رادیاتورت هوا داره
...
ولی مایع خنک کننده کم نشده تا به حال که 20000 کیلومتر رانندگی شده
وقتی اینجوری داغ میکنه یه بوی رطوبتی هم میاد
به نظر خودم فن در موقع مناسب به کار نمیفته

skan
03-07-2009, 17:36
یه سوال دیگه هم داشتم

این محدودیت برای حداکثر دور موتور که در ماشینهای مختلف وجود داره معمولا 5500 هست
در ماشینهای اسپورت 6500
ولی تو ال 90 نیست یعنی میشه هر چقدر که میشه گاز داد ؟
من تا 6000 هم رفتم ولی نترکیده !
تازگیها این داغ کردن موتور اذیت میکنه
مدل ماشین هم e2 هست

mkhavari2000
03-07-2009, 18:15
یه سوال دیگه هم داشتم

این محدودیت برای حداکثر دور موتور که در ماشینهای مختلف وجود داره معمولا 5500 هست
در ماشینهای اسپورت 6500
مدل ماشین هم e2 هست

:31:میگم شاید اینقدر گاز دادی ترکیده و این بلا سرش اومده ؟؟

ghahremanimehdi
03-07-2009, 18:31
یه سوال دیگه هم داشتم

در ماشینهای اسپورت 6500
مدل ماشین هم e2 هست

اگر دور موتور از ردلاین تجاوز کنه ، ECU بطوراتوماتیک دستور کات آف رو صادر میکنه تا به موتور آسیب نرسه ...

skan
04-07-2009, 14:24
اگر دور موتور از ردلاین تجاوز کنه ، ECU بطوراتوماتیک دستور کات آف رو صادر میکنه تا به موتور آسیب نرسه ...
با تشکر ؟
یعنی رد لاین به صورت اتوماتیک هست ؟
یا مثلا اگه بیش از 5 ثانیه دور موتور از 5500 رد بشه کات آف میکنه
در ضمن این کات آف یعنی چی یعنی موتور خاموش میشه؟
مثلا اگه در حال سبقت از یه تریلی باشیم با دنده سنگین ممکنه یهو موتور خاموش بشه ؟/
....
مشکل اولم رو میخواستم ببینم اگه تست موتور ببرم میتونه مشکلات رله فن خنک کننده رو نشون بده؟

علیرضا
04-07-2009, 15:48

سلام دوست عزیز
میشه لطفاً یکم بیشتر توضیح بدین ؟

ghahremanimehdi
04-07-2009, 16:34
با تشکر ؟
یعنی رد لاین به صورت اتوماتیک هست ؟
یا مثلا اگه بیش از 5 ثانیه دور موتور از 5500 رد بشه کات آف میکنه
در ضمن این کات آف یعنی چی یعنی موتور خاموش میشه؟
مثلا اگه در حال سبقت از یه تریلی باشیم با دنده سنگین ممکنه یهو موتور خاموش بشه ؟/
....
مشکل اولم رو میخواستم ببینم اگه تست موتور ببرم میتونه مشکلات رله فن خنک کننده رو نشون بده؟

سلام دوست عزیز
میشه لطفاً یکم بیشتر توضیح بدین ؟

وقتی شما گاز رو تخته میکنی دور موتور همینطور افزایش پیدا میکنه تا حدی که اگر شما پات رو از روی پدال گاز برنداری حتی دور موتور از ردلاین هم تجاوز میکنه و در این حالت به موتور آسیبهای جدی خواهد رسید (به خصوص به سرسیلندر ) به همین منظور کامپیوتری که جرقه زنی و پاشش سوخت رو کنترل میکنه (ECU) دستور قطع پاشش و جرقه زنی رو میده تا دور موتور به محدوده ی مجاز برگرده (بیاد پایین ردلاین) و دوباره پاشش و جرقه زنی ادامه پیدا میکنه .... برای اینکه این موضوع رو تست کنی موقعی که ماشین خلاص هست گاز رو تا انتها فشار بده خواهی دید که یک صدای دن دن دن ... از موتور شنیده میشه که این همون قطع و وصل شدن سیستمم جرقه زنی و پاشش سوخت هست (وقتی دورموتور از حد مجاز تجاوز میکنه سیستم قطع میشه تا دور باید پایین و وقتی دوباره دورموتور اومد تو محدوده ی مجاز دوباره سیستم وصل میشه)

لوگان
04-07-2009, 20:28
دوستمون توضیحات کاملی دادند.
در مورد اون که خطوط حرارت تا تهش میره مطمینا نشانه ګرم دن موتور نیست و خطای نرم افزاری که دلیلش رو خودمم نمیدونم ولی مطمینا به باتری 60 آمپر ساعتیش به جای 74 آمپر ساعتیش ربط داره.
همین وضیعیت وقتی تو طمستون بخاری و شیشه ګرمکن روشن بود برای ما پیش اومد که دلیلش فقط نرم افزاریه.

Hani 2008
05-07-2009, 18:38
ماشین رو دست ال 90 نیومده

mkhavari2000
06-07-2009, 14:26
ماشین رو دست ال 90 نیومده

مگان رو دست ال 90 هست
ای کاش من یه روز بخرم !!!:20:

skan
10-07-2009, 23:31
دوستمون توضیحات کاملی دادند.
در مورد اون که خطوط حرارت تا تهش میره مطمینا نشانه ګرم دن موتور نیست و خطای نرم افزاری که دلیلش رو خودمم نمیدونم ولی مطمینا به باتری 60 آمپر ساعتیش به جای 74 آمپر ساعتیش ربط داره.
همین وضیعیت وقتی تو طمستون بخاری و شیشه ګرمکن روشن بود برای ما پیش اومد که دلیلش فقط نرم افزاریه.
با تشکر
میخواستم ببینم مشکل شما با تعمیر حل شد یا خود به خود ؟
بعد هم اگر اشکال نرم افزاری هست آیا اگر ماشین واقعا داغ کنه اون وقت چطور میشه تشخیص داد که اشکال نرم افزاری هست یا ماشین داغ کرده به هر علت ؟ آیا مثل پژو چراغ STOP هست که در این مواقع اخطار میده؟

mkhavari2000
11-07-2009, 21:44
ماشینم 9600 تا راه رفته نزدیکی های گارانتی هست راهنمایی بفرمایید چه کنم بذارم 10000 تا پر بشه یا از الان ببرم؟
نمایندگی شریعتی قلهک نزدیکترین جاست به من . ببرم اونجا ؟
کارت طلایی دارم هزینه هم باید بدم ؟

Aamoo
13-07-2009, 09:44
چند وقت پیش یه لیست از امکانات انواع مدلهای تندر 90 رو دیدم ولی الان هرچی میگیردم پیداش نمیکنم
خواستم اگه از دوستان کسی داره برام بذاره
ممنون

aaamirrr
13-07-2009, 15:58
یه سوال دیگه هم داشتم

در ماشینهای اسپورت 6500
مدل ماشین هم e2 هست

ایول بابا!!! مگه حتما بایستی موتور بترکونی تا دنده رو عوض کنی؟! :31: من رو 4000 عوض میکنم و خوب هم جواب میده! بستگی به شرایط داره دیگه تو سر بالایی 5000 تو سر پایینی 3000 تو حالت عادی 4000 4500 خودت باید دستت بیاد ماشینت تا کجا میکشه و فشاری بهش نمیاد به قول معروف گوشت بایستی آشنا بشه.

aaamirrr
13-07-2009, 16:07
سلام دوستان
این ماشین L90هستش ؟
چه تیپیه ؟
کی میاد؟
قیمتش حدودا چنده ؟
اپشن چی داره ؟
با تشکر

خودمونیم ها! اینها هم گند زدن با این فیس لیفتشون! ورداشتن چراغ lx و مه شکن ریو و سپر عقب سانتافه و احتمالا چند قطعه از 7 8 تا ماشین دیگه که تو عکس دیده نمیشه رو چسبوندن به تندر و شده 1 ماشین جدید از همه مضحک تر هم اینکه با این 4 تا قطعه پیوندی عاریه شون ورداشتن مارک سایپا رو نصب کردن رو ماشین. من امشب از تعجب خوابم نمیبره!!!!:18::18::18:

mkhavari2000
13-07-2009, 19:19
کسی اینجا تا حالا گارانتی نرفته ؟

ghahremanimehdi
13-07-2009, 19:59

نه هنوز.
ماشین بابای من 1200 تا الان راه رفته . و من همون اوایل که تحویل گرفته بود سوارش شدم و بهش گفتم فرمون به راست میکشه و گوش نکرد . باز الان هم دوباره سوار شدم و این احساس بهم دست داد . ماشین هم E2LP پارسخودرو هست . کسی اینجا به این مشکل تا بحال بر نخورده ؟

D r i v e r
13-07-2009, 20:06

اگه در رابطه با ماشینتون هست
ما خودمون پرشیا با کارت طلایی 4 ستاره داریم
ماله شما چند ستاره هست؟؟؟
در طول مدت کارت طلایی تعویض روغن و فیلتر ها و لنت های ترمز و چند تا چیز دیگه مجانی هست
اجرت چیزی هم از شما نباید بگیرن
اینم بگم که فکر کنم 4ستاره هست که اگه بعد از 1 سال و آخرهای کارت طلایی ماشین لاستیک هاش وضعیت مناسبی نداشته باشه درخواست تعویضشون رو میدی برات عوض میکنن :31:
تا میتونی در مورد کارت طلایی تحقیق کن و ازش استفاده بهینه کن :11:(به من که 1 میلیون و 500 راحت کمک کرده)

soheilnouri
13-07-2009, 20:57
یه سوال داشتم حالا که راجه به لوگان دارین نظر میدین چه دیدگاهی راجع به مگان دارید؟من خریدم...به نظر شما زیباترین رنگش کدومه که اسپرت تر هم باشه...

D r i v e r
13-07-2009, 21:11
یه سوال داشتم حالا که راجه به لوگان دارین نظر میدین چه دیدگاهی راجع به مگان دارید؟من خریدم...به نظر شما زیباترین رنگش کدومه که اسپرت تر هم باشه...
مگان کلا ماشین خوبیه
5 ستاره ایمنی داره
از نظر فنی هم باید بگین (1600 گرفتین یا 2000)
رنگ مشکیش فوق العاده قشنگه
میشه بپرسم 2000 گرفتین یا 1600؟؟
اگه 1600 گرفتین وارداتی و مونتاژ داخل؟؟؟
چقدر تموم شد؟:11:
فقط به نظر من (نظر خودما!!) یکم نسبت به توانایی هاش گرونه (1600)

mkhavari2000
13-07-2009, 21:59

مبارک باشه
ماشین خیلی خیلی خوبی خریدی و عالیه به نظر من رنگش مهم نیست چون خودش یه شاهکاره هنریه

mkhavari2000
13-07-2009, 22:00
اگه در رابطه با ماشینتون هست
ما خودمون پرشیا با کارت طلایی 4 ستاره داریم
ماله شما چند ستاره هست؟؟؟
در طول مدت کارت طلایی تعویض روغن و فیلتر ها و لنت های ترمز و چند تا چیز دیگه مجانی هست
اجرت چیزی هم از شما نباید بگیرن
اینم بگم که فکر کنم 4ستاره هست که اگه بعد از 1 سال و آخرهای کارت طلایی ماشین لاستیک هاش وضعیت مناسبی نداشته باشه درخواست تعویضشون رو میدی برات عوض میکنن :31:
تا میتونی در مورد کارت طلایی تحقیق کن و ازش استفاده بهینه کن :11:(به من که 1 میلیون و 500 راحت کمک کرده)

کارت من 2 ستاره هست و نوشته که سرویس و روغن مجانیه اما یکی بهم گفت که الکیه و یه 70 تومن باید براش کنار بذارم

D r i v e r
13-07-2009, 23:35
کارت من 2 ستاره هست و نوشته که سرویس و روغن مجانیه اما یکی بهم گفت که الکیه و یه 70 تومن باید براش کنار بذارم
نه بابا الکی چیه
من همه ی این کار هارو با کارت طلایی انجام میدادم
آخر سر که کارها تموم میشد یه 3 - 4 تومن توی جیب مکانیک یا شاگردش میذاشتم
مکانیک ها توی اون برگه طبق تعرفه اجرت خودشون رو مینویسن و از طریق کارت طلایی دریافت میکنن
وظیفشونه یه موقع پول اضافه ندی ها!!!!!

علیرضا
14-07-2009, 00:11
وقتی شما گاز رو تخته میکنی دور موتور همینطور افزایش پیدا میکنه تا حدی که اگر شما پات رو از روی پدال گاز برنداری حتی دور موتور از ردلاین هم تجاوز میکنه و در این حالت به موتور آسیبهای جدی خواهد رسید (به خصوص به سرسیلندر ) به همین منظور کامپیوتری که جرقه زنی و پاشش سوخت رو کنترل میکنه (ECU) دستور قطع پاشش و جرقه زنی رو میده تا دور موتور به محدوده ی مجاز برگرده (بیاد پایین ردلاین) و دوباره پاشش و جرقه زنی ادامه پیدا میکنه .... برای اینکه این موضوع رو تست کنی موقعی که ماشین خلاص هست گاز رو تا انتها فشار بده خواهی دید که یک صدای دن دن دن ... از موتور شنیده میشه که این همون قطع و وصل شدن سیستمم جرقه زنی و پاشش سوخت هست (وقتی دورموتور از حد مجاز تجاوز میکنه سیستم قطع میشه تا دور باید پایین و وقتی دوباره دورموتور اومد تو محدوده ی مجاز دوباره سیستم وصل میشه)

خیلی خیلی ممنونم ازت دوست من.
دکمه ی تشکر کافی نبود:46:

نه هنوز.
ماشین بابای من 1200 تا الان راه رفته . و من همون اوایل که تحویل گرفته بود سوارش شدم و بهش گفتم فرمون به راست میکشه و گوش نکرد . باز الان هم دوباره سوار شدم و این احساس بهم دست داد . ماشین هم E2LP پارسخودرو هست . کسی اینجا به این مشکل تا بحال بر نخورده ؟

سلام
واسه ما هم یه وقت هایی خیلی کم به راست می کشه ولی همیشه اینجوری نیست. فکر نکنم مشکل جدی باشه .

=========================================
ترمز دستی L90 خیلی قویه.
شما تا حالا باهاش دستی کشیدین؟:13:

از دوستان شیطون و آگاه در این زمینه چند تا سوال داشتم:
دستی (ترمز دستی) کشیدن و گاهی وقت ها از این آرتیست بازی در آوردن ها برای ماشین ضرر داره ؟:31:

خوب، تیک آف کردن ضرر قطعاً داره ولی کدوم قسمت ماشین نابود میشه ؟ گیربکس ... ؟

اگر تو سرعت بالا دستی ماشین کشیده بشه آیا چرخ ها قفل میشن تو اون سرعت ؟ من عمراً اینو امتحان نمیکنم :31:

میشه با L90 دستی کشید دور 360 درجه زد و ... ؟

کلاً چجوری میشه این ماشینو نابود کرد ؟ بگین که ما این کارارو نکنیم :20:
پیشاپیش آماده ی شنیدن نصایح گرانبار شما عزیزان و پیش کسوتان هستم !!:31:

aaamirrr
14-07-2009, 01:20
آقا سهیل مگان که تو خوشگلی تکه. من که عاشقشم. تو ااینترنتم چند تا اسپرتشو دیدم که معرکه بودن.

ترمز دستی L90 خیلی قویه.
شما تا حالا باهاش دستی کشیدین؟:13:

از دوستان شیطون و آگاه در این زمینه چند تا سوال داشتم:
دستی (ترمز دستی) کشیدن و گاهی وقت ها از این آرتیست بازی در آوردن ها برای ماشین ضرر داره ؟:31:

خوب، تیک آف کردن ضرر قطعاً داره ولی کدوم قسمت ماشین نابود میشه ؟ گیربکس ... ؟

اگر تو سرعت بالا دستی ماشین کشیده بشه آیا چرخ ها قفل میشن تو اون سرعت ؟ من عمراً اینو امتحان نمیکنم :31:

میشه با L90 دستی کشید دور 360 درجه زد و ... ؟

کلاً چجوری میشه این ماشینو نابود کرد ؟ بگین که ما این کارارو نکنیم :20:
پیشاپیش آماده ی شنیدن نصایح گرانبار شما عزیزان و پیش کسوتان هستم !!:31:

ترمز دستی به گیر باکس و موتور و اینها کاری نداره و خیالت از بابت فنی ماشین راحت باشه. اگه سرعتت مناسب نباشه یا خیلی ضایع دستی بکشی ممکنه سیمش ببره و بس. مشکل دیگه لاستیک های ماشین هستش که به طرز محسوسی صاف میشن و اگر ماشین باباته بعد 1 ماه مورد بازخواست قرار میگیری که چه بلایی داری سر ماشین میاری؟!:31:
تو سرعت بالا اگر دستی بکشی چرخهات قفل نمیشه و سیم دستی پاره میشه تازه اگر شانس داشته باشی وگرنه که ته ماشین به خاطر هماهنگ نبودن با جلوش میلغزه به طرز خفنی هم باقالی کامل میشی (احتمالا ماشینتو بعد از باقالی شدن حدود 5 تومن بخرن!)
360 هم میشه کشید. باید رانندش بکشه منتها. نه من و تو :31::10:
به عنوان یه توصیه دوستانه هم بهت بگم که سعی کن با هیچ ماشینی تو سر پایینی دستی نکشی مگه اینکه دوست داشته باشی ماشینو چپ کنی و لذت ببری. حالا این که مثل نردبون میمونه دیگه بدتره!
کلا تو این جور کارها با ال 90 حواست به ارتفاع بلند ماشین و لاستیک های باریک و نا مناسبش باشه و خوب توجه کن چون من اوایل گول موتور و گیر باکس قویشو خوردم و داشتم خودمو به کشتن میدادم. اگه واقعا پایه این کارایی ارتفاعشو یه مقداری کم کن و حتما لاستیک پهن بنداز تا خطری تهدیدت نکنه.

راستی اینم یادم رفت بگم که دستی لاستیک های عقبو میخوره و تیک آف لاستیکهای جلو. تیک آف به خاطر ضربه های ریزی که به دف جلو ماشین میمونه باعث اصطحلاک معمولیه دسته موتور و سگ دست میشه و مثل رانندگی تو یکی از خیابونهای فوق العاده استاندارد!!! تهران میمونه.
اما اینو حتما امتحان کن:
ال90 به خاطر موتور هاری که داره خیلی خوب و پر قدرت جواب دنده عوض کردن هارو میده. واسه همین تیک آف توی 1 به 2 خیلی توپ و استثنای در میاد باهاش. منتها یه بدی داره که اونم اینه که جو گیر میکنه آدم رو که هی گاز بده!

علیرضا
14-07-2009, 09:02
آقا سهیل مگان که تو خوشگلی تکه. من که عاشقشم. تو ااینترنتم چند تا اسپرتشو دیدم که معرکه بودن.

ترمز دستی به گیر باکس و موتور و اینها کاری نداره و خیالت از بابت فنی ماشین راحت باشه. اگه سرعتت مناسب نباشه یا خیلی ضایع دستی بکشی ممکنه سیمش ببره و بس. مشکل دیگه لاستیک های ماشین هستش که به طرز محسوسی صاف میشن و اگر ماشین باباته بعد 1 ماه مورد بازخواست قرار میگیری که چه بلایی داری سر ماشین میاری؟!:31:
تو سرعت بالا اگر دستی بکشی چرخهات قفل نمیشه و سیم دستی پاره میشه تازه اگر شانس داشته باشی وگرنه که ته ماشین به خاطر هماهنگ نبودن با جلوش میلغزه به طرز خفنی هم باقالی کامل میشی (احتمالا ماشینتو بعد از باقالی شدن حدود 5 تومن بخرن!)
360 هم میشه کشید. باید رانندش بکشه منتها. نه من و تو :31::10:
به عنوان یه توصیه دوستانه هم بهت بگم که سعی کن با هیچ ماشینی تو سر پایینی دستی نکشی مگه اینکه دوست داشته باشی ماشینو چپ کنی و لذت ببری. حالا این که مثل نردبون میمونه دیگه بدتره!
کلا تو این جور کارها با ال 90 حواست به ارتفاع بلند ماشین و لاستیک های باریک و نا مناسبش باشه و خوب توجه کن چون من اوایل گول موتور و گیر باکس قویشو خوردم و داشتم خودمو به کشتن میدادم. اگه واقعا پایه این کارایی ارتفاعشو یه مقداری کم کن و حتما لاستیک پهن بنداز تا خطری تهدیدت نکنه.

راستی اینم یادم رفت بگم که دستی لاستیک های عقبو میخوره و تیک آف لاستیکهای جلو. تیک آف به خاطر ضربه های ریزی که به دف جلو ماشین میمونه باعث اصطحلاک معمولیه دسته موتور و سگ دست میشه و مثل رانندگی تو یکی از خیابونهای فوق العاده استاندارد!!! تهران میمونه.
اما اینو حتما امتحان کن:
ال90 به خاطر موتور هاری که داره خیلی خوب و پر قدرت جواب دنده عوض کردن هارو میده. واسه همین تیک آف توی 1 به 2 خیلی توپ و استثنای در میاد باهاش. منتها یه بدی داره که اونم اینه که جو گیر میکنه آدم رو که هی گاز بده!

سلام امیر جان
خیلی ممنون. استفاده کردم:20:
نه خداییش من از این کارا نمی کنم :31: ولی هر از گاهی واسه هیجان، بصورت کاملاً امن، از دستی استفاده می کنم :5:

منم گول همون چیزارو خوردم یه بار تو کورس با یه L90 دیگه نزدیک بود باقالی بشم:31:
تو جاده ی ورودی شهر پرند، جاده یه خورده چاله و افتادگی داشت جدا از اینکه کمی خاک روش بود. سر یه پیچ این اتفاق افتاد . سرعتم هم بالا بود تقریباً. اصلاً نمیدونم داشتم چپ می کردم یا ماشین رو جاده سر خورد ؟:13: فقط حس کردم سر ماشین داره میره راست، ته ماشین داره میره چپ و بعد به سرعت کنترلش کردم... بعدش خدا رحم کرد :27:

راستی اگه طریقه ی صحیح تیک آف کردن رو یادم بدی ممنون میشم:11:

soheilnouri
14-07-2009, 17:05
من ماله شرکت رو گرفتم با قیمت 25 میلیون از نمایندگی و رنگ سفید.........من خودم فکر می کنم سفید بهترین رنگشه.....مثه پرشیا.........البته هنوز سفید قطعی نشده............رنگاش سفید-مشکی صدفی-نقره ایی-بژ-سبز زیتونی و نوک مدادیه.....رنگ نوک مدادیش خیلی بی روحه......اینم بگم که واسم مهم نیست 2000 یا 1600 چون من کلا زیاد رانندگی نمی کنم و واسه شهر می خوام......

mkhavari2000
14-07-2009, 21:50
اینم بگم که واسم مهم نیست 2000 یا 1600 چون من کلا زیاد رانندگی نمی کنم و واسه شهر می خوام......

نگو این حرف رو 2000 خیلی فرق میکنه با 1600 البته 1600 هم خیلی شتاب بالایی داره اما 2000 واقعا خفنه

Farshadd
14-07-2009, 22:33
لطفا ادامه بحث مگان رو در تاپیک رنو مگان (megan) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ادامه بدید

در مورد دستی هم حرفای aaamirrr عزیز کم و بیش تایید میشه. + اینکه بستن استرس بار مرغوب و کم کردن ارتفاع به صورت علمی شدیدا توصیه میشه.

در مورد حرکات نمایشی ( دستی و ...) لطفا به تاپیک تكنیك های رانندگی ، حرکات نمایشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

ghahremanimehdi
15-07-2009, 02:43
روزنامه سرمایه در شماره امروز خود نوشت: در حالی که پیش از این شرکت ایرانی فرانسوی رنوپارس با کاهش قیمت قطعات تندر90 موافقت کرده بود اما اظهارنظر وزیر صنایع و معادن طی هفته های اخیر مبنی بر حذف رنوپارس با واکنش هایی روبه رو بوده است به طوری که کارشناسان صنعت خودرو معتقدند کاهش قیمت تمام شده تولید خودرو تندر90 تنها با حضور رنوپارس امکان پذیر خواهد بود. از سوی دیگر بر اساس ادعای خودروسازان، تولید هر دستگاه تندر 90 در شرکت های ایران خودرو و سایپا با بیش از 10 میلیون ریال زیان همراه است. چه بسا سال گذشته نیز دو خودروساز بزرگ به وزیر صنایع و معادن هشدار دادند در صورتی که با افزایش قیمت فروش این خودرو موافقت نشود تولید آن را متوقف و خودرو دیگری را جایگزین آن خواهند کرد. محرابیان نه تنها با این خواسته موافقت نکرد بلکه بر ادامه تولید آن پافشاری کرد تا خودروسازان به بهانه حمایت از مصرف کنندگان و اقشار ضعیف جامعه از مواضع خود کوتاه بیایند. اما درحالی که خودروسازان مدعی هستند تندر90 را با یک میلیون تومان زیان تولید می کنند مسوولان وزارت صنایع و معادن اعلام می کنند که مسائل مربوط به تولید خودرو تندر 90 به دقت از سوی مسوولان ذی ربط در وزارت صنایع و معادن دنبال می شود تا هرچه زودتر با تدوین راهکاری مطمئن و اقتصادی، شاهد روند رو به جلوی تولید برای این خودرو باشیم. در همین حال با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد وزارت صنایع و معادن در نظر دارد تولید تندر 90 را به یکی از دو شرکت خودروسازی ایران خودرو یا سایپا واگذار کند. مسوولان وزارت صنایع و معادن تصمیم واگذاری تولید تندر90 در یکی از دو شرکت خودروسازی کشور را کاهش ضرر حاصل از تولید این خودرو در شرکت های ایران خودرو و سایپا و جبران حاشیه ضرر تولید این محصول اعلام می کنند. بر همین اساس برای بهبود شرایط تولید تندر90 در ایران، حذف رنوپارس را یکی از گزینه های پیشنهادی برای دستیابی به این شرایط می دانند. از سوی دیگر به طور حتم ضرر تولید خودرو تندر 90 در مجامع امسال شرکت های خودروسازی نمود خواهد داشت. برآوردها نشان می دهد با توجه به تولید 57 هزار و 170 دستگاه تندر90 در سال گذشته و بهار امسال، دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا (پارس خودرو) در مجموع بیش از 571 میلیارد و 700 میلیون ریال از بابت تولید این خودرو ضرر کرده اند. شرکت پارس خودرو سال گذشته 23 هزار و 520 دستگاه و در بهار سال جاری، چهارهزار و 98 دستگاه تندر تولید کرده است. در شرکت ایران خودرو نیز طی سال گذشته 27 هزار و 800 دستگاه تندر و در سه ماهه اول سال جاری، یک هزار و 752 دستگاه تندر90 تولید شده است.در چنین شرایطی قطعه سازان معتقدند که در شرایط کنونی کشور نیاز به سرمایه گذاری خارجی دارد و حذف رنوپارس به صلاح صنعت خودرو و قطعه سازی نیست. محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: «پیشنهاد ما این است که کار با تعامل و توافق هر چه بیشتر جلو رود؛ به ویژه اینکه ما نیاز به جذب سرمایه گذاری خارجی داریم.» وی خاطرنشان کرد: «حضور رنوپارس در ایران فلسفه دیگری داشت چرا که دانش فنی را نیز به ما منتقل کرد و موجب رشد قطعه سازان شد.» او درباره اینکه وزیر صنایع نیز موافق حذف این شرکت در راستای تسهیلات تامین قطعه تندر90 بوده، با اعلام اینکه پیشنهاد وزیر در راستای تامین قطعه از منبعی دیگر بود، گفت: «مشکل مربوط به جایی دیگر است چرا که مشکل رنوپارس مربوط به کمبود نقدینگی است.» وی در مورد وضعیت تولید داخلی تندر90 نیز گفت: «اگر ورودی مواد اولیه خوب باشد، خروجی آن نیز خوب است. همه 50 قطعه ساز تندر 90 ظرفیت تولید کافی را دارند و رنو بر اساس مصرف سفارش گذاری کرده است.» او با اشاره به اینکه در حال حاضر بدهی رنوپارس به قطعه سازان چیزی حدود 60 تا70 میلیارد تومان است، یادآور شد: «پرداخت های رنو پارس به قطعه سازان تا قبل از بحران خوب بود و هم اکنون تنها مشکل، کمبود نقدینگی است چرا که تولید مشکلی نداشته و با کم شدن بدهی پارس خودرو وضعیت تولید این شرکت بهبود یافته است البته ایران خودرو با توجه به اینکه حدود 70 میلیارد تومان بدهی دارد، هنوز تولیدش به حد مطلوب نرسیده است.» وی خاطرنشان کرد: «نکته دومی که باعث شده ایران خودرو روی این خودرو متضرر شود، دخالت وزارت صنایع و معادن در تعیین قیمت این خودرو بوده است چرا که باید بازار، قیمت خودرو را تعیین کند و به همین دلیل این خودرو در حاشیه ضرر به فروش می رسد.»

soheilnouri
16-07-2009, 17:38
در کل تندر 90 چه جور ماشینیه از لحاظ کیفیت و ویژگی های مختلف؟در قیاس با 206 چه شرایطی داره؟

ghahremanimehdi
16-07-2009, 21:44
در کل تندر 90 چه جور ماشینیه از لحاظ کیفیت و ویژگی های مختلف؟در قیاس با 206 چه شرایطی داره؟

به نظرم با توجه به قیمتش E2LP از V8 بهتر هست مگر اینکه ظاهر تندر راضیت نکنه.

mkhavari2000
17-07-2009, 00:09
با چه تیپی از 206 منظورت هست ؟

soheilnouri
17-07-2009, 10:13
با چه تیپی از 206 منظورت هست ؟

تیپ 2.....

mkhavari2000
17-07-2009, 12:51
تیپ 2.....

تندر در همه تیپ ها دارای موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ هست که با این شرایط خیلی از تیپ 2 شتاب بیشتری دار
مزایای دیگه تندر داشتن ایربگ
ترمز abs (فول)
کامپیوتر سفری (فول)
ایمنی بیشتر
جادار بودن

ghahremanimehdi
17-07-2009, 13:39
تیپ 2.....

تیپ 2 حتی با E0AC هم قابل مقایسه نیست.:10:
تنها توجیه برای خرید تیپ 2 و 3 میتونه ظاهر بهترش نسبت به لوگان باشه.

tonyy
17-07-2009, 17:08
دوستان سلام
يه چند وقيه كه ماشين دچار مشكل اتوماتيك گاز خوردن شده و با گاز دادن ماشين به طوري كه دور موتور بالاتر از 3000 دور بر دقيقه بره اين مشكل برطرف ميشه اما اگه جايي توقف داشته باشي و مجددا استارت بزني و حركت كني اين مشكل مجددا پيش مياد نمايندگي گفته اين مشكل مربوط به سنسور دور آرامشه اما مشكل اينه كه اين سنسور در هيچ نمايندگي پيدا نميشه :42:
حالا اگه كسي جايي را سراغ داره كه بشه اين سنسو ر را پيدا كرد همراه با حدود قيمتش بيان كنه تا استفاده كنم.

علیرضا
17-07-2009, 23:47
سلام به همه

ماشین ما هم وقتی می خواستیم بریم داخل پارکینگ ، چون یکم سربالایی هست مجبور بودیم زیاد گاز بدیم و ماشین بطور اتوماتیک گاز رو کم می کرد ولی اونقدر کم که وقتی پارو از رو گاز برمی داشتی به پت پت می افتاد(نزدیک خاموش شدن) و دور موتور خیلی پایین تر از 400 دور در دقیقه می اومد. این اتفاق برای ما دو سه بار بیشتر نیفتاده.

به نظر شما می تونه مشکلی باشه؟

tonyy
18-07-2009, 09:17
سلام به همه

ماشین ما هم وقتی می خواستیم بریم داخل پارکینگ ، چون یکم سربالایی هست مجبور بودیم زیاد گاز بدیم و ماشین بطور اتوماتیک گاز رو کم می کرد ولی اونقدر کم که وقتی پارو از رو گاز برمی داشتی به پت پت می افتاد(نزدیک خاموش شدن) و دور موتور خیلی پایین تر از 400 دور در دقیقه می اومد. این اتفاق برای ما دو سه بار بیشتر نیفتاده.

به نظر شما می تونه مشکلی باشه؟

نه دوست عزيز اين مشكلي كه من بيان كردم كاملا متفاوت از اين مشكلي كه شما ميگيد. مشكل شما ممكن مربوط به رد كردن دور موتور از حدود 5900 rpm باشه كه اصلا مشكل نيست و يه دستور از پيش تعيين شده است كه از طرف كامپيوتر ماشين صادر ميشه تا بيش از حد به موتور ماشين فشار نيايد. :46:

ghahremanimehdi
18-07-2009, 09:27
دوستان سلام
يه چند وقيه كه ماشين دچار مشكل اتوماتيك گاز خوردن شده و با گاز دادن ماشين به طوري كه دور موتور بالاتر از 3000 دور بر دقيقه بره اين مشكل برطرف ميشه اما اگه جايي توقف داشته باشي و مجددا استارت بزني و حركت كني اين مشكل مجددا پيش مياد نمايندگي گفته اين مشكل مربوط به سنسور دور آرامشه اما مشكل اينه كه اين سنسور در هيچ نمايندگي پيدا نميشه :42:
حالا اگه كسي جايي را سراغ داره كه بشه اين سنسو ر را پيدا كرد همراه با حدود قيمتش بيان كنه تا استفاده كنم.

احتمالا استپر کثیف شده یا دوده گرفته . ماشین شما چندتا کارکرده؟

ghahremanimehdi
18-07-2009, 09:40
"اگر رنوپارس حذف شود، ديگر چيزي از كيفيت تندر 90 در ايران باقي نخواهد ماند." اين واكنشي است كه مديرعامل فرانسوي شركت رنوپارس نسبت به سخنان اخير وزير صنايع و معادن در خصوص احتمال حذف اين شركت از قرارداد توليد تندر 90 در ايران از خود نشان داد. به گزارش ايسنا، قرارداد مشترك ميان ايران و دومين خودروساز بزرگ فرانسه (رنو) درباره توليد كم شدن تيراژ توليد تندر 90 در ايران هيچ ربطي به رنوپارس ندارد تندر90 در ايران را مي‌توان جنجالي‌ترين و پرحاشيه‌ترين قراردادهاي صنعتي كشورمان با شركاي خارجي طي دهه‌هاي اخير دانست. قراردادي كه اگرچه قرار بود طبق وعده، به نفع مردم تمام شود و ايرانيان بتوانند بعد از وداع با پيكان صاحب خودرويي نسبتا ارزان‌قيمت با استانداردهاي روز شوند، اما در عمل به هيچ‌يك از اين وعده‌ها عمل نشد و در عوض اين حاشيه‌ها بودند كه سراسر فضاي كشور را در مورد اين قرارداد پر كردند. تقريبا طي چند سال اخير اغلب مسوولان و فعالان مرتبط با صنعت خودروسازي كشور درباره قرارداد توليد تندر90 در ايران اظهارنظر كردند، اما به نظر مي‌رسد جنجالي‌ترين اظهارنظر در خصوص اين قرارداد را چندي پيش وزير صنايع و معادن در گفت‌وگو اختصاصي خود با ايسنا بيان كرد. اظهارنظري كه در آن به صورت تلويحي از حذف شركت رنوپارس در قرارداد توليد تندر 90 حمايت شده بود. همين اظهارنظر كافي بود تا مديرعامل رنوپارس بعد از مدتي سكوت دوباره به ميان رسانه‌ها آمده تا به قول خودش به هجمه‌هاي اخير در مورد قرارداد توليد تندر90 در ايران پاسخ دهد. ميشل كربل در ابتدا اين طور در مورد توليد تندر 90 توضيح داد: تندر90 تنها خودرو توليدي در ايران است كه در سطح خودروهاي وارداتي قرار دارد. ما توانسته‌ايم با استفاده از تيم‌هاي كاري مختلف در بخش‌هايي مانند مهندسي و كيفيت، اين خودرو را به سطح بالايي از داخلي‌سازي در ايران برسانيم. به گفته وي رنوپارس برخلاف اظهارات برخي مسوولان ايراني و برخي رسانه‌ها فقط يك شركت خريدار قطعه نيست. رنو پارس پيشگام يك پروژه است. برخلاف تصورات موجود بيش از 80 درصد از نيروي كاري در اين شركت در قسمت خريد كار نمي‌كنند، بلكه در قسمت‌هايي مانند مهندسي فعاليت مي‌كنند. او با بيان اين‌كه ما در ايران به طور دائم با شريكان خارجي خود در فرانسه و روماني در تماس بوده تا بتوانيم خودرو مناسبي را در ايران توليد كنيم، افزود: شما مي‌توانيد با يكي از قطعه‌سازان تندر90 صحبت كنيد تا وضعيت صنعت قطعه‌سازي ايران را پيش و بعد از ورود رنوپارس به ايران با هم مقايسه كنيد. اما شايد از ما بپرسيد كه چرا تندر 90 در ايران به توليد انبوه نرسيده است. وي در اين باره توضيح داد: در اين مورد بايد بگويم كه ما بدهكار هستيم و علت اين بدهي نيز اين است كه خودروسازان ايراني به تعهدات خود در قبال پرداخت پول قطعات به ما عمل نكردند. طبق نظرسنجي‌هاي انجام شده مالكان تندر90 در ايران همگي از خودرو خود راضي هستند، اما متاسفانه خودروسازان ايراني براي توليد خودروهاي فرسوده و خودروهايي كه 30 سال پيش در اروپا مورد استفاده قرار مي‌گرفتند، همچنان به سرمايه‌گذاري ادامه مي‌دهند و اين در حاليست كه بدهي خود را به رنوپارس پرداخت نمي‌كنند و واقعا علت اين كار را نمي‌دانم! او با تاكيد بر اين‌كه كم شدن تيراژ توليد تندر 90 در ايران هيچ ربطي به رنوپارس ندارد، خاطرنشان كرد: ما آمادگي داريم سالانه بيش از 100 هزار دستگاه از اين خودرو را در ايران توليد كنيم؛ به شرطي كه پرداخت‌ها به موقع انجام شود. شركت رنو را بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري خارجي را در صنعت خودروسازي ايران پس از انقلاب اسلامي انجام داده است. مهم اين است كه اين سرمايه‌گذاري براي رنو سودمند باشد، زيرا سرمايه‌گذاران خارجي ديگر نيز به ما نگاه مي‌كنند و اگر ما در ايران موفق نباشيم، آن‌ها نيز ديگر به ايران نخواهند آمد. البته در همين حال طرف ايراني نيز بايد در اين قرارداد سود كند. وي افزود: در آخر بايد بگويم كه ما در حال حاضر براي صادرات سه هزار دستگاه تندر90 به كشور عراق در حال برنامه‌ريزي هستيم كه صادرات 500 دستگاه از آن قطعي شده است. مديرعامل رنوپارس در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد كه متن اين سوال و جواب در ادامه مي‌آيد: چه ضمانت‌هاي اجرايي در قرارداد توليد تندر 90 در ايران گنجانده شده است تا طرفين ايراني و فرانسوي به تعهدات خود در اين قرارداد پايبند بمانند؟ قرارداد مربوط به توليد تندر90 در ايران قرارداد خوبي بود و همه راضي بودند، اما در عين حال اين وضعيت را پيش‌بيني نكرده بوديم كه به خودروسازان ايراني قطعه بدهيم، اما آن‌ها پولي به ما پرداخت نكنند. طبق قرارداد قرار بود بعد از تحويل قطعه به خودروسازان ايراني حداكثر ظرف 10 روز آن‌ها پول قطعه را به ما بدهند، اما متاسفانه هم‌اكنون 70 روز گذشته و آن‌ها هنوز به تعهدات خود عمل نكرده‌اند. من در اينجا مي‌خواهم اين سوال را بپرسم كه چرا خودروسازان ايراني روي توليد خودروهايي سرمايه‌گذاري مي‌كنند كه 30 سال پيش در كشورهاي اروپايي مورد استفاده قرار مي‌گرفته است؟ آيا آن‌ها نمي‌توانند اين سرمايه‌گذاري را در زمينه توليد تندر90 انجام دهند؟ * * آيا فكر نمي‌كنيد كه مسائل سياسي روي قرارداد توليد تندر90 در ايران تاثير منفي گذاشته است؟ من يك خارجي بدبخت هستم كه نمي‌توانم به اين سوال پاسخ دهم! اما بايد بگويم كه امروز سياست صنعت خودروسازي جهان را مشتريان تعيين مي‌كنند و به تبع مشتري در ايران باهوش است و اگر مجبور نباشد، سوار خودروهاي فرسوده توليد داخل نمي‌شود. نظر شما درباره صحبت‌هاي اخير وزير صنايع و معادن ايران در زمينه احتمال انحلال و حذف شركت رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران چيست؟ ما يك قرارداد داريم و اگر قرار باشد اين قرارداد يك طرفه حذف شود، قطعا هزينه‌هاي زيادي را به طرفين و به خصوص طرف حذف كننده قرارداد تحميل خواهد كرد. همچنين حذف يك طرفه قرارداد به طرف حذف كننده از نظر پرستيژ خسارت زيادي وارد مي‌كند و پيغام بدي را به ساير سرمايه‌گذاران خارجي مي‌دهد. همانطور كه گفتم رنوپارس فقط يك شركت تامين‌كننده قطعه نيست. با تمام احترامي كه براي شركت‌هاي سازه گستر و ساپكو دارم، اما آن‌ها نمي‌توانند كاري را كه ما در حال حاضر انجام مي‌دهيم، در صورت حذف ما انجام دهند. همانطور كه گفتم در حال حاضر كمتر از 20 درصد از نيروهاي كاري رنوپارس در بخش خريد كار مي‌كنند و مابقي نيروها در بخش‌هايي مانند مهندسي فعاليت مي‌كنند. يك مثال انگليسي است كه مي‌گويد 20 درصد از كوه يخي روي آب است و 80 درصد آن زير آب و رنوپارس نيز تقريبا چنين وضعيتي دارد. اما من اين سوال را نيز مي‌پرسم كه چرا تندر90 در ايران توانسته رتبه اول را در بين خودروهاي توليد داخل از نظر كيفيت كسب كند؟ تندر90 مانند مادر يك سري بچه است و تاكنون مدل‌هاي مختلفي از آن توليد شده است. به طور طبيعي وقتي مادر را بكشيد، بچه‌هايش را هم خواهيد كشت! بنابراين حذف رنوپارس يك اشتباه محض است. به نظر شما ريشه مطرح شدن بحث‌هايي مانند حذف رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران چيست؟ وقتي ما وارد ايران شديم قوانين بازي را عوض كرديم و مشتري مداري را در دستور كار خود قرار داديم. كيفيت فصل‌الخطاب توليد تندر90 در ايران بوده و شايد بعضي‌ها از اين قضيه خوشحال نباشند، اما بايد بگويم ما براي همين كار اينجا هستيم. اگر حذف رنوپارس قطعي شود، واكنش شما به اين موضوع چه خواهد بود؟ ما روي فرضيات كار نمي‌كنيم. شكستن قرارداد به صورت يك طرفه هزينه‌هاي بسيار سنگيني خواهد داشت. حذف رنوپارس بخشي از قرارداد توليد تندر90 در ايران است نه كل آن؟ نمي‌توانم متوجه اين موضوع شوم! به نظر شما آيا حذف رنوپارس به معناي خداحافظي با توليد تندر 90 در ايران است؟ اين نيز يك فرضيه بوده و ما نمي‌توانيم روي فرضيات كار كنيم. با اين روند آيا شركت رنو قصد ندارد براي تعيين تكليف موضوع توليد تندر 90 در ايران مهلت زماني تعيين كند؟ شايد رنو با موضوع حذف رنوپارس موافقت نكند، زيرا رنو 51 درصد از سهام شركت رنوپارس را در اختيار دارد. در هر صورت قرارداد توليد تندر 90 بين بالاترين مقامات طرفين بسته شده است و نقض آن به سادگي امكان‌پذير نخواهد بود. نظر شما درباره اظهارات برخي از مسوولان صنعت خودروسازي ايران مانند معاون توليد تندر 90 ايران‌خودرو چيست كه انتقاداتي را نسبت به عملكرد رنوپارس عنوان كرده‌اند؟ به نظر مي‌رسد من از نظر مديريتي بايد خيلي چيزها از مديران ايراني ياد بگيرم! اين يك شوخي بود، اما بايد بگويم وقتي ما يك مساله داريم بايد آن‌را حل كنيم، نه اين‌كه صورت مساله را پاك كنيم. راه‌حل مشكل تندر90 در ايران فقط توليد انبوه است تا از اين طريق قيمت آن نيز پايين آمده و مشتريان راضي‌تر شوند. با كشتن رنوپارس پول بيشتري نصيب شركاي ايراني نخواهد شد، بلكه آن‌ها مجبور خواهند شد باز هم پول خود را دور بريزند و دوباره همان خودروهاي عهد دقيانوس را در ايران توليد كنند. از شما مي‌پرسم تاكنون چقدر براي توليد خودرو فرسوده‌اي مانند روآ در ايران‌خودرو سرمايه‌گذاري شده است؟ در حال حاضر بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس به چه مقدار رسيده است؟ در حال حاضر بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس به بيش از 100 ميليون دلار رسيده است كه عمده اين بدهي نيز به شركت ايران خودرو مربوط است، اما بايد به مطلب جديدي نيز اشاره كنم و آن اين است كه متاسفانه ما تاكنون نصف قطعاتي را كه از شركت رنو دريافت كرده‌ايم، بابت آن به رنو پول پرداخت كرده‌ايم و در حال حاضر بدهي ما به رنو به حدود 100 ميليون يورو رسيده است. مسوولان ايراني مي‌توانند مدام مصاحبه كرده و فرافكني كنند، اما در هر صورت مشكل پابرجاست و راه‌حل هم فقط اين است كه بايد آن‌ها براي پرداخت بدهي خود به رنوپارس تصميم‌گيري كنند. در صورتي كه اين وضع ادامه پيدا كند و بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس تصفيه نشود، ممكن است اطمينان شركت رنو نيز به وضعيت توليد تندر 90 در ايران از بين برود و اگر اين اطمينان از دست رود، نمي‌دانم ديگر چه اتفاقي رخ خواهد داد. بايد بگويم كه صنعت خودروسازي در دنيا ديد كوتاه‌مدت نداشته، بلكه كاملا آينده‌نگر است. اين احتمال نيز وجود دارد كه توليد تندر90 در يك كارخانه مثلا در پارس‌خودرو و يا در ايران خودرو متمركز شود. نظر شما در اين باره چيست؟ تاكنون هيچ پيشنهاد رسمي در اين زمينه نداشته‌ايم تا بتوانيم درباره آن اظهارنظر كنيم. قرارداد امضا شده ميان طرفين درباره توليد تندر90 با چنين پيشنهادي متفاوت بوده و در صورتي كه بخواهيم با چنين پيشنهادي موافقت كنيم، بايد در قرارداد نيز تغييراتي ايجاد شود. آيا از امضاي قرارداد با ايران پيشيمان نيستيد؟ من قرارداد توليد تندر90 را در ايران امضا نكردم كه بخواهم پيشمان باشم يا نباشم. قرارداد توليد تندر90 در ايران قرارداد خوبي بود و فقط موضوع اصلي اجرايي شدن آن است. قرار بود تندر 90 در ايران جايگزين پيكان شود و قيمت آن نيز به گونه‌اي باشد كه اغلب مردم قادر به خريد آن باشند، اما با گذشت زمان اين وعده به هيچ‌وجه محقق نشد، نظر شما در اين مورد چيست؟ براي مشتري قابل قبول نيست كه خودروهاي 30 سال پيش را سوار شود. تندر90 در حال حاضر در هشت كشور دنيا توليد مي‌شود كه در اغلب اين كشورها نيز موفق بوده است و دليل اصلي موفقيت آن قيمت مناسب آن است. تندر90 را نمي‌توان با پيكان مقايسه كرد. از سوي ديگر بايد بگويم در زماني كه قرارداد توليد تندر90 امضا شد، نرخ يورو در ايران 800 تومان بود و هم‌اكنون به 1400 تومان رسيده است. در واقع تغيير نرخ ارز در افزايش قيمت تندر90 در ايران موثر بوده است. در هر صورت قرار بود كه اين خودرو در ايران به صورت ارزان‌قيمت به بازار عرضه شود و هم‌اكنون اين وعده عملي نشده است؟ به نظر من اگر قيمت تندر90 را به نسبت نرخ تورم و ديگر فاكتورهاي اقتصادي بخواهيم با قيمت پيكان در زمان خود مقايسه كنيم، تقريبا همان مي‌شود. امروز در هيچ بازاري از دنيا نمي‌توان با چنين قيمتي خودرو خريد. اغلب خودروسازان جهان قصد دارند از لوگان كپي‌برداري كنند. لوگان در ايران از همه كشورهاي ديگر ارزان‌تر است و در كشور روماني نيز تقريبا با همين قيمت عرضه مي‌شود. البته بايد توجه كنيد كه لوگان توليد شده در ايران داراي توان موتوري 1600 سي‌سي است، در حالي كه اين توان در كشورهاي ديگر 1400 سي‌سي است. در حال حاضر فرصت مناسبي پيش آمده تا خودرو با كيفيتي در ايران توليد شود كه از همه لحاظ وضعيت قابل قبولي دارد. از سوي ديگر 50 قطعه‌ساز ايراني نيز در اين پروژه فعاليت مي‌كنند و دو كارخانه خودروسازي نيز براي توليد انبوه اين خودرو آمادگي دارند. ادامه توليد تندر90 در ايران فقط به يك تصميم‌گيري نياز دارد كه آن تصميم‌گيري نيز مربوط به حل مشكلات مالي پروژه است. به نظر شما اگر رنوپارس حذف شود، سرانجام پروژه توليد تندر90 در ايران به كجا خواهد انجاميد؟ اگر رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران حذف شود، ديگر چيزي از كيفيت اين خودرو در ايران باقي نخواهد ماند. براي رضايت مشتري رنوپارس بايد در ايران بماند. در حال حاضر توليد تندر90 در ايران (شركت‌هاي ايران‌خودرو و پارس‌خودرو) در تيراژ پايين انجام مي‌شود كه همين امر شرايط را براي اعتراض اين دو خودروساز مبني بر توجيه اقتصادي نداشتن توليد اين خودرو به دليل تيراژ كم درنتيجه عدم تامين قطعه از سوي رنوپارس ايجاد كرده است.

tonyy
18-07-2009, 15:22
احتمالا استپر کثیف شده یا دوده گرفته . ماشین شما چندتا کارکرده؟

الان كه ماشين در حدود 17000 تا كار كرده اما از حدود 7000 تا اين مشكل براش ايجاد شد و تا الان هم اين مشكل همچنان باقي است:37:

D r i v e r
19-07-2009, 13:56
الان كه ماشين در حدود 17000 تا كار كرده اما از حدود 7000 تا اين مشكل براش ايجاد شد و تا الان هم اين مشكل همچنان باقي است:37:
همونطور که دوستمون گفت به احتمال خیلی زیاد مشکل از استپ موتور هست
اگه خراب شده باشه که باید عوض کنی و نمایندگی برات عوض میکنه
من فقط موندم چطور با ماشین 10000 هزاز کیاومتر اینطوری سر کردین؟؟

mkhavari2000
19-07-2009, 23:31
ماشین بردم نمایندگی برای گارانتی 10000 تا
با کارت طلایی 3500 تومن ازم گرفت
توی فاکتور که بهم داد فقط روغن + قیلتر هوا و قیلتر روغن رو زده بود
فرمون رو وقتی تا انتها میپیچوندم صدا میداد که درستش کرده بودند اما توی فاکتور حرفی از تعویض و اجرت تعمیر نبود !!!

D r i v e r
19-07-2009, 23:50
ماشین بردم نمایندگی برای گارانتی 10000 تا
با کارت طلایی 3500 تومن ازم گرفت
توی فاکتور که بهم داد فقط روغن + قیلتر هوا و قیلتر روغن رو زده بود
فرمون رو وقتی تا انتها میپیچوندم صدا میداد که درستش کرده بودند اما توی فاکتور حرفی از تعویض و اجرت تعمیر نبود !!!

مگه شما ماشینو براشون جا میذارین؟؟ میرین دنبال کاراتون؟؟ :18:
به نظرم نباید میگرفت اون 3500 رو
البته من از امکانات 2 ستاره خبر ندارم :11:

mkhavari2000
19-07-2009, 23:55
مگه شما ماشینو براشون جا میذارین؟؟ میرین دنبال کاراتون؟؟ :18:
به نظرم نباید میگرفت اون 3500 رو
البته من از امکانات 2 ستاره خبر ندارم :11:
آره 7 صبح تحویل دادم ساعت 4.30 زنگ زدند گفتند بیاین ببریدش

tonyy
20-07-2009, 09:48
همونطور که دوستمون گفت به احتمال خیلی زیاد مشکل از استپ موتور هست
اگه خراب شده باشه که باید عوض کنی و نمایندگی برات عوض میکنه
من فقط موندم چطور با ماشین 10000 هزاز کیاومتر اینطوری سر کردین؟؟

شما هم بوديد چاره اي جز سر كردن با اين مشكل نداشتيد وقتي تمام نمايندگي هاي يه شهر رو در حدود 10 تا نماييندگي سر ميزني و آخرش بهت گفته ميشه كه براي حل مشكلتون بايد بري تهران و ما قطعه نداريم و شما هم گرفتاري و نميتوني كارت رها كني و حداقل يك روزت را هدر بدي همين ميشه كه 10000 كيلومتر را با اين مشكل سر ميكني :25:
حالا اگه كسي قيمتي از اين استپر داره همراه با محل فروش بگه تا با هزينه شخصي خودم تعويضش كنم ممنون:5:

D r i v e r
20-07-2009, 13:17
شما هم بوديد چاره اي جز سر كردن با اين مشكل نداشتيد وقتي تمام نمايندگي هاي يه شهر رو در حدود 10 تا نماييندگي سر ميزني و آخرش بهت گفته ميشه كه براي حل مشكلتون بايد بري تهران و ما قطعه نداريم و شما هم گرفتاري و نميتوني كارت رها كني و حداقل يك روزت را هدر بدي همين ميشه كه 10000 كيلومتر را با اين مشكل سر ميكني :25:
حالا اگه كسي قيمتي از اين استپر داره همراه با محل فروش بگه تا با هزينه شخصي خودم تعويضش كنم ممنون:5:
میری میگی که برات سفارش بدن از تهران بیارن
اونا هم میارن
یه چیز دیگه
من استپ موتور اینا نمیدونم چنده ولی فکر کنم حول و حوش 50 باشه
واینکه اگه این قطعه رو خودت عوض کنی دیگه این قطعه از گارانتی خارج میشه
---------------------------------

آره 7 صبح تحویل دادم ساعت 4.30 زنگ زدند گفتند بیاین ببریدش
آخه من خودم هیچ وقت ماشین رو جایی جا نمیذارم(برای یادگیری هم که شده!!)
حتما شما سر کاری چیزی هستین:11:

steps
20-07-2009, 18:04
پس من برم سریع تندر بگیرم تا رنو پارس نرفته

mkhavari2000
20-07-2009, 21:30
آخه من خودم هیچ وقت ماشین رو جایی جا نمیذارم(برای یادگیری هم که شده!!)
حتما شما سر کاری چیزی هستین:11:
من شاغل هستم و نمیتونستم یک روز رو کامل مرخصی بگیرم وایستم اونجا
بعد هم اون نمایندگی سویچ ماشین رو جلوی پذیرش میگیره و خودش میبره تو و برای تحویل هم میارن جلوی درب نمایندگی تحویل میدند و ایزوله کار میکردند

ghahremanimehdi
21-07-2009, 07:56
من شاغل هستم و نمیتونستم یک روز رو کامل مرخصی بگیرم وایستم اونجا
بعد هم اون نمایندگی سویچ ماشین رو جلوی پذیرش میگیره و خودش میبره تو و برای تحویل هم میارن جلوی درب نمایندگی تحویل میدند و ایزوله کار میکردند

نمایندگی پارسخودرو یا ایرانخودرو ؟

mkhavari2000
21-07-2009, 08:50
1039 ایران خودرو

tatu_lover1366
25-07-2009, 01:35
دوستان سوال زیر رو تو تاپیک چند سوال در مورد ال 90 زدم اما کسی جوابم رو نداد مجبورم چون کار فوریه انجا دوباره سوالم رو تکرار کنم
لطفا جواب سریع

دوستان میشه در مورد e2 هم یک سری توضیحات بدن که امکاناتش نسبت به e1 چیه و در چند مدل هستش و باز امکانات اختصاصی هر مدل چی هست
یکی از دوستا می خواد بخره و راهنمایی خواست و منم چون در جریان مدل هاش نیستم گفتم از سایر دوستان بپرسم تا به نتیجه مطلوب برسم
فقط یک خواهشی دارم اینکه جواب رو زود می خوام
با تشکر

shahab_f
25-07-2009, 09:43
دوستان کسی میدونه که امکان نصب دکمه ای ، چیزی برای باز کردن در صندوق عقب از داخل ماشین هست یا خیر؟

ghahremanimehdi
25-07-2009, 12:26
دوستان سوال زیر رو تو تاپیک چند سوال در مورد ال 90 زدم اما کسی جوابم رو نداد مجبورم چون کار فوریه انجا دوباره سوالم رو تکرار کنم
لطفا جواب سریع

خیلی سوالت کلی هست.
میتونی بری تو سایت پارس خودرو و یا ایرانخودرو و اونجا تفاوتهای دقیقشون رو ببینی.

tatu_lover1366
25-07-2009, 13:34
میتونی بری تو سایت پارس خودرو و یا ایرانخودرو و اونجا تفاوتهای دقیقشون رو ببینی

پس لطف میکنی لینکشو بدی آخه من گشتم قبل اینکه شما بگی ولی چیزی پیدا نکردم
ممنون

wordist
25-07-2009, 14:13
لطفا جواب سریع
قبلا اين مورد در تاپيك مطرح شده

اين پست را نگاه كنيد

Farshadd
25-07-2009, 16:42
دوستان کسی میدونه که امکان نصب دکمه ای ، چیزی برای باز کردن در صندوق عقب از داخل ماشین هست یا خیر؟

بله هست.
پیشنهاد اینه به متخصص مراجعه کنید.

sinath
28-07-2009, 17:49
تندر 90 شرکت پارس خودرو باز هم بالاتر از تندر90ایران خودرو قرار گرفت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرخودرو ، بر اساس اعلام نتایج کیفی خودروهای ساخت داخل ، تندر 90 پارس خودرو باز هم بالاتر از رقیب ایران خودرویی خود قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت پارس خودرو ، مهدی یونسیان ، معاون تضمین کیفیت شرکت پارس خودرو ضمن اعلام این خبر افزود : طبق آخرین اعلان نظر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، خودرو ماکسیما با کمترین نمره منفی ، با کیفیت ترین خودرو کشور شناخته شد .
یونسیان افزود خودرو پیکاپ دو کابین شرکت پارس خودرو نیز به تنهایی در صدر جدول برترین وانت های ساخت داخل کشور و در رده خودروهای خیلی خوب قرار گرفت .
وی ادامه داد نیسان پیکاپ دو کابین در حالی به تنهایی در رده خیلی خوب خودروهای وانت ساخت داخل قرار گرفت که نه تنها در این رده ، بلکه در رده خودروهای خوب نیز هیچ خودرویی حائز دریافت این رتبه نشده است و این سرآغازی بر عزم این شرکت در رسیدن به عنوان با کیفیت ترین خودروساز خاورمیانه است .
معاون تضمین کیفیت شرکت پارس خودرو افزود خودرو مگان این شرکت نیز بر اساس آخرین رده بندی کیفی خودروهای سواری ساخت داخل کشور در رتبه سوم و رده بهترین خودروهای ساخت داخل قرار گرفته و این شرکت مصمم است با تولید با کیفیت خودرو مگان به عنوان یکی از ایمن ترین خودروهای جهان ، جایگاه کیفی این محصول را ارتقا بخشد .
گفتنی است شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، به منظور پویایی و همگام شدن با پیشرفتهای جهانی صنعت خودرو و همچنین تعمیق و بروزرسانی روشهای بازرسی و ارتقای سطح تحلیل های حاصله از این بازرسی ها ، رشد کیفی خودروهای ساخت داخل ، بازتاب واقعی فعالیت کیفی خودروسازان ، ارائه تحلیل ها و گزارشات موثرتر ، افزایش رضایت مشتریان دستورالعمل های ارزشیابی متفاوتی بر اساس استانداردهای جهانی آدیت خودرو در شرکت های خودروسازی تدوین و اجرا کرده است .
با اعلان آخرین رتبه بندی های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در زمینه های سیستم فنربندی ، تعلق و فرمان ، موتور و انتقال قدرت ، ترمزها ، تجهیزات الکتریکی ، تزئینات داخلی و خارجی ، بدنه ، رنگ ، صداهای غیر عادی و نفوذ آب خودرو های ساخت داخل ، نیسان ماکسیما ، نیسان پیکاپ دو کابین ، مگان و تندر 90 شرکت پارس خودرو به عنوان برترین خودروهای کشور و در رده بهترین خودرو های ساخت داخل قرار گرفتند .

MoHaMaD ZaNd
28-07-2009, 22:28
فكر كنم ايرانخودرو هيچ بويي از كيفيت نبرده باشه !!!

wordist
29-07-2009, 07:41
سلام

ايني كه گفته ميشه در حال حاضر توليد تندر متوقف شده درست هست ؟

D r i v e r
29-07-2009, 14:57
سلام
نه
اگه متوقف شده بود حتما توی خبر گزاری ها اعلام میشد

sinath
30-07-2009, 18:16
ايست قلبي خط تولید ال-90

اعتماد ملی: توليد ال-90 در ايران خودرو به 5 دستگاه در روز رسيده است. يك منبع آگاه با اعلام اين خبر گفت: خط توليد ال-90 اين روزها به ظاهر فعال است اما تنها روزانه پنج دستگاه خودرو ال-90 مونتاژ مي‌شود.

گويا قرار است ايران خودرو در ازاي تندرهاي ثبت نامي پژو 405 به مشتريان تحويل دهد.

Farshadd
30-07-2009, 19:18
سلام

ايني كه گفته ميشه در حال حاضر توليد تندر متوقف شده درست هست ؟

سلام
نه
اگه متوقف شده بود حتما توی خبر گزاری ها اعلام میشد

امیر انگار یادت رفته کجایی؟؟

اینجا قانون اینه که برای اومدن چیزی اینقدر تبلیغ میکنن که ذهن و روح مردم تشنه میشه و اماده و خام.
اما وقتی طرحی پروزه ای چیزی شکست میخوره اصلا صداش در نمیاد.

تندر هم تقریبا یه همچین چیزیه.

در حال حاضر مدت زیادیه که توی هیچ طرحی تندر ایران خودرو نه فروش نقدی داره نه اقساط و نه ودیعه ای و نه هیچ چیز دیگه.
توی ثبت نام های قبلی هم موندن.

کاری با دلیل شکستش نداریم، چون نمیدونیم که چرا اینجوری شده. شاید به خاطر تحت شعاع قرار دادن پر سود ترین رنج ایران خودر 10-20 میلون. شاید به خاطر اینکه تندر نمیتونست سود چند برابر داشته باشه. شاید و شاید های دیگه.
چیزی که مهمه اینه که تندر و رانا و خیلیای دیگه دارن به فنا نزدیک میشن.
به امید روزی که ایرانخودرو و سایپا و ... یا به فنابرسه بشه یا کل سیاست هاش دگرگون بشه.

mkhavari2000
30-07-2009, 21:37
ماشین من تا حالا سیستمش اینطوری بود که وقتی آب گرم میشد فن رادیاتور روشن میشد و وقتی خنک میشد فن خاموش بدون اینکه آمپر آب تغییری بکنه
اما امروز وقتی فن روشن میشه آمپر آب هم 2 تا خط از حد نرمال بالاتر میاد و 20 ثانیه بعد که فن خاموش میشه 2 تا خط آمپر برمیگرده سرجاش
کسی میدونه چی شده ؟

bleu2u4u
31-07-2009, 04:01
ايست قلبي خط تولید ال-90

اعتماد ملی: توليد ال-90 در ايران خودرو به 5 دستگاه در روز رسيده است. يك منبع آگاه با اعلام اين خبر گفت: خط توليد ال-90 اين روزها به ظاهر فعال است اما تنها روزانه پنج دستگاه خودرو ال-90 مونتاژ مي‌شود.

گويا قرار است ايران خودرو در ازاي تندرهاي ثبت نامي پژو 405 به مشتريان تحويل دهد.

ایرانخودرو هیچ وقت نتونست خط تولید تندر رو حتی به 10 درصد ظرفیتش هم برسونه
من خط تولیدش رو چند بار دیدم.ادم پیش خودش میگفت انگار اینجا گرد مرده پاشیدن از بس خلوت بود(در مقایسه با خط تولید مشترک سمند-پژو)

لوگان
31-07-2009, 12:38
ماشین من تا حالا سیستمش اینطوری بود که وقتی آب گرم میشد فن رادیاتور روشن میشد و وقتی خنک میشد فن خاموش بدون اینکه آمپر آب تغییری بکنه
اما امروز وقتی فن روشن میشه آمپر آب هم 2 تا خط از حد نرمال بالاتر میاد و 20 ثانیه بعد که فن خاموش میشه 2 تا خط آمپر برمیگرده سرجاش
کسی میدونه چی شده ؟
هیمن حالت در زمستون وقتی تمام وسایل برقی(بخاری و شیشه گرم کنو..) روشنه ّیش اومده بود باسه ما که زیاد مهم نیست ولی به احتمال زیاد مال باطریشه که اگه 74 آمپر ساعت بشه درست میشه
وهمچنین کامپیوتر سفری هم ریست نمیشه.

لوگان
31-07-2009, 12:44
با تشکر
میخواستم ببینم مشکل شما با تعمیر حل شد یا خود به خود ؟
بعد هم اگر اشکال نرم افزاری هست آیا اگر ماشین واقعا داغ کنه اون وقت چطور میشه تشخیص داد که اشکال نرم افزاری هست یا ماشین داغ کرده به هر علت ؟ آیا مثل پژو چراغ STOP هست که در این مواقع اخطار میده؟
ما درست نکردیم زیاد مهم نیست حالا تا این باطریش خراب شه کلی مونده:10:
بعد اون چراغ استوپ هم فکر نکنم اصلا روشن شه چون یکی از دوستان فیلتر روغن باسش بد بسته بودن کل روغن موتور خالی شده بود موتور داغ کرد و سوخت و چراغ استوپ روشن نشد که نشد. اصلا فکر کنم وصلش نکردن.

لوگان
31-07-2009, 12:55
آقا یه چند وقتیه کلاچ ماشین تر تر میکنه انگار دستگیره در دستشویی رو روغن نزده باشی. اون جوریه(ببخشید مثال دم دستم همین بود :31:) حالا من باید چی کار کنم؟
دنده عقب که قبلا خیلی خوب جا میرفت الا تر تر میکنه آب هویج و پرتغالو از ایتنجور چیزا میگیره البته گاهیی و به خاطر کلاچه
باید چَ کار کنم؟

D r i v e r
31-07-2009, 18:39
آقا یه چند وقتیه کلاچ ماشین تر تر میکنه انگار دستگیره در دستشویی رو روغن نزده باشی. اون جوریه(ببخشید مثال دم دستم همین بود :31:) حالا من باید چی کار کنم؟
دنده عقب که قبلا خیلی خوب جا میرفت الا تر تر میکنه آب هویج و پرتغالو از ایتنجور چیزا میگیره البته گاهیی و به خاطر کلاچه
باید چَ کار کنم؟

شاید به قول این مکانیک ها سیم کلاجت گریپ پاژ کرده(درستشو نمیدونم)
سفت نشده؟؟؟
دنده عقب هم شاید به خاطر روغن گیربکس باشه شاید هم به خاطر ماحک باشه

mkhavari2000
31-07-2009, 19:19
هیمن حالت در زمستون وقتی تمام وسایل برقی(بخاری و شیشه گرم کنو..) روشنه ّیش اومده بود باسه ما که زیاد مهم نیست ولی به احتمال زیاد مال باطریشه که اگه 74 آمپر ساعت بشه درست میشه
وهمچنین کامپیوتر سفری هم ریست نمیشه.

امروز درست شد با اینکه توی گرما بیشتر بودم
فکر کنم جنی شده
من اصلا تجهیزات برقی پر فشار هم استفاده نکردم حتی ضبطم پنلش روش نبود چراغ هم نگرفته بودم
ممکنه دینام داره به رحمت خدا میره ؟
یا شاید ترموستاتم قاطی کرده؟

لوگان
31-07-2009, 20:07
شاید به قول این مکانیک ها سیم کلاجت گریپ پاژ کرده(درستشو نمیدونم)
سفت نشده؟؟؟
دنده عقب هم شاید به خاطر روغن گیربکس باشه شاید هم به خاطر ماحک باشه
نمیدونم . باید برم نمایندگی نشون بدم
ماحک چی چی بید؟؟:20:

امروز درست شد با اینکه توی گرما بیشتر بودم
فکر کنم جنی شده
من اصلا تجهیزات برقی پر فشار هم استفاده نکردم حتی ضبطم پنلش روش نبود چراغ هم نگرفته بودم
ممکنه دینام داره به رحمت خدا میره ؟
یا شاید ترموستاتم قاطی کرده؟
شاید:40:

wordist
01-08-2009, 07:08
دوستان با عنايت به اينكه آينده تندر 90 در ايران هنوز مشخص نيست ميشه در مورد زير و در تاپيك خودش نظر بديد

مينياتور يا L90 E1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mohammad King
04-08-2009, 10:34
سلام به نظر شما این کمک های l90 را ایران دست کاری نکرده؟؟؟ یکی از دوست های من با این ماشین چپ کرده!!!

به نظر من با ید کمک های این ماشین را آورد پایین.

mat226
04-08-2009, 15:17
سلام یه سوال از متخصصین:
فنر ریس استاندارد ال90 چند سانتی هست؟
من میخوام یه مقدار کمی ماشینو بیارم پایین ولی نمیخوام بخوابونمش یا فنرشو ببرم!! لطفا راهنمایی کنید...

kalepoook
05-08-2009, 22:08
سلام
میشه لطف کنید و راهنمایی کنید،می خواستم بدونم تیپ E0 تندر قیمتش چنده و اینکه نسبت به تیپ 1 چیا کم کسری داره؟
ممنون

Mohammad King
06-08-2009, 15:02
کسی نیست که بدونه چقدر باید کمک های این اشین را آورد پایین تا استاندارد بشه.؟

ایران اصلا ن قیافه همه ی ماشین ها را خرای کرد همه ی ماشین ها را کمک هاش را برده بالا برا کپسول گاز / اه اه اه اه

mkhavari2000
06-08-2009, 18:35
من ماشین رو بردم خیابون سورنا و شیشه هاش رو دودی کردم هم دربهای جلو و عقب و هم شیشه پشت رو
فروشنده گفت که تا 40 درصد دودی مجازه و نیروی انتظامی گیر نمیده و اینی که برای من بسته به قول خودش 30 در صد هست
اما از وقتی که من این کار رو کردم هرکی دید گفت وااااااااااااااای این چه کاریه میخوابون ماشینت رو تا دو هفته
چه کنم ؟ 60 تومن سلفیدم
دوتا شیشه دربهای جلو رو بکنم خوبه یا بذارم بمونه البته یک هفته است که این کار رو کردم و تا حالا زیاد از جلوی مامورا رد شدم

2299
06-08-2009, 20:19
سلام
میشه لطف کنید و راهنمایی کنید،می خواستم بدونم تیپ E0 تندر قیمتش چنده و اینکه نسبت به تیپ 1 چیا کم کسری داره؟
ممنون

تیپ e0 حدود 9 تومن قیمت داره امکانات هیچی:41: ولی میتونید e0 کولر دار بگیرید از لحاظ موتور و گیربکس هیچ فرقی نمیکنه سپر و.. سیاه هست همین

ghahremanimehdi
06-08-2009, 20:56
سنسور دنده عقب نصب کردم (مارک تله ماتیکس مدل PS3 P5) که با نصب 75 در اومد و نمایندگیش اومد نصب کرد.

و عملااز فاصله ی 1.6 متر تا 35 سانت رو تشخیص میده ولی تو مشخصات فنیش نوشته تا 3 متر!؟ .آیا کسی اینجا سنسور نصب کرده ؟

mkhavari2000
06-08-2009, 23:52
من استیل میت نصب کردم از 1.6 تا 40 ساتیمتر رو نشون میده

ghahremanimehdi
07-08-2009, 07:41
من استیل میت نصب کردم از 1.6 تا 40 ساتیمتر رو نشون میده

پس همشون رنج سنجش فاصلشون همینقدر هست.فکر کنم استیل میت گرونتره؟

mkhavari2000
07-08-2009, 11:02
استیل میت رو گفت 90 تومن اما من موقع حساب کردن با بقیه لوازم بهش 60 تومن دادم

brad pitt
07-08-2009, 11:13
206 اس دی وی 8 و 206 تیپ 5 و 6 انواع تیپ های تندر را قورت میدهد
ا لحاظ فنی و ایمنی هم و همینطور قیافه

Mohammad King
07-08-2009, 16:54
سلام

کسی نیست که بدونه کمک های این ماشین را چه قدر باید آورد پایین تا استانداد فرانسه بشه؟؟

ghahremanimehdi
07-08-2009, 20:54
206 اس دی وی 8 و 206 تیپ 5 و 6 انواع تیپ های تندر را قورت میدهد
ا لحاظ فنی و ایمنی هم و همینطور قیافه

خیر . اینطور نیست.
اولا اینکه تیپ 5 دیگه تولید نمیشه و تیپ 6 هم خیلی گرونتر از E2LP هست و از لحاظ قیمتی در رنج لوگان نیست. حتی V8 هم حدود 2-2.5 میلیون گرونتر از E2LP هستش.
از لحاظ فنی و ایمنی هم بهتر از E2LP نیستش به خاطر اینکه ایرانخودرو نشون داده که کیفیت پایینی در تولید داره.
از لحاظ قیافه بله حرف شما صحیح هست. شما اگر به اندازه ی V8 یا تیپ 6 پول داشتی سراغ لوگان نرو ولی وقتی صحبت از محدودیت مالی میشه اونموقع لوگان توجیه پذیر هستش. ضمن اینکه در حال حاضر کیفیت مونتاژ لوگان بالاتر از 206 هست.

brad pitt
08-08-2009, 16:33
دستتون درد نکنه . توضیحات قانع کننده ای بود
آخه دوستم که ماشین باز بود میگفت 206 تیپ 5 و 6 و صندوقدارهای وی 8 و 9 از لوگان ای 2 ال پی شتاب و سرعت بهتری دارند
مگر کیفیتش چه فرقی دارد ؟
ممنون از توضیحتون

ghahremanimehdi
08-08-2009, 18:48
دستتون درد نکنه . توضیحات قانع کننده ای بود
آخه دوستم که ماشین باز بود میگفت 206 تیپ 5 و 6 و صندوقدارهای وی 8 و 9 از لوگان ای 2 ال پی شتاب و سرعت بهتری دارند
مگر کیفیتش چه فرقی دارد ؟
ممنون از توضیحتون

یک نکته ی مهم رو بگم و اون اینکه در ماشینهای زیر 20 میلیون فقط 206تیپ 5 هست که شتابش از لوگان بهتره (9.7 ثانیه) و لوگان شتابش 10.2 ثانیه هست (0 تا 100) که البته الان تیپ 5 تولید نمیشه و بجاش V8 , V9 تولید میشه که V9 و تیپ 6 گیربکسشون تیپ ترونیک هست و طبیعتا شتابشون پایینتر از تیپ 5 هست.
در هر صورت همونطور که در پست قبل هم گفتم V8 , V9 و تیپ 5 و 6 گرونتر از E2LP هستند و وقتی شما محدودیت مالی داری اونموقع هست که لوگان توجیه پذیر هست. شما اگر 19 میلیون پول داشتی اونموقع V9 یا تیپ 6 توجیه پذیر است.
کیفیت لوگان به این دلیل بهتر از 206 هست که شرکت رنو پارس ناظر بر کیفیت لوگان هست .

mat226
09-08-2009, 09:09
خب از این که کسی جواب ما رو نداد ممنون...:31:
من تحقیقاتم رو تموم کردم و فنر لول عقب رو 1.5 دور بریدم:21:(البته فابریکشو واسه ctrl+z نگه داشتم ولی الان دیدم بیخودی این کارو کردم ctrl+z نمیخواست:46:) الام ماشین به حد نرمال شده و کفش موازی زمین هست(عقب نیم سانت بالاتره) هم قیافش فوق العاده شده هم هندلینگش بهتر شده و روی سرعت گیرا دیگه بازی نمیکنه یارو هم که واسم انجام داد این کاره بود و عقب رو خیلی خوب بالانس کرد...گفت تازه پیشنهاد خود رنوپارس هست که عقب رو کمی بیارین پایین :13:...حالا علاوه بر قلب تپنده ، هندلینگشم خدا شده(البته لاستیک 205 هنوز میخواد:5:)

خلاصه حریف میطلبیم :21:

ghahremanimehdi
09-08-2009, 11:24
من تحقیقاتم رو تموم کردم و فنر لول عقب رو 1.5 دور بریدم:21:(البته فابریکشو واسه ctrl+z نگه داشتم ولی الان دیدم بیخودی این کارو کردم ctrl+z نمیخواست:46:) الام ماشین به حد نرمال شده و کفش موازی زمین هست(عقب نیم سانت بالاتره) هم قیافش فوق العاده شده هم هندلینگش بهتر شده و روی سرعت گیرا دیگه بازی نمیکنه یارو هم که واسم انجام داد این کاره بود و عقب رو خیلی خوب بالانس کرد...گفت تازه پیشنهاد خود رنوپارس هست که عقب رو کمی بیارین پایین :13:...حالا علاوه بر قلب تپنده ، هندلینگشم خدا شده(البته لاستیک 205 هنوز میخواد:5:)

برای تغییر ارتفاع ماشین بهتر هست به تاپیکهای تخصصی مراجعه کنی(مثل tuningtalk)

papa1
11-08-2009, 22:30
دستان سلام من 3ماهی است یه e2lp خریدم حدود2800تا کار کرده مصرفش با کولر 8.3 است میخواستم بدونم چرا مصرفش بالا است ممنون

papa1
11-08-2009, 22:55
به نظر من تندر ماشین نرم سبک راحت و کم مصرفیه که با 405 اصلا قابل قیاس نیست

mat226
12-08-2009, 10:29
دستان سلام من 3ماهی است یه e2lp خریدم حدود2800تا کار کرده مصرفش با کولر 8.3 است میخواستم بدونم چرا مصرفش بالا است ممنون

دوست عزیز
کامپیوتر سفری تنها میانگین مصرف رو به شما میده و تمام اوقاتی که شما در ترافیک بودید در این میانگین گیری شریک است :27:و این میانگین لحظه ای نیست!!
به هر حال مصرف لحظه ای رو میتوند با صفر کردن میانگین در شرایط ثابت بدست بیاورید...مثلا فرض کنید میخواهید ببینید ماشین با سرعت 80km/h و با کولر چقدر مصرف میکنه؟! خوب اول با کولر با سرعت 80km/h برید و وقتی به این سرعت رسیدید میانگین رو صفر کنید (در حین حرکت) و چند دقیقه صبر کنید و با همون سرعت ادامه بدید تا میانگین تقریبا ثابت بشه ... همین!

میانگین ماشین من (E2lp) حدود 5.8~6.1 lit/100km هست در سرعت 110km/h با کولر ...

راستی فراموش نکنید که این امار و ارقام بعد از 3000km کارکرد یواش یواش قابل اطمینان میشن واسه ماشین شما هنوز یکم زوده :) بزار این خرس وحشی آب بندی بشه بعد ببین چه میکنه!!
logan فکر کنم یه نوع خرسه!!
موفق باشید.:5:

ess_1362
12-08-2009, 13:21
سلام دوستان
من قرار هست یک E2LP بگیرم چند تا سوال داشتم

1- من از ایران خودرو قرار هست تحویل بگیرم آیا درست هست که کیفیتش از سایپا پایین تره؟
2- یک مدل دیگه به نام E2LP SPORT وجود داره که 1میلیون تومان گرونتره چه تفاوت هایی داره؟

ghahremanimehdi
12-08-2009, 14:57

یه عکس از ماشینت بذار ببینیم.:46:

mat226
12-08-2009, 16:17
یه عکس از ماشینت بذار ببینیم.:46:
با اجازه اساتید...
اینم L90 ما :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس گویا هست ولی سوالی بود در خدمتیم...:5:

ghahremanimehdi
12-08-2009, 17:18
با اجازه اساتید...
اینم L90 ما :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک عکس هم از پشت ماشین میگرفتی بد نبود.
لاستیک چه سایز و چه مارکی انداختی؟

D r i v e r
12-08-2009, 21:44
با اجازه اساتید...
اینم L90 ما :

سلام
میشه بگین چند درصد شیشه های عقب رو دودی کردین؟؟:11:

mat226
12-08-2009, 21:51
یک عکس هم از پشت ماشین میگرفتی بد نبود.
لاستیک چه سایز و چه مارکی انداختی؟

اینم عکس از پشت...گفتم کنار یه L90 دیگه باشه بهتر دیده میشه ولی مثل اینکه زاویه عکسم چنگی به دل نمیزنه ...ببخشید:46:

متاسفانه من هنوز لاستیک عوض نکردم...فابریکه(بارز)

سلام
میشه بگین چند درصد شیشه های عقب رو دودی کردین؟؟:11:

30% هست...قابل نداره...

ess_1362
13-08-2009, 11:42
سلام دوستان

1- من از ایران خودرو قرار هست تحویل بگیرم آیا درست هست که کیفیتش از سایپا پایین تره؟
2- یک مدل دیگه به نام E2LP SPORT وجود داره که 1میلیون تومان گرونتره چه تفاوت هایی داره؟

راستی شنیده می شه خط تولیدش قرار هست متوقف بشه

از اساتید کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟

mat226
14-08-2009, 18:28
از دوستان کسی نمیدونه درب عقب رو چه جوری میشه باز کرد داخلشو! توی درم یه صدایی میده فکر کنم یه چیزی توش شل شده ...داره دیوونم میکنه...

Imanpc
15-08-2009, 15:17
سلام بر همگی
دوستان خیلی سعی کردم با خوندن مطالب قبلی جواب سوالمو بگیرم اما به همه اون چیز هایی که میخواستم نرسیدم
من میخوام یه تندر 90 بخرم میخوام بدونم تفاوت اصلی مدل های تندر 90 در چیه؟
حتی سایت ایران خودرو هم رفتم اما اونجا تندر با این مدل ها معرفی کرده بودن و من نمیدونم که هر کدوم مربوط به چی میشن؟
STD STD A/C DLX DLX CP DLX CSP SLX SLX LPو در مورد قیمت این مدل ها یه توضیحی بدید ممنون میشم
و اینکه نوع فرمان کدام مدل ها دستی و کدام مدل ها هیدرولیکیه؟
و اینکه آیا مدل E0 کولر نداره اصلا؟

babriii
15-08-2009, 23:27
قدرتش آخر 105 اسب بخاره یا 107 ... ؟! (عده ای هم میگن 110!)

تو دفترچش که نوشته 105 ولی بعضی سایتا یک چی دیگه میگن ... ؛ کدوم درسته ؟!

ghahremanimehdi
16-08-2009, 09:12
قدرتش آخر 105 اسب بخاره یا 107 ... ؟! (عده ای هم میگن 110!)

تو دفترچش که نوشته 105 ولی بعضی سایتا یک چی دیگه میگن ... ؛ کدوم درسته ؟!

قدرتش رو همون 105 اسب در نظر بگیر. هرچند مهم تر از قدرت ، گشتاورش هست که 140 نیوتن متره.

Pario
16-08-2009, 11:00
سلام دوستان

کیفیت تندر ایران خودرو و پارس خودرو زیاد نیست. این خبر دیروز چاپ شده

تندر-90 بهتر شد
آن طور که در ارزیابی کیفی خودروهای سواری در تیر ماه آمده، نمره منفی تندر-90 در هر 2 شرکت ایران‌خودرو و پارس خودرو بیش از 50 واحد کاهش یافته است؛ به نحوی که تندر پارس‌خودرو با امتیاز منفی 5/37 در جایگاه ششم و همتای ایران‌خودرویی آن نیز با نمره منفی 9/37 در رده هفتم قرار گرفته است.

این در شرایطی است که تندر پارس‌خودرو در معیارهای تجهیزات الکتریکی، تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ نمره منفی به دست آورده، اما همتای ایران خودرویی‌اش در معیار‌‌های سیستم تعلیق، ترمز، تزئینات، بدنه و رنگ حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی هر دو تندر به معیار تزئینات مربوط می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

Maziar_69
16-08-2009, 20:39
دوستان من چنتا نمایندگی سایپا - پارس خودرو رفتم گفتن نداریم.
نمیدونین چجوری میشه از کارخونه گرفت؟

ahriman323
16-08-2009, 20:51
قیمت بازار و امکانات e0 چجوریاست من که از این جدول چیزی نگرفتم:31: