PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

M.Sadegh.M
15-10-2016, 17:17
سلام به همه

یک عدد باطری دلکور، 62 آمپر، تولید ماه چهارم 2016 به قیمت 220 تومن خریداری شد. به همراه اجرت تعویض 235 شد. در نهایتم چونه زدم 210 تومن بهش دادم. (اصفهانی جماعت بی چونه معامله بهش نمی چسبه:n02:)
از اونجایی که خیلی گیردادم به گارانتی فروشنده گفت اصلا این باطری ها چون خارجیِ و نماینده نداره گارانتی نداره و ما خومون برای رضایت مشتری 6 ماه گارانتی میدیم که با اصرار برای من یکسال نوشت. :n10:
روی خودش دلکور نوشته بود و برند دیگه وابسته به این شرکت مثل puma یا پلاتینیوم و Cene نبود. حالا نمیدونم آیا فرقی با اونها از نظر کیفیت داره یا خیر؟ اگه دوستان تجربه ای دارند خوشحال میشم بیان کنند.

سپاس فراوان :n16:

Ali_Best
19-10-2016, 12:14
سلام دوستان

روغن گیربکس رو شنیدم سر 50 - 60 تا باید عوض کرد
آیا همین طوره؟ و چه مارکی پیشنهاد میدید توی بازار؟

hamids68
16-11-2016, 07:08
سلام . ال نود صفر دارم. شنیدم بهتره لاستیکش عوض بشه و کره ایی بشه . میگن یه کره ایی 205 بگیر. من نمیدونم استدلال این کار چیه ؟ آیا به خاطر فرم ظاهریشه و یه مسیله سلیقه ایی هست یا یک استدلال خوب منطقی پشتش هست ؟ ممنون میشم نظرتونو بگین .

mohamad skystar
17-11-2016, 11:30
سلام . ال نود صفر دارم. شنیدم بهتره لاستیکش عوض بشه و کره ایی بشه . میگن یه کره ایی 205 بگیر. من نمیدونم استدلال این کار چیه ؟ آیا به خاطر فرم ظاهریشه و یه مسیله سلیقه ایی هست یا یک استدلال خوب منطقی پشتش هست ؟ ممنون میشم نظرتونو بگین .

تعویض لاستیک با انواع کره ای
در ظاهر و زیبایی خودرو که حتما تاثیر داره
چون شرکت های ایرانی لاستیک با سایز درست و حسابی
زیر خودروها نمیندازن و صاحب خودرو هرچی ماشینش رو میبینه
فکر میکنه یه حالت زشتی خاصی داره.
لاستیک های پهن کره ای سایز 205 این مشکل رو برطرف میکن.
همچنین میزارن امینت و چسبندگی خودرو هم خیلی بهتر میشه
و ضریب امنیتی بالاتر میره

hamids68
17-11-2016, 16:45
تعویض لاستیک با انواع کره ای
در ظاهر و زیبایی خودرو که حتما تاثیر داره
چون شرکت های ایرانی لاستیک با سایز درست و حسابی
زیر خودروها نمیندازن و صاحب خودرو هرچی ماشینش رو میبینه
فکر میکنه یه حالت زشتی خاصی داره.
لاستیک های پهن کره ای سایز 205 این مشکل رو برطرف میکن.
همچنین میزارن امینت و چسبندگی خودرو هم خیلی بهتر میشه
و ضریب امنیتی بالاتر میره

ممنون برای جواب. حقیقتش من با ظاهر ماشینم با همین لاستیک های که پارس خودرو گذاشته مشکلی ندارم...فقط موندم سر اینکه از نظر فنی چه تاثیر مثبتی روی ماشین میزاره... که شما میگی چسبندگی خودرو بیشتر میشه که احتمالا منظورت تو پیچ هاست...حالا اگه فرض کنیم من کار زیادی تو جاده ها نداشته باشیم و بیشتر استفاده ماشین برای سفر های درون شهری هست بازم به نظرت ضرورت داره خرید لاستیک 205 ؟

mohamad skystar
19-11-2016, 01:39
ممنون برای جواب. حقیقتش من با ظاهر ماشینم با همین لاستیک های که پارس خودرو گذاشته مشکلی ندارم...فقط موندم سر اینکه از نظر فنی چه تاثیر مثبتی روی ماشین میزاره... که شما میگی چسبندگی خودرو بیشتر میشه که احتمالا منظورت تو پیچ هاست...حالا اگه فرض کنیم من کار زیادی تو جاده ها نداشته باشیم و بیشتر استفاده ماشین برای سفر های درون شهری هست بازم به نظرت ضرورت داره خرید لاستیک 205 ؟

نکاتی که ذکر کردم در مورد تمام حالات رانندگی در شهر و جاده تاپیر گذار هست
اگر تمایلی به تعویض لاستیک ندارین مشکلی نیست
اما اگر ضریب چسبندگی و ایمنی و پایداری بیشتر خیلی مهمه تعویض کنید

mohamad skystar
19-12-2016, 22:06
مطلبی در یکی از سایت ها درج شده بود در مورد تفاوت تندر 90 ایران خودرو و پارس خودرو
که صلاح دونستم در انجمن اتومبیل وجود داشته باشه تا کاربران بخونن

تندر 90 «ایران خودرو» با «پارس خودرو» چه تفاوتی دارد؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگرچه تولید هر دو تندر ایران خودرو و پارس خودرو، تحت نظارت شرکت رنو انجام می شود و بر اساس جدیدترین گزارش ارزشیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، این دو خودرو تقریبا کیفیتی برابر دارند، اما باز هم خریداران علاقه مند هستند در موقع خرید، ریزترین تفاوت ها را مورد بررسی قرار دهند. در تازه ترین گزارش ارزشیابی منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، هر دو تندر موفق به کسب 3 ستاره شدند و محصول تولیدی توسط ایران خودرو با تفاوت های جزئی در رتبه سوم و محصول تولیدی پارس خودرو در رتبه پنجم قرار گرفته اند.با توجه به امتیازاتی که در جدول زیر آمده است، تندر ۹۰ های هر دو شرکت اساسا از لحاظ کیفی تفاوت آنچنانی با هم ندارند. اما شرایط عرضه این محصول از سوی شرکت های خودروساز باعث شده تا تندر 90 پارس خودرو با قیمتی در حدود 40 میلیون و 300 هزار تومان، یک میلیون تومان گران تر از تندر 90 ایران خودرو با قیمت 39 میلیون و 300 هزار تومان در بازار خرید و فروش شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پارس خودرو تندر 90 ای دو لوکس بنزینی یورو4 با گیربکس معمولی با ضبط ام پی تری و کف پای جدید را با پیش پرداخت 18 میلیون تومان و موعد تحویل اردیبهشت ماه 96 پیش فروش می کند. سود مشارکت در این طرح 15 و سود انصراف 12 درصد است. این در حالی است که ایران خودرو با شرایط متنوع تر تندر 90 ای دو را عرضه می کند.ایران خودرو در شرایط فروش نقدی، خودرو مورد نظر را با قیمت ۳۷۴,۴۸۳,۰۰۰ ریال و تحویل 60 روزه عرضه می کند. همچنین در طرح پیش فروش خود این خودرو را با پیش پرداخت 20 میلیون تومان، موعد تحویل خرداد ماه 96 (سود مشارکت 24 و سود انصراف 22 درصد)، پیش پرداخت 23 میلیون تومان، موعد تحویل خرداد ماه 96 (سود مشارکت 25 و سود انصراف 22 درصد) و همچنین به صورت اقساط عرضه می شود.

منبع : خبر خودرو

775e
11-01-2017, 11:58
سلام من می خوام L90 بگیرم هنوز....
قطعات این ماشین هنوز نایابه و یا اینکه تو بازار هست....
و از نظر هزینه نگهداری نسبت به پژو 206 چطوره؟؟؟

mohamad skystar
11-01-2017, 17:29
سلام من می خوام L90 بگیرم هنوز....
قطعات این ماشین هنوز نایابه و یا اینکه تو بازار هست....
و از نظر هزینه نگهداری نسبت به پژو 206 چطوره؟؟؟

سلام
مشکل قطعه برای تندر 90 نیست
هزینه هاش به مراتب از 206 کمتره

Reza31001
15-01-2017, 19:22
اگزوز من از داخل بست در رفته بود و باعث میشد اگزوز بخوره به باک و خلاصه بهانه ای شد برم سمت اگزوزسازی ها
یه بررسی کرد و گفت منبع جلویی اگزوز (که دقیقا زیر موتورقرار داره) پر شده و باید عوض بشه
منبع عقبی هم به صورت مشابه گفت نیاز به تعویض داره و خلاصه گفت 300 تومن میگیرم کل سیستم اگزو رو عوض میکنم!
حالا من که همون بست رو گفتم درست کنه و زدم بیرون :n02:
ولی برام جای سوال شد حرفاش

هیچ وقت به اگزوز به عنوان قطعه مصرفی نگاه نکرده بودم
ماشین من 75 تا کارکرده
به نظرشما اگزوز باید عوض بشه؟
کسی هست عوض کرده باشه؟
قیمتش چطوریه؟

mohamad skystar
16-01-2017, 19:48
اگزوز من از داخل بست در رفته بود و باعث میشد اگزوز بخوره به باک و خلاصه بهانه ای شد برم سمت اگزوزسازی ها
یه بررسی کرد و گفت منبع جلویی اگزوز (که دقیقا زیر موتورقرار داره) پر شده و باید عوض بشه
منبع عقبی هم به صورت مشابه گفت نیاز به تعویض داره و خلاصه گفت 300 تومن میگیرم کل سیستم اگزو رو عوض میکنم!
حالا من که همون بست رو گفتم درست کنه و زدم بیرون :n02:
ولی برام جای سوال شد حرفاش

هیچ وقت به اگزوز به عنوان قطعه مصرفی نگاه نکرده بودم
ماشین من 75 تا کارکرده
به نظرشما اگزوز باید عوض بشه؟
کسی هست عوض کرده باشه؟
قیمتش چطوریه؟

شما بهتره به چند نفر که کارشون اگزوز هست مراجعه کنید
امروزه نمیشه به یک نفر بسنده کرد
اگزوز هم برخی افراد هستن با یک تعمیر حلش میکن
برخی افراد هستن فقط میگن باید تعویض بشه
بهتره چند جای دیگه سوال کنید

hamids68
18-01-2017, 22:37
سلام

من 3 ماهه که پارس تندر E2 گرفتم.امروز شیشه جلو رو شکستن و رادیو ضبطی که خود سایپا روی ماشین گذاشته بودو بردن...ماشین بیمه بدنه داره. اولین سوالم اینکه هزینه اینکه شیشه گذاشته بشه و همون رادیو ضبط نصب بشه چقدره و سوال بعدی اینکه بیمه بدنه پولشو میده یا نه و اینکه به صلاح هست از بیمه بدنه استفاده کنم یا بهتره از کوپونم استفاده نکنم...

mohamad skystar
18-01-2017, 23:03
سلام

من 3 ماهه که پارس تندر E2 گرفتم.امروز شیشه جلو رو شکستن و رادیو ضبطی که خود سایپا روی ماشین گذاشته بودو بردن...ماشین بیمه بدنه داره. اولین سوالم اینکه هزینه اینکه شیشه گذاشته بشه و همون رادیو ضبط نصب بشه چقدره و سوال بعدی اینکه بیمه بدنه پولشو میده یا نه و اینکه به صلاح هست از بیمه بدنه استفاده کنم یا بهتره از کوپونم استفاده نکنم...

برای تعویض شیشه بهتره از بیمه استفاده نکنید
قیمت شیشه جلو حدود 100 هزار تومن هست
رادیو پخش رو هم که دیگه بردن بهتره یه بهترشو بگیری

hamids68
18-01-2017, 23:17
برای تعویض شیشه بهتره از بیمه استفاده نکنید
قیمت شیشه جلو حدود 100 هزار تومن هست
رادیو پخش رو هم که دیگه بردن بهتره یه بهترشو بگیری

شیشه رو که گفتی از بیمه بهتره نگیرم... پول رادیو ضبطی که خود شرکت تولید کننده روی ماشین گذاشته بودو چطور پولشو میده ؟

mohamad skystar
18-01-2017, 23:26
شیشه رو که گفتی از بیمه بهتره نگیرم... پول رادیو ضبطی که خود شرکت تولید کننده روی ماشین گذاشته بودو چطور پولشو میده ؟

بله میده مشکلی نیست
امااز شرکت بیمه خودروتون دقیق سوال کنید

hossein.az
24-01-2017, 11:11
به اطلاع کلیه متقاضیان محترم ميرساند، شركت ايران خودرو در راستاي پاسخگويي به تقاضاي مشتريان اقدام به تعريف پروژه‌ای تحت عنوان تندر90+ (تندر90 پلاس) برای ارتقای محصول تندر 90 با ھمكاري شركت رنو نموده است كه اين تغییرات در حوزه‌ھای نمای بیروني، داخلی و ارتقاء سطح تجھیزات اين خودرو مي‌باشد.
خودروهای تندر 90 و تندر 90 پلاس، خودروهایی شناخته شده در سطح بین‌المللی بوده و توانسته اعتماد مصرف‌كنندگان خويش را در ابعاد گوناگون فني، ايمني و كیفیت پاسخگو باشند.
در راستاي تداوم اين موضوع و افزايش رضايت مشتريان پروژه تندر90+ (تندر 90 پلاس) با مشارکت و تایید رنو در ھر دو تیپ گیربكس دستی و اتومات در سطوح زير اجرا گرديد:
1 -بخش خارجي (Exterior)
2 -بخش داخلي (Interior)
3 -بخش تجھیزات و عملكرد ( Equipment and functional )

مھمترين تغییرات انجام شده در تندر٩٠ +

تغییرات خارجي:

- طرح جديد چراغ ھاي جلو و عقب
- طرح جديد سپر جلو و جلوپنجره و ھمرنگ شدن آن با رنگ بدنه
- طرح جديد سپر عقب و ھمرنگ شدن آن با رنگ بدنه
- آينه‌ھای جديد جانبی بزرگ و ھمرنگ شدن آن با رنگ بدنه
- طرح جديد درب صندوق عقب و اضافه شدن نوار كرومي پايین آن به ھمراه تغییر دكمه باز كننده صندوق
- ھمرنگ شدن زه و دستگیره‌ھا با رنگ بدنه
- قلاب يدك كش مخفي سپر عقب
- چراغ مه شكن جديد عقب
- اضافه شدن دو عدد شبرنگ روي سپر عقب

تغییرات داخلی :

- تغییر رنگ تريم داخلي از طوسي به مشكي
- مجموعه داشبورد و رودري‌ھا جديد
- قطعات دكوراتیو كروم رنگ روي داشبورد و رودري‌ھا - غربیلك فرمان جديد با لوگوي كروم رنگ
- روكش صندلي‌ھا جديد
- تعداد 3 عدد پشت سري‌ھای صندلی عقب
- كمربند وسط صندلي عقب سه نقطه‌ای

تغییرات تجھیزاتي و عملكردي :

راديوپخش مجھز به ھندزفري موبايل
- اضافه شدن دسته كنترلي سیستم صوتي و ھندزفري موبايل زير فرمان
- غربیلك فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع
- جاي مدارك يا عینك روي درب داشبورد
- جاي موبايل روي كنسول داشبورد
- چراغ‌های جلو و عقب جدید به همراه چراغ مه شکن جدید عقب
- آینه های جانبی جدید و هم رنگ
- درب صندوق عقب جدید با دکمه بازکننده و نوار کرومی پایین آن
- تغییر سپر جلو و عقب خودرو
- قلاب یدك کش مخفی روي سپر عقب

- زه ، آینه و دستگیره‌های هم رنگ بدنه:

- تغییر در رودری ھا:

- تغییر داشبورد ، كنسول وسط، فرمان و رنگ جلوآمپر :

جدول مشخصات کامل فنی تندر 90+ :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ساير تجھیزات :

طرح جديد سپر جلو و عقب، طرح جديد جلـو پنجـره، طـرح جديـد چـراغ‌ھـاي جلـو وعقب، طرح جديد چراغ مه شكن جلو عقـب، شـبرنگ و قـلاب يـدك كـش مخفـي روي سپر عقب، طرح جديد كنسول میاني، تغییر رنـگ صـفحه آمپـر، رودري ھـاي ھماھنگ بـا داشـبورد، زه ھـاي ھمرنـگ بدنـه، دسـتگیره جديـد دربھـا و ھمرنـگ بدنه، بكارگیري قطعات كرومي در جلو پنجره و درب صندوق عقـب، ٢ عـدد پشـت سري بالني + ١ عدد مركزي معمولي بـراي صـندلي عقـب، طـرح جديـد غربیلـك فرمان به ھمراه لوگوي كرومـي رنـگ و بـا قابلیـت تنظـیم ارتفـاع، روكـش صـندلي جديد، رودري ھاي جديد، ايمـوبلايزر، سیسـتم تھويـه ھـوا دسـتي، تنظـیم ارتفـاع چراغ ھاي جلو از داخل، دكمه جديد درب بازكن روي درب صندوق عقب

mohamad skystar
03-02-2017, 18:30
نگاهی به تندر پلاس، محصول جدید ایران‌خودرو
پروژهٔ ساخت لوگان بانام X90 به‌عنوان یک سدان کامپکت اقتصادی در سال 1999 پس از خریداری شرکت رومانیایی داچیا توسط رنو آغاز شد. هدف از ساخت این خودرو، ارائهٔ خودرویی ارزان‌قیمت، اقتصادی، کم‌خرج و کم استهلاک برای بازارهای درحال‌توسعه و همین‌طور اقشار کم‌درآمد جوامع اروپایی بود. سرانجام تولید این خودرو در سال 2004 در رومانی و سپس در کشورهای دیگری آغاز شده و تحت برندهای مختلی چون رنو، داچیا، نیسان و ماهیندرا به بازار آمد. پای رنو لوگان پس از حواشی فراوان به کشورمان هم باز شد. خودرویی که قرار بود در ابتدا به‌عنوان جایگزین پیکان و با قیمتی پایین در کشور تولید و به بازار عرضه گردد اما این اتفاق هرگز روی نداد. برای تولید لوگان در ایران شرکتی بنام رنو پارس تأسیس شد که واسطه‌ای میان دو طرف ایرانی و فرانسوی بود. بدین ترتیب سرانجام تولید رنو لوگان یا L90 با نام رنو تندر 90 توسط دو شرکت ایران‌خودرو و پارس‌خودرو در ایران آغاز شد؛ اما برخلاف برنامه‌ریزی‌ها، خودرویی که در سطح جهانی خودرویی ارزان‌قیمت و اقتصادی محسوب می‌شد، در کشورمان به یک ماشین گران‌قیمت و لوکس (!) تبدیل شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بااین‌حال رنو/داچیا در سال 2009 لوگان را مورد فیس‌لیفت قرار داد که ظاهری بهتر و لوکس‌تر بدان بخشید. این در حالی بود که پارس‌خودرو نیز به دلیل عدم مقبولیت ظاهر L90 در ایران، به‌صورت مجزا اقدام به فیس‌لیفت آن کرده و آن‌را با نام پارس تندر به بازار عرضه کرد. البته در فیس‌لیفت پارس‌خودرو فقط بخش عقبی L90 تغییر کرد و داخل و قسمت جلویی بدون تغییر باقی ماند. در سوی دیگر، تولید نسل نخست لوگان در سال 2012 توسط رنو خاتمه یافت و نسل دوم جایگزین آن شد؛ اما طبق معمول در ایران همچنان تولید نسل اول ادامه یافت و خبری از نسل دوم نبود؛ اما چند وقتی بود که خبر می‌رسید ایران‌خودرو قصد دارد نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ نسل اول L90 که در سال 2009 توسط رنو/داچیا صورت گرفته بود را تولید کند. بدین ترتیب پس از انتشار تصاویر غیررسمی از L90 فیس‌لیفت، سرانجام ایران‌خودرو این ماشین را رسماً در نمایشگاه خودروی اصفهان به نمایش درآورد. بدین ترتیب در نمایشگاه بررسی کوتاهی از این خودرو داشتم که حالا در این مطلب آن‌را بیان خواهم نمود.
همان‌طور که گفته شد، تولید نسل اول L90 در سال 2012 خاتمه یافت و نسل دوم جای آن‌را گرفت و حتی نسل دوم هم به‌تازگی فیس‌لیفتی را تجربه کرده است اما ازآنجایی‌که صنعت خودروسازی ما همواره از روند جهانی عقب است، به‌تازگی شاهد معرفی فیس‌لیفت 2009 لوگان در کشور هستیم. این در حالی است که ایران‌خودرو نام تندر پلاس را برای این خودرو انتخاب کرده است و طبق رویه‌ای که از خودروسازان وطنی سراغ داریم به‌احتمال‌زیاد همچنان تولید نسخهٔ قدیمی پیش از فیس‌لیفت نیز در کنار نسخهٔ جدید ادامه خواهد یافت.
لوگان فیس‌لیفت یا همان تندر پلاس در بخش بیرونی تغییراتی را تجربه کرده که نقش بسزایی در بهبود چهرهٔ نه‌چندان جذاب L90 داشته‌اند. در قسمت جلو، چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر تغییر کرده‌اند و برای ایجاد نمایی لوکس‌تر یک زه کرومی به بالای جلوپنجره اضافه شده است. فرم جلوپنجره هم به هاچ‌بک ساندرو شباهت دارد. در عقب نیز چراغ‌ها تغییر کرده‌اند و یک لبه هم به درِ صندوق اضافه شده است که تا روی چراغ‌ها کشیده شده است. سپر عقب نیز تغییراتی جزئی را تجربه کرده و دو شبرنگ به آن اضافه شده است درحالی‌که همانند جلو، در عقب هم یک زه کرومی به چشم می‌خورد.
اما درحالی‌که پروژکتور عقب L90 همانند نسخهٔ پیش از فیس‌لیفت بجای چراغ دنده‌عقب سمت چپ نصب شده بود، ایران‌خودرو در تندر پلاس در اقدامی نبوغ آمیز (!) و جهت تطابق با استانداردهای ایمنی خودروهای ایران، اقدام به اضافه کردن یک پروژکتور عقب تکی به زیر سپر عقب کرده که نه‌تنها هیچ هماهنگی با فرم سپر نداشته و همانند وصله‌ای ناجور به نظر می‌رسد که حتی در وسط سپر هم نصب نشده است. از این پروژکتور عجیب که بگذریم، نگاهی هم به بخش جانبی تندر پلاس انداختم که تغییرات این قسمت تنها شامل تغییر آینه‌های جانبی و همرنگ بدنه شدن زه‌ها و دستگیرهٔ درها می‌شود. همچنین خبری هم از زه‌های مشکی‌رنگ روی سپرها نیست و کاملاً به رنگ بدنه درآمده‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حال پای به داخل تندر پلاس می‌گذارم. در این بخش کاملاً از داشبورد و رو دری‌های ساندرو برای لوگان فیس‌لیفت استفاده شده است بنابراین شاهد تغییراتی جزئی در داشبورد و تغییر رو دری‌ها هستیم. همچنین همانند ساندرو، کنترل سیستم صوتی از زیر فرمان و پخش CD با پورت AUX و USB و بلوتوث نیز به تندر پلاس اضافه شده است. کیفیت ادوات داخلی L90 جدید برای خودرویی اقتصادی (البته نه در ایران) مناسب به نظر می‌رسد و ارگونومی آن نیز خوب است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما ایران‌خودرو تندر پلاس را تنها به‌صورت اتوماتیک ارائه کرده است و حداقل فعلاً خبری از نسخهٔ دستی آن نیست؛ بنابراین هم‌اکنون شاهد استفاده از همان پیشرانهٔ 1.6 لیتری KM4 در تندر پلاس هستیم که 105 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن متر گشتاور داشته و در کنار گیربکس چهار سرعتهٔ اتوماتیک، خودرو را در 11.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند. مصرف سوخت تندر اتوماتیک نیز از سوی ایران‌خودرو 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی اعلام شده است.
همان‌طور که اشاره شد ایران‌خودرو تندر پلاس را فعلاً فقط به‌صورت اتوماتیک ارائه کرده است و در نمایشگاه اصفهان نیز اقدام به پیش‌فروش آن با پیش‌پرداخت 22 میلیون تومان، سود مشارکت 20 درصد و تحویل اردیبهشت یا خرداد 96 می‌کرد. قیمت نهایی تندر پلاس اتوماتیک نیز از سوی مسئولان غرفهٔ ایران‌خودرو حدود 49 میلیون تومان اعلام شد که دقیقاً با قیمت ساندرو اتوماتیک یکسان است. در کل تندر پلاس در بخش بیرونی پیشرفت مناسبی نسبت به نسخهٔ قدیمی داشته و زیباتر شده است درحالی‌که نمای داخلی آن نیز با داشبورد و رو دری‌های جدید بهتر از قبل شده است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این خودرو به دلیل طراحی بهتر، گیربکس اتوماتیک و البته کیفیت بالای ساخت و قوای محرکه با استقبال مناسبی روبرو شود درحالی‌که اگر نسخهٔ دستی آن هم عرضه گردد می‌تواند به رقیبی برای پارس تندر پارس‌خودرو تبدیل شود.

پدال

mahdi_z100
14-02-2017, 12:37
دوستان روغن موتور چی پیشنهاد میدید ؟

mohamad skystar
14-02-2017, 15:18
دوستان روغن موتور چی پیشنهاد میدید ؟

روغن موتور مارک ELF پیشنهاد شده برای تندر 90

ادامه مباحث بخش روغن موتور خودرو

Reza31001
25-02-2017, 00:44
دوستان من قصد تعویض لاستیک دارم
از بین کره ای ها چی پیشنهاد میکنید؟

mohamad skystar
25-02-2017, 11:46
دوستان من قصد تعویض لاستیک دارم
از بین کره ای ها چی پیشنهاد میکنید؟

در بخش راهنمای خرید لاستیک مطرح کنید

shangil
11-04-2017, 09:58
سلام

روغن خودروی پارس تندر معمولا هر چند کارکرد عوض میشه؟ چند کیلومتر؟

mohamad skystar
11-04-2017, 11:41
سلام

روغن خودروی پارس تندر معمولا هر چند کارکرد عوض میشه؟ چند کیلومتر؟

اگر تردد زیاد دارین خصوصا در شهر بهتره هر 5000 کیلومتر عوض بشه
اگه نه تا 7000 کیلومتر جا داره
اگر عمر مفید قطعات موتور براتون مهمه هر 5000 کیلومتر عوض کنید

shangil
11-04-2017, 16:36
چرا وقتی دنده عقب میری فقط یه چراغ پشت روشن میشه؟
درسته که usb نمیخوره!؟

shangil
11-04-2017, 20:49
لطفا در مورد مصرفش هم کسی اگر اطلاعی داره بگه. در مکانهیا پر ترافیک و یا در ازادراهها.

M.Sadegh.M
12-04-2017, 19:50
چرا وقتی دنده عقب میری فقط یه چراغ پشت روشن میشه؟
درسته که usb نمیخوره!؟

لطفا در مورد مصرفش هم کسی اگر اطلاعی داره بگه. در مکانهیا پر ترافیک و یا در ازادراهها.

کلا تندر 90 یک چراغ برای دنده عقب داره.
ما که سال 90 خریدم پخش فابریکش فقط CD میخورد الان را نمیدونم.
برای ما تقریبا هر 40 لیتر 500 کیلومتر میره گاهی کمتر گاهی بیشتر.

shangil
26-04-2017, 22:44
سفید یا رنگ دیگه ؟؟ کدون بهترن مزایا و معایب

mohamad skystar
27-04-2017, 09:17
سفید یا رنگ دیگه ؟؟ کدون بهترن مزایا و معایب

تندر 90 از بهترین خودروهای حال حاضر داخلی هست
از نظر فنی حرف نداره
موتور و گیربکس عالی هستن
مصرف سوخت خیلی خوبی داره
از قدرت و شتاب مناسبی هم برخورداره

shangil
27-04-2017, 10:32
تندر 90 از بهترین خودروهای حال حاضر داخلی هست
از نظر فنی حرف نداره
موتور و گیربکس عالی هستن
مصرف سوخت خیلی خوبی داره
از قدرت و شتاب مناسبی هم برخورداره

بله متوجهم دوست خوبم
حالا رنگش منظورم بود بیشتر کدوم رنگ بهتره

Free Spirit
27-04-2017, 12:27
سلام

یه تندر 90 دنده دستی که 5 سال راه رفته و مشکل موتوری و تصادفی هم نداره چقدر ارزش داره. رنگش هم مشکی است. نه کم رفته نه خیلی زیاد. نمی دونم دیگی چه اطلاعاتی باید بدم تا بتونید یه قیمت واسه این ماشین بهم بدید.

shangil
27-04-2017, 20:26
لطفا در مورد کولر و بخاری ماشین حرف بزنید چطوریه کلا؟
از همون اول کار میکنه ماشین روشن شه؟

mohamad skystar
28-04-2017, 16:45
بله متوجهم دوست خوبم
حالا رنگش منظورم بود بیشتر کدوم رنگ بهتره

تندر بهترین رنگش سفید
بعد نقره ای
بعد مشکی

mohamad skystar
28-04-2017, 16:46
لطفا در مورد کولر و بخاری ماشین حرف بزنید چطوریه کلا؟
از همون اول کار میکنه ماشین روشن شه؟

کولر و بخاری خوبی داره
کولر که روشن میشه افت قدرت خیلی کم حس میشه
که البته با پراید و پژو قابل مقایسه نیست
بخاری هم قابل قبوله

mohamad skystar
28-04-2017, 16:49
سلام

یه تندر 90 دنده دستی که 5 سال راه رفته و مشکل موتوری و تصادفی هم نداره چقدر ارزش داره. رنگش هم مشکی است. نه کم رفته نه خیلی زیاد. نمی دونم دیگی چه اطلاعاتی باید بدم تا بتونید یه قیمت واسه این ماشین بهم بدید.

تندر 90 مدل 91 بدون رنگ بسیار تمیز و عالی قیمت حدود 32 میلیون تومن

amini_bio
29-04-2017, 07:48
تندر بهترین رنگش سفید
بعد نقره ای
بعد مشکی
مخالفم.
با توجه به سپر بزرگ مشکی رنگش بهترین رنگش مشکی هست که کل رنگ ماشین یکدست مشکی میشه و با توجه به متالیک بودنش مشکیش واقعا زیباست.

shangil
29-04-2017, 11:47
مخالفم.
با توجه به سپر بزرگ مشکی رنگش بهترین رنگش مشکی هست که کل رنگ ماشین یکدست مشکی میشه و با توجه به متالیک بودنش مشکیش واقعا زیباست.

فروش نمیره به راحتی و تصادف کنه خیلی تابلو هست!

shangil
29-04-2017, 11:48
دوستان چرا اکثرا تندر 90 تو خیابونا هست نه پارس تندر؟
کیفیت پارس تندر کمی بالاست اونطور که میگن و قیمتش هم. فک کنم مردم خیلی اهمیت ندادن همون تندر 90 ایران خودرو رو خریدن درسته؟

mohamad skystar
29-04-2017, 17:03
مخالفم.

دوست عزیز
رنگ خودرو کاملا سلیقه ای هست و نظر مستقیم خریدار مهمه
ترتیبی که من گفتم با توجه به خرید و فروش سطح بازار بود نه سلیقه

mohamad skystar
29-04-2017, 17:07
دوستان چرا اکثرا تندر 90 تو خیابونا هست نه پارس تندر؟
کیفیت پارس تندر کمی بالاست اونطور که میگن و قیمتش هم. فک کنم مردم خیلی اهمیت ندادن همون تندر 90 ایران خودرو رو خریدن درسته؟

به دلیل اینکه مشکل در تحویل پارس تندر زیاده و مشتری زیاد تاخیر رو باید تحمل کنه و اکثرا اون تغییرات رو در نظر نمیگیرن و تندر ساده رو میخرن

Free Spirit
30-04-2017, 11:04
سلام

فرق تندر ال 90 و پارس تندر چیه؟ کدوم بهتر هستند؟ فرق این مدلهایی که تو نظر سنجی بالای صفحه این تاپیک هست در چه هستند و کدامیک بهترند؟

ممنون

shangil
30-04-2017, 14:28
سلام

فرق تندر ال 90 و پارس تندر چیه؟ کدوم بهتر هستند؟ فرق این مدلهایی که تو نظر سنجی بالای صفحه این تاپیک هست در چه هستند و کدامیک بهترند؟

ممنون

پارس تندر مال مارس خودرو
اون یکی مال ایران خودرو
پارس تندر یک درجه از لحاظ کیفی بهتره برید تاپیک رتبه بندی رو بخونید. در عوض قیمتشم کمی بالاتر.

Ali_Best
09-05-2017, 16:07
دوستان ضدیخ چی استفاده میکنید برای تندر؟

روغن گیربکس رو هم شما هر به 60 تا عوض میکنید؟ و به همراه گردگیر پلوس؟

amini_bio
12-05-2017, 08:16
دوستان ضدیخ چی استفاده میکنید برای تندر؟

روغن گیربکس رو هم شما هر به 60 تا عوض میکنید؟ و به همراه گردگیر پلوس؟
تو فروم ها زده 40 تا برای تعویض روغن گیریبوکس و روغن فرمان.
ولی فروشگاه ها میگن 80 تا.
شما بینشو بگیر ور 60 تا عوض کن!

روغن گیریبکس هم Elf TRANSELF TRJ 75W80 بگیر

ضد یخ را اطلاعی ندارم.

rezapower
09-06-2017, 02:02
بسلام خدمت دوستان ال 90مشکلی دارم که خیلی اذیتم کرده درترافیک ماشین خاموش می شود همه کار کردم ولی جواب نداده ازجمله تعویض پمپ بنزین استپر شستشوی انژکتور کویل سنسورمپ اورینگهای منیفولدسنسور دور موتور لطفا راهنمایی فرمایید

Pourya-pc
09-06-2017, 09:16
بسلام خدمت دوستان ال 90مشکلی دارم که خیلی اذیتم کرده درترافیک ماشین خاموش می شود همه کار کردم ولی جواب نداده ازجمله تعویض پمپ بنزین استپر شستشوی انژکتور کویل سنسورمپ اورینگهای منیفولدسنسور دور موتور لطفا راهنمایی فرمایید
شمع های ماشین رو چک کردید ؟

rezapower
09-06-2017, 15:57
شمعها را چند بار عوض کردم دیاگ زدم چیزی رانشان نمیده

Pourya-pc
09-06-2017, 17:47
مشکل برقی نداره چون هنگام حرکت همه چیز خوبه . پس یه مشکل مکانیکی و ممکن هم هست ECU مشکل داشته باشه .
با توجه به اینکه تقریبا موارد مکانیکی رو بررسی کردید ECU هم بررسی کنید . البته اونم توی دیاگ چیزی نشون نمیده یکم مشکل عجیبیه .
بعضی وقتا خاموش میکنه یا همیشه تا توقف میکنید خاموش میشه ؟

rezapower
12-06-2017, 00:16
درترفیک سنگین حدودا یک ساعت دراثرکلاج ترمز زیاد دورموتورپایین میاد ریپ می زنه وپس از خلاصی ماشین خاموش میشه واین عمل هنگام کولر گرفتن یا دور زدن زیاد میشه

mohamad skystar
12-06-2017, 01:26
درترفیک سنگین حدودا یک ساعت دراثرکلاج ترمز زیاد دورموتورپایین میاد ریپ می زنه وپس از خلاصی ماشین خاموش میشه واین عمل هنگام کولر گرفتن یا دور زدن زیاد میشه

استپر موتور بازدید کنید

AMHSIN
12-06-2017, 02:53

سلام

شاید تجربه من بدرد شما بخوره ... در حالت درجا کولر بگیرید اگه دور افت کنه و برنگرده به احتمال بسیار مشکل از استپر هست ... چون میگید هر کاری بوده انجام دادید جواب نداده میتونید این کار رو انجام بدید ... بدون اینکه سیم های استپر رو جدا کنید اون رو باز کنید و از جاش کاملا خارج کنید تا مسیر ورود هوا به موتور از طرف استپر کاملا باز شه ... استارت بزنید دور موتور باید به حدودای چهار برسه ... اگر دور زیاد بالا نرفت یعنی تو مسر استپر تا سیلندرها چیزی مانع ورود هواست ... فقط حواستون باشه یه نفر موقع خاموش روشن کردن سر استپر رو بگیره که بیرون نپره، اگر هم پرید بذارید سر جاش چن دور بپیچید بسمت داخل ... بعد که گذاشتین سر جاش بعد از چند بار خاموش و روشن کردن خودش رو تنظیم میکنه ...

این رو به این خاطر میگم که ماشین من هم (سمند) برای چند ماه مشکل شما رو داشت و هیچ کس عیبش رو نفهمید تا اینکه همین کار رو کردم و مشخص شد قسمتی از یه واشر لاستیکی وارد مسیر هوا شده ... اونو برداشتم و مشکل کاملا رفع شد ... البته برای من ماشین خاموش نمیشد، دور بشدت افت میکرد

+

باتری و سیم بدنه ، ECU ، سنسور کیلومتر و کویل هم میتونن عامل این مشکل باشن + اگر کسی قبلن ماشین رو دستکاری کرده ممکنه یه خرابکاری کرده باشه ...

hossein.az
13-06-2017, 09:35
من مشکل مشابه این رو با پراید داشتم
ECUمشکل داشت و دقیقا ماشین منم وقتی گرم میکرد خاموش میشد
ECU را چک کنید .به احتمال زیاد مشکل برطرف میشه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

rezapower
13-06-2017, 16:41

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بردم نمایندگی سردرنیاوردن فقط پروگرام راریست کرد چه جوری ecu چک کنم؟ همه الکی دست به آچارن اصلا قواعد تست سنسورها رابلد نیستند بر اثر حدس وگمان می گن در صورتیکه هرسنسوربرای خودش ی اهم مشخصی داره اگر خراب بشه خودشو از روی قواعد علمی نشون که متاسفانه هیچکس درکرج بلدنیست

rezapower
13-06-2017, 16:50
بردم نمایندگی سردرنیاوردن فقط پروگرام راریست کرد چه جوری ecu چک کنم؟ همه الکی دست به آچارن اصلا قواعد تست سنسورها رابلد نیستند بر اثر حدس وگمان می گن در صورتیکه هرسنسوربرای خودش ی اهم مشخصی داره اگر خراب بشه خودشو از روی قواعد علمی نشون میده که متاسفانه هیچکس درکرج بلدنیست اگر سنسوری روی دیاگ خطا بندازه و برطرف کنی وبازمجددا خطا بندازه اشکال از ecuدرصورتیکه دیاگ هیچ خطایی را نشون نمیده

zadis
18-06-2017, 10:51

سلام دوست عزیز من دقیقا همین حالت رو تو پراید داشتم و هرجا بردم نفهمیدن ولی آخر سر فهمیدم از باتری ماشینم هست که خیلی ضعیف شده بود جالب اینه که راحت روشن میشد ولی تو ترافیک تا سرهت گیر ماشین خاموش میشد باتری رو عوض کردن درست شد

rezapower
18-06-2017, 23:49
سلام دوست عزیز من دقیقا همین حالت رو تو پراید داشتم و هرجا بردم نفهمیدن ولی آخر سر فهمیدم از باتری ماشینم هست که خیلی ضعیف شده بود جالب اینه که راحت روشن میشد ولی تو ترافیک تا سرهت گیر ماشین خاموش میشد باتری رو عوض کردن درست شد
دوست عزیز باری هم تعویض شده

rezapower
18-06-2017, 23:51
باتری عوض شده

zadis
19-06-2017, 11:59
دوستان من ساندرو استپ وی دارم بنزین معمولی بهتره یا سوپر؟ بعضی ها میگن سوپر فقط قیمتش گرونتره فرق انچنانی نداره تو ایران همون معمولی بزن !!!!!!

mohamad skystar
20-06-2017, 13:35
دوستان من ساندرو استپ وی دارم بنزین معمولی بهتره یا سوپر؟ بعضی ها میگن سوپر فقط قیمتش گرونتره فرق انچنانی نداره تو ایران همون معمولی بزن !!!!!!

اگه هزینه براتون مهم نیست سوپر بزنید اما در طولانی مدت بنزین سوپر نتیجه بهتری داره
اما کیفیت هردو در ایران نزدیک بهم هست

HoJJaT_007
06-09-2017, 12:17
سلام
من یه سنسور دنده عقب انداختم روش که متاسفانه فکر میکنم نصاب به جهت Up سنسور ها توجه نکرد. الان میتونم با پیچ گوشتی از رو سپر درشون بیارم و در صورت نیاز بچرخونم؟ آسیب نمیبینن؟

shangil
24-10-2017, 11:15
سلام

پارس تندر خریدم. کارهایی که باید انجام دهم رو به ترتیب لطف میکنید بگید؟

ممنون

mohamad skystar
24-10-2017, 19:17
سلام

پارس تندر خریدم. کارهایی که باید انجام دهم رو به ترتیب لطف میکنید بگید؟

ممنون

مبارک باشه
کارهای مثل آب بندی کردن خودرو
اگر مایل باشید تعویض لاستیک
و نصب کفپوش سه بعدی که خیلی شیک و تمیز میشه
البته خودرو رو تحویل گرفتین اکثر موارد فنی رو چک کردین دیگه

shangil
24-10-2017, 20:24
مبارک باشه
کارهای مثل آب بندی کردن خودرو
اگر مایل باشید تعویض لاستیک
و نصب کفپوش سه بعدی که خیلی شیک و تمیز میشه
البته خودرو رو تحویل گرفتین اکثر موارد فنی رو چک کردین دیگه

ارادت مرسی
لاستیک بارز یزده!:n36:
اون پولی که از بابت دیرکرد به ما میدن رو باید بدیم لاستیک! چی بخرم؟ اقا شما این ماشین رو داشتین چطوری هست؟
وضعیت فنی که دقیقا نمیدونم منظورتون رو نمیشه که در اونجا چک کرد الان ا وردیم خونه باید چک کنیم.
میشه اینم جواب بدین لطفا؟

shangil
25-10-2017, 17:02
در واقع در مورد مالتی مدیا هم سوال داشتم. این رو کی باید نصب کنه؟ نوشته نمایندگی شرکت فلان که در واقع جدا از اون نمایندگی هست که ماشین رو گرفتیم
سی دیش رو نگاه کردم چیزی ننوشته بود یا فیلمش در مورد نصب کردن اینا نبود.

mohamad skystar
26-10-2017, 16:00
ارادت مرسی
لاستیک بارز یزده!:n36:
اون پولی که از بابت دیرکرد به ما میدن رو باید بدیم لاستیک! چی بخرم؟ اقا شما این ماشین رو داشتین چطوری هست؟
وضعیت فنی که دقیقا نمیدونم منظورتون رو نمیشه که در اونجا چک کرد الان ا وردیم خونه باید چک کنیم.
میشه اینم جواب بدین لطفا؟

لاستیک خوب اگر خواستین
برندهای کره ای مثل هانکوک سایز 205
من این ماشین رو نداشتم اما از بهترین ها هست خصوصا موتور و گیربکس

mohamad skystar
26-10-2017, 16:02
در واقع در مورد مالتی مدیا هم سوال داشتم. این رو کی باید نصب کنه؟ نوشته نمایندگی شرکت فلان که در واقع جدا از اون نمایندگی هست که ماشین رو گرفتیم
سی دیش رو نگاه کردم چیزی ننوشته بود یا فیلمش در مورد نصب کردن اینا نبود.

میتونی در بخش سیستم های صوتی همین انجمن سوال کنی
و یه رادیو پخش مناسب و با کیفیت بگیری

Spectero
26-01-2018, 21:16
سلام

فرق L90 با "پارس تندر" و "تندر پلاس" چیه؟ نوع دنده ای کدام بهتر از بقیه است؟ جدول به روزی هست که مدلهای مختلف L90 را با هم بطور کامل مقایسه کرده باشد؟

ممنون

Spectero
26-01-2018, 21:23
سلام

فرق L90 با "پارس تندر" و "تندر پلاس" چیه؟ نوع دنده ای کدام بهتر از بقیه است؟ جدول به روزی هست که مدلهای مختلف L90 را با هم بطور کامل مقایسه کرده باشد؟

ممنون

mohamad skystar
29-01-2018, 00:54
سلام

ممنون

تفاوت پارس تندر و تندر 90 در نمای ظاهری عقب خودرو هست
تندر پلاس شامل چند تغییر در نمای داخلی و ظاهری خودرو شده است
موتور و گیربکس تغییری نداشته است

Spectero
29-01-2018, 11:12
تفاوت پارس تندر و تندر 90 در نمای ظاهری عقب خودرو هست
تندر پلاس شامل چند تغییر در نمای داخلی و ظاهری خودرو شده است
موتور و گیربکس تغییری نداشته است

سلام آقا محمد. تندر پلاس نوع دنده ای هم داره یا فقط اتوماتیک هست؟

aminkhan2014
29-01-2018, 22:06
پلاس دنده ای هم داریم از تابستان 96 به بازار اومده

mohamad skystar
02-02-2018, 12:59
سلام آقا محمد. تندر پلاس نوع دنده ای هم داره یا فقط اتوماتیک هست؟

همونطور که دوستمون اشاره کردن نوع دنده ای هم اومده

homaadib
02-02-2018, 14:45
یعنی میشه من ی روز تندر 90 بخرم؟

soroori2
07-07-2018, 01:30
سلام
کدوم بهتره پلاس یا معمولی؟

soroori2
07-07-2018, 01:53
اصلا تفاوت تندر پلاس با تندر معمولی چیه؟

mohamad skystar
07-07-2018, 12:14
اصلا تفاوت تندر پلاس با تندر معمولی چیه؟

تفاوت در نمای ظاهری و برخی نماهای داخلی هست
از نظر فنی یکی هستن

soroori2
09-07-2018, 00:27
سلام
مانیتور ال نود که بشه باهاش خوب فیلم دید چیه و حدود قیمت چنده؟

mohamad skystar
09-07-2018, 11:43
سلام
مانیتور ال نود که بشه باهاش خوب فیلم دید چیه و حدود قیمت چنده؟

مانیتورها انواع و اقسام دارن با قیمت های متفاوت
به نظر من باید حضوری تشریف ببرید به فرشگاه های تجهیزات
و از نزدیک هم دستگاه رو ببینید هم قیمت ها دستتون بیاد
مانیتورها الان دیگه مجهز هستن به سیستم های اندروید و نسبتا پیشرفته شدن

hamids68
22-08-2018, 22:04
سلام

من ساکن تهران محدوده شریعتی سید خندان هستم. دنبال فروشگاه های فروش لوازم یدکی ال نود می گردم. از دوستان کسی میدونه ؟

hossein.az
10-10-2018, 10:50
سلام

من ساکن تهران محدوده شریعتی سید خندان هستم. دنبال فروشگاه های فروش لوازم یدکی ال نود می گردم. از دوستان کسی میدونه ؟

اگر لوازم جانبی میخواید بگیرید خیابان سورنا
والا باید برای لوازم یدکی و قطعات فنی برید خیابان چراغ برق

mehdi_08
04-12-2018, 23:07
سلام
تندر مدل 91 من بعد 60 هزارتا کارکرد واشر سرسیلندر سوزوند

همیشه آب مخزن پر بوده و روغن به موقع عوض می شده

دمای اب ماشین هم همیشه4 خط بود به جز دو مرتبه که روی 6 خط رفت یه بار در ترافیک یه بار هم در گردنه سربالایی

ولی فکر کنم دمای بالا به مرور اسیب زده به واشر
فعلا که موتور باز شده:n03:

mohamad skystar
05-12-2018, 13:29
سلام

دمای اب ماشین هم همیشه4 خط بود به جز دو مرتبه که روی 6 خط رفت یه بار در ترافیک یه بار هم در گردنه سربالایی

سلام مهدی جان.
خیلی تعجب کردم که تندر 90 واشر زده باشه اونم بعد 61 هزار تا
واقعا به ندرت دیدم تندر 90 واشر بسوزونه
مورد شما رو که بیشتر تعجب کردم دیگه

mehdi_08
08-12-2018, 19:49
سلام مهدی جان.
خیلی تعجب کردم که تندر 90 واشر زده باشه اونم بعد 61 هزار تا
واقعا به ندرت دیدم تندر 90 واشر بسوزونه
مورد شما رو که بیشتر تعجب کردم دیگه
سلام محمد جان

والا خودمم خیلی تعجب کردم در حد شاخ دراوردن
ماشینم هیچ وقت بدون اب نبود روعن همیشه سر وقت عوض می شد اتفاقا خیلی حساسیت داشتم
ماشین جوش نیاورد شاید چند باری امپر می رفت روی 6 خط ولی پایین میومد
1 2 بار هم امپر 8 خط رو پرمی کرد که باز و بست سوییچ میومد پایین دما سوری بود
من فقط سالی 1 بار سفر میرفتم توی جاده کولر می گرفتم تمام مسیر رو

خلاصه موتور تعمیر شد
قدرت موتور و کشش زیاد شد تاثیر تعمیر کاملا مشهوده

خرج هم 2 میلیون تومن شد
500 دستمزد 1.500 قطعه و تراشکاری

Bahman No1
29-12-2018, 16:16
سلام دوستان
یه سوال!

این کنترلهای صوتی روی پارس تندر مولتی مدیا جواب میده؟ کسی تجربه نصبشو داره؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi_08
12-01-2019, 19:40
سلام
دسته موتور های ماشین رو هم عوض کردم بعد 6 سال 60 تا کارکرد
دسته پایینی کاملا بریده بود نمونه ایرانیشو گرفتم شرکت صدرا کیفیتش خوبه 60 تومن
دسته موتور بالایی هم اصلیش 580 تومن
یه سایپایدکی پیدا کردم 350 تومن اینو گرفتم البته مدل های 250 تومنی هم پیدا می شد که مارک خاصی نداشتن:n01::n01:

mohamad skystar
12-01-2019, 21:30
سلام
دسته موتور های ماشین رو هم عوض کردم بعد 6 سال 60 تا کارکرد
دسته پایینی کاملا بریده بود نمونه ایرانیشو گرفتم شرکت صدرا کیفیتش خوبه 60 تومن
دسته موتور بالایی هم اصلیش 580 تومن
یه سایپایدکی پیدا کردم 350 تومن اینو گرفتم البته مدل های 250 تومنی هم پیدا می شد که مارک خاصی نداشتن:n01::n01:

مهدی جان خدا قوت
داداش مخارج تندر شدیدا بالا رفته ها
لوازمش از پژو خیلی گرون تر شد
امیدوارم این شرایط رو بتونی بگذرونی

mehdi_08
12-02-2019, 10:45
مهدی جان خدا قوت
داداش مخارج تندر شدیدا بالا رفته ها
لوازمش از پژو خیلی گرون تر شد
امیدوارم این شرایط رو بتونی بگذرونی
سلام
بله درست میگی
قیمت لوازمش خیلی بالاس
چندباری زد به سرم بفروشمش ماشینو ولی در این اشفته بازار ماشین بهتری گیرم نمیاد

aminkhan2014
22-03-2019, 10:39
سلام

هرجوری نگاه میکنم یا کارکرد ماشین چیز دیگه بوده یا اینکه مکانیک بیسواد و با یک دلیل دیگه اومده خراج تراشیده،با چه نشونه ای گفتن واشر زده؟اصلا تست کمپرس گرفتن از موتور؟

مگه اینکه ترموستات خراب بوده باشه و شما اصلا دقت نکرده باشید وگرنه تندر خرکارتر از این حرفاست که بخاد روی 60تا واشر بزنه،تندرهای با کارکرد بالای500 هزارتا هست که هنوز فابریکه،91 هم کیفیت تندرها خوب بود،باز اگر تندر و ساندروهای الان بود باور میکردم،ولی 91ها کیفیتشون عالی بود

عليرضا مجدی زاده
23-03-2019, 14:03
در این نوشتار به بررسی یکی از خانواده های خودرویی با کیفیت بازار کشور البته با ظاهری نه چندان مقبول خواهیم پرداخت. رنو ال 90 یا به تعبیری تندر90، خودرویی که پس از تاخیر فراوان در اوایل دهه هشتاد شمسی به عنوان جایگزین پیکان، نماد چهل ساله صنعت خودروسازی ایران انتخاب گردید. در ادامه این مطلب با آکادمی اُتکس همراه باشید

معرفی اولیه

زمزمه های نخست در مورد پروژه جایگزین پیکان از سال های نخستین دهه هشتاد شمسی شنیده می شد. دیگر واقعا نیاز بود تا پیکان، پیر چهل ساله صنعت اتومبیل سازی ایران که دیگر به چیزی بیش از یک خودرو تبدیل شده بود و با کمی اغراق به عنوان یک نماد در میان مردم و فرهنگ ایران شناخته می شد از چرخه تولید خارج شده و خودرویی دیگری مسیر پر فراز و نشیب آن را ادامه دهد. اما خودرویی که قرار است نقش جایگزینی را بر عهده بگیرد باید در چند فاکتور اساسی مانند قیمت مناسب شبیه به پیکان باشد و این یکی از رکن های اولیه پروژه رنو لوگان، ال90 یا همان تندر90 خودمان بود...

بعد از تصمیم توقف تولید پیکان در سال 1381، مذاکرات اولیه با رنوی فرانسه در جهت تولید مدل لوگان در ایران آغاز شد و در همین راستا یادداشت تفاهمی نیز نوشته شد. این مذاکرات سال بعد به مرحله نهایی رسید، هر چند که در ادامه مسیر چالش هایی در جهت مشارکت میان طرفین ایجاد شد اما در نهایت و پس رایزنی های فراوان قرار شد تا تندر90 با قیمتی در حدودی 8 میلیون تومان به دست مردم برسد. البته همانطور که مستحضرید این قیمت های مناسب معمولا تنها در ابتدای برنامه تولید یک خودروی تازه وارد در کشور ما شنیده شده و در بعد از ورود خودرو به بازار، شیب صعودی نمودار آن کمر شکن می شود!

تندر90

به هر حال لوگان، خودرویی است که می توانیم اصالتا آن را متعلق به برند رومانیایی داچیا (زیر مجموعه رنو) بدانیم که در ادامه راه، پروژه پروژه بازاریابی و جهانی سازی آن بر عهده رنوی فرانسه قرار گرفته است. این اتومبیل که خروجی پلتفرم پروژه X90 می باشد، از همان ابتدا با اهدافی چون سادگی، دوام و قیمت پایین در جهت اقتصادی بودن پا به خطوط مونتاژ نهاد و نسل نخست آن در سال 2004 روانه بازارهای جهانی و به طور هماهنگ به بازار کشورمان معرفی شد. تولید نسل اول تا سال 2012 ادامه یافت و پس از آن نسل دوم لوگان در سال 2013 راهی بازار شد. خودرویی که البته ما آن را به نام سیمبل می شناسیم.

پروژه X90 مدل های متنوعی را از بعد ساختار و کاربرد شامل می شود. در واقع تندر90 نمونه سدان این پلتفرم است و این خودرو در کنار نمونه های سدان، برادرانی را در کلاس های استیشن و پیکاپ نیز در کنار خود می بیند. اما در بررسی تاریخچه نمونه های عرضه شده به بازار کشور، با لیستی از مدل های زیر مواجه می شویم :

تندر 90 E0

این مدل تیپ ساده و بیسیک تندر است که فاقد هر گونه امکانات خاص رفاهی می باشد. در نمای ظاهری سپرها و جلوپنجره به رنگ مشکی هستند و خودرو از رینگ های آهنی 14 اینچی بهره می برد. همچنین خودرو فاقد زه های جانبی درب بدنه است. در داخل اتاق شیشه بالابرهای هر چهار درب به صورت دستی بوده و خبری از تنظیم برقی آینه های جانبی نیز نیست. جالب است بدانید در بعضی از مدل های تیپ E0 حتی خبری از کولر و هیدرولیک فرمان هم نیست! این تیپ دیگر امروز جایی در خط مونتاژ ندارد.

تندر90 E0

تندر90 E1

در این تیپ تندر90 شاهد امکانات بیشتری است. در نمای جانبی سپرهای خودرو به رنگ بدنه در آمده اند و زه های جانبی و قالپاق نیز به خودرو اضافه شده است. در داخل کابین نیز امکاناتی چون فرمان هیدرولیک، شیشه بالابرهای برقی درب های جلو، سیستم تهویه مطبوع دستی و ایربگ راننده دیده می شوند. این تیپ نیز امروزه دیگر مونتاژ نمی شود.

تندر90 E1

تندر90 E2

گران ترین و مجهز ترین تیپ تندر 90، تیپ E2 است. این تیپ که البته در دو نوع نیمه فول و فول مونتاژ می گردید در نمای ظاهری با هم رنگ شدن جلوپنجره و سپرها به رنگ بدنه خودرو از سایر تیپ ها متمایز است. همچنین طرح قالپاق های آن در نمونه نیمه فول با طرح قالپاق های تیپ E1 متفاوتند و در نمونه فول این تیپ نیز، تندر90 از رینگ های آلیاژی 15 اینچی بهره می برد. اضافه شدن ایربگ شاگرد در نمونه های فول، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، تنظیم برقی آینه های جانبی به همراه گرمکن، بالابر برقی شیشه های عقب، پشت سری صندلی ها عقب و کامپیوتر سفری از جمله امکانات تیپ E2 تندر 90 می باشد. لازم به ذکر است که امروزه تنها این تیپ از میان مدل های سری E در ایران مونتاژ می شود.

تندر90 E2

تندر90 اتوماتیک

تندر اتوماتیک را به عبارتی می توان همان تندر تیپ E2 فول نامید که تنها گیربکس آن از نوع پنج سرعته دستی به نوع چهارسرعته اتوماتیک تیپ ترونیک تغییر کرده است. این مدل نیز در کنار مدل E2 فول امروزه تولید و به بازار عرضه می شود.

تندر90 اتوماتیک

پارس تندر

در نیمه دوم دهه هشتاد بود که شرکت سایپا در مراسمی، از نمونه فیس لیفت شده ( بخوانید به روز رسانی سطحی ) تندر90 تیپ E2 فول پرده برداری کرد. این اتفاق عجیب که ظاهرا رنوی فرانسه نیز در به ثمر رسیدن آن نقشی نداشته خودرویی را پدید آورده که در نمای جلو همان تندر 90 E2 است، در نمای جانبی زه درب های آن پهن تر شده و در نمای عقب طراحی ظاهری به کل تغییر کرده است! این به روز رسانی ناموزون و نه چندان جذاب با نام وطنی پارس تندر از نیمه دوم دهه هشتاد شمسی تا کنون در خط تولید قرار دارد.

پارس تندر

تندر90 استیشن

این مدل از تندر90 در تعداد محدودی به صورت وارداتی به بازار خودروی کشور عرضه شد.

تندر استیشن

تندر90 پیکاپ

این مدل از تندر90 همانطور که از نامش پیداس، ورژن مناسب حمل بارهای سبک بوده و چند سالی است که در ایران مونتاژ می شود.

تندر پیکاپ

تندر پلاس

تندر پلاس همان نمونه فیس لیفت شده لوگان از سوی رنوی فرانسه است که در سال 2008 معرفی شد و در سال 1396 نیز برنامه تولید و مونتاژ آن در شرکت ایران خودرو آغاز گردید. از حیث تجهیزات رفاهی نیز تندر پلاس یک سر و گردن از تیپ E2 فول بالاتر بوده و طراحی داخل اتاق آن شباهت بسیاری به رنو ساندرو دارد. لازم به ذکر است که تندر پلاس در دو نسخه دستی و اتوماتیک مونتاژ می گردد.

تندر پلاس

عملکرد فنی

تمامی مدل های تندر90 در ایران اعم از تندرهای سری E، پارس تندر، تندرپلاس و تندرپیکاپ از یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه 1.6 لیتری با استاندارد آلایندگی یورو4 موسوم به K4M بهره می برند. این پیشرانه قادر است تا در اتصال و هماهنگی با یک گیربکس 5 سرعته دستی، حداکثر 105 اسب بخار قدرت در دور 5750 و نهایت 140 نیوتون متر گشتاور را در دور 3750 راهی چرخ های جلو کند. مجموع این مشخصات فنی باعث می شود تا تندر90 دستی در شرایط نرمال بتواند در حدود زمان 10.2 ثانیه به تندی صد کیلومتر برسد و همچنین حداکثر سرعت خودرو تا 175 کیلومتر در ساعت ادامه دار شود. همچنین تندر90 دستی به صورت سیکل ترکیبی در صد کیلومتر میانگین 6.9 لیتر بنزین می سوازند. سایر مشخصات در مورد نمونه اتوماتیک تندر90 نیز به صورت تقریبا مشابه است. تندر90 اتوماتیک از یک گیربکس 4سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک مجهز به قابلیت رانندگی در هوای برفی بهره می برد که به خوبی با موتور خودرو هماهنگی داشته اما در بحث شتاب صفر تا صد کیلومتر با حدود 1.5 ثانیه زمان اضافه تر قادر است تا رسیدن به مرز صد کیلومتر در ساعت را در حدود 11.7 ثانیه ممکن سازد. همچنین میانگین مصرف سوخت مدل اتوماتیک به صورت سیکل ترکیبی در مقایسه با نمونه دستی بالاتر بوده و این رقم برای تندرهای مجهز به گیربکس اتوماتیک در حدود 8.3 لیتر در صد کیلومتر است.

موتور K4M تندر

طراحی و امکانات

طراحی جعبه ای فرم تندر90 را شاید بتوان یکی از نامتعارف ترین بخش های آن دانست که خیل عظیمی از افراد با آن ارتباط مثبتی برقرار نمی کنند. هر چند که این حالت طراحی و ارتفاع بلند سقف خودرو موجب شده تا فضای داخلی برای سرنشینان بسیار مناسب باشد اما از طرفی نیز باعث مقاومت بیشتر در مقابل جریان هوا شده و از جنبه زیبایی نیز حرف خاصی برای گفتن ندارد. در نمای جلو شاهد به کارگیری چراغ های یکپارچه انحنا دار در کنار جلوپنجره نه چندان بزرگ خودرو هستیم که خبر از سبک خاص طراحی آن دوران دارد. در نمای جلو یکی از تفاوت های ظاهری تندر90 های دستی و اتوماتیک به نوع طراحی سپر و ورودی های هوای آن بر می گردد که در مدل دستی، ورودی هوای سپر به صورت دو تکه است اما فرم سپر در مدل اتوماتیک فرق داشته و ورودی هوای آن نیز به صورت یکپارچه می باشد. همچنین شایان ذکر است که سپر تندر90 های اتوماتیک و تندر90 های پیکاپ کاملا مشابه هم هستند. در نمای جانبی تندر90 از خطوط بدنه و اشکال ساده برای فرم پنجره های کناری استفاده شده و یکی از نقاط مورد توجه این بخش مربوط به برجستگی حلال گلگیرهای جلو و عقب خودرو است که یکی از بخش های آسیب پذیر بدنه این خودرو به حساب می آید. همچنین در این بخش یک نکته منفی بزرگ وجود دارد و آن، طراحی و ابعاد نامناسب آینه های جانبی این خودرو بوده که به هیچ وجه با ابعاد تندر90 هماهنگی و تناسب نداشته و میدان دید ضعیفی نیز دارد. زه درها در مدل های سری E و پارس تندر نیز متفاوت بوده با این توضیح که زه تندرهای سری E از نوع باریک و زه پارس تندر از نوع پهن است. با رسیدن به عقب خودرو شاهد یک طراحی ساده هستیم. چراغ های عقب بلند خودرو با گرافیک ساده خود به خوبی با فرم بلند صندوق عقب و سپر هماهنگی دارند. لازم به ذکر است که تفاوت عمده مدل پارس تندر با تندرهای سری E در نمای عقب خودرو خلاصه شده است. در سری مدل های پارس تندر چراغ های عقب به صورت 2 تکه بوده و مه شکن عقب به سپر و جاپلاک خودرو از سپر به در صندوق منتقل شده است و باید اعتراف کرد که این ترکیب ایرانیزه به هیچ عنوان قابل قبول از آب در نیامده و با همه حسن های خود از حیث زیبایی در مقایسه با تندر استاندارد حرف خاصی برای گفتن ندارد. اما در مدل تندر پلاس که مربوط به فیس لیفت و به روز رسانی تندر در سال 2008 میلادی از سوی کمپانی رنو بوده اوضاع به نحو دیگری است. این به روزرسانی به تندر چهره مدرن تری داده و درجه آن سادگی سنگین را سبک تر کرده است. در نمای جلو، چراغ های جلو به همراه جلوپنجره طراحی جدیدتری دارند، در نمای میانی شاهد یک رنگ شدن زه جانبی، دستگیره در و قاب آینه های جانبی هستیم و البته نکته منفی بزرگ تندر90 که همان آینه های جانبی کوچک و ضعیف بوده در مدل پلاس با جایگزینی یک آینه بزرگتر و زیباتر به صورت کامل برطرف شده است. در نمای عقب نیز فرم و گرافیک چراغ عقب، به همراه در صندوق و سپر خودرو دستخوش تغییراتی شده اند. هر چند که تغییرات این بخش نیز رو به مثبت شدن پیش رفته اما هنوز علت به کارگیری آن زه پهن استیل در بخش پایینی در صندوق آن هم در حالی که تمامی بخش های خودرو یک رنگ بوده و آن نوار استیل عملا سنخیتی با ظاهر خودرو ندارد برای نگارنده مبهم باقی مانده است!

با ورود به داخل خودرو به احتمال قوی به سلیقه سازنده یا به بیان درست تر تیم طراحی خودرو، خرده خواهید گرفت. به نظر می رسد شرکت سازنده سعی داشته تا طراحی داخلی تندر90 را در کمترین زمان ممکن و بیشترین حداقل ها به اتمام برساند. تم غالب متریال استفاده شده در داخل کابین از نوع پلاستیک خشک است و به طور کلی فرم طراحی اتاق تندر90 بسیار ساده بوده و تمامی ادوات و عملکرد های اتاق به صورت کامل تفکیک شده اند. این سادگی در نوع خود بر روی کاربردی بودن به دور از هر گونه پیچیدگی تاکید داشته و ارگونومی خودرو نیز در حد متوسطی ارزیابی می شود. راحتی صندلی های تندر90 در حد متوسطی بوده و در رده ای پایین تر از خودروهایی مانند سمند به نظر می رسد، هر چند که در طی سال های اخیر پیچ تنظیم گودی کمر از تنظیمات راحتی صندلی حذف شده است. میدان دید تندر90 در قسمت های جلو خوب، در قسمت های میانی متوسط اما در مورد پشت خودرو تقریبا تهی بوده و سنسورهای دنده عقب در زمره یکی از کلیدی ترین و حیاتی ترین لوازم و آپشن های این خودرو به شمار می آید. همچنین صندلی های عقب برای قرارگیری سه نفر سرنشین بدون مشکل خاصی کاملا مناسب است. اما در مورد تندرپلاس نوع طراحی فضای داخلی نیز مناسب تر به نظر می رسد. با این که کلیت تمامی بخش ها و حتی تفکیک پذیری ادوات کاملا شبیه به مدل قدیمی است اما طراحی داشبرد، کنسول و حتی رنگ غالب طراحی داخلی به صورت یکپارچه در رده ای بالاتر از مدل قدیمی خود می باشد. گنجایش فضای صندوق عقب نیز یکی از نقاط مثبت تندر90 محسوب شده و این خودرو با حدود 510 لیتر حجم اختصاص یافته به صندوق عقب در رده مناسبی برای مسافرت های خانوادگی جای می گیرد. در مورد آپشن ها و امکانات رفاهی و ایمنی با یک لیست کاملا ساده مواجه می شویم. دو عدد کیسه هوا، ترمزهای دیسکی در چرخ های جلو و کاسه ای در چرخ های عقب مجهز به سیستم ترمز ضد قفل ABS و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، آینه های جانبی برقی گرمکن دار، شیشه بالابرهای برقی در هر چهار درب، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، کامپیوتر سفری، سیستم صوتی به همراه خروجی USB و AUX به همراه چهاربلندگو (هنزفری بلوتوث در تندرپلاس به همراه دسته کنترل سیستم صوتی)، سیستم تهویه مطبوع دستی در کنار تنظیم ارتفاع چراغ های جلو از جمله موارد قابل اشاره در لیست امکانات تندر90 E2، پارس تندر و تندرپلاس کنونی هستند. در بخش ایمنی و امتیازات آن نیز تندر90 موفق به کسب 3 ستاره ایمنی از سوی موسسه ایمنی و تصادفات خودروهای اروپا EURO NCAP شده است.

نتیجه گیری

" همه چیز را نمی توان با هم داشت ". شاید این کوتاه ترین و مفید ترین جمله مربوط به این بخش باشد. تندر90 به مانند تمامی خودروها دارای نقاط ضعف و قوت خاصی است. این خودرو اگرچه در بعضی بخش های ساختاری همچون مجموعه موتور و گیربکس، جلوبندی و تعلیق و البته استهلاک و کیفیت مونتاژ دارای نقاط قوت برجسته ای نسبت به رقیبان خود است، اما در بعضی قسمت ها همچون طراحی ظاهری و به ویژه طراحی داخلی و البته نوع متریال استفاده شده داخل کابین ضعف داشته و نمی تواند نظر مثبت بسیاری از افراد را به خود جلب کند. از این رو بیشتر خریداران آن را افرادی با بیش از 30 سال سن و یا دسته ای از افراد که تمایلی به صرف وقت و هزینه بسیار در نمایندگی ها نیستند تشکیل می دهند. در انتها نیز باید خاطرنشان کرد که این جایگزین گران قیمت پیکان، با این که بسیار دیر و در زمان نامناسبی معرفی و عرضه شده اما در رنج قیمت غیر ایده آل خود! جز یکی از گزینه هاییست که شاید با خرید آن کمتر دغدغه خرابی ها و اعصاب خردی های آزاردهنده احتمالی را داشته باشید!

مشخصات
تندر90 E2 / پارس تندر / تندرپلاس دستی
تندر90 اتوماتیک / تندر90 پلاس اتوماتیک
تندر پیکاپ
نوع موتور
4 سیلندر دستی
4 سیلندر دستی
4 سیلندر دستی
استاندارد آلایندگی
یورو 4
یورو 4
یورو 4
حجم موتور (لیتر)
1.6
1.6
1.6
تعداد سوپاپ
16
16
16
حداکثر قدرت (اسب بخار)
105
105
105
حداکثر گشتاور (نیوتون متر)
140
140
140
شتاب صفر تا صد (ثانیه)
10.2
11.7
10.1
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)
175
175
170
میانگین مصرف سوخت ترکیبی (لیتر)
6.9
8.3
7.6
فضای صندوق عقب (لیتر)
510
510
ـــ
حجم باک (لیتر)
50
50
50

قیمت ها

در حال حاضر و تا لحظه نگارش مقاله، شرکت سایپا شرایط فروش تندر 90 دستی را به دو روش فروش فوری 90 روزه با قیمت 40.406.400 میلیون تومان و فروش اعتباری با پیش پرداخت 20 میلیون تومان اعلام کرده است. همجنین پارس تندر نیز به مانند تندر90 دستی با دو روش فروش نقدی به صورت تحویل 30 روزه و با قیمت 42.363.800 میلیون تومان و همچنین فروش اعتباری با پیش پرداخت 20 میلیون تومان قابل عرضه است. اما از سوی دیگر نیز شرکت ایران خودرو در حال حاضر، هیچ برنامه فروش خاصی را برای عرضه انواع مدل های تندر90 ارائه نکرده است.

اما شرایط فروش خودرو در بازار آزاد ایران چگونه است ؟

بدون شک افزایش تدریجی قیمت ها در طول سه ماهه پایانی سال 1396 در کنار وضعیت بی ثبات اقتصادی، شرایط نابه سامانی را نیز در مورد بازار فروش خودرو به وجود آورده که در این شرایط نیز تسلط بر قیمت انواع خودرو ها امری بسی سخت و دشوار است. در اینجا سرویس هوشمند قیمت روز خودرو اُتکس، این چالش را برای شما خوانندگان گرامی حل نموده است. این سرویس به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای آنلاین قیمت خودرو، با انطباق کامل بر شرایط روز بازار خودروی ایران، قیمت انواع مختلف خودروها را در چه در شرایط صفر و چه در مدل های کارکرده، در سه حد بالا، متوسط و پایین بر روی نمودار به شما نشان می دهد. برای استفاده از این سرویس تنها کافیست با مراجعه به این صفحه، برند مدل و سال تولید خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سرئیس حرفه ای تحلیل قیمت خودرو اُتکس

قیمت رنو تندر 90

قیمت رنو تندر 90 E1

قیمت رنو تندر 90 E2

قیمت رنو تندر 90 E2 صفر

قیمت رنو تندر 90 اتومات

قیمت رنو تندر 90 اتومات صفر

قیمت رنو تندر 90 پلاس دنده ای

قیمت رنو تندر 90 پلاس اتومات

کارشناسی تندر90 دستی و اتوماتیک

خانواده رنو لوگان یا به تعبیری L90 یا تندر90 با توجه به فلسفه ساخت و هدف تولیدی خود از جمله خودروهای کم استهلاک و با دوام بازار تلقی می شوند. این خانواده در ابتدای برنامه عرضه خود به بازار ایران با هدف جایگزینی پیکان معرفی شده اما رفته رفته و با تکیه بر برنامه بسیار دقیق! و مدون! تولید و بازاریابی و همچنین افزایش قیمت پلکانی خود در سطحی قرار گرفته اند که امروزه حرف از جایگزینی آن به جای پیکان فقید بیشتر به یک شوخی شباهت دارد!

در بخش کارشناسی بدنه خودرو، تندر90 به علت میدان دید ضعیف خود در قسمت های جانبی و همچنین قسمت عقب مستعد آسیب دیدگی و ضرب خوردگی است. همچنین حلال دور گلگیرهای جلو و عقب نیز به علت حجم و برجستگی خود در زمره نقاط آسیب پذیر قرار می گیرند و توصیه می شود تا برای کارشناسی بدنه خودرو، حتما توجه بیشتری به این نقاط گفته شده داشته باشید.

سایر قسمت های بدنه مانند ستون و رکاب، سینی جلو و شاسی خودرو نیز در چک لیست نقاط عمومی و مهم برای کارشناسی بدنه خودرو هستند.

در بخش فنی، موتور تندر90 با کد فنی K4M و توان تولیدی 105 اسب بخار از جمله موتورهای خوب و بادوام بازار محسوب شده و گیربکس 5 سرعته مدل دستی آن نیز با وجود ضرایب کوتاه خود هماهنگی مناسبی با این موتور دارد. این مجموعه فنی یکی از نقاط قوت این خودرو در مقایسه با رقبای خود بوده با این حال حتما باید به اهمیت سرویس های دوره ای خودرو، تعویض قطعات مصرفی با نمونه اصلی و تعویض روغن های خودرو با نمونه توصیه شده در دفترچه راهنما توجه بسیار ویژه ای نشان داد.

یکی از مواردی که در مورد تندر90 از سوی خریداران به چشم می خورد در رابطه با ضعف و نازکی کابل اتصال منفی و اتصال به بدنه بوده که تعویض آن با نمونه قوی تر بر روی عملکرد کلی سیستم برق و مواردی مانند کولر خودرو تاثیر می گذارد. هر چند این مورد در نمونه های روز مدل های 96 و 97 برطرف شده اما در صورت خرید مدل های کارکرده و در صورت تعویض کابل فابریک با کابل قوی تر حتما به نوع کابل، کیفیت و اتصالات صحیح آن دقت کنید.

مورد بعدی که باید به آن توجه شود و عموما در تندرهایی با کارکرد بیش از 40 هزار کیلومتر به چشم می خورد کم شدن آب رادیاتور بوده که این مورد به رسوبات و نشتی دو لوله اصلی آب که در بالای سینی جلو قرار دارند مربوط می شود و لذا در تندرهایی با این رنج کارکرد لازم است تا سینی جلو باز شده و لوله های آب چک شوند. البته کم کردن آب رادیاتور به عواملی مانند فرسودگی سوپاپ در محفظه رادیاتور و یا ضعف سرسیلندر نیز مربوط می شود اما بهتر است در گام اول و اطمینان از سلامت از سیستم خنک کنندگی خودرو، لوله های اصلی گردش آب چک شوند.

و اما مورد آخر بخش فنی که اصلی ترین ضعف در این خودرو و مهم ترین بخش برای توجه بوده، وضعیت سلامت گردگیر پلوس تندر90 دستی است. گردگیر پلوس تندر90 با توجه به نوع طراحی و جنس لاستیکی خود در طی سپری شدن زمان به صورت تدریجی مستهلک و پاره شده و با پاره شدن آن، روغن واسکازین گیربکس تخلیه می شود. با تخلیه شدن روغن واسکازین، گیربکس به صورت خشک کار کرده و این خشک کار کردن باعث آسیب دیدگی شدید ساختار گیربکس می شود. این قطعه ساده که لازم است سلامت آن در سرویس های دوره ای و تعویض روغن به صورت دقیق مورد بازدید قرار گیرد در صورت پارگی و تخلیه روغن واسکازین خسارتی در حدود 1 تا 4 میلیون تومان روی دست صاحب خودرو گذاشته و در مرحله آخر آسیب دیدگی نیاز است تا گیربکس خودرو به صورت کامل تعویض گردد. بنابراین حتما و به صورت مداوم سلامت گردگیر پلوس را زیر نظر داشته باشید.

آخرین نکته که البته موردی عمومی در میان تمامی خودروها بوده سر و صدای داخل اتاق است. سر و صدای داخل اتاق جدا از کیفیت خشک قطعات داشبرد، کنسول، رودری و ستون ها به میزان ضرب دیدگی و میزان تنش های اتاق در دست انداز ها که مستقیما به نحوه رانندگی وابسته است نیز مربوط می شود. سر و صدای داخل اتاق را می توان با روش هایی کم کرده و در موارد خفیف به صفر رساند اما توصیه می شود که قبل از خریداری خودرو حتما وضعیت اتاق را به صورت کامل و در تمامی شرایط مورد سنجش قرار دهید.

تندر اتوماتیک را می توان یکی از مناسب ترین خودروهای اتوماتیک بازار در رنج قیمت 50 الی 55 میلیون تومان به شمار آورد که در تمامی بخش ها با نمونه دستی خود مشابهت کامل دارد و لذا تمامی بخش های مربوط به کارشناسی بدنه، کارشناسی قسمت های فنی و کارشناسی اتاق برای مدل اتوماتیک نیز صدق می کند. در واقع تنها مورد متمایز کننده، همان گیربکس 4 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک است. همچنین در نمونه های اتوماتیک نیز دیگر خبری از گردگیر پلوس و پارگی و مسائل مربوط به آن نیست و از این جهت نیز تندر اتوماتیک آرامش بیشتری را برای صاحب خود به ارمغان می آورد. با این حال شتاب نمونه اتوماتیک نسبت به نمونه دستی پایین تر بوده و البته هزینه های سرویس و نگهداری در کنار مصرف بنزین آن در مقام مقایسه با تندر90 دستی سنگین تر است. همچنین نگهداری و سرویس گیربکس های اتوماتیک به دقت و هزینه بیشتری نیاز دارد و لازم است تا روغن گیربکس در فواصل زمانی دقیق تعویض گردد. گیربکس اتوماتیک تندر90 به طور کلی دنده ها را به نرمی عوض کرده و در زمان نیاز به درستی نیز معکوس می کشد همچنین خبری از تقه های آزاردهنده در آن نبوده و در صورت بروز تقه های آزاردهنده در تعویض دنده ها و تقه شدید در دنده عقب ( وجود یک تقه بسیار کوچک در زمان درگیری دنده عقب امری طبیعی است ) لازم است تا مورد بازبینی و سرویس قرار گیرد. در این هنگام علاوه بر سبک رانندگی و رفتار با گیربکس اتوماتیک، فاکتور تعویض به موقع روغن گیربکس نیز بسیار مهم جلوه می کند. همچنین اهمیت سلامت و کارکرد درست شیر برقی گیربکس اتوماتیک نیز بسیار مهم و حیاتی بوده و در هنگام خرید تندر اتوماتیک باید به آن توجه شود.

کارشناسی تندر90

مطمئن خرید کنید

حساسیت هنر کارشناسی به ویژه نیز در خصوص خودروهای اتوماتیک در قیاس با خودروهای مجهز به گیربکس دستی بیشتر خود را نشان داده و نیازمند دانش و تجربه کافی است. همچنین علم بر عملکرد و رفتار هر خودرویی با توجه به نقاط قوت و ضعف و ساختار متمایز آن نیازمند دانش و تجربه بالاست و آزمون و خطا در رابطه با این قضیه می تواند ریسک مالی و پیامد های ناگواری را برای خریدار به همراه داشته باشد. اُتکس به عنوان ارائه دهنده سرویس های حرفه ای کارشناسی خودرو و متشکل از تیمی کارکشته، با تجربه و مجهز به دستگاه های روز سنجش مانند دیاگ و تشخیص رنگ دیجیتال، بدون هر گونه آزمون و خطا و ریسک خرید، آرامش خیال را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد. در کنار این موضوع، رضایت خاطر مشتریان ما نیز بعد از استفاده سرویس کارشناسی خودرو، افتخار و نقطه روشنی است که باعث اطمینان و اعتماد هر چه بیشتر شما می شود. شما عزیزان می توانید برای استفاده از این سرویس، فرم اینترنتی درخواست کارشناسی رنو تندر 90 در محل را پر کرده و در صورتی که با پر کردن فرم های اینترنتی و فرآیند پرداخت آنلاین مشکل دارید، کافیست تا با شماره تلفن شرکت 28428466-021 و داخلی شماره 1 تماس حاصل فرمایید.

hamids68
22-04-2019, 16:40
سلام

امروز متوجه شدم دزدگیر ماشین به کار افتاد سریع رفتم پای ماشین دیدم یکی با فشار زیاد که نمیدونم با چی... در ماشینو باز کرده بوده. شاید 3 دقیقه نشد از موقعی که زنگ خورد من خودمو رسوندم...قاب قفل در از جاش اومده بود. روی فرمون هم قفل فرمون بود. نمی دونم چیکار می خواست بکنه... ماشینو می خواست ببره ؟ یا اسباب داشبورد رو می خواست ببره. ولی نه ضبطی روی ماشین بود نه چیزی توی داشبورد بود. به نظرتون می خواست ماشینو ببره ؟ دیدم سوییچ ماشین توی قفل در دیگه نمیره... قفل رو خراب کرده بود.قفل رو که باید عوض کنم... ولی برای چلوگیری از این مسیله باید چکار کنم ؟ خیلی ترسیده بودم...

mehdi_08
01-05-2019, 21:42
هرجوری نگاه میکنم یا کارکرد ماشین چیز دیگه بوده یا اینکه مکانیک بیسواد و با یک دلیل دیگه اومده خراج تراشیده،با چه نشونه ای گفتن واشر زده؟اصلا تست کمپرس گرفتن از موتور؟

مگه اینکه ترموستات خراب بوده باشه و شما اصلا دقت نکرده باشید وگرنه تندر خرکارتر از این حرفاست که بخاد روی 60تا واشر بزنه،تندرهای با کارکرد بالای500 هزارتا هست که هنوز فابریکه،91 هم کیفیت تندرها خوب بود،باز اگر تندر و ساندروهای الان بود باور میکردم،ولی 91ها کیفیتشون عالی بود
سلام

ماشین از اول دست خودم بوده کارکردش واقعیه
او موقع به چند تا مکانیک نشون دادم همه گفتن واشر زده ولی هیچکدوم تست کمپرس نگرفتن مکانیک ها هم تایید شده بودن خودمم نفهمیدم چرا اینطوری شد به ترموستات و فشنگی شک کردم ، ولی به هرحال بعد تعمیر دیگه درجه اب از جاش تکون نمی خوره4 خطه و قدرت موتور بیشتر شد

خلاصه 8 ماهی میگذره از تعمیر
موتور یه تکان داره فکر کنم به ناک دچار شده فقط در حالت درجا اینطوریه در حرکت مشکلی نداره
چند جا هم نشون دادم هیشکی نمی فهمه چشه
یکی میگه استکان تایتپیته یکی میگه ممکنه تایم ماشین باشه

chaparman
14-07-2019, 01:41
برای تندر 90 روغن چی بریزم ؟ الف از قرار معلوم دیگه تولید نمیشه به خاطر تحریم تو ایران ! نوشته : " با توجه به شرایط تحریم روغن موتور الف با همان متریال و تحت نام behtam عرضه میگردد. " !!!

منتظر راهنمایی دوستان هستم

ارادت

mohamad skystar
15-07-2019, 00:01
برای تندر 90 روغن چی بریزم ؟ الف از قرار معلوم دیگه تولید نمیشه به خاطر تحریم تو ایران ! نوشته : " با توجه به شرایط تحریم روغن موتور الف با همان متریال و تحت نام behtam عرضه میگردد. " !!!

منتظر راهنمایی دوستان هستم

ارادت

ایرانول ریسینگ یا رویال خوب جواب دادن

chaparman
15-07-2019, 06:23
ایرانول ریسینگ یا رویال خوب جواب دادن

روغن موتور خودرو ایرانول مدل رونیا سطح کیفیت (API) اش SN هست . به نظر شما این بهتره یا روغن موتور ایرانول مدل Racing با سطح کیفیت (API) اش
ُSL/CF ؟

البته مدل رونیا حدود 50 هزار تومن گرون تر هست .

chaparman
15-07-2019, 06:38
فیلتر روغن و فیلتر هوا رو هم عوض بکنم ؟ ( تو 5000 کیلومتر قبلی این دو تا رو عوض کردم )

hamids68
05-08-2019, 20:43
سلام

قفل پدال خوب ال نود چی پیشنهاد میدین ؟

mohamad skystar
05-08-2019, 22:38
سلام

قفل پدال خوب ال نود چی پیشنهاد میدین ؟

انواع قفل ها با انواع قیمت ها موجود هست
باید ببینی کدوم نوعش ایمنی بهتری ارائه میده
قیمت از 50 تومن هست تا 200 تومن

مارک mp مدل z11 مناسبه برای پدال

hamids68
06-08-2019, 06:26
انواع قفل ها با انواع قیمت ها موجود هست
باید ببینی کدوم نوعش ایمنی بهتری ارائه میده
قیمت از 50 تومن هست تا 200 تومن

مارک mp مدل z11 مناسبه برای پدال

من رفتم توی دیجی کالا... انواع اقسام قفل پدال اونجا بود... خیلی هاشو خود سازنده نوشته بود مناسب ال نود نیست... اونهایی هم که نوشته بودن برای ال نود کاربرد داره... یه ضعف هایی داشته که خریداران در قسمت کاربران نوشته بودن... به همین خاطر به فکرم رسید از اینجا بپرسم از کسانی که ال نود دارن و دارن از قفل پدال استفاده کنند و ازش راضی هستند بپرسم تا از تجربه های اونا استفاده کنم.

شما خودت ال نود داری و در حال استفاده از این قفل پدال هستی و راضی هستی ؟

mohamad skystar
06-08-2019, 21:13
من رفتم توی دیجی کالا... انواع اقسام قفل پدال اونجا بود... خیلی هاشو خود سازنده نوشته بود مناسب ال نود نیست... اونهایی هم که نوشته بودن برای ال نود کاربرد داره... یه ضعف هایی داشته که خریداران در قسمت کاربران نوشته بودن... به همین خاطر به فکرم رسید از اینجا بپرسم از کسانی که ال نود دارن و دارن از قفل پدال استفاده کنند و ازش راضی هستند بپرسم تا از تجربه های اونا استفاده کنم.

شما خودت ال نود داری و در حال استفاده از این قفل پدال هستی و راضی هستی ؟
من مدتی تندر داشتم و بعدش فروحتم
اون زمان یه دزدگیر تصویری درجه یک بسته بودم روش از قفل استفاده نکردم
حالا شما بازم در انجمن سرچ کنید ببینید نتیجه ای میگیرید یا نه

pouraskar
13-12-2019, 22:16
سلام دوستان . من تندر ات ماتیک مدل اول نود و سه تارم . یه مشکل جدید دارم که رو دور موتور سه هزار چه ثابت و چه در حال حرکت لرزش میاد داخل و صدار مثل هوار ر رر میاد تو کابین . انگار اگزوز داخل هست . دسته موتو رو چهار ماه پیش عوض کردم اصلیش گیرم نیومد طرح انداخت . الان موندم از چیه ؟ کمکم کنید . از طرفی گشتم یه دست موتور بالا گیرم اومده اصلی میگه چدید هست و مدل شاندرویی ، با این که روش هست جای پیچ هاش کمتره . مال خودش الومنیومی هست .

Reza31001
03-01-2020, 21:53
دوستان وایر رو چه زمانی باید عوضی کنیم
ماشینم 120 تا کارکرده و تا حالا عوض نکردم
الان شمع میخوام عوض کنم وایر هم تعویض کنم؟

mohamad skystar
13-01-2020, 20:45
دوستان وایر رو چه زمانی باید عوضی کنیم
ماشینم 120 تا کارکرده و تا حالا عوض نکردم
الان شمع میخوام عوض کنم وایر هم تعویض کنم؟
اگر120 تا کارکرده عوض کنید
البته قبلش بدین تست کنن اگر اصلی هست و اتصالاتش خراب نشده باشه
میشه استفاده کرد

Reza31001
15-01-2020, 10:28
اگر120 تا کارکرده عوض کنید
البته قبلش بدین تست کنن اگر اصلی هست و اتصالاتش خراب نشده باشه
میشه استفاده کرد
موقع تعویض شمع ها چک کرد گفت مشکلی نداره نیاز نیست عوض کنی