PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16

Pourya-pc
28-10-2013, 11:25
فکر کنم مایع شیشه شور تندر من اسیدی هست چون رد سفید کم رنگی روی جلوی تندر از محل خروج تا پایین انداخته ! من نمی دونستم این مایع می تونه این کار رو بکنه وگرنه از همون روز اول عوضش می کردم ! از روزی که از ایران خودرو گرفتم ( حدود یک سال و نیم ) این مایع شیشه شور رو عوض نکردم
الان چطوری این رو عوض کنم ؟ چه محلولی توش بریزم ؟ آب مقطر + الکل طبی یا ... ؟ یا از بیرون بخرم؟

احتمال زیاد مایع الکلی بوده است .
احتیاج به خرید هیچ آب شیشه شوری نیست ، ابتدا 1.5 لیتر آب را بجوشانید ( میتوانید از آب کتری استفاده کنید ) بعد از خنک شدن ، حدود 20 قطره ( یا دو قاشق بزرگ ) مایع ظرف شویی با آب مخصوط کنید و درون مخزن شیشه شور بریزید .

malkemid
29-10-2013, 21:54
دوستان سه ماه نشده این صندلی هاش به صدا افتاده که خیلی آزار دهندست...میشه کاری کرد؟

HOOSEIN 105
30-10-2013, 10:36
سلام
من یه تندر مدل 86 دارم .
راستیت تا حالا جلو بندیش دست نخوره فقط یک بار میزون فرمون رفته .
اما چند وقتیه احساس میکنم لاستیک های جلو دارن دچار سایش میشن .
لبه های بیرونی چرخ های جلو . به نظرم کمبر کستر چرخ ها بهم خورده .
به نظرتون دلیلش چیه میتونه باشه ؟ به نظر خودم که از سیبک هاشه . متاسفانه جلوبندی ساز درست حسابی هم سراغ ندارم و نمیتونم ماشین رو بسپارم دستشون!

mohamad skystar
30-10-2013, 17:03
سلام
من یه تندر مدل 86 دارم .
راستیت تا حالا جلو بندیش دست نخوره فقط یک بار میزون فرمون رفته .
اما چند وقتیه احساس میکنم لاستیک های جلو دارن دچار سایش میشن .
لبه های بیرونی چرخ های جلو . به نظرم کمبر کستر چرخ ها بهم خورده .
به نظرتون دلیلش چیه میتونه باشه ؟ به نظر خودم که از سیبک هاشه . متاسفانه جلوبندی ساز درست حسابی هم سراغ ندارم و نمیتونم ماشین رو بسپارم دستشون!

باید دهانه چرخ ها رو ببرید تنظیم کنن
اگر تو سرعت بالا لرزش فرمان دارید تایر هارو هم بالانس کنید.

mehdi_08
02-11-2013, 22:01
دوستان سه ماه نشده این صندلی هاش به صدا افتاده که خیلی آزار دهندست...میشه کاری کرد؟
صندلی هیا جلو مقدار کمی لقی دارن
ولی همه شون اینطورین
راه درمانی نداره
حساس نشو بش :n01:

ess_1362
03-11-2013, 21:12
امروز متاسفانه بعد از بارندگی شدید متوجه شدم که خودرو زمان استارت زور میزنه و به اصطلاح باتری فابریک بعد از بیش از 3 سال دیگه به پایان عمرش داره نزدیک میشه
از طرفی چون در موقعیتی قرار گرفتم که نمی تونم ماشین را در صورت روشن نشدن در پارکینگ نگه دارم مجبور شدم باطری را تعویض کنم و متاسفانه از برند پلاتینوم مدل 74 آمپر را گرفتم 300 تومن:n03:
فکر می کنم اشتباه کردم و باید از یک برند ارزونتر همون 60 آمپر را می خریدم 170 تومن:n28:
گفتم اینجا بگم که بقیه دوستان اشتباه من را مرتکب نشن

ghahremanimehdi
03-11-2013, 23:48
امروز متاسفانه بعد از بارندگی شدید متوجه شدم که خودرو زمان استارت زور میزنه و به اصطلاح باتری فابریک بعد از بیش از 3 سال دیگه به پایان عمرش داره نزدیک میشه
از طرفی چون در موقعیتی قرار گرفتم که نمی تونم ماشین را در صورت روشن نشدن در پارکینگ نگه دارم مجبور شدم باطری را تعویض کنم و متاسفانه از برند پلاتینوم مدل 74 آمپر را گرفتم 300 تومن:n03:
فکر می کنم اشتباه کردم و باید از یک برند ارزونتر همون 60 آمپر را می خریدم 170 تومن:n28:
گفتم اینجا بگم که بقیه دوستان اشتباه من را مرتکب نشن

دیگه قیمتا همینه دیگه.دیگه توی این دوره زمونه 300 تومن پولی نیستش که بخوای نارحت بشی:n10:

Ali_Best
08-11-2013, 23:14
دوستان

همین الآن مصرف لحظه ای رو ماشینتون چند نشون میده؟
در مورد مسافتایی هم که طی کردند یه نمه توضیح بدین. جاده / شهر؟

مرسی

joe_satriani
10-11-2013, 22:54
با سلام
مدتیه که دو سه تا مشکل دارم توی ماشینم.
یکی اینکه شتاب ماشین یه ذره اومده پایین.
مهمترینش اینکه هنگام حرکت گاهی ماشین با لرزش و دل دل شروع به حرکت میکنه.
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ یکی گفت از شمع هست، شمع ها رو عوض کرد بوش گذاشت، اولش خیلی خوب بود اما بعدش باز همونطوری شد.
مدل ماشین سال 90 - E2 هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید. :n01:

alvandirandost
15-11-2013, 09:52
من ایشاالله قصد خرید تندر از بازار رو دارم
یه سئوال داشتم الان بنابراعلام سایت ها قیمت تندر e1ایران خودرو تو بازار 32 تومن هستش و قیمت تندر e2 پارس خودرو 37 تومن (منبع [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تفاوت این دو چیه که تو بازار 5 تومن اختلاف قیمت دارن؟
میدونم که خرید e2 با توجه به امکاناتش بهتره ولی این امکانات 5 تومن می ارزن؟
ممنون از نظر همه دوستان و اساتید

ghahremanimehdi
15-11-2013, 19:16
من ایشاالله قصد خرید تندر از بازار رو دارم
یه سئوال داشتم الان بنابراعلام سایت ها قیمت تندر e1ایران خودرو تو بازار 32 تومن هستش و قیمت تندر e2 پارس خودرو 37 تومن (منبع [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تفاوت این دو چیه که تو بازار 5 تومن اختلاف قیمت دارن؟
میدونم که خرید e2 با توجه به امکاناتش بهتره ولی این امکانات 5 تومن می ارزن؟
ممنون از نظر همه دوستان و اساتید
کیسه هوا-رینگ آلومینیومی-و فکر کنم ترمز EBD

shadows_funeral
15-11-2013, 21:56
کیسه هوا-رینگ آلومینیومی-و فکر کنم ترمز EBD

EBD نداره. اصولا هیچ ماشین تولید داخلی EBD نداره.

ghahremanimehdi
16-11-2013, 17:54

کی میگه ؟مدل E2 داره .فایل مشخصات فنی ترمزش هم ایرانخودرو منتشر کرده. در اینترنت جستجو کنید /

ess_1362
16-11-2013, 21:52
بله تندر 90 فول هم abs داره و هم ebd
برای تستش هم ماشین را به شکلی برونید که نصف ماشین روی آسفالت و نصف دیکه روی شونه خاکی باشه و با کوبیدن روی ترمز خودرو بدون انحراف متوقف میشه در حالی که سمند lx با سرعت 50 کیلومتر یک نیم دور دور خودش میزنه و پرازید هم احتمال چپ شدنش هست

alvandirandost
16-11-2013, 22:15
دوستان عزیز
این طور که سایت ایران خودرو نوشته هم ای 1 و هم ای 2 اینی که میگین داره
اینجا رو ببین و مقایسه بزنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سئوال من این بود که با توجه به قیمت های بازار می صرفه 5 تومن بیشتر بدیم به خاطر این امکاناتی که گفته شده
مهمترینش به نظر من کامپیوتر سفری، آینه برقی با گرمکن، شیشه بالابر برقی عقب و صندلی برقی هستش
امکانات فنی کاملا یکسانه و فقط تجهیزات فرق میکنه
بازم تشکر از همه دوستان

Ali_Best
16-11-2013, 22:42
یه زمانی که تندر ای2 17.5 بود قیمت ای1 حدود سه تومن پایین تر بود
حالا گه قیمت بالا رفته این اختلاف زیادتر شده
اگه بخوای حساب کنی کلا 38 تومن پول ال 90 نیس!
این به خاطر دید دو سال پیش ماست
حالا با این پول بی ارزش 5 تومن چیزی نیس واسه این امکانات که واقعا ارزش هم دارن و مهمه که باشه

+ پنجره جلوی ای2 رنگ بدنه هست ولی ای1 مشکیه

ای2 دو ایربگه هست اما ای1 یک ایربگه
فقط تجهیزات آپشن نیستا

malkemid
17-11-2013, 17:07
البته ای ۲ جدید ها ظاهرا تک ایربگه...میگن نداریم بذاریم!

ghahremanimehdi
17-11-2013, 17:49
دوستان عزیز
این طور که سایت ایران خودرو نوشته هم ای 1 و هم ای 2 اینی که میگین داره
اینجا رو ببین و مقایسه بزنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سئوال من این بود که با توجه به قیمت های بازار می صرفه 5 تومن بیشتر بدیم به خاطر این امکاناتی که گفته شده
مهمترینش به نظر من کامپیوتر سفری، آینه برقی با گرمکن، شیشه بالابر برقی عقب و صندلی برقی هستش
امکانات فنی کاملا یکسانه و فقط تجهیزات فرق میکنه
بازم تشکر از همه دوستان

به نظرم که میصرفه بعدا که خریدید متوجه میشید که ضرر نکردید.ضمنا همه چی مدل فابریک که کارخونه میذاره بهتر از اینه که شما ماشین مدل پایینتر بخرید و خودتون نصب کنید

jamshidjap
20-11-2013, 01:00
سلام
تو حرکت یهو دیدم در داشبورد باز شد زدم بقل دیدم زبونش شکسته،،،،قبلا هم واسه دوستان دیدم این اتفاق افتاده،،از جنس بی کیفیته دیگه!!! حالا میشه زبونشو جداگانه پیدا کرد؟یا باید برم در کامل بگیرم؟

mehdi_08
22-11-2013, 12:48
ebd
اصلا سیستم خاصی نیست یه برنامه توی ecu abs هست
حتی پراید های ABS دار هم EBD دارن
نحوه تستش هم آسونه

بله تندر 90 فول هم abs داره و هم ebd
برای تستش هم ماشین را به شکلی برونید که نصف ماشین روی آسفالت و نصف دیکه روی شونه خاکی باشه و با کوبیدن روی ترمز خودرو بدون انحراف متوقف میشه در حالی که سمند lx با سرعت 50 کیلومتر یک نیم دور دور خودش میزنه و پرازید هم احتمال چپ شدنش هست
من دقیقا همین تست رو روی آسفالت و سطح یخی انجام دادم با پراید مدل 90 abs دار
بدون هیچ انحرافی ماشین وایساد:n16:

سلام
تو حرکت یهو دیدم در داشبورد باز شد زدم بقل دیدم زبونش شکسته،،،،قبلا هم واسه دوستان دیدم این اتفاق افتاده،،از جنس بی کیفیته دیگه!!! حالا میشه زبونشو جداگانه پیدا کرد؟یا باید برم در کامل بگیرم؟
نه زبونه جدا هست
من خریدم 6 تومن
فقط موقع خرید زبانه شکستهخودت رو ببر نوشته هاش دقیق مثله هم باشه
چون یه مدل هست هست هیچ نوشته ای نداره اومدم جاش بندازم شکست!!!!

ghahremanimehdi
22-11-2013, 15:40
ebd
اصلا سیستم خاصی نیست یه برنامه توی ecu abs هست
حتی پراید های ABS دار هم EBD دارن
نحوه تستش هم آسونه

من دقیقا همین تست رو روی آسفالت و سطح یخی انجام دادم با پراید مدل 90 abs دار
بدون هیچ انحرافی ماشین وایساد:n16:

نه زبونه جدا هست
من خریدم 6 تومن
فقط موقع خرید زبانه شکستهخودت رو ببر نوشته هاش دقیق مثله هم باشه
چون یه مدل هست هست هیچ نوشته ای نداره اومدم جاش بندازم شکست!!!!

EBD فقط نرم افزار نیست.برای اینکه نیروی ترمز در هر 4 چرخ یکنواخت باشه تا خودرو منحرف نشه باید روی ترمز هر 4 چرخ سنسور (4 کانال)باشه که در سیستمهای ABS ماشینهایی مثل پژو ،پراید سمند و ... معمولا فقط دو چرخ سنسور داره(دوکاناله). EBD از لحاظ سخت افزاری پیشرفته تر از ABS هست فرق ABS با EBD اینه که ABS زمانی که ترمز قفل کنه وارد عمل میشه ولی EBD در ترمزهای ضعیف هم نیروی ترمز رو توزیع میکنه و همچنین به دلیل 4 کاناله بودن انحراف خودرو در ترمزهای شدید هم کمتر خواهد شد.ضمنا به نظرم اصلا مقایسه ی ترمز النود با پراید شایسته نیست ،من سال گذشته هم پراید داشتم و هم النود هر وقت سوار پرایده میشدم تعجب میکردم، ترمز پراید بیشتر قابل قیاس با ترمز دوچرخه هستش !
النود یه ماشین کاملا معمولی در دنیا به حساب میاد و اصلا چیز خاصی نداره ولی وقتی پراید رو با النود مقایسه میکنی متوجه میشی که پراید هیچ بویی از پایین ترین استانداردهای فنی ،رفاهی و ایمنی نبرده.

alvandirandost
22-11-2013, 22:10
این بازار چقدر قیمت ها افتضاح شده
من دنبال تندر رفتم فول بالای 40
ای یک سی و پنج تومن کارخونه هم که تحویل اردیبهشت با قیمت اردیبهشت (احتمالا 20 درصد افزایش داره)
سر همین گشتن هایه لیفان 620 کرمان خودرو دیدم امکانات عالی بود رفتم نمایندگی ثبت نام کردم گفتن بهمن میدن
مدیر سایت ببخشید که تو مبحث تندر نوشتم

mehdi_08
23-11-2013, 11:51
EBD فقط نرم افزار نیست.برای اینکه نیروی ترمز در هر 4 چرخ یکنواخت باشه تا خودرو منحرف نشه باید روی ترمز هر 4 چرخ سنسور (4 کانال)باشه که در سیستمهای ABS ماشینهایی مثل پژو ،پراید سمند و ... معمولا فقط دو چرخ سنسور داره(دوکاناله). EBD از لحاظ سخت افزاری پیشرفته تر از ABS هست فرق ABS با EBD اینه که ABS زمانی که ترمز قفل کنه وارد عمل میشه ولی EBD در ترمزهای ضعیف هم نیروی ترمز رو توزیع میکنه و همچنین به دلیل 4 کاناله بودن انحراف خودرو در ترمزهای شدید هم کمتر خواهد شد.ضمنا به نظرم اصلا مقایسه ی ترمز النود با پراید شایسته نیست ،من سال گذشته هم پراید داشتم و هم النود هر وقت سوار پرایده میشدم تعجب میکردم، ترمز پراید بیشتر قابل قیاس با ترمز دوچرخه هستش !
النود یه ماشین کاملا معمولی در دنیا به حساب میاد و اصلا چیز خاصی نداره ولی وقتی پراید رو با النود مقایسه میکنی متوجه میشی که پراید هیچ بویی از پایین ترین استانداردهای فنی ،رفاهی و ایمنی نبرده.
بحث 2 کاناله بودن یا 4 کاناله بودن سیستم abs پراید یا سمند و.. بحث قدیمیه از اهل فن هم بپرسی 4 کاناله هست عکس های سنسور روی چرخ های عقب هم توی نت هست بگردی پیدا می شه
همین یونیت abs پراید رو نگاه کن 4 تا خروجی داره و به هر 4 چرخ وصله
منتهی چون ترمز عقب پراید کاسه ای و ضعیفه اصلا قفل نمی کنه که abs بخواد برا چرخ عقب وارد عمل شه
ولی با یه آزمایش ساده می شه فهمید که 4 کاناله هست
روی جاده یخ زده (یا هر سطحی با اصطحکاک کم) ترمز گرفتم ،چرخ عقب کاملا قفل می شد بلافاصله abs وارد مدار می شد و عمکلردش روی چرخ عقب کاملا مشهود بود
همون یونیت abs وظیفه عملکرد ebd رو هم بر عهده داره و همه کارا رو انجام می ده
ebd مکمل سیتسم abs هست سخت افزار جدایی نداره:n16:
مطالعه این تاپیک می تونه مفید باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن کسی سیستم ترمز پراید رو با ال 90 مقایسه نکرد!!!
خودم هم ال 90 دارم و هم پراید 131
ال 90 سیستم ترمز یه سرو گردن از پراید بالاتره

sosos
26-12-2013, 03:06
سلام , من یک l90 e2 lp یورو 4 مدل 91 دارم که 6000 تا کار کرده , به تازگی یه تست شتاب ازش گرفتم , هر کار کردم از 13.8 بهتر نشد , به نظر شما مشکل از چیه , همه l90 همینطورن یا ماشین من مشکل داره.

HOOSEIN 105
26-12-2013, 11:12
سلام , من یک l90 e2 lp یورو 4 مدل 91 دارم که 6000 تا کار کرده , به تازگی یه تست شتاب ازش گرفتم , هر کار کردم از 13.8 بهتر نشد , به نظر شما مشکل از چیه , همه l90 همینطورن یا ماشین من مشکل داره.

شتاب 10 ثانیه ال نود تو تهران تغریبا غیر قابل دسترسیه! به خاطر ارتفاع از سطح اب های ازاد و کیفیت بنزین ها و ...
ولی در کل اگه خوب لانچ کنید و دور موتور رو از 6000 بالاتر نبرید (اگه تا 6500 ببرید تایم رو از دست میدین) ماشین باید بتونه تو کفی 11 تا 12 بزنه!
اما 13.5 که شما میگین یکم غیر طبیعیه!
احتمالا شما روی یه سطح شیب دار تست کردین . یا مشکل دیگه ای وجود داره.
من توصیه میکنم فیلتر هوا و روغن موتور رو عوض کنید و بعدش دوباره تست کنید . تاثیر خیلی زیادی داره !

ittools
26-12-2013, 14:30
درصد استفاده از ضد یخ برای تندر چقدر ـه ؟ برای چه مدت میتونم از این ضد یخ استفاده کنم و چند وقت یه بار باید دوباره بریزم تو رادیتاتور ؟ آب رادیتاتور رو هم باید عوض کنم ؟
راستی نهایت چند لیتر از مخلوط آب + ضد یخ رو تو رادیاتور بریزم ؟
چقدر سوال پرسیدم :n02:

omid_juve
26-12-2013, 16:30
با سلام خدمت دوستان
دیروز رفتم و تسمه تایم ماشین رو عوض کردم تسمه دینام هم مشکل داشت اونم عوض کردم روغن و ملحقات رو هم همین طور ماشینم هم ال90 87 هستش با کیلومتر 62000
از دیروز که همه اینا عوض شد دور موتورم ب 2.5 ک میرسه ی صدای عجیبی از موتور میاد.قاعدتا روی دنده 1 این صدا بلند تره.
میخاستم ببینم دوستانی ک دستی بر آتش دارن نمیدونن مشکل کجاست؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.

ghahremanimehdi
26-12-2013, 17:01
شتاب 10 ثانیه ال نود تو تهران تغریبا غیر قابل دسترسیه! به خاطر ارتفاع از سطح اب های ازاد و کیفیت بنزین ها و ...
ولی در کل اگه خوب لانچ کنید و دور موتور رو از 6000 بالاتر نبرید (اگه تا 6500 ببرید تایم رو از دست میدین) ماشین باید بتونه تو کفی 11 تا 12 بزنه!
اما 13.5 که شما میگین یکم غیر طبیعیه!
احتمالا شما روی یه سطح شیب دار تست کردین . یا مشکل دیگه ای وجود داره.
من توصیه میکنم فیلتر هوا و روغن موتور رو عوض کنید و بعدش دوباره تست کنید . تاثیر خیلی زیادی داره !
بله شرایط زیادی دخیله.حتی توی فصل سرما به نظرم افت شتاب محسوسه نمیدونم دلیلش چیه ولی فصل بهار که میشه شتاب ماشین خیلی بهتر میشه.

ghahremanimehdi
26-12-2013, 17:04
درصد استفاده از ضد یخ برای تندر چقدر ـه ؟ برای چه مدت میتونم از این ضد یخ استفاده کنم و چند وقت یه بار باید دوباره بریزم تو رادیتاتور ؟ آب رادیتاتور رو هم باید عوض کنم ؟
راستی نهایت چند لیتر از مخلوط آب + ضد یخ رو تو رادیاتور بریزم ؟
چقدر سوال پرسیدم :n02:
طرح اختلاطش رو روی خود گالنش نوشته به نظرم لازم نیست زود زود عوض کنید.من پارسال عوض کردم امسال هم هوس کردم عوض کنم ولی یارو گفت نمیخواد چون کاملا تمیزه مونده ولی عوض کردم 25 تومن هم پول دادم.قبلا با 25 تومن روغن موتور عوض میشد عوض کرد الان با 25 تومن ضدیخم نمیدن:n10:

ghahremanimehdi
26-12-2013, 17:06
با سلام خدمت دوستان
دیروز رفتم و تسمه تایم ماشین رو عوض کردم تسمه دینام هم مشکل داشت اونم عوض کردم روغن و ملحقات رو هم همین طور ماشینم هم ال90 87 هستش با کیلومتر 62000
از دیروز که همه اینا عوض شد دور موتورم ب 2.5 ک میرسه ی صدای عجیبی از موتور میاد.قاعدتا روی دنده 1 این صدا بلند تره.
میخاستم ببینم دوستانی ک دستی بر آتش دارن نمیدونن مشکل کجاست؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.

ببخشید چقدر شد هزینه اش؟تو نمایندگی عوض کردید؟مصرف ماشین بالاتر نرفته ؟ بهتره ببرید مشکل رو به تعمیرکاره بگید.

ittools
26-12-2013, 17:23
طرح اختلاطش رو روی خود گالنش نوشته به نظرم لازم نیست زود زود عوض کنید.من پارسال عوض کردم امسال هم هوس کردم عوض کنم ولی یارو گفت نمیخواد چون کاملا تمیزه مونده ولی عوض کردم 25 تومن هم پول دادم.قبلا با 25 تومن روغن موتور عوض میشد عوض کرد الان با 25 تومن ضدیخم نمیدن:n10:

گنجایشش چند لیتره ؟
ممنون

omid_juve
26-12-2013, 18:10
ببخشید چقدر شد هزینه اش؟تو نمایندگی عوض کردید؟مصرف ماشین بالاتر نرفته ؟ بهتره ببرید مشکل رو به تعمیرکاره بگید.
کلا 90 تومن تسمه تایم 2تا پولک 25 روغن اماراتی الف 65 تسمه دینام 39 .
از دیروز تا حالا ک متوجه نشدم کامپیوتر هم همون 7.2 نشون میده.
به مکانیک دادم عمرا نمایندگی نمیرم به دلیل بلاهایی ک سرم آوردن

ghahremanimehdi
26-12-2013, 22:10
گنجایشش چند لیتره ؟
ممنون

والا اونجوری حساب نکن چون حجم بیشترش باید آب بریزی یه ضدیخ 4 لیتری بگو بریزه.

ghahremanimehdi
26-12-2013, 22:10
کلا 90 تومن تسمه تایم 2تا پولک 25 روغن اماراتی الف 65 تسمه دینام 39 .
از دیروز تا حالا ک متوجه نشدم کامپیوتر هم همون 7.2 نشون میده.
به مکانیک دادم عمرا نمایندگی نمیرم به دلیل بلاهایی ک سرم آوردن

خوب دراومده آخه من شنیدم کیت تسمه تایم گرونتره.

Masoud-2014
27-12-2013, 14:11
سلام دوستان میشه یک مقایسه ای بین قیمت این متعلقات ال 90 با ماشین دیگه ای مثل 206 یا سمند ef7 بزارید؟

مثلا قیمت این قطعات؟

1- تسمه تایم
2-تسمه دینام
3-روغن موتور
4-لنت ترمز جلو؟

ittools
28-12-2013, 13:34
دوستان بعد از یه هفته ماشین رو آوردم بیرون دیدم زیرش یه مقدار برف هست که روش یه لکه کوچیک قرمز رنگ هست دقیقا زیر موتور از چی میتونه باشه ؟
سوال دومم در مورد بخار گرفتن شیشه پشتی تندر هست هر کاری کردم نشد که بخار نبنده . دریچه های جلویی بخاری رو با دور فن بالا گذاشتم مستقیم بخوره به شیشه پشتی ولی تفاوتی نکرد چیکار کنم ؟

ghahremanimehdi
28-12-2013, 17:54
دوستان بعد از یه هفته ماشین رو آوردم بیرون دیدم زیرش یه مقدار برف هست که روش یه لکه کوچیک قرمز رنگ هست دقیقا زیر موتور از چی میتونه باشه ؟
سوال دومم در مورد بخار گرفتن شیشه پشتی تندر هست هر کاری کردم نشد که بخار نبنده . دریچه های جلویی بخاری رو با دور فن بالا گذاشتم مستقیم بخوره به شیشه پشتی ولی تفاوتی نکرد چیکار کنم ؟

یعنی چی مگه گرمکن شیشه عقبت کار نمیکنه ؟گرمای بخاری که تا اونجا نمیرسه باید از گرمکن شیشه عقب استفاده کنی.

mohsenlin
28-12-2013, 18:38
دوستان یه مشگلی که ال90 فول 6000 کارکرده اینه که تازگیا گاز نمیخوره ! مخصوصا تو تعویض دنده کردن . ولی مثلا تو اتوبان یا وقتی سرعت یه نواخته مشگلی نیست. ولی وقتی توقف میکنم تا چند تا دنده رو عوض کنم عذاب میکشم !!! باید تا ته گازشو بگیرم تا راهبره و ... میشه کمک کنین ! اینم بگم کلاجش بالاس :n16:

ittools
28-12-2013, 19:13
یعنی چی مگه گرمکن شیشه عقبت کار نمیکنه ؟گرمای بخاری که تا اونجا نمیرسه باید از گرمکن شیشه عقب استفاده کنی.

از کلید گرمکن شیشه عقب روی کنسول باید استفاده کنم ؟ اونو زدم ولی هیچ فرقی نکرد

ess_1362
28-12-2013, 21:21
سلام دوستان میشه یک مقایسه ای بین قیمت این متعلقات ال 90 با ماشین دیگه ای مثل 206 یا سمند ef7 بزارید؟

مثلا قیمت این قطعات؟

1- تسمه تایم
2-تسمه دینام
3-روغن موتور
4-لنت ترمز جلو؟

اولی را که دوستان قیمتش را گذاشتن
دومی هم که حدود 40 هست
روغن 4.8 لیتر سطح کیفی sl با ویسکوزیته 10-w40 که حدود 70-75 در میاد
لنت جلو هم دستی 30 تومن
حالا کافیه قیمت اقلام دو خودرو دیگه را هم بررسی کنید تا به نتیجه برسید
ولی حدس میزنم که اقلام رنو کمی گرونتر و البته با کیفیت تر باشه

از کلید گرمکن شیشه عقب روی کنسول باید استفاده کنم ؟ اونو زدم ولی هیچ فرقی نکرد

چراغ مه شکن عقب توی پنل داشبورد روشن میشه؟
وقتی کلید ر میزنید یک رله هم همراه با آن فعال میشه که صداش باید شنیده بشه و تقریبا به سرعت بخار را می گیره
اگر تا 10 دقیقه تغییری در کارکر نمی بینید پس یک مشکلی داره
همچنین برای از بین بردن بخار درون خودرو حتما کلید AC روشن باشه(اصطلاحا کولر)

ghahremanimehdi
28-12-2013, 22:48
اولی را که دوستان قیمتش را گذاشتن
دومی هم که حدود 40 هست
روغن 4.8 لیتر سطح کیفی sl با ویسکوزیته 10-w40 که حدود 70-75 در میاد
لنت جلو هم دستی 30 تومن
حالا کافیه قیمت اقلام دو خودرو دیگه را هم بررسی کنید تا به نتیجه برسید
ولی حدس میزنم که اقلام رنو کمی گرونتر و البته با کیفیت تر باشه

وقتی کلید ر میزنید یک رله هم همراه با آن فعال میشه که صداش باید شنیده بشه و تقریبا به سرعت بخار را می گیره

لنت جلو فابریک مطمئنید 30 تومنه؟ چون الان ایرانیش هم 40 تومن گیر نمیاد.

ghahremanimehdi
28-12-2013, 22:49
دوستان یه مشگلی که ال90 فول 6000 کارکرده اینه که تازگیا گاز نمیخوره ! مخصوصا تو تعویض دنده کردن . ولی مثلا تو اتوبان یا وقتی سرعت یه نواخته مشگلی نیست. ولی وقتی توقف میکنم تا چند تا دنده رو عوض کنم عذاب میکشم !!! باید تا ته گازشو بگیرم تا راهبره و ... میشه کمک کنین ! اینم بگم کلاجش بالاس :n16:

به بالا بودن کلاچ که ربطی نداره. شاید دریچه گاز یا سنسورش مشکل داره علی الخصوص این مدل جدیدا که دریچه گازش برقیه.

ittools
28-12-2013, 23:04
اینم جواب بدید دوستان

بعد از یه هفته ماشین رو آوردم بیرون دیدم زیرش یه مقدار برف هست که روش یه لکه کوچیک قرمز رنگ هست دقیقا زیر موتور از چی میتونه باشه ؟

دقت نکردم ببینم تو پنل داشبورد روشن میشه یا نه
وقتی کلید رو زدم متاسفانه هیچ تغییری نکرد
کلید AC رو هم روشن کرده بودم
اصولا وقتی کلید گرمکن شیشه عقب رو میزنم شیشه اش باید یه مقدار گرم بشه دیگه درسته ؟
فردا یه بار دیگه تست میکنم
میتونه مشکل از فیوز باشه ؟

ممنون

mohsenlin
28-12-2013, 23:55
مدل نوده ! اینم دریچه گازش برقیه؟

ghahremanimehdi
29-12-2013, 21:10
مدل نوده ! اینم دریچه گازش برقیه؟

احتمال زیاد.

ghahremanimehdi
29-12-2013, 21:11
اینم جواب بدید دوستان

دقت نکردم ببینم تو پنل داشبورد روشن میشه یا نه
وقتی کلید رو زدم متاسفانه هیچ تغییری نکرد
کلید AC رو هم روشن کرده بودم
اصولا وقتی کلید گرمکن شیشه عقب رو میزنم شیشه اش باید یه مقدار گرم بشه دیگه درسته ؟
فردا یه بار دیگه تست میکنم
میتونه مشکل از فیوز باشه ؟

ممنون

بله اول فیوز رو چک کنید و بعد سراغ عیب دیگه برید.برید باتری ساز فوری واستون چک میکنه.

Ali_Best
29-12-2013, 22:47
سلام

سه مورد:

1- ورودی هوا از طریق فیلـتر هوا به موتور گهگاه جدا میشه
وقتی مصرف بالا میره متوجه میشم. شما هم با چنین موردی برخورد کردین؟
اون لوله خروجی از فیلـتر هوا وقتی میخواد به ورودی موتور وصل بشه چند تا برجستگی هست روی ورودی موتور
باید به اون نزدیک بشه؟ یا اینکه باید این برجستگی ها بره زیر قسمت لاستیکی خروجی از فیلـتر هوا؟

2- برای از بین بردن بخار روی شیشه ها، دکمه AC باید زده بشه + بخاری؟
یکی میگفت AC فقط واسه کار کولره و اگه با بخاری زده بشه سیستم رو خراب میکنه

3- چند بار از دوستان درخواست کردم که مصرف لحظه ای خودروشون رو اینجا بنویسن
ولی انگار لطفشون شامل حال من نمیشه....
میتونید بگید این مصرف رو. میخوام با مال خودم مقایسه کنم
حالا اگه کارکردتون رو هم بگید مثلا جاده یا تو ضهری بهتره

مرسی

ghahremanimehdi
30-12-2013, 23:53
سلام

سه مورد:

اون لوله خروجی از فیلـتر هوا وقتی میخواد به ورودی موتور وصل بشه چند تا برجستگی هست روی ورودی موتور
باید به اون نزدیک بشه؟ یا اینکه باید این برجستگی ها بره زیر قسمت لاستیکی خروجی از فیلـتر هوا؟

مرسی

1-مراجعه به تعویض روغنی معتبر یا تعمیرکار
2-بله دیگه درجه روی قرمز و روشن کردن AC .استفاده از کولر همزمان با بخاری باعث خروج سریعتر رطوبت داخل ماشین(بخار) شیشه ها میشه.ضرری واسه کوتاه مدت نداره.
3-مصرف لحظه ای ملاک تصمیم گیری میزان مصرف ماشین نیست و بیشتر جنبه دکوری داره!مهم میانگین مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر با درنظر گرفتن میانگین سرعت در 100 کیلومتر است که هردو از روی کامپیوتر سفری قابل رویت هست. من مصرف ترکیبیم حدود 7.5 هست مصرف اتوبان 6.5 و مصرف شهر 8.5 الی 9.5 با توجه به میزان ترافیک و نحوه رانندگی و وضعیت ماشین متغیره.

mehdi_08
31-12-2013, 14:10
احتمال زیاد.
دریچه گاز ال 90 ها که برقی نیست
همشون سیمیه
ماشین خودم مدل 91 یورو 4 سیمیه

ittools
31-12-2013, 14:39

عزیز اینم پاسخ بدید :

بعد از یه هفته ماشین رو آوردم بیرون دیدم زیرش یه مقدار برف هست که روش یه لکه کوچیک قرمز رنگ هست دقیقا زیر موتور از چی میتونه باشه ؟

HOOSEIN 105
31-12-2013, 15:53
سلام دوستان
کسی روش صحیح هواگیری مدار مایع خنک کننده تندر رو بلده ؟؟
من کل مایع خنک کننده و ترموستات و اب پشت ترموستات رو عوض کردم .
ولی موقع هواگیری به مشکل خوردم .وقتی پیچ هواگیری رو باز کردم نزدیک 2.5 لیتر مخلوط مایع خنک کننده و اب با فشار خیلی خیلی زیاد فواره زد بیرون و کلی از مایع خنک کننده هدر رفت.خلاصه اونطور که من شنیده بودم حداکثر نیم لیتر مایع خارج میشه ولی من که پیچ هواگیری رو باز کردم تغریبا کل اب ماشین تخلیه شد که هیچ تمام کاپوت و موتور رو هم کثیف کرد . در ضمن فشار و فواره اب به قدری زیاد بود که احتمال سوزوندن سر و صورت هم وجود داره .

mehdi_08
31-12-2013, 18:40
عزیز اینم پاسخ بدید :

نظری نمی شه داد
از مایعات ماشین که نیست چون گفتین قرمز رنگه
چیز مهمی نیست

ghahremanimehdi
31-12-2013, 23:37
همشون سیمیه
ماشین خودم مدل 91 یورو 4 سیمیه

آخه من شنیده بودم مدل 90 به بعد برقی شده.

mehdi_08
01-01-2014, 11:10
آخه من شنیده بودم مدل 90 به بعد برقی شده.

نه هنوز سیمیه
فقط توی مدل های اتوماتیک برقی شده

Ali_Best
04-01-2014, 23:31
بچه ها یه سوال:

الآن که هوا سرده... صبح که ماشینو روشن میکنم و بعد از 3 - 4 دقیقه به سرعت بالای 100 میرسم اشکال که نداره؟
گرم شدن موتور اینا برای این ماشینم هست؟ لازمه؟

mehdi_08
04-01-2014, 23:52
بچه ها یه سوال:

الآن که هوا سرده... صبح که ماشینو روشن میکنم و بعد از 3 - 4 دقیقه به سرعت بالای 100 میرسم اشکال که نداره؟
گرم شدن موتور اینا برای این ماشینم هست؟ لازمه؟
نه دیگه تا چند دقیقه اول با دنده 2 3 حرکت کن تا موتور گرم بشه
زیاد طول نمی کشه موتور ال 90 زودی کمتر از 5 دقیقه گرم می شه

amin_sevda
05-01-2014, 10:19
کار نکردن همزمان آبپاش با برف پاک کن ال 90
سلام من یک ال 90 سال e2 lp مدل سال 87 دارم
از یه 2 3 ماه پیش این اتفاق افتاده که برف پاکن همزمان با آب پاش کار نمی کنه اما بقیه برنامه های برف پاک کن سالم کار میکنه
بردوم نشون دادم همه فیوز ها رو چک کرد اما مورد اون نبود
لطفا کمک کنید

ess_1362
05-01-2014, 11:34
شما مطمئنی که قبلا با فشار آب پاش برف پاک کن هم کار می کرد؟
چون در ال90 من همچین چیزی نیست و آب پاش با برف پاک کن جدا از هم هستند

amin_sevda
05-01-2014, 12:01
البته این ماشین و من تازه گرفتم
توی owner`s manual نوشته با هم کار می کنن
البته من یه چند روزی هست دارم فکر میکنم که این دوتا باهم کار میکنن یا نه
واقعا کار نمیکنن؟:n13::n13::n13:

Ali_Best
05-01-2014, 12:46
نه برادر
جدا از همن

jamshidjap
06-01-2014, 07:59
سلام

سه مورد:

مرسی

برای سوال دومت :
یه راه ساده تر هم هست ... دریچه هوای اتاق رو طوری تنظیم کنی که هوا از بیرون بیاد ... بعد درجه بخاری رو روی وسط تنظیم می کنی و سرعت بخاری رو روی آخرین درجه میزاری ... دریچه خروجی هوا رو هم روی شیشه جلو میزاری و به سرعت بخار از بین میره ... با اینکار هوای خشک بیرون اتاق باعث از بین رفتن بخار میشه ... نیازی هم به کلید AC نیست...

masoudtr
06-01-2014, 10:04
قفل کودک در عقب پشت راننده را چجوری میشه غیر فعال کرد؟

hormozan m
06-01-2014, 10:08
قفل کودک در عقب پشت راننده را چجوری میشه غیر فعال کرد؟

سلام . همون طور که فعالش کردید ... ضامنش لای در هست ...

Sent from my iPhone 5

M Like Mother
07-01-2014, 18:12
سلام
وقتی از دنده یک ماشین میخواد شروع به حرکت بکنه اکثر اوقات نرم راه نمیفته و یه چیزی شبیه با ریپ زدن و تیک داره که البته کمه ماشین 35 هزار تا کار کرده و همش دست خودم بوده و خیلی سالم رانندگی می کنم
البته کلا کلاچ بالا ول می کنه یعنی از اول بالا ول می کرد
حالا میخوام ببینم برای شما هم اینجوریه یا شروع حرکت با دنده یک بدون هیچ ریپی است؟
ممنون

SAMI EB
07-01-2014, 19:31
سلام
شمع ، ها فیلر شمع . ، فیلتر بنزین بررسی بشه ماشن شما این طور که می گید در حرکت گپ میکنه . که دلیلش کثیف شدن شمع ها و تنظیم نبودن فیلرش می توننه باشه باید بررسی بشه.

ess_1362
07-01-2014, 22:34
باید حتما کلاچ را رگلاژ کنید
کلاچ باید دقیقا وسط درگیر بشه در غیر اینصورت بلبرینگ میشینه توی شکم خورشیدی و در مرور زمان هم دیسک آسیب می بینه و هم ممکنه بلبرینگ بشکنه و به گیربکس آسیب اساسی وارد بشه
رگلاژ کلاچ باید روی 1000 تا 2000 کیلومتر اول صورت بگیره در غیر اینصورت کلاچ و صفحه به سرعت می سوزند

malkemid
07-01-2014, 23:55
دوستان این برف پاک کنش مال شما هم صدا میده؟ کلا اصلا بی صدا کار نمی کنه حتی وقتی بارون شدید هم باشه بازم صدا داره...چرا؟

Pourya-pc
08-01-2014, 11:56
دوستان این برف پاک کنش مال شما هم صدا میده؟ کلا اصلا بی صدا کار نمی کنه حتی وقتی بارون شدید هم باشه بازم صدا داره...چرا؟

2تا تیغه ژله ایی بندازید روش ،قیمتش هم زیاد نمیشه ، حدود 10 تومن ، خیلی نرم و بی صدا میشه .

mehdi_08
08-01-2014, 19:47
سلام
وقتی از دنده یک ماشین میخواد شروع به حرکت بکنه اکثر اوقات نرم راه نمیفته و یه چیزی شبیه با ریپ زدن و تیک داره که البته کمه ماشین 35 هزار تا کار کرده و همش دست خودم بوده و خیلی سالم رانندگی می کنم
البته کلا کلاچ بالا ول می کنه یعنی از اول بالا ول می کرد
حالا میخوام ببینم برای شما هم اینجوریه یا شروع حرکت با دنده یک بدون هیچ ریپی است؟
ممنون
ماشین منم همین مشکل رو داره 13 هزار تا هم بیشتر راه نرفته
می گن از صفحه کلاژهای ایرانیه که روشون بستن :n01:
برای من موقعی که ترافیک شدید باشه بیشتر خودشو نشون می ده

sajjad1973
08-01-2014, 22:42
مال بنزین هم میتونه باشه - من این حالت رو این روزا تو ماشینهای مختلف دارم میبینم

Wisdom
11-01-2014, 00:12
بنزین سوپر رو هم امتحان کنید شاید به خاطر این بنزین های بدون کیفیته، به نظر من خیلی توفیر داره با بنزین معمولی

Sent from my iPhone using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid_juve
16-01-2014, 22:42
سلام
یه مشکل عجیب پیش اومده.
چند روزه از بعد از بارش برف .چراغ کوچیکام با چراغ ترمز یکی شده یعنی ترمز میگیرم چراغ کوچیکا روشن میشه یا وقتیم ک چراغ کوچیکارو روشن میکنم چراغ ترمزم هم روشن میشه به نظرتون مشکل از کجاست؟

mehdi_08
17-01-2014, 21:34
بعد چند ماه نبودن بنزین سوپر در شهرمون ، بالاخره توزیع شدو یه ب40 لیتر پر کردم
چشمتون روز بد نبینه مصرف شهری ماشین رفت رو صدی 15 !!!!!!!!!!!!:n28:
نمی دونم چی بوده هر چی بود بنزین سوپر نبود!!

ghahremanimehdi
19-01-2014, 00:13

اتفاقا توی شهر ما هم بیش از یکسال بود که بنزین سوپر نبود و ایندفعه که رفتم بنزین بزنم با کمال تعجب دیدم که برچسب رو تغییر داده و زده سوپر موجود است و منم یه باک 45 لیتری سوپر پر کردم و طبق عادت همیشه هر دفعه که بنزین میزنم کامپیوتر رو ریست میکنم تا بررسی کنم مصرف چجوریه. حالا باید تا انتهای باک مصرف بشه تا نتیجه رو اعلام کنم ولی قبلا که سوپر میزدم مصرف ماشین پایین میومد ولی تو هوای سرد موقع روشن کردن یه خورده ریپ میزد و شتاب ماشین هم یه نمور کم میشد حالا باید اینسری بررسی کنم!

mehdi_08
19-01-2014, 01:41
اتفاقا توی شهر ما هم بیش از یکسال بود که بنزین سوپر نبود و ایندفعه که رفتم بنزین بزنم با کمال تعجب دیدم که برچسب رو تغییر داده و زده سوپر موجود است و منم یه باک 45 لیتری سوپر پر کردم و طبق عادت همیشه هر دفعه که بنزین میزنم کامپیوتر رو ریست میکنم تا بررسی کنم مصرف چجوریه. حالا باید تا انتهای باک مصرف بشه تا نتیجه رو اعلام کنم ولی قبلا که سوپر میزدم مصرف ماشین پایین میومد ولی تو هوای سرد موقع روشن کردن یه خورده ریپ میزد و شتاب ماشین هم یه نمور کم میشد حالا باید اینسری بررسی کنم!
این بنزینی که زدم هم رنگش و هم بوش با سری های قبل فرق می کرد
بیشتر بوی نفت می داد !!!!!
حالا از چه ترکیباتی استفاده کردن خدا داند

ghahremanimehdi
19-01-2014, 11:26
این بنزینی که زدم هم رنگش و هم بوش با سری های قبل فرق می کرد
بیشتر بوی نفت می داد !!!!!
حالا از چه ترکیباتی استفاده کردن خدا داند

شاید گازوئیل زدی:n02:

pashangparsi6
19-01-2014, 11:39
دوستان یک پرسش داشتم:

اینکه چندتا از دوستان گفته بودند خودروهای "ریو" و "ال90" مشکل کم‌یاب بودن یا گرانی قطعات رو دارن تا چه اندازه درسته و این گران بودن و کم‌یابی قطعات تا چه اندازه بحرانی هست؟ یعنی خرج قطعات ال 90 و ریو با قعطات دیگر خودروهای هم‌ترازشون چه اندازه هست؟

همچنین پرسش دیگه این‌که با 22 تومن پول می‌شه ریو یا ال90 دسته‌دوم خریداری کرد؟

با سپاس

mehdi_08
19-01-2014, 13:25
دوستان یک پرسش داشتم:

اینکه چندتا از دوستان گفته بودند خودروهای "ریو" و "ال90" مشکل کم‌یاب بودن یا گرانی قطعات رو دارن تا چه اندازه درسته و این گران بودن و کم‌یابی قطعات تا چه اندازه بحرانی هست؟ یعنی خرج قطعات ال 90 و ریو با قعطات دیگر خودروهای هم‌ترازشون چه اندازه هست؟

با سپاس

برای گرون بوذن قطعات چون ریو تولیدش متوقف شده و قطعاتش نسبت به ال 90 گرون تره شده
از طرفی گرون بودن قطعات ال 90 به خاطر کیفیت بالاشونه و قطعه کلی کار می کنه
برای خرید هم توی قسمت مشاوره خرید پست بدید بهتر راهنمایی می کنن

ghahremanimehdi
19-01-2014, 19:54
دوستان یک پرسش داشتم:

با سپاس

والا من ماشینم مدل اردیبهشت 88 هست و تابحال خداروشکر بزنم به تخته خراب نشده و فقط خرج لوازم مصرفی کردم البته با ماشین مراعات میکنم ،اینکه میگن قطعاتش گرونه ولی به قول دوستمون کیفیتش بالا هست و به این زودیا خراب نمیشه.من دو سال پیش پراید هم داشتم راه به راه تعمیرگاه بودم به خاطر اینکه قطعاتش بی کیفیت بود هر روز یه چیزش خراب میشد کلی خرج رو دستم گذاشت.این مساله ی گرون بودن قطعات رو که نمیشه اینجوری قیاس کرد ماشین با ماشین فرق داره مثل اینکه شما بگی تویوتا کمری چون قطعاتش گرونتر از النود هست صرف نداره بخری درحالی که اون ماشین استهلاک و کیفیت سواریش و راحتیش بالاتره منظورم اینه که باید در مجموع ماشین ها رو با هم قیاس کرد.

SAMI EB
19-01-2014, 20:41

سلام
بنزینش ناخالصی زیاد داشته و کیفیت خوبی نداشته .
کافیه ی یه بار کاتالیزور یک ماشین که باز شده را از نزدیک ببینید بعد متوجه میشید این بنزین هایی که ما میزنیم بنزین نیست اشغاله .
الان با کیفیت این بنزین ها . بنزین بیشتر از گاز به موتور ضرر میزنه .

SAMI EB
19-01-2014, 20:43
سلام
یه مشکل عجیب پیش اومده.
چند روزه از بعد از بارش برف .چراغ کوچیکام با چراغ ترمز یکی شده یعنی ترمز میگیرم چراغ کوچیکا روشن میشه یا وقتیم ک چراغ کوچیکارو روشن میکنم چراغ ترمزم هم روشن میشه به نظرتون مشکل از کجاست؟
سلام
آب وارد سوکت ها شده و باعث میشه وقتی ترمز میزنید اتصال کوتاه بر قرار بشه و چراغ های کوچیکا هم همراهشون روشن بشه به نظر یه مدت بیخیال باشید خودش درست میشه .
ایراد خاصی نیست .
در ضمن اگه خیلی اذیت میکنه می تونید سوکت استپ ترمز را بکشید تا روشن نشه .

SAMI EB
19-01-2014, 20:53
دوستان یک پرسش داشتم:

با سپاس

سلام
دوست عزیز به نظر من همون ال نود را بگیرید چون ریو یه عیب خیلی شایعی داره اونم اینکه تسمه تایم پاره میکنه و سوپاپ کج میکنه و خرج های سنگینی رو دست آدم میزاره . هر دو قطعاتشون کمیاب هستش و قیمت بالاییی هم داره . ولی تو ال نود چون کیفیت قطعات بهتره و خط تولید به روز تری داره قطعات کمتر معیوب میشه .
گرچه اینجا تاپیک مشاوره نیست ولی با 22 تومن می تونید ال نود کار کرده E1 بگیرید وگرنه با 22 تومن نمیشه ال نود مدل E2 LP خرید

danijon_2006
22-01-2014, 15:53
کسی از دوستان اگه میتونه لطفا کمک کنه
روی کیلموتر 82 هزار ماشین رو بردیم نمایندگی که چندتا کار برامون انجام بدن از جمله عوض کردن هرزگردهای تسمه تایم متاسفانه بعد از تحویل علارغم دریافت مبلغ 199 هزار تومن متوجه شدیم که کیت تسمه دینام رو تعویض کردن فقط تو فاکتورم دقیقا اینو نوشته
کد قطعه 212488 کیت تسمه دینام(هیدرولیک)از شماره موتور w039957 یا d114461 الان مشکلی که دارم میخوام بدونم دقیقا چه چیزایی عوض شده چون موضوع هرزگردهای تسمه تایم بدجوری ذهنمو درگیر کرده از دوستان کسی اگه کمک کنه ممنونش میشم

becareful
28-01-2014, 20:35
سلام
دوست عزیز به نظر من همون ال نود را بگیرید چون ریو یه عیب خیلی شایعی داره اونم اینکه تسمه تایم پاره میکنه و سوپاپ کج میکنه و خرج های سنگینی رو دست آدم میزاره . هر دو قطعاتشون کمیاب هستش و قیمت بالاییی هم داره . ولی تو ال نود چون کیفیت قطعات بهتره و خط تولید به روز تری داره قطعات کمتر معیوب میشه .
گرچه اینجا تاپیک مشاوره نیست ولی با 22 تومن می تونید ال نود کار کرده E1 بگیرید وگرنه با 22 تومن نمیشه ال نود مدل E2 LP خرید
اون تسمه تایم های فابریک ریو هست که مشکل پوسیدگی دارند و به همین دلیل میترکند. باید بعد از خرید تعویض بشن. مشکل بسیار شایعی هست.

Re Z a
01-02-2014, 22:24
با عرض سلام من دیروز با اجازتون تندر ۹۰ ثبت نام کردم تحویل خرداد اما چیزی که نگرانم کرده اینه که توی برگه نوشته تندر ۹۰ ای دولوکس یرو ۴ ، این یعنی چی فوله یا فول نیست ؟ چندتا ایربگ داره ؟ در ضمن از پارس خودرو هستش ممنون میشم جواب سوالمو بدید :n14:

ittools
01-02-2014, 22:44
فقط ایربگ راننده رو داره

Re Z a
02-02-2014, 14:34
شیشه های عقب برقی نیست ؟
ترمز هاشون abs هستند ؟
رینگ چی ؟ دارند ؟ :n03:

malkemid
02-02-2014, 14:44
مدل e2 همه اینها رو داره

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

mehdi-2009
02-02-2014, 14:46
شیشه های عقب برقی نیست ؟
ترمز هاشون abs هستند ؟
e2 هم abs داره هم یشه عقب برقی بدلیل محدودیت تحریم فعلا بعضیاشو تک ایربگ تحویل میدن......

Maziar_69
02-02-2014, 15:21
شیشه های عقب برقی نیست ؟
ترمز هاشون abs هستند ؟

نگران نباشید همونطور که دوستان گفتن این مدل که شما ثبت نام کردین فول هست دوست عزیز.
هم رینگ داره هم ABS هم شیشه های عقب برقی.
انشاالله تا خرداد هم مشکل تحریم ها رفع بشه دو ایربگه تحویل میگیرید. :n06:

Re Z a
02-02-2014, 19:11
فداتون بشم که این قدر گلید در ضمن چقدر دلم برای بچه های با صفای این فروم تنگ شده بود :n12:

mohammadghd
05-02-2014, 13:51
سلام.
آقا نظرتون در مورد این تندرهای اتومات که ایران خودرو فروش قطعی گذاشته چیه؟ گیربکس اتومات خوب جواب میده رو این ماشین؟

M Like Mother
05-02-2014, 14:51
ماشین منم همین مشکل رو داره 13 هزار تا هم بیشتر راه نرفته
می گن از صفحه کلاژهای ایرانیه که روشون بستن :n01:
برای من موقعی که ترافیک شدید باشه بیشتر خودشو نشون می ده

من کلاچ رو تنظیم کردم که زودتر ول کنه
حالا دیگه نمی دونم از صفحه است یا از شمع و فیلتر بنزین چون تا حالا که 35 هزار تا رفتم شمع و فیلتر رو نگاه نکردم
ولی چندین مدل بنزین زدم خیلی فرقی نکرد
الان وقتش شده شمع رو بدم برای تعویض یا نه؟

ess_1362
05-02-2014, 20:51
سلام.
آقا نظرتون در مورد این تندرهای اتومات که ایران خودرو فروش قطعی گذاشته چیه؟ گیربکس اتومات خوب جواب میده رو این ماشین؟

گیربکسش شباهت های زیادی به 206 داره ولی قطعا گیبرکس اتومات 206 نیست
هر چی هست این گیربکس اتومات روی این ماشین خیلی خوب هماهنگ شده و ایرادات عجیب 206 اتومات را (مثل خنگ بودن) نداره
تا الان هم کسی را ندیدم که از این گیربکس اوتومات ناراضی باشه
ولی مسئله اصلی این هست که کلیه تندر های اتومات ساخت ایران خودرو هستند و همه هم پارسال تولید شدن و تولید کننده با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو در سال 91 از ارایه آن ها به بازار جلوگیری کرد و همه را در یک پارکینگ بزرگ وسط بیایون انبار کردو تعدادیشون دچار پوسیدگی تجهیزات پلاستیکی شدن که رنوپارس تاییدشون نکرد
خلاصه بصورت کارتکسی به مردم دارند می فروشند و الان هم دیگه تقریبا آخرای انبار هست

Re_Za
07-02-2014, 03:13
سلام ، تندر ۹۰ دولوکس دقیقاً کدوم تیپش هست

mohammadghd
07-02-2014, 14:09
گیربکسش شباهت های زیادی به 206 داره ولی قطعا گیبرکس اتومات 206 نیست
هر چی هست این گیربکس اتومات روی این ماشین خیلی خوب هماهنگ شده و ایرادات عجیب 206 اتومات را (مثل خنگ بودن) نداره
تا الان هم کسی را ندیدم که از این گیربکس اوتومات ناراضی باشه
ولی مسئله اصلی این هست که کلیه تندر های اتومات ساخت ایران خودرو هستند و همه هم پارسال تولید شدن و تولید کننده با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو در سال 91 از ارایه آن ها به بازار جلوگیری کرد و همه را در یک پارکینگ بزرگ وسط بیایون انبار کردو تعدادیشون دچار پوسیدگی تجهیزات پلاستیکی شدن که رنوپارس تاییدشون نکرد
خلاصه بصورت کارتکسی به مردم دارند می فروشند و الان هم دیگه تقریبا آخرای انبار هست

ممنون از راهنماييتون. حالا بخوام اتومات بگيرم چيكار كنم بهتره؟

ppp1486
08-02-2014, 22:24
عیب عجیب در L90 مدل E2 پارس خودرویی

درود بر همه دوستان عزیز امیدوارم همگی حالشون خوب باشه
من یه سال پیش یه L90 خریدم متاسفانه هنوز 1000 کیلومتر کارنکرده بود چراغ چکش روشن شد بردیم نمایندگی دستگاه دیاگ که بهش زد گفتن احتراق ناقص داره (ارورش این بود : destructive misfire ) آقا خلاصه همه قطعاتشو (پمپ بنزین - 4 تا کوئل - 4 تا شمعاش - سوزن های انژکتور ) رو عوض کردن رو گارانتی . بازم این چراغ چک رو می زد بردمش تهران تعمیرگاه مرکزی سایپا که می گفتن خدای تعمیراتن اونجا هم نتونستن کاری بکنن ، تا این که تیر امسال به گفته یکی از دوستان بردمش یکی از نمایندگی اصفهان کیت تسمه دینامشو عوض کردن تا 7 ماه مشکلی نداشت ولی بازم امروز این چراغ چکش روشن شد موندم چی کار کنم دوستان اگه تا حالا به این مشکل برخورد کردن خواهشا راهنمایی کنن

ghahremanimehdi
08-02-2014, 23:15
عیب عجیب در L90 مدل E2 پارس خودرویی

درود بر همه دوستان عزیز امیدوارم همگی حالشون خوب باشه
من یه سال پیش یه L90 خریدم متاسفانه هنوز 1000 کیلومتر کارنکرده بود چراغ چکش روشن شد بردیم نمایندگی دستگاه دیاگ که بهش زد گفتن احتراق ناقص داره (ارورش این بود : destructive misfire ) آقا خلاصه همه قطعاتشو (پمپ بنزین - 4 تا کوئل - 4 تا شمعاش - سوزن های انژکتور ) رو عوض کردن رو گارانتی . بازم این چراغ چک رو می زد بردمش تهران تعمیرگاه مرکزی سایپا که می گفتن خدای تعمیراتن اونجا هم نتونستن کاری بکنن ، تا این که تیر امسال به گفته یکی از دوستان بردمش یکی از نمایندگی اصفهان کیت تسمه دینامشو عوض کردن تا 7 ماه مشکلی نداشت ولی بازم امروز این چراغ چکش روشن شد موندم چی کار کنم دوستان اگه تا حالا به این مشکل برخورد کردن خواهشا راهنمایی کنن

خوب چراغ چکش روشن میشه مشکل مکانیکش چیه ؟اگر بدون اشکال مکانیکی چراغ چکش روشن میشه شاید سنسورهاش مشکل دارن.

ess_1362
09-02-2014, 07:48
ممنون از راهنماييتون. حالا بخوام اتومات بگيرم چيكار كنم بهتره؟

شما ثبت نام کنید ببینید چی میشه
البته شاید نمایندگی ها هم از محل امانی فروش نقدی داشته باشند ولی مواظب باشید به هیچ وجه بیشتر از 45 تومن با شما حساب نکنند چون قیمت کارخانه 43 تومن هست

ppp1486
09-02-2014, 08:06
خوب چراغ چکش روشن میشه مشکل مکانیکش چیه ؟اگر بدون اشکال مکانیکی چراغ چکش روشن میشه شاید سنسورهاش مشکل دارن.

والا وقتی که چراغ چکش چشمک می زنه مشکلی که موتور ریپ بزنه یا تغییری داشته باشه احساس نمی کنم ولی نمایندگی ها 300 جور حرف می زنن برام یکی می گه برای سنسورهاشه یکی می گه برای سیم کشیشه ، یکی مگه برای سوپاپهاشه . ولی 80 درصد از علمای تعمیرکار گفتن مشکل برقی داره تا مکانیکی
خودمم موندم چی کار کنم در ضمن مشکل بزرگ این عیب اینه که رو هوا روشن می شه تایمش معلوم نیست که بگم مثلا این اتفاق می یوفته روشن می شه . متاسفانه یه چیزی که هست دستگاه دیاگ عیب رو کلی می گه و توضیحات جزئی در این رابطه نداره
بعد از یک سال و نیم هنوز عیب پنهون مونده یعنی علائمی نشون نداده مثلا بگم چراغ چکش روشن می شه اینجوری می شه
در ضمن سنسورهاشم زیاده چطور بفهمیم کدوم سنسوره آخه دیاگ L90 اگه سنسوری مشکل داشته باشه اعلام می کنه ولی کلا هیچی نمی گه دوستان خواهشا کمک کنن عاجز موندم

ess_1362
09-02-2014, 12:18
miss fire یعنی مشکل در جرقه زنی!
یا یکی از سیم های متصل به یکی از کویل ها قطعی داره
یا محل اتصال کویل به شمع درست برقرار نمیشه یا اکسیده شده
کلا بیشتر به نظر میاد مشکل برقی باشه
اتصال باطری و بدنه را هم حتما دقیق چک کنید

ppp1486
09-02-2014, 13:37
miss fire یعنی مشکل در جرقه زنی!
یا یکی از سیم های متصل به یکی از کویل ها قطعی داره
یا محل اتصال کویل به شمع درست برقرار نمیشه یا اکسیده شده
کلا بیشتر به نظر میاد مشکل برقی باشه
اتصال باطری و بدنه را هم حتما دقیق چک کنید

تعمیرکار خودش گفته احتمالا اون مشکل قبلی برطرف شده چون 7 ماه از روشن شدن چراغ چک قبلی گذشته ، برای کیت تسمه دینام بوده ، الان یه مشکل وجود داره ممکنه این سری چراغ چکش واسه شمعاش باشه ؟؟؟ چون تعمیرکارش گفته بود 20000 باید شمعا رو عوض کنی من 30000 هزار شنیده بودم الان رفته رو 28000 هزار کیلومتر
ممکنه این چراغ چک برای شمعش باشه ؟؟؟ اصلا شمع که از تعویضش می گذره ممکنه ارور misfire بده و چراغ چک روشن کنه؟؟؟

ghahremanimehdi
09-02-2014, 16:45
تعمیرکار خودش گفته احتمالا اون مشکل قبلی برطرف شده چون 7 ماه از روشن شدن چراغ چک قبلی گذشته ، برای کیت تسمه دینام بوده ، الان یه مشکل وجود داره ممکنه این سری چراغ چکش واسه شمعاش باشه ؟؟؟ چون تعمیرکارش گفته بود 20000 باید شمعا رو عوض کنی من 30000 هزار شنیده بودم الان رفته رو 28000 هزار کیلومتر
ممکنه این چراغ چک برای شمعش باشه ؟؟؟ اصلا شمع که از تعویضش می گذره ممکنه ارور misfire بده و چراغ چک روشن کنه؟؟؟
من خودم روی 20 هزار شمع ها رو عوض کردم ولی بعدا که رفتم نمایندگی طرف گفت لازم به عوض کردن نیست و تا 40تا کارمیکنه توی دفترچه جدیدش هم نوشته

ghahremanimehdi
09-02-2014, 16:51
والا وقتی که چراغ چکش چشمک می زنه مشکلی که موتور ریپ بزنه یا تغییری داشته باشه احساس نمی کنم ولی نمایندگی ها 300 جور حرف می زنن برام یکی می گه برای سنسورهاشه یکی می گه برای سیم کشیشه ، یکی مگه برای سوپاپهاشه . ولی 80 درصد از علمای تعمیرکار گفتن مشکل برقی داره تا مکانیکی
خودمم موندم چی کار کنم در ضمن مشکل بزرگ این عیب اینه که رو هوا روشن می شه تایمش معلوم نیست که بگم مثلا این اتفاق می یوفته روشن می شه . متاسفانه یه چیزی که هست دستگاه دیاگ عیب رو کلی می گه و توضیحات جزئی در این رابطه نداره
بعد از یک سال و نیم هنوز عیب پنهون مونده یعنی علائمی نشون نداده مثلا بگم چراغ چکش روشن می شه اینجوری می شه
در ضمن سنسورهاشم زیاده چطور بفهمیم کدوم سنسوره آخه دیاگ L90 اگه سنسوری مشکل داشته باشه اعلام می کنه ولی کلا هیچی نمی گه دوستان خواهشا کمک کنن عاجز موندم

والا مکانیک نتونسته تشخیص بده ما چی بگیم ولی به نظرم برو تعمیرگاه شخصی .به لینکهای زیر هم یه سری بزن و سوالات رو اونجا هم بپرس ایشالله درست شه ولی اینجوری که گفتی به نظرم مشکلش برقیه:

becareful
13-02-2014, 20:31
دوستان من روغن دنده و هیدرولیک خریدم که تعویض کنم ولی همهشون آلومینیوم و یا پلمی پلاستیکی زیر در پیچی ندارن. چرا؟ !! اگر مشکل دارد تا همه رو پس بدم. کلا شد 175 تومن :-(
elf renaultmatic d2 و elf tranself nfj

Pourya-pc
13-02-2014, 22:45
دوستان من روغن دنده و هیدرولیک خریدم که تعویض کنم ولی همهشون آلومینیوم و یا پلمی پلاستیکی زیر در پیچی ندارن. چرا؟ !! اگر مشکل دارد تا همه رو پس بدم. کلا شد 175 تومن :-(
elf renaultmatic d2 و elf tranself nfj

روغن هیدرولیک که نیاز به تعویض نداره مگر اینکه کم کنه و بهش اضافه کنید .
چه مارکی خریدید ؟ باید پلمب داشته باشن وگرنه مشخص نیست چه روغنی درونش است .

becareful
14-02-2014, 00:52
روغن هیدرولیک که نیاز به تعویض نداره مگر اینکه کم کنه و بهش اضافه کنید .
چه مارکی خریدید ؟ باید پلمب داشته باشن وگرنه مشخص نیست چه روغنی درونش است .
elf renaultmatic d2 والا دیدم نوشته بودن عوض شه در فروم آکو هر 2 سال یا 60 کیلومتر دیگه زدم توی کارش ولی جعبه دنده فک کنم واجبتر بود. حالا ازدوستان کسی اگه روغن ریخته به مام اطلاع رسانی کنه که کاغذ پلمپ داشته با خیر

Ali_Best
14-02-2014, 01:32
elf renaultmatic d2 والا دیدم نوشته بودن عوض شه در فروم آکو هر 2 سال یا 60 کیلومتر دیگه زدم توی کارش ولی جعبه دنده فک کنم واجبتر بود. حالا ازدوستان کسی اگه روغن ریخته به مام اطلاع رسانی کنه که کاغذ پلمپ داشته با خیر

منم خونده بودم که باید عوض بشه
اما همه میگن اشتباهه! و اصلا نیاز به این همه حساسیت نیست

اما من روغن ریزی هیدرولیک داشتم
الف گیرم نیومد یه بند آمریکایی ریختم که از یکی دو نفری هم پرسیدم اشکال نداره که روی قبلی بریزم
گفتن نه

SAMI EB
14-02-2014, 01:40
سلام
روغن هیدرولیک وقتی نیاز به تعویض داره که رنگش دیگه سیاه شده باشه عین روغن سوخته .
نه مشکلی نداره که به همون روغن ها اضافه کردید فقط تا خرخره پرش نکنید تا خط MAX که پرش کنید کافیه .
اگه روغن هیدولیک نشتی داشته باشه بد نیست که یه هوا گیری هم بشه .

becareful
15-02-2014, 20:33
دوستان بنده روغن ها رو پس دادم.
دیگه پشت دستم رو داغ کنم روغن هیدرولیک واسکازین روغن موتور خارجی بریزم. پول بیشتر باید بدی دغدغه تقلبی بودن یا پر شدن در ایران یا هر جای دیگه با روغن نامعلوم هم داشته باشی. حداقل شرکتای ایرانول و بهران و پروفی و... هستن که روغن با استاندارد تایید شده بزنن. دیگه دور خارجی رو به کل خط کشیدم چون معمولا هم گرون هستن سودآوری بیشتری برای دلالان و تقلب کار ها داره.

راجع به تعویض روغن هیدرولیک و گیربکس:
دلیل اول که اگه واقعا حقیقت داشته باشه باید همون اول عوض کنی . اینه که امکان داره واسکازین خوب کارخونه نریخته باشه!! پس چطور راننده مطمئن باشه!
دلیل دوم اینه که هر چیزی تاریخ انقضا و فاسد شدن حین کارکرد داره. شاید عوضش نکنی موردی نداشته باشه اما تعویضش میتونه تاحدی به روانکاری عین روز اول کمک کنه.

بعضی هام دلیل میارن که بنز 15 سال پیش فلان کس داره روغن هیدرولیکش به عمر عوض نکرده و... بله شاید کارکرده باشه اما افت راندمان یا صدا الان تولید کنه .دلیل نمیشه. شما هر سیالی داری باید توی ماشین یه روزی عوشض کنی.
به نظرم 2 سال یا حداکثر 3 سال برای واسکازین خوب باشه. که اگه رسید به 3 سال دیگکه با همون تعویض کلاچ اونم تعویض میکنید.
روغن هیدرولیک هم که 2 سال خوندم. ولی خودم نظری راجع بهش ندارم. ولی فک نکنم بالای 3 سال ویسکوزیته و روانکاری روز اولش رو داشته باشه. حالا چه شفاف باشه چه نباشه.

خودم روغن ترمز رو تعویض کردم یه مقداری رگ به رگ داخل روغنه بود اما شفاف بود. روغن ترمز شدیدا به 2 سال یا 60 کیلومتر حتما باید تعویض شه و بحثی توش نیست.

ghahremanimehdi
17-02-2014, 01:07
دوستان بنده روغن ها رو پس دادم.
دیگه پشت دستم رو داغ کنم روغن هیدرولیک واسکازین روغن موتور خارجی بریزم. پول بیشتر باید بدی دغدغه تقلبی بودن یا پر شدن در ایران یا هر جای دیگه با روغن نامعلوم هم داشته باشی. حداقل شرکتای ایرانول و بهران و پروفی و... هستن که روغن با استاندارد تایید شده بزنن. دیگه دور خارجی رو به کل خط کشیدم چون معمولا هم گرون هستن سودآوری بیشتری برای دلالان و تقلب کار ها داره.

راجع به تعویض روغن هیدرولیک و گیربکس:
دلیل اول که اگه واقعا حقیقت داشته باشه باید همون اول عوض کنی . اینه که امکان داره واسکازین خوب کارخونه نریخته باشه!! پس چطور راننده مطمئن باشه!
دلیل دوم اینه که هر چیزی تاریخ انقضا و فاسد شدن حین کارکرد داره. شاید عوضش نکنی موردی نداشته باشه اما تعویضش میتونه تاحدی به روانکاری عین روز اول کمک کنه.

بعضی هام دلیل میارن که بنز 15 سال پیش فلان کس داره روغن هیدرولیکش به عمر عوض نکرده و... بله شاید کارکرده باشه اما افت راندمان یا صدا الان تولید کنه .دلیل نمیشه. شما هر سیالی داری باید توی ماشین یه روزی عوشض کنی.
به نظرم 2 سال یا حداکثر 3 سال برای واسکازین خوب باشه. که اگه رسید به 3 سال دیگکه با همون تعویض کلاچ اونم تعویض میکنید.
روغن هیدرولیک هم که 2 سال خوندم. ولی خودم نظری راجع بهش ندارم. ولی فک نکنم بالای 3 سال ویسکوزیته و روانکاری روز اولش رو داشته باشه. حالا چه شفاف باشه چه نباشه.

خودم روغن ترمز رو تعویض کردم یه مقداری رگ به رگ داخل روغنه بود اما شفاف بود. روغن ترمز شدیدا به 2 سال یا 60 کیلومتر حتما باید تعویض شه و بحثی توش نیست.

من 5 ساله روغن ترمز عوض نکردم البته 40 هزارتا بیشتر کار نکرده هنوز حتی لنتهای فابریک جلوم هم تموم نشده چندجا هم رفتم گفت نیازی به تعویض روغن ترمز فعلا نیست ترمزم هم خوب کار میکنه. واسکازین هم تا گیربکس تعمیر نشه نیاز به تعویض نداره به نظرم.اگر نیاز بود کمپانی با شما تعارف که نداشت توی دفترچه اش مینوشت باید عوض بشه(مثل روغن موتور که دائما باید عوض بشه)

pooria-ir
17-02-2014, 11:52
من 5 ساله روغن ترمز عوض نکردم البته 40 هزارتا بیشتر کار نکرده هنوز حتی لنتهای فابریک جلوم هم تموم نشده چندجا هم رفتم گفت نیازی به تعویض روغن ترمز فعلا نیست ترمزم هم خوب کار میکنه. واسکازین هم تا گیربکس تعمیر نشه نیاز به تعویض نداره به نظرم.اگر نیاز بود کمپانی با شما تعارف که نداشت توی دفترچه اش مینوشت باید عوض بشه(مثل روغن موتور که دائما باید عوض بشه)

عزیز روغن گیربکس در خودرو ال ۹۰،طبق گفته ی کمپانی مادام العمر هست،البته بنده ترجیح میدم طبق استانداردهای بین المللی،حداکثر هر ۱۰۰ هزاتا تعویض بشه،به این دلیل که دفترچه خودرو،دقیقا ترجمه شده از رو دفترچه ی اصلیه،ولی گیربکس ال ۹۰ ساخت شرکت نیرو محرکه در قزوین ! و به احتمال قوی واسکازین مورد استفاده هم داخلی ! پس ....
و اما روغن ترمز،کار شما بسیار اشتباهه.روغن ترمز خودرو،به دلیل جذب رطوبت محیط پس از حدود ۲ سال(فارغ از کیلومتر طی شده) یا ۴۰ هزار کیلومتر،هرکدام که زودتر برسه.نقطه ی جوشش کاهش پیدا میکنه،بنابراین در ترمز گیری های طولانی مدت سریعتر ترمز زیر پاتون سفت میشه و اصطلاحا میگن چوب شده
روی قوطی های روغن ترمز هم نوشته شده که هر ۲ سال یکبار حتما تعویض بشه،البته درمناطق پر رطوبت و شرجی مثل شمال ایران،حتی توصیه سالی یک بار هم شده
بنده هم مثل شما اطلاع از این مساله نداشتم،بعد از حدود ۸۰ هزار کیلومتر روغن ترمز رو عوض کردم،البته به صورت کامل،نه اینکه فقط روغن تو مخزن خالی بشه،به وضوح ترمز زیر پام نرم تر شد
این رو بدونید که تمامی سیالات مورد استفاده در خودرو باید در کیلومتر یا مدت مشخصی تعویض بشن

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk

becareful
20-02-2014, 09:48
رفیقمون درست میگه. بنده هم روغن ترمز رو کامل تعویض کردم فومن شیمی آبی DOT 4 ریختم. ترمز نرم شده بود و بازه حرکتیش هم کم شده بود. شاید سیستم ترمزم هوا داشته. ولی نرمیش ربطی به هوا نداره.
این مواردی که گفتن هست + اینکه روغن ترمز که رطوبت جذب کنه و مونده بشه باعث زنگ زدگی سیلندر و لوله ها میشه که این از همه بدتر هست و علت تعویض جلوگیری از این امر هست.
روغن ترمز elf frelub دونه ای 35 تومنه! واصلا نمیصرفه. ضمن اینکه تاریخ تولید هم ننوشته روش.

ghahremanimehdi
20-02-2014, 10:16
رفیقمون درست میگه. بنده هم روغن ترمز رو کامل تعویض کردم فومن شیمی آبی DOT 4 ریختم. ترمز نرم شده بود و بازه حرکتیش هم کم شده بود. شاید سیستم ترمزم هوا داشته. ولی نرمیش ربطی به هوا نداره.
این مواردی که گفتن هست + اینکه روغن ترمز که رطوبت جذب کنه و مونده بشه باعث زنگ زدگی سیلندر و لوله ها میشه که این از همه بدتر هست و علت تعویض جلوگیری از این امر هست.
روغن ترمز elf frelub دونه ای 35 تومنه! واصلا نمیصرفه. ضمن اینکه تاریخ تولید هم ننوشته روش.

DOT 5 چطوره ؟ میشه ریخت ؟ الان قیمتا چجوریه ؟

pooria-ir
20-02-2014, 10:57
DOT 5 چطوره ؟ میشه ریخت ؟ الان قیمتا چجوریه ؟

روغن ترمز فومن شیمی ایرانی بریزید و با خیال راحت استفاده کنید
سیالات ایرانی که در کارخانه های معتبر ساخته میشن،به جرات میگم که از همتایان اروپایی کیفیت بالاتری دارن
نمونش روغن موتور بهران سوپرپیشتار 10-40 API SL یا بهران سوپر رانا با رده کیفی SM
از نظر کیفی حرف ندارن و از elf و امثالهم خیلی بهترن

ghahremanimehdi
20-02-2014, 12:39
روغن ترمز فومن شیمی ایرانی بریزید و با خیال راحت استفاده کنید
سیالات ایرانی که در کارخانه های معتبر ساخته میشن،به جرات میگم که از همتایان اروپایی کیفیت بالاتری دارن
نمونش روغن موتور بهران سوپرپیشتار 10-40 API SL یا بهران سوپر رانا با رده کیفی SM
از نظر کیفی حرف ندارن و از elf و امثالهم خیلی بهترن

اتفاقا امسال روغن موتور بهران رانا ریختم و از لحاظ نرمی موتور عالی است و تایید میکنم حرف شما رو .بهران از نمونه های خارجیش که معلوم هم نیست چی توشون پر کردن و توی کدوم کشور ساخته شده بهتر هست حداقل میدونی که دیگه بهران تقلبی نیست.روغن ترمز و هیدرولیک رو هم میخوام ایرانی بریزم.فقط اگر دوستان راهنمایی کنن کدوم بهتره ممنون میشم.

aminkhan2014
21-02-2014, 11:46
برای ال90 همون 10-40 کفایت میکنه و نیازی به امثال روغن رانا نیست..درضمن همون گرید SLکافیه چون برخی گریدهای بالاترش مثل SM و...موادی که باعث فرسایش در موتور میشن وجود داره که خوب نیست...در ضمن روغن های بهران هم تقلبی هست (توی تلویزیون یک بار یک کارگاه پرکردن روغن تقلبی نشون داد دقیقا بهران سوپرپیشتاز هم توش بود!!!!)و زیاد مطمئن نباشین،فقط از فروشنده مطمئن خرید کنید....

becareful
25-02-2014, 22:20
روغن ترمز dot 5 به هیچ عنوان نباید بریزید.
در صورت اقدام به تعویض روغن کلیه روغن قبل باید تخلیه بشه.
روغن ترمز دات 4 فقط کراپ هست که بسته بندی ایران خودرو همین کراپ هست و فومن شیمی. که فومن شیمی قدیمی تر هست و به نظرم بهتره که بریزیم.
3 عدد 250 میل میخواید برای تخلیه کامل و هواگیری هم که میشه یه مقداری از روغن جدید هدر میره. 3 تا 250 میلی لیتر. هر کدام فومن شیمی 5 تومنه.
سعی بشه بعد از هواگیری پدال بزنید که روغن جدیده هم بیاد بیرون هواگیری بشه هم روغن مانده در جدار لوله ها شسته بشه بیاد بیرون چون سومین قوطی که باز میشه تهش میمونه و به درد هم نمیخوره چون نباید دوباره استفاده بشه غیر از اینکه تا چند روز بعد مصرف شه پس دست دل بازی کنید و خوب هواگیری کنید و ابتدای روغن هر چرخ رو دور بریزید تا سومی هم کامل استفاده شه.

روغن هیدرولیک هم بنده رفتم برای تعویض و پسر تعویض کاره که قبولش دارم و حرف الکی نمیزنه بهم گفت که بیا بوش کن و رنگش رو نگاه کن گفت حالا نو رونگاه کن و بو کن. دیدم راست میگه خواصیتش عوض شده.
پسر تیزی هست و به حرفش اعتماد دارم و روغن گیربکس هم پروفی ریختم. هر سری که میرم ازش میپرسم قبلا یه بار 10000 تا روغن موتور نشده بود حدود 6000 تا رفتم گفتم چطوره داشت تخلیه میکرد گفت این 5 تا بیشتر کارنکرده. سری دیگه هم رفتم موتور تابستون تا مرز جوش رفتن چندین بار پیش رفت بهش گفتم چطوره گفت این روغن چند بار جوش آورده .شاخم درومد!!

در صورت تعویض روغن هیدرولیک حتما زیر تایر جلو روغنی یا خیس باشه و دوم اینکه وقتی روغن هیدرولیک رو ساکشن کرد از منبع و گفت فرمون رو اینور اونور بکنید تا بقیه روغن بیاد توی منبع تا بتونه ساکشن کنه زیاد اینطرف اونطرف نکنید چون هوا گرفته و نمیتونه پمپ کنه پمپ هیدرولیک آسیب می بینه.اگه دیدید صدای لرزش داد دیگه تاب ندید فرمون رو و روغن مونده در لوله رو بیخیال شید و روغن جدید بریزید توی منبع که دیگه کامل ساکشن و تخلیه شده.

aminkhan2014
26-02-2014, 06:23
روغن گیربکس اصلا تعویضش لازم نبود...توی دفترچه هم در مورد تعویض اصلا اشاره نکرده و اکثریت هم نظرشون اینکه مادام العمره....در مورد روغن موتور هم زیر8-9 هزار عوض کردن حرووم کردن پوله..

pooria-ir
26-02-2014, 11:06
روغن گیربکس اصلا تعویضش لازم نبود...توی دفترچه هم در مورد تعویض اصلا اشاره نکرده و اکثریت هم نظرشون اینکه مادام العمره....در مورد روغن موتور هم زیر8-9 هزار عوض کردن حرووم کردن پوله..

این دفترچه ای که دست شماس ترجمس،معلوم نیست توی ایران چه روغن گیربکسی میریزن
بهتره که عوض بشه
ال ۹۰ پدرم فعلا ۳۰ هزارتا کار کرده ووقتش نشده،اما ریو خودم،یه بار ۴۵ تا و یه بار ۸۵ تا،حدودا یک ماه پیش عوض کردم،عملکرد گیبکس فوق العاده مناسبه،دنده ها نرم جا میرن،روغن گیربکس هم پیشنهادم اینه که بهران بریزید،و گرید ۷۵-۹۰ که بیشترین بازه سرما و گرما رو پوشش بده
ایرانی بریزید
برای ریو روغن گیربکس مخصوص هم وجود داره که من همیشه همون رو میریزم و خیلی هم از کیفیتش راضیم.فک کنم گرید GL4 بود اگه اشتباه نکنم،
این به موقع عوض کردن ها و به اندازه مناسب و دقیق ریختن،باعث شده که ۸۷ هزار کیلومتر ماشینم حرکت کرده اما دریغ از کوچکترین نشتی یا ایراد در موتور و گیربکس
ضمنا حداقل ماهی یک بار هم با ماشین میرم تست شتاب و کشش،و تا دلتون بخواد فشار بهش میارم،اما ماشین کاملا مثل اولش مونده
به سیالات ماشین و زمان و حجم تعویضشون بسیار اهمیت بدید،
روغن موتور هم فارغ از کیلومتر طی شده،هر ۶ تا تا حداکثر ۸ ماه باید تعویض بشه،بحثش مفصله،اما همین قدر بدونید که اگر مدت طولانی عوض نشه تو کارتل رطوبت ایجاد میشه و رسوب میکنه

mesbah20
14-03-2014, 15:14
تفاوت تندر90فولe2پارس خودرو با پارس تندر

سلام میخواستم ببینم کسی اطلاع داره تفاوت این دو مدل به جز ظاهرشون داخل چی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

becareful
15-03-2014, 19:37
عزیز به جز ظاهر هیچ
فرقی ندارن و توی ایران هیچ بهینه سازی انجام نشده و نمیتونه بشه. فقط ظاهر فرق دارن.

دوستان امروز روغن ایرانول SL racing 10-40 گرفتم 52 . خیلی خوش قیمته. پله بعدیش که sm هست به اسم iranol royal SM قیمتش 75 هست و 10 تومن از ادینول 10-40 SL ارزونتر هست.

ess_1362
15-03-2014, 20:25
منم دفعه دیگه می خوام ایرانول بریزم هم خوش قیمته هم تقریبا مطمئنی جنس تقلبی نمی خری
راستی کسی ضد یخ ایرانول هایپر 2 لیتری توی شیراز سراغ نداره؟
من 4 لیتریش را پیدا کردم میگه 35 که زیاده
اگر هم شریک پیدا بشه شریکی می خرم

aminkhan2014
16-03-2014, 22:47
ايرانول هايپر جايي نديدم ولي AFGبا حجم2 ليتري چند ماه پيش از نماينديگي ايرانول خريدم12 تومن كه روش زده بود14...آدرس نماينديگي هاش توي سايت ايرانول زده...

Ali_Best
18-03-2014, 00:54
سلام

رفتم تعویض روغنی، الف 10 - 40 داشتم. بم میگه 20 - 50 باید بریزی !!
این اولین بارم نیست که میشنوم. فرقشون چیه؟ 20 - 50 واسه چیاس؟

گردگیر پلوس سمت گیربکس چه زمانی باید تعویض بشه؟

و یه سوال متفرقه:
این مامورایی که عکس میگیرن و میگن بایست تا جریمه بشی... سرعتت زیاد باشه و تو اتوبان، اگه رد کنیشون میتونند پلاک رو بخونند؟
بارها و بارها جریمه شدم! اما واقعا بعضی وقتا زوور داره خیلی...

ess_1362
18-03-2014, 07:56
رفتم تعویض روغنی، الف 10 - 40 داشتم. بم میگه 20 - 50 باید بریزی !!
این اولین بارم نیست که میشنوم. فرقشون چیه؟ 20 - 50 واسه چیاس؟
معمولا 20-50 روغن پایه معدنی هست و برای تندر مناسب نیست
سطح کیفی که فکر نکنم sl باشه و با این ویسکوزیته ماشین در استارت خوردن مشکل پیدا می کنه
توصیه می کنم شما خودت روغن را بخر و به تعویض روغنی فقط مزد بدین

گردگیر پلوس سمت گیربکس چه زمانی باید تعویض بشه؟
هر زمان علایمی مبنی بر پوسیدگی مشاهده شد زمان تعویض هست
معمولا کارکرد بالای 80000 نیاز به بررسی دوره ای بیشتری داره

این مامورایی که عکس میگیرن و میگن بایست تا جریمه بشی... سرعتت زیاد باشه و تو اتوبان، اگه رد کنیشون میتونند پلاک رو بخونند؟
بارها و بارها جریمه شدم! اما واقعا بعضی وقتا زوور داره خیلی...

فرار از دست مامورین 40 تومن جریمه داره البته اگر شما را بگیرن
حالا اگر فرض کنید که شماره شما را ندیده باشند به نظرم 40 تومن نسبت به 150 تومن ارزشمند تر است

ghahremanimehdi
18-03-2014, 11:06
فرار از دست مامورین 40 تومن جریمه داره البته اگر شما را بگیرن
حالا اگر فرض کنید که شماره شما را ندیده باشند به نظرم 40 تومن نسبت به 150 تومن ارزشمند تر است

خوب اگه در بری و شمارتو نبینه همون 40 تومنم نمیتونه جریمه کنه :n13:

ess_1362
18-03-2014, 13:27
خوب اگه در بری و شمارتو نبینه همون 40 تومنم نمیتونه جریمه کنه :n13:

متاسفانه هر چند توصیه مناسبی نیست ولی!!........

ghahremanimehdi
18-03-2014, 18:49
متاسفانه هر چند توصیه مناسبی نیست ولی!!........

بهترین حالت اینه که پلاکت هم گلی باشه تا نشه خوند !:n24:

becareful
19-03-2014, 20:42
منم دفعه دیگه می خوام ایرانول بریزم هم خوش قیمته هم تقریبا مطمئنی جنس تقلبی نمی خری
راستی کسی ضد یخ ایرانول هایپر 2 لیتری توی شیراز سراغ نداره؟
من 4 لیتریش را پیدا کردم میگه 35 که زیاده
اگر هم شریک پیدا بشه شریکی می خرم
اگه زودتر بود من باهاتون میخریدم.
من ضد یخ ایرانول AF-G ریختم با آب مقطر و بعد از یکماه آثار زرد شدن توش ندیدم.
میتونی پروفی هم بریزی یک لیتری داره. فکر کنم خوب باشه.

ghahremanimehdi
19-03-2014, 21:31
من حدود 6 ماه پیش ضدیخ بهران ریختم منتها به تعویض کاره گفتم کلا تخلیه کنه و دوباره اضاف کنه اینه که کلا قبلی رو خالی کرد و یه ضدیخ بهران کلا ریخت توش و آب لوله کشی هم اضافه کرد بعد که بهش گفتم این چه کاریه گفت نگران نباش چون ضدیخ داره روسوب نمیکنه حالا لامصب مایع خنک کننده هم اینقدر گرون شده اگر بخوام دوباره عوض کنم و به جاش آب مقطر و ضدیخ بریطم یه 30-40 تومنی باید پیاده شم نظرتون چیه ؟

a_rudi
19-03-2014, 21:35
من حدود 6 ماه پیش ضدیخ بهران ریختم منتها به تعویض کاره گفتم کلا تخلیه کنه و دوباره اضاف کنه اینه که کلا قبلی رو خالی کرد و یه ضدیخ بهران کلا ریخت توش و آب لوله کشی هم اضافه کرد بعد که بهش گفتم این چه کاریه گفت نگران نباش چون ضدیخ داره روسوب نمیکنه حالا لامصب مایع خنک کننده هم اینقدر گرون شده اگر بخوام دوباره عوض کنم و به جاش آب مقطر و ضدیخ بریطم یه 30-40 تومنی باید پیاده شم نظرتون چیه ؟

ببین دوست عزیز بخواد رسوب کنه همون موقع میکنه یعنی بار اولی که موتور داغ شد رسوب گذاری انجام میشه
پس بیخیال شو ولش کن دیگه گذشت

▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

ghahremanimehdi
20-03-2014, 01:41
ببین دوست عزیز بخواد رسوب کنه همون موقع میکنه یعنی بار اولی که موتور داغ شد رسوب گذاری انجام میشه
پس بیخیال شو ولش کن دیگه گذشت

یه موضوعی هم هست رسوب وقتی میذاره که تبخیر بشه ولی هنوز حجمی از مایع خنک کننده ی مخزن به اون صورت تبخیر نشده (کم نشده)
آخه اگر بخوام کل مایع خنک کننده رو عوض کنی (آب مقطر + ضدیخ) الان باید 40-30 تومن پیاده شم چون فقط ضدیخش 25 تومنه.

a_rudi
20-03-2014, 07:40
یه موضوعی هم هست رسوب وقتی میذاره که تبخیر بشه ولی هنوز حجمی از مایع خنک کننده ی مخزن به اون صورت تبخیر نشده (کم نشده)
آخه اگر بخوام کل مایع خنک کننده رو عوض کنی (آب مقطر + ضدیخ) الان باید 40-30 تومن پیاده شم چون فقط ضدیخش 25 تومنه.

شما از این به بعد فقط جهت تنظیم کردن سطح آب از آب رادیاتور استفاده کن که مواد باز دارنده داره.
در مورد رسوب گذاری همون هست که قبلا عرض کردم.
در مورد میزان خوردگی این هستش که درصد خورنده بودن آب دارای املاح رسوب شونده و نشونده بیشتر از آب مقطر هست.
به همین دلیل برای جلوگیری از خوردگی های احتمالی فقط آب رادیات اضافه کن که مواد بازدارنده خوردگی داره.
خیالت راحت چیزی اش نمیشه
مردم با ماشیناشون خیلی خشن تر از اینی شما فکر میکنی رفتار کردن و وضع ماشینشون از ماشینای ناز نازی ماها بهتره

becareful
20-03-2014, 21:47
دوست عزیز به هیچ عنوان از آب رادیات های 2 لیتری و 4 لیتری استفاده نکن. فقط رنگ توشون هست و اکثرا با آب لوله کشی پر میشن.
فقط از آب مقطر مغازه های تصفیه آب که هم آب تصفیه شده خوراکی و هم آب مقطر دارن استفاده کنید. آب مقطر +ضد یخ به صورت 50-50 یا با ضد یخ بیشتر.

a_rudi
21-03-2014, 09:52
دوست عزیز به هیچ عنوان از آب رادیات های 2 لیتری و 4 لیتری استفاده نکن. فقط رنگ توشون هست و اکثرا با آب لوله کشی پر میشن.
فقط از آب مقطر مغازه های تصفیه آب که هم آب تصفیه شده خوراکی و هم آب مقطر دارن استفاده کنید. آب مقطر +ضد یخ به صورت 50-50 یا با ضد یخ بیشتر.

اگر بخواهیم به همه چیز مشکوک باشیم همون آب مقطر هم آب لوله است.
من با سیستم های تصفیه آب و آماده سازی آب واسه سیستمهای خنک کننده سر و کار دارم.
آب مقطر و یا آب جوشیده بسیار مستعد خورندگی هستن. آب لوله کشی بسیار مستعد رسوب گذاری هستش و خوردگی.
دوستمون با توجه به هزینه تحمیلی دنبال راه حل میگرده که به عقیده من بهترین همون بود که عرض کردم.
موفق باشید

--------------------------------
هرروزتان نوروز نوروزتان پیروز

becareful
21-03-2014, 11:37
اگر بخواهیم به همه چیز مشکوک باشیم همون آب مقطر هم آب لوله است.
من با سیستم های تصفیه آب و آماده سازی آب واسه سیستمهای خنک کننده سر و کار دارم.
آب مقطر و یا آب جوشیده بسیار مستعد خورندگی هستن. آب لوله کشی بسیار مستعد رسوب گذاری هستش و خوردگی.
دوستمون با توجه به هزینه تحمیلی دنبال راه حل میگرده که به عقیده من بهترین همون بود که عرض کردم.
موفق باشید

هرروزتان نوروز نوروزتان پیروز

راه حل پیشنهادی شما منطقی هست و صرفه به تعویض نداره برای دوستمون.
ولی جهت اطلاع بقیه دوستان هیچ شک و شبهه ای در آب رادیات فله ای نیست . من مدتها در پرایدم آب رادیات میریختم (میشه گفت آب فله ای!) و رسوب زرد رنگ و قهوهای رنگ بسیار بدی گذاشت و با تعویض چندین بار آب رادیات با آب لوله کشی و در آخر با آب مقطر و ضد یخ مشکل حل شد که پیشنهاد تعمیرکار بود.
سختی آب های مقطر بسته بندی شده اکثرا بالای 100 هست.
آب مقطر تصفیه فروشی ها رو با دستگاه سختی سنج یکی از دوستان گرفتم همگی صفر بوده و کاملا قابل اطمینان هستند.
لازم به ذکر میزان سختی آب لوله ها در شیراز بین 270 تا 400 در مناطق مختلف هست.
استاندارد آب آشامیدنی 120 تا 130 هست.
با تشکر.

aminkhan2014
21-03-2014, 13:29
صرفا هم نباید50-50 گفت که ریخته بشه،بلکه به منطقه آب وهوایی بستگی داره مثلا برای جنوب درصد کمتری ضدبخ لازمه وبرای آذربایجان و...بیشتر...درصد ضدیخ روی قوطی نوشته که هر درصدی تا چه محدوده دمایی جواب میده...
آب شیراز که همش پر گچ هست..

ess_1362
04-04-2014, 21:48
دیروز بالاخره فرصت کردم بعد از تزدیک به 4 سال آب رادیاتور را کامل تعویض کنم
آب مقطر از مغازه های تصفیه آب گرفتم به همراه ضد یخ ایرانول هایپر
این بست های رادیاتور فابریکی خیلی بد قلق هستند به نظرم در کارخانه بوسیله یک دستگاه بسته میشه
من که احساس کردم ممکن هست با این بست ها به مشکل بر بخورم دو تا بست جنت خریدم و خیال خودم را راحت کردم ضمن اینکه این بسط های فابریکی جنت را خوب نمیگیره
خلاصه با باز کردن سینی زیر موتور به جنت پایین دسترسی پیدا کردم و جنت را باز کردم ولی جنت تقریبا آزاد بود و مقداری هم شوره اطرافش بود که حدس می زنم به خاطر جنس نا مناسب بست ها بوده باشه
خلاصه آب تخلیه شده و با آب لوله موتور و رادیات را شستشو دادم و تمام آب را خالی کردم
کمپرسور هم داشتم ولی لازم نشد و چند بار که محکم در لوله بالایی مخزن فوت کنند آب موتور کامل خالی میشه
دو نکته را می گم به دوستان که خیلی مهمه :
1-تندر مکانیزمش با پژو فرق می کنه حتما باید سرد هواگیری بشه و اگر مثل خانواده پژو گرم هواگیری کنید ترموستات خراب میشه(اتفاقی که اکثرا در نمایندگی های ناوارد پیش میاد)
2-حتما بعد از هواگیری مخزن را تا جایی که میشه پر کنید و اصلا نترسید چون بعد از باز شدن ترموستات آب را می کشه پایین
حدودا چیزی بین 5 تا 6 لیتر ظرفیت داره خنک کننده تندر و وقتی می خواهید پرش کنید پیچ هواگیری را باز کنید و وقتی مخزن پر شد چند تا فوت محکم درون مخزن بدمید تا حباب های هوا کامل از درپوش هواگیری خارج بشه
با این کار(هواگیری سرد) حداکثر به اندازه نیم استکان محلول از موتور خارج میشه و خیلی ضد یخ به هدر نخواهد رفت(بر عکس هواگیری گرم)
بعدشم 10 دقیقه بذارید موتور درجا کار کنه تا فن روشن و خاموش بشه و باقی هوا هم از سیستم خارج بشه و بعدش دیگه هیچ مشکلی نخواهد داشت
یک نکته که داشت فراموش میشد این هست که بعد از پایان کار حتما بخش هایی را که به ضد یخ آغشته شدند بشورید مخصوصا زیر پیچ هواگیری چون دقیقا بالای گردگیر پلوس هست و اگر نشوریدش بعد از مدتی گردگیر پاره میشه و واسکازین گیربکس خالی میشه و خرج سنگینی روی دست شما میذاره( این اتفاق هم متاسفانه به کرات در نمایندگی ها پیش میاد)

صرفا هم نباید50-50 گفت که ریخته بشه،بلکه به منطقه آب وهوایی بستگی داره مثلا برای جنوب درصد کمتری ضدبخ لازمه وبرای آذربایجان و...بیشتر...درصد ضدیخ روی قوطی نوشته که هر درصدی تا چه محدوده دمایی جواب میده...
آب شیراز که همش پر گچ هست..

توجه داشته باشید که ضد یخ تنها خاصیت ضد انجماد نداره و ضد جوش و ضد پوسیدگی هم هست
مثلا نقطه جوش ایرانول هایپر طبق گفته سازنده حدود 160 درجه سانتیگراد هست که با توجه به تحت فشار بودن مایع در خودرو میشه گفت تا 180 درجه هم جوش نخواهد آورد که خیلی مناسب هست مخصوصا در هوای گرم

malkemid
04-04-2014, 22:14
دوستان این سرویس اولیه رایگان که میگن تو کیلومتر 2500 باید رفت شامل چی هست؟
دیر تر ببریم قبول نمی کنن؟

aminkhan2014
05-04-2014, 06:01
من تا یادمه سرویس اولیه تندر 10 هزارتا بود که بعدا گفتن شده 20 هزارتا..کجا گفته شده 2500 هست؟

ess_1362
05-04-2014, 08:03
من هم تا جایی که می دونم تندر پارس خودرو 10000 و ایرانخودرو 20000 کیلومتر سرویس اولیه داره
البته کار خاصی لازم نیست انجام بشه و فقط روغن و فیلترها را تعویض می کنند و یک پول خوب می گیرند

malkemid
05-04-2014, 11:06
والا یادم نیست فکر کنم تو دفترچه نوشته بود 2500 شاید اشتباه دیدم...سرویس رایگان نیست یعنی؟ بازم پول می گیرن چه فایده داره؟

becareful
05-04-2014, 19:22
دیروز بالاخره فرصت کردم بعد از تزدیک به 4 سال آب رادیاتور را کامل تعویض کنم
آب مقطر از مغازه های تصفیه آب گرفتم به همراه ضد یخ ایرانول هایپر
این بست های رادیاتور فابریکی خیلی بد قلق هستند به نظرم در کارخانه بوسیله یک دستگاه بسته میشه
من که احساس کردم ممکن هست با این بست ها به مشکل بر بخورم دو تا بست جنت خریدم و خیال خودم را راحت کردم ضمن اینکه این بسط های فابریکی جنت را خوب نمیگیره
خلاصه با باز کردن سینی زیر موتور به جنت پایین دسترسی پیدا کردم و جنت را باز کردم ولی جنت تقریبا آزاد بود و مقداری هم شوره اطرافش بود که حدس می زنم به خاطر جنس نا مناسب بست ها بوده باشه
خلاصه آب تخلیه شده و با آب لوله موتور و رادیات را شستشو دادم و تمام آب را خالی کردم
کمپرسور هم داشتم ولی لازم نشد و چند بار که محکم در لوله بالایی مخزن فوت کنند آب موتور کامل خالی میشه
دو نکته را می گم به دوستان که خیلی مهمه :
1-تندر مکانیزمش با پژو فرق می کنه حتما باید سرد هواگیری بشه و اگر مثل خانواده پژو گرم هواگیری کنید ترموستات خراب میشه(اتفاقی که اکثرا در نمایندگی های ناوارد پیش میاد)
2-حتما بعد از هواگیری مخزن را تا جایی که میشه پر کنید و اصلا نترسید چون بعد از باز شدن ترموستات آب را می کشه پایین
حدودا چیزی بین 5 تا 6 لیتر ظرفیت داره خنک کننده تندر و وقتی می خواهید پرش کنید پیچ هواگیری را باز کنید و وقتی مخزن پر شد چند تا فوت محکم درون مخزن بدمید تا حباب های هوا کامل از درپوش هواگیری خارج بشه
با این کار(هواگیری سرد) حداکثر به اندازه نیم استکان محلول از موتور خارج میشه و خیلی ضد یخ به هدر نخواهد رفت(بر عکس هواگیری گرم)
بعدشم 10 دقیقه بذارید موتور درجا کار کنه تا فن روشن و خاموش بشه و باقی هوا هم از سیستم خارج بشه و بعدش دیگه هیچ مشکلی نخواهد داشت
یک نکته که داشت فراموش میشد این هست که بعد از پایان کار حتما بخش هایی را که به ضد یخ آغشته شدند بشورید مخصوصا زیر پیچ هواگیری چون دقیقا بالای گردگیر پلوس هست و اگر نشوریدش بعد از مدتی گردگیر پاره میشه و واسکازین گیربکس خالی میشه و خرج سنگینی روی دست شما میذاره( این اتفاق هم متاسفانه به کرات در نمایندگی ها پیش میاد)

توجه داشته باشید که ضد یخ تنها خاصیت ضد انجماد نداره و ضد جوش و ضد پوسیدگی هم هست
مثلا نقطه جوش ایرانول هایپر طبق گفته سازنده حدود 160 درجه سانتیگراد هست که با توجه به تحت فشار بودن مایع در خودرو میشه گفت تا 180 درجه هم جوش نخواهد آورد که خیلی مناسب هست مخصوصا در هوای گرم
عزیز در مورد هوا گیری سرد بیشتر توضیح میدی؟
آخر همون 4 لیتر هایپر رو گرفتی؟
هواگیری سرد وقتی خاموشه و موتور کاملا سرده باز که میکنی به اون صورت آب و هوایی بیرون نمیاد...؟!

aminkhan2014
05-04-2014, 22:32
والا یادم نیست فکر کنم تو دفترچه نوشته بود 2500 شاید اشتباه دیدم...سرویس رایگان نیست یعنی؟ بازم پول می گیرن چه فایده داره؟
قرار بوده از امسال سرویس اولیه ایران خودرو با تعویض فیلترها رایگان باشه ولی عملی شده یانه نمیدونم

malkemid
05-04-2014, 23:27
مال من پارس خودرو هست... کسی اطلاع نداره؟

ess_1362
06-04-2014, 07:04
عزیز در مورد هوا گیری سرد بیشتر توضیح میدی؟
آخر همون 4 لیتر هایپر رو گرفتی؟
هواگیری سرد وقتی خاموشه و موتور کاملا سرده باز که میکنی به اون صورت آب و هوایی بیرون نمیاد...؟!

بله 5 لیتریش را گرفتم 37 تومن
از نمایندگی اصلی ایرانول گرفتم(خودت که می دونی کجاست)
جالبه چند بار می خواست AFG را بجای هایپر به عناوین مختلف قالب کنه ولی موفق نشد:n02:
هواگیری سرد یعنی اینکه قبل از باز شدن ترموستات باید هواگیری کنی
وقتی داری منبع را پر می کنی پیچ هواگیری را باز کنید و پر کنید تا اینکه کمی نشتی را روی پیچ می بینید
بعد منبع را تا جای ممکن پر می کنید و چند تا فوت محکم توی منبع می کنید که مقداری کف و حباب و (تف و ...:n02:) خارج میشه و سپس مایع بصورت خالص خارج میشه
اینجا مایع توی منبع حسابی پایین میره که باید باز کامل پرش کنید و درب را ببندید
سپس ماشین را استارت می زنید و صبر می کنید 4 خونه آمپر پر بشه
بعد گاز را حدود 2500 نگه می دارید تا فن روشن بشه و سه دقیقه روشن می مونه و سپس روی دور تند میره و فکر کنم یک دقیقه کار می کنه و بعد آف میشه و با آف شدنش مقدار زیادی هوا از شیلنگ بالایی وارد منبع میشه و باز مقدار زیادی مایع از درون منبع می کشه پایین.
اینجا دیگه کار تمومه و موتور را خاموش می کنید و بعد از اینکه کامل خنک شد مایع درون منبع را تنظیم می کنیم و دیگه تمام
تمیز کاری هم حتما نباید فراموش بشه!!
----------------------------
در مورد زمان تعویض تسمه تایم و تسمه موتور کسی اطلاع خاصی نداره
فکر کنم 4 سال می گذره و هنوز به 60000 نرسیده و نمی دونم باید چیکار کنیم!!

amini_bio
06-04-2014, 08:34
آقا من ماشینم پارس خودرویی هست و تاحالا 4 بار تو نمایندگی خود سایپا سرویس کردم. ولی از این بار که از گارانتی در اومده دیگه نمایندگی نمی برم.
می خواستم ببینم روغن همون ELF بریزم یا چیز ارزونتری هم مناسبه؟
چون شنیدم الف کم شده و خوب گیر نمیاد.

شما چه روغنی را پیشنهاد می کنید و چند کیلوتری؟

ess_1362
06-04-2014, 13:06
آقا من ماشینم پارس خودرویی هست و تاحالا 4 بار تو نمایندگی خود سایپا سرویس کردم. ولی از این بار که از گارانتی در اومده دیگه نمایندگی نمی برم.
می خواستم ببینم روغن همون ELF بریزم یا چیز ارزونتری هم مناسبه؟
چون شنیدم الف کم شده و خوب گیر نمیاد.

شما چه روغنی را پیشنهاد می کنید و چند کیلوتری؟
من خودم تا حالا روغن الف ریختم ولی قصد دارم سری بعد روغن را با ایرانی تعویض کنم
روغن که زیاد هست
ایرانی شما می تونی ایرانول ریسینگ بریزید نیمه سنتتیک و 10w40
اگر هم گرید بالا تر می خواهید استفاده کنید ایرانول رویال + گزینه خوبی هست من خودم سری بعد همین روغن را میریزم
ریسینگ کسانی که استفاده کردند مشکلی نداشتند و شما هم می تونی استفاده کنی ولی رویال را تا به حال کسی استفاده نکرده و خودم می خوام افتتاحش کنم
بهران هم سوپر پیشتاز هست و استانداردش مثل الف هست البته کسانی که استفاده کردند یکم صدای موتورش در هوای سرد بیشتر شده
بهران رونا هم هست با یک گرید بالا تر که خوب به طبع هزینه بالایی داره

الف را من حدعقل 10000 تا کار ازش می گیرم و تازه بیشتر هم جا داره و 12000 هم رفتم ولی مشکلش فیلتر روغن هست که باید حتما تعویض بشه
اینها هم حدعقل 10000 تا و حتی بیشتر هم کار می کنند
یک نفر را می شناسم که کاسترول ایج ریخته بود و بین 20 تا 30 هزار کار ازش می گرفت البته بینش فیلتر را تعویض می کرد

aminkhan2014
06-04-2014, 15:05
دوست عزیز نمایندگی اصلی ایرانول که گفتین کجاست؟

ess_1362
06-04-2014, 19:28
دوست عزیز نمایندگی اصلی ایرانول که گفتین کجاست؟

من منظورم نمایندگی پخش ایرانول در شیراز هست
اگر شما هم شیراز مد نظرتون هست از طریق PM بفرمایید تا آدرسش را اعلام کنم
هر چند که آدرس نمایندگی ها در سایت ایرانول موجوده

aminkhan2014
06-04-2014, 20:55
آره همونجا را میخام(شما هم فرمودین نمایندگی اصلی که میخام بدونم اصلیش کجاست)؛لطف کنین آدرسش را PM کنین
درضمن قیمت روغن موتور ایرانول ریسینگ و رویال و فیلتر روغن و هوا را ازش نگرفتی؟چند بود؟

amini_bio
07-04-2014, 08:36
من خودم تا حالا روغن الف ریختم ولی قصد دارم سری بعد روغن را با ایرانی تعویض کنم
روغن که زیاد هست
ایرانی شما می تونی ایرانول ریسینگ بریزید نیمه سنتتیک و 10w40
اگر هم گرید بالا تر می خواهید استفاده کنید ایرانول رویال + گزینه خوبی هست من خودم سری بعد همین روغن را میریزم
ریسینگ کسانی که استفاده کردند مشکلی نداشتند و شما هم می تونی استفاده کنی ولی رویال را تا به حال کسی استفاده نکرده و خودم می خوام افتتاحش کنم
بهران هم سوپر پیشتاز هست و استانداردش مثل الف هست البته کسانی که استفاده کردند یکم صدای موتورش در هوای سرد بیشتر شده
بهران رونا هم هست با یک گرید بالا تر که خوب به طبع هزینه بالایی داره

الف را من حدعقل 10000 تا کار ازش می گیرم و تازه بیشتر هم جا داره و 12000 هم رفتم ولی مشکلش فیلتر روغن هست که باید حتما تعویض بشه
اینها هم حدعقل 10000 تا و حتی بیشتر هم کار می کنند
یک نفر را می شناسم که کاسترول ایج ریخته بود و بین 20 تا 30 هزار کار ازش می گرفت البته بینش فیلتر را تعویض می کرد
اینا کیفیتش از الف پایینتره؟
قیمتش چقدر تفاوت داره؟

Re Z a
08-04-2014, 19:44
سلام دوستان من بهمن سال ۹۲ تندر ای دولوکس بنزینی تحویل خرداد از پارس خودرو ثبت نام کردم می خواستم بدونم در نظر سنجیتون کدوم مدل تعلق میگیره و کسی هست که تحویل گرفته باشه اواخر سال ۹۲ و اول سال ۹۳ می خوام بدونم این مدل تندر ای دولوکس بنزینی یورو ۴ ایا ایربگ شاگرد را هم داره یا خیر با تشکر

AmirF3
08-04-2014, 20:27
سلام.
دوستان مقدار مایع خنک کننده ماشینم هنگام سرد بودن مقداری از ماکس بالاتره. اگه در حالت سرد درش رو باز کنم و با سرنگ مقداریش رو بردارم از نظر هواگیری مشکلی پیش میاد؟؟؟
با تشکر

ess_1362
08-04-2014, 21:25
سلام دوستان من بهمن سال ۹۲ تندر ای دولوکس بنزینی تحویل خرداد از پارس خودرو ثبت نام کردم می خواستم بدونم در نظر سنجیتون کدوم مدل تعلق میگیره و کسی هست که تحویل گرفته باشه اواخر سال ۹۲ و اول سال ۹۳ می خوام بدونم این مدل تندر ای دولوکس بنزینی یورو ۴ ایا ایربگ شاگرد را هم داره یا خیر با تشکر
فعلا معلوم نیست
تا قیمت های جدید مشخص نشه تحویلی صورت نمی گیره
در مورد ایربگ هم با توجه به اینکه پارس خودرو با شرکت تولید کننده ایربگ قراردادش را فسخ کرده و رنوپارس هم مجوز جدید برای سایر شرکت ها را نمیده فعلا از ایربگ شاگرد خبری نخواهد بود

سلام.
دوستان مقدار مایع خنک کننده ماشینم هنگام سرد بودن مقداری از ماکس بالاتره. اگه در حالت سرد درش رو باز کنم و با سرنگ مقداریش رو بردارم از نظر هواگیری مشکلی پیش میاد؟؟؟
با تشکر

از لحاظ هواگیری مشکلی نداره ولی اگر بیشتر از یکی دو سانت نیست دست بهش نزن

g25
08-04-2014, 22:02
سلام دوستان من ال90ثبت نام کردم اما تا الان سوار نشدم درسته که صندلیهاش خشکه یا توی پیچها تعادل نداره؟با تشکر

a_rudi
08-04-2014, 23:26
سلام دوستان من ال90ثبت نام کردم اما تا الان سوار نشدم درسته که صندلیهاش خشکه یا توی پیچها تعادل نداره؟با تشکر

بله درسته صندلی های بسیار بد و بدتر از پژو جات و تو پیچها هم کاملا سرنشین رو رها میکنه

Pourya-pc
09-04-2014, 11:57

عمده دلیلی که من تندر رو انتخاب نمیکنم همین موضوع صندلیاش هست . جنس ضعیف ، نشیمن گاه کوتاه و زبان شکل و نازک که خیلی خسته کنندست . آدم حس میکنه روی چارپایه نشسته .
مشکلات دیگه هم هست مثل هندلینگ ضعیف ( که میشه با ارتفاع زدن و لاستیک پهن حلش کرد ) و آینه های بسیار کوچک ( میشه با آینه بزرگتر عوضش کرد ) و باد زیاد گلگیرای عقب که عرض عقب رو از جلو بیشتر کرده و اگر دقت کنید بیشتر L90 ها گلگیر عقبشون خورده چون جلوی ماشین رد میشه اما عقبش میگیره .
دید عقبش هم که ...ظاهرش هم که ...
اما انصافا موتور و فنی و بی صدایی و مصرف کم این ماشین حرف نداره و خیلی سرتر از حتی پارس ELX هست .

ghahremanimehdi
09-04-2014, 15:52
سلام.
با تشکر

مشکلی نداره ولی دست نزن الان وارد فصل گرما شدیم خودش به مرور کم میشه

a_rudi
09-04-2014, 18:04
عمده دلیلی که من تندر رو انتخاب نمیکنم همین موضوع صندلیاش هست . جنس ضعیف ، نشیمن گاه کوتاه و زبان شکل و نازک که خیلی خسته کنندست . آدم حس میکنه روی چارپایه نشسته .
مشکلات دیگه هم هست مثل هندلینگ ضعیف ( که میشه با ارتفاع زدن و لاستیک پهن حلش کرد ) و آینه های بسیار کوچک ( میشه با آینه بزرگتر عوضش کرد ) و باد زیاد گلگیرای عقب که عرض عقب رو از جلو بیشتر کرده و اگر دقت کنید بیشتر L90 ها گلگیر عقبشون خورده چون جلوی ماشین رد میشه اما عقبش میگیره .
اما انصافا موتور و فنی و بی صدایی و مصرف کم این ماشین حرف نداره و خیلی سرتر از حتی پارس ELX هست .

مدتی که تندر داشتم فقط و فقط دلم به موتور و گیرباکس و فرمونش خوش بود.
صدای وحشتناک تو کابین صندلی ها افتضاح هندلینگ داغون مخصوصاتو سرعتای بالای ۱۴۰ خلاصه حرفی واسه گفتن نداره و فقط با اون قیمتای سابق می ارزید اگه یادتون باشه قیمت بازارش ۱۵.۵ بود در مقابل سمند ۱۶ بود. الان اصلا نمی ارزه. پارس سال مخصوصا ال ایکس ارزشش خیلی بیشتره

----------------------------------------------------------------
ارسال از موبایل, ابزاری معتاد کننده

ghahremanimehdi
09-04-2014, 20:44
مدتی که تندر داشتم فقط و فقط دلم به موتور و گیرباکس و فرمونش خوش بود.
صدای وحشتناک تو کابین صندلی ها افتضاح هندلینگ داغون مخصوصاتو سرعتای بالای ۱۴۰ خلاصه حرفی واسه گفتن نداره و فقط با اون قیمتای سابق می ارزید اگه یادتون باشه قیمت بازارش ۱۵.۵ بود در مقابل سمند ۱۶ بود. الان اصلا نمی ارزه. پارس سال مخصوصا ال ایکس ارزشش خیلی بیشتره

----------------------------------------------------------------
ارسال از موبایل, ابزاری معتاد کننده

موتور و گیربکس چیز کمی نیست عزیز.ضمن اینکه النود ترمز خیلی خوبی هم داره.

a_rudi
09-04-2014, 22:42
موتور و گیربکس چیز کمی نیست عزیز.ضمن اینکه النود ترمز خیلی خوبی هم داره.

حیف پول دوست من. N جور ماشین داشتم. حرفم از روی یافته های دیگران نیست. ماشین خوبیه اما در مقایسه با دیگران و هم قیمتاش خوب نیست. درست مثل مگان که شدیدا حیف پوله

g25
10-04-2014, 05:10
اخه من بخاطر کیفیت پایین بقیه ماشینها یه جورایی انتخاب دیگه ای نداشتم حداقل از 206 های ایرانیزه بهتر نیست؟

ess_1362
10-04-2014, 10:41
اخه من بخاطر کیفیت پایین بقیه ماشینها یه جورایی انتخاب دیگه ای نداشتم حداقل از 206 های ایرانیزه بهتر نیست؟

دوست عزیز شما انتخاب درستی انجام دادی اصلا از بابت کیفیت جای نگرانی نیست زیادی هم حساسیت به خرج ندین
در مورد کیفیت سواری که بحث در مورد این خودرو بیشتر از اینکه علمی باشه تعصبی هست
اکثر مراجع معتبر که تندر و سمند را با هم تست کردن هندلینگش را تقریبا برابر با هم می دونند و حتی کمی برتر از سمند
اینکه مثلا کسی میگه تندر سر پیچ عقبش در میره شک نکن که نه تا به حال سوار تندر شده و بررسی انجام داده چون تندر مشکل در ناپایداری قسمت عقب نداره و بیشتر مشکلی که وجود داره در سرعت بالا سر پیچ ها قسمت جلو هسست که خوب فرمان نمی گیره و اصطلاحا under-steer هست.
شما کیفیت تعویض دنده تندر را در هیچ خودرو تولید داخل تجربه نخواهید کرد
کیفیت صندلی هاش را قبول دارم که زیاد جالب نیست مخصوصا برای افراد کوتاه قد
دید عقبش فوق العاده افتضاح هست اما جانبی در ترافیک بینظیر هست

ghahremanimehdi
10-04-2014, 14:24
حیف پول دوست من. N جور ماشین داشتم. حرفم از روی یافته های دیگران نیست. ماشین خوبیه اما در مقایسه با دیگران و هم قیمتاش خوب نیست. درست مثل مگان که شدیدا حیف پوله

به نظرم کاملا اشتباه فکر میکنی اتفاقا جزو معدود ماشینهایی هست که نسبت به قیمتش از لحاظ فنی خیلی سر هست حالا موتور گیربکس و ترمز رو شما ول کردی چسبیدی به صندلی و داشبورد!!البته خوب علایق هر کسی فرق میکنه.

a_rudi
10-04-2014, 15:04
به نظرم کاملا اشتباه فکر میکنی اتفاقا جزو معدود ماشینهایی هست که نسبت به قیمتش از لحاظ فنی خیلی سر هست حالا موتور گیربکس و ترمز رو شما ول کردی چسبیدی به صندلی و داشبورد!!البته خوب علایق هر کسی فرق میکنه.

عرض کردم که همه جور ماشینی داشتم.
اول هم در مورد موتور و گیرباکس و فرمون هم بنده صحبت کردم.
اما در امتیاز دهی کلی وقتی توی ماشین داری با سرعت 120 تا میگازونی و صدای موتور توپش گوشت رو خراش میده و یهو یه تریلی از روبرو میاد و از پهلوت رد میشه اون اتاق مکعبی تندر چنان جلو باد تریلی تکون تکون میخوره که نگو.
بیش از یکسال تندر داشتم. صندلی اش واقعا توسفر کمرشکنه.
کلا رنو ماشینای خوبی نداره در مقایسه.
والسلام

ghahremanimehdi
10-04-2014, 18:04
اما در امتیاز دهی کلی وقتی توی ماشین داری با سرعت 120 تا میگازونی و صدای موتور توپش گوشت رو خراش میده و یهو یه تریلی از روبرو میاد و از پهلوت رد میشه اون اتاق مکعبی تندر چنان جلو باد تریلی تکون تکون میخوره که نگو.
بیش از یکسال تندر داشتم. صندلی اش واقعا توسفر کمرشکنه.
کلا رنو ماشینای خوبی نداره در مقایسه.
والسلام

والا اون مواردی رو که شما در مورد صندلی فرمودید کاملا قبول دارم
ولی در مورد صدای موتور این ماشین و تکون خوردنش با باد تریلی اصلا قبول ندارم و با این حرفتون حتی شک کردم تابحال سوار النود شده باشید. تندر یکی از کم صدا ترین موتور ها توی رنج قیمتی خودش رو داره .شما فکر کنم این تاپیکو با تاپیک پراید 141 اشتباه گرفتی حالا دوستان هم هستن در این موارد نظر بدن.

a_rudi
10-04-2014, 22:10
والا اون مواردی رو که شما در مورد صندلی فرمودید کاملا قبول دارم
ولی در مورد صدای موتور این ماشین و تکون خوردنش با باد تریلی اصلا قبول ندارم و با این حرفتون حتی شک کردم تابحال سوار النود شده باشید. تندر یکی از کم صدا ترین موتور ها توی رنج قیمتی خودش رو داره .شما فکر کنم این تاپیکو با تاپیک پراید 141 اشتباه گرفتی حالا دوستان هم هستن در این موارد نظر بدن.

اصلا متعصبانه نبود به هیچ وجه.
از بحث کناره گیری میکنم به خاطر جملات پایانی سرکار و اینکه به هر شکل میخواهید از حرف خودتون دفاع کنید.
عرض کردم بیش از یکسال تندر داشتم و از سری اول میفرمایید شک دارم!! یعنی من چه دروغی دارم برای جنابعالی.
واقعا که. لطفا کمی رعایت ادب بفرمایید.
آیا این کلام به جا و شایسته یک گفتگوی بدون تعصب هستش یا نشانگر..........

mp6
11-04-2014, 22:11
سلام. من چند بار دیدم شما از سمند تعریف کردید
و سمند رو بهتر از L90میدونستید
حالا با توجه به دلایل بالایی که خودتون گفتید پس چرا L90 از سمند چند میلیون قیمتش بیشتره؟

a_rudi
11-04-2014, 22:55
سلام. من چند بار دیدم شما از سمند تعریف کردید
و سمند رو بهتر از L90میدونستید
حالا با توجه به دلایل بالایی که خودتون گفتید پس چرا L90 از سمند چند میلیون قیمتش بیشتره؟

سمند مثلا خودروی ملی هستش و یک برند مثلا داخلی هست و خود ایران گاری هم قیمت سمند رو از برند پژو پایینتر در نظر میگیره به همین دلیل.
و صد البته همه میدونن خیلی قطعات سمند و پژو و مخصوصا موتورش یکی هست.
علت اختلاف قیمت کمتر بازار و کارخونه هم به نسبت پژو بالاتر بودن درصد فراوانی صفر کیلومتر این ماشین هست چون تیراژ بیشتری داره. ایران گاری باید یه جوری ثابت کنه خودروی ملی هستش

Pourya-pc
12-04-2014, 00:31
سمند مثلا خودروی ملی هستش و یک برند مثلا داخلی هست و خود ایران گاری هم قیمت سمند رو از برند پژو پایینتر در نظر میگیره به همین دلیل.
و صد البته همه میدونن خیلی قطعات سمند و پژو و مخصوصا موتورش یکی هست.
علت اختلاف قیمت کمتر بازار و کارخونه هم به نسبت پژو بالاتر بودن درصد فراوانی صفر کیلومتر این ماشین هست چون تیراژ بیشتری داره. ایران گاری باید یه جوری ثابت کنه خودروی ملی هستش

L90 خودروی روز حساب میشه و یکم طرفداراش زیاد هستن و یه جورایی خواهان داره ؛ یعنی کسی نیست که داشته باشه و ازش ناراضی باشه . در همین راستا و بدلیل خواهان بیشتر L90 که روزگاری جایگزین پیکان میخواست بشود از پارس هم گرانتر شد .
نمونه های دیگه :
سال ۸۲ پارس سفید خیلی مشهور شده بود . ایران خودرو ( حیف اسم ) رنگ روغنی سفید رو گرونتر از رنگ متالیک میفروخت!
پراید ۱۱۱ که فاقد صندوق است قطعا آلیاژ کمتری در آن بکار رفته و بر همین استنباط و طبق ضوابط خودروهای دنیا خودروی هاچ بک باید از نمونه ی صندوقدار ارزانتر یا حداقل هم قیمت آن باشد اما سایپا به دلیل جوان پسند بودن هاچ بک ! یک ملیون تومان از مدل صندوقدار و حتی فیس لیفت شده ( ۱۳۲ ) گرانتر به خلایق نالایق ( دوراز جون همه ) می اندازد .
حکایت L90 نیز همچنان باقیست و این روزها گاه مرز ۴۰ ملیون تومان را میدرد ...

Glad Boy
12-04-2014, 01:47
سلام
دوستان L90 کدام یکی از کارخانه های ایران خودرو و پارس خودرو بهتر و با کیفیت تر هست ؟
دنبال یک L90 مدل 89 یا 90 هستم..

Pourya-pc
12-04-2014, 11:07
سلام
دوستان L90 کدام یکی از کارخانه های ایران خودرو و پارس خودرو بهتر و با کیفیت تر هست ؟

من تفاوتی در L90 های سایپا ، ایران خودرو و پارس خودرو ندیدم اما گفته میشه L90 های پارس خودرو به دلیل تیراژ پایین با کیفیت تر از سایر هست ، در رده بندی کیفی هم L90 پارس خودرو همیشه بالاتر بوده .

a_rudi
12-04-2014, 15:22
سلام

هیچ فرقی ندارن اما تو بازار تبلیغات به نفع پارس خودرو هستش.
شما که میخوای کارکرده بخری هم از نظر قیمت فعلی و بعدی فرقی برات نداره

becareful
12-04-2014, 19:57
من تفاوتی در L90 های سایپا ، ایران خودرو و پارس خودرو ندیدم اما گفته میشه L90 های پارس خودرو به دلیل تیراژ پایین با کیفیت تر از سایر هست ، در رده بندی کیفی هم L90 پارس خودرو همیشه بالاتر بوده .

عزیز برعکس هست و تیراژ ایران خودرو بسیار پایینتر هست.
ایران خودرو ها تا سال 91 همه موتورشون از DACIA بود و پارس خودرو از مگا موتور ایران. الان رو نمیدونم چطور هست. هر دو عملکرد خوبی دارند. ایران خودرو بگیرید. ارزونتر هست.

دوستا کسی گریس سیلیکون سراغ نداره ؟ برای شمع ها میخوام.

hormozan m
12-04-2014, 20:13
عزیز برعکس هست و تیراژ ایران خودرو بسیار پایینتر هست.
ایران خودرو ها تا سال 91 همه موتورشون از DACIA بود و پارس خودرو از مگا موتور ایران. الان رو نمیدونم چطور هست. هر دو عملکرد خوبی دارند. ایران خودرو بگیرید. ارزونتر هست.

دوستا کسی گریس سیلیکون سراغ نداره ؟ برای شمع ها میخوام.

سلام ... البته ماشین ما مدل ۹۱ هست و پارس خودرو و شماره موتور با d شروع میشه که اینجور که در تاپیک خوندم وارداتی هست .

Sent from my iPhone 5

a_rudi
13-04-2014, 08:43
سلام ... البته ماشین ما مدل ۹۱ هست و پارس خودرو و شماره موتور با d شروع میشه که اینجور که در تاپیک خوندم وارداتی هست .

Sent from my iPhone 5

در مورد این شماره روایات بسیار زیاده. گمون نمیکنم سایپا و مگاموتور دیگه تو سال 91 موتور تمام وارداتی رو ماشینا نصب کرده باشن

ess_1362
13-04-2014, 22:33
به شخصه فکر نمی کنم که پارس خودرو موتور تندر را وارد کرده باشه و در سالهای اخیر تمام موتور های تندر این شرکت ساخت مگا موتور هستند
اینکه گفته میشه مثلا تندر پارس خودرو با کیفیت تر هست به نظرم بیشتر جنبه بازاری داره تا واقعیت چون تفاوت خاصی با هم ندارند
شاید به این خاطر که خط مونتاژ تندر در پارس خودرو تمام رباطیک هست(برعکس ایران خودرو) بشه به این نتیجه رسید که اشکالات جزیی که ناشی از خطای انسانی هست در تندر های پارس خودرو کمتر دیده میشه
باز هم میگم که تفاوتی بین تندر تولیدی پارس خودرو و ایران خودرو نیست.

-----------------------------
پ.ن : خودم تندر تولیدی پارس خودرو دارم

aminkhan2014
14-04-2014, 11:07

دوست عزیز یکم منطقی تر برخورد کنین...صندلیاش نمیگم خوبه ولی اینجور که سما میگی من یاد صندلی پلاستیکی اتوبوس واحد میوفتم،والا من که متوسطم زیاد اذیتم نمیکنه...
ارتفاعش را واقعا قبول دارم+دید بد عقب و بغل،اینکه هم که گفتن باد میگیره زیرش تایید میشه ولی برای سرعت غیرمجاز یعنی بالای110 و120 محسوسه نه سرعت مجاز که توی جاده دوطرفه باید95تا بری!!!!قیمتش تنده،بنظرمن خرید رانا از لحاظ اقتصادی بصرفه ترین خرید و مناسبترین قیمته ولی اونم حرف و حدیث پشتش زیاده ولی بنظرمن بهترین انتخابه،موتور کم مصرف،آیرودینامیک خوب(فقط کمبود فضای صندلی هقب+کمبود لوازم یدکی مثل سپر و چند تا ایراد مونتاژ)..ال90 بدرد کسی میخوره که میخاد ماشین بی دردسر سوارشه،فقط تعویض روغن و فیلتر
ولی دیگه هرچی ال90 سر باشه توی موتور و شتاب اصلا به پای پارس ELX نمیرسه،پارس ELX تقریبا پابه پای زانتیا راه میره و ترمزاش واقعا از تندر سرتره4چرخ دیسکی!!!موتور 16 سوپاپ 1.8 XU7کجا و 16 سوپاپ 1.6 الممد کجا؟؟؟

becareful
14-04-2014, 17:39
دوستان کسی گریس سیلیکون سراغ نداره برای تعویض شمع میخوام؟

ess_1362
14-04-2014, 20:07

توی خیابان سعدی وسط خیابان تقریبا بین داوری و مکتبی کی مغازه گریس فروشی هست انواع گریس ها و بلبرینگ ها را داره
یکسری بهش بزن
----------------
یک سوال : این شمع های ایساکویی تندر که ساخت مکزیک هست آیا فیلر گیری شده یا زمان تعویض خودمون باید فیلرش را بگیریم؟چون اگر فیلر گیری شده باشه خودم عوض می کنم اگر نه بدم یکجایی عوضش کنه چون فیلر ندارم!!

SAMI EB
15-04-2014, 23:35

سلام
اگه برای تعویض شمع می خواد و میخواهید گیریس به رزوه شمع بزنید و ببندید باید بگم که هم گیریس های نسوز معمولی هم کا آدم را راه می ندازه کلا باید موقع بستن شمع خودور به قسمت رزوه ی شمع گیریس نسوز مالید و بعد بسته بشه .
چون ممکنه رزوه هرز بشه . و دردسر های دیگه .

SAMI EB
15-04-2014, 23:37
توی خیابان سعدی وسط خیابان تقریبا بین داوری و مکتبی کی مغازه گریس فروشی هست انواع گریس ها و بلبرینگ ها را داره
یکسری بهش بزن
----------------
یک سوال : این شمع های ایساکویی تندر که ساخت مکزیک هست آیا فیلر گیری شده یا زمان تعویض خودمون باید فیلرش را بگیریم؟چون اگر فیلر گیری شده باشه خودم عوض می کنم اگر نه بدم یکجایی عوضش کنه چون فیلر ندارم!!

سلام
بله بصورت فابریک فلیر شمع نتظیم شده و احتیاجی نیست تنظیم بشه ولی اگه آچار فیلر دارید فیلرش را اندازه بگیرید و بعد شمع را ببنید گرچه فیلرش تنظیمه.

becareful
16-04-2014, 19:38
من فیلر دارم یه زنگ بزن بیا چک کن ولی باید تنظیم باشه خودش.
چرا ایساکویی گرفتی. ngk و denso هست هم ارزونتر و هم بهتر. با تندر هم سازگاری داره.

گریس سیلیکون برای قسمت سرامیکی میخوام. برای آببندی الکتریکی و رطوبت هست و تحمل دمای بالا داره. سری اول که باز کردم دیدم داشت همه رو پاک کردیم فک کردیم چربی از جایی دیگه اومده! نگو باید باشه.هر سری هم باید زده شه.
علت سوختن کوئل فقط تعویش دیر شمع عنوان میشه همه جا در حالی که این گریس هم تاثیر داره در سوختنش.

ghahremanimehdi
16-04-2014, 21:31
چرا ایساکویی گرفتی. ngk و denso هست هم ارزونتر و هم بهتر. با تندر هم سازگاری داره.

گریس سیلیکون برای قسمت سرامیکی میخوام. برای آببندی الکتریکی و رطوبت هست و تحمل دمای بالا داره. سری اول که باز کردم دیدم داشت همه رو پاک کردیم فک کردیم چربی از جایی دیگه اومده! نگو باید باشه.هر سری هم باید زده شه.
علت سوختن کوئل فقط تعویش دیر شمع عنوان میشه همه جا در حالی که این گریس هم تاثیر داره در سوختنش.
ببخشید میشه یه خورده در مورد این گریس توضیح بدید؟ موقع تعویض شمع باید ازش استفاده کرد؟اصلا چی هست؟

SAMI EB
17-04-2014, 00:01
ببخشید میشه یه خورده در مورد این گریس توضیح بدید؟ موقع تعویض شمع باید ازش استفاده کرد؟اصلا چی هست؟

سلام
از این گیرس برای رزوه ی شمع و قسمت چینی شمع استفاده می کنند برای قسمت رزوه چون که هرز نشه و برای قسمت چینی شمع به دلیل اینکه ترک نخوره و باعث برق دزدی بشه چون گاهی مواقع همین ترک خوردن شمع باعث برق دزدی از کوئل ها میشه و در نتیجه ممکنه که خود کوئل ها بسوزه .
و همچنین در برارت رطوبت و حرارت از قسمت چینی شمع محافظت می کنه .

SAMI EB
17-04-2014, 00:04

سلام
اگه چربی به مقدار زیادی بر روی قسمت چینی شمع وجود داشته باشه یکی از دلایل این چرب شدن میتونه نشتی از قسمت قالپاق سوپاپ باشه که باعث میشه قسمت بالایی شمع ها چرب بشه .
قسمت داخلی کوئل ها را چک کنید ببنید چربه یا نه ؟

ghahremanimehdi
17-04-2014, 08:56
سلام
از این گیرس برای رزوه ی شمع و قسمت چینی شمع استفاده می کنند برای قسمت رزوه چون که هرز نشه و برای قسمت چینی شمع به دلیل اینکه ترک نخوره و باعث برق دزدی بشه چون گاهی مواقع همین ترک خوردن شمع باعث برق دزدی از کوئل ها میشه و در نتیجه ممکنه که خود کوئل ها بسوزه .
و همچنین در برارت رطوبت و حرارت از قسمت چینی شمع محافظت می کنه .

ببخشید یعنی موقع تعویض شمعها حتما باید از این گریس استفاده کرد؟به خود نمایندگی بگم میدونه چکار باید بکنه؟چون خودم که اصلا بلد نیستم شمع عوض کنم.

SAMI EB
17-04-2014, 13:21
ببخشید یعنی موقع تعویض شمعها حتما باید از این گریس استفاده کرد؟به خود نمایندگی بگم میدونه چکار باید بکنه؟چون خودم که اصلا بلد نیستم شمع عوض کنم.

سلام
به قسمت رزوه ی شمع بهرته گیریس زده بشه و بسته بشه چون راحت تر بسته میشه و رزوه ها از بین نمیره . به قسمت چینی شمع زیاد مهم نیست زده بشه یا نه ولی زده بشه هم بد نیست یه نوع مهمکم کاری به حساب میاد با اصطلاح می گند کار از مهم کاری عیب نمیکنه .
خود نمایندگی ها که به زور شمع را عوض می کنند و هیچ کدوم از این موارد را در نظر نمیگیرند به نظر من خودتون شمع ها را عوض کنید کار زیاد سختی نیست بهتره یک آچار فیلر هم داشته باشید و فیلرش را تنظیم کنید و بعد ببندید .

ess_1362
18-04-2014, 12:33

البته بوش و دنسو بهترند ولی مدل تقلبیش هم متاسفانه در بازار بسیار زیاد هست
اگر جای مطمئن سراغ داری آدرسش را به من بده
ضمنا مدل هایی از هر سه برند را که به تندر می خوره + قیمتشون برام بذار

ghahremanimehdi
18-04-2014, 18:57
سلام
به قسمت رزوه ی شمع بهرته گیریس زده بشه و بسته بشه چون راحت تر بسته میشه و رزوه ها از بین نمیره . به قسمت چینی شمع زیاد مهم نیست زده بشه یا نه ولی زده بشه هم بد نیست یه نوع مهمکم کاری به حساب میاد با اصطلاح می گند کار از مهم کاری عیب نمیکنه .
خود نمایندگی ها که به زور شمع را عوض می کنند و هیچ کدوم از این موارد را در نظر نمیگیرند به نظر من خودتون شمع ها را عوض کنید کار زیاد سختی نیست بهتره یک آچار فیلر هم داشته باشید و فیلرش را تنظیم کنید و بعد ببندید .

این آچار فیلر چیه و چنده قیمتش؟چجوری باید فیلرش رو تنظیم کرد؟

becareful
18-04-2014, 19:15
البته بوش و دنسو بهترند ولی مدل تقلبیش هم متاسفانه در بازار بسیار زیاد هست
اگر جای مطمئن سراغ داری آدرسش را به من بده
ضمنا مدل هایی از هر سه برند را که به تندر می خوره + قیمتشون برام بذار

این آچار فیلر چیه و چنده قیمتش؟چجوری باید فیلرش رو تنظیم کرد؟

Equim RFN58LZ
RFC58LZ2E
بوش رو نمینویسم چون اصلا اعتماد ندارم اصلی باشه.
NGK BKR6EZ
BKR6E 35-40
BKR6EK دو تا مدل اولی از NGK بهترن.
DENSO
K20PR-U 40

دنسو رو من از تهران برام گرفتن اینجا نمیدونم هست یا نه.
بدجور لنگ این گریسه هستم.احتمالا دیگه گریس نسوز بزنم. گریس نسوز رو امتحان کردم توی دمای 180 به بالا آب میشه و خودش رو ول میکنه.
آدرسی هم که دادی نرفتم چون حدود 8-9 جا گریس فروشی و بلبرینگی رفتم نداشتن دیگه دنبال این نرفتم مسیرت خورد یه آمار بگیر. روش نوشته SILICON GREASE

فیلر چیز خاصی نیست یه سری ورق هست که تختیش خوب هست و یه ضخامتی داره. اینکه میگن فیلر 0.9 به میلیمتر هست و منظور همون ضخامت ورق هست.کارش اینه بین فضای شمع قرار میدی و هر کدوم که یه کم کیپ بره داخل عدد شمع همون هست نباید شل و ول باشه باید از عدد کم بزنی شل که باشه ورق رو ضخیم تر کنی که دیگه مماس و کمی کیپ بشه اونوقت اون عدد فاصله الکترود منفی و مثبت هست.

ess_1362
18-04-2014, 20:59
Equim RFN58LZ
RFC58LZ2E
بوش رو نمینویسم چون اصلا اعتماد ندارم اصلی باشه.
NGK BKR6EZ
BKR6E 35-40
BKR6EK دو تا مدل اولی از NGK بهترن.
DENSO
K20PR-U 40

دنسو رو من از تهران برام گرفتن اینجا نمیدونم هست یا نه.
بدجور لنگ این گریسه هستم.احتمالا دیگه گریس نسوز بزنم. گریس نسوز رو امتحان کردم توی دمای 180 به بالا آب میشه و خودش رو ول میکنه.
آدرسی هم که دادی نرفتم چون حدود 8-9 جا گریس فروشی و بلبرینگی رفتم نداشتن دیگه دنبال این نرفتم مسیرت خورد یه آمار بگیر. روش نوشته SILICON GREASE

فیلر چیز خاصی نیست یه سری ورق هست که تختیش خوب هست و یه ضخامتی داره. اینکه میگن فیلر 0.9 به میلیمتر هست و منظور همون ضخامت ورق هست.کارش اینه بین فضای شمع قرار میدی و هر کدوم که یه کم کیپ بره داخل عدد شمع همون هست نباید شل و ول باشه باید از عدد کم بزنی شل که باشه ورق رو ضخیم تر کنی که دیگه مماس و کمی کیپ بشه اونوقت اون عدد فاصله الکترود منفی و مثبت هست.

دمای موتور در بدترین حالت بعید می دونم از 160 درجه بیشتر بشه چون بخاطر آب هست و تا آب دماش از حد مجاز بیشتر نشه اینها هم دماشون بالا نمیره
احتمالا این هفته آمارش را برات می گیرم چون باید فیلتر هوا بگیرم و مسیرم هم همین جاست
گریس را به این خاطر می گم شاید داشته باشه چون یک بنده خدایی یک گریس مخصوص ازش گرفته بود مخصوص کارایی بالا که آمریکایی بود رنگش هم قرمز بود
در مورد شمع ایریدیوم هم چون در فروم همسایه دوستان استفاده کرده بودن و کمی مصرف را بالا برده بود شک دارم
مثلا همین k20 توی خود سایتش فیلر را زده 0.8 ولی دوستان که تست کرده بودن با 0.8 نتیجه مطلوبی نگرفته بودن و روی 1 اون نتیجه مورد نظر را داده بود
راستی در مورد طول عمرشون هم اگر آماری داری بده!

becareful
21-04-2014, 20:35
طول عمرشون هم همون 20000 هست.
این دنسو k20pr-u هست ایریدیم نیست که.
فیلتر هوا مگه چی می گیرید؟

ess_1362
21-04-2014, 20:59
فیلتر را مان می گیرم
شمع را جایی آدرس داری مطمئن باشه؟
راستی شمع ngk توی سایتش چک کردم که استاندارد برای dacia logan 1.6 16v مدل bkr6e هست
مدل جی پاور هم bkr6egp و ایریدیوم هم bkr6eix هست
اگر با ایساکویی هم قیمت و حتی ارزونتر باشه و مطمئن هم باشه حتما ngk می گیرم و مدل استاندارد

aminkhan2014
21-04-2014, 22:40
فیلتر هوا را چند میگیری؟قیمت فیلترهای هوا را داری؟چه ایرانی چه خارجی؟

ess_1362
22-04-2014, 09:22
ایرانی که 7-8 تومن هست
مان هم آخرین باری که گرفتم 13 f,n

aminkhan2014
22-04-2014, 09:30
یعنی سرکان ایرانی هم7-8 تومنه؟؟؟؟من شنیده بودم بعضیا 5 تومن میگفتن هست...مان را مطمئنی خریدی13 تومن؟همون مان آلمانی فابریک روی ماشین هست؟چون من شنیدم بالای20 هست
فیلتر روغن پرفلکس (ایساکو)که 4-5ماه پیش من خریدم 10 تومن که اکثرجاها13-15 تومن بود..

becareful
25-04-2014, 11:36
مان 28 تومن هست!!! صرفه خرید نداره. یه کاغذ و لاستیک دورش این قیمت.

ess_1362
17-05-2014, 18:32
اینجا چه سوت و کور شده؟
خوب یکسری سرویس ها را انجام دادم که لینکش را می ذارم برای دوستان
اول اینکه روغن خودور با ایرانول رونیا 10w40با سطح کیفی SN تعویض شد و به واسطه لطف یکی از دوستان مجانی به دستم رسید در بطری 5 لیتری که 4.5 لیتر با تعویض فیلتر استفاده شد
مورد دوم شمع ها هست که هر چند چند هفته از خریدشون می گذره ولی امروز خودم تعویضشون کردم که عکس ها ضمیمه خواهد شد :

شمع ها کمی کمتر از 20000 کیلومتر کار کردند (حدود 18500 ) که از نظر ظاهری وضعیت مطلوبی نداشتند ولی مشکلی از لحاظ کشش و ریپ زدن وجود نداشت
کویل های فابریک هم که مارک الدور ترک هست که از سال 89 داره استفاده میشه و باید فکر یک عدد زاپاس باشم که توی جاده زمین گیر نشم
یک گریس هم به بدنه کویل ها زده شده بود که نمی دونم چی بود و مقداری هم روی سرامیک شمع ریخته بوده که احتمالا نوبت قبلی که نمایندگی اقدام به تعویض شمع کرده از گریس نسوز استفاده کرده که شل شده و رفته پایین
سایر کارهایی که باید انجام بشه یکی تعویض فیلتر بنزین هست که خریداری شده ولی مجالی برای تعویضش فعلا نیست و بعدی هم یک دست لنت جلو هست که هنوز داره روی فابریک راه میره و احتمالا ماه آینده تعویض خواهد شد

ghahremanimehdi
18-05-2014, 14:31
شما لنت ترمز فابریکت چندهزارتا کار کرد؟

ess_1362
18-05-2014, 19:39
33000 کیلومتر
فعلا یک مشکل حاد دارم
بعد از تعویض روغن از زیر ماشین روغن میریزه
جاش هم اصلا مشخص نیست یک جایی بین کارتل و بلوک سیلندر از جلو
حدس میزنم درست فیلتر را نتونسته جا بزنه و داره از فیلتر می پاشه بیرون
فعلا امشب سینی زیر را باز کردم ببینم دقیق مشخص میشه یا نه؟
کسی نظری نداره

ess_1362
19-05-2014, 20:06
خوب مشکل مشخص شد
یعنی خاک بر سرش با این تعویض روغن(ععذر خواهی)
مشکل شدید روغن ریزی داشتم از جلو موتور و جاش حدود گیج روغن بود
دیشب با مراجعه مجدد به تعویض روغنی به دقت خودم ماشین را بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که مشکل از گیج روغن هست ولی گیج روغن اصلا درست نشون نمیداد !! و تقریبا تمام گیج روغنی بود و قرار شد که امروز صبح ماشین را ببرم نمایندگی برای بررسی بیشتر
ضمن اینکه دیشب یک ایمیل ارسال کردم به پشتیبانی رنو و موضوع را کاملا شرح دادم و پرسیدم که آیا استفاده از روغن تمام سنتتیک برای تندر 90 مضرر هست و موجب لیک میشه؟
امروز صبح جواب رنو البته ترجمه شده بدین شکل بود :
ما برای داچیا لوگان با موتور k4m روغن الف را توصیه کردیم چون بالانس مناسبی از کیفیت و قیمت هست.
البته استفاده از روغن با درجه و گرید بالاتر مشکلی بوجود نخواهد آورد فقط باید دید که از نظر هزینه برای شما و این خودرو مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر؟
اگر در طول دو فصل بیش از 15000 کیلومتر از خودرو استفاده می کنید به شرطی که سایر سرویس های مرتبت از جمله تعویض فیلتر ها به موقع انجام بشه(اشاره اکید به فیلتر روغن ) استفاده از روغن تمام سنتتیک هزینه های شما را در دراز مدت کاهش خواهد داد در غیر این صورت هزینه بیشتری متقبل خواهید شد در قبال خدمتی که نصیب شما نشده
لیک در خودرو هایی با کارکرد بالای 100000 مایل بوجود خواهد آمد که تمام مدت از روغن های پایه معدنی استفاده نموده و هم اکنون به سمت روغن شیمیایی حرکت می کنند و این لیک نه به خاطر نوع روغن بلکه به این خاطر است که این خودرو ها با این کارکرد دچار مشکلاتی در واشر ها هستند و باید سرویس شوند و علت عدم لیک با روغن معدنی این است که رسوبات بجا مانده از این روغن ها در کارکرد های بالا باعث گرفتگی موقت درزها شده و با استفاده از روغن شیمیایی این روسبات از بدنه موتور جدا شده و لیک بوجود می آید.پس علت لیک در خودرو شما با کارکرد حدود 20000 مایل نوع روغن نیست و بهتر است مشکل را در جایی دیگر جستجو کنید و در اولین فرصت به تعمیر کار مجاز مراجعه نمایید.

صبح علارقم مشغله شدید به یکی از نمایندگی های مجاز رفتم که یک دوست اونجا دارم که از قضا متخصص تندر هست
بلافاصله بادیدن من خارج از نوبت به اتفاق خودرو به سالن تعمیر گاه رفتیم و اورینگ گیج را بررسی کرد که پاره شده بود ولی گفت نباید از گیج نشتی داشته باشه و پس از بررسی موضوع گفت به نظرش روغن بسیار بیشتر از حد مجاز درون خودرو هست
البته بک مقداری هم دری بری به من گفت که هر وقت میای من خارج از نوبت کارت را راه می اندازم ولی ماشین را می بری میدی دست تعویض روغنی ناشی که خوب البته من صبح ها وقتم بسیار پر هست و قانع شد
خلاصه دست به روغن موتور نزد و گفت هرچه سریع تر به تعویض روغنی مراجعه کنم تا روغن را ساکشن کنه و دقیق مشخص بشه که چقدر روغن ریخته
ماشین را گذاشتم خونه و بعد از ظهر رفتم تعویض روغنی و سعی کردم از زیر زبونش حرف بکشم و گفتم که آقا شما روغن را از زیر خالی کردی پیچ را سفت بستی که طرف بند را آب داد و گفت من ساکشن کردم!!(من اصرار کردم که از پیچ پایین تخلیه کنه و قانع شده بود)
خلاصه کار به جای باریک کشید و گفتم که ساکشن کنه و از من اصرار و از اون انکار که همچین چیزی امکان نداره که ماشینی با دو برابر روغن توصیه شده حتی روشن بشه
مجبورش کردم که ساکشن کنه بله 4.5 نیم لیتر ساکشن کرد و هنوز روغن داشت!!
دست به یقه شدیم و خلاصه ملت جدامون کردن و طرف هم حسابی ترسیده بود و پیچ کارتل را هم باز کرد که کمی بیش از 4.5 لیتر روغن هم از زیر خالی شد!!
شانسی که آوردم این چند روز ماشین خوابیده بود وگرنه چند میلیونی توی خرج می افتادم!!
خواستم بهتون بگم من وقتی ماشین را می برم تعویض روغنی 4 چشمی طرف را می پام ولی ایندفعه به علت اینکه زیاد با فیلتر روغن ور می رفت حواسم از تخلیه روغن دور شد
مجبورش کردم 4.5 لیتر روغن بریزه و اگر بیشتر ریخته بود الان داشتم دنبال واشر شر سیلندر و پایه سوپاپ و .. می گشتم خلاصه خیلی دقت کنید چون طرف یک پیچ را نمی تونه ببنده امده تعویض روغنی زده و از قضا سرش هم خیلی شلوغه و باید توی صف وایسی

aminkhan2014
20-05-2014, 08:16
آدرسش توی شیراز را بده تا توی همین تاپیک یک تبلیغ متفی شده باشه و کسی سراغش نره...

ess_1362
20-05-2014, 14:40
آدرسش توی شیراز را بده تا توی همین تاپیک یک تبلیغ متفی شده باشه و کسی سراغش نره...

خلاف قوانین هست وگرنه می ذاشتم
چند توضیه می کنم به دوستان زمان تعویض روغن
اقلام مصرفی را حتما خودتون خریداری کنید مثل روغن و انواع فیلتر ها!!
فقط بین 5-6 تومن اجرت بدین به کسی که تعویض می کنه
اگر به اجبار مجبور شدین روغن را از همون مغازه بخرید حتما پلمب بگیرید چون من به عینه دیدم چه گند کاری می کنند و روغن معدنی را ریخت توی ظرف روغن سنتتیک و بعدش ریختش توی یک سمند:n03:
اگر می تونید و تواناییش را دارید خودتون روغن و فیلتر ها را عوض کنید باور کنید کاری نداره و فقط چند تا آچار می خواد + یک آچار فیلتر ال90
4 چشمی مواظبش باشید که خرابکاری نکنه

aminkhan2014
21-05-2014, 07:52
کار خوب هم میکنی میشه خلاف قانون!!!!لااقل آدرسش پ.خ کن

becareful
23-05-2014, 10:27
عزیز تعویض کار خوب هم هست. فقط شاگرد ها حوصله ندارن و ماسمالی میکنن.
یه عکس از نوشته های NGK بذار عزیز.
شما همیشه 4 لیتر بریز هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. میزان روغن بین ماکس و مینیموم هیچ عیبی نداره باشه. فقط روی مینیموم نباشه. 1000 تا هم زودتر عوض کن. بگو 4 تا بریزه بگو خونه دارم میریزم روش الکی که دست برداره نگه 4 تا کمه. چون شما که پیچ تخلیه رو باز میکنی تا نیم ساعت هم اگه بازش بذاری همینطور داره روغن میریزه بیرون. به خاطر همین حدود 100-200 میلیلیتر داخلش میمونه و به بدنه چشبیده عین عسل.
اینه که شما 4 هم بریزی که بس هم هست باز انگار بیشتر 4 ریختی. هزینه هم بسیار صرفه جویی میشه. فقط گیج روغن رو ماهی یکبار یا دوبار چک کنید.

ess_1362
24-05-2014, 06:40
عکس دیگه ای ندارم
شمع ها هم روی موتور بسته شدن
همون عکسه فقط عبارت BKR6E را به رنگ سبز روش نوشته شده

SAMI EB
26-05-2014, 00:36
سلام
یه مطلبی بگم :
اونم اینکه در ماشین های مثل ال نود بهتره که روغن توسط ساکشن تعویض بشه چون احتمال شکستن پیچ کارتر روغن وجود دازه که دردسر زیاد داره . از طرفی دقت ساکشن زیاد نیست و ممکنه مقداری روغن داخل کارتر بمونه البته هر چه مقدار طول لوله ی ساکشن بیشتر باشه میزان روغنی هم که از داخل کارتر کشیده میشه بیشتره و برعکس هر چه کوتاه تر باشه روغن کمتری می کشه و روغن بیشتری داخل کارتر میمونه .
حتما موقع تعویض روغن با ساکشن این مورد را مد نظر داشته باشه . بهتره موقعی که با ساکشن روغن تعویض میشه روغن کمتری داخل موتور ریخته بشه که حجم روغن داخل کارتر زیاد نشه .
در ضمن جناب ESS- 1362 بعدی میدونم نشتی روغن از ماشین شما بخاطر زیاد بودن حجم روغن باشه چون اگه زیاد باشه میتونه از قسمت بالایی درب سوپاپ نشت کنه نه از پایین . به نظر من احتمالا از فیلتر روغن بوده که نشتی داشه که بعد خودش آبندی شده و نشتیش برطرف شده یا اینکه موقع باز کردن فیلتر روغن چون مقداری روغن ریخته میشه داخل سینی ممکنه این نشتی از همون روغن های داخل سینی بوده که موقع تعویض فیلتر روغن ریخته شده بوده باشه .

ess_1362
26-05-2014, 09:49
سلام
یه مطلبی بگم :
اونم اینکه در ماشین های مثل ال نود بهتره که روغن توسط ساکشن تعویض بشه چون احتمال شکستن پیچ کارتر روغن وجود دازه که دردسر زیاد داره . از طرفی دقت ساکشن زیاد نیست و ممکنه مقداری روغن داخل کارتر بمونه البته هر چه مقدار طول لوله ی ساکشن بیشتر باشه میزان روغنی هم که از داخل کارتر کشیده میشه بیشتره و برعکس هر چه کوتاه تر باشه روغن کمتری می کشه و روغن بیشتری داخل کارتر میمونه .
حتما موقع تعویض روغن با ساکشن این مورد را مد نظر داشته باشه . بهتره موقعی که با ساکشن روغن تعویض میشه روغن کمتری داخل موتور ریخته بشه که حجم روغن داخل کارتر زیاد نشه .
در ضمن جناب ESS- 1362 بعدی میدونم نشتی روغن از ماشین شما بخاطر زیاد بودن حجم روغن باشه چون اگه زیاد باشه میتونه از قسمت بالایی درب سوپاپ نشت کنه نه از پایین . به نظر من احتمالا از فیلتر روغن بوده که نشتی داشه که بعد خودش آبندی شده و نشتیش برطرف شده یا اینکه موقع باز کردن فیلتر روغن چون مقداری روغن ریخته میشه داخل سینی ممکنه این نشتی از همون روغن های داخل سینی بوده که موقع تعویض فیلتر روغن ریخته شده بوده باشه .

دقیقا از گیج سر ریز میشد
تمام قسمت ها هم بوسیله خودم و هم بوسیله نمایندگی به دقت بررسی شد
اینقدر من زیر موتور را چک کردم که می تونم از حفظ به شما بگم کدوم قطعه کجا هست!

ravi
12-06-2014, 01:35
دوستان تجربشون رو در خصوص قطعاتی که به جای اونچه شرکت استفاده از اونها رو توصیه کرده بنویسند

ess_1362
12-06-2014, 20:41
روغن را ایرانول رونیا استفاده کردم که اوایل بسیار غیر طبیعی صدای موتور کم شده بود کلا راضی هستم ولی دفعه بعد قصد دارم رویال استفاده کنم به نظرم رونیا یکم برای تندر زیاد هست
قبلا هم الف سفارش شرکت می ریختم که راضی بودم ولی الف به اصطلاح اماراتی افتضاح بود به نظرم تقلبی هست
شما هم بین ایرانول ریسینگ و رویال یکی را انتخاب کنید چون کسانی که از ریسینگ استفاده کردند به شدت راضی بودن و اصلا هم سمت بهران سوپر پیشتاز نرید که روی تندر اصلا خوب جواب نداده
در مورد شمع هم من NGK BKR6E را استفاده کردم اینسری که تغییر خاصی نسبت به چمپیون ندیدم البته ارزونتر هم هست
-----------------------------------
خوب رروش تعویض روغن هیدرولیک را که خودم در فروم همسایه گذاشتم اینجا هم می ذارم :

خوب امروز روغن را تعویض کردم
با توجه به اینکه به عملکرد نمایندگی ها اطمینان ندارم خودم دست به کار شدم
با شروع به کار ابتدا با یک سرنگ شروع به کشیدن روغن کردم که وقتی 7-8 سرنگ کشیدم با خودم گفتم این کار بیهوده هست!!
چون 0.8 لیتر روغن را که هر سرنگ 10 سی سی می کشه باید 80-90 سرنگ بکشم که نه منطقی هست و نه با مرام من شیرازی سازگار
تصمیم گرفتم کل مخزن را باز کنم که در این راه هم چون خار پشت مخزن عجیب غریب بود به این نتیجه رسیدم که دستکاری کردن این قسمت باعث آسیب به مخزن میشه
از شانس خوب ما هم در این لحظه برف شروع به باریدن گرفت(ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند ....)
در نتیجه تمام این موارد گفتم که مخزن را با پایه در میارم که دو پیچ سمت راست جلو پنجره را با آچار ستاره ای باز کردم و زیرش دو تا پیچ دیگه مربوط به پایه مخزن بود که دو تا پیچ باز شد و مخزن با پایه در آمد
بعدش با دقت دو شیلنگ را جدا کردم البته قبلش هواکش را باز کردم که توی دست و پای من نباشه
روغن مخزن را توی شیشه مایونز ریختم و روغن پمپ را هم با گذاشتن شیلنگ خروجی پمپ توی یک بطری ماشئیر و روشن کردن موتور خارج کردم
عکس زیر را هم پیوست می کنم تا رنگ روغن را ببینید مثل نفت خام
این رنگ تیره و همچنین برخی ذرات ریز مشکی به من این نتیجه را میده که بنا به دلایلی قسمت های لاستیکی پمپ در روغن حل شدن(یا دارند حل می شوند) که احتمالا در آینده نه چندان دور مشکل ساز خواهد شد

ravi
13-06-2014, 21:55
تفاوت رویال و رویال پلاس؟

روغن مناسب هیدرولیک؟

فیلترهوا غیر از مان آلمان ؟

ravi
13-06-2014, 21:57

روغن مناسب هیدرولیک؟

ravi
13-06-2014, 23:16
فیلر گیری شمعها اتوماتیک هست؟

ess_1362
14-06-2014, 07:15

فقط در نقطه ریزش هست یا به اصطلاح ویسکوزیته پایین رویال 10 هست و رویال پلاس 5 که با توجه به شرایط آب و هایی ایران بعید هست نیاز باشه روغنی تهیه کنید که تا دمای -40 درجه ویسکوزیته خودش را نگه داره چون چنین دمایی در ایران نداریم

روغن مناسب هیدرولیک؟

من از همون روغن الف استفاده کردم چون وقت نشد بگردم مورد دیگه ای پیدا کنم
ولی شما با بررسی استانداردهای الف می تونی روغن مشابه اش را پیدا کنی . من شنیدم ایرانی هم در مورد روغن هیدرولیک خیلی خوب عمل می کنند

من از شرکتی ایساکو استفاده می کنم که ظاهرا ترک هست ولی هر 4 تا 5 هزار کیلومتر خودم تعویضش می کنم
سرکان هم شنیدم فیلتر خوبی هست

فیلر گیری شمعها اتوماتیک هست؟

بعضی از شمع ها بله مثل شمع چمپیون فابریکی و NGK معمولی
ولی در مورد جی پاور و ایریدیوم باید حدود 1 تا 1.1 باشه
کلا ایریدیم و جی پاور را توصیه نمی کنم

danijon_2006
14-06-2014, 17:25
دوستانی که لاستیک رو عوض کردن و 205 60 15 انداختن فرمون ماشینشون سفت نشده یکمی؟

Re Z a
15-06-2014, 18:30
سلام امروز به من زنگ زدن گفتن دعوت نامه دومت اومده، ماشین تندرم تحویل خرداد یورو 4 هستش در برگه ی ثبت نام ، اما الان میگن یورو 2 بهت تحویل میدیم و ایربگ شاگرد و رینگ اسپورت نداره لطفا بگید چی کار کنم وجهه پرداخت کنم ؟ یا زیربار نرم چی میشه پرداخت نکنم ؟

becareful
15-06-2014, 21:20
نتایج تجربیات روغن ایرانول رویال : خوب
روغن دنده پروفی 75-80 خوب
آب رادیات ایرانول AF-G خوب اصلا بعد از 4-5 ماه خرابی و فساد و زرد شدگی نداشته.

ess_1362
16-06-2014, 20:51
داشتم مشخصات فلوئنس را می خوندم که اتفاقی به تندر رسیدم در سایت رنو فرانسه که مطلب زیر برام جالب بود :
در صورتی که قصد دارید فقل در ها را بشکلی فعال کنید که در سرعت بالای 7 کیلومتر در ساعت بصورت خودکار فعال بشه وقتی کلید باز هست یا خودرو روشن هست کلید قفل درب های روی داشبرد را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ شنیده بشه
برای غیر فعال کردنش هم همین راه را برید ولی کلید از قفل خارج کردن را 5 ثانبه نگه دارید تا صدای بیپ شنیده بشه

ritzdvb
16-06-2014, 20:53
سلام امروز به من زنگ زدن گفتن دعوت نامه دومت اومده، ماشین تندرم تحویل خرداد یورو 4 هستش در برگه ی ثبت نام ، اما الان میگن یورو 2 بهت تحویل میدیم و ایربگ شاگرد و رینگ اسپورت نداره لطفا بگید چی کار کنم وجهه پرداخت کنم ؟ یا زیربار نرم چی میشه پرداخت نکنم ؟
سلام داداش زیربارنروبگوطبق تعهدتان عمل کنیدوبگیدبه سازمان حمایت ازمصرف کننده شکایت میکنید ویاپول راواریزنکن وصبرکن هروقت یورو4شد واریزکن.عجب شیرتوشیری شده اول کیسه هوای سرنشین رابرداشتندبعدولوم تنظیم کننده صندلی راننده را حالاهم یورو4ورینگ را.مردم راچی فرض کردن اینها:n04:

aminkhan2014
17-06-2014, 06:47
سلام داداش زیربارنروبگوطبق تعهدتان عمل کنیدوبگیدبه سازمان حمایت ازمصرف کننده شکایت میکنید ویاپول راواریزنکن وصبرکن هروقت یورو4شد واریزکن.عجب شیرتوشیری شده اول کیسه هوای سرنشین رابرداشتندبعدولوم تنظیم کننده صندلی راننده را حالاهم یورو4ورینگ را.مردم راچی فرض کردن اینها:n04:
دوست عزیز اول بگند چه قیمتی پاشون حساب میکنند، بعد میشه گفت می ارزه یا نه؟؟؟اگه یورو4 را مثل اکثر ماشینها3 میلیون حساب میکنند،بنظرمن برو سریع یورو 2 بگیر،درضمن مطمئنی E2+LP هست؟چون این مشخصات E2+SLX هست که چند ساله اصلا تولید نمیشه...ایرانخودرو هست یا پارسخودرو؟؟
اوایل که بابت یورو4 تندر90 حدود500 هزارتومن حساب میکردند..رینگش هم ایرانی توی بازار هست...میشه بگین بهتون گفتند چند پاتون حساب میکنند و بابت اینها چقدر کسر میکنند...درضمن یورو4 هم همچین آش دهن سوزی هم نیست،و تازه بنظرمن ماشین را کندتر میکنه

ess_1362
18-06-2014, 20:09
از دوستان کسی اطلاع داره در سایت پیگیری سایپا وقتی وضعیت خودرو را با رنگ سبز زده تحویل خودرو کی خودرو را تحویل میدن؟
خیلی عجیبه!
آلان یک هفته هست کارت ماشین امده ولی از خود ماشین خبری نیست، الان که سایت را چک کردم وضعیت خودرو را زده تحویل خودرو!

M Like Mother
20-06-2014, 14:39
نتایج تجربیات روغن ایرانول رویال : خوب
روغن دنده پروفی 75-80 خوب
آب رادیات ایرانول AF-G خوب اصلا بعد از 4-5 ماه خرابی و فساد و زرد شدگی نداشته.

سلام
آب رادیاتور رو چند وقت به چند وقت عوض می کنید؟ من یه جا بردم عوض کنم گفت نمیخواد عوض تا شش هفت سال می مونه
در ضمن میخواستم از بالا عوض کنه و بلد نبود شلنگ پایین رو باز کنه

hormozan m
20-06-2014, 17:13
داشتم مشخصات فلوئنس را می خوندم که اتفاقی به تندر رسیدم در سایت رنو فرانسه که مطلب زیر برام جالب بود :
در صورتی که قصد دارید فقل در ها را بشکلی فعال کنید که در سرعت بالای 7 کیلومتر در ساعت بصورت خودکار فعال بشه وقتی کلید باز هست یا خودرو روشن هست کلید قفل درب های روی داشبرد را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا صدای بیپ شنیده بشه
برای غیر فعال کردنش هم همین راه را برید ولی کلید از قفل خارج کردن را 5 ثانبه نگه دارید تا صدای بیپ شنیده بشه

سلام ... نشد ... شاید برای مدل های جدید تره ( 2013 14 )

Sent from my iPhone using Tapatalk

ravi
23-06-2014, 15:38
تسمه تایم و تسمه دینام چه مارکی خوبه؟

ess_1362
23-06-2014, 20:54
تسمه تایم و تسمه دینام چه مارکی خوبه؟

تسمه تایم فکر کنم از شرکت بگیرید مطمئن تره
فکر می کنم خود تسمه تایم ساخت انگلیس باشه و دو هرزگردش هم چینی هست
در مورد تسمه دینام هم نظری ندارم
راه دیگه این هست که پهنا و تعداد دندانه های تسمه تایم را حساب کنید و از برند های مطرح مثل تویوتا یا هوندا یا مزدا استفاده کنید چون تسمه تایم ها تقریبا همه به یک شکل و فرم هستند و تفاوت خاصی ندارند بجز همین دو مورد بالا

Re Z a
27-06-2014, 13:49

من ۱۸ اول داده بودم مرحله دوم ۱۶ میلیون الانم میگن بارگیریه وضعیت خودروتون ، همه این حرفا رو هم بهشون زدم ماشینم پار خودرویی هستش اما گفتن اگه این نمی خواین پولتون برگشت می خوره چون شرکت اوضای ماشینش خرابه ... :(

Re Z a
27-06-2014, 13:49

من ۱۸ اول داده بودم مرحله دوم ۱۶ میلیون الانم میگن بارگیریه وضعیت خودروتون ، همه این حرفا رو هم بهشون زدم ماشینم پار خودرویی هستش اما گفتن اگه این نمی خواین پولتون برگشت می خوره چون شرکت اوضای ماشینش خرابه ... :(

ritzdvb
27-06-2014, 15:53
شماازلحاظ یورو4بودن ماشینتان خیالتان راحت باشد که تندرتان یورو4 است چون چندسالی هست که دیگه تندریورو2تولیدنمیشه:n18:

lordpouya
29-07-2014, 14:19
سلام،یه مشکلی دارم،اگر ممکنه راهنماییم کنین:
ال 90 ایرانخودرو مدل89 هنگام استارت دور موتور بالا میرود و نوسان دارد از 1000 تا 2500 وقتی که حرکت میکنیم دور پایین تر می اید.به ندرت دور روی 1000 هم قرار می گیرد.با چرخاندن فرمان هم دور بالا پایین میشود .دو بار دیاگ زدیم تشخیص دریچه ساسات دادند که خراب است.با یه دریچه ازمایشی امتحان کردیم عیب به قوه ی خود باقی بود.لطفا ما را راهنمایی کنید.
با تشکر

ess_1362
31-07-2014, 10:49
ال 90 ایرانخودرو مدل89 هنگام استارت دور موتور بالا میرود و نوسان دارد از 1000 تا 2500 وقتی که حرکت میکنیم دور پایین تر می اید.به ندرت دور روی 1000 هم قرار می گیرد.با چرخاندن فرمان هم دور بالا پایین میشود .دو بار دیاگ زدیم تشخیص دریچه ساسات دادند که خراب است.با یه دریچه ازمایشی امتحان کردیم عیب به قوه ی خود باقی بود.لطفا ما را راهنمایی کنید.
با تشکر
این ایراد بیشتر ناشی از نشتی در دریچه گاز و منیفولد هست که باعث نوسان و افزایش دور موتور میشه
شما رزوناتور و فیلتر هوا را کامل باز کن تا به درچه گاز برسی
ماشین را روشن کنید و با یک کتاب یا دفتر چه بزرگ و محکم مسیر ورودی دریچه را کامل ببندید
توجه کنید که کتاب یا دفتر باید سفت و محم باشه وگرنه در اثر مکش به درون محفظه کشیده خواهد شد.
اگر موتور به سرعت خاموش شد یعنی اینکه نشتی وجود نداره و باید ایراد را در جای دیگه جستجو کنید
و اگر موتور خاموش نشد مطمئن باشد که موتور داره از جایی قاچاقی هوا میکشه داخل که وظیفه پیدا کردنش یا با خودتون هست یا با مکانیک
موفق باشید

becareful
10-08-2014, 20:12
دوستان فرق رادیاتور آب 700 تومنی و 200 تومنی l90 رو میدونن؟
مثل اینکه مدل بعد 89 رادیاتور به قول خودشون اصلیش 700 هست!!!

SAMI EB
11-08-2014, 11:39

سلام
فرقشون تو جنسشون هست قطعا اونی که 700 تومنی هست جنس بهتری داره داره نسبت یه 200 تومنی
نگیم اونی که 700 تومه اصلی و اونی که 200 تومنی متفرقه بهتره بگیم جنسشون فرق داره .

SAMI EB
11-08-2014, 11:42
با تشکر

سلام
علاو بر مواردی که دوستمون گفت فشنگی روغن هیدرولیک و استپر را بررسی کیند .

Ali_Best
12-08-2014, 23:41
سلام

ترمز خودرو هنگام ترمز شدید تو بازی رفته
وقتی میزنی رو پدال ترمز اگه محکم ترمز بگیری (همون سیخ) انگار پدال رد میکنه یه صدایی میاد و کاملا با پا اونو حس میکنی و ترمز خوبی گرفته نمیشه
قبلا اینطوری نبود. بردم یه جا نشون دادم. با اینکه لنت جلو هنوز مونده بود مقداری اما کلشو عوض کردم باز همون طوره
47 تا کارکرد
خودم حسی که دارم انگار روغن ترمزش ه.ا گرفته باشه ها. یه چنین حالتیه. نظر شما چیه؟

در مورد روغن موتور من همون الف 10 - 40 رو با بدبختی گیر میارم میریزم. استانداردش اینه که هر به 7 - 8 تا عوض کنی. ولی یکی بهم گفت این روغن اصل اصل نیست
و چون کارکرد تو شاید در دوره ای بیشتر داخل شهر باشه پیشنهاد میکنم هر به 4 - 5 تا عوض کنی
شما چی میریزین؟ هر چند تا عوض میکنید؟
روغن ها تاریخ انقضا که ندارند؟

ess_1362
13-08-2014, 07:30

به نظرم اصلی و غیر اصلی داره
اصلی باید الومینیومی باشه و غیر اصلی مثل سایر محصولات مسی

ترمز خودرو هنگام ترمز شدید تو بازی رفته
وقتی میزنی رو پدال ترمز اگه محکم ترمز بگیری (همون سیخ) انگار پدال رد میکنه یه صدایی میاد و کاملا با پا اونو حس میکنی و ترمز خوبی گرفته نمیشه
قبلا اینطوری نبود. بردم یه جا نشون دادم. با اینکه لنت جلو هنوز مونده بود مقداری اما کلشو عوض کردم باز همون طوره
47 تا کارکرد
خودم حسی که دارم انگار روغن ترمزش ه.ا گرفته باشه ها. یه چنین حالتیه. نظر شما چیه؟
وضعیت لاستیک چطوری هست؟
این مورد بیشتر به لاستیک مربوط میشه و برای من هم که هنوز دارم از لاستیک فابریک استفاده می کنم وجود داره

در مورد روغن موتور من همون الف 10 - 40 رو با بدبختی گیر میارم میریزم. استانداردش اینه که هر به 7 - 8 تا عوض کنی. ولی یکی بهم گفت این روغن اصل اصل نیست
و چون کارکرد تو شاید در دوره ای بیشتر داخل شهر باشه پیشنهاد میکنم هر به 4 - 5 تا عوض کنی
شما چی میریزین؟ هر چند تا عوض میکنید؟
روغن ها تاریخ انقضا که ندارند؟

اگر بی احترامی نباشه این کسی که به شما اطلاعات داده چرت و پرت گفته
روغن الف سفارش شرکت که در ایران پر میشه اگر از نمایندگی معتبر خرید کنید با نمونه اروپاییش 99% شباهت داره
در اروپا همین روغن را تا 9500 مایل استفاده می کنند که میشه حدود 16000 کیلومتر
در ایران هم راحت تا 10000 تا کار می کنه و البته بیشتر من هم حدعقل روی 10000 تعویض می کنم و اگر زودتر از 6 ماه به 10000 برسم با تعویض فیلتر در این کارکرد میشه تا 13000 هم باهاش طی طریق کرد
من مدرکی دال بر فاسد شدن روغن تا حالا ندیدم ولی در صورتی که درون موتور ریخته بشه و تا یکسال به کارکرد لاازم جهت تعویض نرسید توصیه شده در هر سال روغن درون موتور را تعویض کنید
و اگر منظور شما این هست که مثلا 10 تا قوطی بخرید و انبار کنید خیالتون راحت باشه که فاسد نمیشه

aminkhan2014
13-08-2014, 08:58
دقیقا لاستیک بارز استعداد زیادی در سرخوردن و وارد مدار کردن ABS داره..پس علکی خودتون را عذاب ندهید و باهاش مدارا کنید
اگر ترس روغن تقلبی دارین،نمونه های ایرانی مثل ایرانول ریسینگ و بهران سوپرپیشتاز10-40 و پارس سوپرپایا و فوکس ایرانی10-40 نمونه های مطمئنی هستند...راحت هم10 تا میشه باهاشون کار کرد..
دفترچه تندر که نوشته تا یکسال یا10 هزار تا روغن نیازی به تعویض نداره،پس اصرار بر تعویض تاقبل 6 ماه برای چی هست؟

Ali_Best
13-08-2014, 10:25
از دوستان ممنونم

ترمز رو باز می برم یه جای دیگه خودشون تست کنن چون تا به حال چنین چیزی ندیدم
به قول شما باید از لاستیک باشه

در مورد روغن فقط یه مورد...
یه آشنایی دارم من که میشه گفت مکانیک خیلی خوبیه
روغن موتور منو که چک کرد گفت رنگش خیلی کدر شده و مشخصه که کار ازش کشیده شده
میگفت پیشنهاد میکنم نذاری به این حالت برسه
اگه دقت کنید روغن موتور نو وقتی میریزی خیلی شفاف هست
آیا رنگ میتونه نشون دهنده پایان عمر روغن باشه؟

steps
13-08-2014, 11:08

فرقش زیاده و اصلا بهم نمیخورن و فکر کنم بعد از89 رادیاتور700 هست و زیر تون 200 که هر دو اصلی هست

aminkhan2014
13-08-2014, 11:25
از دوستان ممنونم

ترمز رو باز می برم یه جای دیگه خودشون تست کنن چون تا به حال چنین چیزی ندیدم
به قول شما باید از لاستیک باشه

در مورد روغن فقط یه مورد...
یه آشنایی دارم من که میشه گفت مکانیک خیلی خوبیه
روغن موتور منو که چک کرد گفت رنگش خیلی کدر شده و مشخصه که کار ازش کشیده شده
میگفت پیشنهاد میکنم نذاری به این حالت برسه
اگه دقت کنید روغن موتور نو وقتی میریزی خیلی شفاف هست
آیا رنگ میتونه نشون دهنده پایان عمر روغن باشه؟

اتفاقا روغن خوب روغنی هست که رنگش عوض بشه،چون رسوب و کثیفی هارا به خودش میگیره وگرنه روغنی که رنگش ثابت باشه،روغن خوبی نیست چون جذب آلودگی اش خوب نیست وپاک کنندگی اش ضعیفه

neopersia
13-08-2014, 14:49
اتفاقا روغن خوب روغنی هست که رنگش عوض بشه،چون رسوب و کثیفی هارا به خودش میگیره وگرنه روغنی که رنگش ثابت باشه،روغن خوبی نیست چون جذب آلودگی اش خوب نیست وپاک کنندگی اش ضعیفه

حرف شما درسته.
منتها روغن هم تا یه حدی میتونه دوده و آلودگی داخل موتور رو توی خودش نگهداره. بعد از اون حد دیگه وقتی غلظت آلودگی داخل روغن زیاد شه شروع میکنه به رسوب کردن داخل موتور.
قبل از اینکه به حدی برسه که رسوب کنه باید روغن عوض شه.

becareful
13-08-2014, 21:09
فرقش زیاده و اصلا بهم نمیخورن و فکر کنم بعد از89 رادیاتور700 هست و زیر تون 200 که هر دو اصلی هست

همین مدل 90 به بعد هست. بدون مارک یه اسم prc فقط روش هست. یا این 700 تومنیه رو میتونی بندازی یا این 200 که در واقع 165 تومن هست .مغازه دار گفت روی ماشین خودم یکسال و نیمه انداختم!!

ravi
16-08-2014, 00:46
برا رادیاتور آب مقطر یا تصفیه؟؟؟

becareful
17-08-2014, 21:19
مقطر عزیز...

hormozan m
09-09-2014, 15:44
سلام ... چند روز پیش باتری ماشین خوابید ... مدل 91 کارکرد 18 هزار . البته تعجبی هم نداره دمای 50 درجه و کولر هم روشن ! :n09:

باتری که گرفتم solite که کره ای هست 74 آمپر . باتری فابریک 60 آمپر بود .

قیمت 210 هزار تومن

Ali_Best
18-09-2014, 13:05
امروز منم وقتی خواستم استارت بزنم روشن نشد ماشین

باطری... اصل رنو گیر نمیاد؟
این آمپر بیشتر مشکل ساز نیست؟؟
و بیشتر برای چه ماشین هایی استفاده میشه این باطری؟

مدل های پیشنهادی رو بی زحمت معرفی کنید

ess_1362
19-09-2014, 09:08
اگر سیستم یا تجهیزات پر مصرف روی خودرو نصب نیست نیازی به باطری با آمپر بیشتر هم نیست
باطری اصل رنو ساخت ترکیه هم در بازار به سختی قابل خرید هست البته با قیمت 260 تومن برای 60 آمپر که خیلی زیاده
من پارسال آبان ماه باطری را با دلکور پلاتینوم 74 آمپر تعویض کردم حدود 210 تومن شد و اگر وقت داشتم همون 60 آمپر دلکور را پیدا می کردم
در زمان خرید حتما به تاریخ تولید پاطری توجه کنید که کمتر ا 2014 نباشه

ess_1362
24-09-2014, 13:26
خوب با توجه به نزدیک شدن به زمان تعویض تسمه تایم و تسمه موتور یکسری قطعات را سوال گرفتم از قطعه فروش که لیست قیمتش را می ذارم
کیت تسمه تایم بدون لیبل 240 تومن
کیت تسمه تایم طرح اصلی 210 تومن
کیت تسمه تایم اوریجینال 310 تومن
گردگیر پلوس بین 60 تا 70
تسمه موتور 30
چند جا پرسیدم که آیا برای تسمه موتور لازم هست کیت کامل شامل پولی و هرزگرد تعویض بشه که گفتن اگر پولی و هرزگرد سالم هست نیازی به تعویضش نیست ولی اگر خودت می خوای هزینه کنی البته که نیاز هست
حالا از چند جای دیگه هم می پرسم تا ببینم چی میشه