PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16

A M ! N
08-04-2013, 11:30
سلام دوستان...یکی از اهالی فن ماشین گفت که اگه رو تندر دزدگیر وصل کنین ممکنه مشکل براش بیاد و از این حرفا....شما تایید میکنین؟
بعد این ایمولایزر چیه؟
ممنون

ما که مشکلی نداشتیم... اتفاقن دزدگیر حرفه ای هم روشه ( ازونایی که میشه ماشین رو باهاش روشن و خاموش کرد.. )...

ایموبلایزر هم سیستم امنیتی نصب شده روی سوییچ هست که وقتی میخواین استارت بزنید سریال ایموبلایزر سوییچ رو با کد ECU سیستم انژکتـــــور
مطابقت میده اگه یکی نباشن ماشین روشن نمیشه... ( درواقع انژکتور سوخت رسانی نمیکنه ) برای همینه که اگه حتا شما سوییچ ماشین رو دقیقـــن
مث خودش بدین کلیدسازی براتون بسازه بازم به کارتون نمیاد چون سریالش مطابقت نداره.. تعویض سوییچ رو فقط نمایندگی انجام میده اونم حدوده صــد
تومن میگیرن!
پس خیلی مراقب سوییچ هاتون باشید!

amin19902
08-04-2013, 14:31
سلام دوستان...یکی از اهالی فن ماشین گفت که اگه رو تندر دزدگیر وصل کنین ممکنه مشکل براش بیاد و از این حرفا....شما تایید میکنین؟
بعد این ایمولایزر چیه؟
ممنون

همچین چیزی نیست دوست من.
دزدگیر رو ماشین نباشه سه سوته خالی شده.
من ماشینمو دو هفه هست گرفتم روزدومم هم روش دزدگیر وصل کردم.باهاش 1400 کیلومترم راه رفتم هیچ مشکلی در ر ابطه با دزد گیر بوجود نیامده که اذیتم کنه.
ایشون شاید از این حیث گفتن که گارانتی از بین میره. سوکت فابریک وصل کنی مشکلی نداره.
حواستون باشه دزدگیرهای الان بیشترشون متفرقه اس حواستون باشه بهتن نندازن.
امولایزر سیستم ضد سرقت هست. یک سرچ بزن مطلب زیاده در موردش.

amin19902
08-04-2013, 19:56
سلام بچه ها امروز ماشین رو استارت زدم و یک مسیر کوتاه رو رفتم باهاش بعد که خواستم پارک کنم یک صدای جیر جیر میامد از ماشین کاپوتو زدم بالا دقت که کردم از سمت تسمه تایم و دینام میومد وقتی پروانه روشن شد برای خنک کردن ماشین صداش کم شد .
بعد از یه ربع باز ماشینو استارت زدم همین آش و همین کاسه.
قبلا" صدانمیداد اینجوری.
نمیدونمآیا ماشین ایراد پیدا کرده یا من زیاد گیر دادم ماشین 1410 تا بیشتر کار نکرده.که 300 -400 تا کار کرده بود باهاش رفتم شمال جاده فیروز کوه.

به نظرتون مشکل چیه؟ آیا عادیه این صدا؟

milad_takjoo
11-04-2013, 11:10
دوستان توی داشبورد طرف کمک راننده یه چیزی خاصی بود...میدونید اون چیه؟یه سر پلاستیکی هم داره....

CRIS Joon CR7
11-04-2013, 11:18
دوستان توی داشبورد طرف کمک راننده یه چیزی خاصی بود...میدونید اون چیه؟یه سر پلاستیکی هم داره....

دقیقا چه چیز خاصی؟

یه سر پلاستیکی هم داره
احتمالا شما ضربه گیر هارو میگید که برای نرم بسته شدن در داشبورد هستش/

ess_1362
11-04-2013, 12:05
اگر انتهای داشبرد منظورتون هست اسلات دیاگ هست برای تنظیم موتور و ...
زیاد باهاش ور نرید

milad_takjoo
13-04-2013, 16:19
دوستان من میخواستم بیمه بدنه کامل کنم ولی زنگ زده بودن گفتن بیاین کارت طلایی با تخفیف بگیرین...
این کارت طلایی بیمه بدنه هم داره؟

amin19902
13-04-2013, 19:43
دوستان من میخواستم بیمه بدنه کامل کنم ولی زنگ زده بودن گفتن بیاین کارت طلایی با تخفیف بگیرین...
این کارت طلایی بیمه بدنه هم داره؟
تا اونجایی که من میدونم کارت های طلای ستاره دار هست و بنا به تعداد ستاره ها خدمات و قیمت دریافتی از شما فرق میکنه.
بیمه بدنه رو نمیدونم ولی فولش فک کنم بیمه بدنه هم داره.
تخفیفشون اونقدر نیست 5-10 درصد بود فک کنم برای ما هم پیامک زدن. ماشین صفر نیازی به کارت طلایی نداره که پولی که میخوای خرج کارت کنی خرج ماشینت کن .

ittools
15-04-2013, 15:44
دوستان دیروز برای اولین بار فن موتور برای 5 دقیقه بعد از خاموش کردن ماشین روشن مونده بود . به نظرتون چیز عادی هست ؟ اونقدرا هم مسافت طی نکرده بودم

ghahremanimehdi
15-04-2013, 17:24
دوستان دیروز برای اولین بار فن موتور برای 5 دقیقه بعد از خاموش کردن ماشین روشن مونده بود . به نظرتون چیز عادی هست ؟ اونقدرا هم مسافت طی نکرده بودم
چندتا کارکرده ؟ نو هست ؟ اولین بهار و تابستونی هست که داریش ؟کدوم شهر هستی؟

علیرضا
15-04-2013, 21:01
دوستان همینجوری الان کسی قیمت هر حلقه لاستیک مرغوب برای L-90 نداره ؟؟ ترمز میکنم با قسم و آیه وامیسته !! :D

farzadco
15-04-2013, 21:31
دقیقا چه چیز خاصی؟

احتمالا شما ضربه گیر هارو میگید که برای نرم بسته شدن در داشبورد هستش/

اون فک کنم برای تست موتور وصل میکنن به کامپیوتر

farzadco
15-04-2013, 21:38
سلام ما تازگیا یه E2 از سایپا گرفتیم کیسه هوای سرنشین نداره
میخواستم بدونم اگه خودم بخرم چند میشه؟
و اینکه میتونم کیسه هوا نذارم ولی در پوش اونجارو بخرم؟؟آخه خیلی بد دیده میشه

ittools
15-04-2013, 21:40
چندتا کارکرده ؟ نو هست ؟ اولین بهار و تابستونی هست که داریش ؟کدوم شهر هستی؟

کمتر از 1000 تا کارکرده . اردیبهشت سال 91 تحویل گرفتم . ارومیه
خیلی باهاش اینور اونور نمیرم خیلی هم بهش فشار نمیارم

shadows_funeral
16-04-2013, 07:34

کیسه هوا تو خط تولید باید نصب بشه. شما نمی تونید بعدا اونو اضافه کنید.

AmirF3
16-04-2013, 10:53
اير بگ كه نميتونيد بندازيد ولي درپوش اونجا رو جاهايي كه آپشن هاي ال90 رو ميفروشن دارند ميتونيد بندازيد.تو گوگل سرچ كنيد پيدا ميشه.

امير موسر
16-04-2013, 11:59
E2 بدون کیسه هوا !! جدیده ؟! همینجور دارن از سر ته همه ماشینا میزنن قیمتاشون هم میره بالاتر !!

farzadco
16-04-2013, 12:26
E2 بدون کیسه هوا !! جدیده ؟! همینجور دارن از سر ته همه ماشینا میزنن قیمتاشون هم میره بالاتر !!

آره بابا از همه جاش برداشتن آخه ما تابستون ثبت نام کردیم آخرای سال دادن 21 تومن شد خواستن دیگه عوضشو درآرن

farzadco
16-04-2013, 12:27
کیسه هوا تو خط تولید باید نصب بشه. شما نمی تونید بعدا اونو اضافه کنید.

مرسی از راهنماییتون من اصلا نمیدونستم.تو نمایندگی خود سایپا هم نمیذارن؟

milad_takjoo
16-04-2013, 17:54
دوستان همینجوری الان کسی قیمت هر حلقه لاستیک مرغوب برای L-90 نداره ؟؟ ترمز میکنم با قسم و آیه وامیسته !! :D

از اول همین طوری بود؟بارزه؟

amin19902
19-04-2013, 09:48
دوستان بهترین لاستیک برای ال 90 چیه؟
دیروز که تو اتوبان و شهر بودم چند جا ترمز نسبتا(نه خیلی زیاد) شدید گرفتم ماشین اونجور که باید وای نیساد و صدای جیر جیرم ازش در اومدم .
قبل ت ح ر یم ها رو 206 میشیلن داشتم خیلی چسبندگی خوبی داشت .
برای تندر چه لاستیکی خوبه؟

mohamad skystar
19-04-2013, 11:00
دیروز که تو اتوبان و شهر بودم چند جا ترمز نسبتا(نه خیلی زیاد) شدید گرفتم ماشین اونجور که باید وای نیساد و صدای جیر جیرم ازش در اومدم .

این مورد رو در تاپیک زیر مطرح کنید زودتر به نتیجه میرسید:

مشاوره خرید لاستیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مطالبش رو هم بخونی خودت به نتیجه میرسی

HOOSEIN 105
29-04-2013, 22:56

من میشلن 185 دارم
میتونم بگن عالیه
چسبندگی خوبی داره
عمر لاستیک هاشم که خیلی عالیه
و خلاصه لاستیک ها رو بیشتر از ماشین قبول دارم:n02:

behzad50
01-05-2013, 12:08
تندر 90 خودروی روز است که از سال 2007 طراحی و تولیدش در دنیا آغاز شده ولی 405 در دهه 1983 طراحی و تولید شده و از تکنولوژی پایین برخوردار است .تندر در تیپهای بالا دارای امکاناتی نظیر ترمز abs فرمان هیدرولیک -کیسه هوا- کنستر برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست- طراحی داخل و بیرون زیبا -انژیکتوری-و غیره است ولی 405 بعداً توسط شرکتهای خودرو ساز انژیکتوری شده .استهلاک کم .قدرت موتور مناسب و نظارت مستمر کارشناسان رنو مخصوصاً در پارس خودرو .رضایت مشتریان را سبب شده
اکثر قطعات تندر ساخت اروپا است و دست چینی ها بهش نخورده به غیر از بلبرینگ غلتک تسمه تایمر هیچ جنس چینی در تندر نمی توانید پیدا بکنید.

dark fear
02-05-2013, 21:25
سلام
ما مدل 90 فول داریم.. دسته دو گرفتیم و کلید زاپاس رو طرف گم کرده بود..الان درخواست دادیم واسه کلید.. بعد از کلی برو و بیا، بالاخره کلید رو تحویل دادن و در کمال تعجب گفتن هزینه ش 500 هزار تومن ناقابله!!!!
دلیل رو که پرسیدیم میگن که مدل 90 قفل خاصی داره.. ساخت کلیدش سخته.. کلیدی که بهتون دادیم فرانسویه و قیمتش همینه..
خواستم بپرسم واقعا درسته؟!! یعنی یه کلید ساده که حتی ریموت هم نیست 500 تومن قیمتشه؟!!!

ittools
03-05-2013, 11:17
سلام
ما مدل 90 فول داریم.. دسته دو گرفتیم و کلید زاپاس رو طرف گم کرده بود..الان درخواست دادیم واسه کلید.. بعد از کلی برو و بیا، بالاخره کلید رو تحویل دادن و در کمال تعجب گفتن هزینه ش 500 هزار تومن ناقابله!!!!
دلیل رو که پرسیدیم میگن که مدل 90 قفل خاصی داره.. ساخت کلیدش سخته.. کلیدی که بهتون دادیم فرانسویه و قیمتش همینه..
خواستم بپرسم واقعا درسته؟!! یعنی یه کلید ساده که حتی ریموت هم نیست 500 تومن قیمتشه؟!!!

سال پیش یکی از دوستام کلید زاپاس گرفته بود به قیمت 100 هزار . دیگه نمیدونم از سال پیش تا به الان چند برابر شده ولی هر جور باشه 5 برابر نمیشه !
کلید زاپاس میخوایید چیکار ؟ یه کلید کافیه دیگه

ghahremanimehdi
03-05-2013, 14:27
سلام
الان اغلب کلید سازیها کلید ایموبلایز دار رو هم کپی میکنن شما چرا رفتی از کمپانی گرفتی ؟ میدادی کلید سازی.

dark fear
03-05-2013, 18:31
پیش کلید ساز بردیم نتونست کاری کنه.. کلیدش رو ساخت.. در رو باز میکنه اما ماشین باش روشن نمیشه..!
میگن اثتثنائا مدل 90 نمیتونن کار کن..

shadows_funeral
03-05-2013, 19:21
پیش کلید ساز بردیم نتونست کاری کنه.. کلیدش رو ساخت.. در رو باز میکنه اما ماشین باش روشن نمیشه..!
میگن اثتثنائا مدل 90 نمیتونن کار کن..

دوست عزیز کلیدسازا نمی تونن بسازن کل سیستم سوئیچ و ایمولایز خودرو باید عوض بشه برای همین همون حدود 400 500 تومن در میاد.

ghahremanimehdi
03-05-2013, 22:19
دوست عزیز کلیدسازا نمی تونن بسازن کل سیستم سوئیچ و ایمولایز خودرو باید عوض بشه برای همین همون حدود 400 500 تومن در میاد.

ببخشید پس این کلید سازهایی که مینویسن کپی کردن کلیدهای ایموبلایزر قضیه اش چیه ؟

ghahremanimehdi
03-05-2013, 22:21

ضمنا برای این دوستمون شرکت فقط کلید زاپاس رو داده و کل سیستم ایموبلایزر ماشین رو که عوض نکرده بنابراین نباید اینقدر هزینه اش بشه.

shadows_funeral
03-05-2013, 23:40
ببخشید پس این کلید سازهایی که مینویسن کپی کردن کلیدهای ایموبلایزر قضیه اش چیه ؟

تا اونجا که من فهمیدم در واقع اونا کلیدهای کیت دار رو کپی می کنن. نه ایمویلایزر رو. پک ایمویلایز اگه کلیداش گم بشه باید عوض بشه. سمند سورن، سمندهای مالتی پلکس ، l90 و ... رو نمی شه از روی کلیداش کپی زد.

shadows_funeral
03-05-2013, 23:42
ضمنا برای این دوستمون شرکت فقط کلید زاپاس رو داده و کل سیستم ایموبلایزر ماشین رو که عوض نکرده بنابراین نباید اینقدر هزینه اش بشه.

بعیده عوض نکرده باشه. چون چند وقت پیش بنده هم درگیر همین مشکل بودم. نهایتا کل سویچ و سیستم رو عوض کردن همین حدود هم هزینش شد.

dark fear
04-05-2013, 14:54
اینا هیچ تغییری روی ماشین انجام ندادن.. کلید اصلی رو هم اصلا نگرفتن.. گفتن خودمون از رو دایرکتوری براتون میسازیمش..ینی الان دوتا کلید داریم که هردو هم کار میکنن.. با تمام اینها بازم به نظرتون همینقده هزینش؟
یکی از آشناها رفته واسه 206ـش زاپاس گرفته پنجاه تومن بیشتر نشده..

shadows_funeral
04-05-2013, 15:16
اینا هیچ تغییری روی ماشین انجام ندادن.. کلید اصلی رو هم اصلا نگرفتن.. گفتن خودمون از رو دایرکتوری براتون میسازیمش..ینی الان دوتا کلید داریم که هردو هم کار میکنن.. با تمام اینها بازم به نظرتون همینقده هزینش؟
یکی از آشناها رفته واسه 206ـش زاپاس گرفته پنجاه تومن بیشتر نشده..
اگه اینطوریه خیلی خیلی زیاد گرفتن.قیمت تعویض کل سیستم ایموبلایز اینقدره نه یه سوئچ

M A S 0 U D
04-05-2013, 15:27
دوستان به نظر شما قیمت ال نود فول یه روزی زیر 20 میلیون میاد یا نه؟

isbn
04-05-2013, 16:02
نه داداش قیمت رو 25 اعلام کرده بودن که هنوزم از فروش خبری نیست !!! قرار بود امروز فروش باز شه که نشد

M A S 0 U D
04-05-2013, 17:13
نه داداش قیمت رو 25 اعلام کرده بودن که هنوزم از فروش خبری نیست !!! قرار بود امروز فروش باز شه که نشد
باید صبرکرد تا دولت جدید چکار میکنه
فعلا خرید حتی 25 به صرفه نیست

Beta
04-05-2013, 22:23
وقتی راهنما میزنی،هم چپ و هم راست،جا کیلومتر جفت راهنما نشون میده!
مدلشه یا ایراد داره ؟!

ghahremanimehdi
04-05-2013, 23:00
وقتی راهنما میزنی،هم چپ و هم راست،جا کیلومتر جفت راهنما نشون میده!
مدلشه یا ایراد داره ؟!

همه ی النودها اینجوریه.

ghahremanimehdi
04-05-2013, 23:02
دوستان به نظر شما قیمت ال نود فول یه روزی زیر 20 میلیون میاد یا نه؟

احتمالش بسیار ضعیفه.به نظر من حتی اگر به 25 هم رسید سریعا خریداری کنید البته بعید میدونم قیمتا کم بشه.

علیرضا
05-05-2013, 12:53
از اول همین طوری بود؟بارزه؟
نه فکر کنم گلدستون هستن
کدوم طوری ؟ صاف ؟؟‌ نه ! الان صاف شده بدجور لیز میخوره. قبلاً‌ هم لاستیکا هم ترمز ها محشر بودن !

farzadco
05-05-2013, 16:16
سلام دوستان
میخاستم درباره اون چیز سیاه که عقب ماشین زیرش میزنن واسه اسپورت کردن اطلاعات بدین.همون که کنار اگزوز ماشین میزنن واسه زیبایی
به مرور زمان شل یا از بین نمیره که؟؟؟

farzadco
05-05-2013, 16:20
اینم عکسش
منظورم سمت چپیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CRIS Joon CR7
05-05-2013, 16:37
اینم عکسش
منظورم سمت چپیه

اسمش دی فیوزر هستش:n01: لوگان رو هر کاریش کنی باز هم ...:n26:

Alex Fera
05-05-2013, 20:29
اسمش دی فیوزر هستش:n01: لوگان رو هر کاریش کنی باز هم ...:n26:

عروس زشت...........
ولی واقعا سواری لوگان رو هیچ ماشین تولیدی داخل تو این رنج قیمت نداره..............
ماشین برای زلم زیمبو وصل کردن میخواید بخرید فقط 206 مشکی یا پارس سفید..............

ess_1362
09-05-2013, 20:20
دیروز روغن موتور و فیلتر روغن و هوا روی 16000 عوض کردم
روغن قبلی که گارانتی تعویض کرده بود حدود 7000 کیلومتر توی ماشین بود والبته حدود 1 سال و نیم یا شایدم بیشتر داخل ماشین بود و من هم ریسک نکردم و عوضش کردم
روغن elf ایرانی سفارش سایپا شد 62000 که من 4.8 لیتر توی ماشین ریختم
روغن خودش را که ساکشن کردن لاکردار نمایندگی بالای 5 لیتر روغن توی موتور ریخته بود:n02:
فیلتر هم ایرانی سرکان گذاشتن هم هوا و هم روغن
گیربکس را هم چک کرد و گفت چیزی کم نکرده و گفت چیزی کم نخواهد کرد.
تعویض روغنی یک نکته در رابطه با گیربکس گفت که واسکازینش تا زمان باز نشدن گیربکی نیازی به تعویض نداره و البته اگر هم مشتری خودش بخواد تعویض کنه دست به واسکازین تندر نمی زنه و مستقیم حواله اش میده به نمایندگی. البته اشاره هم کرد که نمایندگی هم معمولا بدون دلیل دست به تعویض واسکازین نمیزنه مگر اینکه از صاحب خودرو امضا و رسید بگیره یا خیلی آماتور باشه.
کلا می گفت توی این چند ساله که تندر تولید شده هر چی تندر برای سرویس آمده هیچ کدوم مشکل کم کردن واسکازین گیربکس نداشتن
راستی یک نکته کلا سرجمع 85 تومن پیاده شدم:n27:

ghahremanimehdi
10-05-2013, 01:21
دیروز روغن موتور و فیلتر روغن و هوا روی 16000 عوض کردم
روغن قبلی که گارانتی تعویض کرده بود حدود 7000 کیلومتر توی ماشین بود والبته حدود 1 سال و نیم یا شایدم بیشتر داخل ماشین بود و من هم ریسک نکردم و عوضش کردم
روغن elf ایرانی سفارش سایپا شد 62000 که من 4.8 لیتر توی ماشین ریختم
روغن خودش را که ساکشن کردن لاکردار نمایندگی بالای 5 لیتر روغن توی موتور ریخته بود:n02:
فیلتر هم ایرانی سرکان گذاشتن هم هوا و هم روغن
گیربکس را هم چک کرد و گفت چیزی کم نکرده و گفت چیزی کم نخواهد کرد.
تعویض روغنی یک نکته در رابطه با گیربکس گفت که واسکازینش تا زمان باز نشدن گیربکی نیازی به تعویض نداره و البته اگر هم مشتری خودش بخواد تعویض کنه دست به واسکازین تندر نمی زنه و مستقیم حواله اش میده به نمایندگی. البته اشاره هم کرد که نمایندگی هم معمولا بدون دلیل دست به تعویض واسکازین نمیزنه مگر اینکه از صاحب خودرو امضا و رسید بگیره یا خیلی آماتور باشه.
کلا می گفت توی این چند ساله که تندر تولید شده هر چی تندر برای سرویس آمده هیچ کدوم مشکل کم کردن واسکازین گیربکس نداشتن
راستی یک نکته کلا سرجمع 85 تومن پیاده شدم:n27:
من اینبار میخوام بهران رانا بریزم یا کاسترول مگناتک.نظرتون چیه ؟

ess_1362
11-05-2013, 07:53
بهران رانا اصلا مناسب نیست!!
من چک کردم دیدم استانداردش 20w-50 هست با سطح کیفی sg که خوب نیست
کاسترول مگناتک هم من دیدم 10w-50 هست ولی هیچی درباره سطح کیفی روی بدنه ندیدم
اگر کمتر می خوای هزینه کنی حتما توجه کن سطح کیفی روغن sl باشه و گرانروی 10w-40 باشه
اگر می خوای بیشتر هزینه کنی گرانروی 5w-40 با سطح کیفی sm در بازار وجود داره
البته کمی بیشتر هزینه کنید 0w-40 با سطح کیفی sn هم پیدا میشه که با این وضع قیمت من فکر نمی کنم برای خودرویی مثل تندر توجیه پذیر نیست
روغن های ایرانی هم ایرانول رویال گزینه خوبی هست البته سپاهان لیزاویل هم گزینه خوبی هست

ghahremanimehdi
11-05-2013, 18:57
بهران رانا اصلا مناسب نیست!!
من چک کردم دیدم استانداردش 20w-50 هست با سطح کیفی sg که خوب نیست
کاسترول مگناتک هم من دیدم 10w-50 هست ولی هیچی درباره سطح کیفی روی بدنه ندیدم
اگر کمتر می خوای هزینه کنی حتما توجه کن سطح کیفی روغن sl باشه و گرانروی 10w-40 باشه
اگر می خوای بیشتر هزینه کنی گرانروی 5w-40 با سطح کیفی sm در بازار وجود داره
البته کمی بیشتر هزینه کنید 0w-40 با سطح کیفی sn هم پیدا میشه که با این وضع قیمت من فکر نمی کنم برای خودرویی مثل تندر توجیه پذیر نیست
روغن های ایرانی هم ایرانول رویال گزینه خوبی هست البته سپاهان لیزاویل هم گزینه خوبی هست
آخه تو تاپیکهای سایتهای دیگه خیلی روی این دو روغن موتور تاکید داشتند و نوشته بودن که بهران رانا کلا روغن پیشرفته تری هستش.اتفاقا بحث هزینه نیستش چون اون دو روغن از الف هم گرونتر هستند.

pooria-ir
11-05-2013, 19:48
عزیزان بهران رانا 10_40 هم داره و روغن بسیار عالیه
اگر میخواید بجز الف بریزید برید سراغ بهران سوپر پیشتاز واقعا روغن خوبیه, من تو ریو ریختم عالی جواب داده, سطح کیفی و بازه حرارتیشم برا ال ۹۰ مناسبه

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

ess_1362
11-05-2013, 20:21
پس موردی که من دیدم سطح کیفی sg بود
کلا روغن ایرانی هست با سطح sm که همون مدل سپاهان و ایرانول هستند که روی کاغذ کیفیت بهتری نسبت به elf دارند(حدعقل روی کاغذ)!!
روغن های غیر ایرانی هم تا دلت بخواد مثل لیکومولی و انواع برند های آشنا و نا آشنا!!
چیزی که من در تحقیقاتم متوجه شدم این هست که استاندارد حرارتی 10w-40 و سطح کیفی sl حدعقل هست برای تندر و اگر مشکل بودجه نداشته باشی میشه روغن های بهتر با سطح کیفی sm و sn هم استفاده کرد و روی 20 هزار روغن را عویض کرد البته باید هر 7 تا 10 هزار کیلومتر فیلتر روغن را عوض کنید که اونم حله و مشکلی نیست.
البته کسانی را هم دیدم با همین elf کیلومتر های بالا مثل 15 هزار و 20 هزار هم رفتن و ماشینشون با بالای 100 هزار کیلومتر کارکرد هنوز مشکلی نداره.
البته موتور این ماشین بعد از جلوبندیش واقعا جونور سخت جونی هست و برعکس پژو که خیلی سوسول هست خیلی سخت جونه و با این موارد جزئی مثل روغن در کوتاه مدت و حتی میان مدت هیچ مشکلی براش پیش نخواهد آمد!
----------------------------
----------------------------
راستی دیروز یک سفر حدود 400 کیلومتری با خودرو داشتم و فرصت شد بعد از مدت ها عملکرد خودرو را بررسی کنم
چون مناسبت خاصی نبود در نتیجه بزرگ راه شیراز اصفهان خلوت بود و خوراک سرعت بالا البته آقا پلیس با دوربین و دوربین کنترل سرعت هم بود.
با کولر راحت 190 را پر کردم البته یک موردی را باید خاطر نشان بشم که سرعت سنج تندر زیر 100 کیلومتر خطا داره و مثلا زیر 50 کیلومتر حتی شاید بیش از 20 درصد خطا داره ولی نکته جالب بالای 100 کیلومتر هست که خطا کاهش پیدا می کنه و مثلا وقتی سرعت سنج 110 کیلومتر را نشون میده gps عدد 107 کیلومتر را نشون میده
فکر کنم وضعیت 405 از نظر خطای سرعت سنج بدتر باشه چون توی جاده با سرعت 110 کیلومتر من به راحتی سبقت می گرفتم ولی 206 ها تقریبا پا به پای خودم حرکت می کردن.
این اختلاف تا حدود 160 کاهش پیدا می کنه و مورد مسخره این هست که از 165 به بالا برعکس میشه و جایی که سرعت سنج 170 تا نشون میده gps عدد 176 را نشون میده و روی 183 (حالا یک عددی بین 180 تا 185) gps سرعت 190 را رد می کنه.
یکم دیگه ( یک کوچولو:n02:) جا داشت که دیگه به علت اینکه لاستیک ها مدل فابریک ایرانی بود و یک شیار کوچیک روی لاستیک جلو سمت شاگرد در اثر برخورد با جدول خیلی وقت پیش بوجود آمده بود از ادامه تلاش منصرف شدم.
مصرف سوخت هم در بهترین شرایط حدود 6.3 بود.
در طولانی مدت اگر درست روی صندلی نشینید بشدت خسته میشید و باید کامل به صندلی تکیه بدین و سر خودتون را به پشت سری بچسبونید در غیر اینصورت اذیت میشید.
تا جایی که من بررسی کردم مشکل خاصی سر پیچ ها نداشتم البته دو سرنشین با وزن متوسط در صندلی عقب بودن.
و البته در سرعت بالای 100 احساس می کردم فرمان یکم سفت شده!:n15:

jamshidjap
13-05-2013, 16:01
سلام
من ماشینمو صفر گرفتم،روی چند هزارتا باید ببرمش نمایندگی؟

ghahremanimehdi
13-05-2013, 17:17
سلام
من ماشینمو صفر گرفتم،روی چند هزارتا باید ببرمش نمایندگی؟

10000 البته اگر مشکلی نداشته باشه.

ittools
13-05-2013, 20:15
دوستان تو سربالایی با شیب خیلی زیاد بهتره با دنده یک بریم ؟ چون من یه بار با دنده دو رفتم ماشین نکشید :n02: خاموش کرد :n09: بعد از روشن کردن هم مجبورا با دنده درگیر رفتم چون ماشین میرفت عقب :n09:

ghahremanimehdi
13-05-2013, 22:25
دوستان تو سربالایی با شیب خیلی زیاد بهتره با دنده یک بریم ؟ چون من یه بار با دنده دو رفتم ماشین نکشید :n02: خاموش کرد :n09: بعد از روشن کردن هم مجبورا با دنده درگیر رفتم چون ماشین میرفت عقب :n09:

خیر اتفاقا تندر موتور جون داری داره و سربالایی ها رو خوب میره بالا. شما باید تو سربالایی های شدید تا دورموتور 4000 گاز بدی و سریع بزنی دنده 2 تا دور افت نکرده .اصولش اینه.
برای جلوگیری از عقبگرد ماشین هم موقع حرکت در شیبهای خیلی تند میتونی از ترمز دستی کمک بگیری و به محض اینکه ماشین خواست به سمت جلو حرکت کنه دستی رو میخوابونی.

ittools
13-05-2013, 23:33
خیر اتفاقا تندر موتور جون داری داره و سربالایی ها رو خوب میره بالا. شما باید تو سربالایی های شدید تا دورموتور 4000 گاز بدی و سریع بزنی دنده 2 تا دور افت نکرده .اصولش اینه.
برای جلوگیری از عقبگرد ماشین هم موقع حرکت در شیبهای خیلی تند میتونی از ترمز دستی کمک بگیری و به محض اینکه ماشین خواست به سمت جلو حرکت کنه دستی رو میخوابونی.

آره فکر کنم دور موتور کم بود و البته از قبل شروع سربالایی روی دنده دو
تو اون شرایط من دنده درگیر کردم که بره جلو نره عقب :n09:

mehdi_08
19-05-2013, 15:31

دور موتور رو تا 4.5 بالا ببر بعد بده 2 راحت می کشه بالا:n01:

ghahremanimehdi
19-05-2013, 19:04
امروز رفتم میزون فرمون و بالانس، 30 تومن ازم گرفت بی وجدان. نرخش همینه یا زیاد گرفته ؟

امير موسر
19-05-2013, 19:09
میزون فرمون 10 تومن رفیق برادرم برام زد ! بالانس رو هم همین هفته پیش رفته بودم لنگرود اونجا 10 تومن دادم 4 تا چرخ رو زد !

ghahremanimehdi
21-05-2013, 17:56
میزون فرمون 10 تومن رفیق برادرم برام زد ! بالانس رو هم همین هفته پیش رفته بودم لنگرود اونجا 10 تومن دادم 4 تا چرخ رو زد !

این میزون فرمون چجوری باید انجام بشه چون ماشینم رو با بالابر بردش بالا و بعدش با یه میله فاصله چرخها رو اندازه زد و کار خاصی به نظرم نیومد که انجام داده باشه.معمولا واسه میزون فرمون چکار باید بکنن ؟ البته انحراف ماشین موقع حرکت کمتر شده.
امروز هم رفتم روغن موتور و فیلتر هوا،فیلتر روغن و فیلتر بنزین رو عوض کردم شدش 92 هزار تومان!
روغن موتور هر سال الف میریختم امسال بهران سوپر پیشتاز 20/50 ریختم ببینم چی میشه.نظرتون چیه ؟ 10/40 هم بود نمیدونم چرا 20/50 ریخت.روغن موتورهای خارجی هم ماشاءالله همه بالای 60 تومن شده.پارسال الف ریختم قیمتش دقیقا نصف امسال دراومد.امسال ایرانی که ارزونترین بود ریختم قیمتش دوبرابر شد!

jamshidjap
22-05-2013, 13:25
دیروز رفتم روغن،فیلتر روغن،فیلتر هوا عوض کردم (elf-10-40) شد 100 هزار با دستمزدش،،،زیاد نشده یکم؟

ghahremanimehdi
22-05-2013, 14:44
دیروز رفتم روغن،فیلتر روغن،فیلتر هوا عوض کردم (elf-10-40) شد 100 هزار با دستمزدش،،،زیاد نشده یکم؟

قیمت همینه. فقط قیمت 4.8 لیتر روغن الف میشه 82 تومن .خوب گرفته

امير موسر
22-05-2013, 15:37
روغن رو از نمایندگی نیکو پخش بگیرید خیلی ارزونتر نسبت به اینی که شما میگید ! من یه 4 لیتری و یه 1لیتری ازش گرفتم فک کنم کلا شد 70 فک کنم ( چون شمع و چیزای دیگه هم گرفتم دقیق دقیق نمیدنم چند شد ولی خلی ارزونتر از این چیزی شد که شما میگید )!!

shadows_funeral
22-05-2013, 17:01

دوست عزیز قیمت اصلش همینه. قیمتای کمتر هم اگه تو بازار دیدید تقلبی یا تولید داخل هستن که تو ظرف Elf پر شدن.

امير موسر
22-05-2013, 18:11
دوست عزیز قیمت اصلش همینه. قیمتای کمتر هم اگه تو بازار دیدید تقلبی یا تولید داخل هستن که تو ظرف Elf پر شدن.

دوست عزیز قیمتش این نیست ! این تعویض روغنی ها بعضیاشون دیگه خدا داند !

این قیمت نیکو پخشه ! من همیشه از نمایندگی اینا میگیرم ! در ضمن شما الف اماراتی تو بازار اصلا پیدا نمیکنی همشون تو شرکت توتال ایران ساخته میشن پشتشون هم نوشته ساخت شرکت به توتال به سفارش شرکت سایپا ! البته اون سفارش رو رو 1 لیتریهاش نوشته برای تندره که 5 لیتر میگیره !

ittools
22-05-2013, 18:12
دوستان امروز از ایساکو باهام تماس گرفته بودن . بهم گفت که وقتی به 20 هزار تا رسیدی بیار نمایندگی برات سرویس کنیم . رایگان سرویس میکنن ؟ چه چیزهایی رو تعویض میکنن ؟ سال پیش کارت طلایی گرفته بودم ولی دیگه امسال تمدیدش نکردم

ghahremanimehdi
25-05-2013, 21:44
امروز رفتم سوپر پیشتاز 20W50 که هفته پیش ریخته بودم رو خالی کردم و بجاش بهران رانا فول سینتتیک 5W30 ریختم. 4 لیتریش 70 تومن.کلا 150 پیاده شدم ولی موتور نرم تر کار میکنه.قیمت روغن موتور نسبت به سال گذشته 3 برابر شده.

shadows_funeral
25-05-2013, 23:09
امروز رفتم سوپر پیشتاز 20W50 که هفته پیش ریخته بودم رو خالی کردم و بجاش بهران رانا فول سینتتیک 5W30 ریختم. 4 لیتریش 70 تومن.کلا 150 پیاده شدم ولی موتور نرم تر کار میکنه.قیمت روغن موتور نسبت به سال گذشته 3 برابر شده.

فکر کنم عدد بالای روغن موتور برای تندر بالای 40 باشه. شما روغنی ریختی که به موتور ماشینت نمی خوره. چون عدد بالا هم نشان دهنده ی گرانروی تو دمای بالاست چون 30 رو انتخاب کردید و داریم به فصول گرم نزدیک می شیم احتمال آسیب دیدن موتور ماشین شما زیاد بشه. شما هون Elf مخصوص ماشینتونو میریختید بهتر بود. همه جا هم هست. مناسب ماشینتون هم هست. 10W40 روغن مناسب شماست. نه چیز دیگه. می تونید اگه گیر آوردید 5W50 هم بریزید چون 10w40 رو هم پوشش می ده ولی قیمتش خداتومنه تا جایی که من دیدم.

ghahremanimehdi
26-05-2013, 08:49
فکر کنم عدد بالای روغن موتور برای تندر بالای 40 باشه. شما روغنی ریختی که به موتور ماشینت نمی خوره. چون عدد بالا هم نشان دهنده ی گرانروی تو دمای بالاست چون 30 رو انتخاب کردید و داریم به فصول گرم نزدیک می شیم احتمال آسیب دیدن موتور ماشین شما زیاد بشه. شما هون Elf مخصوص ماشینتونو میریختید بهتر بود. همه جا هم هست. مناسب ماشینتون هم هست. 10W40 روغن مناسب شماست. نه چیز دیگه. می تونید اگه گیر آوردید 5W50 هم بریزید چون 10w40 رو هم پوشش می ده ولی قیمتش خداتومنه تا جایی که من دیدم.

دیگه ریختم.همینم از سرش زیاده.دیگه النوده ،پورشه که نیست:n09: اینقدر حساس نباش:n01:

ess_1362
26-05-2013, 10:05
10w-40 به نظرم برای تندر مناسب باشه و هم برای آب و هوای گرم ایران
من یادم میاد چند وقت پیش تمام روغن های موجود در بازار را بررسی کردم و یک جمع بندی داشتم که متاسفانه دیشب از جیب شلوار خارج کردم و ریختمش تو سطل آشغال:n02:
ولی در این بین روغن سپاهان لیزاویل با گرانروی 5w-40 و سطح کیفی sm وجود داشت و همچنین ایرانول رویال با همین گرانروی و همین سطح کیفی بود
البته جند مدل دیگه هم با گرانروی 10w-40و سطح کیفی sl هم بود که متاسفانه خاطرم نیست
ضمن اینکه شما اگر سطح کیفی sm بگیری 'گرانروی خیلی اهمیت نخواهد داشت

shadows_funeral
26-05-2013, 11:19
دیگه ریختم.همینم از سرش زیاده.دیگه النوده ،پورشه که نیست:n09: اینقدر حساس نباش:n01:
اتفاقا روغن موتور خیلی مهمه. ربطی به پورشه هم نداره. شما پول بیشتر دادی خودت. موتور ماشین آسیب می بینه دوست من.

ghahremanimehdi
26-05-2013, 21:54
10w-40 به نظرم برای تندر مناسب باشه و هم برای آب و هوای گرم ایران
من یادم میاد چند وقت پیش تمام روغن های موجود در بازار را بررسی کردم و یک جمع بندی داشتم که متاسفانه دیشب از جیب شلوار خارج کردم و ریختمش تو سطل آشغال:n02:
ولی در این بین روغن سپاهان لیزاویل با گرانروی 5w-40 و سطح کیفی sm وجود داشت و همچنین ایرانول رویال با همین گرانروی و همین سطح کیفی بود
البته جند مدل دیگه هم با گرانروی 10w-40و سطح کیفی sl هم بود که متاسفانه خاطرم نیست
ضمن اینکه شما اگر سطح کیفی sm بگیری 'گرانروی خیلی اهمیت نخواهد داشت

بهران رانا هم SM هست و گرانروی 5W30 .

alims84
04-06-2013, 18:12
یه سوالی داشتم از دوستان، برای اولین بار از کولر ال 90 صفر استفاده کردم که پس از چند دقیقه کار کردن کولر در حالت ایستاده دور موتور یکم (تا 1000) بالا میاد اما صدای موتور و فن خیلی زیاد میشه و در حرکت هم حس میکنم ماشین خیلی سنگین و کند میشه.تو 206 به این شدت نبود. میخواستم بدونم در ماشین بقیه به چه شکلی هست.

ghahremanimehdi
04-06-2013, 18:36
یه سوالی داشتم از دوستان، برای اولین بار از کولر ال 90 صفر استفاده کردم که پس از چند دقیقه کار کردن کولر در حالت ایستاده دور موتور یکم (تا 1000) بالا میاد اما صدای موتور و فن خیلی زیاد میشه و در حرکت هم حس میکنم ماشین خیلی سنگین و کند میشه.تو 206 به این شدت نبود. میخواستم بدونم در ماشین بقیه به چه شکلی هست.

متاسفانه به نظر من تنها مشکل فنی این ماشین کولرش هست که افت شدید شتاب و به قول شما سنگین شدن در حرکت مهمترین ایراد کولرش هست.متاسفانه سرمای کولرش هم اونقدر زیاد نیست که بشه افت شتاب ماشین رو توجیه کرد. البته توی مدلهای جدید نسبت به مدلهای قدیمی سیستم کولر تغییر کرده ولی باز هم دوستانی که جدیدا تندر خریده اند از کولر اون ناراضی هستن.

ittools
04-06-2013, 19:08
با توجه به گرم شدن هوا شما روشن کردن کولر ماشین رو توصیه میکنید یا نیمه باز گذاشتن پنجره رو ؟ تو کدوم یکی مصرف بنزین کمتره ؟

hormozan m
04-06-2013, 19:16
متاسفانه به نظر من تنها مشکل فنی این ماشین کولرش هست که افت شدید شتاب و به قول شما سنگین شدن در حرکت مهمترین ایراد کولرش هست.متاسفانه سرمای کولرش هم اونقدر زیاد نیست که بشه افت شتاب ماشین رو توجیه کرد. البته توی مدلهای جدید نسبت به مدلهای قدیمی سیستم کولر تغییر کرده ولی باز هم دوستانی که جدیدا تندر خریده اند از کولر اون ناراضی هستن.

سلام . من با قسمت دوم نظرتون مخالفم . به نظر من در سری های جدید کاملا مشکل شتاب هنگام کولر زدن رفع شده ! سرمایش هم با توجه به دمای ۵۰ درجه ای اهواز به نظرم خوبه !

ghahremanimehdi
04-06-2013, 19:55
سلام . من با قسمت دوم نظرتون مخالفم . به نظر من در سری های جدید کاملا مشکل شتاب هنگام کولر زدن رفع شده ! سرمایش هم با توجه به دمای ۵۰ درجه ای اهواز به نظرم خوبه !

خیلی خوبه .اهواز که واقعا گرمای هواش آزار میده.یکی از مزیتهای تندر اینه که سیستم خنککاری موتورش حرف نداره .هیچوقت من ندیدم دمای موتور از 4 خط بالاتر بره .ظاهرا مدلهای جدید تندر کولرشون بهتر شده شانس شماس دیگه:n01:

ghahremanimehdi
04-06-2013, 19:56
با توجه به گرم شدن هوا شما روشن کردن کولر ماشین رو توصیه میکنید یا نیمه باز گذاشتن پنجره رو ؟ تو کدوم یکی مصرف بنزین کمتره ؟

کولر بگیرید:n02:. کولر رو گذاشتن واسه استفاده کردن دیگه و گرنه کولر نمیذاشتن.

hormozan m
04-06-2013, 20:03
خیلی خوبه .اهواز که واقعا گرمای هواش آزار میده.یکی از مزیتهای تندر اینه که سیستم خنککاری موتورش حرف نداره .هیچوقت من ندیدم دمای موتور از 4 خط بالاتر بره .ظاهرا مدلهای جدید تندر کولرشون بهتر شده شانس شماس دیگه:n01:

آره واقعا ! اصلا داغ نمیکنه ! البته اینجا یک ماه دیگه به ۶۰ درجه میرسه اون موقع باید دید چطور عمل میکنه :d

ittools
04-06-2013, 21:50
کولر بگیرید:n02:. کولر رو گذاشتن واسه استفاده کردن دیگه و گرنه کولر نمیذاشتن.

آخه هر موقع کولر رو روشن میکنم مصرف بنزین فوق العاده بالا میره ولی چند وقتیه شیشه رو یه مقدار نیمه باز میزارم مصرف بنزین کم تر شده . واقعا این قضیه به روشن بودن کولر ربط داره ؟:n13: تازه دقت کردم وقتی کولر رو روشن میکنم شتاب ماشین کمتر میشه :n27:

shadows_funeral
05-06-2013, 07:23
آخه هر موقع کولر رو روشن میکنم مصرف بنزین فوق العاده بالا میره ولی چند وقتیه شیشه رو یه مقدار نیمه باز میزارم مصرف بنزین کم تر شده . واقعا این قضیه به روشن بودن کولر ربط داره ؟:n13: تازه دقت کردم وقتی کولر رو روشن میکنم شتاب ماشین کمتر میشه :n27:
بله روشن کردن کولر باعث کم شدن شتاب و بالا رفتن مصرف ماشین می شه. باز گذاشتن شیشه هم باعث افزایش مصرف ماشین می شه. اما در صورتی که سرعت شما بالای 100 باشه توصیه می شه بجای باز گذاشتن شیشه از کولر استفاده کنید و زیر 100 تا شیشه رو باز بذارید. چون در سرعت بالای 100 تا باز گذاشتن شیشه مصرف رو بیش از روشن کردن کولر بالا می بره

osmaan
05-06-2013, 11:14
سلام دوستان
یه سوال دارم از دوستانی که تجربه رانندگی با تندر و سمند رو دارن
میخوام بدونم رانندگی کدوم یکی بهتره از نظر راحتی و آرامش و لذت برای یه خانواده؟ فضای کدوم یکی بیشتره؟ هزینه نگهداری کدوم یکی کمتره؟

shadows_funeral
05-06-2013, 18:41
سلام دوستان
یه سوال دارم از دوستانی که تجربه رانندگی با تندر و سمند رو دارن
میخوام بدونم رانندگی کدوم یکی بهتره از نظر راحتی و آرامش و لذت برای یه خانواده؟ فضای کدوم یکی بیشتره؟ هزینه نگهداری کدوم یکی کمتره؟
تجربه من اینه که سمند موتور ملی (مخصوصا بنزینی) بهتر از تندر بود. از تمام مواردی که گفتین. گرچه تندر هم عالیه. هزینه نگهداری سمند کمتره. تندر اگه خراب بشه قطعاتش بسیار گرونه. تازه اگه قطعات اصلی براش پیدا بشه. لا اقل تجربه من اینطور بوده. تندر داخل کابین جذاب و راحتی نداره.

hormozan m
05-06-2013, 20:31
تجربه من اینه که سمند موتور ملی (مخصوصا بنزینی) بهتر از تندر بود. از تمام مواردی که گفتین. گرچه تندر هم عالیه. هزینه نگهداری سمند کمتره. تندر اگه خراب بشه قطعاتش بسیار گرونه. تازه اگه قطعات اصلی براش پیدا بشه. لا اقل تجربه من اینطور بوده. تندر داخل کابین جذاب و راحتی نداره.

سلام . تجربه شما خوب بوده تشريف ببريد تعميرگاه ايران خودرو ميبينيد اكثرا تجربه خوبي ندارن :)) بله L90 اگر خراب بشه هزينش بالاست ولي خيلي بايد تلاش كنيد كه خرابش كنيد !

L90 فعلا در رده بندي كيفي ماه گذشته دوم هست ( البته ٥ ام بود كه يكسري ماشين ها حذف شدن شد ٢ ام )

من به اين دوستمون پيشنهاد ميكنم اگر ميخواد ماشين بي دردسري داشته باشه L90 بگيره ! البته فعلا ثبت نام نميكنن تو بازار هم به ٣٨ تومن رسيده ( دقيق نميدونم )

Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD

ess_1362
05-06-2013, 20:34
میخوام بدونم رانندگی کدوم یکی بهتره
پارامترهای مختلفی داره این بهتر بودن

نظر راحتی
بصورت عادی صندلی های سمند راحت تر هست چون نشستن روی صندلی هاس تندر روش داره که میشه گفت اکثر ایرانی ها بلد نیستن اون هم این هست که باید کامل به صندلی تکیه بدی و بچسبی به اون و سر خودت را کامل به پشت سری صندلی بچسبونی در غیر این صورت در میان مدت و بلند مدت آزار دهنده خواهد بود

آرامش و لذت برای یه خانواده
دقیق نمیشه گفت!!
اگر از لحاظ فضا برای سرنشینان و بار منظورت باشه تندر برتری محسوسی خواهد داشت

هزینه نگهداری کدوم یکی کمتره

من با نظر پست 3084 در این مورد 100% مخالفم
فعلا تندر از لحاظ کیفیت میشه گفت جز خودرو ها با کیفیت تولیدی محسوب میشه
قطعات این خودرو از کیفیت بالایی برخوردار هستند و با یک رانندگی متناسب میشه گفت تا مدت ها خیالتون از بابت تعمیر راحت هست
اگر بخوام مثال بزنم مثلا لنت ترمز جلو خودرو حدود 30-40 هزار کیلومتر در بدترین شرایط عمر می کنه و برخی گزارش ها حاکی از عمر 100 هزار کیلومتری لنت عقب داره
قیمت لوازم مصرفی هم استناد می کنم به پست شماره 277 در این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تا خودتون مقایسه کنید
ضمن اینکه میشه گفت بیشتر قطعات یدکی این خودرو به راحتی گیر میاد و اگر قطعه ای اصلی و مهم دچار مشکل اساسی بشه میشه علت اصلی را از عدم نگهداری صحیح دانست
تنها نقطه ضعف تندر از نظر فنی بعد از کیفیت نامناسب لاستیک ها متوجه طراحی کویل خودرو هست که در صورت عدم تعویض به موقع شمع در کیلومتر مشخص شده هزینه تعویض کویل را برای شما خواهد داشت

موفق باشید

775e
05-06-2013, 22:09
سلام . تجربه شما خوب بوده تشريف ببريد تعميرگاه ايران خودرو ميبينيد اكثرا تجربه خوبي ندارن :)) بله L90 اگر خراب بشه هزينش بالاست ولي خيلي بايد تلاش كنيد كه خرابش كنيد !

L90 فعلا در رده بندي كيفي ماه گذشته دوم هست ( البته ٥ ام بود كه يكسري ماشين ها حذف شدن شد ٢ ام )

من به اين دوستمون پيشنهاد ميكنم اگر ميخواد ماشين بي دردسري داشته باشه L90 بگيره ! البته فعلا ثبت نام نميكنن تو بازار هم به ٣٨ تومن رسيده ( دقيق نميدونم )

گفتی رده بندی منبعت کجاست میشه ماهم ببینیم.

hormozan m
05-06-2013, 22:42
بيا عزيز برات سرچ كردم كه دستات خسته نشه !

همون طور كه ميبيني ٤ ام هست ! البته مربوط به اسفند ٩١ كه تاريخ جديد تر پيدا نكردم ! ولي در اخبار شنيدم به حذف ويتارا و مگان در ماه گذشته دوم شده !

ghahremanimehdi
05-06-2013, 23:08
سمند معمولی به نظر من در کمتر موردی سر تر از النود باشه. نقاط قوت النود : مصرف سوخت-سیستم ترمز-فضای صندوق عقب-ایمنی-شتاب

heinrich_himmler
05-06-2013, 23:12
تندر از نظر هزینه تعمیرات داره کم کم به یه فاجعه نزدیک میشه. قطعاتش در بازار کم کم داره سیر کمبود رو بشدت حس میکنه و قیمتش هم که از اپتدا نسبت به سیاست تولیدش بالا بوده.
البته عمر قطعاتش تقریبا خوبه و به راحتی خراب نمیشه جز سه چهار قطعه که عبارتند از:
کوئل دوبل، استپر موتور، مجموعه پمپ بنزین و مشخصا در برخی مدلهای بخصوص تا 88 کمپرسور کولر (بیشتر تزیینیه تا کارایی داشته باشه!!)
دینامش از مدلهای 89 به بعد کلا سرو صدا می کنه و مصرف با بنزین معمولی حدود میانگین 10 لیتر بر یکصد کیلومتره.
از نظر قیافه نمیشه اظهار نظر کرد چون یه امر سلیقه ایه اما در مورد ارگونومی تقریبا ماشین متوسط تا راحتیه.
اما از نظر رانندگی بیشتر شبیه اینه که مینی بوس سوار شدید! بخصوص با اون طراحی داشبرد مسخرش!
از نظر جاداری و راحتی هم خوبه. اما از نظر تعمیراتی هم یکم بد دسته و هم پر هزینه.
از نقطه نظر ایمنی هم تو رده خوب قرار میگیره بی شک.(نسبت به فرقونهای موجود در کشور البته)

M A S 0 U D
05-06-2013, 23:33
قیمت بازار این خودرو الان چنده؟
فرق ال90 پارس خودرو با ایران خودرو چیه؟
به نظر شما همچنان در خرید خودرو باید صبر کرد؟

heinrich_himmler
05-06-2013, 23:36

آخرین قیمت پارس خودروییها 35310000 بوده برای ثبت نام کننده های قبلیشون!
فرقی نداره آنچنان ولی شایعه هست مال پارس خودرو بهتره! (من که چیزی نمیبینم در واقع!)

alims84
06-06-2013, 08:57

ممنون از توضیحاتتون.پس صدای فنش و یکمی بالا رفتن دور موتورش هم طبیعیه؟خیلی برام عجیبه که چرا باید اینطوری باشه تو هیچ ماشینی به این شدت ندیده بودم.:n03:

ghahremanimehdi
06-06-2013, 11:01
ممنون از توضیحاتتون.پس صدای فنش و یکمی بالا رفتن دور موتورش هم طبیعیه؟خیلی برام عجیبه که چرا باید اینطوری باشه تو هیچ ماشینی به این شدت ندیده بودم.:n03:

به خاطر اینکه اغلب ماشینها فن رادیاتور و فن کندانسور جدا هست و دوتا فن کوچیکه ولی النود فقط یه فن بزرگ و مشترک برای رادیاتور و کندانسور کولر داره.و نتیجتا سر و صداش هم زیاده.البته سیستم خنک کننده موتور النود به نظر من یکی از محاسن بزرگش هست.فنش بزرگه ولی وقتی روشن میشه سریع دما رو پایین میاره و خاموش میشه یعنی زمان روشن بودنش نسبت به ماشینای دیگه کمتره مگر اینکه کولر روشن باشه.

Ali_Best
06-06-2013, 11:24

پارس خودرو با ایران خودرو هیچ فرقی نداره!
البته یه فرقی داره! در داشبورد پارس خودرو یه نمه تاب داره :n07:
که ایران خودرویی ها این طوری نیست!
اما کلا پارس خودرو باب شده که همیشه 500 تا 1 تومن قیمتش بالاتر از ایران خودرو باشه

برای خرید خودرو هم نباید صبر کرد
اصلا دیگه کم کم خودرویی دیگر نخواهد بود! تولید داره هر سری کاهش پیدا میکنه و این یعنی مرغوبیت و افزایش قیمت
آمریکا صنعت خودروی ایران رو هم که تازگی تحریم کرده... عواقب این رو هم در نظر داشته باشید روی افزایش قیمت ها
خودرو داره کم کم نایاب میشه (چینی ها زیاد میشن)

ghahremanimehdi
06-06-2013, 12:48
پارس خودرو با ایران خودرو هیچ فرقی نداره!
البته یه فرقی داره! در داشبورد پارس خودرو یه نمه تاب داره :n07:
که ایران خودرویی ها این طوری نیست!
اما کلا پارس خودرو باب شده که همیشه 500 تا 1 تومن قیمتش بالاتر از ایران خودرو باشه

برای خرید خودرو هم نباید صبر کرد
اصلا دیگه کم کم خودرویی دیگر نخواهد بود! تولید داره هر سری کاهش پیدا میکنه و این یعنی مرغوبیت و افزایش قیمت
آمریکا صنعت خودروی ایران رو هم که تازگی تحریم کرده... عواقب این رو هم در نظر داشته باشید روی افزایش قیمت ها
خودرو داره کم کم نایاب میشه (چینی ها زیاد میشن)
اون تاب در داشبورد واقعا تو پارسخودرویی ها هستش.البته خط مونتاژ پارسخودرو مجهزتر از ایرانخودرو هست.کلا کلاس خودروسازی پارسخودرو خیلی بالاتر از ایران خودرو هستش .النود جزو ماشینهای پایین پارسخودرو هست (فکر کنم ارزونترین ماشینی که پارسخودرو مونتاژ میکنه النود باشه)ولی جزو ماشینهای بالای ایرانخودرو.در مورد قسمت دوم صحبتتون موافقم،به نظر میاد بعد از انتخابات یک شک مجددا در قیمت خودرو ایجاد شود به خاطر تحریم صنعت خودرو کما اینکه همین الانش قیمتها مجددا بالا رفته.

HITB0Y
06-06-2013, 14:42
البته توی گزارش اردیبشهت ماه استاندارد که روزنامه دنیای اقتصاد هم چن هفته پیش منتشر کرد L90 ایران خودرو در رتبه بالاتری از پارس خودرو قرار گرفت!
قبلا همیشه پارس خودرو بالاتر بود!

hormozan m
06-06-2013, 16:59
سلام دوستان ! میخوام برای L90 E2 لاستیک کومهو کره ای بذارم ! سایز هم ۲۰۵ و ۱۵ اینچ با رینگ فابریک!
۱ . برای این ماشین این سایز زیاد نیست ؟
۲ . مصرف سوخت چقدر میره بالا ؟
۳ . قیمت ۴ حلقه چقدر در می آد ؟
۴ . لاستیک های خودش بارز کارخونه هست . ماشین هم ۴۵۰۰ تا کارکرده ! لاستیک های خودش رو چند بر میدارن ؟

مرسی ؛)‌

ghahremanimehdi
06-06-2013, 17:21
سلام دوستان ! میخوام برای L90 E2 لاستیک کومهو کره ای بذارم ! سایز هم ۲۰۵ و ۱۵ اینچ با رینگ فابریک!
۴ . لاستیک های خودش بارز کارخونه هست . ماشین هم ۴۵۰۰ تا کارکرده ! لاستیک های خودش رو چند بر میدارن ؟

مرسی ؛)‌

یزد تایر 205/60/15 بگیر به نظر من بیخودی پول به این لاستیکهای خارجی حال حاضر ندید چون یا تقلبی هستن یا چینی درجه 2-3 یا تاریخ مصرف گذشته ان قیمتشون هم کاذبه. یزدتایر گرفتن راضی بودن.مصرف بالاتر میره ولی هم رخ ماشین بهتر میشه و هم سواری ماشین.

ess_1362
06-06-2013, 19:24
نه مناسب هست و مشکلی نداره

فکر نکنم تغییر محسوسی داشته باشه نهایت نیم درصد شاید افزایش داشته باشید

اگر مشکل تاریخ مصرف نداشته باشند باید بالای یک میلیون بابت 4 حلقه به همراه هزینه های جانبی هزینه داشته باشند

شاید حدود 200 تا 250 حدودا هر جفت را بردارند

پ.ن : کار بسیار عاقلانه ای انجام میدین که لاستیک ها را تعویض می کنید.زمانی که من ماشین را خریدم متاسفانه رفتم دزدگیر و پخش و بیمه را ردیف کردم و بودجه برای لاستیک نداشتم الان اگردیده باشی چطوری مثل سگ پشیمون میشن!! دقیقا حکایت من هست هر بار که توی دست انداز میرم تک تک سلول های بدنم از ته دل با دست انداز همدردی می کنند:n02:
متاسفانه لاستیک باارز بعد از یکی دو سال کامل از حال میره یعنی با اینکه 35 psi باد داره ولی انگار کم باد هست و به خاطر همین سر پیچ ها با سرعت بالا یکم ماشین گیج هست حتما لاستیک را تعویض کنید واقعا لازم هست

ghahremanimehdi
06-06-2013, 21:10

اگر مشکل تاریخ مصرف نداشته باشند باید بالای یک میلیون بابت 4 حلقه به همراه هزینه های جانبی هزینه داشته باشند

شاید حدود 200 تا 250 هر حلقه را بردارند

پ.ن : کار بسیار عاقلانه ای انجام میدین که لاستیک ها را تعویض می کنید.زمانی که من ماشین را خریدم متاسفانه رفتم دزدگیر و پخش و بیمه را ردیف کردم و بودجه برای لاستیک نداشتم الان اگردیده باشی چطوری مثل سگ پشیمون میشن!! دقیقا حکایت من هست هر بار که توی دست انداز میرم تک تک سلول های بدنم از ته دل با دست انداز همدردی می کنند:n02:
متاسفانه لاستیک باارز بعد از یکی دو سال کامل از حال میره یعنی با اینکه 35 psi باد داره ولی انگار کم باد هست و به خاطر همین سر پیچ ها با سرعت بالا یکم ماشین گیج هست حتما لاستیک را تعویض کنید واقعا لازم هست

یزدتایر 205 تحت لیسانس هلند، جفتی 380 تومن بود آخرین قیمتی که من گرفتم . بارز کارکرده با سایز 185 قیمتش کمتر هست.

M Like Mother
06-06-2013, 21:18
سلام
آب رادیاتور ال نود رو میخوام عوض کنم چجوری باید عوض بشه؟
کسی تا حالا خودش عوض کرده؟

اگر جایی هم هست که عوض کنه و کارش خوب و قیمتش مناسب باشه معرفی کنید
ممنون

ممنون

hormozan m
06-06-2013, 21:36

شاید حدود 200 تا 250 هر حلقه را بردارند

سلام آقا احسان ! هم اینجا فعال هستین هم در بخش سخت افزار:n10:

مرسی از جوابتون ! فقط یک سوال شما گفتین لاستیک های خودش رو 250 حلقه ای بر میدارن ! فکر کنم منظورتون جفتی هست درسته ؟ چون اینجور که شما میگید هیچ پولی نباید روش بذارم ! :n09:

M Like Mother
07-06-2013, 18:48
سلام
آب رادیاتور ال نود رو میخوام عوض کنم چجوری باید عوض بشه؟
کسی تا حالا خودش عوض کرده؟

اگر جایی هم هست که عوض کنه و کارش خوب و قیمتش مناسب باشه معرفی کنید
ممنون

ممنون

یعنی هیچکس تا حالا آب رادیاتور ال نود رو عوض نکرده؟
یه پی دی اف هست که برای خود شرکت هست که طریقه تعویض رو توضیح داده کسی نداره؟

ess_1362
08-06-2013, 07:10
سلام آقا احسان ! هم اینجا فعال هستین هم در بخش سخت افزار:n10:

مرسی از جوابتون ! فقط یک سوال شما گفتین لاستیک های خودش رو 250 حلقه ای بر میدارن ! فکر کنم منظورتون جفتی هست درسته ؟ چون اینجور که شما میگید هیچ پولی نباید روش بذارم ! :n09:

منظور همون جفتی 250 حدودا بود که اصلاح شد

یعنی هیچکس تا حالا آب رادیاتور ال نود رو عوض نکرده؟
یه پی دی اف هست که برای خود شرکت هست که طریقه تعویض رو توضیح داده کسی نداره؟

این سوال من هم هست !!
چون حدود 3 سالی میشه آب رادیاتور اصلا دست نخورده و فقط اضافه شده
یک گشتی میزنم اگر به نتیجه رسیدم اینجا اعلام می کنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب روش کار را پیدا کردم البته یکم پیچیده هست
اول سینی زیر را باید باز کنید
بست جنت پایین را باز کنید و کمی با جنت بازی کنید تا کامل شل بشه ولی جدا نکنید
درب مخزن را باز کنید و ماشین را استارت بنید تا گرم بشه و ترموستات آزاد بشه
بعدش جنت پایین را با احتیاط باز می کنید و فرار می کنید(بدلیل تحت فشار بودن مایع و حرارت بالا مواظب باشید دچار سوختگی نشید) چند تا گاز ملایم بدین تا مایع کامل تخلیه بشه و بعد ماشین را خاموش کنید
یک فوت محکم داخل منبع کنید تا اگر چیزی داخل هست خارج بشه(بعید هست چیزی داخل باشه) همچنین می تونید از آب با فشار هم استفاده کنید
برای مایع خنک کننده سعی کنید از یک مایع خنک کننده با کیفیت مثل الف یا توتال یا ترجیحا glical rx type d یا ترجیحا یک مورد با کیفیت تر استفاده بشه
اگر به این موارد دسترسی ندارید آب مقطر خالص را از باطری سازی بخرید و با ضد یخ ، ضدجوش ، ضد زنگ از یک برند معتبر ترجیحا الف استفاده کنید
سعی کنید بسته به وضعیت آب و هوایی منطقه یک و نیم تا 2 قطی ضد یخ ضد جوش استفاده کنید
می تونید مخلوط کنید یا اول نصف ضد یخ را بریزید سپس آب اضافه کنید مقداری و بعدش دوباره بقیه ضد یخ را بریزید و دوباره آب را اضافه کنید
حالا منبع را تا سر ریز را تا آخر پر کنید
یادتون باشه که هواگیری باید با موتور سرد انجام بشه بدین صورت که پیچ هوا گیری را باز کنید تا هوا بصورت یکنواخت کامل خارج بشه و بعدش آب خارج بشه که نشانه هواگیری هست و بعد پیچ را دوباره باید ببندید
بعدش موتور را روشن کنید تا موتور گرم بشه(4 خونه روشن بشه) بعدش حدود یک تا دو دقیقه موتور را روی دور 1500 تا 2000 قرار بدین و بعدش چند با دور موتور را تا نزدیک انتها یعنی 5000 تا 6000 ببرید و رها کنید
این کار را چندین بار ادامه بدین تا فن خنک کننده روشن بشه و حباب هوا وارد منبع سر ریز بشه
حالا فکر می کنم رادیاتور هواگیری شده

heinrich_himmler
08-06-2013, 12:32
منظور همون جفتی 250 حدودا بود که اصلاح شد

این سوال من هم هست !!
چون حدود 3 سالی میشه آب رادیاتور اصلا دست نخورده و فقط اضافه شده
یک گشتی میزنم اگر به نتیجه رسیدم اینجا اعلام می کنم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب روش کار را پیدا کردم البته یکم پیچیده هست
اول سینی زیر را باید باز کنید
بست جنت پایین را باز کنید و کمی با جنت بازی کنید تا کامل شل بشه ولی جدا نکنید
درب مخزن را باز کنید و ماشین را استارت بنید تا گرم بشه و ترموستات آزاد بشه
بعدش جنت پایین را با احتیاط باز می کنید و فرار می کنید(بدلیل تحت فشار بودن مایع و حرارت بالا مواظب باشید دچار سوختگی نشید) چند تا گاز ملایم بدین تا مایع کامل تخلیه بشه و بعد ماشین را خاموش کنید
یک فوت محکم داخل منبع کنید تا اگر چیزی داخل هست خارج بشه(بعید هست چیزی داخل باشه) همچنین می تونید از آب با فشار هم استفاده کنید
برای مایع خنک کننده سعی کنید از یک مایع خنک کننده با کیفیت مثل الف یا توتال یا ترجیحا glical rx type d یا ترجیحا یک مورد با کیفیت تر استفاده بشه
اگر به این موارد دسترسی ندارید آب مقطر خالص را از باطری سازی بخرید و با ضد یخ ، ضدجوش ، ضد زنگ از یک برند معتبر ترجیحا الف استفاده کنید
سعی کنید بسته به وضعیت آب و هوایی منطقه یک و نیم تا 2 قطی ضد یخ ضد جوش استفاده کنید
می تونید مخلوط کنید یا اول نصف ضد یخ را بریزید سپس آب اضافه کنید مقداری و بعدش دوباره بقیه ضد یخ را بریزید و دوباره آب را اضافه کنید
حالا منبع را تا سر ریز را تا آخر پر کنید
یادتون باشه که هواگیری باید با موتور سرد انجام بشه بدین صورت که پیچ هوا گیری را باز کنید تا هوا بصورت یکنواخت کامل خارج بشه و بعدش آب خارج بشه که نشانه هواگیری هست و بعد پیچ را دوباره باید ببندید
بعدش موتور را روشن کنید تا موتور گرم بشه(4 خونه روشن بشه) بعدش حدود یک تا دو دقیقه موتور را روی دور 1500 تا 2000 قرار بدین و بعدش چند با دور موتور را تا نزدیک انتها یعنی 5000 تا 6000 ببرید و رها کنید
این کار را چندین بار ادامه بدین تا فن خنک کننده روشن بشه و حباب هوا وارد منبع سر ریز بشه
حالا فکر می کنم رادیاتور هواگیری شده

دو راه داره:
1. باز کردن شلنگ پایین و تخلیه آب یکباره .
2. باز کردن پیچ هواگیری و تخلیه تدریجی اما چون شما وارد نیستید و حتما سر هواگیری به مشکل بر می خورید بهتره ببرید بیرون براتون انجام بدن که دردسر نشه چون خیلی حساسه.

sadegh_195
08-06-2013, 14:37
سلام دوستان
من جدیدا یه ال 90 پارس خودرو مدل سال 90 گرفتم که تقریبا 24000 تا کار کرده. ظاهرا فروشنده یکی دوبار روغنش رو عوض کرده بوده قبلا. کی باید روغن رو عوض کنم؟ برای تعویض روغن بهتره ببرم نمایندگی یا نه؟
به نظر شما با این کارکرد ماشین الان وقت چک کردن چه قطعاتی رسیده؟
ممنون

ghahremanimehdi
08-06-2013, 14:40
به نظر من خودتون مایع خنک کننده رو بخرید ببرید تعویض روغنیها بلندن یه دقیقه عوض میکنن. اجرتش هم اونقدری نیستش.

ittools
08-06-2013, 15:46
با آچار چرخ ماشین!!! :n04:

این آچار چرخ ماشین رو خودشون بهمون دادن ؟ فقط به من یه آچار کوچیک دادن که با اون گالپاق چرخ ها رو باز میکنم همونه ؟
ممنون

heinrich_himmler
08-06-2013, 19:30
این آچار چرخ ماشین رو خودشون بهمون دادن ؟ فقط به من یه آچار کوچیک دادن که با اون گالپاق چرخ ها رو باز میکنم همونه ؟
ممنون

ببین اپتدا باید لاستیک زاپاس رو در بیاری. احتمالا ابزارها که شامل آچار چرخ و جک میشه با زاپاسه. اگه نبود تو صندوق عقب جاسازی شده. با اونها به همون روشی که گفتم می تونی چرخ رو تعویض کنی. البته بار اول بهتره از کسی که این کارو انجام داده کمک بگیری چون باید بدونی جک رو به چه شکل و کجا نصب کنی. بعدم طبق روال باز و بست چرخ رو یاد بگیری. توصیه میکنم بار اول بهتره با یک نفر وارد این کاروانجام بدی. :n06:

abjiz
08-06-2013, 19:45
یکی از مشکلات ال 90 ، خرابی در گیر بکسه ....
این مورد خیلی مشاهده شده ... همین چند وقت پیش هم یکی از دوستان به همین مشکل برخورد با هزینه ای نزدیک به 4 تومان ...///.

ittools
08-06-2013, 19:57
ببین اپتدا باید لاستیک زاپاس رو در بیاری. احتمالا ابزارها که شامل آچار چرخ و جک میشه با زاپاسه. اگه نبود تو صندوق عقب جاسازی شده. با اونها به همون روشی که گفتم می تونی چرخ رو تعویض کنی. البته بار اول بهتره از کسی که این کارو انجام داده کمک بگیری چون باید بدونی جک رو به چه شکل و کجا نصب کنی. بعدم طبق روال باز و بست چرخ رو یاد بگیری. توصیه میکنم بار اول بهتره با یک نفر وارد این کاروانجام بدی. :n06:

شرمنده من منظورم رو درست نرسوندم . منظورم اینه که لاستیک زاپاس رو چه جوری از پشت صندوق عقب در بیارم آخه با پیچ به کف صندوق پیچ شده یه پیچ 6 ضلعی ــه
همین طور جک رو چه جوری از پشت صندوق عقب باز کنم ؟ یه پیچ داره اونو باز کردم ولی باز به دیواره صندوق عقب محکم چسبیده
ممنون :n12:

heinrich_himmler
08-06-2013, 20:54
شرمنده من منظورم رو درست نرسوندم . منظورم اینه که لاستیک زاپاس رو چه جوری از پشت صندوق عقب در بیارم آخه با پیچ به کف صندوق پیچ شده یه پیچ 6 ضلعی ــه
همین طور جک رو چه جوری از پشت صندوق عقب باز کنم ؟ یه پیچ داره اونو باز کردم ولی باز به دیواره صندوق عقب محکم چسبیده
ممنون :n12:

شما یه آچار در کنار جک یا زاپاس داری به اسم آچار چرخ! این آچار همون آچاریه که اون پیچ مورد نظر رو باز می کنه. در ضمن پیچ جک رو باز کنی و یکم باهاش ور بری در میاد.

alims84
11-06-2013, 15:44
به خاطر اینکه اغلب ماشینها فن رادیاتور و فن کندانسور جدا هست و دوتا فن کوچیکه ولی النود فقط یه فن بزرگ و مشترک برای رادیاتور و کندانسور کولر داره.و نتیجتا سر و صداش هم زیاده.البته سیستم خنک کننده موتور النود به نظر من یکی از محاسن بزرگش هست.فنش بزرگه ولی وقتی روشن میشه سریع دما رو پایین میاره و خاموش میشه یعنی زمان روشن بودنش نسبت به ماشینای دیگه کمتره مگر اینکه کولر روشن باشه.
خیلی ممنون از توزیحاتتون.فکر میکنم من خیلی حساس شدم قبلا تو 206 و 405 به این شدت ندیده بودم یکم در حال رانندگی اذیت میکنه.:n13: اما کم شدن شتابش خیلی خیلی زیاده جوری که وقتی کولر روشنه حس میکنم دارم پیکان میرونم. دیگه دارم شک میکنم که شاید موتور پیکان گذاشتن :n06:پراید هم اینجوری نمیشد. دیگه میخام ببرم نمایندگی و تکلیفشو روشن کنم:n25:

ghahremanimehdi
11-06-2013, 18:55
خیلی ممنون از توزیحاتتون.فکر میکنم من خیلی حساس شدم قبلا تو 206 و 405 به این شدت ندیده بودم یکم در حال رانندگی اذیت میکنه.:n13: اما کم شدن شتابش خیلی خیلی زیاده جوری که وقتی کولر روشنه حس میکنم دارم پیکان میرونم. دیگه دارم شک میکنم که شاید موتور پیکان گذاشتن :n06:پراید هم اینجوری نمیشد. دیگه میخام ببرم نمایندگی و تکلیفشو روشن کنم:n25:
در مورد افت شتاب دقیقا همینطوره. من پارسال پراید هم داشتم وقتی کولر میگرفتم افت شتابش خیلی نامحسوس بود ولی النود موقعی که کولر میگیری دیگه جون نداره حرکت کنه.من نمایندگی هم بردم و گاز زد ولی توی شتاب توفیری نکرد.کلا این یکی از معایب فنی این ماشینه.

mehdi_08
13-06-2013, 03:24
سلام به همگی
خواستم برای سرویس اولیه ماشین رو ببرم نمایندگی گفتن ببر بیرون مشکلی نداره
خلاصه اینارو گرفتم
روغن 4 لیتری الف 52500
روغن 1لیتری 14000
فیلتر روغن سرکان 6000
فلتر هوا 5000
اجرت 5000

روغن رو قیمت قدیم گیر اوردم والا 59 تومن بود
فیلتر ها هم ایرانی انداختم چون هر چی خارجی تو بازار بود داد می زد تقلبیه :n16:

heinrich_himmler
13-06-2013, 09:04
سلام به همگی
خواستم برای سرویس اولیه ماشین رو ببرم نمایندگی گفتن ببر بیرون مشکلی نداره
خلاصه اینارو گرفتم
روغن 4 لیتری الف 52500
روغن 1لیتری 14000
فیلتر روغن سرکان 6000
فلتر هوا 5000
اجرت 5000

روغن رو قیمت قدیم گیر اوردم والا 59 تومن بود
فیلتر ها هم ایرانی انداختم چون هر چی خارجی تو بازار بود داد می زد تقلبیه :n16:

بعدا سر اینکه سرویسارو تو سیستم گارانتی ثبت نکردی بهت گیر ندن!!

رامینم
13-06-2013, 09:07
L90 یکی از دوستام از زیرش روغن چکه میکرد بردش تعویض روغنی روغنشو عوض کرد اما بازم روغن چکه میکنه . مشکل چیه؟:n13::n03:

heinrich_himmler
13-06-2013, 10:14
L90 یکی از دوستام از زیرش روغن چکه میکرد بردش تعویض روغنی روغنشو عوض کرد اما بازم روغن چکه میکنه . مشکل چیه؟:n13::n03:

کجای زیرش؟
پیچ کارتر، گیربکس،کاسه نمد پلوس،کاسه نمد دسته دنده، خود کارتر، کاسه نمد ته میل لنگ و . . .
باید ببری نشون بدی ببینی دقیقا از کجا داره میریزه؟

mehdi_08
13-06-2013, 12:56
بعدا سر اینکه سرویسارو تو سیستم گارانتی ثبت نکردی بهت گیر ندن!!

اتفاقا به خاطر همین موضوع هم تلفنی و هم حضوری پرسیدم گفتن مشکلی نداره!!! ببر بیرون

رامینم
13-06-2013, 17:45
کجای زیرش؟
پیچ کارتر، گیربکس،کاسه نمد پلوس،کاسه نمد دسته دنده، خود کارتر، کاسه نمد ته میل لنگ و . . .
باید ببری نشون بدی ببینی دقیقا از کجا داره میریزه؟

یه بار از گیر بکس ریخته و یگی هم صبح از خود کارتر.

ess_1362
13-06-2013, 23:08
گیربکس این شتر یکی از بهترین گیربکس های حال حاضر ایران(البته بین خودرو های ساخت داخل) هست اصلا شکی در این قضیه نیست
به نظر من ایراد متوجه گردگیر پلوس هست که اون هم ایراد محسوب نمیشه چون هر قطعه ای یک عمر مفید داره
توصیه اکید می کنم دوستان حتما سالی دو سه بار هر دو گردگیر پلوس را بررسی کنند و در صورت مشکوک بودن اقدام به تعویض کنند چون این مورد هزینه ای نداره ولی به محض پاره شده این گردگیر ها واسکازین بدون اینکه شما متوجه بشید به سرعت از گیربکس خارج شده و بعدش گیربکس مشکل ساز خواهد شد

heinrich_himmler
13-06-2013, 23:54
گیربکس این شتر یکی از بهترین گیربکس های حال حاضر ایران(البته بین خودرو های ساخت داخل) هست اصلا شکی در این قضیه نیست
به نظر من ایراد متوجه گردگیر پلوس هست که اون هم ایراد محسوب نمیشه چون هر قطعه ای یک عمر مفید داره
توصیه اکید می کنم دوستان حتما سالی دو سه بار هر دو گردگیر پلوس را بررسی کنند و در صورت مشکوک بودن اقدام به تعویض کنند چون این مورد هزینه ای نداره ولی به محض پاره شده این گردگیر ها واسکازین بدون اینکه شما متوجه بشید به سرعت از گیربکس خارج شده و بعدش گیربکس مشکل ساز خواهد شد

در مورد گردگیر های پلوس دوستمون درست می فرمایند اما فکر کنم منظورشون کاسه نمد پلوس هست. چون این کاسه نمدها هستن که مانع خروج واسکازین هستن و گردگیرها کار حفاظت از خاک گرفتگی کله پلوسها رو انجام میدن و توشون گریس هست.
ess_1362 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنونم از توضیحاتت.

heinrich_himmler
13-06-2013, 23:57
یه بار از گیر بکس ریخته و یگی هم صبح از خود کارتر.

تشخیص اینکه روغن دقیقا از کجا داره میریزه سخته برای یه ادم عادی!!
من توصیه می کنم بری به یه نمایندگی یا متخصص نشون بدی. اگه از کارتره احتمالا مال واشر یا پیچ تخلیست ولی اگه گیربکسه میتونه از کاسه نمدها باشه. بهتره سریعتر برطرف بشه تا بعدها خرج چند برابر ایجاد نکرده.
ضمنا اگه میتونی عکس واضح ازش بگیری و بذاری هم میتونیم بهتر راهنماییت کنیم.

رامینم
14-06-2013, 11:23
تشخیص اینکه روغن دقیقا از کجا داره میریزه سخته برای یه ادم عادی!!
من توصیه می کنم بری به یه نمایندگی یا متخصص نشون بدی. اگه از کارتره احتمالا مال واشر یا پیچ تخلیست ولی اگه گیربکسه میتونه از کاسه نمدها باشه. بهتره سریعتر برطرف بشه تا بعدها خرج چند برابر ایجاد نکرده.
ضمنا اگه میتونی عکس واضح ازش بگیری و بذاری هم میتونیم بهتر راهنماییت کنیم.

نمایندگی گفت واشر گیر بکس پاره شده به خاطر همین روغن خوب جا نیفتاده. درسته؟:n29::n04:

ghahremanimehdi
14-06-2013, 15:05
بله واقعا گیربکس نرمی داره.دنده هاش خیلی خوب جا میره و قرچ قوروچ نمیکنه.

jamshidjap
15-06-2013, 11:52
این کولرش خیلی جون موتورو میگیره؛؛؛؛اصلا با اینش حال نکردم؛؛؛؛؛تو یک جون میکنه میخواد راه بیفته؛؛؛؛ممکنه مال من ایراد داشته باشه؟؟؟؟ ولی خیلیا اینو میگن

heinrich_himmler
15-06-2013, 12:04
این کولرش خیلی جون موتورو میگیره؛؛؛؛اصلا با اینش حال نکردم؛؛؛؛؛تو یک جون میکنه میخواد راه بیفته؛؛؛؛ممکنه مال من ایراد داشته باشه؟؟؟؟ ولی خیلیا اینو میگن

ال 90 کلا از کولر عاجزه. نه سرما داره نه ماشین نفس داره. راهیم برای اصلاحش نیست. بهتره فکر کنی اصلا نداری.

mehdi_08
16-06-2013, 21:38

البته به این شدت نیست ولی بله در حدود 20 درصدی از توان موتور کم می کنه بیشتر توشهر خودشو نشون می ده
تو جاده کمتر نمیود پیدا می کنه

Beta
19-06-2013, 23:52
سازنده ی این ماشین چی فک کرده ؟!:n02:
صندق عقب رو فقط باید با کلید باز کرد ؟!:n13:

mehdi_08
20-06-2013, 02:18
سازنده ی این ماشین چی فک کرده ؟!:n02:
صندق عقب رو فقط باید با کلید باز کرد ؟!:n13:
یکی کمبود های ال ممده
بله فقط با کلید باز می شه
دو نمونه پمپ برقی هست یکی فابریک یکی هم همین پمپ های در پراید نصب می کنن و یه کلید داخل کابین جاسازی می کنن

ess_1362
20-06-2013, 06:37
منم پمپ براش گذاشتم
هم از داخل با دکمه باز میشه هم با دکمه روی ریموت دزدگیر

ebii_palang
29-06-2013, 15:56
سلام دوستان
ما یه تندر 90 صفر گرفتیم،امروز اومدم روغن موتورو همونطور که تو دفترچه گفته(ماشین سرد باشه و رو یه سطح صاف) چک کردم و دیدم از حد ماکزیمم بیشتره(یک سانت بالاتر) با توجه به اینکه تو دفترچه راهنماش گفته موتورو روشن نکنین،زنگ زدم نمایندگی....گفتش میتونین ببرین یه نمایندگی تنظیم کنه روغنو ....حالا من موندم روشنش کنم یا نه(گرچه ظاهرا راه دیگه ای وجود نداره)
یه چیزه دیگه اینکه کسه دیگه ای هم هست که این مشکلو داشته باشه ؟؟ یا اینکه ممکنه اصن مهم نباشه ؟؟
بازم ممنون

heinrich_himmler
29-06-2013, 18:12
سلام دوستان
ما یه تندر 90 صفر گرفتیم،امروز اومدم روغن موتورو همونطور که تو دفترچه گفته(ماشین سرد باشه و رو یه سطح صاف) چک کردم و دیدم از حد ماکزیمم بیشتره(یک سانت بالاتر) با توجه به اینکه تو دفترچه راهنماش گفته موتورو روشن نکنین،زنگ زدم نمایندگی....گفتش میتونین ببرین یه نمایندگی تنظیم کنه روغنو ....حالا من موندم روشنش کنم یا نه(گرچه ظاهرا راه دیگه ای وجود نداره)
یه چیزه دیگه اینکه کسه دیگه ای هم هست که این مشکلو داشته باشه ؟؟ یا اینکه ممکنه اصن مهم نباشه ؟؟
بازم ممنون

مشکلی نداره. احتمالا بد محاسبه کردی چون امکان نداره بیشتر از حد بریزن! هم میتونی نمایندگی ببری هم یه تعویض روغنی. فرقی نداره. نگرانم نباش.

ess_1362
30-06-2013, 12:44
حجم روغن مورد استفاده در تندر 90 با تعویض فیلتر 4.8 هست بنا به گفته user manual
ولی متاسفانه نمایندگی ها برای راحتی کار خودشون یک 4 لیتری و یک یک لیتری را مستقیم وارد موتور می کنند
اگر این کار را با موتور پژو یا پراید اجام بدن کمتر 2000 کیلومتر کارکرد واشر پایه سوپاپها دچار آسیب خواهد شد و خودرو شروع می کنه به دود کردن در حالت درجا و البته کمی افزایش حرارت موتور به دلیل زیر
موتور تندر به خاطر جون سخت بودنش به این سادگی ها اتفاقی براش نمی افته ولی در اثر ضربه زدن مداوم میل لنگ درون روغن مازاد حباب هوا درون روغن ایجاد شده و اصطلاحا کف می کنه که این کف(هر چند به مقدار کم) موجب اخلال در عملکرد صحیح پمپ روغن میشه و در دراز مدت عملکرد موتور را تحت تاثیر قرار میده و کمی احساس کاهش قدرت موتور را خواهید داشت
حتی با 4.8 هم باز یکی دو میلیمتری میزان روغن بالاتر از full قرار می گیره که به نظرم چون گفته خود تولید کننده هست کاملا قابل چشم پوشی هست و البته شما در صورتی که 4.5 با تعویض فیلتر روغن بریزید کاملا فیکس روی شاخص full قرار می گیره
من می گم شما ایندفعه چشم پوشی کن و نوبت بعد که خودت روغن را عوض می کنی همون 4.8 را بریزید

--------------------------------------------
اما مشکل خودم که یکی از چرخ های عقب خودرو احساس می کردم صدا می داد
اول بردمش نمایندگی سایپا همون جایی که خریده بودم که هم بسیار مکانیزه هست و هم خوب کار می کنند
گفت که سایپا فقط سرویس انجام میده و گارانتی را باید ببری پارس خودرو که اون طرف خیابان بود
وقتی رفتم دیدم که بعله دو تا مگان با یک ال90 توی صف هستن و بعد از نیم ساعت پس از بررسی هر 4 چرخ مشخص شد که بلبرینگ ها مشکلی ندارند و اشکال از آج لاستیک آشغال بارز هست

vahedit
30-06-2013, 12:53
باسلام به همه دوستان
به نظر من هسته اصلی ماشین بدنه و موتور و تشکیلات داخلی موتور است نه نما و لوازم جانبی .:n26:

jamshidjap
30-06-2013, 23:45
این نوار بالای شیشه جلو تو سرعت باد میفته زیرش از جاش مدام در میاد!!! با چسب بچسبونمش؟

heinrich_himmler
01-07-2013, 01:34
این نوار بالای شیشه جلو تو سرعت باد میفته زیرش از جاش مدام در میاد!!! با چسب بچسبونمش؟

نه. چه کاریه؟ یه ماهوتی شرکتی بگیر بده برات جا بزنن.

Reza31001
01-07-2013, 18:36
دوستان این ماشین نیاز به دزدگیر جداگانه داره یا امنیت خودش خوبه؟

jamshidjap
02-07-2013, 17:58
دوستان این ماشین نیاز به دزدگیر جداگانه داره یا امنیت خودش خوبه؟
خود ماشین قابل سرقت نیست،چون ایموبلایزر داره،اما برای سیستم صوتی و...... دزدگیر لازمه

mehdi_08
03-07-2013, 16:18
سلام دوستان
بازم ممنون

ببین مشکلی نداره
در ال 90 طبق دفترچه با تعویض فیلتر روغن می بایست 4.8 لیتر روغن ریخت که سطح روغن بالاتر از گیج max میاد که هیچ مشکلی نداره و اشکال از گیجه

hormozan m
03-07-2013, 16:19
سلام . دوستان میخواستم یک سری لوازم یدکی بخرم از پارس خودرو ! اگر لطف کنید مارک لوازمی که پارس خودرو داره میفروشه رو بگید :

1. فیلتر هوا 2. فیلتر بنزین 3. فیلتر روغن 4. شمع ها 5. لنت های جلو 6. روغن موتور

مرسی:n06:

mehdi_08
07-07-2013, 19:00
سلام . دوستان میخواستم یک سری لوازم یدکی بخرم از پارس خودرو ! اگر لطف کنید مارک لوازمی که پارس خودرو داره میفروشه رو بگید :

1. فیلتر هوا 2. فیلتر بنزین 3. فیلتر روغن 4. شمع ها 5. لنت های جلو 6. روغن موتور

مرسی:n06:
سلام همه این مواردی که گفتی هم شرکتی دارن هم اصلی بسته بندی رنو
فیلتر هوا مان المانه -فیلتر روغن پروفلکس -شمع ها مکزیک لنت جلو دلبخواه هست بسته بندی اصلی رنو ساخت فرانسه 120 تومن -روغن هم گرید 10-40 هر برندی بود فرقی نداره

hormozan m
07-07-2013, 23:30
سلام همه این مواردی که گفتی هم شرکتی دارن هم اصلی بسته بندی رنو
فیلتر هوا مان المانه -فیلتر روغن پروفلکس -شمع ها مکزیک لنت جلو دلبخواه هست بسته بندی اصلی رنو ساخت فرانسه 120 تومن -روغن هم گرید 10-40 هر برندی بود فرقی نداره

سلام . مرسی که جواب دادید ! یعنی الان من برم نمایندگی این مارک ها رو دارن یا باید از بازار تهیه کنم ؟

الان کارکرد ماشین 5500 تاس ! به نظرتون روغن رو عوض کنم یا بذارم تا 10000 تا که نمایندگی عوض کنه ؟

لاستیک ها رو میخوام عوض کنم Kumho بذارم ولی موندم 195 بذارم یا 205 !!! ( از لحاظ فشار روی سیستم هیدرولیک و ... )

مرسی :n18:

ess_1362
08-07-2013, 06:17
سلام . مرسی که جواب دادید ! یعنی الان من برم نمایندگی این مارک ها رو دارن یا باید از بازار تهیه کنم ؟
هم نمایندگی داره و هم می تونید از بازار تهیه کنید

الان کارکرد ماشین 5500 تاس ! به نظرتون روغن رو عوض کنم یا بذارم تا 10000 تا که نمایندگی عوض کنه ؟
روغن را بذارید روی کیلومتر 9000 تا 10000 تعویض کنید

لاستیک ها رو میخوام عوض کنم Kumho بذارم ولی موندم 195 بذارم یا 205 !!! ( از لحاظ فشار روی سیستم هیدرولیک و ... )
195 با 205 تفاوتی نداره و 205 هم فشاری روی جلوبندی نمیاره و من 205 را توصیه می کنم

mehdi_08
08-07-2013, 14:00

مرسی :n18:سلام برای تهیه کردنشون بگرد ببین کجا این مارکا رو دارن هر لوازم یدکی نداره
روغن رو هم الان عوض کنی بهتره روغن اوله خودم روی 7000 تا عوض کردم
لاستیک هم 205 بگیر فشاری نمیاره

hormozan m
08-07-2013, 17:04
هم نمایندگی داره و هم می تونید از بازار تهیه کنید

روغن را بذارید روی کیلومتر 9000 تا 10000 تعویض کنید

195 با 205 تفاوتی نداره و 205 هم فشاری روی جلوبندی نمیاره و من 205 را توصیه می کنم

سلام برای تهیه کردنشون بگرد ببین کجا این مارکا رو دارن هر لوازم یدکی نداره
روغن رو هم الان عوض کنی بهتره روغن اوله خودم روی 7000 تا عوض کردم
لاستیک هم 205 بگیر فشاری نمیاره

سلام . با تشکر از آقا مهدی و احسان ! مارک فیلتر بنزین ؟ چند کیلومتر عوض کنم ( سوپر میزنم ) ؟

روغن های ELF که سایپا ( پارس خودرو ) میفروشه در ایران پر میشن ! درسته ؟ نمونه وارداتی هم هست در بازار ؟

ممنون ! :n01:

mobin
08-07-2013, 20:59
فکرشو نمیکردم لاستیک خارجی رو ماشین چقدر تاثیر داره. سه ساله ال90 دارم و همون لاستیک فابریک خودش رو استفاده میکردم؛ تنها مشکل ماشین ترمزش بود که علیرغم اینکه abs هست اصلا خوب عمل نمیکرد. ولی با گذاشتن لاستیک کره ای، خیلی عالی شده!
اونایی که مشکل ترمز دارن پیشنهاد میکنم لااقل لاستیکهای جلو رو عوض کنن.خیلی موثره.

ghahremanimehdi
08-07-2013, 21:37
فکرشو نمیکردم لاستیک خارجی رو ماشین چقدر تاثیر داره. سه ساله ال90 دارم و همون لاستیک فابریک خودش رو استفاده میکردم؛ تنها مشکل ماشین ترمزش بود که علیرغم اینکه abs هست اصلا خوب عمل نمیکرد. ولی با گذاشتن لاستیک کره ای، خیلی عالی شده!
اونایی که مشکل ترمز دارن پیشنهاد میکنم لااقل لاستیکهای جلو رو عوض کنن.خیلی موثره.
منم 4 سال هست که لاستیک بارزهای فابریک زیرش هست هنوز عوض نکردم البته ماشین کم کارکرده و هنوز آج داره.ولی با اینوجود هم ترمز النود قابل قیاس با ترمز هیچ ماشینی تو رنج قیمتی خودش نیست.حالا واقعا اینقدر موثره ؟

hormozan m
08-07-2013, 22:12

سلام . میشه بگید چه سایزی و با چه قیمت گرفتید ؟

مرسی

mehdi_08
08-07-2013, 22:53
سلام . با تشکر از آقا مهدی و احسان ! مارک فیلتر بنزین ؟ چند کیلومتر عوض کنم ( سوپر میزنم ) ؟

روغن های ELF که سایپا ( پارس خودرو ) میفروشه در ایران پر میشن ! درسته ؟ نمونه وارداتی هم هست در بازار ؟

ممنون ! :n01:
فیلتر بنزین مارک خاصی نمی خواد جنس اصلی بود بگیر بوش اصلی گیر اوردی خوبه
روغن هم همون الف ایرانی یا استاندارد 10-40 از سایر برند ها رو می تونی بگیری

ess_1362
09-07-2013, 09:12
من خودم سه هفته پیش یک دست شمع ایساکو خریدم 36 تومن و یک فیلتر بوش هم 14 تومن
در مورد روغن هم از برندهای معتبر می تونی 10w-40 با سطح کیفی sl یا بالاتر تهیه کنی و مشکلی نخواهد داشت
در مورد لاستیک اگر با برند کره ای تعوض بشه که چه بهتر در غیر اینصورت حتی یزد تایر اورانوس هم کیفیتی بهتر از بارز به شما خواهد داد

hormozan m
14-07-2013, 20:49
سلام . دوستان دیروز داشتم خیلی شیک و مجلسی با ماشین میرفتم بعد یک دفعه در داشبورد باز شد :n02:

و ضامنش به همین راحتی شکست ! :n04: برای کسی اتفاق افتاده !؟؟؟ :n13:

از نمایندگی قیمت کردم گفت 13 تومنه !

mehdi_08
14-07-2013, 23:13
سلام . دوستان دیروز داشتم خیلی شیک و مجلسی با ماشین میرفتم بعد یک دفعه در داشبورد باز شد :n02:

و ضامنش به همین راحتی شکست ! :n04: برای کسی اتفاق افتاده !؟؟؟ :n13:

از نمایندگی قیمت کردم گفت 13 تومنه !
برا من یه هقته پیش شکست
منتهی خودم درب رو محکم بستم تقصیر خودم بود
گیره اش یه تیکه پلاستیک با فنره که قیمت اصلیش 6 تومنه 13 گرون گفته
البته قبلش یه دونه خریدم روش هیچ مارکی چیزی ننوشته بود 5 تومن تا اومدم بزنم جا شکست!!!
ولی اونی که خریدم 6 تومن کاملا عین فابریک ماشین بود همه نوشته هاش یکی بود
دقت کن جنی متفرقه نندازن بهت :n01:

hormozan m
15-07-2013, 00:11
برا من یه هقته پیش شکست
منتهی خودم درب رو محکم بستم تقصیر خودم بود
گیره اش یه تیکه پلاستیک با فنره که قیمت اصلیش 6 تومنه 13 گرون گفته
البته قبلش یه دونه خریدم روش هیچ مارکی چیزی ننوشته بود 5 تومن تا اومدم بزنم جا شکست!!!
ولی اونی که خریدم 6 تومن کاملا عین فابریک ماشین بود همه نوشته هاش یکی بود
دقت کن جنی متفرقه نندازن بهت :n01:

سلام . خیلی خورد تو ذوق ام ! مثلا یکی از با کیفیت ترین ماشین های ساخت داخله ! :n15:

فردا قراره ببرم نمایندگی درستش کنه ! برای کج بودن در داشبورد راه حلی نیست ؟ عوض کنم در رو درست میشه ؟

ممنون ! :n02:

ebii_palang
16-07-2013, 12:57
سلام دوستان....کارکرد ال 90 من 500 تاست....امروز که اومدم تو پارکینگو خاموشش کردم: 1. هر 8 ثانیه یکبار یه صدای خفیفی مثل "تِپ" از زیر ماشین قسمت عقب میومد
2. زیر ماشینو که دیدم ، متوجه شدم از زیر(تقریبا زیر دنده) روغن میریزه(یهو 5-6 قطره میریخت ، بعد قطع میشد واسه 10-15 ثانیه ....دوباره چند قطره می ریخت)
میخواستم بدونم که این روغن موتوره که میریزه ؟ ببرم نمایندگی دیگه ؟؟؟ بعد اینکه کلا ماشینِ سالم نباید هیچ روغنی به طور کلی بریزه دیگه ، نه؟ ؟؟؟
پ.ن : کف ماشین به هیچ جا نگرفته ، ولی تو چاله چوله رفتم بگی نگی....
با تشکر

mehdi_08
16-07-2013, 13:29
سلام . خیلی خورد تو ذوق ام ! مثلا یکی از با کیفیت ترین ماشین های ساخت داخله ! :n15:

فردا قراره ببرم نمایندگی درستش کنه ! برای کج بودن در داشبورد راه حلی نیست ؟ عوض کنم در رو درست میشه ؟

ممنون ! :n02:
درب داشبورد درمانی نداره
با دستگیره جدید تقریبا درب داشبورد یه 2 3 میلی بیشتر باز می مونه !!!

mehdi_08
16-07-2013, 13:31
سلام دوستان....کارکرد ال 90 من 500 تاست....امروز که اومدم تو پارکینگو خاموشش کردم: 1. هر 8 ثانیه یکبار یه صدای خفیفی مثل "تِپ" از زیر ماشین قسمت عقب میومد
2. زیر ماشینو که دیدم ، متوجه شدم از زیر(تقریبا زیر دنده) روغن میریزه(یهو 5-6 قطره میریخت ، بعد قطع میشد واسه 10-15 ثانیه ....دوباره چند قطره می ریخت)
میخواستم بدونم که این روغن موتوره که میریزه ؟ ببرم نمایندگی دیگه ؟؟؟ بعد اینکه کلا ماشینِ سالم نباید هیچ روغنی به طور کلی بریزه دیگه ، نه؟ ؟؟؟
پ.ن : کف ماشین به هیچ جا نگرفته ، ولی تو چاله چوله رفتم بگی نگی....
با تشکر
شما اول دست بزن به اون مایع ببین روغنه؟
چوون اگه کولر گرفته باشی رطوبت سیستم کولره که به صورت مایع خارج می شه
اگه هر نوع روغنی بود سریعا به نمایندگی مراجعه کن

hormozan m
16-07-2013, 19:52
درب داشبورد درمانی نداره
با دستگیره جدید تقریبا درب داشبورد یه 2 3 میلی بیشتر باز می مونه !!!

سلام مرسي . حتي اگر با در ايران خودروي عوض كنم درست نميشه ؟؟؟ مثل اينكه ايران خودروي ها كمتر كج هستند !

mehdi_08
17-07-2013, 02:41
سلام مرسي . حتي اگر با در ايران خودروي عوض كنم درست نميشه ؟؟؟ مثل اينكه ايران خودروي ها كمتر كج هستند !

نه بابا هیچ فرقی نداره قطعه همونه ایران خودرو سایپا نداره این شرکت قطعاتشون رو از رنو پارس میگیرن
بش فکر نکن بعد یه مد ت عادی می شه بیخیالش می شی چیز مهمی نیست:n16:

Wisdom
17-07-2013, 16:12

من هم اون اول حساسیت داشتم. حتی تا مرحله تحویل نگرفتن هم پیش رفتم. اما وقتی دیدم همه ال 90 های پارس خودرور درشون کجه فهمیدم این خانه از پای بست ویران است! بی خیال شدم دیگه...

hormozan m
18-07-2013, 22:19
سلام . مرسي از دوستان . حالا چه كار كنم كه صدا نده وقتي تو دست انداز ميرم ؟ از همون قسمت كه بازه صدا مياد !
يكجا خوندم گفته بود زبانه رو چسب برق بزنيد !
مرسي

mehdi_08
19-07-2013, 18:47
سلام . مرسي از دوستان . حالا چه كار كنم كه صدا نده وقتي تو دست انداز ميرم ؟ از همون قسمت كه بازه صدا مياد !
يكجا خوندم گفته بود زبانه رو چسب برق بزنيد !
مرسي

اگه با دست درب رو فشار بدی می بینی حدود 2 3 میل جای آزاد داره
روی زبانه رو به همون اندازه لنت برق (بعد یه مدت چسب درمیاد کثیف کاری می شه ) یا با یه چیز دیگه مثله نوار ضربه گیر (قطرش رو باید یه کمی کم کنی ) بپوشونی

M A S 0 U D
26-07-2013, 14:24
به نظر شما قدرت موتور 105 اسب بخار برای این خودرو کافیه؟و اصولا مشکلی نخواهد داشت؟ کم نیست؟

ess_1362
26-07-2013, 20:54
با توجه به هماهنگی دقیق موتور و گیربکس میشه گفت برای سرعت زیر 120 کیلومتر بسیار مناسب هست
البته بالای 120 با توجه به ضریب ایرودینامیکی خودرو شتاب معمولا با این قدرت کاهش پیدا می کنه

عادل120
28-07-2013, 01:49
سلام
نحوه آب بندی ال 90 چطوریه؟یعنی تا چه میزان و با چه سرعتی باید حرکت کرد؟خلاصه این که چطوری باید آب بندی بشه ؟ ضمنا لاستیک با چه سایزی برای ال 90 مناسبه ؟

sami-z
28-07-2013, 03:13
سلام...من 4 ساله دارم با لاستیک نکسون 225 رانندگی میکنم و هر بار هم رفتم جلو بندی رو چک کنم کوچکترین ایرادی نداشته...به نظرتون به جای دیگه آسیب نزده؟؟بنظرتون کارم اشتباه بوده؟؟؟

ess_1362
28-07-2013, 08:42
سلام
نحوه آب بندی ال 90 چطوریه؟یعنی تا چه میزان و با چه سرعتی باید حرکت کرد؟خلاصه این که چطوری باید آب بندی بشه ؟ ضمنا لاستیک با چه سایزی برای ال 90 مناسبه ؟

کار خاصی لازم نیست انجام بدین و فقط تا 1000 تا 1500 کیلومتر اول سعی کنید دنده ها را روی 3000 دور در دقیقه تعویض کنید و از 100 کیلومتر در ساعت سعی کنید سریعتر حرکت نکنید
مورد خاص دیگه ای نیست

سلام...من 4 ساله دارم با لاستیک نکسون 225 رانندگی میکنم و هر بار هم رفتم جلو بندی رو چک کنم کوچکترین ایرادی نداشته...به نظرتون به جای دیگه آسیب نزده؟؟بنظرتون کارم اشتباه بوده؟؟؟
راستش بهترین بازدهی برای این خودرو لاستیک 205-60r15 هست و البته میشه روی لاستیک و رینگ اسپورت مگان با قطر 16 هم میشه حساب کرد....
یادآوری می کنم که منظور از بازدهی مصرف سوخت و ااصطحلاک خودرو و عملکرد ترمز خودرو هست که چون تا حالا برای شما مشکلی پیش نیامده و رضایت کامل دارید میشه اینطوری گفت که استفاده از لاستیک 225 برای شما مشکلی نداره

عادل120
28-07-2013, 21:48
کار خاصی لازم نیست انجام بدین و فقط تا 1000 تا 1500 کیلومتر اول سعی کنید دنده ها را روی 3000 دور در دقیقه تعویض کنید و از 100 کیلومتر در ساعت سعی کنید سریعتر حرکت نکنید
مورد خاص دیگه ای نیست

راستش بهترین بازدهی برای این خودرو لاستیک 205-60r15 هست و البته میشه روی لاستیک و رینگ اسپورت مگان با قطر 16 هم میشه حساب کرد....
یادآوری می کنم که منظور از بازدهی مصرف سوخت و ااصطحلاک خودرو و عملکرد ترمز خودرو هست که چون تا حالا برای شما مشکلی پیش نیامده و رضایت کامل دارید میشه اینطوری گفت که استفاده از لاستیک 225 برای شما مشکلی نداره

سلام
لاستیک 205-65 چطوره؟

mokarx
29-07-2013, 10:45
این ماشین زیاد تعریفی نداره
وقتی تو یه کوچه یا خیابان رانندگی می کنی کوچکترین دست اندازها و ناهمواریها را می تونی احساس کنی یعنی اینها انتقال داده می شه به داخل خودرو
کولرش هم زیاد تعریفی نداره
شکل ظاهریش مخصوصا قسمت عقبش هم که واویلاست

M A S 0 U D
29-07-2013, 17:50
وقتی تو یه کوچه یا خیابان رانندگی می کنی کوچکترین دست اندازها و ناهمواریها را می تونی احساس کنی یعنی اینها انتقال داده می شه به داخل خودرو
قدرت موتورش چطوره؟ تو سربالایی با سرنشین چکاره است؟

mehdi_08
29-07-2013, 19:46

سلام
متعصبانه نگاه نکنید
از ظهار که فاکتور بگیریم از نظر موتورو گیربکس یکی از بهترین هاست از فنر بندیش هم راضی هستم این مشکلاتی رو که گفتین نداره فقط فنر عقب به خاطر یه تیکه بودن اکس ضزبات رو محسوس تر به اتاق وارد می کنه
کولر رو هم در مدل های جدید تغییر دادن که قدرت کمتری از موتور می گیره ولی باز افت قدرت موتور با کولر محسوسه به خصوص در ترافیک

ghahremanimehdi
29-07-2013, 22:06

نظر شما مغرضانه هستش هرچند مواردی که شما گفتید واقعا جزو معایب این ماشین هست و من هم این معایب رو تایید میکنم ولی این ماشین اونقدر محاسن دیگری نسبت به ماشینهای هم رده ی قیمتی خودش داره که این اشکالاتش رو میپوشونه. شما با 37 میلیون چه ماشینی میتونی بخری که از لحاظ فنی سرتر از النود باشه ؟؟؟ هیچی نیست.نمونه ی بارزش MVM315 هستش که از لحاظ ظاهری شاید نسبت به النود سرتر باشه ولی از لحاظ فنی اصلا راضی کننده نیست و اگر شما سری به تاپیکهای این ماشین بزنی متوجه میشی که توی کیفیت هیچ حرفی برای گفتن نداره هرچند قیمتش هم از النود گرونتره.

ghahremanimehdi
29-07-2013, 22:12

کولر النود های تولید قبل از سال 90 خیلی جون موتور رو میگیره و واقعا تو ذوق میزنه.ولی مدل جدیدا میگن نوع کمپرسور و حجم گاز مبرد رو تغییر دادن و بهتر شده حالا راست و دروغش رو نمیدونم.
این ماشین توی رنج قیمتی خودش یکی از بهترین موتورها رو از لحاظ حداکثر توان و حداکثر گشتاوری که تولید میکنه داره(به ترتیب 105 اسب و 145 نیوتن متر) و از اونجایی که گیربکسش هم خوب طراحی شده شتاب 0-100 این ماشین 10.2 ثانیه است و از لحاظ حرکتی کاملا راضی کننده.

M A S 0 U D
29-07-2013, 22:37
نظر شما مغرضانه هستش هرچند مواردی که شما گفتید واقعا جزو معایب این ماشین هست و من هم این معایب رو تایید میکنم ولی این ماشین اونقدر محاسن دیگری نسبت به ماشینهای هم رده ی قیمتی خودش داره که این اشکالاتش رو میپوشونه. شما با 37 میلیون چه ماشینی میتونی بخری که از لحاظ فنی سرتر از النود باشه ؟؟؟ هیچی نیست.نمونه ی بارزش MVM315 هستش که از لحاظ ظاهری شاید نسبت به النود سرتر باشه ولی از لحاظ فنی اصلا راضی کننده نیست و اگر شما سری به تاپیکهای این ماشین بزنی متوجه میشی که توی کیفیت هیچ حرفی برای گفتن نداره هرچند قیمتش هم از النود گرونتره.

سمند EF7 موتور قوی 115 اسب بخاری داره با بدنه محکم و ایمنی خوب ، تازه قیمتش هم یه 10 میلیونی پائیین تره ، به نظر شما به صرفه تر نیست ؟

mehdi_08
29-07-2013, 23:18
از نظر قدرت موتور کاملا راضی کننده اس
موتور k4m ال 90 توی دور موتور 2000 نود درصد گشتاور خودشو تولید می کنه چیزی در حدود 100 نیوتون متر

shadows_funeral
30-07-2013, 04:08
سمند EF7 موتور قوی 115 اسب بخاری داره با بدنه محکم و ایمنی خوب ، تازه قیمتش هم یه 10 میلیونی پائیین تره ، به نظر شما به صرفه تر نیست ؟
موتور ef7 روی کاغذ خیلی از موتور l90سرتر هست ولی متاسفانه سیاستهای مونتاژی ایران خودرو باعث شده این موتور و خودروهایی که با این موتور تحویل می شن معمولا دارای اشکالات زیادی باشن. و شما باید توی سری های جدید همش منتظر خراب شدن یکی از قسمتهای ماشین باشین. گرچه اونچه جدیدا شنیدم و تو تاپیک های l90 هم خوندم مثل اینکه این مشکلات مونتاژ ضعیف و کیفیت پایین قطعات به l90 هم سرایت کرده و مشکلات فراوونی (هم از نظر موتوری و هم از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ قطعات داخل و بدنه) توشون داره رواج پیدا می کنه.
من با نظر دوستمون در مورد ماشینهای mvm زیاد موافق نیستم. خودم 530 و x33 رو امتحان کردم واقعا نسبت به ماشینهای هم رده خودشون سر تر هستن. بازار خیلی خوبی هم نسبت به ماشینهای هم ردشون دارن کیفیت بالاتری هم دارن. 315 رو هم تو بازار که رو هوا می زنن. احتمالا باید همین خصوصیات رو هم داشته باشه که اینقدر طلبه داره.
دوستان لطف کنن در مورد مشاوره خرید در بخش مشاوره سوال بپرسین

ghahremanimehdi
30-07-2013, 11:39

موتور EF7 از لحاظ تئوریک خیلی خوبه ولی از لحاظ کیفی من تاپیک ها رو میخوندم مشکلاتی داره.در هر صورت اگر از سمند EF7 خوشت میاد توی رنج قیمتی خودش ماشین خوبیه.

ess_1362
30-07-2013, 21:15
به نظرم خریدار باید ببینه چی به نظرش میاد و چی جلبش می کنه
خیلی ها پژو پارس را خیلی قبول دارند و دیگه کاری به امکانات و ایمنی ندارند حتی هزینه ها هم براشون خیلی مهم نیست
بعضی افراد هم هستند ظاهر براشون مهم نیست و میان از بین چند تا ماشین همه امکانات را روی کاغذ میارن و بعد بیشترین امکانات را با بهترین و ماسبترین قیمت انتخاب می کنند
در مورد ظاهر ال90 بحث زیاد هست
خیلی ها اصلا حاضر نیستند حتی در موردش فکر کنند طبیعی هست
البته عده ای هم هستند که ظاهرش را نسبت به 405 با خطوط تیز و مسطتیلی ترجیح میدن مثل خودم
کلا انتخاب ماشین به نظرم مثل تا حدودی مثل انتخاب همسر می مونه:n02:
عده ای فقط ظاهر براشو مهمه و سایر موارد را کلا بیخیال میشن و عواقبش را هم می پذیرن
سایرین هم بقیه موارد براشون مهمه که نمی خوام ذکر کنم
ال 90 یکسری معیب داره که نپذیرفتنش دقیقا میشه مثل همین دوستی که متعصبانه با خودرو برخورد می کنه
من همیشه گفتم کولر تندر یک کولر خوب هست و البته عالی نیست
قطعا کولر 405 و 206 و سایر ماشین ها عملکرد بهتری دارند
اما وقتی به موتور ، گیربکس ، ترمز و ایمنی میرسیم قضیه تا حدودی تغییر می کنه و کفه ترازو کاملا به سمت تندر سنگینی می کنه
هر چند که مونتاژ در ایران متاسفانه در حال حاضر در بدترین شرایط خودش به سر می بره ولی میشه گفت این شرایط سخت اثر کمتری روی تندرداشته تا سایر خودرو ها
ef7 به نوبه خودش اگر با قطعات با کیفیت مونتاژ بشه و یک گیربکس مناسب هم براش طراحی بشه میشه گفت موتور خوبی هست که متاسفانه عدم رعایت این دو مورد اثر منفی روی افکار عمومی داشته حتی تعمیر کاران هم تقریبا همین نظر را دارند
باز هم میگم کسی که می خواد ماشین بخره باید ببینه چی به دلش میشینه و اصطلاحا علف باید به دهن بزی شیرین بیاد وگرنه نصیحت و پند و اندرزو تجربه دیگران جایگاهش خیلی کمتر(حدعقل برای ما ایرانی ها)
یادمه زمانی که خودم می خواستم تندر بخرم همه به من می گفتم ماشین مناسبی نیست، قطعاتش گیر نمیاد ، امنیت نداره ، حتی یک نفر به من گفت پدالش پلاستیکی هست و میشکنه(که تا به حال همچین چیزی ندیدم و نشنیدم) و هر آدم عاقل دیگه ای بود طرفش نمی رفت ولی من عکسش را انجام دادم

milad_takjoo
04-08-2013, 00:29
دوستان قطر فرمون تندر چند سانتیمتره؟یعتی روکش فرمون قطر 38 بهش میخوره؟ ممنون

امير موسر
04-08-2013, 09:17
دوستان قطر فرمون تندر چند سانتیمتره؟یعتی روکش فرمون قطر 38 بهش میخوره؟ ممنون

روکش فرمون نگیر ! من برای بابام گرفتم اصلا یجوریه ! فرمون تو دست نمیشینه درست ! یکم بیشتر هزینه کن بده چرم دوزی کنن برات !

hamidR15
04-08-2013, 11:15
روکش فرمون نگیر ! من برای بابام گرفتم اصلا یجوریه ! فرمون تو دست نمیشینه درست !

سلام
منم موافقم،
دوستان يه سوال،چرا دور موتور الي Red Line نداره؟ تا چه عددي تو شتاب گيري ميتوان دور موتور رو افزايش داد كه بهش فشار نياد؟
من تا 5000 هم برخي اوقات كه ياد جوونيا ميكنم بهش گاز ميدم مخصوصا تو سربالائي ها و الحق هم خوب جواب ميده؟

ghahremanimehdi
04-08-2013, 18:56
سلام
منم موافقم،
دوستان يه سوال،چرا دور موتور الي Red Line نداره؟ تا چه عددي تو شتاب گيري ميتوان دور موتور رو افزايش داد كه بهش فشار نياد؟
من تا 5000 هم برخي اوقات كه ياد جوونيا ميكنم بهش گاز ميدم مخصوصا تو سربالائي ها و الحق هم خوب جواب ميده؟

سلام حمید خان خوبی ؟ آخه اون ردلاین زیاد کاربردی هم نداره و بیشتر جنبه زیبایی داره. موتور النود چون 16 سوپاپ هست تو دورهای بالاتر حداکثر گشتاورش رو ایجاد میکنه ( RPM 3750) . بنابراین تا 3750که بهینه اش هست و فشاری بهش نمیاد تا 5000 هم فکر نکنم زیاد مشکلی باشه ولی به هرصورت نباید زیاد تو دور بالا روند.بهینه واسه این ماشین بین 3000-4000 هست به نظر من.
بله این ماشین شتابش راضی کننده هست من خودم خیلی حال میکنم خیلی چموش هست:n02:

mehdi_08
04-08-2013, 22:24
سلام
منم موافقم،
موتور ال 90 حدود 6500 یا 6600 کات اف می کنه
ولی همون طور که گفتن این موتور برای کار در دور بالا ساخته شده بخوای گشتاور کامل رو بگیری و موتور کم نیاره تا 5000 تا باید گاز داد

ghahremanimehdi
05-08-2013, 00:18
موتور ال 90 حدود 6500 یا 6600 کات اف می کنه
ولی همون طور که گفتن این موتور برای کار در دور بالا ساخته شده بخوای گشتاور کامل رو بگیری و موتور کم نیاره تا 5000 تا باید گاز داد
البته گشتاور کاملش تو دور 3750 تولید میشه (حدود140 نیوتن متر ) و در دورهای بالاتر از 3750 ،گشتاور رو به افول میذاره ولی خوب تا دور 5750 توان تولیدی موتور افزایش پیدا میکنه و به حداکثر میرسه (حدود105 اسب ) . بنابراین دور موتور مفیدش حداکثر 5750 هست (البته تئوریک)

mehdi_08
05-08-2013, 08:41
البته گشتاور کاملش تو دور 3750 تولید میشه (حدود140 نیوتن متر ) و در دورهای بالاتر از 3750 ،گشتاور رو به افول میذاره ولی خوب تا دور 5750 توان تولیدی موتور افزایش پیدا میکنه و به حداکثر میرسه (حدود105 اسب ) . بنابراین دور موتور مفیدش حداکثر 5750 هست (البته تئوریک)
اینم باید در نظر گرفت که هنگام تعویض دنده افت دور موتور داریم پس اگه بخوایم دنده بعدی در گشتاور مکازیمم کاره خودش رو شروع کنه باید دور موتور بالا باشه

hamidR15
05-08-2013, 08:55
سلام
ممنو از پاسخهاي شما عزيزان.لطف كرديد.
پس همون حدود4500 اگر تعويض دنده صورت بگيره بهينه هست در دراز مدت و گاهي هم تا 5000-5500 برم مشكلي براي موتور ايجاد نميكنه مثلا به روغن سوزي بي افته؟
حالا اگر رو 3000 تعويض بشه چي؟آيا به قول معروف از اون ور بوم نميافتيم؟يعني مرده حساب ميشه اين دور براي اين موتور يا نه بهتر هم هست و باعث ديرتر مستهلك شدنش ميشه؟
بچه ها دينام الي 90A هست؟

ghahremanimehdi
05-08-2013, 18:00
سلام
ممنو از پاسخهاي شما عزيزان.لطف كرديد.
پس همون حدود4500 اگر تعويض دنده صورت بگيره بهينه هست در دراز مدت و گاهي هم تا 5000-5500 برم مشكلي براي موتور ايجاد نميكنه مثلا به روغن سوزي بي افته؟
حالا اگر رو 3000 تعويض بشه چي؟آيا به قول معروف از اون ور بوم نميافتيم؟يعني مرده حساب ميشه اين دور براي اين موتور يا نه بهتر هم هست و باعث ديرتر مستهلك شدنش ميشه؟
بچه ها دينام الي 90A هست؟

تعویض دائمی دنده روی 4500 به نظرم زیاده. همون 3800 دنده بهتره عوض بشه.دور بهتره بین 3000تا4000 باشه که همون شتاب مناسبی داشته باشیم و هم دنده مرده نباشه.رانندگی مداوم در دورهای زیر 2000 و بالای 4500 موتور رو زودتر مستهلک میکنه.
آره فکرکنم دینام 90 هست ولی باتری 60 هست که تا 75 هم باتری میشه انداخت.

ghahremanimehdi
05-08-2013, 18:02
اینم باید در نظر گرفت که هنگام تعویض دنده افت دور موتور داریم پس اگه بخوایم دنده بعدی در گشتاور مکازیمم کاره خودش رو شروع کنه باید دور موتور بالا باشه

بله درسته ولی اون میشه رانندگی اسپرت نه رانندگی معمولی توی شهر:n02:و مصرف بنزین هم بالا میره.

mehdi_08
06-08-2013, 13:08
بله درسته ولی اون میشه رانندگی اسپرت نه رانندگی معمولی توی شهر:n02:و مصرف بنزین هم بالا میره.

آره دیگه اون حالت برای استفاده از حداکثر گشتاور و اسب بخاره

Ali_Best
17-08-2013, 16:18
بچه ها....

آب رادیاتور چی میریزین؟
(نگین آب رادیاتور میریزیم! :دی )
مارک چیزی خاص هست؟

ittools
17-08-2013, 17:16
الان یه ساله ماشین رو سوار میشم حدود 2600 هم رفته به نظرتون کدوم قسمت هاش رو چک کنم مثلا آب رادیاتور + روغن موتور و ... چیز زیادی هم سردرنمیارم یه راهنمای کنید در حد زیر دیپلم :دی

mehdi_08
17-08-2013, 19:11
بچه ها....

آب رادیاتور چی میریزین؟
(نگین آب رادیاتور میریزیم! :دی )
مارک چیزی خاص هست؟
مایع خنک کننده گلاسئول بریز
از این اب رادیاتور 2 لیتری هایی که همجا ریخته نریزی ها !!

mehdi_08
17-08-2013, 19:12
الان یه ساله ماشین رو سوار میشم حدود 2600 هم رفته به نظرتون کدوم قسمت هاش رو چک کنم مثلا آب رادیاتور + روغن موتور و ... چیز زیادی هم سردرنمیارم یه راهنمای کنید در حد زیر دیپلم :دی
چون یه سال گذشته ببر روغن موتور رو عوض کنن
سطحمایعات هم چک کن کمتر از min نباشه
کاری دیگه ای نمی خواد انجام بدی

Ali_Best
20-08-2013, 19:14
مایع خنک کننده گلاسئول بریز
از این اب رادیاتور 2 لیتری هایی که همجا ریخته نریزی ها !!

مهدی جان دو سه جا رفتم وقتی گفتم اینو میخوام میگفتن چی چی هس؟! :دی

رفتم ایران خودرویی که ماشین رو برای چک می برم
یه پسره هست خوره تندره میگفت اینقدر مهم نیست یه ضد یخ سمن شیمی بهم پیشنهاد داد
همونو گرفتم! 7 تومن

malkemid
21-08-2013, 01:52
سلام دوستان

آقا ما یه ال 90 صفر گرفتیم مدل e2 ...این برچسب مصرف انرژیش زده D ...یه سری قدیمی تر ها من دیدم زده B...این چیه قضیش؟ اگه D باشه که فاجعست!:n27:

mehdi_08
21-08-2013, 13:57
سلام دوستان

آقا ما یه ال 90 صفر گرفتیم مدل e2 ...این برچسب مصرف انرژیش زده D ...یه سری قدیمی تر ها من دیدم زده B...این چیه قضیش؟ اگه D باشه که فاجعست!:n27:
ایران خودرویی یا پارس خودرو؟
یه عکس ازش بزار ببینم چیا نوشته
برای من مدل 91 زده b یورو 4 هم هست

malkemid
21-08-2013, 14:11
پارس خودرو...عکس الان دم دستم نیست ولی نوشته مصرف در صد کیلومتر 6.82 لیتر...رده مصرف هم زده D...یورو 4 هم هست

mehdi-2009
22-08-2013, 12:30
پارس خودرو...عکس الان دم دستم نیست ولی نوشته مصرف در صد کیلومتر 6.82 لیتر...رده مصرف هم زده D...یورو 4 هم هست

مقدارمصرفش که عوض نشده شاید معیارش فرق کرده
معیار چندزده؟

hormozan m
22-08-2013, 20:27
سلام دوستان . امروز بالاخره رفتم لاستیک های ماشین رو عوض کردم .:n09:

چیزی که گرفتم Kumho 205-15-60 با کلی گشتن با تاریخ تولید 2013 جفتی 425 هزار تومن گرفتم ! لاستیک های خودش ( بارز :n02: ) رو 150 کلا خرید ( دو جفت ) :n28:

ماشین 6800 تا کار کرده :n04:

نصب هم با نیتروژن و سوپاپ آلمانی 40 تومن گرفت !

دو تا فیلتر هم برای ماشین گرفتم گفتم بگم شاید دوستان بخوان قیمت ها رو بدونن !

فیلتر هوا مارک MANN آلمان 12 هزار تومان ( با هولوگرام)

فیلتر روغن مارک Purflix فرانسه 22 هزار تومان ( با هولوگرام ) فیلتر روغن همه جا نمونه ایرانی اش رو داشتن ! :n01:

ghahremanimehdi
23-08-2013, 12:18
سلام دوستان . امروز بالاخره رفتم لاستیک های ماشین رو عوض کردم .:n09:

چیزی که گرفتم Kumho 205-15-60 با کلی گشتن با تاریخ تولید 2013 جفتی 425 هزار تومن گرفتم ! لاستیک های خودش ( بارز :n02: ) رو 150 کلا خرید ( دو جفت ) :n28:

ماشین 6800 تا کار کرده :n04:

نصب هم با نیتروژن و سوپاپ آلمانی 40 تومن گرفت !

دو تا فیلتر هم برای ماشین گرفتم گفتم بگم شاید دوستان بخوان قیمت ها رو بدونن !

فیلتر هوا مارک MANN آلمان 12 هزار تومان ( با هولوگرام)

فیلتر روغن مارک Purflix فرانسه 22 هزار تومان ( با هولوگرام ) فیلتر روغن همه جا نمونه ایرانی اش رو داشتن ! :n01:

مبارکه.با تعویض لاستیک آیا ماشین نرم تر شده ؟آیا محسوسه؟ فرمون چی سفت نشده ؟

hormozan m
23-08-2013, 15:13
مبارکه.با تعویض لاستیک آیا ماشین نرم تر شده ؟آیا محسوسه؟ فرمون چی سفت نشده ؟

سلام . مرسي . به نظرم نرم تر شده و تكان هاي شديد رو ديگه نداره و وقتي هم از روي ترك هاي آسفالت رد ميشي ديگه ماشين نمي لرزه ! فرمون كه اصلا تغيير نكرده به نظرم ! اما واقعا چسبندگي با جاده بيشتر شده

malkemid
23-08-2013, 23:11
مقدارمصرفش که عوض نشده شاید معیارش فرق کرده
معیار چندزده؟

امروز چک کردم معیار ماشین من زده 6.7 لیتر...ولی مال دوستم که رده B بود زده بود هفت و خورده ای...این تغییر معیار واسه چیه؟

+ f.a.r.i
02-09-2013, 17:23
دوستان الان چون ایران تحریمه نمیشه این مدل رو از ایران خودرو خرید ؟ اصلا میفروشن یا دیگه تولید نمیکنن به دلیل تحریم ؟

ess_1362
02-09-2013, 22:37
فعلا بجز چند تیپ 207 و 206 و سمند و 405 و انواع پراید و تیبا صنعت خودرو سازی داخلی تولیدی نداره و تولید این خودرو هم متاسفانه چند ماهی میشه متوقف شده

ghahremanimehdi
03-09-2013, 12:42
فعلا بجز چند تیپ 207 و 206 و سمند و 405 و انواع پراید و تیبا صنعت خودرو سازی داخلی تولیدی نداره و تولید این خودرو هم متاسفانه چند ماهی میشه متوقف شده

جدی؟خبرموثقه؟ پس چرا چندسری در ماههای پیش پیشفروش کردن ؟ اگر تولیدش متوقف میشد قیمتش جهش میکرد مثل 206

ess_1362
03-09-2013, 20:22
خط تولید ایرانخودرو را که خبر موثق دارم که تعطیل شده و بجاش پژو مونتاژ می کنند
کسانی هم که پیش خرید کردن اکثرا تبدیل شده به پژو و سمند
پارس خودرو هم تولیدی نداشته اگر هم تحویلی داشته از انبار بوده

amir_t6262
03-09-2013, 20:56
جدی؟خبرموثقه؟ پس چرا چندسری در ماههای پیش پیشفروش کردن ؟ اگر تولیدش متوقف میشد قیمتش جهش میکرد مثل 206

نقل قول از مدیرعامل ایران خودرو

خبرنگار: در حال حاضر تندر 90 تولید می‌کنید؟
نجم‌الدین: خیر، چون آنها رها کرده و رفته‌اند و ما قطعه نداریم که تولید کنیم.

منبع [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

malkemid
04-09-2013, 01:29
قطعات یدکی ال 90 تکلیفش چیه؟

ess_1362
04-09-2013, 07:51
لوازم یدکی که گیر میاد حالا یا از ترکیه یا از چین!
مسائل و موارد مهمتر از این هم که بسته به جان انسانها هست الان مشکلی ندارند (ظاهرا) این موارد که مشکلی نداره

ghahremanimehdi
04-09-2013, 12:28
لوازم یدکی که گیر میاد حالا یا از ترکیه یا از چین!
مسائل و موارد مهمتر از این هم که بسته به جان انسانها هست الان مشکلی ندارند (ظاهرا) این موارد که مشکلی نداره

اینجور که بوش میاد اگر یه فکر جدی واسه تحریمها نکن باز دوباره باید منتظر معضلی جدید و جهش قیمتها باشیم چون تحریم خودرو همین اواخر وضع شده و تازه هنوز چندان عملیاتی نشده/

Ali_Best
07-09-2013, 20:29
سلام

سعی کردم و امیدوارم مطالب مهم این تاپیک رو خونده باشم
چند سوال که جواب براشون پیدا نکردم:

1- یه جا نوشته شده بود که عمر مفید باطری 1.5 ساله. الآن من 2.5 ساله که ماشین رو دارم و مشکلی تو این مورد نداشتم
کی باید برای تعویضش اقدام کرد؟ و اینکه چه مدلی باطری باید گرفت؟

2 - روغن ترمز رو یه جا خوندم که هر به 2 سال باید تعویض بشه
چه مارکی؟

3 - کسی از دوستان دکمه صندوق پران رو زیر دستی فعال کرده یا نه؟

4 - دیاگ به چه عملیاتی گفته میشه؟
نتیجش چیه؟

5 - بنزین سوپر چه توفیری داره؟!

6 - روغن گیربکس کی باید عوض / زیاد بشه؟ محلش کجاست؟

7 - روغن فرمان چه مدت یکبار باید عوض بشه؟

8 - برای تعویض روغن ترمز تماما چه قدر نیازه؟ چند گالن چند لیتری؟

9 - فیلترها روغن / بنزین / هوا چه مدت یکبار باید عوض بشه؟

10 - آب رادیاتور از این آشغالیا ریختم. میخوامن عوض کنم
یه جا نوشته بود 2 لیتر گلاسئول و 3 لیتر آب مقطر.... درسته؟
آب مقطر از کجا گیر بیارم؟! خودم درست کنم؟!

11 - نصب مینی فلاپ / گل گیر / دیفیوزر اینا تخصص میخواد؟!

12 - فیلتر کابین کجا نصب میشه؟

13 - شست و شوی انژکتور هرچند بار یکبار باید انجام بشه؟

و یه سوال کلی...
بعضیا میگن بهتره ماشین رو تا زمانی که گارانتی داره نگهش داشت و سریع فروخت و ماشین بعدی رو خرید
با در نظر گرفتن تمامی قضایا و حواشی پیشنهاد و رویه شما چیه؟
مثلا الآن بازار ماشین خرابه تولید دارند کیفیتشون رو از دست میدن...
و یا اینکه وقتی ماشین دست خود آدم باشه بهتره چون میدونه چه کاری داره باهاش میکنه و کلا مراقبشه این طوری
تا اینکه دائم دست 2 با گارانتی بگیره...............

ess_1362
08-09-2013, 07:53
1- یه جا نوشته شده بود که عمر مفید باطری 1.5 ساله. الآن من 2.5 ساله که ماشین رو دارم و مشکلی تو این مورد نداشتم
کی باید برای تعویضش اقدام کرد؟ و اینکه چه مدلی باطری باید گرفت؟
هر موقع که دیگه ماشین استارت نخورد:n02:
باتری من الان بیش از 3 سال هست داره کار می کنه
من رکورد باتری فابریک تر روی پراید را تا 4 سال دارم

2 - روغن ترمز رو یه جا خوندم که هر به 2 سال باید تعویض بشه
چه مارکی؟

شهرهای شمالی که رطوبت بالاست باید 2 یا 3 سال یکبار تعویض بشه ولی شهرهایی که رطوبت ندارند تا 7-8 سال هم موردی نداره + اینکه برند elf در بازار گیر میاد

4 - دیاگ به چه عملیاتی گفته میشه؟
نتیجش چیه؟
بررسی خطاهای احتمالی که در ecu ثبت میشه جهت بررسی و پیگیری
من که تا حالا موردی نداشتم ولی سالی یکبار ضرری نداره

5 - بنزین سوپر چه توفیری داره؟!
من همیشه معمولی می زنم و مشکلی هم ندارم البته در سفر اخیر حدود 3000 کیلومتر بود سوپر زدم و فقط تنها توفیقش این بود که به نظرم موتور کمی نرم تر کار می کرد

6 - روغن گیربکس کی باید عوض / زیاد بشه؟ محلش کجاست؟
روغن گیربکس فول سنتتیک هست یعنی تا وقتی گیربکس به علت مشکل باز نشده نیازی به تعویضش نیست و فقط در فواصل 10000 کیلومتر سطح روغن بررسی بشه

7 - روغن فرمان چه مدت یکبار باید عوض بشه؟
طبق همون مورد روغن ترمز هست با این تفاوت که از جنس روغن گیربکس اتوماتیک مگان هست که فول سنتتیک هست و ....

8 - برای تعویض روغن ترمز تماما چه قدر نیازه؟ چند گالن چند لیتری؟

چند گالن!!!:n08:
مگه می خوای روغن ماک عوض کنی؟
نیازی نیست ولی فکر کنم نهایت نیم لیتر تا یک لیتر می خواد

9 - فیلترها روغن / بنزین / هوا چه مدت یکبار باید عوض بشه؟
روغن هر 10000 یا با هر بار تعویض روغن
هوا بستگی به آلودگی هوای محیط داره که هر 7000 تا 10000
بنزین هم من هر 15000 تعویض می کنم

10 - آب رادیاتور از این آشغالیا ریختم. میخوامن عوض کنم
یه جا نوشته بود 2 لیتر گلاسئول و 3 لیتر آب مقطر.... درسته؟
آب مقطر از کجا گیر بیارم؟! خودم درست کنم؟!

منم تا همین اواخر آب رنگی می ریختم ولی نظرم عوض شده و از این به بعد می خوام فقط آب مقطر بریزم
توصیه می کنم آب رادیاتور را تعویض نکنید چون ضدیخ های کنونی همه ترکیبات اتیلن گلیکول هستند که بعد از 2 سال حالت اسیدی به هم می زنند و باعث خوردگی سیلندر میشه و توصیه نمی کنم

12 - فیلتر کابین کجا نصب میشه؟
باید توری درون محفظه موتور نزدیک برف پاک کن باز بشه دقیقا وسط جاش مشخصه

13 - شست و شوی انژکتور هرچند بار یکبار باید انجام بشه؟

تا وقتی مشکلی برای خودرو پیش نیاد اینجور انگلک کاری ها اصلا توصیه نمیشه

بعضیا میگن بهتره ماشین رو تا زمانی که گارانتی داره نگهش داشت و سریع فروخت و ماشین بعدی رو خرید
با در نظر گرفتن تمامی قضایا و حواشی پیشنهاد و رویه شما چیه؟

اگر رویه کیفیت تولیدی خودرو های داخلی ثابت باشه کاملا موافقم
ولی این خودرو تا اینجا برای من رضایت مند بوده و تا حالا دلیلی نمی بینم برای تعویضش

Ali_Best
08-09-2013, 10:24
مرسی عزیز جان از توضیحاتت

منم تا همین اواخر آب رنگی می ریختم ولی نظرم عوض شده و از این به بعد می خوام فقط آب مقطر بریزم
توصیه می کنم آب رادیاتور را تعویض نکنید چون ضدیخ های کنونی همه ترکیبات اتیلن گلیکول هستند که بعد از 2 سال حالت اسیدی به هم می زنند و باعث خوردگی سیلندر میشه و توصیه نمی کنم
راجع به گلاسئول اصلی هم شما این نظر رو دارید؟
والا تو فروم بغلی بود شنیدم که توصیه میکردند هر به دو سال کل آب رادیاتور رو عوض کنید و هیچ ارتباطی هم به میزان کارکرد ماشین نداره

راجع به شست و شوی انژکتور هم درسته حق با شماست
انگاری اون طرف بچه ها یه نمه زیادی حساس هستند و این پیشنهادات رو میدن! :دی

آقا مجدد مرسی :n16:

Ali_Best
08-09-2013, 13:35
از دوستان کسی گلاسئول سراغ داره؟!
تهران نیکوپخشم نداره :(

اگه سراغ دارید برای کدوم شهر هست؟

Ali_Best
12-09-2013, 11:25
دیروز رفتم برای سرویس و تعویض روغنی اینا
بماند چرت و پرت هایی که یارو بر خلاف ادعایی که داشت می گفت!

فقط بگم سر جا دادن فیلتـر کابین سرویس شدم رسما :|

و یه سوال دارم:
روغن ریزی داشت ماشین... فشنگی هیدرولیکشو عوض کردم خوب شد
روغن الف هیدرولیک گیرم نیومد حتی تو تهران
یارو مارک MAG آمریکایی بهم داد ریختم. باهاش صحبت کردم که نکنه با روغنی که داره نسازه اینا
میگفت نگران نباش بهتر از اونه... هرچی بهش میگفتم باااااو کاری به بهتر بودنش ندارم میگم نسازه یوقت با چیزی که الآن هست
میگفت نه بیخیال
نظر شما چیه؟

چند قلم جنسه خیلی کمیاب شده:
گلاسئول / شمع رنو مکزیکی / روغن هیدرولیک
نیکوپخش میگه دیگه از این ور سال کلا نداشتیم اینا رو :|

ess_1362
12-09-2013, 18:39
روغنی که استفاده می کنید باید استاندارد روغن elf را داشته باشه
حیف شد که روغن اصلی سطحش کم شده چون روغن مناسبی هست و عمر بالایی هم داره
برسسی که ببین اگر از نظر استاندارد یکی باشند مشکلی نداره

Ali_Best
12-09-2013, 21:03
خب برادر...
لا اقل بگو ببینیم این استانداردش چی هست؟
وچجوری میتونم بفهمم که سازگارن باهم

اعصاب آدم خورد میشه خدایی از نفهمی این تعمیرکارا
هیچی حالیشون نیست

رفتم پیش یارو ادعا میکنه همه لکسوزیا و ماشین های مدل بالا کلا میان پیش من
بعد بدش اومده بود که روغن با خودم برده بودم پیشش
بهش گفتم فلانی شما چی میریزین میگفت ما هم الف میریزیم
بعد چند دقیقه حالا فهمیدم الف 20 - 50 میریزن :|
فیلتـر روغنو عوض نکرده بود بهش گفتم چقدر ریختی روغنو؟ میگفت 4 لیتر
بهش گفتم باید بیشتر میریختی که میگفت نه ببین استانداردش اینه (به یه کاغذ رو دیوار اشاره میکرد)
میگفت اگه فیلـتر عوض نکنی باید 4 تا بریزی مگان 16 سوپاپه 4.8 تا میریزن
بهش گفتم خب اینم 16 سوپاپه که... میگفت ببین اینجا نوشته 4 لیتر...
بهش گفتم کوش؟ گشت گشت حالا که پیداش کرد تازه فهمیدیم باید 4.5 لیتر بریزه :|

سر فیلـتر کابینم که میگفت ال 90 نداره !!
میگفتش نصف روز دل رودشو گشتم پیدا نکردم
بهش گفتم بده پیچ گوشتی رو... پیداش کردم... مونده بود سر جاش
حالا داشتم با یه بدبختی جا میزدم خیلی بد دسته لامصب!
حالا هی نظر میداد که اینا فیلـتراش مثل سوناتاها از تو نصب میشه
هی وراجی میکرد منم عین خیالم نبود داشتم کارمو میکردم بهش میگفتم آره حق با شماس :|

becareful
20-09-2013, 18:20
از روغن های بهران 10 40 و profi car 10 40 می تونید استفاده کنید عزیز.

Ali_Best
20-09-2013, 20:46
مرسی عزیز

روغن موتورو که خود الف گیر آوردم
هیدرولیکم پرسیدم که گفتن مشکلی نداره اینی که ریختم

دوستان:
شمع هرچند هزار تا یبار باید عوض شه؟

M A S 0 U D
20-09-2013, 20:49
دوستان قضیه این رنو کلیو که رو پلتفرم ال 90 بود چی شد؟ کی میاد به بازار ؟ اطلاعی ندارید؟
ظاهرا همین مشخصات فنی ال 90 رو داره و البته 5 دره؟

ess_1362
20-09-2013, 22:38
شمع هرچند هزار تا یبار باید عوض شه؟

شمع را هر 18000 تا 20000 تعویض کنید
لازم نیست شمع گرون قیمت بخرید
همون نمونه ایساکویی که روی شمع ذکر شده ساخت مکزیک گزینه خوبی هست
تاکید می کنم مواردی که نوشته ساخت فرانسه هست همگی تقلبی هستند

Ali_Best
20-09-2013, 23:26
ایران خودرو رفته بودم این یارو کارشناسه بهم گفت هر 40 هزار تا عوض کن!
اون مدلشم آره میدونم مکزیکیشو میخرم

دو مورد:
یه ایران خودروی دیگه رفته بودم میگفت همین ای کیوم پژو رو بذار خوبه !
فیلتـر کابینم کندمش! گیر میکرد به برف پاک کن!

یه تجربه:
هر از گاهی کاپوتو بدید بالا یه چک بکنید مواردو
رفتم سفر یه 1700 تایی مسافت
اومدم خونه دیدم قسمت ورودی هوا به موتور ازش جدا شده!
حالا خدا میدونه کی کنده شده بوده
بی خود نبود مصرف تو جاده رو 10 بود نهایت 9.5
البته گذاشته بودم به حساب مسافران زیاد و صندوق پر و باربند
پس: الکی نباید مصرفش بالا باشه :|

ghahremanimehdi
20-09-2013, 23:35

دو مورد:
یه ایران خودروی دیگه رفته بودم میگفت همین ای کیوم پژو رو بذار خوبه !
فیلتـر کابینم کندمش! گیر میکرد به برف پاک کن!

یه تجربه:
هر از گاهی کاپوتو بدید بالا یه چک بکنید مواردو
رفتم سفر یه 1700 تایی مسافت
اومدم خونه دیدم قسمت ورودی هوا به موتور ازش جدا شده!
حالا خدا میدونه کی کنده شده بوده
بی خود نبود مصرف تو جاده رو 10 بود نهایت 9.5
البته گذاشته بودم به حساب مسافران زیاد و صندوق پر و باربند
پس: الکی نباید مصرفش بالا باشه :|
مصرفش تو جاده نباید بیشتر از 7 باشه وگرنه موتور مورد داره.

Ali_Best
21-09-2013, 00:49
درسته
پریروز یه سفر به تهران داشتم
نهایت مصرف 7.8 بود

برگشت 7.2 بود تقریبا

این بار فقط سه نفر داخل ماشین بودیم نه بار و نه باربند
الآن چطوره؟ روغن موتور و فیلتـرها رو هم عوض کردم قبل سفر

تو اون حالت... یعنی مسافر تعداد زیاد و کلی بار مصرف نهایت چقدر باید باشه؟

ess_1362
21-09-2013, 07:22
به من هم همین را گفتن ولی اصلا قابل توجیه نیست
قیمت یک دست شمع نهایتا 40000 تومن هست که اگر به موقع عوض نشه حتما به کویل آسیب میزنه و باید بالای 100000 تومن هزینه کنید.
اگر هم در جای نامناسبی کویل خراب بشه چاره ای جز بکسل کردن ندارید

ghahremanimehdi
22-09-2013, 03:53
به من هم همین را گفتن ولی اصلا قابل توجیه نیست
قیمت یک دست شمع نهایتا 40000 تومن هست که اگر به موقع عوض نشه حتما به کویل آسیب میزنه و باید بالای 100000 تومن هزینه کنید.
اگر هم در جای نامناسبی کویل خراب بشه چاره ای جز بکسل کردن ندارید

قبلا توی دفترچه ی راهنما نوشته بود هر 20 هزارتا الان مثل اینکه تغییرش دادن به 60 هزارتا.من خودم روی 20 هزارتا عوض کردم ولی وقتی رفتم نمایندگی گفت نیازی به عوض کردن نیست توی این کیلومتر.

jamshidjap
22-09-2013, 16:47
سلام
این گیربکس های اتومات که گذاشتن مال چه ماشینیه؟ 206 یا مگان یا مارک دیگه ای هست؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛اگه مال 206 هستش که آشغاله.

ess_1362
22-09-2013, 18:45
مال هیچکدوم نیست
البته شباهت هایی به 206 داره ولی مثل 206 خنگ نیست
کلا کسانی که تندر اتومات خریدن از عملکردش راضی بودن و کسی را ندیدم که ناراضی باشه
این گیربکس از لحاظ کد ظاهرا با گیربکس داستر یکی هست ولی تفاوت هایی را هم داره

ghahremanimehdi
24-09-2013, 04:44
به نظرم موتور زیر 2000 سی سی گیربکس اتومات خوب جواب نمیده چون کاهش قدرت موتور تو ذوق میزنه.توی ریو و 206 هم همینطوره.

Ali_Best
24-09-2013, 22:20
بچه ها یه سوال بی پاسخ موند:

مصرف خودروی شما چقدره؟

ببینید...
من حدود 400 کیلومتر بین راهی روندم و 200 تا هم داخل شهر
مصرف رو زده 7.3
منطقیه؟

البته الآن میشه گفت ایده آله
چون اگه 200 تا دیگه تو شهر برونم حتی به 9 هم نزدیک میشه
زیاد نیست یه نمه؟ با توجه به اینکه مصرف ترکیبی باید 6.9 باشه

حقیقتش من این ماشینو صفر نخریدم با 28 تا کارکرد خریدم
اون زمان یادمه مصرف رو 8.8 بود.........
همونطور که تو پست قبلیم هم گفتم تو جاده 9.7 هم داشتم که با خاطر همون مورد هوا بوده.......

lidoma2012
25-09-2013, 08:03
تندر 90 جدیدا مدل E2 یک ایربک شده و پارس تندر جدید با قیمت 41 میلیونی دو ایربگ:n28:
تازه ایرن خودرو فعلا با تحریم رنو تولید نداره و فقط پارس خودرو با ظرفیت محدود تولید دارد. اگه تحریم حل نشه بازم گرونتر می شه:n03:

AmirF3
19-10-2013, 15:45
دوستان سلام.
ماشین من یه مدتیه همونطور که توی عکس با فلش مشخص کردم، روی قاب پلاستیکی موتور به نظر میرسه مقداری روغن پس میده. هر چقدر هم نگاه کردم منشا اش رو پیدا نکردم چون این قاب یه جورایی روی هواست و به قسمت فلزی موتور نچسبیده.
می خواستم بپرسم این قضیه عادیه یا اینکه مشکلی وجود داره؟
اخیرا هم قسمت زیرین(به سمت زمین) سینی موتور (گارد) میبینم که مقداری روغنی هست.البته در حد کم مثل همین عکس موتور. این چطور؟ مشکلی داره یا طبیعیه؟
ماشین هم مدل 91 ایران خودرویی هست و 5 هزارتا کار کرده.
باتشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ess_1362
19-10-2013, 22:44
باید قاب روی موتور باز بشه
احتمالا از واشر قالپاق داره روغن نشت می کنه

jamshidjap
20-10-2013, 12:54
فکرکنم اینا بخار روغن باشه و مشکلی نداشته باشه

hormozan m
20-10-2013, 22:03
دوستان سلام.
ماشین من یه مدتیه همونطور که توی عکس با فلش مشخص کردم، روی قاب پلاستیکی موتور به نظر میرسه مقداری روغن پس میده. هر چقدر هم نگاه کردم منشا اش رو پیدا نکردم چون این قاب یه جورایی روی هواست و به قسمت فلزی موتور نچسبیده.
می خواستم بپرسم این قضیه عادیه یا اینکه مشکلی وجود داره؟
اخیرا هم قسمت زیرین(به سمت زمین) سینی موتور (گارد) میبینم که مقداری روغنی هست.البته در حد کم مثل همین عکس موتور. این چطور؟ مشکلی داره یا طبیعیه؟
ماشین هم مدل 91 ایران خودرویی هست و 5 هزارتا کار کرده.
باتشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام . تا جایی که من میدونم این یک مشکل شایع در لوگان و مگان 1600 هست ! از تعمییر کار پرسیدم گفت که مشکلی نداره :n06:

Extreme-Forces
21-10-2013, 20:07
یادمه یکی از دوستان ، حرکت با دنده خلاص رو در یک مسیر سرپایینی تست کردن و گفتن که مصرف سوخت رفت بالا.

دلیل علمیش اینه که:
وقتی شما با دنده خلاص درحال حرکت هستین ، تزریق سوخت به محفظه احتراق ادامه داره . درواقع ECU خودرو این تحلیل رو میکنه که ماشین اماده حرکت هست و باید تزریق سوخت صورت بگیره.
ولی وقتی شما یک مسیر سرپایینی رو درحالی طی میکنید که دنده درگیر هست ، دیگه ECU مثل حالت قبل تحلیل نمیکنه.
در این وضعیت (معمولا با دور موتور بالای 1000) ECU میاد تزریق سوخت رو قطع میکنه ، و درواقع نیروی لازم برای کار کردن موتور از چزخ ها فراهم میشه. یعنی تو محفظه احتراق فقط هوا پر میشه و خالی میشه.

باید اینو در نظر داشت که موتور برای کار کردن به یک نیرویی احتیاج داره. اکثرمواقع با احتراق این نیرو تامین میشه . ولی در این وضعیت خاص نیروی لازم همونطور که گفتم از چرخ ها تامین میشه.:n09: (درواقع معکوس حالت عادی کار میکنه)
پس حرکت با دنده خلاص مصرف سوخت رو افزایش میده.
:n16:

Pourya-pc
22-10-2013, 11:35
یادمه یکی از دوستان ، حرکت با دنده خلاص رو در یک مسیر سرپایینی تست کردن و گفتن که مصرف سوخت رفت بالا.

دلیل علمیش اینه که:
وقتی شما با دنده خلاص درحال حرکت هستین ، تزریق سوخت به محفظه احتراق ادامه داره . درواقع ECU خودرو این تحلیل رو میکنه که ماشین اماده حرکت هست و باید تزریق سوخت صورت بگیره.
ولی وقتی شما یک مسیر سرپایینی رو درحالی طی میکنید که دنده درگیر هست ، دیگه ECU مثل حالت قبل تحلیل نمیکنه.
در این وضعیت (معمولا با دور موتور بالای 1000) ECU میاد تزریق سوخت رو قطع میکنه ، و درواقع نیروی لازم برای کار کردن موتور از چزخ ها فراهم میشه. یعنی تو محفظه احتراق فقط هوا پر میشه و خالی میشه.

باید اینو در نظر داشت که موتور برای کار کردن به یک نیرویی احتیاج داره. اکثرمواقع با احتراق این نیرو تامین میشه . ولی در این وضعیت خاص نیروی لازم همونطور که گفتم از چرخ ها تامین میشه.:n09: (درواقع معکوس حالت عادی کار میکنه)
پس حرکت با دنده خلاص مصرف سوخت رو افزایش میده.
:n16:

دوست عزیز مواردی رو که فرمودید درست است اما نه در هر خودرویی ، خودروهایی مثل تویوتا و بی ام دبلیو در برخی مدل ها از این فناوری استفاده میکنند ، به طور مثال در تویوتا پریوس در برخی مواقع که فشاری روی موتور نیست و اصطلاحا جاده کفی است ، نسبت سوخت و هوا تغییر میکند و بیشتر هوا به درون سیلندر تزریق میشود
اما در خودروهای معمولی مثل ال 90 یا ... هنگامی که خودرو در سرازیری باشد و در دنده باشد ، اگر گاز ندهیم مصرف بیشتر میشود به این علت که گیرباکس به زور قصد چرخاندن موتور را دارد ، میل سوپاپ ها اجبارا باز میشوند تا سوخت را به موتور برسانند و این عمل با فشار بیشتری به نسبت حالت عادی اعمال میشود چون ، در نتیجه مصرف سوخت بیشتر میشود درحالی که اگر ماشین را خلاص کنیم موتور درجا کار میکند و مصرف سوخت تا اندازه قابل ملاحظه ایی کاهش میابد .

ess_1362
22-10-2013, 14:16
دوست عزیز مواردی رو که فرمودید درست است اما نه در هر خودرویی ، خودروهایی مثل تویوتا و بی ام دبلیو در برخی مدل ها از این فناوری استفاده میکنند ، به طور مثال در تویوتا پریوس در برخی مواقع که فشاری روی موتور نیست و اصطلاحا جاده کفی است ، نسبت سوخت و هوا تغییر میکند و بیشتر هوا به درون سیلندر تزریق میشود
اما در خودروهای معمولی مثل ال 90 یا ... هنگامی که خودرو در سرازیری باشد و در دنده باشد ، اگر گاز ندهیم مصرف بیشتر میشود به این علت که گیرباکس به زور قصد چرخاندن موتور را دارد ، میل سوپاپ ها اجبارا باز میشوند تا سوخت را به موتور برسانند و این عمل با فشار بیشتری به نسبت حالت عادی اعمال میشود چون ، در نتیجه مصرف سوخت بیشتر میشود درحالی که اگر ماشین را خلاص کنیم موتور درجا کار میکند و مصرف سوخت تا اندازه قابل ملاحظه ایی کاهش میابد .

حرف شما صحیح پس چرا وقتی در سرازیری روی دنده بدون گاز حرکت می کنیم کامپیوتر سفری مصرف لحظه ای را 0 نشون میده؟

Pourya-pc
22-10-2013, 14:46
حرف شما صحیح پس چرا وقتی در سرازیری روی دنده بدون گاز حرکت می کنیم کامپیوتر سفری مصرف لحظه ای را 0 نشون میده؟

چون به احتمال زیاد سفری با توجه به فشردن پدال گاز مصرف رو تحلیل میکنه و وقتی پای شما روی پدال گاز نیست مصرف رو صفر نشان میدهد اما درواقع دور موتور ( یا همون دور میلنگ ) بالاست و موتور به دلیل سراشیبی و زور وارد شده بر گیرباکس دارد گاز میخورد .

ghahremanimehdi
22-10-2013, 20:49
به نظرم Extreme-Forces راست میگه . کلا مکانیسم کارکرد موتورهایی که با ECU کنترل میشن اینجوریه حالا چه النود چه لامبورگینی!

ittools
24-10-2013, 14:45
دیروز یه تصادف جزئی داشتم یارو با سرعت از پشت زده بود به سپر
لامپ بالای پلاک از جاش در اومده اینو ببرم نمایندگی درست میکنن یا باید بدم کسی دیگه ای درست کنه ؟ از صندوق عقب به لامپ دسترسی هست ؟

chaparman
24-10-2013, 18:00
دوستان امروز متوجه شدم روی قسمت جلو و عقب بدنه تندر لکه های ریز متمایل به سفیدی دیده میشه . فکر کنم شته درخت ریخته متوجه نشدم و به مرور رنگ بدنه رو خراب کرده . مخصوصا وقتی تندر تمیزه خیلی تو چشم هست
البته من خودرو رو با مایع ظرف شویی خیلی رقیق میشورم نکنه از این باشه ؟
به نظر شما راه کار چیه؟
یکی بهم پیشنهاد کرده واکس بزنم و گفته حددود 120 تومن در میاد. با زدن واکس حل میشه به نظر شما ؟
اصلا این واکس چیه ؟ برای رنگ ماشین ضرر نداشته باشه و به قولی بدترش کنم

جالبه این شیشه شور هم که مایه تمیز کننده میپاشه این هم مسیر پاشیدن مایع شیشه شور روی بدنه جلو مونده یعنی دو خط سفید که تا پایین امتداد داره ! یعنی مایع شیشه شور کیفیت خوبی نداشته و روی بدنه تاثیر گذاشته ؟ هرکاری می کنم جاش نمیره !

رنگ بدنه تندر من مشکلی هست . امروز کلا روحیه ام رو خراب کرده این قضایا :n28:

منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

ghahremanimehdi
24-10-2013, 18:44
دوستان امروز متوجه شدم روی قسمت جلو و عقب بدنه تندر لکه های ریز متمایل به سفیدی دیده میشه . فکر کنم شته درخت ریخته متوجه نشدم و به مرور رنگ بدنه رو خراب کرده . مخصوصا وقتی تندر تمیزه خیلی تو چشم هست
البته من خودرو رو با مایع ظرف شویی خیلی رقیق میشورم نکنه از این باشه ؟
به نظر شما راه کار چیه؟
یکی بهم پیشنهاد کرده واکس بزنم و گفته حددود 120 تومن در میاد. با زدن واکس حل میشه به نظر شما ؟
اصلا این واکس چیه ؟ برای رنگ ماشین ضرر نداشته باشه و به قولی بدترش کنم

جالبه این شیشه شور هم که مایه تمیز کننده میپاشه این هم مسیر پاشیدن مایع شیشه شور روی بدنه جلو مونده یعنی دو خط سفید که تا پایین امتداد داره ! یعنی مایع شیشه شور کیفیت خوبی نداشته و روی بدنه تاثیر گذاشته ؟ هرکاری می کنم جاش نمیره !

رنگ بدنه تندر من مشکلی هست . امروز کلا روحیه ام رو خراب کرده این قضایا :n28:

منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

پولیش خوب بزن.

chaparman
24-10-2013, 21:23
پولیش خوب بزن.

تندر رو 2 سال هم نشده گرفتم پولش بزنم ؟ پولش میگن برای ماشین هایی هست که رنگشون مشکل زیاد داره مثلا افتاب سوختگی شدید داره یا رگه رگه شده باشه . مشکل رنگ تندر من جزئی هست و درواقع دقت اگر نکنی مشخص نمیشه
این واکس چی هست ؟یکی واکس پیشنهاد کرده بزنم

chaparman
24-10-2013, 23:03
[
ممنون از راهنمایی شما خیلی محبت می کنید منو راهنمایی می کنید
پس واکس همون پولیش هست ؟
من هیچ آشنایی ندارم با این موراد . می ترسم بزنم رنگ ماشین رو خراب کنم .
کدوم رو شما توصیه می کنید بخرم ؟
پوشش محافظ رنگ نانو پرمیوم کلاس 226941 - 50 میلی لیتر + 250 میلی لیتر‎ یا پولیش ماشین 300200 - 500 میلی لیتر ؟

ghahremanimehdi
26-10-2013, 19:41
[
ممنون از راهنمایی شما خیلی محبت می کنید منو راهنمایی می کنید
پس واکس همون پولیش هست ؟
من هیچ آشنایی ندارم با این موراد . می ترسم بزنم رنگ ماشین رو خراب کنم .
کدوم رو شما توصیه می کنید بخرم ؟
پوشش محافظ رنگ نانو پرمیوم کلاس 226941 - 50 میلی لیتر + 250 میلی لیتر‎ یا پولیش ماشین 300200 - 500 میلی لیتر ؟

والا من یه پست دادم که جهت راهنمایی شما چندتا لینک هم توش داده بودم ولی مدیر محترم حذفش کرد نمیدونم رویت کردید یا خیر؟ بله یه جورایی پولیش نرم همون کار واکس رو هم میکنه.

chaparman
26-10-2013, 21:10
والا من یه پست دادم که جهت راهنمایی شما چندتا لینک هم توش داده بودم ولی مدیر محترم حذفش کرد نمیدونم رویت کردید یا خیر؟ بله یه جورایی پولیش نرم همون کار واکس رو هم میکنه.

لطفا به من پ.خ بزنید نه ندیدم مدیر پاک کرده .
حتی اون لینک از چاره رو هم پاک کردن !
پس من واکس بزنم به نظر شما بهتر نیست ؟ واکس کدوم محصول از چاره رو سفارش بدم؟ لطفا به من با پ.خ معرفی کنید چون مدیر اینجا انگار اجازه نمیده ممنونم از محبت شما :n12:

Pourya-pc
27-10-2013, 12:29
لطفا به من پ.خ بزنید نه ندیدم مدیر پاک کرده .
حتی اون لینک از چاره رو هم پاک کردن !
پس من واکس بزنم به نظر شما بهتر نیست ؟ واکس کدوم محصول از چاره رو سفارش بدم؟ لطفا به من با پ.خ معرفی کنید چون مدیر اینجا انگار اجازه نمیده ممنونم از محبت شما :n12:
پولیش برای ترمیم رنگ خودروست
واکس برای محافظت رنگ خودروست
زمانی که خودروی شما از نظر رنگ پریدگی ، تصادف و ... مشکلی ندارد میتوانید بعد از کارواش واکس بزنید ، این کار هم رنگ خودروی شما را براق تر میکند و هم پوششی است محافظ در برابر آفتاب و باران ( باران شهری معمولا اسیدی است و رنگ خودرو را از بین میبرد )
اما شما اول به پولیش احتیاج دارید ، یک پولیش نرم برای احیای رنگ خودروی شما ، سپس اگر دوست داشتید میتوانید بعد از هر کارواش خودروتان را واکس بزنید .
موفق باشید .

chaparman
27-10-2013, 18:42
پولیش برای ترمیم رنگ خودروست
واکس برای محافظت رنگ خودروست
زمانی که خودروی شما از نظر رنگ پریدگی ، تصادف و ... مشکلی ندارد میتوانید بعد از کارواش واکس بزنید ، این کار هم رنگ خودروی شما را براق تر میکند و هم پوششی است محافظ در برابر آفتاب و باران ( باران شهری معمولا اسیدی است و رنگ خودرو را از بین میبرد )
اما شما اول به پولیش احتیاج دارید ، یک پولیش نرم برای احیای رنگ خودروی شما ، سپس اگر دوست داشتید میتوانید بعد از هر کارواش خودروتان را واکس بزنید .
موفق باشید .

فکر کنم مایع شیشه شور تندر من اسیدی هست چون رد سفید کم رنگی روی جلوی تندر از محل خروج تا پایین انداخته ! من نمی دونستم این مایع می تونه این کار رو بکنه وگرنه از همون روز اول عوضش می کردم ! از روزی که از ایران خودرو گرفتم ( حدود یک سال و نیم ) این مایع شیشه شور رو عوض نکردم
الان چطوری این رو عوض کنم ؟ چه محلولی توش بریزم ؟ آب مقطر + الکل طبی یا ... ؟ یا از بیرون بخرم؟