PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

hormozan m
22-11-2012, 16:03
دوستان موقع تعویض دنده دور موتور حدودا چقدر باشه بهتره ... ؟؟؟
از یکی شنیدم ال 90 ها دور موتورشون max نداره و هر جا عوض کنی ایرادی نداره به همین خاطر صفحه دور موتور داشبورد ، آخرش قرمز نوشته نشده و همش به رنگ سفیده.
این حرف درسته .. ؟؟؟
اصلا چرا دور موتور 6000 - 7000 به رنگ سفید نوشته شده

سلام . توي كاتالوگش نوشته كه ٣٠٠٠ تا ٣٥٠٠ بايد عوض كرد !

Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD

mmf66
22-11-2012, 16:56
از یکی شنیدم ال 90 ها دور موتورشون max نداره و هر جا عوض کنی ایرادی نداره به همین خاطر صفحه دور موتور داشبورد ، آخرش قرمز نوشته نشده و همش به رنگ سفیده.
این حرف درسته .. ؟؟؟

اگه بخوای بطور استاندارد رانندگی کنی باید دنده رو تو دوری که بهترین گشتاور موتور رو داره دنده عض کنی که برای هر ماشینی فرق میکنه برای ال90 3750 دور در دقیقه استاندارد هست ولی اگه بخوای اسپورت رانندگی کنی باید دور موتور رو بالا ببری

mehdi_08
22-11-2012, 21:46
این حرف درسته .. ؟؟؟
موتور ال 90 کلا تو دور بالا قدرت خودشو نشون می ده پس دور بالا مشکلی براش ایجاد نمی کته
بنابراین اگر اهل رانندگی اسپرت هستی دنده ها رو بالای 4500 تا عوض کن برای کل کل هم نزدیکای 6000 تا
ال 90 کات آف داره منتهی مشخص نکردن حدود 6700 دور هست

mehdi_08
22-11-2012, 21:50
سلام . توي كاتالوگش نوشته كه ٣٠٠٠ تا ٣٥٠٠ بايد عوض كرد !

اون برای دوران آب بندیه
بعد از اون محدودیتی نیست

brothers000
23-11-2012, 12:58
سلام

ممنون بابت توضیحاتتون
اما هر گردی که گردو نیست
شما هر چیزی رو میتونی جمع کنی ، مشکلی نیست ;)
اما آینه های این ماشین قابلیت تا شدن ندارن ، بازم میگم اون قابلیت ارتجاعی برای چیزی غیر از اون چیزی شما فکرشو میکنین هست
در کل آینه فابریک قابلیت تا شدن نداره

شما ماشااله چقدر سر سختی
دوست عزیز حرف شما درست که میگی این قابلیت ارتجاعیش برای دفع ضربه هست
ولی اگه یادت باشه قدیما روی پراید هم آینه هایی بود که قابلیت ارتجاعی داشت ولی اینجوری نبود که کامل جمع بشه !
ولی آینه های L90 وقتی تا انتها جمع بشه در همون حالت ثابت میمونه !
این فرق بین آینه با خاصیت ارتجاعی و تا شونده هست !
ولی اگه شما نظری غیر از این داری دیگه من بیش از این نمیتونم قانعتون کنم :sq_25:

تا که می شه یه سختی 2-3 بار در شرایط حساس تو کوچه پس کوچه مجبور شدن تاش کنم
ولی حرف شما درسته به نظر من اصلا تا شدن آینه برای اینه که موقع رانندگی اگه به جایی گرفت مشکلی پیدا نشه و اگر نه تو هیچ آیین نامه ای نیومده آینده ماشینو بعد پارک باید تا کرد

درسته هیچ آیین نامه ای وجود نداره که آینه رو بعد پارک جمع کنید
ولی بعضی چیزا یه جور کار معقول به حساب میاد
شما میتونی ماشین رو بدون جمع کردن آینه پارک کنی و بری ولی بعدش اگه بیای و با جسد آینه ات روبرو بشی اول از همه باید خودتو بخاطر جمع نکردن آینه سرزنش کنی
تا حالا خودم به شخصه بارها دیدم ماشینی که پارک کرده تو کوچه یا خیابون اگه آینه اش باز باشه خیلی راحت ممکنه مورد اصابت آینه ماشینای دیگه قرار بگیره (که بعضا قرار هم میگیره)
ولی وقتی بسته باشه تقریبا محاله ممکنه که آسیبی بهش برسه

این حرف درسته .. ؟؟؟

دوست عزیز این مورد رو منم قدیما شنیده بودم
ولی بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که علت این موضوع کم کردن هزینه تولید ماشینه
همونطور که میدونید این ماشین یکی از ارزان قیمت ترین ماشینای زمان خودش تو اروپا بود
و بخاطر همین ارزونی تولید کننده مجبور میشد از هر چیزی که بنظرش ضروری نبود برای کم کردن هزینه تولید صرفنظر کنه
نمونه اش هم عدم وجود قفل مرکزی روی شاسی قفل کن لبه ی در و همچنین یک دکمه شیشه بالابر برای هر شیشه و همچنین خیلی موارد دیگه که اگه دقت کنید متوجه اش میشید (مخصوصا در مقایسه با 206)
این قضیه دور موتور سنج هم حالا یا بخاطر مشکل در نور پردازی رد لاین بوده یا چیزه دیگه ای !
ولی به هر حال از کات آف مونور میتونید کاملا متوجه بشید که دور موتور از چه حدی بالاتر نمیره (که البته توصیه نمیشه بیش از یکبار تست کنید)
ضمنا دور موتور برای رانندگی اسپرت بهتره حوالی 5000 تا 5500 عوض بشه
و برای رانندگی معمولی و شهری نهایتا 3000 (و کمتر از اینم برای کم کردن مصرف سوخت توصیه میشه)

pooria-ir
24-11-2012, 22:42
البته تعویض تو دور زیر 3000 بالاخص تو سر بالایی،معمولا منجر به دنده مرده میشه،چون کمبود کشش رو باید با گاز بیشتر جبران کنین و دریچه گازتون بازتر میشه،فشار رو موتور و تسمه تایم حتی افزایش پیدا میکنه
بازشدن بیشتر دریچه گاز مساوى است با ورود اکسیژن بیشتر و تزریق سوخت بیشتر.اما به خاطر عدم تناسب دور موتور بنزین درست نمیسوزه و مصرف کم که نمیشه هیچ،افزایش هم پیدا میکنه

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

aliiiiiii
24-11-2012, 23:46
با سلام

کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد موتور ال 90 که با استاندارد یورو 4 میدن داره چون ال90 چند سال قبل گشتاور ماشین 148 نیوتون بر متر بود اما با یورو 4 زده 140 ن بر متر یعنی 8 تا کم شوده.

FC.Barcelona
25-11-2012, 01:56
با سلام

کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد موتور ال 90 که با استاندارد یورو 4 میدن داره چون ال90 چند سال قبل گشتاور ماشین 148 نیوتون بر متر بود اما با یورو 4 زده 140 ن بر متر یعنی 8 تا کم شوده.
بعضی وقتا برای پاس کردن این استاندارد ها قدرت و گشتاور موتور فدا میشه اینجا هم شاید اینطور شده

mehdi_08
25-11-2012, 18:26
با سلام

نه اون 8 نیوتن متر داستانی داره برا خودش
از خیلی وقت پیش قبل اینکه یورو4 بدن بیرون 148 رو تبدیل کردن به 140 نیوتن متر
شاید اشتباه از سایت خودرو سار های داخلی بوده که بعد مدتی اصلاح کردن

pooria-ir
25-11-2012, 21:49
نه اون 8 نیوتن متر داستانی داره برا خودش
از خیلی وقت پیش قبل اینکه یورو4 بدن بیرون 148 رو تبدیل کردن به 140 نیوتن متر
شاید اشتباه از سایت خودرو سار های داخلی بوده که بعد مدتی اصلاح کردن

ماشین ما آخر اردیبهشت امسال خریده شد و ۱۴۸ نیوتون زده
اما همسایمون پارس خودروی داره زده ۱۴۰ !

Ezel
25-11-2012, 23:29
دوستان گرامی :

کسی از زمان بندی و شرایط فروش نقدی و فوری و یا پیش فروش ال 90 خبری نداره ؟

سایت پارس خودرو و سایپا و ایران خودرو رو چک کردم خبری نبود ، فقط توی لیست قیمت آبان ماه ایران خودرو قیمت ای 1 رو 18/900 و قیمت ای 2 رو 21 میلیون زده بود .

mehdi_08
26-11-2012, 10:22
دوستان گرامی :

کسی از زمان بندی و شرایط فروش نقدی و فوری و یا پیش فروش ال 90 خبری نداره ؟

سایت پارس خودرو و سایپا و ایران خودرو رو چک کردم خبری نبود ، فقط توی لیست قیمت آبان ماه ایران خودرو قیمت ای 1 رو 18/900 و قیمت ای 2 رو 21 میلیون زده بود .
دیگه تا پایان سال ایران خودرو فروش نداره تموم شد
پارس خودرو هم گفته تا اطلاع ثانوی و اجازه افزایش قیمت هیچ فروشی نداره فقط تعهدات قبلی رو می ده

mehdi_08
27-11-2012, 00:42
در یک اقدام ناباورانه و برا خلاف اعلام های قبلی سایپا پیش فروش تندر رو باز کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shadows_funeral
27-11-2012, 14:04
دیگه تا پایان سال ایران خودرو فروش نداره تموم شد
پارس خودرو هم گفته تا اطلاع ثانوی و اجازه افزایش قیمت هیچ فروشی نداره فقط تعهدات قبلی رو می ده

لطف کنید با منبع صحبت کنید!
همین لان سایت ایران خودرو داره محصولاتشو بصورت نقدی پیش فروش و اقساطی می فروشه. پس این خبر از دم کذبه دوستان

امير موسر
27-11-2012, 20:48
به یه مشکلی دیشب بر خوردم !
اینکه چراغ صفحه کیلومترم روشن نمیشه وقتی چراغارو روشن میکنم ٬ ولی چراغ کامپیوتر سفری روشنه و مشکلی نداره ! از فیوزم نیست ٬ فیوزا همه سالمه ! چراغی چیزی سوخته یعنی !؟ مگه اگر بسوزه برای کامپیوتر سفری هم نباید قطع بشه !؟

total_overdose
27-11-2012, 21:52
به یه مشکلی دیشب بر خوردم !
اینکه چراغ صفحه کیلومترم روشن نمیشه وقتی چراغارو روشن میکنم ٬ ولی چراغ کامپیوتر سفری روشنه و مشکلی نداره ! از فیوزم نیست ٬ فیوزا همه سالمه ! چراغی چیزی سوخته یعنی !؟ مگه اگر بسوزه برای کامپیوتر سفری هم نباید قطع بشه !؟

احتمالا ایراد یجایی از سیم کشی هست یا سوکت پشت کیلومتر! اینا ال ای دی دارن همش باهم نمیسوزه اگه بسوزه هم مثلا فقط یه تیکش کم نور میشه...

ravi
28-11-2012, 18:19
تصویری از شمع ال 90 و محل قرار گرفتن آن میخواستم

mehdi_08
28-11-2012, 22:01
لطف کنید با منبع صحبت کنید!
همین لان سایت ایران خودرو داره محصولاتشو بصورت نقدی پیش فروش و اقساطی می فروشه. پس این خبر از دم کذبه دوستان
اشتباه بر داشت شد بحث درباره محصول ال90 بود
فروش ال90 ایران خودرو متوقف شده
سایپا بر خلاف اعلام قبلی پیش فروش انجام داد ولی همون روز اول ظرفیت پر شد

hossein.az
30-11-2012, 20:36
اشتباه بر داشت شد بحث درباره محصول ال90 بود
فروش ال90 ایران خودرو متوقف شده
سایپا بر خلاف اعلام قبلی پیش فروش انجام داد ولی همون روز اول ظرفیت پر شد

تندر برای دهه ی فجر توی شرایط فروش 100% وجود داره
به احتمال زیاد مدل اتوماتیک هم پیش فروش خواهد شد

hormozan m
01-12-2012, 22:43
دوستان من چند روز پيش ماشين رو شستم و شب ديدم كه روي ديسك تاير جلو ( نقره اي هست ) يكم زرد شده ! چرا اينجوري شده ؟

hossein.az
02-12-2012, 00:51
دوستان من چند روز پيش ماشين رو شستم و شب ديدم كه روي ديسك تاير جلو ( نقره اي هست ) يكم زرد شده ! چرا اينجوري شده ؟

اون زنگ زدگی دیسک نیست بلکه به خاطر خرده های بسیار ریز براده ای ای که روی دیسک به خاطر ترمز زدن بوجود میاد
مشکلی نیست

jamshidjap
02-12-2012, 01:18
سلام
نزدیک یه ماهه گرفتمش تاحالا باهاش از شهر خارج نشده بودم،تو شهر صدی 9.8 میسوزونه،واسه بار اول انداختمش تو جاده گرمسار انتظار داشم بیاد روی 7 یا 8 ولی فقط اومد رو 9.4
تازه مسیر کفیه،منم بیشتر مسیرو تو دنده پنج با سرعت 100~90 بودم
عجیب نیست؟

ghahremanimehdi
02-12-2012, 06:43
سلام
نزدیک یه ماهه گرفتمش تاحالا باهاش از شهر خارج نشده بودم،تو شهر صدی 9.8 میسوزونه،واسه بار اول انداختمش تو جاده گرمسار انتظار داشم بیاد روی 7 یا 8 ولی فقط اومد رو 9.4
عجیب نیست؟
باید کامپیوترو ریست کنی.تو جاده حدود 6.5 میسوزونه.

mehdi_08
02-12-2012, 07:28
سلام
عجیب نیست؟
این طور که فهمیدم کامپیوتر لوگان توی یه بازه ای گیر کنه همونو نشون می ده که البته نمایندگی گفت با آپدیت درست می شه
مثلا برای خودم
توی جاده کمربندی شهر مسیر بدون شیب مصرف رو 10نشون می داد تو مسیر برگشت کامپیوتر رو ریست کردم مصرف اومد 5.5 !!!!

brothers000
02-12-2012, 12:17
این طور که فهمیدم کامپیوتر لوگان توی یه بازه ای گیر کنه همونو نشون می ده که البته نمایندگی گفت با آپدیت درست می شه
مثلا برای خودم
توی جاده کمربندی شهر مسیر بدون شیب مصرف رو 10نشون می داد تو مسیر برگشت کامپیوتر رو ریست کردم مصرف اومد 5.5 !!!!

دقیقا منم این مورد رو تست کردم و همین نتیجه ای که شما گرفتی رو گرفتم
در ضمن مصرف سوخت رو با کیلومتر طی شده و سوخت مصرف شده بسنجید نا با کامپیوتر سفری !

mehdi_08
02-12-2012, 12:36
دقیقا منم این مورد رو تست کردم و همین نتیجه ای که شما گرفتی رو گرفتم
در ضمن مصرف سوخت رو با کیلومتر طی شده و سوخت مصرف شده بسنجید نا با کامپیوتر سفری !
بهترین کار اینه قبل از سفر جاده ای یه بار کامپیوتر ریست بشه

Abdolreza2012
03-12-2012, 01:00
سلام
اسم موتور تندر 90 چیه؟

hossein.az
03-12-2012, 11:20
سلام
اسم موتور تندر 90 چیه؟

موتور ال 90 K4M

ravi
05-12-2012, 20:06
تصویری از شمع ال 90 و محل قرار گرفتن آن میخواستم

کسی میتونه کمکی کنه

mehdi_08
06-12-2012, 10:35
کسی میتونه کمکی کنه
عکسش رو که ندارم توی نت هم بود که پاک شده
ولی محل قرار گیری هر شمع دقیقا زیر کوئل هست یه خورده بد جاس باید چندین قطعه باز بشن تا بهش دست رسی پیدا کرد

saalaa
06-12-2012, 11:00
من یه سری تو اتوبان با سرعت 90 میرفتم مصرف رو 5.6 نشون داد که خیلی خوب بود - اگه میتونید بیشتر از 90 تا نرید چون بیشتر میسوزونه بالای 6

hormozan m
06-12-2012, 12:48
سلام دوستان كسي براي تاير هاي لوگان نيتروژن زده ؟ مزايا و معايبش چيه ؟ يكجا رفتم پرسيدم گفت ٤ تاير ٨ تومن ! تاير رو در ميارن يا درجا تعويض ميكنن ؟

مرسي

hossein.az
06-12-2012, 14:56
سلام دوستان كسي براي تاير هاي لوگان نيتروژن زده ؟ مزايا و معايبش چيه ؟ يكجا رفتم پرسيدم گفت ٤ تاير ٨ تومن ! تاير رو در ميارن يا درجا تعويض ميكنن ؟

مرسي

بله قیمتش همینه . نرم تر میشه مخصوصا اگه لاستیک خوبی زیر ماشین داشته باشید
معایب خاصی نداره ,حسنش بیشتر از ضررشه.
اگر میخواید این کار را انجام بدهید تا تابستون صبر کنید ,یکجا یکسری مطالب در مورد نیتروژن زدن میخوندم که توش گفته بود توی زمستون باد لاستیک ها رو با معمولی تعویض کنید ,شرمنده دلیلشو الان یادم نیست ولی از یه آپاراتی خوب هم که پرسیدم این مطلب و تایید کرد.
همونطور که لاستیک زیر ماشینه والف رو در میارند و بعد از خالی شدنش با گاز نیتروزن پر میکنند

hormozan m
07-12-2012, 01:06
بله قیمتش همینه . نرم تر میشه مخصوصا اگه لاستیک خوبی زیر ماشین داشته باشید
معایب خاصی نداره ,حسنش بیشتر از ضررشه.
اگر میخواید این کار را انجام بدهید تا تابستون صبر کنید ,یکجا یکسری مطالب در مورد نیتروژن زدن میخوندم که توش گفته بود توی زمستون باد لاستیک ها رو با معمولی تعویض کنید ,شرمنده دلیلشو الان یادم نیست ولی از یه آپاراتی خوب هم که پرسیدم این مطلب و تایید کرد.
همونطور که لاستیک زیر ماشینه والف رو در میارند و بعد از خالی شدنش با گاز نیتروزن پر میکنند

سلام مرسي از طرف پرسيدم گفت كه خود دستگاه وكيوم ميكنه بعد پرش ميكنه ! كامل لاستيك و رينگ رو در ميارن ؟ تنظيمش به هم نميريزه ؟ مرسي

hossein.az
07-12-2012, 01:18
سلام مرسي از طرف پرسيدم گفت كه خود دستگاه وكيوم ميكنه بعد پرش ميكنه ! كامل لاستيك و رينگ رو در ميارن ؟ تنظيمش به هم نميريزه ؟ مرسي

سلام .من دوبار این کار رو انجام دادم ,اون دستگاهها به این صورت بود که همون طور که لاستیک روی ماشین بود باد رو خالی کردن و با دستگاه نیتروژن توی لاستیک پر کردن
نه ربطی به بالانس نداره ,بالانس برای رینگ و لاستیک هست نه باد تایر
ببازم میگم از بقیه هم بپرسید و بعد اقدام به تعویض با تایر ها با نیتروژن توی زمستان کنید

shakerfar_yahoo
12-12-2012, 10:53
با سلام
دوستان برای تندر چه روغنی پیشنهاد میکنید؟

shadows_funeral
12-12-2012, 11:11
با سلام

تندر فقط با روغن ELF سازگاری کامل داره. این روغن رو خود کمپانی رنو پیشنهاد می ده

mehdi_08
12-12-2012, 14:37

مرسي

من زدم تاثیر انجنانی نداره ولی کمی نرم تر می شه

mehdi_08
12-12-2012, 14:40
با سلام

هر روغنی که استاندارید 40-10 داشتته باشه رو می تونین استفاده کنین
برند مهم نیست
چون همش بر اساس سود شرکت ها این قرارداد بسته بسته می شه
رنو رفته سراغ الف و پژو هم سراغ توتال
جالبه بدونین این دو روغن الف و توتال هز دو در ایران و توسط یه شرکت تولید می شه

vahidreza2007
12-12-2012, 15:00
دوستان الان قیمت صفر کیلومتر تندر 90 چند هستش ؟

کار کرده تمیزش رو به چه قیمتی میشه پیدا کرد ؟

mehdi-2009
12-12-2012, 15:49
دوستان الان قیمت صفر کیلومتر تندر 90 چند هستش ؟

کار کرده تمیزش رو به چه قیمتی میشه پیدا کرد ؟
l90 E2 LP : 24500
قیمت کارکرده هم بستگی به مدلش داره
مدل 90 :23 قیمت میخوره

vahidreza2007
12-12-2012, 16:30
l90 E2 LP : 24500
قیمت کارکرده هم بستگی به مدلش داره
مدل 90 :23 قیمت میخوره

مرسی دوست عزیز ولی با این قیمت فکر نکنم بتونم برم سمت تندر 90 :n13:

shakerfar_yahoo
12-12-2012, 17:09
دوستان اگه میشه یک روغن ایرانی که همیشه در دسترس باشه و امتحان خودشو پس داده باشه معرفی کنید برای موتور تندر
روغن الف که دیگه نمونه ام ارات یش پیدا نمیشه و ایرانی هاش هم بدرد نمیخره
خودم بین بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ گیر کردم
اگه روغن بهتری هم از دوستان فروم استفاده میکنند و مورد تاییدشون هست معرفی کنید
لطفا نظر بدید

shakerfar_yahoo
13-12-2012, 11:42
دوستان اگه میشه یک روغن ایرانی که همیشه در دسترس باشه و امتحان خودشو پس داده باشه معرفی کنید برای موتور تندر
روغن الف که دیگه نمونه ام ارات یش پیدا نمیشه و ایرانی هاش هم بدرد نمیخره
خودم بین بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ گیر کردم
اگه روغن بهتری هم از دوستان فروم استفاده میکنند و مورد تاییدشون هست معرفی کنید
لطفا نظر بدید.
کسی نظری نداره:n03:

aliiiiiii
13-12-2012, 12:14
.
کسی نظری نداره:n03:

دوست عزیز هر دو روغن بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ خوبن هر دو پیشنهاد میشن اما حتما باید10w-40 باشن.

chaparman
17-12-2012, 15:30
سلام دوستان چند سوال دارم فقط نخندید چون من تازه تندر گرفتم و کلا این اولین بارمه اتومبیل خریدم::n02:
- میگن اگر اتومبیل رو هفته ای حداقل یکبار روشن نکنی باتریش تموم میکنه . من هم از ترس هفته ای یکبار 15 دقیقه در جا روشنش می کنم ( کارم جوریه نمی تونم فعلا تندر رو برونم )
- درضمن میگن اگر زیاد پارک بمونه و حرکت نکنه لاستیک هاش فرسوده میشه . این حرف درسته ؟
-چه کاور ( چادر تندری ) پیشنهاد می کنید بخرم ؟ منطقه سردسیر و برف هم باریده شدید . البته الان کاور داره ولی کمی فرسوده شده کاور . می خوام یه نوشو بخرم
- گاراژ برای پارک تندر ندارم و گذاشتمش تو حیاط . البته کاور داره . به نظر شما تو این سرما و هر از گاهی برف که میاد برای تندر بیچاره ضرر داره؟:n02:
- هنوز 3000 تا هم نرفته چه مواردی ازش رو باید چک کنم ؟ ( روغن - مایع خنک کننده - شیشه شو و ... ) ؟
ببخشید زیاد سوال می کنم ولی من کمی حساسم رو تندرم :n02:

Abdolreza2012
17-12-2012, 15:32
ماشین نذارید در جا 15 دقیقه کار کنه میگن برای ماشین بده

chaparman
17-12-2012, 15:57
ماشین نذارید در جا 15 دقیقه کار کنه میگن برای ماشین بده

آره من هم شنیدم ولی به نظر شما این کار رو هفته ای یکبار حداقل انجام ندم باتری تموم نمی کنه ؟ چون ممکنه حتی 1 یا 2 ماه ماشین روشن نشه .

ess_1362
17-12-2012, 16:34
- میگن اگر اتومبیل رو هفته ای حداقل یکبار روشن نکنی باتریش تموم میکنه . من هم از ترس هفته ای یکبار 15 دقیقه در جا روشنش می کنم ( کارم جوریه نمی تونم فعلا تندر رو برونم )
سعی کنید هفت ای دوبار ماشین را روشن کنید و یک دور بزنید
خودرو نباید به مدت بیش از 30 ثانیه درجا کار کنه مخصوصا ماشین سرد

- درضمن میگن اگر زیاد پارک بمونه و حرکت نکنه لاستیک هاش فرسوده میشه . این حرف درسته ؟
بله دقیقا درسته و به لاستیک آسیب وارد می کنه

- گاراژ برای پارک تندر ندارم و گذاشتمش تو حیاط . البته کاور داره . به نظر شما تو این سرما و هر از گاهی برف که میاد برای تندر بیچاره ضرر داره؟:n02:
مشکلی براش پیش نمیاد من هم خودروم مدت ها هست در حیات پارک میشه

chaparman
17-12-2012, 17:07
سعی کنید هفت ای دوبار ماشین را روشن کنید و یک دور بزنید
خودرو نباید به مدت بیش از 30 ثانیه درجا کار کنه مخصوصا ماشین سرد

بله دقیقا درسته و به لاستیک آسیب وارد می کنه

مشکلی براش پیش نمیاد من هم خودروم مدت ها هست در حیات پارک میشه

ممنون خیلی لطف کردید .:n12: من چند بار و هر باز 15 دقیقه درجا روشن کردم برای اینکه باتری تموم نکنه یعنی الان ECU یا ... ماشین ایراد پیدا کرده ؟ دقیقا کدوم قسمت ماشین در حالت کار کردن درجا مورد پیدا می کنه؟

نگفتید اگر یکی دو ماه ماشین روشن نشه باتری خالی می کنه؟

Abdolreza2012
17-12-2012, 22:21
آره من هم شنیدم ولی به نظر شما این کار رو هفته ای یکبار حداقل انجام ندم باتری تموم نمی کنه ؟ چون ممکنه حتی 1 یا 2 ماه ماشین روشن نشه .
آقای ess_1362 درست میگه سعی کن تو هفته 2 یا 3 با روشن کن یه دوری بزن باهاش
باتریش خالی نشه

ess_1362
18-12-2012, 10:03
ممنون خیلی لطف کردید .:n12:
من چند بار و هر باز 15 دقیقه درجا روشن کردم برای اینکه باتری تموم نکنه یعنی الان ECU یا ... ماشین ایراد پیدا کرده ؟ دقیقا کدوم قسمت ماشین در حالت کار کردن درجا مورد پیدا می کنه؟

این موارد تاثیر بلند مدت داره!!
یعنی مثلا تاثیر خودش را در کیلومتر 70000 به بعد نشون میده و کلی نیست

نگفتید اگر یکی دو ماه ماشین روشن نشه باتری خالی می کنه؟
حقیقتا نمیشه قطعی نظر داد!!
ولی اگر از منظر علمی بحث کنیم در صورت راکد بودن خودرو اسید باطری باعث خورده شدن سرب و رسوب سرب موجود در باطری میشه که اگر در کوتاه مدت باعث از کار افتادن باطری نشه قطعا در بلند مدت تاثیر باعث کاهش کاراییی باطری خواهد شد

ghahremanimehdi
18-12-2012, 16:58
بستگی به نوع باتری داره . من پراید داشتم و دو هفته اگر ماشین اصلا استارت نمیخورد دیگه روشن نمیشد و باید باتری به باتری میکردم.به خصوص در هوای سرد. البته باتریهای غیر خشک (آب اسیدی) اینطوری هست ولی باتری های خشک درست حسابی مثل باتری النود شما 1 ماه هم که استارت نزنی باتریش کامل دشارژ نمیشه .البته حتی المقدور هر دو هفته حداقل یکبار یه دور 1 ساعته با ماشین بزنین چون خوابیدن ماشین فقط برای باتری مشکل ایجاد نمیکنه بلکه کلا واسه خود ماشین ضرر داره.

mehdi_08
18-12-2012, 17:31
خوب داداش بزرگ تر ال 90 مگان رو که قیمتش آزاد شد :n27:
خبر های روی خبر گزاری ها زمزمزه تلاش دو خودرو ساز برا آزاد سازی قیمت ال 90 رو میده :n30:
چیزی در حدود 14 میلیون افزایش بدن :n28:
حدود 30تا 35 تومن مد نظرشونه :n29:
بد خواب هایی برای صنعت خودرو سازی دیدن !:n27:

m.beh
18-12-2012, 20:26
راجع به باطری من یه تجربه ای دارم. ما باطری خشک انداخته بودیم روش. و حدود 1 تا دو هفته ازش استفاده نکردیم. یعنی نبودیم که استفاده بکنیم. یکی گفته بودیم روشنش کنه که باطریش مشکل دار نشه. ولی یه هفته بدون روشن کردن موند باطریش خالی کرد. واقعیتش دومین باری هم که باطری خالی کرد ما باورمون نمی شد:n03: اخه تازه عوض کرده بودیم البته تاره نسبت به عمر باطری ولی باطری سازی گفت کم استفادش می کنید راستم می گفت به هر حال گفتم حواستون باشه

ebii_palang
19-12-2012, 13:25
ببخشید....یه سوال از اساتید گرامی داشتم : می خواستم رنگ LED های کیلومتر شمار l90 رو مهتابی(سفید) کنم.....میخواستم بپرسم قیمتش چقدر در میاد ؟؟ و اینکه ممکنه بزنن بدترش کنن ؟ چون کلا من تجربه ی خوبی از تعمیر وسایل الکترونیکی ندارم!! :n03:

isbn
19-12-2012, 13:31
دوستان این پدال گاز ماشین من دهنم رو سرویس کرده ! خیلی شل ول هست گازم تاخیری زیادی میخوره که اصلا هیجان گاز دادن رو میگیره و حتی شروع به حرکت ناجوری داره ! گفتم از سیمه رفتم یه سیم دیگه انداختم ولی درست نشد ! بست هم توی خونه سوم هست و پدال بالاست ! اما بشدت شل و ول هست و به صورتی انگار دریچه به خوبی باز نمیکنه ! شتاب مرخص البته هر بار که میرم یکم دست کاری میکنم بست و سیم رو بهتر میشه هم سفت تر میشه پدال هم اینکه عکس العمل بهتر میشه ! اما یکم که میرونم باز روز از نووو !

بعد اینکه الان توی 17000 تا هستم برای سرویس انژکتور و استپر و شمع ببرم ماشینو ؟ یا وایسم ؟ چه کیلومتری ؟

ghahremanimehdi
19-12-2012, 13:38
دوستان این پدال گاز ماشین من دهنم رو سرویس کرده ! خیلی شل ول هست گازم تاخیری زیادی میخوره که اصلا هیجان گاز دادن رو میگیره و حتی شروع به حرکت ناجوری داره ! گفتم از سیمه رفتم یه سیم دیگه انداختم ولی درست نشد ! بست هم توی خونه سوم هست و پدال بالاست ! اما بشدت شل و ول هست و به صورتی انگار دریچه به خوبی باز نمیکنه ! شتاب مرخص البته هر بار که میرم یکم دست کاری میکنم بست و سیم رو بهتر میشه هم سفت تر میشه پدال هم اینکه عکس العمل بهتر میشه ! اما یکم که میرونم باز روز از نووو !

بعد اینکه الان توی 17000 تا هستم برای سرویس انژکتور و استپر و شمع ببرم ماشینو ؟ یا وایسم ؟ چه کیلومتری ؟

یه دیاگ بزن ببین چشه.توی 17000 تا انژکتور شویی نمیخواد.20 هزارتا شمعها رو عوض کن.استپر هم فقط باز میکنه و تمیزش میکنه.

shadows_funeral
19-12-2012, 13:38
ببخشید....یه سوال از اساتید گرامی داشتم : می خواستم رنگ LED های کیلومتر شمار l90 رو مهتابی(سفید) کنم.....میخواستم بپرسم قیمتش چقدر در میاد ؟؟ و اینکه ممکنه بزنن بدترش کنن ؟ چون کلا من تجربه ی خوبی از تعمیر وسایل الکترونیکی ندارم!! :n03:
تو بخش تیونینگ مطرح کنید

isbn
19-12-2012, 13:44
یه دیاگ بزن ببین چشه.توی 17000 تا انژکتور شویی نمیخواد.20 هزارتا شمعها رو عوض کن.استپر هم فقط باز میکنه و تمیزش میکنه.

والا با دست کاری پدال درست میشه ولی ثابت نیست فک نکنم خطایی داده باشه یا موتور چیزیش باشه پدال خوب درگیر نیست و کورسش مشخص نیست دیگه ! نیش گاز و سر گاز و تخت گاز دیگه معلوم نیست ! تخته گاز که فرقی با سر گاز توش نمیکنه ولی مثلا وقتی که شل میکنه گاز که میدم یهوو با تاخیر گاز میخوره ولی وقتی پدا سفت هست با یه نیش گاز هم میپره و تاخیر نداره ! انژکتور هارو رو چه کیلومتری بشورم ؟

Wisdom
19-12-2012, 16:15
دوستان سرویس اولیه خودرو 10.000 کیلومتر هستش!؟ تا 10.000 کیلومتر نیازی به تعویض روغن نیست!؟
من تا الان 2900 تا رفتم درب کاپوت رو هم باز نکردم!!

ghahremanimehdi
19-12-2012, 16:58
والا با دست کاری پدال درست میشه ولی ثابت نیست فک نکنم خطایی داده باشه یا موتور چیزیش باشه پدال خوب درگیر نیست و کورسش مشخص نیست دیگه ! نیش گاز و سر گاز و تخت گاز دیگه معلوم نیست ! تخته گاز که فرقی با سر گاز توش نمیکنه ولی مثلا وقتی که شل میکنه گاز که میدم یهوو با تاخیر گاز میخوره ولی وقتی پدا سفت هست با یه نیش گاز هم میپره و تاخیر نداره ! انژکتور هارو رو چه کیلومتری بشورم ؟

45000 تا فکر کنم زمان مناسبی باشه .سعی کنید الکی ماشینتون رو دست تعمیرکار ندید بیخودی با ماشین ور میرن میزنن جای دیگه اش رو خراب میکنن.برای اون دریچه گاز هم باید بری نمایندگی نگاه کنه .

mehdi_08
19-12-2012, 19:56
دوستان سرویس اولیه خودرو 10.000 کیلومتر هستش!؟ تا 10.000 کیلومتر نیازی به تعویض روغن نیست!؟
من تا الان 2900 تا رفتم درب کاپوت رو هم باز نکردم!!
بله سرویس اولیه 10 هزار تاس
تا اون موقع فقط سطح مایعات رو چک کن:n17:
روغن رو هم دست خودته :n16:
بعضی ها می گن بهتره قبل از 10 هزارتا عوض بشه چون روغن اوله وبراده و اینجور چیزا توشه که خودم این حرف رو قبول ندارم:n25: اگر نیاز به این کار بود شرکت رنو حتما حتما این موضوع رو تاکید می کرد:n26:

mehdi_08
19-12-2012, 19:59

پدال گاز ال 90 به سمت بالا کاملا ازاد یعنی با دست می تونی کاملا بیاریش بالا فقط به سمت پایینه که با سیم گاز در گیر می شه
برا گاز خور هم فقط همون تنظیم سیم گاز هست که می گی تاثیری نداره
شما ببر نمایندگی ببین چی می گن
با یه ماشین دیگه هم مقایسه کن !:n16:

ittools
20-12-2012, 17:30
دوستان صفحه کلیدی هست که روی فرمون نصب بشه و بشه باهاش چراغ راهنما ها رو کنترل کرد ؟ :n13:

mehdi_08
21-12-2012, 13:29
دوستان صفحه کلیدی هست که روی فرمون نصب بشه و بشه باهاش چراغ راهنما ها رو کنترل کرد ؟ :n13:

مثلا چه طوری کنترل کنه ؟رقص نور برن؟؟:n13:
اینجور چیزا ابتکاریه خودت باید بسازیش یا بگردی ببینی کیت الکترونیکش هست :n16:
کنترل برف پاک کن هست ولی راهنما:n27:

ittools
21-12-2012, 15:15
مثلا چه طوری کنترل کنه ؟رقص نور برن؟؟:n13:
اینجور چیزا ابتکاریه خودت باید بسازیش یا بگردی ببینی کیت الکترونیکش هست :n16:
کنترل برف پاک کن هست ولی راهنما:n27:

نمیدونم :n02:
بیشتر برای راهنماهای چپ و راست میخواستم چون کنترل چراغ راهنماها تو تندر یکم سفته تا میخوایی راهنما بزنی میبینی عوضی زدی :n02:
ممنون :n12:

Abdolreza2012
21-12-2012, 16:03
تو تندر چرا راهنما میزنی داخل ماشین یه چیز مثله فلشر میزنه؟
مشخص نمیکنه کدوم طرفی راهنما زدی

m.beh
22-12-2012, 15:20
فکر کنم همشون ابنجوریند:n15: طراحیه دیگه درش اومدن صزفه جویی کردن حتما :n29:

chaparman
22-12-2012, 18:14
ممنونم دوستان که منو راهنمایی می کنید :n12:

در مورد شستن ماشین تو این هوای سرد برفی نظر شما چیه ؟ چطوری بشورم ؟ با آب گرم ؟ یا .. ؟ لطفا منو راهنمایی کنید تشکر :n16:

mehdi_08
22-12-2012, 20:48
این ها به خاطر ارزان شازی بوده
خیلی از موارد تو تندر هست که باعث کاهش هزینه قالب گیری و تولید می شه
هدف اصلی رنو تولید ماشین باکیفیت بوده به خاطر همین از این چیزای جزئی زده

mehdi_08
22-12-2012, 20:53
ممنونم دوستان که منو راهنمایی می کنید :n12:

در مورد شستن ماشین تو این هوای سرد برفی نظر شما چیه ؟ چطوری بشورم ؟ با آب گرم ؟ یا .. ؟ لطفا منو راهنمایی کنید تشکر :n16:

بشور مشکلی نداره
برای راحتی کار ببر کارواش آب گرم

virus2009
22-12-2012, 20:55
دوستان چند وقت پیش شب بود تو خیابون ماشین رو پارک کردم و چراغ های مه شکن و سو بالای ماشین روش بود ( فکر میکردم کارم چند ثانیه طول بکشه که بیشتر شد و به 5-10 دقیقه رسید )
وقتی برگشتم تو ماشین دیدم بله باطری خالیه و استارت نمیخوره خلاصه هولش دادم و روشن شد
باز چند شب پیش ماشین رو از پارکینگ در آوردم ( هوا سرد بود و شیشه جلو یخ زده بود ) و داشتم میرفتم که به اولین چهارراه که رسیدم ( 500 متر بعد ) ماشین رو خاموش کردم که برم شیشه رو تمیز کنم ( چون ترمز دستی خراب بود مجبور بودم تو دنده خاموش کنم که حرکت نکنه ) بعدش دیگه روشن نشد چراغ مه شکن + سو بالا هم روش بود ولی اینجا ماشین فقط 20 ثانیه خاموش بود

به نظرتون باطری مشکل پیدا کرده یا طبیعیه ... ؟؟؟

mehdi_08
23-12-2012, 01:39
دوستان چند وقت پیش شب بود تو خیابون ماشین رو پارک کردم و چراغ های مه شکن و سو بالای ماشین روش بود ( فکر میکردم کارم چند ثانیه طول بکشه که بیشتر شد و به 5-10 دقیقه رسید )
وقتی برگشتم تو ماشین دیدم بله باطری خالیه و استارت نمیخوره خلاصه هولش دادم و روشن شد
باز چند شب پیش ماشین رو از پارکینگ در آوردم ( هوا سرد بود و شیشه جلو یخ زده بود ) و داشتم میرفتم که به اولین چهارراه که رسیدم ( 500 متر بعد ) ماشین رو خاموش کردم که برم شیشه رو تمیز کنم ( چون ترمز دستی خراب بود مجبور بودم تو دنده خاموش کنم که حرکت نکنه ) بعدش دیگه روشن نشد چراغ مه شکن + سو بالا هم روش بود ولی اینجا ماشین فقط 20 ثانیه خاموش بود

عمر باطری؟؟
ببر پیش برق کار ببینه برق دزدی داره؟؟ باطری خوب شارژ می شه؟:n18:

chaparman
23-12-2012, 14:38
بشور مشکلی نداره
برای راحتی کار ببر کارواش آب گرم

بعد شستن با اب گرم باید فورا با دست مال نرم خشک کنم درسته ؟ می ترسم بدنه ماشین یخ بزنه و دردسرساز بشه تا حالا تو هوای سرد ماشین رو نشستم حسابی کثیف شده و .. :n02:

Abdolreza2012
23-12-2012, 15:00
بعد شستن با اب گرم باید فورا با دست مال نرم خشک کنم درسته ؟ می ترسم بدنه ماشین یخ بزنه و دردسرساز بشه تا حالا تو هوای سرد ماشین رو نشستم حسابی کثیف شده و .. :n02:
اگه هوا خیلی سرده که قبل از خشک شدن خود به خودی آب رو ماشین یخ میزنه حتما خشکش کن

isbn
25-12-2012, 16:47
سلام من با برداشتن کل مسیر هوا متوجه از بین رفتن کامل تاخیر و افزایش شتاب محسوس و کشش ماشین شدم ! چه نظریه ای دوستان برای تغییر در مسیر هوا دارند که تاخیر رو از بین ببره ؟ چون لوگان که مثل 206 کیت هواکش براش نساختن آیا روشی هست بشه که این تاخیر رو با تغییر در مسیر هوا از بین برد ؟

chaparman
25-12-2012, 18:13
سلام اساتید تندر سوار ممنون بابت راهنمایی های قبلی سپاسگذارم
سوالی دارم در مورد بخار کردن شیشه های تندر از داخل . وقتی شروع به حرکت می کنم شیشه های جلو و عقب به شدت میعان می کنه و دید خیلی کم میشه دلیل این بخار زیاد چیه؟ گرم کن رو که روشن می کنم شیشه عقب بهتر میشه ولی جلو بی تاثیر تا جاییکه مجبور شدم با دست شیشه جلو رو از داخل تمیز کنم که می دونید زمان رانندگی خطریه این کار :n02:

دلیل این همه بخار چیه داخل کابین ؟ چجوری حلش کنم؟

ghahremanimehdi
26-12-2012, 01:03
سلام اساتید تندر سوار ممنون بابت راهنمایی های قبلی سپاسگذارم
سوالی دارم در مورد بخار کردن شیشه های تندر از داخل . وقتی شروع به حرکت می کنم شیشه های جلو و عقب به شدت میعان می کنه و دید خیلی کم میشه دلیل این بخار زیاد چیه؟ گرم کن رو که روشن می کنم شیشه عقب بهتر میشه ولی جلو بی تاثیر تا جاییکه مجبور شدم با دست شیشه جلو رو از داخل تمیز کنم که می دونید زمان رانندگی خطریه این کار :n02:

دلیل این همه بخار چیه داخل کابین ؟ چجوری حلش کنم؟

خوب گرمکن رو بذارید از دریچه شیشه جلو بزنه .میتونید همزمان کولر رو هم روشن کنید تا بخار سریعتر بره.

jamshidjap
27-12-2012, 01:14
سلام
کامپیوترشو چطوری ریست میکنن؟

mehdi_08
27-12-2012, 13:39
سلام
کامپیوترشو چطوری ریست میکنن؟
سویچ رو باز کن همزمان دکمه روی صفحه کیلومتر رو نگه دار بعد چند ثانیه عقربه ها سروع به حرکت می کنن و کامپیوتر ریست می شه

البته دقت کن برای نشون دادن بهتر مصرف سوخت قبل از ورود به جاده ریست کن
تو شهر ریست کنی مصرف رو خیلی بالاتر نشون می ده

Abdolreza2012
28-12-2012, 01:11
دوستان تندر یه چراغ دنده عقب داره اینم در راستای ارزون سازیشه؟
یه کم از قیافه میندازه :n05:

shadows_funeral
28-12-2012, 05:57
ماشینهای مدل جدید یک چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن دارن. مثلا مزدا 3 هم همینطور هستش. این طرح جدید استاندارد خودرو هست دوست من

pooria-ir
28-12-2012, 09:08
ماشینهای مدل جدید یک چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن دارن. مثلا مزدا 3 هم همینطور هستش. این طرح جدید استاندارد خودرو هست دوست من

اطلاق ندارة دوست من
فقط برخی از خودروهای جدید اینطورین

shadows_funeral
28-12-2012, 13:02
اطلاق ندارة دوست من
فقط برخی از خودروهای جدید اینطورین

نمی دونم والا من یه جایی خوندمتمام ماشینهای طرح جدید تو دنیا اینطورین. البته ممکنه الکی گفته باشن. در هر حال طرح این خودرو ها اینطوری هست که یک طرف مه شنه و یک طرف چراغ سفید دنده عقب.

mehdi_08
28-12-2012, 13:51
بله می شه گفت برای ارزان سازیه
البته پلیس راهنمایی رانندگی به این مسئله معترضه و می گه باید دو تا چراغ باشه
چون موقع دنده عقب عین موتور سیلکیت می شه

تو بازار نمونه های دو طرف دنده عقب هم هست که می شه با اونها عوض کرد

mehdi_08
28-12-2012, 13:53
دوست عزیز استاندارد جدید نیست
بعضی خودرو سازی ها اینطوری می کنن
:n16:

soroori2
29-12-2012, 22:22

سلام

یعنی باید خودرو راعوض کرد یا چراغ رو ؟

Abdolreza2012
30-12-2012, 01:15
سلام

چراغو میشه عوض کرد
سایپا هم یه مدلشو زده که فابریک دوطرف داره

ittools
30-12-2012, 19:49
چراغو میشه عوض کرد
سایپا هم یه مدلشو زده که فابریک دوطرف داره

اکثر این کمبود ها برای اینه که جیب قطعه سازها پر بشه و ملت برن قطعات رو تعویض کنن وگرنه با عقل جور در نمیاد چراغ دنده عقب فقط یکی باشه

matr!x_2008
30-12-2012, 20:05
تندر 90 دنده اتوماتیک تا 2 هفته دیگر در بازار

معاون مدیرعامل ایران خودرو در تولید تندر 90 دنده اتوماتیک، از توقف خط تولید این خودرو برای انجام اصلاحات فنی خبر داد و با رفع اشکالات فنی، این خودرو تا دو هفته آینده به بازار عرضه می شود.

ˈمحمدرضا معتمدˈ افزود: همزمان با رفع مشکلات فنی، کارهای شماره گذاری نیز انجام می شود و با شروع شماره گذاری، تولید تندر 90 دنده اتوماتیک افزایش می یابد.وی با اشاره به اینکه این خودرو توانسته است از تست های مختلف فنی و کیفی با موفقیت عبورکند، اظهار داشت:گیربکس اتومات جدید تندر از نوع بکاررفته در خودروی لوگان بوده که کاملا استاندارد است.

یادآور می شود پیش از این معتمد با اشاره به رشد 34 درصدی تولید خودروی تندر90 در سال جاری نسبت به سال گذشته ، از عرضه تندر 90 دنده اتوماتیک تا آخر آذرماه امسال به بازار ، خبر داده بود.وی در ادامه با اشاره به برنامه تولید تندر 90 شرکت ایران خودرو ، اظهار داشت: برنامه تولید شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد حدود 22 تا 23 درصدی دارد.شایان ذکر است مهمترین تفاوت بین تندر90 معمولی و دنده اتوماتیک ،نمایش وضعیت دنده درقسمت نمایشگر جلو آمپر و تغییر دسته دنده عنوان شده است.همچنین با توجه به موفقیت آمیز بودن تست های رانندگی تندر90 و اقبال بازار به مدل های اتوماتیک ، پیش بینی می شود تولید سالیانه این مدل خودرو به بیش از 15هزار دستگاه برسد.

منبع ایرنا

shadows_funeral
30-12-2012, 20:31
اکثر این کمبود ها برای اینه که جیب قطعه سازها پر بشه و ملت برن قطعات رو تعویض کنن وگرنه با عقل جور در نمیاد چراغ دنده عقب فقط یکی باشه
دوست من ربطی نداره به ارزان سازی و پول تو جیب کسی رفتن. طبق استاداردهای اروپا وجود یک چراغ عقب و یک مه شن برای خودروها الزامی هست. شما اگه دقت کنید بسیاری از خودروهای خارجی و وارداتی هم یک چراغ عقب دارن و متقارن با اون یک مه شکن مثلا لینک زیر رو ببینید:
تویوتا کرولا 2007 هم همینطوره. مزدا 3 جدید و قدیمی هم همینطور و خیلی از خودروهای دیگه
آئودي TT هم من دیدم باز یک چراغ عقب داشت آیا شرکت آئودی هم برای پر کردن جیب قطعه سازاش و یا ارزان سازی یکک چراغ عقب نصب می کنه؟
BMw هایی هم که دیدم (از 2009 به بعد) همه یک چراغ دنده عقب داشتن.
نیسان مورانو ، قشقایی هم همینطور و ....

بله می شه گفت برای ارزان سازیه
البته پلیس راهنمایی رانندگی به این مسئله معترضه و می گه باید دو تا چراغ باشه
چون موقع دنده عقب عین موتور سیلکیت می شه

ربطی نداره دوست من . جایی هم این امر تایید نشده. منطقا هم جایی که ماشین دیده نشه قاعدتا باید چراغها روشن باشه که مشخص میشه ماشینه. چراغ دنده عقب فقط برای اعلام به خودروهای عقبی هست که این ماشین داره دنده عقب میاد

mehdi_cf
30-12-2012, 22:05
با سلام به دوستان تندر سوار
من یه ماهی میشه تندر90 ایران خودرو خریدم.والبته تو رانندگی هم اماتورم یه ماه نیست که گواهینامه گرفتم:n02:.ماشین وقتی تو سربالایی با شیب کم یا حتی چاله ای هم با عمق کم هم حالا به هر دلیلی خاموش کنه وقتی دوباره روشنش میکنم بلافاصله خاموش میشه تا رو دنده میزنم تا گاز بدم یا حتی بعضی وقتا هنوز تو دنده نذاشتم هم سریع خاموش میشه.کسی میدونه علتش چیه ؟ایراد از ماشینه یا ناواردی من؟

isbn
30-12-2012, 22:16
فعلا تو دوره آب بندی اینجوریه منم همین مشکل رو داشتم بعد 3000 تا مشکلاتش برطرف شد ! البته از استپر هم میتونه باشه برای من توی ترافیک های سنگین دور میافتاد خاموش میکرد ! سیم گاز هم چک کنید ببینی تو چه حالتی هست ! چون مشکلی که میگین تاخیر گاز خوردن و ول کردن زود کلاج هست که توی ال 90 یکم زمان نگاه داشتن کلاچ بیشتر میشه بخاطر تاخیر ذاتی که تو گاز خور داره !

mehdi_08
30-12-2012, 23:29
سلام

نه بابا برا یه چرلغ ماشینو عوض کنی:n04:

فقط چراغ عوض می شه و البته باید سیم کشی بشه تا سمت چپ
یه مشکلی که این چراغ ها دارن اینه که چینی هستن و نورشون بسیار کمه!!!

mehdi_08
30-12-2012, 23:31
ربطی به قطعه ساز ها نداره این ماشین ها از کارخانه مادر اینطوری تولید شدن !!

ittools
31-12-2012, 00:27
دوست من ربطی نداره به ارزان سازی و پول تو جیب کسی رفتن. طبق استاداردهای اروپا وجود یک چراغ عقب و یک مه شن برای خودروها الزامی هست. شما اگه دقت کنید بسیاری از خودروهای خارجی و وارداتی هم یک چراغ عقب دارن و متقارن با اون یک مه شکن مثلا لینک زیر رو ببینید:

ربطی به قطعه ساز ها نداره این ماشین ها از کارخانه مادر اینطوری تولید شدن !!

آخه خیلی از قطعات و لوازمش کمبود داره حتی صافی زیر برف پاک کن رو هم نذاشتن یا چراغ داخلی کابین برای صندلی های عقب و خیلی چیزای دیگه که باید بعد از تحویل نصب بشن یا حتی عوض بشن

shadows_funeral
31-12-2012, 01:29
آخه خیلی از قطعات و لوازمش کمبود داره حتی صافی زیر برف پاک کن رو هم نذاشتن یا چراغ داخلی کابین برای صندلی های عقب و خیلی چیزای دیگه که باید بعد از تحویل نصب بشن یا حتی عوض بشن

بله متاسفانه اینایی که گفتید تو ایران اینطوریه. بخشی از این تجهیزات بخاطر تولید تیپهای مختلف هست که تو بعضی از تیپها هست و تو بعضی دیگه نیست. یادمه اون اوایل تندر 90 e0 کولر هم نداشت.
اما در مورد چراغ دنده عقب طراحی این خودرو به همین شکل هست. همه جا هم همینطوره. اگه شما 2 چراغ رو مثل هم کنید عملا مه شکن عقب رو از دست خواهید داد.

MVP77
01-01-2013, 09:17
دوستان کسی از آینه های R90 که تایوانی هست برای تندر استفاده کرده ؟
قیمتش چنده و الآن کجا موجود داره ؟

در مورد فنر ریس هم اگر کسی میدونه تا 100 تومن چه فنری بخرم که زیاد ماشین نرم و خشک نشه ممنون میشم

m.beh
01-01-2013, 11:53
با سلام به دوستان تندر سوار
من یه ماهی میشه تندر90 ایران خودرو خریدم.والبته تو رانندگی هم اماتورم یه ماه نیست که گواهینامه گرفتم:n02:.ماشین وقتی تو سربالایی با شیب کم یا حتی چاله ای هم با عمق کم هم حالا به هر دلیلی خاموش کنه وقتی دوباره روشنش میکنم بلافاصله خاموش میشه تا رو دنده میزنم تا گاز بدم یا حتی بعضی وقتا هنوز تو دنده نذاشتم هم سریع خاموش میشه.کسی میدونه علتش چیه ؟ایراد از ماشینه یا ناواردی من؟

من خودم یه ذره با کلاج ال 90 مشکل داشتم و دارم البته عادت کردم دیگه. خوب ناواردی هم بی تاثیر نیست کسی که ماشین زیاد داشته یا راننده است تو این مواقع ممکنه اذیت شه ولی رانندگیشو می کنه خاموش نمی کنه یا کم می کنه. به هر حال یه ذره تمرین کنی باش باد می گیری هیچ مشکلی هم نداری فقط تمرین در ارنندگی تاثیر داره نترس از اینکه خاموش کنی فوقش با ترمز دستی سربالایی رو جور می کنی بعدا کمکم یاد می گیری

mostafadc
01-01-2013, 13:05
اين تندر 90 ها خيلي زشت هستند..من موندم چرا بيخود تريت طراحي هاي رنو به ايران مياد

امير موسر
01-01-2013, 13:07
اين تندر 90 ها خيلي زشت هستند..من موندم چرا بيخود تريت طراحي هاي رنو به ايران مياد

طراحیش اگر اشتباه نکنم برای داچیای رومانیه !
طراحی مگان برای رنوس !

m.beh
01-01-2013, 13:12

خوب الانم مگان هم تو ایران هست
در ضمن طرح سلیقه ای است من به شخصه ازش بدم نمی آد
و اینکه باید بدونی تندر اصولا یک پروژه ای بود با هدف تولید ماشین با قیمت مناسی و خارج از فرانسه تا قیمتش خوب درآد و توزیع اون تو کشورهای مختلف. با این هدف خیلی هم ماشین خوبیه
در آخر اینکه چیه توقع داری با این اوضاع لامبورگینی و پورشه و بنز... بیاند ایران نمایندگی بزنند؟:n04:

isbn
01-01-2013, 16:54

باهات موافقم خودم ال 90 دارم ولی برای قیافش نرفتم دنبالش فقط و فقط موتور و مصرف ! و قبول هم دارم که بیریخت هست اما واسه مصارف شهری و جاده ای خوبه با توجه به مصرف و توانش این باعث شده که خریدارم زیاد داشته باشه طوری که الان به قیمت 30 تومان هم داره فروش میره من 1 ساله دارمش طبق عادتم قصد فروشش رو کردم ولی کلا اگر کسی دنبال ماشین بازی باشه و یه قولی جوون باشه زیاد این ماشین به کارش نمیاد یه ماشین کاملا مصرفی با کمترین خرابی هست!! نسبت به 206 و پرشیا که قبلش داشتم عرض کردم . انتخاب ال 90 کاملا به نوع مصرف شما بستگی داره بر خلاف ماشینی مثل 206 که همه قشری رو جذب میکنه

mehdi_08
01-01-2013, 17:34
دوستان کسی از آینه های R90 که تایوانی هست برای تندر استفاده کرده ؟
قیمتش چنده و الآن کجا موجود داره ؟

در مورد فنر ریس هم اگر کسی میدونه تا 100 تومن چه فنری بخرم که زیاد ماشین نرم و خشک نشه ممنون میشم
شما اگه قصد تعویض آینه دارید بهتره مدل های 2011 و 2008 که توسط شرکت نیکو پخش عرضه شده رو استفاده کنید :n18:

jamshidjap
03-01-2013, 16:35
قیمت نمد داخل صندوق و کاپوتش چنده؟

mehdi-2009
04-01-2013, 00:16
جام جم آنلاين: براساس تائیدیه جدید سازمان حمایت مصرف‎‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر دستگاه خودروی تندر 90 مدل SR معادل 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شد.بعد از ارایه درخواست قیمت‌گذاری از سوی گروه خودروسازی پارس خودرو، سازمان حمایت...
جام جم آنلاين: براساس تائیدیه جدید سازمان حمایت مصرف‎‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر دستگاه خودروی تندر 90 مدل SR معادل 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شد.
بعد از ارایه درخواست قیمت‌گذاری از سوی گروه خودروسازی پارس خودرو، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با قیمت‌گذاری خودروی تندر90 مدل SR موافقت کرد. بر این اساس، قیمت رسمی این خودرو، 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شده است.
این گروه خودروسازی البته افزایش قیمت برخی دیگر از محصولات خود را نیز به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارایه کرده بود که هنوز مورد موافقت واقع نشده است.
همچنین اوایل آذرماه سال جاری نیز، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با قیمت جدید خودروی تیانا مدل‌های mid و hight موافقت کرده بود که بر این اساس خودروی تیانا مدل mid معادل 103 میلیون تومان و خودروی تیانا مدل hight معادل 109 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود.(مهر)

isbn
04-01-2013, 01:04
حداقل بدن بیرون سریع تر این قیمتا رو به انفجار هست ! دیگه از بین بد و بدتر هست دیگه ! قیمت ال 90 الان رفته رو 28-29 !!!!!!

Abdolreza2012
04-01-2013, 02:16
جام جم آنلاين: براساس تائیدیه جدید سازمان حمایت مصرف‎‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر دستگاه خودروی تندر 90 مدل SR معادل 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شد.بعد از ارایه درخواست قیمت‌گذاری از سوی گروه خودروسازی پارس خودرو، سازمان حمایت...
جام جم آنلاين: براساس تائیدیه جدید سازمان حمایت مصرف‎‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر دستگاه خودروی تندر 90 مدل SR معادل 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شد.
بعد از ارایه درخواست قیمت‌گذاری از سوی گروه خودروسازی پارس خودرو، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با قیمت‌گذاری خودروی تندر90 مدل SR موافقت کرد. بر این اساس، قیمت رسمی این خودرو، 23 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شده است.
این گروه خودروسازی البته افزایش قیمت برخی دیگر از محصولات خود را نیز به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارایه کرده بود که هنوز مورد موافقت واقع نشده است.
همچنین اوایل آذرماه سال جاری نیز، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با قیمت جدید خودروی تیانا مدل‌های mid و hight موافقت کرده بود که بر این اساس خودروی تیانا مدل mid معادل 103 میلیون تومان و خودروی تیانا مدل hight معادل 109 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود.(مهر)

قضیه ی تندر SR چیه؟
چه فرقی میکنه با بقیه؟

امير موسر
04-01-2013, 10:26
قضیه ی تندر SR چیه؟
چه فرقی میکنه با بقیه؟

پارس تندر رو میگه !

ravi
04-01-2013, 14:22
لنتی که در حال حاضر روی خودرو استفاده میشه چه مارکیه؟

بهترین لنت جه مارکیه؟

مناسبترین مایع خنک کننده موتور ؟

Abdolreza2012
04-01-2013, 15:15
پارس تندر رو میگه !

حالا چرا قیمتش ارزونتره؟

امير موسر
04-01-2013, 16:49
حالا چرا قیمتش ارزونتره؟

قیمت شرکتیشه که گرونتر از تندر معمولیه !

Abdolreza2012
04-01-2013, 21:37
قیمت شرکتیشه که گرونتر از تندر معمولیه ! منظورم چی کم داره که از e2 قیمت کمتری داره؟

امير موسر
04-01-2013, 23:07
چیزی کم نداره قیمتش هم بیشتره ! قیمتش این 23 و خورده ای و قیمت ای 2 هم 22 و خورده قیمت بازاری نه قیمت کارخونه !
یه سرچ بزنی تو همه سایتا در مورد پارس تندر نوشتن !

Abdolreza2012
05-01-2013, 01:13
چیزی کم نداره قیمتش هم بیشتره ! قیمتش این 23 و خورده ای و قیمت ای 2 هم 22 و خورده قیمت بازاری نه قیمت کارخونه !
یه سرچ بزنی تو همه سایتا در مورد پارس تندر نوشتن !

اهان پس این بیاد قیمت بازارش میره رو 30 تومن
کسی خبر از تندر اتوماتیک نداره؟
کی میاد؟
حدود قیمتش؟

mohamad skystar
05-01-2013, 18:32
اهان پس این بیاد قیمت بازارش میره رو 30 تومن
کسی خبر از تندر اتوماتیک نداره؟
کی میاد؟
حدود قیمتش؟

قیمتش با نمونه دستی حدود 4 میلیون تومان هست

خبرش رو در لین زیر پست 242 بخونید:

ravi
05-01-2013, 20:42
لنتی که در حال حاضر روی خودرو استفاده میشه چه مارکیه؟

بهترین لنت جه مارکیه؟

مناسبترین مایع خنک کننده موتور ؟

کسی اطلاعی داره؟

ghahremanimehdi
05-01-2013, 22:55
قیمتش با نمونه دستی حدود 4 میلیون تومان هست

خبرش رو در لین زیر پست 242 بخونید:

ماشین اتومات محاسن خودش رو داره اما موتور 1600 لوگان به نظرم درحدی نیست که گیربکس اتومات خوب روش جواب بده . احتمالا میشه مثل ریو.

matr!x_2008
08-01-2013, 20:27
ایران خودرو:
اولین وانت تندر 90 تولید شد+ تصویر
پرشین خودرو: تیراژ تولید تندر90 ایران خودرو از ابتدای سال جاری تا یازدهم دی ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 20 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا معتمد معاون تولید تندر90 ایران خودرو ضمن بیان مطلب فوق افزود: روال عادی تولید تندر 90 ایران خودرو ادامه دارد.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان روز كاری یازدهم دی ماه 27 هزار و 465 دستگاه تندر 90 تولید شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 20 درصد رشد نشان می دهد.
معتمد با اشاره به تولید تیپ های مختلف تندر90 گفت: بیش‌ترین تعداد تولیدی در تیپ E2 این خودرو با 21 هزار و 20 دستگاه است و پس از آن تیپ E1 با پنج هزار و 424دستگاه بیش‌ترین فراوانی تولید را به خود اختصاص داده است.
وی گفت:‌ طی مدت مذکور هزار و 9 دستگاه تندر90 برای بازار های صادراتی تولید و ارسال شده و در حال بررسی سایر درخواستهای صادراتی هستیم تا به مرور آنها را در برنامه تولید قرار دهیم.
معتمد همچنین به تولید 11 دستگاه تندر 90تیپ E2 با گیربكس اتوماتیك تیپوترونیک اشاره كرد و افزود: طبق برنامه تعیین شده تا پایان سال بیش از سه هزار دستگاه تندر90 اتوماتیك دیگر نیز تولید خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به محدودیتهای صورت گرفته در خصوص تامین ایربگ شاگرد و درصورت اخذ مجوزشماره گذاری تندر90 تک ایربگ به صورت محدود و تا زمانی که تامین کننده جدید جایگزین تامین کننده قبلی شود، ایران خودرو تولید بیش از هشت هزار دستگاه از این خودرو با گیربکس معمولی را نیز در دستورکار قرار خواهد داد.
معتمد همچنین از تولید اولین وانت تندر 90 خبر داد و اظهار امیدواری كرد، با پیش بینی های صورت گرفته خط تولید این خودرو که به روز ترین خودروی وانت تولید ساخت داخل خواهد بود، تا پایان سال به بهره برداری برسد.

soroori2
09-01-2013, 01:37
سلام

دوستان مصرف بنزین رانا کمتره یا تندر 90 ؟

mehdi_08
10-01-2013, 11:42
سلام

دوستان مصرف بنزین رانا کمتره یا تندر 90 ؟
رانا هنوز به طور کامل مورد تست مصرف کننده قرار نگرفته
به خاطر همین از مصرف سوختش اطلاعات دقیقی در دست رس نیست
هر چند چون تغییراتی نسبت به ecu 7.4.5 داشته احتمال می ره مصرف سوختش بیشتر شده باشه (نسبت به 206 sd)

masooumi
10-01-2013, 13:37
یه سوال اینکه میگن ایران خودرو به خاطر مشکل ایربگ نمیتونه تندر90 هاشو تحویل بده و به مشتریانش پیامک زده که خودروشون رو عوض کنند ، ایا این مشکل ایربگ در سایپا نیست؟

mohamad skystar
10-01-2013, 14:26
یه سوال اینکه میگن ایران خودرو به خاطر مشکل ایربگ نمیتونه تندر90 هاشو تحویل بده و به مشتریانش پیامک زده که خودروشون رو عوض کنند ، ایا این مشکل ایربگ در سایپا نیست؟

یعنی ایران خودرو به مشتریاش SMS داده؟
باید دید این مشکل ایربگ برای چی بوده
تندر 90 فول دارای 2 ایربگ هست.
به مراتب اگر مشکل فنی ایربگ در مونتاز خودرو پیش اومده باشه فراخوان برای همه هست کاری نداره ایران خودرو میزنه یا سایپا

ess_1362
10-01-2013, 20:18
قضیه از این قرار هست که برای خودروی جدید ایربگ ندارن(یعنی به اندازه کافی ندارن)
قرار بود که تندر ها فقط با یک ایربگ موقتا به خریداران عرضه بشن که اگر sms زدن یعنی راهنمایی رانندگی موافقت نکرده و خریداران جدید باید یک محصول دیگه را (احتمالا 405) انتخاب کنند

masooumi
10-01-2013, 21:04
قضیه از این قرار هست که برای خودروی جدید ایربگ ندارن(یعنی به اندازه کافی ندارن)
قرار بود که تندر ها فقط با یک ایربگ موقتا به خریداران عرضه بشن که اگر sms زدن یعنی راهنمایی رانندگی موافقت نکرده و خریداران جدید باید یک محصول دیگه را (احتمالا 405) انتخاب کنند

دقیقا همین که ایشون فرمودند ، ایران خودرو اعلام کرده که ما ایربگ سرنشین نداریم بزاریم روی تندر 90 و تندر رو با یک ایربگ (ایربگ راننده) تولید کردیم که راهنمای و رانندگی هم تندر با یک ایربگ را پلاک نمی کند و در نتیجه ایران خودرو به مشتریانش sms زده که بیان خودروی دیگری تحویل بگیرند(سمند ، 405 یا پارس)

تازه ظاهرا مشکل ایربگ تا آذر سال آینده هم حل نخواهد شد.

حالا می خوام بدونم پارس خودرو هم چنین مشکلی داره؟

mehdi_08
10-01-2013, 21:07
خودرو تحویلی جایگزین تندر چیست؟
پرشین خودرو: معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از تحویل خودروهای سمند، پژو 405 و پژو پارس به جای تندر 90 برای متقاضیان این خودرو خبر داد.
به گزارش «پرشین خودرو»، عبداله بابایی گفت: به علت فراهم نبودن شرایط نصب کیسه هوا در تندر 90، این محصول ایران خودرو شماره‌گذاری نمی‌شود.
وی افزود: در صورت همکاری پلیس راهور برای شماره گذاری تندرهای 90 که به جای دو کیسه هوا (ایربگ) فقط یک ایربگ بر روی آنها نصب شده است؛ ایران خودرو می‌تواند به تعهدات خود عمل کند.
بابایی با اشاره به ارسال پیامک به متقاضیان دریافت تندر 90 گفت: به علت وقفه ای که پیش آمده است به متقاضیان این خودرو اطلاع داده ایم، می توانند در شرایط فعلی به جای تندر 90 خودروهای جایگزین ایران خودرو را تحویل بگیرند.
وی افزود: چنانچه متقاضیان عجله ای برای تحویل خودرو ندارند، منتظر باشند تا در صورت همکاری پلیس راهور و پس از شماره گذاری تندر 90 را تحویل بگیرند.
به گزارش ایسنا، بابایی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه اگر پلیس راهور همکاری نکند ، تکلیف چیست؟ گفت: متقاضیان باید همچنان منتظر بمانند تا منابع لازم برای حل این معضل تأمین شود.
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ابراز امیدواری کرد از آذر سال آینده خودروهای تندر 90 با دو کیسه هوا (ایربگ) شوند.

mehdi_08
10-01-2013, 21:08
پشت پرده توقف شماره گذاری تندر90
پرشین خودرو: عضو انجمن قطعه سازان با بیان اینکه مشکل تامین ایربگ خودروی تندر90 به زودی حل می شود، گفت: لازم است پلیس راهنمایی و رانندگی برای برهم نخوردن تعادل عرضه با خودروسازان همکاری کند.
به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش، با بیان این مطلب گفت: شرکت رنوپارس برای تامین ایربگ سرنشین خودروی تندر90 در صدد جایگزین کردن یک شرکت تامین کننده دیگر است و این مشکل به زودی برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه داشتن دو ایربگ جزو استانداردهای اجباری دنیا محسوب نمی شود اظهار داشت: لازم است در این مورد پلیس همکاری لازم را با خودروسازان داشته باشد تا در یک مدت زمان کوتاه این مشکل رفع شود.
نجفی منش تصریح کرد: البته در این مدت نیز تولید این محصول متوقف نمی شود چراکه بازار صادراتی برای آن وجود دارد و منعی برای محصول صادراتی با یک ایربگ وجود ندارد.
وی در پاسخ به این سوال که توقف شماره گذاری تعادل بازار را به هم می زند یا خیر، اضافه کرد: تندر90 محصول پرفروش دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور است و عدم عرضه مناسب آن در بازار سبب اقزایش قیمت می شود.
همچنین در همین ارتباط احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان با بیان اینکه عدم شماره گذاری خودروهایی با یک ایربگ، باید از سال آینده اجرایی شود، اظهار داشت: نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد که چرا به طور سلیقه ای برخورد کرده و از هم اکنون از شماره گذاری تندر90 با یک ایربگ خودداری می کند.
وی افزود: چنین برخوردهایی موجب کاهش عرضه خودرو و در نتیجه افزایش قیمت ها در بازار می شود.
به گزارش YJC، نعمت بخش در خصوص دلیل کاهش تولید تندر90 و اینکه گفته می شود تولیدکنندگان این خودرو برای کاهش هزینه تولید خواهان حذف کیسه هوای سرنشین هستند، متذکر شد: بیشتر خودروسازان به زیان دهی رسیده اند و هیچ خودروسازی مایل به ادامه تولید به این شکل نیست، شرکت رنو پارس نیز بعنوان شریک تولید این خودرو اعلام کرده مایل به تولیده زیان ده نمی باشد بنابراین اقدام به کاهش تولید طبیعی است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شرکت تامین کننده قطعات کیسه هوای شرکت رنو پارس، شرکت آمریکایی BRW است که از عرضه این قطعات به رنو پارس خودداری می کند.

isbn
11-01-2013, 00:45
خوب بدن فعلا دست ملت بعدا که ایربگی رسید فراخوان بزنند بنظرم بهترین راه برای کنار امدن با راهنمایی و راننگی هست !

mohamad skystar
11-01-2013, 00:52
خوب بدن فعلا دست ملت بعدا که ایربگی رسید فراخوان بزنند بنظرم بهترین راه برای کنار امدن با راهنمایی و راننگی هست !

محمد جان منظورت اینکه وقتی ایربگ رسید فراخوان بزنن بگن بیاین نصب کنید؟
اینجور نمیشه چون نصب ایربگ به این راحتی ها نیست و کلی کار باید انجام بشه که باید رو خط تولید باشه.

mehdi_08
11-01-2013, 00:59

خوب این طوری که بد تره!!
ماشین بی ایربگ می شه و پلاک نمی شه
از طرفی هم چون تو قرار داد قید شده2 ایربگ نمی تونن 1 ایربگ تحویل بدن

ولی این قضیه ایربگ فکر کنم یه بازیه
اینه بر اساس تعداد ماشین های تولیدشون ایربگ سفارش می دن و چون از چند ماه گذشته همه تندر ها 2 ایربگ داشتن دلیلی نداره ایربگ شاگرد کم بیارن!!
همین ایربگ بهترین دلیل برای تحویل ندادن تندر هاست تا به نزدیکی عید برسه و با قیمت جدید تحویل بدن

jamshidjap
12-01-2013, 19:57

mehdi_08
12-01-2013, 20:34
اگه گرون نشده باشه 16 و 13 باید باشه به احتمال زیاد گرون شده
تو سایت نیکو پخش قیمت دقیقش هست

Ali_Best
12-01-2013, 22:16
سلام

چند سوال:

1 - جریان این کامپیوتر سفری چیه؟
ریستش کنی مثلا میزان کیلومتر طی شده اش هم صفر میشه؟

2 - یکی میگفت کلا کلید کولر رو وقتی که روی درجه حرارت آبی رنگ هست باید بزنی و موقع استفاده از بخاری اشتباهه بزنی
ولی یکی دیگه میگفت اتفاقا بخار روی شیشه رو خیلی بهتر با زدن کولر ماشین در حالت بخاری میشه از بین برد. توشیح میدید؟

3 - مایع برای شیشه شوی رو شما چی می ریزید؟
آب تصفیه کافیه یا شیشه پاک کن میریزید؟

4 - ما ماشینو با 28 تا کارکرد خریدیم چند ماهیه
الآن 30 تا رو رد کرده. دفترچه شم تا الآن گیر نیاوردم
میخوام بدونم هر به چندتا چیا رو باید عوض کرد؟ یکی دقیق بگه!

5 - من شتاب ماشین رو خواستم تست کنم (زمان 0 تا 100) خیلی فاصله داشت با چیزی که میگن (حدود 10 - 12 ثانیه) من بالای 17 - 18 شد تقریبا
البته تو دور 3 - 3.5 دنده عوض میکردم

مرسی

mehdi_08
12-01-2013, 23:42
سلام

چند سوال:

1 - جریان این کامپیوتر سفری چیه؟
ریستش کنی مثلا میزان کیلومتر طی شده اش هم صفر میشه؟

2 - یکی میگفت کلا کلید کولر رو وقتی که روی درجه حرارت آبی رنگ هست باید بزنی و موقع استفاده از بخاری اشتباهه بزنی
ولی یکی دیگه میگفت اتفاقا بخار روی شیشه رو خیلی بهتر با زدن کولر ماشین در حالت بخاری میشه از بین برد. توشیح میدید؟

3 - مایع برای شیشه شوی رو شما چی می ریزید؟
آب تصفیه کافیه یا شیشه پاک کن میریزید؟

4 - ما ماشینو با 28 تا کارکرد خریدیم چند ماهیه
الآن 30 تا رو رد کرده. دفترچه شم تا الآن گیر نیاوردم
میخوام بدونم هر به چندتا چیا رو باید عوض کرد؟ یکی دقیق بگه!

5 - من شتاب ماشین رو خواستم تست کنم (زمان 0 تا 100) خیلی فاصله داشت با چیزی که میگن (حدود 10 - 12 ثانیه) من بالای 17 - 18 شد تقریبا
البته تو دور 3 - 3.5 دنده عوض میکردم

مرسی
کامپیوتر سفری اطلاعاتی مثل
مسافت قابل پیمایش -مصرف متوسط سوخت-سرعت متوسط-میزان بزنین رو می گه
ریست کردنش کیلومتر طی شده تا ریست قبلی ر پاک می کنه با حالت تریب ماشین کاری نداره
2-کلید کولر موقع بخاری فقط برای کاهش رطوبت ماشین و جلوگیری از بخار گرفتن شیشه اس
3-مایع شیشه شور مخصوص ماشین یا آب تصفیه شده
4-دفترچه رو از سایت سازنده ماشین دانلود کن همه رو نوشته
5-برای شتاب زدن باید وضعیت ماشین رو به راه باشه و دنده ها کاملا در دور بالا 5 تا6 هزار تا عوض بشه و هرزگردی نداشته باشی تا به شتاب خوبی دشت پیدا کنی
خودم روی 4.5 دنده عوض کردم شتابم شد 16 ثانیه ولی سری بعد روی 5 تا 5.5 عوض کردم شد 13 ثانیه

ال 90 به خاطر 16 سوپاپ بودن و تراکم بالا توی دور موتور بالا کارایی مناسبی داره :n26:

mehdi_08
15-01-2013, 13:53
با فرارسیدن دهه مبارک فجر
فروش ویژه اینترنتی پارس خودرو آغاز شد
پرشین خودرو: همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، فروش ویژه محصولات پارس خودرو آغاز شد.
به گزارش «پرشین خودرو»، امیری مدیر بازاریابی و پیشبرد فروش شركای تجاری گروه خودروسازی سایپا با اعلام این خبر افزود: گروه خودرو سازی سایپا به منظور پاسخگویی به نیاز بازار خودروی كشور و جلوگیری از ایجاد عدم تعادل در بازار سال 91 پیش فروش ویژه انواع محصولات شركت پارس خودرو اعم از مگان، تندر، پارس تندر(SR) ، تیانا و پیكاپ را آغاز كرد.
بنابراین گزارش، پیش فروش این خودروها با شرایط كاملاً متنوع و با سود مناسب و زمان تحویل متنوع در سال 91 از تاریخ 27/ 10 / 91 راس ساعت 11 صبح صورت می پذیرد که علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند از طریق نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش در سراسر كشور نسبت به پیش خرید این محصولات اقدام کنند.
همچنین فروش محصولات بصورت اینترنتی نیز امکان پذیر بوده و مشتریان می توانند جهت ثبت نام در سراسر كشور به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنند.

امير موسر
16-01-2013, 23:51
با فرارسیدن دهه مبارک فجر
فروش ویژه اینترنتی پارس خودرو آغاز شد
پرشین خودرو: همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، فروش ویژه محصولات پارس خودرو آغاز شد.
به گزارش «پرشین خودرو»، امیری مدیر بازاریابی و پیشبرد فروش شركای تجاری گروه خودروسازی سایپا با اعلام این خبر افزود: گروه خودرو سازی سایپا به منظور پاسخگویی به نیاز بازار خودروی كشور و جلوگیری از ایجاد عدم تعادل در بازار سال 91 پیش فروش ویژه انواع محصولات شركت پارس خودرو اعم از مگان، تندر، پارس تندر(SR) ، تیانا و پیكاپ را آغاز كرد.
بنابراین گزارش، پیش فروش این خودروها با شرایط كاملاً متنوع و با سود مناسب و زمان تحویل متنوع در سال 91 از تاریخ 27/ 10 / 91 راس ساعت 11 صبح صورت می پذیرد که علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند از طریق نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش در سراسر كشور نسبت به پیش خرید این محصولات اقدام کنند.
همچنین فروش محصولات بصورت اینترنتی نیز امکان پذیر بوده و مشتریان می توانند جهت ثبت نام در سراسر كشور به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنند.

به 1 ساعت نکشید تندراش تموم شد !
اصلا ماشین خریدن و ماشین سوار شدن و کلا همه چی خر تو خر اینجا !

parara
16-01-2013, 23:59
سلام نه دوست عزيز، اول تمام شد يا نميدونم چي شد ولي بعد دوباره اضافه شد+ فروش پارس تندر
15 و17ميليون بديعه

Ali_Best
17-01-2013, 00:25
کامپیوتر سفری اطلاعاتی مثل
مسافت قابل پیمایش -مصرف متوسط سوخت-سرعت متوسط-میزان بزنین رو می گه
ریست کردنش کیلومتر طی شده تا ریست قبلی ر پاک می کنه با حالت تریب ماشین کاری نداره
2-کلید کولر موقع بخاری فقط برای کاهش رطوبت ماشین و جلوگیری از بخار گرفتن شیشه اس
3-مایع شیشه شور مخصوص ماشین یا آب تصفیه شده
4-دفترچه رو از سایت سازنده ماشین دانلود کن همه رو نوشته
5-برای شتاب زدن باید وضعیت ماشین رو به راه باشه و دنده ها کاملا در دور بالا 5 تا6 هزار تا عوض بشه و هرزگردی نداشته باشی تا به شتاب خوبی دشت پیدا کنی
خودم روی 4.5 دنده عوض کردم شتابم شد 16 ثانیه ولی سری بعد روی 5 تا 5.5 عوض کردم شد 13 ثانیه

ال 90 به خاطر 16 سوپاپ بودن و تراکم بالا توی دور موتور بالا کارایی مناسبی داره :n26:

مرسی برادر

در مورد اولی... حالت تریپ ماشین یعنی چه؟
و اینکه کیلومتر تار یست قبلی رو حذف میکنه... با چند بار زدن دکمه کامپیوتر سفری میاد این گزینه که من ببینم الآن چنده؟ :-؟

ادیت:
یکی از دوستان لطف کنه اگه کاتالوگ تندر رو داره برام بذاره تو سایت پارس خودرو نات فوند میزنه

bizizizi
17-01-2013, 10:12
با سلام خدمت اساتید کحترم

ال 90 مدل 88 فول رو با 60000 کارکرد تازه خریدم
مصرف بنزینش خیلی بالاست.داخل شهری در حدود 11 لیتر مصرف داره که تغریبا عدد بالائی هستش .
اگه واسه پائین آوردن مصرف دوستان راه حلی دارن لطفا راهنمائی کنند
با تشکر

hossein.az
17-01-2013, 10:19

مصرف بنزینش خیلی بالاست.داخل شهری در حدود 11 لیتر مصرف داره که تغریبا عدد بالائی هستش .
با تشکر

مصرف ال90 با فیلتر هوا خیلی ارتباط داره
از یکی از کارشناس یک نمایندگی هم پرسیدم تایید کرد و گفت که اگر میتونید زود به زود فیلترشو عوض کنید
بدون استفاده از کامپیوتر سفری مصرفشو حساب کنید,شاید کامپیوترش اشتباه میزنه که در اون صورت باید ریستش کنید

ghahremanimehdi
17-01-2013, 10:36
مرسی برادر

و اینکه کیلومتر تار یست قبلی رو حذف میکنه... با چند بار زدن دکمه کامپیوتر سفری میاد این گزینه که من ببینم الآن چنده؟ :-؟

ادیت:
یکی از دوستان لطف کنه اگه کاتالوگ تندر رو داره برام بذاره تو سایت پارس خودرو نات فوند میزنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_08
17-01-2013, 20:46
به 1 ساعت نکشید تندراش تموم شد !
اصلا ماشین خریدن و ماشین سوار شدن و کلا همه چی خر تو خر اینجا !
والبته حاظرم شرط بببندم 99 درصد کسانی که ثبت نام کردن دلال بودن و اصلا ماشین به مصرف کننده واقعی نرسید!!
اتفاقا الان کسی که مصرف کننده بهتره از بازار آزاد تهیه کنه چون تا چند وقت دیگه قیمت ماشین ها گرون می شه (حساب کردن با ارز مبادله ای) و گرونی عید

mehdi_08
17-01-2013, 20:48
مرسی برادر

ادیت:

حالت تریب یه چیز سادس فقط کیلومتر رو تا 999 تا نشون می ده با دقت صد متری بعدش صفر می شه
کلید روی صفحه کیلومتر رو بزنی نشون می ده

mehdi_08
17-01-2013, 20:51

با تشکر
خوب برای مصرف سوخت عوامل زیادی دخیله
چون ماشین رو از کسی خردین و نمی دونین طرف چه سرویس های رو انجام داده پیشنهاد من
عوض کردن شمع-فیلتر هوا-فیلتر بنزین-دیاگ زدن و ریست کردن کامل ECU ماشین وآپدیت کردنش و پر کردن دوباره جدول های سوخت

ghahremanimehdi
17-01-2013, 21:32
خوب برای مصرف سوخت عوامل زیادی دخیله
چون ماشین رو از کسی خردین و نمی دونین طرف چه سرویس های رو انجام داده پیشنهاد من
عوض کردن شمع-فیلتر هوا-فیلتر بنزین-دیاگ زدن و ریست کردن کامل ECU ماشین وآپدیت کردنش و پر کردن دوباره جدول های سوخت

فکر کنم انژکتورشویی هم بخواد.تسمه تایم هم اگر عوض نشده حتما باید عوض کنه (البته این به مصرف ربط نداره)

ravi
19-01-2013, 00:50
دوستان عزیز
یکی از کوئل ها خرابه و نمایندگی میگه برای تعویضش هر 4 تا شمع رو هم باید عوض کنم

این کارو انجام بدم؟

mehdi_08
19-01-2013, 01:03
دوستان عزیز

این کارو انجام بدم؟

نه تعویض کوئل ربطی به شمع نداره منتهی اگه اخرای عمر شمع هاس عوضشون کن

jamshidjap
19-01-2013, 01:35
دوستان عزیز

این کارو انجام بدم؟

عوض کنی بهتره،،،چون میگن اگه شمعشو دیر عوض کنی میزنه کویل رو میسوزونه،،،اونوقت خرجش چند برابر میشه

syamak790
19-01-2013, 08:30
دوستان عزیز

این کارو انجام بدم؟

قیمت کوئل رو چند داده به شما ؟ و چه مارکی ؟

ravi
20-01-2013, 00:11
قیمت کوئل رو چند داده به شما ؟ و چه مارکی ؟

چون گارانتی داره و براساس اون میخوان عوض کنن اما میگفت 80 تومن پولشه

ravi
20-01-2013, 00:13
نه تعویض کوئل ربطی به شمع نداره منتهی اگه اخرای عمر شمع هاس عوضشون کن

عوض کنی بهتره،،،چون میگن اگه شمعشو دیر عوض کنی میزنه کویل رو میسوزونه،،،اونوقت خرجش چند برابر میشه

البته تا الان 28000 کیلومتر رفتم و تا الام هم شمعهاشو عوض کردم پس بهتره عوض کنم درسته

Ali_Best
20-01-2013, 11:38
دوستان برای ما 30400 تا حدودا کار کرده
من هنوز نرسیدم دفترچه رو بخونم

میشه لطف کنید بگید که شمع ها رو باید هر به چند تا عوض کرد؟
کلا این دوره تعویض موارد رو بهم بگید ممنون میشم
که کارم فعلا راه بیفته
مرسی

mohamad skystar
20-01-2013, 11:43
دوستان برای ما 30400 تا حدودا کار کرده
من هنوز نرسیدم دفترچه رو بخونم

میشه لطف کنید بگید که شمع ها رو باید هر به چند تا عوض کرد؟
کلا این دوره تعویض موارد رو بهم بگید ممنون میشم
که کارم فعلا راه بیفته
مرسی

وقت بازدید و تعویض شمع ها رسیده
همچنین لنت ها رو بازدید کنید در صورت نیاز باید عوض بشه.
تعویض روغن و تعویض فیلتر ها هم که دیگه خودتون باید بدونید قلا رو چه کیلومتری تعویض کردین اگر به حد نساب رسیده
عوضش کنید.

ghahremanimehdi
20-01-2013, 18:17
یه سوال برای بازدید لنتها نیاز به باز کردن چرخها هستش؟ نمیشه یه جور دیگه تشخیص داد ؟مال من 28 هزارتا کار کرده ممکنه لنتهاش تموم شده باشن ؟

mehdi_08
21-01-2013, 12:01
یه سوال برای بازدید لنتها نیاز به باز کردن چرخها هستش؟ نمیشه یه جور دیگه تشخیص داد ؟مال من 28 هزارتا کار کرده ممکنه لنتهاش تموم شده باشن ؟
راهی جز باز کردن چرخ ها نداره
اینطوری خیلی بهتر می شه بررسی کرد :n26:

ghahremanimehdi
22-01-2013, 21:59
راهی جز باز کردن چرخ ها نداره
اینطوری خیلی بهتر می شه بررسی کرد :n26:

امروز رفتم مکانیکی باز کرد گفت 50 درصد مونده برای لنت جلو برای عقب هم گفت حدود 100 هزارتا کار میکنه و الان نیازی به چک کردن نیست.

soroori2
24-01-2013, 20:09
سلام دوستان

لاستیک پهن برای تندر 90 e2 چی سایز و مارکی رو پیشنهاد میدید ؟

mohamad skystar
24-01-2013, 21:06
سلام دوستان

در تاپیک زیر مطرح کنید تا زودتر به نتیجه برسید:

مشاوره خرید لاستیک مناسب برای خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

a_rudi_1380
25-01-2013, 21:34
سلام دوستان

درود

رينگ 16 بخر با لاستيك 205/55/16 كه قطر خارجي كل چرخ از چرخ استاندارد خيلي بيشتر نشه، و نياز به تغييرات در كامپيوتر اي بي اس پيدا نكني

Wisdom
26-01-2013, 08:13
دوستان من 3400 تا با ماشین رفتم
وقتی توی سرعت پایین مثلا ترافیک ترمز میگیرم لنت ها سوت میکشن البته خیلی شدید نیست اما قابل شنیدن هست
توی این 3400 تا هم خیلی از ترمز استفاده غیرمعمول و شدید انجام ندادم

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2

mehdi_08
26-01-2013, 17:41
وقتی توی سرعت پایین مثلا ترافیک ترمز میگیرم لنت ها سوت میکشن البته خیلی شدید نیست اما قابل شنیدن هست

سوت کشیدن لنت ها در بیشتر مواقع طبیعیه و بعد مدتی رفع می شه
ولی شما چرخ های جلو رو باز کن و وضعیت لنت ها و دیسک رو چک کن ببین دیست لبه ننداخته

Abdolreza2012
27-01-2013, 01:00

این صداها بیشتر بخاطر جنس لنتی هست که استفاده کردن و عادیه

mohamad skystar
27-01-2013, 20:39
تست فنی تندر 90 اتوماتیک توسط خبرنگاران در پیست آزادی + تصاویر تست

برای مشاهده جزئیات و تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید:

تست تندر 90 در پیست آزادی تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ghahremanimehdi
27-01-2013, 21:16
تست فنی تندر 90 اتوماتیک توسط خبرنگاران در پیست آزادی + تصاویر تست

برای مشاهده جزئیات و تصاویر به لینک زیر مراجعه کنید:

تست تندر 90 در پیست آزادی تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصلا ریویو ی جالبی نبود عکس از داخل ماشین (از شیفتر اتوماتیک نذاشته بود).بیشتر از نصف بحثش هم در مورد تاریخچه ی النود و اینجور مباحث دیگه بود.اصلا نگفته تو تست درگ اختلاف شتابش با مدل دستی چقدره.سقف سرعت با دستی چقدر تفاوت داره ؟ آیا تیپ ترونیکه یا معمولی؟
حالا از کی وارد بازار میشه ؟ فکر کنم 40 تومن قیمت بزنن براش.

ghahremanimehdi
27-01-2013, 21:24
این عکس از شیفترش :

ghahremanimehdi
27-01-2013, 21:34
توی لینک زیر مشخصات فنی تندر اتومات و قیمتش رو به درهم امارات زده که به نرخ دلار 3500 تومن یا درهم 970 تومنی حساب کنی همون 40 تومن میشه که فکر کنم یه 20 تومنی حق گمرک و مالیات و اینا بکشن روش و با قیمت 60 تومن با هزار منت بدن دست ملت تازه این نسخه ی رومانیایی هست و نه ایران خودرویی

امير موسر
27-01-2013, 22:41
تو سایت مجله ماشن نوشته تیپ ترونیک هم هست ! الان این اهرم تعویض دندهای که اینجا هست چجوریه !؟ کم و زیاد دستیش همون N-D میشه !؟ بعد یه سوال دیگه برای تیپ6 و وی9 هم تیپ ترونیکه !؟

ghahremanimehdi
27-01-2013, 23:04
تو سایت مجله ماشن نوشته تیپ ترونیک هم هست ! الان این اهرم تعویض دندهای که اینجا هست چجوریه !؟ کم و زیاد دستیش همون N-D میشه !؟ بعد یه سوال دیگه برای تیپ6 و وی9 هم تیپ ترونیکه !؟

آره دیگه چون کنارش +- زده.

mehdi_08
28-01-2013, 01:05
تا بیاد تو بازار ببینیم اتوماتش خوب جواب می ده اگه خوب بود می شه به فکر تبدیل کردن به اتومات بود
البته اگه وسایلش تو بازار عرضه بشه

hossein.az
28-01-2013, 10:49
تندر بازار اتوماتیک‌ها را در می‌نوردد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پرشین خودرو: صبح امروز شرکت ایرانخودرو در حضوری جمعی 60 نفره از خبرنگاران، نسخه اتوماتیک تندر90 را معرفی کرد. //
به گزارش «پرشین خودرو»، شاید تا چند سال گذشته خودروهای اتوماتیک در بازار ایران مقبولیت چندانی نداشتند، اما با گذشت زمان ذهنیتی مثبت از این خودروها ایجاد شد. امکان انتخاب جعبه دنده اتوماتیک برای رقبای تندر90 ایران‌خودرو را بر ان داشت تا نسخه اتوماتیک این خودرو را معرفی کند.
ظاهر خودرو تنها در نمای جلو و قسمت سپر متمایز است. وجود خطوط و فرم‌های مدرن‌تر باعث جذابیت بصری بیشتر نسخه اتوماتیک نسبت به گونه دستی شده است.
پیشرانه در نظر گرفته شده برای این خودرو همان K4M 1.6 لیتری 16 سوپاپ است که حداکثر توان 105 اسب بخار را تولید می‌کند و نهایت گشتاور آن به 148 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه می‌رسد.این پیشرانه با یک جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک با کنترل الکترونیکی جفت و جور می‌شود و برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر برساعت از حالت سکون به 10.2 ثانیه زمان نیاز دارد.
طبق اعلام رسمی ایران‌خودرو تندر90 اتوماتیک در صد کیلومتر سیکل های شهری، جاده و ترکیبی به ترتیب 9، 5.6، و 6.9 لیتر سوخت مصرف می کند که این میزان با نمونه دستی برابری کرده و اندکی جای تعجب باقی می‌گذارد. طبق ادعای این شرکت تندر90 اتوماتیک استاندرد آلایندگی یورو4 را دریافت می‌کند.
تندر90 اتوماتیک در چرخ‌های جلو به ترمزهای دیسکی و در عقب به ترمزهای کاسه‌ای مجهز است. از جمله سیستم‌های کمکی که برای ترمزهای این خودرو در نظر گرفته شده می‌توان به سیستم ضد قفل(ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)، سیستم ترمز کمکی در مواقع اضطراری (EBA)اشاره نمود. از دیگر موارد ایمنی این خودرو باید به دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو اشاره نمود.
آینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم برقی و مجهز به سیستم گرمکن ، بالابرهای برقی عقب، تزئینات کرومی جلوپنجره ، رینگ‌های 15 اینچی آلومینیومی، تنظیم گودی کمر و ارتفاع صندلی راننده و.... از جمله امکانات قابل ذکر نسخه اتوماتیک به شمار می‌روند.
از رقبای این خودرو در بازار می‌توان به 206 صندوقدار تیپ V9و ولیکس C30 اتوماتیک اشاره کرد. زمان عرضه این خودرو به بعد از اعلام قیمت آن موکول شده و هنوز صحبتی از قیمت نهایی این خودروبه میان نیامده است.

Abdolreza2012
28-01-2013, 16:21
این تندر اتوماتیک ها چند قیمت میخوره؟
با این وضع بازار بالای 40 تومنه دیگه

steve jobs
28-01-2013, 19:59
کسی خبر نداره گیربکسش ساخت کجاست؟
وطنیه یا ساخت برادرمون چین؟

hossein.az
28-01-2013, 20:25
کسی خبر نداره گیربکسش ساخت کجاست؟
وطنیه یا ساخت برادرمون چین؟

گیریبکس هاشون ساخت رومانی است

ittools
29-01-2013, 10:46
هزینه اتومات کردن تندر E2/LP ایران خودرو چقدر میشه ؟ دنده رو برمیدارن جاش شیفتر میزارن ؟ عین این میشه ؟

دیروز یه تبلیغات نشون میداد تعویض دنده اتوماتیک مربوط به سایپا که روی پراید گزاشته اون چیه ؟

becareful
30-01-2013, 14:07
یه مورد میخواستم راجع به فیلتر ال 90 برای بچه ها بگم. که پس از تست و مقایسه فنی فیلتر ها.pure flux بهران و سرکان. با قیمت فضایی pureflux فیلتر سرکان رو متوجه شدم از همه بهتر هست. الان قیمتش 6 هست. جنس کاغذش عین پیورفلاکس هست. چسبش هم عین پیور فلاکس مقاوم حرارت هست. خواهشا اطلاع رسانی کنید. عکس ها رو هم بعدا آپ میکنم.

امير موسر
30-01-2013, 14:33
دیروز یه تبلیغات نشون میداد تعویض دنده اتوماتیک مربوط به سایپا که روی پراید گزاشته اون چیه ؟

اون همون سیستم تعویض دنده بدون کلاجه ! ایران خودرو ( آپکو ) هم داره ! اتومات عوض نمیکنه خودش !

matr!x_2008
01-02-2013, 13:45
تندر۹۰ اتومات احتمالا ۴۰ میلیون تومان می شود

مشکلات مردم - ایران خودرو روز یکشنبه گذشته محصول جدید خود، تندر90 اتوماتیک را معرفی کرد اما قیمت آن هنوز اعلام رسمی نشده است.

در همین رابطه یکی از خوانندگان خبرآنلاین نوشته است: این تندر 90 اتومات قراره به چه قیمتی عرضه شود. لابد اتومات تا 50 میلیون می رسد. آخر ما چگونه می توانیم ماشین دار شویم.
این درحالی است که براساس پیگیری ها هیچ گونه صحبت رسمی از قیمت این خودرو به میان نیامده، اما براساس اظهارنظرهای کارشناسان ایران خودرو قصد دارد این خودرو را با قیمتی بین 350 تا 400 میلیون ریال به دست مشتری برساند.
هرچند با حال و هوای این روزهای تندر90 در بازار می‌توان انتظار داشت قیمت تندر90 اتوماتیک در بازار آزاد تا مرز 500 میلیون ریال نیز افزایش پیدا کند.
این خودرو با یک پیشرانه 1.6 لیتری با قدرت 105 اسب بخار به بازار عرضه خواهد شد که با یک جعبه دنده چهار سرعته دستی جفت وجور می‌شود.
تندر90 اتوماتیک که تفاوت‌های ظاهری جزئی را به خود دیده است، پس از اعلام قیمت نهایی روانه بازار خواهد شد.

ravi
03-02-2013, 15:51
به نظر دوستان عزیز
من 30 هزار کیلومتر ماشینو روندم آیا نیازی به شستشوی انژکتور هست یا خیر ؟
نمایندگی اصرار داشت به شستشو داشت

2- مکملهایی که با بنزین در باک ریخته میشه به درد شستشوی انژکتور میخوره؟

isbn
03-02-2013, 16:09
پدال و دریچه برقی شدند آیا ؟

mehdi_08
04-02-2013, 21:51
پدال و دریچه برقی شدند آیا ؟

فکر نکنم وگرنه توی تغییراتش می گفتن
اصولا چون لوگان خودروی ازران اروپاس برقی کردن دیچه و پدال هزینه رو بالا می بره

mehdi_08
04-02-2013, 22:07
به نظر دوستان عزیز
من 30 هزار کیلومتر ماشینو روندم آیا نیازی به شستشوی انژکتور هست یا خیر ؟
نمایندگی اصرار داشت به شستشو داشت

2- مکملهایی که با بنزین در باک ریخته میشه به درد شستشوی انژکتور میخوره؟
شتستن انژکتور کیلومتر خاصی نداره
اگه فیلتر بنزین رو مرتب عوض می کردی چوب می تونی توی کیلومتر بالاتر شتشوی انژکتور انجام بدی

مکمل هم خوبه تمیز می کنه ولی شتشو دستی بهتره

ravi
04-02-2013, 23:04
بهترین مکمل برای شستشوی انزکتور چیه و هرچند وقت یک بار استفاده بشه بهتره؟

mohamad skystar
04-02-2013, 23:20
بهترین مکمل برای شستشوی انزکتور چیه و هرچند وقت یک بار استفاده بشه بهتره؟

مارک لیکومولی رو من استفاده کردم چند بار خوب جواب داده
البته کمیاب شده
بهترین زمانش وقتی هست که ماشین رو سرویس کلی انجام میدی

secretman
11-02-2013, 01:49
دوستان L90 ثبت نامی نمیدن؟

mohamad skystar
11-02-2013, 01:51

ن دوست من
حدود 3 هفته پیش بود یک سری ثبت نام کرد شرکت سایپا
فکر نکنم دیگه تا بعد از عید ثبت نامی انجام بشه
اما خوب شما پیگیر باش

Amir..H
11-02-2013, 15:48
ن دوست من
حدود 3 هفته پیش بود یک سری ثبت نام کرد شرکت سایپا
فکر نکنم دیگه تا بعد از عید ثبت نامی انجام بشه
اما خوب شما پیگیر باش
نه بابا کمتر از سه هفته همین چند روز پیشا بود فکر کنم هفته پیش..
پیش فروش برا تیر و مرداد و شهریور اونم به قیمت روز!!

ho1373
12-02-2013, 20:15
تندر ایران خودرو خوبه یا پارس؟

امير موسر
12-02-2013, 21:14

هم ایرانخودرو و هم پارس خودرو دارن ثبت نام میکنن الان ! ولی با قیمتای آزاد !! برو سایت iranecar

فرقی نداره !

Ali_Best
13-02-2013, 22:52
هیچ فرقی باهم ندارند!
و حتی یه اشکال کوچیک در همه پارس خودرویی ها هست! اینکه درب داشبوردشون تاب داره! همه هم همینه!

ولی تو بازار باب شده که کلا پارس خودرویی یه 500 تومنی حداقل گرونتر خرید و فروش میشن
دلیلشم اینه که اول قرارداد رنو برای تولید لوگان تو ایران با پارس خودرو بوده بعد ایران خودرو گفته "منم میخوام منم میخوام!"
یه نمه هم مکانیزه تره پارس خودر

Ali_Best
14-02-2013, 21:46
دوستان یه سوال...

برای چک کامل ماشین (30 تا کار کرده) اعتبار داره ماشین رو چند ساعتی بذارم توی مکانیکی (هرچند شنیدم معتبره) و خودم هم نباشم؟
فرصتش نیست خودم باشم... ساعتم نمیخوره

Amir..H
14-02-2013, 22:14
دوستان یه سوال...

برای چک کامل ماشین (30 تا کار کرده) اعتبار داره ماشین رو چند ساعتی بذارم توی مکانیکی (هرچند شنیدم معتبره) و خودم هم نباشم؟
فرصتش نیست خودم باشم... ساعتم نمیخوره

اخه چه کاریه دوست عزیز...؟؟؟؟
شما خودت سطح مایعاتو چک کن به موقع عوضشون کن قطعات مصرفی هم عوض کن
اگه ماشینت هیچ تغییری نکرده توی صدای موتور و ... کارکردش مثه اول خوبه ماشینو نمیخواد ببری جایی
چند هفته پیش برا صافکاری ماشین تو یه نمایندگی بود از اون موقع هروقت فرمونو به یه سمت تا ته میپیچونم صدا میده!!!
نکن برادر من...

Ali_Best
15-02-2013, 14:37
اخه چه کاریه دوست عزیز...؟؟؟؟
شما خودت سطح مایعاتو چک کن به موقع عوضشون کن قطعات مصرفی هم عوض کن
اگه ماشینت هیچ تغییری نکرده توی صدای موتور و ... کارکردش مثه اول خوبه ماشینو نمیخواد ببری جایی
چند هفته پیش برا صافکاری ماشین تو یه نمایندگی بود از اون موقع هروقت فرمونو به یه سمت تا ته میپیچونم صدا میده!!!
نکن برادر من...

بله میدونم چی میگی

ولی چون ماشینو با 28 تا کارکرد خریدم نمیدونم صاحب قبلی چیزی رو و کی عوض کرده. دسترسی هم بهش ندارم
فقط روغن هم نیست که خودم بخوام ببینم

با این تفاسیر وقتی میبرم که خودمم تماما اونجا باشم
لنت ها و شمع ها و... رو باید ببینه دیگه

ghahremanimehdi
15-02-2013, 15:18
بله میدونم چی میگی

ولی چون ماشینو با 28 تا کارکرد خریدم نمیدونم صاحب قبلی چیزی رو و کی عوض کرده. دسترسی هم بهش ندارم
فقط روغن هم نیست که خودم بخوام ببینم

با این تفاسیر وقتی میبرم که خودمم تماما اونجا باشم
لنت ها و شمع ها و... رو باید ببینه دیگه
به جای اینکه بری نمایندگی برو یه مکانیکی خوب که النود کار باشه.خودت هم اونجا وایسا کلا 2 ساعته همچیشو برات چک میکنه.

bizizizi
25-02-2013, 09:59
مصرف ال90 با فیلتر هوا خیلی ارتباط داره
از یکی از کارشناس یک نمایندگی هم پرسیدم تایید کرد و گفت که اگر میتونید زود به زود فیلترشو عوض کنید
بدون استفاده از کامپیوتر سفری مصرفشو حساب کنید,شاید کامپیوترش اشتباه میزنه که در اون صورت باید ریستش کنید

لطفا طریقه ریست کردن ecu رو توضیح بدین. البته تو نت سرچ کردم یه چیزی به صورت کلی پیدا کردم . اگه امکان داره دوستان یه توضیخ کامل بدن

mehdi_08
25-02-2013, 19:51
لطفا طریقه ریست کردن ecu رو توضیح بدین. البته تو نت سرچ کردم یه چیزی به صورت کلی پیدا کردم . اگه امکان داره دوستان یه توضیخ کامل بدنچند تا ریست کردن داریم
1-ریست همین کامپیوتر سفری ماشین (نه ecu) سویچ رو باز می کنی همزمان شاسی روی صفحه کیلومتر و فشار می دی بعد چند ثانیه عقربه ها شروع به حرکت می کنن و ریست می شه
2- ریست معمولی ecu که جدول سوخت ها پاک می شن و باید دوباره با رانندگی مناسب پر بشن قطب منفی بطری رو برای 20 30 ثانیه جدا می کنی و ریست می شه
3ریست کاملا ecu که همه ارور ها و خطا ها رو هم پاک می کنه که باید با دستگاه کلیپ در نمایندگی ها انجام بشه

hormozan m
27-02-2013, 14:03
سلام . دوستان L90 چراغ باز بودن کمربند راننده نداره ؟ من چک کردم سیمی به کمربند وصل نیست ! :n13:

Ali_Best
27-02-2013, 18:15
سلام . دوستان L90 چراغ باز بودن کمربند راننده نداره ؟ من چک مردم سیمی به کمربند وصل نیست ! :n13:
نُـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــچ :)

mehdi_08
01-03-2013, 22:45
سلام . دوستان L90 چراغ باز بودن کمربند راننده نداره ؟ من چک کردم سیمی به کمربند وصل نیست ! :n13:
سلام
چراغش روی صفحه کیلومتر هست فقط باید یه قفل کمربند سیم داری تهیه کنی و به پشت کیلومتر وصل کنی چراغش روشن می شه
توی تی تی یکی میفروخت

ittools
02-03-2013, 12:57
سلام
چراغش روی صفحه کیلومتر هست فقط باید یه قفل کمربند سیم داری تهیه کنی و به پشت کیلومتر وصل کنی چراغش روشن می شه
توی تی تی یکی میفروخت

کلا از همه جاش یه چیزی رو زدن :n27: چیز به این مهمی رو نزاشتن . این چیزا رو میشد از همون اول سفارشی بدیم خود کارخونه انجام بده ؟

shadows_funeral
02-03-2013, 14:57
کلا از همه جاش یه چیزی رو زدن :n27: چیز به این مهمی رو نزاشتن . این چیزا رو میشد از همون اول سفارشی بدیم خود کارخونه انجام بده ؟

نه خیر این چیزا رو نمی شه.

Wisdom
03-03-2013, 09:32
دوستان سلام
پیشنهاد شما برای خرید لنت ترمز چی هستش
این مدل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و یا این مدل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آیا قیمتی ها چاره مناسب هستش و یا اینکه گران تر هستش؟
ممنون

milad_takjoo
04-03-2013, 10:23
دوستان واسه تندر e2 ایران خودرو چه تجهیزات سفارشی بگبربم خوبه؟کودوماش به درد بخورن؟
ممنون

bizizizi
04-03-2013, 10:58
چند تا ریست کردن داریم
1-ریست همین کامپیوتر سفری ماشین (نه ecu) سویچ رو باز می کنی همزمان شاسی روی صفحه کیلومتر و فشار می دی بعد چند ثانیه عقربه ها شروع به حرکت می کنن و ریست می شه
2- ریست معمولی ecu که جدول سوخت ها پاک می شن و باید دوباره با رانندگی مناسب پر بشن قطب منفی بطری رو برای 20 30 ثانیه جدا می کنی و ریست می شه
3ریست کاملا ecu که همه ارور ها و خطا ها رو هم پاک می کنه که باید با دستگاه کلیپ در نمایندگی ها انجام بشه

با تشکر از شما دوست عزیز
با برداشتن قطب منفی باطری کد سوئیچ که نمی پره ؟ اگه بپره من کد سوئیچ رو ندارم. در ضمن برای کد سوئیچ چکار میشه کرد؟

ess_1362
04-03-2013, 11:47
دوستان واسه تندر e2 ایران خودرو چه تجهیزات سفارشی بگبربم خوبه؟کودوماش به درد بخورن؟
اول از همه لاستیک را با یک نمونه مرغوب و خارجی مثل میشلن و هانکوک با ابعاد 195 یا 205 تعویض کنید

Ali_Best
05-03-2013, 21:42
از دوستان کسی میتونه برام شمع champion فابریک ال90 بخره و ارسال کنه؟

کاشان هستم و پیدا نکردم اینجا
مرسی

bizizizi
06-03-2013, 12:00
نوشته شده توسط mehdi_08 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند تا ریست کردن داریم

با تشکر از شما دوست عزیز
با برداشتن قطب منفی باطری کد سوئیچ که نمی پره ؟ اگه بپره من کد سوئیچ رو ندارم. در ضمن برای کد سوئیچ چکار میشه کرد؟

من موقعی که ماشین رو خریدم فروشنده نه سوئیچ یدک رو به من داد نه کد سوئیچ رو .اگه امکان داره دوستان یه راهنمایی بکنن.

با تشکر :n28:

mehdi_08
06-03-2013, 14:27
با تشکر از شما دوست عزیز

نه کد نمی پره
کد توی ecu ست شده و پاک نمی شه مگر توسط نمایندگی

mehdi_08
06-03-2013, 14:28
نه نمی شه
باید قفل کمربند سیم دار بخری خودت وصلش کنی

mehdi_08
06-03-2013, 14:31
نوشته شده توسط mehdi_08 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چند تا ریست کردن داریم

من موقعی که ماشین رو خریدم فروشنده نه سوئیچ یدک رو به من داد نه کد سوئیچ رو .اگه امکان داره دوستان یه راهنمایی بکنن.

با تشکر :n28:
باید بری دنبال فروشنده سویچ یدک و یه برگه کوچیک شبیه کارت ویزیت کد ماشین روشه
البته کده زیاد مهم نیست کارخونه داره خودش شما بیشتر دنبال سوییچ یدک باش

bizizizi
06-03-2013, 17:29
باید بری دنبال فروشنده سویچ یدک و یه برگه کوچیک شبیه کارت ویزیت کد ماشین روشه
البته کده زیاد مهم نیست کارخونه داره خودش شما بیشتر دنبال سوییچ یدک باش

با تشکر از شما دوست عزیز

ماشینی که من خریدم چند دست چرخیده بود فروشنده موقع خرید گفت سوئیچ یدک رو من هم ندارم. حالا با این شرایط من چطوری باید:
1. کد سوئیچ رو از کارخونه بگیرم
2. راهی وجود داره که سوئیچ یدک رو بسازی؟

Amir..H
07-03-2013, 23:20
روغن موتور(4 لیتری elf ایرانی) فیلترش با دستمزد به همراه فیلتر بنزین(که خودم خریده بودم و میخواستم ببندمش ولی دیدم تو چال راحت تره!) با 55 تومن عوض شدن
فیلتر هوا 6 تومن و بنزین هم 8 تومن تهیه شده بودن (اصلی)

alenkita
10-03-2013, 22:55
با سلام
دوستان جند وقتيه که فن رادياتور من دچار مشکل شده بدين ترتيب که هر وقت که کولر رو ميزنم يا اينکه تو ترافيک فن روشن ميشه، فن پس از کار کردن يه صداي خيلي بدي ميده که به نظرم ناشي از برخورد به محافظ اطرافش هست.
ميشه يکي بگه مشکل از چيه و چرا يهو اينطوري شده؟
و اينکه چکار کنم؟
کلا کسی میتونه نحوه باز کردن فن رادیاتور رو بزاره؟ تو یه سایتی(تعمیرات ماشین) دیدم ولی متاسفانه امکان دانلود نداشتم

Beta
11-03-2013, 10:42
موتور این ماشینو با آب میشه شست؟!
یا در کل موتور رو با چی میشورن؟!

mohamad skystar
11-03-2013, 12:53

در حالت کلی شستشوی موتور درست نیست
چون امکان داره آب برسه به سایر قطعات الکترونیکی و آسیب بزنه
بهترین راه اینکه با دستگاه فشار باد که تو کارواش هست گرد و خاک موتور رو ببری

ghahremanimehdi
11-03-2013, 17:54

به هیچ عنوان این کارو نکنید.

mehdi_08
12-03-2013, 00:00
با تشکر از شما دوست عزیز

ماشینی که من خریدم چند دست چرخیده بود فروشنده موقع خرید گفت سوئیچ یدک رو من هم ندارم. حالا با این شرایط من چطوری باید:
1. کد سوئیچ رو از کارخونه بگیرم
2. راهی وجود داره که سوئیچ یدک رو بسازی؟
کد سوییچ رو که بهت نمی دن
یه سری کلید سازی ها هستن که کلید های کد رو رو هم می زنن (یا با دستگاه کد رو کپی می کنن یا شماره شاسی رو می فرستن برای کارخانه و اونا کد رو می فرستن

Ali_Best
19-03-2013, 13:01
سلام

بستن کلید صندوق پران کار سختیه؟
یه دکمه کنار ترمز دستی هست که بالا/پایین بر شیشه رو قفل میکنه... میگن این دکمه برای صندوق پران استفاده میشه
کلا چرا از اول این دکمه رو ازش استفاده نکردن؟

بخوام قفل پیکان بذارم روی صندوق عقب کجا باید ببرم؟
خودم میتونم درستش کنم؟

آب رادیاتور که دیگه خاص نیست؟!

amin5030
23-03-2013, 16:36
من e0 داشتم همیشه به خودم بدوبیراه می گفتم چرا فولش رو نگرفتم :n02:

ghahremanimehdi
23-03-2013, 17:46
سلام

بستن کلید صندوق پران کار سختیه؟
یه دکمه کنار ترمز دستی هست که بالا/پایین بر شیشه رو قفل میکنه... میگن این دکمه برای صندوق پران استفاده میشه
کلا چرا از اول این دکمه رو ازش استفاده نکردن؟

بخوام قفل پیکان بذارم روی صندوق عقب کجا باید ببرم؟
خودم میتونم درستش کنم؟

آب رادیاتور که دیگه خاص نیست؟!
باید پمپ صندوق پران توی در صندوق عقب نصب کنی بعد یک دکمه دیگه مثل همون کلید قفل شیشه بالابر عقب میتونه برات نصب کنه که صندوق رو باز کنه (یه دکمه دیگه نصب میشه) مضاف بر این از روی ریموت دزدگیر هم میشه صندوق رو باز کرد . من نصب کردم خیلی خوبه هم با ریموت دزدگیر میتونم صندوق رو از راه دور باز کنم هم اینکه زیر ترمز دستی دکمه گذاشتم که موقعی که آدم توی ماشین هست دکمه رو میزنه و صندوق باز میشه .از اون انگشتی صندوق پران هم بهتره .آب رادیاتورش خاص نیست ولی از اون مایع خنک کننده های مخصوص توش بریزید یعنی از اون آب سبزهایی که توی پراید میریزن نباشه.

ghahremanimehdi
23-03-2013, 17:53
من e0 داشتم همیشه به خودم بدوبیراه می گفتم چرا فولش رو نگرفتم :n02:

بازم خوبیه L90 اینه که تمام تیپ هاش که در ایران تولید میشه (E0-E1-E2) ، موتور و گیربکسشون یکسان هست و فرقشون فقط توی آپشنهاشون هست (هیدرولیک-کیسه هوا-کولر-رینگ اسپرت-شیشه عقب برقی و...) بر خلاف 206 که تیپ 2و3 موتورشون با تیپ 5و6 فرق میکنه در اصل 206 تیپ 2و3 با موتوری که داره از لحاظ حرکتی بیشتر شبیه پراید هست این در حالیه که تندر همه ی تیپها موتورشون یکی هست البته الان چند سالی هست که پارسخودرو بیشتر تولیدش رو به E2 اختصاص داده و تیپ های پایینتر نمیزنه.

CRIS Joon CR7
27-03-2013, 14:06
یکی از آشناهامون یه دونه E2 مدل 91 خریده ، از همه چیش راضیه و قبل از گرونی ها خریدش ، فقط هنگام ترمز گرفتن (بیشتر ترمز های ناگهانی) میگه انگار کف ماشین صداهای عجیب غریبی میده مثل سابیده شدن آهن رو آهن و ... ترمز گرفتن مشکل نداره (ماشین رو نگه میداره )ولی این صدای چیه؟

ess_1362
27-03-2013, 22:32
یکی از آشناهامون یه دونه E2 مدل 91 خریده ، از همه چیش راضیه و قبل از گرونی ها خریدش ، فقط هنگام ترمز گرفتن (بیشتر ترمز های ناگهانی) میگه انگار کف ماشین صداهای عجیب غریبی میده مثل سابیده شدن آهن رو آهن و ... ترمز گرفتن مشکل نداره (ماشین رو نگه میداره )ولی این صدای چیه؟

صدای درگیر شدن abs هست
مثل این می مونه که با سرعت بالا روی سنگ ریزه حرکت کنید و طبیعی هست

danijon_2006
28-03-2013, 14:35
سلام و عید دوستان مبارک
ماشین مدل 87 هست و حدود 94 هزارتا کار کرده تسمه دینام و تسمه تایم روی 61 هزارتا توسط نمایندگی تعویض شد.چند ماه پیش که ماشین روی 82 هزارتا بود ماشین رو دوباره گذاشتیم نمایندگی که پولی های تسمه تایم رو عوض کنند ولی متاسفانه اقدام به تعویض کیت تسمه دینام کردن.توی فاکتور نوشته کیت تسمه دینام(هیدرولیک) که 199 هزارتومن هم خرج برداشت.اول اینکه میخواستم ببینم دقیقا این کیت شامل چیا میشه
دوم اینکه میخواستم اقدام کنم برای تعویض هرزگردهای تسمه تایم میخواستم دوستان راهنمایی کنن دقیقا چه چیزایی رو باید خریداری کنم یا اگه خواستم بدم نمایندگی دقیق بگم چیارو میخوام تعویض کنید که اینبار دچار مشکل نشم
با تشکر

AmirF3
28-03-2013, 19:31
سلام. دوستان با توجه به شرایط کنونی بنزین های سوپر که بعضی ها میگن چینی هست و کیقیت مناسبی نداره و به موتور آسیب میزنه (نمیدونم این حرفا صحت داره یا نه) به نظرتون واسه ال90 از چه بنزینی استفاده کنیم؟ من که خودم از اول (7ماه پیش تا حالا) سوپر استفاده میکردم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم و راضی بودم و شتاب و قدرتش هم از یک مرتبه ای که بنزین معمولی زدم بهتره. حتی در زمستان با وجود اینکه هفته ای یکبار از ماشین استفاده می کردم به راحتی و سرعت استارت میخورد و روشن میشد.
تجربه و نظر شما چیست؟ ممنون

ghahremanimehdi
29-03-2013, 10:17
سلام. دوستان با توجه به شرایط کنونی بنزین های سوپر که بعضی ها میگن چینی هست و کیقیت مناسبی نداره و به موتور آسیب میزنه (نمیدونم این حرفا صحت داره یا نه) به نظرتون واسه ال90 از چه بنزینی استفاده کنیم؟ من که خودم از اول (7ماه پیش تا حالا) سوپر استفاده میکردم و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم و راضی بودم و شتاب و قدرتش هم از یک مرتبه ای که بنزین معمولی زدم بهتره. حتی در زمستان با وجود اینکه هفته ای یکبار از ماشین استفاده می کردم به راحتی و سرعت استارت میخورد و روشن میشد.
تجربه و نظر شما چیست؟ ممنون

من از اول به ماشینم سوپر میزدم ولی این اواخر توی زمستون هر وقت سوپر میزدم ماشین تو سرما خوب استارت نمیخورد الانم که خداروشکر دیگه اصلا بنزین سوپر تو شهرمون پیدا نمیشه که بزنم.

Ali_Best
30-03-2013, 15:54
یکی می گفت سوپر زدم کامپیوتر سفری از کار افتاد
حالا نمیدونم جریان چی بوده...

775e
02-04-2013, 19:13
یکی می گفت سوپر زدم کامپیوتر سفری از کار افتاد
حالا نمیدونم جریان چی بوده...
کامیوتر سفری ربطی به بنزین نداره آقا.

ittools
03-04-2013, 18:48
دوستان چادر شمعی تندر 90 رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ من از نیکو پخش ارومیه هم پرسیدم گفتن موجودی نداریم و تموم شده

Ali_Best
03-04-2013, 18:55
بچه ها نصب لوازم آپشن این ماشین بدون دردسر هست یا نه؟
خودم میتونم یا باید حتما کسی برام نصب کنه؟

مثل گل گیر و توری زیر برف پاک کن و فلاپ و اینا

jamshidjap
03-04-2013, 21:35
اره کار سختی نیست،،،،ولی باید باحوصله انجام بدی،وگرنه تروتمیز در نمیاد،البته باید ابزارم داشته باشی.

Ali_Best
04-04-2013, 17:38
اره کار سختی نیست،،،،ولی باید باحوصله انجام بدی،وگرنه تروتمیز در نمیاد،البته باید ابزارم داشته باشی.

ایزار سوراخ کاری که احیانا نمیخواد؟!
یه نمه توضیح بدی عالیه :)

ittools
04-04-2013, 18:34
از هر کی پرسیدم گفتن چادر ال 90 نداریم فقط چادر پژو موجوده !

دوستان چادر شمعی تندر 90 رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ من از نیکو پخش ارومیه هم پرسیدم گفتن موجودی نداریم و تموم شده

ghahremanimehdi
04-04-2013, 20:46

زنگ بزن نمایندگی نیکو پخش تهران شاید برات پست کنه.

amin19902
04-04-2013, 21:08
]
چادر پژو براش کوچیکه بدرد ال 90 نمیخوره روی در ها رو کامل نمیپوشونه.

شما دو تا کار میتونی بکنی:
1- بری به خیمه فروشی یا iهمون چادر فروشی سفارش بدی برات بدوزن
2- از شرکت آپکو بگیری که از لینک زیر میتونی نمایندگی هاشو پیدا کنی و زنگ بزنی و آمارشو در آری من خریدم 26 تومن. شمعی نیست یک مشکلی که چادر شمعی ها داره رو بدنه خط میندازه.

موفق باشید

amin19902
05-04-2013, 10:07

شما میتونی کیت فیلتر هوای اسپرت بزاری.
فیلتر هوای K&N فیلتر هوای خوبی است و لبته این نوع فیلترها معمولا نیاز به تعویض نداره.

775e
05-04-2013, 11:16
شما میتونی کیت فیلتر هوای اسپرت بزاری.
فیلتر هوای K&N فیلتر هوای خوبی است و لبته این نوع فیلترها معمولا نیاز به تعویض نداره.

بله باتری عمر مفید باتری 1 سال ونیمه
اگه شب تا صبح هم خاموش باشه باز بد استارت بخوره دیگه 100 دصد باتری
چرا این همه چراغ روشن میزاری سکن چراغ + چهار سو کافیه .
اگه شب تا صبح باتری مشکل نداشت احتمالا چند وقت دیگه مشکل پیدا میکنه
و دیگه هم ماشین رو هل ندید به مرورو زمان یه چیزیش تو موتر خم میشه و......

Ali_Best
05-04-2013, 17:51
وقتی چراغ های ماشین رو روشن میکنم چراغ داخل داشبورد با اینکه دربش بستس باز روشنه. طبیعیه؟

مه شکن مصرف برق بیشتری داره یا چراغ های بزرگ؟

ghahremanimehdi
05-04-2013, 19:06
وقتی چراغ های ماشین رو روشن میکنم چراغ داخل داشبورد با اینکه دربش بستس باز روشنه. طبیعیه؟

مه شکن مصرف برق بیشتری داره یا چراغ های بزرگ؟

موقع درب بسته اصولا باید خاموش بشه.مال من که کلا مشکل داره و در داشبورد رو باز میکنی دیگه روشن نمیشه چراغش هم عوض کردم درست نشد نمیدونم مشکلش کجاست.

775e
05-04-2013, 20:20
موقع درب بسته اصولا باید خاموش بشه.مال من که کلا مشکل داره و در داشبورد رو باز میکنی دیگه روشن نمیشه چراغش هم عوض کردم درست نشد نمیدونم مشکلش کجاست.

شاید سیم پشت کلید قطع و وصل قطع شده.

amin19902
05-04-2013, 20:53
سلام ماشین من چراغ داشبوردش در حالت عادی خاموشه وقتی در داشبورد رو هم بارز میکنی روشن نیست.
قک کنم وقتی چراغای ماشین روشن باشه اونم روشن میشه ولی نباید یک سره روشن باشه.
امتجان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

amin19902
06-04-2013, 06:08
همون طور که گفتم ماشین در حالت عادی چراغ داشبوردش خاموشه حتی در موقع باز بودن درب داشبوردهنگامیکه چراغ های جلو رو روشن میکنید درب داشبورد روشن هست و بایستن درب چراغ خاموش میشه و یک سره روشن نیست.

amin19902
06-04-2013, 15:43
سلام بچه ها. کسی میدونه ایا میشه این آپشن که سرعت بالای 120 رو ماشین آلارم بده فعال کرد؟

ghahremanimehdi
06-04-2013, 17:05
سلام ماشین من چراغ داشبوردش در حالت عادی خاموشه وقتی در داشبورد رو هم بارز میکنی روشن نیست.
قک کنم وقتی چراغای ماشین روشن باشه اونم روشن میشه ولی نباید یک سره روشن باشه.
امتجان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

آره الان چک کردم همینجوریه که شما میگی چراغش هم سالم بود باید چراغ ماشین روشن باشه تا با باز کردن داشبورد چراغش روشن بشه عجیبه که 4 ساله ماشینو دارم تابحال به این موضوع توجه نکرده بودم ولی خیلی مسخره اس ماشین خاموش هم که باشه باید با باز کردن داشبورد به نظرم چراغش روشن بشه.

Ali_Best
06-04-2013, 20:54
خوبه
برای من همیشه روشنه! وقتی چراغ ها روشنه

مصرف کدوم بیشتره؟ نگفتید
مه شکن / چراغ بزرگ

amin19902
06-04-2013, 23:35
خوبه
برای من همیشه روشنه! وقتی چراغ ها روشنه

مصرف کدوم بیشتره؟ نگفتید
مه شکن / چراغ بزرگ

خوب این که همیشه روشن باشه وقتی چرا ؛ا روشنه خوب نست. احتمالا یک مشکلی داره.
برای اینکه بفهمی کدوم بیشتر بار میکشه برو پیش باطری ساز مه شکن و چرا غاتو روشن کن ببین کدوم بیشتر بار میکشه. به همین سادگی :n10::n02:

A M ! N
07-04-2013, 01:05
سلام بچه ها. کسی میدونه ایا میشه این آپشن که سرعت بالای 120 رو ماشین آلارم بده فعال کرد؟

لوگان همچین سیستمی نداره به صورت پیشفرض... گمونم نمایندگی بتونن براتون درست کنن روی هرسرعتی که دلتون بخواد.. یه سری دستکاری توی کیت
سرعت شمار نیاز داره.. فقط هم با خود نمایندگی در میون بزارید چون جاهای دیگه اگه کیلومتر شمار رو باز کنن ممکنه دیگه نتونن جمعش کنن !

amin19902
07-04-2013, 21:14
سلام دوستان.
این نوار دور موتور رو کسی گزاشته برا ماشین.
اینی که میگن از ورود آبو خاک به موتور جلوگیری میکنه راست میگن یا الکیه.
اگه حرفشون درست باشه من میخوام بخرم.

کسی نصب کرده ای نوا رو؟

ghahremanimehdi
07-04-2013, 22:05
سلام دوستان.
این نوار دور موتور رو کسی گزاشته برا ماشین.
اینی که میگن از ورود آبو خاک به موتور جلوگیری میکنه راست میگن یا الکیه.
اگه حرفشون درست باشه من میخوام بخرم.

کسی نصب کرده ای نوا رو؟
من گذاشتم.بد نیستش البته قیمتی هم نداره .به نظرم بذارید بهتره ولی واجب نیست مستحبه!ولی نمد زیر کاپوت رو بذار چیز خیلی خوبیه.:n01:

milad_takjoo
08-04-2013, 11:17
سلام دوستان...یکی از اهالی فن ماشین گفت که اگه رو تندر دزدگیر وصل کنین ممکنه مشکل براش بیاد و از این حرفا....شما تایید میکنین؟
بعد این ایمولایزر چیه؟
ممنون