PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تـــنـــــدر 90 ( L90 )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

dops dops
04-03-2012, 19:40
اگه نگران شدي شما. برو يه قفل زاپاس بند بخر كه دزد نتونه بازش كنه

قفله زاپاس بند؟؟
با قفله خودش تعویض میشه؟؟

soroori2
05-03-2012, 05:08
سلام دوستان کسی میدونه عرض ال 90 با 2 تا آیینه بغل چقدره ؟آیینه های بغل برقی هستند ؟

amini_bio
05-03-2012, 08:54
نه والا قفل هیچیش نشده ! به راحتی باز و بسته میشه ! میگم خیلی تمیز کار کرده دیگه :41:
بازم با مرام بوده به ماشین و قفل آسیب نزده!
ولی ایشااله تو گلوش گیر کنه.

سلام دوستان کسی میدونه عرض ال 90 با 2 تا آیینه بغل چقدره ؟آیینه های بغل برقی هستند ؟
عرضشو نمی دونم. ولی تو تیپ هاش فرق میکنه برقی و غیر برقی. هردوش را داریم.
ولی جدیدا فکر کنم همش برقی هست.

dops dops
05-03-2012, 10:48

1740mm
تو دفترچه هم هست ....!

kourosh4
05-03-2012, 13:51
دوستان سلام
پدرم ميخاد ٢٠٦ sd برداره اما من اسرار دارم l90 برداره ولي ميگه سوال كردم گفتن اين ماشين جزو تحريمها هست و قطعاتش ديگه وارد نميشه و يه مدت ديگه توليدش متوقف ميشه!
ميخاستم بدونم اين موضوع چقدر صحت داره؟
و اينكه فرق l90 پارس خودرو و ايران خودرو تو چيه ?
و اينكه قيمت l90 الان چنده و به نظرتون بين l90 و ٢٦٠sd برتري با كدومه از تمام جهات ؟
اخه چند بار l90 روندم واقعا سواريش عاليه .....
ممنون ميشم كمك كنيد
ممنون

smeh16
05-03-2012, 14:59
دوستان سلام
پدرم ميخاد ٢٠٦ sd برداره اما من اسرار دارم l90 برداره ولي ميگه سوال كردم گفتن اين ماشين جزو تحريمها هست و قطعاتش ديگه وارد نميشه و يه مدت ديگه توليدش متوقف ميشه!
ميخاستم بدونم اين موضوع چقدر صحت داره؟
و اينكه فرق l90 پارس خودرو و ايران خودرو تو چيه ?
و اينكه قيمت l90 الان چنده و به نظرتون بين l90 و ٢٦٠sd برتري با كدومه از تمام جهات ؟
اخه چند بار l90 روندم واقعا سواريش عاليه .....
ممنون ميشم كمك كنيد
ممنون

سلام دوست عزيز
من تازه واردم ولي نظر كه مي تونم بدم
بنظرم بين 206 و ال 90 به دلت رجوع كن منم خيلي وقته كه دارم با دشمنام(مخالفان تندر) كلنجار مي رم ولي ته دلم مي گه تندر فعلاً با كيفيت ترين ماشينه چون زياد دستكاري نشده و اگه صفر بگيري حالا حالا خراب نمي شه كه نياز به قطعه آدم رو بيچاره كنه.
فقط تنها راه راضي كردن پدرت اينه كه يه بار ببريش نمايشگاه بشينه تو تندر صندوق و داخل موتور هم نشونش بده ببين نظرش بر مي گرده يانه
يا علي

kourosh4
05-03-2012, 15:47
والا چي بگم!
اونم قبول داره كيفيتش خوبه اما مشكل با تحريم قطعاته !
اصلا اين موضوع صحت داره؟
راستي كسي قيمت نداره؟

soroori2
05-03-2012, 19:00
1740mm
تو دفترچه هم هست ....!

سلام

ممنون

isbn
05-03-2012, 19:36
والا چي بگم!
اونم قبول داره كيفيتش خوبه اما مشكل با تحريم قطعاته !
اصلا اين موضوع صحت داره؟
راستي كسي قيمت نداره؟

خود 206 هم دسته کمی نداره ها ! تو قطعات الان کلا به مشکل قطعه خوردن دیگه ! حالا ال 90 بیشتر ولی 207 و 206 هم همین مشکل رو دارن ! که خط تولید 207 هم خوابوندن فعلا و ثبت نام نداره

dops dops
05-03-2012, 19:41
سلام

ممنونم من این رو دیده بودم بیشتر با آیینه بغل می خواستم بدونم چون می خوام ببینم تو پارکینگ ما وارد میشه یا نه ؟

چرا که پارکینگی که داریم 206 و پراید وارد میشه .

تو دفترچه ای که من دارم با آینه های بغل این اندازه رو داده....

isbn
05-03-2012, 23:05
دوستان امروز متوجه یه صدایی مثل قابلامه ! :31: از پشت ماشین وقتی از دست اندازا چه با سرعت چه بی سرعت و حتی سرعت گیر ها شدم ! تو صندوق که هیچی نیست بگیم از تو صندوق باشه شیشه رو که دادم پایین دیدم بله از عقب ماشین میاد بیرون هم صدای خیلی بیشتر بود انگار که ژیان باشه قیژ قیژ میکردو صدای قابلامه در میاورد ! حالا موندم یه ماشین با 3000 کارکرد مگه میشه به تعلیق عقبش به این زودی آسیب برسه؟؟؟؟؟ یا شاسیش صدا بده تو دست اندازا !
بابا پرشیا داشتیم ارتفاع داشت تا ناموس 24 هزار تا همرام بود بگو یه پیچ ازش شل شده باشه تو اون مدت که نشده ! تازه با بی ملاخضه گی های من و بوسیدن دست اندازا باهاش !
الان این رفته رو اعصابم با این صداش تازه امروزم صداش در امده ...........!

dops dops
05-03-2012, 23:17
دوستان امروز متوجه یه صدایی مثل قابلامه ! :31: از پشت ماشین وقتی از دست اندازا چه با سرعت چه بی سرعت و حتی سرعت گیر ها شدم ! تو صندوق که هیچی نیست بگیم از تو صندوق باشه شیشه رو که دادم پایین دیدم بله از عقب ماشین میاد بیرون هم صدای خیلی بیشتر بود انگار که ژیان باشه قیژ قیژ میکردو صدای قابلامه در میاورد ! حالا موندم یه ماشین با 3000 کارکرد مگه میشه به تعلیق عقبش به این زودی آسیب برسه؟؟؟؟؟ یا شاسیش صدا بده تو دست اندازا !
بابا پرشیا داشتیم ارتفاع داشت تا ناموس 24 هزار تا همرام بود بگو یه پیچ ازش شل شده باشه تو اون مدت که نشده ! تازه با بی ملاخضه گی های من و بوسیدن دست اندازا باهاش !
الان این رفته رو اعصابم با این صداش تازه امروزم صداش در امده ...........!

ببین لاستیکت به شل گیر نمیگیره ؟ من دقیقا همین مشکلو با اس دی داشتم ... که متوجه شدم لاستیک میگیره به شل گیر...(البته وقتی کمکه عقب درگیره با چک کنی ها...

isbn
05-03-2012, 23:29
نه فکر نکنم آخه اصلا فاصله لاستیک اونجوری نیست که بگیره به شلگیر ! خیلی جا برای بازی کردن داره !

dops dops
05-03-2012, 23:33
نه فکر نکنم آخه اصلا فاصله لاستیک اونجوری نیست که بگیره به شلگیر ! خیلی جا برای بازی کردن داره !

گفتم شاید ارتفاع تا ناموس داره مثه اون پرشیای کذایی:27:

isbn
05-03-2012, 23:41
4 شنبه هم میخوام برم شمال موندم یهو نرم تو راه بترکه عقبش حالا بیا درستش کن !
پراید یکی از دوستام هم تو کیلومتر 5000 تا کمک و فنر جولوش ترکید از اونور شاسی زد بیرون تو دست انداز ! حالا منم میترسم اینم اینجوری شه ! :41: ولی آخه ال 90 کجا پراید کجا
صداش نشونه از خرابی داره و صدای ترسناکی هست اما از نظر کوبش و نرمی فرقی نکرده ماشین !

نه بابا ارتفاع پیر مردی داره :31: کلا 2.5 تا 3 انگشت آوردم پایین عقب فاصلش از جولو حتی بیشتر تو دست اندازا هم اول جولو در گیر میشه و بیشترین ضربه رو میخوره ولی الان عقب صداش در امده تاز با ارت بالا تر از جولو

dops dops
05-03-2012, 23:48
4 شنبه هم میخوام برم شمال موندم یهو نرم تو راه بترکه عقبش حالا بیا درستش کن !
پراید یکی از دوستام هم تو کیلومتر 5000 تا کمک و فنر جولوش ترکید از اونور شاسی زد بیرون تو دست انداز ! حالا منم میترسم اینم اینجوری شه ! :41: ولی آخه ال 90 کجا پراید کجا
صداش نشونه از خرابی داره و صدای ترسناکی هست اما از نظر کوبش و نرمی فرقی نکرده ماشین !

من که میگم زیاد حساس نباید باشه صدای پخشو زیاد کن:31:
ولی یه چکاب پیش یه کمک فنر ساز ببر که خیالت راحت شه . کار یه دفعه میشه ولی اگه اون یه دفعه تو جاده باشه خیلی بد میشه(یه آهنگ شد واسه خودش ها:8:):31:

becareful
06-03-2012, 09:47
قفله زاپاس بند؟؟
با قفله خودش تعویض میشه؟؟

فكر كنم اون پيچه باز ميشه يه پيچ و قفل رو هم مياد جاش فك نكنم بالاي ١٠ تومن باشه

mrsh560
11-03-2012, 23:56
دوستان من ماشینم مصرفش یه چند وقتی بدجوری رفته بالا
فیلتر و شع و روغنشو عوض کردم دیدم یکم مصرف اومد پایین اما بازم مصرفش بالاست
الان کامپیوترسفری با سرعت متوسط 17کلیومتربرساعت صدی 10.5 نشون میده
خواستم ببرم نمایندگی یکی گفت بی خود نرو پول الکی بدی
مصرفش همینه یا من یکم حساس شدم؟
چون خارج از شهر هم کمتر از 7 نمیشه

dops dops
12-03-2012, 01:18
دوستان من ماشینم مصرفش یه چند وقتی بدجوری رفته بالا
فیلتر و شع و روغنشو عوض کردم دیدم یکم مصرف اومد پایین اما بازم مصرفش بالاست
الان کامپیوترسفری با سرعت متوسط 17کلیومتربرساعت صدی 10.5 نشون میده
خواستم ببرم نمایندگی یکی گفت بی خود نرو پول الکی بدی
مصرفش همینه یا من یکم حساس شدم؟
چون خارج از شهر هم کمتر از 7 نمیشه

درسته شما زیاد حساس شدین ...
طبیعیه سرعت متوسطتون 17 هست مصرفه 10.5 معقوله.
مصرف = نحوه ی رانندگی(پر شتاب رانندگی کردن ، تعویضه دنده در دور موتوره بالا، درجا کار کردن خودرو، با سرعت پایین حرکت کردن در مسافت های طولانی مصرفو بالا میبره)
خارج از شهرم بستگی به شرایطه جاده و سرعتتون داره.............

isbn
13-03-2012, 12:52
خوب آغا دزد امد باز چراغ هامم برد :41: حالا یکی نی بگه عوضی بردی چرا فیش هارو از ناموس بریدی آخه !
الات چراغ سمت دنده عقب فیش نداره ببرم نمایندگی کاری میکنن ؟ یا بدم باطری ساز؟

صندوق هم باز باز کرده ولی کنف شده زاپاس تو انباری بود :31: نتیجه میگیریم که دزد گیر هیچ اثری نداره فک کنم چند روز دیگه بیاد خود دزد گیر رو هم ببره !

بک سنسور هم از کار افتاد که فک کنم برای همینه که چراغ سمت دنده عقب رو ترکونده فیشش رو !

خدا نگذره ازش که تو کل کوچه ماشین منو نشون کرده تازه چیزی هم نداره آخه باز سیستم باز بودیم یه چیزی ! مرتیکه قالپاق دزد میخوام این بار یه ورق فحش واسش بنویسم بذارم تو صندوق با یه علامت شست دسته راست ! :27:

تصویری از چراغ های بر باد یا با باد رفته !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dops dops
13-03-2012, 15:53
خوب آغا دزد امد باز چراغ هامم برد :41: حالا یکی نی بگه عوضی بردی چرا فیش هارو از ناموس بریدی آخه !
الات چراغ سمت دنده عقب فیش نداره ببرم نمایندگی کاری میکنن ؟ یا بدم باطری ساز؟

صندوق هم باز باز کرده ولی کنف شده زاپاس تو انباری بود :31: نتیجه میگیریم که دزد گیر هیچ اثری نداره فک کنم چند روز دیگه بیاد خود دزد گیر رو هم ببره !

بک سنسور هم از کار افتاد که فک کنم برای همینه که چراغ سمت دنده عقب رو ترکونده فیشش رو !

خدا نگذره ازش که تو کل کوچه ماشین منو نشون کرده تازه چیزی هم نداره آخه باز سیستم باز بودیم یه چیزی ! مرتیکه قالپاق دزد میخوام این بار یه ورق فحش واسش بنویسم بذارم تو صندوق با یه علامت شست دسته راست ! :27:

تصویری از چراغ های بر باد یا با باد رفته !

آقا با کسی خرده برده نداری ؟:31:
کلیک کرده رو شما دزده ... آخه چراغ!!؟؟ یعنی انقدر وقت داشته ؟؟ دزدگیرت چیه؟؟
(البته ماشین یکیو دزد زده بود سیستمشو اینجوری جمع کرده بود:
تخته آمپلی و دو تا آمپلی و ساب و پخش و باندا + سیسمکشی:18::18: جوری برده بود هر کس میدید میگفت تو اصلا سیستم نداشتی رو ماشین:20:
شما اگر میتونی پشته ماشینو بچسبون به دیوار طوری که اصلا صندوق باز نشه ...
پارکینگ ما هم گوشه داره طوری عقب و سمته شاگرد رو میچسبونم که گربه رد نمیشه:27::27:

Extreme-Forces
13-03-2012, 16:29
شانس از ايشون رو برگردونده :46:
فكر كنم اگه بچسبونه ديوار دزده مياد يجوري در صندوق رو از لولا ميكنه ميبره :27:
ما تو ساختمونمون اين مشكل رو داريم كه اكثر موقع ها در بازه .. چند بار هم اومدن جاكفشي ها رو خالي كردن ( 1 جفت كتوني نازنين منم بردن :41:) اگه براي شما هم اينجوريه بايد راه ورود رو ببنديد.
:19:

ghahremanimehdi
13-03-2012, 16:41
من با میانگین سرعت 20 کیلومتر مصرفم روی 9.5 هستش. طبیعیه؟بنزین هم همیشه سوپر میزنم . بنزین معمولی از لحاظ مصرف بهتر نیست؟

becareful
13-03-2012, 17:26
دوست عزیز بهتر که این چراغ ها رو برده این مدلو من دیدم تک تک چراغ هاش به مرور میسوزه اگه میخای دوباره بگیری از این نگیر.

مصرف بنزین دوست بالامون هم خوبه اگه توی شهره.

mahdi3573
13-03-2012, 20:41
سلام اگه قبلا دیدین معذرت میخوام اما گفتم شاید واستون جالب باشه

البته بهم میل شد و نمیدونم کجاست و چگونه....
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ghahremanimehdi
13-03-2012, 21:43
سلام اگه قبلا دیدین معذرت میخوام اما گفتم شاید واستون جالب باشه

البته بهم میل شد و نمیدونم کجاست و چگونه....
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

النود بیچاره.:13: معلوم نیست این شکاف به این گنده ای وسط خیابون چیه.

mahdi3573
13-03-2012, 22:16
النود بیچاره.:13: معلوم نیست این شکاف به این گنده ای وسط خیابون چیه.

راست میگی اصلا حواسم به چگونگی وجود این شکاف نبود:18:
(نه اینک زیاد دیدیم از این خرابکاری ها)
واسم شکاف عادی بود
اما اینکه وقت شریف آتش نشان هارو گرفتن به جای اینکه چرثقیل بیارن
واسم تعجب انگیز بود:27:

isbn
13-03-2012, 23:32
چی بگم والا !!:41: دزدگیر ماجیکار خیر سرش :31: البته ماشین دوستم رو با همین دزد گیر 3 مرتبه بدون اینکه صدایی در بیاد سیستمش رو بردن :19:
بعد راستی من خیلی وقت بخاطره ماشین پدرم دیگه از پارکینگ محرومم تو پارکینگ که ماشین کسی رو نمیزنن :31:
ولی من خیالم راحت بود که حداقل یه مترسک رو ماشین دارم که ویبره هم میزنه صدا هم میده و دیدیم نه بخار نداره
ولی لامصب کلید کرده رو ماشین من حالا الان جاشو عوض کردم چون میدونم فردا میاد سراغ ای سی یو و موتور :31:
یه روز میرم میبینم بدنه خالی ماشین رو به روم هست ! امروزم بابام داشت میرفت سر کار یهو دیده که ماشین چراغ نداره :18: اینجوری شده :18:

becareful
14-03-2012, 19:41
چی بگم والا !!:41: دزدگیر ماجیکار خیر سرش :31: البته ماشین دوستم رو با همین دزد گیر 3 مرتبه بدون اینکه صدایی در بیاد سیستمش رو بردن :19:
بعد راستی من خیلی وقت بخاطره ماشین پدرم دیگه از پارکینگ محرومم تو پارکینگ که ماشین کسی رو نمیزنن :31:
ولی من خیالم راحت بود که حداقل یه مترسک رو ماشین دارم که ویبره هم میزنه صدا هم میده و دیدیم نه بخار نداره
ولی لامصب کلید کرده رو ماشین من حالا الان جاشو عوض کردم چون میدونم فردا میاد سراغ ای سی یو و موتور :31:
یه روز میرم میبینم بدنه خالی ماشین رو به روم هست ! امروزم بابام داشت میرفت سر کار یهو دیده که ماشین چراغ نداره :18: اینجوری شده :18:
چه آدمای گشنه ای پیدا میشن اینهمه ماشین توی خیابون برو تایرشو بدزد.

ghahremanimehdi
17-03-2012, 05:08
دیروز میخواستم برم خارج شهر -کامپیوتر سفریم رو صفر کردم و بعد از اینکه برگشتم میانگین مصرفم دقیقا روی 6 شد میانگین سرعتم هم دقیقا 60.2 کیلومتر در ساعت.

alenkita
17-03-2012, 06:49
دوستان کسی قیمت لاستیک بارز فابریک ال90 رو داره؟

amini_bio
18-03-2012, 09:52
آقا سرویس اولیه سایپا که رو 10 هزار هستش هزینش با خودمونه؟

ess_1362
18-03-2012, 10:43
هزینه مواد مصرفی مثل روغن با شماست ولی سایر هزینه ها با نمایندگی هست(هزینه دیگه ای نداره)

amini_bio
18-03-2012, 10:46
هزینه مواد مصرفی مثل روغن با شماست ولی سایر هزینه ها با نمایندگی هست(هزینه دیگه ای نداره)

ممنون.
اونوقت چند تا از این نوع سرویس ها داره که هزینه دستمزد و خدماتش با نمایندگی هست؟

ess_1362
18-03-2012, 17:48
دو سال یا 40000 کیلومتر هرکدوم که زودتر اتفاق بیا فته گارانتی اتمام پیدا می کنه یعنی در بهترین حالت 4 سرویس

soroori2
19-03-2012, 04:07
سلام
دوستان ال نود سیستمی داره که سرعت رو کنترل کنه؟یعنی مثلا گزینه ای داشته باشه که وقتی انتخاب می کنیم از صد بالاتر نره ؟

امير موسر
19-03-2012, 09:23
سلام
دوستان ال نود سیستمی داره که سرعت رو کنترل کنه؟یعنی مثلا گزینه ای داشته باشه که وقتی انتخاب می کنیم از صد بالاتر نره ؟

کروزکنترل نداره !

becareful
20-03-2012, 01:07
دوستان کسی قیمت لاستیک بارز فابریک ال90 رو داره؟
جفتی 145 تومن

amini_bio
20-03-2012, 16:02
کروزکنترل نداره !
امکان نصب هم روش نیست ظاهرا
درسته؟

hossein.az
20-03-2012, 23:16
امکان نصب هم روش نیست ظاهرا
درسته؟

بهتره به یکی از نمایندگی های آپکو مراجعه کنید و از آنها جویا شوید.

تو این ضمینه ها نسبت به جاهای دیگه ارزون تره

Extreme-Forces
21-03-2012, 00:34
سلام
دوتا سوال
1- در رادياتور كجاست دقيقا ؟ :31: كنترل كنيم يه وقت اب كم نكرده باشه:46:
2- شيشه هاي عقب تا يه حدي پايين مياد و تا اخر نميره پايين. مال يكي ديگه هم ديدم همينجوريه ! چرا ؟؟
ممنون :40:
راستي يه چيز ديگه هم بگم :دي
2 روز پيش داشتيم جايي ميرفتيم كه اشتباها برادرم از دنده 4 اومد دنده 3 :27: صداي دلنشين (ولي مرگباري ) رو داد موتور نازنين. :46: ماشالا كم نياورد . يعني اصلا سرعت كم نشد.

ess_1362
21-03-2012, 22:23
1- در رادياتور كجاست دقيقا ؟ كنترل كنيم يه وقت اب كم نكرده باشه

در نداره:31:
مخزن آب داره که باید چکش کنی آب کم نکرده باشه و اگر کم کرده بود(که بعید هست) آب رادیاتور اضافه کنی

2- شيشه هاي عقب تا يه حدي پايين مياد و تا اخر نميره پايين. مال يكي ديگه هم ديدم همينجوريه ! چرا ؟؟

بخاطر قوس و انحنای درب عقب امکان اینکه شیشه عقب تا انتها پایین بیاد وجود نداره
این مورد در میتسوبیشی گالات و همچنین لنسر و چند ماشین دیگه هم هست

hossein.az
22-03-2012, 10:53
دلیل اینکه شیشه درب عقب از یک حد پایینتر نمیاد بخاطر امنیت سرنشینان عقب(کودک) هست .

soroori2
02-04-2012, 18:53
سلام
قیمت ال نود چنده ؟

masooumi
02-04-2012, 19:07
سلام
قیمت ال نود چنده ؟

آخرین قیمت E2/LP (قیمت کارخانه)

16830000 تومان

hossein.az
02-04-2012, 21:42
سلام
قیمت ال نود چنده ؟

قیمت صفر ایرانخودرویی :16830000 (شرکتی که الان موجودی ندارن)
قیمت بازار:18000000

becareful
14-04-2012, 13:39
صفرش الان 17050000 هست

ess_1362
14-04-2012, 15:57
آقا فکر کنم بنزین مرغوبی که وارد می کنند(یا می سازند) یواش یواش داره تاثیرش را می ذاره:31:
از اسفند تا به حال 4 مرتبه بنزین زدم و هر بار یا 30 لیتر بنزین بیش از 480 کیلومتر را در شهر رفتم!!
لازم به ذکر هست که ته باک حدود 7 لیتر بنزین بود

masooumi
14-04-2012, 17:23
از امروز هم شرکت پارس خودرو از طریق سایت اینترنتی و نمایندگی ها تحویل فوری ال 90 را شروع کرده به قیمت 171,400,000 با ضبط ام پي تري و کف پاي جديد و تحویل 30 روزه.

البته برای کسانی که می خوام نام نویسی کنن و بعد بفروشن ، در زمان استفاده از امکان صلح هم باید 300000 تومان پرداخت بشه ولی برای مصرف کننده خیر.

موفق باشید

The Jok3r
27-04-2012, 13:59
............

ghahremanimehdi
30-04-2012, 07:27
از این چارچوبهای وسط که بین دوتا در هست موقعی که میرم روی دست انداز یا جاده چاله چوله زیاد داره سروصدا میاد(قچ قچ میکنه) .اعصابم رو خورد کرده درها رو هم به نمایندگی دادم رگلاژ کرد ولی درست نشد. کجا باید ببرم درستش کنم؟

The Jok3r
01-05-2012, 00:17
دوستان این ماشین سفیدش قشنگتره یا نقره ای؟!

mohamad skystar
01-05-2012, 10:13
از این چارچوبهای وسط که بین دوتا در هست موقعی که میرم روی دست انداز یا جاده چاله چوله زیاد داره سروصدا میاد(قچ قچ میکنه) .اعصابم رو خورد کرده درها رو هم به نمایندگی دادم رگلاژ کرد ولی درست نشد. کجا باید ببرم درستش کنم؟

یکی از دوستان من ماشینش همین مشکل رو داره و تا الان نتونسته برطرف کنه.
صدایی از داخل دربهای عقب هست.
به صافکار هم نشون داده گفته نمیشه کاریش کرد.

---------- Post added at 11:13 AM ---------- Previous post was at 11:12 AM ----------

رنگ خودرو کاملا سلیقه ای هست و نمیشه نظر داد
به هر حال هر شخصی رنگ مورد علاقه خودش رو انتخاب میکنه

ess_1362
01-05-2012, 11:43
این صدا به نظر من از لاستیک دور درها هست
شما لاستیک ها را یکم چرب کن احتمالا درست میشه

ghahremanimehdi
01-05-2012, 11:59
هیچکدوم!مشکی از همشون قشنگتره.:5:من خودم نقره ای دارم.

این صدا به نظر من از لاستیک دور درها هست
شما لاستیک ها را یکم چرب کن احتمالا درست میشه

توی یکی از فرومها اینو گفته .برا در سمت راننده رو یخورده ور رفتم بهتر شد :

دوست من مشكل از حلقه ( زبانه درب ) روي ستون ها هست
پيچ زبانه درب ها رو با آچار ستاره اي سفت كنيد و سپس كمي گريس بزنيد

pishooo2
01-05-2012, 17:24
اول بگم که منبع خود سایت ایران خودرو هست و اینو هم بگم که هر کسی برای فروش مال خودش زور میزنه پس خودمون هم جدا یه بحث در موردشون میکنیم.

تندر 90

رنو نامی جاودانه که در سال 1898 بنیان نهاده شد. از ابتدا راه توسعه را در پیش گرفت و تا به امروز پیشرو در نوآوری باقی مانده است. رنو هر روزه نوآوری هایی را به کار می گیرد تا بهترین خودرو را هم از دیدگاه طراحی ، آسایش و تکنولوژی و هم از دیدگاه ایمنی و هماهنگی با محیط زیست به مشتریان خود ارائه نماید.

طراحی: آسایش و راحتی سرنشینان و بهبود مداوم آن تفکر و باروری است که در کلیه خودروهای رنو یافت می گردد.

آسایش و تکنولوژی: بهیه سازی آسایش صوتی، تهویه هوا، دید و ارگونومی خودروها. استفاده از بهترین و آخرین تکنولوژی برای تمامی خودروها در رده های مختلف.

ایمنی: بهبود بی وقفه در ایمنی خودروهای رنو برای دستیابی به بالاترین درجه در پيشگيری، اصلاح و حفاظت سرنشینان در شرایط خطرناک.

محیط زیست: رنو متعهدانه میزان گازهای آلاینده ( دی اکسید کربن) و آلودگی صوتی را طوری کاهش داده است که از ضوابط مقرر اروپایی نیز فراتر رفته و خودروهایی تولید می نماید که 95% از مواد بکار رفته در آن قابل بازیافت می باشند.

گردانندگان پروژه تندر 90 : رنو ، ایران خودرو ، سایپا و رنو پارس

رنو پارس یک شرکت مشارکتی است که در سال 1383 تاسیس شده است. این شرکت هماهنگ کننده همکاری شرکت رنو و صنعت خودروسازی ایران می باشد.

51% سهام رنوپارس متعلق به رنو و 49% متعلق به ایدکو ( شرکت توسعه صنایع خودرو، متشکل از ایدرو-سازمان گسترش و نوسازی صنایع- و دو خودروساز اصلی در ایران : ایران خودرو و سایپا) می باشد.

شرکت رنوپارس محور همکاری رنو و دو خودروساز بزرگ ایرانی است. تولید مشترک تندر 90 توسط ایران خودرو و سایپا صورت می گیرد. خودروها بر اساس پلت فرم ایکس 90 مونتاژ خواهند شد. مونتاژ با استفاده از قطعات وارداتی و اجزای تولید داخل انجام می گیرد.

65% قطعات تندر 90 توسط سازندگان داخلی تولید خواهد شد. ظرفیت اولیه تولید حدوداً 000 95 دستگاه تا پایان سال 2007 برای هر دو تولیدکننده داخلی می باشد.
------------------------------------------------------

405

از سال 1369 مونتاژ و توليد انواع اتومبيل سواري پژو (از جمله پژو 405 جي ال ، پژو 405 جي ال ايکس 1580 و 2000 سي سي و پژو 405 جي ال ايکس اتوماتيک 2000 سي سي) در خطوط توليد سواري سازي به انجام رسيده است. ساخت داخلي قطعات اين محصول از سال 1373 در دستور کار شرکت ساپکو قرار گرفت. تا پايان سال 1377 کل اقلام حذف شده از مجموعه قطعات وارداتي که حاصل تلاش صنعتگران ايراني مي باشد و معادل 77% بوده و با درنظر گرفتن اقلامي که جهت حذف از مجموعه قطعات وارداتي به پژو فرانسه اعلام شده است ، ميزان ساخت قطعات داخل اين خودرو به 89% بالغ خواهد گرديد.

بررسي هاي به عمل آمده حاکي از اين بود که از ميان قطعات مورد استفاده در توليد پژو 405 مي بايست 35 قطعه به کلي تغيير مي يافت و علاوه بر آن 84 قطعه کاملا جديد شامل 17 قطعه مربوط به بدنه و 67 قطعه تزييناتي ، طراحي و ساخته مي شد و اين مبناي فعاليت فشرده طراحان و مهندسين مرکز تحقيقات ايران خودرو قرار گرفت.

کليه محاسبات و اقدامات اجرايي اين پروژه در مرکز تحقيقات ايران خودرو انجام شده و خودروي پژو 405 تشريفاتي (ليموزين) به عنوان اولين دستاورد اين مرکز تحقيقاتي محقق شد.

اعمال دقت و ظرافت در ساخت اين خودرو تا بدان حد بود که موجب شگفتي کارشناسان بين المللي خودرو گرديده و با اختصاص جايگاهي در موزه پژوي فرانسه به خودروي تشريفاتي ساخت ايران ، توانمندي صنعتگران ايراني به قضاوت جهانيان گذاشته شد.
اين خبر در جرايد و محافل خارجي انعکاس وسيعي داشته و يکي از مجلات فرانسوي زبان از موفقيت ايران با تعبير "وقتي پژو مرسدس بنز را مات مي کند" ياد کرده است.

يکي از موفق ترين اتومبيلهاي کلاس متوسط پژو که در سال 1988 توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب گشت ، اتومبيل پژو 405 مي باشد.
پژو 405 در دو مدل Gl و Glx به بازار عرضه شده و يکي از بهترين اتومبيلهاي مونتاژ شده در ايران مي باشد.

بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي دارد
اولا که همونطور که گفتم قبلا ::خودروی LOGAN90 توی فرانسه خودروی فقیر ترین ادمهاست
اون 405 هم که خودروی 1000 سال پیشه
اصلا نمیشه این 2 تا رو باهم مقایسه کرد
موتور ال90 یه موتور به روز با یه مصرف سوخت تقریبا متعادل
موتور 405 یه موتور قدیمیه
از نظر اتاق هم به نظر من ال 90 بسیار راحت تره تا 405

wordist
01-05-2012, 17:36
سلام

بتازگی (در حدود چندین ماه) صدای هوای برخوردی به ماشین بیشتر از قبل شده یعنی در حال حرکت بیشتر از قبل صدای هوا در داخل اتاق شنیده میشه ؛ بنظرتون میشه کاری کرد ؟

dops dops
01-05-2012, 18:32
در مورد 405 و ال 90 فک نمیکنم که مقایسه درستی باشه چون خیلی با هم فاصله دارن
ال 90 یه خودروی به روزه که الان تو خیلی از کشورا مونتاژ یا ساخته میشه و ecu و موتوره پیشرفته تری داره از لحاظ امنیت و مصرف سوخت خیلی با 405 متفاوت هست . و خیلی مزیت های دیگه...

ess_1362
01-05-2012, 18:43
اولا که همونطور که گفتم قبلا ::خودروی LOGAN90 توی فرانسه خودروی فقیر ترین ادمهاست
اون 405 هم که خودروی 1000 سال پیشه
اصلا نمیشه این 2 تا رو باهم مقایسه کرد
موتور ال90 یه موتور به روز با یه مصرف سوخت تقریبا متعادل
موتور 405 یه موتور قدیمیه
از نظر اتاق هم به نظر من ال 90 بسیار راحت تره تا 405
دوست عزیز حرف های شما درسته
ولی اگر به تاریخ پست دقت می کردین مربوط به حدود 4 سال پیش میشه:31:
باز هم از نظرتون متشکریم

ghahremanimehdi
02-05-2012, 04:02
اون بحث سروصدای چارچوب با گریس زدن به قفل و سفت کردن اون پیچ ستاره ای کاملا حل شد.

masoudtr
02-05-2012, 07:52
سلام من بنزین سوپر بزنم بهتره یا بنزین معمولی ؟
بعد این ساعتش را از کجا میشه تغییر داد؟
ضمنا وسط های مسیر که میرسم علامت اب که درست کنار علامت بنزینه میره وسط مشکلی که نداره؟
من هر چند کیلومتر بدمش سرویس؟الان 300 کیلومتر بیشتر نرفتم
روغن و ... را هر چند کیلومتر چک کنم؟
لطفا نگین دفترچه را بخون که گمشون کردم
اگه بخوام یک سنسور برای دنده عقب بگذارم چند در میاد؟

soroori2
02-05-2012, 17:50
سلام دوستان

از کجای ماشین ال 90 میشه فهمید که مال پارس خودرو هست یا ایران خودرو ؟

ess_1362
02-05-2012, 19:07

من از اول تا حالا حدود 2 ساله بنزین معمولی میریزم مشکلی ندارم

وقتی سویچ باز هست و ساعت فعال دکمه وسط آمپر را بگیرید تا دقیقه شروع به افزایش کنه
هر وقت ساعت ست شد دکمه را رها کنید

ضمنا وسط های مسیر که میرسم علامت اب که درست کنار علامت بنزینه میره وسط مشکلی که نداره؟

طبیعی هست

هر 10000 کیلومتر

در صورت استفاده از روغن elf هر 9000 تا 10000 کیلومتر

از کجای ماشین ال 90 میشه فهمید که مال پارس خودرو هست یا ایران خودرو ؟

داخل محفظه موتور مشخص هست ضمن اینکه تندر پارس خودرو یک برچسب سبز رنگ در پایین شیشه جلو خودرو وجود داره با نام پارس خودرو

mohamad skystar
02-05-2012, 19:16
در مورد 405 و ال 90 فک نمیکنم که مقایسه درستی باشه چون خیلی با هم فاصله دارن
ال 90 یه خودروی به روزه که الان تو خیلی از کشورا مونتاژ یا ساخته میشه و ecu و موتوره پیشرفته تری داره از لحاظ امنیت و مصرف سوخت خیلی با 405 متفاوت هست . و خیلی مزیت های دیگه...

دوست من صحبت های شما درسته
خودروی 405 در حال حاضر داره تولید میشه
و همیشه طرفداران خاص خودش رو داشته خصوصا از وقتی که موتور TU5 رو روش نصب کردن.
هر دو خودرو سدان خانوادگی هستن و همیشه برای خریدار بین این 2 خودرو مقایسه انجام میشه.

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:15 PM ----------

سلام

بتازگی (در حدود چندین ماه) صدای هوای برخوردی به ماشین بیشتر از قبل شده یعنی در حال حرکت بیشتر از قبل صدای هوا در داخل اتاق شنیده میشه ؛ بنظرتون میشه کاری کرد ؟

در این مورد فکر نمیکنم بشه کاری کرد.
دوستان اگر بلد باشن حتما اطلاع میدن

ghahremanimehdi
03-05-2012, 04:41
لطفا نگین دفترچه را بخون که گمشون کردم
اگه بخوام یک سنسور برای دنده عقب بگذارم چند در میاد؟

من از اون موقعی که خریدم تا به الان همش سوپر ریختم تو شکمش! الان دیگه هر وقت معمولی میزنم مصرفش میره بالاتر.حالا نمیدونم همش سوپر زدن تاثیر مثبتی داره یا نه .

p30room
09-05-2012, 11:56
سلام دوستان

جدیدا تندر 90 ( E2Lp ) از ایرانخودرو خریدم و احتمالا هفته آینده تحویل بگیرم . میخوام ببینم وسایل اولیه خودرو زمان تحویل چه وسایلی خواهد بود مثل جعبه کمک های اولیه و ...

ممنون :11:

mohamad skystar
09-05-2012, 12:13
سلام دوستان

جدیدا تندر 90 ( E2Lp ) از ایرانخودرو خریدم و احتمالا هفته آینده تحویل بگیرم . میخوام ببینم وسایل اولیه خودرو زمان تحویل چه وسایلی خواهد بود مثل جعبه کمک های اولیه و ...

جعبه کمک های اولیه
مثلث احتیاط
جعبه ابزار
جک
دفترچه های راهنما و کارت گارانتی
سایر مدارم مثل سند - کارت سوخت - کارت ماشین در اینده از طریق
پست به دستتون میرسه

p30room
09-05-2012, 17:44
ظهر زنگ زدن برای تحویل خودرو رفتم دیدم ماشین تو وضعیت بدیه ! دیسک زنگ زده ! تایرها قالپاق ندارن ! تایر های عقب پیچ ندارن ! خود ماشین کثیف اونقدر کثیف که در مورد بدنه اصلا نمیشه نظر داد نمیدونم خط و خش داره یا نه اول بایدم بدم کارواش تمیز کنن تا ببینم وضعیت بدنه چطوریه !
ماشین رو تحویل نگرفتم قراره فردا برم با نمایندگی صحبت بکنم ببینم چی میشه .
به نظرتون چیکار کنم ؟ ماشین رو تحویل بگیرم یا نه ؟

ess_1362
09-05-2012, 19:06
ظهر زنگ زدن برای تحویل خودرو رفتم دیدم ماشین تو وضعیت بدیه ! دیسک زنگ زده ! تایرها قالپاق ندارن ! تایر های عقب پیچ ندارن ! خود ماشین کثیف اونقدر کثیف که در مورد بدنه اصلا نمیشه نظر داد نمیدونم خط و خش داره یا نه اول بایدم بدم کارواش تمیز کنن تا ببینم وضعیت بدنه چطوریه !
ماشین رو تحویل نگرفتم قراره فردا برم با نمایندگی صحبت بکنم ببینم چی میشه .
به نظرتون چیکار کنم ؟ ماشین رو تحویل بگیرم یا نه ؟
دیسک ترمز که نمی دونم چطوریه به محض تماس با آب حالت زنگ زده میگیره!! به نظرم این مورد اصلا مهم نیست!!
اگر e2lpباشه قالپاق توی صندوق عقب هست و باید خودتون نصب کنید . مورد خاصی نیست اصلا
پیچ نداشتن چرخ های عقب هم که اصلا منظور شما را نمی فهمم چون اگر پیچ نداشته باشه که چرخ زیر خودرو بند نمیشه!:31:
البته در صندوق عقب چند تا پیچ زاپاس هست
در مورد کثیفی بدنه هم میشه اینطور قضاوت کرد که نمایندگی فوق العاده بی مسئولیت هست
زمانی که من خوردرو را تحویل گرفتم اول اینکه خودرو را داخل سوله سر پوشیده نگهداری می کردن و بعدشم صبح که خودرو رسیده بود همون موقع خودرو شستشو شده بود

p30room
09-05-2012, 19:21
دیسک ترمز که نمی دونم چطوریه به محض تماس با آب حالت زنگ زده میگیره!! به نظرم این مورد اصلا مهم نیست!!
اگر e2lpباشه قالپاق توی صندوق عقب هست و باید خودتون نصب کنید . مورد خاصی نیست اصلا
پیچ نداشتن چرخ های عقب هم که اصلا منظور شما را نمی فهمم چون اگر پیچ نداشته باشه که چرخ زیر خودرو بند نمیشه!:31:
البته در صندوق عقب چند تا پیچ زاپاس هست
در مورد کثیفی بدنه هم میشه اینطور قضاوت کرد که نمایندگی فوق العاده بی مسئولیت هست
زمانی که من خوردرو را تحویل گرفتم اول اینکه خودرو را داخل سوله سر پوشیده نگهداری می کردن و بعدشم صبح که خودرو رسیده بود همون موقع خودرو شستشو شده بود

آره دیسک کلا زنگ زده آخه این نشون میده زیر بارون نگهداری شده به احتمال زیاد
آره E2LP هست ولی قالپاق نداره تو صندوق عقب رو هم نگاه کردم ! به احتمال زیاد اینم تو انباریه :27:
چرخ های عقب هم هر کدوم یه پیچش به فنا رفته به طرف میگم یکی از پیچ ها کجاست میگه تو انباریه !
آره میدونم زاپاس هست ولی این نحوه نگهداریشون رو نشون میده دیگه
یارو میگه اگه ماشین تمیز میخوایی بده برات بشوریم هزینش رو هم رد کن بیاد :31:
آخر بی مسئولیتیه

poonel
12-05-2012, 16:24
تندر چند تا ایربگ داره؟

ایمنیش چطوره؟

نسبت به 206 رانندگیش باحال تر هست یا نه؟

کلاً داخلش خوب و راحت و جادار هست؟ آخه من تا حالا توش ننشستم ببینم چطوریه!!!

mohamad skystar
12-05-2012, 18:19
تندر چند تا ایربگ داره؟

ایمنیش چطوره؟

نسبت به 206 رانندگیش باحال تر هست یا نه؟

کلاً داخلش خوب و راحت و جادار هست؟ آخه من تا حالا توش ننشستم ببینم چطوریه!!!

تندر 90 E2 LP که تیپ فول تندر هست دارای 2 ایربگ هست و ایمنیش هم در حد خودش مطلوبه
مقایسه رانندگیش با 206 بستگی به اون راننده که پشت فرمون میشنیه و نحوه رانندگیش داره
اما از نظر نرمی و روران بودن 206 بهتر بوده.
داخلشم جادار و برای 4 نفر کاملا مناسبه

isbn
21-05-2012, 16:42
سلام دوستان یه دو هفته ای هست شتاب ماشین به شدت افت کرده و با تاخیر گاز میخوره و دنده مرده حرکت میکنه یعنی پدال گاز رو که فشار میده آروم آروم حرکت میکنه اگر تا ته فشار بدی بازم همونجور ادامه میده و فقط فشار به موتور بیشتر میشه !
کسی تا حالا این مشکل رو داشته ؟ فیلتر بنزین و انژکتور شور ریختم دست نشده ! 8500 تا رفتم باش الان شتابش از روزای اول کمتر شده و به زور میره مخصوصا سر بالایی هارو ! و مشخصه که نرمال نیست حالش بنزینم الان سوپر هست و البته آخراشه دیگه نمیدونم چرا اینجوری شده جسته گریخته اینجوری میشه اما این دفه خیلی دیگه طول کشید و انگار سرطان شده !

HoJJaT_007
24-05-2012, 12:47
سلام
چند وقت پیش رفته بودیم یه تعمیرگاه، طرف با همون کلیدی که لیتر مصرفی و کیلومتر کارکرد و اینا رو نشون میده یه کاری کرد که بنزین باقیمانده رو هم نشون داد. کسی میدونه ؟ :o

HOOSEIN 105
24-05-2012, 22:35
سلام دوستان یه دو هفته ای هست شتاب ماشین به شدت افت کرده و با تاخیر گاز میخوره و دنده مرده حرکت میکنه یعنی پدال گاز رو که فشار میده آروم آروم حرکت میکنه اگر تا ته فشار بدی بازم همونجور ادامه میده و فقط فشار به موتور بیشتر میشه !
کسی تا حالا این مشکل رو داشته ؟ فیلتر بنزین و انژکتور شور ریختم دست نشده ! 8500 تا رفتم باش الان شتابش از روزای اول کمتر شده و به زور میره مخصوصا سر بالایی هارو ! و مشخصه که نرمال نیست حالش بنزینم الان سوپر هست و البته آخراشه دیگه نمیدونم چرا اینجوری شده جسته گریخته اینجوری میشه اما این دفه خیلی دیگه طول کشید و انگار سرطان شده !

سلام .به نظر من بهتره یه دیاگ بزنید.
والا همچین حالتی تو خودروی من تغریبا 40000 به بعد به وجود اومد که با پنج سرنشین و کولر روشن حتی پیکان رو هم نمیگرفت.
که با تعویض باتری و 4 عدد کویل ماشین به شدت سرحال شد.

ess_1362
25-05-2012, 11:52
سلام
چند وقت پیش رفته بودیم یه تعمیرگاه، طرف با همون کلیدی که لیتر مصرفی و کیلومتر کارکرد و اینا رو نشون میده یه کاری کرد که بنزین باقیمانده رو هم نشون داد. کسی میدونه ؟ :o

وقتی خودور خاموش و کلید بسته هست دکمه وسط پانل را بگیرید و کلید را بچرخونید تا باز بشه ولی استارت نزنید
کامپیوتر که روشن شد چند دقیقه دکمه را نگه دارید تا کیلومتر شما و دور موتور شروع به حرکت کنند
بعد از ان با چند بار فشار دادن همون دکمه وسط پانل بنزین باقیمانده در باک را نشون خواهد داد

isbn
31-05-2012, 16:06
سلام من ماشینم الان تو 9117 کیلومتر هست ! و از 7000 تا تا الان کلا شتابش تعطیل شده و دنده مرده میره !!!!!! سربالایی که قبلا 140 تا رو هم راحت باش رفتم به زور 100 تا میره تو جاده هم کلا 100 به بالا فشار الکی باید بیاری به موتور مصرف هم به طبع بالا هست ! کولر که مرخص کلا......
به گفته دوستان صبر کردم و از چند جای مختلف بنزین زدم با اکتان و انژکتور شور که اونم هیچ کمکی نکرد فیلتر هوا عوض کردم اونم کمکی نکرد الانم دیاگ زدم هیچ خطایی نبود و سنسور ها به خوبی کار میکردن فقط یارو گفت که جرقه خوب نداری احتراق ناقص هست
از انباره اگزوز هم صدای انفجار میاد بعضی اوقات....! پاشش انژکتور ها هم گفت رو حالت ایده آل هست نظرش تعویض یه دست شمع بود ولی چون برای من عجیب بود که یه ماشین از 0-7000 چطور ممکنه شمعش خراب شه یا حتی کوئل ؟ از طرفی هم میترسم برم شمع بگیرم ببندم درست نشه ! و ایراد از جای دیگه مثل کوئل باشه !!!!!!!!!!!!!
تشخیص دوستان چیه برم شمع بندازم ؟ نمایندگی هم که قربونش برم اصلا کاری نمیکنه و منم سرم به شدت شلوغ و ساعات کاری دقیقا با ماشین کار دارم ساعاتی که هستمم نمایندگی نیست یا باشه هم کاری نمیکنه
قیمت یه دست شمع رو داد 18 تومن

ولی حالت حرکتی ماشین نشون میده که واقعا تو احتراق و جرقه مشکل داره

mohamad skystar
31-05-2012, 21:22
سلام من ماشینم الان تو 9117 کیلومتر هست ! و از 7000 تا تا الان کلا شتابش تعطیل شده و دنده مرده میره !!!!!! سربالایی که قبلا 140 تا رو هم راحت باش رفتم به زور 100 تا میره تو جاده هم کلا 100 به بالا فشار الکی باید بیاری به موتور مصرف هم به طبع بالا هست ! کولر که مرخص کلا......
به گفته دوستان صبر کردم و از چند جای مختلف بنزین زدم با اکتان و انژکتور شور که اونم هیچ کمکی نکرد فیلتر هوا عوض کردم اونم کمکی نکرد الانم دیاگ زدم هیچ خطایی نبود و سنسور ها به خوبی کار میکردن فقط یارو گفت که جرقه خوب نداری احتراق ناقص هست
از انباره اگزوز هم صدای انفجار میاد بعضی اوقات....! پاشش انژکتور ها هم گفت رو حالت ایده آل هست نظرش تعویض یه دست شمع بود ولی چون برای من عجیب بود که یه ماشین از 0-7000 چطور ممکنه شمعش خراب شه یا حتی کوئل ؟ از طرفی هم میترسم برم شمع بگیرم ببندم درست نشه ! و ایراد از جای دیگه مثل کوئل باشه !!!!!!!!!!!!!
تشخیص دوستان چیه برم شمع بندازم ؟ نمایندگی هم که قربونش برم اصلا کاری نمیکنه و منم سرم به شدت شلوغ و ساعات کاری دقیقا با ماشین کار دارم ساعاتی که هستمم نمایندگی نیست یا باشه هم کاری نمیکنه
قیمت یه دست شمع رو داد 18 تومن

ولی حالت حرکتی ماشین نشون میده که واقعا تو احتراق و جرقه مشکل داره

تمام فیلتر ها رو چک کردین؟
پمپ بنزین ماشین رو هم چک کردین؟

dops dops
31-05-2012, 23:39
عجیبه شما یه همچین مشکلی دارید...
شمع ها رو عوض کنید حتما تا کوئل ها مشکل پیدا نکردن اگه درست نشد وقت بذارید پیش یه نمایندگی خوب برید حتما...

isbn
01-06-2012, 10:16
بله فیلتر بنزین هم تعویض شده !

HOOSEIN 105
02-06-2012, 20:24
دوست من بعید میدونم از شمع ها باشه.احتمالا مشکل از کویل های شماست.متاسفانه این یکی از مشکلات لوگانه.البته من شنیده بودم این سری جدیدا دارای کوییل های باکیفیت هستن و همونطور که من میدونم شما به تازگی خودرو را خریده اید.جای تعجب داره واقعا.ولی امیدوارم به زودی مشکلتون حل بشه.واقعا سخته ماشین ادم تو 7000 تا دچار مشکل بشه

dops dops
02-06-2012, 21:22
دوست من بعید میدونم از شمع ها باشه.احتمالا مشکل از کویل های شماست.متاسفانه این یکی از مشکلات لوگانه.البته من شنیده بودم این سری جدیدا دارای کوییل های باکیفیت هستن و همونطور که من میدونم شما به تازگی خودرو را خریده اید.جای تعجب داره واقعا.ولی امیدوارم به زودی مشکلتون حل بشه.واقعا سخته ماشین ادم تو 7000 تا دچار مشکل بشه

در مورد کویل های نا مرغوب لوگان فرمایش شما درسته ولی شمع وقی مشکل داشته باشه باعث آسیب به کویل ها میشه اینجور که من فهمیدم

mehdi_08
02-06-2012, 22:10
سلام
کی خوام ال 90 بگیرم
از سایپا اقدام کنم یا ایران خودرو؟؟
ال 90 های سایپا همون پارس خودرو هست دیگه؟؟
ایران خودرو تحویل شهریور داره با سود 22 درصد
سایپا تحویل مرداد داره با سود 9 درصد
کدوم بهتره؟؟

dops dops
02-06-2012, 22:21
سلام
کی خوام ال 90 بگیرم
از سایپا اقدام کنم یا ایران خودرو؟؟
ال 90 های سایپا همون پارس خودرو هست دیگه؟؟
ایران خودرو تحویل شهریور داره با سود 22 درصد
سایپا تحویل مرداد داره با سود 9 درصد
کدوم بهتره؟؟

به نظر سایپا(پارس خودرو) توجیه بیشتری داره ضمن اینکه تندرهای پارس خودرو با کیفیت تر جا افتادن در حد حرف حتی که این موضوع رو قیمتشون از 100 تا 500 تومن تاثیر گذاشته...

mehdi_08
02-06-2012, 23:12
به نظر سایپا(پارس خودرو) توجیه بیشتری داره ضمن اینکه تندرهای پارس خودرو با کیفیت تر جا افتادن در حد حرف حتی که این موضوع رو قیمتشون از 100 تا 500 تومن تاثیر گذاشته...

قیمت کارخونه ای شون که فرقی نمی کنه؟
درجدول های کیفی که نمره منفی ایران خودرو چند صدم کمتر از پارس شده و نسبت به قبل بهتر شده

dops dops
02-06-2012, 23:19
قیمت کارخونه ای شون که فرقی نمی کنه؟
درجدول های کیفی که نمره منفی ایران خودرو چند صدم کمتر از پارس شده و نسبت به قبل بهتر شده

یه تاپیکی هست قیمت روز رو میده بهتون ...
متاسفانه قیمتا تو این بازار شده ساعتی من الا سرچ کردم قیمت رو تندر فول پارس خودرو رو زده 18میلیون !!!

isbn
03-06-2012, 09:33
پس یعنی خرابی کوئل تو ال 90 وجود داره؟ پس همون فقط باید ببرم نمایندگی

steve jobs
03-06-2012, 10:57
سلام،
دوستان من ماشینمو زمستون تحویل گرفتم و تا الن نشده بود که کولر بگیرم ازش، یه مدته وقتی کولرشو روشن میکنم لرزش خیلی زیاد و محسوسی ماشینو میگیره که حتی پدالهای گاز و ترمز هم میلرزه. میخوام ببینم مشکل از چی هست؟
خودم احتمال میدم فنش تاب داشته باشه.
ماشین 6000 تا رفته.

با تشکر

Pourya-pc
03-06-2012, 17:32
سلام،
دوستان من ماشینمو زمستون تحویل گرفتم و تا الن نشده بود که کولر بگیرم ازش، یه مدته وقتی کولرشو روشن میکنم لرزش خیلی زیاد و محسوسی ماشینو میگیره که حتی پدالهای گاز و ترمز هم میلرزه. میخوام ببینم مشکل از چی هست؟
ماشین 6000 تا رفته.

با تشکر
احتمالا موتور ماشین شما تنظیم نیست و موقع کولر گیری دور موتور بالا نمیره و لرزش ایجاد میکنه . وقتی گاز میدید لرزش برطرف میشه ؟ اگر آره که مشکل از تنظیم موتور هست .

steve jobs
03-06-2012, 18:14
دوست منُ با گاز دادن هم برطرف نمیشه. بصورت رندم و چند دقیقه یکبار این اتفاق میفته. البته فقط وقتی کولر روشنه.
هم لرزشش حس میشه هم یه صدای عجیبی از موتور میاد که حتی تو کابین هم شنیده میشه.

dops dops
03-06-2012, 20:54
پس یعنی خرابی کوئل تو ال 90 وجود داره؟ پس همون فقط باید ببرم نمایندگی

آره شدید خیلیا از کوئلا مینالن عوض کن حتما. نمایندگیم رفتی پیچوندنت برو اصلشو بخر بده عوض کنن واست...

HOOSEIN 105
03-06-2012, 23:40
سلام،
ماشین 6000 تا رفته.

با تشکر

سلام.اگه مشکل از موتور باشه باید با افزایش دور مشکل حل بشه ولی اینطور که شما میفرمایید مشکل بر میگرده به کمپرس کولر
البته مشکلتون از فن فکر نکنم باشه .فن اگه هم تاپ داشته باشه بازم نمیتونه تو خودرو همچین لرزشی رو به وجود بیاره
شما باید دقت کنید وقتی ماشین درجا کار میکنه و کولر روشنه کمپرس کولر خودش بعضی وقتا خاموش میشه و دوباره روشن میشه.تو لحضه ای که خاموش میشه نباید لرزش تو اتاق ایجاد بشه و گرنه باید دنبال علت دیگه ای باشیم.

دوست منُ با گاز دادن هم برطرف نمیشه. بصورت رندم و چند دقیقه یکبار این اتفاق میفته. البته فقط وقتی کولر روشنه.
هم لرزشش حس میشه هم یه صدای عجیبی از موتور میاد که حتی تو کابین هم شنیده میشه.

دوست من با مشاهده این پست شما احتمال زیاد میدم ایراد از خود کمپرسور کولر باشه.بهتره زودتر بهش رسیدگی کنید.احتمال داره اگه مشکل واقعا از کمپرسور باشه با توجه به این موضوع اسیب بیشتری به کمپرسور وارد بشه

arash-moeni
04-06-2012, 09:26
سلام.
دوستان یک سوال:
تندر90 یک ماشین کاملا فرانسوی میباشد دیگه؟
اخه چند وقت پیش یکی بم گفت فقط موتور مال رنو فرانسه میباشد باقیه کارا به عهده ی خود ایران بوده....

mohamad skystar
04-06-2012, 11:09
سلام.
دوستان یک سوال:
تندر90 یک ماشین کاملا فرانسوی میباشد دیگه؟
اخه چند وقت پیش یکی بم گفت فقط موتور مال رنو فرانسه میباشد باقیه کارا به عهده ی خود ایران بوده....

تندر 90 از روز اول موتورش فرانسوی بود و بدنه ایرانی
اما به مراتب قطعات چینی هم وارد بهش قطعات این خودرو شدن

ghahremanimehdi
04-06-2012, 13:40
فقط مشکل النود اینه که کولر گیری رو شتابش تاثیر محسوس میذاره هر چند با این وجود دمای موتور بالا نمیره و به اصطلاح جوش نمیاره.

mehdi_08
04-06-2012, 22:56
سلام
از بین رنگ های قرمز و مشکی و سفید و نقره ای کدوم به ال 90 بیشتر میاد؟؟
درسته بحث سلیقه ایه ولی چیزی که عامه پسنده کدومه؟

mohamad skystar
04-06-2012, 23:00
سلام

همون عامه پسندش هم آخر بر میگیرده به سلیقه.
من از نظر بورس خرید فروش به ترتیب میگم( دقت کنید از نظر خرید و فروشش تو بازار گفتم )

1.سفید
2.نقره ای
3.مشکی
4.قرمز

انتخاب هر رنگ دلایلی هم داره مثلا برخی افراد رنگ مشکی رو به خاطر زود کثیف شدن دوست ندارن اما برخی افراد که ماشین رو اسپرت میکنن فقط دنبال رنگ مشکی هستن.

steve jobs
05-06-2012, 12:48
دوست من با مشاهده این پست شما احتمال زیاد میدم ایراد از خود کمپرسور کولر باشه.بهتره زودتر بهش رسیدگی کنید.احتمال داره اگه مشکل واقعا از کمپرسور باشه با توجه به این موضوع اسیب بیشتری به کمپرسور وارد بشه

بله دقیقا وقتی کمپرس شروع به کار میکنه این لرزش و صدا میاد. اما سوال اینجاست وقتی تازه موتور رو روشن میکنم و کولر میگیرم ازش این صدا نمیاد و وقتی ماشین یه مدتی کار میکنه و آمپرش بالا میره(سه چهارتا خط) صداش شروع میشه.
درضمن یه نمایندگی خوب معرفی کنید تو تهران که ببرمش اونجا. ممنون

m.beh
05-06-2012, 13:21
سلام

اگه نمی خوای کثیفی رو نشون بده نقره ای از همش بهتره
به هر حال مثل اینکه سبز و سورمه ای و قرمز هم داره یعنی من دیدم ولی اونچه که بیشتر دیدم همون نقره ای و سفید و مشکی بوده

Pourya-pc
05-06-2012, 13:29
سلام
به نظرم نقره ايي بيشتر بهش مياد ، البته نقره ايي خوش اسپرت نيست ولي هم كثيف نميشه ، هم خط و خش بهش پيدا نيست . با رينگهاي آلومنيمي هم بيشتر همخواني داره . زشت ترين رنگ ال ٩٠ هم به نظرم خاكستريش هست كه اصلا خاكستري نيست و به آبي بدرنگ ميخوره .

amini_bio
05-06-2012, 14:27
سلام
شک نکن که مشکی بهترین رنگیه که به این ماشین میاد.
چون هم مشکی متالکش واقعا زیباست و هم با سپر همخونی داره و خیلی شیک میشه ولی خب قاعدتا مشکی مشکلات خاص خودشم داره.

البته نقره ای سفید مشکی کلا رنگ جا افتاده تو ایران برای همه ماشین ها هست. من خودم اگه تو انتخاب رنگ آزاد بودم ترجیح می دادم رنگ سفارشی بزنم (آبی آسمونی یا سبز فسفری)

isbn
05-06-2012, 17:04
رفتم شمع هارو آزمایشی عوض کردم چون هرجا رفتم گفتن اول شمع بعد برو سراغ جاهای دیگه چون خرجشم کم میشد ! الان کشش ماشین بهتر شده دیگه اون طور نیست که بیشتر از 100 تا نشه رفت اما هنوز مثل اون روزایی پرشتابش که تا پدال رو لمس میکردی عکسالعمل نشون میداد و دنده به خوبی پر میشد نیست ! که دیگه نمیدونم از چیه ولی بهتر شده شمع هاش که روش بود یارو گفت معلوم نیست چیه اصلا ! متفرقه بوده ! من همون رنویی گرفتم گذاشتم روش . کوئل هم مطمعنا یه چیز درب داغون بستن !
یه ال 90 هم آورده بودن که تو 20 تا موتور سوزوونده بودش مدل 90 انگار موتور با دمای بالا همیشه کار میکرده که البته علتش رو دیگه جویا نشدم
فعلا همینجور استفاده میکنم و شتاب نسبتا کم الانش رو پای هوای بسیار گرم و بنزین میذارم تا ببینم در ادامه چه طور میشه !

راستی نمیدونم چرا پدال گاز انقدر شل و ول شده ! قبلا بهتر بود و سفت بود آدم مکانیزمش و میزان نیرویی که باید بهش وارد شه دستش بود اما الان یه جور شده که انگار خیلی شل هست یعنی کورسش دیگه دستم نیست گاز که میدم سفتی قبل رو نداره که بدونم الان دریچه تو چه مرحله ای هست و چقدر بازه !
ممکنه سیم گاز مشکلی واسش پیش امده باشه ؟
بعد دوستان شما سیم گازتون رو خونه چندم هست ؟

HOOSEIN 105
05-06-2012, 18:08
بله دقیقا وقتی کمپرس شروع به کار میکنه این لرزش و صدا میاد. اما سوال اینجاست وقتی تازه موتور رو روشن میکنم و کولر میگیرم ازش این صدا نمیاد و وقتی ماشین یه مدتی کار میکنه و آمپرش بالا میره(سه چهارتا خط) صداش شروع میشه.
درضمن یه نمایندگی خوب معرفی کنید تو تهران که ببرمش اونجا. ممنون

سلام.
در مورد اینکه میفرمایید هنگامی که موتور رو تازه روشن میکنید و موتور سرده با استفاده از کولر لرزشی به وجود نمیاد قضیه مقداری پیچیده تر میشه . نمیدونم احتمالا یه خطایی تو ecu رخ داده یا سنسوری ایراد پیدا کرده.
شما هنگامی که دور موتور رو بیشتر میکنید لرزش بر طرف میشه؟؟یا بلعکس لرزش بیشتر هم میشه؟؟
ولی در مورد اینکه ببرید نمایندگی من پیشنهاد نمیکنم نمایندگی ببرید ولی بهترین نمایندگی تندر نمایندگی مرکزی(میدان ازادی) بود که شنیدم الان شده مخصوص مگان و تینا ومورانو
نمایندگی های دیگه هم من خودم یکی نمایندگی تهرانپارس با اذری رو میشناسم که هر دوتاشون یه بلایی سر ماشین اوردند.البته نمایندگی ازادی واقعا خوب بود که الان میگن جمع شده قسمت مربوط به لوگان
من پیشنهادم اینه که پیش یه مکانیک به روز و ماهر یا کولرساز ماهر ماشین رو نشون بده

ghahremanimehdi
05-06-2012, 18:09
رفتم شمع هارو آزمایشی عوض کردم چون هرجا رفتم گفتن اول شمع بعد برو سراغ جاهای دیگه چون خرجشم کم میشد ! الان کشش ماشین بهتر شده دیگه اون طور نیست که بیشتر از 100 تا نشه رفت اما هنوز مثل اون روزایی پرشتابش که تا پدال رو لمس میکردی عکسالعمل نشون میداد و دنده به خوبی پر میشد نیست ! که دیگه نمیدونم از چیه ولی بهتر شده شمع هاش که روش بود یارو گفت معلوم نیست چیه اصلا ! متفرقه بوده ! من همون رنویی گرفتم گذاشتم روش . کوئل هم مطمعنا یه چیز درب داغون بستن !
یه ال 90 هم آورده بودن که تو 20 تا موتور سوزوونده بودش مدل 90 انگار موتور با دمای بالا همیشه کار میکرده که البته علتش رو دیگه جویا نشدم
فعلا همینجور استفاده میکنم و شتاب نسبتا کم الانش رو پای هوای بسیار گرم و بنزین میذارم تا ببینم در ادامه چه طور میشه !

راستی نمیدونم چرا پدال گاز انقدر شل و ول شده ! قبلا بهتر بود و سفت بود آدم مکانیزمش و میزان نیرویی که باید بهش وارد شه دستش بود اما الان یه جور شده که انگار خیلی شل هست یعنی کورسش دیگه دستم نیست گاز که میدم سفتی قبل رو نداره که بدونم الان دریچه تو چه مرحله ای هست و چقدر بازه !
ممکنه سیم گاز مشکلی واسش پیش امده باشه ؟
بعد دوستان شما سیم گازتون رو خونه چندم هست ؟

شما یه دیاگ تو نمایندگی بزن و ببین سنسورهای موتورت تو چه وضعی هستن.کویلهات رو هم چک کن.شاید مشکل از کویلهات باشه.پمپ بنزینت رو هم چک کن

isbn
05-06-2012, 20:00
دیاگ در سه جای مختلف زدم ! هیچ خطایی نبود و سنسور ها سالم کار میکردن !
الان با تعویض شمع فعلا که خوب شده حداقل تو شهر حالا فردا یه جاده هم باهاش میرم تا کامل معلوم شه ولی الان یکی از دوستان یه مطلبی رو برام pm کرد که مثل اینکه گفتن کوئل های سر قهوه ای ساخت ترکیه کلا مشکل دارن و معمولا نیم سوز و حتی میسوزند ! البته من نمیدونم برای من کدوم مدل هست ماشینم سری دی 90 هست
فکر میکنم که باید کوئل ها هم تعویض شن

masoudtr
05-06-2012, 21:43
هر چند کیلومتر باید ماشین را سرویس بدم ؟الان 1400 تا رفتم
و اینکه با اینکه عقربه ابش از 4 بالاتر نمی یاد ولی موتورش خیلی گرم میشه در حالی که پراید که قبلا داشتم اینقدر گرم نمیشد و مثلا 2-3 کیلومتر میرفتم تا عقربه اب بالا می اومد
ولی این هم روشنش میکنم عقربه اب دو خونه بالا میره و یک 100 متر که میرم عقربه ابش میره رو 4 امین خونه

HOOSEIN 105
06-06-2012, 10:38
و اینکه با اینکه عقربه ابش از 4 بالاتر نمی یاد ولی موتورش خیلی گرم میشه در حالی که پراید که قبلا داشتم اینقدر گرم نمیشد و مثلا 2-3 کیلومتر میرفتم تا عقربه اب بالا می اومد
ولی این هم روشنش میکنم عقربه اب دو خونه بالا میره و یک 100 متر که میرم عقربه ابش میره رو 4 امین خونه

سلام.مشکلی نیست دوست من.اگه از 4 خونه بالاتر نمیره مشکلی نداره.
در مورد سرویس هم میتونید به دفترچه خودروتون مراجعه کنید و کاملا توضیح داده.ولی محض اطلاع بگم که تندر سرویس های اولیه نداره.شما بعد 10000 کیلومتر ماشین رو ببرید نمایندگی برای سرویس های دوره ای .(تعویض روغن-فیلتر هوا-فیلتر روغن و...)

ghahremanimehdi
06-06-2012, 17:12

همه ی تندرا اینجوریه.آمپر آبش به ندرت از 4 خونه بالاتر میره.

steve jobs
06-06-2012, 19:40
سلام.
در مورد اینکه میفرمایید هنگامی که موتور رو تازه روشن میکنید و موتور سرده با استفاده از کولر لرزشی به وجود نمیاد قضیه مقداری پیچیده تر میشه . نمیدونم احتمالا یه خطایی تو ecu رخ داده یا سنسوری ایراد پیدا کرده.
شما هنگامی که دور موتور رو بیشتر میکنید لرزش بر طرف میشه؟؟یا بلعکس لرزش بیشتر هم میشه؟؟
ولی در مورد اینکه ببرید نمایندگی من پیشنهاد نمیکنم نمایندگی ببرید ولی بهترین نمایندگی تندر نمایندگی مرکزی(میدان ازادی) بود که شنیدم الان شده مخصوص مگان و تینا ومورانو
نمایندگی های دیگه هم من خودم یکی نمایندگی تهرانپارس با اذری رو میشناسم که هر دوتاشون یه بلایی سر ماشین اوردند.البته نمایندگی ازادی واقعا خوب بود که الان میگن جمع شده قسمت مربوط به لوگان
من پیشنهادم اینه که پیش یه مکانیک به روز و ماهر یا کولرساز ماهر ماشین رو نشون بده

دوست عزیز امروز که خیلی ریز دقیق شدم رو صداش دیدم دقیقا از فن میاد اون صدا.

وقتی در موتور رو باز میکنم و منتظر میمونم که دمای موتور بره یکم بالا و کولر رو روشن میکنم میبینم دقیقا صدا و لرزش از فن هست. بنابراین اینکه میگفتم بعد گرم شدن ماشین صدا درمیاد با این چیزی که دیدم ثابت میشه.

فن وقتی دورش میره بالا و سرعتش زیاد میشه اون لرزش و صدا شروع میشه.

ممنون از وقتی که گذاشتین و به سوالام جواب دادین. به نظرتون واسه عوض کردنش اقدام کنم؟

Pourya-pc
06-06-2012, 19:45

وقتی در موتور رو باز میکنم و منتظر میمونم که دمای موتور بره یکم بالا و کولر رو روشن میکنم میبینم دقیقا صدا و لرزش از فن هست. بنابراین اینکه میگفتم بعد گرم شدن ماشین صدا درمیاد با این چیزی که دیدم ثابت میشه.

ممنون از وقتی که گذاشتین و به سوالام جواب دادین. به نظرتون واسه عوض کردنش اقدام کنم؟

حتما اقدام کنید ، چون اگر فن از کار بیافته عملا ماشینتون هرجا باشه باید متوقف بشه .

HOOSEIN 105
06-06-2012, 21:52

پس خوشبختانه مشکل از کمپرسور و موتور نیست.راستیت یادم رفت بگم لوگان های سری جدید کمپرسورهاشون تغییر پیدا کرده و با قدیما فرق داره و باعث فشار کمتر به موتور و خنکی بیشتر میشه .ولی در عوض خیلی هزینه تعمیراتش زیاده.خدا رو شکر مشکل شما از کمپرس نیست
ولی در مورد فن هم من خیلی کم دیدم که تعمیرش کنن بیشتر تعویض میکنن.قیمت فن رو هم ندارم ولی اگه لرزش خودرو زیاده تعویض بشه بهتره.
ولی یه سوال وقتی خودروتون داغ کرده ( کولر خاموش ) و فن شروع میکنه به کار کردن باز هم اون لرزش ایجاد میشه؟چون اگه واقعا از فن باشه تو اون مواقع هم باید لرزش ایجاد کنه ولی خفیفتر.چون وقتی کولر میگیرین فن اغلب با حداکثر سرعت میچرخه.

akmepe
07-06-2012, 10:13

دوست عزیز، این از ویژگیهای مثبت این ماشین نسبت به پرایده! تو زمستونا که نزدیک به ده دقیقه باید تو پراید بلرزی تا بخاریش گرم شه بعد متوجه میشی که سریع گرم شدن موتور در ال 90 چه ویژگی خوبی است.

steve jobs
07-06-2012, 11:56
پس خوشبختانه مشکل از کمپرسور و موتور نیست.راستیت یادم رفت بگم لوگان های سری جدید کمپرسورهاشون تغییر پیدا کرده و با قدیما فرق داره و باعث فشار کمتر به موتور و خنکی بیشتر میشه .ولی در عوض خیلی هزینه تعمیراتش زیاده.خدا رو شکر مشکل شما از کمپرس نیست
ولی در مورد فن هم من خیلی کم دیدم که تعمیرش کنن بیشتر تعویض میکنن.قیمت فن رو هم ندارم ولی اگه لرزش خودرو زیاده تعویض بشه بهتره.
ولی یه سوال وقتی خودروتون داغ کرده ( کولر خاموش ) و فن شروع میکنه به کار کردن باز هم اون لرزش ایجاد میشه؟چون اگه واقعا از فن باشه تو اون مواقع هم باید لرزش ایجاد کنه ولی خفیفتر.چون وقتی کولر میگیرین فن اغلب با حداکثر سرعت میچرخه.

راستش تاحالا ماشین داغ نکرده که ببینم فنش صداش درمیاد یا نه. فقط وقتی کولر روشنه و آمپر ماشین ۴ تا خطه این صدا درمیاد.

liverpooli
07-06-2012, 13:18
درهای تندر من خیلی سفت و خشک هستند و با شدت باید بسته بشوند. مال همه اینطوری است؟

akmepe
07-06-2012, 15:29
درهای تندر من خیلی سفت و خشک هستند و با شدت باید بسته بشوند. مال همه اینطوری است؟
نه، مثل در یخچال باید با یه ضربه آروم بسته بشه. در مقایسه با درهای انواع پژو و سمند ، بهترین درها رو ال 90 داره.
یه رگلاژ مختصر میخواد.
اگه درها صدا میده باید محل قفل رو با رغن یه کم چرب کنید (رگلاژ نمیخواد).

dops dops
08-06-2012, 10:15
راستش تاحالا ماشین داغ نکرده که ببینم فنش صداش درمیاد یا نه. فقط وقتی کولر روشنه و آمپر ماشین ۴ تا خطه این صدا درمیاد.

فکر کنم منظوره دوستمون وقتی هست که موتور خیلی داغ میشه اغلب تو تابستون اینجوری هست دیگه . واضختر بگم فن که کار معمول خودشو واسه خنک کردن موتور انجام میده رو میگم.
تو این حالتم لرزش ماشین داره؟

راستی مصرفتون با کولر چند هست؟ رو چه درجه ای هست کولر معمولا؟

steve jobs
08-06-2012, 11:07
فکر کنم منظوره دوستمون وقتی هست که موتور خیلی داغ میشه اغلب تو تابستون اینجوری هست دیگه . واضختر بگم فن که کار معمول خودشو واسه خنک کردن موتور انجام میده رو میگم.
تو این حالتم لرزش ماشین داره؟

راستی مصرفتون با کولر چند هست؟ رو چه درجه ای هست کولر معمولا؟

تو حالت عادی که دور فن بالا نیست هیچ مشکلی نیست و لرزشی نداره. دور فن که میره بالا لرزش و صدا شروع میشه. درجه کولر هم عموما رو 1، 2 هست. مصرف رو هم تاحالا چک نکردم

ghahremanimehdi
08-06-2012, 18:20
امروز رفتم یه جایی برام دیاگ زد این درپوش سوکتش بسته نمیشد روی درش چندتا خار فلزی بود که نمیدونم به چه دردی میخوره به زور فشاری دادمش داخل رفت تو خدا کنه اون اتصال فلزی داخل سوراخهاش از بین نرفته باشه.

dops dops
09-06-2012, 13:42
امروز رفتم یه جایی برام دیاگ زد این درپوش سوکتش بسته نمیشد روی درش چندتا خار فلزی بود که نمیدونم به چه دردی میخوره به زور فشاری دادمش داخل رفت تو خدا کنه اون اتصال فلزی داخل سوراخهاش از بین نرفته باشه.
آقا مواظب اون باش خیلی حساسه ها - درشم راحت جا میره ... حتما بد جا انداختی....

تو حالت عادی که دور فن بالا نیست هیچ مشکلی نیست و لرزشی نداره. دور فن که میره بالا لرزش و صدا شروع میشه. درجه کولر هم عموما رو 1، 2 هست. مصرف رو هم تاحالا چک نکردم
90 درصد از فنه تاب داره احتمالا!! با 206 اس دی این مشکلو داشتم و از فن بود البته اون اصلا کار نمیکرد و ماشین جوس میاورد...

mehdi_08
09-06-2012, 22:57
خوب بعد کلی تحقیق کردم بالاخره رفتم یه سفید نوشتم ایران خودرویی
تحویل 5 مرداد
حالا ببینم به موقع تحویل می دن
بین رنگ های مشکی و سفید و قرمز و نقره ای سفید رو انتخاب کردم قرمزش که بد رنگ بود نقره ای هم بهش نمی یومد و مشکی هم خط خش رو خیلی نشون می ده پس موند سفید
البته یه پراید سفید هم دارم ولی بازم سفید خریدم:31:
ممنون می شم راهنمایی کنید موقع تحویل چه چیزی های باید چک بشه و و برای آب بندی اصول چه نکاتی باید رعایت بشه

Pourya-pc
10-06-2012, 07:47
خوب بعد کلی تحقیق کردم بالاخره رفتم یه سفید نوشتم ایران خودرویی
تحویل 5 مرداد
حالا ببینم به موقع تحویل می دن
بین رنگ های مشکی و سفید و قرمز و نقره ای سفید رو انتخاب کردم قرمزش که بد رنگ بود نقره ای هم بهش نمی یومد و مشکی هم خط خش رو خیلی نشون می ده پس موند سفید
البته یه پراید سفید هم دارم ولی بازم سفید خریدم:31:
ممنون می شم راهنمایی کنید موقع تحویل چه چیزی های باید چک بشه و و برای آب بندی اصول چه نکاتی باید رعایت بشه

به سلامتی . رنگ خوبی انتخاب کردید ، البته من نقراه ایش رو بیشتر دوست دارم ( سبیقه ای هست )
برای آب بندی کار خاصی لازم نیست انجام بدید فقط بین 500 تا 1000 کیلومتر پرگاز نرید و به موتور فشار نیارید ، آب و روغنش رو هم مرتبا چک کنید .
موقع تحویل هم خودشون چک لیست دارن و یکی یکی براتون همه چیز رو توضیح و نشون میدن ، موتور ، درب ها ، کاپوت ، صندوق ، مثلث خطر و زاپاس ، شیشه بالابرها ، چراغ ها ، فرمون ، کولر ( مهمه ) و موارد دیگه .
اصولا مشکلی نیست و اگر هم باشه بعدا متوجه میشید .
سعی کنید با ال 90 توی دست اندازها و سرعت گیرها با ملایمت رانندگی کنید اتاقش زود به صدا میافته .

dops dops
10-06-2012, 16:26
مبارک باشه:11:
برای آببندی علاوه بر نکاتی که دوستمون گفت:
یه دفعه به ماشین شتاب ندید دور موتور تو دنده 2 به بعد زیر 2500نیاد
روی دور موتور 3000 دنده عوض کنید بعد از استارت صبر کنید ریپ زدن که تموم شده بعد حرکت کنید 2 دقیقه کافیه
نذارید خودرو زیاد درجا کار کنه
تو دوران آببندی کولر استفاده نکنید
ترمز ناگهانی سعی کنید نگیرید
سرعتم بیشتر از 90 نرید
این نکاتو تا 4000کیلومتر انجام بدید و تو این مدت فقط بنزین سوپر استفاده کنید

sajjad1973
10-06-2012, 17:19
کسی از این تندر 90 جدید سایپا که میگن چهره ماشین کامل تغییر کرده و قشنگ تر شده اطلاعی یا عکسی داره؟ -

قیمتش چی مشخص شده ؟- تجهیزاتش یا موتورشم فرق کرده؟

mehdi_08
10-06-2012, 17:39
کسی از این تندر 90 جدید سایپا که میگن چهره ماشین کامل تغییر کرده و قشنگ تر شده اطلاعی یا عکسی داره؟ -

قیمتش چی مشخص شده ؟- تجهیزاتش یا موتورشم فرق کرده؟
خبر که گفتن به زودی پیش فروش می کنن
چند تا عکس هو ازش منشر شده که سپر ها کاملا رنگ شده و چراغ جلو عقب عوض شده هیچ تغییر متوری صورت نگرفته
خودشون هم اعلام کردن تغییرات در قسمت جلو وعقب خودرو بوده
از طرفی هم برای قیمتش اعلام کردن گرون تر از این ال 90 معمولی هشت و بین 15 تا 20 تومن هست!!!!!!!!!!!!
اینم عکساش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg

hamed999
10-06-2012, 17:43
ببخشید دوستان مصرف ماشینتون داخله شهر چند هست ؟ با رانندگی پر گاز و معمولی رو تفکیک کنید ؟

sajjad1973
10-06-2012, 17:49
من برادرم که داره توشهر مصرفش 6.9 هست

hamed999
10-06-2012, 17:55
مطمئنی ؟ اکه تو شهر این باشه که عالیه
پس تو جاده چند هست ؟
چند هزار تا کارکرده ماشین برادرتون

sajjad1973
10-06-2012, 18:01
بله عزیز - البته همیشه بنزین سوپر میزنه و ماشینشم جزو سری اول بود که تحویل دادن 4- 5 سال پیش گرفت ( نمیدونم فرقی بینش هست یا نه) -

- تو سفر چند سال پیش که من خودمم باش بودم - به 5.8 هم رسید -

چند هزارتا کار کرده هم والا نمیدونم - چون الان یه یک سال و نیمی هست که برادرم دیگه تشگیل خانواده داده و باما زندگی نمیکنه من دیگه اطلاعات زیادی ندارم در مورد ماشینش -

hamed999
10-06-2012, 18:35
اهان - بله درسته این مصرف با بنزین سوپر درسته چون اختلاف بنزین سوپر و معمولی معمولا همین یک لیتر تو 100 کیلومتر هست

dops dops
11-06-2012, 07:02
6.9 باشه قدرشو باید دونست.
من پر گاز رانندگی میکنم 3500تا4000 دنده عوض میکنم و... مصرفم 8.9 هست وقتیم رعایت میکنم 7.9 تا 8.2 هست همشم بنزین سوپر
هیچ مشکلیم خودروم نداره اکثرا هم مصرفشون اینجوریه.
ولی برای تعیین مصرف ماشین شرایط باید اینجوری باشه:
سرعت بین 90تا110
جاده کفی
بدونه بار اضافی و سرنشین و باربند....
این یه شرایطه ایده آل میشه که مصرفو تعیین کرد.
تو شهر معلوم نیست چقدر ماشین درجا کارمیکنه و سرعت پایین حرکت میکنه...

m.beh
11-06-2012, 16:27
چه قدر این جدیده زشت شده مخصوصا پشتش

ما مصف بنزینمون متوسط 7 تاس اکثرا توشهر و جزو سری اول بوده فکر کنم تا حالا سوپر نزدیم یعنی یادم نمی آد

dops dops
11-06-2012, 16:30
چه قدر این جدیده زشت شده مخصوصا پشتش

ما مصف بنزینمون متوسط 7 تاس اکثرا توشهر و جزو سری اول بوده فکر کنم تا حالا سوپر نزدیم یعنی یادم نمی آد

قدیمیا موتور فرانسه ان و بقیه اجزا هم اونجاییه البته خطای محاسبه هم هست چون اون مدلا کامپیوتر سفری ندارن

Pourya-pc
11-06-2012, 18:05
این عکس ها برای 3 سال پیش هست که رنو به هیچ عنوان اجازه نداد همچین کاری رو روی ال 90 انجام بدن ، حتی از استفاده لوگوی سایپا شکایت گرد .

ghahremanimehdi
11-06-2012, 18:54
ولی برای تعیین مصرف ماشین شرایط باید اینجوری باشه:
سرعت بین 90تا110
جاده کفی
بدونه بار اضافی و سرنشین و باربند....
این یه شرایطه ایده آل میشه که مصرفو تعیین کرد.
تو شهر معلوم نیست چقدر ماشین درجا کارمیکنه و سرعت پایین حرکت میکنه...

دقیقا همینطوره ، منم تو یکسال اخیر به مصرفم شک کرده بودم آخه پرگاز میرونم مصرفم در رانندگی در شهر(فقط داخل شهر) حدود 9.1 بودش بعد امسال که عید رفتم مسافرت بنزین زدم و راه که افتادم کامپیوتر سفریم رو صفر کردم بعد از طی حدود 400 کیلومتر مسیر تا شمال که همش تو جاده بودم با 4 سرنشین و صندوق پر، میانگین مصرفم 6.5 شد.بنابراین تو شهر اصلا ملاک خوبی نیست به خاطر ترافیک و دنده سنگین و تعویض دنده در دورهای بالا و کیفیت بنزین مصرف ماشین کاملا متغیره از 8 تا 11 لیتر هم میرسه.

mehdi_08
12-06-2012, 12:59
شانسو ببین رفتم 45 روزه نوشتم بعد 2 روز پارس خودرو تحویل 30 روزه گذاشته

m.beh
12-06-2012, 20:27
قدیمیا موتور فرانسه ان و بقیه اجزا هم اونجاییه البته خطای محاسبه هم هست چون اون مدلا کامپیوتر سفری ندارن

مال ما کامپیوتر سفری هم داره با اینکه سری اوله چون به قول قدیمیا فولشو خریدیم ای 2 است ولی فکر کنم مدل های ای 0 و ای 1 اش کامپیوتر سفری نداره
ولی خوب با اینکه کامپیوتر سفری داریم همچینم چون برامون احتمالا مهم نبوده دقیق بدونیم اینه که حدودی گفتم:31:

iza.babakhani
12-06-2012, 20:53
`سلام دوستان گرامی
راستش قصد خرید ال 90 رو دارم چون تو رنج قیمت خودش به نظرم از همه سر تره
و بعد از خرید میخوام دو تا توربو شارژر روش نصب کنم و ترمز هاشو هم تقویت کنم
چه تیپی باشه ال 90 بهتره ؟
معاینات فنی خاصی نیاز داره ؟
من مشهد هستم برای تیونینگ شنیدم کیان فر تهران حرف اولو میزنه
میخواستم بدونم تو مشهد اینا هم هست جای مورد اطمینانی
چون شنیدم که نوع آلیاژ رینگ داخل سیلندر مهمه و از این ریزه کاری ها که آیا نیازی به تعویض هست یا نه

ghahremanimehdi
12-06-2012, 21:00
`سلام دوستان گرامی
چون شنیدم که نوع آلیاژ رینگ داخل سیلندر مهمه و از این ریزه کاری ها که آیا نیازی به تعویض هست یا نه

توربوشارژر موتور رو زود مستهلک میکنه.نکنید این کارو.

iza.babakhani
12-06-2012, 21:10
توربوشارژر موتور رو زود مستهلک میکنه.نکنید این کارو.

چیزی که من شنیدم این بود که باعث میشه مصرف سوخت کم شه چون تنظیم میکنه هوای ورودی و این چیزا
خیلی از ماشین های مدل بالا از توربو شارژر استفاده میکنن

Extreme-Forces
12-06-2012, 21:36
دوستان ماشين ما الان 7 ماهي ميشه كه دستمونه ، ولي چون زياد استفاده نداريم ازش هنوز كيلومترش به 10000 تا نرسيده. پدرم اصرار داره كه روغن موتور رو عوض كنه ولي من بهش ميگم طبق دفترچه سرويس صبر كنه سر 10000 تا ببره نمايندگي. به نظرتون انقضاي زماني نداره روغن موتور‌؟
يه سوال ديگه اينكه توي جاده كمترين مصرفي كه كامپيوتر نشون ميده 6.9 هست كه ديدم اينجا كساني زير 6 ليتر هم ميسوزونن. بعد سرويس و كاركرد بيشتر مصرفش كمتر ميشه يا ديگه همينه؟ توي شهر هم زير 9 ليتر هست مصرفش.

HOOSEIN 105
12-06-2012, 22:55
دوستان ماشين ما الان 7 ماهي ميشه كه دستمونه ، ولي چون زياد استفاده نداريم ازش هنوز كيلومترش به 10000 تا نرسيده. پدرم اصرار داره كه روغن موتور رو عوض كنه ولي من بهش ميگم طبق دفترچه سرويس صبر كنه سر 10000 تا ببره نمايندگي. به نظرتون انقضاي زماني نداره روغن موتور‌؟
يه سوال ديگه اينكه توي جاده كمترين مصرفي كه كامپيوتر نشون ميده 6.9 هست كه ديدم اينجا كساني زير 6 ليتر هم ميسوزونن. بعد سرويس و كاركرد بيشتر مصرفش كمتر ميشه يا ديگه همينه؟ توي شهر هم زير 9 ليتر هست مصرفش.

به نظر من زیاد فرقی نداره.اگه مایلید تعویض کنید هم مصرف بهتر میشه و هم موتور نرمتر کار میکنه و اگه هم تعویض نکنید مشکلی پیش نمیاد/
در مورد مصرف هم من لوگان سال 86 دارم.در مورد مصرف بگم واقعا به عادت های رانندگی خیلی مربوط میشه.
من خودم شده تو150کیلومتر 16 لیتر هم سوزوندم و تو همون جاده با رانندگی با سرعت ثابت 90 و تک سرنشین 7 لیتر سوزوندم.(تهران تا قزوین)
یک بار هم مسیر تهران جمکران رو باسرعت ثابت 90 کیلومتر رفتم و بازهم مصرف شد 7 لیتر.
تو شهر هم من مصرفم از 6 تا 12 متغیره.یعنی با تعویض دنده تو دور 3000 و تخته گاز نکردن تو دنده های مرده و ... مصرفم خوب میشه ولی با فشار اوردن مصرف هم به همون میزان بالاتر میره.
برادرم یه تندر صفر مدل نود خریده و تا الان کمتر از 10000 تا راه رفته ولی تو شرایط یکسان همیشه نیم لیتر یا 1لیتر مصرفش بیشتره.تو شتاب و کشش تغریبا برابرن ولی مصرف اون همیشه نیم لیتر بیشتره.
هر دوشون هم پارس خودرویی هستن. به این خاطر میگم که بعضی دوستان مصرفشون از 6.5 یا 6 پایینتر نمیاد بدونن که احتمالا مصرف مدل هاب بالاتر مقداری بیشتره .

m.beh
12-06-2012, 23:22
`سلام دوستان گرامی

اینکه کدوم مدلش بهتره که معلومه ای 2 از همش بهتره پولشم بیشتره. فقط حواست باشه مثل اینکه خود ای دوهها دومدلند که اون که ضعبف تره یه سری امکانات جانبی مثل شیشه بالابر دو پنجره عقب و ایربگ شاگردو نداره.

نه فکر نکنم روغن موتور منقضی شه ما خودمونم مصرف کمی داریم سالی یک بار عوض می کنیم. فکر نکنم 7 ماه چیزی باشه. بهتره که سرویس اولو برید پیش خودشون. فقط حواست باشه مثل اینکه سرویس اول دوتا مورد داره هر کدوم زودتر برسه باید بری یکیش میزان راهی که ماشین رفته یکیش زمانی است که ماشین دستته.

dops dops
13-06-2012, 10:05
معمولا 5000تای اولیه روغن موتورو توصیه میکنن تعویض بشه چون معلوم نیست چی ریختن . ولی ترجیحا هر 8000تا تعویض بشه و چون شما مصرفتون کمه 10000تا هم فرقی نداره براتون. نمایندگی و... هم فرقی نداره چون جفتشون پولشو تمامو کمال میگیرن و فرقشون اینه که تو نمایندگی نمیتونی بالا سر ماشین باشی معمولا . ولی تعویض روغنی میشه.
حتما هم بگین پیچ زیر کارتل رو باز کنه تا روغن بیاد بیرون واسه بار اول (ساکشن نشه)
فیلتر روغنم تعویض کنید.

mehdi_08
13-06-2012, 19:58
سلام
دوستان این تحویل 45 روزه ایران خودرو واقعا 45 روزه می دن یا ممکنه دیرتر یا زود تر بدن؟
کسی تجربه داره؟؟

iza.babakhani
14-06-2012, 19:56
یکی از دوستان گفتند توربو شارژر موتور رو خیلی زور مستهلک میکنه
کسی نقدش نمیکنه ؟
من خیلی ازش تعریف خوندم توی مجله ماشین
از بهبود وضعیت سوخت رسانی
افزایش قدرت
کاهش مصرف سوخت

mohamad skystar
14-06-2012, 20:02
سلام
دوستان این تحویل 45 روزه ایران خودرو واقعا 45 روزه می دن یا ممکنه دیرتر یا زود تر بدن؟
کسی تجربه داره؟؟

تحویل 45 روزه اکثرا سر وقت بوده برای تندر 90
آخرین بار یکی از دوستام تحویل گرفته بود گفت سر 45 روزکاری تحویل دادن
اما پیش میاد که دیرتر هم بشه که بستگی به شانست داره

Pourya-pc
14-06-2012, 21:37
داشبورد یکی از دوستانم ( همکارم ) خیلی جیر جیر میکنه ، بردیم نمایندگی پارس خودرو گفت خارای داشبوردش شکسته ( خیلی با اطمینان ) و باید داشبورد رو باز کنیم ، منم به دوستم پیشنهاد دادم بیخیالش بشه چون بازش کنن هزارتا عیب دیگه پیدا میکنه ( نظر شخصی من ) اما ایشون خیلی حساسه و نمیتونه با این صداها کنار بیاد ، نظر شما چیست ؟ بده بازش کنن ؟

HOOSEIN 105
15-06-2012, 10:13
داشبورد یکی از دوستانم ( همکارم ) خیلی جیر جیر میکنه ، بردیم نمایندگی پارس خودرو گفت خارای داشبوردش شکسته ( خیلی با اطمینان ) و باید داشبورد رو باز کنیم ، منم به دوستم پیشنهاد دادم بیخیالش بشه چون بازش کنن هزارتا عیب دیگه پیدا میکنه ( نظر شخصی من ) اما ایشون خیلی حساسه و نمیتونه با این صداها کنار بیاد ، نظر شما چیست ؟ بده بازش کنن ؟

راستش به نظرم نمایندگی هیچوقت نمیتونه کاری انجام بده که بتونه مشتری رو راضی کنه.
به نظرم بتونه ببره پیش باطری ساز ماهر یا اشنا که بتونه داشبورد رو اصولی باز کنه و خار هارو تعویض کنه
البته من شنیدم بعضی باطری سازها بدون باز کردن داشبورد خارهارو تعویض میکنند.(فقط شنیدم و نمیدونم منظور دقیق چیه)

البته ماشین من هم داشبودرش به صدا افتاده که ب گذاشتن 3 عدد تیوپ(تا شده) در 3 قسمت فضای شیشه و داشبورد صدا رو از بین بردم.
و تو تابستون که هوا گرمه به هیچ وجه صدا نمیده و تو زمستون هم وقتی ماشین سرده شاید تو دست اندازهای خیلی شدید یه صدای خیلی کوچیک شاید بده که اصلا به چشم نمیاد که البته اون هم با گرم شدن ماشین از بین میره

Pourya-pc
15-06-2012, 15:37
راستش به نظرم نمایندگی هیچوقت نمیتونه کاری انجام بده که بتونه مشتری رو راضی کنه.
به نظرم بتونه ببره پیش باطری ساز ماهر یا اشنا که بتونه داشبورد رو اصولی باز کنه و خار هارو تعویض کنه
البته من شنیدم بعضی باطری سازها بدون باز کردن داشبورد خارهارو تعویض میکنند.(فقط شنیدم و نمیدونم منظور دقیق چیه)

البته ماشین من هم داشبودرش به صدا افتاده که ب گذاشتن 3 عدد تیوپ(تا شده) در 3 قسمت فضای شیشه و داشبورد صدا رو از بین بردم.
و تو تابستون که هوا گرمه به هیچ وجه صدا نمیده و تو زمستون هم وقتی ماشین سرده شاید تو دست اندازهای خیلی شدید یه صدای خیلی کوچیک شاید بده که اصلا به چشم نمیاد که البته اون هم با گرم شدن ماشین از بین میره

ایشون هم دقیقا از همین لاستیک ها استفاده کردن و تا حدی صدا گرفته شده .

dops dops
15-06-2012, 17:24
این داشبورد ال90 هم حکایتیه خدا رو شکر هنوز صدا نیوفتاده . ولی اکثرا این تیوپه که که میرسه به داد این ناتوان:31:

oghyanoos
16-06-2012, 13:04
ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﻇﺎﻫﺮﻱ ﺗﻨﺪﺭ e1 ﺑﺎ e2 ﺩﺭ ﻛﺠﺎﺳﺖ؟؟

pour-homme
16-06-2012, 15:28
رینگ
جلو پنجره

oghyanoos
16-06-2012, 15:42
رینگ
جلو پنجره

جلو پنجره e1 مشکیه اما e2 همرنگ بدنه . درسته؟
e2 رینگ اسپورت داره؟
این شرایط در تندر ایران خودرو و پارس خودرو یکسانه؟
ممنون

mohamad skystar
16-06-2012, 17:13
جلو پنجره e1 مشکیه اما e2 همرنگ بدنه . درسته؟
e2 رینگ اسپورت داره؟
این شرایط در تندر ایران خودرو و پارس خودرو یکسانه؟
ممنون

تیپ E2 LP رینگ اسپرت داره.
شرایط در تمام تندرها یکی هست.

ghahremanimehdi
16-06-2012, 19:23
این فن دوربالای ماشین موقعی که کولر هم روشنه خیلی رو اعصابه . صدا زیاد میده یه خرخری هم میکنه .چکار باید کرد؟

mehdi_08
23-06-2012, 00:12
فروش فوری ایران خودرو متوقف شد و فقط تحویل مهر ماه به لعد فعال هست
تمام ال90 ثبت نامی جدید هم با استاندارد یورو 4 توحیل میشه یعنی تحویلی های مهر به بعد البته توی ف=قرار داد باید ذکر شده باشه

شانس من 10 روز پیش نوشتم یورو 3 بهم می دم

HOOSEIN 105
24-06-2012, 00:07
فروش فوری ایران خودرو متوقف شد و فقط تحویل مهر ماه به لعد فعال هست
تمام ال90 ثبت نامی جدید هم با استاندارد یورو 4 توحیل میشه یعنی تحویلی های مهر به بعد البته توی ف=قرار داد باید ذکر شده باشه

شانس من 10 روز پیش نوشتم یورو 3 بهم می دم

دوستان کسی خب داره جریان این یورو 4 شدن چیه؟؟؟
نکنه بیان مثل موتور tu5 بیان تو ecu تغیراتی ایجاد کنند که بشه جریان 206 های تیپ 5 7.4.4 و 206 تیپ 5 الان که شدن ورژن 7.4.5 که شتابشون کمتر شده.

ghahremanimehdi
24-06-2012, 05:42
دوستان کسی خب داره جریان این یورو 4 شدن چیه؟؟؟
نکنه بیان مثل موتور tu5 بیان تو ecu تغیراتی ایجاد کنند که بشه جریان 206 های تیپ 5 7.4.4 و 206 تیپ 5 الان که شدن ورژن 7.4.5 که شتابشون کمتر شده.

احتمال زیاد همینطوره که شما میگی و نرم افزاری میخوان دستکاری کنن وگرنه باید بفرض سیستم زمانبندی متغییر سوپاپ بذارن که قیمتش بالا میره.

jamshidjap
25-06-2012, 14:07
سلام

بزودی یه تندر 90 E2 پارس خودرویی باید برم تحویل بگیرم ....

موقع تحویل چه چیزایی از ماشین رو کنترل کنم ؟

اصلا موقع تحویل میزارن ماشین رو چک کنی ؟ یا میگن همینی که هست ؟

mohamad skystar
25-06-2012, 22:53
سلام

بزودی یه تندر 90 E2 پارس خودرویی باید برم تحویل بگیرم ....

موقع تحویل چه چیزایی از ماشین رو کنترل کنم ؟

اصلا موقع تحویل میزارن ماشین رو چک کنی ؟ یا میگن همینی که هست ؟

برای تحویل خودرو تاپیک زیر رو مطالعه کنید:

mrsh560
26-06-2012, 19:15
سلام
دوستان داخل در عقب ال نود رو ادم خودش میتونه باز کنه؟
هر موقع از دست انداز ها رد میشم انگار یه چیزی مثل فنر میخوره به بدنه
در قبلا یک بار باز شده اینکار چیزی شل شده
شیشه های عقبشم برقیه
مرسی

soroori2
30-06-2012, 20:46
سلام
میگم دوستان کسی خبر داره که ال 90 جدید که تغییر شکل داده و همینطور ال 90 اتوماتیک کی پیش فروش میشه ؟

mohamad skystar
01-07-2012, 11:00
سلام
میگم دوستان کسی خبر داره که ال 90 جدید که تغییر شکل داده و همینطور ال 90 اتوماتیک کی پیش فروش میشه ؟

پیش فروشش از طریق نمایندگی ها و رسانه ها اعلام میشه.
هنوز خبری نیست اگر خبری شد تو تاپیک خودش اعلام میشه

دوستان عزیز از اونجایی که تندر 90 جدید یا پارس تندر از محصولات گروه سایپا بوده تاپیکش در بخش
سایپا موجود هست لطفا سایر مباحث در مورد پارس تندر رو در تاپیک خودش ادامه بدین. ممنون

تاپیک پارس تندر ( SR ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AmirF3
03-07-2012, 12:33
سلام ما یه تندر از ایران خودرو ثبت نام کردیم تحویل خرداد بوده هنوز هیچ خبری نیست از شرکت هم بارها پیگیری کردم معلوم شد که تولیدش به مشکل خورده (حالا نمیدونم متوقف یا تیراژ کمتر) خلاصه چند وقت باید علاف باشیم. آخرین کسانی که ماشینشون فاکتور شده اونایی بوده که تا 91.2.3 خرید نقدی کردن. الان دو هفتس که این آمار جابه جا نشده (از شرکت پرسیدم)
کسی از وضعیت پارس خودرو خبر داره که آیا اونم به مشکل خورده یا نه؟

Mostafa NBA
06-07-2012, 16:03
دوستان عزیز میخواستم بدونم گارانتی ال 90 تا چند کیلومتر ه ؟

ماشین من 37 هزار تا کار کرده اما مشکلاتی مثل سوختن فیوز چراغِ تنظیمات کولر، لَق زدنه دربِ سمت شاگرد، ریپ زدنه ماشین در حالت نیم کلاج به وجود اومده... برای درست کردنه اینها ببرم نمایندگی یا ببرم جاهای دیگه ؟

HOOSEIN 105
07-07-2012, 21:33
النود تا دو سال یا 40000 کیلومتر گارانتی داره.و به هر یکیشون زودتر برسی گارانتی تموم میشه.بهتره در صورتی که هنوز خودرویتان گارانتی دارد اول نمایندگی پیگیری کنید بعدش بیرون.ولی اگه گارانتی ندارین همون اول برید بیرون

mehdi_08
15-07-2012, 11:24
فقط 9 روز تا پایان قرداد مونده هیچ خبری نشده زنگ زدم نمایندگی می گه باید تمام 45 روز بگذره تا ببینیم چی می شه !!!!!!!!!!
مگه نباید زودتر سند و کارت ماشین بیاد

Highbury
16-07-2012, 11:32
تندر e1 رو نمیشه ثبت نام کرد؟ شرایط ثبت نام و تحویلش چه جوره ؟

mohamad skystar
16-07-2012, 11:35
تندر e1 رو نمیشه ثبت نام کرد؟ شرایط ثبت نام و تحویلش چه جوره ؟

ایران خودرو پیش فروش کرده تیپ E1 رو.
تحویلش برای مهر ماه و دی ماه هست تو لینک زیر ببینید:

Highbury
16-07-2012, 12:49
ایران خودرو پیش فروش کرده تیپ E1 رو.
تحویلش برای مهر ماه و دی ماه هست تو لینک زیر ببینید:
بله الان دیدم.
شرایط قسط بندیش چطوره؟ اگه پیش فروش بخریم ارزانتر در میاد؟ چرا تو بازار نیستش؟

mohamad skystar
16-07-2012, 14:33
بله الان دیدم.
شرایط قسط بندیش چطوره؟ اگه پیش فروش بخریم ارزانتر در میاد؟ چرا تو بازار نیستش؟

تو بازار هست اما نسبت به تیپ E2 کمتر پیدا میشه.
دلیلشم اینکه هم خودروسازا روی فروش E2 خیلی مانور دادن و هم مردم برای خرید اول سراغ E2 رفتن.
برای همین تیپ های تندر 90 رو به مرور زمان برداشتن تا الان فقط E2 LP و E1 و نمونه دوگانه سوزش هست
اگر پیش فروش بخرید فکر کنم طرح سودمشارکتی باشه که فقط باید از طریق نمایندگی اطلاعات کسب کنی تا براتون توضیح کامل
بدن.
با این نوسان قیمت در بازار نمیشه گفت ارزونتر در میاد یا گرون تر.

AmirF3
17-07-2012, 12:15
فقط 9 روز تا پایان قرداد مونده هیچ خبری نشده زنگ زدم نمایندگی می گه باید تمام 45 روز بگذره تا ببینیم چی می شه !!!!!!!!!!
مگه نباید زودتر سند و کارت ماشین بیاد

برادر پست شماره 2414 رو که من نوشتم رو بخون. الان حدود 1 ماهه به کسی ال90 تحویل نداده ایران خودرو. چند روز پیش دوباره تلفن زدم مرکز تماسشون یارو گفت یه بخشنامه اومده که به علت شکایات تاخیر تحویل ال90 قراره به جای کلاس 56050 کلاس 56058 رو تحویل بدن که بالاتره حالا نمیدونم اون آپشن اضافی که گذاشتن چیه! تازه جالب اینجاس میخوان مابه التفاوتشم بگیرن!!!(مشتری مداریشون منو کشته) گفتش چند روز صبر کنید تا اعلام شه چقدر باید مابه التفاوت بدین تا تحویل خودرو دوباره از سر گرفته شه. ما که اردیبشت ثبت نام کردیم هنوز نگرفتیم شما حداقل باید 1 ماه دیگه منتظر بمونی و صبر داشته باشی.

liverpooli
17-07-2012, 15:13
سلام . ال 90 من 15000 تا کار کرده ولی هنوز برای سرویس اولیه و گارانتی یکبار هم نبردمش . الان اگه ببرم قبول میکنن واسه سرویس؟

mohamad skystar
17-07-2012, 18:44
سلام . ال 90 من 15000 تا کار کرده ولی هنوز برای سرویس اولیه و گارانتی یکبار هم نبردمش . الان اگه ببرم قبول میکنن واسه سرویس؟

قبول میکنن اما سرویس هایی که رایگان براتون سر موقع انجام میدادن رو دیگه باید هزینه هاش رو پرداخت کنید

liverpooli
18-07-2012, 12:38
قبول میکنن اما سرویس هایی که رایگان براتون سر موقع انجام میدادن رو دیگه باید هزینه هاش رو پرداخت کنید

چه سرویس هایی رو به صورت رایگان انجام میدادند؟

mehdi_08
19-07-2012, 22:45
برادر پست شماره 2414 رو که من نوشتم رو بخون. الان حدود 1 ماهه به کسی ال90 تحویل نداده ایران خودرو. چند روز پیش دوباره تلفن زدم مرکز تماسشون یارو گفت یه بخشنامه اومده که به علت شکایات تاخیر تحویل ال90 قراره به جای کلاس 56050 کلاس 56058 رو تحویل بدن که بالاتره حالا نمیدونم اون آپشن اضافی که گذاشتن چیه! تازه جالب اینجاس میخوان مابه التفاوتشم بگیرن!!!(مشتری مداریشون منو کشته) گفتش چند روز صبر کنید تا اعلام شه چقدر باید مابه التفاوت بدین تا تحویل خودرو دوباره از سر گرفته شه. ما که اردیبشت ثبت نام کردیم هنوز نگرفتیم شما حداقل باید 1 ماه دیگه منتظر بمونی و صبر داشته باشی.

یه ماههههههههه
خیلی دیر می شه برام
مابه تفاوت که حتما می گیرن
جریمه تاخیر رو روزی چقدر حساب می کنن
بابا ناسلامتی فروش فوری نوشتم

hossein.az
19-07-2012, 23:02
یه ماههههههههه
خیلی دیر می شه برام

با این وضع شرکت عمرا جریمه دیرکرد نمیدن ,والا به ما که ندارن هیچ پول ضبط هم که قراربود بهم پس بدن میگه معلوم نیست چکشو بدن

AmirF3
22-07-2012, 12:21
یه ماههههههههه
خیلی دیر می شه برام

الان دوباره تلفن زدم 09644 خانومه گفت هنوز جزییات این قضیه ( این که اون آپشن اضافه چیه و قیمتش چقدره) هنوز مشخص نیست. تازه میخوان پولو بگیرن معلوم نیس دوباره چقد علاف میکنن تا تحویل دادن و شروع کنن. من که خودم تا آخر مرداد تقریبا هیچ امیدی ندارم ماشینو بدن.(تازه ماله ما تاریخش از شما جلوتره) این قضیه آپشن اضافی رو هم حدس میزنم این کارو کردن تا یه سودی از فروش این ببرن و مقداری از اون خسارت دیر کرد که الان کلی ماشین تاخیر افتاده جبران شه.(حدس میزنم اون آپشنه احتمالا سنسور دنده عقب باشه نظر شما چیه؟)
نمیدونم فروش فوری سود دیرکرد داره یا نه باید قرارداد رو بخونید. مال ما که دو مرحله ای بوده ماهیانه 1 درصد مبلغ پرداخت اولیه تو قرارداد ذکر شده جریمه دیرکرد داره( به صورت روزشمار)

با این وضع شرکت عمرا جریمه دیرکرد نمیدن ,والا به ما که ندارن هیچ پول ضبط هم که قراربود بهم پس بدن میگه معلوم نیست چکشو بدن

مگه میتونن ندن؟ قرارداد کردن دیر یا زود باید بدن.

hossein.az
22-07-2012, 13:34

فعلا که هرچی پیگیری کردم جوابی جز این ندادن.

mehdi_08
22-07-2012, 13:48
امروز رفتم ایران خودرو گفتن بخشنامه اومده
مابه تفاوت رو برام 453000 تومن حساب کردن که باید پرداخت بشه تا یورو 4 تحویل بدن
زمان تحویل هم گفتن به زودی !!!

mehdi_08
22-07-2012, 13:50
الان دوباره تلفن زدم 09644 خانومه گفت هنوز جزییات این قضیه ( این که اون آپشن اضافه چیه و قیمتش چقدره) هنوز مشخص نیست. تازه میخوان پولو بگیرن معلوم نیس دوباره چقد علاف میکنن تا تحویل دادن و شروع کنن. من که خودم تا آخر مرداد تقریبا هیچ امیدی ندارم ماشینو بدن.(تازه ماله ما تاریخش از شما جلوتره) این قضیه آپشن اضافی رو هم حدس میزنم این کارو کردن تا یه سودی از فروش این ببرن و مقداری از اون خسارت دیر کرد که الان کلی ماشین تاخیر افتاده جبران شه.(حدس میزنم اون آپشنه احتمالا سنسور دنده عقب باشه نظر شما چیه؟)
نمیدونم فروش فوری سود دیرکرد داره یا نه باید قرارداد رو بخونید. مال ما که دو مرحله ای بوده ماهیانه 1 درصد مبلغ پرداخت اولیه تو قرارداد ذکر شده جریمه دیرکرد داره( به صورت روزشمار)

کلاس 58 می شه استاندارد یورو 4
تا قبل از این یورو 2 می دادن الان شده یورو4

AmirF3
22-07-2012, 22:53
کلاس 58 می شه استاندارد یورو 4
تا قبل از این یورو 2 می دادن الان شده یورو4

آره بخشنامه امروز اومد پرینتشو از نمایندگی گرفتم. توی سایت هم اطلاعات ماشین اصلاح شده و یورو 4 نشون میده. امیدوارم حالا زودتر تحویل بدن.

mehdi_08
22-07-2012, 23:15
نمایندگی گفت زودی بعد از تکمیل وجه تحویل می دن
ولی الان سایتو دیدم برام زده
91/05/28 از
91/06/30 تا
آخه چراااااااااااااااااااا

mohamad skystar
23-07-2012, 00:01
91/05/28 از
91/06/30 تا

احتمالا با مشکلات تولید مواجه هستن.
تندر 90 از روز اول تا الان با مشکل تولید و تحویل خودرو مواجه هست.
باید صبر کنید.

shayanb2004
23-07-2012, 06:57
دوستان کسی خبر داره که کیفیت L90 اخیرا افت داشته یا نه؟ و اینکه اگر شما باشید بین L90 و 405SLX کدوم رو انتخاب میکنید؟

sajjad1973
23-07-2012, 07:22
دوستان کسی خبر داره که کیفیت L90 اخیرا افت داشته یا نه؟ و اینکه اگر شما باشید بین L90 و 405SLX کدوم رو انتخاب میکنید؟

در مورد کیفیت مدلهای اخیرش که من چیزی نمیدونم اما شک نکن که از پژو 405 بهتر هست -

shayanb2004
23-07-2012, 07:56
در مورد کیفیت مدلهای اخیرش که من چیزی نمیدونم اما شک نکن که از پژو 405 بهتر هست -

مدل ایران خودرو بهتره یا پارس خودرو؟

sajjad1973
23-07-2012, 08:02

یه زمانی میگفتن مال پارس خودرو بهتر هست البته این موضوع مال چهار یا پنچ سال پیش هست - الان رو اطلاعی ندارم - فکر میکنم همچنان مال پارس خودرو بهتر باشه -

shayanb2004
23-07-2012, 08:06
یه زمانی میگفتن مال پارس خودرو بهتر هست البته این موضوع مال چهار یا پنچ سال پیش هست - الان رو اطلاعی ندارم - فکر میکنم همچنان مال پارس خودرو بهتر باشه -

تازگیا که چک کردم، پارس خودرو فروش اینترنتیش رو متوقف کرده برای L90 یعنی ممکنه بیخیال این ماشین شده باشه یا اینکه فقط تو نمایندگیاش میفروشه؟

sajjad1973
23-07-2012, 08:15
من اطلاعی در این مورد ندارم - و بعید هم هست که اگه امکان تولیدش باشه -پارس خودرو تولید نکنه - چون این خودرو تازه داره شناخته میشه - من یادم هست اون اولین سری که این ماشین اومد بیرون که ما خودمونم یکی اون موقع گرفتیم همه میگفتن این دیگه چیه - قیافش رو ببین ولی ما که داشتیم ازش استفاده میکردیم باش حال میکردیم - مصرف سوخت خیلی پائین - نرمی و روونی عالی - سادگی در عین اطمینان و قدرت ماشین خیلی خوبی هست - تازه الان مردم دارن میشناسنش و درخواست هم براش زیاد شده -

ممکنه و فقط ممکنه این قضیه تولیدنشدنش در سایپا به تحریم ها و این چیزا ربطی داشته باشه که اگه این باشه ایران خودرو هم نمیتونه مدت زیادی به فروشش ادامه بده -
البته یه حرفهایی هم بود که انگار شرکت رنو فرانسه حق تولید این خودرو رو فقط به ایرانخودرو داده

AmirF3
23-07-2012, 09:28
91/05/28 از
91/06/30 تا

تو بخشنامه نوشته تحويل خودرو حداكثر 5 روز پس از پرداخت مابه التفاوت!!! خيلي عجيبه !!! حالا امروز فردا پرداخت كنيم ببينيم چي ميشه.

majid1990sh
23-07-2012, 11:53
من دیروز پولو ریختم و گفتن تا آخر این هفته ماشینو میدن 2 ساعت بعد از اینکه پولو ریختم ماشین فاکتور شد

mohamad skystar
23-07-2012, 12:05

تمام محصولات ایرانی در چند سال اخیر افت کیفیت رو داشتن و تندر 90 هم به مراتب این افت رو داشته .
اینکه بین 405 SLX و تندر 90 کدوم انتخاب میشه بستگی به ملاک های هر شخصی برای انتخاب خودرو داره.
نمیشه قطعی یکی رو انتخاب کرد

تندر 90 تولید پارس خودرو از کیفیت ساخت بهتری برخورداره اونم به دلیل این بوده
خط مونتاژ پارس خودرو برای تندر 90 انتخاب شده بود و بعد ایران خودرو هم مونتاژ رو شروع کرد.

تازگیا که چک کردم، پارس خودرو فروش اینترنتیش رو متوقف کرده برای L90 یعنی ممکنه بیخیال این ماشین شده باشه یا اینکه فقط تو نمایندگیاش میفروشه؟

تولید تندر اصلا متوقف نخواهد شد چون در آینده چندین محصول دیگه از رنو وارد خط تولید میشن.
اگر میبینید خودرویی در بازه ای از زمان تو لیست فروش شرکت قرار نمیگیره دلیل این نیست که تولید نمیشه
چون تقاضا زیاد هست و تیراز تولید پایین شرکت مجبور میشه برای اینکه تیراز تولید رو بالا ببری مثلا برای 1 یا 2 ماه
خودروی مورد نظر رو از لیست فروش برداره.

hossein.az
23-07-2012, 20:23

پارس خودرو فروش داره البته فقط از طریق نمایندگی ها. الان نمایندگی ها به صورت محدود ثبت نام میکنند(هر چند روز یکبار سایت فروش براشون باز میشه).
البته اینم بگم الان دارن ال90 رو در 3 تیپ :ال 90 معمولی - ال90 اسپرت و ال 90 sr ثبت نام میکنند.
عکس هایی که از sr گداشته بودن یه مقدار با اونایی که اوایل منتشر شد فرق دارن.

mehdi_08
23-07-2012, 21:47
امروز رفتم 453 تومن مابه تفاوت ریختم
ولی وضعیت اینترنتی رو چک می کنم بدون اعتبار زده به نمایندگی هم زنگ زدم گفتن تا فردا تامین اعتبار می شه و تا فردا هم فاکتور می شه
حالا ببینم راست می گن

majid1990sh
24-07-2012, 08:51
امروز رفتم 453 تومن مابه تفاوت ریختم
ولی وضعیت اینترنتی رو چک می کنم بدون اعتبار زده به نمایندگی هم زنگ زدم گفتن تا فردا تامین اعتبار می شه و تا فردا هم فاکتور می شه
حالا ببینم راست می گن

ببخشید میشه بپرسم تا الان چقدر پول ریختین

mehdi_08
24-07-2012, 10:20
ببخشید میشه بپرسم تا الان چقدر پول ریختین
تا الان
175400000

majid1990sh
25-07-2012, 13:42
تازگی کسی از ایران خودرو ماشین تحویل گرفته تو این یکی دو هفته پیش ؟

majid1990sh
25-07-2012, 13:44
تا الان
175400000
ثبت نامی کی بودین بعد الان فاکتور شد ماشینتون یا نه ؟

shayanb2004
25-07-2012, 15:39
دوستان نظرتون رو درباره ماشین‌های زیر میخواستم:
1. L90 E2، آخر سال 87، کم کارکرد، 13/350 م.
2.L90 سال 90،پارس خودرو، 15/700 م.
3.L90 E2، سال 89،پارس خودرو، فول آپشن، 16م.

به نظرتون کدوم یکی لرزش خرید داره؟

mehdi_08
25-07-2012, 17:49
ثبت نامی کی بودین بعد الان فاکتور شد ماشینتون یا نه ؟

20 خرداد تویل فوری نوشتم
فعلا از دیروز رفته روی آماده صدور فاکتور منتظرم تا فاکتور شه
قرار دادم تا فردا بوده با ایران خودرو
بیشتر از اون شامل جریمه تاخیر می شه

mohamad skystar
25-07-2012, 18:00
دوستان نظرتون رو درباره ماشین‌های زیر میخواستم:
1. L90 E2، آخر سال 87، کم کارکرد، 13/350 م.
2.L90 سال 90،پارس خودرو، 15/700 م.
3.L90 E2، سال 89،پارس خودرو، فول آپشن، 16م.

به نظرتون کدوم یکی لرزش خرید داره؟

گزینه دوم کدوم تیپ هست؟
به مراتب گزینه سوم ارزش خرید داره. قیمتش هم مناسبه

alexjojo
25-07-2012, 21:19
الان قیمت l90 تیپ e0 چقدر ؟ اصلا تولید میشه؟ :44:

ممنون

امير موسر
25-07-2012, 23:27
الان قیمت l90 تیپ e0 چقدر ؟ اصلا تولید میشه؟ :44:

ممنون

تولید نمیشه !

hossein.az
26-07-2012, 01:12
سلام
دوستان اطلاع دارید که این مدل فیس لیفت ال90 در ایرانخودرو تولید خواهد شد یا نه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dostejadid
26-07-2012, 02:02
با سلام خدمت اساتید
دوستان من یه سوال راچع به کولر محصولات رنو(لوگان ومگان )داشتم
من سال 1387 اولین مدل l90 رو از پار س خودرو گرفتم
ما چون توی خوزستان هستیم و با توجه به گرمای زیاد کولر ماشین خیلی آپشن مهمیه
اونموقع از کولر ال 90 راضی نبودم چون توی گرمای ظهر گرم می کرد و رو فن میفتاد
الانم ظاهراً از همشهریامون از هر کس پرسیدم اکثراً میگفتن کولراشون مشکل داره
حتی دو نفر که مگان داشتن گفتن کمپرسور کولرشون سوخته
می خواستم ببینم الان هم توی مدلهای جدید همچین مشکلی وجود داره یانه؟

mehdi_08
26-07-2012, 04:03
سلام

سلام
ایران خودرو این مدل رو تولید می کنه ولی اصلا زمانش مشخص نیست
به نظر من این فیس لیف بسیار زیبا تر از فیس لیفت سایپا ست
در اصل این فیس لیفت مربوط می شه به لوگان تولیدی در برزیل

mehdi_08
26-07-2012, 04:04
با سلام خدمت اساتید
دوستان من یه سوال راچع به کولر محصولات رنو(لوگان ومگان )داشتم
من سال 1387 اولین مدل l90 رو از پار س خودرو گرفتم
ما چون توی خوزستان هستیم و با توجه به گرمای زیاد کولر ماشین خیلی آپشن مهمیه
اونموقع از کولر ال 90 راضی نبودم چون توی گرمای ظهر گرم می کرد و رو فن میفتاد
الانم ظاهراً از همشهریامون از هر کس پرسیدم اکثراً میگفتن کولراشون مشکل داره
حتی دو نفر که مگان داشتن گفتن کمپرسور کولرشون سوخته
می خواستم ببینم الان هم توی مدلهای جدید همچین مشکلی وجود داره یانه؟
از مدل 90به بعد کلا سیستم کولر ال 90 تغییر کرده و بهتر شده
مقدار گازش از 750 گرم شده 410 گرم و کمپرسور و مسیر لوله ها عوض شده
و میزان افت قدرت موتور نسبت به مدل های قبلی در هنگام کولر گیری کمتر شده

fishdilo
26-07-2012, 14:17
سلام

زمان تعویض شمع های ال 90 چند کیلومتر هست؟

استانداردی براش هست؟ (لطفا" با ذکر منبع، لینک منبع و ...)

یا بهتره که مکانیک خودرو خودش تشخیص بده که کی باید شمع ها رو عوض کنیم؟

مصرف سوختم فعلا" عالیه، موتور هم خیلی خوب کار میکنه، بهش دست نزنیم بهتره، نه؟!

majid1990sh
26-07-2012, 14:34
سلام

خیلی خوشگله

majid1990sh
26-07-2012, 14:36
از مدل 90به بعد کلا سیستم کولر ال 90 تغییر کرده و بهتر شده
مقدار گازش از 750 گرم شده 410 گرم و کمپرسور و مسیر لوله ها عوض شده
و میزان افت قدرت موتور نسبت به مدل های قبلی در هنگام کولر گیری کمتر شده

دو هر دو مدل ایران خودرو و پارس خودرو کولر بهتر شده یا.....

mohamad skystar
26-07-2012, 16:29
سلام

بحث تندر 90 فیس لیفت شد گفتم این موضوع رو مطرح کنم بد نیست.
مطلبی تو مجله ماشین این ماه خوندم در مورد انواع تندر هایی که قراره شرکت رنو
تولیدشون رو راهن اندازی کنه تو کشور.
مسئولان شرکت رنو گفتن ما قصد نداریم از ایران بریم
8 مدل محصولات رنو درآینده وارد کشورمون میشن اگر همه چیز خوب پیش بره.
من اسمشون رو نام میبرم:

تندر فیس لیفت ( همین تندری که عکس رو تو پستتون گذاشتین )
پارس تندر ( فیس لیفت جدید سایپا )
وانت تندر
ساندرو Stepway
ساندرو
تندر 90 ون
داستر
تندر 90 استیشن ( همون R90 که تعداد محدودی ازش هست در کشور )

در آینده در مورد تک تک این خودروها بحث خواهیم کرد.

mehdi_08
26-07-2012, 16:33
دو هر دو مدل ایران خودرو و پارس خودرو کولر بهتر شده یا.....
این تغییرات در هر دو شرکت انجام شده و یکسانه

majid1990sh
28-07-2012, 14:57
امروز سند تندر 90 ما اومد

oghyanoos
28-07-2012, 16:51
امروز سند تندر 90 ما اومد
چند تمام شد؟؟

majid1990sh
28-07-2012, 20:33
چند تمام شد؟؟

نزدیک 15.600

mohamad skystar
28-07-2012, 21:14
نزدیک 15.600

کدوم تیپ ؟ E1 یا E2 یا E2 LP ؟

majid1990sh
29-07-2012, 00:46
کدوم تیپ ؟ E1 یا E2 یا E2 LP ؟

e2 lp یورو 4

AmirF3
29-07-2012, 07:40
نزدیک 15.600
البته ایشون قبل از گران شدن پارسال ثبت نام کردن. الان دیگه این قیمت نیس و حدود 17.500 در میاد

mmf66
29-07-2012, 08:46
این جدیدا که یورو 4 شدن رو برچسب انرژیش میزان الودگی رو چند زده و این که شتابش نسبت به اون یورو2 ها کمتر شده یا نه کلا چیکارش کردند که از یورو2 شده یورو4

mehdi_08
29-07-2012, 13:34
این جدیدا که یورو 4 شدن رو برچسب انرژیش میزان الودگی رو چند زده و این که شتابش نسبت به اون یورو2 ها کمتر شده یا نه کلا چیکارش کردند که از یورو2 شده یورو4

فعلا از شتابش خبری درنیومده
ولی برچسب انرژی از B به A تغییر کرده

mmf66
29-07-2012, 14:28
فعلا از شتابش خبری درنیومده
ولی برچسب انرژی از B به A تغییر کرده

هر کی یورو 4 گرفته یه عکس از برچسب انژیش بزاره

majid1990sh
30-07-2012, 15:38
بچه ها امروز ماشینو تحویل گرفتم

ŞHÍЯÍŃ
30-07-2012, 17:01
به گزارش خبر خودرو ، وانت تندر90و سواری تندر90 مجهز به دنده اتوماتیک تا پایان سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.
محمدرضا معتمدمعاون مدیر عامل در تولید تندر90ایران خودرو با اعلام این خبر افزود: پروژه وانت تندر تا کنون 70درصد پیشرفت کرده و نمونه آزمایشی آن در شهریور ماه سال جاری تولید می شود.
وی باتاکید بر ضرورت ایجاد تمامی بسترها و سازوکارهای لازم، ازتولید انبوه این محصول در سال جاری خبر داد.
معتمد تیراژ تولید تندر90 ایران خودرو در سال جاری را بر اساس برنامه 15هزار دستگاه ذکر کرد و گفت: این محصول به کیسه هوا، سیستم ترمز ضد قفل و استاندارد آلایندگی یورو4 مجهز است.
معاون تولید تندر ایران خودرو، افزود: موتور این وانت همان موتور سواری تندر خواهد بود و گیربکس آن تقویت شده است.
وی گنجایش بار وانت تندر90 را 800 کیلو گرم ذکر کرد و افزود: این محصول درنوع بنزینی سوز آغاز به تولید می شود. تولید مدل دیزلی آن نیز در آینده در دستور کار ایران خودرو قرار دارد.
معتمد افزود: تندر90اتوماتیک از دیگر محصولات جدید ایران خودرو خواهد بود که تولید آزمایشی آن در آینده نزدیک و تولید انبوه و تجاری آن در سه ماه سوم امسال آغاز خواهد شد.

معاون مدیر عامل در تولید تندر90ایران خودرو اظهار داشت: فیس لیفت تندر ایران خودرو دارای تغییرات اساسی در جلو، عقب و داخل خودرو خواهد بود و توافق تولید آن نهایی شده است .
وی با اشاره به استقبال مشتریان از تندر90 افزود: با توجه به برخورداری از زیرساخت های لازم این محصول، برای تولید وانت تندر مسقف، ون و مدل اس. یو. وی. این محصول، در حال مذاکره با شرکت رنو هستیم.

mehdi_08
30-07-2012, 20:14
خوب از تغییراتش بگو؟؟

hossein.az
30-07-2012, 20:20

مبارک باشه.
تغییراتش رو اگه میشه توضیح بدید, در مورد موارد ظاهری هم عکس یادتون نره:31:

majid1990sh
30-07-2012, 20:52
تغییر ظاهری متوجه نشدم حالا باید با ماشین رفیقم که مال سال 90 هست یه بررسی انجام بدم بعد واستون میگم که چه تغییری داده شده

virus2009
30-07-2012, 22:26
دوستان ما یک ال 90 E1 مدل 87 گرفتیم
اسپرت شده است ارتفاعش هم پایین آوردن رینگش هم اسپرته
توی دست انداز ها صدا میکنه و ماشین میلرزه یعنی قشنگ عمق چاله و خرابی های آسفالت حس میشه
مشکل از کجا میتونه باشه .. ؟؟

hossein.az
30-07-2012, 22:33
توی دست انداز ها صدا میکنه و ماشین میلرزه یعنی قشنگ عمق چاله و خرابی های آسفالت حس میشه

جلو بندی ماشین را به مکانیک نشان دهید.
برای نرم شدن ماشین میتونید از فنرهای گازی استفاده کنید

AmirF3
30-07-2012, 22:47
تغییر ظاهری متوجه نشدم حالا باید با ماشین رفیقم که مال سال 90 هست یه بررسی انجام بدم بعد واستون میگم که چه تغییری داده شده
مبارک باشه. منتظریم. از برچسب انرژیش هم عکس بذار لطفا.

virus2009
31-07-2012, 03:21
جلو بندی ماشین را به مکانیک نشان دهید.
برای نرم شدن ماشین میتونید از فنرهای گازی استفاده کنید

ممنون
این کمک های گازی تقریبا چقدر درمیاد ... ؟؟؟

mehdi_08
31-07-2012, 10:14
خوب دیگه به خاطر این که ارتفاع زده اینطوری شده
به احتمال زیاد فنر رو بریده یا فنر اسپرته و کمک ها فابریک
شما اگه علاقه ای به ارتفاع زدن ندارید می تونید ماشین رو به ارتفاع استاندارد ببرید

virus2009
31-07-2012, 15:26
خوب دیگه به خاطر این که ارتفاع زده اینطوری شده
به احتمال زیاد فنر رو بریده یا فنر اسپرته و کمک ها فابریک
شما اگه علاقه ای به ارتفاع زدن ندارید می تونید ماشین رو به ارتفاع استاندارد ببرید

آره کمک هاش رو بریده
ارتفاع رو اگه بر گردونم فکر کنم یک جورایی زشت میشه
حالا یک عکس ازش میزارم ببینید

قیمت کمک های گازی رو کسی نمیدونه حدودا چقدر ه ... ؟؟؟
اصلا به ال 90 میخوره .. ؟؟؟

mohamad skystar
31-07-2012, 16:19
آره کمک هاش رو بریده
ارتفاع رو اگه بر گردونم فکر کنم یک جورایی زشت میشه
حالا یک عکس ازش میزارم ببینید

قیمت کمک های گازی رو کسی نمیدونه حدودا چقدر ه ... ؟؟؟
اصلا به ال 90 میخوره .. ؟؟؟

اگر فنرها بریده شدن حتما و سریع اقدام کنید تا بیشتر از این ماشین بهش ضربه وارد نشه.
یکی از کارای اشتباهی که برخی افراد برای کم کردن ارتفاع ماشین انجام میدن همین بریدن فنر هست ( بیشتر هم برای اینکه خرج اضافی ندن )
بیشتر از هرچیز دیگه آسیب میرسونه.

majid1990sh
31-07-2012, 19:05
سلام من ماشین خودمونو با ماشین رفیقم بررسی کردم از نظر موتوری و برچسب انرژی و امکانات داخلی هیچ فرقی نکرده ولی رفیقم که پشت ماشین ما نشست میگفت فرمون یه مقدار سفت شده دنده هم همینتور ولی کلاژ و میگفتش که نرم تره
تندر رفیقم سال 90 هست مال خودمم که صفر ایران خودرویی هستش

hossein.az
31-07-2012, 20:35
ممنون
این کمک های گازی تقریبا چقدر درمیاد ... ؟؟؟

کمک های گازی رو دقیقا قیمتش دستم نیست ولی اگه خواستید بندازید مارک monroe بلژیک که کیفیت خیلی خوبی دارن بگیر البته چینی همین مارک هم هست (حواست باشه چینی بت ندن)
قیمتش یه زمانی جفتی 60 تومن بود واجرت تعویض هم 40تومنه ,صدالبته الان قیمتش خیلی بالاتر از ایناست

Amir..H
31-07-2012, 20:58
سلام من ماشین خودمونو با ماشین رفیقم بررسی کردم از نظر موتوری و برچسب انرژی و امکانات داخلی هیچ فرقی نکرده ولی رفیقم که پشت ماشین ما نشست میگفت فرمون یه مقدار سفت شده دنده هم همینتور ولی کلاژ و میگفتش که نرم تره
تندر رفیقم سال 90 هست مال خودمم که صفر ایران خودرویی هستش

مبارک باشه
دنده چون ماشین نو هست خشک بعد یه مدت دنبه میشه..:31:
مثه بقیه ال90 دااا

mehdi_08
02-08-2012, 10:49
اینم تغییرات یورو 4
ببینید برای چه چیز هایی 450 تومن پول اضافه گرفتن

ghahremanimehdi
02-08-2012, 11:02
ECU که جاش اونجا نبود.حتما مثل 206 تیپ 5 برنامه ی ECU رو عوض کردن.

The Auditor
04-08-2012, 20:11
ممنون. راستی ال نودی که دارید صدی چند میسوزونه؟
خداییش ال نود ماشین خوبیه. ازش راضی هستید؟

ghahremanimehdi
04-08-2012, 21:00
ممنون. راستی ال نودی که دارید صدی چند میسوزونه؟
خداییش ال نود ماشین خوبیه. ازش راضی هستید؟
قطعا. هنوز هم جزو بهترین ماشینهای زیر رنج 20 میلیون محسوب میشه.

akmepe
07-08-2012, 13:32
قطعا. هنوز هم جزو بهترین ماشینهای زیر رنج 20 میلیون محسوب میشه.
سوختش به سرعت بستگی داره. اگه راننده ملاحظه کاری باشی در جاده بین 5 تا 5.5 و در شهر کمتر از 8 (البته شهرهای بزرگ با ترافیک)
من تو یه مسیر نچندان صاف 220 کیلومتری ، صدی 4.5 هم سوختم که سنسورش در نهایت سرعت متوسطم را 91 نشون میداد.
من سنسورهاش رو بارها تست کردم. کاملا دقیق هستن البته باید بدونی چطوری ازشون استفاده کنی و دقیقا هر کدو چه چیزی رو نشون میدن.

mmf66
07-08-2012, 13:52
ما که ال90 پارس خودرو ای2 مدل 88 داشتیم تو جاده با سرنشین پر صدی 7 و تو شهرم 9 میسوزوند الان قیمت یورو 4 چنده و این که دوستانی که گرفتند بگن چیکارش کردند که از یورو2 شده یورو4 و ایا شتاب و قدرت ماشین کم شده و از پدال برقی استفاده شده یا نه

sdsab22
08-08-2012, 10:38
با سلام
من تندر E1 ایران خودرویی دارم مدل مهر 90
بعد 9000 تا بردمش یه جا روغن و فیلتر هواشو عوض کردند ( نمایندگی نبود همین تعویض روغنی ها معمولی- روغن الف هم ریختم)
الان نزدیک 16000 تا کار کرده. میخوام روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا رو عوض کنم. بنظرتون کجا برم و اینکه چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم. نمایندگی قبول می کنند؟ یا بهتره مثل دفعه قبل ببرم بیرون. چون نه پول بی زبون دارم بدم نمایندگی نه وقت که ماشین رو بخوابونم.
ممنون راهنمایی کنید

mohamad skystar
08-08-2012, 12:34
با سلام
من تندر E1 ایران خودرویی دارم مدل مهر 90
بعد 9000 تا بردمش یه جا روغن و فیلتر هواشو عوض کردند ( نمایندگی نبود همین تعویض روغنی ها معمولی- روغن الف هم ریختم)
الان نزدیک 16000 تا کار کرده. میخوام روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا رو عوض کنم. بنظرتون کجا برم و اینکه چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم. نمایندگی قبول می کنند؟ یا بهتره مثل دفعه قبل ببرم بیرون. چون نه پول بی زبون دارم بدم نمایندگی نه وقت که ماشین رو بخوابونم.
ممنون راهنمایی کنید

اگر به جایی که قبلا برای سرویس بردین اطمینان دارین و کارش خوب بوده ببرید همونجا.
نمایندگی هم ببرید فرقی نمیکنه اما تو نمایندگی چندساعتی فکر کنم وقت ببره

steve jobs
10-08-2012, 14:09
دوستان چند روزه حین حرکت داخل کابین صدای مایع داخل ظرف رو میده. منظورم اینه که صداش شبیه به اینه کهانگار تو ظرف مثلا 4لیتری تا نصفه آب ریختی و تکون میدی، دقیقا اون صدا میاد.
در موتور رو باز کردم و ماشین رو تکون دادم دیدم صدا از موتور میاد. یعنی ممکنه صدای حرکت روغن داخل موتور باشه؟

chaparman
10-08-2012, 16:24
دو ماهی میشه تندر 90 سری E2 ایران خودرو رو تحویل گرفتم:20: رنگ مشکی پرشین قیمت 17 میلیون و 87 هزار . به نظرتون رنگش بهتر نبود سفید انتخاب می کردم ؟ البته بگم رنگ مشکیش از همون اول چشم رو گرفته بود .
فقط چند مورد تو استفاده ازش هست که به مرور از شما اساتید می پرسم. مثلا : الان بنزین رو درجه 2 هست الان چند لیتر باید بنزین بریزم تو باکش ؟ این کامپیوتر سفری هم که مقدار بنزین باقی مونده رو نشون نمیده ! ( به عدد ) به نظر من این مورد رو باید نشون میداد اینکه متوسط مصرف چقدره و .. مهمه ولی این مورد مقدار لیتر باقی مونده بنزین هم مهمه !
دیگه به نظرتون بنزین معمولی بزنم با توجه به اینکه تو دوران اب بندی هست برای موتور مضر هست ؟:11:

mehdi-2009
10-08-2012, 16:52
دو ماهی میشه تندر 90 سری E2 ایران خودرو رو تحویل گرفتم:20: رنگ مشکی پرشین قیمت 17 میلیون و 87 هزار . به نظرتون رنگش بهتر نبود سفید انتخاب می کردم ؟ البته بگم رنگ مشکیش از همون اول چشم رو گرفته بود .
فقط چند مورد تو استفاده ازش هست که به مرور از شما اساتید می پرسم. مثلا : الان بنزین رو درجه 2 هست الان چند لیتر باید بنزین بریزم تو باکش ؟ این کامپیوتر سفری هم که مقدار بنزین باقی مونده رو نشون نمیده ! ( به عدد ) به نظر من این مورد رو باید نشون میداد اینکه متوسط مصرف چقدره و .. مهمه ولی این مورد مقدار لیتر باقی مونده بنزین هم مهمه !
دیگه به نظرتون بنزین معمولی بزنم با توجه به اینکه تو دوران اب بندی هست برای موتور مضر هست ؟:11:

حالا اگه سفید بهتر باشه میخوای بدی دوباره رنگش کنن؟:31:
برابنزین باقی مونده هم فکر کنم ال 90 هفت تاخط داره تقسیم کن 50 به 7 ببین چندلیتر جاداره

ین کامپیوتر سفری هم که مقدار بنزین باقی مونده رو نشون نمیده ! ( به عدد ) به نظر من این مورد رو باید نشون میداد
این مورد زیادمهمی نیست که بخوان بذارن چون کامپیوتر سفری نشون میده چندکیلومتر دیگه میتونی بابنزینی که داری بری که معادل همون که شمامیخوای

mehdi_08
10-08-2012, 17:35
اتفاقا می تونه مقدار بنزین باقی مونده رو نشون بده روشش رو بلد نیستم بگردی پیدا می کنی

ghahremanimehdi
10-08-2012, 18:32
اتفاقا می تونه مقدار بنزین باقی مونده رو نشون بده روشش رو بلد نیستم بگردی پیدا می کنی

دکمه روی صفحه کیلومتر رو میگیری و بعد سوئیچ رو باز میکنی . بعد چند مرتبه دکمه رو میزنی تا مقدار بنزین باقیمانده رو به عدد نشون بده.