PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب رم

miladmnh30
26-09-2010, 11:08
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من سیستمی جمع کردم که مشخصاتش در زیر آمده.
مشکل من رم سیستم , 2تا رم Geil 2Gb گذاشتم , با ویندوز 7 64bit , و سیستم 4 Gb را شناسایی می کند هم در بایوس هم در ویندوز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما پس از مدتی یکی از رم ها از کار می افتد و بایوس و ویندوز 2 gb را نشان می دهد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالب اینجاست که با عوض کردن اسلاید رمها مشکل حل می شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی دوباره پس از مدتی همین مشکل پیش میاد که دوباره باید همون کار را تکرار کنم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثلاً وسط بازی که هیچ مشکلی ندارد , شروع به کند شدن و مکث می کند که متوجه می شم رم 2 gb شده.
لطفاً راهنماییم کنید دارم دیوونه میشم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-----------------------------------------------------------------------------
Intel Core i7 930
asus-p6t
gtx 275
Geil 2Gx2

EXTREME
26-09-2010, 15:01
کلا رم های geil اونم سری ddr3 شون با مینهای ایسوس و گیگابایت سازگاری ندارن اینو من خودم تجربشو داشتم
حالا شما بایوس مینتو آپدیت بکن
و رم هارو تک تک چک کن رو تک تک اسلاتها ببین مشکل نداره؟
با دو رم سالم هم سیستمتون رو چک کنید که چه بهتر تا معلوم شه ایراد از رمه یا مینتون
در ضمن مین شما تریپل چنل ساپورت میکنه چرا دوتا رم گذاشتین؟

miladmnh30
18-11-2010, 13:23
مرسی از راهنماییتون
بایوس آخرین ورژن بود و آپدیت نشد ولی رم و اسلایدها را تست کردم و مشکی نداره
فقط با جابه با کردن رم یا تغییر فرکانس رمها در بایوس 1 مدت درست میشه و دوباره همون جوریه
کلافم کرده

EXTREME
18-11-2010, 14:41
بایوس از همون اول که خریدید آخرین ورژن بود؟
با دو تا رم سالم امتحان کنید
فرکانس رماتون چنده هردوش؟

Ali*Reza
18-11-2010, 17:39
به نظر من اگه میتونید رمها رو روی سیستم دیگه ببندید و یا از رمهای دیگری روی سیستمتون استفاده کتید تا مشخص بشه که اشکال از رمه یا از سوکت رم.

miladmnh30
22-11-2010, 10:56
آخرین ورژنی که بود تو توضیحاتش نوشته بود برای سازگاری با Cpu های جدید بود و بقیه آپدیتها جدید نبود.
فرکانس رم ها 1333 که من با فرکانسهای مختلف حتی atuo امتحان کردم
امکان تست رم رو سیستم دیگه یا رمهای دیگه رو هم ندارم چون دسترسی به اینها ندارم.