PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با 5770 اساتید کمک کنید لطفا

mehdi4689
25-09-2010, 23:02
سلام
من یه گرافیک 5770 از آواژنگ گرفتم متاسفانه این گرافیک بعد از کار کردن مثلا 1 ساعت بعضی اوقات هم 5 روز یهو یه صحفه میاد بالا سیستم هنگ می کنه باید ریست بشه دوباره. (یه صحفه سفید یا خاکستری که سیستم کلا هنگ می کنه)
با 6 - 7 تا سیستم هم تست کردم.برج 4 فرستادمش گارانتی بهم جواب دادن که مشکلی نداره اینجا ( ما باید ببینیم تا واستون عوضش کنیم ) حالا من هرچی قسم خوردم که بخدا اینجوریه قبول نکردن
از 5 روز پیش این گرافیکو رو سیستمم گذاشتم مشکلی نداشت تا امشب که یهو همون مشکل قبلی واسش پیش اومد.
نمی دونم مشکلش کجاست چطور درستش کنم بخدا 228.000 تومن بابتش پول دادم خواهش می کنم راهنمایی کنید.
مدل گرافیک و برند:

Gigabyte 5770 - HD577UGD

ممنون از همه اساتید.

iceweek
26-09-2010, 06:38
پاور 500 به بالا هست؟
دمای کارت گرافیک وسط بازی های سنگین چقدر میشه؟

Behsood
26-09-2010, 06:48
اتحمال زیاد از رم هست مشکل.
پیشنهاد میکنم رم رو عوض کن ...
(اگه منظورت از صفحه ، همون صفحه ی آبی رنگ باشه!)

EXTREME
26-09-2010, 09:41
شما اگه سیستمت ویروسی نیست اول از همه باید دمای پردازنده و گرافیک رو چک کنی
ممکنه پاور برای گرافیک کم باشه
سیستم رو با یه گرفیک دیگه چک کنید که مطمئن بشید گرافیک ایراد داره اگه با یه گرافیک دیگه درست کار میکرد گرافیکتون نیم سوز شده
ممکنه از رم باشه جای رم رو عوض کنید و با یه رم سالم امتحان کنید اگه درست نشد بگید تا ببینیم مشکل از چی میتونه باشه

mehdi4689
26-09-2010, 10:08
سلام ممنونم از همهگی اساتید مجرب
پاور رو هم تست کردم قبلا
من 5 گیگ رم دارم
3 گیگ GSKILL که به صورت Triple هست ( 3*1G) و یه دونه هم 2 گیگ UMAX همگی باس 1333 هستند
پاور قبلیم Coolermaster 580W بود الان هم گرین A550 دارم
مادربرد Intel DX58SO
سی پی یو Intel i7 940
هارد هم ( 4 * 1T ) و یه دونه 160 و یه دونه 320 هستش
گرافیک قبلی هم که داشتم Geforce 9600 GT 2GB DDR2 از برند Elite Group بودش

الان مشکل مطمئن هستم از گرافیکه اما آواژنگ می گه مشکلی نداره به ما داره جواب میده ما باید این مشکل رو ببینیم تا واستون عوضش کنیم.

خدا خیرتون بده راهنمایی می کنید.
ممنونم از همه
من مشخصات کلی رو دیشت ثبت کردم
می تونید ببینیدش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi4689
26-09-2010, 10:22
در ضمن ویروسی نیستم از McAfee آخرین آپدیت استفاده می کنم آپدیتشم : 2010.09.25

EXTREME
26-09-2010, 15:04
خوب کاری نمیشه کرد سیستمتون رو ببرید تا مشکلو ببینند و گرافیکو عوض کنن اگه 100% ایراد از گرفیکه

ess_1362
26-09-2010, 20:18
يك تست 6-7 دقيقه اي با FURMARK از كارت گرافيك بگير و دماش را هم حين تست با GPU-Z يا كاتاليست درايور يا HW MONITOR كنترل كن
اگر بالاي 78 درجه برسه يعني هسته ايراد داره
اگر هم در تست كراش كنه يعني كلا ايراد داره
اگر هم سنسور ايراد داشته باشه در همون يك دقيقه اول 85 درجه را هم رد مي كنه
اگر هم مشكلي نداشت شما بايد اين ايراد را در قسمت هاي ديگه سيستم مثل درايور كارت گرافيك و يا ماژول هاي رم بررسي كنيد

mehdi4689
26-09-2010, 22:30
ممنونم احسان جان
تست گرفتم دما تا 100 درجه رسید
مدت زمان 7:20 ثانیه
حالا می تونم بپرسم مشکل از چی هست ؟
آیا شامل گارانتی میشه؟
ببرمش چی بهشون بگم ؟ آخه من نمی تونم سیستمم رو ببرم اونجا چون مشخص نیست چقدر طول بکشه که این صحفه سفید یا خاکستری رنگ که سیستم هنگ می کنه بیاد بعضی وقتا زود میشه بعضی وقتا هم چند روز طول می کشه گفتن باید سیستمت رو بیاری همینجا کار کنی تا ما ببینیم!
آیا راهی داره که بهشون بگم قانع بشن و حرف منو باور کنن؟
خیلی حالم رو گرفته! تورو خدا بگو چی کار کنم!
راستی برنامه Fun Mark دوتا دما هم تو خودش داشت که دمای اولی 100 درجه سانتی گراد بود و دقیقا رقمهاش که تغییر می کرد با GPU-Z یکی بود و یه دمای دیگه هم پایین تر دمای اصلی توی برنامه Funmark بود که 58 درجه سانتی گراد بود و در GPU-Z نبود این دما

ممنون به خاطر همه زحمتهاتون یه دنیا ممنونم

mehdi4689
26-09-2010, 22:39
راستی یادم رفت عکس نرم افزار رو بزارم بفرمایید اینم عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza1411
27-09-2010, 08:00
یکی از دوستام مادربوردش مشکل داشت و بخش تنظیم ولتاژ گرافیکش سوخته بود. گرافیک رو عوض کرد حل نشد !!! و آخرش مادربورد رو عوض کرد. کلی هم کیس رو این ور اون ور برد بنده خدا.

شاید از گرافیک هم نباشه ولی دمای گرافیکتون بالاست.

ess_1362
27-09-2010, 17:01
ممنونم احسان جان
تست گرفتم دما تا 100 درجه رسید
مدت زمان 7:20 ثانیه
حالا می تونم بپرسم مشکل از چی هست ؟
آیا شامل گارانتی میشه؟
ببرمش چی بهشون بگم ؟ آخه من نمی تونم سیستمم رو ببرم اونجا چون مشخص نیست چقدر طول بکشه که این صحفه سفید یا خاکستری رنگ که سیستم هنگ می کنه بیاد بعضی وقتا زود میشه بعضی وقتا هم چند روز طول می کشه گفتن باید سیستمت رو بیاری همینجا کار کنی تا ما ببینیم!
آیا راهی داره که بهشون بگم قانع بشن و حرف منو باور کنن؟
خیلی حالم رو گرفته! تورو خدا بگو چی کار کنم!
راستی برنامه Fun Mark دوتا دما هم تو خودش داشت که دمای اولی 100 درجه سانتی گراد بود و دقیقا رقمهاش که تغییر می کرد با GPU-Z یکی بود و یه دمای دیگه هم پایین تر دمای اصلی توی برنامه Funmark بود که 58 درجه سانتی گراد بود و در GPU-Z نبود این دما
سنسور كنترل سرعت فن كارت گرافيك مشكل داره
كارت را باز كن به همراه برنامه furmark ببر به گارانتي و بگو حين بازي و BENCHMARK گرفتن دماي كارت گرافيك ميره بالاي 100 درجه و سيستم كرش مي كنه و ارور ميده و بعدش هم ريست ميشه
اگر قبول برنامه را + كارت گرافيك را بده تا تست كنند(حتما قبول مي كنند)
اگر قبول كردن حتما كارت جديد را همون جا تست كن
راستي جعبه كارت گرافيك + درايورش با خودت ببر چون به احتمال زياد كارت شما مرجوع ميشه

راستي در مورد دما ملاك كاتاليست درايور يا GPU-Z يا HW MONITOR هست
موفق باشيد

mehdi4689
27-09-2010, 22:33
ممنونم احسان جان یه دنیا تشکر