PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از 2 رم با باس های مختلف اشکال داره ؟

alinorton2006
24-09-2010, 17:44
سلام . من یه سیستم چند روز پیش خریدم (دست دوم) همون شب که اوردمش خونه صفحه ی bluescreen لعنتی اومد !سریع هم ریست میشه ولی آخرش درباره ی memory یه چیزایی مینیویسه که تا 100 پر میشه و رسیت ...
این حالت بارها پیش اومد تا بالاخره به رم ها شک کردم و بازشون کردم
هر دو کینگستون 1 GB هست ولی یکی با باس 533 و دیگری 667 ، میخوام ببینم اشکال از اینجاس ؟ چون آخه این صفحه آبیه همیشه نمیاد بعضی وقتا اونم وسط بازی میاد (فعلا با یک رم مشکلی پیش نیومده)
در ضمن رم ها تو اسلات هم رنگ بودن یعنی هردو توی زرد بودن و قرمز ها خالی بود
ممنونم

amd>intel
24-09-2010, 18:28
احتمال زياد دو تا رم با هم مشكل دارند . بهتره از دو رم مشابه استفاده كنيد .

alinorton2006
24-09-2010, 18:39
احتمال زياد دو تا رم با هم مشكل دارند . بهتره از دو رم مشابه استفاده كنيد .
ممنون که سریع جوابمو دادید
خب من الان میخوام برم همونجا که سیستمو ازش خریدم و بگم رم رو عوض کنه ولی آیا اینکه 2 تا رم باس هاشون متفاوت باشه و سیستم دچار مشکل بشه اثبات شدس یا فرضیه ؟
چون اگه کسی به ضررش باشه به راحتی میگه اشکال نداره 2 تا رم با باس های مختلف وصل باشن

EXTREME
24-09-2010, 20:57
نه شما الان دو رم رو دوال چنل کردین بنابراین باید فرکانس و تایمینگشون یکی باشه که مشکل شما فکر کنم بیشتر از سارگار نبودن
رما با همه اگه با دو رم مشابه باز هم این اتفاق افتاد باید بقیه ی موارد بررسی بشه

kourosh_sos
25-09-2010, 00:28
دوست عزیز اگر باس رم ها یکی نباشه کانفیلیکت ایجاد میشه در ضمن مادربرد شما DualChannel رو ساپورت میکنه شما باید دو هم DualChannel بگیری و در اسلاتهای هم رنگ قرارشون بدی تا سیستم بصورت DualChannel کانفیگ بشه در ضمن این موضوع از نظر +A اثبات شده هستش

alireza1411
25-09-2010, 07:01
سلام . من یه سیستم چند روز پیش خریدم (دست دوم) همون شب که اوردمش خونه صفحه ی bluescreen لعنتی اومد !سریع هم ریست میشه ولی آخرش درباره ی memory یه چیزایی مینیویسه که تا 100 پر میشه و رسیت ...
این حالت بارها پیش اومد تا بالاخره به رم ها شک کردم و بازشون کردم
هر دو کینگستون 1 GB هست ولی یکی با باس 533 و دیگری 667 ، میخوام ببینم اشکال از اینجاس ؟ چون آخه این صفحه آبیه همیشه نمیاد بعضی وقتا اونم وسط بازی میاد (فعلا با یک رم مشکلی پیش نیومده)
در ضمن رم ها تو اسلات هم رنگ بودن یعنی هردو توی زرد بودن و قرمز ها خالی بود
ممنونم

ببین دو تا رم رو که ابس یکسان ندارن میشه دولا کرد فقط باید اول تست کنی و باس اون رو کمتره رو تو بایوس مادر بورد انتخاب کنی. بزار رو 533 و بعد تو ویندوز با نرم افزار CPU-Z چک کن ببین تایمینگ این دو رم وقتی تو فرکانس 533 کار میکنن چنده؟ اگه یکی باشه حله مشکلی نیست و میشه دوال کرد و در غیر این صورت تو اسلات های غیر هم رنگ بنداز که دوال نشه.

برای اطلاعت عرض کنم. من دو تا کینگستون 667 رو با دو تا کروشل 800 رو مادربوردم دارم. فرکاسن کینگ ها الان اور شده و رو 800 هستند همه ی رمها. دو به دو دوال چنل هستن.

di76
13-06-2014, 13:11
با سلا من یه لپتاپ دارم k53 sd asus
رم خودش 4 بود با باس 1333
دیروز رفتم یه رم 8 گرفتم واسش اما نمیدونم باسش چنده.
وقتی تو مای کیمپیوتر prepertis میزنم مینوسه رم 12 که 11.8 usable هستش
حالا چندتا سوال دارم
1.امکان داره باس رم ها با هم متفاوت باشه و رم 8 رو ساپورت نکنه؟اگه ساپورت نکرده پس چرا نوشته 12 گیگ؟
2.از کجا بفهمم باس مادربورد و پردازنده م با باس رم همخوانی داره و مشکل پیدا نمیکنه؟
3.اگه باساشون با هم همخوانی نداشته باشه و باسه یکیشون بیشتر باشه سیستم از رمه دیگه استفاده نمیکنه؟
ممنون میشم توضیح بدید که من الان دقیق چیکار کنم؟امکان داره واسه سیستم مشکل درست شه در صورت یکسان نبودن باس ها؟یا الان که رمو ساپورت کرده تو مشخصات دیگه حله و به خوبی میتونم از 12 گیگ استفاده کنم؟