PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت

صفحه ها : [1] 2 3 4

piremard
24-09-2010, 11:16
سلام
فرقی نداره شما قصد خرید چه کلاس و تیپ موتورسیکلتی دارید . چه بودجه ای و از کدام نقطه ی جغرافیایی .
موتورسیکلتهای زیر 250 سی.سی یا بالای اون . همگی رو لطفا همنیجا طرح کنید . کاربرانی که اطلاعاتی داشته باشند در صورت تمایل بشما مشاوره خواهند داد :13:

ضوابط تاپیک :

از هر نوع تبلیغ و نوشتن نشانی مستقم فروشگاه یا تلفنی در تاپیک خودداری کنید .
تاپیک محل عرضه ی مستقیم یا فروش وسیله نقلیه شما نیست . پس از گذاشتن مشخصات موتورسیکلتتون در تاپیک برای یافتن مشتری خودداری کنید .
بحثها و مشکلات فنی جایی در تاپیک ندارند . فقط تجربیات شخصی و مشخصات کارخانه ای موتورسیکلت مورد نظره .
در صورت قصد خرید به تجربیات شخصی در مورد حداکثر سرعتهایی که با اعلام کمپانی سازنده تفاوت زیادی دارند و تنها توسط بعضی کاربران موتورسوار تجربه شده اند چندان توجه نکنید .
هر نوع راهنمایی برای خرید موتورسیکلت بالای 250 سی.سی صرفا به قصد راندن تحت نظارت هیات موتورسواری و فدراسیون فرض می شند . از راهنمایی هایی برای خرید موتورسیکلت یا سواری غیرقانونی ، در تاپیک خودداری کنید .
در صورت نیاز این بندها قابلیت اضافه یا حذف دارند

چیرز :20:

ویرایش 6/26/2011:
قبل از درخواست مشاوره کلاس و تیپ موتورسیکلت مورد نیازتون رو تعیین کنید . هر موتورسیکلتی موتورسیکلت شما نیست !
اگر هم سر در نمی آرید و سر رشته کافی ندارید ابتدا سری به wikipedia بزنید و با انواع و هدف ساخت موتورسیکلتها آشنا بشید
از این پس به کامنتهایی که در اون تنها نویسنده به سی.سی یا قیمت اشاره کنه پاسخی داده نخواهد شد و این کامنتها حذف می شند .
این قانون برخلاف ظاهر اتفاقا برای ایمنی و رفع صحیح نیاز شماست
فهرست انواع مختلف موتورسیکلت :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا همکاری کنید

majid.shiraz
24-09-2010, 22:04
ممنون پیرمرد تاپیک خوبی میشه
کم کم داره همه موضوعات درباره موتور سیکلت تفکیک میشه ممنونم

petr-cech
24-09-2010, 22:11
خب دوستان ...

من شروع می کنم ...

یک موتور معرفی کنید که پلیسا زیاد گیر ندن ....

یعنی من که گواهینامه ندارم هنوز سنم قانونی نشده (73) بتونم سوارشم ...

وزن:80
قد:180
چیز دیگه ای هم لازمه بگم ؟؟

majid.shiraz
24-09-2010, 22:18
خب دوستان ...

من شروع می کنم ...

یک موتور معرفی کنید که پلیسا زیاد گیر ندن ....

یعنی من که گواهینامه ندارم هنوز سنم قانونی نشده (73) بتونم سوارشم ...

وزن:80
قد:180
چیز دیگه ای هم لازمه بگم ؟؟

موتورهای کاب طرح ویو یا پاکشتی اماپاکشتی رو زیاد توصیه نمیکنم
من سه سالی میشه که موتور طرح کاب زیر پامه 2 بار که مجبور شدم از مسیر بازرسی رد شم قیافیه مظلوما رو درآوردم و آروم از گشت موتور بگیرا رد شدم
ولی در کل زیاد کاری ندارن به موتورهای کاب منم گواهینامه ندارم:31:

ATV
01-10-2010, 21:19
دوستان من تازه تو این فروم عضو شدم، برای خرید موتور مشکل دارم امیدوارم شما راهنماییم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته تو TT هم سوال کردم ولی کسی درست راهنماییم نکرد....
سوالم اینه که به نظر شما تا حداکثر 1 تومن چه موتورهایی میشه گرفت؟ به جز کاب هر چی باشه
نو یا کارکرده فرقی نداره فقط مثل پولسار قدمیا لش نباشه!
کیفیتش قابل قبول باشه و اذیت نکنه ، شتابش خوب باشه ولی تاپ اسپید کم باشه مشکلی نداره، ظاهر و صداش هم قابل تحمل باشه

piremard
02-10-2010, 11:36
دوستان من تازه تو این فروم عضو شدم، برای خرید موتور مشکل دارم امیدوارم شما راهنماییم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته تو TT هم سوال کردم ولی کسی درست راهنماییم نکرد....
سوالم اینه که به نظر شما تا حداکثر 1 تومن چه موتورهایی میشه گرفت؟ به جز کاب هر چی باشه
نو یا کارکرده فرقی نداره فقط مثل پولسار قدمیا لش نباشه!
کیفیتش قابل قبول باشه و اذیت نکنه ، شتابش خوب باشه ولی تاپ اسپید کم باشه مشکلی نداره، ظاهر و صداش هم قابل تحمل باشه
پیشنهاده من : سوزوكي 125 GS

ATV
02-10-2010, 21:47
پیشنهاده من : سوزوكي 125 GS

نه باو قیافش مثل CGـــه !
میگم ویو اصل کارکردش چقدره؟

p30pro
04-10-2010, 13:34
با 400 تومن مي شه موتور خريد ؟ اصلا برام مهم نيست چي باشه فقط مهمه كه اذيتم نكنه و تو راه نزارتم !‌ مي خوام باهاش برم دانشگاه و بيام !‌

REZAt1980
04-10-2010, 13:42
با 400 تومن مي شه موتور خريد ؟ اصلا برام مهم نيست چي باشه فقط مهمه كه اذيتم نكنه و تو راه نزارتم !‌ مي خوام باهاش برم دانشگاه و بيام !‌

cg 125. مثلا مدل 88.87 . بهترین راه پیدا کردن هم روزنامه ی همشهری هست. بگرد دنبال این مدل ها. پیدا میکنی.

p30pro
04-10-2010, 15:17
cg 125. مثلا مدل 88.87 . بهترین راه پیدا کردن هم روزنامه ی همشهری هست. بگرد دنبال این مدل ها. پیدا میکنی.

يعني دست دوم بگيرم ؟ نو هيچي نمي شه خريد ؟ نوي 125 چنده حدودا؟

றД ĵ ĭ Đ
06-10-2010, 22:35
رنج قیمت موتورهای تربل چطوریه ؟

black jaguar
13-10-2010, 13:55
با سلام
من می خواستم یه موتور 200cc یا 250cc بخرم می خاستم race بگیرم در ضمن قیافش خیلی مهمه اگه می شه یه راهنمایی بکنید.
خواهشن یکی جواب بده.
با تشکر.

iranho0
14-10-2010, 07:33
سلام دوستان ، من میخوام موتور سیکلت bmv 650gs رو بخرم اگه از دوستان کسی هست که بتونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم در مورد مزایا و معایب و قیمتش هر کی میتونه کمکم کنه ، ممنون

Aref_2008
14-10-2010, 13:21
يه موتور مي خوام قيمت 400 تا 500 تومن. مثل: { بهمن , گالكسي, ويو } باشه :10:

piremard
14-10-2010, 13:37
سلام
هزینه شما با درخواستتون مشابهت نداره . بگمانم حداقل 300 تومان به انضمام هزینه بیمه کمتر دارید .

piremard
14-10-2010, 13:40
سلام دوستان ، من میخوام موتور سیکلت bmv 650gs رو بخرم اگه از دوستان کسی هست که بتونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم در مورد مزایا و معایب و قیمتش هر کی میتونه کمکم کنه ، ممنون
سلام
نه قیمتش رو می دونم و نه اینکه چطور در ایران بتونید خریداری کنید . اما تجربه در مورد این موتور اینکه موتوری بسیار سنگین با ارتفاع بلنده که کار رو در آف-رود بشدت سخت می کنه .
قدرت حدود 100 اسب بخار داره ولی ضعف کنترل راکب مانع از استفاده از این توان زیاد می شه
انجین اون بشکل دوقلو در دو طرف هستند که این هم تعادل و ضریب زمین خوردن رو افزایش می ده
کی.تی.ام و یاماها در این تیپ و کلاس موتورهای خوش دست تری هستند

mohsen_2006
14-10-2010, 14:15

با سلام

ب.ام.و F 650 GS :

نوع : ورزشی - تریل

تیپ انجین : 2 سیلندر آب خنک

حجم موتور : 798 سی سی

تعداد سوپاپ : 4 عدد برای هر سیلندر

قدرت موتور : 71 اسب بخار در 7000 RPM

گشتاور : 55 LB/FT در 4500 RPM

تعداد دنده : 6 دنده جلو

حداکثر سرعت :180 کیلومتر (105.6 mph)

ترمز جلو : دیسک تکی به قطر 300 میلیمتر با 2 نقطه فشار دهنده

ترمز عقب :دیسک تکی به قطر 265 میلیمتر با یک نقطه فشار دهنده

حجم باک بنزین : 16 لیتر

وزن بدون سرنشین با باک پر : 199 کیلوگرم

قیمت : 8255 دلار

دوست عزیز با خریدن همچین موتوری فقط حق استفاده در پیست رو دارید اونم با مجوز و کلی دنگ وفنگ.

Ezel
14-10-2010, 17:16
يه موتور مي خوام قيمت 400 تا 500 تومن. مثل: { بهمن , گالكسي, ويو } باشهبا این بودجه میتونید موتورهای ایرانی کارکرده طرح ویو ( کاب ) بخرید که با توجه به کیفیت پایین مونتاژ و نیز کیفیت پایین گیربکس چنین گزینه ای رو پیشنهاد نمیکنم ( با توجه به تجربه ناخوشایندی که در خرید یک موتور طرح ویو کارکرده با مارک روان داشتم و دنده پس میزد ) ،

موتور نه چندان خوشنام بهمن 110 هم که تجربه ناموفقی از کپی کردن ناشیانه مودناس 110 بود ، مدتهاست به خاطره ها پیوسته ، البته شاید مودناس 110 هم با این بودجه بتونید پیدا کنید ولی من کمتر کسی رو دیدم که از مودناسش دل بکنه :46:

majid.shiraz
14-10-2010, 23:53
پاکشتی گیرت میاد یکم بگردی یه مرتبشو میتونی پیدا کنی با 500 تا 550
طرح ویو مرتب با این قیمت شانسی تو پستت بخوره اگر صاحب این نوع موتورها ازشون راضی باشن کم پیش میاد بفروشنش و گهگاه دسته دومها یه عیبی دارن
اگر میونت با 125 جوره میتونی یه دست دوم خوب بخری
حالا چرا تو این فصل؟ سرما در راه هست و ...

iranho0
15-10-2010, 11:09
[QUOTE=mohsen_2006;5517675]با سلام

ب.ام.و F 650 GS :

دوست عزیز با خریدن همچین موتوری فقط حق استفاده در پیست رو دارید اونم با مجوز و کلی دنگ وفنگ.

مرسی که راهنمایی کردین ، یعنی این موتور زیاد بدرد نمیخوره ؟؟؟؟؟؟/ من اینو واسه مسافرت میخوام ، یعنی اجازه تردد به این موتور رو نمیدن ؟؟؟؟؟

iranho0
15-10-2010, 18:58
با سلام

ب.ام.و F 650 GS :

بچه ها همینقدر اطلاعات داشتین ، اگه کسی بیشتر میدونه کمک کنه ؟؟؟؟؟

mohsen_2006
16-10-2010, 14:32
[QUOTE=mohsen_2006;5517675]با سلام

ب.ام.و F 650 GS :

مرسی که راهنمایی کردین ، یعنی این موتور زیاد بدرد نمیخوره ؟؟؟؟؟؟/ من اینو واسه مسافرت میخوام ، یعنی اجازه تردد به این موتور رو نمیدن ؟؟؟؟؟

با سلام توی ایران شما تا سقف 250 سی سی میتونید برونید یعنی پلاک میشه بیشتر از 250 سی سی رو باید پنج شنبه و جمعه ها
تو پیست سوار بشین نه تو خیابون چون بگیرن موتورو میخوابونن.

موتورهای زیادی تو بازار هستند که هم پلاک میشن هم لوازمشون
پیدا میشه هم امتحانشون رو پس دادند مثل : پالس 180 200 220،
سوزوکی بندیت250 ، کاوازاکی نینجا 250 ، آپاچی 160 180 و....

black jaguar
16-10-2010, 15:23
کسی می تونه در مورد کاوازاکی نینجا 250 یکم راهنمایی کنه در مورد قیمت و کجا می شه گیر آورد؟

iranho0
17-10-2010, 10:05
[QUOTE=iranho0;5520476]

با سلام توی ایران شما تا سقف 250 سی سی میتونید برونید یعنی پلاک میشه بیشتر از 250 سی سی رو باید پنج شنبه و جمعه ها
تو پیست سوار بشین نه تو خیابون چون بگیرن موتورو میخوابونن.

موتورهای زیادی تو بازار هستند که هم پلاک میشن هم لوازمشون
پیدا میشه هم امتحانشون رو پس دادند مثل : پالس 180 200 220،
سوزوکی بندیت250 ، کاوازاکی نینجا 250 ، آپاچی 160 180 و....

سلام دوست من مرسی که راهنمایی کردید ، اگه میشه در مورد این موتورهایی که معرفی کردین یه اطلاعات کلی بدین ، ممنونتون میشم

Terova
17-10-2010, 17:14
سلام دوست من مرسی که راهنمایی کردید ، اگه میشه در مورد این موتورهایی که معرفی کردین یه اطلاعات کلی بدین ، ممنونتون میشم

باید دید چقدر پول داری اگر واقعا میخوای خرج کنی موتور های مگلی و دایلیم با 4.600 قیمت حرف ندارن و مشکل سند و پلاک هم نداری

mohsen_2006
18-10-2010, 01:29
کسی می تونه در مورد کاوازاکی نینجا 250 یکم راهنمایی کنه در مورد قیمت و کجا می شه گیر آورد؟

باسلام

کاوازاکی نینجا 250 آر:

موتور : 4 زمانه

حجم موتور : 249 سی سی

تعداد سیلندر : 2 - خطی

تعداد سوپاپ : 4 برای هر سیلندر

سیستم خنک کننده : روغن - رادیاتور

ضریب کمپرس : 11.6 به 1

گیربکس : 6 دنده

سایر تایر : جلو 110 عقب 130 رینگ 17 اینچ

ترمز جلو : تک دیسک 290 میلیمتر با 2 نقطه فشار دهنده

ترمز عقب : تک دیسک 220 میلیمتر با 2 نقطه فشار دهنده

ظرفیت باک : 8/4 گالن حدود 20 لیتر

رنگهای موجود : مشکی - آبی - قرمز - سبز

حداکثر سرعت : 170 کیلومتر

قیمت :16.000.000 تومان:18:

شرکت وارد کننده : جهانرو

iranho0
18-10-2010, 12:23
باید دید چقدر پول داری اگر واقعا میخوای خرج کنی موتور های مگلی و دایلیم با 4.600 قیمت حرف ندارن و مشکل سند و پلاک هم نداری
در مورد پولش مشکلی ندارم تا 10 یا 12 میلیون رو میتونم بدم ، از نظر پول مشکلی نیست ، اگه میشه توضیح بدین

Terova
18-10-2010, 13:26
cbr 160 که به اسم دربی وارد میشه موتور عالی هست و مال شرکت هوندا.. قیمت هم 7 تومن مشکل پلاک هم نداره
دیلیم هم همین حدود قیمت داره و با 247 سی سی حجم اون هم مشکل پلاک نداره

نینجا هم مال کاوازاکی هست ولی قیمتش بالاست

piremard
18-10-2010, 13:48
cbr 160 که به اسم دربی وارد میشه موتور عالی هست و مال شرکت هوندا.. قیمت هم 7 تومن مشکل پلاک هم نداره
دیلیم هم همین حدود قیمت داره و با 247 سی سی حجم اون هم مشکل پلاک نداره

نینجا هم مال کاوازاکی هست ولی قیمتش بالاست
سلام
دربی یک کمپانی بسیار قدیمی تولید موتور سیکلت اسپانیاست . بصورت DER-BI هم تلفظ می شه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این کمپانی از زمان جنگ جهانی اول موتورسیکلت تولید می کرد . در-بی 160 هم مدل دستکاری شده ی در-بی gpr 125 هست . هیچ ارتباطی هم با کمپانی هاندا موتورز ژاپن نداره .

iranho0
18-10-2010, 18:01
سلام
دربی یک کمپانی بسیار قدیمی تولید موتور سیکلت اسپانیاست . بصورت DER-BI هم تلفظ می شه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین کمپانی از زمان جنگ جهانی اول موتورسیکلت تولید می کرد . در-بی 160 هم مدل دستکاری شده ی در-بی gpr 125 هست . هیچ ارتباطی هم با کمپانی هاندا موتورز ژاپن نداره .
سلام دوست من مرسی که راهنمایی کردی ولی اگه ممکنه مشخصات یه موتور خوب رو که که هم پلاک بشه و اجازه تردد داشته باشه معرفی کنید ، قیمتش هم که گفتم زیاد مهم نیست تا 12 تومن میتونم بدم ، فقط بطور کلی معرفی کنید ، مزایا و معایب رو هم بگین ، مرسی

piremard
18-10-2010, 20:07
سلام دوست من مرسی که راهنمایی کردی ولی اگه ممکنه مشخصات یه موتور خوب رو که که هم پلاک بشه و اجازه تردد داشته باشه معرفی کنید ، قیمتش هم که گفتم زیاد مهم نیست تا 12 تومن میتونم بدم ، فقط بطور کلی معرفی کنید ، مزایا و معایب رو هم بگین ، مرسی
سلام
اصطلاح "یه موتور خوب" برای شخص بنده هیچ مفهومی رو متبادر نمی کنه .
شما نمی تونید انتظار داشته باشید بنده مشخصات 30 موتورسیکلت مختلف رو فهرست کنم . باید انتخابهای خودتون رو مشخص و محدود کنید .
جز سرمایه 12 میلیون تومانی هیچ دیتایی ننوشتید که دنبال چی هستید . موتورسیکلتم مثل اتومبیل کلاس های مختلف داره . امکانات داره . نمی شه که اینجا ما بیاییم هر چی موتور زیر 12 میلیون تومانه برای شما با مشخصات فهرست کنیم .

iranho0
19-10-2010, 09:21
سلام
اصطلاح "یه موتور خوب" برای شخص بنده هیچ مفهومی رو متبادر نمی کنه .
شما نمی تونید انتظار داشته باشید بنده مشخصات 30 موتورسیکلت مختلف رو فهرست کنم . باید انتخابهای خودتون رو مشخص و محدود کنید .
جز سرمایه 12 میلیون تومانی هیچ دیتایی ننوشتید که دنبال چی هستید . موتورسیکلتم مثل اتومبیل کلاس های مختلف داره . امکانات داره . نمی شه که اینجا ما بیاییم هر چی موتور زیر 12 میلیون تومانه برای شما با مشخصات فهرست کنیم .
بله دوست من ، من هم که نگفتم 30 تا موتور رو واسم فهرست کن ، گفتم چندتا از بهتریناشو واسم فهرست کن تا من به یه نتیجه ای برسم ، حالا سه یا چهار تا شو بزارین ممنون میشم ، من خودم زیاد در مورد نام و شهرت و شرکت های سازنده موتور هیچ اطلاعاتی ندارم ، وگرنه اسم چند تاشو میگفتم که شما واسم توضیح بدین ، باز هم ممنونم

piremard
19-10-2010, 12:32
بله دوست من ، من هم که نگفتم 30 تا موتور رو واسم فهرست کن ، گفتم چندتا از بهتریناشو واسم فهرست کن تا من به یه نتیجه ای برسم ، حالا سه یا چهار تا شو بزارین ممنون میشم ، من خودم زیاد در مورد نام و شهرت و شرکت های سازنده موتور هیچ اطلاعاتی ندارم ، وگرنه اسم چند تاشو میگفتم که شما واسم توضیح بدین ، باز هم ممنونم
شما اصلا کامنت بنده رو نخوندید
نوشتم عبارات "موتور خوب" ، "موتور بهتر" مفهومی نداره .
شما باید مشخص کنید انتظاراتتون از موتوری که می خواید بخرید چی هست .
چه تیپی ؟ریس ، خیابانی ، تریل ، کروزر ، موپد ، اسکوتر ....
معیارهای مهم شما چی هست مثلا شتاب سرعت قدرت هَندل
برای چه کاری می خواید مثلا چه مسافتی برید در کجا برونید
چقدر نیاز به تامین قطعات حس می کنید
و ....

erno69
23-10-2010, 23:47
سلام دوستان ممنون میشم تا سقف ۱ تومن یه موتور بهم معرفی کنید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه رفت و آمد داخل شهری میخوام...کیفیت و ظاهرش خیلی واسم مهمه...

DaRyUsH AkRaMi
24-10-2010, 22:30
دوستان سلام
یک موتوری پیشرو زده که طرح ویو هست 125 سی سی
ترمز جلوش دیسکی هست
قیمتشم 790 تومنه
فروشندش میگفت تا اخر هفته یک مدل جدیدشم میاد که جلو و عقب دیسکی هست مثل گالکسی،جدیده ..
اونم قیمتش دور بر 970 تومنه
نظرتون در مورد این موتورا چیه؟

erno69
24-10-2010, 23:45
سلام دوستان ممنون میشم تا سقف ۱ تومن یه موتور بهم معرفی کنید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه رفت و آمد داخل شهری میخوام...کیفیت و ظاهرش خیلی واسم مهمه...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...

ramin taghavi
25-10-2010, 11:53
slm doostan.ye motor tarhe race mikham ta 3 toman.age momkene rahnamaeim konin

piremard
26-10-2010, 12:03
با توجه به آشفته بازار معاملات موتورسیکلت در هفته های اخیر در تهران من هیچ نظری برای سووالات دوستان ندارم . توصیه می کنم این گذار رو صبر کنید .
قیمت ها بی جهت با درصد های قابل توجهی زیاد شدد ، بطوریکه برای موتورسیکلتهای زیر 2 میلیون تومان حدود 20 تا 30 درصد رشد داشته و با اختلافهای 300-4000 هزار تومانی بفروش می رسند . این درحالیکه هنوز هیچ تصمیم قاطعی برای رشد نرخ بنزین گرفته نشده و پلیس بشدت بیشتری با موتورسواران برخورد می کنه !

Ezel
26-10-2010, 14:25
واسه رفت و آمد داخل شهری میخوام...کیفیت و ظاهرش خیلی واسم مهمه... سلام ، البته نگفتید ماکزیمم بودجه ای که نوشتید برای موتور صفر هست یا کارکرده هم شاملش می شه ، به هرحال :
نظر شخصیم اینه که اگر برای رفت و آمد روتین و هر روزه به موتور نیاز دارید بهترین گزینه موتورهای 125 ایرانی هستند ، با توجه به استهلاک و مصرف و قطعات و هزینه ی نسبتا پایین نگهداری ( البته اخیرا ایرانی کمتر از قیمت 720 هزارتومان ندیدم ) ، اما اگر استفاده ی مداوم ندارید موتورهای کاب ( طرح ویو ) گزینه ی مناسبی هستند ( البته بیشتر به لحاظ ظاهری نه به لحاظ کیفی ) .

+
این موتور :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته اگر تحمل گشتن دنبال لوازم و کمبود قطعات و گران بودن قطعات و ... را داشته باشید :46:

دوستان سلام
یک موتوری پیشرو زده که طرح ویو هست 125 سی سی

نظرتون در مورد این موتورا چیه؟ به هرحال در مورد موتوری که هنوز به بازار نیومده و امتحان پس نداده نمی شه فقط با توجه به فاکتور کپی زدن سیستم ترمز عقب نظر داد ، اما به طور کل در مورد موتورهای طرح ویو نکته ی مهم اینه که کیفیت گیربکس قابل قبولی باید داشته باشند ( به طور اخص برای بلند مدت ) که به شخصه در موتورهای ایرانی چنین چیزی ندیدم ،
+
پیشرو تا الان حرف چندانی در بازار موتورهای طرح ویو برای گفتن نداشته ،

DaRyUsH AkRaMi
27-10-2010, 10:29
به هرحال در مورد موتوری که هنوز به بازار نیومده و امتحان پس نداده نمی شه فقط با توجه به فاکتور کپی زدن سیستم ترمز عقب نظر داد ، اما به طور کل در مورد موتورهای طرح ویو نکته ی مهم اینه که کیفیت گیربکس قابل قبولی باید داشته باشند ( به طور اخص برای بلند مدت ) که به شخصه در موتورهای ایرانی چنین چیزی ندیدم ،

پیشرو تا الان حرف چندانی در بازار موتورهای طرح ویو برای گفتن نداشته ،

دوست عزیز تو موتورهای کاب ایرانی کدوم میتونه گزینه خوبی باشه؟
البت تا 800 یا 850 میخوام هزینه کنم
برای رفت و امد به دفتر کارمم میخوامش

Ezel
27-10-2010, 14:23
دوست عزیز تو موتورهای کاب ایرانی کدوم میتونه گزینه خوبی باشه؟
البت تا 800 یا 850 میخوام هزینه کنم
برای رفت و امد به دفتر کارمم میخوامش

پیشنهاد شخصیم محصولات تولیدی شرکت کویرموتور هست که دونوع کاب تولید میکنه : یکی رادیسون 125 و یکی هم رکورد 125 ،
+
قیمتش رو نمیدونم اما فکر میکنم با بودجه ی شما متناسب باشه .

ramin taghavi
01-11-2010, 12:59
خدایی خسته شدم.نمیدونم چه موتوری بگیرم.الانم که مثله اینکه باز دارن به موتورای 250 گیر میدن.من یه موتور ریس میخوام.که ازاد باشه.تا 2 تومن.قیافه واسم مهمه.این پیشرو وینرا چجوریه؟لططططططططططفا راهنماییم کنین

SNOW PATROL
01-11-2010, 18:27
دوستان کسی در مورد کاوازکی 125 gto اطلاعاتی داره میخوام بخرم خوبه

naderfar
04-11-2010, 23:23
سلام دوستان
میخواستم بدونم بازار موتور سیکلت ایرانی چه جوریاست

حقیقتا یه موتور 125 ایرانی تا 700 تومن میخواستم
نظرتون در مورد هرمز چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

majid.shiraz
05-11-2010, 10:13
قابل توجه دوستانی که قصد خرید موتورهای طرح کاب دارند
من قبلا موتور احسان 125 داشتم طرح ویو ازش راضی بودم مخصوصا در مصرف سوخت هفته ای 3 لیتر
اما چون من موتور رو دست دوم خریده بودم مشکلاتی هم داشت مثلا استارت ضعیف شتاب کم گیر بکس ضعیف طوری که دنده ها با سرو صدای وحشتناک جا میرفت اما تاپ اسپید نسبتا خوبی داشت 100 تا رو باهاش میرفتم
تا اینکه هوس کردم یه موتور نو بگیرم موتورم رو فروختم و یه موتور پیشرو 135 طرح ویو (کاب) خریدم
جلو و عقب دیسکی مشکلی که این موتور داره تاپ اسپید بالایی نداره اما واسه سطح شهر خیلی خوبه نهایت سرعتش 90 تا هست اما یه روز یک نفر رو دیدم که موتور مدل من رو داشت میگفت من باهاش 120 تا رو راحت میرم من هم باهاش کورس گذاشتم دیدم آره سرعتش خیلی بیشتر از موتور منه راستی مصرف سوخت بالایی داره هفته ای 5 لیتر(نسبت به موتور قبلی)
به نظرم همه این مدل موتورها نهایتا یکی هستند با اندکی اختلاف اما خوب ظاهرا و با توجه به گفته های دیگران میشه گفت از بین موتورهای داخلی موتور کویر رادیسون کیفیت و تاپ اسپید خوبی داره
اولویت خرید رو اینجوری پیشنهاد میکنم کویر رادیسون - پیشرو - احسان از مابقی اطلاعی ندارم اگر به شانس اعتقاد دارید از بین موتورها مثلا همین پیشرویی که من دام بعضیهاش خوب و بعضیهاش ضعیف از آب در میاد نهایتا اینکه موتورهای کاب نسبت به انواع 125 از کلاس بالاتری برخوردار هستند مصرف سوخت کمی دارند کمتر توی دید پلیس میاد! ولی قطعات گرونتری دارند و بعضا گیر هم نمیاد

Ezel
06-11-2010, 22:04
سلام دوستان
میخواستم بدونم بازار موتور سیکلت ایرانی چه جوریاست

حقیقتا یه موتور 125 ایرانی تا 700 تومن میخواستم
نظرتون در مورد هرمز چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

میتونیم بگیم که هرمز125 موتور خوبی بود ( به خصوص سری اولش که سال 81 - 82 بود )

در باره ی 125 های ایرانی ( چینی ) پیشنهادی که به نظرم مناسب هست زیگما هست که البته مقداری بیشتر از بودجه ی تعیین شده ی شماست ( حدود 850 هزار تومان ) اما محاسنی هم داره مثل 5 دنده بودن و اینکه ظاهرا انجین این مدل 150 سی سی هست .

naderfar
06-11-2010, 23:30
میتونیم بگیم که هرمز125 موتور خوبی بود ( به خصوص سری اولش که سال 81 - 82 بود )

در باره ی 125 های ایرانی ( چینی ) پیشنهادی که به نظرم مناسب هست زیگما هست که البته مقداری بیشتر از بودجه ی تعیین شده ی شماست ( حدود 850 هزار تومان ) اما محاسنی هم داره مثل 5 دنده بودن و اینکه ظاهرا انجین این مدل 150 سی سی هست .

سلام
ممنون از پاسختون

معیارهای شما برای انتخاب زیگما چیه؟

نظر دوستان در مورد موتور سیکلت نامی 125 چیه؟
یجایی قیمت گرفتم میداد 750.

با تشکر

alizadeeeh
19-11-2010, 00:32
میخوام یه موتور جترو 150 بخرم قیمتش هم یک و چهارصد
ولی در مورد خریدن و بعدش هیچ اطلاعاتی ندارم دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
موقع خرید متور به چه چیزش باید توجه کرد؟
1- هزینه سند با کی هست با خریدار یا فروشنده ( مغازه دار) ؟
2- هزینه بیمه متور چقدره همون 60 تومان هستش ؟
3- موتور چطوری آب بندی می کنند ؟
4- بعد چند کیلومتر باید سرویس بشه؟

omidariyan
20-11-2010, 22:16
سلام دوستان من میخواستم یه موتور بخرم 300 هزار هم بیشتر پول ندارم یه موتور ساده میخوام که فقط بشه باهاش رفت وآمد ساده داشت و ب قول بچه های ته خط نمیخوام کینگ آف رود (king of road ) بشم لطفا سریع بهم پاسخ بدید و چند تا مدل هم معرفی کنید در صورتی که نو بود بهتر اگه نبود دست 2...

در ضمن من 17 ساله هستم و تا حالا اصلا سوار موتور نشدم یه موتوری باشه که پلیسا گیر ندن روندنشم آسون باشه

Milad4171
25-11-2010, 23:32
من یه موتور کوچولو و جمع و جور و کم خرج میخوام!!
از این 125 نه!
یه چیز کوچولو!
سرعت هم واسم خیلی مهم نیست! مهم اینه که میخوام از خونه برم محل کارم نیخوام نیم ساعت تو ترافیک گیر کنم و اعصابم داغون بشه!!
دیگه فوقش تا 400 تومن!
کلا 1 بارم سوار موتور نشدم( یعنی برونمش)

zzrrrrrrrrr
30-11-2010, 11:09
دوستان کسی در مورد کاوازکی 125 gto اطلاعاتی داره میخوام بخرم خوبه
اين موتور حرف نداره كلا موتور هاي پيستوني خوبن اما اگه سالم باشه پالس پولسارو ميخوره فقط بايد مواظب باشي سالم باشه كه اگه باشه موتورهاي 4 زمانه رو ميخوره

DaRyUsH AkRaMi
07-12-2010, 09:47
سلام
دوستان میخواستم نظرتونو در مورد هوندا هورنت 250 بدونم
راستش 3 روز پیش نشستم پشتش.....
حرف نداشت
خیلی تمیز بود
مدل 98
در مورد قیمتشم اگر میشه ی صحبتی بکنید
مرسی

piremard
07-12-2010, 22:24
سلام
دوستان میخواستم نظرتونو در مورد هوندا هورنت 250 بدونم
راستش 3 روز پیش نشستم پشتش.....
حرف نداشت
خیلی تمیز بود
مدل 98
در مورد قیمتشم اگر میشه ی صحبتی بکنید
مرسی
سلام
هاندا هارنت 4 سیلندره و پلاک نمی شه . قیمتش هم نامشخصه بخصوص برای مدلی که نوشتید . خریدنش ارزش نداره !

LiverBarca
08-12-2010, 01:57
دوستان من عاشق امیکو 70 هستم...:31:
صفرش رو چند میشه پیدا کرد؟؟؟:40:

DaRyUsH AkRaMi
08-12-2010, 10:27
سلام
هاندا هارنت 4 سیلندره و پلاک نمی شه . قیمتش هم نامشخصه بخصوص برای مدلی که نوشتید . خریدنش ارزش نداره !

250 با این مشخصات چیز دیگه ای هم هست؟

piremard
08-12-2010, 13:16
250 با این مشخصات چیز دیگه ای هم هست؟
با این مشخصات ؟ خیر

چون اولا این موتوری که شما مورد نظرتون هست "نیکد بایک" هست که در 250 شاید بزور بیشتر از 2 مدل عمومی داشته باشیم . از طرفی تنها یک موتورسیکلت 4 سیلندر می تونه با 250 سی.سی 40 اسب بخار توان تولید کنه .
اما در میان موتورهای ریس :
مِگلی 250
دایلیم250
هیوسانگ250
رو داریم که من هیوسانگ و سپس ، دایلیم رو پیشنهاد می کنم . مشخصاتشون در گوگل سرچ کنید موجوده

DaRyUsH AkRaMi
08-12-2010, 20:26
با این مشخصات ؟ خیر

چون اولا این موتوری که شما مورد نظرتون هست "نیکد بایک" هست که در 250 شاید بزور بیشتر از 2 مدل عمومی داشته باشیم . از طرفی تنها یک موتورسیکلت 4 سیلندر می تونه با 250 سی.سی 40 اسب بخار توان تولید کنه .
اما در میان موتورهای ریس :
مِگلی 250
دایلیم250
هیوسانگ250
رو داریم که من هیوسانگ و سپس ، دایلیم رو پیشنهاد می کنم . مشخصاتشون در گوگل سرچ کنید موجوده

پشت هیوسانگ هم نشستم..
2 شب پیش من پشت فرمون هیوسانگ و دوستمون هم پشت فرمون هورنت بود..
کورس گزاشتیم ولی مگه این هیوسانگه به گرد پای هورنته میرسید..
به این خاطره که چند وقته بد جوری با فکرم بازی میکنه!!:8:

Milad4171
10-12-2010, 23:23
نظرتون در مورد اين موتور چيه؟
چنده الان؟
Radisson 125 فكر كنم واسه كارخونه كوير يا يه همچين چيزيه!

DaRyUsH AkRaMi
11-12-2010, 14:12
نظرتون در مورد اين موتور چيه؟
چنده الان؟
Radisson 125 فكر كنم واسه كارخونه كوير يا يه همچين چيزيه!

من دارم این موتورو
از این موتورا نباید انتظاره زیادی داشته باشی..

دوست عزیز اگر میتونی بیشتر هزینه کنی
بهتره بری سمت مدناس و ویو و اپاچی جدیدا که سبک کاب زده..

Milad4171
11-12-2010, 14:25
چنده حالا؟
نه .زياد نميخوام هزينه كنم. ميخوام فقط باهاش برم و بيام!!!‌ ميخوام سبك باشه ! فكر كنم اين نسب به بقيه بهتر باشه!!

DaRyUsH AkRaMi
11-12-2010, 19:37
چنده حالا؟
نه .زياد نميخوام هزينه كنم. ميخوام فقط باهاش برم و بيام!!!‌ ميخوام سبك باشه ! فكر كنم اين نسب به بقيه بهتر باشه!!

970 خریدم
اره من رو همین تحقیقا بود که خریدمش
از بقیه کابای ایرانی فکر میکنم بهتره
ولی خداییش باهاش 100 تا هم رفتم..

Milad4171
14-12-2010, 14:25
من اصلا موتور نداشتم و هيچ اطلاعي از قيمت ها ندارم !!
حالا ميگين 1 تومن!!
هزينه هاي ديگه . كلا كاسكت خوب چنده؟ من كلا آدم سرمايي هستم ميترسم پست موتور يخ بزنم. نتونم ترمز بگيرم:31:

Abbas.sedighi
16-12-2010, 17:52
با سلام من قصد خرید موتور پالس 180دیجیتال رو دارم ایا با 1500000 میتونم گیر بیارم در مورد لوازم یدکیش هم بگید ایا گرون هست ماهی متوسط چقدر خرج داره اگر ممکن هست قیمت به روز موتور های پالس رو هم بدید با تشکر

Oracle_Eldorado
20-12-2010, 20:24
با سلام خدمت دوستان .
من یه چند وقتیه قصد خرید موتور دارم ، یعنی قبلش خرید پراید بود که با این وضعیت مملکت شد موتور !
استفاده فقط برای حمل و نقل میخوام .
فقط امن و استاندارد باشه . صداش هم مثل این موتور های تو خیابون زیاد نباشه .
و البته کم مصرف باشه .
یکی از دوستان موتور وسپا رو پیشنهاد کرد .
خواستم ببینم میشه یه نظر در موردش بدین ؟ یه سری توضیحات هم ضمیمه کنین ممنون میشم .
راستی هزینه گواهینامه موتور چقدره ؟

Ezel
27-12-2010, 22:44
با سلام خدمت دوستان .
من یه چند وقتیه قصد خرید موتور دارم ، یعنی قبلش خرید پراید بود که با این وضعیت مملکت شد موتور !
استفاده فقط برای حمل و نقل میخوام .
فقط امن و استاندارد باشه . صداش هم مثل این موتور های تو خیابون زیاد نباشه .
و البته کم مصرف باشه .
یکی از دوستان موتور وسپا رو پیشنهاد کرد .
خواستم ببینم میشه یه نظر در موردش بدین ؟ یه سری توضیحات هم ضمیمه کنین ممنون میشم .
راستی هزینه گواهینامه موتور چقدره ؟ وسپا موتوری با ضریب ایمنی بالا هست اما استاندارد ؟ فکر نمیکنم . البته وسپاهای باجاج جهانرو که مدلهای 81-84 داره احتمالا ، موتورهای نسبتا خوبی هستند اما قیمت بالایی دارند ( زیر 700 - 800 من ندیدم ) ،
+
شرکت کویر موتور اخیرا اقدام به تولید وسپاهای بهینه سازی شده و مدرن ( نه کاملا از لحاظ ظاهری ، بلکه از لحاظ میزان آلایندگی و مصرف و استهلاک ) کرده :

1-

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150i_slash_1.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150i_slash_2.jpg

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150i_slash_3.jpg

مشخصات فنی

- موتور

نوع موتور تکسیلندر ، چهار زمانه catalytic Leader (Low emission advanced engine range) حجم سیلندر 150 سی سی Bore x stroke 62.8 mm X 48.6 mm حداکثر قدرت در شفت 8.7 kW at 7,750 rpm (11.7 CV) حداکثر گشتاور 11.5 Nm as 6,000 rpm حداکثر سرعت 59 mph (95km/h) سوخت / حجم باک بدون سرب / 2.3 گالون (8.6 لیتر) گاز مسافت پیموده شده 70-75 mpg توزیع کننده Cam head single shaft-SOHC (2 valves) سیستم خنک کننده هوا رام با پوشش بدون صدا و SAS (سیستم هوای ثانوی) روغنکاری Wet sump, حجم 1000 سی سی ; chain driven lobe pump; intake and delivery filters احتراق الکترونیک و هندلی دنده ها CVT (تغییر پیوسته) transformer with torque slave کلاچ خودکار سانتریفیوژ خشک با بافر خفه کننده

- شاسی

تنه load-bearing steel chassis with welded structural supports سیستم تعلیق جلو Single arm with helical spring and dual effect hydraulic single shock absorber سیستم تعلیق عقب Helical spring with adjustable dour-position pre-load and dual effect hydraulic single shock absorder ترمز جلو دیسک فولادی 200 میلیمتری با عملکرد هیدرولیک ترمز عقب درام 110 میلیمتری با عملکرد مکانیکی تایر جلو بدون تیوب 110/70-11" تایر عقب بدون تیوب 120/70-10" طول 70.9" (1801 mm) عرض 29.1" (740 mm) فاصله دو محور 50.4" (1280 mm) ارتفاع زین 30.9" (785mm) وزن خشک 243 lbs (110 kg)

2-

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150itouring_slash_1.jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150itouring_slash_2.jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _lx150itouring_slash_3.jpg

مشخصات فنی

- موتور

نوع موتور تکسیلندر ، چهار زمانه catalytic Leader (Low emission advanced engine range) حجم سیلندر 150 سی سی

Bore x stroke 62.8 mm X 48.6 mm حداکثر قدرت در شفت 8.7 kW at 7,750 rpm (11.7 CV) حداکثر گشتاور 11.5 Nm as 6,000 rpm حداکثر سرعت 59 mph (95km/h) سوخت / حجم باک بدون سرب / 2.3 گالون (8.6 لیتر) گاز مسافت پیموده شده 70-75 mpg توزیع کننده Cam head single shaft-SOHC (2 valves) سیستم خنک کننده هوا رام با پوشش بدون صدا و SAS (سیستم هوای ثانوی) روغنکاری Wet sump, حجم 1000 سی سی ; chain driven lobe pump; intake and delivery filters احتراق الکترونیک و هندلی دنده ها CVT (تغییر پیوسته) transformer with torque slave کلاچ خودکار سانتریفیوژ خشک با بافر خفه کننده

- شاسی

تنه load-bearing steel chassis with welded structural supports سیستم تعلیق جلو Single arm with helical spring and dual effect hydraulic single shock absorber سیستم تعلیق عقب Helical spring with adjustable dour-position pre-load and dual effect hydraulic single shock absorder ترمز جلو دیسک فولادی 200 میلیمتری با عملکرد هیدرولیک ترمز عقب درام 110 میلیمتری با عملکرد مکانیکی تایر جلو بدون تیوب 110/70-11" تایر عقب بدون تیوب 120/70-10" طول 70.9" (1801 mm) عرض 29.1" (740 mm) فاصله دو محور 50.4" (1280 mm) ارتفاع زین 30.9" (785mm) وزن خشک 243 lbs (110 kg)

+

هزینه ی گواهینامه فکر نمیکنم بیشتر از 20 -25 هزار تومان بشه .

Ezel
27-12-2010, 22:51
یک نکته ای رو هم اضافه بکنم بد نیست ؛

رانندگی با وسپا تا حدود زیادی با موتورهای دیگه متفاوت هست ، یکی به خاطر اینکه دنده ی این نوع موتورها روی کلاچ هست ( به عبارتی روی فرمان هست ) و یکی هم از لحاظ حفظ تعادل .

pesar_tanha
31-12-2010, 01:08
سلام به این دلیل مجبور به خرید 70 سی سی هستم

سلام دوستان گلم

بنده بدلیل نداشتن گواهینامه ( پایان خدمت) مجبور به خرید موتور سیکلت 70 سی سی هستم

از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم رهنمای کنن

من یکی دو جا صفرش رو پیدا کردم 420 میداد مدل 70 سی سی پرواز طرف میگفت دور موتورش 70 سی سی هستش
در ضمن رو کیلومترش زده بود 120 یعنی وقعا" 120 تا یا 100 تا میره ؟؟؟

دوم اینکه از دوستان کسی این مدل موتور را قسطی سراغ نداره ؟؟؟
ممنون میشم رهنمای کنید مرسی

از دوستان تو تهران کسی سراغ داره این نوع موتور رو بصورت اقساط بفروشه ؟؟؟
در کل بهترین مارکش چیه ؟

englishwizard
08-01-2011, 08:38
سلام. من میخوام تا 2 تومن واسه موتور بدم. یه موتور خوشکل با کلاس میخوام. طرح هی هارلی دیودیسون رو ترجیح میدم. چی باید بخرم ؟ چه موتوری خوبه ؟ آپاچی ؟ پالس ؟ یا جترو طرح هارلی ؟ کمک کنید لطفا"

piremard
08-01-2011, 15:54
سلام. من میخوام تا 2 تومن واسه موتور بدم. یه موتور خوشکل با کلاس میخوام. طرح هی هارلی دیودیسون رو ترجیح میدم. چی باید بخرم ؟ چه موتوری خوبه ؟ آپاچی ؟ پالس ؟ یا جترو طرح هارلی ؟ کمک کنید لطفا"
سلام
در مورد "خوشگلی و کلاس" تو انجمن متفرقه نظر سنجی بگذارید
موفق باشید

SAMAN 20
11-01-2011, 00:23
سلام،یک موتور میخواستم برای جاده های ناهموار،حداکثر قیمتش هم 1100000تومان باشد.
برای کوه میخوام .آیا موتوری در این سطح قیمت پیدا میشه.

piremard
11-01-2011, 10:00
سلام،یک موتور میخواستم برای جاده های ناهموار،حداکثر قیمتش هم 1100000تومان باشد.
برای کوه میخوام .آیا موتوری در این سطح قیمت پیدا میشه.
موتورسیکلت های جاده-خاکی که بتونند از پس یه سر بالایی ملایم و گِل نرم بر بیان از قیمت 1.7 تا 2 میلیون شروع می شند
برای کوه و مسیر های ناهموار این موتورها توان ندارند و گیر می کنند بعلاوه ضعف قطعات موتورسیکلت رو کلا معیوب می کنه . نمونه اش روان 200

با این مبلغ شما اگر براتون تردد داخل شهر مهم نیست می تونید به ریسک خودتون موتورسکیلتهای بدون پلاک
-مدارک- و رندوم بخرید . هیچ قیمت مشخصی ندارند ولی گاهی تو بازار پیدا می شند

Oracle_Eldorado
11-01-2011, 10:13
دوستان نظرتون در مورد این مدل موتور چیه ؟

موتور نینجا (ریس) 50 سی سی
قیمت هم زده 160 تومن !

به نظرتون واسه داخل شهر ارزش خرید داره ؟
نهایت سرعتی که این موتور میره چندتاست ؟

piremard
11-01-2011, 12:45
دوستان نظرتون در مورد این مدل موتور چیه ؟

موتور نینجا (ریس) 50 سی سی
قیمت هم زده 160 تومن !

به نظرتون واسه داخل شهر ارزش خرید داره ؟
نهایت سرعتی که این موتور میره چندتاست ؟
در خیابان اجازه حرکت نداره
ماکسیمم 35 کیلومتر با صدای آزار دهنده

برای نوجوانان کاربرد داره

hasanmotori
18-01-2011, 22:55
نظرتون در باره تریل 50 سی سی چیه ؟
منظورم اینه :

واسه تو شهر چطوره؟
قیمت زده 260 تومن

SAMAN 20
18-01-2011, 23:43
با تشکر از piremard ،از راهنماییت خیلی خیلی ممنونم.
بودجه من همین قدره،وعلاقه خیلی شدیدی به موتور دارم.
نظرت درباره این موتورها چیه :{(همتاز شکاری 150)،(احسان شکاری 150)،(پیشرو شکاری150)}.
واز نوع تریل هم دراین محدوده {(تریل پیشرو 150)}.
از توی این موتور ها کدومشون رو قبول داری،که بازده خوب تری نسبت به بقیه داشته باشه.
:10:

piremard
19-01-2011, 19:21
غیر قانونیه . برای نوجوانان کم وزن و قد حداکثر زیر 1.4 متر
این موتورها فقط اسباب بازی هستند که در کشورهای دیگه آخر هفته بچه ها می تونند خارج شهر با اونها سرگرم بشند . و مسابقات دوره ای براشون برگزار می کنند .

-------------

با تشکر از piremard ،از راهنماییت خیلی خیلی ممنونم.
بودجه من همین قدره،وعلاقه خیلی شدیدی به موتور دارم.
نظرت درباره این موتورها چیه :{(همتاز شکاری 150)،(احسان شکاری 150)،(پیشرو شکاری150)}.
واز نوع تریل هم دراین محدوده {(تریل پیشرو 150)}.
از توی این موتور ها کدومشون رو قبول داری،که بازده خوب تری نسبت به بقیه داشته باشه.
سلام علیکم :20:
چیزی به اسم "موتورسیکلت مخصوص شکار" نداریم . منظورم در کل کشورهاست . این اصطلاح رو شاید بخاطر رنگ و ظاهر نظامی اون بهش داده باشند با چراغ گرد و اون طوریه دور لامپ جلو و آفرود بودن موتور . بنظرم بازده خوبی موتور نداره و از نسلهای چندین سال قدیمیه چین هست . انجین و تنکلولوژی اون شباهتی به cdi 125 داره و پیشرفتی نکرده .
اگر برای ظاهرش می خواید بخرید که صاحب اختیارید . اگر برای توانش در آفرود . بنده شک دارم . تامین قطعاتشم یک سمت دیگر قضیه است .
در این سرمایه ای که شما دارید موتور آنتیک با کیفیت پیدا نمی شه که تامین قطعاتشم دردسر ساز نباشه . ریسک هم کدام با شماست و موقع فروش احتمالی اون هم با ضرر برخرود خواهید کرد .

piremard
19-01-2011, 23:41
ببخشید اشتباهی تاپیک رو قفل کرده بودم :11:

hasanmotori
20-01-2011, 00:00
من خودم امروز یکیشو تو خیابون دیدم 2 نفرم نشسته بودن پشتش ولی خب پلاک ندارن و احتمالاً حق تردد ندارن
موتور گازی تا 300 تومن گیر میاد ؟

piremard
20-01-2011, 06:03
گازی ممنوعه . مشابه دنده ایش با این قیمت وجود داره

عکس پیشرو 70 سی سی

piremard
20-01-2011, 06:03
گازی ممنوعه . مشابه دنده ایش با این قیمت وجود داره

عکس پیشرو 70 سی سی

شـیـفــو
29-01-2011, 00:43
دوستان موتور بین 100 تا 150 فوقش تا 200 چه مدلی هست ؟؟؟

tayef
29-01-2011, 01:18
سلام
من میخوام یه موتور بخرم از بین آپاچی یا پالس کدومو بگیرم
البته بیشتر نیازم از گرفتن موتور تررد داخل تهران هستش
من خودم از نظر ظاهر آپاچی رو ترجیح میدم اما از چند نفر شنیدم که از نظر صدای موتور بیشتر از پالس هستش
دوستان چه نظری دارند
ممنون

piremard
29-01-2011, 13:04
سلام
من میخوام یه موتور بخرم از بین آپاچی یا پالس کدومو بگیرم
البته بیشتر نیازم از گرفتن موتور تررد داخل تهران هستش
من خودم از نظر ظاهر آپاچی رو ترجیح میدم اما از چند نفر شنیدم که از نظر صدای موتور بیشتر از پالس هستش
دوستان چه نظری دارند
ممنون
نه خیلی زیاد نیست . بخصوص وقتی کلاه می ذارید .
صدای کم برای موتورسیکلت بسیار خطرناکه چون همین قدر که جسه ی کوچکتری نسبت به اتومبیل و سایر خودرو ها داره کمتر دیده می شه . بخصوص در ایران که سیستم ابنیه شهری بصورت کوچه پس کوچه هست و شما گاهی نیاز دارید از کوچه ها رد بشید صدای موتور می تونه کمک کنه تا مردم عادی متوجه حضور ما بشند و بخصوص کودکان یهو جلوی موتور نپرن .
نه صدا در حد هارلی دیویدسون برای تهران خوبه و نه در حد موتورسیکلت های برقی . در حد معقولش مفیده .

tayef
30-01-2011, 10:57
نه خیلی زیاد نیست . بخصوص وقتی کلاه می ذارید .
صدای کم برای موتورسیکلت بسیار خطرناکه چون همین قدر که جسه ی کوچکتری نسبت به اتومبیل و سایر خودرو ها داره کمتر دیده می شه . بخصوص در ایران که سیستم ابنیه شهری بصورت کوچه پس کوچه هست و شما گاهی نیاز دارید از کوچه ها رد بشید صدای موتور می تونه کمک کنه تا مردم عادی متوجه حضور ما بشند و بخصوص کودکان یهو جلوی موتور نپرن .
نه صدا در حد هارلی دیویدسون برای تهران خوبه و نه در حد موتورسیکلت های برقی . در حد معقولش مفیده .
ممنون از راهنماییت و منم کاملا باهات موافقم
پس شما هم برای تردد داخل تهران بیشتر نظرتون رو آپاچی هست؟؟
در ضمن می خواستم یه سوال دیگه بپرسم که کاملا سلیقه ای هست
شما کدوم رنگ آپاچی رو ترجیح میدی؟؟
البته من عاشق رنگ :40:مشکی :40:بودم که دوستام گفتم زود کثیف توش معلوم میشه و هم اگه خطی روش بیفته کاملا تابلو هستش
منم حالا می خوام اگه بگیرم سفید بگیرم
:10:نظر دیگران چیه ممنون میشم نظرات تون رو بگید:10:

piremard
30-01-2011, 13:53
سلام
من نظری ندادم . من فقط روی حس علاقمندی شما یه چیزی رو توضیح دادم . بارها در مورد آپاچی و مقایسه اش با پولسار و پالس در این انجمن بحث شده . می تونیداز سرچ انجمن یا گوگل کمک بگیرید و هر کسی نظرش رو نوشته و ماکان این موتورها ایضا

در مورد رنگ بستگی به شیوه نگهداری و صد البته سلیقه شخصی شما داره. آپاچی سیاه رنگ بیش از حد تیره هست . حتی تمام انجین و چرخ های اون سیاه هستند و این در شب برای راننده خطرناکه چون هیچ جلا و براقیتی نداره و این مهمه

رنگ سفید هم با پس زمینه ها از دور اشتباه گرفته می شه . بهترین رنگ بنظر من رنگهای نامتعارف هستند مثل زرد یا آبی و سبز و اگر اینها نبود ، قرمز
در مورد کثیفی و رنگ و خش من فرقی ندیدم . موتورهای من سیاه هستند و تا از نزدیک بهشون نگاه نکنید متوجه خش های بدنه نمی شید . اتفاقا کثیفی موتور برای من که مفیده ! حتی وقتی ایران هستم مطمئن می شم کسی روی موتور کثیفم نمی شینه ! :38:

tayef
09-02-2011, 11:18
سلام
من نظری ندادم . من فقط روی حس علاقمندی شما یه چیزی رو توضیح دادم . بارها در مورد آپاچی و مقایسه اش با پولسار و پالس در این انجمن بحث شده . می تونیداز سرچ انجمن یا گوگل کمک بگیرید و هر کسی نظرش رو نوشته و ماکان این موتورها ایضا

در مورد رنگ بستگی به شیوه نگهداری و صد البته سلیقه شخصی شما داره. آپاچی سیاه رنگ بیش از حد تیره هست . حتی تمام انجین و چرخ های اون سیاه هستند و این در شب برای راننده خطرناکه چون هیچ جلا و براقیتی نداره و این مهمه

رنگ سفید هم با پس زمینه ها از دور اشتباه گرفته می شه . بهترین رنگ بنظر من رنگهای نامتعارف هستند مثل زرد یا آبی و سبز و اگر اینها نبود ، قرمز
در مورد کثیفی و رنگ و خش من فرقی ندیدم . موتورهای من سیاه هستند و تا از نزدیک بهشون نگاه نکنید متوجه خش های بدنه نمی شید . اتفاقا کثیفی موتور برای من که مفیده ! حتی وقتی ایران هستم مطمئن می شم کسی روی موتور کثیفم نمی شینه ! :38:

پس من چی بگیرم42::42::42:
خیلی سخته تو دوراهی بمونی:42::42::42:
دوستان کسی نمی خواد نظرشو بگه

MONST3R
07-03-2011, 13:59
دوست عزیز شاید این سوالها رو هزار بار جواب دادی ولی یک بار دیگه هم زحمت بکش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موتور زیر یک میلیون نو از 150سی سی به بالا چی هست؟
یک مدل پیدا کردم ولی اصلا هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم
Hormoz 150 cc استارتی قیافش مثل همین هوندا هاست میگن 730 تومن به نظرتون چطوره؟؟؟
150 سی سی خیلی با 125 تفاوت داره؟؟؟ چون 3 تا 125 cc داشتم اون قدرتی که میخواستم نداشته
یک مدل پیشرو چند سال پیش بود 160 سی سی بود هنوز هست اگه هست چند قیمته؟؟؟
خودتون چی پیشنهاد میکنن؟؟؟
(از اون تاپیک به این تاپیک):31:

MONST3R
09-03-2011, 20:48
لاقل جواب بدین یا تاپیک ببندین ما رو نا امید کنین الکی نیایم سر برنیم یا جواب بدید:19:

Ezel
09-03-2011, 21:33
موتور زیر یک میلیون نو از 150سی سی به بالا چی هست؟
یک مدل پیدا کردم ولی اصلا هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم
Hormoz 150 cc استارتی قیافش مثل همین هوندا هاست میگن 730 تومن به نظرتون چطوره؟؟؟

سلام
شاید به علت اینکه در این برهه ی زمانی بازار وضعیت خیلی شفافی نداره دوستان ( و خود من ) از اظهار نظر و مشاوره پرهیز کردیم ، دیر پاسخ دادن رو به حساب جریان نداشتن این محیط نگذارید :11:

اما در مورد حدود بودجه ای که مشخص کردید و حجم موتور ( به عنوان دیتای اولیه ) ؛ با این حدود قیمت موتور 150 سی سی در بازار موجود هست اما نه با کیفیت مطلوب و بیشتر و عمدتا محصول تولیدی های متفرقه و با قطعات کم کیفیت چینی و بعضا مونتاژ نه چندان خوب داخلی هستند . پیشنهاد شخصیم این هست که خیلی روی این گزینه تمرکز نکنید .
+
اگر موتور با شکل و فرم 125 های معمول رو در نظر دارید شخصا زیگما رو پیشنهاد می کنم ، قیمتش هم با هرمزی که نوشتید تفاوت زیادی نداره و از سیستم استارت هم بهره میبره ( در مورد هرمز اطلاعی ندارم) .

dr_saeid
09-03-2011, 23:45
سلام دوستان، خسته نباشید
مدتیه زده به سرم یه موتور بخرم، چون تاحالا موتور نداشتم زیاد سر در نمیارم
یه موتور سبک بدون کلاچ و ترجیحاً دنده اتوماتیک (گازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) البته باکلاس هم باشه
چندی پیش یه اسکوتر دیدم خیلی حال کردم. اگه اشتباه نکنم پیشرو پرشیا بود
میشه راهنماییم کنید اینا قیمتش چطوریه؟ اصلاً خوب هست یا نه؟ گواهینامه میخواد؟
کدوم شرکتا تو ایران اسکوتر میزنن؟ سایت دارن؟
نو بگیرم بهتره یا کارکرده؟ (افت قیمتش زیاده؟)
ممنون میشم راهنماییم کنید، ممنون

MONST3R
10-03-2011, 08:38
ممنون از راهنمایتون اما هر چی گشتم موتور سیکلتی به اسم زیگما پیدا نکردم اگه لطف کنین یه عکسی بزارین یا ادرس نمایندگی شو بهم بدین لطف میکنین در ضمن ما تو اصفهانیم
منتظرم.......................:46:

Ezel
10-03-2011, 19:47
ممنون از راهنمایتون اما هر چی گشتم موتور سیکلتی به اسم زیگما پیدا نکردم اگه لطف کنین یه عکسی بزارین یا ادرس نمایندگی شو بهم بدین لطف میکنین در ضمن ما تو اصفهانیم
زیگما ( نه سیگما) تولید شرکت" سیکلت سازان آسیا " هست ، نشانی نمایندگی هم اطلاعی ندارم و فکر میکنم ذکرکردنش هم بر خلاف قوانین انجمن باشه . اما اگر سرچ کنید در دنیای مجازی مطمئنا اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد ( اطلاعات تمامی سازندگان وطنی در وبسایت سندیکای موتورسیکلت سازان موجود هست ، زحمت جستجو هم با شما) .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان، خسته نباشید
یه موتور سبک بدون کلاچ و ترجیحاً دنده اتوماتیک (گازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) البته باکلاس هم باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید، ممنون البته حدود بودجه ای مشخص نکردید ، به هر روی :
پیرو پرشیا تا جایی که اطلاع دارم دیگه تولید نمیشه و گویاآخرین سال تولیدش هم 86 بوده ، هرچند خوب بودن نسبی هست اما برای طی کردن مسافتهای کوتاه گزینه ی بدی نیست ، البته از لحاظ تامین لوازم یدکی و تعمیرکار مجرب در مضیقه هستند دارندگان این نوع موتورها .
رانندگی با تمام وسائل نقلیه ی موتوری بر طبق قانون مستلزم گواهینامه داشتن هست اما در ایران متاسفانه خیلی حساسیت نشون داده نمیشه بر روی موتورهای بدون دنده (گازی) .
این نوع موتورها به علت اینکه بازار پر رونقی ندارند معمولا با افت قیمت شدیدی مواجه میشن . بدون شک صفر کیلومتر گزینه ی بهتری هست اما باز هم بستگی به حدود بودجه ی شما داره . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

petr-cech
10-03-2011, 21:27
سلام دوستان، خسته نباشید
ممنون میشم راهنماییم کنید، ممنون

پیشرو پیک هم بدون دنده هست

vahidshah
11-03-2011, 01:07
به نظر شما از بین موتور چینی ها تو حجم 250 سی سی و تریل په موتوری بهتره؟
قدرت مهمه

Last Night
11-03-2011, 18:35
سلام دوستان خسته نباشن
بنده کمترین قصد خرید یه موتور cg 125 ایرانی داشتم برای رفت و امد تا دانشگاه (به خاطر بنزین 700 تومنی و جیب خالی)
الان ارزونترین این موتورا تو بازار چنده؟؟؟ یه زمانی رسال 84 رفیقم یه موتور هیرمن خرید 340/000 !!!

در ضمن رفتم این سایتی که تبلیغ میکنن تو تی وی سه مدل موتور 125 دیدم . اینم لینکش

دوستان لطفا این لینکو ببینید زود باز میشه و نظر بدید
ممنون///

piremard
11-03-2011, 22:41
سلام دوستان خسته نباشن
بنده کمترین قصد خرید یه موتور cg 125 ایرانی داشتم برای رفت و امد تا دانشگاه (به خاطر بنزین 700 تومنی و جیب خالی)
الان ارزونترین این موتورا تو بازار چنده؟؟؟ یه زمانی رسال 84 رفیقم یه موتور هیرمن خرید 340/000 !!!

در ضمن رفتم این سایتی که تبلیغ میکنن تو تی وی سه مدل موتور 125 دیدم . اینم لینکش

ممنون///
برای خرید موتور صرفا ارزون - 300 تومانی - مستقیم برید بازار
فرق ویژه ای هم با هم ندارن مگر موارد گرونتر همبن 125 مثل تکتاز
ضمنا بنزین آزاد موتور هم 700 تومنه+بیمه+گواهینامه+کلاه+د ستکش + پوتین و ژاکت که البته کسی تو ایران نمی پوشه ولی حداقل روزی یکبار بعد از رسیدن به منزل باید دوش گرفت + روغن و هزینه های سایر نگهداری و تعمیرات
پس اگر صرفا انتخاب ارزون دارید و تصورتون اینکه بقیه به ذهنشون خطور نکرده چرا موتورسیکلت سوار نمی شند . اینا رو بیاد بیارید .
موتورسیکلت گرون ، امنیت و هزینه های جانبیه کمتر و طول عمر قطعات بیشتر
موتورسیکلت ارزون ، ریسک بسیار بسیار زیاد

TIG3R
12-03-2011, 09:27
سلام دوستان خسته نباشن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان لطفا این لینکو ببینید زود باز میشه و نظر بدید
ممنون///

منم یه روز همچین فکری میکردم ولی بعد که موتور خریدی میفهمی چقدر خرج رو دستت میذاره :41:.

البته اگه بخوای صفرش تا 580 تومن یا 600 تومن میتونی پیدا کنی اما بعدشم حساب کیفیتشو بکن

Last Night
13-03-2011, 16:25
برای خرید موتور صرفا ارزون - 300 تومانی - مستقیم برید بازار
فرق ویژه ای هم با هم ندارن مگر موارد گرونتر همبن 125 مثل تکتاز
ضمنا بنزین آزاد موتور هم 700 تومنه+بیمه+گواهینامه+کلاه+د ستکش + پوتین و ژاکت که البته کسی تو ایران نمی پوشه ولی حداقل روزی یکبار بعد از رسیدن به منزل باید دوش گرفت + روغن و هزینه های سایر نگهداری و تعمیرات
پس اگر صرفا انتخاب ارزون دارید و تصورتون اینکه بقیه به ذهنشون خطور نکرده چرا موتورسیکلت سوار نمی شند . اینا رو بیاد بیارید .
موتورسیکلت گرون ، امنیت و هزینه های جانبیه کمتر و طول عمر قطعات بیشتر
موتورسیکلت ارزون ، ریسک بسیار بسیار زیاد

درسته که بنزین ازاد موتور هم 700 تومنه ولی با مصرف صدی ده لیتر پراید:27: به صرفه تره...

افرین افرین ....شما واقعا اینا رو میپوشین...:18::18::18:

درسته که موتور هم هزینه داره ولی به نسبت با 4 چرخ هزینه به مراتب پایین تری داره...///
باز هم ممنون///

در مورد اون لینکی که دادم نظر خاصی نداریذ؟/

piremard
13-03-2011, 18:56
درسته که بنزین ازاد موتور هم 700 تومنه ولی با مصرف صدی ده لیتر پراید:27: به صرفه تره...

افرین افرین ....شما واقعا اینا رو میپوشین...:18::18::18:

درسته که موتور هم هزینه داره ولی به نسبت با 4 چرخ هزینه به مراتب پایین تری داره...///
باز هم ممنون///

در مورد اون لینکی که دادم نظر خاصی نداریذ؟/
بله همیشه gear همراهمه حتی تو زل گرمای جهنمی تابستون تهران .

در مورد لینک هم نوشتم قیمت رو از بازار بپرسید نه سایت . این قیمتها همگی کاذبند .اگر هم پراید 100 تا 10 می سوزونه . در عوض سهمیه بنزینش ماهی 25 لیتر نیست .
الانم وقت خرید موتور نیست و کسیم بخره انگار موتور دست دوم خریده چون همگی تولید 89 خوردن و سندشون مال امسال محسوب می شه . برای موتور مدل سال 1390 باید تا اواسط اردیبهشت صبر کنید . تا اون زمان موتوری پلاک نمی شه

Namdarian
13-03-2011, 19:16
به نظر شما از بین موتور چینی ها تو حجم 250 سی سی و تریل په موتوری بهتره؟
قدرت مهمه
با سلام . یک زمانی خودم میخواستم تریل هوندا بخرم و برای تست نیز نصف روز دستم بود . خیلی سنگین بود و پدرم را دراورد . کلاً تریل را پیشنهاد نمیکنم ولی 250cc هم قویتر و ایمنتر است هم کیفیت و صدای ارامتری دارد .

سلام دوستان خسته نباشن

ممنون///
دوست خوبم قارقارک نخر و پولت را دور نریز . نه ایمنی دارد نه صدای ارام نه قدرت نه کیفیت نه هیچی . دوچرخه صد برابر بر ان شرف دارد . پیشنهادی که به دوست قبلی کردم را عملی کن و 250cc بگیر .

Last Night
13-03-2011, 20:32
با سلام . یک زمانی خودم میخواستم تریل هوندا بخرم و برای تست نیز نصف روز دستم بود . خیلی سنگین بود و پدرم را دراورد . کلاً تریل را پیشنهاد نمیکنم ولی 250cc هم قویتر و ایمنتر است هم کیفیت و صدای ارامتری دارد .

دوست خوبم قارقارک نخر و پولت را دور نریز . نه ایمنی دارد نه صدای ارام نه قدرت نه کیفیت نه هیچی . دوچرخه صد برابر بر ان شرف دارد . پیشنهادی که به دوست قبلی کردم را عملی کن و 250cc بگیر .

دوست عزیز 250 سی سی چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟
راستش خودمم از تریل خوشم میاد...

راستی فی و مظنه اگه دستتونه بفرمایید///

TIG3R
14-03-2011, 09:58

لطفا درست وبه جا از کلمات استفاده کنید

TIG3R
14-03-2011, 10:20
بله همیشه gear همراهمه حتی تو زل گرمای جهنمی تابستون تهران .

در مورد لینک هم نوشتم قیمت رو از بازار بپرسید نه سایت . این قیمتها همگی کاذبند .اگر هم پراید 100 تا 10 می سوزونه . در عوض سهمیه بنزینش ماهی 25 لیتر نیست .
الانم وقت خرید موتور نیست و کسیم بخره انگار موتور دست دوم خریده چون همگی تولید 89 خوردن و سندشون مال امسال محسوب می شه . برای موتور مدل سال 1390 باید تا اواسط اردیبهشت صبر کنید . تا اون زمان موتوری پلاک نمی شه

من از یکی از اشناهامون تو شرکت JETRO اصفهان پرسیدم موتور های 90 کی به بازار میاد گفت 21 فروردین به بعد حالا شاید به قول شما تا اون موقع پلاک نشه

Namdarian
14-03-2011, 17:14
لطفا درست وبه جا از کلمات استفاده کنید
خیلی هم بجا استفاده کردم عزیزم !

piremard
14-03-2011, 18:18
من از یکی از اشناهامون تو شرکت JETRO اصفهان پرسیدم موتور های 90 کی به بازار میاد گفت 21 فروردین به بعد حالا شاید به قول شما تا اون موقع پلاک نشه
سلام
خب شاید مرکز شهرستان خلوت تر باشه . بنده هم که نه تولید کننده هستم و نه مسئول شماره گذاری
اما بطور تقریبی پلیس از ابتدای اردیبهشت شروع به پلاک کردن می کنه و تا به خریدار برسه تا اواسط طول می کشه + زمان سند صفر صادر کردن که حداقل حدود 1 هفته می شه - اینا تجربه من از پارسال هست که موتورهای قدیم هم قرار بود پلاک ملی بگیرن ممکنه الان بخاطر خلوت شدن کارشون تسریع پیدا کنه - .
و البته احتمال اینکه موتوری در آخر سال در این بین شماره گذاری بمونه تا نوبتش به سال بعد برسه هم برای تولید کننده های بزرگ مثل موتورهای آپاچی و پولسار بنظرم می رسه .

hamed malekpour
25-03-2011, 10:03
یه موتور سیکلت تا 700هزار تومان برای من معرفی کنید.

abbas dvb
25-03-2011, 11:38
با سلام به دوستان
من یه موتور پالس 220پیدا کردم که 2800کیلومتر هم راه رفته مدل اول 89هستش میخواستم بدونم چقدر میارزه البته موتور تمیزه وتصادف وزمین خوردگی واین چیزها هم نداره ممنونمیشم زودتر جوابمو بدین

Ezel
25-03-2011, 19:04
یه موتور سیکلت تا 700هزار تومان برای من معرفی کنید.
سلام ،

البته به مورد استفاده تون اشاره مي كرديد مي شد ديتاي دقيق تري ارائه داد ، و اينكه صفر يا كاركرده مد نظرتون هست ، علي الايحال ( به قول جناب پيرمرد اني وي سابق : دي ) :

از ديد بنده گزينه هاي زيرمناسب بودجه و فراخور شما هستند :

در وهله ي اول 125 هاي وطني - چيني خودمون هستند كه با بودجه ي شما ميشه صفر هم خريداري كرد ،

گزينه ي دوم هم موتورهاي طرح ويو هستند كه شروع قيمت صفر اونها حدود 800 ه.ت قيمتش هست ( بسته به برند سازنده قيمتش هم روند صعودي رو طي ميكنه ) كه كاركرده ي اين نوع هم با بودجه ي شما سنخيت چيدا خواهد كرد كه البته اين گزينه ي كاركرده رو چندان توصيه نميكنم .
+
در هر صورت موتورهاي كاركرده مثل ويو هم با بودجه ي شما يافت ميشه اما بسيار كاركرده ، و برخي مدل هاي كاركرده ي ديگه ؛ اما :

ارائه ي ديتاي دقيق تر از شما = راهنمايي و مشاوره و نظر دهي جامع تر احتمالا .
:20:

mansoooooooor
27-03-2011, 18:29
سلام به همه !!! چند تا سوال داشتم 1: موتور در ایران تا چند سی سی مجاز هست ؟؟
2:اینکه میگن موتور های غیر مجاز رو پلیس حق تیر داره یعنی چی ؟؟
3:هوندا crm125 مجازه یا غیر مجاز ؟؟
تشکر از همه ی دوستان :11:

Ezel
27-03-2011, 19:37
سلام به همه !!! چند تا سوال داشتم 1: موتور در ایران تا چند سی سی مجاز هست ؟؟

سلام ، تا 250 سی سی .

2:اینکه میگن موتور های غیر مجاز رو پلیس حق تیر داره یعنی چی ؟؟

این خبرگزاری "میگن" معمولا قابل استناد نیست ، اجازه ی تیراندازی ( مصطلح به حق تیر) در شرایط استثنایی و خاص وجود داره ، این جواز خاص معمولا برای شرایط خاص تعریف میشه ، نه برای وسیله ی خاص .

خاطرم هست زمانی شایع بود نیروی انتظامی در مواجهه با GTO ها و سوارانشون حق تیر داره ، هرچند شتاب خوبی داشتند این نوع ولی همون زمان هم چندان منطبق بر واقعیت نبود این مدعا ، چه بسا ممکنه در شرایطی نیروی انتظامی مجبور به تیراندازی به سوی راکب 125 خودمون بشه .

3:هوندا crm125 مجازه یا غیر مجاز ؟؟

این نوع موتور اگر اشتباه نکنم دو زمانه هست ، و تردد موتورسیکلتهای دوزمانه ممنوع هست .
+
اطلاعی ندارم که از 2001 به اینطرف هم تولید شده یا نه ، از لحاظ مدل هم در رده ی فرسوده ها محسوب میشه ( بر مبنای 10 سال برای موتور سیکلت و شماره گذاری نشدنشون) و باز هم تردد فرسوده ها ممنوع هست .

TIG3R
28-03-2011, 16:43
دوستان قصد خرید موتورهای وطنی داشتم (همین 125 CCها)
دو نوع برند مورد نظرم هست :
1-کویر 125 سی سی(قیمت:780 تومن)
2-کویر 125 پنج دنده استارتی (قیمت: 820 تومن)
3- جت رو 125 سی سی(قیمت 730 تومن)
فقط کیفیت قطعات وماندگاریش برام مهمه
به نظر شما کدومش کیفیت بهتری داره کدومشو بگیرم؟؟؟؟
مورد 2 چطوره همون 5 دنده رو میگم

piremard
28-03-2011, 21:30
دوستان قصد خرید موتورهای وطنی داشتم (همین 125 CCها)
دو نوع برند مورد نظرم هست :
1-کویر 125 سی سی(قیمت:780 تومن)
2-کویر 125 پنج دنده استارتی (قیمت: 820 تومن)
3- جت رو 125 سی سی(قیمت 730 تومن)
فقط کیفیت قطعات وماندگاریش برام مهمه
به نظر شما کدومش کیفیت بهتری داره کدومشو بگیرم؟؟؟؟
مورد 2 چطوره همون 5 دنده رو میگم
سلام
از کیفیت این محصولاتی که نوشتید خبری ندارم . تصور نمی کنم اونقدر امتیازا بیشتری نسبت به خانواده هوندا 125 های متداول داشته باشند .
الان تازه فصل عوض شده . تو بازار موتورسیکلتهای 130 و 150 سی.سی با امکاناتی مثل سیستم استارتی ، گیرباکس 5 دنده و ... کم نیست
قیمت موتورسیکلتها هم ظاهرا بی تغییر مانده چون یا فروش خوب بوده یا به نمایندگان خوش می گذشته . الان دیگه سخت نمی گیرن و بازارشون رو رقابتی می بیند . مثل فارس موتور و جت رو و کویر
اگر می تونید مدتی صبر کنید با مقداری پس انداز تا موتورسیکلت بهتری بخرید .
اگر هنوز بر خرید هوندا 125 اصرار دارید پیشنهاد من یک مدل ارزون قیمته
موفق باشید :46:

farrhad
30-03-2011, 19:04
سلام به دوستان. میخواستم یه موتور نسبتا قوی تو مایه ها پولسا یا اگه پیدا بشه کاوازاکی کیپس کارکرده ارزون تردد آزاد(زیر 250) بگیرم. هر چند از چندین سال پیش موتور دارم( CDI والانم125 ایرانی) اما از این موتورا هیچ اطلاعی ندارم. پولم در حدود 2.200. میشه لطف کرده راهنماییم کنید. مخصوصا در مورد کاوازاکی، با این پول میتونم پیدا کنم. به صلاحه.(از نظر سواری دادن و بیدردسر بودن)

piremard
30-03-2011, 19:42
سلام به دوستان. میخواستم یه موتور نسبتا قوی تو مایه ها پولسا یا اگه پیدا بشه کاوازاکی کیپس کارکرده ارزون تردد آزاد(زیر 250) بگیرم. هر چند از چندین سال پیش موتور دارم( CDI والانم125 ایرانی) اما از این موتورا هیچ اطلاعی ندارم. پولم در حدود 2.200. میشه لطف کرده راهنماییم کنید. مخصوصا در مورد کاوازاکی، با این پول میتونم پیدا کنم. به صلاحه.(از نظر سواری دادن و بیدردسر بودن)
سلام
کاوازاکی kawasaki krr 150 که در عرف ایران به اشتباه به اون "کیپس" خالی می گند . یک موتورسیکلت دو زمانه هست و در نتیجه پلاک ملی نمی شه و مجوز تردد در معابر عمومی نداره .
بی جهت نیست که فقط 150 سی.سی حجم سیلندر داره با ماکزیمم سرعت 240 کیلومتر بر ساعت . و شش دنده گیرباکس

با سرمایه شما می شه موتورسیکلتها چهارزمانه با قدرت و توان معمولیه خیابانی رو خرید مثل آپاچی 180 . شتاب این موتورها کمه نسبت به سوپر-بایک ها . اما خوبه . بهتر از هوندا 125 cdi هست .
پولسار سری f هم گمانم هنوز وارد نشده . با 220 سری فعلی حدود 1 اسب بخار تفاوت داره و موتورسیکلت با کیفیت و از نظر فناوری بسیار جالبه توجهه

farrhad
30-03-2011, 20:20
با تشکر از پیرمرد. اگه روزی کاوازاکی150 رو بخرم وپلیس بگیره احتمال زیاد برگشت نداره،درسته؟ یا با جریمه آزادش میکنن؟

piremard
30-03-2011, 22:56
با تشکر از پیرمرد. اگه روزی کاوازاکی150 رو بخرم وپلیس بگیره احتمال زیاد برگشت نداره،درسته؟ یا با جریمه آزادش میکنن؟
سلام
کاوازاکی 150 سی.سی چهارزمانه هم شاید داشته باشیم . اما کیپس دوزمانه است .
از قانونین جزایی اون مطلع نیستم . از غالب مردم هم بپرسید هر کدام تجربی یا از شنیده ها می گن . تنها چیزی که مسلمه اینکه موتورسیکلت دوزمانه رو هم حتی پلیس حق استفاده نداره و حتی مناقصات اداری اونهم غیرقانونیست و اوراق محسوب می شند .
گویی که چند قطعه فلز بهم چسبیده باشند . اما خب چون کشور جالبی هستیم در اجرای قانون شما می تونید این موتورها رو در مثلا پارک کوهسار تهران یا پیست موتورسواری آزادی ببینید یا حتی اتوبان شهید بابایی !!

الان دولت به مالکان این موتورها تسهیلات اسقاط خودرو می ده . ولی شما بوفور وسپاهای دو زمانه رو در شهر می بینید ... شبیه به ماجرای تام و جری می مونه . هیشکی قانون رو جدی نمی گیره حتی قانونگذار

shab_tab2001
02-04-2011, 12:47
سلام.
من تصمیم دارم یه موتور بدون کلاچ بگیرم رنج قیمتش هم حدود 900 باشه.
شاید روزی بخواد 50 تا را بره ( مسیر رفت و برگشت به یگان خدمت )
کسی هم نیستم که بخوام بهش فشار بیارم نشونش هم دوچرخه رالیمه که الآن بعد از 5 سال فقط بهش گریس زدم و چرخهاش رو باد کردم.
اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم

Ezel
02-04-2011, 21:18
سلام.
من تصمیم دارم یه موتور بدون کلاچ بگیرم رنج قیمتش هم حدود 900 باشه.
شاید روزی بخواد 50 تا را بره ( مسیر رفت و برگشت به یگان خدمت )
کسی هم نیستم که بخوام بهش فشار بیارم نشونش هم دوچرخه رالیمه که الآن بعد از 5 سال فقط بهش گریس زدم و چرخهاش رو باد کردم.
اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم

سلام ،

شخصا تولیدات کویر موتور رو در این باره پیشنهاد میکنم ، رادیسون 125 و رکورد 125 (قیمت روز رو البته اطلاعی ندارم و احتمالا هم به علت تعطیلات مشخص نیست اما به احتمال قریب به یقین با بودجه ی شما سازگار هست) .
+
البته تولیدات دیگری هم هستند مثل پیشرو ، روان ، هیرمن و ... اما به غیر از پیشرو ( اون هم تا حدودی) کیفیت سایر محصولات تعریف چندانی ندارد .

shab_tab2001
02-04-2011, 22:02
سلام.
ممنون از راهنماییتون.
همه موتورهای بدون کلاچه موجود طرحه ویون؟ یا مدلهای دیگه ای هم هست؟

Ezel
03-04-2011, 15:36

در بازار ایران که نوع دیگه ای رو سراغ ندارم .
+
قبل از ویو هم طرح و بیس طرح اصلی کاب ها تقریبا همین بوده ، مثل مودناس 110 که بهمن 110 کپی ناموفق اون بود و یا حتی قبل از مودناس .

Yashar Cross
03-04-2011, 16:34
كسي از قيمت موتور كراس چيزي بلده؟
دوستدار شما ياشار

piremard
03-04-2011, 19:40
سلام.
ممنون از راهنماییتون.
من منظور شما رو از "موتور بی کلاچ" متوجه نمی شم . یعنی سیستم گیرباکسی که کلاچ نداره ؟ درست فهمیدم ؟
بعد قدرت انجین به چرخ چطور منتقل می شه ؟ اگر اصطلاح انگلیسی این "بی کلاچ" بودن رو هم بفرمایید خیلی خوب می شه ک
no clutch?
without clutch ?

farrhad
03-04-2011, 19:54
از اساتید خودم یه سوال دیگه داشتم. سوزوکی250 وارداتی شرکت آمیکو چطوره؟ چون اینطور که دیدم قیمتش از پولسار 220 که شدیدا طلبش شدم ارزونتره. از نظر قدرت, زیبایی(به نظر شما) وقطعات. کلا شما کدومو ترجیح میدین.البته میدونم هیچ ارزونی بی هکمت نیست. اما تجربه شما برام خیلی مهمه.

shab_tab2001
03-04-2011, 20:12
سلام.
اگه میخوایید اطلاعاتون رو به رخ بکشید میتونید اینکار رو بکنید چون من اطلاعی در این مورد ندارم.
یعنی واقعا سوال رو باید اینجوری جواب داد؟

hossein_dig
03-04-2011, 21:33
از اساتید خودم یه سوال دیگه داشتم. سوزوکی250 وارداتی شرکت آمیکو چطوره؟ چون اینطور که دیدم قیمتش از پولسار 220 که شدیدا طلبش شدم ارزونتره. از نظر قدرت, زیبایی(به نظر شما) وقطعات. کلا شما کدومو ترجیح میدین.البته میدونم هیچ ارزونی بی هکمت نیست. اما تجربه شما برام خیلی مهمه.
منظورت هم کارکاردهای پلیسه ؟
که لگن شده ؟
صفره ؟ سند داره ؟

piremard
03-04-2011, 22:33
سلام.
اگه میخوایید اطلاعاتون رو به رخ بکشید میتونید اینکار رو بکنید چون من اطلاعی در این مورد ندارم.
یعنی واقعا سوال رو باید اینجوری جواب داد؟
سلام کاربر محترم
کامنت شما توسط ناظم محترم انجمن حذف شده . لیکن برای اینکه شما دچار سوء تفاهم هستید . گفتم اینهم حمل بر استفاده مدیریتی بنده می شه که بهمین دلیل کامنت رو بر گرداندم .

من سووال شما رو جواب ندادم . بلکه برام جالب بود بدونم اگر سیستمی هست که من از اون اطلاعی ندارم . حتی درخواست کردم اصطلاح انگلیسی اون رو بنویسید . این توهین آمیز بود ؟!

بهر جهت طبق دیتای شخصی بنده نوعی سیستم انتقال قدرت در موتورسیکلتهای الکتریکی و یک نوع در گیر باکس های "دابل کلاچ" استفاده می شه که اونها هم جایگزین کلاچ معمولی رو دارن . البته اگر صحبت ما پیرامون انجین های ضعیف نباشه . پس نتیجه گرفتم که شما بدنبال موتورسیکلت های "دنده اتوماتیک" هستید .
یک نکته رو در نظر داشته باشید که موتورسیکت های دنده خودکار ای امنیت و شتاب کمتری نسبت به موتورهای معمولی دارند . منظور از امنیت در اینجا استفاده از قدرت انجین در کنترل و ترمز گرفتن هست .
موفق باشید

farrhad
04-04-2011, 10:20
من این موتورو تو سایتا خرید و فروش موتور تو این چند روزه دیدم. راستش تا حالا به موتور پلیسا دقت نکرده بودم.ظاهراً که بدرد بخور نمیان(نسبت به پولسار). اما اینا که تبلیغشو نودیدم مدل حدودا82 اند وظاهراً تمیز.(هرچند از رو عکس نمیشه نظر داد).بعضیاشونم مزایده ای بودن. من فقط بخاطر حجم موتور بالاترش کنجکاو شدم مشخصاتشو بیشتر بدونم.

farrhad
04-04-2011, 10:21
ضمناً کارت سوخت وسند وپلاک هم دارند.

piremard
04-04-2011, 12:22
من این موتورو تو سایتا خرید و فروش موتور تو این چند روزه دیدم. راستش تا حالا به موتور پلیسا دقت نکرده بودم.ظاهراً که بدرد بخور نمیان(نسبت به پولسار). اما اینا که تبلیغشو نودیدم مدل حدودا82 اند وظاهراً تمیز.(هرچند از رو عکس نمیشه نظر داد).بعضیاشونم مزایده ای بودن. من فقط بخاطر حجم موتور بالاترش کنجکاو شدم مشخصاتشو بیشتر بدونم.
سلام
کلمه "آمیکو" در انجمن سرچ کنید . بارها در مورد این موتور بحث شده

farrhad
05-04-2011, 10:03
چکیده نظر خودتون در مورد این موتور برام مهمه؟ اگه زحمت نیست.

aminit
05-04-2011, 23:06
سلام دوستان
چند وقتيه ميخام يه آپاچي180 بخرم
ولي ديوونه موتور سنگينم:21:
لطفا راهنمايي كنيد : با توجه به اينكه موتور سنگين غير مجازه و محدوديت داره و با توجه به اينكه با خريد آپاچي ديگه پولش بر نمي گرده.
كدومشو پيشنهاد ميكنيد؟

piremard
06-04-2011, 03:58
چکیده نظر خودتون در مورد این موتور برام مهمه؟ اگه زحمت نیست.
سلام
زحمت فقط سرچ در انجمن بود :

اینها نظرات بنده هست . می تونه صحت داشته باشه یا خیر . من تضمینی در این مورد ندارم .

سلام دوستان
چند وقتيه ميخام يه آپاچي180 بخرم
ولي ديوونه موتور سنگينم:21:
لطفا راهنمايي كنيد : با توجه به اينكه موتور سنگين غير مجازه و محدوديت داره و با توجه به اينكه با خريد آپاچي ديگه پولش بر نمي گرده.
كدومشو پيشنهاد ميكنيد؟

چرا پول آپاچی بر نمی گرده . چون موتور با تکثیر بالا در خیابونه . مشتری دست دوم هم زیاد داره و ضرر پولش کمتر از خرید موتورهای کم متقاضیست - چیزی که من از سیستم بازار ایران تابحال فهمیدم -
با اینهمه بستگی به کاربری شما داره چی بخرید . کسی غیر خوده شخص شما نمی تونه این سووال رو جواب بده

aminit
06-04-2011, 10:24
چرا پول آپاچی بر نمی گرده . چون موتور با تکثیر بالا در خیابونه . مشتری دست دوم هم زیاد داره و ضرر پولش کمتر از خرید موتورهای کم متقاضیست - چیزی که من از سیستم بازار ایران تابحال فهمیدم -
با اینهمه بستگی به کاربری شما داره چی بخرید . کسی غیر خوده شخص شما نمی تونه این سووال رو جواب بده[/QUOTE]
من يه رايكا125 دارم و خيلي دوستش دارم:40:واقعا عاليه!!!
توي شهر هر كاري دارم با اون ميرم بيرون
اما يه موتور ميخاستم كه باهاش حال كنم. با شتابش با قيافش با صداش و....
سوال:قيمت آپاچي ازكارخانه با بازار آزاد چه فرقي داره و چنده؟
به نظر شما تقريبا با چقدر ضرر ميشه فروختش؟
باتشكر از پاسخ شما

piremard
06-04-2011, 12:55
با اینهمه بستگی به کاربری شما داره چی بخرید . کسی غیر خوده شخص شما نمی تونه این سووال رو جواب بده
من يه رايكا125 دارم و خيلي دوستش دارم:40:واقعا عاليه!!!
توي شهر هر كاري دارم با اون ميرم بيرون
اما يه موتور ميخاستم كه باهاش حال كنم. با شتابش با قيافش با صداش و....
سوال:قيمت آپاچي ازكارخانه با بازار آزاد چه فرقي داره و چنده؟
به نظر شما تقريبا با چقدر ضرر ميشه فروختش؟
باتشكر از پاسخ شما

[/QUOTE]موتورسیکلت دست دوم در بازار ایران قیمت نداره . حتی سیستم فروش و معامله هم نداره . تصادفی-توافقی هست . یکوقت موتوربنام ایکس که خیلی خوب مونده ارزون تر از همون مدل دو تا خیابون پایین تر که ممکنه تصادفی هم باشه فروخته بشه .
پس اگر الان خیالتون جمع بابت خرید نیست زیاد رو شانس فروش دست دم با ضرر کم حساب نکنید و اصلا از ابتدا نخرید !

این موتورهایی که تو ارنج پولسار و آپاچی هستند با اختلاف نزدیکی شتاب مشترکی دارند . بخاطر دور موتور و حجم سوخت و کمی تفاوت تکنولوژی یکیشون مثلا 20 کیلومتر نهایتا سریعتر از دیگری می شه
برای موتورسیکلت با شتاب متوسط به بالا باید حداقل 7-8 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.
آپاچی و پولسار هم بدلیل اشباع هر قدرم بنظر شما "خوش قیافه" یا بقول من "خوش استایل" باشند زیادی تکراری شدن . دست هر کسی می بینید . پشتش کلنگ کارگری می ذارن و جلوش طلق بزرگ
فکرشو بکن سر چهارراه پهلوی کسی با موتورمشابه خودت باایستی که مایه شرمساریت بشه ! برای من از این اتفاقات افتاده بهمین خاطر ترجیح می دم قاطر سوار شم ولی "تَک" سوار خیابون باشم
پس پیشنهاد می کنم زیاد به قیافه این موتورهای ضعیف ایران اهمیت ندید . از کیفیتش خوشتون اومد کفایت می کنه

aminit
07-04-2011, 11:53
با اين حرفت كه ايراني ها تو نگه داري موتور بي اهميت هستند و پشتش بيل و كلنگ ميزارن كاملا موافقم
ببخشيد فضوليه خودتون چي سوار ميشيد؟
در ضمن اگر قيمت آپاچي مدل90 رو داريد ممنون ميشم.

piremard
07-04-2011, 13:09
قیمت دقیق ندارم .ظاهرا همون حدودای 2 میلیون و اندی هست . مثلا 2100 . زنگ بزنید از "فروشگاه مرکزی" سووال کنید .
چون حتی نمایندگیها نرخهای مختلف می گند .
موتور فعلیه من تو تاپیک "عکس موتورسیکلت اعضا .." معرفی شده . شما هم خواستید عکس موتور فعلیتون رو می تونید اونجا برای بقیه بگذارید .

soheildolatabadi
07-04-2011, 23:39
اساتید گرامی،
با سلام و احترام، با بودجه زیر 1/000/000 تومن، تریل سبک (مثلا در حد 125 و 150 و ..) برای تردد شهری چی پیشنهاد میدید؟

مننون از توجه شما

aminit
08-04-2011, 11:18
اساتید گرامی،
با سلام و احترام، با بودجه زیر 1/000/000 تومن، تریل سبک (مثلا در حد 125 و 150 و ..) برای تردد شهری چی پیشنهاد میدید؟

مننون از توجه شما

تو اين قيمت چيز خوبي گيرت نمياد.كلا تريل تو ايران اوضاع جالبي نداره خيلي بي كيفيت هستند و خيلي زود لش ميشن
فقط تريل " روان RV " خوبه و ميشه بهش نگاه كرد كه اونم صفرش حدود يك و هفتصد قيمت داره. پيشنهاد ميكنم يه كفي بخري بهتره

soheildolatabadi
08-04-2011, 23:30
تو اين قيمت چيز خوبي گيرت نمياد.كلا تريل تو ايران اوضاع جالبي نداره خيلي بي كيفيت هستند و خيلي زود لش ميشن
فقط تريل " روان RV " خوبه و ميشه بهش نگاه كرد كه اونم صفرش حدود يك و هفتصد قيمت داره. پيشنهاد ميكنم يه كفي بخري بهتره

ممنون دوست عزیز. کاملا حرفتو قبول دارم. آخه داستن اینه که ماشین دارم ولی برا رفت و آمد به محل کارم (تهران - روزی 40km داخل شهر) می خوام موتور بگیرم جوری که فقط کارم رو راه بندازه. چون قد و قوارمون خارج از استاندارده :27: (قد 1/90 در حد ابعاد بچه غول!) موتور کفی اصلا به کارم نمیاد، .یه چیزی می خوام قد بلند باشه و به قد و قواره ما بخوره! وگرنه که می دونم برای موتور سواری حرفه ای که با این پولا لاستیک موتورم نمیشه خرید
ارادتمند

aminit
09-04-2011, 10:33
من هم قدو قواره شما رو دارم. كه روي 125 خيلي ضايعه رفيقام هم بهم ميگن ولي بخاطر بي دردسري كه موتورم داره و كم خرجه
حاضر نيستم عوضش كنم .
براي شما احسان150 رو پيشنهادميكنم . چون يه كم حالت گلگير جلوي پرشي داره و به تريل شباهت داره و ترمز جلوش ديسكيه
ولي بازم تو كيفيتش شك دارم كه اگر اساتيد در اين مورد نظر بدن خيلي بهتره

hamed malekpour
09-04-2011, 15:40
کمک با بودجه ی600هزار تومان چی بگیرم برای یه جوون 20ساله که یکمی موتور سواری بلدم؟

soheildolatabadi
09-04-2011, 18:38
اساتید گرامی،

مننون از توجه شما

ممنون دوست عزیز. کاملا حرفتو قبول دارم. آخه داستن اینه که ماشین دارم ولی برا رفت و آمد به محل کارم (تهران - روزی 40km داخل شهر) می خوام موتور بگیرم جوری که فقط کارم رو راه بندازه. چون قد و قوارمون خارج از استاندارده :27: (قد 1/90 در حد ابعاد بچه غول!) موتور کفی اصلا به کارم نمیاد، .یه چیزی می خوام قد بلند باشه و به قد و قواره ما بخوره! وگرنه که می دونم برای موتور سواری حرفه ای که با این پولا لاستیک موتورم نمیشه خرید
ارادتمند

با تشکر از دوست خوبم "aminit" عزیر. منتظر نطر و راهنمایی سایر دوستان هستم

ممنون

TIG3R
09-04-2011, 20:02
با تشکر از دوست خوبم "aminit" عزیر. منتظر نطر و راهنمایی سایر دوستان هستم

ممنون

همونطور که گفته شد با این بودجه تریل خوبی گیرت نمیاد اگه از همین 125(CG &CDI) معمولی بگیری خیلی به نفعته
منم خودم یک پا هالکم ولی سوار میشم مشکلی نداره اما اگه هنوز مایلی تریل های بی کیفیت بخری با خودت درسته 125 ما کیفیت خوبی ندارند اما اگه خوب باهاشون تا کنی 3 4 سالی یا حتی بیشتر زیر پا کار میدند با خرج خیلی کم در ضمن تو چشم هم نیستند

system1000
14-04-2011, 19:35
سلام.
الان اسکوتر خوب با قیمت مناسب چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدید ؟
یه مدل پرواز 100 سی سی تو خیابون دیدم اما نمی دونم از نظر کیفیت چطوری هستش.
خودم نظرم روی honda dio هستش اما نمی دونم تو بازار گیر میاد یا نه؟
کلا چی پیشنهاد میدید.
ممنون.

DEXTER70
14-04-2011, 21:09
:5:

سلام
فرقی نداره شما قصد خرید چه کلاس و تیپ موتورسیکلتی دارید . چه بودجه ای و از کدام نقطه ی جغرافیایی .
موتورسیکلتهای زیر 250 سی.سی یا بالای اون . همگی رو لطفا همنیجا طرح کنید . کاربرانی که اطلاعاتی داشته باشند در صورت تمایل بشما مشاوره خواهند داد :13:

ضوابط تاپیک :
از هر نوع تبلیغ و نوشتن نشانی مستقم فروشگاه یا تلفنی در تاپیک خودداری کنید .
تاپیک محل عرضه ی مستقیم یا فروش وسیله نقلیه شما نیست . پس از گذاشتن مشخصات موتورسیکلتتون در تاپیک برای یافتن مشتری خودداری کنید .
بحثها و مشکلات فنی جایی در تاپیک ندارند . فقط تجربیات شخصی و مشخصات کارخانه ای موتورسیکلت مورد نظره .
در صورت قصد خرید به تجربیات شخصی در مورد حداکثر سرعتهایی که با اعلام کمپانی سازنده تفاوت زیادی دارند و تنها توسط بعضی کاربران موتورسوار تجربه شده اند چندان توجه نکنید .
هر نوع راهنمایی برای خرید موتورسیکلت بالای 250 سی.سی صرفا به قصد راندن تحت نظارت هیات موتورسواری و فدراسیون فرض می شند . از راهنمایی هایی برای خرید موتورسیکلت یا سواری غیرقانونی ، در تاپیک خودداری کنید .
در صورت نیاز این بندها قابلیت اضافه یا حذف دارند

چیرز :20:
سلام من قصد خرید موتور دارم لطفا از نمونه های زیر بهترین نوع را برایم انتخاب کنید بسیار متشکر :
1- دابچی هندی 2- ایران دوچرخ وی 6 چین درجه یک 3-فلام 125 شرکت جهان رو 4-دلتا 160 چین شرکت لیفان

hamed malekpour
19-04-2011, 20:47
تا800هزار تومان کدوم موتور سیکلت بهتره وارزش خریدن داره؟

piremard
19-04-2011, 22:09
دوستانی که در مورد موتورسیکلتهای نامعروفی سووال می پرسند یا انتظار دارند مقایسه ای داشته باشیم در مورد دو تا برند ایرانیزه شده ی سی.جی 125 ، تصور نمی کنم بشه اینکار رو کرد . چون حتی تلفن و آدرس شرکت سازنده این موتورسیکلت ها رو نمی تونید پیدا کنید ، چه رسه به گرفتن اطلاعات فنی محصول

همین هایی هم که معروف هستند کلی شایعه و مطلب انحرافی درباره شون منتشر می شه . کمپانی مادر گفته مثلا حداکثر سرعت 120 . وارد کننده ایرانی می گه 140 !
کمپانی می گه وزن خشک 140 کیلوگمر و ایران می گه 150 !
کمپانی می گه ما تو چین ساختیم . ایران می گه "تحت لیسانس کاوازاکی چین " !

بعد انتظار دارید در مورد مقایسه دو موتور مثلا "ساشا 125" و "دریا 125" چی بگیم ؟ کدومشون بهتره ؟
حداقل من نمی دونم و با تجربه ای که در پیدا کردن دیتای این محصولات داشتم بجایی نمی رسم . جالبتر اینکه این موتورسیکلت ها برچسب "موتور ایرانی" دارند . شایدم واقعا تکنولوژی این محصول به ایران خیراتی فروخته شده !

TIG3R
20-04-2011, 21:42
تا800هزار تومان کدوم موتور سیکلت بهتره وارزش خریدن داره؟
برادر شما هر چند وقت رو بودجتون میزارید!!!
بازهم تو این رنج بودجه از همین موتورهای معمول میتونین خریداری کنین

ninja3000sh
21-04-2011, 15:34
سلام دوستان.
کاوازاکی نینجا 250cc قیمت گرفتم تو طرفهای 17 شهریور قیمتش رو 15 تومن گفتند.
به نظرتون ارزش خرید داره؟؟؟؟
تو تهران کجا میشه از اون ارزونتر گیر آورد؟؟

aminit
21-04-2011, 17:48
من با صاحب اين نينجا صحبت كردم گفت سه ميليون و هشتصد خريده من كه باورم نشد
ميگفت 750 سي سيه موتورش خوش تيپه
ولي فكر كنم قيمت رو به شما بالا گفتن

piremard
21-04-2011, 20:29
سلام دوستان.
کاوازاکی نینجا 250cc قیمت گرفتم تو طرفهای 17 شهریور قیمتش رو 15 تومن گفتند.
به نظرتون ارزش خرید داره؟؟؟؟
تو تهران کجا میشه از اون ارزونتر گیر آورد؟؟

سووال شما مفهمومی نداره . ارزش خرید ؟!
ارزش خرید بسته به نیاز و سرمایه وعلاقه و ... هر چیز شخصی فرد شما داره و بما مربوط نمی شه .
قیمت اون موتور تقریبا همین هست و گرون نگفته . می تونید در این کلاس هیوسانگ که ارزونتر هست - تقریبا نصف - رو بخرید .
ارزانترین نینجاها رو شرکتهای فارس و کویر چون وارد کننده عمده هستند بنظرم باید داشته باشند . فروشگاه مرکزی فارس یک نینجا مدل جدید رو صرفا برای نمایش - نه فروش - گذاشته

من با صاحب اين نينجا صحبت كردم گفت سه ميليون و هشتصد خريده من كه باورم نشد
ميگفت 750 سي سيه موتورش خوش تيپه
ولي فكر كنم قيمت رو به شما بالا گفتن

موتور بالای 250 سی.سی پلاک ناپذیره و قابلیت تردد معابر عمومی رو برای مردم عادی نداره . همون 3 میلیون تومان هم زیادیه !
این موتور رو ضبط کنن ، قاچاق محسوب می شه و اوراق می شه

saeed_2007r
30-04-2011, 20:30
dostan mishe ye site moarefi konin ghimate be roze har motori to iran ro bebinim?

aminit
01-05-2011, 17:31
يه ياماها zeal 250 مدل98 ديدم صاحبش ميگفت سه ميليونو سيصد
مي ارزه؟
در ضمن برگه گمركي هم داره ميگفت يكو خورده اي برا گمركش داده
به نظر شما راحت پلاك ميشه ؟

saeed_2007r
01-05-2011, 19:32
واسه سی دی گیم سگا وبسایت هست ولی واسه قیمت موتور سیکلت یه سایتم بیدا نمیشه !

piremard
01-05-2011, 20:17
يه ياماها zeal 250 مدل98 ديدم صاحبش ميگفت سه ميليونو سيصد
مي ارزه؟
در ضمن برگه گمركي هم داره ميگفت يكو خورده اي برا گمركش داده
به نظر شما راحت پلاك ميشه ؟
خیر
این موتور 4 سیلندر خطّیه و پلاک ناپذیره حتی اگر 150 سی.سی باشه و همه مدارکش کامل
بی جهت نیست که بیش از 40 اسب قدرت داره

aminit
01-05-2011, 23:46
خیر
این موتور 4 سیلندر خطّیه و پلاک ناپذیره حتی اگر 150 سی.سی باشه و همه مدارکش کامل
بی جهت نیست که بیش از 40 اسب قدرت داره

جناب پيرمرد در مورد قيمت چي خوبه؟
از لحاظ موتوريت تو اين رنج چه جوري ارزيابي ميكنيد؟

piremard
02-05-2011, 01:04
این نوع خرید کردن شبیه به خریدن یک زمین می مونه که شهرداری مجوز ساخت و ساز بهش نده . پس قیمت این سبک خرید بستگی به انصاف فروشنده و توقع خریدار داره .
هیچ ملاک قیمتی نمی شه روی چیزی گذاشت که داشتنش جنبه سمبلیک داره ، مثل اشیائ عتقیه یا خودروهای کلوکسونی

پس اگر شما رو راضی می کنه و قصد دارید تو پیست ازش سواری بگیرید بنظرم با 3 تومان خوبه - نه بیشتر - . این موتور با توجه به قدیمی بودنش قطعاتش باید مستحلک باشه + تعمیر کار نداره + لوازم یدکی اون تهران پیدا نمی شه
کافیه چیزیش خراب بشه تا شما رو بخرج بسیار بندازه .

چون این موتورها مجوز ندارن ، بیمه هم نمی شند و هر نوع خسارت بدنی و جانی گردن مالکه + احتمال حبس و مسائل دیگر

saeed_2007r
02-05-2011, 15:55
AGHAYE PIRE MARD SHOMA CHERA BA MA LAJ OFTADEI DARJA POST HAYE MARO HAZF MIKONIN!

aminit
03-05-2011, 11:23
این نوع خرید کردن شبیه به خریدن یک زمین می مونه که شهرداری مجوز ساخت و ساز بهش نده . پس قیمت این سبک خرید بستگی به انصاف فروشنده و توقع خریدار داره .
هیچ ملاک قیمتی نمی شه روی چیزی گذاشت که داشتنش جنبه سمبلیک داره ، مثل اشیائ عتقیه یا خودروهای کلوکسونی

پس اگر شما رو راضی می کنه و قصد دارید تو پیست ازش سواری بگیرید بنظرم با 3 تومان خوبه - نه بیشتر - . این موتور با توجه به قدیمی بودنش قطعاتش باید مستحلک باشه + تعمیر کار نداره + لوازم یدکی اون تهران پیدا نمی شه
کافیه چیزیش خراب بشه تا شما رو بخرج بسیار بندازه .

چون این موتورها مجوز ندارن ، بیمه هم نمی شند و هر نوع خسارت بدنی و جانی گردن مالکه + احتمال حبس و مسائل دیگر

با تشكر از راهنمايي شما
موتور تا چند سيلندر پلاك ميشه؟
كلا شرايط براي پلاك كردن موتور هاي وارداتي چيه؟ از تمام جهات سي سي-مدارك-سيلندر-قدرت ...

piremard
04-05-2011, 11:44
AGHAYE PIRE MARD SHOMA CHERA BA MA LAJ OFTADEI DARJA POST HAYE MARO HAZF MIKONIN!
من اونوقت وقت ندارم با کسی "لج بازی" کنم . شما هم برای من با سایر کاربران و حتی خودم فرقی ندارید . مطابق جمع رفتار کنید تا کامنت و تاپیکتون حذف نشه
+ برای بار دوم : فارسی تایپ کنید

با تشكر از راهنمايي شما
موتور تا چند سيلندر پلاك ميشه؟
كلا شرايط براي پلاك كردن موتور هاي وارداتي چيه؟ از تمام جهات سي سي-مدارك-سيلندر-قدرت ...

شما تو فرومهای مختلف سر بزنید هر کسی فقط تجربیات شخصیش رو نوشته .
هر وقت ناجا "کلا" اطلاع رسانی کرد ، بنده و شما هم می فهمیم !
موتور4 سیلندر رو بعضا پلاک نمی کنند . برخی هم معتقدند بخاطر سند "250" سی.سی اونهاست . چون تنها تا 249 سی.سی آزاد هست !! اون 1 سی.سی کار رو خراب کرده !!

موتورسیکلت رو هم بهتره وارد نکنید . چون مثل اتومبیل اختیارات تردد آزاد نداره و نهایتا همونی گیرتون می آد که تو بازار آزاد تهران می فروشند . هم زمان بیشتری رو باید صرف کنید و هزینه بیشتری بپردازید .

موتورسیکلت آنتیک می خواید که باهاش پز بدید که مثلا تو در و همسایه "جواد" نشده باشه ؟ بله هست . تو همین تهران بیشتر بگردید موتور آنتیک پلاک پذیر پیدا می شه که البته قیمت خودشم داره . و گرنه آنتیک نمی شد و همسایتونم لنگش رو می داشت !

tsz
05-05-2011, 02:24
سلام
می خوام یه موتور سیکلت گازی بخرم نه مثل براوو یه چیز خوشگل تر میشه راهنماییم کنین چه برند هایی هست تو ایران (شبیه اینا)؟قیمتاشون چنده؟و ایا وب سایتی هست برا مشاهدشون؟
بنزینی باشه

piremard
05-05-2011, 06:10
سلام
می خوام یه موتور سیکلت گازی بخرم نه مثل براوو یه چیز خوشگل تر میشه راهنماییم کنین چه برند هایی هست تو ایران (شبیه اینا)؟قیمتاشون چنده؟و ایا وب سایتی هست برا مشاهدشون؟
بنزینی باشه

tsz
05-05-2011, 18:27
از این بهترش نیست ایران؟!:20: آخه یه زمانی موتورای خوشگل قرمز رنگ بودن چراغ جلوش شبیه 206 بود!
شبیه اینا

tsz
06-05-2011, 15:19
این نوع هست تو ایران؟قیمتش چنده؟برقی بودن به صرفه هست یا نه؟

hamed malekpour
07-05-2011, 10:52
تا 1ملیونو 500هزار تومان کدوم موتور سیکلت بهتره وچند سی سی است می خواهم صفر کیلومتر باشه وسرعت بالایی داشته باشه
وپریشی بهتره یا معمولی یا مسابقه ای؟
ویه سایت معتبر می تونید برام معرفی کنید هم قیمت های موتور باشه وهم امکاناتشون؟

Milad4171
07-05-2011, 11:35
رایسون 125 چطوره؟؟ قیمتش الان چنده
چه فرقی با رکورد داره؟؟؟
من یه موتور سبک وقشنگ و ارزون میخوام واسه رفت و برگشت به سر کار. خیلی هم کار باهاش ندارم. سرعت هم واسم مهم نیست.
نظرتون چیه؟؟؟

piremard
07-05-2011, 12:00
تا 1ملیونو 500هزار تومان کدوم موتور سیکلت بهتره وچند سی سی است می خواهم صفر کیلومتر باشه وسرعت بالایی داشته باشه
موتورسیکلت های برقی تاپیک دارند
قیمت این موتورها متناسب با توان و ظرفیت کاربری شون معمولا 3 برابر گرانتر از بنزینی هست . ولی خوب مزیتهای مثل هزینه نگهداری بسیار کم و تقریبا صفر + منبع تغذیه همیشه در دسترس دارند

اینجا سایت معرفی نمی کنیم . خوده اینجا منبعه !
کلاس موتورسیکلت بستگی به کاربری داره نه خوشگلی و نه سرعت
معیارتون رو تناسب با نیازتون بدید . اگر یک موتورسیکلت ساده خیابانی نیاز شما رو برآورده می کنه پس لابد بهترین انتخاب فعلی شما همینه !

hamed malekpour
07-05-2011, 14:55
امکانات مورد نیاز من راحتی کار با موتور وصدای خوبی داشته باشه و ترمز هی قوی وزیبایی ودواموبرای رفت آمد تو شهر می خواهم؟

TIG3R
12-05-2011, 17:35
امکانات مورد نیاز من راحتی کار با موتور وصدای خوبی داشته باشه و ترمز هی قوی وزیبایی ودواموبرای رفت آمد تو شهر می خواهم؟

با اجازه از جناب پیرمرد
هیچ موتوری حداقل تو ایران همه این خاصیت ها رو با هم نداره اگه بود که.....:19:

piremard
12-05-2011, 19:04
برای رفت و آمد شهر ، پولسار ، آپاچی ، هیوسانگ ، کاوازاکی نینجا
قیمت از 2.1 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان

yashar2k
13-05-2011, 23:20
CG 125 ايراني الان چنده!؟

Mojtabaf
19-05-2011, 06:41
سلام دوستان . بنده يه موتور سيكلت سواري ميخوام كه حدود 2 ميليون باشه! خلاصه يه موتوري باشه كه برام دردسر نسازه! خيلي هم خوشم مياد موتوري خوب باشه كه باهاش سفر برون مرزي هم برم! لب مرزيم :31:

خلاصه اگه ميشه يه مدل برام بگيد كه تا چندين سال بيمه بشم .. ممنون .

در ضمن بنده از لحاظ قد و هيكل هم به نسبت بزرگم ،‌يه بسكتباليستم 190 قدمه ، اينو گفتم كه اگه موتور بزگي هم بود مشكلي نداره ،‌چون به هيكلم مياد .

piremard
19-05-2011, 21:26
سلام دوستان . بنده يه موتور سيكلت سواري ميخوام كه حدود 2 ميليون باشه! خلاصه يه موتوري باشه كه برام دردسر نسازه! خيلي هم خوشم مياد موتوري خوب باشه كه باهاش سفر برون مرزي هم برم! لب مرزيم :31:

خلاصه اگه ميشه يه مدل برام بگيد كه تا چندين سال بيمه بشم .. ممنون .

در ضمن بنده از لحاظ قد و هيكل هم به نسبت بزرگم ،‌يه بسكتباليستم 190 قدمه ، اينو گفتم كه اگه موتور بزگي هم بود مشكلي نداره ،‌چون به هيكلم مياد .
2 میلیون تومان ، موتور خوب و بی درده سر و سفر برون مرزی و درشت و ماهیچه ای ؟

نیست .
موتور معمولی با این پول می تونید بخرید که بنا به جسه شما هم زیاد مشکلی نداره - مگر وقتی که قد شما مثلا 2.1 به بالا باشه -

مهم اینکه برای افراد قد بلند موتورسواری کمردرد و بیماریهای جدّی می آره و حالت نشستن روی زین مهمه
سایز موتورسیکلت ها و ارتفاعشون از سطح یک طرف ، درازی رسیدن به دوشاخ جلو و خم یا قائم نشستن روی موتور و فاصله پدالها

اینها رو لحاظ داشته باشید تا بتونید خرید کنید . باقیش مهم نیست . چون تو این قیمت آپاچی ، روان ، پولسار و ... تنها موتورسیکلتهای کم دردسر هستند .

Mojtabaf
20-05-2011, 21:55
2 میلیون تومان ، موتور خوب و بی درده سر و سفر برون مرزی و درشت و ماهیچه ای ؟

نیست .
موتور معمولی با این پول می تونید بخرید که بنا به جسه شما هم زیاد مشکلی نداره - مگر وقتی که قد شما مثلا 2.1 به بالا باشه -

مهم اینکه برای افراد قد بلند موتورسواری کمردرد و بیماریهای جدّی می آره و حالت نشستن روی زین مهمه
سایز موتورسیکلت ها و ارتفاعشون از سطح یک طرف ، درازی رسیدن به دوشاخ جلو و خم یا قائم نشستن روی موتور و فاصله پدالها

اینها رو لحاظ داشته باشید تا بتونید خرید کنید . باقیش مهم نیست . چون تو این قیمت آپاچی ، روان ، پولسار و ... تنها موتورسیکلتهای کم دردسر هستند .

خيلي ممنون از راهنمايي و مشاوره خوبتون .

خوب من يه موتور خوب و بي دردسر بخوام گير بيارم حول و حوش چند بايد در نظر بگيرم؟

ممنون .

piremard
20-05-2011, 23:30
خيلي ممنون از راهنمايي و مشاوره خوبتون .

خوب من يه موتور خوب و بي دردسر بخوام گير بيارم حول و حوش چند بايد در نظر بگيرم؟

ممنون .
سووال سختیه من ktm 250 بذهنم می رسه با سوزوکی دی.تی 250
اولی 10 و دومی 5 میلیون
هر دو سخت جون و شاسی مرتفع و آفرودی و مناسب سفرهای کوتاه با قدرت مانور زیاد و بین 30-40 اسب توان دارند و قابل تردد و پلاک بین المللی ....

L.A.M.P.A.R.D
22-05-2011, 15:32
ﺳﻼﻡ
ﻟﻄﻔﺎ ﯾﻪ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﺗﺎ ﯾﮏ ﻭ ﻧﯿﻢ ﻣﻠﯿﻮﻥ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﯿﺪ . ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻡ ﺗﻨﺪ ﺭﻭ ﺑﺎﺷﻪ ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﻪ . :دی

wahid2003vj
22-05-2011, 20:36
می خواستم بدونم با بودجه 600 هزار تومان گزینه ای برا خرید سی جی 125 نو دارم یا نه؟ اگه گزینه هایی موجوده کدومش بهتره؟

piremard
22-05-2011, 22:21
می خواستم بدونم با بودجه 600 هزار تومان گزینه ای برا خرید سی جی 125 نو دارم یا نه؟ اگه گزینه هایی موجوده کدومش بهتره؟
بله
حدود 650 هست .
کدومه سی.جی 125 ؟!

L.A.M.P.A.R.D
22-05-2011, 22:40
ﺁﻗﺎ ﯾﮑﯽ ﻫﻢ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺎﺭﻭ ﺑﺪﻩ :دی

wahid2003vj
22-05-2011, 22:58
بله
حدود 650 هست .
کدومه سی.جی 125 ؟!

میشه اسم و شرکت سازندش + اگه اطلاعاتی در مورد کیفیتش دارید بنوبسید

piremard
23-05-2011, 07:33
میشه اسم و شرکت سازندش + اگه اطلاعاتی در مورد کیفیتش دارید بنوبسید
سی.جی 125 یک تَک موتورسیکلته با یک کیفیت . اگر کیفیتش متفاوت باشه اسمش رو هم متفاوت می گذارن .

اسم شرکت رو نمی دونم . رفتید بازار بگید سی.جی صفر با این بودجه می خوام بهتون نشون می دن .

meto_895
23-05-2011, 17:48
نظر تون در باره ی طرح ویو بگید و قیمتش رو هم بیان کنید؟
نظرتونم در باره ی رنگش هم بگید؟

Ezel
23-05-2011, 19:48
نظر تون در باره ی طرح ویو بگید و قیمتش رو هم بیان کنید؟
نظرتونم در باره ی رنگش هم بگید؟

در مورد طرح ویو تبادل نظر در همین تاپیک و گفتگوی آزاد زیاد انجام شده ، جستجو هم بکنید نظرات دوستان هست ، رنج قیمتش که حدودا از 800 هزار تومان شروع میشه و محصولات با کیفیت ( البته با کیفیت در بین بی کیفیت ها !!! ) نظیر رادیسون و رکورد کویر موتور قیمتی نزدیک به یک میلیون تومان دارند .

جعبه دنده یا گییرباکس اونها هم اغلب کیفیت مطلوبی نداره ، ( البته اینطور که شایع شده تولیدات کویر در این مورد کیفیت بهتری دارند البته بازهم در جمع بی کیفیت ها )

در کل شخصا 125 های وطنی - چینی رو به طرح ویو ( کاب) ترجیح میدم ، هم بدلیل قیمت و هم بدلیل کارایی .
+
هزینه ی متعلقات بدنه موتورهای طرح ویو ( در صورت اتفاقاتی مثل شکستن ، ترک خوردگی و ... ) نسبتا زیاد هست .

رنگ هم کاملا مساله ی سلیقه ی شخصی و علاقه ی افراد هست ، اما رنگی که ظاهرا بیشتر تولید شده و بیشتر طرفدار داره ( و یا به عبارتی مصطلح بازار داره ) آبی هست ، چه در مورد "ویو" و چه در مورد "طرح ویو" ها .

L.A.M.P.A.R.D
23-05-2011, 22:34
ﺳﻼﻡ
ﻟﻄﻔﺎ ﯾﻪ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﺗﺎ ﯾﮏ ﻭ ﻧﯿﻢ ﻣﻠﯿﻮﻥ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﯿﺪ . ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻡ ﺗﻨﺪ ﺭﻭ ﺑﺎﺷﻪ ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﻪ . :دی

........................

piremard
24-05-2011, 10:29
ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﻪ
برادر
کامنت شما رو دیدیم . لزومی نداره 3 بار تکرارش کنید . کسی اگر اطلاعاتی داشته باشه و وقت و علاقه داشته باشه بشما پاسخ می ده .

پیشنهادات من :
پیشرو پارس 200 شبیه به هوندا سی.بی.ار
تندر 150

معیار خوشگلی به فرد و سلیقه اش بر می گرده بهمین خاطر چیزی که به مذاق من خوش بیاد شاید برای دیگری جذاب نباشه

L.A.M.P.A.R.D
24-05-2011, 11:46
ﺳﻼﻡ ﺣﺎﺟﯽ :ﺩﯼ
ﻣﺮﺳﯽ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺑﺖ ....ﻣﯿﺸﻪ ﻋﮑﺲ ﻫﻢ ﺑﺰﺍﺭﯼ ؟
ﻣﻦ ﺑﺎ ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﻫﺴﺘﻢ .ﻫﺮﭼﯽ ﮔﺸﺘﻢ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﮑﺮﺩﻡ ...

meto_895
24-05-2011, 11:58
در مورد طرح ویو تبادل نظر در همین تاپیک و گفتگوی آزاد زیاد انجام شده ، جستجو هم بکنید نظرات دوستان هست
دوست عزیز من سرچ کردم ولی پیدا نکردم.

در کل شخصا 125 های وطنی - چینی رو به طرح ویو ( کاب) ترجیح میدم ، هم بدلیل قیمت و هم بدلیل کارایی .

منظورتونو تو این قسمت نفهمیدم.

هزینه ی متعلقات بدنه موتورهای طرح ویو ( در صورت اتفاقاتی مثل شکستن ، ترک خوردگی و ... ) نسبتا زیاد هست .

نسبت به ویو اصل زیاد است؟

رنگ هم کاملا مساله ی سلیقه ی شخصی و علاقه ی افراد هست ، اما رنگی که ظاهرا بیشتر تولید شده و بیشتر طرفدار داره ( و یا به عبارتی مصطلح بازار داره ) آبی هست ، چه در مورد "ویو" و چه در مورد "طرح ویو" ها .

اینکه چیز طبیعیه که سلیقه ایه اما میخواستم بدونم به جز آبی چه رنگی متقاضی بیشتری داره؟

اما کلا من نفهمیدم به نظر شما ارزش خرید داره یا نه؟

L.A.M.P.A.R.D
24-05-2011, 14:07
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺍﯾﻦ ﺟﺘﺮﻭ ﻫﺎﺭﻟﯽ ﻫﺎ ﭼﻄﻮﺭﻩ ؟

aminit
24-05-2011, 17:34
ﺳﻼﻡ ﺣﺎﺟﯽ :ﺩﯼ
ﻣﺮﺳﯽ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺑﺖ ....ﻣﯿﺸﻪ ﻋﮑﺲ ﻫﻢ ﺑﺰﺍﺭﯼ ؟
ﻣﻦ ﺑﺎ ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﻫﺴﺘﻢ .ﻫﺮﭼﯽ ﮔﺸﺘﻢ ﭘﯿﺪﺍ ﻧﮑﺮﺩﻡ ...

اينم عكسش. قيافش خوشگله ولي كيفيت قطعات افتضاح!!!!!!!!
رفيقم خريد 3 ماه داشت بعدش كه پشيمون شد كلي زير قيمت فروختش .

L.A.M.P.A.R.D
24-05-2011, 20:36
ﺍﮔﻪ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺑﺪﺭﺩ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﮐﻪ .....ﯾﻪ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﮕﯿﺪ :دی

EHSANRF
24-05-2011, 21:09
من از بعد از عید موندم چیکار کنم...
وزنم 140 هست...
دوچرخه سواری بلد نیستم...
روزی 20 کیلومتر باید باهاش برم و بیام...
زبر و زرنگ نیستم ...
دوست دارم از این بی کلاچ ها بگیرم ولی نمیدونم کدوم...
دوستان میگن که در صورت تصادف، اگه موتور چپ کنه میری تو مایه های 100 - 150 خرج، چون که بیشترش لاکه...
موتور جمع و جور میخوام سبک سبک...
موندم به خدا چی بگیرم...

این بی کلاچ ها راست میگن ایمنی ندارن؟ سخت تره یادگرفتنش نسبت به cg ها ؟
مثلا وقتی یه هو یه ماشین اومد جلوت باید چیکار کنی؟

piremard
24-05-2011, 21:17
ﺍﮔﻪ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺑﺪﺭﺩ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﮐﻪ .....ﯾﻪ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﮕﯿﺪ :دی
هر چه پول بدید -آش .....

با سرمایه اندک شما همینها هست و کیفیت همشون یک پله از هوندا سی.جی بیشتره

piremard
24-05-2011, 21:22
من از بعد از عید موندم چیکار کنم...
وزنم 140 هست...
دوچرخه سواری بلد نیستم...
روزی 20 کیلومتر باید باهاش برم و بیام...
زبر و زرنگ نیستم ...
دوست دارم از این بی کلاچ ها بگیرم ولی نمیدونم کدوم...
دوستان میگن که در صورت تصادف، اگه موتور چپ کنه میری تو مایه های 100 - 150 خرج، چون که بیشترش لاکه...
موتور جمع و جور میخوام سبک سبک...
موندم به خدا چی بگیرم...

این بی کلاچ ها راست میگن ایمنی ندارن؟ سخت تره یادگرفتنش نسبت به cg ها ؟
مثلا وقتی یه هو یه ماشین اومد جلوت باید چیکار کنی؟
سلام

سعی کنید وزن کم کنید . هیچ نوع موتورسیکلت در هیچ کلاسی در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا برای شرایط شما وجود ندارند
کنترل موتورسیکلت نیاز به فیزیک بدنیه خوب و چابکی داره و حداکثر وزن 90 کیلوگرم در قد متوسط 1.7 الی 1.8 متر

EHSANRF
24-05-2011, 21:32
وزن رو بیخیال شید. قد هم 175 هست...

piremard
24-05-2011, 21:50
وزن رو بیخیال شید. قد هم 175 هست...
رانندگی با موتورهای بی کلاچ راحتتر از سایر موتورسیکلت ها یاد گرفته می شه
اون مطلب 100 تومان خرج رو نفهمیدم ! خسارت رو بیمه می ده نه راکب
امنیتشونم کم نیست . اتفاقا چون جلوی پاهای راکب بازه موقع تصادف و زمین خوردن ها کمتر پا آسیب احتمالی می بینه
سرعتی هم ندارند که تصادف بزرگی انتظارشون رو بکشه
ترددشون از قاعده هدف ساختنشون در بزرگراهها ممنوعه . البته داریم راجع به کلاس زیر 200 سی.سی که تو ایران هست بحث می کنیما ، نه تمام این موتورها !
خوب و راحتند و از قدیم - سال 1960 - تا الان شعار امنیت و سلامتی شرکت هوندا موتورز بوده . بهمین خاطر زنان این موتورسیکلتها رو بیشتر می پسندند .
فکر می کنم کافی باشه

EHSANRF
24-05-2011, 21:52
چی پیشنهاد میدید؟

piremard
24-05-2011, 22:41
چی پیشنهاد میدید؟
کلمه کلاچ رو تو تاپیک سرچ کنید

L.A.M.P.A.R.D
25-05-2011, 00:31
ﺍﯾﻦ ﺟﺘﺮﻭ ﻃﺮﺡ ﻫﺎﺭﻟﯽ ﺩﯾﻮﯾﺪﺳﻮﻥ ﻫﺎ ﭼﻄﻮﺭﻥ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺟﺎﻥ ؟

piremard
25-05-2011, 16:22
ﺍﯾﻦ ﺟﺘﺮﻭ ﻃﺮﺡ ﻫﺎﺭﻟﯽ ﺩﯾﻮﯾﺪﺳﻮﻥ ﻫﺎ ﭼﻄﻮﺭﻥ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺟﺎﻥ ؟
این موتورسیکلت ها - احسان 150 ، کیوان 200 و ... - همگی کروزرهای چینی هستند . من هیچ وقت از اصطلاح "جنس چینی" استفاده نمی کنم . اونهم وقتیکه بسیاری از قطعات دیجیتال و الکترونیک امریکایی ولی تولیید چین دارم که بسیار از کیفیتشون راضیم .

اما این نوع موتورسیکلتهای کروزر محصول چین از انواع نامرغوب و صرفا ارزان قیمت هستند برای بازار کشورهای فقیر . یعنی اونها محدودیتهای خرید کاوازاکی و هوندا رو ندارند اما فقط سرمایه کافی ندارند . اما برای کشور ما این موتورها رو به اسم "هارلی" می شناسند . چون ما حق داشتن هارلی یا انواع بسیار گوناگون کروزر رو نداریم . حتی 250 سی.سی 15 سال پیش

نتیجه :
این موتورها برای روستاییان ناحیه غربی چین و افرادی با بضاعت کم در پاکستان و فیلیپین استفاده می شند و توان مشابه هوندا سی.جی دارند - همگی حدود 12 اسب بخار - اما وزن سی.جی 80 کیلوگرمه ولی این موتورها 120 تا 150 کیلوگرم .
برای موتوری با وزن 150 کیلوگرم داشتن توان 12 اسب خیلی کمه و این موتورها فاقد هر نوع مهندسی تخصصی کروزر هستند و صرفا ظاهر کروزر رو دارند و بس

L.A.M.P.A.R.D
25-05-2011, 17:13
ﻣﺮﺳﯽ ﺑﺎﺑﺖ ﺟﻮﺍﺏ ﮔﻮﯾﯿﺘﻮﻥ .
ﻣﻦ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺭﻓﺘﻢ ﺗﻮﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﻫﺎﯼ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﮐﻪ ﺑﻮﺭﺱ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻫﺴﺖ ،ﻭﻟﯽ ﻣﺘﻌﺼﻔﺎﻧﻪ ﺗﻨﻮﻉ ﮐﻢ ﺑﻮﺩ ....ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻨﺪﯼ ﻭ ﭼﯿﻨﯽ ، ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﻮﺗﻮﺭﻫﺎﯼ ﺟﺘﺮﻭ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺩﺍﻏﻮﻥ ، ﺍﮐﺜﺮﺍ ﻫﻢ ﺯﺷﺖ :ﺩﯼ
ﯾﻪ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺍﺯ ﯾﻪ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩ ، ﭘﯿﺸﺮﻭ ﭘﺎﺭﺱ ۲۰۰

Babak TechCom
26-05-2011, 12:19
سلام من میخواستم یه موتور تریل بگیرم 3 سوال داشتم بین فلات 200 و رادیسون 200 البته اگه موتور بهتر دیگه ای هست لطفا بگید تو 1.6 تومن
1.اینا چه فرقی با هم دارند چون مدلشون عین همه
2.شتاب و تاپ اسپیدشون چقدره؟
3.فلات قیمتش چنده؟

aminit
26-05-2011, 17:16
سلام من میخواستم یه موتور تریل بگیرم 3 سوال داشتم بین فلات 200 و رادیسون 200 البته اگه موتور بهتر دیگه ای هست لطفا بگید تو 1.6 تومن
1.اینا چه فرقی با هم دارند چون مدلشون عین همه
2.شتاب و تاپ اسپیدشون چقدره؟
3.فلات قیمتش چنده؟

در يك كلام
دوست من اگه ميخواي هر روز تو تعمير گاه نباشي از توي راديسون و فلات و كلا اين رنج بكش بيرون
اين موتورها برخلاف ظاهر زيبايي كه دارند اصلا كيفيت ندارند. من خودم يه زماني مي خواستم بخرم اما پشيمون شدم
نظر من تريل روان هست چه مدل قديميش چه مدل rv . قيمتش هم براي شما مناسبه

Babak TechCom
26-05-2011, 19:21
در يك كلام
دوست من اگه ميخواي هر روز تو تعمير گاه نباشي از توي راديسون و فلات و كلا اين رنج بكش بيرون
اين موتورها برخلاف ظاهر زيبايي كه دارند اصلا كيفيت ندارند. من خودم يه زماني مي خواستم بخرم اما پشيمون شدم
نظر من تريل روان هست چه مدل قديميش چه مدل rv . قيمتش هم براي شما مناسبه

داداش ravan rv قیمت صفرش چنده و دست دوم چقدر میشه؟

RATIN2012
26-05-2011, 22:35
سلام-
جناب من حدود 900 تومن دارم برای کارم چون با ماشین میشه رفت میخواستم یه موتور 125 بخرم البته الان یه موتور دارم مدل 84 با 150 توم خلافی!در ضمن شمعم خیس میکنه باید رادیاتورش عوض بشه خلاصه چون اذیت میکرد 6 - 7 ماهی هست خیلی کم ازش استفاده میکنم.
به نظر شما چی بخرم؟ چند تا موتور فروشی رفتم میگن سرعت سیکلت کویر خوبه نظر شما چیه؟(راستی این موتور قدیمی که گفتم رو هم 100 تومن گفته ازت میخرمش. بنظر شما 100 تومن بفروشمش یا نه؟؟؟
منتظرم.

TIG3R
26-05-2011, 23:16
ﻣﺮﺳﯽ ﺑﺎﺑﺖ ﺟﻮﺍﺏ ﮔﻮﯾﯿﺘﻮﻥ .
ﻣﻦ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺭﻓﺘﻢ ﺗﻮﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﻫﺎﯼ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﮐﻪ ﺑﻮﺭﺱ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻫﺴﺖ ،ﻭﻟﯽ ﻣﺘﻌﺼﻔﺎﻧﻪ ﺗﻨﻮﻉ ﮐﻢ ﺑﻮﺩ ....ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻨﺪﯼ ﻭ ﭼﯿﻨﯽ ، ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﻮﺗﻮﺭﻫﺎﯼ ﺟﺘﺮﻭ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺩﺍﻏﻮﻥ ، ﺍﮐﺜﺮﺍ ﻫﻢ ﺯﺷﺖ :ﺩﯼ
ﯾﻪ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺍﺯ ﯾﻪ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﺧﯿﻠﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩ ، ﭘﯿﺸﺮﻭ ﭘﺎﺭﺱ ۲۰۰

میدونم چی میگی !!!(احتمالا خیابان سروش)
این اصفهان هیچ بورس موتور سیکلت درست حسابی نداره حق انتخاب خاصی هم نداری چون کلا دو سه نوع موتور بیشتر نیست اگه طالب موتور باشی مجبور میشی یکی از همین بی کیفیت ها رو بخری:2:
اون موردی هم که گفتی(ﭘﯿﺸﺮﻭ ﭘﺎﺭﺱ ۲۰۰) همچین آش دهن سوزی نیست :2:

L.A.M.P.A.R.D
27-05-2011, 05:53
ﺳﻼﻡ .....ﺍﺭﻩ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﺳﺮﻭﺵ .....
ﮐﻪ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭ
ﻧﻈﺮﺗﻮﻥ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﺍﻭﻧﺠﺮ ۲۰۰ ﭼﯿﻪ ؟

aminit
27-05-2011, 10:13
داداش ravan rv قیمت صفرش چنده و دست دوم چقدر میشه؟

قيمت روزش رو ندارم ولي 2 ماه پيش صفرش يكو هفتصد بود
دست دومش هم بستگي به تميزيش داره البته دست دوم سخت گير مياد.
درباره اش هم بگم كه انجينش ميگن سوزوكيه

TIG3R
27-05-2011, 21:35
ﺳﻼﻡ .....ﺍﺭﻩ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﺳﺮﻭﺵ .....
ﮐﻪ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭ
ﻧﻈﺮﺗﻮﻥ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﺍﻭﻧﺠﺮ ۲۰۰ ﭼﯿﻪ ؟

باز این نسبت به قبلی خیلی بهتره در ضمن سلیقه ای شاید من ازاین نوع خوشم بیاد شما از برند دیگه در کل نمیشه بگی این برند بهترین مارکه اون یکی نه فقط تو این بازار اصفهان برا خرید موتور خیلی باید صبر حوصله بزارید وگرنه این فروشنده ها هر چی رو بتونن غالب میکنن بهتون پیشنهاد میکنم تا میتونیین به این فروشندگان سر بزنید و پرس جو کنین یک نفر که تو موتور سیکلت وارده رو هم دنبال خودتون ببرید موقع خرید هم خوب همه جای موتور بررسی کنین تا جنس مرجوعی یا بی کیفیت بهتون نفروشن

1clik
02-06-2011, 23:45
سلام دوستان لطفا سايتي واسم معرفي كنيد كه هم قيمتش به روز باشه هم تنوع محصول داشته باشه در زمينه موتور

piremard
03-06-2011, 04:28
سلام دوستان لطفا سايتي واسم معرفي كنيد كه هم قيمتش به روز باشه هم تنوع محصول داشته باشه در زمينه موتور
معرفی سایت نداریم /

aminit
03-06-2011, 12:46
تقديم به Babak TechCom
آقا ديروز نمايندگي روانRV بودم يه كاميون روان آورده بود رنگ هاي مختلف طوري كه روان آدمو بهم ميريخت قيمت يكو نهصد كه نسبت به قبل 200 گرون شده فروشنده گفت كلا موتور زده بالا .
هوس كردم يكي بخرم بندازم آفرود بزنم به كوه و دشت!!!!!!!!
اينم عكس هاش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20src=%22[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0alt=%22h4rvtil3322s92eo0s.jpg%22%20/%3E%3C/a%3E
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mg%20src=%22[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20alt=%22ncdokd9g86ulk3u2gjmd.jpg%22%20/%3E%3C/a%3E[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%9A%C2%A9%C3%98%C2%B1%20%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B2% 20%C3%98%C2%B3%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%98%C2%AA %20%20%C3%98%C2%A2%C3%99%C2%BE%C3%99%C2%84%C3%99%C 2%88%C3%98%C2%AF%20%C3%98%C2%B9%C3%9A%C2%A9%C3%98% C2%B3%20%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%9A %C2%AF%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%86%20,%20%C3%99%C2%81% C3%98%C2%B6%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%20%20%C3%98%C2 %B1%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%9A%C2%AF%C3%98%C2%A 7%C3%99%C2%86%20%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%B1%C3%98%C2% A7%C3%9B%C2%8C%20%C3%98%C2%A2%C3%99%C2%BE%C3%99%C2 %84%C3%99%C2%88%C3%98%C2%AF%20%C3%98%C2%B9%C3%9A%C 2%A9%C3%98%C2%B3%20,%20%C3%98%C2%A2%C3%99%C2%BE%C3 %99%C2%84%C3%99%C2%88%C3%98%C2%AF%20%C3%98%C2%B9%C 3%9A%C2%A9%C3%98%C2%B3%20%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%A7% 20%C3%99%C2%84%C3%9B%C2%8C%C3%99%C2%86%C3%9A%C2%A9 %20%C3%99%C2%85%C3%98%C2%B3%C3%98%C2%AA%C3%99%C2%8 2%C3%9B%C2%8C%C3%99%C2%85%20,%20%C3%98%C2%A2%C3%99 %C2%BE%C3%99%C2%84%C3%99%C2%88%C3%98%C2%AF%20%C3%9 8%C2%B9%C3%9A%C2%A9%C3%98%C2%B3%20%C3%98%C2%B1%C3% 98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%9A%C2%AF%C3%98%C2%A7%C3%99 %C2%86%20%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%A7%C3%9 B%C2%8C%20%3Ca%20href=%22[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2%A8%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%86%C3%9B%C2%8C%20%C3%98% C2%B1%C3%98%C2%A7%C3%9B%C2%8C%C3%9A%C2%AF%C3%98%C2 %A7%C3%99%C2%86%20%C3%98%C2%B9%C3%9A%C2%A9%C3%98%C 2%B3%3C/a%3E

krasious
07-06-2011, 22:34
تو رنج قیمت 1500 موتور خوب تو تیپ و قیافه پالس و آپاچی چی میشه پیدا کرد؟

Milad4171
08-06-2011, 09:52
میدونم موتور از این ضعیفتر نیست تو بازار. ولی خوب قیمت این موتور 100 سی سی کارخونه ی پیشرو چنده؟

arashad
08-06-2011, 17:35
سلام
من تا حالا موتور سوار نشدم و الان برای کارم نیاز به یه موتور دارم. اول میخواستم پالس 200 یا 220 بخرم( البته کارکرده) اما جدیدا دو مدل موتور به چشم خورده که قیافشون حرف نداره. یکی پرواز200 (ریسی) یکی احسان ریس.
من دنبال سرعت رفتن با موتور نیستم ولی خوشم هم نمیاد دم به دقیقه خراب شه و برم تعمیرگاه. و البته آدمیم که از وسایلم خوب نگهداری میکنم.
از دوستان میخواستم راهنمایی کنند به نظرشون این دو مدل موتور خوبه؟ لوازمش تو تهران گیر میاد؟ پرواز صفرش 1300 هست اگه کارکردش دوروبر 1000 باشه خوبه بخرم یا صفر بهتره؟ میخوام بعد یه مدت که دستم راه افتاد بفروشم یه چیز بهتر بگیرم افت قیمتش چطوره؟
و اینکه آیا با این موتور ها میشه موتورسواری یاد گرفت؟ چون میخوام بخرم یاد بگیرم بعد برم دنبال گواهینامه

piremard
08-06-2011, 17:52
تقديم به Babak TechCom
آقا ديروز نمايندگي روانRV بودم يه كاميون روان آورده بود رنگ هاي مختلف طوري كه روان آدمو بهم ميريخت قيمت يكو نهصد كه نسبت به قبل 200 گرون شده فروشنده گفت كلا موتور زده بالا .
هوس كردم يكي بخرم بندازم آفرود بزنم به كوه و دشت!!!!!!!!

یادتون باشه این موتورسیکلت تنها 15 اسب توان داره . می تونه جاده های خاکی و سربالایی ها رو بره اما نه برای تپه و دامنه کوه مناسبه و نه حتی گل و شل . حداقل به 35 اسب بخار برای آف-روود نیاز دارید .

سلام
من تا حالا موتور سوار نشدم و الان برای کارم نیاز به یه موتور دارم. اول میخواستم پالس 200 یا 220 بخرم( البته کارکرده) اما جدیدا دو مدل موتور به چشم خورده که قیافشون حرف نداره. یکی پرواز200 (ریسی) یکی احسان ریس.
من دنبال سرعت رفتن با موتور نیستم ولی خوشم هم نمیاد دم به دقیقه خراب شه و برم تعمیرگاه. و البته آدمیم که از وسایلم خوب نگهداری میکنم.
از دوستان میخواستم راهنمایی کنند به نظرشون این دو مدل موتور خوبه؟ لوازمش تو تهران گیر میاد؟ پرواز صفرش 1300 هست اگه کارکردش دوروبر 1000 باشه خوبه بخرم یا صفر بهتره؟ میخوام بعد یه مدت که دستم راه افتاد بفروشم یه چیز بهتر بگیرم افت قیمتش چطوره؟
و اینکه آیا با این موتور ها میشه موتورسواری یاد گرفت؟ چون میخوام بخرم یاد بگیرم بعد برم دنبال گواهینامه
سلام
با توجه به نوشته های شما . پاسخ بنده در تمام موارد هست : خیر !
این موتورسیکلتها صفر کیلومترشون بمشکلاتی بر می خورند که برای شما که هنوز هم با مکانیک اینها آشنا نیستید دردسر ساز می شه . با توجه به نیازهای شما همون پولسار و آپاچی 160-180 بنظر مفیدتر می آد

arashad
08-06-2011, 18:25
یادتون باشه این موتورسیکلت تنها 15 اسب توان داره . می تونه جاده های خاکی و سربالایی ها رو بره اما نه برای تپه و دامنه کوه مناسبه و نه حتی گل و شل . حداقل به 35 اسب بخار برای آف-روود نیاز دارید .

سلام
با توجه به نوشته های شما . پاسخ بنده در تمام موارد هست : خیر !
این موتورسیکلتها صفر کیلومترشون بمشکلاتی بر می خورند که برای شما که هنوز هم با مکانیک اینها آشنا نیستید دردسر ساز می شه . با توجه به نیازهای شما همون پولسار و آپاچی 160-180 بنظر مفیدتر می آد

خیلی ممنون از جوابتون. اگه کارکرده شو که آب بندی شده بگیرم چی؟ و اینکه چه جور مشکلاتی پیش میاد؟
و سوال دیگه اینکه وینر 200 چطوره؟ قیمتش حدودا چنده؟
یه مدل چینی هم دیدم سوزوکی فکر کنم 150 سی سی بود قیمت هم حدود 1200. اون چطور؟
ظاهر موتور واسه من خیلی مهمه.

arashad
08-06-2011, 19:25
از نظر کیفیت و لوازم بین پرواز200 و وینر200 و کثیر 150 کدوم بهتره؟

aminit
09-06-2011, 11:58
جناب پيرمرد يه سوال داشتم
من درباره اسب بخار چيزي نميدونم اگه ميشه توضيحاتي در اين رابطه بدين وتفاوتش باسي سي چيه؟
در ضمن هوندا crf 250 با 450 چند اسب بخار تفاوت داره اگه قيمت هم دارين ممنون ميشم

arashad
09-06-2011, 20:09
کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

piremard
09-06-2011, 21:45
توان محرک انجین قبل از انتقال به چرخها .
اولی 43 اسب و دومی 50 اسب توان دارند و هر دو تک سیلندرن با سیستم cd
قیمتشون رو نمی دونم . اسمها رو کامل بنویسید . هر دو R آخر رو جا انداخته بودید : crf250R

piremard
09-06-2011, 22:03
یکبار برای همیشه :برای کسانی که قصد دارند با سرمایه کم ، موتورسیکلتی با ظاهر "خوشگل" بخرند که هم خوب باشه و هم قطعاتش با کیفیت باشه ، هم انجینش دیر خراب بشه ، هم پشتیبانی فنی داشته باشه ... :

نداریم !

موتورسیکلت خوشگل کمتر از 4 میلیون تومان برای این خواسته ها نداریم . اگر بود هر کسی اونها رو می خرید و سراغ "زشت" ها نمی رفت !! تازه این گرون قیمتها هنوز اولین خواسته های مشتری رو برآورده نمی کنند و شرکتها مسئولیتی قبول نمی کنند . چه رسه به موتورسیکلتهای آنتیک زیر 2 میلیون تومان .

پس اگر صرفا خوشگلی براتون مهمه راه بیافتید ظاهر موتورها رو در بازار محک بزنید و اگر صفر کیلومتر هستند بدون پرسشی بخرید ! خدا رو چه دیدی شاید مال شما بهتر از مال ما در اومد .

ali_zamani
15-06-2011, 13:19
به نام هستي بخش
سلام
مطالب را خوندم يه چندتا سوال داشتم.
من حدود 1800000 تومان پول دارم مي خوام موتور بخرم.
خودم مدل پولسار 180 در نظر دارم اما قيمت دقيق ندارم ازش ؟
هزينه هاي تعمير و نگهداريش چقدره ؟‌
مصرف اين موتور چقدر هست ؟ هر 100 كيلومتر چندليتر ميسوزونه ؟‌
با اين پول من ديگه چه مدلي پيشنهاد مي كنين ؟‌
چون تا بحال موتور نخريدم نحوره خريد و هزينه ها و نحوه سند خوردن مدارك و ... ميتونين توضيح بدين ؟
كلاه ايميني سليقه اي يا مدل و مارك خوبي هم هست ؟ چي و چه قيمتي ؟
ممنونم .

piremard
15-06-2011, 14:19
به نام هستي بخش
سلام
مطالب را خوندم يه چندتا سوال داشتم.
من حدود 1800000 تومان پول دارم مي خوام موتور بخرم.
خودم مدل پولسار 180 در نظر دارم اما قيمت دقيق ندارم ازش ؟
هزينه هاي تعمير و نگهداريش چقدره ؟‌
مصرف اين موتور چقدر هست ؟ هر 100 كيلومتر چندليتر ميسوزونه ؟‌
با اين پول من ديگه چه مدلي پيشنهاد مي كنين ؟‌
چون تا بحال موتور نخريدم نحوره خريد و هزينه ها و نحوه سند خوردن مدارك و ... ميتونين توضيح بدين ؟
كلاه ايميني سليقه اي يا مدل و مارك خوبي هم هست ؟ چي و چه قيمتي ؟
ممنونم .
با سرمایه شما این موتور و آپاچی 160 بهترین گزینه های سواری داخل شهری هستند . مصرف سوخت و هزینه های نگهداریش هم تقریبا معقوله و بدلیل اشباع خیابان از این موتورها تعمیرگاه و لوازمش هم قابل دسترسیت - اما قیمت لوازمش بیشتر از هوندا 125 هست -

موقع خرید موتورسیکلت صفر کافیه مدارک شناسایی و یک فیش آب-برق منزل مسکونی تون رو به نمایندگی ببرید .
سند زدن غیابی انجام می شه فقط باید مدارک شما کامل باشه .
موتورسیکلت رو معمولا با قولنامه تحویلتون می دن و باید برید جایی بیمه کنید و منتظر رسیدن سند و کارت سوخت و کارت موتور بمونید . همین

برای این موتورسیکلت هم کلاه تمام صورت و فَک ثابت رو توصیه می کنم که علامت استاندارد ایران رو نداشته باشه !! کلاههای استاندارد ایران ، استاندارد ایمنی نیستند . حتی استاندارد طلق - وایزر - و چونه گیر و ... ندارند و قابل شستشو هم نیستند .

اما :
موقع خرید موتورسیکلتهای پولسار معمولا یک کلاه از همون ایرانیها که گفتم ، بزور هم که شده بشما می دنو روی موتورسیکلتم برچسب می زنند که حتما با کلاه برانید !

من الان دو ساله سعی می کنم این برچسب لعنتی رو بکنم ، موفق نشدم . اما در عوض رنگ روی باک در نیم سال از بین رفته :38:

mardepir
16-06-2011, 09:44
من یه موتور تریل میخوام بگیرم بهترین پیشنهاد چیه اما با قیمت پایین

amin GT
16-06-2011, 19:08
اگر موتور صفر کیلومتر مدنظرتون هست ....میتونید پولسار 135LS هم بخرید الان فکرکنم 1.670 باشه .

موتور جدیدی هستش با تکنولوژی فوق العاده .
اولین موتور 4 سوپاپ باجاج هم هستش . کم مصرف و طراحی و ظاهر فوق العاده ای هم داره .

میتونید به سایت باجاج هم برید و این محصول جدید و مشخصاتشو ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

این هم عکسش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1clik
16-06-2011, 23:21
سلام آقا قيمت آپاچي 180 و 160 الان چنده؟
و اگه تاپيكي سراغ دارين كه در اين مورد اطلاعاتي بده بهم معرفي كنين با تشكر!

mohamad skystar
17-06-2011, 01:07
دوستان عزیز سوزوکی 1000 تمیز گیر میاد؟

m.behnam
17-06-2011, 08:54
دوستان میخواستم نظرتون رو راجب موتور های بیکلاچ مارک لیزر بدونم؟
چجور موتورهایی هستن از لحاظ کیفیت و...؟
قیمتشون چندا هست؟
کلا پیشنهاد میکنید برای مثلا رفتن تا دم سوپری یا تو کوچه فقط سوار شدن و تو خیابون ازشون استفاده ای نشه؟
ممنون

*Ali*
18-06-2011, 13:42
سلام دوستان
تا قیمت 1500 چه مدلی رو پیشنهاد میکنید که :
نرم باشه ! نلرزه و آدم رو از نشستن روی موتور پشیمون نکنه ...
شتاب زیاد برام مهم نیست ولی حد اکثر سرعت خوبی داشته باشه ...
اگه خراب بشه یه نفر توی این کشور بلد باشه مثل بچه آدم درستش کنه ...
قانونی هم باشه:دی

amin GT
18-06-2011, 16:00
سلام دوستان
تا قیمت 1500 چه مدلی رو پیشنهاد میکنید که :
نرم باشه ! نلرزه و آدم رو از نشستن روی موتور پشیمون نکنه ...
شتاب زیاد برام مهم نیست ولی حد اکثر سرعت خوبی داشته باشه ...
اگه خراب بشه یه نفر توی این کشور بلد باشه مثل بچه آدم درستش کنه ...
قانونی هم باشه:دی

پالس 135LS .
فوق العاده نرم و بی لرزش و راحت . کم مصرف و با تکنولوژی بالا .
صفرش الان حدود 1.680 هستش . عکسشم بالا گذاشتم .

*Ali*
18-06-2011, 18:55
پالس 135LS .
فوق العاده نرم و بی لرزش و راحت . کم مصرف و با تکنولوژی بالا .
صفرش الان حدود 1.680 هستش . عکسشم بالا گذاشتم .
الهی که از جوونیت خیر ببینی !
خودم هم همین مدل رو پسند کرده بودم و منتظر بودم که شما پیشنهادش بدید:10:

amin GT
19-06-2011, 20:10
من خودم 1.530 تو آخر فروردین خریدم ..... شما اگه میخوای بخری زودتر بخر چون هر پارتی که برا نمایندگی ها میاد قیمتش فرق میکنه و ممکنه بخاطر ارز و . . . گرونتر هم بشه .... الان فکر کنم 1.680 باشه .

هر سوال و کمکی خواستی من در خدمتم . :20:

piremard
19-06-2011, 20:35
این موتور با این قیمت ارزش خرید نداره . مثل هوندا ویو قیمتش معقول نیست بجاش آپاچی رو توصیه می کنم

*Ali*
20-06-2011, 11:21
این موتور با این قیمت ارزش خرید نداره . مثل هوندا ویو قیمتش معقول نیست بجاش آپاچی رو توصیه می کنم
میشه عکس و قیمت و یه سری مشخصات اولیه برام بذاری؟

aminit
20-06-2011, 12:13
ولي قيمت آپاچي ديگه 1600 نيست. ميره بالاي دو تومن
اگه پول داري آپاچي به صرفه تره

piremard
20-06-2011, 12:23
میشه عکس و قیمت و یه سری مشخصات اولیه برام بذاری؟

1clik
20-06-2011, 14:30
لطفا اساتيد قيمت بدين
دايچي 89 يكسال بيمه مشكي 4000 تا كاركرد چند مي ارزه ؟ 250 سي سي
در ضمن صفرش چنده؟

rezapolad
20-06-2011, 16:51
سلام يه موتور سيكلت مي خوام كه تا حد ممكن صداش كم باشه و مصرفش هم خوب باشه

بيشترين استفاده : رفتن از مغازه به خونه كه طول مسير فك كنم 5 تا 6 كيلومتر باشه - گاهي شايد با همسرم هم خواستم يه چرخي بزنم

بهترين و ارزونترين و شيك ترين مدل چيه ؟؟؟

ممنونم
______

amin GT
20-06-2011, 20:12
آپاچی 160 الان حدود2100 تا 2.150 هستش (تازه اگر مدل 90اش پیدا بشه،که بعلت کم شدن تولیدش یک کم شده)
چه جوری با این موتور که 1.680 هستش مقایسش میکنید ؟؟؟؟؟؟

منم وقتی 135LS رو خریدم 1.540 ..... 160 بود 1.900 (400 تومن اختلاف به نظر من خیلیه و من چون نمی خواستم زیاد هزینه کنم رفتم اینو خریدم)

در ضمن وقتی شما با این قیمت میخوای 160 بخری خوب حدود 150....200 بزار رو پولت بروآپاچی 180 بخر (حدود2.350)

شمااگه میخواین کمتر هزینه کنید135ls بخر یا برو آپاچی 180 (160 یا این اختلافات دیگه اصلا به صرفه نیست)

*Ali*
20-06-2011, 21:00
آپاچی 160 الان حدود2100 تا 2.150 هستش (تازه اگر مدل 90اش پیدا بشه،که بعلت کم شدن تولیدش یک کم شده)
چه جوری با این موتور که 1.680 هستش مقایسش میکنید ؟؟؟؟؟؟

منم وقتی 135LS رو خریدم 1.540 ..... 160 بود 1.900 (400 تومن اختلاف به نظر من خیلیه و من چون نمی خواستم زیاد هزینه کنم رفتم اینو خریدم)

در ضمن وقتی شما با این قیمت میخوای 160 بخری خوب حدود 150....200 بزار رو پولت بروآپاچی 180 بخر (حدود2.350)

شمااگه میخواین کمتر هزینه کنید135ls بخر یا برو آپاچی 180 (160 یا این اختلافات دیگه اصلا به صرفه نیست)
منظورتون از اینکه مقایسه شون میکنیم یعنی آپاچی خیلی سر تره؟
من برام راحتی استفاده و به قولی User friend بودن :31: خیلی مهمه ، شتاب و مصرف سوخت و ... یه پله پایین تر
همه جا بین این پالس و آپاچی درگیریه:دی همه میگن پالس یه موتور شهری هست که مصرفش پایینه و شتاب متوسطی داره و آپاچی شتاب و مصرفش بیشتره ، میشه دوستان عزیز یه مقایسه بین این دو بکنن؟

MrDevil
20-06-2011, 22:10
من برام راحتی استفاده و به قولی User friend بودن :31: خیلی مهمه ، شتاب و مصرف سوخت و ... یه پله پایین تر
همه جا بین این پالس و آپاچی درگیریه:دی همه میگن پالس یه موتور شهری هست که مصرفش پایینه و شتاب متوسطی داره و آپاچی شتاب و مصرفش بیشتره ، میشه دوستان عزیز یه مقایسه بین این دو بکنن؟
آپاچی 160 که ارزش خریدن نداره.
135 رو با 180 نمیشه مقایسه کرد.با این فاصله قیمت معلومه کدوم سرتره.
اگه هزینش براتون مهم نیست آپاچی 180 بهترین گزینست

amin GT
21-06-2011, 15:47

شما نوشته های منو دقیق نمیخونیدها !!!!

من منظورم اینه که مهمترین فاکتور توی خرید قیمت هستش .

مثلا نمیشه یه موتور 2.400 تومنی رو با یه موتور 1.700 ایی مقایسه کرد . 700 هزارتومن در خرید موتورسیکلت رقم قابل توجه اییه .

مقایسه برای موتور های هم قیمت یا با اختلاف قیمتی کم هستش .

هر دو موتور کیفیتشون خوبه و در یه حده ..... وقتی شما مشکل مالی نداری و بودجتون آزاده برو یه 180 مدل90 بخر .

وقتی شما پول دارید این مقایستون بیهودست .... جفتشون هندین و کیفیتشون در یه حده ، اونی هم که حجمش بالاتره خوب بهتره (هر چی پول بدی آش میخوری)

ولی خوب بخوای 160 بخری اونجا دیگه 180 هم مطرح میشه که ببینی یه کم بیشتر بدی و اونو بخری .

منم همین جوری بودم دیدم هی بخوای بگی یه 200 تومن بزارم روش این بخرم یا 150 تومن دیگه بزارم اون یکی رو بخرم و هی بری بالا بری بالا یه دفعه میرسی به پالس220

منم مشکل مالی نداشتم منتها چون نمیخواستم زیاد برا موتور هزینه کنم اینو خریدم .

من اول میخواستم طرح ویو بخرم .... دیدم همشون چینی آشغالن و خوبشون که رادیسونه حدود 1100 پولشه گفتم میرم 135 پالس رو میخرم که هم کیفیتش خوبه هم جدیده و زیاد نشده و هم تکنولوژی بالا و جدیدی داره و هم کم مصرف و فوق العاده زیبا تر .

khelane
21-06-2011, 23:01
سلام شرمنده من زیاد از موتور سرم نمیشه واسه دوستم میخواستم یه پرسشی کرده باشم
1.800 تومن دارهم میخواد یه موتور تریل بگیره نمیدونه چی بگیره چون ما تو شهر کوچیکی هستیم دوروبرمون همش احسان و روان چندتا خارجی پیدا کردیم یکیش سوزکی بود دقیق مدل رو نمیدونم میخواستم ببینم بین ایرانی ها کدوم خوبتره و با این قیمت چی بگیرم بهتره
با سپاس

TIG3R
22-06-2011, 10:17
سلام شرمنده من زیاد از موتور سرم نمیشه واسه دوستم میخواستم یه پرسشی کرده باشم
1.800 تومن دارهم میخواد یه موتور تریل بگیره نمیدونه چی بگیره چون ما تو شهر کوچیکی هستیم دوروبرمون همش احسان و روان چندتا خارجی پیدا کردیم یکیش سوزکی بود دقیق مدل رو نمیدونم میخواستم ببینم بین ایرانی ها کدوم خوبتره و با این قیمت چی بگیرم بهتره
با سپاس

با این قیمت میتونید موتور سیکلت های روان خریداری کنین کیفیت قابل قبول تری دارند نسبت احسان و.....

1clik
22-06-2011, 11:06
لطفا اساتيد قيمت بدين
در ضمن صفرش چنده؟

Ice Pain
22-06-2011, 12:54
سلام یه موتور هم به من معرفی کنید
دیگه از پیاده روی و بدو بدو و اتوبوس خسته شدم :دی
میخاستم ماشین بخرم پولم کمه
500 ت
ظاهر زیبا
ایمنی
صفر
عکسش رو هم بزارین

amin GT
22-06-2011, 14:49
با 500 تومن:31: هیچ گزینه ای که زیبا باشه ایمنی داشته باشه و صفر هم باشه نداریم .

با این سه تا شرایطی که شما میخوای داشته باشه حداقل حداقل باید حدود900 داشته باشی .

همین طرح هوندا ها (CG125 های چینی) که نه زیبایی و نه ایمنی داره و نه کیفیت : اگه صفرشو بخوای باید حداقل حداقل 650 داشته باشی .(تازه باید بری دنبال مارکهای جدید و من درآوردیش)

---------- Post added at 04:49 PM ---------- Previous post was at 04:44 PM ----------

لطفا اساتيد قيمت بدين
در ضمن صفرش چنده؟

این دایچی اصلا موتور جالبی نیست و فقط قیافه داره (به نظر من پولتو حروم نکن و از فکرش بیابیرون)

هر چی کارکردش بره بالاتر لش تر میشه و لرزش پیدا میکنه و . . . مشتریشم بعدا نیست و به دردسر میفتی.

با اون موتور 250 سی سیش حداکثر 100 تا هم نمیره .

boragh
22-06-2011, 15:00
با سلام خدمت اساتید فن در مورد موتور کبیر 150 سی سی چی می دونید آیا موتور خوبی است نسبت به قیمتش می گن گارانتی داره (900تومان)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید / البته 200 سی سی آنرا شرکت تیزرو تولید کرده با قیمت حدود 1380 که خیلی گرون به نظر می رسه شرکت های دیگری مثل پیشرو و پرند برای شرکت کاریزان و ... مشابهش را به بازار داده اند می خواستم ضمن اوضاع کیفی و مشابهین آن آیا پیشنهاد بهتری را دارید؟ باتشکر
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
22-06-2011, 16:24
رفقا سلام
تو حداقل این دو صفحه آخر دریغ از یک اشاره به اطلاعات فنی !
موتورسیکلتها اطلاعات فنی دارند و حتی سیب زمینی هم این روزها اطلاعات فنی داره . از بکار بردن خیراتی اصطلاحات غلو آمیز مثل " فکرشو نکن" ، "تکنولوژی بالا" ، "لَش" ، ... استفاده نکنید .

اگرم اطلاعات فنی ندارید الزامی به مشاوره نیست . روش این انجمن با فرومهای دیگه ایرانی متفاوته
ممنون از همکاری شما

EHSANRF
22-06-2011, 16:40
من بالاخره یه پیشرو 135 بدون کلاچ گرفتم
هیچی از موتور نمیدونم
حتی دوچرخه سواری هم بلد نیستم

باید برای روز اول و دوم چیکار کرد؟
باتری رو دادم آب اسید ریختن بلد نیستم وصلش کنم...
روغن موتور و ترمز باید عوض بشن؟ چطوریه؟ میتونم؟؟؟

و در نهایت اینکه پیشرو135 موتور چطوریه؟