PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت

صفحه ها : 1 2 3 [4]

Ezel
13-07-2015, 15:05
ممنون از کمکتون
رنگش و کارکردش رو نمی دونم ولی می دونم خیلی کم کارکرد هست مدل 87 هست
و اینکه 220 یا 200 رو هم باید بپرسم

به نظرتون این موتور چقدر ارزش خرید داره ؟ و قیمت نمونه صفر کیلومترش چقدره ؟
ممنون

خواهش میکنم

الان فقط 220 تولید میشه صفرش که حدودا 6300-6400 هست قیمتش

با توجه به تفاسیری که میگید ، بنظر من این موتور هم 3500-3600 میارزه ، حالا اگر قصد سوار شدن دارید و قصد تعویض ندارید به این زودی و موتور سالم و واقعا کم کار هست ، توی قید و بند 100 تومن 200 تومن بالا پایینش نباشید چون موتور سالم دارید میخرید

و احتمالا 200 سی سی هست با توجه به مدلش

Ezel
13-07-2015, 15:10
میگه 3900 به نظر خودمم زیاد میگه
خیلی موتور تمیز و رو پایی هستش ولی نمیارزه ظاهرا

والا من به دوست بالاییمون هم عرض کردم اگر سلامت موتور براتون احراز شده تو قید و بند 100 تومن دویست تومن بالا پایینش نباشید ؛ باز اگه بتونید ازش تخفیف بگیرید بازم ، چون بیمه هم باید بشه موتور ؛ ولی در کل باز بنظرم پالس 200 یه مقدار بد بازار و بد فروش هست

به هرحال مالِ هرکسی براش عزیزه و نمیخواد با ضرر از دست بده داراییش رو

kiuna
13-07-2015, 17:39
خواهش میکنم

الان فقط 220 تولید میشه صفرش که حدودا 6300-6400 هست قیمتش

با توجه به تفاسیری که میگید ، بنظر من این موتور هم 3500-3600 میارزه ، حالا اگر قصد سوار شدن دارید و قصد تعویض ندارید به این زودی و موتور سالم و واقعا کم کار هست ، توی قید و بند 100 تومن 200 تومن بالا پایینش نباشید چون موتور سالم دارید میخرید

و احتمالا 200 سی سی هست با توجه به مدلش

درود
ممنون
فقط این که میگن موتور ها 10 ساله باید اسقاط بشن به نظرتون با اینکه این موتور مدل 87 هست تا 97
به نظرتون ارزش داره بگیرم ؟ یعنی بعد از ده سال ارزش موتور صفر میشه ؟
از نظر کارکرد و مطمین بودن چون اشناست می دونم مشکلی ندارم از بابت ارزش موتور میگیم
دنده موتور به صورت چهارتا پایین هست ؟
چون شنیدم یه موتورهایی هست دنده 1 اش پایین می خوره بقیه اش بالا
ادم قاطی میکنه
:n13:

hamed999
13-07-2015, 18:26
سلام به دوستان
یه راهنمایی میخواستم از دوستان واسه انتخاب یه موتور سیکلت با این شرایط

1- میخوام ظاهرش (یه خورده نه دقیقا ) شبیه موتور سنگین باشه و خوشگل

2- کیفیت قطعاتش خوب باشه و کیفیت ترمز گیریش عالی و نرمیش هم عالی باشه و اصلا خشک نباشه

3- صدای اگزوز دلنشینی داشته باشه نه مثل موتور سنگین ها نه مثل مثل این 125 سی سی معمولی ها

4- در اخر هم قدرت و شتابش راضی کننده باشه -حداقل 60 70 درصد بهتر از 125 سی سی طرح هوندا باشه

دقت کرده باشین واسه من کیفیت قطعات و ترمز و خوشگلی و ...بیشتر واسم مهمه تا شتاب و ...
حداکثر قیمت هم 7 یکم بالا پایین
بیزحمت یه چند مورد پیشنهاد بدین تا بتونم با توجه به سلیقم خودم انتخاب کنم

Ezel
14-07-2015, 23:26
درود
ممنون
فقط این که میگن موتور ها 10 ساله باید اسقاط بشن به نظرتون با اینکه این موتور مدل 87 هست تا 97
به نظرتون ارزش داره بگیرم ؟ یعنی بعد از ده سال ارزش موتور صفر میشه ؟
از نظر کارکرد و مطمین بودن چون اشناست می دونم مشکلی ندارم از بابت ارزش موتور میگیم
دنده موتور به صورت چهارتا پایین هست ؟
چون شنیدم یه موتورهایی هست دنده 1 اش پایین می خوره بقیه اش بالا
ادم قاطی میکنه

بله ارزش كه داره ، موتور ده سال به بالا رو هم پلاك نميكنن فقط ، واللا اينطوري نيست كه بيان و بگيرن و ببرن اسقاط كنن زوري

خير ارزشش صفر نميشه قطعاتشو ميتونين به اوراقچي بفروشين ولي لزومي نداره

دنده هاي اينها هم يكي پايين و ٤ تا بالاست ، چند روز سوار شيد عادت ميكنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ezel
14-07-2015, 23:34
سلام به دوستان
یه راهنمایی میخواستم از دوستان واسه انتخاب یه موتور سیکلت با این شرایط

1- میخوام ظاهرش (یه خورده نه دقیقا ) شبیه موتور سنگین باشه و خوشگل

2- کیفیت قطعاتش خوب باشه و کیفیت ترمز گیریش عالی و نرمیش هم عالی باشه و اصلا خشک نباشه

3- صدای اگزوز دلنشینی داشته باشه نه مثل موتور سنگین ها نه مثل مثل این 125 سی سی معمولی ها

4- در اخر هم قدرت و شتابش راضی کننده باشه -حداقل 60 70 درصد بهتر از 125 سی سی طرح هوندا باشه

دقت کرده باشین واسه من کیفیت قطعات و ترمز و خوشگلی و ...بیشتر واسم مهمه تا شتاب و ...
حداکثر قیمت هم 7 یکم بالا پایین
بیزحمت یه چند مورد پیشنهاد بدین تا بتونم با توجه به سلیقم خودم انتخاب کنم

سلام

بهترين گزينه پالس ns هست براي شما ، البته قيمتش حدود هشت و نيم هست
و بعد :
مگلي كاركرده

Rkv 200
پيشرو پارس ٢٢٠ سي سي كه اين يكي هم موتور خوبيه

حالا عكساشونو سرچ كنيد نگاه كنيد ببينيد كدومو ميپسنديد

kiuna
14-07-2015, 23:53
خب اگه بدون پلاک سوار بشیم گیر نمیدن ؟
این موتور برای 87 هست تا 97 یعنی سه سال دیگه با این حساب می تونم سوار بشم
به نظرتون ارزش داره 3 تومن بندازم روش یه صفر بگیرم ؟
این دنده هاش اینجوری من از چند نفر شنیدم قاطی میکنه ادم
به نظرتون با 3 تومن تا 3500 چه انتخابهای دیگه ای دارم ؟

Ezel
15-07-2015, 10:40
خب اگه بدون پلاک سوار بشیم گیر نمیدن ؟
این موتور برای 87 هست تا 97 یعنی سه سال دیگه با این حساب می تونم سوار بشم
به نظرتون ارزش داره 3 تومن بندازم روش یه صفر بگیرم ؟
این دنده هاش اینجوری من از چند نفر شنیدم قاطی میکنه ادم
به نظرتون با 3 تومن تا 3500 چه انتخابهای دیگه ای دارم ؟

چرا بدون پلاک سوار بشید ؟؟؟

شما موتور رو که بخرید ، به نام خودتون تعویض پلاک میکنید و پلاکی جدید که به اسم شما هست روی موتور خواهد موند ؛ من هم تا حالا ندیدم که طرح بزارن که موتور سیکلت فرسوده جمع آوری بکنن یا اینکه بیان و پلاک موتورسیکلت بالای ده سال رو بکنن از روش

بنابراین پلاک شما تا وقتی که موتور رو نفروشید روی موتور باقی خواهد موند

بله ارزش داشتن که ارزش داره ؛ ولی میتونید اون سه تومن رو نگذارید روش و موتور کم کارکرد و سالم سوار بشید :دی

تا 3500 انتخاب زیاد دارید ، پالس 180 مدل پایین و آپاچی مدل پایین ، موتورهای طرح ویو صفر ، موتورهای 125 صفر ، ولی خب بهترین گزینه ی شما همون اونجر دوستتون هست با اختلاف بسیار بسیار زیاد به نسبت باقی گزینه ها

در مورد دنده : خیر ، رانندگی عادت هست و مهارت ، شما چند روز سوار بشی عادت خواهی کرد خصوصا با توجه به اینکه تا حالا موتور نداشتی / من چون قبلا 125 داشتم مدت طولانی ، هر از گاهی مثلا جای اینکه یه دنده اضافه کنم یه دنده کم میکنم و یا برعکس ، ولی خب عادت میشه براتون بزودی

kiuna
15-07-2015, 12:48
ممنون اپاچی و پالس رو هم دیدم از پالس ان اس 200 خوشم اومد اما قیمت صفرش حدود 8700 هست
و کارکرده اش هم گمون کنم گرون تر از سرمایه من باشه اپاچی هم دیدم خوشم اومد
فکر کنم با این شرایط همون موتور دوستم بهترین گزینه باشه
راستی شما اموزشگاه برای اموزش وگرفتن گواهینامه موتور سیکلت سراغ ندارید ؟

Ezel
15-07-2015, 13:41
ممنون اپاچی و پالس رو هم دیدم از پالس ان اس 200 خوشم اومد اما قیمت صفرش حدود 8700 هست
و کارکرده اش هم گمون کنم گرون تر از سرمایه من باشه اپاچی هم دیدم خوشم اومد
فکر کنم با این شرایط همون موتور دوستم بهترین گزینه باشه
راستی شما اموزشگاه برای اموزش وگرفتن گواهینامه موتور سیکلت سراغ ندارید ؟

آموزشگاهی که من میشناسم و خوب هست ، آموشگاه هنگام هست

آدرسش هم میدان رسالت خ هنگام بالاتر از شهرداری نرسیده به شرکت واحد

حدودا 10 جلسه هزینش هم حدود 60 تومن

kiuna
17-07-2015, 18:21

درود
ممنون از شما
:26:

kiuna
17-07-2015, 19:32

درود
ممنون از شما
:26:

Amin-Nasim
18-07-2015, 15:38
سلام
موتور بدون کلاچ توی بازار فقط طرح ویو هست ؟
موتوری داریم که ظاهرش مثل پالس 220 باشه و کلاچ هم نداشته باشه ؟
----
اینم suzuki GSXR 750cc متعلق به یکی از دوستان
البته خودم هنوز از نزدیک ندیدمش
قیمت 40 مبلیون
فیلم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ezel
19-07-2015, 12:41
سلام
موتور بدون کلاچ توی بازار فقط طرح ویو هست ؟
موتوری داریم که ظاهرش مثل پالس 220 باشه و کلاچ هم نداشته باشه ؟
----
اینم suzuki GSXR 750cc متعلق به یکی از دوستان
البته خودم هنوز از نزدیک ندیدمش
قیمت 40 مبلیون
فیلم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

خير همچين موتوري نيست توي بازار ، و بيشترشون روي همون پلتفرم ويو طراحي شدن

iAR11
20-07-2015, 05:59
سلام به همه دوستان.
من میخوام موتور بخرم. بودجه محدودی هم دارم (نهایت ۳ تومن)
بین این سه تا گیر کردم به دلایل مختلف:
۱- طرح هوندا
۲- طرح ویو
۳- باکسر
خودم از طرح هوندا خوشم نمیاد ولی اگر مجبور باشم میگیرم.
طرح ویو چون جمع و جور و قیافشم بد نیست مشکلی باهاش ندارم.
خودم باکسر 125 رو خوشم اومد. ولی میترسم لوازمش گرون یا نایاب باشه یا اینکه زود به خرج بیفته.
نظرتون چیه؟
ممنون

Ezel
20-07-2015, 12:54
سلام به همه دوستان.
۱- طرح هوندا
۲- طرح ویو
۳- باکسر
خودم باکسر 125 رو خوشم اومد. ولی میترسم لوازمش گرون یا نایاب باشه یا اینکه زود به خرج بیفته.
نظرتون چیه؟
ممنون

سلام

125 رو با 2 تومن و حتی 1800 هم میتونید صفرش رو بگیرید

طرح ویو تقریبا زیر 2800-2900 نداریم

باکسر 150 هم قیمتش 3600 بود 125 رو نمیدونم چقدر هست

از بین این 3 تا قطعا باکسر موتور فوق العاده بهتریه ، نگران لوازمش هم نباشید این موتور محصول کارخونه ی باجاج هست که پالس و پولسار رو تولید میکنه و لوازمش هم راحت پیدا میشه و موتور کن استهلاک و کم خرجی هم هست و بهترین گزینه از بین این 3 تایی هست که در نظرتون هست

Argada
22-07-2015, 22:10
سلام...
یه موتور سیکلت جمع و جور برای داخل شهر می خوام بخرم که بیشتر برای سر کار رفتن و اومدن باشه... اول می خواستم یه مدل از این 125 ها بخرم ... اما حقیقتش ازشون خوشم نمیاد انقدر دیگه دیدم و سوار شدم از چشمم افتادن...دنبال یه پالس بودم منتها موتور بزرگی هست و قیمتهاشون هم بالاست... می خواستم نظر دوستان رو راجب موتور های مدل کاب مثل مدل زیر بپرسم:

این مدل RADISSON 125 Type 4 ساخت شرکت کویر هست. ..کسی می تونه در موردشون راهنمایی کنه من رو!؟

Ezel
25-07-2015, 11:08
سلام...
یه موتور سیکلت جمع و جور برای داخل شهر می خوام بخرم که بیشتر برای سر کار رفتن و اومدن باشه... اول می خواستم یه مدل از این 125 ها بخرم ... اما حقیقتش ازشون خوشم نمیاد انقدر دیگه دیدم و سوار شدم از چشمم افتادن...دنبال یه پالس بودم منتها موتور بزرگی هست و قیمتهاشون هم بالاست... می خواستم نظر دوستان رو راجب موتور های مدل کاب مثل مدل زیر بپرسم:

این مدل RADISSON 125 Type 4 ساخت شرکت کویر هست. ..کسی می تونه در موردشون راهنمایی کنه من رو!؟

سلام

این مدل رادیسون کویر هست که بهترین نمونه ی موجود از کاب تولید داخل هست ؛ هم قیمتش مناسبه و هم کیفیت قطعات و صدالبته قطعاتش هم براحتی پیدا میشه چون با ویو خیلی مشترک هست خصوصا از لحاظ بدنه

از این کاب ها الان زیاد شده ایران دوچرخ و پیشرو هم وحشتناک دارن تولید میکنن ولی خب کویر یه چیز دیگست ، هم رادیسون و هم رکورد هر دو موتورهای خوبی هستن که محصول کویر هستن

kiuna
25-07-2015, 13:29
متاسفانه اموزشگاه هایی که برای گواهینامه موتور بودن هیچ کدوم اموزش نمیدن

inima67
29-07-2015, 12:38
سلام
اساتید موتور سیکلت پانیک همتاز موتور چطوره کیفیتش ؟ به قیمتش می ارزه ایا ؟؟؟
:n16:

Argada
30-07-2015, 16:43
سلام
اساتید موتور سیکلت پانیک همتاز موتور چطوره کیفیتش ؟ به قیمتش می ارزه ایا ؟؟؟
:n16:
در کنار سوال شما یه سوال دیگه! باک این موتورهای 3.5 لیتر ظرفیت داره!! یعنی مثلا 200 کیلومتر باید یه باک زد!؟ مدل کویر رادیسون باکش 5 لیتر زده حالا نمی دونم درست نوشته یا نه اما بقیه مدلها و شرکتها از دم همه 3.5 لیتر حجم باک هست که خوب کمه...

فرهود 86
31-07-2015, 17:18
من پیشرو135دارم باکش 3/5 لیتری وتا 160 کیلومترو با یه باک رفتم هنوز یه لیوان بنزین تو باک بود .

فرهود 86
31-07-2015, 20:48
سلام...

پیشرو بگیر قشنگتره

فرهود 86
31-07-2015, 20:51
سلام به همه دوستان.
۱- طرح هوندا
۲- طرح ویو
۳- باکسر
نظرتون چیه؟
ممنون
طرح ویو بگیر قیافش مثل هوندا تکراری نیست اما مثل هوندا خر کار نیست .

فرهود 86
31-07-2015, 21:01
سلام

این مدل رادیسون کویر هست که بهترین نمونه ی موجود از کاب تولید داخل هست ؛ هم قیمتش مناسبه و هم کیفیت قطعات و صدالبته قطعاتش هم براحتی پیدا میشه چون با ویو خیلی مشترک هست خصوصا از لحاظ بدنه

از این کاب ها الان زیاد شده ایران دوچرخ و پیشرو هم وحشتناک دارن تولید میکنن ولی خب کویر یه چیز دیگست ، هم رادیسون و هم رکورد هر دو موتورهای خوبی هستن که محصول کویر هستن
در مورد رکورد با شما موافق نیستم چون همه از کیفیتش مینالند رادیسون هرچند کیفیت بالایی دداره اما از نظر ظاهر طرح قدیم ویو هست .
تو شمال بیشترین طرح ویوی که فروش داره پیشرو 135 دلیلشم واضح هم ظاهر زیبا داره و هم نسبت به سایر طرح ویوا درشت تر و تو پر تره . اصلا اگه یه قدمی تو شهراهایشمالی بزنید میبنید از هر 10 تا طر ویو شاید 6 تاش پیشرو باشه و مابقیش مارک های متفرقه .

Argada
31-07-2015, 22:08
پیشرو بگیر قشنگتره
والا موندم کدوم رو بگیرم... پیشرو قشنگتره اما حجم باک کویر 1.5 لیتر بیشتره....

فرهود 86
01-08-2015, 10:21
[QUOTE=Argada;8680452]والا موندم کدوم رو بگیرم... پیشرو قشنگتره اما حجم باک کویر 1.5 لیتر بیشتره....[/QUOT
پس رادیسون 150 بگیر قیمتشم نزدیک 4 تومن.

kiuna
01-08-2015, 23:03
دوستان من از خیلی ها پرسیدم میگن ما گواهینامه نداریم اما راحت موتور تو شهر سوار میشن
میخواستم ببینم کلا چقدر راهنمایی و رانندگی گیر میده ؟ مخصوصا این همه موتوری که تو شهر مخصوصا مرکز شهر هست
به خیلی هاشون نمیاد گواهینامه داشته باشن

فرهود 86
02-08-2015, 11:28
ببین دوست عزیز من تو یه شهر کوچیک تو شمال زندگی میکنم اوایلی که موتور خریده بودم تو زمستان گواهینامه نداشتم اما جاهایی که مطمن بودم موتور گیری اصلا نمی رفتم حالام که گواهینامه قبول شدم و نیومده دستم بازم همین کارو می کنم راهمو دور تر می کنم اما موتورم و مفتی دست پلیس نمیدم .

Argada
02-08-2015, 15:14
دوستان من از خیلی ها پرسیدم میگن ما گواهینامه نداریم اما راحت موتور تو شهر سوار میشن
میخواستم ببینم کلا چقدر راهنمایی و رانندگی گیر میده ؟ مخصوصا این همه موتوری که تو شهر مخصوصا مرکز شهر هست

گواهینامه فقط برای موور گیری نیست که... خدای نکرده تصادف کنی اگه گواهینامه نداشته باشی بیچاره ات می کنند... ماشالا تو زمینه تصادف هم که قهرمان هستیم تو جهان و رنکینگ یک رو داریم! اگه طرف بمیره که کم هم نیست قتل عمد میشه... اصلا اگه به تو بزنند و تو مقصر نباشی و گواهینامه نداشته باشی باز تو میشی مقصر!

damharas
03-08-2015, 17:20
سلام دوسستان یک سوال
می خواستم بدون بین آپاچی و پالس کدوم بهتر است سرعت زیاد مهم نیست
کیفیت مهمه است و کنترول راحت موتور

Argada
07-08-2015, 15:08
طرح ویو مدل Matin BIZ 125 رو کسی اطلاعی داره چطوره!؟ ظرفیت باکش 6.5 لیتر زده که عالی هست برای کاب ها...

AmirDARKKnight
11-08-2015, 22:22
دوستان عزیز من میخوام یه موتور بگیرم و مهمترین چیزش برام سایزشه . یعنی دست کم میخوام سایز بوکسر 150 باشه . خودم دو مدل انتخاب کردم اگه ممکنه شما کمکم کنین. دایچی دست دوم 200 سی سی , بوکسر نو 125 سی سی قیمتش هم میخوام از دو میلیون و خورده ای بیشتر نشه اگه چیزی مد نظرتون هست ممنون میشم اگه بگین.

Ezel
12-08-2015, 13:28

بله متاسفانه خیلی ها گواهینامه ندارن و سوار موتور میشن

تهران که خیلی جاها سوای از کفی ها ، مامورین راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی موتورها رو نگه میدارن و مدارک میخوان ازشون ؛ و هم جریمه داره هم دردسر داره و هم توقیف موتور و این داستانها

چنانچه گواهینامه نداشته باشید و تصادف کنید با موتور :

1- اگر شما مقصر باشید بیمه ی موتور شما خسارت طرف مقابل رو نمیده و باید از جیب خودتون پرداخت کنید خسارتش رو

2- چنانچه طرف مقابل مقصر باشه و شما گواهینامه نداشته باشید ؛ بیمه ی طرف مقابل خسارت شما رو نمیده اتوماتیک وار و هرچقدر خسارت مالی و جانی دیده باشید طرف مقابل هم عملا مسئولیتی نداره و باز هم باید از جیب خودتون پرداخت کنید خسارت خودتون رو

گواهینامه فقط برای موور گیری نیست که... خدای نکرده تصادف کنی اگه گواهینامه نداشته باشی بیچاره ات می کنند... ماشالا تو زمینه تصادف هم که قهرمان هستیم تو جهان و رنکینگ یک رو داریم! اگه طرف بمیره که کم هم نیست قتل عمد میشه... اصلا اگه به تو بزنند و تو مقصر نباشی و گواهینامه نداشته باشی باز تو میشی مقصر!

لطفا اطلاعات اشتباه ندین دوست من

در مورد مقصر بالاتر توضیح دادم

در مورد تصادف منجر به فوت اگر گواهینامه نداشته باشید نه قتل عمد حساب میشه و نه شبه عمد ؛ صرفا بیمه دیه ی طرف مقابل رو نمیده و شما یا باید دیه رو از جیب خودتون بدین و یا اینکه تشریف ببرید پشت میله ها که کم هم نداریم زندانی دیه بخاطر این قضیه + تحمل جزای حبس و نقدی مربوط به نداشتن گواهینامه در تصادف فوتی

فرهود 86
12-08-2015, 23:41
دوستان عزیز من میخوام یه موتور بگیرم و مهمترین چیزش برام سایزشه . یعنی دست کم میخوام سایز بوکسر 150 باشه . خودم دو مدل انتخاب کردم اگه ممکنه شما کمکم کنین. دایچی دست دوم 200 سی سی , بوکسر نو 125 سی سی قیمتش هم میخوام از دو میلیون و خورده ای بیشتر نشه اگه چیزی مد نظرتون هست ممنون میشم اگه بگین.
یه سر به دیوار بزن.

- - - Updated - - -

یه سر به دیوار بزن.

AmirDARKKnight
13-08-2015, 13:37
یه سر به دیوار بزن.

- - - Updated - - -

یه سر به دیوار بزن.
مرسی عزیز ولی مشکل من اینه که دنبال چی بگردم . گمونم سوالمو بد مطرح کردم . در واقع زیاد وارد نیستم به موتور و آشنایی ندارم با مدل های مختلف و کیفیتشون

Ezel
14-08-2015, 11:56

سلام

من همون بوکسر رو به شما پیشنهاد میکنم ، دایچی افت قیمتش زیاده و خوش بازار نیست برای فروش مشکل پیدا میکنید

سلام دوسستان یک سوال
می خواستم بدون بین آپاچی و پالس کدوم بهتر است سرعت زیاد مهم نیست
کیفیت مهمه است و کنترول راحت موتور

سلام

هر دو موتورای خوبی هستن

من پالس رو به شخصه ترجیح میدم بخاطر قطعات ارزونترش و همینطور من ظاهر پالس رو به آپاچی ترجیح میدم

البته مثلا آپاچی کیلومتر دیجیتال داره و ترمز دیسکی که پالسهای 180 اغلبشون ندارن ( چراغ گردها ) و همینطور ترمز دیسکی عقب آپاچی داره که پالس 180 نداره

توی همین تاپیک سرچ کنید بارها مقایسه شدن این دو با هم و نهایتا سلیقه ی شماست که انتخاب میکنه پالس سوار بشید یا آپاچی

prodoctornuke
14-08-2015, 16:49
موتور تا 250 cc . پر شتاب باشه البته من تو شهر بیشتر از 40 تا نمیرم و بیرون شهر هم تا حالا 100 یبار رفتم .کلا سرعت دوست ندارم و خیلی با اختیاط و قانون مند میرونم
.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟

- - - Updated - - -

موتور تا 250 cc . پر شتاب باشه البته من تو شهر بیشتر از 40 تا نمیرم و بیرون شهر هم تا حالا 100 یبار رفتم .کلا سرعت دوست ندارم و خیلی با اختیاط و قانون مند میرونم
.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟

ghost leader
15-08-2015, 21:12
.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟

- - - Updated - - -

.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟
بودجه تون چقدره

- - - Updated - - -

.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟

- - - Updated - - -

.ترمز دیسکی جلو و عقب
.قعات با کیفیت
صدای کم
چی پیشنهاد میکنید ؟
بودجه تون چقدره

dalag
17-08-2015, 08:43
با سلام
من برای مصارف داخل شهر موتور میخواستم بخرم. اولویت برای من مقاوم بودن، قطعات باکیفیت و کم خرج بودنه. قیافه و ظاهرش برام اهمیتی نداره.
دوستان لطف کنن و از طرح های CG چندتا از بهترینهاش رو همراه با قیمت معرفی کنن.

فرهود 86
17-08-2015, 14:09
من خودم طرح ویو دارم
اما تعریف رایکا رو شنیدم .

kiuna
17-08-2015, 14:15
دوستان این گواهینامه های موتور بالای 250 سی سی شرایط گرفتنشون چیه کسی می دونه

Argada
17-08-2015, 17:47
دوستان این گواهینامه های موتور بالای 250 سی سی شرایط گرفتنشون چیه کسی می دونه
روی گواهینامه من که نوشته تا 200 سی سی رو مجاز هستم و برای حجم موتور بالاتر بعد از 3 سه سال از تاریخ دریافت گواهینامه می تونم استفاده کنم...منتها نمی دونم که تا چقدر بالاتر زا 200 سی سی رو شامل میشه.!؟

dalag
19-08-2015, 00:53
با سلام
من برای مصارف داخل شهر موتور میخواستم بخرم. اولویت برای من مقاوم بودن، قطعات باکیفیت و کم خرج بودنه. قیافه و ظاهرش برام اهمیتی نداره.

حاجی یکی مارو راهنمایی کنه . دمتون گرم.

mahdi rahimi
19-08-2015, 10:57
سلام به همگی.
دوستان قصد خرید یه متورسیکلت با بودجه 3.5 دارم انتخاب خودم کویر جی ال ایکسه.
یکی می گفت که گیربکس این موتور ضعیفه و اگه به موقع روغنشو عوض نکنی کار دستت می ده. به نظر شما درست می گفت.
کویر تو شهر ما نمایندگی داره به نظر شما موقع خرید چی رو باید چک کنم چون تا حالا موتور نخریدم.

Ezel
20-08-2015, 12:10
با سلام

سلام

بهترین گزینه برای شما بنظر من ، بوکسر 125 و 150 هست و چنانچه مشکل بودجه ای ندارید بوکسر رو بگیرید حدود 3500 -3600 اینطورا ؛ و سمت طرح هوندا های موجود نرید

سلام به همگی.
دوستان قصد خرید یه متورسیکلت با بودجه 3.5 دارم انتخاب خودم کویر جی ال ایکسه.
یکی می گفت که گیربکس این موتور ضعیفه و اگه به موقع روغنشو عوض نکنی کار دستت می ده. به نظر شما درست می گفت.
کویر تو شهر ما نمایندگی داره به نظر شما موقع خرید چی رو باید چک کنم چون تا حالا موتور نخریدم.

سلام

بنظر من شما هم در حد 200-300 هزارتومن دیگه روی بودجتون بگذارید و بوکسر رو بگیرید ، فوق العاده کم صدا تر و با کیفیت تر و کم استهلاک تر از این 125 های چینی-وطنی هست

بوکسر رو باجاج تولید میکنه ، همون کارخونه ای که پالس و پولسار رو تولید میکنه

mahdi rahimi
20-08-2015, 14:23
سلام

بنظر من شما هم در حد 200-300 هزارتومن دیگه روی بودجتون بگذارید و بوکسر رو بگیرید ، فوق العاده کم صدا تر و با کیفیت تر و کم استهلاک تر از این 125 های چینی-وطنی هست

بوکسر رو باجاج تولید میکنه ، همون کارخونه ای که پالس و پولسار رو تولید میکنه[/QUOTE]

خیلی ممنون از نظرتون. آیا میشه با این موتورها نظیر همین بوکسر مسافتهای 200 کیلومتری رو رفت. مثلا قزوین تا تهران.

فرهود 86
20-08-2015, 14:47
شوهر خالم هندای ژاپنی داشت 4 ترک از قزوین تا رشت می آمدند .....

Ezel
24-08-2015, 23:32
سلام

بوکسر رو باجاج تولید میکنه ، همون کارخونه ای که پالس و پولسار رو تولید میکنه

خیلی ممنون از نظرتون. آیا میشه با این موتورها نظیر همین بوکسر مسافتهای 200 کیلومتری رو رفت. مثلا قزوین تا تهران.[/QUOTE]

بعله شدنش میشه ولی خب آسیب جدی به خودتون وارد میکنید اگر که بخواید مدام برید و بیاید

من یه رفت و برگشت کرج با پالس 135 و 180 میرم و میام کلی مشکل برای کمرم ایجاد میشه چه برسه به قزوین ؛ ضمن اینکه اگر اشتباه نکنم اتوبان تهران قزوین موتور ممنوعه ترددش مثل اتوبان تهران کرج

mahdi rahimi
25-08-2015, 13:12
بعله شدنش میشه ولی خب آسیب جدی به خودتون وارد میکنید اگر که بخواید مدام برید و بیاید

من یه رفت و برگشت کرج با پالس 135 و 180 میرم و میام کلی مشکل برای کمرم ایجاد میشه چه برسه به قزوین ؛ ضمن اینکه اگر اشتباه نکنم اتوبان تهران قزوین موتور ممنوعه ترددش مثل اتوبان تهران کرج[/QUOTE]

خیلی ازتون ممنونم.
در مورد مجوز تردد موتور در جاده های بین شهری یه چیزهایی شنیدم میشه یه توضیح کامل راجع بهش بدهید.:n36:
با تشکر.

prodoctornuke
26-08-2015, 00:21
نظرتون در مورد موتور سیکلت های دایچی چیه
دایچی ناتالی و 200

- - - Updated - - -

دایچی ناتالی و 200

number-1
28-08-2015, 12:12
نامی 125 چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ezel
04-09-2015, 13:40
خیلی ازتون ممنونم.
در مورد مجوز تردد موتور در جاده های بین شهری یه چیزهایی شنیدم میشه یه توضیح کامل راجع بهش بدهید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر.

خواهش میکنم

تردد موتورها در جاده های بین شهری منعی نداره به جز موانعی که پلیس منع ترافیکی میگذاره ، مثلا تعطیلات آخر هفته یا عید نوروز تردد در جاده های هراز و چالوس ممنوع میشه که البته بازهم در این تعطیلات من موتور زیاد دادم توی جاده

در مورد اون مجوز تردد هم متاسفانه اطلاعی ندارم

Ezel
04-09-2015, 13:48
دایچی ناتالی و 200

- - - Updated - - -

دایچی ناتالی و 200

من شخصا پیشرو پارس و پالس کارکرده و بوکسر و اینها رو از دایچی بهتر میدونم ، حالا باز به سلیقه برمیگرده ولی دایچی حرفی نداره برای گفتن به نظر شخصی من

نامی 125 چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نامی کیفیتش رو در طول زمان حفظ کرده ، یعنی از اون کیفیت متوسط خودش نه بالاتر اومده و نه پایین تر :دی

125 خواستید بگیرید تکتاز یا زیگما بگیرید

number-1
04-09-2015, 14:14
من شخصا پیشرو پارس و پالس کارکرده و بوکسر و اینها رو از دایچی بهتر میدونم ، حالا باز به سلیقه برمیگرده ولی دایچی حرفی نداره برای گفتن به نظر شخصی من

نامی کیفیتش رو در طول زمان حفظ کرده ، یعنی از اون کیفیت متوسط خودش نه بالاتر اومده و نه پایین تر :دی

125 خواستید بگیرید تکتاز یا زیگما بگیرید

کویر و رهرو چی نظری ندارید؟

Memonex
04-09-2015, 17:48
دوستان من بار اولمه موتور میخوام بخرم میگن پالس خوب نیست بخاطر نوع لاستیکش خیلی راحت باش لیز میخوری ایا واقعا این قضیه صحت داره و اگه اره با تعویض لاستیک فابریک مشکلش حل میشه؟ من از طرح 125 های ایرانی اصلا خوشم نمیاد واسه همین پالس رو انتخاب کردم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Ezel
07-09-2015, 20:58
کویر و رهرو چی نظری ندارید؟

کویر که بهترین تولید داخلی رو داره از لحاظ کیفیت و عالیه

رهرو رو اطلاعی ندارم متاسفانه

دوستان من بار اولمه موتور میخوام بخرم میگن پالس خوب نیست بخاطر نوع لاستیکش خیلی راحت باش لیز میخوری ایا واقعا این قضیه صحت داره و اگه اره با تعویض لاستیک فابریک مشکلش حل میشه؟ من از طرح 125 های ایرانی اصلا خوشم نمیاد واسه همین پالس رو انتخاب کردم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

این موضوع عمومیت نداره و برمیگرده به تبحر موتورسوار ؛ اتفاقا آپاچی بخاطر دیسکی بودن ترمزهای عقبش موتور به مراتب خطرناکتری به نسبت پالس هست برای کسی که تجربه ی موتورسواری آنچنانی نداره

ولی خب مشکل لیز خوردن روی خطوط سفید خیابونها وقتی که خیس باشن برای همه ی موتورها وجود داره ، با تعویض لاستیک شاید نهایتا 20% احتمال خطر رو پایین تر بیارید ، نکته ی مهم این وسط احتیاط و تجربه ی موتورسواری هست

و البته یه چیزی هم بگم : تا زمین نخوره کسی موتورسوار خوبی نمیشه ؛ چون اون موقع متوجه میشه که دقیقا کجای کار اشتباه بوده :دی

dash_mehdi
10-09-2015, 19:19
سلام بر عزیزان

بنده با بودجه ی حدود 2500 الی 2600 قصد خرید موتور دارم
مد نظرم دو مدل هست:
یکی موتور باجاج باکسر (boxer) (البته کارکرده) و دومین مدل هم یکی از مدلهای موتور های طرح ویو هست.
از عزیزان خواهش دارم منو راهنمایی کنند چون هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم

سوالاتم اینه:
مدلهای خوب و با کیفیتِ طرح ویو کدومند که نو یا کارکرده بشه گیر آورد؟
و آیا طرح ویو بهتره یا باکسر؟

موارد مصرف:
قیافه برام مهم نیست و آنچه که مهمه اینه که موتور چند سال خوب کار کنه و اذیت نکنه و خرج رو دست نزاره. احتمالا باهاش یه 4 ساعتی هم کار کنم. یعنی در کل کارکردم شاید معمولی رو به بالا باشه یا در واقع کارکردم زیاده. مورد دیگر اینکه اگر کنترل و تعادل خوب رو هم در نظر بگیرید برام بهتره.

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

در پناه حق

فرهود 86
10-09-2015, 23:58
دوست عزیز با توجه به اینکه گفتی روزانه 4 ساعت با موتور کار داری من باکسر رو پیشنهاد میدم به این علت که باک بزرگ تری داره و خر کار نسبت به طرح ویو .
طرح ویو ها همه ظریفند و بیشتر به یه موتور تفریحی می خورند تا کاری .
ازبین طرح ویو ها اون چیزی که تو بازار بیشتر مورد استقبال مردم :
پیشرو 135
و رادیسون 125
که 93 این دوتا موتور و میتونی با پولت بگیری.

dash_mehdi
11-09-2015, 10:26
دوست عزیز با توجه به اینکه گفتی روزانه 4 ساعت با موتور کار داری من باکسر رو پیشنهاد میدم به این علت که باک بزرگ تری داره و خر کار نسبت به طرح ویو .
طرح ویو ها همه ظریفند و بیشتر به یه موتور تفریحی می خورند تا کاری .
ازبین طرح ویو ها اون چیزی که تو بازار بیشتر مورد استقبال مردم :
پیشرو 135
و رادیسون 125
که 93 این دوتا موتور و میتونی با پولت بگیری.

سلام
ممنونم
از طرح ویو ها رادیسون رو بنده دیدم 150 هم به پولم میخورد درسته؟
رادیسون 150 هم ظریفه؟

کنترل و تعادل باکسر چطوره؟ چون احساس میکنم بخاطر بدنه ی بزرگ ترش باید آدم حرفه ای تر باشه درسته؟
به شخصه دوست دارم باکسر بگیرم اما چون موتور سوار نبودم میترسم نتونم خوب کنترلش کنم. مخصوصا اینکه طرح ویو ها دیگه کلاچ اتومات هستن.

ممنون از راهنماییتون
در پناه حق

فرهود 86
11-09-2015, 13:48
ببین دوست عزیز
منظورم از طریف بودن مقایسه توان این موتور ها در برابر هونداهای چینی یا همین باکسر هندی
همونطور که بالا گفنم طرح ویو ها موتور های شهری هستند وبرای مسیرهای کوتاه ساخته شدند وانتظار بالایی نمیشه داشت
همشونم تو بازار که میبنی چینی هستند حالا با نام های متفاوت به جز جی تی 130 که ساخت مالزی و قمتشم 9 تومن .

در مورد کنترل باکسر هم زیاد سخت نیست باید پشتش بشینی تا تجربه کنی .
در کل اگه برا کارهای کوچیک و شهری می خوای موتور بخری من طرح ویو های موجود تو بازار رو پیشنهاد میدم .
اما اگه یه موتور سگ جون و با کیفیت می خوای بخری باکسر 150 انتخاب خوبیه ولی باید بودجتون رو افزایش بدید .

dash_mehdi
11-09-2015, 15:25
ببین دوست عزیز
منظورم از طریف بودن مقایسه توان این موتور ها در برابر هونداهای چینی یا همین باکسر هندی
همونطور که بالا گفنم طرح ویو ها موتور های شهری هستند وبرای مسیرهای کوتاه ساخته شدند وانتظار بالایی نمیشه داشت
همشونم تو بازار که میبنی چینی هستند حالا با نام های متفاوت به جز جی تی 130 که ساخت مالزی و قمتشم 9 تومن .

در مورد کنترل باکسر هم زیاد سخت نیست باید پشتش بشینی تا تجربه کنی .
در کل اگه برا کارهای کوچیک و شهری می خوای موتور بخری من طرح ویو های موجود تو بازار رو پیشنهاد میدم .
اما اگه یه موتور سگ جون و با کیفیت می خوای بخری باکسر 150 انتخاب خوبیه ولی باید بودجتون رو افزایش بدید .

خیلی ممنونم

قیمت نو باکسر چنده و کارکردش رو تمیز چقدر میشه پیدا کرد؟

ممنون

از دیگر عزیزان و آقای ایزل هم خواهش دارم اگر تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند بنده رو راهنمایی کنند.

بحث نهایی این شد که باکسر از لحاظ کنترل برای یک آماتور چطوره و آیا با 2500-2600 تمییزش گیر میاد؟
با راهنماییهای عزیز از خرید طرح ویو منصرف شدم.

فرهود 86
11-09-2015, 23:27
یه سری به سایت دیوار و شیپور بزن قیمتا دستت میاد .

Ezel
14-09-2015, 18:30
dash_mehdi

من شخصا بوکسر رو به تمامی گزینه ی های دیگر مد نظرتون ترجیح میدم

من چند ساله موتورسوار هستم و شخصا برای قدرت موتور به شتاب و ظاهرش می چربه

موتورهای طرح ویو مونتاژ ایران و چین موتورهای قوی ای نیستند ، و من تجربه ای که ازشون داشتم راضیم نکرد اصلا ولی خب رادیسون کویر یک سر و گردن بالاتر از تمامی طرح ویو های تولید داخله

البته اینها نظرات شخصی من هست ، من با موتور کلاچ اتومات نمیتونم راحت باشم چون خیلی جاها نیاز به کنترل کامل کلاچ دارم و موتورهای کلاچ اتومات با کوچکترین اشاره به دنده خلاص میشن و اصطلاحا میگن کلاچشون سر دنده هست ولی خب برای شما که تجربه ی کافی ندارید به قول خودتون ، طبیعتا کنترلش راحت تر هست واحتمالا احساس راحتی بیشتری خواهید داشت تا موتورهایی که کلاچ روی دسته دارند

اما خب در کل بوکسر موتور قوی تر ، نرم تر ، و کم استهلاک تری هست نسبت به تمامی گزینه های دیگر مد نظرتون ، و دیگه این نظر و سلیقه ی شماست که تصمیمتون رو مشخص میکنه

- - - Updated - - -
dash_mehdi

من شخصا بوکسر رو به تمامی گزینه ی های دیگر مد نظرتون ترجیح میدم

من چند ساله موتورسوار هستم و شخصا برای قدرت موتور به شتاب و ظاهرش می چربه

موتورهای طرح ویو مونتاژ ایران و چین موتورهای قوی ای نیستند ، و من تجربه ای که ازشون داشتم راضیم نکرد اصلا ولی خب رادیسون کویر یک سر و گردن بالاتر از تمامی طرح ویو های تولید داخله

البته اینها نظرات شخصی من هست ، من با موتور کلاچ اتومات نمیتونم راحت باشم چون خیلی جاها نیاز به کنترل کامل کلاچ دارم و موتورهای کلاچ اتومات با کوچکترین اشاره به دنده خلاص میشن و اصطلاحا میگن کلاچشون سر دنده هست ولی خب برای شما که تجربه ی کافی ندارید به قول خودتون ، طبیعتا کنترلش راحت تر هست واحتمالا احساس راحتی بیشتری خواهید داشت تا موتورهایی که کلاچ روی دسته دارند

اما خب در کل بوکسر موتور قوی تر ، نرم تر ، و کم استهلاک تری هست نسبت به تمامی گزینه های دیگر مد نظرتون ، و دیگه این نظر و سلیقه ی شماست که تصمیمتون رو مشخص میکنه

dash_mehdi
15-09-2015, 14:19
سلام بر شما

خیلی ممنون

بنده جسته ی لاغر و تقریبا ضعیفی دارم البته قدّم بلنده. در کنترل باکسر دچار مشکل نمیشم؟
تنها ترس من که منو مردد کرده از خرید باکسر اینه که نتونم خوب جمش کنم.

- - - Updated - - -

سلام بر شما

خیلی ممنون

بنده جسته ی لاغر و تقریبا ضعیفی دارم البته قدّم بلنده. در کنترل باکسر دچار مشکل نمیشم؟

فرهود 86
15-09-2015, 14:38
یه موتور هوندا از دوستی آشنایی بگیر یه امتحان بکن .

DaRiOuShJh
16-09-2015, 09:07
مدیر جان این بوکسر رو میتونی ی رنج قیمت یدی حدودی
آپشن کارکرده دست دوش برای کسی که تا به حال سوار موتور نشده و با مخ ممکنه بره تو در و دیوار هم در نظر بگیرید:n39:

Ezel
18-09-2015, 13:34
آپشن کارکرده دست دوش برای کسی که تا به حال سوار موتور نشده و با مخ ممکنه بره تو در و دیوار هم در نظر بگیرید:n39:

سلام برادر ارزشی :n09:

صفرش 150 سی سی فکر کنم حدودای 3800 باشه ، و 125 بوکسر هم اگه اشتباه نکنم حدود 3500 اینطورا هست

چون خیلی از تولیدش نگذشته اختلاف چندانی نداره صفر و کارکرده اش ، و صرف با صفر هست همه جوره

سلام بر شما

خیلی ممنون

- - - Updated - - -

سلام بر شما

خیلی ممنون

اونچه که در کنترل موتور اهمیت داره تجربه و مهارت موتورسواری شما هست و آمادگی برای مواجهه با شرایط مختلف در حین روندن ؛ و جثه و قد و وزن و اینها به نظر من اصلا مهم نیست

من شخص قد کوتاه و ریز نقش میشناسم که سوار موتور سنگین میشه و جزو موتورسوارای خوب هم هست ، شخص قوی هیکل و تنومند هم میشناسم که دوزار موتورسواری بارش نیست ! :دی

کلا موتورسواری مهارت هست ، و مهارت هم در طول زمان و با تجربه ی شرایط مختلف در موتورسواری بدست میاد

توضیح : موارد بالا صرفا نظرات شخصی من هستن

- - - Updated - - -

سلام برادر ارزشی :n09:

صفرش 150 سی سی فکر کنم حدودای 3800 باشه ، و 125 بوکسر هم اگه اشتباه نکنم حدود 3500 اینطورا هست

چون خیلی از تولیدش نگذشته اختلاف چندانی نداره صفر و کارکرده اش ، و صرف با صفر هست همه جوره

سلام بر شما

خیلی ممنون

- - - Updated - - -

سلام بر شما

خیلی ممنون

اونچه که در کنترل موتور اهمیت داره تجربه و مهارت موتورسواری شما هست و آمادگی برای مواجهه با شرایط مختلف در حین روندن ؛ و جثه و قد و وزن و اینها به نظر من اصلا مهم نیست

من شخص قد کوتاه و ریز نقش میشناسم که سوار موتور سنگین میشه و جزو موتورسوارای خوب هم هست ، شخص قوی هیکل و تنومند هم میشناسم که دوزار موتورسواری بارش نیست ! :دی

کلا موتورسواری مهارت هست ، و مهارت هم در طول زمان و با تجربه ی شرایط مختلف در موتورسواری بدست میاد

توضیح : موارد بالا صرفا نظرات شخصی من هستن

MaySam.M
24-09-2015, 19:01
سلام
بهترین موتورسیکلت طرح ویو به نظر شما چیه؟

Ezel
24-09-2015, 21:28
سلام
بهترین موتورسیکلت طرح ویو به نظر شما چیه؟

سلام

به نظر من رادیسون کویر

MaySam.M
24-09-2015, 21:37
سلام

به نظر من رادیسون کویر

متشکرم
نظرتون درباره دایچی 130 چیه؟

Ezel
24-09-2015, 21:58
متشکرم

افت قیمتش بسیار زیاده ، دست دومش هم بدرد نمیخوره و واقعا موتور بی کیفیتی هست :|

DaRiOuShJh
27-09-2015, 12:48
ممنون برادر

میگم دوستان کسی سابقه ی روندن این موتور اسکوتری ها رو داره؟

اصلا تو سربالایی راه میزن؟ تو معمولیش چند تا میرن؟
فروشندش گفت پلیس با اینا کاری نداره ولی فک کنم خالی بست:n13:

moein.madadi
28-09-2015, 10:20
سلام ... میخواستم بدونم فرق بین باکسر 125 و 150 چیه... یعنی سواری کدوم بهتره....؟

مثلا 150 سیجی موتورهای سنگین و قوی هستن ولی شتابشون نسبت به 125 کمتره وتیز نیستن... در بوکسر چطوره ؟؟؟
اگه بخوام بگیرم نظر شما چیه

چند سالی هست 125 سوارم.. دیگه میخام عوضش کنم

فرهود 86
02-10-2015, 13:28
متشکرم
دایچی به نظرم یکی از شرکت های بی کیفیت موتور سیکلت تو ایران هست و با این همه هنوز محصولاتش تو ایران وجود داره .
یکی از تولیداتشون دایچی 135 که بعد از یکسال که از عمرش بگذره صدای هوندا هفتاد پیدا می کنه . به عینه دیدم .
ای کاش انقدر وضعمون خوب بود که اصلا به جنس چینی نگاه نمی کردیم و یه راست یه موتور جاپونی می خریدم .

- - - Updated - - -

متشکرم
دایچی به نظرم یکی از شرکت های بی کیفیت موتور سیکلت تو ایران هست و با این همه هنوز محصولاتش تو ایران وجود داره .
یکی از تولیداتشون دایچی 135 که بعد از یکسال که از عمرش بگذره صدای هوندا هفتاد پیدا می کنه . به عینه دیدم .
ای کاش انقدر وضعمون خوب بود که اصلا به جنس چینی نگاه نمی کردیم و یه راست یه موتور جاپونی می خریدم .

Ezel
03-10-2015, 20:21
ممنون برادر

میگم دوستان کسی سابقه ی روندن این موتور اسکوتری ها رو داره؟

اصلا تو سربالایی راه میزن؟ تو معمولیش چند تا میرن؟
فروشندش گفت پلیس با اینا کاری نداره ولی فک کنم خالی بست:n13:

حاجاقا چند قیمت دادن بهت پرواز رو ؟

سوار شدنش که من سوار شدم و خیلی هم حال کردم با این موتور ، اصولا موتورهای قوی ای نیستن چون دنده ای نیستن و اصطلاحا گازی هستن ، اگه منظورت سربالایی لشکرک لواسونه که اصلا فکر خرید این موتور رو هم نکن :دی ، ولی اگه مثلا سربالایی چمران و یادگار و باقری و اشرفی و اینها منظورته آره راه میره :دی

بیشتر از 60 تا من نتونستم باهاش پر کنم هرکاری کردم البته در کفی مایل به سربالایی ، سرازیری هم که هرچقدر بخوای راه میره

برای مصرف شهری بهترین گزینه هستن

پلیس به هرکسی که کلاه ایمنی نداشته باشه و سوار موتور باشه و بدتراز اون گواهینامه نداشته باشه کار داره حقیقتش :| و فروشنده دروغی بیش نگفته ولی معمولا به گواهینامه برای این موتورهای گازی خیلی گیر نمیدن

اما خب اگه قیمت خوب میدن بگو ما هم بیایم یکی برداریم :دی

سلام ... میخواستم بدونم فرق بین باکسر 125 و 150 چیه... یعنی سواری کدوم بهتره....؟

مثلا 150 سیجی موتورهای سنگین و قوی هستن ولی شتابشون نسبت به 125 کمتره وتیز نیستن... در بوکسر چطوره ؟؟؟
اگه بخوام بگیرم نظر شما چیه

چند سالی هست 125 سوارم.. دیگه میخام عوضش کنم

بوکسر من بارها در این تاپیک گفتم بسیار موتور عالی ای هست ، نرم و پر قدرت و کم استهلاک

125 هاش 5 دنده هست ، قفل فرمونش مثل 125 پایین فرمونه ، سیستم جرقه زنیش هم سی دی آی هست و به همین خاطر علیرغم حجم موتور کمتر ، به نسبت شتاب بیشتری داره نسبت به 150 که سیستمش جرقه زنیش متناوبه /

ولی خب 150 4 دنده هست ، قفل فرمونش مثل پالس و اینها روی سوییچ هست

حجم باک 150 یک لیتر بیشتر هست و اینکه وزنش هم 10-15 کیلو بیشتر

در کل هر دو موتورهای خوبی هستن ولی من شخصا 125 رو به دو دلیل 5 دنده بودن و سی دی آی بودنش ترجیح میدم اما از لحاظ نرمی سواری و اینها هیچ فرقی ندارند

DaRiOuShJh
04-10-2015, 09:23
سلام
ممنون مدیر جان
والا اگر درست یادم باشه گفت 2800 با چند ماه اقساط و دم و تشکیلات
بهش گفتم نقد چند گفت همون:n13:
گفتم نسیه نمیدی گفت همون
گفتم چرخش دونه ای چند گفت 2800 :n09::n09:

خلاصه هر چی گفتم گیر داده بود همون قیمت:n02:

میگم زیرشون به نظر پایین میاد 80 کیلو آدم بشینه روشون فکر کنم همه جا بگیره زیرش:n13:

Ezel
04-10-2015, 22:11
نه با اون قیمت ارزش خرید نداره ، با 2800 میشه طرح ویو خوب خرید جای این اسباب بازی

dash_mehdi
09-10-2015, 11:27
سلام

ببخشید دوباره مزاحم شدم
با وجود اینکه مطلب بالا رو خوندم اما اگر لطف بفرمایند دوستان عزیز با تجربه مخصوصا آقا ایزل به این سوال هم جواب بدید بسیار ممنون میشم.
سوالم درباره تفاوت های بوکسر 125 با 150 هست.

بنده تقریبا هیچ تجربه ی موتور سواری ندارم و بلد هم نیستم. (قراره یاد بگیرم :دی)
و با موتور قراره کار کنم ان شاءالله یعنی موتور جون دار می خوام.
بعد امروز از یک موتور فروشی پرسیدم درباره بوکسر 150 ، بهم بوکسر 125 رو پیشنهاد کردند. قیمتش هم خیلی خوبه.
حالا سوال من اینه که با توجه به قیمت بوکسر 125 که خیلی از 150 ارزون تره آیا خیلی پایین تره؟ یکی از مواردی که برام مهمه مصرف سوخت و کنترل راحت و مخصوصا کم صدا بودنه. نمیخوام مثل این سی جی 125 ها مثل تراکتور صدا بده.
بوکسر 150 رو که دقت میکردم بسیار کم صداست. آیا بوکسر 125 هم کم صداست؟
باز اگر لطف بفرمایید درباره کنترل بوکسر 125 بیشتر بفرمایید که سخته یا آسون ممنون میشم.چون بلد نیستم میترسم تصادف کنم.
پیشاپیش از راهنماییهاتون بسیار ممنونم

در پناه حق

- - - Updated - - -

سلام

ببخشید دوباره مزاحم شدم
با وجود اینکه مطلب بالا رو خوندم اما اگر لطف بفرمایند دوستان عزیز با تجربه مخصوصا آقا ایزل به این سوال هم جواب بدید بسیار ممنون میشم.

بعد امروز از یک موتور فروشی پرسیدم درباره بوکسر 150 ، بهم بوکسر 125 رو پیشنهاد کردند. قیمتش هم خیلی خوبه.
حالا سوال من اینه که با توجه به قیمت بوکسر 125 که خیلی از 150 ارزون تره آیا خیلی پایین تره؟ یکی از مواردی که برام مهمه مصرف سوخت و کنترل راحت و مخصوصا کم صدا بودنه. نمیخوام مثل این سی جی 125 ها مثل تراکتور صدا بده.
باز اگر لطف بفرمایید درباره کنترل بوکسر 125 بیشتر بفرمایید که سخته یا آسون ممنون میشم.چون بلد نیستم میترسم تصادف کنم.

در پناه حق

hosein_artist
10-10-2015, 01:16
با درود و خسته نباشید من هم قصد خرید موتور دارم .البته گواهینامه ندارم ولی در حال گرفتن آن هستم و 3 جلسه تمرین هم رفتم و با اینکه اصلا موتور سوار نشده بودم همان رور اول بعد نیم ساعت بازی با کلاچ موفق شدم از موانع عبور کنم و هفته آینده هم آزمون نهایی هست ولی خوب به دلیل اینکه گرفتن گواهینامه کسی را راننده نمی کند و مهارت با تمرین به دست می آید قصد دارم تا گواهینامه بگیرم یک موتور هم بخرم و شبها که خلوت هست کمی تمرین کنم خودم قصد خرید باکسر دارم ولی 2 سوال مهم دارم.
1.قصد خرید موتور صفر دارم ولی به دلیل اینکه هنور خوب بلد نیستم و موتور صفر هم باید اصولی آبندی بشود از این می ترسم که نتوانم موتور را درست آبندی کنم و در آینده موتور مشکل پیدا کنه.
2.شندیم باکسر 150 از 125 بهتر هست و در آینده فروش 150 خیلی راحتر هست درسته؟

man12
14-10-2015, 18:54
سلام، قصد خرید موتور حدود 4تومن دارم، لطفا کمکم کنید
موتور باز نیستم، تجربه رانندگی با موتورهای سی جی معمولی و پالس یو جی فور دارم (که احساس کردم پالس خیلی سنگینه خصوصا در سرعت های پایین و ترافیک)

برای کارهای شهری و نیمه شهری! میخوام (شرق به غرب و شمال جنوب تهران به نظر من شهری نیست!)
اطمینان مهمترین گزینه است (هم از جهت ترمز و تعادل و هم از جهت خرابی قطعات)
گزینه هایی که بررسی کرده ام: (بیشتر از موتورسازها پرسیده ام تا سایت ها)

طرح هوندا 125 => که کویر و کبیر و زیگما می گفتند خوبه اما من خوشم نیومد!
طرح ویو 125 => رادیسون کویر می گفتند خوبه، هنوز هم بهش فکر میکنم! اما میگن حس رانندگی خوبی نمیده
سایر اسکوترها => خیلی اطلاعات ندارم اما قیمت صفرشون خیلی بالاست (مثل گلکسی یا راکز و...)
باکسر 125 و 150 => میگن خوبه اما از قیافه اش خوشم نیومد و البته برای کسی که نخواد زیاد! پول موتور بده، گزینه ی خوبیه.
--------
دیسکاوری 125 => چیز زیادی ازش نمیدونم و اصلا تا حالا ندیده ام ولی موتورش احتمالا مثل پالس 135 هست و جدیدتره و به قول نمایندگی باجاج مدل 150ش هم تو راه
پالس 135 => تا الان جزء بهترین گزینه هام بوده (نو یا دست دومش)
پالس 180 اسپورت => کارکرده اش رو می تونم بگیرم
آپاچی 160 و 180 => کارکرده اش رو می تونم بگیرم

سوالات:
1- کلا نظر شما در مورد گزینه های بالا به نسبت قیمتشون چیه؟ با ارزشترین نسبت به قیمتشون کدومه؟ اگه میشه چندتای آخری رو به ترتیب مقایسه کنید.
2- به نظر شما چقدر مهمه که موتور نو بخرم؟ (با توجه به اینکه چیزی از موتور نمیدونم و آشنا هم ندارم که ازش بگیرم یا برام انتخاب کنه و اولین باره که می خرم و حوصله خرید و فروش رو هم ندارم و اینکه خیلی موتورسواری نکرده ام)
2-1!!! پالس 135 نو یا پالس 180 کارکرده یا پالس 135 کارکرده؟!! یا آپاچی کارکرده؟!
3- به نظر شما برای استفاده در بزرگراه های تهران و مناطق پر ترافیک (استفاده ترکیبی) وزن و سبکی موتور برام ملاک باشه یا نه چون من احساس می کنم پالس 180 برای ترافیک خیلی مناسب نیست؟ فقط احساس می کنم چون خیلی سوار نشدم!
4- بین پالس 135 و دیسکاوری 125 کدوم رو پیشنهاد می دهید؟ (به چه دلیل؟!)
5- وزن 135 یا دیسکاور چقدر از 180 ها کمتر هست؟! (محسوسه؟!)

** آغا یک کلام بگید برای حدود 4 و یا 4ونیم چه موتوری پیشنهاد می دهید؟:n13:

ممنون:n12:

Ezel
15-10-2015, 13:43
سلام

ببخشید دوباره مزاحم شدم

در پناه حق

سلام

تفاوتها رو دو پست بالاتر گفتم :

بوکسر من بارها در این تاپیک گفتم بسیار موتور عالی ای هست ، نرم و پر قدرت و کم استهلاک

125 هاش 5 دنده هست ، قفل فرمونش مثل 125 پایین فرمونه ، سیستم جرقه زنیش هم سی دی آی هست و به همین خاطر علیرغم حجم موتور کمتر ، به نسبت شتاب بیشتری داره نسبت به 150 که سیستمش جرقه زنیش متناوبه /

ولی خب 150 4 دنده هست ، قفل فرمونش مثل پالس و اینها روی سوییچ هست

حجم باک 150 یک لیتر بیشتر هست و اینکه وزنش هم 10-15 کیلو بیشتر

در کل هر دو موتورهای خوبی هستن ولی من شخصا 125 رو به دو دلیل 5 دنده بودن و سی دی آی بودنش ترجیح میدم اما از لحاظ نرمی سواری و اینها هیچ فرقی ندارند

اختلاف قیمتشون هم اونچنان زیاد نیست بنظر من البته

بله بوکسر 125 هم بی صداست مثل 150

منم 125 رو پیشنهاد میکنم به دلایلی که در بالا گفتم

کنترلش با 125 تفاوتی نداره ؛ بطور کل مهارت موتورسوار مهمه در کنترل البته سوار هر موتور تازه ای بشید ظرف مدت کوتاهی قلق گیری میشه و عادت میکنید به اون موتور

Ezel
15-10-2015, 13:45
با درود و خسته نباشید من هم قصد خرید موتور دارم .البته گواهینامه ندارم ولی در حال گرفتن آن هستم و 3 جلسه تمرین هم رفتم و با اینکه اصلا موتور سوار نشده بودم همان رور اول بعد نیم ساعت بازی با کلاچ موفق شدم از موانع عبور کنم و هفته آینده هم آزمون نهایی هست ولی خوب به دلیل اینکه گرفتن گواهینامه کسی را راننده نمی کند و مهارت با تمرین به دست می آید قصد دارم تا گواهینامه بگیرم یک موتور هم بخرم و شبها که خلوت هست کمی تمرین کنم خودم قصد خرید باکسر دارم ولی 2 سوال مهم دارم.
1.قصد خرید موتور صفر دارم ولی به دلیل اینکه هنور خوب بلد نیستم و موتور صفر هم باید اصولی آبندی بشود از این می ترسم که نتوانم موتور را درست آبندی کنم و در آینده موتور مشکل پیدا کنه.
2.شندیم باکسر 150 از 125 بهتر هست و در آینده فروش 150 خیلی راحتر هست درسته؟

سلام

بنظر من با یک 125 کارکرده مدل پایین شروع کنید که تجربه ی موتورسواریتون بالاتر بره و بعد موتور صفر بخرید

به شنیده ها دقت نکنید ؛ من به دلایلی که برای دوستان گفتم در پستهای قبلی شخصا بوکسر 125 رو ترجیح میدم به 150 ؛ و اینکه موقع فروش هیچ تفاوتی ندارن از لحاظ سختی و آسونی فروش فقط قیمتاشون فرق داره با هم

Ezel
15-10-2015, 14:02
سلام، قصد خرید موتور حدود 4تومن دارم، لطفا کمکم کنید
موتور باز نیستم، تجربه رانندگی با موتورهای سی جی معمولی و پالس یو جی فور دارم (که احساس کردم پالس خیلی سنگینه خصوصا در سرعت های پایین و ترافیک)

برای کارهای شهری و نیمه شهری! میخوام (شرق به غرب و شمال جنوب تهران به نظر من شهری نیست!)
اطمینان مهمترین گزینه است (هم از جهت ترمز و تعادل و هم از جهت خرابی قطعات)
گزینه هایی که بررسی کرده ام: (بیشتر از موتورسازها پرسیده ام تا سایت ها)

طرح هوندا 125 => که کویر و کبیر و زیگما می گفتند خوبه اما من خوشم نیومد!
طرح ویو 125 => رادیسون کویر می گفتند خوبه، هنوز هم بهش فکر میکنم! اما میگن حس رانندگی خوبی نمیده
سایر اسکوترها => خیلی اطلاعات ندارم اما قیمت صفرشون خیلی بالاست (مثل گلکسی یا راکز و...)
باکسر 125 و 150 => میگن خوبه اما از قیافه اش خوشم نیومد و البته برای کسی که نخواد زیاد! پول موتور بده، گزینه ی خوبیه.
--------
دیسکاوری 125 => چیز زیادی ازش نمیدونم و اصلا تا حالا ندیده ام ولی موتورش احتمالا مثل پالس 135 هست و جدیدتره و به قول نمایندگی باجاج مدل 150ش هم تو راه
پالس 135 => تا الان جزء بهترین گزینه هام بوده (نو یا دست دومش)
پالس 180 اسپورت => کارکرده اش رو می تونم بگیرم
آپاچی 160 و 180 => کارکرده اش رو می تونم بگیرم

سوالات:
1- کلا نظر شما در مورد گزینه های بالا به نسبت قیمتشون چیه؟ با ارزشترین نسبت به قیمتشون کدومه؟ اگه میشه چندتای آخری رو به ترتیب مقایسه کنید.
2- به نظر شما چقدر مهمه که موتور نو بخرم؟ (با توجه به اینکه چیزی از موتور نمیدونم و آشنا هم ندارم که ازش بگیرم یا برام انتخاب کنه و اولین باره که می خرم و حوصله خرید و فروش رو هم ندارم و اینکه خیلی موتورسواری نکرده ام)
2-1!!! پالس 135 نو یا پالس 180 کارکرده یا پالس 135 کارکرده؟!! یا آپاچی کارکرده؟!
3- به نظر شما برای استفاده در بزرگراه های تهران و مناطق پر ترافیک (استفاده ترکیبی) وزن و سبکی موتور برام ملاک باشه یا نه چون من احساس می کنم پالس 180 برای ترافیک خیلی مناسب نیست؟ فقط احساس می کنم چون خیلی سوار نشدم!
4- بین پالس 135 و دیسکاوری 125 کدوم رو پیشنهاد می دهید؟ (به چه دلیل؟!)
5- وزن 135 یا دیسکاور چقدر از 180 ها کمتر هست؟! (محسوسه؟!)

** آغا یک کلام بگید برای حدود 4 و یا 4ونیم چه موتوری پیشنهاد می دهید؟:n13:

ممنون:n12:

سلام

در مورد دیسکاوری باید بگم که تقریبا همون پلاتینا 125 هست که ارتقاش دادن ، ولی خب من نه از ظاهرش خوشم اومد نه از سواریش

پالس 135 داشتم و بهترین گزینه رو من هم پالس 135 میدونم با این بودجه و فکر میکنم برای شما پالس 135 بهتر هست از 180 و آپاچ

بنظر من موتور کارکرده در حد بگیرید ، با 4 تومن پالس 135 در حد صفر میتونید پیدا کنید

من پالس 135 صفر رو به 180 و آپاچی کارکرده ترجیح میدم چون صفرش رو داشتم و کارکرده ی پالس و آپاچی هم داشتم

پالس 180 هم مناسبه برای ترافیک ولی وزنش زیاده و شاید در اوایل موتورسواری کنترلش براتون سخت باشه

من با پالس 135 تا کرج هم رفتم بدون هیچ مشکلی ؛

بله تفاوت وزن 135 و 180 توی سواری به چشم میاد

بین پالس 135 و دیسکاور 125 من قطعا و قطعا 135 رو پیشنهاد میکنم اول از همه بخاطر اینکه خودم داشتم و میدونم چه موتوریه و پا به پای آپاچی و پالس 180 راه رفتم باهاش

دوم اینکه وزن دیسکاوری رو توی سایت زده 105 کیلو ! که این موضوع امنیت موتورسوار رو برای یک انجین دوشمع 4 سوپاپ بسیار پایین میاره در صورتی که وزن 135 حدود 140 کیلوبرای من هست

سوم زین دو تکه ی 135 یه فضایی به موتورسوار میده که لوازم مورد نیازش رو رو زیر زین بگذاره ؛ مثلا من برای موتورسواری حتما باید ابزارهای خاص خودم همراهم باشم برای مواقع ضروری و آچارهای فابریک موتور به کارم نمیاد

دلیل بعدی زیبایی موتور هست ، پالس 135 دقیقا یک ان اس کوچک هست ، انگار که ان اس رو دقیقا از روی 135 ساخته باشن در ابعاد بزرگتر

اگر تا 4.5 میتونید هزینه کنید 135 صفر بگیرید مطمئن باشید پشیمون نخواهید شد ؛ من 125 داشتم ( هم ایرانی هم سی جی قدیم هم سی دی آی هوندا ) ، سی جی ال هوندا داشتم ویو هوندا داشتم طرح ویو داشتم پالس 180 پولسار 180 آپاچی 160 و 180 داشتم و پالس 135 و برای من پالس 135 بهترینشون بوده تا اینجا ؛ فقط میدونم که یک موتور بهتر از پالس 135 برای من هست و اون هم باجاج اونجره ؛ یعنی موتور بعدی من :دی

man12
15-10-2015, 15:17
سلام
از پاسخ کامل جناب Ezel ممنونم

اما به نظر من آونجر برای مسافت های دور خوبه و استیلش اینطور نشون میده که خیلی نمیشه باهاش مانور داد. البت شما بهتر می دونید.

انشالله همه، هر موتوری که سوار میشن، سلامت باشند.

من میرم که بپرم رو زین 135!

یا علی

prodoctornuke
16-10-2015, 12:46
منم کویر rkv خریدم .مدل 91
فعلا ازش راضی هستم چون قبلا موتور سنگین داشتم با کنترل وزنش مشکلی ندارم

MaySam.M
16-10-2015, 16:28
پالس 135 وزنش برای کسی که تا حالا تجربه موتور سواری نداشته به نظرتون بالاست؟ وزن من 75 ـه
بعضی از دوستام میگن مشکلی نداره و بعضی ها میگن واسه کارای شهری به خصوص واسه تو خوب نیست و خطرناکه
لطفا راهنمایی کنید

man12
17-10-2015, 08:11
آپاچی 135 وزنش برای کسی که تا حالا تجربه موتور سواری نداشته به نظرتون بالاست؟ وزن من 75 ـه
بعضی از دوستام میگن مشکلی نداره و بعضی ها میگن واسه کارای شهری به خصوص واسه تو خوب نیست و خطرناکه
لطفا راهنمایی کنید

آپاچی135 !!!
به قول دوستان با تجربه تر، بعد از مدتی سواری با احتیاط، قلق گیری میشه و مشکلی نیست.
البته به نظر من کلاً آستانه ی خطر موتور سیکلت خودش خیلی پایینه و ترس بیش از حد از موتور و نترسیدن بیش از حد از اون، هر دو خیلی خطرناکه
فقط اول کار باید احتیاط کرد و باد به کله نخوره!!

Ezel
17-10-2015, 14:26
سلام
از پاسخ کامل جناب Ezel ممنونم

اما به نظر من آونجر برای مسافت های دور خوبه و استیلش اینطور نشون میده که خیلی نمیشه باهاش مانور داد. البت شما بهتر می دونید.

انشالله همه، هر موتوری که سوار میشن، سلامت باشند.

من میرم که بپرم رو زین 135!

یا علی

مخلصیم

بله درسته اونجر به خاطر استایل خاصش قدرت مانورش خصوصا توی ترافیک به نسبت کمتر از موتورهای شهری هست ؛ ولی خب عشقه دیگه :n02:

آپاچی 135 وزنش برای کسی که تا حالا تجربه موتور سواری نداشته به نظرتون بالاست؟ وزن من 75 ـه
لطفا راهنمایی کنید

من بارها در این تاپیک به سوالات مشابه شما عرض کردم و باز هم میگم خدمت دوستان که اونچه که مهم هست در کنترل موتور ، صرفا تجربه و مهارت شخص موتورسوار هست نه وزن موتورش و وزن خودش ؛ نمیگم وزن موتور مهم نیست ولی مهارت موتورسوار هست که کیفیت کنترل موتور و کیفیت موتورسواری رو تضمین میکنه

فرهود 86
17-10-2015, 19:55
یکی از ویژگیهای موتور سوار از دید من قد متناسب هست تا راحت در ترافیک بتونه موتور رو کنترل کنه .

amirali4613
23-10-2015, 20:19
سلام دوستان :n20:
من 14 سالمه و میخوام موتور بگیرم موتور سواری هم بلدم حالا موندم چی بگیرم؟....
بابام میگه مینی کراس بگیرم به نظر من هم خوبه حالا میخ.وام یه نظر هم اینجا بگیرم:n36:

فرهود 86
24-10-2015, 20:41
یه طرح ویو بگیر .

asstubirs
25-10-2015, 15:52
سلام به دوستان
من گواهینامه ام چند هفته دیگه میرسه دستم.میخواستم از این طرح ویو ها بخرم .یکی رادیسون رو معرفی کرد و یکی هم یاماها (کمی گرون) و یک مدل از کویر هم بود به نام رکورد . کدوم رو پیشنهاد می کنید (موتور سواری هم در حد ابتدایی (دنده یک و دو:n02:) بلدم. البته برای تردد معمولی در شهر میخوام.

راستی اینا نیاز به خرید گارد(از اینایی که سی جی ها دارند ) هم دارند یا نه ؟

-

hosein_artist
26-10-2015, 02:23
سلام دوستان :n20:
من 14 سالمه و میخوام موتور بگیرم موتور سواری هم بلدم حالا موندم چی بگیرم؟....
بابام میگه مینی کراس بگیرم به نظر من هم خوبه حالا میخ.وام یه نظر هم اینجا بگیرم:n36:

دوست عزیر پیشنهاد من به شما به عنوان یک برادر این هست که تا زمانی که گواهینامه ندارید بیخیال خرید موتور بشوید و تعجب می کنم پدر شما چرا موافقت کرده.دوست عزیز اگر خدایی نکرده به کسی بزنید خودتان و خانواده را گرفتار می کند .

فرهود 86
26-10-2015, 14:12
سلام به دوستان
من گواهینامه ام چند هفته دیگه میرسه دستم.میخواستم از این طرح ویو ها بخرم .یکی رادیسون رو معرفی کرد و یکی هم یاماها (کمی گرون) و یک مدل از کویر هم بود به نام رکورد . کدوم رو پیشنهاد می کنید (موتور سواری هم در حد ابتدایی (دنده یک و دو:n02:) بلدم. البته برای تردد معمولی در شهر میخوام.

-
من خودم پیشرو 135 دارم که ازش راضیم اما بین مدل هایی که گفتی رادیسون بهتر از رکورد .

asstubirs
28-10-2015, 02:15
من خودم پیشرو 135 دارم که ازش راضیم اما بین مدل هایی که گفتی رادیسون بهتر از رکورد .

ممنون از پاسخ شما...موتور های ایران دوچرخ چطورن خوبن یا نه قطعات و ...پیدا میشه یا نه؟؟؟

- - - Updated - - -

ممنون از پاسخ شما...موتور های ایران دوچرخ چطورن خوبن یا نه قطعات و ...پیدا میشه یا نه؟؟؟

فرهود 86
28-10-2015, 13:11
ایران دوچرخ آوا رو تولید می کنه که از یه شرکت چینی که طرف قرار داد با یا ماهاست قطعات رومی گیره . زیاد جا باز نکرده این موتور بین جوونا و از طرفی هم قیمتش تقریبا بالاست 3/700 .
پشتیبانی قطعاتشم ضعیف .
به نظر من همین ظرح ویو های پر فروش رو بگیر تا بعدا به مشکل برنخوری .... .

saman75a
20-11-2015, 22:01
سلام در سال 87 یا 88 موتور بهران 125 خریدم پلاک شده قسطی بعد از پرداخت اقساط دیگه دنبالش کاراش نرفتم کارت و سند برایش صادر نشده , کاغذ خریدشم از بین رفته الان بخوام برایش مدارک بگیرم از کجا باید شروع کنم؟ در ضمن هر چی سرچ میکنم ادرس کارخونه یا شرکت بهران پیدا نمیکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

فرهود 86
21-11-2015, 13:17
رو موتور شماره شاسی و... با نام شرکت نوشته .

dash_mehdi
21-11-2015, 19:48
سلام علیکم

پیشاپیش از دوستان بابت راهنمایی متشکرم مخصوصا آقا ایزل.

بنده تجربه موتور سواری (به جز چند متر!) ندارم و جثه ای لاغر و نسبتا ضعیف دارم البته قَدَّم بحمدالله بلنده :). آقا ایزل که ماشاءالله تجربه روندن موتور های زیادی رو داشتند و سایر دوستان اگر کمکم کنند ممنون میشم. سوالم اینه که در کنترل باکسر 150 یا 125 دچار مشکل نمیشم با توجه به وزن بالاشون؟ مخصوصا این رو در نظر بگیرید که نصفه روز هم پیک موتوری می خوام ببرم ان شاء الله.
سوال دیگر اینکه تعادل باکسر نسبت به طرح هوندا 125 ها چطوره؟ مخصوصا باکسر 150؟

بسیار ممنون
در پناه خدا

dash_mehdi
22-11-2015, 16:25
سلام علیکم مجددا

قابل توجه دوستان؛

از یکی از باکسر دارانی که کنار خیابون بود و مسافر میزد (موتوری) پرسیدم باکسر 125 چطوره؟ ( ایشون 150 داشت) با قطعیت، هم خودشون و هم رفیقشون که اونم موتوری بود گفتند بدرد نمیخوره و کاملا رد کردند باکسر 125 رو. من گفتم بعضی میگن خوبه، ایشون گفتند که به خاطر 5 دنده بودن و شتاب نسبتا بیشترش هست که میگن و الا من مصرف کننده ام و میدونم (که 150 بهتره)
خلاصه ی کلام این بود که اصلا 125 رو پیشنهاد نکردند و برعکس از 150 بسیار تعریف کردند. البته بنده این رو هم گفتم که برا پیک میخوام.
موفق باشید.

- - - Updated - - -

سلام علیکم مجددا

قابل توجه دوستان؛

از یکی از باکسر دارانی که کنار خیابون بود و مسافر میزد (موتوری) پرسیدم باکسر 125 چطوره؟ ( ایشون 150 داشت) با قطعیت، هم خودشون و هم رفیقشون که اونم موتوری بود گفتند بدرد نمیخوره و کاملا رد کردند باکسر 125 رو. من گفتم بعضی میگن خوبه، ایشون گفتند که به خاطر 5 دنده بودن و شتاب نسبتا بیشترش هست که میگن و الا من مصرف کننده ام و میدونم (که 150 بهتره)
خلاصه ی کلام این بود که اصلا 125 رو پیشنهاد نکردند و برعکس از 150 بسیار تعریف کردند. البته بنده این رو هم گفتم که برا پیک میخوام.
موفق باشید.

Ezel
22-11-2015, 19:03
سلام به دوستان

-

رکورد و رادیسون هر دو تولید کویر موتور هستن ، هر دو هم موتورهای خوبی هستن اما رادیسون موتور خوشنام تری هست

اون گارد ، گار انجین هست و در صورت تصادف از بغل هیچ کمکی به سلامت پا نمیکنه ، فقط در موقع زمین خوردگی از بغل باعث میشه انجین به زمین نخوره و از انجین محافظت کنه که البته با توجه به جنسهای موجود ، کامل و بی نقص نمیتونه محافظت کنه از انجین

سلام علیکم

پیشاپیش از دوستان بابت راهنمایی متشکرم مخصوصا آقا ایزل.

بنده تجربه موتور سواری (به جز چند متر!) ندارم و جثه ای لاغر و نسبتا ضعیف دارم البته قَدَّم بحمدالله بلنده :). آقا ایزل که ماشاءالله تجربه روندن موتور های زیادی رو داشتند و سایر دوستان اگر کمکم کنند ممنون میشم. سوالم اینه که در کنترل باکسر 150 یا 125 دچار مشکل نمیشم با توجه به وزن بالاشون؟ مخصوصا این رو در نظر بگیرید که نصفه روز هم پیک موتوری می خوام ببرم ان شاء الله.
سوال دیگر اینکه تعادل باکسر نسبت به طرح هوندا 125 ها چطوره؟ مخصوصا باکسر 150؟

بسیار ممنون
در پناه خدا

کنترل موتور مطلقا ربطی به وزن و جثه نداره و صرفا خلاصه میشه در مهارت و تجربه ی موتورسواری

تعادل موتور هم به مهارت موتورسوار برمیگرده اما کیفیت ساخت باکسر بسیار بالاتر هست و استاندارد تر هست به نسبت 125

در مورد باکسر 125 و 150 هم من تفاوت آنچنانی ای در سواریشون حس نکردم ، قدرت موتور هست که یه مقدار مشهوده که برای من 5 دنده بودن 125 به قدرت بیشتر 150 میچربه و اگر روزی بخوام از بین این دوتا انتخاب کنم 5 دنده بودن مجابم میکنه به 150 سی سی بودن انجین

dash_mehdi
24-11-2015, 16:47
سلام علیکم

ببخشید دوباره مزاحم شدم

بنده تصمیم رو گرفتم و قصد خرید باکسر 150 رو کردم ان شاءالله.
منتهی تا گواهینامه بگیرم تا آخرای سال شاید طول بکشه. سوالم اینه که زمستون آیا قیمت ها کمتر نمیشه؟ و یا آخر سال (شب نوروز) قیمت ها بالا میره؟
چون بودجم محدوده.

ممنون.
موفق باشید.

- - - Updated - - -

سلام علیکم

ببخشید دوباره مزاحم شدم

بنده تصمیم رو گرفتم و قصد خرید باکسر 150 رو کردم ان شاءالله.
منتهی تا گواهینامه بگیرم تا آخرای سال شاید طول بکشه. سوالم اینه که زمستون آیا قیمت ها کمتر نمیشه؟ و یا آخر سال (شب نوروز) قیمت ها بالا میره؟
چون بودجم محدوده.

ممنون.
موفق باشید.

Ezel
26-11-2015, 22:26
سلام

نه قیمتها خیلی تابعی از فصل نیست ، این قصه مال قدیمها بوده :n02:

hamidchi
19-12-2015, 22:48
سلام
به نظرتون بین دوتا موتور شوکا 125 و جترو 130 باک 7 لیتری کدوم بهتره ؟ و چرا ؟
اگه قیمت بروزی هم ازشون دارید بفرمایید لطفا
اگه پیشنهاد دیگه ای هم در مورد بی کلاج تو همین رنج قیمت دارید بفرمایید
ممنون

فرهود 86
20-12-2015, 22:59
شوکا تایوانی ​همینو بگیر .

erfanxxx
28-12-2015, 10:42
سلام
یه راهنمای جامع می خواستم
من الان بنا به دلایلی نیاز به گواینامه موتور دارم ، و بهم گفتن موتوری که آموزشگاه باهاش امتحان میگیره cg125 هستش

خوب ... حالا نکته اینه میخوام همین موتور رو بگیرم ، نو بگیرم یا کار کرده ؟ ( به اینم فکر کنین که رانندگی بلد نیستم و زمین ممکنه بخورم و از ارزش موتور بیفته ) - برا همین بعضیا میگن کار کرده بگیر که موتور به فنا رفت دلت نسوزه
البته مساله مالی هم هست ، ماکسیمم میخوام یه تومن خرج موتور کنم ( حالا اگه کیس خیلی بهتری بود 200 هم میذارم روش ) -- حالا بحث رنج قیمت و اینا رو از تو سایت شیپور و دیوار میشه درآورد ، بحث فنیش ، چی خوبه
و اینکه cg125 فقط شرکت هوندا داره؟ یا مدل های دیگه هم داره؟ و کدومش بهتره؟
مررررسی اگه یه راهنمایی بکنین :n06:

فرهود 86
28-12-2015, 21:57
با 1.5 فقط میتونی هوندای چینی بگیری دست دو .

erfanxxx
11-01-2016, 08:34
سلام
یه راهنمای جامع می خواستم
من الان بنا به دلایلی نیاز به گواینامه موتور دارم ، و بهم گفتن موتوری که آموزشگاه باهاش امتحان میگیره cg125 هستش

خوب ... حالا نکته اینه میخوام همین موتور رو بگیرم ، نو بگیرم یا کار کرده ؟ ( به اینم فکر کنین که رانندگی بلد نیستم و زمین ممکنه بخورم و از ارزش موتور بیفته ) - برا همین بعضیا میگن کار کرده بگیر که موتور به فنا رفت دلت نسوزه
البته مساله مالی هم هست ، ماکسیمم میخوام یه تومن خرج موتور کنم ( حالا اگه کیس خیلی بهتری بود 200 هم میذارم روش ) -- حالا بحث رنج قیمت و اینا رو از تو سایت شیپور و دیوار میشه درآورد ، بحث فنیش ، چی خوبه
و اینکه cg125 فقط شرکت هوندا داره؟ یا مدل های دیگه هم داره؟ و کدومش بهتره؟
مررررسی اگه یه راهنمایی بکنین

با 1.5 فقط میتونی هوندای چینی بگیری دست دو .

چه مدلی؟ سال 91 اینا خوبه؟
و چه شرکتی بهتره؟ پیشرو؟ کبیر ؟ (( با توجه به مسائلی که بالا گفتم پیشنهاد بدین ))

فرهود 86
11-01-2016, 11:08
یه سر به دیوار و شیپور بزن با توجه به پولت و کیفیت موتور میتونی انتخاب کنی.

erfanxxx
12-01-2016, 13:01
یه سر به دیوار و شیپور بزن با توجه به پولت و کیفیت موتور میتونی انتخاب کنی.

مرسی که وقت گذاشتی و جواب دادی
الان چندجا من راهنما و این چیزا خوندم ، اطلاعاتی بدست آوردم .... الان رفتم تو ----،یه چندتایی پیدا کردم
ولی مساله اینه که نمی دونم چه جوری بینشون انتخاب کنم .... میشه بگی کدوم از موتورهای زیر خوبه؟ وچرا
( چراش هم بگین ، که علتشو بدونم )

erfanxxx
18-01-2016, 11:26
مرسی که وقت گذاشتی و جواب دادی
الان چندجا من راهنما و این چیزا خوندم ، اطلاعاتی بدست آوردم .... الان رفتم تو ----،یه چندتایی پیدا کردم
ولی مساله اینه که نمی دونم چه جوری بینشون انتخاب کنم .... میشه بگی کدوم از موتورهای زیر خوبه؟ وچرا
( چراش هم بگین ، که علتشو بدونم )

دوستان کسی نظری چیزی نداره؟ آیا؟

dash_mehdi
23-02-2016, 22:30
سلام علیکم

از عزیزان سوالی داشتم. بسیار ممنون میشم دوستان کمک کنند.

نظر عزیزان درباره پالس 135 چیه؟
بنده در حال حاضر بوکسر دارم و کارم هم با موتور 4-5 ساعت کار کردن در پیک غذایی هست.
حالا می خواستم ببینم پالس 135 برای همچین مصرفی چطوره؟
این موارد رو دوستان عنایت بفرمایند و اگر تجربه دارند کمک کنند ممنون میشم:
دوام و اصطحلاک و کلاً خرج و مخارج؛ مصرف سوخت؛ حداکثر سرعت یک ترک و یا دو ترک و در فشار پایین و در فشار بالا (به موتور). این موارد رو خیلی مهمه که بدونم.
بسیار ممنون از توجه عزیزان.

با عرض شرمندگی تقاضا دارم که اگر کسی تجربه واقعی داره نظر بده و الا کسانی که اگر از موتوری خوششون بیاد میگن عالیه و اگر خوششون نیاد میگن ببخشید آشغاله زیادن.

آقا ایزل ماشاءالله تجربشون زیاده اگر هر چی از 135 میدونن بفرماییند مخصوصا برای مصرفی مثل کاره بنده.
مشکل اصلی ای که دلم میخواد موتوره بهتری بگیرم اینه که سرعت بوکسر بالا نیست و رو 80 برسه دیگه فشار به موتور میاد.

راستی، اگر آقا ایزل و سایر عزیزان لطف کنید و این رو هم بفرمایید که از نظر نرمی و راحتی و کمک فنر در مقایسه با بوکسر 150 چطوره ممنون میشم.
بازم معذرت

حق یارتون. یا علی

Ezel
24-02-2016, 21:54
سلام علیکم

از عزیزان سوالی داشتم. بسیار ممنون میشم دوستان کمک کنند.

نظر عزیزان درباره پالس 135 چیه؟
بنده در حال حاضر بوکسر دارم و کارم هم با موتور 4-5 ساعت کار کردن در پیک غذایی هست.
حالا می خواستم ببینم پالس 135 برای همچین مصرفی چطوره؟
این موارد رو دوستان عنایت بفرمایند و اگر تجربه دارند کمک کنند ممنون میشم:
دوام و اصطحلاک و کلاً خرج و مخارج؛ مصرف سوخت؛ حداکثر سرعت یک ترک و یا دو ترک و در فشار پایین و در فشار بالا (به موتور). این موارد رو خیلی مهمه که بدونم.
بسیار ممنون از توجه عزیزان.

با عرض شرمندگی تقاضا دارم که اگر کسی تجربه واقعی داره نظر بده و الا کسانی که اگر از موتوری خوششون بیاد میگن عالیه و اگر خوششون نیاد میگن ببخشید آشغاله زیادن.

آقا ایزل ماشاءالله تجربشون زیاده اگر هر چی از 135 میدونن بفرماییند مخصوصا برای مصرفی مثل کاره بنده.
مشکل اصلی ای که دلم میخواد موتوره بهتری بگیرم اینه که سرعت بوکسر بالا نیست و رو 80 برسه دیگه فشار به موتور میاد.

راستی، اگر آقا ایزل و سایر عزیزان لطف کنید و این رو هم بفرمایید که از نظر نرمی و راحتی و کمک فنر در مقایسه با بوکسر 150 چطوره ممنون میشم.
بازم معذرت

حق یارتون. یا علی

سلام

من چون پالس 135 داشتم نکاتی رو بر حسب تجربه خدمتتون عرض میکنم :

اول اینکه از بین پالس 180 و پولسار 180 و سی دی آی و طرح ویو و ویو که داشتم ، پالس 135 با اختلاف موتور بهتری به نسبت اونها بود ( البته نه نسبت به پالس 180 یو جی 4 )

به نظر من برای کار شما 135 گزینه ی خوبی نیست ، چون باید زیاد موتور راه بره و اینکه خیلی موتور نرمی نیست چه از لحاظ زین چه از لحاظ تعلیق خود موتور ؛ از این لحاظ بوکسر خیلی بهتره

پالس 135 صفر که من داشتم بعد از آب بندی ، مصرف بنزینش زیر 2 لیتر در صد کیلومتر بود ، این موتور 4 سوپاپ دوشمع هست که همین موضوع شتاب و سرعت عالی ای بهش میده ، البته سر سرعت 115 بیشتر گاز نمیخوره بخاطر کاتالیزور اگزوز ، اگر کاتالیزور اگزوز رو تخریب کنید دیگه محدودیتی نداره برای سرعت رفتن ، از لحاظ استهلاک هم واقعا موتور خوب و کم استهلاکیه

من یکبار با پالس 135 تا آمل رفتم و دو سه بار هم تا کرج ، برای مسافتهای طولانی مدت زینش یه مقدار اذیت کننده هست از لحاظ شیب زین و سفت بودنش ، ولی خب در شرایط یکسان پا به پای آپاچی و پالس 180 باهاش راه رفتم بدون کم آوردن موتور

سربالایی صیاد هم سرگاز راحت 80-90 تا میومدم باهاش

دوترک هم سوار شدیم خیلی تغییر محسوسی در شتاب و سرعت موتور بوجود نمیومد و نهایتا 10-15 کیلومتر با دور موتور یکسان تفاوت داشت در شرایط یکسان مسیر

به نظر من برای سواری گزینه ی عالی هست اما با توجه به تجربه ی شخصی من از سواری این موتور ، گزینه ی مناسبی نیست برای کار شما ، چون شما فقط یک سرعت بیشتر رو بدست میارید و نرمی و قدرت کار موتور و... رو از دست میدین

dash_mehdi
24-02-2016, 22:42
سلام

بسیار ممنونم از پاسخ کاملتون. خدا خیرتون بده داداش

نظرتون درباره آپاچی 150 چطوره؟

و مخصوصا در مورد پالس 180 یو جی فور. چون تعریفش رو زیاد شنیدم.
اما فقط یک چیر برام سواله اونم اینکه میترسم از پسِ کنترلش بر نیام. چون بنظرم کمی بزرگ و سنگینه. بنده جثه ای ضعیف دارم.
می خوام بفرمایید که مثلا در ترافیک ها چطوره و کلا قدرت مانورش چطوره؟ چون همونطور که خودتون بهتر میدونید در کار بنده قدرت مانور خیلی مهمه.
یک مقایسه ای هم با بوکسر مخصوصا در مواردی که عرض کردم (مثلا نرمی و راحتی، خرج و مخارج و مصرف سوخت، قدرت و سرعت و شتاب و...) بفرمایید دعاتون میکنم. خدا خیرتون بده.

یا علی

Ezel
25-02-2016, 19:32
سلام

بسیار ممنونم از پاسخ کاملتون. خدا خیرتون بده داداش

نظرتون درباره آپاچی 150 چطوره؟

و مخصوصا در مورد پالس 180 یو جی فور. چون تعریفش رو زیاد شنیدم.
اما فقط یک چیر برام سواله اونم اینکه میترسم از پسِ کنترلش بر نیام. چون بنظرم کمی بزرگ و سنگینه. بنده جثه ای ضعیف دارم.
می خوام بفرمایید که مثلا در ترافیک ها چطوره و کلا قدرت مانورش چطوره؟ چون همونطور که خودتون بهتر میدونید در کار بنده قدرت مانور خیلی مهمه.
یک مقایسه ای هم با بوکسر مخصوصا در مواردی که عرض کردم (مثلا نرمی و راحتی، خرج و مخارج و مصرف سوخت، قدرت و سرعت و شتاب و...) بفرمایید دعاتون میکنم. خدا خیرتون بده.

یا علی
آپاچی 150 از لحاظ وزن تفاوت چندانی با 180 نداره ، بنابراین 180 بهتر هست

مقایسه ی بین پالس و اپاچی مقایسه ای همیشگیه ،نمیشه به قطع گفت کدوم بهتره ولی من شخصا پالس رو ترجیح نیدم بدلیل ارزونتر بودن لوازم و قدرت بیشتر ، ولی خب اپاچی مزایایی مثل ترمز دیسکی عقب و شتاب بهتر و ظاهر زیباتر داره

کنترل موتور تابعی از مهارت موتورسواره نه وزن موتورسوار

قدرت مانور پالس بهتره در ترافیک بخاطر اینکه فلاپهای اپاچی رو.نداره
به هیچ وجه قابل مقایسه با بوکسر نیستن ، حتی از احاظ مصرف سوخت هم تفاوتی ندارن اونچنان

موفق باشید

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

dash_mehdi
26-02-2016, 06:58
سلام
با تشکر فراوان

اگر فرضاً شما بخواید استفاده ای مثل استفاده ی بنده (یعنی کار) و حدود 30 هزار تا راه رفتن در سال داشته باشین و اهمیت داشتن میزان مصرف سوخت و اصطحلاک و سرعت ، همین بوکسر رو نگه میدارید یا اگر پولتون در حدّ 5000-5100 باشه، یک پالس 135 نو میگیرید یا یه پالس 180 یو جی فور (دیجیتال) کارکرده یا یک آپاچی 150 یا 180 کارکرده. اگر محبت بفرمایید و دلایل رو هم بگید بسیار ممنون میشم.
با تشکر فراوان.

در پناه حق

dash_mehdi
29-02-2016, 19:21
سلام علیکم

منتظر پاسخ عزیزانِ با تجربه خصوصا آقا ایزل هستم.

بنده تمایل زیادی به آپاچی دارم.
نیو فیس هاش خیلی زیباست.
در کاره خودم (پیک غذا) هم زیاد می بینم با آپاچی کار میکنن. خیلی بیشتر از پالس 180.
اگر زور بزنم تا 5 تومن هم شاید بتونم هزینه کنم.

اگر لطف بفرمایید و بیشتر درباره آپاچی بفرمایید ممنون میشم.

بعضی میگفتن که آپاچی در سرعت بالا به لرزش می افته. آیا درسته؟ اگر آره، چقدره این لرزش؛ یعنی میخوام بدونم اذیت میکنه راکب رو یا زیاد نیست؟

همچنین مشکل شاتون زدن آپاچی رو هم شنیدم.

یک چیز دیگه هم مهمه اینکه مصرف سوخت و همچنین ترمز های عقبِ آپاچی 180 نسبت به 150 چطوره؟ (چون 150 ترمز های عقبش درام هست)

اما پالس 180 یو جی فور دیجیتال (جدید) هم خیلی خوشم میاد.
از دوام زیادش، زیاد شنیدم!
اینو شما هم تایید میکنید؟
و این که مدل های 94 هم این دوامِ قدیمی هارو دارند؟

شرمنده سوال هام زیاد شد این رو هم مرحمت بفرمایید و جواب بدید که برچسب مصرف سوخت پالس 180 جدید صدی چند زده؟
میخوام بدونم مصرف پالس بیشتر یا آپاچی.
همچنین اصطحلاک کدوم بیشتره؟

بسیار ممنون از لطفتون

و الله الموفق

Ezel
04-03-2016, 15:35
سلام
با تشکر فراوان

اگر فرضاً شما بخواید استفاده ای مثل استفاده ی بنده (یعنی کار) و حدود 30 هزار تا راه رفتن در سال داشته باشین و اهمیت داشتن میزان مصرف سوخت و اصطحلاک و سرعت ، همین بوکسر رو نگه میدارید یا اگر پولتون در حدّ 5000-5100 باشه، یک پالس 135 نو میگیرید یا یه پالس 180 یو جی فور (دیجیتال) کارکرده یا یک آپاچی 150 یا 180 کارکرده. اگر محبت بفرمایید و دلایل رو هم بگید بسیار ممنون میشم.
با تشکر فراوان.

در پناه حق

سلام

با بودجه ای که گفتین من شخصا ترجیح میدم پالس یو جی 4 در حد صفر بگیرم

دلایل هم اظهر من الشمسه ، ما نمیتونیم پالس 135 رو علیرغم اینکه موتور بسیار خوبی هست با پالس یوجی4 180 مقایسه کنیم چون اساسا غلطه

سواری و نرمی 180 بسیار بهتر از 135 هست ، هرچند 135 میتونه پا به پای 180 هم راه بره ولی کیفیت سواریش به نسبت پایین تر از 180 هست

در مورد آپاچی و پالس ، بنظرم آپاچی تنها نکته ی منفیش گرونتر بودن لوازمش و فلاپ دار بودنشه که در صورتیکه فلاپها بشکنه گرون هست فلاپهاش ، از دید من تفاوت پالس و آپاچی در این موضوع هست و اینکه کدوم رو ترجیح بدیم دیگه بحث سلیقه هست که من شخصا پالس رو ترجیح میدم چون زیبایی در درجه ی دوم قرار داره برای شخص من

در مورد لرزش ؛ هر موتوری که دور موتور رو بیش از حد بالا ببرید به لرزه میفته ، دلیل اینکه شاید لرزش آپاچی محسوس تر باشه فلاپها هست که بعد از مدتی مثلا یک سال کار ، به سر و صدا میفتن و صداگیریشون هم کاملا صدارو نمیگیره

مشکل شاتون زدن هم بخاطر استفاده ی نادرست از موتور هست ، شما وقتی دنده رو روی دور موتور 6 و 7 عوض کنی هوندا رپسول 1300 هم داشته باشی موتور آسیب میبینه

کلا موتور های با ترمز دیسکی چه جلو و چه عقب ، روی خطوط سفید عابر و ممتد و مقطع و موقع لیز بودن زمین خطرناک هستن حتی اونهایی که مجهز به ترمز ضدقفل هستند

استهلاک هم باز بستگی به نوع موتورسواری داره اما اینکه گفته میشه پالس استهلاک کمتری داره نسبت به آپاچی ، به خاطر ارزونتر بودن لوازمش هست

کیفیت مونتاژ هم به نظر من در این چند سال اگر نگیم بهتر نشده بدتر هم نشده

در مورد مصرف هم تفاوتشون اصلا محسوس نیست و حتی شاید یکسان هم باشه ؛ در کل موتور وسیله ایه که توی صد کیلومتر حدود 3 - 3.5 لیتر میخواد مصرف کنه پس نگران مصرفش نباشید خیلی

dash_mehdi
04-03-2016, 23:08
سلام

خیلی خیلی ممنون.
خیر ببینید ان شاءالله.

ضمن تشکر مجدد و فراوان از پاسخ کاملتون بنده می بینم سختمه 5 تومن هزینه کنم و احتمالا نتونم بیشتر از 4500 یا نهایتاً 4600 هزینه کنم (البته به جز هزینه های دفتری و امثال آن).
با این حال باز هم شما روی یو جی فور هستید؟ چون مسلماً با این پول، موتوره بیشتر راه رفته ای گیرم میاد. و از طرفی هم مصرف خیلی پایینِ 135 و وزن و اندازه ی جمع و جورش و همچنین قیمت و ظاهر زیباش (نزد بنده) چشمم رو گرفته و خیلی خوشم اومده ازش.
اینم از جناب عالی که تجربه سواری با این موتور هارو داشتید بپرسم که کسی میگفت این پالس 135 بعد یک سال لش میشه. از نظر شما این موتور بعد کارکرد زیاد خودشو ول میکنه و یا مشکلاتی امثال آن؟

سوال کلی که دارم اینه که بنظرتون می ارزه بنده مدت بیشتری پول جمع کنم و پالس یو جی فور یا آپاچی بگیرم؟ (با توجه به نیاز هام از موتور) چون بالاخره جوونیم و در فکر پول جمع کردن برای تشکیل زندگی :n40:
از زیاد شدن سوالات بسیار عذر خواهی میکنم پیشاپیش از پاسختون ممنونم.

یا علی

Ezel
05-03-2016, 21:19
سلام

خیلی خیلی ممنون.
خیر ببینید ان شاءالله.

ضمن تشکر مجدد و فراوان از پاسخ کاملتون بنده می بینم سختمه 5 تومن هزینه کنم و احتمالا نتونم بیشتر از 4500 یا نهایتاً 4600 هزینه کنم (البته به جز هزینه های دفتری و امثال آن).
با این حال باز هم شما روی یو جی فور هستید؟ چون مسلماً با این پول، موتوره بیشتر راه رفته ای گیرم میاد. و از طرفی هم مصرف خیلی پایینِ 135 و وزن و اندازه ی جمع و جورش و همچنین قیمت و ظاهر زیباش (نزد بنده) چشمم رو گرفته و خیلی خوشم اومده ازش.
اینم از جناب عالی که تجربه سواری با این موتور هارو داشتید بپرسم که کسی میگفت این پالس 135 بعد یک سال لش میشه. از نظر شما این موتور بعد کارکرد زیاد خودشو ول میکنه و یا مشکلاتی امثال آن؟

سوال کلی که دارم اینه که بنظرتون می ارزه بنده مدت بیشتری پول جمع کنم و پالس یو جی فور یا آپاچی بگیرم؟ (با توجه به نیاز هام از موتور) چون بالاخره جوونیم و در فکر پول جمع کردن برای تشکیل زندگی :n40:
از زیاد شدن سوالات بسیار عذر خواهی میکنم پیشاپیش از پاسختون ممنونم.

یا علی

به نظر من اگر میخواید حتما بودجتون رو خرج کنید و حتما میخواید به زودی موتور نو بخرید ، پالس 135 رو بخرید و مطمئن باشید که پشیمون نمیشید، پالس 135 شبیه ترین موتور از لحاظ ظاهری به NS هست و انگار که پالس NS رو از روی 135 ساختن در ابعاد بزرگتر

اما اگر همین بوکسر که دارید فعلا کارتون رو راه میندازه به نظر من مدتی صبر کنید بودجتون که افزایش یافت پالس یو جی 4 صفر یا در حد صفر بخرید

باز هم میگم که استفاده از برخی اصطلاحات نظیر لش شدن و ... ، مبنای علمی و فنی نداره که حتما بگیم پالس 135 بعد از یکسال حتما لش میشه ؛ خیر اینگونه نیست و موتور بستگی به نوع استفاده و نحوه ی استفاده و کارکردش ، به مرور زمان مستهلک میشه

در مورد سوال کلی هم بله به نظر شخصی من بهتره که مدتی صبر کنید و با بودجه ی بیشتر ، بتونید انتخابهای بیشتری داشته باشید

موفق باشید

dash_mehdi
12-03-2016, 17:49
سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم

از عزیزانی که تجربه دارند خصوصا آقا ایزل یک مقایسه ای بین بوکسر و پالس 135 در خواست داشتم بکنند. البته درسته هم کلاس با هم نیستند اما میخواستم اختلافشون رو بدونم.

بعضی موارد رو تا حدی میدونم اما این موارد رو بفرمایید چقدر فرق دارند.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)
در مورد اصطحلاک این رو هم مد نظر داشته باشید که بنده با بوکسرم اکثر مواقع تقریبا روزی حداقل یک بار با سرعت بیشتر از 80 تا مسافتی رو (گاهی بیش از 5 کیلومتر) طِی میکنم و با توجه به سرعتی نبودن بوکسر، فشاری که رو موتور در این سرعت هست رو هم در نظر داشته باشید.
ساده تر عرض کنم پالس 135 در سرعت 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست اما بوکسر از 70-80 تا به بالا میره رو فشار. و بنده هم در بزرگراه ها سرعت بالای 80 میرم اگر ترافیک سنگین نباشه. پس طبیعتا اصطحلاک بوکسر در سرعت 80-90 تا به نسبت بیشتر از پالس 135 در سرعتِ حتی 100 تا هست. بنابر این مورد بفرمایید اصطحلاک و دوام و پایداری این دو موتور بعد از دو سه سال چطوره؟

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
منتظر کمک دوستان هستم.
یا علی مدد

Ezel
15-03-2016, 17:34
سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم

از عزیزانی که تجربه دارند خصوصا آقا ایزل یک مقایسه ای بین بوکسر و پالس 135 در خواست داشتم بکنند. البته درسته هم کلاس با هم نیستند اما میخواستم اختلافشون رو بدونم.

بعضی موارد رو تا حدی میدونم اما این موارد رو بفرمایید چقدر فرق دارند.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)
در مورد اصطحلاک این رو هم مد نظر داشته باشید که بنده با بوکسرم اکثر مواقع تقریبا روزی حداقل یک بار با سرعت بیشتر از 80 تا مسافتی رو (گاهی بیش از 5 کیلومتر) طِی میکنم و با توجه به سرعتی نبودن بوکسر، فشاری که رو موتور در این سرعت هست رو هم در نظر داشته باشید.
ساده تر عرض کنم پالس 135 در سرعت 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست اما بوکسر از 70-80 تا به بالا میره رو فشار. و بنده هم در بزرگراه ها سرعت بالای 80 میرم اگر ترافیک سنگین نباشه. پس طبیعتا اصطحلاک بوکسر در سرعت 80-90 تا به نسبت بیشتر از پالس 135 در سرعتِ حتی 100 تا هست. بنابر این مورد بفرمایید اصطحلاک و دوام و پایداری این دو موتور بعد از دو سه سال چطوره؟

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
منتظر کمک دوستان هستم.
یا علی مدد

همونطوری که خودتون گفتید اصلا قابل مقایسه نیستند ، و در یک کلام بوکسر هیچ مزیتی نسبت به پالس 135 نداره غیر از زینش که چون مثل 135 شیب نداره راحت تر هست ، در تمامی موارد دیگه بوکسر حرفی برای گفتن در مقایسه با 135 نداره و مقایسشون هم اساسا اشتباهه

در تمامی این موارد 135 گزینه ی بهتریه فقط لوازمش گرونتره

++++++++++++++++++++++

عاقا به نظر من وسواس رو بگذار کنار ، اگر بوکسر کارت رو راه میندازه با همین سر کن تا بودجت بیشتر شه و بتونی پالس یا آپاچی 180 صفر یا در حد صفر بگیری ، اگرم بوکسر اذیتت میکنه بفروش و 135 بگیر و خودتو راحت کن برادر ، و مطمئن باش از خرید 135 پشیمون نمیشی البته به شرطی که بوکسر خستت کرده باشه و تحمل صبر بیشتر برای خریدن پالس و آپاچی 180 رو نداشته باشی

dash_mehdi
15-03-2016, 18:21
سلام
عزیز خدا خیرتون بده زحمت میکشید کامل جواب میدید.

داداش جان خدمتت عرض کنم که بنده با بوکسر هیچ مشکلی ندارم. فقط همونطور که عرض کردم خیلی سرعتی نیست. البته تا 70-80 تا بد نمیره اما از 80 به بالا میره تو فشار.
لپّ کلام رو بخوام خدمتت عرض کنم اینه که بنده شرایط هزینه ی زیاد کردن برای موتور رو ندارم و تازه پالس 135 صفر هم نمیگیرم (اگر بگیرم). همچنین احساس میکنم پالس 180 بخاطر جثه بزرگترش خیلی مناسب پیک موتوری نیست.
البته بخاطر تعریف های زیادی که ازش شنیدم و به طور کلی از فرم بدنش خوشم میاد. مردونس. مخصوصا چراغ گرد ها که بیشتر تمایل بهشون دارم تا دیجیتال ها.
بنظرتون پالس 180 مدل 92-93 با حدود 10-12 هزار کارکرد بگیرم برام بهتره یا یه پالس 135 مدل 94 در حد نهایتا 5 هزار تا کارکرد؟
از پالس 180 هم خیلی خوشم میاد.

راستی یک سوال. شما چند وقت بوکسر داشتید یا سوار شدید؟

یک چیز دیگه برام سواله، اینکه وزن پالس 135 رو در سایت رسمی باجاج زده 121؛ و این یعنی یک کیلو از بوکسر هم سبک تر؛ اما در بروشورِ گروه صنعتی فارس زده 147!
کدومش درسته؟
اگر 147 کیلو باشه خیلی سنگین میشه.
اگرم 121 باشه که خیلی خوبه و از بوکسرم سبک تر میشه.
شما که داشتید نسبت به بوکسر تو ترافیک ها بهتر میره؟! (مانور پذیری بالاتر)

تشكر از توجهتون
یا علی مدد

hyrad
19-03-2016, 00:02
سلام
دوستان من تجربه ی موتور سواری تو خیابون ندارم،به تازگی رفتم آموزشگاه با cg کار کردم و همون دفعه اول قبول شدم و حالا گواهینامم گرفتم
مدتیه می خوام موتور بخرم اما کلافه شدم و موندم چی بگیرم ،هر چی هم بیشتر میگردم گیج تر میشم
کلا با cg نمی تونم کنار بیام به خاطر صدا و ترمز و ... خیلی ببخشید پالس و آپاچی هم تو خیابونا پره و اکثرا میگن لاستیکشون سر هست و سریع لیز می خوری،رفتم سراغ ns چند جا سرچ کردم گفتن زود شاتون میزنه و جدیدا هم دیدم باهاش مسافرکشی می کنند و سفره و طلق و خورجین هم بهش میبندند،اخیرا متوجه شدم از سال جدید موتورهای کاربراتوری رو پلاک نمی کنند می خواستم cbr 150 بخرم که چند نفر گفتن کلا سراغ cbr نرو چون هندا کیفت سابق نداره و این موتورها هندی و تایلندی هست و قطعات کم یابه و فروششون بد هست،ktm duke خیلی خوشم اومد از تغمیرکار پرسیدم گفت عالیه اما فروشش بده و اول و آخرش برا خودته،هیوسانگ هم باحاله اما چون ریس هست خسته کنندست و نمیشه مدت طولانی باهاش رانندگی کرد
خواهشا دوستان راهنماییم کنند یه موتور بخرم می خوام نرم و راحت باشه و شتاب و سرعتش مناسب باشه و خلاصه اذیتم نکنه و از خریدم پشیمون نشم کلاسشم بالا باشه بودجمم نهایت 25 تومن هست،راستی دوستان cbr 150 چطوره؟؟

Ezel
19-03-2016, 13:28
سلام
عزیز خدا خیرتون بده زحمت میکشید کامل جواب میدید.

داداش جان خدمتت عرض کنم که بنده با بوکسر هیچ مشکلی ندارم. فقط همونطور که عرض کردم خیلی سرعتی نیست. البته تا 70-80 تا بد نمیره اما از 80 به بالا میره تو فشار.
لپّ کلام رو بخوام خدمتت عرض کنم اینه که بنده شرایط هزینه ی زیاد کردن برای موتور رو ندارم و تازه پالس 135 صفر هم نمیگیرم (اگر بگیرم). همچنین احساس میکنم پالس 180 بخاطر جثه بزرگترش خیلی مناسب پیک موتوری نیست.
البته بخاطر تعریف های زیادی که ازش شنیدم و به طور کلی از فرم بدنش خوشم میاد. مردونس. مخصوصا چراغ گرد ها که بیشتر تمایل بهشون دارم تا دیجیتال ها.
بنظرتون پالس 180 مدل 92-93 با حدود 10-12 هزار کارکرد بگیرم برام بهتره یا یه پالس 135 مدل 94 در حد نهایتا 5 هزار تا کارکرد؟
از پالس 180 هم خیلی خوشم میاد.

راستی یک سوال. شما چند وقت بوکسر داشتید یا سوار شدید؟

یک چیز دیگه برام سواله، اینکه وزن پالس 135 رو در سایت رسمی باجاج زده 121؛ و این یعنی یک کیلو از بوکسر هم سبک تر؛ اما در بروشورِ گروه صنعتی فارس زده 147!
کدومش درسته؟
اگر 147 کیلو باشه خیلی سنگین میشه.
اگرم 121 باشه که خیلی خوبه و از بوکسرم سبک تر میشه.
شما که داشتید نسبت به بوکسر تو ترافیک ها بهتر میره؟! (مانور پذیری بالاتر)

تشكر از توجهتون
یا علی مدد

برادر اگر برای رسیدن به خدا عجله داری به فکر موتور سرعتی تر باش :n02:

در مورد سوالتون ترجیح به پالس 92-93 هست

من بوکسر رو 4-5 باری سوار شدم ، برای خودم نبود و کلا 3-4 ساعت باهاش رانندگی کردم

وزنش رو نمیتونم دقیق بگم ، برای مطمئن شدن بهتره روی باسکول تست بشه ولی خب 135 موتوری هست که به نسبت 125 خیلی خیلی سنگین تره و همینطور از بوکسر هم سنگین تره

مانورپذیری بیشتر به مهارت موتورسوار برمیگرده در مورد 135 و بوکسر و 180 ، یه موقع موتور مورد بحث اونجر هست که کلا اون موتور رو کسی سوار شه خدای موتورسواری هم باشه بازم نمیتونه خیلی مانور بده توی ترافیک ولی این موتورا بسته به مهارت شخص موتورسواره ولی بخاطر جثه ی بزرگتر و ارتفاع بالاتر ، مانوردادن به نسبت مشکل تره از بوکسر

سلام
دوستان من تجربه ی موتور سواری تو خیابون ندارم،به تازگی رفتم آموزشگاه با cg کار کردم و همون دفعه اول قبول شدم و حالا گواهینامم گرفتم
مدتیه می خوام موتور بخرم اما کلافه شدم و موندم چی بگیرم ،هر چی هم بیشتر میگردم گیج تر میشم
کلا با cg نمی تونم کنار بیام به خاطر صدا و ترمز و ... خیلی ببخشید پالس و آپاچی هم تو خیابونا پره و اکثرا میگن لاستیکشون سر هست و سریع لیز می خوری،رفتم سراغ ns چند جا سرچ کردم گفتن زود شاتون میزنه و جدیدا هم دیدم باهاش مسافرکشی می کنند و سفره و طلق و خورجین هم بهش میبندند،اخیرا متوجه شدم از سال جدید موتورهای کاربراتوری رو پلاک نمی کنند می خواستم cbr 150 بخرم که چند نفر گفتن کلا سراغ cbr نرو چون هندا کیفت سابق نداره و این موتورها هندی و تایلندی هست و قطعات کم یابه و فروششون بد هست،ktm duke خیلی خوشم اومد از تغمیرکار پرسیدم گفت عالیه اما فروشش بده و اول و آخرش برا خودته،هیوسانگ هم باحاله اما چون ریس هست خسته کنندست و نمیشه مدت طولانی باهاش رانندگی کرد
خواهشا دوستان راهنماییم کنند یه موتور بخرم می خوام نرم و راحت باشه و شتاب و سرعتش مناسب باشه و خلاصه اذیتم نکنه و از خریدم پشیمون نشم کلاسشم بالا باشه بودجمم نهایت 25 تومن هست،راستی دوستان cbr 150 چطوره؟؟

سلام

بنظر من شما که تجربه ی موتورسواری کمی داری یه مقدار اشتباهه که با سی بی آر و کی تی ام و ان اس شروع کنی ، این موتورها وزنشون بالاست و کنترلشون مهارت و تجربه لازم داره توی شرایط حساس

اینکه ان اس زود شاتون میزنه ایراد تولید نیست ، ملت میشینن پشت این موتور و فکر میکنن چون رادیات روغن داره موتور سنگینه و گازو میبندن به موتور و یا علی از تو مدد ! بعد که شاتون میزنه بخاطر استفاده ی نادرست و غیر صحیح میان میگن موتور ایراد داره تولیدش ! یا میگن صدای انگشتی های ان اس زود درمیاد که اونم باز مربوط به همین " نا موتور سوار " بودن افرادیه که بد استفاده میکنن از موتور

اینکه میگن موتورهای کاربراتوری پلاک نمیشه چرنده و نمیتونن چون باید کل موتورهای موجود در ایران رو از رده خارج کنن ، تولید برخی موتورهای آلاینده مثل 125 رو شاید متوقف کنن فقط

سی بی ار 150 موتور خوبی نیست از هوندا ، حتی 250 اون هم در ایران استقبال نشد چون تایلند داره میزنه اینهایی که در ایرانه و همچین موتور تعریفی ای نیست ، قیمت لوازمش هم سه برابر پالسه

به نظر من هیچ موتور زیر 250 سی سی از بین موتورهای موجود در ایران ، ارزش بیشتر از پونزده میلیون هزینه رو نداره ، در کل بین این سه موردی که گفتین پیشنهاد من به شما همون پالس ان اس هست اما مجددا میگم که تجربه ی موتور سواری نداشته باشید کنترلش سخت میشه براتون

hyrad
19-03-2016, 15:02
سلام
ممنون از راهنماییتون خیلی گلید
به نظرتون چی کار کنم؟گواهی گرفتم تو اموزشگاهم سوار 10،12 تا cg شدم همین
میشه ns گرفت نمه نمه راه افتاد باهاش؟اپاچی چطور با اون میتونم شروع کنم؟
ببخشید دوستم یهموتور داره گرونم خریده پشتش نشستم خیلی راحت و نرم و باحال بود میگفت مرگ نداره اما گفت کلا پول با موتور کاپ نده اسم موتورش گلکسی بود 130 cc
استی زنگ زدم یه مغازه دار قیمت بگیرم گفت ns 150 هم داریم برات خوبه اما بیخیال ns شو بیا rs بردار هم انژکتوره هم abs خیلی بهتره
دوست عزیز اگر موتور فروش اشنا داری لطفا بهم معرفی کن برم پیشش موتور بگیرم،ممنون

farshad_pickup
04-04-2016, 09:50
اساتید عزیز سلام
با 1200000 میشه موتوری خرید که خرجش کم باشه ؟!
نو چطور؟

moein.madadi
08-04-2016, 12:14
چند سالی که موتور هوندا 125 دارم... دیگه دلمو زده ... چون بیشتر با ماشین میرم اونور به غیر از بهار تابستون استفاده زیادی از موتور ندارم....
با بودجه پنج تومن حالا یکم بالا پایینش ایراد نداره ... چه موتوری رو پیشنهاد میکنید.. دسته دوم ترو تمیز...
ممنون از شما ... زیبایی موتورم برام مهمه ...

Ezel
18-04-2016, 21:56
سلام
ببخشید دوستم یهموتور داره گرونم خریده پشتش نشستم خیلی راحت و نرم و باحال بود میگفت مرگ نداره اما گفت کلا پول با موتور کاپ نده اسم موتورش گلکسی بود 130 cc
استی زنگ زدم یه مغازه دار قیمت بگیرم گفت ns 150 هم داریم برات خوبه اما بیخیال ns شو بیا rs بردار هم انژکتوره هم abs خیلی بهتره

سلام

ان اس برای راه افتادن موتور خوبی نیست ، موتور سنگینی هست از لحاظ وزنی و کنترلش مهارت و تجربه میخواد

گلکسی موتور بسیار خوبی هست ، پاش بیفته هم اندازه ی پالس و آپاچی و بخاطر وزن کمترش بیشتر و بهتر از اونها هم راه میره ، یک مدلش هم فلش خور هست و میتونید موزیک بگذارید پلی کنه براتون :n02:

در کل بنظر من پالس آر اس هم برا ی شما مناسب نیست ، به نظر من برای شروع با 125 شروع کنید ، اگر دوس ندارید 125 رو میتونید به گلکسی و پالس و آپاچی کارکرده فکر کنید
آپاچی 150 یا آپاچی 160 کارکرده و یا پالس 135 برای شما گزینه های خوبی هستن

اساتید عزیز سلام
نو چطور؟

سلام
موتور نو با این مبلغ نمیشه خرید ، شاید موتور 70 سی سی پیدا کنید فقط

125 کارکرده و طرح ویو کارکرده هم میتونید بخرید با این بودجه

چند سالی که موتور هوندا 125 دارم... دیگه دلمو زده ... چون بیشتر با ماشین میرم اونور به غیر از بهار تابستون استفاده زیادی از موتور ندارم....
با بودجه پنج تومن حالا یکم بالا پایینش ایراد نداره ... چه موتوری رو پیشنهاد میکنید.. دسته دوم ترو تمیز...

با پنج تومن شما میتونید پالس 135 صفر بگیرید ، و یا پالس یا آپاچی یکسال کارکرده

- - - Updated - - -

سلام

سلام

ان اس برای راه افتادن موتور خوبی نیست ، موتور سنگینی هست از لحاظ وزنی و کنترلش مهارت و تجربه میخواد

گلکسی موتور بسیار خوبی هست ، پاش بیفته هم اندازه ی پالس و آپاچی و بخاطر وزن کمترش بیشتر و بهتر از اونها هم راه میره ، یک مدلش هم فلش خور هست و میتونید موزیک بگذارید پلی کنه براتون :n02:

در کل بنظر من پالس آر اس هم برا ی شما مناسب نیست ، به نظر من برای شروع با 125 شروع کنید ، اگر دوس ندارید 125 رو میتونید به گلکسی و پالس و آپاچی کارکرده فکر کنید
آپاچی 150 یا آپاچی 160 کارکرده و یا پالس 135 برای شما گزینه های خوبی هستن

اساتید عزیز سلام
نو چطور؟

سلام
موتور نو با این مبلغ نمیشه خرید ، شاید موتور 70 سی سی پیدا کنید فقط

125 کارکرده و طرح ویو کارکرده هم میتونید بخرید با این بودجه

با پنج تومن شما میتونید پالس 135 صفر بگیرید ، و یا پالس یا آپاچی یکسال کارکرده

hyrad
01-05-2016, 17:17
سلام
دوستان ببخشید نظرتون راجع به موتور سیکلت های benelli چیه؟ایتالیایی هست؟کسی سوارش شده؟
این روزا همه ازش تعریف می کنند یه موتور سازی هم رفته بودم طرف میگفت عالیه حالا می خوام نظر دوستان بدونم
به نظرتون ارزش داره اپاچی 180 مدل 95 که400 کیلومتر راه رفته بفروشم ازین بنلی بخرم؟مدل 250 سی سی تک سیلندر
اخه کلا دلم زده شده میگن از اول مهر کاربراتوریا پلاک نمیشن و اپاچی میمونه رودستم افت شدید میکنه و ... ممنون میشم دوستان نظراتشون بگن.

dash_mehdi
03-05-2016, 09:18
سلام علیکم

بنده چند وقتی هست پالس 135 گرفتم.
در ابتدا از راهنمایی های آقا ایزل جان تشکر میکنم

سوالم اینه که پالس 135 با 180 تفاوتشون فقط در قدرت و کشش موتور هست؟ یا در نرمی و ... هم فرق دارند؟
عزیزان و آقا ایزل اگر تجربیاتتون رو بفرمایید ممنون میشم.
فرق های 135 با 180 یو جی فور چراغ گرد. البته به جز تفاوت های ظاهری که مشخصه.

تشکر فراوان
یا علی

valas
11-05-2016, 01:13
با سلام

از دوستان کسی هست که هم با CG125 و هم با Boxer 150 موتورسواری کرده باشه؟

چند جا خونده ام که Boxer شتابش کمتر از CG هست.

چرا با این حجم موتور بیشتر باید اینطور باشه؟!

و ضمنا گفته می شه که قدرت خوبی داره.

تا جایی که من می دونم قدرت دو تا کاربرد اصلی داره:

باعث شتاب بیشتر می شه

و یا باعث عملکرد بهتر در سربالایی ها و هنگام دو ترکه سوار شدن می شه.

آیا هیچکدوم اینا درمورد Boxer 150 صادق هست؟

valas
11-05-2016, 23:52
با سلام

و یک سوال دیگه.

موتور سیکلت شهاب شکاری 150 چطوره برای مصرف درون شهری؟

منظورم در مقایسه با سی جی 125 و بکسر هست.

کسی داشته؟ اصلا این شکاریها که در حد تریل هم نیستند چه کاربرد خاصی دارند؟

dash_mehdi
23-05-2016, 04:44
با سلام

باعث شتاب بیشتر می شه

سلام داداش

بنده موتور قبلیم بوکسر 150 بود. از نظر شتاب تا 60 کیلومتر خوب میره. البته نسبت به 125 های سالم بهتر نیست. 125 شتابش بیشتره. از نظر تاپ اسپید (سرعت نهایی) جالب نیست. 80 به بالا فشارش زیاد میشه. بنده حدود 100 تا باهاش رفتم البته کمی شیب هم داشت مسیر ولی فشار تقریباً در حد انفجار:n02:
نسبت به هوندا 125 چندتا مزیت داره:
*ظاهر بهتر و با ابهت تری داره
*لاستیک های پهن تری داره که البته زیر پای بنده که لیز خوردنش ملس بود:n02:
البته این بستگی به نوع ترمز گرفتن داره، چون 125 و بوکسر سبک وزن هستند، اگر ترمز عقب کمی شدید گرفته بشه سریع لیز میخورن.
*خیلی نرم تره اما چون زینش صافه مثل 125 ها، در روندن طولانی مدت (یعنی یک مسیر طولانی مثلا بالای 20-30 کیلومتر) باعث کمی کمر درد میشه. بر عکس پالس که زینش اصلا کمر درد نمیاره بخاطر طراحی ارگونومیکِ زین.
*از نظر قدرت هم نمیدونم چی بگم! بنده سه ترک باهاش میرفتم نه اینکه کم بیاره ولی اصلا جالب نمیرفت. البته فکر نکنید که کم میاره ها. ولی 60-70 تا زور میزد میرفت! الان پالس 135 دارم چند شب پیش تو کفی تو تونل رسالت سه ترک که دو تا ترکمم وزنشون بالا بود عین هلو 90 تا میرفت.
از نظر هندلینگ هم فرق چندانی با 125 ها نداره.
اما از نظر صدا که مهمترین فرقش نسبت به 125 ها بنظر بنده اینه که صداش خیلی کمتر و خوش تره.

موفق باشید.
یا علی

dash_mehdi
23-05-2016, 04:52
سلام محضر دوستان عزیز مخصوصا آقا ایزل:n02:

یه سوال داشتم از عزیزانی که 220 روندن مخصوصا آقا ایزل:n02:

البته بیشتر سوالم یه مقایسه ست با 135. البته این دوتا موتور که اصلا قابلس قیاس نیستند ولی منظورم اینه که میخوام بدونم اختلافشون چقدره؟ یعنی آیا می ارزه دوباره هزینه ای بیشتر کنم و 135 رو که در حد هست بدن و 220 با کارکرد بیشتر بگیرم؟
برا پیک هم میخوام. خیلی از 220 خوشم میاد.
عزیزان لطفا درباره تجربه روندن 220 مطالبی بفرمایید.

rasoul.karamimeh
24-05-2016, 21:43
سلام
دوستان ببخشید نظرتون راجع به موتور سیکلت های benelli چیه؟ایتالیایی هست؟کسی سوارش شده؟
این روزا همه ازش تعریف می کنند یه موتور سازی هم رفته بودم طرف میگفت عالیه حالا می خوام نظر دوستان بدونم
به نظرتون ارزش داره اپاچی 180 مدل 95 که400 کیلومتر راه رفته بفروشم ازین بنلی بخرم؟مدل 250 سی سی تک سیلندر
اخه کلا دلم زده شده میگن از اول مهر کاربراتوریا پلاک نمیشن و اپاچی میمونه رودستم افت شدید میکنه و ... ممنون میشم دوستان نظراتشون بگن.
سلام یه سری به صفحه بنلی تو اینستاگرام بزن دوستانی که خریدن و تجربه سوارشدن شو دارم اونجا زیاده

فرستاده شده از SM-A710Fِ من با Tapatalk

Ezel
25-05-2016, 11:18
سلام علیکم

بنده چند وقتی هست پالس 135 گرفتم.
در ابتدا از راهنمایی های آقا ایزل جان تشکر میکنم

سوالم اینه که پالس 135 با 180 تفاوتشون فقط در قدرت و کشش موتور هست؟ یا در نرمی و ... هم فرق دارند؟
عزیزان و آقا ایزل اگر تجربیاتتون رو بفرمایید ممنون میشم.
فرق های 135 با 180 یو جی فور چراغ گرد. البته به جز تفاوت های ظاهری که مشخصه.

تشکر فراوان
یا علی

سلام محضر دوستان عزیز مخصوصا آقا ایزل:n02:

یه سوال داشتم از عزیزانی که 220 روندن مخصوصا آقا ایزل:n02:

البته بیشتر سوالم یه مقایسه ست با 135. البته این دوتا موتور که اصلا قابلس قیاس نیستند ولی منظورم اینه که میخوام بدونم اختلافشون چقدره؟ یعنی آیا می ارزه دوباره هزینه ای بیشتر کنم و 135 رو که در حد هست بدن و 220 با کارکرد بیشتر بگیرم؟
برا پیک هم میخوام. خیلی از 220 خوشم میاد.
عزیزان لطفا درباره تجربه روندن 220 مطالبی بفرمایید.

سلام
اول اینکه مبارک باشه

در مورد 180 و 135 نرمی موتورها تفاوت داره باهم ، 180 زیر راحت تری داره و کمک و فنرهای بهتری داره و نرم تر هست از 135

در مورد قدرت و کشش هم من با135 پا به پای 180 یو جی فور که برای دوستم بود برای تست توی کفی راه رفتم و حتی گرفتمش با وجود اینکه موتور اون کاتالیزور هم دستکاری شده بود ! ولی خب توی سربالایی یا وزن بالاتر مثلا وقتی دوترک بخواید راه برید مشخصا کم میاره از 180

در مورد 220 ؛ پالس 220 یه وجه تمایز بزرگ داره با سایر موتورا ، اونم اینکه فلاپ فرمون ثابته مثل موتورهای ریس ، و همین موضوع اوایل کار کمی اذیت کننده هست برای ماهایی که به چرخش کل فرمون عادت داریم ، نکته ی بعدی اینکه پالس 220 موتور محبوبی نیست و بازار خوبی هم برای فروش نداره ، و برای پیک هم به درد نمیخوره چون قدرت مانورش پایینه بخاطر جثه ی بزرگش ، اما موتور بسیار نرم و پرقدرتی هست و برای سواری شخصی و چنانچه قصد تعویض بزودی رو نداشته باشید موتور خوبیه ، ولی در کل من یو جی فور 180 رو به 220 ترجیح میدم

Ezel
25-05-2016, 11:20
با سلام

باعث شتاب بیشتر می شه

سلام

بله :n19:

بوکسر شتابش کمتر هست بخاطر وزنش و اینکه کلا این موتور برای اوج گرفتن و پرواز کردن ساخته نشده ، البته 125 هم برای اینکار ساخته نشده ولی خب ایرونی جماعت رو نمیشه کاریش کرد در این موارد :n02:، ولی خب قدرتش بیشتر هست بخاطر حجم موتور بیشتر و تکنولوژی ساخت جدید ترش

dash_mehdi
26-05-2016, 17:21
سلام
اول اینکه مبارک باشه

در مورد 180 و 135 نرمی موتورها تفاوت داره باهم ، 180 زیر راحت تری داره و کمک و فنرهای بهتری داره و نرم تر هست از 135

در مورد قدرت و کشش هم من با135 پا به پای 180 یو جی فور که برای دوستم بود برای تست توی کفی راه رفتم و حتی گرفتمش با وجود اینکه موتور اون کاتالیزور هم دستکاری شده بود ! ولی خب توی سربالایی یا وزن بالاتر مثلا وقتی دوترک بخواید راه برید مشخصا کم میاره از 180

در مورد 220 ؛ پالس 220 یه وجه تمایز بزرگ داره با سایر موتورا ، اونم اینکه فلاپ فرمون ثابته مثل موتورهای ریس ، و همین موضوع اوایل کار کمی اذیت کننده هست برای ماهایی که به چرخش کل فرمون عادت داریم ، نکته ی بعدی اینکه پالس 220 موتور محبوبی نیست و بازار خوبی هم برای فروش نداره ، و برای پیک هم به درد نمیخوره چون قدرت مانورش پایینه بخاطر جثه ی بزرگش ، اما موتور بسیار نرم و پرقدرتی هست و برای سواری شخصی و چنانچه قصد تعویض بزودی رو نداشته باشید موتور خوبیه ، ولی در کل من یو جی فور 180 رو به 220 ترجیح میدم

سلام

آقا ایزل جان خیلی آقایید.
خدا خیرت بده.

عرض کنم که جثه 220 که فرقی با 180 نداره! فقط فلاپ های جلوش هست که ارتباطی با مانور در ترافیک نداره درسته؟ فقط میمونه اگزوزه بزرگش که آدم کمی بیشتر مراقب باشه اونم حله.

بنده 135 رو یکی دو ماهی هست گرفتم و راضی ام هستم اما تقریبا خشکه و قدرتش هم خیلی بالا نیست. البته انصافا خوب میره نسبت به حجمش.
خلاصه یه موتور قوی و جون دار و ایمن تر( چون ترمز های عقبِ 135 تعطیله و وزنشم سبکه در سرعت بالا احساس امنیت آدم نمیکنه و لیز خوردنش هم سریع تره) میخوام.
چند نفر.از موتور بازای نظام آبادی! گفتن 220 لشه.
راست گفتن؟!

خلاصه کلام از 220 خیلی خوشم میاد و میخوام این تعویض دیگه آخرین تعویضم باشه و یه موتور که بی دردسر 3 سال برام کار کنه.

بازم ممنون میشم بیشتر نظرتون رو درباره این 220 بفرمایید.

راستی، شما 150 ان اس نروندید بببنید چطوره؟ تعریفش رو زیاد شنیدم.

یا علی

Ezel
26-05-2016, 22:52
سلام

آقا ایزل جان خیلی آقایید.
خدا خیرت بده.

عرض کنم که جثه 220 که فرقی با 180 نداره! فقط فلاپ های جلوش هست که ارتباطی با مانور در ترافیک نداره درسته؟ فقط میمونه اگزوزه بزرگش که آدم کمی بیشتر مراقب باشه اونم حله.

بنده 135 رو یکی دو ماهی هست گرفتم و راضی ام هستم اما تقریبا خشکه و قدرتش هم خیلی بالا نیست. البته انصافا خوب میره نسبت به حجمش.
خلاصه یه موتور قوی و جون دار و ایمن تر( چون ترمز های عقبِ 135 تعطیله و وزنشم سبکه در سرعت بالا احساس امنیت آدم نمیکنه و لیز خوردنش هم سریع تره) میخوام.
چند نفر.از موتور بازای نظام آبادی! گفتن 220 لشه.
راست گفتن؟!

خلاصه کلام از 220 خیلی خوشم میاد و میخوام این تعویض دیگه آخرین تعویضم باشه و یه موتور که بی دردسر 3 سال برام کار کنه.

بازم ممنون میشم بیشتر نظرتون رو درباره این 220 بفرمایید.

راستی، شما 150 ان اس نروندید بببنید چطوره؟ تعریفش رو زیاد شنیدم.

یا علی

طول 220 بیشتر از 180 هست ، برای همین قدرت مانور موتور رو پایین تر میاره
البته این موتور مزایایی هم داره مثل رادیاتور روغن ؛ من شخصا بین 220 و 180 ترجیح میدم 180 رو بخرم بخاطر اینکه موقع فروش افت قیمتش کمتره و راحت تر هم فروش میره و البته لوازمش هم ارزونتر هست

ان اس 150 هم سوار شدم و خب واقعا تفاوت محسوسی با 135 ندیدم جز اینکه یه مقدار نرم تر هست از 135

موتوربازای نظام آباد کلا دوتا حرف بلدن ؛ موتور لشه ، موتور گرگه :دی هیچ موتوری "لش" ساخته نمیشه بلکه نوع موتورسواری شما هست که اگر پرگاز رانندگی کنید موتور به اون شکل آب بندی میشه و اگر آروم رانندگی کنید میگن موتور تنبل آب بندی میشه ، اما خب در توصیه نکردن خرید 220 با دوستان موتورباز نظام آباد و سبلان موافقم البته نه بدلیل " لش بودن " بلکه به دلایلی که بالا گفتم

شما اگر میخوای موتور خوب بخری ان اس 200 بخر و ده سال بدون دغدغه سوار شو ، اما اگر علاقه به 220 داری همون 220 رو بخر منتها قبل از خرید بازم مشورت کن با دیگران که بعدا پشیمون نشید

dash_mehdi
27-05-2016, 23:28
موتور گرگه:n08:

خیلی ممنون از جوابت.
بله مشورت زیاد کردم. تو سایت پرشین موتور هستم و تو تاپیک مخصوص ان اس 200، دارندگانش مشکلات زیادی رو گویا گزارش کردند اما بالعکس در تاپیک 220 اکثراً ازش به عنوان یه موتور سخت جون و اینکه هیج جا کم نمیاره (در حد خودش) یاد کردند. البته این تاپیک هایی که گفتم حدودا از 200 صفحه هم گذشتن.
در مورد مشکلات 220 (بازار کم رونق تر) هم موافقم اما موتوری میخوام که دو سه سال داشته باشم بی دردسر.
خیلی ممنون
یا علی

basketball
03-06-2016, 19:31
سلام دوستان به نظرتون موتورهای اسپرت شرکت پیشتاز چطوره؟ مثل D4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

valas
03-06-2016, 20:30
با سلام

و یک سوال دیگه.
موتور سیکلت شهاب شکاری 150 چطوره برای مصرف درون شهری؟
منظورم در مقایسه با سی جی 125 و بکسر هست.
کسی داشته؟ اصلا این شکاریها که در حد تریل هم نیستند چه کاربرد خاصی دارند؟

با سلام

مجدد تکرار می کنم

کسی موتور شکاری داشته ببینه نسبت به سی جی 125 نرمتر هستند یا نه؟

همونی که گفتم، یا مثلا همتاز شکاری 150 یا احسان شکاری 150

مثلا تو دست اندازها چه جوریه؟

arian-cctv
05-06-2016, 05:12
با سلام
میخوام طرح ویو بگیرم تا 1500 هم بیشتر نمیتونم هزینه کنم
از قیافه طرح هندا خوشم نمیاد حقیقتش، خصوصاً چون هفت سال پیش یه تصادف کردم و بعداز اون دیگه کلاً سوار نشدم
اما الان بخاطر کارم مجبورم بگیرم، روزی چندجا هم باید برم

با این مبلغ مدل 89 و 90 فکرکنم فقط بشه بگیرم

میخوام بدونم این نوع موتور سیکلت اگه 5شیش سال کار کرده باشه اذیت کن نمیشه؟
یه کم عجله دارم، منتظر جواب دوستان هستم
با تشکر

(ببخشید اگه جای درستی پست رو نذاشتم)

arian-cctv
06-06-2016, 01:25
در مورد اون سوالم کسی نیست راهنمایی کنه؟

dash_mehdi
06-06-2016, 04:28
صبر کنید آقا ایزل تشریف بیارند جواب بدند :)

vahid200cc
16-06-2016, 18:50
سلام من یه متور شکاری ۲۰۰ دارم میخاستم ببینم برای تقویت کردنش و افزایش قدرت و سرعت چیکار میتونم کنم؟

vahid200cc
16-06-2016, 18:54
من شکاری کبیر ۲۰۰ دارم از هوندا نرم تر هست درش شکی نیست.. زینش بالاتر و پهن تر هست ب نظر من اول سوار شکاری شو بعدش سوار هوندا تا تفاوتش رو کاملا متوجه بشی

man12
29-06-2016, 13:41
سلام
از ایزل محترم ممنون-بخاطر نظرات منطقی و بدون تعصب :n16:
اینقدر شما گفتید 135 تا من هم رفتم خریدم!
خداییش موتور خیلی خوبیه - نسبت به حجمش که عالیه - گازخورش خیلی خوبه
مزایا: ظاهر مناسب، سوخت خیلی کم، شتاب و چابکی، ترمزگیری خیلی خوب (بهتر از پالس 180 در سرعتهای زیر 70)
مهمترین نقطه ی ضعف این موتور به نظر من (بدون در نظر گرفتن حجم و قیمت) سبک بودن و یا خشک بودنشه و این یعنی برای مسافت نسبتا زیاد خوب نیست به نظرم
البته همین خشک و سبک بودن به شتاب و کنترل اون کمک زیادی میکنه
اما کلا این موتور به نظر من برای سرعت های بالای 70-80 کمی لرزش پیدا می کنه و احساس لرزش میده
یعنی احساس میکنم بالای 70 دیگه زور میزن:n27:
البته سرعت نرمال من 80-90 هست و تا 115تا باهاش رفتم و قطعا تا 120-125 هم میره
مدتیه موتور 180 پالس هم سوار میشم، در واقع بعد از همین سواری های با 180 فهمیدم موتور 135 خیلی سبکه و لرزش داره
کلا برای بزرگراه خیلی دلچسب نیست اما شهری تو این رنج بهترینه.
به نظر شما من حس می کنم اینطوریه یا واقعا لرزش داره و زور میزنه؟
به نظر شما با لاستیک عوض کردن میشه بهترش کرد؟

حالاً خلاصه کلام:
من هم به سرم زده اونجر یا پالس 220 بگیرم اصلی ترین هدفم هم اینه که سرعت و نرمی بهتری رو داشته باشم.
نو هم نمیتونم چون بودجه ندارم

حالا به نظر شما با همین موتور 135 نو بسازم یا عوضش کنم با یه اونجر کارکرده یا پالس 220 کارکرده.
اونجر 200 یا 220 کدوم بهتره؟
ممنون میشم قیمت روز رو هم بگید:
پالس 94 (حداقل و حداکثر) با بیمه
پالس 220 مدل 93 -92 و 91 و 90 چقدر می ارزن؟ (حداقل و حداکثر)
اونجر 200 یا 220 مدل 90 و 91 و 92 و 93 (حداقل و حداکثر)

ali_agha1981
11-07-2016, 22:18
سلام دو تا سوال دارم ...

1) میشه تفاوت های عمده موتور TVS با طرح ویو با گلکسی رو کسی بگه ؟ خیلی ممنون

2) درضمن این TVS ها دو مدل کلاج دار و بدون کلاج داره؟؟ اگه همه بدون کلاج پس اونی که سمت چپ هست ترمز موتوره که بعضیاش داره؟

والا قصد خرید یه موتور بدون کلاج رو دارم...از بین این سه مدل نمیدونم کدومو بگیرم..راهنمایی کنید...

dash_mehdi
15-07-2016, 10:13
سلام
از ایزل محترم ممنون-بخاطر نظرات منطقی و بدون تعصب :n16:
اینقدر شما گفتید 135 تا من هم رفتم خریدم!
خداییش موتور خیلی خوبیه - نسبت به حجمش که عالیه - گازخورش خیلی خوبه
مزایا: ظاهر مناسب، سوخت خیلی کم، شتاب و چابکی، ترمزگیری خیلی خوب (بهتر از پالس 180 در سرعتهای زیر 70)
مهمترین نقطه ی ضعف این موتور به نظر من (بدون در نظر گرفتن حجم و قیمت) سبک بودن و یا خشک بودنشه و این یعنی برای مسافت نسبتا زیاد خوب نیست به نظرم
البته همین خشک و سبک بودن به شتاب و کنترل اون کمک زیادی میکنه
اما کلا این موتور به نظر من برای سرعت های بالای 70-80 کمی لرزش پیدا می کنه و احساس لرزش میده
یعنی احساس میکنم بالای 70 دیگه زور میزن:n27:
البته سرعت نرمال من 80-90 هست و تا 115تا باهاش رفتم و قطعا تا 120-125 هم میره
مدتیه موتور 180 پالس هم سوار میشم، در واقع بعد از همین سواری های با 180 فهمیدم موتور 135 خیلی سبکه و لرزش داره
کلا برای بزرگراه خیلی دلچسب نیست اما شهری تو این رنج بهترینه.
به نظر شما من حس می کنم اینطوریه یا واقعا لرزش داره و زور میزنه؟
به نظر شما با لاستیک عوض کردن میشه بهترش کرد؟

حالاً خلاصه کلام:
من هم به سرم زده اونجر یا پالس 220 بگیرم اصلی ترین هدفم هم اینه که سرعت و نرمی بهتری رو داشته باشم.
نو هم نمیتونم چون بودجه ندارم

حالا به نظر شما با همین موتور 135 نو بسازم یا عوضش کنم با یه اونجر کارکرده یا پالس 220 کارکرده.
اونجر 200 یا 220 کدوم بهتره؟
ممنون میشم قیمت روز رو هم بگید:
پالس 94 (حداقل و حداکثر) با بیمه
پالس 220 مدل 93 -92 و 91 و 90 چقدر می ارزن؟ (حداقل و حداکثر)
اونجر 200 یا 220 مدل 90 و 91 و 92 و 93 (حداقل و حداکثر)

سلام داداش

خدمتت عرض کنم که بندم همین موتورو دارم و ان شاءالله قصد خرید 220 رو دارم.

اما سبکی؛ با توجه به حجم پایین موتور، طبیعیه که سبک باشه. اگر وزن این موتور مثل 180 بود دیگه راه هم به زور میرفت.
البته به طور کلی یک عیب البته جزئی محسوب میشه. بنده در سرعت های بالا، مثلا بالای 90 با وجود اینکه وزنم 60 کیلو هست زیاد احساس بدی نداشتم. البته چسبندگی موتور به زمین کم میشه بخاطر سبکیش مخصوصا وقتی تو دست انداز بی افتیم (تو سرعت بالا). خلاصه کلام این موتور تا سرعت 90 تا خیلی مناسبه در حد خودش ولی بیش از این سرعت نه . نه انجین خیلی قویه و نه ایرودینامیکش مناسب سرعت بالای 100 دهِ. البته سوء برداشت نشه. این در مقایسه با مثلا پالس 180 یا هم رده های 180 بود.
و الا در حد و قیمت خودش انصافا نمره قبولی رو میگیره.

در مورد خشکی که بله. هم سیستم تعلیق(فنر) نرمی لازم رو نداره و هم زین نرمی لازم رو نداره. ولی بنده یک بار مسافت 60 کیلومتری رو تا دهاتمون یه کله رفتم و اصلا احساس خستگی نکردم. ولی به طور کلی از هوندا125 خیلی نرمتره ولی مثلا به اندازه بوکسر 150 نرم نیست ولی بنده نمره قبولی بلکه فراتر از اونم بهش میدم تو بحث نرمی.

لرزش تو کارش نیست. 120 تا برید هیچ لرزشی نداره. البته تکون خوردن موتور بخاطر سبکیش یه بحث دیگست ولی لرزشی که بخاطر انجین باشه نه نداره.
بنده وقتی بوکسرو رد کردم و اینو خریدمو انداختم تو اتوبان احساس کردم لرزشش بیشتره ولی کمی که گذشت دیگه احساس لرزش نکردم (به جز بعضی مواقع به طور جزئی).

سرعت هم بنده تو کفی بیشتر از 115 نتونستم باهاش برم به هیچ وجه. ولی تو جای شیب دار تا حدود 125 تا هم رفتم. خلاصه فکر کنم تو شیب باشه و باد موافق باشه و همه چی موافق باشه بیشتر از 130 تا نره.

در مورد تعویض موتور هم عرض کنم که 220 موتور بسیار عالی. سخت جون، پر قدرت و... ولی اونجر مثل پالس راه نمیره ها. سنگینه و قدرت مانورشم کمتره. البته نرم تر از پالس هاست.
220 مدل 93 با کارکرد حدود 16-17 الی 20-21 هزار حدود 4600 الی 5000 میفروشن تا اونجا که دیدم. بنظرم بهترین انتخاب اینه که نه مدل خیلی پایین بگیرید که بعدا دردسر بشه و نه موتوری با کارکرد بالا. مثلا مدل 92 با کارکرد حداکثر 15 هزار تا ایده آله فکر میکنم با حدود 4500 الی 4700 هم گیر بیاد. در کل هر چی کارکرد کمتر، بهتر.
تو دیوارو نگاه کنید بعضی موارد خیلی خوب قیمت گذاشتن.

mr.ma718
09-08-2016, 19:13
سلام دوستان. در مورد موتور باکسر سوال داشتم.

1) ارزیابی شما در مورد باکسر 150چیه؟

2) با توجه به اختلاف قیمت زیاد بین باکسر150 و باکسر 125 به نظرتون خرید کدوم به صرفه تره؟ راسته که میگن باکسر 125 موتور خوبی نیست و مشکلاتی داره؟

3) تو بازه قیمتی باکسر 150 به نظرتون موتوربهتری هست؟

4) باکسر 150 در مقایسه با طرح هوندا 125 چطوره از نظر ایمنی و کیفیت؟به نظرتون ارزش این همه اختلاف قیمت رو داره؟

o2o2
10-08-2016, 17:43
سلام
من اصلا هیچی از موتور بلد نیستم ولی باید یک موتور بخرم
رفتم سبلان ، از موتور هیرو پلیژر خوشم آمد
بنظرم برای من که مبتدی هستم خوبه .
ولی موندم که آیا طرح ویو بگیرم یا هیرو پلیژر .
اگر ممگنه راهنمایی کنید :
اگر یه موقع خواستم بفروشم کدوم راحت تر فروش میره ؟
طرح ویو اگر بخوام بگیرم ایرانی میگیرم ولی هیرو هندی هست و فروشنده خیلی تعریف میکرد ازش. ایرانی طرح ویو بهتره یا هیرو که هندی هست ؟
خدمات پس از فروش هیرو چطوره ؟ لوازمش پیدا میشه ؟!
راستش چرخ های کوچکش یه مقدار به سن و سال من نمیخوره :n02: ولی خیلی قشنگه برای همین دو دل هستم بین طرح ویو و هیرو .

اگر ممکنه راهنمایی کنید
متشکرم .

reza0979c
17-08-2016, 15:01
سلام واسه عیب های موتور کسی اطلاعات داره ؟

ali_agha1981
31-08-2016, 22:35
سلام دو تا سوال دارم ...

2) درضمن این TVS ها دو مدل کلاج دار و بدون کلاج داره؟؟ اگه همه بدون کلاج پس اونی که سمت چپ هست ترمز موتوره که بعضیاش داره؟

والا قصد خرید یه موتور بدون کلاج رو دارم...از بین این سه مدل نمیدونم کدومو بگیرم..راهنمایی کنید...

سلام کسی نبود مارو راهنمایی کنه ؟

Keyvan99
01-09-2016, 13:15
سلام دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
من حدود سه میلیون و نیم موتور می خوام بگیرم بوکسر بگیرم یا پالس دست دوم بهتره؟؟؟

Ezel
01-09-2016, 19:47

2) با توجه به اختلاف قیمت زیاد بین باکسر150 و باکسر 125 به نظرتون خرید کدوم به صرفه تره؟ راسته که میگن باکسر 125 موتور خوبی نیست و مشکلاتی داره؟

4) باکسر 150 در مقایسه با طرح هوندا 125 چطوره از نظر ایمنی و کیفیت؟به نظرتون ارزش این همه اختلاف قیمت رو داره؟

سلام

1) بنظرم در مورد باکسر همین 7-8 صفحه ی اخیر تاپیک رو بخونید ، بطور کلی موتور بسیار خووب و باکیفیتی هست و ارزش خرید داره

2) من به شخصه تفاوت خاصی توی سواری ندیدم ، فقط چیزی که منو بیشتر به 125 نزدیک میکنه 5 دنده بودنش هست چون من شخصا با موتور چهار دنده زیاد نمیتونم کنار بیام :n02: و همین من رو از 150 دور میکنه

3) خیر در این بازه ی قیمتی موتور صفر کیلومتر بهتری نداریم خیالتون راحت

4) قطعا ارزش این اختلاف قیمت رو داره ، از نظر کیفیت به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن و همینطور از لحاظ سواری و نرمی و ...

سلام
طرح ویو اگر بخوام بگیرم ایرانی میگیرم ولی هیرو هندی هست و فروشنده خیلی تعریف میکرد ازش. ایرانی طرح ویو بهتره یا هیرو که هندی هست ؟
راستش چرخ های کوچکش یه مقدار به سن و سال من نمیخوره :n02: ولی خیلی قشنگه برای همین دو دل هستم بین طرح ویو و هیرو .

اگر ممکنه راهنمایی کنید
متشکرم .

سلام

طرح ویو یه چیزه ، این هیرو هندی هم یه چیز دیگه :دی

طرح ویو موتور دنده ای هست ، این هیرو در زمره ی موتورهای اسکوتر قرار میگیره که موتور گازی هستن و دنده ندارن

شما طرح ویو رادیسون کویر بگیر ، تا جایی که من میدونم این اسکوترها نزدیک 3700-3800 قیمتشونه که ارزش خرید ندارن با این قیمت به هیچ وجه ،برای فروش هم طرح ویو راحت تر فروش میره البته نه هر طرح ویوی ؛ همون رادیسون کویر رو شما بگیری از همه بهتره

لوازم و خدمات پس از فروش هم دارن ولی سهولت دسترسی خصوصا به لوازمش از طرح ویو ها کمتره

معمولا فروشنده نمیاد از پالس و آپاچی و موتورهای خوش فروش تعریف کنه ، چون میدونه این موتورها روو دستش نمیمونن و راحت فروش میکنن بنابراین اصل تلاشش رو میذاره روی موتورهایی که از نظر فروش ضعیف تر هستن :دی شما خیلی حرفهای فروشنده های موتور رو ملاک قرار نده چون اونها ذینفع هستن و نظراتشون با بی طرفی کامل نیست ( البته با کمال احترام به این قشر )

سلام دو تا سوال دارم ...

تفاوتهاشون از زمین تا آسمونه :دی

تی وی اس تولید کارخونه ای هست که آپاچی رو میزنه ، گلکسی تولیدی مودناس هست که برای حداقل موتوربازهای قدیمی تر یادآور خاطرات خووووب مودناس 110 هست که بهمن 110 خودمون کپی بی کیفیتی از مودناس 110 بود

طرح ویو هم که کپی از ویو هوندای ژاپن هست

تفاوتشون کلا عمده هست ، هم تی وی اس هم طرح ویو 125 هستن گلکسی 130 هست ، تی وی اس پرفروش ترین موتور بازاره تقریبا ولی از لحاظ سواری بخوایم حساب کنیم گلکسی یه چیز دیگست واقعا ،

بله تی وی اس نوع کلاچ دار هم داره و البته نوع فلش خور ! که آهنگ پلی میکنه براتون :n02:

بنظر من اگه سواری عالی و شتاب فوق العاده میخواید و موتور باکیفیت و قیمت براتون مهم نیست گلکسی 130 ، اگه سواری خوب و قیمت مناسب و موتور زیبا و خوش ساخت و کیفیت میخواید تی وی اس ، و اگه صرفا یه موتور میخواید که باهاش اینور اونور برید طرح ویو :دی

من حدود سه میلیون و نیم موتور می خوام بگیرم بوکسر بگیرم یا پالس دست دوم بهتره؟؟؟

سلام

با ای بودجه پالس دست دوم خوب پیدا نمیشه ، باکسر صفر بنظرم بهتر باشه

اگر بودجتون رو یک میلیون افزایش بدین اون موقع پیشنهاد من 135 صفر و 180 کارکرده هستش

- - - Updated - - -

سلام

1) بنظرم در مورد باکسر همین 7-8 صفحه ی اخیر تاپیک رو بخونید ، بطور کلی موتور بسیار خووب و باکیفیتی هست و ارزش خرید داره

2) من به شخصه تفاوت خاصی توی سواری ندیدم ، فقط چیزی که منو بیشتر به 125 نزدیک میکنه 5 دنده بودنش هست چون من شخصا با موتور چهار دنده زیاد نمیتونم کنار بیام :n02: و همین من رو از 150 دور میکنه

3) خیر در این بازه ی قیمتی موتور صفر کیلومتر بهتری نداریم خیالتون راحت

4) قطعا ارزش این اختلاف قیمت رو داره ، از نظر کیفیت به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن و همینطور از لحاظ سواری و نرمی و ...

سلام

اگر ممکنه راهنمایی کنید
متشکرم .

سلام

طرح ویو یه چیزه ، این هیرو هندی هم یه چیز دیگه :دی

طرح ویو موتور دنده ای هست ، این هیرو در زمره ی موتورهای اسکوتر قرار میگیره که موتور گازی هستن و دنده ندارن

شما طرح ویو رادیسون کویر بگیر ، تا جایی که من میدونم این اسکوترها نزدیک 3700-3800 قیمتشونه که ارزش خرید ندارن با این قیمت به هیچ وجه ،برای فروش هم طرح ویو راحت تر فروش میره البته نه هر طرح ویوی ؛ همون رادیسون کویر رو شما بگیری از همه بهتره

لوازم و خدمات پس از فروش هم دارن ولی سهولت دسترسی خصوصا به لوازمش از طرح ویو ها کمتره

معمولا فروشنده نمیاد از پالس و آپاچی و موتورهای خوش فروش تعریف کنه ، چون میدونه این موتورها روو دستش نمیمونن و راحت فروش میکنن بنابراین اصل تلاشش رو میذاره روی موتورهایی که از نظر فروش ضعیف تر هستن :دی شما خیلی حرفهای فروشنده های موتور رو ملاک قرار نده چون اونها ذینفع هستن و نظراتشون با بی طرفی کامل نیست ( البته با کمال احترام به این قشر )

سلام دو تا سوال دارم ...

تفاوتهاشون از زمین تا آسمونه :دی

تی وی اس تولید کارخونه ای هست که آپاچی رو میزنه ، گلکسی تولیدی مودناس هست که برای حداقل موتوربازهای قدیمی تر یادآور خاطرات خووووب مودناس 110 هست که بهمن 110 خودمون کپی بی کیفیتی از مودناس 110 بود

طرح ویو هم که کپی از ویو هوندای ژاپن هست

تفاوتشون کلا عمده هست ، هم تی وی اس هم طرح ویو 125 هستن گلکسی 130 هست ، تی وی اس پرفروش ترین موتور بازاره تقریبا ولی از لحاظ سواری بخوایم حساب کنیم گلکسی یه چیز دیگست واقعا ،

بله تی وی اس نوع کلاچ دار هم داره و البته نوع فلش خور ! که آهنگ پلی میکنه براتون :n02:

بنظر من اگه سواری عالی و شتاب فوق العاده میخواید و موتور باکیفیت و قیمت براتون مهم نیست گلکسی 130 ، اگه سواری خوب و قیمت مناسب و موتور زیبا و خوش ساخت و کیفیت میخواید تی وی اس ، و اگه صرفا یه موتور میخواید که باهاش اینور اونور برید طرح ویو :دی

سلام

با ای بودجه پالس دست دوم خوب پیدا نمیشه ، باکسر صفر بنظرم بهتر باشه

اگر بودجتون رو یک میلیون افزایش بدین اون موقع پیشنهاد من 135 صفر و 180 کارکرده هستش

Masoud-2014
18-09-2016, 14:05
سلام موتور مزایده ای خوبه بخریم؟ و اینکه بعد خرید مراحل قانونیش چیه باید طی بشه؟ مثلا طرف میگفت یه نامه میدم کلا 15 روز طول میکشه؟ اصلا دنبال چه مدارکی باید برم؟
2- موتوری که بیمه و همه چیز داره و خلافی هم نداره فقط چون من گواهینامه موتور ندارم اگر بگیرن چجوری میشه در آوردش و چقدر هزینه داره؟

basketball
20-09-2016, 19:44
دوستان میخوام یک موتور دست دوم تا سقف 2 میلیون بخرم.
بین پیشتاز 150 سی سی مدل 92 و پالس 135 سی سی مدل 90 موندم. به نظرتون کدوم بهتره؟

dash_mehdi
25-11-2016, 06:59

سلام برادر

بنده موتور قبلیم بوکسر بود و الان پالس 135 دارم.
با خرید بوکسر اشتباه نکن.
بوکسر از 135 نرمتره اما این تنها نکته ی مثبتشه.
از نظر قیافه، مصرف سوخت، شتاب، سرعت، ایمنی، هندلینگ و کنترل موتور، دوام و عمر و ... 135 کاملا برتر و بهتره. مسأله ی ایمنی که تفاوت خیلی زیاده. بوکسر ترمز های ضعیف داره ولی 135 ترمز جلوش عالیه.
بوکسر موتور کم زور و کم قدرتیه. بر عکس اونچه که معروف شده که "بوکسر موتور سرعتی نیست بلکه قدرتیه" یکی از دوستان تو فروم پرشین موتور راست میگفت که اگر قدرتیه پس چرا راه نمیره؟! رو 80-90 تا به بالا دیگه زور میزنه.
اما این 135 رو 80 90 تا همچنان شتاب جالبی داره.
میتونم به جرأت بگم دنده 5 پالس 135 از دنده 3 بوکسر قدرت بیشتر و شتاب بهتری به موتور میده! (تازه بوکسر 4 دندست!)
کیفیت گیربکس بوکسر هم جالب نیست. پر سرو صدا و در بعضی مواقع کمی بد جا میره.
مصرف بالا.
ایمنی خیلی پایین.
ایرودینامیک موتور چون شبیه هونداست (زین صاف و هم ارتفاع با باک) شما رو بیشتر خسته میکنه نسبت به پالس که زینِ راکب در گودی قرار داره با این وجود که نرم تره بوکسر.
و دلائل دیگه :دی

موفق باشید

Arash.Ajdary
30-11-2016, 21:48
اپاچی ۱۶۰ بهتره یا ۱۸۰

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

dash_mehdi
05-12-2016, 22:53
اپاچی ۱۶۰ بهتره یا ۱۸۰

آپاچی 180 قدرتی تر و پر شتاب تر با تاپ اسپید بیشتر
فرق زیاد دیگه ای ندارند.

Arash.Ajdary
06-12-2016, 13:29
آپاچی 180 قدرتی تر و پر شتاب تر با تاپ اسپید بیشتر
فرق زیاد دیگه ای ندارند.
۰ تا ۶۰ اپاچی ۱۸۰ چند هست؟تاپ اسپید چی؟

dash_mehdi
12-12-2016, 06:51
۰ تا ۶۰ آپاچی رو دقیق نمیدونم اما حدود 4.5 ثانیه هست. کمی از 220 کند تر.
تاپ اسپید هم حدوداً 130 تا میره. خیلی دیگه فشار بیاری و موتور هم سره حال باشه در حد انفجار 140 تا بره.

mohamad skystar
26-12-2016, 20:30
اعطای وام 10 میلیونی برای خرید موتورسیکلت برقی

مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از اعطای وام 10 میلیون تومانی برای خرید موتورسیکلت برقی به منظور جلوگیری از آلودگی هوا خبر داد.

محمد درویش گفت: طی جلساتی که با برخی از بانکهای کشور برای پرداخت وام درخصوص خرید موتورسیکلت های برقی برگزار شد خوشبختانه هم اینک صندوق قرض الحسنه بانک رسالت که مورد تایید بانک مرکزی است اعلام آمادگی کرده است تا وام تا سقف 10 میلیون تومان به متقاضیان خرید دوچرخه و موتورسیکلت برقی اعطا کند .
وی ادامه داد: این وام بدون دریافت کارمزد به متقاضیان پرداخت می شود و مدت بازپرداخت آن بین 12 تا 18 ماه است .
درویش گفت: هموطنانی که قصد خرید موتورسیکلت برقی و دوچرخه دارند به سایت M.BAZAR.IR مراجعه و نوع دوچرخه یا موتورسیکلت خود را انتخاب کنند و بعد از گرفتن رسید خرید موتورسیکلت و با داشتن یک حساب بانکی قرض الحسنه رسالت به بانک مراجعه کنند تا مراحل اعطای وام صورت پذیرد.
وی ادامه داد: جزئیات درخواست وام را بانک قرض الحسنه اعلام می کند و متقاضیان به 280 شعبه بانک قرض الحسنه رسالت که در سراسر کشور وجود دارد می توانند مراجعه کنند .

خبر خودرو

mohamad skystar
01-01-2017, 13:30
قیمت موتورسیکلت 15 درصد افزایش می یابد

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران از شرایط بسیار بد و نگران کننده بازار موتورسیکلت خبر داد و گفت : متاسفانه رکود فعلی بازار بر افت تولید و فروش در این صنعت تاثیر گذاشته است این در حالی است که انتظار می رود دولت برای وضعیت کنونی اقتصاد کشور و رفع رکود حاکم بر کلیه بازارها تدبیری بیاندیشد .
محمد خادم منصوری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : مشکل نقدینگی در این صنف موجب افزایش نگرانی فعالان و فروشندگان در این بخش شده است به طوری که شرایط کنونی هر روز موجب ورشکستگی و تعطیلی بخشی از فروشندگان در این صنف می شود.
وی تصریح کرد : هم اکنون در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان موتورسیکلت افراد با تجریه ای وجود دارند که نزدیک به 50 سال است که در این صنعت فعالیت دارند و امروز با توجه به شرایط حاکم بر تولید در این صنعت حاضرند بدون هیچ گونه چشم داشتی تولیدکنندگان در این صنعت را به هر نحوی حمایت نماید.
وی تصریح کرد : متاسفانه بازار موتورسیکلت هر ساله از آبان تا بهمن ماه به دلیل سردی هوا با رکود و کاهش تقاضا مواجه می شود اما در دو سه سال اخیر مشکلات رکود و کاهش شدید نقدینگی فضای بسیار بدی را برای این صنف بوجود آورده است به طوری که هر روز شاهد ورشکستگی تعدادی از تولید کنندگان و فروشندگان موتورسیکلت در کشور هستیم.
وی گفت : امید است تدبیری اندیشیده شود که بازار موتورسیکلت و به طور کلی شرایط اقتصادی کشور و سایر صنوف از وضعیت فعلی خارج شود.
وی در ادامه به تاثیر سیر صعودی نرخ ارز بر قیمت موتورسیکلت پرداخت و اظهار داشت : به دلیل کاهش تولید و افت تقاضا تاکنون نوسانات نرخ ارز ، بر بازار موتورسیکلت تاثیر چندانی نداشته است این در حالی است برخی از اقلام و مواد اولیه مورد نیاز در این صنعت 5 تا 10 درصدی افزایش قیمت داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران افزود : امروز به دلیل افت شدید تقاضا ، تولیدکننده تمایلی به اعمال نرخ ارز بر هزینه تولید و افزایش قیمت موتورسیکلت ندارند.
منصوری تاکید کرد : در شرایط کنونی که تقاضا کاهش یافته تولیدکننده ترجیح می دهد با وجود ضرر و زیان ، محصول تولیدی را با قیمت های گذشته عرضه کند در حالی که در شرایط معمول با افزایش 5 درصدی نرخ دلار ، قیمت ها 15 تا 20 درصد افزایش را در بازار تجربه می کرد.
وی همچنین از افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت موتورسیکلت در ماههای آتی خبر داد و گفت : همراه با افزایش نرخ ارز و تغییر در هزینه تولید و سایر هزینه ها، پیش بینی می شود قیمت موتورسیکلت بین 10 تا 15 درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به سلب اختیار اتحادیه از نرخ گذاری و نظارت بر قیمت ها ، گفت : امروز با هر گونه افزایش قیمتی در کالاها ، تعزیرات وارد می شود اما به حق در مورد اصنافی که باید جریمه شوند اعمال قانون نمی شود.
وی گفت : تا پیش از این نرخ گذاری با اتحادیه ها ، اتاق اصناف و بازرگانی بود و این بخش ها در کنار هم با برگزاری جلساتی به بررسی قیمت ها پرداخته و معمولا از اتحادیه ها در خواست می گردید تا از افزایش غیر منطقی قیمت ها جلوگیری نمایند و اتحادیه ها نیز با طرح این مساله با تولیدکنندگان ، مانع هر گونه افزایش قیمت می شدند.

خبر خودرو

mohamad skystar
03-01-2017, 13:07
رونمایی نسل جدید موتور سیکلت یاماها R15

یاماها R15 یکی از مشهورترین موتورسیکلت های این شرکت آخرین بار درسال 2011 به صورت فیس لیفت معرفی و با نام YZF – R15 V2.0 وارد بازار شد.
حالا به نظر می رسد که این شرکت یک نسخه فیس لیفت دیگر برای آن در نظر گرفته است به تازگی تصاویر مخفیانه جدیدی از این موتورسیکلت در اندونزی به ثبت رسیده است که نصب چراغ هایLED جدیدی در قسمت جلویی آن را نشان می دهد. یاماها اخیرا تایید کرده که R15 جدید دارای یک موتور قدرتمندتر با ویژگی های به روزرسانی شده است و در عین حال از ارائه اطلاعات جزئی تر در مورد آن خودداری کرده است.

طبق گزارشات اخیر نسل سوم یاماها R15 با یک موتور 155 سی سی با قابلیت تولید 18 تا 20 اسب بخار توان بیشتر است و گشتاورش نیز 17 تا 188 نیوتون متر افزایش یافته است.
موتورسیکلت یاماها R15 . V. 3.0 دارای طراحی هجومی تر و با جزئیات بیشتراست. همچنین چرخ ها و اگزوز آن ها نیز ظاهری جدید به خود گرفته به علاوه شاهد نصب چراغ جلوی LED و چراغ های عقب باز طراحی شده درآن هستیم. با توجه به افزایش قدرت و طراحی لوکس تر نسل سوم R15 گمان می رود که قیمت آن نیز افزایش پیدا کند.
این موتورسیکلت درسال 2017 عرضه خواهد شد.

خبر خودرو

mohamad skystar
03-01-2017, 13:20
یک مرکز معاینه فنی موتورسیکلت وجود ندارد
بوالفضل حجازی، رئیس انجمن تولید کنندگان موتورسیکلت در واکنش به اظهارات برخی مسئولان در مورد آلودگی محیط زیست توسط موتورسیکلت‌ها ، گفت: ‌ما چندین سال است که به قانون‌گذار اعلام کرده‌ایم که تکنولوژی موتورسیکلت‌هایی که امروز تولید می‌شود برای ۲۰ سال گذشته است و آلایندگی دارد و لازم است برای تغییر آن به ما کمک کنند.ابوالفضل حجازی ادامه داد: خودروی پیکان که آلودگی داشت و تکنولوژی آن قدیمی بود سرانجام با کمک مستقیم دولت، خط تولید آن تغییر کرد و امروز دیگر چنین خوردویی تولید نمی‌شود اما در صنعت موتور سیلکت این اتفاق رخ نداد و تولیدکنندگان این وسیله نقلیه به تنهایی و با اتکا به منابع مالی محدود خودشان در حال به روز کردن تکنولوژی هستند.وی ادامه داد: صنعت ساخت موتورسیکلت را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا در آن بیش از ۱۰ هزار نفر اشتغال دارند. در ضمن موتورسیکلت در حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک نقش مهمی بازی می‌کند به طور مثال پیک‌های موتوری که امروز در تهران فعالیت می‌کنند اگر حذف شوند، ترافیک و آلودگی هوا چندین برابر خواهد شد.حجازی تصریح کرد: اما با این وجود هر روز شهرداری، شورای شهر و دیگر مقامات، این صنعت را زیر سوال می‌برند. سوالی که وجود دارد این است که این عوارضی در این سال‌ها شهرداری از تولید کنندگان و یا دارندگان موتور سیکلت گرفته خرج چه اموری شده است؟ چرا یک مرکز معاینه فنی موتور سیکلت وجود ندارد؟وی تصریح کرد: تولیدکننده بعد از خروج موتورسیکلت از کارخانه دیگر مسئول نحوه رفتار مصرف کننده نیست. مثلا اگر یک مشتری در باک بنزین خود روغن بریزد و یا آلایندگی ایجاد کند نباید کل صنعت موتور سیلکت را زیر سوال برد. آقایان می‌خواهند کاری که شش سال طول می‌کشد در عرض ۶ ماه انجام دهند.حجازی با تاکید بر به روز شدن صنعت موتور سیکلت گفت: با وجود این که دولت هیچ کمکی به این صنعت نکرده اما تولیدکنندگان ما همگام با تکنولوژی روز دنیا به دنبال تغییرات هستند به طور مثال هفته آینده تیمی از یکی از کشورهای آسیایی وارد کشور خواهد شد تا در زمینه انژکتور فعالیت کند. این درحالی است که یکی از مشکلات اصلی ما عدم به صرفه بودن فعالیت شرکت‌های خارجی در این صنعت است زیرا کل ظرفیت موتورسیکلت کشور ۵۰۰ هزار عدد است.وی با اشاره به مصوبه دولت در مورد جایگزینی موتور سیکلت‌های کاربراتوری با انژکتوری اظهار داشت: مصوبه دولت این است که از اول مهر ماه تولید موتورسیکلت کاربراتوری متوقف شود و تا پایان سال تولیدکنندگان مهلت داشته باشند تا موجودی موتورهای خود را به صفر برسانند.حجازی تصریح کرد: امروز کارخانجات ما تعطیل شدند این در حالی است که حتی مصوبه دولت در خصوص پلاک کردن موتور‌ها تا پایان سال نیز اجرایی نمی‌شود. با وجود این همه تناقض چطور انتظار داریم سرمایه‌گذار خارجی به کشور بیاید.وی تصریح کرد: امروز فعالین این صنعت نگران هستند که تصمیماتی که در رابطه با فعالیت آن‌ها گرفته می‌شود پشت درب‌های بسته است و از آن‌ها نظرخواهی نمی‌شود.حجازی تصریح کرد: من در جلسه‌ای که با رئیس شورای شهر و وزارت کشور داشتم اعلام کردم که انجمن ما آمادگی دارد کل موتورسیکلت‌های تهران را بدون کمک دولت ظرف مدت دو سال با موتورهای برقی و انژکتوری تعویض کند اما هنوز به این پیشنهاد ما پاسخی نداده‌اند و تنها اعلام می‌کنند کل آلودگی تهران به خاطر موتورسیلکت‌ها است. این در حالی است که استفاده از موتور سیلکت به یک دهم می‌رسد که می‌توان این امر را به کمک دوربین‌های راهنمایی و رانندگی به اثبات رساند.وی ادامه داد: الان ۴ ماه است که هیچ موتورسیکلتی پلاک نشده است اما هیچ تغییری در روند آلودگی هوا ایجاد نشده است. همین امر ثابت می‌کند که موتورسیلکت‌ها چه میزان در آلودگی هوا نقش داشتند. ۸۰ درصد تولید کارخانجات ما در شهرهای کوچک و روستا‌ها استفاده می‌شود که مشکل آلودگی هوا ندارند.حجازی در مورد صادرات موتور سیکلت گفت: ما نمی‌توانیم تولیدات خود را صادر کنیم زیرا هیچ حمایتی از ما نمی‌شود و ما فقط شاهد استفاده از خاک ایران جهت ترانزیت تولیدات چینی به کشورهای عراق و افغانستان هستیم. این در حالی است که ما تنها صنعتی هستیم که مشکل مالیاتی و قاچاق نداریم.وی ادامه داد: بعد از توافق هسته‌ای ما مذاکرات خود را با شرکت‌های اروپایی و ژاپنی آغاز کردیم و حتی برخی از شرکت‌ها تفاهم‌نامه نیز امضا کردند اما نکته‌ مهم است این است که طرف‌های خارجی اصرار دارند برنامه ۵ سال آینده را به صورت مکتوب در اختیار داشته باشند. آن‌ها از تصمیم‌های یک‌شبه هراس دارند.حجازی ادامه داد: ما در کشور ۵۰ کارخانه موتورسیکلت‌سازی داریم که با توجه به توقف تولید، چهار ماه است که حقوق کارگران را از جیب می‌دهیم. ما اگر می‌خواهیم موتور انژکتوری تولید کنیم باید نقدینگی داشته باشیم و این نقدینگی به دست نمی‌آید مگر این که موجودی انبار‌ها خالی شود. ما موجودی خود را از ۵۰۰ هزار دستگاه به ۳۰۰ هزار کاهش دادیم.وی تصریح کرد: اگر شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری متوقف نشده بود امروز به طور حتم کارخانه‌های ما در حال تولید کردن موتورهای انژکتوری بودند.حجازی اظهار داشت: ما مقید به اجرایی کردن مصوبه دولت و متعهد به بخشنامه‌های محیط زیست و وزارت صنعت هستیم اما انتظار داریم دولت نیز در قبال این صنعت به تعهدات خود عمل کند.

عصر خودرو

mohamad skystar
07-01-2017, 12:59
یوهامر J1 یک موتورسیکلت الکتریکی با بُرد 200 کیلومتر

امروزه وسایل نقلیهٔ الکتریکی بسیار پیشرفته کرده‌اند و روزبه‌روز شاهد عرضهٔ نمونه‌های مختلفی از آن‌ها در بخش‌های گوناگونی از دنیای حمل‌و‌نقل هستیم. یکی از این بخش‌ها، موتورسیکلت‌ها هستند که تاکنون نمونه‌های الکتریکی زیادی از آن‌ها معرفی شده است؛ اما جدیدترین موتورسیکلت الکتریکی دنیا،Johammer J1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%84%d8%aa/%db%8c%d9%88%d9%87%d8%a7%d9%85%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%b3%db%8c%da%a9%d 9%84%d8%aa-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c%da%a9%db%8c-j1/) نام دارد که توسط یک مهندس اتریشی بنام «Johann Hammerschmidtt» طراحی و ساخته شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این موتورسیکلت در دو نسخهٔ مختلف 150 و 200 ارائه می‌شود و به ادعای سازنده، نسخهٔ 200 آن اولین موتورسیکلت برقی با بُردی معادل 200 کیلومتر است. این در حالی است که نسخۀ 150 آن مجهز به پکیج باطری‌های کوچک‌تری است که بُردی برابر با 150 کیلومتر را برای وسیله فراهم می‌کند. هردوی این موتورسیکلت‌ها توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 120 کیلومتر در ساعت را دارند. موتورسیکلت یوهامر J1 دارای یک شاسی آلومینیومی و بدنه‌ای پلاستیکی است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طراحی بدنهٔ یوهامر J1 بسیار منحصربه‌فرد بوده و ظاهری مخروطی شکل دارد که آئرودینامیک آن‌را بهبود می‌بخشد. همچنین طراحی این موتورسیکلت به‌صورت رترو و با نگاهی به اسکوتر قدیمی Salsbury طراحی شده است. پک باطری‌های Johammer J1 زیر زین راکب نصب شده درحالی‌که موتور الکتریکی آن در چرخ عقب قرار گرفته است. بازوی چرخ عقب تکی است اما بازوی چرخ جلو دوقلو بوده و هرکدام با یک کمک‌فنر افقی به شاسی متصل شده‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همان‌طور که اشاره شد، موتورسیکلت یوهامر J1 در دو نسخهٔ 200 و 150 ارائه شده است که اولی 159 کیلوگرم و دومی 177 کیلوگرم وزن دارد. فاصلهٔ محوری هر دو نسخه 145.5 سانتیمتر و ارتفاع صندلی آن‌ها از سطح زمین هم 65 سانتیمتر است. این موتورسیکلت به جهت سهولت در پارک کردن به دنده‌عقب هم مجهز شده درحالی‌که در هنگام حرکت روبه‌جلو نیز هنگام ترمز گیری، خود پیشرانهٔ الکتریکی نقش ترمز را ایفا کرده و از این راه باطری‌ها را شارژ می‌کند. بدین ترتیب از ترمزهای دیسکی فقط در سرعت‌های پایین استفاده می‌شود.
فرمان و زیر پایی‌های این موتورسیکلت قابل تنظیم هستند درحالی‌که هیچ صفحه آمپری در آن وجود ندارد و اطلاعات توسط LED در آینه‌ها نمایش داده می‌شوند. به دلیل نصب باطری‌ها در قسمت پایینی شاسی، مرکز ثقل یوهامر J1 بسیار پایین بوده و در ارتفاع تنها 35 سانتیمتری سطح زمین قرار دارد که موجب ارائهٔ احساس ایمنی و سواری بسیار راحتی شده است. همچنین از این موتورسیکلت می‌توان به‌عنوان یک منبع ذخیرهٔ انرژی در منزل استفاده کرد و در مواقع نیاز برق ذخیره شده در باطری‌های آن‌را در منزل بکار گرفت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قیمت نسخهٔ 150 این موتورسیکلت 22,900 یورو (23,900 دلار) و نسخهٔ 200 آن 24,900 یورو (25,990 دلار) اعلام شده است. Hammerschmidt نیز هم‌اکنون در حال سرمایه‌گذاری به‌منظور گسترش تولید یوهامر J1 است. انتظار می‌رود به‌زودی در بهار امسال آزمون‌های جاده‌ای این موتورسیکلت الکتریکی منحصربه‌فرد در اتریش آغاز شود.
منبع : پدال

mohamad skystar
09-01-2017, 13:43
معرفی خودروی الکتریکی و موتورسیکلت جدید هوندا در CES
در سالن نمایشگاه CES در لاس‌وگاس امریکا، هوندا مجموعه‌ای از ایده‌های حمل‌ونقلی جدید را ارائه کرده که احتمالاً در سال‌های آینده آنها را در محصولات این کمپانی خواهیم دید؛ از جمله یک موتورسیکلت که خودش می‌تواند به وضعیت پایداری‌اش رسیدگی کند، یک ابزار جدید هوش‌مصنوعی که موجب بهبود سیستم‌های خودران در اتومبیل‌ها می‌شود و یک وسیله نقلیه شخصی که قطعه‌ای هوشمند از تکنولوژی برای جابجایی است.
اولین ارائه هوندا در نمایشگاه، موتورسیکلتی جدید با تکنولوژی «رایدینگ اسیست» است که برخلاف موتورسیکلت‌های دیگر با قابلیت پایدارشوندگی، بر عملکرد ژیروسکوپ‌ها برای ایجاد یک رانندگی متعادل تکیه ندارد. بلکه هوندا تشخیص داده که ژیروسکوپ‌ها بسیار سنگین هستند و یک تجربه نسبتاً عجیب برای موتورسواران ایجاد می‌کنند. بر این اساس، هوندا بر روی یک تکنولوژی مبتنی بر وسیله نقلیه شخصیِ دیگر این کمپانی، موسوم به UNI-CUB تکیه کرده است؛ سیستمی که با تنظیم زاویه مایل فرمان در جهت حرکت و افزایش زاویه دوشاخه جلو در هنگامی که موتورسوار در مسیر نسبتاً مستقیم رانندگی می‌کند، موجب بهبود پایداری موتورسیکلت می‌شود. [دانلود ویدئو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

ارائه بعدی هوندا، اتومبیل NeuV است که «نیو-وی» خوانده می‌شود و مخفف عبارتی در انگلیسی به معنای «وسیله نقلیه الکتریکی جدید شهری» است. در واقع، کانسپت نیووی تصوّری است که هوندا از آینده اتومبیل‌ها دارد.
بسیاری از خودروهای شخصی در حدود ۹۶ درصد از طول عمر خود را به صورت ساکن و پارک‌شده سپری می‌کنند؛ این ایده‌ای که هسته اصلی کانسپت نیووی را تشکیل می‌دهد. این کانسپت در جستجوی راهی برای ارزش بیشتر خودروهای شخصی، با تبدیل آنها به وسیله برای حمل‌ونقل اشتراکی به صورت اتوماتیک است و در هنگامی که مالک خودرو از آن استفاده نمی‌کند، جابجایی مسافران در مسافت‌های کوتاه و محلی را برعهده می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که شخص در مواقع حضور در محل کارش، از این طریق نیز کسب‌درآمد داشته باشد. مایک تی‌سِی (Mike Tsay)، مدیر طراحی در تحقیقات و توسعه هوندا در امریکا، در این زمینه می‌گوید:

ما نیووی را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که با بهینه‌سازی و بهره‌وری وسیله نقلیه در زمان‌های مُرده، ارزش بیشتری برای مالکش ایجاد کند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته این تنها ویژگی جالب‌توجه نیووی محسوب نمی‌شود. مطابق گفته هوندا، نیووی از یک سیستم دستیار هوش مصنوعی بهره می‌برد که دارای یک «موتور احساس» با نام هانا (HANA) است. هانا که مخفف عبارتی به معنای «دستیار شبکه خودکار هوندا» است، از یک مجموعه حسگر و دوربین برای تشخیص احساسات راننده و سرنشین استفاده می‌برد و پس از تلاش برای درک قضاوت‌ها و تصمیمات، به آنها در انتخاب گزینه‌ها و پیشنهادهای بهتر کمک می‌کند. در واقع و اساساً، «هانا» مادری هشیار برای شماست که همیشه می‌خواهد از حداکثر پتانسیل زندگی‌تان اطمینان حاصل کند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نیووی همچنین دارای یک پنل نمایشگر بزرگ لمسی است که هم به راننده و هم به مسافران این امکان را می‌دهد که با سیستم‌های خودرو تعامل داشته باشند و در همین حال، به صفحات وب دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، دو صندلی با یک محفظه کوچک وسایل در عقب درنظر گرفته شده که شامل یک اسکیت‌بورد برقی برای «جابجایی در آخرین مایل» نیز می‌شود. نکته دیگر اینکه، در این کانسپت، اثری از سقف، پنجره، در و یا شیشه جلو دیده نمی‌شود و بیشتر شبیه به یک جیپ روباز است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هوندا نیووی برای پیشرانه از یک موتور ۵۵ کیلووات‌ساعت استفاده می‌کند و بُرد مسافتش برای هر بار شارژ در حدود ۱۶۰ تا ۳۲۰ کیلومتر است. البته شاید هیچکدام از این کانسپت‌ها به این شکل که در CES معرفی شده‌اند، در خط تولید حضور نیابند، امّا احتمالاً تکنولوژی مورد استفاده در آنها را در وسایل نقلیه هوندا، در آینده‌ای نزدیک خواهیم دید؛ به‌ویژه در دهه‌های آینده که خودروسازان سرمایه‌گذاری زیادی بر روی خودران‌ها و هوش مصنوعی خواهند داشت.

منبع پدال

mohamad skystar
14-01-2017, 21:23
ساخت موتور سیکلت هیبریدی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ئیس پژوهشگاه نیرو در بازدید از این طرح ضمن ابراز خرسندی از اجرای این پروژه اظهار کرد: رویکرد وزارت نیرو در خصوص اجرای چنین طرح هایی ، رویکرد حمایتی است و شرکت برق منطقه ای خراسان حمایت های خوبی از شرکت های دانش بنیان فعال در بخش انرژی الکتریکی و کاهش آلودگی هوا داشته است و توانسته در این زمینه قدم های مهمی در کشور بردارد.دکتر قاضی زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وزارت نیرو می تواند از تولید باطری و یا ابرخازن مورد استفاده در این موتور سیکلت ها به منظور تولید انبوه حمایت کند ، خاطرنشان ساخت: باید در تولید انبوه این موتور سیکلت به خریداران اطمینان داد که این محصول تا ارتقاء کامل مورد حمایت و پشتیبانی است. وی بازاریابی و خدمات پس از فروش را در تولید موتور سیکلت هیبریدی مهم دانست و تصریح کرد: دست اندرکاران تولید این محصول باید نقشه راه مشخصی در توسعه آن داشته باشند و در صورت وجود مشکلات در تامین منابع ، صندوق پژوهش و فن آوری وزارت نیرو در این زمینه حمایت های لازم را بعمل خواهد آورد.در این بازدید مهندس متولی زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان ، اظهار داشت: طراحی وساخت موتور سیکلت هیبریدی اقدام بسیار مهمی در زمینه کاهش آلودگی محیط زیست به ویژه در کلان شهرها محسوب می شود و شرکت برق منطقه ای خراسان از اینگونه طرح ها حمایت می کند.مهندس دیده ور مشاور مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان درخصوص این طرح اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر ۱۰ میلیون موتور سیکلت بنزینی در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت نیاز به جایگزینی با ارزان ترین موتور سیکلت های الکتریکی ، هزینه بسیار سنگینی را برای کشور در بر دارد. وی همچنین افزود: با توجه به اینکه در شرایط کنونی این کار عملا امکان پذیر نمی باشد ، معقول ترین و ممکن ترین راه برای حذف آلایندگی موتورسیکلت های موجود و جایگزینی برق به جای بنزین ، مجهز نمودن موتورسیکلت ها به پیشرانه الکتریکی و استفاده از این پیشرانه در مراکز کلان شهر ها است.مهندس دیده ور در ادامه بیان داشت: شرکت برق منطقه ای خراسان با هدف قراردادن این استراتژی، پشتیبانی از این طرح را بر عهده گرفته و خوشبختانه با همکاری مشترک محققین و فن آوران در قالب کنسرسیومی با نام مرکب های سبز در پارک علم و فن آوری خراسان در سایه پشتیبانی های شرکت برق منطقه ای خراسان ، به دست آورد ارزشمند طراحی و ساخت اولین نمونه ها از این نوع موتور سیکلت انجامید.مشاور مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان حل تمامی موانع ومشکلات موجود بر سر راه توسعه و استفاده از نیروی برق به جای بنزین در موتور سیکلت، از جمله مشکل محدودیت پیمایش ، قیمت بالا و ضرورت اسقاط موتورهای موجود را که در استفاده از موتور برقی وجود داشت ، جزو مزایای این نوع موتور سیکلت ها عنوان کرد و اظهار داشت: در این طرح علاوه بر پیش بینی پوشش تمامی نیاز انرژی موتور در مرکز شهر و محدوده های LEZ ، در خارج محدوده مذکور نیز در صورت تخلیه باطری راکب موتور می تواند کماکان از بنزین برای ادامه مسیر استفاده کند .مهندس دیده ور در خصوص تولید انبوه این نوع موتور سیکلت ها اظهار داشت: با شرکت توزیع نیروی برق مشهد برای ساخت ۱۰۰ دستگاه قرارداد منعقد شده و با شهرداری مشهد نیز برای تبدیل ۱۰ هزار موتور سیکلت تفاهم اولیه انجام شده است.وی هزینه تبدیل موتور سیکلت بنزینی به هیبریدی را بسیار کمتر از موتور سیکلت های تمام برقی بیان نمود و پشتیبانی موثر شرکت برق منطقه ای خراسان ، تلاش پارک علم و فن آوری در قالب کنسرسیوم مرکب های سبز، حمایت های استانداری خراسان رضوی ، شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد ، سازمان محیط زیست استان خراسان رضوی و سایر دست اندرکاران را در اجرای موفق این پروژه بسیار مهم ارزیابی کرد.وی همچنین بیان داشت: در صورت حمایت دولت ، امکان تسری این فن آوری به عنوان راهکار ارزان قیمت و کوتاه مدت برای خودروهای سبک بنزینی از سوی کنسرسیوم مذکور در دست بررسی و اجرا می باشد.در این بازدید رئیس پارک علم و فن آوری خراسان نیز اظهار داشت: بخش عمده آلودگی هوا به ویژه در کلان شهرها از طریق موتور سیکلت های بنزینی ایجاد می شود.دکتر علم الهدایی افزود: کنسرسیوم “مرکب های سبز” که در پارک علم و فن آوری خراسان با حمایت شرکت برق منطقه ای خراسان تشکیل شده ، توانسته است برای اولین بار درکشور به فن آوری موتورهای الکتریکی دست یابد که می تواند گام مهمی در کاهش آلودگی هوا باشد.وی همچنین خاطرنشان ساخت: این موتور سیکلت ها با همکاری شهرداری مشهد ، در آینده برخوردار از ایستگاه های شارژ خواهند بود که برای بومی سازی این پروژه ، حمایت وزارت نیرو در این زمینه بسیار موثر است.شایان ذکر است دکتر صادق زاده مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران طی سفر به مشهد ، از این طرح بازدید کرد و راهکارهای توسعه این پروژه مهم را بر شمرد.

اخبار خودرو

mohamad skystar
15-01-2017, 14:05
پایان تولید موتورسیکلت‌های ویکتوری
دیگر خبری از «ویکتوری‌»‌های جدید نخواهد بود؛ چرا که شرکت صنایع پولاریس که کمپانی مادر «ویکتوری موتورسایکلز» محسوب می‌شود، از توقف عملیات تولید این موتورسیکلت‌ها خبر داده است. کمپانی رقیب «هارلی دیودسون»، در سال‌های اخیر برای حفظ موقعیتش در بازار با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده است. اسکات واین (Scott Wine)، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل صنایع پولاریس در این زمینه می‌گوید:

این تصمیم واقعاً برایم فوق‌العاده سخت بود. نهایتاً این تصمیم موجب خواهد شد که شرایط برای هسته استراتژیِ ما، یعنی سرآمد بودن در نوآوری تولید فراهم شود و در همین حال، از رشد و افزایش ارزش سهام در درازمدت اطمینان حاصل گردد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])2017 Victory Octane
مطابق متن اطلاعیه‌ای که در این زمینه منتشر شده، عملیات تولید در «ویکتوری» دیگر سوددهی و موفقیت لازم را نداشته و با توجه به عوامل فشار خارجی، نظیر رشد رقابت در این حوزه از صنعت، شرایط برای ادامه حیات این شرکت سازنده موتورسیکلت مناسب نبوده است. همچنین جمع‌آوری سرمایه‌های «ویکتوری» و هدایت آنها «ایندین موتورسایکلز»، تصمیم دیگر کمپانیِ مادراست؛ برندی که به‌تازگی توسط پولاریس خریداری و احیا شده است. «واین» در این زمینه اضافه می‌کند:
این تصمیم باعث بهبود سوددهی پولاریس و تجارت جهانیِ ما در زمینه موتورسیکلت خواهد شد و اساساً موقعیتِ رقابتی‌مان را در صنعت تقویت می‌کند. تمرکز ما بر روی رشد توأم با درآمد است و در فضایی با منابع محدود، این اقدام باعث می‌شود که منابع خود را برای برند موتورسیکلت‌های پرمیوم و با عملکرد بالای «ایندین موتورسایکلز» و همین‌طور برند نوآورانه «اسلینگ‌شات» صف کنیم.
در همین حال، پولاریس اعلام کرده که در پی تعطیلی «ویکتوری»، به نمایندگی‌ها در حذف موجودی کنونی موتورسیکلت‌های این برند کمک خواهد کرد. البته این برند همچنان در طول ۱۰ سال آینده به تأمین قطعات، ارائه سرویس و خدمات مشمول گارانتی به مشتریان خواهد پرداخت.
«ویکتوری موتورسایکلز» کار خود را از سال ۱۹۹۷ با معرفی مدل V92C آغاز کرده است؛ موتورسیکلتی که منحصراً برای رقابت با هارلی دیویدسون طراحی شده بود. امّا اولین موتورسیکلت تولیدی «ویکتوری»، از چهارم جولای سال ۱۹۹۸ میلادی پا به عرصه وجود گذاشت.

امّا در مورد شغل‌های از دست رفته به دنبال اتخاذ این تصمیم، پولاریس می‌گوید که همچنان به تعهدات خود مبنی بر حضور «اسپیریت لِیک»، در ایالت آیوای امریکا و همین‌طور در «هانتس‌ویل» آلاباما پای‌بند است؛ جایی که در «اسپریت لِیک» به تولید موتورسیکلت‌های «ایندین موتورسایکلز» و در «هانتس‌ویل» به تولید «اسلینگ‌شات» ادامه خواهد داد. در همین حال، به این موضوع نیز باید اشاره کرد که با تصمیم جدید، میزان هزینه تولید در این کارخانه‌ها کاهش می‌یابد. «واین» در این زمینه می‌گوید:
در طول ۱۸ سال گذشته، نه‌تنها از منابع‌مان، بلکه از قلب و روحمان در برند «ویکتوری موتورسایکلز» سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و واقعاً به دستاوردی که تیم کمپانی به آن رسیده، افتخار می‌کنیم.

منبع : پدال

mohammad_109
19-01-2017, 12:45
سلام
من تاحالا موتور سوار نشدم و بخاطر اینکه محل کارم جا پارک نداره و .... میخوام موتور بخرم
استفاده هم فقط سرکار رفتن و غروب باشگاه رفتن . حدودا روزی 50-60 کیلومتر اونم تو اتوبان نیایش و همت و ...که همیشه خدا ترافیکه
بنظر شما چه موتوری بگیرم بهتره . از 125 خوشم نمیاد چون خیلی صدا داره و لرزش و ... البته ترک موتور نشتم تاحالا خودم نشستم
یه موتور کم صدا و سواریش خوب باشه میخوام
قیمت هم هرچی کمتر بهتر ولی خب اگه واقعا خیلی ارزش داشته باشه مشکلی ندارم تا 3-4 تومن
خودم نظرم رو رادیسون هست چون دنده ی نیست احساس میکنم بتونم راحت راه بیوفتم
ولی تو تایپیک که میخوندم بعضی جاها دوستان گفته بودن ارزش خرید نداره
چون هیچی از موتور سر در نمیارم ترجیح میدم نو بخرم که سرم کلاه نره
ولی بازم بنظر شما نو باشه بهتره یا دست دوم ؟
یه سوال دیگه اگه زمان بخوام بفروشم بازار خرید و فروش موتور چطوره ؟ کلا مثل ماشین اسون میشه فروخت ؟ یا سخت فروش میره؟
شرمنده سوالم طولانی شد
ممنون میشم راهنمایی کنید
ولی اینم در نظر بگیرید من تازه کارم و ....

Ezel
20-01-2017, 14:27
سلام
من تاحالا موتور سوار نشدم و بخاطر اینکه محل کارم جا پارک نداره و .... میخوام موتور بخرم
استفاده هم فقط سرکار رفتن و غروب باشگاه رفتن . حدودا روزی 50-60 کیلومتر اونم تو اتوبان نیایش و همت و ...که همیشه خدا ترافیکه
بنظر شما چه موتوری بگیرم بهتره . از 125 خوشم نمیاد چون خیلی صدا داره و لرزش و ... البته ترک موتور نشتم تاحالا خودم نشستم
یه موتور کم صدا و سواریش خوب باشه میخوام
قیمت هم هرچی کمتر بهتر ولی خب اگه واقعا خیلی ارزش داشته باشه مشکلی ندارم تا 3-4 تومن
خودم نظرم رو رادیسون هست چون دنده ی نیست احساس میکنم بتونم راحت راه بیوفتم
ولی تو تایپیک که میخوندم بعضی جاها دوستان گفته بودن ارزش خرید نداره
چون هیچی از موتور سر در نمیارم ترجیح میدم نو بخرم که سرم کلاه نره
ولی بازم بنظر شما نو باشه بهتره یا دست دوم ؟
یه سوال دیگه اگه زمان بخوام بفروشم بازار خرید و فروش موتور چطوره ؟ کلا مثل ماشین اسون میشه فروخت ؟ یا سخت فروش میره؟
شرمنده سوالم طولانی شد
ممنون میشم راهنمایی کنید
ولی اینم در نظر بگیرید من تازه کارم و ....

سلام

ابتدا به ساکن توصیه ی من این هست که گواهینامه موتورسیکلت بگیرید قبل از اینکه موتور بخرید ، الان دیگه آموزشگاهی شده مثل ماشین و همونجا تعلیم میدن بهتون اصولی و صحیح و این اولین قدم هر شخصی باید باشه به نظرم قبل از اینکه موتور خریداری کنه ، این از موضوع اول

رادیسون چه کسی گفته دنده ای نیست ؟ رادیسون موتور دنده ای هست فقط کلاچش دستی نیست مثل 125 و بدون کلاچ گرفتن دستی میتونید دنده عوض کنید ،

بعد از اینکه گواهینامه گرفتید پیشنهاد بنده به شما ویگو هست با توجه به مواردی که در مورد خودتون و شرایطتون گفتید ، موتور بسیار با کیفیت و البته بدون دنده ( گازی ) که هم خوب راه میره هم مناسب شرایط شماست و هم قیمتش با بودجتون همخوانی داره

برای دیدن مشخصات و تصویرش یک سرچ ساده در مورد TVS Wego کنید و با سرچ ویگو هم میتونید به نظرات زیادی در موردش در سطح اینترنت دست پیدا کنید

mohammad_109
21-01-2017, 16:44
سلام

ابتدا به ساکن توصیه ی من این هست که گواهینامه موتورسیکلت بگیرید قبل از اینکه موتور بخرید ، الان دیگه آموزشگاهی شده مثل ماشین و همونجا تعلیم میدن بهتون اصولی و صحیح و این اولین قدم هر شخصی باید باشه به نظرم قبل از اینکه موتور خریداری کنه ، این از موضوع اول

رادیسون چه کسی گفته دنده ای نیست ؟ رادیسون موتور دنده ای هست فقط کلاچش دستی نیست مثل 125 و بدون کلاچ گرفتن دستی میتونید دنده عوض کنید ،

بعد از اینکه گواهینامه گرفتید پیشنهاد بنده به شما ویگو هست با توجه به مواردی که در مورد خودتون و شرایطتون گفتید ، موتور بسیار با کیفیت و البته بدون دنده ( گازی ) که هم خوب راه میره هم مناسب شرایط شماست و هم قیمتش با بودجتون همخوانی داره

برای دیدن مشخصات و تصویرش یک سرچ ساده در مورد TVS Wego کنید و با سرچ ویگو هم میتونید به نظرات زیادی در موردش در سطح اینترنت دست پیدا کنید
سلام
ممنون از توضیح کاملت
آموزشگاه سمت غرب میشناسید ؟
تو اینترنت زدم ولی همش قدیمی بود و چیزی نشد پیدا کنم
یکم توضیح راجبع گازی و بدون کلاچ میدی لطفا
بدون کلاج همون اتوماتیک خودمون میشه ؟اصلا موتور اتوماتیک با 3-4 میلیون داریم؟

siava5h
21-01-2017, 19:50
سلام
ممنون از توضیح کاملت

بدو کلاچ یعنی اینکه در سمت چپ فرمون دسته ترمز نداره.
بدون کلاچ یک اصطلاحه و در واقع کلاچ اتوماتیک هست و کاملا با مقوله دنده اتوماتیک فرق داره. این وسیله فقط کلاچش اتوماتیکه که البته یک کمی در مورد اتوماتیک بودنش بایستی تجدید نظر کرد.

در این وسیله کار تعویض دنده به عهده راننده است و فقط وظیفه گرفتن کلاچ از راننده سلب شده.

موتور گازی براوو یک موتور کلاچ اتوماتیک بود. :n09:
موتور گازی رکس یک موتور دنده اتوماتیک بود. :n20:
تکنولوژی تا کجاها که ریشه نداره :n10:

Ezel
21-01-2017, 20:35
سلام
ممنون از توضیح کاملت

در مورد آموزشگاهها :

موتور گازی یعنی اینکه فقط شما گاز میدی و راه میره موتور بدون اینکه بخوای دنده عوض کنی ، در اصل یک دنده داری در این نوع موتور ها کلا مثل موتور براوو و اون دنده هم همیشه در حالت فعال قرار داره ، زمانی که ثابت هستید و ساکن غیر فعال هست و زمانی که گاز میدی موتور راه میفته ، البته باز دنده هم نمیشه گفت ولی برای روشن شدن منظور مثال زدم ، بهترین تعریف اینه که انتقال قدرت محرکه به چرخها در این نوع موتور از طریق گاز دادن به موتور هست /

در مورد دوم ؛ بدون کلاچ نمیشه گفت ، کلاچ اتوماتیک هم نمیشه گفت ، کلاچ موتورهایی مثل ویو و رادیسون سر دنده هست ، شما یه مقدار فشار بیاری روی دنده با پا موتور خلاص میشه ، پس در این موتورها هم کلاچ داریم عملا ولی چون محسوس نیست به اشتباه جا افتاده که کلاچ اتومات هست یا بی کلاچ هست

mohammad_109
22-01-2017, 11:43
در مورد آموزشگاهها :

موتور گازی یعنی اینکه فقط شما گاز میدی و راه میره موتور بدون اینکه بخوای دنده عوض کنی ، در اصل یک دنده داری در این نوع موتور ها کلا مثل موتور براوو و اون دنده هم همیشه در حالت فعال قرار داره ، زمانی که ثابت هستید و ساکن غیر فعال هست و زمانی که گاز میدی موتور راه میفته ، البته باز دنده هم نمیشه گفت ولی برای روشن شدن منظور مثال زدم ، بهترین تعریف اینه که انتقال قدرت محرکه به چرخها در این نوع موتور از طریق گاز دادن به موتور هست /

در مورد دوم ؛ بدون کلاچ نمیشه گفت ، کلاچ اتوماتیک هم نمیشه گفت ، کلاچ موتورهایی مثل ویو و رادیسون سر دنده هست ، شما یه مقدار فشار بیاری روی دنده با پا موتور خلاص میشه ، پس در این موتورها هم کلاچ داریم عملا ولی چون محسوس نیست به اشتباه جا افتاده که کلاچ اتومات هست یا بی کلاچ هست
مرسی دوستان از جوابتون
آقا ایزل این موتور گازی که معرفی کردی خوشم نیومد
پس به نظر شما واسه شروع چه موتوری بگیرم ؟ بنظرتون با یه موتور ارزون شروع کنم بهتر نیست تا دستم راه بیوفته ؟ ارزون ترین موتور همون 125 ؟چه مارکش بهتره؟
نظرتون راجبع موتور دسته دوم چیه ؟ولی خودم میترسم دست دوم بگیرم چون هیچی از موتور سر در نمیارم

dash_mehdi
28-01-2017, 21:26
سی جی 125 ها کلا اختلاف قیمتشون آنچنان نیست.
ولی اگر کسی آشنا داشتی مطمئن بود یه کارکرده بردار.

بستگی داره به کارکرد خودتون. اگر میخواید وقتی دستتون راه افتاد یه موتور خوب یگیرید پس کارکرده بهتره براتون. دیگه ضرر موتور صفر رو هم نمیدید اما اگر میخواید همین اولین موتورتون رو چند سالی نگه دارید پس صفر بگیرید.

کویر و کبیر و رهرو و زیگما برند های خوبی اند. مخصوصا کویر.

pirizgar
18-04-2017, 09:51
سلام دوستان. من یک سوال داشتم که اگر کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم.
آیا موتور اسکوتری انژکتوری، الان توی بازار ایران داریم؟ اگر داریم کدوم مدل ها هستند؟

mohammad_109
18-04-2017, 10:59
در مورد آموزشگاهها :

سلام
آقا یه سوال فنی داشتم بنظرت تا سه و نیم میلیون تومن چه موتوری بخرم خوبه ؟

راجبع این سه تا یه راهنمایی میکنی لطفا ؟
تی وی اس 125
دیسکاور 125 باجاج
طرح ویو 125 رادیسون

Ezel
20-04-2017, 11:33
سلام
آقا یه سوال فنی داشتم بنظرت تا سه و نیم میلیون تومن چه موتوری بخرم خوبه ؟

راجبع این سه تا یه راهنمایی میکنی لطفا ؟
تی وی اس 125
دیسکاور 125 باجاج
طرح ویو 125 رادیسون

تی وی اس 125 که کارکرده باید بخری با این قیمت البته اگه گیر بیاد :n02:

هم رادیسون کویر کیفیت خوبی داره هم محصولات باجاج در کل ، ولی خب کلاس سواریشون فرق داره طرح ویو و اون دیسکاور و اینکه طرح ویو کلاچ دستی نداره و کلاچش اتوماتیک هست اما اگر خیلی قیافه ی موتور مهم نیست برات و کیفیت و نرمی سواری مهمه باکسر رو بگیر

Ezel
20-04-2017, 11:36
سلام دوستان. من یک سوال داشتم که اگر کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم.
آیا موتور اسکوتری انژکتوری، الان توی بازار ایران داریم؟ اگر داریم کدوم مدل ها هستند؟

سلام

خیر عزیز در حال حاضر نداریم

farhadzxiran
21-04-2017, 20:41
سلام دوستان
میخوام موتور هوندا مدل CDI 125 CC بخرم
از بین این مدلها کدوم خوب و کدوم کیفیت پایینه

پیشرو
شهاب(NMS)
همتاز
پیشتاز
نامی
ساوین
بهتاز
شیرکوه
بصیر
تکتاز
دایچی
متین
احسان
پرواز
تک پر
تلاش

Ezel
21-04-2017, 23:14
سلام دوستان
میخوام موتور هوندا مدل CDI 125 CC بخرم
از بین این مدلها کدوم خوب و کدوم کیفیت پایینه

پیشرو
شهاب(NMS)
همتاز
پیشتاز
نامی
ساوین
بهتاز
شیرکوه
بصیر
تکتاز
دایچی
متین
احسان
پرواز
تک پر
تلاش

سلام

به ترتیب تلاش ، نامی ، پیشرو

اون شهابی که نوشتین برای نیرو موتور شیراز هست که شهاب فیک محسوب میشه :دی شهاب اصلی برای تندر شهاب هست که اگر اونو بگیرید بهترین موتور 125 موجود هست همیشه و البته انگار تلاش هم یه مدت میزد یه مدلشو که روی در برقش نوشته بود الگانس ، در کل شهاب الگانس اگه گیرتون اومد تردید و تعلل نکنید و بخرید

farhadzxiran
21-04-2017, 23:41
سلام

به ترتیب تلاش ، نامی ، پیشرو

اون شهابی که نوشتین برای نیرو موتور شیراز هست که شهاب فیک محسوب میشه :دی شهاب اصلی برای تندر شهاب هست که اگر اونو بگیرید بهترین موتور 125 موجود هست همیشه و البته انگار تلاش هم یه مدت میزد یه مدلشو که روی در برقش نوشته بود الگانس ، در کل شهاب الگانس اگه گیرتون اومد تردید و تعلل نکنید و بخرید

شنیدم شرکت نیرو موتور شیراز هم محصولاتش کیفیت خوبی داره

از بین مدل هایی که گفتم کدومشون کیفیت پایینه؟

Ezel
22-04-2017, 12:38
شنیدم شزکت نیرو موتور شیراز هم محصولاتش کیفیت خوبی داره

از بین مدل هایی که گفتم کدومشون کیفیت پایینه؟

همشون قطعاتشون چین هست ، شما دنبال با کیفیت ترین باش تا بی کیفیت ترین ، مشخصا از موتور سیکلتی که اسمش بصیر هست باید حدیث مفصل بخونید از این مجمل :n02:

mohammad_109
22-04-2017, 15:10
تی وی اس 125 که کارکرده باید بخری با این قیمت البته اگه گیر بیاد :n02:

هم رادیسون کویر کیفیت خوبی داره هم محصولات باجاج در کل ، ولی خب کلاس سواریشون فرق داره طرح ویو و اون دیسکاور و اینکه طرح ویو کلاچ دستی نداره و کلاچش اتوماتیک هست اما اگر خیلی قیافه ی موتور مهم نیست برات و کیفیت و نرمی سواری مهمه باکسر رو بگیر

داداش ممنون از جوابت
من مشکلی ندارم اگه کار کرده باشه
فقط من تاحالا موتور سوار نشدم . میترسم کارکرده بخوام بخرم بهم بندازن
واسه موتور کارکرده چیارو باید چک کنم ؟ چه فنی چه مدارکی
باکسر قیافه ش رو خوشم نمیاد
از قیافه ns200 خیلی خوشم اومده:n02:
بنظرت با 3 - 3و نیم چی بخرم بهتره باتوجه به اینکه تاحالا موتور سوار نشدم؟

Ezel
22-04-2017, 23:11
داداش ممنون از جوابت
من مشکلی ندارم اگه کار کرده باشه
فقط من تاحالا موتور سوار نشدم . میترسم کارکرده بخوام بخرم بهم بندازن
واسه موتور کارکرده چیارو باید چک کنم ؟ چه فنی چه مدارکی
باکسر قیافه ش رو خوشم نمیاد
از قیافه ns200 خیلی خوشم اومده:n02:
بنظرت با 3 - 3و نیم چی بخرم بهتره باتوجه به اینکه تاحالا موتور سوار نشدم؟

دادا شما به نظر من یه 125 کارکرده بگیر با یک یک و دویست اینطورا ، بعد چند ماه که تجربه و مهارتت زیاد شد برو سراغ موتورهایی نظیر تی وی اس و ان اس چون این موتورها خرج بدنشون زیاده اگر باهاشون زمین بخوری یا اینور اونور بزنی هزینه ی تعویض فلاپهاشون خیلی گرون درمیاد

موتور کارکرده رو هم باید روغن ریزی رو چک کنید دور بزنید تا گیربکس رو چک کنید که دنده ها خلاص نکنه یهو و همینطور شتاب موتور و از همه مهمتر انگشت بکنید درون لوله ی اگزوز و ببینید که دوده هست توی اگزوز یا روغن ، اگه دوده باشه که اوکی هست ولی اگه روغن باشه اون موتور روغن سوزی داره و مناسب برای خریدن نیست و همینطور فرمون رو چک کنید که ساچمه ها خورد نشده باشه و اینکه کمکها رو چک کنید هم بابت بازی کردن عادی و هم روغن نزدن ، که از اونجایی که موتور نداشتین حتما برای خرید موتور دست دوم با یک نفر برید که حداقل تجربه ی موتور سواری داشته باشه تا بتونه بدیهیات رو در مورد موتور چک کنه

مدارک موتور شامل سند سبز ، برگه ی کمپانی ، کارت موتور ، کارت سوخت و کارت بیمه هست

اگر هم موتور صفر میخواید بخرید رادیسون کویر رو بگیرید با این بودجه

mohammad_109
23-04-2017, 08:50
دادا شما به نظر من یه 125 کارکرده بگیر با یک یک و دویست اینطورا ، بعد چند ماه که تجربه و مهارتت زیاد شد برو سراغ موتورهایی نظیر تی وی اس و ان اس چون این موتورها خرج بدنشون زیاده اگر باهاشون زمین بخوری یا اینور اونور بزنی هزینه ی تعویض فلاپهاشون خیلی گرون درمیاد

موتور کارکرده رو هم باید روغن ریزی رو چک کنید دور بزنید تا گیربکس رو چک کنید که دنده ها خلاص نکنه یهو و همینطور شتاب موتور و از همه مهمتر انگشت بکنید درون لوله ی اگزوز و ببینید که دوده هست توی اگزوز یا روغن ، اگه دوده باشه که اوکی هست ولی اگه روغن باشه اون موتور روغن سوزی داره و مناسب برای خریدن نیست و همینطور فرمون رو چک کنید که ساچمه ها خورد نشده باشه و اینکه کمکها رو چک کنید هم بابت بازی کردن عادی و هم روغن نزدن ، که از اونجایی که موتور نداشتین حتما برای خرید موتور دست دوم با یک نفر برید که حداقل تجربه ی موتور سواری داشته باشه تا بتونه بدیهیات رو در مورد موتور چک کنه

مدارک موتور شامل سند سبز ، برگه ی کمپانی ، کارت موتور ، کارت سوخت و کارت بیمه هست

اگر هم موتور صفر میخواید بخرید رادیسون کویر رو بگیرید با این بودجه
داداش دستت درد نکنه توضیحاتت خیلی کامله
بنظر خودمم اگه اول 125 بگیرم بهتره
فقط این 125 مزایده ی ها چطورن ؟ میشه باهاشون تو تهران رفت و اومد ؟ مسیر منم بیشتر تو همت و نیایش و ... هست که پلیس زیاد داره
ارزش خرید داره این مزایده ی ها ؟
چون قیمتش خیلی خوبه حدود 400 - 500

Ezel
23-04-2017, 13:45
داداش دستت درد نکنه توضیحاتت خیلی کامله
بنظر خودمم اگه اول 125 بگیرم بهتره
فقط این 125 مزایده ی ها چطورن ؟ میشه باهاشون تو تهران رفت و اومد ؟ مسیر منم بیشتر تو همت و نیایش و ... هست که پلیس زیاد داره
ارزش خرید داره این مزایده ی ها ؟
چون قیمتش خیلی خوبه حدود 400 - 500

نه عزیز ارزش خریدن نداره چون اکثرشون این موتورهایی هستن که مدتهاست توی پارکینگ زیر افتاب و بارون و برف و سرما و گرما بودن و حسابی فرسوده شدن و از طرف دیگه یه پروسه ی زمان بر اداری طول میکشه که مدارکش رو به نام بزنن ، ضمنا خاطرتون باشه موتوری که ده سال و بیشتر از ساختش گذشته باشه پلاک نمیشه و فرسوده و خارج از رده محسوب میشه

دنبال ارزونی های این چنینی نباشید : دی

mohammad_109
23-04-2017, 14:17
نه عزیز ارزش خریدن نداره چون اکثرشون این موتورهایی هستن که مدتهاست توی پارکینگ زیر افتاب و بارون و برف و سرما و گرما بودن و حسابی فرسوده شدن و از طرف دیگه یه پروسه ی زمان بر اداری طول میکشه که مدارکش رو به نام بزنن ، ضمنا خاطرتون باشه موتوری که ده سال و بیشتر از ساختش گذشته باشه پلاک نمیشه و فرسوده و خارج از رده محسوب میشه

دنبال ارزونی های این چنینی نباشید : دی
اخه دیگه خیلی مفته ادم وسوسه میشه :دی
یه سوال دیگه کنم ؟ از بین آپاچی ها کدوم مدل بهتره ؟
الان داشتم دست دوماشو نگاه میکردم
180رو از 3-3و نیم داشت به بالا
مدل 89 و نود بود
اینا مدلا چطور؟ ارزش خرید دارن ؟

Ezel
24-04-2017, 11:38
اخه دیگه خیلی مفته ادم وسوسه میشه :دی
یه سوال دیگه کنم ؟ از بین آپاچی ها کدوم مدل بهتره ؟
الان داشتم دست دوماشو نگاه میکردم
180رو از 3-3و نیم داشت به بالا
مدل 89 و نود بود
اینا مدلا چطور؟ ارزش خرید دارن ؟

آپاچی کارکرده موقع خریدش باید دوبله حواستون به چیزایی که در مورد خرید موتور کارکرده گفتم باشه چون موتور جوون پسندی هست : دی

و اینکه برای شما که تجربه ی موتور سواری ندارید با هر از بغل زمین خوردنی مجبورید هزینه ی فلاپ آپاچی رو بدین :n02:

آپاچی 150 و 160 و 180 داره که مسلما 180 بهتره از همشون اما چون هم ترمز عقب و هم جلوش دیسکیه بازم میگم که با توجه به عدم تجربه ی موتور سواری شما ، گزینه ای نیست که حداقل من یکی پیشنهاد کنم

mohammad_109
24-04-2017, 14:44
آپاچی کارکرده موقع خریدش باید دوبله حواستون به چیزایی که در مورد خرید موتور کارکرده گفتم باشه چون موتور جوون پسندی هست : دی

و اینکه برای شما که تجربه ی موتور سواری ندارید با هر از بغل زمین خوردنی مجبورید هزینه ی فلاپ آپاچی رو بدین :n02:

آپاچی 150 و 160 و 180 داره که مسلما 180 بهتره از همشون اما چون هم ترمز عقب و هم جلوش دیسکیه بازم میگم که با توجه به عدم تجربه ی موتور سواری شما ، گزینه ای نیست که حداقل من یکی پیشنهاد کنم

فلاپ قیمت عمده ش چنده ؟ که سی چهل دست بخرم :دی

نه واسه الان نمیخواستم
میخوام 6-7 ماه با 125 برم بعدش که دستم راه افتاد بگیرم
فقط شما چون خیلی حرفه ی هستی خواستم نظرت رو بدونم راجیع آپاچی و کیفیت و ...
داداش خیلی آقایی خیلی جوابات کمکم کرد:n16:

mohammad_109
06-05-2017, 13:35

سلام
داداش یه سوال فنی دیگه دارم
الان داشتم تو سایت ... دنبال 125 دست دوم میگشتم که یه دونه کویر رادیسون 125 مدل 91 گذاشته بود 1200 راجبع فنی ش هم نوسته اوکیه
نظرت راجبع این موتور چیه ؟ ارزش خرید داره ؟
بنظرت من که تجربه موتور سواری ندارم با همون 125 شروع کنم ؟ یا اینم خوبه ؟

Ashena2
26-05-2017, 22:35
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
من می خوام یه موتور برای مصارف شهری و اتوبان بگیرم و بیشتر هم برام مهمه که تا حد امکان داخلی باشه یا منتاژ داخل
شتاب، نرمی، کم مصرف بودن، کم صدا بودن، کیفیت بالای قطعات و در دسترس بودن قطعات برام مهم است. خودم به این 4 مدل رسیدم که مدل مورد نظر من گزینه آخر است. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
kavir RKV 200
پاورجت ۲۰۰ LX
پالس 135
کبیر EVO۱۵۰
با تشکر فراوان

Ezel
15-06-2017, 17:46
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
من می خوام یه موتور برای مصارف شهری و اتوبان بگیرم و بیشتر هم برام مهمه که تا حد امکان داخلی باشه یا منتاژ داخل
شتاب، نرمی، کم مصرف بودن، کم صدا بودن، کیفیت بالای قطعات و در دسترس بودن قطعات برام مهم است. خودم به این 4 مدل رسیدم که مدل مورد نظر من گزینه آخر است. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
kavir RKV 200
پاورجت ۲۰۰ LX
پالس 135
کبیر EVO۱۵۰
با تشکر فراوان

پالس 135 با اختلاف بسیار زیاد از همه ی اینها بهتره عزیز ، بعدش آر کی وی کویر

اون دوتای دیگه ارزش خرید ندارن و البته غیر از پالس 135 باقیشون موقع فروش افت قیمتهای فضایی دارن و همینطور لوازم یدکیشون هرجایی نیست ولی پالس هم نمایندگی داره سرتاسر شهر هم لوازم فروشهای عادی هم دارن لوازموشونو

aryna
01-07-2017, 11:30
سلام دوستان
من از موتور سواری هیجی نمیدونم. یاد هم ندارم.
اما الان تصمیم دارم موتور بگیرم
چه موتوری بگیرم.؟
نظر خودم موتور دست دوم هست. بعلت تازه وارد بودنم و سایر مسایل دیگر.
الان برای موتور دست دوم چه نکات کاربدی و کلیدی را باید رعایت کرد هنگام خرید؟
مبلغ هزینه کردم هم زیر یک تومن هست. برای دست دوم
دوستان بسم الله کمک کنید

فرستاده شده از WAS-LX1Aِ من با Tapatalk

Ezel
02-07-2017, 20:33
سلام دوستان
من از موتور سواری هیجی نمیدونم. یاد هم ندارم.
اما الان تصمیم دارم موتور بگیرم
چه موتوری بگیرم.؟
نظر خودم موتور دست دوم هست. بعلت تازه وارد بودنم و سایر مسایل دیگر.
الان برای موتور دست دوم چه نکات کاربدی و کلیدی را باید رعایت کرد هنگام خرید؟
مبلغ هزینه کردم هم زیر یک تومن هست. برای دست دوم
دوستان بسم الله کمک کنید

سلام برادر

4-5 صفحه ی اخیر رو اگر مطالعه کنید جواب همه ی سوالاتتون هست ، اگر باز سوالی داشتید یا جواب سوالهاتون نبود بگید ما دوباره جواب میدیم :n11:

aryna
03-07-2017, 01:11
سلام برادر

4-5 صفحه ی اخیر رو اگر مطالعه کنید جواب همه ی سوالاتتون هست ، اگر باز سوالی داشتید یا جواب سوالهاتون نبود بگید ما دوباره جواب میدیم :n11:

خوب طبق توصیه شما من چندین صفحه قبل را خواندم

اما من خیلی مبتدی هستم در مورد موتور
چون حتی اطلاعات اولیه را هم ندارم.
مثلا تا دیروز نمیدونستم به موتوری موتور انجین میگن

در نییجه هیج بارم نشد از صفحات قبلی بجز این مورد

الان حتی می خواهم سایت یا فورم های متفاوت درباره موتور و موتور سواری و حتی اموزش موتور سواری بهم معرفی کنید

چون این استارته باید از یک جایی زده بشه

ممنون میشم کمک کنید.لطفا.

Ezel
12-07-2017, 21:12
خوب طبق توصیه شما من چندین صفحه قبل را خواندم

اما من خیلی مبتدی هستم در مورد موتور
چون حتی اطلاعات اولیه را هم ندارم.
مثلا تا دیروز نمیدونستم به موتوری موتور انجین میگن

در نییجه هیج بارم نشد از صفحات قبلی بجز این مورد

الان حتی می خواهم سایت یا فورم های متفاوت درباره موتور و موتور سواری و حتی اموزش موتور سواری بهم معرفی کنید

چون این استارته باید از یک جایی زده بشه

ممنون میشم کمک کنید.لطفا.

سلام

همین تاپیک یکی از بهترین مرجع ها در سطح نت هست در مورد اکثر مسائلی که یک موتورسوار میتونه بدونه و تجربه هایی که به دردش خواهد خورد

شما که مبتدی هستید با یک موتور ارزون قیمت دست دوم شروع کنید و همزمان آموزشگاه هم برید تا هم مهارت و تجربتون بالا بره هم همزمان بتونید گواهینامه ی موتور بگیرید ، هزینه ی آموزشگاه موتور + چند جلسه ی اضافی فکر نمیکنم خیلی بشه قیمتش

0987hossein
25-08-2017, 09:34
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده دور بر سه تومن پول دارم میخوام موتور بخرم اما نمیدونم چی بخرم
روی این موتور ویو ها نشستم دیدم خیلی نرم تر از سیکلته و احساس کردم سیکلت مثل پیکانه (نخند در مثال مناقشه نیست:-))
دوستان لطف کنید راهنمایی کنید میخوام نرم و راحت باشه و شتابش هم خوب باشه وبرای مصرف داخل شهر فقط میخوامش
ممنون

Ezel
25-08-2017, 22:23
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده دور بر سه تومن پول دارم میخوام موتور بخرم اما نمیدونم چی بخرم
روی این موتور ویو ها نشستم دیدم خیلی نرم تر از سیکلته و احساس کردم سیکلت مثل پیکانه (نخند در مثال مناقشه نیست:-))
دوستان لطف کنید راهنمایی کنید میخوام نرم و راحت باشه و شتابش هم خوب باشه وبرای مصرف داخل شهر فقط میخوامش
ممنون

سلام

بله طرح ویو ها بسیار موتورهای نرمی هستن ، بهترین نمونه ی موجود در بازار ایران رادیسون کویر هست ولی خب بعلت اینکه عملا کلاچ گیریش اتوماتیک انجام میشه شتاب اولیه ی خوبی نداره خصوصا در زمان راه افتادن اولیه ، ولی خب روی دور که بیفته به نسبت و در حد و سطح خودش خوب میتونه راه بره

ایراد دیگش هم ظرفیت کم باکش هست که نهایتا هر 150-160 تا باید برین پمپ بنزین سه لیتر بزنید باک پر شه واللا از استرس اون چراغ چشمک زن بنزین پیر میشید :n02:

0987hossein
26-08-2017, 07:59
پس پیشنهاد شما رادیسون کویر هست ؟
یه سرچ کردم دیدم خیلی ایراد داره
ینی تو این قیمت بهتر از این نیست ؟
و اینکه به خاطرمشکلاتش می ارزه سیکلت بگیرم؟
البته با خرید موتور دست دوم در حد هم مشکلی ندارم.اگر پیشنهادی دارید استقبال میکنم

Ezel
02-09-2017, 11:33
پس پیشنهاد شما رادیسون کویر هست ؟
یه سرچ کردم دیدم خیلی ایراد داره
ینی تو این قیمت بهتر از این نیست ؟
و اینکه به خاطرمشکلاتش می ارزه سیکلت بگیرم؟
البته با خرید موتور دست دوم در حد هم مشکلی ندارم.اگر پیشنهادی دارید استقبال میکنم

سلام در این رنج قیمتی اگر موتور طرح ویو مد نظرتونه بهترین گزینه ی موجود در بازار همین رادیسون کویر هست علیرغم ایراداتی که داره

اما اگر نوع موتور براتون مهم نیست من پیشنهاد میدم بودجتون رو افزایش بدین و باکسر 125 بخرید .

sky_dvb
19-01-2018, 13:11
عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی چند نمونه موتورسیلکت برقی خوب و درست و حسابی میشه معرفی کنن با تشکر

irmacfa
26-03-2018, 02:01
دوستان کارت موتور گم بشه چطوری باید المثنی صادر کرد؟

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mhoseini766
12-06-2018, 22:08
سلام من یه موتور ۱۵۰سی سی میخوام بخرم انرژی بگیرم خوبه یا کویر بگیرم؟

aryna
23-06-2018, 14:25
سلام دوستان مراحل انتقال مالکیت موتورسیکلت و گرفتن پلاک جدید را اگر کسی میدونه مراحلش را ذکر کنید لطفا
یعنی اول تعویض پلاک بره یا محضر
یا اصلا محضر لازم نیست(ضروری) نیست

بعلاوه هزینه هاش

ایا هزینه سند زدن پای فروشنده هست یا خریدار؟ معمولا

و کلا چه نکاتی را باید مد نظرداشته باشیم در حین این مراحل

aryna
25-06-2018, 10:02
سلام دوستان مراحل انتقال مالکیت موتورسیکلت و گرفتن پلاک جدید را اگر کسی میدونه مراحلش را ذکر کنید لطفا

بعلاوه هزینه هاش

کسی نبود جواب مرا بدهد؟

irmacfa
27-08-2018, 06:20

بعلاوه هزینه هاش

سلام

سند زدن بعد از پلاک هست

هزینه سند و وکالت قانونا بر عهده فروشندش ولی در بعضی جاها توافقیه ، بعضی جاها نصف نصف

قبل از اینکه موتور پلاک کنی اگه چند دست خورده بود و سند دفتر خانه ای ، حتما سندشو از دفترخانه استعلام بگیر

irmacfa
27-08-2018, 06:21
سلام من یه موتور ۱۵۰سی سی میخوام بخرم انرژی بگیرم خوبه یا کویر بگیرم؟نامی خیلی به صرفه تره

mohamad skystar
07-09-2018, 20:55
کاواساکی یا کاوازاکی؟ مسئله این است!
چندی پیش در انجمن‌های دوستداران وسایل نقلیه بحث‌های جالبی در مورد نحوه تلفظ صحیح نام کمپانی‌های معروف خودروسازی شکل گرفته بود.
در یک مورد جالب آن بحث‌ها، معلوم نبود تلفظ برند “بی ام دبلیو” چرا و چگونه در بین ایرانی‌ها باب شده است درحالی‌که مسئولین شرکت BMW خودشان به‌صورت واضح از لفظ “ب ام و” استفاده می‌کنند. بگذریم!
به نظرم جالب آمد تا در نگاره‌ای کوتاه، راجع به نحوه تلفظ نام برند و مدل‌های معروف موتورسیکلت صحبت کنم چون در حوزه موتورسیکلت‌ها نیز به عبارت‌های جالبی برمی‌خوریم.
گاه برخی دوستان با چنان اعتمادبه‌نفسی از تلفظ نادرست و خودساخته خودشان نسبت به یک مدل یا برند صحبت می‌کنند و به طرز عجیبی عبارت‌های صحیح را غلط و غلط را صحیح می‌دانند که افراد دیگر را نیز به شک و اشتباه می‌اندازد.
برند و نام یک کمپانی، یک عبارت بین‌المللی است و بهتر است (در مواقعی واجب است) که تلفظ صحیح آنها را یاد بگیریم تا در خدای‌ناکرده در محافل تخصصی گاف یا به قول معروف سوتی ندهیم!
اما در ادامه می‌خواهم به چندتایی از این عبارت‌ها اشاره کنم.
ابتدا و فراگیرتر از همه، در کشورمان به‌طور عجیبی از عنوان شرکت معروف KAWASAKY با لفظ “کاوازاکی” یاد می‌شود.
یعنی می‌توانم بگویم 99 درصد جامعه ایران از لفظ “کاوازاکی” استفاده می‌کنند درحالی‌که تلفظ صحیح این برند در اقصی نقاط کره زمین “کاواساکی” است.
شاید برایتان فرمول تلفظی این برند جالب باشد. تلفظ صحیح برند کاواساکی به این صورت است:
[KEE]+[SAA]+[UH]+[KOW]
که به‌صورت روان و واضح می‌توانیم بگوییم “کاواساکی” که این نوع تلفظ استاندارد بوده و برای ملت‌های دیگر هم قابل درک است.
ریشه اشتباه عبارت “کاوازاکی” به پیش از انقلاب باز می‌گردد که شرکت‌های خصوصی واردکننده موتورسیکلت‌های گازی کاواساکی در آن زمان یا به‌اشتباه و یا تعمداً از عنوان “کاوازاکی” در کاتالوگ و تبلیغاتشان استفاده می‌کردند و به سرعت این اشتباه را فراگیر شد.
در حال حاضر شرکت کویر موتور که نمایندگی رسمی کاواساکی در ایران شناخته می‌شود این رویه را در عناوین و ساز و کارش تا حدی اصلاح کرده ولی همچنان عموم مردم روی اشتباه در تلفظ اصرار دارند.
از کاواساکی که بگذریم، یک مورد دیگر عنوان محصول مگلی MEGELLI چین است.
اینجا مشکل در نوشتار نیست بلکه مشکل در تلفظ است.
عموم مردم برای این محصول کمپانی گمنام چینی از عبارت “مَگلی” استفاده می‌کنند درحالی‌که تلفظ صحیح “مِگِلی” است.
طبق این دستور تلفظی [LI]+[GE]+[ME]
چند مورد اشتباه تلفظی دیگر را هم به‌صورت خلاصه در ادامه ذکر می‌کنم، باشد که رستگار شویم!
– موتورسیکلت HONDA REPSOL که تلفظ صحیح آن “رِپسول” است که بعضاً به اشتباه “رَپسول” نامیده می‌شود.
– برند قطعات و اگزوز اسپرت YOSHIMURA که تلفظ صحیح آن “یوشیمورا” است و در ایران اشتباهاً “یوشیمارو” نامیده می‌شود.
– برند معروف کمپانی MV AGUSTA که تلفظ صحیح آن “آوگوستا” است و در ایران به اشتباه “آگوستا” نامیده می‌شود. این مدل تلفظ برای آن درست نیست.
– موتورسیکلت‌های هندی PULSAR BAJAJ که تلفظ صحیح برند آن “پولسار” است و در ایران اشتباهاً “پالس” نامیده می‌شود. درحالی‌که پالس در گذشته نام یکی از مدل‌های قدیمی شرکت پولسار بود و نه اسم برند آن!
بنابراین عبارت پولسار صحیح است.
به نظر این‌جانب چند مورد ذکر شده جزء فراگیرترین اشتباه‌ها هستند.
شما هم اگر اشتباهات گفتاری دیگری از این دست را به خاطر دارید و احساس می‌کنید از قلم افتاده، یادآوری کنید.
در مجموع از این‌گونه اشتباهات تلفظی در میان موتورسیکلت‌های موجود در ایران فراوان است و معمولاً با مدل تلفظی افراد می‌توان موتورباز یا ماشین باز حرفه‌ای را از آماتور تشخیص داد.
پس بیایید سعی کنیم جزء حرفه‌ای‌ها باشیم و از عبارت‌های صحیح استفاده کنیم تا اشراف خودمان را بر این مرکب‌های خشمگین، بهتر نشان بدهیم…

پدال

mohamad skystar
02-11-2018, 20:24
موتورسیکلت دینو، 250 سی‌سی گمنام و تازه‌وارد!
بازار موتورسیکلت‌های ایران در انحصار بوده و همیشه با معضل کمبود تنوع مواجه است.
حال به نظر می‌رسد دوستان شرق آسیایی‌مان با تولید و عرضه محصولاتشان به ایران موجب تلطیف این معضل شده‌اند. (البته قطعاً مصیبت کیفیت و برند را تشدید کرده‌اند!)
بعد از ورود محصولات بنلی، حالا شاهد موتورسیکلت 250 سی‌سی جدیدی با نام “دینو” در بازار ایران هستیم که اطلاعات دقیقی از آن موجود نیست و فوق‌العاده گمنام است.
این موتورسیکلت با نام دینو 250 توسط شرکت دینو موتور قم به بازار عرضه شده.
اینجانب به‌شخصه برای دقایق کوتاهی این موتورسیکلت را بررسی کردم و تحلیل جامعی در مورد آن نمی‌توانم ارائه دهم. از این رو به بررسی مختصر و جزئی می‌پردازیم.
شرکت دینو موتور قم در گذشته واردکننده لوازم یدکی موتورسیکلت بوده و ادعا دارد موتورسیکلت‌های دینو که چند سالی است تولید می‌شوند، ساخت و یا مونتاژ داخل هستند.
در حقیقت مشخص نیست این موتور در داخل کشور طراحی شده یا از چین وارد و در ایران مونتاژ شده. (هرچند سبک طراحی آن به سبک موتورهای چینی نزدیک است.)
اما از لحاظ کیفی، باید عرض کنم با محصول ویژه‌ای مواجه نیستیم.
آنچه قبل از هر چیز توجه ما را جلب می‌کند، سبک رنگ‌آمیزی و طراحی استیکر دینو است که به طرز مشهود و عجیبی از روی ترکیب رنگ استیکر موتورسیکلت هوندا سی بی آر تقلب کرده و حتی جزئیات نیز مشابه طراحی استیکرهای سی بی آر است.
در مدل دیگر ارائه شده، استیکر و طراحی رنگ کپی واضحی از مدل هوندا رپسول است و همه چیز از طرح رپسول کپی‌برداری شده (البته فونت نوشته موتو جی پی جای فونت رپسول قرار داده شده که جای بسی شگفتی است!)
طبق بررسی اینجانب، فلاپ های این موتورسیکلت کیفیت ضعیفی دارند و جنس آن‌ها احتمالاً از فایبرگلاس درجه چندم و نامرغوب است.
سیستم ترمزها چندان جالب به نظر نمی‌رسد و گویا از پمپ و دیسک‌های آنبرند (گمنام) استفاده شده.
زین موتورسیکلت از لحاظ کیفی به موتورسیکلت‌های آپاچی و پولسار شباهت دارد. (کیفیت روکش مصنوعی و اسفنج)
طراحی فلاپ ضعیف است و دارای خارهای جوشکاری شده مجزا از شاسی است و گویی این فلاپ برای این شاسی نیست و یا شاسی متعلق به یک موتورسیکلت کلاس استریت است که به آن فلاپ اضافه شده!
طراحی لوله و انحنای اگزوز نیز چندان حرفه‌ای نیست و در مجموع طراحی آن ناموزون است.
نکته دیگر اینکه، در موردی که اینجانب مشاهده کردم کیفیت رنگ‌آمیزی رینگ‌ها بسیار بد بود و گویا رینگ‌ها به‌صورت مجزا رنگ‌آمیزی شده بودند و احتمالاً به‌مرور زمان دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند.
از معایب که بگذریم، مزیت مهم اینکه این موتورسیکلت با صفحه کیلومتر فول دیجیتال تولید شده که ویژگی جالبی است.
ترکیب دی لایت های روزانه نیز زیبا است و طراحی مورب آن در تاریکی خودنمایی می‌کند.
کمک‌فنرهای وارونه جلو نیز طراحی نسبتاً مناسبی دارند.
اما خب در مورد کیفیت انجین و سواری آن نمی‌توان نظری داد و در این خصوص فقط به مشخصات ارائه شده توسط کمپانی اکتفا می‌کنم.
وزن موتورسیکلت 156 کیلوگرم عنوان شده که در مقایسه با سایر موتورسیکلت‌های ریس سبک‌تر است. ظرفیت حجم باک 19 لیتر نیز راضی‌کننده خواهد بود.
مهم‌ترین مزیت دینو 250 مجهز بودن آن به استاندارد آلایندگی یورو 4 است که قابل تقدیر می‌باشد.
مجهز بودن به رادیات آب نیز مزیت دیگر دینو 250 است.
انجین دینو 250 تک سیلندر بوده و با اینکه حجم آن 250 سی‌سی می‌باشد ولی ادعای گشتاوری 20.27 نیوتون بر متری و قدرت 19 اسب بخاری آن چندان قابل باور نیست زیرا حداکثر سرعت اسمی این موتورسیکلت 118 کیلومتر بر ساعت عنوان شده. (سرعتی پایین‌تر از موتورسیکلت‌های 180 و 200 سی‌سی هندی!)
هرچند همین میزان قدرت ادعا شده هم از سایر رقبای ریس موجود در ایران پایین‌تر است.
به نظر می‌رسد انجین 250 سی‌سی آن حاصل افزایش قطر سیلندر و تغییراتی بر روی گیربکس یک انجین سبک‌تر باشد. یا اینکه شاید به خاطر قدیمی بودن تکنولوژی انجین حداکثر قدرت خروجی آن این‌قدر پایین است.
با توجه به قدرت کم انجین، قطعاً نباید سرعت و شتاب ویژه‌ای از آن انتظار داشته باشیم.
در مجموع چون امکان بررسی بیشتر این موتورسیکلت نبود از نظر استهلاک یا کیفیت نمی‌توان نظری داد و باید منتظر باشیم این موتورسیکلت به قول معروف در بازار جا بیافتد تا بتوان اصالت و کیفیت سواری آن را بررسی کرد.
در حال حاضر قیمت موتورسیکلت دینو 250 در بازار ایران حدود 21 میلیون تومان می‌باشد که در شرایط فعلی که قیمت انواع موتورسیکلت‌ها نجومی است، قیمت به‌مراتب ارزان‌تری نسبت به سایرین دارد.
جالب اینکه دینو مدل دیگری در کلاس استریت (نیکد) با نام دینو Z III (Z3) نیز به بازار عرضه کرده که حدود 18 میلیون تومان قیمت داشته و به نظر شاسی و جزئیات فنی مشابه مدل ریسش دارد و از این جهت تفاوت اساسی ندارند.

پدال

mohamad skystar
05-11-2018, 22:42
ورود وسپای الکتریکی به بازار
پیاجیو با معرفی نسخه الکتریکی اسکوتر خاطره‌انگیز وسپا، این مدل محبوب خود را مدرن و امروزی کرد. وسپای الکتریکی دو سال قبل به‌عنوان یک اسکوتر کانسپت رونمایی شده بود و اکنون ورود دیرهنگامی به خیابان‌ها خواهد داشت.
طراحی نسخه نهایی با مدل کانسپت تفاوتی ندارد و اصولاً یک وسپا نمی‌تواند طراحی دیگری داشته باشد تنها تفاوت این مدل با نسخه‌های بنزینی، عدم وجود موتور و اگزوز است.
قدرت این نسخه به 4 کیلووات یا 5.2 اسب بخار (احتمالاً در اوج) و شعاع حرکتی آن به 100 کیلومتر می‌رسد که به نظر برای مسافت‌های درون‌شهری و استفاده روزانه کفایت می‌کند. برای شارژ کامل باتری با برق شهری هم به 4 ساعت زمان نیاز است. اطلاعات فنی و توانایی‌های دیگری از این مدل هنوز در دست نیست.
قیمت رسمی وسپای برقی به استثنای یارانه‌های دولتی 6390 یورو و یا 99 یورو در ماه خواهد بود و شامل ضمانت 36 ماهه یا 10 هزار کیلومتری نیز می‌باشد. بنابراین با توجه به معافیت‌های مختلف وسایل نقلیه الکتریکی می‌توان روی قیمت پایین‌تران هم حساب کرد. اما با این وجود هنوز نه در مشخصات فنی و نه در قیمت با بسیاری از رقبای الکتریکی خود قابل مقایسه نیست. با این وجود جادوی وسپا همواره مشتریان را به‌سوی خود می‌کشاند.
پدال

mohamad skystar
20-11-2018, 13:29
معرفی مدل جدید یاماها نیکن GT مدل 2019

یاماها قابلیت موتورسیکلت‌های تورینگ را در موتورسیکلت سه‌چرخ خود نیکنGT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%84%d8%aa/%db%8c%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%87%e2%80%8c%da%86%d8%b1%d8%ae/) ادغام کرده است.
یاماها نیکن، یکی از موتورسیکلت‌هایی بود که در نمایشگاه میلان سال گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرد.
با سه‌چرخ که قابلیت خم شدن دارند و استفاده از قلب یاغی موتورسیکلت MT-09 و ظاهری منحصربه‌فرد، کسی بی‌تفاوت از کنار این ژاپنی عجیب عبور نمی‌کند.
در نمایشگاه میلان امسال (EICMA) یاماها نشان داد که قرار نیست این سه‌چرخه شگفت‌انگیز به دست فراموشی سپرده شود و حتی قابلیت‌های تورینگ آن نیز افزایش‌یافته است.
ملاقات با Niken GTسیستم تعلیق، شاسی، موتور و تجهیزات الکترونیکی تماماً از Niken استاندارد به عاریت گرفته‌شده است.
این موتورسیکلت برای موتورسواران خلاق، باتجربه و حرفه‌ای ساخته‌شده است، نه برای تازه‌کارها یا کسانی که به دنبال تجربه موتورسواری راحت‌ترند.
کاملاً مشخص است که یاماها این موتورسیکلت را برای علاقه‌مندان به ماجراجویی ساخته است.
NikenGT باهدفی مشابه با Niken ساخته‌شده اما برای بهتر شدن تجربه رانندگی با آن جزئیاتی به آن اضافه‌شده است.
این اجزا شیشه جلو پهن‌تر و بلندتر، نشیمنگاه راحت‌تر و جعبه‌های کناری ۲۵ لیتری باقابلیت دسترسی سریع است.
یاماها برای اثبات ادعای خود {مرکبی برای تمام فصول} نیکن GT را به گرم‌کن فرمان مجهز کرده است.
اگر تحت تأثیر قرارگرفته و می‌خواهید پس‌انداز خود را برای خرید این مدل کنار بگذارید لازم است بدانید که یاماها اعلام کرده نیکنGT را به صورت محدود عرضه میکند.

فروش آن تنها از طریق سامانه رزرو آنلاین یاماها انجام خواهد شد.
قیمت Niken GT از 17299 دلار آغاز می‌شود و در ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی به تولید خواهد رسید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منبع: cycleworld

mohamad skystar
21-11-2018, 23:04
یاماها 700Ténéré: ژاپنی پرمدعا

یاماها اولین جزئیات در مورد موتورسیکلت ادونچر میان سایز خود را اعلام کرد.
پس از انتظارهای طولانی بالاخره یاماها تولید 700Ténéré را تائید کرد. زمان تولید این مدل نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام‌شده است. مدل‌های مخصوص آمریکا در ژاپن ساخته می‌شوند، درحالی‌که مدل‌های اروپایی در فرانسه تولید خواهند شد.
700Ténéré یا تینیری با موتور محبوب دو سیلندر موازی CP2 با حجم ۶۸۹ سی‌سی به همراه شاسی جدید که برای فرمان پذیری عالی در گل و روی جاده طراحی‌شده است، برای BMW F850GS و KTM 790 جدید شاخ‌وشانه می‌کشد.
700Ténéré باید راضی‌کننده باشد، زیرا MT-07 و XSR-700 با همین موتور عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند.
یاماها توان موتور 700Ténéré را اعلام نکرده است اما بررسی توان XSR-700 2018 نشان می‌دهد که این موتورسیکلت توانی برابر با 68.5 اسب بخار در 8900 دور در دقیقه و 63 نیوتن متر گشتاور در ۶۵۰۰ دور در دقیقه را تولید می‌کند. این مقدار بیشتر از مقدار موردنیاز برای گشت‌وگذاری عالی در مسیرهای خارج جاده‌ای است.
ضرایب دنده‌های گیربکس نیز قابلیت تطبیق‌پذیری مناسبی با شرایط رانندگی مختلف دارند.
شاسی لوله فولادی و سه‌بعدی جدید دارای فاصله محوری برابر با ۱۵۹۰ میلی‌متر است. سیستم تعلیق شامل دوشاخ وارونه جلو به قطر ۴۳ میلی‌متر و کمک‌فنر قابل تنظیم عقب است که هرکدام به ترتیب ۲۱۰ و ۲۰۰ میلی‌متر قابلیت جابجایی دارند.
رینگ‌های ۲۱ اینچی جلو و ۱۸ اینچی عقب با لاستیک‌های Pirelli Scorpion Rally STR پوشانده شده‌اند که 700Ténéré را گزینه‌ای عالی برای ماجراجویی‌های آفرود می‌کند.
پانل‌های بدنه و شیشه جلو به سبک رالی، 700Ténéré را شبیه موتورسیکلت‌های ۴۵۰ سی‌سی یاماها در رالی داکار کرده است.
چهار چراغ جلوی LED که با پیکربندی دوبه‌دو پشت شیشه جلو پنهان‌شده‌اند درست شبیه موتورسیکلت‌های رالی و مدل مفهومی T7.
نمایشگر LCD اطلاعاتی نظیر سرعت لحظه‌ای، مسافت طی شده، موقعیت دنده، مقدار سوخت باقیمانده، مسافت قابل‌دسترسی با سوخته باقی‌مانده و مصرف سوخت لحظه‌ای را در اختیار راکب قرار می‌دهد.
سیستم ABS باقابلیت غیرفعال شدن توسط راکب کنترل کامل ترمز چرخ‌ها را به او هدیه می‌دهد.
دو دیسک ۲۸۵ میلی‌متری جلو با همکاری دیسک عقب ۲۴۵ میلی‌متری توان ترمز گیری خوبی را برای این موتورسیکلت ایجاد می‌کنند. تانک سوخت باریک و بلند که تا زیر نشیمنگاه این موتورسیکلت کشیده شده است توانایی حمل ۱۶ لیتر سوخت را دارد.
یاماها قادر به پیمایش ۳۵۰ کیلومتر با یک‌بار سوخت‌گیری است. با چند عمل ریاضی ساده درمیابیم که Ténéré در هر ۱۰۰ کیلومتر 4.5 لیتر سوخت مصرف می‌کند. طبیعتاً این عدد مقدار مصرف سوخت روی جاده‌های آسفالت را نشان می‌دهد نه هنگام تاخت‌وتاز درگل و لای.
700Ténéré تنها بارنگ سفید یخی (Ceramic Ice) ارائه خواهدشد.
منبع: cycleworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahinfarasystem
01-09-2020, 09:14
سلام روز به خیر
اخرین پستی که اینجا ارسال شده برای خیلی وقت هست امیدوارم هنوز تاپیک فعال باشه

من واقعیتش یه موتور میخوام تهیه کنم که یه سری خصوصیات میخوام داشته باشه
1) کارایی، استحکام، کم هزینه بودن و رند بازار بودن موتور برام مهمه ( یه جورایی مثل ال نود میخوام باشه )
2) من موتور سوار حرفه ای نیستم و تازه میخوام شروع کنم میخوام چیزی باشه که از نظر نرمی و کنترل موتور از هر نظر بهینه باشه
3) موتور دست دوم هم مد نظرم هست که تهیه کنم استفاده ام خیلی زیاد نیست روزی 1 ساعت حدودا
4) اتومات باشه
5) قیمتش هم تا حدود 10 الی 15 باشه
6) اهل لاکچری بازی وخوشگل موتور و ... هم نیستم کارایی برام مهم هست - غیر از هندای معمولی اگه پیشنهادی دارید بهم بگید لطفا
7) وزنم حدود 110 کیلو هست موتوری میخوام باشه که با شرایط من سازگار باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

bazarmotoriran
17-03-2024, 12:50
بازار موتور ایران یکی از بزرگترین فروشگاه‌های موتورسیکلت در کشور است که انواع موتورسیکلت‌های مختلف را به فروش می‌رساند. برای خرید موتورسیکلت مناسب بر اساس نیاز و سلیقه خود، می‌توانید با مشاوره تیم فروشگاه در ارتباط باشید. آنها می‌توانند شما را راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا موتورسیکلت مناسب برای شما را انتخاب کنید. همچنین، با مراجعه به فروشگاه می‌توانید انواع برندهای مختلف و مدل‌های مختلف موتورسیکلت را مشاهده و بازدید کنید تا تصمیم خود را با اطلاعات کامل‌تری بگیرید.
bazarmotoriran.ir

bazarmotoriran
25-03-2024, 08:43
باشه، در زمان خرید موتور سیکلت، توجه به چند نکته مهم می‌تواند به شما کمک کند:

هزینه سند: باید مطمئن شوید که هزینه سند با کیست، آیا با خریدار یا فروشنده (مغازه دار) است.
هزینه بیمه: هزینه بیمه موتور معمولاً متفاوت است و نهایتاً به نوع موتور، سن، تجربه رانندگی و شرکت بیمه بستگی دارد. بیمه‌ها ممکن است از 60 تومان بیشتر یا کمتر باشند.
آب‌بندی موتور: موتور‌ها عموماً با استفاده از روش‌های مختلفی مانند استفاده از گریس و تزریق آب‌بندی محافظت می‌شوند.
سرویس موتور: بعد از چند کیلومتر باید موتور سرویس شود، اما این مقدار به نوع موتور، شرایط رانندگی و توصیه‌های تولید کننده بستگی دارد.

به علاوه، مواردی مانند قدرت موتور، نوع سیستم گیربکس، ظاهر و نوع سوخت (بنزینی یا برقی) نیز باید در نظر گرفته شوند. انتخاب موتور مناسب بستگی به نیازها و سلیقه شما دارد.