PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قانون جامعیت در اس کیو ال

farinazf
23-09-2010, 22:25
سلام
من واسه طراحی یک وب سایت با asp.net و Sql server 2008 دارم کار میکنم.
کلا اس کیو ال م ضعیفه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخوام جلوی کاربر را بگیرم که بیشتر از یک سطر در این جدول نتونه درج کنه!
این کارو چه طوری میتونم با Store procedure ها انجام بدم؟؟ من این کارو از طریق Asp به این صورت انجام دادم. یک پرس و جو نوشتم که تعداد سطر های جدولم را تعیین میکنه.

SELECT COUNT(*) AS Cnt from Hv

بعد از اجرای این پرس و جو سطر 0 م از ستون Cnt را چک میکنم و اگر 0 باشه عمل درج که یک پرس و جوی جداگانه نوشتم و یک Store procedure انجام میشه

میخوام ببینم میتونم این قانون جامعیت را به تنهایی از طریق Sql اعمال کنم؟! قاعدتا باید بتونم این دو پرسو جو را تبدیل به یک پرس و جو بکنم. و همیشه موقع درج شدن پرس و جوی اول انجام بشه و حاصلش توی یه فیلدی ریخته بشه...و بعد من توی همون پرسو جوم اون فیلد را چک کنم و اگه صفر بود عمل درج انجام بشه و اگه صفر نبود یه عددی را بتونه بهم برگردونه که من توی ASp بتونم بفهمم درج انجام شده یا نه؟!؟!

اون چیزی که میخواستم را توی داکیومنت ها پیدا نکردم..... اگه کمک کنین ممنون میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر از صبر و حوصله تون برای خوندن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aaaammmm87
25-09-2010, 14:51
سلام
سوالت رو حال نداشتم کامل بخونم ولی در کل میتونی از این روش استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید