PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای ریکاوری لب تاپ Sony F12gfx به تنظیمات اولیه کارخانه

poya1990
22-09-2010, 22:33
سلام خدمت همه دوستان عزیز
دو ماه پیش لب تاپ سونی سری F12gfx رو خریدم.همان روز با استفاده از نرم افزار Acronis تک درایو C را که 580 گیگابایت ظرفیت داشت به دو درایو 80 گیگابایت C و درایو 500 گیگابایت دیگر تقسیم کردم.از آن جا که نرم افزار Acronis نام درایو مخفی ریکاوری کارخانه را D نشان می داد،لذا درایو 500 گیگابایت نام E را به خود گرفت.بنابراین با استفاده از Acronis نام درایو ریکاوری مخفی را به E ودرایو 500 گیگابایتی را به D تغییر دادم که دو درایو آشکار و معلوم با نام های C و D داشته باشم.از آن جا که تعداد نرم افزارهای تریال و آزمایشی نصب شده از طرف کارخانه مانند آنتی ویروس،آنتی اسپای،آفیس و .... زیاد بود،تصمیم گرفتم ویندوز را تعویض کنم.لذا یک ویندوز 64 بیتی 7 خریدم.متاسفانه گرفتن ریکاوری و نسخه پشتیبان از ویندوز را به کلی فراموش کرده بودم. در حین نصب ویندوز جدید،ابتدا درایو 80 گیگابایت C را به طور کامل فرمت کردم،سپس همان درایو C رابرای نصب ویندوز جدید انتخاب کردم.بنابراین ویندوز اورجینال کارخانه ای از بین رفت.بعدا که برای نصب درایور هایی که از سایت سونی دانلود کرده بودم،اقدام کردم،متوجه شدم همه درایور ها در این سایت موجود نیست،چون بعد از نصب همه درایور ها هنوز جلوی بعضی گزینه ها در Device Manager علامت سوال داشت.از طرفی سایت سونی درایور Webcam و Camera را هم نداشت.بعد از چند هفته پیگیری در سایت های مختلف ایرانی و خارجی،متاسفانه موفق به پیدا کردن درایور های نصب نشده،نگشتم.لذا حال تصمیم دارم لب تاپ را به همان تنظیمات کارخانه برگردانم.من DVD ریکاوری از لب تاپ نگرفتم،ولی درایو مخفی ریکاوری را هنوز دارم.آیا راهی هست که ویندوز را به همان حالت اورجینال در آورم و تمام درایور ها و نرم افزار ها به همان حالت اولیه کارخانه بازگردانم؟آیا با استفاده از این درایو مخفی ریکاوری می توان همه چیز را دقیقا به همان حالت اول کارخانه که هنوز هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نشده است در آورم؟می خواهم تمام کارهایی که در مورد درایو C کردم و آن را به دو درایو تقسیم کردم،به همان حالت اول،یعنی یک تک درایو 580 گیگابایت تبدیل شود.به عبارت دیگر کاری کنم که گویا هیچ گونه تغییری به لب تاپ نداده،و همین الان لب تاپ را از کارخانه سازنده تحویل گرفته باشم.آیا راهی است؟در یک سایت خواندم موقع راه اندازی ویندوز و قبل از آشکار شدن عکس ویندوز سون، دکمه F8 را،بعد Repair و سپس Factory Image را انجام بده.جایی دیگر گفت ابتدا F10 را سپس Windows System Restore را انجام بده.جایی دیگر گفت ابتدا F10 را و سپس Restore C:Drive را انجام بده.همچین در سایتی دیگر گفت F11 را و در نهایت در یک جا خواندم که گفت با استفاده از درایو مخفی ریکاوری قادر به از بین بردن دو پارتیشن جدید و تبدیل آن ها به همان تک درایو اصلی نیستی و با استفاده از این درایو مخفی،فقط می توانی درایو C ویندوز را به حالت اول بازگردانی، ولی بقیه درایو ها همچنان باقی می مانند.در نهایت من برای بازگرداندن لب تاپ به تنظیمات اولیه کارخانه و تبدیل دو درایو به همان تک درایو اصلی 580 گیگابایتی باید کدام یک از دکمه ها را (F8 یا F10 یا F11) و کدام یک از گزینه های مربوط به آن (Repair یا ّFactory Image یا Windows System Restore یا Restore C:Drive ) را انجام بدهم؟آیا عوض کردن نام درایو مخفی ریکاوری کارخانه از D و تغییر نام آن به E،در عملیات ریکاوری مشکلی به وجود خواهد آورد؟
لطفا روش درست به همراه نکات مهم را در همین تاپیک برای من شرح دهید.
از همه شما دوستان سپاس گذارم.

ultra47
29-09-2010, 01:44
دوست عزیز بزنگ به گارانتیش راهنماییت کنه