PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سلسله مباحث صرفه جویی بنزین: پشت چه چراغ قرمزی ماشین را خاموش کنیم؟

yoosef_st
22-09-2010, 14:57
سلام.
یه سوالی برای من پیش اومده، اون هم اینکه اگر قصد توقف داریم (حالا پشت چراغ قرمز یا هر جایی) توقفمون از چه حدی طولاتی تر باشه بهتره ماشین رو خاموش کنیم و بعد دوباره روشن کنیم؟
مثلا چراغ قرمز تقاطع ولیعصر با انقلاب چیزی در حدود 3 یا 4 دقیقه در هر سری قرمزه. خاموش کنیم؟
و آیا استارت زدن و روشن کردن مجدد اتومبیل سوخت زیادی مصرف میکنه؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi/s
22-09-2010, 15:11
سلام....من یادمه اون اوایل که بنزین سهمیه بندی شده بود ازtv دیدم که میگفت اگه60 ثانیه بیشتر بود خاموش کنید اگه نه اون مقدار بنزینی که موقع استارت اول مصرف میشه بیشتر هست....

monazzah
23-09-2010, 07:53
سلام....من یادمه اون اوایل که بنزین سهمیه بندی شده بود ازtv دیدم که میگفت اگه60 ثانیه بیشتر بود خاموش کنید اگه نه اون مقدار بنزینی که موقع استارت اول مصرف میشه بیشتر هست....
کاملا موافقم:31:

Perpetual
23-09-2010, 08:28
اگر ماشینتون دوگانه سوز هست بهتره خاموش کنید
چون ماشین های دوگانه سوز موقع استارت روی بنزین میفتند ولی یه کمی بعدش روی گاز میفته و زیاد مصرفی نداره.

farshad bugatti
23-09-2010, 18:25
چون ماشین های دوگانه سوز موقع استارت روی بنزین میفتند ولی یه کمی بعدش روی گاز میفته و زیاد مصرفی نداره.

دوگانه و بنزینی فرق نمیکنه، درستش اونی بود که دوستمون گفت اگه بیشتر از 1 دقیقه بود خاموش کنی بهتره!

D r i v e r
24-09-2010, 22:01
دوگانه و بنزینی فرق نمیکنه، درستش اونی بود که دوستمون گفت اگه بیشتر از 1 دقیقه بود خاموش کنی بهتره!
فکر میکنم بحث از 2 دقیقه هم بود

M A M M U T
24-09-2010, 23:12
فکر میکنم بحث از 2 دقیقه هم بود
من هم دو دقیقه شنیده بودم.
البته مگه چه مقدار صرفه جویی میشه؟به نظرم نمی ارزه خودتون رو به زحمت بندازین.

Penryn
25-09-2010, 06:35
بخشینا

سلسله مباحث صرفه جویی بنزین:
چقدر از این اصطلاحاتی که تو برنامه های tv میشنویم و یهو میبینیم فله ای در جای نامناسبش استفاده میشه متنفرم.توی اون انجمنه چیه موضوعات علمی>علوم انسانی بری پره از این اصطلاحات حال بهم زن: سلسله مباحث..! - میزگرد تخصصی..! و..... :2:
و اما بعد!

اشتباهه به چند دلیل
اولاً: ممکنه موقع استارت زدن تنظیم روی گاز رفته باشه و زود و با یه استارت روشن نشه اذیت کنه.این مورد پیش اومده و به چشم دیدم.و فقط بوق و فحشه که از پشت سرات میشنوی
دوماً تغییر مداوم از گاز به بنزین برای سیستم گاز گفته میشه خوب نیستش

این حرف نیز نمیتونه همه جا درست باشه و به عادات غلط بعضی راننده ها برمیگرده.مثلاً راننده ایکه عادات غلط داره موقع خاموش کردن گاز رو میگیره و موقع استارت زدن پا رو میذاره رو گاز و تا دور موتور به 5000 نرسه حالش جا نمیاد همون بهتر که خاموش نکنه تا صرفه جویی بیشتری بعمل بیاد.
برعکسش راننده ایه مثله من فقط با یه نیش استارت و بدون حتی ذره ای گاز دادن ماشین رو روشن میکنه.یه همچین راننده ای اگه چراغ قرمز 30 ثانیه ای هم باشه اشکالی نداره میتونه خاموش کنه
به عادات راننده برمیگرده

shifter
25-09-2010, 08:15
مجله ماشين 1 يا2 ماه پيش هم اين موردو ازمايش كرده بود..الان نتيجه اش يادم نيست:31:
خودتون برين بخونين...:20:

farshad bugatti
25-09-2010, 16:18
مجله ماشين 1 يا2 ماه پيش هم اين موردو ازمايش كرده بود..الان نتيجه اش يادم نيست:31:
خودتون برين بخونين...:20:
مجله ماشین هم به نتیجه رسیده بود که اگه پشت چراغ خاموش کنید با صرفع هستش!
اما به قول دوستمون بستگی به نوع راننده داره!

Guts
25-09-2010, 18:51
خاموش کنید بهتره، بدون شک.