PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم نیاز به برق شبکه از طریق انرژی خورشیدی

rsystem84
22-09-2010, 10:41
سلام

میخواستم بدونم ایا میشه بجای برق شبکه ای که اداره برق در اختیار ما میذاره بجاش تمام و کمال از برق تولیدی خورشید برای منزل و یا یک مغازه سوپری استفاده کرد ؟ ایا این امکان وجود داره و به صرفه است ؟

اگه از دوستان کسی اطلاع داره در مورد اون توضیحاتی بده و اینکه ایا شرکتی وجود داره که کارش فقط همین باشه ؟
غیر از انرژی خورشید راههای دیگه ای وجود داره که برق تولید کرد و از وابستگی به برق شبکه بیرون اومد ؟

AliSub
22-09-2010, 13:29
سلام

میخواستم بدونم ایا میشه بجای برق شبکه ای که اداره برق در اختیار ما میذاره بجاش تمام و کمال از برق تولیدی خورشید برای منزل و یا یک مغازه سوپری استفاده کرد ؟ ایا این امکان وجود داره و به صرفه است ؟

اگه از دوستان کسی اطلاع داره در مورد اون توضیحاتی بده و اینکه ایا شرکتی وجود داره که کارش فقط همین باشه ؟
غیر از انرژی خورشید راههای دیگه ای وجود داره که برق تولید کرد و از وابستگی به برق شبکه بیرون اومد ؟

قیمت سلول های خورشیدی بسیار بالاست!
چند روستای ایران که دیدن اگه بخان برق بکشن هزینش زیاد میشه آمدن برای اون روستا برق رو از طریق انرزی نوری تامین کردن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rsystem84
23-09-2010, 03:02
قیمت سلول های خورشیدی بسیار بالاست!
چند روستای ایران که دیدن اگه بخان برق بکشن هزینش زیاد میشه آمدن برای اون روستا برق رو از طریق انرزی نوری تامین کردن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بهتر از اينه كه پول مفت به خرج اين اداره بريزيم
همين تابستون امسال بيشتر از يك ميليون تومن فقط پول برق مصرفي رو دادم
اصلا معلوم نيست اينها حساب و كتابشون چه جوريه
يه روز ما نديديم كه اينا برقشون رو 220 ثابت بمونه
برقي كه تو تابستون سال گذشته مغازم تو اوج گرما 8 امپر جريان ميكشيد امسال با ضعيف بودن برقشون اين ميزان به 11 امپر هم رسيد خيلي شانس اوردم كه امسال وسايل برقيم نسوختن .

تمام اينها باعث شد هر طوري كه هست به فكر يه منبع انرژي ديگه باشم اونايي هم كه مصرف برقشون تجاري خورده حتما اين ايده تو ذهنشون هست
الان كه به قول خودشون هنوز يارانه برق حذف نشده اينطور خفت ما رو گرفتن ديگه واي به حال روزي كه يارانه ها رو حذف كنن .

AliSub
23-09-2010, 21:34
بهتر از اينه كه پول مفت به خرج اين اداره بريزيم
همين تابستون امسال بيشتر از يك ميليون تومن فقط پول برق مصرفي رو دادم
اصلا معلوم نيست اينها حساب و كتابشون چه جوريه
يه روز ما نديديم كه اينا برقشون رو 220 ثابت بمونه
برقي كه تو تابستون سال گذشته مغازم تو اوج گرما 8 امپر جريان ميكشيد امسال با ضعيف بودن برقشون اين ميزان به 11 امپر هم رسيد خيلي شانس اوردم كه امسال وسايل برقيم نسوختن .

تمام اينها باعث شد هر طوري كه هست به فكر يه منبع انرژي ديگه باشم اونايي هم كه مصرف برقشون تجاري خورده حتما اين ايده تو ذهنشون هست
الان كه به قول خودشون هنوز يارانه برق حذف نشده اينطور خفت ما رو گرفتن ديگه واي به حال روزي كه يارانه ها رو حذف كنن .

شما کدوم منطقه اید؟.
یه تومن خیلی زیاده!
اینجا یک مغازه اگر کولر هم داشته باشه از لامپ های پر مصرف هم استفاده کنه بیستر از 600 تومن نمیاد!

rsystem84
24-09-2010, 11:17
افزایش تعرفه برق تو کل استان مازندران داد همه رو در اورده تا جایی که تو اخبار سراسری هم رسانه ای شد .
جواب درست و حسابی هم داده نشد گفتن چون رطوبت هوا تو شمال امسال خیلی زیاد بود استفاده از کولر هم بشتر شده و تعرفه هم افزایش پیدا کرد .
کسی نیست به اینها بگه ایا شماها برق 220 کامل به اینها دادید که انتظار هزینه مصرفی رو دارید همین مصرف رو ما سال گذشته هم داشتیم .

به هر حال وابستگی به این اداره مطمئنا دردسر های خاص خودش رو داره و من تشخیصم اینه که باید از برق مستقل بود
مخصوصا که قراره یارانه ها حذف بشن .

AliSub
24-09-2010, 16:31
افزایش تعرفه برق تو کل استان مازندران داد همه رو در اورده تا جایی که تو اخبار سراسری هم رسانه ای شد .
جواب درست و حسابی هم داده نشد گفتن چون رطوبت هوا تو شمال امسال خیلی زیاد بود استفاده از کولر هم بشتر شده و تعرفه هم افزایش پیدا کرد .
کسی نیست به اینها بگه ایا شماها برق 220 کامل به اینها دادید که انتظار هزینه مصرفی رو دارید همین مصرف رو ما سال گذشته هم داشتیم .

به هر حال وابستگی به این اداره مطمئنا دردسر های خاص خودش رو داره و من تشخیصم اینه که باید از برق مستقل بود
مخصوصا که قراره یارانه ها حذف بشن .

اره راست میگی
منم مازندرانم!
پول برق خونه ها من از دوستام سوال کردم همه حدودا 300 تومن آمد.

ولی سلول خورشیدی فکر کنم خیلی دردسر داره!

rsystem84
25-09-2010, 07:07
اره راست میگی
منم مازندرانم!
پول برق خونه ها من از دوستام سوال کردم همه حدودا 300 تومن آمد.

ولی سلول خورشیدی فکر کنم خیلی دردسر داره!

یعنی غیر از برق شبکه هیچ راه دیگه ای وجود نداره که به صرفه باشه ؟
منظور از دردسر داشتن هزینشه یا مشککلات احتمالی که بعدا بوجود میاد ؟

تواینترنت که سرچ کردم یکسری دستگاهها هم هست که بدون نیاز به هیچ انرژی برق تولید میکنن توضیحات کاملی در اون مورد نداده بود شما در مورد این دستگاهها چیزی نمی دونی ؟

AliSub
26-09-2010, 15:05
یعنی غیر از برق شبکه هیچ راه دیگه ای وجود نداره که به صرفه باشه ؟
منظور از دردسر داشتن هزینشه یا مشککلات احتمالی که بعدا بوجود میاد ؟

تواینترنت که سرچ کردم یکسری دستگاهها هم هست که بدون نیاز به هیچ انرژی برق تولید میکنن توضیحات کاملی در اون مورد نداده بود شما در مورد این دستگاهها چیزی نمی دونی ؟

اینجا کسی نیست به این سوالا جواب بده! موضوع جالبی هم هست!
منم آخه اطلاعات زیادی ندارم :41:

starpars
26-09-2010, 15:49
فكر خوبيه چند سال پيش يه آگهي تو روزنامه ديدم يه شركتي اين كارو انجام ميداد قيمتاشو يادم نيست چقدر بود ولي فكر كنم زياد نبود , ميصرفيد مخصوصا اگه در مناطق پر نور باشه

dizgah
27-09-2010, 23:43
بهترین راه حل در حال حاضر فقط استفاهد از توربینه
اگه تو مناطق روستایی زندگی میکنید که یه رودی ، جوی آبی چیزی از کنار محل زندگی تون میگذره ، با ایجاد یک دیواره عبور آب از یک مجرای باریک و به گردش در آوردن توربین آبی بهترین و مطمعن ترین راهه ، بخصوص این که اگه آبش در حدی باشه که در تابستون هم بتونه توربین رو بچرخونه بدلیل پایداری که داره میتونه یه برق یک نواخت رو براتون هدیه بیاره
راه حل بعدی استفاده از توربین های بادیه که در مناطق بادخیز مورد استفاده قرار میگیره
روش دیگه هم اینه که تعداد مناسبی باطری تهیه کنید و شبا که تعرفه برق ارزون تره بزارین شارژ شه و روزها و مواقع پرمصرف با مدارات مبدل تبدیل به جریان متناوب کنید و استفاده نمایید

rsystem84
28-09-2010, 00:36
بهترین راه حل در حال حاضر فقط استفاهد از توربینه
اگه تو مناطق روستایی زندگی میکنید که یه رودی ، جوی آبی چیزی از کنار محل زندگی تون میگذره ، با ایجاد یک دیواره عبور آب از یک مجرای باریک و به گردش در آوردن توربین آبی بهترین و مطمعن ترین راهه ، بخصوص این که اگه آبش در حدی باشه که در تابستون هم بتونه توربین رو بچرخونه بدلیل پایداری که داره میتونه یه برق یک نواخت رو براتون هدیه بیاره
راه حل بعدی استفاده از توربین های بادیه که در مناطق بادخیز مورد استفاده قرار میگیره
روش دیگه هم اینه که تعداد مناسبی باطری تهیه کنید و شبا که تعرفه برق ارزون تره بزارین شارژ شه و روزها و مواقع پرمصرف با مدارات مبدل تبدیل به جریان متناوب کنید و استفاده نمایید

روش سومي كه فرموديد ( استفاده از باطري ) ايا ميتونه اين باطريها يك مغازه رو كه از يك يخچال 5.2 امپر و يك فريزر 3 امپري استفاده ميكنه بگردونه .

اگه امكان داره لطفا بيشتر توضيح بدين .

niki2934
28-09-2010, 07:55
ما امسال تابستون که رفته بودیم مشهد تو یه خیابون که اسمش یادم نیست نوشته بود "سرما با استفاده از چیلرهای جذبی خورشیدی"!! شما کلمه چیلر جذبی رو تو گوگل سرچ کنین چیزای جالبی داره البته تخصصیه فکرنکنم ماها بتونیم ازش سردر بیاریم

dizgah
30-09-2010, 13:50
روش سومي كه فرموديد ( استفاده از باطري ) ايا ميتونه اين باطريها يك مغازه رو كه از يك يخچال 5.2 امپر و يك فريزر 3 امپري استفاده ميكنه بگردونه .

اگه امكان داره لطفا بيشتر توضيح بدين .
سلام شما به تعداد مصرف کننده هاتون تو مدار باطری قرار میدین ، حالا هر چقدر که باشه
شبها باطری ها شارژ میشن و روزها بجای استفاده از تعرفه گرانتر شبکه سراسری ، انرژی مورد نیازتون از باطری تامین میشه
این یه توضیح ساده است که در صورت عملی باید مدارات مورد نظرتون توسط یه متخصص برق طراحی بشه