PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کابل های HDMI : بررسی تفاوتها

Pejman3
22-09-2010, 02:09
سلام
داشتم تو اینترنت میگشتم به یه مطلب بر خوردم که خیلی برام جالب بود و تا حدودی اون مشکلی که توی ذهن خودم ایجاد شده بود رو حل کرد.
خیلی وقت بود که داشتم در مورد سیگنال هایی که توی کابل HDMI هست تحقیق می کردم بعد دیدم که از لحاظ نظری از تکنولوژی یکسانی مثل تکنولوژی USB استفاده میکنه. یعنی سیگنال های کاملاً دیجیتال و بدون چک بیت خطا Bit Error Check
حالا مسئله اینجاست در چنین شرایطی اگه کانکشن توسط عوامل محیطی بصورت جدی تهدید نشه نباید کیفیت تصویر پایین بیاد به عبارت دیگه اگه هم نویز ها یا امواج الکترومغناطیسی روی کابل ما تأثیر بذارند یا موجب تداخل کلی کانکشن می شن یا بی اثرند.
به هر حال چند بار پیش اومده بود که کابل های معمولی HDMI سونی و فیلیپس و ... رو با کابل های رده بالاتر ساخت Monster و Van Den Hul و Atlona مقایسه کردم هر چی سعی کردم که تفاوت رو پیدا کنم کمتر یافتم! حتی با سورس بلوری و پلیر ریفرنس و ... هم نتونستم تفاوتی پیدا کنم! خلاصه بعضاً توی تاپیک های اینترنتی و وب سایت ها خیلی ها رو می دیدم که با چه آب و تابی در مورد کابل های گرون صحبت می کنن و می گن که نمی دونم بعد از گرفتن این کابلها تصویرشون این جوری شده و اون جوری شده و صدا دو برابر طبیعی شده و از این صحبت ها دیگه داشتم کم کم فکر می کردم که شاید چشم من توانایی تشخیص نداره و واقعاً من فقط نمی تونم تفاوت رو پیدا کنم.
تا اینکه به یه مطلب تو سایت مجله بسیار بسیار معتبر PopularMechanics برخوردم با این عنوان:

Brand-Name HDMI Cables: Are They Worth It? v

بعد سه تا کابل HDMI با قیمتی بین 13 تا 300 دلار رو با هم مقایسه کرده بود و در انتها نوشته بود که هیچ کدوم فرقی نداشتند. و بهتره جای اینکه پول زیادی برای کابل بدید بهتره که با پولش پنل بزرگتری بگیرید. :18:

The Results
None of our editors could tell the difference. The fact is, HDMI is digital
Our advice: Purchase your wiring online for cheap, and use the saved money to upgrade to a larger flat screen

قضیه برام خیلی جالب شد چون این مجله خیلی معتبره و کافیه تا یه مقاله از شما توش چاپ بشه تا بدون چون و چرا از بهترین دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرید.
بعد بیشتر سرچ کردم و دیدم که سایت Cnet هم دقیقاً همین رو گفته

CNET strongly recommends cheap HDMI cables widely available from online retailers instead of the expensive counterparts sold in your local electronics store
یه مطلب هم در این مورد توی pcworld پیدا کردم که اون هم خود شاهدی بر مدعاست

Salespeople may tell you that exotic video cables deliver a better picture. But the results of our exclusive lab tests could save you money

our tests indicate, you can expect flawless performance from any 4-meter cable, regardless of price. "That is what I would expect from the HDMI cables

یعنی: آزمایش های ما نشون می ده شما می تونید کارایی بی عیبی رو از هر کابل 4 متری انتظار داشته باشید صرف نظر از قیمت کابل. و این همون چیزیه که ما از کابل های HDMI انتظار داریم.
کل مطلب PCworld چهار صفحه است که واقعاً ارزش خوندن داره یه توضیحاتی هم در مورد سیگنال های دیجیتال و آنالوگ داره و توضیح می ده که چرا دیجیتال به اون معنا تحت تأثیر عوامل محیطی قرار نمی گیره. البته توی مقایسه کابلهای کامپوننت اعلام می کنه Monster's M500CV was the winner here (کابل مانستر توی کامپوننت بهترین کارایی رو داره)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هر چی بیشتر گشتم نتونستم یه مقایسه فنی پیدا کنم که ثابت کنه مثلاً کابل فلان از لحاظ فنی و تکنیکی بهتره.
حتی توی سایت .toptenreviews.com هم تمامی 10 کابلی که معرفی کرده بود و از 5 تا 64 دلار قیمت داشتند همگی پهنای باند یکسانی داشتند.
حالا نظر شما چیه؟ آیا واقعاً شما تفاوت محسوسی رو تجربه کردین؟ بدون تعصب و پیش فرض نظر بدین
در ضمن کلاً تست کابل های HDMI رو ببینید که بعضی از سایتها با اوسیل اوسکوپ های بسیار دقیق و پیشرفته و گرون قیمت انجام می دهند نتایج به این صورته Pass یا Fail دیگه وسط نداره.

Artam01
22-09-2010, 09:06
مطلب خیلی جالبی بود، خیال خیلی ها راحت شد.

kiyani_behzad
22-09-2010, 14:55
سیگنال دیجیتال هیچ زمان نمیتونه افت کیفیت داشته باشه این یه چیز مشخصه، برای مثل شما م ا ه و ا ه رو ببینید یا تصویر دارید یا ندارید و قابل دیدن نیست افت کیفیت معنی نداره
من کابل 5 تومنی دارم کابل 20 تومنی دارم مثلاً 5 تومنی روی WD TV سیگنال نمیده ولی 30 تومنی مشکلی نداره در صورتی که همون 5 تومنی روی 360 با اون 30 تومنی هیچ فرقی نداره اینم بیشتر فکر میکنم به قدرت ارسال سیگنال دستگاه برمیگرده چون کیفیت کابل پایین هست اگه سیگنال ارسالی قدرتش کم باشه درست نمیره به TV برای همین تصویر نمیده

alidj66
22-09-2010, 16:15
مرسی پژمان جان مطلب عالــــی بود و باعث میشه گول تبلیغات آب و تاب دار رو نخوریم :10:
راستی مناسبترین کابل ورژن 1.4 چه قیمته ؟!
اصلا توی بازار اومده ؟! ، من همه جا 1.3 رو میبینم :13:

Enemy Killer
22-09-2010, 16:26
بسیار عالی بود مطمئنم بدرد خیلی ها خورد

Artam01
22-09-2010, 17:24
من که میرم یه کابل 1 تومنی میگیرم :5:.

mr_rayan
22-09-2010, 23:06
ممنون پژمان.من خودم تا حالا سعادت نداشتم تا بتونم کابل های hdmi رده پایین رو با رده بالا مقایسه کنم و تفاوت رو بفهمم ولی در مورد کابل کامپوننت مقایسه کردم و دیدم که یه کابل کامپوننت 6 تومنی چه تفاوتی با یه کابل کامپوننت 30 تومنی داره.تفاوت کاملا مشخص بود.کابل 30 تومنی رنگهارو خیلی بهتر و تصویر نویز کمتری داشت ولی یه کابل 6 تومنی که فکر کنم دست ساز هم بود رنگهارو دقیق نشون نمی داد،مثلا رنگ سفید تصویر بعضا رنگ زرد خیلی کمرنگی توش دیده میشد.
پژمان فکر کنم به سورس مورد استفادت هم بر می گرده.با فیلم اورجینال تست کردی؟

Pejman3
23-09-2010, 00:02
بله رایان عزیز من با سورس اورجینال و برای صدا حتی با DVD Audio تست گرفتم.
در مورد کابل کامپوننت زیاد تحقیق نکردم ولی تا اونجایی که می دونم تماماً دیجیتال نیست و مثل بقیه کانکشن های با تبادل اطلاعات آنالوگ می تونه با تحت تأثیر قرار گرفتن در معرض امواج بیرونی و نویز دچار اختلال در کیفیت بشه چون امواج مزاحم و نویز ها می تونند خودشون رو جای اطلاعات اصلی قرار بدن و باعث به هم خوردن کیفیت تصویر و نویز در صدا و عدم نمایش درست چیزی که باید ببینیم بشه.
در مورد کابلهای HDMI هم این چیزی که من عرض کردم در مورد کابلهای استاندارد صدق می کنه یعنی از استانداردهای این کانکشن استفاده کنه و نمی دونم جای سیمها عوضی نباشه! و یا حداقلی که برای میزان مقاومت الکتریکی کابل و اینها باید رعایت بشه رو داشته باشه.

BraveKnight
23-09-2010, 17:16
سلام
داشتم تو اینترنت میگشتم به یه مطلب بر خوردم که خیلی برام جالب بود و تا حدودی اون مشکلی که توی ذهن خودم ایجاد شده بود رو حل کرد ...

ممنون پژمان.من خودم تا حالا سعادت نداشتم تا بتونم کابل های hdmi رده پایین رو با رده بالا مقایسه کنم و تفاوت رو بفهمم ولی در مورد کابل کامپوننت مقایسه کردم و دیدم که یه کابل کامپوننت 6 تومنی چه تفاوتی با یه کابل کامپوننت 30 تومنی داره.تفاوت کاملا مشخص بود.کابل 30 تومنی رنگهارو خیلی بهتر و تصویر نویز کمتری داشت ولی یه کابل 6 تومنی که فکر کنم دست ساز هم بود رنگهارو دقیق نشون نمی داد،مثلا رنگ سفید تصویر بعضا رنگ زرد خیلی کمرنگی توش دیده میشد.
پژمان فکر کنم به سورس مورد استفادت هم بر می گرده.با فیلم اورجینال تست کردی؟

والا چی بگم، نمیخوام به نظرات یه سری از دوستان بی‌احترامی بشه. اما بعضی از دوستان چنان جزئیاتی در مورد تفاوت بین کابل‌های HDMI بیان میکنن که واقعا من هم به هوش خودم شک میکنم که چه طور من نمیتونم این تفاوت رو متوجه بشم!

تا جایی که سواد من قد میده (شاید سوادم در حد لازم نیست!) HDMI داده های دیجیتالی رو منتقل میکنه و اگر به قول دوستان، حداقل استانداردها رو داشته باشه نباید مشکلی پیش بیاد. صفر همیشه صفره و یک هم همیشه یک، نه 0.75، 1.5 و ... !!!
اما در مورد کامپوزیت و کامپوننت این تفاوت‌ها وجود داره چون اونها سیگنالهای آنالوگ رو از خود عبور میدن و سیگنال آنالوگ هم قابلیت نویزپذیری داره!

این قیمتها و تفاوتهای فاحش همیشه در آنالوگ وجود داره. دیجیتال اومده که این تفاوتها رو از بین ببره! :46:

yaghini
25-09-2010, 01:05
من اون مقاله cnet رو خوندم و هر چند توی تاپیک کابل hdmi هم گفتم:

مقاله مقایسه علمی که نتایج اون رو بر طبق اصول گفته باشه نداشت.

اما چیزی که برای من قابل قبول هست و با سواد کسی هم مشکل پیدا نمیکنه پهنای باند کابل های مختلف هست

مانستر سری هزار پهنای باند 15.5 گیگ به شما میده، اتفاقا این ادعای کمپانی مانستر هست:
Sharpest picture, deepest color and smoothest video

میشه به راحتی فهمید که پارامتر دیگه ای هم علاوه بر تصویر دادن یا ندادن هست اونم میزان جزئیات قابل گذر توسط کابل.
به قول دوست خوبمون رایان(میبخشی اسمت رو بلد نیستم) به سورس شما بستگی داره.

دلیلی هم که شما بیشتر تفاوت داشتن رو از حرفه ای ها میشنوی همین هست: اونا سورس و پلیر به همراه تلویزیون عالی دارن. به همراه چشمانی که به دیدن و با دقت دیدن عادت کرده.

yaghini
25-09-2010, 01:13
من اون مقاله cnet رو خوندم و هر چند توی تاپیک کابل hdmi هم گفتم:

مقاله مقایسه علمی که نتایج اون رو بر طبق اصول گفته باشه نداشت.

اما چیزی که برای من قابل قبول هست و با سواد کسی هم مشکل پیدا نمیکنه پهنای باند کابل های مختلف هست

مانستر سری هزار پهنای باند 15.5 گیگ به شما میده، اتفاقا این ادعای کمپانی مانستر هست:
Sharpest picture, deepest color and smoothest video

میشه به راحتی فهمید که پارامتر دیگه ای هم علاوه بر تصویر دادن یا ندادن هست اونم میزان جزئیات قابل گذر توسط کابل.
به قول دوست خوبمون رایان(میبخشی اسمت رو بلد نیستم) به سورس شما بستگی داره.

دلیلی هم که شما بیشتر تفاوت داشتن رو از حرفه ای ها میشنوی همین هست: اونا سورس و پلیر به همراه تلویزیون عالی دارن. به همراه چشمانی که به دیدن و با دقت دیدن عادت کرده.

aminashtari
03-10-2010, 10:03
ممنون از پژمان عزیز به خاطر اطلاع رسانیه بسیار مفید.
به نظر من هم دیجیتال در انتقال اطلاعات بسیار صادقانه عمل میکنه و 0 و 1 ها رو با کمترین تاثیر از محیط به مقصد میرسونه( بر خلاف آنالوگ های رده پایین )
البته باز هم عرض میکنم: با کمترین تاثیر از محیط اطراف. این یعنی حتماً تفاوت هست بین یک کابل HDMI هزار و چند دلاریه Van den Hul و یک کابل 11 هزار تومنی. اما دقیقاً همونطور که دوستان گفتند این برمیگرده به رده های بالای سورس و کامپوننهای صوتی رفرنس ( چون تفاوت فاحشی در خروجیه تصویری روی HDTV های نسل جدید مشاهده نمیشه ). اگر شما یک پلیر رفرنس بلوری و یک سیستم hifi رفرنس که مجموع قیمت اونها میتونه بطور مثال از حداقل 15000 هزار دلار شروع بشه ( بدون احتساب قیمت TV )،داشته باشید اون وقت هست که مسلماً باید برای کابل از برندهای مرغوب استفاده کنید و تازه اون زمان هست که مجموع برآیند خروجی حاصل از بترتیب سورس، پلیر،احتمالاً ----- یاتقویت کننده صوتی و تصویری و در نهایت کابلهای خوب برای انتقال بین دستگاهها، میتونه تفاوتی تقریباً محسوسی رو در نظر بیینده ایجاد کنه و خوب طبیعی هست که فرد علاقه مند به سیستمهای رفرنس البته با جیب پر! به چیزی کمترین از بهترین راضی نمیشه.
بنابر این من به شخصه خودم وقتی کل سیستمم بدون احتساب تلویزیون به زحمت به 2 میلیون تومان میرسه، هیچ وقت برای یک کابل HDMI، هزینه 1000 دلاری یا حتی 200 دلاری هم نمیکنم. بازهم میگم : این نکته فراموش نشه که ما در دنیای High Definition بسر میبریم و همینکه وارد این مرحله شدیم میتونیم بدون نگرانی از صدا و تصویر لذت ببریم. بهتره که دغدغه Upgrade رو بذاریم برای زمانی که از ارتقا کامپوننتها و دیدن نتیجه کار، واقعاً بهت زده شویم مثلاً ارتقا از HD به 4K( رزولوشن 4 برابر hd فعلی ) که زمزمه بکار گیری اون در بعضی تی وی ها بگوش میرسه.

armin_punisher6
03-10-2010, 11:08
میشه چند تا عکس از کابلهای معمولی و جنس خوب بزارین؟سایتی هست که خرید پستی کابل hdmi داشته باشه؟

ata_webmaker
03-10-2010, 12:12
سیگنال دیجیتال هیچ زمان نمیتونه افت کیفیت داشته باشه این یه چیز مشخصه، برای مثل شما م ا ه و ا ه رو ببینید یا تصویر دارید یا ندارید و قابل دیدن نیست افت کیفیت معنی نداره
من کابل 5 تومنی دارم کابل 20 تومنی دارم مثلاً 5 تومنی روی WD TV سیگنال نمیده ولی 30 تومنی مشکلی نداره در صورتی که همون 5 تومنی روی 360 با اون 30 تومنی هیچ فرقی نداره اینم بیشتر فکر میکنم به قدرت ارسال سیگنال دستگاه برمیگرده چون کیفیت کابل پایین هست اگه سیگنال ارسالی قدرتش کم باشه درست نمیره به TV برای همین تصویر نمیده

برای منم عینا همچین چیزی پیش اومده بود یک کابل اچ دی 20 تومانی با یکی از این هفتومانی ها روی وسترن دیجیتال پلیر اون ارزونه سیگنال نمیده ولی روی سینمای خانگی میده و من از اون گرونه برای ارتباط اچ دی پلیرم استفاده می کنم

aminashtari
03-10-2010, 14:38
مطلب جالبی درباره "فلسفه قیمت در برندها" از آقای اکبری عزیز که به نظر من هم کاملاً صحت داره. البته این مطلب نه فقط شامل کابل بلکه کل کامپوننتهای High End رو در برمیگیره بخونید مفیده:

mr_rayan
04-10-2010, 00:11
میشه چند تا عکس از کابلهای معمولی و جنس خوب بزارین؟سایتی هست که خرید پستی کابل hdmi داشته باشه؟

به این سایت مراجعه کنید.

mohammadsdtmnd
08-10-2010, 10:20
مطلب که خیلی عالی بود اما سورس یعنی چی؟ :-؟

t_tanhayam
08-10-2010, 17:35
مطلب که خیلی عالی بود اما سورس یعنی چی؟ :-؟

-يعني منبعي {SOURCE }كه ازش خروجي تصوير ميگيرين مثل:XBOX .DVD PLAYER.HD MEDIA PLAYER و يا هر مورد ديگه

Pejman3
11-10-2010, 03:01
پست اول آپدیت شد.

Artam01
11-10-2010, 12:15
نظرتون در مورد سرعت انتقال حجم داده ها توی این کابل ها چیه؟ شاید وقتی با حجم بالای داده کار کنی کابل های معروف مثل مانستر قدرت خودشون رو نشون بدهند.

fabio montari
11-10-2010, 19:50
این کابل هایی که تو چاره زده چه فرقی با هم دارن مثلا این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که 16 تومنه با این که
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 5 تومنه ؟
من میخوام یه دون بگیرم از سایت تا 20 الی 25 تومن کودمش خوبه به نظرتون

fabio montari
11-10-2010, 20:00
این که 19 تومنه به نظرتون خوبه

mr_rayan
12-10-2010, 00:29
دوست عزیز این کابلهایی که شما لینکش رو گذاشتی اول از همه عرض کنم که همه مربوط به یک شرکت می باشه و تفاوت قیمتشون بخاطر طول کابل هست.
دوما عرض کنم که قیمت ها به تومان می باشد نه ریال یعنی اون کابل اول 15 متر هست و به قیمت 160 هزار تومن.کابل دوم 5 متر هست به قیمت 57 هزار تومن و کابل سوم که لینک دادید 10 متر هست به قیمت 185 هزار تومن.
اگر کار شمارو یه کابل به طول 1.5 متر راه می اندازه با توجه به بودجتون این مناسبه.

fabio montari
12-10-2010, 20:47
:31: چه جالبمیخواستم سفارش بدم فکر کن میورد دمه خونه میگفت 180 تومن عجب خنده ای بود مرسی که گفتی :31:

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

پس این که 21 تومنه خوبه میارز ه

alirafaat
12-10-2010, 21:10
سلام

ورژن 1.4 کابل هم اومده ایران ؟

mr_rayan
12-10-2010, 23:39
:31: چه جالبمیخواستم سفارش بدم فکر کن میورد دمه خونه میگفت 180 تومن عجب خنده ای بود مرسی که گفتی :31:

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

پس این که 21 تومنه خوبه میارز ه

بله همین مناسبه.

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

سلام

ورژن 1.4 کابل هم اومده ایران ؟

بله.اگر بخواید می تونید تهیه کنید منتهی هنوز همه گیر نشده و هرجایی فروخته نمیشه ولی گیر میاد.

SAEEDSAMSUNG
15-10-2010, 23:51
من یه DVD PLAYER سونی مالزی خریدم که توش یه کابل 1.5 متری HDMI با مارک سونی. جنسش خوبه؟ تا چه حد خوبه؟ آیا در حد کابل HDMI که داخل XBOX هست است؟

t_tanhayam
16-10-2010, 00:40
من یه DVD PLAYER سونی مالزی خریدم که توش یه کابل 1.5 متری HDMI با مارک سونی. جنسش خوبه؟ تا چه حد خوبه؟ آیا در حد کابل HDMI که داخل XBOX هست است؟

-سلام سعيد خان چطوري برادر؟
-بله مارك سوني كابل هاي خيلي خوبي داره البته ناگفته نماند كه كمي بخاطر مارك هم پول ميگيره
-با ابن حال كابل هاي داخل جعبه xbox خيلي كيفيت عالي وخوبي داره جنس كاملا منعطف وپين هاي پورت خيلي كيفيت ساخت خوبي داره البته گويا در box سري هاي elite قديم بود وتوي سري هاي جاسپر ديگه كابلي نميزارن

fshnet
22-10-2010, 22:33
سلام
من میخواستم کامپیوترم رو با کابل hdmi به تلویزیون وصل کنم
منتها تلویزیون و کامپیوتر از همدیگه دور و توی دو تا اتاق مختلف قرار دارن واسه همین احتیاج به یه کابل بلند در حد 10 متر دارم
اصلا کابل با این طول وجود داره؟ قیمتش چقدر میشه؟

t_tanhayam
22-10-2010, 23:18
سلام
من میخواستم کامپیوترم رو با کابل hdmi به تلویزیون وصل کنم
منتها تلویزیون و کامپیوتر از همدیگه دور و توی دو تا اتاق مختلف قرار دارن واسه همین احتیاج به یه کابل بلند در حد 10 متر دارم
اصلا کابل با این طول وجود داره؟ قیمتش چقدر میشه؟

-بله كابل با متراژ 5 و10 متر هم وجود داره قيمت زيادي نداره
من فكر ميكنم 5 متريش 20 تومان بود البته دقيقا خاطرم نيست

fshnet
23-10-2010, 15:08
-بله كابل با متراژ 5 و10 متر هم وجود داره قيمت زيادي نداره
من فكر ميكنم 5 متريش 20 تومان بود البته دقيقا خاطرم نيست

ممنون از راهنمایی
یه سوال دیگه اینکه طول کابل چقدر تو کیفیت تصویر موثره؟
و برای خرید کجا را پیشنهاد میکنید؟

BATMAN-LOVE
23-10-2010, 15:14
اين رنگ فيشها رو كيفيت تاثير داره؟؟؟ مثلا من الان يه كابل 15 تومني خريدم كه سر فيشهاش طلاييه---اما اون كه 35 تومن بود نقره اي بود!!!

Pejman3
23-10-2010, 22:25
ممنون از راهنمایی

من تا حالا کابل 5 متری با این قیمت ندیدم و فکر می کنم خیلی گرونتر باشه ضمن اینکه برای کابلهای با متراژ بالا باید شیلدینگ خوبی داشته باشه مگر نه کلاً تصویر ندارین.

Pejman3
23-10-2010, 22:34
اين رنگ فيشها رو كيفيت تاثير داره؟؟؟ مثلا من الان يه كابل 15 تومني خريدم كه سر فيشهاش طلاييه---اما اون كه 35 تومن بود نقره اي بود!!!

عموماً توی کابلهای گرون قیمت مخصوصاً کابلهای بلندگو سر فیش ها رو با روکش طلا آبکاری می کنند که کمترین میزان نویز رو داشته باشه.
ولی بعضی ها هم بجای آبکاری با طلا از آلیاژهای دیگه که طلایی رنگ هستند استفاده می کنند تا تو ذهن خریدار تأثیر بذارند البته توی کانکشن های دیجیتال مثل HDMI چندان تفاوتی نداره.

fshnet
24-10-2010, 12:15
من تا حالا کابل 5 متری با این قیمت ندیدم و فکر می کنم خیلی گرونتر باشه ضمن اینکه برای کابلهای با متراژ بالا باید شیلدینگ خوبی داشته باشه مگر نه کلاً تصویر ندارین.

یعنی چقدر گرونتر؟
مثلا کابل 10 متری که من لازم دارم و به قول شما شیلدینگ خوبی هم داشته باشه حدودا چقدر درمیاد؟

bee4u
26-10-2010, 23:25
180 تومن .... توی لینک زیر

kelishani
01-11-2010, 00:35
با سلام
در مورد کابلهای hdmi panasonic
کسی اطلاعاتی داره ؟میتونید بنده را راهنمایی کنید تو رنج 25000چه کابلی بگیرم بهتره؟
راستی چرا جایی در مورد کابلهای optical صحبت نشده لطف کنید در این مورد اگه اطلاعاتی دارید اعلام کنید و اینکه چه مارکی بهتره و حدود قیمتها چنده

ashkan24
03-11-2010, 01:10
سلام
دوستان کسی کابل hdmi 5 تا 10 متر با قیمت مناسب سراغ داره ؟

t_tanhayam
04-11-2010, 12:22
ممنون از راهنمایی

-احتمال داره من قيمت رو اشتباه ديده باشم
در مورد طول كابل در hdmi ها پژمان عزيز جوابتون رو دادند

samiekh
27-12-2010, 23:39
سلام دوستان من امشب یه کابل 5 متری خریدم 14500 تومان کیفیتش هم بسیار عالیه بدون هیچ نویزی.

Artam01
28-12-2010, 09:27
چه مارکی بود؟