PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی کامل و جامع نوکیا c6 + عکس

amin n & i series
19-09-2010, 20:08
سلام به همگی دوستان
از اونجایی که نوکیا سی6 گوشی جدیدیه و تازه به بازار اومده امروز قصد دارم براتون بررسی c6 رو قرار بدم
امیدوارم که استفاده لازم رو بکنید:10:

اولین بار که سی 6 رو تو دست میگیرید احساس خوب از کیفیت خوب گوشی به شما دست میده.کیفیت کلی گوشی خیلی خوبه و بدنه محکمی داره .
چیزی که نظرتون رو در اولین تماس به خودش جلب میکنه وزن زیاد گوشی هست.بطوری که وقتی سی 6 رو با ان97 توی دست میگیرید سی6 به نظر وزن بیشتری داره واین سنگینی با توجه به اینکه ان97 از ال سی دی و فضای داخلی بیشتری بهره منده جای تعجب داره

کارتن گوشی سی6 به شدت کوچیک شده و از اون کارتن های بزرگ نوکیا انگاری دیگه خبری نیست
وسایل همراه گوشی وسایل کاملا معمولی و فقط به اندازه رفع تکلیف اونها رو تو کارتن سی6 قرار داذه
یه هندزفری بیکیفیت که روی 1616 هم نوکیا از همین هندزفری استفاده میکنه!!
یه رم2 گیگ
یه و اس بس کوچیک+یه شارزر کوچیک
و یه باطری 1200 میلی امپر زاپنی!!!!
حالا میریم سراغ خود گوشی
گوشی امکانات جدیدی نداره که شگفت زده مون کنه ولی همین امکاناتش هم بسیار خوب و کامله
از صفحه کلید شروع میکنیم
صفحه کلید گوشی خیلی خوب و روونه.اندازه کلید ها مناسب و رنگ پس زمینه شون هم بسیار عالیه
امکان تایپ اشتباه به توجه به کلید های خوبش کمه.فقط یه مشکل کوچیک داره که هنگام باز کرده یه صدای تق مانند در وسط باز کردن میده که جای نگرانی نداره
در قسمت موزیک پلیر میتوند با کلید چند جهته اهنگ ها رو عقب و جلی و بلند وکوتاه کنید

یکی از مزایای گوشی منوش هست که مثل ان97 هست<بس که منوی 5800 و ایکس6 و... دیدیم خسته شدیم:31::31:>
تغییر خاصی تو منوش نسبت به ان97 دیده نمیشه فقط بعضی تغییرات کوچیک مثل باز کردن قفل گوشی بدون استفاده ازکلید سخت افزاری که پیشرفت بسار خوبیه<عکسش رو واستون میذارم> و برنامه های کاملی که همراه گوشی هست
یه بازی هم همراه گوشی هست که باید ساندویچ و سوپ و... درست کن که بازی جالبیه:31::31:

عمر باطری گوشی نسبتا خوبه و جای گله نداره
با یه استفاده معمولی <زدن 20 تا اس ام اس و انداختن 5 6 تا عکس و 2 3 ساعت اهنگ گوش کردن و یه 15 تا 20 دقیقه استفاده از وایرلس و ه گشت و گذار طولانی تو منو ها > باطر گوشی 2و نیم تا 3 روز دوام میاره
با باطری فول و استفاده یه پشت از وایرلس باطری در عرض حدود 3 ساعت<یه خورده کمتر> خالی میشه

دوربین گوشی هم نسبتا خوبه ولی من تشیص چهره ولبخندی که تو سایت ها گفته بودن داره رو درش ندیدم
یه چیز جالب هم در هنگام فیلم برداری بدون فلش هست که نور قرمز که در اکثر گوشی ها در هنگام فلیم برداری روشن میشه در سی6 وجد نداره.پس با خیال راحت میتونید مخفیانه فیلم بگیرید!!!!:31::31:<البته این کار بسیار بد و نا پسندی هست و نمیدونم چرا نوکیا اینو حذف کرده>
فلش گوشی هم که چندان قدرت بالایی نداره و در شب بود و نبودش فر قی نداره!!!

از لحاظ صدای اسپیکر هم سی6 حرف زیادی واسه گفتن نداره .و با توجه به تک اسپیکر بودن گوشی توقع زیادی هم نباید ازش داشت
صدای سی6 با بلندی 100% در صدای ایکس 6 با بلندی 60 تا 70 % به راحتی گم و محو میشه

در کل این گوشی با توجه به امکانات خیلی خوب از جمله ال سی دی حساس و روان .منو خوب و کار پسند تر نسبت به ایکس6 .صفحه کلید عالی و کیفیت ساخت خیلی خوب واز همه مهم تر قیمت بسیار مناسب میتونه یکی از پر فروش ترین های بازار بشه
من سی 6 رو روز23 شهریور بدون گارانتی به قیمت 295 تومن خریداری کردم

amin n & i series
19-09-2010, 20:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایشالا اگه وقت کردم بررسی سی1 رو هم واستون میذارم<گوشی ابی رنگه گوشی سی1 دو سیم کارته هست فقط در موردش اینو بگم که خیلی گوشی جالبی از اب در نیومده>
ایشالا بررسی کاملشو که گذاشتم خودتون متوجه میشید

روش انلوک کردن بدون کلید سخت افزاری مخصوص به این صورته که دکمه منو رو میزنی بعد یه فلش مثل گوشی ایفون رو صفحه میاد که با کشیدن اون قفل صفحه باز میشه

Ali_Moradi
06-10-2010, 23:26
به این گوشی میشه هدفون x6 رو وصل کرد ؟ دکمه های هدفن x6 با این کار میکنه و با همون کیفیت پخش میکنه...
اگه میشه اینو تست کن چون اساسی لازم دارم...

amin n & i series
10-10-2010, 23:17
به این گوشی میشه هدفون x6 رو وصل کرد ؟ دکمه های هدفن x6 با این کار میکنه و با همون کیفیت پخش میکنه...
اگه میشه اینو تست کن چون اساسی لازم دارم...
سلام دوست عزیز
اره هدفون ایکس هم باهاش راحت مچ مشه و کیفیت پخشش تو هدفون هم تقریبا باایکس 6 یکی هست
در ضمن تمام هدفون های پلیر دار نوکیا راحت باهاش هماهنگ میشن و احت میشه از دکمه پلیر روی هدفون استفاده کرد:10:

diplomat_js
05-11-2010, 23:52
آقا مبارك باشه،
من مي خوام اين گوشي رو بگيرم ،
سه تا سوال دارم ممنون ميشم جواب بديد،
1. روي دكمه ها حروف فارسي هك نشده ، حالا سوال اينه كه شما الان با فشردن دكمه ها مي تونيد فارسي تايپ كنيد يا اينكه نرم افزار گوشي هم تو writing language فارسي نداره؟
سخت نيست تايپ بدون داشتن حروف روي دكمه ها ؟
جايي هست كه اين حروف رو روي دكمه ها هك كنن؟

2. نورصفحه نمايشش خوبه؟

3.هنگ كردنش چطوره شما رو اذيت كرده؟
لطف كنيد جواب بديد خيلي ممنون مي شم من اگه اين گوشي رو بخرم تا سه چهار سال پيشمه اگه لطف كنيد دقيق جواب بديد خيلي ممنون مي شم
البته دو تا پست اول محشر بود

diplomat_js
10-11-2010, 18:16
اگه يكي هست كه اين گوشي رو داره لطف كنه و جواب بده
ممنون

amin n & i series
15-11-2010, 01:34
آقا مبارك باشه،
من مي خوام اين گوشي رو بگيرم ،
سه تا سوال دارم ممنون ميشم جواب بديد،
1. روي دكمه ها حروف فارسي هك نشده ، حالا سوال اينه كه شما الان با فشردن دكمه ها مي تونيد فارسي تايپ كنيد يا اينكه نرم افزار گوشي هم تو writing language فارسي نداره؟
سخت نيست تايپ بدون داشتن حروف روي دكمه ها ؟
جايي هست كه اين حروف رو روي دكمه ها هك كنن؟

2. نورصفحه نمايشش خوبه؟

3.هنگ كردنش چطوره شما رو اذيت كرده؟
لطف كنيد جواب بديد خيلي ممنون مي شم من اگه اين گوشي رو بخرم تا سه چهار سال پيشمه اگه لطف كنيد دقيق جواب بديد خيلي ممنون مي شم
البته دو تا پست اول محشر بود
سلام علیکم

والا من کلا گوشیم فارسی نداره و علا قه ای هم به فارسی کردن ندارم چون وقتی بعضی ورژن های فارسی رو میزنی باعث میشه که اگه ورژن جدید اومد نتونی اپ کنی یا با درد سر اپ بشه واسه همین من معمولا فارسی نمیکنم مگه اینکه رو خودش باشه واسه همین نمیدونم اگه فارسیش کنم با فشردن دکمه ها میشه فارسی نوشت یا نه
چون گوشی من جز سری های اوله واسه همین فارسی نداره ولی جدیدا هر چی تو بازاره فارسی دارن پس نگران فارسی بدون کیبرد نباش
نور صفحش خیلی خوبه وکیفیتش هم دقیقا مثل ان97 و مینی هست
والا تو این چند ماهی که دارمش فقط 1بار هنگ کرد که اونم با دکمه پاور خاموش و بعد روشنش کردم درست شد
بازم سوال بود در خدمتم
البته ببخشید که دورجواب دادم:10:

diplomat_js
17-11-2010, 09:22
كارت درسته
من با اينترنت گوشي خيلي كار ميكنم به خاطر همين فارسي احتياج دارم.
توضيحاتتون كامل بود.
هفته ديگه ميرم مي خرمش

arash2002
29-11-2010, 15:59
سلام.آیا این با سنسور شتاب سنج این گوشی بازی های حرکتی هم می شود انجام داد؟یا سنسور شتاب سنج فقط برای چرخش خودکار صفحه است؟

amin n & i series
29-11-2010, 19:15
سلام.آیا این با سنسور شتاب سنج این گوشی بازی های حرکتی هم می شود انجام داد؟یا سنسور شتاب سنج فقط برای چرخش خودکار صفحه است؟
سلام
اره تو بازی ها هم اگه قابلیتشو داشته باشن مثل nfs shift و اسفالت و... میشه از شتاب سنج استفاده کرد

chaijan
04-12-2010, 22:17
سلام. من میخوام گوشیم رو فارسی یا عربی کنم. لطفا راهنمایی کنید

مهدي31
07-12-2010, 12:38
سلام
من میخوام این گوشی را بخرم چند تا سوال داشتم
1- gpsچه طوره مجانیه یا به اینترنت وصل میشه وپول میندازه
2-حساسیت صفحه آن چه طوره چون مقاومتیه

diplomat_js
17-12-2010, 19:22
سلام

جي پي اس گوشي تو فضاي باز كمتر از ٣٠ ثانيه مكاني كه هستي رو نشون ميده
اگه نقشه مكاني رو كه توش هستين قبلا در گوشي ريخته باشيد دانلود نمي خواد.
كلا هر جاي گوشي كه مي خواد به اينترنت وصل بشه يه بار سوال مي كنه
حساسيت تاچش قابل قبوله .نكته ديگه اينكه من هيچ وقت احساس نكردم كه قلم نياز دارم

diplomat_js
17-12-2010, 20:03
سلام

جي بي اس قبل از اتصال به اينترنت اجازه مي خواد.
براي هفت شهر ايران نقشه آماده هست مي تونيد با كامبيوتر دانلود كنيد و بريزيد تو موبايل

حساسيت لمسي خوبه , من كه مشكلي ندارم.
در ضمن اصلا نيازي به قلم نداره.
موبايل من عربي داره دنبال يه راه حل براي ٤ تا حرف فارسي ام.البته اين ٤ تا حرف رو نشون ميده ولي تو تايب كردن نيستن.

اين موبايل خوراك رفتن تو اينترنته.
جي بي اس اين موبايل در كمتر از 30 ثانيه مكاني كه هستي رو نشون مي ده.

Mitridat
13-01-2011, 02:15
سلام
یک ماه پیش پس از کلی تحقیق در اینترنت و در میان کسانی که گوشیهای مختلف نوکیا را داشتند یک سی شش خریدم:20:.
در ادامه توضیحات بسیار مفید امین جان می خواهم اضافه کنم که سرعت سی شش بسیار بالاتر از ایکس شش است و برخورداری از کی پد فیزیکی سبب می شود وقتی نمی توانید از کی پد مجازی استفاده کنید (مثل دست سرد یا نرم افزارهایی که تاچ را پشتیبانی نمی کنند)سی شش برخلاف ایکس شش همچنان قابل استفاده باشد.:31: کارآیی سی شش در مورد اینترنت هم خارق العاده است اما باتری و فلاش و اسپیکر (برخلاف ایکس شش)ضعیفتر از یک گوشی در حد سیصد تومان است :13:. من چون کارآیی علمی برایم مهمتر بود سی شش را گرفتم. کی پدش هم مثل نوکیاهای سری ایی ریز نیست!:46::46:

samane1366
29-01-2011, 14:51
سلام یه آقا پسر خوشتیپ و فهمیده یا یه دختر خانم خوشگل و باشعور به من بگه که سی 6 بخرم یا x6 یا ویوازپرو سونی اریکسون؟
خیلی گیج شدم نمیدونم چی بگیرم
برام مهم صفحه بزرگ و تاچه قوی،حرص بده نباشه که محکم بکوبی تو سرش تا بره
سیستم عامل مهمه
در کل میخوام پولم حیف نشه
آخه خودم زحمت کشیدم با پوله خودم میخوام بخرم پوله بابام نیست
زوده زود جواب بدید
البته دوست دارم شیک باشه گوشیم

Mahdi_Co_1368
01-02-2011, 19:53
سلام یه آقا پسر خوشتیپ و فهمیده یا یه دختر خانم خوشگل و باشعور به من بگه که سی 6 بخرم یا x6 یا ویوازپرو سونی اریکسون؟
خیلی گیج شدم نمیدونم چی بگیرم
برام مهم صفحه بزرگ و تاچه قوی،حرص بده نباشه که محکم بکوبی تو سرش تا بره
سیستم عامل مهمه
در کل میخوام پولم حیف نشه
آخه خودم زحمت کشیدم با پوله خودم میخوام بخرم پوله بابام نیست
زوده زود جواب بدید
البته دوست دارم شیک باشه گوشی

سلام

بهتره یه تاپیک تو مشاوره خرید گوشی بزنی ولی از اون جایی که من پسر فهمیده ای هستم همینجا خیالت رو راحت میکنم

اگه موزیک خیلی برات مهمه x6 بگیر ولی تاچش احتمالا اذیتت میکنه!!!
ولی اگه برنا مه وبازی و sms برات مهمتره همون vivaz pro خیلی بهتره
در مورد c6 هم تا حالا باهاش کار نکردم همین تاپیک گویای همه چیز هست

Mitridat
13-03-2011, 20:11
سلام سمانه
در همین p30world یک تاپیک بنام کلوپ c6 هست که می توانی اطلاعات بسیار کامل در مورد سی شش را در آن ببینی

bcx
20-05-2011, 13:25
سلام
ایا قابلیت نصب به تی وی رو داره مثل5800
ممنونم

Mitridat
22-05-2011, 00:23
سلام
ایا قابلیت نصب به تی وی رو داره مثل5800
ممنونم
سلام
این مهمترین ضعفش نسبت به 5800 و X6 است ولی من این قابلیت را در X6 دیده ام و فکر می کنم اصلاً قابلیت مهمی نیست که آدم را از خرید C6یا C7 منصرف کند:13: ضمناً حالا دیگر همه جور نرم افزار پیدا میشود و احتمالاً نرم افزاری که C6 را به تلویزیون وصل کند را هم میتوان روی C6 نصب کرد و این ضعف را برطرف کرد(اما آیا میتوان کیبرد C6 را به 5800یا X6 وصل کرد یا سرعت آن را؟!):27:
راستی برای بچه هایی که اینجا سئوال میکنند یادآوری میکنم که در تاپیک کلوپ طرفدارانC6 راحتتر به جواب می رسید:11: